Obaveštenja

Icon
Error

: MilicaCale - 27. jun 2012 14:49:52(UTC)
alhemicarka, virni na caskanje 1-3, tamo su zapocele istu pricu i ima i dobrih saveta icon_smile

: MilicaCale - 26. jun 2012 8:03:14(UTC)
definitivno mala mesta.... velika su veliki vasar, na plazi i uvece u setnji...
na zalost, konrektno nista. Letovala sam samo u becicima (i nikad vise, kako je postala uzasna guzva) i u canju (i tamo sam se uzasno provela sa savom, a zvonicno je mirno mesto i vole ga ljudi sa malom decom)...

: alhemicarka - 25. jun 2012 15:58:25(UTC)
Hvala, Mikac, a i tebi MilicaCale cvecko .
Mikac, koliko ima da se pesaci do plaze Kamenovo leto (ne znam gde je znak pitanja na ovoj tastaturi hmm )
Milice, imas li ti neki predlog za letovanje u CG sa klincima

: MilicaCale - 25. jun 2012 11:04:49(UTC)
e, pa to je super, mikac.. nisam znala icon_smile

: Mikac - 25. jun 2012 10:16:44(UTC)
Alhemicarka, sada ti je sve povezano pesackim tunelom sa plazom kamenovo, na koju mi idemo godinama, koja je srednje velika i nije dosta napadnuta, tako da ne mari sto je plaza u Rafailovicima mala. Za setnju uvece je super, a ima i sadrzaja za decu, tako da to nije losa opcija. A sve ti je blizu.

: MilicaCale - 25. jun 2012 8:24:18(UTC)
alhemicarka, oni su spojeni sa becicima.... prakticno zahvataju samo cose becicke plaze... Dosta brdovito, plaza mala... pretrpana lezaljkama...
mozda je bolje da nadjete neko manje, mirno mesto (za decu)...

: alhemicarka - 24. jun 2012 17:54:15(UTC)
Je li neko isao na letovanje u Rafailovice? Koliko sam se informisala na netu, u pitanju je idealno mesto za roditelje sa malom decom. Iznenada smo oducili da idemo na letovanje, pa nemam ni pasos, tako da CG dolazi u obzir.
Mogli bismo da budemo na moru svega 6 dana. Dobro bi nam dosle neke informacije iz prve ruke i, eventulno preporuka za smestaj. Mozeli se otici i na licu mesta naci smestaj u julu?
Hvala.

: šestica - 18. jul 2011 21:08:13(UTC)
Hvala Milice!
I vi se lepo provedite, čekamo utiske, pa se možda i mi sledeće godine odlučimo za Grčku :)

: MilicaCale - 17. jul 2011 15:57:17(UTC)
uzivajte, naravno i zelim vam mirno more (bez bure,vetrova i talasa). Nas je nesto htelo takvo vreme sredinom leta poslednjih 7 godina u crnoj gori. VIdecemo sta ce da kaze grcka ove godine.
a sa nasim zvrkovima najbolje je takvo letovanje: bez tv'a, novina, interneta i izlazaka. Jedva cekam icon_smile

: šestica - 16. jul 2011 22:37:22(UTC)
Mi smo bili početkom avgusta i stvarno nismo imali problema sa glasnom muzikom.

Evo, danas sam se čula sa tatom i kaže da je voda topla i da ove godine nije gužva kao prethodnih godina, da još ima mesta po privatnim smeštajima, tako da se nadam da ću se ove godine sita naodmarati, jer mi je to baš potrebno.
Planirali smo ovaj godišnji da se samo šetamo, kupamo i jedemo, bez novina, televizije, izlazaka, interneta. icon_smile

: MilicaCale - 16. jul 2011 16:56:23(UTC)
onda je moguce. Prosle godine je bilo bas strasno (a zivela sam u studentskom domu i mogla da spavam sa zvucnicima pored vrata, dok traje zurka, cisto da ne bude da sam osetljiva). palo mi je na pamet da si bila van sezone, ili posle nas, pa da su dobili kaznu i smanjili

: šestica - 15. jul 2011 20:05:32(UTC)
Milice nisam bila prošle godine, bila sam 2009.
A buku zaista nisam čula, bili smo u sobama na plaži skroz desno kad gledaš u more.

