Obaveštenja

Icon
Error

: marmit - 26. novembar 2012 18:45:32(UTC)
Hvala Coka79. Sad mi je opet ogroman, ali stvarno pijem mnogo vode, možda i od toga icon_confused : Ne jedem mnogo, umereno, normalno... Ja se nadam da će malo splasnuti kad se bebac usadi gde treba! A onda će svakako početi da raste...

: Coka78 - 26. novembar 2012 18:28:51(UTC)
Marmit, nista se ne sekiraj. Isti slucaj je i kod mene, a koliko kapiram kod svih trudnoca posle prve, valjda su stomacni misici opusteniji. U svakom slucaju, ja sam u 15 nedelji, a baaaas se vidi da sam trudnjaca :) Ne nerviram se, ali vec pikiram rolere koje cu na leto da vozim po adi gurajuci kolica, da bih se dovela u red :) Lubac za sve stomacice, male i velike

: marmit - 26. novembar 2012 14:18:52(UTC)
Hvala sanjas, malo si me utešila. Sinoć sam čak slikala stomak i poslala drugarici sliku, ni ona nije mogla da veruje. Danas je malo bolja situacija, ali baš mi je čudno. Izgleda da tako mora. Utešila si me definitivno icon_smile .

: sanjas - 26. novembar 2012 8:52:22(UTC)
Marmit to ti je normalno u drugoj trudnoci.Ni meni se u prvoj nije video do cetvrtog meseca,a u drugoj je poceo da raste i pre nego sto sam uradila test-znaci odmah.icon_wink Ali ne brini,na kraju stomak nije bio veci nego prvi put.icon_smile Opusti se i uzivaj u stomaku.icon_smile

: marmit - 25. novembar 2012 23:32:42(UTC)
Ja sam praktično na početku druge trudnoće, a imam osećaj da mi je stomak ogroman. U prvoj trudnoći ništa mi se nije videlo sigurno do 15. nedelje, ne mogu da verujem da već imam stomačić. Jesam se ugojila, ali vaga pokazuje svega 3kg viška, nemoguće da je od toga. Čak i ne jedem mnogo, slatko uopšte, ne prija mi. Očajna sam icon_eek

: T3 - 10. oktobar 2009 11:29:19(UTC)
evo sad pri kraju sedmog pocetku osmog je jos uvek isti,tj ima razlike ujutru i uvece,ili kad se najedem,nekad mi uopste ne smeta i ne osecam njegovu tezinu,a nekad ga drzim u krilu,nemogu da se sagnem od njega,kad hodam sva se pogurim nazad a njega izbacim napred nemogu drugacije,nista vise nemogu da obucem pa i po tome vidim..ima veze velicina istog i sa plodovom vodom to je sigurno,ali i sa kilazom bebe,matericom koja se uvecava pa samo sa svim tim imam bar 5 kg samo u stomaku,tako da nije ni cudo sto mi vec postaje tezak za nosenje..

i sad sto sam isto primetila ne raste vise sa strane nego ide u spic..a inace nije ni jako visok ni nizak onako negde na sredini,ali mi sve vise smeta pogotovo kad je spavanje i trazenje polozaja za isto u pitanju..mozda se ne promeni za ovih jos dva meseca nesto drasticno mnogo,a mozda nabreknem jos vise sad u osmom i devetom,neznam,nisam ni u prethodne dve trudnoce imala nesto preterano velik stomak pa verujem da necu ni sad ici daleko od ovog kakav sad i jeste..ali u svakom slucaju kako god bude jos malo pa je gotovo tako da izdrzacu..

: hippeia - 10. oktobar 2009 11:18:35(UTC)
Citat:
T3 - 19/9/2009 02:43

ja sam danas usla u sedmi mesec ,i imam utisak da mi je stomak porastao preko noci..do pre dva dana cini mi se nije bio takav,i bio je mnogo manji ko da sam recimo u cetvrtom ,a ne sestom mesecu,, a sad evo ga buknuo odjednom..imate slike u temi slike za vreme trudnoce pa pogledajte...ko lumbalon sam..sve mi je teze da sedim,lezim,spavam,hodam i bilo sta drugo radim sa njim,o saginjanju da i ne govorim,a do juce sam htela da sama krecim,nije mi uopste smetao..a gle me sad...nadula sam se ko zaba i narasla ko kvasac,a svakim danom u ovom periodu stomak raste za 1cm dnevno tako da tek ocekujem da buknem ...

Pa i jeste ti porastao preko noci :) Ja sam to isto primijetila u prvoj trudnoci-nista mi se nije primjecivao do 7. mjeseca, a onda je odjednom, u toku jednog dana porastao-ali tako da je bas bila vidljiva razlika uvece u odnosu na ujutro...I stalno mi je tako rastao-stagnacija, pa onda za jedan dan kao da ga neko naduva. Ja mislim da to ima veze s plodovom vodom...vjerovatno se ona izluci u vecoj kolicini-mislim lupam, ali ne znam sta bi drugo moglo da bude...

: Nastasija - 10. oktobar 2009 11:13:31(UTC)
Meni je stomak poceo da se primecuje ja mislim vec posle 6 nedelja, neverovatno, izgleda kao da sam se dobro najela, i cini mi se da cu biti kao bure. Hehe samo neka raste, pa izdrzacem sve, i strije, i veliki stomaki, ma neka raste samo raste to mi je pokazatelj da je beba napredna.

: T3 - 19. septembar 2009 4:43:31(UTC)
ja sam danas usla u sedmi mesec ,i imam utisak da mi je stomak porastao preko noci..do pre dva dana cini mi se nije bio takav,i bio je mnogo manji ko da sam recimo u cetvrtom ,a ne sestom mesecu,, a sad evo ga buknuo odjednom..imate slike u temi slike za vreme trudnoce pa pogledajte...ko lumbalon sam..sve mi je teze da sedim,lezim,spavam,hodam i bilo sta drugo radim sa njim,o saginjanju da i ne govorim,a do juce sam htela da sama krecim,nije mi uopste smetao..a gle me sad...nadula sam se ko zaba i narasla ko kvasac,a svakim danom u ovom periodu stomak raste za 1cm dnevno tako da tek ocekujem da buknem ...

: Milen@ - 18. septembar 2009 22:41:01(UTC)
Ja sam trudna 10 nedelja i 2 dana i izgledam kao da sam u 5 mesecu...:)

: VesnaS - 18. septembar 2009 17:47:32(UTC)
Ja jedva čekam da mi se vidi stomak, a načekaću se sigurno još dugo:-)

: sara ms - 11. septembar 2009 1:48:38(UTC)
Meni je stomak naglo poraso kada sam usala u 7.mesec,tada mi je i kretanje postalo otezano a i sve druge aktivnosti.Neka raste i treba da raste bravo bravo bravo

: tasa - 11. septembar 2009 0:10:20(UTC)

Koloko sam u prvoj trudnoci jedva cekala da se malo vidi stomak i ugojila se 25 kg, toliko sad ne zurim. Neka se ne vidi sto duze, muka mi je od trudnicke garderobe, samo da nosim svoju maksimalno koliko je normalno. Jedino ne sme nista da steze u predelu stomaka. Ocekujem tek tamo oko 5 meseca da se vidi...

: maza82 - 8. septembar 2009 18:25:53(UTC)
meni se čini da mi se sada stomak video od prvog dana! Kažu da se pre vidi kod drugorotki, a posebno ako se posteljica smesti napred kao kod mene.
Pa sad kad se sve iskombinuje meni je stomak duplo veći nego drugim ženama u petom mesecu, tj niko neveruje da sam tek peti, najmanje sedmi... :(
Pa oni komentari tipa" jesi li sigurna da ne nosiš blizance"
"tek u februaru, da nisu nešto pogrešili ja bih rekla da sledećeg meseca možeš da se porodiš"

I tako.... galamdzija

: Bibana - 18. avgust 2009 17:42:21(UTC)
Pa malo se vidi sada sam 14-ta nedelja al je sladak! A u prvoj trudnoci mi se nije ni video do 5 mes!

: Natalijica - 18. avgust 2009 14:06:11(UTC)
Cini mi se da je poceo da se vidi tek u 5-om, 6-om mesecu, do tad je bio skroz ravan, a sad sam prava trudnica sa big stomacicem! icon_lol

: filip.mm - 4. avgust 2009 9:33:37(UTC)
Ja se secam da mi se sa Filipom u trudnoci stomak vec video kad sam usla u 3.mesec(oko 10.nedelje).No ja sam niska i torzo mi je kratak pa bebac nema bas puno mesta da se namesti.Sad sam 8. nedelja i jos se ne vidi al buduci da imam malo salceta malo sam kao naduvana. icon_lol

: bubamara031 - 31. jul 2009 17:54:11(UTC)
I meni je tako sa 17-18 nedelja , do tada nista , jedino uvece je izgledalo kao da sam se najela

: thelma - 31. jul 2009 13:36:37(UTC)
Evo moj stomak tek sad sa 17+5 počinje da raste :) Ujutro se vidi samo kad obučem nešto uže, a uveče se naravno naduva.

: Irena84 - 31. jul 2009 12:59:09(UTC)
Zdravo narode ja sam u 10 nedelji, i stomak mi se onako, vidi, ali ja gledajuci moju koleginicu sve mi se cini kao da treba malo da uvucem stomak, jer imam osjecaj da su to "moje krofnice od prije" :)ali ja zbilja ne mogu vise da uvucem stomak,kao nekad :))pa ja pored nje koja je u skoro 4 mjesecu izgledam "trudnije" :) pa sve gledajuci druge trudnice nije mi jasno jel to OK? vjerovatno to zavisi od slucaja do slucaja.

: Micka-Sofijina mama - 31. jul 2009 12:14:33(UTC)
Meni je stomak poceo da se primecuje, lepo se vidi kad obucem neku uzu najicu.
I mm primecuje... :-*

: trudna 3 - 28. jul 2009 22:12:28(UTC)
evo u petom mesecu trudnoce konacno mi se vidi stomak ne onako naduven ko da sam se najela tj pojela celo pile vec bas bas se nazire i sta god da obucem nemogu ga sakriti sam se ispupci i iskoci sto me bas raduje..a pre mi se video samo kad obucem nesto uze,a kad je sira odeca ma kakvi niko ne vidi,ali sad se vidi i vec me pustaju preko reda u bankama,postama imam prednost fala bogu bar negde..hihi..salim se manje vise zbog toga,ali zaista sam srecna sto i drugi mogu da vide i primete moju trudnocu tj stomacic..

: LejaD - 28. jul 2009 13:17:22(UTC)
Meni od pocetka je bio nekako naduven stomak, ali znala sam da nije jos od bebca. Kad sam usla u 4. mesec cini mi se da je naglo skocio i da od tad raste iz dana u dan. trudnica Pupak se prosirio, mazem strijet ujutru i uvece i za sada nemam strije, nadam se da ih nece biti. A za pravo cudo, za razliku od mojih drugarica grudi su pocele da rastu tek kasnije sa stomakom, mada su inace velike, pa sto kasnije, to bolje sto se mene tice. icon_wink Jos uvek nosim stare bruseve koji su mi udobni, ali planiram da kupim trudnicke u skorije vreme. Sve je individualno, tako da opustite se i uzivajte, porasce i stomak i grudi, ne brinite. :-*

: Bubilina - 28. jun 2009 3:15:56(UTC)
Stomak mi je poceo u 4 mesecu da raste polako, grudi odmah icon_razz

: thelma - 26. jun 2009 20:33:36(UTC)

Meni su grudi porasle 4cm u obimu icon_lol , a stomačić se samo naduva kad jedem, a ujutro naravno nestane :( Vrlo malo je ispupčen, samo ja to primećujem! Znam da je još rano, ali ja jedva čekam da neko primeti trudnica   

Lilypie

: Machkica - 25. jun 2009 14:02:36(UTC)

Do pocetka petog meseca nosila sam farmerke, zakopcane :) .

U petom sam presla na trudnicke i to vise zato sto sam jedva cekala da se vidi stomacic, pa sam ga malo i isticala. A onda kada je u sestom mesecu poceo da raste....cinilo mi se da se svaki dan vidi razlika.

Ali, zato su grudi odmah nabujale  icon_wink .

: maslacak - 25. jun 2009 13:09:26(UTC)
Meni se stomak video bukvalno od 2. meseca i u prvoj a i u ovoj trudnoci

: Nancy74 - 25. jun 2009 13:06:27(UTC)
Moj "stomacic" je poceo da raste u 14. nedelji ali je svakog dana sve veci. Sada se vec lepo primecuje. :) Svoje farmerke vec od 11 nedelje nisam mogla da obucem jer su pocele da me stezu ali trenerke jos uvek nosim.

: srna - 25. jun 2009 11:50:16(UTC)
evo upravo ovih dana (15. nedelja) kao da je odjednom porastao, mada onaj ko ne zna da sam trudna ne primeti. u prvoj trudnoci se primecivao tek posle 4.5 meseca, a *devojacke* farmerke koje sam tada nosila do 6. meseca vec sada ne mogu da obucem!

