Obaveštenja

Icon
Error

: Milka!! - 30. mart 2011 14:54:31(UTC)
Hvala puno na odgovoru..:)Prva mi je trudnoca, zato me sve plasi..icon_razz Zvala sam doktorku juce i kaze da mi je to od pregleda....Jos uvek nemam neke bolove samo ponekad se jave kontrakcije.. :?: Mislim da meni ipak to nije bio cep po tvom opisu....Sad mi je mnogo lakse ;] , hvalaaa!! trudnica :))))))))) :*******

: njamiii - 29. mart 2011 16:37:46(UTC)
Milka, prvo da ti kazem da u koliko imas bilo kakve nedoumice najbolje je da odes do lekara ili bar ako ikako postoji mogucnost da pozoves lekara telefonom da se kosultujes, cisto da bi bila mirna. Kod mene je taj sluzavi cep izgledao kao bas gust, zelatinasti sekret, kao kada iskasljes slajm, samo bele boje i bio je prosaran sa 1,2 koncicem krvi. Ispao mi je u toku noci (isla sam da piskim i kada sam se obrisala bio je na papiru), a porodila sam se u toku dana. E, sad, znam da ti ovo ne zvuci ohrabrujuce :) ali kod mene su ispadanje cepa pratile i kontrakcije, pre ispadanja cepa lazne, a nakon ispadanja i prave, sa razmakom manjim od 10min. i sa sve duzim trajanjem, koje su nas i poterale da se ujutru uputimo ka porodilistu. Sam cep ne znaci nista, tj. znaci da ce porodjaj uslediti, za 2 sata ili 2 nedelje, to je indvidualno. Ima zena koje su se porodile i mesec dana nakon ispadanja cepa. normalno je da se teze kreces, primiri se malo i obrati paznju na kontrakcije. Ako osetis bilo kakvo ziganje, probadanje u krstima (ne bolno) ili donjem stomaku uzmi sat, stopericu i meri da li se ponavlja i na koliko, ako je na 10 min. i krace (ako ti je prva trudnoca), obavezno kod lekara.
U koliko ne osecas nista, pretpostavljam da sve ide po planu, narocito jer si juce bila na pregledu i doktorka je procenila situaciju, ali jos jednom, ako si se uplasila ili se sekiras, nema razloga da se ustrucavas od odlaska lekaru da proveris sta se desava.

: Milka!! - 29. mart 2011 15:09:18(UTC)
Cao mame...Ja sam u 38 nedelji trudnoce...Juce sam bila ne pregledu i otvorena sam dva prsta..inace vec sam bila otvorena od 6 meseca trudnoce..Doktorka mi je zakazala carski tek za ponedeljak..problem je u tome sto mi od juce curka sekret braon boje, zbunjena sam i uplasena...Ako neko moze da mi objasni da li je to cep pred poradjaj i ako nije da li imam potrebe za panikom??Inace nemam nikakve bolove, samo malo teze hodam, osecam da je beba bas nisko...P.S. Hvala...

: Damian - 2. februar 2010 17:26:30(UTC)
Drage moje, evo i ja da se javim. Meni je cep ispadao danima, a porodila sam se tek 22. januara. Da napomenem da sam prvo krvarenje imala 8.januara i od tada mi je sluz curila skoro svakodnevno

: djiki - 26. januar 2010 8:38:00(UTC)
Podjoh u porodiliste,i onako obucena ,aj jos jednom da odem na toalet dok sam kuci,obrisem se i eto cepa,znala sam da cu se poroditi taj dan ili sutra (zvisi kolko ce trajati porodjaj ),jer sam vec uveliko imala kontrakcije..
Ocekivala sam ne znam kakav cep(bog zna sta ce ispasti iz mene ) :) ,a ono malo sluzi ,pomesano sa krvlju i to je sve..
I jesam se porodila taj dan...

: Fifika - 25. januar 2010 20:08:26(UTC)
Da ne bih kopirala ono sto sam pisala na temi SIMPTOMI PRED PORODJAJ ovde cu ukratko. Danas mi je termin, a oko 14 h mi je iscurelo nesto kao tvrdo skuvan puding od vanile pomesan za providnim zeleom. Rekose mi koleginice forumasice da je to taj cep.
E sad ,kako drugorotka treba da se ponasa kad joj ispadne taj cep, jel da uspori ili da ubaci u 5.brzinu? Bila sam u setnji nekih 45 minuta i bas mi je prijalo iako je -6 stepeni napolju. Inace,proslo je 5 sati od ispadanja cepa ,a kontrakcija jos uvek nema na vidiku.
Pozzz

: Damian - 10. januar 2010 12:12:00(UTC)
Srećno ako ti je došao taj dan. Meni tri dana curka, ali porodjaja nema. Ko zna, možda ipak, dočekam i termin. Ali se do tad neću smiriti. Stalno sam u pripravnosti :)

: ivanna.v - 10. januar 2010 11:02:56(UTC)
Ja sam pre par veceri imala lazne kontrakcije, a upravo jutros mi je ispao sluzni cep koji je bio rozikaste boje, a imam i blage bolove u kicmi... Mozda je danas taj dan :)

: Damian - 9. januar 2010 2:35:35(UTC)
Hvala, večeras su me vratili iz porodilišta, ali evo sad sam opet se obrisala u wc i ostao je sluzav trag. Kontrakcije su neredovne i bezbolne (BH kontrakcije rekla bih) sad odoh na spavanje, pa ćemo videti šta nas dalje čeka. Laku noć! :)

: acinica - 8. januar 2010 22:28:16(UTC)
Damian,mislim da si jako blizu porođaja,sretno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: Damian - 8. januar 2010 22:20:14(UTC)
Drage moje, evo da ja malo dignem ovu temu iz mrtvih. Jutros mi je iscurela nekakva krv. Izgledala je kao menstruacija, bilo je poprilicno (kao barica na toalet papiru) ali je boja bila kao pred kraj mentruacije. Da li je moguće da je taj sluzni čep. Inace, grlic jos ne nestaje, cvrst je, ne otvaram se i ctg ne registruje kontre.

