Obaveštenja

Icon
Error

: Vanja74 - 18. januar 2009 21:57:06(UTC)
Ja sam je u prvoj trudnoci imala, bas izrazenu i ne secam se kad je nestala posle porodjaja. Sad je nemam, a evo skoro sam 36 nedelja. Znaci da ne zavisi samo od tena, pigmenta, vec i od same trudnoce.. Istina, imam decaka, a sada nosim devojcicu, mada mislim da to nema veze...

: Anastasja7 - 18. januar 2009 13:52:06(UTC)
Ja nemam tu liniju, a i pupak mi je jos udubljen...Nadam se da se nece pojaviti ...

: Mozart - 17. januar 2009 17:34:37(UTC)
Eto a ja je nemam a ni pupak mi nije potamneo.

: Kikirikic - 17. januar 2009 14:12:13(UTC)
Meni se pojavila u 15.nedelji,iako nisam radjala ranije,a i prilicno je vidljiva (a nemam taman ten,mada imam dobar pigment). A i oko pupka mi je obojeno,pa sam pokusavala bezuspesno u pocetku to da operem ne znajuci da je pigmentacija u pitanju. :)

: brinet - 16. januar 2009 23:04:31(UTC)
Meni se pojavila pre nekih dve nedelje...Jako je tanka, braonkasta. Za sad mi ne smeta jer znam da je to normalno ali nisam znala da ostaje dugo posle trudnoce...to mi se ne dopada. Mada verovatno cu tada misliti o bebi a pritom skidati kilograme pa ce sa kg da nestane i ona;)

: sanndra_bgd - 16. januar 2009 14:47:53(UTC)
Ja sam za predeo oko pupka kad sam primetila tu odvratnu,crnu fleku
pomislila >Nije valjda da se ovoliko isprljao< dok nisam videla i kod drugih
trudnica u bolnici. icon_twisted

: gina - 16. januar 2009 1:12:00(UTC)
Ja sam je dobila pre par dana u 26. nedelji i jedva se vidi koliko je tanka i svetla. U prvoj trudnoci se pojavila u 16-17. nedelji i do kraja je bila jako debela i crna. Predeo oko pupka je bio skeoz crn, onako odvratan kao da ga nisam prala godinama. Ne secam se kad je nestala. Kao sto rece, Layla, imala sam neka vaznija posla od razmisljanja o linijici.

: layla - 16. januar 2009 1:02:46(UTC)
haha, bas me briga koliko ce da traje. nisam ni znala da moze i po nekoliko meseci. imacu vaznija posla - skidanje kg :> i druzenje sa bebanom tako da ce mi linea negra biti na poslednjem mestu u glavi :) :) :)

: Nasumica - 16. januar 2009 1:00:34(UTC)
moja je tanka pa mi je slatka, a nekoliko nedelja nije problem, ja sam cula da moze da traje mesecima, a u septembru bi na more, do tada je trpim :>

: layla - 16. januar 2009 0:53:13(UTC)
ja je imam i uopste mi nije simpaticna. trebalo bi da prodje nekoliko nedelja posle porodjaja.

: Nasumica - 15. januar 2009 23:40:08(UTC)
kale, ja je ne bih prizivala na tvom mestu, jeste simpaticna na trudnickom stomaku, ali kako sam cula moze da prodje dosta vremena dok ne nestane

: Kale79 - 15. januar 2009 22:00:12(UTC)
Malopre me na trecem tromesecju drugarica trudnica podseti na lineu negru. To sam uvek vidjala kod trudnica, leti kada im se vidi stomak i bas mi je to bio pravi "simptom" trudnoce. JA je jos uvek nemam. Cekamo devojcicu, tamnijeg sam tena, i u trudnoci sam dobila dosta fleka po grudima i vratu, ali ove trudnicke linije nema...

: krusicka - 6. maj 2008 6:25:15(UTC)
Snorki, slažem se, i ja nosim dečaka, i tek mi se skoro pojavila linija, ali ne toliko tamna i izražena... Što jači pigment, valjda je i tamnija linija... Inače, pojavljuje se usled rastezanja i razdvajanja trbušnih mišića i povlači se nakon izvesnog vremena posle porodjaja...

