Obaveštenja

Icon
Error

: choopa choops - 25. maj 2010 15:47:10(UTC)
Slatke muke zaljubljen

Mi smo prvi rodjendan proslavili kuci (nasli smo mjesta icon_lol )vecera i sve sto ide uz to, ali sam mislila da drugi poslavimo isto u igraonici za mame i djecicu i po kojeg tatu koji bude htio da dodje. Ali, menie je termin za porodjaj tri dana prije njenog drugog rodjendana i sada nemam blage veze ni sta cu ni kako cu (ni da li cu uopste biti sa njom taj dan icon_cry ). Ma samo neka sve prodje u redu, ali ja sam u tolikoj dilemi sta cemo za njen rodjendan. :?:

: Veka79 - 23. maj 2010 20:24:30(UTC)
Pozdrav,
posto nam se blzii prvi rodjendan dobro dosli su nam svi saveti u vezi organizacije istog.
Naime, posto zbog skucenosti prostora kucna varijanta ne dolazi u obzir, zanimaju me vasa iskustva sa rodjendaonicama i igraonicama i da li znate neku koja bi bila adekvatna za bebe i decu do 4 godine, ali i veci broj odraslih gostiju. Jos ako imate neku za preporuciti sa nase strane reke (N. bgd ili zemun) bilo bi sjajno icon_lol

: Leptir - 2. januar 2010 23:28:06(UTC)
Mi smo rodjendan proslavili u restoranu, bilo naj je 40-ak. Dece je bilo cetvoro,sta cu kad drugarice ne radjaju icon_lol
Super smo se proveli,slavljenik je bio odlican,iznenadjen. U 21h je otisao kuci a mi smo ostali sa drustvom.
Prepodne smo ga krstili tako da smo sve lepo zaokruzili.

Super su mi igraonice ali kada je dete vece i kada ima druge dece.

: MikaMaca - 27. decembar 2009 1:42:16(UTC)
Jim ja bih ti preporucila Winnie the Pooh igraonicu. Nismo tamo oravili ali smo bili par puta i suoer je zaista a i devoijke koje cuvaju klicnce su super. To ti je kod novog groblja blize gornjoj strani. Znaci ulica od bulevara kada ides u Ruzveltovoj ka Bogosloviji pa skretanje na desno tj gore tik uz groblje (glupo zvuci) i pri samom kraju ulice imas okuku na levo a igraonica je sa desne strane, imas tu parking i tu kad stanes produzis par metara dalje tj napred i videces igraonicu. Zaista je odbra i uvek nam je bilo klepo a decu nismo ni culi i mogli sami da uzivamo tj mi roditeloji

: jim - 25. decembar 2009 17:41:31(UTC)
mame,

molim vas da napisete gde ste slavili prvi rodjendan i da li imate neku preporuku za mesta u BGD?

: Natasa - 25. novembar 2009 17:04:10(UTC)
Rodjendan je super prosao, bilo je veselo, David je prvih sat vremena uzivao, pa onda odspavao jednu turu u kolicima. Kada je ustao ruckao je, tada su iznete torte pa se odusevio, ali se uplasio vatrometa na njima, pa sam ja umesto njega duvala svecicu. Slavljenik je naravno bio u centru paznje, ali je otisao kuci sa bakama i dekama sat vremena pre ostalih jer mu je valjda bilo dosta.

: cilios - 25. novembar 2009 16:54:39(UTC)
Proslava prvog rodjendana u igraonici ima smisla ako vasi prijatelji imaju dosta dece i narocito ako slavljenik hoda. Desava se da bude puno odraslih a samo nekoliko dece, a slavljenik prespava u kolicima ceo rodjendan.

: T3 - 13. novembar 2009 20:22:51(UTC)
super natasa za ideje sto se tice proslave rodjendana ... bravo
srecan rodjendan malom davidu cvecko i javi kako je prosla zurkica.. :)

: Natasa - 13. novembar 2009 18:25:12(UTC)
Nama je danas rodjendan ali slavimo ga u nedelju jer ce tad moci da dodju svi nama dragi i da se opuste i uzivaju sa nama. Slavlje ce biti u jdenom restorancicu, bice nas 25, i to je ono najuze. Svuda ce biti beli i plavi baloni, a posto kuma radi u cvecari imacemo i predivne aranzmane od belog cveca za stolove. Restoran je blizu stana pa ako se slavljeniku prispava nije problem. Inace okupljamo se u 15h i ostajemo najkasnije do 19h. Sve cemo zabeleziti slikama i snimcima, pa ce malisa da ima lepu uspomenu.

: T3 - 11. novembar 2009 11:48:30(UTC)
marmit super ..eto prodje i taj dan ko i svaki drugi sto se kaze,potrudili ste se na neki nacin da se bar malo razlikuje od obicnog i to je to..sasvim dovoljno,par gostiju,tortica,vatromet,pokloni,kud ces vise..
znala sam da ce se vuk zbuniti sto je i normalno,a zamisli da si bila u nekoj igraonici i sva deca i gosti se zabavljaju a vuk non stop pored tebe ili moras da ga nosas sve vreme jer bi ga guzva,galama i metez bas uplasili..nit bi mogla sesti ko covek nit popricati sa nekim..ma nista..jos vise bi se umorila..ovako sedeli svi do devet sto kazes milina,ti posle uspavala vuka sve sklonila i ko da nista nije ni bilo..

do tri godine otprilike jos su oni mali za igraonice ,rodjendanske proslave i feste..posle vec kad krenu u vrtic ,imaju svoje drugare,razumeju bar nesto iste i mogu da prodju..do tada rodjendani u kucnoj i skromnoj atmosferi sa par stvari koje upotpunjuju isti nalik vasem su sasvim dovoljni..

: marmit - 11. novembar 2009 8:50:39(UTC)
Hvala na cestitkama.
Rodjendan je prosao. Vuk je bio zbunjen vecim brojem ljudi pa se zalepio za mene, ali posle se malo opustio. Zato i nisam htela da pravim nesto van stana, ipak se on tu oseca najsigurnije. Vatromet je bio pun pogodak, klinci su bili odusevljeni. Sve u svemu, pravi deciji rodjendan, gosti se razisli do devet. (mozda zato sto je bio radni dan icon_razz )
Ja sam zadovoljna. Pokloni nemastoviti, uglavnom garderoba, ali i to dobro dodje.
Videcemo, kad bude nesto znao mozda cemo i mi organizovati u nekoj igraonici, da se klinci umore icon_lol

: secer - 10. novembar 2009 18:20:04(UTC)
Mi smo prvi rodjendan proslavili u jednon velikoj igraonici posto nam je zimi rodjendan, pa nismo mogli u nekom dvoristu, a i imali smo dosta dece pa ne bi svi stali :).....luka nije mogao da ksace i jurca sa velikom decom, ali ima u igraonici deo koji je za bebironce pa se tu igrao sa ostalom malom decom.....sad nam se blizi drugi rodjendan i mislila sam opet u istoj igraonici ali kako je pocelo sa ovim gripom, plasim se i da pomislim na neko vece okupljanje dece

: T3 - 10. novembar 2009 14:27:02(UTC)
srecan rodjendan vuce.. zvezda marmit bravo i svaka cast na odluci tj ideji i nacinu koji ste izabrali  da  proslavite tj obelezite vuku ovaj dan..kod kuce u porodicnoj atmosferi gde mu je najprijatnije ,uz njemu nekolicinu   njemu dragih  ljudi prvenstveno tebe  i tm, i dobro znane ljude  tj one  koji  dodje sto ti kazes dosli su  i dobrodosli,bez mnogo senzacije ,nepotrebne feste ,guzve,i haosa..
tortica ,vatromet i svecica na istoj,par balona i slikanje  sa drugarima su savim dovoljni nacin da se taj dan obelezi i razlikuje od nekog obicnog..
i da imam para za bacanje veruj mi svaki  deciji rodjendan bi ovako organizovala ,nazalost nemam uslova za to u kucnoj atmosferi pa moram negde van nje ,ali potpuno te podrzavam u tvojoj odluci i ideji..
lepo se provedite i ljubni vuka u nase ime.. :-*

: dadoijoco - 10. novembar 2009 14:18:31(UTC)
I mi smo 1.rodjendan proslavili kuci.Najuzi krug,najvaznije je to da je bilo 10oro dece,Jovan je bio odusevljen.Nisam se nesto mnogo opterecivala klopom,napravila sam svedski sto,za decu sendvidice.Narucila sam dekoraciju sa balonima,kupili zastavice,okitili kucu.Na kraju torta sa svecicom i to je to.Najbitnije mi je bilo da mi dete bude srecno i zadovoljno,onda smo i mi takvi.

: MilicaCale - 10. novembar 2009 14:07:49(UTC)
Srecan rodjendan, VUCE!!!

: marmit - 10. novembar 2009 13:58:20(UTC)
T3 upotpuno se slazem sa tobom po pitanju proslave decijih rodjendana.
Nama je danas prvi rodjendan i ja sam bila protiv toga da zakupljujemo bilo kakav prostor i da zovem gomilu ljudi do kojih mi (bar nekih) nije ni stalo. Mi cemo proslaviti kod kuce, doci ce par prijatelja, neki imaju i decu, bice malo guzve u stanu, ali Vuk se tu oseca najsigurnije, malo je i slinav i mislim da ce biti ok. Nisu u pitanju finansije, vec mislim da je previse opteretiti dete za prvi rodjendan, vise je to da se roditelji pokazu. Nisam htela ni da pomeram za vikend, njemu je danas rodjendan, pa ko dodje, dobro dosao. Npr, moj rodjeni brat nece doci, kao za vikend, ali ja vec sad imam isplaniran vikend i ne primam goste naknadno. Bas me briga. Nama je danas rodjendan i danas cemo da uzivamo, duvamo svecice (tj jednu), vatromet, slikanje... Nema ni potrebe da se ljudi zadrzavaju, ipak je to deciji rodjendan a ne slava ili neka druga svecanost kada se ostaje duze. Deca su najvaznija i treba postovati njihov ritam.

: T3 - 17. oktobar 2009 0:57:47(UTC)
razumem i shvatam da taj detetov prvi rodjendan svi gledaju i smatraju posebnim dabnom i cinom,ali zaista netreba preterivati tj praviti od tog dana festu i gungulu samo da bi ti neki bili zadovoljeni i srecni.
na prvom mestu je dete i dobro ti je to resenje koje si izabrala dakle jedan dan kad vec nemozes drugacije da ga slavis za decu i sanmo za njih,tj u njihovom maniru i na njihov nacin,a drugi za rodbinu,prijatelje,komsije tj one starije..da eto i njih na neki nacin ispostujes , pocastis i svrstas da budu deo svega toga.
nemam iskustva sa tim slavljenjem rodjendana po vise dana tipa ivkove slave ali verujem da ce sve proci kako treba,da ces sve lepo organizovati i uspeti da sprovedes kako si planirala u delo, kao i da ce svi biti zadovoljni a pogotovo i na prvom mestu deca i naravno slavljenica.

javi utiske i kad sve prodje kako je bilo...

: atimija - 13. oktobar 2009 13:02:47(UTC)

T3 SEKA ALEKSIC?!!!! icon_twisted strasno!!!!

Lepo je sto se trudis da svojoj decici maksimalno ulepsas taj dan,ali valjda razumes da kod nas taj PRVI rodjendan svi dozivljavaju nekako posebno neznam ,mada ja mislim da ce mi njen svaki naredni biti jos lepsi i drazi jer ona sada nece ni biti svesna sta je snaslo...Zatp ja i organizujem bas tog dana decji rodj,a neki dan posle za rodbinu i familiju,kada ce nju naravno cuvati bake i deke..

Mene interesuej ketering kakav je bio kod mama koje su isto tako slavile dva dana,a znam da ih ima takvih...

