Obaveštenja

Icon
Error

: T3 - 30. septembar 2009 9:31:53(UTC)
ja ga u ishrani niti volim niti konzumiram,naprosto nemogu ni miris, a kamoli ukus istog da podnesem.
secam se kad sam bila na moru jela sam hranu iskljucivo spremanu na njemu i htela sam dusu svoju da ispustim,non stop sam povracala i uopste mi nista sto je imalo njegov i najmanji sastav nije prijalo.
inace cula sam i znam iz par i svojih iskustvava da je zdravo i dobro.
naime kad je nina kao mala imala alergiju kojoj niko nije znao poreklo,savetovali su nam da je mazemo maslinovim uljem i zaista poboljsanja su se videla za vrlo kratko vreme,a pored koriscenja maslinovog ulja i kremica ista skroz i povukla.
onda sam ga koristila prilikom suncanja umesto kreme za suncanje ili uporedo sa njom i uspeh tj crnjenje je zagarantovano.
koristila sam i pravila i par maski za lice ciji je jedan sadrzaj takodje isti.

dakle preporucljiv je u ishrani ,medicini,za trudnocu takodje verujem da jeste,neznam za to pijenje ja nisam probala,mada vidim vecina vas ga konzumira bar po malo,pa mora da je dobro e sad koliko i kakve veze to ima sa sirenjem i uopste nacina na koji cemo se poroditi je vec diskutabilno pitanje..samo znam da je dobro mazati stomak istim zbog pojave i sprecavanja nastanka strija,a dal ima neki efekat i vezanost to konzumiranje istog i sam porodjaj vec neznam.

: violet - 29. septembar 2009 23:56:47(UTC)
Ja prosto voli maslinovo ulje pa ga mogu piti i jesti u vecim kolicinama. Moja snaja ga nije podnosila ali ga je pila u trudnoci doduse sa stisnutim nosem i dosta hleba i meda posle naginjanja.

: Hrizostom - 29. septembar 2009 23:46:12(UTC)
...ja ga pijem od drugog mjeseca...svako jutro prvo kasika meda, pa kasika maslinovog ulja...hoce li imati efekta , pitam se ?! ...:) ...

: Bele - 29. septembar 2009 23:42:09(UTC)
Ja pijem maslinovo ulje od 6-og meseca,tacnije,nakrenem flasu..

Sad,videcemo! neznam

: violet - 29. septembar 2009 23:39:36(UTC)
Moja snaja je u devetom mesecu druge trudnoce pila uvece kasiku obicnog ulja, brzo se porodila za razliku od prvog puta. Taj savet je cula od njene drugarice koja je takodje pila dnevno kasiku ulja tokom devetog meseca trudnoce i imala brz porodjaj. I tako se taj savet prenosi cini mi se generacijama. Kazu poenta je sto kosti nekako omeksaju te se zena lakse i vise otvori prilikom porodjaja pa samim tim porodjaj bude brzi. U svakom slucaju maslinovo ulje je veoma zdravo, kazu posle majcinog mleka najhranljivije je. Nije na odmet pokusati ono sto ne moze da skodi jer neke babske price je danas medicina dokazala a neke su jos uvek tajna za nauku.

: lalaigedza - 8. jun 2009 16:36:40(UTC)
Ja ga koristim u salatama,sa sirevima....ali kao sveze, hladno ali u toplim jelima-nikako

A masline u ulju-razvaljujem,one u sircima ili sta je ,vec ne mogu. neznam

E sad ako i pored ovog treba jos jedna kasika cistog da se pije,kazete dobro je-pa da probamo!!!

: hana_ul - 8. jun 2009 15:07:08(UTC)
i ja pijem svako jutro po jednu supenu kasiku maslinovog ulja,i pomaze mi kod probave.super je.cak sam pocela da ga stavljam u salate,a to nikako nisam mogla pre. 40ta nedelja danas.....

: MarijaHelena - 6. jun 2009 22:39:16(UTC)
Ja sve jedem s njim i onako....a ako deluje na probavu zgutacu jos tu kasiku dnevno pa ne znam kakvo da je!!!

: Bele - 18. maj 2009 18:03:39(UTC)
Ja ga nikako ne podnosim u jelu ali izdrzim nekako da progutam tu jednu kasiku,cak mi tako i nije gadno.Popijem vodu posle toga i gotovo...

: maslacak - 18. maj 2009 17:59:06(UTC)
Meni je i u prvoj trudnoci smetalo maslinovo ulje, i sada nije drugacije.
Ne mogu da ga podnesem u salati , od samog mirisa mi je muka - a pre trudnoce sam salatu jela samo sa njim.

