Obaveštenja

Icon
Error

: njamiii - 25. jul 2013 0:46:04(UTC)
E meni se Kura dopala zbog tog prostora ispod, jer bi svako svoje drangulije mogao da cusne ispod svog kreveta i da ima svoj kutak + sto ima gomila ideja i primera kako su ih ljudi ukraisli i preuredili (sa onim zavesisama npr.) tematski. A kad malo omatore i zadju u pubertet, krevet se obrne, pa dusek dodje dole, a ram gore, mislim, cisto za slucaj da treba neko, 'el te, da prespava. Jedino me mori namstanje kreveta i menjanje posteljine.

: Praslin - 20. jul 2013 20:25:16(UTC)
Mi smo A. uzeli taj sa toboganom. smajli Uzeli smo ga najvise zbog prostora koji ima ispod jer imamo problem sa prostorom u stanu i sa igrackama. Tobogan smo morali da pomerimo (bas zbog manjka prostora). A. se nije preterano bunila, navikla se na krevet. Moj jedini strah je sta ce biti ako joj padne na pamet da u sred noci predje kod nas i zaboravi da ima merdevine pa padne sa kreveta. icon_rolleyes Inace, uzeli smo polovan (dusek je nas), u odlicnom je stanju i smesno ga platili u odnosu na cene ovde. Oko 50 eura.

: njamiii - 19. jul 2013 2:06:10(UTC)
Anita, ja sam sada indiskretna, ali koliko kostaju ti kreveti? Meni je taj koncept bas simpatican, ali je mm kada sam jos pre gledala nesto njihovo bio protiv, Radio je na projektu kod njih, bas u proizvodnji i bio je prilicno nezadovoljan kvalitetom, sve iverica, univer, mediapan. Ja ne mogu da shvatim kako krevet od tako nekog materijala moze da kosta 400 evra, pa kakvog god da je oblika i boje? Mi smo za Ogija uzeli singlic, klasican od bukve, rekla bih bas ovakav https://www.butobu.rs/me...4606443731345028980.jpg Prezadovoljni smo, a kostao je 6000 ili 8000 (bez fioke), ima par radnji po gradu, ali im cene variraju zavisno od lokacije, npr. kod Kalenica su skuplji, nego kod Instituta za majku i dete, pa ne mogu da se setim da li je ovak bas bio jeftiniji ili je 6000 bio neki drugi model, ali cena je tu negde.
Ja sam u nekoj radnji videla isto od bukve krevet kao ikea kura sa toboganom oko 150, 200 evra, samo meni taj tobogan... ok je kao kratkotrajna zanimacija, ali na duze, zauzima prostor bez preke potrebe iako je nasa soba pristojne velicine. A ni mm nije odusevljen tim "visokim prizemljem", mada sem meni ikea kura dopala.

: anita75love - 10. jul 2013 15:40:34(UTC)
Jesu fenomenalni...mogu se izraditi u bilo kom zeljenom modelu....(ne samo auto, vec i brod, kocije itd) .......ali su skupi.
znam jer sam ja za moje starije dete svojevremeno gledala takav krevet (munja mekvin model) i tada je kostao oko 400 evra.
E,sad, da imam samo jedno dete i da nisam planirala vise verovatno bih ga kupila......medjutim da dam 1200 evra samo na krevete koji ce da im traju do recimo 13-14 godine pa ce im verovatno kad zagaze u pubertet biti bezveze (i moracu da im kupim nove krevete) je takodje bezveze!
Ja sam se zato odlucila za malo klasicniju ali zato znatno trajniju varijantu kreveta koju ce moci da koriste sve dok ne napuste roditeljsku kucu....u pitanju je proizvodjac JELA iz jagodine-kreveti na sprat.....nama fenomenalni jer mogu da se uvlace jedan u drugi i da preko dana ne zauzimaju mnogo mesta ili da se izvuku i stave bilo gde, kao posebni kreveti posto krevet koji se uvlaci ima tockice i nije vezan za gornji krevet, kada deca budu imala posebne sobe......
Posto sam ja inace totalno zaludjena nekim blesavim idejama, ova varijanta moze da posluzi i da se na krevet nakaci tobogan pa da se sa gornjeg kreveta spustaju-sto planiram da im napravim do kraja godine....isto tako kada vise ne budu zeleli tobogan-lako cemo ga skloniti i prodati.
Oni mogu ako pozele stranice kreveta recimo oblepiti tapetom u zeljenom dezenu svojih omiljenih junaka ili zakaciti modele automobila ili drugih crtanih likova od drveta ili savitljivog plasticnog materijala koji se lepi npr na vrata, prozore itd (ima tako nesto u Aksi sa motivima vini pua, miki mausa i munje mekvina) a kada to prerastu moze se bez vece muke skinuti.
Evo slike, a krevet mozete izraditi u vise razlicitih boja, da se uklopi sa ostalim namestajem.
http://jela.rs/catalog/kiki/

poljubac

: sasajovic - 22. jun 2013 18:28:32(UTC)
Deciji kreveti po meri.
www.sites.google.com/site/decjikreveti
Formula

: sasajovic - 22. jun 2013 18:25:34(UTC)
Deciji kreveti po meri.
www.sites.google.com/site/decjikreveti

: 84d - 7. april 2011 14:38:59(UTC)
Šećer, krevet je fenomenalan, rekla bih da se ogradica skida? gde ste ga kupili, ima li ga u drugim bojama i koja je cena pleaseeeee???

: sandrabgd - 2. mart 2011 16:53:55(UTC)
Ima u tim mega marketima da se nađe i za manje od 5000 hiljada.

: katarina - 2. mart 2011 16:35:12(UTC)
ma ja ovde imam krevetac drveni a i imam dobar prenosivi treba mi jedan za Srbiju kad budem bila kod mojih ili u VB ili do grcke ako odemo,treba mi onaj na rasklapanje ne mora da je ko zna kakav jer bi bio za par dana a i stavila bi sundjer plus...znaci ima i jeftinijih..idemo avionom pa ne bi i to odavde da nosim..

: MilicaCale - 2. mart 2011 15:55:17(UTC)
da, nisam pominjala te druge, ali su meni bljak: vise lice na ogradicu, tvrdi, beba lezi dosta nisko... Bolje je da tu kupis neku normalnu marku, da bude dobar krevetac.

: sandrabgd - 2. mart 2011 15:46:00(UTC)
Katarina,ako nije bitna firma (a po meni za prenosivi krevetac ne treba da bude) onda možeš naći
i po ceni od 4500-5500 npr.u tempu,rodi i sličnim mega marketima.

: katarina - 2. mart 2011 15:40:05(UTC)
icon_eek 100 pa navise icon_eek ja kupila ovde krevet30 sa dusekom i posteljinom 50e i to hauck sa garancijom od 3god..nista onda cu morati odavde da nosim..hvala za info

: MilicaCale - 2. mart 2011 15:30:21(UTC)
katarina, svi ih imaju: chicco, graco, .... Cena je kao za obican krevetac, nesto vise od 100 eura za osnovni model.

: katarina - 2. mart 2011 15:08:14(UTC)
Zna li neko koliko kosta i gde se moze kupiti decji prenosivi krevetac?to su oni sa mrezicom ili platnom za putovanja,sklapaju se i kad je sklopljen izgleda kao torba..??????

: secer - 12. decembar 2010 13:00:04(UTC)
Evo ga nas krevetic

: secer - 27. novembar 2010 0:14:39(UTC)
hvala njami....slikacu sutra krevet pa postavljam...ja sam odusevljena krevetom i jako mi je krivo sto ga nismo jos pre kupili jer je dosta manji od obicnih kreveta , luki je dovoljan a ne zauzima pola sobe. ogradica se kupuje sa krevetom, bar smo je mi dobili zajedno, tako da ne verujem da je mozes kupiti odvojeno...ali mislim da ikea ima neke ogradice zasebno koje prodaje ili gresim??
inace dimenzije naseg kreveta su 75x165. a visina mu je 67.
a to sto si ti kupila krevetac koji se pretvara u krevet je po meni najbolje i najisplativije.

: Iva&Lule - 26. novembar 2010 12:59:51(UTC)
I meni se zamutilo od brojki,ali ja volim da gledam ne moram da kupim.Samo je mnogo lepsi uzivo...Luka za njegov krevet kaze ovo je moj camac ruganje

Ovo sto si postavila,mislim sta reci icon_eek

: njamiii - 25. novembar 2010 19:04:49(UTC)
Zamutio mi se vid od onolikih brojki :) Jest' skup kao vrag. Ne znam, meni se ovaj vas mnooogo vise svidja. Otvoreniji je i nekako mi ima dusu :) Ovaj Leander mi je malo bezlican i kao da su ga Japanci pravili, nekako... hm... futuristicki? Meni ni ovo nije lose resenje za pocetak ;) http://www.youtube.com/w...CWVmBNU&feature=related
Ovo nema veza sa krevetom, naletela sam sad klikcuci dalje po youtube-u i totalno se zgranula http://www.youtube.com/watch?v=jZSlYWu-tqM&NR=1

: Iva&Lule - 25. novembar 2010 14:50:56(UTC)
njami,zaista ne znam da li moze da se nadje kod nas.Pre cetiri godine bio je skup,sad su snizili cenu za 100 eura,jeste skup ali je i prilagodljiv,makar sutra sluzice za dve fotelje ili radni sto :)

Kad smo isli da narucimo,svratimo u radnju gde smo ga i kupili,ali rekose da ne saradjuju vise sa Stokke,i onda bas u njihovoj radnji snimim jos lepsi krevetac nego nas,previse skup,ali izgleda da su maznuli foru od Stokke pa je i ovaj krevet prilagodljiv i podesava se da na kraju ispadne krevetac.Samo sto je u beloj boji bas bas skup.Potajno mastam da ce sniziti cenu kad budem bila trudnica ,a da Luka moze komotno da nastavi u ovom njegovom od 175cm.Ali treba ubediti i muza sok

Pogledaj link,klikni na ovaj bez da vidis kako se podesava :) Proizvodi Leander .

http://www.kidslovedesign.com/leander.htm

: njamiii - 25. novembar 2010 13:54:23(UTC)
Secer prelep vam je krevetic! Koje su mu mere? Ajd bas slikaj, pa okaci. Da li mozda ima ova drvena ograda posebno da se kupi? Ja bih takvu za nas krevetac, ali nigde je ovde nisam videla, sve su one platnene sa metalnom sipkom sto ide ispod duseka. Mi smo u startu uzeli krevetac koji je 70x140, pa kada se skinu resetkice, pod podigne na bebeci polozaj i skinu nogice, on postaje krevet za decake.
Iva, Stokke krevet mi je fenomenalan, kao gnezno. Razgledala sam ga na netu dok sam bila trudna i uzdisala. Ne znam da li sada moze da se nadje kod nas, tada ga nije bilo. Verujem da ni tu nje medju jeftinijima, ali kod nas bi, nazalost, verovatno bio poprilicno nedostizan.

: Iva&Lule - 25. novembar 2010 12:03:41(UTC)
Meni je bas lep,meni sve sto je jednostavno to je i lepo.Nisam bila odavno u Ikei:( Pre smo imali ovde kod nas blizu sa kuhinjama,spavacim sobama,komadnim namestajem,dnevnim,decijim pa sam malo malo isla da razgledam sta ima.Tu su zatvorili i sad je samo Ikea za kuhinje,tu sam ceo Maj cinimi se provela,jer smo tada namestali novu kuhinju...Ove druge koje imaju sve daleko su mi :(

Nama je Lukin krevet prinudno resenje,i zbog mesta u stanu i zbog prosirenja porodice :) Opet nece da se baci jer je takav da moze da se iskoristi :) On je srecan jer ima bas veliki krevet :)

: secer - 24. novembar 2010 13:52:45(UTC)
Hvala draga. Meni je klasican ali hela sam da bude obican i beo i da ne bude ogroman posto od silnih komoda u lukinoj sobi nemam gde veliki krevet, a takve samo prozivodi Ikea. jbg.

