Obaveštenja

Icon
Error

: marmit - 26. novembar 2012 18:53:57(UTC)
Ja ponovo vodim trudnoću kod dr Aleksandre Novakov Mikić u poliklinici Marić. Prvi put mi je sve bilo ok i nema razloga da menjam, bar za sada. Ona sada ne radi u Betaniji i dostupnija je, ovaj put mi je čak dala i svoj br mobilnog da joj se slobodno javim ako mi šta treba. Prošli put mi nije dala i bila je distanciranija, ali profesionalna i korektna. Nadam se da mi vanredni razgovori s njom neće trebati, tj da će sve biti u redu.

: Dingole - 18. oktobar 2012 19:47:00(UTC)
Postovane trudnice i majke, beskrajno bih vam bila zahvalna ako bi mi neko pomogao. Dakle, pre mesec dana sam se doselila u Novi Sad i trudnocu pocela da vodim u Genesisu kod doktorke Aleksandre Trninic Pjevic. Bila sam na jednom pregledu, sledeci mi je zakazan za 7. novembar a u sedmom sam mesecu trudnoce i imam 22 godine. Interesuje me da li neko ima iskustva sa dr. Aleksandrom i da li ona poradja, posto su mi rekli da je porodjaj u Betaniji? Pored toga, moram navesti da sam se lecila od raka limfnih zlezda pre dve godine, hemio i radio terapijama pa su mi neki lekari savetovali da zahtevam porodjaj putem carskog reza posto mi napor putem vaginalnog porodjaja nije preporucljiv, zanima me da li ce doktori to uvaziti jer mi je doktorka rekla da cemo " videti"? Mnogo sam uplasena, ne znam ni kada treba da odem u Betaniju da se dogovorimo oko porodjaja , osigurana sam na Cacanski zavod. Molim vas pomozite.

Share on facebookShare on google_plusoneShare on emailMore Sharing Services

Pročitaj više: http://www.doktor.rs/for...46176.html#ixzz29fqRHaG9

: ogi - 10. februar 2012 11:05:09(UTC)
Orginalna poruka od: kobrica Idi na citiranu poruku
Meni trudnocu vodi dr Dragana Veber i malo je reci da sam zadovoljna i srecna sto postoji!!! Divna i strucna doktorka, stalozena i mirna, srecna zena, zraci srecom i lepotom i to ne moze sve zajedno da omasi!!!! Naravno, bila sam njen pacijent i pre trudnoce, a bicu i posle trudnoce! Za svaku preporuku!!!!

potpisujem! Bila sam njen pacijent pre trudnoće, tokom prve i sada u drugoj. imam samo reči hvale!

: ija_ftn - 8. januar 2012 21:20:50(UTC)
Red je da se javim. Porodila sam se 24.oktobra. Na redovnoj kontroli u Betaniji sam u 8 ujutru bila otvorena 4 prsta pa sam direktno otisla u pripremni deo. Oko 10:15 sam bila prikljucena na indukciju sve do oko 14:30. Tada su mi skinuli indukciju i dali da se malo prosetam (oko pola sata i to mi je vratilo snagu). Oko 15h su krenuli naponi i dr je rekao da cim dodje napon ja guram, sto sam i radila (mada u skolici nismo tako ucili vec da ih predisemo dok se skorz ne otvorimo ali dr je tu i ja radim kako ON kaze). Naponi su trajali sat vremena i ja sam gurala onako skolski, nekoliko puta sam osetila bebu kako pocinje izlaziti ali se zbog neceg vraca, sto sam rekla doktoru na sta je on rekao ma ti to samo tako osecas icon_rolleyes Kada sam bila 10 cm otvorena presla sam na tvrdi stol i tada pocinju prave muke, ne mogu da ga izguram jer negde zapinje, svi mi redom lezu na stomak i nakon 15-20 minuta se rodi beba, ali placa nema. Odvode ga negde, a ja ne smem ni da pitam da li je ziv. Nakon par minuta babica kaze da se beba namucila i da nije prodisala i da je na decijem odeljenju i da ce doci dr da javi kako je bebac. Posle pola sata dosli su sa odeljenja i ponovili isto s tim da su uspeli bebu da povrate i on je prodisao. Nakon toga su me usili i posle dva sata spustili na prizemlje gde su mame bez beba. Do 9h uvece nikakve vesti o bebi, ali sam imala izuzetnu cimerku Jasminu kojoj sam i dan danas zahvalna jer da nije bilo nje da me tesi i prica samnom ja bih poludela. U 9 dolazi dr i kaze da je beba uhanula dva puta na porodjaju i prestala da dise, da je sada na odeljenju intenzivne nege u inkubatoru i da prima antibiotsku terapiju. Sve se to desilo zato sto je beba bila relativno velika 3.93kg i bila obrnute rotacije. Sledece jutro oko 9 sam po prvu put videla svog sina. On je imao jos uvek hematom na glavi, ali do tada je vec bio splasnuo. Na porodjaju je bio 58cm dugacak a mesec dana kasnije na kontroli samo 56 (znaci hematom je bio oko 5-6cm velik, a sve to zbog guranja kada nije trebalo). Sada je sve ok, mada imamo jos jedan UZ mozga sredinom januara, pa se nadam da ce to biti ujedno i poslednji. Znaci i pored nazovi veze, lekara koji je vodio trudnocu na porodjaju, ja sam prosla tako kako sam. Sa jedne strane sam besna zbog svega sto se izdesavalo, sa druge sam zahvalna jer ko zna sta bi bilo da moj lekar nije bio prisutan. Jedino sto ne mogu da shvatim je to da moj dr i pored nekoliko UZ tokom trudnoce nije video da je beba obrnuto rotirana. NJegov komentar na sve ovo je bilo "oni su mali borci, ja imam vise problema sa mamama". Ne mogu prihvatiti taj komentar jer sam ja imala srece da je sin jak i da ima jako srce, a da nije to bio slucaj, ne smem ni da pomisljam. Sada guramo dalje, nadamo se dobrom UZ mozga i da posledica nece biti.

To je moja prica, ne bih zelela nikoga uplasiti, samo sam zelela da vas upozorim, da ni svoj lekar nije garancija da ce sve proci kako treba.

: majki - 15. oktobar 2011 14:08:39(UTC)
Ija_ftn @ Nemoj da se plasis i brines,misli pozitivno i sve ce biti ok.Nikad ne mozes unapred znati sta i kako,nekad se desi da sve imas ugovoreno i sredjeno pa kad ti je najpotrebnije nikog nemaicon_sad
Sta god bilo kad ugledas bebicu zaboravices na muke...uzivaj i obavezno posle porodjaja napisi iskustvo,i mene isto ceka za mesec danaicon_razz

: krissty - 14. oktobar 2011 18:54:59(UTC)
Meni je doktorka na Betaniji (cije ima nije vredno pomena iz puno razloga) dan pred carski omasila tezinu bebe za preko 600 grama, zavisi i od aparata i polozaja bebe, šta znam. Ija_ftn javi nam kako si prosla, drzimo ti fige, uzivaj jos ovih par nedelja u trudnoci i doooooobro se naspavaj:) To svima savetujem:)

: ija_ftn - 14. oktobar 2011 18:00:27(UTC)
Orginalna poruka od: maliveliki Idi na citiranu poruku
Orginalna poruka od: ija_ftn Idi na citiranu poruku
Orginalna poruka od: krissty Idi na citiranu poruku
Mene je dr Stajic porodio, doduse nije m i vodio citavu trudnocu,ali kad sam usla u 9.mesec preporucili su nam ga (jer sam trudnocu vodila privatno kod dr koja ne radi na Betaniji), otisli smo u ordinaciju kod Todorovica da me pregleda i da se upoznamo, imala sam planiran carski rez, prema nama je ispao potpuno korektan, tacno nam je i naglasio kada ide na godisnji(negde bas u vreme mog termina) ali sam se ja porodila pre toga, jer se planirani carski radi nedelju dana ranije. Cula sam i ja za njega par prica kako se nije pojavio na porodjaju, ali s njim se mora imati dogovor, ako samo vodis trudnocu kod njega ne znaci da ce ti biti na porodjaju, a ako se dogovoris s njim i popricas konkretno o porodjaju, onda bude sve ok, tako da ti savetujem ija_ftn da ako zelis da te on porodi otvoreno popricas s njim. Kada su prirodni porodjaji u pitanju, cula sam da primi na Betaniju svoju pacijentkinju u vreme svog dezurstva (24 h traje), za to vreme je porodi,uglavnom uz indukciju. Ali ipak je najbolje popricati s njim

Ja cu se najverovatnije poroditi prirodno (osim ako se nesto u medjuvremenu ne zakomplikuje icon_sad ) tako da nikada ne mogu znati tacan datum porodjaja. Ja sam ga vec pitala sta da radim ako pocne porodjaj, koga da zovem, on je rekao "pa mene, naravno". Ici cu sledece nedelje kod njega na kontrolu pa cu direktno zamoliti da mi prisustvuje porodjaju tj da mi objasni kada treba i sta da radim da bi me on porodio. Mislim se da je on najupuceniji u moju trudnocu (posto mi je on vodi) i deluje mi umirujuce, pa mi je lakse ako znam kod koga se poradjam, nego da mi zapne neko sa strane. Javljam vam kako sam prosla.

90% komentara o njemu kao dr i coveku je da je ok, obazriv i strucan, ali se tu i tamo nadje neki bas negativan komentar, pa se covek zapita. Mada, malo mije cudno da se tezina bebe omasi bas toliko neznam

Draga, ja sam samo ispricala svoje iskustvo, to ne znaci da ces i ti tako proci. I prema meni je doktor bio veoma ljubazan i dogovarali se oko porodjaja. Cak sam i bila u Betaniji na dan termina da se nadjem sa njim i da vidimo hocu li ostati, ali on me je vratio kuci (bila sam otvorena 3 prsta,ali bez kontrakcija). A sto se tice tezine, ni dan danas ne znam kako je mogla da se napravi tolika omaska...da li je u pitanju doktorova greska ili je to do UZ aparata....zaista ne znam...i svejedno mi je...znam kako mi je bilo...ali kada vidite svoje dete, sve se zaboravi. Zelim vam puno srece i lak porodjaj!

Hvala ti puno sto si podelila svoje iskustvo tu na Forumu. Svaka informacija dobro dodje, narocito kada je u pitanju ovako vazna stvar kao porodjaj. Ovako si me bar "motivisala" da direktno dra pitam kako to ide, jer sam se do sada neckala i verovala da je sve kao "dogovoreno"

Nadam se da uzivas sa svojom Bebicom zagrljaj

: maliveliki - 14. oktobar 2011 16:27:51(UTC)
Orginalna poruka od: ija_ftn Idi na citiranu poruku
Mene je dr Stajic porodio, doduse nije m i vodio citavu trudnocu,ali kad sam usla u 9.mesec preporucili su nam ga (jer sam trudnocu vodila privatno kod dr koja ne radi na Betaniji), otisli smo u ordinaciju kod Todorovica da me pregleda i da se upoznamo, imala sam planiran carski rez, prema nama je ispao potpuno korektan, tacno nam je i naglasio kada ide na godisnji(negde bas u vreme mog termina) ali sam se ja porodila pre toga, jer se planirani carski radi nedelju dana ranije. Cula sam i ja za njega par prica kako se nije pojavio na porodjaju, ali s njim se mora imati dogovor, ako samo vodis trudnocu kod njega ne znaci da ce ti biti na porodjaju, a ako se dogovoris s njim i popricas konkretno o porodjaju, onda bude sve ok, tako da ti savetujem ija_ftn da ako zelis da te on porodi otvoreno popricas s njim. Kada su prirodni porodjaji u pitanju, cula sam da primi na Betaniju svoju pacijentkinju u vreme svog dezurstva (24 h traje), za to vreme je porodi,uglavnom uz indukciju. Ali ipak je najbolje popricati s njim

Ja cu se najverovatnije poroditi prirodno (osim ako se nesto u medjuvremenu ne zakomplikuje icon_sad ) tako da nikada ne mogu znati tacan datum porodjaja. Ja sam ga vec pitala sta da radim ako pocne porodjaj, koga da zovem, on je rekao "pa mene, naravno". Ici cu sledece nedelje kod njega na kontrolu pa cu direktno zamoliti da mi prisustvuje porodjaju tj da mi objasni kada treba i sta da radim da bi me on porodio. Mislim se da je on najupuceniji u moju trudnocu (posto mi je on vodi) i deluje mi umirujuce, pa mi je lakse ako znam kod koga se poradjam, nego da mi zapne neko sa strane. Javljam vam kako sam prosla.

90% komentara o njemu kao dr i coveku je da je ok, obazriv i strucan, ali se tu i tamo nadje neki bas negativan komentar, pa se covek zapita. Mada, malo mije cudno da se tezina bebe omasi bas toliko neznam

Draga, ja sam samo ispricala svoje iskustvo, to ne znaci da ces i ti tako proci. I prema meni je doktor bio veoma ljubazan i dogovarali se oko porodjaja. Cak sam i bila u Betaniji na dan termina da se nadjem sa njim i da vidimo hocu li ostati, ali on me je vratio kuci (bila sam otvorena 3 prsta,ali bez kontrakcija). A sto se tice tezine, ni dan danas ne znam kako je mogla da se napravi tolika omaska...da li je u pitanju doktorova greska ili je to do UZ aparata....zaista ne znam...i svejedno mi je...znam kako mi je bilo...ali kada vidite svoje dete, sve se zaboravi. Zelim vam puno srece i lak porodjaj!

: ija_ftn - 14. oktobar 2011 13:32:11(UTC)

: krissty - 14. oktobar 2011 12:00:31(UTC)

: ija_ftn - 14. oktobar 2011 6:38:22(UTC)
Orginalna poruka od: maliveliki Idi na citiranu poruku
Moje iskustvo...citavu trudnocu isla sam kod dr.Stajicaa i gorko se pokajala. Isto sam se vodila mislju da cu imati vezu u Betaniji kad se budem poradjala ako budem isla kod dr koji je tamo zaposlen. No,medjutim... Cenjeni dr.Stajic me je na kraju ispalio i otisao na godisnji tacno na dan mog termina. Ali to je najmanja stvar koju je ucinio. Na poslednjem UZ koji mi je uradio rekao je da je beba teska oko 3200g, a ja sam rodila dete tesko skoro 5 kg i to prirodnim putem jer niko nije pretpostavio koliko je dete ustvari (inace sam prilicno sitne gradje). Takodje, nije mi lecio urinarnu infekciju u trudnoci, pa je ona buknula nakon porodjaja zbog cega sam imala visoku temperaturu i zadrzana 10 dana u porodilistu. Takodje je beba imala problema sa disanjem zbog teskog porodjaja. Eto toliko... Na kraju se sve dobro zavrsilo, bar se nadam (jer sad imam zapaljenje grlica materice zbog traumaticnog porodjaja)
Mozda je pomenuti doktor nekom bio dobar, ali na meni je ogromnu gresku napravio...

Sada me bas uplasi icon_eek Da li je rec o dr Draganu Stajicu? Ja isto idem kod njega i termin mi je za 2 nedelje, pa zato pitam. Deluje mi bas OK i cula sam dosta pozitivnih komentara o njemu, zato sam ga i izabrala, ali nakon ovog posta ne znam sta da mislim i sta da radim doomed

: maliveliki - 13. oktobar 2011 23:19:24(UTC)
Moje iskustvo...citavu trudnocu isla sam kod dr.Stajicaa i gorko se pokajala. Isto sam se vodila mislju da cu imati vezu u Betaniji kad se budem poradjala ako budem isla kod dr koji je tamo zaposlen. No,medjutim... Cenjeni dr.Stajic me je na kraju ispalio i otisao na godisnji tacno na dan mog termina. Ali to je najmanja stvar koju je ucinio. Na poslednjem UZ koji mi je uradio rekao je da je beba teska oko 3200g, a ja sam rodila dete tesko skoro 5 kg i to prirodnim putem jer niko nije pretpostavio koliko je dete ustvari (inace sam prilicno sitne gradje). Takodje, nije mi lecio urinarnu infekciju u trudnoci, pa je ona buknula nakon porodjaja zbog cega sam imala visoku temperaturu i zadrzana 10 dana u porodilistu. Takodje je beba imala problema sa disanjem zbog teskog porodjaja. Eto toliko... Na kraju se sve dobro zavrsilo, bar se nadam (jer sad imam zapaljenje grlica materice zbog traumaticnog porodjaja)
Mozda je pomenuti doktor nekom bio dobar, ali na meni je ogromnu gresku napravio...

: kobrica - 8. april 2011 9:57:23(UTC)
Meni trudnocu vodi dr Dragana Veber i malo je reci da sam zadovoljna i srecna sto postoji!!! Divna i strucna doktorka, stalozena i mirna, srecna zena, zraci srecom i lepotom i to ne moze sve zajedno da omasi!!!! Naravno, bila sam njen pacijent i pre trudnoce, a bicu i posle trudnoce! Za svaku preporuku!!!!

: srna - 11. januar 2011 12:37:43(UTC)

Citat:
Guardian - 17/8/2010 14:32 Molim vas pomozite mi da se odlucim izmedju Dr Dragane Visnjevac i Dr Sanje Bulatovic. Sanja radi u "Femini" jos uvek ili ne? A gde radi Dragana Visnjevac? Znam da postoji ordinacija "Visnjevac" u Brace Ribnikar, ali je u pitanju Dr Olivera Sentin. Htela sam ici kod Dr Mirjane Andjelic, ali ste me uplasile postovima o njoj i Genesis bolnici, tako da ne bih sada. Unapred hvala na svim odgovorima. :-*

i ja sam se isto izmedju njih dve dvoumila i odlucilA se za dr sanju bulatovic.

sanja radi jos uvek u femini,a dragana je cini mi se na porodiljskom- mada sad vidim pre koliko si pisala post sigurno si se vec odlucila i dobila prave informacije.

: bojana ns - 10. januar 2011 10:53:28(UTC)
Citat:
sajmiste - 7/1/2011 21:25

Citat:
bojana ns - 6/1/2011 13:03

Citat:
sajmiste - 4/1/2011 19:23

pozdrav
prva mi je trudnoća i najlepsi poklon za novu godinu :))) dr sasa milosevic s novog naselja, kakav je?

Uh... ja ga neznam ali sam slucajno nekidan procitala dosta losis komentara o njemu...http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/dobar-ginekolog-novom-sadu-preporuka-t11965.html
evo procitaj sve strane pa se nadam da ces dobiti odgovor

hvala ti, procitala sam sve i nista lepo o njemu nema. ne znam sta da radim, sad sam se malo i prepala od tih komentara

nema sta da se prepadas...ako si sve iscitala i tamo i ovde, sigurna sam da ces naci nekog dr koji ce i tebi odgovarati jer ima bas dosta njih koji su hvaljeni :)

: sajmiste - 7. januar 2011 23:25:03(UTC)
Citat:
bojana ns - 6/1/2011 13:03

Citat:

pozdrav
prva mi je trudnoća i najlepsi poklon za novu godinu :))) dr sasa milosevic s novog naselja, kakav je?

Uh... ja ga neznam ali sam slucajno nekidan procitala dosta losis komentara o njemu...http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/dobar-ginekolog-novom-sadu-preporuka-t11965.html

hvala ti, procitala sam sve i nista lepo o njemu nema. ne znam sta da radim, sad sam se malo i prepala od tih komentara

: bojana ns - 6. januar 2011 15:03:58(UTC)
Citat:

pozdrav

: sajmiste - 4. januar 2011 21:23:28(UTC)
pozdrav

: bojana ns - 22. decembar 2010 15:07:18(UTC)
Citat:
mikasin - 21/12/2010 09:42

Dragan Lugonjic-Biovita?

Ja vec neko vrijeme idem u Biovitu, ali kod dr Milosevica. Za Lugonjica znam vec vise od 10 god da je jako dobar dr, a za par puta koliko sam ja imala prilike da se sretnem s njim, stekla sam isti takav utisak.

: mikasin - 21. decembar 2010 11:42:03(UTC)
Dragan Lugonjic-Biovita?

: teatea - 30. novembar 2010 13:39:00(UTC)
Evo i ja se nedeljama dvoumim kod kog ginekologa da idem. Na prvom pregledu u 6.nedelji sam bila u DZ kod dr. Savin i rekla mi je da dodjem kod nje na expertni. Ipak ja bih da u betaniji imam neku vezu a to jedino mogu ako budem vodila trudnocu privatno. Kakva su vam iskustva sa Draganom Visnjevac? Nasla sam samo par komentara za nju. Kakvi su vam utisci za dr Savin u DZ Novo Naselje? Jel neko radio expertni kod nje?

: Guardian - 22. avgust 2010 20:03:40(UTC)
Hvala vam mnogo na odgovorima, ipak sam odlucila da idem kod Dr Veber,
jer sam cula samo reci hvale za nju, ali isla bih kod
mladje, tj. Dragane. Ne bih volela da zakazem kod nje, a da me saceka njena majka :(
Valjda ne rade tako...

: suncica01 - 20. avgust 2010 14:31:00(UTC)
ja vodim trudnocu u ordinaciji Todorovic kod dr Stajica.

: kicun - 20. avgust 2010 12:08:19(UTC)
Guardian mene je porodila dr Visnjevac i ona je tada radila u ordinaciji Visnjevac sada stvarno neznam da li radi ili ne.
Ja sada idem u Feminu i trudnocu mi vodi dr Grujic on mi je vodio i prvu trudnocu, neznam iskreno ko jos od lekara radi u Femini posto ja uvek idem kod njega.
Nisam ti bas bila od pomoci ali eto makar neke informacije imas.

: Guardian - 17. avgust 2010 15:32:26(UTC)
Molim vas pomozite mi da se odlucim izmedju Dr Dragane Visnjevac i Dr Sanje Bulatovic.

Sanja radi u "Femini" jos uvek ili ne?

A gde radi Dragana Visnjevac?

Znam da postoji ordinacija "Visnjevac" u Brace Ribnikar, ali je u pitanju Dr Olivera Sentin.

Htela sam ici kod Dr Mirjane Andjelic, ali ste me uplasile postovima o njoj i Genesis bolnici, tako da ne bih sada.

Unapred hvala na svim odgovorima. :-*

: malisha75 - 16. jun 2010 12:19:07(UTC)
Da li neko zna koliko košta u Perinatalu ekspertni UZ, onaj što se radi oko 21-22. nedelje?

: kobrica - 15. jun 2010 12:21:00(UTC)
MOGU DA GARANTUJEM ZA DR VEBER DRAGANU I DR ARTURA BJELICU IZ BETANIJE!!! STRUCNI, SAVESNI, DETALJNI, NISU MEGALOMANI...VISE NAM NISTA I NE TREBA! ZA OSTALE SAM CULA DA SU OK, ALI NEMAM LICNOG ISKUSTVA!

: bojana ns - 1. maj 2010 11:24:27(UTC)
I mene je mucilo to sto je dr Budakov bio cesto na putovanjima, kao sto kaze malisha, vodjenje trudnoce mu je u drugom planu, ali ipak se ne moze poreci da je stvarno dobar strucnjak u svom poslu, jedino sto je tesko doci do njega,
A sto se tice Stajica, nebi da se ponavljam i nedaj boze da jos neko dozivi sto i ja sa njim (koga zanima moze iscitati sve strane, sve sam vec napisala i ovde i u temi Iskustva sa porodjaja-, Betanija , neznam kako se tacno zove tema ali tako nekako)

: malisha75 - 30. april 2010 10:06:44(UTC)
Dr Budakov je odličan stručnjak. Mojoj drugarici je vodio trudnoću i ona je bila prezadovoljna, sve do samog kraja, kada se sa njim do detalja dogovorila o porođaju (planiran je carski rez), a on je u dogovoreno vreme isključio mobilni i nije bio dostupan danima. Navodno je bio na putovanju. Bilo je bzv jer je nije ni uputio na nekog drugog lekara. Na kraju je otišla u porodilište i imala neviđenu sreću jer je dr Stajić bio dežuran i on joj je uradio carski rez. Inače, dr Budakov se mnogo više bavi operativnom ginekologijom (odlično radi laparoskopije i sl), a vođenje trudnoće i porođaji su mu u drugom planu, koliko sam shvatila. E, da, mislim da je on sada zamenik upravnika Betanije pa ima mnogo obaveza i sa te strane što ga čini teže dostupnim.

: bojana ns - 30. april 2010 9:31:48(UTC)
Citat:
srecca - 6/3/2010 09:58

Cao svima,ja sam sad po UZ u 14-toj nedelji,nisam bas zadovoljna sa Dr.do sada pa bih da predjem kod DR.Budakovog,cula sam da radi u ord.Maric pa me interesuje da li je neko nesto cuo ili ima i licno iskustvo,cisto da se nezeznem opet

Samo pohvale za dr Budakova, stvarno je ekstra strucnjak,ja sam vodila prvu trudnocu kod njega, a i drugi doktori ga bas hvale pa sad... nadam se da sam ti pomogla

: magikns - 31. mart 2010 21:51:36(UTC)
Ili dr Todorovic iz istoimene ordinacije, fantastican je, smiren, uliva poverenje,a nije preskup, ja sam odusevljena

: Neela - 8. mart 2010 11:14:46(UTC)
Da , on radi u ord. Maric, ja sam cula da je ok i strucan . Mojoj kumi je radio ekspertski UZ, kaze da je prijatan....
Ja sam se odlucila za Dr Petrovica, za sada, pa pretpostavljam da ce mi Budakov raditi ekspertski...

