Obaveštenja

Icon
Error

: bojana ns - 22. novembar 2011 16:04:56(UTC)
Da prijavim, kupili smo nesto od A derma kozm. sapun, ulje za tusiranje (exomega) , gel za tusiranje (cini mi se da je za iritiranu kozu), kremu za lice i tijelo ( za iritiranu kozu) a dobili smo i dosta malih pakovanja za probu, neka kupka za upaljenu kozu i balzam za lice i tijelo sve exomega. E sad, probali smo samo ulje, sapun i kremu za iritiranu kozu i za sad dobro djeluje, par puta mazali lice i malo se povlaci crvenilo. Cak joj mazem i ispod ociju (tu joj se najvise zacrveni i peruta) i stvarno vidim da dobro djeluje, nadam se samo da ce tako i nastaviti.

: bojana ns - 28. oktobar 2011 21:35:41(UTC)
Mame koje ste koristile/koristite A-derma kozmetiku, znate li da li postoji i njihov sampon? Ja trazim, ali ne nalazim, a osoblje u apotekama stvarno neznaju nista o tome, bar kod nas. Ako i ne postoji taj sampon, da li ste mozda koristile neku njihovu kupku u tu svrhu ili nesto drugo? Kad sam pitala da li su im mozda kupke tipa 2 u 1 ni to nisu znale da mi kazu pa sad neznam sta da radim...

: srecna mama - 4. oktobar 2010 23:46:30(UTC)
Jelena, ja sam zadovoljna sebamed kolekcijom, jesta skuplja, ali je super, pogotovo za guzu, za osip i ojed.A, za lice postoji takodje, ako ti dete ima osetljivu kozu, super je.Postoji i njihova kupka, mleko za telo...

: olalala - 4. oktobar 2010 21:33:40(UTC)
Mustela je stvarno dobra ali skupa bebi kozmetika. Dobar je i kosili, pavloviceva krema i merimin bebi sapun (domaci a kvalitetni proizvodi)

: jelenaorg - 3. oktobar 2010 2:27:31(UTC)
da ja isto koristim tu pavlovicevu veliko belo pakovanje cinimi se 300g valjda, odlicna je jos za starijeg sina sam pocela s anjim , nekad je proizvodio Beolab sad ne znam kako se zove al to je to.
videcu da potrazim ovaj dzonson ... za loknice ... kad trazim kremu za lice to je sebamed za lice jeli ?

: srecna mama - 2. oktobar 2010 20:49:00(UTC)
Jelena, verovatno negde ima, potrazi u liliju, ili bolje snadbevenim apotekama.Mi koristimo jhonson za telo, pavloderm za guzu, a obavezno sebamed za osip i ojed, najbolja je.Za lice opet sebamed jer ima osetljivu kozicu , tako da krema za lice sebamed je super.Maramice, nivea, lindo...samo da su mekane i da lepo mirisu.Do skoro sam kupovala pavlovicevu koju proizvodi apoteklarska ustanova, ista je receptura, samo drugi proizvodjac , tako da eto neka preporuka, jer je jeftinija od originalne pavloviceve.Po meni je sebamed za deciju kozicu najbolja, za guzu sa svakodnevnu upotrebu se ne opterecujem vise, veliki je,ali zato neke problemcice na guzi ako se desi, sebamed najbolja je kolekcija.

: secer - 2. oktobar 2010 20:10:41(UTC)
jelenaorg, ne znam da li ga ima u srbiji ali ove moje mame ovde sa devojcicama su zadovoljne sa tim sprejem....to je za lakse cesljanje fakticki...mada ima milion marki tog spreja, ali za johnson znam da je ok...mi naravno to ne koristimo, ali kazem na osnovu onog sto su mi rekli :)

: hippeia - 2. oktobar 2010 17:13:40(UTC)
Ja za Kseniju koristim Schauma sprej za rascesljavanje i posle se kosa mnogo manje mrsi, pa da nije to to?

: jelenaorg - 2. oktobar 2010 12:28:25(UTC)
hej cure, cula sma da postoji neki Dzonsonov sprej za loknice da se ne cebaju Ima li iko od vas iskustava sa ovim i da li ima da se kupi kod nas . Mislim na Beograd, hvala u napred :)

: secer - 8. jul 2010 1:50:02(UTC)
od pocetka pavlovicevu kremu, a kupku chicco, nivea, fissan baby, proderm itd....isprobali smo sve., ali najbolja mi je Avene od kupki...dok je bio bebac, mazala sam mu ramena i kolena jekodermom, a sad jekoderm koristim za guzu....obicno kad se malo ojede....isto tako za ojede Sudo kremu koja je po meni najbolja krema.
vlazne maramice od pampersa do baby care-a itd....nema standard neki, cesto menjam.....i gledam kako mu reaguje koza tj sta mu najvise prija....

: T3 - 8. jul 2010 1:19:40(UTC)
za sebas med maramice neznam ali meni becutan divno mirisu i cesto ih koristim pored niveinih...
slazem se nakice da sto manje kozmetike to bolje ali ja prva uzivam u svim tim kupkama,kremnicama,i njihovim mirisima..
zasad sam zaljubljena u miris bkosili kupke i becutan maramica..kad njih osetim prosto se rastopim bas mirisu nekako bebski..valjda su zato i pravljene za njih hihihi

: nakica - 6. jul 2010 2:27:18(UTC)
Sto manje kozmetike, to bolje..osim ako nije neophodno.

: skljonco - 6. jul 2010 2:07:05(UTC)
ej jedno pitanjce ?
kakve su seba med vlazne maramice? ja koristim njihove kreme od starta al maramice nisam nikad.Jesu li bash za osetljivu kozu ili ...?Ja sam od starta koristila Chiccco mlecne ,prva 3 meseca,posle nisam mogla da ih nadjem,pa predjem na pampers sensitive , njih do 6, i onda na pampers fresh ,koje koristim i danas.Neko kaze da im smrde al meni su extra zato sto su mi lepo vlazne.Uglavnom neki dan sam videla seba med ( sto je ovde gde ja zivim jako retko) pa me zanima kakve su ako su ok da napravim zalihe jer sam sad trudna , valajce za malog bebca.Kupila sam 2 pakovanja ...I da je li iko koristio Mothercare vlazne maramice,ovde toga ima koliko hocesh al ja se nesto ne usudjujem da probam icon_rolleyes
pozzz

: T3 - 4. jul 2010 2:36:47(UTC)
za prvo dvoje dece sam izuzev meriminog decijeg sapuna,pavloviceve kreme i pampers vlaznih maramica koristila iskljucivo niveu...
sa nemanjom sam u pocetku takodje eksperimentisala tj menjala od kosilija,johsona ,pavloderma,becolina zaustavih se na neizbeznoj i nezamenljivoj opet nivei..
stvarno je super kozmetika sto za decu i bebe sto za nas odrasle..mm recimo ima osetljivu kozu nista bolja nisu ni deca tu su ocigledno na njega pa nista sem nivee i nemoze i nesme da koristi a kako rastu evo na trecem primeru vodim da je ocigledno i da ce biti i sa njima tako...
nivea im najvise odgovara i prija njiohovo tipu koze ,jedino sa nojom odrzava mekocu...
nemanji sam sad celu kozmetiku kompletirala i zamenila niveom..sapun,sampon za kosu,kupku,maramice malo i vliko pakovanje,kremu...i necu je menjati...guza ,koza ko i on ceo je tako nezan i mirisan...
dobro ksazu dobre navike i prave stvari netreba menjati i u pravu su...

: T3 - 19. maj 2010 17:31:37(UTC)
mi smo u pocetku koristili kosili kupku,pavlovicu kremu za guzu ,niveiu kremu za lice i telo i obican merimin decji sapun..
sada menjamo tj kombinujemo,imamo vise vrsta kupki,kosili,johson,becolino..pa kako kasd koju uzmemo..za kosu koristimo nivea sampon,za guzu pavloderm ili pavlovicevu,maramice vlazne becutan ili pampers,a meriminom sapunu smo i dalje veerni i jedino njega nemenjamo..kao i niveinu kremu za lice i telo..

: gaganele - 19. maj 2010 17:26:19(UTC)
mi smo za guzu pre neki dan poceli da koristimo mustelinu kremu za menjanje pejena vitaminsku i super je

: roko - 12. maj 2010 14:16:45(UTC)
Evo i ja sam se odlučila,za prve dane uzimamo penaten kozmetiku tj sve i vlažne maramice,a poslije toga ćemo vidjeti :) za pelene smo se odlučili iz dm-a baby love kažu da su najudobnije za novorođenče ...

: gaganele - 10. maj 2010 12:15:34(UTC)
mi koristimo mustelu i pavlovicevu sa kamilicom i jekoderm i super jeeeeee...mustela je fenomenalnaaaa

: Ivina mama - 3. mart 2010 11:23:18(UTC)
Sebamed krema za lice je odlična, mi je koristimo a i ostalo iz te kolekcije je super, jeste da je malo skuplje ali se isplati

: Estella - 3. mart 2010 1:19:51(UTC)
Pavloviceva se sada pravi i bez borne kiseline, na bazi kamilice, i uskladjena je sa standardima EU!

: maryjane79 - 3. mart 2010 0:04:59(UTC)

Citat:
MissGak - 9/12/2009 23:48 Mi smo koristili Pampers tecni sapun za ruke.Ja nisam bila nesto specijalno odusevljena,nije mi se dopadao miris,dok je Aleksi pumpica bila beskrajno zanimljiva. Inace koristimo Mustelu!

http://www.cosmeticsdatabase.com/brand/Mustela/

: maryjane79 - 2. mart 2010 23:53:37(UTC)
http://www.cosmeticsdata...ed_Children%27s_Shampoo/

ovde mozete proveriti koliko su stetni proizvodi koje koristite

neki od brand-ova
http://www.safecosmetics.org/article.php?id=426

evo linkova za organske proizvode:

http://www.cosmeticsdata...com/special/parentsguide

http://www.prirodna-kozmetika.com

http://prirodnakozmetika...amp;sName=baby-kozmetika

pavloviceva sadrzi bornu kiselinu, za koju pouzdano znam da je vrlo efikasan otrov za mrave

http://www.b92.net/info/...egory=12&order=hrono

J&J
http://www.bebac.com/ind...play&int_newsID=2298

vecina domacih proizvoda nije ispitana po EU standardima

delovanje etericnih ulja

http://www.aromaterra.hr...na_ulja_u_njezi_koze.htm

: njamiii - 11. decembar 2009 13:08:30(UTC)
E hvala puno cvecko

: renatas - 10. decembar 2009 9:52:36(UTC)
videla sam Penaten sampon u Aksi u IMO CENTRU. pretpostavljam da ima i u ostalim Aksa radnjama

Citat:
njamiii - 7/12/2009 14:54

Citat:
renatas - 7/12/2009 12:10

Penaten je odlicna kozmetika za bebe i steta je sto nema svih artikala na nasem trzistu. pre neki dan sam bas zvala Alstar, firmu koja uvozi Penaten, i gospodja koja mi se javila rekla mi je da oni smatraju da su sa samponom, sapunom, talkom i kremom za guzu "zaokruzili"liniju za odrzavanje osetljive decije koze. na moju konstataciju da bez vlaznih maramica i kupke nema zaokruzivanja ona mi je odgovorila da u Srbiji nema klijenata koji gore od zelje da nabave kupku icon_eek bilo kakav dalji razgovor na tu temu je bio apsurdan pa sam stoga zavrsila pricu Penatena i Srbije. Zato cu nastaviti da kupujem u Hrvatskoj kao sto sam to cinila i do sada

renatas, kazi mi molim te da li si kod nas negde videla njihov shampon? Mi od rodjenja za kupanjac koristimo iskljuchivo njihov sapun, kao i kremu za guzu i hidratantnu kremu za telo. Pokushavali smo da ischeprkamo josh neshto njihovo, ali nigde nismo nashli neznam

: MissGak - 10. decembar 2009 1:48:28(UTC)
Mi smo koristili Pampers tecni sapun za ruke.Ja nisam bila nesto specijalno odusevljena,nije mi se dopadao miris,dok je Aleksi pumpica bila beskrajno zanimljiva.
Inace koristimo Mustelu!

: nina***** - 10. decembar 2009 1:34:02(UTC)

Citat:
Iva&Lule - 9/12/2009 15:30 Meni se sve cini da sa letos videla u Srbiji da ima taj tecni deciji sapun,ali sad trenutno ne mogu da se setim neznam

Mislim da sam ovaj sapun videla ranije u Merkatoru u Hipermarketu...Videcu ovih dana da ga nadjem i da probamo ako kazes da je dobar!

Mi smo sada presli komplet na Musteluklanjam

Divnooo mirise i sampon i kupka,a tek krema...klanjam   Za lice kombinujem i SebaMed kremu za lice,a Pavlovicevu smo skoro totalno izbacili samo ponekad guzu mazemo,ja je bas ne volim,toliko je masna i nikada sa njom ne bih mazala lice detetu!

: srecna mama - 9. decembar 2009 20:31:14(UTC)
Mom bebcu je za guzu najvise pomogao jekoderm.Ima crvenilo oko guze,mazala sam sebamed.niveu, ali jekoderm je najvise pomogao.Sutra cu mu za lice kupiti kremu bas za lice sebamed.Je li imate nekih iskustava sa istom, znam da ej sebamed odlicna kozmetika, koristimo i kremu za osip i ojed, ali me ovo za lice zanima, posto ide hladni period i trazim nesto bas efikasno za lice.

: macaraca - 9. decembar 2009 18:24:39(UTC)
Mustela krema za ojed i za neke promene na kozi je odlicnaaaa!!!!

: Iva&Lule - 9. decembar 2009 17:30:15(UTC)
Meni se sve cini da sa letos videla u Srbiji da ima taj tecni deciji sapun,ali sad trenutno ne mogu da se setim neznam

: Urban - 9. decembar 2009 16:23:21(UTC)
nadam se da ce se i kod nas pojaviti Pampers sapun,i meni je privukao paznju :)

: Iva&Lule - 9. decembar 2009 15:35:49(UTC)
Evo ovaj:

I Weledda sve so koristim za njega:

I shampon:

: T3 - 9. decembar 2009 15:06:06(UTC)

Citat:
Iva&Lule - 9/12/2009 11:35 Sapun-Pampers tecni

ivo kakav je to sapun ,jel ga ima kod nas..nisam cula ni videla isti pa zato pitam,a nesumnjam da je dobar..

: Dorothy - 9. decembar 2009 13:14:26(UTC)
I mi koristimo sve proizvode Seba Med i jako sam zadovoljna a preporucila nam ih je i dr, jer Mimi ima kozu koja je sklona pojavi ekcema i jako osetljiva. Znaci, kupka, sapun, krema extra soft sve Seba Med.
Pre par dana sam kupila da probamo Becutan kremu sa nevenom (upravo zbog nevena i koze skolone ekcemu) i mogu vam reci da je super, samo joj je miris grozan.

: Iva&Lule - 9. decembar 2009 12:35:14(UTC)
Shampon i kupka ujedno,koristim mu od rodjenja-Klorane

Mleko i ulje za telo-Weleda (najprirodnija kozmetika za decu,ima u apotekama i Bio radnjama)

Krema za lice i za hladne uslove-Weleda

Sapun-Pampers tecni

: Srcka - 8. decembar 2009 0:41:14(UTC)
Zvjezdice, imas dobru protiv vetra i hladnoce Chicco. Mi nju mazemo kada je hladno i kada duva ali samo kada izlazimo.
Ja sam isprobala i chicco i seba med, u pocetku i johnson. Sada koristimo Seba med kupku i mnogo nam je bolja od chiccove, mleko za telo seba med, seba med extra soft za lice a posto smo izbacili pelene iz upotrebe umesto pavloviceve bas kad guza pocrveni mazem joj Nivea protiv ojeda u metalnoj kutiji a inace pre smo koristili seba med protiv ojeda.
I da, najbolje maramice su seba med! Bile su mi pre njih extra chiccove ali mlecne, njih vise ne proizvode na zalost, vec samo one sa ruzinom vodicom koje nisu nista posebno.
Mnogo vodim racuna o kozmetici jer verujem da koza treba da se odrzava od bebecih dana svakodnevno.

: srecna mama - 7. decembar 2009 23:58:04(UTC)
beba Mala Hana tako lici na mog bebca kada je bio mali, istu takvu kosicu i glavicu je imao;)))))))))))))Uvek kad vidim ovu bebicu, setim se mog bebca iz porodilista.Ja mom bebcu moram da kupim nesto protiv vetra, videcu to sto vi preporucujete. beba

: tijanast - 7. decembar 2009 16:59:13(UTC)
Mi smo za Emu a i sada za Hanu koristili i koristimo seba med i poneshto chicco, pavlovicevu ne podnosi, masna mi je, ima grozan miris, ne znam nekako mi ne odgovara. Hani za guzu seba med extra soft, seba med za lice i chicco kupku, a Emi uz to ponekad uzmem johnson's shampon, ali bez chicco balzama shanse nema da je ocheshljam, a od mleka za telo smo probali svashta, i osim seba med dobro je i ono zeleno johnson's sa listom masline..
Zvjezdice, seba med za lice je odlichna, ja je Emi stavljam bukvalno od rodjenja i nikada tachkicu nije imala na licu, samo obrati paznju u apoteci ona je oko 1000 din a prodaci uglavnom za lice prodaju onu obichnu koja je oko 300 jer ne prave razliku, a imash i chicco onu bash za zimu, mislim da se zove "protiv vetra" ili tako neshto, i ok je, mada se malo teze razmazuje jer je dosta gusta.

: njamiii - 7. decembar 2009 16:54:30(UTC)
Citat:
renatas - 7/12/2009 12:10

Penaten je odlicna kozmetika za bebe i steta je sto nema svih artikala na nasem trzistu. pre neki dan sam bas zvala Alstar, firmu koja uvozi Penaten, i gospodja koja mi se javila rekla mi je da oni smatraju da su sa samponom, sapunom, talkom i kremom za guzu "zaokruzili"liniju za odrzavanje osetljive decije koze. na moju konstataciju da bez vlaznih maramica i kupke nema zaokruzivanja ona mi je odgovorila da u Srbiji nema klijenata koji gore od zelje da nabave kupku icon_eek bilo kakav dalji razgovor na tu temu je bio apsurdan pa sam stoga zavrsila pricu Penatena i Srbije. Zato cu nastaviti da kupujem u Hrvatskoj kao sto sam to cinila i do sada

renatas, kazi mi molim te da li si kod nas negde videla njihov shampon? Mi od rodjenja za kupanjac koristimo iskljuchivo njihov sapun, kao i kremu za guzu i hidratantnu kremu za telo. Pokushavali smo da ischeprkamo josh neshto njihovo, ali nigde nismo nashli neznam

: Natasa - 7. decembar 2009 16:49:03(UTC)
Samo i sve chicco!

