Obaveštenja

Icon
Error

: Inda24 - 21. oktobar 2010 23:33:16(UTC)
ja sam se mučila dva mjeseva i po part sati sjedila na wc-šolji i plakala..al onda sam otkrila jabuke, kruške i vodu..4 jabuke dnevno, 2-3 kruške, i 1 litar vode i sad sam mirna.sretno :-*

: Ladybug - 17. februar 2010 14:18:29(UTC)
pa sta onda pisu to ako nije tacno?

a vece kolicine ne znaci kg dnevno,nego sta znam...dva tri,valjda icon_lol
ionako ne moze mnogo da se jede kad sprzi sluzokozu usta...vec posle drugog,treceg je frka

: Evi - 17. februar 2010 13:04:45(UTC)
Ladybug, jedan kivi dnevno nije problem, stvarno jeste odličan za probavu i pun je vitamničića, ali u većim količinama se nikako ne preporučuje u trudnoći zbog mogućih kasnijih alergijskih reakcija bebe.

: Ladybug - 17. februar 2010 12:47:05(UTC)
Devojke,ako imate problema sa zatvorom i tvrdom stolicom,jedine svaki dan bar jedan kivi :)
Em je mnogo zdrav i trudnicama se preporucuje u vecim kolicinama,em pomaze stomaku icon_lol
a sadrzi,pored svega ostalog jako znacajnog, i folnu kiselinu :)

: upgrade011 - 4. februar 2010 18:40:41(UTC)

Citat:
mima80 - 29/1/2010 16:12 Ja sam od pocetka trudnoce vezbala, prva tri meseca sam regularno isla na casove joge na koje inace idem, a posle tpga uz neki CD koji sam kupila na trafici - Vezbe za laksu ili lepsu trudnocu, tako nekako se zove. E sad ja sam se bas dosta kretala do samog kraja i trudila se da ujutru jedem dosta voca, pijem 2l vode i sl. Sigurno je sve to doprinelo boljoj probavi, verovatno bi bilo mnogo gore da nista od toga nisam radila

Nisam nasla takav CD u obliznjim trafikama ali moram jos da pogledam i po gradu. 

Skinula sam zato neke vezbe i da znate da deluje !!! Malo igranja salse, malo yoge i istezanja - problem resen ;)

Ove vezbice (Leisa Hart's FitMama - Prenatal Workout) nisu lose mada su malo dosadne jer se kombinacije cesto ponavljaju pa ako neko hoce da proba... link sam nasla ovde  - http://www.coolinarika.c...pic.php?id=1934&p=6 u postu broj 131.

: alexandra_d21 - 3. februar 2010 9:54:18(UTC)
Mimaaa bas si me obradovala kad sam te videla:))
Ajde sta cekaj ajmo opet zajedno da prodzemo najlepsi period :))
Hvala na savetu ovo je meni cudno zasto meni nikad u zivotu se nije desilo da imam vakvi problema.I sa prvom trudnocu nisam imala ni slicno na ovo ali zato sad pre nego sta sam saznala da sam u drugo stanje je poceo zatvror i bas sam se zacudila sta se meni desava :(
Sad trudim se da pronadzem lek zasto ako ne bi pronasla ja bi se ugoila duplo nego sa prvom:(((

: Ladybug - 30. januar 2010 15:06:01(UTC)
icon_lol
Ok,hvala na savetu :)

: ketrinbg - 30. januar 2010 13:29:54(UTC)
Ladybuq i ja sam u pocetku imala gasove,probaj da jedes vise puta po manje manje zacinjenu hranu i nikako rostilj.Sad sam u sedmom i nemam toliko gasova ali vodim racuna.I ja pogresim ziva dusa icon_lol

: Ladybug - 30. januar 2010 12:04:34(UTC)
ja vise nemam toliko problema sa zatvorom(ako ne svaki,onda ide svaki drugi dan,tako da nije strasno toliko)
ali imam strasan problem sa gasovima...
nakupe se i nece da izadju pa me strasno boli kada se krecu po stomaku a nikako da dodju...do izlaza
a hvala bogu gasove dobijam skoro i od samog vazduha,misim......
strasno

: Sena_bgd - 29. januar 2010 20:53:19(UTC)
devojke ima laxomucil prirodni aparat koji sme da se koristi ja pitala i gastroenterologa i moju dr.ja ga pijem jednom dnevno i dosta vode...pa pomaze mada kad ga preskocim onda se mucim ali ne smem da se napinjem zbog hemeroida...

: mima80 - 29. januar 2010 17:12:25(UTC)
Ja sam od pocetka trudnoce vezbala, prva tri meseca sam regularno isla na casove joge na koje inace idem, a posle tpga uz neki CD koji sam kupila na trafici - Vezbe za laksu ili lepsu trudnocu, tako nekako se zove. E sad ja sam se bas dosta kretala do samog kraja i trudila se da ujutru jedem dosta voca, pijem 2l vode i sl. Sigurno je sve to doprinelo boljoj probavi, verovatno bi bilo mnogo gore da nista od toga nisam radila

: upgrade011 - 29. januar 2010 16:49:53(UTC)
Jao i ja sam pocela da se mucim sa zatvorom ... :(
Mislila sam da je to od mnogo hrane za Novu Godinu ali neeeee ... icon_lol
Sto je najgore, posle svakog zatvora od par dana meni kilaza skoci! sto je i normalno.

Za sada jedna jabuka dnevno (za uzinu, izmedju obroka) izgleda da pomaze ali ja ipak mislim da je moj problem u suvise malo kretanja (sad sam na bolovanju).

Da li je neka od vas radila neke vezbe (za trudnice) i da li je pomoglo?

: mima80 - 29. januar 2010 15:22:37(UTC)
Alexandra, pa ti si opet trudnica bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo Cestitam!!!!
I ja sam imala problem u trudnoci, ovako sam navikla da svakog dana idem bar jednom u wc, a tada sam umela da preskocim i po dan-dva sto je meni bilo prosto neverovatno. Probaj ujutru na prazan stomak da popijes casu vode, to je jako dobro zato sto pokrece sistem za varenje i cisti ga, onda pojedi neku vocku isto na prazan stomak, to nikako ne moze da odmogne. Jedi sto vise tih zitarica tipa muslija sa mlekom ili jogurtom, cula sam i da je jako dobro preko noci ostaviti laneno seme u vodi a onda ujutru to isto piti na prazan stomak

: alexandra_d21 - 29. januar 2010 15:16:10(UTC)
Ovo mi je postalo veliki problem.
Sa prvom trudnoci sam nemala ama bas nikakvi problem nikad nisam znala sta je to ali zato sad sa ovom jos nisam znala da sam trudna poceo je zatvor :( ovo je bilo stvarno groznoooooo
Neznam sta mi pomaze ali primetila sam da ponekad kad pojedem cokolino ima efekat ali ne svaki put:(
Ako ne mi se regulise neznam sta cu da radim ubicu seeeeeeeeeeee

: ketrinbg - 27. januar 2010 14:35:43(UTC)
Bila sam na kontroli i on me ostavi u bolnici icon_eek Zaboravila sam da ga pitam za lek.Malo se regulisalo sa sljivama a ako mi se bude ponovilo pitacu ga.Idem na kontrolu 5.2.

