Obaveštenja

Icon
Error

: pepaprase - 29. oktobar 2010 15:11:26(UTC)
neko je pitao posle koliko meseci ste ostale trudne posle histeroskopije, ja sam posle jedno sest meseci, ne znam da li to ima ikakve veze sa histeroskopijom

: niks - 8. septembar 2010 9:42:45(UTC)
Razumela sam Tanja,samo sto meni nece raditi HSG u anesteziji icon_eek

: TanjaBP - 7. septembar 2010 23:47:51(UTC)
Niks ako te ne mrzi pogledaj detaljno o HSG u kafancetu ja sam pisala tamo da objasnim razliku izmedju HSG i insemiancije, tacnije da obajsnim kako to nije uopste isto!Histeroskopija je posmatranje (lat. skopia) materice (uterus).Dakle u matericu se vaginalno unese mali mikroskop povezan sa kamerom i na ovaj nacin se mogu videti sitne anomalije materice i pocetka jajovoda (ulivne grane da tako kazem) a koje se ne mogu jasno videti na UZ.Tokom ove intervencije ujedno se moze i ukloniti manji nedostatak (napr. mali polip ili neka pregrada u uterusu ili sl.) a najveca vaznost histeroskopije je sto ginekolog jasno vidi (sto bi rekli svojim ocima) kako materica izgleda iznutra, da li je pravilno gradjena, kakvi su zidovi i sl.Slicnost izmedju HSG i histeroskopije je to sto se rade u totalnoj anesteziji, slicne su pripreme (brisevi i krvna slika) i to sto se intervencija radi ginekoloski (nema secenja stomaka ili materice). Nadam se da sam ti pomogla. Veliki pozdrav.

: niks - 7. septembar 2010 19:43:48(UTC)
To sam shvatila,ali i dalje ne shvatam koja je razlika izmedju ta dva

: kobrica - 7. septembar 2010 8:12:27(UTC)
NIKS, NEMOJ DA SE ZBUNJUJES, JA SAM KRIVA, JER SAM OVDE NAPISALA ISKUSTVO O HSG-U, ALI SE EVO IZVINJAVAM, A OSTAVILA SAM GA JER NISAM U ROKU PREDVIDJENOM ZA BRISANJE PORUKE ISTU I IZBRISALA :) O TOME SE RADI I NISTA VISE :)

: niks - 6. septembar 2010 22:50:31(UTC)
Sada nista ne razumem icon_surprised ops: kakva je ustvari razlika i da li je ima HSG i histeroskopija? neznam hmm

: kobrica - 4. avgust 2010 18:43:18(UTC)
A SADA ZA SVE ONE KOJE CEKA HSG, EVO MOG ISKUSTVA:
NEMA JEDENJA I PIJENJA OD VECERI PRE HSG DO POSLE HSG-A. (JA SAM TO PRAVILO PREKRSILA, JER SAM USTALA U SEDAM I POPILA KAFU, NEGDE SAM PROCITALA DA SE SEST SATI NISTA NE JEDE I NEPIJE PRE INTERVENCIJE, ALI NEMOJTE TO NIKOM RECI)
DOSLA SAM U 13:45, HSG MI JE BIO ZAKAZAN U 14h. RADILA SAM U PRIVATNOJ PRAKSI. DOCEKALA ME JE JEDNA DIVNA STARIJA SESTRA, MOJ DOKTOR, ANESTEZIOLOG I ONAJ STO SNIMA NA RENTGENU. SESTRA MI JE SVE VREME MAZILA I GOVORILA DA SE NE BOJIM, MADA ZAISTA NISAM BILA USPANICENA, STALNO SAM SE SMEJALA I ZBIJALA SALE, PA SAM CAK I DOKTORA TESILA DA SE NE BOJI ZUBARA, POSTO JE ISAO KOD ZUBARA POSLE MENE, A JAAAKO SE BOJI SVE U SVEMU IMALA SAM SUPER DRUSTVO. E ONDA JE DOSAO ANESTEZIOLOG I DAO MI INEKCIJU I NEKI LEK I REKAO DA CE SADA POCETI DA MI SE MALO VRTI.
POSLE TOG VRTENJA, TACNIJE U 14:30 JA SAM SE PROBUDILA NA DRUGOM KREVETU SA OBUCENIM GACAMA I VATOM. NESTO SAM I SANJALA, SAMO SAM U SNU CULA DA ME NEKO NEZNO ZOVE PO IMENU KOOOOBRIIICEEE, KOOOBRIIICEEEE, KOOOOBRIIIICEEEEE : KAD ONO MOJ DOKTOR SEDI PORED MENE I BUDI ME.
ONDA JE ZVAO MOG MUZA I OBJASNIO NAM KAKO SU REZULTATI SUPER, JAJNICI SU MI JAKO LEPO PROHODNI I NE MOZE BITI BOLJE. DOGOVORILI SMO SE DA KUPIMO OVULACIONE TESTOVE I DA OD JEDANAESTOG DANA KRENEMO U AKCIJU, A AKO NE BUDE NISTA, ONDA U SEPTEMBRU NA INSEMINACIJU I TO JE TO. POSLE HSG-A SMO OTISLI NA RUCAK, POPILA SAM KAFU I ZAPALILA CIGARETU.
DOVICIN CU PITI NAREDNIH 5 DANA 2XPO JEDNU, A POPILA SAM I JEDNU VECE PRE HSG/A.

TO JE TO LEPE MOJE ZMAJICE. STOMAK ME UOPSTE NE BOLI, SAMO MALO KRVARIM, ALI VRLO MALO, ALI TO JE SVE NORMALNO. LJUBIM VAS PUNO I PUNO VAM HVALA NA SVEMU. NISU ME KLISTIRALI NITI BRIJALI, TAKO DA ME ONA STVARCICA NECE SVRBUCKATI

: micky_bap - 19. jun 2010 13:15:52(UTC)
Mene interesuje koliko ste posle histero ostale trudne?

: katarina - 13. april 2010 19:42:28(UTC)
Nasla sam sta je chromoskopija-ubrizgavanje substanci (farba) u bukvalnom nekom smislu gde se utvrdjuje stanje unutrasnjih organa..pa sad ja vas da pitam zar sve tri metode nisu jedno te isto???
i zar je potrebna lAPOROSKOPIJa;HROMOSKOPIJA I HITEROSKOPIJA DA BI SE UTVRDILO STANJE ORGANA????
JOJ KAKO CU BOMBARDOVATI DR U CETVRTAK dajte neki savet????????

: katarina - 13. april 2010 19:32:49(UTC)
Danas sam bila kod dr i nista mi nije jasno a kako i bi icon_rolleyes cim je dr poceo da prica da kamerom ulazi kroz pupak meni se slosilo i nista dalje cula nisam...sad citam uput i nije mi jasno (doduse imam termin u cetvrtak gde ce mi biti sve objasnjeno al ja ne mogu da cekam)
Pise da je uput za laporoskopiju sa Chromo+ hytroskopie
citala sam vase postove i lap. je kamericom kroz pupak,H.je vaginalno a sta mu dodje ovo Chromo? i zar se sve odjednom radi? Jooj sta li ce sa mnom da rade???

