Obaveštenja

Icon
Error

: maja22 - 20. jun 2009 2:23:23(UTC)
Ja nemam nista protiv plasticne operacije,jako bi volela da jednog dana ponovo imam grudi kao sto su bile pre trudnoce,ali neznam da li bi se usudila na taj korak jer se plasim operacija,i svega sto ide uz to.

: Ella - 19. jun 2009 14:31:09(UTC)

Citat:
jelenaorg - 19/6/2009 11:11 OT: SORRY jaoooojjjj .... ella ella ella ....ccccc.... ja bas mislim d ami je avatar ono bas bas ...bio je malo duze u photoshopu al dobro isplatilo se icon_wink

100% naturale  icon_wink

Jeco, kod tebe je samo dobar make-up i eto kako se postize do vrhunca!!! Za;ebala si i Christiana iz "Nip tuck"  ruganje

: jelenaorg - 19. jun 2009 13:11:40(UTC)
OT: SORRY

jaoooojjjj .... ella ella ella ....ccccc.... ja bas mislim d ami je avatar ono bas bas ...bio je malo duze u photoshopu al dobro isplatilo se icon_wink

: Ella - 18. jun 2009 22:04:43(UTC)

Ivanela i meni je drago da  si opet tu :-*

P.S. jeste moje delo, pitaj je, reci ce ti :) Ja sam super fotograf, a ona jos bolji model  icon_wink   Eto kako zena moze da izgleda bez plasticne hirurgije  icon_lol   Salu na stranu, odosmo u OT, ali morale smo prokomentarisati njen avatar zar ne?! icon_wink

: Ivanela - 18. jun 2009 20:04:46(UTC)
Citat:
jelenaorg - 18/6/2009 16:52

koga zanima moj post o ovome ima ga na prvoj strani tu sam sve rekla!!!!

OOOOO Ivanela , pa gde si ti pijanci

Javlja mi se zelja da i ja imam novi ticker poput tebe jelenaorg, pa u skladu s tim ja opet cesce na forumu :)
btw- slika na avataru je Ellino delo? wau klanjam

izvinjavam se za ot icon_lol

: Ella - 18. jun 2009 19:27:32(UTC)

Procitah Jelenin post i slazem se sa njom, razmisljamo znaci isto icon_wink   Ma sve je lepo u granicama normale, ostalo... icon_evil

OT: Jeco mnogo mi se svidja tvoja nova slikica. Vidis kako znam ja tebe lepo da uhvatim na slikama icon_lol

: jelenaorg - 18. jun 2009 18:52:31(UTC)
koga zanima moj post o ovome ima ga na prvoj strani tu sam sve rekla!!!!

OOOOO Ivanela , pa gde si ti pijanci

: Ivanela - 18. jun 2009 18:19:15(UTC)
Citat:
Anka - 18/6/2009 11:51

Pitam ja sinoc muza.. apropo ove teme,

Daj da ugradim silikone. i malo povecam usne, . Pogleda me coek ispod oka.. I rece mi, znam da nisi spavala celu ovu nedelju, pomucen ti je razum, i na ivici si psihicke stabilnosti :):):)

hahaha ruganje
jao sto me ova zena zasmejava bravo

ja nisam protiv plasticne hirurgije, mislim iako sam 99% sigurna da nikad nista necu raditi po tom pitanju, ko hoce- i treba, sta ima veze...

: Ella - 18. jun 2009 16:24:00(UTC)

Majo, prvo da ti kazem respekt za iskrenost! Svaka ti cast, malo ko danas ko je nesto promenio na sebi prica o tome ili prizna. Ti trebas da si primer mnogim zenama klanjam

Sledece sto cu ti reci je da sam sokirana kad sam procitala da si ugradila silikone  icon_eek   Ne zato sto sam veliki protivnik toga, vec sto nisam sama ranije provalila. Jer moram ti reci da sam postala expert da prepoznam ko ima silikone, a ko ne  icon_lol   Moje jako dobre 3 drugarice u Svedskoj su odavno stavile silikone i rasla sam i bila uz njih kad sam im bila potrebna, sila na konsultacije, bila pre, za vreme i posle operacije.. Dobro znam kakav je to hirurski zahvat, koje su posledice, itd... Sve 3 su hvala Bogu srecne i zadovoljne bas kao i ti...

Sto se tice tebe Majo, fantasticno izgledas, i tvoje grudi nisu preterane, sasvim ti dobre stoje uz tvoje lepo manekensko telo  icon_wink :-*

Nisam protivnik plasticne hirurgije ukoliko je sve uradjeno sa ukusom, a nikako preterano  anene   Znam da su ukusi razliciti, ali danas je svet otisao u p.m. da izvinete i sve je tako previse, too much, ruzno, prenaglaseno, vestacki... I to mi se nikad nece svideti, tako da ne razumem ni zene koje preteruju u tome, a uzivaju i same misle da je to lepo i sexy  icon_rolleyes

Sto se tice mene, i ja kao mladja sam razmisljala o vecim grudima ili manjem nosu :) Ali posto sam toliki slabic i jos veca kukavica, nikad nisam to sprovela u delo. Ili mi zelja nije bila dovoljno jaka kao nekima. Sve u svemu danas, sve sto sam starija, sve sam lepsa sebi. I posle 2 dece ja sama sebi izgledam super (ej nisam narcis  icon_lol ), ali sam zadovoljnija izgledom. Osecam se zenstveno i lepo pa cak i sa manama koje imam. Manje su nekako upadljive, a ono sto nosim unutra ispoljava se sve vise i vise... cvetam!  icon_wink

Svaka cast zenama koje su odlucila na tako veliki korak, promeniti svoj izgled zato sto su nezadovoljne, ali naravno da je sve to u nekim granicama normale.. ja im skidam kapu  respekt

: Fokica - 18. jun 2009 14:25:37(UTC)
Majo svaka cast na iskrenosti respekt

Ja bih isla na zatezanje grudi. Posle dve trudnoce, dva puta dojenje sto podrazumeva vise puta povecanje i smanjenje i to za 3 do 4 velicine (da dobro sam napisala), opustile su se.
Mm kaze da su dobre ali ja bih da budu kao nekad 8)

: andrea - 17. jun 2009 23:58:11(UTC)
Ja sam imala plasticnu operaciju u 6. razredu osnovne. Imala sam jaaaaaaaaako klempave usi i kad sam ih sredila lepse sam se osecala a i samopouzdanje mi je poraslo. A da imam para sredila bi grudi jer posle 17 meseci dojenja ne izgledaju bas lepo.

: Srcka - 17. jun 2009 20:50:29(UTC)
Vec sam pisala ranije, nisam protiv p.operacija, ako to resava estetsko i psihicko stanje osobe.
Majce, stvarno svaka cast, sada si zadovoljna, sigurnija i ne vidim tu nista lose.