: zvjezdica - 7. decembar 2009 15:48:02(UTC)
koju kremu koristiti za suho lice.ajla sad bas ima suhu kozu lica,vjerovatno od hladnoce

: renatas - 7. decembar 2009 14:10:17(UTC)

: srecna mama - 5. decembar 2009 20:23:26(UTC)
Ja sam njemu prosle godine kuovala niveu za hladno vreme i niveu bas za ojed guze, inace koristimo i pavlovicevu, ali samo za guzu, koristili smo i nivea baby kupku, i nivea mleko za telo od kako se rodio, sebamed isto za ojed i osip.Mada, eto sad koristimo kosili za kupanje, a recimo za crvenilo guze, posto mu je oko cmarica mnogo crveno , ima bas osetljivu kozicu, najvise nam je pomogao jekoderm.

: Angel - 5. decembar 2009 20:12:42(UTC)
Nivea weather protect je odlicna krema. Pavlovicka je suvise masna za lice, ona je za pisu i guzu dok se koriste pelene i za umirenje iziritirane i jako suve koze.
Mada mozes probati i onu Nivea kremu sa pantenolom, to mi koristimo u ovim zimski mesecima. Sa Niveom ne mozes pogresiti.

: MilicaCale - 5. decembar 2009 18:29:18(UTC)
Srecna mama, mi koristimo pantenol krem (obican, iz apoteke) kao kremu za lice, svako vece, od kako mu je sredio ekcem (naravno, u dogovoru sa dermatologom). Odlican je. (naravno, i za guzu kad bude problem, i za ispucale usne, i za ogrebotine). Nama pavlovic ne odgovara nigde, osim na guzi (bas osetljivo lice ali se pore lako zapuse).

: gorana - 5. decembar 2009 18:03:37(UTC)
Mi od kada smo otkrili seba med,nikako vise ne menjamo.Imaju sve sto je potrebno.Cak i kolekcija za odrasle.
Za bebca cemo to sigurno koristiti a ovaj decko je histerican kada mu pridjem sa kremama.
Letos je bilo muke oko kreme za suncanje.Sada ga izmazem samo kada ga prevarim.

: T3 - 5. decembar 2009 17:49:49(UTC)
za bebe i uopste decu bilo kog urazsta pogotovo sa osetljivijom kozom i u ovim zimskim mesecima najbolja ti je pavloviceva mast kako za ruke,lice tako i za telo..
probaj i sa niveom posto i mi imamo osetljivu kozu koja cim su napolju reaguje na hladnocu i vetar pokazala nam se super ...
za pantenol kako reaguje kad je lice u pitanju neznam,a sa penatenom nemam iskustva..
moj savet i predlog su ti ve dve varijante..dakle neptrevazidjena i nezamenljiva pavloviceva i nivea krema..

: srecna mama - 5. decembar 2009 17:19:23(UTC)
Mame, samo da pitam, posto je pocela zima.Da li je neko koristio za bebu nivea weather protect cream.Moj bebac ima jako osetljivu kozicu i moram da miu mazem lice pre izlaska.Ako neko moze da mi kaze iskustvaili eventualnio neku drugu dobru kremu.Koristila sam pantenol za guzu original iz Austrije prosle godine, i dobra, ne znam kakva je za lice.Je li imate iskstva za penatenom?Sta je po vama dobro za lice bebice od godinu i po.

: srecna mama - 5. decembar 2009 17:19:07(UTC)
Mame, samo da pitam, posto je pocela zima.Da li je neko koristio za bebu nivea weather protect cream.Moj bebac ima jako osetljivu kozicu i moram da miu mazem lice pre izlaska.Ako neko moze da mi kaze iskustvaili eventualnio neku drugu dobru kremu.Koristila sam pantenol za guzu original iz Austrije prosle godine, i dobra, ne znam kakva je za lice.Je li imate iskstva za penatenom?Sta je po vama dobro za lice bebice od godinu i po.

: Leptir - 18. septembar 2009 0:29:18(UTC)
Citat:
Kaca082 - 6/9/2009 09:25

Citat:
kicun - 4/9/2009 08:32

Mi koristimo Pavlovicevu mast za guzu od pocetka, a sve ostalo chicco i ja sam jako zadovoljna, nikada nismo imali problema sa kozom. .

I mi isto icon_razz

I mi isto :)

: nina***** - 17. septembar 2009 20:28:44(UTC)
Mi smo od pre par dana poceli da koristimo Mustelu sampon i kupku.

: daka - 17. septembar 2009 18:30:24(UTC)
Mustela - kupka, sampon, sapun, mleko za telo i krema za lice
Pavloviceva mast - za guzu i sada je koristimo samo pred nocno spavanje jer samo tad nosimo pelene.
Chicco - pasta za zube ( super je za decu koja jos uvek ne znaju lepo da isperu usta)
Pampers - pelene i maramice

: andrea - 15. septembar 2009 23:40:38(UTC)
Kupka Johnson's bedtime sa lavandom
gel za tusiranje isto Johnson's bedtime lavanda
od nedavno sampon Schauma za decu jagoda i mleko i njihov sprej za rascesljavanje posto imamo jako gustu i dugu kosu
vlazne maramice pampers ili nivea

dok smo bili mali koristili smo Chicco kozmetiku i pavlovicku za guzu

: macaraca - 15. septembar 2009 18:31:48(UTC)
kupka - seba med
sapun - seba med
za guzu - penaten
za telo- pavloviceva
vlazne maramice - pampers

: malisha75 - 6. septembar 2009 14:16:54(UTC)
E, ovako. Od rođenja do šest nedelja nismo za kupanje koristili ništa, samo čistu vodu, česmušu, bez prokuvavanje i sl jer je super kvaliteta. Tako su nas ovde u bolnici savetovali, pokušali smo, i ja sam bila zadovoljna. Povremeno sam u vodu za kupanje dodavala svoje mleko, takođe po savetu iz bolnice. Od 4. do 8. nedelje Ivan je imao one sitne bubuljice na licu koje sam negovala samo čistom vodom. Nekoliko bubuljica je bilo crveno i na njih sam štapićem za uši stavila onaj beli tečni puder sa cinkom i to je mnogo pomoglo, nestale su preko noći. Posle par nedelja mu se lice samo iščistilo.
Od 6. nedelje za kupanje koristimo Merimin dečiji sapun, onaj najobičniji. Za kosu takođe, a od nedavno mu kosu povremeno peremo Kosili šamponom (inače nema puno kose).
Za guzu sam koristila Pavlovićevu kremu i to uz svako menjanje pelena, sve dok nije počeo da jede kašice i čvršće da kaki. Od tada ga mažem samo uveče posle kupanja. Pelenu menjam čim osetim da se upiškio ili ukakio. Posle kakanja ga operem, a inače koristimo Nivea vlažne maramice.
Zimus kada je bilo baš jako hladno i duvao vetar, u nekoliko navrata sam mu obraze namazala Penaten kremom za hladno vreme.
Osim tih uobičajenih bubuljica na licu u drugom mesecu, do sada nikakve druge probleme sa kožom nije imao.

: Kaca082 - 6. septembar 2009 11:25:35(UTC)
Citat:
kicun - 4/9/2009 08:32

Mi koristimo Pavlovicevu mast za guzu od pocetka, a sve ostalo chicco i ja sam jako zadovoljna, nikada nismo imali problema sa kozom. .

I mi isto icon_razz

: nina***** - 6. septembar 2009 2:52:27(UTC)

Kupka-Seba Med

Sampon-Chicco

Sapun-Penaten,Chicco

Za guzu-Pavlovic,Penaten sa cinkom

Za telo i lice-Penaten(bez cinka,klasicnu),Seba Med...

Vlazne maranice-Seba Medzaljubljen

: kicun - 4. septembar 2009 10:32:44(UTC)
Mi koristimo Pavlovicevu mast za guzu od pocetka, a sve ostalo chicco i ja sam jako zadovoljna, nikada nismo imali problema sa kozom. Moram pohvaliti nivea wundschutz kremu za ojede koju smo koristili kada je Marija pocela sve da rucka, dr nam je preporucila da u tom periodu mazemo guzu sa kremicom koja je bogata cinkom, a nakon toga opet dobra stara Pavloviceva kremica.

: Saska26 - 28. avgust 2009 17:49:32(UTC)
Mi koristimo Pavlovicevu mast za guzu. To su nam preporucili i u porodilistu. Maramice- Nivea Pure ili Pampers, a ostala kozmetika nam je SEBAMED. Puder ne koristimo. Ojed smo imali ispod vrata od balavljenja i toplote, ali smo to resili SEBAMED kremom sa cinkom.

: trudna 3 - 10. avgust 2009 14:27:48(UTC)
da ne otvaram novu temu,pitacu vas ovde u kozmetici za bebe koju kremicu za mackanje malih nam bebirona koristite?

da li je to nezobibilazna pavloviceva mast ili ti krema ili neke druge?
da li pavlovicevu koristili u najranijem dobu ,pa ste je zamenili drugom ili ste ih kombinovali?
da li je koristite i dan danas za negu vase dece?

mi smo od samog rodjenja koristili pavlovicevu i jako sam bila zadovoljna i za negu guzu nije bilo nikad nikakvog ojeda ili slicnog,a i za celo telo pogotovo stopala i rukice kad su im se perutali ili ljustili.
i za lice nije losa.
par puta smo samo kupili neke druge kreme,ali to nije bilo ni blizu to,pa smo se vratili neprevazidjenoj pavlovicevoj.
i dan danas je ponekad kristimo,a i ja ponekad posegnem za istom .
ne bih rekla da je za bebe i decu pre je za uzrast od 0-77 sto bi se reklo za sve generacije.

planiram da i sad treci put bebi mazem guzu samo pavlovicevom masccu jer kao sto rekoh proverena mi je i nekako najbolja,ali ajde da i vas pitam za misljenja..nije mi losa ni ona nivea u plavom pakovanju sa nacrtanim medom..mislim da cu se ipak odluciti za pavlovicevu,masnija je i nekako mnogo bolja kad je odrzavanje nege deteta u pitanju mi pored nje nijedan osip ili ojed na guzi nismo imali.
sta vi kazete???

: Kale79 - 6. jul 2009 16:10:59(UTC)
Trenutno koristimo sve chicco. I sampon i kupku i losion i omeksivac. Koristili smo i prvo njihov sapun i zimus kremu za vetrovito vreme. Svidja mi se miris, neutralan je i sto je najvaznije odgovara bebi.
Za guzu pavloviceva, a maramice pampers.
Sebamed kozmetiku sam kupila prvo jer su u skolici reki da je najbolja za kozu bebe, medjutim sapun se tesko ispirao, sampon isto, krema jeste masna, ali je kaka ostajala zalepljena na guzi... Mi nemamo problem sa ojedom, a kazu da je ta kolekcija najbolja za osetljivu kozu..
Puder ne koristimo, jer makar na mojoj "matoroj" kozi zatvara pore i posle koriscenja bude jos gore, tako da ga necu koristiti ni bebi.

: srecna mama - 6. jul 2009 0:37:34(UTC)
Da li neko moze meni da pomogne, moj bebac se osuo sacuvaj Boze.Ne znam vise sta da mu radim, isusivala sma puderom, mazala penaten,pavlovicevu, sutra cu da kupim sebamed.Ima li neoo iskustva s atom kremom.Gore sam procitala da je od jedne mamice cerkica dobila ojed od kreme za suncanje.Ja mog bebca stitim upravo kremom za suncanje sebamed, je li moguce da je od nje?????

: brinet - 21. jun 2009 14:47:03(UTC)
Citat:
Dandzi - 21/6/2009 10:59

Jel koristio neko Pavlovic kremu sa kamilicom?Ja sam je jednom slucajno uzela umesto one obicne i mnogo bolje se razmazuje.Sada opet imam obicnu,ali cu sledeci put ponovo sa kamilicom.

Ja je koristim i stvarno se super razmazuje...Sada sam narucila jos 4 da mi mama donese :> Stvarno nije onako lepljiva i topi se lepo pod prstima...

: bozana - 21. jun 2009 13:24:49(UTC)
kupka samo nivea,samponicic za kosicu isto nivea mleko za telo takodje nivea
al netrackam ga svki put mekom i za guzu naravno neprevazidjena pavloviceva krema
od maramica korstim pampers retko kada kupim druge samu i slucaju da nema pampersa

: Dandzi - 21. jun 2009 12:59:41(UTC)
Jel koristio neko Pavlovic kremu sa kamilicom?Ja sam je jednom slucajno uzela umesto one obicne i mnogo bolje se razmazuje.Sada opet imam obicnu,ali cu sledeci put ponovo sa kamilicom.

: alex.pejovic - 21. jun 2009 12:55:50(UTC)
Mazo, mi koristimo NIVEA Soft Creme i super je... ja sam prezadovoljna.. veoma je blaga i fino hidrira kozu, lako se razmazuje a potreban je jako tanak sloj i pokrije citavo lice... Javi sto si odlucila zaljubljen

: Jovana03 - 20. jun 2009 16:32:31(UTC)
Mi koristimo GAIA kozmetiku za bebe na prirodnoj bazi i bas sam zadovoljna.A za lice Bekutan.

: maza - 19. jun 2009 19:18:26(UTC)
Mi smo u početku koristili Chicco kupku i losion za tijelo, zatim Nivea kupku-šampon i mlijeko za tijelo,
sada bih da probam jonson..al me nešto strah posle onih silnih tekstova ...??
za guzu pavlovićevu..al ne stalno...i guzu peremo sapunom isto .. i koža nam je super..
samo ne znam čime sada da mu mažem lice?? imate predlog?

: neiskusna - 17. jun 2009 14:25:03(UTC)
Mi koristimo za kupanje seba med sapun, i za kosicu ga koristimo . Planiram da uskoro predjemo na kupku i sampon sebamed, ta kozmetika mi se zaista svidja, doduse nismo ni probali nista drugo. Za telo koristimo sebamed losion, a za guzu Pavlovićevu mast mada imamo i sebamed kremu protiv ojeda i osipa. Za lice koristimo pantenol mast i super je a cesto je mazem i po grudima jer i tu ima neke male sitne bubuljice od vrucine i super pomaze, pre uzmem za te bubuljice pantenol nego seba med kremu za ojede i osipe, a i koza nam je malo suva pa je pantenol i za to dobar (ziveo pantenol!). Koristimo nivea tamno-plave vlazne maramice.

: ivana beljic - 16. jun 2009 15:03:01(UTC)
Kod nas je sledeci postupak i kod jednog i kod drugog bebana isto
Kupanje dzonsonovom kupkom za lepsi san, kosica dzonsonovim samponom, posle toga guza pavlovicevom, telo niveinim mlekom, lice niveina soft kremica i na kraju na kosicu malo dzonsonovog ulja.Koza im je stvarno kao bebina sto se kaze.

: alex.pejovic - 15. jun 2009 13:04:44(UTC)
Koristila sam Mustela Stelatopia kremu i skoro se sve povuklo i to samo za 2 dana! I mi koristimo ostalo sve Niveino, provjereno dobro! I ulje im je super, brzo se upija! Samo za slucaj jaceg ojeda na guzi imamo Bepanthen kremu od koje se sve smiri za cas!

: brinet - 14. jun 2009 23:33:14(UTC)
Jeeeeeee...stigla nam pavlovic krema sa kamilicom...tako da je dodajem nasoj kolekciji..koristim je samo za guzu...i tako mi je nedostajao taj miris...nije lep ali me podseca na srbiju i bebe koje se mackaju tamo...

: Spooky86 - 13. jun 2009 16:44:30(UTC)
Mi smo prvo probali sa Dzonsonovim stvarcicama ali ja sam ubrzo presla na Niveu,koristimo Nivea kupku i Nivea sampon za kupanje, a posle Pavloviceva oko guze, jednom je samo krenuo ojed pa sam ja namazala Nivea kremu protiv ojeda i za jedan dan se povuklo, napuderisem mu miske i vrai Nivea puderom, jer se mnogo ospia od ovih vrucina, i nekad mu usi namazem uljem, Dzonsonovim sa lavandom, to kad mu se isperutaju usi...

A kad je imao osip po licu koristili smo i Sebamed kremicu...

: alex.pejovic - 13. jun 2009 16:14:33(UTC)
Da li je neko imao iskustva sa Mustela proizvodom - Stelatopia krema? Bebi su mi se pojavili na ledjima kao suvi, blago crveni pecati sa sitnim tackicama, ne znam da li je ekcem, a kod dr jos nismo isli... pisite ako ste imali iskustva!

: trudna 3 - 9. jun 2009 12:34:29(UTC)
mi smo do nekih pet-sest meseci koristili samo merimin bebi sapun i praktikovali da u vodu za kupanje dodamo kamilicu i to je to.
kasnije smo poceli sa kupkicama uglavnom jonsonovim da pravimo penu u kadici i kad smo vec sedeli samostalno da se igramo sa gumenim igrackicama.
posle kupanja koristili smo nivea baby mleko za telo i pavlovicevu mast za guzu...bebi ulje samo kratko vreme dok smo imali temenjacu za telo nikad.

: brinet - 9. jun 2009 12:26:33(UTC)
Gledam da ne preterujem sa kremicama...Ovde em sto bebe ne kupaju dok im ne otpadne pupak, em sto preporucuju da se beba nemaze nicim ako je koza lepa jer time koza samo stvara zavisnost na neki nacin...Ja ih nisam skroz poslusala jer smatram da dupence moram da namazem...ipak on se ukaki i to mu smeta na kozi...Sve sto koristim je od Nivea (neke stvari sma kupila a ne koristim ih). Najcesce koristim nivea kremicu za zastitu od ojeda( kao pavlovicka), nivea sampon i kupku u jednom (za njegovu kosicu dovoljno za sad), kremu za sunce za decicu od Vichy 50+ zastita i ulje za bebe nivea kada ga masiram posle kupanja...Ostalo je za svaki slucaj...kao npr. Jednom mu se guza jako malo zacrvenela pa sam namazala kremom koja brzo oporavlja ojede od nivee (novi proizvod)...zove se BRZA POMOC ;)...Losion sam mu mazala par puta....ali ne praktikujem mackanje svaki dan jer smatram da nema potrebe. Lice mu perem kamilicom (ima sitne bobuljice po njemu) svakodnevno par puta i par puta sam namazala pantenol kremom jer se izgrebo nokticima...

