Obaveštenja

Icon
Error

: rena - 5. avgust 2010 14:02:54(UTC)
draga,nemoj nista da brines,ja licno nisam imala slicnih problema,ali mi je doca rekao da je bilo kakvo krvarenje do 12.nedelje normalno i da je to neka zaostala krv.....u svakom slucaju ti je najbolje da slusas svog doktora i ako kaze da je sve ok onda ne treba da brines,mada razumem tvoju brigu,tek ja sam poprilican panicar!!!opusti se i uzivaj u trudnoci!!!! :)

: ZVERKAno1 - 4. avgust 2010 20:01:09(UTC)
cao devojkeee
verovatno sam negde predhodno trebala da se javim AL SAM PRESTRAVLJENA pa ne zamerite

naime 30tog sad u petak su mi otkrili trudnocu ,,,
sa recima da je rani stadijum 5te nedelje i da je malisa( od dragosti punoglavac) veliki svega 3,5mm
sve je radjeno i sve je savrseno ...TOLIKO d a se ginkica poprilicno fino iznenadila
nego sta me plasi ...
posle odnosa sa muzem mi se pojavio rozikasti sekret ...PA SE SAD UOPSTE PLASIM da mu pridjem u tom smislu ... to je proslo i sve je sad ok ..al se pojavila dr. stvar
naime ceo dan danas sve je bilo sjajno ...sve sve...
KAKO SAM dosla kuci... na gacicama sam primetila sveeeeetlo braonkasti trag ...STO MI SE NIKAKO NIJE DESAVALO RANIJE
pricala sam danas sa ginkicom i pitala je za to rozikasto ...ona meni kaze po nalazima tvojim KOJI SU SJAJNI ne vidim da je ista lose...a sto se sexa tice samo nemoj da visis na plafonu sve ostalo je dozvoljeno ...
je a sta akos e ponovo pojavi ....
HELP .. dal je iko imao sl. iskustva...
BLO STA BI MI MNOOOOGO ZNACILO...
inace je prva trudnoca...

: T3 - 4. novembar 2009 14:08:32(UTC)

nestavljam ih bas uvek pogotovo kad sam kuci  vise se sluzim metodom i primenom pamucnog vesa koji ionako koristim i van trudnoce,vise puta se presvucem  u toku dana i primenim  tvoj savet, a kad idem negde ko sto sam i rekla bez uloska ni ne pomisljam da krenem..

on plod stiti od infekcije i  dobro je  cak i preporucljivo imati ga u normalnoj kolicini naravno i bez bilo kojih nezeljenih simptoma pored kao i da se on povecava sa odmakom trudnoce..tako da eto sad u ovo vreme tj u 8-9 mesecu normalno je da nam je isti najveci problem..

sa njim ili bez njega izdrzacemo jos malo..da termini su nam tu negde vi ste samo nedelju dana stariji.. icon_wink

: Evi - 4. novembar 2009 13:58:06(UTC)
Sanice, u pravu si, definitivno je bolje više puta se presvući, pogotovo ako je trudnica najviše kod kuće, pa ima mogućnost.
Ako se baš moraju koristiti dnevni ulošci onda je najbolje da to budu obični pamučni, bez mirisa i kojekakvih dodataka, jer su onda kvarljiva roba.
Meni su najbolji Vir 100% pamučni hipoalergenski slip ulošci, ali i njih rijetko koristim. Zato mi mašina za veš non-stop radi, kao da nas je petnaestoro, a ne dvoje u kući icon_lol

: plovka83 - 4. novembar 2009 13:56:38(UTC)
T3, i ja imam tu vrstu sekreta, pored toga mi ide neka voda kao kad se upiskim, non stop mi je ves vlazan. Uradila sam grupu sekreta, i treca sam grupa pise ima dosta bakterija, pa idem sutra kod gishe da mi da da uradim vaginalni bris bakteriolosko ispitivanje da vidim da li ima neceg patogenog, mada mislim da nema jer me nista ne svrbi i ne pecka, meni hoce npr kad sam aktivna, posle setnje ili kad se razvrednim da se pojavi naglo.

