Obaveštenja

Icon
Error

: mama_jeja - 22. jun 2008 9:11:51(UTC)
Za koji dan bice mi punih 6. meseci i za sada sam se ugojila 1 kg, ali sam pre trudnoce bila bas debela tako da oni koji me znaju od ranije kazu da sam smrsala icon_lol a kad sam u petak nosila doznake u firmu gazda je primetio da mi je stomak obliji i to je to. Nadam se da cu uspeti tako da doguram do kraja jeste da moram da se trudim ali tako ce biti bolje za mene i malisu. On se za sada super razvija i dosta je krupniji od bebaca koji su stari isto kao i on, cak mi je dr rekla da ce garantovano biti preko 4kg ali ja sam rodjena sa 5.5 blagi uzas i na sve to je "visok" (na tatu) icon_lol nekih 30-ak pre 2 nedelje....

: maza - 21. jun 2008 21:06:26(UTC)
hvala bebanice puno!!!!!!!!!!!

: bebanica - 21. jun 2008 20:57:38(UTC)
Izvoli Mazo.. http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm smizlica

: maza - 21. jun 2008 20:08:02(UTC)
@ bebanice gdje mogu pogledati tu tabelu...

moj bebač već sad ima 2kg.i 300g
uuu vidiš oblak nisam znala to za gazirano a desi se često da popijem po čašu kole nakon ručka..e nema više...
moj problem dodatni je i što sam startovala trudnoću sa popriličnim viškom...
al nadam se da cu uspjeti nakon porodjaja i to da riješim

: bucko - 21. jun 2008 19:30:41(UTC)
Ja uopste ne zelim da se zamaram oko tezine. A mislim da je za svakog razlicito i koliko se ugoji i kako te kilograme nosi, a i kako ce taj visak kasnije skinuti.
Jedem koliko i kada mi se jede. A jedem i sta mi se jede, a to je cesto slatko. E to mi je jedino krivo jer znam da nije zdravo ni za mene ni za bebu. Ali ne mogu da se suzdrzim. Evo bas sam pojela vise od pola velike cokolade sa rizom. icon_surprised ops:

: bebanica - 21. jun 2008 19:06:50(UTC)

Ja sam se ugojila do sad 13.5. U tabeli gledanoj za blizanacku trudnocu, jer za trojke ne postoji, to je minimalna granica. Pre trudnoce 51kg na 172cm. 30a nedelja, u tabeli je minimum 64, normalno 65.63 a maksimum 67.25. Ja sad imam 64.5.. Sve jedem i samo lezim poslednjih par nedelja, i gojim se, ali ipak je najbitnije da nam bebe budu zdrave. Necu sad sebi nista da uskracujem, ima vremena kad cu moci, sad, pored ovolikog lezanja i nemogucnosti ni da prosetam, grickalice su mi pored foruma najveca zanimacija..Jos ako su slatke.. mmm...Cookies 3Ice Cream 2Candy BarIce Cream 4ChocolateLollipop 2CakePieCookiesDonutPeanutsDonut 2Cake 3Cupcake sta reci..   neznam neznam neznam

: Oblak_u_bikiniju - 21. jun 2008 18:39:36(UTC)
Joj, mazo, pa tvoj bebac ce sada da dobija na tezini intezivno, jer se sada skroz razvio i poslijednji zadatak pred rodjenje je da naraste. Zato je prirodno da dobijas vise nego u toku prvih mjeseci.
I meni se potrkrade neki slatkis, samo je bitno da ne pijes gazirano (stetno je), da ne jedes premasno i preslano, ali da unosis potrebne kalorije.

: maza - 21. jun 2008 18:20:44(UTC)
ja baš biram što cu da jedem
potkrade se sada tu po neki sladoled ili bombončić
i sve dok nisam ušla u 8-mi mjesec kg. su bili ok.
kao da i nisam trudna a u zadnje dvije nedlje čini mi se minimum 5 kg.
sam dobila iako ne jedem previše..baš me to nervira a imam još mjesec i po do termina,...

