Obaveštenja

Icon
Error

: Milen@ - 27. avgust 2009 14:52:15(UTC)
Za mene,onaj koji nasrce na zenu,bilo trudnu ili ne,ne treba uopse da seta slobodno ulicama i za svaku pretnju a kamoli udarac treba mu uraditi 100 puta goru stvar nego sto je on hteo da uradi. U mojim ocima su to monstrumi koji nisu za zivot medju ljudima. Everntualno u kavezu.

: kaja - 27. avgust 2009 10:28:24(UTC)

Prvo - ne poznajem nikoga ko bi me na ulici, trudnu ili ne, nazvao krmačom, a da to nije neka mnogo dobra šala koju bih ja započela.

Drugo - ne poznajem nikog ko bi me, trudnu ili ne, udario u stomak!!!!

Treće - i da me neko na ulici, nepoznat, nazove krmačom, ne bih se tužakala mužu...

Četvrto - plaši me to što ti poznaješ ljude u policiji koji "ubijaju Boga" u nekome...

... i tako dalje, i tako dalje...
Na mnogo nivoa bi se ovde moglo pričati, ali sigurno je samo jedno:
žena, trudna ili ne, na bilo koju ružnu situaciju koja je na ovoj temi opisana jedino što treba da uradi jeste da iskulira!

: Milen@ - 26. avgust 2009 18:19:56(UTC)
Necu da se prepirem sa tobom. Samo cu te pitati kako bi ti reagovala da ti neko za koga mozes reci da ti je drug kaze tako nesto i da kad mu neko drugi kaze(u ovom slucaju moj verenik) da nije lepo to sto je kazao,on napadne tebe na sred ulice sa namerom da te bije? Bila bi potpuno mirna? Nebi se nervirala? Pustila bi ga da te udari?NE VERUJEM!!!!!
Mozda bi pustila da te udari u stomak i da izgubis bebu? Izvini,ali meni je moja beba najvaznija u zivotu.

: kaja - 26. avgust 2009 17:12:08(UTC)

Citat:
Milen@ - 26/8/2009 12:34 Ma ja sam divljakusa koja je odrasla i koja sei dalje uglavnom druzi sa momcima. Nebi meni bio problem da ga izgazim na ulici,nego mi je bila frka da me ne udari u stomak,a onda bi ga iseckala i poluzivog pojela batina kadtedovatim galamdzija

Ovoliko ružnih reči u nekoliko tvojih postova na ovoj temi (da ih ne citiram sve) dokazuju samo da nisi ni malo drugačija od tog čoveka/tipa/druga za koga si ovde htela, valjda,  da kažeš kako je nekulturan, šta li...

: Milen@ - 26. avgust 2009 14:34:28(UTC)
Ma ja sam divljakusa koja je odrasla i koja sei dalje uglavnom druzi sa momcima. Nebi meni bio problem da ga izgazim na ulici,nego mi je bila frka da me ne udari u stomak,a onda bi ga iseckala i poluzivog pojela batina kadtedovatim galamdzija

: T3 - 26. avgust 2009 1:43:12(UTC)

Citat:
Milen@ - 25/8/2009 22:27 Nedao mu Bog da mi opet pridje,ubice ga,ali bukvalno.

u to ne sumnjam.. icon_lol ja da sam na tvom mestu sa ovim mojim i prirodnim ludilom i kratkim zivcima.. i ovim sad hormonima koji rade ko ludi ne bi cekala da ga policajci srede i prebiju,pobrinula bi se tu na sred ulice za njega  i obracunala sa tim manijakom,da vidim ko bi gore prosao  batina ..neznam kako si se ti uzdrzala svaka ti cast,ja mu ne bi to mogla precutati,.a pogotovo taj drugi put kad je hteo dici ruku na tebe ,e tu bi tek proklinjao dan kad se rodio..krenula bi na njega,da se branim pa ako bi me udario  mislim da bi brojao poslednje sekunde svog zivota ..ma licno bi ga sredila golim rukama galamdzija ...joj al se iznerviram kad ovo citam i pisem..jos nemogu verovati kakvi sve debili setaju ulicama slobodno vredjaju zene a pogotovo trudnice jos se usudjuju dici ruku na njih..ma pokazao bi se on kao musko u sukobu samnom jer bi mu pri obracunu tj dizanju ruke ma i samom pokusaju na mene ili moju bebu u stomaku prvo ta muskost stradala.. respekt

: Milen@ - 26. avgust 2009 0:27:33(UTC)
Nedao mu Bog da mi opet pridje,ubice ga,ali bukvalno.

: T3 - 25. avgust 2009 23:34:26(UTC)

Citat:
Milen@ - 25/8/2009 20:31 Cula sam se sa drugom iy policije. Uhvatili su ga i ubili Boga u njemu.. Tako mu i treba. Zao mi samo sto nisam bila tamo da gledam.

zezas... icon_lol al su brzi i efikasni..da znas da mu tako i treba.. icon_twisted sad je nadajmo se dobio sta je zasluzio i naucio lekciju.. icon_evil

: Milen@ - 25. avgust 2009 22:31:15(UTC)
Cula sam se sa drugom iy policije. Uhvatili su ga i ubili Boga u njemu.. Tako mu i treba. Zao mi samo sto nisam bila tamo da gledam.

: T3 - 25. avgust 2009 15:34:55(UTC)

Citat:
Milen@ - 25/8/2009 13:27 Rekla sam vereniku sta je bilo i isao je juce do njega da mu ovaj objasni svoje ponasanje. Najgore od svega je sto sam jutros srela tog kretena na ulici i nasrnuo je na mene. Da nije bila drugarica samnom udario bi me. Uhhhhhh! Sad je nadrljao zivota mi!!!!! Krvi cu mu se napiti!!!!

boze citam i neverujem, icon_eek zar je moguce,pa kakav je to covek neki nasilnik tj neka budala nevaspitana sto posto icon_mad ..sta on umislja..nasao da isprobava snagu na trudnoj zeni...kakav frajer al;al mu vera.. uzid ..ja bi mu rekla ajde udari me slobodno ,pa bi sa drugricom kao svedokom  otisla  pravac u sup i tuzila  ga zivota mi..pa bi se naucio reda i pameti ..sledeci put kad me sretne bi mi se klanjao  ili prelazio na drugu stranu ulice ,ali ne bi mu ostala duzna tj zagorcala bi mu zivot sto posto,pa da vidimo ko je krmaca.. galamdzija

strvarno nemogu verovatri kakvih sve bilmeza ima koji setaju gradom,glume neke tipove ,a ne znaju ni nos da obrisu,a kamoli osnovni bonton i pravila ponasanja..treba se jednom za svagda stati na put takvim nistarijama..joj sto nisam bila u tvojoj kozi..da me je samo dotakao,dolijao bi ko zuti...proklinjo bi dan kad me sreo,i obratio mi se.. kadtedovatim

: Bele - 25. avgust 2009 15:34:19(UTC)
Taj je stvarno kreten!Sta mu je trebalo da uopste komentarise!Aaaa..mozda mu je krivo sto nisi njega izabrala za oca svog deteta...

: Milen@ - 25. avgust 2009 15:27:24(UTC)
Rekla sam vereniku sta je bilo i isao je juce do njega da mu ovaj objasni svoje ponasanje. Najgore od svega je sto sam jutros srela tog kretena na ulici i nasrnuo je na mene. Da nije bila drugarica samnom udario bi me. Uhhhhhh! Sad je nadrljao zivota mi!!!!! Krvi cu mu se napiti!!!!

: Blue - 25. avgust 2009 3:24:07(UTC)
Potpisujem T3, udavila bi ga galamdzija kadtedovatim

: T3 - 25. avgust 2009 2:57:04(UTC)

Citat:
Milen@ - 24/8/2009 16:29 Kad sam pre neki dan srela druga,prokomentarisao je kako je cuo da sam trudna,uz veliko cudjenje??????? Drugi komentar je bio kako sam dobra riba i da cu za mesec,mesec ipo izgledati kao krmaca?????!!!!!!!! STRASNO!!!!! Popio je samarcinu na sred ulice!

bravo bravo bravo bravo bravo   svaka cast..tako i treba postupati sa kretenima..to ga je zabolelo vise nego bilo sta da si mu odgovorila tj odbrusila..

pa valjda smo mi trudnice ,a ne krmace..e sad me bas iznervira i neverujem da bi mu i ja ostala duzna.. anene dobio bi taj i od mene lekciju.. o pravilu ponasanja pogotovo prema trudnicama... batina

: Bibiz - 24. avgust 2009 19:16:00(UTC)
Milen@ svaka cast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sad si mi dala ideju :D

: Milen@ - 24. avgust 2009 18:29:58(UTC)
Kad sam pre neki dan srela druga,prokomentarisao je kako je cuo da sam trudna,uz veliko cudjenje??????? Drugi komentar je bio kako sam dobra riba i da cu za mesec,mesec ipo izgledati kao krmaca?????!!!!!!!! STRASNO!!!!! Popio je samarcinu na sred ulice!

: Ksenija 09 - 24. avgust 2009 12:12:10(UTC)
Skoro mi je komšinica sa kojom sam samo na "Zdravo",onako u prolazu dobacila kada smo punili bazen za decu "Stavite nju (mislivši na mene) u bazen, da podigne nivo".Ostala sam zapanjena, mislivši u sebi "Ko te šta pitao?, znam da odgovorim ali nisam jer znam da bi se to dobacivanje preko dvorišta nastavilo, a to bi slušao ceo komšiluk,neću da se spuštam na njen nivo.Iskulirala sam je.Suprug se čudio da nisam ništa rekla.Mislim da je to čista ljubomora a da je za neke ljude gore kad ne odgovorite,jer se oni hrane Vašim nerviranjem.Stvar je procene.
Ubrzo se potvrdilo da sam bila u pravu.Vraćala sam se sa pregleda, išla je ispred mene ali je toliko usporila da ja ovako troma nisam mogla da je zaobiđem.Počela je "Maco, kuco otpozadi se ne vidi uopšte da si trudna,samo struk (ko da ja neznam kolika sam) sigurno je devojčica (i vrapcima je jasno da pored dva dečaka želim devojčicu)" .Odgovorila sam joj uz smešak "Verovatno" i nastavila brže koliko sam mogla.Nisam ti ja za te tvoje fore.Od tada nijedan komentar.Nije mi jasno odakle ljudima pravo da komentarišu podsmešljivo nekog ko nosi u sebi nov život, pa makar i sa 300 kg.?To su samo loši ljudi po meni, jer znam da meni tako nešto ne bi nikada palo napamet.

: Blue - 24. avgust 2009 4:15:23(UTC)
Mene je svekrva prestala da zove debelom od kada i ja nju zovem tako :> icon_lol
ali za divno čudo ima još idiota koji misle da je to jako lep način da se obrate trudnoj ženi i kada im obrusiš oni se vade na to kako ti tepaju. neka hvala, imam onu koja me rodila pa ona nek mi tepa, a ostali odlično znaju kako se zovem.

: Pegipeg - 24. avgust 2009 3:59:29(UTC)
Au,ja ne mogu da verujem sta ljudi sve sebi dozvoljavaju!ja zaista nisam dozivela te komentare ili ja prosto to ne dozivljam kao ruzno!trudna sam,meni sam najdivnija samom tom cinjenicom,a i onima kojima treba,takodje sam najdivnija!mogu samo da nam zavide!bez zezanja,ja se bas ponosim svojom trudnocom i takav utisak i ostavljam pa mozda zato ljudi ne komentarisu!

: pejana - 23. avgust 2009 20:08:28(UTC)
MarijaHelena, meni isto tako jedna poznanica rekla:" Pa dobro zeno kud ces vise????(Misleci na moj stomak) Jesi sigurna da nisu blizanci?"

: MarijaHelena - 23. avgust 2009 17:18:52(UTC)
''U OKTOBRU CES DA RODIS???!!!
- PA KOLIKA CES TAD TEK DA BUDES KAD SI SAD VEC TOOOLIKA!??''

(inace radi perspektive slusaoca, zatrudnela sa 64kg, sada u osmom mesecu imam 74kg)

: maza82 - 23. avgust 2009 16:37:44(UTC)
Mene je jedna mušterija koja je navratila u radnju dok sam obilazila koleginicu pitala "Jaoj pa ti nam došla, nije valjda da ćeš da radiš?" inače sve voli da vidi i zna a ono što bi trebalo zaobilazi u širokom luku
rekoh neću došla samo koleginicu da vidim
"Jaoj pa jel znaš šta čekaš" rekoh hvala Bogu da znam
"Pa šta čekaš?"
BEBU!!!
Pobegla je glavom bez obzira

Tamo me redovno pitaju " šta!!! zar već drugo?" A Milica 6, skoro 7 god

: T3 - 23. avgust 2009 8:06:44(UTC)
mene najvise nerviraju komentari tipa pri javljanju nekog kad me vidi.. e debela ili gde si debela..

inace posto mi je treca trudnoca vrlo cesto nailazim u gradu,u posti,banci ,prodavnici na poglede ljudi,i to one bas cudne kao da sam im neznam sta nazao ucinila ,prvo zagledaju moj stomak,pa jedno dete,pa drugo,valjda za ovo u stomaku znaju da je moje,a za ovo dvoje dok ne kazu mama samo pretpostavljaju....
pa onda nas gledaju ko da neveruju koliko nas je, mogu samo da mislim sta im je u glavama..ali zaboli me dosad jos nisam naisla ni na jedan komentar,al da jesam slatko bi odgovorila u istom fazonu,moju komsinicu koja takodje ima troje je jedan covek pitao lele zeno pa ko ti hrani svu tu decu,a ona mu lepo rekla ja i moj muz sto da neces mozda ti.. koji kreten odakle mu pravo da uopste tako nesto pita i komentarise.. i jos je na njen odgovor odgovorio onim cccccc kao u fazonu boze boze lude zene..tako da ima nas raznih i sto se tice teme o broju dece i upste o odnosu i pogledu na sve to,nekima je bas slatko kad vide puno nas tj veliku porodicu,a neki samo sto se ne krste,u prodavnici obuce kad smo bili me trgovkinja pitala jel su to sve vasa deca,misleci pritom i na ono u stomaku,pa svasta valjda je to ipak najvise moje tj vidi se da jeste,a ovo dvoje mogu biti i sestrina,komsijska itd..e stvarno sto ljudi..sto cudi..

: Tinna - 1. jul 2009 12:22:25(UTC)
U principu na komentare koji se odnose na mene...nekako me i ne doticu, samo se lepo nasmesim i gotovo. Ali kada me pitaju: "Jel ti ozivela beba?" e tad poludim. U pocetku sam govorila:"Moja beba je ziva otkad je u meni..." a sada prosto samo kazem "Jeste".

: Maja_81 - 30. jun 2009 19:54:42(UTC)
Kad sam bila trudna sa Verom odem kod doktora opste prakse kad tamo neki lik pocne da me muva. Bila sam u 8 mesecu trudnoce. Nisam mogla da se otresem od njega cak se ponudio i do kuce da me odveze. Sva sreca pa sam stigla na red pre njega i uspela da pobegnem na vreme. Uzas, nisam ocekivala da ce me neko muvati sa stomakom do zuba.

: beban73 - 30. jun 2009 10:52:34(UTC)
Boze sacuvaj sta sve ljudi sebi dozvoljavaju!

: lalaigedza - 8. jun 2009 16:25:34(UTC)
Prostote ima na svakom koraku kadtedovatim
Ja se bas nesto i ne potresam oko komentara sa tezinom,debljinom,jelom-Pa trudna sam hvala Bogu i to je u trudnoci normalno-obicno bude moj odgovor na prostacke komentare.
Jer jednostavno-normalno je da ce zena u trudnoci postati "debela"(ako se to tako kaze),time dobiti i vise kilograma jer trudnice moraju vise da ruckaju ,jel. I HVALA BOGU DA napredujemo u svakom pogledu smizlica
A svi ti "viskovi" odu posle porodjaja.

Ja kada sam cula komentar upucen mojoj snajci od jedne zene,mogla sam joj zavrnuti siju.
"Jao,sto si ti poruznela-bice sigurno devojka..."
Pa to moze lepse da se kaze ili se jednostavno uzdrzati takvih komentara.
Meni je,bre, svaka trudnica lepa!! zagrljaj

Samo ne obracati paznju na prostakluke...

: mermaid - 8. jun 2009 1:26:15(UTC)
Joj ovo je stvarno strasno icon_eek ljudska glupost stvarno nema granica. Ali zanimljivo je to da su uglavnom zene te koje upucuju takve komentara, a prolazile su kroz isto. Bas sam pre neki dan kupovala sladoled i prodavacica ce meni: Sta opet sladoled? Ti svaki dan po jednu kutiju.
Uzas jedan, muka me uhvati kad odem u prodavnicu uzid I slazem se da je u pitanju ljubomora i cista pakost, sto je meni potpuno strano i zato nikako ne mogu da ih shvatim. vestica

: Bibiz - 7. jun 2009 13:42:21(UTC)
Joj meni je jos rano, ali znam da ce biti komentar. Posto sam se pre trudnoce vec bila ugojila jedno 7 kg. Sada sam tek u 9. nedelji, ali sam se setila kada se jetrva porodila, (zena muzevljevog brata, valda), bila je nabacila 30 kg. Njen muz je komentarisao po komsiluku: Vodite ovu moju u teretanu, vidite kolika je treba pored TOGA i leci . Posle nekoliko meseci, naravno da je sve otislo samo od sebe, a ona je prokomentarisala za kafom, dok je mene moj muz zezao da sam se opustila ( tada nismo jos ni razmisljali o bebi ) kako njoj njen nikada ne kometarise izgled....
Tako mi je bilo zao. Naravno da joj nikad ne bih rekla za ispade njenog dragog. Ali to mi je najruznije od svega. Vise volim kad me kometarise mm u cetiri oka....

: Blue - 6. jun 2009 22:54:04(UTC)
Mene svekrva najviše podjebava i to onako cinično kroz osmeh, ali ne ostajem dužna za odgovor nikad. A što se tiče društva, verujte mi da sam krug suzila na troje-četvoro ljudi s kojima se redovno viđam. Ne mogu da se nerviram zbog budala

: MarijaHelena - 6. jun 2009 22:00:53(UTC)
Citat:
ancom - 30/4/2009 19:23

nije da me je nešto pogodilo, ali pre neki dan ja u prodavnici kupujem DVE kutije keksa - a prodavačica mi kaže "jel ćete sve to vi da pojedete?"

ahahhahahhahahahhaha joj. ahahahahha...pa dal stvarno....upisacu se..kakav frik...