: sanica - 4. novembar 2009 13:48:25(UTC)
T3 mislim da je bolje da ako si kuci da se više puta u toku dana presvučeš nego da koristiš dnevne uloške jer oni koliko god bili pamučni mogu da dovedu do nekih infekcija, pa ih treba izbegavati što je više moguće, ja ih koristim samo kad idem negde, a kod kuće se presvlačim par puta dnevno, kako god izdržaćemo još malo imamo slične termine za porođaj

: Evi - 4. novembar 2009 13:46:56(UTC)
I ja imam pojačan sekret. Doktorica mi je rekla da ne brinem, jer je to normalno dok god ne pecka, svrbi ili sl. i dok god je vodenast i nema neprijatan miris. Čim promijeni svojstva treba se za to medicinski pobrinuti, ali kod mene je za sad ok, njuškam se redovno i čini mi se da je dobar, samo obilan. icon_lol
Od doktorice sam dobila preporuku da ne koristim druga sredstva za intimnu njegu osim emulzije Lactacyd Femina, jer ne nadražuje, prirodnom mliječnom kiselinom drži glivice pod kontrolom, nema sapuna... Bočica mi baš duuuugo traje, stvarno se isplati. Dozvoljena je upotreba u trudnoći. Moje preporuke!

: T3 - 4. novembar 2009 13:20:03(UTC)
sanice ja sam za ove protekle mesece dva puta vec u toku trudnoce imala pojacan sekret pisala sam vec negde o tome ali sa simptomima pored dakle svrabom,peckanjem,i koristila sam te canesten vaginalete za tri dana ..pomogle su mi naravno svaki put posle njihovog stavljanja i trodnevne terapije sekret se povukao tj simptomi koji su pratili isti,a sekret nestao..medjutim ponovo se pojavi,sada kao sto sam i rekla nema svraba,peckanja,neprijatnog mirisa ali njega i dalje ima i to cini mi se pojacanog..pa su mi dnevni ulosci neizostavna i obavezna stavka..bez njih nikud..

ne bi da svaki put kad primetim isti u vecem luku posezem i stavljam te vaginalete znam da bi mi od njih bilo bolje i da bi se isti povukao ali dokle opet bi se javio i opet bi ih morala stavljati a nemogu celu trudnocu da provedem sa tabletama unutra..

tako da se ja redovno ispiram,odrzavam maksimalno higijenu dole,koristim dnevne uloske,menjam ih redovno..ne smeta meni on,ali kad odem u wc i vidim ga ja znam i svesna sam da je tu..pa me pomalo nervira.

kao sto rekoh on je u trudnoci normalan i ako nema siptoma pored nije stetan niti skodljiv samo sada postaje i vise nego dosadan..jos malo izdrzacu...

: sanica - 4. novembar 2009 10:44:39(UTC)
I ja imam još od šestog meseca baš pojačan sekret takav kao što si T3 opisala, dr mi je rekao da slobodno stavim kansen vaginalete (ima ih tri u pakovanju), ja sve trpela do skoro, prošle nedelje sam ih stavila i sad je sasvim ok,skoro da ga nemam uopšte, tako da ako ti baš smeta probaj sigurno će ti pomoći

: Pegipeg - 4. novembar 2009 2:36:44(UTC)
Ja sam ga u prvoj trudnoci imala tek u 9.mesecu,onako pojacan,da se desi da iscuri,trajalo 15ak dana i stalo,a i sad ga imam vrlo vrlo malo,mada mi se vec 2 puta u osmom mesecu desilo da imam tamne flekice na vesu,skoro crne,ali suve i vise nalik na crtice nego fleke,bez mirisa a nisu sluzave,nista!uradim briseve,sve regularno i sterilno bez ikakvih bakterija i infekcija i ispalo da su te tamne mrlje ustvari iz grlica,kaze doktorka grlic se cisti!ko ce ga znati!

: T3 - 3. novembar 2009 21:59:35(UTC)
imate li vi ko i ja onaj normalan sekret znaci bez svraba,peckanja ili bilo kakve iritacije pored ..znaci samo beo, bez neprijatnog mirisa samo pojacan nesto slicno ko kad imate belo pranje...
nesmeta mi nesto preterano ali moram nositi dnevne uloske jer ostaju flekice od istog na vesu,a isto tako primetim ponekad pogotovo posle odlaska u wc da mi se isti posle par minuta samo izluci u doduse malom mlazu i onda stane i bude ga normalno,pa onda opet kad idem sledeci put bude ga vise ali bez lucenja..

bas me nervira znam da je njegovo pojacanje normalno u trudnoci ali jedva cekam da se resim istog..pre trudnoca tj kad nisam trudna skoro da ga nikad ni nemam tako da me isti sad bas nervira..

imala sam problema i muke i sa kandidom tj koristila i vaginalete ,sad se ona vise nepojavljuje ali dosadan sekret je ostao..

