Obaveštenja

Icon
Error

: angelina1 - 1. februar 2011 21:24:32(UTC)
Ja sam koristila te vaginalete i mene ih je dr prepisala ,negdje sam bila 13 ili 14 nedjelja .rekla je da su bezbjedne i da ih koristim bez brige,meni ih je prepisala zbog pojacanog sekreta......pozzzz

: dacdrag - 22. januar 2011 0:49:03(UTC)
Poz drage moje, nova sam na forumu, pa sam zelela da pitam da li je neko koristio poliginax u trudnoci, ja sam u 12. nedelji trudnoce i prepisao mi je ginekolog zbog bakterija u urinu?! Hvala unapred na odgovoru :)

: Tankred - 2. oktobar 2010 22:44:40(UTC)
Ja sam negde u 20-toj nedelji dobila gljivice (candida) i doktorica mi je prepisala macmiror complex 12kom u pakovanju. Bile su mi super, simptomi su nestali, ali mi se sve ponovilo otprilike u 28 nedelji i Dr mi je ponovila terapiju.

Sada sam 33. nedelja, opet sam od pre dva dana osecala grozan svrab i toliko jak sekret da sam pocela da menjam ves 5 puta dnevno, a juce mi je Dr ponovo uzela bris i poslala u Higijenski da uradim analizu sa uputom: za urinokulturu. U ponedeljak cu podici rezultate, pa treba da joj ih odnesem, samo sam kao prvo prilicno u frci zbog bebe i posto mi se priblizava porodjaj pa sam sve nervoznija u pogledu stavljanja vaginaleta, a sa druge strane nemam izbora. A kao drugo, ne znam kako cu preziveti narednih 30-40 sati dok ne vidim rezulatate i doktoricu, jer od svraba hocu da POLUDIM tako da sam prilicno sigurna i bez rezultata da su mi se vratile gljivice :(

Nadam se da mi nece po treci put prepisati Macmiror complex, obzirom da mi posle 12 dana cimanja bas i ne daje neki rezultat, pa cu je bas pitati za taj Canesten sto ga spominjete.
P.S. Hvala svima koji ucestvujete u ovoj neprijatnoj temi...

: iris83 - 16. septembar 2010 11:05:29(UTC)
Bolje ipak u ovoj temi da prekopiram odgovor...
Uh kako me nervira ta candida... Odavno se borim sa njom,a evo i u trudnoci... Na samom pocetku sam imala upalu bubrega (7ned.tr.) i narokali su me jakim antibioticima i odmah se zlo pojavila... Najgore sto moja dr. mi je rekla da nista ne smem :( Samo kao Cansen krema spolja i to je to, vaginalete ne... A ja vec skoro 5 meseci svaki dan kao da sam se upiskila, lije i lije... Uzas... Znam da kad bi mi dala vaginalete, da bi se resilo za par dana...a ovako svrab, grozni osecaj curkanja i najgore sto mm ne dam ni da mi pridje zbog tog fuj osecaja,bola, peckanja i tako vec mesecima :( Sad vidim da vama dr. u trudnoci najnormalnije daju vaginalete i da lecite candidu... :?:

: bonika - 10. avgust 2010 12:46:12(UTC)
Da li neko zna, sme li u početku trudnoće da se koristi ginodaktanol, ja sam ga u prethodnoj trudnoći koristila, ali se ne sećam koja sam nedelja bila!
Unapred zahvalna

: filip.mm - 7. jul 2010 12:09:35(UTC)
Potpisujem kobricu.Ja sam ih koristila i isto.Sizila sam od toga,sva se ulepim.:)

: kobrica - 7. jul 2010 10:26:39(UTC)
Ivka, nisam trudnica, ali sam nedavno koristila macmiror, a i pripremam se da budem trudnica, pa malo cunjam da vidim sta ima kod vas:). Uvek ces imati zut trag od macmiror vaginaleta ujutru, jer one iscure tj. ne iscuri ceo sadrzaj, vec deo i to je normalno, ne brini. Najbolje ti je da uvece, pre nego stavis macmiror, stavis i ulozak, da ti se ne ufleka ves od tog zutila:)

: ivka2004 - 7. jul 2010 10:08:17(UTC)
dali je nekom ko je koristio macmiror imao fluorecentno žut trag na vešu ujutru?sinoć sam ih prvi put koristila ,do sad sam koristila ginodaktenol,i baš sam se zaprepastila jutros,ne piše ništa na uputstvu

: draganantic - 4. decembar 2009 0:01:51(UTC)
Citat:
bucko - 30/5/2008 15:54

Ja imam konstantno pojacan sekret, normalne boje i mirisa, ali kad god odem kod gin. prepise mi druge vaginalete. Prvo sam koristila ginodaktanol, pa poliginaks a sad mi je prepisao neke trece. Najgore sto ni jedne mi nimalo nisu pomogle. Sada kontam da ove ni ne koristim, jedino ako primjetim neke promjene. Sta vi mislite?

Iz mog iskustva: :? uradi bris na hlamidiju, to ginekolozima tesko pada na pamet, ali ako je sekret uporan, postoji mogucnost.

: tasa - 16. septembar 2009 12:19:57(UTC)
t3 nisi me razumela ne preporucuje se ni sapun, vec samo voda!!! narocito nista ne treba gurati unutra, naravno da ce oni sto prodaju intime da pisu da moze i da se jede samo da prodaju!!

: T3 - 16. septembar 2009 11:53:04(UTC)
fifika hvala za savet za mocenje prsta u caj od kamilice i ispiranje gospoje..
inace ja dnevne uloske skoro nikad kad nema potrebe ne koristim ni sad ni pre,mada ih neke moje drugarice stavljaju redovno i svakodnevno zbog higijene ja nisam nikad dosta su mi bili i ovi obicni koje sam morala trpeti tih par dana u mesecu..sad ih stavim ponekad samo kad bas moram tj kad imam pojacan sekret,pa bolje da dodjem u dodir sa uloskom nego direktno sa vesom iako je pamucan...
otarasila sam se tog neprijatnog i dosadnog sekreta hvala bogu,nadam se da se nece kao ni simptomi koji ga prate peckanje,svrab itd vracati..

sto se tice intimnih gelova mozda nisu bas bas preporucljivi ,ali meni je licno moj dr rekao da bolje da koristim njih ,nego kojekakve sapune koji znaju bas da iritiraju to za nas toliko osetljivo mesto i da budu vrlo cesto naparfimisani i obiojeni raznim supstancama koje mi nevidimo..i tako stvore problem.. ..u trudnoci ga posebno za to mesto ne treba koristiti..bolje onda i ovi gelovi koje su bez mirisa, ph neutralni ,nemoze da skode,a ovaj sto ja imam i koji ide u kompletu i duetu sa uljanim je fenomenalan..ovaj tecni tj gelasti onako osvezava,cisti,a ovaj uljani sve to posle naknadno dezinfikuje ,plus hladi ...posle svakog njihovog koriscenja osecam osecaj neke posebne cistoce,dok posle upotrebe sapuna osetim iritiranje tj uvek imam utisak ko da ga nisam dobro isprala i da mi je sve zategnuto...nije preporucljiv ni za pranje spolja ni za unutra ,a ovi intimni gel sto ja imam je i za spoljnu i unutrasnju upotrebu..cak se i preporucuje i pise da se u obe varijante upotrebljava i da je tako delotvorniji.. pored ovih sredstava za higijenu sapun ne praktikujem niti mi treba koje god ph vrednosti da je i koja god marka istog da je u pitanju.

: Fifika - 16. septembar 2009 3:11:02(UTC)
Zaboravih da napisem, jedna mi je babica rekla da stavim gazicu oko prsta i umocim u caj od kamilice i da time cistim gospodju, i napomenula da ne koristim dnevene uloske,narocito parfemisane ,jer i oni mogu da naprave zajebanciju, zvanu sekret. Pozzzzzzzz :-*

: Fifika - 16. septembar 2009 3:08:04(UTC)
Ja sam oko 20.nedelje imala nesnosan svrab dole zbog pojacanog sekreta. Prvo je krenulo malo sekreta na gacicama, dr. kaze to je prateca stvar u trudnoci. Iz dana u dan se pojacavao ,da bi na kraju bio zut i sirast. Katastrofa, htedoh da padnem u nesvest kad sam prilikom kupanja odozdo izvadila sadrzaj od kog me umalo ne strefi slog. Ja sam bila ubedjena da su gljivice i izvadim bris. Kad ono 3. grupa sekreta, Leukociti, epitel ... Dr.mi je prepisao gino-daktanol od kojeg su mi prosle i nadam se iskreno da sam sa vaginaletama zavrsila u trudnoci.
:?

: tasa - 15. septembar 2009 16:28:13(UTC)
Ja mislim da nije preporucljivo da se koristi nista od tih intima gelova, bar su tako meni rekli mnogi ginekolizi. oni mogu samo da pojacaju sekret i poremete prirodni ph. Kandita se moze dobiti na moru, moze vam neko preneti ili od antibiotika. Ja ne znam sta je tacno kod mene slucaj, ali resice se valjda tim vaginaletama, koliko znam pred porodjaj bi trebalo srediti, da ne bi beba nesto zakacila na ocima kad bude izlazila.

: T3 - 9. septembar 2009 23:07:49(UTC)
upravo tako sekret 6 grupe ili ti tkz kandida je najcesca mozemo slobodno reci i normalna pojava tokom trudnoce.

meni se pojavila pre nekih mesec dva i sad evo skoro opet.prosli put sam koristila pisala sam vec o tome vaginalete canesten 3 puta 1 koje mi je dr preporucio i prepisao,i vec posle stavljanja prve osetila sam poboljsanje.. za tri dana tj tri noci koliko se i koriste kandida se povukla tj nestala,ali dr mi je rekao da ce se opet kroz izvesno vreme vratiti ,da je opet lecim istom metodom i da ne brigam jer ni ona ni stavljanje vaginaleta nisu stetni ni po nase zdravlje ni po plod.

posto mi se opet vratila zvala sam dr da pitam, sta da radim jer tek oko 20 idem na pregled ,rekao mi je da mi netreba recept i da ih kupim na slobodno i trazim u apoteci i opet istim nacinom i primenom izlecim i resim se iste.
danas sam kupila opet te iste dakle vaginalete canesten za trodnevno lecenje i veceras cu staviti prvu i nadam se da cu se vec sutra probuditi sa manjim ili uopste bez ijedne iritacije i simptoma koje kandida stvara.

mazanje jogurtom i ispiranje sodom bikarbonom je takodje preporucljivo i nije stetno,prirodno je i nemoze da skodi samo da prija i pomogne,a u slucaju da to ne deluje poseze se za vaginaletama tj odredjenom terapijom sa istima koje dr preporuci ,a koje ce to biti zavisi od njegovog izbora tj koliko su simptomi vise/ manje zastupljeni i izrazeni,po tome vidi i prepise(nisu svima prepisane i predlozene iste vaginalete pa zato kazem niti isti dani koliko se koje koriste) koje ce nam najbrze ,najdelotvornije i najefikasnije pomoci da se resimo te dosadne 6 grupe tj kandide koja muci vecinu trudnica .

tako da blackbery nije to nista strasno,imas srece sto nemas tih problema,sto neznaci da ih neces imati,ja sam do skoro sestog meseca bila mirna sto se tice svega,a vec u tom periodu su pocele da mi se stvaraju muke i simptomi tj normalne pojave u trudnoci kad da sam tek tad saznala da sam trudna nije mi bilo tako ni u samom pocetku..ako ti se kandida ili bilo koja grupa sekreta ne desi..to je super ,neke zaobidje ,neke muke muce od samog pocetka pa do kraja ,neke je dobiju pa im se vrati..ima raznih slucajeva,ali eto imas savete,predloge i resenja koja su nama sa istim problemom itekako pomogla da je se resimo u slucaju da se i tebi desi isto..
pozzzz

: kriki25 - 8. septembar 2009 21:47:03(UTC)
Sekret grupe VI je normalan u trudnoci, obzirom da je kandida vrlo cesta u trudnoci, a ona se odnosi na VI grupu. Naravno treba je adekvatno leciti odgovarajucim vaginaletama, ali i jogurt moze svakako da pomogne. Vrlo je bitno kod kandide korigovati i ishranu uz koriscenje vaginaleta, jer se gljivice hrane secerom, pa ga treba izbegavati. A secera ima u slatkisima, vocu, mleku i mlecnim proizvodima (sem u probiotskom jogurtu ciji unos treba povecati!).

