Obaveštenja

Icon
Error

: hippeia - 3. jul 2010 17:00:04(UTC)
Imam zavaljenu matericu, prvi put smo na bebi radili 8 mjeseci, onda se posle porodjaja ona jos vise zavalila, ali smo drugi put uspjeli iz 3. pokusaja...dakle to sto je bila zavaljena nije imalo veze s mogucnoscu zaceca...ali sam u drugoj trudnoci prelezala do 20. nedelje dok materica nije potpuno izasla iz male karlice, jer je postojala mogucnost pobacaja upravo zbog toga sto je bila toliko zavaljena...

: Ivina mama - 13. mart 2010 16:20:33(UTC)
Latea, ja! I vidi tiker!!! Zatrudnela sam prvog meseca kada smo pokušali!

: Latea - 2. mart 2010 21:22:22(UTC)
A cure, recite mi je li neko od vas imao matericu isuvise 'pozadi"? Meni je dr.rekla da moram da lezim na stomak

: trudna 3 - 12. avgust 2009 1:02:12(UTC)

i ja imam blago zavaljenu matericu moja mama je takodje ima,a da sam je nasledila i ja sam saznala tek kad sam otisla ginekologu da mi potvrdi prvu trudnocu rekao je da nije strasno,ali da je blago zavaljena. mozda to sto smo prvo dete pravili skoro dve godine,ima veze sa tim,ne bas redovno tokom ovog perioda ili se trudnoca ko sto rece neko desila bas tada jer je tako trebalo i moralo..tj bilo zapisano..neznam..i ja sam secam se posle svakog odnosa lezala na ledjima bar 10 minuta jer su me tako savetovali tj tako valjda spermatozoidi brze i lakse dodju i prronadju vasu jajnu celiju i to im pomaze da se tu i zadrze.

sa drugim detetom sam posle prve nepaznje ostala trudna,a evo sad cekamo i trece,tako da mi ta zavaljena materica u sustini nikad nije ni predstavljala neki veliki problem,mada mozda i moze biti i jeste neka vrsta prepreke pri opstajanju u drugom stanju tacnije mozda utice vremenski na to koliko dugo vam treba da bebu stvorite mada eto opet kazem kod mene se nije pokazala kao problem niti prepreka da imam decu.

: vrcka - 12. avgust 2009 0:44:29(UTC)
Pozdrav svima,ja sam nova zaljubljen I ja imam zavaljenu matericu,sa prvim detetom trebalo mi je sedam meseci da ostanem u drugom stanju,sad planiramo drugo i spremamo se za posao jer sve nesto mislim da nece tako brzo ici. Kao sto vidim iz svih prethodnih postova,jedno nam je zajednicko-da nema prepreke za trudnocu,jedino mora malo da se saceka.
Meni se posle porodjaja nije vratila u normalan polozaj i jedino sto me brine to je nekakav tup bol koji trpim,nema koje analize nisam radila i na kraju zavrsi se time da me to boli upravo materica jer je zavaljena. Posebno me boli prilikom odnosa,to mi pre porodjaja nije nikad tako bilo.Pocinje poprilicno da mi smeta.

: Coka78 - 12. avgust 2009 0:13:47(UTC)
Ja sam imala zavaljenu matericu, radili smo na prvoj bebi 8 meseci. Posle porodjaja se vratila u normalan polozaj. Iz iskustva svog, mojih drugarica i onog sto sam citala, mislim da zavaljena materica nije prepreka da se ostane u drugom stanju, ali obicno treba par meseci vise...
Valjda treba spermici duze da plivaju i budu izdrzljiviji, ali onda se rodi mali zmaj, ko moj Teo :) Salim se naravno, nema nikakvog naucnog osnova za ovo moje misljenje, ali zelim da vas oraspolozim i da sto pre svaka ima po jednog malog zmaja u narucju :)

: Machkica - 27. april 2009 11:26:04(UTC)
Eto i ja imam zavaljenu matericu pa ostadoh trudna odmah.
I posle porodjaja materica mi je zavaljena.
Nadam se da ni sledeci put necu imati problema da zatrudnim. Inace, doktor mi rece da to sto je zavaljena materici nije nikakav problem.

