Obaveštenja

Icon
Error

: Gost - 20. januar 2007 0:51:00(UTC)
Ova tabela kaze da je devojcica, mada neki testovi koje sam radila slicne ovom i cika doca kazu da je decak. Ne preostaje mi nista, nego
da sacekamo jos malo icon_rolleyes Nemam specijalnu zelju, jer nemamo dece, pa sta god da je neka zivo i zdravo nase je. caos

: Gost - 19. januar 2007 0:39:00(UTC)
Ja sma takodje oduvek bila mrsava za moju visinu, ali zaista mi je sad stomak do zuba, a u 6 sam mesecu :). I obozavam svoj veeeliki stomak, a i primecujem kako je on u sentru paznje i svi ga primecuju, gledaju i dive se :)
 Meni je takodje stomak visoko,  iako nosim devojcicu (zato ne verujem vise u babske price). Ipak ne ulazim u moje stare jeans br 36 :) Pokusavam nositi sire farmerke br 40 mi je super. Iako izbegavam farmerke jer nisu komotne. Helanke su spas za sve situacije i sportske i elegantne varijante ;)

P.S. Ivana, mazim stomacic ;)

: Gost - 18. januar 2007 22:40:00(UTC)
Sve zavisi od gradje,bar vidim po sebi,jos uvek retko ko primeti da sam u drugom stanju.Vec sam rekla da sam na pocetku trudnoce imala oko 47kg,jesam se ugojila par kila ali tek sada izgledam normalno jer sam bila jako mrsava.Imam bas mali stomacic i zato mi je jako zao ali ce verovatno sada naglo da poraste.U nogama se nisam ugojila,porasle su mi grudi i stimak i to je sve. Normalno jedem,unosim sve sto je neophodno i vise od toga ali valjda nisam sklona nikad bila gojenju. Najvaznije je da su nase bebe dobro,lako ce se kilogrami otopiti...

: Gost - 18. januar 2007 22:11:00(UTC)
Ella hvala na lepim zeljama!!!
Nikome nije jasno kako mogu da nosim pa i meni nije jasno ali zaista mi je komotno dok nosim farmerice :)
meni je isti obim butina kako i kad nisam bila trudna,a stomak mi nije nisko vec nosim visoko
veruj mi ja prva ne bih radila ili nosila nesto sto skodi mojoj bebi,jer da me farmerke zatezu ostalo bi crvenilo na kozi
ali zaista nista ne ostaje,verujem da bi me i moj doktor upozorio da to neradim ceto se desi kad odem na pregled da sam u farmerkama,mada nosim i suknje i pantalone od drugih materijala i cizme na stiklu,sta znam takva mi trudnoca
i prijatno mi i lepo se osecam,kazem ti samo stomak imam i grudi noge mi iste
ôzdrav za tebe i tvoju bebicu pomazi umesto mene :-* :-* :-*

: Gost - 18. januar 2007 21:47:00(UTC)
Za farmerke mi nije jasno uopste kako mozes nositi isti br?! Ja nosim sve isto, sve sto je od strecha, ali farmerke uopste nisu preporucljive jer stezu oko struka!
Sve je to krasno sto nosis sve kao i ranije i sto nisi dobila na kilazi, ali malo suludo nositi isti br farmerica. Kod mene vec ako se 1-2kg udebljam, ne mogu uci u svoje koje nosim.
Ja izbegavam to, jer mi je dr posavetovala da sve sto je usko i nema komfora da izbegavam. Inace ne izlazim iz helaniki, visokih stikla i uskih tunika koje su prilepljene uz telo ;)

Nek ti je sa srecom porodjaj, da sve prodje kako treba!

: Gost - 18. januar 2007 21:41:00(UTC)
da Ella znam tako mi je i doktor rekao,beba,plodova voda,posteljica materica sto se rasirila,grudi i visak krvi i tecnosti,znam da nece nista da ostane jer celu trudnocu nosim svoju garderobu,nista nisam kupila od trudnicke garderobe,cak nosim isti broj grudnjaka i ves,zamisli 10 dana pred porodjaj nosim svoje farmerice he,he bas sam srecnica.

: Gost - 18. januar 2007 21:32:00(UTC)
Ivana, ti nemas viska kg! :) To ti je sve beba, posteljica i voda. Znaci nema gde da ide visak kg, jer ga nemas od pocetka. Videces posle trudnoce da i tih 8 kg ce se istopiti!

: Gost - 17. januar 2007 18:49:00(UTC)
Citat:
Tatjana - 17/1/2007 4:41 PM

Zdravo svima!ja sam prvi put na ovom forumu,inace trudna sam,jos 15 dana do porodjaja trudnica Nosim decaka i kao svi su mi pogodili jos dok i ja nisam saznala.Kao prvo,mislim da su to glupe i prazne price jer mrsava sam inace,atletski gradjena i osim sto izgledam kao da sam progutala slem icon_lol nisam se uopste,ali bas nimalo ugojila.Kazu to je kao karakteristicno za decake.Medjutim moja drugarica je nosila devojcicu i u 9-tom mesecu je izgledala isto kao ja sada,ni grama nigde nije dobila,svi su je saletali sa tim da ce roditi decaka,kad ono.....slatko malo stvorenje zenskog roda!Drage mame,ne slusajte babske price caos

tatjana i ja trebam da se porodim za 12 dana nosim decaka i nisam se uopste ugojila sav taj visak od 8kg je otisao na stomak i grudi i ja verujem da su sve to babske price a svaki UZ je uvek pokazivao decakdecak i decak

: Gost - 17. januar 2007 18:41:00(UTC)
Zdravo svima!ja sam prvi put na ovom forumu,inace trudna sam,jos 15 dana do porodjaja trudnica Nosim decaka i kao svi su mi pogodili jos dok i ja nisam saznala.Kao prvo,mislim da su to glupe i prazne price jer mrsava sam inace,atletski gradjena i osim sto izgledam kao da sam progutala slem icon_lol nisam se uopste,ali bas nimalo ugojila.Kazu to je kao karakteristicno za decake.Medjutim moja drugarica je nosila devojcicu i u 9-tom mesecu je izgledala isto kao ja sada,ni grama nigde nije dobila,svi su je saletali sa tim da ce roditi decaka,kad ono.....slatko malo stvorenje zenskog roda!Drage mame,ne slusajte babske price caos

: Gost - 16. januar 2007 20:36:00(UTC)
sarajka mozda i jeste decak ako ti nisu potvrdili na 3D, mojoj drugarici cele trudnoce pricali lekari kako je curica pregledali je na obicnom UZ jer tamo gde je ona jos nema 3D UZ i bili su sigurni 100%, cak je ona i kupovala sve za devojcicu, kad se porodila schok- decak- Zato ti kazem nemoj 100% da im verujes!

