Obaveštenja

Icon
Error

: ktasana - 9. januar 2011 1:02:33(UTC)
Pre par dana saznala sam da sam trudna. Zadnjih mesec dana intezivno sam koristila tablete za mrsavljenje TURBO SLANK. Interesu je me da li neko zna da li iste imaju uticaja na plod?

: Hermiona - 2. januar 2011 23:56:32(UTC)
Otkrila sam kucnim testom pre par dana da sam trudna, a godinama pijem Propranolol 3*1/4 dnevno. Pre par meseci jedan ginekolog, kada sam se raspitivala, rekao mi je da mogu da ih pijem u trudnoci. Imam 36 godina i jako se plasim uticaja leka na bebu. Da li se neko od vas susretao sa ovim lekom tokom trudnoce ili zna da mi kaze bilo sta, dok ne odem na prvi pregled.

: jelenceee - 10. decembar 2010 17:20:40(UTC)
Devojke 4 dana sam lezala u bolnici zbog malo povisenog pritiska inace sam 24 nedelja,tamo sve trudnice kljukaju sa lekovima,ja cak i sada pijem kada sam izasla iz bolnice lekove za pritisak i lekove za srcani puls! tako da ne brinite nista

: anita75love - 7. decembar 2010 23:47:26(UTC)
Pancef može da se pije......
:-*

: macaraca - 1. decembar 2010 0:39:20(UTC)
pitanje da li je neko pio ciprocinal ili pancef u trudnoci, tj da nije znala da je trudna?!!!

: MiljanaB - 30. april 2010 18:13:19(UTC)
Ja sam pila hemomicin u 1. mesecu trudnoce, nisam radila ni duble ni triple test,ni amniocentezu, sada sam u 6. mesecu..doktori kazu da je sve ok.

: Snezana.m - 6. april 2010 21:18:10(UTC)

Draga Mivena,

Ovo sam pronasla o Orvagilu:

PRIMENA LEKA ORVAGIL® U PERIODU TRUDNOĆE I DOJENJA

Pre nego što počnete da uzimate neki lek, posavetujte se sa svojim lekarom ili farmaceutom.

Nije poznat uticaj metronidazola na organogenezu fetusa. Lek prolazi placentnu barijeru i izlučuje se u majčino mleko u koncentracijama istim kao u serumu.

ORVAGIL ne treba uzimati za vreme trudnoće i dojenja, osim ukoliko ga lekar ne smatra neophodnim.

Znaci, moze da bude stetan, a i ne mora. Najbolje je da uradis ekspertski UZ u 12. nedelji trudnoce. I ja sam se bila zeznula, pa sam u cetvrtoj nedelji popila bactrim, ali hvala Bogu, sve je u redu. A, Bactrim je bas zabranjen u trudnoci. Budi pozitivna!

: mivena - 6. april 2010 18:37:05(UTC)
Drage moje pomoc xitno, truna sam :-) ali ex to ali, u prvoj nedelji naravno ne znajuci da sam trudna pila sam orvagil tablete, danas sam bila kod doc i on kaze da moze da skodi a i ne mora. Ako neka ima iskustva sa tim molim vas da mi odgovori? Unapred xvala

: Micka&Nidza - 4. januar 2010 23:27:13(UTC)
U toku ove trudnoce pila sam Amoksicilin od 500mg, zbog zuba. i Pre dva dana sam zavrsila sa injekcijama Penicilin isto zbog zuba.

U prvoj trudnoci sam pila reitromicin zbog prehlade i Palitrex zbog Kandide...sofija je rodjena ziva i zdrava.
A doktori sigurno ne bi davali lekove koji stete trudnici ili plodu.

: mishulinka - 4. januar 2010 22:14:40(UTC)
da li neko zna kako se koriste ampule tothema i da li je u redu da se piju po 2 dnevno.inace sam u 8.mjesecu.hvala

: mishulinka - 2. decembar 2009 22:50:21(UTC)
hvala:)

: dunja25 - 2. decembar 2009 21:25:19(UTC)
ja ih stavljala i to 7 komada ako me secanje dobro sluzi i kao sto sam napisala u prethodnom postu rodila sam zdravu i lepu devojcicu...

: mishulinka - 2. decembar 2009 21:15:18(UTC)
ja sam u 28.nedelji i doktor mi je prepisao vaginalete povidon jod.u uputstvu pise da ne bi trebalo da se koriste u trudnoci.zna li neko nesto o tome?pomoooozite

: dunja25 - 2. decembar 2009 4:50:42(UTC)
Citat:
Blackberry - 22/11/2009 19:46

Ja sam u 28+4 dobila da pijem Palitrex 2*2, 4 dana, znači duplu dozu i dr mi tvrdi da ne utiče na plod i da budem potpuno mirna mada se ja malo i brinem ali dobro, valjda ona zna!

ne brini, ja sam ga pila cak 2put u trudnoci zbog bakterija u urinu i nije stetan po plod...
a jos sam i vaginalete koristila i pila partusisten zadnjih par nedelja i povrh svega toga rodila lepu i zdravu devojcicu...

: Blackberry - 22. novembar 2009 21:46:16(UTC)
Ja sam u 28+4 dobila da pijem Palitrex 2*2, 4 dana, znači duplu dozu i dr mi tvrdi da ne utiče na plod i da budem potpuno mirna mada se ja malo i brinem ali dobro, valjda ona zna!

: kikirikika - 21. novembar 2009 16:00:08(UTC)
Pozdrav svima, ja sam u petoj nedelji pila Hemomicin ne znajuci da sam trudna, sada sam 13-ta nedelja ali me to i dalje brine, moj doktor kaže da ako je plod opstao onda nece to imati nikakvih posledica. Zanima me vaše mišljenje :?: .

: Kaca - 3. jun 2009 15:18:17(UTC)
bravo bravo bravo

: ceca0806 - 3. jun 2009 0:56:33(UTC)
Hvala Mako, hvala Blue danas mi je lakše bila sam na pregled sve je OK!

: Blue - 2. jun 2009 11:54:21(UTC)
Mislim da će sve biti ok, jer ne verujem da bi u tako ranoj trudnoći došlo do delimičnog oštećenja ploda već do pobačaja. U svakom slučaju potraži mišljenje više lekara. Sve najbolje! caos

: Mako - 2. jun 2009 0:32:49(UTC)
Цецо нађи доброг доктора и потражи више савета. Неки др олако констатују да мора керетажа.
Било више примера овде на форуму да нису послушале др и родиле здраву децу.
Углавном ако трудноћа опстане буде све уреду.

Уз тебе смо и твоју мрвицу. caos

Јављај шта се дешава, па ти желим да нам се прикључиш на ћаскању.

: ceca0806 - 2. jun 2009 0:02:28(UTC)
hvala puno na savetima!

: Diana01 - 1. jun 2009 20:04:58(UTC)
Najpametnije je ici pitati lekara da ne bi nagadjala. I ja sam se kljukala sa lekovima i to ceo prvi trimestar posto nisam ni znala da sam trudna (aspirini, brufeni, kafetini, cak i neki lekovi za izazivanje menstruacije, i lekove za regulisanje problema sa laktozom)...I eto srecom Luka se rodio ziv i zdrav ali meni je vec na tom prvom kontrolnom uz lekar rekao da je ok kada sam mu rekla sta sam sve uzimala.

: Kaca - 1. jun 2009 19:51:40(UTC)
Najbolje da odes kod dr da pitas icon_rolleyes

: ceca0806 - 1. jun 2009 16:41:42(UTC)
Ja sam tek juče saznala da sam u drugom stanju, ali se nerviram pošto sam popila kutiju tabletica za alergiju na polen i 20-tak tabletica za mršavljenje... Jel imao neko sličan problem? :?:

: andrea - 24. maj 2009 0:30:51(UTC)
Ja sam pila Nifelat u trudnoci. Prepisala mi dr negde sredinom 8 meseca jer sam imala kontrakcije (retke i slabe pa nije bilo potrebno nista jace). A ispalo je da su bile Brakston- Hiks. I sve je bilo OK. Ne brini znaju doktori sta rade :)

: superhelena - 23. maj 2009 20:58:24(UTC)
Izgleda da svi sa Odeljenja visokorizicne trudnoce u Visegradskoj daju trudnicama Nifelat! Ne znam sta da mislim!!

: mjela - 23. maj 2009 11:10:17(UTC)
Moja drugarica ima isti problem- grlic skracen na 1,5 cm i takodje pije Nifelat i vaginalno primenjuje Utrogestan a sve po preporuci dr Aleksandra Ljubica kod koga je prosla VTO.

: maja021 - 23. maj 2009 0:43:38(UTC)
nikad cula da se nifelat daje u trudnoci.moj savet je da se posavetujes sa jos nekim lekarom.sve naj bolje.

