Obaveštenja

Icon
Error

: tetkabrana - 6. januar 2010 1:34:47(UTC)
Citat:
kriki25 - 6/11/2009 14:07

Sanice, ako osetis bebino stucanje dole ispod pupka, to sigurno znaci da se beba lepo okrenula. Moja beba se isto tumba cas ovako cas onako i jedno vreme sam osecala stucanje ispod rebara, a onda sam pocela da osecam u donjem stomaku i bas sam se pitala da li se okrenuo kako treba. Bila sam prekjuce na UZ i stvarno se okrenuo naglavacke. I sad samo pratim to stucanje (a stuca po nekoliko puta dnevno) da bih ga locirala. :)

Ja osetim stucanje u donjem delu stomaka..ali beba mi je karlicno okrenuta....bas sam bila ubedjena da prednjaci glavica...ali s obzirom da je moja bebica nize....to je razlog sto stucanje osetim tako nisko...

inace moja beba je vec zadnjih 6 nedelja okrenuta karlicno...mozda i duze...tako je bilo na zadnja dva pregleda...koja je verovatnoca da se u 8 mesecu okrene?!mojoj sestri se bebac namestio u 6. mescu i vise nije menjao polozaj...

: Milen@ - 18. decembar 2009 16:05:12(UTC)
I meni su rekli juce da mi je beba jako nisko i da moram da smanjim kretanje :(

: mnaire - 18. decembar 2009 1:43:35(UTC)
Citat:
tetkabrana - 11/12/2009 17:21

Drage buduce mame...meni je receno da nosim bebu nize i da ocekuju da kada pocne da se okrece(sada je okrenuta karlicno) da ce se povuci gore...Ipak jako se opterecujem njenim polozajem ...Nisam ni znala da sam toliki panicar dok nisam ostala u drugom stanju...Nosim pojas vec mesec dana,a bebicu najvise osecam oko pupka...Da li je nekoj isto receno?I gde vi osecate svoju bebu?Ja kao sto rekoh najvise tu,ali nekada imam osecaj da je ima svuda...Inace posteljica mi je na zadnjem zidu...ali kao sto moja dr rece....beba ima pravo da bude gde god pozeli...Inace meni je cas sa leva cas sa desna....Odnosno jedna kupica stalno seta icon_lol Mozda je sada vec i popreko..pa mi se zato cini da je svuda mala vragolanka zaljubljen Volela bih kada bi me neko malo ohrabrio...inace skroz sam zatvorena...ali stalno gledam svoj stomak i preisputujem se da li se pomerio na gore hmm

I nas malisa je od starta bio jako nisko i od 20 nedelje glavica mu je bila u samom uscu pa se nasa dr malo zabrinula zbog toga i postavljalo se pitanje da li ce tako ostati do kraja (proporuceno mi je da samo lezim i da hodanje, stajanje pa cak i sedenje svedem na minimum). Par dana pre kontrole u 24. nedelji osetila sam takvo ritanje kao da nosim hobotnicu :> Na kontroli se dr odusevila jer se malisa namestio dijagonalno (glavica ispod desnog rebra a noge levo od pupka). Tada sam ga najvise osecala levo od pupka jer su mu nogice najnemirnije ruganje I sad se uglavnom tu najvise oseca ali cesto zna i da se pomeri i da udara po desnoj strani.

Mislim da nema potrebe da se brines, sve to nekako uvek dodje na svoje, znaju i oni sta im odgovara. Mm se nasmejao kad nam je dr rekla da se okrenuo i rekao "pa nije ni on lud da narednih nekoliko meseci provede naglavacke. kad mu se zavrtelo u glavi on se mrdnuo" ruganje ruganje ruganje

: Blackberry - 17. decembar 2009 22:05:46(UTC)
Ja danas bila,32+5, beba prednjači glavicom okrenula se i spustila i dr se malo načas zabrinula da je jako nisko, ali kao pošto sam radila sad malo da odmorim i podići će se, ali se postavila u dobar položaj. I meni je ceo dan sa desne stranei nogicama me lupa levo gde stigne. Pupčanik je slobodan i to mi je jako bilo važno!
Inače, tetkabrano čula sam da u betaniji ne može baš tako lako ni na CR a ni sa epidralom da se porađa. ne znam, moral abih se detaljno raspitati.

: T3 - 15. decembar 2009 11:24:18(UTC)
meni je na zadnjem pregledu pre nekoliko dana kad sam ga pitala dr rekao da je beba okrenuta kako treba ali ide malo u srek ili ti sa strane tj karlicno..e sad kako to izgleda nemam pojma ,uglavnom glava joj je dole gde i i kako treba samo malo kako sam ja to shvatila popreko je ostalim delom tela tj ramenima valjda...
mada on kaze sve je ok,tu je pred sam izlaz i naravno krenuce kroz isti glavom sto je normalno i najvaznije..nadam se da ce posle samo isklisnuti tj da nece biti previse muke kad joj se budu radjala ramena tj izlazio ostali deo tela mislim da njima ne zapne negde hihihi..ali valjda nece..cim prednjaci glavom polozaj je dobar i nema razloga za brigu a ako se okrene i u tom polozaju bude od nekih 20setak nedelja pa nadalje male su sanse mada ima slucajeva da se ponovo vrati u karlicni..ali u vecini tu i ostaje do kraja tj izlazenja..

: ivy - 15. decembar 2009 10:56:06(UTC)

Citat:
tetkabrana - 11/12/2009 17:46 hvala puno na odgovoru....i nadam se da cu manje brinuti jer vec svima dosadjujem sa opisivanjem pokreta i pricom o njenom polozaju :)

ISTINA!!!

Nema razloga za brigu,imas super trudnoću, a i kud bi po ovom snegu :)

Ljubi Boki keku

: Pegica - 14. decembar 2009 20:47:28(UTC)
greska,htela sam reci da je prvo glavica bila u prvoj poziciji.

: Pegica - 14. decembar 2009 20:45:56(UTC)
Da ne zna neko sta znaci "polozaj glavice u drugoj poziciji"? Pre 15 dana mi je pisalo u izvestaju sa UZ da je polozaj bebine glavice u drugoj poziciji.

: Damian - 13. decembar 2009 23:42:24(UTC)
Meni je beba već mesecima glavom okrenuta prema dole. Zapravo samo je na kontroli u 18. nedelji bila karlično okrenuta. Je l to normalno? I da li bih mogla da očekujem da se sad u 33. nedelji menja položaj bebe? Po štucanju znam da je i dalje glavicom okrenut prema dole! A inače, i moj bebić se zavaljuje na desnu stranu, ali to uglavnom kada miruje. a kada je aktivan, guza šara po celom stomaku :)

: tetkabrana - 12. decembar 2009 17:07:17(UTC)
Uzivam...samo ponekad dodje neka negativna prica do mene pa se uplasim...hvala na toplim recima....pa cemo naredna 2,5 meseca zajedno da odbrojavamo icon_lol trudnica uzivaj u snegu...ja ga jedva cekam... zima icon_lol

: Evi - 12. decembar 2009 16:54:17(UTC)
Eeee, vidi stvarno da su nam se termini poklopili!! :)
Meni je posteljica naprijed. Ma, nema potrebe ni da se sikiraš toliko, još manje da paničiš, a najmanje ima potrebe da se nerviraš oko toga što bi trebalo da se malo pripaziš.
Pa zamisli da moraš biti u horizontali stalno, kao što sam ja jedno vrijeme morala!! Heeej, uživaj u stomačiću da bi i beba uživala u tebi. Što bi baš sad morala trčati maraton, raditi čušnjeve i sl? Strpi se još malo, sve za viši cilj icon_wink

: tetkabrana - 12. decembar 2009 16:33:22(UTC)
Citat:
Blackberry - 11/12/2009 21:00

tetkabrano nemoj da se nerviraš, meni je beba bila u istom položaju i trebam pojas da nosim kad šetam ili nešto radim, ali sada je već dva dana gore. Mislim da je došlo vreme da se okrene, mada čini mi se, da je osećam svuda pomalo. Inače je danas bila baš mirna ali evo je sad budi se moja noćna ptica...ima da se okreće još sto puta, tako da ne brini. poslednji put kad sam bila u 28+4 otprilike koliko si ti sada, bila je karlično pa se u međuvremenu na samo m pregledu okrenula. ići ću tokom sledeće nedelje da vidim gde se namestila

I meni je u 26. bila karlicno...sada osecam da je drugacije...kao da je popreko..kako planiras da se porodis? i da li si i ti cula da sad postoji neki problem oko epidurala? da ne moze da se dogovori lako kao ranije?

: tetkabrana - 12. decembar 2009 16:09:39(UTC)
Evy, pa mi smo trudne isto u dan...Termin je 3.3. :) Meni je samo u 10.nedelji bila posteljica na fundusu,a od tada je na zadnjem zidu...dr mi je rekla da je to super a da se bebica smestila nize jer je verovatno tu noj najbolje...ma ne znam...nervira me to sto bih ja setala puno a ovako sam ogranicena sa tim i malo uplasena....ja moju bebu osecam od iznad pupka 2-3 cm...pa neko golicanje skoro na levoj preponi....

: Evi - 12. decembar 2009 12:34:09(UTC)
Tatkabrano, cure su ti već rekle, rastom materice sve to dođe na svoje. Meni je posteljica bila nisko, a samim tim i beba, ali sad se to popravilo, konačno je posteljica do fundusa, a beba pod rebrima. :) Malo se pripazi da ne čučiš, previjaš se preko stomaka i stojiš na jednom mjestu i biće to ok.