: nina***** - 3. april 2009 17:08:18(UTC)
Takodje imam zavaljenu matericu. To sam saznala tek kada sam ostala trudna,nikada mi nisu doktori to rekli ranije. Mozda bas zbog toga sto nisam znala i sto se nisam opteretila tim i ostala trudna posle par meseci pokusavanja. Uglavnom nikakve probleme nisam imala. Ovako me cesto bole jajnici,ali ne znam da li to ikakve veze ima sa tim. Pozz

: XLAGUNA - 23. mart 2009 16:23:28(UTC)
I sa zavaljenom matericom se najnormalnije ostaje u drugom stanju.Evo ja sam 6 nedelja sad.....a vise od god dana smo pokusavali.
I to dizanje nogu uz zid,i podbacivanje jastuka ...to su samo price dok se ne opustis nema od toga nista.Dzaba i dizanje nogu i sve ostalo

: macaraca - 23. mart 2009 16:19:42(UTC)
nista to nema veze, al samo da vam kazem da se materica vraca u svoj polozaj posle porodjaja i da boli stomak isto ko i pre ....meni su svi dr rekli da prestaje da boli al to nema veze...

: Danijela&Jovana - 23. mart 2009 16:00:26(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu i nisam ostala trudna celih 9 meseci. Da li je to bilo slucajno ili bi se trudnoca desila svejedno tada, desetog meseca sam posle odnosa lezala na stomaku bar pola sata. Sada imamo Jovanu koja ce uskoro napuniti 15 meseci. Inace, posle porodjaja moja materica je i dalje zavaljena.

: LejaD - 9. mart 2009 14:14:46(UTC)
Meni je moja Dr rekla da nije bas zavaljena, vec vise u nekom indiferentnom polozaju (sta god to bilo), ali na kolposkopiji oba puta i ekpertskom ultrazvuku su mi 3 razlicita ginekologa rekla da imam blago zavaljenu matericu. I savet je da odnos bude odpozadi, na kolenima, a da ja ostanem tako, samo spustim ramena dole. Mi sad tako pokusavamo, pa cemo videti.

: Bojana&Anja - 24. februar 2009 23:02:32(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu koja se posle trudnoce nije vratila u normalan polozaj.
Prvi put sam prakticno iz prve ostala trudna a sada radimo na drugoj bebi.

: Vesna 1975 - 4. decembar 2008 14:47:04(UTC)
Meni je takodje doktorka dijagnostikovala zavaljenu matericu, ali mislim da je to najmanji problem, što se trudnoce tice.
Ja sam sa prvim detetom ostala trudna iz prvog pokušaja.

: Aleksandra23 - 4. decembar 2008 12:35:46(UTC)
da i ja dodam svoju pricu... pre dve godine sam operisala cistu levog jajnika, tom prilikom mi je izvadjen levi jajnik i jajovod. Takodje imam zavaljenu matericu. mislila sam da cu imati probleme sa zatrudnjivanjem, medjutim nama je uspelo iz prvog puta! neverovatno! nisam ni dizala noge ni nista drugo vec samo nastavila da spavam :) tako da ne brinite ako nesto trebe da se desi desice se!
srecno!

: Dorka - 1. decembar 2008 9:46:33(UTC)
Meni je zavaljena materica i evo rodila dvoje.To nije nista strasno,jedino sto treba biti uporan.Recimo drugi put smo pokusavali jedno sest meseci i eto nama Dunje.

: Vanessa_K70 - 29. novembar 2008 16:56:36(UTC)
Ja imam zavaljenu matericu i nisam dizala noge..mislim sve je u Bozijim rukama!!

: ica - 20. oktobar 2008 9:49:16(UTC)
Ma da vam ja kažem da to ništa ne mora da znači. I meni je na ginekološkom pregledu otkriveno da je materica zavaljena pa sam ostala trudna potpuno neplanirano. Zato bez brige, mislim da samo to, ako je sve ostalo u redu, nije nešto što će otežavati "zatrudnjivanje".

: saska2244 - 20. oktobar 2008 8:56:46(UTC)
Lenice, ne znam sta da ti kazem, mislim da bebac ako je resio da dodje, nema veze ni zavaljena materica ni bilo sta drugo, a ako nece ... mozemo mi da visimo i na plafonu :) :) :))))))))))

GDragana, meni je jedna druga dr rekla isto da se okrenem na stomak i da podignem guzu sto vise gore, i tako da ostanem par minuta posle odnosa,da je to bokje od dizanja nogu. Probala ja i jedno i drugo ...

