Obaveštenja

Icon
Error

: crna perla - 28. avgust 2011 1:05:49(UTC)
Drage moje mene kopka jedna stvar. Ko i gde i da li uopste iko proverava da li su na potvrdi o platama stavljeni pravi iznosi na koje je neko prijavljen? Ako me razumete, znaci ako je neko prijavljen na 30 000, a na potvrdi pise recimo 20 000. Ima li tu prostora za prevaru, ako ima mozda i tu lezi objasnjenje za to sto su neki imucniji a ipak placaju manje. I molim nekoga od Vas, ako zna nesto o vrticu Milica na Altini da napise. Pozz svima.

: Praslin - 1. mart 2011 11:05:58(UTC)
Mi placamo 8666din. . :) Ako opravdano odsustvuje , oni nam odbiju te dane i manje platimo. Ali ne odbiju 100% nego 50% od te cene a 1 dan. Videla sam isto na jednom obracunu kada nije isla 6 dana da je 100% bilo 2500 a nama su odbili 1250. Ja sam zadovoljna i hranom i vaspitacicama ali nisam zadovoljna njihovim racunovodstvom u centralnom vrtic posto imamo opravdane iostanke jos i oktobra koje greskom nisu odbili. I racun od decembra nismo platili i necemo sve dok ne srede to. vali smo ih i isli 100 puta ali se oni prave blesavi i svaki put kau da platimo punu cen a oni ce na sledecem racn odbiti taj visak i tako od oktobra.

: MilicaCale - 25. februar 2011 11:34:00(UTC)
84d, nikome nista nije jasno
u nisu je cena preko 10000 (blizu 11, ne znam tacno), a kao nisu dizali cenu bar 5 godina (a pre tri godine je bilo 9000).
Sa identicnim platama kao pre tri godine, placali smo: prvo 50%, pa 70%, pa 45%. Nikome nije jasno kako.
Drugo, vaspitacice tvrde da placamo skoro najvise u grupi, a da su druga deca mnogo bolje obucena od naseg deteta (i voze se mnogo boljim automobilima). Naravno, kod nas nema olaksica ako imamo kredit za stan ili smo podstanari

: nacafaca - 24. februar 2011 18:38:21(UTC)
OK hvala vam za info:)

: 84d - 24. februar 2011 14:12:33(UTC)
Meni te cene ništa nisu jasne. Mi sa jednom minimalnom platom i jednom prosečnom plaćamo punu cenu u Šabačkom vrtiću koja iznosi 5000 din (a usluga na vredi ni 1000!!!!!) što znači isto kao i dete našeg direktora i njegove žene na rukovodećem radnom mestu čija su mesečna primanja nebrojeno puta veća. kod nas postoji nekih 8 kategorija (ali ne zna se kakva je podela) i ne mogu da verujem da mi spadamo u tu 8.kategoriju????????????????????????????????????????????????????????????????????

: malisha75 - 24. februar 2011 11:29:24(UTC)
Pa, ako roditelji, od kojih je bar jedno stranac, realno prikazu svoja primanja, onda ne mogu ni ocekivati nista drugo nego da plate punu cenu vrtica! A ako su nezaposleni, onda ne vidim razlog da im dete boravi u vrticu. Sve ostale kombinacije su laz i prevara, kod nas vrlo uobicajena. To se vidi i po voznom parku ispred vrtica u vreme kada roditelji dolaze po decu. Sve sami dzipovi i nabudzena kola, deca u markiranoj odeci od glave do pete, a drzava im sirotima regresira boravak u vrticu! Tako nismo nista drugo ni zasluzili nego ogromne grupe i nemotivisane vaspitace...

: LediIv - 23. februar 2011 19:25:02(UTC)
mislim da se to razlikuje od grada do grada. u beogradu je negde oko 8500, ne znam bas tacno, mozda oko 8600. sto se roditelja stranaca tice, to ne znam. trebalo bi da budu relevantna samo primanja, nigde na onim zahtevima za regres ne pitaju za drzavljanstvo, ali stvarno ne znam

: nacafaca - 23. februar 2011 11:52:21(UTC)
Kolika je sada puna cena vrtica?Cula sam od jedne poznanice da deca stranih drzavljana ili ako je samo jedan roditelj stranac placa punu cenu jel to tacno?