: snorki - 5. maj 2008 14:33:47(UTC)
Ja sam 34 nedelja,i evo pojavila mi se pre par dana,ali bas tanka,i svetla,skoro neprimetna. A nosim decaka,tako da znaci nema veze sa polom deteta
!!!!!

: Coka78 - 5. maj 2008 10:24:47(UTC)
Hopeful, meni su to za misice rekle i dr i babica, a ja imam skroz svetlu kozu, nemam fleke, a bas mi se vidi linija. E sad i ti doktori svi razlicito pricaju... Ko zna

: Hopeful - 5. maj 2008 6:34:22(UTC)
Coko slažem se da nema veze sa polom bebe ali mislim da nije u pitanju razmak između trbušnjaka nego promena u pigmentaciji kože! To će ti reći i dematolozi kad ih pitaš posle porođaja kako da je skineš ako nije nestala, odgovor će biti običnim pilingom kože jer je to samo promena u pigmentaciji koja nastaje u trudnoći pod dejstvom hormona. A odgovor na pitanje zašto je neke žene imaju a neke ne biće isti kao i odgovor na pitanje zašto neke imaju fleke po licu i oko usana. Jednostavno nekim ženama se pojavi nekima ne, uglavnom se ženama sa jačim pigmentima češće pojavljuje!

: Coka78 - 5. maj 2008 5:50:26(UTC)
Drage moje, linea negra nema nikakve veze sa polom bebe, vec sa trbusnim misicima. Kada se trbusni misici razdvoje pojavljuje se tamna linija koja nestaje kada se misici posle porodjaja vrate u normalu. Meni se pojavila u osmom mesecu, nosim decaka, mada kao sto rekoh to nema veze jedno s drugim

: mama malog Borisa - 5. maj 2008 4:51:24(UTC)
to nema nikakve veze sa polom deteta!
Ja nosim decaka i nije mi se jos pojavila a u 25-oj sam nedelji!

: macaraca - 4. maj 2008 16:32:39(UTC)
pa trebalo bi da da!!!

: duckiduca - 4. maj 2008 9:55:07(UTC)
A jel se to svima pojavljuje? Ja nemam.

: alexandra_d21 - 4. maj 2008 9:49:53(UTC)
Ma nema veze , meni se pojavila od samog pocetka a nosim devojcicu tako da vise ne verujem u nista ;]

: macaraca - 3. maj 2008 8:09:42(UTC)
Meni je linija od pubicne kosti do pupka ko da je neko flomasterom nacrtao,a pupak mi je isto uvucen al se polako poravnjava,hehe

: anita75love - 2. maj 2008 20:55:15(UTC)
Ma nema nikakve!
Meni su na poslu pričali da treba pupak da mi se ispuči rano ako nosim dečaka (tada sam bila treći mesec trudnoće, a beba mi je imala celih 5 cm, pa na šta da se ispupči!!!). Gluposti čiste!
Meni se linija negra počela pojavljivati na početku 8-mog meseca i to prvo ka gore pa tek onda na dole ali još nije jaka.
A pupak mi se počeo ispupčavati u šestom i već skroz ravan (nije čak ni ispupčen više, nego nekako pljosnat a bio je baš lepo uvučen).
Inače nekome se niti šta ispupčava niti dobije liniju negru, to po meni pre zavisi od građe i toga kako nosite (visoko, nisko, srednje, ka unutra ili vam je stomak više izbačen napolje), gde je najveće opterećenje kao i od veličine bebe!
A to sa polom deteta blage veze nema!

: kety - 30. april 2008 7:33:17(UTC)
Ja sam u 29 nedelji i još uvek mi senije pojavila crna linija, a nosim dečaka... A to ima neke veze???? :) :) :)

: iva04 - 6. april 2008 7:26:04(UTC)
Ni meni se nije pojavila,a sad sam 22 nedelja i nosim decaka.

: duckiduca - 5. april 2008 15:20:44(UTC)
nemam je ni ja a nosim decaka isto..

