Obaveštenja

Icon
Error

: bojana ns - 17. februar 2012 9:50:25(UTC)
Mi juce kupili krevetic! Otisli u Mendu u Mercatoru i slucajno su imali jos jedam model Cam krevetica sa svom tom opremom sto mi treba, ali stari model ( od novog se razlikuje samo po dezenu ali je zato 9.990 din, a novi je 12.990 tako da mi je to skroz ok). Prodavacica kaze da su unutrasnje dimenzije 120 sa 60 tako da bi trebalo da odgovara nasem duseku. Lola vec pita jeli to za nju mozda i hoce da isproba icon_lol
Tako da smo se dogovorili da ga danas sklopimo i pustimo dijete malo da vidimo da li je stvarno dobar kako kazu, trebalo bi da moze nju da izdrzi posto ona ima 15kg, a ako nesto ne bude kako treba, vracamo icon_lol

: bojana ns - 16. februar 2012 11:45:08(UTC)
Njamii bas si me nasmijala icon_lol ako nam i bata bude "strazar" kao i seka, onda smo nadrljali. Inace nas dusek je bas tanak i jako lak, ali stvarno kvalitetan tako da nebi bio tezak za putni krevetac. A drveni vec svakako imamo tako da cemo lako kombinovati bebca tamo gdje mu odgovara.
Malisha bas sam i nasla dosta tema o tome kako dusek mora bas da pase u krevetu pa zato i pitam ovde, da vidim kakva su iskustva. Inace ranije nisam obracala paznju ( mozda zato sto lola nije ni spavala u svom krevetu) ali i u drvenom dusek nije nije knap, a neznam zasti i kako jer to je odgovarajuca dimenzija duseka za taj krevet icon_rolleyes neznam sta drugo da uradim osim da trazim da mi se napravi dimenzija npr. 123 sa 66... sad lupam napamet, ali tako nekako.
U svakom slucaju, trebace nam ovaj putni, bar za putovanja i kao ogradica za kasnije, a sto se tice pravog spavanja, kao sto rekoh, drveni vec svakako imamo, i to skoro nov pa nebi i drveni novi kupovala. A inace sto kaze Njamii, nama je ovaj drveni do sad koristio za razne stvari, neopeglan ves, igracke i jos kojesta, da ne nabrajamicon_lol
U svakom slucaju, hvala na odgovorima, sad cu malo detaljnije da premjetim krevet i dusek i u potragu za putnim pa sta mi bog da.

: malisha75 - 16. februar 2012 0:07:56(UTC)
Bojana, bez obzira za koji krevet da se odlučiš, mislim da dušek treba da bude taman, nikako manji, jer to nije bezbedno (da ne širim temu, proguglaj malo o bezbednosti krevetića).
Za svakodnevnu upotrebu, ja prednost dajem drvenom krevetiću. Imamo i onaj prenosivi (neki ABC), ali ga koristimo samo kad baš moramo, jer ne volim veštačke materijale, pogotovo za spavanje. Moj sin se obično zakuca u jedan ugao kreveta i kad je spavao u tom prenosivom, sav bi se upario, kosa bi mu bila skroz mokra, i posle na stranici ostane fleka. Naravno, može to da se opere, i brzo se suši, ali opet. Ja sama nikako ne bih volela da spavam u plastičnom krevetu, pa se trudim da ne stavljam ni decu. Inače, u prenosivi krevetac smo stavili Dormeo dušek i nije delovalo da je materijal opterećen težinom, čak ni kad oboje zajedno skaču po njemu.
Što se tiče nove bebe, ne možeš unapred da znaš kakva će biti, možda će voleti da spava i u krevetiću. Tačno je da novorođenčad ne vole prostrane krevete, ali ima dosta trikova kojima im se može dočarati ušuškanost (ja sam devojčici pravila "gnezdo").
Njamiii, i ova moja je takva bila, a i sad je. Od drugog meseca spava u pripravnosti, ništa ne sme da joj promakne.

: njamiii - 15. februar 2012 23:53:18(UTC)
Ne znam koliko bi putni krevetac izdrzao tezinu pravog duseka, a na to i deteta. Mozda se i tripujem. Mi smo za njega imali onaj tanak dusek iz Akse, ali to ti je cist sundjer i navlaci, koristimo ga za igranjac po podu.

: njamiii - 15. februar 2012 23:49:54(UTC)
Mi smo imali Safety1st i bio je ok,mao je sve ovo sto si opisala, i stajao nam je u dnevnoj sobi, ali je ponajmanje koriscen za spavanje (samo na moru). Nemam pojma, meni nekako ceo taj koncept nije bio blizak, a ni mali nije hteo unutra, cak ni kada smo ga pretvorili u ogradicu, tako da sam ga u pocetku koristila da u njega cusnem detetov opran ves pre peglanja, a kasnije se pretvorio u skladiste za igracke. Nasa seka je kao tvoja Lola, imam utisak da bi i na plafonu zaspala, ali u krevetac nema sanse da je smestim. Kao indijanac je, spava, ali na jedno oko spijunira sta joj radim.

: bojana ns - 15. februar 2012 13:29:11(UTC)
Evo ja vec par dana u ozbiljnom razmisljanju pa malo da osvjezimo temu...
Naime, sa Lolinim kreceticem smo se BAS dobro zeznuli! Mislim, nije stvar u tome da je los krevetic ( u pitnju je Bambino, klasican drveni) nego prvih mjesec i po otpr. Lola nije htjela da spava u njemu, dr nam je rekla da se vjerovatno ne osjeca prijatno u velikom prostoru pa je svo to vrijeme spavala u onoj velikoj korpi od kolica ( sreca pa smo ju kupili uz kolica jer ne znam sta bi tad radili). Posle ju prebacili u krevetic pa je sve bilo ok ( osim sto sam ja pametna poslusala moju mamu koja je rekla tad da joj malo nestabilno djeluju one stranice na kreveticima sto se spustaju pa sam uzela krevet bez te stranice za spustanje pa sam se ziva polomila saginjuci se da uzmem ili ostavim bebu, a da ne kazem i da sam imala ranu od CR!) Strasno! A onda Lola dodje u peti mjesec i pocne da se prevrce u sno pa pocinje haos, svakih 15 min se zaglavi ili nogama ili rukama u resetkama od kreveta, samo je falilo da moze i glavu jos da provuce! Tako smo je malo po malo poceli ostavljati kod nas u krevetu i eto ga problem, jos spava sa nama!!!Ali ajde, bar smo spavali, jer ono cimanje nocu nije prestajalo nikako, ona i dan danas jako nemirno spava. Sad se razmisljam da li bi sve bilo drugacije da smo onda kupili neki prenosivi krevetac jer kroz taj nebi mogla da zaglavljuje ni noge ni ruke pa bi mozda ostala u njemu i da spava, ali eto, sad je kasno misliti sta bi bilo kad bi bilo!
Ali sad se nesto sve vise razmisljam da za batu kupimo bas tako neki prenosivi krevetac, da ni ne pokusavam u ovaj Lolin da ga stavljam jer kod nas u kreveti nema mjesta za jos jedno icon_lol
A ujedno ce mi svakako trebati neki krevetic za putovanja ( cesto odemo negdje bar na vikend i opet nebi mogli svo cetvero zajedno da spavamo, a nebi bas mogla ni u gostima da zahtjevam da svi kreveti budu nama na raspolaganju), a trebace nam i neka ogradica za igranje kod kuce preko dana pa eto da ubijem sve muve jednim udarcemicon_lol
E sad ja vas smaram citavom istorijom, a ono sto me stvarno zanima je ovo: treba mi takav jedan krevetic da je stabilan, sa dva tockica, da ima i gornji nivo za manju bebu, a kasnije bi na donji nivo stavila pravi dusek. Lolin je koristen svega 3 mjeseca( ako se to moze nazvati koristenjem) i jako je dobar i kvalitetan (a nije bio ni jeftin) pa nebi da kupujem novi, a neznam da li je problem ako taj dusek nije bas na knap u tom kreveticu. Dusek je inace 120 sa 60 a meni se svidjaju neki modeli krevetica koji su ili malo vecih dimenzija ili malo manjih od toga pa je sad pitanje da li smeta ako dusek ima malo lufta sa strana?
Inace i u ovom drvenom nije bas od strane do strane.

: roko - 20. jul 2010 17:23:53(UTC)
Jao gaganele ovo je prekrasnoo,,eeej oduševila si me :)

: gaganele - 24. jun 2010 15:58:56(UTC)

: roko - 18. maj 2010 16:32:41(UTC)
Oooo super :) ima ti i kod njih posteljina tih dimenzija :)

: choopa choops - 18. maj 2010 15:36:17(UTC)
Samo da javim da sam poslala mail Turbo Limacu i kazu da ima u Du, da mogu slobodno da narucim i da ce bit tu za otprilike 7 dana bravo

Ma ja cu onda i madrac opet narucit posebno, neka bude isti icon_wink

Sad trebam naci samo onu ogradicu da valja, jer za L sam imala dvije, ali nijedna se nije mogla fiino zavezat. Ali imam vremena jos pa cu trazit icon_lol

: roko - 18. maj 2010 11:55:28(UTC)
Eto super,da i ja sam dobila popusta na njihovoj kartici oko 25 €,nisam uzela od njih madrac nisu imali pa sam teško našla ovaj ,nije hespo i baš je dimenzija kao krevetac i jako je debel onako ne djeluje loš,nemam pojma čiji je doduše nisam imala izbora,da nema u katalogu ali imaju oni na prodajnom mjestu neki svoj pa sam ja krevetac u njemu vidjela i čekala sam da dođe oko mj dana...sve u svemu ja sam prezadovoljna :)

: choopa choops - 17. maj 2010 14:36:28(UTC)
Hvaaaaaaaaaaaaaaaaal do neba i nazad :* Ja sam iz Herceg Novog, a taj sam krevetic uzela u Du. Pa cu ih zvat telefonom da mi ga naruce jeeeeeeeeeeeej. Na onom on line katalogu nije bio, ja mislila nema vise :( bas sam sretna.Samo da mi ga budu mogli nabavit.

Inace ja sam ga tad platila oko 1199kn, a dobila sam popust na Magma kartici oko 200kn i povrat PDV-a oko 150 kn heheheh Bas sam dobro prosla. A madrac nisam od njih uzimala, vec sam narucila kod nas po mjeri i isto mi je bio oko 35e. Jesi ti uzela hespo madrac? Je li on 40e?

: roko - 17. maj 2010 10:47:28(UTC)
Daaaaaaaaa i ja sam ga kupila u turbo limaču preko kataloga :) i stvarno sam zadovoljna,i da može biti poslije kao manji krevet,ima naravno samo traži u katalogu na prodajnom mjestu krevetac modern home mene je došao 175 € i madrac 40 €
Evo i cijele sobe http://www.turbolimac.co...oLimac/PID-97590127.aspx

: choopa choops - 17. maj 2010 1:00:51(UTC)
Citat:
roko - 15/5/2010 10:07

Evo i našeeeg krevetiiićaaa :)

aaaaaaaaaaaaa gdje si ga kupila???? sok Koliko parica?

Ja imamisti takav za prvo dijete. Kupljen u Turbo limacu i sad gledam za drugo (treba da se rodi u septembru), i nisam nista nasla na netu :( Na kraju sam mislila uzet putni, ali akoovaj ima da se kupi a da nije predaleko i preskupo ja bi isti uzela :)

Samo da potvrdim da li je to taj isti posto ne vidim cijelu sliku...to je neki Poljski proizvodjac,boja je neka bez sa braon-sivim okvirom, dimenzije kreveca su 140*70(mrvicu vise) ima tri nivoa za madrac, a kasnije se pretvara u djeciji??????????

: roko - 16. maj 2010 20:44:57(UTC)
Posteljinu sam kupila u Splitu u Adaxu,a cijena je 135€ - 20 % popusta neznam dal ga još ima :) evo možeš je vidjeti na stranici na ovom linku http://adax.hr/posteljina/ zove se ZEBRA dole je pri dnu...ja sam od dodatne opreme uzela ovaj baldahin.

: T3 - 16. maj 2010 17:36:46(UTC)
gaganele,roko super su vam krevetici.. sok bravo zaljubljen

: gaganele - 16. maj 2010 14:23:36(UTC)
Citat:
roko - 15/5/2010 11:22

Estella ko med je :) baš za slatku Irinu :) ,znaš šta je meni krivo ovaj je krevetac 140x70 a nema fioke i šteta a baš bi mi dobro došla,ali to meni se svidio pa sam oslobodila ladičar za bebicine stvari jer nismo imali prostora za komodicu

roko ajde molim te mi reci gde si kupila posteljinicu i koja je bila cena ako nije problem

: roko - 15. maj 2010 13:22:12(UTC)
Estella ko med je :) baš za slatku Irinu :) ,znaš šta je meni krivo ovaj je krevetac 140x70 a nema fioke i šteta a baš bi mi dobro došla,ali to meni se svidio pa sam oslobodila ladičar za bebicine stvari jer nismo imali prostora za komodicu

: Estella - 15. maj 2010 12:34:41(UTC)
Roko, super ti je krevetic! Ja samo da napisem da smo mi veoma zadovoljni nasim izborom Bambino Hella http://www.bambino.rs/rs/krevetic_hella_sa_fiokom - mozda nekom pomogne ako se dvoumi, krevetac je stvarno super i izuzetno je lep, neznih boja!

: roko - 15. maj 2010 12:22:41(UTC)
Još malo joooš malo slikicaaa ,hvala baky i ja se nadam da će da uživa :)

: baky - 15. maj 2010 12:06:44(UTC)
roko preleop je krevetic. Andjela ce da uziva u njemu :)

: roko - 15. maj 2010 11:07:57(UTC)
Evo i našeeeg krevetiiićaaa :)

: gaganele - 9. maj 2010 0:32:47(UTC)
hvala punooooo bas mi je drago da se jos nekome svidja ko meni

: roko - 8. maj 2010 23:06:29(UTC)
Gaganele ovo je prekrasnoooo jaaaaooooo oduševljena sam preeeepreeeee slatkoooooo PREDIIIIIIIIIVNOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!! nek je sretno bebici u svojoj lijepoj sobici :)

: gaganele - 8. maj 2010 22:28:13(UTC)
a ovo je novi....nadam se da vam se svidja

: gaganele - 8. maj 2010 22:25:20(UTC)
mi smo prvo pravili jedan krevetac pa smo se selili i taj ostavili kod bake i deke i pravili drugi slican ali meni malo lepsi i veci jer je 120*60 stvarno malo evo kako je izgledao....

: Kaca082 - 19. februar 2010 18:14:40(UTC)
Estella koristilo nam je dok je imala grceve,umirivalo ju je ljuljuskanje.Cim su prosli grcici pocela je da se uspavljuje sama i tako je i danas.Imali smo srece da je nikad nismo uspavljivali na rukama.Sad sama stane u kreveticu i ljulja se :) .

: Estella - 19. februar 2010 18:09:05(UTC)
E Upgrade, mislim da jesu ti. A taj krevetac sa delfinom mi je bio potpuno isti, bar ja nisam primetila neku razliku, cak je i broj precki na krevecu bio isti kao na sajtu Drvomaga. Ne znam. Ali u Piramidi (koja je meni inace sva konfuzna i tesko se snalazim) ima dosta raznih bebecih radnji i sa krevecima, i sa kolicima, i sa sitnijom opremom, a cene su dosta povoljnije nego na drugim mestima.

: upgrade011 - 19. februar 2010 17:40:55(UTC)
Piramida!!! Odlicno! Tamo planiramo uskoro da idemo.

Mozda si naisla na ovog proizvodjaca - Barbi - Lalovic - http://kreveci.com/
Ja sam juce nasla ovaj sajt. Imaju skoro apsoultno iste krevetice mada mi ovi imaju malo vise vidljivih srafova, jednu fioku dole, malo uze letvice na ogradi i malo drugaciji dizajn (cini mi se da je npr. mesec malo manji). Ali moguce je da je nesto od toga samo do drugacijeg ugla slikanja.

: Estella - 19. februar 2010 17:06:39(UTC)
Dok smo obilazili bebi radnje u TC Piramidi, slucajno smo naleteli na neku radnju gde nam se ucinilo da unutra vidimo krevetac Drvomag. Kad smo usli unutra, prodavacica nam je objasnila da to nije Drvomag vec njihova proizvodnja, ali krevetac je poptuno isti! Konkretno, onaj sa delfinom sa sajta Drvomag. Takodje moze da bude na ljuljanje, ima raznih slika (nisu svi isti kao Drvomagovi) i lepi su. E sad, ko sad tu koga kopira - nemam pojma. Ali bas sam se iznenadila kad sam videla, a cena im je niza.

Kaca082, da li cesto koristite tu opciju ljuljanja i da li mislis da je korisna? Moze li beba tako da se uspava u krevecu, bez nosanja? Znam da je sve to individualno, ali me zanima tvoje misljenje.

: upgrade011 - 19. februar 2010 16:29:07(UTC)
Zvala sam ih danas i evo sta sam saznala:

- nigde u Beogradu ne prodaju svoju robu ali je tu isporucuju i montiraju ako neko naruci
- krevetac se moze pogledati samo u Cupriji, u njihovoj radnji
- cena kreveca (bez duseka) sa mehanizmom za ljuljanje je 210 eura, komode 130 a ormara 230 - sto po meni nije mnogo jer su stvarno lepo uradjeni
- krevetac se ljulja rucno ali imaju i sistem koji radi automatski sa sve daljinskim upravljacem samo sto je cena mnogo veca
- put do Cuprije je oko sat ipo ...LOL

Ako nista lepo ne nadjemo u BGD eto nas put Cuprije :) Ne bi nam bilo prvi put...

Nadam se samo da admin nece ovo smatrati reklamom.

: Kaca082 - 18. februar 2010 23:35:57(UTC)
Mi imamo Drvomag krevetac sa mehanizmom za ljuljanje i potpuno je tih.Estella je u pravu ,nemaju dve visine za dusek .Meni to nije predstavljlo problem.Sto se kvaliteta tice stvarno sam zadovoljna.Mi smo kod njih uzeli i dusek i posteljinu i sve je super.Planiramo da od njih kupimo i veliki krevet za curu ,imaju prelepe modele .
Mislim da ce ti sigurno odgovoriti .Mnogo su ljubazni,moja mama ih je zvala sto puta da im postavlj naj neverovatnija pitanja i uvek su se lepo ispricali sa njom :)

: upgrade011 - 18. februar 2010 17:41:18(UTC)

Citat:
Estella - 3/2/2010 18:23 Njami, nisam mislila na kolevku, nego bas na pravi krevetac koji ima tu opciju da moze da se ljulja. Svi ti kreveci sa sajta Drvomaga imaju tu mogucnost, bez obzira na dezen. Ali im je mana to sto dusek ne moze da se namesti na visi nivo, samo dole. E, mi smo sad u dilemi da li da kupimo neki krevetac iz Bambino ponude (koji ima dusek na dva nivoa, ali nema ljuljanje) ili da kupimo krevetac Drvomag (koji ima ljuljanje, ali je dusek dole). Zato se pitam sta je vaznije...

Ajde da ponovim pitanje jer i mene isto zanima :)

Da li je neko video/koristio Drvomag krevetice? Koliko su bucni kada se ljuljaju? Da li imaju vise brzina?

Pisacu sad proizvodjacu ali je pitanje da li ce mi odgovoriti...

Meni su oni lepsi (bar kad gledam na slikama) ali pitanje je da li su prakticniji.

