Obaveštenja

Icon
Error

: nakica - 16. jun 2010 16:57:18(UTC)
Ako je znoj uzrok, sto cesce tusiranje samo cistom vodom i susenje na vazduhu.

: macaraca - 16. jun 2010 14:52:06(UTC)
jao mame najverovatnije imate istih problema, ali dete mi se osulo po vratu,ramenima, sitne crvene bledje tackice verovatno zbog silne vrucine. Ai po glavi ima i svrbi ga.
sta radite po tom pitanju

: njamiii - 27. april 2010 2:34:36(UTC)
Jelena&Teodora, candida je regularan stanovnik u nasem organizmu, ali se "aktivira" usled pada imuniteta i jakih antibiotika jer oni ubijaju zle bakterije, ali i one dobre, nama korisne. Koliko sam shvatila jedina prevetentiva jeste davanje probiotika paraleleno sa antibiotioticima, ali ne mogu da se setim koliki razmak mora da bude (ako neko zna...). Slazem se da lekari treba da upozore roditelje da moze da se desi tako nesto i da se ne uplase, i ako se desi da je zbog toga verovatno, kao i da mazu to i to odmah itd, ali ne verujem da to moze da se spreci, to je prosto reakcija organizma. Moj savet je mazati malo duze, jos par dana nakon sto se skroz povuku jer umeju da se vrate. Isto tako treba obratiti paznju i na detetova usta, jer je verovatno da ako ima na guzi da ima i u ustima.
Eosin, mislim da sa vec spominjala ranije, je nama svojevremeno odradio posao kad nijedna moguca krema nije. Slazem se da je fenomenalna stvar i apsolutno ga preporucujem. Posto, kao sto 84d kaze malo teze se skida, moj savet je nakapati ga (kap, dve) na stapic za usi i onda kao bojicom po kriticnom mestu premazati. Mi smo ga po savetu babice, koliko se secam, mazali ujutru i uvece, u medju vremenu mislim da nismo mazali pavlovicevu (ali nisam vise sigurna). Cak sam ga i sebi stavljala kada mi je izasla bubuljica.

: 84d - 26. april 2010 0:32:30(UTC)
AKo dete ima malo jaci ojed koji nicim ne mozete da sanirate, raspitajte se u nekoj apoteci, imaju li Eosini rastvor protiv ojeda. To je neka crvena tecnost koja se nanosi na suvu guzu i zagarantovano pomaze kod ojeda bilo koje vrste. Prolazi vec isti dan, videcete! ALi pazite da ne prosipate tecnost nigde drugde jer se ne skida sa odece a i sa koze se ne skine bas odmah, zato pazljivo pri sipanju :)

: Jelena&Teodora - 20. april 2010 12:05:31(UTC)
Nama se pojavio ojed na guzi pre nedelju dana,prvi put od kako se rodila,inace ima jako cistu guzu uvek super,nikad ni crvena,pa sam se bas uplasila.....par dana sam mazala sa Pavlovickom,pa stavljala bebi puder,pa kupila u apoteci Seba med protiv ojeda i nista.............i odvevdemo Teodoru kod DR i kaze da je to reakcija na antibiotike koje je skoro pila,pa su se pojavile gljivice :( i dao joj je nistatin i pantenol i da nosi tetra pelene par dana,pa na kontrolu.............bas sam poludela,znala sam da je do toga ,i nije mi jasno zasto Dr kad vec daju jake antibiotike odmah uz njih ne daju nesto za sprecavanje gljivica kad je to tako cesto nus pojava uzid

: srecna mama - 9. mart 2010 20:44:12(UTC)
Evo da se javim, hvala vam svima na odgovorima.Ispostvilo se da je verovatno reakcija na paradajz sos, jer cim sam prestala da mu dajem,povuklo se.Doduse ima jos malo, i on to ceska, ali ni blizu kako je bilo.Koristila sam sebamed za osip i ojed.Veceras cu da mu ispiram sa kamilicom.Ispirala sam i sa oktan septikom, moguce je da je rekacij ana tu hranu, praticu,ako se ponovi, pravac lekar da mi da uput da radimo stolicu pregled.

: macaraca - 8. mart 2010 11:15:16(UTC)
Pavloviceva je jako blaga za ojede, MUSTELA je keva takodje i PENATEN

: acinica - 7. mart 2010 23:21:48(UTC)
Sa najstarijim detetom sa imala isti takav problem kada je imao 7 meseci,svašta sam isprobavala,menjala kremice,"luftirala" guzu i ništa :( :( :( :( :( sok sok sok i onda me rođaka mm savetovala da u tankom sloju namažem Pavlovićevu kremu i preko nje bebi puder i upalilo je bravo bravo bravo bravo probaj i ti pa javi da li je delovalo,pozdravčić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: Jade - 7. mart 2010 23:16:49(UTC)
Ja i dan danas koristin Penaten kremu,jako je gusta i tesko se razmazuje,ali pomaze.Probaj da ispiras guzu sa kamilicom.

: srecna mama - 7. mart 2010 21:50:21(UTC)
Mame, pomagajte.Ovo mi se nije desilo od kako mi se bebac rodio.Niame, ojeo se po guzi toliko da je to sacuvaj Boze.Mnogo je crveno, ima kao neke bubuljicice ne znam kako da nazovem.Od kako se rodio posle svake kake mu perem guzu, vl.maramice skoro nikad, pampers pelene i redovno ga kupam sebamed kupkom.Medjutim, ojeo se toliko da sam ocajna, koristila sam mu sebamed kremu za ojed i osip i to je kratkotrajnog karaktera.Naime, to se sanira, i opet, cim se dete ukaki, sve mu se vrati i opet saniram, dete opet kaki i opet crvenilo.Da li imate takvih iskustava, sta to moze biti?Sta da radim?Svaki savet dobro bi mi dosao.