A ja pre mesec dana prvi put izasla da pojedem piletinu sa rostilja, posle 3m povracanjai krem sira i tosta, i srece me kumina sestra i krece predavanje kako- '''To ti nikako ne valja, strogo da pazis, to ti se sve lepi , ne mozes da se hranis na ulici, bla bla''- A ONA IMA DETE OD 13 GODINA A JOS UVEK I TIH ISTIH 20KG KOJE JE TAD DOBILA:DDD
Ili kad ti procene termin strucno-''aaa to ti je avgustovska beba,fino bice lav''...''ne, oktobarska''- ''ijuuuuuuuu pa ja sam tolika bila na kraju sedmog!''-
dodje mi da kazem:
DA, GENIJE, AL TI SI 20cm NIZA OD MENE i 15kg bila laksa u startu, a sise ti ni u 3 trudnoce nisu izrasle:DDD...ccc...

: ivanili - 5. jun 2009 15:25:21(UTC)
Strašno zaista. Mene je kršteni kum od mm nazvao inkubatorom. Po njemu žena služi samo da nosi bebu tih devet meseci
Šta reći
Lepo misljenje ima o svojoj majci!!!Uzas...tako plitke ljude zaista treba iskoreniti.Mislila sam da su retki ali,nazalost budala svuda...Meni je svekriva rekla "Sad si deblja od mene...hihihi"
Sok!!!Ali sam tek posle shvatila da je to bilo na konto price o mojoj majci,posto sam je pohvalila kako je redukovanom ishranom zaista jako puno smrsala i da izgleda fantasticno.Verovatno je usled manjka sampouzdanja morala da se uzdigne nekako...pa makar i preko trudnice!

: Blue - 13. maj 2009 12:13:10(UTC)
Strašno zaista. Mene je kršteni kum od mm nazvao inkubatorom. Po njemu žena služi samo da nosi bebu tih devet meseci icon_rolleyes
Šta reći neznam

: Bele - 11. maj 2009 13:00:35(UTC)
Ma nije mi blizak,a i da jeste,odvratan je,seljacina!!!Sigurno je tako svima prepricavao taj dogadjaj,kao da on zna kako je to!

: suncokret - 10. maj 2009 13:13:36(UTC)
Jaoooo Bele, fuuuuj i bljack na sve to, zgrozila sam se buljavko
Mrzim te iskompleksirane ljude koji bi da budu kao nazovi duhoviti i interesantni a ovamo......tuta glava i jezik (izvini ako ti je to neko blizak)

Taj nema ni truna postovanja za svog andjeo , mogu misliti kako je tek za ostale...

: lena77* - 9. maj 2009 17:06:26(UTC)
Milena84 to je cista ljubomora...ma mene zene toliko neljute koliko muskarci kad se oni "petljaju" ja sam juce popiz**** na mog komsiju kojeg jedva poznajem, a izgldada da je prepamentan...dosao mi covek prvi put u kucu i svrata na mene ...te da sam mu se ugojila(a nije me video svega 5 puta u zivotu) pa sta jedem jel jedem vitamine, corbice...ja kazem jedem sve VIDI SE :> pa kad cu da se porodim .. ah ha kaze bice Lav , znas Lavovi su ovakvi pa onakvi....
pa jeste bili na Uz?
- reko jesmo
_ pa sta kaze Uz?
- ja reko zivo , zdravo , pravo
-da al koji je pol? ja sam to odmah pitao?
- ja kazem da neznam i nije nam ni vazno
-hoce ti doci mama kad se porodis? znas sa zenom mora biti neko 7 dana? a jel ti mama radi, oce uzeti godisnji?

jaoooo boze neznam vise ni sta me pitao ni sta sam mu odgovorila...ja kazem pa toliko me ni moje najblize drugarice nisu ispitale .Evo vec drugi dan mi je to sve u glavi

: Bele - 5. maj 2009 18:48:57(UTC)
Kada sam pitala jednog poznanika,"jel ti je zena imala lak porodjaj?",rekao mi je da je dete izletelo kao slina.Boze kako mi je bilo gadno to poredjenje!!!Zar je dete slina???

: milena84 - 4. maj 2009 1:04:24(UTC)
Ja sam se ugojila za ova 4 meseca 3 kg,ali je meni to otislo na kukove i guzu pa se vidi onako,postavicu uskoro slike pre trudnoce i sada kako izgledam.I ja sam bila u nekim situacijama da mi je prosto bilo neprijatno sto sam trudna.Najvise su me iznervirale drugarice mm sa kojima se bas druzimo i bas smo bliski.Odmah primete svaki moj gram a i skoro se desilo da smo bili na neke cevape i da kada sam ja krenula da uzmem 3 ili 4 cevap jedna od njih mi je rekla u fazonu da ja jos uvek ne jedem za dvoje nego samo za sebe.Ali ja sam tu ocutala,kada je posle pola sata porucila palacinku ja tu nisam mogla da izdrzim i pitala je vise kao u sali za koliko osoba ona jede,tu mi je puko film jer je njena sestra stala u njenu odbranu i rekla da ona kad je meni rekla za cevape nije mislila nista lose to mi kaze za moje dobro.Zamislite?One imaju 35 god i 33 i izgledaju jedna ko burence a druga blaza varijanta,i kad ja kazem sto one ne pripaze jer nisu ni trudne a i tek trebaju da se udaju i traze momke one kazu da su godine upitanju videce i mene kakva cu da budem na njihovim godinama.Mada ja mislim da one to iz ljubomore i zavisti tako komentarisu ali kao da su me za srce ujele tada..

: suncokret - 3. maj 2009 21:29:22(UTC)
Ima da me ubijete, citajuci vase dogodovstine radujem se sto smo mm i ja sami ovamo :>
Ali to neznaci da me nesto nije izbacilo iz takta..poslije par sati moje setnje i skitanja po buticima moj muz je zavrsio sa poslom za taj dan i javio mi da dolazi po mene.
Ja sva srecna i umorna posjednem zadnjicu na klupi u jednom parkicu i cekam ga. Divno vrijeme i dosta male djecice, uzivala sam gledajuci ih kako se slikaju sa roditeljima, skakucu oko cvijeca..milina.Kad dodje neki crnac (nisam rasista,ne ne) i tik do mene smjesti se. Jao meni muka, obraca mi se nesto tipa lijep dan a ja kao iz topa ``ne razumijem njemacki``.Kontam ici ce, ako ne odoh ja. Nekako osjetis nije taj tu zbog klupe, ima ih jos. A pri tom moj stomak je ljudi bas veliki,nikako da se nevidi da sam trudna.
Nastavlja on na engleskom, odakle sam i sta radim ovde a ja kao iz topa ``cekam covjeka a i bebu``, pa posto ne rekoh muza da ocekujem, koji sam i ja mamlaz on me pita je li mi to muz i kad je cuo da jeste izvinjava se na uznemiravanju i ode....Ja zapanjena..nemogu da vjerujem.Pa kontam pretjerujem li ili je htio da procaska, ma jest' djavola...Ispricala sam mm i on kaze da mu nije cudo, ovamo puno usamljenih ima..Muka mi je kad se sjetim toga..Pa trudna sam ljudi moji, moram nabaviti majicu sa natpisom IMAM MUZA.Oprostite sto sam razvukla, ne umijem da skratim.

: ancom - 1. maj 2009 10:29:17(UTC)
Eh, davno sam naučila da ne reagujem. svašta ljudi lupetaju! A pritom se vrlo dobro vidi da moj stomak nije od slatkiša već od toga što sam u 30-toj nedelji trudnoće!

: Blue - 30. april 2009 23:17:55(UTC)

Citat:
ancom - 30/4/2009 19:23 nije da me je nešto pogodilo, ali pre neki dan ja u prodavnici kupujem DVE kutije keksa - a prodavačica mi kaže "jel ćete sve to vi da pojedete?"

Trebala si joj reći da je druga kutija za nju, dobila bi je tamo gde sunce ne sija. idiot

: pejana - 30. april 2009 22:29:54(UTC)

Citat:
ancom - 30/4/2009 19:23 nije da me je nešto pogodilo, ali pre neki dan ja u prodavnici kupujem DVE kutije keksa - a prodavačica mi kaže "jel ćete sve to vi da pojedete?"

icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek   Stvarno svasta!!! Pa sto je nisi pitala je l' ima neki problem s tim!!!  Da covek ne poveruje!

: ancom - 30. april 2009 21:23:46(UTC)
nije da me je nešto pogodilo, ali pre neki dan ja u prodavnici kupujem DVE kutije keksa - a prodavačica mi kaže "jel ćete sve to vi da pojedete?"

: Blue - 29. april 2009 19:10:09(UTC)
ma džukela, sram ga bilo anene

: sundjer bob - 29. april 2009 18:30:37(UTC)
Citat:
olga75 - 10/8/2008 11:50

Ovi komentari za kilazu su bezobrazni ali amateri prema ovom: jedan poznanik mi se ovako pohvalio da ceka bebu :Zena mi je skotna. Pa vi sad vidite
galamdzija

galamdzija anene anene anene
ja sam u soku!!!!

: sundjer bob - 29. april 2009 18:07:04(UTC)
To majstore!!!!!1 :) bravo bravo bravo

: sundjer bob - 29. april 2009 18:03:18(UTC)
Ravnomerno su se raspodelila oba kilograma!!!
Slatko me nasmeja!

bravo bravo bravo

a nju bih ja ovako poguzi poguzi poguzi

: lena77* - 25. april 2009 19:06:26(UTC)
Mene je jedino do sad sestra pomazila po stomaku...ali sinoc sam se bas sokirala i ostala bez teksta.Odem ja u prodavnicu a tamo po obicaju sefica babetina koja po ceo dan seta tamo amo i nadgleda valjda da je neko od radnika ne pokrade..no nebitno...Sa njom sam onako komsiski Dobar dan na dobar dan.Trazila sam nesto da kupim ali nisam pronasla ...i pridjem njoj i pitam je...a ona ti mene icon_eek zgrabi za stomak i pocne da mazi...ja sam se izgubila...kroz mene je samo prosla neka jeza...malo je falilo da je ne odgurnem...piam se dal je ona normalna?... kadtedovatim

: Blue - 25. april 2009 12:01:02(UTC)
Mene je začudilo to što sam od ljudi od kojih sam najmanje to očekivala počela da dobijam takve komentare. Npr. imam drugaricu koja nema i ne planira dete u narednih bar deset godina, ona i njen mm su u fazonu ako im se "omakne" možda će zadržati trudnoću možda neće. E pa, baš ta devojka JEDINA od svih koje poznajem ima najviše razumevanja za mene. Ona ne postavlja glupa i neumesna pitanja, niti me hvata za stomak, ne komentariše moju liniju, ne pita da li imamo i kakav nam je sex, itd.... Dok sve one koje su se porodile ili bar imaju sestre koje su trudne ili imaju decu (pa im je iskustvo trudnoće i brige oko deci dosta veće i bliže) upućuju takve komentare da sam milion puta ostala bez teksta ne verujući svojim ušima šta me pitaju.
Volim kada me pomazi po stomaku mm, mama, sveki,... ma bilo ko za koga znam da to radi sa ljubavlju i zato što mu je drago, volim kada mi neko od tih istih ljudi kaže debela ili bebela jer je to tepanje, ali kada mi neko glumi prijatelja, dobrog komšiju itd... a u očima mu se vidi da sve što kaže je iz neke sujete, zlobe ili čega već, najradije bi ga izmlatila.

: lena77* - 25. april 2009 10:31:16(UTC)
da se nadovezem na Pejanu mom mm juce komsija isto njegovih godina (oko 35): ha...ha..ha. kad ces postati cale? ha...ha...Smeje mu se " onako " kao da postaeje otac u 16 toj a ne u 37 oj god. A opet taj isti ni kuceta ni maceta _ni brige ni pameti jer jos uvek mama vodi racuna oko njega...

: Blue - 24. april 2009 16:28:18(UTC)

Citat:
pejana - 23/4/2009 21:07 Mene jedan moj rodjak (koji je moje godiste ali neozenjen) danas pita:"Sta drugo radite osim sto se samo razmnozavate?" hmm hmm hmm hmm hmm

U pauzi za kafu lomimo rebra onima koji nas maltretiraju glupim pitanjima i komentarima. Izvini što ti ovo kažem za rođaka, ali sram ga bilo, bezobraznik jedan! 

: boka83 - 24. april 2009 11:09:45(UTC)
ja sam slusala ruzne komentare samo u pocetku i to u fazonu "boze,oped jede..!" ili "ako tako nastavis,ti ces biti uzrok globalne ekonomske krize..",sestra od mm mi je cak rekla da ce mi se smijati tek za godinu dana,jer cu tad biti duplo deblja,da imam nosinu,da nosim 2 bebe sigurno i tako.....tad me je to uzasno pogadjalo,ali ja volim da gledam svoj veliki stomak u ogledalu i to mi je bas super..sad uglavnom dobijam komplimente,a komentari tipa"debela.." su mi slatki.mada,ukoliko se neko usudi da mi to kaze nakon porodjaja,mrtav je covjek :) :)

: Kale79 - 24. april 2009 10:12:07(UTC)
Ruznih komentara uvek ima, bili mi trudni ili ne. Ljubomorni ljudi. Tokom trudnoce, koja je bila rizicna i teska sve do 7 meseca sam bila na mirovanju i naravno da sam se ugojila. Iskocile su mi bubuljice po celom licu i telu, grudi porasle i bile u prvom planu. I ruzan komentar sam dobila u lice jedino od nekih rodjaka, kao jao pa sto si sebi dozvolila da se toliko ugojis!!!!! Jesam dobila 18 kg, ali mislim da im je komentar bas bio na mestu.

: Danijela&Jovana - 24. april 2009 2:06:53(UTC)
Uh, sad sam se iznervirala. Sta on radi u zivotu? Pejana, draga, da voli nekoga i da je voljen poradio bi i on malo na razmnozavanju da je pametan. Nisi se valjda i ti iznervirala, nije ti to potrebno u takvom stanju?

: pejana - 23. april 2009 23:07:46(UTC)
Mene jedan moj rodjak (koji je moje godiste ali neozenjen) danas pita:"Sta drugo radite osim sto se samo razmnozavate?" hmm hmm hmm hmm hmm

: Sandrolina - 23. april 2009 18:36:24(UTC)
Mene najvise nerviraju kad pocnu da mi pricaju da posto ja vec imam nekih 10kg viska, da ja ne smem nijedan kg da se ugojim sad nego ce beba da jede moje salo!?!!! Kad im kazem da je doktor rekao da umereno dodavanje svakog meseca je neophodno one kazu ma pusti ti te doktore.. nase majke su radjale u polje pa nam nista ne fali.. sta oni znaju..!!! Super, ajmo zene sve u polje pa guraj!! Kakve nebuloze.. ma ignorisite budale..

: Danijela&Jovana - 23. april 2009 0:18:39(UTC)
Mozda nisam zelela da ih cujem, ali zaista ne mogu da kazem da je bilo nekih ruznih komentara. Ugojila sam se 15kg. bila sam lepa trudnica, bez otoka, pega, strija, bez geganja, sa stomakom prilicno visoko, mm kaze da nije subjektivan ali sam ja bila najlepsa trudnica koju je ikada video i da bi pozeleo svakoj zeni takvu trudnocu. Ali da ljudi sebi svasta dopustaju, pa to je strasno!!! Moja kuma je u trudnoci imala nekoliko takvih "trenutaka" kada je i otplakala, ma ljudi stvarno umeju da budu kreteni. Mene je pogadjalo komentarisanje kada sam se porodila, pa krenula u setnju sa detetom, bilo jeprolece, tipa: "mama, pa bebi je hladno" ili "mama, sto si me utoplila" pa jos dozvole sebi da krenu da mi otkrivaju dete! Sada mi je zao sto sam otcutala, trebalo je da ujedam a ne da se nerviram.

: NIKOLINA - 22. april 2009 19:55:58(UTC)

u trudnoci sam dobila 32 kg,naravno i uz to gomilu poremecaja pa kako kilogrami nisu spali ni godinu dana posle porodjaja svaki dan sam  suocena sa takvim komentarima,a najcesce -kakav cu ja biti primer svom detetu kad sam kao tenk i slicno....a da ni neznaju nista osim onog sto vide....

u trudnoci sam lezala na patologiji trudnoce i dr. mi je  rekao kako  imam noge ko celicne stubove i slicno.... neznam

ne znam sta reci.... :(

a jos dugo cu vuci ove kilograme....

: milaJM - 22. april 2009 16:58:50(UTC)
ivana tacno kao sto si ti rekla. ni ja nisam imala prilike da dobijem neki takav komentar, jer i moja okolina zna da cu im uzvratiti. meni obicno kazu: beba porasla bas! ili tako nesto, ali nista vise.
a to sto brinet kaze, istina je. brat mi nekad kaze gde si debela, ali to onako umiljato, to ne racunam pod ruzan komentar.

: Blue - 20. april 2009 20:56:29(UTC)
Moja baba je recimo žena sa sela, iako je vek provela u gradu, ona je na selu rođena i tamo se i vratila pre desetak godina. Ima onaj fazon što je pokupila od matoraca tamo kad više ne znaš da li se pravi glupa ili je zaista otupela. Bila je kod mojih do pre 2 nedelje i kako ja prolazim ona bukvalno blene u moj stomak! Odvratan je osećaj kada vas neko skenira, a pogotovo kad sam svesna da gleda u stomak, na šta sam postala veoma osetljiva, kao i sve trudnice. I koliko kod da sam joj skretala pažnju da to ne čini ona mi se nasmeje u lice opet onako prosto i prokomentariše "ćuti ana molim te, šta ti znaš...". icon_evil kadtedovatim

A najviše volim one što kažu "ma šta doktori znaju, slušaj ti mene, ja znam..." ma važi, ti si moj idol icon_lol

Kao što Brinet kaže, ok mi je donekle da me neko nazove debelom ako je to tepanje, ali tačno znam ko mi tepa a ko ne.