: T3 - 12. oktobar 2009 20:07:14(UTC)
poznajem vecinu roditelja koji od rodjendana svoje dece obicno prvog prave "narodno veselje" ne vodeci racuna o zeljama i potrebama namenjenim za uzrast svog malisana vec o potrebama i misljenjima prijatelja,rodbine.
mislim da je to prvo totalno neposteno,prema detetu jer znamo kakva su deca pogotovo manja kad je veci krug ljudi u njihovom okruzenju,glasna muzika,itd,drugo sebicno od strane tih roditelja jer mala deca ne shvataju bas najbolje rec rodjendan i oni treba tog dana da osete da su vazni ,da uzivaju,da mu se maksimalno posvete,a ne da trckaju oko zvanica i raspituju se da li je "zurka "uspela .

bilo da rodjendane vase dece slavite u kucnoj atmosferi ili u ambijentu nekog restorana prvenstveno je bitno i najvaznije da atmosfera bude naravno pogodna i prilagodjena tom danu u krugu najblizih prijatelja,baka,deka i naravno dece koja su neizostavni i jedini vazni gosti .

mi smo decije rodjendane slavili u objektima napravljenim za takva desavanja,posto kod kuce nemamo uslova,ali daleko od toga da je licilo na festu,cak i na prvim rodjendanima nije bilo vise od dvadeset ljudi i to samo najblizi rodjaci i prijatelji,a dece je bilo desetak,koja su uostalom i najglavniji gosti.
najbitnije je d su takvi prostori opremljeni decjim igrackma,spravicama,kao i teta animatora sa kojima igraju razne igre i koja ih koliko toliko zabavlja.
uglavnom smo placali i iznajmljivali samo prostor a sve ostalo(pice,hranu)bi mi donosili.
torte sam im neke narucila,neke bake,a neke sam ja sama napravila.
za poklone su uglavnom dobijali letnje stvari jer su rodjeni maja,pa ljudi racunaju ide leto,igracaka manje,uglavnom garderobice,slikovnica ili nekih kreativnih igri ili igracaka,neke koje su dobili a nisu bile namenjene njihovom tadasnjem uzrastu cuvala sam dala im tek kasnije,tako da je tek onda bilo zanimljivo i adekvatno njihovim godinama.
trudim se svake godine maksimalno da im toga dana bude lepo,da budu nasmejani,da uz obavezno duvanje svecice i vatrometa na torti ,pevanje rodjendanske pesme,slusanje decjih pesmica(zgrozila sam se skoro kad su se na jednom decjem rodjendanu na kojem smo bili vrtele samo pesme seke aleksic) i prijatno drustvo i atmosferu osete da je to njihov dan i da ga tako i dozive.

za dete je to dan kao i svaki drugi,i samo od vas zavisi kako ce ga ono prihvatiti i doziveti,mislim da trebamo uciniti sve kako bi ono toga dana bilo srecno i nasmejano,da vidi da se nesto desava,ali da se ne oseca kao u sred "gungule"

: atimija - 12. oktobar 2009 14:27:33(UTC)

E ovu sam temu trazila .. :)

Naime Zari je rodjendan sada 27.okt i moracemo ga slaviti prvu subotu nakon jer nam kumovi slave tu slavu koja se pada bas tog dana kada je rodjendan

A ja sam naumila da detetu bas kada je rodj napravim tortu i pozovem decicu iz komsiluka i jos neke prijatelje sa decom ali mi je problem mesto ,jer nemam prostora dovoljno u kuci a ovde ne postoji ni jedna igraonica.. :?

Naravno da zakupljujem lokal mi se ne isplati jer cemo u subotu praviti rucak u kafanu.Ne znam sta da imam za posluzenje kada mi dodju deca,torta naravno a sta mislite o kiflicama,sendvicicima,krekerima i tome slicno..

Bice oko 15-tak drugara...sto znaci haos u kuci,a hladno je da napolju napravimo zurkicu...

: Oblak_u_bikiniju - 27. septembar 2009 12:00:31(UTC)
Mazo, to je bio dan kada se tvoj sincic radovao i to je ono najbitnije i mora ostati u divnom sjecanju. A to trovanje tortom se moglo desiti na necijoj slavi, u restoranu, pa sta sad... Ne primaj to k srcu, bitno je da je slavljnik bio zadovoljan, jer mi je bas nesto smor kada naprave rodjendan djetetu i ono pola slavlja oplace jer se plasi guzve, ne daju mu da spava, uzimaju ga nepoznati ljudi, prevelika je buka, previse je dima...
A ko je dosao - dosao je! I prosto uzivaj u pozitivnim sjecanjima na deckov veliki dan :)

: maza - 26. septembar 2009 15:53:36(UTC)
eee,..možete zamisliti bas mi je posle bilo krivo uf.. da ne pricam
slavljeniku prenijela mama nejvjerovatnije mada on nije imao velikih problema kao ostala djeca .. bakterija u pitanju..trovanje je bilo salmonelom... :(
al dobro sledeci rođendan cemo praviti kuci definitivno i mama ce do tada nauciti da pravi tortu...

joj da zaboravih napisati ..Markisa je meden..slike su vam prelijepe !! Kod nas isto bilo planirano toliko ljudi al nazalost mnogi nisu dosli
nisam zlopamtilo..al me to malo povrijedilo... ne znam.. možda sam osjetljivija od kad sam mama..

kiss za društvo!!

: Jasmina Babic - 25. septembar 2009 14:39:57(UTC)

EE Mazo, bas mi je zao!

Nista, sad vi sami napravite popravni! Milice, hvala puno na komplimentima!

: MilicaCale - 25. septembar 2009 12:37:36(UTC)
jao, mazo. kako to da vas snadje.:(
Medeni ste, jasmina i marko. vidi se da je bilo veselo :)

: magi - 25. septembar 2009 0:50:34(UTC)
Jao mazo :( , pa kako ste se potrovali? Nije valjda i slavljenik? Baš užas! Nadam se da nije bilo ozbiljno.

: maza - 25. septembar 2009 0:23:52(UTC)
ha ha naš rođus nije mogao gore da prodje ..
slavljenik je bio presrećan ali svi smo se na kraju potrovali od rođendanske torte tako da
nam ostaje u ružnom sjecanju nažalost...
pokloni..uglavnom garderoba ..al sva mu je velika al bitno da ce valjati za iducu zimu
tako da mama ide u shoping uskoro da nas dvoje sami proslavimo nanovo .)))

: Jasmina Babic - 1. septembar 2009 18:27:46(UTC)

Eeee, i mi smo u subotu proslavili prvi rodjendan. Imali smo oko 35 ljudi plis 7-8 dece (ne mogu sad ad brojim). Vreme je bilo lepo, pa smo slavili na selu kod bake u dvoristu. Sve je bilo u fazonu Winnie the Pooh, stolnjak, papirni tanjirici za tortice, case za decu i naravno rodjendanska torta! Nismo kupovali balone jer nam je drustvo prilicno veselo pa bi ih sigurno probusili pa sam se plasila da se Marko ne uplasi. Imali smo 9-10 raznih priloga (slanih rolatica, kuglica i sl), tri torte, prase i jagnje i sve se pojelo! Troskovi, pa ne znam, ali oko 300 EUR sigurno. Ali, slavljenik se lepo proveo, dobio brdo poklona, uglavnom igrackice i odeca sad za jesen i zimu (a nesto i za iducu zimu jer je sad veliko), ali najvaznije ije malo iskoristice se. Evo i par slicica od nas!

: Oblak_u_bikiniju - 29. avgust 2009 12:53:23(UTC)
Mi se ne osisasmo :) Prosto nije niko spomenuo, ja nisam nesto u tom fazonu. Sisace ga na krstenju kad bude ili prosto kad mu doraste kosica.

Proslavili smo u sjajnoj atmosferi, pravoj djecjoj! Dobio je puno igracaka - tricikl, guralicu-hodalicu sa muzikom, konjica na ljuljanje sa tockicima koji se montiraju posle... BIlo je oko 25 ljudi, balona, kolaca, nije bilo predjelo, samo rostilj, prilog i salate, ali smo dodali i lignje, zbog onih koji poste. Djecice nije bilo puno - njih 4, ali su bili preslatki i drzali su atmosferu.
Ja sam prezadovoljna :)

: maza - 20. avgust 2009 11:39:31(UTC)
eee ghvala na savjetima i kod nas vlada manija za točkovima i volanima...
konjic taj na ljuljanje ce da dobije od jedne tetke... ja bih isto najradije da mi neko donese igracke
jer opet nekako mi se to najvise svidja ..al necu ja dodređivati....

što se tiče slavlja...mi cemo u restoranu bit ce sa djecom oko 25-30 ljudii .. jer su neki "otkazali" ne mogu doci
kuma mi je nažalost u bolnici ... tako da je pao broj gostiju..meni žao al dobro...

e ovako imat cemo predjelo, glavno jelo ce biti piletina popeci razne šnicle, pečeni kropir i salata
nakon toga torta i to je to mislila sam i nekih sitnih kolačica da stavim al vidjet cu

ukrasiti prostor..vjerovatno balonima...a muzika iskljucivo djecja ipak je to njegov rođendan...
ne planiramo puino možda svega dva sata najvise tri.. sve zavisi od raspoloženja

medjutim svi me poludješe nekakvim obicajima šišanja..sveki mi uze život..
ja na to ne polažem mnogo računa ..možda griješim..al ne bitno dal se šiša prije podne ili posle..samo komplikujemo stvari..al
ajd šta da se radi,... ja stvarno nemam snage svađat se sa svima...jer mi i muž za čudo božje isto pristalica takvih gluposti
pa mi to dodje ko borba sa vetrenjačama..i onda se samo nerviram

: Oblak_u_bikiniju - 19. avgust 2009 14:24:45(UTC)
Mazo, Viktor je rodjen 23. i super nam se uklapa datum jer pada u nedelju ove godine :) Evo danas sam uzela na sebe da dizajniram pozivnice i sazovem sto pismeno, sto telefonom zvanice. U nedelju cemo poci sat vremena ranije da malo ukrasimo taj nas dio.
Sto se tice poklona, mislim da cemo mu uzeti nekog konjica na ljuljanje! Kada smo bili na BG aerodromu odusevio se jednim takvim u sobi za Majku i dijete, tako da razmisljamo da mu uzmemo nesto tako. Od tih vecih poklona dobija nesto od nas, od mojih i od mzevljevih, pa cemo otici kolektivno u prodavnicu igracaka i izabrati.
E, jos nesto za mazu - ti si sa Cetinja? Makar tebi nije daleko kao meni po ovoj vrcini da skoknes u Rocky&Pistolato u PG. Ima i neka robna kuca igracaka u Tivtu, pa cemo obigrati to ovih dana, ali sve dolazemo jer je bas neumjereno vruce... Ali, opet, ne mozemo dozvoliti da slavljenik ceka! Tako da cemo skupiti snage i skoknuti do Tivta makar, pa da vidimo. On obozava sve sto se vrti - kao blsav je za tockovima i volanima. Opsjednuto sjedne i okrece dok god mu snaga da. Podrazumijeva se da ima 100 autica, ali bi mozda bilo dobro da nadjemo neku imitaciju volana ili cak plasticno autasce sa volanom.

: malena89 - 11. avgust 2009 1:04:56(UTC)
mi smo proslavili rodjendan kod kuce u nasem dvoristu... bilo je oko 35 ljudu i mislim da ispod 300 evra nije iznelo...
od posluzenja je bilo bogato predjelo, pecenje i na kraju torte, jednu pravila moja kuma drugu ja...

a sto se poklona tice... anja je dobila puno poklona... dve ljuljaske jednu sad moze da koristi a drugu za nekih godinu i po... zatim kolica za bebe i jednu lutku za kolica... neke barbike... set igracaka za pesak... puno puno odece...

: maza - 11. avgust 2009 0:40:18(UTC)
ej oblak...i vama je rođus nešto kad i nama jel tako... nama 21-og...
sjecam se da sam bebanu isto htjela dati ime Vikotr..h bože zdravlja..pa da se druže ha ha ..:)

mislim da cemo u restoranu..nasa torta..necemo placati zakup smao hranu ..negdje oko 300e za 35 ljudi ce izaci sve...
mislim da nije preskupo...

joj žene pomagajte u vezi poklona??
plizzzzzzzzz

: macaraca - 10. avgust 2009 17:57:17(UTC)
mi smo zavrsili isto kad i 84d xeexex, al smo slavili u stanu za wikend 2 dana bilo ukupno 30 mozda malo vise ljudi, imali smo jako malo dece 2kom.
ispalo je super,kupila sam 2torte,sveki napravila pecenje,pite, ja kupila salate i pice i extra!

