Obaveštenja

Icon
Error

: MissGak - 9. april 2009 23:00:13(UTC)
Hvala ti.Nisam uspela danas da vidim dr,ali na sledecem pregledu cu mu obavezno traziti nesto.Potrudicu se u medjuvremenu da uzimam namirnice bogate kalijumom.Nadam se da ce proci ili bar biti u nekom blazem obliku.

: Danijela&Jovana - 9. april 2009 15:44:27(UTC)
MissGak, meni je moja dr preporucila da pijem magnezijum i da pojacam hranu bogatu kalijumom, znaci banane i sok od paradajza. Doduse, mene je pocelo da bolucka tek u sedmom mesecu trudnoce i javljalo se povremeno nekih mesec dana. Nadam se da ni kod tebe nece potrajati.

: MissGak - 8. april 2009 17:42:51(UTC)
Sutra idem na UZ pa cu ujedno traziti i da vidim dr.Zalila sam mu se prethodno,on nije mnogo dao znacaja tome,smatra se da je normalno,navodno postoji mogucnost da beba pritiska neki nerv,,a isto tako moguce i da je doslo do dislokacije kuka,bar on tada tako rece icon_eek Sta god da je u pitanju bol je bas uzasan,nadam se da postoji neka vrsta olaksice,posto mi je juce bio problem da sina odvedem u kupatilo da piski...a mm nije tu pa mi sve to jos teze pada.
Javljam se sutra sa nadam se nekim resenjem!

: Blue - 8. april 2009 12:48:56(UTC)
Mene krsta stravično bole kad se ulenjim ili preforsiram. Ma to je užas jedan kako zaboli. Baš kao i kod tebe MissGak, moram da sednem da bih se obukla. icon_rolleyes

: milaJM - 8. april 2009 11:34:38(UTC)
MissGak, ja sam negde u tom periodu trudnoce isto imala jezive bolove u kuku, ali i grceve u listovima. Gde god sam ikom rekla da me boli, svi su mi govorili da to nije nista, da me boli od spavanja. i cak su me i doktori "otkacili" kad bih to spomenula. Tako da ni ja isam nesto preozbiljno shvatila taj bol u kuku. A za grceve sam koristila, i jos koristim hepalpan kremu za grceve (vidim da nisi odavde, to je obicna, domaca krema za masazu za grceve, sportske povrede...). ne znam, kad me je bas jako boleo kuk, ja sam zamolila mm da mi sa tom kremom izmasira i predeo butine i kuka.
eto tako sam ja prosla sa tim. sada vise nemam problema sa kukom, proslo me je kako je i doslo. ne znam, pitaj dr. mozda bi mogla da pijes neke vitamine za jacanje kostiju (to su i meni savetovali, ako hocu).

: MissGak - 7. april 2009 21:30:20(UTC)
Bol u desnom kuku mi u poslednjih nekoliko dana ne jenjava,cak i ujutro kada ustanem me boli.Ne znam sta da radim.Na desnoj nozi ne mogu da stojim od bola,cak i kada treba da se obujem,da navucem carapu moram da sednem.Da li neko zna sta bi mi na bilo koji nacin ublazilo taj bol?:(

: brinet - 28. februar 2009 13:52:34(UTC)
U zadnje vreme mi se svake noci ukoce nekako noge. icon_eek Prepone me bole takodje. Ja spavam sa jastukom izmedju nogu i to enkad prija a nekad imam osecaj da me noge zbog toga jos vise bole jer su u ne prirodnom polozaju. DOnji deo kicme takoce ziga povremeno...Ali znam da je normalno dzaba mi da kukam. Osim da promenim polozaj i pijem gvozdje nema mi druge neznam

: MissGak - 19. februar 2009 21:13:20(UTC)
U prvoj trudnoci sam imala problema sa bolovima u desnoj nozi poslednja dva meseca.Ovog puta nije nastupio bas takav bol,bar ne jos,ali zato me kuk sa desne strane uzasno boli.Bol nije konstantan,dodje,zadrzi se pola dana i prodje,a nekada i potraje.Ne povezujem ga ni sa kakvim fizickim aktivnostima.Nedavno u razgovoru sa ginekologom on mi rece kako je neverovatno sta sve bebe mogu da izazovu.
Vec sam pominjala ali opet cu-u prvoj trudnoci bol je resavala nevenova mast koju bih utrljavala u nogu oko 5 minuta.Cini mi se da sada i na kuk ima efekta,pa probajte...i koristite svaku priliku da noge podignete.Meni je i polozaj nogu u vazduhu pod uglom od 90 stepeni takodje dosta olaksavao,jer se desavalo da jednostavno od tog cudnog bola u nozi ne mogu da zaspim.

: Asa78 - 19. februar 2009 18:30:51(UTC)
Moram probati tu kremu. Hvala za predlog, bilo bi bas zgodno da pomogne jer je neprijatan bol

: makilins - 19. februar 2009 15:03:27(UTC)
Koliko se secam mene su bolele noge u prvoj trudnoci, to je valjda zbog cirkulacije, meni su savetovali uvek malo podignute noge i ima neka krema sa brsljenom koja kad namazes hladi a nije skupa, samo u apoteci kazes za trudnice. neki domaci proiyvodjac je.

: Asa78 - 19. februar 2009 14:51:12(UTC)
Mene u trudnoci uzasno bole noge. Da li je normalno? Valjda jeste, pojma nemam. Uglavnom, cak se po noci probudim koliko me bole noge i onda stojim bosa na hladne plocice. Cim se noge malo "rashlade" polako nestaje bol.

Uzrok je valjda prosirenje krvnih sudova pa izaziva bolove u nogama. Ima li jos neko takav prolem? Ledja pak bole ponekad, nisam jos previse teska, pa mozda jos nije prisutan taj simptom u potpunosti.

: makilins - 17. februar 2009 1:55:44(UTC)
Ja imam isto te bolove u preponama, isto kao da mi nozeve zabijaju i to jos od kraja 5  meseca. Nekad ne mogu da hodam a nekad me uzasno boli kad ustajem pa dok krenem to je citava ceremonija a onda me odjednom prodje. Ja se zezam kad se malo razradim kao nova sam. Pijem partusisten ali ni on ne pomaze tim bolovima, doktorica kaze da nekome hoce i da pomogne ali da je tos ve normalno jer su tu zivci i sve je osetljivo a u trudnoci se siri.

: nina na - 12. februar 2009 23:15:12(UTC)
Ja imam periode u toku dana da bukvalno ne mogu da se pomerim koliko me prepone bole. I to je oštra bol kao da mi neko zabija noževe. Jedino što mi pomaže u tim momenatima jeste da legnem. Ovi bolovi su počeli da mi se javljaju početkom devetog meseca i sve su učestaliji i intenzivniji. Za dva dana mi je termin i ako ovo ovako nastavi imam osećaj da ću u invalidskim kolicima ići do porodilišta  icon_cry

: ivanaivana - 11. februar 2009 1:05:17(UTC)
I mene boli prepona i to samo leva,boli me kada se oblacim,obuvam,ihodam uzbrdo,da li je to normalno?Zanima me zasto se to javlja,doktorka mi je rekla da pijem kalcijum i to je to ,nista mi nije rekla vise?

: Tanja D. - 24. januar 2009 16:57:59(UTC)
Mene su vec pocele da bole prepone. Prvo vreme sam imala utisak kao da me nesto pritiska a onda mi je doktorkaobjasnila da je to normalno

: Kale79 - 5. januar 2009 15:40:30(UTC)
Citat:
layla - 13/12/2008 15:24

mene u poslednje 2nedelje bole krsta i stidna kost..kad god ustanem i pocnem da hodam. valjda se karlica siri..

Ne da se sire kosti, nego sve bolucka!!!! A najgori je taj bol "dole", valjda mora da se sve rasiri

: layla - 13. decembar 2008 17:24:06(UTC)
mene u poslednje 2nedelje bole krsta i stidna kost..kad god ustanem i pocnem da hodam. valjda se karlica siri..

: jelenica_pelenica - 14. maj 2008 7:43:51(UTC)
Imam ih i ja Zhunga i hocu da poludim vise. Bas mi je nekako neprijatan osecaj. Kao da imam upalu misica i kao da jasem bure-grozno. NAjboljnije mi je ujutru kad ustanem. Ali pomirila sams e sa tim-sire nam se kukovi pa tako mora!

: zhunga - 14. maj 2008 7:08:17(UTC)
Ja mislim da bi vzebice svakako pomogle, meni uvek bar pomognu, ali pitaj dr da li smes.

ja nemam grceve u nogama, ali me zato nesto zadnjih dana bole nekako kosti u nogama ili noge vise ni ja ne znam, krene bol od krsta pa me onda bole prepone pa kukovi a i listovi i imam osecaj kao da sam u mengelama. Da li neko ima slican osecaj????? Ja pijem tablete od Strong nature kalcijum, magnezijum, D vitamin a uvece popijem magnezijm od Natural Wealth, nije sumeci ali mi pomaze, ili valjda mislim da mi bar pomaze

: Oblak_u_bikiniju - 14. maj 2008 6:04:35(UTC)
Joj, a da probas da vjezbas? Mozes i lezeci. To su baletske vjezbice - ispravis nogu dok lezis, pa spustis stopalo na dole, pa podizes na gore (prsti idu prema tebi) i tako par puta da se razmrdas.
Ja nemam problem ni sa tim (izuzev par nocnih grcica - mozda tri od pocetka trudnoce), sto shvatam kao poslijedicu toga sto sam dok nisam saznala za trudnocu aktivno trenirala karate i u trudnocu usla u dosta dobroj formi...

: bucko - 13. maj 2008 16:29:18(UTC)
Mene sada sve zivo boli, i kukovi i noge i ledja i rebra... Vec 6. dan striktno lezim i sva sam utrnula, a kad ustanem noge me izdaju od grcenja. Ne pomaze mi ni magnezijum ni masaza. Ako budem morala da lezim do kraja trudnoce, mislim da vise necu u zivotu ni ustati. Ima svi misici da mi distrofiraju.

: Oblak_u_bikiniju - 13. maj 2008 12:05:49(UTC)
E, mene poceli nocu da hvataju grcevi u nogama.
Da biste sprijecile da vam noge oticu - najozbiljnije smanjite suhomesnato i sve te slane stvari sa tonom konzervansa... Pijte Prolom vodu, cijedjeno voce i mozda neku casu CEDEVITE (multivita ili sta vec ima...), prije spavanja, namazite noge bilo kojom kremom za tijelo, tako sto cete je njezno utrljati u kozu pritiskajuci misice listova i tu oko clanaka.
Vjerujte savjetu trudnice u VI mjesecu koja zivi na moru, gdje su juce recimo bile tropske vrucine, a danas nas udavi neka sparina... ;)

: Daca86 - 9. maj 2008 12:54:05(UTC)
Ja sam imala redovno grceve u nogama dok nisam nagovorila mm da mi svako vece marisa najobicnijom kremom noge...mogu vam reci od kad mi redovno masira nijednom me nije uhvatio grc.
Ali zato imam problema sa bolovima u preponama...kako krenem da hodam tako me boli...neznam vise sta da radim

: asteraki - 8. maj 2008 16:24:28(UTC)
Oticanje nogu je pocelo i kod mene, ali uglavnom kada se dosta umorim. Nemam neki veci problem. Kada vidim da su mi otekle noge, legnem malo i podignem noge na jastuk ili sta vec, tako da mi bude ubrzo bolje.