: trudna 3 - 7. jul 2009 14:09:17(UTC)
ja ga takodje imam,kazu da je to u trudnoci normalno jer pre nje nisam mucila muke s njim,cak mi je u prvim mesecima bio malo vise pojacan,htela sam da trazim od doktora da mi prepise vaginalete koje sam u prosloj stavljala medjutim prosao je pa nije bilo potrebe.
tako da verovatno je to normalno i dok ne izaziva svrab i nema pojacan miris je ok.
ja koristim tecni gel za intimnu negu kao i ulje iz avopna tako da mi je posle svakodnevne upotrebe ovih proizvoda sekret sve manji skoro neprimetan.

: Bojana I Anja - 5. jul 2009 15:54:58(UTC)
I ja se mucim sa sekretom, prvo je bio tamno zut i dr mi je rekao da je to zbog utrogestana, sad je bledo zut i dosta pojacan. Uradila sam bris, dobila vaginalete i sad cekam rezultate.

: didaa - 3. jul 2009 12:13:59(UTC)

evo i ja da se javim na ovoj temi evo dva dana mi se pojavio neki iscjedak zuto zelene boje dali je to neko imao nadam se dan nije nista strasno a tek sledece nedelje cu na kontrolu dali da ispiram sa nikim cajem ili nesto dok ne odem kod dr

Lilypie - (9ACg)

: Bubilina - 3. jul 2009 2:26:00(UTC)
Zadnji mesec sam imala nenormalno sekreta morala sam nositi uloske, ali to je normalno, ali za svaki slucaj dr. mora da pogleda, zbog mogucih infekcija.

: lurd - 14. januar 2009 14:00:01(UTC)
i tako dobih ja rezultate briseva, kad ono kandida...kaze moj doktor, nema razloga za brigu, u trudnoci je to vise nego cesta pojava....
nadam se da cu je se ipak resiti...:)

: lurd - 13. januar 2009 0:27:17(UTC)
imam slican problem, naime sredinom novembra sad vec prosle godine imala sam krvarenje prouzrokovano hematomom na zidu materice zbog koga sam lezala u bolnici 3 dana. deo terapije bio je i palitrex od 1000mg i to dva ujutru, dva uvece! od tada imam promene u sekreciji, kako po pitanju boje, tako i po pitanju teksture. konacno sam uradila cervikalni i vaginalni bris i imam kandidu. sutra idem na pregled pa ce mi doktor svakako pogledati i to. rekao mi je da ne stavljam nista, vec da ce probati prvo samo da ocisti jodom (???), pa cemo videti...inace, ispiranje cajem od zalfije moze da pomogne da ublazi svarb i crvenilo. ali nikako da izleci. ja bih uvek prvo uradila bris, pa onda stavljala vaginalete ili sta god.

: vele - 12. januar 2009 10:44:27(UTC)
meni to lici na kandidu. sekret nije opasan, normalno je pojacan, ali treba uraditi bris i obavezno antibiogram, pa da lekar na osnovu toga odredi terapiju, a nikako ne napamet. ja sam se u prvoj trudnoci namucila sa istim: kandida, pa esirihija, vaginalete, antibiotici, pa ukrug...i uspela sam da se izlecim negde u 8. mesecu. i da, obavezno i partnera leciti inace nema apsolutno nikakve svrhe.

: Kale79 - 11. januar 2009 18:36:39(UTC)
I pored toga sto je pojacan sekret u trudnoci normalan, ipak je potrebno utvditi da nema neke infekcije, kog porekla (gljivice ili bakterije), ali je isto tako bitno da sekret ne menja strukturu, da nema miris i boju. Nista nije strasno, da ne moze sacekati narednu redovnu kontrolu, a onda samo reci svom ginekologu.

: vanjče - 11. januar 2009 18:26:14(UTC)
Danicka,
pojačan sekret u trudnoći je normalna stvar, nemoj da te to brine. Tako materica štiti plod od infekcija, bar je tako meni objasnio dr. Mene taj sekret baš nervira ali šta ću... nemoj samo da koristiš nikakve dnevne uloške, samo pamučni donji veš i to je to.

