Obaveštenja

Icon
Error

: sladjamala - 20. mart 2014 17:40:25(UTC)
Menstrucacija je kao i sve ostalo individualna stvar, ali je potrebno izvesno vreme posle porođaja da se stabilizuje hormonalni status:)

: bogdancic - 13. decembar 2012 20:06:01(UTC)
Ja sam dobila prvu menustruaciju mesec dana posle porodjaja,od tada sam imala dva sasvim normalna ciklusa ali mi treci kasni 5 dana,radila sam test nisam trudna,ne dojim...da li neko zna da li je to normalno?

: Angie - 1. novembar 2012 19:40:35(UTC)
Jao dobila sam fala Bogu icon_rolleyes Da sam opet trudna tacno bi se samoubila icon_lol icon_lol icon_lol Salim se ali to mi najmanje treba sada.Hvala svima poljubac

: alhemicarka - 21. oktobar 2012 21:52:49(UTC)
Angie, kod mene je isto bila situacija da dok sam dojila nisam dobila menstruaciju. Cim sam prestala vestica je stigla tacno nakon mesec dana. Dojila sam do 9 meseci. Moja kuma je, eto dojila 2 god, ali je menstruaciju dobila nakon 6 meseci. Dakle moguce ostati trudna i pored dojenja, kao sto rekoe mame. Ne znam da li ti dojis.
Dragana, ne mogu se buljavko kako je tvojoj kumi bilo do ukrevetu mesec dana posle porodjaja icon_lol . Mm se nacekao ruganje jadan previse.

: drdraganadimitrov - 19. oktobar 2012 21:23:58(UTC)
Ako dojis,ciklus moze da izostanesve dok dojis.Ja jos uvek nisam dobila,a porodila sam se pre 16 meseci,a nisam trudna tj.pre mesec dana nisam bila kadsam radila kompletni gin pregled. A da mozes da ostanes trudna posle porodjaja maltene odmah mozes,moja kuma je jedno rodila oktobra,a sledece jula,razlika je 10 meseci.
Aako sumnjas da si trudna,uradi test i poseti gin,tako ces biti sigurna 100%.
Poz i javi kako si

: njamiii - 19. oktobar 2012 19:23:12(UTC)
icon_lol icon_lol
Moja prijateljica je tako ostala trudna sa blizancima (prethodna trudnoc je bila putem vto), mali joj je imao 4, 5 meseci. Jos mi komentarisale kako joj je porastao stomak (inace je izrazito vitka) icon_mrgreen Kad ono trudnica ali eto, nije ni pomislila na to jer joj se nije ni vratio ciklus. Tako da... godinama su pokusavali sa prvim, a sa drugim i trecim porefili ga bas po sred srede. Do duse, trebalo joj je malo vremena da to psihicki i emotivno svari (i izadje na kraj sa hormonima)

: MilicaCale - 19. oktobar 2012 14:28:03(UTC)
o, da, moze icon_smile

: Angie - 19. oktobar 2012 13:58:35(UTC)
Ja sad ko retard uopste ne mogu da se opasuljim da li moze ili ne da se ostane trudan posle porodjaja.Porodila sam se u januaru 2012 i jos uvek nisam dobila menstruaciju pa me zanima da li moze da se ostane trudan ? icon_lol
Ako neko zna neka mi odgovori posto se tripujem uzasno icon_smile

: mimi i mima - 12. mart 2012 22:45:04(UTC)
Ja sam se porodila pre tri ipo meseca i prvu menstruaciju sam dobila pre desetak dana.Trajala je duze ( 8 dana) , a inace traje 4-5 dana.
I bila je obilnija nego inace i bez bolova.

: milenka - 4. mart 2012 15:32:30(UTC)
Kod mene je isto kao pre porođaja, na 30 dana, traje 5-6 dana. prvi put sam dobila 6 meseci posle porođaja.

: Vajman - 22. oktobar 2011 0:16:22(UTC)
ja sam dobila posle 26 dana ponovo.Ovo je drugi put.Menstruacije su mi od posle porodjaj bas obilne,i traju 6-7 dana.

: bebironce - 29. septembar 2011 17:47:37(UTC)
jao devojke,ja u svom ovom haosu nisam ni primetila da ja dobijem menstruaciju na 20 dana,ovo je vec treci put.Nemam pojma je li to normalno jer jos uvek dojim bebca?jel imala neka od vas ovakvo iskustvo?

: Veca81 - 26. septembar 2011 15:38:15(UTC)
Ja sam dobila dva meseca posle porodjaja i trajala je 5 dana,bez bolova/jos uvek dojim.
videcemo kad ce sledeca

: Vajman - 26. septembar 2011 15:15:16(UTC)
bebironce ne spominji mi visegradsku tamo sam se poradjala i nikaad vise.sledeci put idem negde drugde.

: bebironce - 26. septembar 2011 10:52:43(UTC)
ma bolje da bude obilna nego bolnasmajli ne znam kako je vama bilo,ali je mene posle drugog porodjaja jako boleo stomak dok sam bila u bolnici,bolovi recimo tri puta jaci nego menstrualni. posle prvog porodjaja nista me nije bolelo,osim epiziotomije naravno,ali sada je bilo da se iskoci iz koze. Babica u Visegradskoj mi je rekla da posle svakog sledeceg porodjaja stomak jace boli dok se materica skuplja. Sto to,nemam pojmahmm Zato je jedna jadnica htela da se onesvesti od bolova,a rodila je sesto detei rekla da je stomak nikada nije toliko boleo.kad se setim najezim se majke mi,ali mi je bilo lakse da trpim bol nego da pijem kombinovani prasak koji daju u Visegradskoj.To je katastrofagalamdzija

: Vajman - 25. septembar 2011 23:37:37(UTC)
krissty i bebironce hvala na odgovorimaicon_smile
meni je bas obilna,videcemo koliko ce trajatiicon_smile

: bebironce - 25. septembar 2011 20:10:49(UTC)
meni je trajala 8 dana,a pre mi je trajala 3,4 dana i nije bila toliko obilna kao sada, ali me je pre mnooogo boleo stomak,a sada nistabravo bravo bravo

: krissty - 25. septembar 2011 17:06:32(UTC)
Meni redovno kao i uvek, nekih 5-6 dana

: Vajman - 25. septembar 2011 12:58:42(UTC)
Koliko dana vam je trajala prva menstruacija?

: RenataP - 24. septembar 2011 13:34:52(UTC)
Ja sam posle prvog porodjaja dobila posle 3 mes a sda je vec proslo i 4 mes i jos uvek nisam dobila.A dojila sam i prvu bebu a dojim i ovu

: bebironce - 23. septembar 2011 15:03:55(UTC)
pozdrav devojke,ja sam staari clan koji se ponovo aktivirao i bas mi je drago da sam opet na tako lepom mestu. Ja sam sa prvim sinom dobila menstruaciju posle 2 meseca,ali ga nisam dojila,a sa drugim sinom koji ima 9 meseci sada,dobila sam pre mesec dana,ali ga dojim.nije mi se smanjilo mleko i za sada je sve ok,samo sto mi je malo neuredna menstruacija pa sam imala 2 puta za mes dana.valjda ce to da se stabilizujesmajli

: Vajman - 22. septembar 2011 19:27:15(UTC)
Ja sam bas danas dobila,ustvari nesto malo,onako pripremno pred menstruaciju,a proslo je 2 meseca i 2 nedelje od porodjaja.

: Bojana I Anja - 22. septembar 2011 19:18:10(UTC)
Posle prvog porodjaja sam dobila posle 16 meseci a nakon drugog posle 18 meseci.

: krissty - 19. septembar 2011 22:39:38(UTC)
Ja sam dobila menstruaciju tacno 4 meseca posle porodjaja, a dojila sam sve u 16, nikakvu dohranu nismo koristili pa mi je bilo cudno, znam da mi je isto prva reakcija bila:nisi mi uopste nedostajala, mogla si bar jos koji mesec da sacekas i odonda imam redovno svaki mesec, a tek pre 2 nedelje smo prestali da sikimo, stvarno nema pravila

: LediIv - 19. septembar 2011 22:30:19(UTC)
evo danas dobih, 9 meseci i 5 dana od porodjaja. nije bas da mi je nedostajalo. jos uvek dojim, ali u poslednje vreme se bas drasticno smanjilo. on nekako nije vise zainteresovan, ja mu dajem da sisa povremeno ali on povuce desetak puta i uglavnom vise nece, skroz se presaltao na cvrstu hranu. jedino mi nocu posisa bas kako treba, ali sve u svemu sisanje se bitno smanjilo (kao i moje grudi), i eto menstruacije...

: Dorothy - 11. februar 2011 14:37:42(UTC)
Taman sam htela da pitam da li se nekom desilo, kad ono procitah da se desilo mnogima! Naime dobila sam danas cini mi se menstruaciju, pa sve ne mogu da verujem jer je proslo tacno 6 nedelja od porodjaja, pa mi je sve jako rano. Ali krvarenje od porodjaja mi je prestalo pre oko 2 nedelje i izgleda da je to, sacekacu jos par dana da vidim i potvrdim svoju "dijagnozu" :-)

: anita75love - 18. novembar 2010 23:40:23(UTC)
da znaš....... ruganje , i ja sam već opasno bila počela toga da se bojim......
ali eto, napunio 15 meseci, od 12 tog sam smanjivao broj podoja i 16-estog samo jednog dana "uhvatio i ispljunuo"-u fazonu-sad sam porastao! i to mi više ne treba! Veći problem meni bio nego njemu......jurila sam ga po stanu 4-5 dana da me malo spasi-on povuče dva-tri puta-ko veli dosta ti je i ode!
neznam

: dialectica - 18. novembar 2010 18:09:55(UTC)
Citat:
anita75love - 18/11/2010 14:19mislila sam da će i u vojsku poći i da će još sisati! icon_wink

Ili kako kaze moja drugarica, "preci ce sa sise na sisu" icon_surprised ops: icon_surprised ops:

: anita75love - 18. novembar 2010 16:19:33(UTC)
Ja sam dobila tačno mesec dana posle porođaja i posle redovno, dojila sam dete 15 meseci!
Moj se beban skidao nije sa dojke punih 12 meseci-bukvalno (mi smo sa godinu dana imali oko 10 podoja dnevno i imao je 4 nemlečna obroka, to nije uticalo na njegov apetit za dojenjem.....mislila sam da će i u vojsku poći i da će još sisati! icon_wink I još je gustirao onako boemski po pola sata svaki put.......).
Tako da ta priča o dojenju i meci nimalo ne važi kod mene već bih rekla da kod mene hormoni rade kao sat! Radili su i pre ali posle porođaja još još i više-nekad se i desilo da mi okasni danm dva maximum, od porođaja-ko švajcarac!
Iskreno, nisam obožavatelj mece ali više volim tako nego da mesecima nisam imala......ovako je sve bilo u normali odmah posle porođaja!
Ja sam kad sam ponovo ostala u drugom stanju to znala još 4 dana pre termina za ciklus koliko je to kod mene sve isprogramirano! A sa prvim 4 dana posle!
:-*

: dialectica - 14. novembar 2010 9:48:59(UTC)
I tebi sve najbolje!

: ana stasija - 14. novembar 2010 0:14:06(UTC)
nisu bile bebe u box ali je vrlo moguce da je u pitanju to sto su mnogo redje sisale nego ovaj mali bezobraznik.Bas ti hvala pao mi je kamen sa srca sad mogu mirno da uzivam u ovoj pauzi NEVOLIM JE NI JA .PUNO POZDRAVA ZA TEBE I TVOJE i ako se neznamo svako dobro ti zelim

: dialectica - 9. novembar 2010 23:29:26(UTC)
Ne, veoma je normalno ne dobiti menstruaciju sve dok dojis bebu cesto, tokom dana i nocu – to nije nikakav medicinski problem koji zahteva doktor, vec (za mene!) vrlo dobrodosla pauza. Ko voli menstruaciju? Za mene, sto duze ne dodje, sto bolje. Posle prvog porodjaja, dobila sam nakon 16 meseci. Ako si dobila menstruaciju uskoro posle porodjaja pre, mogu li da pitam - da li si se porodila u porodiliste gde se bebe stavljaju u "boks", pa donese bebu par puta dnevno, cesto vec hranjeno vestackom mlekom? To je slucaj za vecinu mame ovde, i tih par dana da skoro ne dojis su sasvim dovoljno da telo opet pokrene menstruaciju. Ako zelis, stavicu link (na engleskom) sa infomacijama o tome kako funkcionise odnos dojenje/menstruacija i ciklus.

: ana stasija - 9. novembar 2010 16:18:16(UTC)
dialectica interesuje me jesi li bila kod doktora i sta ti je rekao :(

: ana stasija - 9. novembar 2010 16:15:38(UTC)
jezik pregrizla sta ti pada napamet icon_surprised ops:

: ana stasija - 9. novembar 2010 14:50:12(UTC)
dialectica da dojim bebu ali posto mi je ovo 3.porodjaj posle prva dva sam odmah dobila.njami jezik PREGRIZLA.hvala vam puno sto ste se javile.

: njamiii - 7. novembar 2010 13:54:13(UTC)
A da nisi opet trudna? :) Salim se malo, upravu je dialectica. A za ovakve dileme uvek mozes da pozoves halo bebu da se konsultujes.
Dialectica zavidim ti, meni se ciklus relativno brzo nakon porodjaja regulisao, 2, 3 mesec. pff

: dialectica - 7. novembar 2010 12:24:53(UTC)
Da li dojis, ana stasija? U tom slucaju, potpuno je normalno kada nemas menstruaciju. Meni se konacno pojavila prosli mesec, a beba ima 22 meseci :).

: ana stasija - 6. novembar 2010 15:21:08(UTC)
e ovako ja sam se porodila 4.5.2010 krvarila sam tacno 2.mjeseca i 10.dana i posle toga nista evo beba ima 6.mjeseca .U PANICI SAM STA DA RADIM`JEL TO NORMALNO.nesmijem kod doktora

: anita86 - 20. septembar 2010 16:22:21(UTC)
ja sam dobila posle 7.5mes, i prve tri su bile manje vise redovne al obimneeeeee,ova u avgustu mi je trajala 2nedelje,al od tada nistam dobila,nebi trebalo da sam trudna al me ipak hvata panika, inace sad smo na odvikavanju od sisanja,pa neznam dal je moguce da mi izostaje menstruacija zbog gubitka mleka,neznam,nisam pametna,a mozda je i normalno da je neredovna. neznam neznam sva sam u cudu..... icon_rolleyes recite mame molim vas sta vi mislite hmm

: hippeia - 8. jun 2010 18:35:01(UTC)
prvi put sam dobila menzis 5 mjeseci posle porodjaja, a sada jos uvijek nisam, a proslo je vec dva mjeseca...

: dunja25 - 5. jun 2010 22:56:23(UTC)
ja dobila men. 4 meseca nakon porodjala, tj cim je stalo dojenje kroz dan 2 dosla menstruacija i sve su uredne i na vreme

: T3 - 2. jun 2010 9:21:12(UTC)
ja sad maja dobih a imala sam zadnji pout marta dakle posle dva meseca..e sad neznam oce me opet zezati tako jedan mesec imam dva nemam.. neznam ili se konacno i zanavek vratila.. hmm

: Snezana J - 21. maj 2010 11:04:51(UTC)
POsle porodjaja krvarila sam 2nedelje.a dobila sam posle mesec dana i dalje je bilo redovno.

: jelenna - 21. maj 2010 1:52:06(UTC)
Ja sam posle prvog porodjaja krvarila 15-20 dana, i prvi put sam dobila tacno mesec dana posle porodjaja iako sam dojila bebu. Na dalje su mi se ciklusi normalno nastavili, a bebu sam dojila do 3 meseca.

: T3 - 4. maj 2010 9:26:40(UTC)

porodila sam se 22 decembvra,krvarila posle toga nekih dve do tri nedellje..dakle skoro ceo januar,februara dobila 5 redovno i normalno,pa marta 27,a evo aprila nista.. :?:

beba jos sisa pored toga je dohranjujem,neznam ima li to neke veze sa hormonima tj da se jos sve nije vratilo na mesto i staro...ali opet brinem..nisam trudna sigurno ne zbog toga vec me nervira sto sad lepo ili dobijem ili nedobijem a ne ovako jedan mesec imam,dsva nemam,ili dva imnam ,jedan nemam itd... icon_rolleyes

valjda sad maja dodje i ostane.. neznam

: IXI - 23. april 2010 15:40:16(UTC)
krvarila 6 nedelja i dobila mesec dana po prestanku krvarenja i svaki mesec redovno dobijala, a uz to sam dojila bebu 16 meseci...

: ajsa_amna - 2. april 2010 14:20:29(UTC)
Ja sam krvarila poslije poroda nesto vise od 40 dana..a prvu menstuaciju poslije proda sam dobila nakod 12 mjeseci
Ajsa_Amna

: MilicaCale - 18. mart 2010 13:13:57(UTC)
t3, ja sam normalno posle 40 dana, pa posle nista do 11. meseca. Svasta je moguce

: MilicaCale - 18. mart 2010 13:04:31(UTC)
t3, ja sam normalno posle 40 dana, pa posle nista do 11. meseca. Svasta je moguce

: MilicaCale - 18. mart 2010 12:56:53(UTC)

: T3 - 18. mart 2010 11:35:02(UTC)
ja imadoh ko sto sam vec pisala proslog meseca menstruaciju normalno tj dobih je skoro u isti dan sam imala i pre ...trajala oko nedelju dana ,bila malo obilnija od onih proslih ali dobro preziveh je,medjutim sad ovog meseca je nema- da li jos ili je uopste nece biti - neznam..mislim da li da joj se nadam ili ne.. mora da su u pitanju samo hormoni koji se jos nisu vratili u normalu tj da ce mi sad tako varirati prvih meseci tj da jedan mesec imam dva nemam,pa onda opet imam,ili sam se prosli mesec jos cistila od porodjaja pa zato krvarila u vidu menstruacije i sad opet sve stalo sto zbog dojenja i mozda uopste celog organizma..opet neznam...
nisam ponovo trudna milion posto ... mislim i to uzimam ko opciju ,ali joj se najmanje nadam i ta teorija me najmanje plasi jer je (ne)moguce al opet mi to nedobijanje ili kasnjenje ovog meseca stvara nedoumicu i strah ???!!!
jeli neka od vas dobila redovno i normalno mesec dva posle porodjaja pa onda taj sledeci ili vise njih nije????

: hippeia - 9. mart 2010 22:01:43(UTC)
Irena ja ti vec odgovorila na trecem. No worries :) :-*

: Irena84 - 9. mart 2010 21:35:05(UTC)

Hvala Mrva, uh da znas da sam se prepala ulazim u wc, mala nuzda ustajem i osjecam kako ce nesto da "ispadne' uhh sva se stresem pogledam kad ono valjda ugrusak krvi i to povelik :( pa da sigurno je to,nego mi je bas danas bilo ono pravo kao menstr. Ali nema brige znaci. :))

MyTickerScript.com Ticker

: mrva - 9. mart 2010 18:51:44(UTC)
Citat:
Irena84 - 9/3/2010 16:19

Drage nisam vidjela ovu temu pa sam se vec zalila na trecem tromest. Moze li biti da dobijem menstruaciju samo 13 dana nakon porodjaja, jer do sad mi je islo ono kao sukrvica i pomalo sve nakon porodjaja, a sad vec pici krv onako vise i tamne je boje :( a boli me dolje i noge me ono boluckaju kao kad dobijem :( pa ne znam sad mozda nije menst ili je to mozda produzeno krvarenje nakon porodjaja, mada me boluckaju i krsta i kad sjedim ... nemam pojma molim za pomoc i objasnjenje ako neko zna sta moze biti. Do daljeg kuckanja cmokic za sve!