: Oblak_u_bikiniju - 9. avgust 2009 12:33:41(UTC)
E, da, mazo, ni mi ne znamo sta bismo mu kupili za rodjendan! Neka izadje neko sa predlozima :)

: Oblak_u_bikiniju - 9. avgust 2009 12:32:41(UTC)
Uh... Od brojeva mi se zavrti... Mi smo rezervisali divan restoran, terasu na otvorenom, posto je toplo, bice oko 30 ljudi i ne placamo zakup, vec nas njihova hrana an ovalima izadje oko 10e po osobi i to oval sa mesom ili lignjama + prilog pomfri ili kuvani krompir + salata. Nisam zeljela ni supu ni predjelo, jer mislim da nije poenta na toj hrani, a i ovako ce pola da se baci. Gazda je rekao da nam za 300 ljudi izadje oko 250e + pice koje placamo koliko se popije i imamo popust od 10%. U principu ocekujem da nas to izadje oko 350e, a tortu pravimo mi. Mozemo donijeti svoju tortu, kolace i vino koje cuvamo za ovu priliku, nase, domace... Jednu tortu pravi moja baka, a drugu ja. Kolace prave moja mama i svekrva i to je to :)

Nabavili smo balone da ukrasimo terasu. U stvari, najmanje je tu balona, vec su vise neke trake i ukrasi. Nemamo na rodjusu punomale djece - samo slavljenik, jos dva vrsnjaka i jedan momak od 2 godine. Nadam se da cemo od sledece godine slaviti djecje rodjendane!

: 84d - 6. avgust 2009 3:27:26(UTC)
Mi smo proslavili prvi rodjus! Bilo je super, bas onako kako sam ocekivala i sad prosto ne mogu da verujem da je vec sve proslo :) Nasli smo jako lep restoran, sredjen, klimatizovan. Imali smo 35 ljudi. Hrana je bila njihova i bila je vrh....jako ukusno! Predjelo, teleca corba i rostilj. I sve je bilo fenomenalno. Winnie, vi ste super prosli sa cenom. Nas je sve izaslo (racunajuci i tortu koja je bila 5700din) oko 600E. 

: maza - 5. avgust 2009 1:34:24(UTC)
super sam nasla za restoran... nece biti puno ljudi oko 50-ak mozda i manje
klopa u vidu svedskog stola salata peceni kormpir razno meso em grliovano punjeno sta ko voli
pice kolacici sitni i torta... mislila sam da slavlje bude oko 17.. vidjet cu jos kako cu..
e sad sta ste vi svom malisanu ili princezi kupili za prvi rođendan?? ja bas ne znam sta bih mu mogla kupiti..a da mu ostane..?
nesot mi glupo zlato..? on jos ne zna ni sta je to ni cemu sluzi a kamoli da nosi.....

: Winnie the Pooh - 30. jul 2009 19:14:05(UTC)
Mazo ,i ja mislim da je svedski sto ok.

Ne znam sta ti kazem na cenu od 300 e,i mi smo toliko platili zakup hotela + nasa klopa. I sve nam je izaslo oko 1000 e za nekih 90 ljudi.

E,a sto se tice vrucine,mozete kao i mi-da pocnete slevlje oko 18h,sto znaci da ce zurka trajati nekih 5h,i slavljenik ce taman biiti fino raspolozen icon_wink

Sto kaze Milica,pogledajte jos malo,treba da ima restorana koji za 13-15 e organizuju sve sa klopom,a za pice zavisi(negde jedno,negde neograniceno) neznam

: MilicaCale - 17. jul 2009 13:51:40(UTC)
Mazo, a da li postoji opcija sa njihovom hranom, bez zakupa stolice? kod nas je tako. dobije se hrana i besplatno pice, za 13 e ili vise.

: maza - 17. jul 2009 1:44:53(UTC)
lili hvala na savjetu.. odlučili smo zvati i prijatelje kumove..znači sve nama drage ljude..
e sad u restoranima je dosta skupo..10e po stolici + naša hrana.. tako dodje recimo za zakup samo 300evra..
ludilo.. baš sam ovih dana nešto sva u fazonu oko rođusa.. nemam pojma šta cu..
najradije bih negdje vani (21. avgust) bit ce vruce a i da mi se sveki zaovice i ostala rodbina ne petljaju u lonce i po kujini...jer im je to manir

: Lili - 10. jul 2009 10:37:10(UTC)
caoss mame, mi slavimo prvi rodjendan i ujedno pravimo i krstenje i bice oko 150 ljudi....da li neko ima ideje za torte....nemogu da se odlucim da li jednu veliku ili manje torte i u kom stilu....???
sve ideje su dobrodosle :)

za mazu-sve je do vas koga zelite da pozovete, mislim da ti je najbolji svedski sto u tvom slucaju....

pozdrav

: maza - 3. jul 2009 18:33:26(UTC)
nama se isto bliži rođendan i nemam pojma kako sve organizovati..i mi imamo veliku familiju..
pa ne znam nit što cu nit kako cu.. a da li ste na proslavu rođendana zvali i svoje prijatelje??
ili samo uža rodbina+ kumovi??

mi smo podstanari pa nemamo dvorište...jer je po meni to idealno..
a za restoran ..dal mislite klasični ručak da je bolje ili švedski sto??
gjde vam je slavljenik svo to vrijeme?

kako postaviti za djecu.. jer imamo i nekih malo većih klinaca na proslavi tu do 7-8 god.
kakav meni predlažete?

: ana26 - 30. jun 2009 18:04:28(UTC)
Evo, i nas prvi rodjendan je prosao, pa da podnesem report.
Sve smo organizovali kod kuce,u dvoristu, mada sam ja celi dan grickala nokte ne padne kisa, jer ne bih znala sta cemo sa tim silnim ljudima. Moj muz ima OGROOOOmnu blizu rodbinu, tako da je najuzi krug brojao 50-ak ljudi.
Moj muz je pekao rostilj, ja sam pravila salate i predjelo,a tortu smo narucili.
Dobio je brdo poklona, najvise igracaka.
Najbitnije je da mom klinju bilo super, toliko je bio uzbudjen da je jedva zaspao to vece.

: malena89 - 10. jun 2009 15:38:33(UTC)
i nama se blizi prvi rodjendan... mi necemo slaviti u restoranu... vec kod kuce... inace zivimo u Beogradu ali moj muz je iz Jagodine pa cemo tamo slaviti uz najblizu rodbinu i prijatelje...
Sto se tice posluzenja... potrudicu se da sve uradim sama ili uz pomoc kume i svekrve.. pa cu postaviti slicice da vidite kakav sam majstor... izabrala sam neku tortu e sad kako ce ispasti nadam se super...

: malena89 - 10. jun 2009 15:38:05(UTC)
i nama se blizi prvi rodjendan... mi necemo slaviti u restoranu... vec kod kuce... inace zivimo u Beogradu ali moj muz je iz Jagodine pa cemo tamo slaviti uz najblizu rodbinu i prijatelje...
Sto se tice posluzenja... potrudicu se da sve uradim sama ili uz pomoc kume i svekrve.. pa cu postaviti slicice da vidite kakav sam majstor... izabrala sam neku tortu e sad kako ce ispasti nadam se super...

: Oblak_u_bikiniju - 8. jun 2009 12:52:48(UTC)

MilicaCale, hvala na savjetu - ko je dosao onog dana kada smo u restoranu i eventualno dan kasnije na kafu (a ne na ruckove, predjela, i cuda...) - dosao. Posle toga bjezimo negdje... Nemam pojma, u Australiju :D! Ma, bilo gdje, samo da ne moram da mu pravim svadbu od rodjendana. Svidja mi se kako ste vi organizovali rodjendan i saljemo vam veliki poljubac!

Nasla sam CD diiivne djecje muzike - Dragan Lakovic "Sve sto raste htjelo bi da raste" i baaas je super :) Jos cemo nekoliko slicnih nabaviti i jedan CD mix sa laganom muzikom i to je to. Definitivno rodjendan slavimo na otvorenom jer je to bas jako topao period godine.Kad bude stariji, mozemo i na plazi, ali jos ne, da mi se ne zalete svi ti klinci u vodu!

Inace, saznali smo da nam nece doci jedna slatka drugarica, jer smo previdjeli da su rodjeni istog dana i ona svoj rodjus slavi u drugom gradu. Mislim da ce ideja sa strogo djecjim rodjendanom morati da priceka malo. I da, oko mjesta gdje su igracke i djeca bice OGROMAN znak zabranjenog pusenja, pa neka se izvole prilagoditi!

: MilicaCale - 5. jun 2009 11:09:37(UTC)
POzdrav, nama je prosao rodjendan, a mama imala puno obaveza, pa nije stigla da podnese izvestaj.
PRvo, najlepsa mi je ideja o decijem rodjendanu, samo, nismo imali goste. Mali komsija i kumica su spavali kod kuce, pa dosli na vreme za tortu. Drugarice su nam bile bolesne pa nisu mogle da dodju a seka od strica previse nemirna, pa nisu hteli da je vode. Torta je bila narucena, odlicna za njih, skidali su zvezdice i dobili po medu.
Obavezan rucak za rodbinu nismo mogli da organizujemo u stanu, nema mesta, niti sam sve mogla sama, pa smo ih vodili u kafanu, preko puta nase zgrade. Kao sto rece Oblak, nista od zive muzike, da ne traumiramo slavljenika, isla je neka lagana muzika. Nije bilo dima u restoranu, veliki prostor za setnju, sto je dobro iskorisceno i basta ispred, super za igranje. Slavljenik je spartao jedno pola sata, pa zaspao tati na ramenu. Spavao je u kolicima, dok smo mi ruckali (nismo grozni, obicno je naspavan u to vreme, tako smo birali termin, ali od silnog uzbudjenja i guzve nije mogao da se uspava, pa je spavao na svom rodjendanu).
Posle su stigli i mladji gosti, setali su se, sredili tortu i druzili se sa odraslim gostima. Pre mraka smo se vratili kuci. Sve u svemu, prijatan rodjendan u kome je i slavljenik mogao da uziva.
To je bio deo kojim sam zadovoljna. E, sad ide deo kojim nisam.
Rodjendan je bio u subotu. Ostatak gostiju, poznanika, komsija smo zvali u stan na tortu. Bili smo kumovi u nedelju, pa nismo mogli tad i napravimo glupost, i kazemo da dodju, sledece nedelje. I dolazili su, sledece nedelje, cele, i jos svi nisu dosli. Niko da se najavi, morali smo da sedimo u stanu, jer samo pozovu da kazu da stizu. Ovo, ne, nikako. Zakazite dan, i pe primate drugog dana. Ni torta nije mogla da izdrzi, svakog dana sam kupovala drugo posluzenje, propalo nam je vreme za setnju....

: Oblak_u_bikiniju - 4. jun 2009 13:14:59(UTC)
Evo je ta tema!!! Najzad. :)

Neime, mi imamo 9 mjeseci i jednu mamu koja voli da planira unaprijed, a i, ruku na srce, ta 3 mjeseca i nisu previse. Mislim, jedva mogu povjerovati da je proslo vec toliko, a meni se cini da smo prekjuce lezali u porodilistu moja sincina i ja :)

Elem, rijesili smo da pravimo odvojeno krstenje i rodjendan. Kako je rodjendan krajem ljeta, po uzasnoj vrucini, bice napolju i bice oko 5 popodne. Dvoumim se izmejdu nekih restorana, ali imperativ je:

- velika terasa
- hrana prilagodjena djeci
- mogucnost dekorisanja naseg djela
- niposto lumperaj za odrasle sa zivom muzikom

Dakle, nadam se da cu se izborit da bude njihova hrana a nase pice jer je tako prilicno povoljno. Krstenje cemo praviti odvojeno, ovaj datum pada na post, a i kumovi nam nisu tu, pa cemo nagodinu, da bude i malo stariji, ne zelim da mi se rasplace, jer je krstenje ipak nesto sto treba da bude lijepo.
Ostala sam zakleti protivnik zabave za matore na djecijem rodjendanu. Dvadeset dana kasnije nam je godisnjica braka - pa izvolte... Znaci, nema zive svirke, nema narodnjaka, ici ce neka lagana muzika i djecije pjesmice i ni najmanje me ne zanima hoce li odraslima biti dosadno. kome jeste - srecan put.
Tortu ne narucujemo, glavnu pravi mama, a drugu prabaka :) dok cemo kolace mozda naruciti ako se neko od familije posebno ne ponudi. Posto je ljeto i toplo je, razmislicu o donosenju igracaka na naduvavanje, pa cak i nekog bazencica, sto da ne :) Za sada imamo 3 mala drugara i jednu malu drugaricu, koji ce tada imati 1-2 godinice, a mozda dozovemo jos neke tako malene. U svakom slucaju, napravicu jednu djecju zurkicu koja ce trajati dok drugari ne krenu kuci na spavanje.