: srecca - 6. mart 2010 11:58:52(UTC)
Cao svima,ja sam sad po UZ u 14-toj nedelji,nisam bas zadovoljna sa Dr.do sada pa bih da predjem kod DR.Budakovog,cula sam da radi u ord.Maric pa me interesuje da li je neko nesto cuo ili ima i licno iskustvo,cisto da se nezeznem opet

: nslehrerin - 5. mart 2010 8:27:34(UTC)
Drage moje,
nisam citala sve postove na ovoj temi pa ne znam da li je neko spominjao dr Bjelajca. Ja sam u 15. nedelji i veeeoma sam zadovoljna! Radi u privatnoj ordinaciji "Bjelajac" i u Z.O. Vuka. Osim sto je do sada uvek imao vremena, zelje i volje da mi sve razjasni do detalja, izuzetno je korektan po pitanju cena svojih usluga. Recimo, za nalaze krvi, za savetovanje kod geneticara, za amniocintezu - sve to mi uvek kaze da dodjem u drzavni dispanzer i tamo mi daje upute, da ne placam sve nuzno kod privatnika. Takav je bio i pre moje trudnoce, jer kod njega idem vec 2 godine. Iako znam da niko od nas ne pita sta koliko koshta ako je u pitanju nasa beba, ipak ovakav tretman prija nashem novcaniku. A doktor je bez premca, zaista. Sto se "zamerki" tiche, ono sto je mnogima mana kod dr Bjelajca je cinjenica da on ne saradjuje sa lekarima iz Betanije, sto znaci da nema nekog koga ce nazvati i reci "stize moja pacijentkinja". Tu smo takoreci prepustene same sebi. E sad, svako zna sta mu je prioritet.
Pohvale sam cula i za dr Petrovica.

: beba7 - 3. mart 2010 18:36:31(UTC)
Neela,
citajuci razne forume i iskustva drugih trudnica, postoje samo reci hvale za dr Petrovica...
Pozdrav

: Neela - 3. mart 2010 17:00:08(UTC)
Drage trudnice, ja sam na samom pocetku prve trudnoce. I danima vec razmisljam o izboru ginekologa, teko je tesko doneti odluku.
drugarica mi je preporucila dr Djordja Petrovica , iz klinike dr.Maric.
Jel neko imao iskustva sa nijim i ako neko ima neku korisnu informaciju, please pisite.
pozz

: beba7 - 2. mart 2010 9:26:23(UTC)
Citat:
jafforidza - 23/1/2010 10:32

Ordinacija Visnjevac. Ja sam kod njega isla u 24 nedelji na 4D ultrazvuk. Pregled bebinog srca. Nazovi ordinaciju pa se raspitaj. Ja sam stvarno zadovoljna.

Jafforidza, molim te ako mozes da odgovoris,
koliko ranije treba zakazati 4d kod Stojica, tj., jel se dugo ceka?
I vidim da dr. Stojic radi u ordinaciji Viskovic, u Ginaku, jel to znaci da radi i u ordinaciji Visnjevac?

: suncica01 - 23. januar 2010 22:27:18(UTC)
jel neko zna da li doktor koji vam privatno vodi trudnocu a pritom i radi u betaniji moze obezbediti anesteziologa za epidural?

: Lara NS - 23. januar 2010 21:07:21(UTC)

Citat:
Uspavana - 22/1/2010 16:34 Laro - hvala ti na odgovoru! :) Jafforidza - ko je Sinisa Stojic? Gde radi? Koja ordinacija? Sta?

Sinisa Stojic inace radi i u Betaniji na odeljenju Patologija trudnoce i stvarno je strucnjak za expertski UZ

: oljicica - 23. januar 2010 16:22:04(UTC)
trudnica trudnica moje sto se tice 4D moj vam je savet da obavezno izbegnete Dr. Mirjanu Andjelic koja radi u Genesisu ili Genezisu (ne znam sad tacno) zena nema pojma i izmislja anomalije, zbog nje sam preplakala 3 nedelje u trudnoci dok nisam stigla do nacelnice betanije koja ju je nazvala i napickala za glupost koju je konstatovala.

Eto jedan savet gde nikako ne treba ici

Inace najposteniji doktor na kga sam ja naletela u Novom Sadu jeste Prof. Srdjan Djurdjevic, ne igra oko pacijenta ali je strucan i posten, covek koji me je uverio da jos postoje normalni i posteni doktori. Vodio mi je celu trudnocu i ja sam prezadovoljna, nista ne izmislja, nema nepotrebnih UZ, uzimanja para i sl.

:-* :-* :-* za sve trudnica trudnica trudnica

: jafforidza - 23. januar 2010 12:32:59(UTC)
Ordinacija Visnjevac. Ja sam kod njega isla u 24 nedelji na 4D ultrazvuk. Pregled bebinog srca. Nazovi ordinaciju pa se raspitaj. Ja sam stvarno zadovoljna.

: Uspavana - 22. januar 2010 17:34:41(UTC)
Laro - hvala ti na odgovoru! :)

Jafforidza - ko je Sinisa Stojic? Gde radi? Koja ordinacija? Sta?

: Lara NS - 22. januar 2010 16:58:45(UTC)
ja nisam radila 4D, ali znam da ga rade u ordinaciji Perinatal i ordinaciji Visnjevac.

: jafforidza - 22. januar 2010 12:16:34(UTC)
Da li neko ima informacije o Dr. Draganu Stajicu?
Ja sam radilla 4D ultrazvuk kod Sinise Stojica i zadovoljna sam.

: Uspavana - 22. januar 2010 3:12:39(UTC)
Aloooooo imali koga ovde???

: Uspavana - 17. januar 2010 21:11:39(UTC)
Drage trudnice,
Gde je najbolji 4d ultrazvuk u Novom Sadu?
Ja bi da idem da konačno lepo vidim svoju bebu. I da dobijem nonrmalnu sličicu!!!
Radila sam dva puta UZ u betaniji, dobila sam ukupno4-5 sličica na kojima ne vidim ama baš ništa sem belih fleka na crnoj pozadini. U 16. nedelji mi je radjen UZ i to su mi odštampali jednu sliku koja je potpuno crna i ima samo par belih obrisa, i ja tu zaista ne vidim ništa.
Pala sam na dupe kada sam videla kako izgledaju slike sa 4d ultra zvuka, i to u mnogo mladjim trudnoćama od moje.

: yoka - 17. januar 2010 12:19:57(UTC)
Za sve buduće mame koje razmišljaju o privatnom vođenju trudnoće preporučujem prov. Vejnovića. Vodio mi je obe trudnoće i veoma sam zadovoljna sa svim: njegovim odnosom prema trudnicama, veoma je ljubazan, njegovom stručnošću trudnoće su tekle idealno baš kako ih je on predvideo, insistira na tome da se urade samo neophodni pregledi i da mama bude što spokojnija u periodu trudnoće. Potrudio se da zapamti imena moje porodice i iako je velika gužva kod njega pregled uvek počne raspitujući se za njih. Na prvom porođaju nije bio ali je javio da dolazim i obišao me je sutradan.Porodila me je dr.Bulatović, a ona me je i ušivala i tu su se javili problemi. Bila je pomalo nervozna i mnogo me je bolelo, a kasije se ispostavilo da me nije dobro ušila i dan danas me boli ta rana. Na drugom porođaju je bio vejnović i mnooogo mi je značio. Hrabrio me je i iako me je mnogo bolelo sve sam otrpila i porodila se za 5 min. Nisam sečena i oporavila sam se veoma brzo, već 4-5 sati posle porođaja bez ikakvih tegoba sam šetala po sobi.babica koja me je porađala je bila veoma arogantna i strašno se ulizivala Vejnoviću, prema meni je bila izveštačeno ljubazna, ali svojim sam očima videla da razgleda neke fotografije i isovremeno odgovara de je veoma zuzeta i ne može da dođe u boks kod jedne porodilje koja je očajno dozivala, a onda je pošla kod mene i sa vrata videla da se ta žena sama porodila i tu je nastala panika. Posle dok me je vodila na odeljenje ogovarala je tu ženu, rekla mi je da je to i zaslužila jer se mnogo derala. U tom momentu sam bila veoma zahvalna Vejnoviću što je bio pored mene. Dok sam ležala na Betaniji dolazio je svaki dan.E sad, cene kod njega su nešto veće nego kod ostalih i zaista mi je trebalo da se mnogo čega odreknem, ali mi se i isplatilo. Naravno - NISAM GA ČASTILA - i pored svega jer ništa posebno nisam tražila od njega osim onoga što piše u cenovniku u njegovoj ordinaciji, ipak je naš odnos bio čisto profesionalan.

: kornelija - 15. januar 2010 3:12:55(UTC)
Dr. Lugonjic radi u ordinaciji Biovita u Zeljeznickoj ulici.

: nada85 - 8. januar 2010 13:35:47(UTC)
u kojoj ordinaciji radi dr Lugonjic?

: nada85 - 8. januar 2010 13:13:27(UTC)
Ćao ja sam nova na forumu.

U 12 nedelji trudnoce i zanima me da li neko zna da mi preporuci dobrog ginekologa za vodjenje trudnoce
u betaniji jer nisam zadovoljna svojim ginekologom u zmaj ognjena vuka.

hvala :)

: tanja2812 - 22. decembar 2009 18:04:13(UTC)
Pa nek ide muz, sigurna sam da ce se dr obradovati takvim paznjama... I ja cu isto mog da posaljem posle... Najbitnije je da sve bude u redu :)

: Lica - 22. decembar 2009 17:41:56(UTC)
I meni je, nekako najlogicnije da se "casti" kad sve prodje(: Ali, kako? Otici u privatnu ordinaciju, poneti sa sobom pare u porodiliste, zaduziti mm za tu "proceduru". Ja sam na pocetku devetog i vec se blizi dan D. Pozdrav za sve trudnice!

: Lara NS - 22. decembar 2009 9:45:14(UTC)

Citat:
layla - 21/12/2009 22:51 cast, naravno, posle porodjaja-kad sve dobro prodje

I JA ISTO MISLIM

: layla - 22. decembar 2009 0:51:49(UTC)
cast, naravno, posle porodjaja-kad sve dobro prodje

: tanja2812 - 22. decembar 2009 0:43:00(UTC)
Lica, i ja isto vodim privatno trudnocu, i ja bih castila moju dr., ali ne znam ni ja postupak, mislim da cu je castiti posle porodjaja... U kom si ti mesecu? Ja sam u 7.

: Lica - 21. decembar 2009 21:48:26(UTC)
Zanima me da li neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja: kako i na koji nacin castiti doktora. Da li nakon porodjaja, pre toga na poslednjoj kontroli ili nesto slicno...Do sada nisam imala iskustva, trudnocu vodim privatno, nemam koga da pitam kakav je "postupak", a vreme mi polako odmice. Hvala unapred.

: tetkabrana - 16. decembar 2009 11:36:10(UTC)
Ja imam prelepo iskustvo sa dr Draganom Veber...vodi mi trudnocu,prvo u drzavnoj a onda kada je presla u privatnike,kod nje u ordinaciji...Divna je,nezna,strpljiva,sve objasni i kaze...i pristupacna u svakom smislu..i kao covek a i finansijski...cena pregleda je vise nego povoljna..inace vodila je i mojoj sestri trudnocu koja je jednako bila odusevljena njome...

: beby*8 - 12. novembar 2009 15:46:12(UTC)
ja sam kod Lilijane vodila trudnoću i prezadovoljna sam sa njom :)

: tanja2812 - 12. novembar 2009 1:44:14(UTC)
Pozz svima
Da li neko zna dr. Ljiljanu Ivanov iz Femine i da li je nekome od vas vodila trudnocu?

: srna - 6. novembar 2009 21:46:38(UTC)
radi u betaniji i ja za sada imam samo reci hvale za nju! meni je odlicna, savrsena!!!!

: Zmajče - 6. novembar 2009 20:37:36(UTC)
Da li neko zna dr Sanju Bulatović, kakva je i da li radi u Betaniji?

: marmit - 16. oktobar 2009 18:17:07(UTC)
Dr Novakov ne radi porodjaje, meni je vodila celu trudnocu i odmah na pocetku mi je rekla da ne prisustvuje porodjaju, savetovala mi je da kad porodjaj krene dodjem u Betaniju i da cu biti zbrinuta. Tako je i bilo.

: Blackberry - 12. oktobar 2009 16:17:04(UTC)
Ja idem kod dr Kozarov u Perinatal i prezadovoljna sam. Što se tiče porođaja, mislim ko god da ode moraju pa moraju poroditi, ali za svaki slučaj mislim da ću kontaktirati Aleksandru Novakov jer sam čula da je savršena!

: Lara NS - 11. oktobar 2009 10:05:14(UTC)
Ja znam samo da je jedno 20-ak godina mladja od muza i da se u prvenstveno bavi dojkama, tj radi UZ dojki u Betaniji.

: janamala - 10. oktobar 2009 22:01:33(UTC)
Cicko, pa pretpostavljam da je onda ona u pitanju. Poznajem njenog muza (svojevremeno sam imala neku intervenciju kod njega), ali za nju nisam cula. Da li imas neko misljenje ili iskustvo sa njom?

: cicko007 - 10. oktobar 2009 20:12:50(UTC)
Citat:
janamala - 5/10/2009 19:08

Je li neko zna doktorku Segedi (ona radi u Betaniji)?

Ako mislis na Ljiljanu Mladenovic Segedi, da radi u Betaniji, ali i privatno u Selekti.

: janamala - 5. oktobar 2009 21:08:34(UTC)
Je li neko zna doktorku Segedi (ona radi u Betaniji)?

: beby*8 - 26. septembar 2009 19:44:17(UTC)
zvoncica75 ja imam divno iskustvo sa babicom Radom, divna zena da nije nje bilo neznam sta bi!!! Inace ima 2 godine do penzije i sve je postuju, dr Bulatovic mi je probusila vodenjak i stalno me pregledala, a ne bi me ni pogledala da nije babice bilo, a i celo vreme je bila tu, ako ne daj Boze krene naopako, dok me je isto divan dr usivao i stvarno da nije bilo nje...

: zvoncica75 - 26. septembar 2009 12:52:12(UTC)
Imate li neka iskustva sa babicama u Betaniji?Kazu da je ipak babica prilicno bitna na porodjaju, pa ako imate neka pozitivna iskustva sa nekom babicom predlazite.....

: janamala - 25. septembar 2009 15:28:27(UTC)
Za nju bas idu lose price, pa radije ne bih :)

: Lara NS - 25. septembar 2009 14:43:32(UTC)
Koliko znam u Minervi radi dr Bogavac iz Betanije, pa mozda sa njom mozes da popricas u vezi porodjaja...

: Talala - 25. septembar 2009 10:15:57(UTC)
Citat:
ivy - 3/9/2009 23:18

Meni je Dragana Veber vodila trudnocu savrseno. jako je dobra i sve do detalja objasnjava i mozes joj postaviti 100 pitanja,na svako odgovori. u drzavnom domu zdravlja sam vodila a samo sam ekspertski radila kod nje privatno jer ga ne rade u dz.
ona me je i spojila sa anesteziologom koji mi je savrseno dao epidural da nisam osetila ni najmanji bol a mogla normalno da hodam,mada mi nisu dozvoljavali.
moja sestra sad vodi kod nje trudnocu,isto u drzavnoj i placa samo participaciju 40din a odusevljana je sa dr.
Za njenu majku sam cula lose price i ne bih nikad isla kod nje

Obe trudnoce mi je vodila dr Dragana Veber. Ja sam prezadovoljna, poznaje me, zna sta se desavalo ranije i to meni puno znaci.
Detaljna je, posvecena i (nikada je nisam pitala ali tako mi se cini) vise voli da se bavi trudnocama nego drugim stvarima.
Sto kaze Ivy mozete da joj postavite 100 pitanja i na svako cete dobiti odgovor.
Radi u ambulanti pored Dunavskog parka gde se zakazuje ali je uzasno velika guzva.
Ne znam da li trudnice imaju prednost kod zakazivanja.
Nisam nikada cula lose price o majci moje dr ali znam da sam se zadesila kod nje nekoliko puta. Ona je prosto stara skola i vec dugo radi i verujem da joj je svega preko glave.

: janamala - 25. septembar 2009 1:03:42(UTC)
Hvala, Lara.
Ja vodim u Minervi, ali po upute idem u Signal.

: Lara NS - 25. septembar 2009 0:22:31(UTC)

CTG se sad radi i u DZ, tako da cak i za to ne mora da znaci da ces ici u Betaniju. Ne znam gde vodis trudnocu, ali npr. ja sam u DZ na Limanu i tu rade CTG, tako da oni insistiraju da radis CTG kod njih i ne daju uput za Betaniju, a opet tamo ne mozes bez uputa.

A svog doktora u Betaniji mozes da osiguras samo ako odes kod nekog privatno i dogovoris se oko porodjaja...tj da ides na indukciju. Oni ne smeju da dolaze van svoje smene i onda najcesce organizuju kad ti se termin priblizi da te prime kad su dezurni i ukljuce ti indukciju, to je jedini nacin da znas ko ce te poradjati (mada ni to ne uspe uvek-nekad porodjaj pocne pre tog termina kad su oni zakazali).

U svakom drugom slucaju tj ako nemas dogovor odes na prijem kad porodjaj krene, pa ko je tamo tamo je tj. ko ti se zadesi...

: Lara NS - 25. septembar 2009 0:15:58(UTC)

Citat:
janamala - 24/9/2009 14:35 Kako se blizi termin, sve vise me zaokupljaju misli ko ce mi se zadesiti u Betaniji, pa rekoh da osvezimo ovu temu. Isto me interesuje da li ima veze ko ti zapadne na CTG? Da li se onda taj neko vodi kao tvoj lekar?

NE

: janamala - 24. septembar 2009 16:35:23(UTC)
Kako se blizi termin, sve vise me zaokupljaju misli ko ce mi se zadesiti u Betaniji, pa rekoh da osvezimo ovu temu.

Isto me interesuje da li ima veze ko ti zapadne na CTG? Da li se onda taj neko vodi kao tvoj lekar?

: bojana ns - 11. septembar 2009 9:38:58(UTC)
Citat:
Mitrolina - 3/9/2009 16:45

Da li neko ima iskustva sa dr Milosevicem? Mene je porodio slucajnotj kad se zakomplikovalo na porodjaju i bilo drz ne daj,njega su zvali da spasava. Tad mi se ucinio sasvim ok,pa razmisljam da sledecu trudnocu vodim kod njega, ali bih volela da cujem ima li neko i
skustva s njim

meni je dr Milosevic radio cr i ja sam jako zadovoljna, idem i dalje kod njega i sigurno cu voditi sljedecu trudnocu kod njega (iako prvu nisam )

: layla - 4. septembar 2009 3:54:39(UTC)
za veberku sam takodje cula sve pohvale ali ona ne radi u betaniji.

: ivy - 4. septembar 2009 1:18:20(UTC)
Meni je Dragana Veber vodila trudnocu savrseno. jako je dobra i sve do detalja objasnjava i mozes joj postaviti 100 pitanja,na svako odgovori. u drzavnom domu zdravlja sam vodila a samo sam ekspertski radila kod nje privatno jer ga ne rade u dz.
ona me je i spojila sa anesteziologom koji mi je savrseno dao epidural da nisam osetila ni najmanji bol a mogla normalno da hodam,mada mi nisu dozvoljavali.
moja sestra sad vodi kod nje trudnocu,isto u drzavnoj i placa samo participaciju 40din a odusevljana je sa dr.
Za njenu majku sam cula lose price i ne bih nikad isla kod nje

: vana88 - 3. septembar 2009 23:21:57(UTC)
Ja idem privatno kod dr Dragane Veber i mogu ti reci da je ona extra specijalista, dr ima mnogo iskustva jer je ona zena koja ima vec skoro cetrdeset god, ja sam prezadovoljna i sa njom i sa njenom majkom :)

: Mitrolina - 3. septembar 2009 18:45:07(UTC)
Da li neko ima iskustva sa dr Milosevicem? Mene je porodio slucajnotj kad se zakomplikovalo na porodjaju i bilo drz ne daj,njega su zvali da spasava. Tad mi se ucinio sasvim ok,pa razmisljam da sledecu trudnocu vodim kod njega, ali bih volela da cujem ima li neko iskustva s njim

: janamala - 2. septembar 2009 18:03:25(UTC)
Gogy, bas je korisna tvoja prica.
Ja se razmisljam da ipak idem na carski, ne znam ni sama zasto, ali me interesuje sta ta komisija uvazava kao razlog? Je l' dolazi u obzir jedino fizicke komplikacije ili moze biti i psihicke prirode?

: gogy - 2. septembar 2009 15:36:33(UTC)
Ja sam sve vreme trudnoće mislila pozitivno iako me je u 7. mesecu zadesila i operacija slepog creva, ali sve sam pregurala i opet o porođaju mislila pozitivno. Bila sam ubeđena da će da boli, ali posle svih muka sa operacijom, preživeću i porođaj. Trudnoću mi je vodio dr iz Betanije, ali sam se ja 9 dana ranije porodila i uopšte nisam stigla da pričam o porođaju sa svojim doktorom, kojim sam inače bila prezadovoljna tokom vođenja trudnoće. Otišla sam u Betaniju jer mi je bila zakazana komisija za carski, ne sluteći da je porođaj već počeo. Šlogirala sam se kad sam čula da sam otvorena 6 prstiju. Nisam imala nikakve simptome. Ništa nisam osećala i ništa me nije bolelo, čak sam se i smejala i pitala se zašto se ove žene deru. Kad sam stigla do otvorenosti od jedno 8 cm -urlala sam! Rasturalo me sve, beba bila visoko, nije mogla da se spusti. E sad, poenta moje priče je da sam imala sreću što je moj dr bio dežuran (sasvim slučajno) i sve vreme bio uz mene. Porođaj se zakomplikovao, beba se zaglavila jer je krenula rukom. Jako mi je značilo što je dr u koga imam poverenja bio tu pored mene i izgurao bebu. To ima i psihički momenat. Ko ima lak porođaj, babice odrade svoj posao, dr i nije potreban, ali ako krene po zlu... Zato ako se budem drugi put porađala, obavezno ću unapred dogovoriti sve. Ništa nisam imala od toga što sam bila pozitivna i mislila porodiće me kao i sve ostale, ne treba mi dr. Ne želim da vas plašim, ali zaista znači da je u tom trenutku pored vas neko ko vam uliva poverenje.
Jako su me nervirale žene koje su po svaku cenu htele svog dr na porođaju, a sad sam i ja veliki zagovornik toga. I dragom ministru ću poručiti da nam iznađe načina za to, jer to nije luksuz, već potreba. Ako u Betaniji ne mogu da nam obezbede prisustvo muža ili nekog bliskog, pa ni epiduralnu anesteziju, onda neka nam dozvole da izaberemo dr koji će nas porađati.
Znam da je ovoj priči mesto na drugoj temi, ali sam je ispričala jer želim da vas podržim u tome da iznađete načina da na porođaju bude dr kojeg želite i u kojeg imate poverenja, naravno, ukoliko je to moguće i izvodljivo.
Puno sreće svima!

: IVANA-NS - 31. avgust 2009 18:14:58(UTC)
obicno su dogoviri koliko znam takvi, da ti dodjes kad je tvoj doktor dezuran i
onda se poradjas na jedan ili drugi nacin,zavisno od dogovora

: IVANA-NS - 31. avgust 2009 18:12:49(UTC)
e ovako,posto citam vase postove,pa i ja sa iskustvom da kazem nesto..
dok sam bila devojka isla sam kod dr. Kozarov i bila odusevljena,medjutim kad sam ostala trudna,
bukvalno sam u ordinaciji bila pet minuta,gde je gledala na sat,i ja nisam stigla ni da je pitam sta sve treba !
( a do tad je sve bilo super,kako si?kako fax?itd)

Posto nisam milioniti put trudna vec prvi put,a dobro se placa, prilicno sam popiz..
I sveki me odvede kod dr.Vejnovica.. NE BIH GA MENJALA NIKAD!
NIJE TACNO DA IMA TARIFU! Cak je mojoj bliskoj prijateljici do poslednjeg dana savetovao
da ide na prirodni,nije dao da ide na carski..i naravno da je sve proslo super,i prirodno se porodila..
Casti ga ko koliko ima i hoce,al u zivotu nisam cula da je trazio pare!

Mene nije poradjao,jer je imao polomljenu nogu,al to sto je dosao sa takvom nogom da me obidje i da vidi
da li ce sve proci kako treba,nema cenu !

Izvinte na duzini,al eto i ja da kazem moje iskustvo!

: Bilja81 - 31. avgust 2009 11:35:06(UTC)
Citat:
janamala - 25/8/2009 15:13

Ja sam mislila da se samo carski rez moze dogovoriti, posto oni lekari koji nisu dezurni u smeni kada dodje trudnica nemaju pravo da se tamo pojavljuju. Je l' vi imate drugacije informacije?

I ja sam čula da je sad ovako :?

: srna - 26. avgust 2009 2:17:02(UTC)
mislim da bez obzira na smenu lekari mogu da dodju kad god hoce, sto i znam iz par slucajeva. sa mnom je babica bila mimo njene smene i nikakvih problema nije bilo i sada isto planiram.

: janamala - 25. avgust 2009 17:13:52(UTC)
Ja sam mislila da se samo carski rez moze dogovoriti, posto oni lekari koji nisu dezurni u smeni kada dodje trudnica nemaju pravo da se tamo pojavljuju. Je l' vi imate drugacije informacije?

: Vesna 1975 - 24. avgust 2009 18:17:19(UTC)
Biljo, ja sam celu trudnocu kod dr Kozarov i prezadovoljna sam, ona mi je cak i plodovu vodu vadila. Meni je rekla da je beba krupna i da ako ovako nastavi do porodjaja moze da nagura i do 4.200g, sad je na zadnjoj kontroli sa 37 nedelja bio tezak 3.600g, e sad do porodjaja cemo da vidimo.

Dr. Kozarov ne radi u betaniji, ali te moze spojiti sa nekim od doktora da se dogovoris za porodjaj. Ja idem sad u sredu kod nje u ordinaciju da se dogovorim sa dr Radekom za porodjaj, ona radi u betaniji, a dolazi kod dr Kozarov u ordinaciju po potrebi.

: Bilja81 - 24. avgust 2009 16:25:25(UTC)
Uh, Jasnice, sad sam još više zbunjena... znam samo da sam "osudjena" na Betaniju, živim na 2.min od nje :-) Razmišljam pozitivno ali nastavljam da tragam za "svojim doktorom" u Betaniji, jer ove koje sam do sada upoznala odande ni najmanje mi ne ulivaju poverenje...

