Obaveštenja

Icon
Error

: betica_84 - 11. maj 2010 16:48:45(UTC)
Ja sam kupila pojas pre 2 nedelje i ne mogu da vam opisem koliko se bolje osecam sa njim. Inace nosim blizance i pritisak u donjem delu stomaka je bio neizdrziv. Kupila sam ga preko interneta, i prezadovoljna sam.
http://www.anita.com/de-...port:1700_BabyBelt%C2%AE
Ovako izgleda i vrlo je praktican i udoban. Pozdrav!

: lilica - 9. maj 2010 17:08:38(UTC)
Meni je dr rekao da ne valja da nosim pojas, ali ne i zasto. Bol u kicmi jos nije veliki, ali ako postane, ne znam sta cu jer mi nije jasno sta nije u redu sa pojasom... Moracu da ga priupitam da mi to pojasni

: magi - 30. april 2010 12:19:28(UTC)
Ljubice, u tom širem delu imaš ušivene "štapiće" koji služe da podržavaju kičmu a čičak traku lepiš napred ispod stomaka, dakle uži deo napred a širi pozadi. Barem ga ja tako nosim evo već drugi put i prija mi.

: ljubica - 29. april 2010 21:40:40(UTC)
Zanima se kako se nosi chicco trud.pojas, koji deo ide napred,onaj koji je siri,pa se pojas zalepi cicak trakom na ledjima(tako mi je objasnila prodavacica doduse jako mlada) ili se cicak traka lepi napred?Molim vas da mi neko objasni ko ima taj pojas

: Jelena - 24. februar 2010 1:08:55(UTC)
Pojas je jedna divna stvar ja sam ga nazalost kasno kupila kada sam vec zakoracila u 8-mi mesec.
Naravno da mi je puno olaksao , ne mogu da opisem osecaj pre njega i sada.
Moja greska je bila trebala sam ranije da ga uzmem mozda jos u 5-6 mesecu, jer je beba jako nisko,
i stalno mi je stvarala pritisak nisam mogla dugo da setam kao ni da sedim, a o bolovma u ledjima da i ne pisem.
Uz pomoc poajasa ni bolova nema vise :)
Glasam za pojas i svima preporucujem ko ima bolove u ledjima, ili kome je beba jako nisko.

: Fokica - 21. februar 2010 16:14:07(UTC)
Meni je pojas nevidjeno olaksao poslednji trimestar.
Krsta me nisu bolela, nije bilo pritiska na besiku. Pojas na cicak je zakon, onaj u obliku gaca i ne drzi bas narocito.

: tetkabrana - 6. januar 2010 1:45:28(UTC)
malaema,
Ja nosim pojas vec dva meseca...beba mi je guzom skroz nisko....nekada kada udari imam osecaj da cu da se upiskim ili kao da ce da izleti nozica...jos je okrenuta karlicno pa su udarci posebno neprijatni...njoj je glavica tik iznad mog pupka....a vec sam osmi mesec..bila sam jako isprepadana i opterecena njenim polozajem....do zadnjeg pregleda..kada mi je dr rekao da se opustim jer ako sam zatvorena sigurnija sam nego bilo koja trudnica koja je i malo otvorena...kaze ona zeli da bude tu i s obzirom na moju gradju da je i logicno sto je tu....nemoj da se opterecujes sa tim kao ja...jer zaista nema potrebe...

: malaema - 29. decembar 2009 22:23:38(UTC)
Interesantno je to sto kada sam pokusala da saznam nesto o pritisku i bolu u stomaku naisla sam samo na teme tipa: Ni jedan bol u stomaku nije normalan, odmah se javite lekaru. Ispostavilo se da zaista mnogo zena zbog toga sto je beba jako nisko oseca pritisak i bol u donjem stomaku. Ja sam sada u sedmom mesecu, i bol nije samo bol vec i pritisak kako na donji stomak tako i na debelo crevo, a kada me sutne, ja imam utisak da cu se poroditi. Grlic mi je ok, i beba je ok, ali sam zbog tog bola i niskog stomaka dobila Gynipral i Utrogestan, a kakva su vasa iskustva? Hoce li to potrajati do kraja i kakvo okretanje bebe mogu da ocekujem i kada? Hvala unapred!!

: sandra55 - 1. novembar 2009 10:44:27(UTC)
Joj Kaca malo si me ohrabrila :). Ja pijem pastusisten i jako plasim kako ce biti na porodjaju jer sam cula price da je jako teze na porodjaju kad njega pijes :( U 28 nedelji sam i mogu ti reci da se u poslednje vreme jako plasim kad pomislim kako ce mi biti na porodjaju :(

: Kaca - 25. septembar 2009 22:40:12(UTC)
Ja sam sa Davidom nosila od 6. meseca non stop po ceo dan i porodila sam se bez ikakvih problema, cim sam prestala da pijem partusisten, imala sam lak i brz porodjaj. Sad pojas isto nosim po ceo dan od 4 meseca i opet pijem tablete, mislim da nosenje pojasa nema veze sa tim da li ces se lakse ili teze poroditi, samo smanjuje pritisak na grlic materice, sto puno pomaze onima koji nisko nose bebu neznam

: Tinna - 25. septembar 2009 22:15:31(UTC)
Uhhh, da mi nije njega do sad bi se porodila...moj je isto na cicak, nevolim da ga nosim, ali kad ga skinem osecam nevwerovatan pritisak i bol u donjem delu stomaka.
A i otvorena sam jedan prst tako da mi nema druge nego da ga nosim.
Kad ga stavim beba se podigne gore, cim ga skinem on se razigra i obavezno ode dole, valjda mu tamo najlepse, sta znam neznam

: glisa - 25. septembar 2009 18:41:35(UTC)
Evo bila sam da ga kupim nasla sam u eleniju isto taj na cicak sto se ne vidi ispod kao traka sira i kosta 1200din ... inace ja ga necu nositi po kuci samo kad idem u setnju posto volim duze da setam
sto se tice stomaka meni je sve ok ali me ledja ubise jos od treceg meseca pa sam ga zato uzela.... a naravno da ga ne treba stalno nositi telo mora i samo da se bori i ojaca...sad treba da idem na kontrolu pa cu svakako pitati dr...inace on ima da se zategne i opusti cickove i ne sme se jako stezati...

