Obaveštenja

Icon
Error

: mimipet - 7. maj 2010 0:56:06(UTC)

T3, i mi se upisasmo proslog petka u skolu :) Rece psiholog da je sve u redu, da treba cesce da ga hvalimo zbog sticanja i ucvrscivanja samopouzdanja. Jao, videces, decaci su skroz drugaciji od devojcica... Oni su skroz blentavi, a one opasnice, brbljivice...
Bas sam bila sentis tog dana... Nekako mi prolete vreme, porasla mi je beba, ta skola je ipak prekretnica u zivotu... Cini mi se da ga sad pustam u taj surovi zivot, drugo je vrtic... Eto tako sam bas bila sentis... i placuckala sam po malo, da me ne vidi ... Sta cu kad sam bas emotivac icon_rolleyes .
Srecni nam bili nasi djaci prvaci cvecko

: T3 - 6. maj 2010 16:39:34(UTC)
Ali ko zna sta ce sve tamo da ga pitaju.
Ili jos bolje sta ce deca reci---

i ja sam se da ti kazem malo plasila ovoga ali nemam sta kriti ono sto ju je pitala i ono kako jeste moje dete je reklo tj predocilo..hvala bogu imamo zdravu porodicu i nemam se cega plasiti po tom špitanju da mogu saznati da ih maltetiramo,tucemo itd..ali ipak u drugim oblastima i te,mama  znaju oni postaviti rik pitanja u kojima se dca ne snadju odmah ili prvo sto im napamet padne kazu pa sam se plasila da nesto ne izlupeta. i sto se tice nje i nas..
opet kazem sve je proslo kako treba i sprewmni smo za skolicu... bravo

: T3 - 6. maj 2010 16:20:46(UTC)
bili smo i odradili to,prvo smo usle obe m,alo u troje popricale,posle je nina ostala nasamo s njom..kad sam se vratila psihpolog mi je rekla je jako yadovoljan..zakljucila je da je veo,ma radoznala i pricljiva tj komunikativna devojcica sto i jeste..sve je znala i dala bas mastovite odgovore na postavljena pitanja..bas lepo razmislja kaze i spremna je za prvi razred i psihicki i fizicki..bas sam zadovoljna i ponosdna..
eto i to smo obavili..sad sa radoscu,velikim nestrpljenjem i malom dozom treme tj straha od nepoznatog koji ce nadam se proci do tad cekamo prvi septembar...

: T3 - 4. maj 2010 9:23:31(UTC)
mi danas u 12h imamo zakazano testiranje..javicu vam kako smo prosli....

: mimipet - 13. april 2010 22:41:20(UTC)
T3, evo i mene ovde :) ! Mi smo zavrsili sve preglede odavno, ali sad tapkamo u mestu zato sto mi predskolac kaslje od prosle nedelje, a pre toga je imao neki virus sa temperaturom i to nas naravno sprecava da dobijemo te famozne vakcine, a sa tim i taj papir od nase dr sa kojim cu da odem i da zakazem psihologa. Sutra cu svratiti do skole da vidim da li treba bar da ga prijavim za neku evidenciju, pre nego sto donesem te papire. Naravno ni mi nemamo jos potvrdu iz vrtica o zavrsenom predskolskom, verujem da cemo to tek kasnije dostaviti.

Ima li neka mama iz Beograda koja je vodila dete u Dom zdravlja Palilula, (dr Milutin Ivkovic) da mi kaze da li se te 3 vakcine ( po 1 u svaku ruku i jedna iz kasicice) primaju odjednom ili kao na Novom Beogradu, 1 u ruku i jednu iz kasicice a po trecu se dolazi posle nekog vremena...? Moram da priznam da mi se ta varijanta sa dolazenjem na bockanje 2 puta, uopste ne dopada, jer onda ne znam kojim trikovima i magijama cu naterati sina da idemo opet :( , oinako sam za vadjenje krvi i uopstenu nonsalantnu pricu o vakcini, potrosila vise sve ideje i ubedjivacke sposobnosti...

A da od tog testiranja imam tremu- itekako imam ! Moj sin to naravno niti vidi niti oseca... Evo malopre sam ga kao usput testirala da mi crta krug, kvadrat, trougao, ljudsko telo, svoju porodicu... Onda sam mu trazila da mi isprica neku pricu ili bajku koju voli - od svega sto zna, ispricao mi je Tri praseta , a kad sam trazila da mi prica o svojoj porodici, leeeeeepo je ispricao i za mamu i za seku, a za tatu rece kako je jako strog i grub prema njemu !!! Gospode Boze, sto dete zna da te izofira, pa strasno... Al on je iskren - dete k'o dete...

Uf samo da prodje to testiranje, bas nesto imam tremu, iako zna da pise i cita jos sa 5 godina cirilicu i latinicu, zna da broji do 100 unapred i unazad, pamti fantasticno... klikeras je... Ali ko zna sta ce sve tamo da ga pitaju...

: T3 - 1. april 2010 22:01:01(UTC)
teana hvala puno dosta si bar meni pomogla..i kod nas je slicno koliko sam ja razuimela nase vaspitacice potvrdu o zavrsenom ppp dobicemo naknadno tj kad ga zavrse ili ce oni istu proslediti skoli to je sad vec nebitno i najmanji problem,krstenicu imamo ko sto vec rekoh dobili smo je od opstine postom na 'poklon',prijavu prebivalista cemo izvaditi ovih dana ,potvrdu da smo zdravi i sposobni za vrtic od pedijatra takodje imamo,i nalaz od ocnog..kod nas fizijatar ,logoped,laboratorijski nalazi i ostalo se daju samo deci koja imaju probleme koji se ticu ovih doktora ,ako nema potrebe za nijednim dobija se samo potvrda za upis ,a ocni pregled je obavezan tj dobijaju ga svi i podrazumeva se..

znaci tako je kako sam i mislila u skoli se na licu mesta dobijaju potrebna obavestenja,kada i kome dostaviti potrebnu dokumentaciju,zakazuje se razgovor sa psihologom i to sve radimo mi roditelji ,kasnije budu istaknuta imena upisane dece i kom odeljenju su pripala slicna procedura ko i sa upisom u vrtic..a prvog septembra ni to mi nije bilo jasno misl;im odvedemo dete pred skolska vrata i kuda onda..bese davno kad sam ja kretala u isti pa si mi i to teana pojasnila..znaci pre tog istog 1 septembra zna se kom odeljenju i uciteljici je pripalo dete i za njom tj njima i ono ide..

gledacu da sad posle raspusta pozovem skolu ili odem direktno raspitam se jos jednom direktno iz prve ruke sta ,kako i kad treba da odradim , kome da odnesem papirem,proverim jos jednom potrebnu dokumentaciju ,zakazem razgovor tj to testiranje pred skolu i konacno je upisem i taj posao obavim.