: micky_bap - 9. april 2010 12:06:04(UTC)
pozz,danas mi je mesec dana kako sam histero uradila,sve je proslo ok,kao da nista nisam radila,sad cekam da dobijem,odnosno ne dobijem menstruaciju,jer imam neke simptome,pa cemo videti,ja se nadam najbolje,ostalo mi je da cekam.....

: TanjaBP - 8. april 2010 14:48:01(UTC)
Pozdrav Micky. Ja sam skoro (4.3.) imala histeroskopiju u NF. Sve je proslo savrseno.Osim sto priprema traje ceo dan ranije i neprijatna je (klistiranje i ostalo) osoblje je ok, operacione sale su kao svemriski brod i ja sam otisla jako zadovoljna. Imala sam polip na materici. U januaru bila u NF na HSG i tada je isto sve bilo kao profesionalno. Jos da dodam da sam se u NF lecila jos 1999-2001 i da sam se tamo porodila 2001 :) . NF je klinika koja ima jako veliki broj pacijenata, jako se dugo ceka na sve i stice se nekada utisak da je sve kao na pokretnoj traci i da ih malo briga za pacijente ali strucnost im se ne sme staviti u pitanje. U njih imam poverenje...Ja sam cula i od moje dr. i od jedne babice da se cesto spontano ostaje trudan i posle HSG i posle histero. Navijam za tebe, samo napred :)

: Wistar - 5. april 2010 20:41:24(UTC)
Micky, ja sam imala polip a ne pregradu, ali su mi lekari (i to svi do jednog!) rekli da je upravo taj polip razlog steriliteta. Osim jednog lekara koji mi je pri prijemu u bolnicu rekao da zene najnormalnije zatrudne i sa daleko vecim polipima i miomima, i da se njemu ipak cini da to nije jedini razlog steriliteta. On je predpostavio da su se svi usmerili samo na polip zbog toga sto su i meni i suprugu SVI ostali nalazi kao iz udzbenika. Sve je u savrsenom redu.
Histeroskopiju sam radila pocetkom oktobra. Sada je vec april, a bebe jos nema. Od tada su mi 2 meseca pratili ovulaciju (folikulometrija) jer su mislili da mi ''masimo'' taj dan ovulacije, pa smo imali VEOMA ciljane odnose po direktivi lekara - i nista neznam
Sada se spremamo za inseminaciju.
Moja prijateljica je imala dvorogu matericu i disfunkciju jednog jajnika i zatrudnela je bez ikakvih problema, tako da ne znam sta da ti kazem. Ne bih da ti rusim nade ali nekako mi se cini da nije sve bas tako crno-belo. Da postoji jedno tri miliona uzroka steriliteta koji su jos medicini nepoznati i da lekari, jadni, nemaju odgovor na sva pitanja upravo iz tog razloga hmm
Nadam se da ce tebi pomoci histero koju si radila, ali budi spremna i na drugaciji ishod. Manje ces se nadati i manje ce boleti.
Drzim palceve da ti uspe i da sto pre budes mama jednog beba

: micky_bap - 18. mart 2010 0:22:05(UTC)
Da li je neko posle histeroskopije zatrudneo,mislim ko je imao pregradu na materici??molim vas,da cujem iskustva i misljenja?

: micky_bap - 15. februar 2010 14:09:52(UTC)
koristim vaginolete makromiror pa cu ici ponovo bris da izvadim...valjda ce biti u redu...nadam se..a kod kog dr. si radila,ja se jako plasim,a koji ti si problem imala???

: Wistar - 14. februar 2010 22:14:04(UTC)
Micky bap, meni su nekih 15-tak dana pred histeroskopiju nasli bakterije u sekretu i doktor mi je samo prepisao antibiotske vaginalete i rekao da ponovim bris posle 4-5 dana. Taj ponovljeni bris je bio cist i sasvim normalno sam otisla na intervenciju i sve je bilo OK. Vidi sa svojim Dr. To ti je najbolje. icon_wink

: micky_bap - 11. februar 2010 21:51:21(UTC)
molim vas reci te mi ako imam u sekretu streptokoku oce mi odloziti histeroskopiju,molim vas,zna li neko???

: micky_bap - 10. decembar 2009 22:58:30(UTC)
to sam i ja cula,ovaj budakov je ok zezala se sa njim,pricali,vidi se da ima iskistva,samo mi je pogledao snimke od mojih doktora

: Lara NS - 9. decembar 2009 19:56:27(UTC)
slazem se- sto dalje od dr Bujas! Takvu aroganciju i neprijatnost u odnosu na pacijenta ni od koga nisam dozivela samo od nje!

: vero - 2. decembar 2009 20:32:18(UTC)
ja sam radila histeroskopiju i to dr. Bjelica odnosno tu je bila i dr. Kopitovic, mogu reći da imam lepo iskustvo, mada sam čula da je dobar i Budakov!ja ne preporučujem samo dr. Bujas odvratna je :( :(

: micky_bap - 30. novembar 2009 20:16:10(UTC)
pozdrav svima,ja treba da radim histeroskopiju u betaniji u novom sadu,e sad jedan mi doktor preporucuje bjelicu,a drugu dr budakova,koga sad poslusati??jel neko imao iskustva,jel je cuo nesto o nji8ma?

: micky_bap - 30. novembar 2009 20:14:26(UTC)
pozdrav svima,ja treba da radim histeroskopiju u betaniji u novom sadu,e sad jedan mi doktor preporucuje bjelicu,a drugu dr budakova,koga sad poslusati??jel neko imao iskustva,jel je cuo nesto o nji8ma?

: Wistar - 3. oktobar 2009 11:33:13(UTC)
Citat:
makica 265 - 22/10/2008 04:31

zvala sam ja vec NF.Kosta i to papreno.35.000 sama intervencija sa zahvatom i + 25.000 bolnicki troskovi.

Drage moje, evo i ja da ostavim komentar! Ja sam u junu radila HSG u NF, a sada za 12.10 imam zakazanu histeroskopiju, takodje u NF. Sto se strucnosti (prof. Vasiljevic i dr Rastko Maglic) tice - imam samo reci hvale!!! bravo Sjajni su strucnjaci i veoma su odgovorni prema pacijentima. Sestre su divne i stalno na raspolaganju, a higijena na visokom nivou. respekt
U tom kontekstu svima koje prolaze ove muke sa analizama i bolnicama i ponovnim analizama da bi se opet leglo u bolnicu uzid - toplo preporucujem Savetovaliste za Sterilitet u NF jer su najbolji! klanjam
S obzirom da sam i za prethodnu a i za intervenciju koja me ocekuje imala uput - nisam u obavezi bilo sta da platim.
Medjutim... ne treba zatvoriti ni oci pred cinjenicom da je NF istovremeno i - najskuplji!
Po ne znam kom principu, bolnice same odredjuju sta je to "standardna" a sta je "vanstandardna" usluga, pa su tako epidural i prisustvo oca porodjaju u NF veoma papreno naplacene "vanstandardne" usluge (prisustvo oca - 17 700,00 din) dok se negde drugde te usluge nazivaju "standardnim" i ne naplacuju se!
Javna je tajna da je NF ubedljivo najskuplje porodiliste! Tako cena kreveta u dvokrevetnom apartmanu u NF iznosi 8000,00 din dnevno, dok isti takav apartman u Gradskoj bolnici placate samo 3000,00 din.

