Obaveštenja

Icon
Error

: Dorothy - 4. januar 2010 10:37:10(UTC)
Wow, kakvih ovde ima djakonija :-)))
Jecaneco, prelepo kao i uvek, a slani rafaelo je extra!!!
Stancha, predjelo i slatkisi za decu su ludilo, mora da su klinci odusevljeni!!!
Mayyo, divno je sve, posebno salatice!!!

: mayya - 3. januar 2010 13:48:03(UTC)
E, hvala Stancha, ali za to je zasluzna moja prija! Prenecu joj komplimente strucnjaka!

: stancha - 3. januar 2010 10:48:35(UTC)
Mayyo,sve je prelepo servirano i aranžirano,ali za onaj trud oko dekoracija iz turšije bravo

: mayya - 3. januar 2010 1:32:35(UTC)
Razmisljam da li da se usudim da stavim slike posle Jece i Stanche???
Devojke, svaka vam cast!

Moja prija i ja smo zajedno spremale klopu za ng, pa je na trpezi bilo: rostilja, salate od praziluka i kukuruza, trikolori salata sa tunjevinom, salata od sampinjona, gnezda od mlevenog mesa, kornflex kolaci, kolac cipiripi, kiflice, domaci hleb, torta.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

: stancha - 2. januar 2010 13:44:09(UTC)
Ivana,sprža je isto što i kavurma samo se tako zove u kraju mm,Sonja dođi-ostalo je brdo hrane,a možeš i tu tvoju slanu tortu da poneseš icon_razz

: crvena sonja - 2. januar 2010 1:33:28(UTC)
Ja cu da dodam samo ovu slanu tortu ostalo je sve klasika.Bravo za sve domacice.

Stancho,jecaneco primate li goste ?

: Iva&Lule - 2. januar 2010 0:20:37(UTC)
jecaneco i stancha bravo kako nista niste spremale bas ste se naspremale icon_wink i super izgleda sve bravo

stancha,sta ti je to domaci sprz?

Ja cu moje slike postaviti cim ubacim u komp :)

: stancha - 1. januar 2010 23:17:47(UTC)
jecaneco sve ti je prelepo,i ja sam planirala ajvar rolat i još puno koječega,ali u nedostatku vremena-napravih "samo" ovo icon_lol
išli smo kod komšija,pa je ovo naš deo trpeze,a bilo je tu još puno toga...
rolat od roštiljskog mesa i domaća sprža
Photobucket
pravila sam i špikovano meso,ali ga nisam slikala jer već ranije jesam
predjelo od sira u raznim oblicima...
Photobucket
salatu od testenine
Photobucket
predjelo za decu
Photobucket
Photobucket
i slatkiše za decu
Photobucket

: jecaneca - 1. januar 2010 18:15:35(UTC)
Photobucket Photobucket

PhotobucketPhotobucket

: jecaneca - 1. januar 2010 15:48:46(UTC)
Photobucket Photobucket

: jecaneca - 1. januar 2010 15:27:07(UTC)
Evo jednog dela moje novogodisnje trpeze......
Slane rafaelo kuglice, ajvar rolat

Photobucket Photobucket

: filip.mm - 1. januar 2010 11:30:29(UTC)
Evo izvestaja...Svi su bili odusevljeni i pilecom salatom i onom sa paprikama.

: hippeia - 31. decembar 2009 20:50:35(UTC)
E pa Ivo bas mi je drago da ti se svidja, ja cu da je pravim za Bozic, jedva cekam :) :) :)

: filip.mm - 31. decembar 2009 20:45:18(UTC)
I ja pravila pilecu salatu ali i neku od pecenih paprika,kukuruza,feta sira i pavlake.Koliko sam probala super su,al javicu kad i ostali degustiraju.

: Iva&Lule - 31. decembar 2009 20:40:21(UTC)
Uki&Ada,javi kako je ispalo :-*

Hippi,ja napravila tvoju salatu i samo cu jedno reci ukus fenomenalan,socna je i nesto sasvim sasvim novo i prelepo bravo
Ja sam umesto belog pileceg stavljala curece,krastavcice nisam rendala samo sam ih u blenderu okrenula par puta,kao i kikiriki,a praziluk iseckala skroz sitno...MA EXTRA SALATA SAN SNOVA...ma kakva ruska i mimoza ne mogu da joj pridju po ukusu bravo
Hippi,hvala sto si ovako lep recept podelil sa nam :-*cvecko

Napravila sam pitu sa pecurkama,imam kupljenu tortu od jabuka,ova salata,i jos par kupljenih zakuski :) I uzivancija :-*

: Uki&Ada - 31. decembar 2009 11:15:58(UTC)
Hvala ti puno Ivo,sad cu poceti da spremam,ali moram za cas da odem do prodavnice za makaronice sarene.:-*

: Iva&Lule - 31. decembar 2009 10:28:12(UTC)
Citat:
Uki&Ada - 31/12/2009 07:55

Ja obavezno spreama rostilj,ali ove godine necu,sad cemo da imamo suhomesnato,mimozu,urnebes,pice,pitu,sarmu,3 vrsta ribe,Ivinu krofna pogacu,neki slani rolat,neka salata i cokoladna torta,juce sam je napravila.

E sad Ivo,htela sam da te pitam na ovoj temi sam videla tvoje slike od predprosle godine cini mi se,i mnogo mi se dopao rolat sa spanacem i ona salata sa spiralnom testeninom i kukuruzem secercem.Jel ima negde recept ili ako mozes na brzinu da mi napises.Inace si mi ti omiljena kuvarica ovde i dosta stvari spremem po tvojim receptimaklanjam klanjam klanjam

Uku&Ada,rolat sa spanecem imas u kuvaru je napisano....na nekoj od predhodnih strana...Sto se salate od spiralnih makarona i kukuruza secerca tice,to sam sama izmislila jer prosle godine pored svih gostiju jedan je bio vegeterijanac,pa sam spremila i kombinovala da ima i za njega...

skuvati spiralne trobojke makaronice(ali da ne budu prekuvane)
kukuruz seceras
rendane kis. krastavcice i ocedjene
kuvana jaja
1 veci krompir
sargarepu
grasak
so,biber...pomesati majonez i pavlaku i time povezati salatu...A da, povrce krompir i sargarepu,kao i jaja,krastavcice to mozes seckati na kockice ili rendati....

: Dorothy - 31. decembar 2009 9:20:38(UTC)
Ja sam od ovih vasih recepata iskombinova nesto i sinoc pripremila salaticu, i nije uopste lose ;-)))
Evo sta sam sve stavila: testeninu (sarenu), sampinjone, kukuruz, jaja, kisele krastavce, sargarepu (barenu, najvise zbog boje), zacine i majonez i malo pavlake i to je to, zadovoljna sam...

: Uki&Ada - 31. decembar 2009 8:55:01(UTC)

Ja obavezno spreama rostilj,ali ove godine necu,sad cemo da imamo suhomesnato,mimozu,urnebes,pice,pitu,sarmu,3 vrsta ribe,Ivinu krofna pogacu,neki slani rolat,neka salata i cokoladna torta,juce sam je napravila.

E sad Ivo,htela sam da te pitam na ovoj temi sam videla tvoje slike od predprosle godine cini mi se,i mnogo mi se dopao rolat sa spanacem i ona salata sa spiralnom testeninom i kukuruzem secercem.Jel ima negde recept ili ako mozes na brzinu da mi napises.Inace si mi ti omiljena kuvarica ovde i dosta stvari spremem po tvojim receptimaklanjam klanjam klanjam

: malisha75 - 31. decembar 2009 1:37:55(UTC)
Evo jos jedna ideja za salatu. Mi je obožavamo, nije jako teška, obično je služimo uz žu-žu.

150 g prženog, slanog kikirikija
200 g majoneze
1 pavlaka
1 pakovanje kukuruza šećerca (oko 450-500 g)
1 veća tegla seckanih šampinjona
kari

Priprema (15 minuta): U vecu posudu prvo staviti samleven kikiriki, i potom skuvan, ohladjen i dobro proceđen kukuruz. Promešati (kikiriki lepo obloži kukuruz). Zatim dodati majonez i pavlaku. Promešati pa dodati dobro oceđene sampinjone. Na kraju začiniti sa karijem (ja dodajem vrhom punu kašikicu, jer obožavam kari, ali može i manje, tek da dobije boju i aromu).