: T3 - 7. decembar 2009 18:40:51(UTC)
ja za ninu tj predskolski boravak u vrticu..placam na dve plate 30posto od pune cene ostalo finansira opstina tj grad ..sto mu dodje sa doruckom i uzinom dakle bez rucka jer pre istog ide kuci oko 1500 din mesecno i fiksno iz jednog puta..

za nikolu koji se jos vodi u srednju grupu odn uzrast obdanista placam takodje tih 30posto ali je cena malo veca pa sve to mesecno izadje oko 4000 hiljade ..prva rata oko 1800-2000 zavisi koliko i sdal ide,a druga isto otprilike toliko..

za dvoje dece i za dvoje zaposlenih tj sa dva primanja to je sve zajedno oko 5500 hiljada mescecno sto i nije tako puno..kad pogledam koliko ostali roditelji placaju punu cenu kad oboje imaju dobre plate i rade ,i placaju celokupan iznos od devet deset hiljada mesecno..samo za jedno..
i da je to sve bilo bi super..uvek pored tih redovnih priznanica tj placanja treba nesto te pozorista,bioskopi,ovo,ono pa mu to kad se sve skupi i sabere za dvoje izadje oko otprilike 100 evra samo za trosak tj izadatak kad je vrtic u pitanju...

: nicegirl - 13. novembar 2009 1:30:28(UTC)
Kod nas u Staroj Pazovi (pripadamo Vojvodini - Sremu), cena vrtica je za sve ista - 2500,oo ako je dete redovno islo ceo mesec, ako je bilo bolesno donesemo opravdanje od lekara (isto kao i deca sto nose u skolu) i onda nam se cena umanji. Inace, za 3. i 4. dete se ne placa. Od vanrednih troskova imamo jednom u skolskoj godini osiguranje koje je 150 din i nije obavezno, onda imamo potrosni materijal jednom godisnje, to nas izade 2000 din za celu skolsku godinu (ni ovo roditelji ne placaju za 3. i 4. dete), tako da kod nas i nije tako losa situacija.

: Lavita - 23. mart 2009 9:22:48(UTC)
ne mogu da verujem da u beogradu ovako rade
zasto nije isto za svu decu, ne vidim da ako ja placam vrtic 6000 dinara da moja vanja nesto bolje pojede ili popije od deteta koje placa 1000 dinara a tata joj prijavljen na minimalac a u stvari pun ko brod.
zasto nije za svu decu 3000 dinara
e sada je ovo novo regresiranje i dobili smo jos jedno dete pa se nadam pojeftinjenju, i glupo mi je sto traze potvrdu primanja od prethodnih 6 meseci, a to sto sam ja tad primala platu je super ali dok su oni to radili ja sam imala 65 posto i bila trudna
kao kazu nas to ne zanima, regresiracemo opet za 6meseci pa ce tada da joj smanje, aman covece sada primam 65 posto
strasno uzasni su
vrtic je ok, ali ima jedna vaspitacica koja je stvarno ovako malo rasejana i jednom recju moze dete da izadje iz vrtica dok ona gleda u daljinu ko tele u sarena vrata
ja se zalila drugoj vaspitacici a ona mi kaze nemoj tako sin i snaja su joj narkomani zato je rasejana
o boze
i naravno mm joj je rekao par stvari i za sada je pratimo pa cemo videti kome cemo se obratiti

: LediIv - 11. mart 2009 22:21:07(UTC)
joj, manana, znam, i verujem da je van beograda tesko i s tim cenama, ali opet je u beogradu i sve drugo mnogo skuplje. narocito stanovi, to je blagi uzas... nekako mi je ok dok je ona sama, ali kad krenem da racunam koliko ce ici na vrtic kad nam i trece dete jednog dana krene u vrtic (sto se nadam i planiram da bude dok lena jos ne krene u skolu, dakle svo troje u isto vreme u vrticu), muka me uhvati :?
doduse, mislim da je za trece dete neki veci popust. daj boze..