Ja bih stavila silikone u listove, hihihi, mnogo su mi tanki icon_razz

: Maja-belgija - 17. jun 2009 20:44:27(UTC)
hvala vam mame zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
ja sam mislila da mnogo bi me osudili sta sam to uradila al ja sam covek koj voli da se lepo oseca i lepo izgleda i eto odlucila sam da uradim ta operacija za svoju dusu i verujte mi da nezalim ni sec i evo vec cetri godina ja uzivam u svoje telo icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: rainbow - 17. jun 2009 20:21:38(UTC)
Majo svaka cast i na iskrenosti i na hrabrosti! klanjam klanjam cvecko
Estetska hirurgija i nije neka strvar u danasnje vreme, postala je jednostavno deo svake od nas. Ja licno nisam imala zahvate, osim operacije mladeza, ali razmisljam da i ja jednog dana (za sada ne) ugradim silikone, ali tek toliko da zategnem grudi. Oduvek sam imala malo jace grudi, a sad posle tri trudnoce i tri dojenja su se smanjile i opustile :? icon_cry , ali za to nemam hrabrosti, mozda kroz koju godinu... sok icon_wink

: Dikina mama - 17. jun 2009 19:32:17(UTC)
Ja sam za! Potpuno isti slucaj kao Majin imala je moja sestra od tetke! Pre mozda mesec,dva stavila je silikone i grudi su joj divne. Sasvim normalne velicine i pre neki dan kada smo bili u Srbiji videla sam ih uzivo! Drago mi je da je ona zadovoljna jer znam koliko je patila zbog toga sto ima male grudi a inace devojka jako dobro izgleda. Svako zna sta je najbolje za njega i zasto da ne uradi nesto za sebe ukoliko je moguce a da se oseca dosta sigurnije i zadovoljnije.

: Iva&Lule - 17. jun 2009 19:06:14(UTC)
Majo,lepo si napisala i iskreno :) svaka cast bravo drago mi je da si srecna i zadovoljna icon_wink

Ja kod sebe nista ne bih menjala,ali od puberteta nisam mogla da smislim svoj nos icon_eek Kad sam imala 5 godina,mama kuvala slatko i ja trazila da jedem,ona ne daje dok se lepo ne ohladi i ja lepo odem u spajiz,kako su bile police poredjanje pocnem da se penjem da uhvatim teglu sa slatkom i naravno nisam mogla lepo da uhvatim i padne mi tegla na nos :( Jaooj kako je to bolelo,krv na sve strane,doktori,usivanje....I posle ja dobih lepu grbicu na nosu :) U pubertetu mi je strasno smetlo nisam mogla da podnesem da me neko gleda iz profila,ma bas sam bila u bedaku zbog toga...Htela sam na operaciju moji mi nisu dozvolili,posle me je sve proslo kao da imam najnomralnoiji nos :) Opet to je mala grbica i sad mi uopste ne smeta..Jednom sam pomenula muzu da odem na operaciju nosa,posto smo gledali na TV-u operaciju,oporavak i on poludeo kaze takvu sam te upoznao i meni je to ok,ja ne bih mogao da te zamislim da imas drugaciji nos :)
Imala sam druga u srednjoj,prelep decko,visok,lepo gradjen,ma crte lica extra,ali usi katastrofa klempave,svi su ga zezali zbog toga,cim se operisao i pocele sve devojke da ga jure :) Ko zeli i ima neki nedostatak zasto da ne,sa grudima nemam problem cak i posle 13.5 meseci dojenja izgledaju lepo,malo sam vezbala posle dojenja sa jednom spravicom i fine su :) Svako ko ima neki nedostatak i moze da popravi svoje samopouzdanje,zasto da ne :)

: tanja. - 17. jun 2009 18:01:26(UTC)
Majo klanjam klanjam klanjam svaka ti cast !!

: Bojana I Anja - 17. jun 2009 17:01:42(UTC)
Citat:
Anka - 17/6/2009 12:52

Majo, prosto si me odusevila sa svojom iskrenoscu, Malo ko ima "loptice" da to prizna..

Ja sam za plasticnu hirurgiju, ako te to zadovolji ni jedan psihijatar ti nece pomoci koliko plasticni hirurg... :):)

Slazem se sa Ankom. Svaka cast Majo za iskrenost.
Ja imam velike grudi i to me je uvek opterecivalo. Sada u trudnoci su ogromne. Razmisljam da ih jednog dana smanjim.

: ciciban - 17. jun 2009 15:22:11(UTC)
Majo klanjam klanjam klanjam klanjam
Iskreno jesam za plasticnu hirurgiju u smislu nesto korigovati ali nisam za preterivanje i neke ekstreme

: Maja-belgija - 17. jun 2009 14:44:07(UTC)
citala sam ovu temu i odavno sam razmiljala dal da napisem nesto al konecno napisacu......
prvo i osnovno niko od vas nije imao kompleks neki veliki za da bi uradio neka korekcija na sebe....svi su svesni za svoi mane al zasto kad se moze covek ulepsati zasto da se neulepsa!!!!Ja licno imam povecane grudi i meni uopste nije sramota da to kazem il krijem...nisu mi sise ko na ceca il karleusa nego su normalne jer nikad nisam imala sise bila sam ravna ko daska i to je bio moj kompleks!!!Stavljala sam po deset potpunke i neznam kakve bruseve za da izgleda da imam nesto i na kraju posle dolgo pricanje sa moi roditelji koi naravno su se slozili da uradim operacija koi su mi je oni platili za da uvelicam sise!!!!Meni nije uopste nista bolelo jer zelja i sreca su bili jacu ja nemogu da opisem kako sam se osecala kad sam se pogledala mogla sam da nosim sta ocu!!!!Moje telo je konacno bilo savrseno.....i sta ako imam povecane sise ja sam ipak doila svoju cerku radim sve poslove kuci nista mi neseta na sve strane a i neosecam kao da imam strano telo u sebe!!!!!

: Danijela&Jovana - 25. mart 2009 0:15:43(UTC)
Nasa kuma je plasticni hirurg, tako da smo par puta odgledali neke korektivne operacije na cdu. Pa ono je strashno! MM nije gadljiv ali to nije mogao da gleda (konkretno, u pitanju je bilo smanjenje grudi). Ako je neka devijacija, ili blaga korekcija na licu, to jos i mogu da razumem, ali ostalo....da ne pricamo o svim mogucim komplikacijama i bolovima koje se gotovo redovno javljaju posle intervencije. Ne hvala! "Volim i ja pozoriste, ali ne u svojoj kuci!"

: myche - 17. februar 2009 14:55:04(UTC)
da imam para i da se ne bojim noža i postooperativnog lečenja(valjda sam dobro napisala) liposukciju bih sigurno uradila i to od glave do pete!

: Tinna - 17. februar 2009 12:09:33(UTC)
Bila sam do skoro ni tamo ni tamo...pa pomislim kako bi bilo lepo da imam vece grudi, a onda zamislim osecaj..uhhh jezim se. Usne-pa ja ujutru kad ustanem one su naduvene kao da sam plotnu ljubila, a onda uzmem da pijem vodu i pola prospem po sebi...a jos kad bi ih napunila...pila bih na cevcicu. Elem, gledam pre par dana , ne znam na kojem kanalu zenu koja je imala preko 50 korekcija-ajaoooj majko moja, punili joj jagodice kolagenom-ako se tako kaze i deformise joj se lice, ode na Beverli Hils kod najpoznatijeg hirurga on kaze-nema tebi Boze pomozi tako ti je kako ti je...
E sad, VEROVATNO sad tako mislim ali akooo bi mi grudi posle trudnoce izgledale kao ispumane lopte, kese mozda i bih, a mozda i ne. Ma nemam pojma :>

: malena89 - 16. decembar 2008 4:25:51(UTC)
Ja sam izricito protiv. Imam sve sasvim ok i ne treba mi vece. Ionako velike grudi da povecavam ili sasvim ok usne, neka hvala. Ja uopste nisam za te operacije. Sta biste vi uradile?

