Obaveštenja

Icon
Error

: bojana ns - 9. mart 2012 13:09:28(UTC)
Uh sad sam se ziva isprepadala!!! Citam sta moze da se desi od previse vitamina A ( a ima ga u sargarepi izmedju ostalog). Pise da moze biti izuzetno toksican ako ga se uzima previse i da u trudnoci moze ozbiljno da osteti plod! Maksimalna dnevna doza je 1000mcg, a 100gr sargarepe ima oko 1360mcg... A ja dnevno pojedem i pola kg!!! E pa sad sam bas u panici i moracu da pitam nasu dr (koja je pedijatar i neonatolog) koje je njeno misljenje o tome. Jako me ovo sad i rastuzilo i zabrinulo zato sto ja imam takvu potrebu za sargarepom da mislim da do kraja zivota nebi morala nista drugo da jedem! Bas mi je cudna ova trudnoca, sva sreca pa imam jos mjesec dana do kraja...

: bojana ns - 7. mart 2012 11:49:18(UTC)
Ma sve zivo sam probala jer su mi obe trudnoce uzasne sto se tice toga, cak sam i izbacila sve iz jelovnika sto mi smeta ali ne vredi. Evo prvo sto pomaze je sargarepa, zao mi je samo sto nisam to ranije otkrila, manje bi se ljekova nagutala. Samo da ne postanem narandzasta od previse vitamina iz sargarepe icon_lol

: krissty - 7. mart 2012 10:46:18(UTC)
Bojana, jesi probala da progutas par zrna pirinča, on pokupi svu kiselinu i olakša, meni je to jedino, ali bukvalno jedino pomagalo u trudnoći jer sam imala užasne gorušice do poslednjeg dana.
A za šargarepu ne vidim da može da škodi, dobro je da si našla nešto što ti pomaže

: bojana ns - 7. mart 2012 10:37:01(UTC)
Evo mene na kraju trudnoce i na zalost tek sam nekidan otkrila nesto sto mi pomaze kod kiseline u zelucu a da nisu ljekovi, i to sasvim slucajno. Vec par dana imam ludu potrebu da jedem svjezu sargarepu i to mislim da bi mogla na kile da je jedem!!! Ne znam odkud mi je to nadoslo, ali jedem je kao luda i slucajno skontam da mi to rijesava problem sa kiselinom. Jedino neznam da li moze da mi naskodi nekako ako pojedem vecu kolicinu? Ja pojedem svaki dan 5-6 komada i to velikih, a to je zato sto se suzdrzavam, mislim da bi mi vise odgovaralo da pojedem bar kilu dnevno icon_eek a stvarno ne znam da li moze biti nekih nus pojava od toga pa ako neko nesto zna, pisite, ako je bezbjedno da se djabe ne suzdrzavam icon_lol

: bveselinovic - 4. novembar 2010 10:00:09(UTC)
drage trudnice,sto se tice gorusice ja je opet imam ali od pocetka sestog meseca i jako je neprijatno samo sto sam se sada bolje snasla za razliku od prvog kada mi je dolazilo do grla i budila nocu i koristila sam nocu zalogaj dvopeka i malo odsedim pa opet na spavanje ali sada unosim manje kolicine hrane nakon jela gledam da prosetam malo da budem na nogama ne jedem kasno nocu i spavam u polulezecem polozaju i naravno badem izmedju obroka(odlican je)meni to dosta pomaze i mnogo bolje spavam nego u prosloj trudnoci(sto se gorusice tice)meni te neke cake pomazu nadam se da ce i nekoj od vas

: bveselinovic - 7. oktobar 2010 9:58:25(UTC)
Drage moje ,ja sam imalagorusicu u prvoj trudnoci poslednja tri meseca a sada mi se javila vec pocetkom sestog,sinoc sam mislila da cu umreti posle povracana grozno je prosli put mi je pomoglo sto nocu kad osetim gorusicu pojedem dvopek ili prepecen tost
i sinoc sam primenila isto i pomaze neko vreme bar kod mene nemora kod svakog bila bih oprezna sa lekovima i biljnjim mesavinama
pozdrav za sve i lepe dane i noci bez gorusice

: dragana1774 - 25. maj 2010 15:31:03(UTC)
U prospektu Rupurut-a pise da sadrzi aluminijum, i da kroz placentu prelazi u plod. Mene je iskreno to odbilo od koriscenja svih tih preparata, pa sam izbacila skoro svu hranu koja izaziva kiselinu: cokolada, przena hrana, zacinjena hrana, gazirani sokovi, citrusno voce, sirce, paradajz i proizvodi od istog. Ne znam da li sam sve nabrojala, tu informaciju sam pronasla na internetu, tako da istrazite malo, nacicete korisne savete kako smanjiti ili eliminisati gorusicu. Meni je pomoglo
Pozdrav

: magi - 28. mart 2010 15:24:54(UTC)
I mene je rupurut spasio klanjam ...konačno mogu da spavam. A baš sam se trudila da uzimam samo bademe i te prirodne varijante ali nije bilo pomoći. Meni su ginekolozi rekli da je bezbedno da se koristi sve od tih tableta za žvakanje protiv kiseline pa u ekstremnim slučajevima čak i ranisan. Niko mi nije rekao da ne sme da se koristi duže vreme, ipak ja nemam problema baš svaki dan i uzimam ih samo povremeno.

: jelenna - 25. mart 2010 22:15:33(UTC)
Meni rupurut pomaze bas mnogo. Gotovo u trenutku me prodje kiselina zbog koje sam znala da ne spavam celu noc. Da li neko zna koja su ogranicenja u koriscenju?U uputstvu pise da ako za 14 dana ne dodje do poboljsanja treba konsultovati lekara. Sad, nisam bas razumela da li to znaci da je stetno ako se koristi duze?

: Estella - 7. mart 2010 13:39:30(UTC)
Sve je individualno, meni npr. badem uopste ne pomaze. Srecom, nemam stalno problema sa gorusicom, ali kad se javi, pomazu mi kokice, Donat voda i Gelusil Lac.

: Blue - 7. mart 2010 13:35:30(UTC)
hladno mleko i pečeni (nesoljeni) badem

: Ladybug - 22. februar 2010 22:26:14(UTC)
mleko je spas

: Evi - 27. januar 2010 15:55:12(UTC)
Evo mojih medikamenata:

1. kašika suhog griza, progutati bez ičega
2. sirova mrkva
3. Rennie
4. rižina voda (ali samo za one koji nemaju problema sa tvrdom stolicom)
5. kokice

: Maka Lola - 27. januar 2010 15:07:15(UTC)
Ja sam u 1.trudnoci cupala kosu s glave i evo istorija se ponavlja.
Deluje pomalo kisela voda,ali provereno,mada kratkog roka deluju par zrna pirinca popijem s vodom kao lek.Kazu da nabubre i pokupe tu kiselinu.

: rozga - 30. jun 2009 12:54:31(UTC)
Kod mene nije pomagalo bas nista. Samo da i u ovoj trudnoci ne bude tako. Pojela sam gomilu Rupuruta i dzabe.

: vele - 30. jun 2009 10:06:21(UTC)
kod mene pomaze samo gelusil lak, i to toliko da ponekad zaspim sa jos neotopljenom tabletom u ustima icon_surprised ops:

: Hanah - 30. jun 2009 9:25:43(UTC)

Ja nisam imala mucninu u prvim mjesecima. U 8. mjesecu pocela kiselina jako da me muci, narocito uvece. Rekli su mi da grickam i dugo zvacem dva, tri badema. Pomaze, "ko rukom odneseno".

: Dorka - 11. decembar 2008 8:27:33(UTC)
Kiselina me je mucila uvek pred kraj trudnoce u vecernjim satima.Pomogao mi je Rupurut.

: sanjas - 10. decembar 2008 4:59:46(UTC)
Mene je gorusica bas mucila u trudnoci,posebno pred kraj.Pila sam mnogo kisele vode i uglavnom mi je pomagalo.Ponekad sam sisala rupurut tablete i dosta dobro su delovale.Mada bilo je i noci kada su mi usta bukvalno gorela i nije bilo pomoci.Ali na kraju sve to ipak prodje.