: Mrtosha - 12. februar 2010 15:03:46(UTC)
Dobar dan drage mame i tate :)
Ocekujemo bebu za 2-3 nedelje i imam problem da nadjem Bertoni Travel Kid zeleni. Da li je neko video negde takav krevetac? U Just-Click me zavlace vec 3 nedelje (a pun im sajt tih krevetaca koje ne mogu da nabave-veoma neozbiljo), sad su me zvali i iz Doddy-a da ne mogu da nabave...svi kazu sledece nedelje, pa tako vec mesec dana. A ja navalio bas na taj :) Ako neko kojim slucajem negde vidi krevetac ili zna gde ga ima neka javi, bicu mu zahvalan :)

: roko - 10. februar 2010 17:15:19(UTC)
Evo vam drage moje i
ove stranice možda vam daju ideje....meni su prekrasne...
http://www.serenaandlily...34RbhyRe34Pa38Ta3aMaNv0
http://www.stokke-nurser.../stokke-sleepi-crib.aspx

: Estella - 3. februar 2010 19:23:10(UTC)
Njami, nisam mislila na kolevku, nego bas na pravi krevetac koji ima tu opciju da moze da se ljulja. Svi ti kreveci sa sajta Drvomaga imaju tu mogucnost, bez obzira na dezen. Ali im je mana to sto dusek ne moze da se namesti na visi nivo, samo dole. E, mi smo sad u dilemi da li da kupimo neki krevetac iz Bambino ponude (koji ima dusek na dva nivoa, ali nema ljuljanje) ili da kupimo krevetac Drvomag (koji ima ljuljanje, ali je dusek dole). Zato se pitam sta je vaznije...

: njamiii - 2. februar 2010 23:07:37(UTC)
maslacak mi smo za bebca uzeli slichan 140x70 i bash smo zadovoljni jer je prostran i moze lepo da se razbashkari u njemu, a trajace mu do shkole. Imali smo malo muke da nadjemo kod nas postelinu za njega a da je na lastish, sve su uglavnom za 120x60.

Leptir, i mi imamo taj dushek iz Akse za prenosivi krevetac, neki plavi pa sa medama. Stajao nam je u krevetcu dok smo ga koristili kao ogradicu, a sad nam je u shatoru na podu i ubedljivo nam je omiljeno mesto za igru. Odushevi se kada ga ugleda, pa ga sve nosa po sobi. Pokushala sam da ga "obuchem" u neku navlaku, lakshe mi je ju da perem ili bar cebe preko njega da stavim, al ne vredi, skroz se ljuti i sklanja. Voli njega i to je to. Ne znam zashto neznam

: njamiii - 2. februar 2010 23:03:23(UTC)
Estella, 'el mislish na ovako neki (na ovom sajtu koji si dala ne mogu da provalim na koji mislish) http://www.bambino.rs/rs/kolevka_mimmy

Ovaj, odnosno ova kolevka je kad je beba bash mala.
Shto se nivoa tiche, gornji se koristi, ako me secanje ne vara do nekog hm 6 meseca, dok dete ne krene da se pridize u sedeci samo (shto je kod svakog deteta individualno, ali je najcheshce izmedju 5 i 7 meseca). I on nije nuzan, ali ti je praktichan da ne bi morala stalno da obarash ogradu kada hocesh da spustish ili podignesh dete, ili strashno krivish kichmu ako ga uzimash preko ograde (shto to iz lichnog iskustva mogu reci da je katastrofalno muchenje, jer se meni mali i dalje budi po nekoliko puta nocu i totalno mi je kichma stradala od tog savijanja preko tarabe, pogotovo kada je otezao). Donji polozaj je apsolutno neophodan :)

Za ljuljanje ne znam, sa kreveticem nismo imali iskustva, imali smo sa ljuljom, al' nije neshto bio odushevljen njome, mada mnoga druga deca chujem da jesu. Sve ti je to do deteta. Retko da shta mozesh predvideti.

: Leptir - 2. februar 2010 22:00:16(UTC)
Mi prenosivi koristimo od 3 meseca i prezadovoljni smo,definitivno jedna od najboljih stvari koju izmislili,em sto mi stalno putujemo to nam je spas,spakujemo ga i kad idemo na jedan dan kod babe,ma super stvar,mrezica okolo ne moze da se udari...
Dusek imamo najobicniji za 1500 din kupljen u Aksi.

Sve preporuke za prenosive krevetce bravo bravo

: maslacak - 2. februar 2010 21:39:39(UTC)
Mi smo uzeli ovaj Bambino - starija cerka mi sada spava u njemu, jos nismo skidali stranice , kada se skinu onda je kao pravi krevetic , moze da ga koristi dete minimum do 7 godine
Za malu smo dobili krevetac obican na koriscenje ....

http://www.bambino.rs/rs/krevetic_maxy

: Estella - 2. februar 2010 20:50:36(UTC)
Opet ja molim za malu pomoc oko kreveca! Da li neko ima iskustva sa kreveticima Drvomag, onima sto mogu da se ljuljaju (www.drvomag.rs)? Da li mislite da je mogucnost da se krevetac ljulja korisna i da li je veliki problem ako krevetac nema dva nivoa duseka? Koliko dugo se inace kod krevetica sa vise nivoa koristi taj gornji nivo? Ako neka mama ima iskustva, bila bih joj zahvalna za odgovor :)

: Estella - 10. januar 2010 2:13:57(UTC)
Hvala devojke!

: malisha75 - 10. januar 2010 1:37:54(UTC)

Estella, moje dete vec tri meseca spava u prenosivom kreveticu. Da ne zalazim u detalje, nama sada tako organizaciono odgovara. Kupili smo onaj najjednostavniji i u njega stavili Dormeo dusek. Iskreno se nadam da nije "otrovan". Krevetic se ne oseti ni na kakva isparenja neznam . Dok je dušek recimo druga priča. Odlučili smo se za Dormeo jer nema "miris". Za razliku od recimo dušeka "Andrejević" (uh, da li se tako zove, ili možda "Andrijašević") koji je u prodavnici ok, u najlonu, a kad smo ga doneli kući i raspakovali, danima je smrdeo na hemiju pa smo ga vratili.

U svakom slučaju, ne bih preporučila prenosivi krevetić za novorođenče. A ona opcija da vibrira mi je stvarno grozna. Ne vidim svrhu drmusanja deteta.

E, sad, za Bambino sam čula da su kvalitetni krevetići, ali ima neka fora oko otvaranja fioke. Takođe, neki modeli imaju različitu visinu stranica pa onda to nije zgodno za postavljanje povijalice preko. Mislim da bi bilo najbolje da to proveriš u nekoj radnji.

Što se tiče povijalice i komode, već sam pisala na nekim drugim temama. Mislim da je najbolje kupiti komodu sa fiokama na koju može da se stavi povijalica i to tako da kada stojiš ispred komode povijalica stoji tako da su do tebe bebine noge, a ne bok - tako je mnogo praktičnije.

Nadam se da sam ti malo pomogla. Izvinjavam se za OT. 

: Danijela&Jovana - 10. januar 2010 1:33:29(UTC)
Ako mogu da pomognem...mi imamo krevetac Bambino, moje dete ima dve godine i jos uvek veoma lepo spava u njemu. A imaju i bas lepe modele.
Moje iskustvo sa podlogom van komode je skroz ok, mada mnoge mame kazu da im je to promasena investicija. Koristili smo je mozda dva meseca postavljajuci je na krevetac, a onda jos par meseci stavljali na krevet kad se presvlacimo. Komoda je komoda, sta kada beba poraste, sta onda sa pdologom? Ili se mozda i skida, nisam sigurna, jer u startu nisam bila zainteresovana za tu varijantu, pa nisam ni gledala takve komode.
Dakle, moja preporuka- da, krevetac Bambino (sa fiokom obavezno) i odvojena podloga.
Inace, i krevetac i dusek i podlogu kupili smo u Aksi - pretpostavljam da ih imaju i dalje. (meni muz ne da da zalutam na deo za bebe kad odemo tamo, jer se ponasam kao dete koje je odusevljeno kad vidi nesto novo, a ja taaaako volim te bebece stvari).

: Estella - 9. januar 2010 23:34:54(UTC)
Evo malo da obnovim temu, mislim da je uvek aktuelna. Nasa prvobitna ideja je bila da kupimo prenosivi krevetac i da ga koristimo kao stalni. Privuklo nas je to sto moze lako da se spakuje, sto moze da ima muziku, vibraciju, sto ima mrezicu sa strane da se beba ne udari i sl. Malo nas je brinuo dusek, posto na gornji nivo ne moze da se stavi obican dusek, samo na donji - kad beba malo poraste. A onaj tanji dusek mi ne uliva poverenje. Medjutim na kraju smo definitivno odustali od njega, jer nam je vise prodavaca reklo da nije najzdravije da beba stalno spava u tom krevecu (samo povremeno) jer je drvo mnogo zdraviji materijal, nije toksican i farba se tim nekim bezbednim bojama... Ne znam koliko je to tacno, ali je bilo dovoljno da se zabrinemo i odlucimo za klasican drvani krevetac. Svideo nam se neki Bambino krevetac (Subotica), pa me zanima da li je neko koristio krevece ovog proizvodjaca i da li je zadovoljan kvalitetom? Da li je bolje uzeti podlogu za presvlacenje koja se postavlja na krevetac ili komodu sa tom podlogom odozgo?

: thelma - 26. novembar 2009 11:28:36(UTC)
Citat:
indira1 - 24/11/2009 20:11 evo i naseg krevetca

Stvarno je preslatko bravo

: Kaca082 - 25. novembar 2009 0:20:23(UTC)
Citat:
thelma - 24/11/2009 13:16

Citat:
idjina - 22/11/2009 21:42 Ja sa videla krevetac na sajmu i jako mi se svideo samo nisam zapantila ime firme koja ga proizvodi jer mi tad nije trebao.To je bio komplet krevetac orman i komodica sa kadicom bele boje a na svakoj od njih je bila neka slika delfin ,roda ,meda svakakve boje jako lepo je izgledalo neznam sad gde da ih nađem.Dali vam je poznato?

da li misliš na ovu firmu http://www.drvomag.rs/indexsr.htm?

I meni se cini da je u pitanju Drvomag :) Mi imamo njihov krevetac i prezadovoljni smo zaljubljen .

: indira1 - 24. novembar 2009 21:11:16(UTC)
evo i naseg krevetca

: indira1 - 24. novembar 2009 21:10:06(UTC)

: thelma - 24. novembar 2009 15:16:28(UTC)

Citat:
idjina - 22/11/2009 21:42 Ja sa videla krevetac na sajmu i jako mi se svideo samo nisam zapantila ime firme koja ga proizvodi jer mi tad nije trebao.To je bio komplet krevetac orman i komodica sa kadicom bele boje a na svakoj od njih je bila neka slika delfin ,roda ,meda svakakve boje jako lepo je izgledalo neznam sad gde da ih nađem.Dali vam je poznato?

da li misliš na ovu firmu http://www.drvomag.rs/indexsr.htm?

: idjina - 22. novembar 2009 22:42:25(UTC)
Ja sa videla krevetac na sajmu i jako mi se svideo samo nisam zapantila ime firme koja ga proizvodi jer mi tad nije trebao.To je bio komplet krevetac orman i komodica sa kadicom bele boje a na svakoj od njih je bila neka slika delfin ,roda ,meda svakakve boje jako lepo je izgledalo neznam sad gde da ih nađem.Dali vam je poznato?

: Leptir - 13. oktobar 2009 12:44:14(UTC)
Marijana bas tako bravo Dvoumila sam se na pocetku ali hvala Bogu pa se nisam predomislila.

: marijana - 13. oktobar 2009 1:17:42(UTC)
leptir slazem se
em za spavanje super em kao ogradica prava stvar
mislim da je od svih stvari to najbolja koju smo uzeli

: Leptir - 11. oktobar 2009 16:07:33(UTC)
Putni krevetac je zakon! Nesto najbolje sto sam kupila,jos da ima 2 tockica bio bi savrsen. Odliucan je za spavanje,bez povreda,sve je mrezica,dubok je,preko dana koristimo kao igraonicu,od sobe do sobe ga vuce,ma extra stvar bravo bravo

: marijana - 9. oktobar 2009 16:00:55(UTC)
Citat:
mnaire - 8/10/2009 23:36

Citat:
marijana - 7/10/2009 01:07

to ti je ovaj proizvodjac
http://www.bambino.rs/
http://www.bambino.rs/rs/krevetic_teddy_sa_fiokom

ja sam uzela beli takav,i platila 13000 ili 14000 ne secam se bas
krevetac,dusek,posteljina,baldahin i nosac baldahina
e sad se ti preracunaj koliko ti se isplati

Ako se ne varam to je isti krevetac koji ja planiram da kupim :) trenutna cena u Aksi je 9300 a u nekim radnjama ga ima i za 9000. jesi li uzela i komodu u kompletu? Ako jesi, koliko si zadovoljna? Kazu da malisani ne mogu dugo da se kupaju u njoj.

kOMODA JE NIZASTA ISKRENO
kako smo dosli kuci tako se odvalio onaj poklopac sto se podize da se stavi kadica
kadicu smo non stop vadili jer je mnogo visoko za kupanje bebe a i nema nesto prostora
znaci greska u startu
e sad uz taj komplet ide i ormaric visoki,pogledaj na njihovom sajtu i mislim da je ipak bolje da to uzmes
a kadicu posebno naravno
moja preporuka od sveg srca je cam
i to ova
http://www.camspa.it/#/e...roducts/cat=001/prod=104

: mnaire - 9. oktobar 2009 1:36:16(UTC)
Citat:

Ako se ne varam to je isti krevetac koji ja planiram da kupim :) trenutna cena u Aksi je 9300 a u nekim radnjama ga ima i za 9000. jesi li uzela i komodu u kompletu? Ako jesi, koliko si zadovoljna? Kazu da malisani ne mogu dugo da se kupaju u njoj.

: yell - 7. oktobar 2009 21:03:58(UTC)

Citat:
Citat:
anita_nina - 1/7/2009 00:22 Bas ti hvala, vele! :))) ...JUPI!!! Htela sam da pitam sta mislite o ovom krevecu: http://yfrog.com/emdscf3222j ? Imam priliku da kupim polovan, kaze zena da je ocuvan i jedva koristen. Cena je 7500 sa dusekom, koji je navodno antialergijski. Kaze da su ga oni kupili za 150 EU, a dusek je bio upola toliko...Ne znam da li je istina. Kad bih znala koja je marka pa da potrazim na netu! I da, kaze da se vratanca spustaju, a meni se cini sa slike da su fiksirana. Sta vi kazete? Tek sam pocela da tragam za krevecima, nisam u stosu, ne znam sta da gledam i koja je ok cena posto se stvarno razlikuju: od 4000 pa do 50000. Thanks!
to ti je ovaj proizvodjac http://www.bambino.rs/ http://www.bambino.rs/rs/krevetic_teddy_sa_fiokom ja sam uzela beli takav,i platila 13000 ili 14000 ne secam se bas krevetac,dusek,posteljina,baldahin i nosac baldahina e sad se ti preracunaj koliko ti se isplati

mi smo kupili nešto slično, samo što kraće stranice nisu pune, nego su rešetke, kao i po dužim stranama. platili smo ga oko 80-90e, ako se ne varam icon_surprised ops: malo mi izvetrila tačna cifra, a i kupili smo ga u Bosni pre oko mesec i po. na kraju smo skontali da je ovde proizveden icon_lol isto ima fioku, stranica se spušta i ima 4 pozicije za dušek.

a dušek se ne nasleđuje, moja preporuka je da kupite nov ukoliko je moguće... mi smo kupili antialergijski za 3.000 dinara

: yell - 7. oktobar 2009 20:54:24(UTC)

Citat:
janamala - 6/10/2009 22:47 Yell, kod mene procenjujem da je ukupno 5 cm u sirini. Ali, pravo da ti kazem, dok ti nisu ovo spomenula, meni to uopste nije palo na pamet. Pretpostavljam da kada se stavi posteljina i ona ogradica, to bi trebalo da je uredu. Mislim da je to suvise mali razmak za bebu od par kila, ne vidim sta tu moze da se desi.

po nekim, kao, bezbednosnim pravilima, taj razmak ne bi smeo da bude veći od dva prsta... ja sam stavila posteljinu i ogradicu, pa je razmak neka tri prsta (ali niko nije nigde definisao debljinu prsta  icon_lol ) dok je beba malecka, to je ok, jer se ne vrpolji, međutim kasnije bi veliki razmak mogao da bude problem, jer bi beba mogla da zaglavi tu rukicu ili nogicu...

gomila informacija svuda, za sekund naprave od nas freakove i paničare icon_rolleyes na kraju sam se smirila, šta sad... koristićemo ovako kako jeste. 

: marijana - 7. oktobar 2009 3:07:46(UTC)
Citat:
anita_nina - 1/7/2009 00:22

Bas ti hvala, vele! :))) ...JUPI!!!
Htela sam da pitam sta mislite o ovom krevecu: http://yfrog.com/emdscf3222j ?
Imam priliku da kupim polovan, kaze zena da je ocuvan i jedva koristen. Cena je 7500 sa dusekom, koji je navodno antialergijski. Kaze da su ga oni kupili za 150 EU, a dusek je bio upola toliko...Ne znam da li je istina. Kad bih znala koja je marka pa da potrazim na netu! I da, kaze da se vratanca spustaju, a meni se cini sa slike da su fiksirana.
Sta vi kazete? Tek sam pocela da tragam za krevecima, nisam u stosu, ne znam sta da gledam i koja je ok cena posto se stvarno razlikuju: od 4000 pa do 50000.
Thanks!

: janamala - 7. oktobar 2009 0:47:25(UTC)
Yell, kod mene procenjujem da je ukupno 5 cm u sirini. Ali, pravo da ti kazem, dok ti nisu ovo spomenula, meni to uopste nije palo na pamet. Pretpostavljam da kada se stavi posteljina i ona ogradica, to bi trebalo da je uredu. Mislim da je to suvise mali razmak za bebu od par kila, ne vidim sta tu moze da se desi.

: yell - 5. oktobar 2009 22:35:51(UTC)
evo, izmerila sam. unutrašnje dimenzije kreveca su 121.5 sa 64.5cm
znači, po dužini mi je ok, ali po širini mi se činilo da je previše. dobro sam rekla, nekih 5 cm...
znači, to je ok i samo sam zabrinuta bez razloga?! :D

: yell - 5. oktobar 2009 22:31:47(UTC)
hmm, možda preterujem... pravo da kažem, nisam baš imala prilike da vidim kako to kod drugih stoji.
ja mogu da stavim tri prsta, što je nekih 5 cm ukupno, tj. jedno 2.5 cm sa svake strane... znači, Janomala, da je tako nekako i kod vas..?
stavila sam posteljinu, ogradicu, sve, pa je ta rupa ostala tolika, zato me je zabrinulo. nešto me sve jeza podilazi od pomisli da bi beba mogla da upadne tu. ok kad je baš mala i ne vrpolji se, ali kad malo samo poraste, pa postane aktivna...
gledala sam i fotke koje su mame ovde kačile, ne čini mi se da je bilo koji dušek uočljivo manji. deluje kao da su svi tik uz ogradu kreveca.

@T3: i ja sam mislila da postoje standardi i da se svi toga pridržavaju, međutim, ispostavilo se da nije tako. ima raznih dimenzija koje nemaju veze sa standardima, pa zato ljudi često naručuju da im se napravi posebno dušek.

: T3 - 5. oktobar 2009 22:11:08(UTC)

Citat:
janamala - 5/10/2009 20:03 Vell, sad sam bas proverila nas dusek i Bambinov krevetac. Sa obe strane ima toliko mesta da mogu da proturim prste obe ruke (ne znam koliko bi to bilo u cm, recimo 2 - 3 cm sa svake strane).

o tom razmaku kojeg mora biti sam upravo i ja govorila..velle proveri i izmeri jos jednom,mora da je to to nego kao sto vec rekoh tebi se odokativno cini da je to puno i da je  taj razmak velik...

mislim zasto bi nepotrebno bacala pare  da bi ti se desilo isto kad vec imas sve to...