: Sanjalica - 1. april 2010 15:17:18(UTC)
U mojoj skoli je ovako, moje dete polazi u prvi razred pa znam proceduru. Odnosimo lekarsko uverenje(fiyijatar, orl, ocno, stomatolog, labaratorija i vakcine), izvod iz maticne knjige, prijavu stana i potvrdu iy vrtica. Pitala sam kako ce je dobiti kada program jos nije zavrsen i rekli mi da uzimam potvrdu da on pohadja a da ce uverenje o zavrsenom ps obrazovanju dostaviti vrtic kasnije.
Mislim da se ovo razlikuje od opstine do opstine pa cak i od skole do skole.

: teana - 1. april 2010 12:19:45(UTC)
U vrticu bas i nismo dobili neka obavestenja sem ono sto je direktno vezano za njih (potvrda o zavrsenom PP) i pregleda koji se rade u vrticu jedino ako je neka vaspitacica upucenija pa je raspolozena da malo propomogne. Sve vezano za skolu smo isli na lice mesta i dobili spisak sta treba da prilozimo, kad se sva dokumenta prikupe idemo da ih predamo i tamo zakazemo razgovor sa psihologom. Potvrdu o PP smo naknadno odneli (ili je vrtic poslao ne secam se). Negde krajem aprila izasao je spisak sa decom i ko je s kim u odeljenju, prvog septembra smo otisli zajedno sa decom i onda su nas uciteljice prozivale tipa " I3 krenite za mnom" sve ostalo u letu smo hvatali, uciteljice su izdiktirale spisak sta treba da se kupi od svezaka i pribora.
E sad ne mogu da se setim svega ali ako ima jos nesto nejano pitajte.

: T3 - 1. april 2010 11:41:40(UTC)
citala sam prethodne postove vidim svim mamama su uglavnom bili zakazani termini kod psihologa ,dokumentaciju su nosili tad ili kasnije a potvrdu o zavrsenom pripremnom predskolskom programu odneli naknadno..

volela bi da se javi neka mama vec djaka prvaka da nam kaze jel su njih obavestili u vrticu kad treba da idu u skolu ,nose dokumenta i pricaju sa psihologom ili su one same zvale skolu i uradile isto..vidim ima postova iz proslih godina od 4 aprila pa nadalje,ove godine upis pocinje od danas ..zato help sta da radimo da se same na vreme informisemo i zakazemo termin ili da cekamo da nas vaspitaci ili neko drugi nadlezni obavesti o tome..???!!!

: T3 - 1. april 2010 11:33:27(UTC)
bas tako ksenija svi vicu bicete obavesteni niko tacno nekaze ni sta ni kad treba da se odnese ..ja vec koji put pitam vaspitacice one kazu prvo salju skoli dopis o tome koliko ce dece pohadjati istu pa ce tek onda oni njih pozvati i valjda i reci kad koje dete tj roditelj moze da ode u skolu preda potrebnu dokumentaciju i upise isto..

mi smo juce na kucnu adresu dobili izvod iz maticne knjige rodjenih kao poklon od predsednika grada ..pozelo nam je jos srecan polazak u skolu i eto da bi nam skrastili proceduru i ustedeli vreme :castili"nas izvodom na noge..
jos nam ytreba potvrda o zavrsenom PP programu kao i prijava prebivalista koja se vadi u supu i to je to..
kaze mi vaspitacica jutros da se taj dokaz o polozenom PP dobija valjda naknadno dok se ostali papiri i razgovor sa psihologom odvijaju ranije..ma nema pojma ni ona..bitno mi je da bar znam sta od papira treba,da znam od kad do kad je upis ,a o ostalom ce nas valjda u naznacenom roku neko obavestiti..

tu smo pa bicemo u kontaktu..koja prva upise svoje djace prvace nek pise o proceduri..kako je proslo i ostalom..

: Ksenija 09 - 1. april 2010 11:06:12(UTC)
Dobro je da pišete o proceduri,sad mi je lakše.Ovde niko ništa ne priča,sve se podrazumeva,ko da svake godine imam po jednog prvaka da upišem.

: T3 - 31. mart 2010 11:46:01(UTC)
raspitala sam se ..posle pedijatrijskog pregleda,vakcine i nalaza ocnog lekara treba da dobijemo jos potvrdu o zavrsenom pripremno predskolskom programu,odnesemo potrebnu dokumentaciju i sa svim tim papirima idemo u skolu koju nameravam dete da pohadja tj kod skolskog psihologa i pedagoga tek nakon njihovog misljenja i rezultata dete ce automatski biti upisano i onda smo mirni do 1 septembra kad krecemo.

: teana - 30. mart 2010 14:24:54(UTC)
Kod nas u Bg kad odnesete dokumente za upis u skolu zakazete i razgovor kod psihologa.
Sada se vecina tih pregleda radi u vrticu i sa tim papirima odete kod vaseg pedijatra koji vam da potvrdu da je dete fizicki sposobno za skolu, a ako sami radite svaki pregled pojedinacno dobijete (trazite) uput od pedijatra i kad sve obavite ponovo se vracate kod njega po tu potvrdu. Da biste sve zavrsili na vreme treba dete da primi vakcinu i revakcinu koja se daje na 60-ti dana (cini mi se), tek posle revakcine mozete da dobijete potvrdu, tako je barem bilo prosle godine.

: T3 - 30. mart 2010 12:33:20(UTC)
mi smo na kucnu adresu takva je procedura da bi izbegli guzve...odredjenom broju dece zakazu odredjenog dana u predvidjeno vreme i svi prodju..kod nas se ti pregledi rade od 15 marta do 15 aprila..tako da nije kasno a i za roditelje koji to neznaju ovako je bolje dobijes poziv kad da dodjes i dovedes dete i super..nema da promasis.. dobili poziv za vakcinaciju odn lekarski pregled..bili smo odradili to,dobili tri vakcine po jednu u svaku ruku i jednma se popoije..od pedijatra dobili uput za ocnog lekara to je obavezno i daje se svakom ,kod fizijatra i logopeda salju samo po potrebi tj ona tamo odredi po drzanju kicme ,tela,imaju li ravna stopala ili ne,znaju li sva slova dobro da izgovore ili ne gde ce ko dalje tj ima li neko pored obveznog ocnog pregleda jos nwegde da se upucuje..
taj nalaz od ocnog smo odneli njoj i dopili potvrdu za upis u skolu..
e sad zna li neko sta dalje..moram li ja sama ici u skolu i zakazati razgovor sa psihologom tj raspitti se koji mi sve papiri tj dokumenta trebajku da ih tamo prilozim i odnesem ili cemo i o tome biti obavesteni u vrticu??

: Ksenija 09 - 27. mart 2010 9:34:33(UTC)
Hvala Sanjalice i Ivocka, za detaljno objašnjenje!Nije nam dr. dala nikakve upute,zato sam i zbunjena.Moram ponovo kod nje da sama tražim. galamdzija
Često dr. moraš da crtaš šta hoćeš,moraju mame sve da znaju, dobro je da postoji RP.Ja sam na N.Beogradu.Hvala puno!