Pozdrav

: Gost - 15. januar 2007 23:49:00(UTC)
e pa ja sam jedna od onih cija se beba krila do 7 mjeseca nije htjela pa pokaze pol...tako da su mi tada rekli da je curica vjerovatno! ovih dana idem na kontrolu pa cu opet pitati....a kao sto sam pisala vec mene je osjecaj prevario jer sam citavo vrijeme mislila da je decko i to i prizeljkivala...ali eto moja greska! medjutim i bapske price su mi govorile da je decko kao i ovaj kalendar...ali izgleda svi grijesimo!! iako do zadnjeg ne vjerujem cak ni UZ jer je bilo zena koje su imale losih iskustava pa se do zadnjeg nista ne zna..osim ko ne ide na 3d! ma nek bude sve ok svejedno je sta je:) pozdrav svima

: Gost - 13. januar 2007 13:33:00(UTC)
Hvala Ella takodje tebi i tvom slatkisu sve najlepse. I to sto kazes dace Bog da bude zivo i zdravo! Ipak mi ne mozemo da uticemo na pol. SmileyCentral.com

: Gost - 13. januar 2007 13:05:00(UTC)
joj Sanjice hehhe vidis li ti to kako je... Ja sam se nadala decaku, ispade devojcica! Ma super, nebitno sta, samo da je zdravo. Ali mi se nadamo drugom detetu da bude decak, posto cemo vec sad dobiti devojcicu. Mislim da je najlepse imati i jedno i drugo ;)

Sve najbolje tebi i tvom slatkisu!

: Gost - 13. januar 2007 11:32:00(UTC)
Super Ella, bas mi je drago, ja obozavam devojcice, tako su nezne i slatke, i volela bih da su kod mene pogresili mada sumnjam jer se bas lepo videlo na UZ da je decak. Ali dace Bog da drugo bude devojcica!!
SmileyCentral.com

: Gost - 12. januar 2007 18:54:00(UTC)
a meni Zeli su svi bili sigurni da nosim decaka, babske prie, stomak veliki na gore u spic, nisam povrcala, ne jedem slatko, nisam se udebljala, kosa blista, itd....
Kad ono medjutim :) U Utorak na UZ potvrdi dr da cekam devojcicu :)

Ja sam ziv primer da zaista nikakve price nemaju veze sa vezom!

: Gost - 12. januar 2007 17:43:00(UTC)
Meni su svi govorili da nosim zensko, mada bila sam na aminocintezi i utvrdjeno je da nosim decaka...

: Gost - 3. januar 2007 19:15:00(UTC)
Poznajem licno jednu zenu u Parizu, gde joj je lekar potvrdjivao celu trudnocu da nosi decaka, znaci 100% sigurani sve se videlo na UZ. Medjutim, ona je posle rodila devojcicu... opet. Danas ima 2 devojcice i kaze da lekarima nista ne veruje.
Meni je to malo cudno, da lekari znaju da promase, ali desava se!

: Gost - 30. decembar 2006 18:52:00(UTC)
Po ovom kalendaru ispade da je devojcica,a na UZ.mi je moj ginekolog rekao da je decak,i to sto posto,se videlo,sad videcemo u martu koje pogresio.

: Gost - 30. decembar 2006 16:05:00(UTC)
Meni takodje po tabeli, ispade da cekam decaka. A to jos ne znam, znacu za 2 nedelje, tada idem na UZ da saznam. Mnogo sam radoznala i jedva cekam da znam sta nosim. Naravno da i ja mislim da je najvaznije da mi je bebica zdrava, ali pored toga imam malu zeljicu da ovaj put bude deckic. O tome sam mastala od malena da imam sina...
Bilo kako, srecna sam sto imam priliku postati jednom zivotu mama.
Javicu vam posle da li je meni ova tabela pogodila ili promasila pol :)

Pozdrav!

: Gost - 18. decembar 2006 13:08:00(UTC)
i meni je ova tablica pokazala djevojcicu a ja sam rodila djecaka!!!

: Gost - 18. decembar 2006 11:52:00(UTC)
Meni ova tablica pokazuje da je devojcica a na UZ mi 100% potvrdili da
je decak. Ocigledno nije tacna neznam

: Gost - 17. decembar 2006 22:58:00(UTC)

Taj test sto spominjete nisam jos radila a i nema potrebe jer sam radila mlion drugih pre nego sto sam saznala da je decak. Pola testova je reklo da je musko a pola da je zensko, a ja sam osecala instiktivno da je zensko a moj muz da je musko. Kad smo bili na U/Z pre tri nedelje moj muz je video da je musko pre nego sto je te tech. i rekao je da je musko, ona je potvrdila, pokazala mi i rekla da je 100% sigurna- naravna sve slike nam je dala. Tako da verujem da je musko. A sto se tice trudnece pa ja imam neke simptome sto navodi da je musko a neke sto navodi da je zensko ali sve su to babine price.

: Gost - 17. decembar 2006 20:30:00(UTC)
Meni nije pogodilo,kaze da je devojcica,a ja imam slike i to je decacic!

: Gost - 17. decembar 2006 4:00:00(UTC)
Nasla sam kalendar, bio je na prethodnoj strani.
Kaze DECAK!
Jos cemo videti da li je trac ili istina.

: Gost - 17. decembar 2006 3:39:00(UTC)
Zdravo i pozdrav svima.
Ja sam u 27.nedelji trunoce i pre 3 nedelje sam bila na ultrazvucnom pregledu ali se beba namestila da nije mogao da se vidi pol.
Samo me interesuje o kakvom kalendaru pricate, jer tek posle Bozica idem opet na pregled, a volela bih da znam pol, pa bar da nagadjam.
Marija icon_razz

: Gost - 15. decembar 2006 17:47:00(UTC)
Moja beba je bila nakoso okrenuta tako da nikako nisu mogli da mi kažu,ali gledali su me na kolor dopleru i videli sve:arterije,vene,srce,komore,pretkomore,jetru,bubrege i sve je bilo ok i tada su mi rekli dečko.Pošto sam se porodila na carski rez i posle porođaja još bila pod anestezijom nisam znala šta je.U neko doba kad sam se probudila pitala sam sestru šta sam rodila i ona mi kaže DEVOJČICU!!! Ja sam bila presrećna jer sam baš želela devojčicu.