: She Ra - 20. januar 2010 2:55:31(UTC)
Imala sam problem sa tim i probala sam sve i svasta (osim lekova), ali nista nije pomoglo.. Krajem 5. meseca mi se sve regulisalo samo od sebe, tako da mislim da to samo i dodje i prodje..

: Evi - 16. januar 2010 22:11:03(UTC)
Nema problema, draga, i meni je dr to dala kao svajet, jer se ti problemi češće dešavaju trudnicama koje moraju mirovati.
Provjeri sa svojim dr, pa mi javi, baš me zanima šta će ti reći. Znači proizvođač oba lijeka je isti kao tothema.

I ja se bojim napinjanja zbog kontrakcija, ali za sad se snalazim sa čokolinom, voćem, povrćem, supicama, dosta vode...

: ketrinbg - 16. januar 2010 21:55:38(UTC)
Evi moj doca je meni dao 2-3x1 kasike portalak,pa posto mi ne pomaze 2x1 laxomucil,medjutim ova zadnja dva dana me je malo boleo stomak i pritisak na debelo crevo.Rekao mi je da ne smem da imam tvrdu stolicu da ne bih dobila kontrakcije.Pijem dosta vode i jedem voca i povrca ali lezim 23h. I pre trudnoce sam imala problema sa tim ali sam resila sa setnjom i muslijem.Pitacu ga za taj lek u ponedeljak posto idem na kontrolu i pocecu mleko i cokolino ili musli i uvescu suve sljive
Hvala na pomoci :-* :-* :-*

: tetkabrana - 16. januar 2010 21:34:50(UTC)
mislim da je ubedljivo najbolja stvar za zatvor...suve sljive...ceo zivot imam problem sa tim i hemoroidima, a u trudnoci narocito...od kako jedem svaki dan po 3-4 sljive imam svaki dan stolicu...pokusajte sa tim....meni ekstra pomaze....

: Evi - 16. januar 2010 21:17:52(UTC)
E, Ketrin, imam zapisano sve, rekla mi dr je da u slučaju zatvora koristim Transilane (1-2x1), a ako dobijem hemoroide da ga kombinujem sa Phlebodia tabletama, koje su oralna terapija hemoroida (3x1 pet dana). Ta dr nije za druge terapije hemoroida u trudnoći.

: ketrinbg - 16. januar 2010 20:02:42(UTC)
Evi probacu taj laksantiv jer imam i hemoroide.Doca mi je dao svaki dan da stavljam factu cepice,ali opet se mucim.Ja lezim od 9 nedelje.Jedno vreme mi je pomagao kivi na prazan zeludac ali mi on izaziva grceve.Probacu i slatko mleko na prazan zeludac ili sa muslijem jer ja ga ujutro jedem sa jogurtom :?

: Ladybug - 16. januar 2010 16:49:44(UTC)
E ja sam uspela da resim problem
musli za dorucak(sa mlekom,toplim naravno) i laxomucil sam uzela
isto ima tu azijsku bokvicu

Ketrin,mogu samo da zamislim kako ti je :(

Probaj sa ovom bokvicom...mozda pomogne

treba da se piju 3 kesice dnevno

: Evi - 16. januar 2010 15:35:21(UTC)
Meni je dr preporučila biljni laksativ koji se zove Transilane, a proizvodi ga Innotech (isti proizvođač koji proizvodi Tothemu).
Sigurna je upotreba u trudnoći, čak se i preporučuje, a u sastavu ima azijsku bokvicu. Valjda ne izaziva grčeve i nadimanje, a dobar je i za one koji imaju hemoroide.

Ja sam ga kupila za zvaki slučaj, to su kao kesice koje se razmute u vodi, ali za sada kuc kuc nisam imala potrebe, jer mi još uvijek pomaže čokolino sa toplim mlijekom svako jutro :)

: ketrinbg - 16. januar 2010 15:23:38(UTC)
Ladybug i ja imam problema sa stolicom.Pijem lactomucil imam svaki dan ali imam osecaj da se nisam olaksala skroz.Jedem i musli sa semenkama i voce svaki dan i nista.Ja moram da lezim tj fizicki neaktivna tako da je sigurno zbog toga.Pre toga sam pila portalak i nista.On mi je gori nego portalak

: Ladybug - 14. januar 2010 14:38:05(UTC)
Ja imam problem...danas je peti dan :(
Idem po laxomucil sad.....drugo nista nije pomoglo...ne mogu da izdrzim vise,imam utisak da ce mi se stomak rascvetati...
Na kraju sam desete nedelje a stomak mi je ko da sam u petom mesecu....
Strasno

: duckiduca - 11. oktobar 2009 17:25:46(UTC)
a meni je mnogo smesno sta meni pomogne casa neke jeftine kole :) odmah posle odem u wc.

: ema31 - 10. oktobar 2009 10:43:19(UTC)
Elizabeta 1982-Portalak je dobra stvar,budi strpljiva,ali nemoj ni da preterujes sa raznim stvarima za stolicu.Puno tecnosti i kuvaj suve sljive u vodi i stavi malo brusnica suvih kako bi zasladile,jer sto sladje ,to bolje da te protera.Polako samo...
Bibiz-ne mogu da verujem da mesavina sa senom,medom i sljivama izaziva podbacaj...

: janamala - 9. oktobar 2009 21:33:33(UTC)
Glisa, ima logike. I sam klistir pred porodjaj je topla voda. Meni pomazu jabuke.

: glisa - 9. oktobar 2009 19:25:00(UTC)
Meni je pomoglo da sam ujutro cim sam ustala na prazan stomak popila 3 case vode i cekala pola sata setkala po stanu i stajala i resila problem...ja to uglavnom vodom resim ali neko ne moze da popije toliko vode...ja mogu pa mi pomogne valjda pogura to sve jer voda ide direkt u debelo crevo na prazan stomak ako je popijes...eto mozda jos nekome pomogne... a taj lan i semenke npr meni samo naduvaju stomak a nista ne pomognu ...

: Evi - 26. septembar 2009 12:30:10(UTC)
Svako jutro zdjela čokolina s mlijekom! Često u njega stavim i sjemenkice lana, ali smrvljene u avanu. I sve pet :)

: T3 - 26. septembar 2009 12:08:50(UTC)
ja ponekad imam cvrstu a li ne u vidu zatvora stolicu,a ponekad redju ali ne u obliku dijareje..ala i objasnih..
idem na wc jednom ili dvaput dnevno obicno ujutru i uvece sto mislim da je dovoljno.
inace stolica mnogo zavisi od ishrane kao i to nadimanje koje spominjes pa obrati paznju malo na nju.
jedi samo ono lako svarljivo najbolje voce i povrce,pij osta tecnosti i stolica bi ti se trebala za kratko vreme regulisati.

evo i teksta koji sam pronasla ,i koji ce ti verujem pomoci.