: Manana - 12. decembar 2008 20:52:17(UTC)
U Smederevu je vrtic za jedno dete 2 900din. LedIv, razlika izmedju Begrada i drugih gradova, po pitanju cene je zbog toga sto su u Beogradu plate maltene duplo vece nego u drugim gradovima... icon_rolleyes

: olja02 - 12. decembar 2008 18:00:10(UTC)
U Novoj Varosi cena vrtica je 2400 dinara za svu decu.Svako drugo i trece dete dobija popust,recimo moja devojcica je trece dete,ne u vtricu vec u porodici ,i vrtic joj je 50% s tim da za svaki dan izostanka iz vrtica placa pola cene.Normalno engleski, plesna skola, predstave i neke druge aktivnosti se posebno placaju

: rad_mila - 7. decembar 2008 18:52:38(UTC)

U Novom Sadu grad dotira cenu vrtica, tako da je cena za svu decu 2 800 din,

a oni koji primaju decji dodatk placaju jos manje, dok je za trece i svako naredno

dete besplatno

: LediIv - 5. decembar 2008 14:10:08(UTC)
e fokice, to me bas raduje, ovako sam vec mislila da nam od septembra ne gine 15000 za vrtic (mm je jos skocila plata sad, tako da od sledeceg obracunskog perioda nemamo nikakav popust), ali ako je tako, onda ce biti 12000. malo li je...

: Fokica - 5. decembar 2008 13:45:07(UTC)
Ledi, ako dvoje dece ide u vrtic dobija se popust od 20%.

: LediIv - 5. decembar 2008 13:17:46(UTC)
e pa eto da "obradujem" beogradske roditelje, mm isao u racunovodstvo pre neki dan da odnese potvrdu za regres i ovaj cika sto tamo radi mu rekao da se planira da uskoro cena poskupi na 9000 galamdzija galamdzija galamdzija . pri cemu se ne planira pomeranje regresne skale, za koju nam je rekao da dve godine nije azurirana galamdzija galamdzija

nego, jos nesto je rekao ali mm nije bas razumeo, mi sad prema toj regresnoj skali, kao cetvoroclano domacinstvo s nasim prihodima imamo pravo na nekih 600 dinara popusta (ona prva grupa), tako da placamo oko 6.800, a rekao nam je kad ivan krene u vrtic da ce to biti 5.800, i sad meni nije jasno po kom to osnovu kad tamo pise regresna skala prema broju clanova domacinstva i nigde se ne pominje da je bitno koliko dece ide u vrtic??

: LediIv - 2. novembar 2008 15:27:24(UTC)
i to je bez veze totalno, da se cene po gradovima toliko razlikuju. ne znam gde sam svojevremeno cula da je u novom sadu 2000 i nesto, eto u subotici 3700, a u beogradu 7.400. nisu to bre male razlike, i sad se ja pitam za sta mi placamo toliko vise??? ne verujem da vaspitacice u npr subotici imaju duplo manju platu, niti da hrana za decu kosta duplo manje. dakle, moze sve to budzet da podnese i za 3700, a mi placamo 7400 galamdzija galamdzija galamdzija .
ma vazno da se borimo protiv bele kuge...