: Oblak_u_bikiniju - 21. jun 2008 6:40:18(UTC)
Evo opet gledam onu tabelu sa prethodne strane. Ja se uglavnom uklapam u ono - minimum. Po tom minimumumu, trebalo bi da sam do sada dobila 8.3kg, a maksimalno oko 11.5. Ja sam dobila 8kg od pocetka trudnoce i to ne drzeci neke dijete i gluposti vec samo redovnim i umjerenim kretanjem, dok sam smjela da vjezbam - vjezbicama i zdravom ishranom u koju se potkralo i nesto slatkisa, no dobro :)
I kako rece Jasna, najvaznije je da mi je prinos kg-a takav da ne nasteti bebi. Kao sto manjak necega moze da skodi, apsolutno moze i visak.
Moja kuma se ugojila 39kg u prvoj trudnoci i naravno "prehranila" bebu, koja se rodila carskim rezom jer nije bilo sanse da prirodno rodi djecaka od gotovo 6kg! A ona je po prirodi vrlo vitka, ali je pretjerala u trudnoci i eto ti. Poslijednjih se mjeseci jako tesko kretala, slabo je spavala jer se sva utrostrucila (mislim 39kg je bas jako puno)
Dakle, ne juriti mrsavost u trudnoci, jer je mali zivot u nama neizmjerno bitan i nemamo pravo da ga icim ugrozimo. Isto tako, ne treba zazmuriti na sva pravila i bebu puniti slatkisima i grickalicama koje vas goje, a ne sluze ama bas nicemu - voce, pocvrce, corbice, riba, zitarice, mlijeko (manje masno) su ono najvaznije.

: Jasna-belgija - 20. jun 2008 20:27:59(UTC)
evo za neki dan u 6 mesec ulazimo i do sada sam 3 kg nabacila,ali pitam se non sto kako ce do kraja biti,,,,,,,, ali samo nek je moja beba ok i ja cu posle pored nje lako smrsati,,,,,,,,,,,,,pozdravvvvvv za mame i njihove satke bebice,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, zvezda zvezda zvezda bravo bravo bravo zvezda zvezda

: Brankica021 - 21. septembar 2007 22:08:54(UTC)
ma zvjezdice...nemoj se opterecivati kilazom,svako telo prica za sebe...sve na kraju dodjemo na sito :)...ja sam se i u prvoj trudnoci malo ugojila (10kg) ali sam zato posle porodjaja nabacila novih 10...i sve se to istopilo samo od sebe,sada imam kilu manje nego sto sam imala pre prve trudnoce....samo jedi,ja sam uzivala pred kraj prve trudnoce,imala sam odlican apetit i sve sam jela sa takvom slascu :)

: redsonja4u - 21. septembar 2007 21:37:48(UTC)
Ja sam usla u 6-i mesec i dobila 0.5 kg, ali sam u startu izgubila 3 kg. krupnije zene, a ta sam, dobijaju manje od sitnih i kasnije se primecuje stomak.
Jedi zdravo i ne brini za kilazu.
Kad beba prohoda i krenes da juris za njom istopices se. Ne znam ni jednu drugaricu iz mog okruzenja kojoj se to nije dogodilo.

: zvjezdica - 21. septembar 2007 14:44:38(UTC)
brankice ti si sretnica.meni se kg lijepe ali znam i zasto.jedem sve sto mi dode pod ruku

: Brankica021 - 21. septembar 2007 13:11:14(UTC)
Ja sam usla u peti mesec i dobila sam prvu kilu...jupi-jej :)...ma sve je to od zene do zene....

: maleenaa - 21. septembar 2007 13:07:42(UTC)
Ja sam 19 nedelja a sigurno imam jedno 5 kg viska.Ja nikako nisam imala mucnine.Jedem sve zdravo i ne jedem slatkise i sve ono sto goji.I ugojila sam se toliko.Izgleda da je to sve do organizma.