: bozana - 17. oktobar 2008 6:08:27(UTC)
joj meni od kole bude jos gore posebno ako j epoijem na prazan stomak
a posebno me hvata gorusic ato sam primetila ako ujutro pojedem bilo sta od
peciva kiflu,hleb sve sto ima kvasac meni ne odgovara,
ja pijem kiselu vodu i grickma jabuku i pomogne mi kolko tolko,ne jedme vise posle 6
i to mi znaci nema da me drma gorusica.

: malimili - 17. oktobar 2008 5:54:43(UTC)
Imala sam muke dva dana sa gorusicom i sradila sam sa par gutljaja koka kole.

: atimija - 17. oktobar 2008 3:14:23(UTC)
Ja nisam imala tih problema u toku cele trudnoce,ali zadnjih dana mi bas smeta.Uzela sam Rupurut i moram priznati da mi pomaze mada se trudim da ne jedem posle 20h da bih se mogla uspavati..

: Jasna-belgija - 16. oktobar 2008 12:48:07(UTC)
Mene zadnjih nedelju dana gorusica ubi,,,bas se namuci,,,neko kaze da bebi kosica raste,a ja mislim da su to bapske pricice,,,,,,
Mleko pijem i kiselu vodu non sto,,pomaze mi po malo,ali brzo me opet pocne gorusica zeza,,,,,
Ali privela sam kraju trudnocu,tako da znam da me nece jos dugo muciti,,,,,

: Marina888 - 10. oktobar 2008 11:21:17(UTC)
Ja u ovoj trudnoci nemam gorusicu a u prvoj sam se napatila sa tim.Meni je jedino sirovi badem pomagao ali ne vise od 5 komada!

: Mitrolina - 10. oktobar 2008 6:14:06(UTC)
Probacu bombonice, sve ostalo sam pokusala, ne jedem ni zacinjeno ni tesko, a kafu nisam pila ni pre trudnoce

: Diana01 - 9. oktobar 2008 20:38:53(UTC)
I ja sam u 32 nedelji trudnoce i mene jako muci kiselina. Ja sam nakupovala tonu onih bombonica Rennie ( http://www.rennie.co.uk/ ) i pokazale su se kao dosta efikasne. Receno mi je da je okay koristiti ih u trudnoci. Probaj nece da skodi.

: cvecka - 9. oktobar 2008 19:16:58(UTC)
Mitrolina, meni kiselina izlazi na usi i kao sto kaze Olga, naj-verovatnije tako ce biti i do kraja. Meni pomaze "Gelusil-lac" ali ne bas uvek. Probaj da izbegavas tesku i zacinjenu hranu, sto vise tecnosti-supice, obicne vode i prestani da pijes kafu (ako je pijes) u bilo kom obliku.

: olga75 - 9. oktobar 2008 18:39:19(UTC)
Mitrolina, skoro pa nikako.Pored toga sto si nabrojala probala sam i sa prezlom, pirincem, sirovim pasuljem, hladnim mlekom i nista.trudim se da ne jedem kasno ili bar dva-tri sata pre spavanja ali ni to nije sigurno da se kiselina nece javiti.Izgleda da nam preostaje da se strpimo do porodjaja pa ce valjda sama da prestane

: Mitrolina - 9. oktobar 2008 16:59:06(UTC)
U 32 nedelji sam i gorusica me muci najstrasnije. Ne pomazu ni kokice, ni bademi, caj od kamilice, rupurut.. nista! Jutros sam se probudila oko pola pet koliko mi je bilo lose i ceo dan danas me muci. Kako vi izlazite na kraj s tim ima li neke pomoci ili ce tako biti do kraja :(

: rozga - 3. jul 2008 15:14:55(UTC)
Jasna ja sam pokusavala i bademe i kisele jabuke i rupurut tablete....Jedino mi je rupurut pomagao malo.

: Jasna-belgija - 3. jul 2008 12:12:02(UTC)
Od jutros kako sam ustala,gorusica ne prestaje,,,, Ne znam sta da popijem ili da pojedem samo da mi lakse bilo,,,, Procitala sam da je mleko dobro,ali ja nisam lubitelj mleka,,, Da nema neko drugo resenje,,,,,, icon_cry :( icon_cry :(

: pirgo7 - 26. jun 2008 7:56:31(UTC)
ja inace imam slab zeludac, osjetljiv, tako da uvijek pazim sto jedem i registrujem od cega imam rekaciju.
Tako da sad u trudnoci ne jedem crni luk, krastavce niposto, sokove ne pijem, izazivaju kiselinu, niti bilo koji kolac, sa vocnim filom (a obozavam ih ).
A jos, zene koje moraju da leze u trudnoci imaju povecanu gorusicu.

Ja kislu vodu ne bih preporucila, jer je gazirana, nidje veze sa prirodnom mineralnom nema , i ima dosta Natrijuma koji podize pritisak (ja i pritisak, vjecita tema ruganje )

: 84d - 26. jun 2008 7:17:15(UTC)
Ma to su samo price da je od kosice! Tako je mojoj sestri rekao doktor. Ja nista nisam pitala jer me i ne muci nesto strasno, jednom u par dana i to na kratko. A provalila sam da je od paradajza!

: bozana - 26. jun 2008 5:48:21(UTC)

ja sam imaa zgaravicu u prvoj trudnoci bas bas mnogo a imam je i sad ali ne toliko

recimo primetim da me muci ako uvece kasnije veceram,

meni pomaze kisela voda jabuka jedem sto manje a cesce i nikako zacinjeno i masno i ljuto

al nekome jednostavno ne pomaze pa ga muci do kraja

i da zgaravica se  anene od bebine kosice jer moja jedn adrugarica imala j eveliku zgaravicu a rodila celavu bebu

znala sam pre od zbog cega nas muci moramponovo naci jer sam sad zaboravila. 

: cokoladica - 26. jun 2008 5:02:46(UTC)
O vidim, fan club za moju vernu pratilju, gorusicu... Ovih dana se intenzivno druzimo:S I meni mleko pomalo pomaze, ali ne da se ona bas lako!

: 84d - 25. jun 2008 20:17:50(UTC)
Mleko! To sam ovde, na forumu procitala, probala i sada potvrdjujem! Pomaze!

: Jasna-belgija - 25. jun 2008 20:11:19(UTC)
HEJJJ ,,,,, do sad nisam imala problema sa gorusicom i kiselinom,ali sad asve sto je trudnoca starija sve cesce me muci kiselina,,,, i to naj cesce uvece pred spavanje,,,,, pijem kiselu vodu,ali slabo pomaze,,, da li neko zna sta se pije protiv gorusice i kiseline u trudnoci???????????? icon_cry icon_cry :( :( :? :? :? :? :( :(

: mama_jeja - 9. jun 2008 4:43:28(UTC)
Meni pomaze djumbir imam onaj u prahu i malo tog praha rastvorim u casi vode i to ocas prodje a bas me mucilo ili u ekstremnim situacijama progutam zrno dva svezeg pasulja, mozda zvuci glupavo ali deluje

: zhunga - 31. januar 2008 8:28:50(UTC)
Meni pomazu bademi.
A evo sta je jos dobro a skroz prirodno i zdravo:
- mesavina BANCA CAJA strugani DAJKON (kineska tikva) ili malo sojinog sosa TAMARI
- KOMBU ALGE
- GOMASIO SUSAMOVA SO sa banca cajem
- UMEBOSI SLJIVE ILI IMEBOSI SIRCE
Ovo je sve makrobiotika, meni pomaze :)

: nosic - 29. januar 2008 11:12:46(UTC)
Joj sad vidim koja sam ja srecnica ...nemam to ni sada a nisam imala ni u prvoj trudnoci.

Zelim vam da se sve resite te napasti

: mama malog Borisa - 29. januar 2008 4:45:43(UTC)
Moj savet za gorusicu je sledeci: treba jesti sporo i male kolicine hrane i ne treba leci odmah posle jela tj punog stomaka. U lezecem polozaju kiselina lakse dospe u jednjak! Najbolje je prosetati se jer to pospesuje varenje. I drage moje mani te se tipicnih predrasuda da gorusica ukazuje na to da beba ima gustu kosu!!!

