Obaveštenja

Icon
Error

: maya-37 - 5. septembar 2010 9:25:06(UTC)
Ja bi rado Teodori sto pre probusila usi,ali neznam dali ce hteti ovi Francuzi su otkaceni icon_lol ,u svakom slucaju icu da se raspitam .Moje licno misljenje je da je bolje izbusiti usi dok su manje.

: jaca88 - 24. avgust 2010 13:47:12(UTC)
evo i ja da pridodam, ni meni se ne svidja sto neke mame komentarisu da ne treba i da ih to boli itd. itd. pa isto kao sto vi imate svoje misljenje da ne treba, neki misle da treba i cemu sad rasprava?!
ja cu mojoj bebi probusiti usi kad budemo isli u prvu duzu setnjicu, tj. kad prodje 40 dana. nekad su busili devojcicama usi jos u porodilistu (mojoj sestri npr.)
ja sam ih probusila tek od 7 godina i nije nesto preterano bolelo, a verujem da bebe boli jos manje. normalno da volim svoje dete vise od svega i da je ne bih povredila ni na "delic sekunde" ali cemo mindjusice staviti i tacka!!!

: sandra55 - 23. avgust 2010 23:35:04(UTC)
Ja sam mojoj bebi izbusila usi pre neki dan i bas mi je slatka prava mala devojcica :) postujem svacije misljenje pa ko kada smatra da trebe,neka tada probusi usi svojim devojcicama

: tijanast - 29. mart 2010 21:49:09(UTC)
Pa eto, ledi, sad su reshili i problem bola poshto su nashli i dan kad ih ne boli...

: LediIv - 29. mart 2010 10:53:03(UTC)
Citat:
Lula - 28/3/2010 11:56

Verovanje je da ih tada najmanje boli.

upravo u tome je poenta - zasto da ih uopste boli kad nije nuzno. na stranu to da li se nekome svidja ili ne, to je vec stvar ukusa. ali ne mogu da verujem da se bilo kome to toliko svidja da bi nanosio detetu bol, makar taj bol trajao i delic sekunde.

: Lula - 28. mart 2010 12:56:22(UTC)
Ovde se zaista zestoko raspravlja o jednoj tako nebitnoj stvari. I uopste mi se ne doapada nacin na koji to radite. Zasto uvek mora da bude nekakvog ubedjivanja, ironije, i iznosenja nekih svojih stavova u koje ste toliko ubedjene.
Ja necu dalje polemisati, a kad sam pricatala naslov ove teme resila sam da je otvorim zbog samo jedne stvari, a ta stvar uopste nije ubedjivanje nekog da izbusi ili ne izbusi svom detetu uvo ili usi, bilo da je to dete zensko ili musko. O tome ce svaki roitelj odluku doneti licno i tu je kraj price.
Ja cu samo napisati da u mom kraju postoji jedan lep obicaj da se devojcicama usi izbuse na Blagovesti, jedan divan praznik. Verovanje je da ih tada najmanje boli. Kod nas je to obicaj koji mnogi postuju, a mnogi i ne. Ja sam ga licno ispostovala kao nesto sto se nasledjuje. Svim mojim rodjakama i sestri i meni su usi izbesene na taj prelepi praznik. Isto sam i ja ucinila sa mojom devojcicom.
I tacka.

: K@j@ - 26. mart 2010 14:27:43(UTC)
Meni su probusili usi kad sam bila bas mala i ne secam se ali sam zato kasnije kad sam to pozelela izbusila jos po 2 rupe na svakom i da mi nisu probusili usi kao detetu isto bi mi bilo, probusila bih ih kasnije kad budem htela. Meni se licno ne svidja kad vidim mindjuse na bebi i necu joj busiti, Kad ona to bude pozelela vrlo rado cu je odvesti da joj stave mindjusice... icon_lol

: MissGak - 16. mart 2010 18:17:22(UTC)
Protiv!
Pusticu da ona o tome odluci sama kada dodje vreme.

: Mako - 16. mart 2010 10:24:04(UTC)
Била сам против и сад кад имам девојчицу опет сам против.

: Natasa_78 - 13. mart 2010 16:29:12(UTC)
Ovde izbio pravi rat :) Pa misljenja su podeljena, to je ok, to nije strasno. Svako odlucuje o svom detetu.

: Micka&Nidza - 12. mart 2010 10:48:38(UTC)
Ja sam probusila usi u 3 razredu, medjutim ne mogu da nosim ni zlato ni srebro jer mi se usi inficiraju. A Sofija kad bude zelela mindjuse,neka kaze...

: Kolibri - 7. mart 2010 21:15:57(UTC)
Ja sam mojoj mami trazila da mi probuse usi kad sam krenula u skolu i videla da uglavnom sve devojcice imaju mindjuse, pa mi bilo bas slatko i lepo da ih imam i ja. Isto tako kada Hana pozeli da ih probusi, nek prijavi :smile:

: Blue - 7. mart 2010 18:45:52(UTC)
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: tijanast - 7. mart 2010 17:25:25(UTC)
Nadam se da je ovo bila ironija...

: kallinas - 7. mart 2010 15:14:41(UTC)
Pa, da bi bile prave zenske.
Da roditelji odmah usmere dete, ostave svoj pecat, kako oni misle da treba da bude zena ili muskarac original. Uz to obavezno i odgovarajuca boja odece, roza ili plava. Da se odmah vidi hoce li biti prava muskarcina ili nezna osecajna zena.

: tijanast - 7. mart 2010 10:04:33(UTC)
Znachi, vama vasha deca nisu lepa pa morate da ih kitite da vam budu lepsha? Moze li neko da mi navede jednu korist koju bebe imaju od mindjusha?

: T3 - 6. mart 2010 22:42:21(UTC)
ledi iv posto si me indirektno prozvala moram da ti odgovorim bez namere da se svadjam ili dalje raspredam i raspravljam na ovu temu..
busenje usiju sam poredila sa vakcinacijom zbog fizickog bola koje se dozivi oba puta,slazem se da je vakcina visi cilj zarad njihovog zdravlja i hteli ne hteli moraju je primiti tj moraju ih ubosti ili ti bocnuti ,i ide pod obaveznu stavku..
za busenje usiju neko moze da se opredeli ,a i nemora..
ko se opredeli nemora da znaci da mrzi svoje dete i voli da mu se nanosi bol( tih par sekundi koliko boli isto)...pa i da je u smislu i cilju i zarad lepote pa sta..svako ima svoj nacin razmisljanja i pravo da donosi odluke kad sta i kako raditi sa svojim detetom..ako misli da ce mu dete tacnije devojcica biti tako lepse i biti "prava "devojcica tj ako je to jedan od razloga zasto joj se busi usi od volje mu...
po meni nekako probusene usi idu sa recju devojcica i njom samom..po mojoj preporuci bolje je i prakticnije probusiti ih sto ranije..
oni koji to nezele da urade nemoraju..
u svakom slucaju sve seke su slatke i lepe i sa njima i bez njih..

: LediIv - 6. mart 2010 21:54:02(UTC)
o boze, ja tek sad vidim da se ovde poredi busenje usiju s vakcinacijom icon_eek .
kao sto rece neko - vakcinacija se radi zbog medicinskih razloga, ja prva bih volela da je preskocim, ali to je zarad viseg cilja, odnosno zarad zdravlja dece pa stisnem zube i drzim ih dok ih bockaju a dusa mi se cepa. a zarad kog viseg cilja je busenje usiju!? da mami budu lepe i "prave devojcice"!?
mis'im stvaaaarnoooo..........

: Blue - 6. mart 2010 17:08:21(UTC)
Slatko mi je da vidim minđušice na devojčicama od dve, tri i više godina, ali mi je bzv na bebama.
Što reče neko gore, boli jednako, dal ih bušio sa 5 meseci ili 5 godina, ali, da li se iko zapita ŠTA AKO beba od 2 meseca, koja btw još nije ni vakcinisana zaradi infekciju? Šta onda? Ok, može je zaraditi i sa 5 i sa 15 i sa 25 godina, ali tada sigurno može i lakše da je sanira, nego sa nekoliko meseci, jel da?

Bušila sam uši sa 5 godina, inficiralo mi se desno uvo i bila sam na institutu više od 2 nedelje, šta bi bilo da sam bila beba?

ali probušila sam ih ponovo nakon 3-4 godine :>

: Ocajna Bri - 6. mart 2010 16:54:11(UTC)
Bušenje ušiju uopšte ne planiram.Minđuše smo dobili i kada se rodila i za krštenje tako da ima već zavidnu kolekciju za jednu bebu.Već dosta njih nas je pitalo kada planiramo i manje više su svi u šoku kada čuju da ne planiramo.Ako jednog dana izrazi želju ispunićemo joj.Čini mi se da to kod devojčica kreće uglavnom u vrtiću kad postanu svesne sebe,da li će to i kod nas biti slučaj ne znam.Moja mama nema probušene uši i nikad zbog toga nije patila ali nije dala ni da se meni kao bebi buše,probušila sam ih sama već sam išla u srednju školu.Minđuše volim,to mi je omiljen komad nakita i menjam ih skoro svakodnevno ali to ne znači da ću svom detetu probušiti uši.
Kao što sam već napisala kad i ako izrazi želju tek onda ćemo joj ispuniti.

: njamiii - 28. februar 2010 3:18:18(UTC)
Nikada.
Meni nije jasno odakle nekome na prvom mestu potreba, a onda i pravio da bilo kome busi bilo kakve rupe bilo gde na telu? Kada poraste neka se busi, tetovira, vadi zdrave zube, sta god hoce ili nece...dokle god je pod mojom jurisdikcijom svaki delic svakog organa se cuva.

: njamiii - 28. februar 2010 3:18:12(UTC)
Nikada.
Meni nije jasno odakle nekome na prvom mestu potreba, a onda i pravio da bilo kome busi bilo kakve rupe bilo gde na telu? Kada poraste neka se busi, tetovira, vadi zdrave zube, sta god hoce ili nece...dokle god je pod mojom jurisdikcijom svaki delic svakog organa se cuva.

: Faye - 27. februar 2010 22:15:52(UTC)

Citat:
tijanast - 25/2/2010 12:17

Ma sad lepo uzmite pa pochnite da ih shminkate da budu "prave devojchice", poshto vidim da devojchice nisu "prave deojchice" bez nakita.

respekt respekt respekt

Da vam budu lepse klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

Sacuvaj Boze kakvih komentara procitah na ovoj temi zima zima zima zima zima Da mojoj miloj maloj neznoj devojcici iz estetskih ili bilo kojih drugih razloga JA napravim rupice na telu. JA nanesem SVESNO bol. zima zima zima

Ja obozavam mindjuse ALI na odraslima. Ako jednog dana bude ih zelela u svojim usima ja cu biti tu da je drzim za ruku kod cika zlatara.
zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: LediIv - 27. februar 2010 21:56:30(UTC)
Citat:
tijanast - 25/2/2010 12:17

Ma sad lepo uzmite pa pochnite da ih shminkate da budu "prave devojchice", poshto vidim da devojchice nisu "prave deojchice" bez nakita.

respekt respekt respekt

bas tako.

: dijana87 - 27. februar 2010 10:43:53(UTC)
Ja sam misljenja da se kod busenja usiju ne radi o hiru niti o zadovoljstvu roditelja, vec jednostavno o estetici, a i ako dete place - da pa?
Place i kada se udari igrackom , pa sve zaboravi.. Ubrzo one sve to zaborave. A i sta tu ima da se odlucuje hoce li imati probusene usi ili ne?! Nikakva filozofija to nije. Da ok, ako nece neka izvadi mindjuse i ne mora da ih nosi! Ali avaj, neko je rekao vec da nije tema DA LI, vec KADA..:)

Nasa Stefana ima 5 mes i 2 ned. i nismo nesto razmisljali da joj jos busimo usi, valjda smo i zaboravili na to, ali videvsi temu moram da predlozim mm odlazak kod zlatara.. :)

: Natasa_78 - 26. februar 2010 14:22:11(UTC)
Ja licno nebi mogla dati bebicu da njoj buse usi. Meni to sada lici kao da njoj busim usi RAID SEBE jer je devojcica, da bude lepa ili sta vec. Radi toga nemam zelju da to uradim, a busit ce usi kada i ako ona bude htela, ja nemam srce da ona zaplace radi mog zadovoljstva a i dosta mi je kada dobije vakcinu pa place. Sve sto njoj nanese bol, a nema potrebe ja necu da uradim. Kasnije ako ona sama zeli, ja cu je podrzati, drzati rukicu da "manje boli" :) onda ce biti veca pa cu nju rado podrzavati u svemu..
Tako ja osecam i mislim, ali mi ne smeta kada vidim druge mame koje svojim bebama probuse usi. Svako to drugacije gleda i to je ok.

: srna - 25. februar 2010 19:01:56(UTC)
meni se jos u porodilistu pedijatrijska sestra nudila da mojoj leni probusi usi i odbila sam iz razloga sto uopste nisam ocekivala da ce mi i to ponuditi u porodilistu pa nisam *ne vreme* kupila mindjuse i ponela ih sa sobom na porodjaj. inace mi smo nasoj devojcici probusili usi kad je imala 8 meseci.

: tijanast - 25. februar 2010 13:17:30(UTC)

: sneki07 - 24. februar 2010 22:29:57(UTC)
meni je busenje usiju jedno od prvih secanja iz detinjstva, i ne bas lepo secanje...nije bas ni neka trauma... mama mi je sama busila usi, i nosila sam puno mindjuse, imala sam ih gomilu...ali nesto nikad nisam volela da vidim bebe sa mindjusama. ali to je samo moje misljenje, ne zelim da osudjujem nikoga, svako radi ono sto misli da je najbolje za svoje dete. a kad im busiti usi, pa onda kad pozele mindjuse (bar bih ja tako da imam ćerku).
moji sin je trazio da stavi mindjusu kad je imao 6-7 godina, tata se zgrozio, pa nismo....ali sam ih zato ofarbala kad su zavrsili 1. razred, kosa je porasla, i sad se ofarbaju po neki put, uglavnom preko raspusta.

