Obaveštenja

Icon
Error

: sanjas - 26. mart 2009 0:38:35(UTC)
Najvaznije od svega je kao sto sam vec pisala da uzimas redovno terapiju i da MIRUJES.I trebalo bi sve da bude u redu.I nemoj se nervirati,jer to sigurno nece popraviti situaciju.Srecno.:-*

: gsavin - 25. mart 2009 23:06:55(UTC)
Zdravo svima!Ja sam sad u 7-oj nedelji i sinoc sam prokrvarila.Ziva sam se iznervirala!Danas sam bila kod gin. i na UZ je sve u redu,srcana radnja se vidi kao i cirkulacija.Dobila sam Utrogestan da pijem i mirovanje.Sad sam u strahu sta ce dalje i kako biti,jos uvek mi posle mokrenja na papiru ostaje braonkasto.Strah me da ne dodje do spontanog.....

: Kale79 - 20. mart 2009 16:59:30(UTC)
Bojana, i ja sam imala hematom negde u 12, 13 nedelji je pocelo obimno krvarenje, ja sam doduse zaglavila u bolnici, ali sada imam malu devojcicu. Nisam pila dobrosten nego utrogestan, ista stvar hormoni...Primila sam i par injekcija progesterona. Pila sam utrogestan do neke 20 nedelje i polako smanjivali dozu, da bih na kraju prestala. Miruj i bice sve ok. Kako su meni rekli, hematom je opasan samo zato sto kada "pukne" i pocne da "curi", moze da povuce bebu sa sobom. Zato je bitno mirovanje i hormoni. Sa srecom!!!!

: Danijela&Jovana - 19. mart 2009 23:57:33(UTC)
Bojana, znam da je to tesko, ali zaista se treba opustiti i uzivati u trudnoci. I ja sam konstantno bila zabrinuta, a bez razloga, na kraju uglavnom sve ispadne dobro. Posle svega, mogu ti reci da sam se najbolje osecala u svojoj kozi upravo u trudnoci.

: bojana77 - 19. mart 2009 18:43:20(UTC)
Hvala mnogo svima vama!Danijela&Jovana i kod mene se radilo o hematomu,imala sam nedelju dana tragove kao nekog braonkastog krvarenja,ali nakon inekcija progestreona,smanjio se.

: Danijela&Jovana - 19. mart 2009 15:11:44(UTC)
Bojana77, ja sam pila dabroston preventivno, nisam krvarila, jer je dr videla na UZ da postoji neki hematom koji je, na srecu, nestao posle par dana. Moja princeza sada ima 14 meseci i ne znam gde je proslo vreme a ona vec velika. Kao da je juce bilo kad sam i ja bila trudna 8 nedelja. Zelim i tebi jednu bombonicu da vam zasladi i ulepsa zivot.

: Lumpi - 18. mart 2009 23:14:19(UTC)
Ja sam malo prokrvarila u osmoj nedelji i doktor mi je rekao da pijem Dabroston 3x1. Pila sam ih do skoro, do 20. nedelje, i onda mi je rekao da ne moram više. To je progesteron i uzima se u ranoj fazi trudnoće jer ga neke žene nemaju dovoljno, a potreban je da bi se održala trudnoća.
Uglavnom meni su te tablete puno pomogle.

: Zhunga - 18. mart 2009 16:52:32(UTC)
Citat:
sanjas - 17/3/2009 15:37

Bojana77 ja sam pila Dabroston od 5. nedelje trudnoce,pa sve do 18.,a onda sam nastavila da pijem ginipral.Dabroston sam dobila zato sto sam imala krvarenje.On se pije za sprecavanje prevremenog porodjaja. Ako ti je dr rekao,onda ih pij obavezno i bice sve u redu.I miruj koliko mozes.:-*caos

sve isto. bitno je da odmaras i da lezis.

: bojana77 - 17. mart 2009 21:32:04(UTC)
Hvala vam puno!Zaboravila sam da napisem da jesam trudna-8 nedelja.