: uros - 29. januar 2008 4:31:03(UTC)
meni jedino pomaže da malo, malo jedem, tačnije da mi obroci budu baš skromni. Žene, ja govorim o 3-4 kašike jela, zamislite to, pa onda 2-3 sata posle toga još 3-4 i tako stalno i evo već nekoliko dana se ne dam. Inače, gorušica je bila tako strašna i u prvoj i u ovoj trudnoći da sam stalno povraćala žuč. Zato probajte sa jako malim obrocima možda i vama pomogne. gelusil-lac koristim kada baš zagusti.

: rozga - 28. januar 2008 14:40:44(UTC)
Meni nista nije pomagalo...sisala sam rupurut koji je nekad pomagao nekad ne, jela kisele jabuke, bademe, zvakala zvaku...Kad sam se porodila, ko rukom odneseno! Ali zato MArko ima lepu kosicu:) :-*

: dragana024 - 28. januar 2008 12:16:43(UTC)
E mary i ja sam mislila kad prestane gorušica to je to, više je nema.
Kod mene se u izraženom obliku ponovo javila pre dve nedelje i ne prestaje.
A kako stvari stoje neće ni prestajati dok se ne porodim. icon_lol

: Mary - 28. januar 2008 9:44:09(UTC)
ej moja emina i ja sam isto patila od gorusice- ma poludila bila. nista prirodno nije pomagalo a lijekovima nisam htjela da se podajem. znas sta je dobra vijest- prestat ce! ja je nemam vec jedno 4-5 sedmica. najvise me patilo sto mi se pojavi kad pojedem jedan super slatki berliner ( one krafne sa pekmezom) njam njam, obozavam im!!! icon_lol i ja sad cekam da se porodim pa da odmah sinu spletem pletenicu od njegove kosice, mora da ce biti cupav na mene icon_lol

: mama malog Borisa - 28. januar 2008 8:53:06(UTC)
RUPURUT je zakon. Ne znam da li je neko vec pisao o tome, ali ja sam sisajuci rupurut, prodisala!!!

: katarinam - 28. januar 2008 7:50:10(UTC)
meni pomazu leblebije... grickam po malo celog dana i nemam vise gorusicu, a inace mi se javljala uvece, nisam mogla da zaspim...

: Emina81 - 27. januar 2008 18:09:26(UTC)
Dragana24,probala sam i kokice ali nista,ma vjeruj sve moguce,evo sada pijem mlijeko i opet se javlja......neznam vise valjda to tako mora.....

: Bomi - 27. januar 2008 14:52:20(UTC)
Probajte sa 1 kašikom pavlake na 1/2h pre svakog jela. A sestra mi je rekla da njoj samo bademi pomažu kad ima gorušicu.

: dragana024 - 27. januar 2008 13:04:57(UTC)
Emina81 razumem kako ti je jer isti problem imam.
Šta god pojedem ili popijem gorušica se javi. Jedini što mi sada pomaže jesu kokice. Spremam one iz mikrotalasne tako da i usred noći imam neko rešenje.
Ne znam da li si probala, ako nisi probaj.

: Emina81 - 27. januar 2008 10:54:23(UTC)
Cijelu noc sam imala problema sa gorusicom,ma probala sve preporuceno ali nista,valjda ce moj beban imati kosicu do ramena icon_lol

: rozga - 7. decembar 2007 8:04:44(UTC)
Meni se vratila kiselina, ne onako kako je bilo ranije ali opet je pocela da me muci. I znam da je od verapamila ali moram da ga pijem. Juce mi je puls otisao u 120 i to sa verapamilom. Tako da nemam mnogo izbora. Pokusavam da pijem sto vise vode a moram da pijem i uroloski caj protiv bakterija i to mi je dr rekao 2lit caja mada ja jedva popijem litar. Bas je grozan. Ali sve za bebu:)

: sweet - 6. decembar 2007 17:52:37(UTC)

Sve me cesce u toku noci probudi kiselina, osecam se uzasno, mislim da me je malo rano krenula. Ma i sama sam kriva, pre spavanja se dobro najedem, ogladnem , jer sam do kasno u noc budna, i onda mi se svasta jede, i ko ce tome odoleti, ionako mi preko dana apitit uzas icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes Moracu da savladam novonastalu situaciju :>

: devana - 6. decembar 2007 8:52:38(UTC)
Nocas sam opet legla sa zgaravicom, nista mi zivo nije pomoglo pa sam odustala od pokusaja da je umirim. Sad je, naravno, nemam, samo kad treba da spavam. Ma, i to ce proci...

: skljonco - 6. decembar 2007 5:52:33(UTC)
Da li mi verujete da mi je samo dva puta u trudnoci bilo muka.Jednom ujutro( tad jos nisam ni znala da sam trudna)i jednom kad sam se prejela kao stoka pa me nije ni zacudilo.Uglavnom ja sam procitala da sirevi i ostali mlecni ( pasterizovani) proizvodi smanjuju mucninu.Tako da ako volite mlecne proizvode probajte mozda vam pomogne.Ja sam to stvarno puno jela-bez pavlake mi je obrok nezamisliv, i eto stvarno nisam imala mucnine, sto opet ne znaci da ce nekom drugom to da prija.Kiss za sve i zelim Vam da vas mucnine sto pre prodju

: Mary - 5. decembar 2007 13:39:45(UTC)
bravo jecco, hvala ti na savetima! pa da i to probamo. :-*

: Jecca - 5. decembar 2007 12:36:38(UTC)
E sto ja nisam znala ove lekove, vec samo bademima pokusavah, i nista! Ako je verovati bakama da je gorusica, kiselina i ostalo znak da beba ima puno kose, kod mene je istina! Mada pomoglo mi je disanje. Uvece kad pozelenim od kiseline, ja sednem na krevet ili veliku loptu i disem ko prazna boca sampona (da vam docaram). Elem sta to znaci. Udahnes brzo i ispustas polako utiskujuci stomak unura a ne pluca. Znaci pumpajte stomakom. To je ujedno i disanje za olaksanje bola kontrakcija.
Udah-stomak napumpan
izdah (koji traje sto je moguce vise, a usta su na slovo o ili u) -stomak ulazi unutra

Meni je to smirivalo gorusicu.

: katarinam - 5. decembar 2007 10:37:21(UTC)
I ja sam pre par nedelja imala strasne gorusice, ali pomogao mi je onaj "bakin recept" koji je neko pominjao - jedna kasicica mlevene kafe u pola case vode

: devana - 5. decembar 2007 5:42:11(UTC)
Kakav sam ja baksuz, ljudi moji! Preko dana se osecam fantasticno, cila, vesela, a kad dodje noc... I bolovi u ledjima, i noge mi trnu, i zgaravica da poludim, i ustajem svaki cas da idem u kupatilo... Provalila sam da mi je lakse za zeludac kad oko sat vremena pred spavanje pojedem jabuku i popijem malo kisele vode, onda nije tako strasno. Ni ja ne bih da pijem tablete, sve se to da izdrzati.

: beby - 4. decembar 2007 19:48:48(UTC)
I ja poludi zadnjih dana od gorusice,nisam imala mucnina a mislim da mi je ovaj 8 mjesec nekako najtezi,Probala sam badem i orahe ,zvake nista ne pomaze .Tablete nisam trpim koliko mogu i slusam stalno ono babsko bice beba sa puno kose :(

: Mary - 4. decembar 2007 18:23:27(UTC)
ja sam se danas zalila svojoj doci za zgaravicu. Nije mi htela propisat nikakve lekove ni slicno samo mi je dala neki gel koji cu da mazuckam. nisam jos uzela,sutra idem u apoteku da ga dignem pa cu da vam kazem tacno o cemu se radi. sve u svemu drago mi je da nemoram jos tableturina da gutam.

: Tijancica - 4. decembar 2007 17:48:43(UTC)
Gelusili dozvoljen u trudnoci? Mm ima tih tableta raznoraznih, ali nema uputstvo ni od jednih pa uopste nisam nista htjela da pijem na svoju ruku.
Ja to fino otrpim. Evo i sad se tusim.