: Blackberry - 11. decembar 2009 23:00:17(UTC)
tetkabrano nemoj da se nerviraš, meni je beba bila u istom položaju i trebam pojas da nosim kad šetam ili nešto radim, ali sada je već dva dana gore. Mislim da je došlo vreme da se okrene, mada čini mi se, da je osećam svuda pomalo. Inače je danas bila baš mirna ali evo je sad budi se moja noćna ptica...ima da se okreće još sto puta, tako da ne brini. poslednji put kad sam bila u 28+4 otprilike koliko si ti sada, bila je karlično pa se u međuvremenu na samo m pregledu okrenula. ići ću tokom sledeće nedelje da vidim gde se namestila

: tetkabrana - 11. decembar 2009 19:46:41(UTC)
hvala puno na odgovoru....i nadam se da cu manje brinuti jer vec svima dosadjujem sa opisivanjem pokreta i pricom o njenom polozaju :)

: T3 - 11. decembar 2009 19:31:18(UTC)

Citat:
Evi - 10/11/2009 11:28 Svašta, pored toliko prostora on se pod rebra skupio icon_lol

e ovde i ovako je i moj vec nekoliko dana tj nedelja..tu mu izgleda najlepse i najudobnije i nikako da se skloni ili ti spusti odatle..a kad mi zabije petu pod isto ajoj ala boli ,a vazduha ni od korova.. icon_lol

tetka brano meni je posteljica u samom pocetku trudnoce a ujedno i beba bila nize medjutim sa porastom i pomakom trudnoce oboje su se digli..tako da nije bilo potrebe za nosenjem pojasa a svo vreme sam je osecala svuda.. mislim da nema potrebe da brines..do god ste obe dobro i sve je ok nemas razloga za paniku..povuci ce se vec gore kad se okrene i bude imala manje mesta ces je osecati mozda vise s jedne strane ili u delu stomaka ali kako god ne brigaj..neke bebe su od samog pocetka nize,neke se dignu a neke jednostavno tu ostanu..sve zavisi od polozaja stomaka tj kako isti nosis..uzivaj u trudnoci i svako dobro.. zagrljaj

: tetkabrana - 11. decembar 2009 19:21:21(UTC)
Drage buduce mame...meni je receno da nosim bebu nize i da ocekuju da kada pocne da se okrece(sada je okrenuta karlicno) da ce se povuci gore...Ipak jako se opterecujem njenim polozajem ...Nisam ni znala da sam toliki panicar dok nisam ostala u drugom stanju...Nosim pojas vec mesec dana,a bebicu najvise osecam oko pupka...Da li je nekoj isto receno?I gde vi osecate svoju bebu?Ja kao sto rekoh najvise tu,ali nekada imam osecaj da je ima svuda...Inace posteljica mi je na zadnjem zidu...ali kao sto moja dr rece....beba ima pravo da bude gde god pozeli...Inace meni je cas sa leva cas sa desna....Odnosno jedna kupica stalno seta icon_lol Mozda je sada vec i popreko..pa mi se zato cini da je svuda mala vragolanka zaljubljen Volela bih kada bi me neko malo ohrabrio...inace skroz sam zatvorena...ali stalno gledam svoj stomak i preisputujem se da li se pomerio na gore hmm

: Evi - 10. novembar 2009 12:28:13(UTC)
Svašta, pored toliko prostora on se pod rebra skupio icon_lol

: T3 - 10. novembar 2009 12:20:03(UTC)
moj se vec duze vreme mozda i od pocetka smestio i javlja uglavnom i skoro uvek na desnoj strani sto ti kazes leva ko da je prazna,a na desnoj ga najvise osetim i tu lupka i tumba..
na levoj sam ga mozda par puta i jako malo osetila,ali zato je na desnoj strani zurka za obe... icon_lol
sad vise ne tako,sad se spustio glavom dole pa ga najvise osetim tu i negde oko polovine stomaka gde gura nogicama pretpostavljam ali opet vise s desne strane.. icon_rolleyes
tui levu ko ni tvoj nikako nevoli.. icon_razz

: Evi - 10. novembar 2009 12:03:06(UTC)
Je li ikome beba stalno na jednoj strani? Moj dječak se uredno javlja, ali je stalno desno. Glavica mu je dolje, a nogice je smotao na desno i sav se tako sklupčao. Lijeva strana je prazna :?:

: thelma - 10. novembar 2009 11:22:38(UTC)
Moja šmizla se opet lepo namestila, na prošloj kontroli je prednjačila karlica, a sad opet glavica, mada se i doktor iznenadio koliko je nemirna, stalno se prevrće i mlati rukama i nogama :)

: Pegipeg - 10. novembar 2009 3:14:49(UTC)
znaci moj klinja je nemoguc,od 31.nedelje do sada 36.nedelje,napravio je ceo krug! pre 7 dana na kontroli bio je u totalnom karlicnom polozaju,sedeo dasa,gore glava dole guza,a danas na kontroli opet kako treba,prednjaci glavica!

: sanica - 6. novembar 2009 17:19:28(UTC)
Kriki hvala na ovim ohrabrujićim rečima, ja sam se baš nešto ufrkala zbog tog karličnog položaja i isto kao i ti stalno pratim gde štuca

: kriki25 - 6. novembar 2009 16:07:24(UTC)
Sanice, ako osetis bebino stucanje dole ispod pupka, to sigurno znaci da se beba lepo okrenula. Moja beba se isto tumba cas ovako cas onako i jedno vreme sam osecala stucanje ispod rebara, a onda sam pocela da osecam u donjem stomaku i bas sam se pitala da li se okrenuo kako treba. Bila sam prekjuce na UZ i stvarno se okrenuo naglavacke. I sad samo pratim to stucanje (a stuca po nekoliko puta dnevno) da bih ga locirala. :)

: Anastasja7 - 6. novembar 2009 14:24:12(UTC)
Sanice, Meni je beba non stop stucala u stomaku i uvek dole...Tj. to poskakivanje se najvise oseti dole. gde je blize povrsini stomaka. Nadam se ipak da ti da se okrenula bebica,:)
Ne znam gde se poradjas, ali ako odluce prirodno uzmi epidural, bice ti mnogo lakse sve. Posebno zbog sivenja i revizije materice. Pod epiduralom ne osetis nista.

: sanica - 6. novembar 2009 0:00:37(UTC)
Anastasja hvala što si podelila tvoje iskustvo sa nama, ja se baš brinem jer mi se beba u 34 nedelji okrenula karlično i dr mi je rekao da do 37 čekamo da vidimo da li će se vratiti, pitala sam ga da li je carski rez obavezan ako je beba karlično, rekao mi je da nije i da ćemo to da odlučimo na kraju trudnoće, mada meni se čini da se moja beba možda i vratila u normalan položaj jer osećam da štuca u dnu stomaka, i jako je bio aktivan zadnjih par dana, da je karlično mislim da bih štucanje osetila ispod rebara, ali možda nisam u pravu i sve to tako mislim od prevelike želje da se okrene, videćemo

: Anastasja7 - 5. novembar 2009 23:44:43(UTC)
Drage buduce mame...
Evo da sa vama podelim mojeiskustvo sa "karlicnom bebom". Dakle, moja bebica okrenula se jos u sestom mesecu karlicno i tako ostala do kraja. Jako sam se plasila karlicnog porodjaja, ali moj ginekolog (iz Visegradske super lekar) smatra da carski rez ide samo kad mora, a da je karlicni porodjaj nosrmalna stvar. Zajedno sa svima oko mene mislila sam da nije normalan! Trebalo je par dana pred termin da budem primljena u Visegradsku, pa da konzilijum odluci-carski ili prirodno...Tu noc ja dobije kontrakcije, ujutro u 7 usla u salu otvorena 3cm, a u 10.40 se porodila. Negde na 6 prstu sam dobila epidural (trazila sam). Bebica izasla posle par napona, nisam mogla da verujem kako je sve lako i brzo proslo! Jos uvek ne verujem i znam da sam posle porodjaja rekla da bih sutra opet mogla:) Bebac je dobio 9.
Doktoru sam beskrajno zahvalna sto nije dozvolio carski rez tek tako...
Ne razmisljaje tokom trudnoce o polozaju bebe, sve tamo negde do pred kraj osmog meseca...Tu vec postaju male sanse da se okrene...Iam slucajeva i u devetom, ali nemojte se mnogo uzdati u to. Postoje vezbe za okretanje bebe...Nasla sam na netu, ima na brdo sajtova, a rekla mi je za to i babica na vezbama.Ja sam ih radila, ali nista...Rekla sam za to jednoj od trudnica sa foruma i njoj se beba okrenula, naravno ne znamo da li bas od vezbi.Prema onom sto sam citala, trebalo bi da su dosta efikasne. Poenta je da se pomogne bebi da izvuce guzu na gore da bi mogla da se okrene. Evo jednog od korisnih linkova, za one koje znaju egleski... http://www.ehow.com/how_...et-breech-baby-turn.html

: mnaire - 5. novembar 2009 20:01:23(UTC)
Moj malisa je od starta jako nisko, a vec par nedelja glavica mu je u uscu i vrsi pritisak i izaziva kontrakcije. zato su mu nogice slobodne i neprestano izvodi svakakve akrobacije uzid dr stalno zeza mm i mene na kontrolama govoreci da se nada da malisa nece biti toliko hiperaktivan kad se rodi inace smo nadrljali ruganje

: kriki25 - 5. novembar 2009 16:51:25(UTC)
32+2 Juce na UZ beba je prednjacila glavicom, valjda ce tako i ostati.