: *Sashka* - 20. februar 2010 20:47:23(UTC)
Ne znam da li je svako crvenilo guze ojed ili ne, ali nama se skoro pojavio veliki problem sa tim. Do sada nikad nismo imali sličnih problema, a imamo 9 meseci, pa sam prosto zbunjena i ne znam kako da mu pomognem. Crvenilo je samo oko čmara, koža je možda malo hrapavija, ali ono što me brine jeste da se sad pri zadnjem presvlačenju pojavilo malo krvi, kao iz nekih ranica oko čmara. Mazala sam ga Pavlovićevom, Niveinom kremom sa cinkom, i to je do sada je ublažavalo crvenilo, ali ove ranice i krv su me izbezumile. Doduše, i juče i danas baš često kaki. Imate li neku ideju kako da mu pomognem?

: njamiii - 29. decembar 2009 1:17:14(UTC)
Eozin uzmi u apoteci i nakapaj na shtapic za ushi, pa kao bojicom premazi. Ujutru i uveche, u medjuvremenu ne mazi nishta. Pre toga guzu dobro prosushi, najbolje na vazduhu. naravno, svaki put kada ga presvlachi, nishta vlazne amramice, nego ga peri. Nama je to glavu spasilo kada se par dana po izlasku iz porodilishta ojeo. Sav je bio u ranicama kao pechatima, bar 2 dana smo izgubili na seba med, nivea, hippo slichne kremice, i za to vreme mu se situacija katastrofalno pogorshala. Za ovo nam je rekla patronazna i stvarno nas je izvuklo. Trebalo je jedno deset dana da ranice nestanu, ali se vec posle 2, 3 mazanja upala povukla i nije ga vishe bolelo. Ne prolongiraj i ne igraj se sa mashcu nego spasav detetu guzu :)

: srecna mama - 27. decembar 2009 23:00:14(UTC)
Poz mame,

D ane otvaram novu temu, videla sma ovde da svasta koristite za ojed guze, ja sma uvek za prirodu.Mom bebcu se ojaela guza, necete mi verovati, ima dva velika pecata oko cmarica kao da je nedaj Boze seo na ringlu.E, sad, ja imam kremu sebamed za ojed guze , ali nesto nije preterano efikasna konkretno za toliki problem.Prvo cistim sa oktan septikom, pa onda stavljam puder da umirim kozu, pa onda pavlovicevu, ili jekoderm, nije mu nista Bog zna sta pomogao, jekoderm mu je inace pomagao za neki manji ojed.Elem, da ne duzim,videla sma gore da jedna mama koristi jestivo ulje, nekkao mi logicno deluje da moze i mast oprana u devet voda, sta mi predlazete, da probam to?Savet, molim vas.

: Pegipeg - 28. jul 2009 4:27:43(UTC)
e hvala na savetu i odgovoru,prodje nas taj ojed,ustvari stao taj prolivcic uz par cajeva i odmah prosao i ojed!da je potrajalo jos koji dan,morala bih davati sve na analizu,ali izgleda da je samo malo prehladila stomacic,jer ovih dana se puno kupala u bazenu!a i toplo je,lako se potpari guza..da,uzeli smo i sebamed kremu,mozda je i zbog toga prestalo

: njamiii - 27. jul 2009 18:02:27(UTC)
Moguce da je virus, jer smo i mi muku muchili ovih dana, chak smo i povracali. Radili smo koprokulturu i nema bakterija, tako da je kod nas bilo virusno. Odnesi joj stolicu na analizu ako si vec zabrinuta, ili je vodi kod lekara. Ja sam mom detetu i urin i krv odradila na svoju ruku za svaki sluchaj. Mozesh joj dati pro imuno kids ili linex i korigovati ishranu pirinchana vodica, pechena jabukica, supica od shargrepice i krompira... I izbegavaj mleko, ako pije adaptirano treba lekar da ti kaze koje da joj dajesh dok se ne smiri stomak. Nama je lekar rekao da uzimamo i orosal 65 da ne bi dehidrirao. Moja kumica je imala campylo bakteriju i konstantno je imala proliv i povracala, po ceo dan, i chini mi se da je imala i temperaturu. Samo shto nije dehidriralo siroto dete.
Shto se ojeda tiche, mislim da sam vec pisala, mi koristimo sudocrem, ne znam da li kod nas moze da se nadje, dobili smo ga iz inostranstva, i odlichan je. Najslichnija mu krema koju sam ovde videla jeste penaten okruglo, pljosnato pakovanje, ali ne znam da li je podjednako efikasan.

