Obaveštenja

Icon
Error

: KanadjankaSRB - 13. decembar 2012 23:22:52(UTC)
A da li neko ima iskustva sa genitalnim herpesom tokom trudnoće, za vreme i nakon porođaja? Na internetu se svašta da pročitati i uglavnom nema ništa lepo.. Meni je dijagnostifikovan genitalni herpes i često mi se pojavljuje i već se sad brinem šta će biti kad zatrudnim.. Može li on smanjiti šanse za ostajanje u drugom stanju? A i kako reći partneru da imam vaginalni herpes? Baš sam zabrinuta...

: Ninnaa - 30. novembar 2012 0:50:14(UTC)
Hvala vam puno na ovim opsirnim odgovorima. Sada mi je malo lakse. U svakom slucaju cu nastaviti jos kod nekog dr sa konsultacijama i savetima.

: sarica1983 - 29. novembar 2012 16:44:06(UTC)
Takvu gomilu gluposti nisam skoro cula, pa ako cemo vec tako oni ni ya jednu trudnocu ne mogu sto posto da garantuju da nece biti anomalija, a kao drugo i ja sam u trudnoci imala herpes na usni tada sam bila 7 nedelja i beba , a sad vec malom decaku nista ne fali!

: anita75love - 29. novembar 2012 14:08:10(UTC)
Ninnaa, hajde ne brini se zbog guposti nekih neobavestenih lekara, molim te! A posebno ne pomisljaj na abortus!!!!!
Elem, meni je sin u drugoj trudnoci imao heprepes, dobio ga prvi put, ja nisam nikada imala.....neka glupaca od zubarke mi trubila istu pricu i i jos rekla da izbegavam starije dete-sta treba jel da ga izbacim iz kuce, ostavim u domu?!!!!!! kako da ga izbegavam, ......krava, sta da ti kazem.....nista nisam od toga uradila.....normalno brinula o detetu...neka ona svojoj cerki savetuje abortus, meni ne! A to isto kazi i ti tvojoj dr!
Dobila sam herpes, od sina po prvi put u zivotu tada......nista detetu nije falilo, evo ga sad je ziv zdrav, normalan i maksimalno bezobrazan dvogodisnjak! ....mozda bi da nije bilo herpesa doduse bio manje pametan i samim tim manje bezobrazan nego sto jeste, jel..... icon_lol
Nikad nisam cula da je infekcija hepresom indikacija za pobacaj, zato se ne sekiraj!
Inace herpes se jos bolje nego aciklovirom leci porpolisom, ako pocne da se maze dok jos nije nastala krasta, , nestaje pre nego li se hepres uopste i pretvori u krastu! Ako jeste ona nazalost nema uticaja na brzinu ozdravljenja ali u svakom slucaju deluje isto kao aciklovir.....
A videces kako ce ti ta bebica u stomaku biti lepa i pametna kad se rodi...samo je ti ne sekiraj isuvise svojim brigama!
poljubac

: katarinam - 29. novembar 2012 12:38:07(UTC)
Ninnaa, herpes simplex virus prilikom prve infekcije izaziva povisenu temperaturu, nekad i osip po ustima i grlu, a moze da prodje i bez ikakvih simptoma, ali onda zauvek ostaje u organizmu u nervnim gangllijama i s vremena na vreme se aktivira, putem nerva dodje do koze i onda nastaje ta groznica na usni. Prilikom te aktivacije on putuje samo putem nerva i pojedini autori smatraju da uopste ne prelazi u krvotok. Osim toga, kao sto ti je i MilicaCale rekla, vec posedujes antitela jer to nije prva infekcija. Tako bi makar trebalo da bude.
Ja sam u trudnoci sa drugim detetom vise puta imala herpes na usni, jednom na pocetku, ne secam se tacno kad, ali svakako u prvom trimestru, tom prilikom ga je dobio i moj sin i imao sve opisane simptome, temperaturu nismo mogli da spustimo dok nisu izbili plikovi po ustima i grlu od kojih nije mogao pljuvacku da proguta, ali nije bilo posledica po bebu. Opasno je koristiti lek aciklovir jer on moze lose da utice na plod, ali i bez terapije herpes prodje za 7 dana.
To je moje iskustvo, ti, kao sto znas, moras da odlucis sama za sebe, pogledaj malo i po internetu, ali ja stvarno mislim da nema potrebe da brines toliko.
Pozdrav!