Zatvor u trudnoći
Zatvor, odnosno kako se stručno zove, konstipacija je još jedna od neprijatnosti koja prate trudnoću. To naravno ne znači da ćete i vi imati ovaj problem, ali rizik je u svakom slučaju povećan i zavisi najviše od vas i vaše ishrane.

Najodgovorniji za ovaj problem je hormon progesteron koji slobodno cirkuliše u telu tokom trudnoće i može da uspori vaš sistem za varenje i da prouzrokuje zatvor. Uzimanje gvožđa iz vitaminskih preparata samo će pogoršati situaciju. Pojava zatvora zavisi i od fizičke aktivnosti. Aktivnije trudnice lakše izlaze na kraj sa ovim problemom. U gorem položaju su žene koje moraju da leže u trudnoći. One su sklonije zatvoru.

Zatvor možete sprečiti pravilnom ishranom, unošenjem puno terčnosti i uzimajem hrane bogate vlaknastim materijama. Što znači da treba da jedete dosta voća, povća i integralnih žitarica. Ipak pazite sa vlaknima jer neke žene od vlakanaste hrane imaju gasove. Sami morate da eksperimentišete i da utvrdite koja vam hrana najviše odgovara.

Konstipacija ili zatvor je jedna od neprijatnih promena koje prate trudnoću. Hormoni, kao i uvećana materica koja vrši pritisak na creva i usporava njihov rad, glavi su „krivci" za pojavu ovog problema

Na pojavu zatvora, kao i na pojavu drugih problema kao što su bolovi u zglobovima i nevoljno mokrenje - utiče lučenje hormona, koji "cirkulišu" po čitavom telu. Oni dovode do opuštanja mišića koji drže creva, što utiče na usporeno kretanje hrane kroz njih. Uvećana materica pritiskom na creva usporava proces varenja, što dovodi do zatvora. Uzimanje preparata gvožđa u trudnoći takođe može da dovede do pojave konstipacije.

Suočite se sa problemom

Ukoliko ste imali ovaj problem i pre trudnoće, verovatno imate i "proverene" načine za njegovo otklanjanje. Ako to nije slučaj, nemojte da se mirite sa sudbinom, preduzmite nešto. Konstipacija ili zatvor nije samo neprijatnost, već svako duže zadržavanje hrane u crevima dovodi do prelaska toksina u krvotok, što nepovoljno utiče na vaše zdravlje, a posredno i na zdravlje vaše bebe. Takođe, može da izazove pojavu hemoroida - još jedne neprijatnosti tokom trudnoće.

Promenite ishranu

Prva mera predostrožnosti ili borbe sa zatvorom je hrana bogata vlaknima, kao i povećan unos tečnosti, pre svega vode. Sledeći korak, koji će da spreči pojavu zatvora, ali i da pomogne da se oslobodite tegoba, jesu vežbe. Ako do sada niste vežbali, ili ne možete iz bilo kog razloga, ili ne želite da vežbate - čak ni zbog zatvora... i šetnja od pola sata, brzim korakom, jeste vežbanje. U svakom slučaju, daće rezultate - ako to radite svakodnevno, uz odgovarajuću ishranu.

Budite fizički aktivni

Pozitivan uticaj vežbi u trudnoći je višestruk. Pre svega, bićete u dobroj kondiciji - što nije bez značaja, jer treba izneti trudnoću do kraja, a onda i porođaj, što se upoređuje sa teškim fizičkim radom. Vežbama se stimuliše rad srca - koje je, zbog povećane količine krvi, dodatno opterećeno. Jačaju se mišići i učvršćuju zglobovi koji nose vašu i težinu bebe.

Bez obzira za koji program vežbi se odlučite... Bez obzira da li ih radite u grupi - u fitnes centru ili na pripremi trudnica za porođaj, ili sami kod kuće... obavezno radite vežbe za jačanje mišića karličnog dna, poznate i kao Kegelove vežbe. One će vam pomoći u rešavanju problema konstipacije, a za njihovo jednostavno izvođenje vam nije potrebna stručna pomoć.

: Elizabeta1982 - 26. septembar 2009 10:58:36(UTC)
Moram da vam se pozalim jer cete me sigurno razumeti. Imam strasnih problema sa opstipacijom (imala sam i ranije) iako sam tek 6 nedelja trudna. Stomak mi je veliki kao da sam u 5 mesecu. Juce sam zvala ginekologa i rekao mi je da pijem Portalak. Popila sam juce 2 kasike ovog leka i jos uvek nista. probala sam sve-i sljive, i zrnevlje iz zdrave hrane, i jela malo masniju hranu...i nista. Isla sam ja pre 2 i pre 3 dana u wc, ali malo. Naduvena sam kao zaba. Pocinjem da se plasim da ovoliko nepraznjenje ne naskodi bebi :(

: lola78 - 9. jun 2009 1:21:55(UTC)
Ja takodje imam problem, i meni u zadnje vrijeme pomaze sok od cvekle i to onaj fructalov, imate ga svuda. Takodje mi pomaze ujutru naste srca popijem iscijedjeni
sok od limuna i pomorandze, za nekih sat vremena pravac toalet. Zagarantovano!

: ivanili - 8. jun 2009 16:26:34(UTC)
Da li znate da li je jogurt Sensia dozvoljen u trudnoci.ja sam ga juce probala,i Boga mi i te kako je delovalo,a gotovo da sam zaboravila i da postoji i druga kaka od zekine icon_surprised ops:

: lalaigedza - 8. jun 2009 13:57:38(UTC)
Joj ja sa ovim stvarno imam problema.Pre trudnoce nisam nikada imala ali sada... icon_mad icon_eek
Kljukala sam se probiotickim jogurtima sa cerealijama-nista!
Videla ovde a i od koleginice dobila savet za laneno seme-pomaze ali me doktorka odvratila od toga i preporucila
MLECNI SECER U PRAHU.
Ujutru pomesate dve kasicice ovog secera sa mlekom,sokom ili kafom-ili sta vec pijete i mogu da vam kazem da POMAZE odlicno.
Naravno prvo se konsultujte sa doktorom.Ali stvar je odlicna. klanjam

U Nemackoj isto strogo zabranjuju SENU-i lisce i plodove neznam
Negde sam videla nesto u vezi brezinog lista-takodje ga ne preporucuju u trudnoci.