: Diana01 - 9. jun 2009 1:58:13(UTC)
Od kozmetike za bebe koristim johnsonov bedtime bath. To sam kupila ovde u Srbiji i ok je na neki nacin ali i prilicno beskorisno moram priznati posto to sluzi samo da zamirise vodu za kupanje. Ako to ne stavim samo stavim u vodu u koju se kupa malo bebi ulja bilo kojeg. Posto ima ekcem ne eksperimentisem mnogo sa kremama, pa ih stavljam samo kada je najneophodnije. Koristila sam pre neku cinkovu pomadu kada se ojede, a pavlovicevu ne koristim. Puder imam ali retko koristim,mozda bas u nekim specijalnim situacijama.
Sampon mu ne treba, celav je pa i nema sta da mu perem :)

I ja se slazem da su ti brandovi koji prave sve od igle do lokomotive bezveze. Recimo chicco ili hipp sampon za kosu... bezveze skroz. Kada sam u Aksi kupila neke hipp kasice neka promoterka mi uvali neke hipp kreme i sampon za bebe. Iskreno, ja sa onim ne bi prala kosu ni sebi a kamoli bebi. Hrana im je svaka cast i bolje da se drze toga i tu budu jos bolji nego da fantaziraju sa kozmetikom. Jos malo pa ce hipp da pocne da proizvodi i prodaje i kolica, krevetice, igracke itd.

: njamiii - 9. jun 2009 1:09:34(UTC)
Ja koliko sam shvatila puder nije zdrav i prilichno je prevazidjena stvar? Prvo shto zapushava pore i koza ne moze da "dishe", a drugo beba ga udishe, jer se rasprishi po vazduh, te moze biti i kancerogen (tako chitah u mudrim knjigama). U sluchaju pojachanog znojenja ja mislim da je najbolje reshenje cheshce tushiranje bebe u toku dana, da se osvezi.
Od kozmetike koristimo pavlovicevu i ponekad vazelin za guzu, za ojede ne koristimo nishta, jer smo se samo jednom ojeli i to beshe po izlasku iz porodilishta i tad nam je Eozin pomogao (nishta ove kremice sa cinkom itd.). Kupamo se Penaten sapunom i ponekad, kad je bash vruc dan i znojili smo se, namazemo i malo njihove kremice radi hidratacije koze, mada trudimo se da izbegavamo bilo kakvu nepotrebnu kozmetiku. Od skora kosicu peremo Nivea shamponom za bebe (dobili smo uzorak u porodilishtu, pa ajd da probamo kad nam je pri ruci i za sad je ok) i koristimo Coppertone mleko za sunchanje, i ako ne uspemo da ga nabavimo ponovo precicemo na Eucerin za bebe. Inache, nama seba med sapun uopshte ne odgovara, prilichno sam sigurna da smo se od njega ojeli. Probali smo i chiccov, al je bezveze. Inache ne volim brendove koji prave od igle do lokomotive. Vshe volim specijalizovane proizvodjache.

: Bubilina - 8. jun 2009 21:47:05(UTC)
Koristimo Pavlovicevu za guzu, a za telo i lice Niveu baby i odlicna je. Kosicu peremo sa chcco samponicem.

: smiley - 8. jun 2009 14:10:59(UTC)
Zdravo Svima!
Ja sam nova, i 2dana čitam šta ste sve pisale o kozmetici, i jako sam se iznenadila da niko ne koristi Dm-ovu baby liniju.
Ona se zove BabyLove , i to je Nemačka kozmetika, jako kvalitetna bez konzervansa, prirodna. Mi koristimo njihovu kremu za lice (Jako je prijatna, i hidrira) , njihovu kremu za sunčanje i kremu protiv ojeda, koja sadrži cink o kojem je neko pisao i savršeno odradi posao koji propusti Pavlovićeva koju inače koristimo pri svakom presvlačenju i naravno jako je dobra, ali se ipak povremeno javi crvenilo.

Inače za kupanje koristimo Sebamed sapun, koji je po mužu najnaj (on kupa Našeg mališu). Zatim povremeno Kosili kupku za telo, a za kosicu Johnsons Top to toe koji je novi proizvod namenjen baš novorođenim bebama. Kosili ulje za telo povremeno posle kupanja.

Vlažne maramice Pampers Baby fresh su ubedljivo najbolje za nas.

Mi koristimo i puder Chicco na savet patronažne seste naročto zbog znojenja, ali sam tu čitala da skoro niko ne koristi puder pa me intersuje na koji način sprečavate iritaciju kože koja nastaje od znojenja u ovim vrućinama?

Negativno iskustvo imam samo sa drugim sapunima jer su mu isušivali kožu. A i inače kao što je rečeno svaka beba ima drugačiju kožu i reaguje na različite sastojke...
Uh baš sam se raspisala! Ali se nadam da sam bila od pomoći, i baš me interesuje vaše iskustvo sa Babylove kozmetikom jer smo mi baš zadovoljni njome.
Pozdrav svima!

: Animsaj - 31. maj 2009 20:55:54(UTC)
Hihi, ok. Hvala :)

: layla - 31. maj 2009 13:45:36(UTC)
ja sam ih probala, ali za skidanje sminke :>
nekako su mi mnogo mokre
nisu masne uopste
nivea one tamno plave su mi mnoooogo bolje

: Animsaj - 31. maj 2009 11:31:17(UTC)
Bekutan vlazne maramice. Jel probao neko, da li su dovoljno blage za malu bebu?

: drnatasa - 22. januar 2009 14:09:26(UTC)
ne znam sta da koristim za bebino lice. ima mesec i po. svi pricaju razlicito. Neko kaze ne koristiti nista, neko ispirati kamilicom, nko kaze seba med, neko pantenol. a i ima neku alergijicu, crvenilo, bubuljicice :?:

: drnatasa - 22. januar 2009 14:05:57(UTC)
ne znam sta da koristim za bebino lice. ima mesec i po. svi pricaju razlicito. Neko kaze ne koristiti nista, neko ispirati kamilicom, nko kaze seba med, neko pantenol.

: tea2007 - 14. januar 2009 22:27:17(UTC)
Chicco koji smo koristili je hidrantan, ali joj je koza bila suva pa smo je par noci mazali sa jekodermom i sada joj je koza normalnija.Resili smo da joj na neko vreme izbacimo to packanje posle kupanja.

: мирка - 14. januar 2009 22:11:32(UTC)

Citat:
tea2007 - 9/1/2009 23:55 Pozdrav svima,za svoju malenu koja ce uskoro 2 godine koristim od samog njenog rodjenja chicco kupku i mleko za telo.Medjutim primetila sam da joj se u poslednjih par dana koza po celom telo susi. Kakva je seba med kolekcija, da li je masnija jer mojoj Tei ocigledno chicco vise ne odgovara.

Мени је Себамед одличан. Користили смо га од рођења и купка нам је трајала преко 6 месеци, а шампон до недавно.

Добили смо Чико шампон, сапун, пудер и омекшивач и мени се то ништа не свиђа. Има много јак мирис, па сам пудер и омекшивач одмах поклонила даље, шампон као користимо јер никако да одем до апотеке по Себамед, а сапун толико исушује кожу да немем речи!

Е, сад ја не волим да Јани мажем млеко за тело, па не знам да ли је масно, али ако јој је сува кожа треба јој хидрантно млеко, не масно....

: bojana ns - 14. januar 2009 14:24:59(UTC)
Samo da prijavim da su Sebamed maramice feeeeeeeenomenalne, bolje nisam nikad probala ni za sebe ni za bebu

: bojana ns - 10. januar 2009 15:34:47(UTC)
sebamed je odlicna kolekcija...
nasla sam i maramice :> u Lilly-u

: layla - 10. januar 2009 12:48:51(UTC)
Seba med svi hvale i kazu da je odlicna :) :) :)

: tea2007 - 10. januar 2009 1:55:40(UTC)
Pozdrav svima,za svoju malenu koja ce uskoro 2 godine koristim od samog njenog rodjenja chicco kupku i mleko za telo.Medjutim primetila sam da joj se u poslednjih par dana koza po celom telo susi. Kakva je seba med kolekcija, da li je masnija jer mojoj Tei ocigledno chicco vise ne odgovara.

: tea2007 - 10. januar 2009 1:50:46(UTC)
Pozdrav svima,za svoju malenu koja ce uskoro 2 godine koristim od samog njenog rodjenja chicco kupku i mleko za telo.M

: Micka- Sofijina mama - 9. januar 2009 18:56:37(UTC)
Ja za Sofiju kupujem samo Kosili sampon i sapun, mleko i losione za telo joj ne mazem.
Krema je Pavloviceva-NEPREVAZIDJENA!!!! I Pavlogal.
Vlazne maramice Pampers Sleep & Play

: layla - 9. januar 2009 14:13:23(UTC)
za seba med vl. maramice nisam ni znala da postoje. mozes da probas u apoteci preko puta zmaj ognjena vuka, na novom onom putu (ispred imaju veliku reklamu Seba med i sve od njih pa predpostavljam da mogu imati i to) ili u Rodicu

: bojana ns - 8. januar 2009 19:42:56(UTC)
mi se kupamo sa sebamed sapunom,povremeno linola fett kupku jer joj se pojavi neki ekcem,za guzu nam pavlovic nije odgovarao pa koristimo linola fett kremu a povremeno sebamed protiv ojeda kad se malo pojave neke piknice, za lice sebamed ili bademovo ulje, a za tijelo isto tako,ali to samo povremeno mazem...jedino se mucimo sa maramicama, probali nivea soft&care,sensitive,pampers fresh,sensitive...nista od toga joj bas ne pase pa neznam vise sta da uzmem neznam jel neko zna gdje u NS ima da se kupe sebamed vlazne maramice?

: dacaipeki - 8. januar 2009 16:56:00(UTC)
Mi za kupanje koristimo i chiccovu kupku i sampon i niveinu, naizmenicno, za guzu, telo i lice pavloviceva.
:-*

: ogi - 7. januar 2009 17:22:09(UTC)
MI smo prezadovoljni sa Niveom, a guzu mackamo pavlodermom beba

: leptir - 7. januar 2009 0:01:14(UTC)
Mi koristimo chicco kremu za telo, sampon i kupku, a za guzu pavlovicevu.

: asteraki - 6. januar 2009 2:14:59(UTC)
Mi smo isprobali vec razne proizvode od raznih proizvodjaca kozmetike za bebe i videli da Elena nema nikakve negativne reakcije ni na jednu koju smo probali, pa tako sada kupujemo ono sto nam se dopada kako mirise ;).

Trenutno koristimo Nivea Baby Shampoo & Bath za kupanje, Sudocrem za guzu i Freezyderm Baby Oil za telo.

: duckiduca - 6. januar 2009 1:29:15(UTC)
mi imamo niveu kolekciju i imamo i kremicu za guzu od nivee:) i guza nam je odlicna. sa pavlovicevom je znao da bude crven

: bozana - 5. januar 2009 17:10:09(UTC)
za kupanje koristimo chicco sampon i kupka to smo dobili i prelepo
mirise,za guzu pavlovicevu a maramice pampers slip&play.za telo nista
jer imao je neku alergijicu pa nam je doktorka rekla da ga netrackam previse

: Dandzi - 5. januar 2009 13:53:03(UTC)
Mi smo upotpunili Nivea kolekciju icon_lol imamo i kremicu za lice i mazemo pre izlaska napolje.Za guzu naravno koristimo pavlovicevu.

: saveta - 4. januar 2009 23:34:46(UTC)
Mi koristimo Seba med diaper rash kremu ispod pelena, pavlovicevu za sve ostale delove tela i Becutan sampon i kupku.

: Mitrolina - 31. decembar 2008 0:36:17(UTC)
Mi koristimo pavlovicevu za guzu a sve ostalo Bubchen i prezadovoljna sam

: Dandzi - 27. decembar 2008 12:11:43(UTC)
E kremicu bas tu planiram da kupim,kazu svi da je dobra i blaga.

: alex.pejovic - 26. decembar 2008 14:27:54(UTC)
Dandzi, da li koristis neku njihovu posebnu za lice, narocito sada kad je bas hladno?
Mi koristimo Soft Creme i za lice i za tijelo.. bas je fina, blaga.. Samo mi se cini da se sad malo po licu pojavilo kao blago crvenilo i u tom dijelu kao da je koza malo suvlja. Moguce da je od hladnog vremena. Sad taj dio mazem Pavlovicevom i vec je bolje. bravo

: Dandzi - 26. decembar 2008 12:41:16(UTC)
Mi koristimo sve Niveino,od sampona i kupke,pa maramice i mleko za telo.

: alex.pejovic - 25. decembar 2008 23:09:00(UTC)
Pozdrav svima, nova sam pa da se malo ukljucim :)

Ja koristim NIVEA Soft Creme i za lice i za tijelo i odlicna je.. Za kupanje jos uvijek koristimo Kosili kupku (i plavu i rozu), mada cemo vjerovatno preci na NIVEA sampon i kupku, koji su ujedno, jer mislim da je njihova kozmetika bez greske... bar se nikad do sada nije pokazalo da ima ikakvih reakcija. Takodje koristimo vlazne maramice NIVEA: Soft & Care ili Pure. Vise mi se ne nagadja i ne mijenja hiljadu proizvoda, a savjeti stizu sa svih strana:)

: Linett - 22. decembar 2008 7:17:36(UTC)
Pavlovićevu mast koristim ispo pelene i ispod miške a chicco kremu 0+ za ostalo od samog rođenja i koža joj je čista i lepa.Za kupanje chicco kupku i šampon.Pavlogal smo dobili u porodilištu i to smo potrošili,predivno miriše ali ne mogu da nađem kupku nigde. Pelene sam kupila pampers na početku ali njoj jako smetaju i žuljaju je i obavezno joj procure i kaka ode na leđa.Baš joj smetaju što me je jako iznenadilo jer nisam čula tako nešto za pampers.Probali smo huggies i ostali na njima jer joj ne smetaju i nikad,ali ni jednom joj nisu propustile ni kad piški a kamoli kaku! Vlažne maramice nivea.

: layla - 21. decembar 2008 14:24:48(UTC)
nama su u skolici rekli da prva tri meseca treba da koristimo Seba Med kozmetiku jer je najblaza, a beba kada se rodi nema sve slojeve koze pa joj pomenuta prija.
moja drugarica je koristila Niveu od prvog dana i sve je bilo u najboljem redu.

: Maja-belgija - 19. decembar 2008 12:38:21(UTC)
mi od rocenje kupamo klaru sa mustela imamo od njih sampon,kupka,puder i lusion za telo
dupe i sve nabore mazemo za makedonska vitaminska krema koja e ista kao pavloviceva samo mirise na jagoda i becutan za lice
pelene koristimo huggies
a vlazne maramice happy baby

: Dorka - 13. decembar 2008 22:11:45(UTC)
Ja moje klince mazem sa Sebamed kremicama,jesu skupe ali su stvarno fantasticne.Nedavno sam kupila losion za bebe i predivno mirise i nije mastan.

: bilja74 - 12. decembar 2008 13:37:26(UTC)
Mi koristimo bubchen kupku za telo i sampon za kosu,na bazi ruzmarina i kamilice,fantasticna kozmetika ,koza joj je tako mekana od nje.Pelene i maramice koristimo pampers,za sada smo zadovoljni.Guzu mazemo sa pavlovicevom,a lice sa pantenolom.

: atimija - 11. decembar 2008 23:35:28(UTC)
mi koristimo kosili kupku i pavlovicevu i mislim da cemo duze ostati na tome jer ne zelim da eksperimentisem sa kojekakvim hemijama.Cula sam da je sebamed jako dobar ali ipak imam vise poverenja u nase proizvode.

: 84d - 11. decembar 2008 14:56:45(UTC)
Mi koristimo chicco 0+ kolekciju za telo a za lice sebamed sapun i bebi kremu za lice (onu sa pumpicom, neko je gore spomenuo) i apsolutno je fenomenalna! A chicco imamo i parfem i svi se odusevljavaju kako mirisemo icon_lol

: Srcka - 10. decembar 2008 18:59:04(UTC)
Isprobala sam i Nivea, Johnson, Huggies i Pampers vlazne maramice, nisu lose, najlosije su mi pampers clean&play, treba ti 10 da bi obrisala kaku. Dugo sam koristila chicco mlecne maramice posto ima i sa ruzinom vodicom ali posto se vise ne proizvode na zalost :( presla sam skoro na Sebamed maramice, toplo ih preporucujem, slicne su chiccovim, jeste da su malo skuplje ali su zato vece i lepe ti se za prste i ne beze iz ruku kao vecina, kada se ukaki sa dve obrisem super sve dok sa ostalim mi treba vise i to mu dodje na isto...

: veverica07 - 10. decembar 2008 17:56:50(UTC)
Upocetku smo koristili johnson ph neutralan sapun za bebice a onda chicco ,kada smo u kasnijim meseima presli na niveinu kupku doslo je do problema kupka u plavoj svetloj boci je ljuta nismo to odmah znali a ona nije mogla da nam kaze koji je problem pa vise ne voli da se kupa.Jednom nam se desilo da joj je guza pocrvenela nije bio klasican ojed preporucili su mi daktanol,posle jednog nanosenja sve je nestalo uvek ga imamo jer sada rucka pa i kaki a onda moze da se desi da se iziritira guza ovo je pravo resenje.

: malena89 - 9. decembar 2008 5:02:01(UTC)
Ja Anju kupam sa kupkom kosili, a kosicu joj perem johnson samponom. Posle kupanja sve prevoje namazem pavlovicevom mascu i to je to. sem ako joj je guza nekad crvenija pa joj stavim i malo pudera kosili.