Sto se tice ovog spreja ''Cooling Leg and Foot Spray'' iz Mothercare-ove kolekcije, ja ga imam i nisam videla neke promene od njega, iskreno receno. Meni ne pomaze, ali to ne znaci da nije dobar i da nekome mozda nece pomoci. Ovde kosta 6.90 € .

: macaraca - 8. maj 2008 13:51:42(UTC)
Mene bole ledja bash al u epiduralnom delu i ne znam sta cu...

: Hopeful - 8. maj 2008 10:01:01(UTC)
Ne znam Bomi za otoke u nogama, ali znam da ako krenu i ruke da ti otiču ili lice da onda moraš da odeš kod lekara. Za noge je normalno ali šta raditi ne znam, možda da legneš i podigneš malo noge na neki jastuk? Mada sam čula da ima i krema protiv oticanja, čak sam i videla nešto u Mothers Care radnji, neki sprej šta li je.
Mene počinju da bole kolena kad se penjem uz stepenice a i leđa. Prvo su me bolela samo krsta a sad sve češće cela leđa, baš mi je nezgodno da se namestim da legnem

: mama malog Borisa - 8. maj 2008 8:33:37(UTC)

Bomi ja koristim ERBAVEN GEL, za noge, i jako mi prija, hladi i smiruje. Vodu smes unositi u organizam, samo ne kiselu a unos soli moras da smanjis!!!

Sto se tice grceva, duckiduca, i ja ih imam, bas me jutros, uhvatilo i obe noge dok sam se teglila u krevetu. Jos uvek osetim "posledice" a proslo je vec 6 sati od tada.

:( :( :( :(  

: Bomi - 8. maj 2008 8:23:33(UTC)
mene boli oko zglobova na nogama. Strah me hvata jer me tek čeka leto kad imamo oteke i da nismo trudne.

: Angie - 8. maj 2008 8:05:11(UTC)
I bolovi i grcevi i oticanje sve imam,ali me ne boli otok,samo kukovi i listovi i stopala ali zavrsice se sve uskoro,jedva cekam

: Bomi - 8. maj 2008 7:38:39(UTC)
Meni neverovatno već par dana otiče oko zglobova na nogama. I pri tom i jako boli taj deo. Šta se radi kad počnu otoci. Jer treba da smanjim unos vode i soli?

A šta mislite da li sme u trudnoći HEPATROMBIN GEL za vene?

: krcko - 7. maj 2008 7:19:27(UTC)
ja nemam bolove ni grceve nego neku neprijatnost u nogama kao neki zmarci i to i to obavezno uvece

: asteraki - 6. maj 2008 18:05:13(UTC)
I ja sam na pocetku imala bol za koji sam mislila da je u pitanju levi jajnik. Isla sam kod dr i rekao mi je da se ne plasim, jer je u pitanju bilo sirenje materice. Cak sam imala i kontrakcije materice u to vreme, pa nije bilo bas prijatno. Dao mi je magnezijum da pijem. I od tada me zaista nije vise bolelo.

Ovi grcevi koje osecam sada po koji put, mislim da su u stvari bol u i grc u misicima, jer ih osecam samo kada napravim neki nagli pokret i opteretim trbusne misice.

Nemojte se samo trzati na svaku promenu. Znam da je tesko ne razmisljati ( i ne kazem da treba zanemariti bol), narocito ako je u pitanju prva trudnoca i kada nemamo iskustva, ali ni stres uopste nije dobar za bebu.
Ja sam imala jedan spontani pre dve godine, tako da sam ovog puta u celom prvom tromesecju bila jako opterecena svakom sitnicom. Na svaki iole mali bol sam se strecala, razmisljajuci da li ce sve biti kako treba. Jedva me je doktor smirio. Ali kada mi je objasnio kakve sve beba moze imati posledice od stresa, zaista sam se malo osvestila i opustila konacno. Od kada sam usla u drugo tromesecje i kada je dr rekao da smo najkriticnije pregurali, kao da mi je svanulo. Tek tada sam zaista pocela da uzivam u trudnoci.

Dosta stvari dolazi i iz same glave, tako da treba biti sto opusteniji i razmisljati pozitivno. I ako ponekad nesto zaboli, ne treba se cimati previse, jer , ne kaze se za trudnocu bez veze da je u stvari ''drugo stanje''. Sada nam organizam dozivljava velike promene, pa je normalno da reaguje na sve to.

: Tinna - 6. maj 2008 10:11:51(UTC)
Hope, sve to sto si napisala je i meni! Znaci da je sve ok. Levi jajnik me ubija, pa se bol spusti do prepone...

: Lili - 6. maj 2008 10:09:21(UTC)
pa taj bol u preponama moze da bude i u ranoj a i kasnije, evo ja sada isto imam te povremene bolove, u pocetku me je bilo strah ali sada sam vec navikla na to i samo polako sve ce biti u redu ....to je normalno sve zavisi od misica i gradje jer ipak sve nam se siri :) a meni npr sada su se pojavili povremeni grcevi u listovima na nozi i s jedne i s druge strane kad se protezem ujutro pa vec sam i na to navikla... trudnica caos

: Hopeful - 6. maj 2008 10:06:43(UTC)
Tinna nemoj se sekirati to je normalno u ranoj trudnoći definitivno! Ja sam svima tvrdila da me boli jajnik ali je to izgleda bila cista žutog tela koja nestane oko 12 nedelje, ili je prosto razvlačenje materice i ligamenata. Ti si u 9. nedelji pa još 2 - 3 nedelje i materica izlazi iz ležišta karlice, tako da se sve to razvlači i normalno da boli. Pogotovo ligamenti.
Inače mene je u prvom trimestru bolelo i nekako u gluteusu, kao da mi je tu uštinut neki nerv ili šta već, a tamo negde početkom drugog trimestra, koliko se sećam, je pogeo da me boli stomak dole desno kad se okrećem noću. I to baš boli, ali pretpostavljam da su to trbušnjaci koji se razvlače i noću kad se opuste bole. Isto je i ako se nakašljem noću icon_eek

: Tinna - 6. maj 2008 9:53:22(UTC)
Ja non-stop imam probadanje u preponama, neki me plase pa kazu da je to kao kontrakcija. Mada ja mislim da je normalno i da nije nista strasno! Verovatno tako mora u ranoj trudnoci

: Bomi - 6. maj 2008 9:01:30(UTC)
Asteraki, ja nemam grčeve u preponama već konstantan bol. Kosti me bole dole i to najviše noću i ujutru a preko dana malo manje. Ja nemam pojma kakvo je to širenje i pritisak od strane bebe kad me boli još od 3-eg meseca.

: asteraki - 5. maj 2008 10:53:00(UTC)
Pa moracu onda i ja da pocnem da kupujem obucu sa ortopedskim djonom, nego, ovde i nisam vidjala neku bas srednju visinu. Ili je sve totalno ravno ili je visoko oko 10cm, a ja ni pre trudnoce nisam nosila bas visoke potpetice. Sutra krecem u potragu definitivno. Setih se da sam negde vidjala one lanene sandalice sa tim djonom, pa cu probati tako nesto da vidim da li mi odgovara.

Hopeful, ja sam pre trudnoce nosila i ravnu obucu, ali mi nije smetala. Pre nekih mesec dana sam kao luda nakupovala nekih ravnih cipelica, koje cu ovog leta izgleda samo moci da gledam i da tugujem.

A , Bomi, sto se tice grceva, ja sam nocas bas imala grc u desnoj preponi i to bas jak. Htela sam da se okrenem i tako me je zabolelo da sam mislila da cu ostati onako ukocena. MM mi je pomogao da ustanem, ali je bilo bas gadno. Ovde daju magnezijum za grceve, ali vidim da su oni normalna pojava u trudnoci, tako da se ne opterecujem bas puno. Izdrazacu nekako.

: Kaca - 5. maj 2008 8:07:40(UTC)
Ja nisam navikla da nosim ravnu obucu, uvek nosim sa ortopedskim djonom i super su mi, nije ni ravno nije ni stikla icon_lol

: Bomi - 5. maj 2008 6:32:06(UTC)
A i ja sam primetila kad nosim baš ravnu obuću da mi otiču zglobovi. A da li imate bolove u preponama? Meni taj bol najviše smeta. Noću kad treba da se okrenem budim se od bolova, imam osećaj da se dole sve raspada. Pitala sam dr, on kaže da povećam unos kalcijuma i da je to normalno jer se karlica širi. Čini mi se da samo mene to tako boli.

: Hopeful - 5. maj 2008 5:17:08(UTC)
Asteraki ni ja ne umem da hodam u ravnom pa sam rešila da napravi neki kompromis i da ne idem ni u mojim štiklama (8 - 10 cm) a ni u ravnim nego u onim kao ortopedskim koje imaju podignutu petu od 4 do 6 cm. Imaš sad takve i kao patikice a i papučice, sandalice... čini mi se da u tome mogu da hodam najduže

: duckiduca - 4. maj 2008 19:35:53(UTC)
a da li je rano da i ja osecam grc u nozi evo skoro ceo dan me boli..

: asteraki - 4. maj 2008 19:15:41(UTC)
I mene su zadnjih par nedelja pocela da bole ledja ( plecke i donji deo kicme) . Takodje me bole kukovi od spavanja. Prvi put u zivotu sada spavam na bokovima, pa je mozda i od toga...
Grceve nemam za sada. Na pocetku sam ih imala. Dr je rekao da je to zbog rasta materice i dao mi je da pijem magnezijum. Od tada se stvarno osecam ok po tom pitanju.

Jedino sto mi nije jasno i zbog cega sam se bacila na razmisljanje, jeste sto ne mogu da nosim nista ravno od obuce. Juce sam izasla u setnju u patikama i morala sam da pozovem mm da dodje autom da me odveze kuci. Uzasno me bole pete od ravne obuce, pa se posle bol prenosi na cele noge i onda na donji deo kicme i bukvalno ne mogu da hodam.
A obuca sa manjom stiklom mi je super. Ne osecam da imam nesto na nogama. Mogu satima da pesacim , a da me ne zabole noge. Bas sam pre par dana pricala sa doktorom o tome, jer je vec pocelo da me nervira sto mi svi pricaju da sam luda sto nosim obucu sa stiklom u trudnoci, jer , kazu, nije nikako dobro. Moj dr kaze da, ako mi je tako udobnije, nije pametno da nosim na silu ravno, samo je vazno da stikla bude stabilna , jer ce sada poceti da omeksavaju zglobovi, pa se moze desiti da iskrivim zglob prilikom hodanja.
Bas me nervira sve to. Moracu da vidim da sta da kupim za setnju, jer ne mogu kao nenormalna pesaciti u cipelama sa stiklom.

Ima li neko slican problem ili kakav predlog za resenje istog?

Pozdrav

: Angie - 30. april 2008 12:36:30(UTC)
Mene bole kukovi i krsta i sve zivo...pogotovo kad radim nesto a sad me uhvatila manija pa stalno nesto cackam,i hvataju me grcevi u listovima ali tek kad se protegnem ujutro kad ustanem

: kety - 30. april 2008 7:30:11(UTC)
Na svu sreću (da kucnem o drvo i pomerim se s mesta), s obzirom na moju visinu, nemam problema s leđima. Iako sam visoka 178, a sad aimam oko 90 kilograma, leđa me ne bole. Ali mi se dešava da mi se u toku noći grče listovi. Kažu da se i to dešava u trudnoći. I da treba piti što više vode i smnjiti unos soli.