: T3 - 28. novembar 2009 12:08:05(UTC)
ja uopste nemam pojma ni da li mi je niti kako izgleda kad ti ispadne taj sluzni cep...
secam se samo da mi je prvi put dan pred porodjaj sve nesto curkalo dole otprilike ko kad imate pojacan sekret koji nemozete zaustaviti ili kad vam se piski pa nemozete izdrzati...ja sam tad bila umislila da mi je pukao vodenjao pa da on curka za taj sluzni cep tad onako neiskusna i totalni laik nisam ni znala da postoji...
drugi put nije bilo tog curkanja..sad ga ima ali ne tako cesto,mada se desi da smo od sebe curne ili kapne ali vise onako ili providno ili gusto belicasto neverujem da je to to..medjutim eto procitah vasa iskustva pa s obzirom da nisam imala isto ako me stigne znacu da je to to...

Sigurno cete ga prepoznati...iskreno se nadam...

: hana_ul - 6. jun 2009 1:57:13(UTC)
danas sam 39+5 i nemam ga ova dva dana,ne prestaje da me zbunjuje.aaaaaaaaa ovo iscekivanje me ubija icon_rolleyes

: dragana_77m - 5. jun 2009 10:46:49(UTC)
Citat:
hana_ul - 2/6/2009 18:46

sta je to ustvari sluzni cep,po cemu se poznaje jer meni evo nekoliko dana curi neki iscedak zute boje,cudnog mirisa.hum,inace sam 39+2...treba li da kazem da mi je ovo druga trudnoca i da sa prvom ovo uopste nisam imala?pojma nemam sta se desava,a doktorka je na odmoru :(

Kod mene je slicno bilo, par dana je to trajalo tako da sam ja mislila da imam pojacan sekret, koji sam inace imala tokom cele trudnoce, ali se ispostavilo da je to na kraju sluzni cep. Posle mi je doktorka rekla da moze i do 7 dana ranije da krene sluzni cep, bez krvi i drugih simptoma.

: hana_ul - 2. jun 2009 20:46:16(UTC)
sta je to ustvari sluzni cep,po cemu se poznaje jer meni evo nekoliko dana curi neki iscedak zute boje,cudnog mirisa.hum,inace sam 39+2...treba li da kazem da mi je ovo druga trudnoca i da sa prvom ovo uopste nisam imala?pojma nemam sta se desava,a doktorka je na odmoru :(

: ana26 - 2. jun 2009 18:40:32(UTC)
Mukozni cep mi je ispao 2 dana pred porodjaj. Ocekivala sam da ce to biti nesto gadno, tako bar zvuci icon_lol , ali ustvari je to obicna sluz, malo mlecno bela, prosarana krvavim zilicama. Sigurno cete ga prepoznati

: ana26 - 2. jun 2009 18:40:08(UTC)
Mukozni cep mi je ispao 2 dana pred porodjaj. Ocekivala sam da ce to biti nesto gadno, tako bar zvuci icon_lol , ali ustvari je to obicna sluz, malo mlecno bela, prosarana krvavim zilicama. Sigurno cete ga prepoznati

: marijana - 2. jun 2009 17:37:24(UTC)
meni je cep ispao tacno na dan termina ali ispadao je ceo dan po malo a tek kasno popodne su krenule kontrakcije

: Machkica - 2. jun 2009 16:30:10(UTC)

Meni je cep ispao na dan porodjaja. Bio je krvav, mnogo sluzav, i braonkast.
Cini mi se da su i kontrakcije odmah krenule.
I ja sam tokom trudnoce, kada god bih imala pojacan sekret, mislila, evo ga cep. Ali, on je stvarno karakteristicnog izgleda i mnogo se razlikuje od sekreta.
Meni su na prijemnom odelu rekli da moze proci 72 sata do porodjaja, pa sam se bila malo razocarala, jer sam bas bila odlucila taj dan da se porodim :) :) :).

I bi kako sam ja bila zamislila  :) :) :) :) :)

: MINADA - 2. jun 2009 9:02:29(UTC)

Ja sam samo sa drugim detetom videla taj mukozni cep koji je ispao 3 dana pred porodjaj jer sam je prenela skoro 10 dana i pregled je bio malo grublji.Nakon povratka kuci imala sam kontre ali su prestale nakon dremke.To je bio petak(vratili me kuci da ako ne pocne za vikend dodjem u pon na probnu indukciju).U poned mi je pukao vodenjak dok sam u holu cekala probnu indukciju.

Mojoj komsinici je ispao pre nedelju dana,ima povremeno kontre a termin joj 3 dana posle mene.Nista konkretno

Individualno od zene do zene

: lurd - 2. jun 2009 7:57:13(UTC)
juce mi je iscureo jedva prokrvljen iscedak cemu su prethodile kontrakcije, veoma blage...
nocas ponovo dobih kontrakcije, ne narocito jake, ali mi je curelo vec dva puta, prvi put vise braon, a drugi put sa vise krvi...uvek vodnjikavo i sluzavo...
cekam da pocne prva smena, da zovem dr, pa cu lagano...da vidim sta se desava

: Kale79 - 23. mart 2009 9:59:54(UTC)
Sad pokusavam da se setim tacno, ali cep mi je ispao nekih nedelju dana pre porodjaja i nije bilo sanse da ga pomesam sa sekretom ili necim drugim.

: saveta - 29. januar 2009 3:30:46(UTC)
Isti slucaj kao kod nine, samo sto je meni porodjaj indukovan 2 dana nakon termina, a pregled 1 dan nakon termina.

: nina na - 28. januar 2009 6:20:33(UTC)
Meni je u prvoj trudnoći čep ispao dan ili dva nakon termina (nakon vaginalnog pregleda). Ja se ponadala sad će krenuti ali mi je na kraju indukovan porođaj 8. dana nakon termina.

: Ivana Paripovic - 28. januar 2009 2:34:07(UTC)
Meni je ispao cep 8h pred porodjaj, a odmah potom je i vodenjak delimicno pukao. A kontrakcije sam imala pre izlaska cepa, tako da sam ga docekala u babickoj pripremi. A znam iz iskustava drugih mama da cep moze danima pred porodjaj da ispadne.

: tea2007 - 24. januar 2009 2:59:03(UTC)
Sluzni čep mi je kod druge bebe ispao noć pred porodjaj mada sam slušala u porodilištu primere žena kojima je ispao desetak dana pred porodjaj,ali ja sam imala kontrakcije i zbog toga je beba pre došla.

: bozana - 21. decembar 2008 18:45:44(UTC)
meni je ispao u utorak i imala sam kontrakcije ali ne redovne
a pordila sam se sledeci dan tj.u sredu.