: superhelena - 21. maj 2009 14:39:43(UTC)
Drage moje, beba mi se bas spustila, grlic se skratio sa 1,5cm na o,5cm i glavica joj je na ulazu u karlicu, a jos nam je rano za tako nesto. Doktor mi je rekao strogo mirovanje i prepisao nifelat iako nemam povisen pritisak. Kada sam uzela Nifelat videla sam da u njemu pise da je kontraindikovan u trudnoci. Da li je neka od vas imala iskustva sa Nifelatom ili sa tako spustenom bebicom? pozdrav svim trudnicama

Lilypie Expecting a baby Ticker

: zevs - 7. april 2009 16:59:12(UTC)
Ja nisam pila to u trudnoci, ali znam da je moj bebac imao neku virusnu infekciju i doktorka mu je prepisala da ga pije! Pa s obzirom da ga je on kao beba pio, ja mislim da su ti zato i dali to da pijes jer nije statan za bebu!
Pozdrav :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: boojana - 7. april 2009 16:55:49(UTC)
da li je neko pio hemomicin u trudnoci?
meni je dr prepisao zbog ureaplazme koju nismo mogli da izlecimo eritromicinom od kraja treceg meseca...sad sam u 25.nedelji, i dalje je nalaz pozitivan. prepisao mi je 7 dana.
zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim? :(

: Spooky86 - 4. april 2009 22:48:38(UTC)
Ceco, `vako: :)
to oni racunaju 5. nedelja trudnoce po poslednjem danu menstruacije,
1. nedelja - menstruacija
2. nedelja - priprema
3. nedelja - OVULACIJA (tad dolazi do zaceca)
4. nedelja - plod se ugnjezdi, ali jos uvek ne uzima nista iz tvoje krvi, kao mislim ni u 5. nedelji. TAd je samo zalepljen za zid materice i kamufliran da ga ne bi izvalili u telu (bela krvana zrnca, i da ga ne bi ubili)
A kad to "prezivi" onda se skroz ubaci u zid materice i napravi poteljicu i ostalo cime pocinje da ti sisa krv :))

Tako da ti lekovi nisu nikako mogli da mu naskode :))

: rozga - 2. april 2009 18:26:18(UTC)
Ja sam pila ketonal protiv bolova jer sam mislila da cu dobiti ali nisam i sve je bilo okzaljubljen

: Tanja D. - 24. mart 2009 20:38:59(UTC)
I ja sam popila tabletu za smirenje na samom pocetku dok jos nisam znala da sam trudna. Evo sad sam 18 nedelja i super napredujemo.

: carmen - 23. mart 2009 11:16:35(UTC)
ceco, ako baš hoćeš da budeš mirna, uzmi uput u DZ i idi u front u genetičko savetovalište kod dr mikovića - to sam ja uradila jer sam pila antiobiotike.
ali, devojke su potpuno u pravu - u principu se 17 dana od začeća ne računa da li si pila lekove - ukoliko plod to preživi, ostaće bez posledica:)

: pereca - 22. mart 2009 15:45:14(UTC)
I ja nisam znala da sam trudnica   pa sam popila brufen zbog glavobolje i nista se lose nije desilo, nmeoj da brines 

: Blue - 22. mart 2009 14:34:02(UTC)
Cecabg sigurno je sve uredu, jer je to vrlo mala trudnoća da može delimično da naškodi. Ja sam bila trudna oko nedelju dana za doček nove godine i mogu ti reći da se prilično popilo, pogotovo što mi se najbolja prijateljica porodila tu noć, još uvek sam pušila, a dva-tri dana nakon dočeka popila dva brufena zbog prehlade, a sutradan su mi stigli rezultati bete. Sad ulazim u petnaestu nedelju i Bogu hvala sve je uredu. Napomeni doktoru naravno, ali biće ok u svakom slučaju.
Pozdrav!

: vele - 22. mart 2009 14:26:33(UTC)
ja sam dva dana nakon odnosa pri kojem sam zatrudnela pila brufen i analgin. jedna dr sarlatanka je na to prokomentarisala jesi li bas morala? ici ces kod geneticara na amniocentezu. to mi je rekla na prvom pregledu kad mi je konstatovala trudnocu. ja sam se naravno prepala.
e onda se vartila moja dr sa god. i lepo mi objasnila da u prvim danima trudnoce lekovi obicno uticu po principu sve ili nista, kao sto rece natasa. nisam radila amnio. a evo ta beba za 3 dana puni godinu i sve je u apsolutnom redu.
puno zagrljaj i razmisljaj pozitivno, a dr svakako napomeni za te lekove icon_wink

: cecabg - 22. mart 2009 11:39:49(UTC)
natasa i fokice hvala na ohrabrenju. Bas sam se bila zabrinula! Naravno da cu pitati lekara, ali nisam mogla da cekam do utorka :)

: Natasa_78 - 21. mart 2009 20:24:53(UTC)
Koliko ja znam, u toj fazi i ti lekovi nisu mogli naskoditi. Naravno da ces pitati i dr. Ali na pocetku ima taj princip sve ili nista. Znaci, doslo bi do spontanog. Pozdrav.

: Fokica - 21. mart 2009 19:27:48(UTC)
Mislim da ti lekovi nisu mogli lose da uticu na plod. Najbolje je da se posavetujes sa ginekologom

: cecabg - 21. mart 2009 18:59:51(UTC)
Elem, saznala sam da sam 5 nedelja trudnoce. U utorak imam zakazan prvi pregled kod lekara, al ono sto me plasi je da sam pila pre 3 nedelje Coldrex i Cafetin jer me je uzasno bolela glava i vatao grip, pa sam bila u fayonu da brze bolje nesto popijem kako bih se bolje osecala. Molim vas mi recite da li imate neke informacije koliko ovo moze da skodi na plod. Unapred hvala! :(

: Sneki - 14. mart 2009 22:24:44(UTC)
E, pa sad ja ne znam da li tema postoji, ali definitivno nije na pravom mestu, pa molim admin da je premesti. Sta god u trudnoci da se koristi, morate se posavetovati sa lekarom. Postoje izvesni lekovi koji se mogu koristiti, ali ni jedan ne sme nekriticno.

: milanlatinovic - 14. mart 2009 0:32:51(UTC)
SVI NAM PRICAJU O TOME KOJI SE LIJEKOVI NE SMIJU KORISTITI U TRUDNOCI I SVI SVE ZABRANJUJU ALI NIKO DA KAZE "AKO TE BOLI KICMA UZMI TU I TU KREMU" NEGO NEMOJ NISTA PROCI CE! MOLIM AKO IMA IKO NEKA NAPISE KOJI LIJEKOVI I KREME SE SMIJU KORISTITI U TRUDNOCI!

UNAPRED ZAHVALAN icon_razz

: Natasa_78 - 13. mart 2009 15:30:17(UTC)
Ljekovi su sortirani po kategorijama Rizika. Nije dovljno kazati, koristila sa ljekove i djete se rodilo zdravo. Zaprave stete po djecijem zdravlju mogu se puno kasnije tek ustanoviti.

Ljekovi kao i alkohol, dolazi do djeteta, placenta nema mogucnost da procisti hemikalije. Posto jetra kod fetusa nije razvijena, tek je u razvoju, ona nije sposobna da razgradi stetne materije. Ovim procesom se ostecuje bebino zdravlje!

Svi znamo da je najbolje ne uzimati nista. Medjutim, kada zena ima zdravstvenih problema, kada je to neophodno, onda se ljekovi propisuju, jer doktori idu na to, da zastite majku, a djete jos nije ni rodjeno tako da bi bilo absordno pokusavat sacuvati djete koje ne moze ni da se rodi ako se majka ne "ocuva"

Kat. B je prilicno sigurna, tu spadaju paracetamol, penicilini a od psihotika samo dijazepan. U internetu se moze naci lista sa kategorijama. Ne moze niko tvrditi da djete sto posto nema stete, a majka je uzimala razne hemikalije.

: Lavita - 12. mart 2009 23:07:39(UTC)
ginipral na 2 sata, utrogestan, dabrostan, verapamil, brufen, pracetamol i hvala bogu 2 zdrave princeze

: Lekii - 12. mart 2009 22:31:16(UTC)
U trudnoci protiv bolova i temperature jedino paracetamol. Nije da pomaze, ali pise da je bezbedan, a meni je i dr rekao da smem.

: jelenahana - 12. mart 2009 16:47:25(UTC)
XLAGUNA POZDRAV TEBI, NESMES DA PIJEM CAFFETIN U TRUDNOCI ali zato imas druge analgetike koje smes, konsultuj se sa lekarom, ima zamena za kafetin, sto da trpis bolove, pozdrav i ne brini se, SVE NAJBOLJE

: Bojana&Anja - 12. mart 2009 16:44:40(UTC)
Imas na forumu trudnoca koje lekove smes da pijes.

: Bojana&Anja - 12. mart 2009 16:41:38(UTC)
XLaguna mogu ti reci iz svog iz iskustva da nista nesme.
I ja imam ceste glavobolje ali nista nisam smela da pijem u trudnoci, morala sam da sacekam da same prodju i bilo je grozno. Dok nisam znala da sam trudna popila sam jedan kafetin i kad sam to rekla doktoru rekao mi je da nista ne smem da pijem. Najbolje je da pitas svog ginekologa i da proveris vid posto mnogo vremena provodis za kompjuterom.