: MilicaCale - 29. novembar 2012 10:02:27(UTC)
uf.
nisam cula da je opasno toliko icon_sad
ali jedno nisu rekli kako treba: herpes virus, pri prvoj pojavi ne pravi ranicu na ustima, vec izaziva visoku temperaturu (i nikome nije jasno da je on u pitanju). A onda ostaje u organizmu i cuti, ceka pad imuniteta. Kad padne imunitet (kao sto je slucaj u pocetku trudnoce) on se aktivira. A inace je u organizmu neprestano (ako si imala ranicu jednom na usnama, imas ga do kraja zivota). Ali sad mama ima antitela i nije tako opasno. U ovo sam sigurna.

ja sam nekako od uvek bila ubedjena da ako imas negde ranicu, to je zato sto se aktivirao bas na tom mestu, a ne zato sto vrslja po organizmu (da vrslja, imala bi ranice i na drugim mestima, ili temperaturu, ili neke druge komplikacije).... tako da nisam sigurna da bi mogao da izazove takve probleme u trudnoci.

e, sad, ovo je moje razmisljanje (a nisam potpuno sigurna i to treba proveriti na internetu), trazi herpes simplex labial during pregnancy (ako dodas first trimester neces da nadjes puno podataka, sto valjda znaci da nije tako opasno)
na prvi pogled, pretrazivanjem, ne vidim da ima problema (nisam nasla nista slicno tome sto su ti rekli, nasla da problem moze da nastane u trecem trimestru, ali samo u smislu inficiranja deteta i to u slucaju genitalnog herpesa) evo jednog clanka http://www.cda-adc.ca/jcda/vol-75/issue-7/523.pdf, i, drugo sto vidim, rizicna moze da bude prva infekcija, a to nije slucaj kod tebe, a u protivnom, mama prenosi antitela na bebu (stiti je, ne napada)....

ali, ja nisam dr. Tebi treba infektolog, sa kojim bi se konsultovala (jedino on moze da ti da pouzdane podatke) da bi se smirila.

e, sad, iskustvo. Seka jeste imala problem, tako rano i nisu digli uzbunu. Lecila se (i izlecila) mazanjem enericnog ulja eukaliptusa i velikim kolicinama voca (vitamina). Ovo ti treba, u svakom slucaju.

: Ninnaa - 29. novembar 2012 1:24:14(UTC)
Dobro vece, ili dan, svima. Moram ponovo reaktivirati ovu temu posto imam problem sa herpesom a u 8 nedelji sam!

Saznala sam da sam trudna i trenutno sam u 8 nedelji otprilike, na usnici mi se pojavio herpes (oko 1cm u precniku). Posetila sam svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu i kazao mi da nije dobro sto mi se bas sad pojavio herpes jer virus prolazi kroz telo, prolazi kroz placentu i moze izazvati anomalije kod meska a sutradan i kod ploda. Rekao mi je sama da odlicum sta cu raditi, abortirati ili roditi, jer niko ne moze reci hoce li sutradan dete biti zdravo ili sa anomalijom (doktori ne zele da preuzimaju odgovornost za abortus ili radjanje pa da ispadne greska). Za prvo dete se preporucuje da rodi kazao mi je ma kako bilo, a za drugo je praksa da se abortira, najcesce. Dok sam bila trudna sa cerkom koja sada ima 2 god.imala sam takodje herpes na usnici ali u 8 mesecu, ne ovako rano.

Posetila sam i drugu doktorku, takodje specijalistu ginekologa, koja mi je ispricala sta se sve moze desiti, da se nijedna anomalija ne moze sa sigurnoscu otkriti, i da bi svom detetu predlozila da ocisti, a ja sama da odlucim sta da radim.

Molim Vas za iskustva sta da radim, da li je jos neko imao herpes u trudnoci, u ovih prvih 10 nedelja kada se formira mesak i kada se dele celije i formiraju organi ploda?