: hippeia - 31. decembar 2009 0:57:35(UTC)
E pa keti i ti da mi podneses raport :) :) :)
Kako se svidjela tebi, a kako Teodori ;)

: ketrinbg - 31. decembar 2009 0:55:13(UTC)
Hipp i ja cu tvoju salatu da napravim.Nesto novo da napravim. ruganje

: hippeia - 31. decembar 2009 0:42:11(UTC)
E ajd' Ivo, interesuje me kako ti se dopala :)
Ja sam odlucila i da u rusku ubuduce vise ne stavljam sunku (koju inace ne volim), vec piletinu- mada se ta varijanta s piletinom kod nas zove francuska salata. Stvarno ruska i mimoza na vrh glave vise :)

: Iva&Lule - 30. decembar 2009 15:53:03(UTC)
Citat:
hippeia - 29/12/2009 20:55

Pileca salata

4 Filea bijelog mesa obarena u slanoj vodi
1 bijeli dio praziluka (moze i obicni crni luk, ali ljepse s prazilukom)
2-3 kisela krastavcica
1 kasicica senfa
200 g pavlake
200 g majoneza
1 saka neslanog kikirikija
so, biber, limunov sok

Piletinu, krastavcice, praziluk i kikiriki sitno isjeckati i pomijesati sa pavlakom, majonezom i senfom.

Hippi,ja cu praviti sutra ovu tvoju salatu, meni je iskreno vise muka od ruske salate,mimoze i snezne salate sve jedno te isto...
A i muka mi je vise od suhomestnatog, i sve sto je bas bas kaloricno....Veceras idem u nabavku i pricala sam sinoc sa muzem necu nesto da se pretrzem mnogo, kad cu za 7 dana da spremam nas Bozic...Ionako sam 24-og spremala imala goste najavili mi se na brzinu...Videcu tu tvoju salatu,napraviti neku dobru pitu,neku lepu svezu salatu to obavezno videcu,a slatkise cu verovatno da kupim neku tortu ili kolacice,jer mi se vise isplati nego da ja pravim,em su preukusne... I napravicu jeno lepo francusko jelo,cikorija umotana u sunku preliveno beshamelom odozgo sir i zapece se...Mnogo dobro :)

: ketrinbg - 30. decembar 2009 11:28:04(UTC)
Evo jednog recepte ukusnog i koji se brzo sprema

SLANE OBLANDE
1 margarin iliputer
600gr fete sira
1 kiselo mleko
1kiela pavlaka
300gr majoneza
Ovo sve izmiksati i mazati svaku oblandu.Potrebno je 800gr praske sunke
Redosled: oblanda,fil,sunku,fil,oblande,fil,sunka i tako redom dok se ne zavrsi.Na kraju ide oblanda pa masa pa narendani kackavalj

: Dorothy - 30. decembar 2009 9:44:52(UTC)
E i ja bih mogla neku salaticu sa testeninom i povrcem i neku svezu, ma ne znam, sutra svakako radim, pa sta signem to ce biti, videcete slicice uostalom :-))

: crvena sonja - 30. decembar 2009 9:31:43(UTC)
Posto novu godinu slavimo sa prijateljima pravimo obe hranu.
tako da ce na nasem stolu biti.

Pecenje (but),rostilj,predjelo suhomesnato ,slana torta,ruska salata,salata sa testeninom,kiflice,klasicne salate (tursija,pecene paprike) i kolaci.
Par vrsta ,ja pravim 3- bananice,suvi keksi i rolat sa krem bananama.

: Dorothy - 30. decembar 2009 9:26:12(UTC)
Ja cu spremati domacu supu, rolovanu piletinu sa slaninom, pogacice sa sirom i neke kiflice, salatu ali ni ja jos ne znam koju, neku koja nije jako teska, suhomesnato i sirevi i to je to...

: stancha - 29. decembar 2009 22:28:08(UTC)
E,sad sam se setila jedne super,em je prosta za pravljenje,em jeftina,em zdrava,a uz sve to i vrlo dekorativna zbog boje-to je salata od cvekle:kuvana cvekla se izrenda,doda se seckani praziluk,a može i beli luk,pavlaka i majonez.Provereno je jedu i obožavaju čak i oni koji cveklu ni u snu ne bi probali icon_lol

: filip.mm - 29. decembar 2009 22:07:19(UTC)
Hvala.Deluje mljac!!!

: hippeia - 29. decembar 2009 21:55:15(UTC)
Pileca salata

4 Filea bijelog mesa obarena u slanoj vodi
1 bijeli dio praziluka (moze i obicni crni luk, ali ljepse s prazilukom)
2-3 kisela krastavcica
1 kasicica senfa
200 g pavlake
200 g majoneza
1 saka neslanog kikirikija
so, biber, limunov sok

Piletinu, krastavcice, praziluk i kikiriki sitno isjeckati i pomijesati sa pavlakom, majonezom i senfom.

: filip.mm - 29. decembar 2009 15:49:46(UTC)
Pa razmisljala sam o tako nekoj pilecoj,al opet se bojim da ne bude preteska uz rostilj.Meso+ meso.Al ajd napisi pa cu razmisliti.Deluje dobra kombinacija.

: hippeia - 29. decembar 2009 13:04:01(UTC)
Citat:
filip.mm - 28/12/2009 16:33

Jel ima neko predlog koju salatu da napravim uz rostilj?Idemo kod rodjaka za docek i dogovor je da domacin pravi rostilj,domacica ce kolace,a mi i jos jedni rodjaci donosimo salatu.E pa ta druga rodjaka ce rusku salatu,a ja bez ideje.Mislila mimozu,al...Imate li neki predlog?

Imam predlog- Pileca salata sa prazilukom i kikirikijem. Ako se vec nisi odlucila za neku drugu, reci pa cu ti napisati recept. Mnoooogo je dobra!

: tratincica - 29. decembar 2009 12:38:07(UTC)
Na koje modle mislite? Da li na one u kojima se peku kolaci ili na one s kojima se seku keksici? Ako mislite na one druge to ima da se kupi u svakom vecem marketu ili prodavnici posudja, ja imam zvezde (2 velicine), jelku, zvono, kometu. Imam i srce, medu, pecurku ali to nije novogodisnji motiv. Ako mislite na modle u kojim se peku kolaci, tu treba imati srece pa naletiti na njih, ili da vam ih neki dobar limar napravi, ali u tom slucaju nisu nelepljivi i mogu da koroziraju.

: filip.mm - 29. decembar 2009 10:29:33(UTC)
Pa da...i meni je mimoza slicna ruskoj pa ne bih nju(iako je obozavam).Nasla sam neki recept za salatu od pecenih paprika(slicno ovoj sto si napisala)pa bih mozda to.Idu pecene paprike,feta sir,pavlaka,orasi,kukuruz secerac.Sta mislite?

: stancha - 28. decembar 2009 23:50:39(UTC)
uh,pa meni je mimoza vrlo slična ruskoj,tako da ja ne bih nju...imaš ih milion,e sad zavisi koja ti se najbolje uklapa uz roštilj-recimo salata od testenine i šampinjona i pavlake,pa salata od pečenih paprika i sira i belog luka,a na kraju sezona je zimnice pa i tu može da se nađe svašta...

: filip.mm - 28. decembar 2009 17:33:20(UTC)
Jel ima neko predlog koju salatu da napravim uz rostilj?Idemo kod rodjaka za docek i dogovor je da domacin pravi rostilj,domacica ce kolace,a mi i jos jedni rodjaci donosimo salatu.E pa ta druga rodjaka ce rusku salatu,a ja bez ideje.Mislila mimozu,al...Imate li neki predlog?

: Irssa - 19. decembar 2009 11:05:08(UTC)
Sinoc smo iva i ja pravile kolacice, neke smo okacile na jelku, postavicu slike ovih dana, samo da ih prebacim u komp. Zadovoljna sam kako su ispali prvi put, sledeca tura bice jos bolja

: stancha - 16. decembar 2009 15:39:59(UTC)
Irssa,i ja sam se dala u potragu za tim modlicama,ako mi uspe(pošto mi je prodavac rekao da mu stižu samo par komada :( ) trebalo bi danas da kupim jelkicu,a inače još nisam pravila planove šta ću spremati od hrane,samo znam da ću probati one Sneške Beliće od Minje,ima još vremena...