: maza82 - 19. oktobar 2009 3:37:10(UTC)
Citat:
jjj - 1/10/2009 11:05

ljudi moji to je tako grozno kad vidim malu bebu sa mindjusama. jos ako su zlatne.... fuj. mislim da to rade samoo po selima. pa njih to boli a nemaju pojma sta im radite i cemu to sluzi. pustite ih da porastu pa da same odluce da li hoce busne usi ili ne.

Citat:
jjj - 12/10/2009 15:38

fuj

Re: Siroko povijanje

Citat:
jjj - 12/10/2009 15:37

jadne bebe, samo toliko.
mame, informisite se malo, ne maltretirajte decu! preventiva je glupost, jer ne leci, ako postoji problem to se odmah vidi na prvom uz!

Ja sam primetila da je dotična osoba ovde samo da bi provocirala i pravila se izuzetno "pametnom" i sveznajućom savetom! Trebala bi da razmisli da promeni nick u "draga saveta"
Verovatno da joj je sopstveni život dosadan ili pak nema na kome da se istresa (ili nesme)pa se iz teme u temu prepucava sa vama virtuelno. Za takve najbolji lek je ignorisanje, pa neka se svađaju sami sa sobom kao što je verovatno i u stvarnom životu.

Moje dete je sa tri god poželelo samo da izbuši uši jer su uglavnom sve devojčice u vrtiću imale minđuše (mamina devojka iz grada zaljubljen )
Ja sam htela da joj bušim uši ranije ali nekako se to odugovlačilo i već kad nismo to uradili da par meseci nisam htela ni sa dve godine kada je već bila svesna.
Problem je bio izbušiti drugo uvo jer je sa prvim verovatno zabolelo i nije se dala tako da smo jedva izbušili i drugo.
I verovatno nebi morali da čekamo godinu ipo da joj promenimo medicinske minđuše jer se plašila da ih pipne pa ni nama nije dala. Sada je prezadivoljna i stalno ih menja.
Tako da je moje mišljenje da ipak devojčicama treba izbušiti uši u prvim mesecima života.

Još koga bude zanimalo čisto da se zna rođena sam beograđanka, otac, majka takođe , baba i deda i očevi i majčini isto tako, a prababa i pradeda sa očeve strane takođe beograđeni, a sa majčine strane samo pradeda nije beograđanin

: Diana01 - 18. oktobar 2009 22:12:44(UTC)
Hehe pa nije bas tacno da se buse usi samo po selima, ovde u Helsinkiju sve strankinje to rade, u njih svrstavam zene juzne Evrope (Spanija narocito, tamo to takodje rade u porodilistu), zatim Juznoamerikanke, Afrikanke i Indonezanke. Finkinje i druge severnjakinje to smatraju mucenjem i po njima to je horor, ali strankinje ipak rade pirsing usiju malim devojcicama, a vrlo cesto i decacima (kod Indonezana). znaci to nema veze sa selima vec sa kulturoloskim razlozima . Nekome je to lepo neko ne. Tema uostalom i nije DA LI vec KADA probusiti usi malim devojcicama, zar ne? :)

: djiki - 18. oktobar 2009 12:27:57(UTC)
Bolje da ne citam ovu temu jer cu izneti i sto treba i sto ne treba...

: mima80 - 18. oktobar 2009 12:17:07(UTC)
Bez zelje da ulazim u ozbiljniju raspravu, ne mozemo busenje usiju porediti sa vakcinacijom. Vakcinisanje deteta je potreba a ne hir, a busenje usiju apsolutno nepotreban zahvat koji ima jedinu funkciju kindjurenje deteta. Na stranu sto mi to izgleda ocajno i seljacki, ali ok ukusi su razliciti

: malena89 - 18. oktobar 2009 12:02:50(UTC)
T3 potpuno se slazem sa tobom... i ja sam se plasila da ce anja plakati kad smo joj busili usi... to je slicno stvarno kad beba prima vakcinu i to je boli...
a moje dete sa 14 meseci kad smo joj busili usi verovali ili ne nije pustilo ni suzu... bila je toliko mirna da je zlatar rekao jedna u 1000 je takva... tako da nama nije problem...

a svako ima pravo na svoju odluku oko svog deteta... svako ima svoje misljenje... i stvarno nema potrebe za takvim vredjanjem...

ja sam busila usi mom detetu i meni to nije grozno.. .a nisam sa sela ja sam prava beogradjanka... a to ne znaci da oni sa sela samo " muce " decu busenjem usiju a ni mi iz grada...

: T3 - 18. oktobar 2009 11:04:13(UTC)
mima ok ti imas svoje misljenje ja svoje,neka druga mama ovde pak svoje i to je normalno..

samo nemislim da je to malteretiranje,izlaganje deteta bolu zarad naseg zadovoljstva ,tj zato sto mi majke volimo kad nam deca pate..niti mucenje..

uporedi odlazak lekaru tj kad vodis dete da primi vakcinu i moras mu drzati i nogice i rukice i gledati kako ga bodu,a znas da njega to boli..srce ti se cepa ali jednostavno mora tako..i sve traje minut ,dva..ovo mu dodje otprilike na isto..

: mima80 - 18. oktobar 2009 10:57:47(UTC)
Ja samo ne mogu da shvatim na osnovu cega ste svi vi zakljucili da ih busenje usiju manje boli kad su bebe nego kad odrastu :| Uzasavam se toga da neko to uradi svom detetu, da ga ni krivo ni duzno izlozi potpuno bespotrebnom i besmislenom bolu, zarad cega?????Da moze da mu kaci mindjuse??? icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes Ma samo kad zamislim tu scenu da svoje dete vodim da mu probuse usi, da ga gledam kako place, srce mi se cepa

: T3 - 18. oktobar 2009 10:50:56(UTC)
ljudi moji to je tako grozno kad vidim malu bebu sa mindjusama. jos ako su zlatne.... fuj. mislim da to rade samoo po selima. pa njih to boli a nemaju pojma sta im radite i cemu to sluzi. pustite ih da porastu pa da same odluce da li hoce busne usi ili ne.

fuj

jjj izvini ali zaista moram da primetim da si veoma ostra na jeziku tj bez dlake na istom i da su ti komentari skroz nedolicni za ovakvo mesto tj forum da ne kazem bezobrazni ne samo ovde nego i na drugim mestima...

i na ovu temu ko i na svaku svi imaju pravo izbora i svog misljenja dakle da li cemo im probusiti usi sa dva meseca,sa dve godine ili nikad je nasa licna stvar...
ne treba zbog toga nikog vredjati..nemislim da se to radi samo po selima pa ja zivim u ZR malo vecem banatskom gradu koje je sve samo nije selo i to je ovde ko i u vecini ostalih gradova sasvim normalno,buse im iste cak i u bolnici odmah po rodjenju,jer to neki zlocin,greh,od davnina je tako i mislim da nije i meni je babica jos u bolnici kad sam se rodila probusila iste da moju mamu nisu nista ni pitali jer se to pre dvadeset i kusur godina podrazumevalo.

nerazumem ni tvoju konstantaciju" jos ako su zlatne"..nego kakve da budu one kupljene kod kineza ili na buvljaku sto pocrne u usima za dva sata a da ne pricam o infekcijama i komplikacijama koje se mogu javiti..naravno da ce biti zlatne to ti je isto maltene ko da ti muz za veridbu pokloni set bizuterije umesto zlatnog nakita sto slozices se nije ni slicno,a kamoli isto..

nismo mi mame kojima devojcice imaju probusene usi od malih nogu nikakvi zlikovci..niti uzivamo u njihovom bolu vec je jednostavno mnogo lakse ,brze i manje bolnije dok su male,kasnije se vec opiru,zlatar nije u mogucnosti da im tom brzinom ko dok su bebe probusi usi pa eto ti niza problema bez potrebe..

verujem da ce dete od dve godine ili pet vise plakati i uplasiti se sta ce mu isti raditi nego ono sa tri meseca kolika je moja cerka bila kad su joj probusene usi i kad prakticno nista nije znala tj napravila je samo kme ,i plakala mozda dva minuta i posle svega zaspala,a rupice tj mindjusice su joj ostale i dan danas ih ima.

: Mala Mila - 14. oktobar 2009 23:49:30(UTC)
Kada sam otvorila ovu temu očekivala sam da pročitam kako se mame pitaju da li da buše uši svojoj deci od 3-4 godine ali kada sam pročitala da to radite bebama od nekoliko meseci ostala sam u šoku! Zaista, zar je to potrebno da bi vam se deca više svidjala? To što minđuše lepo stoje i što ih vole devojke i žene ne znači da ih vole i deca a kamoli bebe!

: jjj - 12. oktobar 2009 17:38:58(UTC)
fuj

: JecaN - 1. oktobar 2009 13:32:00(UTC)
Izbušili smo sa 6 meseci, i nismo imali nikakvih problema. Tako slatko izgleda, ma prava devojčica.

: jjj - 1. oktobar 2009 13:05:19(UTC)

: malena89 - 30. septembar 2009 15:32:18(UTC)
mi smo Anji probusili usi sa 14 meseci... hteli smo ranije ali zlatar nam je rekao da anja ima tanke rese i da je rizicno... pa smo zato sacekali...

: Mitrolina - 30. septembar 2009 12:42:17(UTC)
Mi smo Lenki probusili usi sa dva meseca

: neiskusna - 21. septembar 2009 2:32:33(UTC)
Mi smo probusili usi 4 dana pre nego sto cemo napuniti 4 meseca. Isli smo kod zlatara i busili smo pistoljem. Nije se javila. Za desetak dana skidamo medicinske mindjuse i stavljamo nase. Usi nam se nisu gnojile. I ako rodim jos jednu devojcicu, i njoj cu probusiti usi u ovom periodu.

: ANITA DEBIC - 9. avgust 2009 20:38:48(UTC)
Citat:
Oblak_u_bikiniju - 9/8/2009 10:58

I sada ja krecem sa jednom seksistickom pricom - zasto svi forsiraju to da zensko dijete mora imati urodjenu potrebu da se dotjeruje na taj nacin? Joooj.
Pomenuste obrezivanje, ali je poredjenje vrlo lose. Prvo bih voljela cuti po kojim to nasim vjerskim obicajima zene treba da nose mindjuse i cime je obicaj potkrijepljen. Kod Jevreja i Muslimana, ovo je zaceto kao obicaj iz prakticnih, zdravstvenih, higijenskih razloga, a ova se operacija obavlja i kod pripadnika drugih vjera, ako je to potrebno za zdravlje.

Meni je licno prenapadno kada vidim dijete od 2 mj sa mindjusama. A poludim kada cujem obrazlozenje "Pa da se vidi da je zensko...". Sto, da neces da je udajes, pa da ovi momci u kolicima znaju da je cura? Mislim... Kao da je bitno da li je beba musko ili zensko. Ako roditelj vec odluci to da uradi - ok, ali makar reci nesto smisleno - tako mi se dopada, mislim da joj je bolje da to pregrmi sada... Ma, reci bilo sta osim te gluposti - da bude zensko i da bude lijepa.

Potpisujem

Lilypie - Personal pictureLilypie

: Oblak_u_bikiniju - 9. avgust 2009 12:58:26(UTC)
I sada ja krecem sa jednom seksistickom pricom - zasto svi forsiraju to da zensko dijete mora imati urodjenu potrebu da se dotjeruje na taj nacin? Joooj.
Pomenuste obrezivanje, ali je poredjenje vrlo lose. Prvo bih voljela cuti po kojim to nasim vjerskim obicajima zene treba da nose mindjuse i cime je obicaj potkrijepljen. Kod Jevreja i Muslimana, ovo je zaceto kao obicaj iz prakticnih, zdravstvenih, higijenskih razloga, a ova se operacija obavlja i kod pripadnika drugih vjera, ako je to potrebno za zdravlje.

Meni je licno prenapadno kada vidim dijete od 2 mj sa mindjusama. A poludim kada cujem obrazlozenje "Pa da se vidi da je zensko...". Sto, da neces da je udajes, pa da ovi momci u kolicima znaju da je cura? Mislim... Kao da je bitno da li je beba musko ili zensko. Ako roditelj vec odluci to da uradi - ok, ali makar reci nesto smisleno - tako mi se dopada, mislim da joj je bolje da to pregrmi sada... Ma, reci bilo sta osim te gluposti - da bude zensko i da bude lijepa.

: Pegipeg - 8. avgust 2009 5:28:15(UTC)
Ja obozavam mindjuse,imam preko 50 pari,i svaki put kad idem van,stavljam druge,stvarno ih volim!cerka mi ima skoro 2 godine i sigurno joj necu busiti usi dok ne bude sama trazila!znaci volim mindjuse,ali ne vidim potrebu da se bebama buse use!bebe su prosto slatke,pa sa mindjusama ili bez,ali moje dete ce ih imati tek kad samo zatrazi

: dvazen - 12. jul 2009 6:30:35(UTC)
Vrlo sam zahvalna svojoj majci sto mi nije busila usi nego sam ja to uradila kad sam postala svoj covek i mogla sama da donosim odluke o svom zivotu i telu.Meni je grozno kad vidim bebu sa mindjusama. Paganski obicaj iz africkih plemena. Znate da se u usnoj skoljki nalaze akupunkturne tacke za ceo organizam.Busiti bebi usi i poremetiti joj funkciju organa u razvoju, razlog vise da na tako nesto i ne pomislim.