: Blackberry - 8. septembar 2009 17:19:48(UTC)
Ćao svima! Ja nemam tih problema i nadam se da će tako i ostati do kraja trudnoće, ali T3 otkud ti se pojavio sekret grupe VI, to se ne javlja tek tako??? pazi se, i idi kod dr da ti preporuči neke dobre vaginalete a mani se molim te jogurta i mazanja istim.

: Kaca - 7. septembar 2009 23:20:41(UTC)
Mada sada me ne svrbi i ne pecka, samo mi je pojacan sekret

: Kaca - 7. septembar 2009 23:19:33(UTC)
Ja sad u bolnici kad sam bila, jednoj devojci su isto rekli to sa sodom bikarbonom, verovatno da je dobro, pa mozete da probate. U prvoj trudnoci za Candidu koristila sam Canesten vaginalete te 3 i bile su dobra, a sada mi je dao neke Macimor ( mislim da se tako pise) ima ih 12 i grozne su icon_eek

: majicica - 7. septembar 2009 21:59:54(UTC)
T3 ja sam i ranije koristila to iz avona i sad sam samo nastavila...
Hvala

: T3 - 3. septembar 2009 23:14:00(UTC)
majicice nije mi nijedan preporucen nego sam ja cula da je preporuclljiv da se koristi pogotovo u trudnoci mada ga cesto koristim i ovako van nje,a sad redovo pri svakom tusiranju pa sam zato rekla nerznam otkud mi ta kandida kad redovno koristim sve to,i opet se pojavi..imam neki iz avona..i to dva u pakovanju jedno je kao gel a drugo ulje belo zeleno je pakovanje..i onda prvo namazem s tim kremastim on kao peni ali ne stipa,a posle isperem i namazem tim uljanim on onako bas prija i vise hladi..i onda opet sve to ponovo isperem ...

sad m,i je malo bolje,namazala sam jos sinoc i jutros canesten kremu,valjda je i onaj jogurt delovao nemam pojma ima belog ptranja jos uvek,ali otok a ,svraba i peckanja nema..nadam se da ce tako i ostati..

: majicica - 3. septembar 2009 21:32:59(UTC)
Cao.
T3 koji ti je gel za intimnu negu preporucen.

: T3 - 2. septembar 2009 19:30:35(UTC)

Citat:
thelma - 2/9/2009 16:54 Meni se sekret pojačao i promenio strukturu, sad je sirast, a pojavio se i svrab. Srećom još me ništa ne peče, ali osećam da se gospođica suši i zateže.

ma,uzas...nadam se da cemo uskoro resiti nase muke .. icon_mad icon_cry

: thelma - 2. septembar 2009 18:54:20(UTC)
Meni se sekret pojačao i promenio strukturu, sad je sirast, a pojavio se i svrab. Srećom još me ništa ne peče, ali osećam da se gospođica suši i zateže.

: T3 - 2. septembar 2009 18:20:48(UTC)
a koje ti simptome imas ,jel primecujes pojacan sekret,osecas svrab,peckanje...???
ja sam cula da soda bikarbona vraca baznost vagini ,a ona treba da bude kisela pa zato nisam probala sa njom,mada ako ti je to tvoja dr rekla onda valjda nije to tacno to ne znam iz pouzdanih razloga procitala sam negde..a sto je gadno kad stavis jogurt dole uhhh grozan osecaj sve ti crveno i upaljeno a on hladan ,prija na pocetku al posle bas stipa..ja cu se morati vratiti canesten vaginaletama onima sto se stavljaju tri dana..druge mi nema inace cu siznuti..osecam i ko da je malo nateceno..a sto svrbi ko da imam sugu,nesmem ni u wc,a kamoli da se obrisem wc papirom bas stipa..
izvinite na detaljnom opisu..

: thelma - 2. septembar 2009 17:29:43(UTC)

Jao T3 i ja imam problem sa Candidom. Lečila sam vaginaletama, ali vidim da mi se sad vratila ponovo, verovatno zbog jakih lekova koje sam pila za E. Coli :( Meni je dr savetovala da mogu unutrašnjost da perem sodom bikarbonom tj. sterilnu gazu umočiš u rastvor sode bikarbone i opereš se. Ja sam to probala, ali sam verovatno bila gruba pa mi je bilo malo krvi na gazi, pa se posle nisam više usudila. Drugi savet od doktorke je bio da se napravi rastvor od jabukovog sirćeta i prokuvane vode u odnosu  1:1o. Taj rastvor se sipa u onaj tantum rosa irigator i time se ispira. Ja sam to jabukovo sirće koristila u kombinaciji sa vaginaletama.

Sad ponovo moram da radim briseve, jer sam sigurna da se Candida vratila :(

: T3 - 2. septembar 2009 16:18:08(UTC)
meni se opet pojavila kandida..tj 6 grupa vaginalnog sekreta, pracena svrabom i peckanjem..poludecu..dr mi je lepo rekao da ce se vratiti,i eto mesec dana sam bila mirna i evo je opet..imam onu canesten mast koju mi je dao,mazala sam je ,ali nema bas neki efekat mozda ce ga tek za par dana biti..nije ko sa vaginaletama kada sam poboljsanje osetila odmah posle prve,a vec posle tri je skroz nestala.
tako da neznam sta da radim mislim da cu zvati dr da ga pitam jel ih mogu opet kupiti bez recepta ili moram ici po isti,jedine su mi one pomogle..inace procitala sam i da se s malo vate treba i moze stavljati jogurt dole ..i da za par dana prodje,probala sam i to ma kakvi nista,mada mozda nedeluje i ne reaguje odmah sto bi ja htela jer za par dana ima da izludim..
sve mi se cini da mi se kiselost vagine izgubila tj da je sad bazna deluje mi suvlje..mozda mi se i zbog toga pojavio svrab i peckanje pogotovo za vreme i posle mokrenja,a tek nocu je strasno..koristim gel za intimnu negu koji je i preporucljiv u trudnoci,ne ispiram unutrasnjost jer sam cula da to ne bi trebalo da se radi,samo blago i tek tek..hocu da kazem bas vodim racuna o higijeni i zaista neznam otkud je vise,mada mi je i dr rekao da to nema veze sa tim,jednostavno se pojavljuje i najcesca je u trudnoci i tu pomoci nema,samo vaginalete,krema,terapija za par dana prodje,pa kroz odredjeno vreme se vrati..nekom i ne zavisi kako kod koje zene,neke nemaju uopste tih problema ja se sa istima susrecem sad oprvi put nisam ih imala ni u prethodnim trudnocama ni pre ni posle istih..a evo sad u ovoj vec drugi put se patim i lecim..
imate li neki savet,prirodni lek kojim to da ublazim ili da ipak posegnem za vaginaletama ko i prosli put i resim problem..
iskreno se nadam da je vise do kraja trudnoce nece biti i da se nece vracati..jebem ti zensko nikad nisi mirna..

: LejaD - 29. jul 2009 12:23:23(UTC)
Hvala, T3. ;]

U petak idem na kontrolu pa cu je bas pitati sta da koristim ako nastavi da se vraca, kao sto se i vratilo vec treci put za ovih nekoliko meseci. hmm

: trudna 3 - 28. jul 2009 13:13:40(UTC)

ja sam zavrsila sa mojom terapijom canestena od 3 dana i tri vaginalete..imala sam malo pojacano belo pranje tj sekret tih dana dok sam ih stavljala,a sad nista ni svrab ,ni peckanja,ni sekreta ,ima ga ali u normalnoj kolicini...

doktor mi je rekao da iako sam imala terapiju i zavrsila je da ce se tegobe kad tad opet vratiti tako da se verovatno i i tebi to leja desava..

ako mi se povrati imam mast koju mi je takodje dao pa cu probati sa njom..ali da ce nam ovakve i slicne stvari pratiti kroz celu trudnocu ..oce to mi je i sam dr rekao..bitno da nije nista ozbiljno i opasno i da je normalno ,to je ta  sesta grupa i ona je specificna i cesta kad je trudnoca u pitanju.

6. stadijum nije "stadijum", to je grupa vaginalnog sekreta. Ginekolog pri pregledu uzme uzorak sekreta i prema njegovoj čistoći (tj. da li ima bakterija, gljivica i slično) ga klasifikuje u jednu od 6 grupa. Znači, 6. grupa vaginalnog sekreta ne znači nikakav najgori stadijum već prosto znači da imaš povećan broj gljivica (kandida se normalno nalazi u vagini ali se iz raznih razloga ponekad namnoži i onda izaziva probleme. Kandida se uglavnom izleči za nekoliko dana i nije opasna ali je dosadna, kod nekog ume često da se vraća.