: Hopeful - 5. april 2008 13:35:34(UTC)
Meni se još uvek nije pojavila a nosim dečaka! Ni pupak mi se još nije izravnjao, ne znam ni kad to treba da se desi mada je mojoj drugarici u ovo vreme već bio izpupčen a slične je građe kao i ja, odnosno ne goji se u stomaku nego u nogama.

: Oblak_u_bikiniju - 5. april 2008 6:20:01(UTC)
Ja sam puno prije trudnoce imala tamniju liniju po sredini stomaka od pubicne kosti do pupka. Svijetle sam puti, ali je taj dio bio sasvim malo tamniji, naravno niko to ne moze da provali sem mene koja se tako detaljno zageldam.
U trudnoci nije potamnila znacajno, tu je gdje jeste...

: mihajlovicka - 4. april 2008 13:32:40(UTC)
Ja je jos nemam. A deckonja je.

: phoenix - 2. april 2008 6:02:47(UTC)
I ja mislim da to nema veze sa polom deteta. Moja prijateljica nosi devojcicu pa je ima, kao i ja a nosim decaka.

: Angie - 2. april 2008 5:19:24(UTC)
Meni je pre nekih mesec dana pocela da se pojavljuje,sad je vec presisala pupak pa ne moram da gledam na ogledalu kako izgleda icon_lol a inace nosim decaka tako da...

: kety - 29. mart 2008 18:01:07(UTC)
Kakve veze ima linea negra sa polom deteta????
Ja nosim muško dete i nemam tu lijiju, bar još uvek ne. Jedna moja prijateljica je imala liniju i dobila je devojčicu, a druga je isto imala liniju i dobila je dečaka. Tako da...

: Medvedic - 29. mart 2008 17:54:35(UTC)
Meni se pojavila u 5.mesecu i dobila sam sina.

: kety - 29. mart 2008 17:52:58(UTC)
Ja sam u 24 nedelji trudnoće i takođe mi se nije pojavila linea negra.

: dodak - 29. mart 2008 14:50:34(UTC)
meni se nije još uvek pojavila...mada ja još uvek ne znam da li nosim dečka ili devojčicu...kad budem saznala javiću vam da li je to tačno ili ne...

: zhunga - 29. mart 2008 14:44:52(UTC)
[QUOTE]Keta - 28/3/2008 00:29

Zanimljivost...

Cula sam da ako vam se linija pojavi odmah na pocetku trudnoce znaci da nosite decaka,a ako kasnije devojcicu...

Mislim tako sam cula...meni i nekim prijateljicama se poklopilo...

I ja da potvrdim, i meni se pojavila kasnije a nosim devojcicu icon_wink

: Medvedic - 29. mart 2008 14:13:37(UTC)
Uhh divote,Keta!,Znaci,i leto nas kaci sa tim cudom...Nisu mi dovoljne strije po stomaku,samo mi jos ona fali... buljavko

: Keta - 28. mart 2008 22:25:46(UTC)
Medvedic i ja je jos imam,a vidi kolika mi je Keta...
stvarni mi je dosadna vise ta linija,a vise od pola godine nisam trudna...

: Medvedic - 28. mart 2008 22:01:50(UTC)
Ja je jos imam...Kad ce to da nestane....

: Ania - 28. mart 2008 7:04:27(UTC)
Meni se linea pojavila odmah (u prvih par nedelja), a od nedavno mi je i pupak ne samo skroz izbacen nego i braon-videla sam da nisam jedina pa mi drago!!!

: Keta - 27. mart 2008 20:29:12(UTC)
Zanimljivost...

Cula sam da ako vam se linija pojavi odmah na pocetku trudnoce znaci da nosite decaka,a ako kasnije devojcicu...

Mislim tako sam cula...meni i nekim prijateljicama se poklopilo...