: T3 - 15. decembar 2009 20:23:13(UTC)
ja za novu godinu posto sam pred terminom tj porodjajem ne planiram njista spektakularno ni posebno da spremam jer nema ni kad a i necemo imati drustva tj bog zna kakve i koliko gostiju tako da za decu ,mene i mm ovo sto mislim ce biti sasvim dovoljno..
naci ce se tu nezaobilazna- sarma..
-ruska salata
- mozda novogodisnji razni i saroliki sendvici
-peceno meso
-par vrata salatica jos uz njega pride ili ti priloga
-jedna torta
-i dve tri vrste sitnih kolaca
naravno tu su i sokovi i pice kao neizbezni i to je to..
mama ce mi pomoci u spremanju svega ovoga ,nesto cu sta budem mogla ja i eto to ce nam biti novogodisnji meni koji ce s obzirom da cemo biti kuci i sami trajati mimimum par dana ako ne i do bozica..tako da cu bar tada sto se hrane i spremanja iste tice biti mirna..

: Irssa - 14. decembar 2009 9:35:10(UTC)
Blizi se jos jedna Nova godina, imate li u planu nesto sto bi se naslo na vasem stolu.
Ja zasigurno znam da cu da napravim Gingerbread men house i jos neke novogodisnje kolacice, ali prvo moram da pronadjem modle. Pa ako znate gde se mogu naci modle sa novogodisnjim motivima, bila big vam zahvalna, za sad imam samo zvezdu i dobru volju srbenda

: nacafaca - 1. januar 2009 12:26:55(UTC)
MMMMMMMM ovo extra izgleda mmmm prvo mi je za oko zapala ova pita to jest kao ovi puzici posto sve te pite obozavam!

: stancha - 1. januar 2009 12:07:51(UTC)
Evo je nasa novogodisnja trpeza ;]
Photobucket

: dragana024 - 31. decembar 2008 16:14:59(UTC)
Za sad slani rolat, mačije oči, baklava sa višnjama, sarma!
Odoh dalje da spremam :)

: eniqma - 31. decembar 2008 15:01:28(UTC)
Ja sam za sada spremila sarmu, supicu, munchmalow totu, meze... Trebam jos neke snicle i ako smislim jos nesto. Slikacu kasnije

: Wish - 31. decembar 2008 1:48:22(UTC)
Ja sam spremila sarmu za Novogodisnju trpezu srbenda ,pravicu kiflice punjene feta sirom i sunkom i posebno sa kulenom,rusku salatu, rolovano meso ,domacu supu,od kolaca slatki hleb sa suvim vocem i lesnicima i verovatno jos sisarkice sa corn fleksom ...mislim da je to to ...slikacu kad sve bude gotovo :) :) :)

: Iva&Lule - 18. decembar 2008 17:59:38(UTC)
Dorothy,trudila sam se posle godine imala sam i goste,a i sve mi je lepo ispalo i plus pored bebe puzalice sama sam sve to pravila :-*

: Dorothy - 18. decembar 2008 16:57:10(UTC)
E odlična je ova tema, ja baš hoću da pravim spisak za nabavku, a ne znam ni šta ću da pravim!
Verovatno neka salatica, onda neka pitica obavezno, ali šta još... Praviću i neku torticu sigurno za zaslađenje!!!
Treba mi još nekih ideja za slano, ali mi smo od 1.1. kod baba i deda i familije, pa mi treba baš za sam doček i novogodišnju večeru.
Uzgred, Ivana, tvoja trpeza od prošle godine je SAN SNOVA!!! Ženo ti si moj idol!

: stancha - 18. decembar 2008 8:50:51(UTC)
Citat:
j210 - 17/12/2008 11:23

Kako se prave te kućice od medenjaka???

Evo,ovako nesto,otprilike
http://novembarskamama.c....com/slike/prikazi/37168

: dragana024 - 18. decembar 2008 1:36:01(UTC)
Joj ja sam još u dilemi šta ću d apravim, neću nešto mnogo...
A još ja postim a mm ne, pa i to me još plus baca u razmišljanje.
Verovatno će biti neke salatice, neka slana peciva, torta, to je za sad što mi prvo pade na pamet.
Moramm da sednem ko čovek pa da vidim šta ću, jer bliži se i nabavka, pa bar da znam šta će da mi treba :)
Tako da se na ovu temu opet vraćam :)

: j210 - 17. decembar 2008 13:23:42(UTC)
Kako se prave te kućice od medenjaka???

: Ivana-Lukina mama - 15. decembar 2008 12:25:33(UTC)
Ja znam ,a sta mislis :-* I odlicna ti je ideja :)

Mi cemo biti kuci,sami nas troje,ali spremicu minimlane kolicine ali raznovrsno.

2-3 salate
onda francusku pecenicu,sireve,napravicu tiramisu moj muz ga obzava,od mesa najverovatnije roti,za meso sos od bibera,moju ruza pogacu...To onako planiram ja cu do tad napraviti pet puta jos spisak :)

: stancha - 15. decembar 2008 11:10:28(UTC)
Sta mislite da malo zivnemo ovu temu,jos samo dve nedelje do doceka,pa ne bi bilo lose da cujemo predloge za novogodisnju trpezu,kao sto smo jedna drugoj davale ideje i prosle godine?
Mi resili da idemo kod prijatelja sa kojima unazad tradicionalno docekujemo i praksa nam je da ipak sve zajedno spremamo(tj. oni koji idu u goste ipak nesto i ponesu sa sobom).Ja jos nisam smislila sta cu,al' imam veliku zelju(i to odavno),da ove godine napravim nesto da obradujem decicu-ili neku tortu u obliku jelke,ili(sto je malo komplikovanije,a pogotovo za transport) one kucice od medenjaka,ukrasene zele bombonama,pa kokosom kao sneg i tako to,je l' znate na sta mislim?
A da cujem vase planove?

: vesna972 - 8. januar 2008 9:35:06(UTC)
Jao Ivana kako si sve prelepo spremila!! Evo majke mi, dok gledam tvoju spansku pitu posla mi je voda na usta, pa to tako prelepo izgleda!! Ajde, molim te kada mozes nakuckaj mi recept za nju (ja inace pravim carsku pa bas da vidim da li je slican recept) a i za makarona salatu i rolat!! HVALA!!

: hippeia - 4. januar 2008 18:15:12(UTC)
Ivana mislim stvarno klanjam klanjam klanjam

Ja ovo kad vidim mogu samo da se crvenim icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops:

Kod mene je sve-ako može kako da se naruči ili da mi mama ili sveki doture icon_surprised ops:

Inače pogača izgleda identično kao ova koju moja mama pravi, samo što ona ne stavlja susam ;]

Joj blago vama s tim sirevima, ja obožavam sireve!
Nije fer, post je, a meni sad kad ovo vidim ide voda na usta :>

: Ella - 4. januar 2008 16:39:55(UTC)
bravo Bravo Super Sneki !!! Dopada mi se na oko sve!!! icon_wink

: Sneki - 4. januar 2008 15:00:33(UTC)
To je Mikice u principu po Ivaninom iKaletinom receptu. Kora se pravi sl kao patispanj: 5 jaja, 5 kasika brasna, 1 pavlaka, 3 kašikaeajvara i pp ) . Belanca posebno umutiti, a ostale sastojke posebno, pa sjediniti i peći 20 min na 200 (ali to već zavisno od rerne).
Fil : može sremski sir ili pomešati 300 gr feta sira sa 1 pavlakom (u to možeš dodati i belog luka po želi, šunke itd). Odozgo premažeš sa pavlakom i narendaš kačkavalj.
Što se kore tiče i tu možeš da dodaš npr spanać kao kod Ivane ili da je ostaviš bez dodataka pa onda bude žut.