: Bibiz - 8. jun 2009 11:37:52(UTC)
Citat:
nacafaca - 6/7/2007 09:17

Ja koristim medikament od sene,suvih smokava,suvog grozdja i meda i pomze mi :) Imas to da kupis u prodavnicamam zdrave hrane prodaju ih kao neke kolacice :)

ja to pojela dva puta, doktror mi rekao da sena moze da izazove pobacaj................. samo jogurt, suve sljive, i tecnosti

: Dandzi - 26. maj 2008 10:46:58(UTC)
Mojoj sestri,koja ima problema sa tvrdom stolicom,je lekarka rekla da u casu vode stavi suve smokve da malo odstoji.To kasnije pojede,a tu vodu popije neznam Nemam tih problema,na svu srecu,pa ne znam da li deluje.

: krcko - 6. maj 2008 7:38:17(UTC)
ja ponekad po koji dan imam problema onda uzmem mekinje sa jogurtom i .........

ali uglavnom sam izbacila sve namernice za koje sam primetila da mi smetaju i sad mi je ok

: krusicka - 6. maj 2008 6:21:36(UTC)
Slažem se sa Zhungom što se tiče lanenog semena, jer su ga moje poznanice trudnice koristile i kažu da im je pomoglo... Inače, one su ga malo usitnile, pa potapale ujutru u jogurt! Ima da se kupi u radnjama koje prodaju zdravu hranu!

Ja, zasad, nemam problema i vrlo sam srećna zbog toga... icon_lol

: zhunga - 5. maj 2008 15:52:32(UTC)
J a nemam probleme sa zatvorom, imam pa obrnuto, stalno trcim u wc, ali to je meni normalno stanje :( ali znam da je dobro da se uzme na prazan stomak semenke od lana i susama kije prethodno vece potopite u jogurtu i tako svako jutro. i magnezijum pred spavanje. to deluje sigurno, mojih par drugarica je isprobalo icon_lol ima i jedan caj koji trudnice isto smeju da uzimaju ali sad ne mogu da se setim kako se zove pa cu da napisem samo da pitam

: anita75love - 5. maj 2008 15:30:48(UTC)
Daco, sena zaista izaziva kolike tj.jake grčeve debelog creva (to joj je mehanizam dejstva na koji ona leči zatvor i time fizički poboljšava peristaltiku i izbacivanje sadržaja iz istog) Ali te kolike tj.grčevi mogu pobuditi kontrakcije materice. Iskreno ti ne bih savetovala da uporebljavaš taj čaj bez obzira na to gde si i od koga dobila taj recept. Čudi me da u toj školici za trudnice to ne znaju! Ali to nije ni važno, možda se to ne bi desilo ali može i zašto da rizikuješ!
Imaš ovde tonu saveta koji su potpuno bezopasni i sigurni i ne treba se izlagati opasnosti!
Pozdrav!

: Daca86 - 5. maj 2008 14:54:05(UTC)
Iskreno receno nisam pitala doktora dal smem taj caj da pijem...a sad kad sam bila u skolici za trudnice izdiktirali su nam recept za to
Treba da se naprave kuglice od 50 gr lista sene, 150 gr suvih sljiva, 150 gr suvih smokava sve se samelje i oblikuje u kuglice (jese se jedna na prazan stomak ujutru) drzati u frizideru i naznaciti da niko sem vas nesme da jede (jer ce imati proliv).
sad kad sam citala beleske pise i da je dobro jesti kompot od jabuka, ili suvih sljiva

: macaraca - 5. maj 2008 11:34:43(UTC)
Ljudi recicu vam samo jedno kupite sirup PORTALAK mogu trudnice,dojilje,novorodjencad znaci svi!!!! super je!!!!!!

: eleven - 5. maj 2008 11:21:51(UTC)
Nisam procitala da je neko vec pisao, ali ja sam cula da je dobro ujutru popiti casu tople vode i pojesti kasikicu meda. Ja oduvek imam taj problem i po nedelju dana ne idem u wc, nekad i vise. To sam nasledila na mamu. A jako je dobro i izmesati mekinje sa jogurtom.

: asteraki - 5. maj 2008 10:57:01(UTC)
Daco, neko gore rece da taj caj od sene nije preporucljiv trudnicama. kazu da izaziva kontrakcije. Jesi li se posavetovala sa svojim dr pre upotrebe istog?

: Daca86 - 5. maj 2008 6:50:21(UTC)
I ja sam imala isti problem...po nedelju dana nisam mogla da idem na wc, tad sam napravila jednu solju caja od sene i popila i sve je posle bilo normalno...imam svaki dan stolicu.
caj se kupi u zdravoj hrani i uzmite sto manje moze da se kupi,u jednu solju vrele vode sipajte samo 3-4 listica i nek odstoji malo,mozda ce vas prvi dan boleti stomak ako niste dugo bili na wc. caj popijete sad i ako vam se nepopravi stolica popite ga za nedelju dana jos jednu solju....ako i posle toga se nepopravi nemojte vise piti jer cete imati proliv i ako ga redovno nebudete pili bice jos gore...tako da preporucujem max 2 solje i da vise nepijete bas par meseci

: Bomi - 5. maj 2008 6:35:04(UTC)
Pokušajte da svako jutro pojedete musli u jogurtu. Već posle 2-3 dana stolica se normalizuje. Ja čak idem i po 2 puta na dan, što ranije nije bilo. icon_rolleyes

: asteraki - 4. maj 2008 21:35:45(UTC)
Ja sam do sada imala samo par puta problem sa probavom.
Rekli su mi da je dobro da se jedu suve kajsije ili da pojedes ujutro na prazan zeludac kivi. Pomoglo mi je i jedno i drugo. Od tada uvek u kuci imam suvih kajsija, jer nikada se ne zna kada ce zatrebati, haha.

: dmneca - 21. april 2008 19:45:34(UTC)

Na pocetku trudnoce sam imala problema sa neredovnom i poprilicno suvom stolicom,jer sam povracala neprestano. Nista se od hrane ni tecnosti nije zadrzavalo. Ali cim sam prestala povracati,stolica se unormalila,negde do 8. meseca. E onda je pocela da me zeza,da je molim da dodje. Probala sam i voce,kompote,ma sve zivo ali 2-3 kivija na dan su resavali problem samo tako!!!!!!!!!!!!!!!!icon_lol icon_lol

Probajte, mozda i vama bude od koristi a dobro znamo da on ima vise vitamina C od limuna. Pijte vise jogurta od mleka jer mleko sadrzi kazein koji stvrdnjava stolicu. I da ,mojoj zaovi je pomagao O CAKE keks. Njoj je dr prvo dao Portalak a ona je posle otkrila da joj pomenuti keks pomaze. Meni nije narocito lep zato i nisam uspela sa njim. 

: masha_kv - 16. april 2008 9:33:18(UTC)
Imala sam i ja problema pre 10 dana sa tim, muke su to bile...Sve od hrane sam probala, i voce i vodu, i kompote...i nista!!! i ginekolog mi da da pijem sirup Portalak. Posle prve kasike sam imala stolicu i od tada je imam redovno. A sirup sam pila samo 2 dana- 2 puta dnevno. Dr kaze da ne prolazi kroz posteljicu, vec samo kroz creva, tako da nije stetan za bebu. Kosta oko 500 din, ali je odlican!
Probajte, pa javite da li sam vam bar malo pomogla!!!