: Gost - 15. decembar 2006 0:16:00(UTC)
Meni je pogodio ovaj kalendar, ali ocigledno da je sve to u sustini bezveze, vidis da je mnogima pogresio....

: Gost - 14. decembar 2006 17:07:00(UTC)
Meni nije pogodio!!!
Po kalendaru je musko,a rodila sam devojcicu.

: Gost - 14. decembar 2006 16:20:00(UTC)
eh ako je ovaj kalendar ok,onda nesto ne stima meni na kalendaru pokazuje djecaka (tako i po bapskim pricama) a po UZ zensko iako sam samo jednom bila...vidjet cu sta ce mi UZ reci drugi put! mozda sam ja medju onima kojima ovaj kalendar ne pogadja:)
ima li jos neko da mu nije pogodio kalendar?? pozdrav svima

: Gost - 13. decembar 2006 20:47:00(UTC)
Da, to je kineska tablica.

Cvrčak, mojoj komšinici radili amnio na VMA i omašili pol icon_eek Tehničar pogrešno prepisao i ona do porođaja mislila da je dečak, kad ono devojčica.

: Gost - 13. decembar 2006 17:54:00(UTC)
Tabela je dobra. ispalo je musko a ja to znam jer sam radila amniocintezu

: Gost - 13. decembar 2006 17:38:00(UTC)
ja izracunala i stvarno je decak,i sto puta na ultra zvuku je potvrdjeno da je decak,i ovaj kalendar je tako pokazao,mada nemam dilemu na zadnjem ultra zvuku su mu cak i pisu snimali ,mamin frajer mali :-*

: Gost - 13. decembar 2006 17:19:00(UTC)
evo ko hoće malo da se igra...

http://www.mama-mami.com/content/view/494/150/

po ovom kalendaru moja beba bi tebala da bude dečak... hajde probajte da vidimo jel' funkcioniše :)

: Gost - 13. decembar 2006 1:55:00(UTC)
Prvi put nismo hteli da znamo pol tako da ne znamo da li su doktori pogodili ono što su videli. Sada sam ja htela da znamo pol i devojčica je zaljubljen

Trudnoća mi je slična bez obzira što je pol različit. Pupak mi nije ispao ni u jednoj trudnoći, lineu negru nisam imala ni u prvoj, nemam ni sada, mučnine nisam imala, migrene imam i u ovoj.

Ne znam šta bih ti rekla neznam

MM je rekao da ako su lekari pogrešili pol da će da ode kod obojice da im kaže da diplome okače mačku o rep, a pare da mu vrate icon_lol icon_lol icon_lol

: Gost - 12. decembar 2006 23:32:00(UTC)
Drage moje trudnice ili one koje ce tek to da budu, 28 sam nedelja trudnoce. Do sad mi UZ nije mogao pokazati pol jer se "ne vidi".Iako sam rad raznih predvidjanja bila sigurna da je deckic, a i da ne lazem to mi je i zelja bila tako da nisam nikad ni razmisljala da grijesim. I danas mi doktor kaze CURICA je!!!! nemogu lagati da mi je bilo drago. po svim simptomima to nije tako, izasao mi je pupak i nisam dobila neke fleke niti pjege po licu osim toga nisam imala nikakve mucnine na pocetku a to je navodno po pricama starih zena sve odlike djecaka. eto tako.... pomalo se tjesim da i doktori pogrijese sto sam cula od mnogih zena koje su se tek na porodjaju iznenadile jer je bilo suprotno od onoga sto je UZ predvidjao cijelo vrijeme. a za to vrijeme smisljam ime za djevojcicu:) ma nije ni to strasno bitno je da je zivo i zdravo al eto nemogu da lazem da se nisam iznenadila :) jel i jedna od vas imala slucaj da je UZ prevario?? pozdrav svima trudnicama i njihovim bebicama!

: Gost - 12. decembar 2006 22:03:00(UTC)
Ma kod mene je bilo musko al pola od tih prica nije bilo tako! Al su babe rekle - musko - i bilo je musko! bravo

: Gost - 12. decembar 2006 19:41:00(UTC)
A kada se pojavi ta crna linija?
Što se tiče prognoza naslušala sam se svakojakih priča... Najbolja je ona sa bradavicama... Ako ti se jave neke tačkice oko bradavica onda je sigurno muško i obrnuto... Ja još uvek ne znam da li je dečak ili devojčica i da budem iskrena i ne interesuje me mnogo... A beba do sad nije htela ni da pokaže šta je... Ovih dana treba da idem na uz pa ako mi doktor kaže ok, ako ne ništa strašno... važno je da je beba živa i zdrava...

: Gost - 5. decembar 2006 17:54:00(UTC)
Po toj crnoj liniji meni i mojoj sestri su svi govorili da cemo decake roditi,pa ja sam rodila devojcicu,a ona sina,sad u cemu je razlika neznam,mozda njena linija je bila vise crna(hehehe),salim se naravno,hocu da kazem da su to samo babske price da neverujete u to,jer nije tacno,sve zavisi od osobe,do osobe.

: Gost - 5. decembar 2006 16:26:00(UTC)
Naravno, meni je tek bilo bitno da samo bude zivo i zdravo jer sam ja celu trudnocu odlezala u krevetu zbog krvarenja icon_cry , nije mi bilo bitno sto su neki govorili da je sigurno decak po tome kako mi izgleda stomak ili kako mi je cisto lice, nisam htela ni da mi doktor kaze sta nosim (pa je sapnuo mom muzu na uvce).....na kraju svi su bili u pravu (i doktor) rodila sam musko dete! A da sam rodila i devojcicu bilo bi isto, sretna sam jer su deca sva sreca ovoga sveta!!! andjeo andjeo andjeo sok smizlica

: Gost - 5. decembar 2006 13:28:00(UTC)
Citat:
ummi-emina - 4/11/2006 3:08 PM

Cnokosa,isti slucaj,ama bas isti slucaj je i kod mene bio,svi su mi govorili musko,iako na UZ su mi rekli da je zensko,zene nisu dale pomenut,kao neznaju dr.nista nema sanse da ti je zensko,videces,pa kad sam se porodila nisu hteli na tu temu ni da reaguju,nego izmisljaju nesto drugo,i sd opet mi kazu da je musko,a ja sad za neki dan idem na UZ pa cu da vidim sta je,uopst se ne obazirem,na njihove komentare,navikla sam se,iskreno volim vise devojcice,pa sta bude bice...