: Kaca - 18. maj 2009 16:44:01(UTC)
I ja sam cula isto od starijih zena i probala sam u prvoj trudnoci i nisam mogla to da pijem neznam

: Bele - 18. maj 2009 16:04:05(UTC)
Ja sam pocela da pijem maslinovo ulje svaki dan i mogu vam reci da mi je probava savrsena!Dva puta dnevno idem u WC,a pre toga sam imala pomalo muke!E sad,da li ce to uticati na laksi porodjaj,ne znam.Samo znam da nemam onu tezinu u stomaku kao pre!

: ivana211 - 23. oktobar 2007 16:36:52(UTC)
I ja sam cula od jedene zene koja je to probala kaze da je imala lak porodjaj.Sad da li je to zbog ulja ili bi tako bilo i da nije pila ulje stvarno neznam.I ja se mislim sta da radim.Moja drugarica nije pila i nije se puno kretala a imala je lak porodjaj.

: dragana024 - 23. oktobar 2007 16:02:23(UTC)
Čula sam i ja za delotvorno dejstvo maslinovog ulja. Mada nešto nisam sigurna koliko to ima veze sa istinom hmm

: Mary - 23. oktobar 2007 10:17:19(UTC)
pijanci udri po maslinovom. ali bez mene sok

: matea - 23. oktobar 2007 8:55:01(UTC)
hmm:)...ja bih vam preporucila da probate...znam kroz iskustvo moje sestre koja ga je pila od 7. mesecam, da je porodjaj bio isuvise lak...oba porodjaja su joj trajala 20 minuta :))) sve je islo, bas kao sto kazu, podmazano...
na osnovu njenog iskustva jos jedna drugarica je probala i prosla je isto tako...
iskreno, jos nisam u 7.mesecu al cim udjem i ja cu probati....mislim da ne moze da skodi, samo pomoze...

: Brankica021 - 10. septembar 2007 17:34:31(UTC)
Ma mooooze...ako ti ricinusovo pomaze da se lakse isk... maslinovo sigurno cibi cuuuda icon_lol

: secer - 10. septembar 2007 14:38:24(UTC)
caos svima....
sto se tice maslinovog ulja, ovde u grckoj se samo ono i koristi.....sto bi znacilo da ce se sve grkinje ultra lako poroditi!!! smesno, prvi put to cujem...maslinovo ulje jeste odlicno za druge stvari ali da ti omoguci da se bolje otvoris ili porodis , ne mogu da zamislim........
volela bih da je tako jer se mi ovde svi davimo u maslinovom ulju:)

: zvjezdica - 10. septembar 2007 13:10:19(UTC)
u tome mi nema nimalo logike ali kad vec to babica govori onda nemoze naskodit kasikica ulja dnevno.ukus nije bas za pohvaliti ali nece nam nista biti ako probamo mozda samo pomogne

: Brankica021 - 10. septembar 2007 6:06:12(UTC)
A jeste li znale ako u drugom stanju ukradete kukuruzovinu,da ce vam dete biti kovrdzavo?!!! icon_idea
Mislim,dajte stvarno,jesmo trudne,ali dajte malo zdravog razuma i rasudjivanja icon_wink

pregnancy due date

: Angel - 10. septembar 2007 0:25:28(UTC)
Ma ja se ne bih ni zabavljala sa time a kamoli eksperimentisala na sebi i pogotovo ne u drugom stanju, ali ono sto vam mogu reci je da je maslinovo ulje odlicno za mazanje stomaka i mesta na kojima vam se koza tokom trudnoce rasteze. Dakle odlicno je namazati ga pred spavanje i dobro utrljati, pogotovo ako imate strije, i onda obuci neku belu spavacicu ili sta imate a da moze da se iskuvava.
Eto, maslinovo ulje je zaista dobro u trudnoci caos

: bveselinovic - 19. jun 2007 22:42:20(UTC)
i ja mislim da to sa maslinovim uljem nema veze mada sam i ja to cula od nekih ljudi

: tanja. - 19. jun 2007 19:03:41(UTC)
Ja sve spremam na maslinovom ulju vec godinama ali se ne bih usudila da ga popijem... mislim da nema veze sa zivotom to da beba lakse klizi, gde je logika? Jedino mozda ako bi smo namazale maslinovo ulje tamo dole pred porodjaj... tada bi verovatno beba lakse klizila... :) ... al se nalupeta :) ...uglavnom htedoh reci - neverujem u to sto rece babica :? ps. ne zamerite totalno sam prolupala od mirovanja zatvorena u kuci :(

: Marijana FC - 19. jun 2007 13:37:17(UTC)
Ja sam cula da se preporucuje po kasika maslinovog ulja svakog jutra ali zbog hemoroida. S obzirom da sam pre nekoliko nedelja imala strasne probleme sa hemoroidima, resila sam da probam. I delovalo je! Hemoroidi su se povukli za nekoliko dana i od tada nemam problema (da kucnem u drvo). Takodje sam procitala u jednoj od knjiga o porodjaju da treba lagano masirati maslinovim uljem perineum (to je, valja, strucni naziv za kozicu od vagine do cmara). To jos nisam probala ali cu verovatno za koju nedelju da krenem i sa tim. Ne znam sta da vam kazem; ja sam bila ocajno zbog hemoroida pa sam probala a to da li pomaze da porodjaj bude laksi - pojma nemam!

