Obaveštenja

Icon
Error

: crvena sonja - 23. novembar 2009 15:08:43(UTC)
Hvala vam.Meni se bas svidja samo ne mogu da se naviknem na siske.

: Nemanjina mama - 23. novembar 2009 14:56:40(UTC)
E, Ivy SUPER ti je boja... bas mi se svidjaaa!!! bravo bravo klanjam

Sonja i tvoja frizura mi je lepa, volim paz friz, imala sam i ja nedavno slicnu frizuru, samo su mi siske bile iste duzine kao kosa. super je bravo

: ivy - 23. novembar 2009 12:34:31(UTC)
Hvala :)
Moja prirodna je tamno smedja. I nece svaka loreal da izvuce. Ova bas ima neki pojačivač boje a i bitno je to sto je ta linija Feria za kosu koja nije seda pa ne sadrzi jake hemikalije. Ja sam se dugo farbala igorom pa keune 1517 pomesana sa igorom i keune je dosta dobra ali jedino ova loreal mi izvuce od korena boju koju zelim.
Ella meni se ne ispira boja i farbam iskljucivo izrastak. Pocela sam i da praktikujem,zadnja 2 farbanja, da posle 45min kad idem da perem kosu, samo pokvasim,raščešljam i sačekam 5min pa ispiram. Tako pišene uputstvu,da se osveži boja jer se plava kosa,narocito ovako svetla jako prlja pa postaje tamnija. U suštini plava farba se ne ispira već se prlja- Tako su mi frizeri rekli.
Imam baš tanku dlaku i moja kosa ne trpi blanš nikako,kao metla izgleda posle 2 izvlačenja pramenova. Najviše bih volela da imam pramenove ali ne vredi. Ella tvoji su fantasticni.
Od drugih farbi mi kosa stvarno bude suva i krajevi postaju kao zvaka kad su mokri a suvi pucaju. loreal stvarno to ne radi. Ova P01 ne moze da prefarba samo crnu kosu a za sve ostale ima slika nazad kako izvuce i stvarno je tako.
uh al izreklamirah loreal :)

: Srcka - 22. novembar 2009 16:50:29(UTC)
Ivy, vec sam ti rekla na fb da je boja izmisljena, odlicna je i tebi tako dobro stoji!
A kakva je tebi prirodna? Ja sam se poslednji put ofarbala sa keune ali problem je sto je meni prirodno smedja, tamno smedja i nece bas dobro da izvuce a o Loreal ni da ne govorim icon_rolleyes

C.Sonja, ova ti frizura jako lepo stoji, svidja mi se paz a Aleksa jos vise zaljubljen

: Ella - 22. novembar 2009 12:16:40(UTC)
Ja tu farbu loreal preferance Feria P01 vec odavno koristim i mesam sa keune farbama. Odlicno ispadne. Samo sto na zalost treba se cesto farbati, bas kao sto ti Ivy kazes na mesec, mesec i po, jer i ona posle par pranja se ispere :( Ali sato je mesam sa keune farbom da boja ostane duze. Inace Ivy, lepa si kao "zlatokosa" icon_wink

: ivy - 22. novembar 2009 1:18:55(UTC)
Ja sam konačno pronasla idealnu farbu za boju koju zelim!!!
loreal preferance Feria P01.
Farbam se na 4-5 nedelja i fantasticna je!!!
Dobije se i neko pakovanj za kosu i fantasticno je omeksa. A od kako sam konacno osisala krajeve od pramenova sto sam davno izvlacila, kosa mi je mekana,krajevi nisu suvi, sama mogu da se isfeniram odlicno, a inace to bas i ne znam da radim.
Kuma moja se takodje farba ovom farbom i ona je baš zadovoljna, tako da je preporucujem svim plavušama caos

: Ella - 21. novembar 2009 15:03:41(UTC)
Izvini Sonja, ali ti si skroz u drugom planu, iako imas novu frizuru :) Vidi bre ovo lepo dete pored sto drzis, kakav osmeh, i oke... sok   prelep pu pu pu!!!

: T3 - 21. novembar 2009 13:39:33(UTC)
sonja ja obozavam paz i siskice..odlicno ti stoji ,a i boja ti je super! bravo

: kika - 21. novembar 2009 11:25:30(UTC)
SONJA , BAS MI SE SVIDJA :)

: crvena sonja - 21. novembar 2009 2:10:55(UTC)
Evo i moje nove frizure i boje.

: Srcka - 21. novembar 2009 0:22:55(UTC)
Selena, ja tek sad vidim ove tvoje slike. Auuuuuuuuuuuuuuu, koliko ti je dobro sada, nadam se da je jos uvek kao na slici icon_eek
Fenomenalno, lepo izvuceni pramenovi, otvara ti lice i nije jednolicna boja kao na prvoj, samo nastavi ovako, bas mi se svidja.

: Kaca - 20. novembar 2009 21:33:38(UTC)
Ella prelepi su ti pramenovi, jako mi se svidja taj kontrsat, inace ja se farbam sa keune 1517 i jako sam zadovoljna

: Ella - 20. novembar 2009 18:51:23(UTC)
Ja pocinjem sa prvom turom pramenova sad za vikend *trljam rucice* icon_lol . Sveki mi sad u nedelju radi prvo tamne (braon) pramenove. A posle par dana (mozda 2 nedelje), ce mi uraditi bele pramenove. Taman pred put u Svedsku da budem malo fresh icon_wink icon_lol

: cokoladica - 5. jul 2009 12:07:47(UTC)
eeeeeeeee i mene uskoro cekaju novi pramenovi... i to nakon fantazije koju mi je u Bg napravio moj frizer u martu, sad mi je opet frka... kad god sam se shatirala u NL uvek je ispao cirkus... poslednji put sam i tufne na glavi imala.... mislim da cu probati jedan novi salon, pa se nadam da ce biti bolje :)

: Ella - 4. jul 2009 15:46:08(UTC)
I ja cu sad dole da se satiram, tj da uradim svetle pramenove, jer se vise ne farbam, vec samo pramenove radim. A imam i odlicnog frizera dole, tako da superiska, jedva cekam! :) Kosa mi bas puno znaci i jako utice na moje raspolozenje!

: Selena - 30. jun 2009 13:08:47(UTC)
Citat:
Ella - 25/6/2009 01:02
Citat:
Selena - 18/6/2009 16:52

Citat:
Ella - 17/6/2009 23:27 Selena jako mi se dopada kako ti je sad kosa... lepo ti stoji svetlija boja kose, izgleda ti i ta nova boja kao prirodna boja kose. Imas svetle oci, pa se ne vidi da si farbana. Jako ti je lepa boja icon_wink

Hvala Ella  !Htela sam ustvari jos svetliju boju ali sam se plasila kako ce da izgleda.Bila sam i tamno braon i crna i crvena i ljubicasta,ali ovako svetla jos nikada! 

Kazem ti da mozes slobodno da probas biti i jos svetlija, nece izgledati neprirodno, jer imas jako svetle oci. A i prirodna boja kose ti nije bas toliko tamna. Slobodno malo experimentisi sa bojama, kad vec imas podlogu (tj lice za to, da verujem da ti dosta boja dobro stoji)  icon_wink

Ella,hvala ti puno na savetu!  Sada u avgustu kada budem otisla u Srbiju uradicu to(posto mi je ovde ipak dosta skupo)

: trudna 3 - 26. jun 2009 5:43:27(UTC)
selena super ti je boja.moja je sad neka izmedju svetlo i tamno plave,bas mi frizerka sad kad sam se sisala pitala jel mi to prirodna boja i kaze bas je lepa ko da jeste,posle neznam koliko vremena sam potrefila boju.
inace farbam se bas dugo i sad i u proslim trudnocama uvati mi uvek boju,ali retko kad potrefim da to bude ta sa slike tj ona koju ja hocu.

: Fokica - 25. jun 2009 22:02:29(UTC)
Selena super ti je boja kose. I ja bih uradila tako nesto. Meni je kosa svetlo smedja i bas bih malo promenila.

: Ella - 25. jun 2009 3:02:54(UTC)
Citat:
Selena - 18/6/2009 16:52

Citat:
Ella - 17/6/2009 23:27 Selena jako mi se dopada kako ti je sad kosa... lepo ti stoji svetlija boja kose, izgleda ti i ta nova boja kao prirodna boja kose. Imas svetle oci, pa se ne vidi da si farbana. Jako ti je lepa boja icon_wink

Hvala Ella  !Htela sam ustvari jos svetliju boju ali sam se plasila kako ce da izgleda.Bila sam i tamno braon i crna i crvena i ljubicasta,ali ovako svetla jos nikada! 

Kazem ti da mozes slobodno da probas biti i jos svetlija, nece izgledati neprirodno, jer imas jako svetle oci. A i prirodna boja kose ti nije bas toliko tamna. Slobodno malo experimentisi sa bojama, kad vec imas podlogu (tj lice za to, da verujem da ti dosta boja dobro stoji)  icon_wink

: Selena - 18. jun 2009 18:52:03(UTC)

Citat:

: Medvedic - 18. jun 2009 3:43:10(UTC)
Ja koristim Garnier Nutrisse 111 (nijansa"Sahara") i prezadovoljna sam i kako izvlaci na moju svetlije smedju kosu...Osim toga,zaista manje isusuje od vecine drugih najsvetlije plavih,bas se primeti razlika.

Definitivno je preporucujem! :)

: Ella - 18. jun 2009 1:27:36(UTC)
Selena jako mi se dopada kako ti je sad kosa... lepo ti stoji svetlija boja kose, izgleda ti i ta nova boja kao prirodna boja kose. Imas svetle oci, pa se ne vidi da si farbana. Jako ti je lepa boja icon_wink

: Selena - 18. jun 2009 0:34:26(UTC)

Ja sam prvi put u zivotu probala (sama) da se farbam u svetliju boju ali mi naravno nije uspelo! Na kraju sam ipak otisla kod frizerke i ona mi na tu boju koju sam dobila izvukla dve nijanse,jednu svetlu i jednu tamniju!

ovo je moja prirodna boja:

Selena158.jpg picture by Nenad_2008

a ovako je sada:

slikeapril2009186-1.jpg picture by Nenad_2008

slikeapril2009178-1.jpg picture by Nenad_2008

: Ella - 16. jun 2009 12:56:58(UTC)

Citat:
mama4kids - 16/6/2009 08:25 Ella kako izvlacis pramenove ?tvoja kosa je super..i nijansa ...meni je san da imam takvu kombinciju pramenova...ja sam isto plavusa ...ali kuburim sa zutim pramenovima...sto me izludjuje...

Moja sveki je frizerka i to bas kolorista (ovde su podeljeni frizeri, tj neko je specijalizovan samo za farbanje, a neko za sisanje). Ona mi radi bele i braon pramenove. Nikad ih ne radi na foliju, vec izvlaci cesljom (bez kape). Hocu reci da cesalj ubaci u boju i onda od korena do vrhova provuce liniju cesljom i sve tako. Za bele pramenove naravno koristi se blans (ali da bi ih ocuvala tako bele, pomenula sam ranije da koristim neki silver L'oreal sampon). Za braon nijansu (pramenove), koristi 2 boje, koje ih mesa da bi dobili tu neku lepu braon boju. Posto sam prirodno svetla, braon pramenovi sa moje glave se lakse ispiraju :( Zato u pocetku budu jako tamni, da bi mi trajali duze. POsle par pranja, budu fantasticni. Upravo ce mi u cetvrtak vece raditi bele, pa cu se slikati da vam pokazem. I pitacu je koje farbe koristi za braon pramenove.

: mama4kids - 16. jun 2009 10:25:21(UTC)
Ella kako izvlacis pramenove ?tvoja kosa je super..i nijansa ...meni je san da imam takvu kombinciju pramenova...ja sam isto plavusa ...ali kuburim sa zutim pramenovima...sto me izludjuje...

: Andrea 016 - 16. jun 2009 2:24:50(UTC)
Ajde pomognitehmm ranije sam bila plava pa sam pustila da mi izraste moja tj.svetlo smedja pa sad opet hocu u plavo ali hocu za jedan dan i da mi ne bude boja zuta ili narandzasta vec ja bih htela boju peska.Kako da to izvedem?

: Iva&Lule - 15. jun 2009 18:08:23(UTC)
Citat:
benijeva mama - 7/6/2009 00:04

Ivana,posto ti koristis IGORU, hocu te nesto pitati ja sam se danas ofarbala tom farbom 10-5,posto prirodna boja mije tamno smeda,polovina kose je ispala odlicna,ali ostali deo je malo tamniji.Da li mogu za par nedelja ofarbati samo ostali deo ili ponovo celu kosu?Bojim se da mi ne izade mnogo svetla,sad je onako tamno plava kao boja meda mozda nijansa tamnija. Molim te pomagaj za 3 nedelje idem na odmor pa zelim srediti kosu.
Unapred hvala

Benijeva mama,ja tek sad vidim da si me pitala,trebala si mi poslati pp odhovorila bih ti odmah :)
Moja svekrva koristi Igoru 10-5,ja odavno ne koristim Igoru vec sam presla na L'oréal,ali moja sestra koristi i prezadovoljna je :)

Ofarbaj samo izrastak nikako celu duzinu jer donji deo kose ce ti jos vise posvetleti.Farbaj se sa 9% hidrogena ofarbas izrastak posle pola sata cesljem rasceljaj ka krajevima, posle 15 minuta peri kosu.Inace cela duzina kose farba se na 4-5 meseca radi osvezavanja boje.

: Ella - 15. jun 2009 18:00:21(UTC)

Ja sam ranije pisala o KEUNE farbama, i ponovicu se, da su one po meni najbolje (bar na mojoj glavi :)). Zeljena boja (tj ova moja pepeljasto plava), ostaje dugo, ne ispira se lako, kosa mi skoro pa NIKAD nije zuta. Ali takodje uz pomoc sampona L'oreal (sivo pakovanje), za srebrnu ili sedu kosu, da ocuva boju posle pranja i farbanja. I o njemu sam pisala ovde ranije i prilozila sliku. Ja licno koristim keune 1511 i 1517. Znaci mesam te dve farbe po pola i farbam koren.