Sto se tice doraslih, stvarno cu rado pozvati blizu rodbinu - ukljucujuci moju i muzevljevu tetku i tako ljude sa kojima je beban cesto bio, ali ne i vise od toga. Dakle, bice ljudi, racunam oko 30, ali i dosta djece i mladih sto mi je super.
Krstenje cemo praviti fino i mirno, samo mi, kumovi i najuza rodbina, ni deset ljudi nece biti, jer mislim da je to ipak vjerski obred i ne bih pravila lumperajku i sarenilo neko od toga.

: Biterlemon - 7. maj 2009 13:51:01(UTC)
Bas je meden i veseo!!

: MikaMaca - 7. maj 2009 12:52:35(UTC)
Hvala vam puno. srle vam salje veliki :-*

: Prex - 7. maj 2009 10:42:19(UTC)
Meden je, i bas mi se svidja ova vesela atmosfera, vidi se da ste se super proveli bravo bravo bravo

: nensy - 6. maj 2009 18:59:08(UTC)
Pravi mali smeker!!!Presladak je!

: MikaMaca - 4. maj 2009 23:32:55(UTC)
Evo i mi da okacimo slikice da nas vidite kakvi smo bili na nasem prvom rodjusu

: Angel - 29. april 2009 3:28:16(UTC)

Mi smo Sarin prvi rodjendan proslavili kod kuce u krugu porodice i najblizih clanova familije.

Tacnije pre podne su dosli moji iz BG-a na rucak a popodne je bilo nekoliko dobrih prijatelja kao i par najblizih clanova familije mm i to je to. Nista veliko a vrlo ukusno.

Sara nije tad znala gde se nalazi pa mi je bilo potpuno apsurdno da zakupljujem igraonicu kad ne bi mogla ni da se igra obzirom da smo tad setali drzeci se za ruke. Takodje bas mi nije nikako bilo na mestu da moja baka i baka mm sede u igraonici i grickaju zu-zu, a nisam od onih koji rodjendan slave po svaku cenu par dana pre ili posle pravog datuma.

No bilo je jako lepo, ukrasili smo sobu prelepim helijumskim balonima, od klope je bilo bas dosta toga, ja sam pravila razne salate i gibanicu a glavno jelo je bila jagnjetina sa krompirom pod sacem. Svi su bili prezadovoljni ukljucujuci i nas. Imali smo dve torte, ja sam napravila Markizu a sveki prelepu vocnu tortu sa crtezom Vini Pua.

Sto se tice mog misljenja po pitanju primerenosti, mislim da je najbolje resenje od 2. godine pa navise napraviti detetu pre podne rodjendan u igraonici gde bi dosli prijatelji sa decom i popodne kod kuce ili u restoranu za najblize clanove familija (ili obrnuto vremenski). Pre sam za kucu ma koliko stan bio mali, jer je lepse, intimnije i pricamo o najblizima tako da sigurno ne bi bilo velikog haosa a i dosta je ekonomicnije ma koliko para imali.
Eto ja sam ziv primer za dosta ljudi na manjem prostoru pa sam postigla, posvetila se svima, uzivala, setala i sredjivala Saru i na kraju sve sredila i bila podnosljivo umorna za nekog sa prilicnim viskom kilograma.
Eto toliko od mene o prvom rodjendanu icon_wink .

p.s. Nakacicu par slikica kao sto su nasi drugari iz Italije  zagrljaj , samo sutra posto su mi na externom a kasno je... caos

: MikaMaca - 28. april 2009 23:28:33(UTC)
Nensy Bogdan je pravi mali maneken!!! bravo zaljubljen :-*
Jos dva dana pa cemo se i mi prijaviti ovde a trenutno su pripreme u toku, a zbog kise cemo pomeriti proslavu za nedeljeu jer ce tad biti kao suncano bar se nadam. Pa cemo postaviti slicice da nas vidite

: SuzyQ - 28. april 2009 21:45:49(UTC)
Bogdan je pravi momak od godinu dana. A tortica je super!

: Prex - 23. april 2009 10:29:16(UTC)
Meden je stvarno, pravi mali dasa zaljubljen zaljubljen zaljubljen i tortica je bila super bravo

: Jelena&Teodora - 23. april 2009 0:45:52(UTC)
Bogdan je bio presladak na svom prvom rodjendancicu.................:-*

: nensy - 22. april 2009 18:21:54(UTC)

Evo da vidite kako smo mi izgledali na prvom rodjendanu!!!!

: Maja-belgija - 13. april 2009 2:25:29(UTC)
Mi smo klari slavili prvi rodjendan u petak u restoran i subota kuci kod nas sa nase drustvo!!!!Prvo vece bila je uzivo muzika i bas lepo je sve podnela a drugo vece igrala sa drugovi!!!!!Super smo prosli oba dana samo malo je bilo naporno za mene evo jos zevam zevam zevam spavam spavam spavam spavam spavam

: Dorka - 16. februar 2009 7:46:30(UTC)
U subotu smo napravili za prijatelje i decurliju kod nas kuci proslavu prvog rodjendana.Dunjica je bila super obzirom da je bilo puno odraslih.Juce smo napravili malo slavlje za rodbinu u restoranu,tu je izdrzala dva sata i onda joj je postalo dosadno i zamorno pa se rasplakala.Tako da je brzo napravila fajront.

: bojana82 - 9. februar 2009 1:00:51(UTC)
Ja sam prvi Mihajlov rodjendan provela u bolnici, cekajuci carski rez za sutradan...bio je 18-ti septembar i ipak su mi ga uvece doveli sa torticom, pa smo svecicu duvali u holu bolnice...bilo mi je mnogo tesko tada...ali bez obzira na to, dobio je najlepsi poklon, vec ujutru seku Tamaru :)...

: Tanja&Katia - 8. februar 2009 0:27:45(UTC)
Mi smo Katiin 1.rodjendan proslavili u Beogradu. Bili smo na rucku u restoranu sa uzom rodbinom i prijateljima, a Katia kao da je znala da treba da bude u centru paznje i da je slavljenica!!!
Sve redom je zabavljala i junacki je sve izdrzala. Tek kada smo krenuli kuci, shvatila je da je mrtva umorna i da treba da spava icon_lol
Evo jedne slikice sa torticom Winnie the Pooh

Anka, tortice su vam bile fenomenalne!!!!! bravo bravo

: Prex - 2. februar 2009 11:03:05(UTC)
Anka super je torta, bas je zanimljiva, steta sto ne mozemo da vidimo i male banditose ali razumem te. Veliki kiss za banditose :-* :-* :-*

: Gole - 31. januar 2009 19:34:47(UTC)
I mi smo proslavili nas prvi rodjos, i bilo je mnogo bolje nego sto smo ocekivali! Prvi dan smo na rucku imali najuzu rodbinu (starije), bilo nas je ukupno 15, a sledecg dana (25.,nedelja) smo slavili za sve mlade, sa decom i bez dece- u igraonici. Bilo je oba dana fantasticno, a Nevena je bila odlicno raspolozena i uzivala kao da je znala da joj je rodjendan. najsladja je bila prvog dana kada smo joj pevali danas nam je divan dan.....bila je zbunjena, tacnije iznenadjena, i gledala nas sve jednog po jednog ne bi li joj neko objasnio sta se desava, a na kraju kada smo poceli da tapsemo i ona nam se pridruzila, pa je trazila ponovo da tapse...ma bila je pravi show program. Drugog dana je vec iskusno znala sta je ceka, pa se nije iznenadila, samo je tapsala i smejala se. Uprkos mojim ubedjenjima, rodjendan u igraonici moze da bude zaista predivan.

: Dete Lina - 30. januar 2009 19:33:01(UTC)
Mi smo ist oproslavili u nedelju, 25-og, i to u igraonici u kojoj je bilo taman dovljno mestaza nas 30ak odraslih i 15-ak dece. Sve u svemu je bilo ok, ali bas je kratko vreme - al tacno da je to za 1dnogodisnjaka taman dovoljno vremena, mada nas zvrk uopste niej bio umoran iako uopste tog prepodneva niej spavao, a Bo`me ni jeo dobro. On je inace poznat po tome sto je uvek namejan, hvala Bogu, i raspolozen za druzenje sa svakim (kol`ko je to dobro, a kol`ko lose videcemo). Ali on je bas uzivao i u igri (sa lopticama) i u paznji od strane odraslih. Nego se mi razbolesmo posle toga (ocekivano icon_rolleyes ,  nazalost). Lepe smo poklone dobili, a slikice cemo poslati cim stignemo.Poz svima

: Micka- Sofijina mama - 26. januar 2009 13:58:56(UTC)
Mi smo juce proslavili Sofijin rodjendan.
Bilo je super,ona je bila extra raspolozena,nije pravila nikakve placljive grimase i sl.
Posto smo slavili kuci, mogla je da se opusti totalno,cak je spavala dva puta u toku dana,uopste joj nije bio problem da zaspi.

E sad sto se tice gostiju,najvise se "obradovala" mom bratu(tj,. njenom ujaku), dva sata je sedela u njgovom narucju,ama samo sam njihov smeh cula.
Igrali se,smejali....
I mnogo mi je drago zbog toga,jer ja batu obozavam,a on je tako pazljiv prema njoj...

: kubivdr - 24. januar 2009 2:26:00(UTC)
Prvi rodjendan smo slavili u restoranu a Lana je bila prisutna na pocetku kad je docekala goste i na kraju kad je bio red na tortu. Ostalo vreme je bila sa mojom mamom kuci.
Mislim da i to vreme koje je provela na rodjendanu bilo previse za nju. Jadnica sve je plasilo a ljudi je napadali da je pipkaju i ljube. Briznula je u plac kad su izneli tortu sa onim bakljama. :(
Svi moji napori da se odobrovolji nisu pomogli.
Malo se nasmesila kad smo se glupirali i igrali ispred nje i to je bilo to.
Sreca pa je prvi rodjendan samo jednom.
Za sledeci ocekujem i mnogo drugaciju organizaciju a i mnogo bolju saradnju s Lanine strane ... ali videcemo... :)

: Hubba Bubba - 23. januar 2009 22:08:36(UTC)
I nama je 19.01. bio DIVAN DAN, proslavili smo ga kod kuce s nasim najdrazima uz svedski sto i decije pesmice icon_lol

Svim slavljenicima cestitamo rodjendancice! bravo bravo bravo

: LediIv - 23. januar 2009 11:10:45(UTC)
dete lina, srecan rodjendan teodoru!
samo da kazem da ima tema o igraonicama (zove se "preporucite igraonicu"), sad me ovo podsetilo, tamo sam pisala da smo mi slavili u dvorcu lenin rodjendan. mi smo bili u onom na lekinom brdu. deo za odrasle je meni stvarno prelep, ali u stvari je igraonica bez veze jer em je na spratu, em nema prave igraonice, nego su samo sobe s igrackama. za ivanov rodjendan smo bili u drugoj igraonici koja je mnogo bolja, samo je ipak manja. ajde pisacu na onoj temi, da ne pisem na sto mesta.

: Dete Lina - 22. januar 2009 15:50:55(UTC)

Juce nam je bio DIVAN DAN, DIVAN DAN - nasem Teodoru PRVI rodjendan, rodjendan! I slavili smo ga samo uz najblize - roditelje, tj. babe i dede i strica. A isplanirali smo da za ostalu (ogromnu) rodbinu i prijatelje slavimo u igraonici koja nam je relativno blizu za vikend. To ce biti mal oveca ludnica, al mislim da je spas jer cemo imati sve spremno - nesto sami spremili (mojima je bila slava dan pre rodj, i to me spasava) + cemo nesto naruciti. Tamosnje devojke ce brinuti o deci i pomalo o gostima i valjda ce majka malo biti uz dete, jer sam juce stvarno pala s nogu i jedva sam bila uz svoje dete kojeg sam se danas uzelela sto je apsurd- a juce smo trebali da budemo nerazdvojni. Imala sam ja pomoc, al sam imala i nepredvidjene dodatne obaveze, a majku nisam htela opterecivati jer je vec bila umporna od slave.

Ono sto sam ja htela da vam preporucim, kome odgovara, meni je daleko. Postoje 2 mesta (verovatno i vise, al ja ove znam) - zovu se Dvorac 1 i Dvorac 2 - i velik ije prostor za organizovanje tih rodjendana. Kapacitet je oko 50 odrslih (ja mislim) i barem 20 dece. To je kuca na dva sprata (ja sam bila u onoj na Zvezdari, doduse u leto kad je bilo i terase). Zvala sam ja nedavno i 120 e je valjda 2 sata, ne znam tacno. Moze se na netu naci njihov tel. To je meni ilo i malo preskupo, al je najadekvatniej cini mi se.