Pozdrav

: dmneca - 27. mart 2008 17:23:42(UTC)

Meni se pojavila negde oko 5. meseca. Pa kako je trudnoca napredovala,tako je i ona tamnila i prelazila preko pupka. Posle porodjaja je izbledela,gornji deo se vidi jos u tragovima ali donji je i dalje prisutan,mozda malo manje taman ali uocljiv itekako, a jos malo ce i godinu dana od porodjaja. Deluje mi da on ni ne planira da se povuce!!!icon_lol icon_lol icon_lol

: macaraca - 27. mart 2008 14:50:36(UTC)
meni se pojavila isto rano oko3.ceg al sad je bash vidljiva i iznad pupka i ispod..

: nency bg - 27. mart 2008 14:28:23(UTC)
Meni se dosta rano pojavila, negde u 3. mesecu s tim da je bila tanka i ne toliko tamna, a sada je bas tamna i dosta deblja,prilicno je duga, desetak santimetara iznad pupka.Ne smeta mi a i posle porodjaja ce nestati.

: masha_kv - 26. mart 2008 8:01:23(UTC)
Ja je jos nemam, a bradavice su mi iste boje ko sto su mi bile i pre trudnoce, samo su tri puta vece! ruganje

: MajaN - 26. mart 2008 6:48:25(UTC)
Imam je i ja cini mi se vise iznad pupka nego ispod nije temna ali ne znam kad tacno mi se javila pre2-3 nedelje valjda:-*

: Angie - 25. mart 2008 7:26:20(UTC)
Meni je tek negde u 6 pocela da se pojavljuje,jos nije cak ni crna koliko bi trebalo da bude i malcice je iznad pupka

: ledi005 - 25. mart 2008 6:51:10(UTC)
meni se u drugoj trudnoci dosta kasno pojavila, mislim tek u 9. mesecu, ali je posle 9 nedelja jos uvek tu, mada mi se cini da je pocela malo da bledi. ide preko celog stomaka, negde do jedno 5-7cm ispod grudi. u stvari, mislim da je isla i vise ranije, verovatno se povlaci pa prvo nestaje tu na vrhu.

: phoenix - 25. mart 2008 6:43:15(UTC)
I meni se pojavila pre jedno tri nedelje, tako oko 25.te. Dosta je tanka i svetla i ide od dole, skroz preko pupka do gore.

: zhunga - 25. mart 2008 6:37:38(UTC)
meni se pojavila prosle nedelje, tj. u 20 nedelji, sad se vidi ali ne nesto mnogo, i do pupka mi j e, mada mi deluje da ide i preko pupka malo.

: uros - 25. mart 2008 6:05:09(UTC)
Meni se u ovoj trudnoći uopšte nije pojavila linea negra, nemam pojima zašto ali je tako. Sa Urošem sam je imala još od 7-og meseca a sada ništa.

: mama malog Borisa - 20. februar 2008 6:25:13(UTC)
Citat:
ielena - 19/2/2008 14:50

Citat:
mama malog Borisa - 19/2/2008 13:35

a jel znate da se linea negra ne povlaci odmah nakon porodjaja, nego jos bude dugo na stomaku. Ako se dobro secam mozda jos i mesec dana,...ma da poludis od nje!

Sto ti smeta? Imas je samo jednom ili dvaput u zivotu - kad nosis malog . andjeo

Draga Jelena u principu ne smeta, i nosim trece dete :)

: uros - 20. februar 2008 6:02:24(UTC)
I meni je linea negra trajala dosta dugo posle porođaja a sada mi se još nije ni pojavila, doduše nesečćam se kada mi se pojavila u prvoj trudnoći. Meni ona stvarno uopšte nije smetala, nisam ni obraćala pažnju da je tu.

: nosic - 19. februar 2008 18:46:58(UTC)
Meni je stojala duze od mesec dana posle porodjaja ali mi uopste nije smetala! Vise mi je smetalo to sto mi je pupak bio braon braon...i posle jedno mesec dana sam uspela da skinem s njega te tamne pigmente...

: ielena - 19. februar 2008 16:50:06(UTC)
Citat:
mama malog Borisa - 19/2/2008 13:35

a jel znate da se linea negra ne povlaci odmah nakon porodjaja, nego jos bude dugo na stomaku. Ako se dobro secam mozda jos i mesec dana,...ma da poludis od nje!