: janamala - 5. oktobar 2009 21:03:39(UTC)
Vell, sad sam bas proverila nas dusek i Bambinov krevetac. Sa obe strane ima toliko mesta da mogu da proturim prste obe ruke (ne znam koliko bi to bilo u cm, recimo 2 - 3 cm sa svake strane).

: T3 - 4. oktobar 2009 11:13:50(UTC)
veli koliko ja znam i krevetci i duseci se prave po istim merama..prostora tj lufta izmedju mora da bude makar malo,mislim nije sad ono kad stavis dusek da bude tik uz grasdu tj da nema vise ni mrvu gde da se pomeri..tako da verujem da je to to,samo se tebi mozda odokativno cini da nisu istih dimenzija tj da dusek nepase za taj krevetac sto verujem nije tako jer opet kazem svi krevetci i duseci su istih dimenzija tj prave se tako da svaki dusek odgovara svakom krevetcu bas iz tih razloga sto ih vecina nas kupuje odvojeno.probaj da stavis ogradicu i posteljinu u krevetac pa visdi kako ce onda sve to da izgleda,ako bas kako ti kazes ima puno lufta tj razmaka izmedju ogradice i duseka neznam sta bih ti rekla ..glupo mi je da kupujes novi koji mozda moze biti potpuno isti ko taj..ako si uzela taj klasican i standardni za bebe neznam kako je do toga doslo..tj kako je moguce da se dimenzije ne poklapaju..

: yell - 4. oktobar 2009 2:37:32(UTC)
drage mame, molim za savet... nisam htela da otvaram novu temu, jer se ovde dosta pričalo o krevetićima i dušecima..

elem... kupili smo krevetac i dušek, ali odvojeno.
računajući da je krevetac standardnih (unutrašnjih) dimenzija 120/60, nismo ga merili, pa smo kupili dušek 120/60cm... normalno.
međutim, kad smo ga sklopili i sve lepo namestili - ispostavilo se da je prostor između dušeka i ogradice kreveta nekih 5-6cm icon_eek tj. da krevetac ipak nije po standardu
s obzirom na to da neodgovarajuće dimenzije dušeka i veliki zazor mogu da izazovu SIDS, uhvatila me je frka...
ne znam da li preterujem ili sam u pravu... mislim da bi 'zaglavljivanje' bilo čega između ogradice kreveta i dušeka bilo, u najmanju ruku, neozbiljno... :|

u krajnjoj liniji, kupićemo novi dušek, ali sam se pitala da li neko od vas ima neko pametno rešenje pre nego što krenemo u potragu za novim i opet puknemo pare icon_rolleyes
krevetac je drveni, tipa onog subotičkog Bambino (mislim da je čak identičan, sem dimenzija), a dušek je antialergijski (latex)

: Danijela&Jovana - 7. jul 2009 17:26:35(UTC)
I mi smo Jovani kupili krevetac u Aksi, pre 2 godine, proizvodjac je Bambino, Subotica. Nije to bilo nesto preskupo, cak ni u kompletu sa komodom. Moje dete jos uvek spava u njemu i jako sam zadovoljna kvalitetom. Njen je krevetac zaobljen, beo, sa cvetovima na uzim stranicama. Dusek smo takodje kupili u Aksi.

Ceca je apsolutno u pravu, podrzavam njen stav da dete treba da ima svoj i nov krevet.

: ceca-ns - 7. jul 2009 15:50:13(UTC)
anita nina,ovaj krevetac je,cini mi se,Bambino iz Subotice... isti sam takav gledala u aksi i kosta 9500,00 din sa fijokom (vidim da i ovaj ima) a krevetici bez fijoke su 7500,00... nije ga ona mogla toliko platiti,ne verujem,a svakako ces ti dusek kupiti nov,ipak je mala beba u pitanju... pa ja ne bi legla na neki krevet na kom je pre spavao ko zna ko a kamoli ne bi svoje dete stavila da spava.... kako hoces ali probaj da pogledas www.bambino.rs

: Ivanela - 1. jul 2009 11:52:23(UTC)
Slazem se sa Hanah i vele, definitivno treba kupiti novi dusek, ipak je novorodjence u pitanju.Po meni antialergijski je besmislena stvar, ali dobro to je moje misljenje.
Za ovakav polovan krevetac kao na slici ni ja ne bih dala vise od 3000-4000din.

: vele - 1. jul 2009 10:46:41(UTC)
krevetac izgleda lepo, a za dusek se slazem, bolje nov, ne mora antialergijski. mi imamo standardan od adrijasevica, cena je ispod 3000din. a za krevetac, prvo ti to vidi licno, mi smo gledali takav beli u radnji, cena oko 12000din, i ucinilo nam se da je dosta nestabilan, tj. nekako lagan

: Hanah - 1. jul 2009 9:46:01(UTC)
Krevetac izgleda pristojno. Ja bih ipak kupila samo polovni krevetac, nikako dusek, iz higijenskih razloga. Za takav polovan krevetac ne bih dala vise od 50 - 60 evra.

A novi krevetac je od 80 evra pa nadalje. Duseci od 30 evra pa na gore. Savjetujem da kupite krevetac na "dva nivoa".

: anita_nina - 1. jul 2009 2:22:41(UTC)
Bas ti hvala, vele! :))) ...JUPI!!!
Htela sam da pitam sta mislite o ovom krevecu: http://yfrog.com/emdscf3222j ?
Imam priliku da kupim polovan, kaze zena da je ocuvan i jedva koristen. Cena je 7500 sa dusekom, koji je navodno antialergijski. Kaze da su ga oni kupili za 150 EU, a dusek je bio upola toliko...Ne znam da li je istina. Kad bih znala koja je marka pa da potrazim na netu! I da, kaze da se vratanca spustaju, a meni se cini sa slike da su fiksirana.
Sta vi kazete? Tek sam pocela da tragam za krevecima, nisam u stosu, ne znam sta da gledam i koja je ok cena posto se stvarno razlikuju: od 4000 pa do 50000.
Thanks!

: vele - 1. jul 2009 0:13:00(UTC)
imas razne putne krevetice, do 24, 36 pa i 48 meseci. zavisi od proizvodjaca i modela. takodje im se i dimenzije razlikuju, a i nacin sklapanja. kod nijednog kreveca, ni drvenog ni putnog ne dobijas dusek, tj. kod putnog postoji neka podloga, ali to nije klasicni dusek.

a postavljanje slika imas objasnjeno ovde

http://forum.roditeljpor...s=542&mid=570886#M570886

: anita_nina - 30. jun 2009 22:49:27(UTC)
Drage mame, do koliko meseci/godina se moze koristiti putni krevetac? Da li drveni kreveci idu sa dusekom ili bez?
Mozete li mi objasniti kako da okacim sliku posto bih vas pitala nesto u vezi jednog kreveca?

: Jasnica - 21. maj 2009 14:16:29(UTC)
Ma da, moj je standardnih mera.A kad dete napuni 3 god, ne treba mu krevetac uopste, tako da ce imati krevet, a ovaj ostavljam, dace Bog jos dece...

: vele - 21. maj 2009 11:45:57(UTC)
iskreno, ja nisam ni cula za te prenosne krevece do pre nekih godinu dana, a i kad sam bila trudna, verovatno bih mislila da je to glupost. ali sada...druga prica. drveni (novi) su stvarno preskupi, to stoji. a posto mi cesto idemo do baba i deda, i tamo spavamo, meni je ovaj putni spas klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

jedino bih savetovala da uzimate klasicne dimenzije 120x60 jer za ove druge je jako tesko nabaviti dusek, a za svakodnevno koriscenje ona podloga sto se dobije sa njim ipak nije dovoljna.

: shvrchko - 21. maj 2009 11:41:18(UTC)
Vele, ja sto imam na umu upravo je model koji moze da se koristi do 36 meseci, a bas zahvaljujuci tebi sto si rekla da ti se sin konstantno zaglavljuje pocela sam da razmisljam malo drugacije od prvobitnog...

: vele - 21. maj 2009 11:40:55(UTC)
nema na cemu svrcko zagrljaj

ja sam pre kupovine detaljno precackala forum pa zato znam, mada i kad ukucate u pretrazivac, izbaci vam se ista tema

: vele - 21. maj 2009 11:39:10(UTC)
similic moj sin se zaglavljuje u drvenom kreveticu vec 6 mes unazad, a tek mu je 14 mes (pri tom od januara spava celu noc). jako nemirno spava, vrti se, prebacuje sa strane na stranu, a spavanje popreko mu je hit. inace u tom istom kreveticu sam spavala ja, moj brat i njegovo dvoje dece i niko nije imao problem sa zaglavljivanjem sem nas, tako da je to do deteta i ne mozes unapred znati.

prenosni su isto cvrsti i stabilni, neki cak mogu da se koriste do 36mes tako da ne vidim prednost drvenih nad putnim neznam

: shvrchko - 21. maj 2009 11:39:09(UTC)
I tebi Similic i svima ostalima HVALA UNAPRED!

: shvrchko - 21. maj 2009 11:38:00(UTC)
E pa, sad vidim da tema vec postoji zahvaljujuci tebi VELE, a mom propustu...Izvinjavam se sto nisam malko "procesljala" redovnije pa bih i sama videla i ne bih nepotrebno postavljala novu temu! A vama dvema hvala na odgovorima :-*

: similic - 21. maj 2009 11:31:51(UTC)

Ne znam iz kog razloga si se odlucila za prenosivi krevetac?

Ja sam se opredlila za standardni krevetac, koji ima fijoku i moze da se ljulja. A ima 2 polozaja duseka pa kasnije moze da mu se skinu stranice i posluzi kao redovan krevet dok dete ne poraste za redovan krevet. Malo je skuplju ali mislim da se isplati. Ja mislim da dete vec od 3 godine treba da bude u otvorenom krevetu jer se okrece i prevrce dok spava i udara rukicom ili nogicom po stranicama kreveta, a znam nekoliko slucajeva kada se nogica zaglavila izmedju stubica, a premalo je za veliki krevet.

: Jasnica - 21. maj 2009 11:20:23(UTC)
Mi smo kupili prenosivi krevetic Chipolino, zeleni, stavicu slike...
Meni super izgleda, mislim da je praktican, kupicu dusek u Aksi od 6 cm i to je to...Kad beba bude veca kupicu klasicni dusek, spustiti dole i mislim da ce super funkcionisati.A mogu sa njim gde hocu, moja mama ga je u rukama donela tako da...

: vele - 21. maj 2009 11:06:20(UTC)
svrcko evo ovde imas pro-kontra puno stranica pa coffee i cituckaj.

http://forum.roditeljpor...ew.asp?tid=1978&start=1

i

http://forum.roditeljpor...d=5214&posts=15#M512632

mi ga koristimo od februara i ja sam zadovoljna. prednost je definitivno sto beba ne moze da se udari i lepo mozes da ga nosis svuda sa sobom. ovaj koristimo za popodnevnu dremku i putovanja, a planiramo jos jedan za sledecu bebu i taj ce biti za svakodnevnu upotrebu + putovanja, s tim sto cemo staviti obican dusek za drveni krevetac, naravno ne za putovanja.

: shvrchko - 21. maj 2009 10:59:36(UTC)
http://www.turbolimac.co...oLimac/PID-95971162.aspx

: shvrchko - 21. maj 2009 10:31:34(UTC)

Cao mame i buduce mame!

Posto sam sama u nedoumici koji krevet da uzmem za bebu, odlucila sam da postavim novu temu na koju cete se sve vi (nadam se) koje imate iskustva sa ovakvim kreveticima javiti. Mene prvenstveno zanima koliko su pouzdani, pored toga sto mi izgledaju jako prakticno. DAkle- stabilnost , upotrebljivost itd. Hajde da cujem vasa iskustva! Doduse, nesto se vec spominjalo na forumu ali onako usput...POZDRAV!

: lillyblue - 4. februar 2009 20:19:59(UTC)
secercic, nas krevetic je isti kao i ovaj sto je Blondie postavila sliku, samo nema tu nadstreshnicu. Ima i vibro i muziku, i nocno svetlo, samo sto smo to jako malo koristili. Dimenzije su 100/70

: leptir - 1. februar 2009 18:15:19(UTC)

Da li mozda neko ima ovaj krevetac?

U pitanju je bye byes kolevka,chicco.

: secercic - 1. februar 2009 15:19:55(UTC)
lillyblue, koje dimenzije je taj tvoj krevetac, posto i ja razmisljam da kupim putni, a da iskoristim ovaj dusk koji imam jer je nov, i ako mozes postavi sliku i koliko si platila, posto vidim da si zadovoljna.

: MissGak - 1. februar 2009 0:32:02(UTC)
U potpunosti se slazem sa Gagom!Ako je ikako moguce menjajte krevetac,mislim da 'bumperi' ti ne igraju preveliku ulogu,doduse,znam da su tu visi nego ovde,ali opet su mekani i beba uvek moze da ih savije i napravi isto sa koliko god ih pertli vezete sa strane!
Ne znam da li ste krevetac nedavno kupili,ali mislim da ne bi bilo lose i obavestiti proizvodjaca,ovakvi propusti ne bi smeli da se nadju u prodaji.Mislim da zakoni o bezbednosti vaze svuda!

: GaGaT - 31. januar 2009 17:43:22(UTC)
Citat:
secercic - 31/1/2009 14:16

Imam krevetac sa velikim razmacima izmedju stubica , pa se skoro beba provukla i umalo se nije obesila, pomagajte sta da uradim.

Ja bih ti preporucila da ako je ikako moguce promenis krevet. Zao mi je sto kod nas ne posvecuju paznju ovome i bezbednosti dece, ali nadam se da ce se ubuduce promeniti. Naime u Americi preporucuju da razmak ne bude veci od od 2-3/8 inchi, zatim ne preporucuju da se stavljaju nikakve ukrasne dekoracije, jastuci, igracke tipa plisanih zivotinja itd.
Ako uspem da nadjem sliku sa objasnjenjem postavicu, mislim da je to dosta vazno za bezbednost dece.Pisem ovo u brzini, ali mi je bas bas privuklo paznju, postavicu su sliku ukoliko nadjem kako bi bezbedan krevetic trebao da izgleda :-)
Pozzz

: mayya - 31. januar 2009 16:56:50(UTC)
A imate li platnenu ogradicu oko krevetca, sa unutrasnje strane? Kupite neku koja moze da oblozi citavu unutrasnju stranu.

: secercic - 31. januar 2009 16:16:40(UTC)
Imam krevetac sa velikim razmacima izmedju stubica , pa se skoro beba provukla i umalo se nije obesila, pomagajte sta da uradim.

: Kaca082 - 16. decembar 2008 18:25:41(UTC)
Mi imamo drvomag krevetic i prezadovoljna sam njim zaljubljen !

: layla - 16. decembar 2008 2:29:44(UTC)
mi smo konacno docekali nas krevetic. slican je onom sto ima Jelena82. dimenzije su mu 140*80. ima mogucnost pomeranja duseka gore-dole, takodje i ogradica moze da se pomera. idem po njega sutra pa cu postaviti slicice :)

: lillyblue - 15. decembar 2008 18:55:52(UTC)
Mi imamo putni, tj. prenosivi krevetac, i mogu vam reci da mi je to bio pun pogodak.
Prvo, zauzima manje prostora (za one koji imaju manji stan, to je super),
drugo, x puta smo ishli negde, i naravno spakovali ga za cas , zauzima malo prostora i u gepeku, tako da nema nervoze kad treba u gostima da spava, tu je njegov krevetic.
Trece, praktichniji je jer ima mrezicu, a ne reshetke, pa ne moze da se udari ili zaglavi nogu ili ruku, npr. prilikom spavanja.
jedino sto imam malo muke da postavim onu ogradicu od posteljine, jer nema za sta da se vezu one pantljike, ali sam nashla sistem , pa provuchem kroz rupice i vezem
znachi , sve je tuicon_razz
Zato moj glas ide za putne kreveticeicon_razz

: Anastasja7 - 14. decembar 2008 21:48:49(UTC)
Ja sam ih videla na sajmu namestaja...Najbolje pzovu firmu direktno pa pitaj gde u Bg ima..

: Kale79 - 11. decembar 2008 14:46:27(UTC)
Anastasija i druge devojke, gde ste videle "uzivo" drvomag krevetice? Tj. gde se oni mogu kupiti? Ja sam ih videla samo na netu.

: Anastasja7 - 29. novembar 2008 14:37:30(UTC)
Hvala Mirjana...Videla sam...Ali su uzasno teski krveci i nemaju tockice sto je nama bitno...Mozda cu i ja dati sinu ime Filip:) Pozdrav

: marijana - 29. novembar 2008 1:25:59(UTC)
mislim da ove trebate videti,ako vec niste
www.drvomag.co.yu

: Anastasja7 - 28. novembar 2008 19:28:36(UTC)
Da li je neko kupio krevetac u Brestilu u Tosinom bunaru? Lepi su na slici, u boji su i imaju malo sire letvice na ogradi. Svugde su braon i sa tankom ogradom sto mi se ne svidja...Ali procitala sam negde da se ograda ne spusta...Da li imaju neke gde moze da se spusti?
Moram da lezim, pa cisto da znam da li da saljem uopste nekog tamo da pogleda...

: jelena_ns82 - 4. novembar 2008 11:53:36(UTC)
Evo ga Teodorin krevetic,kupili smo ga u Aksi,proizvodjac je Bambino model Suzy u natur boji, kostao je oko 10.000+dusek oko 3.000+ posteljinica oko 3.000 din...baldahin nisam htela to mi je postalo demode iako imam devojcicu....sa krevetcem smo prezadovoljni i beba stalno spava u njemu i nocu i preko dana, tu mi je najsigurnija i ne moram da mislim da li ce pasti,a svi su mi rekli da joj ne dozvoljavam da spava sa nama u krevet jel brzo naviknu pa ih ne mozes izbaciti....a za one krpene-prenosive krevetice nisam uopste...samo kao pomocni za put i kod bake...

: J.D. - 15. oktobar 2008 14:34:29(UTC)
Evo i mi ga imamo koristimo ga i kod kuce, a i kada idemo gde god...odlican je, ali vibracije, svetlo, muzika,nikada nije urodilo plodom, tj. mislim da je potpuno beskorisno, bilo bar za nas, a pri tom se moze koristiti samo dok je beba na gornjem nivou krevetica, jer se na donji malo teze montira ili se cak ni ne montira(nisam sigurna). Inace vec smo pisali o iskustvima sa ovim kreveticem, ali nas ne mrzi da ponovimo. Dusek ima uz njega i nije potrebno, niti je predvidjeno da se dokupljuje, posto se za bebe predlaze cvrsca podloga za spavanje, posebno sto se u prva cetiri meseca koristi gornji nivo krevetica.
Sto se povijalice tice, mi smo je vrlo kratko koristili jer smo je brzo prerasli

: iva-sabac - 14. oktobar 2008 18:08:50(UTC)
Sad sam ga videla na decijem sajmu stvarno sjajno izgleda ali nemogu da se setim koja je cena bila izlozena,stand je bio Aksin pa pogledaj tamo

: Blonde - 14. oktobar 2008 17:09:47(UTC)
Hvala cure!
Zna li neko ima li ih na popustu? Tempo, merkator, metro? U aksi je ovaj oko 14900

: ma-ta - 9. oktobar 2008 20:22:26(UTC)
Na predhodnim stranama sam postavila sliku naseg prenosivog krevetica i nasa iskustva, ali posto vas mrzi da citate, mene ne mrzi da ponovim.
LEPTIRU: Imamo vibraciju, ali je ni jedan jedini put nismo koristili, jednostavno, nije nam bila potrebna. Nije navikao na nju, jer smo ovaj krevetic koristili (i jos uvek koristimo) samo kad idemo negde, a kod kuce ima obican, drveni. Mislim da bas i nije neophodna funkcija.
BLONDE: I nama je nasa prepovijalica posluzila "za sve pare". Koristili smo je dok god je mogao da stane u nju. A ima i prednost sto moze da se sklopi, pa ne zauzima mnogo prostora.