: LejaD - 28. jul 2009 13:04:23(UTC)
Ja sam se u prvom tromesecju pozalila na svrab i peckanje i dala mi je gino-daktanol, koji je dobro uradio posao, a bris je bio cist. Posle toga se pojavilo ponovo, pa sam ja na svoju ruku uzela ponovo istu terapiju. E, sad imam ponovo, pa cu sacekati petak kad idem na pregled da mi verovatno da to isto. icon_wink

Sta god, samo da pomaze. Kazu da su gljivice ceste u trudnoci i da ih samo treba redovno tretirati. A kansten mi je ranije davala, sad jos nije. Ipak bi mi bilo lakse 3 dana terapije, umesto 7. icon_rolleyes

: trudna 3 - 24. jul 2009 3:46:22(UTC)
meni se pre par dana pojavila veca kolicina sekreta koji je izazivao svrab i blago pecjkanje,.... inace imam ga od pocetka trudnoce,ali mi nije smetao niti skoduio,koristila sam gel i ulje za intimnu negu,redovno odrzavala higijene,jeste ga bilo na gacicama,u tragovima,stavljala sam dnevne uloske i zaista mi nije predstavljao nikakav problem niti smetao,e sad se pojavio tj poceo da se luci malo vise i kao sto rekoh osetila sam svrab i peckanje,pozalila sam se doktoru i on mi je rekao da je sekret normalna pojava da cu ga imati do kraja,da je to ta neka sesta grupa,i prepisao mi vaginalete canesten cini mi se da se zovu ima tri od 200mg i tri dana se koriste po jedna, i posto mi je rekao da nije tako strasno dovoljno je da se leci tri dana,ako mi bude jos smetao prepisace mi one sto se stavljaju duze..i za ove me je pitao da li ocu da mi ih prepise,jer nema potrebe da se leci kao prestace samo za par dana,ali ako ocu napisace mi recept,ja sam trazila jer znam da sam ih ui u prosloj trudnoci koristila i vec posle dve bilo mi je bolje.
pitao me je dal imam odnose i posto sam rekla da imam prepisao je mm isto canesten mast da maze ako i on oseti neke tegobe,rekao je da mozemo i dalje imati odnose,ali dok je vaginaleta unutra bar pri pocetku stavljanja prvih par sati ne,ta mast moze da se koristi i ovako za spoljnu upotrebu,ako se opet pojasvi svrab ili peckanje tako da mi je rekao da ako mi se opet jave iste tegobe nastavim da mazem tu mast umesto vaginaleta.stavila sam cvveceras prvu i zaista se oseti delovanje,ni traga od svraba ili peckanja,a koliko vidim za ovih par sati i sekreta je manje.

nadam se da ce skroz proci za ova tri dana i da se nece vise pojaviti bar ne sa tim sbvrabom,otokom ili peckanjem,ako se pojavi tu mi je mast pa cu to resiti bitno da imam nesto sto mogu da upotrebim,ako opet osetim isto jer dok neodem na pregled i dok mi ne da vaginalete jer ih ne kupujem na sbvoju ruku,ocu da poludim jer neznam cime da ublazim tegobe,a strasno je koliko to iritira i smeta.

: Danijela&Jovana - 9. april 2009 15:39:24(UTC)
Obavezno koristi vaginalete ako ti ih dr preporuci. Bakterije i gljivice mogu da iskomplikuju trudnocu, moja poznanica je bas imala problema zbog toga. A pre porodjaja ces svakako da ih koristis, da bi se ocistio kanal zbog bebe. Cini mi se da mi je dr rekla da beba moze imati najvise problema sa okicama ako kanal nije cist.

: Natalijica - 9. april 2009 12:14:58(UTC)
Ja imam jedno pitanje: juce sam bila kod ginekologice u koju imam potpuno poverenje. Problem je u tome sto imam jak svrab, pri kome moram da se pocesem, a nakon cesanja me pece, imam i crvenilo, primetila sam da me i nocu svrbi ali posto spavam ne kontrolisem se i pocesem se jako, tako da mi se cini da mi malo otekne. U desetoj sam nedelji trudnoce, prva trudnoca. Ove simptome sam imala i pre trudnoce. Sto se tice trudnoce, sve je ok sto se tice uz. Doktorka mi je dala macmiror complex 500 vaginalete. Da li smem da ih koristim, posto na uputstvu se ne pominje trudnoca, i sta raditi u toku trudnoce? Hvala puno, unapred!

: tinalina - 19. septembar 2008 13:33:49(UTC)
da li neko moze da mi kaze za vaginalete "polygynax" koliko su za upotrebu u toku dojenja?

: ivanat - 15. avgust 2008 15:17:14(UTC)
Lilice, predpostavljam da je bolje da ih koristim, samo mi je nejasno kakve su bakterije u pitanju kada nema nikakvog svraba, peckanja, bola, niti pojacanog sekreta.

U svakom slucaju bolje spreciti na vreme.

Hvala vam puno na savetima :)

: lilica - 15. avgust 2008 14:35:34(UTC)
Moja zaova ih je koristila u trudnoći, ništa ne brini! Meni recimo dr nije dao da koristim jer sam imala samo gljivičnu, 6. grupu, mada sam ja bila za to da mi da vaginalete. Srecom pa nisam imala smetnji tipa svraba, ali ako su bakterije svakako je bolje da to odmah saniraš!

: ivanat - 15. avgust 2008 14:33:16(UTC)
Luki, hvala ti puno!

Poslusacu te i vec cu veceras da krenem sa terapijom.
:-*

: luki - 15. avgust 2008 14:00:31(UTC)

ivanat,te vaginalete su ti odlicne...

moj ti je savet da ih odmah ukljucis da bi ti se ocistio sekret do porodjaja...

beba prolazi kroz kanal u kojem je tvoj sekret...tako da ona ne bi imala bubuljicice ili nesto slicno-vaginalete moras stavljati.

To ti nije nista strasno...sve je normalno u trudnoci

pozdrav

: ivanat - 15. avgust 2008 13:29:02(UTC)
Radila sam cervikalni bris sada pre porodjaja i danas mi je doktorka rekla da uzmem vaginalete mac miror. Ja nikada do sada nisam koristila nikakve vaginalete,
jer nije ni bilo potrebe. Sad jednostavno ne znam sta da radim. Na nalazu je pisalo da ima bakterija, a doktorka kaze da nije nista opasno!
Stvarno me to izludjuje.

: Kaca082 - 15. avgust 2008 13:15:00(UTC)
Magi koristi ih slobodno.I meni je dr rekao da do porodjaja stavljam povremeno po jednu kao preventivu.Bas sam ga pitala kako kad pise da nesme i on kaze da to pise na dosta lekova koji su totalno bezbedni u trudnoci (npr. klometol se daje kad trudnica ima prejake mucnine a i na njemu pise da nesme).Naravno uvelk treba proveriti sa dr pre uzimanja takvog leka.Ja ih koristim i prezadovoljna sam.

: magi - 15. avgust 2008 11:54:33(UTC)
Dr mi je preporučila da od sad pa do porođaja na svakih tri-četri dana stavljam vaginalete polygynax da bih sačuvala čistoću porođajnog kanala, međutim pročitala sam uputstvo i u merama opreza piše da se ne preporučuju u trudnoći i za vreme dojenja..... I šta sad da radim, vidim da ste i vi imale takva iskustva i da su vam rekli da je bezbedno, ipak me nervira što ih prepisuju a u uputstvu piše suprotno galamdzija

: Lilly - 21. jul 2008 20:48:15(UTC)
Hope i ja imam problema sa candidom i prvo sam koristila gino-daktanol, a sad sam dobila macmiror ..

: magi - 21. jul 2008 15:40:14(UTC)
Evo i ja da se dodam na listu onih koji koriste gino-daktanol....stvarno je bezveze što mora :? ali bar da se rešim muke...

: Kaca - 18. jul 2008 17:30:06(UTC)
Hope ja sam za kandidu koristila Canesten vaginalete

: leptir - 18. jul 2008 15:56:09(UTC)
Nisam nikad cula za te vaginalete,ali bas kao i na ovim poliginax da ne koriste trudnice a dr. kaze da su bezbedne neznam tako da izgleda oni najbolje znaju!

: Hopeful - 18. jul 2008 13:31:56(UTC)
Meni su danas javili da imam kandidu i da stavim jednu vaginaletu LOMEXIN. To mi je već 2 puta prepisivao a lepo piše da ne sme u trudnoći! Baš me čudi, jel neka od vas koristila?!

: Oblak_u_bikiniju - 18. jul 2008 13:20:39(UTC)
I ja danas dobila ginodaktanol... Smor, ali to je sto je.

: Kaca - 16. jul 2008 19:15:17(UTC)
Ja sam sad dobila da koristim gino- daktanol 7 veceri uzastopno icon_rolleyes

: Kaca082 - 16. jul 2008 13:44:00(UTC)
I mene je zbunilo sto pise da nesme ali moj dr kaze da su 100% bezbedne za trudnice pa sam ih ipak koristila.

: ivaiva - 16. jul 2008 12:22:21(UTC)
I mene ginekologot mi preporaca Polyginax koga bev trudna, samo sto vo upatstvoto procitav deka ne se koristi za trudnici, i za sekoj slucaj ne gi ni staviv.A imam slusnato deka se dosta efikasni.

: leptir - 16. jul 2008 11:25:05(UTC)
Pa da i meni je rekao preventivno,radi bakterija i gljivica,ili macmiror nesto od to dvoje da koristim.

: Kaca082 - 16. jul 2008 10:09:14(UTC)
Lepti i ja planiram da koristim poliginax tako kao ti preventivo,cim zavrsim sa gino daktanolom.Moj dr kaze da je polyginax jako dobar i da slobodno mogu da ga povremeno stavim bez obzira dali imam pojacan sekret ili ne.

: leptir - 16. jul 2008 8:45:14(UTC)
Sada koristim poliginax 1 nedeljno do kraja trudnoce ;]

: Diana01 - 24. jun 2008 16:55:14(UTC)
Ja imam dosadnu candidu pa sam koristila Canesten. Imala sam opciju da uzmem jednu vaginaletu od 500mg ili 3 x 200mg, pa sam izabrala ovo drugo. Jedino su mi rekli da ne koristim implikatore, sto je sasvim razumljivo. Samim tim ni canesten vaginalni krem ne dolazi u obzir. U stvari kobajagi moze ali samo za spoljnu upotrebu, mada u tome bas nema svrhe, osim da eventualno sluzi kao "pomocno" sredstvo u lecenju.

: Dandzi - 23. jun 2008 17:36:17(UTC)
Zavrsila sam sa vaginaletama konacno icon_rolleyes Sada treba opet da nosim urin,pa cemo videti sta ce reci rezultati za bakterije.Sto se tice sekreta hmm pa cini mi se da se sada malo sredilo,ali videcemo jos hmm neznam

: lajti - 19. jun 2008 6:22:06(UTC)
Završila sam terapiju i moram reći da su se odlično pokazale, baš sam se isčistila. Nemam sekret.

: duckiduca - 18. jun 2008 19:13:23(UTC)
pa da takav oblik ima i ja se uplasila kolike su i htela zamenu ali ne da mi doktor smejao se..a i ja posle toga sta sam pitala..hehe ko razume shvatice ;]
samnom je komedija za svaku sitnicu trcim doktoru i to od pocetka trudnoce, kako ce mi buti u Norveskoj...pitam se..

: Kaca082 - 18. jun 2008 19:07:48(UTC)
Duco bas si me nasmejala slatko ruganje ruganje !Nisam te koristila ali izraz "ko rakete " definitivno opisuje neke koje jesam ruganje !

: duckiduca - 18. jun 2008 19:04:38(UTC)
ja koristim ginodaktanol u zivotu nisam videla takve vaginalete, ko rakete su ;]

: Kaca082 - 18. jun 2008 18:58:18(UTC)
Ja sam koristila povidon jod vaginalete i toliko su curile ujutru da sam se prepala da mi je pukao vodenjak,sto je najgore uopste mi nisu pomogle a iskoristila sam celu kutiju (14 komada)!Sad mi je dao polyginax i za njih znam da su dobre ,koristila sam ih pre trudnoce.