: saska2244 - 20. oktobar 2008 8:53:12(UTC)
Drage moje, evo da vam se javi, pridrzavala se ja svega, cak sam i znala tacno kada je O,ali vestica ipak stigla ... tako da ne znam sta bi vam jos rekla ... mozda jeste tacno mozda nije. Moja mama takodje ima zavaljenu matericu i ima mene i moju sestru :)

Balerinice, drzim fige da sto pre budes u stanu da nastavis, pa da vidimo kako ce tebi ici "dizanje nogu" hehehehehe

: GDragana - 19. oktobar 2008 16:41:03(UTC)
Da se pridruzim timu sa ,zavaljenom, matericom....inace meni je prosle godine moj gisa rekao da imam blago zavaljenu matericu i da posle odnosa treba da lezim na stomak i da stavim jasuce ispod donjeg stomaka a ovde vidim da valja lezati na ledjima i drzati noge u svecu?! Pojma nemam ali probala sam do sad i jedno i ddrugo ali nazalost bez rezultata!!!

: lena77* - 17. oktobar 2008 11:25:00(UTC)
SASKA NADAM SE DA CES USKORO VIDETI DA JE DR U PRAVU...I DA JE "NOGE U VIS" UPALILO
JA HVALA BOGU NEMAM ZAVALJENU MATERICU AL SAM PO POLA SATA DRZALA NOGE U SVECU..I GLE CUDA....
MOJA KOLEGINICA MI JE PRICALA DA I ONA I NJENJA MAJKA IMAJU ZAVALJENU MATERICU...ONA IMA DVOJE DECE I STO KAZE DA NA MUSKE GACE SEDNE OSTACE TRUDNA...JEDNOM PRILIKO KAD JE ISLA NA NEKI PREGLED DR. JOJ REKAO DA CE TESKO OSTATI TRUDNA A ONA SE SAMO NASMEJALA I REKLA JA KUCI IMAM DVOJE DECE

: Balerina - 17. oktobar 2008 10:54:39(UTC)
Saka bukvalno smo isti slucaj, i meni je skroz slepljena materica uz kicmi.
Prosto zalepljena, rekao mi je ginekologda me jajnici ponekada
bole samo zbog toga.

Takodje sve sto su tebi rekli, rekli su i meni. I pridzavcu se toga
samo kada budem mogla da nastavim tamo gde sam stala, od sledeceg
meseca. Pa cemo videti. Ima tu necega, probaj nije na odmet....

: saska2244 - 17. oktobar 2008 10:12:59(UTC)
Ja imam jako, jako zavaljenu matericu, skroz mi je slepljena uz kicmu, nisam znala da je bas toliko zavaljena, sve dok nisam sada isla na ispitivanje celog ciklusa. I moja dr i nacelnik ginekologije na Institutu za majku i dete su mi rekli da posle odnosa drzim podignute noge bar pola sata, i da bar sat vremena posle odnosa ne piskim i ne tusiram se, a ako je moguce da ostanem tako i celu noc. Ja sam prvo crkavala od smeha i rekla im da mislim da su to babske price, ali moja dr mi je na to rekla: jastuce pod guzu, noge gore i videces rezultate :) E sad ostaje samo da vidimo da li su bili u pravu, ja sam se svega toga pridrzavala bas za vreme O ( sve mi je praceno na uz i kroz krv).

: goga - 21. septembar 2008 17:30:23(UTC)
Zdravo drustvo da vam se pridruzim malo i na ovoj temi ja sam cekalica vec 9 god i 2 puta sam isla (2000. i 2004.) da mi namestaju matericu - GROZNO ! Kao i svaki davljenik ja sam se hvatala za slamku ! Naravno da mi nije pomoglo !

Ucinila bih sve samo da se desi ali ako se i ne desi sta je tu je ja sam dala sve od sebe !

: mama na cekanju - 13. septembar 2008 20:28:48(UTC)
i ja imam zavaljenu matericu i gisa mi je rekla da posle odnosa umesto da dizem noge u vis samo legnem na bok.i da spavam na stomaku .a to ima logike jer sa prvim sam imala carski rez i bas zbog matrice su nam davali da lezimo samo na ledjima sto znaci da onakvim okretanjem na bok verovatno sperma sklizne gde treba

: Tinna - 22. avgust 2008 9:52:13(UTC)
Al se ja ponavljam sa ovim porukama....napisala sam vec ovo pre 3 meseca

: Tinna - 22. avgust 2008 9:50:40(UTC)
Meni je uspelo to sa dizanjem nogu, duuugo smo pokusavali i nista...
Cim sa krnula sa tim taj mesec sam ostala T

: saska2244 - 19. avgust 2008 11:13:48(UTC)
Eli roma, to sto si napisla za kontracep. tablete ne mora uvek da bude tacno, evo ja sam primer, pila sam ih 3 godine i ove godine sam prestala, ovo je vec 6-ti mesec kako pokusavam i nista.