: nenaj - 30. septembar 2009 17:15:52(UTC)
Histeroskopija se radi i na Cetinju Nna klinici za humanu reprodukciju .Doktorica Tanja Motrenko je fenomenalna .Nadam se da ce ova informacija pomoci nekome iz cg.Meni je radjena svi su pazljivi i ljubazni sve se zavrsi za jedan dan.Srecno svima!

: Blackberry - 9. jun 2009 12:35:02(UTC)
Pozdrav svima! Ja sam radila laparoskopiju i histeroskopiju u Subotičkoj bolnici, bez uputa i platila 30 000 din...

: mimoza - 15. april 2009 15:16:26(UTC)
HEJ TU STE...

: dacika - 13. april 2009 15:42:31(UTC)
icon_eek Uh, a meni se kao smucile drzavne institucije, pa sam kao mislila da radim privatno, medjutim......ahaaaaaa u nekom drugom zivotu...
Ne gine mi cekanje u bolnici uzid uzid uzid

: makica 265 - 25. oktobar 2008 8:43:50(UTC)
Pitala sam u Jevremovu kod Ljubica tamo je tek skupo.Sama intervencija 1100 eura,a plus sto bi tamo radili i neke njihove pripreme....

: zogo - 22. oktobar 2008 6:59:50(UTC)
Bas tako...icon_eek sta reci...bolnicki troskovi 25 000 pa stvarno nemam reci...Makice pokusaj se raspitati i privatno negde za cene..

: mimoza - 22. oktobar 2008 6:44:10(UTC)
icon_eek

: makica 265 - 22. oktobar 2008 6:31:46(UTC)
zvala sam ja vec NF.Kosta i to papreno.35.000 sama intervencija sa zahvatom i + 25.000 bolnicki troskovi.

: mimoza - 21. oktobar 2008 8:51:40(UTC)
MAKICE ja sam proslog meseca radila dijagnosticku laparoskopiju (20 000) i histeroskopiju (5 000), u državnoj bolnici i sa uputom. Tako da mislim da je 20 000 samo za histeroskopiju previše (čak i bez uputa). Kao što ti Zogo preporucuje dobro se raspitaj.

: Mitrolina - 20. oktobar 2008 18:15:54(UTC)
Na osnovu licnog iskustva preporucujem vam Luku Andjelica, on radi privatno u ns u MC bolnici, a radi i u porodilistu u Subotici,tad je bio nacelnik (pre dve godine). On je najbolji za te stvari ako ste u mogucnosti da odete privatno

: zogo - 20. oktobar 2008 7:58:07(UTC)
Da...ostajanje zavisi od tvog stanja i oporavka...ja sam izasla odmah posle nekoliko sati a bilo je zena koje su tu lezale vec 4-5 dana zbog laparoskopije...ako hoces evo ti broj Betanije pokusaj nazvati i traziti da te prebace u obracunsku sluzbu gde se mozes informisati o cenama.Znam da ima razlike da je to Ns ali svakako je drzavna ustanova pa ako im je laparoskopija isto 20000din valjda je i to bez uputa priblizno....021/4899330(-ovo je odeljenje za sterilitet pokusaj tu a ako ne trazi da te prebace u obracunsku sluzbu)...

: makica 265 - 20. oktobar 2008 7:50:46(UTC)
Zogo ja sam njih zvala i javila se neka zena koja je bila strasno neprijatna.Cim dobijem sl.menstruaciju idem za BG da se odma javim tamo i predam nalaze koje traze,valjda me prime odma da ne cekam onaj drugi mjesec.Znaci zene koje su iz Srbije sa uputom placaju 20.000 dinara.Onda ce mene da oderu.....a plus morace i zahvat da rade i plus ako ostanem nekolika dana u bolnicu ...auuuuu

: zogo - 20. oktobar 2008 7:40:40(UTC)
Makice ovamo gde sam ja radila dijagnosticka histeroskopija iznosi 5000din sa uputom jer se tretira kao vanstandardna usluga(betanija Novi Sad).Ono sto je kostalo 20000din tada sa uputom je histeroskopija& laparoskopija(to mi je bilo zakazano ali nije bilo potrebe)...mislim da ti je najbolja opcija da pozoves njih i da se raspitas ukoliko nemas overen uput kakve su cene...i da ja mislim da se svaki bolnicki dan posebno placa bez uputa.Sto se tice ostajanja meni su rekli 3 dana ali sam izasla 2gi odmah par sati nakon intervencije jer sam se super osecala...

: makica 265 - 20. oktobar 2008 7:20:30(UTC)
Cao zenske!Ako neka moze da mi odgovori....
Radicu histeroskopiju u Narodni front i sve sto znam je da se za zene iz Srbije placa 20.000dinara,a zna li neko kako ide procedura za one koje nisu iz Srbije i koliko kosta ako se radi zahvat?
jer ja ne mogu nikakav uput da dobijem iz CG pa me zato interesuje?I koliko se ostaje u bolnici?I ostajanje u bolnici se placa jel da?

: Tijana83 - 3. april 2008 8:24:20(UTC)
POZDRAV SVIMA.Da li je neko mozda cuo za privatnu kliniku dinulovic u bg ulica Strahinjica Bana,bas me zanimaju iskustva.Juce sam ih zvala i bas su bili prijatni,dali su mi puno nade.

: zogo22 - 2. april 2008 14:37:18(UTC)
Da znam da histeroskopija spada u vanstandardne usluge u betaniji pisalo mi je to na priznanici kada sam platila :) ali uzimajuci u obzir da je drzavna klinika kao i NF mislim da bi trebalo da bude isto pravilo ali dobro kao sto rece Jelena nadamo se da to koriste za unapredjivanje.Za laparoskopiju znam da je oko 20 000din sve zavisi sta ti rade u toku intervencije...