: jelena_ns82 - 6. decembar 2008 2:10:38(UTC)
Mi od Teodorinog rodjenja koristimo Pavlovicevu kremu za guzu i stvarno je neprevazidjena,necemo je nikad menjati....
Teodora se rodila sa malo isusenom kozom i na mestima se perutala pa nam je patronazna rekla da kupimo Sebamed mleko za telo,mazali smo se i koza se odmah popravila i sad je mekana kao dusa.......
Sapune,sampone,kupke i ulje koristimo Nivea i super nam je,za sad bas odgovaraju.....
Omeksivac koristimo Chicco i extra je,taj me miris kad pomirisem njene stvarcice vec asocira na Teodoru......
Vlazne maramice i pelene koristimo Pampers.......
Znaci nismo verni jednoj marci,a mislim i da je sve to stvar navike,a ako odgovaraju bebi nema potrebe menjati!

: Dandzi - 20. novembar 2008 17:44:08(UTC)
Mi za sada samo koristimo Nivea sampon i kupku,pavlovicevu i merimin bebi sapun po potrebi.Bas razmisljam da pocnem koristiti i neko ulje ili mleko za telo.

: sofiaaa - 20. novembar 2008 16:56:05(UTC)
Za kozu koja nema problema chicove kupke,i krema,kao i omeksivac,nije skup,160 dinara 750 ml.a za osetljivu bebinu kozu idealna krema koja sve regulise je sebamed krema za bebe na pumpicu sa cenom oko 800 dinara.
Pozdrav mamama!

: uros - 18. oktobar 2008 6:28:06(UTC)
Da, mustela je najbolja za atopijski tip koze, odnosno tip koze koji najcesce dovodi do atopijskog dermatitisa, tacniej ekcema kod dece. I ja deci koristim Mustelu, skupa je ali najbolja a probali smo sve jer uros ima bas izrazen ekcem zimi.

: Medvedic - 16. oktobar 2008 16:06:49(UTC)
lelly,Petar je jako balavio zbog zubica (a i dalje balavi),pa plus duda koja je non-stop prisutna,tako da znam o cemu pricas...Par puta sam se istripovala da je alergija na nesto od hrane,cak...

Ja mu to,kad mu izadje,namazem Pantenol kremom i relativno se brzo smiri...

: J.D. - 27. septembar 2008 10:13:59(UTC)
Evo nas opet, nazalost moramo se upisati ovde sa novim kozmetickim proizvodima posto je nas bebanic poceo da se osipa od pelena. U potrazi za najboljim resenjem dosli smo do Mustela proizvoda za ciji kvalitet nam je garantovala i dr. dermatolog. Prvo smo uzeli vitaminsku kremu za osip i onda smo slucajno utvrdili da se ona koristi kao PREVENTIVA pelenskom osipu i krenuli u dalju potragu i sasvim namerno otkrili da Mustela ima celu liniju proizvoda za atopijski tip koze i zove se STELACTIV, medjutim moram priznati jezivo su skupi ali vrede, bar nama-posebno sto nam je dr. konstatovala taj atopijski tip koze.

: lelly - 27. septembar 2008 9:15:31(UTC)
Da li vam se nakada desilo da bebi izađu sitne bubuljičice, kao neki osip oko usta ...........zbog balavljenja i trpanja igračaka u usta. Bokiju se to dešava otkako nas muče desni. Čime ste to mazale?

: radenka85 - 2. septembar 2008 6:06:56(UTC)
Od samog pocetka koristimo iskljucivo Penaten-ove proizvode, sampon, kupku, kremu, mokre maramice... On nam najbolje odgovara.

: ivy - 1. septembar 2008 11:09:05(UTC)
Nama se bas od sebamed sapuna zestoko isusila koza,sve u pecatima i pocela da se peruta,negde oko 3. meseca.
Svaka beba je razlicita isto kao sto i nama svima drugacija krema odgovara

: Medvedic - 1. septembar 2008 10:48:19(UTC)
Citat:
Beka - 1/9/2008 03:01

Jos uvek koristim samo seba med sapun i pavlovicevu kremu. Nisam jos pocela sa kupkama i kremama za telo, jer je sapun tako dobar, tako mirise i koza je fenomenalno mekana i nezna, da mislim da nema potrebe da menjam. Kad budemo poceli sa kupkama i samponima, obavezno nastavljam sa seba med kozmetikom. respekt

Potpisujem...Sebamed je kvalitetan i bez "teske" hemije...kad na red dodju kupke,mleka i ostale "mazalice"...

: J.D. - 1. septembar 2008 5:46:23(UTC)
Mislim da sam negde vec pisala mi koristimo samo AKWA rukavicu(koja je napravljena na bazi prirodnih vlakana i ima antisepticko, antibakterijsko dejstvo i ne koristi se nikakav sapun) i sada Jonson ulje za masazu, jer smo izgubili dobavljaca onog dr. Fostera i nista vise...

: Beka - 1. septembar 2008 5:01:01(UTC)
Jos uvek koristim samo seba med sapun i pavlovicevu kremu. Nisam jos pocela sa kupkama i kremama za telo, jer je sapun tako dobar, tako mirise i koza je fenomenalno mekana i nezna, da mislim da nema potrebe da menjam. Kad budemo poceli sa kupkama i samponima, obavezno nastavljam sa seba med kozmetikom. respekt

: Nemanjina mama - 1. septembar 2008 4:08:43(UTC)
Baš ste me ubedile da kupim i kremu, ali sad ste me zainteresovale i
za omekšivač!
QQ LELE! icon_lol

Idem opet u nabavku!

Javljam utiske, a svima HVALA na brzom odgovoru,
:-* divne ste devojke!

: MEY - 1. septembar 2008 2:30:58(UTC)
Ja sam pre neki dan kupila chiccov omeksivac,i stvarno divno mirise.Ostale njihove proizvode nisam probala.

: Ivanela - 31. avgust 2008 20:12:04(UTC)
Mleko im je jos savrsenije od kupke.Kao i omeksivac.Bozanstveni su.
Inace spazila sam da imaju i prfem chicco za bebe 0+, nisam ga kupovala jer je bespotreban naravno, a i krema sama dovoljno mirisi, ali mi je bio dobra fora za poklon, pa sam ga kupila kumcetu ;)

: jacinta - 31. avgust 2008 18:28:27(UTC)
Nemanjina mamo,savrseno je kao i kupka! Sve sto uzmes,neces pogresiti!

Mi to koristimo i ja sam isto tako odusevljena mirisom! zaljubljen

: Nemanjina mama - 31. avgust 2008 18:01:15(UTC)
Probali smo Chicco kupku, mislim da je savršena!!!! bravo bravo

A kakvo je njihovo mleko za telo, to bih isto uzela?!

: pejana - 30. avgust 2008 7:25:25(UTC)
Na svu srecu moja Nadja ima takvu kozu koja trpi experimente. Probala sam sve i dzonson i niveu i bekutan i kosili, i sve ostale i sve nam super odgovaraju. Jedino njena koza ne trpi Chicco kozmetiku, ne znam iz kog razloga. Najgore je prosla od kreme za suncanje, sva se ojela od nje. A da isto mi se desilo i sa njihovim omeksivacem za bebinu odecu. Ne kazem da je lose, nego jednostavno njena koza ne podnosi tu kozmetiku.

: ivanuska - 28. avgust 2008 21:40:06(UTC)
neko je već spomenuo - pavlovićeva na stopala čini čuda

: Mary - 27. avgust 2008 18:42:43(UTC)
mi smo probali svasta ali se vratili na dobri stari Penaten, sve moguce od kupke za laku noc i sampona, do mleka za telo, kremica nekakvih. full oprema

: tamara24 - 27. avgust 2008 14:38:27(UTC)
za kupanje-DZONSON,za guzu i prevoje PAVLOVIC,za tjelo BEKUTAN MLIJEKO.Dzosonom nekad skinem sminku,super je odlicno opere a ne pece oci..I mlijekce ponekad maznem od sofije icon_wink

: caki - 26. avgust 2008 20:09:28(UTC)
Mi koristimo NATUSAN i bas smo zadovoljni! bravo
A za guzu naravno pavloviceva!ZA telo isto NATUSAN kremicu! :-*

: lelly - 26. avgust 2008 19:55:18(UTC)

Citat:
anita75love - 26/8/2008 22:57 Čitam sad na prethodnoj strani ono o acidi borici i ne mogu da verujem! Po meni je 3% acidi borici u kremi ili sapunu (sadrži je i merimin bebi sapun-onaj obični-ne ovi sa medom, bademima isl glupostima) zakon za kožne probleme i to će potvrditi svako ko je to probao. Prvo kad u kremu stavite 3% rastvor acidi borici to znači da borne kiseline ima 3 g na 100g rastvora a u 100g kreme obično ide oko 5g tog rastvora što znači samo 0.15g na 100g kreme i vi kremu mažete, što opet znači da dok izmažete tih 0.15 grama prođe par meseci.... I ne shvatam o čemu se tu onda radi, kakva toksičnost isl, pa niko to neće jesti pa da se taloži borna kiselina u telu...ovo sve pričam jer sam između ostalog i farmaceutski tehničar i znam kako se prave kreme! Plus što tolike bebe porastoše na Pavlovićevoj kremi i niko ne dobi trovanje od borne kiseline!:-*

Isto i ja mislim. Ali eto diže se tolika panika i frka, naročito u susednoj Hrvatskoj nakon jedne TV emisije, mada su i tamo mame zbunjene i  pitaju se otkud sad to kad su i njima njihove mame mazale pavlovićku (bila sam na nekim forumima). Eto, navodno je svuda u svetu zabranjeno da se stavlja acidi borici u kozmetiku za decu do 3 godine i samo kod nas to još prolazi.

A to što u tom svetu u bebi kozmetiku guraju trista vrsta parabena, to je kao OK, to može da prođe?

: Nemanjina mama - 26. avgust 2008 19:26:04(UTC)
Naša kozmetika je od prvog dana Johnson kupka i ulje za telo od lavande
a krema za guzu Pavlovićeva.
I prezadovoljni smo.

A sad vidim da hvaliti Chicco kupku, pa možda probamo i tu!

: Ivanela - 26. avgust 2008 19:11:43(UTC)
I mi koristimo sad sve Chicco, i kupku i mleko, predivni su i bebac mirise bozanstveno, i koza mu je svilena, a za guzu Pavlovicevu.

: Ivanela - 26. avgust 2008 19:09:59(UTC)
Citat:
Medvedic - 26/8/2008 20:19
Kontam sta mislis pod "drugim razlozima" i slazem se...

Pa da, bas tako...
anita75love, samo procitaj pazljivije sve pa ce i tebi biti jasno kao meni i Medvedicu :> . :-*
Naravno da ne moze biti stetno....ja se jos tu paranoisala bezvevze...

: Tijancica - 26. avgust 2008 19:09:17(UTC)

Kapi, flasice, cajevi, hrana, kreme, pa sta ce dalje da bude "toksicno"? Propucacu od tih istrazivanja.

Nego ja samo htjedoh da pohvalim chicco kupku, ima tako blag miris, ali dugo se zadrzava na bebi. Mia posle 24h mirise na kupku. zaljubljen

: anita75love - 26. avgust 2008 18:57:35(UTC)
Čitam sad na prethodnoj strani ono o acidi borici i ne mogu da verujem! Po meni je 3% acidi borici u kremi ili sapunu (sadrži je i merimin bebi sapun-onaj obični-ne ovi sa medom, bademima isl glupostima) zakon za kožne probleme i to će potvrditi svako ko je to probao. Prvo kad u kremu stavite 3% rastvor acidi borici to znači da borne kiseline ima 3 g na 100g rastvora a u 100g kreme obično ide oko 5g tog rastvora što znači samo 0.15g na 100g kreme i vi kremu mažete, što opet znači da dok izmažete tih 0.15 grama prođe par meseci.... I ne shvatam o čemu se tu onda radi, kakva toksičnost isl, pa niko to neće jesti pa da se taloži borna kiselina u telu...ovo sve pričam jer sam između ostalog i farmaceutski tehničar i znam kako se prave kreme! Plus što tolike bebe porastoše na Pavlovićevoj kremi i niko ne dobi trovanje od borne kiseline!:-*

: maja22 - 26. avgust 2008 18:37:22(UTC)
Mi smo ga koristili jednom,meni se svidja,trenutno imamo Dzonson i niveu,ali kupicu Kosili cisto da promenimo.
Ali definitivno je pavloviceva zakon sa guzu i ojede.

: Medvedic - 26. avgust 2008 17:19:28(UTC)
Ivanela,i mi ostadosmo na Pavlovicki...Ne znam vise gde sam sve procitala da je ta acidi borici u toliko mizernoj kolicini,da prakticno nije ni toxicna...Ma ne znam vise ni sama...

Kontam sta mislis pod "drugim razlozima" i slazem se...

Za sad nam je ona pored sapuna jedino sto trosim,kontam da je jos rano za sampone i mleka...

: anita75love - 26. avgust 2008 10:01:30(UTC)
I mi koristimo Kosili. Ja u početku nisam verovala u njega naročito, ko što reče Ivanela delovao mi je zastarelo, ima sada raznih drugih bebi kupki....međutim kada je od tih drugih kupki beba dobila perut (od Nivea bebi šampona), pa crvene tačkice po koži od Nivea kupke, mama mi je preporučila Kosili i rekla da je i mene sa njim kupala i da nikad nije imala problema. Probala sam i nema više crvenih "tufni" a perut smo izlečili uz Kosili šampon i mazala sam kožu glave sa Pavlovićevom! Nestao je u roku od 3 dana!
od druge kozmetike koristimo još i Pavlovićevu, pavlogal, Niveinu kremu za bebe (pa to menjamo priodično) i Merimin bebi sapun.

: cipelica - 26. avgust 2008 9:35:26(UTC)
Sa Penatenom "saradjujemo"vec sedam godina.Za nas je sampon i kremica za guzu nesto osnovno bez cega ne bi mogli.Sto se tice krema za telo i losiona,zbog suve koze na stomaku koristimo Pelsano mleko ,koje je napravljeno od primesa suncokretovog i kukuruznog zrna.
I kao sto Ivy kaze,uzasavam se kada vidim decije lice ili delove tela koji su zapusteni i jednostavno nedostaje im adekvatna kozmetika,a da pri tome mama sljasti i sija kao novogodisnja jelka od pudera,senki i ruza. batina

: ivy - 26. avgust 2008 9:01:20(UTC)
Mi smo od rodjenja koristili samo sapun sebamed i pavlovicevu,pa je pocela koza da mu se susi od sapuna i onda samo presli na Johnson kupke i nivea mleko za telo,koje je posle zamenio losion za telo johnson.
Sad smo presli na chicco,sampon,kupka i sapun i super nam je.
Telo mazemo i dalje tim losionom johnson onim od lavande Bad time.guzu i pisu pavlovicevom a lice sa Avene cold cream,jer Boki ima svetao ten i osetljivu kozu,narocito na licu i ova krema je fantasticna.
Jadni moj sin koliko ga mackam ali navikao je vec.
Ja se uzasavam grube koze narocito decije,a imala sam priliku da vidjam decu koje majke nikad ne mazu kremama i imaju bas losu kozu,suvu.
A kosica mu je mnogo lepsa,sjajnija od kako koristimo sampon.

: mayoli - 25. avgust 2008 20:24:44(UTC)
Pavloviseva krema ili ona MY beby su meni uvjek bile super.
A kupkice i samponi Kosili,Dzonson,I cikovi su super samo su cikovi preskupi.
beba

: Ivanela - 25. avgust 2008 20:10:11(UTC)
....samo da kazem da sam i dalje ostala na Pavlovicevoj kremi, jer je uspesno izlecila ojed, samo sam nju krkala u bas velikim kolicinama i zacas je nestalo.Dobro, promenila sam i vrstu pelena, ali mislim da se ne bi tako brzo povuklo samo od njih, tj.bez Pavloviceve.
A oni koji su protestvovali protiv nje i povukli je iz prodaje, imali su druge razloge za to, ne verujem da je zbog sastava icon_rolleyes .

: Medvedic - 25. avgust 2008 19:57:51(UTC)
Kosili jeste jaci,ali nekako ja ipak volim nase proizvode,mada ipak blagu prednost dajem Bekutanu (skoro je pa kao nas,MK :) ),njihovo sve je super...

Mada,Bubchen i Sebamed su nam u skolici za trudnjace preporucili kao najbolje baby sapune,pa uglavnom vrtimo ta dva...

: Kaype - 8. avgust 2008 6:17:20(UTC)
Meni su u DZ rekli da ne koristim Kosili jer navodno isusuje kozu, a posto smo tada imali problem sa nekim cudnim ekcemom ocnih kapaka, nije me bilo tesko ubediti da odmah kupim drugi...Posto problem nije resen zamenom sampona sada ipak mislim da to nije bilo do Kosilija.
Ne koristimo ga vise ali nemam nista protiv njega.

: zvjezdica - 8. avgust 2008 4:36:33(UTC)
mi koristimo kupku,sampon i mlijeko za lijelo Kosili i nama je super,cesto i ja posudim od nje hehe

: JasnaMK - 7. avgust 2008 18:38:59(UTC)
Mene isto Kosili potseca na detinjstvo i njegov miris obozavam. Kad se rodio Petar pocela sam da koristim Bubchen ali rekla sam kao ajde da pokusam i Kosii jer obozavam miris. Koristili smo ga nedelju dana bez ikakvog problema ali posle nedelju dana posle kupanja lice mu se uvek jako zacrvenilo posebno oko ociju. Ali ono bas izrazito crveno. Prvi put mislila sam da mu je usao sampon u oci pa ima rekaciju. Ali sledeci dan se desilo poptuno isto. Od tad sam prestala da koristim Kosili i vratila se na Bubchen. Zao mi je jer Kosili stvarno mirisa sjajno. Bas bebski. Ali sigurno je bio jak za petar ili sadrzi nesto sto Petar ne podnosi. A samo za sporedbu, moja sestra od tetke kupa svoju bebu od rodjenju sa Kosili i do dan danas nema nikakvih problema (inace njena beba je 15 dana starija od moj Petar).

: Ivanela - 7. avgust 2008 17:39:23(UTC)
Citat:
zvjezdica - 7/8/2008 20:27

a jel zna neko kakva je Kosili kozmetika.

Mi smo svi odrasli na Kosiliju, moja mama je cak i mom bebcu kupovala samo Kosili u pocetku jer je imao osetljivu kozu a Kosili je proveren jos iz nasih bebecih dana, kako ona kaze, i veoma je pristupacan sto se cene tice.E sad, meni nije atraktivan jer ga se secam iz svog detinjstva, nisu promenili pakovanje, pa me to nekako odbija, kao da nisu nista unapredili do sad a mogli su...ipak Andrej je koristio Kosili prvih dva-tri meseca, kao i Merima sapun.