: sandrabgd - 15. jul 2011 13:32:27(UTC)
Mi veceras krecemo.Svake godine odemo i u CG,pa tako i ove.
Susanj je ok zbog hlada.Meni u Susnju jedino smeta kamenje na plazi.Nije zgodno.Lepo je sto se Bar i Susanj granice jednom raskrsnicom,tako da uvece na Barskom setalistu je prelepo.Ima luna park za decu je to raj.Mi ga obavezno posecujemo.
Ja opet kazem,ko ide kolima nije bitno u kom mestu je sa smestajem.Svakog dana druga plaza i od svega toga nadje se nesto za svaciji ukus.

Posto vidim da mi prvi idemo javicemo utiske.Planirali smo da obidjemo bukvalno celo primorje.

I da...oko Susnja u samoj blizini,postoji plaza,crvena se zove,sa sitnim kamencicima.Mala je,ali je jako lepa.Pa eto predloga i za to.

: XLAGUNA - 15. jul 2011 10:44:21(UTC)
Sta mislite o Susnju?Ima hlada malo mesto a sve blizu i Canj i Petrovac i Bar sve je tu negde.Jeste da je kamenje na plazi ali recimo svaki drugi dan otici negde u drugo neko mesto......ne znam nisam pametna.A i smestaj u Susnju je jeftiniji.
Ne znam sto vise razmisljam manje znamicon_cry ....Susanj,Canj,Dobre vode.....ili mozda Petrovac ako se nadje nesto za manje para

: MilicaCale - 15. jul 2011 8:33:37(UTC)
i mi smo izabrali canj zato sto je miran (to smo hteli) a i onako nema hlada skoro nigde u crnoj gori.
a nemoguce da nisi cula galamu nocu. Da li si bila prosle godine? mi smo bili od 11. jula. buka je kretala od10 uvece i cula se u celom mestu (preglasna), do posle 1. u pitanju su dve baste negde u centru. A mi smo bili smesteni u hotelu, skroz levo (kad gledas u more), prilicno daleko, ali je bilo nesnosno...

: trojcica - 14. jul 2011 23:27:54(UTC)
Ja sam nekoliko godina zaredom letovala sa decom u Krasicima koji se nalaze na poluostrvu Lustica, tacno prekoputa Tivta i fantasticno se proveli. Mesto kao mesto nije lepo , jer tu malo ljudi zivi preko cele godine tako da deluje malo zapusteno( mada se meni zbog toga i dopada, ne volim turizmu namenjena mestaneznam ) Plaza je betonska, ali ono sto me je tamo uvek vuklo je fantasticna voda , zbog koje uostalom i odlazim na more.Uvek je topla i cista, tako da se deca po ceo dan brckaju, Nema setaliste, ali ako ste kolima mozete za 15 min doci do Tivta.A da, na 15 miuta je i plaza Plavi horizonti, koja je za malu decu idealna, pescana je.Nemam pojma, ali za mene je sto se tice Crne gore, primorje samo ono posle Budve ka Herceg novom. Sve u svemu nama su Krasici definitino odmor za dusu i telo, iskljuceni od gradske buke i vreve. Ko ide dole ove godine, neka svrati mozda mu se dopadne.

: šestica - 14. jul 2011 21:44:55(UTC)
Pa evo da odgovorim, sad sam tek videla da ima toliko negativnih komentara za Čanj.

Ja tamo prvenstveno idem zato što mi roditelji tamo rade, ali sigurno ne bi išla da je baš tako loše kao što ste pisali.

Mesto je mirno što je meni bitno, ja nisam čula ni muziku ni buku noću, iako smo bili smešteni na samoj plaži. Sadržaj mi nije bitan jer idem da se ODMORIM od svega.Kome treba takvo letovanje puno dešavanja, Čanj definitivno nije za njega.

Ove godine ćemo imati smeštaj dalje od plaže i to gore na magistrali, ali samo zato što idemo kolima, pa ako nas mrzi da pešačimo tako ćemo do plaže, a planiramo i da obilazimo primorje jer je Tamara već velika. Trokrevetni apartman sa kompletnom kuhinjom plaćamo 18eur.

Jedino što mi je smetalo, ali ne previše, je što nema hladovine i što su kola parkirana maltene na plaži, baš kao što ste i pisale.