: snorki - 7. april 2008 9:27:55(UTC)
I mene kukovi ponekad presecaju,nekeda samo sevne,a nekad trje par minuta,dr kaze da je to normalno,jer se organizam priprema za poradjaj,i sve se pomalo pomera i rasteze,a moduce i da se neki zivac ukljesti,pa zato to boluckanje!!

: kety - 7. april 2008 8:45:12(UTC)
Ako mene pitate, na taj spisak možete slobodno da dodate i kolena :)
Ja inače imam problema sa kolenima (sportske povrede), ali me nikada nisu bolela tako kao sada. Verujem da i dobijannje na kilaži ima veliki uticaj na ove bolove, iako se malo krećem... Ali, često mi se dešava da u najobičnijim, potpuno ravnim papučama, iskrivim zglob, pa mi to onda cimne i koleno... i onda me to strašno boli. To sigurno ima veze sa trenutno mlitavim, i opuštenim ligamentima i ostalim vezivnim tkivom.

: Angie - 7. april 2008 6:30:00(UTC)
Bolovi...strasno,u cetvrtom,petom mesecu sam imala strasne bolove u kukovima pa su prestali a sad pred porodjaj pritisak u predelu karlice,i otezano disanje...uzas.A noge mi malo manje oticu,ne znam sto ali kad je pocelo kao da sam hodala na balvanima,mislila sam da ce mi puci koza na listovima....

: Ania - 7. april 2008 3:17:17(UTC)
Mene cesto tako presece u kukovima-to je sve ok. To je sve valjda od tezine a i od menjanja organizma tacnije pravljenja mesta za nase bebice...
Jos uvek nisam imala problema sa otecenim nogama-koristim neku kremu protiv toga pa ne znam da li je zbog toga ili mi ionako ne bi oticale noge. Mada cesto osetim tezinu u nogama, naorcito kad duze hodam, ipak one nisu 
navikle da nose ovu kilazu... 

: MajaP - 6. april 2008 17:37:17(UTC)

Ja sam daleko od 9. meseca ali vec neko vreme imam bolove u levom kuku. I to se desava dok hodam. Samo me presece, traje kako kad, nekad sekundu-dve, a nekad i malo duze. Nije nista strasno, ali je bas neprijatno. Da li je neka imala takve probleme?

: krcko - 6. april 2008 16:44:13(UTC)
mene ponekad boli trticni deo ali ne toliko kao da imam manju upalu
ali cesto me bole skocni zglobovi kad lezim duze

: zhunga - 6. april 2008 14:28:35(UTC)
mene vec sad bole kukovi i prepone, kao da sam trcala maraton sta ce biti tek od 8 meseca!
ja pijem magnezijum po potrebi od natural wealth i pomaze :)

: kubivdr - 4. decembar 2007 11:26:25(UTC)
Ja sam u 38 nedelji i kukovi i trtica me "otkidaju". Svi oni bolovi u nogama i sl. od ranije su nestali a sad mi je ovo uzas.
Kao da mi neko cupa misice iz pomenutih delova. Ali i to nije konstantno vec kad se zadrzim u nekom polozaju pa krenem da se pomerim. Toliko me stisnu bolovi, grcevi da nemogu po par minuta ni da ustanem. Poslednji put kad sam bila na CTG, naravno sto tvrd i kad sam trebala da ustanem nema sanse, nogu nisam mogla da pomerim. A i sestra mi nije bila od neke pomoci, ni ruku nije mi pruzila vec samo rece "samo vi polako" i izadje iz sobe.
Ozbiljno razmisljam i o masazi mada do sada na masazu nikad nisam isla.
Nego dobro, nema jos puno, valjda ce sa porodjajem i to proci.

: bozica - 28. novembar 2007 9:01:12(UTC)
Hvala vam svima znaci nisam sama:-) .Bogu hvala jos nemam neke strasne bolove u ledjima ali ima noci kad sam nekako bas premorena!Naravno bebe su nam vec velike ova moja kao da hoce da iskoci!Ljubim vas sve i pozdravljam!

: secer - 28. novembar 2007 8:22:01(UTC)
ja evo ulazim u deveti, i uvece dok se okrecem na drugu stranu me bole prepone...mislim da je to normalno i od tereta,,,,,jer ipak bebe su nam sad velikeeeeeeeee:)

: dragana.srb - 28. novembar 2007 6:25:34(UTC)
Božice, to je u devetom mesecu sasvim normalno. Ti si srećna ako te bole samo prepone. Ja sam preko dana koliko toliko i aktivna, čim padne noć više ne mogu da ustanem iz kreveta bez pomoći muža. Nedaj Bože da treba da odem u wc u toku noći, osećam se kao kornjača okrenuta naopačke, nema šanse da ustanem. Bole me ledja, prepone, kukovi....... I to će da se završi uskoro........

: maricanis - 28. novembar 2007 5:31:06(UTC)
Nista ne brini i ja imam povremeno takav bol. Samo me presece, traje sekundu, dve i prestane. Mislim da beba nalegne na neki nerv i to je to.
Malo se pomeri ili okreni da bebica promeni polozaj i oslobodi ti nerv! Bar ja tako radim!

Pozdrav.

: racic - 27. novembar 2007 20:23:21(UTC)
Ili je beba nalegla nisko pa te zato boli ili se siri karlica i priprema za porodjaj, ja sam imala takve bolove od 6-og meseca trudnoce.

: Mary - 27. novembar 2007 19:50:25(UTC)
stizu mi mailovi koji prate moju trudnocu iz nedelje u nedelju, i onaj koji sam primila danas kaze da slicni bolovi i grcevi prate vecinu trudnica i da su normalni za moj period trudnoce pa nadalje.
ja nemam te bolove i nisam u 9. mesecu. toliko znam a ostalo bolje da prepustim onima koji znaju vise o tome i onim trudacama u 9.mesecu. blago vama bas vam ostalo sitno.... :-* :-*

: bozica - 27. novembar 2007 19:25:45(UTC)
Cao svim mamama,ne znam da li je iko od vas imao slican problem zato vam i pisem...Vec dvije noci budi me bol u desnoj preponi a u 38 sam nedelji.Unaprijed hvala za sve odgovore :-*

: popovicmil - 18. novembar 2007 17:36:16(UTC)
Angel,bas ti hvala utesila si me.Potpuno mi je isto kao sto si opisala.Nadam se da ce proci kada se porodim!? icon_rolleyes

: Angel - 18. novembar 2007 10:58:26(UTC)
Citat:
popovicmil - 18/11/2007 14:32

Drage trudnice,ja sam u 34 nedelji trudnoce i vec nekoliko dana me boli noga leva u predelu kuka,toliko da ne mogu da hodam.Boli me i kada lezim kada treba da promenim polozaj.Uzasno je!Da li je moguce da beba pritiska neki nerv,ili je mozda nesto ozbiljno?Zanima me da li je neka od vas imala bas ovakav problem?Pozdrav!

Imam istu zabavnu situaciju sa desnim kukom i celom nogom. Boli me nekad od previse hodanja, a nekad od kreveta kod mojih koji je na daskama i tankom jastuku pa je previse neudoban. Tesko menjam polozaj onda a kad i uspem nekako da ustanem onda se jedva oslonim na desnu nogu i posle jedva mic po mic uspem da se pokrenem i umirem od bolova. Isto se desava kod doktora na pregledu jer je krevet previse ravan i tvrd a lezi se skroz ravno.
Ne brini, normalno je, ili ti beba pritiska nerv neki ili je taj neki nerv ukljesten sirenjem kukova ili sto je meni doca rekao da isto moze da bude od tezine na koju telo nije naviklo, moze da bude i da je kicma pritisla neki nerv, ali normalno je to potpuno, i to i jos mnogo gluposti. Opusti se, masiraj krsta i nogu i polako se oslanjaj, polako se dizi i sedaj i ne misli previse na to i procice!
Eto, nisi jedina! zagrljaj

: popovicmil - 18. novembar 2007 10:32:02(UTC)
Drage trudnice,ja sam u 34 nedelji trudnoce i vec nekoliko dana me boli noga leva u predelu kuka,toliko da ne mogu da hodam.Boli me i kada lezim kada treba da promenim polozaj.Uzasno je!Da li je moguce da beba pritiska neki nerv,ili je mozda nesto ozbiljno?Zanima me da li je neka od vas imala bas ovakav problem?Pozdrav!

: JelenaPetrovic - 5. novembar 2007 6:48:16(UTC)
Koliko vidim sve mame sa bolovima imaju jos dosta do porodjaja. meni je jako blizu, tj konstantno imam kontrakcije koje nisu uvek bolne (ponekad je samo stezanje stomaka, ponekad je sve to praceno menstrualnim bolovima), ali ocekujem bukvalno svakog dana da krene. Imam bolove u krsnom delu kicme i u zglobovima ruku najvise. Kad trebam da ustanem sa kreveta - mucenje. Koliko mi je tesko zbog stomaka, toliko me boli kicma. Molim neku od iskusnih mama da mi kaze ima li ovo veze sa pripremama za porodjaj.

: maleenaa - 5. novembar 2007 5:57:34(UTC)
Mene je sinoc u toku spavanja uhvatio grc u desnom listu.Uh kakvo je to bilo budjenje :)

: Angel - 4. novembar 2007 16:20:32(UTC)
Hvala Maki, da znas da cu sebe sutra da castim, zasluzila sam vala :-*

: maricanis - 4. novembar 2007 15:42:59(UTC)
U Nisu je oko 1000din masaza celog tela, a parcijalnu za ledja sam platila 550. Pretpostavljam da moze da se nadje i jeftinije, al nisam htela da rizikujem nego sam isla u wellnes centar, gde znam da dobro i profesionalno rade, pa makar i cene bile malo vece.

U Beogradu su cene verovatno malo vise, a ne znam kakav je standard u Zrenjaninu u odnosu na Nis, ali verorano je tu negde 500-600din za parcijalnu masazu.

Lepo se provedi i opusti :)

Marija

: Angel - 4. novembar 2007 12:07:11(UTC)
Ubijaju me kukovi i trne mi desna butka napred u jednom delu samo. Mislim da cu krenuti na te parcijalne masaze ili sta bilo posto se osecam kao limeni covek. Kako se krecu uopste cene masaza, recimo masaza nogu i masaza ledja odvojeno?

: maricanis - 31. oktobar 2007 10:48:10(UTC)
Ja sam u trecem trimestru i tu se ne preporucuje ni brufen, ni diklofen ni nista slicno. Jedino moze na bazi paracetamola (pitala sam doktora) i to ako bas mora.

Sto se tice masaze ja sam se prvo raspitala kod doktora, a onda i u wellnes centru i rekli su mi da su vec imali trudnice. Jedina razlika je sto ti se radi parcijalna masaza i to sedeci (normalno ne mozes da lezis na stomak). Rekli su mi da moze i masaza nogu, al za sada mi ne treba. Ova cura sto me je masirala, imala je do sada iskusta sa trudnicama, pa je jako nezna i bas prija masaza.

pozdrav,
Marija

: ledi005 - 31. oktobar 2007 7:24:17(UTC)
meni su lekari vise puta, vise njih, rekli da mogu da pijem brufen - meni je trebalo zbog jezivih glavobolja. i uopste, mislim da mozes bilo sta na bazi paracetamola (sto ukljucuje i eferalgan), bar sam ja tako shvatila, ali u svakom sluaju se konsultuj s lekarom pre nego sto nesto pijes.
inace, moj brat je maser i on odbija da me masira otkad sam trudna, kaze da nije dobro da se trudnice masiraju, narocito u prvom trimestru, za kasnije ne znam koliko je bitno (valjda zato sto se oslobadjaju toksini koji onda kruze telom i do bebe, nemam pojma). jedino pristane da mi izmasira glavu kad imam glavobolje...
verujem da su vezbice dobro resenje u svakom slucaju

: maricanis - 31. oktobar 2007 7:02:07(UTC)
mene uglavnom boli desna strana ledja, nekad dole a nekad kod plecke. vec danima savam samo na levoj strani, al tako bar mogu da odspavam malo.