: ivocka - 27. mart 2010 1:32:32(UTC)
[QUOTE]Ksenija 09 - 22/3/2010 09:14

U vrtiću su obavili pregled stomatologa i očnog.Vadili smo krv i dobili 1 vakcinu.Ostaje nam logoped,orl i fizijatar.Sa svim tim nalazima i drugom vakcinom,koju nemožemo primiti pre 18 aprila idemo kod psihologa.Pedijatar nam je rekla da smo zakasnili,da je većina već sve obavila,mislim kad pre... icon_eek .Al neka, mi ćemo sad kad nema gužve smizlica .
Mame ,molim odgovor,jel treba poseban uput za ove preglede ili se samo pojavite npr.kod orl i kažete da je za upis?[/QUOTT

Treba ti uput od pedijatra sa kojima ides kod svih specijalista koji se traze na tom listu.E sad mi smo sve sem stomatologa zavrsili, ali smo ocno morali da zakazemo za par dana.Zemun je u pitanju, ne znam gde ti zivis, verovatno se razlikuje od opstine do opstine.

: Sanjalica - 27. mart 2010 0:47:18(UTC)
Treba ti uput od pedijatra, na jednom listu zaokruze sve trazene preglede i taj nosis od lekara do lekara

: Ksenija 09 - 22. mart 2010 11:14:22(UTC)
U vrtiću su obavili pregled stomatologa i očnog.Vadili smo krv i dobili 1 vakcinu.Ostaje nam logoped,orl i fizijatar.Sa svim tim nalazima i drugom vakcinom,koju nemožemo primiti pre 18 aprila idemo kod psihologa.Pedijatar nam je rekla da smo zakasnili,da je većina već sve obavila,mislim kad pre... icon_eek .Al neka, mi ćemo sad kad nema gužve smizlica .
Mame ,molim odgovor,jel treba poseban uput za ove preglede ili se samo pojavite npr.kod orl i kažete da je za upis?

: DIJANNA - 12. mart 2010 1:02:13(UTC)
I moje dete u septembru krece u skolu,prvo se ide na lekarski,kod nas u vrticu su imali pregled logopeda i stomatologa,treba da ga vodim kod fizijatra,orl.ocno i laboratorija pa onda kod pedijatra da primi vakcinu i da dobije lekarsko za skolu e onda tek idemo u skolu da se upisemo,i kod skolskog psihologa.. bravo

: T3 - 6. mart 2010 17:33:12(UTC)
nas ovo uskoro ceka..posto nina na jesen postaje djace prvace..da li neko moze reci kad krecu testiranja odn upisi i uopste pripreme za skolu..??

: Sanjalica - 21. februar 2010 17:09:09(UTC)
Drinka POavlovic je odlicna skola, za Vuka ne znam, ali sa Drinkom mislim da neces promasiti

: d.ana - 21. februar 2010 6:34:09(UTC)
cao svima!!!
vidim da su sve poruke jos iz 2008. ali se nadam da neko jos uvek, kao i ja dodje da procita ove poruke.
Moje dete tek treba da ide na testiranje, ali problem je sto jos uvek ne mogu da se opredelim za skolu...
Dilema je izmedju Drinke Pavlovic i Vuk-a, pa bi molila one koji znaju nesto o ovim skolama da napise. Unapred hvala

: adrijana - 24. jun 2009 1:56:04(UTC)
Dunav bas mi je drago zbog testa! Mogu misliti koliko si porasla! Takve smo mi majke kad neko hvali nasu decu!

: dunav - 24. jun 2009 1:51:19(UTC)
Kod nas je testiranje prošlo super. Kod pedagoga sam ušla sa Anjom zajedno, malo smo popričali , pa sam izašla da popunjavam formular dok su njih dve pričale. Kod logopeda je bilo prvo pitanje šta bi htela da radi: da crta, piše,recituje, priča priču, boji,peva....A ona kao iz topa-da priča priču....(Anja je poznata nepričavka tako da je ovo bilo fenomenalno, pogotovo što je prvi put videla čoveka). Ustanovio čovek da je Anja levak ali koji ne koristi totalno levu stranu, kaže može biti problema u učenju ali i ne mora da znači da će ih biti.E ovo obožavam kada mi kažu, mada sve primam sa rezervom jer sam već oguglala. Kaže logoped hajde da rešavamo testić, a ona jedva dočekala-da kaže šta vidi na slikama. Na jednoj slici nacrtana ogrlica,da nam nije rekao ja bih dva dana razmišljala šta je to a nije lančić. Anja kaže lančić a on-nije lančić, drugo nešto. Dete ga gleda belo.Druga slika loše nacrtana ali moje dete pametnije od mame, odmah prepoznalo šta je na slici. Sve u svemu, odlično se pokazala. Kod psihologa je ušla sama i reče da dođem po nju za 45min. Čekam i čekam....i naiđe i suprug pre nego što je završila pa nas je pozvala da uđemo ali da nas Anja sačeka napolju. Malo je negodovala ali izašla. Reče psiholog,pošto smo odmah pitali dali je sve u redu,dali mi znamo kakvo dete imamo? Mi je gledamo belo, jesmo ponosni na nju i na njen napredak u ponašanju...ali nije nam jasno o čemu se radi, čemu saslušavanje? Pa znate, još ni jedno dete u mojoj dosadašnjoj praksi nije ovako RASTURILO test. Ona je sve fenomenalno uradila. Meni pao kamen sa srca, porasla par santima, i suze mi krenuše. Moj mali leptirić. Da znate,ima već duže vreme, više joj ne pričam priče za laku noć. Ona meni priča priču svako veče.

: eniqma - 2. novembar 2008 15:27:32(UTC)
Testiranje izgleda ovako:slagalica iz cetiri dela, crtanje kruga, kvadrata,trougla, brojanje do 20 (malih kockica) podele ih po deset, pa ih psiholog slozi cetiri u jedan red, tri u drugi, dva u teci i jedan u cetvrti i sve to jedno na drugo pa dete treba da ponovi. Eventualno neki crtez i da napise svoje ime i da kaze nesto o svojoj porodici. Imala sam prilike da gledam, moj sin je to raddio u cetvrtoj godini i polozio je!

: NSmama - 1. avgust 2008 6:53:42(UTC)
testiranje je i za mene bilo po malo stresno, ustvari iscekivanje testiranja. Znam da moje dete puno zna, ali tih 15 ak minuta dok sam cekala da pedagog i psiholog zavrse a njom mi se bas oduzilo. Ali, kad su se vrata otvorila, laknulo mi je, a i moje srce naraslo ko i vasa kad sam cula komentare! Dobila je najbolje ocene i pitali me da li da je ubace u neko experimentalno odelenje za nadarene?! Nisam pristala, mozda sam pogresila...