: XLAGUNA - 12. mart 2009 16:19:52(UTC)
Hvala na informaciji.A koji lek za glavobolju sme da se popije u trudnoci?

: MissGak - 12. mart 2009 15:32:57(UTC)
Koliko je meni poznato Caffetin u trudnoci NIKAKO!
Caffetin moze da dovede do suzenja krvnih sudova i anemije kod zena,tako da kao trudnica posebno spadas u rizicnu grupu.

: XLAGUNA - 12. mart 2009 10:59:57(UTC)
Mene zanima da li je Caffetin stetan u trudnoci?I da li se on sme piti u trudnoci?
Ja inace imam glavobolje skoro svaki dan jer radim na racunaru i verovatno od toga,jedino mi kafetin pomaze pa me zanima smem li i sad u trudnoci piti kafetin ili ne?

: Bojana Tamindzic - 28. januar 2009 16:12:57(UTC)
HVALA TI PUNO JECO. I JA TEBI ZELIM SVE NAJLEPSE STO SE POZELETI MOZE.
VELIKI CMOKIC ZA TEBE.MNOGO MI JE OVO ZNACILO.

: jelenahana - 27. januar 2009 21:05:36(UTC)
POZDRAV I ZA TEBE BOKI! zaljubljen
NE BRINI SE UOPSTE, malo se preuvelicavaju stvari sa tim lekovima, doktora slusaj samo i LEP I LAK PORODJAJ TI ZELIM OD SRCA

: Bojana Tamindzic - 27. januar 2009 13:39:16(UTC)
Tako je Jeco to si u pravu ja isto pijem neke lekove i nesmem da ih prekidam i u trudnoci ih sad moram piti naravno uz manju dozu plus folan tablete.
Sto se mora piti mora.Hvala bogu sve je u redu.Sad mi je lakse malo nisam jedina koja pijem lekove u trudnoci sad si me malo ohrabrila .
Pozzzzz.

: jelenahana - 23. januar 2009 15:26:37(UTC)
Ja sam ranije pila antidepresiv ASENTRU u pocetku trudnoce je prekinula ali sad je opet pijem , jer mi se javljaju panicni napadni, STETNO JE OSTAVLJATI ANTIDEPRESIVE NA SVOJU RUKU, a sad pijem minimalnu dozu i sve je ok.............LEKOVI KOJI SE MORAJU PITI MORAJU SE I U TRUDNOCI,

: bozana - 29. maj 2008 11:28:44(UTC)
aj da i ja postavim jedno pitanjce nadam se da cu dobiti odgovor pa ovako
zadnja menstruacija mi je bila 09.03.2008 znaci sad sam trudna 11 nedelja naime 24.marta dobila sam terapiju cefaleksina da pijem to znam da ne steti i ppoila sam terapiju do kraja ali takodje u toj nedelji ujelo m,e je stene moje sestre i primila sam tetalpan cula sam da to ne moze da skodi bevi to mi je i moj dr rekao al kako ja racunam meni je ovulacija bila negde oko 19 matra.to mi se nesto ovih dana vrmza po glavi pa cisto da vas priupitam,hvala onome ko odgovori.

: vanjaja - 28. maj 2008 8:59:21(UTC)
imam kod genikologa zakazano za 5 jun, to je sledece nedelje. A neznam mozda sam i prelezala? Moram pitati mamu. Kod maticnog dr ne idem jer su me naljutili zadnji put - jedino im je resenje antibiotik za bilo sto. Ja imam polensku alergiju, i kad sam zadnji put radila urinu i krv rekli su da imam bakterije i sta ja znam jos - i normalno antibiotik. Na to ja sam se bas iznervirala i rekla necu tek tako da pijem jer se osecam odlicno. Pa onda kao ti lazes da te nista ne pece i da ti nije nista.Kao da sam ja idiot !?! Nisam uzela antibiotike, zatvorila se u karantin u kuci (zbog alergija) pila intenzivno cajeve i td i nakon 10 dana rezultati su bili super. E zato ja necu kod dr, kad si vec tamo, oni ti moraju nesto pronaci, a vise necu da se furam

: JecaN - 28. maj 2008 8:48:02(UTC)
Vanjaja, ako si preležala ranije, onda nema razloga za brigu. Ne bi bilo loše da se javiš svom doktoru.

: vanjaja - 28. maj 2008 8:47:23(UTC)
da, izvinite. I hvala, dobro je ako je 15 dana

: Kaca082 - 28. maj 2008 8:41:22(UTC)
Koliko ja znam inkubacija kod boginja traje 15 dana.

: JecaN - 28. maj 2008 8:41:20(UTC)
Vanjaja, jer misliš na boginje ?

: vanjaja - 28. maj 2008 8:39:41(UTC)
ja neznam dali je ova prava tema za ovo pitanje, ali nisam nasla slicne - sin od nasih priljatelja (koji ima 4 god) je dobio ovce sipanice danas, a ja sam bila sa njim u kontakt pre 20 dana. Zna li mozda neka od vas koliki je period inkubacije? Panika me uhvatila, jer neznam nisto oko sipanica

: vanjaja - 28. maj 2008 8:39:12(UTC)
ja neznam dali je ova prava tema za ovo pitanje, ali nisam nasla slicne - sin od nasih priljatelja (koji ima 4 god) je dobio ovce sipanice danas, a ja sam bila sa njim u kontakt pre 20 dana. Zna li mozda neka koliki je period inkubacije?

: Oblak_u_bikiniju - 27. maj 2008 17:48:37(UTC)
Eh, mislim da dugujem da svim buducim mamama koje budu imale dilemu jos jednom kazem -
U pocetku trudnoce, ne znajuci da sam trudna pila sam DOVICIN. Jako sam se zabrinula, ali je mj dr rekao da nema potrebe da se unistava trudnoca zbog neceg takvog.
Nedavni 4d UZ je potvrdio da je moj dr bio u pravu i sada, hvala Bogu, nosim zdravog djecaka koji c mi doci za tri-tri ipo mjeseca.
Ne dozvolite da vas prvi doktor kome dodjete zaplasi i posalje na abortus zbog asirina!

: asteraki - 6. maj 2008 6:22:23(UTC)
Ovde doktori bas maksimalno izbegavaju da trudnicama daju lekove.
Jedino sto kazu da je bezopasno, ali i to ne treba koristiti cesto, jeste Depon ( Paracetamol ).
Ja sam zimus imala uzasne probleme sa sinusima, i , naravno, nesnosne glavobolje koje ih prate, ali mi je dr rekao da se samo inhaliram eukaliptusom i da koristim rastvor morske soli umesto kapi za nos.

A moja drugarica, tu u Srbiji, je jadna cele trudnoce pila neke lekove. Bas smo se plasili kako ce biti. Njen doktor joj je prepisivao lekove za prehladu kao da i nije trudna!

: radovesna - 5. maj 2008 7:57:04(UTC)
Da li neko nesto zna o stetnosti terapije ASENTROM na trurudnocu?unapred zahvalna!

: belmica - 15. april 2008 12:37:13(UTC)
ja sam pila sumamed u 2 sedmici, zbog upale sinusa.
nisam znala da sam trudna. Nadam se da nece biti nedaj boze posledica

: mayya - 14. april 2008 19:24:38(UTC)
Hvala puno devojke.
Naravno da ce ici kod Dr, ali smo zeleli da cujemo i vasa licna iskustva. Nekako su mi ona ponekad merodavnija od misljenja dr.

Moj Dr je misljenja da je sva ta drama oko antibiotika (kako je on nazvao), samo naduvana prica.

Mislim da u svakom slucaju treba uraditi sve analize.

: vanjaja - 14. april 2008 7:35:04(UTC)
Ja sam pila antibiootike i to bas u 4-5 nedelji (nisam znala da sam trudna), i osim amoksiklav pila i chemoral forte i primala flexonase u nos ( a to je kortiko spray), inace patim od alergije i one mi stvaraju upalu sinusa. Kad mi je dr rekao da sam trudna 9 nedelja ja pala u nesvest! i ispricala sve to - on je tvrdio da niti jedan od tih levoka nema znacaja i da se nebojim. Cak sto vise trazila sam amnio, nije mi dozvolio, i sada mi je na 4d prosle nedelje potvrdio po 100 put da je sve u redu sa bebom. U medjuvremenu da ne zaboravim da spomenem docek Nove godine i alkohol, a bila sam i pusac (i to zavisnik 2 kutije dnevno). Zato nisam mogla da spavam jedno mesec dana nakon sto sam saznala da sam trudna. Sada mi je vec malo lakse... Obavezno idite kod dr, a beba ce biti super verujem :)

: mira-z - 14. april 2008 7:20:34(UTC)
Da zhunga to je i meni lekar rekao, kada sam sada zadnji put imala 1.000.000 jed. eserihije u mokraci, 12 dana pnaklava inace infekcija ode gde ne treba !

: Irssa - 14. april 2008 6:45:31(UTC)
Ja sam bas pila Ciprocinal a on spada u grupu hinolina i dovicin a on je tetraciklin. Bas su me sredili

: zhunga - 14. april 2008 6:30:47(UTC)
evo sta samnasla na bebcu o antibioticima, nadam se da ce da pomogne :)

Antibiotici u trudnoći
08:20 01.04.2008. / Izvor: RTV

Opasnost za nerođeno dete je osetno veća ukoliko je majka žrtva nelečene infekcije, nego od antibiotika. Oko polovine preranih porođaja baš su posledica infekcija, prenela je agencija DPA.