: Maja_81 - 21. jun 2009 7:10:17(UTC)
Pa sad se vidi malo usla sam u 15. nedelju. I u prvoj trudnoci je bilo isto tako.

: tijana b - 18. jun 2009 14:25:11(UTC)
Meni je stomak poceo da se primecuje tek pre mozda dve nedelje, znaci negde oko 23,24. Cak sam se i zabrinula da li je sve ok. Dr rekao da je to zbog toga sto sam mnogo visoka pa baba ima mnogo mesta da se smesti. sada se primecuje ali svi misle da sam 4,5 mesec i ostanu u soku kada im kazem da sam usla u 7.

: trudna 3 - 17. jun 2009 13:56:22(UTC)
ja odavno vec nemogu da obucem nista od svoje stare garderobe sem trenerki,valjda zato sto je vec treca trudnoca pa su mi i misici i stomak postali opusteni,mada mi se stomak nije nesto primecivao u pocetku,bio je ko da sam se najela sto kazu neke ovde,a sad se vec nazire...pogotovo iz profila ocekujem da ce tamo negde oko pet poceti brze da raste i da cu ga dobiti preko noci.
nisam nesto velike stomake imala ni u ostale dve trudnoce pa neverujem da cu ni sad.
grudi mi brze rastu i vec su mi svi brusevi koje sam nosila mali.

: similic - 17. jun 2009 11:19:46(UTC)

Ja sam negde do 12 nedelje nosila moje pantalone i tu mi je stomak postao malo vidljiviji, mogla sam i dalje da nosim svoje pantalone ali otkopcane sto nikako nije dolazilo u obzir jer sedim ceo dan pa me to mnogo nerviralo.

Oko 15 nedelje je postao izrazajniji, a ovih dana primetim da je opet narastao (19 nedelja).

Mada je moj problem poceo jos na samom pocetku jer su mi grudi do kraja 3 meseca porasle za 2 broja icon_eek !

: Blue - 17. jun 2009 10:25:08(UTC)
Sa nekih 14-15 nedelja kao da se preko noći "naduo" i do neke 18. sam izgledala kao da sam pojela celo pile za ručak, a onda je polako počeo da se zaobljuje. Sada sam 27+4 i obim je 114

: Medvedic - 17. jun 2009 2:33:09(UTC)
Jao,meni se video vec u drugom mesecu,malo zaobljeno ispupcenje,a oko cetvrtog se bas videlo onako fino..

: elizabeta - 16. jun 2009 22:56:30(UTC)
Meni je bio nadut od pocetka, ali pravi trudnicki stomak je poceo da se nazire u 17.nedelji,a u 19.-20. se videlo da sam trudnica. Sada sam u 23.nedelji, prava sam trudnica,ali mi stomak i dalje nije prevelik, onako lep,mali,ispupcen...

: andrea-dea - 30. januar 2009 14:26:45(UTC)
meni je stomak počeo odmah da raste....bukvalno prvog dana po kašnjenu menstruacije i sad mi je dooosta velik, ne mogu nijedne farmerice da zakopčam, a iz profila je mašala :)

: ivanaivana - 26. januar 2009 19:27:17(UTC)
Ja sam 15 nedelja i ne vidi mi se stomak,vise izgleda kao da sam se najela nego da sam trudna.Meni jedino rastu grudi.Pre trudnoce imala sam male grudi,a vec sada su mi mali brusevi,daj Boze da cu moci jos 10-15 dana da nosim stare.Ne bih volela da mi puno porastu,jer ce posle biti bljak,posto radim u bolnici za estetsku hirurgiju nagledala sam se svega i svacega,pa se malo plasim.Veliki pozdrav za mamice

: Kale79 - 25. januar 2009 1:01:26(UTC)
Joj tanja jos ces se ti nacekati da ti se vidi stomacic. Meni je poceo negde oko 18 nedelje, a do 15 se nista nije videlo... A kad je krenuo, ne staje...

: Tanja D. - 24. januar 2009 17:20:36(UTC)
Meni svi kazu da se ne poznaje da sam trudna. Imam malo samo donji stomacic,kao da sam se nadula.

: layla - 13. decembar 2008 17:21:03(UTC)
meni je poceo da raste nege u 5mes. tada konacno nisam izgledala kao da sam se najela :)

: Jasna-belgija - 19. jun 2008 14:32:59(UTC)
stomak je poceo tek da mi raste pri kraju cetvrtog meseca,a sada za neki dan ulazimo u 6 mesec. I stomacic se primecuje i raste iz dana u dan sve vise i vise,,,,,,, A ja sam presrecna trudnica,i bas se sa svojom trudnocom ponosim,,,,,,,,,,,,,, cmok za sve mame,,,,,,,, i njihove slatke bebice,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, zvezda bravo zvezda bravo bravo zvezda zvezda

: Kaca082 - 26. maj 2008 7:51:29(UTC)
Mene mm nije video cetiri dana,bas me zanima dali ce primetiti neku razliku!Nije to dug period ali se nadam da je bar malo porastao, icon_lol krajnje je vreme :? !!!

: lajti - 26. maj 2008 4:54:37(UTC)
Ja sam pri kraju četvrtog meseca i imam utisak da sam stomak dobila preko noći otprilike pre desetak dana. Za sad ulazim u svoju garderobu, ali mislim da neću moći još dugo. Šta reći, vidi se!

: duckiduca - 25. maj 2008 14:47:26(UTC)
Ako si napredna Daco, meni sve zavisi od odece kakvu nosim ako imam puno faltica ispod grudi onda mi stomak izgleda veci a ako nosim neku malo siru majcu jedva da se poznaje ali uvece je najveci icon_wink icon_wink icon_wink
Mada ja jedva cekam da poraste i da se vidi u svakoj odeci.

: dacaipeki - 25. maj 2008 14:42:44(UTC)
Moracu da vam kazem da se i meni jako rano poceo poznavati stomak i to onako bas... oko drugog meseca.
Sada imam puna 4, a jedna poznanica kao kaze pre neki dan, ti vec stigla do sestog... bravo. Ja se nasmejem i objasnim joj da ima da gulim do tada...
I tako trudnice, kazem vam da smo bas napredni!
Ljubim vas... :-*

: cvecka - 24. maj 2008 20:32:16(UTC)
Hej Leki, kad bi bila sitne gradje...ja sam 1,71 visoka i imam trenutno 70kg (do sada sam nabacila 4 kg), pocinje da me hvata panika, a ja stvarno malo jedem i cini mi se sta god pojedem, zalepi se za mene! Dr. kaze da mi je stomak tvrd i da sam drugorotka, pa se mozda zbog toga BAS VIDI! Ja ako nastavim ovako, bice me lakse preeskociti nego zaobici!!!!

: Hopeful - 24. maj 2008 17:15:52(UTC)
Meni se činilo od drugog meseca da mi već raste stomak a sad kad pogledam slike tek je tamo na ulasku u 4. mogao stvarno da se vidi ako neko zna da sam trudna a tek od 5. i ako ne zna. Mada tek od 7. su počeli da me tretiraju kao trudnicu na javnim mestima :) Sad lepo i buzo buzo rastemo zaljubljen

: LEKI - 24. maj 2008 16:38:49(UTC)
CVECKA JA I TI IMAMO ISTI TERMIN,A I ISTI STOMAK I JA SADA CITAM I BAS SE PITAM STA JE SAMNOM,SAMO STOMACIC OD MENE ,MADA JA NOSIM USKE MAJCE,PA SE BAS LEPO VIDI,MA SVI CIM ME VIDI, ODMAH MI TEPAJU I POMILUJU STOMAK,MENI NE SMETA ALI MI JE SMESNO KADA ME PITAJU ZA TERMIN,A JA TEK USLA U 4 MESEC,TEK U NOVEMBRU,A UGOJILA SAM SE 3 KG TAKO NESTO,MOGU DA OBUCEM SVE STO SAM PRE NOSILA ALI SKORO SAM PRESTALA SA FARMERICAMA JER IPAK IAKO SU PLITKE ,SMETAJU MI KAD SEDNEM,A I STRAH ME JE DA SE PRITISKAM,NEK MOJ BEBAC IMA PROSTORA ,MOZDA NAM SE VIDE STOMACICI STO SMO MNOGO SITNE GRADJE, JA IMAM 1,65 A 55KG,A TI?

: Oblak_u_bikiniju - 24. maj 2008 15:30:35(UTC)
Da! meni je stomak izrastao posteno preko noci,a od pozadi kada me gledas imam strukic kao i prije trudnoce, stvarno! Noge, guza, sve zategnuto. Grudi narasle ali cvrste, samo imam par novih strijica po zadnjem dijelu butina. Sto uopste ne znaci da u sledecoj trudnoci necu paniciti zbog prevelike kilaze. Mi zbog bebe moramo raditi ono sto mozemo - izbjegavati nepotrebnu hranu koja zauzima mejsto potrebnoj! A ostalo... Opusteno ;-) Tako da, Jelena, zelim ti od srca da dobijes zeljene blizancice, ali i ako bude jedna bebica, vjerujem da ce biti jako voljena :)
Normalno je da u drugoj trudnoci ranije iskace stomacic :)

: 84d - 24. maj 2008 14:43:35(UTC)
Ma cvecka, nema veze koliki ti je stomak, njegova velcina je skroz individualna stvar! Opustencija! :)

: cvecka - 24. maj 2008 12:24:38(UTC)
Citam sta pisete i prosto vam zavidim, pa sto ja izgledam kao da sam vec u 6 mesecu, prosto me je blam kad me pitaju kad mi je termin, akad sam bila prosle nedelje na kontrolu, sestrica kaze,a ja mislila da ste 6 mesec..kamo srece! Odmeravam svoju stomacinu i skroz je napet, gledam nisam se bas ugojila, jer bi se to videlo na struku i onda pomislim da nisu mozda blizanci, ali mi je dr. rekla nema sanse, pa ja bih valjda to videla! Mozda sto sam se do sada kljukala sa raznim hormonima...ne znam, ali vidim iz vasih poruka, da ovo moje u svakom slucaju nije normano!!!

: leptir - 24. maj 2008 11:47:29(UTC)
Za sada se ne vidi nista,isto sam visoka pa se nadam bas u 4. da ce se malo nazirati icon_lol

: 84d - 24. maj 2008 11:40:33(UTC)
Meni je u petom mesecu poceo da raste! Sada se lepo vidi... :)

: Jelena76 - 24. maj 2008 10:42:37(UTC)
Cure ja moram da priznam da sam malo iznenadjena ,ja sam visoka i slank 177cm i 60kg a imam vec zaobljeni trbuscic,kad sam bila trudna sa sa starijom kcerkom(mada sam tad imala samo 20 god )nisam imala stomaka do 5 mjeseca.
Ne kazem da mi se vidi veliki stomak ,ali na tajice i usku majicu se vidi da sam trudna-malo prerano?

cure je li tako bilo i sa vama ili da se nadam blizancima icon_wink zvezda

svima :-*

: Oblak_u_bikiniju - 24. maj 2008 10:02:54(UTC)
Draga moja, nije to razlog za nervozu :) U prevozu uvijek trazi mjesto. Meni se jasno vidi da sam trudna i moram priznati da su mi ljudi mahom ustajali. Bude mi neprijatno sto su to zene od 50 godina, a ovamo sjedi deckic od 17 sa slusalicama u usima i ne pomislja da ustane... Ali sam ja uvijek sjedala u busu.
Mene je u petom prodavacica u radnji za trudnice odmjerila i pitala "Vi znate da su to trudnicke pantalone?"
Ali sada malo ko moze da omasi :)

: Kaca082 - 24. maj 2008 7:58:06(UTC)
Ja sam visoka 183cm i zbog takve moje gradje meni stomak jos nije koliko bi ja zelela :( .MIslim da je poceo da raste sredinom petog meseca ali i sad ne lici na pravi trudnicki.Pre tri dana sam bila u savetovalistu za trudnice i sestra na salteru me pita dali sam trudna icon_evil !U prevozu mi niko ne ustupa mesto dok ne zatrazim!!!!Jedva cekam sedmi mesec kazu da tad najvise raste.Ponekad mi bas ide na zivce sto se ne vidi a mm me tesi da ce sigurno porasti do porodjaja!
Prilicno sam mrsava i ocekivala sam da ce se videti od prvog dana.

: Oblak_u_bikiniju - 24. maj 2008 7:16:57(UTC)
Evo i ja da se upisem - stomak mi se tek sada u sestom mjesecu vidi onako "pravo" da se zna da je trudnicki. U petom je bio uocljiv, ali kao trbuscic zene koja je pretjerala sa hranom :)
Dakle, poceo rasti u IV, ali samo kao majusna neravnina na mom nekada sasvim ravnom i zategnutom stomaku, u V je vec bio stomacic, da bi sada, u sestom vec bilo jako ocigledno da se nisam ubucila, nego da sam fino, trudna :)

: makica 265 - 23. mart 2008 8:27:16(UTC)
Meni se stomacic vec malo vidi.Vjerovatno zbog prethodne dvije trudnoce.Ali kad obucem nesto sire ili jaknu ne vidi se.