: Pegipeg - 26. jul 2009 20:08:08(UTC)
i da,kad god joj se zacrveni guza ja je prvo namazem pantenol kremom pa pospem beby puderom da osusi i bukvalno za par sati prodje,al ovo mi se sad oduzi,pogotovo sto jednom dnevno ima i taj neki vodeni,gotovo proziran prolivcic

: Pegipeg - 26. jul 2009 20:04:19(UTC)
Joj mi muku mucimo vec 4 dana!kad je presvucem,namazem,sve se to fino zamiri,ali povremeno je uhvati i prolivcic(ne znam otkud to,al bar jednom dnevno u ova 4 dana)i tada joj se guza momentalno zacrveni!nema plikova,ali je boli i vristi kad je presvlacim!povuce se to do sledece kake,al se i vrati!ono sto mene brine je da nema ona neku bakteriju ili kako se vec manifestuje to sa bakterijama,kako da znam ili je jedino resenje analiza?kako ste vi mame cija su deca imali neku batkerijicu to znale,kako se to odrazavalo?

: Anica Pavlovic - 7. jul 2009 11:24:36(UTC)
Sara je pre mesec dana dobila dva manja kruzica ojeda. Nije nista toliko strasno izgledalo koliko je bila meni zastrasujucaja cinjenica da to nije prolazilo vise od mesec dana. Mazali smo svim kremama protiv ojeda i Seba Med i Chicco i Pavloviceva, ali nije nista pomoglo, cak se pocelo malo i siriti. Po savetu naseg pedijatra uzeli smo blag rastvor kalijum hipermangana i nijme lagano isprali iritirano mesto. Ja sam to radila sa natoljenim tufercicem, lagano brisala nekoliko puta. Nakon sto se osusi namaze se Daktanol krem. Ojed je prosao u roku od dva dana bukvalno bez traga! Ako vam nista od krema ne pomaze mozda ce ovaj recept biti od pomoci. Pozdrav!

: Medvedic - 3. jun 2009 19:52:27(UTC)
Mame,divne ste,,zaista znace vasi saveti i podrska!! :-* :-* :-*

Srcka,pa i kod nas je uglavnom tako,a predpostavljam i svim bebcima...Cim malo vise klopa,odmah cesce i kaki,po malo,ali bas cesto...Do sada nam to nije uzrokovalo problem (osim kad je bas imao proliv),ali ocigledno za sve postoji prvi put...

Meni je zapravo najgore kad vrisne i pocne da se grci od placa cim krenem da mu menjam pelenu...Juce je ceo dan bio placljiv,ali sinoc se toliko grcio i vristao da sam se uplasila da ga ne strefi fras...Znam da mame znaju da to nikako nije prijatano cuti i videti,ma koliko zapravo banalan problem bio....

Najvise bih volela da mu ovo prodje jos danas pa da ne moram da se dvoumim (odnosno,troumim),koju kremu uzeti kad dotucemo ovo malo Nivee sto je preostala (a koja mu,uzgred,i ne pomaze posebno,koliko vidim)..Idemo danas u Axu,pa cemo videti sta tamo nude....

U svakom slucaju,hvala svima jos jednom!!

: Danijela&Jovana - 3. jun 2009 17:09:33(UTC)
Medvedicu, ja ti preporucujem seba med protiv ojeda, mi smo je koristili samo jednom zimus i proslo je za dva-tri dana. Vise nismo imali problem ni sa crvenilom ni sa ojedom.

: J.D. - 3. jun 2009 15:58:12(UTC)
Medvedicu mi smo jedino spas nasli u Mustela kremi i to u liniji stelaktiv ili ti stelatopija i ona je za specijalno neznu,atopicnu kozu... malo je skuplja, ali imamo je skoro godinu dana(istu tubu)...medjutim koristili smo je samo par dana aktivno i vise nije bilo potrebe, posto se momentalno povuklo, ali mu ja povremeno namazem,ukoliko jedemo jacu hranu...

: crvena sonja - 3. jun 2009 15:24:22(UTC)
Preporucujem mazanje kantarionovim uljem i chicco kremu za ojede nama je to pomoglo.
7 dana smo se patili sa ojedom.

: Srcka - 3. jun 2009 14:48:50(UTC)
Medvedicu, i Eva ima ponekad ojed, primetila sam da je to od jace hrane ili ako je ne presvucem na vreme jer ona mnogo kaki, do 3-4 puta na dan, fino rucka i posle svakog obroka se iskaki, cak i posle uzine icon_razz

Inace je mnogo bela, ima neznu kozu i dovoljno je da kaka malo stoji duze i eto ojeda, cak sam pomislila da dam bris stolice ali pedi me je razuverila, ne desava se cesto ali javlja se.

Ja oduvek mazem Seba med protiv ojeda, jako je dobra, imala je cak i te ranice jedno vreme i nije dozvoljavala da je presvucem, plakala je jer je bio bas jak ojed, za 3-4 dana primene Sebamed kreme stanje se popravilo, za svakodnevnu negu mazem Pavlovicevu a Sebamed imam za ne daj Boze.

Moguce da je Pega prouzrokovala ojed ako ste sve vreme koristili Pavlovicevu.

Prati situaciju oko hrane, to ja radim i uvek kada jede musli ako je ne presvucem na vreme dobije ojed icon_rolleyes

: Medvedic - 3. jun 2009 14:03:35(UTC)
Hvala ti Fokice :-*

Pa evo,vidim jutros da mu se crvenilo pretvorilo u te sitne bubuljicice sto znaci da je ipak tipican ojed u pitanju..."Pege" se resavamo i vracamo se staroj dobroj Pavlovicki,sa njom mu se ovo nije desavalo (izuzev jednom kad je imao proliv,ali to je i razumljivo)..Za sad sam mu namazala Niveu sa cinkom koju imam za "ne daj Boze",a kad ojed prodje -Pavlovic...