: danka - 21. decembar 2008 17:46:50(UTC)
meni je cep ispao u utorak uvece tada su mi i poceli bolovi otprilike na po sat vremena
a porodila sam se u cetvrtak po podne u 14:30

: rozga - 20. decembar 2008 19:55:40(UTC)
Meni nije ispadao cepa lai Flame moze da prodje i deset dana od ispadanja do porodjaja.Mozda ostanes sutra u porodilistu. Drzimo palceve i, ko sto i meni pozelese drugarice sa foruma, da izleti kao nasapunjano!:-*

: Flame - 20. decembar 2008 17:57:21(UTC)
E pa ja jos nisam otisla u porodiliste, i ako je krenulo posle cepa i malo sukrvicavog sekreta. Sutra idem, jer mi doktorka radi, pa mozda i ostanem... Videcemo, jos kontrakcija nema... Rekla mi je da malo mirujem, da izguram do nedelje... Malo sam se juce strecnula, jer nisam ocekivala ovakav sekret, braonkast, ali izgleda da je to normalna stvar, i da ce porodjaj uskoro uslediti.

: Flame - 19. decembar 2008 13:07:49(UTC)
Evo, i meni je jutros ispao sluzni cep, buc... Termin mi je inace sutra, 20.12.2008. Prekosutra imam zakazano kod lekara, te se nadam da do tada nista jos nece krenuti... Cep mi je ispao pre nekih tri i po sata, a jos uvek nemam nikakve bolove niti stezanje stomaka. Inace, na kontroli prekjuce mi je grlic bas bio cvrst i zatvoren. Dakle, mozda beba ipak nece tako brzo...

: Ocajna Bri - 26. novembar 2008 21:01:18(UTC)
Čep mi je ispao noć pred porođaj i to me je i probudilo tako da, u mom slučaju, bio je više nego vidljiv čak i neprijatan,za miris se ne sećam.Osim tog čepa i krvarenje mi se nastavilo tako da sam sutradan otišla u porodilište i vratila se kući sa mojim dragim,najslađim Miškom.

: macaraca - 26. novembar 2008 20:45:30(UTC)
ne moze da se ne primeti meni je jedan deo ispao 2 nedelje pred porodjaj a drugi na dan porodjaja kad mi je stavljena vaginaleta za izazivanje porodjaja

: Mitrolina - 26. novembar 2008 15:11:44(UTC)
da li taj cep ima neki miris i da li moze da ispadne a da ne primetim

: Kaca - 23. novembar 2008 16:17:52(UTC)
Meni cep nije ni ispao, bar ja nisam videla icon_rolleyes , verovatno je ispao kad je poceo porodjaj

: Utopija - 22. novembar 2008 15:35:08(UTC)
Meni je ispao cep, odmah zatim puko vodenjak i pocele kontrakcije. Sve odjednom.

: Ivana B. - 11. novembar 2008 15:42:48(UTC)
Meni je sluzni čep ispao oko 3 sata prije porođaja!

: Mary - 11. novembar 2008 15:33:49(UTC)
sluzni cep mi je ispao poslije puknuca vodenjaka, nekih 4 sata pred porodjaj. kad su se i kontrakcije prave pojavile

: atimija - 11. novembar 2008 15:11:50(UTC)
Cep mi je ispao oko 9 h izjutra,a porodila se u 15h istog dana.Dr mi je rekao da je to olaksavajuca okolnost jer navodno kad on ispadne on pospesuje brze otvaranje... icon_rolleyes

: myche - 11. novembar 2008 2:50:17(UTC)
meni je sluzni čep ispao oko 1 sat posle ponoći, u 2 sam otišla u betaniju sa 6 prsta otvorena sam bila i u 10 i 27 se rodio danilo

: Bomi - 23. septembar 2008 7:21:30(UTC)
Meni je od jutros sekret kao kad prolazi menzes. Nije sluzav ali je tamno braon. Sad je već prešlo u oker. Izvinite na ovako gadnim objašnjenjima...ali neznam kako drugačije da opišem. Ja još uvek ne verujem da je to taj čep a i nikakve kontrakcije ni bolove nemam. Pratim i čekam.

: nany - 21. septembar 2008 15:51:49(UTC)
Za Unikorn

Mislim da nema potrebe da se uzrujavas mozda ne znas ali obicno pred kraj trudnoce sekret se pojaca.Ovaj cep o kom govorimo nije bukvalno beo vise je proziran i mora postojati bar malo krvi tako se i zove krvavo-sluzavi-cep.A pritisak koji osecas takodje je normalan za ovaj period jos ako nosis nisko utom vise,mada radi tvog spokoja pozovi svoju docu ili patronazu cisto da se rasteretis.Samo opusteno nemoj se nervirati znamo da nase bebe sve osecaju zaljubljen . i jedan veliki :-*

: nany - 21. septembar 2008 15:43:53(UTC)
Naravno Bomi za to i sluzimo da pomognemo jedna drugoj samo se ti opusti i uzivaj.I ja sam se smejala kada su mi druge mame govorile ma znaces kad beba krene, mislim se u sebi pa nisam baba vanga da znam al opet istina nemos da omasis.Kad sam ja prvi put se poradjala tacno se secam ko da je juce bilo krene moj goran na posao a ja naravno na jutarnje praznjenje i taman da ustanem sa wc-a kad krenu nesto sluzavo a reko tu smo zovem m da se vrati a on mucenik nije jos ni stigo na poso kaze sta je? Vracaj se kuci krenulo je, a on ce meni otkud znas? Pa jbmm nosim ga 9 m. pa da ne znam da oce napolje....... sou sa nama je uvek sou

: Bomi - 21. septembar 2008 14:45:29(UTC)
Sad ste me utešile, a ne ovako svaki put kad odem do wc-a ja se pitam da li je to sad sekret ili čep. Hvala devojke!

: nany - 20. septembar 2008 17:48:07(UTC)
Bomi nije to bas bukvalno cep i totalno se razlikuje od sekreta prepoznaces ga sigurno iz prostog razloga sto je krvav i to je samo znak da je vreme za upoznavanje,nekome pukne vodenjak odmah tako da i nema tog cepa,meni nije pukao vodenjak sve dok ga sami doktori nisu probusili tako da mi je ceo dan izlazila krvava sluz.Nisam mogla da mrdnem bez uloska uzid

: Kaca082 - 20. septembar 2008 16:46:51(UTC)
Bomi prepoznaces ga sigurno.Meni je ispao sat vremena nakon pojava prvih (blagih) kontrakcija i bio je veci nego sto sam ja mislila da ce biti.Definitivno sam znala sta je .