: Evi - 5. novembar 2009 11:32:29(UTC)
Moja beba već dva pregleda zarednom predjači glavicom. Ima još vremena, ali ja bih da ostane tako dubeći na glavi :)

: didaa - 5. novembar 2009 10:12:58(UTC)

evo mi i dalje karlicno na jucerasnjoj kontroli 35+6 nedelja

jos je kao cucnuo skroz dolje nece da mrdne izgleda mu fino

sto kaze mm sto bi bio naopacke kad mu ovako fino

tako da u subotu sledecu idemo da se dogovorimo i zakazemo cr

: Pegipeg - 4. novembar 2009 2:45:07(UTC)
evo da ponovim!do 30.nedelje bio okrenut karlicno,pa se u 30.okrenuo glavom dole,da bi se u 31.vratio u poprecan polozaj!sada u 35.nedelji je totalno okrenut,tj.glava gore i lepo covek sedi dole na guzi!sve bi to bilo ok da je on neka nemirna beba,ali nije,tu i tamo udara,a tek sad poceo da me razvlaci!

: plovka83 - 2. novembar 2009 16:23:11(UTC)
Danas na Uz u 26+5, ili po Uz 27+5, bebica je glavicom okrenuta na dole, Dr kaze da je mnogo nisko da bi trabala da bude bar 5cm vise, i da je jednu nogicu zaglavio, tacnije, jedna noga je slobodna i s njom me lupka sve vreme, a koleno druge noge je bebi na celu, i da zato sto je beba mnogo nisko nemoze da odglavi i izvuce tu drugu nogicu! kaze Dr da sam sad pred porodjajem morali bi da mi rade carski jer bi beba krenula kolenom napolje.

: Mako - 31. oktobar 2009 12:59:06(UTC)
Кажу да могу да се окрену до две недеље пред термин. Ваљда ће се поставити како треба.

: T3 - 31. oktobar 2009 10:43:23(UTC)
oce sigurno ne brigaj..ja sam mislila da kad se jednom obicno i pogotovo pred sam kraj okrene glavom dna dole da se vise ne okrece drugacije ali eto tvoj perimer je cist dokaz da nije tako..
do 37 ce se okrenuti sto posto tj namestiti za izlazak tako je meni moj dr rekao kad sam zadnji put kad je bio okrenut karlicno pitala i bas se zabrinula..

: sanica - 30. oktobar 2009 23:41:07(UTC)
I meni je doktor rekao u 28 nedelji da nema mnogo prostora i da će verovatno ostati glavicom na dole, ali đavo mu nije dao mir i sad je karlično u 34 nedelji, molim boga da se okrene

: T3 - 30. oktobar 2009 17:01:50(UTC)
moj je u pocetku bio okrenut karlicno ,onda se okrenuo sad vec koji mesec unazad prednjaci glavicom,ali posto je stalno u pokretu i zivahan ko i tvoj sanice bojim se da se ne okrene tj promeni opet polozaj sad bas kad netreba...valjda nece tj nema mesta za to..neznam,,mada dr kaze da se vec lepo namestio i ceka zeleno svetlo za izlazak tako da verujem da ce do samog kraja ostati tu gde jeste i treba..

: T3 - 30. oktobar 2009 17:01:02(UTC)
moj je u pocetku bio okrenut karlicno ,onda se okrenuo sad vec koji mesec unazad prednjaci glavicom,ali posto je stalno u pokretu i zivahan ko i tvoj sanice bojim se da se ne okrene tj promeni opet polozaj sad bas kad netreba...valjda nece tj nema mesta za to..neznam,,mada dr kaze da se vec lepo namestio i ceka zeleno svetlo za izlazak tako da verujem da ce do samog kraja ostati tu gde jeste i treba..

: sanica - 30. oktobar 2009 15:18:46(UTC)
Moja beba je do 28 nedelja prednjačila glavicom, ali nevaljalko se okrenuo do 34 nedelje karlično i sada se baš brinem zbog toga, dr kaže čekamo do 37, 38 nedelje pa ćemo rešavati šta ćemo, inače mi je beba jako nemirna i non-stop u pokretu.

: violet - 30. oktobar 2009 13:41:19(UTC)
U 5 sam mesecu, zanima me da li je prirodno da su bebi na dosadasnjim uz uvek prekrstene noge?

: plovka83 - 22. oktobar 2009 0:18:46(UTC)
Meni je beba u 22 nedelji prednjacila glavicom, ali se sigurno do sad jos sto puta okrenula. Moja komsika se pre 15 godina poradjala sa blizancima prirodno u Visegradskoj i u toku samog porodjaja su joj obe bebe okretali, kaze da bolnije iskustvo nije dozivela, i da bi petorke radjala samo da joj ne okrecu bebe vise.

: Pegipeg - 19. oktobar 2009 3:22:46(UTC)
Marija,nemoj brinuti jos uvek,jer ima jos ihahaj vremena da se beba okrene!meni je u prvoj trudnoci beba sve vreme bila karlicno okrenuta,da bi se na ulazu u 38 nedelju okrenula kako valja,tj.prednjacila glavicom!a i sad u ovoj trudnoci mi u 31.nedelji okrenula glavicom na dole,da bi se 7 dana kasnije opet vratila!znaci nema pravila a ima jos vremena,uzivaj!

: T3 - 18. oktobar 2009 1:28:25(UTC)
marija pozdrav..to ce vec dr odluciti..kako i sta ce se odvijati..u vecini slucajeva do porodjaja neke i zadnje nedelje bebe se okrenu i prednjace glavom kad stigne sam cin,a u slucaju da nebude tako i dr nmemogu da ga okrenu prirodnom metrodom nastupa carski rez ili ti karlicni prirodni porodjaj koji mogu i nemoraju da rade zavisi ko ce te poroditi i gde i da li cete uopste pitati nista..ako vide da moze prirodnim putem zavisi od tezine bebe ,tvoje materice,grlica koliko je rastehljiv itd..oni ce te poroditi tako,ako ne onda ti carski ne gine..moj je evo do skora bio okrenut karlicno i okrenuo se pre par nedelja kako trebna..nema pravila i mislim da se ne trerbas nervirati ..tamo pred kraj tj u zdfnjim nedeljama znaces vec krajnje stanje tj sta te ceka..do tad opusti se sto vise mozes i uzivaj..
pozdrav..

: marijatdj - 18. oktobar 2009 1:17:34(UTC)
Pozdrav svima na forumu!!!U 34.nedelji sam i na ultrazvuku u 31. je bila beba karlicno i u 28.nedelji i u 24.i jos uvek je. Ako se ne okrene do porodjaja, sta raditi, da li to znaci da je obavezan carski rez i da li se zakazuje u Visegradskoj ili samo odemo kada dodje vreme? Prvi porodjaj mi je bio prirodan jer je beba prednjacila glavom. Marija

: Pegipeg - 17. oktobar 2009 23:04:55(UTC)
Mi na kontroli u 31.nedelji konacno okrenuti glavicom dole,iako je sve vreme bio postavljen poprecno!medjutim 7 dana kasnije ponovo odem na uz,i klinja se opet vratio u poprecni polozaj!doduse,truckamo se puno,ali mislila sam kad jednom glava bude prednjacila,to ce biti to,a malisha izgleda neki saljivdzija!

: didaa - 17. oktobar 2009 9:07:21(UTC)

na sinocnoj kontroli 33+1 nedelja

beba i dalje karlicno sjedi na guzu kao od pocetka

: dragana024 - 3. oktobar 2009 17:51:55(UTC)
Pre tri nedelje na ultrazvuku bebica je prednjačila karlicom, ali juče na ekspertnom uz kaže doca, da se okrenula i da sad prednjači glavica.
Baš sam srećna zvezda zvezda uh, baš me je to opterećivalo poslednje vreme icon_rolleyes

: glisa - 29. septembar 2009 0:53:38(UTC)
Meni prednjaci glavicom svaki put :) ceka pile i pita se hoce li me neko pustiti vise hehehe

: Micka-Sofijina mama - 27. septembar 2009 23:37:15(UTC)
Na uz u utorak 22.09 (23+2) prednjaci karlica...

: kriki25 - 23. septembar 2009 23:21:34(UTC)
Moja beba se okrenula karlicno, a na prosloj kontroli je prednjacila glavica. C c c nevaljalko mali samo me sekira!

: T3 - 22. septembar 2009 21:30:26(UTC)
prednjaci glavica napokon..do sad je bio karlicno okrenut..malo je doduse u srek tj noge su mu ispod mojih desnih rebara,a glavica dole, malo na stranu,ali to je to,skoro je naglavacke okrenut i skvrceniji nego prosli put..manje mesta ima ..savijeno mu koleno,a udara me tj suta stopalima,sa leve strane,sa desne mu je glavica skroz dole,a gore ledja i ruke pa onda kuca covek samo tako u predelu pupka zato mi se taj deo ponekad i ispupci jel gura rukicama tj valjda se odguruje..stvarno su im polozaji ubi boze..ali valjda je njima tamo i tako lepo tj valjda se oni namestaju i okrecu kako im najvise odgovara...

: MarijaHelena - 22. septembar 2009 20:48:17(UTC)
meni prednjaci glavom da thelma glavonja hihihihi... drzi noge pod desnim rebrom...levo izbacuje dupence malo ponekad...jadni oni tako okrenuti i skvrceni...

: thelma - 22. septembar 2009 20:42:08(UTC)
Kod mene je posteljica na zadnjem zidu, piše da prednjači glava (ja to tumačim da beba ima veliku glavu :)) a beba je postavljena dijagonalno, iz mog ugla gore desno ka dole levo.