: jelenica_pelenica - 16. april 2008 6:59:00(UTC)
Resenje: Napravite kompot od suvih sljiva i pij te to jjedno 4-5 puta na dan, poterace vas odmah! Ja juce popila 2 solje i eto uvece 2 puta i jutros 2 puta sa bila na "godisnjem". Inace nisam imala zatvor ali mi je bila tvrda stolica iovih dana, sada je sve ok. Ja strpam sve od voca sta nadjem-sljive, jabike i visnje-sve vam je dobro za zatvor! I naravno jedite slabiju hranu! Dobre su i kruske, ali su one mnoooogo skupe sada

: anita75love - 15. april 2008 17:53:21(UTC)
I što više vode.....jedno 2 litra dnevno.
Ako ste dehidrirani ništa vam neće pomoći na duge staze. Morate imati dovoljno vode da stolica ne bi bila previše suva, ako vode nema dovoljno onda se voda "troši" na sve druge organe koji su mnogo važniji od debelog creva i stolica bude tvrda.

: malina-80 - 15. april 2008 13:41:51(UTC)
Ja sam 2-3 puta u zivotu imala problem sa zatvorom i negde u nekom casopisu sam pronasla odlican recept!
Lisce od breze(to je ono visoko drvo sa belim stablom)preliti sa 2 dcl vruce vode i kad odstoji 5 min popiti bas kao caj a uz to sazvakati sacicu lanenog semena.Od tada uvek imam kod kuce laneno seme,100% pomaze!!!

: duckiduca - 15. april 2008 13:32:52(UTC)
i ja sam imala problem sa zatvorom i mama mi je pravila kompot od suvih sljiva i ne da pomazu...to je odlican recept ako neko ne zeli lekicce a i iskreno ja bih se plasila da ih pijem..

: smizla - 15. april 2008 13:25:35(UTC)
imate preparat na biljnoj bazi i jako je dobar,kupuje se u apoteci zove se Herbolax,ne izaziva grceve.Ja sam se preporodila od kad ga uzimam,pitala sam drugaricu koja je apotekarka da mi ga protumaci i analizira, rekla je da je ok.Kosta oko 250 din a ima 100 tabletica.
Probajte, meni je pomoglo a imala sam bas velike probleme sa zatvorom.

: Brankica021 - 13. decembar 2007 14:23:45(UTC)
Jedite kompote...pomazu sa zatvorom ;)

: Butterfly - 13. decembar 2007 13:36:29(UTC)

Citat:
secer - 11/12/2007 19:49 mene muci zatvor bas sad krajem trudnoce...evo upravo pijem tursku kafu ne bi li mi pomogla....videcemo....pijem i sirup duphalac za trudnice, ali sad izgleda u devetom nista ne pomaze...uzas...ali zato besika radi kao luda

Seceru, isti problem i mene muci. Cijelu trudnocu nisam imala problema sa zatvorom i evo kako udjoh u 9. mjesec- zablokira sve! To valjda tako treba. Jos malo cemo se strpiti, pa ce i to proci neznam neznam neznam

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: Vanja. - 13. decembar 2007 10:13:04(UTC)
Devana probaj da ujutro na prazan stomak popiješ čašu vruće vode sa 2 kašike meda rastoplene u njoj meni je to pomoglo, i jedi više voća suve šljive i smokve takođe su dobre ali obavezno med sa vodom na tašte sigurno će ti pomoći.

: maricanis - 13. decembar 2007 10:09:16(UTC)
Ako ne upali probajte Lactulose MIP sirup. meni je on bas pomogao i to par sati posle uzimanja prve doze. pila sam ga samo 2 dana, a posle nije bilo potrebe.

Ono sto mene uvek tera na veliku stolicu je kuvani kukuruz. Mozete i to da probate!

Pozdrav!

: secer - 13. decembar 2007 8:46:33(UTC)
rozga, prvi put cujem to sa koka kolom....bas cu danas da probam,,,,,kao seru da ne valja piti coca colu za vreme trudnoce ali ja sam je par puta pila....i cisto sumljam da nesto moze da skodi.....zapravo ako ti nesto prija onda ne skodi, to je moja teorija, naravno ne razunam droge u ovu teoriju:)
ali bas cu danas da pokusam sa c-c jer nisam ves sigurno nedelju dana normalno isla u toilet

: Ceca25 - 13. decembar 2007 7:04:45(UTC)
slatkice, i ja sam u devetom mesecu isla dosta cesto na veliku nuzdu. To je bio moj divan period zivota jer ja inace imam problema sa probavom. Samo se opusti...

[URL=http://img140.imageshack.us/my.php?image=24112007455jl2.jpg][/URL

: devana - 12. decembar 2007 13:43:29(UTC)
Vidiš, to ulje nisam probala... Hvala, što ti kažeš - nešto mora... icon_rolleyes

: rozga - 12. decembar 2007 13:17:30(UTC)
Devana probaj sa koka kolom. Meni je pomagala i pre trudnoce. Ako neces tako onda probaj sa parafinskim uljem. Pa nesto mora da upali:)

: Mary - 12. decembar 2007 13:16:59(UTC)
pridruzivam se klubu piskilice... toliko cesto sedim na doticnoj da ponekad od dosade brojim plocice na zidu icon_eek jesam li to poludela icon_lol icon_lol

: devana - 12. decembar 2007 13:14:12(UTC)
Stolicu nemam po 5-6 dana, ništa živo mi ne pomaže. Onda kao imam 2-3 dana i tako u krug, ali takve probleme sam imala i pre trudnoće pa se ne iznenađujem. Zato hemoroide imam skoro uvek... :(

: rozga - 12. decembar 2007 11:01:20(UTC)
Meni zene pomogla koka kola:) Znam da ne valja ali popijem samo jednu casu ujutru na prazan stomak i te kako deluje:)

: unicorn - 12. decembar 2007 10:40:20(UTC)
Ja trenutno imam problema sa zatvorom, a mokrim svako 15-20 minuta. Neki dan sam popila kafu kako bih pokušala to malo regulisati, ali sam kao rezultat dobila samo povraćanje icon_cry
Inače ne pijem kafu otkako sam trudna, nešto mi ne godi. Zadnjih dan-dva pokušavam sa raznoraznim jogurtima, ali ipak ne pomaže... Biće valjda bolje...