: dusica2006 - 28. avgust 2008 9:41:49(UTC)
Nemam nista protiv, sve dok je u granicama normale, ali vec kad se pretjera ne volim.

: ogycko - 28. avgust 2008 7:41:59(UTC)
Nisam protiv plasticne hirurgije, smatram da je to jedna od prednosti civilizacije, cak nemam nista protiv zena koje ugradjuju silikone da bi ispunile neke svoje zelje ili komplekse. Koliko je to zdravo i normalno, to ne znam, ali nemam nista protiv 8)

: Prex - 21. jul 2008 12:32:44(UTC)
Cvetic je stvarno pravi glas razuma ovde bravo bravo bravo
Apsolutno se slazem sa svim stvarima koje je vecina ovde iznela, ukoliko postoje bilo medicinski bilo estetski razlozi za operaciju, ali u cilju otklanjanja realnog deformiteta ili necega sto bitno utice na samopouzdanje i samovrednovanje neke osobe, pa zasto da ne? Ali bilo kakvo preterivanje je uvek vise stetno nego korisno.
A kada vidim da se babe podvrgavaju raznim operacijama da bi izgledale 20 godina mladje e to mi je vec grozno. Dostojanstveno starenje uz normalnu brigu o svom telu ce uvek lepse izgledati nego hiljadu plasticnih operacija.

: bucko - 21. jul 2008 9:48:22(UTC)
OK mi je kada je plasticna hirurgija u sluzbi zdravlja, ali samo estetike radi nisam zagovornik. Naravno da ima stvrai koje mi se ne svidjaju na meni, ali kada bi ih promijenila to ne bi bila ja. Podrzavam i misljenje Cvetic, treba razmisljati kako ce to izgledati u starosti.

: Lejni - 21. jul 2008 9:38:43(UTC)
Nisam protiv plasticne operacije. Za sam, kada su u pitanju klempave usi, ruzan nos, male grudi, oziljci, deformiteti. Ali nisam za preterivanje.

: Angel - 21. jul 2008 6:09:40(UTC)
St se grudi tice, grozna mi je pomisao na strano telo u meni i iskreno grozno mi je da vidim. Ok ako je neka devojka bas daska kao u onom Makeover-u na Fox Life-u pa se i ne vidi da nije prirodno i nije ni veliko-e to je lepo. Nista gore nego kad se vidi, pogotovo kad je neskladno sa telom, recimo kad je neko mrsav :?
A podrzavam operacije nosa i usana i tako neke recimo deformitete. Makeover je recimo ok emisija mada umeju i oni da preteraju sa tim operacijama.

: jelenab - 21. jul 2008 5:23:43(UTC)
Bas razmisljam jutros ima li ove teme. Naime jutros sam prvi put dobro pogledala svoje grudi i bas sam se razocarala. Uvek sam imala lepe grudi, kad sam bila mrsava bile su savrsene, a kad sam pocela da se gojim i one su znatno porasle, ali nikada se nikad nisu opustile ! E sad posle godinu dana dojenja, a posebno posle prva tri meseca trudnoce kad su naglo porasle JOS vise i nenormalno bolele, one vise ne lice ni na sta :-( Muz se ne slaze sa mnom, ali ja sam se bas nesto smorila.
Moj generalni stav o plasticnoj hirrurgiji je vrlo slican vasem: nikad na sebi nisam htela nista da menjam, nisam osudjivala one koji to rade (mada su nekad rezultati zaista zalosni), a podrzala sam neke prijatelje koji su zbog svojih problema bili vrlo nesrecni i to im je mnogo pomoglo. Sad prvu put razmisljam da bih, nakon sto rodim svu decu koju zelim, ipak otisla da mi vrate grudi na mesto.......
Sta mislite?

: Emina81 - 13. jul 2008 8:49:03(UTC)
Protiv!!!!

: ivaiva - 9. jul 2008 10:05:38(UTC)
Licno mislam deka nemam hrabrost, ali sum za.

: glamchick - 9. jul 2008 9:18:40(UTC)
JA sam za malo peglanja ali ako se realno urežu neke ružne duboke bore pre vremena. I za uvećanje grudi sam takođe, kao i za druge intervencije, ali kao što je cvetić rekla, treba zaista razmisliti kako će to izgledati kada budemo imale 60. Ali, ako nije frka opet ići pod nož, ma može sve to i da se izvadi :)))

: Fokica - 7. jul 2008 15:32:17(UTC)
Cvetic svaka ti je zlatna.

: MEY - 7. jul 2008 9:00:27(UTC)
Ja jedino razmisljam o podizanju grudi jer su se KATASTROFALNO spustile. :( Pre porodjaja su bile ekstra,a sada mi dodje uzid uzid uzid

: tanja011 - 7. jul 2008 8:49:55(UTC)
Ja nisam bas nesto raspolozena za plastiku...
Pre 15 ak dana sam operisala slepo crevo i sad tek ne zelim pod noz nikako!!
Mada sam presrecna jer mi je doktor uradio neki sav koji rade plasticni hirurzi pa mi se nece videti oziljak!!!

: pahuljica - 7. jul 2008 8:17:44(UTC)
Cvetic, glas razuma na forumu!
Svaka cast! cvecko

: Cvetic - 6. jul 2008 20:39:54(UTC)
Naravno da je ok u situaciji kada je priroda malo kiksnula, klempave usi, devijacija septuma nosa, zecje usne i sta ja znam, to je vec drugo.

Ono sto mlade zene ,tinejdzerke pa cak i zene u 30tim godinama koje se podvrgavaju implantatima i sl.drasticnim hirurskim pothvatima ne planiraju je-starost.
Sva ta hirurgija jezivo izgleda nakon 60te ako je uradjena 30-20-15 godina ranije. To je jezivo ,zahteva jos korekcija i nema kraja.Maltene je ko brijanje nogu, kad krenete, ne smete da prestanete inace -dzungla!
Tako nekako bude i sa plastikom, skrati ovde, skrati onde, malo odavde malo odande, nikako da ispadne kako treba.
Nakon 40te, koza nema vise onaj elasticitet i mogucnost oporavka kao u 20tim pa plastika nakon toga je izazov. Mnoge zene posle nose oziljak koji je ruzniji nego ono sto su hteli koregirati pre operacije.
Imala sam nekoliko prilika da vidim kako izgleda tummy tuck (zatezanje stomaka i odstranjivanje sala) kao i redukcija grudi, nakon 20 godina od operacije kada je zena imala 60 godina i ponovo se ugojila-HOROR NEVIDJENI.100 puta bolje izgleda prirodno starenje nego ta strahota.
I pored napretka medicine , lekari ne mogu predvideti kako ce to izgledati deceniju-dve nakon intervencije. Kazu -pazite se i negujte.Pa ako se pazimo i negujemo, ne treba hirurgija uopste.