Zao mi je tvog malisana,ali ako kazes da mu Chicco pomaze,bice to ok...S obzirom da je nama ova Nivea na izdisaju,nije iskljuceno da cemo i mi uzeti tu Chicco u teglici (zlu ne trebala ;))

: Fokica - 3. jun 2009 11:37:46(UTC)
Medvedicu najbolje je da odete kod pedijatra, ako ti je sumnjivo. Batali tu Pega kremu ako postoji mogucnost da mu ne prija.

I mi se patimo vec par dana sa ojedom, ima i 2 ranice. Nama je zakon Chicco krema protiv ojeda i to ona u plasticnoj posudi a ne u tubi. Na obe pise potpuno isto ali nisu iste ta u posudi je gusca i brze deluje. Ona nas je spasla. Vidim da mnogi hvale Seba med, mi je nismo probali jer nam Chicco resava stvar.

: Medvedic - 3. jun 2009 2:14:10(UTC)
Mi sad imamo problem....

Vec dva-tri dana Petar ima crvenilo oko guze,nisu bubuljicice,vec samo crvena i blago hrapava koza.Uzasno vristi pri svakom presvlacenju i kada dodirnemo to mesto.Imao je ojed i ranije,ali je vizuelno bio drugaciji,(bile su sitne bubuljicice) i nije ga bolelo...
Redovno mu menjamo pelene i kupamo ga,ali ovakav problem imamo prvi put...

Pre nekoliko dana smo sa Pavloviceve presli na "Pega" kremu za guzu,da li je moguce da je od nje (da mu ne prija ili je alergican)?

Da li je jos necije dete toliko vristalo kad mu dodirnete to crvenilo na guzi?Sad se vec pomalo brinem....

: ana26 - 7. maj 2009 13:12:37(UTC)
Nama jedino pomaze Mustela i to u deeeeebelom sloju, kad sipate otprilike velicine kestena, ako cete kolicinski icon_lol

: nina***** - 7. maj 2009 2:12:31(UTC)
SebaMed je odlicna i Penaten za ojede.

: gina - 21. april 2009 10:01:09(UTC)
Iz porodilista su obe devojcice stigle sa ojedom na guzi. Po meni je ojed bio strasan i stalno se stanje pogorsavalo. Prala sam im guze svaki put, menjali pamperse non stop, mazali se Nivea kremom protiv ojeda, koristili Eozin, Daktanol, Gentamicin, Hidrociklin, puder Nivea protiv ojeda, pavlovicevu kremu, kantarion ulje, maslinovo ulje...kupali se kamilicom... nema sta nismo probali i nista. Stanje je bilo sve gore, pojavile su se i ranice na guzi. Onda sam kao poslednju opciju kupila i Seba med kremu protiv ojeda i uspeli smo da se resimo problema za par dana! Svima preporucujem Seba med Diaper Rash Cream. Nas je spasila!

: Bambina. - 9. avgust 2008 18:37:59(UTC)

OVA TEMA CE OD SUTRA, 10.08.2008, BITI SPOJENA S TEMOM "OJED".

: danijela04 - 9. avgust 2008 15:21:14(UTC)

Kada je Milos imao oko 2 meseca (bila je zima) ojeo se i uspeli smo da izlecimo Seba medom vrlo brzo. Ali kad su krenule ove nenormale vrucine, a on se mnogo znoji, osula mu se cela leva strana guze i pregib ispod kolena (sa unutrasnje strane). Mazala sam Seba med (Daiper rash) i ne vredi. Poludela sam- stalno sam ga prala, susila i pustala da lezi go (sve nas je popiskio icon_lol icon_razz :) ) i nije vredelo. Evo, danas smo isli kod dermatologa i prepisao nam je Elocom kremu. Moja preporuka vam je da idete odmah kod specijaliste, a ne kod pedijatra, jer postoji razlika da li je ojed od urina ili se dete osulo od vrucine, sunca ili nesto drugo. Videcemo da li ce nam ovo uspeti, javljamo vam.

: nadjelina - 2. avgust 2008 9:11:24(UTC)
I Nadja je imala taj problem,nije nam pomogla ni chicco krema protiv ojeda,a ni sebamed vec jekoderm krema.Namazala sam je uvece posle kupanja i ujutru je bilo mnogo bolje.

: mojacuca - 31. jul 2008 7:30:09(UTC)
Čudi me da niko ne spominje JEKOVIT. Mi to po potrebi koristimo po preporuci patronažne i za dva dana reši problem. Naravno obavezno provetravamo guzu što je češće moguće!

: bidza - 29. jul 2008 12:22:34(UTC)
Mi koristimo takodje Daiper dash- Sebamed. Odlicna krema za osipe i ojede! Pavlovicevu smo skroz izbacili, al vraticemo je na jesen.
Nasa baka kaze da mu je guza ko obrazi!

: JecaN - 29. jul 2008 9:29:24(UTC)
Preporučujem kremu protiv ojeda Sebamed, ustvari cela kolekcija je fenomenalna, i naravno uz to pranje guze, nikako vlažne maramice.

: Medvedic - 28. jul 2008 18:46:43(UTC)
Keta,nemoj da se nerviras...Petru je bilo grozno za videti,uzas zivi,ali on se apsolutno nije ponasao kao da mu nesto smeta,vise sam se ja nervirala,zvala patronaznu,pitala apotekare,citala...