: milenica - 12. decembar 2007 10:16:56(UTC)
Ja sam imala odlicnu probavu tokom cele trudnoce i naravno sada u 9. mesecu je vrrlo cesta eto..ne mokrim tako cesto ali kada osetim potrebu ume bas jako da me stisne besika.. icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: secer - 11. decembar 2007 16:49:15(UTC)
mene muci zatvor bas sad krajem trudnoce...evo upravo pijem tursku kafu ne bi li mi pomogla....videcemo....pijem i sirup duphalac za trudnice, ali sad izgleda u devetom nista ne pomaze...uzas...ali zato besika radi kao luda

: rozga - 11. decembar 2007 16:06:21(UTC)
Mene trenutno muci zatvor mada je to delimicno zbog partusistena. Moram sutra da probam sa koka kolom...Inace trckaram u wc i danju i nocu jedno 30 puta zbog besike.Ludnica icon_eek

: slatkica - 11. decembar 2007 14:36:16(UTC)
i ja bas kad zaspim ja moram u wc cini mi se da mogu spavat u wc:)

: kubivdr - 11. decembar 2007 4:20:31(UTC)
Ja u 39 i imam redovno. Cak i cesce nego sto bi zalela. mada bolje i to nego zatvor.
A za mokrenje katastrofa. Preko dana mozda i ne toliko cesto ali nocu.... Samo sinoc za 5 sati sna 4 puta sam ustajala iz kreveta.

: rozga - 10. decembar 2007 18:59:15(UTC)
Bozzice kazu da lako mozes da prepoznas lazne kontrakcije ako promenis polozaj, tj. ako ti se dese dok sedis, da ustanes ili legnes i one ce prestati i obrnuto. Javljaj se! caos

: bozica - 10. decembar 2007 17:16:18(UTC)
Hvala ti rozga puno bas sad trazim teme jer citav dan mi se s vremena na vrijeme grci stomak i opusta ali samo dok sjedim?!

: Vanja. - 10. decembar 2007 16:39:15(UTC)
i ja sam u 37 nedelji i češće imam stolicu a o maloj da ne pričam mogu stalno.

: slatkica - 10. decembar 2007 13:46:36(UTC)
ja sam u 37 nedelji sada

: maricanis - 10. decembar 2007 12:30:07(UTC)
I ja sam tokom trudnoce nekad imala redovnu stolicu, a nekad zatvor.
Zadnjih nedelju dana mi se bas ucestilo, pa idem i po 2-3 puta dnevno. Sto kaze bozica, pripremamo se polako. Sada mi se beba spustila glavicom i na besiku pa cesce i piskim.

inace sam u 38. nedelji.

Pozdrav,
Marija

: rozga - 10. decembar 2007 12:19:15(UTC)
Bozice drzimo ti palceve:) zvezda

: bozica - 10. decembar 2007 12:01:10(UTC)
Daas sam usla u 40 nedelju inace od kako sam usla u 9-ti mjesec cesce obavljam veliku nuzdu ,o maloj je suviso pricati jer to radim svakih pola sata cini mi se.Nekad imam utisak ahaaaa mora da se oranizam sprema i cisti pred porodjaj i nista jos uvijek...Nestrpljiva sam!Jedva cekam da ugledam bebu!Ljubim vas!

: rozga - 10. decembar 2007 11:29:31(UTC)
Ja imam problem sa besikom a sa velikom nuzdom...kako kad. Nekad imam zatvor nekoliko dana pa onda nemam probleme neko vreme...U toku trudnoce sam pil i parafinsko ulje. Sta da ti kazem...mozda to tvoje i nije problem:) Veci je problem zatvor...

: slatkica - 10. decembar 2007 10:56:16(UTC)
ispricavam se ako sam temu stavila na krvo mjesto icon_surprised ops: .
ovako:uz taru stvar da piskim "100 puta u minuti" sada kako sam usla u 9 mj imam losu probavu-stalno imam potrebu za velikom nuždom.da li se i vama to desavalo?ispricavam se ako sam se krivo izrazila i ostalo icon_surprised ops:

: Angel - 5. novembar 2007 10:33:37(UTC)
Hahahahahahaa icon_lol :> icon_lol
Moja ne govori, moja vec uzvraca udarac i moli se da izlegnem jaje vec jednom ruganje ruganje ruganje

: Mary - 5. novembar 2007 10:19:00(UTC)
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

zamisli da nam wc solja progovori kao ovaicon_eek icon_eek

: Angel - 5. novembar 2007 10:07:48(UTC)
O Mary dusoooo :-* icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: :-* zagrljaj Meni je lepo kad vas nasmejem i oraspolozim makar i slucajno, posto vidim da su neke moje drugarice trudnice oko mene nervozne i tesko podnose za razliku od mene koja se po ceo dan vrzmam i smejem i igram i skacem i kad je tesko (sem kad me bole kukovi, krsta, noge, glava, ledja ili me muci mucnina) :). Kako je poznato da drugarice nista ne slusaju savete i nece da im se pomogne, nasla sam mesto gde mogu da pomognem malkice makar i meni je divnoooo!

A sto se zatvora tice poenta je samo zbrljati prirodne stvari tipa voca povrca i jogurta ili mleka koji ne idu zajedno nikako i eto "nuklearne bombe" :>
Ne znam kad taj zatvor pocinje da muci, ako vam se pridruzim znacete, al trenutno mi ni grlica da prostite nije ravna :> :> :> neznam

: mišur - 5. novembar 2007 7:27:13(UTC)
Ja sam imala problema sa zatvorom i prije trudnoće. Imam problem tzv. tromih crijeva.
U prvom tromjesečju imala sam opstipacije čak i do 5 dana, i probala sam sa kompotom od suvih šljiva, pila puno tečnosti, šetala, ali ništa nije pomagalo. Onda mi je doktorica rekla da kupim mekinje i svako jutro za doručak da pojedem 1 kašiku mekinja sa zgnječenom bananom i vočnim ili običnim jogurtom. To mi je dosta pomoglo, i vremenom mi se regulisao problem sa zatvorom.

: Fifika - 5. novembar 2007 5:39:41(UTC)
Mogu vam reci da ja dugo godina vodim rat sa zatvorom . Medjutim,u trudnoci mi se stolica malo regulisala(tj.nije bilo opstipacija duzih od 3 dana). Zvuci nelogicno,ali tako je.
E sta to meni pomaze? Kad vec dodje do toga najbolje pomaze opustanje. U takvom stanju zena je napeta i nervozna zbog velike kolicine toksina koje drzi u sebi. Znaci,nadjite nesto sto bi vas relaksiralo i opustilo(muzika , casopis...)
A da ne bi doslo do toga: puno vode,setnje, voca,povrca. Meni recimo dosta pomaze i kad za dorucak pojedem mesavinu pahuljica u casi jogurta(acidofilnog). A moja dr mi je preporucila da kad mi jedan dan izostane stolica da uvece potopim saku suvih sljiva u casi vode i tako da odstoje do ujutro i na prazan zeludac da popijem tu vodu i pojedem sljive. I to je isprobano i deluje,verujte!
Srecno!!! :) :) :)

: Mary - 4. novembar 2007 19:58:59(UTC)
joj angel svaka ti cast. ti zaista uvek imas dobre odgovore. pocesto me nasmijes svojim nestaslucima.
bravo bravo :-*

: rozga - 4. novembar 2007 16:48:45(UTC)
I meni su preporucivali parafinsko ulje i Lactalosa sirup. Sirup niasm pila jer mi se sa uljem sredila stolica. Mada mi se sredilo kad sam prestala da pijem partusisten jer on izaziva lenjost creva.