: kriki25 - 21. septembar 2009 20:22:54(UTC)
I ja sam malo ceprkala po netu i vidim da posteljica moze biti na zadnjem i prednjem zidu materice. U redu je i jedna i druga varijanta. Bitno je da ne pokriva usce u grlic materice, jer se tad ide na carski rez. To je kako sam ja skontala. No nije ni bitno, vazno je da dr kaze da je sve u redu. Al' eto nije zgoreg malo se informisati i razumeti sta sve to pise u trudnickom kartonu. :)

: janamala - 21. septembar 2009 14:22:56(UTC)
Kriki25, cini mi se da je to najbolja varijanta i da posteljica ne pokriva nikako izlaz.

: janamala - 21. septembar 2009 14:22:47(UTC)
Kriki25, cini mi se da je to najbolja varijanta i da posteljica ne pokriva nikako izlaz.

: kriki25 - 21. septembar 2009 13:11:05(UTC)
E da zaboravih da pitam to oko posteljice, meni pise da je na zadnjem zidu. Pa ako moze neko da mi objasni zadnjem zidu cega i sta to uopste znaci?

: kriki25 - 21. septembar 2009 13:09:14(UTC)
Na poslednjem UZ sa punih 19 nedelja dr je rekla da glavica prednjaci... E sad... Pretpostavljam da to znaci da se okrece na dole. A ja kad osetim pokrete, ti pokreti su najcesce po dijagonali, donji desni i gornji levi ugao (kad ja odozgo gledam moj stomak). Pa mozda to dole sto osecam su rukice, a ovo gore nogice. Ko ce ga znati hihi, kad bih mogla da provirim da vidim cime mi to cangrlja po stomaku. :)

: maza82 - 19. septembar 2009 15:50:39(UTC)
U 19+3 naš položaj je ovakav

Tj okrenut je skroz prema meni, posteljica je na prednjem zidu, a on je za sada horizontalno, glava je desno a nogice levo, samo se protežem

: T3 - 14. septembar 2009 11:55:14(UTC)
i moj beban je na poslednjoj kontroli u cuni mi se 22 nedelji bio i dalje okrenut karlicno tj noge su mu desno,a glava levo..bio je i u polozaju da su mu noge dole,a glava gore,pa se prevrnuo ovako i zasad ostao u tom..
dr kaze da ce se do kraja okrenuti glavom na dole tj kako treba 97 posto ,tako da videcemo..mada mozda se vec i okrenuo ..a mozda uopste i nece,svakako od njegovog polozaja zavisi i na koji nacin cu se poroditi...
jedva cekam sledeci pregled da vidim u kom polozaju je sad...s obzirom kako udara na sve strane cime stigne tesko da to mogu da odredim..

: didaa - 14. septembar 2009 11:07:22(UTC)

i na zadnjoj kontroli prije neki dan u 28+1 nedelji

beba je i dalje karlicno neznam dali ce se okretati imam osjecaj da nece

kaze dr onda idemo na crski sigurno i to dvije nedelje prije termina

: flekica - 18. avgust 2008 11:56:47(UTC)
Moja bebica je okrenuta karlicno,kaze dr. da ima vremena da se to promeni,nadam se.... icon_razz

: duckiduca - 18. avgust 2008 6:11:18(UTC)
Moj Micko je glavicom na dole.

: Kaca - 18. avgust 2008 6:07:09(UTC)
Moja beba je jos uvek karlicno, glavica mu je na levoj strani a nogice na desnoj icon_lol , ima jos vremena nadamo se da ce se okrenuti

: bilja74 - 18. avgust 2008 4:06:05(UTC)
Mi smo juce bili na UZ,bebana prednjaci glavicom i nadam se da ce tako i da ostane do porodjaja.

: mrwica - 17. avgust 2008 19:02:47(UTC)
I udara kao da nema osecaja

: dadoijoco - 17. avgust 2008 17:41:31(UTC)
Moj bebac ide glavom dole u 28,2nedelji.Pre 4 nedelje isao karlicno.
Lilypie Expecting a baby Ticker
Lilypie Kids birthday Ticker

: mrwica - 17. avgust 2008 17:24:20(UTC)
Zdravo svima ja sam nova mama ovde,tj.buduca mama slatke devojcice ciju slikicu nazalost nemam.Moja Viktorija lezi karlicno u 28 nedelji.

: mama_jeja - 17. jul 2008 8:41:51(UTC)
E to sa dubljenjem na glavi je i mene bas nasmejalo, moj bebac je jedan od tih "sportista" uz to je bas zivahan i ima par mojih polozaja koje ne voli pa imam utisak da mi je u stomaku marioneta jer svuda stize i nikad ne znam gde ce sledeci put da me cvrkne :)

: radmila - 17. jul 2008 6:56:30(UTC)
Kaca tata ti je bas super,bas sam se lepo nasmejala meni je bebac okrenut nogicama na dole,ali ima vremena i vremena da se okrene tako da se za sad ne brinem.

: Kaca082 - 17. jul 2008 6:30:50(UTC)
Meni je bio smesan moj tata kad sam mu rekla da je beba glavom dole i da ce tako biti do porodjaja on me pita ''sine pa jer to nece da joj skodi ,da dubi na glavi toliko dugo'' ruganje !!!

: leptir - 17. jul 2008 6:19:14(UTC)
Kad sam bila za UZ u 17 nedelji,vidim ja nesto mi cudno icon_lol kad beba naopacke smizlica jos ja vidim nesto mi cudno od proslog UZ,pa kad ga je dr. prodrmao odma se malo uozbiljio ruganje

: duckiduca - 17. jul 2008 6:18:19(UTC)
I moja bebica je okrenuta glavicom dole i ne da mami da spava na bokovima kao da me golica rukama a nogicama sto kaze Kaca prebrojava mi rebra. Danas je bukvalno pravio zurku i ja sam morala da ustanem. Inace ne ustajem pre 12h ;]

: Kaca082 - 17. jul 2008 6:13:22(UTC)
moja cura je od 22-23 nedelje okrenuta glavicom dole.Ja sam mislila da se u medjuvremenu prevrnula jer me udara na sve strane ali nije.
Ovih dana joj je nasladje da mi "prebrojava rebra'' pa par puta dnevno!!!

: zhunga - 17. jul 2008 5:47:34(UTC)
Mi i dalje prednjacimo"guzicom" ruganje

: 84d - 2. jul 2008 11:52:08(UTC)
I mi smo juce bili na UZ, bebac je glavom na dole i to sto udala mamu po rebarcima, to je kolence malo maleno...

: bucko - 1. jul 2008 8:55:07(UTC)
Ja sam danas bila na uz i da se pohvalim da se moj bebac okrenuo glavom na dole! bravo Ali zato u zadnje vrijeme nogicom istrazuje mamina rebra! :) zaljubljen

: zhunga - 1. jul 2008 7:08:07(UTC)
mi smo i dalje okrenuti karlicno, idr misli da ce tako i ostati, jer je beba velika ii ima 3 kg u 35 nedelji

: Gogily - 30. jun 2008 15:04:33(UTC)
Moj bebac se nons stop meda i pomera tako da nisam sigurna da li to sto su mi rekli na pregledu da prednjaci glavicom ima neke veze. Ne znam da li ce ostati tako do kraja jer su pokreti jaki i stalni a stomak mi je stalno dugog oblika... misam sigurna da di se bebac mrda samo ovako ili menja i osnovni polozaj.

Meni je divno da zaljubljeno gledam u stomak i bebca koji nema mira ni sekund zaljubljen
ali da li ce zadrzati ovaj polozaj nisam bas sigurna.

: Dandzi - 30. jun 2008 7:24:47(UTC)
Moj bebiron se okrenuo glavom na dole zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: bucko - 21. jun 2008 20:37:10(UTC)
Mazo ja mislim da sada nece da se okrene na guzu. Manje je mjesta, a ako je do sada bila tako okrenuta nadam se da ce i da ostane!

: maza - 21. jun 2008 20:28:51(UTC)
meni je od početka bebač okrenut naglavačke evo
već 33 nedjelje je tako..ima li opasnosti da se okrene karlično tj. guzom..jel se desilo nekom?

: Oblak_u_bikiniju - 21. jun 2008 7:38:16(UTC)
Evo, i moja momcina se okrenula naglavce!

: Oblak_u_bikiniju - 19. jun 2008 15:55:17(UTC)
Na proslom pregledu (prije mjesec dana) mi je bebac bio nogicama na dole (moj muz tvrdi da je to zato sto, pametan decko, nece da dubi na glavi dok ja hodam, jel'te!).
Sutra ujutro idem na kontrolu, pa cu javiti sta je i kako je...

: Hopeful - 19. jun 2008 11:35:39(UTC)
Meni već 2 mesca bebica prednjači glavicom. Najbolji je bio mm juče samnom na pregledustalno govori da će beba biti velika i da će imati veliku glavu jer to govori za sebe isto (195cm 115kg). I čitam mu ja juče izveštaj a tamo piše da beba prednjači glavicom a tek će on " jesam ti rekao da je glavonja" icon_lol icon_lol icon_lol

: pirgo7 - 19. jun 2008 11:18:24(UTC)
i moja beba prednjaci glavicom,kako bi to doktori rekli. Uglavnom, sad kad se smjestila tako, vjerovatno ce tako i ostati dok ne dodje na svijet zaljubljen

: marina ch - 19. jun 2008 9:56:24(UTC)
Ja nosim pojas jer se puno krecem, inace ga ne bih ni nosila ( ne bi mi bio potreban). Pojas skidam samo kada ležim. Inace, moja beba se puno pomera.

: JelenaJ197 - 18. jun 2008 6:21:35(UTC)
Citat:
marina ch - 18/6/2008 02:37

ja sam u 29. nedelji trudnoće. Mojoj Lei je glava okrenuta nadole od početka i nosim nisko. Doktorka mi je rekla da nosim pojas i mislim da je bolje da ih nosimo ako nam to kažu stručnjaci.