: nina na - 1. februar 2009 8:24:46(UTC)
Ja ne znam odakle ljudima pravo da trudnicama bacaju komentare koje inače iz pristojnosti nikada ne bi dali drugim ljudima. Em znaju da su trudnice preosetljive em znaju da bi i "netrudnim" ženama bilo neprijatno da ih neko tako zagleda i komentariše.
Meni se kosa diže na glavi kad krenu da me šacuju, pa još i traže da se okrenem (???) da vide da li mi se od nazad primećuje da sam trudna. Ili npr: "Daj, raširi tu jaknu da te vidim." Gospode Boze! Ja se trudim uvek da to okrenem na šalu, ali stvarno mi je nekad jako neprijatno. Kao da to više nije naše telo, već neko javno dobro koje svi mogu da opipavaju, zagledaju i komentarišu....

: cokoladica - 31. januar 2009 23:04:42(UTC)
Ja sam se uglavnom komentara spasla, jer sam od 6. meseca bila 2000km daleko od vecine ljudi koji me poznaju dovoljno da se usude da daju komentar, ali...

Na SVAKI kometnar koji mi se ne dopada (bilo tad, bilo sad) ja uzvratim samo tako. Ma samo pokazite zube, sta ko sme da vam kaze ovo ili ono, ugojila se, debela, njih treba da je sramota.

Sa normalnima i finima - fino. A sa ostalima - raspali! Uvek mozete da se "vadite" na hormone icon_lol

Ozbiljno, ne dam nikom nista da mi laje!

: brinet - 31. januar 2009 16:27:05(UTC)
Navikla sam se na komentare tipa debelaaaaa, bebela(kako mi kaze moj tata;). Nekako su mi cak slatki. Ali tacno vidis na licu osobe koja ti to govori da li to misli slatko kao tepanje ili te stvarno smatra debelom i groznom zbog toga. Jedino me nervira da kada uzmem cokoladu ili vec drugo parce necega nekad me ljudi " podsecaju" da treba da pazim i smanjim sa hranom. Smatram da ne preterujem i da jedem po potrebi. Kako to da sam pre trudnoce cokoladu uzela bez drize savesti a sada moram da pazim....Naravno,nisam ni za to da treba sada da se ukrmacimo i jedemo za dvoje ali ako u datom momentu imam potrebu za hranom,jescu sta god drugi rekli.

: ivana3777 - 31. januar 2009 13:59:09(UTC)
Ja nisam imala prilike da dobijam komentare na temu tezine, valjda zato sto me znaju kao ostru na jeziku i onu koja zna da odgovori na provokaciju u svakom trenutku.  Ali me zato nervira kad me odredjene osobe, da ne govorim koje, onako ispod oka gledaju i mere, a ja takve poglede obicno primetim. Ali mi zato bila mnogo slatka izjava mog petogodisnjeg bratanca koji pre par dana rece: Teto, tvoja se beba bas ugojila  icon_lol

: Kikirikic - 30. januar 2009 16:59:34(UTC)
Mislim da ne treba da se nervirate zbog toga...ja sam vremenom naucila da takvim budalama sa takvim komentarima odmah diplomatski odgovorim,pa da pocnu da se cesu nakon toga. Ja sam navikla da me zovu i debela,i buldozer i kornjaca-oklopnjaca,tenkic...i da mi kojekakve spodobe bulje u stomak kao da sam jedina na svetu koja je trudna pa im nesto cudno.
Ja sam u plusu 18 kilograma u 9.mesecu trudnoce,mada mi se bas i ne vidi toliko,i ne opterecujem se kilogramima uopste. Bitno mi je zdravlje moje bebe,a komentari dokonih i prostih ljudi me uopste ne interesuju.

: drnatasa - 29. januar 2009 12:08:30(UTC)
ja sam se ugojila oko 20 kila u trudnoci, a malo pre toga sam dobila 10 kila kada sam ostavila cigarete. to vam je oko 30 za 2 godine. porodila sam se pre dva meseca a izgubila sam svega 8, 9 kila. dojim, a sad cu da krenem i na treninge. ostao mi je stomak veliki kao da sm 5. mesec. Inace, bila sam ogromna u 9. mesecu. Beba je rodjena sa 4. 200 g. Ne znam kada ce ovaj stomak splasnuti.

: ancom - 11. decembar 2008 13:15:01(UTC)
Devojke, i ja se javljam po prvi put. u 11-toj sam nedelji (druga trudnoća) i stomak mi se već vidi. Juče sam se iznervirala kad sam došla s posla, a mam mi čuva dete, skinem se u helanke i majicu, a ona mi kaže što si obukla to usko kad si debela? počeo je da mi se vidi stomak, inače nisam debela. Baš mi je bezveze bio njen komentar.

: jelenahana - 11. decembar 2008 3:26:53(UTC)
Kakve budalastine, pa ko to smatra da su trudnice debele, one su sve slatke i nezne i oduvek su mi bile simpaticne, ja sam se ugojila 10 kg..vec a u 6 sam mesecu tek, nedaj boze da mi se nekko navrzo i rekao da sam debela, pa ja sam oduvek vodila racuna o liniji i posle cu naravno opet ici na fitnes,aerobik ali sada, sada je bebica na prvom mestu i hocu da joj pruzim sve sto joj je potrebno.
Iskreno mene vise brinu oni prostaci koji se neobaziru na tvoju trudnocu i cekas redddddddddddddove po salterima , danas mi se desilo da mi je neki seljak uzeo strolicu u prodavnici gde sam isprobavala cizme, strasno sam reagovala..

: veverica07 - 7. decembar 2008 13:14:46(UTC)
Mirijana samo uzivaj i opusti se .Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 26 i sama sam bila svesna svoje greske ali sam takodje znala da je to sve za resiti,na porodjaju sam izgubila 13 mada sam sve vratila dok sam dojila.Onda sam smrsala 15 pa ostala trudna sa tim viskom,planiram da se porodim a onda u naredne 2 god .dovedem skroz u red pre nego opet donesem nekog andjela na svet.Mogu ti reci da sam se posle prve trudnoce mnogo vise traumirala oko kilaze sada sam ravnodusnija jer sam spoznala njen razlog,a i mm je maksimalno uz mene iako sam buca kako me zove zadnje 2 godine

: pejana - 25. avgust 2008 4:48:17(UTC)
Shtil, samo napred! pusti budale i uzivaj u svojoj trudnoci!

: shtil - 25. avgust 2008 3:31:48(UTC)
Ja sam se ugolija u trudnoci stvarno mnogo oko 25 kg, na porodjaju sam skinula samo 15, i nisam bila zadovoljna komentarima svog anesteziologa, koji mi je rekao da je mislio da ce imati problema samnom zato sto sam debela?! I na to sve dodao da sledeci put kada ostanem trudna da bi pre toga trebalo da smrsam 30 kg, zamislite tu drskost... ali ja sam posle sest meseci ponovo trudna sa svojih deset kg viska, trudnoca se slucajno desila, ali naravno ne planiram da zbog toga sad abortiram, dakle ima vremena skinuce se kg...

: мирка - 23. avgust 2008 7:14:46(UTC)
Мене је највише изнервирала докторица која ме је порађала. Ух, и сад се изнервирам кад се сетим. icon_evil Нон-стоп је коментарисала како сам се много угојила и како због тога не може лепо да ме ушије. Јесам се угојила, али то је мој проблем! Нисам смела ништа да јој кажем, јер ме је то зашивање ране и иначе болело, па нисам хтела још и да је изазивам

Више ми сметају садашњи коментари типа - што си се толико угојила. За ових 5 месеци од порођаја сам ослабила 6 кг без држања дијете јер дојим. Значи, килограми сами одлазе icon_razz
па будуће маме не мислите о другима и уживајте у трудноћи! Брзо прође......

: light_blue - 23. avgust 2008 6:56:16(UTC)
ja jos uvek nisam trudna, ali ne podnosim ljude koji komentarisu neciji stomak ili kilazu! icon_evil poguzi
moja zaova kada je bila u cetvrtom mesecu trudnoce stomak joj se vec video malo a nabacila je mozda 2-3 kila, a njena "savrsena" mamica joj je rekla "sta si izbacila taj stomak ko da je ne znam sta" i to onako podrugljivo kroz smeh! a ja revoltirana takvom izjavom joj umesto zaove obrusila "hvala Bogu i treba da ga izbaci i da se ponosi njime!" a zaovi koja je tada bila prilicno osetljiva jer joj je bila prva trudnoca, sam konstantno ponavljala da divno izgleda i da ne obraca paznju na te komentare. inace sam uvek drzala njenu stranu i podrzavala je i pomagala joj, u obe trudnoce i sada oko klinaca. posto trenutno zive kod njene majke (moje "voljene" sveki) ona bebu ne moze ni da podoji na miru a da se ova matora ne nacrta ispred nje! uzas!
devojke treba da se ponosite i da visoko podignete glavu jer ste u zaista blagoslovenom stanju! ja jos uvek radim na tome da zatrudnim i imam sigurno 10ak kg viska, a koliko cu se ugojiti u trudnoci je moja stvar i uopste ne brinem oko toga.
ne treba da vas brine sta ce neko da misli ili kaze, na samo za trudnocu nego uopste, vec treba da brinete da na svet donesete zdravo dete. a kilogrami kako dosli-tako i otisli!
sve najbolje! :-* zaljubljen cvecko

: ivanat - 14. avgust 2008 12:14:08(UTC)
Meni je vec duze vreme muka i od komenara i od buljenja u moj stomak!!!!!!!!!!
S vremena na vreme poludim i izvicem se po kuci, u kakvom mi to primitivnom svetu zivimo, pa onda opet iz pocetka!!!
Ljudi su stvarno cudo, pogotovo zene, totalno netakticne i bezobrazne!

: atimija - 14. avgust 2008 11:19:01(UTC)
Da je ruzno ruzno je....Meni je bez veze sto me samo zagledjuju na ulici i komentarisu tipaicon_surprised tekla ti usta,kukovi su ti se mnogo rasirili,sise su ti previse porasle,...
Te ovo ti fali,te ono ti fali....

: tas - 14. avgust 2008 0:15:08(UTC)
bas mi je drago da je neko pomenuo ovu temu i mogu vam reci da jos to nisam dozivela i nedaj boze da me neko cacne po tom pitanju.kako samo ljudi mogu reci za trudnicu debela,stvarno nemam reci takvim neprimerenim komentarima.inace nova na sajtu i veoma mi znaci sve ovo posto sam veoma daleko.........

: Snecky - 13. avgust 2008 18:46:43(UTC)
E da i ja napisem jedan komentar iz moje prve trudnoce koji me je malo zacnuo iako tada nisam odreagovala ali nisam ni zaboravila. Jedna moja prijateljica (inace nema dece) sa kojom sam se redovno vidjala dok nisam ostala trudna pa smo onda razumljivo malo proredili sto zbog mojih sto zbog njenih obaveza, i tako vidimo se posle nekih mesec dana pauze kod nekih prijatelja, ja tek usla u 6. mesec a ona meni k'o iz topa "Sta jos se nisi porodila?" Ja ne znam kako vama zvuci ali meni je u tom trenutku bio toliko glup i neprimeren komentar i nije mi bilo sve jedno, posle sam je neko vreme namerno izbegavala da mi ne izbaksuzira nesto takvim izjavama! Znam da verovatno nije bilo s' nekom losom namerom ali ona i nije shvatila sta je lupila, mada je mene malo pogodila ta nesmotenost i to od nekoga ko mi je ipak prijatelj. Da takodje su me u prvoj trudnoci po malo nervirala (ali ni priblizno kao gore pmenuti slucaj) pitanja svih sa kojima se cujem telefonom "Jesi se ugojila i koliko?" a to su me mnogi pitali kad nazovem "dole kuci"-mislim neki prijatelji, rodbina... K'o da je to pa bitno da se pita jedna trudnica. Valjda treba da pitaju za zdravlje a da li sam se i koliko ugojila - sta koga briga! Neki ljudi izgleda stvarno nekad ne razmisljaju sta ce da kazu..

: Oblak_u_bikiniju - 13. avgust 2008 10:55:51(UTC)
zlatkice, svrati na neku od tema o trudnoci koje su podijeljene na tromjesjecja. Mozda je neka od cura imala tih problema. Svakako se nadam da ces sve rijesiti.

: zlatkica - 13. avgust 2008 9:28:18(UTC)
Draga oblak u bikiniju ja sam ti sa Raba, ni blizu Dubrovnika! :) Ma u svakom slučaju ste potpuno u pravu šta se tiče spola, ma trebala sam reći da je žensko samo da im zapaprim kad im je to tolika muka! Meni je glavno da je sve ok , a sinoć me uhvatili bolovi, nisam ni oka sklopila, mislila mjehur jer sam već imala problema sa bakterijama, nosim jutros urin na analizu kad ono mene prikopčali da mjere otkucaje, imala 2 kontrakcije, krv i urin katastrofa, doktor ne zna šta bi, sumnja na kamenac pa moram večeras na ultrazvuk bubrega! Uglavnom skrenula sam sa teme ali kada se ovako nešto " zakomplicira" onda ti sve drugo ispadne iz fokusa! Ali šta je je, više žena je komentriralo da se tek sada u trudnoći znaju postaviti, a vjerujem da kada dođe moj bebač da ću postati još opakija icon_twisted !

: Oblak_u_bikiniju - 12. avgust 2008 19:18:08(UTC)
Seljaci... Sta reci.
Ja ne volim ni sale na racun toga sto je decko... Nije mi to nimalo smijesno, jer samo pomislim kakao bih im oci izvadila da je slucajno curica!

: Utopija - 12. avgust 2008 16:44:41(UTC)

Sad sam procitala komentare za musko dete, i mogu da vam kazem da ako ista moze da me iznervira onda je to ono: nek je zivo i zdravo, samo da je musko.

Ja nosim musko dete ali smo i muz i ja zeleli devojcicu. Ali sta god da je, to je moje dete i volecu ga najvise na svetu, pa sve i da je vanzemaljac.

U 4 mesecu su mi rekli da je devojcica, pa onda se u 6 dr ispravio i rekao da je ipak musko. Ja dolazim kuci i saopstavam ukucanima da je decak a svekar mi cestita i kaze kako ce dobiti veceru od komsije jer su se kladili da  ako nosim devojcicu on mora da plati veceru ( jer u fazonu njegov sin nije odradio dobar posao) a ako je musko komsija.

Ja sva u cudu, nemogu da verujem da je to toliko vazno, a pritom me ne pita dali je sa bebom sve ok! Valjda bi to trebalo da bude na prvom mestu!

: Oblak_u_bikiniju - 12. avgust 2008 16:18:04(UTC)
Ma nije gore. Ni bolje... Isto je potpuno, vjeruj mi.
Kada sam nekim rodjacima mm rekla da sam trudna, bilo je ono - kisela, sazaljiva faca - "A, pa dobro, eto sada to odradite, pa ste posle slobodni. Sad ispucate 2-3 zaredom."
Zamisli koje budaletine. Pa da su mi djeca smetnja, ne bih ih ni radjala. Ne radjam ih da bih zadovoljila planetu ostavljanjem potomstva, vec jer zelim svoje dijete.

Dakle, zlatkice, nemoj da se nerviras ni da se sekiras zbog budala. Jednostavno znas da nisu u pravu i da mlate gluposti, tek da bi nesto rekli. Ako si iz Dubrovnika, u komsiluku smo, mozemo i da se druzimo :)

Vjeruj mi da ce tvoj sincic doci i uvjeriti te mnogo bolje nego sto slutis da je vrijedan svega!
A i koja je to glupost sa pravom? Sta, niejdna pravnica ne radi? Izvini, ali sve advokatice i veliki dio pravnih sluzbenica koje znam imaju porodicu. Ne kapiram kakve su to baljezgarije?! Ma, nemoj da slusas gluposti, nego uzivaj u tome sto ces uskoro biti srecna mama. Ti i tvoj decko cete samo ucvrstiti svoj divan odnos, a ti ces imati jak razlog da studiras - da obezbjedis svom bebcu bolji zivot. Ne brini nista, cinis najispravniju i najbolju stvar na svijetu i ne daj da te neki bezveznjaci u tome pokolebaju!

: zlatkica - 12. avgust 2008 13:21:35(UTC)
Puno,puno hvala na potpori! Ma meni je malo teško jer stvarno nemam nikoga osim mame da porazgovaram o trudnoći! Niti jedna prijateljica mi do sada nije bila trudna niti skoro namjerava pa mi se nekada čini ako i spominjem trudnoću kao da ih to ne zanima pa o tome puno i ne pričam ,( čast izuzecima - sestra i 3 naj-najbolje prijateljice- valjda se sada stvari počinju kristalizirati tko ti je tko) a imam toliko pitanja i sva sam pod dojmom, ipak je to prva trudnoća! Hvala bogu na ovkvim forumima, ja bi svisla da ih nema! Joj sad će ispast kakva sam ja to žena kada se sa takvima družim!!! Ma ja studiram dosta težak faks, pravo, ima toga, i sada kada nekome kažem da sam trudna nemalo puta opale komentar tipa šta si izabrala takav faks kada misliš djecu rađati! galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija Da to ne ide zajedno, mogla sam i sa srednjom školom biti kućanica! Znam da sam u pravu, osjećala sam da je vrijeme za bebača, i ja i moj dragi i nemam se šta kome opravdavati ali mi bude žao! Jedan direktor hotela koji je šef mojoj svekrvi mi je reko da sam slobodno mogla ostati doma svekrvi čistiti apartmane kad je tako (živim na moru i svi imamo puno apartmana koje iznajmljujemo) a dečku je reko da je glup šta je završio za doktora jer da samo možeš završiti na sudu a plaća nikakva!!!! Došlo mi je da se pakujem i otputujem u 3 pm samo da ga više ne sretnem budaletinu! Ja sam inače iz Hrvatske i kod nas nije ništa bolje ni šta se tiče stavova prema trudnicama ni općenito mentalitet, možda samo gore! Strašno!