: Angel - 4. novembar 2007 16:45:56(UTC)
Ja hvala Bogu nemam tih problema, sta vise redovno saljem fax a iskopala sam ponesto o zatvoru na netu. Nadam se da ce pomoci malo.

"Zatvor u trudnoći je rezultat hormonskih promena do kojih dolazi, ali i manjka kretanja i nepravilne ishrane. Osnovno je da se raznovrsno hranite, da jedete mnogo namirnica bogatih vlaknima – cerealija, svežeg voća i povrća, unosite puno tečnosti i više se krećite.

Sam zatvor ne može naškoditi trudnoći, kao ni naprezanje tokom tvrđe stolice, ali može dovesti do razvitka šuljeva, koji su i inače češći u trudnoći, što može da bude dosta neprijatno. Retko se mogu razviti i kontrakcije, zbog velikog naprezanja, što treba svakako da kažete lekaru.

Nemojte na svoju ruku uzimati sredstva za regulaciju stolice, čak ni čajeve koji se za to preporučuju, jer oni mogu da dovedu do naglog izazivanja stolice, što može dovesti do kontrakcija. Takva sredstva – i to samo ona za koja se zna da ne škode trudnoći, i to u umerenim količinama, smete uzimati samo po savetu lekara."

Evo jos jednog texta:

"Zašto patim od zatvora u trudnoći?

Ukoliko vam je to ikakva uteha, zatvor je jedan od najčešćih problema u trudnoći i pogađa čak polovinu trudnica. Krivac za to je pritisak vaše rastuće materice na rektum, zatim hormoni koji usporavaju prenošenje hrane kroz vaš digestivni trakt. Pilule gvožđa koje se često daju u trudnoći takođe mogu da budu uzrok zatvora.

Šta mogu da uradim povodom toga?

Pitajte vašeg lekara da li je korisno da pređete na drugu vrstu tableta gvožđa (ukoliko ih pijete). Nikako ne uzimajte bilo koje laksativno sredstvo bez prethodne konsultacije sa lekarom. Na kraju, obratite pažnju na ishranu i količinu tečnosti koju unosite u organizam. Počnite da upražnjavate lagane vežbe.

Što se tiče ishrane uvedite u jelovnik cerealije, crni hleb, sveže voće i povrće. Pijte puno vode ili voćnih sokova – najmanje 6 do 8 čaša dnevno. Sok od suvih šljiva biće takođe veoma koristan.

Vežbajte: šetajte, plivajte, vozite kućni bicikl, radite jogu koja vam može pomoći da se osećate relaksirano. Veoma je važno da što manje vremena tokom dana provodite u sedećem položaju. Ukoliko želite da se opustite lezite, ali izbegavajte dugo sedenje (za kompjuterom ili stolom).

Da li je zatvor opasan?

To je više neprijatna nego opasna pojava. Za žene u trudnoći predstavlja problem koji je neophodno lečiti. Ponekad zatvor može dovesti do pojave hemoroida, koji mogu biti veoma neprijatni u trudnoći. Ipak i ova stanja nedugo posle trudnoće prolaze."

: maricanis - 4. novembar 2007 16:01:20(UTC)
Protekle nedelje sam bas imala problema sa stolicom, i to ne jedan, dva dana nego, bogami 5. I svasta sam i jela i pila: suve sljive i kompot od njih, i musli digest, i Laxomucil kesice i voce i vodu (pa sam stalno piskila) i jogurt, ali ono nikako da krene.

Juce sam, na preporuku lekara, kupila "Lactulosa MIP" sirup, koji je na bazi secera i nema nikakave konzervanse i druge otrove. Moze se piti u trudnoci i dojenju, ima fin ukus i stvarno pomaze. Posle jedne kasike sirupa ubrzo se stvar sredila, mada sam i danas popila jos jednu kasiku za svaki slucaj.

Ukoliko stvarno imate problema preporucujem vam ovaj sirup. Kupuje se u apotekama i kosta oko 250din.

Pozdrav,
Marija

: Brankica021 - 6. septembar 2007 19:46:11(UTC)
Ja sam pre prve trudnoce imala problema sa zatvorom,neredovno sam se hranila,pila non-stop kolu...a otkada sam ostala u drugom stanju ,tih problema vise nisam imala :D

: dragana.srb - 6. septembar 2007 16:24:03(UTC)
Ja sam imala užasan problem sa zatvorom, do skoro. Medjutim odkako mi je doktorka rekla da kupim Natural Twist homeo (dijetetski proizvod, plavo pakovanje) više nemam nikakvih problema sa stolicom. U čašu od 2 deci rastopiš jednu supenu kašiku i popiješ ujutro i uveče. Super je stvar.

: dragana.srb - 6. septembar 2007 16:22:40(UTC)
Ja sam imala užasan problem sa zatvorom, do skoro. Medjutim odkako mi je doktorka rekla da kupim Natural Twist homeo (dijetetski proizvod, plavo pakovanje) više nemam nikakvih problema sa stolicom. U čašu od 2 deci rastopiš jednu supenu kašiku i popiješ ujutro i uveče. Super je stvar.

: rozga - 6. septembar 2007 14:22:33(UTC)
Musli ili parafinsko ulje. Ono ne izaziva jake grceve kao cajevi(zato i nisu preporucljivi u trudnoci) samo ti podmaze creva. Kasika pre rucka svaki dan i bice ti bolje. Takodje, casa koka kole na prazan stomak ujutru...sigurno deluje ali nije bas zdrava da se pije stalno...
POzdrav!

: secer - 23. jul 2007 22:04:07(UTC)
ja inace imam problem uzasan sa stolicom a sad pogotovo u trudnoci....pijem gvozdje u tecnom stanju, jer od tableta najgore za stolicu...doktor mi je prepisao sirup protiv zatvora u trudnoci pre neki dan, ali trenutno nemam recept kod sebe, a i ne znam da li to postoji u srbiji..srecno trudnice sa "kakom":)

: jelena2007 - 21. jul 2007 15:10:46(UTC)
V O D A !!!! ( Hladna!) klanjam

: tijanast - 21. jul 2007 15:02:43(UTC)
Breskve....zakon....