E, sad, vec sam pisala i ponavljam, oba ova krevetica su siri, a kraci od standardnih. Da sam imala iskustva, uzela bih drugi, iako je ovaj nas pravi zmaj. Zasto? Pa zato sto je mom Mateji sa njegovih 20 meseci vec uveliko kratak...

: Hanan - 9. oktobar 2008 14:50:48(UTC)
Ja sma imala slican Graco krevetic, ali uz njega nije dosla povijalica, pa sam kupila slicnu ovoj koja dodje uz ovaj krevetic za koji si postavila sliku, znaci prisvrsti se na krevetic.Koristila mi je jako dobro, do mozda nekih 9-10 mj,a mozda i duze ne sjecam se, znaci dok je duzinom nije prerastao.Mislim da je sasvim dovoljna, ne zauzima dodatni prostor...e sad opet sa onom posebnom imas komodicu za odjecu.Ako vec imas prostor za bebine stvari nije ti potrebna, barem po mom iskustvu.

: Blonde - 9. oktobar 2008 10:31:41(UTC)

Kakva su vam iskustva sa povijalicama koje se dobijaju uz prenosive krevetice?! Ja sam se odlucila za Graco krevetice ali me zanima da li treba dodatno da kupil ono za povijanje beba sto se stavi na komodu. Dobijam povijalicu uz krevetic pa me zanima da li je dovoljno cvrsta za bebu?

: iva-sabac - 8. oktobar 2008 19:34:19(UTC)
Prenosivi krevetac imam i nezamenljiv mi je kad negde idem a taj sa vibracijama nisam videla nikad tako da nemam iskustva sa tim

: anita75love - 8. oktobar 2008 16:55:10(UTC)
Kakva su vaša iskustva sa krevetom koji ima vibracije, prenosni npr. kao kod leptira ?

: malisha75 - 23. avgust 2008 7:13:46(UTC)
Super je Leptir! Znas li mozda koje su dimenzije duseka koji ide u njega?

Ja razmisljam o kupovini nekog jeftinijeg krevetica i ekstra dobrog duseka. Za sada se odusevljavam ovim www.traeumeland.com ali jos cu se raspitivati. Zna li neko neke dobre duseke?

: leptir - 23. avgust 2008 6:48:49(UTC)
Napokon smo videli krevetac koja nam se jako svideo pre neta i stvarno je WOW icon_razz

Ima daljinski, sto se posebno svidelo mm :> zvukove iz prirode, otkucaje srca, priguseno svetlo, ima vibraciju, sam se upali kada beba pocne da place, ma bas je extra. Ima i onaj deo za presvlacenje.
Cena mu je 18000 din.

: Kaca082 - 23. avgust 2008 6:23:08(UTC)
Ja sam jednu posteljinicu platila 2500 din.U njoj ima jorgan,jastuk,carsaf dusecni,ogradica.Druga je kostala 2000 istog sadrzaja.

: lelly - 22. avgust 2008 20:05:43(UTC)

malisha u mojim kompletima se nalazi ogradica, jorgan, čaršaf, 2 jastučeta. U Beogradu imaš od npr 2000 dinara pa naviše, zavisi šta je u kompletu itd.

: malisha75 - 22. avgust 2008 19:34:10(UTC)
Bas su vam lepi krevetici. Ja i to samo gledam jos uvek.

Gde kupujete posteljinu i sta se dobija u onim kompletima? U stvari ja ne shvatam sta se i kako prodaje, obicno vidjam posteljinu zajedno sa onim punjenjem, znaci jastuk, jorgan i ona mekana ogradica. Jel ima posle i posebno, pa samo da menjam navlake? I kakve su cene? Ja sam ovde gledala i totalno se sokirala - komplet posteljine sa svim tim punjenjem kako sam rekla kosta oko 80 evra, pa i vise. Dobila sam jedan italijanski katalog i skroz se razbolela kad sam videla kako su divne posteljine (www.picci.it). Ima i jako jednostavnih, a super kombinacije boja, pa ako je neko vest u sivenju mislim da moze i sam da sasije uz takvu ideju :).

Bebo, znas li mozda kakve su cene tih posteljina u Italiji (Picci)? I za koje dimenzije kreveta se prave. Ne pise na sajtu a bas me interesuje.

: lelly - 22. avgust 2008 18:59:51(UTC)

Evo mi smo kupili taj Giordani krevetac koji sam pominjala, koštao je samo 3.500 dinara. Super je. Mana mu je jedino što nema točkiće pa će mi trebati neko ako hoću da ga pomerim, npr iz prostorije u prostoriju. Mislim da ću ubaciti na dno još neki jorgan  i biće super za spavanje.

: Angel - 22. avgust 2008 5:20:45(UTC)
To je Lelly dobra marka jos ako ti na oko deluje kvalitetno nemas sta da razmisljas!

: lelly - 21. avgust 2008 20:22:09(UTC)

Bebo,prelep je! Krevetac je san snova, nemam reči.

Mi ćemo sada da kupimo ovaj ya putovanja, jer stalno negde cunjamo. Našla sam neki Giordani, extra jeftin. Jel ima neko iskustva sa njim? Giordani je koliko znam dobar brend, igračke su im super, al baš nikog ne znam ko ima njihov krevetac. Pa, ako neko nešto zna...

: Angel - 21. avgust 2008 12:53:00(UTC)

Mi smo po preporuci prijatelja uzeli Cam Nanna a i ovde sam ovako u zadnjem trenutku pred more jedino to mogla da kupim a da je kvalitetno. 

Ono sto znam za Nanna je da devojcica od pet godina, cerka nasih tih prijatelja jos uvek kad idu na letovanje u Dansku spava u njemu.

PLatila sam ga 4500din u Milupinu. Jako se lako sklapa i rasklapa.

: duckiduca - 15. avgust 2008 9:44:46(UTC)
bEBO bas je lepp. Ali mi smo se odlucili za jednostavan krevetac koji ce biti u nasoj spavacoj sobi a kada poraste namesticemo mu sobicu kakvu on bude hteo.

: beba01 - 14. avgust 2008 21:39:56(UTC)

Ja sam slucajno pronasla ovaj model i odusevila sam se.Dobra stvar je da od bebi kreveca 110cm, totalno se rastavi i moze da se koristi kao normalan krevet.210cm Cena nije bas minimalna al zato do nekih 15god. bicu mirna. Dobra stvar je sto je u sklopu kreveca predvidjen deo za previjanje, koji jednog dana  moze da se iskoristi kao stocic, natkasna itd.

Rastavljen krevetac je prikazan na doljnjoj slici, i svi delovi su iskoristeni na najbolji moguci nacin.

: duckiduca - 14. avgust 2008 21:20:24(UTC)
Photobucket evo i mi smo se odlucili za ikein kosta 8450 din.

: Jasna-belgija - 14. avgust 2008 18:19:31(UTC)
Kreveci su vam preslatki i ogradice,bas te sa ukusom sredili bebine krevetice,,,,, Ja sam odlucila se za beli drveni krevetac,koji moze u tri polozaja dusek da se namesta i kad beba malo odraste mogu stranice da se sklone i da bude kao krevet,,,Videla sam jedan takacv sada kod neke trudnice,,,,, A ovaj mrezasti cu kupiti,jer ce mi trebati kad krenem u Srbiju kod muzevih i kod moje mame u C.Goru,,,,,,,,

: Tijana83 - 12. avgust 2008 10:45:10(UTC)
hvala kaca. krevetac je prelep nigde nisam videla lepsi,a treba sestra da mi se porodi pa cemo muz i ja da im kupimo deciju sobu. hvala ti puno jos jednom.

: Kaca082 - 8. avgust 2008 19:36:54(UTC)
Citat:
Kaca082 - 12/6/2008 19:18

Mi smo duuugo trazili i evo konacne odluke
Photobucket
Sve smo organizovali,ostalo je samo da se jevimo kad ja krenem u porodiliste i krevetic stize bravo !
Do tad ima jos samo tri meseca,malo smo pozurili.... icon_surprised ops: !

Tijana imamo isti ukus icon_razz .Krevetac je 200E (sa fijokom i sistemom za ljuljanje) za ostatak neznam jer mi nemamo mesta u sobi pa nisam ni pitala.Slobodno ih nazovi jako su ljubazni (moja mama ih je udavila u par razgovora i istrpeli su sva njena pitanja i podpitanja icon_lol ) .Nadam se da sam ti bar delimicno pomogla.

: SanjaOgi - 8. avgust 2008 19:00:41(UTC)
Jaooo, i mi smo se zeznuli, kupili smo plitak krevetac u Aksi.Taj najnizi nivo treci po redu je i dalje visok. Kad bude Ognjen stao na noge odmah ce da ispadne, jer sam probala da ga stavim na noge i njemu ogradica skoro na kukovima, samo se prebaci...Pa sam i ja mislila probusimo rupe i spustimo ga nize.Koliko vidim to je moguce.Ili da prebacim dusek u putni krevetac.Eh, bas mi je krivo sto nismo kupili i dublji i veci krevetac nego sad nesmem da ga ostavim dok je budan samog ni na kratko. I ja sada da kupujem kupila bih taj veci 140 x 70 i naravno dublji.

: Tijana83 - 8. avgust 2008 17:28:02(UTC)
a jel neko zna koje su cene ovih kompleta krevetac,komoda i ormaric kod drvo maga? NPR ONAJ KOMPLET SA LANETOM....

: ivy - 3. avgust 2008 21:57:23(UTC)
Dobro pitanje.
ja nisam razmisljala o tome i kupila sam putni malo vecih dimenzija
Mislim da su putni uglavnom 140x70. Ispravite me ako gresim u tacnim merama ali sigurno su veci od 12x60 koliko je i nas krevetac.
Da sad opet kupujem krevetac sigurno bih kupila veci,pre svega zbog prostora za Bokija,ovaj mu je vec taman,uskoro mali a on ce tek 14meseci

: malisha75 - 3. avgust 2008 20:11:53(UTC)
Vidim da se kod krevetica najvise spominje dimenzija duseka 60x120 cm. Jeli to standardna dimenzija? Odgovara i ovim putnim kreveticima? Ja bih ulozila malo vise u kvalitetan dusek, pa da se ne zeznem oko dimenzija, volela bih da mogu da ga stavim u bilo koji krevetic.

: ivy - 1. avgust 2008 9:52:44(UTC)
Fokice i mi smo tako resili problem. kod nas je jos i dusek jako debeo pa nam je to bio dodatni problem,jednom je malo falilo da ispadne iz krevetica

: Ivanela - 1. avgust 2008 9:25:08(UTC)
Ma Fokice nije problem preskakanje kod nas (jos uvek to ne moze jer je krevetac na tri nivoa i ovaj najnizi je stvarno jako nizak), nego kad on ustane pa skakuce, pa se tumba i sta sve ne, padne i udari glavicom u drvo, to mi je najzalije....

: Fokica - 1. avgust 2008 8:43:53(UTC)
Mi smo imali isti problem sa Nikolom. MM je to resio tako sto je probusio rupe na osnovi kreveca i tako napravio jos nizi stepen otprilike 10cm od poda. To nema sanse da preskoci.

: Ivanela - 1. avgust 2008 8:16:56(UTC)
Pa da ma-ta, jos kad pomislim sta ce biti za koji mesec kad jos malo poraste....ma stavicemo mu taj prenosivi, pa nek izvodi svoje egzibicije do mile volje :)

: ma-ta - 1. avgust 2008 7:28:04(UTC)
Ako ces prenosivi koristiti kao stalni, samo prebaci dusek i ne brini. I ja razmisljam o istom, takodje zbog bezbednosti, jer je moj mis poceo da preskace stranicu drvenog krevetica, spustenog na najnizi nivo. icon_rolleyes

: Ivanela - 1. avgust 2008 7:12:02(UTC)
U dilemi sam sto se tice i krevetica....
Imamo klasican drveni, a i onaj putni sto izgleda kao ogradica, znaci mrezica....
S obzirom da se bebac sam dize , hoce da preskace, pa cesto i padne i udari se u te drvene sipke, razmisljala sam da ga skroz izbacimo, i da ga stavljamo samo u taj od mrezice, dusek bi mu prebacili ovaj iz drvenog, i to mi deluje bezbednije, znaci ako padne nece udariti glavicom u drvo...

Jeste li bili u slicnoj nedoumici? Ima li neko takvih problema?

: kalimero - 30. jul 2008 11:41:00(UTC)
Ima neki sundjerast dusek, mali. Pitala sam ih u prodavnici da li treba neki drugi dusek da se kupi medjutim rekose mi da ako dete spava povremeno nema potrebe. Naravno ako bi stalno spavalo u tom krevetcu trebao bi standardan dusek kao sto vec imamo u ovim drvenim krevetcima. Cena je stvarno neverovatno niska. Naravno nema nikakve dodatke, tipa pregrada za stvari, prepovijalica, muzika i slicno. Ali nama to i ne treba vec samo obican putni krevetac u kome moze da prespava.

: Gogily - 29. jul 2008 16:58:01(UTC)
sad je neko snizenje u Aksi izmedju ostalog i prenosivih krevetaca. Mislim da su oko 4-5000din Mozda ima na sajtu..nisam sigurna

: lelly - 29. jul 2008 16:18:34(UTC)
kalimero, bas je lep, a cena prava sitnica :) a da li je bio i dušek da se kupi posebno? mislim da ce boško od septembra provoditi više vremena kod svojih baba, jer ću ja najverovatnije ponovo na posao, pa bih uzela i dušek.

: kalimero - 28. jul 2008 11:12:50(UTC)
Evo ga nas krevetac od 2500 dinara.

: Medvedic - 28. jul 2008 8:43:33(UTC)
Taj je jesenas u Merkatoru (supermarket),bio na snizenju 8.500,ali ne znam koja mu je puna cena... neznam

I uzivo je jos lepsi nego na slici...

Ivy,da li si gledala u Axi,tamo imaju tih dodataka za sve i svasta....

: ma-ta - 27. jul 2008 22:31:02(UTC)

Citat:
ma-ta - 10/1/2008 17:09 http://www.maredo.com.pl...ntour_electra_Paris.JPG nas je ovakav, i prezadovoljni smo! Koristimo ga kada idemo negde, ima jako prakticnu torbicu u koju se spakuje, a kada smo kod kuce koristimo ga kao ogradicu. zagrljaj

Medvedic, mislim da su jako slicni. Jos uvek ga koristimo (ali ne kao stalni krevetac) i jos uvek smo zadovoljni. Samo, dimenzije nisu kao kod standardnog, nego je kraci, a siri. Ja bih ipak preporucila standardne dimenzije. Mateja je sa 1,5 god. visok mislim 88cm, a krevetac dug 100cm, tako da nam vec postaje knap...  icon_rolleyes

Ovaj je kostao nekih 12000-12500, tako nesto.

: ivy - 27. jul 2008 22:06:34(UTC)
Takav krevetac kosta oko 15 000. Nisam 100% sigurna ali preko 12 000 je sigurno. Ima ga svuda i fantasticno izgleda a li kao pomocni krevetic,recimo za putovanja,spavanje kod bake,za dvoriste,dnevnu dremku ali nikako da dete stalno spava u njemu. Uvek je bolje na pravom duseku.
Mi smo sad bili u Bosni i kupili smo putni krevetic da se ne bi odvikao od sppavanja u kreveticu i zbog bezbednosti(bojim se padanja sa kreveta). 3700din smo ga platili u Tempu i odlican je, ali nisam kupila dusek za njega i Boki nije hteo da spava u njemu dok nisam stavila dva teska jorgana ( tvrdji malo pa ne upada u njih nego skoro kao dusek dodje).
Sad me zanima da li neko zna gde ima da se kupi dusek za putni krevetic? Putujemo ubrzo ponovo i bez toga ne krecemo. Novosadjkanke????

: Medvedic - 27. jul 2008 21:30:46(UTC)
Vidim,uci se gradivo :) Neka,neka i treba...

I od moje zaove mali od godinu i po dana, kad ostane na spavanju kod njenih,isto spava na dnu takvog,pa sta fali...A i Petar isto,kad mi zaspi kod njih...I veruj mi da u njemu bolje spava nego u svom...

: leptir - 27. jul 2008 10:59:48(UTC)
Jao medvedicu ovaj je super ,bas mocno izgleda,ima sve zivo bravo ako se moj rodi sa 4 znaci do 6 meseci :>

Posle kad porastu onda spavaju skroz na dnu,bar moje drugarice koje imaju vecu decu (2god) oni spavaju u tom krevetu skroz na dnu .

: Medvedic - 27. jul 2008 10:11:01(UTC)
Mi smo u Merkatoru videli ovakav Graco krevetac,svideo nam se jako,al su nam rekli da drzi do 8 kg tezine... neznam

[img=http://img177.imageshack.us/img177/1559/gracokrevetac3u1oko176dry5.th.gif] neznam

A super je jer dobijes i podlogu za presvlacenje,na dva ili tri nivoa je (ne znam tacno),ima kojekakve zezalice,a kostao je,cini mi se,oko 8,500 din svega... ;]

: leptir - 26. jul 2008 16:46:02(UTC)
Uniona , Hanan :-* :-* e bas vam hvala, to me je interesovalo da li mora dusek, nemaju svi ovaj vislji deo koji mi se ucinio jako prakticnim zbog savijanja i to,vidjala sam decu od godinu ipo da psavaju u njemu na dnu bez duseka.

E bas vam hvala jos jednom,sad cu da nadjem taj vas Hanan. cvecko cvecko

: Hanan - 26. jul 2008 13:35:49(UTC)
Leptir, pogledaj par stana unazad mislim da sam postavila slike naseg krevetica, slican je ovom na slici, marka Graco.Mi ga koristimo i kao ogradicu u toku dana i za spavanje.Ja sam iskreno prezadovoljna, ima dva nivoa, kad je beba mala dovoljan je dusek koji dodje u sklopu krevetica i koji se moze okaciti na taj visociji nivo,mada ja imam i onaj klasicni dusek, jer je krevetic klasicne dimenzije i stane bez problema.Ima tockice, tako da ga je jako lako premjestati po kuci, cak i sa bebom u njemu...ja se nisam ni jednog trenutka pokajala sto sam ga kupila. Jos da napomenem nevjerovatno je izdrzljiv, prosao je nas test, hehehe muz je legao u njega sa svojih 100...kg

: uniona - 26. jul 2008 13:22:29(UTC)
Citat:
leptir - 24/7/2008 14:46

Ovaj prenosivi mi se mnogo svidja,da li neko ima mozda ovakav?

leptiricu, nas je slican tom
bitno je da ima ovaj visi polozaj, jer bas olaksava, samo proveri na licu mesta kako izgleda kada ga sklopis. nama se desilo da ova podloga za visi polozaj
ne bude bas ravna kada se namesti, a to nije bio slucaj na prethodnom koji smo imali
dusek ti ne treba za prvo vreme, tj. sve dok je beba na ovom visem nivou. tek kada pocne da spava na dnu onda stavis dusek

: kalimero - 26. jul 2008 9:06:47(UTC)
Mi smo kupili u Turbo Limacu putni krevetac za 2500 dinara. Slikice cu okaciti kada mi muz pokaze kako se rasklapa. Marka je Bertoni. Nije potreban dodatni dusek sem u slucaju da ce beba stalno da spava u njemu. Inace u TL u Nusicevoj imaju neki veliki popusti na bebi opremu tako da akovam nesto treba a u Beogradu ste svratite da pogledate.

: leptir - 24. jul 2008 11:46:48(UTC)
Ovaj prenosivi mi se mnogo svidja,da li neko ima mozda ovakav?