: dusica2006 - 2. jul 2008 8:12:15(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo za djecicu.
Ja se sa tim susrecem tek sledece godine:)

: Almera - 13. jun 2008 3:22:29(UTC)
I sam iz Litvi. Ucim srpski. Molim pomocite - gde ja mozem naci bajku Crvenkapa. Ja trebam samo text. Jer imate, molim poslite za mene egle101@gmail.com

: ivanat - 19. maj 2008 7:04:01(UTC)
Isli smo na testiranje u cetvrtak i moram priznati da mi je bila ogromna frka :)

Moram i ja da se pohvalim da je test prosao super, malo duze ga je ispitivala jer je radila i test sposobnosti i zrelosti, jer je moj sin rodjen u februaru.
Bila sam veoma ponosna mama jer je rekla da je za decu njegovog uzrasta pogotovo decake iznad proseka.

Ja sam jedna ponosna i srecna mama!!!!!!

Svim prvacicima zelimo uspesan polazak u prvi razred :-* bravo bravo bravo

: kika - 16. maj 2008 19:13:21(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: bubili74 - 13. maj 2008 5:41:41(UTC)
MORAM DA VAM SE POHVALIM :) :) :) :)

MOJE DETE JUČE BILO NA TESTIRANJU, I KAD SAM PRIČALA SA PEDAGOGOM POSLE NJEGOVOG TESTIRANJA REKLA MI JE DA JE PO KVALITETU U 5% DECE U NJEGOVOJ GENERACIJI, MENI SRCE OVOOOOLIIIIKOOOO zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: bubili74 - 29. april 2008 18:16:34(UTC)
bravo za Ivu, i puno zaljubljen za naše male drugare koji upisuju :)

Stanko ima zakazano testiranje 12.05. i javićemo vam kako smo prošli. Inače upisani smo kao 101 u našoj školi, a to je tek na pola puta jer znamo da će biti 7 odelenja

: kika - 28. april 2008 12:44:59(UTC)
BRAVO ZA DECU I ZA SVE MAME KOJE UMEJU DA SARADJUJU SA STRUCNJACIMA , IPAK SMO MI MAME , SA SVOJIM VRLINAMA I MANAMA, IPAK MI NISMO POPILE SVU PAMET OVOG SVETA SAMIM TIM STO SMO SE MAME....
JA PRIZNAJEM I VOLIM DA UCIM OD DRUGIH.....SVAKOG DANA , KORAK PO KORAK zaljubljen

: gorana - 22. april 2008 10:09:34(UTC)
Vidim ja da su mame bas uzbudjenje kad je polazak u skolu u pitanju.A deca naravno opustena!
I moj komsinici su rekli da bi bolje bilo da sacekaju jos jednu godinu.To je za nju bilo ravno katastrofi i naravno svi strucnjaci lupaju gluposti ona zna svoje dete.Pa neznam sta bih rekla.Nebi ni meni bilo svejedno ali Boze moj,treba prihvatiti stvari onakve kakave su i pomoci tom detetu a ne razmisljati sta ce okolina reci!
Bar mi se tako cini iz ove perspektive!

: Olja78 - 22. april 2008 8:34:59(UTC)
Joj mame blago vama,nas tek ceka u maju testiranje....Tako me neka nervoza i ni sama ne znam zasto,bravo za vase malisane...
Pozdrav i veliki cmokic...

: Mirche - 22. april 2008 7:52:19(UTC)
Pavle je juce bio na testiranju, perfektno je uradio zagrljaj bravo i mi smo ga vec i upisali i knjige porucili :)
Pricao je o pitanjima, kaze da nisu bila teska ali nije mogao svih da se seti. Mislim da je bio opusten, mozda cak i previse ali zato sam ja bila sva kreten ne znam zasto:) U principu smo malo pricali o samom testiranju da mu ne bi stvarali nervozu, govorili smo kako ce da porica sa psihologom i da ne moze da padne test nego samo da vide u koje odeljenje da ga stave...
U svakom slucaju sam zadovoljna!

: mira-z - 16. april 2008 6:44:38(UTC)
Bravo Kika za cerkicu. Moja ide u ponedeljak u 3, videcemo kako ce proci, pogotovo sto nije stidljiva nego je prava alapaca, a ja sve mislim da ce bas tada d dobije blokadu !?!?!? Luda majka,... I ja sam sa mojom popricala o svemu tome, i sta bi je mogli pitati. Da li ti je cerka rekla sta su radili kada si ti izasla napolje ? Posto sam to pokusala da saznam od komsinice ali mi je glat rekla njena nije htela o tome da proca !?!! Unapred hvala na odgovoru !

: kika - 14. april 2008 15:51:56(UTC)
E PA DA SE POHVALIMO, BILO JE SJAJNO , A JA SAM BILA icon_eek KOLIKO JE MOJA INACE STIDLJIVA CERKA BILA SAMOUVERENA I ONAKO SE OSMEHIVALA KAO MONA LIZA , BAS JE BILA ZRELA I ODMERENA.
JA SMA MISLILA DA CE MALO DA SE STISNE, ZBUNI, MEDJUTIM, IMALI SMO PRE TESTA JEDAN TRK U TOALET dakle prpenzi ALI BILO JE POSLE TOGA SVE TAKO NA VISINI ZADATKA.
MALO SAM VEZBALA SA NJOM OVIH DANA STA TAMO MOGU DA JE NPR PITAJU, ONAKO KROZ IGRICU I TO JE VIDIM DOSTA UTICALO NA NJENO SAMOPOUZDANJE.
JEDINO JE BILO TESKO DA ZAPAMTI GODINU KAD SE RODILA, AL DOBRO, VALJDA JE TO NIJE NI PITALA...
MA SLATKA JE.
BAS SAM PONOSNA.
VIDIM DA HOCE DA UPAMTI I DA POSLUSA SAVET, TO MI ZNACI, UOPSTE MI NIJE TOLIKO DO TOGA STO JE ONA TAMO POKAZALA SVE NAJBOLJE OD SEBE, NEGO STO JE UOPSTE HTELA DA POSLUSA.
A MISLIM DA JE TO ZA SKOLU NAJBITNIJE , DA ZNAJU DA SASLUSAJU I DA POSLUSAJU, A ONDA POLAKO.

: Olja78 - 8. april 2008 18:34:01(UTC)
TAKO JE NAMA ZA UPIS BIO DOVOLJAN IZVOD IZ MATICNE KNJIGE, LEKARSKO UVERENJE , UPISALA SE, I TO POD REDNIM BROJEM TRI, HE HE, A POTVRDU O PREDKSOLSKOM ODNECEMO KAD JE DOBIJEMO U VRTICU.
A TESTIRANJE JE CISTO RADI KOMBINACIJE ODELJENJA.
ETO....SVUDA JE ZASEBNA PRICA....
Kika tako je i kod nas,isto to traze za upis,mi smo imali u skolici jedno testiranje i bilo je sve u redu...Sada imamo upis i onda oni zakazu da dodjemo u skolu...
Jeco a sto se tice te tvoje drugarice,ja imam u komsiluku dete koje je hiperaktivno,doduse nije neki djak ali njegova mama kaze da se nadale i gorem,tu je uciteljica odigrala ulogu tako ona kaze on nije imao mira 15min.da sedi na casu,ni danas nije bolji sto se tice proseka ocena,ali se ovako dosta smirio,u smislu sada sedi mirno na casovima i ne dira drugu decu.....Mada koliko ja znam nisu im predlagali da ne krene u skolu,ali je njegova mama bila spremna na sve...Nadam se da se to promeni kasnije....

