Obaveštenja

Icon
Error

: sandra78 - 6. oktobar 2008 12:09:50(UTC)
Veruj te mi jedva cekam da razjasnim sve ovo,od cega je i sta je... :?: :?: :?:
Dace Bog da je bilo trenutno ali ne bih nista sama da exerimentisem,sledece nedelju cu ici kod pedijatra da vidim sta cu. Ona je insistirala na dojenju i nikako formule bez laktoze,ma najurila me iz disanzera kad sam navaljivala da mi da drugo mleko.
Sad sam joj zahvalna a tad sam bila jako ljuta,jer da nije tako postupila ne bih povratila svoje mleko bravo Predala bi se i gotovo. batina
Al ne mogu dete da dojim do 5 godina :( ,tako da mora se jednom probati opet mlekce od kravice u obliku adaptirane formule! :>
Poljubac veliki od nas sve :-*

: Sneki - 6. oktobar 2008 11:51:53(UTC)
Sad je jasnije Sandra. Dobro je sto si uspela da povratis svoje mleko. A, kad se utvrdi sta je u pitanju, odnosno da li je ne-tolerancija na laktozu, vec ces videti sta ce vam pedijatar savetovati. Sada postoje i formule bez laktoze.

: sandra78 - 6. oktobar 2008 10:55:37(UTC)
Moja malena je prvo dobila koprivnjacu po telu od kasice sa mlekom. A potom sam tu kasicu iskljucila i probala kasnije, isto je bilo pocelo je oko usta -plihovi. Niko ne zna od cega je verovali su da je od kukuruza,na tome je i ostalo,mleko nikome ne pada na pamet.U medjuvremenu meni se mleko smanjilo i potrazila sam savet od pedijatra sta da radim,kazu uvedi adaptirano,Ok. icon_arrow
Ona na adaptirano mleko ne reaguje koprivnjacom,pije maxi sve ukupno za ceo dan 200ml. icon_arrow Ali pocinje da kaki non-stop,proliv,zuto,pa zeleno,pa gusto,ma svakako ali uglavno po 6-7 stolica dnevno i nista ne napreduje naravno. :( Za to vreme ja pitam lekare jel to normalno,ne znaju da kazu,lupaju gluposti -tipa-izbacuje visak ili -ne znam mi je jedna rekla (uh dodje mi da je lupim) dok nisam otisla kod ko zna koje pedijatrice po redu koja se dozvala u pamet i odmah rekla "prekidaj adaptirano momentalno" icon_eek icon_eek icon_eek i vracaj svoje mleko kako znas i umes.
I odmah se stolica regulisala,ja sam se trudila da laktaciju povratim na stari nivo i Bogu hvala uspela sam. bravo
Moja melena je imala 6 meseci tada tako da se poklopilo sa pocetkom uvodjenja cvrste hrane tako da je bilo 2 obroka cvrste hrane i 4 podoja,takoje i danas. Za toliko imam mleka.
Ovo sto moja beba ima je kako citam netolerancija hrane tj. laktoze kravljeg mleka,ne alergija jer nije ukljucen imuni sistem organizma vec nema enzima u crevima da vare tu hranu nego bukvalno "kidaju" creva,sto za malo dete nije ni malo bezazleno. Moja pedijatrica je rekla da organizam povratimo od ovoga pa cemo polako da vidimo sta dalje. Jer uvoditi neku hipoalergenu formulu nije htela na svoju ruku,jer moze jos biti gore po njena vec ostecena creva,ako vec mogu da dojim i dalje.
A dal je ona koprivnjaca bila od mleka u kasici ili ne,ne znam. Kukuruz sam pojedinacno probala i nista nema reakcije. Jos da dodam nije prvog dana odreagovala na kasicu nego tek 7-og dana davanja ali doduse tad se bas nagruvala debelo. Punu dozu sa kutije,pre toga malo je jeduckala i nista,bez reakcije.
uzid uzid uzid
Nadam se da sam vm pojasnila nas problem.

: Sneki - 5. oktobar 2008 17:11:43(UTC)
Da i ja bih se slozila ovde sa utesnim postom Lukine mame. Cak i da jeste alergija to obicno nestaje kasnije.