Krvarenje poslije porodjaja moze da traje i do 40 dana. Naravno ne krvari se svih 40 dana jer kad bi tako bilo onda koliko bi iskrvavile. Krvare se mozda par dana pa onda prestane i opet se povrati. Uglavnom tih 40 dana se je nadati povratku krvarenja. Nista nemoj da brines to je normalno

: Irena84 - 9. mart 2010 18:19:51(UTC)

Drage nisam vidjela ovu temu pa sam se vec zalila na trecem tromest. Moze li biti da dobijem menstruaciju samo 13 dana nakon porodjaja, jer do sad mi je islo ono kao sukrvica i pomalo sve nakon porodjaja, a sad vec pici krv onako vise i tamne je boje :( a boli me dolje i noge me ono boluckaju kao kad dobijem :( pa ne znam sad mozda nije menst ili je to mozda produzeno krvarenje nakon porodjaja, mada me boluckaju i krsta i kad sjedim ... nemam pojma molim za pomoc i objasnjenje ako neko zna sta moze biti. Do daljeg kuckanja cmokic za sve!

: sladjanam - 3. mart 2010 11:58:17(UTC)
Dobila sam menstruaciju, malo obilniju, tačno dva meseca posle porodjaja. Bila na pregledu 6 nedelja posle porodjaja, i doktorica mi je rekla da bi trebalo da dolazim jednom mesečno na preglede, dok god imam mleka, a ako ne mogu da ostavim bebu, jednom u dva meseca.

: T3 - 17. februar 2010 18:09:36(UTC)
hvala ti astor puno ,umiri me malo saznanje da nisam jedina ali kao sto rekoh vec se zabrinuh..
praticu i videcu koliko ce da traje..danas i dalje isto curi ko iz slavine..valjda se sutra barem malo stisa,ako ne nazvacu svog gin pa mu reci i pitati ga za savet..znam da je normalno da bude malo obilnija i duza ali ovo je za tri dana cini mi se i previse,a mozda i nije i gresim mozda se cistimo pa je normalno tako..neznam..ajde javicu vam koliko ce jos ovo krvoprolice da traje..
barem nemam ama bas nikakve bolove samo curim, ne osecam malaksalost niti vrtoglavicu s obzirom koliko jekrvi izaslo ok sam..e sad ko sto vec rekoh za dalje videcemo i obavezno javljam..

: astor - 17. februar 2010 17:39:46(UTC)
T3, evo ja ti mogu preneti moje iskustvo. porodila sam se pre 4 meseca, a pre 2 meseca sam prvi put dobila posle porodjaja. Bilo je obilno kao nikada pre, a i ova poslednja menstruacija je bila ista takva. Potrosila sam 4-5 pakovanja ulozaka. Moj doktor mi je rekao da je to sve ok i da pratim koliko dugo traje. Meni je islo 7 dana, a i pre porodjaja mi je tako bilo, a dobra stvar je sto vise nemam one nesnosne bolove, kao nekad. Vidi kako se osecas i koliko ce da potraje, pa na kraju krajeva bolje otici doktoru pre nego kasnije ako osetis vrtoglavicu, malaksalost.

: T3 - 17. februar 2010 15:08:18(UTC)
zene pomagajte ovo mi je vec 5 ulozak pun puncijat dakle da vise ni kap nemoze stati, od jutros a treci je dan..
nikad mi ovako obilno nije curilo..cak i nocu ustajem i menjam ga nema sanse jedan da izdrzi a nekad je mogo bar 7-8 sati..sad ih preko dana menjam na dva i to jedva..
pre mi je prvi dan bilo ovako drugi vec slabije a treci i ostalih skoro ko i da nemam,a sad sve iz mene lipti ako nije vec litar krvi izaslo nije nista..
jeli to normalno...mislila sam danas posto je vec treci dan da ce se malo smanjiti tj prestati tako da lije ali eto nije isto je ko i prvi..dok se okrenem i kad sedim i ustanem ulozak vec pun..tako da sad se vec uprpih da li je toliko obimno i u tolikoj kolicini normalno krvariti prvi put po dobijanju menstruacije posle porodjaja???
nije mi bilo ovako posle prethodna dva pa me ovo sad bas zaplasi...!

: T3 - 17. februar 2010 15:08:03(UTC)
zene pomagajte ovo mi je vec 5 ulozak pun puncijat dakle da vise ni kap nemoze stati, od jutros a treci je dan..
nikad mi ovako obilno nije curilo..cak i nocu ustajem i menjam ga nema sanse jedan da izdrzi a nekad je mogo bar 7-8 sati..sad ih preko dana menjam na dva i to jedva..
pre mi je prvi dan bilo ovako drugi vec slabije a treci i ostalih skoro ko i da nemam,a sad sve iz mene lipti ako nije vec litar krvi izaslo nije nista..
jeli to normalno...mislila sam danas posto je vec treci dan da ce se malo smanjiti tj prestati tako da lije ali eto nije isto je ko i prvi..dok se okrenem i kad sedim i ustanem ulozak vec pun..tako da sad se vec uprpih da li je toliko obimno i u tolikoj kolicini normalno krvariti prvi put po dobijanju menstruacije posle porodjaja???
nije mi bilo ovako posle prethodna dva pa me ovo sas bas zaplasi...!

: T3 - 16. februar 2010 12:26:51(UTC)
sad posle treceg porodjaja dobila sam posle nepuna dva meseca,a prva dva puta posle nekih sedam osam meseci ,dojila sam i tada i sada jos uvek dojim tako da nije tacno sto kazu da dok dojis ne mozes da dobijes- to nema veze jedno s drugim..isto kao i sto kazu da nemozes ostati trudna dok dojis sto se opet u mom slucaju pokazalo kao netacno...
prvo sam curila nekih tri nedelje posle porodja prvo malo jace,pa sve slabije,pa par dana samo po par tackica da bi na kraju skroz prestalo..i sad evo opet posle nepuna dva meseca se vratila izgleda ona bas prava menstruacija tj skroz na skroz sto bi se reklo..

mnogo mi je obilnija sada,curi ko iz cesme sto se kaze... kazu da traje duze meni je pre u proseku od 5-7 dana tek je drugi dan pa videcemo..
i sto je najzanimljivije ni PMS-a ni bolova za vreme trajanja iste nema..ili sam ja davno prekoracila prag bola pa sad i ono sto treba da osecam - vise ne osecam..??!!!

: tijanast - 29. januar 2010 13:06:52(UTC)
natasa, ne znam shta da ti kazem, ja sam Emu dojila 20 meseci a dobila sam mesec i po posle porodjaja, sad posle drugog porodjaja josh nisam dobila, krvarila sam neke tri nedelje, pa onda tri nedelje nishta, pa mi je opet neshto krenula, ja sam mislila da cu dobiti medjutim posle dan je prestalo, pa posle 7 dana opet isto, trajalo je dva dana, vrlo oskudno i opet nishta...nisam pametna, a toliko mi se ne ide na pregled da vam ne mogu opisati...

: natasa44 - 29. januar 2010 12:56:29(UTC)
Skoknula sam na ovu temu, jer mi je bas cudno sto nisam jos uvek dobila.
>Ja dojim bebu, a Laki ima skoro 13 mes! neznam da li je to normalno???

: Gagoni - 22. januar 2010 2:00:56(UTC)
Ja sam se porodila 15 decembra i krvarila sam do pre nekih 4-5 dana. Ali od tada mi ide sekret koji je cas sukrvicast, cas braon a cas nesto kao oker. Da li je neko imao slican problem? Dr mi je rekla da je to tako normalno

: Jelena <3 <3 - 19. januar 2010 15:00:00(UTC)
jA SAM KRVARILA 6 NEDELJA RAVNO PA SAM BILA NA KONTROLI PA KAD ME JE PREGLEDALA MALO MI RANU POVREDILA PA SAM OPET KRVARILA I POSLE 6 NED... ALI MENI SE TAD NASTAVIO SEKRET POJACAVATI ETO JA SAM SE PORODILA PRE 8 MESECI I JOS MI NIJE PRESTAO DOKTORKA MI JE DAVALA SVAKAKVE VAGINALETE ALI JOS BUDE GORE OD NJIH CAK ME I STOMAK BOLI I SAV MI SE NADUVA A INACE SAM JAKO OSETLJI NA SVE I SVASTA. jA MISLIM DA NESTO U PORODILISTU NIJE BILO STERILNO.. AKO JE NEKO IMAO NESTO SLICNO NEKA MI KAZE KAKO DA POKUSAM DA SE RESIM TOGA :)

: jassa - 8. januar 2010 20:20:41(UTC)
zdravo svima, ja mlim za savet, porodila sam se 17 nvembra i prestalo mi je krvarenje nakon dve nedelje,pa mi je posle toga islo malo rozikasto,pa oko 19 decembra ponovo kao neko krvarenje koje je trajalo 3dana nista puno ali je bila krv,i sada t.j danas mi opet krece nesto rozikasto braon,moj doktor nije tu tek sledece nedelje dolazi molim da mi kaze neko dali treba da brinem ili je to ormalno posle porodjaja. Molim vas da me posavetuje neko hvala

: Dimiana - 8. januar 2010 2:36:28(UTC)
Dali se nekom desilo da posle porodjaja dobije menstruaciju i da je ima dva meseca pa treci meseca da izostane? U septembru sam se porodila pa sam dobila vec u oktobru,novembru i decembar ne?sada je 7 januar i brinem da nisam ostala u drugom stanju?Inace dojim jos uvek bebu!

: Anastasja7 - 14. decembar 2009 19:57:13(UTC)
Ja sam dobila posle 8.5 meseci od porodjaja. Dojim bebu jos.Prvo je bilo braonkasto par dana, a onda vec nekoliko dana jako obilno. Ne znam da li je to normalno i koliko ce trajati kad se jos ne smanjuje krvarenje...

: T3 - 2. decembar 2009 21:45:07(UTC)
ja sam dobila oba puta posle nekih sedam-osam meseci ,a dojila sam i tada i posle toga icon_rolleyes

: Ma-Ja - 2. decembar 2009 19:53:17(UTC)
Ja sam dobila odmah posle 40 dana. I normalno je i redovno je.......a bas sam mislila da cu jos malo da odmorim od ulozaka...hehe
Cula sam da dok dojis nemas mecu, ali ja nisam ni dojila jer nisam imala mleka....tako da sam dobila odmah....

: Bibiz - 2. decembar 2009 19:48:27(UTC)
pa ne znam curi mi onako , krv, nije ko pre nedelju dana, pre nedelju dana bilo tu i tamo i bilo je rozikasto
ali ne curi mi jako, nego sta znam i malo me dole priteze stomak.
odo ja sutra kod doce da on zaviri malo....

: T3 - 2. decembar 2009 9:16:51(UTC)
bibiz i ja mislim ko milica da je to samo nastavak pocetnog krvarenja nikako pocetak menstruacije,jos je jako prerano,mozda ce ti stati sutra ako vec nije,mozda ces imati sad mesec dana pa onda par neces..sve zavisi..to cesto i neredovno krvarenje posle porodjaja je itekako moguce,trebalo bi da nebude nista zabrinjavajuce ali moj savet ti je da te ipak ginekolog pregleda i kaze svoje misljenje.

: 84d - 1. decembar 2009 14:53:17(UTC)
Bibiz,moguce je. Mojoj sestri je bilo tako i posle toga 2-3 meseca nije imala menstruaciju a onda se unormalizovalo pa je dobijala redovno. Isla je kod ginekologa tada i rekao joj je da je sve u redu. Mislim da ne treba da se brines. Kiss

: Bibiz - 1. decembar 2009 14:35:43(UTC)
joj vidis tu spremam po stanu pa mozda zbog toga. Odo sad u lezeci polozaj

: MilicaCale - 1. decembar 2009 12:48:53(UTC)
bibiz, prerano je. Mada, ako si se malo napregla, mozda je nastavak pocetnog krvarenja. Mislim da bi trebao lekar da te pogleda.

: Bibiz - 1. decembar 2009 12:20:32(UTC)
pre neki dan mi skoro prestalo krvarenje, porodila sam se 5. novembra, i juce ponovo krenula onako bas sveza krv nije bas obilno, ali me stomak bolucka, da li je moguce da je meca vec stigla?

: T3 - 28. novembar 2009 11:57:31(UTC)
ja sam krvarila jos nekih dve nedelje sigurno posle poroda..prvih nedelju dana obilnije,posle sve slabije,vise je bilo kao blago i povremeno curkanje,ali opet ulozak sam morala imati i nositi..desavalo se da po ceo dan ulozak bude prazan i kad taman pomislim e proslo je uvece krene da lipti ko iz cesme pa tako celu noc i sutradan recimo isto,da bi se opet povuklo na par sati,pa opet blago curkalo i tako ukrug nekih petnaestak dana..
kad nije bilo ni kapi celih dva tri dana znala sam da je stalo..kazu babice da je krvarenje bilo obilno ili blago do sest nedelja normalno,za sve posle toga ako se nastavi treba se posavetovati sa ginekologom i videti u cemu je problem..
mada posle devet meseci neimanja i tih dve nedelje mi je bilo puno..tek posle nekih sedam osam meseci dobila sam redovno menstruaciju i opet se bakcala sa najvecim zenskim problemom..

: rozga - 24. novembar 2009 19:13:43(UTC)
Zerina ja nisam imala takav problem, a iskreno nisam ula da je neko imao. Vidi ti sa svojim dr. Mozda ti se desava da prokrvaris kad ti je ovulacija, meni se to desilo jednom. Ipak moj savet ti je da se javis doktorucaos

: zerina - 24. novembar 2009 18:49:10(UTC)
Zdravo svima ! Mozda je ova tema vec bila,ali posto sam jako zabrinuta ne mogu sad pretrazivat. Jeli se vama desavalo da posle poroda dobivate menstruaciju stalno svakih deset,petnaest dana. Mene to izludjuje. Pa molim vas da mi odgovorite jeli to u redu i hoceli posle nekog vremena opet biti uredna, jel uvije mi je bila uredna. Unaprijed hvala

: rozga - 24. novembar 2009 18:00:55(UTC)
Ja sam krvarila skoro 40 dana i pposle toga su mi jos ispadali konci. Dobila sam kad je Marko napunio 14 meseci. Posle porodjaja sam koristila iskljucivo mrezaste uvolske, a za menstruaciju crefree, kao i pre trudnoce.

: shvrchko - 23. novembar 2009 13:14:29(UTC)
E zenske, ja sam krvarila punih 46 dana ili skoro punih sedam nedelja! Za sada nemam mecu a beban ce za koji dan 4 meseca...Koristila sam mrezaste uloske sigurno jos tri nedelje po porodjaju, i uopste me nisu iritirali, a secena sam, a to je i najzdravija opcija, probala sam da "ubacim"libresse koje inace koristim za mecu ali momentalno sam ih izbacila jer mi je OD NJIH bio uzasno neprijatan osecaj!

: dijana87 - 22. novembar 2009 9:40:00(UTC)
ја сам 40 дана након порођаја крварила у прекидима...каже др да је највероватнија упала, и да није ок да крварим тако дуго...ко ће знати да ли сада крварим због истог или је почетак новог мучења - менструација...

: dijana87 - 22. novembar 2009 9:23:00(UTC)
ја сам 40 дана након порођаја крварила у прекидима...каже др да је највероватнија упала, и да није ок да крварим тако дуго...ко ће знати да ли сада крварим због истог или је почетак новог мучења - менструација...

: dunja25 - 21. novembar 2009 21:48:35(UTC)
ja sam krvarila mozda nekih 2 nedelje i onda je stalo...mozda se desilo da je kao nesto kapnulo jos 2-3 puta. cim sam iz bolnice dosla presla sam na always uloske i nisam imala nikakvih problema.
danas mi je 20ti dan posle porodjaja i juce sam mislila kako sam dobila menstruaciju,krvarila sam, svi su simptomi bili tu, boleo me stomak,noga...ma sve ko i inace kad imam mengu i evo danas nista ne curi, nista me ne boli neznam eto ko ce ga znati...

: dijana87 - 21. novembar 2009 20:32:22(UTC)
ja izgleda dobila...posle dva meseca...grudi splasnule ali videcemo sta ce biti dalje...:(
Dakle, menstruacija ne mora da se vezuje za kolicinu mleka??? Bas sam se nesto uplasila, mala poslednjih par dana siska po sat i po, cini mi se da je manje mleka nego obicno....

: MikaMaca - 19. novembar 2009 1:00:08(UTC)
Ja sam posle porodjaja stalno tj narednih 40 dana koliko nje trajalo krvarenje koristila one mislim da su Boni tj one debele jer su me ove obicne zuljale i bolelo me je. Ali naravno cim mi je stalo krvarenje odmah posle toga za prvu menstruaciju sam koristila ove normalne uloske koje sam koristila i pre trudnoce

: milly - 17. novembar 2009 15:18:18(UTC)
Samo da potvrdim-prva dva dana po dobijanju grudi su mi splasnule,mada sam imala mleka.Nakon toga,sve po starom tj.grudi su mi se vratile u normalu.
Sto se tice ulozaka posle porodjaja,ja sam sve vreme koristila one mrezaste.Dok sam bila u porodilistu jedva sam cekala da dodjem kuci i da koristim libresse kao i uvek.Medjutim,nisu mi prijali.Valjda zato sto sam secena,a oni su tanki...Jeste da su mi se konci malo kacili za mrezicu,ali nije bilo strasno.Takodje sam za to vreme nosila i mrezaste gacice,jer me nisu stezale,a rana me je bas bolela.

: MilicaCale - 17. novembar 2009 15:03:06(UTC)
nema na cemu. ja sam koristila naturela i naturals (valjda allways, ne secam se proizvodjaca) oba sa kamilicom, i domace feel fine. Sad, e, kako se zovu, allways, valjda, one sto se razlikuje prednji od zadnjeg dela. Uf, al sam objasnila. Sta cu, kad mi mozak ne radi.

: T3 - 16. novembar 2009 13:38:32(UTC)
hvala milice ...
s obzirom da prosla dva puta nisam bila secena koristila sam always jer su mi vise prijali i upijali,kazem vrlo brzo posle porodjaja tj dolaska kuci,cesto menjanje se podrazumeva i u njihovom slucaju naravno ,pamucne uvek i ovako koristim i uzimam..tako da cu eto i ovaj treci ako naravno opet budem imala srece da nebudem secena i imam ranu koristiti odmah ove druge..te mrezaste samo u bolnici jer mora a cim dodjem kuci prelazim na obicne tj ove normalne..

dakle ne treba mi vise od pet pakovanja istih da ih imam samo za porodiliste i te dane..opet kazem ako ne budem secena,ali sto ti kazes i ako budem zbog rane i konaca cu brzo preci na ove druge jer verujem da ovi bas iritiraju i ometaju pogotovo zbog te mrezice ranu..u svakom slucaju kad dodjem kuci naoruzacu se always super+ upijajucim sa krilcima onim bas dugackim koji mi i inace najvise odgovaraju i koristiti njih..ako bas budem bila secena ili imala bilo kakvu ranu kupicu i koje pakovanje mrezastih za svaki slucaj vise da se nadje pa cu ih kombinovati za prvo vreme tj dane a posle opet preci i ostati verna alwaysu..

hvala jos jednom..

: MilicaCale - 16. novembar 2009 13:05:55(UTC)
T3, mrezasti se preporucuju zbog rane. Ako nisi secena ili pukla, znaci, ne mora. U svakom slucaju, kad se sredi rana, moze da se predje na obicne. Moze, verovatno i ranije, ali da su to najkvalitetniji, sa pamucnom povrsinom, koji propustaju vazduh...I, naravno, cesto menjanje. Ja sam presla rano, pre skidanja konca (konci su mi se kacili u mrezicu, pa je bolelo).

: Marizo - 15. novembar 2009 23:31:52(UTC)
Jako dobra tema.Ja sam se vec uplasila da samnom nesto nije u redu kad u potrazi za odgovorom naidjem na ovaj forum i odahnem.Meni je proslo cetiri meseca od porodjaja i josuvek nisam dobila i dojim.Inace posle prvog porodjaja dobila sam vec posle tri meseca,a i tada sam doila.