: magi - 20. jul 2008 15:27:01(UTC)
gogily bila sam ja u toj radnji kad sam pročitala ovaj post i videla krevetac,stvarno je super, ništa "svemirsko" baš lep krevetac u boji sa svim tim funkcijama i ima i točkiće, naručiš samo boju i dođeš za dva dana po njega, pakovano je u pljosnate kutije pa staje u svaki auto. Mi ćemo ići kod njih da uzmemo sigurno i krevetac i dušek.

: leptir - 20. jul 2008 6:45:26(UTC)
Uniona hvala ti na odgovoru cvecko

Tako je i kod mene,zivimo u inostran. a cesto idemo kuci u N.Sad pa sam zato mislila takav krevetac,kad idemo videndom samo ga sklopim i idemo. A da li treba da se kupi dusek uz njega? Videla sam neke chicco modele sto mogu i da se podignu da ne moramo mi mame da se savijamo puno?!

: uniona - 20. jul 2008 0:06:39(UTC)
Citat:
leptir - 18/7/2008 20:42

Da li neko ima iskustva za prenosivim krevetcima,oni sto se skalapaju... za novorodjence?

ja sam koristila takav i jos uvek koristim
dok smo bili u bg-u kupili smo jedan takav krevetac, jer nam je bio potreban samo za period od 2 meseca pa mi je bilo bezveze da bacamo pare na onaj drveni
a i sada kada smo se preselili kupili smo opet takav krevetac, jer ko zna kada cemo se opet seliti i gde
ukratko, zadovoljni smo tim modelom

: Gogily - 18. jul 2008 20:58:50(UTC)

Citat:
sarina mama - 22/6/2008 13:52 meni je uvek bio lepsi beli krevetac za bebu u odnusu na ovaj u boji drveta, sve dok u jednoj radnji, nisam videla kivi zeleni krevetac sa sve pratecom opremom u kivi zelenoj. ali to nije bilo sve, kreveci mogu i u bilo kojoj drugoj boji - zuta, bez, roze, plava, bela... ja sam istog trena mojoj sari kupilaroze krevetac - 4 visine duseka, stranica koja se spusta, tockici, ima cak i nacrtanog medu u roze boji. cena je bila 6500. antialergijski dusek 2000. zapravo krevetac+dusek+posteljina+baldahin=12600 - mislim da sam prilicno jeftino prosla. sada jedva cekam, da se moja sara rodi, za jedno 1,5 dana. inace ovo sve sam kupila u radnji u porodilistu u visegradskoj, bebi oprema radonjic

Da li imaju oni neki sajt ili ti slicicu da okacis da vidimo kako izgleda?

;]  

: leptir - 18. jul 2008 17:42:17(UTC)
Da li neko ima iskustva za prenosivim krevetcima,oni sto se skalapaju... za novorodjence?

: Gogily - 13. jul 2008 11:08:33(UTC)
I mi smo porucili krevetac bravo i tako sam zadovoljna.
zaljubljen

: Oblak_u_bikiniju - 24. jun 2008 18:34:46(UTC)
Mi smo porucili krevetic, iako ce klinac da dodje tek za dva ipo mjeseca :) Boja srednje svijetlog drveta, dusek u 3 nivoa, ogradica se podize, spusta, ima tockice, pljosnate resetke sa svih strana i fioku ispod. Mi smo prezadovoljni :) Pa da vam se pohvalimo.

: sarina mama - 22. jun 2008 9:52:39(UTC)
meni je uvek bio lepsi beli krevetac za bebu u odnusu na ovaj u boji drveta, sve dok u jednoj radnji, nisam videla kivi zeleni krevetac sa sve pratecom opremom u kivi zelenoj. ali to nije bilo sve, kreveci mogu i u bilo kojoj drugoj boji - zuta, bez, roze, plava, bela... ja sam istog trena mojoj sari kupilaroze krevetac - 4 visine duseka, stranica koja se spusta, tockici, ima cak i nacrtanog medu u roze boji. cena je bila 6500. antialergijski dusek 2000. zapravo krevetac+dusek+posteljina+baldahin=12600 - mislim da sam prilicno jeftino prosla. sada jedva cekam, da se moja sara rodi, za jedno 1,5 dana. inace ovo sve sam kupila u radnji u porodilistu u visegradskoj, bebi oprema radonjic

: bebanica - 21. jun 2008 18:54:04(UTC)
Fokice, a gde ste ga kupili? I jel postoji mogucnost da nam nakacis slicicu? Jako me zanima, mi bismo morali da nosimo 3, pa bi nam ovo ipak olaksalo..

: Fokica - 21. jun 2008 17:55:07(UTC)
Evo mi smo danas pazarili Bubu putni krevetac za dve bebe i to za samo 4.000 din. Bas sam se obradovala kada sam videla da tako nesto postoji. Bilo bi potuno bzvz da gde god putujemo nosimo 2 kreveca.
bravo bravo bravo

: Kaca082 - 12. jun 2008 16:39:58(UTC)
Nema sa dizni junacima ali ima sa drugim slicicama.Adresa je http://www.drvomag.co.yu/ pa pogledaj.Sa dizni junacima imas u robnoj kuci LETO ali su cene malo jace (30-40 000 dinara).

: duckiduca - 12. jun 2008 16:33:37(UTC)
Kaca mnogo je sladak, jel ima samo sa bambijem ili sa nekim drugim dizni junacima?

: Kaca082 - 12. jun 2008 15:18:27(UTC)
Mi smo duuugo trazili i evo konacne odluke
Photobucket
Sve smo organizovali,ostalo je samo da se jevimo kad ja krenem u porodiliste i krevetic stize bravo !
Do tad ima jos samo tri meseca,malo smo pozurili.... icon_surprised ops: !

: pirgo7 - 5. jun 2008 15:53:39(UTC)
Kako drzim obuke u turizmu (da ne davim:) ) tu se dosta drvi o dushecima i standardima. Tako da hotel od 4 ili 5 zvjezdica mora da ima extra specijalne duseke koji kostajuboga oca po 700-800e:) nisam bas takav htjela nasoj bebi da kupim, ali neki malo kvalitetniji jesam:)
u cg trazila neki takav dusek kao sto si ti kupila simona , ali ga ovdje nema

: simona78 - 5. jun 2008 10:13:29(UTC)
U IKEI mi se posteljinice ne svidjaju :( A bas sam mislila da cu tamo naci slatke...

Ja se pohvalih da je soba jeftina... Jeste, ali nas dusek kostao 100 eura. Bilo je i jeftinijih varijanti, ali na tome stvarno ne treba stedjeti. Ovo je neki antialergijski i ima Air System, kao i neke raznorazne certifikate kvaliteta.

: simona78 - 22. maj 2008 16:02:54(UTC)
e pa kad vidim kakve su cijene kod nas, ovamo je super povoljno! mi smo kupili komplet sobu, znaci krevetac (bez duseka), ormar i komoda za presvacenje, na akciji za 260 eura! boje je kombinacija bijele i bez i mnogo je slatkoooo zaljubljen posteljinice su i ovamo jako skupe, set je od 35, 40 eura navise... moracu da pogledam i ja u IKEI...

: Petra* - 22. maj 2008 10:01:44(UTC)
http://www.bambino-yu.co.yu/
Evo ja sam uzela njihov krevetac i komodicu. Njihovih proizvoda ima u svim prodavnicama bebi opreme i najpovoljniji su.

: asteraki - 20. maj 2008 10:10:01(UTC)
E i mi smo u IKEI kupili 3 komplet posteljinice za krevetac, ogradicu, 2 paketa donjih carsava sa lastisom, ogradicu za krevetac, male peskirice za bljuckanje, onaj dusecic za presvlacenje i frotirske navlake za njega, ormar, a mnogo mi se svidjaju i lampe u obliku cvetica i oblaka i verovatno cemo i nesto od njih kupiti tamo.
Ma zaista su im super cene u odnosu na cene drugih prodavnica sa bebi opremom. Ovde kod nas u gradu po radnjama, najjeftinija posteljina ( set 3 kom ) za krevetac je od 30e pa na dalje i to ne pricam o nekoj firmiranoj posteljini, vec najobicnijoj, a u IKEI, najskuplja je bila 13e.

Ja sve sto mogu da nadjem tako jeftinije, a da je dobrog kvaliteta, ne propustam nikako. Mm je poludeo bio zbog krevetica, jer smo cekali skoro 2 meseca da im stignu, i hteo je da kupimo u nekoj drugoj radnji da ne bi smo na kraju ostali bez ikakvog krevetica, ali sam ja bila kategoricna. Nije imalo sanse da kupimo drugi i moje cekanje se isplatilo. U drugim radnjama su najjeftiniji ( gde nisi mogao da biras sam boju, vec samo ono sto je izlozeno ) bili od 250e ( bez duseka, naravno), pa do 800e. A mi ovaj platismo samo 100e ! Ma presrecna sam! Za tu razliku u ceni smo joj kupili i ormar i jos gomilu stvarcica.

Ja sam negde na netu citala skoro da se planira otvaranje IKEE u Srbiji, ali ne znam nista konkretnije. Jel neko upucen u ovu temu?

: pirgo7 - 20. maj 2008 5:38:15(UTC)
Super je krevetac asteraki,ja sam skoro u Ikei uzela i posteljinu preslatku za 8e komplet, cebence medeno za 6e, neke lutkice za krevet..ma sve medeno, a pritom povoljno.
Steta sto kod nas ne postoji Ikea

: asteraki - 19. maj 2008 19:04:38(UTC)

Ja samo da se pohvalim da smo danas kupili krevetac.
Kupili smo onaj iz serije HENSVIK u IKEI, koji je bio ekstra povoljan u odnosu na cene po drugim radnjama ovde. Kostao je samo 100 eura. Takodje i dosta cvrsci nego mnogi skuplji. Dusek se moze podizati i spustati, a ogradica ne moze. Kasnije se moze skinuti potpuno ogradica , kako bi se dobio deciji krevetic. Jedino sto mi se ne dopada je to sto nema fioku, ali cu naci vec kakvo resenje za to.

: pirgo7 - 17. maj 2008 11:54:12(UTC)
sestra od mm ima sina i blizance sina i cerku, razlika medju njima je 11 mjeseci. Kad se sjetim njihove spavace sobe sa tri kreveca, kao u mini jaslama. Kao trojke su bili...Ma preslatko zaljubljen

mi smo isto izabrali bijeli krevetac, slican ovom na slici, sa fiokom na dnu

: bebanica - 17. maj 2008 9:20:15(UTC)

e pa i mi smo kupili krevece za nase bebironce, mada jos nisu sklopljeni. Platili smo ih po 16500, sto smatram da je mnogo, ali jeftinije nismo nasli nista.. beli su, jednostavni i da "procelju" imaju neke izrezbarene linijice u boji, jedan roze linije, jedan plave a jedan zelene, da se razlikuju.. Pokusala sam da nadjem sliku na internetu ali prodavnica u kojoj smo kupili nema svoj sajt, pa vam postavljam najslicniji koji sam videla, s tim sto je ovaj sa posteljinom, koja ga cini mnogo lepsim, iako je sam krevetac jako, jako jednostavan.. dusek se moze fiksirati na tri razlicite visine, ukoliko se izbaci fioka koja postoji na dnu..

: anita75love - 28. april 2008 18:14:15(UTC)
Mima imaš to što tražiš u Aksi, kad odeš prepoznaćeš, već je namontirana podloga za presvlačenje bebe(naravno i skida se) i ide na svaki krevet standardne širine od 60cm, bez obzira na materijal kreveca (čak ide i na one za putovanja).
Kadicu za "na krevet nemaš" i ne znam koliko bi to bilo praktična varijantna krevet-dušek-prskanje vode pa da tu posle beba spava ali imaš kadicu sa stalkom koji možeš lako da premeštaš u kupatilo ili sobu, i kad ne koristiš sklopiš, isto u Aksi.

: Ivanela - 28. april 2008 11:18:17(UTC)
Postoje te daske sto se samo stave na krevetac, pristaju na bilo koji, ja sam nesto o tome malo pisala gore u temi "spisak stvari potrebnih za bebu", ovde kostaju oko 1,600 din.Sto se tice kadice, ne moze bas da se stavi na to, mnogo je visoko, mi stavimo kadicu na obicnu stolicu i to je to.A postoje i daske na nogama koje se sklone i ispod njih se nalazi kadica, meni je to cak najbolje resenje, iako je ta kadica prilicno mala i vec posle par meseci bi trebala veca....

: pirgo7 - 27. april 2008 19:54:00(UTC)
postoje podloge za presvlacenje koje se samo stave na krevetac, i odgovaraju za standardne dimenzije kreveta sirine 60 cm
Nesto mi se ne cini da bi bas mogla kadicu da stavis na to, jer bi bilo previsoko, a i te podloge nisu dovoljno siroke za kadicu.

Mi smo odlucili na bebanu kupamo u kupatilu,evo kadice koju smo vidjeli u Turbo Limacu

Bas je simpaticna, ima i taj dodatak za presvlacenje,samo sto je prilicno mala, u nju dijete maximum do pola godine,iako prodavac tvrdi i do godinu, godinu i po...:)

: mima80 - 27. april 2008 19:38:36(UTC)
Jedno pitanje, mozda malo glupo icon_lol , oprostite na mojoj neinformisanosti :> , da li postoji varijanta da se na drveni krevetac stavi neka daska na kojoj moze da se presvlaci beba?Nemam mesta za onu komodicu a volela bih da postedim ledja. Nesto mi se sve mota po glavi da sam to negde procitala. Ako postoji ta varijanta gde se kupuje ta podloga za presvlacenje, da li ide uz krevetac ili...?Da li krevetac mora da zadovoljava neke kriterijume ili moze na bilo koji drveni krevetac da se to stavi?I da li onda na tu podlogu mogu da stavim kadicu i da na tome kupam bebu?
Pomagajte, pocela sam da ulazim u materiju a planiram uskoro da skocim do Akse, nisam nikad bila pa bih da vec imam neku sliku i ideju u glavi
Tnx unapred :-* :-* :-*

: asteraki - 15. april 2008 20:29:43(UTC)

Iako je jos rano, mi smo kupili dva krevetica za putovanje. Naleteli smo u super marketu na nekom snizenju na HAUCK-ov takav krevetic, po ceni od 22 EUR i kupili smo bez razmisljanja jedan koji cemo koristiti kod mojih u Srbiji, i drugi, koji ce biti kod bake i deke ovde. Nisam bas odusevljena bojama, ali nije bas ni strasno. Naime, kombinacija je teget- zuta, pa mi izgleda bas onako ozbiljno, ali je bar univerzalan ( i za decake i devojcice), a i za taj iznos je super. Ionako cemo ih koristiti samo povremeno. Jedino sto planiramo jeste da kupimo poseban dusecic, koji se takodje moze spakovati , a deblji je od ovog koji je u paketu. Ovo sto smo dobili u paketu i nije bas dusek, vec nesto kao iverica oblozeno tankim sundjerom i materijalom.

Ovako izgleda taj krevetic za putovanje, samo sto je umesto ove svetloplave boje na nasem zuta.

A sto se krevetica u kome ce stalno spavati tice, za par nedelja cemo joj kupiti u IKEI. Videli smo jedan iz serije HENSVIK, koji je bas po povoljnoj ceni za ovdasnje uslove. Kosta samo 100 EUR, naravno bez duseka. Inace je obican, ima mogucnost za podizanje/spustanje duseka, ogradica se ne spusta/podize, ali se kasnije moze skinuti skroz i dobija se jako lep krevetic. Nama je bas izgledao simpaticno, a i ne bi trebalo da je loseg kvaliteta , jer je od tresnjevog drveta.

Inace, postoji citava serija namestaja HENSVIK i za bebe i za malo vecu decu, a svidja mi se sto je u beloj boji jer se moze koristiti i za decake i za devojcice. Moze se kasnije dodati jos koji komad namestaja i izgledace sobica kao bombonica.

Znam da sada idem malo u OT, ali moram staviti slicice od ormara koji cemo joj kupiti i od podloge( police) za presvlacenje, koju cemo ofarbati u belo. I oni su bas po povoljnim cenama. Ormar 120 EUR, a ovo za presvlacenje 33 EUR. I njih smo nasli u IKEI.

Sto se tice mog misljenja vezanog za ove dve vrste kreveta, i ja mislim da je bolje za svaki dan koristiti ovaj klasican krevetic, a ovaj ''pokretni'' vise za neke krace vremenske periode. E sada, ne znam koliko je velika razlika ako se u ovaj ''pokretni'' stavi dusek koji stavljamo u klasican krevetac?!

: pirgo7 - 4. april 2008 7:47:33(UTC)
nisam ni ja vidjela da ima kod nas ovakvih krevetaca, kad budem u Cg raspitala bih se da li nekom moze da napravi od drveta... mada cini mi se da bi bilo zahtjevno napraviti ga jer ima dosta ovih mehanizama za transformisanje.
Mada bila bih srecna kad bih kod nas nasla samo ovaj prvi tip sa policama,ne mora biti 2 u 1

: bozana - 4. april 2008 7:18:42(UTC)
e bas je wuper krevetac i ja sam tako nesto htela kupiti mojoj tasi kad se rodila ali nije bilo takbih kod nas pa smo bili zadovoljni i klasicnim,a ovaj je super kupila bih ga bez razmisljanja.

: pirgo7 - 4. april 2008 6:45:02(UTC)
meni se mnogo svidja ovakav tip kreveta 2 u 1...za bebu i za odraslije dijete.
treba mi ovakav krevetac za bebu koji ima i policu u nastavku,jer u nasoj spavacoj sobi nemma mjesta i za krevetic i za komodicu..
tu gdje stoji lampa, a ja bih tu bebu presvlacila..

: Srcka - 2. april 2008 18:15:30(UTC)
Da te ne bih usmeravala na drugu temu gde sam pisala o tome recicu ti kratko:

Ja sam pre mesec i po dana kupila ovaj krevetac

http://www.bebeconfort.c...UK/prom_lit_solaris.htm

u Turbo Limacu, na akciji i kostao je 4.000,00 din. ili 50 eur. Prezadovoljna sam njime i sluzi kao ogradica posle, sa strane ima prostor za odlaganje stvari.

caos

: MissGak - 2. april 2008 16:23:00(UTC)
Hvala puno;]!Krevetac nam je potreban za kratak period tako da ne planiram da trosim mnogo para na njega,a gotvo je nemoguce da nosimo nas odavde!

: tijanast - 2. april 2008 16:03:20(UTC)
Zavisi, imash Cam od 5000 pa nadalje, Chicco 10000-15000, i Graco oko 10 000, to je ono shto sam ja videla.

: MissGak - 2. april 2008 15:42:48(UTC)
Da li bi neko mogao da mi kaze kako se krecu cene onih prenosivih krevetica na rasklapanje u Srbiji?

: pirgo7 - 1. april 2008 12:05:15(UTC)
prije kupovine i svega tri put mjerim, jednom sjecem:) zato dok se dobro ne precesljam ne trgujem..zato sam i sad krenula u potragu za kreveticem:)
neka od vas je postavila sliku krevetica u sklopu kojeg su sa strane fiokice i podloga za povijanje..
zna li neka gdje ima da se kupi kod nas i da li ima firmi koji rade po porudzbini krevece?
ljubac
zaljubljen

: zMayica - 29. mart 2008 6:34:28(UTC)
sada sam se setila u vezi BEZ KREVETACA
pogledajte u MEDA SHOP (mala piramida, na spratu) imali su krevetice u svim mogucim bojama, mi smo jurili banana-zeleni ... secam se da sam videla bez

i jos jedna stvar, nisu bas 'dzabe' :)

: zMayica - 27. mart 2008 12:16:35(UTC)
hvala Elena :) cim mm dodje s'posla -idemo ...