: Dandzi - 18. jun 2008 18:27:28(UTC)
Jao,danas mi je lekarka prepisala vaginalete Mycoril :| Rezultati urina su pokazali da ima bakterija :? pa mi je rekla da uzmem te vaginalete.U pakovanju se nalazi 3 komada,i to stavljam 3 veceri uzastopno.Bas mi je frka da ih koristim :( ali vidim da nisam jedina,pa sta je tu je.Odradicu i to nekako :( Zaboravih reci da me je pitala za sekret da li je pojacan,na sta sam potvrdno odgovorila,i pitala sam je da li je to normalno u trudnoci :? Ona rece da jeste :? ali da treba to da uradim.

: macaraca - 6. jun 2008 11:47:57(UTC)
evo meni canesten nije pomogao presle su u mokracu, tako da sam ipak morala da popijem 1 tablletu flucamola-al samo uz odobrenje dr. nikako da se resim tih gljiva!!!!!

: dacaipeki - 6. jun 2008 8:32:38(UTC)
Lajti ja sam koristila MACMIROR 12 i odlicno su se pokazale. Uvek sam ih uvece stavljala i nije bilo problema.
Sve mi se iscistilo i mislim da su jako dobre. Sada imam pojacan sekret i doktor mi je prepisao GINODAKTANOL,
ali cini mi se da nisu bas dobre, videcemo.
Poljubac :-*

: lajti - 6. jun 2008 7:44:16(UTC)
Ja sam dobila da koristim MACMIROR 12 komada i sad se pitam da li će biti efekta, jer uveče kad stavim, noću ustajem zbog wc (3-4 puta) i preko dana imam utisak da mi se dosta vrati

: Kaca - 5. jun 2008 18:31:26(UTC)
Leptir nadam se da ce mi ove 3 pomoci, da mi nece trebati vise icon_rolleyes

: leptir - 4. jun 2008 19:17:57(UTC)
Canesten sam koristila uvek dok nisam bila trudnica i pomogle su mi,i drago mi je sto je samo 3 a ne neke po 10 komada hmm

Na pocetku sam koristila ginodaktanol mada imam pojacan sekret,vise kao voda i malo belicast!

: Kaca - 4. jun 2008 11:59:13(UTC)
Macaraca bas si me uplasila ja imam gljivice, nadam se da cu ih izleciti icon_eek

: Kaca - 4. jun 2008 11:54:09(UTC)
Meni se pojavila candida, i dr mi je rekao da uzimam Canesten vaginalete 3 veceri icon_rolleyes

: pirgo7 - 4. jun 2008 7:41:26(UTC)
meni je sad dr rekla da koristim one POLiGYNAX vaginalete, evo prodje 5 dana nikako da ih kupim, treba me batina
Mada tako me te vaginalete nerviraju, iz razloga sto ja non stop idem da piskim, ne znam ni da li stignu da se apsorbuju unutra kako treba

: macaraca - 1. jun 2008 11:21:05(UTC)
ja sam imala gljivice pre 3 meseca ai sada, prvo sam koristila neke ppravljene borax-glicerin pa kad je sekret spao na 3.grupu dala mi je ginodaktanol, a sada opet imam 6. i dala mije najjace vaginalete tj. kansen ima ih 3 kom tako da sad treba na kontrolu...Obavezno stavljajte kako su vam rekli jer ako imate gljivice moze doci do upale grlica ne daj boze,ako se ne izleci na vreme!!!!

: bucko - 30. maj 2008 16:54:46(UTC)
Ja imam konstantno pojacan sekret, normalne boje i mirisa, ali kad god odem kod gin. prepise mi druge vaginalete. Prvo sam koristila ginodaktanol, pa poliginaks a sad mi je prepisao neke trece. Najgore sto ni jedne mi nimalo nisu pomogle. Sada kontam da ove ni ne koristim, jedino ako primjetim neke promjene. Sta vi mislite?

: mama_jeja - 2. april 2008 12:12:43(UTC)
Mojoj drugarici su rekli da dok ne dodje do organogeneze nista nije strasno, tj dok plod ne dodje u tu fazu jer je ona primale injekcije i pila nekih sto cuda li hvala Bogu nosi zdravog bebca i sada je u 6 mesecu.

: Oblak_u_bikiniju - 19. januar 2008 20:50:56(UTC)
Evo, posto sam se malo sekirala oko ovoga, cisto da kazem nekome ko dodje ovdje sa istom brigom.
Dr. kaze da nema sanse da je Dovicin u tako maloj trudnoci nastetio plodu, jer da jeste, tijelo bi ga izbacilo, tacnije, imala bih spontani. Bas kako neko rece - tako rano ti je sistem - Sve ili nista.
Za sada je sve, hvala Bogu, u najboljem redu, a u ponedeljak imam ultra zvuk da utvrdimokako tece dalje.

Zato - bez prerane panike i ako prvi dr sugerise abortus, mozda nije lose da pitate jos nekoga.

: maleenaa - 15. januar 2008 10:57:18(UTC)
Ja moram da se nadovezem na ovu temu.Pre neki dan sam cula neverovatnu pricu moje komsinice.Njena prijateljica koja ima jedno dete od 5-6 god je isla kod ginekologa koji je konstatovao da nemoze imati vise dece.I dobro ona se pomiri sa tim.I kaze ona da je pocela cudno da se oseca posle izvesnog vremena.Muka joj je spava joj se ali sve misli da je umorna.I jos ode ona kod lekara i lekar joj kaze da vise ima fizickih aktivnosti.Pocela ona da dzogira radi jake vezbe i sve sto uz to ide.A da napomenem inace joj menstruacija izostala i on joj da lekove za izazivanje menstruacije.Stomacic sve zaokrugljeniji a ona na dijetui plus vezbe jake.Da bi negde na kraju njenog treceg meseca trudnoce otisla kod drugog lekara posto joj ova dileja nista nije pomogao po tom pitanju.I on covek konstatuje trudnocu.Ona kad nije pala u nesvest.Najvise se plasila sta ce biti sa bebom jer ne moze sad da ga skloni jer je bio vec veliki a sve zbog onih hormonskih tableta koje je pila skoro tri meseca da dobije menstruaciju.Elem mali deckic se rodio pre mesec dana ziv i zdrav i ocenjen cistom desetkom.Znaci nema razloga za nikakvu brigu.Sto kaze nas narod bice onako kako mora biti.Dovoljnio je samo verovati u Boga i u svoju snagu i zraciti optimizmom i sve dodje na svoje
Nadam se da vas nisam udavila ovom pricom ali ucinilo mi se da ima veze sa ovom temom

: Baby-Bru - 15. januar 2008 10:22:33(UTC)
Posto sam i sama prosla upravo ovu agoniju i neizvesnost da li je sve ok.?, potpuno te razumem , da nakon prethodnog tuznog iskustva imas jos jacu zelju da je sada sve u redu ( mada je glupo komparirati jacine takvih zelja).
Zelim ti reci, da je meni moj dr. rekao da su rizici u tako ranoj trudnoci vrlo smanjeni, iako to podrazumeva prvo najosetljivije tromesecje, u mom slucaju su bile u pitanju vaginalete, pa je dejstvo drugacije, ali znam mnogo zena koje su pile mnogo toga i sve je bilo u najboljem redu.Jedino mi je dr. rekao da postoji neka procedura koju bi trebali da ispostujemo upravo u slucaju koristenja stetnih lekova u ranoj trudnoci a to je u vidu amniocenteze, geneticara ili kakve vec preglede dalje analize zahtevaju, sto verujem, slozices se i samu tebe interesuje i totalno ubedjuje da je s tvojom bebom sve ok.
Na prvom pregledu, mi je rekao da sam trudna 6 nedelja i 3 dana, da je sve dobro formirano, ima srcanog eha, i da cekamo prvi ekspertni da se sve to potvrdi, ali mi je ulio OPTIMIZAM da je sve kako treba, sto je sigurno jako bitan momenat u takvim situaciama.
Izvini na duzini i mozda ponavljanju, ali veruj da ce tvoj bebac biti super i vec si na pola puta da tako i bude!!!
Veliku podrsku i ogroman pozdrav ti saljem i javi nam se!!!!!

: Oblak_u_bikiniju - 13. januar 2008 8:57:15(UTC)
Angel, puno ti hvala na divnim rijecima i savjetima kojih se evo, od ovog trena bezuslovno pridrzavam! I sama sam shvatila koliko je to tacno jer sam proslo zacece citavo vrijeme drhtila sta je i je li u redu! Necu uopste da mislim! Ako ultra zvuk sutra pokaze da je sve ok - za mene je to amin!
Racunala sam i kada se mogla desiti trudnoca - od 15. do 21. decembra su mi bili plodni dani. A pocela sam piti Dovicin 20. do 29 decembra. Nadam se da ovo sve nije moglo u startu ugroziti plod Stavise, uvjerena sam! Samo da dr. potvrdi i ja se od sutra pocinjem ponasati kao trudnica!!!

Brankice, hvala ti. Svakako cu javiti sta se zbiva i da li spadam u forum "turdnoca"... Poljubac za tvoju devojcicu i jos jedan za to bebce u stomaku!

: Brankica021 - 13. januar 2008 6:03:25(UTC)
Oblakcicu...na netu se zaista moze svasta procitati...trudnoca u svakom slucaju ne moze biti velika,tako da mislim da nece biti problema...sacekaj sutra,pa ces cuti misljenje svog lekara...obzirom da si imala spontani pre samo mesec dana :( ,moguce je da je usled neuravnotezenih hormona test pokazao pozitivne rezultate...u svakom sluchaju,mi mozemo samo nagadjati,dr. ce ti sve sa sigurnoscu reci...

: Angel - 13. januar 2008 3:21:52(UTC)

Da bi se uverila da je sa bebom sve ok, kad dodje vreme za to uradis amniocentezu da vidis da li je mentalno OK, a ultrazvukom se vidi da li je fizicki OK. To sam i sama uradila i sve je naravno bilo u redu a zentala sam se tokom trudnoce na sve i svasta. Jako je vazno ako ces me poslusati, da budes JAKO optimisticna i da se ne plasis nicega. Jednostavno ne misli na ono sto te plasi i nece se desiti. Veruj mi, uvek te stigne ono cega se plasis, zato samo budi optimista, prdrzavaj se saveta lekara i sve ce biti savrseno i dobices savrseno dete! Vise od pola posla zavrsava GLAVA i autosugestija je cudo ja da ti kazem! Ljubim i cuvaj se!

: Oblak_u_bikiniju - 12. januar 2008 20:37:39(UTC)
Hvala vam puno. Stvarno mi znaci to sto pisete, jer se, poucena proslim iskustvom, ne usudjujem da govorim o tome cemu se nadam... U svakom slucaju, ja se molim, i vjerujem svim srcem da je sve u najboljem redu.
Uistinu, na nekim forumima su dr komentarisali da treba ici na genetsko savjetovaliste i odluciti sta ces jer niko ne moze da garantuje da je sve ok...