: trudna 3 - 7. jul 2009 18:28:26(UTC)
ja sam svojoj cerki probusila usi sa tri meseca.
odvela je kod zlatara on covek joj pistoljem sa kojim automatski i busi rupe i stavlja mindjuse oto odradio,plakala jeste ali znate koliko mozda tri minuta najvise bez preterivanja,drzala sam joj samo rukice da ne smeta coveku i za manje od minuta sve je bilo gotovo.
to su bile te medicinske koje smo nosili mesec dana,mazali alkohol,vryteli srafic s vremena na vreme da se rupe ne zagnoje i posle menjali tj stavljali mindjuse koje smo hteli,imali smo ih par i uglasvnom ih dobili na poklon pa smo se bas moderirali.
kad je te prerasla kupila sam joj one kao karikice samo punije sa belim cirkoncicima, sto nemaju niti kopcu niti sraf vec samo naprave klik kkad se zatvore i manje se gube tako.
devojcice su mi mnogo lepse kad imaju probusene usi tj kad nose i imaju mindjuse,i kad su male i kasnije,a sto se tice busenja najbolje je dok su sto manje..eto recimo od nekih tri meseca do godine da bude neka granica..bar po meni...kasnije su vec starije,znaju otprilike sta ih ceka,placu,bune se,pruzaju otpor i mnogo je teze i vama i zlataru ,a busenje umesto minut traje deset minuta i bude teze mucenje i stres za dete bez potrebe,tako da je moj i savet i predlog busiti usi cerkicama dok su male...jako mi je glupo kad mame nece da probuse usi cerkicama i azu nek buse one same kad porastu,ako hoce..svasta pa svaka devojcica zna se voli mindjusice,a izmedju ostalog za njih su i napravljene i izmisljene..kako ih nose kad su starije tako mogu i dok su male i ti modeli mindjusa za velike nisu isti kao oni bebneci i morate priznati da svaka beba izgleda preslatko sa ta dva mala bisera u usima.

: Maja-belgija - 7. jul 2009 17:59:20(UTC)
mi smo busili usi na klaru kad je imala 14 meseci i bas mi je slatka sa kovrcava kosica i menjuse je kao mala devojcica hihihihihihi mislim da je to najbolja uzrast a i nedira ih

: Ivanela - 7. jul 2009 5:12:00(UTC)
Meni su moji probusili usi kao bebi, ne znam tacno kad, i godinama sam ih nosila ni ne znajuci da ih nosim.Kad sam porasla skinula sam ih i vise nikada ih nisam stavila, osim bas za neku specijalnu priliku, jednom godisnje.Uglavnom mi smetaju.

Ja svome detetu definitivno ne bih busila usi, ne bi mi ni palo na pamet.Vidim da su mnoge mame ovde pisale da ih okolina stalno ispituje kada ce cerki probusiti usi, e pa ja bih im u toj situaciji odgovorila:"Svasta! Nikad!" i molim lepo mirna backa.
Meni je licno ruzno kad vidim na bebi mindjuse.One su lep ukras ali na devojci, zeni.
Sto se nanosenja bola tice, i to je mozda cak prvi razlog zbog kojeg sam protiv, iako se ja eto ne secam kako je mene to bolelo a moja mama se nije tangirala oko toga, kaze nista strasno, ali ja ipak ne bih podnela da mi dete place zbog mindjusa koje nije ni svesno da nosi.

: Diana01 - 7. jul 2009 3:55:07(UTC)
To je relativna stvar da li ce da joj se dopadnu ili nece . 90% su sanse da hoce ali ako bude kao ja i upadne u onih 10% :)))) Mene nisu mogli puskom da nateraju da stavim snalice ni da obucem haljinice onda kada sam bila svesna, a o mindjusama nije bilo ni govora. To me je drzalo u osnovnoj skoli, kasnije u srednjoj nisam ni razmisljala o mindjusama, a probusila sam usi eto tek zato sto su mi se tek onda dopala ideja da imam mindjuse u 26. godini. Vec sam jednom pisala da mi nista bez mindjusa nije falilo ni pre toga, i eto bio je samo moj izbor. Ali opet mindjuse je kao i ona tema o krstevanju beba. Cak i da je moja majka meni probusila usi kada sam bila beba ne bi mi se ceo svet srusio. Ja bi onda kada budem svesna mogla lako sa skinem i bacim mindjuse i rupice bi zarasle i tako bi opet bilo onako kako ja zelim. :)

: malena89 - 7. jul 2009 2:10:08(UTC)

Citat:
Lavita - 7/7/2009 00:01 mislim da je to toliko nepotrebno a najgore mi je kada vidim bebu od mesec dana koja jedva mlatara rukama i nogama sa probusenim usima strasno kroz sta dete mora da prolazi da bi zadovoljilo svoje roditelje svaka cast svima ali ovo je moje misljenje

LAVITA JA SE NE SLAZEM SA TOBOM... Skoro svaka devojka voli da nosi mindjuse i za svaku od njih je to predivno... takodje ova recenica sta dete prolazi da zadovolji roditelje po meni nije ovde ni potrebna... jer to nije samo zadovoljstvo roditelja vec kasnije i tog deteta... ja cu anji probusiti usi za prvi rodjendan to nije nista strasno mozda ce je malo boleti ali kao i vakcinu ce zaboraviti vrlo lako.. to sto ima mindjuse jeste samo meni lepo sada ali kasnije ce se to svideti i njoj sigurna sam..

: Lavita - 7. jul 2009 2:01:40(UTC)
ma nema sanse da svojoj bebi probusim usi
niti sam vanji koja ima 4 godine i prava je princeza i bez toga
nemam ni ja usi probusene
nije imala ni moja sestra i tek je izrazila zelju pre 5 godina da probusi imala je 24
a najstarija sestra je htela cim je shvatila sta je to i probusili su joj naravno
moje dete ima slobodu da bira da li ce ili nece da busi bilo sta na sebi
pa neka sada kaze mama hocu da imam mindjuse odma bi je odvela da probusi usi
mislim da je to toliko nepotrebno a najgore mi je kada vidim bebu od mesec dana koja jedva mlatara rukama i nogama sa probusenim usima
strasno
kroz sta dete mora da prolazi da bi zadovoljilo svoje roditelje
svaka cast svima ali ovo je moje misljenje

: danijela3 - 7. jul 2009 1:36:42(UTC)
Mi smo probusili usi sa 5 meseci,plakala je manje nego kada prima vakcinu,jedino sto su joj namazali neki gel kao anestezija i stvarno nisam imala lose iskustvo. Nije doslo ni do kakve infekcije,i bas mi je slatka sa mindjusicama.

: alex.pejovic - 20. jun 2009 12:08:36(UTC)
Ja ipak mislim da bol ne prolazi bas tako brzo, jer dok se nose medicinke i redovno cisti rupica treba sacekati nekoliko dana dok zaraste i koza se smiri.. i to sve pod uslovom da ne dodje do infekcije ili da se ne probije hrskavica, jer tada vise boli i sporije prolazi, a ako se mindjusice skinu na nekoliko dana, rupica moze i da zaraste.. Ipak mislim da im treba ostaviti da same odluce kad vec budu bar donekle znale sta hoce a sta ne... za to nikad nije kasno.. icon_lol

: STOJNICR - 3. april 2009 16:51:42(UTC)
Mislim ketice da preterujes jer to da je strasno nebi niko busio deci to je ko inekcija a tako prolazna bol se zaboravi cim izadjes napolje>Saka devojcica voli lepo da izgleda a ako joj ne izbusis usi cim progovori pitace te zasto svi imaju mindjuse a ona nema.

: ketica - 20. februar 2009 1:12:09(UTC)
Grozno mi je da vidim izbuseno dete...
Beba je jedno divno malo bice koje na zalost nemoze reci svojoj mami sta zeli,a sta ne...
na zalost...
jer da moze sigurno ne bi reklo mama hocu da me boli nego majkice nemoj nikada da dozvolis da me ista zaboli ni na sekund!!!!!!!!!!!

: malena89 - 15. februar 2009 4:37:08(UTC)
mislim da je idealno vreme oko godinu dana ni rano ni kasno... a to da li je lepo... meni jeste bas slatko kad vidim male mindjusice... ali svako ima svoje misljenje

: kevanow - 13. februar 2009 21:03:33(UTC)

Meni su usi probusili sa nekih 7-8 godina tj kada sam ja izrazila zelju za njima. Tako cu i ja Vanji. Narocito ne bih sada jer ona cupa usi kad sisa i kad joj se spava, a i moje je kibicovala i par puta joj se moja mindjusa nasla u rukama, tako da sam i od mojih odustala. imace vremena za sve.

: eniqma - 13. februar 2009 11:07:39(UTC)
Ja planiram Emi da probusim cim malo otopli! Izbegavam sada zbog kape, da joj ja ne bih povukla mindjusu kada joj skidam kapu, ali sam bas za to!
Po meni je to bas lepo, i volim da vidim devojcice sa lepim mindjusama i lepim frizurama i haljinicama. Nekoko mi je to nesto normalno sto opisuje pravu devojcicu!

: Julija SG - 13. februar 2009 3:59:39(UTC)

Lea nema probusene usi, niti je za mene to ikada bila tema za razmisljanje. Kada pozeli mindjuse, ici cemo da joj probuse usi i gotovo. Meni to iskreno na malim bebama izgleda nekako ruzno. Ne samo mindjuse, nego i narukvice, lancici ,ma bilo kakav nakit.

Mnogi su pisali i o tome, da su bas malim bebama probusili usi zato sto ih tad manje boli. hmm Kako mi to mozemo znati, nijedna beba nam ne moze reci koliko je to boli. :) Meni su probusili usi sa 6 mjeseci, a kasnije sam ja dodala jos po koju rupicu u pubertetu. Nije to nista strasno, zaboli u momentu i to je to.

: saveta - 13. februar 2009 3:56:34(UTC)
Ja planiram da uskoro Eleni probusim usi. Meni su probusili usi kad sam imala 2 meseca i sad kad vidim moje stare slike smejem se jer u to doba nije bilo malih slatkih mindjusica nego samo alkica i bubica. Mozda je moj rezon pogresan, ali mislim da ce i meni i njoj biti lakse ako joj dok je manja probusim usi, dok jos proucava saku u ustima nego kad bude krenula da se hvata za usi. Uz to lakse ce se navici na njih i nece ih vuci.

: MikaMaca - 12. februar 2009 23:37:05(UTC)
Bila sam ubedjena da sam odgovorila na ovoj temi hmmm hmm
Moja drugarica je skoro probusila svojoj cerkici usi, mala ima 9 meseci. Ja sam prvo bila protiv kada mi je rekla bas iz razloga jer mi je to isuvise rano i mislila sam da ce izgledati "grubo" na tako maloj bebici. Ali kada sam je videla sa mindjusicama, ne deluje mi toliko strasno, cak je i lepo. Ali ja da imam zensko dete ne verujem da bih joj busila usi tako rano

: Maja-belgija - 11. februar 2009 12:22:06(UTC)
ja planiram da busim klarine usi ovih dana dok sam u makedonii i nevidim nista lose u to!!!!moja kuma nema probuseni usi i evo do dan danas plasi se da ode da ih busi i uvek prica na svoja majka a sto nisi mi probusila usi kad sam bila mala hihihihihihi ja mislim da svako ima svoe milslenje ja sam za busenje usi

: phoenix - 13. januar 2009 19:28:33(UTC)
Kao i Ledi, Manana, Petra, Masha itd.. ja sam izrazito protiv busenja usiju bebama. Cak mi nije ni slatko kad vidim malu bebu sa mindjusama, vise ruzno, jer ne prilici neznim bebicama ni malo.

Meni su probusene usi onda kada sam sama izrazila zelju za tim i tako da sam trazila to kao poklon za 4.ti rodjendan.

: Petra* - 13. januar 2009 18:44:27(UTC)
Cvetic, Mako, Ledi, Manana, Masho... I jos mnoge, koje su istog misljena.

POTPUNO SE SLAZEM SA VAMA!!!!

: Dikina mama - 13. januar 2009 12:53:32(UTC)
Moj sin ima mindjusu. Nikada mu ne bih sama stavila da on nije trazio. Moj brat nosi pa i Dika hteo da ima kao ujko. Nisam ga ja ni vodila da probusi uvo vec moji roditelji. Moja mama nije imala busne usi i probusila je pre tri meseca zajedno kad i Dimitrije. Prvo je Dika probusio i rekao hajde bako nista ne boli! Moja mama se uplasila i zamalo se nije onesvestila!!! Ispade hrabriji unuk nego baka! Mnogi su protiv da se decacima buse usi pa i ja sam bila ali eto pa nek nosi mindjusicu dok mu se svidja pa kad mu ne bude zanimljivo nek je izvadi!Nije ga bolelo,ili nece da prizna!

: minka - 13. januar 2009 12:19:46(UTC)
Moja Ajla ima cetiri godine i nema jos probijene usi.Ona nema volje da ima mindjusice i tako ce i ostati sve dok ne kaze sama da hoce da ih ima.Inace ovdje ne preporucuju busenje usiju do trece godine zbog raznih alergija.

: Micka- Sofijina mama - 13. januar 2009 12:09:38(UTC)
Kad bude imala 3-4 godine, pa ako bude htela mindjuse,busicemo usi.
Mislila sam za prvi rodjendan da je vodim ali necu, suvise mi jemala.

: Mitrolina - 12. januar 2009 20:20:18(UTC)
ja planiram lenki da busim usice sledece nedelje, imace sest nedelja. meni su ih probusili kad sam imala tri dana u porodilistu

: Dorka - 12. januar 2009 15:28:11(UTC)
Ja nisam protiv busenja usiju,devojcice su mi preslatke sa tim malim mindjusicama.Jedino se slazem da mozda treba sacekati da dete napuni bar godinu dana.

: masha_kv - 8. decembar 2008 23:40:36(UTC)
Totalno sam protiv toga! Kada Jana poraste neka sama odluci da li ce ih busiti illi ne! caos

: Diana01 - 8. decembar 2008 23:28:25(UTC)
Secam se kada je na jednom forumu ovde jedna spanjolka pitala gde u Helsinkiju moze bebici da probusi usi i umalo je nisu na krst razapeli kao muciteljku i slicno. Ovde niko nece hteti u zlatari da probusi usi detetu mladjem od 7 godina i tako nesto se smatra drustveno u potpunosti neprihvatljivim. ( Ali zato ako imas 18 godina i zelis 1001 pirsing po telu to je okay) U velikom broju slucajeva to stvar nekih obicaja , kulturoloskih razlicitosti...Recimo u Indoneziji se male bebe i tetoviraju i to se ne smatra cudnim. Ja sam licno protiv posto polazim od sebe, nisam neki ljubitelj mindjusa i probusila sam usi tek u 26-oj godini. Nista mi nije falilo pre toga bez mindjusa. Stvar licnog izbora, mozda je zato najbolje sacekati, ali kao sto rekoh ponekad su neki obicaji, kultura i sl ipak jaci.

: Manana - 8. decembar 2008 19:15:47(UTC)
Skroz sam protiv... Ali to je moje misljenje  vezano za moje dete... a ko voli nek svoje i tetovira ako zeli...