: sweet - 28. novembar 2007 15:01:56(UTC)
Ja sam u prvoj trudnoci grickala zrno pecene kafe, ili kosticu od tresnje progutam, i zaista mi je bilo bolje. To je isto radila i moja prijateljica, i njoj je to bilo od pomoci. caos

: Angel - 28. novembar 2007 12:15:00(UTC)
Probajte Gelusil icon_wink bravo

: rozga - 28. novembar 2007 9:58:08(UTC)
Meni je gorusica bila ranije zbog verapamila ali sad mi se ponovo pojavila. I meni je to najneprijatnije iskustvo u celoj trudnoci. Pomaze zvaka. Jabuke i tako i tako, a rupurut nekad da, nekad ne. Sve se tesim brzo ce da prodje...

: Mary - 28. novembar 2007 9:49:08(UTC)
übi me gorusica ali zaista nemogu da je stavim u najgore pratioce trudnoce... mucnine sam jedva prezivela i to je definitivno bilo najteze razdoblje trudnoce!
a to sto mi sada dodje da bljujem vatru- jos uvek smireno podnosim i nista nisam poduzela za to :?

: sanja011 - 28. novembar 2007 4:32:14(UTC)
mislim da sam vec pisala ranije na ovu temu, posto sam ja dva puna meseca imala gorusicu i to uz mucninu u prvom trimestru.. uh, ne ponovilo se to nikom :(

elem, jedino sto mi je samo delimicno pomagalo je gelusil-lac (sisa se, ima bljakast ukus, ali bar kao malo smiri gorusicu), dozvoljen je za koriscenje u trudnoci.

sve u svemu, mislim da je gorusica najgadnija tegoba tokom trudnoce, mene umalo nije ubila u pojam :(

: MinaA - 27. novembar 2007 20:24:17(UTC)
jao ja ne znam,kad me spopadne gorusica ne mogu nista da stavim usta cak mi je i od vode zlo.A probacu to sa zvakom ali cisto sumnjam

: Angel - 18. novembar 2007 8:54:17(UTC)
Kazu da pomaze zvakanje zvaka bez secera jer regulise zeludacne kiseline. Nisam probala, licno koristim jezgro badema ali ne slano vec potpuno nezacinjeno, prodaje se u plavim duguljastim kesicama i pise bas jezgro badema. Uzmem jedno 10 za redom i prestane mi momentalno. Raj na zemlji.

: Brankica021 - 18. novembar 2007 7:32:11(UTC)
Od prosle nedelje me ubi gorusica...ne znam vise sta da isprobam...jednostavno nista ne pomaze...cak mi krene i muka :(:(:(

pregnancy week by week

: lukas - 17. novembar 2007 21:40:11(UTC)
Meni je soda bikarbona spasla zivot u trudnoci!! Imala sam takve gorusice da nisam znala da li me boli ili pece! Videh da je neko napisao da soda bikarbona nije dobra za bebu. To ne mogu da negiram, ali na licnom primeru bih rekla da nije! ma ljudi, gotovo da sam je jela kasikom vise puta dnevno i rodila zdravog, pravog i naprednog decka!!

: Mary - 17. novembar 2007 18:17:16(UTC)
nije mi pomogao bakin lek icon_cry
spojite me sa nekom drugom bakom :|

: Kaype - 14. novembar 2007 16:35:45(UTC)
Meni je dr rekla da uzimam Kompensan, ali najvise 2 za 24h, i Ok su.

: Butterfly - 14. novembar 2007 16:01:24(UTC)

100% isproban "bakin lijek"! Ja više sa gorušicom nemam problema. Razmutite malu kašičicu mljevene kafe u 1 dl vode i to popijte. Djeluje istog momenta! bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: kubivdr - 14. novembar 2007 11:32:45(UTC)
Od pocetka trudnoce nisam imala problema sa gorusicom, ali od kako sam usla u osmi mesec, ponekad su bas nepodnosljive.
Znam da ne valja ali kad mi je lose nalivam se gaziranim picima, pomazu mi. Ali ako ni to ne pomogne, sto je jako retko, onda posegem za tabletama. Probala sam Rupurut ali i nisam nesto zadovoljna, malo bolji je Gelusil-Lac.
Manji cesci obroci, bez masnog, przenog, ili pecnog na masnoci. Bez jake, zacinjene hrane. Od zacina pomaze djumbir. Steta, ali kod nas nema sokova od djumbira, donosila mi je drugarica iz nemacke jedno vreme i nije bio los.
Bademi nisu losi ali protiv "prave" gorusice nemaju sanse.

: uros - 2. novembar 2007 6:15:47(UTC)
i ja sam u prvoj trudnoći imala strašnu gorušicu i kiselina mi se stalno vraćala, meni je pomagao badem. Sada sam imala mučnine sve do 15 nedelje ali je problem što očekujem da sada nastupi gorušica. Mučnine će prestati a za gorušicu ne mogu da garantujem jer se ona pojačava kada bebi raste kosa. Tako je bilo i kod mene, dobićeš jednog malog "kosijanera".

: sanja011 - 1. novembar 2007 18:20:48(UTC)
Rozga, hvala ti puno na dobrodoslici!!
i ja se nadam da ce se gorusica i mucnine smanjivati, pa da mogu malo vise da se radujem a manje da se zalim :)

: rozga - 1. novembar 2007 17:12:30(UTC)
Dobrodosla sanja011!:) Zao mi je sto te muce mucnine od pocetka. Ja stvarno nisam imala taj problem - povracala sam samo jednom hvala Bogu i to zbog virusa, a ne zbog trudnoce.
Verovatno ce ti se smanjiti tegobe kako protice trudnoca. Pozdrav za tebe i jos jednom dobrodosla!

: sanja011 - 1. novembar 2007 16:26:37(UTC)
Pozdrav svima,
Javljam se prvi put, upravo sam se registrovala na forum i polako iscitavam neke postove. Odmah sam se zakacila za ovu temu jer sam verovatno jedina trudnica koja ima grooooznu gorusicu i to evo vec ceo drugi i ceo treci mesec :( sad sam u cetvrtom i pitam se da li ce mi se produziti na celu trudnoci jer me ovo ubija u pojam :( sisam gelusilac, to mi je preporucio dr i to mi za sada pomaze (iako ima gadnjikav ukus).
Inace, takodje umesto jutarnjih mucnina , ja imam "vecernje" mucnine, svako vece oko 20 h povracam i dalje :( Nisam ni sanjala da ce mi zeludac ovako reagovati. Eto, prvi put se javih i odmah se zalim na sav glas :)
Stajem ovde, samo sam htela da se pozalim i da vas sve pozdravim ! :)

: rozga - 1. novembar 2007 14:44:05(UTC)
Meni je smetala gorusica samo dok sam pila verapamil. za sodu bikarbonu ne znam. Meni je pomagao rupurut i zvake!

: Kely - 1. novembar 2007 13:40:27(UTC)
Citat:
MISEL - 15/8/2007 03:28

Sodu bikarbonu nikako nemoj, nije dobra za bebu.Inace patim od istog problema

Jel mozda neko zna zasto nije dobra soda bikarbona za bebu, molim da mi kaze jer sam probala i jedino mi to pomaze. Hvala unapred.

: dragana024 - 26. oktobar 2007 13:41:24(UTC)
Ja sam muku mučila dvadesetak dana, ali na svu sreću prestala je.
Koristila sam svašta Gelusil Lac, bademe, mandarine .... Ko zna šta mi je ustvari pomoglo :)

: MANANA - 26. oktobar 2007 13:21:50(UTC)
Joooj kad se samo setim... icon_mad mucila me je u prvoj trudnoci propast!!! Sad je jos nema,ali ne znaci da je nece biti.Tada mi je pomagao badem,i samo badem.Kupovala sam ga i jela u ogromnim kolicinama,i to sam toliko bila izmucena da sam bila pocela svako jutro,za svaki slucaj,da jedem po deset komada. icon_wink I onda je sve prestalo!

: rozga - 26. oktobar 2007 13:04:48(UTC)
Meni pomaze samo zvaka! I ponekad rupurut. Ali zvaka je meni najbolja!