: Bomi - 20. septembar 2008 15:20:42(UTC)
Ja neznam ni da li ću prepoznati taj čep jer mi svako jutro po ustajanju već nedelju dana toliko sekreta iscuri da čep neću ni moći da prepoznam. Nekad mi je sekret kremast a nekad i sluzav kao u vreme ovulacije. Jedino ako baš bude kao sukrvica pa po boji da ga razlikujem.

: nany - 19. septembar 2008 21:01:21(UTC)
Boze kako se te stvari brzo zaborave,mislim na bol ko da je bilo pre 100 g.a ne pre samo 3.Meni je oba puta samo cep ispao a vodenjak su mi tamo busili.

<br"Lilypie Kids birthday Pic" width="100" height=
"80" border=
"0" /><br

: nany - 19. septembar 2008 20:56:06(UTC)
Odlicno,samo polako ako je prva bebica ne moras da zuris u bolnicu ako je samo cepic ispao. icon_razz

: Oblak_u_bikiniju - 19. septembar 2008 20:38:55(UTC)
Duco?
Jel ja to kasno dodjem ovdje? Ispao?! Javila si doktoru?

Meni taj djavo i nije ispao posteno, nego samo postao sekret roze, pa malo sukrvice i sve tako... Nije bilo cepa. Duco, duco, duco, duco... Navijam za tebe :)

: duckiduca - 19. septembar 2008 16:00:49(UTC)
Meni je ispao cep evo pre sat vremena.

: bucko - 6. septembar 2008 10:56:26(UTC)
Evo docekala sam da se moj andjeo rodi. Sacekao je 9 dana od ispadanja cepa.

: krcko - 3. septembar 2008 7:55:59(UTC)
meni je ispao 4 dana pre tj u sredu ujutru a porodila sam se u nedelju uvece

sela sam ujutru na solju jel jutarnje praznjenje i kako sam sela tako je bilo buc ja ustanem pogledam kad ono to.

: rozga - 28. avgust 2008 9:34:16(UTC)
Bucko drzimo plceve:-*

: Bambina. - 27. avgust 2008 14:46:56(UTC)

Sluzni cep moze da ispadne i mesec dana pre samog porodjaja i to ceo ili u komadima. Tako nekome ispadne tokom jedog dana a nekom se rasvlaci tokom nedelju dana. Nema tu nikakvih pravila. U svakom slucaju ispadanje sluzavog cepa nije nikakva indikacija da je porodjaj poceo.

: bucko - 27. avgust 2008 12:00:15(UTC)
Meni je sluzni cep ispao prije 6 dana. Kada je ispao nadala sam se da ce i porodjaj ubrzo krenuti a sad vise ne znam. Mozda bude nesto do kraja ove sedmice!

: ivanat - 20. avgust 2008 12:48:58(UTC)
Meni je sluzni cep izleteo kada mi je pukao vodenjak, tako da ja toga nisam ni bila svesna.

Videcu sta ce biti sada sa ovom bebom.

: bilja74 - 20. avgust 2008 11:12:53(UTC)
SLuzni cep mi je ispao ,7 dana pred porodjaj.

: ivaiva - 20. jun 2008 18:37:17(UTC)
Iskreno jas ne primetiv takov cep.Valjda mi padnal vo bolnica koga se spremaa da me stavat na boks, a jas od strav i trema sega na nisto i ne se sekavam.

: daki80 - 20. jun 2008 16:03:56(UTC)
Radenka baš sam čitala da si pala .Znam ja kad te uhvate pundravci pa kreneš da štrikaš po kući i napolju ali nemoj molim te više da padaš.
Nego mislim da je baš kako kažu nemožeš da omašiš da li sluzni čep ili ne meni def.jeste u kombinaciji sa krvarenjem od pregleda.Evo još imam malo braonkaste sluzi na ulošku.Možda bi ipak trebala do doktora,jer krv nije nešto što je normalno u trudnoći osim kao kod tih pregleda gde ti gura prsst u grlić pa ide krv.U stvari kako se budeš osećala pa vidi svako najbolje poznaje svoje telo.
Znači def samo voda hvala vam na savetima.
Ja sam ceo dan smlaćena baš sam umorna što nije za mene karakteristično valjda je od tog čepa i pregleda i čekanja po lekarima neznam

: radenka85 - 20. jun 2008 9:33:38(UTC)
Daki80, nama je isto babica na vjezbama rekla samo voda, da se ne smiju upotrebljavati nikakvi gelovi ili tako nesto slicno.

I ja nocas kad sam otisla na wc i kad sam se obrisala bilo je malko krvi. Ne znam da li je to bas ono pravo, sluzni cep, ili je to mozda i od vaginaleta koje koristim. neznam A moram da napomenem da sam juce pala, ali srecom na ledja. Inace se super osjecam i zbog toga nisam htjela da panicim i da idem dr. Ipak cu sacekati do sledece kontrole, a to je u srijedu.

: daki80 - 20. jun 2008 6:38:55(UTC)
Eto vidiš aj a reko pitam gluposti, hm možda se još neko javi sa iskustvom ali za sada onda voda

: bebanica - 20. jun 2008 6:37:20(UTC)
Meni je cep ispao pre tacno dve nedelje, i doktor mi je rekao samo voda.. Ne znam.. neznam

: daki80 - 20. jun 2008 6:35:06(UTC)
Imam pitanjce smem li sad da se perem onim za intimnu higijenu, sapunom ili sad samo voda ja ipak ništa ne bi menjala jer ipak sve treba da tu bude čisto ali ipaksad je put do bebice slobodan pa više nić ne znam hmm hmm hmm

: daki80 - 20. jun 2008 6:26:36(UTC)
Jeste Bebanice evo malopre mi ispade ponovo samo sad kombinacija onoga što sam opisivala i vrlo liči na onu sliku koju si ti postavila.Uh dobro je da nisam krenula na vežbice.Još malo bravo bravo

: bebanica - 20. jun 2008 6:01:39(UTC)
Daki, mislim da moze da bude i jedno i drugo ali ipak mislim da je cep.. bravo bravo bravo Mala princezica se sprema da izadje..

: daki80 - 20. jun 2008 5:15:05(UTC)
Ja sam juče bila na pregledu i otvorena sam 2.5 prsta.E sad nakon pregleda ceo dan sam krvarila, samo u jednom trenutku ništa nije bilo na ulošku ali na wc papiru je bila kao krvava masa???? a noćas na wc papiru je bila braon sluz kao pred kraj menstruacije? šta je od toga čep ili je to sve posledica pregleda???