: Oblak_u_bikiniju - 23. mart 2008 7:55:03(UTC)
Evo, ja sam u 16 sedmici i naravno dastomacic vidim kada se skinem i na bas uskoj, uskoj, uskoj majcici. Ko me ne zna nema trika da pomisli da sam trudna, a ni da sam debela, jer su mi noge i dupe isti kao prije i jos nostim svu svoju garderobu. Jedino kada mi je muka (a to biva cesto) ne zakopcavam dugme na pojasu farmerki, ali ga po obimu mogu zakopcati, samo sto to sada cinim ispod stomaka jer su mi sve pantaloe svakako jako niskog pojaasa.

: Seli - 20. mart 2008 15:32:08(UTC)
Ja sam sada na pocetku 4.meseca, i negde krajem 3. se malo vise poceo nazirati stomak, mada i sada to vidim ja, ostali malo teze jer nije nista posebno veliki stomacic cisto koliko da se kaze da ga ima!

: Jelencica - 19. mart 2008 19:21:26(UTC)
Kazu iskusniji da to zavisi od trudnice do trudnice... Ja sam pocela da se gojim u 4. mesecu, pa mi je tad i stomak narastao malo, ali tek u 5.om se moglo primetiti da je trudnicki stomak u pitanju !!!

: eleven - 16. mart 2008 17:25:35(UTC)
Ja ne mogu tacno da se setim nedelje, ali stomak je poceo da mi raste negde pocetkom 3. meseca. Ne znam kako cu izgledati u 9. mesecu, ali sada iz profila vec tako delujem, iako jos uvek imam struk ako me gledas spreda. :?

: taogica - 16. mart 2008 17:18:21(UTC)
Ne znam da li sam se samo nadula jer u zadnje vreme muči me i zatvor ali meni se stomak nazire

: Hopeful - 14. mart 2008 16:45:19(UTC)
Taogice i meni je tako mada sam samo ja to mogla da vidim. Tek sad su počeli i drugi da primećuju, pogotovo kad se i najedem pa misle i od želudca da je stomak icon_lol

: taogica - 14. mart 2008 16:39:01(UTC)
Nije da preterujem i jeste da već imam trudnoću iza sebe pa to malo brže ide, ali meni se stomak već nazire.Naravno da je minijaturan ali kada obučem nešto usko vidi se da sam trudna.

: krcko - 14. mart 2008 5:55:05(UTC)
ljudi evo na tickeru vidite u kom sam stadijumu moj stomak je iz dana u dan vidno veci i sve veci i veci
od samog pocetka sam ja primecivala kao nadutost i to stezale me pantalone kad sednem jer je stomak bio napet pa nece da se savije ali od pre nekih 3-4 nedelje ovo je nevidjeno napredovanje
sad sam prava trudnica

a pravo da vam kazem i bolje mi sad se lepo vidi da sam trudna ono do skoro nisi mogao da ocenis dal sam se toliko prejela ili ugojila ili sta mi je a sad sam lepo trudna

: jelena_ns - 6. mart 2008 10:39:14(UTC)
I meni je stomak naglo počeo da raste prošle nedelje. Ko me nije video desetak dana ne može da me prepozna. Inače, više ne mogu ni uz pomoć trikova da uđem u stare pantalone, pa mi ne preostaje ništa drugo nego da nosim trenerku i klasične trudničke pantalone, koje me već nerviraju, a tek sam na početku

: mira-z - 6. mart 2008 9:48:43(UTC)
meni je poceo prosle nedelje, mada imam utisak da koliko mi raste stomak toliko mi raste i zadnjica, uzas !!!

: Hopeful - 6. mart 2008 9:47:36(UTC)
Meni se stimak video ja mislim već od drugog meseca. Doduše samo ga ja primećujem ali ja nikad nisam imala ni malo stomačića, prosto sam takve građe da se ne gojim ni u stomaku ni u struku i vrlo brzo mi se struk proširio a stomak nekako malo izpupio. Mislim da ni sad ljudi ne primećuju da sam trudna a meni deluje već baš veliki, uostalom već odavno mogu da nosim samo helanke i poneku trenerku, znači da jeste veliki. trudnica

: bucko - 6. mart 2008 9:03:25(UTC)
Ja sam uvijek imala malo stomacica, bas onaj obli zenski a nisam nikad bila buckasta. Tako da do prije par dana nisam znala od cega je stomak, da li od trudnoce ili onaj moj. Tek kako sam usla u 14. nedjelju skontala sam da mi je iskocio trudnicki stomak jer sada ne mogu da zakopcam ni jedne hlace, a nisam se jos udebljala ni kilograma.

: macaraca - 5. mart 2008 16:51:21(UTC)
pa dobro, bice ko sto kaze Jelenica na kraju trudnoce!hahaha

: zhunga - 5. mart 2008 16:21:48(UTC)
Pa jeste Macaraca, jos jedna devojak koju znam je tek u 6 dobila stomak a bas je visoka. Uopste joj se nije videlo da je trudna caos

: macaraca - 5. mart 2008 16:15:51(UTC)
e bash mi je drago sto sam pronasla ovu temu,ali svima vama je stomak poceo od oko 13.nedelje a jel ima neko da nije imao stomak evo ovako ko ja do 5,6 meseca?moj stomak je ko da sam se najela!dr kaze to je zato jer sam visoka-181cm?!@al ja sam bas zbunjena...

: zhunga - 5. februar 2008 11:23:37(UTC)
Meni je stomak poceo da se "naduvava" skor od samog pocetka. Nisam mogla da zakopcam ni jedne farmerke koje imam. Sad je vec prirodno narastao, ali nesto smesno ko loptica. Mislim da ce mi u devetom mesecu biti ogroman! icon_eek

trudnica

: sweet - 5. februar 2008 10:43:25(UTC)
I ja mislim da se moj stomacic poceo primecivati od samog zaceca ruganje ruganje ruganje ili je to bio gadan trip. Sa prvom bebom je poceo da se nazire u 2.mesecu, a sada ipak malo ranije. To je ipak iz razloga sto sam i dalje pomalce imala onaj "prvi stomacic", jer nisam bila bas skorz ravna kao i pre prve bebe... buljavko buljavko

: Petra* - 5. februar 2008 10:20:43(UTC)
Kad malo razmislim, ja sam skoro od samog pocetka primecivala kako mi se sitnice menjaju na stomaku, ali da mogu da kazem MOJ STOMAK JE PRAVI TRUDNICKI trudnica , mogu tek sad. Pre neki dan me je jedna zena pogledala i rekla: TRUDNICA? Ja sam se bas zbunila, jer je to bilo prvi put da je neko video po stomaku da sam trudna, kako sam samo bila ponosna smizlica !

: bamba - 5. februar 2008 10:11:10(UTC)
Zdravo drage trudnice...
ja sam 13 nedelja i poceo je da mi se vidi stomak ... cak su i ostali primetili...
inace nema sanse da obucem farmerke jer me stezu i ne zelim da vrsim bilo kakav pritisak...
a sto se tice gojenja...zbog mucnina se nisam ugojila...mozda samo 1kg...a to sam tek saznala kad sam isla u savetovaliste...

: dodak - 5. februar 2008 8:33:01(UTC)
ja sam 10-ta nedelja i jedino što primećujem je da ne mogu da zakopčam farmerke... stomačić se samo nazire i ne primećujem da raste, a baš bih volela da je malo veći...

: ielena - 22. januar 2008 10:39:08(UTC)
Stomak se kod mene nije video tako rano. U sestom je bio vidljiv, ali je sada, pocetkom sedmog, doziveo pravu ekspanzijut zaljubljen

: Oblak_u_bikiniju - 22. januar 2008 7:41:44(UTC)
Ja sam ne premrsava, mozda imam malo jace bokove, ali sam se bavila manekenstvom. Nisam mrsava manekenka, prije sam bila onako - kao model sa malom manom u pogledu butina.
A stomak mi je uvijek bio zategnut savrseno - za reklamu! Zato mi je dr. rekao da cu vec sada vidjeti da nije zategnut kao inace. On je ravan, da se razumijemo, sasvim. Sutra ulazim u 8 sedmicu i ne moze nego da bude savrseno ravan! Ali nije utegnut, vec polako popusta - kaze da ga to tijelo prilagodjava trudnoci, jer je prethodno bio neprirodno uvucen i tvrd.
Inace, po biologiji, savrsena zenska gradja podrazumijeva malo obliji stomacic, pripremljen za trudncu. E sad, jedno je biologija a drugo estetika i ja koja sam radila po 500 trbusnjaka dnevno jer sam bila prof sportista!
Elem, stomacica nema jos - ali bice, bice...:)

: mama malog Borisa - 22. januar 2008 7:36:24(UTC)
Drage moje, ja sam u desetoj nedelji trece trudnoce. Sa prvom nisam imala stomak sve do 5-6 meseca, cak sam se u peto mesecu udavala u vencanici (klasicnoj). U drugoj trudnoci se vec mnogo pre nazirao stomak, a sada u trecoj mi se vidi maltene od prvog dana...s tim da moram da napomenem, da sam po gradji mrsava i da nisam imala stomak pre trudnoce.
Elem, sa svakom sledecom trudnocom su stomacni misici opusteniji i zbog toga se i pre vidi.

: pirgo7 - 17. januar 2008 17:40:06(UTC)
Cao dame:)
Ja sam 13 nedelja, skoro 14, i vec je poceo da se vidi stomak. Ne izgleda jos onako oblo kao trudnicki, neki nedefinisani oblik. Uvijek nosim farmerice niskog struka, tako
da mi za sada ne smeta stomak, jer mi iskipi preko:)
Za 14 nedelja nabacila sam 3,4-4 kila, kilo pop mjesecu..Sve se tjesim bolje i to, nego da imam mucnine, jer sam ih imala nedelju dana i znam kako sam se osjecala...

Bice da mi stomak stvarno dodje do zuba, kao sto kazu:)

: njanja78 - 17. januar 2008 17:23:22(UTC)
meni se vidio vec u 9 nedelji sada sam u 24 i bas je veliki smijesno mi kako se tijelo mjenja inace imam jako tanak struk pa ga i sad jos malo imam al stomak mi ide naprijed u spic a ne na sve strane eto ljubim vas :-*

: Selena2 - 15. januar 2008 13:21:23(UTC)
i meni je poceo stomak veoma rano da se poznaje.tako oko 13-14 nedelje!

: Medvedic - 15. januar 2008 4:26:08(UTC)
I meni je poceo da se nazire oko 10.nedelje,i to ne samo od strane mene,vec su i drugi poceli da primetjuju malo ispupcenje (doduse,oni koji su i znali da sam trudna).Oko 15. je vec bio ohoho izrazen.I sad mi je (u 37.) baaas velik,jako mi je tesko da se namestim za spavanje,jedva se vucem.Pitam se koliki ce mi biti do 40.,ako je docekam.

: jelenica_pelenica - 14. januar 2008 16:11:08(UTC)
ja sam u prvoj trudnoci se davila od hrane, cale me je zezao da sam jedina trudnica na svetu koja jede kolenice, sarme, pecenje i takve stvari za rucak. A ja sam uzivala sta da radim, imala sam apetit za troje. Sada u drugoj mi nije tako. jedem tek toliko da ne umrem od gladi. Jedemi se sve, a onda kad sednem da jedem, povraca mi se i ko mis pojedem. Vidim da stomak polako pocinje da raste. sada sam u 11. nedelji, pojavljuje se meli brezuljak :)

: anita75love - 14. januar 2008 8:19:55(UTC)
Meni se stomak pomalo vidi. Poceo je jos od 12 nedelje, ali to sam videla samo ja i povecala sam se u kukovima za jedan konfekcijski broj iako se nisam uopste ugojila, nisam mogla da udjem ni u jedne moje pantalone, tako da sam vec mesec dana u trenerkama.
Sada kad nosim uske majice ili rolke vidi mi se stomak malo jer sam ja uvek bila mrsava i nisam ga imala uopste, tako da je uocljivo. Ugojila sam se za sada 1 kg.

: tanjica - 11. januar 2008 12:52:47(UTC)
evo ja se sad izmerih u struku koji vise ne postoji a iskreno nije nikad ni bio uocljuv nisam debeljuca nego muskobanjaste gradje i pre dok sam merila znaci pre trudnoce bio je 77,78 a sada 89-90 a 22.sam nedelja i ponosno setam stomak kao sto je neka od ranije napisala nekad ga cak isturim onako neprirodno ali da vide da sam trudna,tata me zeza svaki put kad izvali sta radim a mm mi se smeska i zove debela a onda mazi i ljubi u stomak inace u kg ne znam koliko sam se ugojila na pocetku sam mrsavila i imala drugi mesec 65 kg,sledece merenje 66kg,nadam se da ni sad nece biti puno,a inace sam visoka skoro 180cm,178-179cm,mislim da sam ok sa tezinom, krajem meseca cu kod dr pa ce me meriti jer ova moja vaga laze jednom pokaze ovako drugi put 2-3 kg vise u istom danu a inace svi mi govore da se uopste nisam ugojila osim u stomaku a i on je poceo da mi raste pre 2-3 nedelje ali brzo svaki dan mi se cini da je sve veci i veci jos ako se dobro nabuckam bude veeeliiiki ali neka i treba nek je samo mojoj bebi unutre fino i ja ne brinem... trudnica

: Petra* - 11. januar 2008 9:42:03(UTC)
Evo mene u 18. nedelji a recimo pre 2 nedelje je poceo da se pomalo primecuje icon_lol . Tek sam se u poslednjoj nedelji ugoila 1 kg, i bas mi je drago jer sam pomislila da samnom nesto nije u redu icon_lol !