Isla sam na masazu prosle nedelje i bilo mi je prelepo na masazi, ali bez mnogo efekata posle toga. Valjda treba da odem par puta pa da mi se smanji bol. Kaze ova cura sto me je asirala da su mi misici ledja bas zategnuti i da je to verovatno sto zbog promene tezine 9a dodala sam 6-7kg) sto zbog dugotrajnog sedenj.

Sad radim neke proste vezbice za opustanje i procitala sam da je doro da se sedi u turskom sedu, ali sasvim pravih ramena i to na podu. Probala sam to i dosta mi je lakse, jer se ne uvijam i savijam pri sednju pa su ledja manje opterecena.

Za svaki slucaj kupila sam i Efferelgan (to je jedino sto moze da se pije od analgetika u trudnoci), pa cuvam to kao poslednju stvar, ako ne budem mogla vise da trpim bolove u ledjima.

Uvece se istusiram toplom vodom, pogotovu bolna mesta, pa me mm malo izmasira i odmah u krevet da se ne ohladim.

Nista od ovoga ne pomaze sasvim, ali moze da vam olaksa bolove, bar malo.

Marija

: zvjezdica - 30. oktobar 2007 17:17:01(UTC)
Mary kod mene isti slusaj.bolovi u ledima i nogama otkidaju.boliiiiiiiiiiiiii.nek mi se cini ko da su mi noge tude.neosjetim ih

: Mary - 30. oktobar 2007 16:07:33(UTC)
bole ledja...neznam gde da si nadjem mesto,svakako mi je neudobno a bol uporan ispod leve plecke.
:(

: dragana.srb - 30. oktobar 2007 14:30:58(UTC)
Lillyblue, možda je vreme da kreneš na psihofizičke pripreme. Osim vežbi disanja rade se i lakše fizičke vežbe koje dosta mogu da ti pomognu da ti se smanji bol u ledjima. Ja sam bila na vežbama par puta i sad ih uglavnom radim kod kuće jer i ja imam probleme sa bolovima u kičmi.

: lillyblue - 29. oktobar 2007 20:14:14(UTC)
Dragana024 ja isto mucim muku sa ledjima, tj krstima. Bol se premesta cas na levu cas na desnu stranu. Danas je na desnoj i ceo dan ne mogu da se mrdnem, a kamoli da sedim. Citala sam da je to zbog sirenja kukova. Pokusavam da radim neke vezbice istezanja, ali ne znam tacno ni koje da radim :(

: dragana024 - 29. oktobar 2007 12:50:08(UTC)
Na svu sreću nemam još i problem s nogama i kukovima. Ali zato me krsta bole, doduše nije jak bol ali je vrlo neprijatan. Posebno kad iz sedećeg ili ležećeg položaja treba da ustanem. Nekako ustanem ali prvih par koraka ne mogu da se ispravim ko čovek.

: Oljka - 28. oktobar 2007 21:40:33(UTC)
I ja sam imala, i sad ponekad imam bolove u preponama. Doktorka mi je preporucila nosenje pojasa sa shorcem ili gacicama. Nasla sam ga u apoteci, i priznajem, lakse podnosim setnje i stajanje kad ga nosim. Preporucujem.

: kubivdr - 25. oktobar 2007 3:34:06(UTC)
Mene prepone bole od 6 meseca. Ponekad intanzivnije ponekad se bol potpuno izgubi. Bolovi uglavnom podecaju na upalu misica, manifestuju se plilikom kretanja a dok mirujem ne osecam ih. Sada sam u osmom mesecu i bolovi su malo intenzivniji. Doktor mi kaze da je to normalno. Misici trpe vece opterecenje zbog trudnoce i pripremaju se za predstojeci porodjaj.

: kubivdr - 19. oktobar 2007 1:55:42(UTC)
Nisam se mnogo ugojila ali sam imala problema sa bolovima u nogama. Mada su moji bolovi vise izgledali kao grcevi. Meni su predlozili Magnezijum. Posto mi je sumeci smetao predlozena je zamena Magnachat. Cini mi se da je pomogao uz lagane vezbe istezanja. Naravno u svakom slucaju sam uvek za predhodnu konsultaciju sa lekarem.
Par puta su mi trnule sake ali nisu mi srecom pravile vece probleme, tako da se nisam ni zalila lekaru na to.

: PCELICA - 15. oktobar 2007 9:31:52(UTC)
Cao JasnaS.kao prvo hvala sto si mi pruzila veliku utjehu.
evo upravo sam se danas prijavila u Semmelweis i uradili su mi Organscreening.sve je ok ,bice djecak :) na pitanje doktorice da li mi oticu noge i ruke ja sam joj ispricala da mi trnu ruke i da neznam sta da radim.ona kaze da sve mogu isprobati osim operacije.i potvrdno je klimnula glavom kad sam joj ja rekla da sam cula da postoje nekakve terapije za to.rekla mi je da se jos posavjetujem sa svojim ginekologom.malo me zbunjuje kad sam procitala da ti vjezbe radis u semmelweis.jesu li to vjezbe za trudnice ili bas za ruke?posto i ti ides u semmelweis ocigledno da zivis u becu kao i ja.
voljela bih da ostanemo u kontaktu jer niko nemoze trudnicu bolje razumjeti kao osoba koja zna sta je trudnoca. pusa

: JasnaS - 12. oktobar 2007 10:59:07(UTC)
Pozdrav svima!
Pcelice, ja sam takodje u Austriji! Pokusaj da sredis to sa svojim ginekologom, on te moze osloboditi. Sto se fizioterapije i vezbi tice, ja sve to radim u Semmelweis-u, u 18.Bez. Oni su fantasticni. Gde ces se poradjati? Ako jos ne znas, preporucujem ti ovu kliniku, jer su ubedljivo najbolji.
Sve najbolje!

: PCELICA - 12. oktobar 2007 8:12:52(UTC)
Draga JasnaS,
ja jos uvijek radim i radit cu nadam se do kraja sedmog mjeseca trudnoce(takav ovdje zakon u austriji).momentalno idem na masaze ramena i kicme ali od toga mi nista nije bolje.zato molim te objasni mi na kakve vjezbice i fizioterapije mislis?ja bih na sve pristala osim na nesto sto bi skodilo bebi.
ovaj osjecaj u rukama je uzasan ali trpim,sta mogu.

: JasnaS - 11. oktobar 2007 14:56:37(UTC)
Pozdrav svima!
Draga pcelice i elena, vas problem mi je poznat. Problem je u usporenom metabolizmu i u tome sto vam je organizam preopterecen (svaka od nas trudnocu podnosi drugacije), potrebne su vezbice i fizioterapija za trudnice. Ukoliko jos uvek idete na posao, ne cudite se uopste zbog toga. Meni su pomogle vezbe, a moja sestra je to imala do nedelju dana nakon porodjaja. Nadam se da ce vam ovo za dalje pomoci!
Sve najbolje!

: elena - 11. oktobar 2007 13:56:45(UTC)
Pozdrav Pcelici,
imam potpuno iste probleme kao i ti i na nesrecu, jos ih nisam resila. U petom mesecu sam i nosim blizance. Bolovi u rukama su poceli pre 20-ak dana, najpre kao trnjenje i blago oticanje, da bi sada preslo u konstantno utrnute vrhove prstiju obe ruke i povremene veoma intenzivne bolove, vise u levoj ruci. Bolovi se narocito javljaju nocu i od njih ne mogu da spavam. Jedino malo pomaze kada ustanem i setam nekih 5 minuta. Tako da su mi noci veoma interesantne.
Konsultovala sam ginekologa, ali ona kaze da to nije problem sa ginekoloske strane. Dobila sam uput za neurologa, koji mi je dao uput za EMG gornjih ekstremiteta na koji ne znam da li da idem. To je snimanje zivaca i malo je bolno. U ponedeljak idem kod fizijatra i fizioterapeuta na tretman nekim bezopasnim strujama. Pijem magnezijum, ali ne pomaze.
Ako nadjes resenje za nas problem, obavezno se javi, a naravno i ja cu

: suzana72 - 11. oktobar 2007 6:32:22(UTC)
Ja sam se do sad ugojila 15 kg i moj doktor kaze da je to ok.Hvala bogu svi nalazi su super,ja se dobro osecam i jedem na svaka 2 sata.Ustvari svaki put kad osetim glad nesto stavim usta.Sto se dijete tice to ce nas cekati kasnije ali meni sad ne pada na pamet da razmisljam o kilogramima.I mislim da je to gojenje individualno,neke zene ne dobiju 15 kg za celu trubnocu a ja na polovini vec imam toliko :? Rekao mi je da je beba krupna ali posto cu ici na carski ni to me ne brine.Magnezijum je prava stvar za grceve u nogama,ja ga sad pijem pred spavanje i od tad me nije ni jednom uhvatio grc ali ranije kad sam ga ujutu uzimala bar jednom nocu i to u list me hvatalo,tako da se probudim i vristim.Pa probajte!

: z.e.v.s - 9. oktobar 2007 13:14:58(UTC)
jaooj, drage moje, kako je mene nocas boleo desni kuk!!! Uzas, to me probudilo i nisam mogla da se namestim, bolelo me kako god se okrenem i na koju god stranu legnem...i to me boleo ne bas kuk nego malo ispod kuka..uzas.....prestalo je tek kada sam se malo prosetala po kuci i odsedela nekih 5 minuta u fotelji!!!!!!!

: rozga - 9. oktobar 2007 10:57:03(UTC)
Pcelice, mnogo je pametna ta tvoja dr! Takvima bi trebalo da zabrane da rade sa ljudima a kamoli sa trudnicama. Ne mozes sad da drzis dijetu. Koliko si se ugojila, ugojila si se. Nema nazad. Povedi racuna da jedes manje obroke a cesce i sve ce biti ok:) A sto se tice koprive, ne znam sto ne bi bila dobra. Da sam ja na tvom mestu, potrazila bih jos necije misljenje zbog ruke. Bices ok!:)trudnica zvezda

: Mako - 9. oktobar 2007 9:48:45(UTC)
Ма баш је паметна. Колико се она угојила у трудноћи? Па многе труднице на порођају изгубе више. То су једно време доктори били у трипу да не би смело више од 10kg, али су и они укапирали да је то мало.
Ја једем коприве у чорби и у пити и није ми пало напамет да не сме. Знам да су јако здраве, имају и пуно гвожђа.
Вежбе вежбе и само вежбе. Бар за горњи део тела. Најспорији (мораш бити упорна сваки дан да радиш), али далеко НАЈБОЉИ лек. А и тако ћеш се мање угојити. icon_wink

: Danica07 - 9. oktobar 2007 5:36:11(UTC)
Pcelice, razumem te potpuno i mogu samo da zamislim kako si se osecala pri pregledu :( Ali moras da pokusas da se smiris i opustis, i zbog sebe i zbog bebe. Sto se tice caja od koprive stavrno ne znam sta da ti kazem, najbolje pitaj svog ginekologa ili u apoteci. Probaj i da drzis ruku u slanoj mlakoj vodi, cula sam i da to pomaze ali jos uvek nisam isprobala. Pozdrav!