: T3 - 15. novembar 2009 12:26:16(UTC)
koliko ste dugo posle porodjaja krvarile?
ja sam oba puta oko nedelju -dve dana otprilike,prvo vise pa postepeno sve manje i manje,ali sam secam se i trece nedelje morala stavljati i nositi ulozak jer se desavalo da pokoji put kapne po malo...
da vas pitam jeste tih dana dakle kod kuce pri krvarenju koristili one mrezaaste uloske koji se koriste i obavezni su i u bolnici ili ste ih stavljali samo par dana pa presli na normalne tj uobicajene koje svakako pri redovnim menstruacijama i koristite..??

ja sam ove mrezaaste odvratne stavljala najvise nedelju dana posle porodjaja mozda ni toliko,pa sam presla na always sa krilcima one super upijajuce koje sam i pre koristila,jednostavno nisam vise mogla one,stalno su se pomerali,bili debeli,malo upijali,a meni curilo tih dana ko iz cesme,pa su mi ovi bili prakticniji i mnogo bolji..
krvarenje je kasnije prestalo tj nestalo samo od sebe i nisam imala nikakvih problema sto se tice zamene i promene uloska..i sad treci put planiram isto..pa me zanima kakva su vasa iskustva po pitanju toga tj jeste li bili i ostali verni ovim bolnickim ili ste nedugo posto ste dosli kuci koristili uloske po vasem izboru tj meri i zelji..mislite li da to nema nikakve veze mada babice spominju i preporucuju dok se krvari nakon porodjaja bas i iskljucivo samo ove..ja sam ih eto zamenila meni vise odgovarajucim i nisam imala nikakvih niti problema niti nezeljenih posledica..ali pre nego sto i treci put uradim isto tj po svom zanima me kako ste vi ?

: Pegipeg - 4. novembar 2009 4:59:35(UTC)
Ja sam prvi put dobila posle 9 meseci..uh odmorila sam se,jer sam imala bolne menstruacije,mada tih 7 meseci sto sam dobijala (a onda sam opet ostala trudna) nije bilo toliko bolno a i dosta manje kolicinski! ja sam dojila 11 meseci,jeste se mleko za nijansu smanjilo,al vec je to ionako bilo slabije dojenje pa se nisam nervirala!

: milly - 31. oktobar 2009 20:02:37(UTC)
84d,hvala na odgovoru!Nadam se da je to u pitanju,posto bih volela jos da ga dojim!

: 84d - 31. oktobar 2009 15:41:44(UTC)
Blue i kod mene je tako bilo. A posle toga nista 6 meseci i onda sam dobila redovnu menstruaciju. Iako sam dojila 8 meseci. Milly, kod vecine zena se nekako smanji kolicina mleka pre ili u toku menstruacije mada ako ti se beba ne buni onda joj je to dovoljno. Tako da, nemoj se brinuti :-*

: milly - 31. oktobar 2009 13:37:12(UTC)
Juce sam,skoro osam meseci posle porodjaja,dobila.Ranije me stomak razvaljivao,sada minimalno,mada videcemo za sledece.
Ono sto mene interesuje,imali menstruacija veze sa kolicinom mleka.Naime,Vuka i dalje dojim 3xdnevno,ali su mi juce i danas grudi bas splasnule.Ima mleka u njima.ali ne znam da li mu je to dovoljno.Po njemu nista ne provaljujem,ali sam se ja smorila neznam
Nadam se da neko ima iskustva po ovom pitanju.
Ako ste vec pisale o tome,ja se izvinjavam,ali nisam imala vremena da citam sve!

: MissGak - 30. oktobar 2009 14:34:43(UTC)
Iako dojim,nesto nakon 40 dana sam dobila uz sve propratne simptome i trajalo je svega par dana s tim da nije bilo obilno.Mesec nakon toga imala sam opet simptome,ali jos uvek nista...

: MilicaCale - 30. oktobar 2009 13:43:25(UTC)
Blue, identican slucaj kao kod tebe, posle nista do 11 meseci (tad sam mu ukinula dnevne podoje)

: Blue - 30. oktobar 2009 10:47:58(UTC)
Interesuje me posle koliko su dobile mame koje ne doje? Meni je neki 35 dana nakon porođaja krenulo kao menstruacija, identični bolovi u stomaku i nozi, simptomi, krvarenje, ali to nije trajalo ni jedan dan hmm evo posle skoro 2 meseca još uvek ništa hmm

: Pingvin - 30. oktobar 2009 1:22:33(UTC)
Ja sam dobila 2 mjeseca i 10 dana poslije porodjaja i od tada nista, evo već 2 i po mjeseca :(

Dojim na svaka 2.5-3 sata i danju i noću.

: maja.mala.mama - 28. oktobar 2009 19:08:16(UTC)
Pre dva dana dobila prvu menstruaciju - tačno 16. nedelja od porođaja. Dojim i nadam se da to neće uticati na prestanak.

: Lekii - 7. jul 2009 17:44:01(UTC)
Evo danas druga menstruacija, kasnila je prva je bila 31.maja, a druga 07. jula Inace primetila sam da mi grudi budu malo praznije dan pred menstruaciju, pa se polako povrate kad dobijem neznam

: Bubilina - 1. jul 2009 3:57:18(UTC)
Prestala sam da dojim i dobila 3 dana posle prestanka dojenja, tacno 2 meseca i 2 nedelje od porodjaja.

: Maja_81 - 22. jun 2009 9:48:05(UTC)
7 meseci posle porodjaja

: moji andjeli - 16. jun 2009 16:51:05(UTC)
I ja sam posle oba porodjaja,prirodna,dobila posle 6 nedelja

: MilicaCale - 15. jun 2009 13:21:52(UTC)
neiskusna, moguce je. Tad se cesto i dobije. Prvo posle porodjaja i bude obilnije i traje duze. Mada, ako potraje jos, ipak se vidi sa lekarom.

: neiskusna - 15. jun 2009 12:07:53(UTC)
moze li neko da mi kaze da li je moguce dobiti 4o dana posle porodjaja? pre toga sam tek po malo krvarila, cistila se posle porodjaja, a onda 40-i dan je krenulo malo jace krvarenje, crveno, ne nesto preterano obilno i traje evo danas osmi dan. bebu dojim. jos uvek nisam bila kod ginekologa, planiram uskoro. porodila sam se prirodno, epiziotomija vise ne boli, fino je zarasla.
molim da mi zene koje znaju o cemu se radi to i napisu. pozdrav! icon_eek

: trudna 3 - 11. jun 2009 12:34:31(UTC)
i posle prvog i drugog deteta sam dobila posle nekih 6-7 meseci.
secam se da su oboje jos uvek sisali.

: nasa - 8. jun 2009 21:33:11(UTC)
Ma menin je to ok,kad dobijes za par meseci,a ne onako kad ce kad ce pa cekas to je da odlepis, bar je meni tako,samo da kg odu dole bar 5kg,i stomak da spadne bar jos malo!!!!!!!!!!!!

: Machkica - 8. jun 2009 11:23:34(UTC)

Eto i ja dobih icon_lol   tacno 3 meseca nakon porodjaja.

Porodjaj je bio carski  icon_lol , dojim sve vreme, taman smo se oslobodili za  ukrevetu , i kada je doslo vreme za uzivanje, ja dobijem :&gt; .

: nasa - 4. jun 2009 2:32:33(UTC)
Da znas icon_razz icon_razz icon_razz ,hvala ;]

: MilicaCale - 4. jun 2009 2:23:25(UTC)
nasa, cestitamo!!! Sad bar ne moras da mislis, znas sta te ceka.

: nasa - 4. jun 2009 2:11:09(UTC)
E da se javim da sam dobila,a toliko mislila kad ce,jer koga god sam pitala svi kazu dok dojis neces dobiti,ali eto nema tu pravila,ipak svi smo mi razliciti pozdrav svima

: Hopeful - 2. jun 2009 20:05:11(UTC)
ja sam prvu posle8 meseci, dojim i dalje

: nasa - 1. jun 2009 3:26:54(UTC)
Hvala,nadam se da cu i ja uskoro,a stalno mislim na to......

: nasa - 1. jun 2009 3:26:53(UTC)
Hvala,nadam se da cu i ja uskoro,a stalno mislim na to......

: nensy - 1. jun 2009 0:24:09(UTC)
Ja sam dobila menstruaciju posle osam meseci,negde u periodu kada je Bogdan prestajao da sisa.Sada su mi obilnije ali nisu bolne kao sto su bile.

: cojka - 31. maj 2009 19:54:54(UTC)
porodila se prirodno.
dobila tachno 9 meseci i 9 dana kasnije.
imala odliv.
al` srecna sam.
napokon je pms proshao. :D

: dobramara - 31. maj 2009 19:15:36(UTC)
ja sam se porodila prirodno, dojim bebu i dobila 35 dana nakon porodjaja. Mleka i dalje imam i sve je ok, uplasila sam se da ce uticati na dojenje ali nije.

: Lekii - 31. maj 2009 16:05:02(UTC)
Evo i ja da se prijavim, dobila danas, 2 meseca i 10 dana posle porodjaja, dojim dete i danju i nocu, nekih osam puta na dan, porodila sam se na carski. Ide mi dosta i sad krenuse i jajnici da boluckaju. A bas sam juce pomislila da sam nervozna kao da treba da dobijem.

: MilicaCale - 31. maj 2009 1:54:27(UTC)
Ja sam imala kompletan pms, po nedelju dana i duze, od drugog meseca, dobila tek u dvanaestom.

: nasa - 31. maj 2009 1:00:07(UTC)
Mene boli stomak kao pred menzis vec nekih 7 dana,da li je to znak da cu uskoro dobiti,a i rana me bolucka malo mozda na vreme,bas sam nervozna zbog toga.Jesi li ti imala slicne simptome? :(

: crazylja - 30. maj 2009 16:22:09(UTC)
Ja sam dobila prvu menstruaciju 6 meseci posle porođaja. Više me ne boli stomak kad dobijem i kraće mi traje, u proseku, 4 dana.

: nasa - 25. maj 2009 2:27:16(UTC)
Ja sam se porodila carski,pre 2 meseca moje zlato siska,a jos nista od menstruacije :( ,bila sam kod ginekologa ona kaze ti ces meni reci kad dobijes.Tako da me to bas nervira,a citam da ima raznih slucajeva,a neko kaze do kad dojis nista. caos

: MilicaCale - 14. maj 2009 17:57:23(UTC)
Pre 4 dana, znači nedelju dana pre prvog rođendana. Ukinuli smo dnevne podoje (ostali na dva, ujutru i uveče) pre skoro dve nedelje.
Dakle, ukupno skoro godinu dana.

: bojana ns - 28. april 2009 18:11:23(UTC)
Ja sam evo posle 14 mjeseci (trudnoca i 5 mjeseci posle) prosle nedelje dobila prvi put icon_cry
Bilo je lijepo dok je trajalo icon_lol
Jos uvijek dojim

: Praslin - 27. april 2009 14:49:30(UTC)
Ja sam oko 20. janura prestala da dojim (nisam imala mleka) a 4. februara dobila prvi put. I sada je u dan tacno,da kucnem u drvo. :)

: Zhunga - 27. april 2009 13:41:56(UTC)
Evo, ja sam dobila tacno posle 9 meseci :)
imam jos mleka, Bogu hvala, jer zelim da dojim Linu bar do godinu dana.

: Danijela&Jovana - 27. april 2009 1:09:44(UTC)
Moja zadnja menstruacija pre trudnoce bila je 02. aprila 2007. Sledeca je bila 02. maja ali 2008., dakle cetiri meseca posle porodjaja. Dan ranije prestala sam da dojim tj. da izmuzam mleko, jer moja princeza nije htela da siki.
Izgleda da je zaista pravilo da pravila nema!

: Mozart - 26. april 2009 20:15:37(UTC)

Hmmmm. Ja sam dobila menstruaciju 37 dana od porodjaja. Taman mi je stalo krvarenje od porodjaja pre nedelju dana i ja eto dobih vestica .Malo mi je cudno sto je tako rano,nisam je ocekivala sigurno jedno 5 meseci.

Pordila sam se CR e sad da li to ima veze ili ne, vestica je tu.

: rozga - 3. april 2009 22:20:46(UTC)
Zhunga ja sam dobila tacno 14 meseci posle porodjaja. I bila sam kod ginekologa nedelju dana pre i gledala me na uz i rekla mi da nema sanse da dobijem jos par meseci. A ja dobila posle 7 dana! Sve je moguce. Marko jos sisa ali ja sam dobila tacno kad je napunio 14 meseci. I na muzevljev rodjendan tacnoicon_lol

: asteraki - 2. april 2009 15:01:00(UTC)
Ja sam se porodila 5. avgusta, a dobila sam prvi put 25. decembra, znaci posle 4 i po meseca.
Nisam imala nekih znacajnijih simptoma, sem pojacane nervoze, koja se odrazila i na bebu. Elena je bila jako nervozna dan -dva pre nego sto sam dobila i nije htela uopste da sisa. Pisala sam o tome tada na jednoj temi, ali se ne secam sada na kojoj tacno. Potresla sam se tada poprilicno jer sam mislila da mi nestaje mleka i da je malecka gladna. Grudi su mi bile skoro ''prazne'' i skroz opustene, ali , Bogu hvala, to je trajalo svega par dana i proslo je, a sisanje smo nastavili u istom ritmu kao i pre toga, bez ikakvih problema i sisamo jos uvek.
Sto se samog ciklusa tice, meni je krvarenje malo obilnije nego ranije, ali zato krace traje ( 2-3 dana) i do sada nisam ni jednom imala bolove, sto je ranije bilo cesta pojava.

: myche - 2. april 2009 13:28:14(UTC)
ja sam posle 7 meseci dobila, a moja drugarica posle 14!!! tako da je moguće....

: macaraca - 2. april 2009 13:24:56(UTC)
naravno da je moguce!!!super, blagis se tebi!!!

: Zhunga - 2. april 2009 13:22:18(UTC)
Ja jos uvek nista.. ni naznake da cu da dobijem. Bila kod ginekologa i kaze nista... i da dok dojim necu ni da dobijem/ Da li je to istina???????

: macaraca - 1. april 2009 17:44:47(UTC)
ja sam dobila nakon 4.meseca, mnogo su obilnije i duze traju. i naravno isto bolne!!!

: rozga - 23. mart 2009 14:40:19(UTC)
Ja sam dobilabravo bravo bravo bravo bravo Tacno kad je Marko napunio 14 meseci. I imala sam 6-7 dana, kao i normalnu menstruaciju.

: Rivana - 7. mart 2009 17:57:27(UTC)
E, da nije bila obilno a trajalo je nedelju dana.

: Rivana - 7. mart 2009 17:55:49(UTC)
Ja sam krvarila do 40 ne mnogo ali ipak jesam. Deset dana nakon krvarena, ja prokrvarim ponovo ali malo vise nego tih 40, kao menstruacija. Odem kod ginekologa on me prgleda i uradi ultra zvuk, kaze sve je ok sa matericom, i kaze da je to sigurno menstruacija, jer ne dojim pa je tako brzo "dosla", medjutim ja nikakve simtome nisam imala pred dobijanje, ranije su me bolele grudi sada nista cak ni stomak. E, sad od tada je proslo tacno mesec dana a ja nisam dobila ponvo, pa se pitam da li je to zaista bila menstruacija ili neko krvanje?

: rozga - 7. mart 2009 0:43:22(UTC)
A jeste li imale neke simptome pre dobijanja? Mene ubi kicma i boli me stomak ali nikako da dobijemneznam Moracu na uz da vidim sta se tu desava.

: maza - 7. mart 2009 0:28:52(UTC)
ja se porodila 21.08 a prvi put dobila nakon 4 mjesec i to u decembru
baš obilno 12 dana... i onda posle toga do danas ništa i evo danas
kako ce bit kansije ne znam al se nadam da ce se ustaliti

: sanjas - 4. mart 2009 21:09:32(UTC)
E da se i ja upisem na ovu temu.Dobila sam danas,6 ipo meseci posle porodjaja.

: olga75 - 2. mart 2009 15:52:22(UTC)
Porodila sam se 14. 10. a 20. 01. sam pocela da krvarim ,nesto malo par dana a 27. 02. sam dobila pravu menstruaciju, obilniju ali manje bolnu nego pre trudnoce.

: NIKOLINA - 2. mart 2009 15:15:56(UTC)
42.dan posle porodjaja!

: marmit - 2. mart 2009 14:37:53(UTC)
Ja sam se porodila 10. novembra, prvi put sam dobila 15. januara, znači prošlo je dva meseca i pet dana. Posle sam dobila posle 32 dana. Prvi put me ništa nije bolelo, nisam ni znala da sam dobila, a drugi put nešto malo. Što se tiče obilnosti, za nijansu su manje obilne nego ranije, ranije su bile katastrofa, sad ok, bolje. Nadam se da će bar što se tiče bolova ostati tako. Mada bih više volela da me boli, tad popijem tabletu, a kad jako ide, baš je nezgodno. Inače, jako sam malo dojila, ali to nema veze, moja snajka je dojila 7 meseci, a dobila odmah posle 40 dana.

: maza - 27. februar 2009 2:17:20(UTC)
ja sam dobila po prvi put u decembru i evo opet mi izostaje
a to me jako nervira

: saveta - 24. februar 2009 1:00:52(UTC)
Druga menstruacija mi je bila tacno na 28 dana kao i pre porodjaja

: bozana - 23. februar 2009 19:01:18(UTC)
imala sam 22 januara,znaci skoro odma posle krvarenja i sad evo ovaj mesec jos nista.

: rozga - 23. februar 2009 18:54:34(UTC)
Ja nisam dobila jos a Marko je vec 14. mesec. s jedne strane super jer uzivam ali s druge strane hteli bi jos jednu bebuzagrljaj

: maja973 - 23. februar 2009 15:51:08(UTC)
Oba puta sam dobila 6-7 meseci posle carskog reza.I svaki put su mi ciklusi sve kraći a menstruacije traju sve duže.A dr kaže da je to ok.

: bamba - 22. februar 2009 21:13:35(UTC)
Citat:
drnatasa - 21/2/2009 19:17

Ovaj forum je zakon. Ja sam danas prokrvarila veoma malo. Porodila sam se carskim pre 2 i po meseca i dojim. Bas sam se istripovala sta se desava, jer sam mislila dok dojim da sam mirna sa te strane bar.

drnatasa ja sam imala iste siptome..ne brini sve je to normalno...

: bamba - 22. februar 2009 21:12:06(UTC)
ja sam dobila posle 2,5 meseci od porodjaja iako ga dojim...ali sad vise ne boli...ne znam zasto je tako poranila icon_rolleyes

: Lavita - 22. februar 2009 16:52:00(UTC)
porodila sam se prirodno pre mesec i dva dana i dobila sam pre dva dana, ne mogu da verujem ali tako je, ne dojim pa verovatno zbog toga, ali nisam ni sa prvom dojila pa sam dobila tek posle dva meseca, a rana mi je katastrofa i jos me boli a sada jos i vise, tako da sam ja bas nagrabusila.
Sa Vanjom me bolelo kad dobijem samo kada sam prehladjena to zelim i vama bezbolne menstruacije a nadam se da necu biti toliki baksuz sada jer mi je drugi porodjaj bio katastrofa a prvi divan, pa se bojim da mi sada ne budu bolne, ha ha, ma super je nisam osetila nista samo sam dobila, cao

: leptir - 22. februar 2009 15:56:40(UTC)
Ja sam se porodila CR ali nisam jos dobila,dr. mi je kaze od nekih 3 do 6 meseci posle porodjaja da cu dobiti.

: tea2007 - 21. februar 2009 23:24:47(UTC)
Sa prvim detetom dobila sam tačno kada je ona napunila 5 meseci.Ista mi je bila menstruacija kao i pre trudoće,isto krvarenje.Sada druga beba ima skoro 4 meseca i još nisam dobila.

: maza - 21. februar 2009 21:45:33(UTC)
drnatasha i ja sam isto tako mislila..al dobila sam tačno nakon 4 mjeseca od porođaja (isto carskim)
trajalo dugih 12 dana i od tad opet ništa baš cu u ponedjeljak ko dr. da vidim šta ce mi reći

: drnatasa - 21. februar 2009 21:17:59(UTC)
Ovaj forum je zakon. Ja sam danas prokrvarila veoma malo. Porodila sam se carskim pre 2 i po meseca i dojim. Bas sam se istripovala sta se desava, jer sam mislila dok dojim da sam mirna sa te strane bar.