: Bele - 25. septembar 2009 15:31:05(UTC)
Meni je beba od pocetka dosta nisko tako da mi je doktorka jos u 6-om preporucila taj chiccov i njega sam uzela..Nisam ga dugo nosila,kad odem u setnju,po nekih sat-dva i to je to..
Pomogao mi je da ne osecam pritisak,beba se nije nista podigla,ja sam otvorena 1 prst..Mislim da ne valja dugo da se nosi u toku dana,pa sam ga zbog toga nosila samo kad setam...Po meni je to odlicna stvar..

: similic - 25. septembar 2009 14:46:01(UTC)

Meni je dr prosle nedelje na pregledu rekla da je beba namestena i dobro se spustila, mada je meni od pocetka dosta nizak i spicast stomak, ali u poslednje vreme ko god me vidi kaze da se spustio neznam . Kaze da bi trebala da nosim pojas i da joj na 2 nedelje dolazim na kontrolu. Ali ja jos uvek nisam otisla da ga kupim. Ne svidja mi se ta varijanta jer svi kazu da se onda opuste stomacni misici jer pojas drzi stomak i daleko je teze gurati na porodjaju. Sad sam usla u 34 nedelju pa racunam da izdrzim do 37 onda nek bude kako hoce!

Sestra u skolici nam je rekla da su zene ranije dok nije bilo pojasa vezivale pelenu. Savije se u trougao pa onda jos 2 puta da se dobije pravougaonik. I to nosim dok sam kod kuce ili u setnji samo sto je stavljam u stojecem polozaju a ne u lezecem kao sto se stavlja pojas...

: Kaca - 25. septembar 2009 14:13:29(UTC)
Ja nosim chicco pojas taj na cicak i odlican je, meni mnogo znaci, a i nije sirok i nevidi se ispod odela da ga imate icon_lol

: Evi - 25. septembar 2009 14:00:00(UTC)
Ja sam pitala moju doktoricu za pojas, jer osjećam pritisak, a vidjela sam da chicco ima neke na čičak, ali mi je rekla da ja to ne bih smjela nositi.
Nije mnogo objašnjavala zašto, rekla je nešto o zavaravanju mišića, pa pretpostavljam da ima neke razloge.
Po tome naslućujem da je za neke trudnice dobar, a za neke i nije, pa bi možda trebalo to provjeriti prije odlučivanja na kupovinu.

: T3 - 25. septembar 2009 13:47:03(UTC)
i ja imam ovih problema...kad duze stojim ili hodam ledja oce da mi puknu..kao da mi je deset nozeva zabijeno u njih..samo skup mi taj pojas nesto,jel bar deluje tj pomaze...koliko vidim ipak cu morati da trpim i izdrzim..

: glisa - 25. septembar 2009 13:38:57(UTC)
Ja sam htela da ga uzmem posto me bole ledja pogotovo kad hocu negde da idem....ali je svugde preko 2000....
elizabeta gde si uzela u eleniju tj u kom delu grada ja sam gledala kod ruzveltove al je i tamo skup oko 2600...

: elizabeta - 26. jun 2009 0:46:29(UTC)
Ja sam juce uzela pojas u Eleniju, crni, 1200din. Najveci mi je problem kad stojim dugo u mestu npr kad perem sudove ili spremam rucak. Stomak mi nije veliki, ali osecam pritisak na besiku...

: lena77* - 21. april 2009 10:34:00(UTC)
kupila sam i ja pojas "FARLIN '" cini mi se da ce mi pomoci..naravno dok hodam i stojim...

: Blue - 18. april 2009 22:14:58(UTC)
Za sedenje ne znam, meni iskreno tad ne odgovara, ali zato dok stojim i hodam klanjam klanjam klanjam fantazija! Baš mi drži leđa

: lena77* - 18. april 2009 22:12:40(UTC)
MOZDA VEC SUTRA UJUTRU ODEM U NEKU DEZURNU APOTEKU DA KUPIM...BAS MI JE PRIGUSTILO , A INACE SUTRA PUTUJEM...TREBA I PUT IZDRZATI 70KM

: Blue - 18. april 2009 22:06:59(UTC)
Pitaj na kontroli, ja sam g uzela na svoju ruku, pošto pojas ne škodi ni mami ni bebi. Meni na poslednjoj kontroli nisu rekli da li je nisko ili ne, uzela sam ga zbog bolova u leđima.

: lena77* - 18. april 2009 21:57:49(UTC)
MOZDA BIH I JA TREBALA DANOSIM TAJ POJAS...RECENO MI JE DA NOSIM NISKO AL MI NISU REKLI ZA POJAS , PA NEZNAM DA GA UZNMEM NA SVOJU RUKU? ILI DA CEKAM JOS NEDELJU DANA KAD IDEM NA KONTROLU PA DA PITAM?

: Blue - 18. april 2009 18:04:16(UTC)
Ja imam problem sa krstima, čim malo duže stojim ili radim nešto zabole me i ne mogu ni da se savijem. Nekad mi bol prođe skroz kroz nogu! Užasno je! Pojas je fantastična stvar i veeooomaaa mi pomaže! Uzela sam ga u Eleniju na Banovom brdu, 1400 din je, ima u crnoj i beloj boji. http://www.eleni.rs/thum...2.jpg&size=article_large

: ivbogavac - 16. april 2009 13:12:20(UTC)
Moje iskustvo je ultra pozitivno. Ja sam nasledila pojas od drugarice, Mamma Donna, Chicco i prezadovoljna sam. Pocela sam da ga nosim negde oko 17-te nedelje jer sam pocela da imam bolove na desnoj preponi, vise kao neko peckanje koje bi se inteziviralo. Dr mi rece da je mozda pocela da se formira kila ili jednostavno imam slabost trbusnog zida. Od kada ga nosim imam blago peckanje samo kad preteram, celi dan hodam ili slicno.
Ovaj pojas ima sirok lastis koji ide ispod stomaka i preko ledja i odlican je!