: ane a. - 2. novembar 2008 14:46:23(UTC)
kod nas u subotici su cene iste bez obzira ko gde radi'jedino je skuplje ako jedan roditelj neradi jer on u principu moze da cuva dete' acena ja moju jovanu je 3700 din

: snina - 17. oktobar 2008 16:04:50(UTC)
Kod nas se cena ne odredjuje na osnovu plata roditelja. Cena je jednaka za sve na celoj teritoriji grada i bas ih boli uvo da li imas platu 12.000 ili 112.000 . Umanjenje imaju roditelji koji imaju upisano dvoje ili vise dece u vrtic i oni koji imaju decji dodatak. Svi mi ostali placamo istu cenu bez obzira na primanja. U komsiluku mi se otvorio privatni vrtic i cena je neverovatnih 150 eura!!!!!!!!!! Ja odlepila kada sam cula !!!!sok sok sok Pa ja toliko placam stanarinu za ceo mesec!!! Danas ocigledno da nema logike!!! Ili sam ja ostarila pre vremena.hmm

: Daca80 - 17. oktobar 2008 6:21:50(UTC)

[QUOTE]ledi005 - 17/10/2008 09:09 . svi koji imaju firme uplacuju sebi minimalac, a oni u stvari najcesce najvise zaradjuju.

Moram da se nadovezem na ovo. Moje gazde, tj. vlasnici firme u kojoj radim, placaju minimalnu cenu-oko 800 din, a ja sam placala oko 4500 din. Stvarno strasno.

: ledi005 - 17. oktobar 2008 5:09:27(UTC)
teana, pa upravo u tome je problem. svi koji imaju firme uplacuju sebi minimalac, a oni u stvari najcesce najvise zaradjuju.
sanjalice, mislim da je cenzus za prvo smanjenje kada je u pitanju cetvoroclano domacinstvo oko 72.000, za drugu kategoriju valjda oko 66.000, pa 62.000 itd. nisam bas sigurna za iznose, ali otprilike tako nesto. trebalo bi da vam je "regresna skala" okacena na nekoj oglasnoj tabli pa mozes da vidis.
mi smo do sad bili u ovoj trecoj grupi pa smo placali 6.200. sad su mm podigli platu, pa je pitanje da li cemo uopste upasti u grupu za popust ili ne. ako upadnemo, bice 6.800 (prva grupa za popust).
ne znam, meni ne deluje da su to tako velike plate za cetvoroclano domacinstvo, dakle dvoje dece. kad pogledas, da bismo imali tih 72.000 u proseku mm i ja treba da imamo platu 36.000, sto i nije neka narocito velika plata kad imas dvoje dece. nama konkretno to nije bas tako strasno je mi dosta radimo sa strane, pa dobijamo honorare i onda su nam stvarna primanja objektivno veca i podnecemo i da placamo punu cenu - bar dok ivan ne krene u vrtic, a onda ce nam stvarno biti to ogromna stavka u budzetu. ali ako neko domacinstvo ima 72000 ukupna primanja a treba platiti punu cenu vrtica za dvoje dece, to znaci da samo na vrtic ode 15.000 mesecno. to je stvarno ogromna cifra. a onda ti na sve to traze pare za cuvara, toalet papir, case, itd. to je stvarno preterano. za tih skoro 100 eura pune cene po detetu mogli bi bar da obezbede deci sve sto treba.

: Sanjalica - 16. oktobar 2008 17:37:44(UTC)
Nama je stigla prva uplatnica i cena je 1700 dinara, ja ne znam kolike su plate onima koji placaju punu cenu, ali mi smo prijavljeni na stvaran iznos, i ja sam mislila da ce cena biti mnogo veca

: teana - 16. oktobar 2008 17:07:05(UTC)
E sad ne znam odale da pocnem sto se tice vrtica, starija cerka je sad u predskolskoj grupi a mladja u jaslicama, sto se tice vaspitacica ja sam zadovoljna deca ih vole i imaju poverenja u njih i za cetiri godina koliko ide Teodora nikada nisam imala nijedan problem.Sto se tice placanja i obracunavanja e tu sam na rubu zivaca posto ima nekih roditelja koji imaju i po dva auta i idu i na letovanja i na zimovanja a placaju minimalac, pa se ja pitam kako je moguce da ja placam pet puta vecu cenu od njih kad moja deca nisu ni videla more a da ne pricam o raznim drugim stvarima, kao sto je refundirano zimovanje gde isto imaju umanjenu cenu a ja moje ne mogu da posaljem jer mi je ta cena puno itd. da ne davim. Sto se tice nocnog cuvara i ja placam u jaslicama 250din. svakog drugog meseca a u najavi je da cemo poceti da placamo i za drugi vrtic i to po 300din. mesecno. Navodno to ce biti na celoj teritoriji N.Bgd. i dobijacemo uplatnice.Videcemo sta ce biti od toga ali ja vidim da cu morati da dam jos dodatnih 600din za cuvara posto mi deca ne idu u isti vrtic. Ja se raspisala ali u sustini mislim da nacin na koji oni obracunavaju cenu vrtica nije merodavan i da oni koji sami sebi upisuju prosek plate placaju najmanju cenu vrtica a nama ostalima ostaje da se nerviramo jer nepravda svakog boli.