: Marica - 26. januar 2009 12:35:52(UTC)
Dobila sam tačno kada mi je mali napunio 7 meseci. I mnogo bolnije nego pre. icon_surprised ops:

: bilja74 - 24. januar 2009 12:56:53(UTC)
Sa prvim sam dobila posle 9 meseci kad sam prestala da dojim,a sad sa drugim posle 4 i po meseca iako je jos uvek dojim.Simptomi su isti ,noge teske kao olovo ,bolovi u ledjima nadut stomak i zelja za slatkisima.

: saveta - 16. januar 2009 23:18:55(UTC)
Citat:
zehra - 16/1/2009 16:52

UF!JA SAM SA PRVIM DJETETOM DOBILA NORMALNO I CIJELO DOJENJE MI JE MENS BILA REDOVNA,MEDUTIM SA DRUGIM SAM DOBILA 12.12.,ALI OVAJ MJESEC NISTA.MALENOJ JE 10,5 MJESECI S TIM DA JE JOS DOJIM.ISKRENO,ZABRINUTA SAM,VEC POSTAJEM PARANOIK,POMISLJAM NA SVE OD MOGUCE TRECE TRUDNOCE PA DO RAKA.

Moja zaova jos uvek nije dobila iako joj mala ima 21 mesec. Doduse tek je pre nekih 15-ak dana prestala da je doji i dr joj je rekao da ne brine nista i da je sve to individualno

: Lavita - 16. januar 2009 20:39:52(UTC)
e da i nikada me vise nije bolelo kao pre osim kada prehladim ali upola manje bolno, a kada sam zdrava ni ne osetim

: Lavita - 16. januar 2009 20:37:48(UTC)
i ja da pomognem mojim iskustvom, posle Vanje sam dobila tacno posle dva meseca a krvarenje je bas potrajalo i bilo je bogami obilno a pri kraju ne, sto vise krvi to bolje, tako mi je dr rekao, tako se bolje ocisti zena. Isla sam odma na ultrazvuk posle i dr mi je rekao da je sve super a bas mi je islo. Dobila sam odma posle krvarenja 20 dana ali ja nisam dojila, u stvari jesam 20 dana mozda, kiss

: dacaipeki - 16. januar 2009 19:26:21(UTC)
Ja jos nisam dobila, a proslo je 2,5 meseca ali redovno dojim. Nadam se da ce biti sve normalno kao i pre trudnoce i da nece biti obilne i bolne menstruacije...

: zehra - 16. januar 2009 18:52:12(UTC)
UF!JA SAM SA PRVIM DJETETOM DOBILA NORMALNO I CIJELO DOJENJE MI JE MENS BILA REDOVNA,MEDUTIM SA DRUGIM SAM DOBILA 12.12.,ALI OVAJ MJESEC NISTA.MALENOJ JE 10,5 MJESECI S TIM DA JE JOS DOJIM.ISKRENO,ZABRINUTA SAM,VEC POSTAJEM PARANOIK,POMISLJAM NA SVE OD MOGUCE TRECE TRUDNOCE PA DO RAKA.

: marta - 16. januar 2009 14:21:57(UTC)
Ja sam dobila tacno 28 dana nakon careskog,nisam dojila.

: marta - 16. januar 2009 14:20:58(UTC)
Ja sam dobila tacno 28 dana nakon careskog,nisam dojila.

: saveta - 16. januar 2009 5:38:35(UTC)
Evo i ja da vam se pridruzim. Dobila sam skoro 3 meseca posle porodjaja, stim sto sam i ocekivala jer ne dojim vec mesec ipo. Krvarenje mi je jako obilno i lici mi na odlive kakve sam imala pre 6-7 godina, ali sada bez ikakvih bolova.
Bomi i moje krvarenje je katastrofalno, morala sam musemu da stavim ispod sebe u krevetu. Stavim allways i mrezasti ulozak i izdrzi mi max sat vremena. Nocu dodam jos i pojas sa nogavicama ne bih li sprecila pomeranje uloska, ali je slaba vajda.

: Bomi - 27. decembar 2008 14:02:30(UTC)

I ja sam imala CR i dobila tačno posle 3 meseca. Ali imam problem što mi je toliko obilno krvarenje.

Recite mi molim vas vaša iskustva u vezi krvarenja. Prvi dan mi je bilo normalno, od sinoć kako je počeo drugi dan katastrofa....tampon izdrži 1/2h a uložak manje od 1h.

Neznam da nije odliv? :(  

: Dandzi - 27. decembar 2008 12:32:43(UTC)
Ja sam dobila prosli mesec (22.11),ali ovog jos nista.Valjda je to normalno dok se sve ne sredi i ne vrati na svoje,pojma nemam.

: Linett - 27. decembar 2008 2:36:00(UTC)
Bucko super što nije bolnija!Ja sam imala i pre bolne ali ova je bila užasno bolna!Pa još ništa ne smem popiti!A bila sam tako nervozna da sam dete uznemirila a mm je hteo da beži od kuće.

: alex.pejovic - 26. decembar 2008 17:30:44(UTC)
Ja jos nisam :) a 30.12. ce biti tacno 4 mjeseca. I ja iskljucivo dojim...dobro je dok nista ne boli :)

: bucko - 24. decembar 2008 16:46:29(UTC)
Evo i ja sam dobila, skoro 4 mjeseca od porodjaja. Mislila sam da necu jos posto iskljucivo dojim, ali eto. Ni prije mi nisu bile mnogo bolne mece, pa ni ova, ali je zato mnoooogoooo obilnija.

: Linett - 23. decembar 2008 4:11:45(UTC)
I ja sam imala CR ali sam dobila posle tri i po meseca iako sam do četvrtog isključivo dojila.

: Zhunga - 16. decembar 2008 18:50:20(UTC)
ja jos nisam a proslo je skor 5 meseci, a imala sam CR. dr. mi je na zadnjem pregledu rekao da imam srece sa dojenjem a i sa menstruacijom, jer posle CR kao skoro niko ne izvuce 3 meseca pa me je bas iznervirao, koji negativac

: Kaca082 - 16. decembar 2008 17:37:10(UTC)
Ja sam dobila posle dva mececa .Mislila sam da ce jos malo sacekati ali... :?

: jelena_ns82 - 16. decembar 2008 17:07:12(UTC)
Dobila sam menstruaciju posle 7 meseci,dojila sam bebu 6 meseci,a porodila sam se prirodno.........

: Dorka - 11. decembar 2008 8:20:48(UTC)
Ja sam takodje brzo dobila posle oba porodjaja,negde vec drugi mesec.

: malena89 - 11. decembar 2008 2:22:52(UTC)
Prvi put posle porodjaja sam dobila posle nekih 2 meseca, a sledeca menstruacija mi je kasnila mesec dana. Bebicu sam dojila 3 meseca, nije htela vise. Da li je jos nekom u ovakvom slucaju neredovna menstruacija?

: veverica07 - 9. decembar 2008 0:16:38(UTC)
Dobila sam posle 40 dana,prirodan porodjaj.

: adrijana - 2. decembar 2008 14:55:10(UTC)
Ja sam dobila posle 2 meseca oba puta, neke zene bas imaju srece dok doje nemaju menstruaciju a ja baksuz oba puta odmah dobijem icon_rolleyes

: Ocajna Bri - 26. novembar 2008 21:57:47(UTC)
Dugo sam se borila sa lohijama posle porođaja,čak 6 nedelja i kada mi se već smučilo sve ja dobijem(prošla su nepuna tri meseca od porođaja),pozitivna strana je da posle porođaja pa sve do ove trudnoće više nisu bile bolne.

: macaraca - 26. novembar 2008 21:40:46(UTC)
prvi put sam imala poosle 2 meseca od porodjaja al evo josh nisam dobila drugu isto je jaaako bolna morala sam popiti brufen,jos uvek imam malo mleka pa se nadam da nece skoro, uopste mi ne treba!!!

: idealna losa - 26. novembar 2008 7:29:45(UTC)
Posle 8 ipo meseci sam je dobila uzid

: Kaca - 23. novembar 2008 15:57:21(UTC)
Ja sam dobila tacno posle 6 nedelja, manje mi je obilna i nista me nije bolelo, a dojim jos uvek

: SuzyQ - 23. novembar 2008 13:20:32(UTC)
Posle prvog porođaja dobila sam menstruaciju negde posle 6 nedelja, a tada sam i prestala da dojim.
Sada sam dobila tačno posle dva meseca iako još uvek dojim. Upravo mi prolazi druga i mogu reći da je za sada manje obilna.
Inače, pre prve trudnoće imala sam jake bolove, ali od kada sam majka skoro ništa, možda tek blagi bol u stomaku i to je sve.

: beby - 6. novembar 2008 18:32:48(UTC)
Ja sam dobila 8 mjeseci nakon porodaja,nisam je ocekivala cak sam mislila da me je uhvatilo u ledima koliko su me bolila.,Nesto je manje obilna ,evo sad sam dobila drugu i dramao me je onaj stari pms. Isto su mi bolne kao i prije trudnoce.Bez brufena nema nista.

: mama malog Borisa - 6. novembar 2008 3:32:06(UTC)
moja beba ima skoro tri meseca a ja jos nisam dobila. Sa prethodna dva sam dobila posle 6 meseci, i dojila sam svo troje. Super je dok ne dobijes,...milina!

: eniqma - 4. novembar 2008 17:09:28(UTC)
Posle prvog porodjaja dok sam dojila dete, dobila sam tek posle 5 meseci, a posle drugog(sada ne dojim) posle tacno mesec i 10 dana. Mada sam i posle oba porodjaja krvarila po nekih 5-6 dana!

: magi - 4. novembar 2008 12:36:28(UTC)
Izgleda da spadam u šampione, evo danas kad sam videla sok ...Dakle 1 mesec, 3 nedelje i 2 dana nakon porođaja se vratila vestica .... Baš sam uživala u trudnoći bez nje i mislila sam da će još malo potrajati, kad eto.... Ipak, fantastično je otkriće da je potpuno bezbolna, ceo život sam se patila sa užasno bolnom menstruacijom, a eto sad ništa bravo

: ivocka - 3. novembar 2008 11:59:28(UTC)
Uh sad mi je lakse, dobila sam posle 2 meseca i tri nedelje i jako mi slabo ide vec treci dan.Cini mi se da bi mi za ova tri dana trebala tri uloska.Sad vidim da je to ok.

: duckiduca - 19. oktobar 2008 10:20:56(UTC)
a da li je moguce da sam ja sada dobila? Nisam krvarila 7 dana i u cetvrtak opet vidim krv i evo jos uvek traje.

: Emina - 19. oktobar 2008 6:53:46(UTC)
koliko su mensruacije redovne poslije porodjaja?
ja sam dobila prvu poslije 5 mj.i drugu sam vec trebala dobiti ali nema je.....

dali je normalno da se ne ustabile odmah?

: Tanja&Katia - 10. oktobar 2008 18:38:34(UTC)
I ja sam imala jezivo bolne menstruacije kao devojka, i nadala sam se da ce posle porodjaja biti bezbolnije.
Bar sam cula da je cesto tako.
I dalje dojim Katiu, ali sam proslog meseca dobila prvi put, i ovog u isti dan, sto me je obradovalo. Stomak me nije boleo, jedino sam par dana nego sto je stigla vestica imala podocnjake i naduven stomak.

: Jecca - 10. oktobar 2008 17:36:54(UTC)
Od porodjaja se nisam spasila od krvarena nikako! Stalno sam krvarila po malo, iako sam dojila, krvarenje je bilo prisutno. Cak sam se slognula jedan dan (recimo da je to bilo u prvih par nedelja od porodjaja) da mi je "ispao" citav komad "mesa"!!!! Da bi mi doktor opusteno rekao da se ne sikiram da je to normalno, cistim se.... A ja ostala u cudu jer sam porodjena carskim rezom, mislila sam da su me "pocistili" vec tad.... Medjutim ne. A stalna krvarenja su bila uzrok pilua za kontracepciju koje sam pila u periodu dojenja. I cim sam prestala da dojim i promenila kontracepciju, sve se vratilo na stari ciklus .... Tako da samo sam u trudnoci odmorila od ulozaka i tampona....
A jedino sto me radjuje u vreme mece, je sto vise NE BOLIIII!!! Umirala sam kao devojka od bolova, dva dana imam podocnjake do kolena od bolova, a sada ic! Milina!!!

: uros - 2. oktobar 2008 3:39:45(UTC)
prvi put 4 meseca a sada 5 mseci posle porodkjaja, nije lose, mada moram priznati da sam uzivala dok nisam imala.

: vele - 24. septembar 2008 6:46:25(UTC)
kucnuo je cas da se i ja pridruzim ovoj temi. posle skoro punih 6mes, a tacno 5mes od prestanka lohija, ja sam dobila.
pms, tj. nervoza me je standardno drmala, a nije me napustila ni neopisiva zelja za bananama i cokoladom. boli me vise manje isto, a ni kolicina nije promenjena. nadam se da ce opet biti tacna kao svajcarski sat :)

: Beka - 6. septembar 2008 19:20:23(UTC)
Prvi put posle 5 meseci, a dojila sam ga duže od godinu dana, evo sad ćemo uskoro da napunimo 4 meseca i ništa za sada. Zanima me da li neko od vas ima jezive bolove u donjem delu ledja. Mene tako boli kao pred porodjaj. Kad ustajem ujutru, jaučem, ali bukvalno. Napomenula sam doktorki kad sam bila zadnji put, i ona kaže da je moguće da dobijem uskoro. Ali od menstruacije ništa a mene boli već nedeljama! :(

: NIKOLINA - 6. septembar 2008 11:59:39(UTC)
uzid ja sam dobila 47 dan posle porodjajauzid zaista se nisam nadala....

: maka007 - 5. septembar 2008 6:16:01(UTC)
tek posle 8 meseci sam dobila. Dojim jos uvek i zanima me koliko su redovni ciklusi posle porodjaja? Posto ovog meseca uopste nisam dobila. Muz i ja smo se pazili i sve sam nesto u iscekivanju da bih otisla kod doktora.

: Supermamica - 5. septembar 2008 5:35:36(UTC)
oba puta sam dobila nakon tacno 45 dana - taman prodje onih 6 sedmica i zavrse se babinje kad ono eto je..nisu obilne, relativno su bolne

: J.D. - 1. septembar 2008 17:08:27(UTC)
Ja sam imala prirodni porodjaj i dobila sam nakon dva meseca

: maki i iki - 1. septembar 2008 8:20:51(UTC)
IMALA SAM DVA CR I OBA PUTA SAM DOBILA NAKON TRI MESECA,A TAKO JE BILO LEPO BEZ NJE,ŠTA DA SE RADI PRIRODA.POZDRAV MAMA

: pirgo7 - 1. septembar 2008 6:35:34(UTC)
Bas sam se iznenadila, dobila sam tacno nakon mjesec dana poslije porodjaja, a Ljubicu samo dojim. Nisam ocekivala bas tako rano.Prvo sam mislila da su se povrtaile lohije, ali poslije sam shvatila o cemu se radi... Doduse , nemam obilno krvarenje, dosta manje nego obicno..

: Nena75 - 31. avgust 2008 19:23:25(UTC)
Dobila sam pet meseci posle porodjaja bas obilnu, bolnu.... ma sa svim mogucim PMS simptomima. Pre porodjaja sam imala bas takve menstruacije koje su trajale 3-4 dana kao i ova nakon porodjaja. Bitno je reci jos da i ja dojim.

: SInCerITy - 30. avgust 2008 9:39:38(UTC)
Evo ja sam konacno dobila, posle 11 mjeseci i trinaest dana. Nekako je metiljava, skroz slabo krvarim, nemam bolove samo sam izrazito neurozna icon_lol pa moj dragi- voljeni- nizasta -kriv muz ispasta. Jos uvijek dojim bebu i to aktivno.

: radenka85 - 27. avgust 2008 7:20:27(UTC)
Prvu menstruaciju sam dobila mjesec i po nakon porodjaja. Moram da naglasim da ne dojim.

: rozga - 26. avgust 2008 12:27:00(UTC)
Ja jos ne dobijam i dr kaze da nije ni u najavi:) Ali zato Marko jos lepo sisa:-*

: bilja74 - 20. avgust 2008 5:19:19(UTC)
Dobila sam, posle 9 meseci kad sam prestala da dojim.

: MajaN - 19. avgust 2008 19:15:31(UTC)
Jos nisam dobila a evo za koji dan punimo dva meseca..inace dojim..

: šestica - 18. avgust 2008 8:28:50(UTC)
Stigla je posle nešto više od 2 meseca.

: мирка - 16. avgust 2008 5:12:48(UTC)
Добила сам после 3,5 месеца, иако дојим. Трајало је 1 дан. Ма, није ни цео дан! Али, ево сад нема ништа...

: MANANA - 14. avgust 2008 10:45:50(UTC)
U oba slucaja sam dobila posle 2,5 meseca od porodjaja iako dojim. icon_cry   Borisa sam dojila cak 15 mes i dzabe... galamdzija

: pahuljica - 9. avgust 2008 10:59:19(UTC)
Jos uvek nista, 12.5 meseci od porodjaja.
Zaboravila sam koje sam uloske koristila :> .

: lala - 2. avgust 2008 20:02:35(UTC)
Evo Bojo ima 14 meseci sisa a ja još uvek nisam dobila

: bidza - 2. avgust 2008 19:56:52(UTC)
Prvi put sam dobila tacno 4 meseca posle porodjaja, bila je oskudna, nesto malo i trajala je 3 dana. Sad sam dobila posle 34 dana i bila je kao ona moja stara meca ( 7 dana, prvi dan boli stomak, drugi ide puno). E sad ono sto me zbunjuje i zbog cega sam zakazala pregled kod gise, je sto mi se juce posle 14 dana od dobijanja pojavio braon-crvenkasti trag na vesu, trajalo do danas popodne. Nesto sam citala na netu o krvarenju u toku ovulacije, pa me interesuje da li neko nesto zna o tome?

: Maja-David - 2. avgust 2008 15:13:09(UTC)
jas seuste ne sum dobila a se porodiv normalno na 16.04 pominaa 3,5 meseci a jas sum raat se nadevam deka taka i ke prodolzi dodeka dojam

: Maja-David - 2. avgust 2008 15:12:32(UTC)
jas seuste ne sum dobila a se porodiv normalno na 16.04 pominaa 3,5 meseci a jas sum raat se nadevam deka taka i ke prodolzi dodeka dojam

: radenka85 - 31. jul 2008 18:53:09(UTC)
Interesuje me, kada se dobije prva menstruacija poslije CR? Da li je to isto kao i kod prirodnog porodjaja ili...?

: verce - 31. jul 2008 17:57:51(UTC)
Citat:
lelly - 31/7/2008 13:49 ja još nisam, a evo sada će četiri meseca od porođaja. skoro sam i zaboravila kako to izgleda. nadam se da neću sada da "ureknem". ovako mi baš odgovara
     Evo draga ja ti saljem moji 15 meseciicon_lol   da vidis sto je raat ja sem nakon 15 meseci dobila.Sve dog sam doila.

: lelly - 31. jul 2008 15:49:51(UTC)
ja još nisam, a evo sada će četiri meseca od porođaja. skoro sam i zaboravila kako to izgleda. nadam se da neću sada da "ureknem". ovako mi baš odgovara

: Brandza - 31. jul 2008 15:38:29(UTC)
Ja sam napokon dobila mesntruaciju posle pauze od 3 meseca :)
Dobila sam prvu 1,5 mesec nakon porodjaja, i sledecu tek sada, 4,5 meseca nakon porodjaja...nadam se da ce se sada ustaliti icon_rolleyes

: Medvedic - 28. jul 2008 17:56:42(UTC)
Meni su prve tri bile obilne (kao sto su mi ceo zivot),a ove zadnje dve bas slabe,mnogo slabije nego pre trudnoce...I potpuno bezbolne...