: Iva&Lule - 24. novembar 2010 12:08:13(UTC)
Secer,prelep vam je krevet bas mi se dopada! bravo

: secer - 24. novembar 2010 1:46:07(UTC)
Mi smo danas kupili klasicni krevet koji izgleda ovako :

i ovu natstresnicu za krevet:

slikacu ovih dana kako to izgleda kod nas u sobi pa postavljam :)

: Iva&Lule - 22. novembar 2010 14:06:04(UTC)
Da,nas je takav nije onaj najmanji,nego smo od pocetka imali onaj srednje velicine,sad uz pomoc jedne daske i duseka dobili smo veliki krevet :)

: macaraca - 22. novembar 2010 2:40:03(UTC)
Strava je taj podesivi krevetac, a vas je bas takav? odlicna je fora!!!!

: Iva&Lule - 21. novembar 2010 18:24:18(UTC)
Mi smo dugo razmisljali sta da kupimo Luki za spavanje,isli gledali razgledali i na kraju smo produzili njegov krevetac. Dokupili srednju dasku sto ide ispod duseka i nov dusek i sad ima krevet .Opet kad budemo imali drugu bebu ona ce koristiti taj krevetac,a Luki cemo nesto novo.Od ovog kreveta sutra kad deca porastu od njegovih delova se moze napraviti radni sto,ili od oba polukruga dve fotelje :) Ako budem u pocetku bebi korstila skroz najmanji krevetac kao sto je na snimku,od ostalih delova moze da se sklopi daska za prepovijanje.

http://www.youtube.com/watch?v=PKhoY7ypoOY

Nas krevet je onaj najveci na skimnku ide od 2.24 min... Isto je bez boje :)

: LediIv - 19. avgust 2010 17:51:40(UTC)
mi cemo uzeti klasicne na federe. tu ipak zavisi dosta i od toga kako je to sve utegnuto, cime je presvuceno itd, nisu svi na federe isti. bas smo bili u simpu, trenutno u toj dimenziji imaju neke za 4-5 hiljada, i prodavac nam je sam rekao da ti nisu dobri, i neki za 6-7 hiljada za koje kaze da su kvalitetni. moramo naravno jos da pogledamo, ali mislim da cemo to uzeti. ima naravno i daleko skupljih, ali mislmi da je za njihovu kilazu i opterecenje koje oni prave na dusecima ovo sasvim dovoljno. a nesto mi se javlja da ce oni skakati i divljati po tim dusecima kakvi god da su, pa ne bih da dam po 30000 za dusek (a ne bih ni mogla) i da onda gledam kako oni skacu po njima...
ovi sto su sad 6-7 hiljada inace kostaju valjda nekih 9 hiljada, pa to dodje kao cena tog sto ga ti pominjes, macaraco. ne znam, znam jos kad sam davno gledala za nas krevet, u principu su kvalitetni duseci te dimenzije oko 100 eura, pa je valjda to ovo. kao sto rekoh, jos moram da pogledam, jer kad smo bili nisu imali u radnji, nego nam je samo prodavac rekao da su ti dobri, a ko zna koliko je njemu verovati...

: macaraca - 19. avgust 2010 16:32:42(UTC)
najbolji su sa memorijskom penom , verujte mi!!!! ja imam neka nemacka marka kostao je oko 17000 za francuz
moji roditelji i svekar i svekrva su kupili pre 2 god na federe evo sad mogu da ih bace, svaki feder se oseti - napominjem da su u pitanju simpo duseci

: malisha75 - 19. avgust 2010 2:07:52(UTC)
Jeeee, super Ledi, ima Lena i Ivan da se obraduju kada dodju sa mora!
Eto, mi moramo da cekamo jos mesec dana na isporuku samo zbog one dve daske. Ali, sto se tice kombinovanja, vec smo kupili jednu policu iz serije Trofast u Ikei. Ista je vrsta drveta pa se nadam da ce lepo izgledati zajedno...
Nego, jeste li vec odlucili koje cete duseke da kupite? Mene zbunjuje veliki izbor, tek se upoznajem sa tipovima - federi, sundjeri, lateks, bla bla :).

: LediIv - 19. avgust 2010 1:30:33(UTC)
Tijana, uzeli smo Flexa, 200x90. Ja sam namerno htela velike, cak mi ni 190 nije bilo dosta :) jer planiram da te krevete koriste dugo, a soba im je dovoljno velika da mi je svejedno sad koliki su. Razmisljala sam o ovim malima (ja sam to gledala na Ikeinom sajtu, ne znam da li jos neko pravi, nisam se udubljivala), ali sam odustala. Mislmi da sam negde gore pisala, ovako em mogu oni duze da koriste, em ako treba mozemo da se menjamo da neko od nas spava u njihovom krevetu (ako decje bolesti, bebino plakanje i slicno trazi improvizaciju), a mozemo i da legnemo uvece pored njih kad pricamo price icon_wink . U sustini, hteli smo neko dugorocnije resenje, a posto nas prostor nije ogranicavao odlucili smo da uzmemo ove. Deluju mi vrlo kvalitetno, od punog su drveta, a daju dosta mogucnosti za prilagodjavanje ostalog namestaja naknadno. Samo su svi ti dodaci bas skupi, pa cemo o tome razmisljati nekom drugom prilikom :? .
Inace, koliko sam skontala, Flexa je neki danski brend, a Kika ih zastupa.

: tijanast - 19. avgust 2010 1:21:16(UTC)
Ledi, koji ste uzeli, mi smo ih dugo gledali i na kraju shvatili da je bolje da nam neko napravi isti takav ali drugih dimenzija, jer su njihovi dugacki 190cm, a ja to niti imam gde da stavim niti mi treba ta duzina, odlucili smo se za dimenzije 80x160cm.

: LediIv - 19. avgust 2010 0:05:17(UTC)
kupljeno bravo bravo bravo bravo
bas sam srecna, i mi smo se na kraju odlucili za flexu i jedino me smorilo sto su nam pre neki dan rekli da se ceka i do 13 nedelja za flexu da se isporuci, maltene bih cekala do porodjaja, i danas kad smo bili da uplatimo ispostavi se da bas dva komada osnovnog modela imaju na stanju, tako da mozemo da ih preuzmemo ovih dana bravo bravo

: crvena sonja - 13. avgust 2010 0:24:33(UTC)
Malisha sa 2.5 godine je presao u krevet.S obzrom da je dotada spavao sa nama,posto u krevetcu nije hteo.
Na pocetku sam stavljala stolicu sa strane,sad su fioke sa igrackama kraj kreveta ali mi nije ni jednom jos pao.

: LediIv - 12. avgust 2010 10:24:18(UTC)
hvala, malisha.
ici cu najkasnije za vikend do kike. ja hocu da uzmemo nesto jace, jer leni smo uzeli tad pre tri godine neki najjeftiniji obican krevet, oko 50 eura je kostao, i taj krevet vec sad skripi i pod njom koja ima 17kg. zato i necemo da uzmemo jos jedan takav za ivana nego hocemo da uzmemo dva dobra. ne kaze se dzabe "nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino" icon_wink
flexa je do septembra na popustu 15%, tako da se ovaj nocni popust ne odnosi na taj asortiman.
sto se sprata tice, lena je na moru spavala na spratu i to bas visokom, i to nije bio nikakav problem i cak joj se svidjalo, pa smo je i pitali da li bi to htela za njihovu sobu ovde, ili ovako da im spojimo kao bracni, i ona bi ipak kao bracni. tako da cemo ipak to.

sto se tice ostalog namestaja, ja sam bas razgovarala sad s deckom koji nam je pravio ormarice u kuhinji i kupatilu, i on kaze da te decje sobe uglavnom ispadnu dosta skupe. mislim da mi je rekao da je pravio nekom drugaru sobu za decu s dva kreveta i ormarima i samo materijal je valjda ispao oko 90.000. naravno, to sve zavisi od toga koliko hoces ormara, da li hoces duplu debljinu za ivice, itd, ali uglavnom ne ispadne nimalo jeftino. mi imamo garderober gde stoje stvari za sve nas pa im ne treba ormar u sobi (bar za sada), ali bi mi trebala jos jedna komoda za njih i neka polica za decje knjige, slagalice i sl. volela bih da to uklopim s krevetom, ali videcemo...
inace, i ja bas volim drvo, pa mi flexa deluje bas lepo.

: malisha75 - 12. avgust 2010 0:57:05(UTC)

Citat:
LediIv - 11/8/2010 22:31 bas sam danas gledala kikin asortiman i videla i ovaj flexa, ali mi na slici deluje jako visoko - malisha, jesi li ga videla, je l' stvarno tako visok ili slika vara? koliko kosta i da li u cenu ulaze i one letvice na koje ide dusek,

Meni se ne čini da je visok. Ivan nema još ni dve godine, visok je oko 85 cm i bez problema se u radnji popeo na krevet.

Evo ovde imaš dimenzije. Čini mi se da je visina letvica na koje se stavlja dušek oko 30 cm.

http://flexa.dk/Default....7&VariantID=VO6.VO10

Sam krevet izgleda kao na slici, znači, podrazumeva onu stranicu kod uzglavlja i kod nogu i letvice za dušek. Tako košta oko 170 evra. Mi smo kupili i one dve daske koje idu pozadi pa smo ga platili 210 evra. Jeste skup, ali mi deluje jako kvalitetno, masivno i dugotrajno. Moj brat i ja smo imali slične kao deca i još uvek ih koristimo kada spavamo kod roditelja (nikada nigde nisam spavala bolje nego na tom krevetu i "jogi" dušeku :)). Planiramo kasnije da kupimo još jedan krevet i da napravimo neku kombinaciju na sprat. Jesi li ti razmišljala o tome? Ako se kreveti stave na sprat, ali u L, onda onaj krevet koji je gore nije jako visok, i kako vidim na sajtu, preporučuje se već od uzrasta 6 godina.U svakom slučaju, najbolje ti je da odeš do Kike i vidiš sve kako izgleda. Čini mi se da sam negde videla reklamu da sutra daju 10% popusta za noćnu kupovinu, šta god to značilo...

Eto, mi smo se odlučili za ovu skuplju varijantu kreveta, ali ćemo zato sav ostali nameštaj za dečiju sobu jednog lepog dana da naručimo po meri kod stolara, pa se nadam da to neće biti jako skupo. Inače, ja obožavam drvo, i uopšte, prirodne materijale, deluju mi toplije, zdravije, dugotrajnije...

Pozdrav!