: snina - 16. oktobar 2008 16:53:14(UTC)
I u nasem vrticu se odbija od ukupne cene onoliko dana koliko dete ne ide u vrtic. Nego za to spavanje sto si napisala pa sta ima veze sto ne spava. Ja ne mogu da razumem te vaspitacice , pa nismo mi krivi sto imaju one po 30-toro dece u grupi! I moje dete cesto ne zaspi nego lezi u kreveticu i cuti. Imala je i faze da prica pa je opominju ali njihov je posao da umire to dete a ne da ga salju kuci jer nece da spava i da smisljaju jos 500razloga da to dete ne bi ostalo.

: Dikina mama - 16. oktobar 2008 15:52:30(UTC)
Mi vrtic placamo 25 EUR, a inace ako ne ide nekoliko dana oni to odbiju.Medjutim meni dete ide od 8 do 12 u vrtic,jer ga ja posle rucka uzimam jer mi tako odgovara. Bez obzira i da ga uzmem pre rucka platili bi punu cenu. Bojice itd. mi kupujemo, ali ne traze maramice, toalet papir i ostalo. Mozda bih ga ja i ostavila na spavanju ali vaspitacica kaze kada smo ga ostavili jednom da spava da on sve vreme nesto prica. MM je predlozio nesto drugo da radi dok se ne navikne.Njen odgovor je bio da ona ima 26 dece pa ne moze ona tako bla,bla. Da ne poverujes! Pa treba li ja da idem tamo da ga nateram da spava? I upste ne razumem sta ja mogu sto imaju u grupi puno dece! I ja bih volela da svako dete dobije punu paznju i da ih ima vise i da imaju dobre plate! Nemam reci!

: ledi005 - 16. oktobar 2008 15:46:56(UTC)
evo nesto sto moze da bude zanimljivo za roditelje dece u vrticima (i da ih iznervira, iako oni to vec sve znaju...)

http://blog.b92.net/text...hove%20ruke%20su%20male/

: snina - 16. oktobar 2008 3:56:30(UTC)
Cao, evo da vam se pridruzim i ja. Mi svo vrtic placali 3600 din. , a sada zabaviste 2400 din. Cula sam da hoce da povise cene i da ce ici do 60% gore. A vrtici nam i dalje rade do pola pet tako da onaj ko radi do pet mora da se snadje ko ce da mu uzme dete iz vrtica. Uzas! A oprema u vrticu je katastrofa stara, nije menjana od kada je vrtic izgradjen a to je jakooooo davnooooo bilooooo.

: mrav - 9. oktobar 2008 2:50:17(UTC)
Vec par godina unazad vrtic ima nocnog cuvara, kazu upadaju nocu unutra i prave haos u vrticu pa su ga zato angazovali, ok, sve je to lepo, ali mislim da roditelji ne bi trebalo da imaju veze sa tim...

: gost mica - 6. oktobar 2008 12:10:37(UTC)
MI NEMAMO JOS UVEK NOCNOG CUVARA,ALI ME NEBI I TO IZNENADILO POSTO STALNO TRAZE PARE ZA NESTO. TO PRVI PUT CUJEM DA IMA NOCNI CUVAR U VRTICU,JA SAM CULA ZA SKOLE ALI U TOKU DANA.