Sad videh da kod Ammy ima link, to je taj! :)

: Stasica - 15. april 2009 22:28:28(UTC)
I ja sam danas kupila pojas marke Farlin. Košta 1300 dinara u apoteci "Biljana i Luka". I prija mi, a dr. mi je preporučila jer nosim nisko.

: tihanar - 26. mart 2009 14:59:30(UTC)
ja imam farlin baby i prezadovoljna sam jer nema velicina zato sto trake mozes zalepiti gde ti odgovara,super je

: Ammy - 26. mart 2009 12:34:27(UTC)
Hehe Fokice draga, uzela sam najveci broj koji postoji (po skali je za moju kilazu + 5kg vise), nisam ni pomislila da bi mi mogao biti mali, ali mozda si ti ipak u pravu!

: Fokica - 26. mart 2009 12:13:49(UTC)
Ammy sumnjam da pojas moze da pritiska bebu. Mozda ti je taj koji imas mali. Znam da postoje razlicite velicine.
Meni je pojas bio spas i za besiku i za kicmu. Kada bih ga stavila bila bih kao nova-bukvalno :)
Preporucujem ga svim trudnicama.

: Ammy - 26. mart 2009 1:43:24(UTC)
Ja imam veliki problem sa pojasom za trudnice...posto mi se pre mesec dana pojavila pupcana kila, lekar mi je rekao da nabavim "neki" pojas jer na operaciju mogu tek 6 meseci posle porodjaja. Ja sam kupila trudnicki, evo upravo ovaj:
http://www.chicco.co.yu/page18.asp?ident=723110002
Ali sada mi bas smeta da ga nosim, malo mi je lakse zbog kile, imam neke bolove u stomaku koje ne mogu ni da definisem vise od cega su, a moj ginekolog je video taj pojas kada sam pre desetak dana bila na kontroli i nije mi rekao da ga ne nosim...
Posto ga nosim od 15. nedelje otprilike, pitam se samo da li on moze nekako da naskodi bebi, posto me je stisnuo toliko da ne mogu normalno ni da sedim?

: Kale79 - 25. novembar 2008 13:21:31(UTC)
E ovu sam temu trazila pre mesec dana :? .

U apoteci su imali samo Farlin pojas, i kupih ga. Iako je bebac i dalje nisko mene ledja manje bole, a sto se tice pokreta ili cak kao sto neko rece da bebe budu mirnije kada se nosi pojas, kod mene to nije tacno - na protiv, mrvica skace li skace. Ne nosi se na stomaku, vec nekako dole, lako se pere, brzo susi, a najvaznije, sluzi svsi.

: jelenica_pelenica - 4. april 2008 11:21:03(UTC)
Ja sam kupila u Frontu! Prosle godine je kostao 2300, ima ga i u Apotekama Apotekarske ustanove BGD i ista je deca, italijanski dizajn, bira se po obimu stomaka, imaju 4 razlicita modela pa sta kome odgovara! Imaju i za porodilje i bruseve i pojaseve!

: Petra* - 4. april 2008 11:08:52(UTC)
Da, ima cicak traku, donji deo je zadebljan (deo koji jeste sam pojas), a tanka rastegljiva tkanina ide preko stomaka.

: mihajlovicka - 4. april 2008 11:05:55(UTC)
I meni je prijao juce dok sam se dugo setala. Do sad me nikako nije boleo pa mi je sad ovo cudno. Mozda se isteze neki nerv ili tako nesto. Kad bude veci stomak, verovatno ce prijati jos vise. Da li taj Anitin ima pojas na cicak i kao neko fino platno koje ide i preko stomaka? Meni je taj delovao super ali nisu imali velicinu za mene. U Novom Sadu ga imaju u Spektolu u Mileticevoj, nesto je skuplji ali je fantastican. Farlin u apoteci Tilia je 1040,00 din..

: Ania - 4. april 2008 11:00:02(UTC)
A koliko kosta taj farlin pojas u apoteci?
Izvinjavam se ako je neko vec ovo napisao-nisam primetila...

: Petra* - 4. april 2008 10:55:46(UTC)
Ne bi trebalo da te boli stomak od pojasa, pogotvo ako ga nisi stegla. Meni samo prija kad ga stavim.

: mihajlovicka - 4. april 2008 10:53:36(UTC)
Ja sam kupila Baby Farlin u apoteci. Nosim ga vec dva dana ali po malo. Danas me boli stomak malo. Nije moguce da je od njega, je li tako?! Mozda ga ja nisam pravilno stavila. Ali nisam ga ni stegnula uopste jako.

: Petra* - 4. april 2008 10:53:11(UTC)
Evo, http://www.anita.com/de/...ollection.htm?ser=174879 ja imam njihov pojas nabavila sam ga u Aksi!

: duckiduca - 4. april 2008 10:51:17(UTC)
ej Maso hvala na sajtu. :-* :-*

: masha_kv - 4. april 2008 10:45:51(UTC)
Ja sam kupila pojas u butiku "Eleni", ko je iz Beograda, zna gde je...mada, mislim da oni imaju radnje sirom srbije. Imaju sajt pa pogledajte http://eleni.izlog.org/ , cena mu je oko 1200 din
A cula sam od drugarice da i chicco imaju super pojaseve, cena oko 3000 din.

: Fokica - 4. april 2008 8:03:44(UTC)
Hopeful, ja sam ga koristila od 6 meseca. Sto se tice velicine mozes da probas, ja sam uzela xl, u pocetku mi je bio veci, ali u 8 i 9 mesecu taman. To sto je veci ne smeta jer se regulise pomocu cicka- zatezes koliko treba.

: Hopeful - 4. april 2008 7:47:12(UTC)
Fokice a od kog meseca preporučuješ taj i kako da odredim veličinu?

: Fokica - 4. april 2008 7:38:38(UTC)
Ja sam koristila onaj na cicak traku. Odlican je. Kupila sam ga u budiku Dona u Piramidi. Imam i onaj u obliku gacica ali nije mi odgovarao, slabo je drzao i znojila sam se ispod njega.