Moje moto je dostojanstveno stariti, zdravo i u formi. Takodje je meni bolje da budem lepa 50togodisnjakinja nego zena sa 50 godina koja neuspesno pokusava da izgleda ko za 30.

: djuric - 6. jul 2008 18:56:31(UTC)
Citat:
jacinta - 6/7/2008 16:18

Ko voli nek' izvoli...ja se ne bih usudila,mada ko zna :>

Ni ja nemam nista protiv,ali da idem pod noz icon_rolleyes dobro bi razmislila.

: jacinta - 6. jul 2008 18:18:37(UTC)
Ko voli nek' izvoli...ja se ne bih usudila,mada ko zna :>

: bokica1 - 3. jul 2008 11:10:41(UTC)
ja sam za p.h.ako je zena ne zadovoljna svojim izgledom zasto da ne ,ali naravno samo da to uzgleda ukusno i s stilom ne treba preterivanti u nicemo pa tako ni u tome.
pa ko voli nek izvoli icon_wink

: mama malog Borisa - 1. april 2008 8:04:46(UTC)
Ja sam za, ali nemam hrabrosti.
Naime, imala sam zakazanu operaciju i u poslednjem trenutku sam odustala.
Kako se priblizavao termin, tako sam se prodomisljala.

: bebanica - 27. mart 2008 9:52:23(UTC)
Nisam protiv, a nisam ni za. U principu ne osuđujem one koji to rade iz nužde (kao što su klempave uši), pa prevelik nos, tako nešto mogu da opravdam i to mi je ok, ali preterano uvećati grudi da bi bile atraktivnije - NE NIKAKO..Pre svega zdravlje, pa sve ostalo..I sve u granicama normale..

: Srcka - 19. februar 2008 8:33:45(UTC)
Kao i vecina vas da ne citiram imam slicno misljenje. Ja sam ZA plasticnu hirurgiju u smislu estetike, da neko smanji ili poveca nesto sto estetski nije lepo ukoliko to ucini da se taj covek oseca lepse i sigurnije u sebe.
Takodje, sam ZA da u poznim godinama ode neko na lifting, botox i sl. ukoliko ce se osecati lepse, isto je i za liposukciju.
Dakle, nisam protiv, ako nekome finansije dozvoljavaju da moze sebi priustiti to onda respekt

Inace, da se babe prave mlade kao tinejdzerke u smislu garderobe smizlica , to anene , kao i svako drugo preterivanje
caos

: bombica26 - 12. februar 2008 17:58:52(UTC)
nemam nista protiv,osim straha od cinjenice da ako bi pristala neko bi me seckao nozem ehhehehehehehehe
kad i ako bude potrebno uradicu

: Ane - 12. februar 2008 14:45:18(UTC)
ja sam prosle godine morala da operisem dojku jer sam nesto napipala i radili mali rez vadili tkivo za biopsiju,to me ljudi tako bolelo i neznam ali svaka cast devojke koje prolaze kroz te operacije ,sto puta sam rekla zasto mi je ovo trebalo ali ja sam morala.Sada na promenu vremena osetim u predelu reza bol ma kakva korekcija i operacije samo ako se mora.

: Uros i Aleksa - 8. februar 2008 17:59:42(UTC)
Nemam nista protiv, ali posle raznoraznih serijama gde sam videla samo delic operacija, znam da nema sanse. Imam ja ihaj nedostataka, ali mi je frka od seckanja, mnogo mi je draza ova nova vrsta korekcija, neke inekcijice koje se ubrizgavaju potkozno, ali one su samo za redukciju, masnih naslaga. To je jedino sto bih probala, za ostalo sam prevelika kukavica

: uniona - 8. februar 2008 17:04:51(UTC)
do sada nisam imala tolikih nedostataka na sebi da sam zelela operacijom da nesto menjam, ali iskreno nikada ne znam kako bih se osecala sa malim grudima, tankim usnama, velikim nosem ili klempavim usima... ali vec nakon trudnoce videcu kakvo ce mi telo biti i kako cu se osecati. ili za nekih 15-20 godina kada bore budu izrazene ne verujem da cu se tako lako pomiriti sa svojim izgledom. ne kazem da cu sigrno ici na korekcije ali nikad ne reci nikad.
inace razumem zene/devojke koje su se na to odlucile. manje grudi se ne mogu nekom vezbom povecati kao sto je moguce dijetom ili vezbom smanjiti kilograme. ok, bore se mogu ublaziti kremicama, ali i to je hemija i nezdravo za kozu. takodje neke devojke imaju poremecaj metabolizma tako da vezbom i dijetama koliko god da se trudile nemogu smanjiti koligrame. pa zasto da i one ne uzivaju u vitkom telu ako imaju mogucnosti a zarko zele to?

nisam protiv estetske hirurgije, a one koji jesu pitala bih da li se sminkaju kako bi otklonili neki nedostatak na licu, da li stavljaju antirid kreme oko ociju, da li farbaju kosu kako bi uklonili sede, da li drze dijete kako bi smanjile kilazu, da li idu u solarijum kako bi izjednacile ten i slicno. ako rade sve ovo zbog cega misle da je estetska hirurgija neprirodna, opasna ili sta vec. kao da je ovo sve nabrojano manje stetno za vase telo?

kada je rec o estetskoj hirurgiji jedino sam protiv onih zena koje preteraju u svemu tome, prelazeci granice dobrog ukusa, ali to je vec njihov problem

inace poznajem jednu devojku/zenu za koju znam da ima finansijskih mogucnosti da korigje svoj nos i usi ali nije i verujte mi da je i sa takvim usima nevidjeno zgodna. potpuno samouverena, uvek doterana, nasmejana. za takve zene klanjam klanjam klanjam
ali nisu svi isti. ma bitno je da je svako zadovoljan sobom, bez obzira sta ce neko dugi reci. ako nekom u tome pomaze estetska hirurgija, sta je u tome lose?

: Selena2 - 29. decembar 2007 13:45:56(UTC)
ja bih operisala svoj nos.kada sam imala 5 god.,pala sam niz stepenice,oljustila ceo nos,i posle 7 dana se ponovi isto,opet sam pala na nos.zbog toga sada imam iz profila kriv nos,a i slabije mogu da disem.svi mi kazu da nije strasno,da se ne vidi toliko ali meni smeta. volela bih da ga operisem ali me je mnogo strah da mi se nesto ne iskomplikuje pa da bude jos gore!

: tijanast - 29. decembar 2007 11:40:42(UTC)
Ja sam za, ali naravno bez preterivanja. Potpuno mi je ok sredjivanje nosa, ushiju, zatezanje lica i slichni zahvati ali zene umeju chesto da preteraju pa to izgleda smeshno... Lichno sam razmishljala da sredim nos, u naletima svoje dpresije zbog stomaka razmishljala sam i o tome, i shto reche Andrea ako mi grudi budu visile mislim da bi ih podigla ali samo podizanje bez silikona. Stavljanje silikona u usne mi je skroz bezveze jer to nikada ne moze da izgleda prirodno isto tako se najezim kada chujem da devojka od 18 god ugradi silikone u grudi, ali zene koje imaju decu i ne zele vishe da radjaju mi je skroz ok da to urade ako misle da im je potrebno....