Trudnice često pate od urinarnih infekcija. Ako se količina bakterija u organizmu znatnije poveća može da dođe do preranog pucanja vodenjaka. Infekcija hlamidijom takođe mora da se leči antibioticima jer može da ošteti plod.

Nisu, međutim, svi antibiotici bezbedni za trudnice. Ne preporučuju se na primer antibiotici iz grupe hinolina, kao ni tetraciklini, ali se, umesto ovih, uz konsultacije s lekarom, mogu koristiti drugi antibiotici.

: mayya - 13. april 2008 16:14:45(UTC)
Hvala ti oblak puno!
Pila je lekove u trecoj nedelji.
Nadam se da ce sve biti ok, jer ona je osoba koja zaista zasluzuje decu. Svoj deci je posvecena kao da su njena.
Hvala puno!

: Oblak_u_bikiniju - 13. april 2008 14:25:07(UTC)

Mayya, samo nemojte da napravite glupost, tacnije ona i da odmah pojuri na abortus zbog tih tableta. Nedavno sam citala da je necija sestra abortirala jer je popila aspirine. A moja mama kroz cijele dvije trudnoce pila aspirin jer joj je dr rekao da za bolove moze samo aspirine i andole... I evo i mene i sestre zdravih i sjajnih!

Ja sam u decembru imala neke komplikacije... Nebitni detalji. Krajem decembra pocnem piti dovicin koji spada u ZABRANJENE antibiotike u trudnoci. I potom doznam u cini mi se 6. sedmici da sam trudna... Nisam nista radila. Dr mi je rekao da nista nije moglo da bude za toliko... Tj. ima mali rizik zbog koga je suludo rpekidati trudnocu.

Od 4. nedjelje zenin i bebin krvotok postaju jedno. Do tada, sasvim mali procenat onoga sto mama pojede dodje do bebe. Koliko ja znam... Ako se plasi, treba da ode dr. u svakom slucaju.

: mayya - 13. april 2008 6:44:55(UTC)
Ako sam dobro razumela, nisu opasni, a opet nije sigurno da nisu opasni?????????

: Irssa - 12. april 2008 12:15:11(UTC)

uh, dobro je

http://www.safefetus.com...inimycin&TradeId=282

: anita75love - 12. april 2008 12:09:56(UTC)
Još su bezbedni i cefalosporini (palitrex, cefaleksin isl).

: mayya - 12. april 2008 12:09:43(UTC)
Dobro je, nije ciprocinal.
Pila je Clindamicin.

: Fokica - 12. april 2008 12:02:02(UTC)
Bezbedno je piti antibiotike na bazi penicilina. Ja sam pila Sinacilin u prvoj trudnoci.

: mayya - 12. april 2008 11:56:01(UTC)
Citat:
Irssa - 12/4/2008 14:52

Naj bolje je da se vidi sa lekarom. Ja sam pila ciprocinal a nisam znala da sam trudna i dr mi je savetovala da prekinem trudnocunikoga da plasim, samo hocu da skrenem paznju da uzimanje lekova,

Uh, mislim da je bas te lekove uzimala :( :( :( :( :(

: bozana - 12. april 2008 11:02:36(UTC)
ja sam trudna negde oko 4nedlje idem tek za dve nedelje na ultrazvik posto je jos rano,naime ja sam popila celu kitiju cefaleksin kapsula i primila tetalpan inekciju i sve mi se to dogodilo nege oko 24 marta kad sam rekla dr,za terapiju rekao je da nema problema jer se cefaleksin moze piti u trudnoci.

: zhunga - 12. april 2008 10:57:58(UTC)
i ja sam pila antibitike u 12 nedelji trudnoce i to po preporuci doktora.i to su bas bili jaki antbiotici. najbolje je ipak da vidi sa doktorom. caos

: Irssa - 12. april 2008 10:52:30(UTC)
Naj bolje je da se vidi sa lekarom. Ja sam pila ciprocinal a nisam znala da sam trudna i dr mi je savetovala da prekinem trudnocu...da ne duzim pricu i da ne odem u off topic ali ako nekoga zaniima napisacu sta se dogodilo i zbog cega mi je to savetovala. Ne zelim nikoga da plasim, samo hocu da skrenem paznju da uzimanje lekova, pogotovo u organogenezi nije bas naivno

: mayya - 12. april 2008 10:40:46(UTC)
Hvala, hvala, hvala puno!!!

: mazaki - 12. april 2008 10:37:29(UTC)
Mayya ja sam pila antibiotike u 5 mesecom preporukom od DR.i bilo je sve u redu hvala bogu....
Moja zaova pila je na pocetkom trudnoce isto preporukom od DR.(i to u Kanadi) zasto je imala nemu infekciju i sve je ispalo kako sto treba .

: Irssa - 12. april 2008 10:04:58(UTC)
Evo jednog veoma korisnog sajta, meni je dosta pomogao kad sam bila trudna

www.safefetus.com

tamo imas sve lekove i kojoj grupi rizika pripadaju
http://www.safefetus.com...sp?SearchType=1&letter=a

: mima80 - 12. april 2008 10:03:54(UTC)
Mayyo, imas temu lekovi u trudnoci, mozda ces tu naci odgovor. Ja nemam to iskustvo, tako da ti ne mogu pomoci. nadam se da ce na kraju ispasti sve kako treba
Evo ga link http://forum.roditeljpor...rudnoci&highlightmode=2
tema ce biti spojena sa ovo temom malo kasnije caos

: mayya - 12. april 2008 10:00:58(UTC)
macaraca, hvala puno na brzom odgovoru.

Zelim ti svu srecu na porodjaju!

: macaraca - 12. april 2008 9:56:47(UTC)
znas kako ja sam saznala da sam trudna u 7.nedelji a pre toga sam bila bolesna pa sam pila konjske antibiotike i josh sam pila rapten k jer sam mislila da me stomak boli sto cu da dobijem, al sve mi je u redu,kuckuc, sve zavisi koliko ima god., dal je dobar betahcg, koliko ima progesterona tj da li je plod dovboljno jak da moze to da podnese!!!!

: mayya - 12. april 2008 9:53:51(UTC)
Pokusala sam da pronadjem da li se nesto pisalo na ovu temu. Nisam uspela.

Moja rodjaka je dve godine pokusavala da ostane u drugom stanju. Pomislila je na kraju da ne moze da ima dece. Desilo se. Sada jetrudna 5 nedelja. Ali, desilo se bas u trecoj nedelji trudnoce, pila je antibiotike i primila anesteziju.
Sad se plasimo da li ce sve biti u redu sa detetom.

Da li je neko imao slicno iskustvo? Sta moze da se desi plodu?
Znam da prve dve nedelje nisu problem, ali ona je pila lekove u trecoj.
Moze li da bude nekih problema po zdravlje plada?

Da li medju forumskim mamam ima neka koja ima iskustvo slicno ovome.

: Lili - 5. mart 2008 3:09:50(UTC)
tylenol od 500 mg je ok...i ja taj uzimam kad mi treba :)

: uniona - 4. mart 2008 21:19:59(UTC)
Citat:
zhunga - 8/2/2008 15:01

Meni je DR prepisao da pijem verapamil jer imam puls nekad i preko 100, ali mi je katastrofa nizak pritisak 90/50. Od drugih lekova uzimam samo Utrogestan i to samo 1 dnevno, uvece vaginalno. Ne znam da li je verapamil stetan, ne volim da pijem lekove anene Da li je neko od vas pio samo verapamil zbog aritmija??? :? Ja mislim da ga pijem bas kad ne mogu da izdrzim, a ne 3x1 kako mi pise, mislim da je to mnooooooogo!

caos

zhunga, ja pijem verapamil i to 3x1 (sem ako ne zaboravim da popijem), proverila sam i u apoteci i kod 2 doktorke, i svi su mi rekli da sme pije u trudnoci.

: laksvet - 14. februar 2008 6:39:18(UTC)
Ma ne znam vidis da sam totalno zbunjena, ali cu nazvati doktora da ga pitam koje tablete mogu da koristim. Inace ovo mi je prva trudnoca, zato i jesam zbunjena!
Hvala ti!

: zhunga - 14. februar 2008 6:26:25(UTC)

Citat:
Lili - 13/2/2008 14:37zhunga Tylenol je najbolji :) i taj jedino mozes u trudnoci ono da je dozvoljeno za sve vrste bolove, ja ga koristim po potrebi....reci mi koliko mg pise na tvojoj bocici da ima u jednoj tableti :) cmoook

Pise 500 mg, ja uzmem samo 1 umesto 2 kao sto pise, jer je extra strenght. mislis da je ok, da nije jak? Juce sam popila jedan bolela me glava otkako sam ustala, uf! I masiram se i sve redom ali nije delovalo! :(

: mira-z - 14. februar 2008 5:59:25(UTC)
Sto ne pozoves taj dom zdravlja u koji ces da ides, trazis lekara na telefon i pitas ga. Ja to redovno radim, sta fali, samo reci da si trudnica. Nemas sta da izgubis ! Inace i ja imam 32 i cekam drugo, koje je tebi ?