: sandrag - 24. septembar 2008 5:25:45(UTC)
Predlažem da pišemo cijene u EUR, pošto nas ima iz raznih krajeva.
Evo, mi čekamo mjesto u državnom vrtiću. Tu je cijena 65 EUR.
Sada kod tete koja čuva 5-6 djece plaćamo 100 EUR.
Cijena nije razlog promjene. Jednostavno, mislimo da je vrijeme da Mišo ide u veću grupu djece svog uzrasta (trenutno su kod tete svi mlađi od njega, pa je on "glavni" icon_lol ).
Ako nam ne bude išlo, kod tete se možemo vratiti.
Inače, čula sam da i kod nas ima privatnih vrtića u kijima je cijena 150 EUR i više.

: mrav - 23. septembar 2008 11:14:53(UTC)
Dete nam ide u vrtic na Novom Beogradu i osim redovne uplate, placamo i nocnog cuvara. Da je to cuvar koji je tu preko dana, razumela bi, da vodi racuna ko se mota oko vrtica, ima raznih bolesnih ljudi...Ali mislim da predskolske ustanove treba da snose troskove nocnog obezbedjenja. Da li i ostali roditelji placaju cuvare ili je to samo kod nas praksa?

: gost mica - 18. septembar 2008 18:11:55(UTC)
Ovu temu sam ja postavila,i posle godinu dana se nerviram zbog iste stvari. Mesecno za njih dvojcu platim skoro 12000 din u drzavnom vrticu,a u grupici ih ima po 50 ali stvarno,posto je kod nas u Kaludjerici katastrofa sto se tice mesta,a vaspitacice samo traze pare uveki im nesto treba da se kupi,imaju stalno predstave i to naravno uvek iste jel neko mora da uzme pare i za to. I svaki put kad odem po njih ja dozivim po neki stres. Prosto mi dodje da ih ispisem,a za privatni bas i nemam neke mogucnosti da bi ih upisala,ipak treba izdvojiti 400 eura.

: iva-sabac - 17. septembar 2008 9:48:48(UTC)
Ja placam za Anabelu od 14 casova do 19:30 4500 dinara to je cena od februara ove godine cini mi se a placali smo 2500 din,ima rucak,uzinu i veceru i posebno placamo druge aktivnosti kao sto je engeleski jezik....Kod nas u Sapcu cene privatnih vrtica(ima ih malo)krecu se oko 100 evra

: tina - 17. septembar 2008 7:06:09(UTC)
Ja placam zajedno za obe moje klinkice kok 2.500 dinara.Ali znam da ako meni ili suprugu se poveca plata onda placamo vise.Inace mi smo u drzavnom vrticu u Zemunu.

: dusica2006 - 17. septembar 2008 6:19:09(UTC)
Tek sad procitah da je neko pitao sta mislimo o cijeni vrtica.Dosadasnja cijena vrtica kao sto sam rekla bila je ok, donekle, ali sada 44 eura, stvarno mislim da je previse. Ugovor koji smo potpisivali ranije, placali smo 10 eura, a sad u septembru 17 eura. To je cijena za osiguranje djeteta i nastavna sredstva. Ne vidim nikakvo poboljsanje uslova boravka djece u vrticu sada u odnosu na ranije, a placam vise za ugovor i vrtic 15 eura. Svaki mjesec svom djetetu nosim toalet papir, vlazne maramice, sapun, papirne maramice. Stalno se nose papiri za crtanje, stare igracke koje djeca kod kuce vise "ne koriste", to je prica uciteljica. Prosle godine grijanje je bilo na drva, medjutim na roditeljskom sastanku direktorica vrtica je molila da roditelji daju donacije da se kupe TA peci i klime za ucionice. Naravno dali smo svoju donaciju, medjutim, ucionica u kojoj je moje dijete ove godine, nema klimu neznam . Doslo mi je da poludim. I cekam prvi roditeljski sastanak da sve ovo i tamo iznesem. Cijena bi bila ok i normalno je da cu ja to za moje dijete platiti, ali bila bi opravdana da postoji bilo kakvo poboljsanje. I da, da napomene, da je meni svakog mjeseca isti. Ne znam sta reci stvarno za sve... Pozdrav

: dusica2006 - 17. septembar 2008 6:12:39(UTC)
Ja u Podgorici, za cerku placam 44 eura, od 7-17,00 časova, s tim sto moze da dodje i ranije, primaju djecu od 6 sati. Ova cijena je sad od septembra, inace je bila 36 eura.