: jelena75 - 2. april 2008 12:30:42(UTC)
Od onih cuvenijih, cula sam za Jevremovu i kliniku dr Ivanovic, sada ako malo procesljas forume shvatices da su misljenja o njima oprecna a ja direktno iskustvo nemam pa ne mogu bas da ti preporucim. Kada sam radila histeroskopiju upoznala sam jednu zenu koja je trudna posle druge VTO kod doktorke Ivanovic i hvali je na sva usta kao i jos neke koje su bile kod nje. Ja sam na listi za besplatnu VTO u Visegradskoj i nadam se da ce mi uspeti iz prve i da necu morati da se upoznajem sa ovim privatnicima :) :) :) . Ovo je trenutni napad pozitivnosti, koje mi inace u zadnje vreme vrlo manjka.
caos

: Tijana83 - 2. april 2008 8:55:37(UTC)
u Betaniji je to vanstandardna usluga i zato kosta 5000 din.taj jednodnevni program.

: Tijana83 - 2. april 2008 8:54:33(UTC)
hvala zogo. Nego jel znate neku dorru kliniku mozda u bg kojoj je uza specijalnost lecenje steriliteta?

: jelena75 - 2. april 2008 8:49:51(UTC)
Da jeste cudno, i to je moja bila operativna ne samo dijagnosticka. Znas da su mi odstranili polip a platila sam samo 250 dinara za bolnicke dane. Laparoskopija se placa i sa uputom 20.000 dinara jer se koriste pri intervenciji neki nastavci na kamerici koji su za jednokratnu upotrebu. Tako su mi bar objasnile zene koje su to radile u NF.
Mislim da klinike imaju slobodu da same kreiraju pravila i cenovnike. Nadam se da taj novac koriste za unapredjivanje lecenja steriliteta, posto ih dosta hvale, sve je moguce. caos

: zogo22 - 2. april 2008 7:19:17(UTC)
Pored betanije imas privatnu kliniku Gensis gde rade histeroskopiju neznam tacno cenu ali znam da nije neka velika razlika u ceni izmedju te 2 klinike...
Jelena75 eto bas mi cudno kako tako prave razliku u drzavnim klinikama ja sam isto imala taj uput za bolnicko lezanje i platila sam 5 000din,a ukoliko nesto prilikom histeroskopije odstranjuju placa se 7-8000 (isto sa uputom)...A i betanija i NF su drzavne klinike....sa razlicitim pravilima ocigledno...

: Tijana83 - 2. april 2008 7:08:34(UTC)
Hcala zogo moram da ih zovem danas da vidim za kada mogu da mi zakazu eventualno.Jer ja dolazim krajem maja a polovinom juna se vracam za svedsku ,pa ako moze u tom vremenskom periodu bice super.

: Tijana83 - 2. april 2008 7:07:30(UTC)
pa da jelena to mi je problem ,neznam dali cu moci dobiti uput.ajde molim te dja mi njihov tel da zovem.Danas cu da zovem i betaniju da vidim koliko se ceka tamo.

: jelena75 - 2. april 2008 6:14:07(UTC)
Tijana ja sam radila pre dve-tri nedelje histeroskopiju u NF u Beogradu i ne kosta nista. Treba ti zeleni uput, za bolnicko lecenje, odes pred kraj ciklusa i zakazuju ti datum kada treba da se pojavis. Tog dana ti rade pripremu, sutradan intervenciju i treci dan ides kuci. Dr su stvarno svi ok, odeljenje je renovirano i preporucujem ih. Radi se u opstoj anesteziji, bolova nema, sve u svemu nista strasno. Mogu ti poslati njihov telefon na pp ako zelis. Pa ih mozes pitati koliko kosta bez uputa, ako sa tim imas problem.
Pozz!!!! caos

: zogo22 - 1. april 2008 18:28:27(UTC)
Cao Tijana.Da radila sam jednodnevnu dijagnostiku tkzv. histeroskopiju iskustva su pozitivna intervencija je trajala 15tak minuta u opstoj anesteziji a kostalo je 5000din sa uputom(dijagnosticka histeroskopija).Tacnije zakazana mi je histeroskopija i eventualno TVL(transvaginalna laparaskopija)ali nije bilo potrebe tako da mi je odradjena samo histerosk.Kad se probudis iz anestezije nakon sat vremena sam izasla kuci...Znaci iskustvo skroz pozitivno da sam znala ranije da postoji ova metoda nikada nebih radila hsg 2 puta...

: Tijana83 - 1. april 2008 17:27:43(UTC)
pozdrav svima!Zanima me koliko kosta histeroskopija u beogradu? Zogo22 cula sam da si bila u Betaniji na jednodnevnoj dijagnostici neplodnosti,molim te reci mi kakva su ti iskustva i koliko se ceka?Mislila sam sutra da zovem da zakazem?

: Lejla81 - 17. mart 2008 10:05:56(UTC)
Drage moje , ja sam 10.03. radila histeroskopiju(odstranili su mi jedan mali polip) , i da vam kazem nije to nista strasno , bila sam pod opstom anestezijom , kad sam se probudila samo sam osjetila blagi bol po dnu stomaka koji je trajao tri minute i nista vise , kao da mi nisu nista radili, sasvim malo je bilo krvi prvi dan . Vjerujte mi da se osjecam tako sretno , nevjerojatno je koliki sam psihički prisak imala zbog tog polipa,sada osjećam veliko olakšanje , još samo da odem za 20dana na kontrolu i da vidim da li je sve u redu bit ću presrećna. Ako imate bilo kakvih pitanja vezanih za hister. samo pitajte rado ću vam odgovoriti ,jer i sama sam se mučila tražeći na forumima nečije iskustvo pre histeroskopije.

: zogo22 - 4. mart 2008 11:43:03(UTC)
Leptir :-* nebrini nije tako strasno....kod mene nisu nista zelim ti isto tako dobar nalaz...:-*...

: leptir - 4. mart 2008 11:34:30(UTC)
Sta bi ja bez zogo ;] Ne bi ni znala kako se prave beba hmm

Kad mi ubace kamericu ko zna sta ce naci :>

: andjelaaa - 22. februar 2008 11:32:25(UTC)
Nemam iskustva sto se toga tice ali se nadam da ce sve proci kako treba.Vazno je to sto si resena da polako otklanjas jednu po jednu prepreku.Nagrada za taj trud ce sigurno stici caos

: jelena75 - 21. februar 2008 19:30:40(UTC)
Mislim da je tako i u NF. Do marta ce se vec javiti neko ko je tamo radio. Pozdrav caos caos caos .

: zogo22 - 21. februar 2008 17:37:35(UTC)
Jelena75 sto se mene tice ja sam radila dijagnosticku histeroskopiju i ostala sam 2 dana.Taj dan kad dodjes na prijem do 12h smes da jedes posle 12 samo vodu. Oko 14h dobijes ricinusuvo ulje :) :)...mozda je u NF drugacije neznam ali u betaniji je tako ako i tamo bude moj ti je savet pomesaj ga sa nekim jacim sokom i popij :).Naravno poneses papuce i spavacicu :) :) i pribor za licnu higijenu.Uvece te sestre pripreme za ujutru.Drugi dan ti rade intervenciju.Posto se tebi odstranjuje polip verovatno ces imati mali rez kroz pupak i zato ces ostati jos jedan dan.Meni nisu nista ostranjivali pa sam nakon sat vremena odmah pustena kuci.Nije bolno i brzo se oporavis...veruj mi lakse nego hsg.Ako te jos nesto interesuje ti pitaj...mada nadam se da ce se javiti i neko ko je radio u NF da podeli iskustvo sa nama...