Inace i ja imam jako, jako zavaljenu matericu, i ovaj mesec sam i ja prvi put pokusala sa "dizanjem nogu", pa videcemo za koji dan da li je uspelo, mada ja mislim da su to samo prazne price :)

: kokolo - 13. jul 2008 8:31:20(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu ,pa sam rodla dete,doktor mi je rekao mozda je malo glupo,ali deluje, da posle odnosa stavis jastuk ispod sebe i da drzis noge gore podignute jedno pola sata.ja sam to uradilai ostala trudna:)

: ogycko - 8. jul 2008 16:49:21(UTC)
Cao svima. Ja takodje imam zavaljenu matericu i cula sam da je to malo problematicno za trudnocu. Ne zanam da li je to zaista tako, ali sam cula da je za taj problem najbolja misionarska poza. Verujete ili ne, ali ja mislim da su to samo nagadjanja.

: Jelena76 - 6. jun 2008 15:59:51(UTC)
I ja sam jos jedan zivi primjer ,imam zavaljenu maternicu prema kicmi koji god me ginekolog preglada odmah komentarise jako puno zavaljena ali nema veze.
Kad sam zatrudnila digla sam noge u svijecu cisto iz fore da probam jer sam cula da to "treba" da se radi ako je maternica zavaljena,usjelo mi je iz treceg mjeseca nadam se da ce i ostalim zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: eli.roma - 1. jun 2008 20:00:39(UTC)
kazu da to utice, tj. kazu da zane sa zavaljenom matericom teze ostaju u drugom stanju. ja sam cist primer da je to prazna prica, bez planiranja sam ostala trudna 4 puta. kada zena ne moze da ostane u drugom stanju ima mali milion stvari koje bi mogle da budu problem, ali zavaljena materica nije jedan od njih. jos jedna sigurna stvar, ako neka zena pije kontracepcijske pilule npr. yasmin, prvi mesac od kako je prestala ostaje u drugom stanju! to je neverovatno ali je tako, ja sam primer , kao i moje dve drugarice, prvi mesec od kako se prestane sa pilulama

: Tinna - 30. maj 2008 11:03:28(UTC)

Citat:
mima80 - 27/5/2008 10:19 Evo i ja da se javim na ovoj temi :) Zatrudnela sam posle 6 meseci, ali mislim da je uspesnost lezala u tome sto sam konacno ubola plodne dane. Meni je ovulacija kasnije, tek neki 20. dan ciklusa. Dok nisam to znala mi bi se u periodu kad sam mislila da su plodni dani "ispucali" icon_lol , u tom periodu bi intenzivirali odnose da bismo u periodu ovulacije "odmarali". Kad sam merenjem bazalne temperature utvrdila tacan trenutak ovulacije, tj. pad temperature pred onaj cuveni skok, imali smo odnos, ja jesam malo lezala na ledjima sa savijenim nogama i zatrudnela iz cuga. Da li je to drzanje zgrcenih nogu pomoglo ne znam, ali znam da zavaljena materica ni u kom slucaju ne utice na plodnost Srecno!!! caos

Znas kako, i ja imam zavaljenu matericu. Medjutim dok smo pokusavali i radili na bebi ja se nakon odnosa samo okrenem na drugu stranu, zaspim i nista. Onda sam i ja jedan mesec pokusala sa tim famoznim dizanjem nogu u vis i iz cuga ostala. Naravno da ne utice na plodnost, ali da li je meni to pomoglo ili se to slucajno desilo, neznam....mozda je samo psiha bila u pitanjuneznam

: ledi005 - 27. maj 2008 6:32:57(UTC)
samo da dodam, sto se tice tusa - negde sam citala da nije dobro odmah posle jer sapuni mogu da budu toksicni za spermatozoide dok se oni jos ne smeste gde treba. zato. inace, u principu deo spermatozoida valjda odmah udje u matericu i od toga jedan bude onaj "izabrani", a visak svakako izadje, pre ili kasnije. tako da u sustini nema neke potrebe da se lezi i ceka, ali negde to savetuju pa sam ja to ipak radila, cisto eto radi reda, kad mi nije bilo tesko.