: Jasnica - 24. avgust 2009 15:33:12(UTC)
Ja sam vodila trudnocu kod dr.Kozarov...Ne radi u Betaniji. a meni je rekla da bi najbolje bilo da se porodim u Vrbasu, jer je navodno u N.Sadu guzva...???
Celu trudnocu je govorila da cu roditi jako sitnu bebu,Danilo je imao na rodjenju 4050kg i 55 cm...mali je bio zar ne????Doslo mi je 100x da je nazovem i kazem joj, jer sam zbog toga najvise brinula...Nekako meni nije po meri...Iako sam isla kod nje do zadnjeg,mislim da vise ne bih.
Pozdrav za sve buduce mame, savet mali da vam dam...ne opterecujte se ni sa cim, samo uzivajte i mislite pozitivno...

: Bilja81 - 24. avgust 2009 14:54:13(UTC)
Drage žene, nadam se da će mi neka od novosadskih trudnica odgovoriti ako zna... Trenutno sam u 31. nedelji. Trudnoću sve vreme (iz finansijskih razloga) vodim državno, konkretno u Signalu kod dr. Ivković. Ona mi je sve vreme davala upute za Betaniju gde sam radila sve UZ. Samo sam jednom prilikom otišla privatno u Perinatal kod dr. Kozarov da ponovim UZ, jer sam imala utisak da dr. iz Betanije koji mi ga je pre toga radio nije bio dovoljno temeljan. Elem, oduševljena sam dr. Kozarov, a čujem da ona radi i u Betaniji (ili ima veze tamo).
Zna li neka da mi kaže da li mogu i na koji način da se dogovorim sa privatnim lekarom koji radi i u Betaniji da bude "moj lekar" tokom porodjaja, bez obzira što mi nije vodio/la trudnoću? U obzir dolaze pre svega pomenuta dr.Kozarov i dr.Vejnović, ali ne znam da li je moguće sklopiti ovakav dogovor sa njima ako nisam kod njih privatno vodila trudnoću... Naravno, spremna sam da platim, za porodjaj ipak ne rizikujem... Unapred puno hvala na informacijama!

: ivy - 21. avgust 2009 1:30:53(UTC)

Citat:
layla - 18/8/2009 22:32 ja ne znam odakle vama te informacije moju drugaricu je on poradjao. porodjaj je bio dogovoren-carski nikakva tarifa se nije pominjala dobio je samo cast znaci, daje se koliko se hoce i moze i ako se hoce

Upravo tako!

Ja sam upoznala zenu koja je sa njim dogovorila carski ali castila ga je 50e i on je bio divan prema njoj. Rekla mu je pre da nema bas novca da ga pocasti i naravno,odgovorio je da ni ne treba da ga casti jer on radi svoj posao ali naravno,uzece koliko date,sto opet i ne osudjujem.

: kaja - 20. avgust 2009 11:08:10(UTC)

Citat:
janamala - 18/8/2009 15:01 Za Vejnovica - carski rez - poslednja informacija je 500 E.

Nije istina!!!
Možda je neko računao i sabrao koliko je plaćao sve preglede u toku trudnoće, pa došao do te cifre! Ali da postoji tarifa za cr, NE POSTOJI!!!
Ako nemate materijalni dokaz za takve tvrdnje i nemate nameru da tužite određenog doktora i taj dokaz upotrebite na sudu, nemojte da se gađate dezinformacijama!!! Situacija nam je ionako teška u zdravstvu uopšte...

: Talala - 19. avgust 2009 20:56:20(UTC)
Citat:
Vesna 1975 - 17/8/2009 20:49

Talala, znaci dr Radeka te i porodila?

Htela sam jos da pitam zenice koje su imale ugovoren porodjaj koliko su placale za tu uslugu, imaju li doktori svoju tarifu ili koliko ih pocastite?

Ne, porodila me je babica a Radeka je bila dezurna i bila je tu za ne daj Boze ako krene nesto kako ne treba. Vrlo prijatna zenica i smirena sto je u tim trenucima kada se poradjate vrlo vazno.

: layla - 19. avgust 2009 0:32:09(UTC)
ja ne znam odakle vama te informacije
moju drugaricu je on poradjao. porodjaj je bio dogovoren-carski
nikakva tarifa se nije pominjala
dobio je samo cast
znaci, daje se koliko se hoce i moze i ako se hoce

: janamala - 18. avgust 2009 17:01:20(UTC)
Za Vejnovica - carski rez - poslednja informacija je 500 E.

: Vesna 1975 - 17. avgust 2009 22:49:47(UTC)
Talala, znaci dr Radeka te i porodila?

Htela sam jos da pitam zenice koje su imale ugovoren porodjaj koliko su placale za tu uslugu, imaju li doktori svoju tarifu ili koliko ih pocastite?

: Talala - 17. avgust 2009 1:47:18(UTC)
Kada sam se poradjala sa Maksimom ona je bila dezurna.
Vrlo je prijatna i nezna, usivala me je i nista skoro nisam osetila, jeste neprijatno ali bila je bas nezna.

: Vesna 1975 - 14. avgust 2009 23:45:52(UTC)
Da li je neku zenicu poradjala dr Radeka, radi u Betaniji, kakva su iskustva?

: srna - 30. jun 2009 14:27:51(UTC)
i još samo da dodam, do sada svaki put kad mi je UZ radjen vaginalno baš je bio neprijatan osećaj, a ona kada mi je radila ništa osetila nisam!!!

: srna - 30. jun 2009 3:03:12(UTC)
meni ovu trudnoću vodi dr sanja bulatović po preporuci drugarice koja radi u betaniji i devojke sa ovog foruma. za sada sam baš, baš zadovoljna sa njom i njenim pristupom i od mene sve pohvale za nju bravo

: dragana_77m - 3. jun 2009 15:56:08(UTC)
Citat:
Vesna 1975 - 3/6/2009 12:53

Similic, sve to imas i preko dr. Kozarov, meni je receno kada se porodjaj bude blizio dobicu sve potrebne informacije, ona ima svoje veze u Betaniji i za carski i za prirodan porodjaj. Tako da mozes slobodno i kod nje.

Sve potvrdjujem, posto mi drugarica radi u Perinatalu.
Ja sam vodila trudnocu kod dr.Segedija i tu su cene malo jace, ali sam bila zadovoljna.

: Vesna 1975 - 3. jun 2009 14:53:10(UTC)
Similic, sve to imas i preko dr. Kozarov, meni je receno kada se porodjaj bude blizio dobicu sve potrebne informacije, ona ima svoje veze u Betaniji i za carski i za prirodan porodjaj. Tako da mozes slobodno i kod nje.

: similic - 3. jun 2009 14:50:17(UTC)
Vesna, cula sam sve pohvale za dr Kozarev, bas sada jedna koleginica vodi vec trecu trudnocu kod nje, ali ja sam htela neku ordinaciju koja ima direktnu vezu u Betaniji posto ja zelim na carski .......

: Vesna 1975 - 3. jun 2009 13:42:53(UTC)
Similic idi kod dr. Kozarov u Perinatal, neces se pokajati, e sad cene kod nje su obican ultrazvuk 4600 a expertni 5800

: similic - 3. jun 2009 11:39:26(UTC)

Pitam zato sto sam ja kod njih isla pre trudnoce, dok smo bili na cekanju, i mogu ti reci da nisu bili jeftini, gomilu para sam ostavila, obican UZ sam placala cini mi se 4.500 + pregled. Ali posto sam na pocetku trudnoce 2 puta krvarila i bila na hitnoj isla sam u DZ po upute pa me to odvuklo od privatnog dr, posle me poslali u Betaniju na expertni, sada kod geneticara... ali posle toga opet moram negde privatno jer ovi  u DZ sledeci obavezan UZ prepisuju valjda tek u 32 nedelji... pa se dvoumim mada mi je ord Visnjevac tako blizu...

: Lara NS - 2. jun 2009 22:23:33(UTC)
Similic, ne vodim trudnocu tamo, ali sam imala ideju da idem kod njih, pa sam zvala da se raspitam i rekli su mi da imaju 4D mislim da je 5 000 din., ali nisam sigurna zvala sam jos na samom pocetku trudnoce, pa se ne secam bas. A ekspertski im tamo radi valjda dr Bjelopavlovic.

: similic - 2. jun 2009 13:27:21(UTC)

Citat:
Lara NS - 29/5/2009 22:34 4D ima i u ordinaciji Visnjevac

Lara jel ti vodis trudnocu u ordinaciji Visnjevac? Kod kog dr? Jel znas koja je cena?

dr brigita Lepes Bingold radi u ordinaciji Maric i jako je prijatna dr. Ja sam pre 2 godine isla kod nje, ali me jako nervira guzva oko Riblje pijace i nemam zivaca da trazim parking tamo pa sam odustala...

: Medvedic - 31. maj 2009 0:41:15(UTC)
Citat:
tanjav - 30/5/2009 21:58

Devojke da li neko ima iskustvo sa dr.Brigita Lepes-Bingold?

Moja drugarica je kod nje vodila trudnocu u "Maricu".Kaze da je izuzetno fina i ljubazna,ona je bila jako zadovoljna..

Koliko je dobar lekar ja zaista ne znam,ali znam da u "Maricu "ne radi bilo ko,bar sam tako cula....

: oljicica - 31. maj 2009 0:21:48(UTC)
Tanja ja za nju zaista nisam cula, sto ne znaci da je losa
To za vodjenje trudnoce u Btaniji sam cula, ali hvala na potvrdi ;]

: tanjav - 30. maj 2009 23:58:51(UTC)
Devojke da li neko ima iskustvo sa dr.Brigita Lepes-Bingold?

: layla - 30. maj 2009 23:46:02(UTC)
ja se izvinjavam na dezinformaciji
trudnoca se ne moze voditi u betaniji
moze se voditi samo u domu zdravlja
da li je to na naselju ili limanu
na ekspertni se samo ide u betaniju

: Medvedic - 30. maj 2009 1:27:19(UTC)
Hvala na odgovoru :)

Ona se dvoumi upravo zato sto su neke njene prijateljice vodile trudnocu kod njega i jako su bile zadovoljne,a Vejnovica razmatra jer je,pored neosporne strucnosti,i "faca" u Betaniji...U svakom slucaju,prenecu joj :)

: gogy - 30. maj 2009 0:44:49(UTC)
Ja sam o dr Lugonjiću čula sve najbolje od svojih bliskih prijateljica koje su kod njega vodile trudnoću. Slažem se sa ovim što je rekla Oljicica za vođenje trudnoće u Betaniji. Ja je vodim tamo sticajem okolnosti pošto sam bila u programu za VTO, pa kad sam ostala trudna nastavila tamo da odlazim na kontrole. Ali ekspertni se može raditi u Betaniji, samo se uzme uput iz DZ i zakaže. Ne plaća se ništa, a urade nam ga isti ti dr koji nas deru privatno.
Imala sam operaciju u trudnoći i sticajem okolnosti sam ležala 10 dana tamo na patologiji i imala priliku da se susretnem sa mnogim dr i sestrama. Iznenadila sam se koliko su svi jako fini i ljubazni. Naslušala sam se horor priča o Betaniji i očekivala sam razne neprijatnosti. Ali, iskustva su mi krajnje pozitivna, tako da sam se sad malo opustila i smanjila količinu straha od porođaja.

: Lara NS - 30. maj 2009 0:34:56(UTC)
4D ima i u ordinaciji Visnjevac

: ceca-ns - 29. maj 2009 23:13:36(UTC)
ma 4d ti je onaj,sto ja kazem,u boji icon_lol .... ja ga nisam nikako radila jer ga moja doktorka nema u ordinaciji a nije ni obavezan a ekspertni ti je kad se meri beba,ustvari detaljno de pregledaju svi bebini delovi i unutrasnji organi,vratni nabor,nosna kost itd.... ne znam ti ja to strucno objasniti al nadam se da si razumela....

: Elly77 - 29. maj 2009 23:02:26(UTC)
pozz svima...similic, Todorovic ima 4d, to znam sigurno, ali ja jos nisam radila, pa nemam pojma koliko kosta, ali mislim da je 4500,5000... Kada se radi taj 4D?
ja idem u utorak na ekspertni, jel to 4d? stvarno nemam pojma :(

: janamala - 29. maj 2009 21:49:45(UTC)
Ja sam kod njega isla dva puta radi cekiranja moje doktorke koja mi prati trudnocu. On je u principu potvrdio sve sto je i ona rekla.
Za njega sam cula od kolege koji je isao na merenje kod Lugonjica kako bi resio da li da radi amniocintezu. Ja licno nisam cula da iko kod njega prati trudnocu.
Njegov pristup mi je dopadljiv, otvoreno i detaljno i realno objasni kako stvari stoje, ali zaista ne mogu da tvrdim o njegovoj izverziranosti ili strucnosti.
Ako smem nesto da primetim, cini mi se da su Lugonjic i Vejnovic dve krajnosti i da bi mozda tvoja drugarica mogla da porazmisli o nekom srednjem resenju: Belopavlovic, Stojic, Mitreski, Visnjic...

: Medvedic - 29. maj 2009 16:36:07(UTC)
janamala,

kakav ti je taj dr iz Biovite (dr Lugonjic,ako si bila kod njega)?Kakav ti je utisak ostavio i ovako,a i po pitanju strucnosti?

Pitam,jer mi je drugarica u drugom stanju,a dvoumi se izmedju njega i Vejnovica.

: janamala - 29. maj 2009 12:53:56(UTC)
Ja sam bila u Bioviti i tada je radio EUZ i ukljucio je i 4D, platili smo 4500 din. Medjutim, dobili smo samo jednu malu slicicu. Bas sam bila razocarana, s obzirom da u Analife dobijaju set slika i CD..

: similic - 29. maj 2009 11:14:12(UTC)

Elly jel dr Todorovic onaj koji ima 4D UZ u NS?

Koliko ja znam u NS 4d UZ ima ordinacija Todorovic na Bulevaru i Biovita u Zeleznickoj. Jel isao neko? Znate li cene?

: janamala - 28. maj 2009 15:59:34(UTC)
Koliko znam, dr nijedan ne moze da obeca da ce biti na porodjaju, osim ako mu se zadesi smena i nije zauzet na drugom slucaju. Od prijateljica koje su se vec poradjale sam cula da ti je na porodjaju bitnija babica, nego sam dr.
Uzasno su me potresle price iz Kragujevca, i pitam se da li je mozda sve moglo biti drugacije da su kojim slucajem imale nekog "svog". U uredjenom drustvu to bi trebalo da se podrazumeva, ali kod nas., sve je naopako...

: oljicica - 28. maj 2009 15:39:57(UTC)
Ja takodje UZ placam 3000 din, trudnocu vodim kod dr. Djurdjevica i deluje mi sasvim ok. Na pocetku sam isla kod njega nedeljno jednom jel sam stalno imala neke probleme, covek mi je od 6 odlazaka naplatio 2 puta. Zaista sam bila spremna da svaki put platim, na kraju krajeva idem privatno, ali on je svaki put rekao ne treba nista, ovo su konsultacije iako mi je posvetio svaki put najmanje po 20 minuta. Evo jedno veliko bravo za mene, juce je bila druga sreda koju nisam otisla respekt , a sledece srede redovna kontrola.
Za porodjaj ne znam kako ce biti organizovan, on radi u Betaniji, ali na delu gde su raznorazna oboljenja, daleko bilo, znaci ne radi sa porodiljama.
Devojke, da li je istina da trudnocu mozes da vodis u Betaniji, ja sam imala informaciju da ne, medjutim sad na forumu dobih odgovor
da sam pogresno informisana
Ljubim vas sve zagrljaj

: Elly77 - 28. maj 2009 13:56:23(UTC)
Meni trudnoću vodi dr Todorović, on je moj lekar već godinama i ja sam prezadovoljna.... Pošto nosim blizance, svakako ću na carski, a on u Betaniji ima dr Stajića sa kojim sarađuje, pa kako se dogovorimo...UZ je 3000, a EUZ nemam pojma, 02.06. idem na prvi pa ću videti.Najvažnije je imati lekara u koga imaš poverenja, a sve ostalo je manje bitno.Moj lekar je miran i staložen, nijednom me nije uplašio nekom informacijom, a pri tom uopšte ne šalje na milion analiza, već samo ono što je neophodno, pa ako ima potrebe (a uglavnom nema) ide dalje...Eto to je moje iskustvo, ja sam prezadovoljna :)

: ceca-ns - 28. maj 2009 13:12:17(UTC)
medvedic,rekla sam,Anita Mitreski mi vodi trudnocu :) .... ma ne nerviram se mnogo,jos uvek ne.... vec ce se nesto srediti...

: Medvedic - 28. maj 2009 12:27:46(UTC)
ceco-ns,

ma ne brini,sigurno ce ti srediti nekog...Ne znam ko ti vodi trudnocu,ali npr,dr Kozarov saradjuje sa Radekom,Mitreska sa Cetkovicem,Todorovic isto ima nekog,samo ne znam tacno kog,ali svi imaju...Samo bi bilo lepo da i ti tamo budu odgovorni i da nas u potpunosti preuzmu,ako me razumes,a iskreno se nadam da ces imati tu srecu,zasto da ne :)

Sto se cena tice,ja sam obican UZ placala 3000 (kod Petrovica),expertni 5000(kod Stojica),i to mi je jos Boze pomozi.Ovo 6000 preko je bas deracina,al eto.

: similic - 28. maj 2009 11:39:18(UTC)

I ja mislim da je to jako, jako skupo.

Pre trudnoce ja sam isla u ordinaciju Visnjevac, posto smo 8 meseci bili u kafancetu za cekanje II crtice nista mi nije bilo skupo, ali sam bogami za nekih 5 meseci ostavila njima oko 25.000din na 2 UZ i kojekakve briseve. Obican UZ je tamo (bio u februaru) 4.500 i pregled 1.500, tako da bez 6.000 nisam ni pomisljala da odem. Posebno me iznervirala kada sam dosla drugi dan posle pozitivnog testa da mi uradi bris  da proverim da li je e.coli 100% otisla i ona mi predlozi da uradi UZ. Naravno nista nije videla jer je trudnoca bila izuzetno mala ( a rekla sam joj rezultat bete koju sam uradila na svoju ruku) a htela je samo da mi izvuce pare.

Posle toga sam isla samo u DZ i u Betaniju na expertni. Svesna sam da moram da se odlucim i za privatnog dr jer u DZ imam jos valjda samo 2 obavezna UZ sto je meni malo, ali iako imam para necu da ih dajem za enormne cene UZ bolje da te pare sacuvam za kupovinu bebcih stvari!

Znam puno jako losih iskustava i od devojaka koje su isle kod "renomiranih" dr (npr Segedi) tako da tu jednostavno nema pravila.

Ne znam, valjda cu resiti za par meseci, + to sto hocu na carski svakako moram da platim nekog dr, pa cu verovatno tek oko 32 nedelje otici i naplacati se...

: ceca-ns - 28. maj 2009 10:50:56(UTC)
ma naravno da nema ljutnje...

pa upravo to medvedic..... ja od moje i ne mogu zahtevati da bude u sali jer i ne radi u betaniji... ja bi vise volela da mi "sredi" anesteziologa ako je moguce zbog epidurala jer bi volela da se poradjam sa anestezijom ako porodjaj bude isao prirodno... ni to niko ne moze da sigura kojim tokom ce se sve odvijati.... a nije na odmet i da organizuje svoju babicu... nekako kontam da bi se osecala "sigurnije" nego da upadnem u betaniju ko s neba....

: Medvedic - 28. maj 2009 2:39:31(UTC)
Citat:
layla - 27/5/2009 13:48

ni meni nije bio na porodjaju
ali mi je zato organizovao epidural i "predao" me je doktorima, anesteziologu i babicama
na patologiji sam bila celu noc, ali smo se ujutru videli
posto je morao da ide na put, pozelela sam mu srecan put a on meni brz i lak porodjaj :)

Al to moze svako onda da sredi,sto navodno i rade,a da pri tom nisu naplacivali papreno za preglede.Zene se nadaju para u nadi da ce im bas on biti kad je najgusce,a ono-cvrc!(cast izuzecima).

Ne mislim ja nista lose o coveku,da ne bude zabune,naprotiv,strucnost mi je najvaznija...Sto se toga tice,skidam kapu.Svi su oni maje vise smuti pa prospi sto se prisustvovanja na porodjaju tice (kazem iz iskustva,mene je dr Petrovic iz "Marica" tako ispalio,a znao je da sam u sali i jos "potvrdio" dolazak).

: oljicica - 28. maj 2009 2:22:27(UTC)
Ma svi smo se pogresno razumeli upomoc , nema ljutis niko pijanci
A to za vodjenje trudnoce su mi rekle moje dve snajke (rodile ukupno 4) da trudnocu mozes da vodis u DZ, ali ne i u Betaniji, ukoliko se ne radi o nekoj patologiji, pa je neophodno lezanje u istoj

: ceca-ns - 28. maj 2009 0:50:44(UTC)
[QUOTE]Danijela&Jovana - 8/5/2009 15:08

Moja kuma je vodila trudnocu kod dr Mitreski i ona joj je organizovala svoju babicu na porodjaju.

evo...... jedan primer...... ja sam se pogresno izrazila.... izvinjavam se jos jednom!!!!!
i ja kontam da je ovo samo ako zena zeli.....

: ceca-ns - 28. maj 2009 0:45:06(UTC)
ma ja se stvarno izvinjavam,nisam imala ni zelju ni nameru da nekog omalovazavam... svako bira sebi lekara kako zeli i moze... a najvaznije je verovati svom lekaru... to "faca" sam trebala mozda drugacije da kazem icon_lol niste me shvatile a i to sam samo nacula da zeni koja hoce neku "siguricu" preporuci babicu... daleko od toga da namece nekom nesto... ja licno sa njom o takvim stvarima nisam razgovarala i nemam nameru jos uvek.... otom potom.... znaci TO SAM NACULA... ne zelim da ocrnim niti jednog lekara!!!! svaki lekar ima svog pacijenta i svaki pacijent svog lekara... i pravo da bira istog!!!!!!

: layla - 28. maj 2009 0:24:05(UTC)
naravno da moze da se vodi trudnoca u betaniji
zasto ne bi moglo? ko ti je to rekao? icon_eek

: oljicica - 27. maj 2009 23:49:55(UTC)
Layla jedno pitanje, informativno, da li trudnoca moze da se vodi u Betaniji, meni su rekli da ne. Ne znam da li je dezinformacija

: layla - 27. maj 2009 22:56:23(UTC)
pa dr vejnovic radi i u betaniji
zasto je problem doci do tog dr? - face kako sam ga vec nazvala
ko ne moze da sebi priusti da kod njega ide privatno, moze u betaniju
ja takodje mislim da je 6000previse

: oljicica - 27. maj 2009 21:46:20(UTC)
Ja se izvinjavam od srca ako sam nekog uvredila, zaista mi nije bila namera, samo sam prokomentarisala cene. Zivimo u jako teskom vremenu i mislim da postoji mnogo buducih mama koje to sebi ne mogu da priuste. Medjutim ko moze svakako da treba, najvaznije je zdravlje mame i bebe.
E sad ono sto mi stvarno zapara usi jeste pricao o preporucivanju babice i o tome kako je neko faca (mislim na dr.) pa kada se pomene da je kod njega/nje vodjena trudnoca babica i ne treba da se preporucuje vec sve skacu.
Zalosno je to i takav odnos, bas zbog onih zenica koje ne mogu sebi da priuste privatnog dr. ili ti facu, jel to onda znaci da kada ode na porodjaj treba da joj je samo Bog upomoci, a nazalos je tako
Zalosna je ova nasa zemlja, pa samim tim i zdravstvo
Ljubim Vas i svim od srca zelim lepu i laku trudnocu kao i to da nam face ne trebaju na porodjaju zagrljaj

: layla - 27. maj 2009 15:48:30(UTC)
ni meni nije bio na porodjaju
ali mi je zato organizovao epidural i "predao" me je doktorima, anesteziologu i babicama
na patologiji sam bila celu noc, ali smo se ujutru videli
posto je morao da ide na put, pozelela sam mu srecan put a on meni brz i lak porodjaj :)

: Medvedic - 27. maj 2009 15:38:48(UTC)
Moja prijateljica se sita naplacala kod Vejnovica za dve trudnoce,a nije je udostojio prisustva na porodjaju,nijedan put.

Mislim da papreno placanje nije garant da ce ti se naci kad ti bude najpotrebniji,tj,u sali.Uvek moze da se odbrani izgovorom "bio sam zauzet",itd...

: layla - 27. maj 2009 15:35:34(UTC)
pa tek to sto preporucuje babice i povezuje ih sa svojim pacijentkinjama mi je skroz bezveze
da je neka faca veza babice ne bi trebala uopste kao sto je to u slucaju kad je neko Dr Vejnovicev pacijent
jeste Dr Vejnovic mozda skuplji ali je zato najbolji :)

: yoka - 27. maj 2009 14:51:31(UTC)
Svako ima mogućnost izbora. Obzirom na moje dosadašnje iskustvo sa prof. Vejnovićem i iskustva sa drugim lekarima, ponavljam, vredi platiti. Ko se nije opekao sa drugim lekarima možda ne smatra tako.

: oljicica - 27. maj 2009 13:52:02(UTC)
Citat:
yoka - 27/5/2009 10:27

6.000 UZ, 8.000 ekspertni

Zaista mislim da je ovo preskupo, ja takodje placam UZ 3000, a ekspertni je 5000 i mislim da su to negde cene svuda, sem izleda ko Dr. Vejnovica

: ceca-ns - 27. maj 2009 13:27:11(UTC)
Citat:
yoka - 27/5/2009 10:27

icon_eek icon_eek icon_eek
a ja mislila moja dr je skupa..... svaka cast svakom,al ja mislim da je ipak preterano.....
ja kod Anite Mitreski placam uz 3000 a ekspertni 5000... i ona je faca u betaniji s obzirom na to da vecina dr i sestara iz betanije dolazi kod nje na preglede :) i cenjena je,tako da se ne sekiram sto se porodjaja tice,kad dodje vreme porazgovaracu sa njom o tome.... cula sam da uvek preporuci svojim pacijentkinjama babicu i poveze ih bravo bravo

: yoka - 27. maj 2009 12:27:52(UTC)

: similic - 27. maj 2009 12:21:18(UTC)

Citat:
yoka - 19/5/2009 08:57 Draga nina31, prof. Vejnović mi vodi već drugu trudnoću (32) nedelje i zadovoljna sam. Skup je, ali kada se setim kako su svi bili ljubazni na Betaniji kada sam se porađala prvi put i kako zna da umiri svaku moju paniku, mislim da vredi platiti.