Sto ti smeta? Imas je samo jednom ili dvaput u zivotu - kad nosis malog . andjeo

: zhunga - 19. februar 2008 11:20:37(UTC)

Ja mislim da su meni potamnele bradavic eod prvog dana trudnoce icon_eek

Super za depilaciju! Sad mi je lakse icon_lol  

: mama malog Borisa - 19. februar 2008 9:35:09(UTC)

: mama malog Borisa - 19. februar 2008 9:34:11(UTC)
zhunga naravno da smes depilirati stomak. Ja sam cak i morala zbog CR prosli put.

: krcko - 19. februar 2008 9:30:22(UTC)
ja je nemam jos uvek ali su mi bradavice potamnele

: Coka78 - 19. februar 2008 6:57:58(UTC)
Ja sam u sestom i cini mi se da se nazire poslednjih par dana, ali bas onako, jedva. Inace sam jako svetla, a nosi decaka, mada to nema veze sa tim :)

: zhunga - 19. februar 2008 6:26:25(UTC)
A da li smemo da depiliramo stomak??????

: ielena - 18. februar 2008 22:15:10(UTC)
Moja je tanka i mnogo mi je simpaticna...

: мирка - 18. februar 2008 18:30:06(UTC)

Е, хвала Богу да бар ту линију немам!icon_razz

Имам гомилу стрија и сва сам длакава по стомакуicon_evil само ми линија фали!

: nosic - 18. februar 2008 18:21:39(UTC)
To za pol bebe nije tacno! U prvoj trudnoci sam je imala (iako sam svetle puti) i rodila sam devojcicu...a sad nosim decaka, vec sam 9. mesec i nemam je!

: zhunga - 18. februar 2008 18:19:31(UTC)
Meni se jos nije pojavila, sve gledam da mi se pojavi posto imam bas tamnu put, mada imam dosta jake stomacne misice hmm videcu

: Medvedic - 26. januar 2008 4:53:05(UTC)
I ja je imam od nekog 5-og meseca,dok mi,npr,bradavice nisu uopste potamnele.Ta linija meni ne smeta,cak po njoj jasno vidim kako tiba raste.Inace,i ja sam cula da je imaju trudnice koje nose decake.Ja nosim decaka,ali i moja mama ju jer imala,a rodila 2 cerke...Tako da to definitivno veze nema....

: Nena75 - 25. januar 2008 18:18:16(UTC)
Bas sam juce cula od farmaceuta da je dovoljno posle porodjaja uraditi nekoliko pilinga i ona ce brzo nestati.

: rainbow - 25. januar 2008 13:01:10(UTC)
U prve dve trudnoce sam imala preko celog stomaka, bile su identicne i mestale par meseci posle porodjaja, mada sam morala malo da ih istrljm. Evo sad u trecoj trudnoci jos uvek nemam, a izgleda da je nece ni biti. icon_lol

: Joanna - 27. decembar 2007 16:38:17(UTC)
Ja sam je imala u prvoj trudnoci u poslednja dva meseca, a nestala je skroz posle otprilike pola godine...
postajala je pre toga sve bledja vremenom, naravno...

Sad je mozda jos rano da mi se pojavi linea negra,
ali sam ja primetila da su kod mene dlacice generalno puno, puno redje i mekse nego pre trudnoce..
A mislim da je i u prosloj trudnoci bilo isto ovako...

Ma, to je sve individualno, kao i sve ostalo, cini mi se... :-)

: Tijancica - 27. decembar 2007 7:17:26(UTC)
Imam ovu liniju vec odavno. Kada se tacno pojavila ne znam, ali mislim da je u sredini trudnoce. Mm je tada citao o promjenama sto se desavaju u tom periodu trudnoce i procitao je i o linea negri i primjetio da je i ja imam. Bas mi je izrazena.

Inace u onoj nasoj knjizi pise da nju uzrokuju hormoni trudnoce, kao sto uzrokujuju da potamni koza oko bradavica. Ne radi se o nikakvom razdvajanju trbusnih misica.