: uniona - 28. jul 2008 0:25:29(UTC)
porodila sam se 9. maja a vec 9. juna sam imala nesto nalik menstruaciji samo u izrazito manjem obimu. mislila sam da su to malo jace lohije neznam
ali 9. jula sam opet imala isto, i to takodje u manjem obimu. lohije su prosle odavno.
cekam 9. avgust da vidim da li ce se ponoviti

: SInCerITy - 27. jul 2008 18:38:55(UTC)
Dojim Tijanu vec deset mjeseci i jos uvijek nisam dobila menstruaciju zvezda Meni to super godi, plus 9 mj trudnoce, kad sve saberes ne dobijam vec 19 mjeseci. Ne znam kako cu se navici kad ponovo krenu menstruacije ...

: jacinta - 27. jul 2008 18:29:48(UTC)
Posle mesec dana,nije više bolna,kraće mi traje oko tri dana i nije obilna.

: Nemanjina mama - 27. jul 2008 17:43:25(UTC)
Ja sam dobila posle 6 mes. a Nemanju sam dojila skoro 11 mes.

: Medvedic - 2. jul 2008 20:35:32(UTC)
Redovne i bezbolne...

: Milica81 - 25. jun 2008 9:45:46(UTC)
Ja sam dobila juce drugi put nakon porodjaja. Prvi put sam dobila kad je Luka imao 6 mjeseci. Tada je vec imao 2 nemlijecna obroka. Sada ima 3, i dva podoja ujutru i uvece. A mene stomak razbija... I premotava mi se film sa porodjaja od bola. Popila sam Rapten K da me malo pusti.

: Tanja&Katia - 23. jun 2008 7:49:18(UTC)
Meni je stigla 17.06. galamdzija negde 5,5 meseci nakon sto sam se porodila. Tako mi je cudno, bas mi nekako bilo lepo dok je nisam imala
srbenda
I dalje dojim Katiu, tako da mislim da to nema veze sa dojenjem, vec svaki organizam reaguje na svoj nacin.

: Angie - 17. jun 2008 7:16:19(UTC)
Evo odmah da se ispravim dok niko nije video ruganje
Neke zene dobiju menstruaciju tek kad prestanu sa dojenjem.
bravo bravo bravo

: Angie - 15. jun 2008 13:50:12(UTC)
Ja sam mislila da dojilje prvu menstruaciju dobijaju tek posto prestanu da doje???!!!!!!Ustvari to sam negde procitala hmm Ne znam...videcu da se setim gde....

: Brandza - 14. jun 2008 17:40:37(UTC)
lillyblue...meni se mleko smanjilo pred menstruaciju...chim sam dobila sve se vratilo na normalu...imash bash temu u dojenju...ja ti ne bih savetovala lekove,jedino ako su bash bash nepodnosljivi bolovi...
ahhhhhhhh ta menstruacija galamdzija ja dobila prvu nakon 1,5 mesec od porodjaja,a od druge ni traga ni glasa...naravno,paranoja je radila svoje,pa sam radila vec 2 testa i naravno negitvni su...s` vremena na vreme imam malo boluckanje kao pred mecu,ali nishta od toga...

: lillyblue - 14. jun 2008 17:25:28(UTC)
Danas je tacho 3 mes. od kako sam se porodila i primetih malopre braonkastu sukrvicu na veshu.
Lichi na menstruaciju,
Pre par dana su me bas boleli jajnici i mislila sam da sam se prehladila. Danas me o glava boli , tachno kao pred menzis.
Mleko mi se chini mi se smanjilo, a chitala sam da hoce i iz tog razloga da se smanji.
E sad, da li ce to sto sam dobila uticati na kolichinu i kvalitet mleka??
Da li smem da pijem neki lek protiv bolova?
Baralgin , brufen .. Zbog dojenja.
Sta kazete?

: nadjelina - 12. jun 2008 19:12:15(UTC)
Nadja ima sest meseci i ja jos nisam dobila menstruaciju vidim da vas ima jos sto znaci da ne panicim!Moj dr mi je rekao da je sest meseci normalno ali da ipak dodjem na uz da vidimo kakva je situacija.

: dragana.srb - 5. jun 2008 16:27:03(UTC)
Ja sam devojke bila u pravom sr.... neko vreme. Nisam stizala nikako da svratim na forum. Muž mi radi po ceo dan, a ja sama sa Ivom i sve nekako spada na mene. Sada je već bolja situacija pa ćemo se češće "vidjati!"

: rozga - 5. jun 2008 10:26:59(UTC)
Jao ledi ja se nadam da i meni nece biti bolne kao pre porodjaja jer ja prvi dan nisam mogla da izdrzim bez lekova...

: ledi005 - 4. jun 2008 21:05:24(UTC)
dragana, stvarno te dugo nije bilo, dobro nam dosla nazad :)
ja sam evo danas dobila stvarno, prethodna dva dana nesto minimalno, cak sam nocas skinula i ulozak, i danas - u punom jeku. ali nije nesto mnogo obilna. stomak me bolucka malo, ali ni lek nisam morala da popijem

: rozga - 4. jun 2008 19:21:09(UTC)
Dragana od kad te nisam videla na forumu! Drago mi je da si nam jos tu:-* Ja jos nisam dobila ali od nocas imam simptome kao da cu da dobijem. Mada ne bi imala nista protiv da saceka jos maloicon_lol

: dragana.srb - 3. jun 2008 19:16:22(UTC)
Ja sam dobila tačno četiri meseca posle porodjaja i bila mi je obimna. Od tada kao da se ništa nije promenilo, tačna je kao sat i veoma bolna.

: Cheri - 3. jun 2008 15:58:10(UTC)
Ja jos nisam dobila icon_rolleyes   a imam malkice krv, tj sve nesto braon boje, pa po malkice, a evo od nocas nista, nemam pojma neznam   kad cu dobiti, ili sam mozda vec i imala, a da nisam ni primetila neznam

: Tanja&Katia - 3. jun 2008 5:20:58(UTC)
Evo vec 5 mesec od kako sam se porodila i jos uvek nemam menstruaciju. Vidim da je kod nekih manje bolna posle porodjaja kod nekih pak boli vise, ne znam kako ce biti kod mene. Inace ja sam imala vrlo bolne pre nego sto sam ostala u drugo stanju.

: glorija - 2. jun 2008 22:55:18(UTC)
Posle drugog porođaja, moja prva menstrucija je bila preobilna.
Dobila sam je mesec ipo dana po prestanku dojenja. Dojila sam dete 8 meseci. Krvarila sam kao za celu godinu. Pila sam kapi za stezanje materice.
Ponela sam novu bočicu za svaki slučaj i na letovanje. Dobila sam u povratku sa letovanja. Bila je manje obilna, nisam pila kapi. Svaka sledeća sve manje i sad je ponovo oskudna, kao pre. Uopšte nije bolna.

: ledi005 - 2. jun 2008 18:21:59(UTC)
ja sam danas dobila drugu menstruaciju, 31 dan posle prethodne, sto je za mene relativno normalno (nikad nisam imala u dan, nego najcesce 29-32, ali sve od 27-34 za mene je normalno). ono sto nije normalno je sto je strasno, strasno oskudna, vise samo kao braonkasti sekret, koga je uz to bilo malo... ne znam sta da mislim...

: insomnia - 24. maj 2008 11:03:33(UTC)
Ja sam dobila tacno dva meseca posle porodjaja, u to vreme sam jos dojila, pa je preskocilo dva meseca, pa je onda pocelo redovno. I cak je bolnije sad nego pre...

: lazina mama - 20. maj 2008 21:37:08(UTC)
Ako vam neko kaze da dok majka doji bebu ne moze da ponovo ostane u drugom stanju verujte da su to babske price jer je bas tada naj veca verovatnoca da se ponovo ostane u drugom stanju.Ja sam se porodila 2 oktobra 2007,a prvu menstruaciju sam dobila 8 decembra.Menstruaciju redovno imam svakog meseca ali razlicitog datuma ranije par dana ili kasnije uvek razlicito.

: Ma-Ja - 16. maj 2008 18:22:42(UTC)
Kazu da menstruacija posle porodjaja zavisi i od toga da li majka doji dete. Posto ja nisam imala mleka od prvog dana, ja sam dobila odmah posle mesec dana. Luka je 16.og napunio mesec dana, a ja sam dobila 20.og. Secam se da sam tad trebala da odem na prvu kontrolu kod ginekologa i da mi je i on potvrdio da sam dobila prvu menstruaciju.

: Angel - 15. maj 2008 15:49:34(UTC)
Ledi hvala i tebi i verujem da je sve ok ali svakako sam vec uveliko trebala na kontrolu zbog mioma. Ono sto me cudi u mom slucaju je to sto koliko sam cula kad ima neko miom onda bi trebalo vise da krvari kad dobije, a meni susta suprotnost. No videcu ali mi znaci sto ste me utesile.
klanjam cvecko

: ledi005 - 14. maj 2008 9:21:34(UTC)
angel, mogu samo da ponovim sto je rozga rekla. menstruacija posle porodjaja je potpuno nepredvidiva (bar koliko sam ja uspela da skontam), uopste nema pravila.
ja posle lene kad sam dobila, islo je normalno i normalno trajalo, ali je bilo uzasno neredovno. jednom sam imala pauzu 81 dan. sve je to ok, ne brini. a ako brines, idi kod ginekologa na kontrolu, ionako bi uskoro trebalo da ides na onu redovnu, pa sto da ne odes malo ranije ako se vec brines.

: Angel - 14. maj 2008 8:59:05(UTC)
Hvala ti puno Razga! Bas sve vreme cekam da neko nesto napise jer sam se prepala :( . Divna si zagrljaj

: rozga - 14. maj 2008 8:42:25(UTC)
Verovatno je sve u redu Angel. Znam slucajeve kad su zene dobile posle porodjaja a onda nisu imale po 3 meseca. Ako te previse brine pitaj svog dr-a. Ali mislim da je sve okcaos

: Angel - 13. maj 2008 19:23:29(UTC)
Svima je nesto preobilna, a meni evo vec drugi put jedva ide i to vidim samo u WC-u da se nesto desava a na ulosku nista, a boja cisto braon i ni malo drugacija. Nije mi jasno dal to nesto nije mozda u redu il se i to desava zbog hormona posle porodjaja ili sta? Moze li mi neko pomoci jer mi ne deluje normalno. Ajde razumela bih da ne boli kao pre trudnoce al da ide normalno, cak i da je obilno bih razumela. Sta da radim, zna li neko nesto da mi kaze? :(

: rozga - 11. maj 2008 18:38:12(UTC)
Marko ima 3,5 meseca a ja jos nisam dobila. Mada svaki mesec imam simptome, ali nista. Da uzivam bar jos malo:)

: ledi005 - 5. maj 2008 5:37:32(UTC)
evo i ja dobih... 3.5 meseca posle porodjaja. mislim da je to mozda jedno nedelju dana kasnije nego posle lene, dakle manje-vise isto.
prvi dan je bila jako obilna, sad se malo smanjuje i normalizuje. prvi dan su me malo boluckala krsta, ali to stvarno nije nista u odnosu na ono ranije. nisam morala ni lek da popijem.
posle lene je bilo isto tako, ali ne da nije postala urednija, nego se poremetilo i ono malo reda sto sam imala. videcemo sad, bas me zanima kako ce da bude

: kubivdr - 29. april 2008 18:10:02(UTC)
Porodila sam se pre cetiri i po meseca, jos je nisam dobila.

: Keta - 28. april 2008 17:51:28(UTC)
Nisam sigurna posle koliko sam dobila prvi puut...negde oko mesec ipo-dva posle porodjaja...znam da sam tacno osetila da cu dobiti i da je bila uzasno obilna...toliko da sam razmisljala da u sred noci idem do lekara...
I bar meni nije tacno da manje boli posle porodjaja i da se unormali ciklus kome je bio neuredan...meni je menstruacija jos bolnija i isto ko pre neredovna...
Gr mrzim glupo menstruaciju,evo pre par dana mi je prosla,i bolelo je,a kasnila je oko 15.dana...

: dmneca - 22. april 2008 19:33:28(UTC)
Menstruacija posle porodjaja mi je bila preobimna!!! Zaista tako nesto do sada nisam imala. Posto nisam dojila uzela sam da pijem kontraceptivne pilule (Microgynon) prvenstveno da bih smanjila menstrualno krvarenje a i da bih se zastitila od neplanske trudnoce! Posle je sve bilo o.k. Ali,cim sam pretala da pijem tablete,opet je poludela. Sada ni sama ne zna kakva vise da bude!icon_lol

: dragana.srb - 22. april 2008 19:15:42(UTC)
Ja sam dobila juče, tačno kada je Iva napunila 4 meseca. Nisam se baš obradovala jer mi je menstruacija baš obimna i bolna.

: cica-maca - 20. april 2008 4:53:32(UTC)
Ja ne znam kako je kod drugih, ali kod mene je ovako prvi put sam dobila pre dva meseca i onda nista, dva meseca ja nemam, pa sam dobila nakon tih dva meseca opet. Rasu dojim jos uvek. Ja se lepo spremim i kod ginekologa, prvo sto me je upitala je dal dojis jos uvek bebu, jer ako dojis jos uvek hormoni nisu na svom mestu kako bi trebali da budu. Pregledala me je lepo i rekla sve je u redu ne brini nista dokle beba bude sisala, moze i ne mora da se ima meca. kao sto je u tvom slucaju moze da bude neredovna. caos

: dunav - 19. april 2008 19:30:15(UTC)
Baš sam se juče bila uplašila,čišćenje posle porođaja mi je prestalo pre otprilike nedelju dana a juče me je boleo stomak kao nekad pred mecu i bilo je par kapi krvi na ulošku.Danas opet isto, kad dojim malo bolucka stomak i opet par kapi krvi. Inače posle porođaja sa Anjom sam dobila nakon koliko se sećam pet-šest meseci. Pretpostavljam da je teta-meca poranila, laknulo mi je kada sam pročitala iskustva ženica sa foruma kojima se isto ovako rano pojavila, već sam počela da paničim šta mi je ovo sada.

: ma-ta - 17. april 2008 22:36:51(UTC)
Mislim da to zavisi iskljucivo od organizma. Takodje se slazem sa misljenjem da nema nikakve veze sa dojenjem. Ja Mateju jos uvek dojim (jeste jednom dnevno, a i to cemo za par dana da izbacimo), imala sam mleka u pocetku jedva, a posle mnogo vise, a dobila sam 6 meseci posle porodjaja. I nije mi se ciklus uopste promenio.

: Brankica021 - 17. april 2008 19:32:53(UTC)
mislim da prestanak dojenja nema veze sa menstruacijom,mozhda se jednostavno nekome desi bash tada-sluchajnost...po meni je to nebuloza kao i ona babska pricha da dok god dojish ne mozhesh ostati u drugom stanju...eto ja i dalje dojim,iako sam dobila...prvi put sam prestala sa mlekom nakon 9 meseci...
i ja od srca zavidim zenama koje ne dobiju dugo vremena mecu...
e ledi svaka ti chast klanjam klanjam klanjam ,ja i ako budem imala trece u planu,to nece biti pre nekih 5,6 godina...

: ledi005 - 17. april 2008 19:02:03(UTC)
pa ja i ne zavidim jer se nadam da cu do ivanove prve godine (ako uspem tako da se organizujem sa ovima na poslu) biti ponovo trudna :). bez menstruacije, nista od toga...

: Angel - 17. april 2008 18:53:39(UTC)
Brankice bas mi je zao, znam koliko je meni bilo bzvz kad sam dobila iako je proslo mnogo vise vremena nego tebi. Ne znam od cega zavisi, moze jedino od organizma do organizma da se razlikuje. Zavidim zenama koje dobiju tek 9 meseci do godinu dana posle porodjaja.

: lalica - 17. april 2008 18:48:55(UTC)
Ja sam dobila nedelju dana nakon sto sam izgubila mleko odn. prestala da dojim. Po iskustvu mojih drugarica izgleda da dojenje i menstruacija definitivno imaju veze jedno s drugim

: ledi005 - 17. april 2008 18:20:35(UTC)
e brankice, bas bzvz... nemam pojma od cega zavisi. kod mene jos nista, ali svaki dan trcim u wc ubedjena da jeste icon_rolleyes

: Brankica021 - 17. april 2008 18:15:06(UTC)
ja danas dobila prvu menstruaciju nakon porodjaja :( ...opet,kao i prosli put, 6 nedelja nakon porodjaja...nisam joj se nimalo obradovala,bash sam se nadala da je necu dobiti u skorije vreme...nisam imala bash nikakve simptome ni promene(osim toga shto mi se mleko smanjilo),nemam bolove...zna li neko od chega to uopste zavisi?Neko dobije rano,neko chak posle godinu dana...nije mi jasna ta rachunica :?

: zvjezdica - 12. april 2008 9:07:16(UTC)
ja sam neki dan bila na kontroli kod doktorice i ona kaze da nemoram dobit menstr. dok kod dojim ali i da je isto tako i mogu dobit.ali prema ultrazvuku ja je necu jos dobit

: Vanjina mama Milica - 10. april 2008 20:41:08(UTC)
Ja sam dojila svega deset dana,ali krvarenje mi je dugo trajalo-vise od mesec dana.Kada je ono prestalo dobila sam menstruaciju nakon nedelju dana, i od tada sam dobijala svakog meseca redovno.

: Medvedic - 10. april 2008 20:35:49(UTC)
Meni je krenulo braon i to mi je curilo dva dana,a onda je preslo u crveno.A sve zajedno mi je trajala 10 dana (a inace mi traje 6-7)

: Angel - 10. april 2008 19:34:50(UTC)
Ljudi jel i vama trajala kao meni 4 dana i to samo braon i uglavnom kad se brisem a slabije na ulosku? hmm

: Brankica021 - 10. april 2008 19:28:11(UTC)
e bozhe...koja glupost Angel,ko li je samo smisli...ja sam dojila Anju 9 meseci,a dobila sam nakon 1,5 mesec,odmah po prestanku krvarenja...
ovo krvarenje me uzasno nervira,od samog porodjaja je bilo jako oskudno,i sve se smanjivalo,smanjivalo...i smanjivalo...ali josh uvek ga ima icon_evil ,jeste da je kap-dve u pitanju,ali me nervira...volela bih da ne dobijem u skorije vreme,ni nemam nekih simptoma,doduse josh od prvog porodjaja ih nisam ni imala...

: ledi005 - 10. april 2008 8:36:52(UTC)
angel, koliko ja znam, to znaci da mozes da zatrudnis, a ne da si trudna... i meni zvuci kao glupost.
joj, ja nikako da odbijem, a na svake dve nedelje me tisti stomak, onako kao pms... ne dojim (tj. ne izmuzavam se) vec oko tri nedelje.

: Medvedic - 8. april 2008 13:29:34(UTC)
Pa u vecini slucajeva dobijas ako ne dojis,bar u nekom doglednom roku.Ja sam dojila mesec dana,i cim sam prestala,osetila sam PMS i dobila za 6,5 nedelja (od porodjaja).Al opet,eto ima i izuzetaka,sve zavisi...

: verce - 8. april 2008 13:16:55(UTC)

Citat:
Medvedic - 4/4/2008 16:44 Kazu,ako ne dojis,dobijas sigurno,a ako dojis,mozes i ne moras,sve zavisi...

Pa neslazem se sa to ,sve to zavisi od organizam.Ja prvo dete sam doila samo 10 dana a sam dobila 6 meseci posle poradjaja.Doktorka je rekla da je to uredu da organizam se treba privkne na promene koi je pretrpeo za vreme trudnocu.Drugo dete sam doila 14 meseci a sam dobila tek 10 dana od kaj je prestala da sisa ,znaci 14,5 meseci posle poradjaja.

: verce - 8. april 2008 13:16:46(UTC)

Citat:
Medvedic - 4/4/2008 16:44 Kazu,ako ne dojis,dobijas sigurno,a ako dojis,mozes i ne moras,sve zavisi...

Pa neslazem se sa to ,sve to zavisi od organizam.Ja prvo dete sam doila samo 10 dana a sam dobila 6 meseci posle poradjaja.Doktorka je rekla da je to uredu da organizam se treba privkne na promene koi je pretrpeo za vreme trudnocu.Drugo dete sam doila 14 meseci a sam dobila tek 10 dana od kaj je prestala da sisa ,znaci 14,5 meseci posle poradjaja.