: lolita2 - 6. decembar 2008 16:39:43(UTC)
ja nisam za to da se bebama mladjim od godinu dana buse usi,narocito kada procitam da je neko busio usi sa 3 nedelje,to je bas rano

: Kaca - 5. decembar 2008 19:59:52(UTC)
Ja se isto slazem da deci treba probusiti usi dok su mali icon_rolleyes

: olga75 - 5. decembar 2008 19:13:21(UTC)
Stvar ukusa i misljenja.Nije plakala, usi su joj probusene, zakon to ne zabranjuje i te male mindjusice u tim slatkim usicama stvarno nisu za zgrazavanje.Meni je strasnije kad se detetu probusi jedno uvo pa ono urla i bezi a pre toga je izrazilo zelju cak molilo da ima mindjusice. Licno sam prisustvovala jednoj takvoj predstavi.

: LediIv - 5. decembar 2008 17:26:47(UTC)
joj ne znam, meni je to stvarno grozno, nemojte da se ljutite, ali jeste... pa sto ih onda i ne nasminkate? neke stvari mi jednostavno nisu za bebe, a jos kad im te stvari pricinjavaju i bol, pa makar i trenutni... necu dalje da komentarisem...

: djiki - 5. decembar 2008 17:15:53(UTC)
Pa dobro nije mi jasno zasto se ovolika prasina dize oko busenja usiju...
Nije to tetovaza,pa ce joj ostati ceo zivot,a i da jeste ,danas se i tetovazeuspesno otklanjaju..
Ja ovde zaista prednjacim,moja beba je imal citavih 3 dana,kada su joj usice probusene,i ne vidim apsolutno nista lose u tome..Nisam joj okacila luster na uvo nego male alkice,ako joj bude smetalo,ona ce jednog dana skinuti,a dve male rupice koje ce joj ostati,nece joj napraviti neki problem ili ne znam kakav oziljak....
Na kraju krajeva,ja obozavam nausnice,to mi je neizostavni detalj u odevanju,a mislim i mnogim zenama.

: olga75 - 5. decembar 2008 16:27:24(UTC)
Mojoj Mariji je babica probusila usi sterilnom muskularnom iglom, kad je imala tri nedelje.Meni su usi probusili kad sam imala tri dana i oprostila sam svojoj mami na tome.Sto se tice bola svi znamo da bebe na bol reaguju zakasnelom reakcijom a i usice su im tanke.Marija nije plakala a krvarenje je prestalo vrlo brzo.Posle par sati nije reagovala na pomeranje mindjusica.Dok su bebe manje ne istrazuju toliko svoje telo pa ne diraju mindjusice a kasnije im je normalno pa ih i ne diraju a do infekcije ne moze da dodje jer su se rupe formirale.Obrezivanje i busenje usiju bas ne bih poredila jer je obrezivanje skoro pa operacija a busenje usiju je ipak malo manje intervencija.Da, ja sam svoje dete stavila pred svrseni cin busenjem usiju kao sto cu je staviti i kad je budem krstila pa se o tome nece voditi moralne polemike da li ce moje dete uopste biti vernik ili ateista.

: May05 - 5. decembar 2008 2:56:27(UTC)
Mi smo ponovo probusili usi,vec sam pisala da smo sa 2 godine busili usi,sad je sama trazila da idemo suzu nije pustila,ma nije se pomjerila,opet cu da se ponavljam,ja sam zato dok je dijete malo da se usi probiju ili kad samo trazi,ja sam mislila da ona nece nikad sama traziti da probije usi ali sad joj sve drugarice imaju mindjuse samo ona nije imala i nije mmogla da doceka taj dan kad ce da probije usi.

jelena bas ti je slatka mala ko lutkica je.

: jelena_ns82 - 5. decembar 2008 0:13:01(UTC)
Ja sam oduvek znala da ako budem imala devojcicu da cu joj probusiti usi i da ce biti mala princeza,to mi je preslatko kad mala devojcica ima male slatke mindjusice.......Teodori smo probusili usi sa 3 i po meseca,sakupila sam hrabrosti i sa mamom otisla u zlataru,mama je drzala bebu a ja sam je pridrzavala da se ne pomeri,zaplakala je samo u trenutku dok su busili i jako brzo je prestala,odlicno je i odreagovala,i brzo sam joj stavila prave zlatne mindjusice........i bas sam srecna sto sam to uradila!
Svi su mi rekli da treba sto pre probusiti usi jer beba onda navikne da je to deo nje i ne cupa ih i ne vuce,a cim su deca starija to im je veci strah i sok, i uglavnom ako devojcicama ne probusite usi dok su bebe posle ce biti jako tesko!
Vidite kako joj slatko stoje mindjuse......

: tamara77 - 15. avgust 2008 11:16:50(UTC)
nemojte biti u zabludi
rupe na usima NE ZARASTAJU NIKADA
ja sam sama probusila u usi u nekoj 13oj godini, nosila neke mindjuse pola godine i nikad vise, danas sa 31 imam rupe i hvala bogu da sam ih sama napravila jer to svojoj majci sigurno ne bi oprostila,
i ne treba ni vama vase dijete, zamislite samo da neko danas u vase ime odluci da vama napravi rupu na recimo nosu, da li bi pristali?
one su male i ne znaju i ne mogu da kazu a mozda ce im jednog dana biti krivo sto to nose
mozda ce se busenje usiju smatrati primitivnim jednog dana pa ce nositi biljeg bez potrebe jer su njihove mame mislile da je to bas kul,
postoje i mindjuse na klipse pa ako vam je bas stalo mozete i time ponekad da ih ukrasite a da ih unakazite dozivotno zbog modnog hira nije pametno
pogledajte slike svojih baka pa procjenite cini li vam se to sto su nosile lijepim, e tako ce se i njima ciniti vase danasnje mindjuse, zasto rizikovati?

: Oblak_u_bikiniju - 12. avgust 2008 11:09:13(UTC)
E, sto se tice toga - pamte li bol - pamte li onda i porodjaj? mislim, nemoguce da ih ne boli kad ih nesto protura kroz usku cijev! Nema sanse da ne boli.
Dalje, ne bih insistirala da ogranicenej bude punoljetstvo, ali svakako da dijete samo izrazi zelju da nosi mindjuse.

Mako, bas to sto si navela kao primjer - joj sto mi zao kako place kad joj ubodu vakcinu, a nije mi zao kad place za mindjuse. Pri tom, vakcina boli ali i TREBA! Neophodna je. Ako su mindjuse neophodne, onda stvarno...

: jacinta - 11. avgust 2008 8:35:36(UTC)
I ja sam protiv busenja kada su bebane male...danas sam videla bebanu od mesec dana sa izbusenim usima,sve joj se usi otegle od tih mindusa,bas mi je bilo :( ....

: Aiko - 9. avgust 2008 19:39:49(UTC)
Slazem se sa Mako i Cveticem.

: Mako - 9. avgust 2008 19:32:03(UTC)
Многе маме плачу кад им деца примају вакцину, ипак се одлуче да их воде да им буше уши. poguzi
Дајем свој глас да се забрани до пунолетства.

: Cvetic - 8. avgust 2008 13:18:51(UTC)
Citat:
zvjezdica - 5/8/2008 04:50

Citat:
Keta - 18/7/2008 13:17

Imam malene bebece mindjuse...koje je keta dobila posle rodjenja,a neke i pre rodjenja,ali...
Jos uvek stoje u fioci...izgleda da ih nece ni nositi nikada...
Zao mi je da je vodim da joj buse usi...
meni su busili u domu zdravlja imala sam oko 6-7 godina mojoj mami je rekla sestra da je tu zena koja busi usi i da je idealna prilika posto je sve savrseno provereno cisto sterilno bla bla bla...ja sam to cula i rekla da hocu...
plakala sam ko magarac...eto mi kad sam htela...
moje dete ne zelim da izlazem bilo kakvom bolu osim onom koji na zalost mora da pretrpi...
Moje misljenje...

pa kao da ce taj bol trajati satima.vise ig boli vakcina pa zaborave brzo.

E pa izgleda da ne zaboravljaju. Canadian medical association , iliti Kanadska lekarska komora se sprema da ucini nesto povodom obrezivanja muskih bebica jer su preliminarni izvestaji o pretrpljenim bolovima poceli da izlaze u izvestajima.
Kratko i jasno, svaka vrsta bolova u novorodjenackom i dojenackom periodu izgleda da ostavlja posledice na neznu decju psihu. Cak i injekcija Vit K po rodjenju, vakcine i sl sve se to skupi i ostaju traume. Uspeli su da reduciraju vakcine polivalentnim vakcinama, vit K se moze davati oralno, obrezivanje odloziti kada je bezbednije dati jacu anesteziju itd, itd...samo vam prenosim misljenja strucnjaka koji se sve vise i vise slazu da se beba treba stititi od nepotrebnih bolova.
Vakcine se ne mogu izbeci, ponekad ni hirurske intervencije ali obavezno je obavezno a nepotrebno je nepotrebno.
Ipak se slazem da je psiholoska zrelost neophodna u odlucivanju.
Moje dete je sa 6 meseci znalo sta ga ceka jos kad smo parkirali ispred pedijatrijske ordinacije, pa mi vi recite da oni ne znaju...ma sve znaju.

: GaGaT - 8. avgust 2008 12:40:12(UTC)
Na brzinu sam preletila sve sto ste pisale, naime ovde u Americi doktori i pedijatri preporucuju da se saceka do 4 godine, prvenstveno zbog toga sto je starijem detetu lakse objasniti da ne smije da se igra sa mindjusama, da ne smije da dira prljavim rukama da ne bi doslo do infekcije, da ne smije da ih skida, da nedaj boze proguta itd.
Takodje van pameti mi je busiti usi bebama, ja to ne bih nikad. Meni je mama probusila usi kad sam cini mi se imala 8 godina i jos uvjek se sjecam tog dozivljala koliko sam bila srecna i ponosna, eto to je moje misljenje i iskustvo :-)

: Mistery - 7. avgust 2008 10:30:40(UTC)
Eh, moje dijete ima 2,5 godine i već je izrazila želju da nosi naušnice icon_rolleyes
I ja sam uvijek bila za to da se djevojčicama buše uši onda kada to požele ali nisam očekivala da će moje dijete tako brzo izraziti želju za tim :) Sada sam se našla u nedoumici da li da je vodim na bušenje ili ne jer mi se čini još uvijek mala za to.

: Hopeful - 7. avgust 2008 10:04:54(UTC)
Po meni je suludo uopšte bušiti uši devojčicama dok god same ne izraze želju za to!
Pa znate i same da su uši pune akupunkturnih tačaka i da je bušenje nešto šta mora da zakači neku od tih akupunkturnih tačaka. Drugo zašto izlagati dete infekcijama, da ga sutra žuljaju te minđuše... samo da bi mamwe mogle da se igraju ukrašavanja beba!
Meni je to suludo, kažem osim kad dete izrazi samo želju!

: zvjezdica - 5. avgust 2008 6:50:16(UTC)
Citat:
Keta - 18/7/2008 13:17

Imam malene bebece mindjuse...koje je keta dobila posle rodjenja,a neke i pre rodjenja,ali...
meni su busili u domu zdravlja imala sam oko 6-7 godina mojoj mami je rekla sestra da je tu zena koja busi usi i da je idealna prilika posto je sve savrseno provereno cisto sterilno bla bla bla...ja sam to cula i rekla da hocu...
moje dete ne zelim da izlazem bilo kakvom bolu osim onom koji na zalost mora da pretrpi...
Moje misljenje...

pa kao da ce taj bol trajati satima.vise ig boli vakcina pa zaborave brzo.

: ivanuska - 4. avgust 2008 20:42:52(UTC)
mame imaj te u vidu. Bušenje će bebu do god. dana da uplaši samo na trenutak. Čim smo izašle napolje i sela u kolica počela je da se smeje. Problem dolazi posle mesec dana kada morate da joj menjate minđuše. Nikako nemojte da ostavite medicinke duže od mesec dana. Uglavnom su samo pozlaćene i brzo rđaju. a i nemožeš da priđeš uvetu da ih lepo očistiš. Kada joj menjate minđuše stavite neku koja ima okruglu alkicu. Lakše je za čišćenje lako se pomera minđuša i nema infekcija. Čisto ako neko odluči da buši uši

: Keta - 18. jul 2008 9:17:44(UTC)
Moje misljenje...

: Selena2 - 17. jul 2008 18:10:22(UTC)
ja nemam busne usi,niti cu ih ikada busiti.ne volim mindjuse! svojim devojcicama takodje necu busiti usi dok same ne izraze zelju!

: Oblak_u_bikiniju - 17. jul 2008 11:26:08(UTC)
Ni ja ne razmisljam o mindjusama i necu imati problema sa familijom koja na rodjenju kupi mindjuse - jer je decko! Pa ako, ljubi ga majka, pozeli mindjusu sa 7 godina, idemo, busimo, sve moze! Svakako mu je ja necu staviti sama od sebe, mada je u CG stari obicaj da se prvorodjenom sinu ili jedinom muskom djetetu busi uvoi stavlja mala alkica. Obicaj se ponegdje zadrzao, a ima ga i u drugim kulturama. Svakako ne namjeravam da obiljezavam sina mindjusom, da bi se znalo da je prvenac (pobogu), ali ako bude pozelio da nosi mindjusu, svakako cu mu ponajprije objasniti kako se to radi, da moze malo da pecka itd i ako zeli - idemo pravo zlataru da busimo uvo.

Da je zensko, ista bi bila prica - ako hoces - zahtjevaj - i u uvo, i drugu i trecu rupicu i u pupak i u obrvu, s tim sto ne garantujem da bih bas pristala na mindjusu u pupku osmogodisnje djevojcice recimo :) Ne bih busila uvo djetetu dok to samo ne pozeli. Ja sam na rodjenju dobila mindjuse na poklon i pocela sam da ih nosim sa 7 godina kada sam zatrazila da mi buse usi.