: daki80 - 10. januar 2008 18:19:27(UTC)
Ja sm juče ušla u 16 nedelju a stomak se malko nazirao početkom 13 nedelje i tako do pre nekih5 dana-izgledalo je kao da sam se malo najela samo u tankoj majci se malo primećivao a onda pre 5 dana bup bup narasto i tako me je pritiskao da me dr. poslala na urinokulturu međutim na svu sreću sve je super, a i grlić je zatvoren, izgleda da materica rapidno raste i sad je jako nisko pa se stomak primećuje baš baš, i definitivno sam morala da kažem kolegama sa posla jer sad svi zagledaju, znate ono kad kao bace pogled letimično pa nisu sigurni jel ste se ugojili ili ste trudni icon_rolleyes icon_razz

: hippeia - 10. januar 2008 12:32:21(UTC)
Citat:
Brankica021 - 10/1/2008 15:52

Citat:
jelenica_pelenica - 10/1/2008 15:38

hehehhe. zapamtite da se u poslednja 2 meseca gojite otprilike po 4-5 kg mesecno! ja sam na pocetku 7. meseca imala 8 kg viska, a na kraju 22! uzas, ali videcete, pocecete da cistite frizider tom brzinom, da muz nece stigi da ga napuni sa hranom :) ali samo opusteno i prijatno!

jelenice icon_eek ...to je vec od osobe do osobe...eto meni se u 8-9 mesecu bas i nije nesto jelo,i sad mi polako apetit opada...svi organi su skvrceni,da ne pominjemo gorusicu...

zevs...imamo i istu visinu i istu kilazu icon_surprised

Pa to je individualno. Ja npr. nisam mogla ništa da jedem cijelu trudnoću, na početku 5. mjeseca imala 4 kg. manje, a onda do kraja trudnoće dobila 12 kg. Kako bih pomislila na hranu, tako sam išla na wc da povraćam. Samo sam u sebi mislila- Bože, hoću li se ikad više u životu najesti???

: katarinam - 10. januar 2008 12:07:02(UTC)
Ja sam tek usla u 17. nedelju, a stomak mi je vec ogroman icon_surprised ops: . Poceo je da se pojavljuje pre jedno 2 nedelje i od tad raste li raste neznam

: Brankica021 - 10. januar 2008 11:52:21(UTC)
Citat:
jelenica_pelenica - 10/1/2008 15:38

hehehhe. zapamtite da se u poslednja 2 meseca gojite otprilike po 4-5 kg mesecno! ja sam na pocetku 7. meseca imala 8 kg viska, a na kraju 22! uzas, ali videcete, pocecete da cistite frizider tom brzinom, da muz nece stigi da ga napuni sa hranom :) ali samo opusteno i prijatno!

jelenice icon_eek ...to je vec od osobe do osobe...eto meni se u 8-9 mesecu bas i nije nesto jelo,i sad mi polako apetit opada...svi organi su skvrceni,da ne pominjemo gorusicu...

zevs...imamo i istu visinu i istu kilazu icon_surprised

: jelenica_pelenica - 10. januar 2008 11:39:21(UTC)
mislim na kraju trudnoce

: jelenica_pelenica - 10. januar 2008 11:38:55(UTC)

: z.e.v.s - 9. januar 2008 21:15:24(UTC)
Brankice i ja uglavnom ulazim tako...prvo stomak pa za par sekundi se pojavim i ja icon_lol icon_lol icon_lol !!!
Danas sam se merila...obim stomaka je 102cm icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek !!! A do 29.marta imam jos da rastem ;] ;] ;] !!! A visina isto 173...bogami sad je i tezina celih 67 icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: , a pocela sam sa 52 icon_surprised ops: icon_surprised ops: !!!!

: Brankica021 - 9. januar 2008 14:41:59(UTC)
rozga,pa i nije ti velik ...ja sam 173cm...prvo ide stomak,pa posle par sekundi ja icon_lol icon_lol icon_lol

: Mary - 9. januar 2008 14:32:03(UTC)
rozga pa ti si manekenka bravo

: rozga - 9. januar 2008 11:50:33(UTC)
Ja sam bas malopre merila obim jer do sad nisam nijednom i imam izmedju 105 i 107cm. Nije meni mnogo veliki stomak s obzirom da imam 180cm a i stomak mi je nisko.

: jelenica_pelenica - 9. januar 2008 11:18:54(UTC)
Cao mame, meni je u prvoj poceo da raste tek sredinom 5. meseca, ne znam koliki je bio tacno obim u brojkama, ali bila sam oooogromna. 10 dana posle porodjaja mi je obim bio 120. Posto je proslo 7 meseci od mog porodjaja do ove trudnoce, stomak mi jse nije povukao skroz, ima ga ali nije strasno-vise kao 2 kifle, tako da sada mislim ,iako sam u 10 nedelji, tj. sutra ulazim u 11. da sam debela a ne da mi je stomak poceo da raste.ostalo mi je 4 kg viska.

: Mary - 9. januar 2008 10:04:02(UTC)
Opa Brankice, bit ce boga mi stomacina prava. Ja sam u 35. nedelji i imam O 100 cm.
hmm cinilo mi se da bi brojke trebale biti vece trudnica

: Brankica021 - 9. januar 2008 9:38:23(UTC)
u prvoj trudnoci mi je "iskocio" tek sredinom 5.meseca,a sad je mnogo ranije...zao mi je sto nisam od pocetka merila obim stomaka...sad je neverovatnih 105cm icon_eek icon_eek icon_eek ,a na prijemnom pred porodjaj u prvoj trudnoci je bio 99 icon_lol ...mozda sad do kraja nagura i do 200 :>

: rozga - 9. januar 2008 8:12:15(UTC)
JA se vise i ne secam. Verovatno je to bilo negde oko 17,18 nedelje ali u kasnijim mesecima to se promeni u toku noci. Meni nije nesto veliki stomak, ali znam da sam par puta u toku trudnoce ustajala ujutru i uvidela da mi je stomak bas veci u odnosu na vece:) Uzivajte, tek cete da rastete:) trudnica

: hippeia - 9. januar 2008 8:11:49(UTC)
Ajoj, nećete mi vjerovati ali meni se na početku sedmog mjeseca uopšte nije primjećivao stomak (u stvari sam visoka i tada još uvijek mršava, pa mi nije jasno kako icon_eek icon_eek icon_eek ), a onda za jedan dan - plop plop plop - porastao, nisam mogla da vjerujem icon_eek

Inače, je li se vama dešavalo da vam stomak odjednom, bukvalno za jedno popodne primjetno poraste? Meni je to redovno bilo tako, a onda sam skontala da to ima veze sa plodovom vodom, kao poveća se količina pa poraste stomak, ali to su samo moja laička zapažanja, ne znam je li to stvarno tako...

: phoenix - 9. januar 2008 8:07:51(UTC)
Evo meni je sad poceo polako da se primecuje stomak a sad sam u 18.toj. Polako ali sigurno raste. Bukvalno u roku od dva dana je iskocio :)

: lillyblue - 9. januar 2008 7:04:55(UTC)
Ah ti slatki poceci...
meni se poceo primecivati jos u 17oj, 18oj nedelji, mada mi je to vishe bilo salce oko stomaka a ne sam stomak, al' nema veze, bitno je a je iz dana u dan rastao :)

: IVANA-NS - 9. januar 2008 6:28:13(UTC)
meni se poceo videti od neke 18,19te nedelje,ali tek poslednjih par nedelja je da primete prolaznici.. Zbog cega sam ja happy jos vise i namerno iako nije nesto velik ga isturim jos..

: simona78 - 8. januar 2008 20:33:24(UTC)
meni je porastao bukvalno preko noci, i to prosle, pretprosle sedmice, dakle otprilike u 16., 17. sedmici... tako da se sada vidi i ujutru fino, a ne samo uvece kao ranije... prije 3 dana sam bila u jednom trznom centru i posla sam u toalet... bila je guzva i radnica me pogledala u stomak i pitala da li sam trudica :)))) jaooo, jesam bila happy!!! kad sam klimnula glavom, sprovela me je u posebni toalet, da ne cekam red :)

Lilypie Expecting a baby Ticker

: mima80 - 8. januar 2008 19:52:48(UTC)
Evo malo da osvezimo ovu temu. Ja sam 15. nedelja i stomak cini mi se tek sto nije, cini mi se da je drugaciji nego prosle nedelje, ali i dalje to nije to :) Vise izgledam kao da sam se dobrano naruckala :> i primetimo ga samo mm i ja uvece, narocito ja kad se po pola sata zagledam u ogledalu u kupatilu

: Babily - 16. novembar 2007 16:48:41(UTC)
Meni je poceo stomak da raste pre neke 2 nedelje, znaci sa 17 nedelja.

: Kaype - 10. novembar 2007 21:13:41(UTC)
Ja ne znam kada je poceo stomak da mi raste zbog bebe (mislim, da beba raste) jer sam se gojila kao luda, pa nisam mogla da znam tacno od cega je... ruganje

: grace - 10. novembar 2007 20:18:43(UTC)
Sve do početka 6 mjeseca trbuh se nije ni primječivao,onda je počeo polako da primječuje i raste

: Spirica - 10. novembar 2007 19:15:30(UTC)

Meni tek pocetkom sestog meseca. Mislila sam,posto sam sitnije gradje,da ce poceti da se nazire vec u trecem,ali eto. I na vencanju sam bila skoro ravna kao daska,a tad sam vec uveliko bila peti.Posle je samo odjednom iskocio. Ali,nije to tako lose. Dugo imas utisak da si i dalje zgodna,ha,ha,ha.

Tek sad se nekako osecam kao prava buduca mama. Sve do sad mi je izgledalo kao zafrkancija.

: Butterfly - 7. novembar 2007 7:48:18(UTC)
Pošto sam uvijek imala " stomačić", čini mi se da se meni "trudnički" stomak počeo primjećivati u 4. mjesecu trudnoće. Mislim da je to individualno, sve zavisi od građe žene. trudnica trudnica trudnica

: makica 265 - 7. novembar 2007 6:07:11(UTC)
Citat:
zemunka - 7/11/2007 09:57

Sve je to individualno, ja sam sada u 8. nedelji i vec mi se iz profila primecuje stomak ali to je normalno obzirom da sam ja vec dva puta radjala. Ligamenti su istegnuti i kod viserotki se trudnoca samim tim ranije i primecuje.

E pa i meni se druga trudnoca ranije vidjela,a ako Bog da treca ce jos ranije.

: zemunka - 7. novembar 2007 5:57:08(UTC)
Sve je to individualno, ja sam sada u 8. nedelji i vec mi se iz profila primecuje stomak ali to je normalno obzirom da sam ja vec dva puta radjala. Ligamenti su istegnuti i kod viserotki se trudnoca samim tim ranije i primecuje.

: makica 265 - 7. novembar 2007 5:54:36(UTC)
Mima vec oko 10 ned ce polako poceti da se primjecuje!Uzivaj!

: lillyblue - 7. novembar 2007 5:42:36(UTC)
Mima8o opusteno, sve je individualno, tvoja beba sada ima tek par mm tako da ni ne moze da se vidi stomak. sacekaj do jedno 4og meseca, onda ce ljudi poceti da se pitaju da li si debeljuca ili si trudna :)
meni se sad bas vidi, pogotovo sto nosim uske majce, a vec jedno 3 nedelje i slucajni prolaznici su poceli da mi se smeskaju na ulici :)

: mima80 - 7. novembar 2007 5:38:56(UTC)
Ja sam u petoj tj. sestoj nedelji i stomak mi je naduven kao da cu da dobijem. Nisam se ugojila, ali sad, posto se ogledam kao manijak :) stanem iz profila i vidim da imam stomacic, ali sve mislim, nije to. Vise mi je stoman naduven, bas kao kad trebam da dobijem
Cini mi se da jos uvek nisam spremna da stomak pocne da mi raste :) icon_lol icon_lol

: eli - 7. novembar 2007 5:00:21(UTC)
Ja sam usla u 13-tu nedelju i jutros je bila jurnjava po kuci u koje pantalone mogu da udjem icon_surprised ops: Inace nosim konfekcijski broj 36 i ova 2 kg sto sam se ugojila izgleda da su dovoljna da me pantalone stezu.Bice uskoro kupovine bravo Od mojih kolega jos niko nista nije primetio ali mislim da je to vec pitanje dana.

: Pinky - 30. oktobar 2007 21:47:26(UTC)
MOM, I JA SAM U 2. MESECU I MENI SE POZNAJE STOMACIC! zagrljaj TAKODJE SAM PONOSNA zvezda

: dragana024 - 27. oktobar 2007 18:55:24(UTC)
Do četvrtog meseca mi je stomak bio ravan i malo se naziralo. Na početku petog meseca je počelo baš da raste.