: andrea - 29. decembar 2007 9:13:13(UTC)
Sto da ne? Ako to nekome podigne samopouzdanje...
I ja bi ako budem jako izborana ili ako mi grudi budu visele...U teoriji :)

: katarina - 29. decembar 2007 8:10:27(UTC)
icon_lol icon_lol beciljka nasmeja me slatko...
nisam za takv vrstu ulepsavanja jedino ako je nekom potrebna recimo nos ako je veliki kriv,usi klempave i tako to a sad grudi ,usta zato sto je negde u Holivudu in nee
jedino sto bi ja sebi uradila je da uspricam botox izmedju obrva jer se nekontrolisano mrstim i pocinje bora kao crta izmedju da se pojavljuje eto jedino to..

: Beclijka - 28. decembar 2007 19:28:12(UTC)
Sta mislite o operacijama koje "ulepsavaju"?
prijateljica mi je poslala svoje nove fotografije posle nekoliko "korektivnih intervencija"-tako ih je ona nazvala.Punila je usne i povecala grudi.
Usne su joj blagi uzas, kao da je neko uzeo i napumpao joj ih, a grudi su kao dve dinje koje su usadjene.
Po meni je ispalo apsolutno neprirodno.Licno nemam nista protiv, ali nisam sigurn da bih se upustila u takvu avanturicu.
Sta mislite o tome i sta biste eventualno korigovale i naravno zasto?

: sara - 11. decembar 2007 10:45:53(UTC)
da iama novca sigurno bi isla na plasticnu operaciju,stavila bi silikone i malo napumpala usna posto su pretanke.imam drigaricu koja je podigla guzu ali oporavak traje dugo tako da neverujem da bih se tome podvrgkla ali prelepo izgleda

: MinaA - 7. decembar 2007 21:22:46(UTC)
Definitivno sam za sve sto moze na bilo koji nacin da utice na neku osobu da bude zadovoljna sobom.Kompleksi su uzasna stvar koji koce mnoge ljude u ostvarivanju onoga sto zele.Licno poznajem jednu zenu iz perioda kada je imala male neprimetne grudi i strasno patila zbog toga.Meni licno nisu izgledale BAS toliko male ali onsa je samo o tome mislila.Od kada je ugradila silikone mogu slobodno da kazem da je stekla ogromno samopouzdanje i nekako je srecnija i zadovoljnija.
Pa sad ako to nekoga cini srecnim ,i ako ce njoj dragi ljudi oko nje biti srecniji jer je ona raspolozena i zadovoljna onda SVAKAKO SAM ZA.

: sanndra_bgd - 3. decembar 2007 15:05:20(UTC)
Sto da ne...

: kika - 3. decembar 2007 9:24:37(UTC)
IVY I KIKA strikam strikam
IVY I KIKA smizlica smizlica

: ivy - 1. decembar 2007 19:21:58(UTC)
Ja se potpuno slazem sa kikom osim sto ne volim da trcim ni 4m a ne 4km.
Ali krecem u decembru na neko vezbanje,trenutno trazim...
Ne osecam se ni malo lepo sa ovim kg i ZNAM da cu se mnogo bolje osecati kad vratim kilazu na staru.
Isto tako kada bi me neka fizicka mana cinila nesrecnom,bez razmisljanja bih se podvrgla plasticnoj operaciji.
Boze mili,pored svega sto nam se sada nudi za bolji kvalitet zivota,necu sigurno pricati,prirodno je najlepse jer uz male korekcije savremene medicine moze biti lepse.
Ne bih nikad drasticno menjala svoj izgled ali konkretno ne svidja mi se moj podvoljak i ako budem u mogucnosti za par godina cu ga se resiti.

: tratincica - 1. decembar 2007 19:17:08(UTC)
Moj nos zudi za plasticnom hirurgijom, ne "disem" vec 25 godina.
Secateli se jedne lepe devojke od pre 5,6 godina koja je pomalo pevusila? Mislim na Anu Nikolic. Nesto ne zna da peva ali je bar bila lepa i slatka. E, pa sada vise nije ni lepa ni slatka, a i dalje ne zna da peva.

: kika - 1. decembar 2007 18:00:06(UTC)
HOCU DA KAZEM, DA SE BEZ VEZE PRAVI FAMA OKO TOGA.....

MISLIM, DA LI SU SE NASE PRAPRAPRABABE "BAKTALE" PO SAT I NESTO KOD PEDIKIRA? I DA LI SU SE DEPILIRALE VRUCIM VOSKOM NPR ?

PA SU JEDNAKO BILE SEKSI SRECNE, ILI NESRECNE.....

DA LI DEVOJCICE I DECAKE TREBA PUSTITI DA NIKAD NE NOSE PROTEZU ZA ZUBE, JER CE JEDNOM SIGURNO BITI SRECNI I SA ZUBIMA KOJI STRCE ILI SU JAKO KRIVI, JER .....I KRIVI ZUBI SECKAJU HRANU I TO IM JE OSNOVNA FUNKCIJA....

MENI JE OSNOV SRECE ZDRAVLJE, ( JER IMAM SITUACIJE KAD SE ZESTOKO BORIM ZA NJEGA, ZA SADA USPESNO I HVALA BOGU NE TOLIKO CESTO KAO RANIJE) , I PORODICA, TOPLA I ZDRAVA PORODICA.

ALI LEPOTA JE ZDRAVA.

TAKO MI TO SAD NESTO DOSLO DA PRICAM O LEPOTI .... smizlica

: gorana - 1. decembar 2007 17:28:28(UTC)
Imam potpuno jasan stav o ovom pitanju.
Nisam protiv plasticne hirurgije u nijednom pogledu jer smatram da svako ima prava na izbor(nevidim zasto bih to osudjivala)
Druga stvar,nikada se JA nebih podvrgla tako necemu(bar za sada).Kao moja draga drugarica racic-hvala lepo ali nebih pod noz ako ne moram.
Nemam problema sa svojim samopouzdanjem i to sto nemam grudi ne cini me nesrecnom ni malo.
Ljudi su lepi kada su srecni!

: kika - 1. decembar 2007 15:54:51(UTC)
PA...STO DA NE?
DEPILIRAMO SE....
SMINKAMO SE....
FARBAMO SE....
DRZIMO (NE)ZDRAVE DIJETE....
JEDEMO KOJESTA....
NE BAVIMO SE SPORTOM....

RADIMO RAZNE (NE)PRAVE STVARI SA SVOJIM TELOM....

JA SE NAJBOLJE OSECAM KADA SAM U FAZI DA PIJEM PUNO PUNO VODE, I BAR TRI PUTA NEDELJNO TRCIM OKO 4km ...I TADA SAM NAJZDRAVIJA I NAJSRECNIJA I SVE OBAVEZE OBAVLJAM USPESNIJE I BRZE....
IMAM I ONE SLOWMOTION FAZE, SA VISKOM KILOGRAMA I MANJKOM VOLJE....

U SKLOPU PRVE FAZE, URADILA BIH NEKE KOREKCIJE NA TELU. PRIJALE BI MI , BILA BIH SEBI LEPSA, STO DA NE. LEPOTA JE JEDAN OD PREDUSLOVA ZA ONAJ FINI OSECAJ DA STE SNAZNIJI ZA NIJANSU...LEPOTA JE ZDRAVA.
DA.
LEPOTA JE ZDRAVA.