: Hopeful - 4. april 2008 7:33:22(UTC)
a koji pojas preporučujete. Ja sad ulazim u šesti lunarni mesec i kupila sam neki sa lastišem, više mi ima funkciju da mi greje stomak kad su mi niske pantalone. Nemam utisak da drži stomak samo ga malo steže

: Brankica021 - 3. april 2008 18:22:57(UTC)
svako mozhe da nosi pojas u trudnoci,ne mozhe vam nikako shtetiti...

: snorki - 3. april 2008 17:05:38(UTC)
Ja nosim pojas od 6 meseca i puno mi znaci dok setam ili sam dugo na nogama.Uzela sam ga na svoju ruku.

: duckiduca - 3. april 2008 15:39:38(UTC)
a jel mogu ja da ga nosim? Mene bole krsta i non stop trckam u wc?

: Mama Slavica - 3. april 2008 15:20:37(UTC)

Da li se taj pojas može kupiti u apoteci? Mani ga dr nije preporučio ali mislim da bi mi prijao jer mi je ovo treća trudnoća,beba se jako,jako,jako mrda zbog čega mi se stomak često stvrdne.Danas sam bila na UZ i sve je ok osim što je meni moj stomak težak.Inače imam problema sa kičmom a u prethodnoj trudnoći sam rodila sina od 4kg na mojih 158 cm. Da li mogu sama da se odlučim za pojas ili moram imati preporuku od dr.? neznam

: Fokica - 3. april 2008 7:13:27(UTC)
Drage trudnice, iskreno preporucujem pojas. Koristila sam ga u obe trudnoce od sestog meseca. Neopisivo mi je znacio. Od sedmog meseca sam imala jake boleve u krstima i stalni pritisak na besiku, trcala sam u toalet svaki cas, medjutim onog trenutka kada bih stavila pojas ti problemi su nestajali. Iskreno, ne znam kako bih podnela trudnoce bez njega.

: uniona - 2. april 2008 22:28:08(UTC)
ja jos nisam pocela da nosim pojas iako mi je doktorka poslednji put rekla da ga nosim, a to je bilo pre skoro mesec dana
videcemo na novom pregledu da li ima nekih posledica. nadam se da nema, iako sam jos i letela avionom u zadnjih mesec dana poguzi

: mihajlovicka - 2. april 2008 12:30:35(UTC)
I meni je Dr danas rekla da bih trebala nositi pojas jer nam je glavica bas nisko.

: uros - 22. februar 2008 5:12:24(UTC)
Meni se beba već okrenula pa ja nemam taj problem ali i meni su u prvoj trudnoći rekli da nema potrebe da ga nosim, iskreno rečeno ne znam zašto, niko mi nije pominjao da se beba neće okrenuti zbog pojasa. A i nije mi baš logično da joj to smeta da se okrene, pa ne stegne se pojas toliko da ti pritiska stomak i da te steže već samo toliko koliko ti je potrebno da ti ne bude teško. Tako da, pitaj ti ponovo ako budeš imala smetnji kada bebac bude veći da li možeš da ga nosiš.

: mira-z - 22. februar 2008 4:57:44(UTC)
ja sam htela da ga nosim u prvoj trudnoci ali mi lekari nisu dali rekli su da se beba nece okrenuti, da li je to tacno ?

: Visnja - 21. februar 2008 21:25:27(UTC)
Ja sam u 32-oj sedmici i pojas nosim nekih 7 dana... i savrseno mi odgovara... cjena mu je 25 KM...
dobar je jer je na cicak pa se moze podesavati velicina a bice dobar i nakon poroda...

: uros - 21. februar 2008 17:23:32(UTC)
Ja sam danas kupila pojas jer ipak više nisam mogla da izdržim taj osećaj pritiska, baš je počelo da me boli kada se malo duže šetam i danas sam ga već isprobala i stvarno je odličan. Moja je beba okrenuta glavicoma na dole ali me bole jajnici od dugog stajanja i šetanja a i dr. mi je rekla da jeste malo niže.

: marijans - 8. februar 2008 19:53:38(UTC)
I ja sam do skoro osecala bebu jako nisko, "dole" kako ti kazes ali bila je okrenuta nogicama i jako nisko.
Doslo je i do skracenja grlica ali je bio cvrst na granici sa duzinom i zatvoren, pa sam izbegla serklaz...
Posto je vec vreme da se moja beba okrene a ja vise ne osecam udarce dole, mislim da je to to.
najbolje da pitas dr. na kontroli kako je beba okrenuta...

: duble mom - 1. februar 2008 8:52:47(UTC)
Moram da se obratim vama trudnicama koje nosite nisko...Kako osecate pokrete bebe?
Pitam jer sam i ja imala nize usadjenu posteljicu,ali je to sada ok,podigla se.Nego,vrlo cesto osecam bebino sutiranje "dole",kao da ce svakog trenutka da ispadne,ne daj Boze.Dr mi nije rekao da je beba nisko,ali takav neki osecaj imam.Grlic je cvrst,zatvoren i dobre duzine,tako da stvarno nisam pametna,trebaju mi vasa iskustva.
Inace,i ja nosim Farlin-ov pojas,ali samo kad planiram da se nasetam i prija mi.

: Brankica021 - 17. januar 2008 8:59:56(UTC)
Nema na chemu Petra,zato smo sve tu ;)...sasvim je moguce da ce se bebika sama podici,tek ce ona da se pretura i nalazi polozaje :) A i sada ,ukoliko i jeste nisko,to nije uopste razlog za brigu,obzirom da ima oko 300-400 gr,pa je jos maleno da pravi pritisak...a i kasnije ako odluci da ostane nisko,pojas ce resiti stvar...caos

: Petra* - 17. januar 2008 7:54:35(UTC)
Hvala vam :-* !

Pa i rekla mi dr. da jos jedan mesec sacekam, pitacu je do tada ponovo, pa cu videti. Bilo bi lepo da se beba sama podigne icon_lol !