Naravno, Marina. Slazem se s tobom. Slusam u svemu moju doktorku jer ipak je ona za to strucna. Samo sam se malo uplasila od neke komplikacije ili eventualno prevremenog porodjaja sto nikako ne bih zelela. :(

Ne znam kako se ti osecas, al meni pojas ne smeta, sem sto mi je u ovim danima malo vruce. Inace se osecam dobro, ne osecam nikakv pritisak dole sme kao neko blago povremeno golicanje kad se beba pokrene :)

Ja pojas nosim samo kad izlazim vani ili kad se duze krecem po kuci. A ti? Mislimd a ga ne treba nositi stalno, to sam dr zaboravila da pitam, jer dok sedis malo steze.

Pozdrav

: marina ch - 18. jun 2008 4:37:24(UTC)
ja sam u 29. nedelji trudnoće. Mojoj Lei je glava okrenuta nadole od početka i nosim nisko. Doktorka mi je rekla da nosim pojas i mislim da je bolje da ih nosimo ako nam to kažu stručnjaci.

: JelenaJ197 - 17. jun 2008 5:58:52(UTC)
Citat:
Kaca082 - 16/6/2008 06:15

Jelena meni je beba okrenuta glavicom na dole jos od 24-te nedelje,neznam sto tebe to brine meni je doktor to saopstio kao lepu vest neznam !Kaze da je vec zauzela polozaj koji treba i da su jako male sanse da na porodjaju bude karlicno,pojas mi nije spominjao...Mojoj kumi je beba isto oko 24-25-te nedelje zauzela taj polozaj i naj normalnije se porodila u terminu.Koliko ja znam to uopste ne treba da te brine!

Hvala Kaca, vec sam raspolozenija! :)

: daki80 - 17. jun 2008 5:45:28(UTC)
Meni je isto beba u 5-6 mesecu bila okrenuta glavicom na dole i stalno sam imala neprijatan osećaj zbog tog pritiska, kao da će da ispadne i ja zamalo nisam počela da nosim pojas ali se ona vremenom okrenula i sad ćemo na UZ da vidimo koja je prognoza.Jednostavno do samog porođja se nemože znati.

: JelenaJ197 - 17. jun 2008 5:39:02(UTC)
Haha ha...nasmejah se za ovo "viseci stoma" . Meni zaist ane visi stomak, cak svi govore "ti nosis visoko" ma sta to znacilo. Hvala na savetu i lepoj umirujucoj reci

: JelenaJ197 - 17. jun 2008 5:35:57(UTC)
Hvala vam svima. Puno ste me ohrabrile. Inace, doktorka mi je rekla da je sa grlicem sve u redu. Ja cak i ne osecam pritisak dole, vec mozda neko povremeno golicanje. Cak sam skoro sigurna da bebac vise nije u tom polozaju. iskreno, samo sam se bojala prevremenog porodjaja. A mi cemo imati decaka, uzgred. Mamina se zelja ispunila i ako je tata, zamislite hteo curicu ,,,
Pozdrav od Jelene

: duckiduca - 16. jun 2008 21:23:32(UTC)
Evo sta je moj doktor rekao kada sam ga pitala za pojas. Sto ti hoces to da nosis tebi ne visi stomak to nose zene kojima visi stomak. MISLIM STA RECI NA TO? strasnoooo! Meni BEBA lezi karlicno i kada hodam osecam pritisak i ja sam na svoju ruku kupila pojas i dosta mi pomaze ali ne mogu dugo da ga nosim pocne stomak da me boli.

: masha_kv - 16. jun 2008 9:43:19(UTC)
Citat:
bucko - 16/6/2008 13:28

Jelena taj polozaj je za bebu sasvim ok i dobro je sto se okrenula radi porodjaja. Jedino sto glavica pravi veci pritisak na grlic pa ti je zato dr rekla da nosis pojas.

Slazem se. I ja sam nosila pojas negde od 20-te nedelje, jer je i meni beba bila glavicom na dole i otvorio mi se bio grlic malo. Inace meni je beba glavom na dole od pocetka, tako da nema razloga za paniku!

: bucko - 16. jun 2008 9:28:55(UTC)

Jelena taj polozaj je za bebu sasvim ok i dobro je sto se okrenula radi porodjaja. Jedino sto glavica pravi veci pritisak na grlic pa ti je zato dr rekla da nosis pojas. Jel ti ista rekla u kakvom ti je stanju grlic?

Meni je grlic skracen i malo sam otvorena a beba mi je dupencetom prema dole i dr mi je rekla da je u mojoj situaciji taj polozaj bolji, jer da je glava dole bio bi veci pritisak i mogla bi se brze otvarati i da mi se jos vise grlic skrati.

U svakom slucaju nemas razloga za brigu. Odmaraj se sto vise i nemoj se forsirati ni u cemu. I bice sve ok!

: Kaca082 - 16. jun 2008 8:15:40(UTC)
Jelena meni je beba okrenuta glavicom na dole jos od 24-te nedelje,neznam sto tebe to brine meni je doktor to saopstio kao lepu vest neznam !Kaze da je vec zauzela polozaj koji treba i da su jako male sanse da na porodjaju bude karlicno,pojas mi nije spominjao...Mojoj kumi je beba isto oko 24-25-te nedelje zauzela taj polozaj i naj normalnije se porodila u terminu.Koliko ja znam to uopste ne treba da te brine!

: zhunga - 16. jun 2008 7:53:48(UTC)
Jelena, ja nema iskustva, ali mislim da nije to nikakav problem, da jeste doktork abi ti vec rekla. Cula sam da se dosta bebaca okrenulo u 25 nedelji ili tu negde. Nadam se da ce ti s ejaviti neka trudnica ili mama sa istim iskustvom.
Ja pa imam drugi problem, moja sedi guzom nadole i nece da mrdne! :)

: JelenaJ197 - 16. jun 2008 7:29:09(UTC)

Cao! Ja sam od pre 5 minuta novi clan. Htela bih pitati nekog iskusnijeg, jer je meni ovo prva trudnoca... U 25. nedelji sam i prosle nedelje mi je doktorka rekla da moram nositi pojas jer je bebica okrenuta glavon na dole. Malo sam se zabrinula, jer znam da joj jos nije vreme za taj polozaj. Mada, ja se osecam super i osecam bebine pokrete redovno nekad slabije nekad jace. Osecam i neke udarce dole nize. Zanima me da li neko zna da li ce se ona vratiti tj. okrenuti u neki drugi polozaj? Bas sam zabrinuta. no, citajuci vase odgovore o polozaju bebe malo sam se ohrabrila.

Veliki pozdrav za sve mame i sve buduce mame

Jelena

: kubivdr - 30. novembar 2007 13:32:23(UTC)
Ulazim sutra u 38 nedelju i dete mi se jos nije okrenulo. Mrda, sutira, vrpolji se, ali da se okrene nikako.
Doktor mi rece da jos ima vremena ali da ako se do sledece kontole ne okrene napisace mi u uputu da postoji verovatnoca karlicnog porodjaja. A meni se to nikako ne svidja.
Videcemo do sledeceg pregleda.
Pozdrav.

: Angel - 29. novembar 2007 18:37:56(UTC)
Ej zenske, prednjacimo glavicom! To smo saznale juce na pregledu bravo bravo bravo

: Mako - 29. novembar 2007 10:58:15(UTC)
Ангел ми све трчкамо до омиљене просторије, али ти бар знаш што си била zvezda

: rozga - 29. novembar 2007 10:32:17(UTC)
Blago vama! bravo Ja imam problem sa malom nuzdom jer stalno trckaram u wc. Danas sam na vezbicama trcala 3 puta...A nije da popijem bas toliko vode. A super sto nemate problem sa zatvorom. Meni kako kad. Mada koliko me beba rita trebala bih da stalno budem u wc-u!icon_eek :> neznam

: Dete Lina - 29. novembar 2007 7:21:07(UTC)
Angel, desava se. Meni. S tim sto ga ja valjano i punim (mislim-crevo). Al zaista osecam da se praznim zbog bebe - narocito osecam bol nocu u krstima, zatim ustanem, pravac wc i odmah mi je bolje. Verovatno je zbog toga sto se bebac nalegne na ledja i na crevo. Mada sam ja srecna svaki put jer inace imam problem sa praznjenjem. A i bolje i ovo nego suprotno - moja drugarica je celu trudnocu pila neki sirup da joj podstakne stolicu. Tako da - always look on the bright side of life

: PCELICA - 20. novembar 2007 9:08:53(UTC)
na jucerasnjem pregledu moja beba je glavom na dole i nadam se da ce tako i ostati.posto se u zadnjih par dana vise vrti (dosad je samo golicala) moram sve cesce u wc-ja mislim da je zbog toga. adesi se da se po cijeli dan ne mrdne pa se ja sva izplasim.

: Angel - 20. novembar 2007 8:37:55(UTC)
Pa naravno da je sve oke, nemoj mi se sad tripovati! Evo vec je 12.35 i ova moja se jos nije pokrenula nesto znacajnije, mozda je ono juce bilo vanserijski. Bitno da se pomera, to je najvaznije.
Ono sto mene nervira malo je to sto izgleda zbog njenog pomeranja idem u wc 10 puta dnevno (mislim na veliku nuzdu) icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes
Vise puta wc nego sto unesem hrane. Sto i nije lose zbog moje tezine, al me nervira. Desava se jos nekoj od vas? KOntam da je zbog pokreta...