: mima80 - 27. maj 2008 6:19:28(UTC)
Evo i ja da se javim na ovoj temi :) Zatrudnela sam posle 6 meseci, ali mislim da je uspesnost lezala u tome sto sam konacno ubola plodne dane. Meni je ovulacija kasnije, tek neki 20. dan ciklusa. Dok nisam to znala mi bi se u periodu kad sam mislila da su plodni dani "ispucali" icon_lol , u tom periodu bi intenzivirali odnose da bismo u periodu ovulacije "odmarali". Kad sam merenjem bazalne temperature utvrdila tacan trenutak ovulacije, tj. pad temperature pred onaj cuveni skok, imali smo odnos, ja jesam malo lezala na ledjima sa savijenim nogama i zatrudnela iz cuga. Da li je to drzanje zgrcenih nogu pomoglo ne znam, ali znam da zavaljena materica ni u kom slucaju ne utice na plodnost
Srecno!!! caos

: ma-ta - 27. maj 2008 6:01:02(UTC)
Mislim sa tus i odlazak u wc nemaju nikakve veze sa tim. Koliko ja znam, spermatozois "zivi" u vagini do 48 sati, znaci do oplodjenja nikada ne dolazi neposredno posle odnosa, nego to malo "putuje", a moze da "putuje" do 2 dana. icon_rolleyes
I ja sam se iznenadila. Takodje nisam ocekivala tako brzo.

: Lelejn - 23. maj 2008 22:32:39(UTC)
Citat:
ma-ta - 8/9/2007 05:46

I ja sam imala i vrlo lako ostala u drugom stanju (maltene iz prve), a cak se posle trudnoce vratila u normalan polozaj! bravo

moja doktorica je kao bila jako iznenadjena sto mi materica nakon trudnoce nije u normalnoim polozaju, pre trudnoce je bila zavaljena i to mi je receno u studentskom, kod jedne privatnice-doktorke, i na kraju kad sam zatrudnela isto mi je rekla i doktorka koja mi je vodila trudnocu-da mi je zavaljena materica, i kao navodno posle trudnoce trebala se sad staviti u normalan polozaj ali se to nije desilo. No kako god bilo niko mi nije rekao da je to neki problem ni u kom slucaju-trudnoca, bolovi i sl. vec da je to jednostavno tako i eto ima zena kojima je ovakva ili onakva i to je to. Inace mi je menstruaciaj na od 30-37 dana ,znaci totalni haos, uglavnom mije najecesce na 30 dana, ali mi se u proseku 1 godisnje dogodi na 38-ma to je ludilo uvek me je ko devojku hvatal panika od toga-a znam da su sanse nula-al mi opet nije sve jedno.I na kraju kad samo resli da pravimo bebu mislili smo ajde polako ljudi se trude i po godinu dana, prestali smo da koristimo prezervativ i ja sam odmah drugi mesec ostala trudna-moram priznati pomalo na nase iznenadjenje-nismo ocekivali tako brzo :> , ali naravno i ogromnu radost ;]
a sad vidim i ovo za tus i za piskenje icon_lol , ajde nije d ami nema logike ali nije ni da mi ima, imace sam ja uvek mala boljku da posle odnosa moram da odem da piskim icon_surprised ops: icon_lol

: Mary - 20. maj 2008 13:14:41(UTC)
I moj ti je savet samo ukrevetu opusti se, i nemoj za vreme odnosa da mislis jao hoce li sad uhvatiti ili nece, nego se samo opusti. Nemoj da pravis bebu, uzivaj i videt ces bit ce i tebi lepse, a i lepo ces se iznenaditi kad vidis 2 crtice. srecno.

i da kao sto ledi kaze, nemoj odmah iz kreveta da ides pod tus ili da piskis. pusa

: luki - 20. maj 2008 13:01:18(UTC)

smiljo,prvo zdravo i dobro nam dosla...

sto se tice tvog problemcica nisam bas najkompetentnija da ti odgovorim...ali mogu ti nesto reci...

moja drugarica ima i zavaljenu matericu i ta ista materica je dvoroga i raznih drugih cuda ali evo ...ona rodi trece dete.

mislim da ne treba da se opterecujes time...

ja sam oba puta iz 4-og puta ostala trudna...i sada pokusavam..(2-meseca)

bice....nemoj brinuti:) :) :)

: ledi005 - 20. maj 2008 12:48:31(UTC)
dobrodosla!
i ja imam (ili sam bar imala) zavaljenu matericu i povucenu u levo i ostala sam bez problema u drugom stanju (i to tri puta icon_lol )
sve i da hoces, ne moze sve da ti ostane unutra, ali sam na raznim sajtovima citala da je pozeljno (mada ne i nuzno) da bar neko vreme ostane - sve u svemu, nemoj bas da uskaces pod tus pravo iz kreveta, i sve je ok.
samo polako, sve ce biti ok! caos

ps ovde nema skakljivih tema anene . sve moze da se pita, zato se i druzimo :-*

: ma-ta - 20. maj 2008 12:31:29(UTC)
Koliko ja znam zavaljena materica ne bi trebala da predstavlja neki problem. I meni je bila, zatrudnela sam bez problema i posle trudnoce se vratila u normalan polozaj, tj nije vise zavaljena.
Najbolje pitaj tvoju ginekologicu, neka ti objasni detaljnije sve oko zavaljene materice, tj sta znaci i kakve probleme moze da napravi.
Pozz!