: marijans - 16. januar 2008 19:20:43(UTC)
Potpisujem Brankicu Farlin je zaista super

: Brankica021 - 16. januar 2008 16:05:46(UTC)
ja po 100-ti put :> preporucujem pojas marke "Farlin" ...imas ga u apotekama,verovatno i buticima za trudnice,ne znam kakva je situacija u Bg-u...u Ns-u ga ima po skoro svim apotekama..i ja sam od 6.meseca pocela nositi pojas...mada Petra,sacekaj bolje jos jednu kontrolu,jos je to rano ,mozda se bebica podigne...

: Petra* - 16. januar 2008 15:39:02(UTC)
Danas mi je dr. rekla da za nekih mesec dana nabavim pojas, jer mi je beba nisko. Kakav pojas vi preporucujete, gde da nadjem???

: marijans - 16. januar 2008 13:23:26(UTC)
pa da ispod stomaka na butkice

: Brankica021 - 16. januar 2008 11:03:35(UTC)
skroz dole zakacite pojas...ne ide on preko stomaka,vec na samom dnu(da drzi ostatak :) )...bez brige,on ne steze bebu i nece joj nista skoditi

: marijans - 16. januar 2008 7:48:05(UTC)
Ja samo obuhvatim stomak odozdo i zalepim trakice, pojas dodje kao platnena ljuljaska...
i onda se beba buni dok se ne namesti udobno...

: lillyblue - 16. januar 2008 5:15:31(UTC)
ja sam kupila pojas ali mi nekako strah da stezem oko stomaka> kontam ja da se on postavlja jako nisko, ali da li ima mozda neka posebna shema za stavljanje , ili se samo 'potkachi' stomak odozdo i zalepi??

: Brankica021 - 13. januar 2008 10:25:02(UTC)
e vidis nex..meni su govorili za taj sa gacima da ne uzimam nikako neznam ..ja moj nosim samo dok sam u pokretu...dok lezim ili sedim,ni nema neku funkciju

: nex015 - 11. januar 2008 19:57:38(UTC)
Ja sam na svoju ruku kupila pojas mislim da je Relax Maternity, sa gacicama jer mi je bilo jako neugodno kada se setam...kao da cu svakog momenta da se upiskim...i pojas mi je dosta pomogao, a i greje stomacic u ovim hladnim zimskim danima. Jedino sam procitala da ga ne treba nositi u lezecem polozaju...a tada i nije potreban

: MINA PO - 11. januar 2008 9:20:23(UTC)
Ja sam svoj kupila u Chicco-voj radnji, mammadona je proizvodjac, isto je na cicak i malo je siri preko ledja.Meni su cak rekli da bi trebalo svi da ga nose, ne toliko zbog stomaka, vec zbog kicme.

: Brankica021 - 11. januar 2008 8:44:38(UTC)
lillyblue...to je taj Farlin pojas...imas ga u apotekama "Biljana i Luka",cena je 1000-neki dinar...a posle porodjaja ide drugi pojas,bas za porodilje...

: lillyblue - 11. januar 2008 7:18:53(UTC)
Nama su pre neki an u skolici za trudnice rekli da bi trebalo da se nosi taj pojas, i to iskljucivo neki na chichak, jer je najefikasniji. Trebalo bi ga nositi i posle porodjaja jer se mishici brze vrate u predjasnji polozaj , nego kad se ne nosi. ja planiram da kupim danas , jer osecam cesto pritisak na creva i beshiku, pa kontam da ce pomoci.

: Brankica021 - 6. decembar 2007 19:44:41(UTC)
Cudno rozga...pitaj svog dr. ...jeste da si sad vec pre kraj trudnoce,ali mislim da bi ti pojas ipak olaksao...

: rozga - 6. decembar 2007 18:38:07(UTC)
Meni nijedan od tri lekara nije preporucio da nosim pojas...Ne znam zasto narocito sto mi je beba nisko. Pritiska besiku samo tako. Nisam htela na svoju ruku da uzimam pojas mada bi mi mozda i pomogao...

: Oljka - 24. novembar 2007 9:06:51(UTC)
Ja sam pojas, sa dubljim gacicama kupila u apoteci, na preporuku lekara. U pitanju je neka ruska firma. I zadovoljna sam. Jedino sto sam primetila je da mi najvise prija da ga nosim kad setam, a kad treba da odem negde gde cu duze sediti, onda mi smeta i vise pritiska stomak. Ali lepo greje stomak :-)

: superstar24 - 23. novembar 2007 15:09:01(UTC)
ja ga nosim i to skoro non stop...doduse ne steze mnogo ali ipak stavra ponekad nervozu...ali je mnogo toplije s njim i stomak se ne objesi mnogo...

: secer - 23. novembar 2007 12:05:01(UTC)
meni je na pocetku trudnoce posteljica bila jako nisko pa su me nenormalno boleli misici ispod stomak, tako da mi je taj pojas kao malo pomogao...beba se posle podigla, tako da sad pred kraj trudnoce mi nikako nije potreban...ali mislim da na pocetku moze da bude korisna stvar, ali opet doktori bolje znaju, zar ne?

: Kely - 22. novembar 2007 16:08:53(UTC)
I ja imam taj pojas Farlin za trudnice, mislim da pomaze i da ga treba nositi. Meni je ok, a narocito u 8. i 9. mesecu.

: Brankica021 - 22. novembar 2007 14:28:01(UTC)
Pojas je marke Farlin...nikad do duse nisam cula za tu marku...ali svi su mi bash ovaj pojas preporucili...

: MINA PO - 22. novembar 2007 12:47:18(UTC)
Brankice, ako ti dr predlozio, ti lepo nosaj taj pojas...i ja cu jos malo...
Ko je proizvodjac?Jas sam videla par, a mislila sam da uzmem mammadona, imaju u Chicco-vim radnjama...

: krusicka - 22. novembar 2007 8:42:45(UTC)
Brankice, ako ti imaš poverenja u dr onda ga i poslušaj! icon_rolleyes

Kuma moja nosi gaćice sa pojasom jer joj je beba nisko...