: NIKOLINA - 26. oktobar 2007 15:13:30(UTC)
MENI SE PRIMETIO U 19.NEDELJI

: Mom - 21. oktobar 2007 15:29:01(UTC)
U drugom mesecu, i sa prvom trudnocom, a i sada sa drugom...Bas sam ponosna! zagrljaj

: marijans - 16. oktobar 2007 10:19:55(UTC)
uuu i meni bi prijala aromaterapija

: lillyblue - 16. oktobar 2007 8:20:47(UTC)
Ma i ja sam postala vec samoj sebi smesna i tupava sa tim mojim zagledanjem stomaka. Ne mogu da se opustim i uzivam, a priroda ce vec sama da uradi svoje. Od kako sam osetila bebine prve pokrete, osluskujem svoj stomak 20 sati dnevno, i ako ne osetim sat vremena nista, pocnem da panicim. Mislim da sam vec dosadila ljudima oko sebe a izjavama tipa"evo sad se pomerila, evo, sad nema nista" :) ma treba mi jedna aromaterapija i reeelaaaax massage :)

: marijans - 16. oktobar 2007 7:07:21(UTC)
Da stomak se u ranim mesecima kad beba počinje da se kreće menja dok beba ima prostora da manerviše... Meni se desilo pre nedelju dana kad sam ustala videla da mi je stomak manji buljavko , paničar kakav jesam i pre nego što sam se umila pozvala sam mamu, histerično joj objašnjavajući da moram da idem na uz jer mi nema bebe galamdzija ... žena je umrla od smeha, jedva se smirila da mi objasni da se beba okrenula. Nisam verovala kako sam nepromišljena i glupa... uzid nisam ni stigla da pomislim na to, jer niti sam od nekog čula a ni videla.... icon_lol

: Dada_PJ - 15. oktobar 2007 18:36:00(UTC)
Ja sam u 14-oj nedjelji i vec mi se primjecuje stomak.Mali slatki stomacic... icon_wink

: z.e.v.s - 15. oktobar 2007 18:15:07(UTC)
lilyblue i meni se to desava, ali mislim da je to normalno i da zavisi i od toga kako se bebac namesti!!!!!!!!!!!
Meni je ovo prvi put, tako da nisam bas iskusna, ali mislim da je to normalno!!!!!!! :-* :-* :-* :-*

: lillyblue - 15. oktobar 2007 17:50:09(UTC)
Da li vam se cini da vam je jedan dan stomak malo veci nego inace, a sutradan vec nije toliki, ili cak drugacijeg oblika??Ja sam u 5 mesecu i cini mi se da mi je stomak pre par dana bio malo veci i vise se isticao donji deo . hmm

: Emina81 - 14. oktobar 2007 9:09:20(UTC)
Ja sam u 4-tom mjesecu i stomak mi se bas primjecuje,bas mi je juce mama rekla da cu biti krupna trudnica,ta 2kg sto sam dobila izgleda da su bas otisla direktno na stomak...

: milenica - 13. oktobar 2007 14:48:21(UTC)
Moj stomacic se poceo primecivati definitivno na pocetku 6. meseca!!! Pa krajnje je vreme bilo....i sada na ulasku u 8. mesec mi je mali stomacic ali nekako je meden bas zato...bitno je da bebica napreduje kako treba... ;] ;] ;]

: zMayica - 12. oktobar 2007 11:14:55(UTC)
Meni je stomak poceo da se primecuje pred kraj petog meseca... ja sam visoka 184 cm i ugojila sam se nekih 9 kg do sada.
INACE, JA SAM SADA PRED KRAJ 38. NEDELJE I KAD SAM BILA NA PRVOM CTG-U PITA ME BABICA KOJI SAM MESEC.... :)

: PCELICA - 12. oktobar 2007 8:08:31(UTC)
e ja sam mislila da sam jedina kojoj je stomak vec kao da sam u 7 ili 8 mjesecu a tek sam kraj 5. prije trudnoce sam kroz nabacene kile imala stomak pa mi je zbog toga sad jos uz bebicu i veci. imam osjecaj da sam svakim danom sve veca i veca pa sama pomisao na 9.mjesec me plasi.ono bukvalno samo se vidi moj stomak a mene nigdje.morat cu staviti retrovizore da vidim kud hodam :)

: Sandra82 - 11. oktobar 2007 18:41:10(UTC)
Ja sam sad u sedmom mesecu i tek pre odprilike 2 nedelje su poceli da primecuju da sam trudna....radila sam do ulaska u sedmi mesec....inace radila sam u bilijar klubu sa decijom rodjendaonicom....dolazili su mi prijatelji i uobicajno pitaju kako je a ja sam odgovaala...pa kako? trudnica icon_exclaim ju icon_exclaim pa gde ti je stomak:?:...i tek kad podignem dux vide.... icon_lol icon_lol icon_lol
Inace super se osecam i ne jedem preterano dok moj muz kao da je trudan....ugojio se samnom 6kg i on izvoljeva...zamislite idem ja u pola 10 uvece u prodavnicu da mu kupim ceten alvu uzid gleda me prodavacica i smeje se...pa da, rudnica...gledam ja nju i smejem se ja njoj...e kad bi znala....
I tako.....sta vas briga sto ste se ugojila i so vam se vidi stomak ( pa trudne ste) i ne sm niko da vam zameri a i sad vam se sve tolerise...zato iskoristite priliku icon_lol icon_lol

: lillyblue - 11. oktobar 2007 17:16:16(UTC)
Ja sad ulazim u 5 mesec i pocinje da se primecuje. Cini mi se da je svakim danom sve veci. Imam problema sa garderobom, sad mi je bas sve malo i tesno.do devetog cu verovatno biti kao tempirana bomba :)

: secer - 11. oktobar 2007 13:49:14(UTC)
ja do petog nisam imala uopste stomak..onda je poceo rasti malo po malo, da bi krajem sestog odjednom porastao uzas mnogo..sada sam u sedmom i sve mi je veci stomak..plasim se i ja tog devetog meseca a i plasim se moje velicine u devetom, jer mi je ovog meseca nesto apetit proradio naglo.....kuku....

: JeCika - 11. oktobar 2007 10:24:38(UTC)
mislim da je poceo da mi se primecuje ulaskom u peti mesec...

: kubivdr - 27. septembar 2007 2:55:39(UTC)
Mene muz oduvek zvao "Bucko" i to s razlogom tako da se meni skoro do 6 meseca nista nije primecivalo. Sada sam u 29 nedelji i to sa poprilicnim stomakom. Sto kaze Lukas : Kakva li cu biti u 9? Pozdrav za sve buduce mame!!!

: lukas - 25. septembar 2007 3:46:04(UTC)
U prvoj trudnoci mm me je u 5. mesecu pitao da li sam sigurna da sam trudna, a drustvo ga je zezalo da je stedeo na materijalu. Sada sam 12. nedelja i stomak mi se vec poprilicno primecuje, narocito kada obucem neku usku bluzicu, sto najcesce i nosim. Kakva li cu biti u 9. strah me je i da pomislim!

: marijans - 25. septembar 2007 3:31:25(UTC)
Sada sam u 14-oj nedelji, ali stomak mi se i te kako vidi, tokom drugog meseca ko nije znao mislio je da sam se ugojila, ali sada izgledam kao da sam u 5-om mesecu....ne smem ni misliti kakva cu biti u 9-om.. neznam

: Lelejn - 21. septembar 2007 14:48:55(UTC)
sa 4,5 meseca

: zvjezdica - 20. septembar 2007 20:00:21(UTC)
ja sam 18 nedelja i vec svi znaju da sam trudna,posto sam sitnije grade stomak mi se odma primijeti

: veca1504 - 20. septembar 2007 19:39:55(UTC)
Meni je stomak naglo poceo da se primecuje u 21. nedelji i tad je vec svima bilo jasno da sam trudna, a ne da sam se ugojila smizlica ! Te iste nedelje sam osetila i bebine prve pokrete bravo !

: z.e.v.s - 20. septembar 2007 19:24:34(UTC)
Bebironce, samo ti uzivaj u trudnoci!!!!!!!! Nisi neodgovorna nimalo, tako da se ne obaziri ni na sta!!!!!!!!!!!Uzivaj i ti najbolje znas kako treba da se ponasas!!!!! Mazi stomacic i budim zdrava i vesela trudnica !!!!!!!!!!!

: Brankica021 - 20. septembar 2007 18:47:57(UTC)
Sada sam u 16.nedelji,a stomak mi je odjedanput iskocio kao da sam 6 mesec :D

: rozga - 10. septembar 2007 15:53:58(UTC)
Meni je stomak porastao za 3 dana!!! Pre nedlju dana izgledao je kao da sam se prejela,a sada...sada sam vec veeelika! trudnica A 22. nedelja sam!

: Brankica021 - 6. septembar 2007 19:27:44(UTC)
Ma samo opushteno icon_wink

: bebironce - 6. septembar 2007 19:17:44(UTC)
Pa eto svako ima svoje misljenje o tome kako se treba ponasati u trudnoci,ali to je samo obicno misljenje.meni uopste nije interesantno nimalo,a jos manje da je neodgovorno sa moje strane,jer ja imam visak kg,otac mi je oboleo od dijabetesa u svojih 25 godina,pa stoga smatram da bih se ponasala neodgovorno ukoliko bih jela sve sto mi dodje pod ruku.Ja se trudim da vodim racuna o ishrani i normalno da se ja ne lisavam svega,ali je eto moje misljenje da je bolje da se povede racuna dok jos moze,jer se zdravlje cuva kada ga imate,a kada ga izgubite dzabe vam misljenje pa makar i obicno.pozdrav
HVALA LEPTIRICU!!!!!!!
CMOK!!!!!!!!!!

: leptiric - 6. septembar 2007 18:40:04(UTC)
Bebironce ,bas mi je drago,sto ti je bolje.
pozdrav za tebe i mazi stomak

: Brankica021 - 6. septembar 2007 17:00:36(UTC)
Po meni se u trudnoci ne treba uzdrzavati ni od jednog jela..makar to bili i slatikisi...za mene to jeste neodgovorno ponasanje u trudnoci,ali to je samo moje misljenje

: bebironce - 6. septembar 2007 14:59:00(UTC)
DA,DRAGA BRANKICE.JA SAM SMRSALA OD KRAJA JUNA DO DANAS 12 KG.CENIM DA JE BAR POLA OD TOGA BILA VODA,ALI SAM JOS UVEK NA TOJ KILAZI.CINJENICA JE DA SAM JA JELA MNOGO PRE,A KADA SAM OSTALA TRUDNA(NISAM TO JOS NI ZNALA)JA SAM OPERISALA UMNJAK,TAKO DA MI SE NADOVEZALO JEDNO ZA DRUGO.PRVO NISAM JELA ZBOG UMNJAKA JER SAM IMALA KONCE I BILO JE JAKO BOLNO,ONDA NISAM JELA ZBOG MUCNINE.DESAVALO SE DA PRODJE I PO PAR DANA A DA JA ZIVIM NA JEDNOM PLAZMA KEKSU.ZNAM DA ZVUCI SULUDO,A MOZDA NEKO POMISLI I NEODGOVORNO,ALI JE JEDNOSTAVNO BILO TAKO.SVE STO STAVIM U USTA JA POVRATIM.DOKTORKA SE NIJE BRINULA ZBOG KILAZE,ALI KADA SAM POCELA DA POVRACAM I VODU I KADA SAM BILA PAR DANA BEZ VODE I POTPUNO DEHIDRIRALA ONDA ME JE OSTAVILA U BOLNICI NA SISTEMIMA.I TAKO SKORO 5 DANA NON-STOP.NISAM BILA U STANJU DA MM ISPEGLAM KOSULJU,VEC SE JEDVA DOVUCEM DO PEGLE,PA SE VRATIM U KREVET DOK SE ZAGREJE PEGLA,PA SE OPET JEDVA DOVUCEM I TAKO.BILO JE POPRILICNO GROZNO I MOGU RECI ODVRATNO,ALI SADA JE SVE OK.VRATIO MI SE APETIT,NIJE MI VISE NI MUKA,A O POVRACANJU NEMA GOVORA.SADA OSECAM BLAGODETI 4. MESECA I ZAHVALNA SAM NA TOME.A STO SE VAGE TICE,ZASAD SE NIJE POMERILA,A JA SE KONTROLISEM MAKSIMALNO DA NE JEDEM NEKE NEPOTREBNE STVARI,VEC SAMO ONO UKUSNO I ZDRAVO.ETO TO JE KOD MENE BIO SLUCAJ,ALI SADA HVALA BOGU SVE IDE NA BOLJE,PA SE ONDA NADAM DA ME RAZUMETE ZASTO SIZNEM KADA ME ZEZAJU I POMENU MI DA CU ODMAH I DRUGO DETE I DA ZAVRSIM POSAO.A NE,NE BAR JOS NEKOLIKO GODINA.VELIKI POZDRAV SVIM DEVOJKAMA NA FORUMU.CMOK

: Brankica021 - 6. septembar 2007 3:55:55(UTC)
Da li sam ja to dobro razumela bebironce,da si ti smrsala u trudnoci 12kg???!!!
Ne znam za ostale trudnice/mame..ali meni to zvuci zabrinjavajuce.Mogu da shvatim da neko tokom prvih 3-4 meseca izgubi PAR kila zbog mucnine,ali 12kg?I sama "patim" od jakih mucnina,4.meseca sam ali to mi se odrazava sto sam na istoj kilazi.Tako mi je bilo i sa prvim detetom...ali takav gubitak kilaze u trudnoci poput tvog bebironce,meni je zaista neshvatljiv.