: dr Avluela - 20. maj 2008 12:29:59(UTC)

Draga moja

Nema nikakve veze poza kao i da li ce "sve da ostane unutra " ili ne.

Samo uzivajte u ukrevetu    i ne brini caos

: smilja - 20. maj 2008 12:13:35(UTC)
Zdravo svima! Čitajući ovaj forum, stvarno sam shvatila da nisam jedina. Moj mm i ja pokušavamo tri meseca i ma koliko mi svi govorili da je to suviše kratak preiod, ipak sam nervozna.

Imam jedno pitanje: probali smo isključivo misionarsku pozu a moj ginekolog mi je rekla da imam zavaljenu matericu. E sada me zanima da li je to odgovarajuća poza za ovaj problem? Osim toga, najvažnije pitanje je da li nkon odnosa treba sve da ostane unutra ili je "dozvoljeno" da nešto i iscuri?
Hvala vam unapred na odgovorima, ovo me stvarno muči! :(

: hippeia - 5. april 2008 9:17:26(UTC)
Mima vidim da si svoje odgovore već dobila icon_wink , ali eto možda zbog drugih cura koje budu čitale, da napišem i ja moj slučaj.

Meni je takođe dijagnostikovana zavaljena materica, ali osim toga i rastegnut grlić, tj. otvor grlića nije tačkast, već razvučen, kao kod žena koje su rađale ili imale abortus. Prvo sam bila šokirana jer je ginekolog krenuo da me ispituje kad sam imala abortus, a kako sam ga ja uvjeravala da nisam nikad, on mi je rekao-Ma hajde, ne možeš mene lagati,ja sam doktor, vidim, nisam ćorav! Imala sam tad 23 godine!
Odem kod drugog dr, ispričam joj u čemu je stvar, ona me pregleda i kaže-pa stvarno ti je rastegnut, jesi li stvarno imala abortus?
Užas!!! Pomislila sam kako sam jedinstven slučaj, kako sigurno nešto samnom nije u redu čim mi već dva dr-a ne vjeruju!
Onda upoznam mm-a! Jednom prilikom mu ispričam to i on (pošto je ljekar) se nasmije i kaže da je svojevremeno na vježbama iz ginekologije vidio isti takav grlić kod žene koja se liječi od steriliteta, dakle nikad nije ostajala trudna niti je imala abortus!
Kaže da je to samo anatomski varijetet i da sam se s tim rodila!
Mislim šta reći!!!
Dr-ica koja mi je vodila trudnoću mi je takođe rekla da je rijetko, ali moguće!
Što se tiče zavaljene materice, jesam pravila svijeću i sve ostalo, ali poslije sam čitala da to nema nikakve veze i da zavaljena materica uopšte ne smanjuje mogućnost začeća! Malo sam se bila uspaničila jer nisam ostajala trudna, ali eto uspjelo nam je poslije 8 mjeseci!

: zvjezdica - 5. april 2008 8:23:31(UTC)
e pa ti mene ovjek obradujes sa svojim odgovorom.ja u utorak idem na kontrolu pa cu vidjet kakvo je stanje

: Hanan - 27. mart 2008 19:46:15(UTC)
Citat:
zvjezdica - 17/3/2008 11:36

ja se trenutno oporavljam od porodaja i nadam se da ce se sve vratit u normalno stanje al vrag mi neda mira pa nemogu odlezat tih 40 dana.sve mi govore da ce mi maternica ostat zavaljena i da cu imat bolove u ledima.pa me interesuje dali vi koje imate zavaljenu maternicu imate problema s ledima

Kad sam otisla na prvi pregled poslije trudnoce, i dr počela pregled prvo sto me pitala "nisi odlezala 40 dana"? Naravno da nisam. Pitala sam je da li to moze biti problem za sljedecu trudnocu.Rekla je da to nije nikakav problem.

Nisam znala da bolovi ledja mogu biti zbog zavaljene materice, ali ja u zadnje vrijeme imam neke bolove, nekad toliko jake da dijete ne mogu da podignem...od cega je ne znam...ali imam....

Uglavnom da nije problem za trudnocu.

: macaraca - 27. mart 2008 14:19:39(UTC)
naravno da polozaj materice nije problem vec stres u sadanje vreme!!!
posle 2 meseca pokusavanja sam ostala trudna i pored zavaljene materice,tako da....