Smatram da ne može da šteti i da verovatno rasporedjuje malo težinu i na kičmu icon_idea icon_rolleyes :>

: mišur - 22. novembar 2007 8:38:20(UTC)
Ja čak nisam ni znala da uopšte postoji ovaj pojas!
Sreća pa ima ovaj forum, svašta možemo jedne od drugih naučiti

: Mako - 21. novembar 2007 20:51:02(UTC)
Ма ја сам за то да ако верујеш свом др треба да га слушаш.
Ако не верујеш промени. Ја променила у трећем месецу и сад сам задовољна.

: Brankica021 - 21. novembar 2007 20:37:52(UTC)
Moj pojas je bez gacica...podseca na deblji kais...vidim svaka od nas ima razlicita iskustva sa njima...meni je dr. rekla da on moze da pomogne da se beba vrati gore,ili da spreci prevremeni...takodje i da moze ovo biti samo prolazna bebina faza (da boravi dole :) ),al` nosicu ga...necem da se igram...

pregnant

: Mako - 21. novembar 2007 20:26:06(UTC)
Од почетка ми је била ниско постељица, па су сви навалили на мене да носим појас, осим др.
Мени било смешно, јер је дуго био мали стомак и није ми било јасно шта ће он да држи, осим да га ставим као каиш. Тако да га нисам носила. Почетком 6 месеца угњавеме и ја питам др.
Каже да појас ништа не помаже, само заустави циркулацију па још горе. Ја га послушам радо. На прегледу почетком 7 месеца постељица се сама подигла и сад смо одлично.
Тако да мифљења су различита, па свако мора да одреди шта је за њега.

: MINA PO - 21. novembar 2007 20:04:54(UTC)
Meni je moja doktorka rekla da je pojas spas za mnoge, da se zene tako naviknu na njega, da im je veoma tesko da se odvoje od njega na ulasku u 9 mesec...Moja beba je takodje nisko, ali mi jos uvek ne predstavlja problem, mada jos malo i ja sam planirala da ga nabavim, uglavnom zbog kicme...

: Fifika - 21. novembar 2007 18:53:41(UTC)
Takodje i mene spopadaju(obicno babe i neke "tetke") zasto ne nosim pojas(nekad se zvalo kanica,valjda),a ni meni dr nije rekao da mi treba. Pre mesec dana sam kupila neki nazovi pojas,ustvari duboke gace koje nisu imale efekat drzanja i podizanja stomaka kao sto ima ta kanica,tako da mi je dr kad ga je video rekao da mi taj pojas,tj.duboke gace nicemu ne sluze vec da samo nepotrebno pritiskaju stomak. neznam

: MinaA - 21. novembar 2007 18:49:44(UTC)
Brankice i ja sam kupila pojas pre mesec dana i mogu ti reci da mi pomaze.Ne znam kakav ti imas ali moj ima debeli lastis zasiven za te gace koji je skroz u krug i ispod stomaka oko leda. A onda se nastavlja pamucni deo preko stomaka do ispod grudi.I mogu ti reci da sluzi svrsi.Jer desavalo mi se da kad recimo kinem ili se smejem imam osecaj da ce beba da mi ispadne.To je normalno u drugim,trecim i... trudnocama.Oslabe misici.

: rozga - 21. novembar 2007 18:31:11(UTC)
Brankice mene svi sa strane pitaju zasto ne nosim pojas jer mi je beba mnogo nisko ali niko mi od dr-a(a idem kod njih troje) nije preporucio pojas. Sad vec ne znam ni da li vise ima potrebe da ga nosim. Ali znam trudnice koje su ga nosile tako ako ti je dr preporucio - ne moze da skodi! caos

: Brankica021 - 21. novembar 2007 16:54:05(UTC)
Danas kad sam bila na pregledu mi je doktorica rekla da mi je stomak "visok" ali da je beba otisla jako nisko...rekla mi je da uzmem pojas za trudnice,i da bi on trebao da resi potencijalne komplikacije...koja od vas ga nosi i kakvi su vasi utisci o njemu...ja sam ga vec danas i kupila...al` nesto ne osecam neke promene icon_idea

pregnancy

: elena i branko - 31. jul 2007 22:59:43(UTC)
meni je mm danas kupio taj pojas u chicco-u i mogu vam reci da mi se bas dopada.

: m&s - 31. jul 2007 22:17:14(UTC)
i meni je beba nisko zato mi i treba pojas.

Lilypie Expecting a baby Ticker

: GAGILI - 31. jul 2007 19:37:17(UTC)

I ja nosim pojas baby Farlin sa dve trake koje se lepe-cicak na ledjima. Nosim ga od petog meseca jer je beba bila nisko, i ne znam da li zbog njegove primene ili prirodno beba vise nije toliko nisko. U savkom slucaju moze samo da pomogne.

beba

: bubili74 - 31. jul 2007 14:42:33(UTC)
m&s ja sam svoj kupila jos u prosloj trudnoci, pa ne znam sad tacno da ti kazem, ali probaj u onoj radnji za trudnice kod vukovog spomenika, ona velika na cosku

: m&s - 31. jul 2007 13:15:53(UTC)
Da li neko od vas zna gde da kupim pojas za trudnice u beogradu i koliko on otprilike kosta jer nigde ga nema , nude mi pojas u obliku gacica ali ja to ne trazim!!!

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Dusica M - 5. jul 2007 23:24:14(UTC)
U spisku za bolnicu,pored kojekakvih drangulija-stoji i POJAS,post parto.Pretpostavljam da je jako dobar da se stomacni misici vrate u normalu.
Nisam koristila u toku trudnoce,jer iskreno ne mogu ni gace na sebi da podnesem.

: uros1003 - 5. jul 2007 20:20:11(UTC)
Ja sam ga nosila do skoro jer mi je pomagao za kicmu, kada ga nosim kicma me ne boli uopste

: bubili74 - 5. jul 2007 18:59:01(UTC)
Ja sam po preporuci ginekologa kupila pojas i nosila ga u drugoj trudnoci, a sada ga nosim i u trecoj, a u 33. nedelji trudnoce sam. Jedini razlog je bio skracen glic, a u ovoj trecoj pomalo i otvoren. Mislim da mi dosta pomaze, ali tacno je da kad se beba angazuje i spusti bude neprijatan. Iz mog iskustva od srca bih ga preporucila, narocito u drugim, trecim i ... trudnocama.