: nadjelina - 18. jun 2008 4:22:39(UTC)
I meni je sluzni cep ispao posle preglede u bolmici,ti pregledi pred sam porodjaj su grozni grrr...Ali kako neko od vas rece izdrzati se mora!

: Angie - 9. jun 2008 17:34:25(UTC)
Meni je isto sluzni cep ispao u bolnici i to noc pre nego sto sam otisla na indukciju,ali ispao je zato sto su me taj dan pregledali i skroz me raskrvarili i sta ja znam jos...

: Keta - 8. jun 2008 19:39:45(UTC)
Meni je u bolnici(zadrzali su me za vikend zbog ctg-a) poceo da ispada cep...
Moj cep je bio jako vodnjikav...toliko da sam mislila da je vodenjak...i rekla sestri pregledali me u porodilistu bila na uz i nije tad pukao...
Dok sam lezala i pokusavala da spavam8bila je noc)osetila sam kao kad dobijem pa izadje...pogledam gacice...mokre...
ja do vc-a stanem a ono pocne da lipti iz mene...kao dosta vode sa malo sluzi...nije bilo ni malo krvi...
Eto malo je tu ispadalo ostatak je izasao 5 dana kasnije kada sam se i porodila...

Bebanice nasla sam u jednoj knjizi nesto za tebe...:

P:Mislim da mi je ispao sluzni cep!
Da li trebam da se javim lekaru?

O:Sluzni cep se ponekad razlabavi posto grlic pocne da se skracuje i otvara.
Premda izbacivanje ovog cepa(sto se ne desava kod svake trudnice i nije od znacaja za dalje napredovanje porodjaja)pretstavlja znak da se beba sprema za veliki dan,to nije pouzdan zbak da je taj dan dosao-cak ni da je veoma blizu.
Od ovog trenutka do porodjaja ostala je jedna dve ili cak tri cetiri i vise nedelja i tokom tog vremena grlic ce nastaviti da se postepeno otvara.Drugim recima nema potrebe da se javljate lekaru i da uzurbano pakujete torbu za bolnicu...

Eto nadam se da ti je bar truncicu lakse.

: eleven - 8. jun 2008 15:45:32(UTC)
Bebanice, mnogo mi je pomogla ova slika. Pretpostavljam da je to u nekom cvrscem obliku. Kod mene je onda u pitanju obicna sluz, verovatno od nedavnog pregleda.

: lillyblue - 8. jun 2008 12:22:10(UTC)
Meni je sluzni chep ispadao iz jedno 15-20 puta, tj,svakom kontrakcijom koje su tada bile na 15min. Bio je dosta krvaviji, tek ponegde sluzi. Tako da nije svachiji chep istiicon_razz

: bebanica - 8. jun 2008 11:36:34(UTC)
Zene ja nadjoh sliku sluznog cepa na internetu, ko zeli moze videti, evo vam link, ali odmah moram reci da moj nije bas tako izgledao, bio je vise prosaran krvlju nego braonkast..i ispao mi je iz tri dela..i odmah da napomenem da se meni od slicice malo smucilo, znam da je prirodno, ali samo napominjem i nadam se da niko nece zameriti..
http://www.i-am-pregnant.com/images/mucus2.jpg

: eleven - 8. jun 2008 11:26:30(UTC)
Zanima me da li sluzni cep mora biti prosaran krvlju? Imam na gacicama onako dosta sluzi, ali je providna i pojavilo mi se dosta vodenastog sekreta tako da mi gacice budu skroz mokre. Inace, imam i jako ceste lazne kontrakcije ali bez bolova, pa mi vise stvarno nije jasno kada je vreme za bolnicu

: unicorn - 7. jun 2008 19:15:14(UTC)
Bebanice, samo opušteno, bez nervoze šta će da bude, odmaraj i opuštaj se što više.
I javi nam šta se dešava! :)

: bebanica - 6. jun 2008 19:38:06(UTC)
bila sam, kaze doktor da je to i ocekivao, bebe su krupne, dobro su, sve je ok.. kontrakcija nema uopste, samo to sto sam otvorena jedan prst, ali znam da to ne mora da znaci nista.. inace, cep mi je ispao do sad iz tri dela, i iskreno nisam znala da je to moguce, prvi put kuci, pa onda kod lekara, i na kraju malo pre kad sam stigla sam primetila jos malo..

: Srcka - 6. jun 2008 19:22:43(UTC)
Nema na cemu bebanice, uvek sam tu za eventualna pitanja, rado cu da pomognem.
A jel si bila na pregledu? Kontrakcije nisam ni ja imala do samog dana porodjaja. Samo se sada ne sekiraj, odmaraj, lezi i ne misli negativno. Bice sve u redu, pazimo te svi a ti slusaj doktora zagrljaj

: bebanica - 6. jun 2008 19:18:19(UTC)
Hvala Srcka u svakom slucaju..

: bebanica - 6. jun 2008 19:17:53(UTC)
Ispao mi je cep, otvorena sam 1 prst, nemam kontrakcije i doktor mi je rekao da porodjaj moze da krene i za tri nedelje..

: Srcka - 6. jun 2008 19:08:29(UTC)
bebanice, samo ne panici...
Evo sada cu da ti otkucam sta sam ja dobila u bolnici a vezano za odlazak u porodiliste

1. ISPADANJE SLUZAVOG KRVAVOG CEPA - To je sluzava materija protkana nitima krvi. Ako se to desi mozemo ocekivati pocetak porodjaja za nekoliko sati ili eventualno nekoliko dana. Ne idemo odmah u bolnicu cekamo neki od drugih znakova. Ukoliko se javi jace krvarenje idemo odmah u bolnicu.

A od ostalih znakova navode (OT - samo da objasnim bebanici)

2.PRSKANJE VODENJAKA - Potpuno prskanje vodenjaka mozemo lako prepoznati jer nam iscuri 1-1,5 l tecnosti. Bilo gde da se nadjemo sacekamo da vodenjak odcuri i idemo odmah u porodiliste. Ako se desi da vodenjak delimicno prsne pa nismo sigurni provericemo tako sto cemo na 5 minuta menjati ves i ako je ves uvek vlazan znacemo da je doslo do delimicnog prskanja vodenjaka. Spremimo se i idemo u bolnicu.