Eto toliko od nas za sada, a za onu veliku proslavu cemo vam javiti kako smo prosli i "koliko"icon_surprised ops:   icon_rolleyes    smo prosli

Poz ;]

: Prex - 20. januar 2009 17:42:56(UTC)
Citat:
JOgi - 21/10/2008 03:58

Prex pretpostavljam da ce tako i biti, ali zato ima godina pred nama, duvace se svecice iiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhh. caos

Izvinite malo na off-topicu ali sad sam videla ovo pa se setih da napisem, eto nama prosao drugi rodjendan i vrlo ponosno smo nekoliko puta "oduvali" svecice icon_lol icon_lol icon_lol znaci za prvi rodjendan nema sanse ali za drugi Jogi mozes da ocekujes propisno duvanje svecica icon_lol icon_lol :-* :-* zagrljaj zagrljaj

: rozga - 19. januar 2009 22:01:57(UTC)
Mi smo proslavili rodjendan kuci i to tri dana:) Dobro je sto se pao u subotuicon_lol Prvi dan najuza rodbina, drugi dan nasi prijatelji a treci dan Markovi drugari. I opet je nekako stalno bila guzva. Ali bilo nam je lepozagrljaj

: kalimero - 7. novembar 2008 9:25:26(UTC)
Restoran u kome smo mi slavili rodjendan je veliki (deo garden centra) i nije uopste bilo zagusljivo. Imas slike na prethodnoj strani.

: JOgi - 6. novembar 2008 8:24:15(UTC)
Bebebe nisam sigurna da ima takvih restorana, bar mi nismo naišli na takav, ali smo našli lep restoran u kraju koji može da primi 30ak ljudi i ima odličnu ventilaciju. Baš kad smo došli u razgledanje završavao se neki porodični ručak ali nije bilo ni malo zadimljeno i zagušljivo.
tako smo mi restoran zakazali, a i igraonicu. Sad još da proslavimo...

: BeBeBe - 4. novembar 2008 17:34:28(UTC)
Citat:
JOgi - 17/9/2008 09:58

Mi do proslave prvog rodjendana imamo jos dva meseca, ali smo uveliko u planovima. Proslavicemo rodjendan sa najnajblizom rodbinom 2x baba i deda, tetka i teca, stric i strina i kumovi, sve skupa nas 13, to ce biti bas na dan rodjendana jer je subota i u nekom restoranu, rucak i tortica, a sutradan cemo pozvati rugare iz zgrade i parkica. Videcemo koliko ce to biti decice pa cemo odluciti da li ce biti u stanu ili u obliznjoj igraonici (ja sam vise za igraonicu jer i mame i tate moraju biti tu, decica su malena, pa i 5-oro dece sa bar jednim roditeljem je 10 osoba sto je 35kvadrata mnogo).
Svakako su nam vasi primeri veoma korisni.

Ima li restorana u Bg gde se ne pusi ? A da ne mora ceo da se zakupi. Ne bih volela da klinci od godinu dana budu u zadimljenom restoranu.

: JOgi - 21. oktobar 2008 5:58:00(UTC)
Prex pretpostavljam da ce tako i biti, ali zato ima godina pred nama, duvace se svecice iiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhh. caos

: Prex - 17. oktobar 2008 9:20:58(UTC)
Super Anka, jedva cekam da postavis bar neku slicicu...znam koji je tvoj stav po pitanju slika ali nadam se bar jedna rodjendanska ce da padne ovde i za nas icon_wink icon_wink icon_wink

JOgi samo i tebi da odgovorim, nema sanse!!! icon_lol icon_wink Ko god ti kaze da je moguce da dete s godinu dana zna da duva svecicu e pa ja ne verujem...ja jos nikada nisam videla neko dete da zna s godinu dana. Ali nema zime, mama i tata svesrdno pomognu, a i starija deca okolo, pa svecica bude propisno oduvana icon_lol icon_lol icon_lol

: JOgi - 16. oktobar 2008 9:26:42(UTC)
A jedno pitanje, da li su vasa deca za prvi rodjendan znala da ufase svecicu? nasem tati je skoro bio rodjendan i ja spremila tortu, kupila svecuice (one brojeve posto je mali jubilej) i kad smo upalili, Ogiju je bilo ekstra zanimljivo, ali pokusava da ih uhvati. DA li ima sanse da skontaju sta se sa svecicama radi?

: tanana77 - 26. septembar 2008 14:13:30(UTC)
Jel neko bio u igraonici AFRIKA u Jevremovoj?Jurim igraonice za Masin prvi rodjendan ali nikako da nadjem pravu.

: Beca - 24. septembar 2008 20:01:38(UTC)
Milica je svoj 1. rodjendan proslavila kod svog deke u Apatinu, tj kod mamine kuce icon_wink
Bilo je super.
Popodne smo imali rucak za najblize starije, a kasnije su nam dosli nasi mali drugari i drugarice.Mica je imala tri torte, tri vatrometa, i jednu veliku svecicu koju su deca ugasila sa zadovoljstvom.Pevali su na pesmicu, a ona je uzivala.
Sada kada je najnemirnija pustim joj snimak a ona se umiri gleda i uziva.

: JOgi - 17. septembar 2008 5:58:55(UTC)
Mi do proslave prvog rodjendana imamo jos dva meseca, ali smo uveliko u planovima. Proslavicemo rodjendan sa najnajblizom rodbinom 2x baba i deda, tetka i teca, stric i strina i kumovi, sve skupa nas 13, to ce biti bas na dan rodjendana jer je subota i u nekom restoranu, rucak i tortica, a sutradan cemo pozvati rugare iz zgrade i parkica. Videcemo koliko ce to biti decice pa cemo odluciti da li ce biti u stanu ili u obliznjoj igraonici (ja sam vise za igraonicu jer i mame i tate moraju biti tu, decica su malena, pa i 5-oro dece sa bar jednim roditeljem je 10 osoba sto je 35kvadrata mnogo).
Svakako su nam vasi primeri veoma korisni.

: kalimero - 12. avgust 2008 10:23:32(UTC)
Mi smo prvi rodjendan proslavili u Garden centru u Zemunu. Veoma je lep ambijent i usluga je odlicna. S obzirom da imamo malo dece u okruzenju nismo isli u igraonicu (to Andreju i ovako ne bi nesto znacilo) a ovde su imali tobogan, kucicu i malu klackalicu. Velika deca su imal prostor da jure i igraju se zmurke. Posluzenje je bilo u vidu predjela i rostilja. Evo su i slike:

: Sanjalica - 18. jul 2008 10:51:19(UTC)
Nama prodje rodjendanacic, bar zvanicno. 16.7. su nam bili samo najblizi, a 25.7. slavimo za drustvo, i rodbinu zajedno. Morali smo da odlozimo proslavu zbog nekih nama dragih ljudi koji nisu u Beogradu, tako da cemo isto kao i Eva i njen tata slaviti Aleksin i rodjendan mm istog dana

: Srcka - 10. jul 2008 19:03:11(UTC)
I Evi je sutra rodjendan prvi kao i Mashi zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Ja ne mogu da opisem kako sam sada uzbudjena a tek kako cu se sutra osecati zaljubljen zaljubljen zaljubljen Srce je vec pocelo da lupa a ja osecam neizmernu potrebu da sada odem kod Eve u krevetac, probudim je i da je mazim i da se zahvalim Bogu sto mi je podario najvecu ljubav na svetu zbog koje vredi ziveti.

Sutra je rodjendan i mom muzu, tako da ce biti veselo. Mi smo vec proslavili rodjendan u nedelju (ovde se slavi par dana ranije) a sutra cemo ujutru otici sa Evom na neki fin dorucak u jednoj kafanici pored Nisa da uzivamo u prirodi samo nas troje zaljubljen zaljubljen zaljubljen Popodne nam dolaze mm-ovi na rucak, ovde je i moja mama pa cemo ruckati i za rucak nesto fino a uvece kumovi i jos jedan par sa troje dece (dve bliznakinje od 3.godine i jedna curica mladja od Eve samo nedelju dana) pa cemo malo popiti po koju pijanci Nismo hteli da zovemo ljude i sutra da ih ne stavljamo na trosak jer su vec dovoljno doneli Evi za proslavu.

I tako drage moje, sutra je poseban dan i za mene a pogotovu za mm-a koji proslavlja i svoj i rodjendan svoje mezimice zaljubljen

: Daria - 10. jul 2008 17:52:45(UTC)
Nama je sutra rodjendan smizlica Sutra slavimo kuci sa par dragih ljudi,secemo tortu i gasimo svecicu zaljubljen zaljubljen zaljubljen Posto je sada post krstenje ce biti u sredu i tada cemo praviti slavlje u restoranu.Bice isto najuza familija i drustvo(nase i Mashino),negde oko 50-ak ljudi.Bas sam uzbudjena,prosle godine na danasnji dan u ovo vreme sam klopala lubenicu,a vec u pola jedan bila u porodilistu.A sada gledam mog andjeo kako spava i kako je vec velika.....Vreme bas brzo prolazi i jako brzo rastu....Samo nek su zivi i zdravi svi nasi mali andjeo

Ljubac za sve :-*

: ivaiva - 10. jul 2008 17:41:06(UTC)
Nie uste sedum dena slavime rodenden i bas sme vozbudeni.Zaedno istiot den ke pravime i krstevka.Posle crkva imame zakazano vo restoran nekoi 30 luge.Ne sakavme da bide ni premalku ni previse.Ke vi piseme kako sme pominale.:)

: andrea - 10. jul 2008 15:19:34(UTC)
Jos sest dana i mi slavimo prvi rodjendan! Slavicemo dva dana, 16. (sreda) za rodbinu i 19. (subota) za drustvo. Posto kod nas nema igraonica, zurka ce biti kod nas u dvoristu. Za sredu kuvam ja a za subotu smo narucili. Jedva cekam!!

: tanja. - 16. jun 2008 21:58:58(UTC)
Nama se blizi prvi rodjendan! Bas ovih dana trazim odgovarajucu igraonicu...volela bih da sve bude maximalno, da prostor bude prilagodjen manjoj decici jer par igraonica koje sam obisla(koje su mi izgledale da ce zadovoljiti moje kriterijume) imaju one velike lavirinte za vecu decu,da se igraju,provlace....ali nama to ne treba jer bice mozda samo jedno starije dete ili eventualno dvoje-sve ostalo su bebice ili veca deca koja nisu za te lavirinte,iznajmljivanje tih igraonica na par sati zaista je dosta skupo -pa je bzvz da ne mogu da iskoristim sve sto nude...imam ih u vidu za dve tri godine...hehe...nego htedoh da zamolim mamice koje su vec organizovale rodjendane u igraonicama u Beogradu da mi predloze neki dobar prostor, ja bih volela da ima bastu,kao sto rekoh da je prilagodjen za manju decu , da je usluga dobra, bilo bi super da imaju animatore da ne jurim njih posebno, vazno mi i da je deo za odrasle poveci i da su stolice za sedenje udobne( skoro sam bila na jednom rodjendanu i sedeli smo na stolicama kao iz skolske klupe -to mi je mucenje)....znam,znam...mozda sam malo prohtevna...al sta cu volim da mislim na sve, volim i da udovoljim sebi i svojim gostima najbolje sto umem i mogu.
Eto...ja molim za savet,predlog.... ako neko ima neku ideju zaljubljen unapred hvala :-*

: Ella - 16. jun 2008 21:12:55(UTC)

Stellin 1 Rodjendan, smo zaista zeleli da zabelezimo kao nesto posebno. I jeste bilo tako. Svakako smo hteli proslaviti taj dan sa svim ljudima koje jako volimo i nikog nismo hteli da postedimo taj dan da ne bude sa nama :) Uopste, posle svega i ja i mm smo bili prezadovoljni. Iskombinirali smo tako da smo rodjendan njen slavili 2 dana. (Nije bilo ni malo naporno).