: beby - 6. septembar 2007 2:32:20(UTC)
Moj je stomak prije nekoliko dana najednom se udvostrucio do tad skoro nista a sad je pravi trudnicki a i moja cura se sve vise javlja, :)

: Jecka - 5. septembar 2007 16:35:04(UTC)
Evo moje klinče se baš sad pomera, osetila sam ga u 17. nedelji a stomače je u četvrtom mesecu počelo da liči na trudnički. Sada sa u 22. nedelji za koji dan ulazim u 6. mesec. Prilično sam svesna da ću biti roditelj, a opet mi je čudno kako ja to sad nosim malo stvorenje svuda sa sobom.
SmileyCentral.com

: lillyblue - 5. septembar 2007 15:23:42(UTC)
bebironce, naravno da nisi sama a kamoli nenormalna. i ja sam sad u 13 nedelji. i ugojila sam se 3 kile, imala sam i ja mucnine, ali mi je bilo lakse da zderem kako bih ih ublazila. A ti skinula 12 kc . ccc :) normalno je da rzmisjas o tome kako ces i sta ces , pogotovo kad stigne bebatz, ali polako, sve je to priroda sama regulisala. A i bebatz ce ti pomoci :)

: bebironce - 5. septembar 2007 10:40:21(UTC)
Pozdrav svima.ja sam sada u 13. nedelji i poceo je da mi se primecuje stomak,mada sam ja ionako buckasta,ali osecam pod rukom da je stomak drugaciji od onog mog standardnog stomaka koji je mekan i pomalo opusten.kao da je u pitanju baloncic koji je naduvan ispod salca.mada sam ja zbog povracanja i mucnina do sada skinula oko 12kg i mogu da nosim garderobu od pre trudnoce,zudim da kupim nesto stvarno lepo za trudnice i da svima pokazem koliko je lepo biti trudan.iako sa imala bas teska 3 meseca osecam kako mi je sada bolje i kako mi se vraca volja za sve.prva tri meseca sam znala da sam trudna,ali nisam osecala nista osim mucnine,gadljivosti i simptoma kao da imam grip.tek sada postajem svesna da sam ja ustvari trudna i da ce za koju nedelju moja bebica poceti da me podseca svakodnevno na to.
kako je bilo sa vama ostalima?Mislim znate da ste trudne,ali kada ste stvarno to shvatile i osetile?nisam ja valjda luda,ali do pre neki dan ja sam bila potpuno nesvesna cinjenice da cu u martu ja postati mama i da cu imati svoju bebu.mislim da me je obuzimao strah kako cu ja sve to da izguram.NADAM SE DA POSTOJI JOS NEKA TRUDNICA KOJA JE KROZ OVO PROSLA I DA MI MALO OLAKSA I DA SHVATIM DA NISAM SAMA I NENORMALNA.
PUNO POZDRAVA OD NAS DVOJE trudnica

: Brankica021 - 4. septembar 2007 21:04:48(UTC)
U prvoj trudnoci mi je stomak bukvalno "iskocio" i to tek negde posle 5.tog meseca...a sada sam 13.ta nedelja i vec imam pravi trudnicki stomacic :>

: idealna losa - 4. septembar 2007 0:05:33(UTC)
Evo ja sam u 16 nedelji a, stomacic se pokazao u 3 mesecu :) bravo trudnica
vaga jos ne pokazuje mnogo 1kg icon_wink

: jelena r - 3. septembar 2007 23:06:12(UTC)
Ja sam sada u trideset i prvoj nedelji trudnoce. Do pre mesec dana niko nije primecivao da sam trudna, a ima i sada mnogo njih koji nisu primetili. Svi misle da sam neki treci, cetvrti mesec...

: milenica - 3. septembar 2007 14:16:05(UTC)
Pa definitivno na ulasku u 6. mesec su mogli i slucajni prolaznici da ukapiraju da sam ipak trudna a ne samo buckasta.....a sada svakim danom cini mi se da raste tako brzo da i mene iznenadjuje svako jutro kada se pogledam u ogledalo!!! trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica

: jasminakg - 19. avgust 2007 23:06:42(UTC)
Meni je stomak poceo da se primecuje tek krajem petog meseca....do tad su me svi pitali da li sam stvarno trudna ...ali zato sada -kao da sam progutala loptu i svakim danom je sve veci i veci bravo  ....Pozz  :-* :-* caos caos

: karanfil83 - 19. avgust 2007 23:05:47(UTC)
ja sam u 24 sedm. i stomak mi se tek od skoro poceo bas da vidi ono da se zna da sam trudna i ja sam bila malo zabrinuta ali dok kaze da je to nebitno ... sve zavisi i kako je ko građen..
bitno je da je beba u redu i da lijepo raste .. mada sam par puta vidjela trudnice koje su kao i ja ali imaju bas veliki stomak... a opet neke su pred porod pa imaju onako stomacic kao da su na pola .. ja mislim da je to individualno kako kod koga....
a i zavisi koliko je ko dobio kilograma pa stomak je nesto veci..... samo nek smo mi zdarvi a noje bitno jesmo li krupne ili sitne sve se to da na kraju sredit trudnica trudnica trudnica

: Ma-Ja - 19. avgust 2007 22:56:08(UTC)
JA SAM U 18-OJ NEDELJI I STOMAK MI SE VIDI BAS LEPO...I TO SE BAS VIDI......BILA SAM KOD DR PRE NEKI DAN I U CEKAONICI SAMNOM SEDI JEDNA STO JE U DEVETOM MESECU....I MALO JE VECI NJEN STOMAK OD MOG....TAKO DA SE I ONA UPLASILA A I JA SAM VALA. ALI MI JE DR REKAO DA TO NEMA VEZE....I DA NIKAD NE TREBA UPOREDJIVATI VELICINE STOMAKA DRUGIH TRUDNICA....A MISLIM DA SE MENI VIDEO JOS OD PRVOG DANA...SALIM SE NARAVNO....ALI JE JAKO RANO POCEO DA SE PRIMECUJE...SAD MI VEC USTAJU U GRADSKOM PREVOZU, PUSTAJU ME PREKO REDA U POSTI ITD..........
SVE TRUDNICE....SAMO NAPRED........POZDRAV SVIMA

: maleenaa - 19. avgust 2007 20:03:14(UTC)
I moj stomacic od skora se poceo primecivati

: Kely - 19. avgust 2007 19:51:23(UTC)
Meni je poceo da se primecuje od recimo 12-13 nedelje, ali je bio nekako neuverljiv, neko je mogao da nasluti da sam trudna ali pre da pomisli da sam se udebljala, ali tacno u 22-oj nedelji je odjednom poceo bas da se vidi i da nema sumnje da je trudnoca u pitanju.

: Mary - 19. avgust 2007 16:33:44(UTC)
ja sam u cetvrtom mjesecu i bas imam slatki stomacic svi mogu da vide da sam trudna. poceo je da se primjeciva u 13 nedelji i svakim danom samo raste.... pozdrav mamama

: jelena2007 - 20. jul 2007 21:05:52(UTC)
Ogroman mi jeeee stomak icon_eek ali nema veze, uzivam! caos

: jelllena - 20. jul 2007 19:38:59(UTC)
Ja sam u 32 nedelji i stomak mi je bas veliki toliko da me svi pitaju"Jel ti to ocekujes prinovu za koji dan?"Ne mogu da im objasnim da do termina imam jos 8 nedelja.Ali sta me briga meni je sa mojim bebanom bas lepo tako da se ne obazirem

: Ivanela - 20. jul 2007 19:29:01(UTC)
Toliko mi je sada velik stomak da se prosto plasim koliki ce biti do kraja...a do sestog nisam mogla docekati da poraste.

: unicorn - 19. jul 2007 19:06:23(UTC)
Aaaaa,
i ja sam u 13.sedmici i moj stomak se već fino vidi, ali samo kad obučem uske majice i haljinice, hahaha, ali to nema veze, pošto on raaaaaaaste skupa sa našom bebicom!!! trudnica

i eto, to je to!

: Mako - 9. jul 2007 13:49:05(UTC)
Jupi poceo je da mi se vidi stomak. Ja ga vidim za ostale me bas briga. Sada sam u 13 nedelji i presrecna sam. Mada je to verovatno zbog toga sto se konacno dobro osecam. Samo sam lezala i po preporuci dr, a i ja nisam mogla da dignem glavu. Nisam vam se javljala sigurno mesec dana. Sad samo mazim stomak i smejem se kao luda.

: leptiric - 29. jun 2007 22:09:30(UTC)
dobrodosla gagili.

: GAGILI - 29. jun 2007 19:50:06(UTC)
Pozdrav "debele" meni je stomacic tek kreno da se hvali u petom mesecu, a sad sam u sestom i bas se primecije odjednom kao da je baloncic naduvan. Kada sam bila u cetvrtom pravila sam svadbu i bela utegnuta u vencanicu i neko nije provalio da sam trudna. Za sada sam se ugojila 6 kg, samo jedem, i imam nekontrolisanu potrebu da stalno nesto mesim slano, slatko, a do sada mi je kunjinja bila prolazna stanica. Super se osecam sto sam debela, veceras cu cak da idem u grad da setam.

: DeteLina - 28. jun 2007 14:14:48(UTC)
Fifika, evo ja sam oko 11 nedelje, znaci jos malo pa u 4ti zdravlje Boze, a pocela sam da se "krmacim" jos u prvom mesecu. Pretpostavljam zbog svoje tibe, a ne zbog neceg drugog. Da se razumemo ja NE VOLIM da stajem na vagu. Izbegavam je u sirokom luku. I inace. Kada mi je "to" majka kupila htela sam u top da je stavim. E sad, do 2og meseca sam se ugojila oko 2, 3 kilograma, sad sam pred 4ti i naravno da nisam ni stajala na vagu ( icon_lol ). Ali se vidi da "ne posustajem" u dobijanju kilaze. Naprotiv. Ja inace volim da se gojim, pa onda odem na dijetu. Jer se ne mogu obuzdati drugacije. Ali je sad ta opcija iskljucena. Plus sam morala da mirujem sve do sada po preporuci lekara. Plus je bilo hiljadu stepeni - gde ici, kuda setati. A juce sam pala u depresiju koliki mi je stomak. Jer smatram daje to uglavnom salo. Ja se nadam da je to sve od moje bebice, nego sumnjam jer znam sebe. I danas sam zapisala sa ovog sajta pravila o ishrani i planiram da ih zalepim svuda po kuhinji. Pa cemo da vidimo. Bez obzora na moje mucnine - jedem kad god mogu. I ne biram icon_lol :? . Nadam se da cu se okrenuti samo zdravoj i potrebnoj hrani. Mozda je i stomak poceo da mi raste + nadutost. Jer meni nije druga trudnoca, ali sam prosle godine imala missed to je kao spontani, pa mozda mi je zato uvecan ovoliko, tj. mozdase racuna da mi ej druga trudnoca. Ne valja ni za bebu da preteras sa gojenjem, pa se nadam da cu barem zbog nje da se SAVLADAM. Puno pozdrava.

: Tijancica - 19. jun 2007 12:25:14(UTC)
Ja sam deseta nedelja, samo mi se stomacic kao sto neko rece ispupcio. Mogu stare hlace oblaciti, ali majicu ni jednu ne mogu. Lazem mogu jednu, onu sto mi je prosle godine bila velika. Imala sam bas ravan stomak i sve majicice su mi bile malo krace. Sad kako su mi se grudi povecale za broj, majice skocile, pa to ni na sto ne lici.

: Fifika - 18. jun 2007 23:05:31(UTC)
Blago vama, ja sam tek usla u 2.mesec a vec imam utisak da mi je stomacic i hi hi narastao. Ja sam se za mesec dana urokala 3-4 kg(na sta nisam ponosna,da se razumeno!), ali sta cu kad mi dusa hoce hranu. Postala sam prava vaska, sve sto vidim ja prozderem. Nisam debeljuca, kad sam ostala trudna imala sam 55 kg ,a sad negde oko 58-59. Mislim da bih trebala malo da se obuzdam. Sta vi mislite?