: Tijancica - 25. oktobar 2007 10:41:58(UTC)
A joj zene moje, nisam ni znala da zgaravica moze biti OVAAAAKOOO jaka. Pa ono sto sam prije nazivala zgaravicom je nista. Mene sad kad spopadne zgara zna da drzi bez prestanka tri dana. I sta god stavim u usta je pogubno. Sem mlijeka. Kad popijem mlijeko sve se smiri. Ali zato pijem ogromne kolicine. Litre i litre.
Mada mi se neko jutro desilo da me zgaravica probudila (!) u 5 sati. Tako mi je bilo mrsko ustati po mlijeko, ali kad me je ona fino razbudila ustala sam i popila gutljaj mlijeka i bilo mi je jos gore. Srecom to se nije ponovilo vise. I dalje je mlijeko pobjednik.

: Beclijka - 25. oktobar 2007 8:14:58(UTC)
Joj kada se setim te uzasne zgaravice sok uzid
Mucila me je citavu trunocu a od sedmog meseca sam se budila i nocu uz uzasne bolove u jednjaku i grlu :(
Probala sam sve sto se ishrane tice (po malo-cesce, izbegavala sve sto moze da je izazove ili ono na sta sam posumnjala da je izaziva), probala sve sto sam cula da moze da je ublazi( kisela voda, kokice, banane, badem, zrno kafe, korica hleba...) i naravno probala sam i Gelusil kao i Rupurut (nadam se da sam dobro napisala) dok mi moj ginekolog, hvala mu do neba klanjam , nije prepisao RENNIE-digestif obogacene kalcijumom tabletice koje se sisaju sat vremena posle svakog obroka a ako je zgaravica jaka mogu i dve da se uzmu.
Maksimalno sam mogla da koristim 3-4 dnevno, ali verujte da sam retko kada uzela i dve.To je zaista jedno fantasticno sredstvo i dozvoljeno da se koristi u toku trudnoce a dr kaze da on jedino to prepisuje, ako je bas neophodno, i nista vise.
Inace pomaze i kod problema sa nadutosto stomaka i pomaze boljem varenju.
Ja sam se preporodila bukvalno.

Ma u stvari porodjaj je lek za sve icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink

: suzana72 - 25. oktobar 2007 6:11:49(UTC)
I meni je spas casa hladnog mleka pred spavanje,a preko dana malo grickam kikiriki ali bez soli i nije lose,pomaze :)

: zemunka - 25. oktobar 2007 5:41:31(UTC)
meni je u tim slucajevima uvek pomagala kisela voda

: piljari - 25. oktobar 2007 4:27:31(UTC)
meni kokice a probala sam sve

: dragana024 - 2. oktobar 2007 11:58:52(UTC)
Meni pomaže Gelusil-Lac, kad osetim jaku kiselinu stavim jednu tableticu i brzo prođe. Ali nešto izbegavam da koristim to, iako mi rekoše da je i za trudnice.
Bar sam shvatila šta je izaziva, kafa bez koje ne može da mi počne dan.
Nisam verovala kad je zvjezdica rekla da joj pomažu mandarine, pa sam i ja probala. I da neverejute i kod mene deluje.

: Jecka - 2. oktobar 2007 10:29:21(UTC)
Ja sam u 26. nedelji i polako me napušta kiselina. Ponekad me muči od paprike, čaja (čudno), i nekih slatkiša. Ali polako prolazi i ta faza kao i sve ostale. trudim se da ne razmišljam mnogo otome, pa i kada imam ignorišem. Pomaže mi čaša dve kisele vode.

: milenica - 2. oktobar 2007 9:18:37(UTC)
Ne prestaje nikako!!!! Sta mogu.... icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes neznam neznam neznam neznam

: Julija SG - 25. septembar 2007 16:23:11(UTC)
Meni su protiv kiseline na pocetku pomagali bademi, a kasnije samo hladno mlijeko iz frizidera. To mi je bio spas, pila sam ga u ogrmnim kolicinam. Tako sam proslavila i novu godinu! Svi pijuckaju nesto, a ja se davim u mlijeku. Probajte... Inace me kiselina mucila do kraja trudnoce, zato sto je beba bila jako visoko.

: zvjezdica - 25. septembar 2007 11:00:10(UTC)
mece vjerovati.meni protiv kiseline pomazu mandarine.

: Kely - 25. septembar 2007 10:47:14(UTC)
Gorušica

Gorušica je tip poremećaja varenja tokom koga se kiselina iz vašeg želuca vraća u grlo, što proizvodi osećanje pečenja u grudima. Gorušica je česta pojava u trudnoći i pogađa dve od tri žene. Problem se pojačava kako trudnoća napreduje i materica vrši veći pritisak na vaš želudac, a veliku neprijatnost izaziva kada ste u ležećem položaju. Gorušica je veoma česta u poslednjem tromesečju trudnoće, ali kod nekih žena može da se javi i oko 20. nedelje trudnoće. Olakšanje i nestanak ovog problema nastupa vrlo brzo posle porođaja.

Kako mogu sebi da pomognem?

• Pokušajte da što češće sedite na tvrđoj stolici, sa rukama spuštenim na ravnu podlogu. To je mnogo bolji položaj nego kada sedite u mekanoj fotelji. (Ovakav način sedenja može ohrabriti vašu bebu da zauzme dobar položaj u materici).

• Spavajte na čvršćim jastucima i izbegavajte da jedete neposredno pre odlaska u postelju.

• Izbegavajte da se savijate u struku ili da pogrbljeno hodate.

• Jedite češće – četiri ili pet manjih obroka bolja su nego dva ili tri obilna. Pokušajte da utvrdite koja hrana kod vas izaziva gorušicu. Masna, previše začinjena i obilna hrana najčešći su uzroci ovoj pojavi, a njeni veliki saveznici su alkohol i kafa. Iako deluje pomalo odbojno, beli luk, sirov ili u kapsulama, može vam pomoći u borbi protiv gorušice.

• Pijte puno mleka, a u manjim količinama biljnog čaja.

• Konsultujte se sa ginekologom o lekovima koji se preporučuju protiv gorušice.
Kada zvati lekara?

Pozovite lekara ukoliko osetite jak bol ispod rebara. Ovaj bol može ličiti na bol koji se javlja pri teškoćama sa varenjem i može vam na trenutak biti i muka. Međutim, bol ove vrste može biti i znak zapaljenja jetre.

: Kely - 25. septembar 2007 10:44:21(UTC)
Meni su u pocetku pomagali i suv keks i bake rolls, a sad takodje nista. Rupurut mi i sad smiri zeludac ali to kratko traje. A to gusenje imam i ja i mislim da odatle potice ovo povremeno hrkanje. Kazu u skolici da se nama sada jako smanjio zeludac i jos ga beba gura gore, kao i pluca. Ali sta je tu je, nekako mi bude lakse kad se iskukam pred vama. caos

: dragana.srb - 25. septembar 2007 10:31:52(UTC)
Nije moguće da ti ne momažu orasi i badem? Pokušaj sa Rupurut tabletama. Baš me čudi, meni kad je baš frka sve mi to pomogne.

: majja - 25. septembar 2007 10:08:39(UTC)
Nista mi ne pomaze, ali zaista NISTA.A probala sam da vam ne pricam sta sve.Prvo sam imala one klasicne simptome gorusice,a sad sam u fazi da me samo gusi u grudima,ma fuj.A za hrkanje...Jedini spas za sve oko mene je sto prestaje istog momenta kad se porodim.

: Kely - 25. septembar 2007 1:50:57(UTC)
Ja ne pijem nikakve lekove osim vitamina i imam odvratnu gorusicu, tako od 27-28 nedelje i sve je gore ili je isto al je meni nepodnosljivo jel vec dugo traje. Pece me, gori a najgore mi je nocu, bukvalno me budi svaki cas ta kiselina. I ja se pitam jel to normalno ili ovo prelazi granice. A uz ovaj "predivni" osecaj sam istovremeno pocela i da hrcem, a to nebih ni znala jer mm nije hteo da mi kaze dok jednom prilikom nisam sama sebe probudila hrkajuci icon_lol
Od kada sam usla u 7 mesec sve moguce simptome trudnoce sam dobila ali mi je sad ova gorusica ili sta vec zagorcala ovih nekoliko nedelja. Neko mi rece da moze ubrzo da prestane a neko da moze da traje do kraja uzid
Uglavno treba smanjiti obroke kao prvo to je jedino sto mi pomaze.