: lunaa78 - 18. jun 2007 22:08:29(UTC)

Ne znam sta da vam kazem, ja doduse na kuvam na maslinovom ulju,ali koristim ga u salati svaki dan.I meni je malo nelogicno, ne kazem da sam ja pametna a ta babica glupa,zena je od moje mame prijateljica...kaze pricala joj neka stara zena kako je ona 4. dece rodila, a nikad nije pukla, niti su je sekli...posle je ta stara zena dobila snaju i sva su deca joj bila preko 4 kg,njih troje.Ova babica je poradjala i kaze ne mogu da verujem da neko moze tako lako roditi dete jer se svega nagledala za 20 godina rada...E sad ,ona kaze da joj je svekrva prenela njeno iskustvo pa je pila maslinovo ulje, a ja bih rekla da je eto desilo se da je zena elasticna dole pa sad prica kako joj je bas maslinovo ulje pomoglo...

Bilo kako bilo ja cu povecati dozu u salatici pa vam u oktobru javljam jel se isplatilo icon_lol  

: dr Avluela - 18. jun 2007 21:47:54(UTC)
Ljudi,kad bi bilo istinito to onda bi sve grkinje radjale lako,jer mi ovde koristimo skoro svi maslinovo ulje.
Maslinovo ulje jeste dobro ga koristiti u ishrani,narocito ekstra nevino.Ima puno vitamina i antioksidanata i pomaze kozi,sluzokoze,kose itd.Mozete ga koristiti i spolja na kozu,kosu...
Ali to da ...beba klizi ruganje batina poguzi anene buljavko hmm

: hunnybunny - 18. jun 2007 21:24:04(UTC)
Maslinovo ulje je zdravo uzimati i kad nisi trudna..ne znam zasto bi Babica bila glupa a mi pametne .. Mi sve kuvamo na maslinovom ulju svakako tako da nema potrebe da ga uzimam naknadno,ali ako moze pomoci zasto da ne? Jedino ako ti se bas bas gadi pa da moras na silu ..

: Jecca - 18. jun 2007 20:14:41(UTC)
Vec sam vidjala , cini mi se, na forumu tu ideju o pijenju maslinovog ulja. Mislim logika je ubi boze!!!! To ko ona zenska sto ima decka koji je uspeo da napravi bebu svojoj bivsoj devojci preko oralnog sexa, a ona mu poverovala ruganje

: uros1003 - 18. jun 2007 19:41:55(UTC)
Prvi put to cujem, a i nesto mi je grozna ta ideja..... Ja ionako idem na carski pa nisam bas odusevljena, al ako mislis da ce pomoci ti probaj.Srecno

: Beclijka - 18. jun 2007 19:40:49(UTC)
Cula sam, ali da znas da mi jako glupo zvuci i vise bih ja to klasifikovala, kao rekla kazala, jer koga kod sam pitala da mi i objasni zasto?
Svi su rekli kao beba lakse klizi icon_rolleyes sok

Meni je prijateljica preporucila Weledino ulje od psenicnih klica sa kojim treba u toku devetog meseca masirati lagano, stidne usne i predeo oko vagine do cmara, onaj koji se isece epizitomijom, jer je to ulje veoma blagotvorno i utice na elasticnost koze u tom predelu.Naravno treba paziti na sluzokozu i ulaz vagine, ne treba da dodje do kontakta...
Ona je rodila troje dece, prirodnim putem, sve bebe su bile oko 4 kg i oko 55 cm dugacke i kaze da ni jednom nije ni pukla, niti su je seckali...

: lunaa78 - 18. jun 2007 19:27:48(UTC)

Danas u razgovoru sa jednom babicom cujemo nesto i ne mogu da verujem.Naime ona tvrdi da zene koje od 7. meseca trudnoce uzimaju dnevno po kasiku maslinovog ulja imaju mnogo laksi porodjaj.

Na njenu pricu ja sam se onako smeskala ,nisam joj mogla reci da lupa gluposti, ali nesto razmisljam dal da nagnem ovu flasu iz frizdera ili ne :?

Da li je neka od vas cula nesto slicno?

Puno pozdravcica od lune kojoj je mnoooooogooooooo vruce leto