: marmit - 14. jul 2011 11:17:22(UTC)
Boka je zaista prelepa. Mi smo dva puta bili u Đenovićima i jako nam se svidelo. Mesto je malo, ali povezano sa Baošićima i Bjelom, ima dugačko šetalište od nekoliko kilometara, jedina mana je što kroz njega idu i auta (to je generalno problem u CG svuda gde sam bila na šetalištu uveče ne može da se uživa, non stop prolaze motori ili auta). Inače, poslednjih godina je stanovništvo investiralo, tako što su napravili veštačke plaže, sada nisu samo one betonske, ima i onih lepih prilaza vodi, tako da i klinci mogu da se igraju. Jedino naravno što je većina plaže pod ležaljkama, jako malo je slobodno a na tom delu je onda užasna gužva, opet generalni problem svih plaža u Cg.
Sve u svemu, mestašce je super za miran odmor, a HN je blizu kad se uželite gradske vreve.

: Natasa - 13. jul 2011 23:47:36(UTC)
Meni se svidja Herceg Novi i Kotor. Mi smo od akcije, i neko mestasce bez sadrzaja bi nas pre dotuklo nego odmorilo.

: Snezana J - 13. jul 2011 23:24:06(UTC)
Ja vec 4 god.letujem u Petrovcu ako Bog da od 20.avgusta ove godine idem opet.Imamo dobar smestaj a cena je 30e tpokrevetni apartman,inace je skuplje.Plaza je ok.iz godine u godinu sve je bolja,cene po restoranima su skuplje u odnosu na druga mesta ali boze svako uzivanje se placa.

: marmit - 13. jul 2011 22:13:29(UTC)
Ja sam bila u Buljaricama dva puta, dodouse, ima tome dosta godina.
Mesto je, da izvinete, grozno. Jedna ulica i par kuća oko nje, a iznad magistrale se malo kao nešto širi, ali to je već jakooo daleko od plaže. Plaža je zaista ogromna, sitan kamen, nije da bode noge, baš fin, ali na plaži tada nije bilo ništa, ni tuševa, ništa... Buljarice su baš malo mesto, nema pijace, nema šetališta, jedino gde se može prošetati je ta ulica koja vodi do plaže, ali ona je dosta uzbrdo. Sve u svemu, nema nikakvih sadržaja. Bar tada nije bilo.
Tad sam rekla, nikad više Buljarica. Petrovac je spram Buljarica kao NewYork za Beograd, ali je zato i dosta skuplji.

: XLAGUNA - 13. jul 2011 12:12:59(UTC)
Eee i meni se Lucice bas najvise svidjaju i to ona haldovina je za dete bas bas super.Upravo sam zvala da vidim cene ma nema nista ispod 35 eura oko Petrovca u ponudi i sto ej anjgore sve je vec zauzeto....prosto se pitam odakle ljudima toliko para da po 30-50 eura placaju jedna dan i to samo spavanje.