U zadnje vreme (znaci zadnja 3 meseca) ne farbam koren, vec izvlacim samo bele i braon pramenove. Licno vise volim satiranu kosu, atraktivnije mi deluje, i nisam primorana onda svaki mesec koren (izrastak) da farbam, vec na svaka 3 meseca radim pramenove.

: benijeva mama - 7. jun 2009 2:04:32(UTC)
Ivana,posto ti koristis IGORU, hocu te nesto pitati ja sam se danas ofarbala tom farbom 10-5,posto prirodna boja mije tamno smeda,polovina kose je ispala odlicna,ali ostali deo je malo tamniji.Da li mogu za par nedelja ofarbati samo ostali deo ili ponovo celu kosu?Bojim se da mi ne izade mnogo svetla,sad je onako tamno plava kao boja meda mozda nijansa tamnija. Molim te pomagaj za 3 nedelje idem na odmor pa zelim srediti kosu.
Unapred hvala

: tanja. - 6. jun 2009 4:23:48(UTC)
Citat:
Iva_A.A.A. - 5/6/2009 23:35

Ja sam Tanja pobala mnoge farbe i skoro od svake mi je izrastak ostajao zut i to me je uzasno nerviralo,menjala sam frizere i frizere dok nisam nasla pravog.Sad koristim njihovu farbu tj.neku spansku sad sam farbala izrastak pre tri dana i uopste mi nije zut nego je boja fenomenalana ,mogu da vidim sa njima ako hoces posto oni imaju predstavnistvo u Bgd dali ima da se kupi ta farba kosta oko 10 eura ako nema mogu da ti je posaljem ili kad budem dolazila da ti je donesem.Odlicna je jasam jako zadovoljna

Ivo zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj bila bih ti jako zahvalna !!!! Salji sms :-* :-* :-* :-*

: Iva_A.A.A. - 6. jun 2009 1:35:54(UTC)
Ja sam Tanja pobala mnoge farbe i skoro od svake mi je izrastak ostajao zut i to me je uzasno nerviralo,menjala sam frizere i frizere dok nisam nasla pravog.Sad koristim njihovu farbu tj.neku spansku sad sam farbala izrastak pre tri dana i uopste mi nije zut nego je boja fenomenalana ,mogu da vidim sa njima ako hoces posto oni imaju predstavnistvo u Bgd dali ima da se kupi ta farba kosta oko 10 eura ako nema mogu da ti je posaljem ili kad budem dolazila da ti je donesem.Odlicna je jasam jako zadovoljna

: tanja. - 5. jun 2009 17:37:50(UTC)
Puno ti hvala zagrljaj jako puno saveta ,srce si :-*

: Iva&Lule - 5. jun 2009 12:46:48(UTC)
Uzas ,malo pre sam napisala podugacak post i nestade icon_eek

Najbolje farbe po meni ovde su i koriste se po salonima L'oréal,Igora i Wella,za tu ''Elumen'' nisam cula mozda se skoro pojavila...Pakovanje ovih farbi treba da bude malo kao sto se kod nas prodaju farbe Goldwell,Maxitone,Palette..Nikako velika pakovanja kao sto se prodaje L'oréal pa stizu rukavice,balzam,sampon to nisu prave farbe i one se ovde prodaju po marketima to su kolor samponi...Pramenovi treba da se rade cela duzina na 6 meseci radi osvezavanja,a izmedju toga moze se raditi dorada izrastka....Nikako pramenove ne treba raditi i tretirati blanshom na 2-3 meseca jer to isusuje kosu i gubi sjaj...Ako taj frizer ponovo zeli da ti uradi pramenove pitaj ga da li rade pramenove na obicni providnu foliju koja se koristi u domacinstvima za hranu...Ja sam zadovoljna tim nacinom kako se rade ti pramenovi i milion puta bolje od aluminijumske folije i onih paleta na sta lepe pramenove...Ovako kosa dise i manje se steti...I ako vec ides u neki bolji salon onda mogu da ti rade toplo pakovanje ,ampule za oporavak i regeneraciju kose ...Takodje i kuci dobre maske i ampule umotas u peskir drzi pola sata pa ispiraj...Takodje prilikom ispiranja pakovanja koristi malo hladiju vodu to dosta utice na sjaj...I jos nesto sto se Igore tice,kod nas cuvena 11/1 ovde ne postiji u katalogu cak i spoljno pakovanje je totalno razlicito...Ali svakako ako mozes da nabavis ovo bi te izvadilo sigurno :) Udavi ja kao po obicajucaos

: tanja. - 5. jun 2009 3:26:21(UTC)
Citat:
Iva&Lule - 5/6/2009 00:19

Tanja, probaj da nabavis Igoru 10.00 i 12.00 mesanjem te dve farbe dobija se fantazija od boje...Ja mojoj sestri odnesem za celu godinu,inace ona ima prirodno tamniju boju kose,kad se ofarba sa ovom izgleda prelepo kosa je sjajna,boja fenomenalna,a kad farbas izrastak uopste se ne primecuje razlika izmedu ofarbanog izrastKa i cele duzine kose :) Inace farbe su bas,bas kremaste i dobija se odlicna boja sa hidrogenom od 9 %....Ali nikako Igora kupljena kod nas,pokusaj da nabavis iz inostranstva jedna tubica je oko 9-10 eu i kupuje se u radnjama sa frizerskom opremom ili salonima koji koriste tu farbu...Koju farbu ti koristis?

Eh da sam znala ,pre par dana sam dosla iz inostranstva mogla sam kupiti... koristila sam dugo godina Joico i delovala je odlicna dok nisam presla u potpuno svetlo plavu nijansu , onda su krajevi poceli da se sushe i kada mi je kosa loshe isfenirana (kada se sama feniram posto sam losa u tome) izgleda skroz bzvz , pred put ,pocetkom maja promenila sam frizera (posle 7 - 8 godina) u pitanju je jedan od boljih fr.salona u Bg,rade sa nekom novom farbom "Elumen", i sad ne znam sta da mislim , covek me ofarbao sa slabim hidrogenom i izvukao bele pramenove , krajevi deluju ok i cak mi se cini da mi je kosa bolje ali koren je ostao zuckast , frizer me ubedjuje da ce za nekoliko farbanja na 3 nedelje koren biti super da ce mi forsirati bele pramenove na nekoliko meseci i da cu biti vrlo zadovoljna ...e sad ne znam da li je rano (posto sam samo jednom bila kod njega) ali ja nisam bas zadovoljna , sutra cu zakazati ponovo farbanje pa da vidim sta ce dalje biti ...
Ivana u svakom slucaju hvala ti, ukoliko ovaj frizer ne odradi sta je obecao , prelazim definitivno na igoru videcu vec kako cu je nabaviti .

: jelenaorg - 5. jun 2009 2:43:36(UTC)
ella lepo , interesantno... sa pramenovima ...ja sam svezze ofarbana mrzi me da se slikam...siske mi vise nisu ravne vec malo kose stepenaste a kosa bas bas ravna ...zadovolja sam kao i uvek ;]

: Iva&Lule - 5. jun 2009 2:19:58(UTC)
Tanja, probaj da nabavis Igoru 10.00 i 12.00 mesanjem te dve farbe dobija se fantazija od boje...Ja mojoj sestri odnesem za celu godinu,inace ona ima prirodno tamniju boju kose,kad se ofarba sa ovom izgleda prelepo kosa je sjajna,boja fenomenalna,a kad farbas izrastak uopste se ne primecuje razlika izmedu ofarbanog izrastKa i cele duzine kose :) Inace farbe su bas,bas kremaste i dobija se odlicna boja sa hidrogenom od 9 %....Ali nikako Igora kupljena kod nas,pokusaj da nabavis iz inostranstva jedna tubica je oko 9-10 eu i kupuje se u radnjama sa frizerskom opremom ili salonima koji koriste tu farbu...Koju farbu ti koristis?

: tanja. - 5. jun 2009 2:10:40(UTC)
Ja i dalje nisam zadovoljna :( vise ne znam sta da radim :( .... sada sam jos i jako pocrnela pa mi boja kose josh cudnija ...idem sutra do frizera da vidim sta ce dalje da predlozzi ...

: Iva_A.A.A. - 3. jun 2009 1:35:32(UTC)
Hvala Ella,tvoji su superiska i bas mi se svidjaju a tebi odlicno pristaju nekako su te bas osvezili, bravo za sveki koja to uradila fantasticno

: Iva&Lule - 28. maj 2009 16:48:39(UTC)
Ella,odlicni ti pramenovi! Jos par belih i perfektno icon_wink Jesi li malo skratila kosu ili samo siske ?

: Dorothy - 28. maj 2009 9:23:43(UTC)

Ella, prelepi su ti pramenovi i super ti stoje bravo bravo bravo

Tako nešto i ja hoću da uradim, ali samo malo manje tih tamnijih pramenove i po koji beličast, pa kad se nekad nakanem i skupim vremena icon_rolleyes  

: Fokica - 28. maj 2009 1:04:56(UTC)
Ella divno izgledas, pramenovi su extra.

I ja razmisljam o pramenovima vec neko vreme...

: Ella - 27. maj 2009 21:59:00(UTC)

Jao Ivo, fantazija su ti pramenova, ali stvarno bravo bravo bravo   (ja tek sad dosla ovde da bi postavila svoje slike :)) i videh tvoje lepe pramenove.. Divni su!

Meni je sveki juce napravila par braon pramenova. Za mesec dana ce mi isto uraditi par, ali belih  icon_wink   Ovako izgleda za sad

: tanja. - 3. maj 2009 14:20:27(UTC)
Kakve frizure bravo bravo bravo bravo bravo
Bas vam zavidim :( ja vec dugo kuburim sa kosom ...od kako sam u trudnoci izvlacila tamne ( skoro crne) pramenove nema sanse da izjednacim boju ...pokusala sam sve (bar mislim da sam pokusala) nekoliko puta sam izvlacila pramenove(svetlo i tamno braon) i cak sam prosle godine bila na kratko i zadovoljna ... ali se pramenovi isperu posle 10-ak pranja, imala sam milion preliva..tu i tamo po neko izbeljivanje..(garant bi ostala bez kose da mi nije ovako jaka i gusta ) ...nedavno sam se oshishala i to bas dosta :( jedva sam prezivela doomed ....i tako...
7.5. sam zakazala kod drugog frizera...mozda je to najbolje :( :( :( nadam se da ce mi pomoci...

: pejana - 2. maj 2009 16:09:33(UTC)
ja ovde jako retko zalazim, ali Ivina kosa je prelepa!! Savrseno!!! :-* :-* :-*

: Iva_A.A.A. - 1. maj 2009 0:56:01(UTC)
Prex sa folijom mi je radila i svaki drugi pramen je isao druge boje-mesala je cokoladu i neku jos braon

: Prex - 29. april 2009 18:27:45(UTC)
Ivo SAVRSENA ti je kosa, mnogo mi se dopada, stvarno sam odusevljena. Hocu i ja odavno da prosaram kosu ali nikako da se nakanim. Isto hocu tako tanke pramenove da mi se bas utapaju jedni u druge, kazi mi jel' ti izvlacila kao kad satira kosu ili sa folijom ili kako? Ja se bas ne razumem posto se nikad ne farbam ali sad bas hocu odavno da malo prosaram kosu. Ionako imam vec dosta sedih pa mi se i sama prosarala kosa, matora koka :> doomed

: Iva_A.A.A. - 29. april 2009 0:28:31(UTC)
Hvala vam,jeconeco dve boje su u pitanju cokolada i jos jedna braon nijansa,prepustila sam se mojoj frizerki a ona je tacno po mojoj prici znala sta hocu i ispalo je vise nego dobro

: Iva_A.A.A. - 29. april 2009 0:26:22(UTC)
Citat:
Iva&Lule - 28/4/2009 16:34

Ivo draga ti ces biti miss najnegovanije kose na forumu klanjam Odavno nisam videla ovako lepu kosu sija,negovana i super skladni sitni prmenovi koji se stapaju :)

Hvala Ivana trudim se da bude negovana

: jecaneca - 28. april 2009 22:27:59(UTC)

Ivo,divni su ti pramenovi,stvarno savrseno....Koje su boje u pitanju?Jesu to 2 boje ili vise?

: Jelena&Teodora - 28. april 2009 19:39:21(UTC)
Ivo super su ti pramenovi,extra,prelepa ti je kosa,.....mada sam vec videla na FB svaka cast bravo

: jelenaorg - 28. april 2009 18:37:42(UTC)
Prelepo iva bas bas basa prelepo svaka cast bravo

: Iva&Lule - 28. april 2009 18:34:33(UTC)
Ivo draga ti ces biti miss najnegovanije kose na forumu klanjam Odavno nisam videla ovako lepu kosu sija,negovana i super skladni sitni prmenovi koji se stapaju :)

: Dorothy - 28. april 2009 11:35:44(UTC)
Ivo, prelepi su ti pramenovi bravo bravo bravo Jako mi se sviđa!

: adrijana - 28. april 2009 11:02:57(UTC)
IVA PRELEPO JE!
Tako neku boju ja hocu ali uvek mi bude crvenkasto ili zuckasto... Moj crveni pigment icon_rolleyes

: pahuljica - 28. april 2009 4:04:58(UTC)
Iva, i treba da budes zadovoljna!
Prelepi su.

: Iva_A.A.A. - 28. april 2009 2:00:25(UTC)
Ja sam danas izvlacila pramenove vec odavno razmisljam o tome a nikako da se nakanim da odem a imala sam u glavi kako bi to trebalo da izgleda.Ja sam prezadovoljna kako je ispalo
Evo slikica

: adrijana - 26. mart 2009 0:58:46(UTC)
UH sta ja sve nisam pre radila sa mojom kosom... Bila sam svakava, od crne, preko smedje i crvene pa do plave. Sad se opet farbam u plavo, ali sa slabijim hidrogenom, tako da nisam bas plava, vise sam svetlo smedja, sa crvenkastim odsjajom. E to me najvise i nervira... Imam crveni pigment, i nikako ne mogu da dobijem boju koju hocu...