Zna dugo da traje,ali nije nista ni strano ni opasno...A najvaznije je da njoj ne smeta... icon_wink

: JasnaMK - 28. jul 2008 18:45:38(UTC)
Joj Keta :( :( :( bas mi je zao :( Mozda je najbolje da je odvedes lekaru ali ipak samo krema sa cinkom moze pomoci (nama Nivea sa cinkom je zakon i toa ne samo za bebu vec i ja koristim kad imam ojde). Javi sta ce reci lekar :-*

: Keta - 28. jul 2008 18:40:05(UTC)
Drage mame hvala vam puno na savetima...ali...
Danas joj je jos gore :(
Sad je preslo na guzu...ali na bukvalno guzu...na debelo meso...i to osip...pravi pravcati osip...
Drzim je koliko god mogu bez pelene...seba med mazem...perem vodom susim kozu...
Razmisljam da je ujutru vodim kod lekara...samo se nadam da nije nista...opasno...
Posto nju to nista ne boli i ne pece...najnormalnije se ponasa(za razliku od proslog puta kada smo svi zajedno patili)...mislim da je najverovatnije pelena u pitanju...posto smo promenile pelene...
Uzas svaki put kada je presvlacim...place mi se. :(
nadam se da ce biti bolje :(
Ako odemo sutra do lekara javljam vam...
Jos jednom puno puno puno vam hvala...

: dragana024 - 28. jul 2008 16:55:34(UTC)
Niveina baby krema na bazi cinka je odlična, probaj i uverićeš se.
Rešava ojede, osipe, bubuljice, ma ekstra je.

: Emina - 28. jul 2008 6:05:37(UTC)
Isa je samo jednom imao ojed sa tri sedmice starosti i u apoteci su nam napravili specijalnu kremu protiv,tako da vise nismo imali problema,crvenilo se vise nikad nije pojavilo....

: maleenaa - 28. jul 2008 4:50:00(UTC)
I kod nas je isti problem kao sto je kod Nine.Primecujem da je Stefan sav crven po stomaku od pampersa.To sam primetila jer stalno vuce pampers na dole kao da ga sklanja sa stomaka.Koristili smo niveinu kremu sto je dragana024 pokazala na bazi cinka.Super je crvenilo nestaje e sad jos moram da promenim pampers.Jer ovako vise ne ide.

: MANANA - 28. jul 2008 3:57:01(UTC)
Mi smo imali problem sa tim kad je Nina imala mesec dana, i to je bio bas, bas ojed. Sve sam zivo probala sto se tice komercijalnih krema i kremica i ama bas nista nije pomoglo. Onda sam skontala da je alergicna na pampers icon_rolleyes i izbacila ga iz upotrebe i mazala sam joj guzu Gentamicin mascu, i samo sa tim smo uspeli da resimo problem. ;] Sad koristimo Evy baby (po Brandzinoj preporuci) i super nam je! Pelene su odlicne, bez obzira sto su najjevtinije.

: Medvedic - 27. jul 2008 21:05:20(UTC)
Ja sam vec negde pisala,da smo mi vrteli u krug Niveu sa cinkom,Nivein talk i nasu standardnu Pavlovicevu,dok mu se nije povuklo...

Bila sam ocajna i nisam znala sta vise da uradim,pa sam tako uradila i uspelo je...Povuklo se za par dana,iako ga je pre toga vukao bar nedelju...

Ali ako ti to padne na pamet, stavljaj samo proizvode iste firme,i onih na koje znas kako bebina koza reaguje...Nista van toga,zbog eventualne reakcije...

I naravno,sto duze bez pelena...

Drzimo sipke!

: lelly - 27. jul 2008 18:30:44(UTC)
i ja sam čula da penaten pomaže. nadam se da će i vama.

: Kely - 27. jul 2008 18:13:17(UTC)
Keta, penaten krema je odlicna, a akcenat je na susenju koze.Ako je peres ili brisers vlaznim maramicama i sl. treba dobro osusiti kozu. Najbolje bi bilo da ne koristis vlazne maramice i da peres samo cistom mlakom vodom.Ako ima pristice i bobice onda moze da traje i po 5-6 dana i uz stalno tretiranje ojeda, tako da nemoj da se sekiras samo nastavi da menjas pelene, susis dobro kozu i mazes penatenom ili nekom slicnom belom kremom.

: ma-ta - 27. jul 2008 18:04:28(UTC)
Moj savet je ispiranje hipermanganom pri svakom presvlacenju dok ne prodje i mazanje Penaten kremom. Takodje se slazem da kozu treba pustiti da malo vise "dise" na vazduhu, tj bez pelene.

: Keta - 27. jul 2008 17:56:40(UTC)
A bas sam proteklih par nedelja stalno menjala pelene...sa pampers koji smo koristii 10 meseci predjem na druge...pa onda neelj nista neradi samo maxi izbor nikakav ja uzmem druge pa onda njoj prpusta uzmem papmers za igru i noc...i eto
moguce da je od pelena...vracamo se na pampers...
I pre se ona ponekad ojede...ali ovo sad...katastrofa...bitno da nju ne boli to...bar ne izgleda tako...
Hvala vam puno pokupovacu sve sto ste rekle pa jedno po jedno...nesto ce valjda pomoci...
Hvala jos jednom...