: njamiii - 13. jul 2011 12:04:13(UTC)
Ni u Petrovcu nema hlada na plazi. To je vestacki pravljena plaza i sem lezaljki i suncobrana nema nista, eventualno na Lucici ima jedan, nama omiljeni, deo sa prirodnim hladom koji je stvarno fenomenalan. Na Petrovackoj plazi nemas gde iglu da bacis (bukvalno) i jako je frustrirajuce jer je gotovo nemoguce doci do vode. Ako ste npr. kolima moj ti je savet (ako volis tu regiju) Buljarica, kolima je na 5 minuta od Petrovca, pesaka oko pola sata magistralom (precicom manje), a smestaj je jeftiniji. Mm i ja smo tamo pre 7,8 godina dva, tri leta isli jer smo imali skoro za dz smestaj i tada su u CG bili aktuelni kombiji koji su te za evro, dva vozali duz obale, tako da smo svaki dan isli negde drugde. E sad, iskreno, moj savet je prvenstveno Grcka iz milon razloga, medjutim mi smo pretproslo leto isli silom prilika zavrsili u CG (mali je imao 8, 9 meseci) i isli smo u Buljarice jer nam je to relativno poznat teren i uvek ima vode, nikada se nije desilo da nestane (jednom 2005 je nestalo struje na sat vremena i toga se secam jer je mm u tom trenutku pekao hobotnicu koju je ulovio, pa je siznuo jer se zbog toga ne znam sta desilo sa hobotnicom), a smestaj je jefitniji nego u Petrovcu. Ciljali smo smestaj blize lucici, tj. sumi kroz koju je precica do lucice (posto nismo motorizovani), treba jedno 15 min. ali je dooobro brdo u pitanju, tako da se do pola ide uzbrdo, i to solidno, a od pola nizbrdo, ali nama to stvarno nije bio problem, krenemo oko 7, mm je gurao malog u kolicima, ja nosila suncobran i tako skoro svaki dan. Od Lucice do Petrovca treba 5 minuta. Na Lucici u delu gde je prirodni hlad rasirimo one prostirke od trske (jer tu je zemlja) i ostavimo kolica, pa se spustimo na pesak sa suncobranom i peskirima dok ne krene jako sunce, a onda se vratimo u hlad, nismo se ni vracali u sobu. Ponesemo klopu, imamo one ledice, tj. uloske za prenosivi frizider, njih stavimo u bebecu torbu sa onom folijom koja drzi temperaturu, tu natrpamo detetovu hranu, za nas ili ponesemo ili kupimo nesto u kafani i tako do 7,8 uvece.
Petrovac je ok za nabavku i setnju, ali sto se kupanja tice uopste nije po nasoj meri. Tuzno je sto generalno ima potencijala, ali fale tako neke sitnice koji bodu oci, recimo put ka perazica do koji je jako lep i moze da bude samo + za turizam neosvetljen, tj. vidi se da je neko imao ideju i volju u nekom trenutku, ali nije realizovano do kraja, ono malo sto je natakareno je i iscupano, zidic-ograda na vrhu (ispod stene i more) malo malo pa razvaljen, na jednom delu tolika rupa u ogradi da je mene napad panike uhvatio, tunel napusten, zapusten, pun djubreta, bez i jedne lampice... tako da nismo ni isli dalje, dosli dotle i okrenuli se nazad jer nije bilo sanse da sa detetom kroz to prolazim, Gradiliste da ne spominjem...
Dobre vode, ja koliko se secam nema nesto bas hlada, ali davno smo bili i to smo zaboli 2 dana kod prijatelja. Utisak tada-isto jako velika guzva na plazi, a mesto je uglavnom u brdu.
I ja volim Boku za setkanje i zezanje, ali sto se kupanja tice, ipak je zaliv, zaliv, sunce rano zalazi i voda je onako... mada je voda u celoj CG pfff...
Sto se mene tice, eventualno Ada Bojana, mada ni tamo nije vise kao nekada.

: XLAGUNA - 13. jul 2011 10:15:20(UTC)
Ma nesto mi je Boka kao da sam na Adi....volim otvoreno more to mi je super.....
Ma ne znam ni ja videcemo jos gde cemo.Meni je kazem ti Petrovac najlepsi ali ubija ove godine sa cenama smestaja stvarno

: MilicaCale - 13. jul 2011 9:25:04(UTC)
zaboravih sinoc: u canju nam je posebno smetala muzika nocu: dve diskoteke na otvorenom, jedna do druge, koje se nadvikuju i nocu je nemoguce da se spava. e, to je bilo najgore ( u zivotu sam toliku galamu dozivela samo u budvi, u doba turbofolka). I canj je uvala, dosta mala...
a zasto ne probate boku? kazu cula sam dosta pohvala za mala mesta

: sandrabgd - 13. jul 2011 9:11:33(UTC)
O Dobrim vodama je bzvz da ti ja pisem jer smo jedan dan izdvojili za to mesto.Nije mi ostalo u secanju da li ima hlada na plazi ili ne bas zato sto smo mi nosili suncobran pa nismo ni obracali paznju na to.
Sto se tice Susnja...tamo ima prirodne hladovine.I to prilicno.Mozda je to jedno od retkih mesta u CG gde na plazi ima hladovine,ali je zato plaza ne daj Boze.Ja ne volim kamenite plaze,a tamo je tako.Znaci nije sljunak nego kamen i to moze biti prilicno problematicno za malu decu koja su tek prohodala,mada i ja sam se namucila kad god sam htela da udjem u vodu.Sa detetom nisam ni smela da udjem sama jer sam se plasila da ako me talas malo zaljulja,da ne izgubim ravnotezu sa detetom jer nisam mogla stabilno da stojim na tom kamenju.

Ja stvarno ne znam sta da ti kazem.CG je takva,prepuna mana.Za koje god mesto da se uhvatis nesto mu fali icon_lol

: XLAGUNA - 13. jul 2011 8:52:05(UTC)
Znam da je u Petrovcu super ali ej dosta skupo,pre neki dan sam zvala apartman 45 eur i to 300 m od plaze.Bila sam jedne godine u Petrovcu ali tad nisam imala dete.
A na tu stranu levo od Petrovca nisam isla,tako da ne znam koliko ima od Petrovca do Canja ili do Dobrih voda i Susnja.