Postoji li negde neka statistika o vomom problemu?

Hvala na bilo kakvom odgovoru.

: ana17 - 28. decembar 2010 7:46:14(UTC)
imam pitanje da li je neko imao herpes zoster u trudnoci i da li moze da steti bebi, ja sam u 18 nedelji i pored 3 virusne prehlade od pocetka pojavio mi se i herpes na prstima, moja doktorka kad sam joj ispricala je rekla ma to ti je neki ekcem jer nisam imala u tom trenutku pa da joj pokazem, ali u slucaju da je herpes imas antitela (da napomenem da sam prelezala varicele a da herpes simpleks na usni imam oduvek). uzasno se plasim da moze da naskodi bebi jer mi je izgleda imunitet jako los.

: olga75 - 6. novembar 2010 11:43:28(UTC)
Sandrossa . ako jos uvek posecujes forum , odgovorila sam ti na pp . Jos jednom da kazem , herpes se leci. U trudnoci i laktaciji se ne proporucuje aciklovir ali nakon ili pre se koriste tablete aciklovira koji jeste lek za herpes.

: sandrossa - 25. septembar 2010 10:32:23(UTC)
Molim vas ukoliko neko ima detaljnija saznanja o tome kako herpes moze da ugrozi plod u prvom tromesecju trudnoce da mi nesto vise o tome kaze!? ja imam rekurativni tip genitalnog herpesa-gotovo jednom mesecno mi se pojavi, i zivim u velikom strahu, jer odnedavno zelimo bebu...a doktori daju neodredjene informacije, molim za savet?!

: Bibliotekar - 2. mart 2010 18:57:42(UTC)
Drage moje, mesecima citam ovaj forum, i pokusavam da dobijem jednu bebicu.
Imam 36 godina... i prvi put pokusavam da ostanem u drugom stanju.
Inace, nikada nisam imala nikakvih ginekoloskih problema, ni bakterije tipa ureaplazma i srodne, cak ni pojacan sekret... Ciklus tacan da u dan...

Pre par godina sam dobila genitalni herpes, ni sama ne znam kako - kad sam imala prvu manifestaciju mesecima nisam imala partnera. Recidiv se veoma retko pojavljuje, ali ovih dana se bas pojavio,a meni su plodni dani...
Pri tom, imali smo odnos vece pre manifestacije..
Brinem se, ako bih sada ostala u drugom stanju da li bi to moglo da ima neke posledice po bebu... Bas sam prestravljena. Znam da se moze inficirati prilikom porodjaja, ali me zanima da li neko od vas zna da li je moguce i prilikom zaceca?
Kod supruga su sve nalize ok.

Unapred hvala na odgovoru, mislim da je ovaj forum nesto najkorisnije za nas koje dugo zelimo i puno se plasimo... Citam bas sve teme vezane za trudnocu i pre trudnoce, ali nisam imala snage da vam pisem.
Mislim da ste sve divne... :-*
Od sada cu se cesce javljati:)

: tuznamajka35 - 14. oktobar 2009 10:12:04(UTC)
Devojke moj savet vam je ispitajte dobro svoje trudnoce.Ja nisam imala tu srecu da imam dobrog ginekologa,nisam se dobro informisala tako da nisam radila nista osim dabl testa.Odnos je bio 1:403 na Dauna pa je moj lekar rekao ne mora dalje.Rodila sam devojcicu sa Edvardsovim sindromom koja je umrla posle mesec dana u bolnici.Uz to ni moj carski rez nisu dobro sredili pa sam sa drenom isla mesec dana njoj u poseti na neonatologiju.Ne mogu vam opisati koliko je to stresno i bolno iskustvo.Inace nisam iz Beograda ali cu narednu trudnocu voditi na GAK-u u Visegradskoj(nadam se kod prof.LJubica koji me je interventno i primio kada mi je rana prokrvarila).Inace imam 35 godina i sada moram cekati jos dve da prodju da bi mogla ponovo da radim na trudnoci.Da mogu da vratim vreme radila bi sve analize samo da ispravim sve to.Inace Daunov sindrom je redak ali je Edvads jos redji ali se ipak desi,svako od nas polazi od toga "nece bas mene"ali...Jos jedan saveticon_surprised bratite paznu i na CMV(Citomegalovirus)mnogi ljudi ga imaju a i ne znaju,meni su analizu radili tek posle porodjaja i otkrili da sam ga nekad imala i imam antitela(o njemu procitajte na netu)on isto moze biti uzrocnik raznih anomalija kod dece a retko ko na to obrati paznju(ispituje se uzorkom krvi).Nadam se da sam vam ovim savetima mnogo pomogla.Ja sam moju devojcicu izgubila,ali ne zelim to iskustvo nikome..to ce mi ostaviti trag na dusi za ceo zivot.POZDRAV!