: mikica - 4. januar 2008 14:37:04(UTC)
ej Sneki pa odlicno izgleda bravo daj recept od rolata sa ajvarom i sirom

: Sneki - 4. januar 2008 14:33:56(UTC)
Evo Ivana, bacam ti jedan početnički rolat, a ti mi dobaci jedan profi..od spanaca icon_lol

: Ivana-Lukina mama - 4. januar 2008 14:23:48(UTC)
Sneki bravo pa ti se pravis samo da neznas,a vidi zeno kakve rolate si napravila,ajde da te gadjam sa mojim od spanaca,a ti mene sa tvojim od ajvara,a moze i ona druga dva icon_wink

: Ivana B. - 4. januar 2008 14:16:14(UTC)
Ivana, sve sto si napravila izgleda prelijepo!!! Svaka ti čast!!!

: Sneki - 4. januar 2008 14:14:22(UTC)
Evo. mi smo za NG veče imali : rolat sa ajvarom i sirom, dve vrste pite, mimoza salatu, salatu sa pečurkama i tortu.

: ZZ - 4. januar 2008 10:55:23(UTC)
Ivana,zaista si fenomenalna domaćica..moje divljenje!!

: leptiric - 4. januar 2008 8:49:31(UTC)
Ivana sada mi se otvorile slike tvoje spanske pite i rolata
mnogo lepo izgleda.
Bas si vredna ,i radna.
a mlada domacica.

: lillyblue - 4. januar 2008 8:26:44(UTC)
bravo za sve vredne devojke!!! Ivana ti si kao pcelica :)

: Ella - 4. januar 2008 6:38:13(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo za tebe Ivana, pravi si majstor! Sve izgleda i vise nego fantasticno... Ipak najvise od svega, ja volim francuske sireve mmmmmmm...

: leptiric - 3. januar 2008 21:10:14(UTC)
Ivana pogaca , izgleda prelepo
sigurno je bila i ukusna

: Ivana-Lukina mama - 3. januar 2008 18:46:48(UTC)
Draga Kronki evo recepta

U 1/2 litra mleka rastopiti kvasac svez ili iz kesice,dodati kasicicu soli,umutiti 3 jaja,i 250 gr rastopljenog margarina isto dodati gde je mleko,jaja,kvasac,so i brasno dodajes po potrebi da nije ni meko ni cvrsto.

Ostavis da testo naraste,kad naraste ti ga premesis jos jednom,i posle razvijes koru da nije ni tanka ni debela oko 2cm,velikom casom vadis krugove tj. krofne.

U okrugloj tepsiji na dnu sipati malo vise ulja malkice da pliva,i redjati krofne od spolja ka unutra sve u krug.

Posle umutiti jedno jaje i cetkicom premazati pogacu i urasiti je susamom.

Ja uvek predhodno susam malo proprzim na tiganju onako suvo bez ulja da dobije zlatnu boju i ukusniji je.

I pogacu peces u predhodno zagrejanoj rerni na 200c.

: Kronkusa - 3. januar 2008 18:31:08(UTC)
Ivana klanjam klanjam klanjam . Ja ovoliko ni za slavu ne pravim icon_surprised ops: . Najvise mi se svidja ona pogaca. Mozes li pliz, meni neukoj, napisati recept da i ja malo obradujem bliznje?

: Ivana-Lukina mama - 3. januar 2008 15:51:14(UTC)
Evo ja slikala nesto od moje trpeze ,da vam ne slikam sarmu i neka jela koja sam vec postavljala u temi,sta kuvate danas,...

Spanska pita koju sam pekla u plehu za projice

Slani rolat od spanaca

Krofna pogaca

Salata od spiralnih trobojnih makaronica,sa kukuruzom secercem i jos puno dodataka

Svinjska i govedja pecenica specijalitet mog tate

Karfiol,sargarepa i zeleni paradajz moja zimnica,samo sam naknadno krastavcice ubacila

Francuski sirevi

: Ivana-Lukina mama - 3. januar 2008 13:24:27(UTC)
A nisi pravila po mom receptu,znam da si jednom pravila krofna pogacu,ajde onda napisi mi recept za sincokret da probam.....

: katarina - 3. januar 2008 12:50:58(UTC)
jeste suncokret pogaca!!

: Ivana-Lukina mama - 3. januar 2008 12:03:01(UTC)
Meni lici na moju krofna pogacu,samo sto moja drugacije ispadne,postavicu veceras slike...

: Ivana B. - 3. januar 2008 11:53:34(UTC)
Katarina, ova pogaca mi liči na moju "Suncokret" pogaču koju često pravim, i koja je savršena!?

: Ivana-Lukina mama - 3. januar 2008 5:49:48(UTC)
Joj moj muz nesto menjao na kompu i zeznuo mi program za postavljanje slika,slikala sam i moja jela jedva cekam da postavim,katarina koja ti je to pogaca????

: katarina - 2. januar 2008 20:15:41(UTC)
znaci da ne nastavljam dalje sa jelom....hehe

: Standzi - 2. januar 2008 19:33:09(UTC)
katarina sve izgleda fenomenalno!! a predjelo jojjj otvaras mi apetit,bezim ja odavde :)
jako si lepo dekorisala -romantika pur :)

: katarina - 2. januar 2008 19:19:27(UTC)
ovako je izgledala nasaFree Image Hosting at <a target=www.ImageShack.us" />

predjelo

: Ella - 31. decembar 2007 13:55:30(UTC)

Kod nas na meniju ima sledece: :)

* supica od sampinjona

* cvekla salata, krompir salata i ruska salata

* mali milion razlicitih francuskih sireva :)

* riza sa povrcem

* jagnjeca rebarca

* rakovi i skoljke 

* kesten torta

* punjene puslice (sa vocem)

* keks bombice 

*pice: sampanjac & crno vino

caos  

: anitica - 31. decembar 2007 11:59:30(UTC)

Mm obozava bomba tortu. Ali svekrva je uvek pravi. I danas je imamo na trpezi

;] ;] ;] ;]

: vesna972 - 31. decembar 2007 6:16:37(UTC)
[QUOTE]mikica - 30/12/2007 17:48 Vesna,jel moze recept od Bomba-torte icon_lol [/QUOT

Naravno Mikice evo recepta, ako volis lesnike obozavaces ovu tortu!

BOMBA TORTA:

Krem:
-5 jaja
-250g prah secer
-250g puter
-250g cokolada za kuvanje
-250g przenih mlevenih lesnika
Umutiti secer i puter i dodati 5 zumanca, pa dodavati prethodno rastopljenu cokoladu, pa lesnike i stalno mutiti mikserom. Posebno umuti belanca i polako dodati u smesu.

Patispanj:[treba da bude tanak]
-5 jaja
-5 kasika secera
-5 kasika brasna
Kada je patispanj pecen polako se izvadi i njime se oblozi okrugla plasticna cinija (ne mala a ne ni prevelika). Gornji deo patispanja ide sa unutrasnje strane cinije. Sipa se smesa i "zatvori se" onim delovima sto vire. Doci ce do pucanja patispanja kada se oblaze cinija ali to nije bitno, vazno je da se lepo oblozi i zatvori. E onda se pokrije necim i ostavi u frizuderu najmanje 6 sati. Kada se izvadi cinija se okrene, malo se udari da torta ispadne, premaze se slagom i gotovo!
Vazno je da jaja budu sveza!!

E pa devojke da vam pozelim lep provod i PRIJATNO uz nase Novogodisnje trpeze!!

zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: mikica - 30. decembar 2007 19:48:22(UTC)
Vesna,jel moze recept od Bomba-torte icon_lol

: Ivana-Lukina mama - 30. decembar 2007 19:44:31(UTC)
Citat:
biki - 29/12/2007 21:44

Hehehehe Ivana ima li ko sve to pojesti ako nema forumasice da svratimo kod Ivane u goste icon_wink

Ja cu predjelo(slana torta)
Teleca bela corbica
Curka na Meksicki nacin
(bareno povrce kao prilog+sos od sampinjona)
Zelena salata
Torta sa tri vrste cokolade
To je to,s obzirom da slavimo u krugu porodice i previse je icon_razz
P.S
Ej moze recept za tortu Lenja zena ako ga vec ima dajte link

Ima Biki ne brini bice nas osmoro,a i sutradan cu imati goste,mada mogle bi i forumasice da svrate:*

: vesna972 - 30. decembar 2007 19:25:34(UTC)
....e pa ovako ce izgledati moj meni:

pileca corbica
fancuska salata
carska pita
rolovano pilece u saftu od belog vina sa sampinjonima
bareni pirinac

a slatkis....? napravila sam BOMBA TORTU! Obozavamo je....cela je u filu i brza je, napravim je za nekih cetrdesetak minuta,
ma lepota!