: jelena75 - 21. februar 2008 17:01:05(UTC)
Evo me i na ovoj temi, bice me svuda ocigledno i pocinjem da se navikavam. Danas mi dr rekao da moram otkloniti polip sa endometrijuma tako da cu gledati da zakazem histeroskopiju za mart u NF. Ko je tamo radio neka napise neki savet da odem sto pripremljenija. Znam sta mi treba od nalaza i da se tri dana ostaje u bolnici. Znala sam i za HSG ali ne i da treba da ponesem spavacicu i papuce, pa sam se setala u onoj bolnickoj i znate onim braon papucicama. MM kaze da sam mu bila bas slatka icon_wink icon_lol , ali bas nisam sigurna da sam ostavila neki utisak na njegovog kolegu sa zenom koje smo tad sreli icon_lol :> . Salim se naravno, sve je to manje bitno dok god su mi prohodni jajovodi bravo .
Veliki pozdrav za sve strpljive i manje strpljive buduce trudnica , :-* :-* :-* .

: zogo22 - 5. februar 2008 9:07:52(UTC)
Kety bas sam juce pitala dr da li je pozeljno da se vakcinisem protiv gripa ona nije za to kaze da je bolje ovako da pripazim.Po onoj semi koju sam dobila injekcije bi trebalo da krenu 16tog .....Jos malo sam na kontracepciji... uh!!!

: kety - 3. februar 2008 11:20:59(UTC)
TAJČI, u pravu si!!!! Meni su histero i laparoskopiju radili odjednom pa ih ja brkam. Ali ima nešto i u tome što kaže ZOGO, ako ustanove da nešto nije OK, onda moraju da te buškaju. A meni su sumnjali na septum pa su onda odmah sve radili odjednom.
ZOGO kada krećeš sa injekcijama??? Čuvaj se gripa i drugih gluposti. SRETNO!!!!!!

: zogo22 - 1. februar 2008 20:35:52(UTC)
Cekala sam nekih 5 meseci do konsultacija pa sam onda dopunjavala neke nalaze i sve to....godinu dana otprilike sa svim nalazima koje sam morala da ponovim i insemenacije sam u medjuvremenu pokusavala....u aprilu sam bila na konsultacijama a evo vodim se u decembarskoj grupi za vto(jos sam na terapiji pijem kontracepciju)

: Eli7 - 1. februar 2008 20:29:18(UTC)
a koliko vreme ti je potrebno da cekas od kad si se prijavila?

: Eli7 - 1. februar 2008 20:28:26(UTC)
znam kako ti je jer isto je i meni.ja nisam radila inseminaciju jer zelim da idem na vto
sigurnije je.bar tako kazu.

: zogo22 - 1. februar 2008 19:49:13(UTC)
Elli ja sam 79godiste a samim tim sto je zena mladja sanse za uspeh su vece....i meni je dr iz mog mesta rekao da mogu prirodno ali meni su dosadila sva ta silna eksperimentisanja na meni i ponavljanje jednih te istih nalaza tako da sam se prijavila za vto o drzavnom trosku....Kako mi nisu uspele tri insemenacije zakazana mi je grupa za vto...

: Eli7 - 1. februar 2008 18:44:10(UTC)
zogo22 a koliko imas god.kazes da ti je rekla doktorka da imas sanse zbog god.pitam jer ja imam 30 i zelim da radim vto iako mij dr kaze da nema potrebe za to

: zogo22 - 1. februar 2008 17:13:06(UTC)
:) Da znas Jelena u pravu si:):)....Ali sta ces eto desava se.Opet mi je lakse da iskontrolisem sve sto mogu na vreme i ako postoji neki problem da ga resavam na vreme.Mislim da se sve lakse podnosi dok sam mladja,dok imam snage i volje jos uvek za sve to...Dugo je 5 godina ali nije mi resenje ni da tapkam u mestu i nepokusam nista....Pokusacu jos vto pa cu napraviti pauzu od svega ukoliko bude neuspesna.Naravno nadam se uspehu i sama dr mi je rekla da imam velike sanse sto zbog godina sto zbog nalaza....Nadam se da cu u martu(taman da se obradujem za rodjendan :):) ) ugledati konacno betu hcg vecu od 5....:) :)..

: jelena75 - 1. februar 2008 16:34:59(UTC)
Kakav si strucnjak zogo, milina te citati. Jedino je lose sto si do svih saznanja dosla na zalost sopstvenim iskustvom. Ali i tome ce doci kraj :) zagrljaj

: zogo22 - 1. februar 2008 16:14:57(UTC)
Ja sam histeroskopiju radila pocetkom septembra,insemenacije u oktobru i novembru pa kako nisu usele pauza mesec dana od hormona i u decembru(krajem) sam pocela kontracepciju za vto....tako da sve je islo ciklus za ciklusom.A pre histeroskopije u julu sam imala jos jednu insemenaciju.Ako su ti hormoni u redu i mozes da pijes stimulaciju za insemenacije(moze i iz prirodnog ciklusa) moze insemenacija odmah posle histeroskopije.Ako radis laparoskopiju verovatno zavisi od operacije mozda je oporavak malo duzi tako da neznam da li moze odmah da se radi insemenacija mesec za mesecom....

: jelena75 - 1. februar 2008 11:54:30(UTC)
Koliko treba da prodje vremena od histeroskopije, HSG ili laparoskopije do insemenacije ili VTO?

: zogo22 - 1. februar 2008 10:48:49(UTC)
Ja sam imala 2 hsg-a pre histeroskopije pa mi je opet gledana prohodnost jajovoda(iako su oba hsg bila uredna kanali prohodni).Sve mi je to nabrojano da je radjeno u sklopu intervencije zvana histeroskopija.Za laparoskopiju nije bilo potrebe to mi je i dr rekla kad sam se probudila iz anestezje jer mi je bilo cudno kad sam pogledala u stomak i videla da nema nista(a pre toga mi je objasnila da je to histeroskopija - intervencija gde se pravi rez kroz pupak da bi usla sa kamericom)!!Tad mi je rekla da nije bilo nista za odstranjivanje pa mi nije pravila rez.Naravno da se sve zaboravi....ja nisam imala problema posle intervencije i jako brzo sam se oporavila tako da je ne dozivljavam kao nesto bolno i strasno.Bolniji mi je bio hsg e to bih zelela da zaboravim ali mi je bas ostalo u secanju :):)...