Ako ti nije problem napisi kakve su mu cene?

: nina31 - 25. maj 2009 14:17:16(UTC)
hvala vam puno na odgovorima

: layla - 19. maj 2009 11:57:30(UTC)
ja sam vodila trudnocu kod prof. Vejnovica i jako sam zadovoljna.
meni je najbolji
:)

: yoka - 19. maj 2009 10:57:20(UTC)
Draga nina31, prof. Vejnović mi vodi već drugu trudnoću (32) nedelje i zadovoljna sam. Skup je, ali kada se setim kako su svi bili ljubazni na Betaniji kada sam se porađala prvi put i kako zna da umiri svaku moju paniku, mislim da vredi platiti.

: nina31 - 19. maj 2009 3:00:21(UTC)
da li neko ima iskustva sa dr. vejnovic?

: ceca-ns - 12. maj 2009 11:36:37(UTC)
Citat:
janamala - 8/5/2009 13:07

Zvoncice75, i ja sam ekspertni UZ kod dr Anite platila 5000 din i mm je usao na kraju da vidi bebca.
CecaNS, da li si mozda razmisljala ko bi mogao da bude tvoja "kontakt osoba" u Betaniji, s obzirom da dr Anita ne radi tamo?

jana nisam razmisljala o tome ali kad dodje vreme razgovaracu sa doktorkom... nekako mi jos uvek rano neznam ....
juce sam isla na ekspertni uz i platila sam ga 5000 din. a onda je obican uz 3000 din. pisonja se malo krio,ne voli da se slika ali uspeli smo nekako da se vidimo ;]

: valika - 11. maj 2009 19:43:23(UTC)
DA li neko moze da mi kaze, da li postoji tarifa i ako si celu trudnocu vodila kod istog doktora koji te i poradja, ili je tad dobrovoljno pocastiti istog?
Kakva su vasa iskustva? Unapred zahvalna

: Danijela&Jovana - 8. maj 2009 17:08:01(UTC)
Moja kuma je vodila trudnocu kod dr Mitreski i ona joj je organizovala svoju babicu na porodjaju. A sto se dr Visnjevac tice, kada sam se ja poradjala, ona je obilazila neke svoje pacijente koje su lezale sa mnom i bila je jako, jako fina, ljubazna i puna razumevanja. I cini mi se, dok sam cekala da se porodim, za ta dva sata koliko je trajala moja "muka", da su se sve zene koje su se porodile kod nje porodile bas brzo i lako, cinilo mi se da je islo kao na traci, dok moja princeza nije odlucila da angazuje svog doktora, pa mama nije vise bila u toku.

: janamala - 8. maj 2009 15:07:20(UTC)
Zvoncice75, i ja sam ekspertni UZ kod dr Anite platila 5000 din i mm je usao na kraju da vidi bebca.
CecaNS, da li si mozda razmisljala ko bi mogao da bude tvoja "kontakt osoba" u Betaniji, s obzirom da dr Anita ne radi tamo?

: Boyanna - 8. maj 2009 10:54:25(UTC)
Srna, je idem kod Bulatovicke, i evo me na kraju skoro, za nekih dve nedelje mi radi carski, i stvarno sam prezadovoljna, plus sto mi znaci to sto radi u Betaniji, opustena je skroz, ne kljuka me nikakvim lekovima, vitaminima, nista, samo mi je folan na pocetku preporucila i to je to,
nije nesto posebno pricljiva, ali sve sto pitas lepo odgovara pa i vise,
u krajnem slucaju, mozes jedan pregled otici kod jedne, drugi kod druge, pa vidi koja ti vise lezi :)

: ceca-ns - 7. maj 2009 13:31:08(UTC)
[QUOTE]zvoncica75 - 2/5/2009 21:51

Prekinuli su me pa sam zaboravila da te pitam koliko placas EU kod dr Anite M.?Da li prilikom eu moze da prisustvuje i tvoj muz?
Treba da idem na drugi eu pa bi i moj dragi prisustvovao tome, jer sam na prvom eu bila sama kod dr u ordinaciji, a njemu je zao sto nije mogao da vidi isto sto i ja na ekranu vec samo one slicice bebca sto smo dobili.

zvoncice,ekspertni uz sam platila 5.000 i radila mi ga je vaginalno u 11-oj nedelji (to je ono merenje vrata,nosne kosti itd...) a prosli put mi je uz naplatila 3.000 radila ga je preko stomaka i pozvala muza da udje da vidi bebu :) .... e sad ne znam da li je razlika u tome sto je ovaj vaginalno pa je skuplji ili u cemu je stos nemam pojma.... u ponedeljak idem opet na ekspertni pa cu ti reci ako do tad ne odes.... ali DA, moze muz da prisustvuje.....

: srna - 5. maj 2009 0:48:46(UTC)
u dilemi sam, da li da idem na preglede radi vodjenja trudnoce i porodjaja kod dr sanje bulatovic ili dr dragane visnjevac??????? volela bi da svojim sugestijama (vi koje te imale iskustva sa jednom od njih) mi pomognete da sto pre donesem odluku, jer vec za koji dan moram da zakazem pregled radi konstatovanja trudnoce:))))) unapred veliko hvala!

: lena77* - 3. maj 2009 12:28:30(UTC)
Zvoncicie moj mm ide uvek sa mnom kod dr...bilo privatno ili u drzavni dz..bez problema ga puste unutra.Jedino kad sam radila prvi uz u betaniji nisu dozvolili

: zvoncica75 - 2. maj 2009 23:51:07(UTC)
Prekinuli su me pa sam zaboravila da te pitam koliko placas EU kod dr Anite M.?Da li prilikom eu moze da prisustvuje i tvoj muz?
Treba da idem na drugi eu pa bi i moj dragi prisustvovao tome, jer sam na prvom eu bila sama kod dr u ordinaciji, a njemu je zao sto nije mogao da vidi isto sto i ja na ekranu vec samo one slicice bebca sto smo dobili.

Veliki pozdrav svima

: zvoncica75 - 2. maj 2009 23:35:24(UTC)
Ceca NS,
hvala ti na odgovoru.Meni su rekli da je kao vadjenje plodove vode preporucljivo od 33 god,a sve one mladje vade plodovu vodu ako se posumnja da nesto nije u redu.

: jeleko - 2. maj 2009 23:16:19(UTC)
nina31 hvala na odgovoru,meni su posle ok double rekli da triple nije potreban,a sad mi je zao sto nisam radila da bih bila sigurnija,pogptovo sto me sada salju na sve i svasta,ali dobro znacu za drugi put! :)

: nina31 - 1. maj 2009 21:31:21(UTC)

Jeleko,

triple mi je uradjen jer smo zeleli da budemo sigurni da je sve ok jer je ista situacija bila i u prethodnoj trudnoci, a sada sam i 10 god starija :).

Kod mene double obicno pokaze sve ok, ali triple ne. Tako da je to razlog.

: ceca-ns - 30. april 2009 15:22:38(UTC)
Citat:
zvoncica75 - 28/4/2009 20:28

Ceca-ns
mozes li ipak da imenujes ta dva Dr kod kojih je tvoja sestra posle otisla na pregled.
Ima nas jos u dilemi da li ti Dr misli dobro ili zeli samo da ti uzme pare, pa bi nam dobro dosla konsultacija sa jos nekim Dr, ali se pitamo koji su pravi.

zvoncice nije problem,otisla je kod dr. Grahovca (mislim da mu je tako prezime) a ne znam u kojoj ordinaciji tacno radi. i u toj je ord. tada radio Belopavlovic.... buljavko znaci betanija,genesis i ova ordinacije gde je ona isla.....
ja inace trudnocu vodim kod dr.Anite Mitreski u ordinaciji MINERVA!!!!!! malo je reci da sam prezadovoljna sa dr. toliko je detaljna i precizna sto se tice uz i toliko pozitivna..... uradili smo double i triple i ekspertne i kaze da je beba u redu i da nema potrebe da mi "buse" stomak iako imam 30 god!!!!

: jeleko - 29. april 2009 17:05:38(UTC)
Meni je geneticar ,naravno, preporucio i zakazao kordocentezu,ali ja sam odustala od toga,jer mi to nece dati konkretan odgovor u vezi problema sa mozdanim komorama, nego samo hromozomski status. S obzirom da se hromozomske anomalije ispoljavaju kao sindromi tj. skup manifestacija,i odrazava se na vise organa,a kod moje bebe su svi ostali organi u redu i double test je bio u redu,sanse za neku hromozomsku anomaliju su minimalne.Odlucila sam da pratim stanje mozdanih komora na euz u narednih mesec dana i da vidim kako se to odvija.Za dr.Kozarev takodje imam sve pohvale,veoma pristupacna dr. Lepo i smireno sve objasni i ne unosi dodatnu , bezpotrebnu nervozu za razliku od nekih.
pitanje za ninu31: Zbog cega ti je radjen triple test ,s obzirom da su ti rezultati double testa bili u redu? Pozdrav!

: janamala - 29. april 2009 15:38:08(UTC)
Ja sam takodje u raznim razmisljanjima po pitanju amnio. Stvar je u tome sto imam vrlo ogranicena znanja o tome, a opet okolina koja je prosla vec kroz to, ima svoj stav koji se razlikuje pomalo od mog. Na pr., ja isto pomisljam da treba iskoristiti sve sto pruza danasnja medicina, ali opet se bojim i rizika. Moja prijateljica se krstila kada sam joj rekla da bih ja bez obzira na rezultat double testa, ipak radila amnio. Po njoj je to glupost ako ti doktor kaze da ne moram. Ne znam ni sama vise..konfuzija!!

: nina31 - 29. april 2009 10:29:09(UTC)
Dobro jutro,

Vidim da nisam jedina koja je imala problema u trudnoci. U prvoj trudnoci sam radila kordocentezu u 23 nedelji kod Belopavlovica i ostala mi je u secanju kao vrlo neprijatna, ali na kraju se ispostavilo da je sve ok.
Sada u drugoj trudnoci sam radila amnio u 18 nedelji. Zakazala sam privatno kod dr. Kozarev, ali sam otisla u Nemacku i uradila je tamo. Nije prijatno iskreno, boli, ali ja mislim da je vise strah u pitanju. Moras naravno da potpises da sam preuzimas rizik. Meni su vrednosti na double bile ok. ali na triplesu bile ispod minimuma pa sam morala da radim amnio. Dr. Kozarev je odlican lekar i ja joj stvarno verujem ali nisam zelela da ponovo prolazim kroz sve ovde u srbiji i zato sam se odlucila da to uradim u nemackoj. Tamo je inace rizik od spontanog posle amnio 0.5% i daju ti lokalnu anesteziju pa ti je malo manje bolno. Rezultati se cekaju nedelju dana, ali prve analize ti jave posle 24 sata.
Iskreno, ja sam pobornik da se uradi sve sto je neophodno kako bi bila sigurna da je sa bebom sve ok. Lekar u nemackoj me je presekao kada sam rekla da necu da rodim dete. Objasnio mi je da i ukoliko amnio pokaze da nesto nije uredu to nikako nije pokazatelj da beba nije zdrava. Danas postoje vrlo efikasne metode i nacini kako se kod beba mogu ukloniti genetski problemi ali da zato moras da imas dobrog geeticara i da nikako takvu odluku ne donosim pre rezultata amniocenteze. Inace amniocenteza kod njih kosta 70 eur bez obzira da li imas osiguranje ili ne i to na privatnoj klinici.
Ja cu svakako da se porodim ovde i iskreno imam poverenje u lekare ovde i od srca preporucujem dr. Kozarev za sve.
Inace ja sam u 23 nedelji trudnoce i cela trudnoca je kilava, ali uz pomoc dr uspela sam da preguram sve probleme i sada cekamo jednu naprednu i zdravu devojcicu :)

: zvoncica75 - 28. april 2009 22:28:24(UTC)
Ceca-ns
mozes li ipak da imenujes ta dva Dr kod kojih je tvoja sestra posle otisla na pregled.
Ima nas jos u dilemi da li ti Dr misli dobro ili zeli samo da ti uzme pare, pa bi nam dobro dosla konsultacija sa jos nekim Dr, ali se pitamo koji su pravi.

: jeleko - 28. april 2009 14:56:21(UTC)
Evo stigoh od lekara... i dr Kozarev je videla blago prosirenje mozdanih komora. Uputila me je na konsultaciju sa geneticarem, to sam zakazala za sutra ujutru pa se javljam posle toga...

: ceca-ns - 28. april 2009 14:02:18(UTC)
Citat:
jeleko - 25/4/2009 09:37

Cao svima! Ja sam juce radile EUZ kod dr.Belopavlovica,inace sam u 25. nedelji trudnoce. Vrednosti Vp i Va su 10mm(sirina rogova mozdanih komora),i on kaze da je to na gornjoj granici i da se to mora ispitati.uputio me je na analizu krvi na TORCH,pa kod geneticara na razmatranje uslova o kordocentezi,i na magnetnu rezonancu.Na izvestaju stoji:,,na danasnjem pregledu rubna ventrikulomegalija u granici fizioloske varijacije,,. Kaze da postoji mogucnost da je to samo trenutno stanje i da ce se promeniti za par nedelja,ali vec u sledecem momentu kaze da treba uraditi kordocentezu(uzimanje krvi iz pupcanika).Ja uopste ne znam sta da radim,nikako mi se ne ide na tu intervenciju,jer je postupak veoma invazivan.Da li neko zna koje su normalne mere Va i Vp za 25. nedelju trudnoce? Odlucila sam da idem kod jos jednog dr. na EUZ,ali ne znam gde,jer znam da nisu svi strucnjaci u toj oblasti, a za dr.Belopavlovica sam cula sve najbolje sto se tice strucnosti.Ako bi neko mogao da mi preporuci dobrog uz dijagnosticara, da cujem i drugo misljenje? Unapred hvala i pozdrav svima!

i mojoj jetrvi je doticni na ekspertnom u 25-oj nedelji "video" da bebi srce nece biti u redu ( ne znam strucno da se izrazim) i preporucio joj kordocentezu i pregled kod geneticara u ord. genesis gde je on tad inace radio i priv. lepo joj je kulturno podturio vizitkartu i rekao da se javi tamo.... ova naravno nije otisla nego ode na eksp. kod nekog treceg,da ne imenujem,i covek sve detaljno pregleda i kaze da nema razloga za strah.srce i svi organi uredni... beba se rodila ziva i zdrava hvala Bogu,sad ima 10 meseci i nikad nikakav problem sa srcem nije imala....

: Jasnica - 28. april 2009 0:35:36(UTC)
Srecno Jeleko, javi se...

: jeleko - 27. april 2009 17:04:21(UTC)
Hvala vam, zakazala sam za sutra kod dr Kozarev u Perinatalu,pa cemo videti...

: Jasnica - 27. april 2009 17:03:10(UTC)
Jeleko, meni je dr.Kozarov iz Perinatala za to rekla da se do 10mm tolerise, to je ok, a ako bude 12 mm onda salju na neke analize, nisam popamtila sta.
Ne brini, sacekaj malo, to sve samo dodje u normalu.

: vele - 27. april 2009 15:33:26(UTC)
kad sam birala stojic ili belopavlovic, malo sam ceprkala po njihovim biografijamana netu i iz toga stekla utisak da sto se tice euz stojic je kompetentniji od belopavlovica (gledala sam kojom se oblascu bave, strucne radove i sl.), a novakov je definitivno najveci strucnjak za uz, ali vise ne radi privatno, dok stojic radi.

: Lara NS - 26. april 2009 23:48:05(UTC)

dr Novakov, dr Vejnovic  i dr Stojic su strucni za ekspertski. Svi rade u Betaniji. dr Novakov je radila privatno u ordinaciji Maric, dr Vejnovic u ordinaciji Vejnovic, a dr Stojic u ordinaciji Ginako (valjda). Ne znam kakva je sad situacija i da li jos uvek rade privatno zbog onog zakona da moraju da se odluce da li ce raditi privatno ili drzavno, ali znam sigurno da su oni strucni za ekspertski.

I u ordinaciji Perinatal se radi ekspertski.

: jeleko - 25. april 2009 11:37:09(UTC)
Cao svima! Ja sam juce radile EUZ kod dr.Belopavlovica,inace sam u 25. nedelji trudnoce. Vrednosti Vp i Va su 10mm(sirina rogova mozdanih komora),i on kaze da je to na gornjoj granici i da se to mora ispitati.uputio me je na analizu krvi na TORCH,pa kod geneticara na razmatranje uslova o kordocentezi,i na magnetnu rezonancu.Na izvestaju stoji:,,na danasnjem pregledu rubna ventrikulomegalija u granici fizioloske varijacije,,. Kaze da postoji mogucnost da je to samo trenutno stanje i da ce se promeniti za par nedelja,ali vec u sledecem momentu kaze da treba uraditi kordocentezu(uzimanje krvi iz pupcanika).Ja uopste ne znam sta da radim,nikako mi se ne ide na tu intervenciju,jer je postupak veoma invazivan.Da li neko zna koje su normalne mere Va i Vp za 25. nedelju trudnoce? Odlucila sam da idem kod jos jednog dr. na EUZ,ali ne znam gde,jer znam da nisu svi strucnjaci u toj oblasti, a za dr.Belopavlovica sam cula sve najbolje sto se tice strucnosti.Ako bi neko mogao da mi preporuci dobrog uz dijagnosticara, da cujem i drugo misljenje? Unapred hvala i pozdrav svima!

: Vesna 1975 - 24. april 2009 23:52:27(UTC)
Ja sam radila amniocentezu privatno kod dr Kozarov u Novom Sadu, a suprug je odneo plodovu vodu kod geneticarke, dr Popić-Paljić, dok sam ja odmarala sat vremena u ordinaciji kod moje doktorke, rezultati su mi bili gotovi za nedelju dana.
Intervencija nije mnogo bolna vise neprijatna i tacno je da moras da potpises da se amnio radi na tvoju odgovornost.

U svakom slucaju ako se odlucis da radis nemoj se opterecivati jer stvarno nije strasno, ja sam mirovala dva dana i to je to.
Ja sam u martu napunila 34 godine i geneticarka mi je takodje preporucila amnio zbog godina, a i zbog prethodna dva miseda.

: zvoncica75 - 24. april 2009 23:21:54(UTC)
Yoka , amnio se radi tako sto UZ prate bebu i onda velikom iglom kroz stomak uzimaju plodovu vodu.Kazu da je to dosta neprijatno i da posle toga moras da mirujes nekoliko dana. Cak sam cula da pre tog zahvata moras da potpises da Dr oslobadjas odgovornosti jer postoji neka mala mogucnost pobacaja.To mi je rekla drugarica koja je radila amnio u Betaniji, ne znam kako je kod privatnika.
Da li je neko vadio plodovu vodu U NS privatno?

: zvoncica75 - 24. april 2009 23:16:22(UTC)
Draga Lena , da li mozas da kazes odakle si tj kod koja dva lekara si isla da se konsultujes za amino?
Ja jos nisam isla kod svoje Dr. a to za amino mi je geneticarka preporucila. Takodje sam mislila da odem kod jas nekog Dr cisto da se konsultujem pa da vidim sta ce mi reci
Hvala svima na podrsci
Moram reci da ste divne

: yoka - 24. april 2009 14:15:29(UTC)
Meni je lekar preporucio da ne radim amino, jer ne vidi razloge za tako nesto. U prvoj trudnoći je zaista sve bilo ok, sada sam ponovo u drugom stanju (29 nedelja) i kako imam 32 godine i trenutno prolazim kroz veoma stresan period (privatni problemi) pomalo sam nesigurna, pa sam obavila dodatne preglede bebinog srca, jer me je lekar tako savetovao da bih bila mirnija. Kaze da je to dobra alternativa za amino, a da je bezopasna za bebu, tu se ustvari radi o posebnom UZ ali neznam stručno da objasnim. Doduše, imam puno poverenja u svog lekara jer se pokazao vrednim toga (do sada).

: Danijela&Jovana - 24. april 2009 2:13:18(UTC)
Drage moje trudnice, to uglavnom sve bude u redu. Moj stav je bio takav, htela sam da se uverim da jeste sve u redu i da budem mirna s te strane i sacekam porodjaj bez dileme. Supruga mog kolege nije radila amnio, a trebale smo u isto vreme, jer nije mogla psihicki da podnese to cekanje rezultata mesec dana. I njoj su rezultati dabl testa bili dobri, samo ima malo vise godina. Svako razlicito podnosi stres. Ja nisam zelela da cekam jos 5 meseci da se uvarim da je dete zdravo. Bogu hvala, i kod nje je sve proslo dobro, rodila je devojcicu mesec dana ranije ali je sve dobro zavrsilo.

: lena77* - 23. april 2009 18:46:54(UTC)
ja sam se dugo dvoumila sta da radim...isla sam kod dva lekara i posto su oba tvrdila da ne vide razlog za amino. ja sam odustala.a opet u neku ruku da sam to odradila sad bi sigurno bila mirnija...

: Danijela&Jovana - 23. april 2009 16:29:05(UTC)
Zvoncice, naci ces dosta toga na temi amniocenteza. Ja sam je radila, trazila sam to, iako su mi nalazi takodje bili dobri. Moras sama da odlucis, moje je misljenje da to treba uradilti.

: zvoncica75 - 23. april 2009 15:09:35(UTC)
Imam 33 godine.Trenutno sam u 13 nedelji, nalazi su mi u redu,ali mi je geneticarka preporucila vadjenje plodove vode(kao zbog godina),ovo mi je prva trudnoca,pa me sve to totalno sludjuje.

: oljicica - 12. april 2009 2:21:56(UTC)
Da li je neko cuo za dr. Djurdjevic Srdjana i kakva su iskustva

: jeleko - 7. april 2009 19:57:14(UTC)
Kiki10 hvala na informacijama:) ! Znace mi mnogo,da se ne bih izbezumila tamo:) , ovako cu se psihicki pripremiti! Za otprilike dve nedelje treba da idem. Veliki pozdrav!

: kiki10 - 7. april 2009 17:16:35(UTC)
Ok je ovako kao čovek, ali malo priča (tebi) - samo govori sestri šta treba da piše, u stručnim izrazima. Samo kaže da li je sve u redu. E sad malo smešnih delova: drugarica mi je rekla unapred da traži da se skineš skoro do kolena, pa sam ja bila pripremnljena psihički, alio ona kaže da je njoj to bilo neprijatno; takođe, dok radi uz izgrebe te noktom od malog prsta - nadam se da će ga za tvoj pregled odseći :))) Takođe, nemoj da se iznenadiš kad uđeš unutra u ordinaciju, prethodna žena će se još oblačiti, kao i ti kad uđe sledeća...

: jeleko - 6. april 2009 21:44:41(UTC)
Hvala gsavin na odgovoru. Nemam para na bacanje,i iskreno jezim se od tih ,,cena,, porodjaja,ali sam istovremeno i dosta uplasena,a i znam da nista nije sigurno. Da li neko ima iskustva sa dr.Belopavlovicem sto se tice expertnog uz? Pozdrav!

: gsavin - 6. april 2009 1:17:37(UTC)
Cao!Ne znam,ja imam sasvim drugacije misljenje sto se tice privatnika u NSa koji istovremeno rade u Betaniji.Nije ti neka garancija da ce ti se oni pojaviti na porodjaju (znam iz vise slucajeva).Ima ih,istina,koji se i pojave ali te prethodno osiromase.E,sad ako imas para i hoces bas da debelo platis i da imas odgovarajuci tretman,tvoj izbor i OK,postujem.U tom slucaju ti je dr Vejnovic bezbedan i zagarantovan,a ruku na srce,i strucan.Ne znam,ja nisam u nekoj prilici da mogu davati velike pare privatnicima,a jedino sto znam je da me moraju poroditi kad tamo dodjem,svaku su porodili!

: jeleko - 5. april 2009 21:21:09(UTC)
Cao svima! Ja sam u 23. nedelji,trudnocu vodim kod lekara u mom mestu,to je cisto zbog bolovanja i ostale papirologije,ali sam u potrazi za dr. u ns kod koga bih isla i koji bi mi bio i na porodjaju,ako je to uopste moguce. Prvi expertni sam radila u perinatalu kod dr.Kozarev i bila sam zadovoljna. Sada treba da idem na drugi,pa sam nesto razmisljala da krenem kod dr. Vuleta Visnjevca,pa da tamo odradim i taj expertni. Moje dve rodjake su kod njega vodile trudnocu pre 10-ak i 5 godina i bio im je na porodjaju,naravno unapred zakazanom.One imaju samo reci hvale za njega,a naravno sve je dobro i placeno!A s druge strane ,zena koja je kod njega vodila trudnocu privatno,zadnjeg meseca nije dolazila na svake dve nedelje na pregled kako je on trazio,i nije platila sam porodjaj,nije joj se ni pojavio na porodjaju,a imala je dug i tezak porodjaj,i on je bio obavesten da je ona tamo.I ja ni sama ne znam sta mi je ciniti ,ni kod koga ici?!? Cula sam dosta pohvala za Dr.Draganu Visnjevac,da li i ona radi privatno ili samo na Betaniji? Pozdrav svima!

: Lara NS - 4. april 2009 12:57:26(UTC)

Gogy,

potpuno si u pravu u vezi dr u Betaniji.Sve sto si napisala je tacno. Tako da ko hoce svog dr na porodjaju ili dolazi na zakazani carski rez ili u toku njegovog dezurstva uz indukciju.

A poradjaju svi, bez obzira na kom odeljenju rade...kad su dezurni svi rade sve. Jer svi su oni specijalisti ginekologije i akuserstva i obuceni su za sve domene rada iz te oblasti 

: bojana ns - 4. april 2009 12:03:10(UTC)
Ja sam vodila trudnocu kod dr Budakova i jako sam zadovoljna, pristao je i da mi dodje na porodjaj bez ikakvog placanja, ali se moja trudnoca oduzila malo :-) pa sam se porodila sa dve nedelje kasnjenja i posto se nisam otvarala zavrslila sam na CR tako da mi moj dr nije bio
Sve u svemu s njim sam bila bas zadovoljna jedino sto je jako zauzet i tesko ga je navatati

: NIKOLINA - 1. april 2009 18:53:35(UTC)

Gogy, u pravu si i u prvom i u drugom postu!

i ja sam zakazala za  vikend kad je moja dr.bila dezurna!