: katarina - 30. decembar 2007 17:19:20(UTC)
ovakoicon_razz redjelo salata od sargerepe sluzi se u casi sa perce proje
pileca prsa u sosu
losos u sosu
mimoza salata
lisnata pogaca
desert strudla sa jabukama ,sece se parce i odozgo kugla ´vanila sladoled
eto to cu ja

: katarina - 30. decembar 2007 16:14:48(UTC)
kod mene hmm hmm hmm hmm hmm
jaoo ja jos neznam hmm hmm hmm hmm

: sakicar - 30. decembar 2007 15:49:01(UTC)
Evo i ja da se prikljucim sa menijem.....kako trece godine za redom slavimo kod nas , :> :> :> na nasoj trpezi bice:
Ordever (sunka, pecenica, prsuta, barena jaja, kackavalj, feta, masline
Teleca salata
Zazitki salata
Salata sa crvenim kupusom
Grcka salata
Pecurke, kao toplo predjelo
Pita sa sirom
Rostilj
a od slatkisa sam danas napravila

Urme u cokoladi,
Bonzitu
Seri korpice
Grilijas stangle

i naravno neizbeznu vocnu salatu (banane, kivi, sladoled, slag i preliv od cokolade)...

: kaja - 30. decembar 2007 14:32:58(UTC)

Prijavljujem da neću biti najlenja, pa ću od svih "Lenjih žena" napraviti onu najmanje lenju! (sa ČAK tri različita fila!! icon_wink icon_wink icon_wink ) zvezda zvezda zvezda

A za sve vas koji pravite tako lepe novogodišnje trpeze, svaka vam čast! Veeeliki zagrljaj   i PRIJATNOOOO! bravo bravo bravo

: mikica - 30. decembar 2007 11:53:39(UTC)
Sonja ja sam danas pravila Sisarke od cornflexa po tvom receptu,super su mi ispale icon_lol

: crvena sonja - 30. decembar 2007 11:28:10(UTC)
I ja sam odlucila
-posto nas je samo 3 a dete ne jede sve to napravicu
-peceni svinjski but
-ruska salata
-tost torta
-proja
-bajadere
bice nam i to previse

: Sneki - 30. decembar 2007 10:45:38(UTC)
Biki, imaš na prethodnim stranama recepte za lenju ženu.

Ja ću praviti čorbicu od pečuraka, crveni rolat , po Ivaninom receptu, pitu sa mesom i sirom, princes šunku (e, to prvi put pravim, pa će valjda ispasti), mimoza salatu, možda ću i pileću salatu hmm , lenju ženu. E, sad mislila sam da pravim i mesni rolat, ali me je mm, veoma lako ubedio da kupimo pečenje srbenda

: biki - 29. decembar 2007 17:44:05(UTC)
Hehehehe Ivana ima li ko sve to pojesti ako nema forumasice da svratimo kod Ivane u goste icon_wink

Ja cu predjelo(slana torta)
Teleca bela corbica
Curka na Meksicki nacin
(bareno povrce kao prilog+sos od sampinjona)
Zelena salata
Torta sa tri vrste cokolade
To je to,s obzirom da slavimo u krugu porodice i previse je icon_razz
P.S
Ej moze recept za tortu Lenja zena ako ga vec ima dajte link

: Ivana-Lukina mama - 29. decembar 2007 17:31:48(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 5/12/2007 11:48

Kod mene na trpezi ce biti:

-2 vrste slanih rolata
-spanska pita
-snezna salata
-dimljena prsuta
-urnebes ljuta salata
-pileca corbica
-sarma
-od mesa ili ce biti pecenje,ili govedji bifteci sa nekim sosom,ili govedji roti cu da pecem pa u sredinu da bude malo roze
-torta ce verovatno biti ,,Lenja zena,, ili ,,Plazma,,
-Pravicu i male projice u kalupu
-a da ne nabrajam od predjela ce biti Francusko predjelo sa njihovim suhomesnatim proizvodima
-takodje ce biti i jedno predjelo sa francuskim sirevima ispod 7-8 vrsta nece biti obozavamo sireve

-Verovatno cu do tada jos prosiriti svoj spisak pa cu se javiti da ga produzim, a ovo je sigurno to sam isplanirala heheh

Evo ja sam svoj spisak skroz promenila,dolazi sestra od mog muza sa verenikom i on ne jede meso,pa sam morala da promenim spisak

-crveni rolat i rolat sa spanacem

-Francuska salata sa sarenom testeninom

Spanska pita ali samo sa povrcem i sirom

-Moja cuvena krofna pogaca

-Brokoli i karfiol zapeceni sa besamel sosom

-7 vrsta francuskih sireva

-Torta rafaelo sa ananasom,nece biti ,,Lenje zene,, nego ,, Vredna zena,,

Sad za one koji jedu meso

-Predjelo,francuska sunka,prsuta i suvo dimljeno meso,specijalitet mog tate

-Pileca supica sa knedlicama
-Sarma
- Pecenje vec naruceno

-Snezna salata

I plus sve ono gore pa priznajte da sam vredna zena i to cu sve sama da spremim,a muz ce da cuva dete

: Standzi - 29. decembar 2007 16:54:13(UTC)
ja sam odlucila da pravim tortu Lenju zenu po Snekijevom receptu, zatim moje koks kocke, i cornfleks kuglice.To je od slatkisa.
A za veceru ce biti, ruska salata, Peceno rolovano meso u sosu, crveni kupus sa jabukama, shpecle, .....bice kropmpir na moj nacin :) sa persunom.Pravicu jos puzice sa sirom. Eto,.dosta za mene i mm. icon_lol i doci ce nam prijatelj. to je to.
mnogo ste mi pomogle devojke, hvala vam! Do sledece trpeze ......... icon_lol

: MANANA - 29. decembar 2007 7:49:20(UTC)

Hehe dobre ste...ali dale ste mi ideju i malo cu se posluziti vasim receptima.

Napravicu ovu pogacu sa jogurtom,neizbezna je ruska salata,krokete od piletine,rostilj  i pravicu ovu Lenju Ivaninu (Lukine mame) i mozda dodam jos neke kolacice...Uglavnom volim ovakve torte...hahaha icon_wink

: biki - 29. decembar 2007 4:20:33(UTC)
Ja sam resil da spremim curku
evo recepta

1 veća ćurka
300 g teletine
100 g slanine
1 dl belog vina
50 g šampiona
2-3 čena belog luka
so
biber
2 jajeta
2 žumanca
malo peršuna
6 dl soka od brusnica

Priprema
Mleveno teleće meso, sitno seckanu slaninu i pečurke prodinstati na belom luku i na malo belog vina. Sve to pomešajte sa jajima, peršunom, biberom i ostalim začinima, posolite pa napunite ćurku.
Pecite na srednjoj temperaturi oko sat i petnaest minuta. Povremeno prelivajte ćurku saftom od pečenja.

Za desert tortu sa 3 vrste cokolade mmmmmmmmmmmmm njam njam

: Balerina - 27. decembar 2007 8:22:32(UTC)
Citat:
Julija SG - 27/12/2007 01:31

Ja sam izgleda najgora ovdje!!! Torte i kolace uvijek narucujem u pekari ili slasticarnoj! :) To je pravi recept za lijenu zenu! ruganje

Nisi najgora, i ja ti se pridruzujem icon_lol

: stancha - 27. decembar 2007 7:10:58(UTC)
Od slanih,a brzih posluzenja,ja obozavam "zalogajcice"(ja ih tako zovem),idealni su za svecane prilike,dekorativni i ukusni.
Ne postoji recept za njih,jednostavno ih pravite od sastojaka koji vama odgovaraju ili koje trenutno imate u kuhinji.
Na one slane okrugle krekere prvo stavite neki namaz da bi omeksali,znaci moze margarin,sirko,pasteta,ja obozavam urenebes salatu-onda odozgo redjate kockice kackavalja,suhomesnatog,parcice paprike,masline i sl.,i na kraju na vrhu ukrasite majonezom ili kecapom(po kap),zabodete cackalice i to je to!