: PCELICA - 8. oktobar 2007 11:18:12(UTC)
ah da rekla mi je da pijem caj od koprive zbog izmokravanja---- da li ja to smijem uopste?????

: PCELICA - 8. oktobar 2007 11:15:59(UTC)
Cao Danice.evo sad sam upravo dosla od doktora i jako sam se razocarala.neznam da li su to moji hormoni ili je ta doktorka bila tako drska ali samo sto nisam pocela da cmizdrim dok me je pregledala.rekla mi je da mi u zglobu nesto pritisce te zivce zbog kojih mi trnu ruke i da je to zbog trudnoce.kao voda se skuplja u tijelu i naticu mi ruke.rekla mi je i da radim vjezbe tj gimnastiku kao npr. pilates , da se zdravo hranim i da se ne debljam-na sta sam ja njoj podrugljivo odgovorila da to necu moci nikako izbjeci jer je poznato da se u trudnoci zena deblja, a ona mi rece da preko 8kg nebi smjela preci trudnica.da pomislih to je neka malo bolja ideala ali malo nas je takvih koji se jako malo udebljaju a ja sam inace sklona tome.nikakvu terapiju nisam dobila ...rekla je proci ce "mozda"posle trudnoce.toliko mi je tesko...evo cmizdrim vec sad i pitam se sta da cinim.ovo mucenje vise neznam kako da podnesem a da se borim sa gladju i to mi dodje kao da svojoj bebi ne dam da jede.jednostavno uzas.prvi nalaz sam pravila 17.09 i ovaj od danas je uocljivo losiji.shvatila bih da sam pri kraju trudnoce ali ja sam tek na polovici i jednostavno sam ocajna i bezpomocna.

: Danica07 - 8. oktobar 2007 10:27:23(UTC)
Draga pcelice, slicne probleme imam i ja ali relativno od skoro. Grceve i bolove u nogama nemam uopste ali i meni ruke trnu i pomalo bole. Ja sam poslusala savet sa foruma pa dok se tusiram trljam ruke frotirskom rukavicom i blago masiram. Pored Mamavita pijem i Beviplex, a mislim da mi i sumeci magnezijum olaksava stanje. Meni je najnezgodnije ujutru jer kad se rano probudim posle vise ne mogu da zaspim od tog neprijatnog osecaja u rukama, a posebno u desnoj. Super sto ides kod neurologa, bas nam javi sta ti je predlozio. Potrudi se da se sto manje sekiras! Pozdrav i srecno!

: PCELICA - 8. oktobar 2007 6:02:03(UTC)
Drage moje trudnice pridruzujem se vasim problemima i voljela bih da mi neko napise svoje misljenje a i iskustvo ako ga ima.moj problem nisu noge(zasad jos ne) nego ruke a pogotovo lijeva.vec mjesec dana mi trnu ruke.ta utrnulost je povezana sa bolnim kidanjem kroz ruke.na pocetku me je to hvatalo samo kad lezim,onda je pocelo i kad se krecem tj. konstantno.idem na masaze ali umjesto da mi ide na bolje meni je svakim danom sve gore.zbaog svega toga nocu nemogu da spavam jer je osjecaj uzasan ai boli jako sto me stvara dodatno nervoznom i jako se brinem da li ce to sve skoditi bebi.Moj ginekolog smatra da to nije prouzrokovanao trudnocom a evo danas idem i kod neurologa da vidim sta ce mi on reci.Vidim da se stanje pogorsava i plasim se ,a kad pomislim da ce mi mozda biti veliki problem drzati svoju bebu u rukama kad se rodi,pocnu suze da liju kao prolom oblaka.zbog trudnoce ne smijem na snimánje. svaki dan mi je sve tezi jer nocu nemam mira a po danu moram da radim.jednostavno ne vidim nikakvo rijesenje.a svaki dan mi je sve gori i gori.

: zvjezdica - 6. oktobar 2007 17:25:52(UTC)
moje noge su sve gore.sad se ukoce i nemogu ih pomaknut a doktorica kaze da je to uredu

: ledi005 - 5. oktobar 2007 19:55:43(UTC)
hvala, vesna srce. ma ja mislim da preterujem, jer me bas retko zabole ledja, a i to pomalo, ali ipak je jos 4 meseca preda mnom, pa se malo uplasim ako me vec sad boli. ipak, nesto mislim i nadam se da ce sve to da bude ok.
bas bez veze sto ne mozes epidural...

: vesna srce - 5. oktobar 2007 17:11:23(UTC)
ispričaću ti moju priču.Ja sam naime imala operaciju kičme u pubertetu zbog deformiteta(skolioze).Imala sam prvu normalnu trudnoću.Porodila sam se prirodnim putem u gradskoj bolnici.Po porođaju a i tokom nisam imala bolove u predelu kičme.Boleleo me je samo stomak-materica i to prilikom dojenja bebe.Sada sam trudna,u martu ću imati drugo dete.Naravno prirodan porođaj jer ne smem da primim epidural zbog operacije na kičmi.

: ledi005 - 5. oktobar 2007 17:03:31(UTC)
mene nekad, retko, zaboli u predelu krsta. samo me hvata panika da se ne pogorsa, jer ne znam kako to onda utice na porodjaj? kako cu da lezim na onom stolu satima ako me bole krsta sad posle 5 minuta!? doduse, ako imam epidural valjda me ni to ne bi bolelo, ali ako imam problema s ledjima, mislim da onda mozda i ne sme epidural...

: Brankica021 - 5. oktobar 2007 16:07:33(UTC)
Meni su u zadnja 2-3 dana,prisutni bolovi u listovima...kao upala misica,danas sam pitala doktoricu o cemu je rec,i rekla mi je da je manjak kalcijuma uzrocnik...treba da pijem sumece tablete kalcijuma,i to bi trebalo da resi problem

Free Image Hosting at <a target=www.ImageShack.us" src="http://img216.imageshack.us/img216/3299/111vy0.th.jpg" />

Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

pregnancy calendar

: vesna srce - 5. oktobar 2007 9:20:15(UTC)
Javlja se kao posledica rasta stomaka,povećava se pritisak na kičmu pa dolazi do bola.Ja nemam bolove.Imala sam blage bolove u predelu kuka ali pred prvi porođaj.Sada sam ok.Preporučila bih vam šetnju,ležanje na bok pomaže,blage masaže nekom kremom protiv bolova hepatrombinom na primer.

: insomnia - 5. oktobar 2007 4:39:11(UTC)
Bojim se da popucalim kapilarima nema leka. Videla sam negde reklamu za neki tretman koji podrazumeva ubrizgavanje fizioloskog rastvora veoma tankim iglicama, tako da rasiri kapilare, ali igle ja nikako ne volim. Od preparata - nista. Meni su noge jos pre trudnoce postale katastrofalne zbog posla koji radim, a sada u trudnoci uz 19 kg vise jos mi je gore.

: dragana.srb - 4. oktobar 2007 9:43:49(UTC)
Ja noćas nisam mogla da spavam od grčeva u nogama. Na svakih sat vremena hvatali su me grčevi i to baš bolni. Juče sam malo više šetala i kad sam došla kući videla sam da mi je puko kapilar na listu leve noge. Od kako sam u drugom stanju, noge mi užasno izgledaju. Da li neko zna za neki preparat koji može da otkloni popucale kapilare, naravno mazala bih posle trudnoće?

: Angel - 4. oktobar 2007 9:05:04(UTC)
Imam pravu kicmu a i ne izlezavam se vec uvek nesto dohvatim da radim i stalno sam na nogama. Retko odmaram, i nemam probleme sa kicmom niti bilo cim i hvala bogu bas. Jedino me nekad kuk boli ali sve manje i manje. Izgleda da sam prava srecnica trudnica pijanci

: rozga - 4. oktobar 2007 8:46:14(UTC)
Mene su krenula da bole ledja i noge od pre neki dan. Mislim da je to zato sto sam uglavnom lezala zadnja 2 meseca io sad sam krenula da hodam malo tj. da setam po kraju jedno 100m i nazad....Da nije toga, ne verujem da bih imala neke probleme. Mada mene boli donji deo ledja, ne u gornjem delu.
+

: Jecka - 2. oktobar 2007 10:59:22(UTC)
Ja imam jednu tačku donjem delu kičme koja boli ubija. Svremena na vreme se javi bol u kukovima ali leđa,cšta da vam pišem kad znate i same. Uglavnom iz kreveta ustajem kao trokrilni šifonjer. Pa valjda će proći, ako ne pre a meni u januaru sigurno.

: majja - 2. oktobar 2007 10:45:24(UTC)
Nocas grcevi u listovima danas potkolenice otkidaju a nista nisam bila aktivnija nego inace.A jedem i pijem sve po redu, cini mi se da bas nema mnog veze sa tim.Al proci ce kad se porodim!

: rozga - 2. oktobar 2007 10:22:26(UTC)
Meni noge danas otpadaju, ali to samo zato sto sam juce malo prosetala po kraju(jedno 200-300m) a skoro sam stalno lezala 2 meseca...Mm masira svako vece ali ne vrediSem uzivanja dok to radi:)zaljubljen

: sandra78 - 24. septembar 2007 22:07:48(UTC)
Pitala sam drugaricu doktorku. Slaba cirkulacija u perifernim organima. Ja inace imam visok puls sto je jos pospesilo to. Na so trebam da zaboravim,voda ce od nje poceti da se skuplja :( :( . Naducu se ko zabce icon_lol .
Masaza nogu,visok jastuk pod noge i odmor!!!! :( :>

: z.e.v.s - 23. septembar 2007 21:56:06(UTC)
Meni se par puta desavalo da me bole noge i to pretezno taj deo oko listova, ali sam primetila(mozda oi utripovala) da mi se to desava kad ne unosim dovoljno kalcijuma u organizam!! Kad redovno pijem mleko, jogurt i jedem mlecne proizvode tog bola nema!!!
Kazem vam..mozda je to neki moj trip ali kod mene je tako... neznam neznam neznam neznam neznam neznam neznam
POZDRAV ;] ;] ;]

: Dusica V - 23. septembar 2007 19:10:23(UTC)
Cao,
ja sam Dusica i imam bebu od 7 meseci. I mene strasno bole noge, narocito kad ustanem. Prvi koraci su mi jako teski. Zato sam posetila doktora vaskularnog hirurga, jer se prvo mislilo da su mi vene. Naravno, sa tim nemam problem, ali me je uputio da uradim analize krvi, da se vide elektroliti. Ako to nije, onda kod fizijatra, jer je sigurno od kicme.
Ja sam na svoju inicijativu pocela da koristim gel za vene i mnogo mi je bolje. Inace sam ga koristila i u toku trudnoce. Mozete uzeti neki na bazi bilja, hladi noge i super je.
Pozdrav :)

: sandra78 - 23. septembar 2007 14:03:12(UTC)
Izgleda da niko nema moj problem-bol u listovima. Isti onaj koji se javljao i pre ciklusa ranije,to znam da se javlja kod nekih zena. icon_rolleyes Evo od jutros opet isto,vrlo je neprijatno. :( :( :(
Pitacu lekara cim odem. Mislim da je moguce da je nedostatak nekog vitamina u pitanju???? :?: :?: :?:

: Brankica021 - 23. septembar 2007 2:45:53(UTC)
meni su zadnju nedelju jako oticale noge...ali me nisu bolele,a kicma je vec druga prica :(

baby growth

baby

: bane15 - 23. septembar 2007 1:44:30(UTC)
Od kako sam usla u 9. mesec pocela je da me boli desna noga ali samo kad stojim .... Pretpostvljam da je kod mene u pitanju cirkulacija, jer mi je ta noga vise i oticala od leve. To tvoje mi lici na ukljesteni nerv il tako nesto vezano za kicmu, ipak u trudnoci ceo organizam trpi neko opterecenje... Konsultuj lekare stvarno je glupo trpeti takvu neprijatnost u trudnoci...