: anita75love - 27. jul 2008 17:49:39(UTC)
Pelene obavezno promeni, kao što reče Jasna, što više na vazduhu bez pelena dok ojed ne prođe i menjanje pelena na svakih 2-3 sata da ne bude dugo beba mokra jer i to jako pogoršava stanje, za pranje bebi Merimin sapun, nikako Pavlovićeva za mackanje jer pogoršava ojed, kupi penaten kremu ili neku drugu sa cinkom. Ako postoji infekcija uzmi hiper mangan u apoteci i sa time ispiraj dok ne prođe.

: JasnaMK - 27. jul 2008 17:33:52(UTC)
Keta a nama je pomogla Niveina krema za zinkom, i ona je isto ono bas gusta i pomaze. Kao sto je lillyblue rekla pokusaj, nesto mora pomoci. Tako je bilo sa nama svi nam preporucili Mustela (imali smo problem sa deo iuspod brade) ali nama bas ne odgovara i nema nikakve efekte.
I cim se ponavlja to znaci da nesto ne odgovara. Mozda promenis pelene ? hmm hmm hmm

: lillyblue - 27. jul 2008 17:12:42(UTC)
Keta, i Vuk je jednom vristao koliko mu je bila guza crvena. Seba med nije pomogla, nego Kikova krema protiv ojeda.
ona je nekako gushca i drzi duze taj beli sloj.
Moras sve probati d vidis sta joj pomaze, jer to je haos.Mi smo par dana muku muchili. ne ponovilo se.

: Keta - 27. jul 2008 16:39:47(UTC)
Drage mame...
Keta mi je ojedena vec nekoliko dana...
Imali smo epizode i pre...i uvek nam je pomoglo cesce menjanje pelene,pranje...susenje na vazduhu...talk...
prosili put kada se ojela uzeli smo neku Hipp-ovu kremu ...par dana se mucila i na kraju je proslo...
Ovo sad izgleda haoticno...,a nju ne boli...
I dobro je...prosla dva puta je ludela koliko se ojela,a i mi sa njom...
Cela guza i pikica i deo gde se noge savijaju je crveno...ma koza je postala hrapava na tim mestima...
Uzela sam u apoteci seba med...evo mazemo vec par dana...nista...
Toliko grozno izgleda da ja uopste ne mogu da verujem da nju ne boli to...razmisljam i da je odvedem kod lekara...
da li ste imale slican problem...ako jeste dajte nam neki savet...
Puno pozdrava i ljubite decicu...

: Bambina. - 10. mart 2008 10:38:07(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 10/3/2008 12:35

Bambina ja imam tu Penaten kremu u metalnoj kutiji,nije dobra samo za ojed vec i za svako crvenilo koje se pojavi bebi ,ja sam se kupila po preporuci,preporucila mi Sneki icon_wink

eto, meni, tj. Nadji, je bas ona pomogla a probali smo i Seba med i Mustelu.

: zvjezdica - 10. mart 2008 9:33:58(UTC)
moja beba je imala ojed kad smo dosli iz porodilista.za 24 sata bebu su presvukli samo jednom ili dva puta.koristili smo bademovu kremu i za dva dana je sve nestalo.

: Ivana-Lukina mama - 10. mart 2008 8:35:01(UTC)
Bambina ja imam tu Penaten kremu u metalnoj kutiji,nije dobra samo za ojed vec i za svako crvenilo koje se pojavi bebi ,ja sam se kupila po preporuci,preporucila mi Sneki icon_wink

: Bambina. - 10. mart 2008 7:55:47(UTC)

Mi smo kupili, na kraju, Penaten kremu protiv ojeda (mala plava metalna kutija), pa je posle svakog presvlacenja obrisem vlaznim maramicama, pa utapkam suvom pelenom pa tek onda namazem krem. Od svih kremica evo ovo nam je najvise pomoglo. Naravno kad se ukaki obavezno je perem pod slavinom.

: JecaN - 10. mart 2008 7:25:53(UTC)
Najbolja krema protiv ojeda je SEBAMED !

: unaanja - 29. februar 2008 6:36:18(UTC)

Pozdrav svim majcicama. Vidim da dajete razne predloge u vezi sa ojedom. Evo kako sam se ja resila te dosadne pojave. Naime, moja bebica Anja muku je mucila sa ojedom na guzi vec dve nedelje posle porodjaja. Dva meseca smo probali sve i svasta dok nismo otkrili KANTARIONOVO ULJE. Elem, operete guzu, premazete je sa acidi borici, sacekate da se osusi i namazate kantarionovom uljem. Ne treba vam nikakvo specijalno - ono koje sam ja koristila, kupila sam u apoteci - ono za spoljnu upotrebu. Verovali ili ne, ovako se mozete resiti i KANDIDE koju smo nazalost doneli iz porodilista. Sada, kada je Anja "velika", ima 4,5 godina, cim joj se guza zacrveni, mazemo kantarionom. Proverite, necete se pokajati.

: Ivana-Lukina mama - 24. februar 2008 16:24:51(UTC)
Dunav,tvoja devojcica je rodjena istog dana kad i ja,ljubi malu Racicu zaljubljen

: dunav - 24. februar 2008 14:54:41(UTC)
Pošto sam postala mama, a pre toga ama baš ništa nisam znala o deci, pridržavala sam se saveta pedijatra. Moja Anja se rodila 05.07. tako da sam u početku imala problema sa ojedom ispod pazuha jer sam je možda i previše oblačila bojeći se da se ne prehladi "pošto je mala". Kad sam povela računa da je oblačim bez preterivanja u slojevima, prestali su problemi, naravno i uz pomoć pantenol kreme. Ojed na guzi se pojavljivao kada je bila učestala kaka i to smo prevazišli malo češćim pranjem i mazanjem pantenolom dok se ne izgubi crvenilo a onda pavlovićeva po starom. Inače za mazanje guze uobičajeno sam koristila samo originalnu pavlovićevu mast koja mi je preporučena i pokazalo se da je najbolja za bebinu kožu.