: ciciban - 19. maj 2008 7:29:56(UTC)
O mindjusama ni ne razmisljam.Kada poraste ako bude htela neka ih stavi. :)

: Magija - 18. maj 2008 19:14:46(UTC)

LAko sam to srocila, pod onakvim rasapolozenjem... srbenda

Moj naklon hippeia i Beca!klanjam klanjam

: Beca - 16. maj 2008 20:28:36(UTC)
Citat:
hippeia - 17/5/2008 00:20

Citat:
Magija - 5/5/2008 23:16

Zasto bi beba bila zenstvena? Beba treba to i da bude-BEBA! Jer je vrlo kratko beba.
Brzo ce postati devojcica koja zeli da se sminka i busi sebi usi, nos, pupak... Pa zasto bih ja pozurila sa busenjem njenih usiju kad ce kad tad sama izbusiti mozda cak i pupak. :?:

POTPISUJEM!!!

respekt respekt respekt
Svaka čast kako si ovo sročila klanjam

Pa moram i ja da vas potpisem obe. respekt respekt
Inace, nedavno kada smo bili kuci svi su pitali kada cemo da joj probusimo usi jer je devojcica.Svasta, kao da se to mora.
Ovde to nije obicaj.

Ja i mm smo se slozili da Milici u principu necemo nista nametati, tj bar cemo se potruditi.Tako je i sa mindjusama.Kada odraste i odluci da to zeli, podrzacemo je.
Inace dobila ih je sigurno desetak razlicitih.

: hippeia - 16. maj 2008 20:20:53(UTC)
Citat:
Magija - 5/5/2008 23:16

Zasto bi beba bila zenstvena? Beba treba to i da bude-BEBA! Jer je vrlo kratko beba.
Brzo ce postati devojcica koja zeli da se sminka i busi sebi usi, nos, pupak... Pa zasto bih ja pozurila sa busenjem njenih usiju kad ce kad tad sama izbusiti mozda cak i pupak. :?:

POTPISUJEM!!!

respekt respekt respekt
Svaka čast kako si ovo sročila klanjam

: djuric - 16. maj 2008 20:19:56(UTC)
Mi smo juce probusili usi,morali smo baba joj je kupila mindjuse cim se rodila kadtedovatim

: Daca80 - 16. maj 2008 19:59:46(UTC)
Ja planiram Sari da probusim usi za koji dan. Sa starijom sam imala velikih problema. Htela je da ima mindjuse sa skoro 3 godine, ali kad je probusila jedno muka je bilo da joj probusimo i drugo. A tek sto sam se napatila da joj promenim mindjuse.

: ruki - 14. maj 2008 17:18:07(UTC)
mi smo kristini probusili prekjuce usi
znaci sa punih 7 meseca i nekoliko dana ;]
nije mnogo plakala i sve je super proslo ;]

: maja - 14. maj 2008 16:58:17(UTC)
JA sam Sari probusila kad je imala tri god,i jednu sam joj promijenila a na drugo uvo kad sam htjela nije mi dala pa joj se rupica začepila,a Jovani nisam jos.Ja sam cula da nevalja da se djetetu busi uvo dok čisto ne progovori,pojma nemam jeli to istina ili ne,i Jovani cu kao Sari za godinu

: Andjelak - 14. maj 2008 12:21:59(UTC)
Nisam ciltal sve postove,pocela sam pa se iznervirala jer je sve preslo u neko nepotrebno prepucavanje...
Ja sam Andjeli busila usi jos u porodilistu,ne da bi bila zenstvena ili ne vec zato sto je bol mnogo manji dok je mala beba nego kad poraste....Ona se uopste nije ni cula,izabrali smo joj malene mindjusice i bukvalno su bile neprimetne...naravno bilo bi odvratno da joj stavim neke ogromne koje nisu srazmerne njenoj glavici..meni su busili usi kad sam imala nekih 5-6 godina i proklinjala sam ih koliko me je bolelo...samo sam zelela da postedim bola svoju devojcicu,a ona ako nebude zelela da ih nosi kad poraste,nemora to ce biti njena volja...
:-*

: Bokicca - 6. maj 2008 10:55:27(UTC)
Ako sam nekog uvredila ja se izvinjavam. Nije mi to bila namera.
Reagovala sam impulsivno jer sam bila isprovocirana.
Neka moderatori izbrisu moj post.
STo se mene tice svaka rasprava na ovoj temi se zavrsava.

: Magija - 6. maj 2008 10:12:43(UTC)

I ja to mislim Brankice, ali stvarno ne znam ko je pisao i pisaooooooo o tome kao da su neki roditelji koji buse svojoj deci usi kasapini, a sa druge strane oni koji ne buse su ovakvi i onakvi...

Ja stvarno nemam nista protiv roditelja koji se odluce da svojim bebicama izbuse malene usice, samo kazem da mi se to ne dopada, ali ovo prepucavanje i vredjanje pre mog "ubacivanja" stvarno nema smisla!

: Brandza - 5. maj 2008 20:19:31(UTC)
ja se unapred izvinjavam na iskrenosti...ali jako ste dosadne :|
tema je kada probusiti?Ukoliko mislite da ne treba probusiti usice,napisite svoje misljenje...a ovo dalje nadovezivanje na tudje komentare,komentarisanje tudjih komentara itd,itd....stvarno nema smisla... icon_rolleyes

: Magija - 5. maj 2008 19:16:40(UTC)

Citat:
tijanast - 5/5/2008 17:13 ostajem pri tome da mi je jako ruzno kada vidim bebu sa mindjushama i ne mogu da shvatim da babice, kao medicinski radnici to rade u porodilishtima, nemocnim bebama, zarad chega, da bi bila zenstvenija kroz 20 godina? Pa ima vremena, chemu zurba, neka budu deca dok su deca, nece mindjushe pobeci nigde, to mi je u ravni sa shtiklama i shminkanjem npr. pa ajde onda kada vec izushimo ushi bebi mladjoj od mesec dana ushi i da obujemo shtikle i nashminkamo je, da se vidi da je zensko, da ne izgubi na zenstvenosti.

Skoro da nam se misljenja skroz poklapaju.

E sad... Postavlja se pitanje koliko je to zenstveno!

Neko ce da mi kaze da je bebi izbusio usi da bi bila zenstvena? E ovo me je raspametilo.

I da volela bih da znam zasto roditelji koji buse usi bas malim bebama, odmah ne izbuse toj istoj bebi i pupak? Pa i to ume da deluje zenstveno, pogotovo ispod kratke majice i plitkih pantalonica.Mislite o tome.icon_wink

: andrea - 5. maj 2008 19:04:09(UTC)
Citat:
Brandza - 22/4/2008 22:28

koliko vidim,mame vezuju svoja iskustva busenja usiju...
meni je jako slatko kad vidim na starijoj bebi mindjusice...
a ako cemo tom logikom...cekaj da napuni 20tak godina,pa nek bira sama icon_lol ,eee onda im necemo oblaciti ni suknjice-mogu da ozebu...pa zashto da nosi sandalice-nosice zatvorene cokule da joj se stopalo lepse formira...necemo stavljati snalice-mogu da je ogrebu...itd itd itd!
Ova tema je stvar ukusa...nekom se svidja,nekome neeee...Anji su usice probusene u 5.mesecu,nije bilo nikakvih problema...i ovako mi pored njenih pravih mindjusica,trazhi da joj stavljam i one mindjusice-igrachke...Leoni cemo isto busiti usice kad poraste...mojoj kumi nisu busili usi dok je bila mala,i patila je zbog toga stalno...pre 2 godine je skupila hrabrost da ode i da ih probushi...a to da ce rupe ostati-uglavnom ostanu...ali ukoliko ne zeli kasnije da ih nosi,ko da ce neko primetiti rupicu u usima...
tako da....neko je za,neko protiv,nismo tu da ubedjujemo i osudjujemo jedni druge,vec samo iznosimo svoja ,kao i uvek,razlicita misljenja icon_razz

respekt

: andrea - 5. maj 2008 19:01:56(UTC)
Sad ce se i ova ema svsti na medjusono vredjanje icon_rolleyes

: anita75love - 5. maj 2008 15:14:51(UTC)
Al ste vi devojke ovo shvatile lično! Svako ima svoj stav i to je ok. Ko hoće neka buši uši i sebi i svojoj bebia ko neće ne mora!
E, sad ja nikog nisam prozvala po nadimku da je neženstven jer ne nosi minđuše niti znam koja od vas nosi minđuše a koja ne (niti bih u to da ulazim).
Samo sam rekla da je to moje mišljenje,da ih ja volim i da su mi minđuše jedan od uslova kako ja zamišljam doteranost žene.
I niko sa tim ne mora da se složi. Ne znam samo zašto ako je čovek siguran u sebe, svoje kvalitete i svoj izbor oseća prozvanim ako neko kaže mišljenje suprotno njegovom? Pa zaboga svako ima pravo da kaže (valjda) šta misli i to nema nikakve veze sa prozivanjem bilo koga!
Tako da ne bi trebalo da bude ljutnje jer za to ne vidim nikakav razlog!
Usput ako se iko osetio prozvanim ja mu se izvinjavam jer mi nije bio cilj da bilo koga sekiram. Mada sam čitala svoj post 10 puta i nigde nisam videla da sam bilo koga lično pomenula. E, sad ne možete očekivati da svi ljudi misle kao vi, niti vidim razlog za takvu žestinu obraćanja neistomišljenicima.
Pozdrav!

: tijanast - 5. maj 2008 13:13:44(UTC)
Magija, divno si ovo napisala i potpuno si u pravu, da jeste to stvar ukusa, ali zashto ne ostaviti detetu da izabere da li ih zeli ili ne, ostajem pri tome da mi je jako ruzno kada vidim bebu sa mindjushama i ne mogu da shvatim da babice, kao medicinski radnici to rade u porodilishtima, nemocnim bebama, zarad chega, da bi bila zenstvenija kroz 20 godina? Pa ima vremena, chemu zurba, neka budu deca dok su deca, nece mindjushe pobeci nigde, to mi je u ravni sa shtiklama i shminkanjem npr. pa ajde onda kada vec izushimo ushi bebi mladjoj od mesec dana ushi i da obujemo shtikle i nashminkamo je, da se vidi da je zensko, da ne izgubi na zenstvenosti.

: Magija - 5. maj 2008 9:17:00(UTC)

Ne znam cemu to vredjanje, jer i ja sam se osetila prozvanom kad je neko gore napisao da zena bez mindjusa nije sredjena zena, ili nije zenstvena, ili sta je vec pisalo ( vec sam zaboravila koliko mi je bitno), pa nisam uzvratila vredjanje. Ali posto su se na ovom forumu pojavile osobe koje imaju brzi jezik od pameti, evo sta imam da kazem:

Nikada ne nosim mindjuse, i mozda su mi usi vec srasle. Alergicna sam na zlato, bizuteriju, srebro, na sva strana tela. Dobijem temperaturu i usi mi se naduju i zacrvene. Zasto bih mucila sebe? Zbog toga sto neka tamo ZENSTVENA ZENA misli da ja nisam zenstvena jer ne nosim mindjuse??? A ona jeste jer je natakarila na uvo alku od 20cm u obimu i treba da joj se divim? Uh koliko to tek lepo igleda. Zato sam srecna jer mogu da kazem da ispod moje duge kose ne vise nikakvi koluti samo eto da bih ja bila ne znam sta, i ponosno mogu da kazem da umem da budem zenstvenija od one kojoj se usi otegnu do kolena.

Toliko o tome.

I ja mislim najruznije o tim mindjusama na sitnim malim usicima, zato ce moja Lena mozda sa 4-5 godine morati da trazi da bih je odvela na busenje usiju. Ali tek kad zatrazi i ako zatrazi.

Ne vidim nista lose u tome ako se usi izbuse kasnije, ja sam izbusila usi ponovo sa 18 godina, jer sam se nadala da ce mi uvo sada prihvatiti mindjusu(ranije busene rupice su zarasle). I nista me nije bolelo to busenje, ali NISTA. Zato sam posle umirala dok nisam izvadila medicinku. To je peklo, svrbelo, nadulo se, upalilo.... I rekla sam NIKADA VISE!!!!!!!!!

Molim sve one koje su se nasle prozvanim da se malo zamisle da li su one nekoga prozivale isl.

Postovanje svima!respekt respekt

: vojnovici - 5. maj 2008 6:20:50(UTC)

Stvarno ne vidim razlog za vredjanje, jedna misli jedno druga drugo i to je to.

Mi cemo Dunjici probusiti usi kad napuni godinu dana, pa ko god misli da sam nenormalna neka izvoli, ali svi smo razliciti imamo razlicita razmisljanja i ja to prihvatam i vredjanje nekog zbog toga nije u redu i veoma je nekulturno. 

: milenica - 4. maj 2008 17:16:55(UTC)
Nisam znala da je moguce ali devojcici koja je napunila godinu za 1. rodjendan su hteli da joj stave nove mindjusice i za jednu noc koliko ih nije nosila uopste rupice su joj zarasle..... icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek bas neverovatno !!

: anita75love - 2. maj 2008 16:21:43(UTC)
Da meni moja mama nije probušila uši još u porodilištu (jeste radilo se to i 1975godine i na svu sreću niko nije otišao u zatvor) ja nikada ne bih skupila dovoljno hrabrosti da odem da ih sama probušim. A bez minđuša ne mogu, iskreno one na klips ne bih ni mogla da nosim jer me stežu i nimalo nisu udobne).
I onda bih bila žensko bez minđuša, a meni žena bez njih, ne izgleda sređeno.
Zato sam joj zahvalna jer me je poštedela traume (ja se tog bola ne sećam).
E, sada možda bi moja ćerka bila drugačija pa bi bušila i pupak i obrvu....a šta ako ne bi? Ako ne bi htela da nosi minđuše, ne mora, ta rupica se ionako ne vidi, a čak ako ih ne nosite godinama i zaraste i nikakva šteta!
Tako da kada budem imala žensko dete ja ću joj isto kao što su i meni probušiti uši u porodilištu. I tada se ne moraju na ćelavoj bebećoj glavici odmah nakačiti minđuše, stave se one privremene medicinske samo da uvo ne zaraste (nekih 7 dana), a posle ih možete skinuti dok beba ne postane prava devojčica da joj minđuše lepo stoje!