: Ceca25 - 18. jun 2007 14:14:22(UTC)
Naravno ja se ne nerviram ali jedva cekam da pocne stomak da se vidi. Mada, sa druge strane i bolje da bude manji i da se ne ugojim puno, da se ne izoblicim...
pregnant

: milenica - 17. jun 2007 23:44:22(UTC)
Ceco potpuno se slazem sa Makicom.
Sta koga briga i njihov problem je da li ti veruju ili ne a zato sto si i sama vec zgodna i jos uvek na ulasku u 5. mesec jesi , mogu samo da ti zavide!!!!
Ja samo sto sam zasla u 4. mesec i mislim da definitivno primecujem kako mi stomacic raste dok ga drugi oko mene naziru ali opet to zavisi i od odece, tek u nekoj pamucnoj odeci ga pomalo primete i to zato sto se bas trude da ga vide.. buljavko buljavko buljavko buljavko trudnica trudnica trudnica
Zaista je ta nasa zelja da vrlo brzo imamo stomacic i da tako ponosno hodamo gradom vise nego dirljiva i simpaticna...

: tasa - 16. jun 2007 22:08:28(UTC)
ceco, ja da sam na tvom mestu bi uzivala, pojma nemam kako cu da obucem vencanicu u 8. mesecu

jaooo

: makica 265 - 16. jun 2007 16:45:48(UTC)
Ceco ne sjekiraj se oko tih stvari,vidjeces kako ce ti trbica odjednom iskociti.I sta te briga da li ti neko vjeruje ili ne da si trudna,kao da moras nekoga da ubjedjujes!
Samo ti uzivaj......

: Ceca25 - 16. jun 2007 15:43:47(UTC)
Juce sam bila do grcke ambasade da podnesem zahtev za vizu i primetila da trudnice pustaju preko reda. Posto moj stomak jos uvek ne izgleda kao trudnicki nisam htela da se guram kao trudnica jer mi nije bilo tesko da sacekam 15-ak min . Kada sam izasla iz ambasade pricam to drugarici u kaficu i jedan bracni par se umesao. Prvenstveno me je nesto pitao oko vize a onda je na moj komentar o trudnicama rekao: "pa taman stavi neki jastuk ispod majce i idi kao trudnica" Kada sam im rekla da ja u stvari i jesam trudnica, i da za koji dan ulazim u peti mesec oni su se samo nasmejali u fazonu "da,da, kako da ne" icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry Ja sam jos koji put pokusala da ih uverim a onda sam odustala. Pomislih, ko zna koliko ljudi oko mene ni ne veruje da sam trudna icon_wink
Eto ja za 3 dana ulazim u 5. mesec a stomak kao da sam se najela lubenice... Valjda ce uskoro poceti da raste... icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes Mada ja osecam razliku po stvarima ali niko oko mene ne bi rekao da sam trudna...

pregnant

: milenica - 16. jun 2007 13:22:11(UTC)
Cacak vec si postala deo naseg tima i ostani sa nama!!! bravo bravo bravo bravo bravo
Ja sam u 14. nedelji trudnoce tako da smo jako blizu pa se javi kad god pozelis da razmenimo iskustva.. caos caos caos

: cacak - 16. jun 2007 12:50:43(UTC)
Dobar dan svima,mnogo sam srecna sto sam pronasla ovaj sajt,trudnica sam u trinestoj nedelji i na holjadu pitanja sam ovde nasla odgovore.
Svi su tako divni i super,tako da bih volela da postanem clan tog divnog tima.
Pozdrav za sve i veliki poljubac!!!!

: Violeta - 16. jun 2007 1:38:15(UTC)
Jecco dobro si to napisala da ne misle da sam se ubucila vec da sam trudna.ali sad ce to i Beclijka mi je rekla kako ce sad naglo da buji somak.jedva cekam.... trudnica Za tebe i tvoju bebicu zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Jecca - 13. jun 2007 18:49:35(UTC)
Ah draga Violeta, nema tu mesta brizi. Ako si ko ja sad ce da krene da buja stomak. I meni se jedva primecivao u pocetku petog, a onda raste preko noci, za dve nedelje sam postala prava trudnica, nisu vise mislili da sam se ubucila vec da sam TRUDNAAAA!!! Evo sad se vidi stomacic, pri kraju sam i sestog meseca i bas mi je cakano, ali nije i dalje joooos veliki!

: makica 265 - 13. jun 2007 16:57:20(UTC)
ja kad sam bila trudna prvi put,poceo je malo da se vidi u 4mj.,a sad zadnji put bila sam u 11 ned.stomak mi se vidio.
Jer kazu sto zena vise trudnoca ima sve joj se ranije i ranije vidi stomak.

: Violeta - 13. jun 2007 16:43:18(UTC)
cao.kod mene je 19.nedelja ,stomacic se primjeti,ali nije veliki,sto mene malo i brine.kada nekom kazem da sam usla u peti obicno mi odgovore da se i ne primjecuje stomak .a ja bi zeljela da imam ogroman stomak ma da ga cak drzim i u rukama.a sto se tice kg.mozda sam dobila 3-4kg.ali se to i ne primjecuje na meni.sve je u stomacicu i sikama(koje su mnogo porasle).sto se tice strija mazem prirodnim melemom STRIET.kazu da je odlican. trudnica caos

: lunaa78 - 13. jun 2007 10:52:18(UTC)

hm... icon_rolleyes

Moj stomak na pocetku 6. meseca je toliki da me svi pitaju"a kad ces?" neznam

Inace nisam debela(barem ne previse icon_surprised ops: ),ali u prvoj trudnoci mi stomak stvarno nije bio ovoliki .Znam da to nema nikakve veze,ali ono sto me interesuje a to je ako bebe tezi nekih 300-400 gr, sta je onda sa ostatkom , da li je to voda ili sta vec ;]

Eto drage moje, na kraju sam mislila da pitam dr da li mozda ne nosim dve bebe:)

Inace se osecam prilicno ok, iako sam na bolovanju ovih dana imam dosta obaveza, pa tek navece kad legnem pokusavam da vidim kako se osecam, ali tad vec nissta ne osecam zevam spavam i tako...

Pozdravlja vas puno luna

: tasa - 11. jun 2007 15:50:48(UTC)
Ja koristim saljicevu kremu. Po preporuci trudnice koja je sacuvala svoj stomak od strija. Ne znam da li ce imati efekta i mazem se samo jedanput dnevno, ne znam da li to dovoljno.

: milenica - 11. jun 2007 14:15:12(UTC)
E pa ista prica i kod mene kao i kod Tase i citam kod vecine trudnica koje su usle u 4. mesec.Ovih dana nekako nestrpljivo posmatram sebe i mislim realno da je stomacic upravo poceo da se primecuje.Kao sto rece Ceca25 i meni je taj donji stomak u karlici postao zategnutiji i tvrdji ali sada je i vreme da pocetkom 4.meseca beba pocne polako da se podize u gornji stomak.Za sada imam 3 kg vise...
E imam pitanje za vas!!!
Da li koristite neku kremu kojom mazete stomak protiv strija?

: Gost - 23. maj 2007 23:38:00(UTC)
Zdravo devojke!
Ja sam na pocetku 4 meseca i vec mi se dosta primecuje stomak, a ugojila sam se samo 3kg, tako da se plasim da li cu moci da obucem neku vencanicu u 7. :(

: Gost - 23. maj 2007 19:58:00(UTC)
Jao i ja sam jedva cekala da mi se vidi stomak.Jos sam srecna sto mi sad najveca trudnoca pocinje u letnje dane, pa mogu da se setam da se vidi (sto kaze Ceca- da se sepurim, icon_razz )
Sad vec kad setam gradom svi primete i sva sam srecna k'o paun icon_razz
Ja mislim da su zene posle porodjaja lepse, uvek su lepse kad postanu mame, tako da se ne slazem sa Cecinim doktorom, mada je on covek mislio na nesto drugo.

: Gost - 23. maj 2007 19:22:00(UTC)
Tanja, nemoj se nervirati!
Pa na kraju krajeva, sta mislis kako je bebama koje se rode u 7. mesecu. I one budu zive i zdrave.
Ma sve ce biti ok!
Sto se tice stomaka, meni dr. rekao, kada sam ga pitala kada ce se videti stomak, rekao mi je:"vi zene ste nemoguce. Ceo zivot se trudite da imate ravan stomak i uzak struk a sada, kada ce mi se videti stomak. Kaze on meni, uzivaj jos malo jer ti nikada vise nece biti isti stomak i struk" Bas me je ubio u pojam icon_cry
pregnant

: Gost - 23. maj 2007 16:10:00(UTC)
Ja sam cula da ne bi trebalo pre 36 nedelje jer bebcu nisu pluca razvijena ..... pa sam se zbog toga zabrinula

: Gost - 23. maj 2007 4:50:00(UTC)
eto Tanja, Tijana ti je sve rekla, to ne vazi samo za blizance vec i za ostale, svi kazu da od 34-35 nedelje beka moze da se rodi i da su vec tada sve vitalne funkcije razvijene. ;]
A lekari smatraju rordjenje beke u 37 nedelji pa nadalje , da je beka rodjena u terminu .

: Gost - 22. maj 2007 21:53:00(UTC)
Tijana zagrljaj zagrljaj zagrljaj :-* :-* :-*

: Gost - 22. maj 2007 20:55:00(UTC)
Tanja, nemoj da se plashish, normalno je da blizanci krenu malo ranije. Mamina prijateljica je dobila bliznakinje pre chetiri godine prvog dana kada je ushla u 9. mesec, bebe su bile super, jedna je imala 3200 druga 2800, znachi ukuono 6kg, nije mogla chekati vishe chak i da je htela. I da, porodila se prirodno a ne carskim rezom. Tako da, ne brinesh ako se i porodish tada bebe ce biti dovoljno zrele. :-*

: Gost - 22. maj 2007 20:42:00(UTC)
Tu sam ja nego sam preko ocajnog PTT-a pa sam ostala bez sati a uhvatio me vikend ne rade poste...
Danas smo bili na pregledu (da vidimo kako grlic drzi) i sve je ok, mada me dr malo uplasio ; " da izdrzimo jos 3 -4 nedelje pa onda moze da se desi sta hoce icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
Ne znam sta je sa tim mislio ali me prepao... pa tek smo na pragu 31 nedelje....

: Gost - 22. maj 2007 5:45:00(UTC)
eto Tanja, sinoc smo te spominjala na chatu nismo te vidjale nekoliko dana, pa smo se pitale gde si i sta je sa tobom. :-*

: Gost - 22. maj 2007 2:57:00(UTC)
Mislim da sam ja vec u drugom mesecu imala stomacic. Rano je poceo da raste i sada je OGROMAN svi misle da sam "u terminu" :) :) :) :) :)

: Gost - 22. maj 2007 2:16:00(UTC)
Ceco bas si me nasmejala,jel da je slatko kad se vidi stomak,meni se sa 15 nedelja vidio stomak

: Gost - 22. maj 2007 0:19:00(UTC)
Ja sam u 14. nedelji i tek mi je donji stomak malo otekao ali je tvrd. Stomak ujutru nemam a uvece se malo pojavi pa je onda vece moje vreme za sepurenje icon_lol Ali izgleda kao da sam se prejela.... ali, neka izgleda kako hoce samo neka se vidi. Za sada se nisam ni grama ugojila...

pregnant

: Gost - 21. maj 2007 17:30:00(UTC)
Citat:
Ivanela - 18/5/2007 7:44 PM

Andjelak bas ti je bezobrazan drug.Sta on tebi ima da govori kolika si u trudnoci? Mozda ja preterujem ali ovo je malo uvredljivo.Neke zene ne mogu da kontrolisu kilazu u trudnoci a i ne treba!

Ma uopste se nisam uvredila...doduse nisam se ni ja ugojila mnogo,koliko sam mislila da hocu,samo mi je stomak buknuo,noge i ruke su mi iste kao i pre...
To je on mislio na velicinu stomaka...ja sam dosta niska,pa je onad stomak u prvom planu...
cvecko

: Gost - 21. maj 2007 17:16:00(UTC)
Ja sam u 14 nedelji i stomak primecujemo samo moj muz i ja,posto inace imam bas ravan stomak,tako da ta promena nije bas uocljiva sem meni...jos se ne primecuje da sam trudna,a ja bih bas volela,da se to primeti.. :(

: Gost - 21. maj 2007 16:12:00(UTC)

Nisam mogla lepo da odredim kad pocinje da mi raste stomak, mada, mislim da je bas poceo da se nazire krajem 3-ceg meseca, od 11-te i 12-te nedelje. Pre toga, tj. od pocetka nisam mogla da nosim plitke farmerke jer me je stezalo ali to je normalno, vec se stvrdnula materica i to je to..

Sad mi je bas vida, ali imam dva stomaka, donji gde je beba i gornji gde je salce.. i plus kad imam probleme sa nadutoscu, bude veci i ne mogu da odredim koliki je zapravo..

:?

: Gost - 21. maj 2007 15:46:00(UTC)
Jao ja danas idem da biram haljinu za vencanje, koje nece biti jos za mesec dana najmanje, i malopre sam stala na vagu kad ono 9kg vise.Bogami dosta je.S obzirom da sam i visoka 176cm, plasim se da necu ni naci haljinu, pa cu morati da sijem. icon_lol

: Gost - 21. maj 2007 11:16:00(UTC)
Meni je u prvoj trudnoci stomak poceo da se nazire u 5.mesecu a u ovoj imam osecaj kao da je odmah iskocio negde u 3.mesecu.Verovatno je visak kilograma tome doprineo.