: olga75 - 10. avgust 2009 21:24:41(UTC)
Leona herpes se leci aciklovirom a to " raditi na imunitetu " svakako treba :)

: Bibiz - 15. jul 2009 18:16:56(UTC)
ok hvala. Ja cu biti dosadna pa cu sledeci put kada odem na kontrolu ponovo to da napomenem... da se to negde zabelezi kod mojih nalaza, i ostalo... inace cu da se krkam vocem :D

: thelma - 14. jul 2009 12:07:39(UTC)
Bibiz i ja sam imala iste simptome i istu terapiju pre neke tri godine. Pomenula sam to doktorki i ona mi je dala uput da vadim krv i radim analize. Rezultat je naravno bio pozitivan, ali je kao da sam imala oralni herpes. Kad je doktorka videla rezultate rekla je da sam pozitivna i to je to. Nikakava terapija, ništa. Virus ostaje u organizmu, ali se ne leči. Kao što je Leona napisala, samo paziš da ti ne padne imunitet i to je to. neznam

: Bibiz - 11. jul 2009 14:49:15(UTC)
Prosle godine sam bila napipala nesto dole i odmah odletela ginekologu, poslao me na vadjenje krvi i utrvdio da imam genitalni herpes. Nije me ni svrbelo, ni peckalo samo je cudno izgledalo, kao kad dlaka uraste... E sad sam u 14 nedelji trudnoce, rekla sam svom doktoru za to. On mi nista nije odgovorio niti je nesto rekao na tu temu. Posle tog tzv. izbijanja od pre godinu dana nije se pojavljivao,tada sam mazala aciklovir i pila tabletice... a na usnama ga nisam nikada imala. e sad ne znam da li je to pre porodjaja treba da napominjem dalje doktoru... posto sam citala da je opasno ako se tada aktivira...

: Leona - 11. jul 2009 12:21:48(UTC)
Citat:
olga75 - 17/9/2008 05:45

Moja svekrva je doktorirala na herpes virusu i uspesno ga leci.

Mene samo zanima kako se herpes leči??? Posto koliko sam upoznata lek za herpes nije pronadjen. Dakle, herpes se jos uvek ne moze izleciti, na zalost. Jedini nacin je da radite na jačanju imuniteta, za sad.

: ivaivana - 11. februar 2009 5:44:49(UTC)
pise na kutiji aciklovir ne treba koristiti u trudnoci i u toku dojenja , aciklovir ide direktno u mleko

: мирка - 7. novembar 2008 20:30:39(UTC)
Имала сам херпес на уснама 3 пута за време трудноће, а излазио ми је и раније, обично када се прехладим.... Нисам радила никакве анализе...

: olga75 - 7. novembar 2008 11:47:10(UTC)
Malenaq, vazno je kao i kod svih virusa da nije prva infekcija, tj recidiv je manje opasan ali moze da izazove sterilitet,malignitet na grlicu.Pre trudnoce je najbolje uraditi analize jer je moguce da osteti plod ali ne mora.Oralni i genitalni tip su isto tj. ako imas herpes na usnama i uradis vaginalni bris vrednosti su merodavne za odredjivanje.Znaci herpes nema strogo odredjeno lokalno delovanje posto se preko ganglija siri po organizmu. Oprostite sto je objasnjenje ovako nemusto napisano ali beba se rasplakala pa zurim.Ako nesto nije jasno posaljite mi pp pa cu vam detaljnije objasniti