: Alison - 20. februar 2009 16:02:17(UTC)
Da, mislim da je procenat bio 9...Skoro svakim farbanjem mi treba malo da pustim suzu, jer me koza glave uzasno pece, ali ovaj put nije...Uglavnom farbam izrastak i to na svakih 20 do 25 dana....i nikad nisam uspela da ga potpuno izbelim...Ali s obzirom na to da mi je kosa prirodno crna, uspela sam par puta da dobijem fantasticnu boju kose, iako izrastak nikad nije isti kao ostatak kose....U svakom slucaju, hvala, poslushacu tvoj savet...mogu sacekati 15 dana...
PS. Za one koje bi ipak da se odluce na to: moja drugarica se u 2 dana ofarbala 3 puta, u plavo, jer je prvi put pogreshila sa farbom...i nishta se nije desilo...

: Iva&Lule - 20. februar 2009 15:41:51(UTC)
Alison,kosa je vec tretirana,ok da je proslo 15 dana,ali farbala si se juce,pa danas,jos ako su hidrofeni sa procentom 9 i 12,moze doci do toga da ti kosa opada u pramenovima...Drugo zlatno pravilo za sjajnu i plavu kosu,je da se izrastak farba na svakih 25-30 dana tako 4-5 meseci,pa posle 5 meseci cela duzina,nikad se ne farba cela kosa :) Pogotobu plava,koja je jako osetljiva i brzo gubi sjaj,i posle kratkog vremena izgleda mrtvo i ispucalo...Ako si bas tipicna crnka,veruj mi tesko ces dooci do zeljene nijanse,potrebno je i puno truda,nege i para caos

: Alison - 20. februar 2009 14:21:35(UTC)
Shta ce se desiti ako ofarbam kosu danas....a ofarbala sam je i juce....Izrastaka je potpuno zut, narandzast, uglvanom grozna boja, a ostatak kose je ok...Imam prirodno crnu kosu, farbam se u plavo vec 2 god i uvek je bilo teshko prekriti izrastak...

: cokoladica - 31. decembar 2008 22:09:10(UTC)
Ivana i Dorothy, hvala na informaciji! Razmisljam da predjem na farbanje, jer su mi pramenovi u NL svaki put lutrija! Nikako da mi urade kako treba... Samo moram da proverim sa frizerom (u Bg) da li uopste mogu to da izvedem, jer mi je bas duga kosa, godinama satirana, ima i skroz belih pramenova, i tamnijih, ko zna kako bi sve to ispalo... uf :)

Winnie the Pooh, i mene zanima koja je dobra farba za plavo! Procitala sam Ellin savet za onaj L'Oreal i Keune, pa se razmisljam...

: Winnie the Pooh - 31. decembar 2008 20:06:04(UTC)
Zene,kazite mi sa kojom farbom da se ofarbam,a da mi kosa ne bude zuta? Imam prirodno crnu kosu,ali sad sam plavusa,onako tamno plavo-lesnik. Izrastak farbam na mesec dana,ali mi zadnja dva puta uopste nije bila ok boja,dosta je tamnija ispala neznam Obicno se farbam sa palet farbama,ponekad loreal,a garnijer sam prestala,mada mi kosa bude ekstra sjajna od nje.Uzmem plau farbu,a dobijem neku svetlu cokoladnu nijansu galamdzija Tako da njih vise anene

U subotu idem na satiranje,opet cu biti plavojka,ali moram pre toga da ofarbam izrastak,i ako mi opet bude tamniji,i zućkast.........

Imate li neki predlog hmm

: Dorothy - 31. decembar 2008 9:48:42(UTC)
Ja se farbam otprilike kao Ivana, znači izrastak na tako mesec i po dana, a onda jedno dva puta godišnje ofarbam i celu kosu.
Bila sam u subotu kod frizerke i potpuno sam nezadovoljna :-( Htela sam na mojoj kosi koja je srednje svetlo plava (ne baš najsvetlija) da izvučem pramenove, ne mnogo samo po koji i to u boji lešnika ili tako neka smeđa nijansa. I uradila sam to, objašnjavala joj, sedela, čekala, gužva i na kraju mi se pramenovi uopšte ne vide, znači ništa se ne primećuju!!! Baš bezveze!
I ošišala sam se baš dosta, to i nije tako loše, ali daleko je od nečega što bih ja nazvala super!
Pojma nemam gde da sledeći put idem kod frizera...

: Iva&Lule - 30. decembar 2008 18:28:27(UTC)
Ja na mesec ipo dana,i kad izraste ne vidi se bas toliko,vidi se ali nije upadljivo jer sam svetlo smedja :)

Inace volim urednu kosu i izrastak farbam 4-5 meseci i posle toga osvezim celu kosu :)

Nema potrebe za farbanjem cele kose svakog meseca,jer od izrastka izvucem cesljem ka krajevima i bude super i koja mi nije ostecena.

I jako vazno kod farbbanja kose je redovno kracenje krajeva,ja kratim krajeve na dva meseca :)

: cokoladica - 30. decembar 2008 13:44:11(UTC)
E pitanje za mamice koje se farbaju (a ne samo izvlace pramenove, kao ja):

Koliko cesto se farbate??? Jel mora na svakih mesec dana?

Sa pramenovima je malo slobodnije, mogu da izguram i po 3 meseca i vise, ali kapiram da kad se skroz farbate nije bas tako?

: malena89 - 10. decembar 2008 9:03:58(UTC)
Ja se farbam vec 5 godina, i skoro sve vreme sam plava, sem nekih 2,3 meseca tamno smedja. Isprobala sam sve moguce farbe i londa color, Garnijer, Pallete i svasta jos. Ali najzadovoljnija sam sa farbama Pallete. Sad sam uzela neku Subrinu Saten pa cemo videti kakva je.

: iva-sabac - 25. novembar 2008 20:01:39(UTC)
Hvala vam svima

: cokoladica - 25. novembar 2008 18:40:32(UTC)
Ivo, odlicna boja! Divno izgleda!!!

: dragana024 - 22. novembar 2008 20:37:33(UTC)
Wow Ivo super ti je kosa bravo
Baš ti lepo stoji ta boja, a svaka čast i za negovanje kose....

: Ella - 21. novembar 2008 17:06:32(UTC)

Eto Manana, Iva ti rece koja je farba. Fenomenalna je boja i ja sam sa Feriom bas zadovoljna. probaj je obavezno ako ce se vracati u plavo, a ne zelis da budes zuta!

Ivo, obavezno ofarba celu kosu, celu duzinu, verujem da ce ti trebati 2-3 farbe, bas kao i meni, ali vredi posle kad vidis rezultat, kosa je sjajna, izgleda negovano, a boja je extra!icon_wink

: iva-sabac - 21. novembar 2008 15:14:07(UTC)
Hvala ella prvestveno zbog preporuka na farbi-sledeci put farbam celu duzinu,hvala srcka i manana

: iva-sabac - 21. novembar 2008 15:12:14(UTC)
Manana to je farba-loreal feria 01 metalic blonde silver...ja cu sledeci put da farbam celu kosu sad sam samo izrastak i bice onda fenomenalna

: Manana - 21. novembar 2008 14:44:35(UTC)
Divne su vam kose. I boja i kvalitet i duzina, bas sam odusevljena! ;] Koja je to farba ako nije tajna Ella? Ako resim da se vracam u plavo da znam...

: Srcka - 21. novembar 2008 2:28:55(UTC)
Iva, super ti je ova boja, bas mi se svidja a i gustina i duzina kose ti je na zavidnom nivou bravo

: Ella - 20. novembar 2008 21:14:23(UTC)
Ivo, lepa ti je kosa, i puna sjaja. Lepa je i boja. Posto imas dugu kosu kao i ja, sledeci put kupi 2-3 farbe da izjednacis svuda boju. Jer vidim da su ti negde beli pramenovi, a negde ti je kosa zuta. Pa da skines to zutilo u slucaju da ti se ne svidja. Ali ti je kosa fenomenalna, bas je negovana i drago mi je da sam ti malo pomogla pa da se i tebi dopada! :-*

: iva-sabac - 18. novembar 2008 20:11:23(UTC)
Ja sam se u petak farbala sa farbom koju mi je Ella preporucila,ispala je lepa boja-ima belih nijansi i cak i sivih ali ja imam taj pigment zute koji jedino uspem da prefabam sa keune ali ona mi isusuje kosu i posle upotrebe brojnih preparata...mozda sledeci put kad se budem farbala sa ovom farbom mozda ispadne bolje

: Balerina - 13. novembar 2008 17:19:25(UTC)
Super su ti pramenovi Ella, kosa ti je bas lepo prosarana...
Mala promena uvek lepo stoji...

Svidja mi se kako ti stoji bravo bravo bravo

: Fokica - 13. novembar 2008 13:47:22(UTC)
Ella pramenovi ti stoje fantasticno bravo

: iva-sabac - 12. novembar 2008 20:41:51(UTC)
Ella prelepo ti stoje ovi pramenovi....nekako su te osvezili barem meni po slikama koje sam ranije gledala bez pramenova.. bravo

: piljari - 12. novembar 2008 17:54:53(UTC)
Ella ti si prelepa zena tako da nisam ni sumnjala..........

: dragana024 - 12. novembar 2008 16:43:05(UTC)
Ella pramenovi ti super stoje, a tek skupljna kosa..... sok
Slažem se sa Aiko da bi ti ekstra stajao paž.

: Ella - 12. novembar 2008 15:53:23(UTC)
Auuuu Aiko, mene taj paz toliko mami vec godinama :) Ali onaj dugi paz do ramena, napred duze, a pozadi krace i naravno sa siskama. Imam jos malo da razmislim, a na prolece, mora pasti neka promena, kad se porodim, a na leto kuku meni punim ? banke icon_lol   straaaasno doomed

: Aiko - 12. novembar 2008 14:47:18(UTC)
Ajde katarina, pokazi se :)

Ella, ja mislim da bi tebi ubedljivo najbolje stajao paz. Sa ili bez siski, u stvari mozda ipak sa siskama, onako da bude geometrijska frizura.

Eto. :) :-* kucam smizlica

: Nikita - 12. novembar 2008 9:32:49(UTC)
Ella odusevljena sam kako ti je dobra boja, joj ja sam to stalno radila i uvek ali uvek mi se dopadne znaci nema greske. E sada ti si jako lepa zena i zbog tvojih ociju ja mogu potpisati da ce ti svaka boja i frizura fenomenalno stojati  icon_wink

: Ella - 12. novembar 2008 9:28:52(UTC)

Hvala zenske! zagrljaj   Imam kose Tanja i previse, imam i na izvoz :) Masala! Svaki frizer se dobro preznoji na moju gustinu i duzinu, pa je tako i sveki juce icon_lol   Ali u znak zahvalnosti ne samo za juce, vec i za sve, spremam joj neko iznenadjenje i lep poklon... Posto se svakako rastajemo u subotu :(

Hvala jos jednom!

P.S. cekam da vidim Katarinin novi friz  icon_wink

: jelenaorg - 12. novembar 2008 8:57:47(UTC)
Ella pramenovi su ti bas dali na promeni a po meni je svaka promena dobra !

: Tanja&Katia - 12. novembar 2008 8:54:25(UTC)
Biki, bas ti je lepa boja i frizura..poslednja slika je super bravo

Ella, koliko ti kose imas bravo pramenovi su sjajni i odlicno ti stoje!!!
Slazem se sa devojkama da si prelepa sa podignutom kosom smizlica
Ma, lepoj zeni sta moze da ne stoji!!! bravo za sveki!!

: Mary - 11. novembar 2008 19:03:05(UTC)

biki super friz

Ella pramenovi su ti extra. pun pogodak i meni se najvise svidja slika sa skupljenom kosom.

Srcka nisam se ofarbala i necu, farba mi ne prima, frizerka mi ne preporucava blans, tako da odustajem. samo sam se malo sisnila pa mi se sad i boja dopada.

: katarina - 11. novembar 2008 17:52:14(UTC)
E super je Ella i mogu ti reci da je 2 slika fenomenalna tj kad je skupljena sto bi znacilo da ce ti i kraca kosa lepo stajati!Izgledas na 2 slici mnogo mladje i nekako privlacnije,neznije ma ne znam da objasnim dok si na onim slikama gde je pustena kosa poslovno,strogo i ozbiljno izgledas ..moje misljenje a ti znas sama sta ti stoji..

: Ella - 11. novembar 2008 17:02:10(UTC)
Hvala vam svima :-*  Drago mi je da vam se dopada... Ja sam bas :) Jos kad se lepo doteram, sredim i nasminkam, onda je sve jos bolje icon_wink   I da, lepo je imati sveki za frizerku, radila je sve po mojim konstrukcijama icon_wink   Najbolje od svega sto sad ne trebam da farbam izrastak, jer se skoro pa i ne vidi... icon_wink

: cokoladica - 11. novembar 2008 13:45:23(UTC)
Ella odlicno je :) Super je ispala boja!!! Bas je zgodno imati sveki frizerku izgleda :) :) :)

: bokica1 - 11. novembar 2008 12:57:01(UTC)
frizure su vam bravo bravo bravo bravo

: Srcka - 11. novembar 2008 12:11:40(UTC)
Ella, slatka si, slatka si smizlica smizlica Super ti stoje pramenovi, oke su ti boli glava sa ovom novom bojom i skupljena ti kosa lepo stoji.
bravo za tvoju novu boju i bravo za sveki, udesila te, nema sta bravo

: Aiko - 11. novembar 2008 11:43:14(UTC)
Ella, i meni se svidja. Ja ne volim pramenove u poslednje vreme ali tebi vrhunski stoje!

Nego, ako si ovakva neisfenirana, kakva si isfenirana tek? icon_eek

: Ivana-Lukina mama - 11. novembar 2008 11:33:34(UTC)
Ella, klanjam PRAMENOVI SU TI PRELEPI smizlica

Narocito na drugoj slici gde ti je skupljena kosa LOOODILO zvezda

Pozdrav za tebe i super svekicvecko

: leptiric - 11. novembar 2008 11:01:08(UTC)
Ella super su ti pramenovi. bravo bravo

: pejana - 11. novembar 2008 10:49:25(UTC)
Ella, u pravu si, zaista ti jako lepo stoje pramenovi!!! Bravo za tvoju sveki!