: tanja. - 5. jul 2007 16:55:23(UTC)
Meni je dr savetovao da nosim pojas od 5 meseca jer mi je stomak bio vec tada veliki, jos od ranije imam malu skoliozu i ledja su me bas bolela kada je tiba bocela da raste i dobija na tezini... tako da sam kupila pojas isto sa ojacanjima sa strane, pojas se postavi skoro ispod stomaka tako da bebama nije smetao a ja sam se mnogo lakse kretala i ledja su me manje bolela , ali od kada je jedan bebac okrenuo glavicu na dole i spustio se vise mi ne prija pojas tako da ga vec 2 nedelje ne nosim ali se zato i mnogo manje krecem.

: milenica - 5. jul 2007 15:13:23(UTC)
Pre neki dan mi je mama kupila pojas Baby Farlin i izgleda tako sto pored klasicnog prednjeg dela ojacan je i sa dve trake na krstima koje se lepe na cicak...Naravno posto sam tek u 4. mesecu jos uvek mi nije potreban ali s obzirom da imam ravna stopala bojim se da cu imati jacih bolova u ledjima kasnije pa ce nadam se da mi pomogne pojas....

: Gost - 7. decembar 2006 18:19:00(UTC)
bravo za pojas! bravo bravo bravo

: Gost - 7. decembar 2006 15:28:00(UTC)
Slazem se u potpunosti sa Milenom. I ja sam inace imala potpuno isti problem sa velikim pritiskom u donjem stomaku i stalno sam osecala potrebu da "pridrzavam" stomak odozdo kada hodam i posebno kad ustajem. Od kad nosim pojas to uopste vise ne radim, osecam se mnogo sigurnije i pritisak mi se mnogo smanjio. Meni bas prija pojas, i nigde me ne zulja, uostalom Milena je u pravu, ne razlikuje se mnogo od trudnickih gaca sem onog ojacanja u predelu donjeg stomaka i krsta, tako da je bas udoban.

: Gost - 5. decembar 2006 18:49:00(UTC)
draga masta, ni ja nisam nosila pojas u prve dve trudnoce, ali sad mi je super i bas mi znaci. naravno da ne utice na pokrete bebe, ne nosim ga ja da bih sputala dete i redukovala ritanje, nosim ga jednostavno zato sto mi saznanje o tome da ga nosim pomaze da prebrodim nelagodnost koju osecam

: Gost - 5. decembar 2006 12:30:00(UTC)
I JA SAM PRE DVE NEDELJE KUPILA ISTI TAJ RELAX POJAS.TRENUTNO SAM U 22 NEDELJI.kUPILA SAM GA ZBOG BOLA U DONJEM DELU STOMAKA.NIJE TO KLASICAN BOL ALI JAKO NEPRIJATAN OSECAJ PRITISKA U DONJEM DELU STOMAKA. MOJE MISLJENJE JE DA POMAZE. A STO SE TICE POKRETA BEBE NA TO UOPSTE NEUTICE, JA OBOZAVAM KADA MI SE BEBA MRDA.INACE U PRVE DVE TRUDNOCE NISAM NOSILA NIKAKAV POJAS I NISTA MI NIJE BILO OSIM STOMAKA KOJI MI JE RASTAO, A SADA MI JE SVE DRUGACIJ I DOSTA TOGA SE PROMENILO.

: Gost - 3. decembar 2006 15:27:00(UTC)
naravno da je sve ok, dr avluela, nisam ni ja mislila nikoga da vredjam - nikako! ja samo kazem da mi je sve potpuno drugacije nego u prve dve trudnoce, a mozda je i strah od godina, meni jednostavno znaci saznanje da ga nosim. uostalom, izgleda kao obicne duboke gace samo ima ojacanje preko krsta do ispod stomaka, koje cak ni steze toliko. a stvarno mi je tezak stomak, i moj bebac je veci, moja doktroka kaze dve nedelje ispred amenoreje

: Gost - 2. decembar 2006 20:47:00(UTC)
Moram da nesto pojasnim.Moj ginekolog naravno nema nista protiv zene istocne evrope. Nasa svakodnevna praksa u ordinacijama sa tim pacijentima je ukazala na to da oni nazalost zbog lose ekonomskog stanja njihovih zemalja i lose zdravstvene zastite,izbagavaju na primitivne nacine lecenja bolesti i slicne budalastine (npr. umesto da koriste tablete kalcijuma jedu ljuske jajeta,kada je novoredjence ima temperaturu umesto leka one ga trljaju votkom). Tih gluposti znam iz prve ruke,ne samo od mojih pacijenta,vec i od zene mog brata od tetke,koja je Ruskinja i pre godinu dana je rodila,i koja nas izludjuje sa njenim primitivnim glupostima sto insistira da primenjuje na bebu (jadna beba).
Ovde kod nas ni jedna trudnica koliko ja znam ne koristi taj pojas.Naravno sigurna sam da u trziste ima ga da se kupi,sto ne mora da znaci da je dobro koristiti ga.
Osim toga moj ginekolog specijalizirao u Engleskoj i kaze mi da i tamo ga ne preporucuju.
Necu da se protivin nikome ni da se pravim pametna.Svako uradi kako njemu odgovara i svidja. Ja sam samo htela da vam skrenem paznju na neke stvari a sta cete raditi to je vasa stvar naravno.
I ja imam 35 godina, u 25-oj nedelji trudnoce,dosta usku karlicu tako da mi je stomak sav unapred a beba je ,da kucnem drvo,malo vise napredna za njemu dob. Tesko mi je da se krecem kao pre, ali uzivam da nosim moju tibu i ponosna sam na nju trudnica
Jos jednom ponavljam da mi nije bila namera da uvredim nikoga i nadam se da ste shvatile nesporazum.
caos