: gogy - 1. april 2009 18:00:52(UTC)
Da dodam još i ovo: ja sam isto to pitanje postavila na drugoj temi, pa su mi odgovorili da u Betaniji porađaju oni doktori koji se tad zateknu na dežurstvu, tako da nemaju pravo da dolaze dr mimo svog dežurstva. Takav im neki pravilnik. Zbog toga često dr koji vode trudnoću zakazuju svojim trudnicama datum porođaja, bez da je sam krenuo, onda kada su oni dežurni i priključuju ih na indukciju.
Toliko sam ja sznala. Nadam se da će nekom biti od koristi. Sve smo u istom sosu. Ne mož' čovek da bude pametan i da zna šta da radi.

: gogy - 1. april 2009 17:53:32(UTC)
Ja sam detaljno proučila sajt Betanije, a inače i vodim trudnoću na odeljenju za bračni sterilitet (VTO). Moj dr. bez obzira što radi na tom odeljenju ima dežurstva i u porođajnoj sali. To poutdano znam, jer me je više puta primao nakon svog dežurstva gore. Nedavno sam imala neke bolove, pa sam se u večernjim satima javila u Betaniju, pa me je pregledao dr Belopavlović koji se zatekao na dežurstvu, a on inače radi na odeljenju za ultrazvučnu dijagnostiku. Tako da, koliko sam ja informisana, skoro svi imaju dane kad su dežurni i kad porađaju, bez obzira na kom odeljenju rade. Znam i za dr Kapamadžiju koja radi na odeljenju za planiranje porodice da takođe porađa, jer je porodila moju drugaricu. Jedino znam da načelnica ne porađa (dr Novakov). Imai previše obaveza.

: Kale79 - 1. april 2009 15:26:12(UTC)
Drage devojke, da biste resile pitanje zasto neko od ginekologa moze da bude na porodjaju, a neko ne pogledajte sajt Betanije - http://www.gakns.com/. Videcete ko je na osoblju perinatologije i tu su ginekolozi koji rade u porodjajnoj sali. Tako mozete videti da je npr. Budakov na humanoj reprodukciji, a ne u porodjajnoj sali... Ako vam je od pomoci...

: kiki10 - 1. april 2009 12:53:11(UTC)
Mislim da Budakov nekoliko sati ima mogućnost da redovno radi u Mariću. Brigita Lepeš-Bingold meni trenutno vodi trudnoću, i dosta je fina. Ja nemam neke posebne zamerke na nju. Idem tamo, jer je to meni na 5 minuta od stana, pa mi odgovara. Jedino se za ekspertne ultrazvukove snalazim kod drugih lekara - prvi mi je radio Petrović, drugi (baš danas) Bjelopavlović u Betaniji. Da li znate da li možda Bjelopavlović porađa i kakav je ovako, jer se do Petrovića uopšte više ne može doći? Tanjav, a zašto tvojoj drugarici Budakov nije bio na porođaju - zato što ne radi porođaje, nisu se dogovorili, ili slučajno?

: NIKOLINA - 31. mart 2009 18:08:41(UTC)

ja sam pre trunoce isle kod dr .Mirovic ali sam bila ubedjena da je ona Mirjana Mirovic-I ona je ok.

Mislim da dr.Sentin radi u betaniji

: similic - 31. mart 2009 17:06:47(UTC)

Cao!

Sad ce te malo da se smejete, ali ja sam dosta vremena isla u ordinaciju MAric, kod dr Brigita Lepes Bingold, i mogu da kazem da je fenomenalna, fina, prijatna doktorka. Ali mnogo me nervira to zavlacenje kod riblje pijace, pa sam po preporuci drugaricine kume presla u ordinaciju Visnjevac, kod dr Olivere Sentin (jer mi je to na 5 min od stana) icon_surprised ops: . Ona je isto fina dr. Sledecu subotu idem na pregled, pa cu da je pitam po kom principu oni rade, u smislu neke veze u Betaniji...

Inace idem paralelno u DZ kod Dunavskog parka kod dr Mirovic Dragane..

: Aleksandra23 - 31. mart 2009 15:46:22(UTC)
Vule Visnjevac je odlican doktor i svakom bi ga preporucila. Ja sam imala operaciju levog jajnika koju je on obavio i hvala Bogu sve se dobro zavrsilo. On je obavio svoj posao kao pravi strucnjak i nisam imala nikakvih problema sto se mita tice i sl. Covek mozda na prvi pogled izgleda grubo i nezainteresovano ali nije tako. Ima i privatnu ordinaciju, pa ko je zainteresovan moze zakazati pregled. Samo sto nisam sigurna da li radi samo sa rizicnim trudnocama ili prima i "regularne" trudnice. U svakom slucaju sve pohvale za V. Visnjevca!

: Stasica - 31. mart 2009 14:46:33(UTC)
Tanjav, dr. Budakova možeš naći u ordinaciji Marić. Bila sam tamo pre 2 nedelje i srela sam ga tamo.

: tanjav - 30. mart 2009 20:24:21(UTC)
e kiki,sto se tice Budakova,kod njega sam isla na redovne preglede, a drugarica mi je vodila celu trudnocu,na porodjaju joj nije bio. Da li znas mozda da li on radi negde sada,znam da je bio u klinici Maric ali sada zbog cele situacije neznam kako da dodjem do njega?!

: tanjav - 30. mart 2009 20:17:47(UTC)
Cao koleginice-trudnice molim vas da mi napisete ako znate nesto o doktorici Brigita Lepes Bingold? u 8 sam nedelji i slucajno sam zakazala pregled kod nje .

: janamala - 25. mart 2009 0:46:02(UTC)
Molim vas, ostavite komentare na doktore u Betaniji da znamo sta nas ceka tamo!

: Lara NS - 24. mart 2009 23:49:19(UTC)

vanjaa, potpisujem tvoj post. I ja sam usla u cetvrti, trazim privatnog dr i isto me intresuju iskustva u vezi V. Visnjevca

nadam se da ce nam neko odgovoriti

: NIKOLINA - 24. mart 2009 23:05:55(UTC)

ja sam upoznata sa njegovim radom ali mislim da ti ja ne mogu dati ne  pravi odgovor!

meni je trudnocu vodila Dragana Visnjevac-malo je reci da sam prezadovoljna!

na svaku poruku i poziv je odgovorila, a kad mi se kuma poradjala,ona je obilazila iako je  pre toga nije ni znala.

ja sam bila 4 dana u porodilistu i dolazila je da nas obidje !  svaka joj i kao coveku i kao lekaru!

: vanjaa - 24. mart 2009 22:43:37(UTC)
Pozdrav trudnice,kazite mi da li ste upoznate sa radom dr Vuleta Visnjevca,on isto radi u betaniji,a krajem godine otvara privatno porodiliste.Usla sam u cetvrti mesec i jos uvek tragam za pravim doktorom.

: kiki10 - 23. mart 2009 13:44:28(UTC)
Da li neko ima iskustva sa dr Draganom Budakovim po pitanju vodjenja trudnoće, ali i porodjaja? Da li on radi CR, i da li dolazi da porodi 'svoje' trudnice? Koliko to naplaćuje, ako naplaćuje? Isto me zanima i za dr Djordjeta Petrovića, jer sam kod njega išla pre ove zabrane.
Pozdrav svima

: yoka - 23. mart 2009 11:27:04(UTC)
Za sada sam prezadovoljna sa prof. Vejnovicem, dopada mi se njegov stav "trudnoća nije bolest, već znak zdravlja žene". Koliko znam i na zapadu se ne diže velika halabuka oko trudnoće, a ako je sve uredu porođaj može da se obavi i kod kuće. Takođe imam dogovor sa njim da ga nezivkam na mobilni, već da mu se javim porukom, kada mi je prvi porođaj počeo poslala sam mu poruku, na koju mi je odgovorio za 5 min, a u Betaniji sam spomenula njegovo ime i dalje je sve išlo glatko, moje je bilo "Samo" da se porodim.

: Danijela&Jovana - 21. mart 2009 16:36:38(UTC)
Meni je trudnocu vodila dr. Kopitovic, slucajno sam zakazala pregled kod nje i bila je raspolozena da isprati moju trudnocu, iako sam cula da je do nje tesko doci jer uglavnom radi samo vantelesne. Ona je bila izuzetno normalna, stalozena i pri prvom susretu mi se dopao njen otvoren pristup. Nije od mene napravila bolesnu zenu, kako su neke moje drugarice prosle sa svojim dr. Bila sam odgovorna, posle treceg meseca otisla na bolovanje, radila KS i UZ svakog meseca, amniocentezu u 18. nedelji kod Bjelopavlovica, fetalnu ehokardiografiju kod dr. Stojica u Ginaku po njenoj preporuci, vidjale smo se jednom mesecno. Ono sto me je odusevilo je, da kada sam isla na AC i fetalnu ehok. nije radila ultrazvuk u Genesisu jer su tog meseca to uradile kolege i nije naplacivala dolazak da pogleda nalaze. I u pocetku trudnoce, na jednom UZ beba je spavala, nije mogla da je probudi, pa mi je zakazala za sutradan, a taj UZ nije naplatila. Nije to nas nesto mnogo ni kostalo, koliko sam cula da su cene kod dr. Vejnovica. Ma sve i da je kostalo, bilo mi je bitno da ona ne panici,da ima vremena za mene kad odemo (jer je i mm zeleo da bude na UZ), cak sam jednom isla sa sestrom pa je njoj pokazivala sta je sta na ekranu. Smatrala sam da je bzv da je zivkam svaki cas za kojesta, sve sto me je zanimalo nasla sam na forumu, a ako mi nesto nije bilo jasno pitala sam nju na sledecem pregledu. Posto sam ja imala 37 godina, imala sam neku ideju o carskom rezu zbog godina i sto je beba velika, imala je 4 kg kad se rodila, njeno misljenje je bilo da sam ja zdrava zena i daaaaaa "Vi cete se, naravno, poroditi prirodno, nema razloga da ne bude tako!". Nije mi bila na porodjaju, bila je na skijanju kad sam se porodila, rekla mi je to unapred vec u decembru (ja se porodila 10.januara), ali mi je organizovala dr. Ilica koji njen brat da mi se nadje na porodjaju i dogovori epidural. E, sad, on bas i nije ispao fer, jer se posle drugog ctg vise nije pojavljivao, vec zamolio kolegu da preuzme, tako da sam sticajem okolnosti zavrsila kod dr.Stajica, koji me je porodio, i kod koga sam ja nastavila da idem na preglede i posle trudnoce. I necu ga menjati, odusevljena sam njegovim stavom pacijentu i cinjenicom da pamti cak i detalje sa porodjaja od pre godinu dana. Ranije sam na redovne preglede isla kod dr.Todorovica, ali sam svaki put brze izasla nego sto sam usla, imala sam utisak da sam tu da ostavim novac i odem. Da ne pricam da me svaki put gledao kao da me vidi prvi put, a isla sam godinama po dva puta godisnje. Ok, ima nas puno, ali nemoj se ponasati kao da me nikad nisi video, ili bar budi zainteresovan kad vec ne vodis dosije svojih pacijenata. Preopsirna sam, ali to su sva moja iskustva sa NS ginekolozima.

: tihanar - 21. mart 2009 11:17:47(UTC)
dr.vejnovic nije nacelnik betanije vec dr.aleksandra novakov...betanija ima svoj sajt pa mozes proveriti

: layla - 21. mart 2009 2:05:31(UTC)
ja nisam ni vazna licnost ni zena uticajnog coveka pa mi je Dr Vejnovic uvek izasao u susret. na mob se ne javlja ali zato kad mu pustim poruku, odgovori mi u roku od 5min.
pregled kosta koliko kosta, ali zato ko ne moze da isfinansira njegove preglede, ne mora ici kod njega, ima toliko drugih ginekologa.
a mislim da cinjenica da je on nacelnik Betanije mnogo govori pa i moze da pregled naplati koliko naplati.
ja sam imala na porodjaju epidural i to bez predhodnog zakazivanja jer sam bila njegov pacijent.
ja samo lepe reci imam za Dr Vejnovica

: Hubba Bubba - 21. mart 2009 1:48:01(UTC)
Drago mi je da cujem da jos uvek postoje dr.koji su vredni pomena u pozitivnom smislu kao sto je ta dr. Bulatovic. Planiram i trece dete, i da se to skoro desi verujte da ne znam kod kog bi dr.vodila trudnocu, svakako bi potrazila savet ovde. Oprezno sa dr. Vejnovicem, govorim iz licnog iskustva, ja sam imala najlepse iskustvo s njim kad mi je vodio celu prvu trudnocu, privatno naravno, i kad me je porodio carskim rezom, opet naravno! A sto ne bi bila zadovoljna kad je sve hvala dragom Bogu bilo u redu. Ali uvek postoji ono ali...sta ako nesto nije u redu, on nije bas uvek tu za Vas kad Vam zatreba iako jedan pregled kod njega kosta koliko kosta...a dzaba Vam njegov broj mobilnog telefona ako se ona na njega ne javlja, a mozda se i javi u koliko ste neka vazna licnost ili zena nekog uticajnog coveka. Tako da apelujem, samo oprezno!

: marmit - 1. mart 2009 22:35:33(UTC)
Ja sam volila privatno trudnoću kod dr Novakov. Ona mi je odmah rekla da neće biti na porođaju. Što se tiče samog vođenja trudnoće, bila je ok, mada mi je radila samo UZ, ali vrlo pedantno. Tek na kraju mi je uradila ginekološki pregled i zaista pogodila kad ću se poroditi, tj. da ću ranije. Nisu mi ništa dodatno naplaćivali, samo preglede, a za rezultate testova sam se čula telefonom sa njom, nisam morala da idem do ordinacije. Na žalost, ona više ne radi privatno, tako da zaista ne znam gde bih vodila sledeću trudnoću. Kad se porođaj približio, otvoreno smo pričale i ona mi je rekla da ne plaćam doktore, već kad porođaj krene da dođem, da uvek ima 5 dežurnih lekara i da će sve biti ok (tako i uradila i bilo ok), a za epidural mi je rekla da to nije standardna usluga betanije, da to moraš posebno da se dogovoriš sa anesteziologom (bukvalno da odeš i dogovoriš cenu i uslugu). Odustala sam od epiduralne, ispalo mi je mnogo komplikovano a i bojala sam se jer se daje u kičmu. Na kraju je sve ispalo super.

: cmoka - 1. mart 2009 10:51:23(UTC)
TAmo sam otpala 1h od cekanja... trebala sam vec i casove da otkazem...ugledah moju komsinicu koja radi tamo kao sestra pa me ona uvede brzo i dr odradi BRZO... ne hvala, zakazite koliko mozete uraditi 1h je previse... pa i mi negde radimo, proslo je vreme kad smo strikale kod kuce pored kamina i cekale porodjaj!
I kod Mitrevske po 1h do 2h, sa sve napuknutim vodenjakom sam cekala dok nas je njena baba sekretarica DAVILA...
Ovu trudnocu vodim na Bulevaru M P kod dr Mirovic, ne cekam duze od 15, 20 min jer se zakazuje...a hitne prima dr odmah... sestra ne bas al dr kad vas ugleda uvede vas ODMAH!
Za nju sve pohvale, jedino nikad nisam saznala dal je negde mogu videti u privatnoj ordinaciji...

: Boyanna - 23. januar 2009 2:14:47(UTC)
Drago mi je da čujem samo lepe stvari o dr Bulatović, jer ipak nije sve jedno ko vodi trudnoću !
Svi su doktori dobri ako je trudnoća ok, a kada se zakomplikuje nešto, e onda...

: valika - 22. januar 2009 23:50:37(UTC)
I ja se pridruzujem pohvalama za dr.Bulatovic, pre 5,5 godina, porodjaj mi se zakomplikovao i ona me je na kraju operisala i posle u viziti sam saznala da sam zahvaljujuci njenoj brzini i snalazljivosti tu sam. Prilikom zavrsetka CR-a pojavilo se unutrasnje krvarenje, sto je ona brzo konstatovala i ponovo me odma sredila..
Sada sam opet trudna, zbog posla sam u inostranstvu i zahvaljujuci Boyann-i saznala sam da jos uvek Bulatovicka radi, sad i privatno i odlucila da se opet porodim kod nje, i jedva cekam da dodjem u NS da idem kod nje na pregled..
Pozdrav svima

: layla - 22. januar 2009 13:23:53(UTC)
ja Dr Vejnovica treba da ga nazovem ovih dana posto sam u 36nedelji da se dogovorim da poslednji pregled bude kod njega a ne kod zene (znaci, idem u Betaniju), i posto zelim epidural da mi zakaze porodjaj

: Dorka - 22. januar 2009 10:57:16(UTC)
Raspitaj se malo,ne verujem da ce prestati i u betaniji da radi,pa mozes tamo nastaviti da vodis trudnocu kod njega.

: yoka - 22. januar 2009 10:30:05(UTC)
Prvu trudnoću mi je vodio prof. Vejnović i bila sam prezadovoljna. Ponovo sam u drugom stanju, 16 nedelja, i pre tri nedelje sam obavila ekspertni kod njega i normalno mi je zakazao sledeću kontrolu. Prvi put čujem da neće više raditi privatno i u strašnoj sam panici. Jeste da pregledi koštaju, ali prof. Vejnović mi je bio ne samo lekar već i velika podrška tokom prve trudnoće, treba mi sigurnost koju on uliva, a tu je i veza na Betaniji. Nije prisustvovao porođaju i obišao me je samo jednom na 3min, ali sve je bilo ok i svi su bili korektni prema meni, dovoljno mi je bilo da u toku trudnoće, porodjaja i posle porodjaja imam mobilni kod sebe sa njegovim brojem telefona i osećala sam se sigurno, a nijednom ga nisam pozvala.Da li je neko već dogovorio sa prof. Vejnovićem i njegovom ženom preglede i porođaj i kako to sada ide?

: valika - 21. januar 2009 21:48:29(UTC)
Ha,ha,ha tek sada sam podigla stranicu, sta cete prava trudnjaca, Sve mi je jasno, svakako hvala

: Lara NS - 20. januar 2009 13:21:56(UTC)
Hvala na informaciji! :)

: beby*8 - 19. januar 2009 15:34:44(UTC)
Lara NS dr radu u Femini ul.Vase Stajica...

: Lara NS - 19. januar 2009 13:42:42(UTC)
A gde radi dr Sanja Bulatovic?

: jelena_ns82 - 19. januar 2009 1:39:32(UTC)
Boyanna,meni je dr Sanja Bulatovic vodila celu trudnocu i porodila me,mogu ti reci da sam prezadovoljna sa njom,predivna je zena,sve pohvale!!!!

: layla - 18. januar 2009 18:46:31(UTC)
Boyanna, pa koliko ti to imas dece? :)

: Boyanna - 18. januar 2009 17:05:07(UTC)
Evo ja se javljam opet posle nekog vremena,
I dalje vodim trudnoću kod dr Sanje Bulatović, i dalje sam prezadovoljna,
skroz je opustena doktorica, odgovara na sva pitanja, pa cak i vise :)
i Nije paničar , trudnoca je normalno drugo stanje i tako se i ponaša :)
Ne znam kako da vam objasnim, ali jednostavno sam odusevljena njom i kao osobom i lekarom,

: layla - 16. januar 2009 1:24:31(UTC)
joj, ja bih SADA isla da se porodim. dosta mi je vec! :)

: baloncek - 16. januar 2009 1:18:17(UTC)
ma znam samo sam htela da pricam sa njim o proceduri nista vise..znam da se to radi u 38 nedelji.nadam se da ces sve uspeti da organizujes i da ces imati lep i lak porodjaj.

: layla - 15. januar 2009 23:47:25(UTC)
baloncek, ja sam doktora pitala za epidrual jos u 5mesecu trudnoce i rekao mi je da je rano da o tome razgovaramo. to se dogovara oko 38 nedelje, dakle najvise 2nedelje pre termina. dodje se naposlednji pregled i zakaze se epiduural npr. za 4dana ujutru u 8h.
ne moze ti on obecati da ce tog i tog datuma (za 4meseca, lupam..) biti u gradu i u bolnici kada tebi ili bilo kojoj drugoj porodilji bude termin. koliko

: baloncek - 15. januar 2009 22:25:15(UTC)
Ja sam se odlucila da idem kod njega zato sto je odlican strucnjak a sada se osecam iznevereno.I zelela sam da idem kod njega zbog epidurala jer moja sestra je isla preko njega i sve joj je sredio naravno uz odredjenu nadoknadu.Ja imam hval bogu lepu i normalnu trudnocu ali zelim ako vec mogu da se dogovorim oko porodjaja,a ne da dobijam neodredjene odgovore od njegove zene,i da se osecam kao da sam prepustena sama sebi.u fazonu pa ja vam tu ne mogu nista tako je kako je...Naravno da nisam zadovoljna jer nisam bas sigurna u njenu strucnost a to sto sam par puta bila je zbog toga sto on vise tamo ne radi...inace bila bih najsrecnija da sam sad u 8 mesecu i da znam da je on vodio trudnocu ,a ne ovako, samo objasnjenje icicete kod doktorke preko telefona..I kome sad da verujem ??

: Kale79 - 15. januar 2009 21:24:34(UTC)
Baloncek, kao sto sam inace mali milion puta ponovila odluka je na tebi. Jedino sto meni nije jasno da li si ti isla kod njega samo zbog toga sto radi u porodilistu i privatno ili zato sto mu verujes kao lekaru. Kao sto Layla rece, pored svih njegovih prednosti sto je radio i u betaniji mislim da je jako bitno da verujete svom ginekologu. Ako je kod tebe jedino bilo bitno to sto on radi u porodilistu, onda si mogla izabrati i bilo kojeg od drugih lekara, koji su isto tako radili i privatno i u Betaniji, i nista losiji strucnjaci nisu. Pa vidi ove zenice koje su 8 meseci redovno isle kod njega i sad pred porodjaj on ne radi privatno, pa se ne nerviraju, a ti si bila samo par puta i nisi zadovoljna. I moja doktorica ne radi vise privatno, pa se ne nerviram, jer joj verujem u smislu da mi odgovara, a sto se porodjaja tice, pa nece me ostaviti da se porodim ispred porodilista, sve dok imam overenu knjizicu. Onda idi u Beograd, pogotovo ako ces tamo VEROVATI svom lekaru, samo vodi racuna da ti i zdravstevna knjizica bude na njihovoj filijali, jer pored svih casti, porodjaj moras platiti ako nisi u svom fondu. Svakako zelim ti svu srecu!!

: baloncek - 15. januar 2009 21:00:55(UTC)
Bila sam kad mi je utvrdio trudnocu i na ekspertnom UZu 13 nedelji.No vec sledeci put nije bio tu pa me je primila njegova zena,uz recenicu sledeci expertni radice vam opet moj muz.Medjutim sada kada sam zvala da se dogovorim receno mi je da on vise ne dolazi u ordinaciju.Ja stvarno nemam nista protiv nje jako je draga i prijatna osoba ali ja zelim da se porodim vec kako zelim da se ne ponavljam,pa vec ako oni ne mogu nista da mi garantuju onda na vreme da znam pa da idem u Beograd,jer tamo imam vezu koju ako platim ne moram da jurim ,i da smaram,i da zivkam a kao njegov sam pacijent...eto to me je razocaralo.Inace kada sam pitala za epidural ona je rekla najbolje je da je ugovoren..pa sad vi vidite..

: Kale79 - 15. januar 2009 20:05:15(UTC)
Zenice, nema nerviranja, a prica ima puno... Ovo je ipak prica o vodjenju trudnoce privatno. Epidural je na drugom mestu.

BTW, danas sam malo pricala sa mojom dr, i ono sto sam saznala jeste da ne kupujes set, ali se anesteziolog placa i mora se ici na dogovor, znaci i ako je zakaze i ako se ne zakaze epidural, ne mozete tek tako doci i reci ja hocu epi, mora postojati dogovor. Nema brige, jer radio ti dr ili ne u Betaniji, oni se ionako svi poznaju, a i nema dolazaka ako nije smena, tako da...

: layla - 15. januar 2009 19:42:43(UTC)
mislim da je oko 4000din epidural set

: layla - 15. januar 2009 19:40:53(UTC)
ne znam sta da ti kazem..situacija je stvarno katastrofa. jedino da odes do betanije da vidis nekog od tih 2 anesteziologa i popricas otvoreno (kome sta treba dati, babicu namiriti..)

: beby*8 - 15. januar 2009 19:38:41(UTC)
gina draga moja, akoliko kosta taj set za epiduralnu???????? zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: beby*8 - 15. januar 2009 19:36:59(UTC)
a sta ko ne ide privatno kod dr koji ne rade u betaniji?????? kome ja da se obratim???????
ju jako sam razocarana!!!!!!!!

: layla - 15. januar 2009 19:29:53(UTC)
pa ja sam cula da ako se dogovoris sa Vejnovicem, anesteziologa ne placas, tj. ako si njegov pacijent, njega samo castis na kraju (ako hoces). te price da anesteziolog kosta 150eur i sl. su gluposti

: beby*8 - 15. januar 2009 19:25:07(UTC)
jujujuju pa nisam znala da je tako...pa to je sramota!!! Znaci naci prvo dobru vezu njemu platiti, pa platiti anestezijologa...pa sta je to u ovoj nasoj drzavi???????
e stvarno dodje mi sve da ih pojedem tamo...

: layla - 15. januar 2009 19:06:59(UTC)
da..u pravu si ti. zovnucu ga sledece nedelje :)

: gina - 15. januar 2009 19:05:03(UTC)
Sta da radis, sad su ih pritisli pa ne mogu da rade privatno... Zato ti lepo idi kod njega u Betaniju ili ga gnjavi telefonom da se dogovoris na vreme. Znas i sama da je on stalno u nekoj frci i da ga je tesko uhvatiti u Betaniji.