: Ella - 11. novembar 2008 10:39:49(UTC)

Malo je tesko izvesti tamne pramenove (ili uopste pramenove) na moju duzinu kose icon_rolleyes   Sveki mi je sinoc uradila par tamnih, a ja sam se danas sama slikala (nisam isfenirana, ne stizem, samo sam je osusila), ali kad se sredim, stavicu novu sliku icon_wink   Evo PAR slicica icon_lol (Mislim sama da mi je lepse sa pramenovima, osecam se nekako bolje).

caos

: biki - 10. novembar 2008 16:15:37(UTC)
Hvala vam,Srcka posebno za ono pozerka icon_lol To ja samo da pokazem da umem i ja da poziram smizlica ..Salim se
Za boju,neznam koja je u pitanju frizer me farba,samo znam da je violet plava u pitanju..Moram i ja da ga pitam koju farbu koristi,a kad saznam javljam vam

: pejana - 10. novembar 2008 16:04:10(UTC)
Biki, nova boja ti je super, i mene kao i Srcku zanima koja je farba u pitanju. I jos nesto, ova poslednja slika ti je savrsena. Bas, bas, bas mi se svidja....

: Srcka - 10. novembar 2008 13:41:15(UTC)
Mary, sta bi sa farbanjem? Jel si se ofarbala draga?

Biki, bas si mi nekako posebno simpaticna, na prvoj "Merlin fori" izgledas super, pozerko icon_lol i sminka ti je super kao i frizura, svijda mi se boja na drugoj slici (koja je?) a na trecoj si bas atraktivna sa ovim poluotvorenim usnama icon_lol

Jaoj, a mene vuce li vuce da skratim siske, mm kaze da ne diram a meni se tako diraju icon_rolleyes i stvarno izgledam sladje i mladje tako icon_lol a i oci vise dolaze do izrazaja.

Ella strikam strikam strikam

: biki - 10. novembar 2008 13:40:33(UTC)
hehe temu nega kose sam ja postavila dosta vremena posle nego sto sam ti postavila pitanje,ali ok,ne zameram ti ja ponekad ni ja ne stignem ili zaboravim da odgovorim na svaki post icon_wink U svakom slucaju hvala na komplimetu

: Ella - 10. novembar 2008 13:36:34(UTC)

Biki hvala. Ja sam opsirno pisala o mojoj kosi pod temom NEGA KOSE, tako da su svi mogli procitati icon_wink Idi vidi tamo, a ako te jos nesto zanima, pitaj preko pp.

Tvoja zadnja slika mi se najvise dopada, skroz je super, i ti, i kosa, i sminka  bravo

: biki - 10. novembar 2008 13:32:48(UTC)
Hvala balerina.moja kosa je prorodno u valovima,ova gore prva je fenirana,nemam potrebe da je navijam

: Balerina - 10. novembar 2008 12:39:05(UTC)
Biki super ti je frizura i boja...
Jel to satvljas viklere po nekada ili ti se tako prirodno uvije?
Ja stavljam ponekada viklere na onu moju duzinu i bas mi super izgleda...
Sve bude uvijeno, neobavezno i ludoooo....
Bas kao sto je i tebi Biki na onoj prvoj slici......

Hvala vam devojke na komplimentima icon_razz

Ella obavezno postavi da vidimo slikice sa novom bojom icon_lol

: biki - 10. novembar 2008 12:27:45(UTC)
Balerina,kosa ti je zaista savrsena,mnogo mi se dopada i boje i frizura,mislila sam da je blajhash koliko je svetla..
Ella tebi sam boju mnogo puta pohvalila,cak te nekoliko puta pitala za savet kako odrzavas kosu ali sam na zalost ostala bez odgovora :(
Evo kako sam se ja fizirala u poslednje vreme
prvo ova "Merlin" plava icon_razz

pa ova violet plava u koju sam se pre 3-4 dana ofarbala i prezadovoljna sam(do duse na ovoj slici nisam tip top kao na prvoj ali glavno da se vidi boja
icon_wink )

A evo i avater varijante,to je ona predhodna

: cokoladica - 10. novembar 2008 12:17:14(UTC)
super, cekamo :)

: Ella - 10. novembar 2008 10:44:47(UTC)
cokoladice, stavicu sutra sliku. A sad ce da mi sveki (koja je frizerka) uradi par premnova icon_wink

: cokoladica - 10. novembar 2008 7:05:09(UTC)
Ella, bas stavi sliku sa tamnim pramenovima! Zanima me da vidim rezultat :) Mislim da ce super da ispadne!

I ja isto izvlacim tamne, pored svetlih, na savet ovog decka iz Bg, i stvarno pomaze, izrastak se slabije vidi, i bas mi se svidja kako ispadne. A mislila sam da nema sanse da stavim tamnu farbu na sebe,hehehe :) Nikad ne reci nikad!

Ja i o siskama razmisljam, i mozda se na to usudim i ovde, pre Bg, pa i ako mi se ne dopadne, mogu da ih pustim, i onako u Bg ne idem sigurno jos 4 meseca :)

: dragana024 - 10. novembar 2008 5:46:43(UTC)
Ella i Balerina super vam je boja kose i lepo vam stoji bravo
Ne bih nikako mogla da vas zamislim sa tamnom kosom...

: Ella - 10. novembar 2008 5:38:26(UTC)
Cokoladice i Jecco, hvala vam zagrljaj   Danas cu raditi tamne pramenove, pa cu postaviti ovde sliku za koji dan, bilo kakav rezultat da bude icon_lol   Sto se sisanja tice, necu se sisati jos u trudnoci... Ali sam pomislila na prolece posle porodjaja, na neki duzi paz hmm   Sad posto mi mnogi savetuju da ne diram duzinu, onda ne znam ni sama neznam   A najgore od svega, sto imam super frizera u Svedskoj, i jednog u Cacku, koji mi niposto ne daju da skratim kosu, jer smatraju da mi odlicno stoji i da je dobrog kvaliteta.. Tako da ako se odlucim na sisanje, moram ici kod nekoga ko ne zali moju kosu icon_lol   ko je ravnodusan i koga bas briga! Videcu, razmislicu jos hmm

: cokoladica - 10. novembar 2008 5:15:43(UTC)
Ella i Balerina - boja je extra!!!

Ja sam forever blondina, ali na pramenove, ne farbam se skroz. Mada sam razmisljala da predjem na to, jer imam utisak sa pramenovima da sam stalno nekako tamnija nego sto bih zelela, i kad pocne da raste, a recimo vezem rep, vise sam smedja nego plava.

I Ella: kao veciti zagovornik duge kose, moram da ti kazem - nemoj da se sisas! :) :) :) Ja stalno tako popujem drugaricama u Bg :) I ja imam vrlo dugu kosu, i jes da nije lako za odrzavanje, ali se secam kako mi je nedostajala kad me je jedna frizerka olindrala na svoju ruku, i drage volje se malo vise pomucim kad je perem/susim.

Kad vidim vase lepo ofarbane kose, dodje mi da se skroz ofarbam. Ali i meni je kuknjava da nadjem dobrog frizera ovde.

Zato za Bg: moj frizer je otkrovenje za plavuse. I sam obozava plavo, i ofarban je u plavo, i genijalan je!!! :)

: Jecca - 9. novembar 2008 20:27:00(UTC)
Uf balerina kad te vidim!!! Divna je boja, ja se uvek uhvatim za svetlu farbu pa se predomislim, sve nesto ne smem! A opet mi se farba i u crvenu, iako mi provereno nije stajala, ali bila je glupa frizura, obicna duga kosa do ramena, bez siski, malo stepenasto samo sisana. A na ovu kratku bi mi mozda bilo simpa :) OK ako i probam, znam s cim probam, sa farbom koja ce se isprati za 5 pranja , koju sam i tada koristila, ali i to me plasi....

Ella ti si zaista nekako previsoka za kratku kosu.... Ja te bar ne vidim sa drugom frizurom. Ti imas manekenski izged i prosto ti prirodno pase druga kosa.

Ja sam prezadovoljna inace samponom GARNIER sa ekstraktom Avokada, ma ni balzam mi posle ne treba. Tako je lepa i meka kosa, a jos plavuse znaju kako je pod rukama kosa kruta pri pranju.

: Mary - 1. novembar 2008 19:28:04(UTC)
hvala balerina, ,ne prima mi uopste dobro te svijetle boje, uvijek mi posvjetli samo korijen, a ostalo ostane ne promjenjeno. morat cu ipak kod strucnjaka.

: piljari - 1. novembar 2008 18:18:06(UTC)
ima li neko iskustva sa Dikson farbama

: Balerina - 1. novembar 2008 16:21:55(UTC)
Ja bih se slozila sa Sreckom da ako je to moguce izbegnes blans.
Da probas sa pramenovim aprelazak u plavo.
Ili ako ti kosa prima iz prve boju, onda bi mogla da pokusas farbanje u palvu odmah,
ali savkako ne bi dobila plavu koju si ti verovatno zamislila, ali bi dobila iz
vise puta. Opet ti to najbolje znas.

Moja kosa prima sve iz prve.
Ja mislim Ella da bi tebi savrseno stajalo da se osisas onako do ramena na ravno.

Pa sta da ti kazem ja, udjem kod frizera sa dugom kosom i izadjem sa kratkom.
I kazem ma ko ga sisa kosa raste, a ja sam uvek drugacija. Nikada nemam situ frizuru icon_wink

Mary I srecka hvala na komplimentima ;]

: Mary - 1. novembar 2008 8:58:24(UTC)

ella ja nekako mislim da bi ti lepo stajalo da je skratis do ramena, da ti pada na ramena. onako poluduga, sa siskama of course.

srckice hvala na predlogu morat cu da se malo posarenim, samo kod mene ne dolazi u obzir blans, jer mi je kosa kovrcava a time i suva.

: Ella - 31. oktobar 2008 19:39:20(UTC)
Hvala Srcka :-*  Znas sta, godinama nisam imala siske. Zadnje 3 god ih imam, i zadovoljna sam kako mi stoje. Iako me mm nagovara da ih pustim, sklonim sa cela i pokazem oci icon_lol   Ali nekako sebi sam modernija, mladja, sladja sa siskama. E duzinu kose cu skratiti posle porodjaja.. Sve me vuce taj cuveni paz icon_rolleyes   Ali svi u okolini mi zabranjuju, u fazonu da imam dobru kosu, dobar kvalitet i da bi je bilo steta skratiti, jer kao stvorena sam za dugu.. hmmm icon_rolleyes   Videcu ako mi dodje neka dobra ideja icon_idea   Razmislicu dobro. Inace kratka frizura skroz mi i ne stoji, jer nemam lepe ni tacne crte lica doomed . Ali nesto poludugo je OK. A pramenove cu na leto da radim, to sigurno icon_wink

: Srcka - 31. oktobar 2008 19:24:29(UTC)
Ella, extra ti je friz i verujem ti kada kazes da je muka da je odrzavas, imas jako lepu,negovanu kosu, to se vidi iz aviJona icon_lol A i ne znam gde sam te videla bez siski, tj. sklonila si ih sa lica pa mi je utisak da si sladja sa siskama, a i pramenovi su ti super.

Balerina, ti si extra slatka, umiljata i mila, bas mi izgledas mnogo lepo bravo Friz i boja ti savrseno stoji, ne menjaj icon_wink

Mary, ne znam sta da ti kazem, ja sam godinama bila zift crna, nisam stavljala blans pri prelasku vec pramenove i sada sa plava, probaj sa svetlim pramenovima i da ne izgoris kosu ako stavis blans na celoj i polako, polako i posvetlece ti.

Ja mnogo volim siske i frizerka me tera da mi ih skrati ali ne dam se, uvek sam imala siske i kao uvek sam ih i pustala tj. dodju mi do nosa i ja ih skratim, a sada su mi bas, bas porasle, mm mi neda da diram jer kaze da izgledam kao devojcica sa njima. Ho svasta icon_evil

: Mary - 31. oktobar 2008 18:44:54(UTC)

ima li koja strucan savet koju farbu da uzmem da iz smedje cokolade predjem u tamno plavu, event. boju svetlog lesnika.

btw. balerina friz ti je superiska ;]

: Balerina - 31. oktobar 2008 15:57:43(UTC)
Znam Ella na koji mislis. Meni je moj frizer dao da koristim Kerastase Loreal u crvenom pakuvanju,
sampon, pakovanje i balzam...Znaci ceo komplet...
Medjutim neces verovati, meni tako neodgovara taj Loreal uopste ceo program, bilo da je Kerastase
ili ovaj obican(ajde da ga tako nazovem) jel mu ne znam tacno ime.
Kosu kao da sam prala sa Biser kumane ili breza sampon, kao metla mi bude kosa posle
pranja. I lepo ja to uzmem i bacim u kantu, i nastavim da koristim sampone, balzame i pakovanja i iz
siroke masovne potrosnje...
Ovaj loreal iz masovne potrosnje crveni, zuti i rozi menjam sa vremena na vreme...
Jel se kosa zasiti uvek istim samponom i balzamom.

I naravno mene u cudu gleda moj frizer kada dodjem i kazem mu da sam sve bacila u kantu, jel
sam mu sujetu povredila, a on se kune u Profesionalni Loreal.

A kosa mi je meka, sjajna uvek..
Pusti cu sliku kroz dva-tri pranja...

: Ella - 31. oktobar 2008 11:54:37(UTC)
Tako je Balerina, tad je kosa najlepsa! I meni isto, posle 2-3 pranja. Reci mi da li koristis sampon Loréal (sto se uzima u frizerskim salonima) za sedu (srebrnu) kosu? On ti cuva tu pepeljastu boju. Drzi se nekih 5-10min na glavi, posle isperes, pa pakovanje. Dosta isusuje kosu taj sampon, ali je strava! Cuva boju!