: elena i branko - 27. mart 2008 10:16:08(UTC)
zMayice imas u Aksi na Banovom brdu, ja sam kupila tamo.

: zMayica - 27. mart 2008 9:38:32(UTC)
hej zene, treba mi vasa pomoc- nigde ne uspevam da nadjem strec-carsav za bebi-dusek- jel' zna mozda neka od vas gde ih ima?

: Ivanela - 23. mart 2008 19:46:46(UTC)
ha Oblak uzivaj onda, imas svu paznju. :)
Znas kako je to sa bebi stvarima- sve sto imas, mnogo je korisno i pomaze, a i sto nemas- mozes bez toga...

: Oblak_u_bikiniju - 22. mart 2008 20:48:02(UTC)
Citajuci vase postove ja odlucila! :)
Posto krevetac kupuje moja svekrva, a insistira da idemo skupa da biramo i hvala joj, stvarno ja bih voljela klasicni drveni krevetac sa tom ocijom za kolevku jer mi je toliko idilicno da ljuljkam bebu :) jooooj!
A kad budemo kupovali ogradicu (koju vise ne znam ko se javio da hoce da nam kupi, a tek sam IV mjesec), uzecu tu sto je sklopiva, tacnije sto je krevetac za transport i koristicu je kao ogradicu, a kad odemo negdje, kao krevetac.
Mozda kupim i samo prenosivi sto kaze Hanan, ali posto su se dobrovoljci vec javili i za jedno i za drugo (i za kolica i za hranilicu i za auto sjedilicu i za bebi alarm... )ja ostajem bez ideja. Pobogu, ljudi moja beba ima samo 11cm prema poslijednjem mjerenju! Ali je jedino bebce u familiji mog muza pa je pojam (nakon 14 godina kada se rodio moj djever koji je posle bebe najmldji u familiji)

: Ivanela - 22. mart 2008 12:56:30(UTC)
Au zvjezdice prelep je...i sve ima.

: zvjezdica - 22. mart 2008 12:06:41(UTC)
evo i nas krevetic.strane se skinu i bude krevet duzine 180cm.ima i dio za presvlacenje,

: Kaype - 22. mart 2008 9:46:42(UTC)
E ja sam se pojela što nisam izdejstvovala da mi urade ovakav krevetić!
Meni je ovaj preeelep, a uz to transformiše se posle u klasičan krevet za decu, i tu može da spava sve dok ne pređe visinu od 190cm!
:> :> :> Samo se zamene, ili skrate ove strane i milina!

: Angel - 3. mart 2008 19:10:51(UTC)
MI smo nas kupili u Visegradskoj, bila je akcija za 7.000 krevetac i dusek sa zimskom i letnjom stranom. Naravno podesava se visina lezeceg dela i spusta se ogradica. Prelep krevetac, ima ga na slikama u sobi gde su slike nase bebe caos

: Ivanela - 3. mart 2008 19:06:39(UTC)
Hm, cini mi se da nama u radnji nisu ni ponudili takav dusek, ili nisam dobro obratila paznju.Ma evo stavila sam preko daske jedan tvrdji jorgan, pa cebe pa carsav- i kad smo ga spustili u krevetac smejao se i cikao- svidja mu see!!! Baraba mala, kao da zna da je to novo.

: Julija SG - 3. mart 2008 18:26:12(UTC)
Mi imamo dusek za taj krevetac, koji se smota u rolnu i ima svoju torbu u koju se spakuje, tako da ne zauzima puno mijesta. Nosimo ga i na putovanja. Ali ako putujete samo na par dana, mozes da probas i sa nekim jorganom ili dekom, da bebac ne lezi bas na onoj tvrdoj podlozi.

: Ivanela - 3. mart 2008 15:19:06(UTC)
Mi smo danas kupili prenosivi krevetac da stoji kad dodjemo kod babe i dede, a i za putovanja (uskoro putujemooo) i malopre smo ga sklopili i predivan je! Jos samo da Andrej da svoj konacni sud.
Ne znam da li je za njega neophodan i dusek, ili moze samo neki jorgan da se stavi? Nije mi zgodno da nosim dusek na putovanja, radije bih na onu dasku neki tvdji jorgan.

: Melani - 3. februar 2008 17:11:58(UTC)
Drage moje,
Konacno sam nasla ono sto sam trazila!
Krevetic u bez boji, bas onakvoj kakvoj sam zamisljala + fioka + 4 nivoa za dusek + stranica koja se spusta i to sve za cca 9000 din! icon_lol
U pitanju je radnja u Denkovoj basti, BebaVip, ulica Velikomoravska br. 5. Mislim da generalno imaju dobre cijene svih stvari za bebu. icon_wink

Hvala vam svima jos jednom na pomoci!

Kiss,
M.

: JelenaPetrovic - 1. februar 2008 6:28:34(UTC)
Pogledaj u Simpovim robnim kucama, oni nisu nesto skupi, a mozda nadjes bez boju. MI smo natur boju kupili za 2500 dinara, i tada je bilo belih, braon i jos neke boje ali nisam obracala paznju. Mi smo krevetac kupili u robnoj kuci na miljakovcu, sada vise ni su tamo, ali imas Simpo robnih kuca dosta u gradu.
Pozdrav

: Selena2 - 31. januar 2008 14:40:16(UTC)

mi imamo ovaj.daska ispod duseka moze da se fiksira u tri razlicita nivoa:

sarajagodina2007425.jpg

: ana011 - 31. januar 2008 12:00:26(UTC)
U prizemlju u Sava Centru ima radnja za decu, koja prodaje chicco stvari i izgleda na prvi pogled da je njihova radnja, ali nije, imju sve i svasta. Tamo ima krevetica u najraznovrsnijim bojama, kombinacijama boja... I skoro da sam 100% sigurna da je domaca proizvodnja.

: hippeia - 31. januar 2008 10:50:35(UTC)
Citat:
Melani - 30/1/2008 00:01

Drage moje,
Da li slucajno neko zna gdje se moze kupiti obican drveni krevetic za bebu bez (krem) boje - naravno sa mogucnosu postavljanja duseka na 2 visine i spustanja jedne stranice?

Intezivno (i bezuspjesno :() vec mjesec dana tragam za ovakvim kreveticem. Obicno se rade u bijeloj i natur boji, eventualno se nudi roze ili plava...
Znam da se mozda zamaram manje bitnim detaljima, ali ja sam se nekako zalijepila za tu bez boju i nikako mi se ne odustaje :(

Hvala unaprijed za pomoc!
Pozdrav,
M. :-*

ps. Javljam se iz BGD-a, mada nije problem ako se moze nabaviti iz unutrasnjosti.

Potpuno te razumijem, jer sam bila u istoj situaciji. Nama je spavaća soba u krem boji, pa nam je baš bilo bez veze da krevetac bude bijeli ili natur.
Mi smo ga kupili u Podgorici, znam da ga je proizvela neka slovenačka firma , ali sad da me ubiješ ne mogu da se sjetim kako se zove.
Pročačkaću malo po netu, pa ako se sjetim, javiću, a ako ništa, za 20 dana, kad se vratimo u PG reći ću ti, mislim da imam sačuvan katalog ili tako nešto.

: Melani - 30. januar 2008 13:48:35(UTC)
Jesam :(
Oni imaju uglavnom uvozne (skupe) i par modela domace proizvodnje ali u natur i bijeloj boji :(

: tijanast - 30. januar 2008 13:29:37(UTC)
A jesi li gledala u Enci menciju, mada su i oni dosta skupi?

: Melani - 30. januar 2008 13:20:46(UTC)
Hvala, ali znam Bambino krevetice napamet i nemaju bez nijedan :(

: tijanast - 30. januar 2008 13:14:41(UTC)
Melani pogledaj sajt www.bambino-yu.co.yu sve njihove krevetice mozesh naci u Kalisi i skoro svima se pomera stranica i imaju dva polozaja dusheka.

: Melani - 30. januar 2008 12:50:27(UTC)
Hvala vam svima na pomoci...

Leto je preskupo... :(

U Kalisi jos nisam bila, otici cu koliko vec sutra. :)

U Aksi sam bila u Medakovic naselju, ali nisu imali. Mozda je na BB drugacija situacija...icon_rolleyes

Brestil ima preslatke bez krevetice, ali im se stranice ne pomjeraju :|

Veliki pozdrav,
M.

: Bambina. - 30. januar 2008 6:27:56(UTC)
Mozes da pogledas u Brestill-u, Tosin bunar 268, tel: 209 11 36. Rade radnim danom do 16h a subotom do 15h (cini mi se). Imaju i bez krevetice ali stvarno nisam sigurna za cenu.

: blago - 30. januar 2008 6:25:45(UTC)
Ja sam pre neki dan videla u Aksi na Banovom Brdu, samo nisam zapazila da li postoji mogucnost podizanja tj. spustanja duseka.

: tijanast - 30. januar 2008 6:17:23(UTC)
Juche sam bila u Kalisi, dobili su nove krevetice ima bash super modela, tamo moze posebno boja da se naruchi, mi smo nash krevetac tamo platili 12 000, uopshte nisu skupi.

: MinaA - 29. januar 2008 21:23:04(UTC)

Ivy fenomenalan je.Toliko je praktican.......ja sam odlucila da budem uporna i nadam se da cu nesto naci kako mi odgovara.Mnogo ti hvala ,ako budes uspela da saznas gde moze da se kupi posalji mi pp.

pozdrav i kisss MinaA 

: Uros i Aleksa - 29. januar 2008 20:47:45(UTC)
Ogroman izbor krevetaca imas u r.k. "Leto" ali su papreni, koliko mi se cini videla sam i bez

: Melani - 29. januar 2008 20:01:37(UTC)
Drage moje,
Da li slucajno neko zna gdje se moze kupiti obican drveni krevetic za bebu bez (krem) boje - naravno sa mogucnosu postavljanja duseka na 2 visine i spustanja jedne stranice?

Intezivno (i bezuspjesno :() vec mjesec dana tragam za ovakvim kreveticem. Obicno se rade u bijeloj i natur boji, eventualno se nudi roze ili plava...
Znam da se mozda zamaram manje bitnim detaljima, ali ja sam se nekako zalijepila za tu bez boju i nikako mi se ne odustaje :(

Hvala unaprijed za pomoc!
Pozdrav,
M. :-*

ps. Javljam se iz BGD-a, mada nije problem ako se moze nabaviti iz unutrasnjosti.

: MissGak - 28. januar 2008 19:49:26(UTC)

Citat:
ivy - 28/1/2008 09:55 zaboravih reci e moze samo izaci iz krevdeaju da se kod nas 2 uspravne precagice na duzoj strani skidaju da dete moze izaci samo iz krevetica kad bude starije. Izvinjavam se sto tek sad kacim slike icon_surprised ops:

ja sam bas zbog toga zelela sliku ;]

: MissGak - 28. januar 2008 19:47:15(UTC)
Citat:
kaja - 28/1/2008 03:05

Citat:
MissGak - 26/1/2008 18:26 Volela bih da cujem misljanja mama sa vecim bebama koje koriste ove tkz prenosive krevetice na rasklapanje iliti ogradice...Takav jedan imamo kod bake i koristili smo ga u vise navrata za dnevno spavanje i nekoliko puta za nocno u gostima.Stvar je u tome sto pored toga sto ipak smatram da krevet treba da bude krevet ta ogradica-krevetac posatne vrlo brzo mali.Za one nestasne i vece to znaci budjenje na svaki okret u njemu...neznam P.S. ukoliko neko moze da prilozi sliku duseka za te ogradice i da opis ne bi bilo na odmet...

MissGak, ovde se vodila neka priča o tome... http://forum.roditeljpor...3614&posts=8#M172931 Mada sam naziv nema veze sa temom. Ne znam da li će ti išta pomoći, ali... ;]  Nego, da niste vi veliki za taj krevetić? neznam Ja sam shvatila da je to samo za bebce. Mada, nisam se nikad ni raspitivala, pa ni ne znam detalje... Bolje da ne šuketam! Ajd pijanci caos

Kajo,ja bih rekla da si ti to odlicno shvatila...samo ja pokusala nesto diplomatski ;]

Da preveliki smo za ogradicu,kao sto rekoh budi se pri svakoj drugoj promeni polozaja,pa bih volela da me neko ubedi da je ogradica ipak bolje resenje.Sta se desava kada vasa beba poraste,preraste ogradicu,a jos uvek nije spremna na krevetic za vecu decu?

Ponavljam mi imamo klasican krevet,ovaj "putni" koristimo po potrebi.neznam mozda je samo Aleksa navikao na veci komfor,pa mu ogradica to oduzima neznam

: ivy - 28. januar 2008 11:55:07(UTC)
zaboravih reci e moze samo izaci iz krevdeaju da se kod nas 2 uspravne precagice na duzoj strani skidaju da dete moze izaci samo iz krevetica kad bude starije.
Izvinjavam se sto tek sad kacim slike icon_surprised ops:

: ivy - 28. januar 2008 11:43:28(UTC)

Evo obecanih slika naseg krevetica.

MinaA izvini sto tek sad stavljam.

Ovako izgleda...

Ovde se vidi kako izgleda taj mehanizam za kolevku...

Malo sam ga ovde povukla da vidite kako izgleda kad se ljulja...

Kad hocete da ga fiksirate samo ubacite ovaj metalni deo...

Moze i skroz da se fiksira sa srafovima 

: Hanan - 28. januar 2008 5:46:10(UTC)
MisGak, mi imamo taj krevetic na rasklapanje, standardnih je dimenzija, kad je Muaz malo porastao stavila sam mu dusek koji ide u sve krevetice standardnih dimenzija...ja sam iskreno prezadovoljna i svakom bih preporucila da ga uzme.Najvise od svega ni se sviđa sto mogu da ga vozam po cijeloj kuci sama, cak i sa Muazom unutra, jako je stabilan, izdrzljiv...

: kaja - 28. januar 2008 5:05:56(UTC)

Citat:
MissGak - 26/1/2008 18:26 Volela bih da cujem misljanja mama sa vecim bebama koje koriste ove tkz prenosive krevetice na rasklapanje iliti ogradice...Takav jedan imamo kod bake i koristili smo ga u vise navrata za dnevno spavanje i nekoliko puta za nocno u gostima.Stvar je u tome sto pored toga sto ipak smatram da krevet treba da bude krevet ta ogradica-krevetac posatne vrlo brzo mali.Za one nestasne i vece to znaci budjenje na svaki okret u njemu...neznam P.S. ukoliko neko moze da prilozi sliku duseka za te ogradice i da opis ne bi bilo na odmet...

MissGak, ovde se vodila neka priča o tome... http://forum.roditeljpor...3614&posts=8#M172931 Mada sam naziv nema veze sa temom. Ne znam da li će ti išta pomoći, ali... ;]  Nego, da niste vi veliki za taj krevetić? neznam Ja sam shvatila da je to samo za bebce. Mada, nisam se nikad ni raspitivala, pa ni ne znam detalje... Bolje da ne šuketam! Ajd pijanci caos

: Ella - 26. januar 2008 14:45:30(UTC)
Ruki, dopada mi se vas krevetic! bravo

: MissGak - 26. januar 2008 14:26:38(UTC)
Volela bih da cujem misljanja mama sa vecim bebama koje koriste ove tkz prenosive krevetice na rasklapanje iliti ogradice...Takav jedan imamo kod bake i koristili smo ga u vise navrata za dnevno spavanje i nekoliko puta za nocno u gostima.Stvar je u tome sto pored toga sto ipak smatram da krevet treba da bude krevet ta ogradica-krevetac posatne vrlo brzo mali.Za one nestasne i vece to znaci budjenje na svaki okret u njemu...neznam
P.S. ukoliko neko moze da prilozi sliku duseka za te ogradice i da opis ne bi bilo na odmet...

: zvjezdica - 26. januar 2008 11:18:18(UTC)
mi smi kupili krevetic.kupili smo onaj sto sa strane i ispod ima ladice koje se kad djete poraste skidaju i bude odicni krevet duzine 160cm.nemogu se snaci kod postavljanja slika ali negdje ima slika tog krevetica.mislim da je butterfly kupila takav

: Ivana B. - 26. januar 2008 10:02:41(UTC)
Ruki, super je krevetac, ja najviše volim bijele krevetiće, i sigurno ću i svojoj bebi kupiti bijeli...zasad samo razgledam!
Jedan mi se ovdje u Grčkoj jako svidio, ali ima vremena do ljeta!!!

: ruki - 26. januar 2008 9:46:55(UTC)
evo naseg krevetica ,
narucili i platili smo onaj krevetac sto ima funkciju ljuljanja
a eto dobili ovaj
ja sam bila toliko uzbudjena kada smo ga doneli da nisam htela da reklamiramo ,
super je i ovaj

: lillyblue - 19. januar 2008 7:16:47(UTC)
Mi smo juche kupili krevetic, odluchili smo se za onaj plasticni, prenosivi, sa dva nivoa duseka i nekim slatkim funkcijama(nocno svetlo, muzikica, vibracija) sto u sushtini nije neophodno ali mislim da ce biti korisno i zanimljivo za bebu. Marka je Graco, tamno plavi i prilicno je mali, i moze da se slopi u jednu torbu sto nama odgovara jer imamo mali stan. Bila je akcija u Aksi, i na snizenju je, platili smo ga 9500. Ja mislim da ce bebcu tu biti sjuper. Juche sam bila bas happy.

: Spirica - 19. januar 2008 5:27:27(UTC)
Vi ste se bas lepo proveli!I mi smo pre svih nabavki obisli sve prodavnice u NS,a upravo ti u enci menci-ju su u momentu kada smo dosli (a,bili smo jedini potencijalni kupci tada u radnji) bili jaaaaaako zauzeti slaganjem kojekakvih flasica na gornjem nivou radnje i sklapanjem novopristiglih kolica u suterenu. Ni mi nismo nikakva zakerala,ali neznam sta novokomponovane butikasice misle o sebi.Ne ponizavam nikog,ali to je strasno kako se ovde ponasaju.Kao da su doktorirale na Harvardu. Ali,ko njih shisa,kako rade,tako ce i zaraditi.No,da se ja vratim na temu. Kao sto rekoh,mi smo porucili krevetic od Dragana iz Uzica i kako je rekao da ce poslati,tako je i bilo. Paket nam je stigao juce u prepodnevnim casovima,veoma je lep i kvalitetno napravljen.Mi smo zadovoljni.Niti smo morali puno da se zamaramo trazenjem,niti smo se namucili sa sklapanjem,a sve nam je lepo doslo direkt u stan bez problema sa transportom.Napravila sam gresku u ceni.Krevetic kosta 5.750din,a posto isporuku vrsi city expres,mi smo troskove platili jos 650din,sto opet dovodi do cifre od 6.400din,a to je opet povoljnije nego bilo gde.Eto,mi smo imali dosta srece i uspeha u ovom poduhvatu,a to zelimo i svim ostalim buducim roditeljima.:)

: tomic70a - 17. januar 2008 10:40:15(UTC)
Mi smo kupili krevetac u Enci Menci. Beli sa nekim zelenim detaljima, domace proizvodnje. Mojoj supruzi se dopao, pa smo ga uzeli iako je cena bila 12 000, sto ga cini jednim od najskupljih domacih krevetaca.

Muke su krenule sa isporukom:

Prvi put su momci dosli, posle sat vremena instalacije ustanovili da je nesto slomljeno...

Drugi put su dosli, i ponovilo se isto.

Treci put su dosli, instalirali konacno i otisli. Medjutim nisu stavili tockice. Precka na kojima tockici stoje nije mogla lepo da se postavi jer je jedan delic bio kraci. Supruga ih pitala da li mogu da se tockici stave direktno u noge, bez te precke, majstori rekose da ne mogu jer je rupa veca.