: Angel - 12. januar 2008 18:32:48(UTC)
I ja mislim da ce sa bebom biti sve u redu! Pogotovo ako je rana trudnoca a verujem da jeste cim nisi znala, tj verovatno ti se ne vidi stomak. I ja sam pila lekove pre trudnoce, i brufen i antibiotike i stavljala vagnalete, u stvari mozda sam i u tih prvih pet nedelja kad nisam jos znala da sam trudna, tako da bice sve oke! Ej pa moj kolega je gazio zenina ledja dok je lezala na stomaku a bila je u cetvrtom mesecu a nije znala. Prema tome ako to nije skodilo, ne verujem ni da neki lek moze, fuck ipak to nije otrov nego lek. Mnogo ja kakim opsirno i idem u Ameriku, znaces kad odes kod lekara ali ja sam ubedjena da je sve u redu i da ce biti! Iz mojih usta u Bozje usi, samo bez straha i osmeh na lice, a ostalo ce sve na dobro samo da ide!

: marija-maja - 12. januar 2008 17:46:35(UTC)
Bice ti sve uredu sa bebom NEBRINI

: Oblak_u_bikiniju - 12. januar 2008 13:37:09(UTC)
ljudi nemam vremena za objasnjavanja, samo na brzinu. Imala sam pobacaj proslog mjeseca (decembar), pa sam lijecila hlamidiju. Istog mjeseca, ali krajem, pila sam Dovicin zbog hlamidije.
I iako nismo htjeli, opet sam, izgleda trudna i to sa dvije vrlo jaqsne crtice...

Koliko mi dovicin skodi?
U ponedeljak idem na kontrolu, ali bih voljela cuti koje je vase iskustvo ako ga neko ima. Nemam pojma ni kada sam ostala trudna, pa nemam pojma ni da li sam pila dovicine prije toga... Ne znam da li sam nakon trudnoce pocela piti tablete... Da li je problem izlijecen? Uzas!
Koliko sve ovo moze da steti plodu?
Citala sam na netu da su jednoj zeni rekli da niko ne garantuje ima li ili nema problema i da je na njoj da odluci da li da abortira ili da zadrzi bebu.
Ne znam sta cu do ponedeljka.
Za razliku d proslog puta, stvarno ne dizem larmu oko toga, ali bih voljela cuti vase misljenje malo unaprijed.
Hvala!

: nex015 - 11. januar 2008 20:48:38(UTC)
Baby-bru drago mi je da je sve ok,uzivaj u trudnoci...veliki pozdrav

: rozga - 11. januar 2008 14:03:18(UTC)
Uzivaj baby-bru i samo polako:)

: Baby-Bru - 11. januar 2008 13:29:47(UTC)
Evo da vam se javim srecna i vesela! Danas sam konacno bila kod svog dr. koji je na svu moju nestrpljivost bio ovih dana na bolovanju i dakle, - trudni smo sest i po nedelja i bebac je ok., mala medena srcuska kuca i sve je za sada pravilno i onako kako treba a mi smo SRECNI!!! bravo bravo bravo
Sa doktorom sam popricala i kao sto ste mi i rekle, iako je orvagil u kontraindikaciji sa trudnocom, cinjenica da su bile u pitanju vaginalete smanjuje rizik na gotovo nulu, upravo zbog lokalnog dejstva.Panklav kao antibiotik prolazi u trudnoci i to nije pod ikakvom sumnjom, a nistatin je takodje u ovom slucaju bezazlen.Jedini problem moze da se veze za taj orvagil, ali dr. kaze da on sumnja da ce tu biti potrebne neke dublje analize, iako procedura u tim slucajevima to nalaze, no , po tome kako to sada sve izgleda veruje da cemo sve to izbeci.
Meni je sada mnogo lakse,jer sada sam gotovo sigurna da mom bebanu nista ne fali, pozdrav svima i odoh da mazim trbu i uzivam!!!

: unicorn - 7. januar 2008 7:47:55(UTC)
Srećo, normalno je da paničiš, znam tačno kroz šta prolaziš, ali vjeruj mi, vjerovatnoća da je to štetilo plodu je minimalna.
Ja sam u prve tri sedmice trudnoće pila 9mg Lexiliuma dnevno, a zbog ozljede glave baš u vrijeme oplodnje sam primila i cjepivo tetanus, možeš misliti mog šoka kada sam saznala da sam trudna. Promijenila sam 3 doktora, dok mi jedan nije rekao da bih trebala uraditi amniocentezu i otići na odjel farmakologije da vide kolika je vjerovatnoća oštećenja ploda u takvoj situaciji (jedan doktor mi je čak savjetovao da uradim abortus).
4 mjeseca sam bila blizu nervnog sloma, dok mi nisu uradili amniocentezu, pa onda isčekivanje rezultata (to mi je bilo najgore), ali kada su nam javili da očekujemo zdravu curicu, sreći nije bilo kraja!
Meni je doktor isto prepisao Nistatin u 6 mjesecu, koristila sam ih skoro 2 sedmice, a one djeluju na sluzokožu, a ne ulaze u krv. Ali eto, da budeš sigurna, možda ne bi bilo loše da popričaš sa drugim doktorom i da vidiš na odjeljenju farmakologije koliko bi to moglo biti štetno, čisto da se ne sekiraš puno, jer znam kako je to. I javi nam kako je sve prošlo.
Pusa!

: skljonco - 6. januar 2008 14:49:39(UTC)
samo polako videces da nema razloga za brigu .javi se kad zavrsisi kod doce i misli pozitivno

: Brankica021 - 5. januar 2008 22:10:52(UTC)
Mislim da nemas razloga za preteranu brigu...to je ipak tek pocetak trudnoce,u svakom slucaju pred tobom su pregledi,svakako ce ti dr. otkloniti sumnje...

: hippeia - 5. januar 2008 19:58:12(UTC)
Baby-bry nemoj da se plašiš, kažeš da si uzimala vaginalete, u tom slučaju vjerovatnoća da si naškodila bebi je zanemarljivo mala, jer vaginalete imaju lokalno dejstvo, tj. djeluju samo na sluzokožu vagine i lijek u minimalnim količinama prelazi u krvotok!
Meni je moja ginekologica u trudnoći propisala ginodaktanol, zbog pojačanog sekreta, a i on je kontraindikovan u trudnoći, osim ako je u pitanju lokalno dejstvo (dakle vaginalete)-i evo, hvala Bogu, sve je ok!
Moja kuma je, u prve dvije nedelje trudnoće, dok je još čekala menzis (znači nije ni znala da je trudna niti je planirala trudnoću) pila antibiotike,analgetike i neke sedative! Kaže da nema pojma šta joj je tada bilo, inače u životu ukupno nije popila tableta, kao za tih nekoliko dana! Išla je na double test i sve je bilo ok! Naravno, rodila je predivnog dječaka. Tako da - bez panike, sve će biti ok.
caos

: andrea - 5. januar 2008 18:17:36(UTC)
Meni je dr. u osmoj nedelji prepisala ginodaktanol i koristila sam te vaginalate i sve je ok sa mojom cerkicom!!!
Ne brini!!!

: emili - 5. januar 2008 14:33:13(UTC)
NE BRINI JA SAM SE LECILA OD KLAMIDIJE A BILA SAM TRUDNA I HVALA BOGU SVE JE ISPALO OK.

: rozga - 5. januar 2008 9:12:19(UTC)
I ja mislim da nije nista strasno narocito zato sto si na pocetku trudnoce. Ja sam se isto tako uplasila jer nisam bila znala da sam trudna a isla sam na magnetnu rezonancu glave i primila sam onaj kontrast. Ali mislim da kad je trudnoca tako mala nije ista strasno. Samo polako pa se javljajcaos

: Baby-Bru - 5. januar 2008 6:58:53(UTC)
Hvala vam svima prvo na podrsci a onda i na podsecanje da svi umemo da uradimo nesto sto bi moglo da steti plodu dok ne saznamo da smo trudnica , ali pa zar bi se onda toliko bebaca lepih,zdravih i dobrih radjalo da su to tako svaki put kardinalne greske??organizam majke je taj filter koji preuzme sve na sebe..bar se nadam da je tako!
Nista , :-* vas sve i cekam utorak da odem kod dr. i vidim moga bebca,i da cujem da je sve ok.
Znam da je vrlo tesko dati dijagnozu i lek po njoj,a pri tom imati sve moguce okolnosti u vidu, zato neznam ni da li da krivim tog dr. koji mi je prepisao to sa sumnjom na mogucu trudnocu, mozda, ali sada za to nemam zelju..zelim samo da je sve ok.
Upravo zbog tog straha koji sam sigurna da je dosta vas proslo, bilo bi super imati temu gde zene svoja takva iskustva( sa stetnim lekovima) pisu i time daju savet ili samo svoje iskustvo koje u tim momentima umeju da utese i smire vise nego bilo sta..
i jos jedan :-* , nadam se da ce sve biti ok.!!!!

: stancha - 5. januar 2008 6:13:37(UTC)
Ja sam u prvoj trudnoci,ne znajuci da sam trudna,pila ciprocinal i cefaleksin(zbog eserihije koli u mokraci) i radila rendgen umnjaka!
Kad sam saznala da sam trudna bila sam srecna svega nekoliko trenutaka,dok se nisam setila sta sam sve pila.
Posle neprospavane noci otisla sam kod dr koja me je smirila sa samo dve-tri recenice rekavsi mi da cu bebi vise naskoditi tim svojim sekiranjem,da prve dve nedelje trudnoce nisu toliko opasne i da u vecini slucajeva ukoliko nesto nije u redu sa plodom priroda se sama postara za to(tj.daleko bilo desi se spontani pobacaj).
Hvala Bogu,sve je bilo OK!

: IVANA-NS - 5. januar 2008 5:34:05(UTC)
Misli da ne treba da brines,ja sam jos goru stvar uradila.. Pocela sam da pijem antibiotike zbog infekcije,ne znajuci da sam trudna. Sticajem okolnosti,uradim sutradan test i bude pozitivan..
Znam kroz sta prolazis ,ali nemoj da se brines,bice sve u redu

: Sneki - 4. januar 2008 22:50:48(UTC)
Draga Baby- bru, potpuno razumem tvoju brigu. Slično sam imala u drugoj trudnoći obzirom da nisam znala da sam trudna. Pila sam: rinaseck, loperamid i brufen. Veruj mi, niko nista nije znao da mi kaze. Isla sam i u genetsko savetovaliste gde sam upala samo u neku njihovu statistiku,. Zbog toga sam tokom cele trudnoce bila u problemu ..zbog svog i zbog neznanja dr. Smirio me je jedan dr, koji je bebu gledao u 9toj nedelji na uZ i tada rekao da je sve ok. Ovde ću javno izraziti njemu zahvalnost, posto me je ubedio da je sve Ok i da ne moram raditi kordocentezu: To je dr. Ljubic iz Visegradseke.
Ovo je bilo moje iskustvo, a sad obzirom da sam farmaceut, napisacu i svoje misljenje o pitanju koje si postavila. Prvi trimestar je najozbiljniji kada se radi o uzimanju lekova. Vaginalete deluju uglavnom lokalno i u određenim slučajevima se u manjem procentiu resorbuju. Ukoliko uzmeš to u obzir i npr, to da sam ja u I 3 mestru uzela lekove koji se resorbuju (brufen, rinaseck), nema mnogo razloga za brigu. Htela bih jos da ti kazem da ce ti verovatno svi Dr davati neodredjen odgovor, obzirom da se u I 3mestru nista ne preporucuje. Zapamti da vecina vaginaleta deluje lokalno, i nemoj previse brinuti... Vec ces videti dalji razoj dogadjaja...tj analize.
Pozdrav.