: MAYAM - 24. septembar 2007 21:45:22(UTC)
JA SAM NOVI CLAN I TRENUTNO ME MUCI ZGARAVICA ,KAD OVA TEMA NA FORUMU..27 SEDMA NEDELJA SAM I TO JE POCELO PRE NEKIH NEDELJU DANA.MORACU NESTO DA PREDUZMEM..ALI NISTA NE OSECAM U ZELUDCU VEC MI GORI U GRLU.DA LI JE JOS NEKOM TAKO?PIJEM I PARTUSISTEN PA MOZDA JE I OD TOGA!

: maleenaa - 24. septembar 2007 14:43:32(UTC)
Moguce zvezdice ko zna.Grickaj bademe kokice ili keks od djumbira.To sam negde procitala da moze da ublazi kiselinu

: zvjezdica - 24. septembar 2007 14:39:27(UTC)
evo i mene pocela mucit kiselina.nemogu nista posteno pojesti.jeli vjerujete u onu narodu sto te jace muci kiselina beba ce imati vecu kosicu

: Mary - 21. septembar 2007 1:30:26(UTC)
sreca od boga pa je nemam... bar ne jos... tako da vam nemam savjet ali imam podrsku...ako znaci sta? pozdrav mamama

: dragana.srb - 20. septembar 2007 18:01:55(UTC)
Bademi i orasi! Ako ni to ne pomogne onda definitivno Rupurut tablete.

: Tanjica0403 - 20. septembar 2007 15:48:46(UTC)
glasam za bademe...

: jelena2007 - 19. septembar 2007 23:58:46(UTC)
jedino sto mi pomaze za otklanjanje kiseline je grickanje badema..prestaje odmah! :>

: Kely - 19. septembar 2007 23:34:31(UTC)
Ja bas imam te gorusice i to uvece najvise, kad legem. Pomaze mi neki suv keks ili bake rolls. Mada mi sve drugarice trudnice kazu da im hladno mleko pomaze. Danas bas pitam doktora a on kaze da nemoram to da trpim, nego da uzmem RUPURUT ili tome slicno. I mogu reci da mi je momentalno sprecio kiselinu cim sam ga uzela.

: tijanast - 19. septembar 2007 16:01:25(UTC)
Meni je samo mleko pomagalo, svi su mi govorili da ce mi beba biti chupava, i stvarno Ema se rodila sa ogromnom kosicom, sve babice su je u porodilishtu zvale mala chupavica

: bobiska - 19. septembar 2007 13:20:58(UTC)
May 05, ja sam dobila 34kg, ne od jabuka doomed ...

: May05 - 19. septembar 2007 3:31:05(UTC)
Ja msilim da sam se vec na nekoj temi o zgaravici upisivala,al nema veze opet cu icon_lol

Meni je jedino zvaka pomagala,sto jaca to bolja icon_lol bademi malo ublaze ali opet osjetim,dok zvaka sve pokupi,jabuke sam jela svaki dan(ne zbog zgaravice,vec onako)ali nisam osjecala nikakve promjene,jela sam previse voca,sjecam se da sam jednom kupila 5 kg jabuka i to je nestalo za 3 dana doomed nije ni cudo sto sam dobila 33 kg uzid

: bobiska - 19. septembar 2007 1:27:43(UTC)
meni su pomagale jabuke. nije ni cudo sto sam se patila, bebac imao vise kose na rodjenju nego sada...

: crvena sonja - 19. septembar 2007 1:18:40(UTC)
Ja sam jela kokice i meni je pomagalo,
najgore je bilo nocu dok sedim super cim spustim glavu dole povraca mi se,spavala sam polulezeci
doduse kiselinu sam imala kasno negde od 8 meseca.

: karanfil83 - 18. septembar 2007 23:22:40(UTC)
i ja sam od 5 do pocetka 6mj imala te uzasne napade gorcine cak me zeludac i bolio jer jednostavno po cjeli dan a noci su uzas.... ono sto me spasilo su bademi vjeruj da su meni pomogli... sad sam ubazila gorcinu ali grickam bademe po cjeli dan onako usput po koji da nepretjeram.... meni pomaze za sad.... mada sam cula od drgih trudnica da to obicno prestaje oko 6 i poslije samo ponekad se javilja..... pokusaj i caj od metvice ( nane) mentol ..... :-*

: Ivanela - 18. septembar 2007 17:10:43(UTC)
Gelusil-Lac, to mi je doktor rekao i pomaze mi za minut.

: majja - 18. septembar 2007 16:13:09(UTC)
Rupurut smes, cini mi se da je on najefikasniji od svih slicnih lekova.Meni vise ni on ne pomaze.

: vesna srce - 18. septembar 2007 15:56:11(UTC)
Probaj jabuke ali ne kisele .Ja sam u prvoj trudnoći imala i mučnine i kiselinu pa mi je doktor preporučio Gelusil-lac tablete koje se sisaju i koje su mi baš pomogle.Probaj i đumbir(vrsta korena) čitala sam skoro da je dobar za trudničke mučnine,povišenu kiselinu ali ga lično nisam probala.
Pozdrav

: kaja - 18. septembar 2007 15:37:24(UTC)

Paris, slobodno uzmi Rupurut. Imala sam isti problem dok sam bila trudna i da mi nije bilo Rupuruta, ne znam kako bih izdrzala. Bez toga nisam isla na spavanje jer mi je nocu kad legnem bilo najgore. Videces, bice ti super.

Uzivaj u trudnoci! :)

: dragana.srb - 18. septembar 2007 15:37:05(UTC)
Pokušaj da jedeš više puta dnevno po malo, meni to pomaže. Takodje sam čula da banana skuplja kiselinu.

: rozga - 18. septembar 2007 15:18:09(UTC)
jesamtrudnica ! I rupurut je dopusten u trudnoci!

: Paris - 18. septembar 2007 14:50:34(UTC)
rozga jesi li ti trudnica

: Paris - 18. septembar 2007 14:49:57(UTC)
hvala ti Milice, pila sam prije trudnoće rupurut ali neznam dali smijem sad u trudnoći

: rozga - 18. septembar 2007 14:47:23(UTC)
dobar je rupurut tablete. Sisu se i meni pomazu...Kazu da pomaze dosta leblebija i kokice!

: Paris - 18. septembar 2007 14:35:41(UTC)
Upomoć, u petom sam mjesecu trudnoće kiselina me ne popušta od samog počrtka. NEMOGU više da izdržim, jedem bademe, mrkvu, pijem kiselu al sve mi pomogne na deset minuta i onda ponovo počne. Zna li neko šta mi može pomoći bar 2 sata da sam mirna icon_evil icon_surprised ops:

: Kaype - 16. avgust 2007 11:55:18(UTC)
http://www.svetzdravlja....-_Teskoce_u_trudnoci.htm

: Beclijka - 16. avgust 2007 11:52:39(UTC)
Ja sam evo pred prodjjem i nista, apsolutno nista mi ne pomaze oko tog problema.Dr mi je prepisao Rennie sa kalcijumom, to je dizestiv i on mi je dosta dugo pomogao, a u poslednje vreme i dok sissam tu tableticu zaboli me i grlo i jednjak od napada gorusice.
To je valjda tako i normalno, beba pritiska zeludac i creva, varenje ne funkcionise bas naj, naj i posledica je to sr...
Kazu kao puno je lakse kada stomak krene da se spusta, medjutim i to je izgleda individualno jer meni je poceo da se spusta a gorusica ista ili nekada cak i jaca icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes neznam neznam neznam

: karanfil83 - 15. avgust 2007 23:19:41(UTC)
i ja imam isti problem sto je jos gore javlja se samo navece kad hocu spavat i muci me dugo u noc uh uh .... ali ja pijem caj od metvice (nana) sa mentolom pa mi malo pomogne....