: kika - 8. april 2008 7:40:51(UTC)
BLAGO VAMA , VI STE PREBUKIRANI, A OVDE SE BUKVALNO GRABE ZA DECU, KO MI IZ BANKE ZA KLIJENTE....ORGANIZUJU PREZENTACIJE SKOLA PO VRTICIMA, PRICAJU PO TELEVIZIJAMA, KAO KAMPANJA , DELUJE ZABAVNO I KORISNO, U DUBINI DUSE, TUZNO JER NEMA DECE KAO NEKAD.
JA GLEDAM I PO SVOJOJ GENERACIJI, RETKO KO IMA DVOJE DECE ...
TAKO JE NAMA ZA UPIS BIO DOVOLJAN IZVOD IZ MATICNE KNJIGE, LEKARSKO UVERENJE , UPISALA SE, I TO POD REDNIM BROJEM TRI, HE HE, A POTVRDU O PREDKSOLSKOM ODNECEMO KAD JE DOBIJEMO U VRTICU.
A TESTIRANJE JE CISTO RADI KOMBINACIJE ODELJENJA.
ETO....SVUDA JE ZASEBNA PRICA....

: Mirche - 8. april 2008 7:07:15(UTC)
Joj, znaci da je nasa skola prebukirana...super icon_rolleyes

: Uros i Aleksa - 7. april 2008 20:55:40(UTC)
Mirche, prijavu prebivalista traze samo prebukirane skole, koje nemaju mesta pa upisuju decu samo sa svoje "teritorije" nije obavezno za sve skole

: Mirche - 7. april 2008 19:21:39(UTC)
Jecco, ono sto ti jedino mozes da joj kazes jeste da pokusa da pronadje profesionalnu pomoc za dete. To je jedino realno jer ni roditelj iako ima najbolje namere nekada ipak ne moze da pomogne i da zna sta bi moglo biti najbolje za dete jer prosto nije strucan.
Nije sramota traziti pomoc a pogotovo nije stamota reci da je dete upisano godinu dana kasnije...bolje i to nego ponavljati razred...mislim o cemu oni sad misle buljavko
Mi se jos nismo upisali (jer se razlikuje postupak od skole do skole), zakazan nam je razgovor kod psihologa i pedagoga za 21.04. pa posle toga se nose svi ostali papiri i dete se upisuje.
Samo jos da napomenem jer ni ja nisam znala, da je potrebna prijava prebivalista, barem kod nas, tako da i to pronadjete, jer navodno neke skole upisuju djake koji teritorijalno pripadaju skoli a za one koji ne pripadaju upis je moguc ali uz silne molbe direktoru, cekanje, odobrenja i ostalo...

: Jecca - 7. april 2008 18:03:41(UTC)
Hvala vam puno sto ste se odazvale na moje pitanje!!! "Urose" tvoj mi se odgovor svidja jer si imala s tim prilike da se upoznas. Ona je i u fazonu "kako ce mali objasniti devojci kad je nadje za par godina, da je krenuo kasnije u skolu... Sto je meni totalno bez veze!!!! Znaci nju je prosto sramota takve ideje. Ne pazi na poteskoce koje ce doci, vec samo da se ne osramoti prakticno....

: bubili74 - 7. april 2008 17:38:17(UTC)
Bravo Iva bravo bravo bravo . Mislimo na pametnicu 14.04, ma to će za nju da bude ništa ;] zaljubljen

Jecco, šta da ti kažem. Jedan od najnezahvalnijih poslova je da roditelju koji očigledno nema barem malo objektivan pogled na svoje dete saopštiti neku vest koja njemu ne odgovara. Ne bih baš znala da ti kažem kako to da uradiš, ili da li uopšte, ali eto bar budi maksimalno pažljiva kad budeš pokušala. Ili ako nisi sigurna da će to naići na pravi odgovor, vidi da angažuješ nekog zajedničkog prijatelja, ili nekog za koga misliš da ta majka ima u njega poverenja neznam

Što se nas tiče mi smo do sad završili specijalističke preglede, sve sem logopeda. To smo zakazali za 17.04, pa onda u školu na upis :)

: Uros i Aleksa - 7. april 2008 16:59:15(UTC)
Evo ja sam imala hiperaktivno dete, sa poremecajem paznje u odeljenju. Dete je jako pametno, ali nista ne dolazi do izrazaja. Totalno je rastrojen, ninasta ne moze da se skocentrise, da bi privukao paznju tuce se sa drugom decom... Sve u svemu, jako je slabo napredovao u skoli, na postavljeno pitanje odgovarao necim potpuno drugim i nije uspeo da iskoristi ni deo svojih potencijala. E sad istina je da nismo nauceni da postupamo sa takvom decom, a ni ne treba za to postoje posebne sluzbe, tipa razvojno savetovaliste, gde se sa takvom decom ozbiljno i studiozno radi. Njega majka nije htela da vodi kod psihologa, nije prihvatala njegove posebne potrebe i zakopala ga. Niti je nesto mogao da nauci, niti su ga deca prihvatila. Mislim da ce imati jako velikih problema ako ozbiljno ne poradi na tome, a jos gore i teze ce joj biti ako krene u skolu. Mislim da je najpametnije da odloze polazak, a da za sledecih godinu dana pokusaju da rese problem

: kika - 7. april 2008 14:22:31(UTC)
POSAVETUJ JE DA RAZGOVARA SA NEKIM PSIHOLOGOM KOME ONA SAMA VERUJE.

: Jecca - 7. april 2008 10:27:14(UTC)
Opet ja!
Nisam pametna gde pisati o onome sto me snaslo, pa da ne otvaram neku posebnu temu, evo ovde se javljam , medju vama koje ste upucene u ovaj uzrast itd... Zato cu se malo obojiti da me primetite.

Naime, juce mi se javila drugarica koja ima dva sina, i prvi je stigao do skole. U julu ce napuniti 7 god. Isao je na testiranje kod psihologa i posle pola sata sa njim, ili koliko vec, rekla joj je da mozda ne bi bilo lose da saceka sledecu godinu, jer je hiperaktivan, ima odsusvo paznje i ne daje potpune a ni prave odgovore. Naime pitala ga je "Zasto se peru ruke" A on odgovorio "Ruke se peru sapunom i vodom". Ona ponovi pitanje, on kaze "Posle se brisu peskirom". Kao da ne slusa pitanje. Ona je sad u nenormalnom stanju naravno, ko svaka majka, njeno dete je super, normalno sve i za primer i uvek postoji gore dete... Tako je sada, jako me je iznenadila recenica "Vaspitacica kaze da to nema veze sa mozgom sta psiholog tvrdi, jer on u vrticu (predskolskom), sve fino odradjuje. Mislim da je tu samo problem neobucenosti nasih prosvetnih radnika da rade sa tako hiperaktivnom decom."