: TINA BAMBINA - 18. mart 2008 16:03:47(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu,skroz mi je zavaljena u levu stranu,ali ne mislim da je to problem.Raspitivala sam se zato sto mi je komsinica rekla da joj je cerka vec nekoliko(ne znam tacno koliko)godina u braku i nema dece jer kako ona kaze doktori su joj rekli da je to jer ima zavaljenu matericu.Ja sam se konsultovala sa par ginekologa i svi su mi isto rekli,DA TO NIJE PROBLEM,i da zene moze da ostane u drugom stanju bez obzira na to da li joj je zavaljena ili ne.Ja jos nemam dete ali ne zbog zavaljene materice,naravno,vec zbog drugih stvari,da vas sad ne davim...Samo se opustite i beba ce se desiti...

: ledi005 - 17. mart 2008 12:38:06(UTC)
zvjezdice, nikakvih problema nemam, niti zbog toga treba vise mirovati nego kad nemas zavaljenu. to bas nema nikakve veze. opusti se samo.
mozda se meni i vratila na mesto posle prvog porodjaja, nemam pojma, nikad mi niko nije to komentarisao. znam samo da mi je posle oba porodjaja na pregledu posle 6 nedelja lekarka rekla da se sve lepo vratilo na mesto, ali da li to znaci i bolje nego sto je bilo, ili se vratilo tako zavaljeno kako je i bilo, nemam pojma. nisam ni razmisljala o tome.
ma u svakom slucaju, devojke, uopste ne brinite o toj zavaljenoj materici, kao i da nije. samo opusteno...

: JecaN - 17. mart 2008 10:38:19(UTC)
Imam zavaljenu matericu, i bez problema sam ostala u drugom stanju oba puta. Problema sa bolom u leđima nemam.

: zvjezdica - 17. mart 2008 8:36:29(UTC)
ja se trenutno oporavljam od porodaja i nadam se da ce se sve vratit u normalno stanje al vrag mi neda mira pa nemogu odlezat tih 40 dana.sve mi govore da ce mi maternica ostat zavaljena i da cu imat bolove u ledima.pa me interesuje dali vi koje imate zavaljenu maternicu imate problema s ledima

: Kaca - 17. mart 2008 6:48:47(UTC)
Ja imam zavaljenu matericu i odmah sam zatrudnela zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Tinna - 25. februar 2008 9:33:30(UTC)
moja baba kaze- jastuce pod dupe heh

: stancha - 25. septembar 2007 18:24:17(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu,i to po doktorkinim recima prilicno.I za jednu i za drugu trudnocu,smo cekali da prodje 7,8 meseci,s tim sto sam za prvu i dizala noge,i lezala po pola sata mirna,i pravila "svecu"...a za drugu ne,i kako ustanem a ono sve iscuri napolje,a eto trebalo je isto vremena.

: stevanovic jasmina - 8. septembar 2007 11:26:16(UTC)
ja imam zavaljenu matericu ali hvala bogu imam dvoje dece niti sam drzala noge visoko niti lezala desilo se sve spontano a druga trudnoca cak ne znam ni kada se dogodila ali eto hvala bogu dobila sam i drugo dete.to su sve samo price treba ovo treba ono znam da se trudnoca dogodi onda kad se najmanje nadas

: ma-ta - 8. septembar 2007 1:46:18(UTC)
I ja sam imala i vrlo lako ostala u drugom stanju (maltene iz prve), a cak se posle trudnoce vratila u normalan polozaj! bravo

: leptiric - 18. avgust 2007 15:03:07(UTC)
pp
ti je privatna poruka
nalazi se u tvom inboxu

: mima80 - 18. avgust 2007 14:13:30(UTC)
Sta je pp? :?:

: natalija - 18. avgust 2007 12:19:03(UTC)
mima imas pp

: leptir - 16. avgust 2007 1:20:54(UTC)
To je svačiji savet,samo se treba opustiti i uživati!

: lukas - 15. avgust 2007 13:41:39(UTC)
Ma kakva bre misionarska poza!!! Ja sam zaboravila kako to izgleda!!! Doktori ponekad lupetaju gluposti, kao ona ženica što joj je neka sestra, babica ili ko već rekao da joj je ovulacija na desnom jajniku i da se malo nagne udesno tokom seksa, za svaki slučaj. Mislim, zamislite misionarsku pozu pa još sa naginjanje ulevo!!!! Mojoj snaji su svašta govorili; te zavaljena materica, slaba prohodnost jajnika, periodične ovulacije... Ostade žena trudna posle 3-4 meseca!!!! Opusti se i uživaj, to ti je moj savet!