: JelenaPetrovic - 15. avgust 2007 19:11:09(UTC)
Hvala, mada mislim da sam sve ove varijante probala. Sa hlebom je posebno zanimljivo jer posle drugog treceg zalogaja moram da ''dopunim'' pa se to pretvori u mini uzinu. Jedino nisammprobala griz, tako da cu morati. Hvala

: Ceca25 - 15. avgust 2007 15:54:20(UTC)
I ja sam u 6. mesecu i skoro je pocela gorusica da me muci. Ja sam cula za griz ali svez. Uzmem kasicicu griza i pojeem ga uz mao vode i ubrzo mi smiri gorusicu. Pokusaj!

pregnant

: majja - 15. avgust 2007 13:01:02(UTC)
Inace imam problema sa viskom zeludacne kiseline, u prvoj trudnoci negde os sestog meseca me je unustavala, sad opet a cini mi se i da je pocelo malo ranije.Soda bi karbona ni slucajno.Neznam otkud jabuke ili zvake, meni i jabuke i zvake izazivaju povecano lucenje kiseline.Ja licno sam probala i bademe i kokice i kiselu vodu i sirovi griz i nista mi ama bas nista nije pomoglo.Inace ne jedem ni przeno ni zacinjeno, jedem vise manjih obroka u toku dana, sve ono kako bi navedno trebalo ali prosto ne vredi.Dr mi dao Rupurut, moze bilo sta od tih lekova tipa Gelusi lak i slicno, ali ni to nesmes do besvesti da koristis, a pomazu samo na kratko.E sad, posle svega ovog ima jedna dobra vest a to je - kad se porodis sve prodje ko rukom odneseno.A brzo ce i to doci, videces.

: mamaTanja - 15. avgust 2007 12:55:25(UTC)
I ja imam taj problem,probala sam svasta i na kraju sam pitala Dr sta mi preporucuje jer osecaj pecenja u jednjaku je bio neizdrziv.Ona mi je rekla za "RUPURUT" Bayerov.To se isto sisa groznog je ukusa ali pomaze bar meni.

: cica-maca - 15. avgust 2007 4:45:28(UTC)
Pored svega sto su devojke nabrojala probaj i zelene jabuke , jabuka sakuplja kiselinu i narandze.

: May05 - 15. avgust 2007 4:37:37(UTC)
probaj sa zvakama,meni su jedino one pomagale kad sam bila trudna npr orbit.

: MISEL - 14. avgust 2007 23:28:51(UTC)
Sodu bikarbonu nikako nemoj, nije dobra za bebu.Inace patim od istog problema

: mikica - 14. avgust 2007 21:10:03(UTC)
probaj kokice,mene su spasavale

: tratincica - 14. avgust 2007 20:16:46(UTC)
Ja tamanila bademe u ogromnim kolicinama ali na kraju sam morala da koristim tablete Gastal od Plive. One se ne piju nego se sisaju a to sam pronasla na internetu, na nekom forumu. Kisela voda meni nije pomagala, cak mi je bilo i gore.

: Kaype - 14. avgust 2007 17:18:24(UTC)
Kisela voda ili razblazena soda bikarbona, jeste odvratna ali pomoci ce ti 99%.

: Marija IS - 14. avgust 2007 17:11:14(UTC)
Jelena, jedi bademe ili suvi hljeb. Meni to uvijek pomogne.

: JelenaPetrovic - 14. avgust 2007 16:56:58(UTC)
Drage prijateljice
u sestom sam mesecu trudnoce. Cesto imam gorusicu. Probala sam da kontrolisem ishranu ali ne vredi. Da li znate kako otkloniti ili ublaziti ovaj problemcic.

: Gost - 25. mart 2007 13:36:00(UTC)
Mislim da je to sasvim tacno, sve smo razlicite tako da je mozda najbolje da oslusnemo sta bi nam prijalo. Meni licno prijaju zvake i mineralna voda, ali bas onda kada ne mogu da izdrzim tu je gelusil bravo
Super su mi sve te pricice vezane za kosicu nasih beba kada se rode, ali nisam bas sigurna da je to sasvim tacno. Cini mi se da je to verovanje izmedju vezanosti bebine kosice i nasih gorucica samo deo naseg velikog kulturnog nasledja. Ali nema veze, bas je slatko i ako je nama tako lakse sto da ne neznam

: Gost - 25. mart 2007 2:06:00(UTC)
U ovoj trudnoci prijaju mi i ublazavaju tegobe sasvim neke druge namirnice u odnosu na prvu. Probaj da osluskujes sebe, sta ti se cini da bi ti prijalo ili probaj svasta, pa ce nesto delovati... ! caos caos caos

: Gost - 25. mart 2007 0:49:00(UTC)
Super Bambina i hvala.Imam ga ovde i ranije sam imala problema sa tim stvarima, ali od kako sam u drugom stanju nisam ga se ni setila.Moracu da pokusam, bar onda kada se ne moze izdrzati...
Super su mi bebe sa kosicom.Gledam ove male nove devojcice bebice, pa ko andjeli sa tom kosicom, odmah da im kikice pravis... icon_wink zaljubljen
Bila sam pre par dana kod jedne prijateljice u poseti u bolnici, tj porodilistu, porodila se i njena beba ima kosu, a pouzdano znam da je izludjivala od kiseline.Isle smo zajedno na kurseve nemackog i ona je jadna non-stop nesto grickala. Sada se smejala i dok mazi bebinu kosicu, zeza se:" vidis, sta je mene mucilo" caos

: Gost - 24. mart 2007 21:02:00(UTC)
mene je kiselina ubijala u trudnoci to je bio uzas a najvise mi je pomagala mineralna-donat mg,pa pokusajte mozda vam bude koristilo

: Gost - 24. mart 2007 12:26:00(UTC)
Kokice!!!!! caos

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Gost - 24. mart 2007 6:06:00(UTC)
Sve je relativnno sto se tice hrane, nekad mi i obicna voda smeta.Da , kazu da ce beba biti cupava, ali ja mislim da nije istina, ujna mi se porodila 1 marta i rodila celavog decaka, a htela je da crkne od kiseline.
Meni najiskrenije najvise prijaju zelene jabuke.

: Gost - 24. mart 2007 2:42:00(UTC)
Banane su zakon!

: Gost - 23. mart 2007 14:19:00(UTC)
Beclijka, pitala sam docu a i zeta, koji je farmaceut, i oboje su mi preporucili gelusil-lak. Ja se trudim da ga ipak sto manje uzimam, bas onda kad moram i kad ne znam sta cu sa sobom.

Na samom uputstvu pise:

Ulkus zeluca i duodenuma,
gastritis.....
i slicne tegobe u trudnoci
caos

: Gost - 23. mart 2007 13:58:00(UTC)
Beclijka i ja sam chula to za kosu, isto tako kazu da ako trudnica povraca posle 16. nedelje (shto se meni ponekad deshava), bebac ce da bude chupav bravo A moja Emica ce sigurno biti jer sam ja kada sam se rodila imala bash dugachku kosicu koja je josh i kovrdzava a i mm :)

: Gost - 23. mart 2007 13:55:00(UTC)
To je stvarno grozan osecaj, mene ne muchi stalno ali kada krenebukvalno me peche grlo narochito kada pojedem kivi, a ne mogu da izdrzim da ne pojedem bar 3 dnevno, ne znam uopshte shta mi je sa tim kivijem, nikada ga nisam volela, ali valjda se bebi svidja :) Meni pomazu samo hladno mleko, plazma i smoki. Mmmmm....smoki je stvarno zakon, odmah prestane.. Probajte...

: Gost - 23. mart 2007 12:39:00(UTC)
Htela sam da kazem cula sam jos (moja tetka je moj izvor informacija)...

: Gost - 23. mart 2007 12:37:00(UTC)
Pa stvarno je taj osecaj odvratan.Nekada me prosto grlo pece koliko je jaka.Ne znam sta da radim vise neznam .Mislila sam da je vezano za ishranu pa sam malo pazila sta i kako kombinujem, medjutim shvatila sam da uglavnom nema veze ishranom.Nekada je imam danima bez obzira na ishranu, a nekada jedem te iste stvari i nista od od te gadne napasti ni traga ni glasa, i kaze mi jos da kada trudnica ima takve probleme da ce se beba roditi sa kosom, zamislite tih konstatacija,ja sam se bas nasmejala, a nemam pojma mozda je i istina hmm .
Bambina da li ti je tvoj dr preporucio da mozes da uzimas Gelusil kada imas tih tegoba?