: Oblak_u_bikiniju - 12. avgust 2008 10:35:56(UTC)
Magija, apsolutno si u pravu. Ponekad, kada se zalim na ovo i ono u trudnoci pomislim na zene koje ne mogu da imaju sve te probleme i problemcice. Svakako, to ne znaci da bih bila srecna da odlezim cijelu trudnocu u bolnici - bila bih nervozna totalno, ali nih svakako imala u vidu tu oplemenjujucu misao - ja imam bebu!

zlatkice, jaooo, kako bih ti ja pola te familije pomlatila, nemas pojma. Sta, ona ne bi da bude trudna i da se unisti sa 25? Koji gad, ne mogu da vjerujem. Znaci, tako sam se iznervirala sto je zena takav idiot! Naravno, tebi je jasno da je potpuno suludo nervirati se oko nekoga ko je otvoreno moron. Sa dijagnozom.
Ne daj da te bedace pricama o izgledu. Nemoj da razmisaljas o tome kako neces lijepo izgledati nakon poroda! Ma, naprotiv! Ako ti to zelis (sve je u tvojoj volji), mozes da izgledas kako god pozelis. Ja sam u devetom mjesecu i da nemam stomak (tj da se porodim), bila bih mega zadovoljna kako izgledam - jesu li mi opjacali bokovi? Jesu. Imam li strije? Imam. Jesu li mi misici meksi nego raniej? Jesu, svakako. Pa sta? I dalje sam zdrava, srecna, uredna, ponosna i prije svega - krunisana jednim andjelom! Taj ponos kojim zracim zbog ovih 9 mjeseci koliko sam nosila mog sina u sebi i zbog cinjenice da cu uloziti veliki dio svoj esnage da ga rodim - cini me bar 2 puta ljepsom nego sto bi to ucinila sminka, masaza, frizura.

I to mi daje neogranicenu zelju da se mackam i dotjerujem. Samo se zadovoljna zena moze posvetiti sebi onako kako ona zeli.

Samo ne mogu da povjeurjem da neko kritikuje tvoju odluku da sredis svoj zivot onim redom koji si zamislila. Ako te tjesi - udala sam se sa 18 godina - nisam bila trudna, vjencali smo se jer smo tako jako zeljeli i to nam je bio logican korak nakon 3 divne godine veze. Potom sam upisala fakultet, koji uspjesno guram, mada su kolutali zluradi ocima - "Ma, fakultet i brak...". Potom sam, na III godini faksa, sa 21 godinu ostala trudna i evo, sada cu roditi svoju bebu.
To sto nisi isla onim ustaljenim redom - srednja skola, fakultet, posao, brak, djeca, ne znaci da si imalo pogrijesila. Ja sam danas presrecna supruga sa 3 godine bracnog staza i uskoro mlada mama jednom predivnom djecaku! Imam porodicu, posao, skolu, sport, zivot, ljubav, svu srecu ovog svijeta!

Samo ti pazi svoje malo andjelce i ne slusaj budale - nikada se neces pokajati, uvjeravam te.

: Magija - 12. avgust 2008 10:08:07(UTC)

Jao, Boze sta sam sve gore procitala....icon_rolleyes
Iskreno, ponekad od toga i ja cujem, ali meni to ne smeta, jer samo me u trudnoci ljudi zovu "debela" i nikada vise. Meni je slatko sve to jer to traje samo devet meseci, pa zatisje. Pa zene drage, mene je moj sef prozvao debela cim je saznao da sam trudna, znaci tako me je zvao i u prvim mesecima dok sam bila ko pritka za paradajs. I meni je to bilo jako slatko. Mada moram priznati da me ne moze bilo ko tako pozvati, jer neki ljudi koji meni nisu dragi, ni nemaju priliku da me zovu. Eto, opet me ljudi iz moje okoline zovu "debela"(po drugi put) i PONOSIM se time, jer moja kuma place za tim da i nju jednoga dana zovu debela, da i nju nerviraju komentari bice zensko, bice musko, pa nije valjda da se necete vencati???
I ja svim zenama ovoga sveta zelim da jednoga dana kucaju na ovoj temi!!! Neka ih nerviraju ljudi i komentari samo neka su nam one trudne. I neka nam se radjaju zive i zdrave bebice.

: olga75 - 12. avgust 2008 8:32:05(UTC)
Zlatkice to je budala

: zlatkica - 12. avgust 2008 5:56:22(UTC)
Da i zaboravila sam se pohvaliti da smo dragi i ja odlučili da se ne vjenčavamo sada pošto ja imam još par ispita do kraja faksa a organizacija oduzima puno vremena, da ne spomenem da smo 5 god zajedno i da se ne ženimo radi bebe jer smo ju planirano dobili! Brat od moga momka i njegova idealna draga nas tretiraju ko idiote, ko da nam se rađa kopile! Stalno spominje kako ona to nikada ne bi tako napravila, kako ću imati trbušinu kada se sljedeći puta vidimo ( hvala dragom bogu ne žive u istom mjestu pa smo na miru bar mjesec dana), kako ona nema ni strija ni celulita a ja ću se kao sa 25 raspast i nikada više neću imati staru liniju!!!! Ma rekla bi ja njima da otkače ali bi me svekrva ubila da joj u sina i snahu taknem! A da ne spominjem reakciju na vijest da nosim dečka, kao čestitam ( jer je to u našoj primitivnoj zajednici bitno da prvo bude muško uzid ) a kasnije mi kaže kao drago mi je ali sad je na nama pritisak da i naše bude muško da ne bi bilo da ste VI napravili nasljednika i kako je cijelo vrijeme mislila da baš nosim curicu! Digla mi se kosa na glavi : galamdzija ! I to je kao neka školovana ženska!

: Diana01 - 12. avgust 2008 3:29:17(UTC)
Ah gluposti strije! Imam ih od svoje 14-te godine svuda po bokovima zbog naglog rasta u pubertetu ali su vremenom izbledele, i nikada niko mi nije rec rekao za to. Tj vide ih ako ja skrenem paznju i kazem "Jaooo vidi imam strije". Sada u trudnoci su mi se pojavile na grudima i sta da radim, kao da je to bitno na kraju . A ti zlobni komentari uvek bre dodju od nekih debelih ili interesatno od zena koje su se ugojile i do 30 kg u svojoj trudnoci. Kako nikako da dodje od nekog sto je kao stap, da mi je znati.
A debilni komentari tipa "zena mi je skotna" samo govore o tome na kom nivou taj covek. Ako on svoju zenu tretira i oslovljava kao kuce, on onda automatski za sebe kaze da je dzukela. Znaci samog je sebe pokopao.

: Oblak_u_bikiniju - 11. avgust 2008 18:44:20(UTC)
E, kojih debila ima strasnno. utopija, zlatkice, svekrvu i ujnu bih ti za noge o granu okacila! Koji kreteni.

Nije stvar u tome da je trudnici stalo d bude vitka i naravno da je svakoj na prvom mjestu beba koju nose! Ali odakle nekome pravo da daje ruzne komentare. I odakle im uopste ta odvratna potreba?!

Na temu strija - neka mi strije budu kroz zivot najveci problem koji imam i ja cu zivjeti jos 150 godina i umrijeti kao srecna zena. Dobila sam strije po nogama od kako ne smijem da setam i da vjezbam. Sad su crvene, vremenom ce da pobijele i ako ja izgledam normalno i zdravo, sigurno mi nece par linija narusiti izgled.

Ah, da, bas ce mi dogodine na plazi kad budem isla sa bebom od 9 mjeseci biti najvaznije sta misle ostali o mojim trijama. O, koji idiot od zene!
Samo se pitam zasto ima potrebu da ti to govori?

: sanndra_bgd - 11. avgust 2008 17:52:36(UTC)
A joj kakvih ljudi ima,pa to je strasno.

: Utopija - 11. avgust 2008 17:32:37(UTC)

Pozdrav svima!

Vidim nerviraju vas komentari o tezini, ja se bas i ne opterecujem oko toga jer ako i ostane koji kilogram posle trudnoce a dobijes lepu, zdravu i pravu bebicu onda si u velikom plusu.

Ja sam se ugojila 18kg, a imam jos mesec i po dana, pa realno je da racunam na bar jos 5 kg.

Jedini komentar koji je mene povredio jeste komentar moje svekrve vezan za strije koje su mi se pojavile, kao puno si se ugojila, sad ce ti to zauvek ostati, bice te sramota da se skines na plazi...

Mene da bude sramota?! pa ljude na plazi ne poznajem a njen sin ako me je voleo pre trudnoce, sigurno me nece manje voleti zbog strija koje sam dobila noseci njegovo dete!?

: zlatkica - 11. avgust 2008 16:01:35(UTC)
Evo da se i ja požalim na svoju dragu rodbinu! Stvarno sam imala ok liniju prije trudnoće, imam 25 g i pazila sam na to! Sada kad sam ostala trudna normalno je da se debljam, a rodbina, posebno ujna stalno stavljaju pod nos svaki gram! Trudna sam 4,5 mj i dobila sam do sada 1,5 kg, sada imam 59 kg, a ona mi je počela baš onako ružno kvocat da ću sada biti debela i to kada sam tek bila trudna 1 mj!!!!! icon_mad Da ne kažem da nebi znala da sam trudna da joj nisam rekla! Ma stalno se uspoređuje sa mnom i stalno spominje da se širim, a sama je dobila 35 kg u trudnoći! Čim je vidim na vratima smuči mi se!

: vocka 81 - 11. avgust 2008 7:45:05(UTC)
Citat:
olga75 - 10/8/2008 17:50

Ovi komentari za kilazu su bezobrazni ali amateri prema ovom: jedan poznanik mi se ovako pohvalio da ceka bebu :Zena mi je skotna. Pa vi sad vidite

Zadavila bih ga

: Oblak_u_bikiniju - 10. avgust 2008 21:52:26(UTC)
Ja bih je najsocnije otjerala u tri p m. Bez blama. Pih, koji kreten.
Zbog idiotsih komentara i tih nadimaka poput "debela" ne mogu docekati da se porodim. Osjecam se nekad kao idiot. Ljudi na ulici me tretiraju kao vanzemaljca. Nisu to vise simpaticni osmjesi odobravanja i sl - nego toliko glupi komentari i nadimci, kao da sa trudnocom prestala biti osoba i licnost. Svi se krevelje kad pricaju sa mnom, ne mogu ni do koga doprijeti na poslovnom nivou, ma katastrofa. Zar to nije prirodno stanje, zbog kog, na kraju krajeva jesm zensko i zbog koga je moje tijelo stvoreno? Strasno...

Taj naziv "debela" je nekome mozda simpa, ali je meni jako glup.

: atimija - 10. avgust 2008 15:43:57(UTC)
Olga ostadoh bez reci icon_eek !!!
Ja sam imala bez veze situaciju kada mi je komsinica na sred centra rekla"JOOOOJ koliko si se iscepila i poruznela!!!!!"Uopste mi nije bilo prijatno jer se vecina ljudi okrenula....

: uniona - 10. avgust 2008 14:15:22(UTC)
Citat:
olga75 - 10/8/2008 16:50

Zena mi je skotna. Pa vi sad vidite

icon_eek icon_eek icon_eek

: olga75 - 10. avgust 2008 13:50:23(UTC)

: Oblak_u_bikiniju - 14. maj 2008 5:43:08(UTC)
Ma, kakvi... Nego mojoj baki zadovoljstvo da me malo pohvali - kako sam em lijepa, em vrijedna :)
Neke zene se jako ugoje sa deckom, neke sa cerkom... Ma potpuno nebitno, samo da su nasi klinci zdravi i pravi.

: Nela - 14. maj 2008 5:05:44(UTC)
da, a ja znam da ako je verovati bakama i starima, kada nosiš dečkića prolepšaš se skroz.Mada nema pravila zaista, sve je to individualno. Ja sam rodila dečaka i mogu reći da sam bila baš lepa trudnica, od pozadi kao da nisam trudna, napred samo stomak se vidi i tako bi me na ulici zaustavljale žene da mi kažu da ću roditi dečaka (ja nisam znala, tj nisam želela da znam za pol, uvek sam govorila samo da bude sve kako treba, a lepo je imati i dečaka i devojčicu). A moja kuma je rodila devojčicu, a isto je bila kao ja, samo stomak, i prolepšala se i sve. Eto, nema pravila.

: Oblak_u_bikiniju - 13. maj 2008 11:59:35(UTC)
Evo da ja malo oplemenim temu lijepim stvarima. U prodavnici mjesovite robe sam kupovala povrce dok me je prodavacica mjerkala sa osmjehom, ali onim najdobronamjernijim. Kada sam spretno, kako samo ja znam srusila neki krastavac iz gajbe, odmah je skocila "Ma, nema razloga da se saginjes"... Ja se ipak sagnem prije nje (nemam bas veliki stomak), a posto mi je korpa na podu dok razgledam povrce, ona mi je dodala korpu da ne podizem sama sa poda. Uz osmjeh sam joj se puno zahvalila.

Kada sam u Meku izasla iz wc-a, naletim na dvije curice od 11-12 godina. Cim su me snimile, jedna drugu onako diskretno stipnule za ruku. To je neko vjerovanje medju zenskom djecom da kada vidis trudnicu treba da te neko stipne kako bi i ti jednom bila zdrava mamica... Iako ne podrzavam sujevjerje, ovo mi je bilo skroz simpaticno.

Inace, nisam imala problema nisakim, a mada znamo da cekam decka, baka mi kaze danas da bi po mom izgledu rekla da nosim curicu. U njenom kraju se vjeruje da kada nosis zensko, procvjetas od ljepote, imas puno snage za rad itd... :)

: Mokili - 12. maj 2008 11:20:16(UTC)
Joj, drage, citam ovo i smejem se! Ja ne znam da li je gore kad mi kazu: Gde si debela? ili kad mi mama kaze: Prelepa si, tak sad licis na zensko(stalno me je smarala kako sam mrsava)...Sad sam u 24.nedelji i dobila sam 7,5kg, doduse vec par nedelja stojim na istoj kilazi...
Ja za komentar: Gde si debela- kazem: Ja sam trudna, a koji je tvoj izgovor?!!! A mami se samo nasmejem, jer znam da mi misli najbolje...
Treba ignorisati sve koji nas nerviraju, al stvarno je nekad tesko, cini mi se da ne bih bila toliko opterecena dal cu se mnogo ugojiti da nije svih tih zlobnih, koji jedva cekaju negde da te bocnu! Aman, ljudi, pusite trudnice na miru!!!

: masha_kv - 9. maj 2008 11:06:02(UTC)
Tinna, ti sad zivis u Kv-u?

: kety - 9. maj 2008 8:45:00(UTC)
:) :) :) Meni većina ljudi kaže: Pa nisi se tako jako ugojila, pa ti si viskoka... to se ne primeti... A ja im onda kažem: ma daj te ljudi kako se ne primeti 17-18 kg, skoro pa ću nagurati stortku. U svakom slučaju hvala što me tešite. A ja ću se potruditi da sve to skinem.
Samo par njih mi je iskreno reklo da se primeti poprilično i u licu i po nogama da sam nabacila suvišne kilograme - što me je naravno povredilo. Ali sama sam svesna da sam preterala, ali znam i zašto (morala sam da ležim skoro celu trudnoću), i opet... uvrede te zapravo komentari onih koji su iskreni, ali opet se pitaš pa šta iam oni da komentarišu... kada nemaju pojima kako mi je bilo svih ovih meseci...

: Emma - 8. maj 2008 8:01:57(UTC)
Masha svaka cast, tako treba.. Mislim da sama nebih znala tako dobro odreagovati. Nama je isto mm mama rekla da joj se ne svidja ime koje planiramo sto me nije ni najmanje taknulo, ali ni najmanje. Znam da ce se svi pre ili kasnije naviknuti, nebitno.. Tu sam stvarno ravnodusna na komentare, svi su oni imali priliku dati ime svom detetu, a imaju pravo i na svoje misljenje

: Tinna - 8. maj 2008 3:55:46(UTC)
Imam i ja tako par pacijenata, ja ih zovem afela debila, ruzno je ako jedini izraz koji im prilici. E to su oni koji ti tokom trudnoce prosipaju price, ova pobacila zbog ovoga ili onogaicon_eek . E takve isecem u korenu i kazem im, E kulturo moja, sad mi to pricas. Prosto mora tako sa takvim budalama. Masho, i ja sam iz Kraljeva, to je ovde izgleda normalno... Moj kum je skoro rekao, ma kad se rodi ima da bude Marko ili ja necu da mu budem kum na krstenju.icon_eek Ja sam mu rekla, da kume, kad ti budes povracao 5-6 puta dnevno, imao strije ugojio se 15 kila za 9 meseci , porodio se onda ce se zvati kako ti hoces OBECAVAM!!!

: krcko - 8. maj 2008 3:46:44(UTC)
ja sam imala samo ruzne komentare od par zenskih osoba koje jos nisu radjale i nemaju pojma nista o tome svi ostali su mi rekli da super izgledam i da sam mnogo lepa trudnica da sijam i tako to

znaci u pitanju je cista zloba tako da sam pocela to direktno i da pricam hihi pa nek se ljute

a za nista ostalo niko nekomentarise a i kad proba sasecemo ga i mm i ja odmah
juce kaze svekar ma ja cu krenem sa vama i karticom da platim i krevetac i dusek i sve to sto da dizem tolke pare ja sam mu iz cuga rekla nije do para nego hocemo sami da idemo

za takve stvari sam super odmah imam ostar odgovor a na izgled sam slaba pa se malo iznerviram ali popravljam se i to hihi vestica

: anita75love - 7. maj 2008 18:53:35(UTC)

Meni je ujak za ime Ilija koje planiramo da damo sinu rekao da je "staromodno i zašto detetu dajemo takvo ime"?!icon_eek

Ali ga je moja mama sredila po kratkom postupku i rekla "da se nisi mešao! Ima da daju ime koje se njima sviđa!!!" Da mi ona nije to rekla ne bih ni znala, ali me od njega to i ne čudi. Čovek inače ima čudne ideje o životu. Tako da Masho nije tvoja sveki jedina ali zato za komentar tvojoj svekrvi bravo !!!!

Tako treba! To ja podrazumevam pod samouverenošću o kojoj sam pisala! I predpostavljam da joj više takav komentar neće pasti na pamet!