: Mako - 23. septembar 2007 1:11:40(UTC)
Здраво баке icon_lol

И ја да се придружим. Преко дана немам проблема, али зато ноћу. Накојој страни спавам та ме страна после јако боли, окренем се па онда друга и такоо.

Ти малишанци, шта све са радошћу трпимо, и опет би. Константно сам срећна.

: Milica81 - 23. septembar 2007 0:29:23(UTC)
Mene ne bole kukovi dok hodam ili stojim, ali zato kad legnem na ledja, bol je neizdrziv. Cini mi se da me trticna kost boli i na dodir.

: zvjezdica - 22. septembar 2007 19:08:53(UTC)
sad me bole cjela leda.ovo postaje neizdrzivo.inace sam sitnije i nize grade pa mislim da to nije zbog toga.mozda se kukovi sire ili slicno

: zvjezdica - 22. septembar 2007 16:45:39(UTC)
idem na kontrolu za 10 ak dana pa cu pitat sta da radim

: Danica07 - 22. septembar 2007 16:42:47(UTC)
Zvjezdice, tacno znam o cemu pricas, imam iste probleme. Pisale smo o ovoj temi pa pogledaj:
http://forum.roditeljpor...d=2573&posts=20#M102588
Ja sam sada po savetu ginekologa pocela da koristim Biofreeze u obliku roll-on-a i malo mi je bolje. Mada mi se cini da je najbolja kombinacija obloga oa komove rakije nocu i biofreeze preko dana.

: sandra78 - 22. septembar 2007 15:52:31(UTC)
Moguce da je trudnoca malo pogurala vec postojeci problem koji nisi ni znala da postoji. neznam
Ipak trudnoca opterecuje kicmu.Ali opet tvoja trudnoca nije toliko velika :? :? :? ...
Ipak ti pitaj lekara draga!!! Nije lako trpeti bolove. :-*

: zvjezdica - 22. septembar 2007 15:28:44(UTC)
i meni lici na to.nikad prije trudnoce nisam imala problema s tim.najvise se boli kad lezim,malo manje kad sjedim a najmanje kad hodam.znam da je malo smjesno

: sandra78 - 22. septembar 2007 12:40:20(UTC)
Draga Zvjezdice,
i mene muce bolovi u nogama ali ne kao tvoji. Mene bole listovi!!! I to ne svakoga dana ali cesto ipak bole.
Ima li neko slicno nesto????????? neznam neznam neznam
A taj tvoj bol Zvjezdice mi lici na nesto sto ide iz kicme-isialgija. Tako bar daje manifestacije kod ljudi inace ali kod trudnica??? neznam Pitaj svog lekara obavezno o tome!!!
Ljubim te puno!!!

: zvjezdica - 22. septembar 2007 10:19:41(UTC)
jeli ima neka ovaj problem.boli me samo desni kuk i desna noga.ali boli pravoooo
nemogu se namjestit nikako.iml neka savjet,hitnooooo icon_cry

: Danica07 - 20. septembar 2007 1:12:19(UTC)
Hvala JasnaS na savetima! Brufen sam mazala par puta ali nije uopste delovao pa sam primenila stari narodni lek- obloge od komove rakije koje su mi stvarno pomogle. Vec prve noci sam imala manje bolove pri menjanju polozaja. Danas sam se izgleda naglo pomerila pa me bas zaboleo kuk ali nadam se da ce nocasnja obloga da pomogne :) Vezbe nisam ni probala da radim, cekam da mi bude jos malkice bolje.
Jecka, i meni prija masaza :)

: Jecka - 18. septembar 2007 14:27:34(UTC)
Nisam videla ovu temu odmah pa sam se izjadala na temi kako se osećate, ja u 24. nedelji i znala sam da me čekaju bolovi pa se požalim po malo da mi bude lakše pa nastavim dalje sa aktivnostima. Otežano i sedim i ustajem i baš neki podmukao bol. Prijala bi mi 24 sata masaža zadnjiceSmileyCentral.com

: bveselinovic - 16. septembar 2007 21:50:22(UTC)
mene su strasno boleli kukovi i cini mi se i zadnjica i noge i ledja ali to je sve posledica rastezanja

: zvjezdica - 16. septembar 2007 21:45:08(UTC)
jelena2007 ja ti vise problema imam sa desnim kukom

: JasnaS - 16. septembar 2007 17:55:20(UTC)
Pozdrav svima!
Danice, kao farmaceut ti mogu reci da brufen bas i ne bi trebalo prepisivati trudnicama (svejedno u kom obliku), jedino sto se sme koristiti od sredstava za smirivanje bolova, bez da razmisljas o tome, jeste paracetamol. Pokusaj i sa vezbicama za isijas, jer to pomaze. Lezi na ledja, podigni oba kolena, onda ispruzi jednu nogu i podigni je koliko mozes, pa pomeraj stopalo tako sto ces prste zatezati ka sebi, a petu gurati ka spolja, pokusaj da jednom nogom ostanes u tom polozaju 30-ak sekundi, pa promeni nogu. Ovo je takodje dobra vezba za vene i one koji imaju grceve u listovima.
Sve najbolje!!!

: Danica07 - 14. septembar 2007 20:51:02(UTC)
Danas sam isla kod fizijatra koji je rekao da je uzrok mog bola najverovatnije isijas i da je to ocekivano u trudnoci :( I objasnio mi je zasto do toga dolazi- rastezanje, pomeranje kostiju, nerava.. veca tezina, opterecenje.... Moguce je da sam ja nekim naglim pokretom to samo pospesila. Dao mi je da mazem brufen mast i rekao da mirujem, tj. ne da konstantno lezim vec da odmaram, da ne setam jako dugo i da ne radim po kuci, jer sad nijednu drugu terapiju ne moze da mi da. I tako, ostaje mi da se nadam da ce brzo da prodje, mada mi se cini da je svakim danom sve gore i gore.

: jelena2007 - 14. septembar 2007 18:22:35(UTC)
da zvjezdice...oba kuka bole...ali jedan...i to LEVI....strasno...bol osecam do pete! uzid

: zvjezdica - 14. septembar 2007 18:10:31(UTC)
ja osjecam bolova u kokovima ali u jednom puno vise.kad me zaboli nemogu se ni okrenut na drugu stranu niti ustat.to mi se uvijek desava kad sjedim ili lezim

: lilica - 12. septembar 2007 20:50:03(UTC)
Joj, dragana jeste, kao bake icon_lol ... Ali moraš da priznaš da je lakše kad znaš da nisi jedina mučenica icon_wink

: dragana.srb - 12. septembar 2007 18:49:50(UTC)
Nećete mi verovati ali kad čitam o tome šta nas sve boli ja se slatko ismejem. Kao da su na forumu neki bakutaneri sa reumom, a ne mladje osobe.

: Danica07 - 12. septembar 2007 17:39:59(UTC)
Hvala JasnaS! I meni je par bivsih trudnica reklo da je mozda to u pitanju, ali se onda to bas poklopilo sa djuskanjem. Ili sam ja od skakutanja pomerila bebu :) Javicu vam sta mi je rekao lekar.

: JasnaS - 12. septembar 2007 16:37:46(UTC)
Pozdrav svima!

Od prekjuce i ja imam bolove u krstima, preponama i osecam veci pritisak na grlic (37. nedelja). Danas sam bila na plivanju i mnogo je bolje, a takodje mi pomazu i vezbe istezanja.
Danice, sto se tice tvog desnog kuka i noge, mozda ti je bebica legla na isijasni nerv.Moja drugarica se slicno osecala i bilo je to u pitanju.Pitaj lekara!
Zelim vam sve najbolje!Pozdrav!

: jelena2007 - 12. septembar 2007 16:26:35(UTC)
I ja sam cula to za bradu! icon_eek sok

I mene kukovi jako bole, icela karlica..i ako sedim u jednom polozaju pet minuta, treba mi bar 15 minuta da se otkocim! uzid

: lunaa78 - 12. septembar 2007 16:15:15(UTC)

Mene nista ne boli, ali ujutro sva skljocam kad ustajem icon_rolleyes .I dosta mi je tesko da hodam prvih nekoliko koraka, osecam dosta jak pritisak dole, ali samo dok se ne optrcim par krugova icon_lol .

Ledja su me dosta bolela u prvoj trudnoci, sad vise ne, navikla jadna da se sire i skupljaju :? .E sta sam cula, da se tokom porodjaja jedino kosti brade ne sire, nego ostaju na mestu, sve ostalo kud koji mili moji icon_rolleyes

: nacafaca - 12. septembar 2007 16:12:53(UTC)
Pa i mene nesto bole krsta i kukovi joj uzas a tek sam 34 nedelja ima izgleda ranije da se porodim!

: Ivanela - 12. septembar 2007 16:08:58(UTC)
Ja jos od sedmog meseca osecam taj bol, a tek sad pred kraj me probadaju krsta i to samo s desne strane, ma desna strana mi je sva problematicna, sad me u isto vreme bole i jajnik i krsta uf!

: Danica07 - 11. septembar 2007 16:29:49(UTC)
Mene su prosle nedelje boleli kukovi 2 jutra, kad se probudim. Nije to jak bol, ali je nekako tup i neobican, i predpostavljam da je zbog sirenja. Pila sam sumeci Magnezijum i bol je prosao, ali sam u nedelju bila na vencanju kod kumova, malo vise djuskala i sad me boli i desni kuk i desna noga. Izgleda da sam malo preterala pa sad moram da odmaram :(

: lilica - 11. septembar 2007 15:55:01(UTC)
Da, u pravu si, i ja povremeno osetim bol u leđima... Nisam mršava, ali spadam u dosta sitne trudnice i inače nisam imala problema sa kilažom ni pre trudnoće, a kukovi su mi inače uži, tako da pretpostavljam da ćemo i ti i ja još neko vreme kuburiti sa ovim bolovima... Što je najgore, kuma mi kaže da će posle porođaja boleti kad se budu "vraćali" na staro (koliko-toliko) icon_rolleyes

: dragana.srb - 11. septembar 2007 12:50:57(UTC)
Mi smo Lilice odprilike u istom periodu trudnoće, ja sam 26 nedelja. Bol u kukovima ne osećam toliko ali bol u ledjima je katastrofalan. Takodje sam i ja čula da kukovi bole od širenja karlice. Verovatno zavisi kako si gradjena, ako si mršavija bol je verovatno jači.