: gasha78 - 6. novembar 2008 15:25:44(UTC)
Nisam dobila nikakav uput niotkoga, vec sam samoinicijativno otisla i uradila torch u konzilijumu. Takodje nisam upucena da li se to uopste negde sa uputom radi u drzavnim laboratorijama. Moja drugarica je radila jer joj je njen ginekolog to savetovao i onda sam ga i ja uradila. Nije jeftina analiza, ali kad pogledam bolje, dobro je sto sam uradila. Mene samo brine sto mi rezultat pokazuje da je ovo prvo detektovanje ove vrste herpesa i to bas u prvom tromesecju. Dakle IgG vrednost (koja pokazuje da li sam ga ikada imala ) je negativna, a IgM tj. trenutna vrednost je pozitivna (nesto iznad granicne). Navodno mene ovo ne treba da brine jer se on nigde na kozi (genitalijama ) nije pojavio, al opet sizim jer sam u zivotu 3 puta imala trecu grupu i to je to od mojih ginekoloskih tegoba. Mm treba da se testira, al me njegov rezultat nece mnogo umiriti kakav god da je.Oralni herpes takodje nisam imala nikad i negativan je i nalaz, trenutno. E sad, ja sam u poslednje dve godine bila cesto bolesna, tako da mozda ovo pojavljivanje herpesa ima veze sa mojim oronulim imunitetom.....
Pozz i tebi!

: malenag - 6. novembar 2008 10:43:02(UTC)
Citat:
olga75 - 17/9/2008 05:45

Cao Olga,

mislim da je tvoja svekrva onda najkompetentnija osoba koja nam moze rijesiti dileme i brige dali je herpes simplek virus tipa 1 odnosno onaj na usni stetan za plod u prvom tromesecju trudnoce ili nije? veliki pozz

: malenag - 6. novembar 2008 7:31:00(UTC)
Cao qasha
ja nisam radila TORCH analizu, meni se pojavio herpes na usni negdje na pocetku trudnoce i jos jedan u skorije vrijeme u nosu.Inace jako cesto ga imam barem 3 puta godisnje obicno se ispolji kao posledica pada imuniteta ili prilikom prehlade. Ako ti se nije ispoljio vjerovatno nemas razloga za brigu, takodje bitno je da ti se nepojavi prvi put u trudnoci a pozeljno je i da se izbjegne u prvom tromesecju (toliko sam se ja uspjela informisati ), mada kao sto vidis i sama vecina trudnica ga je imala i zo bas na pocetku trudnoce. Reci mi molim te jesi li dobila uputnicu za TORCH analizu odnosno zanima me kako ja samoinicijativno mogu uraditi taj nalaz? Veliki pozz i tebi

: ielena - 6. novembar 2008 5:45:54(UTC)
I ja sam imala oralni herpes u 8-9. nedelji i sve je bilo u redu sa bebom. Vazno je da ti se nije pojavio prvi put u trudnoci, kao sto rece Kale.

: olga75 - 5. novembar 2008 14:39:44(UTC)
Vec sam na par tema pisala o herpesu koji se vrlo lako leci.Treba samo otici sa brisom kod virusologa koji ce na osnovu kolicine virusa ( procentualne) odrediti terapiju.Necu da pravim reklamu ali moja svekrva je doktorirala i zasluzila zvanje akademika bas na herpes virusu.Jos uvek radi analize.

: gasha78 - 5. novembar 2008 13:42:05(UTC)
Iskustva sa herpesom , takoreci nisam imala nikada, ali sam uradila TORCH analizu, posto sam u 14 nedelji trudnoce, i pokazalo se da sam pozitivna na herpes tipa hsv2 (genitalni herpes), mada ja, napominjem nigde nikakve promene na kozi ne vidim. Moj gin je rekao da ponovim analizu i to sam posle 3 nedelje i uradila. Ispostavilo se da sam sa granicno pozitivne vrednosti na hsv2, sada pozitivna, tj. rezultat je visi nego pre tri nedelje. Navodno razloga za brugu jos uvek nema, ali ja ludim jer sam po raznim forumima i sajtovima videla da nije nimalo naivan.Ako je neka trudnica imala slicnih problema neka napise nesto, svako iskustvo sa tim virusom bi mi znacilo.
Malenaq, da li si radila test krvi, ili ti se pojavio negde.....
Pozz

: Kale79 - 31. oktobar 2008 11:50:33(UTC)
Ako mislis o herpesu koji se javlja na sluzokozi usana ili nosa, a koji se javljao i ranije, onda ne postoji problem. Samo bez lekova i kremica i sve je ok.