3. DOZIVLJENI 20 KONTRACKICA SA PAUZAMA OD 10' IZMEDJU DVE KONTRAKCIJE za prvorotke, a za viserotke 10 kontrakcija sa pauzama manjim od pola sata izmedju dve kontrakcije.

Raspisala sam se da ne bi panicila, ovo su dobile sve trudnice. Ne sekiraj se, cekaj, i ja mislim da je sluzni cep vece velicine a da je to sto ti opisujes mozda samo obilniji sekret. :-*

: Fokica - 6. jun 2008 15:51:46(UTC)
Bebanice mislim da to nije cep, on je veci od zrna graska, trebalo bi da bude oko 5 zrnaca.
U svakom slucaju javi se doktoru.

: bebanica - 6. jun 2008 15:41:54(UTC)
Mislim da je meni upravo ispao cep..Belicaste boje, nekako krvav, velicine graska. Juce sam imala pregled, sad ne znam sta da radim, zovem doktora cekam da mi se javi, a on se ne javlja..A tek sam usla u 28u nedelju..Poludecu, ne znam sta da radim..

: krusicka - 28. maj 2008 13:27:08(UTC)
Petra, radujem se tvojim simptomima... Uskoro ćeš biti sa svojim andjeo

: Petra* - 28. maj 2008 11:51:45(UTC)
Moguce je da cep ne ispadne cim dodje do otvorenosti, jer ja sam nedelju dana otvorena 2,5 prsta i tek jutros mi je ispao cep, sto mi je dr. potvrdila danas.
Smatra se da jeste jedan od pokazatelja da ce porodjaj uskoro poceti, ali ne mora da zanci da ce tako brzo, kao kad dodje do pucanja vodenjaka i pojave kontrakcija. Sto znaci da kad ispadne cep, porodjaj ce poceti tog dana ili tek za nekoliko dana.

: anita75love - 18. maj 2008 11:01:34(UTC)
Pa ne verujem jer je on odavno ispao čim si toliko otvorena!

: Coka78 - 18. maj 2008 8:11:56(UTC)
Meni se malopre na gacicama pojavila kao neka bela sluz, ne lici na sekret. Inace su mi jos pre tri dana rekli da sam otvorena 3,5 cm i poslali me kuci da cekam kontrakcije! Ne znam sad da li je ovo taj cep, nije bio prosaran krvlju?

: insomnia - 15. april 2008 7:53:58(UTC)
U mom slucaju nije bilo mnogo. Prepoznaces da je to to, ne brini; moze da se desi i da ti ispadne prilikom tusiranja ili u wc-u, ali nece ti promaci i drugi znaci da je porodjaj poceo

: Angie - 15. april 2008 6:08:36(UTC)
A koliko kolicinski da ocekujem kad meni pocne da ispada? hmm Ili to zavisi od trudnice do trudnice neznam

: insomnia - 14. april 2008 8:14:43(UTC)
Meni je poceo da ispada 5 dana pred porodjaj, pa onda 2 dana nista, pa jos malo... I nije bilo sukrvice...

: djuric - 12. april 2008 20:57:17(UTC)
Sluzni cep je poceo da mi ispada nedelju dana pre porodjaja!

: lillyblue - 12. april 2008 12:56:28(UTC)
sluzni chep je pocheo da ispada u oko 13h i nastavio je sva dok sam imala kontrakcije ,na svakih 10 min, po malo bih prokrvarila. Tako sam se u toku dana otvorila 6cm. icon_razz

: zvjezdica - 12. april 2008 9:09:57(UTC)
neznam dali sam pisala ali meni je ispao 7 dana prije porodaja

: Brankica021 - 7. april 2008 17:35:33(UTC)
isto kao i kod Ivanele...

: Ivanela - 7. april 2008 14:20:06(UTC)
Meni je izasao sat vremena pre bebe:)

: milenica - 7. april 2008 14:13:00(UTC)
Toga jutra kada sam dosla da mi izazovu porodjaj pri ginekoloskom pregledu mi je ispao taj cep ali zaista ja nisam videla kako to izgleda samo mi je doktor rekao da je ispao...

: Mary - 24. februar 2008 7:51:47(UTC)
meni je cep ispao par sati pred porodjaj... bio je blago roskaste boje! odlazio je zajedno sa vodenjakom

: nosic - 22. februar 2008 19:41:22(UTC)
Ja sam danas imala providnu sluz...ali mislim da je to posledica sinocnjeg a i pre nego sto mi je to izaslo sam donela na III sprat 4 prepune i preteske kese...ali pssst mm ne sme da sazna za to

: zvjezdica - 22. februar 2008 11:39:34(UTC)
sluzni cep mi je ispadao 2 dana.bilo je to prije 7 dana.ali juce i danas sam primjetila neku providnu sluz u velikim kolicinama.nije to klasicni sekret.sta vi mislite o tome.

: uros - 21. februar 2008 4:56:48(UTC)
Meni čep nije ni ispao, niti mi je bio pukao vodenjak, niti se beba spuštala a krenule su kontrakcije na 5 minuta i bi carski rez.

: nosic - 20. februar 2008 19:21:53(UTC)
meni je taj moj braon ceo ispao dan pre porodjaja! tu sam vec imala bolove..tako da moze da bude i samo braon...bez trunkice krvi ili sukrvice

: Daria - 20. februar 2008 18:27:47(UTC)
Meni je cep ispao nedelju dana pred porodjaj.

: bveselinovic - 20. februar 2008 18:17:06(UTC)
meni je sluzavi cep izasao u subotu ujutu a porodila sam se u nedelju jer sam sve vreme imala te pripremne kontrakcije na 5 minuta

: unicorn - 20. decembar 2007 11:38:15(UTC)
Cure,
ipak je bila lažna uzbuna. Mia je još super-aktivna i doca kaže da je sa grlićem sve ok, tako da sam na neki način imala "trening" pred stvarni događaj... Ali eto, barem sam postupila kako treba i obratila se i doktoru, jer mi nešto ne bi dalo mira da nisam otišla...
Što se tiče mirovanja, baš sam ovih dana kao zombie, samo bih ležala, spavala, jela, gledala tv.... A inače sam do prije neki dan samo trčala po kući i čistila... Možda bih ipak trebala malo odmoriti i pričuvati se, u pravu ste 100% što se toga tiče, sada ulazimo u finalnu fazu :)
U svakom slučaju, puno vam hvala na podršci i lijepim željama, znate i same koliko to znači....
Volim vas sve!!! :-* zagrljaj :-* zagrljaj :-* zagrljaj :-* zagrljaj :-* zagrljaj