: Balerina - 31. oktobar 2008 11:40:31(UTC)
Hvala vam, moram vam priznati da sada icon_surprised ops: ...
Elem, jeste ona treca slika od svetlosti odsjaj, nije zuta.
Sinoc sam se farbala, a kroz dva do tri pranja boja ce biti jos lepsa,
ustvari tada je najlepsa.

: Ella - 31. oktobar 2008 11:05:38(UTC)
Balerina, prvo jako si slatka! zaljubljen   Drugo, odlicna ti je boja, savrsena (na prve dve slike), ona zadnja kao da je zuta nijansa, ali to je zbog svetlosti zar ne?! Prvo sam mislila da si htela pokazati pre i posle, ali vidim da si se slikala odjendom sve. Sve u svemu i friz i kosa su ti VRH!

: magi - 31. oktobar 2008 10:15:55(UTC)
Godinama sam bila plavuša i na kraju sam se ofarbala u smeđe jer mi je žao bilo moje kose ali sad kad vidim Balerina tvoje fotografije poželim ODMAH da se vratim u plavo, boja ti je fenomenalna i kosa sija i izgleda divno, zdravo, svaka čast!!!

: ivy - 31. oktobar 2008 10:13:49(UTC)
ja sam godinama koristila Igoru i nisam imala problema.
Koristila sam 11/1 i 9/2/1 i obe su odlicne ali ipak mi koren ostane tamniji,medjutim kad u istoj srazmeri stavim igoru i kenue stvarno bude super.
Evo veceras se farbam,a imam prilican izrastak,pa cu vam staviti slike da vidite.
Balerina bas ti je dobra boja a i sva si kao med!!!!

: Balerina - 31. oktobar 2008 9:02:01(UTC)
Ja sam se sinoc farbala pa evo kako to izgleda...

Photobucket Photobucket Photobucket

: Balerina - 31. oktobar 2008 8:08:57(UTC)
Od kada se frabam koristim igoru, tri boje measam da bih dobila prirodno plavu.
Konstantno dobijam fenomenalnu boju kose, i redovno me zaustavljau na ulici da me
pitaju za boju.
Koristim 11/1, 9-1-2 i 8-67 sa 9% i ilirijinim hidrogenom.
Farba kao svaka farba isusije kosu pa samim tim i igora, ali sa redovnim
pakovanjem, sisanjem moja kosa je super. Uopste nije isusena...

: pejana - 31. oktobar 2008 7:08:37(UTC)
Ella, super ti je boja kose.
Ivy, nemoj nikako da koristis igoru, vrlo je jaka! Nemoras da me poslusas ali govorim ti iz licnog iskustva. Ona izvuce savrsenu boju, ali kosu totalno unisti. Ja imam jaku kosu i uspela je od nje da napravi slamu. Svaki put kad sam odlazila kod frizerke da me osisa krstila se zena sta mi je sa kosom. Trebalo mi je mnogo vremena, kvalitetnih farbi, pakovanja, maski, sampona, regeneratora, ampula, sisanja i sredjivanja da dovedem kosu u normalu. Sad sam rekla NE, bolje losija boja a kvalitetna kosa!!!

: Ella - 31. oktobar 2008 6:46:32(UTC)
Da, tacno je. Ali ja na ovu moju plavu boju ne izvlacim svetlije pramenove, vec samo tamnije, tj tamno braon. I ja imam problem, lako i brzo se isperu, dok svetliji pramenovi traju duze... ali eto. Jedino sto je dobro kad radim tamne pramnove je to sto izrastak se manje vidi i ne farbam ga uopste, vec samo idem da uradim jos tamnih pramenova. Na zalost ovde u Parizu godinama trazim dobrog frizera i bacila sam dosta para da bi bila zadovoljna sa bojom, ali nisam nasla pravog koloristu... cudno znam!

: ivy - 31. oktobar 2008 6:21:09(UTC)
I meni su pramenovi najlepsi ali su teski za odrzavanje,vremenom se prilicno stope pa onda mora i mnogo tamnijih da se izvlaci plus sto je blans haos za kosu.
Ja imam tanku dlaku koja bas i ne trpi tretiranje farbom a kamoli blansom. Tako da ih povremeno uradim,cisto malo za promenu :)

: Ella - 31. oktobar 2008 6:06:58(UTC)
I ja koristim Keune 1517 i hidrogen 6%. Super su farbe, nema sta. I ja sam pomislila da sledeci put mesam keune sa loréal, da vidim kako ce ispasti. Obicno sam to radila sa drugim farbama, a nisam sa ovom. U sustini zadovoljna sam bojom, jako je lepa, ali mi jednobojno obojena kosa, lako dosadi :( I onda bi nesto sarala icon_lol , tj dodala pramenove. Nekako mi najatrakktivnije izgleda kad devojka ima lepe pramenove. Ali sad se ne bi igrala puno sa bojama, jer sam trudnica Na prolece cu videti sta cu... A moram i da se sisam, preduga mi je kosa icon_rolleyes   Kad je perem, to su muke, em duga, em teska....

: ivy - 31. oktobar 2008 4:20:59(UTC)
Meni su palet najgore moguce farbe,lose mi izvlaci izrastak a boja se brzo prlj,tj postaje zuta.
i ja sam skoro presla na keune i bas mi se svidja.
Drugarica me savetovala da pomesam keune i igoru i mnogo dobra boja ispadne,narocito dobro izrastak izvuce boju.
keune 15/17 i igora 11/1 uz 9% keune hidrogena.
Ja sam bila godinama plava pa onda 4 godine pustila moju kosu da se malo oporavi i oporaila se extra,medjutim opet je prilicno unistena jer mi je frizerka zeznula pramenove.
Moja frizerka vec 7-8 godina,moja drugarica vise od 10 godina koja mi je uvek savrseno vodila racuna o kosi.
Vise mi nije ni frizerka ni drugarica a kosa mi se malo oporavila jer su bukvalno otpali svi ti pramenovi koje mi je ona 2 sata izvlacila plus preko sat su mi stajali na glavi posle izvlacenja.

: Ella - 30. oktobar 2008 19:45:15(UTC)

Iva, zanima i mene kolorista... Trebace mi kad dodjem na leto :) Zelim da radim raznobojne pramenove! Ako mozes posalji mi pp! I hvala na komplisu! :-*

A to si u pravu da isusuje kosu Keune, znam... zato koristim milion preparata za kosu da ne bi bila tako suva. Takodje ima jedna super Loréal farba, pepeljasto plava koja je zaista kvalitetna. I da napomenem, da se UVEK farbam sama, i sama biram farbe. Samo mi pramenove rade strucnjaci, jer to vec ne mogu sama, zbog gustine i duzine kose leto

: iva-sabac - 30. oktobar 2008 19:42:05(UTC)
Citat:
Ella - 22/10/2008 14:48

Ja sam godinama plava, farbam se u onu pepeljastu boju... Pre par nedelja sam pocela koristiti KEUNE farbe, i evo ga rezultat :) (ja sam zadovoljna bojom, dok razmisljam da promenim frizuru).

Ella prelepa ti je boja...ja sam koristila KEUNE ali mi dosta susi kosu i pored silnih pakovanja...sad uzela PALET i nije losa-zadovoljna sam

: iva-sabac - 30. oktobar 2008 19:37:51(UTC)
Citat:
jelenaorg - 30/10/2008 15:16

da li imate preporuku za kvalitetnog koloristu u Beogradu, ne pitam posto kosta?!

Imam mog nekog rodjaka-odlican je-ostalo sto te zanima pitaj na pp pa ti mogu dati i broj tel

: Nemanjina mama - 30. oktobar 2008 11:23:32(UTC)
Citat:
jelenaorg - 30/10/2008 15:16

ne pitam posto kosta?!

icon_lol icon_lol Ovo ko da sam ja pisala i ja to uvek kažem! icon_lol

: jelenaorg - 30. oktobar 2008 11:16:10(UTC)
da li imate preporuku za kvalitetnog koloristu u Beogradu, ne pitam posto kosta?!

: Ella - 22. oktobar 2008 10:48:14(UTC)

Ja sam godinama plava, farbam se u onu pepeljastu boju... Pre par nedelja sam pocela koristiti KEUNE farbe, i evo ga rezultat :) (ja sam zadovoljna bojom, dok razmisljam da promenim frizuru).

: bokica1 - 20. oktobar 2008 12:26:36(UTC)
ja sam dugooooooooo imala tamno smedju kosu e sad mi je uhvatilo neko ludilo da se farbam u sto svetlije pa dokle cu stici videcemo :>

: tanja. - 24. septembar 2008 0:01:03(UTC)
Farbam se u plavo od '99, imala sam izlet u cokoladnu pa zatim u crvenu 2003,od 2004 satirana i na kraju ponovo plava ,za vreme trudnoce povrsinski sam izvukla nekoliko crnih pramenova da bih koliko toliko ublazila izrastak u prvim mesecima, nije izgledalo bog zna sta ali sta da radim,jako teshko bi se ponovo vratila u plavu da sam presla recimo u crnu ili tamno braon neznam
Sada sam jako zadovoljna i bojom i duzinom i kvalitetom kose a inace godinama se farbam Joico farbama -odlicne su.

: pejana - 23. septembar 2008 15:57:16(UTC)
Farbam se u plavo. Plavusa forever!!!!
By the way, Mayoli, hvala za savet, poslusacu te! zagrljaj

: kikica - 23. septembar 2008 5:20:21(UTC)
Vec nekih 7-8 se farbam u plavo tj. boja zita, farba L`oreal Feria

: iva-sabac - 13. septembar 2008 20:48:04(UTC)
Citat:
mayoli - 26/8/2008 09:48

Evo savjeta od frizerke.Za plavuse uzmite KEUNE preliv za kosu samo u parfimerijeme On je od 1l,i sluzi da se sa nim opre kosa posle farbanja i svakih 15 dana tako imate SILVER i ANRACIT tonove.Koje plavuse ne vole onac crveni pigment ili za smedje koje vole cokoladni sjaj Antracit.
Ja sam najbolja iskustva imala sa keune i diksonovim farbama mada od ovih ostalih nije losa garnier ove 100%

garnier za plavuse je strasan barem meni ja sam ga jednom uzela i vise nikad ispala mi je neka odvratna boja,uzimam keune ona mi najbolje izvuce mada gori kosu ali uz dobro pakovanje to je manje izrazeno,nekad izmesam keune i igoru i ispadne fantasticna boja

: iva-sabac - 13. septembar 2008 20:45:34(UTC)
Smedja sam prirodno,farbam se od prve godine srednje skole prvo sam bila crnka do 2004 godine kad sam pocela da se farbam u plavo

: glorija - 26. avgust 2008 19:08:07(UTC)
Evo jedne porodicne fotografije sa letovanja pre sisanja, a bice i posle sisanja.

: glorija - 26. avgust 2008 18:42:03(UTC)
Farbala sam se u plavo zadnjih 5 godina. Tokom trudnoce sam se farbala u cokoladnu boju, a posle opet u plavo. Posto sam po prirodi crna sa crvenim pigmentom , nemoguce je bilo izvuci boju koju sam htela. Probala sam razne farbe, menjale frizere, farbala se i sama samo da neutralisem izrastak koji je lep samo posle farbanja, a posle par dana samo pozuti 5 cm. Od tolikog farbanja unistila sam kosu i posle letovanja se osisala na kratko i prefarbala. Sad koristim Garnier po savetu frizerke, jer mi je kosa propadala od jakih farbi i bila lepljiva. Ta farba se ispira dosta, a podloga je svetla, pa dok to ne isisam necu dobiti ujednaceniju boju. Sad koristim garnier 8 i uzivam gledajuci stare slike.

: mayoli - 26. avgust 2008 5:48:16(UTC)
Evo savjeta od frizerke.Za plavuse uzmite KEUNE preliv za kosu samo u parfimerijeme On je od 1l,i sluzi da se sa nim opre kosa posle farbanja i svakih 15 dana tako imate SILVER i ANRACIT tonove.Koje plavuse ne vole onac crveni pigment ili za smedje koje vole cokoladni sjaj Antracit.
Ja sam najbolja iskustva imala sa keune i diksonovim farbama mada od ovih ostalih nije losa garnier ove 100%

: jovanchica - 25. avgust 2008 16:26:23(UTC)
Ja sam se juce ofarbala u pepeljasto plavu i prezadovoljna sam,po prvi put

: mirjana.m.b. - 10. avgust 2008 7:19:23(UTC)
Zanima me sta da radim, imam rane po glavi od faranja, cime da namazem glavu? icon_rolleyes

: maleenaa - 27. jul 2008 10:47:23(UTC)
Ja sam odlucila da se ofarbam u svetliju boju kose od moje neka recimo med boja al pojma nemam koju farbu da kupim hmm

: nacafaca - 26. jul 2008 17:00:59(UTC)
Ja se vec dugo farbam u platinasto plavu i uvek koristim istu evolution farbu ali mi se nikada ne primi isto!

: Kaca - 26. jul 2008 13:34:54(UTC)
Ja sam prirodno plava i farbam se u plavo, ali bih zelela malo da potamnim obrve, posto su mi skroz svetle, zna li neko gde se mogu kupiti farbe za obrve i od kod proizvodjaca icon_rolleyes

: jacinta - 15. jul 2008 7:39:20(UTC)
Trenutno ofarbana u nesto smedkasto,al' vec razmisljam da menjam...najlepse mi stoji plava kosa al' to mi je ponekada prezahtevno..

: Dorothy - 14. jul 2008 10:49:40(UTC)
Ja sam plavuša (ofarbana u plavo) i tako se najbolje osećam.
Plavuša u duši!!!

: ogycko - 13. jul 2008 18:06:12(UTC)
ja imam narandzasto crvenu kosu, i ne bih je menjala

: vesna972 - 18. novembar 2007 9:25:05(UTC)
Trenutno se farbam u najtamniju plavu, a imam pepeljaste i svetlo smedje pramencice, tako da sam za sada zadovoljna. A na prolece, videcemo...

: LjubicaZP - 16. novembar 2007 22:06:18(UTC)
Farbam se u tamno smeđu, pa kad preteram onda izvučem neki pramenčić.