: danicka - 11. januar 2009 18:22:11(UTC)
Pa ovako ja sam u 16-toj nedelji i nisam imala apsolutno nikakvih problema, bez mucnona, pritiska,....ali evo pre nekoliko dana mi se pojavio nenormalan sekret koji je sirast, bele boje, tako da ga nazovem,plniram posetu doktoru ali me ineteresuje iskustvo zena koje su u ovom blazenom stanju!!pozdarav svim trudnicama :-*

: lillyblue - 1. novembar 2007 7:53:13(UTC)
A- ha. hvala ti uros. bas me je to kopkalo :)

: uros - 1. novembar 2007 6:12:28(UTC)
i ja koristim vaginalete zbog sekreta i lillyblue, ne samo da mi ispadaju nego ceo dan mi curi ta tečnost ali i to je normalno. Tokom noći se veći deo vaginaleta apsorbuje u vagini i odradi posao za koje služe a onda višak ispada. Tako da se ne brineš, to je normalno.

: Angel - 28. oktobar 2007 10:38:38(UTC)
Ma da, pojacan sekret je normalna stvar. Ja sam u pocetku bila nesrecna i zbog sebe i dragog jer kad sam koristila Utrogestan em je bio pojacan em se osecao na lek i nije bilo prijatno kada smo intimni. A sada se sve vratilo na svoje, jeste pojacan ali ne previse i ne ocajavam. Citala sam da se sa mesecima pojacava sve vise ali da nije nikakav problem niti bilo sta. Jedan od tokova prirode.

: zMayica - 28. oktobar 2007 8:16:20(UTC)
meni se vec 3 dana razvaci onaj blago sukrvicavi.... izgleda da nam taj cep izlazi u delicima od petka tj od pregleda...termin nam je prosao juce tako da je izgleda sada to najnormalnije..

: lillyblue - 28. oktobar 2007 7:10:52(UTC)
Kako funkcionisu vaginalete ? Ja ih stavim uvece, medjutim sutradan ujutru cim napravim par koraka ona ispadne, ( tecnom obliku) . Ne znam da li treba tako, ili treba da se skroz apsorbuje i upije je unutrasnjost. :(

: dragana024 - 24. oktobar 2007 11:30:29(UTC)
Ma i ja mučim muku sa sekretom. Nekad ga je manje a nekad više kako kad. I meni su rekli da je to skroz ok. hmm

: maricanis - 24. oktobar 2007 11:20:07(UTC)
ja sam par puta nosila za vaginalni i cervikalni bris (zadnji put prosle nedelje) i uvek je bilo bez bakterija. To znaci da je sve normalno.

: stancha - 24. oktobar 2007 5:58:36(UTC)
Uh,ovo je takvo olaksanje,saznanje da nisam jedina koja ima ovakve probleme!
Celu trudnocu nosim dnevne uloske,ali u zadnje vreme i oni su slaba pomoc!
Samo me tesi pomisao da je svemu ovome USKORO KRAAAAJ!

: zvjezdica - 23. oktobar 2007 17:53:30(UTC)
meni je moja doktorica rekla da se ispirem cajem od kamilice zbog sekreta

: ledi005 - 23. oktobar 2007 17:26:06(UTC)
kao i sve vi, imam bas, bas pojacan sekret tokom cele trudnoce. u petak sam isla na te rutinske briseve, i sve je ok. u stvari, cervikalni bris pokazuje neku bakteriju na l, ali lekarka kaze da je to normalno da postoji, a papa je druga grupa. rekla je da ne treba da uzimam nikakvu terapiju

: lillyblue - 23. oktobar 2007 16:56:12(UTC)
I meni je dr prepisao macminor vaginalete. a ja se pitam, ima li mozda neka malo manje skupa varijanta? icon_rolleyes icon_rolleyes

: dragana.srb - 23. oktobar 2007 12:01:16(UTC)
Ukoliko imate pojačan sekret mislim da treba da vadite cervikalni i vaginalni bris. Jer u cerviksu se obično u trudnoći pojavi neka bakterija koja izaziva pojačan sekret!!! Inače, ako se bakterija ne leči može doći do omekšavanja materice zbog infekcije i samim tim do problema pri porodjaju.