: Gost - 23. mart 2007 1:55:00(UTC)
Sinoc nisam mogla oka da sklopim od kiseline, nista mi nije pomagalo, ni jastici, ni voda, ni hleb. Jutros sam uzela jedan gelusil lak i bilo mi je mnogo bolje icon_razz

: Gost - 23. mart 2007 1:42:00(UTC)
Sta koristite protiv kiseline?
Ja koristim : zelene jabuke, pomorandze, bademe, orahe(par jezgra) hladnu vodu. A preko noci posto je malo teze i zaspati od kiseline, spavam na 2 jastuka, i okrenuta na levu stranu.

: Gost - 21. januar 2007 18:49:00(UTC)
Primetila sam da imam problema sa gorusicom jedino ukoliko kasno veceram i to jacu hranu,tj.zacinjenu,tako da za sada imam leka-lagana vecera i to do 19h a ukoliko kasnije osetim napad gladi mmm navalim na vockice!!!! icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: Gost - 21. januar 2007 1:50:00(UTC)
I meni u poslednje vreme gorusica sve vise smeta,juce sam cak i povracala prvi put u trudnoci(31.nedelja sam),i bas sam se tesko osecala,ali i meni isto kisela voda pomaze tako da sam danas samo to pila,i hvala Bogu dobro sam celu noc.

: Gost - 21. januar 2007 0:34:00(UTC)
I ja je imam, ali sam već naučila od čega mi dolazi, ali iskreno ima dana kad mi i voda smeta, i šta više od kiseline počnem povraćati...u zadnje vrijeme pijem samo mineralnu, jer mi od nje bude dobro...

: Gost - 20. januar 2007 22:08:00(UTC)
ogu sve OK!Ja jos nemam gorusicu, a nadam se da je necu imati ni kasnije u trudnoci. Sada sam 6 mesec i do sada je hvala

: Gost - 20. januar 2007 14:46:00(UTC)
Meni je pomagao gelusil-lac, inace sam znala da zaspim na 10 jastuka, maltene u sedecem polozaju, jer cim bih legla, kao da mi sva kiselina u usta dodje. Odvratno! uzid

: Gost - 20. januar 2007 13:01:00(UTC)
za koji dan treba da se porodim i sve vise i vise me muci gorusica ,ali cim popijem sirup,,Gaviscon,, koji mi je moj doktor prepisao gorusica nestaje istog trena hvala bogu i da tome ima leka klanjam klanjam klanjam klanjam

: Gost - 20. januar 2007 2:40:00(UTC)
Ja sam kao i Prex u nesnosnim situacijama koristila Gelusil Lac.

: Gost - 20. januar 2007 1:41:00(UTC)
Meni pomazu tablete Rutacid. Trudnice mogu bezbedno da ih koriste. Inace imam uzasnu gorusicu, pogotovu sada u trecem tromesecju. Cini mi se da i od case vode dobijem onaj uzasni zar u grlu.

: Gost - 19. januar 2007 18:50:00(UTC)
ja sam jela narandze i meni je pomoglo.

: Gost - 7. decembar 2006 18:11:00(UTC)
Meni za sada pomaze res prepeceno parce hleba ili dvopek.

: Gost - 3. decembar 2006 22:04:00(UTC)
Управо имам горушицу, и хоћу да се угушим. Појела сам мало корице хлеба, ваљда ће помоћи. Иначе у прошлој трудноћи сам чак на породиљском столу имала горушицу све док се нисам породила. Грозно!!! leto

: Gost - 2. decembar 2006 1:50:00(UTC)
bravo ivana,hvala bogu da ti je nesto uspjelo da pomogne,bas mi je drago,jer je gorusica bas neugodna.

: Gost - 1. decembar 2006 13:03:00(UTC)
ja sam zaboravila da kazem da na zadnjem pregedu kod mog ginekologa sam se pozalila na gorusicu i prepisao mi je sirup,,GAVISCON,, 3x dnevno po jedna supena kasika,medjutim posto ja imam jaku gorusicu uvece kad legnem ja samo tad popijem jednu supenu kasiku ovog sirupa i posle sam mirna spavam kao beba,dok nije bilo sirupa kao zmaj vatru sam bljuvala,ni bademi,ni mleko,ni zavke,nista mi nije pomoglo sem ovog sirupa icon_lol

: Gost - 1. decembar 2006 3:04:00(UTC)
moja sveki je negdje procitala da su zvake dobre za zgaravicu,ja joj nisam vjerovala pa sam jela bademe,pila mlijeko a i dr mi je dao neki sirup neznam tacno kako se zove,ali nista od toga nije pomoglo,i na kraju sam uzela zvake i meni su pomogle,uviijek sam imala pune dzepove zvaka,probajte mozda i vama pomogne kao sto je meni pomoglo.

: Gost - 28. novembar 2006 18:13:00(UTC)
verovale ili ne meni najvise pomaze KAFA!!! i to crna, vruca i bez secera. jabuka, banana ili mleko takodje zavrse posao, ali na kratko.

: Gost - 16. novembar 2006 14:46:00(UTC)
Trenutno sam u 23. nedelji, i u ovoj trudnoći mi za sada pomažu bademi, dok u prošloj, u početku, jesu a posle mi je Dr dala lek (Rupurut) koji je delovao kako kad, više NE nego DA. trudnica

: Gost - 16. novembar 2006 12:53:00(UTC)
Ja stalno imam gorusicu, ali neki dan je bas nepodnosljivo, a neki dan mi je kao malo lakse. Meni pomaze kisela voda, a kada mi bas bude lose uzmem jedan Gelusil-lak. Trudnice smeju bez problema do dve tablete dnevno (tablete se sisaju ili zvacu). Ja izbegavam i to kad mogu i uvek probam da olaksam sebi kiselom vodom, ali neki dan kad mi je bas tesko uzmem jednu tabletu uvece da bih mogla da se nekako uspavam. Slobodno mozes to da probas, pitala sam i doktorku i apotekarku, potpuno je bezbedno.

: Gost - 14. novembar 2006 20:28:00(UTC)
Ja se lijecim u tom slucaju sa mlijekom.Stalno ga pijem po malo popijem po litru na dan nekad.Uspem i po malo gutljaj po gutljaj zalijevam i uvijek djeluje.

: Gost - 14. novembar 2006 16:58:00(UTC)
Slatke moje bez brige, kiselinu necete nicim ubiti dok sama ne prodje od sebe iz prostog razloga sto u tom periodu bebi u stomaku rastu nokti i kosa. To je i mene vise nerviralo nego mucilo. No sve to ti ide u rok sluzbe. icon_wink

: Gost - 14. novembar 2006 15:57:00(UTC)
Ja sam takodje sve probala ali nista ne pomaze.Moj mali akrobata mi neda mira ni sekunde icon_razz

: Gost - 14. novembar 2006 15:21:00(UTC)
JA SAM I KOKICE I BADEME I SVE ZIVO PROBALA MENI NISTA NE POMAZE BEBA PRITISKA NA ZELUDAC I TAKO SE STVARA KISELINA A CINI MI SE DA MI SE ZELUDAC POPEO DO IZMEDJU GRUDI icon_rolleyes

: Gost - 14. novembar 2006 15:10:00(UTC)
Probajte sa bademima meni su pomogli i u prvoj trudnoci i sada. Prvo sam jela kokice kazu da su i one dobre samo sto je meni bilo gore od njih.

: Gost - 14. novembar 2006 14:15:00(UTC)
ja sam 30 nedelja i ja imam probleme sa kiselinom ubi me,jedino mi je resenje da za veceru nejedem puno zacinjenu hranu,mislim da ovako pomoci nema nego da se strpimo dok se ne porodimo trudnica beba

: Gost - 14. novembar 2006 12:19:00(UTC)
Ja sam trenutno u 26 nedelji i ubija me zgaravica.Da li i vi imate tih problema i kako da je se resim... :( Unapred hvala...