Prvi dan smo proslavili uz nase najblize, znaci samo nasa familija, uz lepu vecericu, sampanjac, jagode i 1 rodjendansku tortu. Ja sam pravila vecinu toga (salate, prilozi, krompir, povrce, gibanicu, tortu), dok smo narucili rostilj. Bilo nas je oko 15 ljudi, i slavili smo bas na taj dan 9 april (iako je bila sreda). Moja mama i baka su dosle iz Svedske i to je ucinilo Stellin rodjendan jos lepsim. Posto je bila kucna atmosfera, onda smo se obukle vise da se zezamo. Stella je bila kao mala princeza u zlatnoj haljinici. Obukla sam joj tu haljinicu za prvi rodjendan, jer je dobila od svoje prabake, pa cemo je cuvati, kao i slike i vecno se secati stare bake zaljubljen Moram reci da je Stella izdrzala biti budna do ponoci. Bila je strpljiva za slikanje i nosanje od ruke do ruke :)

Drugu noc (odmah dan posle), smo iznajmili jedan lokal u centru i proslavili sa prijateljima. Ova noc je bila malo burnija, i bilo je oko 50 ljudi leto . Ipak tu noc, ja nisam nista pravila. Bili su kokteli i sva moguca pica, neke meze i kupljene 2 torte. Pice i meze su iz restorana, dok smo mi doneli 2 torte. Posto znamo poprilicno dobro vlasnika, sve zajedno lokal, meza i pice, slavlje celu noc : nije nas uopste izaslo puno. Sto se tice Stelle, ovde je bila vec smorena :) i jako umorna. Ja i ona smo ostale u lokalu do 23.30h i posle otisle kuci. Dok je tata ostao da isprati sve goste. Ovde smo se sve troje obukli u belom (na moju incijativu icon_lol ) Obozavam belu boju i zelela sam da bude tako (posebno ona obucena) kao i na krstenju sto je bila. Sve u svemu, proslo je super, cak i bolje nego sto smo ocekivali. Obicno kazu, da su roditelji taj dan bas jako umorni i ne stizu posteno oni da se vesele, misleci na goste. Ali u nasem slucaju, proslo je dobro, kao i njeno krstenje prosle god (kad je imala samo 4 meseca).

Necu ovde stavljati vise slika, sigurna sam da ste videli na temi "Stella" :)

caos

: Iki - 28. maj 2008 14:06:01(UTC)
Lelejn pa vi ste to bas exstra uradili.

Evo kako je prosao nas 1. rodjendan. Razmisljali smo do zadnjeg dana da li uopste da zovemo nekog iz razloga sto smo dva dana ranije pravili krstenje i da ne ispadne da moraju da nam ponovo daju poklone, to mi je malo bilo glupo. Ipak posto je to prvi rodjus i zato sto smo bili u Srbiji, a neznam kad cemo bas sl. put u to vreme biti tamo odlucili smo da pozovemo one najblize. Bilo nas je oko 30. Slavili smo napolju, malo dekorisali prostor balonima i jos nekim stvarcicama, deci sam kupila te duvalice i kapice, mada nisu to bas mala deca pa i nisu pravili neku buku. Problematicniji su bili neki veliki kad su malo popili, onda su te duvalice bile hit za njih, kao i kapice.
Za rucak, odnosno veceru je bilo standardno: predjelo, razne salate i na kraju prasece pecenje za koje se pobrinuo moj tata.
Lari od svega su bili baloni najinteresantniji, deca su je vukla i nosala sto joj bas i nije prijalo. Posle krstenja i rodjendan su je svi toliko izgnjavili da nije vise htela kod nikog osim mene i mm, uzasna je postala. Tortu sam narucila u Krusevcu u obliku zeke, ali posto sam shvatila da ce biti malo, narucili smo jos jednu kod neke zene u selu koja ih pravi, tu je bila slika kuce posto ih Lara obozava, hajde rekoh da bude kuca. Ni ona nije naucila da duva svecicu, pa su je deca samnom ugasila. Sve u svemu je lepo proslo, dan je bio topao, kao i vece pa smo svi dugo i posto je Larica zaspala sedeli i pricali.

: Prex - 27. maj 2008 8:39:11(UTC)
Lelejn drago mi je da je sve super ispalo i da si bila zadovoljna na kraju, torte su bile super, bas su lepe, i vazno je da je slavljeniku bilo lepo i da je uzivao :-* :-* :-*

: duki_swe - 13. maj 2008 18:32:15(UTC)
Lelejn vidi se da je bila fina Davidova zurkica, torte i pozivnice mi se posebno svidjaju!

: Lelejn - 13. maj 2008 17:43:07(UTC)
a evo kako su izgledale pozivnice za rodjendan, mm je radio dizajn, tetke su pisale tekst :> , uz moje korekcije
ovo je izunutra pa se to presavije,
a ovo je odozgo-mislim spolja i isto se presavije, ma kontate vec kako :>

: Lelejn - 12. maj 2008 22:52:44(UTC)
e jedino e na ovoj malo vidi priroda i ceo taj deo iza(tj, ispred jer je to od ulaza na ovamo) je tkav jelke travica neke skulpture, fontanica... i gomila balona kje je vetar tamo oduvao polako :>

da na stolovima su bile kartice sa natpisima: na dva stola rodbina, (o)mladi(na), drustvo, deca, color foto(mm sa posla); posto smo u petak bili na prvi rodj. naseg drugara iz bolnice videla sam kako nezgodno moze da bude kad svako sedne gde stigne, pa osanu ona po jedno prazno mesto izmedju dvoje koji se neznaju i sl. pa oni koji dodju kasnije treba da sede s nepoznatima itd., tako da i ako je mm (i jos neki kojima sma ranije to spomenula)- bio protiv kartica i rasporeda sedenja, ja sam ipak to uradila eto u nekoj blazoj varijanti, cisto izbora stola, i ispalo je dobro

: Lelejn - 12. maj 2008 21:35:55(UTC)
evo koja slikica s naseg rodjendana, mislim davidovog :> , uprincipu dekoracija se slabo vidi i uopste neizgleda onako kako je bilo, tj. slikani su ljudi a ne ono sto su oni videli- icon_rolleyes ako ste me shvatili,ako ne nije bitno, uglavnom po podu terase je bilo 50-ak balona, na stolu za klince korpica sa duvaljkama sto je uvijaju i trubicama(koje su uzasno bucne, ako niste spremni da trpite, ili imate bebica koje ce i spavati na rodj. nepreporucujem ih, mi smo senuli klinci su duvali i po dve od jednom i njih 6-oro u glas, i taman mi david zaspi neki novi pametnjakovic,kojeg jos nisam opomenula, mi trubne galamdzija ), al preziveli smo i david je izdrzao svaka cast i ako je jos u 6 bio sanjiv legao je tek u pola deset ,posle svega i kuci posle otvaranjea poklona. Zao mi je samo sto su malo klonce slikali dok su trckali po basti, igrali se balonima i zvucnim efektima:> -tj. past ase upste nevidi-a to je mnogo lepsi deo od ovog sto se vidi ...muzikica je stalno bila decija i ne preglasna, a vidim da su i mame pevusile, a i prambabe i prandede cak su bile zadovoljne, nista napadno i za sve, platili smo 800din po gostu, bilo je predjelo -pita sa sirom i glavno jelo rostilj - za svakog pljeskavica, snical i pilaci batak-niko ni nije pojeo sve,pice neograniceno:kokakola, fanta, gusti skovi,kisela i zestoko se nosilo na tacni, i vino,pivo po porudzbini(sokovi su stajali na stolu)....i jos da su se s&s udostojili bili da se ponasaju ko gosti(ponasali su se ko domacini zurke docekivali i isparacali goste pitali dali su usluzeni itd.), koji su zvanicno i pozivnicom bili pozvaniko i svi ostali bilo bi super, ali nista nije idealno, pa necu se nervirati.....ma eto neka slike ostalo pokazu koliko se da videti....i evo cisto formalnih informacije koje su verovatno vise od koristi od licnih utisaka
torta za 40 ljudi, tj. racunaju je kao 40 parcadi(mada neznam kolika, nama je skoro pola ostalo)=mattreijal 1300din, i kad bi palcali ruke jos 1300din(ali mi nismo),inace je torta bila sladoled, a patkica plazma, 41 gost(nisu svi dosli, cak njih desetak)=400e
bice jos...

: Lelejn - 22. april 2008 13:48:36(UTC)
Prex, svidja mi se jako tvoja ideja,mslim nacin na koji ste proveli rodjus, razmisljala sam i ja prvo kucnoj varijanti, a hranu da narucim, ali bi to onda trajalo danima,jer zivimo u 60m2, od kojih je 16 spavaca soba i 12 predsoblje icon_rolleyes ma skroz glup raspored, no nebitno uglavnom jedva stane desetak ljudi u dnevnu i kuhinju koje su usput odvojene precobljem tako da, ma bilo bi jako glupo, a dvoriste i to sam razmisljala ogromno je, ali totalno nesredjeno(i ni nemam nesto nameru da ga sredjujem posto se nadam da cemo za koji godinu otici odatele, da li u drugu kucu ili u drugi grad, ali otici u svakom slucaju); onda mi se ucinila prihvatljiva ta varijanta sa tim kao restoranom koji je ustvari samo basta, znaci uposte zimi neradi, muzikica ce biti nasa sa cd-a decije pesmice i melodije i jos ponesto na sta je david navikao i voli, dosad smo bili tao vec dva puta i david sa mnom, malo se prosvrljao kroz prostor, prijatno je lici na necije kucno dvoriste , na guzvu je manje vise navikao, na na taj ovblik guzve ali mislim da ce biti ok, a i on zna sve te ljude, fazon je malo u tome sto ja pola njih nepodnosim,a li prezivecu(krenuvsi od ms i m rodjene tetke icon_twisted ). I naravno muzika nece biti glasna, nego da moze da se prica, ja nemam nameru da mi tamo igraju kolce, nego cisto deca ako ce da skakucu i da nije tisina, mslim da nije zagor bez podloge :>

: jelenaorg - 22. april 2008 7:54:38(UTC)
1 rodjendan smo proslavili kod kuce, uz tortu i malecno drustvo...kum i kuma, nasi drugari Milos i Marko sa mamom i tatom, baka, moja drugarica i to je to! Rodjendan je zapao u sred velikog posta pa smo odlucili slavlje da pomerimo za kasnije kao i krstenje!

: Prex - 22. april 2008 6:20:35(UTC)
Ja mislim da se nisam jos ovde "upisala". Slicice sa naseg rodjusa ste svi mogli da vidite u Tarinoj temi a sto se "iskustva" tice ja sam bila prezadovoljna, sve je bilo kako sam ja htela.
Da sumiram, mm je prvo bio za neki restoran, da ne bi pravili haos u kuci, ali ja nisam bas bila za tu varijantu. Finansije nam i jesu bile problem jer restorani ovde kostaju poprilicno, ali dogovorili smo se mojim tatom da pozajmimo od njega pa da mu vracamo kad koliko mozemo, ali meni je to bio presudni argument da ubedim mm da se ne zaduzujemo mnogo jer vec imamo puno kredita, mada nam moj tata nikad ne bi ni trazio niti nas forsirao da vratimo, ali znam da bi mm bilo glupo da ne vratimo pa sam ga tako i ubedila da ipak pravimo kod kuce. A razlog zasto sam ja bila za kucnu varijantu je taj sto sam htela da Tari bude lepo i da se ona dobro oseca, a kad god sam isla na restoranske rodjendane male dece, deca su mi nekako zbunjena, pa im je velika guzva i haos, pa glasna muzika, pa sve mi je nekako podredjeno upravo tome da se ispostuju gosti (i to uglavnom matori) a deca kako im bude. E ja to stvarno nisam htela. Mislim nemojte pogresno da me shvatite, svako proceni svoju situaciju i odluci, eto recimo Lelejn mora da ispostuje te neke ljude i to mi je sasvim ok, ali ja jednostavno nisam ni htela ni osecala neku obavezu, i sto rece Stancha ako se neki rodjaci nisu setili ni jednom da dodju kod nas u tih godinu dana onda bas me i briga za njih. Tako da ja nisam htela nikog od rodbine da zovem, samo one naj-najblize. Za najuzu rodbinu, njih dvadeset, smo napravili rucak, sve je bilo super, lepa atmosfera, sve su to ljudi sa kojima je Tara stalno u kontaktu tako da je nisu prepadale neke "babe i strine" koje prvi put u zivotu vidi, i ona je bila vesela i super. Sto se spremanja tice, svi smo se potrudili, i moji roditelji i SiS i mm i ja, svako po nesto i sve je bilo za cas gotovo, i posle isto oko raspremanja. Posle sutradan smo uvece napravili veliku zuraju za prijatelje i decu, super muzika, deca su bila vesela i super su se igrali, puno balona, rodjendanskih kapica i "sve redom" sto ide uz deciji rodjendan, Tara obozava decu tako da je bila presrecna, klopu smo kupili, nikakvo neko veliko spremanje, posle smo za cas sredili sve i stvarno nije bio nikakav veliki lom, i ja sam bila prezadovoljna jer je bilo bas kako sam ja zamislila, i meni najvaznije mislim da je Tari bilo super.