: rozga - 23. oktobar 2007 10:06:35(UTC)
Ja sam korsitila macmiror i pomogle su mi mada stalno u trudnoci imam malo pojacan sekret, ali su nalazi ok:)

: maricanis - 23. oktobar 2007 9:46:29(UTC)
Ja sam u petom mesecu imala gljivice, ali to zbog antibiotika (koje sam pila zbog bakterija u mokraci).
Sada imam pojacan sekret, a imama ga i u toku cele trudnoce. Moja mama (ginekolog) kaze da je to normalno, mada na svakoj kontroli radim analizu sekreta za svaki slucaj.
Sto se tice mokrih gacica, uglavnom nosim dnevne uloske, koji su mi i preventiva ako se upiskim (slaba mi je besika, pa kad kinem svasta se desi ) icon_surprised ops:

marija

: kubivdr - 23. oktobar 2007 9:04:09(UTC)
U petom mesecu sam dobila bas pojacan sekret, zelen, jako neprijatnog mirisa. Lekar mi je predlozio Macmiror vaginalete. Vec sa prvom sekret se povukao.
Kasnije u sedmom mesecu je poceo da se pojacava i to sa istim simptomima koje opisujete. Stalno vlazan ves. U pocetku sam bila prestravljena da nije vodenjak ili sl. ali sad sam vec ok. Posto nema infekcije lekar mi je rekao da koristim Macmiror svakog cetvrtog dana, preventivno. Redovna higijena i kontole.

: Angel - 10. septembar 2007 0:29:55(UTC)
Nemoj se igrati sa tim, jedna tableta utrogestana je malo, ne znam dal si isla lekaru, nisam imala zivaca da citam sve posto sam na poslu ali meni je isto bilo i receno mi je od 3 razlicita lekara da uzimam 3 puta dnevno utrogestan, ujutru oralno, u vreme rucka oralno jednu i uvece pred spavanje jednu vaginalno i super sam, prestala sam sa njim tek pre nedelju dana i to postepeno. Dakle ne moze da ti skodi ako ga uzimas kao ja, konsultuj se jos al nemoj se igrati sa bilo kakvim braon ili roze sekretom. caos

: zvjezdica - 9. avgust 2007 14:41:20(UTC)
kad su stalno mokre.mozda zvuci smjesno ali da sam vani ako puhne vjetar ja se smrzo koda nemam ni gacica ni dnevnog uloska...

: Ceca25 - 9. avgust 2007 12:59:59(UTC)
Zvjezdice, i ja sam u tom tripu da se necu prehladiti od tih mokrih gacica ;]
pregnant

: maestral - 8. avgust 2007 22:44:04(UTC)
uh, lakse mi je :) Ja sam tri puta uzimala tokom trudnoce kanesten (jednom prepisala lekarka, dvaput ja samoinicijativno), ali to nije nista promenilo situaciju. Shvatila sam da se ne radi o gljivicama, jer nema nikakvih drugih simptoma, a stanje se ne pogorsava. Bez dnevnih ulozaka ocigledno ne ide!

: zvjezdica - 8. avgust 2007 21:46:54(UTC)
meni je taj sekret poceo u vrijeme kad sam trebala dobit menstruaciju koju nisam dobila jer sam vec bila trudna i to traje i dan danas.ja sam se do 10 nedelja vec bila navikla na to.samo se ponekad plasim da se necu prehladit jer cesto bude previse mokro

: duluk - 8. avgust 2007 17:31:43(UTC)
Šta znači od "početka trudnoće"? Ja sam tek u 10. nedelji, a već su mi dnevni ulošci neophodni.

: zvjezdica - 8. avgust 2007 15:38:54(UTC)
meni nije nista prepisala.samo kaze da je to normalno a ja zelim da sto manje koristim lijekove

: Ceca25 - 8. avgust 2007 13:24:55(UTC)
A jesu li vam doktori prepisivali neke vaginalete u trudnoci protiv sekreta?
pregnant

: zvjezdica - 8. avgust 2007 10:29:02(UTC)
ja ima pojacan sekret od pocetka trudnoce i ako se malo vise krecem postaje jaci.nekad razmisljam pa pocnem nositi one bebi pelene hehe dnevni ulosci vise ne vrijede

: MACKA - 8. avgust 2007 2:04:43(UTC)
Izgleda da svi trudnice imaju taj isti"problem".I meni je dolen ves stalno mokar.Tjesi me samo to sto sekret ne izazivaju
i peckanje kad mokrim, jer tada se radi u infekcijama a ne daj boze i neka bakterija.
Sekret je normalan u trudnocu, bar tako kaze moj gin.