A neko jos spomenu i dlacice. Za njih nisam nigdje cula da se povecavaju, ali ja stvarno imam osjecaj da ih ima mnogo, mnogo vise. Eto nisam umislila.

Valjda ce nam se to sve sto brze vratiti na staro.

: Butterfly - 27. decembar 2007 6:56:12(UTC)

...a nestaje vrlo brzo nakon porođaja. To zaboravih reći.

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: rozga - 26. decembar 2007 8:13:03(UTC)
Ma nema to veze sa polom. Ja mislim da vise ima veze sa tenom, kako sam uostalom i procitala ovde negde na forumu. Moja sestra je rodila devojcicu i bas je imala izrazenu liniju, a meni se jedva i primecuje a vec sam pri kraju trudnoce i nosim decaka(bar tako kazu:)) Nestane posle porodjaja. Inace moja sestra je tamne a ja bas svetle puti.

: Fifika - 26. decembar 2007 6:32:34(UTC)
Meni se pojavila u 8.mesecu ,a inace nosim devojcicu. trudnica smizlica

: Lukina mama - 26. decembar 2007 5:54:28(UTC)
Nestace sigurno, ja sam je isto imala, meni je nestala mozda mjesec-dva poslije porodjaja. Sa polom nema veze, apsolutno. ;] ;]

: uros - 26. decembar 2007 4:10:50(UTC)
Nestaje sigurno, mada ne odmah posle porođaja. Ne mogu tačno da se setim kada mi se pjavila sa Urošem ali sada je još uvek nemam. Mislim da se sa sa Urošem već pojavila u 24-oj nedelji, no nema veze a sigurna sam da nema veze sa polom deteta.

: dragana024 - 25. decembar 2007 16:44:23(UTC)
Evo da kažem da se stanje promenilo. Pre nekih 3-4 nedelje je počela da se nazire, a sad se već jasno vidi. Šta da se radi, nadamo se da će nestati posle porođaja. icon_lol icon_lol

: Butterfly - 25. decembar 2007 15:48:39(UTC)

Ja sam u 39. nedelji i nisam je imala. Mišljenja sam da to nema apsolutno nikakve veze sa polom djeteta!

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: skljonco - 18. decembar 2007 11:52:15(UTC)
Meni se jos uvek nista ne primecuje , mislim na liniju, ai ne optercujem se puno.Nek smo mi zdravo

: anitica - 18. decembar 2007 11:34:54(UTC)
Sa polom nema nikakve veze. U prvoj trudnoci sam imala dosta izrazenu liniju,a u drugoj nista, a rodila sam dve devojcice!!!

: rozga - 18. decembar 2007 10:20:08(UTC)
Moja je bila vrlo slaba do skoro, a sad se malo pojacala.Ali me ne nervira. Pa to je normalni pratilac trudnoce:)

: Mary - 18. decembar 2007 10:03:39(UTC)
i ja sam svoju primetila pre neki dan, ali ne nervira me nije bas negra icon_lol kazu da to dodje zbog razdvajanja trbusnih misica. neznam

: ledi005 - 18. decembar 2007 9:47:34(UTC)
pojavila se :( (u 34. nedelji)

: Mom - 22. oktobar 2007 12:21:35(UTC)
Meni se i ne vidi icon_lol

: dragana024 - 21. oktobar 2007 6:08:26(UTC)
Meni je prva trudnoća, 25 nedelja sam, i nosim dečaka. Meni se još uvek ništa ne vidi.
Ali ko zna....
Takože mislim da nema veze sa polom bebe.

: kubivdr - 21. oktobar 2007 5:44:31(UTC)
Meni je ovo prva trudnoca i trenutno sam u 8-om mesecu. Nosim devojcicu i do sada mi se nije pojavila. Mojoj kumi se pojavila u 7-om a drugarici u 4-om. Obe nose decake ali slazem se da nema veze sa polom.