: zvjezdica - 7. avgust 2008 17:27:04(UTC)
a jel zna neko kakva je Kosili kozmetika.

: lelly - 7. avgust 2008 16:25:00(UTC)
To sam i mislila da znači, ali nisam pre čula za izraz. Simpatično. Izvinite ostali za odstupanje od teme.

: Jelena D. - 6. avgust 2008 19:17:29(UTC)
To znači da je buca i da ima puno prevoja na nožicama, ručicama i stomačiću, da ne kažem da ima puno salceta. Kontaš sad? Jednog lepog dana ću nadam se zalepiti i sličice pa ćete videti... hmm

: lelly - 6. avgust 2008 15:48:35(UTC)

[QUOTE]Jelena D. - 6/8/2008 14:51 I kako sad biti pametan?! Svi hoćemo najbolje za našu decu, a ništa maltene ne valja... Moja Asja je sva u hurkicama, ljubi je majka ;] pa mi je malo frka da se ne ospe. Zasad se držimo Chicco kozmetike, pa videćemo... Kako je sve nekada davno bilo jednostavno! Ispereš svinjsku mast u devet voda i eto ti krema icon_lol icon_lol icon_lol [/QUO

Jelena, šta znači ta reč koju si upotrebila - sva u hurkicama 

: Jelena D. - 6. avgust 2008 10:51:45(UTC)
I kako sad biti pametan?! Svi hoćemo najbolje za našu decu, a ništa maltene ne valja... Moja Asja je sva u hurkicama, ljubi je majka ;] pa mi je malo frka da se ne ospe. Zasad se držimo Chicco kozmetike, pa videćemo... Kako je sve nekada davno bilo jednostavno! Ispereš svinjsku mast u devet voda i eto ti krema icon_lol icon_lol icon_lol

: Ivanela - 6. avgust 2008 10:04:19(UTC)
A kupke i kreme za telo? Mi koristimo Chicco, a i Niveu ponekad.A kod mojih nam stoji krema Johnson pa i nju koristimo...

Ma izgleda da je najbolje koristiti sve Seba Med....nisam nista od njih probala jos....

: lelly - 6. avgust 2008 9:30:14(UTC)

Da se nadovežem na Medvedicev post... Meni se čini da taj paraben može da bude opasniji nego ona borna kiselina koja se nalazi u Pavlovićki i da bi trebalo da dižu veću frku oko toga nego oko Pavlovićke. Sad sam malo googlala i šta sam sve našla o tom parabenu glava me zabolela.A pogledala sam ima ga u niveinim vlažnim maramicama i u hippovim kremama koje imam kod kuće. Zaista, sebamed ga nema.

Parabeni se koriste kao konzervansi u kozmetici, i često mogu biti izlistani kao methyl-paraben ethyl-paraben propyl-paraben, butyl-paraben, isobutyl-parabem, ili E216.

: Medvedic - 6. avgust 2008 8:32:15(UTC)
dragana.srb,
Johnson je prepun parabena (otrovni konzervansi),dosta je agresivna kozmetika i ja licno nista njihovo nisam a i necu da koristim...Ona "Naturals" kolekcija mi je ulivala kao neko poverenje ("naturals"=prirodno,jel?),pa sam isla da pogledam,al od "prirodnog" najmanje,ista prica,paraben do parabena i to svi koji postoje...Od Johnsona se nece svaka beba osuti,nekima odgovara,ali treba uzeti u obzir,sta sve on zapravo sadrzi...

Parabena nazalost ima skoro svuda,ima ih i Nivea,al ipak u manjem procentu,tako da ako vec proizvod mora da ih sadrzi,nek bar bude u manjem broju...Pampers maramice za guzu ih ne sadrze,pa mi samo njih uzimamo...

Sebamed je bez njih,(sto je vec poznato),za Bubchen ne znam...

: lelly - 5. avgust 2008 18:56:45(UTC)

Citat:
Jelena D. - 5/8/2008 18:48  Ovde sam na nekoj temi pročitala da je jedna mama mazala bebu jekodermom, pa sam probala. Stvarno je super! Već posle prvog mazanja se smanjilo crvenilo! Hvala, mamice, koja god da si :-*

Nema na čemu, i drugi putzaljubljen zaljubljen zaljubljen

Mi smo veliki fanovi jekoderma

: Jelena D. - 5. avgust 2008 14:48:04(UTC)
E jeste, stvarno, Mako, dobro si me podsetila! Sad kad se setim, pa oseća se razlika i u odnosu na pre nekoliko godina. Ne znam, možda se svi pomalo tripujemo, ali nije realno dobra kao što je bila.
Ih, šta je Marfi... Juče se mislim kako je super što mi se Asja još nijednom nije ojela, kad ono jutros imam šta da vidim. Ovde sam na nekoj temi pročitala da je jedna mama mazala bebu jekodermom, pa sam probala. Stvarno je super! Već posle prvog mazanja se smanjilo crvenilo! Hvala, mamice, koja god da si :-*

: dragana.srb - 5. avgust 2008 10:17:21(UTC)
Ja sam danas prvi put kupila Jonsonove maramice za lice i telo. Pošto mi se dete umazalo obrisala sam joj lice sa tim maramicama i ona se skroz osula. Ne mogu da verujem da ih reklamiraju kao najbolje maramice koje mogu da se koriste za lice i oči, a u stvari živo s....

: Mako - 4. avgust 2008 20:44:01(UTC)
Нисмо наишли на длаке. icon_lol Ма фуј и не желим. Да ли сте пробали Павловићку што праве апотеке. Имају већа паковања.

Мени то мало делује претерано. Заиста је у малом проценту.
Него можда се ја трипујем , али креме које се ја сећам као дете, била је некако јача маснија, гушћа, и бре смрдела је. Или се мој нос променио. Имате ли ви оваквих сећања.

: Medvedic - 4. avgust 2008 19:49:39(UTC)
Ovo sto sam ja nalazila lice na vatena vlakna,i sad kad malo bolje razmislim,kako i da mi upadnu kad pri mazanju Petrove guze nisam imala kontakta sa vatom niti necim tome slicno,tako da se moze reci da sam i ja nasla to...

To je veliki minus za proizvodjace,definitivno...

: Ivanela - 4. avgust 2008 19:38:56(UTC)
Da, lelly, zaista dlake...ja sam mislila da sam samo ja "sposobna" da naletim na tako nesto.I sad kad sam cula jos za ovu bornu kiselinu definitivno odustajem od Pavloviceve...

: lelly - 4. avgust 2008 19:34:54(UTC)
Dlake u kremi? Ovo stvarno prvi put čujem. Baš dlake?

: Ivanela - 4. avgust 2008 19:30:50(UTC)
Eto jelenaD i ti si vidjala...ma ne kazem da je losa ali nije ni jedina...

: Ivanela - 4. avgust 2008 19:30:48(UTC)
Eto jelenaD i ti si vidjala...ma ne kazem da je losa ali nije ni jedina...

: Ivanela - 4. avgust 2008 19:28:15(UTC)
Da Medvedic, ja sam sigurna da nisu meni upale, da imam neku belu macku ili psa u kuci jos bih i posumnjala da su od njih, ali ovako nema sanse, znaci malo mi deluju plastcno mada je to mozda zbog kreme tako, duzine oko 3-4 cm, fuj.Ne desava se to u svakoj, ali secam se da je u jednoj bilo gomila tih dlaka, otvorim drugu i ono nista, nema ni jedne.

: Jelena D. - 4. avgust 2008 19:25:09(UTC)
Slažem se sa tvojim stavom, Ivanela. I meni se dešavalo da pronađem te dlake u Pavlovićevoj kremi, pa se zgadim, bacim je i probam neku drugu, ali nijedna mi se nije pokazala toliko dobra. Pazi, da toj kremi nešto fali ne bi se mazalo 90% bebećih guza kod nas icon_wink

: Medvedic - 4. avgust 2008 19:19:15(UTC)
lelly,znam da i Pavlogal sadrzi bornu,to spomenuh ovako,cisto usput,kako bih nahvalila Pavlovicevu kako nam najvise odgovara...Inace,Pavlogal smo probali odavno,pre cele te zbrke oko borne kiseline...

Razmisljala sam i ja o Sebamed,al sve je ostalo samo na tome,mada nije iskljuceno da cemo je nekad i probati...

Mislim da je ova prica dosta preuvelicana...Verujem da je borna stetna,ako je vec dokazano,i med je stetan u velikim,ali zdrav u malim kolicinama,tako da verujem da u ovom procentu ne znaci nista,al opet me malko kopka...Inace,pitala sam patronaznu koja nam je bila u obilasku pre par dana,i sto se nje tice,Pavloviceva je zakon,bez obzira na te price...Da je ona edukovana o stetnosti iste,verujem da bi prenela majkama tu pricu,mada,opet,ko zna...

Ivanela.ja mislim da sam i ja to nalazila,al sam tripovala da su mozda meni nekako upale...Jel lice kao na neka vlakna od vate,jel na to mislis?Ako je to-to,znam o cemu pricas...

: Ivanela - 4. avgust 2008 18:52:51(UTC)
Ova prica za Pavlovicevu me je ipak pogodila....imam jos tri neotvorene kutije u rezervi, a rado bi ih sad zamenila.Preci cu na Seba Med ili Nivea.Mada, koristim je jos od trudnoce, za stomak....

Ja se zaista trudim da mi dete odrsta u skladu sa prirodom, znaci nema lickanja-pickanja, svasta je stavljao u usta, pustim ga na pod, na travu da puzi, na plazi je (krisom do duse) i kamenje stavljao u usta, znaci hocu da stekne imunitet na sve dok je mali, nervira me to drzanje pod staklenim zvonom, sutra treba da mi bude alergican na sve, a mama i tata jaki i zdravi kao konji, e pa ne moze, ALI- ipak mi se ova prica sa bornom kiselinom nije dopala...pogotovo jos sto sam ja u Pavlovicevim kremama par puta pronalazila neke bele dlake.Mislim da su preveliki propusti, ipak ja za to dajem novac.

: lelly - 4. avgust 2008 18:40:11(UTC)
Medvedic, i Pavlogal sadrži bornu kiselinu isto kao i Pavlovićka, tako da ako si to htela da izbegneš, onda je trebalo da uzmeš neku Niveinu, Sebamed ili sl. A nama se kao najbolja pokazala Jekoderm. Njom su ga mazali u porodilištu, nju mi je preporučila pedijatrijska sestra posle kad smo došli kući. Ja sam bila iznenađena jer sam mislila da je Jekoderm samo za opekotine, pa sam se pitala otkud sad to da može i za bebe. hmm Stvarno nam je super, npr. kada mu se pojavi crvenilo na vratu, tamo gde su prevoji,Jekoderm to sredi začas. A što se tiče guze i mi ćemo ostati na Pavlovićki. Nisam još čula da je nekom smetala. A koristi se 60 godina, tako da stvarno... A i sva ta ispitivanja koja rade na jadnim laboratorijskim pacovima (i ostalim zamorčićima) koji ispade da dobijaju rak od svega i svačega počela su da mi idu na živce. Onda odmah dignu frku i Svetska zdravstvena organizacija da svoju preporuku i tako redom, ispade da je toksično i potencijalno kancerogeno sve što dolazi u dodi sa našim bebama. Prvo sam paranoisala, a sad sam se već malo opustila. Ova priča za Pavlovićku ne stoji, što se mene tiče.

: Medvedic - 4. avgust 2008 18:17:43(UTC)
lelly,hvala na tekstu,umiruje...

Ma i ja mislim da ostanem na njoj...Probali smo Pavlogal (vidim da je mnogi hvale),ali nije mi masna ni razmaziva kao Pavlovicka,nema taj masni sloj koji zapravo stiti od ojeda,kao Pavloviceva...

NA kraju krajeva i ja sam mazana njom,pa ne vidim da mi nesto fali...

: Mako - 4. avgust 2008 17:47:30(UTC)
Ми не одустајемо од павловићеве.
Боље ми је то што су толике бебе испробале него неки сада нови производ који треба тек да прође проверу на бебама.

: lelly - 3. avgust 2008 9:14:43(UTC)
Citat:
Medvedic - 28/7/2008 00:56
Citat:
lelly - 27/7/2008 11:20 Ne razumem, kakva priča o toksičnosti borne kiseline? Nisam čula za to hmm

Pitam se ima li išta na ovom svetu što dolazi u dodir sa bebom da nije toksično???!!!!!!!

E Jelly,i ja se bas to pitam... Ta prica je u Evropi odavno aktuelna,a od skora i kod nas...Navodno,borna kiselina je toxicna a kad dospe u organizam,ne moze da se izluci vise,vec se gomila i navodno moze da izazove ne znam kakve nus pojave... Ni ja nisam davala 5 para na te price,al mi dr rece da je toxicnost potvrdjenja,a vidim da je i ova forumska dr (Kotlajic,cini mi se),to isto odgovorila na necije pitanje...Naravno da nisam ni lekar ni farmaceut da bi licno bila upucena u to,ali ne volim kad to cujem od istih... Mada,ruku na srce,najvise nam je odgovarala upravo Pavloviceva krema... icon_cry

Da, sada sam se i ja malo informisala na tu temu. Što se tiče borne kiseline, sve je na nivou pretpostavki. Radili su ispitivanja na životinjama, nije ništa potvrđeno za ljude i bebe, pa idu po principu što je sigurno, sigurno je. U svakom sličaju Acidi Borici u Pavlovićki se nalazi u nekom minimalnom procentu, čini mi se. A za Pavlovićku nikad nisam čula da je nekom naškodila. Nekoliko generacija je već koristi, tolike bebe... Evo i tekst sa sajta B92:

Originalna Pavlovićeva mast povučena je iz nekih prodavnica u Hrvatskoj nakon vesti da ona sadrži bornu kiselinu, koja se kod beba brže resorbuje i može da izazove trovanje. Prema izveštajima hrvatskih medija, razlog za povlačenje je, kako su im objasnili u tim trgovinama, pritisak zabrinutih roditelja, a ne zvanična zabrana.

Doktor Vojislav Pavlović, sin tvoraca originalne Pavlovićeve masti, kaže da se borna kiselina u tropostotnom rastvoru nekada široko primenjivala, pogotovo u pedijatriji i ginekologiji, ali da se više ne preporučuje.

Međutim, mast koju ta kompanija proizvodi sadrži svega 0.36 procenata ove kiseline, što se u 60-godišnjoj praksi pokazalo kao neškodljivo, objašnjava Pavlović.

"Radi se u bornoj kiselini koja se nalazi u jednom izuzetno minimalnom procentu. Praktično apsolutno neškodljivom kao korigens", kaže on.

"Ali, jednostavno, njima je to u tom, ne znam kom slučaju zasmetalo. I onda su počeli da govore o tome kako može da se javi osip, kako može da se javi proliv. Za 60 godina apsolutno deci na tlu Srbije i Jugoslavije i šire, apsolutno se ništa nije dešavalo", kaže on.

Doktor Pavlović napominje da je njihova krema više puta ispitivana u nadležnim insitucijama i u Srbiji i u Hrvatskoj i da su rezultati pokazali da je potpuno neškodljiva.

Dečja lekarka Doma zdravlja Voždovac, doktorka Milena Agatonović, kaže da svi preparati koji su prošli kontrolu nadležnih i nisu povučeni iz prodaje mogu slobodno da se koriste. Ona za B92 kaže i da do danas nije čula za slučaj da je Pavlovićeva mast nekom štetila.

"U poslednjih 25 godina, kako se bavim pedijatrijom, nisam primetila da se roditelji žale na neke nus-posledice korišćenja Pavlovićeve masti. Tako da mislim da nema nikakvih problema za njeno dalje korišćenje", smatra ona.

Ceo slučaj je zapravo pokrenut zbog preporuka EU da se borna kiselina ne koristi u preparatima za negu beba. Njihova istraživanja naime pokazala su da ona u tropostotnom rastvoru štetno utiče na razvoj fetusa kod životinja.

: Tanja&Katia - 2. avgust 2008 18:23:25(UTC)
Mi koristimo johnson's baby kupku, i losion za telo, oko preponica joj mazem pavlovicevu,a guzu penaten kremom.
Za lice koristimo kremicu koju nam je napravila tatina prijateljica koja je sjajan dermatolog.

: marina2 - 1. avgust 2008 20:10:35(UTC)
mi koristimo johnson's baby sampon za laku noc,penaten ulje za kosicu i nezaobilaznu pavlovicevu mast za guzu...
kad joj se peruta koza na stomaku koristimo linola fet kremu,bas je dobra i odma pomogne nakon 2 mazanja...

: Maja-David - 28. jul 2008 13:25:33(UTC)
Nie koristime za banjanje kupka bubchen i ulje a stavame i pavloviceva do sega nemame problemi so osipi i super sme

: uniona - 27. jul 2008 22:31:03(UTC)
i mi koristim sebamed - sapun i kremu za bebe. i nista vise od kozmetike
i sapon i kremu sam donela iz bg-a, a kako nam je krema gotovo potrosena, bas sam u frci jer ne znam da li ovde ima sebamed kozmetike
u jednoj apoteci sam videla njihove preparate, ali ne i za bebe...
navikli smo na sebamed, valjda cemo naci negde neznam

: Medvedic - 27. jul 2008 20:56:33(UTC)
Citat:
lelly - 27/7/2008 11:20
Ne razumem, kakva priča o toksičnosti borne kiseline? Nisam čula za to hmm

Pitam se ima li išta na ovom svetu što dolazi u dodir sa bebom da nije toksično???!!!!!!!

E Jelly,i ja se bas to pitam...

Ta prica je u Evropi odavno aktuelna,a od skora i kod nas...Navodno,borna kiselina je toxicna a kad dospe u organizam,ne moze da se izluci vise,vec se gomila i navodno moze da izazove ne znam kakve nus pojave...

Ni ja nisam davala 5 para na te price,al mi dr rece da je toxicnost potvrdjenja,a vidim da je i ova forumska dr (Kotlajic,cini mi se),to isto odgovorila na necije pitanje...Naravno da nisam ni lekar ni farmaceut da bi licno bila upucena u to,ali ne volim kad to cujem od istih...