: laksvet - 14. februar 2008 3:43:11(UTC)
Pozdrav za sve. Ja sam Svetlana imam 32 godine tek sam saznala da sam trudna i malo je reci da sam prestrasena!!!! Zivim u jednom malom mestu u kome nema ginekologa tako da cu morati ici u susjedni grad udaljen 60 kilometara na preglede i kontrolu, medjutim, imam bolest voznje (kinetoza) i do sada sam koristila tablete Dramamin i neke druge protiv povracanja, ali sada kad sam trudna ne znam sta da radim, ne smijem da ih pijem, a ne smijem ni da se usudim da odem na pregled bez njih. Strah me je da mucnina i povracanje ne naskodi bebi. Sta da radim? POMOZITE MI MOLIM VAS!!!

: anita75love - 13. februar 2008 17:02:59(UTC)
Pa to već spada u moranje! A probaj sa toplim kupkama i masiranjem glave, šetnjom po svežem vazduhu, masiranjem vrata, spavanjem. Ako i ne pomogne u potpunosti bar ćeš moći da smanjiš dozu a i to je već nešto.

: Lili - 13. februar 2008 16:50:35(UTC)
heheh anita-slazem se ali npr ja imam uzasne glavobolje nekad tj migrene koje znam da ce proci ali ja nemogu da budem mrtva ta dva dana, ja jednostavno moram da pijem Tylenol ! ! trudnica cmok

: anita75love - 13. februar 2008 16:42:32(UTC)
Ma kad piše u u putstvu da se ne pije u trudnoći onda se ne pije i tačka! Dr može to i da ne zna, a reći uvek "naravno da treba da pijete!Šta ti mene ima da učiš?! "
A pijte samo onda ako baš baš morate, a glavobolja sigurno ne spada bolesti kod kojih je "moranje" da se popije lek. Proći će kad tad!

: Lili - 13. februar 2008 16:37:46(UTC)
zhunga Tylenol je najbolji :) i taj jedino mozes u trudnoci ono da je dozvoljeno za sve vrste bolove, ja ga koristim po potrebi....reci mi koliko mg pise na tvojoj bocici da ima u jednoj tableti :) cmoook

: tamara24 - 13. februar 2008 16:12:24(UTC)
Zhunga vjerovatno DR zna sta treba da perpise trudnici,tako da ne treba da se brines.Ja samo kazem sta sam procitala u uputstvu Brufena (ibuprofen ) Tamo pise ovo sto sam gore navela pa ga zato nisam pila.A kad proizvodjac lijeka kaze ''kontraindikacija - trudnoca '' ja nesto ne bi provjeravala na sebi da li proizvodjac laze..Tako da savjetujem svima da citaju uputstva svega sto piju.Barem moze da se pita ''doktore na ovom lijeku pise da trudnice ne treba da ga piju...pa sam htjela da provjerim jeste vi bas na njega mislili ...'' malo se napravimo englezi ali sta nas briga..to su nase bebe i nase zrdavlje..Prezivjece to doktorska sujeta nekako!!!

: zhunga - 9. februar 2008 7:35:29(UTC)

Citat:
tamara24 - 8/2/2008 11:49 Kad sam imala jake glavobolje koje nisam mogla da izdrim vise ja sam po preporuci DR pila paracetamol,febricet (to je isti lijek) U jednom trenutku kad me glavobolja dovela do povracanja u kuci sam imala samo brufen.Na uputstvu sam procitala da brufen prolazi placentarnu barijeru i da ne bi trebalo da se pije u drugom ili trecem trimestru trudnoce(nisam sigurna u kom tacno) tako da ga ja nisam pila....Sta god da pijete provjerite uputstvo,proizvodjac mora navesti kontraindikacije za primjenu lijeka.aKo pise da je trudnoca kontraindikacija ili dojenje anene anene zasto bi mi gatali zna li to nas doktor ili ne..ljudi grijese ,a i DR su ljudi!!! zhunga i ja imam nizak pritisak 90-60 i par puta mi se desilo da imam puls oko 100 pa i vise i to u potpunom mirovanju.nisam to spomenula dr jer se desilo samo par puta za sada..valjda nece vise.. Ti redovno mjeri puls i zapisuj pa to odnesi dr da ti koriguje terapiju(smanji) ili da pijes samo po potrebi..Mozda nema potrebe za tom dozom. Cmok za sve trudnica i mame...

Meni je DR dao brufen u 12 nedelji posle biopsije cupica zbog mogucih bolova. Mada ja brufen nisam pila ni pre trudnoce jer ga ne volim i izbegavam, pa protiv bolova pijem Tylenol. Ja htela da se bunim za brufen ali posto sam skroz bila istraumirana od loseg dabl testa onda doomed  

: sweet - 8. februar 2008 18:51:39(UTC)

Citat:
Lili - 31/1/2008 19:40 Imam super skroz stranicu za lekove gde mozete da proverite koje mozete da koristite u trudnoci i tokom dojenja. Naravno uvek proverite i sa vasim doktorom :) http://www.safefetus.com/Search.asp

Svaka cast za link,od velike je koristi, na ovom linku mozemo ladno doktorirati icon_lol icon_lol icon_lol  

: Lili - 8. februar 2008 18:01:11(UTC)
citala sam o Verapamilu na internetu i izgleda da je sasvim ok.... trudnica :)

: tamara24 - 8. februar 2008 13:49:23(UTC)
Kad sam imala jake glavobolje koje nisam mogla da izdrim vise ja sam po preporuci DR pila paracetamol,febricet (to je isti lijek) U jednom trenutku kad me glavobolja dovela do povracanja u kuci sam imala samo brufen.Na uputstvu sam procitala da brufen prolazi placentarnu barijeru i da ne bi trebalo da se pije u drugom ili trecem trimestru trudnoce(nisam sigurna u kom tacno) tako da ga ja nisam pila....Sta god da pijete provjerite uputstvo,proizvodjac mora navesti kontraindikacije za primjenu lijeka.aKo pise da je trudnoca kontraindikacija ili dojenje anene anene zasto bi mi gatali zna li to nas doktor ili ne..ljudi grijese ,a i DR su ljudi!!!
zhunga i ja imam nizak pritisak 90-60 i par puta mi se desilo da imam puls oko 100 pa i vise i to u potpunom mirovanju.nisam to spomenula dr jer se desilo samo par puta za sada..valjda nece vise.. Ti redovno mjeri puls i zapisuj pa to odnesi dr da ti koriguje terapiju(smanji) ili da pijes samo po potrebi..Mozda nema potrebe za tom dozom.
Cmok za sve trudnica i mame...

: zhunga - 8. februar 2008 11:01:07(UTC)

Meni je DR prepisao da pijem verapamil jer imam puls nekad i preko 100, ali mi je katastrofa nizak pritisak 90/50. Od drugih lekova uzimam samo Utrogestan i to samo 1 dnevno, uvece vaginalno. Ne znam da li je verapamil stetan, ne volim da pijem lekove anene Da li je neko od vas pio samo verapamil zbog aritmija??? :? Ja mislim da ga pijem bas kad ne mogu da izdrzim, a ne 3x1 kako mi pise, mislim da je to mnooooooogo!

caos

: Lili - 31. januar 2008 15:40:29(UTC)
Imam super skroz stranicu za lekove gde mozete da proverite koje mozete da koristite u trudnoci i tokom dojenja. Naravno uvek proverite i sa vasim doktorom :)

http://www.safefetus.com/Search.asp

: zhunga - 31. januar 2008 15:36:07(UTC)
Milsim da je brufen skroz ok, jer mi je to dao sam DR da popijem posle biopsije cupica, zbog mogucih bolova, takodje mi je dao i penicilin celu kutiju, tako da ni to onda nije opasno cim mi je on licno to dao.
ja imam jake glavobolje ali se trudim da nista ne pijem.
da li neko zna da li je ok da se pije AJKUS, to je ulje iz ajkuline jetre? nigde ne pise da je stetan za trudnice.
uglavnom se istraumiram sta god da popijem, najbolje mi je da nista ne znam hehe icon_eek :?:

pozzzz :) :) :) :) :) :) :)

: vanjaja - 31. januar 2008 8:32:01(UTC)
i ja sam pila neke lekove dok nisam znala da sam trudna...ali mi je ljecnik rekao da ne skode bebi. Iako je rekao ja ne mogu da spavam zbog toga!!!

: Oblak_u_bikiniju - 25. januar 2008 14:25:59(UTC)
Ma jok! Da mu je zasmetalo, ne bi se primilo... O, vjeuj mi da pricas sa osobom koja zna kako je to kad se jajasce oplodi, a onda ode... :(
Elem, neka smo mi zivi i zdravi i poljubac za tebe i bebicu u stomacicu.