: Mary - 19. novembar 2007 18:47:45(UTC)
draga angel,zaista bi bilo lepo da snimis te cudesne pokrete, ja bi volela da vam se mogu pohvaliti da se i moj beban toliko rita- ali neznam sta je pa je nesto miran zadnja dan-dva. pokrene se malkice i to je to, nemogu da ga razbudim nikako. sva sam panicarka i odmah sam u :?: :?: icon_rolleyes nadam se da je sve oki i da ce uskoro da zaplese rock'n'roll a ne valcer. :-*

: Angel - 19. novembar 2007 14:41:52(UTC)
hehe ma otkud, kad se rodi i kad izadjemo iz porodilista odmah cu vam pisati, samo kad ugrabim vremena za to, ali sanse nema da zapostavim sve ovo. Ej pa ovo me pored muza i bebice jedino cini srecnom i ispunjava mi vreme, plus vezala sam se za neke od vas ovako online ne nevidjeno.
Mada ima fore dok ja dodjem na red. A sto se slikica tice nikako da sinhronizujem sminkanje sa slikanjem :> al potrudicu se. Planiram sad kad je pocela ovako jako da se rita da cak moze da se vidi, cim se to malo ustali snimicu stomak i njene pokrete jer mislim da to i vise govori od slikica. Mogle bi to jos neke od vas da urade,a pogotov ti Mary sa jastucetom ispod bluze :-*

: Mary - 19. novembar 2007 13:31:18(UTC)
znaci angel i ti si kao i ja... sad ce bebica, ja mislim da nam se onda neces vise ni javljati kad se porodis morat cemo te cimat. i nemoj da si skrtica daj nam fotkicu jednu.... you know I miss youPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

: rozga - 19. novembar 2007 10:03:13(UTC)
Nama su u skoli roditeljstva rekli da je sve moguce! Tj. jedna zena je hitno poslata u front da se porodi jer je beba bila karlicno a pukao je vodenjak. Dr kaze da kad je pregledao na uz pred porodjaj gledao je kako se beba sama okrece glavicom nadole! andjeo   Tako da je sve moguce do poslednjeg trenutka!:)

: Angel - 19. novembar 2007 4:01:27(UTC)
[QUOTE]Mary - 18/11/2007 23:56

ja vise nemam pojma u kome je polozaju malisan.desno od pupka mi je nesto tvrdji i izbaceniji stomak, a skroz levo pod rebrima osecam najjace pokrete ( znam da su mu tu nogice). eh u poslednje vreme osecam kao neko skakiljanje skroz u donjem delu materice, imam osecaj kao da ce ruku izacit van kroz "dole". nadam se da sam bila razumljiva icon_wink :?[/QUOTE

Jako razumljiva i isto se desava i ovde. Desno od pupka bude nekad tvrdje i nekad izbaci guzu tu, a nekad osecaj dole pritisak i sta znam nesto kao blag bol i kao da ce krenuti il tako nesto. Cudno bas ali moram da se strpim do 27. kad imam pregled. Nije mi doca rekao kako je okrenuta, jbes ga, ovog puta moram mnogo toga da ga pitam pa cu morati i to, ali da u pravu je M&M&M da nema pravila.
Pokreti koje osecam su by the way mnogo intenzivniji nego pre, i po kvantitetu i po jacini :)
Ne boli me nista, lepo je i svakog dana sve vise zelim da je vidim i svakog dana naravno i strah od porodjaja raste mada nije ni priblizno toliko jak koliko osecaj da zelim da je drzim i da vidim to lice kontacno, jer toliko sam je puta zamisljala al nisam uspela da sklopim to slatko lice.

: M&M&M - 19. novembar 2007 3:49:30(UTC)
Mihailo je sve do 39. nedelje bio okrenut karlicno, a onda kad su mi vec svi rekli da nema sanse vise da se okrene,da je isuvise veliki za to i sl. , on ih je opovrgao i okrenuo se :) .Pravilo je da nema pravila. icon_wink

: Mary - 18. novembar 2007 19:56:21(UTC)
ja vise nemam pojma u kome je polozaju malisan.desno od pupka mi je nesto tvrdji i izbaceniji stomak, a skroz levo pod rebrima osecam najjace pokrete ( znam da su mu tu nogice). eh u poslednje vreme osecam kao neko skakiljanje skroz u donjem delu materice, imam osecaj kao da ce ruku izacit van kroz "dole". nadam se da sam bila razumljiva icon_wink :?

: zvjezdica - 15. novembar 2007 10:29:47(UTC)
na posljednjem UZ beba je bila karlicno i poslije par dana sam osjetila da se okrenula.jer me nogicama udarala jakooo visoko.ali sad ja nemam pojma kako je ona okrenuta posto njene pokrete najvise osjetim oko pupka.sta vi mislile kako je okrenuta,

: maricanis - 15. novembar 2007 5:24:35(UTC)
kubivdr, bas kad sam bila u bolnici na CTG pre neki dan, dosla je neka zena jer se uplasila da nesto nije u redu sa bebom. Koliko sam shvatila termin joj je ovih dana i beba joj se nesto cudno pomerala.
Kad je doktorica pogledala na UZ ispalo je da se beba bas okrenula, a posto je dosta velika to je bilo primetno okretanje za trudnicu.

Zato ne brini, beba moze da se okrene do zadnjeg casa, pa cak i ako nece to ne mora da bude nista strasno :)

: ledi005 - 15. novembar 2007 4:54:40(UTC)
ja sam danas saznala da se moja beba okrenula!! sad prednjaci glavicom!!

: kubivdr - 14. novembar 2007 21:30:47(UTC)
Usla sam u 35 nedelju i jos uvek prednjaci karlica. Pocela sam da se pitam da li ce se uopste i do porodjaja okrenuti.
Sto se tice vezbi, meni su rekli da pomaze klecanje cetvoronoske ali ne duze od pola sata i to od 37 nedelje.
Doktor me ipak ubedjuje da se brinem bezrazlozno i da se beba moze okrenuti i pred sam porodjaj ako joj to bude odgovaralo.
Meni se sve cini da ce tako i da bude. Cekam, sta cu drugo.

: Mako - 11. novembar 2007 10:58:11(UTC)
Још у 23 недељи је био спреман icon_lol Мада ја имам утисак да стално негде путује.
Ма како јој воља.

: Mary - 11. novembar 2007 10:02:18(UTC)
hvala vam...i ja sam bas sinoc kad sam legla u krevet i uzela da citam...osetila sam tako jak pokret kao nikad do sad, ali nije trajao samo sekund nego bar 5 sec. to je bilo potpuno razlicito od dosadasnjih tumbanja, posle toga nije se vise tako cudnovato ritala nego kao i prije... samo sam mislila da nije mozda rano za taj pravi polozaj, ali eto ocito da 26 nedelja nije rano. hvala na odgovorima :-*

: Fifika - 11. novembar 2007 7:23:27(UTC)
Mary, imam isto iskustvo kao i Milenica. Meni se beba okrenula glavicom na dole negde u 26.nedelji,ako se dobro secam ,a tome je prethodilo tumbanje samo tako. Tada sam najjace osetila pokrete bebe,ali nisam znala da se ona okrece dok mi dr nije potvrdio na UZ. Evo i sada u 28.nedelji osecam tako snasne "udarce" i sve mislim da se ponovo vratila u karlicni polozaj. Videcemo na sledecem UZ. Ne brini! :-*

: milenica - 11. novembar 2007 7:07:13(UTC)
Mary ja sam osetila upravo to!!!!! Znaci tako se vrtela prethodnog dana (pre UZ) i tumbala i u par navrata su me ti njeni pokreti i zaboleli....naravno, nista strasno ali sam jednostavno primetila da do tada nikada nije bila tako aktivna i to je bilo to....iz karlicnog polozaja u pravi!!!

: Mary - 10. novembar 2007 15:59:45(UTC)
trudnice dali ste osetile to kad je beba totalno promenila polozaj... npr. bila karlicno pa se okrenula "naglavacke"? dali cu osetiti kad se beba zarotira?

: Ceca25 - 10. novembar 2007 13:22:19(UTC)
Kao sto znate, moja bebica je jos od pre 2 meseca okrenuta glavom nadole. Na zadnjem pregledu dr je rekao da je napipao bebinu glavicu. Zaboravila sam da ga pitam da li mu je napipao i kosicu icon_lol icon_lol
pregnant

: ledi005 - 10. novembar 2007 8:03:55(UTC)
a da li to vazi i za okretanje na pravu stranu, tj. ako je okrenuta karlicno, kolike su sanse da se u to vreme okrene naglavacke? neko je rekao da se teze okrece u karlicni zbog tezine bebine glave i gravitacije, pa se nadam da ima vise vremena da se okrene sa guze na glavu nego obrnuto...

: makica 265 - 10. novembar 2007 7:24:51(UTC)
bravo bravo bravo bravo eto bar ne moras vise o tome da razmisljas

: milenica - 10. novembar 2007 7:23:20(UTC)
Posto je moja beba bila dugo karlicno okrenuta, negde pocetkom oktobra se okrenula da prednjaci glavicom i ja sam pitala doktora sada u 35. nedelji da li moze opet da se okrene i kakve su sanse za to a on mi je rekao da su vrrrloo male sanse i da samo izuzetno jak fizicki napor moze da je okrene....

: marijans - 7. novembar 2007 9:29:34(UTC)
ledi005, meni su "dezurne tetke" sve moguce nacine objasnile i kazu da je najbolje pomerati namestaj, ne znam koliko je tacno, ali ... mozda vredi pokusati.... O ne pocela sam da zvucim kao i one ....