: layla - 15. januar 2009 18:59:30(UTC)
pa ja cu to sigurno i uraditi. kod njega sam i vodila celu trudnocu(+sto mu bezgranicno verujem) da bi bio tu ili na porodjaju ili da nazove koga treba da nazove kada mi porodjaj krene.
nego me je zbunila ta cela frka oko zakazivanja epidurala,nisam to bas tako zamisljala.

: gina - 15. januar 2009 18:55:28(UTC)
Pa lepo, draga... Kazi mu da vec lepo placas njegovu zenu privatno i da zelis da ti organizuju epidural. Nije on mutav, ali isto ume i da se poplasi kad pokazes zube. Znam ga puno godina. Da je on ostao u ordinaciji i da si nastavila da vodis trudnocu kod njega, ne bi ti trazio da placas bilo sta u Betaniji. Ovo ti pricam iz iskustva sa njim. Meni je radio CR, a sestra mog muza je 2 puta rodila na epidural u Betaniji i vodila trudnocu kod njega privatno. Zato, ako ti treba broj mobilnog, mogu ti ga poslati.

: gina - 15. januar 2009 18:51:36(UTC)
Beby, kupis set za epidural, i ono ispadne na nema ko da ti ga ukljuci jer je anesteziolog zauzet nekim drugim slucajem. I ti tako poludis od muke i od svega... Ili da, bez korupcije kako kaze nas Ministar, platis anesteziologu i doktoru i onda ti postajes najhitniji slucaj.

: layla - 15. januar 2009 18:49:21(UTC)
Citat:
beby*8 - 15/1/2009 16:47

jel to znaci i ako im platis epiduralnu ne mora da znaci da ces je dobiti?????

pa tako ispadne. ovde nista nije nemoguce u betaniji :(

kako mislis da ispreskacem dr?

: beby*8 - 15. januar 2009 18:47:16(UTC)
jel to znaci i ako im platis epiduralnu ne mora da znaci da ces je dobiti?????

: gina - 15. januar 2009 18:45:51(UTC)
Layla, draga, imas li ti mobilni telefon dr. Vejnovica da ga nazoves i "ispreskaces" ?

: layla - 15. januar 2009 18:39:45(UTC)
Balonce, ti nisi nijednom bila na pregledu bas kod dr Vejnovica?

: layla - 15. januar 2009 18:34:43(UTC)
a ni anesteziolog ne moze da se "obezbedi" jer ih ima 2 samo na celu bolnicu, pa ako je neki slucaj hitniji, epiduralna otpada

: beby*8 - 15. januar 2009 18:29:37(UTC)
proveri ti to za svaki slucaj...pa to je onda cisti bezobrazluk...

: baloncek - 15. januar 2009 18:12:50(UTC)
ma ne razumete...u Betaniji mozes kupiti set za epiduralnu ali ti ne garantuju da ces je dobiti ako ne obezbedis anesteziologa,i akusera tako mi je rekla doktorka Vejnovic...Meni nisu problem pare,kada sam je pitala pa sa kim ja mogu da popricam o tome i da platim na kraju krajeva receno mi je to vi vidite sa mojim muzem...koji inace ne sme da dodje u ordinaciju..Muka mi je stvarno.

: beby*8 - 15. januar 2009 17:57:33(UTC)

Citat:
layla - 15/1/2009 15:48Sta je pametno rekao gospodin Ministar?

ruganje ruganje ruganje nista pametno!!! Dobro mu je ovaj jedan profesor rekao kako ga je sramota da dodje na tv...

: layla - 15. januar 2009 17:48:38(UTC)
Sta je pametno rekao gospodin Ministar?

: beby*8 - 15. januar 2009 17:43:41(UTC)
baloncek nemoj da se nerviras...svi su oni lopovi...mislim da ti u betaniji moraju odobriti epiduralnu, ako ti zelis, samo se placa...raspitaj se jos kako to ide...
a ministar zdravstva sinoc u emisiji...smucio mi se lopov!!!

: baloncek - 15. januar 2009 16:01:38(UTC)
I sta mi sada da radimo koji su hteli da idu kod Vejniovica?Placam ne male pare da bi mi njegova zena rekla kako imaju jako puno posla i da ne zna da li moze mi ista garantuje za epidural.Sramota.
Ja ulazim u 6 mesec i htela sam sve da se blagovremeno dogovorim...bolje da sam isla u Betaniju ovako mi dodje na isto...samo sto placam nesto sto nije tako receno da ce biti.

: vele - 7. januar 2009 10:41:59(UTC)
pronasla sam na netu da samo dr koji su pofesori na fakultetu mogu da rade kao konsultanti, pa zato stojic i belopavlovic jos uvek rade...
mogao je nas "pametni" ministar pre ove odluke da obci sve ginekologe iz drzavne prakse i nabavi im dobre uz, pa da sad trudnice ne moraju da se traumiraju, a pojdinci skidaju kajmak... kod mene u mestu ima 6 gin., svi rade u domu zdravlja i porodilistu i ne stizu da rade privatno, a nijedan nije obucen za eksp. uz! kao nijedan gin. iz drzavne prakse kojemu po socijalnom pripadam. ispada da za celu vojvodinu jedino u betaniji rade drz. gin. eksp. uz, sramota...

: beby*8 - 6. januar 2009 21:07:40(UTC)
slazem se sa Kale79, pa krajnje je vreme da stvari dodju na svoje!!!

: Kale79 - 6. januar 2009 14:47:53(UTC)
Phoenix, nije sve tako crno.... Nisu im zabranili da rade privatno, nego je poenta sledeca: ne smeju da rade kao konsultanti (sto je do sada bio slucaj) vec moraju da budu prijavljeni. Znaci fond od 40 radnih sati nedeljno mogu da raspodele, tako sto ce 50% raditi u drzavnom i tu ce im se placati 50% doprinosa i isto tako i privatno. E sad, to se njima ne isplati, pa se odlucuju za drzavno, jer na taj nacin sticu reputaciju, polozaj i moc, a privatno ce imati svoje ordinacije, ali ce zaposljavati druge lekare, a oni nece moci biti konsultanti.
Bez da ikog branim, mislim da je krajnje vreme uvesti u red zdravstvo, jer zasto ja placam (doprinosi) mesecno zdravstveno osiguranje i to u veoma velikom iznosu, a da za to nemam nista, nego jos dajem iz svog dzepa za preglede. Treba napraviti novi zdravstveni sistem, sa privatnim zdravstvenim osiguranjem, pa ko voli nek izvoli. Medjutim ovo nije tema....

: phoenix - 6. januar 2009 14:36:02(UTC)
Ma ja nesto ne verujem da ce moci da ostane ovako. Jako je glupo zabraniti lekarima da rade i privatno. To ni u jednoj zemlji u Evropi ne postoji, osim valjda u Republici Srpskoj. Valjda ce lekari biti dovoljno pametni da se pobune. Jel neko profesorima i nastavnicima zabranio da drze privatno casove? Nije..

: Kale79 - 6. januar 2009 14:12:07(UTC)
Layla, nemoj se nervirati, jer za sada nisam cula da je bilo ko odlucio da ne bude u drzavnom. Svim mojim drugaricama su rekli da do daljnjeg nece raditi privatno. ALi, ti si ipak njegov pacijent, ides kod nj. u ordinaciju tako da bez brige.... Dogovorices se sa njegovom zenom sve.

: Mitrolina - 6. januar 2009 14:11:33(UTC)
ja isto hocu da predjem kod veinovica

: layla - 6. januar 2009 1:35:24(UTC)
a jesi kod Vejnovica ili..?

: phoenix - 6. januar 2009 0:43:46(UTC)
Auu, pa ja sam totalno neupucena oko ovog sto se desilo i sto je nas pametni ministar zdravljao propisao.. Sad sam tek procitala vesti. Nadam se da to ipak nece tako ostati.

: layla - 6. januar 2009 0:32:47(UTC)
..pa nista konkretno, ali je rekla da dr nece biti tu do daljnjeg

: phoenix - 6. januar 2009 0:31:21(UTC)
I rekla ti je da on vise nece raditi privatno?

: layla - 5. januar 2009 23:46:37(UTC)
pa bila sam pre nove godine na redovnom pregledu. dr nije bio tamo vec samo njegova zena. ali je ona takodje izvrstan lekar, stvarno sve pohvale :) bas je detaljna, fina..na ultrazvuku sam bila sigurno 15ak minuta. sve smo gledale, i rucice i nogice...nosic.. :) :)

: phoenix - 5. januar 2009 23:41:53(UTC)
Ozbiljno? Zvala li da pitas?

: layla - 5. januar 2009 22:02:09(UTC)
vejnovic ne radi vise privatno, samo njegova zena je tamo

: olga75 - 5. januar 2009 18:22:13(UTC)
Belopavlovic je radio i u Mediku u Subotici svake druge subote a mislim da jos uvek radi

: Vesna 1975 - 5. januar 2009 18:18:26(UTC)
Ovaj novi zakon moze samo da te izludi. Koliko mi se cini vise ni Dr Kopitovic, Vejnovic, Novakov, Radeka i ostali vrhunski strucnjaci ne rade kod privatnika vec samo u Betaniji. Tako sam nesto danas nacula.
Znate li vi neku proverenu informaciju o tome?

: Ocajna Bri - 5. januar 2009 18:06:05(UTC)
Dr Bjelopavlović je sredom radio u Genesisu ali ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu zbog ovog novog zakona.Znam da svaki privatnik koji ne radi u Betaniji ima tamo nekog svog prijatelja čiji broj tel. će vam dati ako vam nešto zatreba.

: vele - 5. januar 2009 11:04:41(UTC)
hvala phoenix! cula sam da sad zbog ovog "zakona" mnogi vise ne rade. ja sam bila i kod belopavlovica i kod stojica drugi put, zgodnije mi je ici u suboticu...ali sto kazes-najbolje da nazovem.

: layla - 5. januar 2009 0:16:43(UTC)
aha..ti si isla na carski.. ja bih epidural, ali ne znam kako to da organizujem. jednoj drugoj njegovoj pacijentkinji je predlozio da dodje na zakazan dan da joj izazovu porodjaj i daju epidural. tada ce sigurno biti i on tamo kao i anesteziolog. malo se bojim tog metoda :(

: phoenix - 5. januar 2009 0:12:58(UTC)
Posto sam unapred znala da cu morati na CR onda sam imala dogovoren prijem u porodiliste i termin porodjaja.

: layla - 5. januar 2009 0:10:18(UTC)
phoenix, da li si imala dogovoren termin za Veinovica i porodjaj ili je slucajno bio tamo? (s obzirom da si njegov pacijent)

: phoenix - 5. januar 2009 0:10:02(UTC)
Vele, Belopavlovic bi trebalo da radi u ordinaciji dr Marica i u Perinatalu. Bar je tako bilo kad sam ja bila trudna. Pokusaj da nazoves da pitas.

: phoenix - 5. januar 2009 0:05:47(UTC)
Ja isto nisam nikad platila tako puno kod dr Vejnovica. Placala sam 5000din pregled u trudnoci.

Da, meni je na prijemu u porodiliste bila dr Dragana Visnjevac - izuzetno prijatna i ljubazna doktorka i pored velike guzve na prijemu. Igrom slucaja, ona je sutradan asistirala Vejnovicu na mom porodjaju. Zaista divna zena i koliko sam cula odlicna i strucna doktorka. Radi i u Betaniji i privatno u ordinaciji Visnjevac.

: vele - 4. januar 2009 18:23:22(UTC)
da li neko zna za dr stojica da li jos uvek ordinira privatno (u subotici je radio eksp.uzv) i dr belopavlovic?

hvala!

: bojana ns - 4. januar 2009 14:55:55(UTC)
vesna cinjenica je da je jako puno dobrih dr prestalo da radi privatno pa tako i dr Novakov pa moja preporuka ti je pa provjeris dali jos radi privatno dr Vesna Kopitovic u ordinaciji Genesis ili imas ordinaciju Biovita,dr Dragan Lugonjic je jako dobar i prijatan,neradi nigdje osim tu,to je i njegova ordinacija...ja licno nisam bila kod njega nego je dr koji me je porodio radio tu ali nazalost i on sad radi samo u Betaniji

: Vesna 1975 - 4. januar 2009 14:41:37(UTC)
Ja sam u perinatalu prosla kroz ruke svake od tih doktorki i nijedna mi nije donela srecu, zato se najozbiljnije razmisljam da promenim i ordinaciju i doktorku.
Dr. Radeka mi je dva puta radila kiretazu (ne mojom voljom naravno), Dr Kozarov mi je dijagnostikovala prvi missed, a Dr Andjelic drugi, sve baksuz za baksuzom.

: layla - 4. januar 2009 14:21:51(UTC)
moja drugarica vodi trudnocu kod Dr Vebe, stvarno je s njom prezadovoljna. problem je taj sto ona ne radi u Betaniji a ja sam htela nekog ko radi i ko ce mi pomoci i olaksati boravak tamo kad dodje vreme. kod Dr Vejnovica je pregled 5000din, ne znam zato su rekli tu cenu. nikada toliko nisam platila icon_eek

: Lara NS - 4. januar 2009 13:18:19(UTC)

Evo i mog iskustva...

Ja sam tek juce ugledala famozne II crtice, tako da tek treba da

trazim lekara za vodjenje trudnoce....

Do sada isla sam privatno na redovne ginekoloske preglede u Perinatal.

U ovoj bolnici svaki dr ima svoju tarifu. Dr Radeka je najskuplja, pa potom dr Kozarov,

a dr Andjelic je najpristupacnija, a daje i popust za studente.

Ja sam jednom bila kod dr Radeke. I pored toga sto sam imala zakazano cekala sam 45 min.

Ona je usla, obavila pregled za 2 min i otisla. Ja sam imala nekih pitanja, a ona mi je rekla da zuri i

da pitam sestru sve sto me interesuje.

Potom sam isla kod dr Andjelic u Perinatal. Opet sam cekala vise od pola sata na pregled. Ona je bila

nesto ljubaznija od Radeke, ali nisam bas previse odusevljena.

Za dr Vejnovica sam cula dosta pohvala. Kad sam nazvala da zakazem kod njega pregled bio je 10 000 din (u Perinatalu

je taj isti pregled kostao 4 000 din). Tako da sam odmah od njega odustala, zaista nemam toliko para.

I onda sam konacno otkrila predivnu dr u DZ na Limanu. To je dr Radovanovic, veoma je prijatana, strpljiva,jako

sam zadovoljna...Jedino je problem sto je sad do 20.01. na godisnjem, pa cu morati opet kod nekog 

od privatnika da mi potvrdi trudnocu. Mislim da ce to biti dr Veber jer sam cula od prijateljica da je dobra, a i ovde citam da su 

mnoge od vas bile zadovoljne njom.

: layla - 3. januar 2009 17:27:08(UTC)
Citat:
Vesna 1975 - 3/1/2009 12:55
Mene takodje jako nervira konstantno cekanje kod nje i nedovoljno posvecivanje paznje pacijentima.

dok nisam jos bila trudna, nekoliko puta sam bila u Perinatalu, ali UVEK sam morala da cekam i pored zakazanog termina sigurno preko 30min sto me je izludjivalo

: Kale79 - 3. januar 2009 16:25:27(UTC)
Vesna, svako ima svoje misljenje o lekarima, a na nama je da izaberemo... Ono sto mogu da ti kazem, iz licnog iskustva, pre par nedelja sa promenama u lekarskoj praksi, jeste da se VECINA dobrih lekara odlucilo da radi u drzavnim ustanovama, a ne u privatnim ordinacijama, tako da.... Raspitaj se, da vidis kako su se organizovali, ko je gde i sl.

: phoenix - 3. januar 2009 16:06:03(UTC)
Dr Novakov je upravnik Betanije, tako da je prilicno tesko zakazati kod nje u Betaniji, a cak sam nesto cula da vise ne radi ni privatno kod Dr Maric, gde je radila jer nema vremena. Tako sam bar ja cula! Bila sam kod nje na dva EUZ-a u trudnoci - jeste jako strucna, ali i kod nje je sve brzinski odradjeno.

Moje preporuke za dr Vejnovica. Stvarno je sve na svom mestu kod njega.

: Vesna 1975 - 3. januar 2009 14:55:20(UTC)
Evo i ja da se pridruzim na ovoj temi. Ja sam isla do sada u perinatal kod dr. Kozarov. Mene takodje jako nervira konstantno cekanje kod nje i nedovoljno posvecivanje paznje pacijentima.
Ja sam na zalost imala dva missed-a, jedan u junu 2007 a drugi u julu 2008 sada sam ponovo trudna i jako uplasena. Zakazala sam prvi pregled za 13.01 kod dr. Kozarov, mada se ozbiljno razmisljam da predjem kod neke druge dr.
Vidim da ste nahvalile dr. Novakov, mene interesuje jos i da li ona radi i u Betaniji? U svakom slucaju ja bih isla privatno, da li je ona jos uvek u MC klinici?

: ofelija - 25. decembar 2008 10:31:57(UTC)
Doktor Vejnović je super,ljubazan,opušten,pre svega stručan.Samo najveće pohvale za njega!

: gina - 24. decembar 2008 23:35:46(UTC)
I ja sam vodila prvu trudnocu kod Vejnovica. Radio mi je CR, i obilazio nekoliko puta na dan. Bila sam "titrana" ko malo vode na dlanu i sama u dvokrevetnoj sobi. Samo pohvale imam i za njega i za sestre sa odeljenja.

: layla - 24. decembar 2008 20:38:04(UTC)
da...super bi bilo kada bi mi se potrefio da bude na porodjaju, drugacija bi onda prica bila. ali, nerealno je ocekivati od bilo kod dr. da dolazi u bolnicu na poziv svake porodilje.

: phoenix - 24. decembar 2008 20:29:49(UTC)
Ja sam isto Vejnovicev pacijent. On svoje pacijente obilazi par puta dnevno, bar je tako mene obilazio. U stvari i ne znam da li je drugaciji tretman posto je samnom u sobi isto bila njegova pacijentkinja. :)

: layla - 24. decembar 2008 16:47:21(UTC)
Citat:
Dorka - 24/12/2008 08:10

Ja sam obe trudnoce vodila privatno kod Vejnovica i zadovoljna sam tretmanom.Ali sam istovremeno morala odlaziti jednom mesecno u ambulantu da mi produzavaju bolovanje,tako da sam se svakako smarala po cekaonicama.

a kakav si imala tretman u porodilistu? da li je bilo malko drugacije nego ostalim zenicama koje su bile s tobom? ipak je on nacelnik :)

: Dorka - 24. decembar 2008 10:10:26(UTC)
Ja sam obe trudnoce vodila privatno kod Vejnovica i zadovoljna sam tretmanom.Ali sam istovremeno morala odlaziti jednom mesecno u ambulantu da mi produzavaju bolovanje,tako da sam se svakako smarala po cekaonicama.

: valika - 16. decembar 2008 17:44:16(UTC)
Boyanna
Ako mozes posalji mi broj relefona, dr. ili ordinacije sve je jedno

: valika - 16. decembar 2008 17:34:31(UTC)
Boyannaaaa...
Kako sam sretna sto sam ulovila ovu tvoju poruku... Nemas pojma kako si me usrecila.
Trnutno se sa porodicom nalazim u ruralnoj Hercegovini, imam devojcicu 5,5 godi sada sam
ponovo trudna, i zamisli. Porodila me je dr.Bulatovic, a imala sam komplikovan porodjaj, na kraju carski rez i kad je bilo pred kraj, pojavilo se unutrasnje krvarenje i zahvaljujuci doktorici istoj, ja sam danas tu gde jesam.
Sada sam samo zelela nekako da je nadjem, i mastala sam da jos radi u Betaniji, Sad kada sam procirala tvoju poruku ma neznam, hvala ti. :-*

: layla - 12. decembar 2008 23:53:27(UTC)
ja sam kod dr.Veinovica. vrlo sam zadovoljna

: natasa ns - 7. novembar 2008 5:00:40(UTC)
jako lose iskustvo sa dr crnogorac iz genesisa, iako sam obe trudnoe vodila u perinatalu, kod dr kozarov, na pocetku druge trudnoce otisla sam na obican pregled kod dr crnogorac, jer moj dr nije bila u gradu, i nakon pregleda nazvala me sestra iz genesisa sa porukom da imam terapiju, koju je prepiala dr crnogorac, a ona je zamenila prezimena sa nekom drugom pacijentkinjom i meni dala lekove koji veze nemaju sa trudnocom tako da od tada kad cuje za genezis i dr crnogorac, najezim se.

: Boyanna - 6. novembar 2008 18:05:56(UTC)
Pozdrav trudnice drage :)
Ja idem u Feminu kod dr Bulatović, i prezadovoljna sam , ali bila sam samo jednom,
otišla sam po preporuci i radi u Betaniji, načelnica je porođajnog,

: Mitrolina - 6. novembar 2008 17:09:12(UTC)
mozemo mi potpisati jos sto peticija nista se nece promeniti

: bojana ns - 6. novembar 2008 7:42:09(UTC)
evo da i ja kazem koju na ovu temu...
necu pisati o svom dr,za njega imam samo pohvale-Dragan Budakov
ja sam evo presla termin uveliko pa idem cesto u Betaniju na kontrole,a tamo nemoze da me pregleda moj dr jer tamo radi nesto drugo i tako ja idem pa kome dopadnem
prosli put me pregledala dr Dragana Visnjevac i stvarno nemam rijeci,zena je odlicna,jako ljubazna i prijatna prema svima bez obzira koji haos je imala taj dan,stvarno se rijetko srece tako nesto...
e ali danas zato je bio dr Dragan Stajic(kod njega sam bila prije par godina privatno i mogu vam reci da tu vazi parola plati pa se klati) ako nista njegov privatni pacijent onda mozete da se je.... u dupe (da izvinete na izrazu) mm ga je danas samo pitao kako se on zove i koliko cu ja jos cekati posto sam dosla medju prvima a nisam mogla da udjem ni kad nije bilo vise nikog jer navodno se ceka jos neka da dodje...da bi on mene napao kad sam napokon usla u ordinaciju da sta mm ima njega da pita za ime,pa sad ce i on sebi da zapise ime mm da eto ima i on njega zapisanog

icon_eek sta mu to znaci?jel to on pokusava meni nesto da prijeti?e pa svasta sam mu rekla posle toga,nisam ni ja sisala vesla a imam i usta da mu odgovorim

: Mitrolina - 19. oktobar 2008 6:48:46(UTC)
U cetvrtak idem na kontrolu i pitacu je tacno sta misli ako je to to, promenicu doktora

: mayya - 19. oktobar 2008 0:48:06(UTC)
Citat:
Mitrolina - 18/9/2008 13:19

Usla sam u sedmi mesec i iako je jos rano mene vec hvata pomalo panika od porodjaja. Idem privatno kod dr koja radi u Betaniji i koja mi je pre ove trudnoce dva puta radila vantelesnu. Sve je ok ali... Svaki put kad je pitam da li ce me ona poradjati, odgovor je dogovoricemo se, ako se dogovorimo, videcemo isl. Nikako da prelomi da, hocu! Upravo me to i nervira, jer dala sam bas dosta para i tada za vantelesnu a i sad za ove preglede i mislila sam da se podrazumeva da ako me ona vodi privatno da ce me i poradjati bez dodatnih 300 evrica koliko je njena tarifa. Ne znam da li sam promasila temu ali me ovo bas muci, kakva su vasa iskustva sa vasim doktorima?
ps
Isto pitanje druga tema

Mitrolina, pa vec i sama predpostavljas sta znace reci ''dogovoricemo se''. Nema njima veze sto si placala privatno preglede, uvek ocekuju jos. Na zalost, ali tako je.

: ema - 18. oktobar 2008 20:07:09(UTC)
DA LI NEKO ZNA ZA MINERVU I DR.ANITA MITRESKI

: Mitrolina - 18. oktobar 2008 8:04:56(UTC)
I ja vodim trudnocu u Genezisu

: mama malog Borisa - 18. oktobar 2008 3:26:29(UTC)
ja sam samo jednom bila u Genesisu kod dr Crnogorac, i nikad vise. Prvo je dr kasnila sat vremena a posle kada sam je pozvala telefonom zbog krvarenja u trudnoci nije htela da mi se javi na telefon. Jako sam se razocarala i u nju i u osoblje te bolnice.

: Ocajna Bri - 21. septembar 2008 11:47:27(UTC)
Meni je prvu trudnocu vodio dr Bjelajac u ZOV i on je ok ali je tamo užasna gužva i pre izadješ nego što udješ tako da ne znam kakav je kada odeš kod njega privatno,verovatno posveti više vremena pacijentu.Sada mi trudnoću vodi dr Crnogorac iz Genesisa i ona je odlična ali nažalost ne radi više u Betaniji.

: Draganab - 20. septembar 2008 16:34:19(UTC)
ne znam

: bojana ns - 20. septembar 2008 15:47:27(UTC)
mitrolina ja neznam o kojoj dr je rijec a bas me zanima tako da ako nije tajna...
ja sam bas dosta dr izmjenjala pa bi volila da znam koga da se cuvam

: Mitrolina - 20. septembar 2008 15:31:51(UTC)
Ma nije vazno,cim pitas verovatno pretpostavljas koja je :)

: Draganab - 20. septembar 2008 14:59:32(UTC)
a o kojoj dr je rec ako nije tajna?

: Mitrolina - 18. septembar 2008 9:19:50(UTC)
Usla sam u sedmi mesec i iako je jos rano mene vec hvata pomalo panika od porodjaja. Idem privatno kod dr koja radi u Betaniji i koja mi je pre ove trudnoce dva puta radila vantelesnu. Sve je ok ali... Svaki put kad je pitam da li ce me ona poradjati, odgovor je dogovoricemo se, ako se dogovorimo, videcemo isl. Nikako da prelomi da, hocu! Upravo me to i nervira, jer dala sam bas dosta para i tada za vantelesnu a i sad za ove preglede i mislila sam da se podrazumeva da ako me ona vodi privatno da ce me i poradjati bez dodatnih 300 evrica koliko je njena tarifa. Ne znam da li sam promasila temu ali me ovo bas muci, kakva su vasa iskustva sa vasim doktorima?
ps
Isto pitanje druga tema

: dragana_77m - 25. jul 2008 14:44:30(UTC)
Ja sam cijelu trudnocu vodila u Selecti kod dr. Segedia i jako sam zadovoljna. Jako je detaljan, hoce da saslusa i posavetuje. Jedino sto on ne moze da bude na porodjaju-ako je redovan porodjaj, a u u slucaju carskog moze se dogovoriti da vam on radi carski. Posle porodjaja zvao je da proveri kako smo ja i beba, a i na odeljenje da sestre povedu racuna o nama. To je moje iskustvo sa njim, tko zna mozda neko ima i lose.