Ma i ja sam uvijek samo govorila samo da bude zivo i zdravo a pol mi nije bio nikad mnogo vazan.Ne znam zasto sam uvijek navijala za curice nekako samo od sebe mi tako dolazilo pa sam se bojala jedno vrijeme da cu se ogrijesiti.Rekoh Boze moj pa neko bas pati za sinom da ima nasljednika i to a ja sad opet sam duboko u sebi mastala da bude zensko.Zao mi malo zbog muza mada on kaze da mu je svejedno i nikad nije pravio razliku ali opet tako je kako je.
Sta je tu je.Govore oni na sav mah kako je musko ma 100% a ja ne mogu da docekam da rodim 'pa da im malo natrljam nosice.Ko im je kriv niko ih ne pita a oni pojedini samo pametuju.Hocu sa apetitom da im se nasmijesim u brk.Hi hi! ;] :>

: Gost - 5. decembar 2006 12:39:00(UTC)
Ja imam dve devojcice i zbog toga sam jako srecna i te dve trudnoce su mi bile identicne po svemu,a sada mi je doktorka na uz rekla da je bata ko vrata mada sam ja to i pretpostavljala posto ni jedana jedina stvar nije ista na moje devojcice.inace mom muzu je oduvek bila zelja da ima troje dece i to tri cerke ali vazno mi je samo da budu svi zivi i zdravi i mi zajedno sa njima

: Gost - 16. novembar 2006 16:25:00(UTC)
Meni su svi govorili da nosim decaka. Bili su toliko sigurni da su i mene ubedili.
A rodila sam devojcicu. Nije mi bio bitan pol ni tada a ni sada.
Uzivam u mojoj devojcici!!! ;]

: Gost - 14. novembar 2006 16:53:00(UTC)
Meni su govorili da nosim devojcicu, da hodam kao "sotka", a u stvari rodilo se kure tatino - sin. :) Apsolutno mi je nebitan pol samo da bude zivo i zdravo.

: Gost - 14. novembar 2006 16:04:00(UTC)
Ponekad i ima nesto u tim pricama.Meni su na primer rekli da cu roditi decaka jer imam tamnu liniju na stomaku od pupka ka dole...Za par dana idem na ultrazvuk pa cemo videti icon_razz

: Gost - 4. novembar 2006 21:40:00(UTC)
Slazem se nek su mi moje curice zive i zdrave.
Bice jos beba
Samo me nervira sto sam uopste i verovala u te price

: Gost - 4. novembar 2006 19:30:00(UTC)
I mene nerviraju te price kadtedovatim I meni su svi trucali da je musko, pa da je musko...I evo, zensko je, sad cute :>

: Gost - 4. novembar 2006 17:08:00(UTC)
Cnokosa,isti slucaj,ama bas isti slucaj je i kod mene bio,svi su mi govorili musko,iako na UZ su mi rekli da je zensko,zene nisu dale pomenut,kao neznaju dr.nista nema sanse da ti je zensko,videces,pa kad sam se porodila nisu hteli na tu temu ni da reaguju,nego izmisljaju nesto drugo,i sd opet mi kazu da je musko,a ja sad za neki dan idem na UZ pa cu da vidim sta je,uopst se ne obazirem,na njihove komentare,navikla sam se,iskreno volim vise devojcice,pa sta bude bice...

: Gost - 1. novembar 2006 16:12:00(UTC)
Kako meni te prognoze idu na zivce ko da ih ko pita.Prvi put isto kad sam bila trudna svi su govorili musko pa musko a ja sam bila tako razdrazljiva kad to cujem odmah bi se svadjala.Kad se rodila curica svi su sutili ko zaliveni.Sad opet ista prica posto je trudnoca stvarno razlicita i opet se nije vidjelo nista na ultrazvuku jer su nogice prekrstene sve do neki dan hi hi.Opet svi ubijedjeni musko i samo me zagledju ko kravu kad me vide a ja ne mogu docekati da im natrljam nos kad se rodi i nisam nikome namjerno nista rekla zbog toga.He he!!!!!Ja obozavam curice sta da radim. neznam bravo

: Gost - 1. novembar 2006 15:49:00(UTC)
Slazem se sa Ivanom, najvaznije je da bude zivo i zdravo, a voleces podjednako i decaka i devojcicu.
A inace nikada ne slusaj "bapske price" o tome kako ti stomak izgleda ovako ili onako, ili sve te neke slicne "vizuelne simptome" jer se to u mnogo vise slucajeva pokazalo kao totalna glupost, nego nekad neko slucajno pogodi pa onda krenu da pricaju o tim "nepisanim pravilima izgleda trudnice" kao da su medicinski potvrdjena, a ona ustvari nemaju veze sa zivotom.
Meni su naravno isto govorili da "sigurno" nosim decaka jer mi navodno "sve ide u stomak" i nisam se "rasirila" i sl., pa onda kao lice mi izgleda ovako ili onako, i slicne gluposti, i navodno su sve te neke "pametne i iskusne" 100% sigurne da je decak, a moja doktorka kaze da je 99% devojcica, a ja vise verujem doktorki i ultrazvuku nego nekim tamo babama i komsinicama i sl. koje te tako srecu i "prognoziraju pol"...