: Medvedic - 8. april 2008 13:08:13(UTC)
Citat:
Angel - 7/4/2008 19:56

A ono sto me je iznerviralo je to sto mi je gisa rekao da ako mi se desi da dobijem dok dojim, da to moze da znaci da sam trudna! Malo sam se raspitala i cula da je to cista glupost, dal je neka od vas cula ista slicno? hmm

Zatrudneti se moze jako lako dok dojis,to znam,ali da menstruacija moze da bude znak-nikad cula.Mislim da su u pravu ti koji kazu da je u pitanju cista glupost.Mozda neki iscedak ili sukrvica mogu biti znak i inace (ja sam imala takve simptome u vreme kad je trebalo redovno da dobijem),ali bas menstruacija,cisto sumnjam.

: maleenaa - 8. april 2008 7:38:05(UTC)
Ja sam dobila juce tacno 2 meseca posle porodjaja.I to sam se iznervirala samo tako da sam cinimi se od muke i dobila.Malo bolucka al nista strasno.Sad videcemo kako ce biti kasnije.Ako ovako bude stalnoimam da pevam pesme

: Angel - 7. april 2008 21:56:15(UTC)
Ja sam dobila eto posle tri ipo meseca, i to ja verujem zato sto nisam dojila dva puna dana. Do sad mi se jednom zbog prelade desilo da joj smanjim podoj ali posto je na ohrani to nije bio problem. Medjutim kontam da je sad i faktor vremena, tri ipo meseca nije mali period a i eto prekid od dva dana...
A mama mi je rekla da se tesim, necu verovatno imati bolove jer imam taj maleni miom na materici pa kao tad ne boli kao kad nemas. Bzvz, taman sam se navikla da nemam icon_lol :>
A ono sto me je iznerviralo je to sto mi je gisa rekao da ako mi se desi da dobijem dok dojim, da to moze da znaci da sam trudna! Malo sam se raspitala i cula da je to cista glupost, dal je neka od vas cula ista slicno? hmm

: djuric - 4. april 2008 18:51:35(UTC)
Ja dojim pa sam posle 6 nedelja i 5 dana dobila,pa opet za 2 nedelje!

: Medvedic - 4. april 2008 18:44:24(UTC)
Kazu,ako ne dojis,dobijas sigurno,a ako dojis,mozes i ne moras,sve zavisi...

: mimoza - 4. april 2008 16:45:29(UTC)
ja sam primer da dojenje nema baš nikakve veze sa menstruacijom posle porodjaja. Dobila sam je odmah nakon mesec dana a dojila sam i tada i narednih nekoliko meseci. Uh, davno je bilo.... icon_rolleyes ali eto... malo se prisećam icon_lol

: Ma-Ja - 3. april 2008 17:58:20(UTC)
Citat:
Butterfly - 3/4/2008 08:27

Citat:
Ma-Ja - 2/4/2008 22:11 Ja sam dobila odmah posle porodjaja...odnosno Luka je napunio mesec dana 16-og, a ja sam dobila 20.-og. Evo sad mi je prosla i druga i ne boli me stomak. Kazu neke zene da je posle porodjaja totalno suprotno. Koja je imala jake bolove, posle porodjaja su znatno manji ili ih ni nema.

Ma-Ja, isti slučaj je i kod mene. Dobila sam tačno poslije mjesec dana ( rodila 6.1., dobila 8.2. i opet 9.3.) Stomak me malkice bolucka, ali tek da znam da sam dobila. Od onih silnih bolova ni traga. Možda sam dobila jer sam prestala dojiti tačno sa mjesec dana ( nestalo mi mlijeka ).

Moguce je da zato dobijamo jer ne dojimo. Ja nisam stigla ni jednom da podojim Luku. Ni jedan jedini put se nije nahranio iz moje sise. Ali nema veze.......sta je tu je

: pahuljica - 3. april 2008 17:55:01(UTC)
Proslo je punih osam meseci od porodjaja a jos nista! icon_eek

: Medvedic - 3. april 2008 11:35:01(UTC)
Ja,evo dobih posle nepunih 7 nedelja (doduse,ne dojim)...A stomak me apsolutno ne boli!Samo da tako ostane i ubuduce.

: ivanamimi - 3. april 2008 10:15:55(UTC)
ja sam dobila tri meseca posle porodjaja,pre sam imala bolne,a i sada,mozda jos i bolnije...

: Butterfly - 3. april 2008 4:27:06(UTC)

Citat:
Ma-Ja - 2/4/2008 22:11 Ja sam dobila odmah posle porodjaja...odnosno Luka je napunio mesec dana 16-og, a ja sam dobila 20.-og. Evo sad mi je prosla i druga i ne boli me stomak. Kazu neke zene da je posle porodjaja totalno suprotno. Koja je imala jake bolove, posle porodjaja su znatno manji ili ih ni nema.

Ma-Ja, isti slučaj je i kod mene. Dobila sam tačno poslije mjesec dana ( rodila 6.1., dobila 8.2. i opet 9.3.) Stomak me malkice bolucka, ali tek da znam da sam dobila. Od onih silnih bolova ni traga. Možda sam dobila jer sam prestala dojiti tačno sa mjesec dana ( nestalo mi mlijeka ). 

: Ma-Ja - 2. april 2008 18:11:09(UTC)
Ja sam dobila odmah posle porodjaja...odnosno Luka je napunio mesec dana 16-og, a ja sam dobila 20.-og. Evo sad mi je prosla i druga i ne boli me stomak. Kazu neke zene da je posle porodjaja totalno suprotno. Koja je imala jake bolove, posle porodjaja su znatno manji ili ih ni nema.

: Andjelak - 1. april 2008 8:46:57(UTC)
Ja sam dobila sa Andjelinih nepunih 7 meseci..mada sam se iznenadila jer je jos uvek dojim...Stomak me ne boli,ali zato taj dan kad treba da dobijem krsta me otkidaju...i jako su obilne...doduse uvek su mi trajale 7 dana pa sam se ponadala da ce se posle porodjaja malo skratiti... icon_wink

: Fokica - 31. mart 2008 15:35:55(UTC)
Ja sam dobila juce - malo vise od 3 meseca posle porodjaja i prilicno je obilna. Posle prvog porodjaja sam dobila posle 5 meseci i bila je slaba i bezbolna. Ko ce ga znati od cega to zavisi?

: ledi005 - 31. mart 2008 15:25:20(UTC)
zmayice, to je bas cudno, hm... svima koje znam je posle porodjaja bilo mnogo bolje. nije svima potpuno nestao bol, ali je bio daleko manji i lakse podnosljiv. stvarno treba da vidis s lekarom.

: zMayica - 31. mart 2008 7:52:27(UTC)
meni je bas suprotno, kerefeka, isto kao i ti - dobila sam posle 2.5 mess i umirem od bolova svaki put... sta reci, i ja sam se tome nadala ali kod mene za sada nije tako
moracu ponovo da posetim moju dr

: kerefeka - 31. mart 2008 4:00:57(UTC)
Citat:
jelenab - 28/3/2008 02:17

Evo ja sam dobila danas posle 8 meseci. Uf bas sam uzivala bez nje!!! Medjutim desava se nesto fenomenalno (prosto me strah da pricam da ne ureknem!) STOMAK ME UOPSTE NE BOLI!!!! Meni je to ravno cudu. Ja sam prvi dan menstruacije u krevetu, pod lekovima, sto za bol, sto po savetu lekara za smirenje (ja uzmem bensedin od 2 mg) jer su bolne menstruacije vec poceli da prate i napadi panike. Samo molim Boga da ovako ostane. Prilicno je obilna, ali meni nista ne smeta samo da ne boli!!!!

Hej bivsa sapatnice, isti slucaj ! :) Ja dobila tacno 3 meseca posle porodjaja i nista vise ne boliiiiiiii !!!! bravo Sve drugarice su mi rekle da ce biti upravo tako, ali im nisam verovala do sada... milina :)

: ledi005 - 29. mart 2008 6:30:49(UTC)
jelenab, uzivaj, stvarno je tako!! ni mene od porodjaja s lenom vise ne boli. u stvari, nekad se desi da malcice bolucka, ali nije to nista, jedan lek tu vec moze da resi problem i mozes normalno da funkcionises.
ja jos nista, a pre nekoliiko dana sam prestala da se izmuzavam pa cemo da vidimo. samo sam zaglavila neku bolest, imala temperaturu preko 39, pa se mozda i zbog toga malo oduzi.

: Ceca25 - 28. mart 2008 9:47:18(UTC)
Evo mene opet na ovoj temi ali sada sa pravom menstr. Tamo negde oko 9. marta sam imala krvarenje slabo koje nije ni licilo na menstr ali, juce sam dobila pravu. Nisi me boleli jajnici kao sto su me pre boleli samo mi se spavalo jako. Jaca mi je nego pre. Pre mi je trajala po 3 dana i to bi potrosila po 4-5 ulozaka. Sada sam vec potrosila 6.
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

: jelenab - 27. mart 2008 23:17:44(UTC)
Evo ja sam dobila danas posle 8 meseci. Uf bas sam uzivala bez nje!!! Medjutim desava se nesto fenomenalno (prosto me strah da pricam da ne ureknem!) STOMAK ME UOPSTE NE BOLI!!!! Meni je to ravno cudu. Ja sam prvi dan menstruacije u krevetu, pod lekovima, sto za bol, sto po savetu lekara za smirenje (ja uzmem bensedin od 2 mg) jer su bolne menstruacije vec poceli da prate i napadi panike. Samo molim Boga da ovako ostane. Prilicno je obilna, ali meni nista ne smeta samo da ne boli!!!!

: ledi005 - 23. mart 2008 7:43:49(UTC)
slazem se bambina, i ja sam usla na temu da vidim kako stoje stvari s menstruacijom, ali me povuklo ovo da odgovorim, sorry...
elem, ja sam sad imala lohije oko 25 dana, i sad iscekujem menstruaciju. posle lene sam dobila posle tri meseca, malo posto sam prestala da dojim. sad se jos izmuzavam pa ne znam da li to utice sto jos nisam dobila.
ali, pre otprilike dve nedelje sam ujutro imala utisak da cu da dobijem svaki cas, bas sam osecala jajnike, ali se nista nije desilo pa mislim da je mozda bila ovulacija a da cu sad da dobijem. posebno sto sam poslednjih dana nervozna kao pas, pa se pitam da nije to pms...
posle porodjaja s lenom menstruacije su mi bile uzasno neredovne, jednom se cak desilo da 81 dan nisam dobila. onda sam dobila, pa jos dve u relativno normalnim razmacima, i onda sam zatrudnela. ta trudnoca se zavrsila spontanim, posle kog mi je radjena kiretaza, i posle kiretaze sam imala normalno na oko mesec dana 4 menstruacije i onda zatrudnela.
iskreno se nadam da ce i sad biti normalna od pocetka a ne te neredovne, jer bih volela da za jedno pola godine pocnem da radim na trecem detetu, pa bi trebalo da se do tad sve normalizuje. ako budem dobijala na 80 dana, tesko da cu uloviti plodne dane... a i ne bih da ulazim u novu trudnocu dok mi se organizam ne dovede u red, a menstruacija na 80 dana ipak pokazuje da nije bas sve normalno.
bas me zanima sad kad ce da stigne... nije da mi nedostaje, ali nekako je lakse kad znas kad ce da dodje.

: Bambina. - 23. mart 2008 5:20:31(UTC)
Imamo temu o kontrakcijama tj. skupljanju materice pa vas molim da tamo sve pisete

Vracamo se na temu "Menstruacija posle porodjaja"

: ledi005 - 23. mart 2008 5:03:53(UTC)
ja sam se do sad porodila dva puta i jednom izmedju imala kiretazu zbog spontanog. sva tri puta sam bila kod iste lekarke, posle kiretaze mi je rekla da pijem kapi, dok mi posle porodjaja (ni jednog ni drugog) nije rekla da pijem bilo sta. valjda posto je to prirodan proces priroda sve i regulise. znam samo da me je uzasno boleo stomak prvih dana po porodjaju kad dojim, jer se tad skuplja materica. cak sam dobijala i brufen zbog toga jer je BAS bolelo. i oba puta posle porodjaja materica mi se jako lepo i brzo vratila na mesto.
verovatno lekari ipak znaju kad nekome ne ide taj proces vracanja kako treba pa onda daju kapi

: Medvedic - 18. mart 2008 16:05:07(UTC)
Citat:
Ivanela - 9/3/2008 11:23

Posle 2-3 dana, brzo, te kapi su odlicne.Pojela sam se ziva sto ih nisam odmah pila (ne znam da li si ih ti pila odmah posle porodjaja ili ti je ovo prvi put?), ali kad te u Betaniji niko ni ne gleda nit ti sta kaze a taman posla da nesto objasne.

Isti slucaj je i sa mnom.Devojci koja je lezala sa mnom u sobi su rekli da pije te kapi,dok meni nista. Obe smo porodjene prirodno,bebe iste tezine.Ni na otpusnici mi nisu nista napisali za to.Znam da sam posle kiretaze (svojevremeno),dobila Metilergometrin,pa mi nije bilo jasno kako sada nisam,a materica je,normalno,mnogo veca nego tad sto je bila.Ne znam da li mozda zbog revizije (koju sam imala),mada ne znam kakve to veze ima.Betanija i njihova posla...

Takodje,patronazna mi je rekla da ona ne preporucuje te kapi jer,navodno, izazivaju uzasne grceve kod beba.Ipak,ja sam ih kupila mada ih nisam pila al kako i ovako jedva imam mleka, sve me vuce,da budem iskrena. :?:

: Kaype - 18. mart 2008 15:00:05(UTC)
Ja ne znam sta se desava sa mnom...pre trudnoce sam imala mest. koje su trajale 5 dana, normalne su bile (
trosila sam oko 25 ulozaka), posle porodjaja sam dobila tacno nakon 40.dana, odmah nakon sto su prestale lohije,
ne boli me kao ranije ali taj prvi put je bilo sve isto kao pre, medjutim svaka naredna sada traje po 3 dana, max. 4,
i ne utosim ni 10 ulozaka, mnogo je manje! Isto idu na 28. dana kao i ranije, ne znam da li bi trebalo da se zabrinem zbog
ovog... icon_rolleyes Ako neko prolazi slicno, neka pise!

: Ceca25 - 12. mart 2008 12:51:25(UTC)
Meni je ono "krvarenje" prestalo. Isla sam juce kod dr. Rekao je da mi je to neka mrljava menstruaciaja ali je ipak ona. Sva sreca nije sekret. U ponedeljak idem opet pa cu videti sta ce da mi da. Pitala sam ga da li smem da koristim vaginalete a on mi nije nista rekao. Pitacu ga ponovo u ponedeljak.

[/url]

: laura - 10. mart 2008 8:49:41(UTC)
evo i mene na ovoj tebi dojila sam malog do 6.meseca i prestala ali menstruaciju nisam jos dobila mali ima 8.meseci posle 40.dana krvarenja menstruaciju nisam dobila dali se nekome isto tako desavalo ili treba da se obratim doktoru??hvala vam unapred

: dragana024 - 10. mart 2008 8:02:56(UTC)

Citat:
Ivanela - 9/3/2008 16:23
Citat:
dragana024 - 9/3/2008 07:36 Ivanela, posle koliko dana ti je stalo krvarenje?
Posle 2-3 dana, brzo, te kapi su odlicne.Pojela sam se ziva sto ih nisam odmah pila (ne znam da li si ih ti pila odmah posle porodjaja ili ti je ovo prvi put?), ali kad te u Betaniji niko ni ne gleda nit ti sta kaze a taman posla da nesto objasne.

Prvi put ih sad koristim i super su. Krvarenje gotovo da je stalo. Odmah posle porođaja ih nisam koristila, jer nisam ni znala za njih.

: jasminakg - 10. mart 2008 7:35:34(UTC)
Ceco i meni se to isto desilo juce,tamnija krv i to po mali,da bi se danas iscistila i krenula cista krv,tako da ja mislim da sam dobila ,i to tacno cetiri meseca posle porodjaja!Inace meni je dr-ka davala macmiror vaginalete i nije pominjala da imaju uticaja na dojenje,inace ja svoju bebu samo dojim!Tako da ja mislim da mozes da koristis vaginalete,samo se konsultuj sa dr pre toga!!

: Ivanela - 9. mart 2008 13:23:36(UTC)
Citat:
dragana024 - 9/3/2008 07:36

Ivanela, posle koliko dana ti je stalo krvarenje?

: Ceca25 - 9. mart 2008 8:46:45(UTC)
Devojke, pomagajte!!!
10 nedelja nakon porodjaja sam otisla na pregled. |Dr. mi je rekao da imam pojacan sekret i da ne smem da koristim vaginalete jer dojim vec da se svaki dan ujutru i uvece ispiram zalfijom. Ja to nisam raadila icon_surprised ops: Mrzelo me je a i nisam stizala... Pre 3 dana sam videla da mi je sekret braonkast. Pre dva dana isto braonkast ali sam videla i malo sveze krvi. Juce sam imala dosta sekreta (ako je to uopste sekret) i bio je tamno braon-crven, kao poslednji dani menstr. Sutra hocu da zovem dr i da vidim sta je to.
Da li je moguce da mi se na taj nacin vraca menstr. ili je to neki ozbiljan preoblem za sekretom?!
Da li su vama dr. prepisivali neke vaginalete dok ste dojile?
Inace ja dojim ali ne svaki obrok jer nemam dovoljno mleka.

[/url]

: dragana024 - 9. mart 2008 3:36:53(UTC)
Ivanela, posle koliko dana ti je stalo krvarenje?

: Ivanela - 7. mart 2008 20:51:18(UTC)
Prvi put sam popila sve, brzo to ide 3x dnevno po 15 kapi i istrosi se zacas, ali kad sam ponovo prokrvarila ponovila se ista procedura pa mi je rekao da ih pijem samo dok ne prestanem da krvarim.(ja sam uz njih pila i Palitrex posto je, po mom dr to bila neka upala sluzokoze materice, sta li)

: dragana024 - 7. mart 2008 17:38:48(UTC)
Ivanela koliko si ih dugo pila?
Doca mi ne reče koliko dugo ili bar ja nisam obratila pažnju da je rekao icon_surprised ops:

: verce - 7. mart 2008 15:43:14(UTC)

Evo da ja upis deka sam dobila konacno posle 15 meseci po poradjaj.Bila sam u panici oko toga ali sam dobila,doila sam Stefanija 14,5 meseci i od kad je prestala da sisa nakon 10 dana ja sam dobila.Krvarenje je bio malo ali trajala je 9-10 dana,stvarno je bilo dosadno.Za svi panicarki kao ja da se nebrinat oko tome dali ce dobijat sve dok doite bebu moze da ne dobiete ili da dobiete i odma posle logije.Jako mie zao za te koji su odma dobili,ja sam se bas nauzivala oko tome samo sto zadnji nekoliko meseca sam dosta panicila sto nisam bila dobila.

ryourway.com][/URL]

: Ivanela - 7. mart 2008 15:30:00(UTC)
Da i ja sam te kapi pila, samo nisam dobila inekciju.

: dragana024 - 7. mart 2008 14:42:03(UTC)
E nije endometrin i metilendometrin već ergometrin i metilergometrin. icon_surprised ops: icon_lol
Sad pročitah na kapima icon_lol

: dragana024 - 7. mart 2008 13:37:34(UTC)
Bila sam danas kod doktora u kog imam potpuno poverenje i koji mi je vodio trudnoću.
Krvarenje koje imam je menstruacija. Kaže da je mali broj žena koje tako brzo dobiju. Pregledao me je ginekološki i uradio ultrazvuk. U materici nema zaostalih delova posteljice, rana od epiziotomije je ok, grlić ok. Ali pošto mi je krvarenje obilno dobila sam inekciju endometrina i rekao mi je da pijem 3x15kapi metilendometrina.
Na svu sreću nije se ništa zakomplikovalo icon_lol icon_lol icon_lol

: unicorn - 7. mart 2008 13:15:47(UTC)
Ja sam poslije porođaja imala strašno krvarenje nekih 10 dana, mislila sam da ću da iskrvarim, trošila sam 2 pakovanja uložaka dnevno, a poslije toga sam imala lagano krvarenje još nekih 10 dana i onda je prestalo. I evo danas, skoro 7 sedmica nakon poroda, dobijem, i opet imam strašno obilno krvarenje, puno jače nego kadsa sam prije imala.
Bila sam kod doktora i rekla mi je da je to normalno prvi put poslije poroda, dala mi je da pijem ampule željeza i rekla da ako krvarenje ne stane poslije 8 dana da opet dođem.
neznam

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

: rozga - 7. mart 2008 11:50:43(UTC)
Meni je danas 51.dan i stalno cekam jer imam simptome kao da cu da dobijem...