: ledi005 - 20. oktobar 2007 10:47:36(UTC)
ja sam imala u prvoj trudnoci, mislim da se pojavila negde oko 5. meseca, i nestala par meseci posle porodjaja. sad sam vec blizu 7. meseca i bas sam se pitala sto je nema, jer sam mislila da se uvek pojavljuje. mozda sam se ovaj put izvukla :)
inace, te price o polu nemaju veze - u prvoj trudnoci sam nosila devojcicu i imala sam je, a sad decaka i nemam je.

: rozga - 20. oktobar 2007 10:04:30(UTC)
MA nema veze to sa polom bebe. Moja sestra je nosila devojcicu i bas joj je bila izrazena. Cak i sad se vidi, posle 1,5 od porodjaja. Ja nosim decaka i skoro da mi se ne primecuje. Vrlo, vrlo slabo. Mislim da to zavisi i od tena...

: lillyblue - 20. oktobar 2007 6:16:57(UTC)
Moja linea negra je stigla do srednje tacke izmedju pupka i stidne kosti. Svaki dan je sve duza. Prvo sam cula pricu da se javlja samo kod zena koje nose decake, sto mislim da nije tacno.

: lunaa78 - 12. septembar 2007 10:00:42(UTC)

To mi nisi smela reci icon_eek .

Kod mene su u prvoj trudnoci za 3-4 meseca otpale , linija je nestala za neke pola god., a iskreno se nadam da ce opet biti tako icon_rolleyes

: Irssa - 11. septembar 2007 20:48:18(UTC)
ja je imam jos uvek i dlacice mi nisu otpale

: lunaa78 - 11. septembar 2007 20:40:04(UTC)
Pojavila mi se i u prvoj i sad u drugoj trudnoci, citala sam da nema veze sa tenom nego sa rastezanjem stomacnih misica.Nestaje nekoliko meseci nakon porodjaja kao i dlacice koje su izrasle u trudnoci icon_wink

: lilica - 11. septembar 2007 20:24:04(UTC)
Citat:
MANANA - 4/8/2006 22:47

Imala sam je i ja...ne secam se kad se pojavila ali je vrlo brzo nestala nakon porodjaja.A ja imam svetao ten...ali su mi rekli da se ona pojavljuje kad nosis musko dete

Ja nosim muško dete i nemam je, jedino sam primetila da su mi dlake na stomaku dosta porasle (mada se ne vide, jer sam svetle puti i te dlake su takođe skoro bele). Valjda se neće ni pojaviti icon_eek

: rozga - 11. septembar 2007 17:53:37(UTC)
Meni se linija pojavila relativno skoro (a ulazim u 6.mesec) i dosta je bleda. Jedva primetna. Moguce da ima veze sa tenom. Mojoj sestri se pojavila na pocetku trudnoce i odmah je bila izrazena. Ima je i sad, posle 1,5 godine od porodjaja...

: Gost - 25. decembar 2006 1:08:00(UTC)
mislim da to ima veze sa tenom..što je tamniji i linea negra je izraženija..meni se pojavila polovinom trudnoće i nestala je tek par meseci po porođaju..moje dve prijateljice ,svetlijeg tena,nisu je skoro ni imale..

: Gost - 21. decembar 2006 22:07:00(UTC)
Ja je za sada nemam,a nadam se da je necu ni imati.

: Gost - 20. decembar 2006 13:10:00(UTC)
I meni se pojavila u 5. mesecu. Citala sam o tomepa se nisam iznenadila.

: Gost - 20. decembar 2006 13:03:00(UTC)
Meni se nije pojavljivala, ali mi je pupak bio ispupcen i crn, a to je nestalo par meseci posle porodjaja. caos

: Gost - 19. decembar 2006 23:14:00(UTC)
ja je imam jos uvek i to je vas izrazena a pocinje negde ispod grudi

: Gost - 19. decembar 2006 23:06:00(UTC)
Ne zavisi od pola bebe nego od kolicine melanina sto svaki organizam poseduje.Ni ja nemam.