: zvjezdica - 21. septembar 2007 12:41:50(UTC)
ja sam na pocetku 5 mjeseca i dosad sam se udebljala 6 kg,znam da je puno ali sta cu.nisam nikako gubila na tezini posto sam povratila sve 10 puta do sad

: eli - 21. septembar 2007 11:14:28(UTC)
Cao svima, u prosloj trudnoci sam se ugojila 34 kg:( ali sta da radim kada mi je sve prijalo, samo sam jela a i mm sa mnom.U pocetku se vise njemu poznavao stomak nego meni.Moram da kazem da sam imala velike probleme dok sam skiula sve.Nisam radila vezbe nego od posla i smanjila sam unos hrane(sto mi je jako tesko palo).Sada mi je druga trudnoca, tek sam na pocetku , kao i Marija 84 i ja ocekujem moju bebicu u maju 2008.Za sada sam izgubila 2 kg jer ovog puta nisam pocastvovana da nema mucnine i gorusicu, naime sta god da stavim u usta presedne mi.Ali preguracemo nekako.Nadam se da ovog puta necu puno da se ugojim dacu sve od sebe da budem disciplinovana radi sebe i svoje bebe.Ali moram da kazem da ni na prvom porodjaju nisam imala nikakvih problema a i moj sin je bio O.K.4090 g i 56 visok.Pozdrav svima.

: leptiric - 21. septembar 2007 1:24:04(UTC)
Tigric ,gde si ti?
dugo te nije bilo
Kada si se porodila,kako se zove beba.
mnogi sa foruma pitali,za tebe.
pozz

: May05 - 20. septembar 2007 23:56:54(UTC)
ej tigric ja sam imala 55kg kad sam ostala trudna,visoka sam 1,76 i
55:1,76=31
a ja sam u trudnoci bila dobila 33 kg,znaci dobra sam bila :>

: marija 84 - 20. septembar 2007 22:03:27(UTC)
zdravo svima
ja sam tek na pocetku, termin mi je tek u maju
pa sam htela da se informisem o ishrani, kako se ne bi puno ugojila

: Gost - 25. januar 2007 1:20:00(UTC)
U Laroussovoj enciklopediji za roditelje sam procitala koliko je normalno dobiti kg u trudnoci,s obzirom sa koliko startujete

Najpre se izracuna Quetaletov index tako da svoju pocetnu tezinu podelite sa vasom visinom u metrima na kvadrat,
(na pr.moja pocetna tezina 60kg podeljeno sa 1.69x1.69)=60/2.8561=21)
I onda ako je vas indeks
-nizi od 18-mrsavi ste
-ako je od 18-20-vitki ste
-od 20-23-vasa tezina je normalna
-visa od 23-jaki ste
I sad
Ako je vasa tezina normalna,mozete dobiti do 12 kg,kako bi omogucili vasem detetu da se lepo razvija!
Ako ste vitki mozete se ugojiti vise(vise od 20 ako ste mrsavi)
Ako ste vec jaki pokusajte da dobijete sto manje kg(7-9kg),koristeci svoje rezerve!!!

: Gost - 25. januar 2007 0:39:00(UTC)
Ja sam se u trudnoci ugojila 16 kg,posle porodaja i sada posle dve godine ja imam manju tezinu nego sto sam imala pre trudnoce.Imam samo 48kg. :( :(

: Gost - 24. januar 2007 21:55:00(UTC)
U 9-om sam i bila sam pre neki dan na pregledu i sestra me je merila 3 puta jer nije mogla da veruje.Navodno ugojila sam se 20 kg icon_rolleyes
Kad sam to rekla doktorki pogledala me je i pitala:A kakva si ti sine bila?Neuhranjena?
Niko mi ne veruje da sam se toliko ugojila,nista se i ne vidi samo stomak,tanke nozice i ruke,dupence malo.
Jedino sto sam 24 sata naduvena ali i to je valjda normalno.
Ne opterecujte se. icon_wink

: Gost - 24. januar 2007 14:02:00(UTC)
ella pogledala sam tvoje slike,mislim,da sii trenutno najlepsa trudnica na forumu,te kilice se i ne vide!
Stvar je individualna!!!