: Brankica021 - 19. decembar 2007 20:28:54(UTC)
Ja nisam primetila...nije mi pukao vodenjak,nisam cak ni skontala kontrakcije dok nisu bile na 2 minuta icon_eek ...kad bude vreme za porodjaj,nadam se da cu se opet "zadesiti" u porodilistu,jer ako bude kao sa prvim,porodicu se kuci,a necu ni znati icon_lol icon_lol icon_lol

: Beclijka - 19. decembar 2007 11:55:06(UTC)
Mislim da to nema veze sa krvavo-sluzavim cepom jer on je upravo onakav kako mu je i ime.To sto se kod tebe desava je normalno i ne brini, a i priblizava ti se porodjaj.
Ja sam negde oko 35-36 nedelje otisla i kod ginekologa jer sam mislila sa to mozda ima veze i sa plodovom vodom icon_rolleyes icon_rolleyes , e to je kada covek nema pojma o nicemu, ali dr mi je naravno i objasnio da se to najprostije moze nazvati kao neko "ciscenje" pred sam porodjaj i da pocinje upravo u to vreme kada si i ti primetila.
Krvavo-sluzavi cep zna da se vuce danima, nedeljama, kao sti je i Tijana rekla, ali meni je npr krenulo ujutru, a uvece sam se porodila.
Jos malo pa si u devetom i to je sve u redu.
Naravno, da na svaki sekret treba obratiti paznju, ali ako te nista ne boli, pecka ili nesto sl sto moze da bude sumnjivo, opusti se i spremaj sada ce bebica, jos malo, a to ti i priroda porucuje.
Pozdrav i sve naj, naj!

P.S. ja bih ti od srca preporucila da odmaras, uzivas i dobro se naspavas...
dok jos mozes icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink

: nosic - 18. decembar 2007 18:49:33(UTC)
I meni je sluzni ceo bio tamno braon boje bez truncice krvi ili tih krvavih koncica i ispadao je iz jedno 3 puta...Taj dan sam otisla u bolnicu i dr mi je tamo rekla da mi nije to ispao sluzni cep nego da je to posledica pregleda koji sam imala prethodnog dana kod mog dr-a (medjutim ja nisam nikada krvarila posle pregleda ili tako nesto) i istripovala me da su to laznjaci koji su me bicili to jutro....medjutim tu noc krenu opet isti bolovi, za koje sam mislila da su laznjaci i sledece jutro sam opet zavrsila u bolnici. Docekala me je ista mlada doktorka i rekla "Aha znaci ipak si ti bila u pravu" icon_lol
Od ispadanja sluznog cepa pa da porodjaja moze da prodje nekoliko sati a i do 3 nedelje...vazno je samo ako ti ispadne cep da se cuvas infekcija i bakterija jer ti vise nista ne stoji u grlicu tj otvoren je put za infekcije prema bebi (zato se savetuje sex sa kondomima ili ne kupanje u bazenu itd).

: tijanast - 18. decembar 2007 14:29:50(UTC)
Ja mislim da to nije sluzni chep, meni je ispao celih 20 dana pre porodjaja i bio je bash tamno braon boje i nije ispao od jednom nego je to trajalo nekoliko dana.... Opusti se, uzivaj i ne brini, taj pritisak ti je verovatno od tezine a bebe se obichno smire pred porodjaj, tko da stvarno nemashrazloga za brigu... Srecno

: slatkica - 18. decembar 2007 13:33:10(UTC)
i ja imam taj neki sluzati iscjedak ali ima i malo krvi kako koji put al me zbunjuje to jer ja imam problema sa hemoroidima pa neznam jel to taj "cep".inace za 13 dana mi je termin!

: unicorn - 18. decembar 2007 11:43:23(UTC)
I nama su rekli da taj sluzni čep sadrži končiće krvi, evo sada ću malo prileći, stomak me još uvijek boli, valjda nisu kontrakcije, mada me nešto moj mozak "fura" da bi to moglo biti to.
Inače imala sam iscjedak, baš sam ga prošle sedmice sanirala Nystatinom, i u toku tok perioda kada sam imala iscjedak nikada nisam imala ovakvu "pojavu", jer je bilo poprilično obilno. Biće valjda sve ok, ako ne budem bolje otići ću na pregled, javiću vam sutra-prekosutra...
Ljubim vas i hvala vam!

: maricanis - 18. decembar 2007 11:39:25(UTC)
Ja imam malo pojacan sekret, svetle boje, bez mirisa i sukrvice skoro zadnjih mesec dana. To je ja mislim samo priprema i nije nista strasno.
Ipak se pripazi malo dok ne udjes u deveti mesec, pa posle ako krene, nema veze!

Pozdrav,
Marija

: rozga - 18. decembar 2007 11:19:26(UTC)
Unicorn i nama su rekli da je to znak skorog porodjaja. Ali...pitanje je da li je to bio cep. U periodu trudnoce u kome si ti, a i ja, javlja se pojacan sekret, tako da ja to imam posle svakog mokrenja. Zato bolje da proveris sa dr-om za svaki slucaj. Mada su nama rekli da na tom cepu ima koncica krvi.

: Mako - 18. decembar 2007 11:13:31(UTC)
И нас у школици уче да је то предзнак скорог порођаја.
Сећам се да сам гледаја неку документарну емисију где су пратили неку трудницу, њој је испао чеп у седмом месецу, и остало ми у сећању да због тога више није смела у базен. Нормално се породила.
Немој се напрезати за сваки случај, и јави се неком др да провери да ти провери грлић.
Ма има жена које буду по два месеца доста отворене, па чак и прођу термин, и оних код којих се све то заврши за пар сати.
Само без панике, битно да ти је водењак цео.
caos

: unicorn - 18. decembar 2007 11:00:16(UTC)
Evo maloprije sam otišla da obavim malu nuždu, i primjetila sam izvjesnu količinu sluzi nakon mokrenja (nije bilo malo, ali više od iscjetka), pa me zanima kako to izgleda i koliko prije početka porođaja se to dešava.
Nama su u školici rekli da je to bijeli iscjedak sa malo krvi, ali iako kod mene nije bilo krvi, ipak sam se malo uspaničila jer imam još dobar mjesec ispred sebe... Inače je bebica bila jako aktivna zadnjih par dana, a ja imam kao neki pritisak u donjem dijelu stomaka i leđa.
Žene, javite mi molim vas, hitno mi je...