: tajci66 - 1. februar 2008 10:32:02(UTC)
Zogo22,histeroskopija i interventna histeroskopija su metode gde se direktno pregleda unutrasnjost kanala grlica materice i same materice.Istovremeno ovim metodama moze da se radi resekcija septuma i priraslica,uklanjaju endometrijalni i cervikalni polipi,uzima biopsija itd.Ako se radi zajedno sa HSG(kao sto je meni radjeno pre 3 meseca)onda se pregledaju i jajovodi.
Treca metoda koja se radi je laparaskopija i radi se tako sto se prave 3 mala reza na stomaku.
Svakako,bilo bi najbolje da ni jedna od nas ne treba da radi bilo sta od ovoga,ali...Kad dobijemo mi nase bebice zaboravit cemo na sve ovo kao da nikad nista nismo radile icon_razz

: zogo22 - 1. februar 2008 8:52:35(UTC)
Ja sam radila histeroskopiju i ne pregleda se samo materica vec i jajovodi i komplet unutrasnje stanje -tako mi bar pise u otpusnoj listi.Radjeno mi je vaginalno ali ukoliko postoje nepravilnosti odmah se odstranjuju i to se zove transvaginalna laparoskopija pa se uglavnom ove dve metode rade istovremeno...Nemam rezove iako mi je dr rekla kada mi je objasnjavala sta je histeroskopija da cu imati rez kroz pupak ali nisam ga imala jer nije bilo nista za odstranjivanje...

: tajci66 - 1. februar 2008 8:42:16(UTC)
Kety,to o cemu ti pises je laparoskopija a histeroskopija je nesto drugo.Histeroskopija se radi vaginalno i cilj je provera stanja unutrasnjosti materice!

Puno pozdrava za sve devojke

: Eli7 - 31. januar 2008 19:05:32(UTC)
jao,citam vas i plasim se kroz sta treba sve da se prodje pa tek da bude in vitro.
plasim se jer to moze da traje mnogo vreme
a ja bi htela da imam bebu sto brze
moj doca mi ne preporucuje in vitro ali ja zelim
jer cekam tri godine i nista.
anene ne dam se
znam da ce biti beba

: kety - 31. januar 2008 8:51:40(UTC)
Mali hirurški zahvat kojim se utvrđujeunutrašnjost materice i prohodnost jajovoda. Pretraga kojom se ustanovljava da li ima kakvih neprilika, poput septuma, cisti... one paučine... koje bi onemogućile da zatrudniš.
Nije strašno. Obično se naprave 2 ili 3 male rupice iznad jajnika i ispod pupka. U svakom slučaju naprednija i pouzdanija metoda od HSG-a i svakako intervencija bez koje te niko neće primiti na VTO.

: ljubicicica - 30. januar 2008 19:21:05(UTC)
Sta je to histeroskopija? Vidim da si prosle godine u aprilu bila na konsultacijama,sta su ti rekli?

: zogo22 - 11. decembar 2007 18:31:09(UTC)
I ja se nadam.Drzim ti fige.Poslala sam ti pp.

: tamash - 11. decembar 2007 18:27:46(UTC)
Hvala Zogo na odgovorima! Nadam se da će sve proći kako treba.

: zogo22 - 11. decembar 2007 18:16:46(UTC)
Kika hvala.....sta reci divna si kao i uvek:) ...

: zogo22 - 11. decembar 2007 18:16:11(UTC)
Najbitnije je je da ti brisevi budu uredni da nemas neku bakteriju hormone mozes i kasnije da resavas mada je bolje da ti budu u granicama ali najbitnije je da nemas neku bakteriju jer ako imas onda ce ti odloziti...

: kika - 11. decembar 2007 18:14:32(UTC)
ja samo citam i "podrzavam akciju" zagrljaj za zogo i sve buduce mame znam da cete uspeti icon_razz

: zogo22 - 11. decembar 2007 18:12:09(UTC)
Radi ih odmah sada najbolje ti je tj.hormoni ti idu po danima ciklusa a brisevi i krvna slika ja mislim da je meni bilo naglaseno da nebude starije od 14 dana.Ako ti je rekla u januaru ti kad pocnes da pijes tu kontracepciju odmah joj se javi jer se to radi u prvoj polovini ciklusa posle intervencije isto ispijes kontracepciju do kraja.Ja mislim da je par dana proslo kad sam pocela piti kontracepciju mozda mi je bio 10ti dan ciklusa kad sam je radila....

: tamash - 11. decembar 2007 18:08:00(UTC)
Rekla mi je da kad sledeći mesec dobijem(u januaru), da tad počnem da pijem pilule i da valjda tad dođem da zakažem (verovatno za februar), taj deo mi i nije jasan.. Kad mi je onda najbolje da radim sve te silne analize krvi i ostalo?

: zogo22 - 11. decembar 2007 18:00:56(UTC)
Jesam pila sam to je da bi otklonili sumnju na trudnocu za taj mesec u kojem se radi histeroskopija.Pocnes znaci taj ciklus 5ti dan u mesecu koji ces raditi histeroskopiju.Da to sam i ja vadila sve sto si navela.Ja sam u aprilu bila na konsultacijama i u septembru mi je bila zakazana histeroskopija ali mislim da sada nije tolika guzva i da ide mnogo brze cula sam najvise mesec-dva da se ceka.Jesu li ti zakazali datum posto si vidim dobila semu za kontracepciju?Tada ce ti znaci raditi taj mesec kad su ti rekli da pijes ( meni su izracunali otprilike kada bi trebala dobiti u avgustu negde pred kraj pa sam pocetkom septembra radila intervenciju).

: tamash - 11. decembar 2007 17:53:08(UTC)
Zogo, vidim da si skoro radila histeroskopiju u Betaniji, i ja bih trebala da radim istu a imam neke nejasnoće pa te molim da mi objasniš..Inače, imam polip u materici pa to treba da mi skidaju. Interesuje me kako se zakazuje i koliko se čeka na intervenciju?
Ja sam išla u Betaniju da se raspitam pa sam od neke sestre dobila papir sa spiskom šta sve treba da pripremim od nalaza( brisevi, razni lab. nalazi krvi, nekoliko hormona koje radim treći dan ciklusa, spermogram supruga..) i ako sam je dobro razumela tek kad sledeći mesec dobijem menstruaciju i kad počnem da pijem neke kontraceptivne pilule 5-ti dan ciklusa (i to postoji na spisku ), tad ustvari idem da zakažem za ( valjda ) naredni mesec??? Da li si ti uopšte pila te pilule?

: Bomi - 11. decembar 2007 17:35:56(UTC)
Da baš tako. Ali kod mene za koju su se god analizu uhvatili nije bila dobra. I sve je to zahtevalo mesece lečenja. I sve mi se čini da ništa nisam odradila jer uvek proveravam iste stvari. Grozno je, nemam reči.

: zogo22 - 11. decembar 2007 10:49:54(UTC)
Hvala ti....takodje isto zelim tebi....vidim da si i ti negde oko 4 god.u ovome kako sam procitala u nekom tvom postu...

: Bomi - 11. decembar 2007 10:45:39(UTC)
Neka ti je sa srećom, i kako god samo da postaneš majka. Od srca ti želim ovo, jer i ja kroz isto prolazim.