: Milica81 - 6. avgust 2007 17:16:43(UTC)
I kod mene ista situacija :(
Ali me tjesi sto je isti skoro od pocetka trudnoce.

: jelllena - 5. avgust 2007 20:55:05(UTC)
Ja se nista ne razlikujem od vas.Imam ga bas,bas,bas.Dnevne uloske menjam non-stop,ali izgleda tako mora

: andjela mala - 5. avgust 2007 19:02:20(UTC)
I kod mene je ista situacija. Bio je pojacan celu trudnocu, ali kad sam usla u 9ti mesec, moram da menjam dnevne uloske na svaka 2 sata...A o mokrom vesu i da ne govorimo i pored dnevnih ulozaka...Ali ocigledno je sve normalno u trudnoci?!?!?!

: Ceca25 - 5. avgust 2007 14:52:32(UTC)
Evo i ja vam se pridruzujem. Bas sam planirala da vas pitam za taj sekret tacnije za tej sindrom ``mokrih gacica``. I meni su cesto mokre a sekret postoji. Plasila sam se da nije plodova vodica ali sad kada sam procitala vasa iskustva mi je malo lakse :)
Meni je dr u 14. nedelji dao ginodaktanol vaginalete i jos jednu kutiju mi je odmah prepisao da ih iskoristim kada mi se opet pojaca sekret. Iskuristila sam kasnije i tu drugu kutiju. Sada, posle mora, sam opet uzela da ga koristim. Sta vama doktori kazu za taj sekret (osim da je normalan u trudnoci)? Da li vam prepisuju neke vaginalete?
pregnant

: Bambina. - 5. avgust 2007 14:06:10(UTC)
Normalno je, ali je strasno neprijatno.
Taj sekret nas stiti od raznih infekcija.
Meni su rekli da ako je bas, bas pojacan onda mogu da koristim povidon jod vaginalete.

: jasminakg - 5. avgust 2007 13:50:13(UTC)
Kod mene je isti problem,radila sam briseve i sve je ok!Po obicnom nalazu u urinu ima bakterija a kada  sam uradila urinokulturu nalaz je negativan-nema nista!Ponekad mi smeta sekret kada duze setam osetim da mi je ves vlazan,i strasno je nelagodno ali kazu da je u trudnoci to normalno !Pozz  caos  caos   

: manea - 5. avgust 2007 12:49:53(UTC)
Pridruzujem se,meni je isto pojacan sekret,radila sam briseve i svi su u redu,doktor kaze da je to normalno i da ne brinem.

: toncica - 5. avgust 2007 2:06:37(UTC)
I kod mene je ista prica.Od samog pocetka imam pojacan sekret,a sad bas,bas.Pored sekreta,donji ves mi cesto bude i mokar,a nije u pitanju vodenjak.Ja sam u 8 mesecu-tacnije 32-ga nedelja.Sad kad vidim da nisam jedina,nekako mi bude lakse.

: nacafaca - 5. avgust 2007 1:42:02(UTC)
Ni kod mene nije nista bolje :( imam ga bas dosta!

: sandra - 5. avgust 2007 0:19:02(UTC)
nisam videla do sada da je neko od vas pisao o ovome ali me zanima kakva je situacija kod vas,povecan sekret me prati od pocetka trudnoce znam da je to normalno ali ovo sad je nepodnosljivo inace skoro sam usla u osmi mesec,zanima me kakva je situacija kod vas neznam tusiranje

: ledi005 - 2. jun 2007 23:48:04(UTC)
ja sam na polovini seste nedelje, jos nisam bila kod lekara, i danas mi se pojavio braon sekret i totalno sam se uspanicila. jos danas subota, dok dodjem do svoje lekarke ko zna koliko ce proci... nadam se samo da je to taj bezazleni, vec sam jednu bebu izgubila u decembru i stvarno ne znam kako bih podnela da izgubim i ovu. ne smem ni da pomislim...
didi, sta ima kod tebe?