: malenag - 31. oktobar 2008 10:00:31(UTC)
Cao drage moje ja bih vas zamolila da podijelite samnom svoja iskustva ako je koja imala herpes u trudnoci? Imam li razlog da se plasim ili ne :( ? Pusa za sve forumasice

: olga75 - 17. septembar 2008 7:45:46(UTC)

: Jelena76 - 24. avgust 2008 15:47:47(UTC)
hvala olga,imala sam ga na usni jedno vrijeme cak par puta godisnje ,ali zar ga ne bi osjetila da sam ga imala vaginalno tj.valjda bi me peklo ,svrbilo,boljelo .... caos

: olga75 - 24. avgust 2008 5:42:17(UTC)
Herpes daje simptome kad padne imunitet a do tada je u tzv. latentnoj fazi.Jelena, ako si ga imala na usni vrlo je moguce da ga imas i genitalno jer ako se ne leci nema sta da ga spreci da se siri.Vrlo lako moze da se detektuje u vaginalnom brisu uzima se mislim na kraju ciklusa i leci se Aciklovirom. U trudnoci ne znam kako se tretira pa je najbolje konsultovati se sa ginekologom jer se herpes ne radi rutinski vec ako postoji potreba.Herpes virus moze izazvati vrlo ozbiljne komplikacije ako se ne leci npr. sterilitet kod zena, maligna oboljenja i treba ga leciti.

: Jelena76 - 24. jul 2008 16:01:42(UTC)
J sam prosle godine bas cesto imala herpes ali onaj na usni,je li se moze imati taj vaginalni ili kako se vec zove ,a da se ne znatj.da se ne osjete simptomi???

molim vas da odgovorite zagrljaj

: milletap - 23. jul 2008 17:06:00(UTC)
Gde na netu da pronadjem nesto o herpes simplexu tip 1.Da li znate neku adresu.Hvala

: Medvedic - 22. jul 2008 21:31:08(UTC)
Ja ga nisam imala,ali znam da je on mnogo opasniji ako je aktivan u vreme porodjaja,nego u toku trudnoce...Mada,do 12.nedelje,moze biti rizican kao,uostalom,i stosta drugo...

: djiki - 22. jul 2008 19:59:45(UTC)
Mill,najbolje je da pogledas na netu vrednosti ,ako to vec nisi uradila...Pokusaj tamo da pronadjes nesto...

: milletap - 22. jul 2008 18:29:13(UTC)
virus herpes simplex tip 1,sa kojim sam i ranije imala problema,izbijao je do sad najmanje deset puta,pojavio mi se tj.izbio u desetoj nedelji trudnoce.Uradila sam analize na virusologiji i dobila vrednosti IgM 4(neg),IgG 107(poz).Molim da mi objasnite u kolikoj je opasnosti da dodje do infekcije ploda i dali postoji nacin da se zasigurno to i proveri.Unapred zahvalna.

: Talala - 26. februar 2008 4:39:14(UTC)
I ja sam ona koja ceo svoj zivot ima herpes na ustima. Desavalo se ponekad da ih dobijem 4 jedan za drugim. Imala sam herpes i u prosloj a i u ovoj trudnoci. U prosloj trudnoci su mi u apoteci preporucili Propobazu (kremicu na bazi propolisa) koja moze da se koristi u trudnoci i kada sam u ovoj trudnoci dobila herpes odmah sam kupila tu kremicu. Odlicna je, za tri dana prodje sve. Preporucujem.