: Lilly - 21. jul 2008 20:07:05(UTC)
I ja sam 4 godine isla u Perinatal, ali nisam kod dr. Kozarov nego dr. Rajovic..Ipak euz mi je oba puta radila dr. Kozarov, razocaralo me je sto sam prvi put na 4d nisam dobila cd , tj dobila sam ali nije bio ispravan. Drugi put na 4d takodje dr. Kozarov nije imala strpljenja da saceka da se bebac pomeri, tj da pomeri rucice sa glave i takodje nisam dobila cd. A ipak naplacuje euz 5000 i reklamira se sa 4d i cd ..a nijedan nisam dobila. Bas mi je zao, kad sam joj to spomenula na izlasku samo je slegnula ramenima..

: Medvedic - 21. jul 2008 16:05:40(UTC)
Dr Kozarov nikako...A evo i zasto:Nakon sto mi je pre 4,5 god konstatovala missed na UZ (nema srcane radnje),lepo je naplatila punu cenu (a i ovako je bila preskupa),a kasnije sam cula da medju lekarima vlada nepisano pravilo da se u takvim slucajevima ne uzima nista...I kome god sam to rekla,a imaju isto iskustvo,svi su se cudom cudili,jer njima to nije bilo naplaceno...A uz to ne radi u Betaniji,sto je od prevashodne vaznosti...

Mozda nisam najobjektivnija jer sam ogorcena,ali i dalje mislim da je alava na pare...Jos dokaz vise,pre 4,5 godine je za dva min UZ koliko je pogledala stanje embriona,uzela 4.500,dok mi je dr Petrovic iz "Marica"(koji,uz to,radi u Betaniji) uzimao 3.000 za 15 min detaljnog pregleda UZ ploda,dok mi je tokom prosle i delom ove godine vodio trudnocu...

: phoenix - 21. jul 2008 12:09:08(UTC)
E da! To je mene uzasno nerviralo u Perinatalu. Imam zakazano, a otelim se dok ne docekam da me prime. To je bas skroz bez veze. Ako su primetili da se stalno ceka, znaci da im zakazivanje ne valja. To bi trebali da koriguju.

: mama malog Borisa - 21. jul 2008 11:59:15(UTC)
ja sam zadovoljna sa perinatal-om, jedino sto se malo ceka, ali ja sam na bolovanju pa imam vremena, nigde ne zurim.

: jele.vu - 18. jul 2008 15:33:31(UTC)
Jel neko ide kod Dr Pere Bjelajca? On ima privatnu ordinaciju, ali i radi u Betaniji... Ja sam zadovoljno i stvarno je strucan dr.

: bozana - 17. jul 2008 12:48:46(UTC)
liliy sto si se razocarala ja taman mislila ici ponovo kod njih na 4d ako hoces odgovri mi na pp.

: Lilly - 17. jul 2008 12:44:41(UTC)
Jako sam se razocarala u Perinatal, idem kod njih vec godinama 4 godine sigurno..al necu vise..zakazala sam kod Vejnovica , idem sutra.

: leptir - 16. jul 2008 8:42:37(UTC)
Phoenix veoma smo slicnog odabira... Prvo sam isla u Perinatal pa u MC bolnicu i na kraju sam kod Vejnovica. ;]

Zadovoljna sam,sve mi objasni natenane ,veoma je smiren nema panike niti bilo cega.

: Lilly - 2. jul 2008 19:31:31(UTC)
U pravu si mama malog Borisa, dr. Radeka radi i u Betaniji. Ja sam konkretno mislila na moju dr. I ona mi je preporucila da se pred kraj trudnoce prebacim kod dr. Radeke zbog porodjaja...

: mama malog Borisa - 2. jul 2008 11:55:08(UTC)
dr Radeka radi i u Perinatalu (utorkom i petkom) i u Betaniji

: phoenix - 2. jul 2008 6:20:11(UTC)
Lilly, i ja sam bila u Perinatalu, kod dr Kozarov i u MC bolnici. U sustini sam bila zadovoljna, al sto ti kazes niko od njih ne radi u Betaniji. Zato sam se na kraju i opredelila za Vejnovica. I nisam pogresila! Moj CR je trajao 15 minuta od reza do kraja sivenja. Nije moglo biti bolje. Doktor me je obilazio 2-3 puta dnevno mimo vizite. Konce sam skidala kod njega u ordinaciji besplatno. Stvarno je strucan i ljubazan i predusretljiv.

: Lilly - 1. jul 2008 18:04:31(UTC)
Vodim trudnocu u Perinatalu, zadovoljna sam za sad..mada mi je zao sto moja dr. ne radi u Betaniji nego na Institutu u Kamenici. Ipak odlicna je dr.
Phoenix gde si ti vodila trudnocu pre Vejnovica?

: phoenix - 1. jul 2008 9:25:01(UTC)
Ja sam pred kraj trudnoce otisla kod prof. Vejnovica i moram da priznam da mi je jako zao sto od samog pocetka nisam isla kod njega. Stvarno sam ekstra zadovoljna. Posto je carski rez bio neminovan, nisam htela da neko drugi radi osim njega. I nisam pogresila. Nastavicu da idem kod njega i ako bog da jos jednog bebca, kod njega cu voditi trudnocu zasigurno.

: milicica - 30. jun 2008 18:02:14(UTC)
Ja idem kod dr Dragane Veber, i za sad, da je ne ureknem, mogu da potpisem da zena max savesno i odgovorno radi svoj posao. Posto puno citam i strane medicinske lekarske clanke, vec nekoliko puta sam se uverila da je zena mnoooogo ispred drugih svojih kolega. Jednostavno, vidi se da ozbiljno radi svoj posao. Pristupacna je, ljubazna i predusretljiva, a ja licno volim i to sto ona sama podeli svoje iskustvo iz trudnoce sa mnom (jer je i ona mlada mama). Jeste mlada, ali joj to nikako nije mana sa strucnog aspekta, ne pravi se da zna sve, nije sujetna i poslace vas uvek na jedan UZ kod dr Novakov.

: Hubba Bubba - 19. april 2008 21:29:11(UTC)
Citat:
zmajica - 16/4/2008 05:53

Vejnovic je meni rekao da nikad necu ostati trudna prirodnim putem tako da mi se licno ne svidja ni malo nemogu da ga smislim

Sve vise je ovakvih komentara za njega! On je super kad je sve u redu. Vodio mi je celu prvu trudnocu i porodio me CR. zaista sam bila prezadovoljna, ali kad mi je zatrebao hitno, nije bio tu! Ostavio me na cedilu!

anene

Sad mi je trudnocu vodila, dr.Anita Mitreski, ordinacija se zove "MINERVA", inace mi je i prvu trudnocu vodila uporedo sa dr. Vejnovicem. Ordinacija se nalazi preko puta izvrsnog veca, cene pregleda su pristupacne i uskoro otvara privatno porodiliste. Ona mi je preporucila dr.Cetkovica, jer se podrazumevalo da cu na CR. i nemam ni jednu primedbu!

: Hubba Bubba - 19. april 2008 21:14:53(UTC)
Citat:
Talala - 13/3/2008 03:48

Samo sa jednom razlikom sto ja nisam razmisljala o carskom rezu ali mi je ona predlozila dr Cetkovica da mi uradi carski ako se odlucim.

Meni je dr.Cetkovic radio drugi CR. i ako se odlucis, neces se pokajati! Sve najbolje!

: mrvica1 - 19. april 2008 14:46:56(UTC)
devojci iz skolice, je izvesni dr Pjevic sa Betanije, rekao nesto najgluplje sto sam do sada cula na pregledu privatno naravno, otprilike joj je dr rekao da moze sa njim da se "dogovori" da se porodi u betaniji ili se nece ni poroditi...ja sam sad ovo svela na jos gluplju jednostavnu recenicu, ali sustina covekove poruke devojci je bas takva i bila..Ili me plati da ti sredim ili se neces ni poroditi !!!
O Boze blagi, ja ne verujem!!! icon_eek icon_rolleyes

: zmajica - 16. april 2008 7:53:42(UTC)
Vejnovic je meni rekao da nikad necu ostati trudna prirodnim putem tako da mi se licno ne svidja ni malo nemogu da ga smislim

: Masa2008 - 16. april 2008 6:41:37(UTC)
Uvek TIHOMIR VEJNOVIC- njegovo znanje neminovno je najbolje.........................a on kao strucnjak mnogo ce vam pomoci u otklanjanju strahova sto vezano za bebu,sto za sam porodjaj!!!!NAJBOLJI JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: mrvica1 - 15. april 2008 12:37:21(UTC)
e odlicno mama malog borisa.. hvala :)

: mama malog Borisa - 15. april 2008 6:52:16(UTC)
Sorry, greskom sam jos dokucala nesto, pa evo ispravnog sajta:
http://www.gakns.com/

: mama malog Borisa - 15. april 2008 3:58:39(UTC)

danas sam nasla sajt od Betanije, ima dosta dobrih stvari, pa novosadjanke precesljajte malo: http://www.gakns.com/

:) :) :) :) :) :) :) :)  

: Talala - 13. april 2008 19:06:46(UTC)
Ordinacija se nalazi u Mileticevoj ulici, blize Zmaj Jovinoj ulici, ne znam tacno koji broj. Mada mislim da ona nije u ordinaciji svaki dan. Ordinacija nema neki poseban naziv nego prosto pise dr Mirjana Macedonovic-Veber (to joj je mama).

: mrvica1 - 9. april 2008 13:09:12(UTC)
uh dok citam sta sve pisete o toj dr veber dodje mi da i ja odem kod nje :) a kako se ozve ta privatna ordinacija gde ona radi? i gde se nalazi?

: Talala - 13. mart 2008 5:48:29(UTC)
Citat:
ivy - 12/3/2008 23:58

Ima Gorana. Ja sam na pocetku trudnoce bila istraumirana porodjajem i samo sam pricala o carskom i naravno pitala jel mogu tako da se poradjam. Rekla je da nije problem kako budem zelela,svi dr su ok. Meni je ona i dala br. anesteziologa i kod nje privatno sam isla na pregled i razgovor sa anesteziologom. Nisam morala ali sam htela,bilo mi je jednostavnije .

Stvarno je zena na mestu. Dala mi je svoj mob i kad god sam je nazvala uvek mi je sve lepo objasnila. I posle porodjaja sam je zvala,imala sam jako obilnu prvu mecu i zvala da je pitam sta da radim,objasnila mi je i rekla da je nazovem ako to ne upali. Ono sto je mene odusevilo...ona radi i privatno subotom i kad smo pricali o uz u 12.nedelji rekla mi je da probam da zakazem u Betaniji, a ako ne uspem(zbog toga sto je ostalo malo vremena a ja nisam zvala kad mi je ona rekla) da odem negde privatno i nabrojala mi par dobrih ordinacija(a nije svoju). Posto sam znala da i ona ima privatnu ordinaciju,pitala sam je jel mogu kod nje,rekla je naravno. Tad smo ostali skoro 2h kod nje jer smo imali tonu pitanja(narocito mm),ona nam je sve strpljivo objasnila i po vise puta. Uz smo platili 3000din i toliko je u ostalim jeftinijim ordinacijama,uglavnom je skuplje. Oduzih bas ali mene je ta dr tako divno smirivala u trudnoci,podrzala me u svim mojim odlukama(kad nisam htela ici na amniocintezu jer je duble test pokazao nizi nalaz jednog hormona,a za dva dana u drugoj lab. pokazao ok vrednost) i stvarno sam bila opustena celu trudnocu jer sam je mogla nazvati bilo kada i znala sam da ce imati vremena za mene,jos radi u drzavnom DZ.

Potpisujem Ivy.
Samo sa jednom razlikom sto ja nisam razmisljala o carskom rezu ali mi je ona predlozila dr Cetkovica da mi uradi carski ako se odlucim.
Da, i kada sam imala spontani u prvoj trudnoci nije me pustila da sama lutam po Betaniji onako smusena i slomljena od psihickog bola vec je pozvala anesteziologa (svog prijatelja) i zamolila ga da nas saceka na ulazu i odradi sve sto pre.

: ivy - 12. mart 2008 19:58:06(UTC)

Ima Gorana. Ja sam na pocetku trudnoce bila istraumirana porodjajem i samo sam pricala o carskom i naravno pitala jel mogu tako da se poradjam. Rekla je da nije problem kako budem zelela,svi dr su ok. Meni je ona i dala br. anesteziologa i kod nje privatno sam isla na pregled i razgovor sa anesteziologom. Nisam morala ali sam htela,bilo mi je jednostavnije .

Stvarno je zena na mestu. Dala mi je svoj mob i kad god sam je nazvala uvek mi je sve lepo objasnila. I posle porodjaja sam je zvala,imala sam jako obilnu prvu mecu i zvala da je pitam sta da radim,objasnila mi je i rekla da je nazovem ako to ne upali. Ono sto je mene odusevilo...ona radi i privatno subotom i kad smo pricali o uz u 12.nedelji rekla mi je da probam da zakazem u Betaniji, a ako ne uspem(zbog toga sto je ostalo malo vremena a ja nisam zvala kad mi je ona rekla) da odem negde privatno i nabrojala mi par dobrih ordinacija(a nije svoju). Posto sam znala da i ona ima privatnu ordinaciju,pitala sam je jel mogu kod nje,rekla je naravno. Tad smo ostali skoro 2h kod nje jer smo imali tonu pitanja(narocito mm),ona nam je sve strpljivo objasnila i po vise puta. Uz smo platili 3000din i toliko je u ostalim jeftinijim ordinacijama,uglavnom je skuplje. Oduzih bas ali mene je ta dr tako divno smirivala u trudnoci,podrzala me u svim mojim odlukama(kad nisam htela ici na amniocintezu jer je duble test pokazao nizi nalaz jednog hormona,a za dva dana u drugoj lab. pokazao ok vrednost) i stvarno sam bila opustena celu trudnocu jer sam je mogla nazvati bilo kada i znala sam da ce imati vremena za mene,jos radi u drzavnom DZ.

: gorana - 12. mart 2008 10:14:46(UTC)
E kad vidim kako lepo pisete o njoj,tacno mi dodje da ostanem trudna he,he...

Nego,ima li ona kakve preporuke za dr u Btaniji i tako to...??

: Talala - 12. mart 2008 8:57:46(UTC)
Citat:
kaja - 12/3/2008 11:49

Hvala vam žemske!
Ja sam davno išla kod nje samo na one redovne preglede (jaka stvar :|  da mi uzme bris!) Pitala sam zbog drugarice, pošto sam nešto hmm   i shvatila da kod nje u čekaonici nikad nisam videla trudnicu. neznam   Pa eto, da proverim! Hvala, još jednom.

Sve vise trudnica ide kod nje. Nekako se ona sama opredelila vise za rad sa trudnicama.

: ivy - 12. mart 2008 8:25:33(UTC)
Mogu samo od reci do reci da potpisem post Talale za Dr. Veber Draganu. Meni je ona vodila trudnocu

: kaja - 12. mart 2008 7:49:16(UTC)
Hvala vam žemske!
Ja sam davno išla kod nje samo na one redovne preglede (jaka stvar :|  da mi uzme bris!) Pitala sam zbog drugarice, pošto sam nešto hmm   i shvatila da kod nje u čekaonici nikad nisam videla trudnicu. neznam   Pa eto, da proverim! Hvala, još jednom.

: Brankica021 - 11. mart 2008 19:13:59(UTC)
Ja sam chula sve najbolje za nju kao struchnjaka...moja tetka,koja je po pitanju lekara inache,vrlo izbirljiva zena ide kod nje i prezadovoljna je...

: Talala - 11. mart 2008 9:03:33(UTC)
Citat:
Talala - 11/3/2008 13:00

Dr Veber mi je vodila i prethodnu trudnocu a i ovu. Preporucuju je i starije njene kolege jer se pokazala kao neko ko ima volje da radi taj posao savesno.
Ide malo-malo na neke specijalizacije i seminare po inostranstvu. Ja sam bas zadovoljan, poznajemo se vec neko duze vreme, da ne kazem godinama i svaki put sam imala isti tretman kod nje bez obzira na to koliko ima ili nema vremena. Temeljna je i savesna, da je ne ureknem.
U prosloj trudnoci sam vise isla kod nje privatno jer u ambulanti gde ona radi nije bilo uz, a posto sada ima idem tamo da mi uradi uz. Jedino euz ne radi u ambulanti jer nema dovoljno vremena da se posveti tome. Moram biti iskrena pa reci da se svaki put nacekam kada odem u ambulantu ali isto tako kazem da svaka od nas voli da joj se posveti vreme kada udje u ordinaciju ali komentarise sto mora da ceka, tu i sebe ubrajam, naravno.
Ja sam zadovoljna njenom strucnoscu.

To je moje misljenje i iskustvo sto se dr Veber junior tice.

: Talala - 11. mart 2008 9:00:59(UTC)
Dr Veber mi je vodila i prethodnu trudnocu a i ovu. Preporucuju je i starije njene kolege jer se pokazala kao neko ko ima volje da radi taj posao savesno.
Ide malo-malo na neke specijalizacije i seminare po inostranstvu. Ja sam bas zadovoljan, poznajemo se vec neko duze vreme, da ne kazem godinama i svaki put sam imala isti tretman kod nje bez obzira na to koliko ima ili nema vremena. Temeljna je i savesna, da je ne ureknem.
U prosloj trudnoci sam vise isla kod nje privatno jer u ambulanti gde ona radi nije bilo uz, a posto sada ima idem tamo da mi uradi uz. Jedino euz ne radi u ambulanti jer nema dovoljno vremena da se posveti tome. Moram biti iskrena pa reci da se svaki put nacekam kada odem u ambulantu ali isto tako kazem da svaka od nas voli da joj se posveti vreme kada udje u ordinaciju ali komentarise sto mora da ceka, tu i sebe ubrajam, naravno.
To je moje misljenje i iskustvo sto se dr Veber junior tice.

: kaja - 11. mart 2008 8:19:44(UTC)
hmm   Jel ima neko od vas neko mišljenje ili iskustvo sa dr Veber junior? Jel ima ona znanja? Išla sam jednom davno kod nje  i ok mi je, onako... Ali me zanima jel ima ona iskustva ili je još zelena? Ne treba mi mišljenje o njenoj dobroti već o znanju... Hvala!

: mama malog Borisa - 20. februar 2008 6:28:25(UTC)
koji lekari rade u ambulanti na Limanu? Pitam, posto bih trebala otici da otvorim karton. Prosli put sam bila na Naselju, pa bih da promenim.

: Talala - 20. februar 2008 5:47:15(UTC)
Citat:
asja - 13/2/2008 14:25

Ja sam krenula kod doktorke Veber ali ne privatno, iako ima privatnu ordinaciju. Mnoge prijateljice su mi je preporucile. Pa sad, videcemo...

Meni dr Veber vodi i ovu trudnocu kao i prethodnu sto mi je vodila.
Radi u ambulanti na Bulevaru Mihajla Pupina i izuzetno je prijatna zenica, savestan lekar.
Zadovoljna sam njenim tretmanom a cula sam da je sa svakom pacijentkinjom takva. Jedino sto sam kod nje privatno uradila jeste prvi EUZ jer tamo ima vise vremena da pregleda sve sto treba. Za sve ostalo idem u ambulantu. Jos nisam cula da je nekome naplatila tumacenje rezultate dabl testa ili bilo kojih drugih analiza (kao sto je neko ovde rekao za nekog dr da radi).

: Jelencica - 20. februar 2008 3:15:21(UTC)
Imam puno slicica iz stomaka, i bas su mi lepe, prave "manekenske" slike... Inace, mi smo decak, posteno smo se raskrecili jos u 15-oj nedelji, pa nema sumnje u pol. Jos ne znamo kako cemo se zvati... Iskreno , jedva cekam da nakacim neke slikice i svoje i bebine iz stomaka ovde, ali moram prvo malo da proucim kako se to radi, sigurno cu ih okaciti ovih dana...

A Konstantin je stvarno lepo i neobicno ime... Mnogo mi se svidja... Mi sada moramo da smislimo neko ime , nije mi jos puno vremena ostalo... Mm kaze, da sacekamo da se rodi, da vidimo kako ce izgledati , i onda da mu damo neko ime koje nam se svidi za njega... meni se ova ideja u pocetku svidjala, ali sada sam pocela da se brinem da mi u tom trenutku kada sam iscrpljena i nemocna ne uvali neko ime koje se meni ne svidja !!!

Pozdrav svima ! Kacim slicice uskoro !

: kristal - 18. februar 2008 18:24:44(UTC)
Jelencica, jer imas slike iz stomaka? Ja sam od profesora V. stalno trazila da mi snimi Konstantina. Tako sad imamo gomilu slikica iz stomaka. Konstantin
Build your own Blingee

: kristal - 18. februar 2008 17:27:43(UTC)
Jelencica drago mi je sto ti se dopao Konstantin. Kako tvoj stomak? Pozdrav drugu ili drugarici od KONSTANTINA.

: NIKOLINA - 18. februar 2008 15:21:53(UTC)
        KARDIOTOKOGRAFIJA (CTG) -merenje  otkucaja srca bebe i kontrakcija materice............

: marijans - 18. februar 2008 15:20:32(UTC)
ctg meri otkucaje bebinog srca i "kondiciju" samog ploda tj. belezi da li beba "pati" ili je sve u redu, a tek zatim belezi i tonus majcinog trbuha, tj. postojanje ili odsustvo kontrakcija

: Jelencica - 18. februar 2008 15:17:29(UTC)
Kristal, divan si poklon dobila !!! Bas me raznezila ova Konstantinova slikica ! Ih....

: mihajlovicka - 18. februar 2008 11:45:33(UTC)
Hvala. Stvarno sam duduk za trudnocu.

: mama malog Borisa - 18. februar 2008 10:05:59(UTC)
ctg ti meri kontrakcije, mihajlovicka

: kristal - 16. februar 2008 20:22:14(UTC)
Jos nesto. Mislim da duzina pregleda nema veze a strucnoscu. Meni je 10 minuta sa dr Vejnovicem znacilo vise nego sat vremena sa drugim lekarima. Hocu samo da kazem da je najbitnije poverenje u lekara kod kojeg ides. I njih treba birati prema tome a ne prema ceni pregleda. Znam da to nije uvek moguce. Mislim da svi koji misle da im lekar naplacuje vise, treba da menjaju istog.

: kristal - 16. februar 2008 19:44:42(UTC)
Jelencica u potpunosti se slazem sa svime sto si naposala za profesora Vejnovica. Neverovatan je. Ja sam imala dva pobacaja pre nego sto sam otisla kod njega, da ga pitam za misljenje. Samo kad pomislim kolike bi pare izbacila kroz prozor na razna ispitivanja da to nisam uradila, i koliko bi jos pobacaja imala. Nakon pregleda rekao mi je da uradim test na trombofiliju (preterano zgrusavanje krvi u trudnoci). I NARAVNO POGODIO JE IZ PRVE. Kad sam zatrudnela nastavila sam da idem kod njega. 100% poverenje. To je to, kad on kaze da je sve u redu onda je sve OK. A ako je neko strucnjak, ON JESTE. Moja bolest je podrazumevala da sam tokom trudnoce svakodnevno davala sebi injekciju Fraksiparina u stomak (znaci blizu 300 komada) i jos dve injekcije na dan 6 nedelja nakon carskog. Rekla sam uradicu svaki test koji on bude smatrao potrebnim. Imala sam 5 UZ pregleda i 2 ekspertska UZ, jednom sam vadila krv za krvnu sliku i jednom za hromozomopatiju (nikakvi ekstra pregledi i slicno). Naravno on je radio i carski. MOJE ISKUSTVO JE POZITIVNO. Sigurnost koju pruza vredi svaki dinar. A rezultat:

: mihajlovicka - 16. februar 2008 13:05:52(UTC)
Sta je CTG?

: mama malog Borisa - 16. februar 2008 12:55:35(UTC)
iznenadicete se kada u devetom mesecu budete isle na CTG svake nedelje pa vam za to naplate 1000 dinara. To je tek sisanje, kako kaze mihajlovckin muz.

: marijans - 16. februar 2008 11:56:51(UTC)
Meni dr. uvek posveti paznju i vreme koje je potrebno da mi sve objasni i da vidi sve sto treba na uz, da dajem za kompletan pregled sa vag. brisom 4500 din. ali ako treba da donesem naknadno neke rezultate da preglede dosad mi nisu naplacivali. EUZ bez vag. brisa platila sam 4000 poslednji put, ne smatram sebe ovcom za sisanje jer sam ocekivala da placam vise nego sto placam i htela sam tako i nikako jer kao sto sam rekla ne zelim da celu trudnocu provedem trazeci lekara koji ce me ispostovati kako mislim u dz, i ne zelim da se svadjam sa babuskerama, niti klinkicama da objasnjavam da je trudnoca divno stanje ali da ja zaista ne mogu da cekam ceo dan u cekaonici iz vise razloga.... Svako bira svoje...I ne do sad dr. nije zakazivala svake nedelje pregled iz hira, jednom je bilo samo na tri nedelje posto je bilo kriticno stanje i nije se smelo ostaviti za posle, inece sam imala preglede na 5 nedelja ako je sve u redu, sa otvorenim terminom ukoliko primetim bilo sta sto mi je sumnjivo...