: bubili74 - 16. novembar 2007 18:39:16(UTC)
E zenice KONACNO da i ja odem do frizera. I to sa kmpletnim decijim drustvom, beba je spavala u kolicima, Tina se sisala, mama farbala i sisala a Stanko pravio cirkus u frizeraju icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol . Ali smo zavrsili, ja opet tamno crvena

: pečurke - 8. novembar 2007 18:05:19(UTC)
ja se farbam već 14 godina u to u platinastu plavu

: vlatka - 8. novembar 2007 11:32:26(UTC)
Uf,ja se farbam od svoje 14godine,imala sa sve moguce boje kose,narndzastu,ljubicastu,crvenu,plavu,crnu......i to sam bas isla iz krajnosti u krajnost,iz plavog u crno ....A sada vec godinu dana imam istu boju(malo sam s smirila)ha,ha.Gornji deo mi je plav i kraci a donji dug i tamno smedj.

: grace - 8. novembar 2007 10:08:10(UTC)
Farbam se ,trenutno imam pramenove,volim promjene. :>

: Jade - 5. oktobar 2007 5:27:10(UTC)
Farbam kosu od svoje 18 godine i mogu reci da sam bila sve osim plavuse.Bilo je ,doduse ,nagovestaja za plavo ,ali samo jedno leto i vise nikad.Nekako se nisam nasla u toj boji a sada sam trenutno smejda i lici na prirodnu boju moje kose.Ja imam jako izrazen crveni pigment koji me uzasno nervira i nikad mi se kosa ne oboji u onu boju koja je na kutiji,tako da mi je bitno samo da su sede pokrivene:)

: Mozart - 4. oktobar 2007 11:38:03(UTC)
Ja imam svetlo smedju kosu a ves 6 godina se farbam u dve nijanse svetlije, tako da sam sad plava -boja zita Srecom imam dugu i gustu kosu. Inace za farbanje je zaduzen moj muz a frizer obavlja ostale poslove. :)

: Angel - 4. oktobar 2007 11:03:16(UTC)
Farbala sam se pre, odavno vec to ne radim i ne planiram to ikad vise, potpuno mi se oporavila kosa i imam retko lepu boju, a od sampona koristim iskljucivo Kosili i iskorenila sam i svu perut drugih glupih sampona.

: mima80 - 4. oktobar 2007 10:39:16(UTC)
Ja takodje spadam u one retke primerke koji nikad u zivotu nisu ofarbali kosu. Planiram da pocnem kad krenem da sedim, nista mi nije ruznije od sedih dlaka koje ponegde izbiju, to mi bas izgleda aljkavo i neuredno
Ne farbam se zato sto mi je kosa jako suva, uspevam da je kontrolisem neprestanim koriscenjem raznoraznih pakovanja za kosu, ne susim je fenom, ne trljam peskirom i sl. pa pretpostavljam da bi me farba tj. hidrogen unakizili, verovatno bih morala i da imam kracu kosu. A kad malo bolje razmislim, ne volim da se bavim kosom, cesljam se samo pred pranje zato sto mi je blago talasasta kosa, prezirem frizerske salone, nikad ne dam da mi peru kosu u salonu i da me feniraju, ovako mi skrate krajeve za deset minuta i picim kuci
U ala se raspisa... :)

: Brankica021 - 3. oktobar 2007 20:33:32(UTC)
U zivotu sam probala sve moguce boje i nijanse...kao i duzine kose...uglavnom sam bila plava...u prvoj trudnoci se nisam farbala,pustila sam prirodnu da izraste...to praktikujem i sada...ofarbala sam se u neku boju pribliznu mojoj...i do porodjaja nema nista od farbanja...

: tijanast - 29. septembar 2007 6:06:09(UTC)
Ja trenutno imam neke plave pramenove ali od kako sam se porodila ne stizem da odem kod frizera a oni su teshki za odrzavanje pa mi se sad kosa bukvalno raspada, hocu sad da se ofarbam u plavo, baby plavo, koju mi farbu preporuchujete? Ja sam ranije, kad sam bila plava koristila Igoru i bila je super boja ali ona jako isushuje kosu a poshto sam kovrdzava i kosa mi je sama po sebi suva ne bih opet nju.

: Julija SG - 27. septembar 2007 4:07:56(UTC)
Sad trenutno imam plave pramenove na moju boju (smedja) kose. Inace sam sve boje isprobala. Bila sam i crna, plava, tamno smedja, crvenkasta, ljubicasta... vise se i ne secam svega.

: Lukina mama - 15. septembar 2007 0:16:33(UTC)
Farbam se u plavo, bas volim svoju boju kose. Otprilike na mjesec ipo dana. Kosa mi je odlicna, jer je stvarno njegujem, sad sam se malo osisala, dosadila mi je duga.

: Mom - 13. septembar 2007 19:20:29(UTC)
Ja se vrlo cesto farbam, nekoliko puta godisnje i vrlo cesto menjam boju kose. Kad god promenim boju, meni i ta boja vrlo brzo dosadi, i ponovo sam crnka.
Posle odredjenog perioda i crna mi postane dosadna, i opet smislim neku drugu boju.
Znam da nije fer sto to radim i da konstantno unistavam kosu, ali mi je spas jedini sto kosu cesto sisam, skroz nakratko, i onda je tako malo obnovim. Bar se nadam da je tako.
Inace imam kvalitetnu kosu, tj. imala!

: bubili74 - 9. avgust 2007 13:10:38(UTC)
Ja se farbam 2-3 godisnje u boju slicnu mojoj prirodnoj tamno smedjoj, mada obicno izaberem neke malo crvenije nijanse. To radim da bih u mojoj tamnoj kosi prikrila onih 10-ak sedih koje se vide iz aviona. Mada sak ja dobro prosla. Moja je mama pre 33 bila skoro skroz seda, nasledno.

: cecans - 6. avgust 2007 13:33:45(UTC)
Pocela sam da se farbam sa 16 god,prestala sa 19...pa sam se opet ofarbala sa23 god, ...farbam se sa revlonom 5.12 i super mi je, tj revlonisimo. tamno sam smedja ,a to je malo svetlija od moje boje...svetlo smedja.

: Stanislava - 6. avgust 2007 0:58:10(UTC)
ja sam se pre neki dan ofarbala u crno,ajd i to isprobam, mnogi mi kazu da mi stoji... a i ja sam zadovoljna

: andjelam - 5. avgust 2007 16:47:14(UTC)
meni je prirodna kosa svetlo braon i kada se farbam to je slicna boja moje prirodne kose icon_razz icon_razz

: biki - 15. jul 2007 21:28:33(UTC)
Citat:
zzivanovic - 26/6/2007 16:31

verovatno sam jedna od retkih koja se nikada nije ofrabala,čude mi se kako nikada nisam poželela da promenim boju..eto,volim prirodno i volim žene koje se farbaju,ali kad odaberu pravu nijansu i kad ne izgledaju kao pokretne metle..

hihiii ruganje ruganje dobra ti je ova...

Ja sam farbala kosu u plavo sada samo izvlacim pramenove na svaka 4 meseca i kosa mi nije spaljena posto je inace svetla

: mayya - 15. jul 2007 1:42:26(UTC)
Farbam u tamno smedje. Inace mi je svetlije smedja.
U vreme kada sam pocela da farbam u modi su bile jako plave i jako crne devojke. Nije bilo sredine.
A sad posle 100 god farbanja, kad bih volela da predjem u prirodno, ne mogu da se setim koja mi je prirodna boja.

: katarina - 27. jun 2007 20:54:00(UTC)
ja sam bila i plava i satirana i crna....sad pokusavam da izvucem pramenove i budem svetlija al se ova crna teskoo skida pa sam sad nikakva..crna,sa braon,narandzastim i zlatnim pramenovima uuuhh frizerka mi kate moram imati strpljenja trebace vremena a ja razmisljam da predjem opet u crno..neznam sta da radim samo znam ovakva sam nikakva...ili pa da se osisam???koliko sam puta pokusava svi me odvracaju od toga jer imam dugu kosu..uh na kraju celavo i perike menjaj u koje god hoces boje hehe

: Masha&Tasha - 27. jun 2007 8:00:08(UTC)
Citat:
zzivanovic - 27/6/2007 09:31

volim žene koje se farbaju,ali kad odaberu pravu nijansu i kad ne izgledaju kao pokretne metle..

ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje
E ZZ super ti je ova!
Ja se farbam, prvo sam se satirala, pa je od silnog satiranja postalo plavooo, pa sam pocela da se farbam, pa onda izvkla tamnije pramenove, pa dobila ideju da predjem u moju boju, pa kad sam stigla u Srbiju moj frizer me dohvati i opet oplavi na sav moj sok i jos me i olindra al nisam smela da se bunim jer mi je kosa bila uzas, ma sta cu kad je tanka, tanka da se kovrdza i mrsi kolko je svilenkasta! Sad bi opet neki pramen da izvucem, i svetliji i tamniji, ali gde da nadjem frizera koji ce da mi radi pramenove u pola noci kad znam da Tasha sigurno spava! Mora bar jos neko vreme da bude samo farbanje! Pada mi cak na pamet i da se vratim u svoju boju, ali ipak ne, em bi imala puno sedih, em bi bila nekako sva tamna i sebi i drugima, nekako sam sama sebi veselija svetla

: tratincica - 26. jun 2007 21:39:05(UTC)
Blago vama kad se farbate iz zadovoljstva a ne zbog potrebe. Ja sam se farbala u crvenu, pa u crnu dugi niz godina, a sada u neke smedje nijanse koje su najpribliznije mojoj prirodnoj boji. Razmisljam da polako predjem u plavuse jer se sede u izrastku manje primecuju. MNOGO sam seda za svojih 36 godina. Na zalost morala sam da se farbam i u trudnoci da bih pristojno izgledala. Znam da su pramenovi bolja opcija u trudnoci ali ja sam morala da mirujem i nisam mogla da idem frizeru, a ovako je sestra mogla da dodje do mene kuci da me ofarba. Napominjem da se ne secam prirodne boje moje kose.

: zzivanovic - 26. jun 2007 18:31:29(UTC)
verovatno sam jedna od retkih koja se nikada nije ofrabala,čude mi se kako nikada nisam poželela da promenim boju..eto,volim prirodno i volim žene koje se farbaju,ali kad odaberu pravu nijansu i kad ne izgledaju kao pokretne metle..

: Sanja N - 25. jun 2007 11:49:27(UTC)

Farbam je i pitam se dokle cu...Stvarno vise nisam normalna sa mojim eksperimentima! icon_rolleyes

Ima na kraju da ocelavim. ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: Gost - 10. maj 2007 18:09:00(UTC)
Da ja se redovno farbam garnier svetlo pepeljasto plava ali mi je kosa svetlo smedja nije skroz plava ok.je

: Gost - 21. april 2007 12:58:00(UTC)
farbam kosu,tenutno je smedja inace sam bila od crne do plave!Meni se najvise svidja plava ali jako tesko je izvucem i opet nije to to icon_cry Mislim da je ova smedja saavim ok!

: Gost - 19. april 2007 20:20:00(UTC)
Ja farbam kosu u tamno smedje a inace sam crnka,od nedavno pokusavam da dodjem do boje cokolada ako vam je ta boja poznata,rekla mi je frizerka da nemoze odjednom takva boja icon_rolleyes sad videcu za koliko ce moci takva boja neznam

: Gost - 23. februar 2007 21:58:00(UTC)
e ima plavusa na ovom forumu izgleda dosta, pa i ja sam plavusa vec godinama . pokusavala sam i druge boje tamno smeda i boja meda ali navikla na plavo i uvjek sam se ponovo vracala u svijelije nijanse. iz iskustva znam dosta o bojenju kose i njezi kose. ali istina je da plavuse zaista imaju najvise posla oko kose jos pogotovo ako je prirodna boja dosta tamnija pa se izrastak brzo vidi. ali redovom njegom i ishranom kose mogu se postici izvanredni rezultati. najbolje je ako se same frizirate obojiti prvo izrastak kose i cekati oko 30 min. a posle pred kraj bojenja na ostatak kose drzati od 5 do 10 min. i onda prati. tako se sprecava tretiranje vec ofarbanih vrhova. dosta od mene za ovaj put o kosi. caos

: Gost - 9. februar 2007 22:58:00(UTC)
Sve zene/devojke koje se farbaju u plavo (a nisu prirodne plave) trebaju dosta vremena, para, strpljenja da uloze u kvalitet svoje kose. Plava boja ima dosta vise hemikalija nego ostale boje i zato treba voditi strogo racuna nanositi dobre i odgovarajuce sampone, obavezno pakovanja za kosu, i dodatna sredstva (kao kapsulice, ulje itd).
Inace meni je svekrva frizerka, pa cesto sam upucena u to sta se desava u njenom salonu. A ona ima i recept za svaciju kosu ;)

: Gost - 15. decembar 2006 21:06:00(UTC)
Ja imam pramenove i uvek budu drugacuji!Volim da menjam! icon_surprised

: Gost - 3. novembar 2006 14:50:00(UTC)
I ja volim promene. Na pepeljasto plavu, mnogo lepo idu pramenovi, mozda to da pokusas?

: Gost - 3. novembar 2006 14:15:00(UTC)
Meni je kosa prirodno pepeljasto plava. Sve sam moguce boje izmenila, ne znam kako sam promasila zelenu i roze... Sad pustam svoju boju, a tu i tamo imam svetle pramenove od sunca. Ali vidim da me vec hvataju pundravci da se opet farbam, ccc... uzid

: Gost - 17. oktobar 2006 15:48:00(UTC)
Tamno smedja sam a farbam se u crno. Medjutim nisam zadovoljna. Strasno brzo se ispiraju farbe i za tilicas sam opet smedja. Ranije sam bila zarko crvena i da neverujete mnogo su bolje farbe bile. Postojanije. kadtedovatim

: Gost - 12. oktobar 2006 2:30:00(UTC)
Ivana, u medjuvremenu sam izvukla pramenove, onalo za promenu i da malo odmorim od farbe (a, morala sam i nesto da promenim u zivotu icon_wink ). Ne znam koliko ce me ovo drzati, a Igoru i dalje nigde nisam videla. Mozda ima u nekim privatnim parfimerijama, ali tu gde ja radim njih nema. U svakom slucaju, kada se budem vracala da budem skroz plavusa (a sigurno hocu, icon_lol ), potrazicu Igoru.