: ivaiva - 13. septembar 2008 20:00:37(UTC)
Kaj nas vo Skopeje, za jasli za Iva plakam 1800 den,toa e malku poveke od 20 evra, a vo privatnite gradinki e okilu 150 evra

: Milica81 - 13. septembar 2008 17:13:24(UTC)
U Pg je cijena u drzavnim jaslicama 46eura, da ja znam svima je ista. U privatnim od 130eura.

: una - 11. septembar 2008 16:04:05(UTC)
Nama su jasle 4300 a predskolsko 3750,uzas!!!
Ali oped je jeftinije od privatnog

: bozana - 10. septembar 2008 17:53:11(UTC)
mi vrtic tj predskolosko placamo oko 750 din,ja mislim
al nema rucak samo dorucak,al da su preskupa jesu recimo da sam je upisala u produzeni boravak
placala bih 1600 a imala bi rucak i uzinu a ionako ne rade nista od 12 do 2 nego cekaju roditelje,
al ima one dece kojima je neophodan produzeni,mi nismo imali tu potrebe pa nam je stim i cena manja
al da je puno po nekim gradovima puno je.

: mrav - 9. septembar 2008 9:50:10(UTC)
Svake jeseni isti problem...Mislim da se to jos dugo nece resiti. Nas decak nije isao u vrtic ceo avgust, dobili smo popust od 3000 din (Inace placamo punu cenu). Osim toga, mislim da je cena visoka za ono sto (ne)pruzaju. Cast izuzetcima.

: gost mica - 10. septembar 2007 20:51:51(UTC)
Mene jako nervira to u privatnim firmama jer moja sestra od strica je tamo knjigovodja i ona sama sebi pise platu koja joj odgovara,a znam da ima mnogo vecu i jos posle kuka kao joj je skupo 1000 dinara sto placa mesecno! A cula sam danas od komsinice njeni su iz Uzica da je tamo cena za svu decu ista 2800 dinara,a kada su dva deteta 3600 za oboje! I to isto nerazumem pa sto je Beograd bolji od drugih gradova,zar netreba da je svuda ista cena u Srbiji?

: ana011 - 10. septembar 2007 0:38:28(UTC)
Ma nije toliki problem cena, nego sto, na zalost, popust ne dobijaju oni kojima je to zaista neophodno, vec oni koji su slagali o primanjima. Tako ti je u mnogim privatnim firmama masa njih prijavljena na minimalac, a u stvari prima daleko vise. Drzavne institucije, u principu prikazu pravu situaciju u izvestaju o plati. A cena, po meni, ne treba da bude uvek ista, jer u nasoj drzavi zaista ima porodica koje jako tesko zive, za njih je 8000 din mnogo vise nego za nekog ko radi u drzavnoj instituciji ili preduzecu, gde su plate koliko toliko pristojne i barem redovne.

: gost mica - 6. septembar 2007 14:21:25(UTC)
Da li smatrate da je cena drzavnog vrtica ok i njeno novo obracunavanje? Ja deci placam punu decu i jako me nervira to sto naprimer kada je isao na letovanje morali smo da placamo punu cenu letovanja,a vecina dece je imalo popust! Mislim da bi trebalo da se cene izjednace za sve da bude isto,jel ispada da neki placaju 500 dinara a neki 8000 dinara,u vecini slucaja punu cenu placaju deca zaposlenih roditelja u drzavnim institucijama!