: Ivanela - 7. mart 2008 11:26:06(UTC)
Citat:
dragana024 - 7/3/2008 09:57

Ivanela, jer bila menstruacija ili se nešto zakoplikovalo?

Meni je krvarenje u ponedeljak bilo baš baš obilno, pa onda tri dana slabo i od jutros opet lije. Zakazala sam danas popodne kod doktora. da vidim o čemu se radi.Samo se nadam da nije ništa strašno.

Moj doktor je po ginekoloskom pregledu i ultrazvuku tvrdio da to nije menstruacija.Posto sam mu odnela otpusnu listu iz porodilista (obavezno i ti to ponesi, to ce im puno pomoci), tek od njega sam saznala sta su mi ustvari uradili na porodjaju- prilikom pregleda glica materice pukli su mi savovi od epiziotomije, pa su me ponovo sili.Mozes zamisliti moj sok- on me pita za reviziju tog sivenja, a ja pojma nemam! (oni to lepo upakuju u latinske nazive i samo doktori to mogu da rastumace)
Dalje, za ovo sam se sama zeznula: nisam pila antibiotik (Panklav) jer mi je od njega bilo lose, kao ni kapi za skupljanje materice (u porodilistu su rekli da nije obavezno), pa sam posle popila dve kutije ali nekog drugog (Palitrex)
-isto ne smeta kod dojenja.

Meni je pri kraju 6.nedelje krv bila braon, a onda posle 5-6 dana krenula sveza, crvena.Tad sam jos dojila, pa mi dr rece da se ni to ne slaze.Sreca pa mene nije nista bolelo, a imam i super doktora u kog imam poverenje, steta sto mi on nije mogao biti na porodjaju.

Dakle, kad te pregleda ginekoloski (to je meni bilo bas strasno s obzirom da posle porodjaja nisam smela ni samu sebe da pipnem dole), i kad uradi ultrazvuk, znaces sta je u pitanju, zakljucak mog doktora je bio DA SE NISAM DOBRO CUVALA ZA VREME BABINA.
A vi se cuvajte, cmok! :-*

: dragana024 - 7. mart 2008 5:57:06(UTC)

Ivanela, jer bila menstruacija ili se nešto zakoplikovalo?

Meni je krvarenje u ponedeljak bilo baš baš obilno, pa onda tri dana slabo i od jutros opet lije. Zakazala sam danas popodne kod doktora. da vidim o čemu se radi.Samo se nadam da nije ništa strašno.

: JelenaPetrovic - 7. mart 2008 5:56:34(UTC)
Ja sam lohije imala oko 40 dana, stim sto je poslednjih 10 dana krvarenje bilo zanemarljivo malo. Dojim bebu i jos uvek nisam dobila menstruaciju, ali me svakog meseca bole jajnici kad bi trebalo da imam (po starom rezimu) i kad bi trebalo da su plodni dani. Uzas, bolje da dobijem, nego da me ovako muci

: Ivanela - 6. mart 2008 17:32:17(UTC)
I meni isto tako.Mada, ja sam imala i neke druge probleme pa mi dr rece da to nije menstruacija, joj svasta je bilo al sad se zavrsilo hvala bogu.Uglavnom moj dr je tvrdio da to ustvari nije mens, pa sam isla na ultrazvukove i pila tablete i kapi, i jos neke analize al zavrsi se to...

: Tijancica - 6. mart 2008 9:32:39(UTC)
Imala lohije skoro 40 dana, a dobih 45. Katastrofa. A dojim! Pa moglo je makar jos malo.

: ruki - 5. mart 2008 7:34:14(UTC)
ja sam dobila tri ipo meseca posle porodjaja ,
nije nista obilnije ali manje bolnije .
jos uvek dojim , a skoro 6 nedelja posle porodjaja sam krvarila pomalo

: dragana024 - 5. mart 2008 5:56:00(UTC)

Citat:
Brankica021 - 4/3/2008 20:47 dragana,moguce je da je u pitanu menstruacija...meni je odmah nakon lohija usledila menstruacija i to posle mesec i po

Brankice, a da li ti je bila normalna menstruacija kao i pre ili ti je bila obilnija i sl.

: Uros i Aleksa - 4. mart 2008 18:44:18(UTC)
Evo i posle drugog porodjaja dobih posle 5 meseci

: bozana - 4. mart 2008 18:22:40(UTC)
ja sam posle porodjaja krvarila mesec i po,posle toga sam imala redovno svaki mesec iako sam dojila godinu ipo skoro dve.

: Shakti - 4. mart 2008 18:11:47(UTC)
Verce, evo i ja jos nisam dobila, a proslo je 15 meseci od porodjaja. Mali jos uvek doji, i po danu i malo po noci. Kako stvari stoje, cini mi se da necu dobiti jos skoro, mada je to skroz nepredvidivo. Ja se fizicki osecam dobro i to mi je najvaznije.
A ako se odlucim na jos jednu bebu, mislim da nece biti problema, jer u slucaju dojenja, izostanak menstruacije ne znaci i nemogucnost zaceca. Mnoge su se uverile u to, zar ne icon_lol

: Brankica021 - 4. mart 2008 17:47:19(UTC)
dragana,moguce je da je u pitanu menstruacija...meni je odmah nakon lohija usledila menstruacija i to posle mesec i po

: dragana024 - 4. mart 2008 17:00:32(UTC)
Ma ne znam ni sama šta da mislim neznam neznam
Ako se ne bude smanjivalo krvarenje moraću kod doce. Samo se nadam da je sve ok.

: zMayica - 4. mart 2008 16:24:03(UTC)
ja sam dobila 2.5 mess nakon porodjaja i uzaaasno me je boleo stomak... mislila sam da se raspadam i tako skoro 24h :(
Neposredno pre toga sam primetila da mi se smanjuje mleko u grudima... i nekih 7 dana posle ciklusa je skroz prestalo.

: jelenab - 4. mart 2008 16:22:14(UTC)
Pa ja bih pre rekla da su lohije. I meni su se povremeno pojacavale, a povremeno skroz prestajale do nekih 40 dana od porodjaja. Ipak ako ti krvarenje i dalje bude bas obimno, otisla bih kod ginekologa na tvom mestu.

: dragana024 - 4. mart 2008 15:01:41(UTC)
Od porođaja jedno 10-15 dana sam imala krvarenje kao što je menstruacija. Nakon toga je svaki dan bio drugačiji, tu i tamo krv, ali j uglavnom bila tamna, pa braon. Taman juče razmišljam da mi ulošci više neće biti potrebni jer je gotovo stalo krvarenje. Ali, danas ujutru kad sam se tuširala krene krv. Krvarenje je baš, baš obilno i izgleda kao sveža krv (crveno je). Da li je moguće da je već menstruacija?!

: mama malog Borisa - 30. januar 2008 4:31:01(UTC)
ja sam dobila nakon sest mesec, a neposredno pre toga sam prestala da dojim. Imala sam u pocetku neredovno, onda se posle godinu dana stabilizovalo. Ma tu nema pravila!!!

: uros - 30. januar 2008 4:24:20(UTC)
Ja sa dobila posle 4 meseca a dojila sam do Uroševih 9 meseci. Dobila sam tačno na dan kada je trebalo godinu dana ranije da dobijem menstruaciju koja je prva preskočila radi trudnoće. Baš čudno, zar ne.

: vanjica - 29. januar 2008 13:24:06(UTC)
Meni je krvarenje trajalo mesec dana i to bas po malo. Taman kad sam se malo odmorila od ulozaka, a to je trajalo 10 dana, dobila sam menstruaciju.

: Amara - 29. januar 2008 12:28:49(UTC)
Ja sam dobila prosle nedelje posle 10,5 meseci.Jos ga dojim,ali cu prestati vrlo brzo.

: verce - 29. januar 2008 12:24:29(UTC)
Vidim da ovde sam ja na vrhu sa to da nisam dobila menstruaciju i ako je proslo 14 meseci posle poradjaja,Dojim cerku jos 1 dnevno ali sam zabrinuta zasto jos nemam dobieno.Doktorka kaze da je ok radi tome sta sam i pre imala neredovni ciklus ali sa zadocnenje od 2-3 meseci, a ne tolko mnogo.Dali neko zna nesto da me savtuja,ili je neko imao isto iskustvo?Napomenucu da ne radi se o novoj trudnoci

: ledi005 - 28. januar 2008 7:20:51(UTC)
devojke, koliko dugo su vam trajale lohije posle porodjaja? ja se nesto prisecam da mi je to s lenom uzasno dugo trajalo, cini mi se preko mesec dana, a posle sam citala kako to mnogo krace traje, pa ne znam sta da ocekujem ovaj put...

: Tanja i Mia - 28. januar 2008 5:39:44(UTC)
Ja sam dojila 4 puna mjeseca. Posle porodjaja krvarila sam tacno 40 dana, nekada malo vise, nekada malo manje ali 40 dan sam nosila ulozak. Prvi menzes sam dobila kada je Mia imala 4 mjeseca i 15 dana i od tada (kao i prije nego sto sam ostala trudna) redovno dobijam na 28 dana. Mogu sat da navijem. Jedina razlika je u tome sto nisu bolne kao prije poroda, skoro da ih i ne osjetim. Mozda su malo obilnije ali nista strasno. Mislim da je to sve individualno i da zavisi od zene do zene...
Pozdravcic...

: stancha - 28. januar 2008 4:47:59(UTC)
Ja sam posle prvog porodjaja dobila posle 6 meseci,a dojila sam 14 meseci,a sad posle drugog porodjaja krvarila sam i vise od 40 dana,a jos uvek nisam dobila redovnu a i volela bi sto kasnije.

: uros - 28. januar 2008 4:19:08(UTC)
Ja sam dobila nakon 4 meseca i na početku nije bila redovna ali ta tamna krv može zaista da znači prehladu, imala sam to jednom mada je bolje da odeš do ginekologa pa proveriš.

: una - 27. januar 2008 15:31:18(UTC)
Da li bi neko mogao da mi pomogne,
dobila sam nakon 5 meseci,jos uvek redovno dojim
ali mi je jako neredovna,na 32,dana,pa na 35 i evo sad na 20 dana,stim da sam uzasno prehladjena
neznam da li ima veze,a i jako je krv tamna,pa se malo nerviram
e sad mozda je i ovo sto lelejn kaze,da su kod dojenja moguca odstupanja??

: Lelejn - 11. decembar 2007 11:10:08(UTC)
je sam ovde vec pisala, ali samo da dodam ,bila sam prosle nedelje kod mog ginekologa i rekla je da da do god se doji sve moguce pravilnosti i nepravilnosti i vremenski i kolicinski su dozvoljene,kao da imate i da nemate dok dojite,ali treba paziti,najcesce su nezeljene trudnoce u tom periodu

: sweet - 7. decembar 2007 14:04:51(UTC)
Ja sam nakom mesec dana od porodjaja dobila redovnu vestica , a bebu sam dojila citavih 5 nedelja... :(

: andrea - 7. decembar 2007 11:51:42(UTC)
Evo sad sam bila na pis pauzi i primetila krvav sekret...Izgleda da cu dobiti i to bas danas kad prvi put dajem Emi kasicu ;]
4 meseca i tri nedelje posle porodjaja (ako je to to, videcemo)

: Ella - 18. novembar 2007 19:55:04(UTC)
:-* za "lipu" moju icon_wink

: Mary - 18. novembar 2007 19:30:57(UTC)
eh prijo... cekaj tek je dosla! ti bi da je odmah likvidaras icon_wink

: Ella - 18. novembar 2007 19:01:57(UTC)
Ja moram da se pohvalim (iako zvuci krajnje glupo :| ), ali bila sam zabrinuta, jer 7 meseci je proslo posle porodjaja i nisam bila dobila icon_eek . Ali dosla mi je napokon prva menstruacija juce i zaista sam srecna  bravo (smesno zvuci, ali jesam). Brinula sam se sto je izgleda samo meni zaostala ovoliko dugo neznam (iako mi je ginekolog rekao da je sve u redu i da cu dobiti u roku od godinu dana posle porodjaja). Sad mi je lepo da znam kad imam. Nije uopste bilo bolno (ranije sam imala bolne menstruacije) i nije toliko obilno, vec osrednje. Samo me zanima koliko ce dugo trajati :?: !!!!

: jelena2007 - 12. novembar 2007 19:33:03(UTC)
Danas stigla vestica
Uzas mesec i 9 dana nakon porodjaja !!!! A postporodjajno krvarenje trajalo do pre 10 dana!
uzid uzid uzid uzid uzid uzid

: Kristinina mama - 10. novembar 2007 22:51:40(UTC)
E ja jedva cekam da dobijem pa da vidim da li ce biti manje bolne nego pre, a posto bi volela odmah i drugog bebca nekako bi mi bilo lakse da planiram
inace porodila sam se pre 4,5 meseca i jos nista
ima li neko iskustva sa maybe babby ,koliko je pouzdan

: Beclijka - 7. novembar 2007 19:14:47(UTC)
Ne znam Jecco kazu da nema pravila, mada kod zena koje doje bi trebalo da nemaju menzis dok doje, ali eto ima nas raznih neznam .
Ja sam takodje krvarila punoh sest nedelja posle porodjaja, a evo ne znam da li sam bila mirna mesec dana i bas bezveze.
Tijana meni ne krece nista obilnije.Danas vec treci dan, samo kao iscedak cas ga, cas ga nema, onako tek da nema opustanja.
Inace sve vreme me bolucka stomak, kao nekada za menzis, ali 1000x slabije.

: Jecca - 7. novembar 2007 12:35:14(UTC)
Citat:
tijanast - 7/11/2007 12:43

Beclijka, ne brini meni je bila bash takva kao shto si ti opisala, dva tri dane braonkasto pa je posle pochelo normalno i ta prva je bash bilna obilna, a druga vec nije, bila mi je kao i pre porodjaja, ja sam sa tim bar uvek imala srece, nika me nije boleo stomak, traje mi po tri dana i bash je "bedno" krvarenje, a mislim da to sa dojenjem nema prevelike veze I ja dojim Emu a dobila sam 6 nedelja nakon porodjaja.

Znaci nije nenormalno da menzis stigne tako brzo. Ja nisam sigurna jel to bi meca. Isto tako posle manje od 6 nedelja je stalo krvarenje i posle par dana puf ja opet krvarim, i vise ne znam je l bila meca ili ne, isto sam mislila da ako dojim da ce se to prolongirati, a eto znaci, moze biti da je vec stigla prva meca. pf ne stigoh se ni odmoriti od ulozaka!

: tijanast - 7. novembar 2007 8:43:34(UTC)
Beclijka, ne brini meni je bila bash takva kao shto si ti opisala, dva tri dane braonkasto pa je posle pochelo normalno i ta prva je bash bilna obilna, a druga vec nije, bila mi je kao i pre porodjaja, ja sam sa tim bar uvek imala srece, nika me nije boleo stomak, traje mi po tri dana i bash je "bedno" krvarenje, a mislim da to sa dojenjem nema prevelike veze I ja dojim Emu a dobila sam 6 nedelja nakon porodjaja.

: Beclijka - 5. novembar 2007 7:40:23(UTC)
Imam jednu nedoumicu.Naime od juce sam primetila na dnevnom ulosku, braonkast iscedak i po malo me bolucka stomak kao pred menstruaciju.Danas se pojacalo, ali je jos uvek braonkast, pocela sam prave uloske da koristim.To bi bilo posle dva meseca i nesto vise, bez obzira sto dojim Milicu.Znam da tu nema pravila, ali posto mi od starta ne lici na menstruaciju malo me frka, mada sam odlucila da sacekam jos danas, pa da ipak konsultujem ginekologa, naravno ako se stanje ne promeni.
Kakva je vama bila ta prva menstruacija posle porodjaja?

: Ella - 22. oktobar 2007 8:35:44(UTC)

Moram da se ispravim; napisala sam da sam prestala da dojim Stellu pre 4 meseca... GRESKA!!! anene

Htela sam reci da sam je dojila do 4og meseca, posle smo stali. Znaci ne dojim je vec 2 meseca i jos nisam dobila icon_eek

Pecurke: Ja sam uzimala pilule neke koje mi je preporucio ginekolog i kad sam dojila, tako da to kod nas u Francuskoj postoji. Sad prelazim na neke druge, normalne. Sutra idem ginekologu, pa cu resiti neke nedoumice sto imam :? icon_rolleyes .

: pečurke - 22. oktobar 2007 7:48:15(UTC)
e ljudi moji evo Bojan sad će napuniti 5 meseci dojim ga a ja još nisam dobila pa nekako plašim se sad od sexa da ne bi zakačila.kako nisu još izmislili neke antibebi pilule što možeš da piješ i onda kad dojiš

: kikivor - 22. oktobar 2007 6:35:04(UTC)
Ja sam dobila 6 meseci posle porodjaja,a Anju sam dojila 11mes. Menstruacija,dojenje i ostajanje u drugom stanju nemaju nikakve veze! Cak sam citala,da je moguce i imati,a ostati u drugom stanju! Sve je moguce...

: mimica - 19. oktobar 2007 9:46:48(UTC)
ja sam sa prvim detetom dobila tek posle deset meseci. dojila sam ga , a posle devet meseci sam pocela da mu polako zamenjujem i ukidam dojenje pa sam tada i dobila. i secam se da sam posle sest meseci od porodjaja isla kod ginekologa da vidim yasto jos uvek nisam dobila i rekao je da je normalno dokle god dojis da nedobijes. acku dojim vec cetvrti mesec i jos nisam dobila. a razlika je bila kada sam dobila sa nidzom ta sto me je stomak boleo svaki put kada treba da dobijem, i bila sam zivcana, ranije mi se to nije desavalo.

: Jecca - 19. oktobar 2007 9:37:44(UTC)
Zabluda zene !!! Dojenje nije kontracepcija! Postoji neko misljenje da se prilikom dojenja izlucuje neki hormon koje sprecava ovaluaciju ali zene ipak zatrudne. Pamet u glavu, dupe uza zid :)

: Iki - 14. oktobar 2007 5:21:32(UTC)
ja sam isto dobila 4 meseca nakon porodjaja. laru jos dojim.

: crvena sonja - 13. oktobar 2007 18:27:03(UTC)
Ja sam dobila cim mi prestalo krvarenje,
2.5 meseca posle porodjaja,
iako dojim.

: andrea - 10. oktobar 2007 17:48:58(UTC)
Ja jos nisam dobila ali mozda cu uskoro posto vidim da je Tanja dobila a porodila sa den posle mene!

Lilypie 1st Birthday PicLilypie1st Birthday Ticker

Lilypie Breastfeeding PicLilypieBreastfeeding Ticker

Daisypath Anniversary Years PicDaisypathAnniversary Years Ticker

Animated Letters

Animated Letters

Animated Letters

: una - 10. oktobar 2007 17:08:31(UTC)
moja beba ima 4 meseca,jos je dojim i mene zanima kad treba da dobijem,ja vec polako iscekujem,ajde Ella,reci sta ti je dok. rekao??? hmm

: Ella - 3. oktobar 2007 17:07:54(UTC)
Ja sam skroz zabrinuta!!! Stella ce skoro 6 meseci i ja jos nisam dobila mens :( A prestala sam da je dojim pre 4 meseca!!!! Idem ginekologu 23 okt, i jedva cekam da porazgovaram sa njom!

: Mom - 3. oktobar 2007 16:55:33(UTC)
ja sam menstruaciju dobila odmah, nakon mesec dana od porodjaja, a dojila sam bebicu mesec ipo.