Uzgred, znas i sama da sam se ja narokala dovicinom. I dok je tvoj brufen bezopasan - zbog dovicina salju u genetsko savjetovaliste i na abortus. Hvala mom dr-u koji je to skroz pribrano iskulirao sa pricom - da je nesto skodilo - izguila bi trudnocu do sada! Ovako - sve super- POljubac!

: Bomi - 25. januar 2008 14:14:17(UTC)
Hvala Oblačiću, ma sad sam se setila dok sam čitala ovu temu, a nisam se uplašila jer i ja mislim da ne bi trebalo ništa da smeta jer tad se još nije jajašce ni ugnjezdilo u materici.

: Oblak_u_bikiniju - 25. januar 2008 14:10:10(UTC)
Apsolutno nije moglo da skodi. Uzmi moje misljenje sa rezervom, jer nisam strucna, ali da je naskodilo, ti bi prokrvarila jos kad je trebalo da dobijes tj. ne bi bila trudna. tako rano ostecenu trudnocu organizam ne prihvata. Ne sekiraj se. Posebno sto brufn nije na spisku rizicnih i zabranjenih u trudnoci.
Bomi, poslusaj me, molim te - nema mjesta sekiraciji. Ti si srecna zena koja VAUUU ulazi uskoro u sestu sedmicu trudnoce. To je divno. Bez straha. Nemoj sada da se preispitujes. Zastitila si se od virusa - ne ides na posao, odmaraj. Samo polako. Naravno da moras voditi racun a vise nego ranije, ali nemoj da se plasis. Ili bar nemoj onoliko koliko sam ja. Tek sada kada sam se malo iskulirala mogu da uvidim koliko je lijepo biti trudan! :)

Osim kad mi je malo muka... :(

: Bomi - 25. januar 2008 14:00:09(UTC)
Ja sam popila 2 brufena, kad sad vratim film 4-5 dana po ovulaciji tj bila je oplodnja. Ja to dr. nisam ni rekla...nisam se setila. Ja mislim da tako rano ne smeta ništa za plod. Kakvo je vaše mišljenje.

: Babily - 11. decembar 2007 14:49:55(UTC)
Hvala vam puno...

: Mary - 11. decembar 2007 12:47:42(UTC)
Citat:
rozga - 11/12/2007 15:15

I meni su isto tako nestale Mary, ali sinoc me opet tako bolela glava, i probala sam sa kaficom ali bezuspesno i onda me je mm zaljubljen jadnicak masirao dobra 2 sata...Ja ne znam od cega su mu ruke:) I pomoglo je:):-*

ZLATNE RUKE!!! I mm ima jedan par isto tako zlatnih ruku :) koje uspesno umiruju moje bolove u ledjima.

p.s. verovato te boli glava zbog ove naporne kise, ja kad pogledam vani, cista me depresija spuca, tacno bi se covek ubio! tako da i mene pomalo bolucka glavaanene

: rozga - 11. decembar 2007 11:15:59(UTC)
I meni su isto tako nestale Mary, ali sinoc me opet tako bolela glava, i probala sam sa kaficom ali bezuspesno i onda me je mm zaljubljen jadnicak masirao dobra 2 sata...Ja ne znam od cega su mu ruke:) I pomoglo je:):-*

: Mary - 11. decembar 2007 9:51:34(UTC)
ja sam svoje glavobolje nenormalne lecim prvo -NICIM, a onda kad stvarno pobudalim od bola popijem jedan paracetamol. cim sam usla u 5 mj. trudnoce glavobolje su nestale kao rukom odnesene. ne verovatno!

: rozga - 11. decembar 2007 7:59:59(UTC)
Babiliy i ja sam imala probleme sa glavoboljama i pomagao mi je paracetamol. Njega mozes da pijes slobodno!

: zemunka - 11. decembar 2007 7:03:56(UTC)
i ja sam u pocetku imala jake glavoboje i doktorka mi je rekla da slobodno mogu da popijem febricet ili eferalgan.

: zMayica - 11. decembar 2007 4:37:54(UTC)
najbolje je paracetamol- imate Panadol ( to vam je paracetamol) dobar je za glavobolju-mene je ovih dana mucio umnjak a posto dojim malog, samo to sam smela i to mi je pomagalo

: uros - 11. decembar 2007 4:20:36(UTC)
Može febricet, eferalgan, sve što može da se daje i bebama za bolove može da se pije u trudnoći, uostalom piše na svakom leku da li je dozvoljen u trudnoći!!!

: kubivdr - 11. decembar 2007 3:35:40(UTC)
Imam srecu pa me u trudnoci glava nije bolela. (bolelo me sve ostalo) Doktor mi je rekao da ako imam bas jake glavobolje mogu popiti Brufen od 400. Za slabije samo mirovanje u zamracenoj prostoriji.

: z.e.v.s - 11. decembar 2007 3:23:53(UTC)
Meni je moj dr.ekao da u trudnoci, kada imam potrebu, bilo da se radi o glavobolji, zubobolji ili temperaturi, mogu da popijem paracetamol(ja uzimam febricet)!! Meni doduse, do sada hvala Bogu, nije trebalo, ali uvek kod sebe imam febricet od 500mg(to je isto cist paracetamol), tako da ako mi bude trebalo da mi bude tu!!!! caos caos caos

: sweet - 10. decembar 2007 22:51:33(UTC)
Slobodno smes da koristis lekove protiv bolova koji ne sadrze Aspirin....

: Babily - 10. decembar 2007 22:14:43(UTC)
Cesto znaju da me uhvate jake glavobolje a trudna sam 23 nedelje pa izbegavam bilo kakve lekove. :? Nekad te glavobolje znaju da budu nepodnosljive a ja moram da ih trpim... icon_eek
Uvek zaboravim da pitam svoju doktorku da li smem i koje tablete mogu da popijem kad me jako boli glava...

Ono sto mene zanima su vasa iskustva...
Da li neko zna koje tablete mogu da se piju za glavobolju a da nemaju stetnog uticaja na bebu?
Sta su vama vasi ginekolozi savetovali u takvom slucaju?

: Tijancica - 3. decembar 2007 8:48:10(UTC)
Procitala sam sto je napisala jedna nasa doktorica koja radi u SAD-u, da se Ginipral tamo ne koristi vec duze vrijeme zbog smrtnosti trudnica i da ga vise nijedna farmaceutska kompanija ne proizvodi. Ne znam cemu sluzi taj lijek, ali mogla sam procitati na ovom forumu da se kod nas itekako koristi.

: katarinam - 3. decembar 2007 8:38:45(UTC)
Vera, penicilin je u principu antibiotik koji je bezbedan za koriscenje u trudnoci. Medjutim, ja sam imala neku prehladu u periodu kad jos nisam bila sigurna da sam trudna, strasno me je bolelo grlo i temperatura je bila 37.5 i moj dr je savetovao da ne uzimam bas nikakve lekove, samo prirodne preparate - cajeve, propolis i sl. i da mirujem. Tako da ipak moras da se konsultujes sa dr da bi bila potpuno sigurna. U svakom slucaju, zelim ti sve najbolje i II! zagrljaj

: vera - 3. decembar 2007 8:29:39(UTC)
hvala vam puno na odgovorima. :)

: rozga - 29. novembar 2007 11:29:41(UTC)
Vera slazem se sa Skljonco. Nemoj uzimati nista ili dok ne dobijes rezultate za trudnocu ili kazi dr-u da mislis da si trudna. Ima lekova koje smes da pijes ali nikako sama ne odlucuj o tome!

: skljonco - 29. novembar 2007 11:04:14(UTC)
Ne niposto nemoj nista uzimati na svoju ruku.Konsultuj lekara i reci mu da postoji sansa da si trudna da proba da ti da neku drugu terapiju

: vera - 29. novembar 2007 11:01:59(UTC)
da li su lekovi protv gripa stetni u trudnoci.imam bronhitis a ocekujem pozitivne rezultate za trudnocu.da li smem uzimati penicilin

: Butterfly - 25. novembar 2007 12:26:58(UTC)

Ja sam do 4. mjeseca pila Utrogestan ( samo 1 dnevno ), a poslije mi je doktor rekao da samo uzimam Prenatal vitamine, a prošli mjesec mi je još dodao i željezo. Mislim, da sve što nam doktori prepišu ne bi trebalo imati nikakvih posljedica po dijete. Sve su to lijekovi koji koriste ( većinom ) samo trudnice za očuvanje ploda ( osim onih lijekova za srce, šećer...). Mislim, drage moje, da se ne trebate plašiti- ipak ne uzimate vi to "na svoju ruku", nego po preporuci doktora. Sve će te bebice biti zdrave i prave i jake - samo opušteno!!! zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: dragana.srb - 25. novembar 2007 9:28:16(UTC)
Da li ima neka devojka iskustva da je pila Ginipral do sredine devetog meseca? Meni su zakazali hospitalizaciju 12. decembra i rekli su mi da do tada i pijem Ginipral, a da će me poroditi posle par dana. Ja sam mislila da se Ginipral ne pije posle 37 nedelje.

: rozga - 16. novembar 2007 18:46:32(UTC)
I ja sam koristila Macmiror isto oko 15-17. nedelje i pomogao mi je. Kazu da bas imaju lepa iskustva sa njim.