: Gost - 2. decembar 2006 14:44:00(UTC)
u potpunosti se slazem sa prex!
kod mene nije u pitanju visak kilograma - naprotiv - vec manjak! ja sam VIII mesec i imam samo 58 kila, stomak mi je prilicno veliki, a beba veoooma aktivna, i pojas nosim da bih se osecala sigurnije, jer stalno imam potrebu da ga pridrzavam i povremeno "podignem". a i malo nize nosim, treca mi je trudnoca i imam 36 i kusur godina. i stvarno ne znam kakve veze ima to sa zenama iz istocnoevropskih zemalja?
i da, ovaj pojas koji ja nosim nije ni proizveden u istocnoevropskoj zemlji, vec u italiji

: Gost - 30. novembar 2006 17:06:00(UTC)
Dr Avluela, naravno da beba treba da mrda i naravno da pojas niko ne nosi zbog toga. U sustini ukoliko posle otprilike 28. nedelje beba ne mrda (odnosno majka ne oseti da se pokrenula u stomaku) vise od 24 sata treba odmah da se javi doktoru. Komentari vezano za "mrdanje" beba su bili usputni, a ne vezani za pojas konkretno.
Pojas neke trudnice treba da nose kada su u poodmakloj trudnoci ukoliko nisko nose i osecaju veliki pritisak dole (i ne taj pritisak nije od kilograma koje smo dobile vec od stomaka koji je nisko). A to sto tvoj doktor pojas vezuje za trudnice u istocnoevropskim zemljama to je njegov problem, ukoliko odes na neke od stranih sajtova (italijanske, britanske, americke, itd) sa trudnickom opremom isto ces da vidis takve pojaseve, tako da mislim da to sto ti je doktor rekao je u sustini samo njegovo misljenje koje ne mora uopste da bude potpuno ispravno.

: Gost - 30. novembar 2006 14:52:00(UTC)
Pojas ne koristim,mislim da mi i ne treba osecam se super i nemam problema sa stomakom i ako sam sad u 6 mesecu.Ali ako doktori kazu da bi bilo potrebno da ga odredjene trudnice nose ne vidim neki problem. icon_wink

: Gost - 30. novembar 2006 0:39:00(UTC)
Meni je bebica toliko nisko da kada sedim, stomak mi je u krilu icon_eek Ali ne nosim pojas neznam Mislim da bi mi samo smetao neznam

: Gost - 29. novembar 2006 23:42:00(UTC)
Ja stvarno nemam pojma o cemu vi govorite ovde neznam
Kakav pojas? Beba TREBA da se pomera u stomaku jer tako vezba i razvija lokomotorni sistem (kosti-zglobovi-misici). To je NORMALNO i NEOPHODNO za razvoj i rast beba!
Ja pitala mog ginekologa oko toga i on se smejao i rekao mi je da to koriste uglavnom zene iz istocnih evropskih zemalja i dalje necu da vam pisem njegov komentar,ali je on protiv toga (a on je jedan od najboljih ginekologa u mojoj zemlji-a radio je dosta godina i u Engleskoj).
Kada sam ja studirala i imala vezbe iz ginekologije u Betaniji,nikad nam nisu spominjali taj pojas,a i koleginice sto su bile trudne ni jedna nije koristila...
Ja ne znam kakvu tezinu osecate,jeste nije kao pre ali nije to nista strasno,bar meni,puno puta cak zaboravim da sam trudna.Da nije mozda u pitanju visak kilograma sto ste dobile?

: Gost - 29. novembar 2006 12:50:00(UTC)
I moj pojas je relax maternity. Ali ne mogu stalno da ga nosim, te me zulja, te se podigne... icon_lol

: Gost - 28. novembar 2006 19:11:00(UTC)
cao devojke, i ja nosim isti pojas kao prex, taj relax maternity, i zadovoljna sam, sigurnija sam, ali mi se beba i dalje mrda bas mnogo i konstantno. mada mogla sam da kupim broj manji, ali nije bilo

: Gost - 28. novembar 2006 18:43:00(UTC)
ja sam u 24. nedelji i pojas nosim vec skoro mesec dana. prilicno mi pomaze, ali imam problem sto me zulja izmedju grudi i stomaka. s obzirom da nosim dvojke, stomak mi je i visoko i nisko i moji momci ne prave pitanje kad ce da ratuju. sa pojasom ili bez njega. lakse mi je dole, ali pritiska me gore. :?

: Gost - 24. novembar 2006 12:42:00(UTC)
Aiko, potpuno te razumem icon_lol i moja devojcica je akrobata i sa pojasom i bez njega. icon_lol icon_lol
Inace i ja sam ga kupila pre desetak dana jer mi je doktorka preporucila da nosim pojas zato sto nisko nosim bebu i imam neki "pritisak" u donjem delu stomaka, a i malo sam se otvorila (pa sad moram i Ginipral da pijem), i meni dosta pomaze pojas. Bas se bolje osecam od kada ga nosim, taj pritisak u donjem stomaku mi se mnogo smanjio.
Inace, koji pojas si kupila? Ja sam kupila neki "Relax maternity", kombinacija pamuka i mikrofibera sa ojacanjem u predelu donjeg stomaka i krsta. Ali videla sam bar tri potpuno razlicite vrste pojaseva, pa sam jedva odlucila koji da kupim.

: Gost - 21. novembar 2006 13:12:00(UTC)
Moja beba se i sa pojasom priprema za Olimpijadu ruganje

: Gost - 20. novembar 2006 16:23:00(UTC)
Ja nisam koristila.

: Gost - 20. novembar 2006 16:13:00(UTC)
ja ne koristim jer zaista ne osecam nikakvu tezinu u 31 nedelji sam trudnoce,mojoj snaji je njen ginekolog prepisao da nosi taj pojas jer joj se beba mnogo brzo okretala u stomaku,,i ona ga je nosila i kaze da je beba mirnija kad njega nosi,a ja moj stomak ne osecam kao da nisam trudna

: Gost - 20. novembar 2006 16:07:00(UTC)
Da li je neka od vas koristila ili koristi ovaj pojas? Ja sam ga danas kupila jer me ledja ubijaju...Inace pojas drzi stomak i sprecava da svu tezinu osecate u donjim ledjima.