: masha_kv - 7. maj 2008 15:07:52(UTC)

Meni je svekrva juce rekla da nam je ime JANA glupo!!!!I da treba da damo kumu da nam da spisak imena pa mi da izaberemo!!!! batina Ja sam je pitala ko je njenoj deci dao ime? Stidljivo mi je odgovorila : ja sam! Na sta sam ja odreagovala: Svaki dalji komentar je suvisan!!!! A mm je prokomentarisao: Kevo, nisi ti normalna ponekad!!!! Sta da vam pricam dalje, neznam

: Tinna - 7. maj 2008 10:37:31(UTC)
Jaoj, hvala Vam na podrsci. Ma ja izlazim nekako na kraj sa njom od kad sam pocela onako kulerski da se ponasam, ali eto ima ona jos zeceva u rukavuneznam

: anita75love - 7. maj 2008 9:58:38(UTC)
Jao ovo me baš nasmeja! Izvinite, ali ja bih prvo umrla od smeha (jeste da Tinni možda nije bilo smešno) ali čovek stvarno svašta čuje i lepše je da se smeje nego da se nervira ako ikako može!
I ja bih isto rekla "više je na baku, nego na majku"! Tinna nemoj toliko da se sekiraš nije to dobro prvo za tebe, pa onda za bebu! Pusti zaludnu babu!
Ali znate šta? Ja uopšte ne dobijam ružne komentare (pu,pu, nikad se ne zna kad će čovek da naleti na debila), čak šta više, samo lepe komentare! E, sad možda je to zato što mene npr.uopšte ne pogađa kad mi kažu "gde si debela?" jer znam da nisam debela (imam 58 kg a 34 sam nedelja trudnoće) i zaista shvatam da naš narod sa "debela" zaista tepa trudnici (bar većina). Meni je mnogo ružniji komentar npr. trudnjača, prema nekim filmovima iz 90-tih (liči mi ko žaba krastača) isl ali i to ti ljudi ne vide kao ružno već misle da su u "fazonu".
Mada mislim da je na to uticalo i to što sam se dobrovoljno izolovala iz društva (prestala da radim, jer sam radila u jako primitivnoj sredini i svaki put kad odem da odnesem bolovanje se šokiram stavom nekih ljudi), prestala da se družim sa svim negativnim ljudima i to ZAISTA pomaže.
Tako da sada uopšte nemam loša iskustva, ustupaju mi mesto u prevozu, ljudi su na ulici generalno jako ljubazni prema meni (toliko da mi je čak i neprijatno, jer ne mogu ništa inkognito da uradim, svi vide da sam trudna pa me puštaju preko reda, pitaju kako sam isl).
E, sad i vi morate biti trudnica za primer! Pod tim podrazumevam sigurni u sebe i samouvereni. Žene, ne dajte na sebe!!!! (zlobni ljudi odmah osete ko se oseća loše, neraspoloženo i to odmah koriste protiv vas).
One negativne zaista sada doživljavm kao retku vrstu iz neke naučne emisije pa i kad čujem tako nešto mene to samo iznenadi ali ne pogodi jer čudom ne mogu da se načudim da to ima na svetu! Odatle i onaj moj smeh sa početka posta!
Verovatno da onome ko to doživljava svaki dan to sigurno nije ni malo smešno, i zato je moj savet: ako ikako možete redukujte kontakte sa svim ljudima koji vam ne prijaju!
Vaše nerviranje i neraspoloženje verujte nema cenu! I to ne samo sada u trudnoći, nego i inače. Meni je trebalo da ostanem trudna pa da to shvatim! I srećna sam što sam to ipak shvatila jer tek sad vidim koliko čoveku može biti lepo bez loših, zlobnih i zavidnih ljudi oko sebe!
Pozdrav!

: krcko - 7. maj 2008 6:52:18(UTC)
tina kazi joj "ma ne na baku"

: Angel - 6. maj 2008 21:31:50(UTC)
Jao Tinna svekrva ti je neverovatna ruganje . Daj opusti se, ne vredi da se trzas na svaki komentar ciji god da je. Zena je lepa i kad je mrsava i debela i niska i visoka a pogotovo kad nosi dete. Nasmej se jer veruj mi mnogo je vise ljudi kojima si jako lepa! To vazi i za sve nove trudnice na ovom forumi i van njega zagrljaj

: macaraca - 6. maj 2008 16:41:19(UTC)
O Boze gospode!!!!heheheh,ma eskuliraj,nekt e to uopste ne dotice,samo na finjaka joj posle prebaci...

: Hopeful - 6. maj 2008 15:34:24(UTC)
Jao ne mogu da verujem!!! Pa Tinna ja ne znam kako bih se suzdržala, nešto bih joj rekla sigurno, ako ne odmah onda bi dobro smislila kako da joj upakujem i da je navedem na priču pa da joj pomenem! Ona je stvarno bezorbazna i zaslužila je da se dimi kad joj isprašiš zadnjicu, verbalno mislim, pa da shvati gde joj je mesto!!!
Mene nerviraju svi oni zavidni i izkompleksirani likovi koji me pozdrave sa "gde si debela" kad me vide, ili "gde si debelice" to je kao umilno! Aman ljudi ja sam u 6. mesecu trudnoće i neka sam se zaokruglila, a svi ti koji mi to kažu imaju žene ili ćerke koje i sad izgledaju deblkje i nezgrapnije nego što ću ja biti i u 9. mesecu! Kompleksaši, to neki prijatelji od mog svekra i svekrve!

: Tinna - 6. maj 2008 10:08:49(UTC)

zove me svekrva juce i pita kako je bilo na kontroli. Elem, ja se slatko ismejala kad je doktor rekao da je beba 14mmx10mm, rekoh pa debelo mi to dete. Ja joj kazem: pa super, beban se goji, malo sam debeo(onako iz zezanja), a ona kaze :"PA NA MAJKU"icon_eek icon_eek icon_eek

Poludela sam, ali poludelagalamdzija galamdzija galamdzija

: Petra* - 6. maj 2008 8:48:13(UTC)
Ja sam se izvezbala da ruzne komentare izignorisem, da me ne dotaknu.
Ali zato kad cujem lep, procvetam smizlica !
Eto pre neki dan setamo mm i ja, a na klupici sede neke bakice. Ali fensi bakice smizlica smizlica smizlica ... I kad smo prosli ispred njih kaze jedna ostalim: VIDI KAKO JE LEPA TRUDNICA!
Samo sam se nasmejala icon_lol !

: krcko - 6. maj 2008 7:34:14(UTC)
hvala na podrsci
moramo da im pokazemo ko je ko hihihi icon_lol

one ni neshvataju koliko je bitno da smo zdrave i da je beba dobro i da sve prodje kako treba a izgled cemo doterati posle kako ko moze i hoce
jer te koje nisu bile trudne nemaju pojma sta sve moze da ih snadje i sta sve mora da se pazi i koliko je truda potrebno da sve bude dobro i sta nas sve ceka

a izgleda da su zaboravile da je glavna funkcija grudi da beba rucka raste i stice imunitet a ne samo da neki baja pilji u njih

zato nema pojma koliko sam ja srecnija od nje sto imam "toliko" dupe i sise trudnica i kolika je to ljubav zaljubljen

a dace bog pa ce biti i ona trudna jednog dana ruganje pa ce da bude a gle pa i tebi rastu sise u trudnoci kreten

: malina-80 - 24. april 2008 11:29:39(UTC)

Citat:
krcko - 23/4/2008 01:26 ljudi bilo je kako sam i predpostavila zaova je odmah pocela da daje komentare na moj izgled i na grudi kolike su i tako to a ja sam njoj " pa posto vidim da te samo moj izgled zanima kolika sam i kolike su mi sise predpostavljam da te neinteresuje kako se osecam ni ja ni kako je beba?!" batina posle toga nije ni pisnula vise icon_lol

ruganje bravo bravo bravo  

: Oblak_u_bikiniju - 23. april 2008 8:34:27(UTC)
Neka si joj rekla! Meni je jetrva nakon sto je pitala da li sam dobro, beba i to, rekla da su mi grudi bas narasle, ali u najpozitivnijem kontekstu jer ni ona ni ja nismo bas razbacane u tom predjelu :)
Molim te, pitaj zaovu kako je ona zamisljala da izgleda zena u sedmom mjesecu trudnoce, dok u sebi nosi gotovo formirano dijete? Ocigledno je imala neke neobicne ideje o tome cim se iznenadjuje tvojim izgledom!
Jeste, ugojila sam se 4 kg! Jeste, imam stomak, narasle su mi grudi, nisam zategnuta kao prije pet mjeseci, ali imam zdravo dijete u sebi i moj fizicki izgled je savrsen za jednu trudnicu! Nije me sramota mog stomaka u kome nosim bebu.
I ne znam kako neko moze pomisliti da je drugacije!

: Oblak_u_bikiniju - 23. april 2008 8:28:15(UTC)
Neka si joj rekla! Meni je jetrva nakon sto je pitala da li sam dobro, beba i to, rekla da su mi grudi bas narasle, ali u najpozitivnijem kontekstu jer ni ona ni ja nismo bas razbacane u tom predjelu :)
Molim te, pitaj zaovu kako je ona zamisljala da izgleda zena u sedmom mjesecu trudnoce, dok u sebi nosi gotovo formirano dijete? Ocigledno je imala neke neobicne ideje o tome cim se iznenadjuje tvojim izgledom!
Jeste, ugojila sam se 4 kg! Jeste, imam stomak, narasle su mi grudi, nisam zategnuta kao prije pet mjeseci, ali imam zdravo dijete u sebi i moj fizicki izgled je savrsen za jednu trudnicu! Nije me sramota mog stomaka u kome nosim bebu.
I ne znam kako neko moze pomisliti da je drugacije!

: Ania - 23. april 2008 3:43:04(UTC)
Bravo krcko, tako i treba!!!!!
ja bih isto tako odreagovala icon_exclaim

: krcko - 23. april 2008 3:26:13(UTC)
ljudi bilo je kako sam i predpostavila zaova je odmah pocela da daje komentare na moj izgled i na grudi kolike su i tako to

a ja sam njoj " pa posto vidim da te samo moj izgled zanima kolika sam i kolike su mi sise predpostavljam da te neinteresuje kako se osecam ni ja ni kako je beba?!" batina

posle toga nije ni pisnula vise icon_lol

: Oblak_u_bikiniju - 22. april 2008 10:50:30(UTC)
Ja nisam imala ama bas nikakvih ruznih komantara. Doduse, ja sam u V mjesecu i ne vidi mi se trudnoca ni najmanje, vec u nekoj bas uskoj majcici kao da sam se malo ugojila ili sto mi juce rece jedna zena, kao da sam sada sa obilnog rucka. Bebence je zdravo, pravo, divno...
Da vas utjesim da ima i finih ljudi - prvo me pitaju kako se osjecam, je li sve ok sa bebom, potom kazu da bas fino izgledam i kako se fino drzim (sva vesela sto od trudnoce, sto od cinjenice da vise nemam mucnine koje su me ubile prvih mjeeci), potom znam li sta nosim i na kraju "Neka je ziv i zdrav, svejedno...".

U jednom restoranu bio red pred zenskim wc-om jer je to restoran-etno selo-izletiste, pa je bas guzva i ja stojim i prodrzavam se po dnu stomacica jer se mali uzvrtio i sutira me kao loptu da ima unutra i to sve po besici, a pri tom mi raste materica, pa me boli stomak... I vidi jedna zena od nekih 40-50 godina i kaze "Udji ti, mogu ja da sacekam". I sad ja fina "Ma, ne, nije problem" jer znam da je cekala tu 100 godina. "Taman posla, samo ti udji!" i utjera me u wc. Posle sam joj Bog zna kako zahvaljivala jer sam ukapirala, da me nije pustila - pa, morali bismo na presvlacenje! :(

: Hopeful - 19. april 2008 12:06:28(UTC)
Jao što su te žene, UF! Pa mislim da skoro sve devojke imaju pubertetske strije. Ja ih imam samo na guzi sastrane i sa unutrašnje strane desne butine ali se te slabo vide, inače devojke ih imaju po grudima, donji deo leđa, bokovi, kolena... pa to je normalno, što zbog rasta a što zbog masnog tkicva koje počne da se dobija kod devojčica u pobertetu! Ja još nisam videla da ih neko nema uopšte!
Lilice kreten za tvoju zaovicu!

: pahuljica - 17. april 2008 19:53:27(UTC)
U trudnoci mi nisu pricali da sam se mnogo ugojila, ali posle porodjaja JESU.

: asteraki - 17. april 2008 19:36:16(UTC)

Ma, ja se ne opterecujem kilazom. Trudim se da jedem sto zdraviju hranu i do sada doktor kaze da je super zadovoljan mojom kilazom i da je ocekivao da cu vise nabaciti. I neka se ugojim! Bitno mi je da od Dr imam zeleno svetlo do sada i da je moja bebica zdrava i da ima sve sto joj je potrebno. Meni ne smeta to, vec neukusni komentari.

Ali, ovde, zaista, nisam cula ni od koga ni jednu neprijatnost. Cak me svi gledaju nezno, maze mi stomak ( sto mi ponekad bas bude neprijatno, jer ja nemam tu naviku da drugima mazim tibicu), uvek pitaju kako se osecam, kako beba napreduje... Niko i ne prica o kilogramima. Cak mi je pre par dana, na moje zaprepascenje, tetka mm ( kojoj sam inace oduvek trn u oku ) rekla kako super izgledam i da mi sigurno prija trudnoca, jer , kaze, sva blistam! A pojedine ''drugarice'' iz Srbije mi traze da im posaljem slike da vide koliko sam se udebljala! Zaista ne mogu da shvatim filozofiju nasih ljudi, ili bolje (ne)kulturu!

: duckiduca - 17. april 2008 19:09:45(UTC)
Ma ko ih sisa sve..Po meni sve trudnice su slatke kolike god da smo icon_wink icon_wink icon_wink
bitno je posle da skinemo kilograme..a sada samo da brinemo za nase bebice zaljubljen zaljubljen

: Hopeful - 17. april 2008 12:04:26(UTC)
Jao i mene iznerviraju ti komentari, "gde si debelice!" icon_mad Poludim, dođe mi da ih batina Ili kad mi kaže tetka od mm da stanem da me pogleda koliko sam se ugojila, užas. A što je najogre takvi komentari obično dolaze od ljudi koji su celog života bili u vašoj senci, msilm zbog svojih kompleksa su sebe tako doživljavali i misle da sad mogu da se nekako naslađuju.
Eto došli nam kumovi koji imaju devojčicu od godinu dana i kum kaže, baš si se ugojila i to u licu ti se baš vidi! A ja stvarno inače imam obrazčiće ali ih u trudnoći nisam uopšte dobila a očekivlala sam, a i garderobu nosim ama baš istu kao i pre trudnoće, samo ne mogu da zakopčam na stomaku. Onda mi gleda stomak i kaže pa podigni majicu, ja podignem trudnica a on se izbečio icon_eek i gleda u stomak i pita "jel se mažeš"! Ja reko ako tražiš strije nemam ih i mažem se, onda on na to kaže svojj ženi" pa tebi je bio manji stomak na početku šestog", ja reko nije joj bio manji ali je bio drugačiji, što je i kuma potvrdila. Ali poenta je da je ona uvek bila malo punija i pre trudnoće i da je tek skoro skinula kg, a da ja prosto nikad nisam imala viška i da sam, bež lažne skromnosti, stvarno bila zgodna, stvarno sam trenirala i inače ne jedem puno, a i nasledno da kažem. Mm poludeo od zajedljivosti njihove! Ma taman da sam se i ugojila ja bar znam da ću skinuti i da ću, Bože zdravlja, ostati normalna što se njima teško može desiti.
I sad svi ti koji su imali komplekse ili koje su debele, ili koje ne mogu da nađu i zadrže dečka, moraju nešto da dodaju, ili barem da prećute ako vam neko uputi kompliment.
Izbrojte na prste prijatelje koji su vam uputili kompliment i znaćete ko u vašem okruženju nije izkompleksiran, ko je zadovoljan sobom, i ko se zaista raduje sa vama! Ostali likuju kad vam nešto ne ide a zavide i ogovaraju kad vam ide. Odbrambeni mehanizam zvani "kiselo je grožđe"

: Ania - 17. april 2008 7:45:16(UTC)
jao citam sve vase komentare na ovoj temi, i moram priznati da mi je monog lakse!!!
znaci nije problem u meni i mom izgledu vec u ljudima i njihovoj potrebi da budu zajedljivi...

zene, ne dajte se, vidite koliko nas je-svi imamo istih problema-znaci da je problem u tim ljudima!

: masha_kv - 17. april 2008 7:39:51(UTC)
Ljudi vole da se nasladjuju kada nesto nije ok.
To sam, nazalost, kasnije shvatila, tako da kad me neko pita kako sam, ja samo kazem-Nikad bolje!!!, ili na komentar o kilazi-Ugojila sam se tacno koliko treba!Trudnoca mi je po knjigama!
Strina od mm ume da mi kaze:Jaoj, kako si bleda!!! A ja kazem, malopre sam se probudila, pa ti se cini! I zapusim joj usta!
To je zena koja nije radjala decu, a SVE ZNA!!!!Prosto neverovatno...Fuj! A kad smi im rekli za trudnocu, bio je komentar: Jaoj, pa ti ces sada da budes kao burence!!! A ja sam joj rekla da je trudnoca nesto najdivnije sto je moglo da mi se desi, i da jedva cekam da budem kao burence! A sad sam 7.mesec i sad mi kazeicon_razz a ti se nista nisi ugojila....
Uzas!!! ZENO, DOGOVORI SE VEC JEDNOM SA SOBOM!!! kreten

: krcko - 17. april 2008 5:03:39(UTC)
mene u svemu tome najvise nervira sto su ljudi zli i samo gledaju kako da ti napakoste pa ajde i neka kazu ugojila si se ili vec nekako ali na finjaka
ili bar prvo da pitaju kako si kako podnosis jel beba dobro i slicno nego samo gledaju da te skenjaju i kao oni su sad super a ti si debela

u pravu je bomi ja cu od sad kad tako neko izvali komentar na sirinu debljinu i sl. da kazem " PA TI NEZNAS? JA SAM TRUDNA" icon_lol
i jos cu da dodam "HVALA NA PITNJU DOBRO SAM I BEBA JE SUPER" icon_wink

pa nek se puse :>

: novamama - 16. april 2008 16:02:42(UTC)
Cao!Varate se svuda su isti,ja sam u Engleskoj i medicinska sestra me je pitala (u 7mesecu trudnoce )jer jedes ti nesto pogledaj ja imam veci stomak od tebe.

: MissGak - 16. april 2008 11:46:59(UTC)
E drage moje trudnice,citam vas i ne verujem!Ma vi treba da ste na sedmom nebu,a ti komentari treba samo da budu kao obavezna naglabalica u pozadini koju i ne primecujete.Pokusajte bar!
U mom slucaju nije bilo aduta za komentare za tezinu i raskruppnjavanje,ali zato su imali komentare tipa-'mnogo nisko nosis,to je zbog te uze garderobe,sigurno ces ti na carski' i sl.
Cinjenica je da su nasi ljudi nenadmasivi kada su ovakve stvari u pitanju.Nigde u svetu necete naici na komentare kakve mozete da cujete od nasih.Jedini razlog svemu tome jeste to sto nikada nisu umeli(cast izuzecima) da jednostavno zive svoj zivot i niciji vise.Mene taj uzas ovde mnogo boli.Zivela sam u Srbiji 25 godina i nisam se cesto susretala sa ovim problemom,koliko za ove tri godine ovde.