: Gost - 1. novembar 2006 12:48:00(UTC)
dragana sto devojcice su tako divne,ja sam zelela devojcicu ali ipak je decak nije vazno nek je samo zivo i zdravo smizlica

: Gost - 1. novembar 2006 12:00:00(UTC)
Meni su svi govorili da nosim decaka i verujte da sam i zelela. Toliko su bile ubedljive da smo i ime za batu smislili. A juce kad smo otisli kod doktora on kaze devojcica 99%

: Gost - 29. oktobar 2006 22:53:00(UTC)
Meni je ova trudnoca totalno razlicita od prve a opet nosim sekicu. klanjam trudnica

: Gost - 19. septembar 2006 13:56:00(UTC)
Ja sam toliko zelela devojcicu i bila 100% ubedjena da nosim zensko, ali doktori su mi rekli da je 99% musko kao i svi ostali koji su me videli. Ostaje mi samo da sacekam dan kada se rodi i vidim cije su tvrdnje bile ispravne icon_lol Prosla trudnoca se potpuno razlikovala od ove i ja sam bila potpuno drugacija a ispada da je pol deteta isti!! Proslog puta nisam osetila da sam trudna do 22 nedelje kada sam izgubila bebu, a sada su mi svi simptomi podvostruceni! Maksimalno sam bila razdrazljiva, bilo mi je muka tokom celog dana a nisam povracala u prvih 4 meseca, totalno sam preosetljiva...prava sam kmeza...a opet nosim decaka!! Pojma nemam, ali ocigledno je da je svaka trudnoca posebna prica za sebe :? :-*

: Gost - 18. septembar 2006 17:00:00(UTC)
e ja mislila ti kupujes sve u jednoj velicini,pa reko samo da te upozorim,i ja sam tako zimus nakupovala eni stvari u H&M;Haljinice i skunjice,ljetne tenerke i majice,sve do dzaba,i cijelo ljeto sam joj imala odjecu slabo sta da sam kupovala,e sad ljetos sam se zeznula kad su bila snizenja pa nisam nista kupovala pa sad moram po normalnim cijenama da kupujem koje su bas paprene,jer mi treba sve za jesen i zimu od carapa pa do kape.

: Gost - 18. septembar 2006 16:45:00(UTC)
ma Enina mama ja sam kupila bodice imam nekih 7 koji ce mi trebati kad se beba rodi a ovi ostali su za 4 meseca,6 meseci, ima ih u raznim velicinama ma nisam ja luda znam ja sta radim ali ipak je bolje neke stvari pripremiti unapred icon_lol

: Gost - 18. septembar 2006 16:37:00(UTC)
ja sam saznala tek krajem sedmog mjeseca spol svoje bebe,nije se vidjelo jer je bila okrenula guzu icon_lol ,ej ivana nemoj toliko da trosis pare,25 bodija je puno,jer beba zacas izraste,i ja sam toliko kupovala a plus sto je i narod donosio,vecinu stvari sam samo oprala i nisam stigla na red da obucem bebici,isto tako i cipelice,imala sam ih u svim bojama,i kad sam pokusala da joj obucem nisu joj mogle, :( ,a ja sve mislila mala je ona jos za te cipelice,50-56br zacas dijete preraste,npr moja ena se rodila sa 51cm a na prvoj kontroli posle 4 sedmice je bila 57cm.zato ti kazem najbolje je najosnovnije da kupujes,ja tek sad na enu puno trosim,jer od nove godine pa do skoro prije mjesec dana je nosila 74 br a vecina majica joj jos moze,samo sto su joj hlace pokratke icon_wink

: Gost - 18. septembar 2006 12:18:00(UTC)
moj muz nije hteo da zna,i bilo smo zajedno na UZ i ja pitam doktora da li je decak ili devojcica,on kaze decak,tako su nam u drugoj bolnici rekli da li zelite da znate pol bebe i ja se napravim kao da ne zanam cisto da vidim sta ce da mi kazu posto i doktori grese i ono opet decak kaze doktor,mi znamo kog je pola nasa beba,samo ja mm i moja sestra i niko vise,ostalima neka bude iznenadjenje,slazem se sa Mirche kad znas lakse je da se pripremis,jer ja sam dosta toga unapred pripremila za bebu sto se tice garderobe ostalo je da kupimo jos krupne stvari kao krevetac,kolica i stolicu za kola posto nam nece dati da iznesemo bebu iz porodilista ako nemamo stolicu takav je zakon,sve sam pripremila i peskire,evo juce sam kupila jos 10 bodica a imam ih sada ukupno 25 i carapice sam juce kupila imam sve samo jos te krupne stvari cu da kupim kad budem pri kraju 8 meseca,a da i ogradicu za krevetac to mi jos fali .Ja mislim da bih i svaku sledecu trudnocu pitala kojeg je pola beba beba

: Gost - 18. septembar 2006 2:00:00(UTC)
ti najbolje znas sta ti je ciniti, ja sam kao Mirche bila radoznala i saznala sam sta cu roditi. Nisu svi isti, pa tako ni trudnice. Neke vole da se iznenade, mada mislim da vecina ipak pita, pa to onda vesto skriva.

: Gost - 18. septembar 2006 1:18:00(UTC)
Nina, i ja sam se malo premisljala, ali sam odlucila da pitam. Iznenadis se u svakom slucaju kad vidis bebu, i tada pol i nije bitan u svo toj lepoti trenutka, a ovako mozes i prakticno da se pripremis...sta znam neznam , ja sam pitala i sledeci put cu ako budem imala jos dece...

: Gost - 18. septembar 2006 0:30:00(UTC)

Ja sam uvek govorila da nikada ne bih pitala koji je pol beba,ali me vec sada kopka sta je. Ne znam sta da radim?! Sa jedne strane bih volela da se iznenadim kad se porodim,a sa druge sam bas radoznala. U sustini mi je zaista sve jedno. Ne znam sta da radim jer mi je ovo prva trudnoca. Da li neko ima iskustva sta je lepse? Ja sam sad pred kraj 12 nedelje.Sledeci put idem na pregled u 15. nedelji. U kojoj nedelji moze da se vidi sta je???   

hmm

: Gost - 17. septembar 2006 23:08:00(UTC)
ja nevolim da ostanem na jednom detetu,moj muz je jedinac i strasno pati sto nema brata ili sestru,ja imam i brata i sestru i lepo mi je zadovoljna sam i srecna,zato nekad izbegavam da puno pricam o bratu i sestri da njemu ne bi bilo tesko,zdravlje boze da prvo ovo dete rodim zivo i zdravo,na jednom detetu bih ostala samo da je nedaj boze iz medicinski razloga,ako sve bude kako treba i ako da Bog bice troje kao sto smo ja i moj muz planirali
icon_lol zvezda trudnica ukrevetu beba caos

: Gost - 17. septembar 2006 16:15:00(UTC)
Pa u principu jeste da su devojcice osecajnije, ali vazno je da se bebci rode zivi i zdrave cini mi se da za sve ima razloga zasto je tako.
Meni je jedino vazno da se ovoj starijoj mezimici ispunila zelja ona je toliko srecna sto ce imati seku da ne moze da doceka kad ce da se rodi, samo mazi stomak i prica sa njom i raduje se, ustvari ona je od uvek volela da ima nekog pa mi je najvise drago sto ce prvo ta zelja da se ispuni, jer je mogla ostati i jedinica.