Kad sam ja dosao kuci vidim da se momci nisu bas mnogo pomucili, jer sam uspeo da stavim tockice u te rupe. Bilo je potrebno prethodno prebaciti plasticna leyista.

Onda sam video da srafovi nisu do kraja zategnuti. Uzeo sam nimbus kljuc koji smo dobili uz krevetac, i bio je tako loseg kvaliteta da je bilo tesko zatezati srafove sanjim. Uzeo sam nas alat i posle malo cimanja ustanovio da su srafovi osim sto su loseg kvaliteta (gvozdje, pa se lako pojedu) usput i krivi, nisu dobro centrirani i zato i ne mogu da se lepo zategnu. Na kraju sam kupio 8 novih srafova za 50 dinara i sad je sve OK.

Ustvari bas i nije :) Krevetac, kasnije smo primetili, ima mala ostecenja, ogrebotine... NIsta strasno, ali posle svega slag na tortu...

Mi stvarno nismo neke drkadžije od kupaca, pa da samo nesto zanovetamo, ali ovo stvarno prevazilazi sve mere...

Onda sam otisao na kraju u radnju, prijavio reklamaciju, vise u smislu da im kazem da sam kao kupac razocaran, krevetac je u principu u funkciji... I evo, prodje nekoliko dana, nisu se javljali...

Sve u svemu, hteo sam ovo iskustvo da podelim sa ostalim posetiocima ovog foruma.
Usput, do sad smo kupili kolica i jos neke stvarcice u enciMenciju, i bili su uvek jako ljubazni, dosta su nam pomogli u izboru kolica, dali neke dobre savete, iscimali se da nam nadju boju koju smo zeleli... Tako da nije bas sve crno. Ali, u slucaju kupovine krevetca, budite pazljivi !

: Spirica - 16. januar 2008 14:54:02(UTC)
neznam da li ste vec kupili krevetic ili cete tek u potragu,ali bih mogla nesto da Vam preporucim.Naime,mi smo obisli sve prodavnice u NS u potrazi za kreveticem. Cene su od 7.000.-45.000dinara. Malo smo surfovali netom,pa naisli na krevetice lola. Vrlo lepo izgledaju,prave se u plavoj,roza i beloj boji(od medijapana) i cena im je 70eur sa sve isporukom na kucnu adresu. Mi smo se odlucili za beli i cekamo da nam sutra stigne,pa da ga montiramo. Da,osnovni model nema fioku,a ona moze dodatno da se poruci po ceni od 15eur. Sve u svemu,kada sve sklopite,ipak bude za koju hiljadicu jeftinije nego u prodavnicama.Znam i to da u Bg postoji distribucija,ovde ne,a inace se proizvode u Uzicu.Eto,tako.Ako nekog bude zanimalo,posaljite pp,pa Vam saljem br.tel.:)

: Ivana B. - 11. januar 2008 5:16:24(UTC)

Koka Loka i Julija...HVALA vam!!! zagrljaj

: Julija SG - 10. januar 2008 20:59:14(UTC)
Mi imamo chiccov prenosivi krevetic, ali ga koristimo samo na putovanjima. Ima svoju torbu u koju se spakuje i stvarno ne zauzima puno mijesta.Kod kuce sluzi kao ogradica i skladiste za igracke. Po meni je za stalno spavanje bolji pravi drveni krevetic.

: Julija SG - 10. januar 2008 20:50:47(UTC)
Citat:
Ivana B. - 10/1/2008 10:27

Juče dok smo šetali, baš mi se dopao jedan bijeli drveni krevetac,

dušek može da mu se pomjera na više nivoa,

ali rešetka saM strane, o kojoj ste pisali, ne može da se spušta, tako da dijete kasnije ne može da izadje samo iz krevetića!

Šta mislite, da li je to OK, ili je to baš mana za jedan krevetac, pa da ipak tražim neki sa pokretnom rešetkom!????????????

To sto dijete ne moze da izadje samo iz krevetica, moze da bude samo prednost kad beba malo poraste i postane zvrk! icon_lol
Mi imamo isto drveni krevetic, na kojem se ne spusta ta stranica. Kod nas se vade 4 stapa iz one resetke sa strane, da bi dijete moglo samo da ulazi i izlazi. Mozda je i na tom koji si vidjela taj princip? Po meni je puno bitnije, da krevetic ima vise nivoa. Da se na pocetku ne moras saginjati, a kasnije kad beba vec pocne da sijedi i ustaje, da moze da se spusti dusek. caos

: ma-ta - 10. januar 2008 20:46:26(UTC)
Brankice, zato se zove PRENOSIVI! Inace, mnogi imaju i regularni dusek i jako su stabilni, pa ne vidim problem! Mi imamo i jedan i drugi. U drvenom spava uvek kada smo kod kuce, a ne mogu ja ocekivati da moji ili sis kupe krevetac samo da bi mi imali kada odemo na vikend ili duze! Takodje smo ga nosili i na odmor i mislim da je to bolje resenje nego da spava sa nama, a sam u krevetu nema sanse jos uvek posto jako nemirno spava i pao bi sigurno. Ako nista, ono kad se probudi krenuo bi da zbrise sa kreveta, garant! ruganje

: Hanan - 10. januar 2008 20:15:58(UTC)
Mislim da ti prenosivi nisu tako nestabilni, ja svoj vozam po cijeloj kuci jer nam sluzi i kao ogradica, ima dva tockica i seta sa nama iz sobe u sobu. Neki dan je ako vjerujete mm legao u njega, nista mu nije bilo ispod njegovih stotinu i nesto kilograma....ja glasam za ovaj prenosivi...ili kako god da ga zovete zaljubljena sam u njih, i jos ni jednu manu mu nisam nasla.

: Brankica021 - 10. januar 2008 20:02:33(UTC)
mi imamo drveni krevetic...meni su ovi prenosivi vise kao ogradice...po meni to nije najbolje resenje,e sad...svako ima svoje misljenje...

: Koka Loka - 10. januar 2008 17:30:43(UTC)
Ma to sa stranicom koja se spušta ti zavisi od deteta. Sinu nisam nikada podizala stranicu, a ćeri ne spuštam od njenog 5. meseca jer se podiže i naginje.

Lakše je staviti bebu koja spava u krevetić ako je stranica spuštena, barem meni sa lošom kičmom, ali džabe i to ako je zvrk kao ova moja.

: Blondie - 10. januar 2008 16:42:07(UTC)
Ja sam htela da kupimo taj prenosivi, ali kada smo otisli da izaberemo, nije mi se dopalo to sto su zaista niski i sto isto treba posebno dusek, a i nije mi delovao nekako stabilno. Vise kao ogradica nego krevetac. Pa smo se ipak odlucili za pravi drveni. Ali planiram da kupim i taj prenosivi kako bi mogli da ga nosimo kada idemo na putovanja s bebcem.

Ovo je nas krevetac . Drveni, ima fijoku za posteljinu, jedna strana mu se skida po potrebi tj. spusta, i naravno podesiv je po visini na 2 nivoa :)

: ma-ta - 10. januar 2008 13:09:28(UTC)
http://www.maredo.com.pl...ntour_electra_Paris.JPG
nas je ovakav, i prezadovoljni smo! Koristimo ga kada idemo negde, ima jako prakticnu torbicu u koju se spakuje, a kada smo kod kuce koristimo ga kao ogradicu. zagrljaj

: piljari - 10. januar 2008 10:17:07(UTC)

ja sam se odlucila za ovaj model cena negde oko 140 eura u SCG

: Tanja i Mia - 10. januar 2008 6:51:45(UTC)
Sve zavisi koju namjenu ce taj krecetic da ima. Ako ce biti osnovni krevetic i beba ce ti stalno spavati u njemu onda moras dobro da pazis, i da izaberes najkvalitetniji i da ima dobar odnos cijene i kvaliteta. Ja imam drveni krevetic koji mi sluzi kao osnovni i njega stalno koristimo a prenosivi sam kupila kada je moja cura imala 4 mjeseca i kada smo krenuli na put u inostranstvo i nisam htjela da spava sa nama u krevetu nego u svom (posto nikada nije spavala sa nama). Poslije smo ga nosili kada smo isli na more, kod mojih kada idemo vikendom i td. Ja imam nekakav "no name" krevetic, na dva nivoa, ali taj prvi nivo nikada nisam koristila je rmoja beba je vec bila velika kada smo ga kupili. Na snizenju je placen nekih 40 evra. Jako je zgodan kada se sklopi ne zauzima mnogo prostora, cvrst je i ima dosta prostora. U pojedinim situacijama koristio nam je i kao vrtic.

Sve zavisi od toga koliko ga planiras koristiti. Ako je to pomocni moze biti i malo jeftiniji, ali ako je dlavni izaberi kvalitetan i cvrst, ali prije svega udoban, jer tvoja beba veliki dio vremena provodi spavajuci u tom kreveticu.

: Ivana B. - 10. januar 2008 6:27:54(UTC)
Juče dok smo šetali, baš mi se dopao jedan bijeli drveni krevetac,

dušek može da mu se pomjera na više nivoa,

ali rešetka sa strane, o kojoj ste pisali, ne može da se spušta, tako da dijete kasnije ne može da izadje samo iz krevetića!

Šta mislite, da li je to OK, ili je to baš mana za jedan krevetac, pa da ipak tražim neki sa pokretnom rešetkom!????????????

: ummi-emina - 10. januar 2008 5:20:29(UTC)
Bojanam,pogledaj u temi "Krevetac",tamo su pisale o tom prenosivom kreveticu,vidi da li je to sto ti trazis......

: bojanam - 9. januar 2008 21:58:13(UTC)
Drage iskusne mame....trebam vasu pomoc!!!!!!!!!
hocu da kupim prenosivi krevetic sa dva nivoa, ali ne znam gde da potrazim i koji uopste da kupim posto je raspon cena od cetiri hiljade do dvesta evra.,pa bih molila ako neko ima neki pametan predlog da mi posalje!!!!!!!!!
hvala!!!!!!!!!!!!!!!! neznam

: maleenaa - 29. decembar 2007 15:54:45(UTC)
Mi smo kupili bas taj putni jer je mnogo lepsi na izgled od obicnih drvenih.Stim sto mislim da je dusek mnogo vazniji nego krevetac.Mi smo kupili specijalni dusek za bebu koji je kostao mnogo vise cak duplo nego putni krevetac.A da posto i nemamo stalni stan ako se budemo selili samo ga sklopimo i sa njim kud god hocemo.Prakticno za nas

: Mary - 29. decembar 2007 15:07:09(UTC)
daco jesi time mislila na onu zavesicu oko krevetca? meni je to extra simpaticno i dosla je sa krevetcom kojeg smo mi kupili za naseg bebaca. kupili smo standardni drveni, sa vise nivoa. smesno mi bilo da mi dete spava uvek u krevetcu koji se zove "putni" mislim sama mu rec kaze.no dobro, svakome svoje.

: Koka Loka - 11. decembar 2007 7:56:04(UTC)
Ja savetujem zvezda

Ko nam ostaje

Šalim se malo coffee caos

: MissGak - 10. decembar 2007 23:15:48(UTC)
Ja zanovetam...Ivy daj sliku!!!icon_razz

: Koka Loka - 10. decembar 2007 17:19:06(UTC)
Neki pametuju, neki savetuju, a neki zanovetaju. Zato se i forum zove forum.

: Daca86 - 10. decembar 2007 16:11:01(UTC)
zanima me sta mislite u vezi krevetaca sa onom cipkom okolo sto prekrije ceo kreveta.
Meni je to super, i prelepo izgleda, ali sam cula da to netreba stavljati jer vas beba preko toga nevidi,a kad naglo sklonite da bi je uzeli onda se uplasi, i kazu da kao to nije dobro drzati

: MissGak - 10. decembar 2007 16:02:57(UTC)
Citat:
ivy - 4/11/2007 22:50Ja sam pravila celu filozofiju oko krevetica(kao i oko svega sto kupujem za Borisa) a na kraju smo dobili od kuma.Od punog drveta 3 nivoa za dusek,ima ladicu na dnu koju ja koristim za pelene i igracke.moze da se otkaci da bude kao kolevka sto nas je spasilo!!! stalno je otkacen i tako ga uspavljujemo mada sve cesce sam zaspi sto je spas,ne znam u cemu bi ga ljuljli kad poraste,hihihi!!!!I mogu da se skinu 2 resetkice kad bude malo stariji da moze sam da izadje,sutra cu postaviti slicice
To sutra je bilo pre mesec dana icon_wink Bas me zanima kako izgleda posto dobro zvuci.Ivyyyyyyyyy....

: piljari - 10. decembar 2007 14:29:41(UTC)
razumele smo se mi odlicno samo moram da primetim da pojedini ovde mnogo pametuju

: Julija SG - 10. decembar 2007 9:42:40(UTC)
Piljari, ocigledno se ne razumijemo, ali nije ni bitno. Svako ima pravo da bira sta hoce i dobro je sto je tako.

: Koka Loka - 10. decembar 2007 8:03:51(UTC)
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

Nisi shvatila Piljari - naravno da se kupuje poseban kada se koristi svakodnevno. Npr. "Andrijašević" pravi dušeke po narudžbini pa tako i za ove krevetiće.

Ja o babi ti o uštipcima :>

: piljari - 10. decembar 2007 6:01:45(UTC)
a ne budite lenje pa malo pretrazite internet pa cete videti koji su krevetci najprodavaniji(ne mislim na moj model ali na tom principu) i još zar sve ne napreduje pa i tehnologija proizvodnje ,dobro niste rekle da ne kupujemo i ove duseke koji se danas proizvode jer su nase babe koristile slamene

: piljari - 10. decembar 2007 5:49:38(UTC)
ne mogu da verujem o kakvom duseku pricate ,DUSEK ZA OVAJ KREVETAC SE KUPUJE KAO I ZA DRVENE NE KORISTI SE TAJ KOJI DOLAZI UZ NJEGA,

: May05 - 9. decembar 2007 22:41:50(UTC)
I mi imamo taj reisebett ili ti putni krevetac svejedno,i mi ga koristimo samo kad smo u bosni ili na moru,dok je ena bila manja bilo nam je malo nezgodno zato sto je skorz beba nisko,sad je ok ena uspije izaci iz njega tako da bi nam koristio i jos neki nizi icon_lol ,slazem se i za to da je madarac u tom kreveticu tanak,ja sam eni uvijek stavljala i deku ispod ili njen jorgancic,svaki put kad podjem odavde u bosnu zaboravim kupiti deblji madrac (uvijek sam u nekom stresu),bas za te krevetice al nisu ni oni bog zna deblji,ima njih kojima se moze podesavati visina na tri nivoa al kod nas nije takav.

: Julija SG - 9. decembar 2007 20:52:59(UTC)
I mi imamo taj putni krevetac, ali ga koristimo za spavanje samo kad putujemo. Kod kuce ga trenutno zamjenjuje ogradicu, a spava u normalanom drvenom krevetcu. Mozda cu sad ispasti glupa, ali ja sam prvi put ovdje na forumu vidjela, da to neko koristi i kao stalni krevetac. Slazem se sa Koka Lokom, da beba u njemu lezi jako nisko. To je barem meni, jako neprakticno pogotovo na pocetku. I jos nesto po meni jako bitno je dusek! Mi i za taj putni imamom neki dusek, ali ja ne bi, da moja beba stalno spava na njemu. To je vise kao neka spuzva, onako mekano i nije bas ono, na cemu se preporucuje spavanje.

: Koka Loka - 9. decembar 2007 18:24:51(UTC)
Putni krevetići imaju tanke montažne dušeke koji nisu trajno rešenje. Jedno je ako se koristi kao trajno rešenje, a drugo kao putni krevetić tj. povremeno (ili kao ogradica).

Ovaj topik i jeste pokrenut kao pitanje o razlici između dve vrste krevetića:

Citat:
nacafaca - 29/6/2007 23:30

Koja je razlika ako ona uopste postoji izmedju klasicnog drvenog krevetica i onog drugog e sada ne znam kako se zove icon_surprised ops: ali onaj sa mrezicom sto kasnije moze da bude kao dubak ili ona ogradica? Valjda ste me razumele :) Al sam se nalupetala

Tako da ja iznosim svoje mišljenje, a ne ubeđujem nikoga da ga kupi ili ne kupi.
Možda neko ima vikendicu na planini, ima kuću bez centralnog grejanja, živi u prizemlju i moje mišljenje mu ili joj eto baš znači.
Jedno je sedeti na podu, drugo hodati po podu, a treće spavati nisko ili blizu poda. Meni je to bitno, možda je još nekome.

Svrha ovakvih topika jeste deljenje mišljenja i savetovanje.

I od mene, naravno, pozdav caos

Odoh sada da jedem proju smizlica

: piljari - 9. decembar 2007 17:44:19(UTC)

Citat:
Koka Loka - 9/12/2007 20:07 Ja nisam napisala "NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!" Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala "nositi dusek uz njega" misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce. A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku. Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

ja opet kazem o ukusima je glupo raspravljati,daleko od toga da mislim da je sve moje najbolje i najlepše naprotiv,samo mi je bio cudan komentar za taj krevetac treba dušek( kao kada bih ja rekla drveni mi se ne svidja jer kad negde krenem moram da ga razmontiram i da nosim dusek),pa zar ne treba za svaki a posebno za drvene ,

stvarno ne zelim da se raspravljam ali meni je ovo oko grejanja smesno pa dajte onda da nam deca ne koriste dubak i da se ne spustaju nogama na tlo jer je temperatura niza pola stepena

POZDRAV

: Ella - 9. decembar 2007 16:19:27(UTC)

Citat:
Koka Loka - 9/12/2007 20:07 Ja nisam napisala "NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!" Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala "nositi dusek uz njega" misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce. A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku. Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

bravo bravo bravo Slazem se u potpunosti.

Mi taj krevetac imamo dole u Srbiji, kad dodjemo dole, tu Stella spava. Praktican je i bas sladak, ali jeste da spava dole nisko. Sto se hladnoce tice, nismo osetili jer smo bili u avg i sept (kad je bilo najtoplije). Ipak ja navijam vise za pravi krevetac gde bebe spavaju malo na visini (iako se takvi krevetci montiraju spustaju/dizu po potrebi i po detetovom rastu).

Ovo je nas "putni" krevetac dole... Na zalost nemam bolje slike, a ovde se slabo vidi. U principu za privremeno i kratko vreme je nama sluzio super. Ipak ne bi ga imala za stalnu upotrebu :)

: Koka Loka - 9. decembar 2007 16:07:01(UTC)
Ja nisam napisala "NEMOJTE KUPOVATI, TO JE FUJ, ODVRATNO!" Napisala sam svoje misljenje. I ako pazljivo procitas moj post videces da sam napisala "nositi dusek uz njega" misleci na koriscenje ovog krevetica van kuce.

A sto se tice grejanja, i tvog komentara, da vecina ima grejanje, i ja imam grejanje ali bez obzira, lezi na pod pa ces primetiti razliku.
Vecina krevetica ovih krevetica je bas niska.

: piljari - 9. decembar 2007 15:08:30(UTC)

Citat:
Koka Loka - 9/12/2007 18:55 Mi imamo taj "putni" i ja to koristim samo u te svrhe. Drzim ga kod moje mame pa kada smo kod nje koristimo ga i nosimo ga kada idemo na put. Malo nam je krevetic, malo ogradica. Prvo mi se ne dopada jer moras nositi dusek uz njega (njegov orig. je suvise tanak), a drugo, taj krevetic je mnogo mnogo mnogo nizak. Probajte kada je zima da legnete na pod - smrznucete se kao mis.

o ukusima je glupo raspravljat,ali pa zar ne treba za svaki krevetac dusek ,a sto se tice visine medju svim krevetcima moze da bude razlika par centimetara,a na kraju valjda svi koristimo grejanje u kuci .