: Gost - 21. maj 2007 10:24:00(UTC)
meni je poceo od 5, u sestom se onako vide, u 7 je bas veliki bar meni, a od 8-og mislim da svaki dan raste icon_lol

: Gost - 21. maj 2007 10:09:00(UTC)
Andjelak, i meni se u prvoj trudnoci desavala ista stvar, stomak mi je u momentu naglo narastao pa onda malo stagnirao pa opet naglo narastao i tako do kraja.Mislim, do kraja je bilo dosta, ugojila sam se 17kg, iz bolnice izasla sa 8kg viska i dosta brzo se vratila na normalu.Nadam se da cu i ovaj put imati srece pa proci slicno.Sada sam usla u cetvrti mesec i stomak mi je tek toliki da ne mogu normalno da zakopcam pantalone, iygledam ko da sam se prejela a ne ko da sam trudna.Al, ima kade, narasce.

: Gost - 18. maj 2007 21:44:00(UTC)
Andjelak bas ti je bezobrazan drug.Sta on tebi ima da govori kolika si u trudnoci? Mozda ja preterujem ali ovo je malo uvredljivo.Neke zene ne mogu da kontrolisu kilazu u trudnoci a i ne treba!
Meni se tek sad u drugoj polovini petog meseca lepo vidi pravi trudnicki stomak, i ponosim se njime, koliki god da bude to je moja RADOST. zaljubljen
Inace su svi valjda mislili da cu se ugojiti, a ja nista, samo stomak, pa se iznenade i samo cujem komentare:"Nisi se nista ugojila!!!"
Ali ko zna za koji mesec....

: Gost - 18. maj 2007 19:11:00(UTC)
Moj je naglo porastao negde u 16_oj nedelji,tad se moglo reci da sam trudna,onda je malo pauzirao,a pre par nedelja je ponovo odjednom porastao...eto usla sam u 7 mesec,pre neki dan sretnem jednog druga i kad sam mu rekla da imam jos da kaskam do kraja (on mislio da sam na ulazu u 9),samo je pitao-pa koolika ces onda biti...
Au,bas me naveo na razmisljanje

: Gost - 19. mart 2007 13:37:00(UTC)
Ja sam u 19. nedelji, znachi 5. mesec, ja sam pre trudnoce imala 56kg a sada vec oko 67kg i to mi je sve u stomaku, oge i ruke su mi tanke pa izgledam bash smeshno... A kupovinu venchanice ostavljam bash za poslednji trenutak jer shta god sada da kupim tada ce mi biti malo :)

pregnancy calendar

: Gost - 18. mart 2007 22:02:00(UTC)
meni je stomak porastao od kad sam ostala trudna sada sam 21 nedelja i sve sam veca i veca a kazu da tek od sedmog naglo raste pa sta ti bog da koji si ti mesec?

: Gost - 18. mart 2007 18:16:00(UTC)
Ja sam gledala isto neke zlatne u Pepeljugi i predivne su ali je pitanje kako ce meni stajati jer mi je stomak bash narastao a koliki ce tek biti za mesec dana.....

pregnancy calendar

: Gost - 16. mart 2007 17:16:00(UTC)

Ja sam u Crnoj Gori pa ti tesko mogu pomoci...Kod nas u Podgorici ima radnja koja se zove mamma mia...i tu ima sve za trudnice.
Sigurna sam da i kod vas ima slicna radnja...
Jedva cekam vjencanje , ali sam mislila da cu biti " bolja riba" na svom vjencanju hahahahahahahah
A sto se tice vjencanica ima ih ...ovi u radnjama ti prepravljaju po potrebi, onda sve je na vezivanje pozadi tako da se Top moze popustiti koliko ti treba...Ma bas sam vidjela lijepe modele...Zlatne , ne bijele...Nesto s trbuhom i djetetom od 9 godina ne mogu da vucem bijeli veo za sobom... icon_rolleyes

: Gost - 15. mart 2007 18:11:00(UTC)
Jesi li vec gledala neke venchanice i gde kupujesh te farmerke jer je meni bukvalno svih tih 12kg u stomaku?

pregnancy due date

: Gost - 15. mart 2007 18:09:00(UTC)
La mamma potpuno te razumem, mi treba da se venchamo u aprilu a ja sam se danas bash merila i imam 12kg vishe nego pre trudnoce... Ko zna kolika cu biti za josh mesec dana...

pregnancy due date

: Gost - 13. mart 2007 20:07:00(UTC)
E, draga moja ja sigurno onda nosim u krstima, kako mama tvoja kaze, i mislim da je mojoj bebici tu i najbolje a i ima i mesta da se rasiri bas! icon_wink
Super je to kod tebe i ja bih volela da imam veci stomacic, ali polako bice i to znam! trudnica

: Gost - 13. mart 2007 14:21:00(UTC)
Evo ja sam u 11 nedjelji i stomacic mi je vec ohoho primjetan. Nosim vec one farmerke sa lastikom i platnom gore , jer obicne ne mogu da zakopcam.
Treba da se vjencam u junu kada cu uci u 6-ti mjesec...Jaooo samo da ne budem ogromna...Treba se obuci u vjencanicu ... 8) :?
Nisam se ugojila nista posebno , samo stomak ...jer mi mama kaze , da sam uska u kukove i imam jako malu karlicu i plod nema mjesta da se smjesti u krstima gdje je obicno u pocetku , vec mi je odmah naprijed.... Moze li to biti to?
Ali bas mi je slatka trba zagrljaj

: Gost - 12. mart 2007 20:25:00(UTC)
Pocinje polako da se zaokruzuje, ali ljudi moji, ja sam se jako "prosirila u kukovima", da tako kazem.Kilaza mi se ne menja nesto posebno, stomacic mi je malen, ali zato guza icon_eek .Nista vise ne mogu da obucem jer ne mogu da prevucem preko kukova. hmm
Nisam jos procitala da je neko tako opisao da mu tj na taj nacin napreduje trudnoca?
Pa necu valjda i dalje da se sirim, pa bice strasno jer inace imam sire kukove i spustenu guzu ruganje ruganje

: Gost - 11. mart 2007 13:27:00(UTC)
DO PRVE NEDELJE 5 MESECA SAM SE UGOJILA 2 KG I STONAK MI JE BIO KAO DA CU DA DOBIJEM PA SAM SE MALO NADULA. CETVRTE NEDELJE PETOG MESECA SAM DOBILA JOS 2KG A DOBILA SAM HOPA, CITAV BALON.
DO PORODJAJA SAM DOBILA JOS , UPS, 26KG. NAIME U 6 MESECU SAM DOBILA KONTRAKCIJE PA SAM OD KRAJA 6 KADA MI JE KRENUO POBACAJ , PILA PARTUSISTEN I VERAPAMIL, I ONDA SAM SE I NAGOJILA, ALI STA IMA VEZE, KAD JE IVA IMALA GODINU IPO , JA SAM BILA TANJA NEGO PRE TRUDNOCE, SVE SE TO SREDI.
KAZE, POCETAK PETOG, NISTA, KRAJEM PETOG, UUUUUU, BALON!!!

: Gost - 11. mart 2007 1:58:00(UTC)
Meni se nije stomak primecivao sve do 4 meseca trudnoce, tj negde do 16 nedelje. A posle... Booomm... bomba :) Sad imam jedan veeeeeeeeliki balon i svima ga ponosno pokazujem bravo trudnica

: Gost - 11. mart 2007 1:51:00(UTC)
Ja vec na pochetku nisam mogla nishta da obuchem ali mi se nije video stomachic, chini mi se da je pocheo da izgleda kao pravi trudnichki negde u 14.-oj nedelji a sada imam utisak da je svakog dana sve veci....

pregnancy

: Gost - 8. mart 2007 11:23:00(UTC)
Ja sam u 9 nedelji i odavno vec ne mogu nista da zakopcam farmerke ne nosim posto su sve za 57 kg a ja imam sada 63 s tim da sam se u januaru ugojila 3-4 kg mozda i 5 ostala mi jedna suknja i jedne pantalone sa spustenim strukom, a ja izgledam kao da sam se ugojila ili dobo najela bolje receno... samo me zanima sta ce da bude za koji mesec... bicu pravi slon icon_lol

: Gost - 7. mart 2007 23:42:00(UTC)
Ja sam u 14. nedelji i tek je sada poceo po malo da se nazire. Jos uvek mogu komotno da nosim staru odecu - nista me jos uvek ne zateze i steze. Lekar mi je rekao da je to zato sto imam jake trbusne misice i sto mi je prva trudnoca. A ja nekako jedva cekam da mi poraste stomak! Mozda sam malo sujetna pa hocu da ceo svet vidi da sam trudna...U stvari sam samo jako srecna! icon_lol

: Gost - 7. mart 2007 22:57:00(UTC)
ja sam u 6 nedelji trudnoce i vec mi se vidi stomak.ovo mi je druga beba a sa prvom sam se ugojila 40 kg,i sad me stah sta ce biti,olika cu biti sad trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica

: Gost - 21. avgust 2006 13:12:00(UTC)
poceo malo sad raste a 18 nedelja trudnica

: Gost - 19. avgust 2006 0:42:00(UTC)
meni se video u 5 mesecu

: Gost - 19. avgust 2006 0:41:00(UTC)
U svakom slucaju, u vecini slucajeva u prvoj trudnoci pocne nesto kasnije u drugoj pre. Mada, kazu doktori da to zavisi i od konstitucije zene.

: Gost - 19. avgust 2006 0:13:00(UTC)
posto sam ja velicine jedne slonice tek u sedmom se moglo posteno videti da sam trudnjaca :>

: Gost - 18. avgust 2006 18:05:00(UTC)
Negde odma na pocetku, do kraja drugog meseca sam se ugojila 10kg a sad po manje. Nisam mogla kontrolisati kolicinu hrane koju ubacujem pa je prosto moralo da se vidi.

: Gost - 6. avgust 2006 1:13:00(UTC)
Ja sam se odmah nekako naduvala, kao pred menstruaciju, a stomak se primetio u 4 mesecu. U 9-om su me svi pitali jel nosim blizance, bila sam kao slonce...

: Gost - 5. avgust 2006 0:41:00(UTC)
meni se rano video,vec u 4.

: Gost - 5. avgust 2006 0:29:00(UTC)
I meni je poceo da se primecuje oko 5-tog meseca...ali bas ,alo...ja sam inace imala mali stomak buljavko

: Gost - 5. avgust 2006 0:23:00(UTC)
ummi-emina jesi rekla muzu?rodjacima?kako su reagovali?ili smo mi prvi saznali? icon_lol

: Gost - 5. avgust 2006 0:19:00(UTC)
meni sa prvim detetom tek u 5.mesecu,se poceo primecivat,a sa ovim,4.sam nedelja a ono kao da mi se malo vec poznaje,ili se meni to cini,a nisam se ugojila uopste,zasada.

: Gost - 4. avgust 2006 22:05:00(UTC)
Meni se već sada vidi. 9. nedelja sam. Ne mogu ništa da obučem. A vaga pokazuje 1,5 kg icon_eek

Pročitala sam negde da se to voda skuplja, a i u drugoj trudnoći se ranije vidi stomak. Baš sam "stomakasta" postala :>

: Gost - 28. jul 2006 18:46:00(UTC)
negde oko 5 meseca, u drugoj trudnoci malo ranije

: Gost - 28. jul 2006 16:40:00(UTC)
verovali ili ne meni se stomak nije video do polovine sestog meseca, ali ni malo i onda... Poceo je da rste neverovatnom brzinom i na kraju je bio ne toliko bas veliki, ali sam nosila visoko. Pa kako i ne bi kada mi je bebac bio 3850 i 58cm dugacak. Volela sam da se vidi pre, jer sam bila jako ponosna sto sam trudna, ali...

: Gost - 28. jul 2006 15:31:00(UTC)
Ne znam nislim negje oko 13. sedmice da se primijetio...a sada sve moguće hlače proširujem jer me stiskaju...i više nosim suknje...baš evo planiram da malo obnovim gardarobu :) :) :) pa ova je trudnoća super

: Gost - 28. jul 2006 15:25:00(UTC)
Pa draga Ivana meni je doktor rekao (posle izostanka perioda): Cestitamo, vi ste trudni..i na putu do kuce kao da se culo... puf... puf... puf... puf - kako sam stigla kuci imala sam 3 kg viska i fini stomacic.....
Tako je to meni izgledalo...A kako je stvarno bilo....mislim da se ulaskom u 4-ti jasno pokazao a do tada "sam se malo ugojila"

bravo

: Gost - 28. jul 2006 15:19:00(UTC)
u 15 nedelji trudnoce

: Gost - 28. jul 2006 15:18:00(UTC)
meni se malo ispupcio tj zategnut je i vidi se iako stvarno nista se nisam ugojila skoro sam 15 trudnoce,kada je vama poceo stomak da raste i u kom periodu je najvise napredovao tj,raso ;]