: LediIv - 11. avgust 2010 23:31:50(UTC)
evo i ja kao padobranac, juce sam stigla s mora i misija mi je da u ovih desetak dana sto deca nisu tu nadjem nove krevete za njih. ne moraju da budu do tad isporuceni, ali da ne moram posle kad oni dodju da tumaram po radnjama.
bas sam danas gledala kikin asortiman i videla i ovaj flexa, ali mi na slici deluje jako visoko - malisha, jesi li ga videla, je l' stvarno tako visok ili slika vara?
koliko kosta i da li u cenu ulaze i one letvice na koje ide dusek, ili je to samo ram - u tom slucaju, koliko kostaju jos te letvice za podlogu?

sto se duseka tice, danas smo bili do simpa, kazu da su duseci tih dimenzija 6-7 hiljada sa nekim popustom koji je valjda do kraja meseca. ima i duseka za 4-5, ali kaze da ti bas i nisu nesto, a da su ovi za 6-7 vrlo kvalitetni. naravno, ima i onih za 30, ali ne treba preterivati, narocito ne za "klijente" koji teze petnaestak kg icon_wink

ja sam gledala i te ikeine, jer su mi simpaticni tako mali, a i ostaje vise prostora za igru u sobi, ali onda sam skontala da je to prevelika investicija za nesto sto ce koristiti par godina, a i ako treba nekad mm i ja da se menjamo da neko bude u decjoj sobi (npr kad je jedno dete bolesno da dodje s jednim od nas u nas krevet, a drugi od nas da emigrira u decju sobu, ili kad treba leci pored dece u njihovoj sobi), ne bismo imali gde da spavamo, pa sam zato digla ruke od te ideje, jer nam prostor nije toliko bitan.

takodje mi ne odgovaraju ovi kreveti kao sto je aleksin koji imaju bocnu ivicu jer planiramo da im u pocetku spojimo dva kreveta kao bracni. a to otezava potragu, jer vecina pristojnih kreveta ima tu ivicu... to spajanje je njihova, tj. lenina zelja, a nama odgovara jer onda ivan moze do zida, a lena ostaje na ovom "spoljnjem" krevetu uz malu ogradu iz ikee koja je vrlo neupadljiva a nju je do sada uspesno sprecavala da padne s kreveta. inace, ako se dobro secam, ta zastitna ograda se zove vikare, moze da se naruci kod ovih sto donose stvari iz ikee i uopste nije bila skupa - ja sam se plasila da je suvise niska i da nece vrsiti posao, ali srecom sam se prevarila. bar kad je lena u pitanju, mozda ivana ne bi zadrzala jer on dosta nemirnije spava. lena je presla u krevet s tom ogradicom otprilike oko drugog rodjendana, mozda mesec-dva posle. u svakom slucaju, pre nego sto se rodio ivan. ako se ne varam, mislim da nije nijednom pala.

: malisha75 - 11. avgust 2010 21:03:13(UTC)
Crvena sonja, super vam je krevet! Posebno mi se dopada sto ima i fioku! Uz ovaj sto smo mi narucili takodje moze da se kupi i fioka, ali je preskupa pa cu za to ipak da sacekam malo i da narucim po meri kod mog stolara.
Kada je Aleksa poceo da spava u krevetu? Jeste li koristili zastitnu ogradu?

: crvena sonja - 8. avgust 2010 0:48:48(UTC)
Evo i naseg kreveta.Ja sam zadovoljna i kako ga je prihvatio.Bas lepo spava u njemu.

: malisha75 - 7. avgust 2010 22:13:14(UTC)
Hvala na savetima!
Danas smo narucili Flexa krevet, i to onaj klasicni model normalnih dimenzija, za dusek 90x200 cm. Jedini problem je sto cemo morati da cekamo par nedelja na isporuku jer nisu imali na lageru one zastitne daske sa zadnje strane. Sam krevet podrazumeva samo dve stranice, jednu kod uzglavlja i jednu kod nogu, a pozadi i napred se stranice tj zastitne daske posebno narucuju. Mi smo za sada narucili samo one pozadi, jer planiramo krevet da okrenemo prema zidu pa nam sa jedne strane nije neophodna zastita. Kad seka stasa za krevet, dokupicemo jos jedan krevet na sprat ili vec neku od ponudjenih kombinacija, koje su stvarno brojne i mastovite. Malo mi je zasmetalo sto ima u strukturi drveta dosta cvorova, ali je obrada savrsena, super je prelakirano i nigde ne zapinje. Nema ni jednu ostru ivicu, sve su zaobljene.
Dusek jos nismo kupili jer taj sto proizvodi Flexa je jako mek, i predvidjen za decu do 40 kg. U svakom slucaju izabracemo neki kvalitetan da nam dugo traje.

E, sad, mislim da je i onaj krevet iz Ikee dobar, ali ne bas dugovecan, tj, ne isplati nam se da kupujemo tu neku srednju dimenziju (70x160 cm) jer ce dete brzo da ga preraste, a trosak je poveci. Krevet kosta 99 evra (beli), ili 119 evra (natur), a uz to se jos kupuju one letvice koje idu ispod duseka (9,5 evra) i dusek (oko 109 evra).

Toliko od mene za sada. Stavicu sliku kada kompletiramo sobicu.

: skljonco - 7. avgust 2010 16:11:50(UTC)
Mislim da je Nakica rekla da je ovaj iz Flexe ok, ane za ovaj iz IKEE neznam ,kako god , drago mi je da je josh neko rekao da bash i nije najbolje resenje ovaj iz Ikee da ne bude da sam ja dezurno smetalo :), al stvarno ivice su jako ostre , kao da su neobradjene, a svi znamo kako i koliko deca vole da skacu po krevetima, pa to samo da se stresirash svaki put,kad podje da se popenje i da sidjesa kreveta.Malisha nadam se da cesh uspeti da nadjesh taj Flexa krevetic !

: cipelica - 7. avgust 2010 16:05:35(UTC)
Evo mene sa raportom za Malisu u vezi krevetca iz Ikee:)Vidim Nakica je napisala da joj je prijateljica zadovoljna tim krevetcom i da je kupljen u Srbiji.Bas dobro sto je kvalitet dosao do izrazaja i kod nas.Ja ovaj sto sam jutros pogledala,nije mi nekako odavalo to.Mozda je samo do tog izlozbenog modela:(Problem je sto je drvo nekako grubo odradjeno.Znaci isuvise je grubo obradjeno za deciju rucicu kada se uhvati sa strane,ivice malte ne mogu da posecu.Za dusek isto nemam neko visoko misljenje jer je dosta tanak i lagan.Mozda postoji mogucnost da se posebno kupi.Sve u svemu ,ovo je ipak samo moje zapazanje i ne bih da uticem na odluku Malise.Pozdrav svim mamama.

: macaraca - 6. avgust 2010 20:47:01(UTC)
Malisha super je krevetac onaj iz ikee!!!! bash je dobar koliko kosta od prilike ? a kako bi nasla dusek kod nas jel prave negde po toj meri

: nakica - 6. avgust 2010 19:18:47(UTC)
e, malisha, moja prijateljica je uzela maleckoj taj krevet i odusevljena je...nadam se da ce malisa da zavoli svoj krevet, za kakav god da se odlucite :)

: malisha75 - 5. avgust 2010 20:48:02(UTC)
Danas sam gledala FLEXA dečije sobe i jako mi se dopadaju. Ima li neko iskustva sa njihovim krevetima?
Radi se o najobičnijem nameštaju od masivnog drveta, ali način na koji kombinuju elemente mi se jako dopada jer može da prati dete kroz razne uzraste.
Kako vidim na sajtu, prodaje se i u Kiki u Beogradu.

www.flexa.dk

: skljonco - 27. jul 2010 23:41:11(UTC)
Malisha i mi imamo dosta stvari iz Ikee i ja sam uglavnom zadovoljna,ali kao sto rece , ako je navikao da ga uspavljujete onda cesh verovatno morati i da legnesh kraj njega ;), a sa druge strane ,ako cete menjati lokaciju onda te bash briga za izdrzljivost( u to slucaju ne moras da kupujesh nesto na duze staze ),bitna ti je funkcionalnost :).A sto se sobice tice ne sumnjam da ces sve to skockati cakum-pakum :)

: malisha75 - 27. jul 2010 17:18:49(UTC)
Skljonco, cipelice, hvala na savetima. Iskreno, ja nisam ni razmisljala mnogo o izdržljivosti kreveta, nego samo o materijalu (ovaj je od drveta) i dimenzijama. Do sada nam se još ništa od Ikeinog nameštaja nije raspalo, uglavnom deluje čvrsto. I drugi me ubeđuju da je najbolje da kupim normalan veliki krevet a ja se još dvoumim, jer on lepo spava u svom krevetiću sada, ne deluje da mu je mali (120x60 cm), ali nemam pojma kako će sve to izgledati kada ga premestimo u drugu sobu i kada dođe beba. Do nedavno smo ga uspavljivali na rukama, a sada legnemo na naš bračni krevet, pevam mu uspavanku i on se vrti tu dok ne zaspe, pa ga samo premestimo u krevetić. Kad ga smestimo u drugu sobu možda će neko morati da leži pored njega dok ne zaspe, a za to je ipak potreban malo veći krevet. Ma, nemam pojma, razgledaću još. Važno mi je samo da bude od drveta i da dobije kvalitetan dušek. Potpuno su mi neprihvatljive one varijante na rasklapanje.

Skljonco, mnogo je sladak Anijev krevet! Ja još pojma nemam na šta će da liči dečija soba, a u ovom stanu ćemo biti samo nešto više od godinu dana. Posle ni ne znam gde ćemo se seliti, pa zato kupujem samo jednostavne, lako sklopive i prenosive komade nameštaja koje ću kasnije lakše moći da uklopim. Nadam se da ću drugim sitnijim detaljima moći da uveselim prostor za decu.

: skljonco - 27. jul 2010 16:12:23(UTC)

Evo slikala sam nash krevetic :),dimenzije 180x 90, dosta je nizak,taman za bebana,ima ove uzdignute delove sa strane ,koji su super i ne moze da padne :),tj trebalo bi :),jednom sam ga nasla na kockama doel kako spava, da li ej pao ili sisao ostalo je nerazjasnjeno :).Inace mi smo ovaj krevet kupili kad je on imao 15 meseci jer nam je bilo bzv da mu kupujemo krevetac,i do sada stvarno nemam zamerki :)!On ga obozava :

)

Uploaded with ImageShack.us

: cipelica - 27. jul 2010 0:30:03(UTC)
Malisa,ja cu ovih dana prosetati do Ikee,ovde u Svajcarskoj,pa cu bas pogledati da li imaju takav model,jer mi na slici dosta slabo deluje materijal od koga je napravljen,pa cu ti javiti moje zapazanje.Inace mi imamo krevet na nivoe i okvir je od metala oblozen nekom finom metalik plastikom koja se ne grebe i ne puca.Veoma je zahvalan materijal za odrzavanje,ne klima se i nema popustanja.U svakom slucaju javljam utiske za ovaj krevetac.Pozdrav.

: skljonco - 27. jul 2010 0:21:10(UTC)
malisha pa tebe nema kod nas , a mi se pitamo gde si :).Ne znam da li si ga uzivo videla.Ako jesi ok, a ako nisi veruj mi na rec,izgleda kao igrackica :(, sav je nekako tanan i nesiguran, znam iz razloga jer sam ja prosle godine kad smo kupovali Andriji krevet, visila U Ikei svaki drugi dan i uvek bi se smorila.Stvarno su ti mali krevetici ko igrackice,a tek ove ivice...o tome ne moram ni da ti pricam
Izvini kao sam te sad smorila, ali bolje nego da narucish pa posle...Uzgred moj ti je savet , uzmi detetu krevet normalnih dimenzija,par igracaka i njihovo nemirno spavanje i taj krevet uopst ene izgleda veliki za njih.
Jos jednom kazem ti ovaj uzivo izgleda kao iz komlpeta za OTO (nadam se da znash sta hocu da ti kazem) kiss

: malisha75 - 26. jul 2010 22:08:06(UTC)

Biram krevet za Malishu pa me interesuje sta mislite o ovom. Nasla sam ga u Ikei. Dimenzije duseka su 160x70 cm, dosta je nizak i uz njega se dobija i zastitna daska duzine 90 cm.

Iskusne mame, sta mislite do kog uzrasta moze da se koristi krevet ovih dimenzija?