: zogo22 - 11. decembar 2007 10:20:20(UTC)
Pa da ja sam se prijavila jer pokusavam 4,5god a bebe nema.Sve nam je u redu od nalaza koliko samo istih sam radila za ove 4,5god.Nikada nisam ostala trudna tako da dr kaze da je verovatno problem u kontaktu jajne celije i spermatozoida jer nema oplodnje izgleda.Kod muza isto tako sve u redu.I kako nebih vise cekala prijavila sam se u ovaj nacionalni program da eto iskoristim i ja jednom drzavu :)...naravno da nisu uveli radila bih negde privatno svakako mislim da je dosta skoro 5 godina smaranja po doktorima vise....

: Bomi - 11. decembar 2007 10:05:15(UTC)
Zogo, pa ti si super, evo ti jedan vellliiikiii Pa moraću da rešavam i to. U četvrtak idem na kontrolu ureoplazme. Valjda sam je se otarasila. MM jeste, pa sad dok ne budu moji rezultati nema ništa od
Koliko sam te pratila ti si sve pretrage odradila i nigde nije "zapelo", zašto se onda pripremaš za veštačku? Jer su ti to lekari preporučili?

: zogo22 - 11. decembar 2007 7:23:33(UTC)
KIKA :) :)...

: kika - 11. decembar 2007 7:19:07(UTC)
ZOGO zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: magi - 10. decembar 2007 16:54:18(UTC)
Zogo, havala na lepom objašnjenju ja sam se baš pitala kakva je procedura, sada me i nije strah ako do toga dođe, da znam šta me čeka.
Bombice, što se folikulometrije tiče vrlo je prosto, radi se ultrazvučno, kreneš od 10. dana ciklusa i ideš kako ti doktor kaže tj. kojim danima samo da ti preko uz pogleda folikule, da li ih ima, koliko i koje veličine i kaže ti kada da imaš ciljane odnose, na kraju ideš samo da pogleda da li je sam folikul pukao.....vrlo prosto i apsolutno bezbolno, traje par minuta, cene variraju od doktora do doktora ali nije skupo...

: zogo22 - 10. decembar 2007 15:46:11(UTC)
Ja imam 28g. i veruj mi da nije strasno.Lakse je nego hsg videces i sama.Ja sam je radila u Ns tkzv.Betanija.Pre toga treba da uradis hormonski status po danima ciklusa,brisevi ne stariji od14 dana i krvna slika.Za supruga spermokultura i spermogram.Ostanes npr.danas i sutra ti rade i nakon sat vremena odmah ides kuci.Nije ni bolno kada se probudis.Malo ziga stomak i to je sve.Dan pre toga kada ostanes od 12h u podne mozes samo vodu da pijes nista ne jedes i daju ti malu dozu ricinusa da popijes da ispraznis crevke:) ( to ako dobijes pomesaj sa sokom obavezno neces moci ovako da ga popijes bljutavo je:) samo ga razredi i nije problem za progutati ) znaci do ponoci voda a od ponoci nista.Ujutru te vode u salu odrade ti to i posle sat vremena odmah odes kuci.Stvarno nije strasno ja bih uvek ponovo to izabrala nego hsg jer sta mi vredi sto sam ga radila 2 puta kad sam morala raditi histeroskopiju.Sto se tice anestezije nemoj ni to da te brine to su lakse anestezije jer sama intervenciaj traje 15-20min nije to kao za neku operaciju kada te uspavaju na sat -dva.Kad se probudis malo glava boli ali kad dodjes kuci jedes lepo popijes kafu i onda si kao nova tj.ona stara :).Ja sam malo izdetaljisala ali se nadam da ce ti moje iskustvo pomoci.Stvarno nije strasno i ja sam kukavica sto se tice vise tih analiza ali veruj mi nije strasno.

: Bomi - 10. decembar 2007 15:33:10(UTC)
Kako si rekla 3 dana si u bolnici? Raspitaću se za NS tamo mi je kuma, koja je inače i lekar(ali ne u NS). Pravo da ti kažem, da ima ovde sutra bih otišla. Zogo, šta ide od priprema za histeroskopiju? Napiši mi molim te da bih znala. Moram da skupim hrabrost, pa već mi je 33.

: zogo22 - 10. decembar 2007 14:41:50(UTC)
Radi se i privatno samo trba naci pravu kliniku a upravo ovih dana sam se dopisivala sa devojkom koja je histeroskopiju radila bez anestezije.Nema neko lepo iskustvo ali znaci da je histeroskop toliko mali da moze da se radi i bez anestezije.Svakako ti je bolje da uradis histeroskopiju mnogo je naprednija i savremenija metoda....

: Bomi - 10. decembar 2007 14:39:05(UTC)
Zogo, ja sam pisala o mom neuspelom HSG-u, znaš ono kontrast se vraća. Pitala sam doktora na jednom sajtu u on mi je poslao mail gde kaže da ako se hsg ne uradi iz tehničkih razloga, što je bio moj, potrebno je ići na histeroskopiju ili vaginalnu laparaskopiju. A ja se tako plašim totalne anestezije. Ne znam ni gde bih to radila, s'obzirom da u mom mestu to ne rade. Jer se to radi i na privatnim klinikama?

: zogo22 - 10. decembar 2007 14:09:10(UTC)
Da histeroskopijom se vidi i prohodnost jajovoda i uglovi koji se na hsg-u ne vide plus komplet stanje materice.Hsg moze da pokaze zapusenost jajovoda(ja sam ga radila 2 puta bili su prohodni ali opet sam morala raditi histeroskopiju-znaci ako planiras da vidis prohodnost idi odmah na histeroskopiju a ne na hsg) ako je kod hsg blago zapusenje kontrast koji se ubrizgava pri snimanju moze to procistiti a ako je jace zapusenje i ima priraslica radi se laparoskopija.Kod histeroskopije je to sve odjednom.Ukoliko ima cista,polipa,mioma,priraslica odmah se odstranjuje jer se histeroskopija radi u anesteziji i u tom momentu ti odmah i odstrane ukoliko nesto postoji...

: bombica26 - 10. decembar 2007 14:03:21(UTC)
znaci ako uradi histeroskopiju nije potrebno raditi hsg?

: zogo22 - 10. decembar 2007 13:54:06(UTC)
Cena je 5000din sa uputom....drzavna bolnica naravno..

: zogo22 - 10. decembar 2007 6:47:46(UTC)
Evo vec je prebaceno pod sam naziv teme.Da histeroskopija je savremenija metoda nego hsg,ja sam hsg radila 2 puta i na kraju opet sam morala histeroskopij.Hsg nemoze da vidi sve dok se histeroskopijom vide i jajovodi i cela unutrasnjost tih organa.Svakako je bolje da radis histeroskopiju nego hsg.Radi se vaginalno to je dijagnosticka i ako ima nesto naprave ti rez mali kroz pupak i vaginalno se odmah odstranjuje....