ZAMILITE BRKATU ZENU KOJA KAZE "NECU DA DEPILIRAM BRKOVE JER TO BOLI". ILI ...."JER MI JE VOSAK SKUP".....
NEKOME JE NESTO DOSTUPNO A NESTO NE. MENTALNO ILI FINANSIJSKI, SVEJEDNO JE.

VOLIM KADA SAM U FAZI DA SAM ENERGICNA,KADA SE PUNO SETAMO PORODICNO, KADA SREDJUJEM KUCU, KADA MI JE DOBRO NA POSLU,KAD SE VIDJAMO SA PRIJATELJIMA, KADA SAM U SPORTSKOJ FAZI, KADA PRAVIM SLATKISE , KADA PROCITAM KNJIGU, MA I DOBAR TRAC....PA ETO, VOLELA BIH I PAR SITNIH KOREKCIJA, STO DA NE.

: cicanich - 20. novembar 2007 0:02:31(UTC)
Ako ce to nekoga da usreci,
ja nemam nista protiv.

: cipelica - 19. novembar 2007 19:28:03(UTC)
Licno nisam protiv ulepsavanja i ostalih zahvata ,koje podrazumeva plasticna hirurgija,i mogu reci da osim pozamasne sume novaca koje odvajaju te osobe imaju i veliku dozu hrabrosti.Jer lako je kompjuterski uraditi korekciju ili dodatak,e sad treba i biti spreman prihvatiti sebe ako nesto i ne krene ka zeljenom cilju.
Takodje i u svrhu otklanjanja oziljaka ili zdravstvenih problema,mislim da je sasvim ok ,pristupiti tome.
Ipak ne delim ljude na lepe i ruzne ,vec na dobre i zle.E,sada ako vidim lepog a zlog djavola,moracu da se pomirim sa cinjenicom da se nalazim u paklu a ne u raju icon_twisted

: Mary - 19. novembar 2007 19:17:07(UTC)
da u medicinske svrhe, kad neko ima ruzan oziljak od nedaj boze neke nesrece, onda sto da ne! a one vostane figure sto hodaju sve napumpane- boze me sacuvaj i izglancane- bog nek sacuva! klanjam

: Karli - 19. novembar 2007 12:56:40(UTC)
Ja kao i vecina,nemam nista protiv nekih malih korekcija tipa usiju,oziljaka ,ali praviti od sebe plasticnu lutku to nikako nije lepo za videti!

: Kronkusa - 19. novembar 2007 7:20:56(UTC)
Citat:
Mistery - 16/11/2007 13:19
100% sam sigurna da kod ljepote glavnu igru igra samopouzdanje. Kada ste sami sebe ubijedili da ste lijepi, i drugi će povjerovati u to.

Potpisujem.

: Jade - 19. novembar 2007 4:45:27(UTC)
Jooooj gde bi meni bio kraj kad bih pocela sa operacijama?!
Slazem se sa vecinom postaova gore napisanih i sve je to individualno i mnogo zavisi od osobe ,da li ona moze da zivi u svom telu onakvom kakvo ga je majka rodila ili ce ga menjati?!
Meni ono plastikaneri ne smetaju,njih je bolelo a ne mene.
U tome samo doktori uzivaju kad pokupe lovu!

: Angel - 17. novembar 2007 11:52:10(UTC)
Protiv!

: jelenaorg - 16. novembar 2007 10:46:49(UTC)
Moram jos da dodam, svi se odusevljavamo raznim poznatim licnostima da ih ne navodim sada...SVE, ALI SVE DO JEDNE SU OPERISANE. Ne jednom , nego mnooooggoooo puta.

: MamaGoca - 16. novembar 2007 10:44:21(UTC)
Citat:
Mistery - 16/11/2007 13:19

Još jedan dobar tekst, sa kojim se apsolutno slažem.
Danas je savršenstvo fizičke ljepote postalo imperativ. Žene nastoje da imaju savršene grudi, usne, noge, kožu, što prouzrokuje operaciju za operacijom i potpunu zavisnost od plastične hirurgije. I nakon svih tih operacija, ponovo nisu zadovoljne!
Za sve to su krivi mediji koji nam plasiraju retuširane fotografije virtuelnih ljepotica.
Kada govorim o individui, uopšte nisam protiv plastičnih operacija. Dakle, ako neko ima kriv nos, zašto ga ne bi operisao i povećao svoje samopouzdanje.
Ali me nervira taj trend savršenog tijela za kojim svi tragaju.
Eto kada govorimo o tinejdžerima, oni su u većini nezadovoljni svojim fizičkim izgledom i kada stvarno nema razloga za to. Zamislite kada bi pustili jednu isfrustriranu 18.-godišnjakinju da na sebi napravi sve operacije koje želi. Sigurno bi stavila silikone u grudi i usta (iako su njene prirodne savršene), korigovala nos, izvadila sebi koje rebro da ima uži struk i opet kada bi se pogledala u ogledalo, bila bi nezadovoljna.
100% sam sigurna da kod ljepote glavnu igru igra samopouzdanje. Kada ste sami sebe ubijedili da ste lijepi, i drugi će povjerovati u to.

Slazem se,hvala ti postedila si me od to da razmisljam kako da kazem svoj stav a da bude lepo kazano na srpskom :>

: Mistery - 16. novembar 2007 9:19:10(UTC)
Još jedan dobar tekst, sa kojim se apsolutno slažem.
Danas je savršenstvo fizičke ljepote postalo imperativ. Žene nastoje da imaju savršene grudi, usne, noge, kožu, što prouzrokuje operaciju za operacijom i potpunu zavisnost od plastične hirurgije. I nakon svih tih operacija, ponovo nisu zadovoljne!
Za sve to su krivi mediji koji nam plasiraju retuširane fotografije virtuelnih ljepotica.
Kada govorim o individui, uopšte nisam protiv plastičnih operacija. Dakle, ako neko ima kriv nos, zašto ga ne bi operisao i povećao svoje samopouzdanje.
Ali me nervira taj trend savršenog tijela za kojim svi tragaju.
Eto kada govorimo o tinejdžerima, oni su u većini nezadovoljni svojim fizičkim izgledom i kada stvarno nema razloga za to. Zamislite kada bi pustili jednu isfrustriranu 18.-godišnjakinju da na sebi napravi sve operacije koje želi. Sigurno bi stavila silikone u grudi i usta (iako su njene prirodne savršene), korigovala nos, izvadila sebi koje rebro da ima uži struk i opet kada bi se pogledala u ogledalo, bila bi nezadovoljna.

: lillyblue - 16. novembar 2007 7:51:44(UTC)
Ja sam apsolutno za, naravno ukoliko to ne prevazilazi neke granice nomalnosti.
Daka potpuno te razumem i znam kakve posledice to moze da ostavi na jednog tinejdzera koji je ionako vec osetljiv cak i bez ikakvih estetskih problema.
Zasto da covek sebe ne ucini srecnim ukoliko mu se pruzi prilika?
I dijete su jedan vid menjanja nacina zivota i krajnjeg ishoda koji se vidi na telu.