: Butterfly - 7. novembar 2007 7:28:16(UTC)
Drage moje, u 32. sam sedmici i saznala sam da nosim djecaka. Vec je okrenut glavom na dole, ali mi je dr rekao da ce se vjerovatno jos okretati. Sudeci po meskoljenju mog stomaka, mamin djecak se i te kako okrece- cas na jednu, cas na drugu stranu. Cini mi se da tacno osjetim rukice ili nogice- skakljaju me po struku. andjeo

: ledi005 - 7. novembar 2007 6:54:39(UTC)
dragana, hvala, jesam isla na vezbe i znala sam za to, ali i pored toga sto sam to radila to je sve trajalo satima... ne znam da li ima nesto sto mogu da radim par dana ili nedelja pre termina pa da na dan porodjaja beba ne bude bas u grlu... verovatno ne...

: dragana.srb - 7. novembar 2007 6:36:56(UTC)
Ledi, postoji vežba za spuštanje bebe u porodjajni kanal. Ako si išla na psihovizičke vežbe trebalo bi da znaš, ako nisi mogu nekako da ti objasnim. Medjutim, ta vežba se radi kad dodješ u bolnicu. Legneš na levu stranu, desnu nogu saviješ u kolenu i uhvatiš desnom rukom stopalo. I onda počinješ lagano da se napinješ, naravno trudi se da se ne napinješ u licu već u stomaku. Beba se kroz to napinjanje spušta u porodjajni kanal. Ako imaš nekog ko je prošao vežbe da ti pokaže, još bolje.

: ledi005 - 7. novembar 2007 6:07:12(UTC)
marijans, to je sasvim tacno, mada je ipak bolje da se kasnije spusti. meni je i lena bila visoko i do samog termina se nimalo nije spustila, i onda je porodjaj, tj. napinjanje trajalo satima... muka ziva. tako da se nadam da ce se ova beba do porodjaja spustiti, ne znam samo sta mogu da radim da joj pomognem?

: marijans - 6. novembar 2007 17:58:18(UTC)
evo ako mogu da te utesim, kao sto je mene mama(moja draga mama koja mi kao nikad do sad pomaze) "bolje sto je nisko lakse ces se porodis" ako moze da te umiri

: rozga - 6. novembar 2007 16:08:22(UTC)
Ma meni se nikako ne podize. A i sad je malo kasno jer smo u 30-toj nedelji. Od poctka je nisko.

: ledi005 - 6. novembar 2007 10:24:12(UTC)
ne znam kako je za kasnije, ali meni je beba bila dosta nisko kad sam bila na kontroli negde oko 20. nedelje. lekarka mi je tad rekla da ne brinem, da ima vremena da se popne, sto je meni zvucalo cudno u tom trenutku, ali je stvarno tako i bilo - kad sam bila na kontroli u 25-26 nedleji, rekla je da je beba sad bas visoko. a to ja i osecam, imam utisak nekad da ce u grlo da mi udje...
samo je bila karlicno postavljena, ali je lekarka rekla da ima jos vise engo dovoljno vremena da se okrene, pa me sad jako zanima sta ce biti sledece nedelje na kontroli...

: marijans - 6. novembar 2007 9:51:15(UTC)
Meni je na proslom pregledu beba bila nisko, nisko i dalje je uglavnom ostim nize mada proseta malo i gornji deo stomaka. Jos uvek mi nije doktorka rekla da mirujem ... Videcemo u ponedeljak na kontroli sa cime se suocavamo

: rozga - 6. novembar 2007 9:37:22(UTC)
Jel nekoj od vas beba jako nisko? Meni je dr rekao da je beba baaaaaas nisko i da moram da mirujem. Ja i mirujem sem kad idem na vezbice. Ali te vezbice me stvarno smiruju pa cu ici sve dok mi ne smetaju!

: Angel - 18. oktobar 2007 7:07:31(UTC)
Moje maleno se pomera stalno, cak i kad stojim icon_lol
Juce uvece smo gledali tv i prvi put sam mogla da je vidim a da je ne dodirnem! Osetila sam je, pa sam otkrila stomak i videla kako izbacuje ili guzu ili glavicu posto je veca povrsina u pitanju, ali videlo se desno od pupka kao izbocina koja je dva puta pomerila. Prelep osecaj! Nisam ni mogla da naslutim da je ovako! zvezda bravo zagrljaj zaljubljen

: PCELICA - 15. oktobar 2007 10:52:03(UTC)
Cao mile moje.evo danas sam saznala da cu roditi djecaka i da mu je glavica okrenuta na dole, a guzom me skakljica po stomaku :) Iako sam tek u 21. nedelji nadam se da ce tako i ostati do porodjaja.

ljubim vas

: maricanis - 15. oktobar 2007 9:34:06(UTC)
Moja bebica je bila nogama na dole, per par nedelja, a isli smo na pregled u petak i sad se lepo okrenula glavicom nadole.
Ima jos vremena, ali moja mama (ona mi vodi trundocu), kaze da zbog sile gravitacije, najverovatnije beba nece da se okrece ponovo, jer je glava najteza pa vuce nadole. Za sad oseam pritisak samo na besiku, pa cesto moram da piskim!
Nogice i guza su gore, pa ih stalno ocesam kad pokusa da ih ispravi, a guza istrci pa ce oseca pod rukom :) Ponekad osetim pod rukom i nesto siljasto, sto je verovatno koleno, a kad me jako pritiska muz ili ja je mazimo i onda ona povice nogicu, pa pritisak prestane :?

pozdrav,
Marija

: milenica - 15. oktobar 2007 7:23:39(UTC)
Nadam se cure....neka samo priceka beba makar do 37. nedelje...Ljubim vas!!!!!!! :-* :-* :-* :-*

: zMayica - 14. oktobar 2007 9:15:56(UTC)
ma milenice , jasmina, ne brinite- zauzece one 'katapult' polozaj kad dodje vreme :)

: jasminakg - 14. oktobar 2007 8:20:26(UTC)
Milenice,i meni je bebica u osmom mesecu prednjacila glavicom i vrsila pritisak na grlic pa sam par nedelja morala da pijem ginipral ali sada se opet okrenula,i stalno se okrece -oni kazu da se do samog porodjaja okrece i namesta kako njoj odgovara ....Ja idem u sredu na kontrolu pa cemo videti u kom je polozaju....pozzcaos caos

: Mary - 13. oktobar 2007 21:12:34(UTC)
strpit ce se bebce milenice...ne brini se. pozdrav caos

: milenica - 13. oktobar 2007 15:04:26(UTC)
Jupiiiiiiiiiiiii bebica se okrenula da prednjaci glavicom!!!!!!! bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
Vece pred UZ sam osetila jako nemirne pokrete i sigurna sam da se tada i okrenula...e ali glavica joj je vrlo nisko kao da je pocela malo da gura na grlic pa zato i pijem partusisten.....Drzi se bebo i pricekaj momenat...moras da porastes jos malo u maminom stomaku a onda....kreni!!! zvezda zvezda zvezda zvezda zvezda

: Fifika - 1. oktobar 2007 5:09:40(UTC)
Ja sam u 22.nedelji i beba mi stoji uspravno,tj.guza je na besici,a glava gore, pa kad se proteze udara mi nogicama po besici. Doktorka mi je zbog tog polozaja bebe otvorila bolovanje,jer kaze da je sedenje 8 sati na poslu nasilan polozaj i za bebu i za mene.
Da li neka od vas zna koliko cesto bebe menjaju polozaj jer od toga mi zavisi kada cu se vratiti na posao.
Puno pozdrava za sve trudnice! cvecko cvecko cvecko cvecko cvecko cvecko cvecko cvecko cvecko

: Ceca25 - 30. septembar 2007 15:58:49(UTC)
Milenice, ima jos vremena da se tvoj bebac okrene u pravi polozaj. Oni cak znaju da se u poslednjim danima okrenu kako treba za porodja. Meni je na zadnjem uz glavica bila dole nisko gde su jajnici a nogice su mu desno na struku. Tacno tako i osecam njegove pokrete ali, evo proslo je vec mesec dana od tog uz i i dalje je isto okrenut (barem se meni tako cini) Izgleda da mog maleckog mrzi da se okrece kreten
Mada, ako se i ne okrece u dobrom je polozaju za porodjaj
pregnant

: Angel - 29. septembar 2007 9:23:02(UTC)
Moja beba se jos uvek okrece zaljubljen ima vremena tek smo usli u 26. nedelju. Elem, pupcanik nam je oko vrata kao ogrlica ali doca kaze da je to normalno i da je sve savrseno u redu. zaljubljen trudnica

: jasminakg - 27. septembar 2007 14:11:33(UTC)

Moja beba je do ulaska u osmi mesec prednjacila glavicom a sada se okrenula karlicno i ja sam bas pocela da se brinem da li ce se okrenuti icon_rolleyes :( -doktorka kaze da ima vremena i mesta jos nekih petnaestak dana a posle veoma tesko!Da li neka od vas ima slicno iskustvo,i do kada beba moze da se okrene u pravi polozaj za porodjaj?caos caos

: rozga - 14. septembar 2007 14:00:32(UTC)
I moja bebica je glavom nadole vec nekoliko nedelja(mozda od 17/18). Mislim da beba moze da se okrene bas pred porodjaj, tako da ne brinete!

: secer - 13. septembar 2007 17:54:47(UTC)
milenice pa koliko ja znam jos je rano za to..moze jos sto puta da se namesti i okrene...........pusti bebu nek uziva u kom god je polozaju.....:)nemoj da se brines......meni je beba jako nisko to jest posteljica i to moze da znaci carski ali sta da se radi.....kako hoce bebe tako ce i biti:)

: Violeta - 12. septembar 2007 22:19:46(UTC)
u 8mj.sam. beba se jos nije okrenula.dr.mi je rekao ako ostane u ovom polozaju da cu morati roditi carskim putem.mene to pomalo plasi.ali mislim da ima jos vrmena da se okrene.cijeli septembar,oktobar,termin mi je 11.novembar. :-* :-* :-*

: zvjezdica - 12. septembar 2007 12:17:37(UTC)
ja sam cula da je jedan dio trudnoca beba u lezecem polozaju a da tek u 7 mjesecu se podigne.sta vi znate o tome.posto ja svoju bebu osjetim po cjelom stomaku a za 7 dana ulazim u 5 mjesec

: jelena2007 - 12. septembar 2007 2:42:01(UTC)
Okrenuta glavom na dole.....tako je bilo na UZ u 22 nedelji...tako je bilo na UZ i pre neki dan!