P.S. Molim moderatora da premesti temu u podforum trudnoca i da joj adekvatan naziv,,npr. lekovi u trudnoci. Mislim da ovu temu jos uvek nemamo.

: ielena - 4. januar 2008 22:17:41(UTC)
U tako ranoj trudnoci vaginalete ne mogu da stete, a i doktori ponekad prepisu nistatin, iako u uputstvu pise da nije preporucljiv u trudnoci. Oni valjda bolje znaju. Ne brini.

: nex015 - 4. januar 2008 20:34:25(UTC)
Ma sve ce biti u redu sigurna sam, sve smo mi radile nesto stetno, npr. ja sam pusila paklicu cigareta dnevno..... icon_surprised ops: Bilo bi lepo kada bi trudnoca mogla da se ustanovi od prvog dana....tako da ne brini...sigurna sam da nije nista strasno. U svakom slucaju treba da se posavetujes sa svojim doktorom.Pozz

: Uros i Aleksa - 4. januar 2008 20:13:11(UTC)
Ne panici, i ja sam na pocetku druge trudnoce pila neke lekove i hvala bogu sve je bilo ok, evo sad imam zdravog sina

: katarina - 4. januar 2008 19:54:17(UTC)
polako bez panike...smiri se misli pozitivno idi kod dr da potvrdi da je sve ok i uzivaj u trudnoci..

: Baby-Bru - 4. januar 2008 19:36:24(UTC)
Naime,
ne znajuci da sam u drugom stanju, a po prepisanom receptu ginkologa (iako je postojala mogucnost trudnoce posto sam bila u iscekivanju mens.)uzimala sam oko 9 dana kombinaciju vaginaleta orvagil i nistatin, zbog infekcije...tek saznavsi da sam trudna sam prekinula da ih uzimam i saznala da je kontra-indikacija upravo trudnoca kod ovargil-a, a da ni nistatin nije bas nesto preporucljiv u pocetku trudnoce. :| (uradila sam test dva puta i pozitivan je)
Iako je trudnoca iznenadna i imam bebca od godinu dana, jako bih bila tuzna da se ovo bezveze zavrsi.Naravno da cu otici vec pocetkom nedelje na pregled(kod mog ginekologa koji mi je vodio prvu trudnocu) i tada ce mi biti sve mnogo jasnije, ali vas molim ako je iko imao slicno iskustvo da mi kaze kakvi su bili ishodi i koje su komplikacije moguce, jakooo sam u frci!!!!!!Prosto mi je strasno sto moram da cekam par dana do pregleda, jer mislim da ce me iscekivanje pojesti, pa onda malo utehe ili ???!!!
pisite mi, molim vas ako znate bilo sta! icon_rolleyes

: MINA PO - 28. decembar 2007 7:48:32(UTC)
Hvala svima na savetima bravo bravo bravo bravo bravo bravo
Danas sam dala urin na urinokulturu, pa ce u ponedeljak biti rezultati i idem kod doktora.Do tada se samo nalivam flasiranom vodom.Kupila sam tu Odmenjsku, pa cemo videti kako ce se pokazati...
HVALA JOS JEDNOM...

: skljonco - 28. decembar 2007 5:19:09(UTC)
Draga Mina , naravno nista na svoju ruku, mada i ja nekad preventivno popijem caj i to od uve- mada sam od mase trudnica cula da nije dobar ali sam pitala docu i on je rekao da mogu , naravno da ne preterujem.I pijem prolomacu mada je ne volim ali eto nateram se da svake druge nedelje pijem nju.Inace ja sam se tih bakterija u urinu plasila , jer sam uvek nesto kuburila sa njima i kad god uradim urinokulturu ono nalaz bude dobar.Onda mi je doca objasnio da postoje bakterije koje moraju biti prisutne i da nisu stetne.Tako da ja od pocetka trudnoce nisam imala da kuc-kuc problema sa time.E sada razlog zbog kojeg sve ovo pisem jeste da sam pre neku vece gledala na tv neku dr-icu ili je farmaceut nne secam se , koja je tako ispljuvala i UVIN i na moje velikooo iznenadjenje i CAJ OD BRUSNICE.Tako da je mozda bolje da se konsultujes sa docom ako treba da pijes da pijes ovaj sto devojke uzimaju , taj neki Josif Pancic .Uglavnom ne sekiraj se , moja kuma je yakacila eserihiju i cak pila natibiotike i sve je bilo Hvala Bogu ok.samo polako. cvecko

: dragana024 - 27. decembar 2007 19:21:32(UTC)

Mina slobodno možeš da piješ taj čaj kao i čaj od brusnice, meni je pomoglo. Nemoj nikakve lekove da uzimaš na svoju ruku, sačekaj da vidiš šta će doca da kaže. Pregledaj i ovde šta se pisalo, može pomoći

http://forum.roditeljpor...519&posts=44#M158906

http://forum.roditeljpor...209&posts=20#M143453

: Butterfly - 27. decembar 2007 17:53:11(UTC)

Citat:
MINA PO - 27/12/2007 13:02 Drage moje mene vec par dana nesto bolucka stomak i ja odmah posumnjam na upalu besike ili nesto sl.Danas odem da uradim rezultate, kad imam sta i da vidim, veoma uvecani eritrociti i leukociti i dosta bakterija.Jos nisam nosila rezultate doci, a i ne bih se bas sad kljukala nekim lekovima.Tako da ako imate neki dobar, proveren "narodni" recept za to, pisite... Inace vec sam kupila onaj caj za decu i trudnice J.P. Hvala unapred...

MINA PO, nemoj da se nerviraš oko bakterija u urinu. To je nezaobilazna stvar kod skoro svih trudnica, pošto se bešika ne isprazni skroz- nastaju te vražje bakterije. Taj čaj za trudnice i djecu ti ne može naškoditi- slobodno ga možeš piti. Meni ga je dr prepisao i ja sam ga pila skoro mjesec dana, dok nisam uništila bakterije. A što se tiče vaginaleta, nemoj ništa uzimati na svoju ruku- konsultuj se sa dr, on će znati da li su ti i koje uopšte i potrebne. Samo opušteno, sve je to sastavni dio trudnoće. P.S. i kad piškiš, pusti da sve izađe i do poslednje kapi.

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: mima80 - 27. decembar 2007 10:36:03(UTC)
Ta voda je sa izvora u Odmenju u Raskoj, ja sam od te moje drugarice cula za nju i od tada je cesto kupujem, narocito sada. Stvarno je odlicna, [itka, ima je i u balonima od 5l i u flasama od 1.5l ali je nisam nikad nasla u Maxiju, Rodicu i sl. nego na nekim cudnim mestima, npr. u nekoj maloj mlekari u Pancevu :) ili nekim manjim str radnjama. Skoro sam videla i na Pinku u nekoj emisiji da nose majice sa reklamom za tu vodu, ali nisam videla nikad reklamu na TV-u.
I na ambalazi vode pise da je zbog svoje niske alkalnosti ili tako nesto :) preporucljiva za upale besike i mokracnih kanala.

: Tijancica - 27. decembar 2007 10:31:27(UTC)
Mima ja nisam cula nikako za tu vodu. Kakva je to voda?

: katarinam - 27. decembar 2007 10:25:06(UTC)
Mozes da uzmes i caj od brusnice, on je neskodljiv, moze da se pije i preventivno

: mima80 - 27. decembar 2007 10:16:47(UTC)
Mina, ja ti najtoplije savetujem da uzmes, naravno ako uspes da pronadjes u prodavnici Odmenjsku vodu i da se nalivas jedno 2 litre dnevno. Moja drugarica je u trudnoci dobila esherihiu colie i posle 12 dana pijenja ove vode bakterija je nestala. Ova voda moze da se pronadje u radnjama ali nema je svuda, pretrazi Pozegu i javi sta si uradila. Jos jedna forumasica je imala probleme sa bakterijama, takodje je pila ovu vodu i za kratko vreme su joj se sredili problemi
Srecno

: Brankica021 - 27. decembar 2007 10:09:00(UTC)
Mina,bakterije su ceste pojave u trudnoci...ne mora znaciti da ce ti dr.prepisati neke lekove da pijes...za te "narodne recepte",nisam sigurno koliko ih je pametno koristiti...samo kad uzmes u obzir da ne smes ni sve cajeve da pijes...pitaj obavezno dr. da ti prepise Vaginalete...mozda budete i ponovili nalaze,jer hoce nekad i oni da pogrese...ja sam prosle nedelje imala u mokraci "velik broj bakterija",pa mi je dr. dala uput da nosim uzorak u Higijenski,a nalazi tamo su pokazali da nemam uopste bakterije...moj savet ti je da se strpis dok se ne posavetujes sa tvojim dr. :-*

: MINA PO - 27. decembar 2007 10:02:15(UTC)
Drage moje mene vec par dana nesto bolucka stomak i ja odmah posumnjam na upalu besike ili nesto sl.Danas odem da uradim rezultate, kad imam sta i da vidim, veoma uvecani eritrociti i leukociti i dosta bakterija.Jos nisam nosila rezultate doci, a i ne bih se bas sad kljukala nekim lekovima.Tako da ako imate neki dobar, proveren "narodni" recept za to, pisite...
Inace vec sam kupila onaj caj za decu i trudnice J.P.
Hvala unapred...

: vekiks - 7. decembar 2007 8:06:51(UTC)
Sekret je opasan u trudnoci, tako da treba poslusati savet dr. Evo npr. juce sam bila na kontroli (27. nedelja sam) i skret mi je III grupa (ima malo bakterija). Prepisaaan mi je Eritromicin - 7 vagitorija

: makimaki - 5. decembar 2007 13:33:05(UTC)
Imala sam ginekoloski pregled sad u petak, 36 nedelja i malo pojacan sekret koji je doktor video pregledom. Inace me nista ne svrbi ne pece i slicno. Rekao mi je da stavljam vaginalete macmiror 5 dana. Znate kako kazu bolje spreciti nego leciti, pa cak iako ima malo tog sekreta bolje da se ne prosiri i da ga ne bude puno. A i da ne razmisljam o tome da beba treba proci tuda i da koliko ja mislim ne treba da bude nikakve gljivice ili neke bakterije i slicno, da ne bi beba dosla u kontakt sa istim.