: Gost - 17. septembar 2006 16:07:00(UTC)
to i moj tata kaze nema nista bez zenske dece,sva sreca pa je moj brat nasao dobru zenu i svi imaju mir i slogu u kuci,ali i dalje smo mu ja i sestra velike mezimice,zensko je osecajnije,sta da je moj brat ozenio neku ostrokondzu pa rasturi se porodica i ode mast u propast :(

: Gost - 17. septembar 2006 0:32:00(UTC)
Ljudi, ma nema nista bez zenske dece, nemojmo se lagati. Ne pricam tako jer imam zensko, vec musko dete, vec zato sto znam da je zensko privrzeno kuci, roditeljima i kada iz nje ode, a musko...??? sve zavisi od zene koju izabere za zivotnog saputnika.

: Gost - 17. septembar 2006 0:19:00(UTC)
bravo za devojcice bravo smizlica

: Gost - 17. septembar 2006 0:17:00(UTC)
Mirche, opet ja pominjem sta je moja baba pricala...Neke zene su rodjene da sluze, to znaci da imaju dva sina, neke da imaju ponos i radost, to je sin i cerka, a neke da mirno docekaju starost, to su dve cerke.

: Gost - 16. septembar 2006 23:44:00(UTC)
Biterlemon, bravo za devojcicu.
Ja sam nekako znala da nosim decaka, ali sam se nadala da ce ipak biti devojcica...ali nije. I UZ je vrlo rano potvrio da j edecak. Drugo, mozda bude zensko smizlica

: Gost - 16. septembar 2006 22:09:00(UTC)
Sta je lepse nego dve sestre koje se vole, slazu i pomazu jedna drugoj.

: Gost - 16. septembar 2006 13:49:00(UTC)
E pa drage moje, bas sam srecna iako imam vec jednu curicu koja je sad prvi razred.
Moja zelja za jos jednom princezom je mozda i zbog njene prevelike zelje da ima seku.

: Gost - 14. septembar 2006 1:35:00(UTC)
Biterlemon svaka cast na princezici!!!

: Gost - 13. septembar 2006 23:02:00(UTC)
bravo bravo biterlemon za tvoju devojcicu ja sam silno zelela devojcicu,ali ispade deckic mali nema veze ionako jedva cekam da ga zagrlim poljubim vidim ,bravo za sve buduce bebe na ovom forumu

: Gost - 13. septembar 2006 22:59:00(UTC)
Eto moje tvrdnje se ispunile imam devojcicu i to je potvrdjeno pre neki dan na UZ, prosto me nikad instikt ne vara

: Gost - 9. septembar 2006 0:36:00(UTC)
Ja samo znam da je moja, sada vec pokojna baka znala da kada vidi trudnicu pogodi kog je pola dete. Kada sam ja bila 6 mesec, otprilike, posto je znala da volim zensku decu, onako blago rekla da ce mi se mozda drugi put ispuniti zelja. I bila je u pravu, ali samo ne znam da li ce drugo biti zensko. Neke stvari postoje i u to verujem, ali to su neke zene cule tamo nesto, naravno iz medicine, pa su onda onako laicki a navodno znalacki ocenile da je to to. Ne znam, ali ja nekako imam uvek neki osecaj, koji naravno po neki put i nije ispravan, ali verujte vrlo retko.

: Gost - 8. septembar 2006 13:25:00(UTC)
bas tako Enina mama slazem se stobom icon_lol

: Gost - 8. septembar 2006 2:46:00(UTC)
i ja sam bila 99,9% sigurna da nosim djevojcicu,dr mi je tek u sedmom mjesecu potvrdio da jeste(nije se vidjelo do tad jer je bila okrenula guzu)i ja mu kazem znam.kad se covjek poceo smijati ruganje kaze pa kako znas,reko osjecam cijelo vrijeme da je djevojcica,i sve sam roze kupovala,a svi ostali su mi rekli da je musko,kao stomak mi spicast,i plus sam preko termina 42+2,kao djevojcice se radjaju ranije,to nista ne mora da znaci sve je od boga,nije bitno kakav je stomak i koliko si preko termina.

: Gost - 7. septembar 2006 20:08:00(UTC)
Evo da se ukljucim i ja sa mojom pricom, naravno posto je ovde Balkan svi prvo pricaju da je musko posto tate crkavaju za naslednikom ali ne znam sto bila sam prvi put sigurna da je devojcica ili sam imalal preveliku zelju, medjutim posto je sad trudnoca takva kakva je sve je jedno iako su svi nekako sigurni da nije devojcica a ja opet sigurna, inace na UZ dok. rekla da nije sigurna ali da nije nista izraslo, pa kao misli da je devojcica, jer moje luce sedi. (uskoro idem na 4d pa ce se tamo sigurno videti)
Ipak mislim da me instik ne vara. Cak sam se htela kladiti da je devojcica.
Mojoj snaji su u 6 i 7 mesecu trudnoce rekle dve razlicite doktorke da je devojcica, pa je u osmom saznala da je bata, tada joj je dok. objasnila da zbog UZ i polozaja malise nije mogla da oceni najbolje tj. da ponekad kod devojcica ribica bude naduvena pa se ukliko se ne vidi "izraslina" kako moja dok. kaze onda pomisli da je devojcica ali je u 8 mesecu toliko vidljivo da je ne moguce pogresti.
Zakljucak je da greske ima u zavisnosti kog je kvaliteta UZ, ali ako je neka od vas bila na 3d ili 4d onda tu vise nema sumnje jer se na njima stvarno ne moze pogresiti.
P.S. Trebalo je da se kladim uzela bih lovu.

: Gost - 1. septembar 2006 12:59:00(UTC)
moja beba je deckic bravo

: Gost - 1. septembar 2006 11:01:00(UTC)
Kod mene je ista prica kao i kod tvoje zene! Samo ja i dalje ne znam da li je decak ili devojcica! Isto je pupcana vrpca poslednji put na UZ bila izmedju nogica i nismo i posle 15-20 minuta uspeli da vidimo sta je. Svi kazu musko a svi zele zensko! Skoro svi... Ali ipak, naj bitnije je da je zivo i zdravo! I da imamo jos dece kasnije!