: Tinna - 16. april 2008 11:26:42(UTC)

Da, mm ima obicaj VEC SADA da kaze, Gde si debela, od kada sam mu skrenula paznju on sad kaze: gde si ti sto si progutala lopturuganje .

A ruzan komenar ima moja svekrva koja kaze kad vidi malu bebu: u kakvo si, macka te pojelagalamdzija

: Flower - 16. april 2008 11:20:23(UTC)
Mene nervira kada me sretni neki poznanik i vrišteći:"Jao pa čekate bebu! Jel ste se uzeli(misle venčali)" a sve to u čudu kao da je to nešto strašno, a ja njima da trebalo bi da donese poštar uskoro ili mm dođi da te uzmemem...ne znam ni ja šta...ili vrišteći:"jao kolika si...pa kad sam te videla prošli put nisi bila tolika" a onda sretnam neku mamu koja je odavno prošla to pa me uteši rečima gde mi je stomak i da mi se uopšte ne primećuje da sad ulazim u sedmi...ma ima ih raznih....

: radenka85 - 16. april 2008 10:57:24(UTC)
Tako i ja ovde imam jednu drugaricu-poznanicu, ne znam kao da je nazovem, koja je na samom pocetku trudnoce (10. nedelja). Udebljala se do sada 3 kg i kaze hoce u buduce da drzi dijetu, jer joj je to previse icon_rolleyes . Kada sam joj ja rekla da sam se do sada ugojila 7,5 kg, ona se sokirala icon_eek , "zar toliko"!!! Ja sam ostala u cudu neznam , pa zar ima tako iskompleksiranih ljudi.

: zhunga - 16. april 2008 10:27:17(UTC)
mene je jedino do sad tako "de si debela" zvala jedna koleginica na poslu koja je ionako zmija i u klimaksu, tako da sam nju kulirala nemam zivaca da se svadjam sa glupacom stvarno. ali ti glupi komentari su stvarno za batina

: mima80 - 16. april 2008 10:01:33(UTC)
I mene izludjuje ta fora u Srbiji da trudnicu zovu "debela", to je valjda jako simpaticno icon_mad Mene hvala Bogu niko nije ni pokusao da tako zove, bas mi muz rece skoro - Znas od kad njegov kolega iz kancelarije svoju zenu zove debela ( ona se porodila pre par meseci), ma uzas!Uopste su mi svi ti ruzni komentari na izgled trudnica odvratni. Samo ostro trudnice, ne ostajte nikome duzne :) bravo bravo

: Bomi - 16. april 2008 9:55:49(UTC)
Ja sam od danas promenila taktiku. Na onu čuvenu "Gde si debela?", ja odgovorim "Ja nisam debela već trudna". I pravo da vam kažem super je.

: anita75love - 15. april 2008 17:46:09(UTC)
Ma ništa ne treba reći, samo staviti zapušače u uši i uživati!
I još bolje, čim sretnete nekog takvog pređite na drugu stranu ulice!

: ivanat - 15. april 2008 8:32:45(UTC)
Kad videh ovu temu, morala sam i ja da se javim:) . Definitivno ovde ljudima nedostaje osnovna kultura!

Od komentara "koji sam mesec i da imam jos da guram do kraja, a da sam se bas ugojila", muka mi je!!!
To su uglavnom komentari ljudi sa kojima se ne druzim vec ih srecem povremeno, ali mi nije jasno kako sebi daju za pravo da komentarisu!!
Onda se iznerviram, ....
U prvoj trudnoci sam se ugojila 30 kg (stvarno mnogo to je i meni bilo jasno ali sta to koga briga), tada je bilo aauuuuuu, onda sam smrsala posle porodjaja (opet stvarno mnogo ali ne namerno) ni tada nije valjalo.
Tako da sta reci?! :))

: Bomi - 14. april 2008 14:29:08(UTC)

e pa i ja sam se danas baš iznervirala. Jedna mlada gospođa koja nema dece (a želi ih) me navodno nije prepoznala koliko sam se raširila. A nije me videla samo 10 dana. A što je najgore na poslu mi baš pre toga rekli kako se skoro nisam ni promenila. Samo sam za nju danas bila "OGROMNA". Mislim ne pogađa me to...pa jesam se ugojila i normalno je da ne mogu da nosim svu garderobu od pre trudnoće, ali baš da sam ogromna da ona ne može da veruje...mislim stvarno...

Baš ponekad ljudi imaju glupe komentare. Nikada ne bih trudnici rekla da je debele ili je ovakva ili onakva...pa sad smo najosetlivije, pa treba govoriti samo lepe stvari, dati neki kompliment trudnici jer će se sigurno lepše osećati.

E baš me je iznervirala. icon_twisted

: Ania - 14. april 2008 7:36:32(UTC)
znam krcko, k'o sto sve mi to znamo, to nas samo trenutno pogodi ali zapravo nasu srecu ne moze nista a kamoli takva glupost da umanji

bravo bravo bravo  za sve nas

: krcko - 14. april 2008 5:15:27(UTC)
anjo nedozvoli sebi da te neko tako iznervira
to su samo zli ljudi i uglavnom zavidni i glupi

nemaju pojma koliko smo mi srecne a oni jadni bedni i nesrecni

: Ania - 14. april 2008 3:47:08(UTC)
E bas dobro sto se ova tema reaktivirala, i ja isto mislim da su ljudi mahom zeljni da se nasladjuju tudjim mukama. Naravno ima izuzetaka. U mojoj najblizoj okolini su sve sami divni ljudu (sto je opet normalno jer sam ih sama i birala) i oni me uvek ubedjuju kako super izgledam kad ja sama zapadnem u krizu. Ali vec nesto siri krug krug ljudi samo ceka da me vidi i da prokomentarise kako mi se bas vidi stomak-pa bas naopako da se u ovom mesecu ne vidi!!! I ja sam isti slucaj kao Anita-pre su mi stalno govorili kako sam "mrsava" zapravo sam samo bila mrsavija od njih sto im je smetalo a jela sam uvek 
koliko sam htela. A sad posto postala debela nisam (cemu su se verovatno nadali) onda je ostao stomak da ga komentarisu-sto moram imati u sedmom mesecu!!! 
Mrzim kad osetim te ironicne poglede na svom stomaku, dodje mi da zazalim sto sam trudna a onda shvatim sta sam pomislila i ljuta sam na te ljude zbog kojih mi takve gluposti i padaju na pamet!!!
I na kraju krajeva sta oni ima da gledaju u moju bebicu, ne dam!!!

: asteraki - 13. april 2008 19:40:54(UTC)

Citat:
anita75love - 12/4/2008 22:42 Samo još da kažem, neko je napisao da nije čuo za slučajeve pubertetskih strija. To postoji (zaova nije lagala), jer ih ja imam od 13-te godine i to po kukovima i kolenima kao posledicu naglog rasta (tada sam za mesec dana porasla 9 cm i ugojila se 6 kg, a pošto sam bila mala nisam znala da treba da se mackam i koža mi je popucala). E, sada sam pametnija pa dosada nisam dobila ni jednu strijicu.....valjda neću ni nadalje, imam dovoljno ovih mladalačkih..... Pozdrav!

Evo da dodam i ja za pubertetske strije... I ja imam taj ''suvenir'' na bokovima i iz istog perioda kao i ti. Apsolutno isti slucaj - nagli rast! Ali ko je znao tada za kremice... Mada ja ni sada ne volim mleka za tela, losione i kreme. Nakupovala sam u apoteci gomilu kremica za strije u trudnoci, a bas sam lenja da ih mazem icon_surprised ops: Sve kazem sebi ''E sutra cu poceti'' , ali sledeceg dana je opet izgovor ''sutra'' i tako. Mada, sve ove godine nisam imala nekih problema sa kozom, iako sam imala periode gde sam preteravala sa kilazom. Nisam ni tada dobila ni jednu striju.

: anita75love - 13. april 2008 18:42:39(UTC)
Ja sam primetila da ljudi u Srbiji pate od razgovora na temu kilograma (bilo tuđih, bilo svojih). Verovatno je to posledica ogromne gladi (fizičke i psihičke) kao posledica 18-togodišnje krize. Ja nemam tako ružnih iskustava ali to je zato jer sam se dosad ugojila 6 kg a pre trudnoće sam bila vitka pa sada delujem ok i niko ne može ni reč da kaže. Ali su mene zato ljudi smarali sa kilogramima pre trudnoće:" jao koliko jedeš a tako si mršava, jel ti uopšte jedeš, kada bih ja jela koliko ti ja bih bila kao slon, ali verovatno i tvoja pantljičara ima pantljičaru, moraš da se ugojiš.....isl."
Napominjem da sam pre trudnoće imala 50 kg i takve komentare sam i dobijala od žena koje su imale 75+ kg i to mahom starijih ili srednjih godina kojima je glavna zabava u životu jedenje po slavama.
E, onda su bili komentari, tipa videćeš ti u trudnoći, pa kad ni to nisu pogodili sada pričaju kako ću se ja ugojiti (pregojiti) od sedmog meseca (ali i tu su im već propale šanse...). Ne znam šta će sada da smisle, samo da mogu bezgranično pričaju o tuđim kilogramima. Tako da znate, problem imaju i oni koji imaju višak kg i oni koji ih nemaju (kako smeju da ih nemaju!!!!)!
Moj komentar je uglavnom bio da ih ignorišem ili kada mi dosade da im kažem da ako one izgledaju kao mečke to ne žele svi...a iz Aušvica niko nije izašao mršav i da prestanu da me zamaraju pričama kako one ništa ne jedu ali jadne one takav im je metabolizam?!.....znam da to zvuči bezobrazno ali sa takvima samo tako mora je jer to jedini način da vas ostave na miru (slažem se sa Lilicom). I to generalno pomaže, naravno odvojte se što više od ljudi koji vam ne prijaju!
I ne slušajte tj.uopšte ne razgovarajte sa tim ljudima, mnogo ćete se bolje osećati!
Samo još da kažem, neko je napisao da nije čuo za slučajeve pubertetskih strija. To postoji (zaova nije lagala), jer ih ja imam od 13-te godine i to po kukovima i kolenima kao posledicu naglog rasta (tada sam za mesec dana porasla 9 cm i ugojila se 6 kg, a pošto sam bila mala nisam znala da treba da se mackam i koža mi je popucala). E, sada sam pametnija pa dosada nisam dobila ni jednu strijicu.....valjda neću ni nadalje, imam dovoljno ovih mladalačkih.....
Pozdrav!

: lilica - 12. april 2008 20:08:13(UTC)
E... da... otprilike 40 dana nakon porodjaja mi je ista ta zaova nabacila kako mi je ostao veliki stomak. E tu sam ja skapirala da je preterala, i onda sam ceo jedan dan posvetila tome da je nazivam čačkalicom, da je podsećam kolika je ona bila kad se porodila, da joj se podsmevam kada je izjavila da ona posle porodjaja nije imala stomak (uuu, tu sam je zezala jedno pola sata - samo ti laži sebe, ali ja sam te videla) i slično, tako da je negde na pola moje celodnevne tirade ona dobro ispizdela i rekla: "Pa dobro, ali zato ja SAD nemam stomak" na šta sam joj ja rekla da je prošlo samo 40 dana i da ga za 3 godine ni ja neću imati.
Više nikada posle toga nije spomenula ni moju kilažu, ni stomak, niti bilo šta. Sa nekim ljudima moraš da se spustiš na nivo na koji nikad ne bi da njih nije icon_lol

: asteraki - 11. april 2008 21:03:29(UTC)

Citat:
secer - 12/9/2007 21:44 INACE OVDE U GRCKOJ TRUDNICE SE SMATRAJU SVETIM BICIMA, PA NE MORATE CEKATI NI U KAKVOM REDU I SVI TI SE SAMO SMESKAJU I PUSTAJU TE DA RADIS STA GOD...

Seceru, ja bas htedoh da napisem da sam presrecna sto sam ovde, bas iz tog razloga! Ovde mi jos ni jednom niko nije uputio ni jedan jedini ruzan komentar. Svi se razneze kada me vide. Do pre dve nedelje stomak mi se gotovo nije ni primecivao, pa su mi jedino pricali da mi ne veruju da sam trudna i da sam u sestom mesecu. Inace svi mi kazu da bukvalno blistam i da mi se vidi mir na licu i sale se kako bi trebalo cesce da budem trudna, jer mi bas lepo stoji. Do sada sam nabacila 6kg koji su ravnomerno rasporedjeni, ali ih ja opet primecuju, ali mi niko nije rekao nista na kontu toga. Cak ja ponekad sama kazem kako sam se ugojila, na sta uvek dobijem odgovor ''Ne lupaj! Beba treba da raste normalno i da se razvija, a kg ce nestati posle porodjaja''. I zaista se osecam dosta smireno, ne opterecujem se glupostima i uzivam u svojoj trudnoci.

Jedino ne mogu da shvatim komentare nasih iz Srbije. icon_evil E jos me niko nije pozvao telefonom , a da me prvo ne pita ''Koliko si se ugojila do sada?'' ili ''Debela, kako si?''. U mailovima mi stalno traze sliku da vide koliko sam se ugojila. Pa pola njih me nije ni videlo u trudnoci, ali sam ja trudna sada i za njih to znaci pod obavezno da sam i debela.

Poludela sam bila pre par dana. Odem kod drugarice koja je isto trudna ( pred porodjajem je) i koja se ugojila oko 20kg do 8-og meseca, ali je meni sva slatka onako pufnasta i umiljata, iako ona stalno kukumace kako je grozna i ogromna. Dok smo pile kafu, pridruzi nam se jos jedna njena drugarica koja je takodje iz Srbije, a koja me nije videla od kada sam trudna i koja nije imala pojma ustvari u kom sam mesecu i sta mi kaze ''Joj, stani da te vidim, da vidim koliko si se ugojila...'' Posle pet minuta zagledanja obratila mi se zajedljivim tonom i komentarom '' Pa, znas, i nisi se bas nesto ugojila , ali si se sva nekako raskljokala ili sta vec... Vidi se, vidi se da si trudna... Pa poznaje ti se vec i stomak!!!'' Na to sam joj odgovorila samo ''Pa zlo da mi se u sestom mesecu ne poznaje stomak i da nisam nabacila bas ni gram. A ti kada budes u sestom mesecu, javi mi se da te vidim kakva ces biti'' . Nije ni kafu popila do kraja, samo je rekla drugarici da ima obaveze , ustala i otisla. I ni malo mi nije bilo zao sto sam joj tako rekla. Pa koji je to nacin?! A ta ista je iskompleksirana samo tako. Kao prvo toliki je baksuz i zloca da ni jednog momka ne moze da nadje. Ceo zivot nesto bira jer je ona na nekom ''nivou'' i od kada je znam sama je. Sva je k'o pritka! Samu sebe pojede od zlobe, a stalno kuka kako se kao ugojila. I sta, sada treba da joj dozvolim da leci svoje komplekse na meni? E pa kod mene to ne prolazi. Odgovoricu svakom ko mi ubuduce upiti slican komentar.

U pocetku trudnoce sam se opterecivala kilazom koji cu nabaciti bas zbog mnogih dusebriznika ( mojih, prijatelja, neke rodbine) iz Srbije, ali su mi mm i svekrva jednog dana odrzali dobru lekciju i bas sam im zahvalna zbog toga.

Inace, mm mi se sav raznezio sada. Obozavam kada cujem da mi kaze da sva blistam i da sam mu lepsa nego ikad zaljubljen Stalno mi mazi stomak i prica kako cu imati prelep ''stomacic'' . On je moju trudnocu shvatio mnogo ozbiljnije nego ja. Stalno prica sa drugarima koji imaju vec decu o iskustvima. Puno puta sam ga uhvatila kada zove doktora na kvarno da ga pita za kojekakve promene i stvari da li su normalne ili treba da odemo na pregled. Maksimalno mi pomaze oko kucnih poslova iako dodje kuci mrtav umoran od posla. Strogo mi je zabranio da ''pridjem '' usisivacu, stalno me grdi kada cistim kupatilo raznim hemikalijama, tako da na kraju ja zavrsim ispred vrata , a on dovrsi ciscenje... Zaista nemam prigovora! Cak se i zezam da posle Elene zelim odmah i drugu bebu, jer me svi drze kao malo vode na dlanu.

Raspisah se ja i kontam da sam se udaljila od teme... icon_surprised ops:

: mikica - 13. septembar 2007 23:04:45(UTC)
ajme,prvi put sam na ovoj temi pa sam sokirana icon_eek e stvarno ima BEZOBRAZNIH ljudi treba ih poguzi ,ja nisam nista ruzno dozivela ali drage moje trudnice ne obracajte paznju na takav primitivizam i uzivajte u svojoj trudnoci... trudnica

: bveselinovic - 13. septembar 2007 22:54:01(UTC)
MajaN samo napred na posao da nam se pridruzis klubu debelih trudnica mada sam ja bivsa trudnica ali kilogrami su jos tu i jos se uvredim kada mi nreko prigovara

: lilica - 13. septembar 2007 21:32:23(UTC)
Dragana, ja sam u čudu buljavko . Kakav idiot... inače, ja sam danas videla jednog zapuštenog mentola na stanici, koji je izgledao kao beskućnik pijanac, i koji je toliko pogledom gutao moj stomak da sam ja morala da se sklonim na drugi deo stanice. Ne znam šta je tog trenutka mislio u svojoj glavi, ali je zurio kao da nosim vanzemaljca. Pih galamdzija kadtedovatim
A tog idiota što te je spopao na stanici, mislim da bi tebalo stvarno tući kao magarca. on je sigurno neki psihopata, čim može tako da posmatra jednu trudnicu... poguzi

: secer - 13. septembar 2007 18:09:49(UTC)
uzaivam a tebi zelim da imas malo bebce uskoro u stomaku ....jer to je ipak najdivnije na svetu ...pa makar i bile debele..ko ih sisa........ne znam otkud samo svima to da ako si trudan moras da budes debeo , ali nema veze...