: Masha&Tasha - 2. maj 2008 15:59:51(UTC)
Joj cvetic uvek me dobro nasmejes sa svojim komentarima! Ali sa druge strane skroz razumem sta pricas, ne znam kako je u kanadi, ali ovde mi je nekad zalosno kad vidim sta urade devojke od svog lica i tela, sve do neke granice jos i da podnese(mada iskreno ne volim) ali ovde pirsing i tetovaze su kao plomba u ustima i nekad mi se zaista prevrne utroba kad vidim kako izgledaju devojke, a mislim da moja bude li stasala u takvu ima prvi avion da zaglavi za srbiju i to ima da je posaljem u neko zabito selo da malo "ispere" mozak radom. Sorry za OT
E ja nemam nista protiv busenja usiju malim bebama, meni su probusili sa par dana, mojoj sestri isto i zdrava i prava sam i dan danas. Ja Tashi nisam probusila, verovatno cu jednog dana, ali ima vremena,a da se moja svekrva pita tashi je vreme vec i za jednu slatku malu na nosu,a usi se podrazumevaju sok

: Cvetic - 2. maj 2008 15:09:55(UTC)
Citat:
ivaiva - 2/5/2008 12:57

Na Iva i gi dupnavme usinjata pred 1 mesec.Kaj nas e tradicija(neznakm kako e vo Srbija)usinjata na malite devojcinja da se dupnat na 7 April, Blagovec(verski praznik).Bas i ne mi e poznato zosto, ama i nie i gi dupnavme togas.Nemase nikakov problem, sega duri i ne gi primetuva, a mnogu ubavo i stojat.

Ivaiva hvala za ovaj info! Nisam znala da je to kod nas obicaj.Nisam odlucila sta cu povodom mindjusica.Mislim da joj necu busiti usi jer ovde sam primetila nesto drugo.
Devojcice cije usi nisu probusene, kad udju u predpubertet ili pubertet, naravno zazele da ovo urade. To je za njih dozivljaj grandioznih razmera ,uzbudljiv i nezaboravan.
Devojcice cije su usi vec probusene, uskracene za ovo uzbudjenje (jer se dogadjaja ne secaju) i pored probusenih usiju, uporno hoce da ponove dozivljaj i desava se -probuseni usi na 7 mesta svako, probusen pupak, probusena donja usna, probusen nos....
Sad ne znam kako koja majka gleda na PIERCING ali na nisam UOPSTE ALI UOPSTE blagonaklona.
Moj stav ce biti da je njeno telo savrseno onakvo kakvo jeste , kao i jele u shumi koji ma ne trebaju "lampioni" da bi bile lepe.
Ako ona odluci da busi usi, barem ce se valjda ispucati na tim jednim busenjem......sad mi svakojaka busenja pala na pamet , iznrevirala sam se, odo ja da prilegnem.... sok

: ivaiva - 2. maj 2008 14:57:00(UTC)
Na Iva i gi dupnavme usinjata pred 1 mesec.Kaj nas e tradicija(neznakm kako e vo Srbija)usinjata na malite devojcinja da se dupnat na 7 April, Blagovec(verski praznik).Bas i ne mi e poznato zosto, ama i nie i gi dupnavme togas.Nemase nikakov problem, sega duri i ne gi primetuva, a mnogu ubavo i stojat.

: Hubba Bubba - 1. maj 2008 19:10:23(UTC)
Moram i ovo da pitam, sta biste rekle da ste videli mamu koja je svojoj devojcici u porodilistu odma stavila dve mindjuse na jedno uvo?! Ja videla svojim ocima pa sta, mami se tako svidja pa cemo je na lomacu zbog toga?!

: Hubba Bubba - 1. maj 2008 19:06:21(UTC)
Citat:
hippeia - 22/4/2008 14:41

Ne želim nikoga da uvrijedim ili da namećem svoje mišljenje, ali žene drage je li moguće da vam je slatko vidjeti bebu s naušnicama? Meni nema mnogo šta bezveznije od toga!
Hubba-bubba kako to misliš da njih u tom periodu najmanje boli bušenje? Ja se ne slažem s tobom, ja mislim da ih boli makar kao i nas, ili možda još i jače (ipak su to male slabašne, bespomoćne bebe), samo se one kasnije toga ne sjećaju!
Ali to što se one toga ne sjećaju nama ne daje za pravo da ih terorišemo zarad isključivo našeg interesa, jer priznaćete, bebama je svejedno imaju li naušnice ili ne!

Nisam uvredjena, i ovde smo svi da "namecemo svoja misljenja", zaista ne smatram terorom busenje usiju malim devojcicama, onda je jednak teror busiti im usi sa 7 dana ili sa 7 meseci! Moj interes je jedino u tome da je ne gledam posle kako pati da ima mindjuse, a plasi se da probusi usi! To je moje misljenje!
Mojoj drugarici je cerkica patila za mindjusicama, i kad je odvela na busenje, i probusili joj jedno uvo, zabolelo je i dete odustalo! A moja sestra je probusila usi devojcici od 10 meseci i ona je te mindjusice stalno vukla i dirala, pa samo jos da se inficiralo. Ja zaista ne zalim sto sam im tako rano probusila usi.

: Hubba Bubba - 1. maj 2008 18:49:27(UTC)
Citat:
Bokicca - 25/4/2008 09:20

Ni ja ne mogu da shvatim kako se moze bebi od 7 dana probusiti uvo.
Jeste da je ova tema stvar ukusa ali meni to nije normalno i ne shvatam takve roditelje.
Dodje mi da placem sa njom kad prima vakcinu a ne da je gledam da place zbog busenja usiju.

To je jednom u zivotu a ne svaki dan! Priznajem da mi je bilo tesko dok joj je babica busila usi, ali to je 2 minuta ni toliko!

I jedno pitanje za tebe, da li si htela da kazes da su nenormalni roditelji koji svojoj deci u najranijim danima probuse usi:?:

Ja sam napisala svoje iskustvo i ispadoh baba roga! icon_surprised ops:

: Hubba Bubba - 1. maj 2008 18:43:31(UTC)
Citat:
tijanast - 22/4/2008 13:42

O, svashta shta ce bebi od 7 dana mindjushe? Ne mogu da verujem da u porodilishtima bebama bushe ushi pa sve bih ih u zatvor strpala za to, uzas, nemam rechi. Hubba Bubba, kako mislish moze da bira, rupe ce joj ostati nosila ih ona ili ne, izvini molim te ali zaista ne shvatma shta ce bebi koje se tek rodila mindjushe, po meni je to kao da su ih te babice nashminkale za izlazak iz porodilishta.

A sta ce joj sa 7 godina, i sa 77 :?: Ako cemo tom logikom mindjuse su bespotrebne, a to sta ce joj mindjuse, pa valjda da bude lepa icon_lol Na kraju svog posta napisah da je to stvar ukusa i da o ukusima ne vredi raspravljati. A to da ih u tom periodu najmanje boli (nisam napisala ne boli) mora da boli, potpisujem! Rupice ne ostaju, zarastaju ukoliko se mindjuse ne nose!

: kubivdr - 28. april 2008 19:59:17(UTC)
Meni je moja majka ostavila tu slobodu da odlucim kad, gde i kako cu da probusim usi. Tako da sam po svojoj zelji to ucinila tek sa 17 godina. Uvo mi je bilo upaljeno i bolno pune dve nedelje. Medjutim to me nije sprecilo da ih pobusim jos pet puta.
Moja cerka ce imati istu slobodu. Kad hoce, kako hoce.
A znam za par slucajeva iz moje sredine koji su se jako pokajali sto su deci busili usi a kamo li malim bebama...

: Bokicca - 25. april 2008 11:20:52(UTC)
Ni ja ne mogu da shvatim kako se moze bebi od 7 dana probusiti uvo.
Jeste da je ova tema stvar ukusa ali meni to nije normalno i ne shvatam takve roditelje.
Dodje mi da placem sa njom kad prima vakcinu a ne da je gledam da place zbog busenja usiju.

: Medvedic - 24. april 2008 19:34:08(UTC)
Meni je isto sa 7 dana ili 7 meseci,potpuno isto...Dok nema dugu kosicu i prava je devojcica i damica u svakom smislu,nista od toga mi se vizuelno ne dopada na celavoj ili cubastoj glavici.Pogotovu ne one vece,zlatne karike...Al ko voli,nemam nista protiv.Kako Brankica rece,stvar ukusa. ;]

: Oblak_u_bikiniju - 24. april 2008 19:13:49(UTC)
Porede se neke nevezane stvari.
zapravo i kad budem imala cerku bice po principu - kada napuni dovoljno godina da razgovjetno kaze da to zeli - ok.
Samo mi je stvarno 7 dana uzasno rano. ne kazem da smeta, ocigledno de ne - cim su bebi sasvim ok, ali ipak...

: Brankica021 - 22. april 2008 18:28:06(UTC)
koliko vidim,mame vezuju svoja iskustva busenja usiju...
meni je jako slatko kad vidim na starijoj bebi mindjusice...
a ako cemo tom logikom...cekaj da napuni 20tak godina,pa nek bira sama icon_lol ,eee onda im necemo oblaciti ni suknjice-mogu da ozebu...pa zashto da nosi sandalice-nosice zatvorene cokule da joj se stopalo lepse formira...necemo stavljati snalice-mogu da je ogrebu...itd itd itd!
Ova tema je stvar ukusa...nekom se svidja,nekome neeee...Anji su usice probusene u 5.mesecu,nije bilo nikakvih problema...i ovako mi pored njenih pravih mindjusica,trazhi da joj stavljam i one mindjusice-igrachke...Leoni cemo isto busiti usice kad poraste...mojoj kumi nisu busili usi dok je bila mala,i patila je zbog toga stalno...pre 2 godine je skupila hrabrost da ode i da ih probushi...a to da ce rupe ostati-uglavnom ostanu...ali ukoliko ne zeli kasnije da ih nosi,ko da ce neko primetiti rupicu u usima...
tako da....neko je za,neko protiv,nismo tu da ubedjujemo i osudjujemo jedni druge,vec samo iznosimo svoja ,kao i uvek,razlicita misljenja icon_razz

: hippeia - 22. april 2008 16:41:39(UTC)
Ne želim nikoga da uvrijedim ili da namećem svoje mišljenje, ali žene drage je li moguće da vam je slatko vidjeti bebu s naušnicama? Meni nema mnogo šta bezveznije od toga!
Hubba-bubba kako to misliš da njih u tom periodu najmanje boli bušenje? Ja se ne slažem s tobom, ja mislim da ih boli makar kao i nas, ili možda još i jače (ipak su to male slabašne, bespomoćne bebe), samo se one kasnije toga ne sjećaju!
Ali to što se one toga ne sjećaju nama ne daje za pravo da ih terorišemo zarad isključivo našeg interesa, jer priznaćete, bebama je svejedno imaju li naušnice ili ne!

: beogradjanka - 22. april 2008 16:13:02(UTC)
Licno ne volim kad vidim malu bebu sa busnim usima...naravno to je stvar necijeg ukusa dal ce busiti usice bebi ili ne...ja sam busila usi sa 10 godina...a drugaricu sam za 19 rodjendan vodila na busenje usiju kao poklon za isti....svom detetu kad je jednom budem imala(mislim na devojcicu naravno) necu busiti usi sve dok sama ne bude izrazila zelju....naravno nemam nista protiv majki koje deci svojoj buse usi....

: tijanast - 22. april 2008 15:42:03(UTC)
O, svashta shta ce bebi od 7 dana mindjushe? Ne mogu da verujem da u porodilishtima bebama bushe ushi pa sve bih ih u zatvor strpala za to, uzas, nemam rechi. Hubba Bubba, kako mislish moze da bira, rupe ce joj ostati nosila ih ona ili ne, izvini molim te ali zaista ne shvatma shta ce bebi koje se tek rodila mindjushe, po meni je to kao da su ih te babice nashminkale za izlazak iz porodilishta.

: Hubba Bubba - 21. april 2008 20:12:03(UTC)
Moja prva devojcica je izasla iz porodilista sa mindjusicama, i druga bi da nisam izasla iz porodilista, ne planski dan ranije, pa sam od silnog uzbudjenja zaboravila, ali joj je patronazna sestra koja je dolazila da je kupa, probusila usice kad je imala 7 dana! I super smo. Mazali smo enbecin, vrteli mindjusice i sve je, hvala Bogu, proslo OK! Jeste stvar izbora ali retko koja devojcica ne voli mindjuse, nije to trauma, to ih u tom periodu, kad su tako male, najmanje boli!
Bilo bi mi zao da dodje u neke godine da zeli mindjuse a da se boji busenja usiju, ovako moze da bira, hoce li ih nositi ili nece. To je stvar ukusa a o tome ne vredi raspravljati!

: andrea - 16. april 2008 15:21:52(UTC)
Mi smo Emici probusili usi sa otprilike 7,5 meseci...Plakala je 30 sekundi posle busenja svakog i to je to!
Nije se ni inficirali niti je bilo ikakvih problema, cak ni usi ne dira!!!
Toliko sam se plasila toga, a nista strasno :)

: pahuljica - 16. april 2008 14:24:11(UTC)
I meni je zao da place i zbog toga. Ima 8,5 meseci. I ruku na srce, ima malo klempave usi! Nisu joj potrebne mindjuse iako mi stalno pricaju da je DECKO.

: jasminakg - 15. april 2008 6:17:36(UTC)

Evo i mi se javljamo posle nedelju dana,nema nikakvih komplikacija,mindjusice se lako okrecu nista se nije zacrvenelo ,nije zagnojilo i bas joj lepo stoje,mislim da je bolje dok je dete manje da joj se izbuse usi jer ona sada nista ne dira jer ne zna za to i vremenom ce se navici pa nece dirati ni kada bude starija!!!!!!!!