: Babily - 16. novembar 2007 17:05:06(UTC)
Ja sam koristila macmiror u 17-oj nedelji trudnoce i mislim da je sasvim ok.
A sada koristim tecnost za ispiranje tantum rose, doktorka kaze da je ona super za koriscenje u trudnoci.

: dragana024 - 23. oktobar 2007 8:40:42(UTC)
do 3.5 meseca sam pila folnu kiselinu i vitamin B6. Posle toga su mi rekli da pijem Mamvitu. Nju relativno redovno pijem, mada desi se da ponekad zaboravim icon_surprised ops:
Mada kada bi mi rekli da moram da pijem i još neke lekove kao i Vi pila bi, valjda znaju da li je to opravdano ili ne.

: milenica - 23. oktobar 2007 8:27:40(UTC)
Ja od druge polovine 7. meseca sam na terapiji sa partusistenom (najpre na 4 sata a sada na 8 sati) i verapamilom (receno mi je da ga pijem ujutro i uvece)...beba mi se u 7. mesecu spustila nisko i pocela pomalo da gura na grlic materice pa sam i malo prokrvarila tako da je terapija sasvim opravdana....kazu da cu verovatno zbog partusistena imati na porodjaju problem sa otvaranjem grlica ali sta mogu...beba mora jos da poraste u stomaku da ojaca, jos nije vreme da se rodi i tako se bodrim kada me tresssseeee i kada podrhtavam od leka....

: kubivdr - 23. oktobar 2007 6:35:36(UTC)
Ja sam pre trudnoce bila cvrsto resila da ne popijem nijedan lek do porodjaja.
Na zalost sve je islo naopako. Ne znajuci da sam trudna pila sam viziren i dovicin. Doktor mi je rekao da su male sanse da trudnoca i opstane. Primala sam inekcije Progesteron depo i Pregnil svako treci dan do petog meseca.
Od petog meseca pijem ginipral 4 puta dnevno, od sestog meseca zbog secera siofor 3 puta dnevno, od sedmog na sve to i verpamil 2 puta dnevno (Nisam vise mogla da podnesem drhtavice, aritmije i nesanice).
Sada sam u osmom i cini mi se da po ceo dan samo pijem lekove i vitamine. Toliko o mojoj odluci.

: Ivana28 - 14. avgust 2007 12:13:16(UTC)
Drage moje evo i mene. U prvoj trudnoći sam pila partusisten na 4h a sad na 3h. u početku sam se grozno tresla i imala aritmije ali nisam htela da pijem verapamil. I uspela sam da se izborim- kad sam ušla u šesti mesec nus pojave su potpuno nestale. Moj savet je da se sa drhtavicama borite voljom i željom da izgurate trudnoću a ne verapamilom jer on koliko pomaže toliko je i štetan. Ako sam ja mogla da izguram dve trudnoće a da ga ne pijem možete i vi. Lubim vas!!!

: mermaid - 14. avgust 2007 11:16:03(UTC)
Moracu da je pitam :) ovako vise ne ide neznam

: Ma-Ja - 14. avgust 2007 2:15:47(UTC)
Citat:
mermaid - 12/8/2007 18:09

Da li neko moze da mi kaze koja je uloga Verapamila? Od tableta do sada sam pila samo vitamine (Mamavit) i pre dve nedelje sam pocela da pijem Fluorogal. Od Mamavita mi je bila muka, ali od kad ga pijem pola posle rucka, a drugu polovinu posle vecere nema negativnih reakcija ;]
Inace,pritisak mi je katastrofalno pao (od prosle nedelje) 90/40, a puls mi je preko 100, u glavi mi tutnji. uzid Dr. mi je prepisao Verapamil, ali u kontraindikacijama stoji nizak pritisak , a procitala sam i to da verapamil prolazi kroz placentu upomoc Meni se bas nesto ne pije :(

Cudi me da ti je dao da pijes samo Verapamil, on ide uglavnom uz Partusisten i Genipral. meni je moj dr rekao da cu da se tresem kad pijem Partusisten i da uz njega pijem Verapamil, pa bi to ublazio. Moj tata je srcani bolesnik i on za srce pije Verapamil...A sigurna sam da nista ne steti bebi...
Poseti ti ponovo svog dr, neka ti lepo objasni...

: mermaid - 12. avgust 2007 23:16:06(UTC)
E bas ni meni nije jasno neznam Verovatno mi je to dao da mi smanji ubrzan puls, ali ako mi snizi i pritisak, vise necu moci da ustanem iz kreveta( i sa ovim trenutnim jedva funkcionisem). spavam

: Mako - 12. avgust 2007 22:47:59(UTC)
Баш не разумем што ти је дао Верапамил. Он нема везе са трудноћом, дају га зато да смањи негативне ствари других лекова (ако се лоше подноси) и код срчаних болесника. Колико знам нема утицаја на плод. Ако не можеш да питаш другог доктора бар питај свог да ти објасни зашто га пијеш.

: bubili74 - 12. avgust 2007 20:40:24(UTC)
Ono sto ja znam laicki je da se Verapamil preporucuje da se pije u kombinaciji sa tkz. tokoliticima odnosno Ginopralom, Partusistenom ili slicnim lekovima, i to zato sto oni izazivaju ubrzanje rada srca, drhtavice ... Verapamil bi trebalo da smiri te efekte.

Toliko ja znam. Ne znam kako reaguje sa niskim pritiskom ali ne bi bilo lose da se konsultujes sa nekim drugim lekarom ako imas nedoumice.

: mermaid - 12. avgust 2007 20:09:13(UTC)
Da li neko moze da mi kaze koja je uloga Verapamila? Od tableta do sada sam pila samo vitamine (Mamavit) i pre dve nedelje sam pocela da pijem Fluorogal. Od Mamavita mi je bila muka, ali od kad ga pijem pola posle rucka, a drugu polovinu posle vecere nema negativnih reakcija ;]
Inace,pritisak mi je katastrofalno pao (od prosle nedelje) 90/40, a puls mi je preko 100, u glavi mi tutnji. uzid Dr. mi je prepisao Verapamil, ali u kontraindikacijama stoji nizak pritisak , a procitala sam i to da verapamil prolazi kroz placentu upomoc Meni se bas nesto ne pije :(

: dija - 12. avgust 2007 18:54:41(UTC)
Ja pijem pastusisten 4 puta po jednu, nekad preskocim mada ga dobro podnosim i nemam bas velike treskavice samo sam malo razdrazljivija

: insomnia - 12. avgust 2007 17:33:47(UTC)

Danice, ginipral nema stetnih posledica za bebu, najsveziji primer mi je preslatka beba moje drugarice, koja je jako lepo, zivahno i radoznalo dete i sad ima vec 9 meseci.

Bambina, sa nestrpljenjem cekamo novosti :-*

: Mako - 11. avgust 2007 23:04:13(UTC)
Кад сам отишла да ми констатују трудноћу, др ми је рекла да узимам Мамавит. Мислила сам да ми је рано за то, али како не слушати др. neznam И иначе се здраво храним, па сам сад одлучила да га пијем сваки други дан.
Прва три месеца сам пила Добростон. Сада Партусистен и Верапамил. Прве недеље нисам знала где се налазим, кад попијем лек толико ми је срце лупало да сам баш била забринута, а и могла сам само да лежим. Сада када га попијем ако лежим наредна два сата добро прођем. То што се тресем решила сам да игноришем. Осим кад једем супу па не могу да погодим уста.

: dragana.srb - 11. avgust 2007 16:41:05(UTC)
Ja pijem Ginipral i Verapamil. Verapamil mi ništa ne pomaže, tako da sam sve živo polupala po kući jer mi se tresu ruke. Pre neki dan sam popila Ginipral i ušla u prevoz, toliko sam se tresla da su ljudi verovatno pomislili da sam narkomanka koja krizira. Mrzim taj lek, a moram da ga pijem do kraja trudnoće.

: tijanast - 10. avgust 2007 14:48:10(UTC)
Citat:
Ma-Ja - 9/8/2007 23:16

Ja pijem Utrogestan i u pocetku sam primala Progesteron inekcije. Posle je dr video da imam kontrakcije pa mi je dao da pijem Partusisten 3x1 i Verapamil. Tresla sam se kao jeb..a zecica, ali sam primetila da mi je bilo najbolje da pijem zajedno u isto vreme i bilo mi je mnogo bolje. Dr mi je rekao da neke trudnice sasvim normalno podnose Partusisten. Pijem i MamaVit i Folan. Pila sam i Tothemu...
Trtenutno sam ostala na Utrogestan, MamaVit i Folan...i usla sam u peti mesec....

Sve sam to i ja pila i to bash tim redom, osim progesteron inekcija, plus posle totheme sam pila Heferol kapsule (i josh uvek ih pijem) i bolje su od totheme jer se lakshe podnose a i digle su mi hemoglobin dosta posle samo dve nedelje korishcenja tako da ih preporuchujem svim trudnicama koje imaju problema sa gvozdjem i krvnom slikom.