: Gost - 1. septembar 2006 10:26:00(UTC)
he he he ... ovo sam trazio.

Svi bi rekli da bi tate htjele sina. Mozda i jeste tako ... ali npr. ja nisam od onih koji favorizuju. Kod mene vazi ona stara (vec puno puta spominjana) "nek je zivo i zdravo, pa sta god da je". Zena je bila ubjedjena da je sin (to joj je bila zelja). Ja nisam htio da znam dok ne dodje trenutak (u sali volim da kazem dok ne ispadne ko loto kuglica).
Na posljednjem pregledu zence (inace se zove Ivana, i pridruzice se ovamo samo da popravim internet kuci :) ) izlazi iz bolnice i sve kilava. Objesila brke i sve joj nesto tesko. Odmah sam znao o cemu se radi. Pitala je na UZ sta ce biti. Doktorica rekla da joj je pupcana vrpca izmedju nogu i da ne vidi dobro. Onda je nastupila gnjavaza bebe (sve da bi se okrenula). I na kraju ustanove da je curica.
Ni jedna baba koju smo sreli nije rekla ili naslutila da je curica, sve kazu bice muskic. Culi smo da se desavalo da je do porodjaja doktor tvrdio jedno, a na kraju dodje drugo. Ostaje nam da sacekamo jos ovih par mjeseci pa cemo da vidimo sta ce od svega ispasti.

: Gost - 22. avgust 2006 11:39:00(UTC)
ma nema pravila sto ja kazem to su babske price i nagadjanja nek se samo rodi zivo zdravo i pravo to je najbitnije icon_lol

: Gost - 21. avgust 2006 1:58:00(UTC)
zaboravi reci da je moja sestra imala isti stomak kao ja i pupak cijelo vrijeme uvucen i rodila je musko,samo dragi bog zna sta je u nasoj utrobi.a doktorica u bosni joj rekla kad je bila un 7mj da je 99%curica i ona sve roze kupovala,kad je otisla ovdje u austriji na zadnji pregled dr joj kaze da je musko.ma neek je zivo i zdravo pa sta god je.

: Gost - 21. avgust 2006 1:56:00(UTC)
Meni je moja nena rekla u 5mj da je zensko,bas je gledala pupak koji je bio uvucen i kaze zensko je,dr mi rekao tek u sedmom mj da zensko(beba bila guzu okrenula pa se do tad nije vidjelo,)posle pred kraj trudnoce svi su govorili da je musko zato sto mi je stomak bio sav naprijed nisam imala obline sa strana i plus preko termina sam valjda curice se ranije radjaju a ja 16 dana preko termina,bas jedna nasa zena bila samnom u bolnici kaze znas li sta nosis rekoh djevojcicu kaze ona nema sanse musko je stomak ti je sav naprijed,nezna taj doktor ba icon_eek vidjeces da je musko.

: Gost - 20. avgust 2006 19:15:00(UTC)
ma i meni su to babske price,nema tu pravila.U mene je snaha 3 curice rodila a sve tri trudnoce su joj bile razlicite skroz.Meni su prvi put svi govorili da ce biti musko pa kad sam rodila svoju mazu svi se nesto usutili.Sda opet kazu bice musko a ja samo cekam ultrazvuk sledece sedmice pa da mi doktor kaze.Ma samo nek je sve u redu ako Bog da sve drugo mi je manje vazno.

: Gost - 20. avgust 2006 18:46:00(UTC)
JA ne znam u šta da vjerujem...na Uz muško...a po babskim pričama po njihovim simptomima žensko...samo nek bude zdravo i živo...a kad budem opet na UZ moram ponovo pitati...

: Gost - 20. avgust 2006 17:02:00(UTC)
ja sam jako zelela devojcicu a i mm i ako budem planirala drugo opet bi volela devojcicu,svi ko me je video tipovali su na devojcicu a ja sam od pocetka nekako osecala i potajno se nadala a i bila sam ruzna trudnica,debela sa bubuljicama ipak ima nesto neko jednostavno vidi to...Samo da je zivo i zdravo pa svejedno je kod mene je bilo ili Luka ili Jana a kupovali smo neutralne stvari dok ja ne vidim sta je nikom ne verujem!!!

: Gost - 20. avgust 2006 16:45:00(UTC)
Babe iz mog komsiluka su vec otvorile kladionicu, jedna tipuje na decaka, druga na devojcicu.........ma kakav UZ, kaze jedna od njih koja stalno sedi ispred zgrade, ne vadi cigaretu iz usta i ima oko 100god., ako ti rodis devojcicu i ja cu, pogledaj kako ti je izbacen stomak i imas rupu u ledjima.......
A meni su vec tri puta do sada, tri razlicita dr rekla da je devojcica, ali ko zna, mozda UZ hoce i da omane........

: Gost - 20. avgust 2006 15:03:00(UTC)
Da se i ja ukljucim,
ja sam vec u prvoj nedelji cinimi se prko noci dobila dve braon fleke na licu sa jedne i sa druge strane !!! sta to hoce reci ?
Ja se tvarno u to nista ne razumem!!!

: Gost - 12. avgust 2006 16:22:00(UTC)
ne znam ali slikacu stomak i poslacu majki sliku ona ce pogoditi nece pogresiti vec prica da moja snaja nosi devojcicu(blago njoj) a snaja je 7 mesec i nije htela na UZ da gleda pol hoce iznenadjenje videcemo javljam maminu prognozu ali i da bude Luka ja se nezalim nek mi je samo ziv i zdrav

: Gost - 10. avgust 2006 0:17:00(UTC)
Meni su svi govorili da je musko, iz ovog ili onog razloga i to me jako nerviralo, htela sam DEVOJCICU, i bilo je musko. Secam se samo kada smo sa skolom za trudnice bili na porodilistu i kada je babica svakoj od nas prisla, pipnula stomak i rekla njeno misljenje i verovali ili ne nigde nije pogresila. Kako je moguce ne znam, ali je istina.