Sva ta njena prica zapravo mene baca u drugu pricu... Naime , taj njen sin je zaista cudan. Znaci ima 7 skoro godina i ne ume da komunicira. Naravno pola svog ponasanja i recnika uci od oca koji stalno vice, i jako nekulturno se ophodi prema njima. Cudo da i ne psuju klinci koliko ovaj ko kocijas!!!! Sa malim i inace ne moze normalno da se razgovara. Bas to, pitas jedno od drugo. Ne ume da bude fin, nego sve nesto na tucu i viku okrece. A da napomenem da su im crtaci celopopodnevna zanimacija. Napolju je stalno hladno ili puno vruce ili prevelika promena... tako da su jedva ponekad napolju sa drugom decom. A i kad su s njima, u vrticu i van njega, uvek se razbole, i normalno ova odmah pod stakleno zvono.

Nisam pametna sta da joj kazem, glupo mi je da joj kazem da zaista ima problem, jer ko sam ja, nisam ja meditorna da to ocenjujem. A ono "ne sekiraj se, rastu deca, menjaju se, bice sve ok" , dobijem "to je lako reci!"

Ajd recite sta imate na ovu pricu, da ne postavljam pitanja posebno....

: stancha - 7. april 2008 8:18:59(UTC)
bravo za Ivu,drzimo palceve 14.04.

: Jecca - 7. april 2008 7:49:20(UTC)
Bravo za sve buduce prvacice, pametne glavice!!!

: kika - 7. april 2008 6:44:07(UTC)
4.4.2008. IVA SE UPISALA U PRVI RAZRED :))))
TESTIRANJE JE 14.4. :)))))

: kika - 24. mart 2008 16:46:52(UTC)
MI SMO PROSLE NEDELJE LEPO PROSLE SISITEMATSKI, SVE JE OK, A ONO STO ME POSEBNO FASCINIRALO, U GRUPI PREDSKOLACA I RODITELJA, VEROVALI ILI NE, BILO JE MNOGO VISE TATA SA DECOM NEGO MAMA , PA EVO JEDNO VELIKO BRAVO ZA TATE bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: bucko - 18. mart 2008 17:11:18(UTC)
Mame buducih prvacica, da vam malo olaksam.
To testiranje nije nikakav bauk. Dijete prepoznaje slova; ako zna, napise svoje ime; broji npr koliko ima ptica u jatu na slici; koliko ima ribica koje boje; Rezgovara sa pedagogom i psihologom: odgovara na pitanja tipa Gdje zivi riba? Sta leti? Od cega je prozor? i sl.
Sve su to pitanja na koje svako dijete zna odgovor. A i ako se uplasi pa zablokira, znajte da njih testiraju strucni ljudi koji ce prepoznati da se dijete prepalo a ne da ne zna.
I vjerujte i za to kratko vrijeme se ne testira nivo inteligencije vase djece, nego cisto spremnost djeteta za skolu. I to se vrlo lako utvrdi i lako se primjete razlike medju djecom.

: nikiilaki - 18. mart 2008 12:37:54(UTC)
Ma Olja to je cista formalnost, nema potrebe za bilo kakvom frkom. Kazem i ja sam bila u frci sada kada se setim smesno je sve icon_lol icon_lol icon_lol   zagrljaj

: Olja78 - 18. mart 2008 10:51:51(UTC)

Hvala Niki,nadam se da ce sve biti dobro...Mada me neka frka strefila,a sto nemam pojma,dosta je dobar i bistar...icon_surprised ops:

Ma bice sve okicon_lol zvezda

: nikiilaki - 17. mart 2008 11:52:29(UTC)

Citat:
bubili74 - 17/3/2008 11:17 . Stanko se oduševio sinoć kad sam mu rekla da ga je pozdravio forumski drugar Nikola, bio je mnogo srećan, da ne spomiljem tu salvu pitanja i podpitanja kako je on saznao za njega da je primio vakcine, kako je on upisao školu ....... za sve naše drugare :-* caos

Poljubac za Stanka :-* :-* :-* , evo forumski drug Nikola se prijavljuje da na sledecem susretu malo vezbaju matis umesto igre icon_lol icon_lol icon_lol , svim djacima prvacima zelimo uspesan test a ponosnim mamama da budu jos vise ponosni na svoju decu :-* :-* :-* zagrljaj zagrljaj zagrljaj  

: Sneki - 17. mart 2008 8:57:23(UTC)
Mi smo izgleda najgori 8) . Samo smo obavili stomatologa i fizijatra...i to u vrticu. Za logopeda i oftamologa moramo u DZ. Uhh...

: bubili74 - 17. mart 2008 7:17:14(UTC)
Samo da znate i budete spremne, mada možda ovaj komentar spada u temu zdravlja, ali tiče se baš svih ovih malih junaka koji primaju DTP vakcinu, mi smo se ceo vikend takođe junački borili protiv us efekata iste. Blaga temp, bolno i natečeno mesto uboda :(.

Stanko se oduševio sinoć kad sam mu rekla da ga je pozdravio forumski drugar Nikola, bio je mnogo srećan, da ne spomiljem tu salvu pitanja i podpitanja kako je on saznao za njega da je primio vakcine, kako je on upisao školu ....... za sve naše drugare :-* caos

: nikiilaki - 16. mart 2008 12:55:15(UTC)
bravo Bubili za tvog andjeo   junaka, cestita mu drug Nikola icon_wink zagrljaj

: bubili74 - 16. mart 2008 8:56:05(UTC)
Evo i mi da podnesemo izveštaj šta smo uradili do sada. Laboratoriju, i ks nam je sjaaajna i ja sam oduševljena, izgleda da ga je planina stvarni "izlečila" icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol . Inače je uvek bio blago anemičan :). Treba da uradimo još logopeda, ortopeda i oftalmologa. I isto tako svi pregledi se rade u zakazanim terminima za predškolce, pa se nadamo da neće dugo trajati. Inače dečko je u petak bio da primi vakcine i bio jaaako hrabar , ljubi ga majka, sve je stoiči podneo nasuprot mojim strahovima. Naravno morali smo posle da objasnimo šta su "žive" a šta "mrtve" vakcine, koja ga boli i zašto .... sve jednom rečju icon_rolleyes

: nikiilaki - 15. mart 2008 21:59:44(UTC)
Srecno Kika Ivi zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: kika - 15. mart 2008 14:45:39(UTC)
IVA JE DOBILA POZIVNICU ZA 18.MART U 7 I 30 UJUTRO.
PA , PRIDRUZICEMO SE SA UTISCIMA, KAKO STVARI TEKU U SAPCU. caos

: nikiilaki - 14. mart 2008 16:14:39(UTC)

Citat:
Uros i Aleksa - 10/7/2007 07:34 Testiranje je problem samo za roditelje, deca i ne znaju da su testirana. Testovi se rade kroz pricu i igru. Sto se toga tice, bitno je da se deca razvrstaju po kategorijama, da bi ucitelji znali kako da rade sa kojim detetom. Jako me je iznervirao komentar za uciteljicu, i to pricanje ko je kakav. Zasto se opterecujete uciteljem, za dobro dete nema loseg ucitelja, ono koje hoce da radi kod svakog ce dobro proci. Ja sam uciteljica i radim u skoli i znam koliko se polomim oko tudje dece i na kraju nas nazivaju svakako. Mislim da je ruzno komentarisati bilo koga na taj nacin, zamislite da to rade vama.