: Gost - 26. maj 2007 18:58:00(UTC)
Ja imam pojacan sekret, i doktor mi je pripisao vaginalete gyno-daktanol, i rekao mi je da mirujem sto vise. Takodje imam skrecen grlic materica ali najbitnije je da sam zatvorena. Inace sam usla u 6 mjesec. Doktor mi je rekao da to nije alarmantno, nije opasno ali ipak nije ni zanemarljivo, vec se lijeci..medjutim nije mi odgovorio kakve posledice to moze da ima za plod i sta ako lijecenje ne uspije. Inace znam dosta trudnica koje su takodje imale pojacan sekret u trudnoci, tako da je to skoro uobicajena pojava.

: Gost - 24. maj 2007 11:02:00(UTC)
Lind kakvo je stanje?? I meni se to danas desava pa sam prestrasena, sta se desilo??

: Gost - 13. april 2007 18:59:00(UTC)
Hvala puno na podrshci i ja se nadam!

: Gost - 13. april 2007 15:53:00(UTC)
Meni je doktor video hematom(krvni podliv) u materici koji je predpostavljam od jednog ploda. Citala sam da se lako krvarenje i braonkast sekret javlja kada se taj hematom prazni, mada je sigurno i od usadjivanja ploda. No, sigurno je da manjak progesterona to cini. Ja sam sada u 12toj nedelji i obradovala sam se jer 7 dana nisam imala braonkast-krvav sekret, ali jutros eto ponovo i to me izludjuje. Juce sam bila na UZ i beba je OK. Uradila sam i Dable test i ekspertski UZ i sve je OK. Doktor mi je rekao da imam jos vrlo malo hematoma i da ce se i to iscistiti. Ja predpostavljam da je ovo ciscenje. Pozdrav svima!

: Gost - 13. april 2007 0:36:00(UTC)
Bice sve u redu!

: Gost - 12. april 2007 22:40:00(UTC)
Bila kod ginekologa,progesteron mi nizak,dobila Utrogestan vaginalete i od sutra injekcije Progesterona svaki dan po jednu,prekosutra kontrola progesterona pa cemo videti... :(

: Gost - 12. april 2007 0:23:00(UTC)
Puno pozdrava svima caos
Lutajuci po netu,naletela sam na ovaj forum i odmah se uchlanila.
Prijavljujem se i ja da imam smedj sekret i povremene bolove u predelu jajnika i krsta....nekad sa leve nekad sa desne strane.U chetvrtoj sam nedelji trudnoce,josh nisam bila kod lekara ali sutra idem.Jako sam zabrinuta i uplashena jer sam vec tri spontana pobachaja imala u ovom periodu trudnoce.Sad se nekako nadam da nije ponovo.No,videcemo shta ce biti.Chitajuci ovu temu malo ste me ohrabrile i dale nadu. neznam

: Gost - 10. april 2007 14:25:00(UTC)
Meni se isto pojavio brankast skret tu negde u petoj nedelji, ali nemam nikakve bolove i bebe ( ima ih dve ) su ok. Rekli su mi da lezim i da nedignem nista teze od kasike. Mada me to jako nervira! Stalno mi je isto, nista se nemenja, mada nema toga puno i nije krv. Dobijam utrogestan i progesteron inekcije. Jos da kazem da sam zatrudnela vantelesno!

: Gost - 26. mart 2007 13:15:00(UTC)
I ja sam imala braonkast sekret vec nekoliko puta. Takodje i sevanje na grlicu. Sada sam u 10toj nedelji a inace mi se pojavio prvi put u 5toj nedelji. Dobila sam Utrogestan 3x i ampule Progesteron depo koje primam na treci dan i primila sam 7 injekcija progesterona. Doktorka mi nista ne komentarise za sekret, samo me pita dali imam bolove. A ja ih imam u obliku ziganja u donjem stomaku kao i u krstima ali ne stalno. Bila sam u velikoj panici kada mi se to pojavilo a sada ako se pojavi samo konstatujem ali pratim da nebude sveza krv. Da vas ne zbunim sa injekcijama, jer meni je pronadjena cista 4x4cm za koju nisu sigurni dali je zuto telo ili cista, a i imala sam blizance i jedan plod je uginuo. Drugi je za sada hvala Bogu OK. Mozda zato primam i injekcije a mozda i ne. Inace imam skoro 39 godina i prva mi je trudnoca. Pozdrav!