: nale84 - 14. april 2008 18:01:09(UTC)
pozdrav svim mamikama i bebanama.Mi smo pre pet dana izbusili usi i za sada je sve ok,ne dira ih i ne vuce,posle kupanja samo rupicu isperemo hidrogenom i non stop vrtimo mindjusice.Cak nam je zena u zlatari rekla da je najvise beba uyrasta oko 8/9 meseci koje dolaze,sta da vam kazem mnogo smo medeni

: Oblak_u_bikiniju - 14. april 2008 9:50:07(UTC)
Joj, ljudi... naravno da je mala curica od 9 mjeseci preslatka sama po sebi i da joj mindjuse predivno stoje... Ali meni nesto zao da beba place za ljepotu. Zensko je, tek ce da se nakuka i natrpi za estetiku (depilacije, epilacije, farbanje, cetkanje, minivali, stikle, pretijesna odjeca...). Stvarno je tuzno tjerati je da place i trpi tako mala...
Posto sutra uvece saznajem jesmo li bata ili seka, ako bude seka, nosicemo trakice ako je bitno da se vidi je li curica... mada nisam vise ni sigurna sto je toliko vazno da se desetomjesecnom djetetu zna pol. Ako dobijem sina, kako da oznacim da je musko?!
Meni licno nije lijepo kada vidim mindjuse na minijaturi od 5 kila koja nema kosicu.
Pravi je trenutak kada smizlica vec ima recimo 4 godine pa pozeli da ima i mindjuse. Prije toga mi je nekako... ma, rano je!

: Medvedic - 14. april 2008 9:25:42(UTC)
I ja podrzavam...I sama sam imala problema tipa gnojenja rupice,a i smatram da jako maloj deci to uopste nije neophodno.Meni licno se to ni ne svidja,deluje nekako neprirodno i suvisno na tim malim,jos polucelavim glavicama (pricam o bebama od par meseci,sa ipak malo vecim devojcicama je druga prica),ali cenim svacije misljenje. :)

: Angel - 13. april 2008 20:10:28(UTC)
Moje misljenje se poklapa sa Jeccom, pusticu je da sama odluci kad poraste dal ce busiti usi ili ne. Ne bih da je mucim, ne bih ni da ima traume, mislim da je to stvar licnog izbora, i ja sam se namucila kao kreten celo detinjstvo sa tim rupama i sa mindjusama, samo zato sto mi je baba bez znanja mojih izbusila usi. Mislim da nema potrebe, neka Sara sama vidi hoce li il nece.

: koka - 13. april 2008 19:39:56(UTC)
Evo i mi da se pohvalimo, Lei smo izbusili usi prosle nedelje, malo je plakala ali joj prelepo stoje. U pocetku ih nije dirala ali poslednjih dva-tri dana stalni cacka usi, ocigledno je svrbi rupica kako zarasta a ona vuce celo uvo.

: Lusija - 9. april 2008 21:42:45(UTC)
E i ja se secam busenja usiju, ali ja sam to mnogo zelela , da sam bol i ako je postojao zaboravila.Obozavam mindjuse, to mi je omiljeni nakit.Moja Jovana ima 11.5 meseci i planiram u nekom skorijem periodu da probusimo usi.Inace secam se drugarica iz odelenja(isla sam u medicinsku skolu),busile su same jedna drugoj usi sa iglama za injekcije.To treba videti.Po nekoliko rupica u nekoliko dana.U hodniku skole ili u ucionoci. icon_eek

: Magija - 9. april 2008 19:34:43(UTC)

Evo javljam se opet ovde.

Ne dao vam bog da vam je dete alergicno na mindjuse kao sto sam ja.

Meni su moji izbusili usi kao bebi, ali nije im palo na pamet da nece smeti uvo da mi pipnu nakon toga i to dugo dugooo. Alergicna sam na bilo koje mindjuse jedino platinaste jos nisam probala.icon_lol

Mojimaa je posle bilo zao sto su me izmaltretirali samo da ih ne bi pitali jel decak ili devojcica?

Pa boze moj ako su zeleli da me obeleze kao devojcicu postojale su snalice, trakice za kosu isl.

Moja Lena nosi traku za kosu i po kuci jer su joj siskice predugacke a snalice cemo tek poceti. Mindjuse  nikako, nece joj pobeci. Moze ih nositi citav zivot ali samo ako ih bude zelela. Nadam se da nece i ona biti alergicna.

: djuric - 9. april 2008 19:14:39(UTC)
Mi jos uvek nismo sacekacemo jos malo da porastemo,jedva cekam da i to prodje.Svaka cast Sofijice na hrabrosti!

: jasminakg - 9. april 2008 19:01:59(UTC)
Mi samo da se pohvalimo,danas smo probusili usi,i bili smo bas hrabri samo je malo zaplakala kad je bocnula sa pistoljem,i bas nam lepo stoje mindjusice!!!!!  bravo bravo

: Oblak_u_bikiniju - 18. januar 2008 17:33:36(UTC)
Probusila sam usi prvi put sa nekih 6-7 godina kada sam u kutiji sa nakitom nasla prdivne mindjusice koje sam dobila na rodjenju kao poklon. I naravno, odveli su me i boljelo me je. I znalo je iza da mi se zagnoji dok sam nosila one medicinske i stalno su mi ih vrtjeli u rupici da se ne zacepe.

Onda sam sa nekih 16-17 pozeljela jos koju rupu u usima sem te dvije. Vidi - kada me je munula onim pistoljem, ali bas se svjeze sjecam: Oznaci tackicu gdj eda napravi, prisloni ono hladno zlo uz resicu kao heftalicu i pukne... Vidi, boli me kad se sjetim. Ja odem iz zlatare, a bubnjilo mi je i peklo junacki jos jedno duze vrijem toga dana...
To mora da boli. A, inace nosim i nausnice koje nisu zlatne, cak i cesce nego zlato jer volim da kombinujem.

Tako da - jeste, boli!

: hippeia - 31. decembar 2007 14:12:32(UTC)
Citat:
Samo_sam_u_prolazU - 31/12/2007 09:11

Citat:
hippeia - 30/12/2007 19:00

Citat:
Samo_sam_u_prolazU - 30/12/2007 14:42

hmm hmm hmm hmm

vidim da ima par vas koje je jako bolelo kad ste bushili ushi ..... samo me zanima shta vas je tu bolelo ? buljavko

Paaaaa uši...valjda... icon_rolleyes

Hi hi hi

Šalu na stranu, mene su stvarno boljele uši, Boga mi dobrih 10-ak dana, a neko to ni ne osjeti. Sve je individualno!
Ja nikad nisam mogla nositi naušnice koje nisu zlatne,odmah bi mi se inficirale uši, a neko može podnijeti bilo kakve.

: Samo_sam_u_prolazU - 31. decembar 2007 5:11:59(UTC)
Citat:
hippeia - 30/12/2007 19:00

Citat:

hmm hmm hmm hmm

vidim da ima par vas koje je jako bolelo kad ste bushili ushi ..... samo me zanima shta vas je tu bolelo ? buljavko

: Tijancica - 30. decembar 2007 15:12:51(UTC)
Meni su probusili usi dok sam imala par mjeseci, prilikom kontrolnih pregleda u bolnici. Da mi ih tada nisu probusili ne bi nikada. Bojim se svake vrste iglica.

: hippeia - 30. decembar 2007 15:00:17(UTC)
Citat:

hmm hmm hmm hmm

: Samo_sam_u_prolazU - 30. decembar 2007 10:42:41(UTC)
hmm hmm hmm hmm

: Biterlemon - 30. decembar 2007 9:21:20(UTC)
Nismo nesto bili za busenje usiju ali mislim da dok su male brze zaboravljaju, bogami bas mi je bilo nezgodno dok place ali mi je takodje bilo bezveze kad su je mesali sa batom, pa svako ko je vidi bez repica jao sto je lep, i to je jedini razlog mada nije bas nesto burno ni reagovala mislim da je Tijana u 14 mesecu burnije odreagovala nego sada Lana a evo procenite kako nam stoje.

Sad sam prava cica zar ne?

: anitica - 19. decembar 2007 15:54:39(UTC)
Mi jos uvek nismo probusili usi, a i necemo skoro. Zao mi je da maltretiram decu!

: Sneki - 19. decembar 2007 9:19:42(UTC)
Evo , da se i ja malo ubacim na ovu temu. I meni je bilo žao da Mili bušim uši. Evo sada je sama poželela (ima 6 god), pošto je od udvarača iz vrtića dobila minđuše. Rekla sam joj da boli, ali ona i dalje hoće. Čim malo otopli vodim je na bušenje ušiju.

: Iki - 19. decembar 2007 9:13:29(UTC)
ja dugo razmisljam, da li da joj probusim ili ne, svi oko mene kazu da sam luda sto se plasim, da je za nju bolje i lakse sad dok je mala, ali ja nemam hrabrosti, koliko je plakala za vakcine, a to mora, pa mislim zasto mora to da je boli kad nije nikakva velika potreba. mislim da cu njoj ostaviti da sama odluci kad poraste da li zeli mindjuse ili ne.

: hippeia - 18. decembar 2007 15:49:00(UTC)
Ja ne bih bušila uši malim djevojčicama, to mi je surovo. Nije valjda da mislite, da ako je mala da je neće boljeti. Pa to je mala bebica bre, sićušna, bespomoćna, još samo treba da je mučim i sa tim. Jeste da se ona neće sjećati posle, ali to ne znači da je ne boli. Boli i to još više nego nas odrasle.
Na stranu to što mi je ružno vidjeti bebu s minđušama. Stvarno mi to nije lijepo.
Ima vremena, kad poraste, pa bude htjela da se sređuje, pa visi pred ogledalom, tražiće ona to sama i ako je to bude činilo srećnom istrpiće i bol lakše, nego što bi to mala bebica. Da ne spominjem infekcije sa kojima se odraslo dijete lakše bori nego bebica-to je druga priča.
Ja sam probušila uši sa 8 godina. Sama sam tražila, nikad me niko nije tjerao na to. Boljelo je, onako baš dobro. Posle, kao djevojka probušila sam jedno uho još dva puta (moja hipi faza, hmmm), boljelo je. Odlično se sjećam koliko boli, ne toliko sam čin bušenja koliko posle toga bar 10-ak dana. Nemam srca da to uradim Kseniji sve dok sama ne zatraži. A i ružno mi je brate
icon_rolleyes

: sandra corni - 18. decembar 2007 15:38:21(UTC)
Citat:
Lukina mama - 18/12/2007 18:31

Moje misljenje je da djevojcicama usi treba busiti kada to one same pozele. Ja sam sama trazila od mame da me vodi da mi probuse usi, bilo je to prije skole. Nije bilo trauma, jer je to bila moja volja, nije bilo plakanja, boli, maltretiranja. Po meni , to je najbolje rjesenje. Ne vidim svrhu ukrasavanja bebine glavice, pa beba je beba!

Slazem se u potpunosti, kad ih bude pozelela, dobice ih! Ja joj ih necu nametati...

: katarina - 18. decembar 2007 14:42:51(UTC)
jana je sa svojih 4 god sama htela...verovatno je u vrticu videla devojcice pa pozelela i ona..

: Lukina mama - 18. decembar 2007 14:31:02(UTC)
Moje misljenje je da djevojcicama usi treba busiti kada to one same pozele. Ja sam sama trazila od mame da me vodi da mi probuse usi, bilo je to prije skole. Nije bilo trauma, jer je to bila moja volja, nije bilo plakanja, boli, maltretiranja. Po meni , to je najbolje rjesenje. Ne vidim svrhu ukrasavanja bebine glavice, pa beba je beba!

: verce - 18. decembar 2007 14:09:34(UTC)
Dok su beba male za niv odlucuju roditeli,a kad poraste sami.Roditeli imaju pravo da izabere dali svijoj devojcici ili decaci probuse usi kako mali ili ne .Oni koje probuse kad im deca poraste nemoraju da gi nose neli tada oni odlucuju a dok se mali za nima odlucujemo ni.Moje mislene je da treba probusiti usi ali ne pre navrseni 6 meseci niti posle 2 godina radi to sto dete je vec golemo i ce se buni na to da nosi nakit.Probusili smo usi na STEFANIJA kad je imala 8 meseci mislim da je to pravo vreme.(napomenucu da nismo imali nikakvi problema na ta vozrast)

: Oblak_u_bikiniju - 13. decembar 2007 19:25:42(UTC)
Mislim da ne treba bebama busiti usi. Ali to je moj stav. Kao sto necu krstiti svoju bebu dok ne dodje u godine da razumije sta se dogadja i da svjesno i ponosno udje u vjeru (ili ne udje, ako mu ne odgovara).
Slicno za mindjuse. Ne zelim da ucinim ikakvu neneophodu promjenu na tijelu djeteta koju dijete ne zeli i od koje u samom startu nema koristi. Meni su probusili usi negdje pred polazak u skolu, kad sam bila curetak i htjela sam da nosim mindjuse. Je libojlelo? Jeste! I sa 16, kada sam probusila jos rupica po usima je isto boljelo... Nista strasno.

: milenica_1989 - 13. decembar 2007 19:18:07(UTC)
Mi planiramo ovih dana da probusimo Ivi usi jer mislim da devojcicama treba jos od malena probusiti usi jer ce se kasnije plasiti....

: bokakg - 27. novembar 2007 20:22:18(UTC)
ja sam za busenje usiju, lvi smo probusili usi sa 6 meseci, plakala je kad je ubola igla posle 10 sekundi nista, nije dirala rukicama i sve se lepo zavrsilo, sad je mnogo slatka sa mindjusicama i mislim da je to pravo vreme za busenje usiju

: Brankica021 - 26. novembar 2007 21:00:25(UTC)
Sta?Sad ispadne da smo mm i ja kasapini i da maltretiramo nase dete?!...ma dajte zene,svako ima svoje misljenje,al` kad krene to prepucavanje i osude stvarno jadno.

: Kaype - 26. novembar 2007 20:44:03(UTC)
Mislim da je devojka postavila jasno pitanje: KADA probusiti usi... a ne DA LI probusiti usi ili ne.

: bubili74 - 25. novembar 2007 17:04:37(UTC)
Citat:
tijanast - 20/11/2007 09:56

Ja sam potpuno protiv toga, ne shvatam zashto su tako maloj deci potrebne mindjushe uopshte, ne vidim ni jednu drugu funkciju osim estetske a meni to uopshte i nije lepo. Ja sigurno Emi necu bushiti ushi dok ne poraste i sama trazi. Slazem se sa Prex potpuno.