: zogo22 - 10. decembar 2007 5:41:09(UTC)
Ja sam radila histeroskopiju i otvorila sam temu pod tim nazivom imas moje iskustvo tamo da se ne ponavljam sada opet ovde....

: bombica26 - 9. decembar 2007 21:12:11(UTC)
Citam citam,pa sam se zbunila.Ako sam dobro razumela po pitanju otkrivanja prolaznosti jajovoda,radi se ili hsg ili histeroskopija,ali moje pitanje je u cemu je razlika?znaci kompletna razlika u procesu,da li se oba rade vaginalno i obavezno pod anestezijom,vremenska razlika i novcana?predpostavljam da je histeroskopija nesto novije,molim vas ko je upucen da mi objasni jer planiram da uradim,pa zelim da budem upucena kako bih izbegla ne zeljena iskustva.Pominje se da je histeroskopija laska i bolja,zanima me ZASTO?
Moje drugo pitanje je vezano za folikumetriju?ukratko ako neko moze po nasem da mi objasni proces,vremensko trajanje i kolko se placa odokativno kod privatnika?
hvala vam najlepse i izvinjavam se ako dosadjujem

: zogo22 - 29. avgust 2007 12:38:45(UTC)
jeste rekli su mi sa totalnom se radi ali kroz pupak.To im je ta nova metoda za 1 dan ali ostaje se 3 dana -danas ostanes,sutra ti rade i dan posle toga kuci).Otprilike je slicno kao laparoskopija jer se laparoskopija radi ako hsg pokaze priraslice.Kod mene ih nema pa mi zato rade histeroskopiju i objasnili su mi da je to sa kamericom kroz pupak da vide stanje materice i ukoliko nesto bude vaginalno odstranjuju...a neznam kako su tebi rekli rekli da to rade samo ako nisi radila hsg..ja sam im pokazala da sam radila 2 puta...i kaze mora ipak histeroskopija pre vantelesne...

: jecac - 29. avgust 2007 2:07:57(UTC)
Ja nisam radila nista od toga jer sam imala jednu neuspelu trudnocu koja je potvrdila da su kanali ok i spalila me hsg-a. Laparoskopija se radi kroz pupak a histeroskopija odozdo, kroz grlic. Samnom su u bolnici lezale zene kojima su radjene te intervencije i odatle ja znam sta je sta. Koliko ja znam i histeroskopija mora da se radi sa totalnom anestezijom.

: marija24* - 29. avgust 2007 1:26:05(UTC)
zogo22 ,omasih ja temu...ja sam mislila da se to sa kamericom zove laparaskopija ?? ja sam se svojevremeno raspitivala za nsad ono sto se pricalo otkriju uzrok steriliteta za 1 dan, ali sam odustala jer to ustvari traje 3 dana , secam se samo da je meni bilo receno da to kod njih moze da se radi samo ako nisam radila hsg pa me je malo zbunilo to sto si ti hsg radila 2 puta i sad radis tu histeroskopiju, doduse ja nisam pitala za vantelesnu...u svakom slucaju me javljaj sta se desava pozdravljam te i zelim ti srecu

: zogo22 - 29. avgust 2007 0:01:28(UTC)
Nije hsg, hsg sam vec radila 2puta jednom bez i jednom sa anestezijom oba puta mi je nalaz uredan a ovo kako su mi objasnili kad sam bila na konsultacijama to je metoda ulazenja kamerom kroz pupak iako mi je hsg u redu kazu da nemoze bas sve da se vidi pa se ulazi sa tom kamericom u matericu i tamo gde vec snimak nije uspeo da prikaze.Eventualno ako ima nesto na licu mesta i otklanjaju (vaginalna laparoskopija).Traje oko 15-20 min tako mi je doktorka objasnila.Da ja idem u Ns ali nisu me jos uvek pitali i neznam kod kojeg cu doktora posto im je ovo obavezno pre vantelesne pa tek onda vantelesna.Ja sam bila na razgovoru kod neke dr Dunje jako je prijatna i to mi je objasnila...pa sam eto mislila ako je vec neko radio cisto da cujem iskustvo...Otprilike na fazon hsg ali meni neznaci nista hsg sto sam ga radila 2 puta.Hvala ti puno u svakom slucaju...I kada dodjem do tog cina vantelesne ako budem mogla da biram doktora naravno da cu kod Kopitovicke neznam jos uvek koliko posle histeroskopije se radi vantelesna..nadam se da necu dugo cekati...za ovo sam cekala godinu dana na red...Ljubim te i hvala ti jos jednom

: marija24* - 28. avgust 2007 23:46:37(UTC)
zogo22, ako se ne varam to je hsg ?? ako je to to , ja sam u maju ove godine i to radila i kao i sve ostalo razlikuje se od bolnice do bolnice. ja sam radila u visegradskoj bez anestezije a u narodnog fronta se radi pod totalnom anestezijom. radi se do 10-tog dana mc. pre toga uradis analize krvi urina hlamidija ureaplazmu mikroplazmu. dosla sam ujuu oko 7-8 , presvukla se u spavacicu { mnogo lakse nego u pidzami ) ponela uloske, papuce i jos jedne gacone novine i vokmen.... oko 10 me je sestra zvala da mi daju neku vakcinu da vide da nisam na nesto alergicna, i negde oko 12 mi je radjen taj pregled, lezis na stolu za snimanje kao da lezis na gin stolu , dr ti ubrizgava jod i onda se naprave mislim 3 snimka , to sve traje nekih 20 min , ne boli puno, mene je licno bas zabolelo mozda 3-4 puta ostalo vreme ti stalo osecas da se dole nesto desava....to ti je u stvari jedna vrsta ginekoloske operacije, mislim da nema potrebe da je radis pod anestezijom ja sam to izdrzala skroz ok, jedino posle te intervencije sam malo cudno hodala, i naravno muz me je cekao i vratio kuci kolima, oko 14 je dr dosao rekao da su rezultati ok i pila sam tada neki lek da ne bi doslo do nekih infekcija ali ne secam se koji...nadam se da sam ti malo bila od pomoci...ljubim te. pre same intervenccije nema odnosa da slucajno ne ostanes u drugom stanju a da ne znas jer to ubrizgavanje moze da naskodi plodu ukoliko postoji...ti bese ides u nsad , ides kod kopitovicke ili nekoga drugog ? nadam se da sam ti bar malo pomogla ...veruj mi , boli ali nije strasno i nije neizdrzivo, devojke su podeljene sto se tice anestezije sa hsg, neko kaze sto da trpim kad ne moram, ja kazem bolje malo da istrpim nego da me tamo uspavljuju ko zna kako kada i kakva cu se probuditi...ljubim te i jaci kada to radis i kakvi su rezultati i tvoje iskustvo

: zogo22 - 19. avgust 2007 21:59:38(UTC)
Cao svima....Interesuje me da li je neko od vas radio histeroskopiju i kakva su vam iskustva....