Ja ovo sada vidim gde li sam bila doomed , slazem se Urose sa tobom u potpunosti imali smo (tj. ja i mm) frku oko tog testiranja jaku, e sada to je iza nas klanjam , e sada to razvrstavanje u kategorije mi je malo bezveze iskreno, mi smo u tom nekom boljem i jacem da kazem odeljenju hmm , nervira me sto se od dece ocekuje da budu mali genijalci, evo primer Nikola moj je odlican ali ima fazu kada cuje ali zaboravi posle 2 sek. da mu je receno da nesto to uradi, e sada uciteljica (koju inace jako volimo) je to primetila, pozvala me i dogovorili se da ako misli da ima neki problem ode na razgovor kod decijeg psihologa u skoli, otisao on cak je i psiholog bila na chasu pratila ga i NISTA klanjam , ja sam u startu naravno znala da je je sve ok jer ne moze dete u prvom razredu biti prisutan 100% tu, mora malo odlutati mislim da je to sasvim normalno jer su oni jos uvek u nekom svom svetu, eto to neko razvrstavanje i ocekivanja tolika od djaka prvaka me malo nerviraju. A da ne govorim sta sam ja radila u prvom a sta oni rade ruganje ruganje ruganje , ali valjda je to sve normalno neznam neznam neznam

: Mirche - 14. mart 2008 12:38:45(UTC)
Mi smo danas odradili vise od polovine pregleda.
Za roditelje koji jos nisu krenuli sa pregledima: prvo se ide kod detetovog pedijatra da se obavi sistematski pregled i prime vakcine (2 + jedna oralno). Zatim se dobije uput za labaratoriju (radi se kks, urin i bris guze) i papir sa spiskom specijalistickih pregleda koje treba obaviti: oftamolog, otorinolaringolog, stomatolog, fizijatar i logoped.
U Domu zdravlja Voždovac postoje posebni termini za sistematske preglede predskolaca. Pre podne od 7.30 do 9 i od 10 do 12, a po podne od 16.30 do 18.30 za oft, orl i fizijatra.
Mi smo logopeda, stomatologa i orl odradili za sat vremena, nije bila neka velika guzva (mada smo dosli van vremena predvidjenog za te preglede). Znaci bukvalno se svi pregledi mogu odraditi za jedan dan, uz malo srece i jos jedan dan za labaratoriju (ako ne krenete rano ujutro pa i to odmah zavrsite).
Za sada su svi pregledi u redu, nadam se da ce i ostali biti kako treba.

: bubili74 - 11. mart 2008 20:26:50(UTC)
Mirche i ja sam cekala u vrticu, pa nam sad već piše da kod logopeda moramo sami. A ne bih da se gužvam kasnije na kraju. Izvadili smo i krv, baš sam se obradovala ks mu je sjajna, a on je uvek bio anemičan blago

: Mirche - 10. mart 2008 19:45:08(UTC)
Mi nista do sad nismo uradili! Naime, u Pavlovom vrticu ce biti organizovani pregledi svih tih spcijalista pa ja njih cekam. Svaki dan zapitkujem kada ce da pocne jer znam da je u Domu zdravlja velika guzva pa pokusavam sve to da izbegnem.
A sto se samog testiranja tice, nadam se da tu nece biti problema, tu nema spremanja, sta nam je-tu nam je...samo da se ne zbuni previse.

: Damjan&Lazar - 7. mart 2008 4:41:31(UTC)
Ljudi zavrsili smo sve preglede za skolu sto se tice Doma Zdravlja i svi su nam pozeleli srecu u velikoj skoli. A sada nam predstojie psiholog i pedagog. Znam da za decu nije nista frustrirajuce ali za nas mame... Znam da kada se sve to bude zavrsilo da cemo se smejati same sebi ali sta mogu to je jace od nas (barem mene). Drugi put je mnogo lakse.

: Uros i Aleksa - 6. mart 2008 20:01:37(UTC)
Nista strasno, prvo vi udjete sa detetom i date opste podatke, malo se dete opusti, onda mama izadje i pocinje testiranje koje izgleda kao igra, uopste nije frustrirajuce za dete, gledala sam nekoliko i sva deca su bila opustena

: mychild - 6. mart 2008 18:55:26(UTC)
Moj beban takodje krece u skolu.Jedini problem [ meni ] je sto je on jako povuceno dete kada je sa nepoznatima, a inace je vrlo pricljivo i bistro dete.Stoga me je najvise strah tog psiholoskog testiranja i toga sta se ocekuje od te decice.

: Damjan&Lazar - 5. mart 2008 9:27:18(UTC)
Mi smo zavrsili sve preglede osim ORL-a. Bubili mislim da se mi mnogo vise bojimo tih bockica. Mi smo primili dve bocke, po jednu u svaku ruku, a onda smo popili trecu. Mislim da je najboljas varijanta da sa vama krene jos neka drugarica koja bi drzala strah (tako smo barem mi fenomenalno prosli-ko je hrabriji). Posle opste prakse idete da vadite krv iz prsta, na ocno(obican pregled sa naocarima onim wihovim svemirskim), logoped(e kod njih obrati paznju. Oni du patolozi i traze patologiju kod deteta ma koliko ono znalo glasova da izgovori oni ce mu naci gresku.Nista licno sve mame koje poznajem imale su problema sa njima iako deca nemaju problema sa govorom. Nama je rekla da nepravilno izgovaramo zubne ali kako bi ih i izgovarali kada zuba nemamo. Tre se otici i ko fizijatra koji se poigra i izgolica decu i to je ceo pregled. Nama su ostali sada ostali PSIHOLOG i PEDAGOG. Zna li neko sta ce nam tamo raditi? Svesna sam da je meni mnogo teze nego njemu ali ....

: bubili74 - 3. mart 2008 6:09:38(UTC)
E ja ću malo aktivirti temu. Nas sad to čeka Cole počinje prvo sa ovim pregledima. Do sada smo odradili samo zubara. Izveštavaću vas dalje. Mene najviše plaši što mora da primi 2 vakcine icon_rolleyes

: DAMJAN - 29. januar 2008 9:27:15(UTC)
Ima li neke mame sa Starog grada. Interesuju me uciteljice koje ove godine zavrsavaju sa4-tim razredom.