: IVANA-NS - 16. februar 2008 9:09:50(UTC)
Ja idem kod dr. vejnovica.isla sam u Perinatal da utvrdim trudnocu i na jos jedan pregled,jer sam i do tad redovno isla kod nje,ali nisam bila zadovoljna ,jer mi nije nesto posvetila paznju,iako do tada sam se klela u nju,bas iz tog razloga,sto iako platim,osecam se lepo,zna ko sam,sto sam dolazila ranije,ispricamo se lepo. Ali kada sam ostala trudna,bila sam po 5 minuta ,i to sam svaki put zvala posle sestru,da postavim pitanja koja njoj nisam stigla da postavim..Prva mi je trudnoca,a nekako sam se kod nje osecala kao da mi gleda na sat,kao da sam trudna 10tiput a ne prvi put u zivotu..
Sto se tice Vejnovica,od prvog pregleda mi se svideo,kao neko ko je strucan,smiren,ne trazi da dolazis svakih dve,tri nedelje na preglede,radis analize svaki put..I koliko god bio zauzet,i uradio pregled za 10 minuta,makar posedimo sa njim jos koji minut,da bi ga pitali sve sto nam nije jasno ili sto nas interesuje..

: asja - 16. februar 2008 7:42:10(UTC)
Ja sam uvek za najbolje sto moze da nam se pruzi, ali isto tako ne mislim da su privatnici bolji od svih lekara u drzavnim ustanovama. I u drzavnim ustanovama ima odlicnih lekara koji ce vam posvetiti onoliko vremena koliko vam je potrebno. Jedini problem su velike guzve, ali u ranoj trudnoci to mi jos ne smeta a kasnije kod moje doktorke cu moci da udjem preko reda. I a sto kaze Mihajlovickin muz nismo mi ovce za sisanje pa da nam naplate i vazduh sto udisemo. Naravno nisu ni svi privatnici takvi. Smatram da smo dovoljno pametne pa da same procenimo situaciju i izaberemo sta je najbolje za nas. zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: mihajlovicka - 16. februar 2008 7:21:35(UTC)
Strasno! Meni svake tri nedelje treba bar 3650,00 za UZ i vag. bris.

: phoenix - 16. februar 2008 7:18:32(UTC)
Da, sve se placa cini mi se u svim privatnim ordinacijama. Ja sam juce platila 1000din samo zato sto mi je izmerila tezinu i pritisak i zapisala rezultate krvne slike u karton! Ja imam kontrole na mesec dana na kojima se meri pritisak, tezina i donesem uradjenu analizu urina. Mislim da sledeci put isto idem samo to da mi se meri, pa tek onda u sedmom treba da radim treci EUZ.

E sad za to za Betaniju ne znam.

: mihajlovicka - 16. februar 2008 6:57:43(UTC)
Ja idem kod dr T. Vujkov u ordinaciju Visnjevac. Dr. je divna ali mi se muz vec buni jer kaze da on nije ovca za sisanje. Zanima me da li se u svakoj privatnoj ordinaciji sve naplacuje? Npr. tumacenje nalaza double testa je 1300,00 din.. Na UZ idem svake 3-4 nedelje, da li i vi idete tako cesto? Ja mislim da je svuda isto ali se on ne slaze sa mnom. Kao, nije problem u novcu, za bebu bi sve dao ali ne voli da ga neko vuce za nos. Uz to je cuo od drugih zena koje su vodile trudnocu privatno da su u Betaniji bili neprijatni prema njima zbog toga pa su jos i tamo morali nekog da podmite i da to vise ne bi ponovile tako i sad mi glavu probi. Da li je u pravu ili ne?
Kad sam prokrvarila, dr Vujkov nije radila pa sam otisla kod dr Veber u ambulantu Dunav (valjda se tako zove). Ona me je primila bez problema, pregledala i otvorila mi bolovanje, tako da sad imam otvoren karton kod nje. I ona mi je OK.

: NIKOLINA - 16. februar 2008 5:48:17(UTC)

ja idem kod dr.dragane visnjevac,privatno i jako sam zadovoljna mada sam na pocetku isla u perinatal. pre par dana sam lezala u betaniji zbog veoma visokog TA i dr. me je obisla bezbroj puta,cak je organizovala moj prijem u betaniju iako nije radila taj dan.volim sto je mogu pozvati i osloniti se na nju kad god je to potrebno.MISLIM DA JE POENTA DA KAD IH VEC PLACAMO ONI ODRADE SVE KAKO TREBA A NE DA PREGLED ILI KONSULTACIJA TRAJE 10 MIN. I MENE  JE ONA SLALA KOD PROFESORA BELOPAVLOVICA NA 2 EKSPERTNAKOJA JE BAS ON TREBAO DA ODRADI.

: Spirica - 16. februar 2008 5:20:18(UTC)
Malo cu Vam se i ja umesati.
Za Vejnovica sam cula sve najbolje od svojih prijateljica,ali nikad nisam bila kod njega.Ukoliko je pregled oko 4000 onda se po ceni uopste ne razlikuje od ostalih ordinacija. Prosle godine sam otisla na redovnu kontrolu u MC kliniku kod dr.,mislim da se zove,Mirjana. Meni je ta klinika bukvalno iza ugla i otisla sam zato sto je to mama jednog mog plesaca.Izuzetan lekar.Vrlo pazljiva, strucna,prijatna,.... sve pohvale za nju. Medjutim,kada sam ostala u drugom stanju,vratila sam se dr. Visnjevcu iz najprostijeg razloga sto ga znam godinama,isla sam ranije kod njega,a on radi i u betaniji sto mi je veoma vazno zbog porodjaja.
Imala sam sitnih zamerki u toku trudnoce,ali je zaista ispao kompletno fer.Evo sad je uzeo dezurstvo 24h za 27.februar kada mi je termin da bi bio tamo sve vreme ako mi nesto zatreba.
Svako ima prava na svoj izbor u zavisnosti od zelja i finansija,a ja sam eto prosla ovako.

: nosic - 15. februar 2008 13:18:04(UTC)
sorry za pogresnu informaciju...Vejnovic je stvarno na bolovanju. Nisam dobro razumela drugaricu. Vejnovic je pokidao ligamente na nozi i ne moze da radi...privatno pregleda sedeci s podignutom nogom...ima svoje lekare koji obavljaju CR.

: nosic - 15. februar 2008 6:30:57(UTC)
Vejnovic vodi i mojoj drugarici trudnocu, privatno. Ne znam da li je na bolovanju ali ona je juce popodne imala pregled i zakazao joj je CR za utorak u Betaniji (naravno on je poradja).

: mama malog Borisa - 15. februar 2008 5:26:10(UTC)
juce mi je kozarovka radila uz i izdvojila je skoro sat vremena za mene. Na kraju smo i pol videli, mada se bebac sakrivao jedno vreme.

: Jelencica - 14. februar 2008 5:55:21(UTC)
Ja takodje idem kod doktora Vejnovica, i vrlo sam zadovoljna. Kod njega kolika god da je guzva imam vremena da pitam sta god zelim. Nekada se desi da on za 10 minuta zavrsi svoj deo pregleda, ali uvek ima vremena da razresi sve moje sumnje i da mi potanko objasni sve sto me interesuje. Ono sto mi se jos kod njega dopada je sto nije panicar, i ne plasi trudnice bez razloga, bas ume nekako da smiri zenu i da se osecas spokojno. Jeste da je skuplji, ali ja verujem da je strucnjak, i nije od onih lekara koji te salju na milion bespotrebnih analiza da te opeljese. On uradi ono sto je neophodno, i posavetuje te, i to je to. Kada se setim samo koliko sam para podavala (pre trudnoce) nekim drugim lekarima koji su me zvali na ponovni pregled svakih nedelju dana , pa ovo , pa ono, pa razni lekovi da mi se smiri sekret - cak sam jednom pila neki lek od koga se mesaju boje! Hvala lepo ! Na taj nacin sam se jos vise naplacala i NAPATILA i zatrovala organizam. A kod Vejnovica se zna: nije tajna kolika mu je tarifa, zna se koliko kosta, ali ne uzima pare za neke izmisljotine, sto mnogi rade, a meni je to jako bitno, i zato sam se odlucila za njega....

Cmokic svima !!!

: mama malog Borisa - 14. februar 2008 5:06:03(UTC)
moje vreme je dragoceno, pre svega što radim i imam još dvoje dece, a najmlađe svega 17 meseci iz tog razloga mi je jeftinije u svakom slučaju da idem privatno na preglede... nergo da plaćam baby sitterke ida čamim satima u čekaonicama.

: ivy - 13. februar 2008 21:52:43(UTC)
Nisu svi dr u drzavnim domovima zdravlja takvi!
Kad sam bila trudna i zvala privatne ordinacije da zakazem eksperni uz dr. vejinovic ordinacija je bila vise nego duplo skuplja od prosecnih cena u ostalim,al dr je stvarno odlican.
Ako mozes da priustis,nisi pogresila lilyblue

: marijans - 13. februar 2008 21:14:53(UTC)
Moja dr. uopste nema zvucno ime, radi u Betaniji ali i privatno u MC bolnici, vec sam negde pisala da je potpuno ok. Ne znam da li pripada nekoj mafiji, ne znam koliko je skupa, ali sto kaze Lillyblue od mnogo cega odvajam da bi imala dobar pregled, da se ne guram sa babama po ordinaciji da me dr. ne bi izbacivala iz ordinacije posle dva minuta jer treba da pregleda jos sto pacijenata koji se cude kako se neko sa brojem 30 nasao ispred njih a dosao posle njih...smesno....Iskreno o vecini dr. koji rade u Betaniji a rade i privatno uglavnom su vezane reci hvale osim za jednu dr. o kojoj je vec bilo reci... svako posle dva pregleda moze da vidi koliko vredi dr. i da li vasim prohtevima odgovara ili ne.. to je sustina

: lillyblue - 13. februar 2008 11:21:20(UTC)
Mislim da Vejnovic i nije skuplji od ostalih privatnika.. ali za njega sam se odluchila upravo jer sam chula da je mnogo dobar , a radi i u Betaniji pa mozda mi se zadesi na porodjaju , mada sam chula da je sad na bolovanju. jbg. Nisam se odluchila za privato vodjenje trudnoce zato sto imam dubok dzep, bas naprotiv, odvajam od mnogo chega da bih imala da platim za dobar pregled. Prva mi je trudnoca i mislila sam bolje sad tako , a za drugu cemo videti vec neku drugu varijantu..

: asja - 13. februar 2008 10:25:44(UTC)
Ja sam krenula kod doktorke Veber ali ne privatno, iako ima privatnu ordinaciju. Mnoge prijateljice su mi je preporucile. Pa sad, videcemo...

: Brankica021 - 13. februar 2008 10:12:55(UTC)
kakve veze ima crnogorska mafija? icon_idea ...on je strucnjak,sto ipak mislim da je najvaznije,istina je da nije najpovoljniji,al` svako bira spram svog dzepa!

: mama malog Borisa - 13. februar 2008 9:56:33(UTC)
Nikad nisam bila kod Vejnovića, ali sam čula da vodi da odere svoje pacijente, čak i kažu za njega da je crnogorska mafija....
Ovo su priče, možda uopšte nije tačno.

: phoenix - 13. februar 2008 9:25:26(UTC)
To je i meni radila kad sam bila. Bebac bio okrenut ledjima, ali ga je ona vestim pokretima naterala da se skroz okrene! icon_eek da bi lepo mogla da mu snimi srce, protok i sve ostalo! Nisam mogla da verujem.

: Solle - 13. februar 2008 9:15:36(UTC)
Fetalni ehokardiograf je detaljan pregled srca bebe. Pored toga Novakovka je detaljno premerila sve organe, aorte, vene . . . nisam mogla da verujem. Kad je u glavi bebe merila sve delove mozga. Cula sam sa raznih strana da je ona najbolja za ekspertni uz, a moja dr me je uputila kod nje. Nisam imala nikakav problem, dabl test u 13 nedelji je bio ok, ali ovo je jedan od tih ozbiljnijih pregleda koji se rade a hvala Bogu pa moja doktorka nema problem sa sujetom i upucuje svoje pacijente kod strucnijih kolega.
Cinjenica je da je dr Novakov jako zauzet lekar, tako da je pregled prosao bas onako brzinski, za razliku od moje dr kod koje mm i ja sedimo 40 minuta (kako je bilo prosli put) resavamo sve nase nedoumice i gledamo sta nam radi bebac preko uz. Pod tim ne mislim da nismo dobro pregledani, zena je zaista jako simpaticna i prijatna, sve pohvale za nju.

: lillyblue - 13. februar 2008 8:02:27(UTC)
ja vodim trudnocu kod dr Vejnovica i sad sam cula da je na bolovanju, i da ne radi u betaniji nego samo privatno. Sto otezava stvar jer sam ja usla u 9. mesec i sta sad ako krene porodjaj ranije, a on ne dolazi u betaniji.Samo Za konsultacije trazi 4000 din. icon_rolleyes Poludela sam kad sam chula. Sad u ponedeljak idem na pregled pa cu da vidim sta ce mi reci, kako cemo se vidjati kasnije. E uvek mora nesto da zeza.

: phoenix - 13. februar 2008 7:59:53(UTC)
Ja sam se uverila da je Novakovka ekstra. Kazu da je definitivno najbolja kod nas. Ona je valjda direktorka Betanije sad.

: mama malog Borisa - 13. februar 2008 7:15:18(UTC)
Solle a sta je taj fe....eho...?

: Solle - 13. februar 2008 7:13:53(UTC)
Evo da se i ja ukljucim: Meni trudnocu vodi dr Brigita Lepes-Bingold u poliklinici Maric. Tamo inace radi i dr Novakov kod koje sam prekljuce isla na fetalni ehokardiograf.

: mama malog Borisa - 13. februar 2008 7:08:14(UTC)
ja sam isto čula da je Novakovka najbolja ali nisam bila još kod nje.
Jel MC bolnica ona na Limanu? Nisam znala da i tamo vode trudnoću.

: phoenix - 13. februar 2008 6:58:21(UTC)
u MC bolnici, ali sam bila i kod dr Kozarov u Perinatalu na kontroli i kod dr Novakov na drugom EUZ-u i ici cu na treci EUZ kod dr Novakov ponovo.

: mama malog Borisa - 13. februar 2008 6:47:51(UTC)
vidim ova tema je pala malo u zaborav, pa eto ja da je osvežim. Gde vodite trudnoću? Ja u NS u Perinatal ordinaciji.

: marijans - 6. februar 2008 7:56:11(UTC)
i ja sam sa tim stavom usla, samo me je njegova arogancija izludela da sam izletela iz ordinacije sa zeljom da ga prebijem na mrtvo ime, uz duzno postovanje prema njegovom zvanju i godinama...

: mama malog Borisa - 6. februar 2008 7:30:35(UTC)
zmajice, mislim da ti pitanje ne odgovara ovoj temi, pokusaj na nekom drugom mestu, ili sama postavi novu temu, kako bi i druge zene videle i eventualno ti odgovorile.
Ja nisam imala te probleme, pa ti ne znam dati savet.

: zmajica - 6. februar 2008 6:29:44(UTC)
mame imam jedno pitanje jel neka imala do je bila u drugom stanju tj dal ste dobijale i bile trudne

: Brankica021 - 6. februar 2008 5:58:57(UTC)
ma bez brige...oni moraju da vam daju upute i otvore bolovanja,pa tacno im se pojavile pred porodjaj

: mama malog Borisa - 6. februar 2008 5:43:08(UTC)
draga marijans, na zalost mnoge zene tako prodju kao ti, jer su dr kod nas jako sujetni, narocito oni u drustvenom sektoru. Ja planiram sada u ovoj trudnoci isto da odem jednog dana kod dr u ambulantu, medjutim stalno odlazem. Ali se ne sekiram unapred, i ako me nakrpi izdrzacu, pa na kraju krajeva dr je duzan da me primi i da mi izda i upute i otvori bolovanje. Ma ko ih sisa!!!

: marijans - 5. februar 2008 9:20:13(UTC)
Mene je dr. u domu zdravlja tako fino izribao sto sam vodila privatno trudnocu i sto sam tek u sedmom mesecu otvorila karton (imala sam problema sa overom knjizice zbog promene prezimena adrese stanovanja, stepena obrazovanja i sl.)i jos ostala bez uputa za Betaniju radi konsultacija za moguci serklaz. Ali to verovatno jer nisam bila kod njega... Sve je ispalo dobro, otvoren je karton a uput za porodjaj mora da mi da, tj. rekao je da nema problema...kao ni za bolovanje, mada mislim da ja kod tog primarijus dr. necu vise krociti...

: mama malog Borisa - 28. januar 2008 9:37:28(UTC)
ja sam isla u dom zdravlja, tek kada mi je trebalo da se otvori bolovanje, znaci u osmom mesecu trudnoce. Samo sam odnela papire od privatnika i lekar u Domu zdravlja mi je bez problema otvorio bolovanje i dao uput za Betaniju. Jedino mi je sestra naplatila neku nazovimo taksu, jer nisam njihov pacijent! Ali je to verovatno islo u njen dzep!!!

: Hubba Bubba - 14. decembar 2007 12:29:21(UTC)
Brankica 021,

Ja pricam konkretno o svom slucaju, i srecna sam sto sam eto slucajno naletela na dr. koje su fine i ljubazne. U Signal, konkretno idu ljudi koji su zaposleni na zeleznici i PTT Srbije, tako da je meni bilo postavljeno pitanje otkud ja tu kad ni ja, niti bilo ko u mojoj porodici nije zaposlen ni u jednoj pomenutoj sluzbi. Ne garantujem, zato sto ne znam za ostale ambulante, ali opet ponavljam, ispricah svoj slucaj, u najboljoj nameri i zelji da pomognem. Svako dobro

: Brankica021 - 14. decembar 2007 11:23:07(UTC)
Hubba Bubba,ne treba nikakva veza da bi se otvorio karton ili trudnicko/porodiljsko...svaka trudnica moze otici u bilo koju drzavnu ambulantu,sa overenom zdravstvenom...karton trudnoce se otvara posle 15.nedelje,a svaki lekar izlazi u susret trudnicama sto se tice odrzavanja trudnoce...da ne pricam o slucajevima gde je u pitanju rizicna trudnoca,prethodni pobacaji,i sl....tu ti sam lekar sugerise da ides na odrzavanje...

: Hubba Bubba - 14. decembar 2007 6:10:35(UTC)
I ja trudnocu vodim privatno, kad sam prvi put otisla na utvrdjivanje trudnoce dr. mi je zbog spontanog pobacaja koji sam imala prosle godine i zbog uzasnih mucnina i povracanja, rekla da bi najbolje bilo da otvorim bolovanje odmah. Sama me uputila na SIGNAL, gde rade dve doktorke, Curcic i Ivkovic, ne zna se koja je bolja. Bez obzira sto ne pripadam tom domu zdravlja, rekla sam da me je poslala ta i ta dr. i nije bilo nikakvih problema. Prva dva puta sam tu papirologiju platila po 300,oo din. a posle su mi otvorile karton i sad ne placam nista. Znaci ne bi bilo lose da pitate svog dr. gde da otvorite bolovanje, nije na odmet, nikad se ne zna. Svi oni imaju nekog na koga racunaju u drzavnim ustanovama, drugacije ne bi funkcionisali. Sve najbolje!

P.S. Tamara24, ja obicni UZ placam 2.500,oo a expertni 4.000,oo i idem svakih mesec dana. POZZ.

: tamara24 - 13. decembar 2007 17:19:08(UTC)
Kod mene je situacija jos komplikovanija,u beogradu studiram pa tu privatno vodim trudnocu,a imam i dr privatno i u podgorici jer cu tamo da budem zadnjih mjeseci trudnoce i tamo cu se i poradjati.sad mi ova dr u beogradu kaze da otvorim ovdje u domu zdravlja taj karton ako eventualno bude nesto trebalo ,a ja imam cg knjizicu.tako da nigdje nisam prispjela.inace me odrase i jedni i drugi.ja ne znam koliko je uz na drugim mjestima,ovdje gdje ja idem je 3200.a nalaze isto moram vaditi privatno jer nemam ovdje osiguranje tako da me i tu saceka trosak.koliko vi placate uz i na koliko vremenski vam zakazuju?
pozdrav za sve buduce mame

: Vanja. - 13. decembar 2007 14:09:14(UTC)
Ja sam celu trudnoću išla privatno kod doktora Stojića koji radi u privatnoj ordinaciji Ginako. Inače je zaposlen u Betaniji nisam išla kod državnog dr sve dok sada nisam trebala da otvorim trudničko bolovanje onih obaveznih 28 dana pre porođaja,otišla sam u Dom zdravlja po adresi stanovanj ponela sve papire od mog dr i otvorila trudničko bolovanje od 12 meseci. Sve to moraš da uradiš da bi u firmi gde si zaposlena mogli da refundiraju tvoju zaradu od džave jer u suprotnom ako to ne uradiš neće firma dobiti ništa jer ti traže hranarijsku listu od državnog doktora odnosno od doma zdravlja.Posavetuj se sa knjigovođom koji vodi tu firmu trebalo bi da zna da ti sve objasni tako da netreba da imaš paralelne kartone osim ako ne želiš da odeš na održavanje trudnoće.Usput kad odeš u Dom zdravlja uzmi uput za Betaniju nije na odmet ja sam tako uradila icon_razz icon_razz icon_razz

: IVANA-NS - 13. decembar 2007 5:32:54(UTC)
ja isto idem privatno kod doktora Vejnovica, i kako mi je prva trudnoca ne znam sta sve treba da uradim..zaposlena sam kod mog mm u firmi,pa ko zna nek pomogne..

: Brankica021 - 12. decembar 2007 17:13:39(UTC)
Ja idem kod Vesne Dobric...kod nje sam vodila i proslu trudnocu i prezadovoljna sam...guzve kod nje jesu velike,pogotovo petkom...ja uvek idem kad radi prepodne,pa mm ostavi knjizicu rano,tako da budem medju prvima...cetvrtkom je dan samo za trudnice,tako da je najbolje tada da ides...inace u ZOV imas i ctg,obicni,ekspertni UZ i vaginalnu sondu...tako da se neces morati seckati po Betaniji...

: phoenix - 12. decembar 2007 14:29:50(UTC)
Koliko znam svi hvale neku doktorku Dobrić iz ZO Vuka, pa eto možeš kod nje (ja lično nemam iskustva sa njom). Samo se pripremi na prilične gužve i čekanja. :(

: devana - 12. decembar 2007 13:23:24(UTC)
Sledeće nedelje prelazim u NS kod doktora, do sada mi je trudnoću vodio dr. Kikić iz Bečeja. Iz tehničkih razloga ne mogu više da putujem, jako mi je naporno, pogotovo ako moram da idem busom. Planiram da odem u dispanzer za žene u Z.O. Vuka, da li možda znate nekog doktora kog biste preporučile? Znam da se ovde radi o privatnicima, ali ste Novosađanke, pa rekoh ajd da vas pitam, ako nije problem.

: Talala - 12. decembar 2007 6:50:24(UTC)
Phoenix, kao sto ti je Hubba Bubba rekla moras zbog bolovanja i zbog drugih uputa koji ti budu trebali da otvoris karton.
Ides u onaj dom zdravlja gde pripadas i opredelis se za nekog lekara (tako je sada mahom u svim ambulantama).

: phoenix - 12. decembar 2007 6:04:43(UTC)
Nisam jos. Jos ne planiram na bolovanje da idem, ali sam se raspitivala cisto da znam sta mi sve treba. Ici cu pred kraj ove nedelje da otvorim taj trudnicki karton, pa onda posle da mi bude lakse. Planiram da radim do kraja februara ako izdrzim.

: Hubba Bubba - 12. decembar 2007 5:50:01(UTC)
phoenix jesi otvorila bolovanje. Da bi otvorila bolovanje onda moras, zbog komisije i isplate. Ja primam novac od socijalnog pa u drzavnu ustanovu SIGNAL u N.Sadu idem jednom mesecno zbog hranarinske liste i uputa lekarskoj komisiji. Pozdrav!

: phoenix - 23. novembar 2007 7:42:45(UTC)
E hvala ana i Babily. Tako ću onda i ja. Otići ću u državnu da otvorim karton. Mislila sam da je tako nešto potrebno. Još uvek imam dosta vremena, al nije na odmet znati šta treba da se uradi.

: Babily - 23. novembar 2007 6:34:53(UTC)
Evo ovako, ja isto idem privatno u ordinaciju Selecta u Novom Sadu kod doktorke koja mi vodi trudnocu a takodje radi u Betaniji. U Selecti imas 4 doktora, 3 ginekologa i jedan urolog i mislim da svi rade u Betaniji.
Meni su svi koje sam pitala rekli da moram da odem u dom zdravlja kod drzavnog ginekologa i da tamo otvorim karton jer moraju tamo da me zavedu kao trudnicu. To treba da se uradi da bi posle mogla da dobijes uput za porodilste ili ako ti nesto drugo zatreba. Ja sam tako i uradila, otisla sam kod drzavnog ginekologa i samo mu pokazala nalaze i papire koje sam dobila privatno. Otvorili su mi karton na osnovu tih papira, nisu me pregledali, samo su prepisali sve iz tih papira sto sam donela.

: anna79 - 23. novembar 2007 5:59:39(UTC)
E to stvarno ne bih znala da ti kazem,jer ja sam nezaposlena pa sto se tice tih doznaka za bolovanje i cele papirologije po tom pitanju nemam pojma,ako bilo kako drugo mogu da ti pomognem samo se javi!!!!

: phoenix - 23. novembar 2007 5:52:37(UTC)
Ja već imam svoju doktorku kod koje idem privatno.

Al sve nešto mislim da bi možda trebala kasnije zbog bolovanja i svega ostalog da idem i državno?

: anna79 - 23. novembar 2007 5:46:16(UTC)
Ne znam kod kog lekara bi ti zelela da ides,ali ako se odlucis za privatne preglede moj ti je savet dr.Vejnovic,on ti radi i u Betaniji,ja kod njega vodim trudnocu od samog pocetka,jos nisam ni videla dispanzer,a mislim da ti on ni ne treba da bi se jednog dana pojavila u Betaniji na porodjaju,jedino ako ti iz finans.razloga odaberes dom zdravlja!!

: phoenix - 23. novembar 2007 5:41:24(UTC)
Kao što sama tema kaže ja vodim trudnoću privatno, ali me zanima da li treba i ako treba, šta treba da odradim u državnoj. Pročitala sam negde da mi treba "trudnički karton" ili već šta god. U svakom slučaju, da li je potrebno u stvari da vodim trudnoću paralelno zbog papira i svega?

Pretpostavljam da ne mogu tek tako samo da se pojavim u Betaniji i da kažem da sam ja išla privatno.