: Marija i Peca - 23. februar 2008 19:40:35(UTC)
Moram d apodelim sa vama recept naseg pedijatra za ojed: ratvor povidon joda+pantenol krema. Garantovano prolazi. Mi smo tri meseca muku mucili, mazali milion krema, isli kod dermatologa i sve je to bilo dok se mazu kremice, posle opet jer Dana ima jako osetljivu kozu. Od kad nam je nasa doktorka rekla za ovo, cim vidim da pocinje da crveni - povidon jod na vaticu, premazem, sacekam da se osusi pa namazem pantenolom. I sve nestane!

: mamaTanja - 22. februar 2008 7:06:00(UTC)
samo jedno pitanje,da li je neko uspeo da pronadje Bepanten u Beogradu ja sam je trazila ali nisam nasla nego su mi poslali iz Nemacke,ali ne mogu to stalno da im trazim.

: Bambina. - 21. februar 2008 19:42:11(UTC)
Mislim da se nama ojed, tj. jako crvenilo, pojavilo od cvrste kake i od zubica. Od kako se rodila manijakalno je perem svaki put kad se ukaki a i presvalacim je na svakih 2 sata.

: mammma - 21. februar 2008 17:49:18(UTC)
A da, zaboravih (ko nema u glavi ima u nogama, moja istina)! icon_wink
Krema sa zinkom- Penaten krema sa zinkom za bebe. Nama je patronažna sestra preporučila tu kremu, ali je jako teška za razmazivanje pa smo odmah u strtu odustali od nje, jer ojed može da se pojavi i ako se krema ne utrlja dobro u kožu.
Toliko!

: mammma - 21. februar 2008 17:46:14(UTC)
Nikoli se ojed pojavi od čvrste stolice i sada kad mu niču zubići, evo u devetom mesecu. To tada ništa. Menjam mu redovno pelene, perem guzu kad god kaki i ako se pojavi ojed namažem mu jekoderm. On inače ima malo suvlju kožu... na mene. A bar je to mogao da nasledi od oca, a ne od majke. Eh icon_lol :>

: danijela04 - 21. februar 2008 14:46:07(UTC)
Citat:
Irssa - 21/2/2008 12:58

Samo cesto pranje i koristili smo seba med protiv ojeda

Potpisujem se i ja.

: Ivana-Lukina mama - 21. februar 2008 10:09:06(UTC)
Citat:
Bambina. - 21/2/2008 13:50

Bepanten sam koristila u vidu balzama za usne nisam znala da je proizvode u vidu kreme protiv ojeda neznam Stvarno je jako dobar, probacu i to da nadjem.

Bepanten su nama pri izlasku id porodilista prepisali,inace ovde kad se izlazi iz porodilista pedijatar koji odmah pregleda bebu nakon rodjenja prepise sve sta treba da se kupi za negu bebe,tako da je i ta krema bila na spisku...

: Ivana-Lukina mama - 21. februar 2008 10:05:32(UTC)
Meni se Luka ni jednom nije ojeo do sada,od rodjenja koristimo samo Pampers pelene,pavlovicevu mast,vlazne maramice ili Mixa ili Pmpers sa kamilicom,ali ja njega posle svake kake perem vodom i sapunom za bebe ,,Klorane,,.Ujutru kad se probudi bez obzira kakio ili ne ja ga operem ipak je on celu noc piskio u peleni,koza treba da se osvezi,kaki 2-3 puta na dan i uvek ga operem,nikad mi se do sad nijeo ojeo, ali bas nikad.Koristimo i Mustella mleko za telo posle kupanja.

Vecina bebica u Srbiji iz porodilista izlaze sa ojedom.Tako i moja mala bratanica,snaja se porodila na carki rez,bile 15 dana u porodilistu bebici niko nije prao dupence,a bila je odvojena od majke.Kad su je doveli kuci imali su sta da vide dupence crveno kao zar.Jedva su joj izlecili ojed sa nekom bebi cinkovom pastom,pavlovicevom i prali su je svo vreme dok odjed nije prosao,posle samo posle kake.

Sve sto koristimo od rodjenja nista ne menjam,ojed hoce da se pojavi ,kad se cesto menjaju pelene,vlazne maramice,kada je jaca stloca prilikom nicanja zubica ali tad se najvise ojede deo oko cmara,mi sve sto koristimo od pocetka ne menjamo i nismo ni imali problema...

: Bambina. - 21. februar 2008 9:50:57(UTC)
Bepanten sam koristila u vidu balzama za usne nisam znala da je proizvode u vidu kreme protiv ojeda neznam Stvarno je jako dobar, probacu i to da nadjem.

: Tanja i Mia - 21. februar 2008 5:22:36(UTC)
Mia se samo jednom do sada ojela, ali taj ojed je bio katastrofalan. Kompletna guza joj je bila crvena. Za prevenciju ojeda najbolje je redovno presvlacenje i prenje guze, ali ako se ojed ipak desi ja preporucujem (ako mozete da dodjete do te kreme) Bepanten mast. Te kremice nema u RS, BiH, vidjela sam da je Hrvatska pocela da uvozi, za Srbiju nisam sigurna. Krema je savrsenstvo, ja sam namazala Mii guzu dva puta i ojed se povukao skroz. Od treceg mazanja kao da nikada nije bila ojedena. Nije skupa a jako je ucinkovita. Jedino sto je malo teze doci do nje
:?