: crvena sonja - 18. februar 2010 15:51:14(UTC)
Hvala andrea puno.
Zalosno je sto sam toliko dugo na ovom forumu,a nikad ne dobijem informacije koje mi trebaju.
Dobila sam informacije na drugom mestu.Samo par tema je aktivno.:(

: macaraca - 17. februar 2010 0:59:03(UTC)
Odlican je krevetic i bas me interesuju dimenzije!!!
Al posto Tanja se porodila il ce svaki dan cekacemo malo na odgovor..

: 84d - 17. februar 2010 0:13:30(UTC)
Tanja, svaka cast za ideju. Skida li se ova ogradica, jeste li tako kupili gotov krevet ili narucili da se pravi. Meni se super dopada, bas sam takav neki zamisljala...

: andrea - 16. februar 2010 23:17:47(UTC)
Nasa spavaca soba je njihova tj. proizvodjac je Jela Jagodina bas KIKI program, onaj sto se sve sa svime moze kombinovati. Ja sam zadovoljna :)

: crvena sonja - 16. februar 2010 1:46:13(UTC)
Da li je neko imao iskustva sa krevetima koje pravo Jela -Jagodina?Kakvog su kvaliteta?

: andjelikadepeures - 31. januar 2010 7:00:11(UTC)
posto nismo znali pol, hteli smo da kupimo krevetac i zelenu posteljinu, ali kad su brat i snaha otisli da kupe, nije bilo zelene, pa su uzeli zutu...
i tako... posto doktori omashili termin "samo" mesec i po, tetka (tj. ja) se zanimala pripremama oko dolaska na svet njene Maze...

: Acina mama Tanja - 31. januar 2010 2:07:09(UTC)

ovo je sa maminom idejom ograđivanje ogradice jorganom da ne bi Aca prošao ispod oradice

: Acina mama Tanja - 31. januar 2010 1:55:32(UTC)

: Acina mama Tanja - 31. januar 2010 1:54:35(UTC)

: Acina mama Tanja - 31. januar 2010 1:49:27(UTC)
nisam kako da stavim sliku kako moj sin spava u svom krevetu

: Acina mama Tanja - 31. januar 2010 1:48:27(UTC)

sad da vidim jesam li uspela

: Milica81 - 23. januar 2010 0:55:47(UTC)
Hvala, cmokic!!!

: hippeia - 22. januar 2010 18:58:40(UTC)
Jesmo i nama prije 6 godina i Kseniji nedavno. Neki ortopedski, antialergijski je bio, ima 5-6 kategorija vidjeces.

: Milica81 - 22. januar 2010 16:49:07(UTC)
Hippi jeste li vi tamo uzeli Kseniji i koji??

Mi na francuskom imamo ovaj simpov premijer i bas je udoban.

: hippeia - 21. januar 2010 16:33:45(UTC)
Milice u zgradi Galenika, blizu knjizare Stilos, imas jedan salon namjestaja u kojem, jedino u gradu, mozes da nadjes Meraflex italijanske duseke. Imas razne programe-ortopedske, antialergijske, pa one ljeto-zima itd. To su vrlo kvalitetni duseci, otidji i pogledaj, pa mozda ti nesto od toga i bude odgovaralo.

: Milica81 - 21. januar 2010 16:06:13(UTC)
prex hvala na odgovoru :)

inace Tarina sobica je divna!!
i
CESTITAMO NOVI TICKER ;)

: Prex - 21. januar 2010 11:21:55(UTC)
LediIv icon_wink zagrljaj znam ja da se mi razumemo :> Ja mogu da ti preporucim ovaj kao Tarin, firma Statex, model Lux, 25 cm debljine, udoban, mi smo ga platili u njihovoj prodavnici 5500 din. sto je super cena. Imas pregled svih ponuda na www.duseci.rs :-*

: LediIv - 21. januar 2010 10:54:16(UTC)
prex, ispravna logika icon_wink
ja sad planiram nesto slicno, lena ima neki stariji dusek i bas nije dobar, moramo hitno da ga menjamo...

: Prex - 21. januar 2010 9:38:20(UTC)
Milice i mi smo dugo razmisljali i vagali koji dusek da kupimo, i to upravo kao i vi da li da kupujemo neki sa memorijskom penom (kao Dormeo) ili neki "obican" sa zicanim jezgrom. Na kraju smo se odlucili za zicano jezgro, iskreno jer je tri puta jeftiniji i trenutno smo imali bas mnogo izdataka i nismo mogli da finansijski podnesemo ovaj skuplji, ali smo se vodili logikom da ovaj moze solidno da potraje par godina (stvarno je super udoban, svi smo isprobali), u tom periodu ce i ona jos uvek nekad mozda da se upiski nocu i sl. pa i non stop skace po krevetu, to obozava, pa onda bolje da posteno namuci ovaj jeftiniji dusek, pa kad sve to prodje za par godina joj sigurno kupujemo neki novi skuplji. Naravno iako nije taj sa memorijskom penom, kupili smo joj kvalitetan dusek, proizvodjac je Statex (lokal patriote, to je niska firma) i to je neki najbolji i najskuplji iz njihove ponude, bas je debeo (25cm) i udoban i ona super spava na njemu.

: Milica81 - 21. januar 2010 1:03:30(UTC)
koji dusek ste uzeli prex
mi razmisljamo da li da uzmemo u simpu dusek premijer
http://www.simpo.co.yu/1...estaj/09_duseci/k08.htm

ili neki sa memori pjenom
http://www.simpo.co.yu/1...1_namestaj/09_duseci.htm

: mayya - 7. januar 2010 19:44:03(UTC)
Prex, svidja mi se tvoj izbor!!! Prava stvar, klasican, drveni krevet! Extra!

: nensy - 7. januar 2010 17:16:20(UTC)
Prelepi krevetici!!!

: Prex - 7. januar 2010 14:37:13(UTC)
Evo konačno da slikam i naš krevet, tj. Tarin naravno. Potpuno je običan, ali od drveta što se meni jako dopada, smučio mi se nameštaj od iverice koji je svugde na isti kalup napravljen, lutala sam po radnjama i non stop nailazila na potpuno identične modele. Ovaj je običan, nema stranice što je meni jako važno jer sam se bojala da će ona stalno da se okreće i udara u one podignute stranice. Sve u svemu ja sam jako zadovoljna kako je ispala njena sobica, a ona je oduševljena što je ipak i najvažnije.

Ovde ću postaviti samo sliku kreveta, a u onoj drugoj temi o dečijim sobama ću postaviti još neku sličicu:

: Milica81 - 17. decembar 2009 21:08:32(UTC)
Simona78, nijesam vidjela ovako lijepe nigdje ... ali vjerujem da bi se mogli naručiti. Hippi, ti si čula za firmu Scan International - imaju salon u zgradi stare vatrogasne, a fabriku u kuće Rakića prema Tuzima.
Oni su nama radili krevet po narudžbi. Rade drvene krevete, samo su stranice i fioka od medijapana/univera. Nas je francuski krevet sa jednom fiokom za poseljinu koštao oko 250eura, tako da mislim da bi za nekih 350 eura uradili i ovo sa slike.
U Srbiji je, vjerujem, jeftinije.

: hippeia - 16. decembar 2009 15:59:57(UTC)
Jasam isto htjela da u jednom od kreveta napravim tu fioku-krevet, pa da bude kao rezervni krevet kad neko dodje, a posle i da ne moramo praviti sprat, medjutim mm bio protiv toga iz istih razloga koje je Simona navela, pa smo napravili dvije fioke za igracke, a kasnije za stvari, posteljinu i tako...

: simona78 - 15. decembar 2009 23:48:59(UTC)
Milice, dopada mi se ovaj krevet koji si postavila. Posto cu i ja imati dvije smizlice, ja bih jedino uzela u bijeloj boji :) Ima li nesto slicno u PG i koliko otprilike kosta?

Tijana, meni se ne dopada nesto ta ideja sa krevetom i fiokom, nekako mi bezveze da jedna od njih spava tako nisko, ipak je dolje uvijek i hladnije, a i udise prasinu sa poda, ma koliko da odrzavamo stan... ne znam... dobar je zbog ustede prostora, ali onda bih se prije odlucila za krevet na sprat, najprije mogu razdvojeni da budu, npr. Ema u jednom od ta dva kreveta, dok je Hana u krevecu, a kasnije montirate i drugi na sprat. Ako se plasis zbog pada, nabavis visociju ogradicu za gornji krevet. Ljubi male smizlice!!!

: Milica81 - 15. decembar 2009 16:51:03(UTC)
Tijanast, i ja sam razmisljala o takvom krevetu, i svakako bi morala da stavis neku ogradicu... pa bi onda mozda bilo pametnije da Hana spava gore, a Ema dolje. Uh smizlice :* :*

: tijanast - 15. decembar 2009 16:36:30(UTC)
I mi smo naravno u potrazi za krevetom tj krevetima i za sada mi se najvishe svidja ona varijanta sa fiokom, tj. drugi krevet se izvlachi kao fioka,znate na shta mislim, ne znam kako drugachije da objasnim, chini mi se to kao najbolje reshenje, zbog mesta, jel ima neko tak krevet, kako se pokazao, ja se neshto plashim da ono dete koje je u gornjem ne padne na ono dole a nisam pametna ni koju bih gde stavila:)

: MilicaCale - 15. decembar 2009 16:22:00(UTC)
Milice, ekstra, ali postoji opasnost da se uvredi kad "njegov" krevet dobije beba... a vec je dobila i krevetac. Razmisli o tome.

: Milica81 - 15. decembar 2009 14:50:46(UTC)
Ja sam malo šunjala po sajtovima i ovaj krevet mi je apsolutni favorit:

Za početak bi ih razdvojila, da Luka spava na ovom sa ogradicom, a na ovaj drugi bih stavila jastuke da mu služi preko dana kao kauč... Poslije bi on dobio ovaj bez ograde, a beba njegov sa ogradom.

Kako vam se čini??

: Srcka - 14. decembar 2009 14:52:32(UTC)
I ja sam u potrazi za decijim krevetom, evo vec januara moramo da joj obezbedimo veeeeeeeeeliki krevet a krevetac da cuvamo za bebu zaljubljen
I ja sam pristalica jednostavnosti, hocu skroz klasican krevet, ne kitnjast cak hocu beli da nadjem jer nam je i beo krevetac , bela komoda a igracke su ionako sarene pa jos i krevet da bude saren onda bi bilo ludilo boja. Mada, jako mi se svidjaju krevetici koje je Tanja. postavljala i jos neke damice ali za to ti treba velika soba, maltene ogromna igraonica, Evina sobica je bas mala tako da bi taj krevet zauzeo celu sobu. E sad ko moze, ko ima veliki stan, kucu a pri tom bi da menja krevet kroz koju godinu moze i ta varijanta.
Nadam se da ce nasa draga forumasica da sklopi jednom krevetic i da nam pokaze icon_wink jednostavan je, to i ja trazim i verovatno da cu naruciti i ja preko neta.
Sad mi fale samo posteljina, e to hocu nesto bas sto ona voli da kupim ako nadjem i jastuk. Jos uvek ne spava na jastuku ali tutnucu joj sad u novom kreveticu.

: MilicaCale - 14. decembar 2009 13:25:29(UTC)
Citat:
hippeia - 13/12/2009 10:17

MilicaCale zasto smrc? Pa ja licno mnoooooogo vise volim klasicne krevete i klasican namjestaj, a ono sto sobu cini djecijom ili joj daje bilo kakav drugi pecat su detalji! Ako imas ukusa, ti ces sobu napraviti djecijom i sa najklasicnijim mogucim namjestajem.

I mene interesuje kad dijete moze da spava na spratu, mi smo za sad napravila dva obicna kreveta, ali bismo eventualno, ako bismo imali i trece dijete, dogradili jedan sprat nad jednim od kreveta...