: lilica - 11. septembar 2007 12:00:48(UTC)
Da li osećate bol u kukovima? Kuma mi kaže da je to zbog širenja karlice i kukova i da je i ona imala isti problem u trudnoći. Jutros kad sam se probudila toliko me je bolelo da sam morala da ustanem i prošetam... :(

: dragana.srb - 10. septembar 2007 15:40:19(UTC)
Ja imam užasan bol u ledjima već duže vreme, čak ponekad i ne mogu da ustanem iz kreveta od bolova. Tek sam 26 nedelja i baš sam u strahu kako će biti u devetom mesecu. Medjutim jedan kiropraktičar mi je rekao da na patos stavim ćebe i da ležim na njemu pola sata do sat vremena. Možete čak i da radite neke lagane vežbe ali i ne morate. Prvo nisam verovala, a sada se trudim da to radim svako veče. Ustanem bez bolova i skroz opuštena.

: Paris - 10. septembar 2007 10:36:17(UTC)
pa neznam sta da Vam kazem, malo mi je pomogla masaza ali i dalje boli....i lakse mi je kad vidim da vas ima malo vise sa istim problemom. Ja sam se bila prepala da je to nesto.... pluca, srce.....a to je izgleda popratna pojava u trudnoci

: milenica - 10. septembar 2007 2:15:39(UTC)
Uf i mene ledja bole vec dva dana a ja uvek pomislim da sam kriva ja jer imam lose drzanje pa krivim kicmu ali....uf! zaista mi nije svejedno i stalno proganjam supruga da me izmasira....
p. s. moram priznati da i ja te bolove intenzivnije osecam u predelu plecki.... icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes neznam neznam neznam

: veca1504 - 9. septembar 2007 21:33:53(UTC)
Zenske, jel' zna neka sta da radimo da nam bude bolje?
Ja vec nocima slabo spavam jer ne mogu da se namestim zbog bola u ledjima, pomagajte!

: Mary - 9. septembar 2007 21:15:47(UTC)
i mene bole ledja...neznam kako bi se nastimala od bolova,dali da legnem,hodam,sjednem... znam samo da me izludjiva. nije bas da me uvijek boli ali definitivno na kraju napornog radnog dana.

: jelena2007 - 9. septembar 2007 3:16:25(UTC)
Paris...LEVA plecka..u dubini! Veruj mi, znam o cemu pricas! Bol je dosadan i nesnosan! Dodje mi da uzid uzid uzid
Ne znam o cemu se radi...pomisljam i na neki nerv...i na neki misic...i na plucnu maramicu...na svasta. A sad mi je lakse kad znam da nisam jedina! Pozdrav caos neznam

: Brankica021 - 8. septembar 2007 18:06:43(UTC)
Zavisi u kom predelu su ti bolovi paris...ja sam pred kraj prve trudnoce imala nevidjene bolove u kicmi...pogotovo kad legnem na nesto ravno,pa treba da ustanem,lekari su mi rekli da je to od tezine,kicma malo otisla u k... icon_idea

pregnancy

: makica 265 - 8. septembar 2007 15:18:17(UTC)
Nisam te najolje razumjela,jesu li ti bolovi na dnu ledja ili visocije?

: Paris - 8. septembar 2007 14:53:53(UTC)
U petom sam mjesecu trudnoće, nikad me nisu leđa bolila, ali već dva tri dana imam nesnosne bolove u predjelu lijeve plećke tj.negdje u dubini, neznam jeli to neki živac ili može biti nešto drugo? icon_mad

: Danica07 - 1. jun 2007 19:06:50(UTC)
Doktorka mi je rekla da unosim sto vise mleka, jogurta...tj.kalcijuma i da mazem esaven gel pred spavanje i ujutru pre nego sto ustanem, a ako mi ne bude bolje da uzimam sumeci magnezijum jednom dnevno. Medjutim meni su grcevi prestali od juce, cini mi se sami od sebe. U svakom slucaju znam sta da radim ako krenu opet :)

: hunnybunny - 31. maj 2007 20:06:53(UTC)
Meni pomaze da ispravim skroz stopalo (kao balerina icon_lol ) i tako drzim nogu jedno 30-ak sekundi.

: ALEK2006 - 29. maj 2007 22:26:48(UTC)
Tek u 30 nedelji su mi poceli grcevi u listovi i to u obe noge, tada su mi rekli da je od tezine i da to noge najvise osecaju... Nisam pila nista za taj problem jer nisam volela dok sam bila trudna da bilo sta pijem zbog bebe (verovatno ne bi nista bilo al opet nisam zelela).
Bolelo me kad me uhvati i kad me probudi nocu ali je prolazilo posle minut dva a i mm mi je pomagao jer mi je svaku noc pre spavanja masirao noge sto je imalo efekta. Samo sto smo kasno otkrili to. icon_wink

: Danica07 - 29. maj 2007 22:05:10(UTC)
Ja sam u 18.nedelji i poceli su mi grcevi pre 2 dana :( i to samo u desnoj nozi. Pijem Mamavit od starta, jedem paradajz redovno, jedem banane, lesnike, orahe...tako da mislim da hranom unosim sve sto treba... I mislim da je rano, ali sta je tu je...U cetvrtak idem kod doktorke pa cu videti sta ona misli o tome, pa vam javljam...

: Gost - 19. maj 2007 0:31:00(UTC)
Meni je doktor rekao da ukoliko budem imala grceve popijem tabletu kalcijuma. A posto ih jos uvek nemam nisam isprobavala da li funkcionise.

: Gost - 17. maj 2007 16:40:00(UTC)
Vidim da su vas grcevi hvatali kasnije posle 20 i neke nedelje pa sam sada bas zbunjena mislim da li je moguce da su mene krenuli da hvataju u 16 oj nedelji :?: dobro ne tako cesto mozda jedan put u toku noci i to svaki drugi dan.MM ide danas kod dr da mu odnese rezultate triple test pa cu mu reci da ga pita i za ovde grceve,mada sam mogla i ja da ga pitam posto sam bila kod njega pre par dana ali nisam znala da to ima veze sa trudnocom neznam

: Gost - 4. maj 2007 13:26:00(UTC)
HVALA TANJA IPAK MI JE SAD MALO LAKSE KAD ZNAM DA NISAM JEDINA KOJU MUCI OVAJ PROBLEM. STO SE TICE MAGNEZIJUMA UZIMAM I PO 2 SUMECE DNEVNO JER SAM NEGDE PROCITALA DA U TRUDNOCI TRBA UZIMATI OKO 400 MG A TO SU UPRAVO 2 TABLETE A STO SE TICE KALIJUMA KAZU DA GA NAJVSE IMA U BANANAMA I SVEZEM PARADAJZU. ZATO DRAGE MOJE NAVALITE PA STA BOG DA

: Gost - 29. april 2007 23:10:00(UTC)
Hvala Darija :-* :-* :-* :-* :-*
Vanja, nije rano tako je i meni pocelo, sa 25 -26 nedelja, jeste tacno za magnezijum i kalijum - magnezijum uzmi jednu sumecu dnevno a kalijum unesi vocem i povrcem

: Gost - 28. april 2007 22:13:00(UTC)
JA SAM UPRAVO USLA U 25 NEDELJU TRUDNOCE I PRE TRI DANA POCELI SU MI GRCEVI U LISTOVIMA ALI SAMO U LEVOJ NOZI. MALO SAM ZABRINUTA JER IPAK MISLIM DA JE MALO PRERANOZA TAKO NESTO.INACE JA VEC IMAM JEDNO DETE I KOLIKO SE SECAM SA NJIM JE TO POCELO VEC U ODMAKLOJ TRUDNOCI. STO SE TICE VITAMINA PIJEM MAMAVIT A CULA SAM DA PROTIV GRCEVA TREBA UNOSITI MAGNEZIJUM I KALIJUM .

: Gost - 28. april 2007 12:55:00(UTC)
ja imam identicn problem pogotovu nocas me budio grc 10 puta i jedna i druga noga i to listovi i stopala pa svima nam je isto izgleda iscitala sam ove odgovore i nisam znala za magnezijum hvala bogu sto postoje forumi :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: Gost - 27. april 2007 3:51:00(UTC)
Ja sam isto imala grceve u nogama i isklucivo nocu, nisam nista pila jer nisam ni znala u cemu je problem. Ali mi se desavalo da probudim mm tokom noci i da ga nateram da me uhvati za petu i naglo savije prste na nogama ( to znam da pomaze da se odblokiras) i uvek je pomagalo a onda nastavim da spavam najnormalnije. Mozda moji grcevi nisu bili preterano jaki, ali i da sam znala da je nedostatak mg, sigurno ne bih pila sumece tablete jer sam x puta povracala od istih ( dok mi dr nije rekla da verovatno imam dovoljno Mg u organizmu i da preteram s unosom (putem tablete) pa mi to izaziva mucninu. Ja cak i Mivelu( puna je Mg) nisam mogla da pijem.Ma sve je individualno!
Sto se oticanja nogu i ruku tice, to zaista nisam imala problema.

: Gost - 26. april 2007 12:54:00(UTC)
Kupila sam ipak sinoc sumeci magnezijum i popila jednu tebletu. Nocas nisam imala grceve u listovima tako da izgleda da deluje. Inace ja sam danima pokusavala da unesem Mg putem hrane ( orasi, badem), mineralne vode, ali bezuspesno jer nedovolja koncentracija u ovim namirnicama. Tako mineralna voda koja je najbogatija Mg- Vrnjci ima samo 60 mg/l , a dnevni unos u trudnoci treba da iznosi 300mg. Idealno bi bilo naci slovenacku vodu donat Mg ( rogaska slatina) koja prema podacima sa neta ima 1040mg Mg po litru. Jedino mi pada napamet da bi merkator mogao da je drzi ? :)

: Gost - 26. april 2007 11:18:00(UTC)
Tanja,mozda je bolje da probas sa suvim kajsijama jer u njima ima vise sacuvanih vitamina i minerala nego u konzerviranim.Kalijuma takodje ima u bananama i one se preporucuju.Negde sam procitala da treba smanjiti unos soli u organizam ukoliko dodje do grceva u nogama.Takodje se preporucuju i mineralne vode koje u sebi sadrze ove minerale(magnezijum i kalijum). caos caos caos

: Gost - 26. april 2007 1:51:00(UTC)
Imam isti problem. Nocima me bude grcevi u listovima icon_cry
Jedna doktorka mi pre par dana rece da uzmem sumeci magnezijum i da povecam unos kalijuma (npr. jedi dosta paradajza , rekla mi je da su i kajsije dobre ali gde sada da ih nadjem pa u tom slucaju moze i konzervirana kajsija).... meni je malo bolje, nadam se da ce i tebi pomoci :-*

: Gost - 26. april 2007 1:28:00(UTC)
Beclijka reci mi molim te u kojoj dozi i u kom obliku uzimas magnezijum?

: Gost - 26. april 2007 0:37:00(UTC)
Mg bi ti najbolje prijao u svakom slucaju.Ja ga uzimam od pocetka i nedavno mi je dr objasnila da mogu da ga uzimam sve dok se ne pojave problemi sa stolicom tj dok ne dobijem proliv tacnije.U poslednje vreme mi je i skrenula paznju da ga uzimam najmanje 3 sata posle preparata koji sadrzi Fe, jer jedino Mg sa Fe izaziva probleme u organizmu.Ja za sada nemam problema sa grcevima, mada primecujem da mi noge oticu. caos

: Gost - 25. april 2007 22:04:00(UTC)
Daco a zasto se ne konsultujes sa dokorom oko grceva,ja sam cula da pomaze ako stavis noge na vislje tj ako podmetnes jastuk ispod nogu tako se vraca krv u nogama pa je bolja cirkulacija.Posto sam hemiju zavrsila mogu ti reci da nevalja ni prevelik unos vitamina u organizam a neznam sta od vitamina uzimas tako da je najbolje da porazgovaras sa svojim doktorom on ce ti najbolje reci i predloziti sta da radis.Pozdrav od mene caos

: Gost - 25. april 2007 21:50:00(UTC)
ja sam imala grceve u nogama,tj.listovima i bas me je bolelo,desavalo se iskljucivo dok spavam.ja nisam pila nista specijalno za taj problem.