: sanjas - 17. mart 2009 17:37:40(UTC)
Bojana77 ja sam pila Dabroston od 5. nedelje trudnoce,pa sve do 18.,a onda sam nastavila da pijem ginipral.Dabroston sam dobila zato sto sam imala krvarenje.On se pije za sprecavanje prevremenog porodjaja. Ako ti je dr rekao,onda ih pij obavezno i bice sve u redu.I miruj koliko mozes.:-*caos

: mimipet - 17. mart 2009 14:50:33(UTC)
Draga Bojana, ja sam pila DABROSTON zbog regulacije ciklusa i odrzavanja trudnoce, ako do nje dodje. To je lek na bazi progesterona, dakle hormon. Cula sam da se daje u trudnoci kod krvuckanja ili slicnih problema koje ti imas. Nisi rekla da li si u drugom stanju ili ti to dr daje zbog drugih stvari.
I ja sam sad dobila preporuku da ga opet pijem, jer sam u ranoj trudnoci, a zbog prethodno poremecenih hormona, dr bi volela da na neki nacin 'osiguramo' bebu. U beogradu je sad nestasica tog leka, vec sam ga trazila, tako da jos uvek nisam pocela da ga pijem. Pozdrav !

: bojana77 - 16. mart 2009 15:44:17(UTC)
zdravo svima,primila sam,zbog bolova u stomaku, 7 inekcija progesterona i dr. mi je rekao da nastavim tri puta dnevno sa tabletama dobrosten.Ima li neko iskustvo sa njima,da mi kaze zbog cega se one piju i je li zaista neophodno da ih uzimam?Hvala

: Marina888 - 22. oktobar 2008 6:50:24(UTC)
Ja sam ga isto pila a nisam imala krvarenja nego kao da se embrion bolje ucvrsti.Pila sam ga otprilike do 25 nedelje.

: malimili - 17. oktobar 2008 5:35:28(UTC)
Mene su zezali hematomi do cervrtog meseca.

: pejana - 17. oktobar 2008 5:30:59(UTC)
Citat:
malimili - 17/10/2008 03:24

Pila sam dabroston 3x1 do 16te nedelje zbog krvarenja (hematomi) i dva spontana. Koliko se secam on moze se pije do 20te nedelje.

Pila sam do 20 te nedelje, iz istog razloga kao malimili, kasnije ne, i sto smatram da nije potreban u kasnijoj trudnoci, ali tvoj lekar valjda zna sta radi. Ja sam uspela da zaustavim krvarenje da li zahvaljujuci dabrostonu ili ne neznam.

: malimili - 17. oktobar 2008 5:24:39(UTC)
Pila sam dabroston 3x1 do 16te nedelje zbog krvarenja (hematomi) i dva spontana. Koliko se secam on moze se pije do 20te nedelje.

: ljikac - 17. oktobar 2008 4:32:54(UTC)
Ja pijem dabroston 2x1 vec vise od mesec dana. Doktorka mi je rekla da nikako ne moze da skodi, da nastavim, a da se sada, po novom, preporucuje i u petom mesecu. Od juce zbog kontrakcija pijem i Ginipral, ali kako mi ne smeta srcu, ne pijem Verapamil, mada sam i njega dobila, u kompletu.

: duckiduca - 27. mart 2008 11:18:34(UTC)
ej i ja sam pila dabroston isto kao i to se pije radi sprecavanja spontanog pobacaja grozno zvuci ali je tako. I ja sam se isto zalila kao i ti na donji stomak. A i procitaj uputstvo..Ja sam posle njega primala i progesteron inekcije. Nemoj da se brines to je jako dobar lek i prestacete stomak..videces.

: macaraca - 27. mart 2008 11:16:08(UTC)
naravno da nema efekta jer se dabroston pije do 4.og meseca zbog bolova u stomaku,niskog nivoa hormona u nalazi i da bi se ucvrstio plod, a za kontrakcije posle 20.nedelje ide Patrusistem ili Ginipral sa Verapamilom zbog kucanja srca ubrzanog...

: mama malog Borisa - 27. mart 2008 11:11:58(UTC)

Citat:
daca77bg - 9/3/2007 15:21 Ja sam u 22 nedelji trudnoce i prosle nedelje mi je propisan Dabroston 2x1 tbl. zbog po recima ginekologa blage kontrakcije materice. Uopste nisam sigurna u efikasnost ovog leka jer povremeno osecam kontrakcije i cesto mi je tvrd stomak. Da li ste u ovom periodu trudnoce imale Brekston Hiks kontrakcije i kakovo je vase iskustvo sa ovim lekom?

Ja sam u 20.nedelji i prestala sam da pijem Dabroston pre jedno 5 nedelja jer je dr rekla da nema vise efekata. Pije se samo u ranoj trudnoci, tj u prvom trimestru.

: mama_jeja - 27. mart 2008 10:40:42(UTC)
Meni su dali Dabroston 2x1 tbl pocela sam da ih pijem jutros znaci 1 tbl a u 12 sam nedelji. Nisam sigurna da li mi je to doktorka dala zbog kontrakcija ili neceg drugog (zalila sam se da me boli stomak i da osecam pritisak u donjem stomaku), mozda to i jesu kontakcije ali meni je ovo prva trudnoca pa ne znam a ona mi to bas i nije najbolje objasnila. Sta da radim?