: MajaN - 13. septembar 2007 17:52:04(UTC)

Citat:
INACE OVDE U GRCKOJ TRUDNICE SE SMATRAJU SVETIM BICIMA, PA NE MORATE CEKATI NI U KAKVOM REDU I SVI TI SE SAMO SMESKAJU I PUSTAJU TE DA RADIS STA GOD...KORISTIM PRILIKU MAKSIMALNO:)

Ma zavidim ti uzivaj u svojim privilegijama!

: MajaN - 13. septembar 2007 17:48:53(UTC)
Nasa svadba je bila prosle godine i nakon toga ja i mm nismo hteli odmah bebicu jer zeleli smo da odemo na odmor zajedno(jer nikada prije nismo).Dva meseca nakon svadbe preko druge osobe saznala sam da jedna moja drugarica koja inace nije dosla na mojoj svadbi rekla kako je saznala(jer zivi u drugom gradu)da sam bila trudna i jako debela.Ja inace nisam se uopste ugojila.To valjda ona pretpostavlja da sam trudna i ruzna.Jooj jako mi je bilo zao nje.Ona se inace jako ugojila otkad je sa novom deckom.U juna udala se i poslala mi je pokanu za svadbu u stilu dajte ovo Maji znam da nece doci al kao ona mi je poslala pokanu pa evo i ja cu.Pre dva dana sam saznala da je trudna..Drago mi je zbog nje.Nadam se da ce gledati sebe u bolje svetlo nego sto je mislila o meni.Ja i mm ovog meseca pocinjemo raditi na bebu.To je u ovom momentu ono sto najvise zelim.Briga me o zlim ljudima i sta one pricaju.MA cure uzivajte u trudnocu i nadam se da cu Vam se uskoro pridruziti.

: secer - 13. septembar 2007 17:44:48(UTC)
KAKVI KRETENI....KOMENTARISATI IZGLED TRUDNICE JE TAKO PROSTACKI I JADNO.....SVAKO TRUDNICA JE SLATKA A TI SELJACI NEK SE NOSE....IONAKO SMO MI SE OSETLJIVE NA KILAZU U TRUDNOCI, SAMO JOS TREBA NEKI RETARD DA TO KOMENTARISE....MRZIM STO TE SVI PITAJU PRVO "KOLIKO SI SE UGOJILA" PA TEK ONDA NESTO O BEBI.....MENI SVI KAZU KAKO MI JE MALI STOMAK I KAO DA NISAM TRUDNA , ALI ME BAS BRIGA JER MOJA BEBA SUPER NAPREDUJE ZA 6. MESEC...INACE OVDE U GRCKOJ TRUDNICE SE SMATRAJU SVETIM BICIMA, PA NE MORATE CEKATI NI U KAKVOM REDU I SVI TI SE SAMO SMESKAJU I PUSTAJU TE DA RADIS STA GOD...KORISTIM PRILIKU MAKSIMALNO:)

: milenica - 13. septembar 2007 16:43:18(UTC)
Dragana icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
Sta reci....... batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina batina

Boze sacuvaj nas od takvih kretena!!! galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija

: majja - 13. septembar 2007 16:17:47(UTC)
Joj dragana ne mogu da verujem da ti se to desilo.E pa stvarno, ali stvarno!Ja bih takvog obesila negde ispred Skupstine i da visi tamo dok ga ptice ne pojedu.

: dragana.srb - 13. septembar 2007 14:27:24(UTC)
Meni se juče desilo nešto odvratno. Stojim na stanici sama i čekam prevoz i pritom mi staje kombi beogradske registracije i tip iz kola mi ponudi prevoz i kaže mi da sam slatka. Pritom ne mogu da vam objasnim njegov pogled, kao da ceo život ništa nije kr...... Ja mu kažem: "Čoveče kako te nije sramota, zar ne vidiš da sam trudna!" A on mi na to odgovori da mu ne smeta i da udjem u kola. Oterala sam ga u ........ Ne mogu da verujem kako su muškarci u ovoj Srbiji postali ugroženi i udareni da smaraju i trudnice. Inače u pitanju je prigradsko naselje, pa valjda nije ni čudo.

: JasnaS - 13. septembar 2007 13:50:59(UTC)
Pozdrav svima!
Ni ja ne razumem kako ljudi mogu tako da se ophode prema bicima koja donose nove zivote na ovaj svet.No, sta da vam kazem: meni je rodjena tetka rekla da sam postala bas ruzna!(Samo da kazem da sam se sada do 9.meseca ugojila 7kg, imam cisto lice i nisam nakupila vode!) Zbog cega je ona imala potrebu da mi uropasti dan nije mi jasno, ali sam joj odbrusila i rekla kako vidi musicu u mom oku, a u svom ne vidi traktor sa prikolicom! A u tramvaju, pre neki dan, stoji jedna starija krupnija dama iznad mene (ja sedim) i krece indirektno da mi popuje, kao mi mladi previse jedemo, gojimo se, pa oduzimamo mesto u prevozu ljudima kojima je daleko potrebnije, koji su bolesni. Ja je pogledam i kazem da primecujem da joj sve dobro funkcionise, pogotovu usta i gornji disajni putevi, ali da treba da ode pod 1.kod ocnog, jer definitivno ne vidi dobro! i pod 2. kod neurologa, jer ni tu nesto ne funkcionise kako treba. Samo je ucutala i otisla na drugi kraj tramvaja.
Ranije ne bih ni cula tako nesto, a sada ludim i momentalno odbrusim.Pitam se da li to ima veze sa hormonima, jer se u nekim situacijama, iako bebica jos nije tu, ponasam kao mame iz carstva zivotinja! :-)
Sve najbolje i glave gore,drage moje!

: bveselinovic - 12. septembar 2007 13:51:55(UTC)
MENI SE CINI DA MI JE SAD GORE NEGU U DRUGOM STANJU POSTO SAM SE UGOJILA 20 A SKINULA SAM 11 JOS JE OSTALO I POGOTOVU ME NERVIRA MOJA RODJENA TEKA KOJA JE GINEKOLOG I KOJA MI KAZE SAD "mnogo si se ugojila moras da skines kilazu"JA DOBIJEM OSPICE KAKO DA SKINEM KAD DOJIM ALI ZAR NISAM VEC DOSTA SKINULA ZA MESEC I PO?A TAKO JE BILO I U TRUDNOCI ISKRENO MENE JE TO NERVIRALO STA MI GOVORIS KAD VIDIM I SAMA icon_evil

: rozga - 10. septembar 2007 15:15:42(UTC)
Samo iskulirajte sve komentare...a ja znam koliko je to tesko...Ranije sam ja bila drugacija, nisam trpela nikakve komentare...Sad, kako sam trudna...pocevsi od cekaonice dz, komisije, laboratorije, itd....shvatila sam da je meni gore ako im uzvracam...Mada neki zasluzuju mnogo gore nego samo uzvracanje recima na komentare....Samo napred trudnice! trudnica bravo
Mi imamo ono lepo sto oni nemaju, a samo nam zavide...Veliki pozdrav! bravo

: veca1504 - 10. septembar 2007 15:06:44(UTC)
Citat:
jelenab - 5/9/2007 20:46

masa tih zena i pored toliko brige nema pored sebe nekoga ko bi ih obozavao i mazio i pazio kao ja-sa sve velikim dupetom, strijama, ogromnim grudima!!!

klanjam klanjam klanjam
Potpisujem! kreten

: majja - 6. septembar 2007 12:44:44(UTC)
Pre neki dan ja u prodavnici sa mojom devojcicom od 16 meseci i stomakom ne bas ogromnim, ali poprilicnim.U istoj prodavnici jos jedna mama sa curicom kao moja.I deca ko deca, odmah pocele da gucu jedna drugoj nesto trtljaju, maze se i sl.Za to vreme devojcicina mama i ja neobavezno pricamo, znate vec kako to ide koliko je stara a jel prica a kolko ima zuba i sl.I uredno cekamo u redu da budemo usluzene.U jednom momentu jedan dedica kaze prodavacici "vidim da si otvorila obdaniste ovde".Samo sam mu kazala "bolje obdaniste nego staracki dom, sta da radi sa vama ako vam sad po ovoj vrucini u ovoj guzvi pozli".Da se razumemo, nisu mene mama i tata ucili da vredjam starije, ali verovatno nisu ni njega pa smo jedan-jedan.Uostalom, bolje da se on sekira nego ja.meni ovo nije ni palo na pamet dok ne procitah vase price, a on je celi taj dan sigurno imao problema sa pritiskom (lice mu je bilo cudno crveno).Pa neka ubuduce pazi malo sta prica.
Najbolje je drage moje, ako mozete da ignorisete sve te komentare.Ako ne mozete, ako vas to tisti onda je bolje da i vi odbrusite, pa makar se eto i spustale na njihov nivo, pa da tako sebi olaksate nego da se sekirate bez potrebe.

: lilica - 6. septembar 2007 12:00:33(UTC)
Citat:
Ivanela - 4/9/2007 12:24
Udjem u jednu bebi prodavnicu, kad tamo prodavacica me pita:"Jel ti nosis devojcicu?" (time je htela da kaze da sam siroka valjda, a do tada su mi svi govorili da je spicast stomak i pitali jel decak)- ja joj kazem:"Ne, decaka." A ona 'ladno, meni:"Pa, bogami....taj ce decak imati 4 kile!"
Ali to nije sve.Odem ja posle toga u mega market, tu sretnem drugaricu iz skole, ona meni:"Jao, gledam koliki ti je stomak, jel ti nosis BLIZANCE?"
icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

Cccccccc, koliko stručnjaka za stomak! Kako se oni dobro razumeju u veličinu stomaka! Pa tek ova doktorka, što odmah po veličini stomaka procenjuje i koliko će dete kila imati! Pa njoj bi odmah trebalo dati doktorat, bez završavanja trica i kučina kao što je medicinski fakultet. Da li si joj objasnila da unutra ima i plodove vode i sl?
Čitam ovo što pišete, i ne mogu da verujem koliko su ljudi pakosni i zli prema nekome ko u sebi nosi bebu i prema kome bi trebalo osetiti samo nežnost kad ga vidiš, ako si normalan čovek... Pih poguzi kadtedovatim uzid

: stancha - 6. septembar 2007 11:34:16(UTC)
Ja sam danas usla u 8.mesec sa 8kg viska i smatram da to uopste nije puno.Doduse,svih 8 je otislo u stomak,a i na moju visinu od 156cm nije bas imalo gde da se toliko rasporedi,tako da su komentari bili razliciti-od onih da super izgledam,do onih npr.kad sam bila 4.mesec da izgledam kao da sam 6.,kad sam bila 6. kao da sam 7.,onda npr:Jos citava dva meseca,mi mislili porodjaj je za 20 dana i sl.Ono sto hocu da kazem je da se ne uzbudjujem na takve komentare(mada mi nije pravo naravno),ali mi je mnogo bitnije da je sve u redu sa nama dvema sto se tice zdravlja tj.svih onih lekarskih nalaza-secer,pritisak i svega ostalog povezanog sa tom tezinom.A jos jedna stvar,kad mi sin od 5 god.da kompliment:Jao mama mnogo si mi lepa i mnogo te volim sto ces da mi rodis bebu-to mi mnogo vise znaci nego glupi komentari zaova,nazovi drugarica ili potpuno nepoznatih ljudi.

: Jecca - 6. septembar 2007 2:21:47(UTC)
Tijanast, imas temu o zaovama pa se tamo jos isprazni.... :)
Izgleda da najvise tih glupih komentara stize od zaova. Moja me pozdere kad god stigne. Prvo je bilo , reakcija na saznanje da nosim devojcicu, ja sva srecna , skoro skakucem "devojcicaaaa!" a ona meni "pih, jos jedna pisura"... mislim... posle je bilo komentara tipa "debela krava", to je kao na francuskom nije nista strasno, ali meni je bilo uvredljivo. A da ne kazem kad god me vidi da jedem , a ko za inat dodje kad nesto klopam, pre svega ujutro, kad doruckujem i onda kaze "jao samo jedes, kolika ces biti do kraja..." Ali puknem ja na nju "pogledaj prvo sebe, koliko viska imas a nisi trudna. Ne mogu ja da doruckujem kafu i keksic"... posto vam je u FR tako uglavnom dorucak. A crkne mi od smeha ako doruckujem hleba i pastete ili sendvic.... kao da nisam normalna valjda.... A od "drugarica" sam isto dobijala glupe komentare "joooj koliki ti je stomak" ... pa gde da sakrijem bebu????
Ali sve u svemu, ipak uglavnom mi dodele kompliment, i to mnogo drazi ljudi, tako da se ovo moze preskociti...

Ah da! Ima jos jedna scena, kad me je jedna drugarica zamolila da dignem majicu da vidi stomak skroz, pa me tako gledala gadno, ko da sam joj pokazala ... ne znam s cim bih uporedila to.... totalno je pokazala neko gadjenje.... Al sta ces ima nas raznih!!!

: jelenab - 5. septembar 2007 22:46:58(UTC)
Mene su mrcvarili kako su stigli!!!! Posto i inace imam visak kilograma , naravno u trudnoci sam na to jos dodala komentari tipa-da ne nosis blizance i u bas si krupna za taj i taj mesec (inace kad god je neki lekar pogledao u moj stomak, znao je tacno koji sam mesec-uopste nije bio prevelik) su samo pljustali. Nemoj da se nerviras-meni je i inace muka od te ovovremene opsednutosti izgledom (ne kazem da nije vazno-posebno zbog zdravlja-ja sam sad mesec i po posle porodjaja otisla kod dijetologa i pocela s dijetom), a masa tih zena i pored toliko brige nema pored sebe nekoga ko bi ih obozavao i mazio i pazio kao ja-sa sve velikim dupetom, strijama, ogromnim grudima!!! Nemoj da dozvolis da neko leci komplekse na tebi, posebno sad kada bi trebalo najvise da uzivas!!!!!

: mima80 - 5. septembar 2007 20:05:48(UTC)
Bravo za sve trudnice bravo bravo bravo bravo
Samo ostro poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi , ne dozvolite prostacima i primitivcima da vam pokvare jedan sekund najdivnijeg perioda u zivotu! Samo hrabro :-* :-* :-*

: Mako - 5. septembar 2007 20:00:34(UTC)
Драгана моје похвале. Па нашта то личи све и да ниси трудна какво је то обраћање. А поврх свега ниси ти крива што банке имају све лошији кадар. Изгледа да је главна ставка да радница добро изгледа. Како оне жене у пошти све то брзо заврше.
Жене недај те на себе бар сад.

: dragana.srb - 5. septembar 2007 19:42:58(UTC)
Ja sam pre neki dan otišla do banke da podignem pare i naravno čekala sam red jedno 20 minuta (naravno nikom nije palo na pamet da me pusti preko reda). Kada sam došla na red malo duže sam se zadržala na šalteru jer je radnica bila smotana da bi mi jedan matorac iza ledja rekao: "Ajde debela požuri!" Pao mi je mrak na oči, okrenula sam se i rekla sve najgore psovke koje sam mogla da smislim i rekla sam mu da ja nisam debela već trudna, a onom paćeniku iz obezbedjenja koji je sve to pratio bez imalo zanimacije rekla sam još gore stvari. Sve u svemu moramo da naučimo da uzvraćamo!

: Jecka - 5. septembar 2007 16:47:29(UTC)
Ja sam postala malo drčnija u trdnoći ali samo malo. Meni je pre par meseci jedna rečenica zaparala uši, tada nije imalo ni pojma od stomaka. Kada mi je jedna osoba koja se udaje u septembru rekla, pa ti ćeš da imaš stomačinu za moju svadbu. Znam da nije ništa loše mislila i da je više bila šala ali i da sam velika kao kuća (a zatrudnela sam sa 46kg, sada ulazim u 6. mesec sa 50kg) meni moj stomak ne bi bio stomačina, jer je trudnoća blagoslov.

: lilica - 5. septembar 2007 15:46:19(UTC)
Trebala si da je priupitaš ovo što ti reče Majja, ili, ako je buckasta: "A kad će tebi termin? Skoro?!?" icon_lol :> icon_wink

: jelena2007 - 5. septembar 2007 11:47:10(UTC)
Pa, glupaca, ne umem ni da se snadjem! galamdzija
A, trebalo je da joj odbrusim! kadtedovatim

: majja - 5. septembar 2007 10:18:37(UTC)
A sto joj nisi rekla "ti ces biti jos veca ako nastavis tako sa tim burekom"

: jelena2007 - 5. septembar 2007 3:43:03(UTC)
Udjem u jednu od onih kineskih radnjica "sve za 99"...nikad nista ne kupim jer shvatim da su sve same gluposti...ali privuce me sav onaj sarenis i udjem. Gledam...sama sam u radnji...prevrcem one soljice i korpice...radnica jede burek....i pita... " Kad ce beba?". Ne volim bilo kakvu komunikaciju sa nepoznatim ljdima na tu temu...ali ljubazno odgovorim : " Ma, nece jos...jos nekih mesec, mesec i po...nacekacemo se". Prodavacica prestaje sa "prozdiranjem" masnog bureka, raskolacila oci i kaze : " Boze zeeenooo, KOLIKA siiiiii !!!".
Sta da Vam kazem...ljudi sebi daju za pravo da komentarisu bilo koga i bilo sta!
Pozdrav caos

: maja22 - 5. septembar 2007 2:56:25(UTC)
Svasta,nemoj se nervirati,takvi glupi komentari ne treba da te doticu....Uzivaj u svojoj trudnoci!!

: Brankica021 - 4. septembar 2007 21:07:56(UTC)
Ma zheneeeee...shta se opterecujete?
Niko kad nas vidi nece reci "pogledaj one tamo debele" vec samo aha...eno trudnica :>
Uzivajte u trudnoci,nemojte se preoterecivati kilazom i tudjim zlonamernim komentarima :-*

: majja - 4. septembar 2007 16:28:10(UTC)
Ma narode nemojte se opterecivati, ja sve te komentare ne shvatam kao zlonamerne.Eto, tek tako da bi nesto rekli.Ja sam u sedmom mesecu, ugojila sam se 10kg a jos uvek me pitaju jesam li ja to trudna ili debela.U prvoj trudnoci sam se ugojila 17kg, s ledja mi se nije videlo da sam trudna, iz bolnice sam izasla sa 8kg viska a bebu sam dojila 11 mneseci i uz dojenje smrsala.A znam jos nekoliko zena kojima se to desilo, tako da ta prica kako se uz dojenje ne moze smrsati definitivno pada u vodu!Naravno da nisam drzala kojekakve glupe djete, jela sam stvarno sve sto sam stigla i koliko mi se jelo.I pravo da vam kazem, vise mi je smetalo kad su mi onda govorili jao kako si smrsala kao da je to nesto nenormalno, nego kad sad komentarisu koliko mi je i kakav stomak.