: Koka Loka - 9. decembar 2007 14:55:36(UTC)
Mi imamo taj "putni" i ja to koristim samo u te svrhe. Drzim ga kod moje mame pa kada smo kod nje koristimo ga i nosimo ga kada idemo na put. Malo nam je krevetic, malo ogradica.

Prvo mi se ne dopada jer moras nositi dusek uz njega (njegov orig. je suvise tanak), a drugo, taj krevetic je mnogo mnogo mnogo nizak. Probajte kada je zima da legnete na pod - smrznucete se kao mis.

: piljari - 9. decembar 2007 12:29:20(UTC)
mi smo se odlucili za ovaj model

: DMITRA - 6. decembar 2007 3:59:59(UTC)
Mi smo napravili glupost, posto je moje dete od sestog meseca pocelo da se zaglavljuje u krevecu, da ne bih dete svaku noc izvlacila, setim se da ga stavim u ogradicu, veliku, stavim mu dusek na dno i napravim krevetac kao sto je onaj prenosivi. Za sledece dete sigurno kupujem prenosivi jer nema gde da se povredi i vrhunski su uradjeni. Uzgred izadje jeftinije je imate i za presvlacenje, za spavanje, za igranje dobijete medice za 7000- 12000 a kad saberete da kupite komodu, krevetac, dusek, medice... izlazi preko 15000 i mnogo vise. A sve mozete nositi sa sobom.

: rozga - 27. novembar 2007 9:48:55(UTC)
I ja pravim celu filozofiju oko krevetica. Nasla sam za sad neke bambino i woodmark. Najverovatnije cemo ove woodmark-ove jer su dublji. Ne znam samo koliko imate iskustva sa fiokicama dole. Jel su funkcionalne ili nisu? Meni se cini da su dosta plitke pa da u njih i ne moze da stane nesto puno stvari neznam

: ivy - 5. novembar 2007 0:50:35(UTC)
Ja sam pravila celu filozofiju oko krevetica(kao i oko svega sto kupujem za Borisa) a na kraju smo dobili od kuma.
Od punog drveta 3 nivoa za dusek,ima ladicu na dnu koju ja koristim za pelene i igracke.
moze da se otkaci da bude kao kolevka sto nas je spasilo!!! stalno je otkacen i tako ga uspavljujemo mada sve cesce sam zaspi sto je spas,ne znam u cemu bi ga ljuljli kad poraste,hihihi!!!!
I mogu da se skinu 2 resetkice kad bude malo stariji da moze sam da izadje,sutra cu postaviti slicice

: Ella - 3. novembar 2007 20:54:19(UTC)
Merci draga mima  zagrljaj

: mima80 - 3. novembar 2007 9:28:42(UTC)
Vau, Ella, kako je prelep krevetac!!! :) :) :) Bas je za malu princezu zaljubljen

: Ella - 3. novembar 2007 9:26:46(UTC)

Ovako izgleda Stellin krevetac sto joj je baka kupila. Meni licno s emnogo dopada, volim jako belo drvo!!!

caos  

: mašina mama - 12. oktobar 2007 7:51:52(UTC)
Mi smo za Mašu kupili drveni krevetić koji ima mogućnost podešavanja na dva nivoa, jednu stranicu koja se spušta i stvarno smo zadovoljni. Međutim, kada smo krenuli da kupimo ogradicu za igranje moj muž primjeti taj transportni krevetić i ubijedi me da ga kupimo i strvarno mogu reći da je to super varijanta. U kući je koristio kao mjesto za igru i odlaganje igračaka, a za putovanja kao krevetić. Sada ga koristimo samo za spavanje kada smo na putu i tada spava na onom malom dušeku koji je stigao uz krevet. Ipak, moja prepruka za one koji namjeravaju imati samo takav krevetić je da obavezno stave pravi dušek.
I da dodam da je krevetić za malog miša koji uskoro dolazi izuzetno lijep i neobičan sa onim sličicama. A korpica... kao bajka!

: nacafaca - 10. oktobar 2007 19:46:42(UTC)
Tijana termin mi je 24.10 jos malooooooooooooooo :)

: BeBeBe - 9. oktobar 2007 15:07:11(UTC)
Moze li neko da nabroji sve prodavnice koje vredi obici prilikom kupovine krevetica. I na sta jos treba obratiti paznju osim na antialergijski dusek?

: Tijancica - 6. oktobar 2007 21:02:34(UTC)
A joj Naco sto vam je fini krevetic.
Kad je ono termin? icon_wink

: Koka Loka - 2. oktobar 2007 20:25:38(UTC)
Divan je!!!
AS je auto sedište.

: leptiric - 2. oktobar 2007 20:20:30(UTC)
Naco
krevetac je bas lep.
i nosiljka je medena
sta je "as"?

: nacafaca - 2. oktobar 2007 17:17:45(UTC)
Bas mi je drago da vam se svidja :) to nam je poklon od sveki :) Eto ni ja nisam htela nosiljku nego as ali eto ona je kupila pa cemo u tome da iznesemo bebu a uzecemo i as :)

: Ivanela - 2. oktobar 2007 16:07:07(UTC)
Prelep je krevetac a i nosiljka.Ja nisam htela da kupujem nosiljku, neka odluci mm hoce uzeti nosiljku ili cemo izneti bebu u as.Meni je svejedno, posto sam sve ja birala nek bar on nesto odabere :) mada kao sto vidim on bi i to prepustio meni.Mi smo krevetac dobili od njegovog polu brata (6 god.) samo smo novi dusek uzeli.

: tijanast - 2. oktobar 2007 15:42:35(UTC)
Krevetac je stvarno super i ogrooooman je, i ova korpica je preslatka ali nama bar krajnje beskorisna, upotrebili smo je samo kada smo izshli iz porodilishta i ni jednom vishe, ja sam bila protiv kupovine iste, mislila sam da je iznesemo u as ali mm je ipak kupio, bila mu slatka... A u as Ema bash uziva, kad nece da spava preko dana ja je stavim u njega i ljuljkam je i omah se uspava...

: nacafaca - 2. oktobar 2007 12:00:57(UTC)
Stigao nam je krevetac :) ja sam odusevljena prelep mi je :) ali ga nisam ja birala !:)

: maleenaa - 23. septembar 2007 19:18:33(UTC)
Mi cemo ovih dana uzeti prenosiv krevetac na tockice.Ima ispod mesta kao ladica za neke sitnice.Izgleda kao decija ogradica .Prava stvar

: zvjezdica - 21. septembar 2007 14:59:03(UTC)
jeli ima neko onaj krevetac sto sa strane ima ladice i ispod ladice.meni se svidio jedan takav ali neznam koliko je funkcionalan.

: Brankica021 - 21. septembar 2007 4:46:10(UTC)
Mi smo uzeli fenomenalan krevetic...drveni je...ima 2 nivoa spustanja...kasnije mu se skidaju 2 resetkice da bebac moze sam da izadje napolje...dimenzije je 140x70...tako da i vece dete moze spavati u njemu....cena mu je bila 13000 +3000 antialergijski dusek...mi smo prezadovoljni sa njim...

: bveselinovic - 20. septembar 2007 22:31:56(UTC)
mi smo uzeli cam prenosivi jer volimo da putujemo a da bebac spava u svom dragom krevecu to je najbolje resenje,najbolji je od svih koje smo gledali ima dasku za prepovijanje i dva nivoa,tendu i kosta 8900 +dusek tanji 8cm za taj krevetac smo kupili u aksi 1300

: JelenaPetrovic - 17. avgust 2007 15:51:27(UTC)
Jedna informacija koja moze biti mnogima korisna. Na miljakovcu u Simpovom salonu namestaja (u robnoj kuci kod pijace) trenutno su na popustu decji krevetici. cena krevetica bez duseka je 2000,00 dinara. uradjeni su od italijanskog oplenenjenog medijapana, imaju trri nivoa za postavljanje duseka, jedna strana se otvara. Dusek obicni, sa zicanim jezgrom je 2400,00 dinara. Mi smo za naseg bebca uzeli samo krevetac, dusek cemo uzeti neki antialergijski, ali krevetac je sasvim ok, u prirodnoj boji drveta je. Dimenzije su standardne 120*60cm. Bilo je i u beloj boji. Fora je da su to ostale zalihe po 2-3 komada od svakog modela i sada su na popustu. Popusta mozda ima u jos nekom Simpovom salonu ali u okolnim naseljima, dok u centru nema.

: nelle - 4. avgust 2007 17:27:45(UTC)
Trenutno antialergijske duseke mozate naci u firmi MOJ DOM, na Petlovom Brdu. mojdom.co.yu
Jedine prave antialergijske i ortopedske duseke za vašu bebu. Mnogo je bitno znati da nije isti dušek dobar za osobu od 60-100 kilograma i za bebu koja ima 3-15 kg. Za bebu je običan dušek koji se inače može naći u prodaji pretvrd, zato što se radi po istom sistemu kao za odrasle samo u manjim dimenzijama. Takodje sve dušeke sada nazivaju antialergijskim, ali pravi antialergijski dušek mora imati navlaku koja može da se skida i pere, ne sme imati žičano jezgro itd.
Najveći problem je što ljudi ne shvataju da beba provodi na tom dušeku 50% svog vremena i da je to bitna stvar na koju treba obratiti pažnju.

: andjela mala - 26. jul 2007 21:24:13(UTC)
Da li moze neko da mi odgovori gde u Bg-u mogu da se nabave ti antialergijski duseci i po kojoj ceni.
Hvala unapred!!!

: Beclijka - 23. jul 2007 13:18:18(UTC)
Jao Bambi da samo znas koliko vrsta ovde mozes da nadjes a cene idu i do250-300 eura, sto nema smisla zaista.
Ovaj nas bi trebao da bude dovoljan i da zadovolji sve potrebe.

: Bambina. - 18. jul 2007 21:37:40(UTC)
Mi smo uzeli krevet u nekom butiku u TC Piramida. Kostao nas je oko 12500 din. i jos 4500 din. za dusek. Beco, ja bih isti dusek uzela kao i ti samo da sam mogla da ga pronadjem i kupim kod nas. Ovaj sto sam kupila je pun a htela taj sa rupicama.
Krevetac je od punog drveta, ima ogradicu od letvica sa sve cetiri strane. Spusta se na dva nivoa a moze se naruciti i fioka za njega. Dimenzije su 120x60, to su otprilike standardne dimenzije.

U Enci Menciju u krevetici stvarno skupi kao i u Zoi ali ko hoce i moze.... respekt

: ledi005 - 18. jul 2007 19:23:20(UTC)
ja sam uzela u ikei krevetac koji definitivno nije najlepsi, ali mu nista ne fali, a kostao je 28 eura. jedini problem je mozda sto je manji od standarda, 112x55, ali nama je upravo to bilo super jer nemamo bas mnogo mesta u sobi, pa nam se to odlicno uklopilo. a stvarno je jeftin. ima 3 nivoa za dno, ali mu se ne spustaju strane.
ako nekog zanima, model je "sniglar" ili tako nesto

: tijanast - 18. jul 2007 17:06:40(UTC)
I mi smo uzeli krevetac od drveta, mislim da su iste dimenzije kao shto je Beclijka napisala, ima dva polozaja za dushek, jedna strana se spushta i dole ima fioku, koshtao je neshto manje od 12.000 i antialergijski dushek od 2500, Beclijka, bash me chudi da je dushek tako skup a krevetac nije uopshte, ja sam u Enci Menciju videla krevetice i od 50000 shto je preko 600evra, shto je meni potpuno nenormalno.

: Beclijka - 10. jul 2007 12:54:26(UTC)
Mi smo uzeli u Ikei krevetac koji je od punog drveta, ima dimenzije 60x120 i podize se i spusta dno krevetca.Takodje kada dete malo odraste, jedna stranica sa resetkama se skida i onda izgleda kao deciji krevet.
Cena mu je bila oko 100 eura i onda smo jos naknadno uzeli dusek koji ima antialergijska svojstva, predvidjen cvrstinom za bebinu kicmu i sav je u rupicama koje imaju funkciju da dete moze da dise kroz njega ako se nezgodno okrene u toku spavanja.On je kostao oko 130 eura.
Inace cene stvrai za bebe i decu su katastrofalne!

: ma-ta - 9. jul 2007 2:29:25(UTC)
I mi imamo PRENOSIVI KREVETAC koji koristimo za spavanje kada negde idemo, a kod kuce ga koristimo da se Mata u njemu igra. Za spavanje kod kuce koristimo klasican krevetac. Tih prenosivih kod nas ima raznih modela i proizvodjaca, a kostaju 50-200e.

: Sanjica__ - 4. jul 2007 0:49:12(UTC)
Evo ja postavljam slike Lazarovog kreveta za putovanje, nama sluzi samo za putovanja.

ovako izgleda kada se sklopi
Free Image Hosting at <a target=www.ImageShack.us" />

ovo je dusek

: MissGak - 3. jul 2007 1:13:20(UTC)
MamaGoco bravo za Janu!Mi bi iz toga do sada vec 100 puta izleteli da ga koristimo u te svrhe,cekam samo dan kada ce i iz klasicnog krevetica cije smo dno maximalno spustili da izadje... neznam :)

: May05 - 2. jul 2007 5:01:30(UTC)
I mi imamo taj krevetac na sklapanje ali sam ga odnijela u bosnu kad smo na odmoru da Ena ima gdje da spava i obavezno ga nosimo sa sobom kad idemo na more(ovdje se zove reise bet),bas sam i ja neki dan mm predlagala da kupimo i ovdje jedan,Ena je vec velika pa navece kad spava lupi se od sipke krevetica,pa mi je zao.

: nacafaca - 1. jul 2007 23:42:56(UTC)
Devojke hvala na odgovorima :)

: MamaGoca - 1. jul 2007 22:26:31(UTC)
Ja se slazem da svaka mama treba da sacuva ledja,moja Jana do sad nije pala iz kreveta ni jednom a ima kao sto rekoh 11 meseci i razvija se normalno,mi necemo da stavljamo taj dusek sto je sad na slici vec narucicemo drugi debeliji dusek .U svakom slucaju jos jednom ja sam zadovolna. caos

: MissGak - 1. jul 2007 21:00:30(UTC)
To na slikama jeste krevetac za putovanje,a kasnije sluzi kao ogradica.Problem sa ovim kreveticem je taj sto je samo za decu do 5 meseci!Plitak je sto kasnije kada bebe nauce da ustaju(a 5 meseci je za taj korak donja granica)pretstavlja opasnost!Jedina varijanta za kasnije jeste da se deo koji se koristi kao dusek stavi na samo dno ogradice...sto i nije tako pametna ideja,bar ja mislim da ipak svaka mama treba da sacuva ledja...

: katarina - 1. jul 2007 19:15:09(UTC)
taj sa mrezicom na svim slikama ovde je krevetac za putovanja...on je jeftinija varijanta i ovde u nemackoj kosta oko 50e pa navise dok su drveni krevetici uhuhu...
kod ovog sa mrezicom je tanak dusek i jeste tvrd bebi i treba da bude tvrd tako da nevidim razliku sem oko duseka...ja sam imala oba..i prezadovoljna sam bila sto mogu krevetic uvek sa sobom da ponesem..to je super stvar!

: Sanjica__ - 1. jul 2007 17:28:42(UTC)
Citat:
Hanan - 1/7/2007 11:54

Ja imam taj sa mrežicom, i koristimo ga kao stalni krevetac...sta znam, dusek je tanak ne tako mekan, i on je onako u visokom polozaju, dok je beba mala. Posebno sam kupila dusek kad malo odraste i on se stavi normalno nisko kao i kod drvenih krevetaca. U svakom slučaju dimenzije su klasicne tako da moze posebno da se kupi dušek koji mislite da je najbolji i da ga stavite :)
Pokusacu da stavim slikicu naseg da vidite, a do tada mislim da ima slikica u "nove bebe" :)

Hanan je u pravu, dimenzije tog kreveca su klasicne tako da mozete kupiti samo tvrdji dusek ako je ovaj suvise mekan.

: Hanan - 1. jul 2007 15:31:07(UTC)
E, da Goco to si upravu sa ne moze da se stavlja ogradica.Kod mene je uvaj dusek na platnu pa mi dođe kao ogradica, a lahko se može skinuti i oprati...i to za ljuljanje se slazem, dobro dođe :) Nas ima i dva točkica pa se lahko premjesta tj. prevuce. evo naseg:

: MamaGoca - 1. jul 2007 14:41:07(UTC)
[img=http://img412.imageshack.us/img412/3650/novotokrevetcerd0.th.jpg]
Evo ovo je nas krevetac sa mrezicom(ako ste na takav mislili -chipolino)mi ga koristimo za stalno,dusek nije tako mek i ima mogucnost da se ljulja(nisa) sto je meni mnogo pomoglo jer Jana voli to,na slici Jana je vrlo mala i dusek stoi podignut sad ona ima 11 meseci i evo ovih dana trazimo novi i debljii dusek kako bi ga postavili dole radi bezbednost.Evo kao mana mogla bi reci da ovaj nas krevetac nema mogucnost za stavljanje ogradica koja se veze pa mi smo kupili pa jedvasmo ih nekako stavili.Pozzz ;]

: Hanan - 1. jul 2007 13:54:42(UTC)
Ja imam taj sa mrežicom, i koristimo ga kao stalni krevetac...sta znam, dusek je tanak ne tako mekan, i on je onako u visokom polozaju, dok je beba mala. Posebno sam kupila dusek kad malo odraste i on se stavi normalno nisko kao i kod drvenih krevetaca. U svakom slučaju dimenzije su klasicne tako da moze posebno da se kupi dušek koji mislite da je najbolji i da ga stavite :)
Pokusacu da stavim slikicu naseg da vidite, a do tada mislim da ima slikica u "nove bebe" :)

: Sanjica__ - 1. jul 2007 12:15:36(UTC)
Ja ne bih savetovala da se taj krevetac sa mrezicom koristi stalno, jer je dusek dosta meksi od onog drugog i nije dobro za bebinu kicmu. Ja cu postaviti slike pa ce te videti kakav je.

: nacafaca - 1. jul 2007 1:11:25(UTC)
Da to se i ja pitam :) Ali priznajem da nisam znala da je taj sa mrezicom za putovanja :)

: Mary - 1. jul 2007 1:05:49(UTC)
e pa da i mene zanima isto to oko krevetica. dali moze onaj sa mrezicom da posluzi i kao stalni krevetic a ne samo za putovanja...? neznam

: nacafaca - 1. jul 2007 0:47:31(UTC)
Pa dobro dusek je najbitniji slazem se ali meni je nekako prakticniji ovaj krevet sa mrezicom :) ne znam moracemo jos da pogledamo:)

: gorana - 1. jul 2007 0:08:11(UTC)
Kako se spakuje dusek iz tog krevetca?
Ja imam drveni krevetac onaj klasican!!!
Po mom misljenju najbitnije u svemu je dusek!Da bude dobar,tvrd,da je bebi udobno!!!

: nacafaca - 30. jun 2007 23:17:55(UTC)
A jel moze da se koristi ono kao stalni krevetac da recimo samo njega koristimo?

: Sanjica__ - 30. jun 2007 22:22:09(UTC)
Nacafaca, onaj sa mrezicom(ako mislimo na isti krevetac) ja mislim da da, sluzi kao krevet za putovanje tj. spakuje se i napravi se kao kofer i lak je za transport. Dobar je za odmor! Ja sam ga uzela i nije los i ne zauzima mnogo mesta u autu.

: nacafaca - 29. jun 2007 19:30:49(UTC)
Koja je razlika ako ona uopste postoji izmedju klasicnog drvenog krevetica i onog drugog e sada ne znam kako se zove icon_surprised ops: ali onaj sa mrezicom sto kasnije moze da bude kao dubak ili ona ogradica? Valjda ste me razumele :) Al sam se nalupetala