E sad, kazem, ako neko mora da ispostuje neku rodbinu to je druga prica, tako da vas skroz razumem. Ali posto je sad lepo vreme iskoristite to pa napravite napolju, deci ce biti interesantnije i lepse. Moja Tara je rodjena u januaru i to mi je bas krivo inace bi stalno pravila zurke kod nas u dvoristu. Moji prijatelji svom sinu prave tako, veliki svedski sto, super ozvucenje, muzikica, deca jurcaju, ma super. To mi je najbolja varijanta.
Lelejn drzim palceve da sve prodje ipak kako ti hoces (koliko god je to moguce) :-* :-* :-* zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Lelejn - 21. april 2008 13:49:13(UTC)
Citat:
stancha - 21/4/2008 08:08

Lelejn,ja moram da se ubacim i da ti kazem filozofiju moje dobre drugarice koja me je odusevila-kad su slavili prvi rodjendan njenoj cerkici,na spisak gostiju su stavljeni samo oni ljudi koji su u tih godinu dana dosli da vide dete,a oni koji nisu(pa bili oni ne znam koji rod),nisu ni pozvani i tako 'ladno bez trunke grize savesti,i po meni to je potpuno ispravno!

he he pa svi su oni njega bili da vide, ali eto to da ga vide ono jednom kad se rodio posle kji mesec polako jedni po jedni, fazon je u tome sto ja i mm nemamo bas zelje da se rodjakamo i druzimo sa baba teta i sl. ma ni sa onim sto su meni tetke strine i sl. nas deviza je da se jednostavno druzimo sa ljudima sa kojim aimamo zajednicek teme i prija nam to druzenje a ne sa nekima samo zato sto su rod, inace bi se oni drage volje nacrtali mnogo cesce icon_rolleyes
ma nije ni bitno vise ovo ce sad proci kako ce proci, au buduce nece tako i gotovo
nego da se mi vratimo temi ideja za rodjus, ili ti onih lepisih strana toga kako i treba da bude, akad sve prodje ovde kazim slicice torte, kicenja i takove stvari ;]

: stancha - 21. april 2008 4:08:56(UTC)
Lelejn,ja moram da se ubacim i da ti kazem filozofiju moje dobre drugarice koja me je odusevila-kad su slavili prvi rodjendan njenoj cerkici,na spisak gostiju su stavljeni samo oni ljudi koji su u tih godinu dana dosli da vide dete,a oni koji nisu(pa bili oni ne znam koji rod),nisu ni pozvani i tako 'ladno bez trunke grize savesti,i po meni to je potpuno ispravno!

: dmneca - 20. april 2008 19:45:33(UTC)

Nemanjin prvi rodjendan smo proslavili 29. marta,bila je subota a ja sam ustala ujutro u 7:10 h da poljubim moje cedo kao i tog dana kada sam ga rodila.

Posto kada se Neca rodio nije pravljeno nikakvo slavlje jer je Neca otisao u bolnicu, odlucili smo da to napravimo sada. Na spisku nam je bilo stotinak ljudi, i to zaista nama najblizih i ljudi koji su dosli bar jednom u ovih godinu dana da vide Nemanju. Doslo ih je oko 80. Iznajmili smo jednu salu,muziku i sve je proslo u najboljem redu. Nismo brinuli o finansijama jer je deda to sve lepo za svog unuka platio. Zeznula nas je samo muzika koja je za Necu bila preglasna a on inace uopste ne voli buku. Mi smo hteli prvo tamburase jer ih mm i ja bas volimo,ali za taj broj ljudi i za velicinu sale oni bi bili suvise tihi. Ali dobro je to mamin heroj izdrzao. Sala je poprilicno prostrana,Neca se setao u setalici,a deca su imala poseban kutak gde su imali male stolice i stolice i tu su crtali,igrali se.

Nazalost,do rodjendana nismo uspeli da naucimo da duvamo svecice jer je Neca morao da pipne plamen i pecne se. Ali oduvala je mama. Malo vise je trazio da se nosi ili da izadje napolje,pa mu se spava ,pa se unervozio. Meni je bilo poprilicno naporno,nosi njega ,pozdravljaj se sa gostima....ma proslo je....

Smesno mi je bilo,kada je pevac pevao Danas nam je divan dan,Neca se toliko pogubio,stalno je gledao u zvucnik i nikako mu nije bilo jasno gde je taj cika sto mu peva pesmicu.

Prvi je prosao,poprilicno naporan za mene i Necu,pozvani su svi matorci koji su trebali,ali za drugi rodjendan mi ne pada na pamet da pravim trandibal za matorce. Samo nase prijatelje i njihovu decicu i to je to. Ajde ovaj prvi je prvi,Necko nije toliko ni svestan niti zna jos da se igra sa decom,ali drugi ce biti super...opusteno.

Planirali smo i da ga krstimo ali zbog Uskrsnjeg posta mora se spremati posno jelo pa smo zbog toga odustali. Krsticemo ga malo kasnije i to cemo otici sa kumovima samo.

: Lelejn - 20. april 2008 17:19:16(UTC)
zagrljaj hvala masho na savetu za slike, valjda sam stvarno preterala kad to nekaze samo mm :>
a sto se guzve tice, pa ovo je posledji put da ih sve prezivljavam, nisu oni bas totalno u fazonu samo jelo, ali mislim da nisu ni preterano daleko...ali jednostavno mnogi su me kao zaduzili, neki su bili nekad i prijatelji ne samo levi rod- sa mojima dok sam bila maldja i tako...ma vreme je da se sav taj cirkus zavrsi vec jednom, moji su moji a ja sam ja i dosta

: Masha&Tasha - 20. april 2008 14:58:21(UTC)
Da se ja pitam, ipak ne bih! Ne treba preterivati,ali naravno nije na meni da odlucujem, ja samo kazem da ja ne bih, mislim da je to isuvise, oni koji su zeleli da vide Davida tokom ove cele godine verovatno su ga vidjali, oni koji nisu znaci nisu zeleli, te zarad takvih ne treba ni da se opterecujes, oni sem tanjira sa hranom dalje nece videti nista, ako razumes sta hocu da kazem.
Ja licno takve nemam u porodici, ali se secam kad sam bila mala kad su me baka i deka vukli po nekim slavljima, uzasno me je nerviralo kad vidim da ljudi jedu ko gladne godine, kao ono sad pa ko zna kad, pa jos ne umeju da cute nego kazu nisam ja dosla zbog slavljenika, ja njega i ne znam nego eto da se vidim sa Persom i da jedem kad vec nude, a ovi mladi to me i ne interesuje,a ja sok sok sok
Iskreno mislim da je to ipak samo basta i nije mi mesto za slike tu,a ti kako hoces. Vec si dovoljno toga smislila, tako da ne moras da se ni forisras puno, vec svako dalje ubacivanje bi bilo previse i bespotrebno, na kraju sve to prodje i tako i ovako. Kazem ti ovako, mozda malo grubo, ali vidim da bespotrebno gubis nerve, a to ti ne treba. Polako i bez panike, sticices sve,a i sto ne stignes, bice prilike za sledeci rodjendan i neko sledece slavlje, cesto se mi opterecujemo mnogo vise nego sto je potrebno! caos

: Lelejn - 19. april 2008 21:29:19(UTC)
ma meni je masho ustvari bio problem broj ljudi..vidim ovde divne ideje sa malo ljudi kao dosadna rodbina koju vidjas od rodj do rodj se neljuti...e amoji nisu takvi,nije da je meni stalo do misljenja takvih ljudi nego mnogi su me zaduzili dok sam studirala...Ja bih drage volje napravila rodj. za meni zaista bliske ljude i one sa kojim se stvarno druzim i za one kojime zaita vole pa time i davida a ne za one koji su u fazonu mi smo rod pa sad moramo da se druzimo bar za rodjendane a takvih je samo sa moje strane verovali ili ne bar 20-oro pa plus oni keoje bi svakako pozvala=preko 30 pa plus mm rodbina i drugari, kolege sa porodicom sve skupa oko 60 ljudi plus oko 10-ak dece! pa lepo najjeftinije mesto(i meni najlepse u gradu) 800din po gostu, za decu po 300, predjelo, pice neograniceno i rostilj, a kako cemo platit...uf verovatno cemo deo pozajmiti od s&s, ili mozda uspemo da pokrijemo sa poklonima(posto sam ja svojoj rodbini rekla da stave para koliko su mislili da potrose i to je to, da nedobija neke stveri i igrace koje mu ja nikad nebi obukla ili dala da se igra,ili kje njeg anezanimaju)-i tako mi sve to polako ici na manju svadbu iz racuna ne iz radosti, a ja sam zelela samo malu zurkicu sa sto vise dece, jer se david raduje i iz daleka i svakom nepoznatom detetu na ulici, a mislim da bi bio presrecan zbog ovakve guzvice sa muzikicom(inace planiram deciju muzikicu sa cd-ea, i jos neke instrumentale i sl. koje smo mu kuci pustali na koje voli da cupka), lepo okicen prostor napolju-basta neka(sto ovo i jeste), sa trubicama, onim duvalicama sto se uvrcu, rodj. kapicama za klince...itd. ma da bude interesantno deci a ne matorima, a sudeci po spisku gostiju vise ce biti fosila koji mi idu na zivce neko klinaca...ali videcete vec ja se trudim da izmislim sve 'besne gliste' da sve bude sto lepse za decu i nadam se da ce sto manje baba teta strina itd. sl. doci a da nespominjem one koji davidu dodju prababa-deda uja-ujna i sl. icon_mad batina skrenucu, ali vec cu vas obavestiti kako je sve proslo i postaviti slikice.
e da li vam je glupa ideja da sa ukrasima za kicenje koji ce visiti sa gredica nastresnice okacim i davidove slike za svaki mesec po dve (24 ukupno), pa ih zalepi jednu za drugu(dve za isti mesec) i imale bi okvir kao da su film i na svakoj bi pisalo koliko je tu imao meseci...kao da vide oni koji g anisu vidjali, a i kao neka retrospektiva? Sta mislite , meni mojoj seki je to delovalo kao super ideja a mm je rekao da mu je to totalno kic, i da ga sad podsecam na njegovu mamu(nedaj ti boze) i moju babu(tatinu mamu) koje su tako totalno bezukusne i sve im je super sto je sto sarenije, i rekao ije hocu i bedzeve da delim sa davidovim likom icon_lol
mada ja i dalje mislim da to nije kic(mislim to sa slikama), sta vi kazete cure? necu se lutiti, ajde iskreno,please

: Masha&Tasha - 19. april 2008 16:46:22(UTC)
Kao sto vidis Lelejn nema tu neke velike filozofije, uglavnom svi isto. Kod nas je bilo drugacije jer smo daleko, pa sam ja smislila da idemo u Disneyland da joj bar budu lepe slike kad bude porasla da moze da vidi kako je bilo, da ne bude bas ono dan kao svaki drugi.
E, ono sto sam htela da predlozim jos, naravno zavisi od vremena, a sto sam videla ovde da ljudi rade je izlet, naravno nista daleko, nego obliznji sumarak,plaza,pa cak i park ili sta god je u kraju, pozove se gomila ljudi, svedski sto, deca se slatko izigraju, matori srecni i zadovoljni i ono sto oni ovde imaju su recimo kao "lutke" od stiropora, unutra suplje i u nju se stave bombone ili neki manji poklon i onda se to okaci na drvo i trebalo bi slavljenik ( al kad je mali onda sva deca redom) lupaju po tome sa bejzbolkom ili nekom drugom motkom dok se ne razbije i onda padaju bombone odozgore, u prinicpu jako interesantno. Slavljenik se samo za poziranje obuce u svecano odelo, uslikaju ga u prirodi,na mosticu, ma klasika americka ko za vencanja i onda su svi u sportskoj varijanti, sto je meni extra zbog dece.
Mozda nesto i tako napravis, nit imas posle posla oko sredjivanja stana, nije ni neka velika investicija tj nije uopste i ne opterecujes se puno da li se nekome svidja ili ne, to je najbitnije, uvek ce biti zadovoljnih i nezadovoljnih, bitno je da su slavljenik i mama i tata u elementu,a ostali nek se uklapaju!