Smrc zbog smanjenog izbora.
A decko dobija za pocetak krevet, i tepih sa puticima (deciji). Ormar nasledjuje postojeci, samo lepimo stikere. Na zidovima su vec stikeri, zvezdice, planete... Na zavesi privesci zivotinja (uskoro, kad mu dosade za igranje). Mini soba, ali, bice prakticno.
Sledeca faza je ormar (most) sa mestom za radni sto. Za pocetak je to rupa, za igranje a kad krene u skolu ubacujemo i sto. Rucice mogu da budu decije, njih je lako zameniti.

Nista se ne brini za sprat, dok dodjete do treceg deteta, ksenija ce da bude dovoljno velika za sprat.

: tanja. - 14. decembar 2009 0:39:19(UTC)
Ja bih u svakom slučaju uradila dodatnu ogradu na gornji sprat koji bi kasnije skinula....ja volim maštovite sobe jer i sama sam imala jednu takvu kao mala i znam koliko sam uživala :) :) :)

Simona ja sam ovakav isti krevet na sprat videla pre par dana u kiki na bež.kosi

: hippeia - 13. decembar 2009 14:47:01(UTC)
Citat:
simona78 - 13/12/2009 13:31

Generalno, najvise volim bijele, funkcionalne lezajeve, kvalitetan dusek je OBAVEZAN, a sa detaljima (posteljina, zavjesi, tepisi, tapete i sl.) se moze uciniti cudo!

Jos je i prerano da osmislim sobu, ali sam jako uzbudjena i pravi izazov za mene je da stvorim mali, prijatni kutak za moje dvije princeze zaljubljen

bravo E o ovome i ja govorim.
Nase obje spavace sobe su bijele, a od detalja posle zavisi kakav dozivljaj sobe ces imati...npr. u velikoj sobi su trenutno zavjese, posteljina i staze plavi i soba djeluje plavo.
Ksenijina soba je sva sarena zbog sarene posteljine i detalja na zidovima i policama (knjiga, slikovnica, figurica itd...)

Eto npr. kupila sam joj vodene boje i ona obozava da macka neke apstraktne radove koji ni malo lose ne izgledaju. Ja ih skupljam, neke sam vec uramila u srebrni, metalni okvir i okacicu joj na zid, mislim da je super fora...
Pa onda tata koji je majstor za Lego kocke :) pravi joj razne figure koje ja fotografisem i namjeravam te fotografije da uramim i kacim na zidove, jer su mnogo fine i sarene i daju sobi bas neki djeciji smek :)

Eto par ideja za detalje...

: simona78 - 13. decembar 2009 14:31:35(UTC)
Hippi, hvala za info cvecko

Jaoooo, ne znam za slucaj Nikitinog sina, povezah iz vase price sta se desilo, sad i ja imam strah, ne znam da li se odluciti za krevet na sprat icon_rolleyes

Kod nas je sve jos uvijek u fazi trazenja rijesenja, nije mi krevet na sprat krajnja opcija, mogu to da budu i dva posebna kreveta. Ako bih se odlucila na sprat, voljela bih da to ne bude klasicna kompozicija, jedan iznad drugog, vec ovako kao sto sam postavila na slici, a svidja mi se i par nekih sa slika koje je lilly postavila. Generalno, najvise volim bijele, funkcionalne lezajeve, kvalitetan dusek je OBAVEZAN, a sa detaljima (posteljina, zavjesi, tepisi, tapete i sl.) se moze uciniti cudo!

Jos je i prerano da osmislim sobu, ali sam jako uzbudjena i pravi izazov za mene je da stvorim mali, prijatni kutak za moje dvije princeze zaljubljen

: hippeia - 13. decembar 2009 14:26:57(UTC)
kod mojih je u djecijoj (odnosno bivsoj mojoj) sobi jedan krevet na sprat, Ksenija zna i da se popenje i da sidje sama, ali me je opet strah da je pustim da sama i spava na njemu.
Moja sestra je bila velika, isla je vec u skolu kad je pala sa sprata i bas se ugruvala, mada smo tu noc, iz ko zna kojih djecijih razloga, spavale skupa, pa joj mozda bilo tijesno...
Ja sam, kao najstarija, jelte :), pocela da spavam na spratu sa nekih 8-9 godina i nikad nisam pala...

: LediIv - 13. decembar 2009 14:03:07(UTC)
kajo, i ja sam mislila to - da zna sam/sama da sidje, pa moze i da ide na sprat. s tim sto sam mislila malo vise da se saceka da znam da ume da sidje i u sred noci kad je bunovan/bunovna.
ali s obzirom na to kolika su nikitina deca, verujem da su oni to sve vec dobro savladali, i opet je njen sin pao i ozbiljno se povredio neznam
naravno, to je jedan slucaj, ali opet, kad ne moram, ne bih...

: kaja - 13. decembar 2009 13:26:34(UTC)
Po meni, dete može da spava na krevetu na sprat od onog momenta od kad sam sigurna da sa njega zna sama i da siđe.
8)
Ja sam uvek za klasične varijante. Takav je moj ukus. Klasičan krevet/orman/stočić daju mnogo veće mogućnosti da, sa detaljima, ako treba i svake godine menjam izgled sobe. A te velike kompozicije, kad dosade, šta sa njima? To je ono čime se ja rukovodim...

: LediIv - 13. decembar 2009 13:18:43(UTC)
ja isto planiram obicne krevete, jer za nekih 8 godina kad lena bude u pubertetu, sumnjam da ce zeleti da ima krevet za princeze... ili da ce ivan za desetak godina hteti da spava u automobilu. a i ti kreveti su skupi do zla boga.
slazem se da se decija soba moze naciniti decijom uz detalje. uostalom, uz ono more igracaka po sobi, tesko da moze da se zakamuflira icon_wink . a ako im se ne svidjaju detalji, to se bar lako promeni.

sto se kreveta na sprat tice, ne znam ni sama... mi imamo dovoljno prostora da ne moramo da ih stavljamo, mada bi sigurno bilo lepse da i to sto imamo od prostora ostavimo slobodno za igru. samo kad se setim price Nikite, presedne mi :? . a njen sin uopste nije bio mali kad mu se to desilo... mislim da cu za sad ipak staviti dva "normalna" kreveta, a kad stigne trece dete i stasa za svoj krevet, videcu onda sta cu.

: hippeia - 13. decembar 2009 12:17:57(UTC)
Simona nisam sigurna da sam vidjela da ima da se kupi takav krevet, ali sam sigurna da moze da se napravi u Sogalu i slicnim fabrikama.
Medjutim Sogal nije ni malo jeftin, nas je najobicniji krevet- kao kutija, sa dvije fioke dole- kostao 250e, plus dusek 130, pa racunaj...a Mediator (lokalna firma koja pravi namjestaj po mjeri) nam je za isti krevet trazio 500e icon_eek

MilicaCale zasto smrc? Pa ja licno mnoooooogo vise volim klasicne krevete i klasican namjestaj, a ono sto sobu cini djecijom ili joj daje bilo kakav drugi pecat su detalji! Ako imas ukusa, ti ces sobu napraviti djecijom i sa najklasicnijim mogucim namjestajem.

Iskreno, ove slike sto je Tanja postavila- kreveti su slatki, ali kad ih gledas u salonu namjestaja ili eventualno za neki vrtic...za moj ukus je to previse kichasto...
Mnogo mi se vise svidjaju ideje (ali ne sve) koje je postavila lillyblue-fenomenalno iskoristavanje prostora!

I mene interesuje kad dijete moze da spava na spratu, mi smo za sad napravila dva obicna kreveta, ali bismo eventualno, ako bismo imali i trece dijete, dogradili jedan sprat nad jednim od kreveta...

: lillyblue - 13. decembar 2009 12:02:55(UTC)
I mene zanima od koliko god dete moze da spava gore, jer i ja planiram preuredjenje sobe,a zbog prostora bih pravila krevet na sprat. Evo neke slike od zilionske kolekcije slika soba koje su mene odusevile.
nesto za devojke

zar nisu fenomenalne ideje?

: simona78 - 13. decembar 2009 0:41:11(UTC)
Niko mi ne odgovori od kada je bezbijedno da dijete spava na gornjem krevetu ako se radi o krevetu na sprat icon_surprised ops:

I jos jedno pitanjce - znate li mozda da li u Srbiji ima u prodaji kreveta na sprat slicnih ovome

Voljela bih da znam koja je cijena ovakvog kreveta (dakle, na sprat, ali ne klasicno da su jedan krevet ispod drugog, nego kao na slici) ako ste ga negdje mozda vidjele. Posto nam se ne zuri za kupovinu, a uskoro cemo dolje, ne znam je li pametnije kupiti ga ovdje, nije bas jeftin, oko 450eura ili nesto slicno moze da se nadje i kod nas...

Thanks cvecko

: Biterlemon - 4. decembar 2009 11:04:17(UTC)
Tanja krevetici su bas, bas super, ali koliko mogu da vidim za njih treba i veliki prostor.....
Mayyo ko proizvodi krevet koji si kupila toliko mi je fenomenalan, bas me je odusevio i one foteljice... ja bih isto menjala krevet koji sad imamo a ovaj bas odgovara i za ovu moju stariju cicu tj. da spavaju ove a da im ne beze jastuci :D jos one dve foteljice super su!!!

: mayya - 4. decembar 2009 1:07:52(UTC)
Svi su fenomenalni!
A posebno me je odusevila kucica na drvetu! icon_lol
Ja sam imala razne fix ideje kada sam Neci porucivala krevete, ali nasi stolari nisu bili bas toliko kreativni. Problem je, kako su mi rekli u alatu. Imaju samo alat za secenje ravnih ivica, a ne i za razne oblike. I time sve pade u vodu.

A inace, u Enci Menciju (cini mi se) ima nekih interesantnih gotovih sobica, ali su prilicno skupe.

: MilicaCale - 3. decembar 2009 14:54:29(UTC)
Svi su prelepi.
Samo, ja nemam uslova da pravim deciji, pa da menjam. Smrc.
Sava dobija klasicnu sobu. To je reseno.
Jedino moze da mu se desi, da dobije decije rucice (videla odlicne, sa zivotinjama, u raznim bojama), i stikere. Pa kad poraste, moze da skine.

: simona78 - 3. decembar 2009 14:37:27(UTC)
Jedno pitanje za mame koje imaju iskustva sa krevetima na sprat - od kog uzrasta je bezbjedno i koliko je bezbjedno da djeca spavaju na gornjem krevetu?

: Milica81 - 1. decembar 2009 1:54:18(UTC)
Jao divni su!!! Ali barka je najbolja :)))))

: simona78 - 1. decembar 2009 0:35:21(UTC)
Uhhh, ogroman izbor, iskrena da budem, koliko sam uspjela da vidim od ovih sto je tanja. postavila, najljepsi mi je onaj prvi koji ste vidjeli na sajmu. Od ovih sa stranih sajtova ima par lijepih, ali ima i bas, bas pretjerivanja, makar za moj ukus.

: Hanan - 1. decembar 2009 0:29:13(UTC)
E Tanja, ni ja se ne bih mogla odluciti. Svi su prelijepi na svoj nacin.
Imace cini mi se stolari puno posla, zbog tebe :):)

: Kaca082 - 30. novembar 2009 23:31:09(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek Auuu kako su dobri!!! Neverovatno zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: T3 - 30. novembar 2009 23:09:14(UTC)
jao jel moguce da se neko odluci ovde koji je krevet lepsi od kojeg..svi zaista deluju i izgledaju savrseno..
tanja ja ti vec sbvoje misljenje na temu biranja modela kreveta dadoh ali morala sam prokomentarisati sve ove divnbe ideje ..retko koje dete mu se ne bi obradovalo ..pa ovo su pravi rajevi za oci a kamoli za spavanje..