: Gost - 9. avgust 2006 23:30:00(UTC)
Au ala ti zelis devojcicu!!!!! icon_lol (znam kako ti je icon_lol )

: Gost - 9. avgust 2006 23:19:00(UTC)
HE HE STANISLAVA MOZE DOKTOR DA POGRESI NEMOJ NA SLEDECM UZ DA MI KAZE JEDNA MALA SLATKA DEVOJCICA .MA TO SU BABSKE PRICE MOJA MAJKA JE NA SVE TRI TRUDNOCE BILA RAZLICITA NA MOJU SESTRU RUZNA ?NA MOG BRATA ISTA NIJE NISTA SE MENJALA?A OTAC KAZE DA JE NA MENE BILA NAJLEPSA MA NEMA PRAVILA IPAK BUJAJU HORMONI PRIRODA JE PRIRODA

: Gost - 8. avgust 2006 14:55:00(UTC)
pa upravo to ivana!kaze se kada je zena lepa u trudnoci,zna se da nosi musko! icon_wink

: Gost - 8. avgust 2006 14:51:00(UTC)
meni jos nista nije ispalo pa mi doktor u subotu rekao MUSKOOOOO, nisam se ugoila,nisam poruznela,nemam fleke na licu za sad nista a decak je

: Gost - 7. avgust 2006 14:28:00(UTC)
Ja sam cula da ako ti ispadne pupak ka spolja - musko je, a ako je uvucen - devojcica....
Ko zna...

: Gost - 7. avgust 2006 13:58:00(UTC)
moja majka kad vidi trudnicu ako kaze ova ce roditi musko tako i bude,ako kaze ova ce roditi zensko tako i bude,videcu kad joj budem poslala slike sta ce za mene da kaze,a necu joj reci sta mi je doktor rekao,mm i ja planiramo da nikome nekazemo dok se ne rodi,posto svi ce da se razjure da kupuju garderobu i sve sto treba za bebu,mi smo malo sebicni pa nedamo zelimo mi da biramo za nase dete.

: Gost - 7. avgust 2006 13:09:00(UTC)
moja pokojna baka je meni rekla jos u 6 nedelji trudnoce da nosim musko,uradila mi neki "test" ,ja nisam htela da verujem jer sam zelela jako devojcicu,a ona mi je rekla da je se setim kad mi doktor bude govorio kog je pola beba...tako je i bilo!!!!taj "test" koji ne zelim da otkrivam radila je i njena baka njoj....i bilo je tacno...tako sam i ja jednoj trudnici prognozirala pol deteta,ovih dana cekam da vidim da li sam u pravu!!!jako me interesuje!

: Gost - 7. avgust 2006 13:05:00(UTC)
e bogami kad j e prvo musko ja bih volela i drugo i trece da bude zensko a i mm voli hocu kikice,naravno posle mog malog medenjaka ljubi ga majka

: Gost - 7. avgust 2006 12:40:00(UTC)
P.S. volela bih da i drugo bude musko....pa tek trece zensko,i ja sam svoje obavila icon_lol icon_lol zagrljaj

: Gost - 7. avgust 2006 12:38:00(UTC)
Cestitam Ivana!!!! zvezda zvezda znaci i ti si buduca svekrva!!!! bravo cvecko nek je zivo i zdravo! ma i ja sam jako zelela devojcicu ,ali mog sincinu volim kad 2 devojcice!!!!sada jako volim sto je decko,nekako su mi "jednostavniji" andjeo

: Gost - 7. avgust 2006 12:34:00(UTC)
meni je na poslu jedna zena bosanka rekla ti ces Ivana roditi musko,a stomak mi se nevidi malce samo kao da sam se prejela,kad u subotu na UZ doktor kaze decak,kao kao u bunilu ponavljam decak nisam mogla da verujem silno sam zelela devojcicu,ali ipak su mi isle suze radosnice nek mi je samo zivo i zdravo to je najbitnije,sto mm kaze sledece ce nositi kikice,posle me kritikovao sto sam pitala doktora kaze da mu je bilo zanimljivilje da nezna sta je,cak smo svu deciju garderobu kupovali neutralnu,ma nema veze voli njega njegova majkica

: Gost - 7. avgust 2006 11:59:00(UTC)
Joj ne znam, meni još niko ništa nije teko,jer je tek 4.mj...a znam jednu djevojku kojoj su na UZ rekli djevojčica, a neka joj žena na ulici rekla da je muško i ona stala ćenu ubjeđivat da je curica...i stvarno muško bilo...samo nek je zdravo i živo...

: Gost - 7. avgust 2006 11:45:00(UTC)
Mene je jedna bakica iz komšiluka zagrlila i pogladila po leđima i rekla da će biti muško :?: Pitala sam je kako zna samo je rekla da zna i da se nikad u životu nije zeznula.
E pa vidjet ćemo za par mjeseci kada dođe andjeo

: Gost - 7. avgust 2006 11:18:00(UTC)
e, kod mene su i prvi i drugi put svi pogresili!!
prvi put su mi bukvalno svi govorili da je decko: prolepsala se (!), lice mi je bilo totalno cisto, ni jedne tackice ni bubuljice, kosa sjajna, stomak k'o lopta, visoko, ugojila sam se puuno, puuno (ne znam bas da li postoji neka bapska prica koja i kile ukljucuje, ali nema veze),....svi moguci znakovi su ukazivali na to da cu roditi decaka - i naravno, pogresili su - rodila se Nina!!
sad su mi opet svi govorili da nosim decaka posto mi je trudnoca u svakom mogucem detalju drugacija u odnosu na prvu (cak mi i pupak viri napolju jedno 2cm, pa kad idem iza ugla, prvo ide pupak jedno pola sata, pa stomak pa tek onda se pojavljujem ja!) - UZV pre par dana potvrdio da je devojcica! jos cemo videti (ne verujem dok je ne uzmem u narucje), ali sumnjam da su bapske price ovaj put bile u pravu!

: Gost - 7. avgust 2006 10:20:00(UTC)
Drage moje dame,
sta se desava sa pricama..nosis nisko..to je decak, lepa si to je devojcica, pupak je napolju..to je decak...Da li je neko imao "narodnu dijagnozu" u toku trudnoce koja se na porodjaju ispostavila tacnom...? Bogu hvala pa neka su nam samo ziva i zdrava ali je jako interesantan taj svakodnevni fenomen postavljanja "dijagnoza"..decko je...., e bas nije...

Pozdrav drage moje