: Lukina mama - 27. decembar 2007 5:41:10(UTC)
Hvala! :-* To sam i ja pretpostavljala. Sad nesto razmisljam, inace slag uglavnom pravim sa mlijekom i stavim Kremfix, da bude cvrsci, ali ovaj put ce i Luka jesti, pa pravim sojin slag. Tako da ce mi ovo sa kiselom vodom bas dobro doci. zagrljaj zagrljaj

: mima80 - 27. decembar 2007 5:04:17(UTC)
I ja nekad pravim sa kiselom viodom, slag bude cvrsci, mislim da je bolje da se muti sa kiselom neko sa obicnom vodom

: Lukina mama - 27. decembar 2007 4:59:37(UTC)
Sneki, kakav je slag kada se pravi sa kiselom vodom? Nisam nikada tako pravila, pa me zanima. :-*

: Julija SG - 26. decembar 2007 21:31:19(UTC)
Ja sam izgleda najgora ovdje!!! Torte i kolace uvijek narucujem u pekari ili slasticarnoj! :) To je pravi recept za lijenu zenu! ruganje

: Balerina - 26. decembar 2007 14:50:36(UTC)
Evo i ja sam napravila spisak sta cu da pravim zvezda
Ali posto smo ja i mm sami, a za NG idemo u provod ja sam resila da ne pravim mnogo, da se ne bi bacilo. A i gosti ako nam dodju(trebalo bi) bice za sve.
Ja sam se opredelila samo za jedan mali svedski sto.

-pita sa pecurkama
-pituljice
-rolat
-mimoza salata ili ruska (videcu jel su mi mnogo slicne)
-salata sa kikirikijem i pecurkama
-tunjevina sa kukuruzom
-pasta salata
-meso-pilece(nema prasica ovde za mene)
-suhomesnato-standardno

I tortu ili kolace cemo kupiti 31.januara u poslasticarnici ovde iamju divne kolace i torte.
Nemam svrhe da pravima, da nas ima vise pravila bih za celu zgradu :>

: mrivana - 26. decembar 2007 12:31:37(UTC)
Evo jedan ali ne znam koliko je novogodisnji:

Vekna belog hleba se isece na malo deblje kriske ali ne do kraja nego da ostanu spojene na kraju. Isecka se praziluk (recimo pola, sve su kolicine odokativne i zavise od toga koliki je hleb), pomesa se sa puterom (moze i margarinom ko voli) i eventualno malo belog luka i persuna i namaze se svaka kriska sa obe strane. Onda se vekna uvije u aluminijumsku foliju i pece u rerni zagrejanoj na 180C dvadeset-trideset minuta. Posle se kriske iseku do kraja i sluzi se toplo. Najbitnije je da hleb bude beli i da bude neka od onih vrsta sto se ne raspadaju pri secenju.

Meni je omiljena praznicna varijanta za "svedski sto" tzv. jez (al ne znam koliko se to moze nazvati receptom): na cackalice ili stapice za raznjice se nataknu kockice kackavalja, belog sira, kriskice suhomesnatog i povrca da bude sto sarenije pa se zabodu u manji hleb na kome se naprave oci i njuskica da lici na jeza. Pa se to stavi na sto, i onda gosti vade cackalice i jedu :). A hleb ti uglavnom ostane za sutra.

Bas sam zena kuvarica, ubilo se :)!

: Irssa - 26. decembar 2007 12:14:00(UTC)

Citat:
Ivana-Lukina mama - 26/12/2007 15:26 Eto moja lenja zena je ista kao kod Sneki samo sto sam ja pojedinacno pisala umutiti 150gr. slaga,a ona vam je jos vise uprostila i napisala umutiti 600gr. slaga eto em lenjo,em ukusno ruganje ruganje

takva je i moja lenja zena samo sto ja umocim piskote u mljeko i poredjam ihpa preko redjam slag sa plazmom, cokoladom ...

: Mistery - 26. decembar 2007 11:38:24(UTC)
bravo za sve "lijene" recepte. To su moji omiljeni :>
Dajte još kakvih za slana jela.

: Ivana-Lukina mama - 26. decembar 2007 11:26:23(UTC)
Eto moja lenja zena je ista kao kod Sneki samo sto sam ja pojedinacno pisala umutiti 150gr. slaga,a ona vam je jos vise uprostila i napisala umutiti 600gr. slaga eto em lenjo,em ukusno ruganje ruganje

: kaja - 26. decembar 2007 9:23:48(UTC)
I kako ja sad da budem lenja kad moram da detaljnije pregledam sve ove recepte "Lenjih ženskih torti" (kako već...) pa da odaberem jednu??? Mislim, sad bi stvarno bila sramota da ne napravim ni jedan slatkiš kad ima ovako jednostavnih recepata! E bre! hmm   koju ću?

: Sneki - 26. decembar 2007 9:04:26(UTC)
Ja imam ovaj recept za " Lenju ženu" i definitivno mislim da je najlenjija icon_lol :

Umutiti 600 g šlag krema sa 1 l hladne kisele vode. Kada je umućeno, podeliti na 3 dela. U prvi deo dodati 300g mlevene Plazme, a u II deo 150 g rendane čokolade, a u III deo dodati seckano voće po izboru (mogu i orasi umesto voća).
Oblikovati i ukrasiti po želji.

Znači praviću ili lenju ženu ili ovu " Milka Tortu":

- 13 kora za rozen tortu.
fil: 1 l mleka, 160 g pudinga od vanileskuvati sa 15 kašika šećera. Kad se ohladi, dodati 2 margarina umućena sa 5 kesica vanilinog šećera i 100g mleka u prahu, rastopljenu belu Milka čokoladu i filovati kore.
Odozgo staviti 400 g šlaga, umućenog sa kiselom vodom.

Ukrasiti po želji.

: stancha - 26. decembar 2007 5:19:37(UTC)

E, to je Lenja zena, a ne ove vase komplikacije ruganje ruganje ruganje [/QUOTE]

:) :) :)
Tu jafa tortu od kako sam probala ne pravim ni jednu drugu-em se najlakse pravi,em jeftina,a ukus je bozanstven,dobra fora kod nje je npr.da ne miksas,nego da ubacis cele jafe,onda kad je seces bude onako kao sarena torta,mozes da probas-samo sto po mom receptu ide malo vise mleka-oko 600ml.

Hvala, crvena sonja, za recept,probacu ga obavezno!

: Lukina mama - 26. decembar 2007 4:58:14(UTC)
Obozavam ekspres torte, dale ste mi odlicnu ideju! Luki je 2.1. rodjendan, pa ce oko svega biti dosta posla, a ove "lenje" torte bi mogle da spase situaciju!!! :> :> :>

: makica 265 - 25. decembar 2007 15:01:58(UTC)
mmmmm Katarina...mljac!Obozavam gambore!