: tanja. - 29. septembar 2007 23:01:53(UTC)
Ja sam juce dobila .... nisam imala pojma kada bi trebalo da dobijem pa sam se juce i iznenadila i pomalo uplasila...a kada sam otisla da kupim uloske nasla sam se medju pelenama icon_eek icon_lol , nisam mogla da se setim gde stoje ulosci a zaboravila sam i kako pakovanje izgleda icon_lol icon_lol icon_lol sta ti je rasejanost.... ;] :>

: cipelica - 29. septembar 2007 5:25:00(UTC)
Dobila sam je nakon prestanka dojenja,a to je nakon 4 meseca od porodjaja,mada sam tada i presla sa Microlut-anti bebi pilula na druge.Naime Microlut tablete se piju za vreme dojenja kao zastita i dok si pod terapijom sa njima nema menstruacije.Prvi dan nakon prestanka,ita se i dobije.
Inace ja sam ostala trudna sa drugim sinom za vreme dojenja icon_lol

: Masha&Tasha - 29. septembar 2007 0:11:29(UTC)
Citat:
Brankica021 - 21/9/2007 20:35

Ja sam cula da dok god dojis,niti dobijas menstruaciju,niti mozes da zatrudnis...ja sam dojila 9 meseci,pa eto,dobila sam mesec dana posle porodjaja..mislim da je to stvarno slucaj od zene do zene

I tek kako mozes da zatrudnis dok dojis!
Tasha ima 5,5 meseci i kod mene ni traga ni glasa neznam

: lukas - 28. septembar 2007 22:29:27(UTC)
45 dana posle porodjaja. I pre i posle porodjaja su iste: prvi dan oskudno, 2. i 3. relativno bolno i obilno, 4. i 5. jenjava i prestaje. Bolne grudi (ali to sam resavala Andolom, ponekad bolovi u donjem stomaku tako jaki da mi se noge oduzimaju... Ne, kod mene se bas nista nije promenilo u ciklusu posle porodjaja.

: Lelejn - 27. septembar 2007 13:53:45(UTC)
tacno cetiri i po meseca posle porodjaja,i cini mi se kao da je slabije nego ranije,a duzina ista 5-6 dana,i isto ko i ranij e bez bolova,ali cini mi se ovaj put i bez pms-a ili mozda nisam imala vremena za to od deteta icon_lol

: Bokicca - 27. septembar 2007 12:11:13(UTC)
Ja sam dobila pre neki dan,skoro 16 meseci posle porodjaja. Ni sad ni ranije mi nisu bilne obilne i bolne, traju mi najvise 3,4 dana. Inace jos uvek dojim Anju.

: daka - 27. septembar 2007 1:38:28(UTC)
Ja sam dojila 2,5mes., a dobila sam tek posle pet mes. od porodjaja. Sada mi traju krace, i pre su me bolele samo grudi, a sada grudi - nista, ali me zato sve drugo boli: glava, stomak, jajnici, ledja... i dobijam na 31 dan, dok pre trudnoce nisam imala pojma kada cu dobiti, uvek je variralo. Eto, kod mene se opet sve okrenulo...

: tijanast - 24. septembar 2007 21:09:39(UTC)
Evo i ja sam juche dobila, znachi tachno 6 nedelja posle porodjaja, nije mi uopshte bolno ali je bash obilno, vo i je bash iznenadjenje, poshto su moje menstruacije pre bile bash "bedne" i trajale su po tri dana, ove roze lohije shto sam pre pisale ochigledno uopshte nisu bile lohije vec najava menstruacije, shto meni uopshte nije ni palo na pamet, bash sam se nadala da cu biti poshtedjena josh par meseci, poshto dojim al dobro, shta sad...

: Brankica021 - 20. septembar 2007 23:35:50(UTC)
Ja sam cula da dok god dojis,niti dobijas menstruaciju,niti mozes da zatrudnis...ja sam dojila 9 meseci,pa eto,dobila sam mesec dana posle porodjaja..mislim da je to stvarno slucaj od zene do zene

: gost mica - 20. septembar 2007 18:56:57(UTC)
leptiric to si lepo rekla kod svake zene je to drugacije. Ja sam naprimer dobila tacno posle mesec dana od porodjaja i sa prvim i sa drugim detetom. Tako da nije tacno ni to da prvih 40 dana nemas menstruaciju,a nema nikakve veze ni to sto beba sisa isto sto kazu meni su obojca sisala. A moguce je i da zatrudnis dok dete sisa jer meni se to dogodilo. Tako da su po meni sve to babske price.Nemoze ovo,nemoze ono a kod mene sve obrnuto. Nadam se da sam od pomoci bila. ;]

: leptiric - 20. septembar 2007 17:29:19(UTC)
Dal je moguce da se mestruacija dobije ,tek posle 8 meseci?
vidim ,da je kod svake zene drugacije.

: tijanast - 20. septembar 2007 16:51:45(UTC)
Beco to i mene zanima, ja sam svuda chitala da obichno traju 3-4 nedelje a retko i duze, ja sam izgleda taj sluchaj poshto ih i dalje imam, mada kod mene izgleda sve ide sporije poshto mi idalje neki konci ispadaju, potpuno sam zbunjena vishe ne znam ni koliko ih je bilo, taman mislim sve ispalo kad ono opet neki ispadne a lohije mi taman postanu bele i ja pomisli sad ce kraj uskoro a one postanu roze pa opet bele i tako u krug, sad u subotu je tachno 6 nedelja od porodjaja pa u ponedeljak idem kod ginekologa, bash me vishe sve to nervira a nisam htela da idem dok ne prodje tih famoznih 6 nedelja.

: Beclijka - 20. septembar 2007 16:15:57(UTC)
Koliko je uopste i normalno da posle porodjaja lohije idu?

: mimoza - 20. septembar 2007 10:08:46(UTC)
Ja sam prvu menstruaciju posle porođaja dobila nakon 3 nedelje. Imala sam cr i bila jako uplašena kada sam je videla. Pomislila sam da se nije nešto iskomplikovalo. Kada sam otišla na pregled lekar mi je rekao da je to menstruacija. I dalje se nastavila normalno.

: uros1003 - 20. septembar 2007 2:51:47(UTC)
Prvi put posle pet meseci, a sada jos uvek nisam, videcu

: gorana - 15. septembar 2007 23:11:51(UTC)
Ja sam posle porodjaja nakon 8 meseci tek dobila menstruaciju!
Ni ranije a ni sada nisu bolne-mogu reci da bas imam srece.

: jelenaorg - 15. septembar 2007 22:31:41(UTC)
Prvu menstruaciju ma dobila 7.dana pred puna tri meseca od porodjaja, uh kako sam bila zbunjena ...totalno sma se odvikla od te pojave,pa i od navike za kupovinom ulozaka
ali ok brzo sma se prisetila

: ALEK2006 - 15. septembar 2007 19:10:33(UTC)

Pre trudnoce moje menstruacije su toliko bile bolne da prva 2 dana nekad i 3 nisam isla u skolu, kasnije na posao i uvek sam morala tih dana da prelezim. Nisam verovala da kada su mi rekli da jednog dana kada se porodim necu osecati menstruacije... neznam

Mesec ipo dana nakon porodjaja sam prvi put dobila i nisam ni znala, samo sam primetila na gacicama. Nazvala sam mog doktora sto me je i poradjao i pitala sta je to i da li je moguce da mi se vratilo posleporodjajno ciscenje. Rekao je da  nema sanse i da je moguce da je to mens.... Otisla sam ipak na pregled gde je on potvrdio da jeste mens..

Nisam verovala kao ni sada da kad dobijem ja radim sve normalno i nepatim se kao pre. bravo  

Priroda je stvarno CUDNA!!! zvezda   

: Brankica021 - 13. septembar 2007 11:13:11(UTC)
Ja sam dobila mesec dana posle porodjaja

pregnancy week by week

baby

: Gost - 3. april 2007 18:51:00(UTC)
Oba puta dobila sam nakon 3 mjeseca i nije bila bolna mnogo ali obilna jeste.Ja i volim sto sam dobila da mi hormoni prije dodju u svoj red. icon_mad

: Gost - 3. april 2007 13:22:00(UTC)
Ja sam dobila dva ipo meseca posle porodjaja, nije bolna za razliku od pre, ali je izuzetno obilna! Svakih 10 minuta drugi ulozak, strasno! :(

: Gost - 24. mart 2007 1:45:00(UTC)
Prvu menstruaciju posle porodjaja (7. jula) sam dobila posle tri ipo meseca,28. oktobra (bas na svom rodjendanu).Nemam bolne menstruacije,naprotiv,ranije su bile bolnije,sada sve prodje bez ikakvih bolova.Za sada je sve ok i super se osecam.

: Gost - 21. mart 2007 19:02:00(UTC)
porodila sam se 13.decembra (spontani u 26.nedelji), krvarila sam do 2.januara i prvu sledecu menstruaciju sam dobila 12. februara. poslednja je bila 14. juna. sada sam dobila 14. nisu bolne ali su ooooooobilne! mada, mnoge prijateljice mi se zale da su poslednja 2-3 meseca imale obilnija krvarenja. veliki pozdrav svim srecnim mamama i veeeeeeeeeliki poljubac njihovim bebironima.

: Gost - 30. januar 2007 0:59:00(UTC)
ja sam menstruaciju dobila posle 9 meseca prethodno je bila mnogo bolnija cak sam nekad i primala ketonal inekcije.Posle poradzaja menstruacija je postala bezbolnija, posle 2godine sam opet dobila bolove ali sad su mi bolove slabi.

: Gost - 18. decembar 2006 14:11:00(UTC)
Na, zalost, samo paracetamol.

: Gost - 18. decembar 2006 13:29:00(UTC)
Hm...ja sam dobila sinoc i evo me sada u 5 sati ujutro budna sto ce dati odgovor na to da li je bolna-podjednako kao i pre porodjaja icon_eek
Interesuje me koje su tablete protiv bolova sigurne s obzirom da dojim?

: Gost - 12. decembar 2006 15:09:00(UTC)
Ja sam dobila 2 meseca posle porodjaja, nije bilo bolno (ranije sam imala klasican PMS), i sto je najvaznije sada dobijam tacno na 28 dana, a pre trudnoce su mi stalno bile ne redovne.

: Gost - 11. decembar 2006 16:13:00(UTC)
ja izgleda da sam dobila danas, 40 dana posle porodjaja ali nisam sigurna, nesto je mnogo malo i nista me ne boli neznam neznam neznam neznam

: Gost - 8. decembar 2006 18:25:00(UTC)
Dobila sam 45 dana nakon porodzaja.Nije bilo mnogo bolno ali bilo je veoma obilno zvezda

: Gost - 19. novembar 2006 15:49:00(UTC)
Ja sam dobila 52 dan posle porodjaja i nije bilo bolno, za promenu (pre porodjaja su bile bolne).

: Gost - 18. novembar 2006 21:41:00(UTC)
Dobila sam dva meseca posle porodjaja i bilo je bolno (mada su meni i pre trudnoce menstruacije bile bolne).

: Gost - 28. oktobar 2006 1:53:00(UTC)
Posle oba porodjaja sam dobila nakon 40 dana :? Valjda su to hormoni. Obilnije su i bolnije nego ranije :?

: Gost - 27. oktobar 2006 16:11:00(UTC)
Ja sam prvu menstruaciju dobila posle deset meseci nakon porodjaja, ali to je bilo kratko. Tek nakon 2 meseca krenulo je normalno. I to tacno na rodjenda mog Stefana. Od tad imam redovno.

: Gost - 23. oktobar 2006 23:00:00(UTC)
ja sam moju dobila prvi put 2.10. pa cemo sad da vidimo ocu li opet a porodila sam se 30.04. znaci posle 5 meseci inace dojim bebu i bila mi je normalna

: Gost - 23. oktobar 2006 22:13:00(UTC)
Prvu menstruaciju sam dobila mesec ipo dana nakon porodjaja i nije bila bolna,ali je bila izuzeeeeeetno obilna. galamdzija

: Gost - 8. oktobar 2006 1:16:00(UTC)
Nadam se da nije nista strasno...SmileyCentral.com,ali jedva cekam ponedeljak.Uradili su mi PAPA test u utorak na pregledu,ali ukoliko i dodje do malog krvarenja usled toga to se desi odmah nakon,a ne par dana posle,tako da mi to nije uteha!
Ma valjda ce sve biti ok!

: Gost - 8. oktobar 2006 1:01:00(UTC)
Manana ,isti slucaj je kao i kod mene! bravo i ja sam se kocila,ali doktor dolazio kod mene kuci i to svakog 2. u mesecu jer mi je bila bas tacna ! i imao je uvek unapred pripremljenu inekciju za mene!mislim uzas! padala sam u nesvest,kocila se,povracala ,ma umirala,i trajala po 5 dana.
sad je isto kao i kod tebe,krace traje,jos uvek je tacna,ali najvaznije VISE NE BOLI cak se nekad uplasim da necu ni osetiti kad dobijem a zadesim se na pogresnom mestu :> ...ali tacna je pa unapred se naoruzam icon_lol
bilo ,proslo i neponovilo se!zao mi je samo sto moja sestra jos uvek pati... icon_cry kao sto sam ja nekad..

: Gost - 8. oktobar 2006 1:00:00(UTC)
Ma verovatno nije nista strasno u pitanju,mislim da se to desava... icon_rolleyes

: Gost - 8. oktobar 2006 0:58:00(UTC)
Blago tebi...poznato mi je kocenje od bolova i hitna!!!
Ja sam se pomalo zbunila juce...krvarila sam sve do pre tri cetiri dana i juce sam ponovo malo prokrvarila!Pomislila sam da sam dobila,medjutim dojim pa rekoh malo je verovatno!Na otpusnoj listi iz bolnice pise da postoji mogucnost da se krvarenje ponovo povrati,ali i ja planiram da posetim ginekologa vec od ponedeljka!Valjda nije nista strasno...

: Gost - 8. oktobar 2006 0:57:00(UTC)
I ja sam cula da ako imas bolne mens. posle porodjaja budu mnogo lakse...valjda se karlica malo rasiri pa sve to bude drugacije.

: Gost - 8. oktobar 2006 0:48:00(UTC)
Dobila sam nakon dva meseca,pa posle 15 dana opet i onda nista,pa sam se prepala da nisam opet trudnica i otisla kod ginekologa koji mi je objasnio da je to samo bio signal da mi jajnici opet rade ali ne punom parom,jos uvek,i da cu dobiti nakon 6 meseci,tako je i bilo.Neke zene dokle god doje ne dobiju.Sad mi je sve ok,tacna je kao svajcarski sat i uopste nije bolna a pre trudnoce sam skoro svaki put isla u hitnu da mi daju inekciju jer sam se kocila,i to bukvalno,od bolova.Sad je to proslost,hvala bogu!I traje mi oko 3 dana,a pre je oko5,6 dana.Cini mi se da nije ni tako obilna kao pre. bravo zvezda smizlica

: Gost - 7. oktobar 2006 23:41:00(UTC)
ja sam posle porodjaja krvarila 2 meseca,pa prestalo me,do sledeceg meseca,i nastavila sam redovno menstruaciju,kao i pre,isto dana bi mi trajala,drugi dan bi imala samo vise nego inace,ali nista strasno.

: Gost - 4. oktobar 2006 11:38:00(UTC)
Ja sam posle porodjaj krvarila skoro 40 dana i to me izludela, a dobila sam 6 meseci nkaon porodjaj i sada mi nisu bolne kao ranije ali su obilnije.

: Gost - 4. oktobar 2006 10:01:00(UTC)
evo da vam javim ja sam prekjuce dobila prvi put posle 5 meseci bas kad smo bili u francuskoj.nemam nikakve bolove i nije mi uopste povecana normalno kao i do sada.

: Gost - 18. septembar 2006 23:49:00(UTC)
ni kod mene jos uvek nista a evo vasilije ce sad skoro 5 meseci u prve dve trudnoce odmah posle porodaja posle mesec dana sam dobila i sve je bilo ok.

: Gost - 13. septembar 2006 12:07:00(UTC)
Ja sam krvarila posle porođaja skoro mesec dana a dobila sam 3-4 meseca posle porođaja iako je beba sisala do godinu dana.
Sada su mi menstruacije mnogo obilnije u duže traju.

: Gost - 13. septembar 2006 2:47:00(UTC)
Citat:
Danijela Mirosavljev - 12/9/2006 6:51 PM

:?: ja jos uvek nisam dobila a evo proslo je vec tri meseca ali eto vidim da ima i drugih zena koje nisu dugo dobile menstrualni ciklus cak i nisam znala da moze tako dugo da se ne dobije menstruacija

Polako, dobices...bolje je sto kasnije :>
Zavisi i da li dojis bebu...ima to veze i sa hormonima.

: Gost - 13. septembar 2006 2:21:00(UTC)
Kompi, pardom ...danijela... nista neobicno, samo smireno i polako.

: Gost - 12. septembar 2006 21:22:00(UTC)
evo ja da prijavim da sam dobila,ni malo mi nije bila bolna samo mi se pojacao apetit icon_rolleyes :>
al ne da curim icon_rolleyes trosim uloske samo tako i to always icon_rolleyes pa vi sad vidite icon_exclaim

: Gost - 12. septembar 2006 20:51:00(UTC)
:?: ja jos uvek nisam dobila a evo proslo je vec tri meseca ali eto vidim da ima i drugih zena koje nisu dugo dobile menstrualni ciklus cak i nisam znala da moze tako dugo da se ne dobije menstruacija

: Gost - 1. septembar 2006 20:58:00(UTC)
koliko se secam posle blizanaca sam dobila oko mesec dana posle porodjaja,za sad jos uvek nemam i ako je proslo 32 dana,videcemo,inace prosli put sve je bilo sasvim normalno nisam imala cak ni bolove icon_wink

: Gost - 26. avgust 2006 5:22:00(UTC)
ja sam dobila posle 4 meseca(sa prvim detetom),a drugi put posle 12 meseci,a nastavila sam jos da dojim,ali mnogo redje
Nisu bile bolne,sve je bilo kao i ranije

: Gost - 26. avgust 2006 2:03:00(UTC)
Ja sam dobila ubrzo,ne secam se tacno,ali mislim izmedju 2. i 3.meseca.
Nije bilo neke vece razlike u kolicini i trajanju,razmaku...
Jedino sto sada redovno osecam ovulaciju.Tacno na polovini ciklusa me par sati boli jajnik,ne jako ali ga osecam.
A dan dva pred menstruaciju sam toliko nervozna i histericna da samu sebe ne podnosim! neznam
Ne secam se da sam takva bila pre!

: Gost - 19. avgust 2006 15:37:00(UTC)
ja sam dobila 11 meseci posle porodjaja. i sve je kao i ranije...

: Gost - 19. avgust 2006 12:36:00(UTC)
Ja sam nakon trudnoce imala hormonski poremecaj, pa sam krvarila 4 meseca skoro. Ali, prava menstruacija je onda dosla i isti datum kao i zadnja pre trudnoce.

: Gost - 19. avgust 2006 1:29:00(UTC)
Ja jos nista,a vidim Marko i Relja su tu skoro isti (iskreno sasvim sam zaboravila na tu posetu icon_lol )

: Gost - 18. avgust 2006 0:51:00(UTC)
E i meni na isti datum 11 meseci od poslednje. Posle porodjaja nepuna 2 meseca...e i meni 14...i normalne su bile, nisam primetila bas nikakvu razliku.

: Gost - 18. avgust 2006 0:46:00(UTC)
Meni se vratilla cim sam prestala da dojim,nije bila uopste bolna,i to na isti datum sam dobila kad mi je zaostala mislim kad sam ostala trudna imala sam 14 zadnju,tako sam i prvu posle porodjaja dobila 14-tog.

: Gost - 17. avgust 2006 17:31:00(UTC)
meni se vratila treci mesec posle porodjaja i nije mi bila bolna samo malo obilnija ,ali vec sledeca je bila ok

: Gost - 17. avgust 2006 16:12:00(UTC)
e ala cu da se nagledam ove teme i to me interesuje sta ce biti kad se porodim

: Gost - 17. avgust 2006 15:56:00(UTC)
Kada vam se vratila i da li je bila bolna. Kod mene jos nista, iako sam smanjila dojenje..