: Gost - 12. oktobar 2006 1:30:00(UTC)
I ja sam se prosle nedelje farbala, ja koristim Garnier sa maslinovim uljem i bas sam zadovoljna. Kosa mi super sija. Ja ima tamnu kosu i farbam se u skoro istu boju, ne koristim jak hidrogen pa mi je i kosa ocuvana, a kosa mi, inace, nije ni kovrdzava ni ravna, tanka vlas bas bezveze.

: Gost - 11. oktobar 2006 17:00:00(UTC)
Sneki jesi li probala onu farbu sto sam ti preporucila ,,IGORA,,

: Gost - 11. oktobar 2006 15:53:00(UTC)
Blago tebi kalet na grivi i pramenovima.

: Gost - 11. oktobar 2006 15:39:00(UTC)
Ja se farbam u plavo ali jednom godisnje radim pramenove u par boja.Koristim svarckof vizn farbu i to ne uvek istu nijansu plave nego kad koju nadjem.I nije losa farba.

: Gost - 10. oktobar 2006 1:26:00(UTC)
Ma, Ivana nije da imam kosu nego grivu i to je nesto najlepse sto imam. Ali, meni svi u porodici imaju kvalitetnu kosu.

: Gost - 9. oktobar 2006 19:21:00(UTC)
Kalet ja bas volim kad radim pramenove u vise nijansi to mi je specijalnost,jos kad neko ima zdravu i kvalitetnu kosu prava milina,mogu misliti kako ti lepo stoji :-*

: Gost - 8. oktobar 2006 19:20:00(UTC)
Sneki, Sneki, pravi si mali vrag.

: Gost - 8. oktobar 2006 3:10:00(UTC)
Samo ti nama budi lepa i nezaboravna, pa da ne bude ono kad izadjes.. da l` sam zalutala..

: Gost - 8. oktobar 2006 1:32:00(UTC)
Sinoc sam se satirala, i stvarno sam prezadovoljna, imam tri cetiri boje i super mi je. Bas sam lazno skromna.

: Gost - 7. oktobar 2006 17:30:00(UTC)
Ne pamtim kada sam zadnji put imala jednu boju na kosi...uvek imam za par nijansi svetlije (deblje)pramenove od moje prirodne boje(koja je svetlije smedja).
Dok sam zivela u Srbiji imala sam frizerku(i sad bih joj dala vizu da moze da dodje),a ovde pretezno to radim sama,onako neobavezno nabacim pramenove i to uvek odlicno ispadne!
Ovde su frizeri katastrofa,bar ja nisam imala srece,a pri tom ti za pranje,sisanje,pramenove i feniranje uzmu 170$ i na kraju nisi zadovoljan....Neka hvala!!

Jos jedan razlog vise zasto jedva cekam da odem u Srbiju!!!

: Gost - 7. oktobar 2006 16:07:00(UTC)
i ja kupila jutros garnijerevu farbu,izrazito svetlu plavu,hidrogen,blans i pocastila sam se sa kremom za suvu kozu cera di cupra zvezda

: Gost - 28. septembar 2006 17:13:00(UTC)
Katarina drage volje bih ti sredila kosu ali nisi mi blizu,ja se sama farbam ,a meni pranje sisanje i feniranje ispadne oko 50-60 eura pa ti to vidi koje su cene kod vas a koje kod nas :(

: Gost - 28. septembar 2006 17:12:00(UTC)
ummni-emina ja strasno vodim racuna o kosi plava je i kvalitetna,mada pred jesen ima period kad mi pocne opadati jedno mesec dana i onda prestane i to je uvek tako,a mojoj sestri pocinje opadati pred prolece mada obrati paznju mozda se i kod tebe to desava :)

: Gost - 28. septembar 2006 17:07:00(UTC)
ja se farbam u zlatno-braon boju,a koristim Palete farbu,vec 2 god i odgovarami,a pre sam bila satirana,i posle se farbala u svetlo plavu od Garnijera,i kosa mi strasno pocela opadat,sad mozda nemora da znaci da je farba u pitanju,mozda mi je takav naisao period,ali uglavnom kako sam promenila i boju i farbu,mnogo mi je kosa kvalitetnija,i ima mi sjaj,mada se nefarbam cesto,jer je slicno mojoj prirodnoj kosi,pa kad izraste ni ne primecujese puno.

: Gost - 28. septembar 2006 16:56:00(UTC)
evo ja se vec pet godine satiram sad sam se zadnji put nijansirala u tri boje i nije lose jer od tolikog satiranja ponekad sam bila skoro plava sad planiram da se ofarbam u neku zlatnoplavu

: Gost - 9. septembar 2006 0:27:00(UTC)
joj ivana kako nisi blize da me ofarbas :( popizdim kad vidim racun....dakle na moju dugu kosu 2 farbe,pranje,farbanje,sisanje krajeva feniranje 80E pa da crknes kad pomislim sta bi za te pare mogla da kupim.... icon_eek

: Gost - 1. septembar 2006 13:28:00(UTC)
moja sestra koristi iggoru 11/1 ,a ja ovu 10/3i deluje veoma prirodno i kosa mi sija sigurno ima u bolje snabdevenim parfimerijama ili apotekama

: Gost - 1. septembar 2006 12:56:00(UTC)
Trebalo bi da ima u svakoj parfimeriji.Ja je uvek nadjem.Bar su u Bg-u parfimerije dobro snabdevene,za razliku od Smedereva.Pitaj Sneki u nekoj pa ces naci 100% caos

: Gost - 1. septembar 2006 11:24:00(UTC)
Pa gde ima da se kupi Igora?

: Gost - 1. septembar 2006 0:35:00(UTC)
Jao i ja sam probala sve moguce boje,ali trenutno sam plava.U trudnoci sam se satirala,zbog bebca,a sad pokusavam da se vratim na staru nijansu.Inace i ja koristim igoru,ali 11_1.

: Gost - 29. avgust 2006 16:50:00(UTC)
E, hvala ti. Pokusacu da nadjem tu igoru ovde! :-*

: Gost - 29. avgust 2006 16:39:00(UTC)
ja koristim iggora 10-3 izuzetno lepa boja,a te loralove farbe sto nepise koji je posto hidrogen i stizu rukavise i pakovanje za kosu to ti nisu prave farbe,prava farba je ona gde u kutiji stize samo tuba i nista drugo ja sam prezadovoljna iggorom a proizvodi je Schwarzkopf

: Gost - 29. avgust 2006 16:31:00(UTC)
Ivana Hvala ti na odgovoru. Ja uzimam neku Lorealovu farbu gde ne pise koji je % hidrogena. Ali uvek ofarbam izrastak 30-40 min i posle celu duzinu (5-10 min). Znaci u tome je fora- da ne farbam celu duzinu. Hvala klanjam

: Gost - 29. avgust 2006 15:47:00(UTC)
Citat:
Sneki - 29/8/2006 11:17 AM

Bila sam i ja u svim bojicama, ali obzirom na godinica i borice sada mi plava bolje stoji, jedino sto mi izgore kosu galamdzija , pa moram da pokupujem sve preparate sto postoje na trzisti da bi je malo povratila.
Sneki ja kosu uvek farbam sa hidrogenom mlenim od 9% nikako od 12% je on gori kosu kada frabam izrastak ja stavim u posudu pola tube farbe isto toliko mlecnog hidrogena od 9% i jedni do dve supene kasike vode lepo umutim da se masa sjedini i farbam se i tako nemoze da ti izgori kosa,ja cetiri meseca farbam samo izrastak a peti ofarbam celu duzinu,ako stalno farbas celu duzinu onda je logicno da ti kosa gori jos ako se stavlja hidrogen od 12% to nevalja,i kad doje taj 5 mesec kada farbam celu duzinu ja 20 minuta drzim izrastak ofarban i posle namazem i raspodelim farbu po seloj kosi i zadnjih 10-12 minuta drzim na celoj duzini posle pranje kose pakovanje i tako to . icon_wink

: Gost - 29. avgust 2006 13:17:00(UTC)
Bila sam i ja u svim bojicama, ali obzirom na godinica i borice sada mi plava bolje stoji, jedino sto mi izgore kosu galamdzija , pa moram da pokupujem sve preparate sto postoje na trzisti da bi je malo povratila.

: Gost - 29. avgust 2006 12:41:00(UTC)
E Sneki, bas bezveze...ja se uglavnom sama farbam i to u tamno smedju, priblizna mojoj boji ali mi farba da malo sjaja...
A bila sam i crvena i satirana i crna...plava nisam jer bi mi zaista lose stajalo...

: Gost - 29. avgust 2006 12:25:00(UTC)
Ivana, ja sam se pred put SAMA ofarbala i izgorela kosu, a koristila sam kvalitetnu boju icon_cry , a pre toga me je frizerka izgorela galamdzija Bas nemam srece. Mozda najbolje, da se oprostim od plave i da izvucem pramenove hmm

: Gost - 28. avgust 2006 20:13:00(UTC)
i ja se farbam ali u crno inace moja prirodna je tamno braon a farbam se jer mi kosa bas masna pa mi farba isusi malo kosu i nemoram svaki dan da je perem....inace imam dugu kosu pa nije bas lako kad bi trebala svaki dan da je perem a ovako svaki treci!!A bila sam i plava samo sto mi to naporno bilo na 15 dana izrastak farbanje,satirana mi bilo najlepse al sad sam crna pa i neofarbam se po 3 meseca ne vidi se icon_wink

: Gost - 28. avgust 2006 16:46:00(UTC)
Marija lepa ti boja kose bas mi se svidja :)

: Gost - 25. avgust 2006 22:37:00(UTC)
Marija bas lepo sto si poslala sliku!!!Divna je!!
jeste da te ne vidimo bas najbolje icon_lol ali smo ipak zadovoljni.... icon_lol

: Gost - 25. avgust 2006 18:48:00(UTC)
Ja sam se farbala u pepeljasto plavu pa sad imam neke pramenove a inace prirodna boja kose mi je tamno smedja.

: Gost - 23. avgust 2006 12:52:00(UTC)
ma to mali Aleksa crpi tvoju energiju dusa mala :-*

: Gost - 23. avgust 2006 0:38:00(UTC)
treba ovih dana i da se osisam i ofarbam,al daj boze da postignem,kako dani odmicu nesto sam sve umornija :(

: Gost - 22. avgust 2006 14:24:00(UTC)
ni ja nisam farbala kosu u trudnoci. a sada samo pramenove izvlacim ,ne volim da farbam celu kosu jer je mi prirodna dobro stoji a pramenovi su ok..

: Gost - 22. avgust 2006 13:30:00(UTC)
Cudi me Stanislava da nisi nista cula ima vec vise od pola godine kako o tome pricaju jos sam u par puta gledala i u nekim emisijama bas na tu temu.Pa znamo svi da su farbe na bazi hemijskih elemenata a znamo kakav oni imaju ucinak.Svako ima pravo na svoj izbor,i ja sam se farbala godinama,mada u trudnoci sam izbjegavala jer mi nikad jos ni jedan doktor nije rekao da je bas preporucljivo,a posto mi zivot ne ovisi o tom farbanju,zasto onda da forsiram na takvim stvarima koje su mi nebitne. icon_idea

: Gost - 22. avgust 2006 12:16:00(UTC)
bilo je polemisanja o tome ali ja sam cula da to izazivaju farbe koje su nekog s porekla znaci tipa koje se kupuju na pijaci i nisu poznate,a sta da kazem za moju tetku koja se 40 godina farba i vodi racuna o svojoj kosi onada bi ona trebala da ima rak na mozgu velicine lubenice

: Gost - 22. avgust 2006 12:05:00(UTC)
ma kakav bre rak ruganje ovo prvi put cujem!

: Gost - 22. avgust 2006 11:48:00(UTC)
ja se farbam ma zivot je jedan kad pomislim ni ovo ni ono nije zdravo ni vazduh koji disemo,ni hrana koju jedemo ja se farbam pa ako dobijem rak dobijem sta cu zivot je jedan

: Gost - 21. avgust 2006 18:21:00(UTC)
Ja se farbam od svoje 19 godine,a u prvoj trudnoci nisam nista htjela da stavljam jer znam da ima nekih elemenata koji mogu da mi naskode i zato nisam htjela da izazivma sudbinu.Sad sam htjela prvo da koristim farbu na biljnoj bazi ali nekako mi kana vise se cini zdravijom.Jos posebno sada kad sam cula za tih nekih 30ak elemenata sto izazivaju rak na mozgu sad tek necu da vise nista stavljam jer znala sam oduvijek da svi ti preparati nisu pretjerano zdravi ali sad nakon te vijesti kad su dokazali bas necu vise da stavljam nista osim kane.Jos mi vise krivo sto ovdje kod nas niko nista o tome ne govori usutili se svi a neke gluposti daju za prve vijesti u vijestima,bas su bljak! icon_evil

: Gost - 21. avgust 2006 17:29:00(UTC)
da,i mnei ispravila kosa posle porodjaja, oduvek sam htela da imam ravnu! hvala bogu da se ispravila! da,i sad kad pomislim -pa i moj Marko ima kovrdze! icon_lol

: Gost - 21. avgust 2006 13:42:00(UTC)
svasta eto to nisam znala neznam

: Gost - 21. avgust 2006 10:48:00(UTC)
Ej moram da vam ispričam moje iskustvo sa kososm. Imama prirodno plavu i jako kovrdžavu kosu. Prije udaje sam izvlačila pramenove i to je bilo sve. Kada sam rodila prvo dete, za vreme dojenja kosa mi se naglo i u par dana potpuno ispravila. Zamislite moje iznenađenje. Kada imaš kovrdžavu kosu samo je oprerš, staviš pjenu, osušiš i gotovo. A onda odjednom prava, što znači, feniranje, nebrojeno mnogo sredstava itd. Nakon rođenja drugog djeteta, odem kod frizerke i ona mi ošiša sve procvjetale pramenove i ofarbane pramenove. Dođem kući i sutradan operem kosu, a ona se uvije kao i prije. Pravo olakšanje. Frizerka kaže da to ima veze sa hormonima. Ja samo znam da moje prvo djete ima jako kovrdžavu kosu, a drugo skroz ravnu. Eto čuda prirode

: Gost - 18. avgust 2006 15:21:00(UTC)
ok dogovoreno icon_razz

: Gost - 18. avgust 2006 14:52:00(UTC)
Ma, spremicu i ja sta hoces, samo ne znam kolace neznam .