: Gost - 25. april 2007 20:34:00(UTC)

Jedno drugo objasnjenje:

Grcevi u nogama se cesto javljaju nocu i zahvataju listove i stopala. Pretpostavlja se da nastaju prilikom pritiska materice na zivce u nogama i usled nedostatka kalcijuma. Kada se desi da vas uhvati grc u stopalu, najbolje je da ga privucete telu i masirate. Kada bol prestane, najbolje je da malo prosetate i uradite vezbe istezanja, kako bi poboljsali krvotok. Preporucuje se nosenje cvrstih, elasticnih carapa, narocito  kod dugog stajanja. Ukoliko su grcevi mnogo jaki, preporucujemo da se posavetujete sa lekarom, jer je moguce da imate ugrusak u veni, sto zahteva lecenje.

: Gost - 25. april 2007 20:16:00(UTC)
Mozesh uzimati shumece tablete, one ne opterecuju jetru, ne zadrzavaju se u dugo u organizmu jer se izbacuju putem mokrace a pomoci ce ti poshto ti nisu potrebe velike kolichine istog. Ja nemam grcheve ali mi noge trnu i kada stojim ili hodam posle pola sata mi se pretvore u krofne pa sva obuca pochne da me zulja.

: Gost - 25. april 2007 19:52:00(UTC)
Drage moje da vam se pozalim. Od sedmog meseca trudnoce nocu me probude bolni grcevi u listovima, sto je vrlo neprijatan osecaj. Navodno objasnjenje za to je nedostatak magnezijuma, sto pokusavam nadoknaditi unosom mineralnih voda sa povecanim sadrzajem istog, Medjutim efekta nema. Razmisljam da uvedem teblete magnezijuma, ali obzirom da vec pijem nekoliko vrsta tableta neznam koliko je dobro u toj meri opterecivati jetru. Imate li vi slicnog iskustva?

: Gost - 9. mart 2007 3:05:00(UTC)
nemam, T, nije virus sigurno jer bi trajalo u kontinuitetu danima a nhe samo da se javi jednom u tri dana pre podne i onda popodne nestane, bas cudno!
Pre trudnoce sam jela umereno soljenu htanu, a kada pojedem kod nekoga malo vise soljeno nisam se bbunila, sada normalno soljeno ne podnosim i nema sanse da pojedem, u svoj kuhinji solim jako umereno , asada minimalno, sta mislite o tome sto mi nemoguce smeta slano?

: Gost - 9. mart 2007 1:33:00(UTC)
Jelena, mozda je neki stomacni virus ili manja prehlada pa se tako odrazava, dijarejom, grcevima i povracanjem. Ako ti potraje jos koji dan vidi sa dr. mada mislim da nije nista strasno ako nemas temperaturu.
A za stucanje, Prex i moj Pavle je potvrdio. Mnogo je stucao u stomaku i kada se rodio mislim da je posle svakog hranjenja stucao, sto je mene strasno nerviralo jer ja ne volim kad stucam i strasno mi smeta i mislila sam da i bebi to smeta.

: Gost - 9. mart 2007 1:32:00(UTC)

Drage buduce mame, hvala na razresenju " misterije " nocnog, a od pre par dana i dnevnog pulsiranja u stomaku. Do 9. - og meseca me deli jos 1 dan...Bila sam u cudu oko tog kuckanja u stomaku,s' obzirom da to u prvoj trudnoci nisam osetila, a nisam imala ni logicno objasnjenje za ritmicnost tih otkucaja ?! Palo mi je na pamet stucanje , ali sam se ipak zabrinula.Danas sam bila na 4D ultra zvuku i doktorka je potvrdila isto - stuca! Citam vas vec mesecima i sada nisam mogla da odolim da vam se pridruzim. strikam spavam trudnica kucam caos

: Gost - 9. mart 2007 0:49:00(UTC)
kada sam dobila proliv prvi put , dr me je odma pregledala na njeno insistiranje i naravno sve je ok, ne povracam ali me tera na povracanje, ma sav sam sugava.....

: Gost - 8. mart 2007 17:23:00(UTC)
Meni se opet isto ponovilo sinoc, ali trajalo je dosta krace... :) Ni meni nije to palo na pamet, a bas je slatko! ;)

: Gost - 8. mart 2007 15:32:00(UTC)
Ne mogu da verujem!!! Bas neverovatno! Nikada mi stucanje ne bi palo na pamet.Znala sam da nisu pokreti,ali nisam imala predstavu da se to tako oseca kad stuca. E sad mi je lakse...

: Gost - 8. mart 2007 13:44:00(UTC)
Ja sam jos od petog meseca "osecala" Tarino stucanje...isto sam se prvo pitala sta je to, a posle sam saznala da je stucanje. Ona je mnogo stucala u stomaku.
Inace procitala sam da ako beba mnogo stuca u stomaku skoro sigurno ce i kad se rodi sve do 6. meseca dosta da stuca, i mogu vam reci da je to bar kod nas apsolutno tacno, Tara i sada stalno stuca, bar 2-3 puta dnevno. Mnogo je slatka, jer otvori usta i bas glasno stuca, cela kuca odzvanja, mnogo je smesno...

: Gost - 8. mart 2007 12:58:00(UTC)
jelena, kad odes na kontrolu prijavi dijareju, mada je naravno sve ok. A povracanje ko povracanje-lepote trudnoce icon_lol

: Gost - 8. mart 2007 11:36:00(UTC)
kao sto rekoh,ovaj moj bebac je okrenut na noge....cini mi se ponekad da ce mu noga izaci ;)
a besika..hmmm...mnogo lijep osjecaj icon_razz

: Gost - 8. mart 2007 6:16:00(UTC)
Sve je u redu dok ne krene da me bije u besiku...eeee kad to krene onda mi stvarno nije nidocega!

: Gost - 8. mart 2007 2:01:00(UTC)
Jaoooooooooooooo kako je to slatko. Ja sam se cudila sta je to i bilo mi je nemoguce da beba tako udara :)
Jaooooooooo istopila sam se :))))
Znaci stucanjeee?!!! Ne mogu da vjerujemmmm...raznjezila sam se :)))))))

Bolovi u bokovima i mene smaraju...

: Gost - 8. mart 2007 1:25:00(UTC)
Jesam Aiko povracala sam , ali ne besto preterano. Jutros sam opet imala proliv a popodne nista tek tako dodje i nestane! Da slazem se sa Aiko da beba stuca, meni se to desava jako cesto , moja beba je alava i jako vitalna , mislim nemirna haos pravi po stomaku, i to bez sekunde mira i danju i nocu!

: Gost - 8. mart 2007 1:17:00(UTC)
Ej ne mogu da verujem da je to - TO?!! Bas sam se nasmejala sad! Kako je to onda slatko. To mi se desilo prvi put sinoc, i prepoznala sam da nije uobicajno okretanje bebe ni udaranje ni nista drugo, nego bas kao jaki puls koji je trajao nekoliko min pa posle prestao. Bas je medeno!
Hvala na informaciji Aiko ;)

: Gost - 7. mart 2007 21:21:00(UTC)
Drage buduce mame, to vasa beba stuca :) Tako je meni dr rekla kad mi je poslednji put pulsirao stomak, a onda sam bila na uz-u i dok mi je stomak "igrao", videla sam bebu na ekranu kako stuca ruganje

: Gost - 7. mart 2007 16:01:00(UTC)
Nina, eto to sam i ja osetila po prvi put sinoc, i bas sam drzala ruku i brojala kao... Bas isti osecaj kao da mi pulsirao stomak, kao srce ili nesto u sve istom taktu. To sam osetila pri dnu stomaka. Trajalo je par minuta, onda sam se premestila na levi bok i posle nekoliko min je prestalo. Cudan osecaj, ne bi rekla da beba udara, jer je bas bilo takticno, ali sta znam...

: Gost - 7. mart 2007 15:39:00(UTC)
I ja mislim da je to zbog sirenja i meni je tako bilo. Mada, meni se zadnjih dana desava nesto drugo sto me brine. Naime,kao da mi stomak pulsira par minuta i onda prestane.Ne znam jel se vama desavalo nesto slicno?!

: Gost - 7. mart 2007 12:28:00(UTC)
jelena, mene je isto tako bolelo, pitala sam, materica se siri i to je normalno. Za dijareju ne znam, a i grcevi su normalni. Jel si imala mucnine u prva 3 meseca?

: Gost - 7. mart 2007 1:49:00(UTC)
evo mene jos malo pa 9. mesec, imam bolove u bokovima cas sa jedne cas sa druge strane u ravni sa stomakom, pa onda u prdelu bubrega, zeludac mi je u zadnje vreme katastrofa, nista mi ne lezi da pojedem , odma imam grceve, tera me na povracanje...stolica mi nije bas stabilna vise je proliv nego normalna...smatram da nije nista alarmantno za lekare, a opet ne znam sta mi je ciniti?

: Gost - 18. decembar 2006 22:16:00(UTC)
Aiko, nista ne brini, to je skroz normalna pojava. I mene isto bole prepone vrlo cesto, narocito kad ustajem ili se duze krecem.

: Gost - 18. decembar 2006 12:32:00(UTC)
Hvala Hanan :)

: Gost - 18. decembar 2006 0:52:00(UTC)
Aiko ne brini i meni se isto desava, evo vec nekoliko dana me bole prepone, kukovi, zavrsetak kicme, ma cijeli taj dio.Sta vise, zaista zna biti jak bol da se jedva vucem po kuci dok se valjda malo ne uhodam. I ja mislim da je sve od bebe, a kako je meni ostalo jos manje od 40 dana vjerovatno se i kosti malo pomjeraju, sve se priprema za porodjaj...ne brini se, vise odmaraj,ako imas zivaca, jer ja nemam i ne cudi me da me jos sta ne pocne boliti...

: Gost - 17. decembar 2006 23:17:00(UTC)
Jai Ivana, hvala sto si odmah odgovorila. :) Ma ja sam pocela da se plasim jer me desna prepona sad zaboli i kad se prosetam po kuci pola sata, pa se tripujem svasta. icon_rolleyes

: Gost - 17. decembar 2006 23:15:00(UTC)
ja sam imala bolove u preponama,to jest kada bih se mnogo kretala ti ligamenti bi me boleli,desi se to i dan danas kada mnogo jurcam i radim i onda mi doktori kazu da mirujem,a oni pricali zidu ili meni isto im se hvata,he he, icon_lol

: Gost - 17. decembar 2006 23:10:00(UTC)
Da li neka trudnica ovde ima bolove u preponama pod pritiskom bebe? Meni to traje vec danima, u pocetku kad dugo stojim, sad vec kad ustanem iz lezeceg polozaja. I to samo desna prepona, odnosno deo izmedju materice i prepone. Bila sam u ponedeljak kod lekara i bilo je sve ok. Ja nesto mislim da mi je to od pritiska bebe na toj strani, ali moram da vas pitam za misljenje jer se vec plasim.