: Gost - 12. mart 2007 23:37:00(UTC)
Kazete da vam je tvrd stomak kad imate kontrakcije a kad prodje onda je mekan.Kako mekan stomak pa meni je on uvek tvrd? icon_surprised ops:

: Gost - 11. mart 2007 14:44:00(UTC)
Ja idem u DZ Savski Venac kod dr Biljane Stojanovic. U principu sam zadovoljna sa njom, osim sto uvek ima veliku guzvu pa radi pod tenzijom.

: Gost - 11. mart 2007 4:29:00(UTC)

Ja imam kontrakcije od cetvrtog meseca trudnoce,( nekada i po 2-3 vezane na po 10 min ? ) i radjenu amniocentezu-koja je dodatni rizik, i koristila sam samo CRINONE vaginalno.do kraja prosle nedelje. Vise nista ne koristim- usla sam u deveti mesec! Crinone je odlican ( to je progesteron ) jer nema negativnih uticaja ni na zenu, ni na plod ! Imala sam strah od ostalih sredstava protiv kontrakcija, ( procitavsi moguca nezeljena dejstva ).Za probadanja u donjem stomaku kazu da nisu opasna, veci problem je osecaj neprijatnosti ili tistenja. ( imam i jedno i drugo ) Naravno treba se konsultovati sa svojim ginekologom - za mene je Crinone bio resenje. Svaka trudnoca je za sebe. U prvoj nisam imala problema sa kontrakcijama. Zato su tu bili povracanje, gorusica i spavanje u sedecem polozaju...Ovaj put spavam odlicno u bilo kom polozaju. spavam spavam spavam ;]

: Gost - 11. mart 2007 1:35:00(UTC)
Daco ti si u Beogradu? Gde idesh kod lekara?

: Gost - 11. mart 2007 1:33:00(UTC)
Ja sam osecala jako ziganje u donjem delu stomaka, uglavnom sa leve strane i to se na ultrazvuku videlo kao zadebljanje na zidu materice, doktor mi je rekao da taj lek moze da se uzima i 8 puta dnevno i da ga pijem na 3-4 sata chim osetim bol, ja sam ga pila 10-ak dana i posle dva, tri dana vishe nisam osecala taj bol i na poslednjem uz-u se nisu videle tako da sam prestala ali jako je bitno da lezish non-stop, na ledjima, sa ispruzenim nogama i da ustajesh bukvalno samo kada morash u wc :) Nadam se da ce ti uskoro biti bolje i samo nemoj da se plashish, proci ce to... cvecko

: Gost - 10. mart 2007 17:16:00(UTC)
Bila sam kod ginekologa i ukljucio mi je Partusisten 4x1 tbl, ali sam jutros osetila jednu kontrakciju. Da li i ti povremeno osecas kontrakcije iako pijes lek?

: Gost - 10. mart 2007 17:13:00(UTC)
Ja osecam kontrakcije, kao napon u stomaku i nagon za mokrenjem (kao da cu da se upiskim) i kada u tom momentu pipnem stomak on je tvrd, i nakon nekoliko sekundi ponovo bude mekan, sto znaci da je kontrakcija prosla.

: Gost - 10. mart 2007 13:52:00(UTC)
Kako se osecaju kontrakcije? U kom delu stomaka?Molim vas opisite mi...

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Gost - 9. mart 2007 17:15:00(UTC)
Taj lek nema svrhe uzimati tako kasno, to je isto shto i utrogestan koji se daje samo do 13. nedelje. Ja sad tek ulazim u 18. nedelju a zbog kontrakcija pre dve nedelje su mi dali Partusisten iako se on daje tek posle 20. nedelje pa mi je logichnije da su i tebi to dali, preporucujem ti da pitash josh nekog lekara i da mirujesh shto vishe... :)

: Gost - 9. mart 2007 12:21:00(UTC)
Ja sam u 22 nedelji trudnoce i prosle nedelje mi je propisan Dabroston 2x1 tbl. zbog po recima ginekologa blage kontrakcije materice. Uopste nisam sigurna u efikasnost ovog leka jer povremeno osecam kontrakcije i cesto mi je tvrd stomak. Da li ste u ovom periodu trudnoce imale Brekston Hiks kontrakcije i kakovo je vase iskustvo sa ovim lekom?