: Ella - 16. novembar 2007 7:48:17(UTC)
Super text Mima bravo , slazem se sa dosta toga napisanog

: daka - 16. novembar 2007 7:32:25(UTC)
Ja sam nemam nista protiv plasticne operacije. Ako ce to nekome podici samopouzdanje i posle nekog zahvata se osecati bolje, pa zasto da ne. E, sada, druga je stvar kako to nama izgleda. Mozda po nasem misljenju neko pretera sa silikonima, ali se ista ta osoba sa ogromnim grudima sada bolje oseca. Ako ce to nekome da donese licno zadovoljstvo samo pici, prekrajaj, seckaj, koriguj, to je ipak za hrabre. A ako je u pitanju neka korektivna operacija, zbog nekog nedostatka, pa i iz zdravstvenih razloga tim sam pre za to.

Ja sam u 18 god. otisla na operaciju nosa, nemam devijaciju, tj. zdravstvenih razloga, vec bas samo estetskih. Mrzim svoj nos!!!! I lezala sam ja tako u bolnici 15 dana, sve izmisljajuci neke prehlade i menstruaciju, samo da mi se odlozi operacija, i kada vise nije bilo kud, taj dan umesto da sidjem u operacionu salu, ja pobegnem! Sve placeno, doktori vec cascavani, lezala bez veze, Novu Godinu sam u bolnici docekala, kompleks zbog nosa je bio stravican! Nista od toga nije pomoglo. Posle tog pokusaja, proslo je vec 8 god. nikada se nisam vratila, da to zavrsim. Godine su ucinile svoje, kompleksi vise nisu ni toliko strasni i svoje lice ne dozivljavam toliko grozno, tim pre sto drugi stvarno govore da mi to nije neka velika mana, koliko ja mislim, ali i dalje svremena na vreme stanem ispred ogledala i gledam svoj profil i razmisljam - Eh sto nisam! Ni tada nisam imala dovoljno hrabrosti, sada je imam jos manje. Ko zna zasto je to dobro. Mozda bih imala lep nos, ali drugih, zdravstvenih problem. To niko ne moze da zna. Ali, evo i sada dok delim svoju najvecu moru iz tinejdzerskih dana sa vama, neopisivo mi je krivo sto sam bila tolika kukavica...

: mima80 - 16. novembar 2007 7:01:35(UTC)
Moram jos jedan tekst Mire Bobic da okacim, danas je izasao u Blicu, bas je o estetskoj hirurgiji
http://blic.co.yu/blickomentar.php?id=930

: Standzi - 14. novembar 2007 18:07:22(UTC)
vec par puta svratim ovde ,procitam odgovore ali nikako da i ja napisem nesto. Hm.... verujte mi dosta toga sam se nagledala ovde na tv-u. kako neke mlade zene pate zbog malih grudi,ali stvarno nemaju ih uopste i iz tog razloga ugrade silikone, ne mogu reci da imam nesto protiv toga.Verovatno bih i ja da sam na njihovom mestu jer je to stvarno ruzno da kazem i narusava samopouzdanje.Ovo misljenje imam od nedavno jer sam se svega nagledala na tv-u,i zao mi je tih zena. Ja sam sa mojim grudima i vise nego zadovoljna ali da ih nemam uopste garant bi razmisljala o ugradnji silikona. ma 100%. Ali kazem u slucaju stvarno extremnom, a ne da bi ugradila duplo D itd. Sto ne izgleda estetski uopste nego vise kao baloni. Liposukciju ne bi nikad radila, bolje mi je da smanjim jelo, i krenem u teretanu. Bicu fit i ucinicu dobro za svoj organizam. Bolje nego liposukcija.
Isto tako opravdavam kad neko radi korekciju nosa,ako nije zadovoljan izgledom sto da ne. Usi takodje ...Oziljci ..normalno.

: jelenaorg - 14. novembar 2007 17:37:59(UTC)
Sto se tice plasticne operacije ja sam za u granicama normale. Obzirom da radim sa manekenkama znam kako to ide. Za implatate jesam ali u granicama normale kada je velicina u pitanju, mislim konkretno na grudi!
Cesto se desava da devojka igleda super sa savrsenim merama a grudi nigde nema, jos ako zeli d azaradi veliki novac na stranim trzistima reklamirajuci kupace kostime i donji ves onda mora imati obline pogotovu grudi.
Poznajem puno devojaka koje su stavile silikone u grudi. 90% njih su imale dobar razlog za to, cak i one koje nisu u svetu mode iz nekog sopstvenog nezadovoljstva i manjka samopouzdanja su to uradile. Jedan od meni poznatih slucajeva je jedna moja drugarica koja
je imala velike grudi npr 4. i posle porodjaja joj se desilo da joj je jedna dojka potpuno pala, od dojenja a druga ostala u pribliznom obliku kao i pre trudnoce. Posto nije vise imala nameru da radja odlucila se na operaciju i uradila grudi u svojoj
velicini. Licno nikada nisam imala problem sa grudima i sad posle dojenja imam isti stav. Na usne sam cesto pomislila ali se nikad nisam usudila. Nos odavno treba da operisem ali ne iz estetskih razloga vec iz zdravstvenih raloga. Jesam za korekciju svake vrste ako za tim ima potrebe.
Nikada nisam opravdala potez jedne moje dobre poznanice , inace je javna licnost sto je pored grudi koje zaista nije imala, uradila i usne na vec postojece njene pune usne tako da sad izgleda kao pavijan.
Ne volim nadogradjenu kosu, ne volim porculance koji se pri vrhovima crne, na kontu toga jedna drugarica je izbrusila sve i jedan
zdrav zub i stavila porculanske, KRETEN !
Slucaj Majkl Dzekson- no koment
Sher- No koment
Ceca- no koment
Nikada sebi ne bi vadila rebra i sredjivala zadnjicu na taj nacin fuj.
I ako mi je liposukcija mnogo puta padala na pamet zbog mog viska kg, nisam se smela podvrgnuti istoj, jer zasto bi trpela TOLIKI bol zbog samo 10-tak kg.
To je to. Za sam ali treba znati kad zastati i neici dalje!

: Kronkusa - 14. novembar 2007 15:31:46(UTC)
Izgleda da se vecinom svi slazu da je plasticna hirurgija ok samo iz zdravstvenih raloga ili manjih korekcija (usi npr.), koje ne djejuju neprirodno.
I ja se slazem sa ovim, a svoj nedostatak malih grudi korigujem push up-om :> pijanci , ne bih nesto pod noz ipak.

: Brankica021 - 14. novembar 2007 9:30:46(UTC)
Ne osudjuem,dokle god je u granici ukusa,bez preterivanja...lichno se nikad ne bih podvrgnula nijednoj operaciji osim naravno iz zdravstvenih razloga...

pregnancy

: stevanovic jasmina - 14. novembar 2007 8:59:07(UTC)
JA SAM PROTIV DANAS SE UGLAVNOM SLUZI PLASTICNA HIRURGIJA ZA KLONIRANJE.ZENE HOCE DA IZGLEDAJU KAO DEVOJKE SA TV.JOS MALO CINI MI SE DA CE SVI POCETI DA LICE JEDNI NA DRUGE.SILIK9ONSKE GRUDI,NAPUMPANE USNE,PODIGNUTA ZADNJICA CEMU TO VODI.UZAS AKO SE PLASTICNA HIRURGIJA SVODI NA TO.TREBA BITI ONAKAV KAKVOG TE PRIRODA DALA .