: Lukina mama - 5. oktobar 2008 16:52:33(UTC)
Mi smo radili kozne probe u Decijoj bolnici u Novom sadu, prvi put je reakcija na mlijeko bila 9 mm icon_eek (sa Lukinih 10 mjeseci), ponovili smo testiranje kad je imao 17 mjeseci i tada se smanjilo na 5. Strogo su nam zabranili mlijeko i u najmanjim kolicinama, jer on je, recimo, znao da se ospe po obrazu ako sam ja pila mlijeko i malo kasnije ga poljubila. Jednom mi je umocio rukicu u kafu sa mlijekom i koprivnjaca je odmah krenula po tom mjestu. Bas mu je jako smetalo. Za desetak dana idemo na kontrolu, pa ce nam tada zakazati nova testiranja.
Inace, nama su zakazali testiranja isto kad je Luka prestao da sisa, tako da od tada pije sojino mlijeko. Kao sto Sneki kaze, da li je to bio bas prvi kontakt sa kravljim proteinima, ako jeste (kao sto je kod bio nas slucaj), moguce je da je alergija.
I najvaznije: nemoj da se bojis sta ce biti dalje, cak i ako jeste alergija, naucices da najnormalnije funkcionises sa tim, a sto je najbitnije, djecije alergije tog tipa uglavnom nestaju u prvih par godina. :-* :-*

: Sneki - 5. oktobar 2008 15:45:05(UTC)
Sandra 78, nisam razumela kako su tvojoj devojcici utvrdili alergju na proteine kravljeg mleka? Koprivnjaca jeste znak alergije. E, sad da li je to prvi put kada je dobila proizvod sa kravljim mlekom? Da bi bila sigurna, kupi kasicu koja se priprema sa mlekom i pripremi je sa sojinim mlekom za bebe (naravno, daj joj tek jednu kasicicu i prati).

: sandra78 - 5. oktobar 2008 15:15:27(UTC)
Hvala drage na odovorima,kontaktiracu vas na PP da me posavetujete za dalje...
Meni je pedijatar rekao da iskljucim adaptirano ali me nije posavetovala da ja ne koristim kravlje mleko,mada ja za to znam ali nisam ga izbacila iz ishrane,sta vise,prilicno koristim mlecne proizvode.... hmm Nije me ni poslala na alergo testove kaze ako imam mleka da je dojim nek tako i ostane,to ce mi reci i u Bg-u," neka majka doji pa dodjite kasnije" tako kaze da bi mi rekli,sad ne znam neznam .
Koje alergo testove ste radili Lukina mamo i Mirkina kumo :) kozne probe ili provokaciju tolerantcije mleka :?: :?: :?:
Citam da kozne probe mogu biti i lazno pozitivne... ova provokacija je nepogresiva...
Veliki kiss i veliko hvala sto ste se javile,bojim se sa ce biti dalje ... :(

: мирка - 5. oktobar 2008 9:03:27(UTC)
Сандра, и ја мислим да је алергија на млеко из кашице. Моја кума је са сином имала баш страшну ситуацију. Хитна је долазила, сав се осуо и почео да отиче, а јео је само ту пиринчану кашу и то јако мало јер му је то било први пут. После су радили тај алеготест и алергичан је на млеко, тако да тек за 6 месеци смеју поново да пробају, а мама не сме да пије млеко нити да једе јаја.

: Lukina mama - 5. oktobar 2008 8:31:49(UTC)
Sandra, po mom misljenju, to je alergija na mlijeko. Vi ste jos dobro prosli, mi smo uz koprivnjacu dobili i oticanje jezika, nepca, ocnih kapaka i zavrsili u bolnici (od jednog jedinog gutljaja Bebelaca, kad je Luka imao 6-7mjeseci). Kod beba i najmanja kolicina moze prouzrokovati reakciju, ako je alergija u pitanju. Moze joj smetati mlijeko koje ti pijes, jer je dojis. U svakom slucaju, predlazem ti da se posavjetujes sa nekim alergologom da bi se uradilo testiranje. Mi imamo poprilicno iskustvo sa tim, ako imas neka pitanja. ;] ;]

Evo i ovaj link, pa mozes pogledati http://www.forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=271&start=1