: Gost - 22. mart 2007 16:18:00(UTC)
I ja sam imala braon sekret ali samo u prva tri meseca i to neposredno posle odnosa, jako malo i to je to, prestalo je samo od sebe...

pregnancy calendar

: Gost - 21. mart 2007 18:59:00(UTC)
U prethodnoj trudnoci sam imala braonkasti sekret i izgubila bebu u 10. nedelji i pored terapije, a u ovoj trudnoci sam takodje imala braon sekret, bez ikakve terapije, sada sam u petom mesecu trudnoce.Potrebno je samo redovno kontrolisanje ultrazvukomi ako je beba OK, nema razloga za brigu.Srecno!

: Gost - 21. mart 2007 5:21:00(UTC)
da, lekari nemaju adekvatno objasnjenje za pojavu braonkastog sekreta, kazu medicina nije jos ustanovila sta je uzrok toga, vecina lekara poistovecuje tu pojavu sa ucvrscivanjem ploda za matericu, i kako se plod ucvrscuje i grebe matericu javlja se braonkast sekret. Inace zivim u Australiji, ovde su doktori sto se tice tih pojava protiv terapija, ali svi su razliciti. Jedino sto mi je dalo malo olaksanja je njihov savet: da nista nije opasno kad se pojavi braon sekret. Alarmantno i opasno je jako krvarenje praceno bolovima. Malo lezanja i mirovanja nije na odmet .

: Gost - 20. mart 2007 17:35:00(UTC)
Meni se braonkasti sekret javio u devetoj nedelji i kako smo godinu dana pokusavali da zatrudnim upala sam u totalnu paniku. Doktor mi je dao utrogestan 3x dnevno i naravno mirovanje. Sada sam na pocetku desete nedelje i stanje je promenjljivo iz dana u dan. Na pregledu i ultrazvuku je sve bilo OK, a danas imam novu kontrolu pa cemo videti. Uveravaju me da to nije nista alarmantno i da se moze javiti kao prirodna posledica kako je on to rekao "usadjivanja ploda".

: Gost - 20. mart 2007 6:21:00(UTC)
I ja sam sve to imala, u 7 i 10 nedelji trudnoce. Dok nema prave krvi, parcica i bolova sve je ok. Samo pokusaj malo da mirujes i bice sve ok. Do duse ja nisam imala nikakvu terapiju. Sad sam u 6 mesecu trudnoce i sve je ok. Srecno i opusti se, sto je moguce bez stresova trudnica

: Gost - 15. mart 2007 14:49:00(UTC)
Ja sam imala sve to i Braon sekret- krvarenje- i bolove, dali su mi utrogestan i naredili mi da lezim bas u istom periodu u kom si ti sada, bila sma poslusna , kretanja su mi se svodili na kupatilo i krevet i sve je proslo super u roku od 10 dana! Naravno moja dr je sve znala i radila mi je uz na nedelju dana dok se stvari nisu stabilizovale!
Pozz

: Gost - 12. mart 2007 12:43:00(UTC)
Ja sam imala sevanje od pocetka u grlicu i jos ga imam. Znam kako moze da bude neprijatno. Ali skontala sam da to nije nista strasno. I meni je dat utrogestan, dve dnevno, pila sam ga mesec dana. I dok sam ga pila mi je bilo isto. Tek sad to dozivljavam redje. Pitala sam doktorku vise put i radila i cervikalni i vaginalni i kolposkopiju-i imam malo skracen grlic, ali nista alarmantno i potpuno sam zatvorena. Samo se opusti. Ako postane ozbiljniji bol i cesci onda idi obavezno kod doktora. Do tad samo da znas da nisi jedina kojoj se to desava! 

: Gost - 12. mart 2007 0:51:00(UTC)
Nema na cemu! Sve je ok, videces! :)

: Gost - 11. mart 2007 23:54:00(UTC)
Hvala, Aiko, puno, sutra ću ići, ali se nadam da ništa nije alarmantno!

: Gost - 11. mart 2007 23:26:00(UTC)
Ja sam imala sevanje, imam josu uvek ponekad, ali receno mi je da je to normalno. Za braonkasti sekret ne znam, najbolje ce ti reci doktor.

: Gost - 11. mart 2007 23:08:00(UTC)
Trenutno sam u 7. nedelji trudnoće, imam blago sevanje u predelu grlića i pojavio mi se braonkasti sekret od pre dva dana. Već pijem utrogestan tablete jednu dnevno. Veoma sam zabrinuta, sutra ću ići do dr. , ali me zanima da li je neko imao isti problem? Hvala