: dacika - 15. avgust 2007 13:04:46(UTC)
DA I JA IMAM ZAVALJENU MATERICU.....Nisu mi to predocili kao neki veliki problem, mada posle odnosa izigravam devojku od gume. I visila sam i lezala na stomaku i svasta nesto i jos uvek nisam trudna.....

: tratincica - 15. avgust 2007 0:47:28(UTC)
Imam zavaljenu matericu, hronicnu upalu mokracnih kanala, neredovnu ovulaciju, uveliko presla tridesetu i za desetak dana ostala u drugom stanju. Nikakve specijalne poze mada jesam ponekad drzala noge prekrstene i malo podignute.

: kacuncica - 14. avgust 2007 20:13:50(UTC)
I ja imam zavaljenu matericu, i posle godinu dana lezanja na ledjima i dizanja nogu posle odnosa procitala sam negde da bi zbog drugacijeg ugla izmedju materice i grlica trebalo da se lezi na stomaku, tako sam probala jedan mesec i odmah zatrudnela...

: jelena75 - 14. avgust 2007 16:48:04(UTC)
Moja materica je takodje zavaljena,sedlasta ili sta jos vec. Zadnji put kada sam bila na UZ, DR je zvala koleginice iz ordinacije do da je gledaju jer imam matericu vrlo specificnu i bas istu kao jedna od sestara doma zdravlja. Naime toj istoj sestri je neka DR rekla kako ce sa takvom tesko ostati u drugom stanju al ne lezi vraze, posle sedam meseci pokusavanja eto trudnoce. Tako da su uspele da me isprepadaju i posle kao utese,sve u 5 min.
MM i ja pokusavamo 3 meseca i nismo forsirali misionarski polozaj,to mi malo zvuci previse jednostavno da bi bilo tacno. Nemam pojma.
Pozdrav za sve. cvecko cvecko cvecko

: leptir - 14. avgust 2007 16:39:52(UTC)
Takođe imam zavaljenu matericu,dr. mi nije rekla nikakve poze da koristim,dignem i ja noge posle odnosa ali eto još nije uspelo,mislim da to nema veze,dosta njih zatrudni iz prvog pokušaja a imaju isti "problem". Jedan žena mi je pričala da je stalno držala noge gore,skoro pa i visila na lusteru...i ništa,e onda kada je odlučila da ne radi ništa od toga i odmah posle odnosa odlazila pod tuš,ostala je trudna!! Pozdrav!!

: mima80 - 14. avgust 2007 15:39:33(UTC)
Ledi005, Kicun, hvala!! :-* :-* :-*

: kicun - 14. avgust 2007 15:22:29(UTC)

Ledi hvala na odgovoru mene si smirila.

: ledi005 - 14. avgust 2007 15:15:44(UTC)
mima, nista ne brini. ja imam matericu koja je zavaljena i pomerena u levo (zbog neke upale koju nisam ni primetila da sam je imala). ovo mi je treca trudnoca - prvu sam ostala trudna u drugom mesecu pokusavanja, a drugu i trecu vec u prvom. tako da to definitivno nema veze.
sto se poze tice - s prvom trudnocom smo se i mi drzali tog recepta (mislim na misionarsku pozu), mada nam to nije bas omiljeni polozaj, ali u drugoj i trecoj nismo cak ni to praktikovali (mada smo se trudili da sve ostane unutra i jesam lezala malo posle na ledjima)
dakle, nemoj uopste da se brines zbog zavaljene materice. meni su i lekari rekli da to nema veze.

: kicun - 14. avgust 2007 15:14:55(UTC)

Mima i ja imam zavaljenu matericu i samo sam cula za ovaj polozaj i polozaj posle toga mojoj snaji sa istim problemom je lekar savetovao da digne noge u svecu iako je to kako on kaze za neke prevazidjena metoda kod nje je uspelo, tako da ne znam ja cu za par dana ici kod dr pa cu videti sta ce reci. I ja se pridruzujem tvom pitanju na koji nacin su devojke sa ovim problemom ostale trudne.

: mima80 - 14. avgust 2007 15:08:36(UTC)
Na ginekoloskom pregledu mi je jos ranije utvrdjeno da imam zavaljenu matericu, blizu kicmenom stubu nego sto je to uobicajeno. Posto zelimo bebu, doktorka mi je savetovala iskljucivo misionarski polozaj i lezanje na ledjima posle ukrevetu , ali ovde vidim da je to svima savetovano. Zanima me da li ima jos devojaka sa ovim "problemom" i da li su i na koji nacin ostale trudnica i koliko je ova pojava rasprostranjena.Hvala unapred :-*