: Ella - 14. novembar 2007 7:45:23(UTC)

Slazem se i ja sa Mistery... Sve sto je plasticno je tako ruzno, neukusno i neprirodno. Ja licno na sebi nikad ne bi nista uradila (iako sam svesna svojih crnih tacaka). Ali ne usudjujem druge koji to rade. Svako ima pravo na svoj zivot i u to se ne mesam!

Sto se tice Nikilaki, za tvog sina je razumljivo, takve stvari podrzavam i ja. Ali ostale stvari (dzaba sve, ne postoji hirurgija koja ce napraviti isto ono sto ti je bog dao). I naravno prvenstveno mislim na zdravlje, pa onda na izgled.  

: mikica - 14. novembar 2007 6:54:43(UTC)
U potpunosti se slazem s Mistery

: Julija SG - 13. novembar 2007 11:21:47(UTC)
Ja na sebi sigurno nista necu mijenjati. Ne zato sto sam svarsena, vec zato sto zivim vec 30 godina ovako, pa sto ne bi mogla i dalje?! Imala sam vec dovoljno operacija koje su morale biti, tako da cu ove "dobrovoljne" rado preskociti. Svi mi imamo po nesto na sebi, sto nam se ne svidja, ali jos manje mi se svidja, da svi imamo isti "perfetan" nos, grudi, usne, i sve ostalo.

Naravno da opravdavam plasticun hirurgiju u ekstremnim slucajevima, za to i treba da postoji. Kad neko pati radi nekog nedostatka i ima psihickih problema radi toga, toj osobi treba da se pomogne. Ali ovo sto sve cesce vidjamo na tv-u i u casopisima, gdje vec sa kilometra udaljenosti, vidis samo silikon i botoks, mi je vise smijesno i tuzno nego lijepo!

: Lukina mama - 13. novembar 2007 11:13:06(UTC)
I ja sam za varijantu korekcije nedostataka, ali samo toliko i ne dalje.

: maleenaa - 13. novembar 2007 11:11:52(UTC)
Svako je gospodar svog tela.Nemam nista protiv silikona .Ko god voli nek se zaliva njime.Ja licno ne smem da budem iskrena da radim jer cim vidim bolnicu meni se slosi.Inace da smem mozda bih svasta nesto uradila.Ovako svako ko voli nek izvoli.A sto se tice korekcije nedostataka vec navedene one su u sluzbi zdavlja tako da to podrzavam naravno

: Mistery - 13. novembar 2007 10:45:53(UTC)
Bravo za Mirjanu Bobić-Mojsilović. Apsolutno se slažem sa njenim konstatacijama.

: mima80 - 13. novembar 2007 10:39:15(UTC)
Ja se u potpunosti slazem sa MIstery, opravdavam samo u slucaju extremnih nedostataka - klempave usi, orlovski nos, zecija usna...Apsolutno sam protiv silikona, osim naravno u slucaju operacije tumora na dojci i slicnih stvari, protiv zatezanja lica sam takodje - to ne moze da izgleda normalno i prirodno, bas je Mirjana Bobic - Mojsilovic u njenoj kolumni u Blicu skoro pisala na tu temu, evo vam link, tekst je odlican
http://blic.co.yu/blickomentar.php?id=840

: racic - 13. novembar 2007 10:26:26(UTC)
Ja sam za plasticnu hirurgiju, ali ne na meni. Svesna sam svojih nedostataka, ali sam se na njih navikla i ne smetaju mi. Ne podnosim operacije i ne trpim bol kad se ne mora. Pokusacu Ivu da naucim da voli sebe onakvu kakva jeste, ali ako njoj jednog dana nesto bude smetalo...... ko zna.... jos je rano da mislim o tome......

: ZZ - 13. novembar 2007 10:12:08(UTC)

Citat:
nikiilaki - 13/11/2007 13:54  Nikola je rodjen sa strasnoooooooooooooo klempavim usima, to je ljudima bilo slatko tipa joj vida ovaj mali sto ima lepe klempave usi dok sam ja sizela galamdzija , e onda je njemu to pocelo da smeta tj. da ima taj kompleks, poceli su drugari sa njegovih 5 god. da ga zezaju i onda smo resili zbog njegovog daljeg samopouzdanja da stavimo tacku na to. Sa nepunih 6 godina smo uradili korekciju usiju i verujte mi on je od tada drugo dete.

to su stvari koje apsolutno opravdavam,za to  i treba da služi plastična hirurgija..moja dora je do sada imala dve operacije na ručici,ako joj ikada bude smetao taj ožiljak i činio je nesrećnom,rado ću joj izaći susret i videti da li plastika može da ublaži taj defekt.. 

: Mistery - 13. novembar 2007 9:59:15(UTC)
Ja sam baš protiv silikona, i to isključivo iz zdravstvenih razloga. Iako se uporno tvrdi da su neškodljivi, nisam baš uvjerena u to. Ipak je to strano tijelo u organizmu neznam

: nikiilaki - 13. novembar 2007 9:54:44(UTC)
Sve ako je u granicama normale da sto da ne, Nikola je rodjen sa strasnoooooooooooooo klempavim usima, to je ljudima bilo slatko tipa joj vida ovaj mali sto ima lepe klempave usi dok sam ja sizela galamdzija , e onda je njemu to pocelo da smeta tj. da ima taj kompleks, poceli su drugari sa njegovih 5 god. da ga zezaju i onda smo resili zbog njegovog daljeg samopouzdanja da stavimo tacku na to. Sa nepunih 6 godina smo uradili korekciju usiju i verujte mi on je od tada drugo dete. Ne treba preterivati ali sto da ne ako neko ima muske grudi ne stavi lepo zenske, i ako ce se lepse osecati zbog svoje promene. Naglasavam nisam pristalica tipa sada cu cudoviste napraviti od sebe.

: ZZ - 13. novembar 2007 9:20:12(UTC)
ja sam za plastiku samo kod većih fizičkih nedostataka i samo to opravdavam,sve ostalo mi je bolesno..možda sam gruba,ali to je moje mišljenje..

: Mistery - 13. novembar 2007 8:02:08(UTC)
Drage moje kakvo je vaše mišljenje o ovom trendu 21. vijeka.

Što se mene lično tiče, mislim da sam nekog umjerenog stava. Plastična hirurgija u smislu ispravljanja nekih zaista istaknutih nedostataka (npr. klempavih ušiju, orlovskog nosa i sl.), koji neumitno utiču na čovjekovo samopouzdanje, je po mom mišljenju potpuno ok. Takođe, opravdavam i neko umjereno zatezanje lica u poznijim godinama.
Ali definitivno sam protiv bilo kakvih silikonskih implantata i kolagenskih usana koje nisu ni nalik prirodnim punim usnama i poznaju se na stotinu kilometara.
Grozno mi je vidjeti žene u srednjim godinama, koje se trude izgledati kao djevojčice, a pri tome, nažalost, izgledaju samo groteskno i smiješno.

Mislim da u svemu treba imati određenu mjeru, pa i u slučaju plastične hirurgije. Jer ako se pretjera, može izazvati totalni kontraefekat.