: Gost - 23. januar 2007 13:04:00(UTC)
Vaga pokazuje 5kg viska,na meni se to ali uopste ne vidi ups!!!jedino stomacic!
Pitam se kolika cu biti do 10.marta,jer kazu da se najvise kilograma dobije u periodu od 24 do 32 nedelje, a nam je zakazana svadba tog dana kada cu ja biti u 30 nedelji,u kakvu cu ja vencanicu uci????????? icon_surprised ops: :?: :( :( :(

: Gost - 22. januar 2007 21:55:00(UTC)
Ja sam 6 mesec, i dobila sam do sad 7kg! Ostalo jos 3 meseca!!! Ne osecam se debelom, visoka sam i vitka, ali mi je stomak kao burence :))

: Gost - 22. januar 2007 21:29:00(UTC)
Ja sam u prvoj trudnoci dobila 15 kg. Bila sam kao bure. Veci deo toga je bila voda, bila sam strasno otecena, i to je brzo spalo posle porodjaja.

: Gost - 22. januar 2007 17:19:00(UTC)
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
Na ovom sajtu mozete pratiti porast vase tezine po nedeljama!!!!!

: Gost - 24. oktobar 2006 15:38:00(UTC)
Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 15 kg,a povratila sam svoju kilazu,3 meseca nakon porodjaja,a sada sam u 18.nedelji trudnoce i ugojila sam se 3 kg.do kraja ima jos dosta,koliko cu se jos ugojit videcemo.

: Gost - 24. oktobar 2006 13:48:00(UTC)
evo ja sam usla u 7 mesec i ugojila sam se 3-3,500kg,bila sam u subotu na kontrolu doktor me hvali,nosim jos svu moju garderobu iako ima stomak,samo pantalone i suknje zakopcavam ispod stomaka ,men je lepo i fino se osecam,kad nekome kazem 3kg svi kao pa to je malo ,da li je sve u redu,moja beba lepo napreduje,znaci sve ide na bebu,matericu,plodovu vodu,noge,ruke i lice sve je isto kao i kad nisam bila trudna,noge mi ne oticu jos pa zato jos mogu da nosim stikle ruganje ruganje ,jedem normalno i to je to videcemo sad ceo 7 mesec pa 8 pa 9,mada verujem da cu trudnocu zavrsiti sa 10kg sta znam videcemo neznam neznam neznam

: Gost - 24. oktobar 2006 11:01:00(UTC)
ja sam se ugojila 15 kg,i posle porodjaja sam brzo vratila kilazu koju sam imala pre trudnoce

: Gost - 24. oktobar 2006 1:21:00(UTC)
ja sam izgleda bila katasrofa,ugojila sam se bila 33kg,ali znam da sam sama kriva,jer po cijelu noc nisam mogla da spavam i onda sam samo nesto grickala,sad imam 63kg znaci 8kg viska,ali meni su dobrodosla jer sam bila puno mrsava pre trudnoce,jest da stomak nije kao sto je bio a ni grudi,al boze moj,znam da bi taj problemcic mogla rijesiti vjezbama ali ja stvarno nemam vremena za to, icon_surprised ops: icon_cry

: Gost - 24. oktobar 2006 1:12:00(UTC)
Amara je u pravu, to je sve individualno, svi smo razlicite gradje, pa se i kilogrami razlicito rasporedjuju. Moja drugarica i ja smo u isto vreme bile trudne, dobile priblizno isto kilograma, ali se njoj vise videlo nakon porodjaja, jer je drugacije gradje, a i niza je od mene.