Mada,ruku na srce,najvise nam je odgovarala upravo Pavloviceva krema... icon_cry

: Keta - 27. jul 2008 17:12:48(UTC)
Sve imam u kuci...sve zive marke sve zive proizvode...
Kad udjem u apoteku bankrotiramo...

: jacinta - 27. jul 2008 17:03:14(UTC)
Chicco,Sebamed i pavlovićeva za guzu....chicco mi je mmmm ima fin i blag miris baš za bebane zaljubljen ....sebamed za ojede i osipe,malo mi se ne sviđa jer se teže razmazuje al kad se mora mora se....

: Emina - 27. jul 2008 16:07:49(UTC)
mi koristimo panaten i nivea

: lelly - 27. jul 2008 13:20:03(UTC)

[QUOTE]Medvedic - 26/7/2008 23:56 A od krema za guzu koristimo Pavlovicku,mada me sad nervira ta prica o toxicnosti borne kiseline,pa ne znam da li da menjam...Uzgred,vidim da i Pavlogal sadrzi istu... QUOTE]

Ne razumem, kakva priča o toksičnosti borne kiseline? Nisam čula za to hmm

: maleenaa - 27. jul 2008 10:31:38(UTC)
Mi koristimo sve od niveino.

: zvezda - 27. jul 2008 7:15:55(UTC)
mi koristimo sebamed kozmetiku sve osim sapuna ,chicco sapun mi je bolji

: Medvedic - 26. jul 2008 19:56:06(UTC)
Mi smo prvo koristili Sebamed sapun,al smo sada,cisto probe radi,presli na Bekutan,a posle cemo probati i Nivein...A od krema za guzu koristimo Pavlovicku,mada me sad nervira ta prica o toxicnosti borne kiseline,pa ne znam da li da menjam...Uzgred,vidim da i Pavlogal sadrzi istu...

Sto se ostalih "mackalica" tice,nisam za svakodnevnu upotrebu jer se time narusava prirodna barijera,iliti prirodni odbrambeni mehanizam koze...Tek povremeno namazemo Nivea baby kremu za lice i telo,mada i to jako retko...

: lelly - 25. jul 2008 20:50:40(UTC)
Sebamed kremu za lice, kada se pojavi osip, a ne svakodnevno. Inače ga ne mackam mnogo. Nivea baby sapun za kupanje. Pavlovićka za guzu. Ponekada i Jekoderm - njime namažem prevoje,vrat, ispod pazuha. Inače nju su koristili u porodilištu, a pedijatrijske sestre tamo tvrde da je baš Jekoderm najbolji.

: Daria - 7. april 2008 16:26:30(UTC)
Mamice,koje kremice za lice koristite sad kad je krenulo lepo vreme?Da li koristite sa zastitnim faktorom i kojim?Ja jos uvek koristim SebaMed,ali bez zastitnig faktora.Nesto mislim da bi trebala da uzmem neku sa faktorom.Inace planiramo i odlazak na Zlatar krajem meseca pa bi trebalo malo vise da povedem racuna s obzirom na planinsko Sunce.Unapred hvala na odgovorima caos caos caos

: Mary - 7. april 2008 11:17:30(UTC)
mi koristimo sve od MUSTELA. jedino za kozu lica korisitmo kremu Avéne. extra kremica za suhu i ostecenu kozu. Sa svakom kupljenom kremicom dobijemo po jednu plisanu ovcu. sad vec imamo dve bele male ovcice. jos malo pa cemo imati celo stado icon_lol

: Tanja i Mia - 7. april 2008 11:17:07(UTC)
Od prvag dana koristimo NIVEA mlijeko za tijelo, NIVEA kupku, za guzu Pavlovicevu kremu, a u hladnim danima tj. zimus za lice smo koristili NIVEA kremicu za vjetar i hladno. I mi imamo ekcem, u veoma teskom obliki koristimo kreme koje u sebi sadrze kortikosteroide a u blazem obliku LINOLA FET je spas. E u slucaju ojeda, ogrebotina itd. bepanten je taj koji rjesava sve probleme.

: bozana - 7. april 2008 10:45:51(UTC)
dok je bila mala koristili smo nivea kozmetiku i nezobilaznu pavlovicevu mast koju jos uvek koristimo,a sad koristimo dizni kozmetiku sirenu,pepeljugu,bratzz i dr.

: zMayica - 7. april 2008 7:03:02(UTC)
ah da, kremu koristimo Nivea intensive-creme sa cinkom , cim se pojavi -cim namazemo brzo se povuce, a vidim i da ogrebotine sanira extra

: zMayica - 7. april 2008 6:52:50(UTC)
mi smo u pocetku koristili Chiccov sapun , Nivea kupku & sampon,
ali od pre mess dana kada se Mateji pojavio ekcem pa smo presli na SebaMed i povukao se brzo- i pise da je sebamed namenjen osetljivoj kozi sklonoj atopijskom dermatitu, hippeia - toplo preporucujem! i ja je koristim :)

: emili - 6. april 2008 16:59:33(UTC)
FISSAN OD PRVOG DANA.PONEKAD PAVLOVICEVU MAST.

: Ivana B. - 6. april 2008 10:46:04(UTC)
Hippeia, u PG "Mustela" kozmetiku imaš da kupiš u apoteci "Sveti Vrači", u Centru i Vektri, baš sam uzela njihov prospekt kad sam bila pred novu godinu, i proučavala ga, tako da planiram da za moju bebicu kupim njihove proizvode! Baš je puno hvale svi što su probali, skroz je prirodna, i odgovara i najosjetljivijoj koži!

: hippeia - 7. februar 2008 10:05:51(UTC)
Citat:
Lukina mama - 7/2/2008 13:40

Hippeia, SebaMed kozmetika je sasvim ok, mi smo je koristili u Lukinim prvim mjesecima, za suvu kozu stvarno nije losa, ali ako jos i ekcem postoji, ja bih ti radije predlozila Mustelu ili A-Dermu. Jednostavno, kasnije Luki kao da nije bila dovoljna hidratacija koju dobije preko SebaMed-a. Mustela i A-Derma su nas spasile. Bas nadji temu Ekcem, mislim da sam tamo pisala. Ako treba neki konkretan savjet, jer mi imamo debelo iskustvo sa ekcemom, javi se na pp. :-* :-*

Ok, Lukina mama, hvala ti! Do sad sam za ekcem koristila Emolliens, kremu koja se pravi u apoteci i odlično je odrađivala posao, ako ekcem ne podivlja, ova krema ga sasvim lijepo drži pod kontrolom, a za teže situacije, tu su kortikosteroidi, koje se trudimo da koristimo što manje.
Nego sad treba da selimo za Pg i nemam pojma hoću li dole naći Emolliens, pa sam htjela probati SebaMed, u slučaju da ne bude Emolliensa.
Ako nam ne bude odgovarala u svakom slučaju probaćemo Mustellu, čula sam i ranije da je mnogo dobra ;]
Thx još jednom :-*

: Lukina mama - 7. februar 2008 9:40:30(UTC)
Hippeia, SebaMed kozmetika je sasvim ok, mi smo je koristili u Lukinim prvim mjesecima, za suvu kozu stvarno nije losa, ali ako jos i ekcem postoji, ja bih ti radije predlozila Mustelu ili A-Dermu. Jednostavno, kasnije Luki kao da nije bila dovoljna hidratacija koju dobije preko SebaMed-a. Mustela i A-Derma su nas spasile. Bas nadji temu Ekcem, mislim da sam tamo pisala. Ako treba neki konkretan savjet, jer mi imamo debelo iskustvo sa ekcemom, javi se na pp. :-* :-*

: hippeia - 7. februar 2008 9:25:29(UTC)
Po preporuci sam kupila kupke, kreme i ostalo iz SebaMed kolekcije, još nismo počeli da ih koristimo, pa me interesuju vaša iskustva s njihovim proizvodima.
Napominjem da Ksenija ima ekcem i suvu kožu, pa ako je neko u sličnoj situaciji, a koristi SebaMed neka javi utiske!

: travica - 7. februar 2008 8:45:41(UTC)
I ja Brankice mogu da ti preporucim Seba med kolekciju. Ubedljivo je najbolja.

: Bambina. - 2. februar 2008 20:08:30(UTC)

Brankice Merimin sapun ti je mnogo jak, nemoj njega da koristis. Mi smo koristili Seba med sapun u prvom mesecu a posle smo uveli i Seba med sampon za kosu. U principu njihovi proizvodi su jako dobri. Takodje je dobra i Mustela kupka za bebe. Eto mozes i ova dva da probas.

: Srcka - 2. februar 2008 18:53:25(UTC)
Brankice, i mi smo mozda 2 meseca koristili iskljucivo Chicco sapun 0+ i prali njime i kosu, guzu i telo. A sada isto sapun preko dana kada se ukaki, a za kompletan kupanjac Chicco kupke.
Mislim da su nasi bebi-sapuni prejaki . To je moje misljenje.

: elena i branko - 2. februar 2008 18:05:26(UTC)
Mi koristimo Chicco kozmetiku , Seba-med i nezaobilaznu Pavlovicevu.

: Brankica021 - 2. februar 2008 18:05:19(UTC)
A sta ste koristile u prvim danima za pranje kosice,tj glavice?Mi smo sa Anjom prvi mesec,koristili iskljucivo baby-sapun(merimin),znam kada sam ja pocela da je kupam da me je bio nevidjeno strah da joj slucajno ne upadne u okice posto uzasno pece...sada sam vec uzela Chicco sampon za novorodjenchad,i planiram da ga koristim od prvog dana...koja su vasa iskustva?

: Bambina. - 2. februar 2008 17:42:28(UTC)

Srcka, to je, po meni dovoljno. Ako nema nekih vecih problema pa treba posebnih kremica.

: Srcka - 2. februar 2008 13:19:26(UTC)
Lukina mama, u pravu si za bornu kiselinu, ja sam Evi ispirala okce njome i ne bi trebalo da ima stetnih posledica ako je sadrzi i krema. Ja koristim Pavlovicevu mast od rodjenja, mada kada je u prvih mesec dana imala ojed Pavloviceva mi nije pomogla vec Seba-med krema protiv ojeda i crvenila.
Sto se tice kupanja i mackanja posle iskljucivo Chicco kozmetika jer je provernog kvaliteta i bozanstvenog mirisa. Sada koristimo i Chiccovu kremu za hladne dane :) Nema sta, opasna mala, navikavam je odmelena. A povremeno na vlaznu kozu posle kupanja izmasirame je Johnson's baby lavender oil , vecernje ulje sa lavandom.
Na lice joj osim gore pomenute kreme posle kupanja ne mazem nista, jel mi preporucujete nesto?

: piljari - 23. januar 2008 20:00:35(UTC)

mismo kupili ovu chiccovu toaletnu vodu,prelepo mirise

: Brankica021 - 16. januar 2008 12:31:10(UTC)
kod ojeda su najbolje kreme koje upravo sadrze cink u sebi...Anja se ojedala svaki put kad bi novi zubic izbijao...Pavlovicka tu nije pomagala ni najmanje,ali zato chicco-va krema protiv ojeda-fenomenalno,ojed nestane kroz par sati...

: piljari - 16. januar 2008 11:25:14(UTC)
Iskljucivo za guzu pavloviceva a za kupanje i mazanje chiccova kozmetika

: jelena2007 - 12. januar 2008 21:17:36(UTC)
Uros..i moja beba ima atopijski dermatitis...zadovoljni smo Mustelom za sada...sve je pod kontrolom!!! Pozdrav

: Blondie - 12. januar 2008 14:11:38(UTC)
Ja sam mu danas kupila chicco kremicu za suvu kozu ali cu i seba med sutra danas nisam stigla do apoteke. probacu to sa siroki povojem preko. Hvala ma-ta pozdrav :)

: ma-ta - 11. januar 2008 21:21:12(UTC)
Samo Sebu, za celo telo. Kupuje se u apotekama, mada ima i u nekoliko bebi radnji da se kupi. A siroki povoj mozes i preko zekice, ako mislis da mu pelene grebuckaju ili iritiraju kozu! Sve jedno ti je!

: Blondie - 11. januar 2008 18:27:44(UTC)
E pa dobro ste mi rekli. Ma ja mislim da se Aleksi malo peruta stomak i prepone od tog sirokog povoja silnih pelena i svedskih gaca i jedva cekam da se resimo toga. Sada mu pavlovic mazem samo na guzu ali moram da kupim sebamed. Jel to u apotekama ili u bebi radnjama kupujete drage dame? I sta da mu mazem na rukice mislim bas sake posto mu se ljuste zadnjih dana jer ih stalno trpa usta.

: uros - 11. januar 2008 4:41:25(UTC)
Mustela i Linola kupka i krema Linola fett su najbolje ako dete ima problema sa suvom kožom. Uroš ima atopijski dermatitis ( to je vrsta ekcema) i sve smo živo probali i tek kada smo otkrili Linolu smo se preporodili. puder nije dobar, ni za šta. a za ojed možete i da mažete Jomelop melem za ožiljke i rane, super je.

: jelena2007 - 11. januar 2008 0:31:02(UTC)
Puder anene isusuje kozu!!!!

Mi koristimo Mustela kupku za suvu kozu, preko dana Pavlovic kremu za guzu, posle kupanja Pavlovic ispod pazuha i vratica, blago predjem preko nogica i rukica ( tek da skinem sebi sa ruku), Seba Med kremicu protiv ojeda namazemo na guzu kada primetimo bilo kakvo crvenilo. Za lice Seba Med ili Avene za hidriranje lica ( odlicna je, sve vreme hidrira, kao da je koza orosena). caos

: Julija SG - 10. januar 2008 22:25:51(UTC)
Blondie, i moja beba se perutala kad smo dosli kuci iz porodilista. Najvise po nogicama, ali bilo je i po stomaku i rukama. Mi smo to mazali bademovim uljem, posle kupanja masaza i proslo je za par dana.

: ma-ta - 10. januar 2008 20:26:26(UTC)
Blondie, normalno je da se bebama koza malo peruta posle rodjenja, a Pavloviceva je jaka i masna i te ljuspice koje bi trebale spasti sa koze, samo ce zalepiti i napraviti problem. Ja bih ti Pavlovicevu preporucila samo za guzu, a za ostalo neku laksu kremicu. Ja sam Mateji samo jednom probala tu niveu sa pantenolom i on se osuo od nje. Sebamed mi je zakon!

: Blondie - 10. januar 2008 17:48:01(UTC)
Obzirom da se Aleksa rodio 28.12.07 i da je zima ove godine stegla a zimi se isusuje koza puder ne koristimo uopste jos uvek. Ja mu mazem guzu prepone i sve prevoje na telu pavlovicevom a vratic i lice sa nivea bebi kremom sa pantenolom. Imam i johnson losion sa lavandom koji mu ponekad posle iste kupke mazem ali jos uvek je dominantna pavloviceva obzirom da je pocela malo koza da mu se peruta a zima je i cini mi se da mu najvise prija.

: andrea - 10. januar 2008 16:42:29(UTC)
Ma i mi na guzu Pavlovicevu a na lice Chicco kremicu, ali jos dok je dolazila patronazna ona joj stavljala puder ispod pazuha, brade i na stomacic i ledja i tako rekla da nastavimo...A sad ja znam da puder isusuje a zimi se koza jos vise susi pa ne znam sta da radim?!
Inace imamo divnu kozu ni suvu ni masnu....I patronazna rekla da izgleda da joj Johnson's puder pasuje da ga ne menjamo...
Sta da radim, vidim da niko ne koristite puder....Kupicu neko mleko za telo...pa cemo videti rezultate...

: tijanast - 10. januar 2008 10:11:16(UTC)
Mi nikada nismo koristili puder, a ni ulje (osim za kosu), ja bash neshto ne volim ni Pavlovicevu za svakodnevnu upotrebu, previshe mi je masna, i jednostavno mislim da je ljudi ovde malo vishe koriste iz neke navike a ne zato shto je najbolja, da me ne shvatite pogreshno stavim je i ja Emi ponekad ali seba med mi se vishe svidja, za guzu koristimo extra soft kremicu, losion na telo posle kupanja i kremicu za lice, njoj odgovara i koza je stvarno lepa i meka kada je namazem a brzo upije i uopshte nije masna. Imali smo jedan period kada je na nogicama imala neke bash suve delove, onako kao da su lishajevi ali nisu, i za to nam nije pomoglo nishta, ni seba med, ni pavloviceva, ni ulje (samo sam joj ga jednom stavila) i to se tako svakodnevno shirilo dok nisam kupila Johnson's baby naturals losion (sa listom masline) i posle dva mazanja je sve nestalo, posle toga sam uzela itu intenzivnu kremu i nije losha, koristili smo je za guzu, ali ipak se vracamo na seba med, ima lepshi miris he he ili sam ja jednostavno navikla :-)

: ma-ta - 10. januar 2008 9:33:20(UTC)
Ni puder, ni ulje nikada nismo koristili! Za guzu Pavlovicevu, za telo, tj. masazu posle kupanja Sebamed Creme Soft, a za lice takodje Sebamed kremicu za lice. Primetila sam da mu je zbog ovog vremena kada idemo napolje koza na obrazicima nesto suvlja, pa smo uzeli Bubchen kremu za hladno i vetrovito vreme! To je sve sto koristimo od rodjenja i nikada nismo imali nikakvih problema, iako Mateja ima osetljivu kozu! caos

: Bambina. - 10. januar 2008 9:29:11(UTC)
Mi puder nikad nismo koristili jer on dadatno isusuje kozu. Mi smo nas dali baki da ga koristi.
Za sada koristimo samo Pavlovicevu kremu za guzu i to je sve. Ne koristimo ni losion za telo jer nema potrebe, bar za sada. Za kupanje koristimo SEBAMED preparate i to je to.

: jelenaorg - 10. januar 2008 8:57:36(UTC)

Citat:
andrea - 9/1/2008 22:32 Ja jos uvek posle kupanja puderisem Emu Johnsonovim puderom ispod pazuha i po stomaku i ledjima a sad sam negde procitala da zimi bebu treba mazati od glave do pete hidratantnom kremom da se ne isusuje koza... Sta vi koristite za vase bebice?

U savetovgalistu za roditelje su nas uzici da je puder stetan i da ga ne treba koristiti, bas zbog njegovog stanja prasnastog koji beba udise i onda se stara da ne izgovaram tu rec.

Hidrantne losione treba koristiti za kucnu varijantu, a kada se ide napolje obavezno nesto masnije. 