: tanja. - 30. novembar 2009 19:36:29(UTC)
A ovo je moj najuži izbor....

ovo mi je jedan od lepših dvoraca , još samo ukrašavanje a to bih mogla i sama samo izabrati da li folijom ili oslikavanjem

ovaj je presladak samo je pitanje koliko mesta zauzima

ovaj je extra fenomenalan samo treba premeriti zbog prostora...

kućica

još jedan dvorac..

još jedna kućica...

...

ovi dvorci su odlični jer su kompaktni -sve se može ugraditi u njih , puno fiokica, kutija za igračke , ormarići za garderobu....
a jako mi se svidja i onaj brod koji sam prvi postavila ... e sad dok se ja rešim šta ću i kako ću... e da, kreveti su dugački 180-190 cm tako da dugo mogu spavati u njima, sve dok im bude zanimljivo :)

: tanja. - 30. novembar 2009 19:15:55(UTC)

: tanja. - 30. novembar 2009 19:03:51(UTC)
Fokice, sve sam skinula sa američkih sajtova...mislim da su uglavnom američki ..možda engleski...
u svakom slučaju ako nadjete DOBROG stolara skoro sve vam može napraviti...

ima još malo slika ...stižu :)

: tanja. - 30. novembar 2009 19:01:04(UTC)

: Fokica - 30. novembar 2009 18:55:59(UTC)
Tanja wow, dobri su mi ovi na sprat kao busevi, kamioni. Da li ima nesto slicno kod nas?

: jelenaorg - 30. novembar 2009 18:27:40(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek LUDILO

: tanja. - 30. novembar 2009 18:22:32(UTC)

: tanja. - 30. novembar 2009 18:05:56(UTC)
Evo možda neko od vas nešto izabere kad sam ja već neodlučna ....

a pogledajte ovo rešenje za 4. dece -kao američki plakar -ugradni kreveti :)

dalje šareniš...

: mayya - 30. novembar 2009 17:54:46(UTC)
Tanjci, krevet je fenomenalan, ali bojim se da ce biti tuche i svadje ko ce da spava gore, pa da silazi niz tobogan! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Ali, zaista nesto lepse i originalnije nisam videla! Obavezno ih uzmi!

: Hanan - 30. novembar 2009 17:38:47(UTC)
Tanja, ovo je fantasticno, ne znam kakve su ti ostale slike, ali ovaj krevet me odusevio.
Ja sam takodje u potrazi nekog kreveta, i nemam pojma, sta da kupim...

: tanja. - 30. novembar 2009 17:10:53(UTC)
Dobro je da pronadjoh ovu temu da ne dupliram...
Mi ovih dana razmišljamo o prelasku iz krevetaca u krevete ...imamo pristojnu sobu ali bih rado stavila krevete na sprat da bi imali što više prostora za igru ..bazen sa lopticama ...dvorac za skakanje. Na sajmu nameštaja pre dve nedelje nista posebno nisam videla osim xylon-a - ono što bih ja kod njih uzela je ovo

jako mi se svidja i poprilično košta (2000e) e sad sa druge strane ,naš stolar koji je zaista odličan majstor u svojoj struci nam se ponudio isto da napravi za manje novca..a ja ne bi bila ja jedna neodlučna vaga da mi se onda nije otvorilo milion kombinacija , rekoh kad već čovek ima volju da radi i može da skine model sa slike onda mi je mnogo veći izbor - pa skinem mnogooo krevetića sa neta i sad mozgam i mozgam i mozgam ...i nikako da odlučim ...

: lillyblue - 28. novembar 2009 14:30:49(UTC)
bas su mastoviti kreveti. meni se najvise svidja ona ideja stepenica fijoka. fenomenalna idejaicon_razz Simona tnx!

: T3 - 28. novembar 2009 14:13:32(UTC)

simona mislim sta reci svi su da stvarno sok ..tj da se raspametis..nema koje dete ne bi pozelelo jedan od ovih..a cene su takodje da sok .ali za takve ideje i uopste izgled verujem da i vrede toliko...

samo sam pokvarila oci tj razbolela se gledajuci iste,deci nesmem ni da ih pokazem.. doomed mogu  nazalost samo da sanjaju i mastaju o njima... :(

: simona78 - 28. novembar 2009 13:58:58(UTC)
Pogledajte ove krevete sok sok sok sok sok

http://www.wohnweltwolf....wkM7RrZ4CFQQFZgod3g5fkw

: T3 - 23. novembar 2009 22:34:14(UTC)

Citat:
Milica81 - 23/11/2009 11:05 T3, javljaj kako protice period adaptacije!!! Srecno!!

naravno milice..evo vec koji dan tj noc spavaju sami tj u odvojenoj sobi zajedno u jednom krevetu,ne bune se zaspe uz mene i pricu ili tv tj crtac..nocu ja cesto ustajem da idem u wc pa ih ujedno i proverim,super su spavaju ko topovi,ne otkrivaju se,guraju..ujutru se lepo bude,cak i  grle i maze dok neustanu..nadam se da ce tako i ostati tj da ce se situacija i njihova adaptacija nastraviti i  ujedno i  zavrsiti  kad beban stigne..

zasad opet kazem ne bune se ,ne prelaze kod nas u sobu i krevet niti me traze,za dalje videcemo...

: Milica81 - 23. novembar 2009 12:05:13(UTC)
T3, javljaj kako protice period adaptacije!!! Srecno!!

: Hanah - 21. novembar 2009 20:22:53(UTC)

Krevetac je veliki pa cemo ga dugo koristiti, ali kad dodje vrijeme kupicemo mu drveni krevet. Djeluje mi zdravije od tog tapaciranog namjestaja koji upija prasinu i mirise, dalje, mogu da ga prefarbam kad god nam dosadi boja (akrilnim, netoksicnim bojama). Zatim zbog duseka koji moze da se zamijeni kad se stari ofuca...

: T3 - 21. novembar 2009 13:26:40(UTC)
milice hvala ti na odgovoru i savetu..
u svakom slucaju jedan krevet gde cu ja spavati i krevetac gde ce beba ce biti u sobi...
a u decjoj gde cu ih sto posto prebaciti tj preseliti jer je skoro nemoguce da svi budemo i spavamo u iastoj sobi imaju zasad svoja dva kreveta u nekom narednom periodu planiram da taj problem resim krevetima na sprat..
mislim da su vec dovoljno velicki da ih odvojim da nauce da spavaju sami i u posebnoj sobi..
mm ce da skakuce po potrebi gde treba i spava za njega se ne brinem..hihihi tako da mislim da bi ovako bilo mnogo lakse,lepse i udobnije svima..
javicu vam kad dodje beba kako smo se snasli,mada sam ih vec fakticki prebacila u drugu sobu tj navikavam ih na spavanje van one koju su navikli i zasad sve protice bez problema..
videcemo kasnije nadam se da nece biti prelaska iz sobe u sobu tj seckanja,premestanja iz kreveta u krevet vec da ce nasvici i nauciti gde im je sad mesto za odmor tj njihov novi mali raj..
njima je u sustini svejedno gde spavaju samo im je problem gde sam ja,tako da se nadam da ce i to vremenom prevazici tj shvatiti da ja moram biti u drugoj sobi i krevetu zbog bebe a oni zajedno u svojim krevetima spavati bez problema..

: Milica81 - 19. novembar 2009 22:34:30(UTC)
T3, predlazem ti da u spavacu sobu ubacis krevetac i da tu spavate ti i beba, a za djeciju da kupis krevete na sprat, pa mozes gore staviti onu ogradu, a da za prvo vrijeme dok se ne naviknu tm spava sa njima.
Ja cu vjerovatno tako uraditi sa Lukom... ili ce mm spavati sa njim u djecijoj sobi, a ja sa bebom, ili cu kupiti bebi alarm sa kamerom da mogu da ga vidim i cujem cijele noci, a mm ce skakati u slucaju potrebe.

: T3 - 22. oktobar 2009 19:41:24(UTC)
milice dobra ti fora sa fiokom tj ideja ..hihihi
a sta mislite o krevetima za decu( ko ih ima dvoje naravno) na sprat..neznam da li ima vec ta tema ali da ne tragam aj da vas pitam ovde...

mi planiranmo sad kad dodje beba da tu sobu gde sad spavamo kooja je prvo bila decija a sad spavaca pretvorimo tj preuredimo da bude bebeca tj da u njoj boravi i spava beba a sa njom zajedno naravno i ja...e sad problem je gde njih dvoje smestiti..malo bi mesta ostalo u sobi kad bi u istru stavili i krevetac i oba kreveta na kojima sad spavaju,mislim bilo bi sve zatrpano tj pretpano, i puno bi nas bilo,nikako komforno ni za jednog,guzva i to ne bi bilo to,jer bilo bi nemoguce uskladiti da i bneba i oni zaspe u isto vreme ,pa bio to onda bilo cuti,lezi..ovo ono ko sad da gledam i sve znam napamet jos nocu kad bi se beba budila i plakala i oni bi poiskakali iz kreveta ko da da je jutro..

planirali smo da im krevete ili bar jedan posto u drugoj sobi ima vec jedan prebacimo tu i tu da spavaju,ali s druge strane to mi nejde na ruku jer su ipak nocu u drugoj prostoriji,otkriju se,ustanu nedaj boze a ja nevidim ili neznam ili se usunjaju kod mene u sobu i uvuku u krevet i sta sam onda uradila premerstaj ih,pokrivaj ponovo,vracaj i jos se zezaj s bebom i tako bi otisla noc u setkanju i uspavljivanju..

treca varijanta o kojoj sam razmisljala je da u sobu gde planiram bebu stavim tj kupim im krevete na spat ,taman bi bilo mesta i za moj krevet tacnije taj gde bi ja s[pavala,bebin krevetac,njihov taj spratni ,komodu ,pec itd..sve sto ide jos tu orman i jos jedan deo istog..e sad valjda ne bi padali i vremenom bi navikli,ali meni bi bili na oko sto bi rekli i ruku u istoj prostoriji i bilo bi mi lakse da vidim sta rade,pokrijem ih,i uopste motrim kad sam budna..

sta mislite sta mi je najbolje resenje..svakako sldece godine kad nina krene u skolu nameravam da im odvojim sobe tj pocnem da ih navikavam da spavaju sami u scvojim krevetima i sobama,i plus sto su decak i devojcica tj razlicitog pola to ce biti nemionovno ali sada dok beba malo ne poraste,ja nekako ne bi jos da ih preselim,ocu i volela bi da smo bar nocu svi tu zajedmo na okupu,bar zbog sebe jer bi bila mnogo mornija ovako bi samo mislila jel su se otkrili pa ih obilazila itd,a tu bi mi spavanja ostalo skoro nista..

dajte savetye,ideje,ptedloge..svi su dobrodosli..

: Milica81 - 22. oktobar 2009 19:19:11(UTC)
Mi ćemo Luki vjerovatno uzeti neki ovakav krevet, i izvući fioku, da ako krene da pada - padne u nju :)
[img=http://img251.imageshack.us/img251/2183/soba.th.jpg]

: Milica81 - 3. oktobar 2009 0:00:02(UTC)
Kakav ste krevet kupovale vašim bebama nakon bebi krevetića???
Postavljajte sličice, pomagajte .... Luki slijedi "premještaj" :)

: Prex - 5. februar 2009 17:07:56(UTC)
j210 ako se ne varam videla sam takav u Forma Ideale, pogledaj link
http://www.formaideale.c...niture/ugaone-garniture/

: j210 - 5. februar 2009 15:02:27(UTC)

[/QUOTE]
Da li neko zna gde se može kupiti isti ovakav krevet??