: Ma-Ja - 10. avgust 2007 1:16:28(UTC)
Ja pijem Utrogestan i u pocetku sam primala Progesteron inekcije. Posle je dr video da imam kontrakcije pa mi je dao da pijem Partusisten 3x1 i Verapamil. Tresla sam se kao jeb..a zecica, ali sam primetila da mi je bilo najbolje da pijem zajedno u isto vreme i bilo mi je mnogo bolje. Dr mi je rekao da neke trudnice sasvim normalno podnose Partusisten. Pijem i MamaVit i Folan. Pila sam i Tothemu...
Trtenutno sam ostala na Utrogestan, MamaVit i Folan...i usla sam u peti mesec....

: m&s - 9. avgust 2007 10:52:16(UTC)
Ja pijem ginipral na svaka 3 sata i verapamil po potrebi, mada se retko tresem.

: bubili74 - 8. avgust 2007 23:53:49(UTC)
Ja sam do danas pila i ginipral i verapamil. Mislim volela bih ja da nisam morala, sta se mora nije tesko ;] ;] ;] ;]

: Bambina. - 8. avgust 2007 23:32:19(UTC)
insomnia, kao sto vidis, pa ne bas sve koje poznajes icon_wink :-*

: Bambina. - 8. avgust 2007 23:01:37(UTC)
imala sam tu srecu da nista nisam pila osim vitamina i folne kiseline ali znam puno trudnica koje moraju da piju ginipral ili tome nesto slicno. Ako se mora onda se mora neznam

: lunaa78 - 8. avgust 2007 22:33:39(UTC)

Imam srecu da nista od lekova ne pijem, ne uzimam nista ni od vitaminskih preparata jer sam imala velike mucnine od Mamavita, ali zato svaki dan pojedem pola pijace neznam , sramota me onih ljudi sto prodaju jer kao da hranim cetu vojske.

Zato sam uzela sistem pa jedan dan idem na jednu, a drugi dan na drugu pijacu srbenda vestica

: Danica07 - 8. avgust 2007 21:55:25(UTC)
Ja pijem Mamavit i folnu kiselinu od pocetka, od 5.meseca sam pocela sa najmanjom dozom fluora jednom dnevno. Na desetak dana popijem po 1 sumeci magnezijum, preventivno zbog grceva. Od 4.meseca pijem Ginipral jer sam imala kontrakcije, ali mi uopste ne smeta, tako da ne pijem Verapamil uopste. Smeta mi samo kad ga popijem na prazan zeludac a fizicki bas budem aktivna. Onda pocnu da mi se tresu ruke, pa te situacije izbegavam. Da li neko zna da li Ginipral ima negativne posledice po bebu?

: manea - 8. avgust 2007 20:15:13(UTC)
Ja pjem partusisten,verapamil,pa onda malo totheme,magnezijum,vitamin c.....

: zvjezdica - 8. avgust 2007 15:35:34(UTC)
ja za bolove samo mogu popiti paracetamol al on i nije bas protiv bolova al malo pomogne.a bilo bi lijpo kad bi bila prenatal.stvarno je dobar a nemoze naskodit

: ledi005 - 8. avgust 2007 13:25:24(UTC)
nisam ni cula za te lekove. pila sam samo folnu kiselinu, a sad sam i to prestala - ona je potrebna za formiranje nervnog sistema kod bebe, a tu fazu smo srecno prosli, i sad vise nema potrebe. sto se vitamina tice, trudim se da ih unosim hranom i izbegavam bilo koju vrstu tableta.
nazalost, pre dve nedelje sam imala strasnu migrenu, i posto sam bas tog dana bila na pregledu, lekarka mi je rekla da slobodno smem da popijem brufen protiv bolova. ceo dan sam se trudila da ga ipak ne popijem, ali sam uvece posustala :( nadam se da do kraja necu morati vise nista da pijem

: zvjezdica - 8. avgust 2007 2:15:58(UTC)
ja pijem prenatal od pocetka trudnoce i dabroston.prenatal ne izaziva nikakve mucnine a sadrzi sve vitamine potrebne i mami i bebi

: MACKA - 8. avgust 2007 1:41:16(UTC)
I jas sam pila Ginipral i Verapamil u prvoj trudnocu.Strasno sam se osecala, nemala sam snage za nista.
Srce mi je lupalo 200 na sat, a ruke mi se tresile ko list.Sada ne piem nista.Prva tri meseca folna kiselina,
i probala sam MamaVit al izazivaju mi mucnine i sam prestla piti.Sve je u redu i bez dodatnih vitamina.

: insomnia - 5. avgust 2007 20:53:12(UTC)
Lek sprecava kontrakcije, a meni su ga prepisali jer mi je placenta nisko. Izaziva lupanje srca, ponekad ne mogu ni da disem, i cela se tresem. Pijem i verapamil za srce (piju ga izgleda i svi srcani bolesnici koje znam), najbolje deluje kada napravim razmak 40 minuta izmedju njih. Ipak, najvaznije je da se dobro najedem pre leka, tada skoro nista ne osecam.

: maja021 - 5. avgust 2007 20:43:31(UTC)
ja sam ga pila i joj znam kako ti je.Da li si dobila nesto za smirenje?

: Ivanela - 5. avgust 2007 20:39:01(UTC)
Ni ja

: nacafaca - 5. avgust 2007 20:19:12(UTC)
Ja ga ne pijem ne znam ni cemu sluzi icon_wink

: insomnia - 5. avgust 2007 20:11:26(UTC)
Cini mi se da svaka trudnica, ukljucujuci i mene, pije gynipral, bas kao sto su to radile u trudnoci i sve novopecene mame koje poznajem. Upravo sam popila jedan i vise ne mogu ni tastaturu da pogodim koliko mi se tresu ruke kreten

: lilica - 24. jul 2007 16:22:04(UTC)
Nema na cemu, nisam mnogo ni pomogla. Jedino sto bih jos mogla da sugerisem jeste da ona sedne sa tim doktorom, ili sa nekim drugim ako je taj neraspolozen za objasnjenja (a ima ih koji su na fazon da ako ti kazu nesto to je sveto slovo, i ti nemas vise sta tu da zapitkujes, tvoje je da slusas), i da joj taj doktor podrobno objasni kakve stetne posledice to moze imati po plod, koja je verovatnoca, da li postoji nesto sto bi ona mogla da uradi (dodatne analize, kontrole i sl... ne znam stvarno sta konkretno) da se razjasni stanje stvari. Zaista mi je zao sto joj je trudnoca krenula tako traljavo, znam kako je meni bilo na samom pocetku i kako sam ocajna bila da nesto ne krene naopako :( . I dalje se nadam da ce sa tvojom prijateljicom i njenom bebom sve biti ok icon_wink .

: Bambina. - 23. jul 2007 21:24:16(UTC)
Ja stvarno nikad nisam cula ni za te vaginalete ili lekove. Najbolje da se konsultuje doktor jer oni ipak znaju mnogo vise od nas na Forumu!!!!

Nadam se najboljem, pozdravi drugaricu!!!!!!

: Belinda - 23. jul 2007 20:19:50(UTC)
hvala ti puno.

bile smo vec jutros...a sada cekamo malo dodatnih informacija ako je neko obavesten o tome koliko mogu biti stetni ti lekovi pa da ona donese odluku.

a samo joj je trazio krvnu grupu i kaze da i nakon naknadnih analiza ne moze garantovati da dete na rodjenje ce biti ok ili tokom razvoja.

Jos jednom ti hvala na odgovoru

Belinda

: lilica - 23. jul 2007 20:09:08(UTC)
Koliko znam, Macmiror ne bi trebao da bude stetan u trudnoci, mada se ne preporucuje koriscenje nikakvih vaginaleta u prvom trimestru. Za ostale lekove nisam ni cula. Najbolje je da tvoja drugarica sto pre ode kod ginekologa i pita ovo sto si ti nas pitala, a pretpostavljam da ce joj svaki reci da moraju da se urade dodatne analize da bi bili sigurni da je plod ok. Bas mi je zao sto joj je trudnoca krenula ovako komplikovano, ali se nadam da ce ipak sve biti ok na kraju icon_wink .

: Belinda - 23. jul 2007 16:52:52(UTC)
Moja najbolja drugarica je upravo saznala da je u drugom stanju.....i datum poslednje menstruacije je bio 10 jun.
Jutros je ginekolog potvrdio ali....problem je u tome sto je ona uzimala lekove neznajuci da je trudna.

Uzimala je ENDOMETRIN od 1 do 10 jula da bi (kao) odlozila menstruaciju zbog mora.(a vec je bila trudna a nije ni posumnjala)...
ali to nije kraj... kada se 10og vratila sa mora otisla je kog ginekologa zbog ucestalog svraba. Taj isti joj je prepisao ORVAGIL 2x1 osam dana i MACMIROR vaginolete isto osam dana.
Sve je ispratila terapiju.

Ona bih zelela da odrzi trudnocu ali se plasimo posledica tih lekova koje je koristila tokom pocetak trudnoce.

Koliko su oni stvarno stetni? Moze li i pored svega da se nastavi trudnoca bez posledica za plod?

Unapred zahvalne na sve vase odgovore

Marija i Belinda