: Ivana-Lukina mama - 10. januar 2008 7:54:49(UTC)
Mi za Lice koristimo A-derama od rodjenja i fenomenalna je,a kad izlazimo napole,,Weleda,, kremu za hladne uslove.

: vesna972 - 10. januar 2008 7:52:45(UTC)
Puder ne koristimo, ipak on zatvara pore a inace smo na SEBAMED kozmetici, jedino za guzu staru dobru Pavlovicevu, posle kupkanja malo se namackamo mlekom a kada se masiramo onda uljem.
Lice joj obavezno pre izlaska namazem kremom, ovaj hladan vazduh strasno susi kozu.

: Cvetic - 10. januar 2008 1:30:07(UTC)
Pavlicka za guzu, ili Pavloderm, sta nadjemo ovde u kanadi, nije lako naci, i koristimo Aveeno kolekciju za bebe. Aveeno ima lep stik za lice namenjen hladnoci i suhoci ove zime ovde. Puder....eno ga na polici u kupatilu, redovno brisemo s njega prasinu.
Za masazu koristimo ulje za masazu bebe na bazi lavande i kamilice.
Ljubak za Emicu zaljubljen

: Masha&Tasha - 10. januar 2008 0:07:08(UTC)
Moj puder i dalje stoji zapakovan kako smo ga dobili, ne znam zasto ali nikako mi se nije svidela ideja da joj stavljam puder. Za guzu nam je zakon pavloviceva mast, probali smo i Johnson varijante krema za guzu i jos neku marku odavde, ali zaista nista bez pavloviceve masti. Jednom prilikom smo imali neku suvu kozu, opet po savetu lekara Johnson i nista, posle prvog premazivanja pavlovicevom koza se povratila.
E sad od kad smo se preselili, da li zbog klime ili cega ali tek koza joj je momentalno postala suva i rapava po stomaku i nogama i sad posle kupanja korisitmo Johnsonovo ulje jer je 10x masnije od losiona(bar tako pise) i daje rezultate momentalno, ali na guzu nista sem pavloviceve i dalje. Dok nam je koza bila super nismo se capale puno jer koza treba da dise, ovde se tako i preporucuje.

: racic - 9. januar 2008 22:29:27(UTC)

Citat:
Ivana-Lukina mama - 9/1/2008 22:39 

Ovde cak savetuju da se beba ne maze puno jer koza treba da dise....

Potpuno se slazem, tako su i nama savetovali.

Kad je bila beba, prvih nekoliko dana sam pokusavala da stavim puder na guzi ali se ojela. Puder ne moze da zastiti od te kolicine tecnosti, brzo upije i guza ostaje nezasticena. Treba je mazati nekom mascu (mi koristimo Pavlovicevu mast) jer masnoca odbija tecnost tako da je guza bezbedna i nema ojeda.

Rekli su nam da mazemo ispod pazuha, vratic, svuda oko zglobova ruku i nogu, zapravo svuda gde beba moze da se ojede, i tako dok beba ne pocne malo vise da se krece.

Osim pavloviceve smo koristili samo sebamed kremicu za lice i to je sve. 

: Julija SG - 9. januar 2008 19:49:50(UTC)
Mi isto nismo nikad koristili puder. Za guzu od uvijek samo pavlovicevu, a za tijelo ponekad Penaten losion. Ovdje inace ne preporucuju, da se djeca puno mazu, ako nema neke potrebe. Isto tako za kupanje, do 3 mijeseca samo malo bademovog ulja u vodu i nikakav sampon a ni kupke. Mi smo tako i radili i za sad nismo imala nikakvih problema sa kozom.

: Brankica021 - 9. januar 2008 18:49:44(UTC)
Mi puder nismo koristili...Johnson-ova kozmetika mi inace nije bas za pohvalu...koristimo od prvog dana pa do sadaicon_razz avlovicku za guzu,chicco za lice,niveu,bubchen za telo...

: May05 - 9. januar 2008 18:49:10(UTC)
Mi nismo nikad koristili puder,ovdje cak i ne preporucuju navodno isusuje kozu,nemam pojma,i dan danas posle kupanja koristimo,nivea ili johnson mlijeko za tijelo i za guzu pavlovicevu kremu,dok je bila manja ispod pazuha sam joj stavljala pavlovicevu kremu jer dobije ojed,bila je krupna bebica.Ena ima suhu kozu i obavezno je moram mazati,a imam i neke kreme sto mi je dr dala koje se pripremaju u apoteci,jer ako joj ne utrljam dobro kremu pojave joj se i fleke koje su hrapave,vidi se da bas ima suhu kozu.

: Ivana-Lukina mama - 9. januar 2008 18:39:22(UTC)
Ja Luku nisam nikad puderisala,samo pavloviceva za guzu,i posle kupanja ga namazem Mustela mlekom za telo,ali u sasvim tankom sloju,ustvari vise je to masaza posto on tako uziva,nego sto je mackanje i lickanje,a ni ulje nikad mu nisam stavljala,samo Mustelu.

Cula sam da je dobro da se stavi par kapi bademovog ulja u vodu u kojoj se beba kupa,ja to nisam stavljala jer mi se nikad nismo kupali u kadici vec u lezaljci,i sad se kupamo u stolici tj. tusiramo.

Ovde cak savetuju da se beba ne maze puno jer koza treba da dise....

: andrea - 9. januar 2008 18:32:21(UTC)
Ja jos uvek posle kupanja puderisem Emu Johnsonovim puderom ispod pazuha i po stomaku i ledjima a sad sam negde procitala da zimi bebu treba mazati od glave do pete hidratantnom kremom da se ne isusuje koza...

Sta vi koristite za vase bebice?

: mamaTanja - 29. decembar 2007 11:36:33(UTC)
cao mame,evo mene opet.Raspitivala sam se jos o bornoj kis. kod farmaceuta koji radi u Nemackoj.Receno mi je da se ona koristi kao konzervans i da nije to tako tragicno kako sam ja to u prvi mah shvatila.Danas postoje bolji konzervansi ili ih uposte nema u nekim kremama ali da kolicina borne kis. nije tolika da ugrozava dete.Ona mi je rekla da mozda bi veci problem bio zink oxid jer on moze da isusi kozu,zato je pavloviceva dobra kod ojeda .Inace ako detetu ne smeta onda nije nikakav problem.Ona na svom detetu koristi bepanten,a inace po njenom savetu sam dete u prvim mesecima kupala samo vodom u koju sam dodavala malo maslinovog ulja i koza mu posle toga nije bila vise suva.Eto toliko sam saznala.

: Lukina mama - 29. decembar 2007 4:42:30(UTC)
Borna kiselina (acidi borici, po apotekama je svi kupujemo pod tim nazivom) se koristi u jako puno segmenata u kozmetici, rastvorom od 1% se ispiru bebine okice, ciste se bradavice kod dojilja prije podoja, tako da, ako je ima u Pavlovicevoj kremi, mislim da ne predstavlja nikakvu opasnost. Nisam strucnjak na tom planu, ali mislim da nema razloga za brigu. A kao sto miss Gak kaze, biljna ulja koja postoje u njoj mogu smetati bebi. Mi sami smo imali primjer, jedan od sastojaka je ulje gorkog badema. Luka je alergican na kostunjavo voce pa nije bas dobro podnosio kremu, uzeli smo drugu i sve je bilo u redu. ;] ;]

: Verica - 28. decembar 2007 22:27:44(UTC)

Citat:
mamaTanja - 28/12/2007 20:05 mame,nedavno sam saznala od pedijatra da pavloviceva sadrzi bornu kiselinu koja je zabranjena u Evropskim zemljama jer je neurotoksicna.Iskreno nije mi svejedno jer sam cerku sa njom mazala dok nije izasla iz pelena a sada sa njom mazem i bebu,Da li ste vi ista cule o tome jer vidim da vas vecina koristi pavlovicevu?

icon_eek icon_eek icon_eek Prvi put ovo cujem, mora da je konkurencija pustila "buvu", mada ko zna. Mi je koristimo, ali kada ovako nesto cujem zaista mi nije dobro. Znam samo da su sve bebe u okruzenju i sire mackane Pavlovicevom i zaista nisam cula nijednu "losu" o ovoj kremi.

Mada, vise me nista ne moze iznenaditi pa ni to da je Pavloviceva mast stetna :(

: MissGak - 28. decembar 2007 15:56:33(UTC)
Pavlovicevu sam licno sa listom sastojaka nosila na uvid nasem pedijatru iza koga su godiiinnneee iskustva a pri tom ide u korak sa vremenom...nije imao nijednu zamerku na sastojke.neznam ali cu se definitivno jos raspitati...
Prestali smo da je koristimo jer nam je dermatolog skrenuo paznju da neka biljna ulja izazivaju reakcije na kozi,a mi smo imali malih problemcica sa kozom lica,tako da smo je izbacili iz upotrebe davno.

: Ivana-Lukina mama - 28. decembar 2007 15:53:30(UTC)
Sanjice drago mi je da vam odgovara Weleda krema,imas od njih i bebi ulje za telo,mleko za telo,onda ulja koja se stavljaju u kadicu gde se beba kupa,ima svasta od njih i biljni mali sapun za ruke ili kad mu peres guzu...

Ja Weleda koristim kad izlazimo napolje zbog hladnih vremenskih uslova

A kuci mu mazem od rodjenja A-derminu kremu za lice koja je fantasticna

Za kupanje sampon Klorane

Telo mu mazem Mustelinim mlekom

Guzu Pavlovicevom-iskreno nisam znala da moze da bude stetna,koliko je dece to koristilo,i moja mama je mene mazala sa Pavlovicevom

Vlazne maramice,prvo smo dugo koristili Pampers,pa posle su meni pocele da se ljuste jagodice na prstima,pa me to bolelo kad perem sudove ili kad sam u kontaktu sa necim vrucim

Sad koristimo ili Nivea ili Mixa bébé
i odlicne su......

: mamaTanja - 28. decembar 2007 15:05:11(UTC)
mame,nedavno sam saznala od pedijatra da pavloviceva sadrzi bornu kiselinu koja je zabranjena u Evropskim zemljama jer je neurotoksicna.Iskreno nije mi svejedno jer sam cerku sa njom mazala dok nije izasla iz pelena a sada sa njom mazem i bebu,Da li ste vi ista cule o tome jer vidim da vas vecina koristi pavlovicevu?

: slatkica - 19. decembar 2007 4:50:36(UTC)
hvala puno!

: stancha - 19. decembar 2007 4:21:36(UTC)
Ovde je razmatrano sta je uopste od stvari potrebno za bebu,pa pogledaj,verovatno ce ti pomoci.
http://forum.roditeljpor...d=1033&posts=17#M135615

: slatkica - 19. decembar 2007 2:16:30(UTC)
drage mame posto ocekujem bebu za 12 dana zanima me oja je sve potrebna kozmetika na pocetku odmah ukljucujuci i termometar za vodu sve sto znate!
hvala unaprijed :-*

: Jade - 6. decembar 2007 5:52:40(UTC)
Mi kosu peremo sa Chicho samponom ,pena za kupanje nam je iste marke ali razlicitih mirisa ( imaju jako dobre od jagodice ,banane i limuna),ruke peremo sa Meriminim baby sapunom a dupesku mazemo sa Pavlovicevom mascu.
Ono sto je dobro ne treba menjati....kao pravi Englezi!

: Sanjica__ - 16. novembar 2007 7:42:42(UTC)
Mi za lice koristimo WELEDA kremu po Ivaninoj preporuci, i prezadovoljna sam. Lazar je od rodjenja imao suvu kozu na obrazima i sve zivo smo probali ali sve je bilo uzalud. Od kad koristimo Weleda kremu za lice njegovi obrazi su kao svila. Hvala Ivana, zlatna si zagrljaj zagrljaj zagrljaj zaljubljen

: Lukina mama - 15. novembar 2007 16:36:41(UTC)
Hvala, iva2006, ima je sada i u Rumi, ali vjeruj mi da smo mi cesce u Zagrebu, nego u Beogradu, pa mi je tamo i zgodnije kupiti! ;]

: iva 2006 - 15. novembar 2007 13:27:18(UTC)
za lukinu mamu cini mi se da sam videla da se mustela prodaje u jednoj apoteci u novom merkatoru(bg) i ja sam iz fr pa sam slucajno primetila jer znam da je njihova kozmetika super ali cini mi se da je u francuskoj jeftinija pozdrav

: zvjezdica - 24. septembar 2007 11:34:49(UTC)
koka loka hvala za sliku.vidala sam tu mast kad nas

: Mom - 23. septembar 2007 20:57:23(UTC)
Iskljucivo Johnson's lavanda i ponekad Huggies!

: Koka Loka - 23. septembar 2007 2:44:56(UTC)
Mustela se sada može naći u skoro svim apotekama. Ja kupila u Veru, videla danas u Immo centru, ali i u apotekama po Novom Beogradu.

: Koka Loka - 23. septembar 2007 2:41:35(UTC)

: zvjezdica - 22. septembar 2007 16:56:36(UTC)
jel ima neko sliku da vidim kako izgleda ta pavloviceva mast da provjerim imali je kod nas posto mi je koza nevjerovatno suha od kad sam trudna pa da i to probam jer nista ne pomaze

: Lukina mama - 5. septembar 2007 12:38:10(UTC)
I A-Dermu kupujuemo u Zagrebu, nju nazalost, uopste nisam mogla naci kod nas. :(

: Ivana-Lukina mama - 5. septembar 2007 12:29:25(UTC)
Lukina mama mene interesuje A-dermina krema ,gde nju nabavljas,nasa je sa vitaminom B6 pakovanje od 200ml belo zelena ambalaza nadam se da koristimo istu.

: Lukina mama - 5. septembar 2007 12:18:32(UTC)
Evo sad sam malo procackala po netu, pogledaj ovaj link, ima broj telefona i mail adresa apoteka gdje ima Mustele kod nas! icon_razz icon_razz icon_razz

http://www.b92.net/zivot...entari.php?nav_id=232799

: Lukina mama - 5. septembar 2007 12:13:00(UTC)
Ni ja ne nabavljam kod nas, nazalost, nego iz Zagreba. U stvari, u Rumi je u jednoj apoteci mogla da se nadje Stelatopia, ali samo neko kratko vreme, sad imaju samo emolientnu kremu i nazalost nista drugo. Pozdrav! :)

: Ivana-Lukina mama - 5. septembar 2007 11:09:57(UTC)
Citat:
Lukina mama - 4/9/2007 20:30

Nas Luka ima atopijski dermatitis, koza mu je dosta suva, pa koristimo Mustelinu Stelatopiu, a odnedavno, po preporuci dermatologa, A-Derma kozmetiku. Iskustva veoma pozitivna! :) :) :) Preporucujemo svakom!!!

Lukina mama gde u Srbiji kupujes Mustelu i kremu A-derma,posto to i za mog sina koristim,pa iz Francuske saljem mojoj bratanici u Srbiju koja ima osetljivu kozu i samo joj ta odgovara,pozzz caos

: Lukina mama - 4. septembar 2007 22:30:34(UTC)
Nas Luka ima atopijski dermatitis, koza mu je dosta suva, pa koristimo Mustelinu Stelatopiu, a odnedavno, po preporuci dermatologa, A-Derma kozmetiku. Iskustva veoma pozitivna! :) :) :) Preporucujemo svakom!!!

: ma-ta - 4. septembar 2007 19:59:28(UTC)
seba-med + pavloviceva = dobitna kombinacija
kupila sam skoro neke Nivea pure (with pure water and water lily) vlazne maramice, odusevljena sam. Od sada samo njih!
I ja sam cula pohvale za Chicco kremu za suncanje!

: sara - 1. septembar 2007 16:04:37(UTC)
oduve i samo seba med,zakon je za osetljivu kozu.kakav chicco samo ime a nikakav kvalitet.kupila sam za suncanje detetu pa kad dodjemo sa plaze ja nemogu da mu operem kremu toliko je jaka

: andjela mala - 29. avgust 2007 18:02:55(UTC)
I mi Prex koristimo Seba med...sve pohvale.
Cim joj se pojavi neka tackica crvena, stavim onu kremu protiv ojeda i odmah nestane, cak je i ja koristim (malo se grebem od cere :-)) kad se nesto zacrvenim i istog momenta mi se povuce. Naravno koristim i Pavlovicevu za guzu u kombinaciji sa ovom Seba Medovom.
Imam i njihov sapun i maramice vlazne, a uskoro krecemo i sa kupkom.
Takodje je dobra i njihova soft krema...
Sve pohvale za Seba MED i FENOMENALNOOOO MIRISE...prosto bi pojela moju bekanu!!!

: Mistery - 3. avgust 2007 14:58:50(UTC)
Za guzu pavloviceva klanjam , za ojede penaten (mada sam samo jednom imala potrebu da ga stavljam), za tijelo kosili, za lice bekutan. To je ono sto mi koristimo.

: andjelam - 3. avgust 2007 14:39:19(UTC)
najbolja krema za decu po mom misljenju je Pavloviceva ;] ;] ;]

: kika - 4. jun 2007 23:31:10(UTC)
KOSILI JESTE.
NEKAD JE BIO BOLJI.

: Sanjica__ - 4. jun 2007 18:23:10(UTC)
Draga Maro i ja sam se porodila u Zürichu i isto mi savetovali kao i tvojoj prijateljici. Do drugog meseca ga nisam kupala samponom samo obicnom vodom al sam ga posle kupanja obavezno mazala penatenovom kremom LAKU NOC. Od drugog meseca sam pocela da ga kupam samponom, takodje penatenovim. A to bademovo ulje mu uopste nije odgovaralo, koza mu je od toga bila opasno suva.

: Gost - 16. maj 2007 19:59:00(UTC)
moja prijateljica se porodila u Zurichu i njoj su savetovali da ne koristi nikakve preparate za kupanje bebe osim prirodnih...
takod aona u vodu u kojoj kupa malishu od vec god dana ddodaje samo malo bademovog ulja...
i to je to...
naravno posle malo pavloviceva za guzu i tjelo...

posto se meni uskoro smesi zverka bas mi je palo na pamet da li je to uobichajena praxa...
meni svidja kako mali izgleda i mirishe i znam da nije imao nikakve iritacije...
imal jos koga sa slichnom praxom...

i da...
savetovali su je da bebu u pocetku kupa jednom eventualno dva puta nedeljno...
:?:

: Gost - 16. maj 2007 17:31:00(UTC)
Anđela ima 4,5 meseca i ja joj guzu mažem pavlovićevom, a onda je razmažem malo i po celom telu. Za kupanje koristimo Kosili (u početku smo Mustelu), zato što su nam SVI rekli da su Pavlovićeva i Kosili jedini proizvodi koji nikada ni kod jedne bebe nisu izazvali alergijskku reakciju. POsle šestog meseca, kada je beba starija i otpornija, opuštenije je preći na nešto drugo.