: *Ines* - 25. januar 2009 15:23:30(UTC)
Meni je tetka iz inostranstva kupila ovaj,
Ja sam našla na netu i ona mi kupi jer kod nas nigde takav nisam našla, a prelep mi je.

: mayya - 30. decembar 2007 15:23:28(UTC)
Zato sto ce ga cuvati baka od februara. A posto mi jako rano krecemo na posao, spavace kod nas. Pa je zato planiran drugi lezaj. A i nije dvosed u pitanju, vec rasklopni otoman, koji ni ne zauzima puno mesta, ali ipak zauzima.

Slikacu ga sutra kad stigne. Ako opet ne bude sa greskama. icon_mad

: katarina - 30. decembar 2007 11:47:09(UTC)
super je stvarno nego sto ne uzmes fotelju umesto dvoseda ako nemas mesta?

: mayya - 30. decembar 2007 10:07:27(UTC)
Pitacu da li izvoze za Bosnu!

: mirjana79 - 30. decembar 2007 10:00:11(UTC)
Citat:
mayya - 29/12/2007 23:27

Hvala Tijana i Mirjana.
Mirjana, ne znam da li izvoze namestaj, ali mogu da pitam. A za koju zemlju te zanima?

opet gledam krevete :)
stvarno sam odusevljena, prelijepi su

mi smo u bih, i to kod nas nema :(

: kika - 30. decembar 2007 9:59:46(UTC)
JAO PRESLADAK JE, PA BAS ZA DETE, MA SUPER JE !!!!!!!!!!!!

: mayya - 30. decembar 2007 6:17:33(UTC)
Citat:
ivy - 30/12/2007 00:43

Ovaj mi se jako svidja(ne vidim ljubicastu ili je zbog odsjaja ili je na drugom krevetu)
Bas se strava uklopio u sobu!!!
Kako si ispricala ja pomislih uzas neki ali ovo mi je strava dobro.
Jesi slikala drugi da vidimo?

Ma nije to taj sa ljubicastom bojom. Ovo je onaj ispravan krevet.

Drugi sam automatski vratila, kad sam videla ljubicasto. Majstori su siznuli, ali sta ja da im radima. Drugi stize u ponedeljak.

: Hanan - 30. decembar 2007 5:26:03(UTC)
Covjece, pa nisam mogla da zamislim da "šareniš" ovako dobro izgleda...mislim da cu ti definitivno ukrasti ideju, a ti me tuzi za "idejno" pravo ako hoces...

: ivy - 29. decembar 2007 20:43:03(UTC)

Ovaj mi se jako svidja(ne vidim ljubicastu ili je zbog odsjaja ili je na drugom krevetu)
Bas se strava uklopio u sobu!!!
Kako si ispricala ja pomislih uzas neki ali ovo mi je strava dobro.
Jesi slikala drugi da vidimo?

: Prex - 29. decembar 2007 19:40:55(UTC)
Mayyo ja bas cekam da postavis slike u onoj drugoj temi o uredjenju stana, i sad tek slucajno vidim ovu temu icon_lol icon_lol icon_lol
Bas su lepi i veseli kreveti, i super se uklapaju sa zidovima, bravo bravo bravo

: mayya - 29. decembar 2007 19:27:28(UTC)
Hvala Tijana i Mirjana.
Mirjana, ne znam da li izvoze namestaj, ali mogu da pitam. A za koju zemlju te zanima?

: mirjana79 - 29. decembar 2007 18:12:46(UTC)
mayya ja sam se odusevila namjestajem, prelijepo je
znas li da li izvoze ovamo namjestaj
stvarno mi se svidja.. prelijepo je

: tijanast - 29. decembar 2007 13:58:38(UTC)
Andrea, Emin krevetac je stvarno prelep, posteljina je fenomenalna..

: tijanast - 29. decembar 2007 13:57:26(UTC)
Ma super je, uklapa se sa zidovima, mada se meni bash ne svidjaju te nijanse crvene i plave. Bitnije je da li se svidja Neci?

: mayya - 29. decembar 2007 13:10:56(UTC)
Andrea, mnogo vam je lep krevet.

I nasi kreveti su napokon stigli, ali sa nekoliko ''manjih'' gresaka sok

Umesto plave boje, ubacili su ljubicastu (jedinu boju koju ne volim). Zatim, krevet, jastuce i tabure su dosli u tri nijanse zelene boje. A kada stavimo dvosed u sobu,od njegove velicine ne znam ni gde ce nam stati otoman, koji su vratili na prepravku.

Uzas!

Ali, evo bar da vidite kako izgleda krevet.

Photobucket

pa kada okrenemo naslon i jastuke...

Photobucket

i, sa druge strane...

Photobucket

Eto! Jel' vam se svidja?

: ma-ta - 29. decembar 2007 11:26:46(UTC)
Presladak je krevetic, pravi za male princeze! zaljubljen
Samo, ja bih ti savetovala da podignes tu stranicu. Emica je vec velika devojcica, nemoj da te iznenadi! doomed

: andrea - 29. decembar 2007 8:51:54(UTC)
Emicin zaljubljen krevetic (sa novom posteljinom - zimskom)

: Tijancica - 25. decembar 2007 18:03:05(UTC)
Covjece kako lijep namjestaj. To kod nas nema sanse da vidis.

: mayya - 19. decembar 2007 21:02:45(UTC)
E, da, nasi kreveti ce biti ovako sareni kao ov afotelja desno>

Photobucket

: ivy - 19. decembar 2007 21:02:01(UTC)
Bas je dobar!!!
Ali mislim da ti je ipak bolje resenje ono sto si izabrala

: mayya - 19. decembar 2007 20:55:48(UTC)
E, ja sam napokon porucila krevet.
Cekala sam dve nedelje da porucim. Koliko li cu cekati da ih dobijemo.
A jedva cekam. Uh!

I naravno da sam se odlucila za moje varijante. Dobro sam ih isprobala u salonu. Nisu meki, nisu tanki. Cool!

Porucila sam krevete o kojima sam vam pricala, ali u svim bojama. Narandzasta, zelena, crvena, plava, zuta... Juhu!!! Bice veselo!!!!

Kacim slike cim stignu kreveti.

A do tada, morala sam da vam pokazem ovaj! Danas sam ga slikala u tom salonu!
Preteran je, ali dosta dugacak. Zauzimao bi puno mesta u sobi.

Photobucket

: kaja - 15. decembar 2007 14:41:54(UTC)

Citat:
katarina - 14/12/2007 20:55 pa sta mu fali???ja imam beli ima slika na uredjenje stana pa ces tamovideti kakav je..mozes i crni ..ja sam zadovoljna..

Ma ništa mu ne fali, nego svako malo pa ti i ja nešto isto...

: mayya - 15. decembar 2007 8:59:19(UTC)
Nemaju na lageru zelenu boju. Cekam da nabave. I tako...

: May05 - 14. decembar 2007 21:29:49(UTC)
Katarina vidjela sam taj krevet neki dan u ikei,stvarno ju super,i mm se svidio,i bili smo se zagrijali za njega dok nismo vidjeli ovaj sto je ogradjen sa jedne strane,i taj nam se vise svidio,eh sad sam nasla ovaj u daenisches bettenlager i sad nam se on svidja,u februrau selimo u drugi stan pa do tad treba da se odlucim,samo neznam kako,uglavnom ja sam dobila naredjenje da kupim krevet za peze (princeze) icon_lol .

Mayyo sta bi,jesi li se odlucila?

: katarina - 14. decembar 2007 16:55:02(UTC)
pa sta mu fali???ja imam beli ima slika na uredjenje stana pa ces tamovideti kakav je..mozes i crni ..ja sam zadovoljna..

: kaja - 14. decembar 2007 8:53:34(UTC)

Citat:
katarina - 14/12/2007 11:51 may ja sam Jani u ikei kupila krevet beli (kovano gvozdje?poput ovog crnog stim sto je sa obe strane otvoren i nisu skupi oko 100e sa dusekom,dusek je iz 3 dela a krevet se moze produzavati do 1.80 sad je 1.50 sto znaci moze spavati duze u njemu,in ja sam poput Kaje za krevet al opet sve zavisi od prostora i mogucnosti...

E, katarina, sad me već plašiš! icon_eek   Ja sam baš taj (samo crni) zamislila u Janinoj sobi kad prerastemo krevetac!! icon_lol   Milsiiiim, stvaarno! To mi je vizija. Osim ako ne izbace neku novu liniju krevetaca! Uf! 

: katarina - 14. decembar 2007 7:51:31(UTC)
may ja sam Jani u ikei kupila krevet beli (kovano gvozdje?poput ovog crnog stim sto je sa obe strane otvoren i nisu skupi oko 100e sa dusekom,dusek je iz 3 dela a krevet se moze produzavati do 1.80 sad je 1.50 sto znaci moze spavati duze u njemu,in ja sam poput Kaje za krevet al opet sve zavisi od prostora i mogucnosti...

: mayya - 14. decembar 2007 7:38:51(UTC)
may, lepa su oba!

Ako budes odlucna kao ja, jos ces se predomisljati!!!

Evo, mene danas covek treba da zove da vidi sta sam odlucila, a ja jos ne znam!

: May05 - 13. decembar 2007 22:54:16(UTC)
I ovaj mi se svidja al u bijeloj boji http://www.ikea.com/at/d...talog/products/10073977
al nekako mi ovaj gore prvi ljepsi,prvo sam bila zagrijana za ovaj,al veceras kad sam nasla na netu ovaj,izgleda da cu se predomisliti icon_lol samo me interesuje koliko cu se puta do februara predomisliti neznam

: May05 - 13. decembar 2007 22:51:20(UTC)
Eh Mayyo i ja isto neznam koji krevet za Enu da kupim,ona jos uvijek spava u kreveticu a ima 2 ipo godine,meni se svidja ovaj
http://www.daenischesbet...021001?FromCatalog=2010 sutra cemo ici da vidimo kako izgleda u stvarnosti icon_lol

: kaja - 13. decembar 2007 21:24:31(UTC)
arhitektura (prvo što naučiš jeste da oranizuješ prostor po meri čoveka, a sve što je po meri to je i najfunkcionalnije, samim tim najbolje i najzdravije)

: mayya - 13. decembar 2007 21:22:20(UTC)
Ej Kajo, a sta ti je struka?

: kaja - 13. decembar 2007 21:12:33(UTC)

Ma nisi me razumela... Ja ne kontam, jel ja glupavo pišem?

Ono predhodno smo se zezale, a sad još jednom: krevet sa dušekom je zdraviji! Nije bitno koliko košta i kakvog je dizajna. Krevet je krevet, dvosed je dvoSED (za sedenje je). Moje je bilo to da kažem jer mi je to struka. Koga zanima, ok, koga ne, nije frka. Kao što je zdravije da sto za učenje stoji kod prozora zbog prirodne svetlosti, a ne da se uči samo pod lampom, kao što treba imati dobru stolicu za rad na poslu, kao još hiljadu drugih stvari koje treba ispoštovati ako ikako može. I to je tako. Nisam rekla da će se ikom iskriviti kičma ako ne spava na dušeku! Nosimo i cipele od skaja, pa svi znamo da su od prave kože cipele zdravije za nogu! Kako god! (moram prestati da se trudim, ne znam samo kako...) Ja nikog ne nagovaram, samo pokušavam... ma nema veze!