: sandra78 - 5. oktobar 2008 5:54:49(UTC)
Moja Andjelija je dobila koprivnjacu po citavom telu neznam neznam neznam ne znam ni dan danas tacnood cega je. Tada je jela samo pirinac i kukuruz u milupa kasici sa mlekom,bio je opsti "bum" po telu,odsekli smo se. Juris kod lekara,receno nam je uzid virus, ej ljudi. Naravno povuklo se kros sat vremena sve komplet,otisli sutra na kontrolu kaze ipak nije virus cim se brzo proslo. Igleda da nikada nije videla koprivnjacu uzid uzid uzid
Na kraju se mojoj maloj utvrdila alergija na proteine kravljeg mleka jer sam joj uvela dohranu aptamilom,imala je prolive od njega i isto lekarima je trebalo 2 nedelje da to skapiraju za malo da mi unuste dete :( . Prekinula adaptirano i sve se regulisalo.
E sad dal je ona koprivnjaca od adapt. mleka u milupa mlecnoj kasici????? :?: :?: :?: Mada.......pre neki dan je imala samo dve tufne od koprivnjace po telu,naravno na mom mleku je samo... Opet neka reakcijica...na sta???? Pitaj Boga... :-* :-*

: tanjiva - 2. oktobar 2008 8:52:42(UTC)
Moj Strahinja je imao alergiju od zive sargarepe kao beba... to je bio ne osip, vise ekcem koji se kasnije perutao, iuzasno svrbeo. Ubrzo sam saznala da se deci do godinu dana ne daje zivo povrce, samo kuvano, bareno... Sada posle godinu dana je alergija nestala....

: lav - 2. mart 2008 19:46:19(UTC)
hvala na odgovorima,evo sta je rekao pedijatar.alergija na hranu se javlja u obliku koprivnjace a ne kao te sitne bubuljice,ovo je verovatno reakcija na neki detrdzent ili majcu koju je nosio,u svakom slucaju nema vezesa hranom,pa smo nastavili sa sargarepom,koju danas bas i nije hteo!beclijka,on jede one pirincane milupine u mom mleku bez problema vec 7 dana,ali za sada na flasicu i u maloj kolicini,pre kupanja,a posle sisa.planiram da mu to pretvorim u malo kasastiju smesu koju bi jeo kasicicom,ali malo po malo!jabuku i saragarepu sam mu davala oko 13h kao rucak,ali nije odusevljen!

: Beclijka - 2. mart 2008 18:30:33(UTC)
Tijana proveri sutra da je ne cimas veceras vise.
Milicina koza bude takodje izasuta malo posle kupanja i to uvek mestimicno.
Ako osip ostane pokusaj lagano da iskljucis sve sto je jela danas, jer ne mora da je gluten i naravno posavetuj se sa pediajatrom.
Iskreno, mislim da nije nista a isto tako neverujem da je to imala ranije jer bi sigurno primetila kao sto si videla i veceras.Skeniramo mi njih jako dobro!
Ne brini i ljubi nam drugaricu!!!

: tijanast - 2. mart 2008 18:20:34(UTC)
Dala sam Emi vecheras pre kupanja zitnu mlechnu kashicu, koju je i ranije jela bez problema i lepo je pojela ali sam posle kupanja primetila da na oba ramena ima sitan osip koji se jedva vidi ali se odseca pod ruku, uplashila sam se da nije mozda od glutena iz te kashice ali jela je i ranije i nije bilo nikakve reakcije a opet mozda joj je to i pre izashlo ali sam ja primetila tek posle kupanja, ne znam nisam pametna, shta mislite?

: Beclijka - 2. mart 2008 18:11:20(UTC)
Lave, pa mozes da krenes sa pirinacnim phuljicama.
Tako smo i mi krenule, Milica je imala 5 meseci i nedelju dana.Ruckala ih je popodne kao uzinicu.Posle desetak dana uveli smo sargarepicu kao rucak, i od nedvno jedemo i voce kao pre podnevnu uzinu.
Pahuljice su lagane, retko su alergene i predstavljaju odlican pocetak za uvodjenje cvrste hrane.
Kreni lagano, od dve, pa sledeci dan tri, pa ako je posle par dana ok mozes da mu dajes obrok!
U svakom slucaju posavetuj se sa pedijatrom.
Pozzz

: lav - 1. mart 2008 18:29:28(UTC)
lukina mama hvala,a sta si onda radila?malo se brinem da ako ne pocnem sa uvodjenjem hrane ne bude posle anemican,on ima 5 meseci i 10 dana i obozava da sisa i lepo napreduje,ali pedijatar nam je rekao da polako pocnemo,da se navikava,zato sto nece ni vodu ni caj ni varalicu,pa kaze da takva deca malo teze prelaze na cvrstu hranu.ma nisam pametna,

: Lukina mama - 1. mart 2008 18:22:35(UTC)
Lav, moguce je da je to alergija, Luki se manifestovalo isto na taj nacin, nemoj mu vise davati sargarepu i obavezno kod pedijatra! caos

: lav - 1. mart 2008 18:11:28(UTC)
molim za pomoc!uveli smo prvo sokic od jabuke,ono sto iscuri kad se skuva,i grcio se i bio jako nervozan.pedijatar kaze da nije od toga,nego mozda se nagutao vazduha.onda smo presli na sargarepu i bilo je jedan dan ok,ali veceras kad sam ga skinula za kupanje vidim da ima alergiju na levoj ruci iznad sake,jedna veca kao ubod komarca nekoliko manjih kao bubuljicica,sutra cu opet zvati pedijatra,ali mi znaci i vase misljenje!