: katarina - 25. decembar 2007 14:55:32(UTC)

po meni je ovo najbolje resenje..pece se na sto dok vi cavrljate ili pa gledate tv..prosto,ukusno i bez muka

: mima80 - 25. decembar 2007 12:55:21(UTC)
Naravno! Plazma tortu svi znate :) pa mislim da nema potrebe
Sledeca torta zove se Jaffa torta, pogadjate zasto :) :) :)
potrebno je 1 kg Jaffe, ja sam improvizovala sa 800 gr jaffei 200 gr petit beure, da ne bude preslatko
1.5 - 2 solje mleka
1.5 margarin, trebalo bi 2 ali mi je to nesto mnogo
slag

Izlomi se keks, pomesa sa mlekom i margarinom, izmiksuje se sve i od gore ide slag
To je to :> :> :>
Ko nadje nesto lakse, izazivam ga na dvoboj :>

Sledeca torta
potrebno je 1 l jogurta, 20 kasika secera i 1 kg lomljenog keksa ( petit beure) i 1 kg mekog voca (visnje, maline i sl.)
Sve se pomesa i od gore ide slag

E, to je Lenja zena, a ne ove vase komplikacije ruganje ruganje ruganje

: Mistery - 25. decembar 2007 9:36:24(UTC)
Mima hoćeš li podijeliti sa nama te recepte iz rukava? Obožavam kolače koji se brzo prave :>

: crvena sonja - 25. decembar 2007 9:04:32(UTC)
Za stanchu

TOST TORTA

1.FIL 200 g salame -narendane
1 pavlaka
1 majonez
2.FIL 250 g sirni namaza
4 kom krastavaca sitno seckanih
majonez
kecap (malo)
3.FIL 1 pavlaka
1 majonez
3 krastavcica (sitno seckano)
4 jajeta (kuvana i sitno iseckana)

TOST HLEB+1 FIL+TOST+2 FIL+TOST+3 FIL +SIR TRAPIST ODGORE NARENDATI

PRE STAVLJANJA FILOVA TOST HLEB MALO POLITI MLEKOM DA OMEKSA

: mima80 - 25. decembar 2007 6:21:46(UTC)
Ne znam Kajo, za sada nijednu icon_lol Ja ne pravim kolace zato sto zivimo mm i ja sami, a on nije neki sladokusac, pa mi je glupo da pravim za sebe zbog vise razloga :) Ali kad budem pravila, recimo za njegov rodjendan mislim da ce biti neka jos jednostavnija, imam jedno dva - tri recepta u rukavu icon_lol

: Mistery - 25. decembar 2007 5:12:20(UTC)
Citat:
kaja - 24/12/2007 18:40

E, Ivana-Lukina mamo icon_wink , ta tvoja baš i nije Lenja! Misteryna (ah kakva složenica) je mnooogo Lenja i samim tim bliža mom temperamentu!! icon_lol icon_lol icon_lol

Kaja vidim da imamo isti ukus što se tiče recepata icon_wink

: vesna972 - 24. decembar 2007 15:43:24(UTC)
E ja sam prosle Nove pravila takodje takvu tortu, recept mi je slican kao Misteryn.....evo kako ide....a torta je super, njam.....

500g piskote, 1 konzerva ananas (moze i vise), tri case kisele pavlake i 6 kasika secera (moze i vise)

Izmesati pavlaku sa secerom i dodati seckani ananas. Redjati piskote prethodno natopljene u sok od ananasa i premazati smesom i tako dva reda i to je to. Fantasticna je kombinacija ukusa...slatko a kisi!!
Sluzi se hladno, njam, njam, a moram da probam Misterynu varijantu sa slatkom pavlakom.....

: kaja - 24. decembar 2007 14:40:28(UTC)

E, Ivana-Lukina mamo icon_wink , ta tvoja baš i nije Lenja! Misteryna (ah kakva složenica) je mnooogo Lenja i samim tim bliža mom temperamentu!! icon_lol icon_lol icon_lol zvezda  

Ali, probaću makar neku od te dve da napravim... Javiću vam koju... Koju ćeš ti, mima80?

: mrivana - 24. decembar 2007 12:40:13(UTC)

Citat:
crvena sonja - 5/12/2007 23:07 Sisarke od cornflexa 100 g secera 100 g meda 100 g cokolade 100 g margarina 150g kornflexa Rastopiti secer i med na blagoj vatri, dodati cokoladu i margarin. Skinuti sa stednjaka i kada se malo prohladi dodati kornflex kasikom vaditi sisarke i redjati u papirne korpice. Ja sam ih prosle godine oblikovala rukama u kuglice i uvaljala u orahe.

Ovo je mnogo dobro, samo sto kad ih ja i/ili sestra pravimo nikad ne stignu do faze oblikovanja...sve smazemo iz serpe :) 

: Sneki - 24. decembar 2007 12:35:44(UTC)
Hehehe uimam ja lenji ženu. Videcu da li se poklapa sa vašim icon_lol .

: Ivana-Lukina mama - 24. decembar 2007 12:31:28(UTC)
Moja,,Lenja zena,, je sasvim drugacija verzija:

Predjati piskote sasvim malo umocene u mleko(potrebno je ona dupla kutija piskota) pa redom redjati filove

Prvi deo: Umutiti 150 gr. slaga cvrsto i dodati 100gr mlevene plazme pa lepo napraviti na tacni koru

Drugi deo: umutiti 150gr slaga i dodati ili kokos,orahe,seckane krem bananice,lesnike po zelji sta volite

Treci deo:umutiti 150 gr salaga i dodati 100gr rendane crne cokolade

I kada ste nafilovale sva tri dela po redu jedan preko drugog umutiti 100gr slaga i ukrasiti tortu,eto to je to......

: Mistery - 24. decembar 2007 12:11:57(UTC)
Torta za lijene žene :) Pa pobogu Mima, što mene nisi pitala srbenda
Evo recepta
litar slatke pavlake
2 kutije piškota
kilogram banana i konzerva anaansa (ii nekog drugog sezonskog voća)
šećer po želji
Umutiti slatku pavlaku. U to dodati isjeckane banane i ananas. Zatim, umakati piškote u sok od anaanasa i redati poprečno u dva reda na pleh. Dodati umućenu pavlaku sa voćem, zatim ponovo piškote i to je to :)
Bon apetit

: mima80 - 24. decembar 2007 7:15:55(UTC)
Citat:
kaja - 5/12/2007 19:32

Jao, Ivana, torta "Lenja zena"!!! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol Ta je garant za mene!!

Ja ću da spremam lovački ručak... tj. šta ulovim od mame i svekrve!

ruganje ruganje ruganje
Ja srecom nisam tu, a da jesam verovatno bi bila ta "lovacka" varijanta ruganje ruganje ruganje Ali torta Lenja zena ruganje ruganje ruganje Ivana, daj recept, ozbiljno!

: Mirche - 24. decembar 2007 6:50:41(UTC)
Ja moram da priznam da za Novu godinu nikad nista specijalno ne spremam, uglavnom mi idemo kod roditelja, mojoj mami je rodjendan 1.1. pa se tamo castimo. Ja za badnji dan spremam trpezu.

: stancha - 23. decembar 2007 15:58:37(UTC)
Crvena Sonja,meni lepo zvuci ova slana tost torta ,mogu da pretpostavim kako se pravi,ali ipak napisi,ako ti nije tesko.
Inace,ja obozavam da spremam novogodisnji rucak,ali ove godine ne znam koliko ce to biti izvodljivo sa malom bebom-zato mi je i primamliva ta slana tost torta-ubedjena sam da je gotova za pola sata!

: katarina - 23. decembar 2007 15:29:55(UTC)
ja sam ove godine oslobodjena spremanja...za bozic kod zaove na veceru a za novu idemo sa drustvom pa je i bife...

: Standzi - 23. decembar 2007 13:11:43(UTC)
Devojke NG se blizi,ima li jos neko ideje? ili vec plan sta cete spremati? ja evo pisem,planiran,kombinujem.....A vi?Ajde pisite!!!

: crvena sonja - 5. decembar 2007 20:07:44(UTC)
Sisarke od cornflexa
100 g secera
100 g meda
100 g cokolade
100 g margarina
150g kornflexa

Rastopiti secer i med na blagoj vatri,
dodati cokoladu i margarin.
Skinuti sa stednjaka i kada se malo prohladi dodati kornflex
kasikom vaditi sisarke i redjati u papirne korpice.

Ja sam ih prosle godine oblikovala rukama u kuglice i uvaljala u orahe.

: Standzi - 5. decembar 2007 17:00:28(UTC)
Sad mi je bas drago sto sam postavila ovu temu i sto nije pala u zaborav! Divne su vam trpeze, svasta ce se naci, a ja cu da "kopiram" od svake ponesto :)
i ja sa zadovoljstvom spremam za NG. ali prosle godine nisam bas mnogo a ni malo a ja bi volela da ove godine bas naspremam !
hvala vam i samo pisite!!
IVANA mozes slobodno ovde da pises recepte SVE STO SE TICE NOVOGODISNJE TRPEZE jer sam bas zbog toga postavila temu! Da imam sve na oku :)

: kaja - 5. decembar 2007 15:32:22(UTC)

Jao, Ivana, torta "Lenja zena"!!! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol   Ta je garant za mene!!