: Gost - 24. oktobar 2006 0:15:00(UTC)
Ja se secam da sam na prvom porodjaju izgubila svega 6-7 kila.Na drugom sam izgubila citavih 10 kila.Doduse beba je bila veca,pa je otislo vise na bebu,plodovu vodu i na ostalo.Imala sam dobar apetit u obe trudnoce,jela sam,ali sam isto tako bila dosta aktivna.U prvoj sam dobila 12 kila,u drugoj 16.Nisam uspela ni grama da skinem dok sam dojila,ali iskreno nisam se ni trudila,jela sam normalno,niti sam se gojila niti sam gubila kilazu.Kad sam prestala da dojim krenula sam sa vezbama i teretanom,i tada se zaista video rezultat nakon 2-3 meseca skinula sam skoro sav visak.
E sad ti kilogrami se razlicito rasporedjuju,nekom ode nzjvise u stomak,nekom u butine i zadnjicu,nekom u grudi...Secam se da sam ja sa svojih 16 kila u drugoj trudnoci izgledala kao ORMAN,a moja snaja koja je isto toliko dobila,sve joj je otislo u stomak i pomalo u noge,izgledala je kao da se ugojila samo 7-8 kila.Tako da je sve to individualno.

: Gost - 24. oktobar 2006 0:08:00(UTC)
Pa taman cu i ja tako do kraja. a kako je prosao porodjaj?

: Gost - 24. oktobar 2006 0:00:00(UTC)
Ja sam u prvoj trudnoci dogurala cak do 23 kg icon_eek i nakon 4 mj.sam vratila svoju tezinu.Sutra ulazim u 8 mjesec i dobila sam za sad 8 kg.sad vidjecemo do kraja kako ce biti.

: Gost - 23. oktobar 2006 23:51:00(UTC)
Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 10 kg. a sada sam 10 za tri meseca.Prestala sam da pusim i samo nesto grickam. Tako da sam ja daleko od idealne tezine.

: Gost - 23. oktobar 2006 20:54:00(UTC)
kilogrami u trudnoci nisu za svaku trudnicu isti, moj ginekologkaze od 12-14 kg a ja sam procitala izmedju 11-15 kg.pozdrav

: Gost - 24. avgust 2006 15:55:00(UTC)
ja sam juce bila na kontrolu kod ginekologa i kad sam stala na vagu pohvalila me je sto sam se ugojila svega 300 gr,evo za 10 dana ulazim u 5 mesec,i ona mi kaze da prekomerna tezina moze da iskomplikuje porodjaj i da moze dosta lose da se odrazi na majku,ali videcemo sta ce biti kasnije za sad samo 300 gr i nista vise a posle sta bog da

: Gost - 23. avgust 2006 3:01:00(UTC)
Idealno je da zena u trudnoci ne dobije vise od 12 kilograma

U proseku bi trudna zena trebalo da dobije 9 do 12 kilograma . Tezina se u trudnoci povecava zbog bebe (2,7 - 3,6 kilograma) i njenog pomocnog sistema (6,3 - 10,8 kilograma) u koji spadaju palcenta, amnioticka tecnost, dodatna krv... Ako se zena ugoji vise od 12 kg, dobice visak masnoce ili nagomilavanje tecnosti, koji mogu da iskomplikuju trudnocu ili da prouzrokuju probleme posle porodjaja.

Tezina na pocetku raste postepeno, cak se kod neke zene desava da prodje i vise meseci pre nego sto ljudi primete da su trudne. Stabilna tezina znaci da se telo adaptiralo na novo stanje. Ali kako trudnoca napreduje, tako se uveceva i zelja za hranom. U proseku, zena se ugoji 1 - 2 kg tokom prva tri meseca. Ako trudnica pati od jutarnjih mucnina, moze da se desi i da izgubi nekoliko kilograma u prva tri meseca.

Drugo tromesecje trudnoce je vreme kada se najvise dobija na tezini: 5,4 kilograma to jest 500 grama nedeljno, od cega na bebu odlazi samo 1 kilogram. Tokom treceg tromesecja dobija se oko 4.5 kilograma, ali beba tada vec ima 2.7 do 3.6 kg.

Neposredno pred porodjaj, obicno prestane da se povecava tezina i nije nista neobicno ako trudnica u tom periodu cak i izgubi neki kilogram