: Gost - 19. decembar 2006 23:02:00(UTC)
linea negra se pojavljje usled sirenja misica,tj kako zovu kad se ta dva snopa misica razdvajaju ona se pojavljuje,narocito ako su stomacni misici slabi,ja je nemam i nije se pojavila videcemo u devetom jos malo ulazim u deveti mesec icon_lol

: Gost - 19. decembar 2006 22:58:00(UTC)
Meni se nije pojavila, ali sam sigurna da to nema nikakve veze sa polom deteta nego je sve individualno...mozda ima vise veze sa genetikom i tipom koze...

: Gost - 19. decembar 2006 22:42:00(UTC)
i meni se pojavila ta tamna linija i to do pupka ali i gore skoro do grudi bas smjesno...a pupak je jos gori ispupcen i crn... prva mi je trudnoca i 29.sam nedelja tako da sam nova u svemu :) iako sam cula da to ima veze sa spolom bebe, a inace nosim curicu ili bar tako kaze uz jeste li vi cule tako?

: Gost - 7. avgust 2006 11:08:00(UTC)
u prvoj trudnoci se pojavila ne znam ni ja tacno kad, ali se povukla tek mesecima nakon porodjaja!! i isla je od pupka na dole (a rodila devojcicu i svetle sam puti, ma te price nemaju pojma, nikom vise nista ne verujem dok ne vidim svoje malo cedo!)
ovaj put se nije pojavila, a izgleda da i nece, jer sam evo vec 35 nedelja!

: Gost - 6. avgust 2006 2:00:00(UTC)
Ja je u prvoj trudnoci nisam imala, a sada cemo tek da vidimo ;]

: Gost - 6. avgust 2006 1:15:00(UTC)
Moja se pojavila u 5 mesecu i nestala negde 3 meseca posle porodjaja. Strasniji mi je bio pupak- rasirio se i pocrneo, sada je i to nestalo, ali je jos uvek ispupcen..

: Gost - 5. avgust 2006 0:47:00(UTC)
Imala sam je i ja...ne secam se kad se pojavila ali je vrlo brzo nestala nakon porodjaja.A ja imam svetao ten...ali su mi rekli da se ona pojavljuje kad nosis musko dete

: Gost - 5. avgust 2006 0:44:00(UTC)
Pojavila se negde u cetvrtom mesecu i nestala tek osam meseci nakon porodjaja, mada se od pupka na dole jos nazire. Nemam pojma, ali kazu da se obicno javlja kod zena koje nisu svetle puti.

: Gost - 4. avgust 2006 18:13:00(UTC)
i meni je u prvoj trudnoci bila jako izrazena,od pupka pa na dole,posle porodjaja se povukla,da li ce mi se ponovo pojavit,neznam jer jos mi je mala trudnoca,videcemo za nekoliko nedelja.

: Gost - 4. avgust 2006 16:18:00(UTC)
Pojavila se itekako...I to od pupka na dole u 3-4 mesecu a nedavno i ka gore (ualazim u 6). Individualno je.. caos

: Gost - 3. avgust 2006 21:30:00(UTC)
pojavila mi se negde sredinom trudnoce i jos uvek je nosim,nije mi se uopste povukla :?

: Gost - 3. avgust 2006 15:52:00(UTC)
VIDCEMO VIDECEMO

: Gost - 3. avgust 2006 15:45:00(UTC)
ja sam je imala,i nestala je posle porodjaja nekoliko meseci kasnije srbenda

: Gost - 3. avgust 2006 15:30:00(UTC)
BAS DA VIDIM DA LI CE SE POJAVITI neznam

: Gost - 3. avgust 2006 14:37:00(UTC)
meni se nije jos pojavila,nemora da znaci nekim trudnicama se uopste ne pojavljuje samo me interesiju vasa iskustva

: Gost - 3. avgust 2006 14:35:00(UTC)
JAo sta je ovo??? I to je bila veca prvi put (kada sam rodila devojcicu).
Ne brini to ce nestati.

: Gost - 3. avgust 2006 14:25:00(UTC)
interesuje me dok ste bile trudne da li vam se pojavila tamna linija na stomaku(linea negra), ako jeste u kom mesecu trudnoce i kada je posle nestala,da li vam je smetala,kako ste reagovale na nju