: Vanja. - 5. decembar 2007 12:11:15(UTC)
Poslednji ginekološki pregled imala sam u 34 nedelji i doktor mi je preporučio Macmiror i to svako 2 ili treće veče po jedna i tako do sedam vaginaleta i da onda prekinem da je to dovoljno da se smanji sekret. A pre toga sam imala pregled u 24 nedelji i to je sve.Samo pregled ultrazvukom

: unicorn - 5. decembar 2007 9:36:21(UTC)
Meni je moja doktorica u 6 mjesecu prepisala Nistatin, isto zbog povećanog sekreta, isto tako bez svraba i peckanja. Ona mi je to obrazložila kako je svaka trudnica podložnija infekciji i da to treba sanirati, da bakterija ne bi dospjela na bebinu kožu prilikom poroda. Tu situaciju je imala moja najbolja prijateljica kada je rodila sina prošle godine i morali su ostati u porodilištu 7 dana dok to malenom nisu sanirali. Inače ta upala (ili gljivice, nisam sigurna) napada sluzokožu vagine i od toga postaješ "suha", a bolje je da se to sanira prije poroda, a ove vaginalete koje ste naveli su sve ok za trudnice.
Ja sam inače prije 10-tak dana obavila ginekološki pregled koji me užasno bolio (a nikada me dosada nije smetalo otići na takav pregled), pa sam pričala sa sestrom u školici i ona mi je isto preporučila da "odradim" još jednu turu vaginaleta, jer se ta upala lako vraća. Tako da ih opet koristim...

Pozz!

: kubivdr - 4. decembar 2007 19:11:40(UTC)
Poslednji pregled ginekoloski sam imala pre tri nedelje u 35 nedelji. Meni je sekret takodje bio II grupa ali je dosta pojacan. Nema peckanja svraba ili sl. I meni je doktor preporucio vaginalete Macmiror, 6 komada i to svake trece veceri po jedna. Dokor je obrazlozio da je to potrebno da bi se kolicina sekreta smanjila.

: uros - 4. decembar 2007 18:33:19(UTC)
Ja sam nekoliko dana ležala u bolnici i pila antibiotike ali sam se zeznula pa nisam odmah uz njih i stavljala vaginalete i na kraju mi se pojavio sekret pa sam ih naknadno stavljala. Svaki sekret treba sanirati, od vaginaleta nikako ne može biti štete, mogu samo da nam regulišu ph vrednost u vagini.

: Fifika - 4. decembar 2007 18:15:53(UTC)
A i nemam pojacan sekret,mislim nemam na gacicama, niti me sta svrbi ili pecka.

: Fifika - 4. decembar 2007 18:14:40(UTC)
Ali meni na nalazu pise II ,a ne VI grupa !!!!!!!

: uros - 4. decembar 2007 18:10:37(UTC)
Ja sam koristila nistatin a bezbedni su u trudnoći i gynodaktanol i canesten.

: Tijancica - 4. decembar 2007 18:05:04(UTC)
Eritromicin je moja drugarica koristila kada su joj ustanovili da ima VI grupu, t.j. gljivice.
Obicno na uputstvu pise sa kojim lijekovima se ne smiju koristiti vaginalete. A posto ti nemas uputstvo ne znam sta da ti kazem. Nazovi doktora.

Meni je jedna dr. na pocetku trudnoce rekla kako su Gynodaktanol jedine vaginalete koje se smiju koristiti u trudnoci.
Mada taj Gynodaktanol, Eritromicin, Polyginax, Nistatin sve je to za gljivice.

: Fifika - 4. decembar 2007 17:48:54(UTC)
E to sto neki doktori pregledaju trudnice vaginalno,a neki ne ,to mi zaista nije jasno. Kao da se bave razlicitim poslom. ili mozda nekog inetesuje kako trudnica dole izgleda ,a nekog ne . Mala shala! U svakom slucaju ,mene je dr u dispanzeru za zene pregledala do sada 2 puta vaginalno, a dr kod koga idem privatno nije nijednom, niti je pominjao. Eto ti ga sad!
A sto se tice vaginaleta eritromicina, jos uvek nisam pocela da ih koristim. Pocela sam juce da pijem Palitrex jer kasljem,pa se bojim da ne bi trebalo istovremeno (dole eritromicim,gore palitrex). A mozda to nema nikakve veze.
Zna li neka od vas da li stavljanje vaginaleta ima neke veze sa antiobicima koji se piju? Ili su to dve nezavisne drzave????
Pozdrav!

: kaja - 2. decembar 2007 19:41:43(UTC)

Pokušavam već sat vremena da se setim koje sam ja koristila i najzad mi sinulo (davno je bilo icon_wink )! Meni je dr rekao, kad sam mu jednom prilikom rekla da mi se pojačao sekret, da jednom nedeljno stavljam Polygynax. Ja sam isto bila zbunjena. Pomislila sam da će me valjda prvo pregledati. Pa mi je čovek sve lepo objasnio. On ne pregleda vaginalno trudnice. To mu je sistem rada.

I tako... Čak sam ponekad i zaboravljala da stavim. Trudnička zaboravnost.

Kao što vidiš, manje-više, većina je nešto stavljala tamo dole... Ne brini.

: sweet - 2. decembar 2007 19:24:33(UTC)

Citat:
Brankica021 - 2/12/2007 22:16 Meni je moja dr. prepisala vaginalete u prvoj trudnoci ,2 nedelje pred porodjaj...nisam imala nikakve bakterije ni slicne probleme,"porodjajni kanal" procisti...to su nam i u skolici preporucivali...

Isti slucaj s'amnom

: Fifika - 2. decembar 2007 18:53:33(UTC)
Ok,hvala vam!
Kupila sam neke u apoteci pravljene vaginalete ERITROMICIN SA NISTATINOM ,tako da nemam nikakvo uputstvo.

: Butterfly - 2. decembar 2007 18:37:45(UTC)

Fifika i ja sam kao o z.e.v.s. koristila Ginodaktanol 7 dana na početku 8. mjeseca trudnoće zbog pozitivnih proteina u urinu. A i u 25. nedelji sam zbog pojačanog sekreta koristila Kensen vaginalete ( 3 komada- svako drugo veče ).Poslije je bilo sve OK. Možda bi se još jednom trebala konsultovati sa svojom doktoricom ili pročitaj na uputstvu kakve indikacije lijek ima na trudnice i dojilje. Nemoj da se brineš, sigurno ti ne bi prepisala nešto što bi ti naškodilo. Pozz. caos caos caos

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: Brankica021 - 2. decembar 2007 18:16:39(UTC)
Meni je moja dr. prepisala vaginalete u prvoj trudnoci ,2 nedelje pred porodjaj...nisam imala nikakve bakterije ni slicne probleme,"porodjajni kanal" procisti...to su nam i u skolici preporucivali...

: z.e.v.s - 2. decembar 2007 18:13:16(UTC)
fifika, meni je moj dr. na zadnjem pregledu rekao da koristim vaginalete Ginodaktanol(7 dana), jer mi se sekret pojacao, ni ja nemam nikakve smetnje(tipa svrab, peckanje ili sl.), sto sam mu i nagovestila, ali mi je on ipak rekao da ih koristim, da ne bi doslo do toga...tako da sam ja ove pocela da koristim. Eritromicin nisam koristila, ali valjda je OK da ih koristis, kad ti je vec dr, rekla. :-* caos

: Fifika - 2. decembar 2007 18:06:19(UTC)
Drage moje, nesto mi nije jasno.
Na poslednjem redovnom kontrolisanju brisa ustanovljena mi je II grupa sekreta,za koju znam da znaci da je nalaz uredan. Medjutim ,ja sam mojoj doktorici rekla da je babica koja mi je radila bris prokomentarisala kako imam dosta sekreta(inace nikakve smetnje,peckanja i pojacanog sekreta nemam),na sta je moja dr kazala da uzmem vaginalete eritromicina 7 dana. Znaci,nije me ni gledala nego je odokativno procenila. Sta da radim? Ja sam ih kupila ,ali ih nisam stavljala. Jel neka od vas koristila mozda eritromicin vaginalete u trudnoci?

: Gost - 26. februar 2007 17:56:00(UTC)
Beclijka i bveselinovic NIKADA nemojte ici kod samo jednog lekara za bilo shta a narochito kada su u pitanju vashi bebci. Meni se svi smeju ali ja idem na studentsku polikliniku kod ginekologa (jer moram), u Vishegradsku kod jednog doktora (jer ga poznajem) i privatno kod jedne doktorke (jer ima 4d uz), mozda jeste previshe ali kad god mi neko od njih neshto kaze ja to proverim kod druga dva da bih bila potpuno sigurna. Shto se tiche ifekcija, ja sam imala u 14. nedelji pojachan sekret i uzimala sam Canesten 3 iako su mi brisevi bili ok, a radila sam ih do sada po dva puta (cervikalni i vaginalni)

: Gost - 21. februar 2007 21:13:00(UTC)
Imam nekih problemcica i iskreno nisam sigurna sta je po sredi, ali u petak sam zakazala termin kod ginekologa i nadam se da ce biti ok.Odlazila sam ovde kod nekog dr koji govori nas jezik i mogla sam lakse da se sporazumem sa njim, ali se isposravilo da je covek idiot ne vidjen.Pozalila sam mu se na ucestalo mokrenje, ponekada malo peckanje i pojacan sekret, apsolutno me ignorisao i rekao da je to sve u redu bez i jedne analize.Medjutim kada sam pogledalan svoj Mutter kind pass (to je ovde trudnicka a kasnije decija zdravstvena knjizica) i videla da mi je covek upisao i rezulat Pap-a testa i brisa vagine i uredan nalaz mokrace a NISTA OD TOGA MI NIJE URADIO icon_eek Drage moje ja sam se oduzela i sta sada, sta da mu covek uradi? Dodje mi da odem tamo i da ga poguzi
Tako sam uplasena i jedva cekam petak, jer sam se opasno opteretila i hiljadu gluposti mi je u glavi! neznam

: Gost - 14. decembar 2006 20:07:00(UTC)
hvala na odgovoru i puno pozdrava. caos

: Gost - 14. decembar 2006 1:17:00(UTC)
Izbegavamo da ih dajemo u periodu organogeneze,tj.prva 3 meseca.Ti si prosla taj period i cim ti je dr dao verovatno imao dobar razlog za to.Nemoj da brines i slobodno slusaj njegova uputstva. caos

: Gost - 12. decembar 2006 22:34:00(UTC)
puno pozdrava za avluelu i hvala puno na odgovoru stvarno sam bila zabrinuta i hvala na savetima :-* caos cvecko

: Gost - 12. decembar 2006 19:37:00(UTC)
sastav:
Neomycin sulfate 35000 I.U,
Polymixin B sulfat I.U,
Nystatin 1000000 I.U,
a od drugih sastojaka kao emulzifer:
Tefose 63 125 mg,
hidrogenizovano ulje soje 30mg,
Dimethicon 1000 do 2500mg.
formulacia kapsule se sastoji od zelatina (38,2)mg, glicerola (191,5 mg), purifikovane vode i dimetikona 1000 (86,9mg).
prepisala sam sve sa uptstva. :)

: Gost - 12. decembar 2006 17:16:00(UTC)
Nazalost vaginalete POLYGYNAX nisu registrovane kod nas,tako da ne znam sastav. neznam
Na kutiji treba da pise sastav,pa mi napisi.
P.S. Molim sve vas da mi se ne obracate na Vi anene
Mi smo ovde jedno drustvo pricaonica