Ja ću da spremam lovački ručak... tj. šta ulovim od mame i svekrve!

: Balerina - 5. decembar 2007 12:00:25(UTC)
Jaoj i ja pravim spisak ovih dana sta cu da spremam.....

Bas uzivam kada spremam za NG i Bozic......Onako sa zadovljstvom......

Malo cu i odavde po neku ideju da pokupim......valjda samo zato tu da razmenjujemo iskstva......

Prilozicu moj spisak u narednim danima........S zadovljstvom, zenske.....

: MissGak - 5. decembar 2007 10:56:56(UTC)
Sonja daj recept za cornfleks kuglice!!!Ili link ako ga vec ima na forumu...

: Ivana-Lukina mama - 5. decembar 2007 10:34:17(UTC)
Citat:
Ivana B. - 5/12/2007 14:19

Ivana, ajde ako ti ne oduzima puno vremena, napiši kakva je to "Snežna salata", baš me interesuje...!!! Zvuči vrlo zanimljivo!!!

IvanaB, napisacu ti recept pod temom ,,Salate,, pa tamo procitaj da ne zauzimam mesto ovde icon_wink

: Ivana B. - 5. decembar 2007 10:19:19(UTC)

Ivana, ajde ako ti ne oduzima puno vremena, napiši kakva je to "Snežna salata", baš me interesuje...!!! Zvuči vrlo zanimljivo!!!

: makica 265 - 5. decembar 2007 10:07:55(UTC)
Ja za Novu Godinu ne spremam nesto narocito,vazno mi je da za Bozic bude spremljeno svega.
A za NG postimo kao i uvjek tako da kupim posnu tortu,napravim posne kiflice sa pekmezom i tako...

: Iki - 5. decembar 2007 9:32:25(UTC)
zenske svaka cast, pa vi ste vec isplnirale sta cete spremiti,
meni za NG dolaze mama i tata pa cu im prepustiti tu cast da odluce, mislim da ce biti pecenja, a za ostalo cemo mama i ja verovatno ukrasti neku vasu ideju ili recept :)

: Ivana-Lukina mama - 5. decembar 2007 7:48:50(UTC)
Kod mene na trpezi ce biti:

-2 vrste slanih rolata
-spanska pita
-snezna salata
-dimljena prsuta
-urnebes ljuta salata
-pileca corbica
-sarma
-od mesa ili ce biti pecenje,ili govedji bifteci sa nekim sosom,ili govedji roti cu da pecem pa u sredinu da bude malo roze
-torta ce verovatno biti ,,Lenja zena,, ili ,,Plazma,,
-Pravicu i male projice u kalupu
-a da ne nabrajam od predjela ce biti Francusko predjelo sa njihovim suhomesnatim proizvodima
-takodje ce biti i jedno predjelo sa francuskim sirevima ispod 7-8 vrsta nece biti obozavamo sireve

-Verovatno cu do tada jos prosiriti svoj spisak pa cu se javiti da ga produzim, a ovo je sigurno to sam isplanirala heheh

: crvena sonja - 5. decembar 2007 7:31:39(UTC)
Tost torta slana
Supa,pecenje, ruska salata
bajadere,oblande i cornfleks kuglice
obicno 2-3 varijante sitnih kolaca

: Sneki - 21. novembar 2007 9:30:21(UTC)
Evo i ja da se upišem. Pita sa sirom, pita sa mesom, mimoza salata, pihtije sa jogurtom, crveni rolat sa sirom, bajadera, oblande. Za ručak, pileće pečenje, čorba od vrganja, ajvar, kiseli kupus, za dezert slatki rolat. Za ovu godinu ću videti hmm

: zorica - 21. novembar 2007 9:17:14(UTC)
a evo i recepta za ponesto:
KIFLICE SA SIROM

1kg. brašna
3 jaja
½ l. mlijeka
1 čaša ulja(2 dec.)
Sirovog kvasca jedna srednja kocka
Soli po ukusu(potrebi)

To sve zamjesiti i razviti u tanju koru,pa po kori izrendati jedan margarain i saviti u rolnu pa ostaviti da tako nadođe
Kad je tjesto nadošlo prekuvati na brašnu i isjeći na 7-8jufki(loptica)
Jufke razvijati,sjeći i filovati sa: ½ kg sira pomješanim sa jednim jajetom.
STAVITI U PLEH PA PREMAZATI JAJETOM I POSUTI SUSAMOM
PEĆI NA 180 stepeni oko 20-30 min

FRANCUSKA SALATA

4 KUVANA KROMPIRA(isjeći na kockice)
1 MALA PAVLAKA
5 KUVANIH JAJA(isjeći na kockice)
100 gr.MAJONEZA
200 gr.RENDANE ŠUNKE
150 gr. RENDANOG TRAPISTA
SVE SASTOJKE IZMJEŠATI I SLUŽITI

umjesto hljeba moze pogaca:

POGAČA SA JOGURTOM

1 čaša jogurta
Pola čaše ulja
1 jaje
To malo umutiti pa dodati:
500 gr. Brašna
1 prašak za pecivo
Soli po ukusu
Tjesto dobro izraditi i ostaviti u plehu da odstoji oko 15-20 min.pa tek onda peći

: zorica - 21. novembar 2007 9:13:15(UTC)
Moja novogodisnja trpeza prosle godine je izgledala otprilike ovako:kiflice sa sirom,suva prsuta(tanko nasjecena),francuska salata,sarma,pita i hljeb.(pa ko sta voli nek izvoli)
naravno sok za djete crno vino za mene i mm.i torta(ali nikako da se sjetim koja) i jos nesto ali nemoooguuu da se sjetim

: nikiilaki - 18. novembar 2007 21:45:49(UTC)
Moja proslogodisnja trpeza je bila ovakva; rostilj obavezno, vruca pogaca (ruza), ruska salata, mimoza salata, sarmice sa blitvom, kiflice... kolaci... pice (obavezno za mene crvena vodka). Joj mozda je bilo jos nesto ali ja ne mogu da se setim... icon_rolleyes

: biki - 18. novembar 2007 10:05:55(UTC)
Ja se trudim da trpeza bude raznovrsna i da ove NG pripremim i iznenadim porodicu necim sto nisam prosle godine spremala.

Prosle godine sam spremala
Predjelo ;Pohovane palacinke
Corbe;Pileca bela corba
Glavno jelo:mesano meso na rostilju i piletina u kari sosu
Desert:bozicni kolac sa suvim vocem,mancmelo torta

Ove godine stvarno nemam ideju sta da spremim,valjda ce mi pasti nesto na pamet do tada hmm neznam

: Sanjica__ - 18. novembar 2007 7:11:13(UTC)
Da Standzi ruska salata je obavezno na meniju i kod mene eventualno mimoza u zameni!
Ja cu ti ukratko napisati sta ja tog dana uglavnom imam na trpezi: za predjelo imam obavezno neke kiflice sa sunkom, sirom , povrcem, slane rolate i obavezno su tu i salame, sir, suvi vrat, kiseli krastavcici...
Onda ide neka corbica, ja nisam bas ljubitelj supe al ako neko izrazi zelju za supom onda i nju spremam!
Glavno jelo, ko sta zeli: Sarma ili punjena paprika, peceno meso sa belim sosom, povrcem i pastom, obavezno peceno prase ili rostilj, rolovano meso. Za salatu kiseli kupus, presovane paprike, tursija! Za dezert obavezno neka torta!
Standzi nadam se da sam ti bar malo pomogla :-* zagrljaj zagrljaj

: Standzi - 17. novembar 2007 18:19:18(UTC)
Devojke, zanima me kako ce izgledati vasa trpeza za Novogodisnju noc, ako slavite kod kuce sa najblizima..
A i ako idete negde, sigurno imate neki specijalni rucak koji volite specijalno da posluzite tog poslednjeg dana u godini.
Kako izgleda vasa Novogodisnja trpeza? Sta vam je omiljeno ? Dajte mi neke ideje ,da obogatim moju trpezu, sa jos vise recepata dobrih, jednostavnih a ukusnih jela.
Hvala vam unapred!

p.s. ja uglavnom ne mogu da provedem taj dan bez ruske salate :)