: ivy - 13. decembar 2007 20:43:40(UTC)
Ne mogu da zamislim :):):)
A ja sam visoka 182 i ceo zivot spavam na takvim krevetima,osim zadnjih godinu dana pa nemam nikakvih problema.
Tek su mala deca niska tako da ne vidim problem spavanja na krevetu koji nije dusek od ko zna koliko eura

: kaja - 13. decembar 2007 20:25:48(UTC)

Citat:
ivy - 13/12/2007 23:51 Kajo jel imas krivu kicmu ili druge posledice??? :):):)

icon_lol   Nemam, ali zato što sam "visoka". Pa mi kratka kičma da se nakrivi... Ono kad smo išli u Osn. školi na sistematske preglede, samo jedna drugarica i ja ok. Svi 'kriva kičma' ili 'loše držanje', ceo razred! Izeš ga... jedino nama dvema sto i stolica bili po taman, kako god da sedimo, nama sto pod nosom. icon_lol I u busu na ekskurzijama... lepo se zavalim, mogu i da dremnem... nemam problema sa nogama, ono kao gde bih s njima...

A što se drugih posledica tiče... manje sam džangrizava! (zamislite kakva sam bila dok nisam spavala na dušeku) icon_rolleyes

: ivy - 13. decembar 2007 19:51:25(UTC)
Kajo jel imas krivu kicmu ili druge posledice??? :):):)

: kaja - 13. decembar 2007 18:40:13(UTC)

Nisam Koka Loka mislila na to, ali eto i to je primer.

Ovaj krevet je iz Ikee. Nego neću da reklamiram kako ja to nabavljam odavde... Sad da ne razvodnjavam temu...

Taj primer sam dala ne zato što mi je omiljen (hehe, imam ja neku drugu viziju za budućnost, još smo u krevecu) nego da pokažem da ima i kreveti da nisu drveni. Poenta moje priče je da ja mislim da treba spavati na dušeku. Bez obzira koliko dugo. To je najzdravije. Tako se celo telo najbolje odmori. Znam da se sad može svašta kupiti za manje para i da ne mora krevet da traje 100 godina, ali opet... Ali ništa nikog da ne ubeđujem, samo sam htela da vam dam savet. Ko ima mesta i pravi detetu sobu, bolje je da tako razmišlja... Samo zbog kvaliteta izrade jednog u odnosu na drugo. Neko je ovde spomenuo (iz Švajcarske valjda) da su te formulice-kreveti jako skupi. I verovatno jesu. Ali verujte mi da su u njima redovni dušeci i tu se zapravo i plaća taj dizajn Formule jer se zna da će svaki dečak poželeti da spava u formuli pošto mu je to "wow!". Ali takav krevet u Švajcarskoj je apsolutno zdrav za spavanje. Ovi primeri što i je mayya dala (znaš da ne mislim ništa loše) se prave u malim domaćim firmicama i od loših materijala. Mislim, sad me nećete valjda is...kati, ali htela sam da podelim ovo sa vama za one koji su možda u nedoumici kako bi i šta bi. Toliko godina sam spavala na takvim raznim sunđerima (unutra su debeli sunđeri), da sam se sad preporodila otkad imam pravi - pravcati dušek. A i ti dušeci posle određenog vremena treba da se menjaju, a zamislite kolko brže se onda potroši sunđer? Valjda ne udavih!

Sve u svemu, svako prema svom, naravno, i da su nam deca zadovoljna !!! icon_wink

: Koka Loka - 13. decembar 2007 14:52:32(UTC)
Kajo, misliš na ovo:

Bila sam u njihovoj prodavnici, rade i po porudžbini i super su. Meni je bilo malo komplikovano jednu sobu prilagoditi školarcu dečaku i bebi devojčici.

http://www.xylon-bg.co.yu/decije/index.htm

: mayya - 13. decembar 2007 14:05:42(UTC)
Jao, ni ja nesto bas ne volim plavu boju, a sve se nesto trudim da je ukombinujem zbog Nemanje.

Ali je krevet svarno pelep Kajo!

: tijanast - 13. decembar 2007 12:46:29(UTC)
Kajo slazem se sa tobom ali i Mayya je u pravu, nece Neca dugo da koristi taj krevetic a i kako da im odolish kad su ovako slatki? Mnogo je lep ovaj shto je Kaja postavila ali mi se boja ne svidja, ne volim plavo uopshte.

: ma-ta - 13. decembar 2007 11:32:45(UTC)
Meni se mnogo svidja formulica!!! zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Inace, ima ih i u varijanti sa dusekom, bar sam ja vidjala u BG-u.
Svidja mi se Mayyin ukus za boje, tako da verujem da ce se odluciti za nesto divnoooo!!!!! zvezda

: kaja - 13. decembar 2007 11:07:15(UTC)

Citat:
Mako - 13/12/2007 14:53 Кајо мени се овај много свиђа. Ја би њега за себе.

E pa neeeema aa za teebe, samo za deecuuu! icon_lol icon_wink

: Mako - 13. decembar 2007 10:53:41(UTC)
Кајо мени се овај много свиђа.
Ја би њега за себе.

: kaja - 13. decembar 2007 10:44:05(UTC)

Evo jednog primera da nije drveni krevetić. Ima i ženska varijanta, a ima i sav prateći program... Mada je to manje važno. Samo ... ma, da ne budem dosadna, ali stvarno mislim da je jako bitno na čemu se spava (ne samo deca, nego i mi)! Lepše se spava kad je ispod dušek, a kakav je oblik i kakva boja... to je stvar ukusa. Zato vam dajem ovaj primer...

: kaja - 13. decembar 2007 8:09:37(UTC)

E nisam ni ja za te drvene što se ovde nude. Ja nabavljam iz Ikee razne stvari. Tamo nisu zatucani i prave ih šarene i ovakve i onakve, za menje para nego bilo koji taj drveni u N.S. a zdravi su! Tako da znam o čemu pričaš... Ali, ok.

Ako hoćeš tip, rećiću ti na pp. Zbog reklame...

: mayya - 13. decembar 2007 7:53:42(UTC)
Gotovo Kajo!

Vec sam se zalepila za ove sarene krevete.
Znam tacno o cemu pricas, ali sam vec o tome razgovarala sa mm.

Nekada smo kupovali krevete da traju deset godina, pa mora biti cvrt, jak, stabilan... Ali danas je to toliko jeftino, da zaista ne razmisljam o tome.

Nemanja je mali i lagan i od njega se nece skoro udubiti krevet. A kad se udubi ili cemo ga popraviti ili kupiti novi. Pa jedan krevet sada kosta kao jedna kupovina u veleprodaji.

A oni drveni mi se stvarno ne svidjaju. A i ne volim sto ih svi imaju. Bas ne volim da imam popularne stvari...

Uh, odoh u drugu temu...

Hvala ti u svakom slucaju!

: kaja - 13. decembar 2007 7:33:53(UTC)

Samo da vam pojasnim...

Za krevet je najbitnije da je zdrav. Sav ostali nameštaj može po ukusu i kako god. Zato sam napisala prethodni post. Da ne mislite da nešto da pametujem, ali to mi struka... :)

: kaja - 13. decembar 2007 7:06:21(UTC)

E mayyo, ja ću da ti dam neke smernice koje najmanje imaju veze sa estetikom. Te sve fotografije su za "po ukusu", ali ja ti iskreno preporučujem da kupite redovan krevet. Kako mislim redovan? Tako da dete (pa i čovek, kasnije) spava na dušeku. Ovi tvoji primeri su, uglavnom pravljeni tako da ne traju dugo i po prilično nisu zdravi. Brzo se ulube, oblikuju prema telu i dalje sledi samo... loše držanje ili kriva kičma, kao najgori scenario. Unutra su razni sunđeri i nisu anatomski. Na žalost, uglavnom, zbog finansija i manjka prostora (i ja sam do pre godinu dana tako spavala, sad kad se setim...) ljudi se odlučuju za tako nešto.

Kupite pravi krevetić, mali po dimenzijama i (u npr. Simpu dobar dušek za dečiji krevet), pa ti onda ukrasi ogradu (onu kod glave i nogu) kako samo ti znaš. Tako ćeš imati zdrav krevetić, a originalnog izgleda.

To ti je moj stručan savet! caos

Ako ima pitanja... tu sam!

: mayya - 12. decembar 2007 15:43:36(UTC)
Prvi i drugi model su isti. Stavila sam te dve slike samo da vidite u dve razlicite boje.
Mi porucujemo i prvi model i onaj na trecoj slici. Posto baka casti unuka za novu godinu, onda mozemo da se ''rasirimo''.
Foteljice necemo jer su dosta skupe oko 8000din ili 100e

Sanjice, formula je 200e, samo sto ima jos i jastucice, koje nisam uslikala, a sa njima je jos lepsa.

Ja sad samo ne mogu da se odlucim koju kombinaciju boja cu da izaberem. Posto mi je majstor rekao da mogu da kombinujem koje hocu boje, ja lepo nacrtala kuci 10 kombunacija. I sad ne znam sta bih tj. koje bih...

Al' sam komplikovana zena...

: tijanast - 12. decembar 2007 13:01:32(UTC)
Prvi i drugi su super, ali foteljice su mi najsladje...

: Sanjica__ - 12. decembar 2007 12:35:17(UTC)
Mayyo meni se najvise svidja ona formula zaljubljen zaljubljen jao divna je, jer znas koliko ona kosta? Ovde su te formule papreno skupe. galamdzija a i ja bih htela da uzmem Lazaru tako nesto i da sredim njegovu sobu.

: ada - 12. decembar 2007 10:44:41(UTC)
Mayyo svi su prelijepi ali meni je nekako najvise zapao za oko onaj prvi zeleni!!!Koji god izaberes sigurna sam da ce se Neci svidjeti!!

: Hanan - 12. decembar 2007 10:30:26(UTC)
Joj Mayya ova tri prva su odlicna, ne znam za koji bih se odlucila...svaki ne na svoj nacim lijep i zanimljiv...ili mi se cini da su prva dva ista samo razlicite boje??? uglavnom lijepi su...javi koji izaberes...

: mayya - 12. decembar 2007 8:18:39(UTC)
Meni su nekako lepsi ti mekani, sareni kreveti. Bar za dete.

Evo naseg izbora, oko kojih se dvoumimo, tj. razmisljamo o bojama.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

A inace su u svim salonima trenutno aktuelni kreveti, slican ovom, koji se meni ne dopada.

: Koka Loka - 11. decembar 2007 19:14:35(UTC)
Da, odvojeni su ali biraš da li ćeš levi ili desni ugao jer se mogu pričvrstiti jedan za drugi. Mi nismo jer mi je ovako praktičnije.

Meni je bilo lako za boju, sin rekao crveno ili narandžasto i rešio nas muka :) Boju zida sam videla u Enci Menciju, dopalo mi se. Jedva izabrah nijansu, sin takođe odlučio i dao završnu reč klanjam
Lako je kada su veliki - njihova soba njihova odluka icon_wink

: mayya - 11. decembar 2007 17:32:24(UTC)
Koko loko, sjajna si i brza!

Super vam je garnitura.
Deli se na dva dela jel' da?

I ja zelim krevet na razvlacenje. Znam da su trenutno aktuelni oni sa dusekom, ali meni se to ne dopada.

A videla sam sjajne sarene decije krevete. Samo da se jos opredelim za boju.

Postavicu i slike...samo da ih sredim.

: Koka Loka - 11. decembar 2007 16:58:26(UTC)
Mi smo izabrali ugaonu garnituru. Jeste da moram da je razvlačim svako veče ali mi je super rešenje jer se često ja preselim u dečiju sobu, a A. se ušuška kod tate, a nekada A. i ja delimo krevet. Sve zavisi kako je primadona raspoložena caos

: mayya - 11. decembar 2007 16:40:40(UTC)
Posto smo mi preskocili krevetac, planiramo da kupimo deciji krevet.

Napravili smo vec izbor, ali nas zanima i vas.