: Mara - 28. januar 2008 18:57:00(UTC)

xmmm....

nista krumpir ondak...

ionako malisu sutra vodim da snimi kukitje, pa cu d'ugrabim koju s dr da vidim za taj osip...

nego...

ponovi mi se ovakav slucaj sa jos nekom namirnicom mislimd acu vrlo poceti da krivim pijacni kvalitet povrca i voca ...i ma koliko mi bilo bzvz da kupujem kasice i ma koliko uzivala u tome da mu ih ja smuckam mislim da cemo onda preci na gotovo... :?

jbg tu bar mogu da ocekujem uvek isti ukus i kvalitet...

al ne svidja mi se to...

: Cvetic - 28. januar 2008 15:09:45(UTC)
Moze i te kako biti na krompir!
Sacekaj sa krompirom do 7 meseci pa opet pokusaj. Zasad daj samo jabuku 3-5 dana, posle SAMO sargarepu 3 dana i ako nema reakcije kombinuj. Kad dodajes novu hranu dodaj uvek posebno ,samo nju ujutru i nista vise dva do tri jutra a proverene namirnice popodne.Ako nema reakcije, upisi na list papira bezbednu hranu.Neces verovati koliko zaboravljamo nasta su nam deca lose odreagovala!
Riza je bezbedna ali moras kuvati bar sat vremena i prvo dati dobro razredjenu.Banana skoro nikada ne daje reakcije ali eto, ko zna.
Pozdrav.

: medena - 28. januar 2008 15:05:11(UTC)
Moguće da je alergija, a možda i nije. Baš zbog toga pedijatri preporučuju da se tek nakon pet -šest dana uvodi druga hrana. Znači pet dana jabuka, pet dana šargarepa, pet dana kromipirići baš zato da se uoči alergija i za prvo vreme ne treba mešati hranu. To su saveti naše pedijatrice, naše kućne prijateljice :)

: Lukina mama - 28. januar 2008 14:58:50(UTC)
Svakako idi kod pedijatra, moguce je da je to alergija. Djeca mogu biti alergicna na krompir, konkretno znam sa naseg alergo-testa. Ni slucajno mu ga vise nemoj davati, dok te pedijatar ne posavjetuje sta dalje. caos

: tijanast - 28. januar 2008 14:32:42(UTC)
Maro ja bih ipak to proverila sa pedijatrom, pozovi dz i vidi shta ce ti reci a krompir ne znam, ja mu ne bih vishe davala.

: Mara - 28. januar 2008 14:14:27(UTC)

mi od proslog vikenda krenuli sa konkretnom klopom (pet i po meseci)...

kao probni period a sisa je i dalje N°1... icon_lol

i jeli smo jabuku i svidelo nam se mnogo pa kombinaciju sa sargarepom....pa samo sargarepu...

i sad pocinje zaplet...

juce je na redu bila sargarepa+krompir i to prodje unako...nije mu se bas bas svidelo al je otvarao usta za jos...

e a danas je kao samo krompir....

to mu se nije dopalo al pojeo je jedno 3-4 kashichice...i nije htela majka da navaljuje dalje te ga pustih i reklo bi se u prvai cas jerbo sam u tom trenutku primetila blago crvenilo po obrazima...

e pa to crvenilo uskoro nije bilo blago...sav se osuo po obrazima...

to je bilo popodne a evo malisha je i dalje rumenko...

ima crvene flekice po obrazima kao da je bio ceo dan napolju  (a nije) kao da je pretopčljen (a nije) kao da je pio rujna vina (a nije) a kad se pogleda izbliza onda stvarno izgleda ko nos alkoholichara...sa sve popucalim kapilarchicima...

pa sad...

da li bi to moglo znachiti da mu krompir nije prijao u svakom pogledu????

i sta da radim sa tim osipom...

i kako postupati dalje...sa krompirom?