: Aiko - 21. jul 2007 20:56:59(UTC)
Normalno je. Ne brini.

: tijanast - 21. jul 2007 17:44:57(UTC)
Da li neko zna da li je normalno da bue bash tamno braon, ili je to neshto drugo?

: kika - 21. jul 2007 17:32:28(UTC)
MENI JE IZASAO KAO SUKRVICA ALI GUSTA 15 DANA PRE PORODJAJA. BAS KAO STO JE BAMBINA OPISALA. KAO ONO KAD VAM SE ZAVRSAVA CIKLUS, DA BUDEMO "PLASTICNI".

: Bambina. - 21. jul 2007 13:47:29(UTC)
E sad cu ja skolski:

Krvavo-sluzavi cep je nesto sto, izmedju ostalog, stiti bebu od infekcija ali kad ispadne ne mora da znaci da je porodjaj poceo.
Moze da prodje mesec dana ili 2 sata od ispadanja cepa pa da vam krenu kontrakcije ili da imate visoko ili potpuno prsnuce vodenjaka.
Iskljucivo su prskanje vodenjaka i/ili kontrakcije indikatori porodjaja.
Krvavo-sluzni cep, kako mu i ime kaze, je prozet malim krvavim koncicima i moze da se desi da se i po ceo dan razvlaci po gacicama ili da vam ispadne u jednom komadu dok piskite (kako kod koga).
Takodje moze da se desi da vam krenu kontrakcije i da vam cep ispadne tek na porodjajnom stolu pa ga zato i niste videle ali sve ga imamo.

malo sam vas udavila doomed

: Beclijka - 21. jul 2007 12:20:33(UTC)
Ja isto mislim da nije u pitanju sluzav cep kod tebe bveselinovic.Citala sam juce da je jedan od znakova da je porodjaj blizu, pojacana leukoreja, koja je providna i nema mirisa i da je to normalno.Za svaku drugu vrstu pojacanog sekreta treba hitno konsultovati dr, mislim ako je zuckast, ima miris itd.Mislim da ne treba da brines.
Tico pa i ti si blizu... zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: tijanast - 21. jul 2007 0:15:40(UTC)
bveselinovic, verovatno ti je samo pojachan sekret, meni je sada sekret skroz braon, skoro crven i dr mi je rekao da je to taj chep, ako nemash bplpve sachekaj ponedeljak, a zashto idesh na carski rez, jel si ti tako htela?

: bveselinovic - 20. jul 2007 23:24:15(UTC)
ja sam sad u 38 nedelji i pojavio mi se ogroman sekret a i lekar mi je rekao da je beba vec spremna ali isto nemam sukrvice vec je skroz providan pa se i ja brinem jer kontrola mi je tek u ponedeljak pa neznam sta da radim a i imala sam pregled juce pa mozda je i to

: Gost - 3. april 2007 23:14:00(UTC)
Draga,nemoj puno da se sekiras!Poslala sam ti privatnu poruku kome da se obratis!

: Gost - 3. april 2007 20:31:00(UTC)
Treba mi mala pomoc odnosno razjasnjenje:
Jutros kad sam se probudila, pri tusiranju, ispao mi je komad neceg, pa recimo kao mesa tj. dela tkiva, spolja sluzavo unutra vlaknasto. I ako nije bilo praceno krvarenjem, kako mi je ovo prva trudnoca i zatrudnela sam posle godinu dana pokusavanja, pomislila sam na najgore. Odmah sam otisla kod ginekologa, koji je, da skratim pricu, konstatovao da je to sluzni cep iz grlica. Da napomenem da sam na samom pocetku 11 nedelje. Kada sam na UZ videla bebu i otkucaje srca, nista mi vise nije bilo vazno i sva pitanja su isparila iz glave. Medjutim prijateljica koja ima malog decaka rekla mi je da tej cep ispada tek pre samog porodjaja. Ima li neko iskustva sa tim? Sada sam vec uplasena, mada da je sve ovo nesto jako lose predpostavljam da bi mi doktor rekao. Da li postoji mogucnost da to nije "taj" cep koji ispada pre porodjaja?

: Gost - 1. decembar 2006 23:51:00(UTC)
Ne mislim da nije sluzav cep, mozda samo reakcija na gin. pregled jer sam na njemu bila pre samo pet dana, inace ono sto me je i uplasilo jeste ustvari i neobicni bolovi medjutim to su ili BH kontrakcije ili mozda reakcija na maleni suljic koji uspeo zbog tvrde stolice da se pojavi u svakom, danas sam puno bolje i mnogo mirnija.

pregnancy

: Gost - 1. decembar 2006 3:16:00(UTC)
ja sam pred kraj trudnoce imala jako puno sekreta toje bilo 1 maja(a porodila sam se 6)dobro se sjecam,samo sto je kod mene bio zelene boje,tri dana sam isla u bolnicu i svaki put je bio drugi doktor i svi su mi rekli da je to normalno i da je sve ok,i onda sam ja zatrazila da 3 maja ostanem u bolnici i da mi pocnu davati cepice da dobijem bolove.tako da ti nista tacno nemogu reci sta bi to moglo da bude,ali mene je bilo pravo strah za bebu.moram napomenuti da je meni termin bio 21 aprila,a porodila sam se 6 maja.

: Gost - 30. novembar 2006 23:10:00(UTC)
Mila, sluzav cep je prosaran...kao krvnim kanalicima, ima sukrvice u njemu i nije bas cisto providan....
To ti verovatno nije to ali mozda da pitas doktora jer ocigledno kako ga ti opisujes to nije obican sekret...

: Gost - 30. novembar 2006 21:40:00(UTC)
Hajde malo da procaskamo o ovoj temi ono sto mi se danas desilo bas me zabrinulo, naime desilo mise da danas popodne zateknem sluz skroz stegnutu providnu, ne znam ni sama kako da opisem pa me je prosto strah da to nije sluzav cep jer je skroz rano. Sa prvo trudnocom se nesto jasno ne secam jer sam gotovo celu imala obilan sekret, uzas ne znam ni sama sta da radim.
Inace pre nekoliko dana je dok. konstatovala da je posteljica prvi stepen starosti, sto je opet rano za nedelju u kojoj sam ja.

pregnancy week by week