: Gost - 12. decembar 2006 16:21:00(UTC)
trenuno sam u 14 nedelji trudnoce i radila sam exspertski ultrazvuk pre dve nedelje. sve je u redu, ali mi je doktor radi preventive prepisao vaginalete POLYGYNAX da ih stavljam jednom nedeljno. pre toga mi nije radio nikakv bris, ali pri kupovini apotekarka mi je rekla da one nisu predvidjene za trudnice. to isto pise i na vaginaletama. nisam sigurna sta da radim , pa se obracam Vama.
da li mogu biti stetne iako se stavljaju jednom nedeljno? hvala

: Gost - 12. decembar 2006 13:51:00(UTC)
Iz svega ovoga zakljucujem da najverovatnije tvoj lekar misli da se radi o jednoj blagoj infekciji genitalnog trakta pa zato ti je dao vaginalete povidon.Mozes ih slobodno koristiti,jer je njihova upotreba je dozvoljena za vreme trudnoce.Ja sam to znala,ali da bi bila sigurna sam se konsultovala i sa par jos kolega.Piji dosta vode,jedi jogurte,kiselo mleko,mleko,izbegavaj kolace i sve sto ima secer,peri se sto cesce mozes blagim sredstvom za... intimne delove,brisi se uvek cistim i dobro ispeglanim peskirom,izbegavaj sex dok traje terapija,uvek cist donji ves,cista dezinfikovana wc solja i jedna stvar sto puno zene ne znaju: kada posle uriniranja se brisemo papirom UVEK se brisemo od napred prema nazad i NIKAD suprotno! To je najcesci razlog dobijanja infekcija kod zena.I jos jednu stvar: koristite wc parir koji je malo deblji i ne topi se ili raspada u komadice kad se brisete.Onaj tanak fini wc papir kada se pokvasi ostavlja komadice ponekad po genitalnim organima i one mogu biti razlog infekcije.
Pijete dosta vode jer kao sto reka kad nabuji ocisti korito,tako i kada urinirate dosta isperite i bakterije iz urinarnog trakta.Uvin caj je jako dobar za urinarne infekcije.
Mleko,kiselo mleko,jogurt pomazu u regulisanju pH vagine i sprecavanju infekcija genitalnog trakta. Izbegavamo secer jer kada bakterije se nadju u slatku sredinu (kada jedemo puno secera ili kod dijabeticara) prave...zurku pijanci
Nadam se da sam ti pomogla.
Jedam moj drugarski savet: nikad ne treba da odlazis od lekara ako ti nije odgovorio na sva tvoja pitanja.Ako on nece da ti odgovori,nece da ti posveti vreme itd. onda menjaj lekara. Svaki pacijent treba da bude za lekara jedinstven a ne jos jedan broj na gomilu pacijenta koje pregledao danas. anene

caos

: Gost - 12. decembar 2006 13:06:00(UTC)
Citat:
dr Avluela - 11/12/2006 8:18 PM

Draga moja,prvo smiri se da bi mogla i ja nesto da skontam ,kako bi ti pomogla :)
Odgovori mi na svako pitanje:
1.osim te bolove sto si imala,da li si imala nesto od sledece: pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje...?
2.da li si imala seks predhodnih dana?
3.da li imas rezultate tih analiza? Ako ih imas,prepisi mi ih.
4.da li pijes dosta vode?
5.da li si ranije imala ucestale infekcije urinarnog ili genitalnog trakta?
6.da li imas secernu bolest?
pa evo da vam odgovorim:1.da imala sam malo povecan sekret,malo me svrbelo ne toliko cesto;2.da mozda par dana ranije;3.analize nemam jer su ostale kod dr;4.onako normalno nista preterano;5.ne;6.ne;

: Gost - 11. decembar 2006 22:18:00(UTC)
Draga moja,prvo smiri se da bi mogla i ja nesto da skontam ,kako bi ti pomogla :)
Odgovori mi na svako pitanje:
1.osim te bolove sto si imala,da li si imala nesto od sledece: pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje...?
2.da li si imala seks predhodnih dana?
3.da li imas rezultate tih analiza? Ako ih imas,prepisi mi ih.
4.da li pijes dosta vode?
5.da li si ranije imala ucestale infekcije urinarnog ili genitalnog trakta?
6.da li imas secernu bolest?

: Gost - 11. decembar 2006 19:42:00(UTC)
Citat:
dr Avluela - 11/12/2006 12:50 PM

Reci mi na sta si se zalila kad si bila kod doktora? Npr.pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje...? Koja si nedelja,da li je to bio kontrolni pregled? Sta ti je sve radio doktor i sta ti je rekao? Kakva uputstva i savete i je dao za sledecih dana? Da li ti uradio normalan pregled i neke analize?
doktorka me je pregledala i radila sam analize krvi,mokrace isla na ultra zvuk i zalila sam se u pocetku na bolove u donjem delu stomaka medjutim nista od analiza ne ukazuje na to da su kontrakcije a to je prvobitno mislila,ja sam 6 nedelja i imam kontrolu za 15 dana a za to vreme dobila sam povidon jod vagitorije po jednu uvece iako pise na upustvu i ujutru i uvece nista mi nije konkretno rekla i sada nemam vise te bolove sto je njima licilo na kontrakcije a rekla mi je ako ih budem imala dalje da dodjem to je sve sto znam hvala vam sto ste ste se zainteresovali da mi pomognete

: Gost - 11. decembar 2006 14:51:00(UTC)
Vidis i Nini je njen doktor rekao da ne treba da stavlja vaginalete do cetvrtog meseca, tako da definitivno treba da se konsultujes sa jos nekim lekarom.
A aptiha je u pravu, mnoge infekcije jesu "nevidljive", ali treba biti i oprezan sa doktorima, jer neki isuvise "odradjuju" svoj posao umesto da ti se stvarno posvete. Ja odavno verujem u teoriju da je svakoj zeni od ogromne vaznosti da u svom zivotu, pored naravno porodice i najblizih prijatelja, ima jos tri osobe u koje ima ogromno poverenje i to: svog ginekologa, zubara i frizera icon_lol icon_lol icon_lol za sve ostalo mozes i da snadjes icon_lol icon_lol icon_lol

: Gost - 11. decembar 2006 14:50:00(UTC)
Reci mi na sta si se zalila kad si bila kod doktora? Npr.pojacan sekret,svrab,pecenje,crvenilo,ucestalo mokrenje...? Koja si nedelja,da li je to bio kontrolni pregled? Sta ti je sve radio doktor i sta ti je rekao? Kakva uputstva i savete i je dao za sledecih dana? Da li ti uradio normalan pregled i neke analize?

: Gost - 11. decembar 2006 0:11:00(UTC)
slazem se da je najbolje da odes kod jos nekog lekara, a moj ti je savet da biras doktora, a ne doktorku. iz licnog iskustva i iz iskustva prijateljica koje su se porodile. verujem da neke infekcije znaju da budu "nevidljive", ali ipak, moraju da ti kazu sta ti i zasto daju.

: Gost - 9. decembar 2006 21:12:00(UTC)

Ja sam u trecem mesecu imala povecan sekret,ali to nije bilo nista strasno,tako da je doktor sacekao da udjem u cetvrti mesec pa mi je onda prepisao Canesten vaginalete 3. To su tri vaginalete koja sam stavljala tri dana uzastopno. Posle toga mi se to nije pojavljivalo.

Slazem se da je veoma bitno da imas bezgranicno poverenje u doktora jer sam upoznata sa tim da neki od njih bezobzirno prepisuju sve i svasta. Nekad se treba zapitati da li je veca steta koristiti ili ne koristiti nesto i uvek sam za ne sem ako je to neophodno!!!

: Gost - 9. decembar 2006 19:06:00(UTC)
stvarno covek vise ne sme da veruje lekarima oni samo da te se otkace daju ti nesto uzasni su

: Gost - 9. decembar 2006 18:49:00(UTC)
na uputstvu nepise da ne koriste trudnice i nije mi rekla da imam neki sekret neznam sta da radim moram da se posavetujem jos sa nekim doktorom hvala vam puno na savetu

: Gost - 9. decembar 2006 1:41:00(UTC)
Slazem se potpuno sa Maxmarom. Ne smes slepo da verujes ako ti nije lepo objasnila. Jel' ti radila nalaz VS?
Kad sam ja imala III grupu na VS nalazu na pocetku trudnoce (bakterije) doktorka mi je rekla da nece da mi daje bilo kakve vaginalete sve do kraja treceg meseca trudnoce. Tek posle toga mi je prepisala Macmiror complex jer su one bezbedne za trudnice. I ja mislim da povidon jod ne bi trebalo da se koristi, ali nisam 100% sigurna. Pitaj i dr Avluelu mozda ona zna.
Znam samo da trudnice sigurno smeju Macmiror i Gino-daktanol vaginalete. Macmiror ima veliki spektar delovanja (i za bakterije i za gljivice), a Gino-daktanol je za VI grupu (gljivice).
Za svaki slucaj obavezno procitaj u uputstvu koje se nalazi u kutiji da li nesto pise o tome da li je povidon jod bezbedan u trudnoci, i savetuj se sa jos nekim lekarom i sa apotekarom. Ali proveri i da li bi trebalo uopste neke vaginalete da koristis do kraja 3. meseca, jer ja se secam da je meni doktorka rekla da ne bi trebalo.

: Gost - 9. decembar 2006 1:28:00(UTC)
A koja si nedelja?Pa kako ne znas,jel ti radila neke analize?Nemoj bre da ih slusas slepo dok ti sve lepo ne objasne ne napustaj ordinaciju,to je njihov poso,pa kolko god ti se cinilo da glupa pitanja postavljas i ona se mrstila i delovala nezainteresovano,pitaj sve dok mirna i bez ijednog pitanja u glavi ne izajdjes,tvoj mir u glavi je najbitniji,a posto cesto grese moras znati zasto si isla i koja je dijagnoza da bi proverila jos kod nekog doktora....

: Gost - 9. decembar 2006 1:15:00(UTC)
stvarno neznam nista mi nije rekla kao samo to da stavljam po 1 uvece nikakve infekcije nije pominjala ja sam posle na upustvu procitala o cemu se radi.I nista mi nije jasno i rekla mi je da je sve ok.

: Gost - 9. decembar 2006 0:59:00(UTC)
Zbog koje infekcije ti je dala povidon jod?Ja znam da ovde kod nas je zabranjen za bebe jer direktno ide na bubrege to pokazuju istrazivanja...

: Gost - 8. decembar 2006 23:15:00(UTC)
meni je doktorka dala vaginolete povidon jod i da pijem uvin caj rekla je da nije nista strasno.recite mi da li je neko to koristio mislim na povidon jod?prvo je mislila da mi da terapiju protiv kontrakcija ali se predomislila jer uz pokazuje da je sve ok.a i na pregledu je sve dobro a imala nas neke bolove u donjem delu stomaka ali kaze da je grlic materice cvrst i da ako jos bude bolelo dodjem da li je neko imao nesto slicno