APSOLUTNO POTPISUJEM

: Jecca - 25. novembar 2007 9:04:54(UTC)
Ljudi to je nakit, nece se pokvariti. Pa imate i lancice i ogrlice koje su dobile vase bebe pa im niste obesile odmah verujem!!!! Nego ste cekale da porastu puuuno da se ne pridave!

: Magija - 25. novembar 2007 7:58:33(UTC)

Ja ne mogu da shvatim ljude koji bebama buse usi jos u porodilistu, a licno ih znam stalno se raspravljamo oko toga. Beba jos bre nema ni svoj imuni sistem a oni joj buse usi!!!icon_twisted

Ja sam mindjusice koje je Lena dobila sve dala tim mamama koje boluju od toga da njihova beba vec nosi nakit. Pa necu ih valjda baciti???

: ledi005 - 25. novembar 2007 5:57:49(UTC)
slazem se, mako, ista prica

: Mako - 24. novembar 2007 21:32:34(UTC)
Мени као малој нису пробушили уши.
Као девојчица сам желела да носим минђуше, али то је више било што имају и друге девојчице.
Од неке 14 године па до сад сам јако захвална родитељима што НЕМАМ бушне уши.
Не би могла себе ни замислити тако. Мени не да то није лепо него ми је одвратно, још кад ме неко замоли да му ставим минђушу icon_rolleyes
Укуси су различити, можда моја деца буду (недај Боже) сва избушена, али ће то бити њихова одлука.
Иначе не видим разлику између бушног увета, носа, обрве, језика... neznam осим што смо навикли да виђамо бушно уво.

: Marija i Peca - 21. novembar 2007 11:22:45(UTC)

Una, mi smo Dani probusili usi kad je napunila devet meseci, ne zato sto smo tako planirali, vec smo smatrali da tad moze. Nije plakala, niti je imala bilo kakve posledice, mislim nisu joj se upalile usi i to. Meni su devojcice mnogo slatke sa mindjusicama. Vidim da su mame uglavnom protiv, i mm je bio, jedva sam ga ubedila. Posto ne boli nista, nisam smatrala da je to nesto strasno, i evo vec koliko ima od tad, nista joj ne fali. Ja sam apsolutno za, i ne smatram to nikakvim mucenjem deteta, niti sam to tako dozivela kad se desilo, a nije ni ona.

: ledi005 - 20. novembar 2007 19:17:31(UTC)
moram samo jos da dodam, cak i kad zanemarimo maltretiranje dece (mada to u svakom slucaju treba da bude glavni razlog protiv), sto se estetike tice, meni to izgleda neprirodno, to mi je isto kao kada bismo bebu nasminkali i stavili joj rumenilo, karmin i maskaru. jednostavno mi ne ide...
naravno, znam da ima puno onih koji se s tim ne slazu, ali ja to ne mogu da razumem

: Daria - 20. novembar 2007 16:24:58(UTC)
Citat:

Ja sam potpuno protiv toga, ne shvatam zashto su tako maloj deci potrebne mindjushe uopshte, ne vidim ni jednu drugu funkciju osim estetske a meni to uopshte i nije lepo. Ja sigurno Emi necu bushiti ushi dok ne poraste i sama trazi. Slazem se sa Prex potpuno.

Potpisujem.

: Koka Loka - 20. novembar 2007 12:48:29(UTC)
Ja mojoj ćeri neću da bušim uši. Neka buši sama kada bude htela.

: Bokicca - 20. novembar 2007 12:01:28(UTC)

Citat:
tijanast - 20/11/2007 09:56 Ja sam potpuno protiv toga, ne shvatam zashto su tako maloj deci potrebne mindjushe uopshte, ne vidim ni jednu drugu funkciju osim estetske a meni to uopshte i nije lepo. Ja sigurno Emi necu bushiti ushi dok ne poraste i sama trazi. Slazem se sa Prex potpuno.

U potpunosti se slazem. Sveki mi svakog dana prica kako Anji treba da probusim usi, posto ja to odbijam ona je okrenula taktiku i stalno govori Anji kako ce baba da joj kupi mindjuse i pokazuje joj njene i Anja onda place i trazi mindjuse a jagalamdzija   Naravno sveki izadje iz sobe a ja treba da smirujem dete.

: Julija SG - 20. novembar 2007 11:02:18(UTC)
Ni Lea nema probusene usi, a i ne planiramo uskoro. Kad bude veca, ako izrazi zelju, probusicemo joj, ali sad ne vidim ni potrebe a ni smisla za tim. I ona je nadobijala mindjusa za rodjenje i krstenje. Stoje u ladici, a i nece brate nigdje pobjeci!

: kaja - 20. novembar 2007 10:43:22(UTC)

Ja sam na strani ovih koji su protiv bušenja ušiju. Ne razumem taj poriv!

Ja sam probušila uši za 21. rođendan, kad me je konačno drugarica odvukla i to joj je bio rođendanski poklon za mene! I ništa mi ne fali što me niko nije izbo u detinjstvu! Mogla sam i ranije, krajem osnovne ili početkom srednje, ali nisam bila pankerka, pa nije bila hitna stvar!! Hehehe!

A to, za bebe... To mi je, u najmanju ruku, bljak! Tako imaju male glavice i lepe su i onda im iz ušiju izvire neki komadi sjajnog nakita!! Bez veze! Ja to tako vidim! 

: una - 20. novembar 2007 10:35:22(UTC)
Mislim da cemo odloziti busenje usiju,i meni je ruzno kad mala beba ima minjdjuse,ali stalno me pitaju kad cu???
Nisam protivnik kad vidim bebu da ima minjdjusice alii...

: Magija - 20. novembar 2007 10:34:26(UTC)

Citat:
ledi005 - 21/11/2007 00:42 meni je to isto neobjasnjivo i nepojmljivo, sto bismo deci busili usi!? pa njihove usice su najlepse ovakve kakve su. sto bismo ih maltretirali (jer ih ocigledno zaboli makar i na kratko) cak i da ih to cini lepsima (sto po meni nije slucaj, ali to je vec pitanje ukusa)?? nema sanse da leni busim usi, a ako bude ona sama htela jednog dana kad poraste (pri tom ne mislim kad bude imala 4 godine, nego kad vec bude devojka), to je onda njena odluka

Bas slicno razmisljamo, a pritom smo izarale i isto ime za devojcice!;] Pozdrav za nasu imenjakinju!!!:-*

Izbusicu joj usi kad bude rekla da zeli, ali cu joj najpre objasniti da usi mogu i da gnoje kao i meni i pri tom uzasno me boli kad mi je mindjusa u uvu duze od 12h. Valjda sam alergicna na bilo koji metal, pa cak i na zlato...

Zamisli, izbusis usi maloj bebi a nju to boli, gnoji, svrbi, dobije temperaturu...icon_twisted

: andrea - 20. novembar 2007 10:05:46(UTC)
Meni se bas svidja kad beba od 6 meseci napr. ima mindjusice....Ema dobila 4 para za krstenje sve su predivne ;] Iako jos necu da joj busim usi, mada mi i dr. rekla da sto pre to bolje, sigurno cu joj probusiti do godinu dana(a mozda i necu jer mi zao da place :( neznam ) Ma nemam pojma i hocu i necu hmm Meni i seki busili kad smo imale tri meseca i vec me nagovaraju da Emi busim ali bice kada ja odlucim icon_lol  

: May05 - 20. novembar 2007 9:27:27(UTC)
Jeco u pravu si da je to maltretiranje djeteta,vjeruj da se nisam naljutila uopste na tvoj post,jer posle silnih "ubjednjivanja" ja sam pristala eni probusiti usi,samo da ti kazem da ja kad sam rodila moju bebicu meni su pojedinci govorili da joj sa mjesec dana probusim usi,eto kad je napunila 2 godine ubjedili su me sa pricama tipa,pa ona je djevojcica a ti joj jos nisi probusila usi,pa znas li koliko ona ima zlatnih mindjusa steta je da ne nosi itd,tako da sam popustila,posle sam rekla isto ko sto i vi kazete nek sama sebi probija usi kad bude velika,a ako nece nikako to je njen problem,ja sam imala pune usi mindjusa sad stavim jedino kad idem negdje i to jedan par,a rekla sam ako drugo dijete mi bude zensko ni na kraj pameti mi nece biti da joj busim usi...ja sam rekla da je bolje kad je dijete manje jer se moja mala bas ispatila sa tim mindjusama,a sve je to licni izbor dali ce neko svom djetetu busiti usi ili ne.

: ledi005 - 20. novembar 2007 8:42:25(UTC)
meni je to isto neobjasnjivo i nepojmljivo, sto bismo deci busili usi!? pa njihove usice su najlepse ovakve kakve su. sto bismo ih maltretirali (jer ih ocigledno zaboli makar i na kratko) cak i da ih to cini lepsima (sto po meni nije slucaj, ali to je vec pitanje ukusa)??
nema sanse da leni busim usi, a ako bude ona sama htela jednog dana kad poraste (pri tom ne mislim kad bude imala 4 godine, nego kad vec bude devojka), to je onda njena odluka

: Jecca - 20. novembar 2007 7:16:00(UTC)
Citat:
May05 - 20/11/2007 09:08

i ja se slazem sa ostalim curama bolje probiti usi dok je malo dijete,znaci sa nekih par mjeseci,mi smo eni probusili usi kad je napunila 2 godine,samo da znate koliko je plakala,vise od 2 mjeseca je nosila te medicinske mindjuse,i nije dala uopste da joj dotaknemo uho,kad spava ako pokusam samo da pipnem mindjusu ona se probudi,dali je to od straha ili je stvarno boljelo neznam,onda sam joj uvukla zlatne i to na spavanju,a jel joj malo dotaknem uho ona se budi,tako da sam cekala momenat da stvarno bude umorna i onda znam da nece da se probudi,posle sam htjela da joj promjenim mindjuse zato sto se desavalo da izvuce jednu,kad sam joj stavila jednu nema sanse da pusti da joj stavim drugo,isto tako opet sam cekala da se previse umori pa sam uvukla drugu koju je ona nakon par dan bukvalno iscupala iz uha,i sad ne nosi nikako.

I eto je l to nije maltretiranje deteta!!! Sto da je gnjavim jos i s tim???

: Jecca - 20. novembar 2007 7:13:09(UTC)
Citat:

Ma budalastine ,valjda da se razlikuje decak od devojcice! I meni je ruzno da beba mala ima mindjuse. AKo hoce ona da busi kad poraste nek busi brate mili, vise me plasi ono "mama ja bih jedan pirsing...." icon_evil icon_evil icon_evil

: vesna972 - 20. novembar 2007 6:40:24(UTC)
Za starije bebe ima toliko lepih trakica, snalica, gumica... tzv "bebi bizuterija" i planiram da uskoro kupim nesto od toga. Andrijanu nisam vodila na busenje usiju i ne zelim to da radim do trenutka kada mi bude rekla: "mama, zelim i ja da imam probusene usi."

: tijanast - 20. novembar 2007 5:56:38(UTC)

: vojnovici - 20. novembar 2007 5:49:00(UTC)
Mi smo planirali probusiti joj usi kad napuni godinu dana, jel to kasno? Ili je rano?

: May05 - 20. novembar 2007 5:08:18(UTC)
i ja se slazem sa ostalim curama bolje probiti usi dok je malo dijete,znaci sa nekih par mjeseci,mi smo eni probusili usi kad je napunila 2 godine,samo da znate koliko je plakala,vise od 2 mjeseca je nosila te medicinske mindjuse,i nije dala uopste da joj dotaknemo uho,kad spava ako pokusam samo da pipnem mindjusu ona se probudi,dali je to od straha ili je stvarno boljelo neznam,onda sam joj uvukla zlatne i to na spavanju,a jel joj malo dotaknem uho ona se budi,tako da sam cekala momenat da stvarno bude umorna i onda znam da nece da se probudi,posle sam htjela da joj promjenim mindjuse zato sto se desavalo da izvuce jednu,kad sam joj stavila jednu nema sanse da pusti da joj stavim drugo,isto tako opet sam cekala da se previse umori pa sam uvukla drugu koju je ona nakon par dan bukvalno iscupala iz uha,i sad ne nosi nikako.

: Brankica021 - 20. novembar 2007 0:08:29(UTC)
a sto se samih mindjusica tice...prve 2 nedelje nosi medicinke...a posle su najbolje karikice (imaju bash one malene za bebe)..Anja ih nije uopste registrovala,tek posle nekih 1,5 god. je pocela da ih dira,ali ih nije do sada izvlacila...

: Brankica021 - 20. novembar 2007 0:06:09(UTC)
Mi smo Anji probusili usice sa nepunih 5 meseci...mm i svekrva su isli sa njom u zlataru (ja nisam imala hrabrosti),plakala je samo u momentu kad su se bash busile rupice,a posle ko da nista nije bilo...mislim da im je bolje probusiti dok su mali,iz licnog iskustva znam da je kasnije teze...meni su busili usi sa 2-3 godine,pa sam isla mesec dana sa 1 mindjusom,dok nisam smogla hrabrosti da mi probuse i drugo uvo :),i naravno,bila je dernjava kao da sam uvo ostavila zlataru :):):)

: ruki - 19. novembar 2007 20:22:36(UTC)
una ja mislim da je najbolje dok su male jer ih tada manje boli , mojoj kumici su busili usi kada je imala sest meseci, a meni su kada sam napunila godinu ! mada je meni zao i neznam kada cu kristini da stavim mindjusice raspitacu se jos malo kada je najbolje zaljubljen

: Prex - 19. novembar 2007 18:52:56(UTC)
Una ja jos Tari nisam busila usi i necu sigurno jos neko vreme. Iskreno mene bi bilo strah da ona ne skine mindjusu i proguta je, jer inace sve zivo trpa u usta i sigurno bi probala i mindjusu, tako da cu sacekati verovatno dok ne bude sama svesna toga i ako mi trazi da nosi mindjuse onda cu da je odvedem da joj izbuse usi.

: una - 19. novembar 2007 17:40:50(UTC)
Nenadjoh nigde ovu temu,a bas me zanima
kada ste vi vasim curicama probusili usi i naravno gde??
Ja se bas plasim,da ce plakati icon_cry
Kakva su vasa iskustva,i dali pokusavaju da ih skinu i u kom periodu???