: Kely - 25. februar 2008 19:17:00(UTC)
Ja sam pokrenula ovu temu, pa posto sam se porodila mogu da kazem da se nije odrazilo na bebu a imala sam 5-6 groznica u toku trudnoce i mazala sam samo cinkovu mast jer mi geneticarka rekla da aciklovir ide direktno u geneteski materijal. Mada mislim da ni to nije tako opasno mazati a dosta je efikasna ta mast. Meni su najvise pomagali vitamini tj. mamavit i dok sam redovno pila mamavit nije bilo groznice a pojavljivale su se kad ih ne pijem 7-8 dana. Tako zenske ne brinite nije to tako opasno. Samo je vazno da se ta tecnost iz tih malih plihova ne raznosi dalje po licu ili nedaj boze na genitalije.

: Tanja i Mia - 25. februar 2008 10:55:32(UTC)
I ja sam jedna od brojnih koje imaju herpes na ustima citav svoj zivot (i trenutno ga imam). Meni se obicno javlja kada mi padne imunitet i kao reakcija na stres. Imala sam ga cak i u trudnoci. Dr mi je povecao dozu vitamina, uveo B kompleks, i rekao da nemam potrebe da se nerviram i panicim jer to nije nista strasno, pogotovo jer sam ga imala i ranije. trenutno koristim HERPLEX krema i savrsena je, za 3 dana se skroz povukao. Nemam kutiju kod sebe ali mislim da ga smijes i ti koristiti.

: makica 265 - 25. februar 2008 8:26:42(UTC)
dali su mi neku Lippo mast u apoteci.Ali jos ne vidim da prolazi...Dobro nema veze samo kad nije nista ozbiljno!

: uros - 24. februar 2008 17:24:59(UTC)
Makice, ja imam herpes ceo život i naravno sam ga imala i u toku trudnoće. On nije uopšte opasan, naročito ako ti se nije sada prvi put pojavio. Ja sam stalno mazala Aciklovir i u prvoj i u ovoj sad trudnoći.

: Bokicca - 24. februar 2008 12:51:47(UTC)
Makice nije nista opasno.
I ja sam imala i ginekolog mi je rekao da nista ne stavljam na usta.
To je tako jer ti je slab imunitet,jedi sto vise voca.

: makica 265 - 24. februar 2008 12:27:51(UTC)
Hvala!Stavila sam malo kaladonta,valjda prodje brzo!

: jelenica_pelenica - 24. februar 2008 11:53:18(UTC)
samo stavi pastu za zube da se sasusi lepo i ponekad stavi aciklovir mast!

: ielena - 24. februar 2008 11:17:13(UTC)
Ako ce ti, i pored svih odgovora, jos jedan pomoci da se osecas bolje - i ja sam imala herpes na usni u to vreme. Nikakvih posledica!

: simona78 - 24. februar 2008 10:50:26(UTC)
makice, nemoj da brines. nije opasno, pogotovu stoti se pojavljivao i ranije. i ja sam sklona herpesu na ustima, imala sam ga i na pocetku trudnoce i sve je ok. pusti samo da samo prodje.

kiss za tebe!!!

Lilypie Expecting a baby Ticker

: makica 265 - 24. februar 2008 7:18:31(UTC)
jao jutros sam vidjela da mi se polako pojavljuje herpes!!!S obzirom da sam na pocetku trudnoce jeli moze nesto da steti???Imala sam ga i prije trudnoce!

: katarinam - 2. novembar 2007 9:28:04(UTC)
Slazem se sa svima, herpes nije opasan zbog toga sto (sem ako je u pitanju prva infekcija) virus ne dolazi u krv. Aciklovir mast je verovatno bezopasna, ali nikako ne uzimajte aciklovir tablete jer mogu da naskode bebi!

: uros - 2. novembar 2007 5:27:00(UTC)
Herpes na usnama je potpuno normalna stvar i javlja se samo zbog stresa ili pada imuniteta. Ja ga imam ceo život a u prethodnoj trudnoći sam ga imala skoro 9 puta. I sada, u 16. nedelji sam, sam ga imala već 2 puta. Tako da, ne brini te se, organizam gubi nešto što mu bebiron uzima i pada imunitet. Slobodno mažite Aciklovir mast ako se herpes pojavi, ubrzaće nestanak i smanijće peckanje i bol.