Protiv sunca sam kupila Sebamed kremu, koja ima najjači zaštitni faktor 50+.

: Gost - 15. maj 2007 12:44:00(UTC)
Ja sam samo jednom koristila neku Top Ten kremu za suncanje sa visokim faktorom i tada je Dejan dobio osip ,kao reakcija na tu kremu.promenila sam je i kupila po preporuci Chicco sa zastitnim faktorom 25 i sve je bilo ok .Ona je gusta i jako se teko razmazuje tako da kad jednom namazem dovoljno je za celo po podne.Mislim da ne treba koristiti faktore 40 i 50 jer i dete treba malo da pocrni ,nece mu nista faliti icon_wink caos

: Gost - 14. maj 2007 21:57:00(UTC)
Evo nase kozmetike

+ neizbezna pavloviceva mast za sve prilike beba

: Gost - 14. maj 2007 18:44:00(UTC)
prex
top ten kids
vitamin ad+e
uva -uvb filter
spf-45+
imas u apoteci roze je boje pakovanje
lepo mirise i prijatno je.
ultra violet +zink oxid pretection

: Gost - 14. maj 2007 17:34:00(UTC)
Ma ja sam vec postavila pitanje u temi "Letovanje i bebe" ali mi niko ne odgovara pa da probam ovde...interesuje me koje kreme/mleka za suncanje za bebe ste probali? Ne znam koju da kupim, mislila sam Sebamed jer sve sto sam probala iz ove kolekcije je bilo stvarno super, ali volela bih da cujem i vasa iskustva. I koji zastitni faktor, 30, 40, 50????

: Gost - 7. maj 2007 23:44:00(UTC)
Chicco za kupanje i mazanje, sem guze, za nju koristimo Pavlovicevu. Dok je bio u pelenamaojeo se jednom i koristili smo neku Chicco kremu za ojede proslo je za cas.

: Gost - 6. maj 2007 22:59:00(UTC)
Citat:
Sanjica__ - 27/4/2007 8:42 PM

Pavloviceva mast je nezamenjiva, ja takodje Lazaru guzu mazem Pavlovicevom, sampon i kreme koristimo Penatenove.

potpisujem

: Gost - 2. maj 2007 16:19:00(UTC)
Za lice i telo koristim nivea soft, za guzu pavlovicevu stvarno je dobra a za kupanje Johnsons sampon, koristim i Johnsons ulje. Anja sada ima 11 meseci a ove preparate koristimo od rodjenja i nismo imali nikakvih problema osim sto nam se guza ojela dva puta. beba

: Gost - 1. maj 2007 15:46:00(UTC)
Moj veliki momak koristi Chicco za kupanje i mackanje, a smizlica Mustela gel za bebe i staru dobru Pavlovic kremu za guzu.

: Gost - 28. april 2007 1:26:00(UTC)
Citat:
Sandra K. - 25/8/2006 1:34 PM

Ej Stanislava kod vas u Njemačkoj imaj jako dobra kozmetika (i za velike i za male) zove se VALEDA. Tetka koju imam tu u Njemačkoj donosi mi ih svaki put kad dođe. Moja druga tetka koja ima malu curicu kaže da nikad nije bolje kreme imala. A i ja sam svojom prezadovoljna.

Da to je Weleda http://www.weleda.de/Koe...ind/BabyundKinderpflege
i stvarno je neverovatna a i najskuplja,iskljucivo i samo prirodno ali sve od mirisa do sastava ali nazalost kasno sam saznala za nju tako da sada ne vredi,koristim samo za hladnocu i vetar kremicu,ustvari za napolje hehe,e da i najvaznije koristimo njihovu pastu za zube,sve bebi sam isprobala ali njihova je zakon za sve :>

caos

: Gost - 28. april 2007 1:14:00(UTC)
Ja sam u pocetku koristila sve od Bübchen kad je bio mala beba,iskustva sam sva opisala u temi 'Kupanje novorodjencadi' i sve sta mislim o tome i kako smo neslavno prosli po pitanju koze.

Danas od kozmetike koristimo,za kupanje u vodi nista,za telo novo od 'Avene' (Baby Pediatril Reinigungsschaum) penu za kupanje odlicna je bez sapuna,parfema i ne iritira oci lako se razmazuje i spira,za kosu 'Linola' Shampoo koza se ne peruta i zadrzava vlaznost,lice mazemo nezamenljivom od 'Bübchen' Calendula Gesichtspflege Creme.
Kad je vetar napolju ili hladno koristimo kremu od 'Weleda' Calendula-Wind- und Wetterbalsam.Posle kupanja dok je jos mokar utrljam mu Penaten gusto ulje da ga posle nebih mucila i koza mu je posle toga kao svila.A ovako danju kad se setim na telo mu dok ga presvlacim namazem nesto sto mi je MissGak preporucila i zaista je carobno za suvu kozu ja sam zapanjena za dan mu se sve poboljsalo od 'Penaten' Baby Soothing Naturals Lotion(to je inace kod nas u nemackoj naziv a to je u stvari JOHNSON'S SOOTHING NATURALS cela kolekcija neverovatna je)

Guzu mu nikad verovali ili ne nisam mazala i nikad se nije ojeo cak i kad je cesto kakio a tada je jos bilo leto,jednostavno su me tako posavetovale babice ovde i prihvatila sam kazu da tako koza sama stekne otpornost i nista joj nije potrebno ako se pravilno opere i posusi,eh kako ih ne poslusah i za kupanje,slazem se da je Pavloviceva odlicna ali samo kad se beba ojede,nama se jednom desilo da se zacrvenela koza u predelu anusa i pavloviceva je resila stvar,ali znajuci u trudnocui dok sam se mazala koliko je masna i koliko sam je tesko skidala,jadna beba iskrivila mi je u rukama dok sam je prala svaki put posle kakanja,kolko je tesko skinuti tu masnocu ni sapun ne pomaze bez nekoliko puta,od tada je vise nisam mazala,jer mi je stvarno bilo mucenje za dete da toliko puta dnevno skidam toliko masnoce.
I dan danas mu ne mazem nista i nemamo problema nikakvih,cak mu je i koza nezna u tom predelu.

Obratite paznju,da neki peskiri koji nisu kvalitetni iako tako pise i izgledaju na oko, ispustaju truncice i posle prvog pranja,zbog toga mu se koza i zacrvenela,jer su preko noci posle kupanja posto sam ga obrisala otpale te truncice,i kako se u toku noci mrdao to se trljalo o neznu kozu i napravilo mu crvenilo,kasnije sam kad sam ga presvlacila to i nasla plave truncice na delu gde je pocrvenelo.

kucam
caos

: Gost - 27. april 2007 22:42:00(UTC)
Pavloviceva mast je nezamenjiva, ja takodje Lazaru guzu mazem Pavlovicevom, sampon i kreme koristimo Penatenove.

: Gost - 27. april 2007 19:30:00(UTC)
Guzu mu mazem iskljucivo pavlovicevom,sampon koristimo ,,Klorane,, mleko za telo ,,Mustela,, ali ga ne mazem ceto ponekad samo,,krema za lice ,,A-derma,, sa vitaminom B6 prepisala nam pedijatar,voda sa uljem za ciscenje,,Klorane,, vlazne maramice sa kamilicom,, Pampers,, zagrljaj

: Gost - 27. april 2007 13:10:00(UTC)
mi koristmo bubchen kozmetiku i pavlovicevu mast.Stvarno sam zadovoljna.A od chicco-hidratanten krm za lice primetila sam da im lice stane rapavo

: Gost - 2. april 2007 2:01:00(UTC)
Mi koristimo Seba med - fenomenalna je kolekcija...mogu svima da preporucim pogotovo Seba med kremu za lice (za bebe); Tari se pojavilo neko crvenilo i sitne crvene tackice po licu, i od kad koristim ovu kremu lice joj je super, cisto i meko i skroz nezno, bez i jedne crvene tackice.
A imam i neku kozmetiku iz Chicco kolekcije i isto je dobra, zadovoljna sam.
Naravno za guzu iskljucivo Pavloviceva mast, stvarno je neprikosnovena.

: Gost - 29. mart 2007 2:43:00(UTC)
za guzu samo pavlovicevu mast,zakon je a kupke i sanponi nivea i sada trenutno koristimo johnson.

: Gost - 20. januar 2007 18:17:00(UTC)
ja Ivi guzu mazem iskljucivo pavlovicevom, a za kupanje i telo koristim seba med, odlicna je kozmetika a iva ima suvu kozu i odgovaraj joj

: Gost - 28. novembar 2006 1:11:00(UTC)
za guzu pavlovicevu mast.
za kosu kosili sampon,ili oriflame za bebe.
a za lice bekutan kremu ili niveu soft.

: Gost - 28. novembar 2006 1:09:00(UTC)
Sastav pavloviceve Lanolin i vazelin i borna kiselina uh kad se samo setim koliko sam je pravila muka mi je od nje zato na oci nemogu da je vidim...za guzu je dobra al je nebi preporucila po telu..dosta je masna i zatvara pore samo na ostecenu kozu tj kod crvenila...

: Gost - 28. novembar 2006 1:04:00(UTC)
Mi koristimo bekutan kozmetiku za djecu i super nam odgovara,nikada nismo imali ni crvenila ni bilo kakvog osipa na kozi!!!

: Gost - 28. novembar 2006 0:57:00(UTC)
Citat:
katarina - 6/11/2006 11:51 PM

e ovo me iznenadilo i imam pitanje svi mi kazu da treba sto pre da rodim da ne bi bila velika razlika izmedju dece pa me interesuje posto vidim da je razlika skoro 10 god kako je?Kako reaguje Lazar?Kako je tebi opet sa malom bebom posle toliko vremena...uh sta sve imam da pitam al polako...

ja sam malo preterala sa razlikom,sticajem okolnosti..jesam za veću razliku,ali ne baš deset godina..idealno bi bilo da sam između ovih dvoje imala još jedno,taman na pet godina..laza obožava sestru,a i ona njega..jako je srećan što je ima i to stalno ponavlja.čak je nedavno i rekao-"mama,pa kako smo mi uopšte živeli ovolike godine bez nje?"..

meni je divno da ponovo imam bebu,načisto sam se podmaladila..

ovo baš i nije tema za ovu rubriku,ali eto da ti odgovorim..pozzz

: Gost - 8. novembar 2006 15:19:00(UTC)
MissGak, sada se vise ne secam hmm , davno je bilo ali mislim da je bilo crvenilo i pecati.

: Gost - 7. novembar 2006 20:13:00(UTC)
ima dosta dece od mojih rodjaka koja su meni bila poverena na cuvanje i uvek sam im guzu mazala pavlovicevom i stvarno nikad crvenila ili ojeda,niti kad su vrucine,ja imam obicaj leti kad nosim papuce i sandale posle svakog tusiranja uvece namazem pavlovicevu na stopala pete i nikad u zivotu nisam dobila zadebljane na petama ja cak nisam nikad ni turpiju za pete koristila,pavoviceva je zakon,sad snjom mazem stomak i bas mi prija koza mi je kao saten

: Gost - 7. novembar 2006 20:09:00(UTC)
Moj(tacnije Aleksin) pedijatar ovde je insistirao da mu donesem "na uvid" Pavlovicevu mast...Od rodjenja mu guzu mazem Pavlovicevom(ni jednom drugom) i nikada nije imao nikakvo crvenilo,ojed,nista slicno,sto je nasem pedijatru zapalo za oko(valjda kod drugih beba to nije slucaj).Kada sam mu objasnila da je to mast kojom su nase mame nama mazale guze ;] on je insistrirao da mu donesem kutije da pogleda sastav(cirilicno pismo sam morala da mu prevodim)i bio je odusevljen.Kada je neki proizvod tako dugo na trzistu sigurno i da valja!!!
Ovde ima da se kupi u Evropskoj prodavnici,sto sam rekla i njemu,tako da ce je on verovatno preporuciti onima kojima je potrebno!!!
Sneki,kako se ispoljavala alergija na Johnson sampon???

: Gost - 7. novembar 2006 15:31:00(UTC)
I ja sam koristila Pavlovicevu, za guzu, a po telu ih nisam mazala. Meni se odlicnom pokazala za ojede Penaten pasta (u metalnoj kutijici), posle mazanja, ojed-crvenilo ko rukom odneseno.
Sto se sampona i kupki tice tu sam koristila razne: kosili, chicco, nivea, bekutan i sve mi je bilo ok, sem johnson sampona, na koji je Nikola bio alergican.

: Gost - 7. novembar 2006 12:30:00(UTC)
meni svekar ide u januar za Srbiju a meni je termin krajem januara,i planiram kad se on vrati u februaru ima da zavrsi jos neke papire da sredi ovde da narucim da mi donese jedno 10-12 kutija pavloviceve masti od 300gr,meni je pavloviceva stvarno super,i meni odgovara evo mazem se snjom u trudnoci i koza mi je kao saten,cak i kad se izgorim na sporetu ili pegli ja na ranu par puta namazem nju i prodje mi,a sto se tice sampona,losiona,mleka za telo to cu se posavetovati sa pedijatrom a za guzu pavloviceva je zakon icon_lol

: Gost - 7. novembar 2006 9:50:00(UTC)
Ja Tiani od kad se rodila za guzu uvijek koristim pavlovicevu kremu,donesem sebi od kuce vise i snabdijem se tako jer ovde nema.Za lice i tijelo isto nabavljam iz Austrije Bubchen(ne znam kako se pise ono u sa dvije tacke iznad) i koristim joj i za tijelo i sto to mlijeko.Ovdje nisam nasla neki extra izbor ai sto rece neko od vas nekako su kreme potvrde i ne razmazuju se lijepo.Samponi schauma djeciji oni sa balzamom sa mi super i odgovaraju mnogo njenoj kosi.

: Gost - 7. novembar 2006 1:51:00(UTC)
e ovo me iznenadilo i imam pitanje svi mi kazu da treba sto pre da rodim da ne bi bila velika razlika izmedju dece pa me interesuje posto vidim da je razlika skoro 10 god kako je?Kako reaguje Lazar?Kako je tebi opet sa malom bebom posle toliko vremena...uh sta sve imam da pitam al polako...

: Gost - 7. novembar 2006 1:30:00(UTC)
glasam za kikovu kozmetiku!!!koristila sam je i za prvo dete,pre 10god i sada za drugo..izuzetno je kvalitetna,blaga i ima divan nežan miris na čisto..

: Gost - 28. avgust 2006 20:07:00(UTC)
nisam ni mislila na guzu naravno posle svakog presvlacenja kad je Jana imala pampers namazala bi!!I sada to radim kad vidim crvenilo...ne ne mislila sam na lice,telo...a guza ok cak i vise puta dnevno ako je potrebno caos

: Gost - 28. avgust 2006 19:58:00(UTC)
da ,ne mazem ni ja svaki put guzu! nego,desi se da moj Marko ponekad "puno kaki" po vise puta na dan,znaci vise od 5 puta!sto je bio slucaj do pre 2dana,kao proliv pa mu se koza nadrazi i pocrveni od tolikog kakenja icon_lol i jedini spas nam je Bübchen za Po!
a sto ti kazes katarina,koza treba da dise,kad nema problema sa crvenilom manje mu mazem ili ponekad nikako

: Gost - 28. avgust 2006 19:47:00(UTC)
Ja Janu kupam Penaten sampon,krema büpchen za guzu a mazemo se samo posle kupanja Penaten ulje(losion)to je sve koza kod deteta treba da dise pa nema potrebe za kremom svaki dan.. caos

: Gost - 25. avgust 2006 19:41:00(UTC)
Jeste kozmetika Valeda je super pogotovo za osetljivu kozu!
ja koristim cak i za mene i muza Ulje za telo,ili masazu,pa se nas dvoje tako masiramo icon_lol jako lepo mirise !

: Gost - 25. avgust 2006 15:34:00(UTC)
Ej Stanislava kod vas u Njemačkoj imaj jako dobra kozmetika (i za velike i za male) zove se VALEDA. Tetka koju imam tu u Njemačkoj donosi mi ih svaki put kad dođe. Moja druga tetka koja ima malu curicu kaže da nikad nije bolje kreme imala. A i ja sam svojom prezadovoljna.

: Gost - 25. avgust 2006 14:45:00(UTC)
e ja do toga jos nisam dosla ali ovde ima brdo kozmetike za decu videcemo sta ce nam preporuciti

: Gost - 23. avgust 2006 15:01:00(UTC)
ja takodje koristim Niveu,i Petru odgovara tako da necu menjati

: Gost - 23. avgust 2006 14:40:00(UTC)
Mi koristimo Niveu, i ja skoro ceo zivot koristim Niveu (u poslednje vreme ja eksperimentisem). Mislim da je Bubchen dobra ali je Pavlu usla pena od tog sampona pa je bas plakao...ali sve je stvar navike...
Jos da dodam da sam Pavlu do godinu dana mazala i telo i povremeno lice i guzu i vise ne mazem...osim kada smo na moru jer so mnogo isusi kozu ili kada mu se zimi isusi koza...mislim da ne treba preterivati sa kremicama vec pustiti da koza pokusa sama da proizvede dovoljno zastite...

: Gost - 23. avgust 2006 14:21:00(UTC)
Sad mi pade na pamet ova tema kad sam Marku mazala lice...Ja njemu kupujem sve od Bübchen,pokazale su se jako dobre!od rodjenja sam mu kupovala te kremice,prvo sam dobila u porodilistu kao poklon,nesesar pun te kozmetike,pa sam to prvo iskoristila i ujedno da "testiram" ...i jako sam bila zadovoljna pa sam nastavila da kupujem..
kupovala sam i druge kremice cisto da isprobam,mozda ima boljih,to su bile Penaten,Nivea i Hipp ali od ove Bübchen nema (sto se mene tice) bolje!!! MArku se sija lice i guza...
Penaten mi je nekako "tvrd" tesko se razmasuje a Nivea mi je nekako previse masna ...
Cime vi negujete vase bebe i decu???