: Oljica - 12. septembar 2007 1:31:01(UTC)
moja bebica je vec 3 meseca karlicno i sada je vec pitanje da li ce se okrenuti...a za 3 dana ulazimo u deveti mesec.... :( :( :(

: MISEL - 11. septembar 2007 23:05:48(UTC)
Moj je od 6 meseca okrenut glavom dole, u pravom polozaju za porodjaj i do dan danas nije menjao polozaj

: nacafaca - 11. septembar 2007 21:59:27(UTC)
Moj se okrenuo na poslednjem pregledu znaci u 32 nedelji :) do tada je bio poprecno znaci nikada nije ni bio karlicno :)

: karanfil83 - 11. septembar 2007 21:53:58(UTC)
meni je prosli uz pokazao da je beba u karlicnom polozaju i da se mozeu posljednji momenat okrenuti glavom dole kako i teba da bi porod bio laksi. medutim ja i dalje osjetim kao da je i dalje u tom polozaju.... dok. mi je rekla da ako ostane u tom polozaju do kraja a cemo na carski jer kao ona smatra da je to bolje i za mene i za bebu jer karlicni porod ide malo teze ....
ko ima iskustva stim nek nam pise ...... jer iskreno ja i neznam kad se beba okrece i priprema taj polozaj za porod tj. glavicom ka dole...... :-* :-*

: milenica - 11. septembar 2007 16:56:04(UTC)
Za 5 dana ulazim u 7. mesec a moja beba je okrenuta tako da prednjaci karlicom... icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
To izgleda ovako:
glavica joj je na desnoj strani mog stomaka, ledja pored pupka a nogice dijagonalno od glavice...nadam se da ce se okrenuti srce malo, ima jos vremena do 20.11. kada ce doktor ustanoviti konacan bebin polozaj za porodjaj!!!
Ajde bebo moja,mozes ti to!!!!!!!!! bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: Ivanela - 25. jul 2007 20:41:50(UTC)
Milenice mozda beba i promeni polozaj do kraja, mada cesto se desi da skoro celu trudnocu lepo zauzme svoj polozaj i tako do kraja...i meni je to bilo cudno kako to da se vise ne okrece i pomera.

: Ivanela - 25. jul 2007 20:38:21(UTC)
Ljubav mamina je u pravom polozaju i najlaksem za porodjaj, glavicom prednjaci, a nogice su mu kod mog pupka.On je moja mala dobrica i najveca radost u zivotu. zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: La_mamma - 25. jul 2007 19:28:09(UTC)
Meni je do sada bila karlicno, a na zadnjem pregledu mi je doktor rekao da je poprecno , sto znaci glava joj je ispo mog srca sa lijeve strane , ledja preko pupka , a guza s desne strane ... a noge dje su? Vjerovatno dolje , ne znam... za ovakav polozaj jos nisam cula, nego valjda ce se okrenuti premda mi istice 7mi mjesec...
Vjerovatno osjecam te udarce dolje u grlic , jer su joj noge dolje...ako su jos uvijek , jer je poslednji pregled bio prije 2 nedjelje.

: milenica - 25. jul 2007 17:31:44(UTC)
Hvala Luna...veeeliki pozdrav za tebe!!!

p.s. izostavila sam slovo T u temi...valjda ce neko od moderatora to ispraviti...
kucam kucam kucam kucam kucam

: lunaa78 - 25. jul 2007 17:23:52(UTC)

Moja beba na svakoj kontroli prednjaci glavicom, ne znam kako joj samo ne dosadi celo vreme da bude na glavacke neznam icon_rolleyes
Sto se tice tvog pitanja u pravu si da se stalno okrecu i to sve do pred porodjaj kad bi trebale zauzeti pravi polozaj a to je glavicom dole.
Pozdrav od Lune caos

: milenica - 25. jul 2007 17:12:56(UTC)
Pre nekoliko dana na pregledu doktor mi je rekao da se beba okrenula tako da prednjaci nogicama sto ce reci da su joj nogice dole a glava kod pupka...ja to osecam kao povremena boluckanja u donjem stomaku, nekad jaca, nekad slabija...cak je jednom nogicama povredila malkice i zid posteljice....Dakle, bebica se okrenula od prosle kontrole za 180 stepeni....
Zanimaju me vasa iskustva i da li znate koliko cesto beba menja svoj polozaj???
Meni je to pomalo neshvatljivo jer imam utisak gledajuci je na ultrazvuku da se ona stalno pomera??!! hmm hmm hmm hmm hmm hmm

: Gost - 12. april 2007 20:43:00(UTC)
ok.hvala puno

: Gost - 12. april 2007 4:11:00(UTC)
Nemoj da se nerviras, sve isto je bilo i kod mene. Jedno vreme sam ga bas jako osecala i svaki njegov pokret a onada tajac bila sam zabrinuta jer ga nekad i danima nisam osecala. Tada mi je doktorica objasnila da on i kada se pomera je takvom polozaju da ga neosetim i da kad se on okrene oseticu. Tada nisam jos ni izasla iz ordinacije on mi se javio i tek tada sam bila potpuno mirna.
Pred kraj trudnoce recimo nisam osecala nikakve njegove pokrete vec samo kada bi se okretala na stranu i on bi se okrenuo i tada sam mogla jasno da osetim kako se i on namesta u meni.
Nemoj se brinuti, vidis da se to desava malte ne kod svake trudnice. icon_wink

: Gost - 10. april 2007 12:28:00(UTC)
evo od kada je pocela ponovo da skace ima male pauze pa opet ali tako mi je lakse i ako se desi da hoce da omara dan,dva necu se nervirati

: Gost - 10. april 2007 11:47:00(UTC)
Pre izvesnog vremena ni ja nisam osecala dva dana svoju bebu. Sva sam se uspanicila i odlucila sam da odem do svoje lekarke. Na uz koji je ona odmah obavila (doktorka mi veca panicarka od mene icon_wink ) lepo sam videla da se beba pomera ali je bila u takvom polozaju da je ja nisam osetlila. Bebu cak ni naredni dan nisam osecala ali sam bila smirena jer sam znala da je s njom sve uredu. Eto bilo je dobro sto sam ipak otisla kod doktorke.

: Gost - 8. april 2007 23:57:00(UTC)

Cisto da znate-moja zaova je svo troje dece vrlo slabo osecala da se ritaju-toliko da su doktori panicili, ali svi su hvala Bogu u redu (trece je jos na putu-rodice se u junu). Mislim da svako vec rano upozna svoje dete i ako se desava nesto atipicno duze vreme-pravac doktor!

Nego nisam znala za ove vezbe disanja! Odlican savet!

: Gost - 8. april 2007 19:11:00(UTC)
hvala svima ali mala je krenula u akciju juce popodne mora da se umorila jer je skakala po ceo dan mala vestica

: Gost - 8. april 2007 15:10:00(UTC)
udahni nekoliko puta dubokozadrzi vazduh u plucima koliko mozes, i lagano ga izbaci kroz zube! Beba ce se sigurno pomeriti od par takvih ponavljanja

: Gost - 7. april 2007 21:01:00(UTC)
Meni se desavalo da beba po ceo dan ne mrda i tad bih se zabrinula, medjutim sve je naravno bilo ok. Pokusaj potpuno da se umiris izvesno vreme i ubrzo ces osetiti svoju bebicu. Pomazu i vezbe disanja, tj. pojacan dovod kiseonika utice da se beba pokrene. Jel znas vezbe disanja?

: Gost - 7. april 2007 19:36:00(UTC)
To se i meni desava, ja sam u 26. nedelji i cini mi se da ce ova beba kroz usta napolje. Jako je visoko, ali kazu da je to normalno za ovo doba. Ne sekiraj se i moja zna da se umiri, ne osetim je dan dva pa opet u akciju. Tako je bilo i sa prvim detetom pa se rodio zdrav i prav.

: Gost - 7. april 2007 18:42:00(UTC)
Desava se da se beba ponekad umiri. Smiri se, ne vredi da se sekiras, ona to sigurno oseca.Ali da bi ti bila sigurna najbolje da odes na ultrazvuk. Ako su ti grudi kao pre dva dana , mislim da nije nista. Javi se ako budes isla na pregled. I devojko samo pozitivno.

: Gost - 7. april 2007 16:54:00(UTC)
Ne secam se da je toliko trajalo,ne secam se ni koliko bi trajalo,ali znam da je bilo dana...kada sam to rekla dr rekao mi je da i beba nekad nije raspolozena za akciju,a kako je Aleksa bio dvadesetcetvorocasovni akcijas,par puta sam se zabrinula...mada bi obicno kada pocnem da razmisljam o tome,on kao da zna,poslao neki signal.
Znas i sama da je najbolje da posetis svog doktora!

: Gost - 7. april 2007 15:38:00(UTC)
juce i danas ne osecam ritanje u stomaku.Ja sam u 24 nedelji i kayu da je devojcica do sada se stalno ritala i to se cak i videlo na stomaku a vec 2 dana nista.Znam da treba da odem kod lekara ali hocu samo da pitam da li je neko imao slicno iskustvo?osecam kao da mi se stomak popeo gore prestala sam da idem sto puta u wc a i da osecam udarce pa se jako brinem. icon_cry