: sanja011 - 1. novembar 2007 18:04:11(UTC)
cao svima,
ja sam imala herpes na ustima u drugom mesecu, i moj dr koji je inace kao neki veeeliki strucnjak , bio je decenijama nacelnik u narodnog fronta, sad radi privatno, kad sam mu rekla za to on je rekao "ma, nista ne brini, to neki doktori prave bezveze frku oko toga, nista strasno".
Ja sam pre toga imala herpes mozda samo jednom u zivotu (ako i toliko), ne secam se....

eto, sad sam u 4. mesecu i ok smo i ja i beba za sada, Bogu hvala :)

pozdravcic

: Kely - 15. avgust 2007 23:52:23(UTC)
Hvala svima!!!

: Danica07 - 15. avgust 2007 23:42:37(UTC)
Draga Kely, i ja sam skoro imala groznicu na usnama i kad sam bila na ultrazvuku pitala sam doktorku da li je to opasno. Ona mi je rekla da nije nista strasno ako sam ih imala i ranije, tj. pre trudnoce. A ako se pojave u trudnoci prvi put, u zavisnosti od nedelje trudnoce rade se neke analize. Tako da nemas razloga da brines! Slazem se sa ostalim devojkama, sve je to zbog pada imuniteta. Opusti se koliko god mozes i uzivkaj!

: maleenaa - 13. avgust 2007 21:22:19(UTC)
I ja trenutno imam groznicu.A nisam imala vitamine preko vikenda jer ih nisu imali u apoteci.Eto koliko nam je pao imunitet i koliko nam malo fali.Ali sta je tu je sve za bebice

: Beclijka - 13. avgust 2007 20:39:39(UTC)
Mene takodje razbijaju i to sada pred kraj.Prvenstveno je ta pojava vezana za pad imuniteta ili za nedostatak B vitamina.Ja sam ovde dobila neku biljnu mast na bazi pcelinjeg voska i melise i hvala Bogu brzo prodju.
Pa sta da radimo, bebe svoje uzimaju, a nas po malo crpe.Ne brini, mozda jedino ako ne uzimas nista od vitaminskih preparata, posavetuj se sa svojim dr da nesto pocnes da uzimas i tako malo pojacas imunitet.

: Jecca - 13. avgust 2007 20:31:50(UTC)
Ja pre cim vidim nekog sa groznicom na usni, dobijem je i ja za dan dva... Uzas. E odkako sam trudna za divno cudo nema toga. Ali to je samo znak pada imuniteta i lek je vitamini! Nista drugo! Nema razloga za brigu mislim... To je samo ruzno estetski!

: lilica - 13. avgust 2007 20:04:48(UTC)
Mislim da su devojke u pravu, i da naročito ako si ga imala i ranije nije uopšte opasan. On može da bude opasan ako ga prvi put dobiješ, ali mislim da se to odnosi na prva tri meseca trudnoće, pošto znam da je mojoj kumi doktor razmatrao čak i prekiod trudnoće zbog toga dokmu nije rekla da ga je već imala ranije. Ništa ne brini, retko ko prođe kroz devet meseci bez ikakvog problema sa zdravljem icon_wink

: ledi005 - 13. avgust 2007 19:29:07(UTC)
kely, ja u zivotu nisam imala herpes na ustima, osim u trudnoci, kad sam imala jednom. to nije bas nista strasno, to je virus (ili vec nesto tako) sto mi svi imamo u telu, samo se nekom ispoljava tako, a nekome ne. obicno se ispoljava kad padne imunitet, a u trudnoci je imunitet losiji, tako da ti je to sve sasvim normalno. nema nikakvog razloga da se brines

: manea - 13. avgust 2007 19:01:44(UTC)
Ja nisam imala,ali je imala moja sestra,to nije nista strasno ne brini,pogotovu sto ti se herpes pojavljivao i pre trudnoce.Pricaju,da kao nije dobro,ali to su sve gluposti,sigurno.Opusti se i uzivaj

: Kely - 13. avgust 2007 17:56:17(UTC)
Jel mozda neko od vas imao herpes, tj groznicu na ustima u toku trudnoce? Ja sam ranije dobijala bukvalno na svake tri nedelje. U trudnoci nisam imala sve do 6 meseca, a sada vec drugi put. Strasno se bojim tih groznica.