: Irssa - 21. februar 2008 4:58:18(UTC)
Samo cesto pranje i koristili smo seba med protiv ojeda

: Bambina. - 20. februar 2008 20:36:17(UTC)
Mi smo koristili MUSTELA vitamin barrier creme i stvarno smo zadovoljni. Nadji je samo malo guza crvena ali nema osip i odmah joj je sve proslo od ove kremice. Koristila sam i druge Musteline proizvode i stvarno su jako kvalitetni.

: tijanast - 12. oktobar 2007 7:43:32(UTC)
Seba med diaper rash krema, najbolja je,Emi je proshao ojed za dva dana, imala ga je kad smo doshli iz porodilishta i bio je strashan, mazali smo tu kremicu i za sada ga vihe ni jednom nije imao, chula sam da je dobra i Penaten krema protiv ojeda ali ovu ti preporuchujem iz svog iskustva.

: Marija i Peca - 12. oktobar 2007 4:23:38(UTC)
Nisam imala vremena pa je moja prethodna poruka jako konfuzna, zato se izvinjavam. Poenta je bila da smatram da je najbolje da ti dermatolog kaze sta je najbolje za tvoju bebu jer je svaka koza razlicita. Kada se Dani prvi put pojavio osip, mi smo probali ‚‚na svoju ruku‚‚ da ga se resimo, jer -to je SAMO osip-, pa smo tako mazali raznorazne kreme. A to zaista nije SAMO osip, jer to bebu bolucka. Nije mi jasno kako ga dobije kad joj ja iskljucivo perem guzu svaki put, bez vlaznih maramica i slicno, ali eto, osetljiva je. Sad znamo terapiju, pa kad god krene da se crveni, ja stavim prvo eozin, e-kremicu i zastitnu kremu i gotovo.

: Amara - 11. oktobar 2007 21:25:30(UTC)
puno toga isprobali i najzad pomogao Aveeno losion .Namazala nekoliko puta i nestalo

: Marija i Peca - 11. oktobar 2007 13:51:25(UTC)
Mi bas imamo problema sa kozom tako da mogu da ti kazem da smo sve isprobali. Kreme sa cinkom (nivea, johnson, chicco, i sl) su sve iste i nama apsolutno nisu pomogle. Pogledaj mislim da postoji DERMAVITA salon i Beogradu (ja sam bila kod nas u SD) i tamo smo kupili protection pastu za bebe, a kao terapiju smo dobili e-krem (kremica sa vitaminom e) i k-gel koje smo mazali naizmenicno. Nije lose da dermatolog to pogleda. E da i eozin smo mazali jednom dnevno. Pokusaj.

: Uros i Aleksa - 11. oktobar 2007 13:44:29(UTC)
Ako ne pomogne probaj hloramfenikol mast, nama je to preporucila Uroseva doktorka i brzo je prosao ojed

: Oljica - 11. oktobar 2007 4:04:44(UTC)
may05 to me je i mama savetovala da uradim i evo poceli smo sinoc pa cemo videti.daj boze da pomogne.

: May05 - 10. oktobar 2007 22:34:12(UTC)
Oljice kad sam ja bila sa enom u bolnici (tad je imala 10 mj) dali su mi neku kremu da je mazem,ali prvo da gazu natopim u ruski caj i da joj natopim po guzi gazom,to joj nije uopste pomaglo,rekla sam MM da mi donese jestivo ulje od kuce i da joj time mazem guzu,dr kad je vidio tu casicu kaze da nesmije kamilicom da joj cistim guzu vec samo ruskim cajem,covjek mislio kamilica,a ne ulje,(mislim da bi me istjerali iz bolnice da su znali sta radim)posle par puta stavljanja ulja na guzu primjetila sam da joj je bolje,posle dva dana nista nije bilo,moram naglasiti da je ona imala proliv (virus koji je bio zavladao)nisam mogla na prste izbrojati koliko puta kaki na dan,tako da joj je guza bila pecena,voda ju je vrijedjala po guzi.

Ako ti nista ne pomogne,a ja bih ti preporucila ulje,jer posle toga sto je bilo,cim dobije ojed ja joj namazem guzu uljem i rijesen problem,isto tako kad je imala i grceve natopim joj gazu uljem i stavim na stomacic i tek tad se umiri.(za grceve ide mlako ulje)

: Julija SG - 10. oktobar 2007 20:31:15(UTC)
Ja ne znam kako se te kreme zovu dole kod nas, ali ti treba nesto na bazi cinka. Moja Lea je imala jednom ojed, sa tom kremom je potpuno proslo za dva dana.

: jelenaorg - 10. oktobar 2007 19:58:31(UTC)
chickova krema pasta, pakovanje kao pasta za zube na bazi cinka, odlicna stvar nestaje ojed u roku od par sati! ako ne bude ni to pomoglo promeni pelene, mnogi hvale seba med neznam nisam gakoristila , nije bilo potrebe, inace mislim da ovakva tema vec postoji pa molim moderatore da prelepe ako je ima!

: Oljica - 10. oktobar 2007 19:53:25(UTC)
guza mog filipa se ojela i probam sve po malo ali nista nema bas dobar efekat.pomazite !