: JelenaPetrovic - 4. septembar 2007 14:39:33(UTC)
Ja sam imala sledecu situaciju.
DRUGARICA - zena koja je rodila dvoje dece (pre dve godine jedno i pre godinu dana drugo) i godinu dana posle toga ima 20kg vise, gledajuci slike sa moje svadbe kada sam bila u 3 mesecu trudnoce i sa 1-2 dodata kilograma, prokomentarisala kako mi je podbradak smesan, kako se tu vidi da sam se ugojila.
Prosto u toj situaciji neznas sta da kazes, posebno kada ti to kaze stvorenje koje ni malo ne vodi racuna o svom izgledu. A inace me uzsavaju pitanja ''koliko si se dosada ugojila'' ili u ''super si za sada, pazi, nemoj sada da se ugojis, ostalo ti je jos malo''. Ja sam inace visoka 174, krenula sam sa 62-63 kg i do sada za 6 meseci dodala sam 10kg. To se uglavnom vidi samo na stomaku, ali ja primetim da su mi i kukovi siri i ramena, ali pobogu, pa telo mora da nosti dodatnu tezinu. Uopste ne razumem ljude, tj. zene koje u trudnoci ''paze koliko jedu'' da se ne bi ugojile previse, ili jos gore, zene koje posle porodjaja nece da doje decu jer ce brze povratiti staru kilazu. Meni je to nehumano!

: Ivanela - 4. septembar 2007 14:24:02(UTC)
E da a kad smo kod velicine stomaka, juce sam opet dozivela tako nesto.Naime, juce kao da mi je odjednom stomak porastao u roku od dva tri sata.Spremim se ja za setnju i pogledam u ogledalo- ju, opet je porastao i to od sinoc! Izadjem napolje, uhvatim se u izlogu- da, stvarno je veci.Pa dobro.Udjem u jednu bebi prodavnicu, kad tamo prodavacica me pita:"Jel ti nosis devojcicu?" (time je htela da kaze da sam siroka valjda, a do tada su mi svi govorili da je spicast stomak i pitali jel decak)- ja joj kazem:"Ne, decaka." A ona 'ladno, meni:"Pa, bogami....taj ce decak imati 4 kile!"
Ali to nije sve.Odem ja posle toga u mega market, tu sretnem drugaricu iz skole, ona meni:"Jao, gledam koliki ti je stomak, jel ti nosis BLIZANCE?"
icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes
Dosla sam kuci neraspolozena i nisam mogla da objasnim mm sta mi je.Sta ih kog vraga briga koliki mi je stomak! A mozda sam i ja luda sto me to pogadja.Mozda i nisu mislili nista lose, samo nemaju stila u izrazavanju.

: Milica81 - 4. septembar 2007 12:23:15(UTC)
Meni stalno govore da mi je mali stomak, ali kao nije to ruzno nego slatko. A dovoljno mi je da me optereti da ja onda razmisljam je li moja beba manja nego sto treba, je li sve u redu itd.
Ne zna covjek sta mu je gore. Ja sam se ugojila oko 5-6 kila dosad, izgledam kao da sam progutala loptu. Ali ne bas veliku, hahaha.

: leptiric - 4. septembar 2007 2:58:20(UTC)
uzasni komenari
a jos gluplji ljudi koji to pricaju.
uzivajte u trudnoci,i sve ce doci na svoje posle porodjaja.
ne brinite o kilazi.
pozz

: uros1003 - 4. septembar 2007 2:54:16(UTC)
Meni nisu smetali komentari vezani za tezinu, ono sto me je uzasavalo je zgrazavanje na velicinu stomaka. Komentari tipa:"Jao, KOLIKI ti je stomak!" , pa koliki ce da bude stomak trudnici? To mi je bilo strasno.

: Tanjica0403 - 3. septembar 2007 14:10:32(UTC)
Pa, devojke, ja mislim da je to sve stoga što su trudnice, bez obzira na kilažu, NAJLEPŠE ŽENE...

Bez obzira na višak kilograma, natečenost, nezgrapnu odeću i sve ostalo što prati drugo stanje, svaka trudnica nosi u sebi novi život, pa samim tim zrači srećom i ima neki poseban sjaj u očima, a to kod iskompleksiranih ljudi budi zavist... Dakle, još širi osmeh, neka se još više nerviraju...

: cecans - 3. septembar 2007 3:51:20(UTC)
I meni su delili takve komentare. Jako je ruzno zagledati trudnice i govoriti ...jao sto si se ugojila, sto si debela, jedva sam te prepoznala koliko si debela...meni jejedna DRUGARICA tako nesto nabacila,na sta sam ja ostala zabezeknuta :-* ... zao mi sto joj nisam rekla..
alo zeno izvini ali ja sam trudna
kad me tako neko zapanji svojom izjavom ostanem bez texta

: dragana.srb - 2. septembar 2007 21:39:36(UTC)
Ne mogu da verujem da se vi opterećujete ružnim komentarima! Meni niko ne ustaje u prevozu jer misle da sam debela, a ne trudna, jer sam se raširila u kukovima. Pravo da vam kažem, boli me uvo. Ja znam da sam trudna i da nosim svoje dete i nije mi problem da se ugojim i 100 kila. Posle trudnoće sve će doći na svoje mesto. Što se tiče osoba koje mogu trudnici da daju ružan komentar, to su samo ljubomorne i ograničene osobe i nisu vredne pomena. Pozdrav za sve DEBELE DEVOJKE!

: racic - 2. septembar 2007 15:52:14(UTC)
Ruznih komentara ima na svakom koraku, neki su zlonamerni a neki ne. Ja sam se u trudnoci ugojila 30kg i toliko sam bila ponosna na to da sam na svaki komentar u vezi moje "velicine" odgovarala takvim osmehom da sam bila jos lepsa icon_lol Oni koji su bili zlonamerni su pukli od muke, a oni dobronamerni su bili srecni koliko i ja. Sada sam se vratila na svoju staru kilazu i ovi prvi ne mogu da se nacude, sada komentarisu: "jao, pa kako si uspela, pa ja sam mislila da se nikada neces vratiti, jao, jao, jao" :>
Jedino sto mogu da vam kazem uzivajte u trudnoci, u njenom svakom danu, sa ponosom i zadovoljstvom gledajte na sve sto trudnoca nosi. caos caos caos

: Ma-Ja - 2. septembar 2007 15:21:18(UTC)
Citat:
zvjezdica - 2/9/2007 10:13 kao sta oljica rece sve je to ljubomora jer je trudnoca nesto najljepse,meni neki govore da sam se udebljala a ja to cak i neslusam.nezelim se opterecivat.bitno je da smo svom sve vise i vise sexi a ostali me neinteresuju

u potpunosti se slazem...

: zvjezdica - 2. septembar 2007 12:13:34(UTC)
kao sta oljica rece sve je to ljubomora jer je trudnoca nesto najljepse,meni neki govore da sam se udebljala a ja to cak i neslusam.nezelim se opterecivat.bitno je da smo svom sve vise i vise sexi a ostali me neinteresuju

: Oljica - 2. septembar 2007 2:43:51(UTC)
drage moje,to je LJUBOMORA i KOMPLEKS!!!! mogu samo da nam zavide bravo zvezda trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica caos

: Aiko - 2. septembar 2007 0:49:52(UTC)
I inace nije lepo nekome u lice (osim ako nije BAS bliski prijatelj) govoriti sta mu fa;i ili nedostaje! A pogotovo trudnicama! Ja nisam dobijala ruzne komentare, u stvari jesam jednom da mi se uvecala guza, ali tako sam se brecnula na tu osobu da joj vise nije palo na pamet da me komentarise! 8)
Mislim da treba samo onu koja se lose hrani opomenuti . Ako se zdravo hrani, a jede po ceo dan i goji se, takav joj je metabolizam i tu nema diskusije!

Trudnice, samo navalite na zdravu hranu, pa i ako se ugojite, pa sta? Vazno je da ste vi i beba zdrave, a sve ostalo je u drugom planu!

: Ivanela - 1. septembar 2007 21:32:13(UTC)
Meni se desilo da mi neka zenska osoba, koju sam tad prvi put videla u zivotu (znaci, slucajno se nasla u poseti kod rodjaka od mm), prokomentarise:"Koji si ti mesec?" -tad sam bila 7-8, a ona ce:"Hmmm....Pa, bogami, ima te dosta!"(i kao zavrti glavom zabrinuto, koja briznost) Htela sam da je upitam ko je ona pa da zna koliko mene "ima", i kako je uopste nije sramota da to kaze trudnici koju cak i ne poznaje, ali sam se samo nasmejala i rekla:"Da, Hvala Bogu!" Inace ja sam sad 9.mesec i dobila sam 20 kg i uopste ne mislim da je to strasno, svi koji me znaju od ranije misle da se nisam ni toliko ugojila jer dosta ode na visinu, naravno znam ja kakva sam bila ali ja polazim od sebe- cak i da vidim neku stvarno deebelu trudnicu, vrhunac bezobrazluka bi bio da komentarisem njenu debljinu, ali sta ces neke osobe ni ne misle da je to uvredljivo i nekulturno.

: lilica - 1. septembar 2007 19:06:52(UTC)
He, he, žene, baš ste me nasmejale! Znam ja sve što vi meni pričate, i meni jeste trudnoća moje doba i divan period mog života, tako da mene te njene izjave ne pogađaju, nego sam više mislila da prokomentarišemo kakvi su to ljudi koji govore trudnicama takve stvari, koji je njihov problem...
Tijana, veruj mi da je i moja zaova (da zaova je sestra tvog muža) na isti fazon kao tvoja! Tačno mogu da je zamislim da daje takve komentare kad se ja budem porodila!

Mislim da je najbolje protiv takvih ljudi se boriti tako što ćeš ih ignorisati - i naravno povremeno im treba naglasiti kako su malo propale, malo se ubucile, malo im guza visi... ruganje
P.S. Ne pokušavajte sa provokacijama tipa - "Nikad nisi bila u pozorištu?!?" Takve osobe to smatraju za svoj plus batina icon_lol

: tijanast - 1. septembar 2007 18:44:50(UTC)
ja uzasno stojim sa tim 'titulama' u porodici ali ako je zaova ono shto mislim da jeste tj. sestra mm onda je moja josh gora, nije bash komentarisala moju kilazu ali se trudila svaki put kada me vidi da mi kaze kako se ona u trudnoci ugojila samo 12 kg i kako nije dobila ni jednu striju a poshto ih ima onda pricha da su joj to pubertetske strije neznam za shta ja prvi put chujem ali kada je doshla da vidi bebu shto je vrlo neukusno uradila jer sam ja izashla iz porodilishta u sredu a ona i svekar i svekrva su doshli odmah u petak e sad problem je shto oni zive u Vranju pa su dve noci morali da spavaju kod nas shto opet ne bi bio problem da mi par dana pred porodja nismo izbacili skoro sav nameshtaj a novi nam josh nije bio stogao al ajde i to nekako nego je ona povele i svoju cerku koja ima 2 i po godine i najrazmazenije je dete koje sam ikada videla pa moja beba od jedva nedelju dana nije uopshte spavala dva dana od njenog vrishtanja a njena prepametna majka nije apsolutno nishta chinila da je umiri elem previshe sam se udaljila glavno njen komentar kada me je videla, poshto su stigli bash u trenutku kada sam ja dojila Emu je bio da su mi sise grozno velike i da naravno njene nisu bile takve ali ajde da je to rekla u mom prisustvu, nego je to prokomentarisala sa svojom mamicom kada je izashla iz sobe gde sam ja ali naravno uradila je to na nachin da ja chujem a meni je posle prokomentarisala da se njoj stomak odmah izduvao u stvari da joj je ostala rupa ali to je kao zato shto se ona poradjala carskim rezom, pa sam ja ispala seljanka shto sam se normalno poradjala i trpela bolove a i zato shto mi je beba iz porodilishta doshla sa ojedom na guzi od pampersa pa smo joj par dana stavljali samo obichne pamuchne pelene dok to nije proshlo, to je zaboga tako seljachki i nazadno, a vrlo je napredno shto njeno dete sa skoro tri godine i dalje nosi pelenu i lazu..... Uh raspisah se bash, pogodila me tema, bash sam preterala ali ima josh milion slichnih komentara, tako da lilice nebrini to chista zavist i ljubomora govori iz nje, samo ti uzivaj u svojoj trudnoci ma koliko da se ugojish nece ti biti zao caos

: zzivanovic - 1. septembar 2007 17:45:06(UTC)
vodim računa o sebi i svom izgledu,ali sam dozvolila sebi da se u obe trudnoće opustim i ugojila sam se 33 i 30 kg..posle obe trudnoće sam brzo vratila staru kilažu..a komentara je bilo i to na svakom koraku..bilo je i onih lepih,a bome i ružnih,čak uvredljivih..i tačno se po komentarima vidi koji je od kakve osobe potekao..na sve ružne komentare sam odgovarala sa osmehom jer sam znala da to iz njih govori zavist i ljubomora ..a trudnice su prelepa bića,čak i tako debele i otečene..

: veca1504 - 1. septembar 2007 17:30:48(UTC)
Meni neko kaze da sam ogromna (u fazonu - kolika li cu da budem do kraja kad mi je vec sada
stomak ovoliki buljavko ), a neko da sam super i da se nisam mnogo ukrupnila respekt !
Sve u svemu, vaga kaze da sam nabacila 8 kg, ali meni je cela ta prica oko kilaze u trudnoci potpuno bezveze! Nijednu bivsu ili sadasnju trudnicu ne znam da se nije ugojila bar 20 kg,
a sve se to posle polako vrati na staro, sve nam je to priroda uredila. Uostalom, kad cemo da
ruckamo sve sto hocemo tako slobodno kao sad dok smo trudnica ?
Opusti se i uzivaj, ovo bi trebalo da je najlepsa i najvaznija stvar u zivotu bravo !

P.S. Angel, ma da l' je moguce da imamo isti termin buljavko ? caos
Al' tvoj tiker gresi kad kaze da imamo jos 167 dana, imamo jos 120 do kraja, kako pise kod mene! cvecko

: Angel - 1. septembar 2007 16:58:54(UTC)
Ponekad me zovu debela mada tako i ja zovem sve druge trudnjace tako da nemam problema sa tim. Trudnoca je blagostanje i treba uzivati u njoj, treba voleti svoje telo u svakoj situaciji a narocito kada ima zadatak da na svet donese novi zivot. Ne uzbudjuj se a kad ti neko nesto prebaci sledeci put, ne oklevaj i budi drska-ima ljudi koji to zasluzuju cak i ako su rod.

: gorana - 1. septembar 2007 16:46:03(UTC)
Lilice,verujem da si se iznervirala ali ja kad gledam sa strane rekla bih ti da je to smesno!
Ma samo treba da se nasmejes i da kazes da si presrecna sto si trudna(sto je i istina)i da ti nije bitno kako izgledas.
Netreba pridavati veliki znacaj takvim stvarima.Normalno je da se zene ugoje u trudnoci,ja nevidim nista tu cudnu!Ma uzivaj....

: mima80 - 1. septembar 2007 12:51:28(UTC)
Tvoja zaova se ponela jako ruzno, takav komentar samo govori o njenoj povrsnosti i zavisti zato sto se ona ugojila toliko a ti gotovo da i nisi. Ja imam jednu prijateljicu koja je i u toku trudnoce a i posle nje samo govorila o kilazi. Posle trudnoce je mrsavija nego pre nje, ali me izludjuje ta njena opsesija da i dalje konstantno navodi primere koja trudnica se koliko ugojila, pa kako je sve pitaju kako je uspela da smrsa...Inace, sad izgleda grozno, presla je 35-u pa onako mrsava izgleda 10 godina starije, sve na njoj visi i dobila je bore. Ja jos uvek nisam trudnica ali radima na tome i unapred ocekujem komentare na svoj buduci izgled. I sva je u fazonu kako cemo se i ja i ostale drugarice sigurno mnogo ugojiti u trudnoci zato sto smo tako gradjene-moram da napomenem da sam visoka 173 i da imam 62 kg, znaci nemam problem sa kilazom. Jako me to iznervira galamdzija kad cujem tako glup i zloban komentar. A to ti je ona rekla svesno i s namerom da te povredi i pokusa da ti nabaci kompleks. Uzivaj u svojoj trudnoci i ne obaziri se na ovakve budalastine

: lilica - 1. septembar 2007 12:41:52(UTC)
vestica Da li vam se desilo da ste u trudnoći doživele ružan komentar o sopstvenom izgledu od nekoga?
Već sam vam pričala da sam se od početka trudnoće ugojila jedva 2 kilograma. Pre trudnoće sam imala potpuno normalnu kilažu, čak je poneko umeo da mi kaže i da bih mogla da dodam par kila. E sad, pre neki dan mi moja zaova dok smo se šetale od iza leđa, počne da me zagleda i kaže: "UUUUUUU, ala si se raširila, baš su ti se dupe i kukovi raširili. Zato ti se i ne vidi stomak, jer se gojiš svuda ravnomerno ( svih 2 kilograma su se ravnomerno raspodelili icon_rolleyes ). Auuuu, da, BAŠ ti se vidi da si se ugojila." hmm Naravno, nisam trošila reči na nju da joj objasnim da nisam, i da ako laže koza ne laže rog, tj. moja vaga, ogledalo, a vala i svi oko mene... Ono što mi je bilo nejasno, jeste činjenica da ona ima dvoje dece, pri čemu se sa prvim detetom ugojila u trudnoći 30 kilograma, i sigurna sam da zna da su trudnice i inače osetljivije od drugih žena i kako na jednu trudnicu može da utiče takva izjava. Jedino što mogu da zaključim je da je želela da me deprimira, u čemu nije uspela jer na sreću imam kući ogledalo, ali ono što mi nije jasno je ZAŠTO? kadtedovatim Da napomenem da je u pitanju osoba koja sve polaže na izgled i kojoj je odlazak u pozorište smešna rabota, ali zahvaljujući toj opsednutošću izgledom ona je sad mršavija nego pre dva porođaja i izgleda super.