: Lusija - 17. april 2008 11:32:17(UTC)
Jovani se blizi prvi rodjendan, pa smo mi resili da to bude kod kuce, pre svega zbog finansija, ali cemo ga slaviti u dva dana,prvi dan su pozvani kumovi i najuza porodica. Prvog dana bice i krstenje, pa posle crkve kuci na rucak i zurkicu, a drugi dan ce doci prijatelji. Sve u svemu, ukupno ce biti 30 ljudi. Ja obozavam ta porodicna slavlja, ali ne znam koliko cu moci da uzivam, jer cu morati i da sve organizujem, jedino da zaduzim i druge da rade po nesto, da bi mogla da se malo i opustim uz muziku i djusku. Htela sam karaoke, ali plasim sa da Joca ne ostane u cudu sta je snaslo u dva dana. Kod nas je inace vrlo mirna atmosfera u domu, moracu malo unapred da pustam muzikicu, da je naviknem. Javicu kako je proslo. Jos 10 dana.

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

: Hana - 15. april 2008 13:58:27(UTC)
Prvi rodjendan smo proslavili u jednom restoranu.Bas najuza rodbina.Moji i njegovi roditelji, rodjeni braca i sestre sa decom, kum i najbolji prijatelji (bez dece).Bilo nas je oko 40. Ostalu rodbinu i prijatelje sa kojima se i ne vidjam cesto sam pozvala da dodju sledecih dana na tortu i to je to.Niko se nije ljutio, niti je nesto zamerio.
Drugi je proslavio sa drustvom u vrticu, a ja sam za rodbinu (najuzu) spremila rucak.U stvari nisam nesto puno ni spremala.Potrudila sam se oko predjela, a rostilj i torta su bili naruceni. Sutra smo samo postavili svedski sto za drustvo.
Inace planiramo da slavlje u igraonici zapocnemo tek kada bude punio 4 godine.

: pahuljica - 14. april 2008 21:09:12(UTC)
Razmisljam o tome, pravim spiskove i nisam se dogovorila sa sobom sta bih htela. MM, naravno, nema mnogo vremena za to.
icon_rolleyes

: stancha - 25. mart 2008 5:21:27(UTC)
Mi smo za Aleksu tako izglupirali taj prvi rodjendan.Krstenje smo izveli u gradu gde zive mm-ovi,i kod njih kuci je dosla njihova rodbina,onda smo kod nas kuci slavili rodjendan za moju rodbinu,tako da su nam gosti defilovali jos nedelju dana-imamo stan od 40 kvadrata pa je bilo neizvodljivo da stanu svi odjednom.Tada nisam radila pa je moglo tako,a sada(iako je rodjendan jos daleko) planiram da u nekom restorancicu okupimo 30-tak ljudi,najvise 40.Malo mi je glupo samo sto Aleksi nismo slavili u restoranu,a njoj hocemo,ali drugacije su bile okolnosti tada neznam

: rozen - 24. mart 2008 11:25:03(UTC)
[url=http://www.glitterfy.com/][/url
Ovo je slika sa naseg prvog rodjendana.

: mayya - 24. februar 2008 11:12:26(UTC)
Mi smo prvi rodjendan proslavili prosle nedelje, u igraonici koja prima 15-20 dece i isto toliko odraslih.
Pravila sam spisak nedeljama unazad i nervirala se sto neke ljude necu moci da pozovem, jer bi bila guzva.
A na kraju se desilo da se puno dece rabolelo i da je bilo malo i dece i odraslih.
Svi kazu da im je bilo lepo, a ja nezadovoljna.
Ne volim organizacije slavlja, bas zbog toga sto se nerviram hoce li svi doci.(e, a kad se setim da mi je to nekad bio posao)

Igraonica je lepa. Dve devojke su zaduzene za cuvanje dece, jedan momak za posluzivanje starijih i snimanje kamerom.
Puno igracaka, loptica, autica, tobogan... Prostor za decu i prostor za starije.
Sve u svemu, ok.

A Neca sav izgubljen. Nije se nasmejao prvih sat vremena. A to mu se nikada do sada nije desilo.

U svakom slucaju, ja sam za varijantu da slavlje nije u kuci, da nema puno rodbine i nikako ziva muzika.
Pa sam naziv govori da je to DECIJI rodjendan!

: Sanjica__ - 24. februar 2008 10:09:16(UTC)
Mi jos nismo slavili 1.rodjendan doomed i ako je prosao pre mesec dana. Nikako da smislimo gde cemo i kako cemo. U stanu nam ne pada na pamet, sto neka od vas rece ne pada mi napamet da cistim nedelju dana nakon toga i pre toga, videcemo...

: Biterlemon - 22. februar 2008 15:18:32(UTC)
Prvi rodjendan smo slavili u restoranu jer smo imali malo vise gostiju 50-ak ali smo imali zato klovnove koji su nam ulepsali slavlje a koji su imali malu predstavicu za svu decu na rodjendan i sa kojima je Lana duvala svecice.

: glamchick - 26. decembar 2007 21:31:27(UTC)
Evo i mog svezeg iskustva jer smo bas juce proslavili prvi rodjendan!

iznajmili smo super igraonicu na Zvezdari koja je u kuci. Dece je trebalo da bude 15, ali ih je bilo petoro jer su se svi ostali porazboljevali. u toj igraonici imaju dve odvojene velike prostorije za odrasle, tako da smo odvojili rodbinu i priajtelje, tj starije i mladje, pa je bilo sasvim opusteno. Trajalo je tri sata, narucili smo hranu, pice od firme koje se time bavi i ima mogucnost da se nepopijeno pice vrati i odbije od predracuna (naravno cele flase), takodje narucili tortu. Bilo je 45-50 ljudi i divno smo se proveli. onda smo kod kuce samo otvarali poklone.

I da, na spratu kuce su tri sobe - igraonica za najmladje, diskoteka (muzika, disko kugla, svetlo) i treca je za veci broj dece sa stolovima, nismo je ni otvarali. Jedna devojka stoji sa njima gore najvise pazi na stepenice, ali uvek su gore i stariji tj gosti, u cenu su ukljuceni jos i dve osobe za posluzivanje. Uz to, jedna od te dve osobe je divan momak koji gostima uzme kapute, sluzi pice, smesta poklone na jedno mesto, potom ih posle pakuje u vasa kola.

Potpuno sam pod utiskom, a sta da vam kazem kada su moji prijatelji koji su bili sa decom uzeli broj da se dogovre za njihove rodjendane.

Stvarno, vrlo lepo, sredjeno, ma SUPER!

: Aleksandra - 15. novembar 2007 19:55:38(UTC)
Mi smo prvi rodjendan proslavili u igroteku.Bile su samo majke sa decom.Deca su se igrale u zasebni prostor koji je namenjen za njih sa puno igracaka.Ali bilo je super posto toliko dece u kuci-UZAS.

: Marija i Peca - 9. novembar 2007 15:17:04(UTC)

Kao sto rekoh u ~cavrljanju~, upravo proslavismo prvi rodjendan tako da nam je to bas bas sveze.

Slavili smo krstenje i I rodjendan ujedno i bilo je malo vece tako da smo slavili u restoranu (takodje nisam pristalica ciscenja za gomilom gostiju), i bilo je zaista fantasticno. Bitno je da restoran ima dobru ventilaciju. Nismo ni osetili dim. Nekima bas nije bilo pravo sto smo odlucili da necemo zivu muziku, ali mm i ja smo se slozili da je Dana jako mala za to i da je bolje bez, pa je moj dever doneo muzikicu na diskovima i bila je kako treba. Za svakog po nesto.

: Lelejn - 9. novembar 2007 12:29:16(UTC)
E kad pomenuste zadimljeno ,sad mi pade na pamet jedno sjajno mesto koje je usput npolju-nesto kao restoran u jednom dvoristu sa kucom ali radi samo leti posto samo napolju ima da se sedi ziami rade samo dostavu hrane po kucama;tako da nemoze da se zadimi icon_wink

: mirjana79 - 9. novembar 2007 4:37:28(UTC)
mi smo napravili rucak u restoranu, bilo je oko 30-tak ljudi, nismo htjeli praviti vasar od rodjendana kao sto smo uradili s krstenjem.. zvali svu ''najuzu rodbinu'' koja nam poslije toga nikad nije dosla.. pa sto ce mi i tad
ovako za rodjendan smo pozvali samo one koje djordje poznaje i voli...

a mislim da je najbolje u restoranu ili igraonici slaviti, a ne da 10 dana prije i poslije rodjendana cistim kucu.. em mi i ne moze stati vise od 5 gostiju :D

: ALEK2006 - 7. novembar 2007 5:58:55(UTC)
Mi smo takodje bili u kafanici i bilo nas je oko 50 i stvarno je bilo super, Aleksa je bio sqa nama do 20 sati uvece i onda ga je moja mama odnela kuci jer se meni bas i nije svidjalo da sedi i bude sa nama u zadimljenom. Svakome bi preporurila da pravi tako nesto van kuce jer po meni je to mnogo ljudi da bi svi stali u kucu-stan i pritom svaki drugi pusi ...

: Lelejn - 3. novembar 2007 20:15:10(UTC)
joj blago vama ja kad saberem najuzu rodbinu i par nasih prijatelja...pa oko 60-70 ljudi,prosto mi nije dobro,i to rodbine naravno mnogo vise moje jer se njegovi nikad nisu nesto veliko rodjakali ko moji-svi povezani ko crevima da poludis,to me bas smara

: maja22 - 1. novembar 2007 13:09:29(UTC)
I mi smo u kafanici,sa skoro 50-tak zvanica,dece je bilo skoro 15-tak.bilo je super!

: cricketo - 1. novembar 2007 12:57:12(UTC)
I mi planiramo da slavimo u restoranu sa jedno 20ak ljudi i 2-3 male dece.Mislim da je to najbolje. Pozdrav!!! :)

: Uros i Aleksa - 28. oktobar 2007 19:38:21(UTC)
Mi smo Urosev prvi rodjendan proslavili u restoranu, mala deca su imala dovoljno mesta da jurcaju u dubkovima, velika su se igrala za svoj gros. On nije lepo ni hodao sa god. dana pa je bilo suludo da ga slavimo u igraonici. Super smo se proveli, a posto je on rodjen u martu nema sanse da slavimo rodjendan napolju. Aleksa je letnje dete i mogli bi da slavimo u dvoristu, ali mislim da je previse da spremam za toliko ljudi, verovatno cemo opet neku takvu varijantu. Vec svaki sledeci smo gledali da ugodimo njemu i njegovim zeljama, ono sto je trazio kada je znao sta zeli, a oni za prvi nemaju pojma, njima je sve jedno

: ma-ta - 28. oktobar 2007 11:52:41(UTC)
Mi smo mislili da iznajmimo neki prostor, npr. igraonicu, gde bi moglo da bude fino i deci i odraslima, ali to je za sada samo ideja. Ne znam gde bih, ako neko ima da mi preporuci nesto tako u Beogradu, mnogo bi mi znacilo. Inace, u stanu ne dolazi u obzir! anene Sedam dana pre spremanje i 7 dana posle raspremanje - nemam ni volje, ni zivaca, ni energije, niti vremena za to! sok

: Lelejn - 25. oktobar 2007 12:46:43(UTC)
Zanima me kako ste proslavili prvi rodjendan?
Oni su jos uvek mali da bi se radovali gomili rodjaka koji imaju veliku decu,ili su mladi i ni nemaju ih,i+ oni koji su meni baba i deda nesto-e pa tim se posevno raduju :> ,a i ja takodje...ali kod mene u familiji je to npr. pod obavezno -ogromno slavlje za prvi rodjendan za gomilu rodjaka i prijatelja koje inace i vidjate od rodjendana do rodjendana...sve u svemu meni se to bas neradi,ali opet neznam kako da proslavimo taj famozni prvi rodjendan-previse je mali i za neku igraonicu i par njih koji takodje jos ni nehodaju stabilno a kamoli da se igraju zajedno....sve u svemu nemam uopste ideju stad a radim,a opet bi morala bar neki najuzi krug rodjaka da pozovem,a i to je vec oko 20 ljudi=na nasih 60m2 stambenog prostora,nedolazi u obzir,znaci neki restoran :?: icon_rolleyes ili rostilj na vikendici-za vikendicu ih je opet puno.... hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm
PA NAPISITE MI KAKO STE TO VI URADILI,ILI AKO IMATE NEKU IDEJU,ILI STA MISLITE DA JE NAJBOLJE I NAJPRIMERENIJE.....? caos :?