: AMina - 11. avgust 2007 19:24:11(UTC)

I samo sam jos htela da kazem da bas zbog losih procena psihologa-ili neznam vec koga- prilikom upisa dece u prvi razred u nekim skolama u Beogradu se deca u petom razredu ponovo selektuju ,odnosno prave se nova odeljenja kao u prvom razredu, kako bi se razbile problematicne grupe dece koja su se formirala u pojedinim odeljenjima.I onda sve ispocetka.......

: AMina - 11. avgust 2007 19:15:38(UTC)

Citat:
andjelam - 30/7/2007 20:23 nemam dete ali da li neko moze da mi kaze sta rade na tom testiranju - sta pitaju i sl

Ako te bas interesuju detalji to mozes naci u knjizi kreativnog centra"mama i tata polaze u skolu"tamo je sve to detaljno opisano-fenomenalno je objasnjenjo i zasto se to radi samo sto u skoli na testeranju rade samo 30% od onoga u knjizi jer nemaju vremena.Deca se na testiranju smenjuju na sat vremena.   

: AMina - 11. avgust 2007 19:10:27(UTC)

Na testiranju po mom misljenju ,a ove godine mi drugo dete krece u prvi razred,ne mogu za pola sata da odrede t.j kvalifikuju dete koji mu je nivo inteligencije i po tome ga svrstaju u neko odelenje.Jer svako odeljenje dobije svog nosioca ili vise njih ,odeljenja t.j.najinteligentnije dete .Na osnovu toga se rasporeduju ostala deca tako da u svim odeljenjima bude pribliyno isti broj dece-koja nose naocare,razvedenih roditelja,materijalnog statusa,sa jednim roditeljom.......to znam jer je moje dete sticajem okolnosti bilo testirano u svom vrticu od strane MENSE pa su priznali te rezultate na upisu u skolu-on je bio jedan od nosioca imao je IQ-137 sa 6,5 god 

To da za dobrog daka ne postoji los ucitelj moze da znaci istinu samo ako pricamo o ucitelju o kome znamo da je normalna osoba.Ne retko sam cula da su deca bila kvalifikovana(ocenjivana) u ocima uciteljica ne po  tome koliko znaju nego sta im rade roditelji ili koliko su mogli para da priuste da kupe poklon za 8 mart.-cast izuzecima

I mislim da je vazno da svaki roditelj ima mogucnost da zna koje su uciteljice na raspolaganju njegovom detetu-to su ocene koje ce pratiti dete za ceo zivot.Mislim,bar mogu to da kazem sigurno za svoju decu,da ih ja najboljhe poznajem a ne neki tamo psiholog na univerzalnom testu da odredi da li je mom detetu potrebna uciteljica koja je stroga i koja ako je izbor pogresan da mom detetu upropasti zivot ili ako je blaga a ako je i taj izbor pogresan odvede moje dete na pogresan put.To je veoma delikatna stvar   

: andjelam - 30. jul 2007 22:23:58(UTC)
nemam dete ali da li neko moze da mi kaze sta rade na tom testiranju - sta pitaju i sl

: lunaa78 - 11. jul 2007 15:42:10(UTC)
Ana i mi smo to odradili , nisam imala tremu, shvatala sam to kao formalnost.Sto se tice uciteljica slazem se sa Uros1003 i to stalno ponavljam mojim prijateljicama koje se ubise trazeci vezu da dete ide kod uciteljice za koju smatraju da je najbolja, ali i pored takvog misljenja mislim da nisu sve uciteljice dobre.Sticajem okolnosti poznajem jednu privatno i ma koliko moje dete smatrala sposobnim i ma koliko bila sigurna u njegovo znanje, ne bih volela da osoba poput nje 5 casova radi sa mojim detetom.A umesto da napisem koju bih uciteljica izabrala da ga uci, ja sam rekla da bih radije napisala ime one za koju ne bih ni u snu da ga uci, a od ovih koje su ostale da ona kao pedagog napravi izbor . Ona se samo nasmejala i stilu "razumemo se"

Pozdrav i poljubac za sve prvacice:)

: Ines - 11. jul 2007 14:15:10(UTC)
Najbolje rece uros 1003,za dobrog djaka nema loseg ucitelja,moj je za 2 razreda promijenio 4 ili 5 uciteljica,u prvom cak 4 jer mu je njegova nakon par mjeseci otisla na trudnicko,pa su se smjenjivale raznorazne,o njemu je svaka imala isto misljenje......prema tome,nema razloga brizi,mi smo sad promijenili skolu,ali ne zbog uciteljice,vec cisto zbog boljeg znanja,presli smo u Katolicki skolski centar,ne zbog prefiksa katolicki vec zbog mnogo bolje organizacije ucenja i discipline.

: skorpijamaya - 10. jul 2007 15:47:15(UTC)
Moj sin je prošlog septembra pošao u prvi razred osnovne škole,
znam da smo mi roditelji imali frku od testa,dok su deca bila skroz opuštena,zakazivali bi po par dece svakog dana,nema gužve .
Dodjete sa detetom ,udjete zajedno par pitanja osnovnih,za to vreme dete sedne i da mu psiholog da nešto nacrta,onda vas zamoli da izadjete ispred.
Sve u svemu čekate tako jedno 20-30 min ne sećam se tačno koliko
i to je to.Dete izađe skroz raspoloženo ,ništa strašno po njima.
Učiteljica je ovde mogla da se bira ,kažete psihologu gde želite i ona upiše,mada verujem da su sve dobre,to je čisto zbog dece
jer su hteli da budu s istim drugarima iz vrtića i u odeljenju.

: uros1003 - 10. jul 2007 3:34:11(UTC)
Testiranje je problem samo za roditelje, deca i ne znaju da su testirana. Testovi se rade kroz pricu i igru. Sto se toga tice, bitno je da se deca razvrstaju po kategorijama, da bi ucitelji znali kako da rade sa kojim detetom. Jako me je iznervirao komentar za uciteljicu, i to pricanje ko je kakav. Zasto se opterecujete uciteljem, za dobro dete nema loseg ucitelja, ono koje hoce da radi kod svakog ce dobro proci. Ja sam uciteljica i radim u skoli i znam koliko se polomim oko tudje dece i na kraju nas nazivaju svakako. Mislim da je ruzno komentarisati bilo koga na taj nacin, zamislite da to rade vama.

: Ana81 - 10. jul 2007 1:38:39(UTC)

Zamislite,

voljeno cede krece u prvi razred,pod uslovom da prodje agoniju zvanu TESTIRANJE!!!

Moj slucaj je bio sledeci:

znojili su mi se dlanovi,kao da ga ja polazem dok je cera bila i previse flegma;] da bi na kraju saznala da je odradila test perfektnobravo  ,ali sledi pitanje kojoj uciteljici ce pripasti

(vestica   za koju niko nema dobru rec, ili andjeo kod koje je povlacenje DEBELIH VEZA!!!!!!

U svakom slucaju do 31.08  ne znamo ko ce ,koga !!!!

Bas za divno leto zar ne?????galamdzija galamdzija

Kako je bilo vama??