: Gost - 18. avgust 2006 14:31:00(UTC)
mozeeee prihvaceno icon_lol

: Gost - 18. avgust 2006 14:31:00(UTC)
a Hanan neka spremi burek njam njam njam

: Gost - 18. avgust 2006 14:29:00(UTC)
Moze onda zelni caj? Kolace ne znam da spremam.

: Gost - 18. avgust 2006 14:18:00(UTC)
ne volim pivo i nista od alkohola a anene anene anene anene ,ponudi mi nesto lepse

: Gost - 18. avgust 2006 14:09:00(UTC)
Ne brini se, ja sve svoje napore ulazem da je elegantno izbegavam bravo . Mogu da ti ponudim jedno pivo (znas ono sto cu zabraniti MM da popije) ruganje

: Gost - 18. avgust 2006 14:01:00(UTC)
e bas necu pa da me uplasi tvoja sveki jos ako mi ponudi rucak i jos neslan pa kako ja to da pojedem icon_eek ruganje ruganje

: Gost - 18. avgust 2006 13:25:00(UTC)
Ma ne brini, ona nece ni moju decu da pricuva, samo se salim icon_lol . Dodji ti ovamo da nas sredis, a posle toga cu da odlucim sta cu. Mozda odem u setnju da kupim novine. icon_wink , znas kako to vec ide.

: Gost - 18. avgust 2006 13:00:00(UTC)
a ne ne tvoja sveki bas me utesi pa da me gnjavi knjigom,,Narodni lekar,, i da li sam detetu dala sve vakcine neka hvala onda ne dolazim i sad sam ljuta ruganje ruganje ruganje ruganje

: Gost - 18. avgust 2006 1:43:00(UTC)
Ivana, samo ti dodji zagrljaj , mozemo dati mojoj sveki da ti pricuva bebu ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: Gost - 18. avgust 2006 0:33:00(UTC)
ja sam uvek za pramenove oni deluju moderno i lepo icon_lol

: Gost - 18. avgust 2006 0:25:00(UTC)
Ja misli da se sutra farbam...previše pričamo o tome i već osjetim a ja moram nešto promijeniti...šta ti misliš je li mi pametnije da izvučem pramenove ili da se farbam? Meni je svejedno, oboje mi super stoji...

: Gost - 18. avgust 2006 0:05:00(UTC)
e pa sad nemogu kad se porodim pa kad beba ojaca ma ima da se vi slatko nacekate he he ima kosa da vam sva procveta i izrastak israste do pola glave ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: Gost - 17. avgust 2006 23:58:00(UTC)
Može Ivana, slobodno, kad stižeš??? icon_lol

: Gost - 17. avgust 2006 16:05:00(UTC)
naravno slazem se stobom :)

: Gost - 17. avgust 2006 15:42:00(UTC)
Ma kazem ti ne izgledam ko model ( tu su i godinice..), ali nije lose za sada. Mozda bih mogla koje kilo da skinem, ali kao sto sam ranije rekla ne nameravam da se slikam za Playboy. anene

: Gost - 17. avgust 2006 15:38:00(UTC)
ha ha ha ha joj ma suuuuper,e onda bas mi je dragooooo

: Gost - 17. avgust 2006 15:27:00(UTC)
Ma super... icon_wink

: Gost - 17. avgust 2006 15:23:00(UTC)
i kako sad izgledas? :(

: Gost - 17. avgust 2006 15:18:00(UTC)
Evo ja pristajem!!! icon_lol . Obozavam eksperimente, mozes me ofarbati u koju god oces boju.

Imam drugaricu kozmeticarku i sve nove metode koje je uvodila je isprobavala na meni (nokte, trajnu sminku, epilaciju.. hi, hi). ;]

: Gost - 17. avgust 2006 15:10:00(UTC)
sto nece pomoci ako nemate poverenja onda ok ja vam se lepo nudim da vas kao covek ofarbam i osisam icon_wink

: Gost - 17. avgust 2006 15:04:00(UTC)
Cekamo te bravo bravo bravo . Ali ne znam da li ce to pomoci ( kad te vidimo, a mi u kupatilo) icon_lol icon_lol

: Gost - 17. avgust 2006 15:02:00(UTC)
strasno,strasno ipak Sneki i Hanan da dodjem ja da vam sredim kosu sta mislite o tome

: Gost - 17. avgust 2006 15:00:00(UTC)
Pa baš tako i kod nas sad je najlakše biti frizer, svi nešto pmetni, svi neke nove metode furaju te ovakvo šišanje, te onakvo, a ne znaju ni ono osnovno samo ti džaba pare uzmu...neki dan jedna cura je otišla na pramenove i vrhove da joj ošišaju, kosa joj je prelijepa bila...to je koštalo oko 50 eura( što je kod nas poskupo) kad se vratila...ja kad nisam zaplakala...kao da je trofazna spucala...i kaže dobar salon pa je bi ih sve na ćelavo ošišala...

: Gost - 17. avgust 2006 14:55:00(UTC)
Ma znas kako, ja kada sam se udala, usla sam u porodicu gde svi najbolje sve znaju! ( cak i o lekovima, a ja farmaceut) neznam

: Gost - 17. avgust 2006 14:24:00(UTC)
to si Sneki dobro rekla i to je velika istna bravo

: Gost - 17. avgust 2006 14:02:00(UTC)
To je ono sto u Srbiji ne valja! Svi su najbolji automehanicari, frizeri, vodoinstalateri, kozmeticari itd. Valjda zato niko i nema para icon_lol

: Gost - 17. avgust 2006 13:55:00(UTC)
jaoj zene vi bas imate muke hi hi hi danas bi svako da bude frizer uzid

: Gost - 17. avgust 2006 13:53:00(UTC)
I ja se farbam sama, ali sam jednostavno levoruka i za sisanje i za feniranje, pa to prepustam frizeru, iako se slazem sa Hanan ( ja im kazem ravno, a oni udare stepenasto). uzid

: Gost - 17. avgust 2006 13:44:00(UTC)
ha ha ha Hanan jaoj ali onda to nije dobar salon ako neznaju sisati i fenirati profesionalcima netreba reklama icon_wink

: Gost - 17. avgust 2006 13:26:00(UTC)
Joj i ja uvijek idem u dobre salone, al šta ću kad ne znaju ošišati, a o feniranju da i ne govorim...ma ja sebe lijepo sredim i svi me pitaju "kod koga ideš?" Hajde da idemo skupa...naravno kod mene u kupatilo...

: Gost - 17. avgust 2006 13:11:00(UTC)
ha ha ha hanan dobra si ja nemam tih problema farbam se sama to je rutina za mene a sisam se ovde u Parizu ima zaista dobrih frizera evo vec godinu dana kako idem kod jednog frizera i uvek mi uradi kako kazem covek ima svoj salon i plus je profesor i predaje u skoli za frizere mada ja nikad nekratm kosu puno svakih mesec ipo dana samo vrhove icon_lol

: Gost - 17. avgust 2006 12:58:00(UTC)
Ja sam narode najzadovoljnija kad se sama ošišam...vjerujte nema tog frizera koji mi je potrfio i uradio kako mu kažem...moja drugarica je frizer ja lijepo odem od nje donesem makaze, ogledalo i u akciju...skoro odem kod jedne objasnim joj kako hocu ona mene obrnuto ošiša...a i farbanje pa najgore mi je kad mi umaže uši ja bi vrištala pa Bože platim joj i na kraju kaže poslije prvog pranja će se oprati...a ja lijepo kućnu radinost i sama sebe

: Gost - 17. avgust 2006 12:46:00(UTC)
ja imam mnogo lepu nijansu plave boje mesam igora 10-2 i igora 10-3 nikad se neprimecuje da sam ofarbala izrastak i ima visoki sjaj ,bas sam se pre dve nedelje sisala inace krajeve kratim na mesec ipo dana i frizer me je pohvalio kako je retko vidti takvu boju plave kose zdravu i negovanu mislim se covece i ja sam se bavila tim zanatom ha ha ha kreten

: Gost - 17. avgust 2006 12:38:00(UTC)
Kada ne mogu u zivotu nista da promenim, a ja trk kod frizera icon_lol
Sada sam trenutno u dobroj fazi-plavusa, mada obozavam i satiranu kosu, pa se razmisljam... hmm

: Gost - 17. avgust 2006 12:36:00(UTC)
Moja prirodna boja je smedja, a farbala sam se redovno, promijenila sam nekoliko boja bila sam i svijetlo smeđa, crvena, sa pramenovima...međjutim sad kad sam trudna nekako me strah da se ofarbam. Negdje prije nego ću ostati trudna stavila sam neku srednje smeđu koja je skoro kao moja i sad sreća nemam problema sa izrstom...a kosa mi je stvarno puno bolja kad je farbam...al eto čekam još malo dok me ne uhvati da moram nešto promijniti...

: Gost - 17. avgust 2006 11:01:00(UTC)
Ja imam pepeljasto plavu kosu - prirodnu. Nikad se nisam farbala, a i nemam baš namjeru. Svaki put kad bi bila u frizerskom salonu i pitala svoju frizerku šta ona misli da se ja ofarbam svaki put bi rekla ma nema šanse ovu nijansu nikad više nećeš moći vratiti. I u pravu je. A ja sam prezadovojna bojom i oblikom. I što je najbitnije nije mi dosadila.
:-* caos caos

: Gost - 17. avgust 2006 1:03:00(UTC)
Sta da radis kada je tako, pa nije to za dzabe drugo stanje.

: Gost - 16. avgust 2006 23:28:00(UTC)
Meni je pre trudnoće "dunulo" da se ne farbam više,pa sam se prefarbala u svetlo smedju-najpribližniju mojoj prirodnoj i mirno sačekala drugo stanje.A u trudnoći...koža je počela alergijski da reaguje na sve što sam koristila do tada-od šampona preko kupke do krema.PA sam lepo sve bacila u djubre, kupila bebi program jedne renomirane firme i sad je sve o.k.Ne smem ni da zamislim kakve bi mi se rane po glavi pojavile da sam nastavila s farbanjem.A baš mi nedostaje plava kosa...Samoj sebi pomalo ličim na tetku... kadtedovatim

: Gost - 26. jul 2006 16:20:00(UTC)
ha ha markova mama pazi da te sveki ne umaze sa cetkicom za farbanje budi dobra kad trebas da se farbas buljavko

: Gost - 26. jul 2006 15:25:00(UTC)
Ja imam svetlo smedju kosu ali nekako sarenu kao da je vec satirana, ali volim da malo posvetlim te pramenove, kao kad se vratis s mora ....A inace dosada me je farbala sveki icon_lol

: Gost - 26. jul 2006 15:14:00(UTC)
i ja sam zavrsila za frizera mada to je naporan posao ne zbog rada vec sto ti svaka musterija ispra mozak snjihovim problemima strasno barem sam se toga odmorila icon_wink

: Gost - 26. jul 2006 14:56:00(UTC)
Znas kako, moja sestra je zavrsila za frizera i trebao joj je neko da se uci. Posto ja imam dugacku, jaku i kvalitetnu uvijenu kosu, bila sam odlicna za praksu. Kaze ona- Ako se na tvojoj kosi naucim, onda mi je svaka druga manji problem. Super se naucila.

: Gost - 26. jul 2006 14:49:00(UTC)
HE HE ZNAM KALET A PRELIV JE ODLICAN NA SATIRANU KOSU DELUJE ZDRAVO I SIJA SUPER JA VOLIM SATIRANJE U TIM NIJANSAMA U KOIMA SE TI SATIRAS bravo

: Gost - 26. jul 2006 14:46:00(UTC)
Imam vise boja, belu, bebi plavu, zlatno plavetno cokoladna, tamnije cokoladna i na sve to mi uvek stave preliv, odnosno moja sestra.

: Gost - 26. jul 2006 14:42:00(UTC)
i jel ti se svidja kalet koje boje pramenove imas

: Gost - 26. jul 2006 14:37:00(UTC)
Ja se satiram.

: Gost - 26. jul 2006 14:36:00(UTC)
ja koristim sampon i pakovanje za farbanu kosu ,,keranove,, tipa daje sjaj i ima korale u sebi zadovoljna sam i pakovanje dosta dobro utice na moju kosu.

: Gost - 26. jul 2006 14:24:00(UTC)
moja je prirodna smedja kosa,a i tako se farbam,pre sve moguce isprobavala,bila sam crvena,zlatna,crna....prirodna mi najlepse stoji,mada sam htela da probam plavo ali nikako ne uspeva jer imam crvbeni pigment.......
a jako volim negovanu i sjajnu kosu i uvek koristim maske za kosu od Garnier,te su mi najbolje......

: Gost - 26. jul 2006 14:12:00(UTC)
ja sam isprobala sve moguce boje bila sam satirana,crna,violet,boja cokolade,plava sa nekim braon pramenovima i sad se konacno odlucila na plavu boju kose jer mi zaista lepo stoji pristaje mi i uz ten,e lako bilo meni radila u frizerskom salonu pa menjala boje non-stop,inace negujem kosu i sto je najvaznije kosa mi je zdrava i imam sjaj.Otkricu vam jednu tajnu ukoliko farbate kosu kada umutite farbu i hidrogen dodajte i 2-3 supene kasike vode da bi vam kosa imala sjaj,a moze isto ako nestavite vodu kasika sirceta.U koju se boju vi farbate i da li ste zadovoljne svojom bojom.