: maleenaa - 20. jul 2007 21:23:57(UTC)
zaboravila sam da na pomenem da se neposredno pred pijenje procedi i pije se samo voda.Pozdrav

: maleenaa - 20. jul 2007 17:55:22(UTC)
Meni pomaze laneno seme potopljeno u vodi.Svako jutro pijem na prazan stomak i posle kratkog vremena idem u WC .Tako poklopljeno stoji 36 sati i onda popijem.Meni pomaze ekstra

: Mako - 20. jul 2007 14:49:13(UTC)
Лубеница за доручак. Мада и друго воће у мало већим количинама. Просто се запитам да ли је све у реду самном колико пута одем до тоалета. :?

: Jecca - 10. jul 2007 18:52:58(UTC)
Musli musli musli musli musli!!!! Sa jogurtom, mlekom, kako vise volite. Suve sljive. I problem resen. Ja ko da nisam trudnica, idem 3 puta dnevno "na duze"! Jupiiii!!!

: marija savcic - 9. jul 2007 15:11:52(UTC)
Slažem se sa Bubili74, jer sam i ja imala iste probleme dok nisam promijenila režim ishrane. Sad koristim integralni hljeb, dosta jogurta, hladno mlijeko, pahuljice, dosta voća i povrća i neograničene količine vode (ali isključivo vode jer neki sokovi takođe mogu izazvati zatvor, a većina sokova iz tetrapaka izaziva gorušicu - bar je kod mene takav slučaj).

: bubili74 - 9. jul 2007 14:46:50(UTC)
Moram da priznam da meni ti instant lekovi kad vec dodje do zatvora nisu mnogo pomagali. Zato sam se posle prvih kriza disciplinovala da za onih par namirnica koje konzumiram svakodnevno obavezno biram one bogate vlaknima: iskljucivo integralni hleb, iskljucivo acidofilni jogurt, puno svezeg voca i naravno puno vode. I pomaze ta disciplina jako.

: jelenab - 9. jul 2007 14:14:24(UTC)

Ja sam pre neki dan mislila da cu umreti jer 3 dana nista od wc-a. Medjutim ustala sam to jutro resena da se to promeni i prvo popila kasiku maslinovog ulja, pa onda pojela bananu (sto vise necu da radim jer mi odjednom izazivaju gorusicu), pa nekoliko suvih sljiva, nekoliko svezih sljiva i popila kaficu. U roku od pola sata sam otisla u wc icon_rolleyes

Probajte!

: Bambina. - 8. jul 2007 6:31:24(UTC)
Sena nikako, ni u kom obliku, kao ni Bekunis caj jer izazivaju kontrakcije, tj. to je princip po kome i deluju.
Ja sam imala tih problema, prvo sam pila Laxomucil, ali mi nije pomagao, pa sam presla na Portalak sirup. Obe stvari su dozvoljenje u trudnoci. Mozda ne bi bilo lose da prvo pocnes s izmenjenim rezimom ishrane pa ako ne pomogne uzmes Laxomucil ili Portolak. Bitno je takodje da unosis dovoljno tecnosti u organizam.

: tijanast - 7. jul 2007 16:30:44(UTC)
Ja trenutno nemem tih problema ali sam na pochetku trudnoce imala i jedino shto mi je pomoglo su Laxomucil kesice za rastvaranje, mogu da se popiju po tri dnevno ali sam ja pila samo po jednu, stvarno su odlichne a ne shkode bebi uopshte.

: travica - 7. jul 2007 14:38:59(UTC)
Meni je ovo druga trudnoca, i u prvoj sam imala zestoke probleme sa stolicom, a mislim da su sada jos gori, Sada sam u 9. mesecu, desi se da ne idem u WC po tri cetiri dana, a onda provedem najmanje dva sata na solji. Kao da HM staklo. Moj ginekolog mi je dao da pijem sirup "Portalak". Uz sirup i lubenice (sa kosticama) ide malo lakse. Probaj to.

: racic - 7. jul 2007 12:12:01(UTC)
Jao tek sad sam videla, nemojte piti senu, moze da izazove kontrakcije materice tako sam cula, mislim da moze u pocetku mozda prva 3 meseva ali kasnije ne, raspitajte se dobro kod strucnjaka pa onda. Nemojte mi zameriti sto ovako skrto pisem nisam bas sigurna ali morala sam da napisem, ali kad vec sumnjam moram da podelim sa vama. Raspitacu se i ja bolje pa cu vam javiti.

: nacafaca - 7. jul 2007 11:59:05(UTC)
Da za senu sam cula ali ja sve mislim da se tu misli na onaj caj koji se kuva a ne ovako kao sto ja radim sve sameljem i to je to evo ja sam 24 nedelja i koristila sam 3 puta i nije mi bilo nista :) a probala sam i to sa suvim sljivama ali nije delovalo :)

: Fifika - 7. jul 2007 10:41:50(UTC)
Naco faco cula sam da Senu I Bekunis cajeve u trudnoci nikako ne smemo da pijemo. Meni je doktorka rekla da ukoliko mi jedan dan izostane stolica da uvece potopim saku suvih sljiva u casi vode i da ujutru na prazan zeludac popijem tu vodu od sljiva. Takodje,kazala mi je da pomaze i breskva, kruska, sljiva ili neko drugo voce isto na prazan zeludac.
Ja sam ti godinama patila zbog opstipacije i znam kako to moze da boli, a sa druge strane u organizmu se stvaraju toksini od kojih moze mnogo da boli glava (iz licnog iskustva).
Jos nesto, U zdravoj hrani neka ti naprave mesavinu raznh pahuljica ,100 g od svake vrste.
Ja sam pravila sledeci mix:
100g ovsenih pahuljica
100g psenicnih pah
100g razenih pah
100g jecmenih pah
100g lanenog semena
100g mekinja
100g susama
100g sirovog suncokreta
Svako jutro sam pre dorucka sipala po 2-3 supene kasike ove mesavine u solju jogurta. Ostavi se da malo odstoji dok nabubri.
Prijatno!
i Srecno!

: nacafaca - 6. jul 2007 11:17:16(UTC)
Ja koristim medikament od sene,suvih smokava,suvog grozdja i meda i pomze mi :) Imas to da kupis u prodavnicamam zdrave hrane prodaju ih kao neke kolacice :)

: May05 - 6. jul 2007 3:54:22(UTC)
Ja sam u trudnoci pila sumeci magnezijum,kalcijum i zeljezo cijelu trudnocu i posle dok sam dojila,i uopste nisam imala problema sa zatvorom,ena kad ima zatvor ili neko od nas uzimamo sok od jabuke ili probaj bananu da izgnjecis i dodaj malo mlijeka.

: daca77bg - 5. jul 2007 18:37:29(UTC)
Probaj sa sumecim magnezijumom

: Jade - 5. jul 2007 16:22:58(UTC)
jako slatka kafa,kuvane sljive,bele semenke... i ja sam imala muku s tim ,ali ne brini procice.
Nemoj samo lekove da koristis.

: woopi - 5. jul 2007 13:54:26(UTC)
joj molim vas pomozite mi vec par dana nemogu na wc i to mi jako smeta da li znate sta moze da se uzme u trudnoci protiv zatvora