: XLAGUNA - 13. jul 2011 8:45:01(UTC)
Sve vise naginje na to da cu odustati od Canja,jos samo muza da ubedim da odustanemo.
A Dobre vode sta mislite?Ima li tamo hladovine,sadrzaja,.....kakvo je tamo stanje?
Ili Susanj,sta mislite o Susnju?
Ja ne volim nikako zaliv,zato zaliv nije u varijanti jer imam osecaj kao da sam na Adi kad sam u zalivu.Meni je zaliv ok za prosetati uvece ali za kupanje ne

: sandrabgd - 13. jul 2011 8:38:20(UTC)
U Dobrim vodama je plaza (koliko se secam) sljunkovita.Sitan sljunak,ali je pesak pri ulasku u vodu i u vodi.Znam tacno jer se moje dete igralo ceo taj dan u pesku.I dvorac smo pravili.
Znaci,nije kamenje kao u Susnju npr.
Ulcinj je na dobrom glasu sto se plaa tice.Nismo stigli do tamo,ali svi imaju lepo misljenje o tom delu primorja.
U svakom slucaju ako mozete izbegnite Canj jer je stvarno sve bzvz.Meni je jako bitno da neko turisticko mesto ima i neke sadrzaje za decu.U Petrovcu su imali uvece predstave za decu na otvorenom,animatore,lepe parkice sa toboganima,a to je jako bitno u slucaju da bude i malo losije vreme.
Ako idete kolima,onda i mozete da se smestite u Canj,pa da polako obilazite i kupate se na iole lepsim plazama.

: Saky - 13. jul 2011 0:35:14(UTC)
Mi smo bili u Canju 2008 godine,tad i nikad vise.Sto rece Milica od sadrzaja nista,setaliste dugo jedva 500m,plaze u samom Canju nikakve.Jedino sto vredi je Kraljicina plaza do koje se stize brodicem.Karta za odrasle je 2e.Na samoj plazi je sve preskupo,porcija piletine(bez hleba) i 2 palacinke nas izasle 40e.Plaza je u uvalici,nema vetra i voda je cista

: XLAGUNA - 12. jul 2011 22:34:48(UTC)
icon_rolleyes Malo mi fali da odustanem od Canja.....i da odem u Dobre vode tamo ej bar kazu topla voda i cista

: MilicaCale - 12. jul 2011 22:25:17(UTC)
pa ne znam. znam da mi se canj ne svidja.

: XLAGUNA - 12. jul 2011 22:20:24(UTC)
Jaooo sad se bas dvoumim oko svega.A kakve su Dobre vode jesi bila tamo bar u prolazu?Ima li tamo hladovine,ili hlada i sadrzaja nekog bilo sta?

: MilicaCale - 12. jul 2011 20:40:12(UTC)
jao, meni se canj uopste ne svidja, a bili smo prosle godine.
jos smo uboli deo plaze koji je kamenit (a zbog toga nismo isli u dobre vode)
posebno mi smeta sto stalno ili duva vetar, ili su talasi, ili ledeno more (krajem jula, na plus cetrdeset napolju) pa siroto dete jedva da je jednom uslo u vodu (ostalo nisam imala srca da ga teram). Posle sam cula da je canj poznat po tome (da sam to znala ranije, nikad ne bih isla)
osim toga: los put, los smestaj (ali tu sam ja kriva), nikakvi sadrzaji.

: XLAGUNA - 12. jul 2011 15:06:53(UTC)
Ne znam kako je u Dobrim vodama,jel bas kamenje na plazi nisam bila?Ali vidim da je smestaj lepsi ali jeftiniji od Canja.Nervira me samo to u Canju sto nema hlada i sto su auti parkirani bukvalno kao iznad glava ljudima na plazi,tako mi deluje na slikama.

: XLAGUNA - 12. jul 2011 14:31:46(UTC)
Meni je Petrovac najlepsi ali je preskup.
Ne znam jos se dvoumim oko Dobrih voda i Canja.....
U Canju me nervira sto nema hlada,nije isto hlad od suncobrana i hlad ispod drveta nikako.A u Dobrim vodama koliko citam po internetu nije pesak na plazi nego kamenje....ma ne znam ni ja vise gde ici

: sandrabgd - 12. jul 2011 14:05:45(UTC)
Mi smo prosle godine bili u CG.Imamo rodbinu tamo,pa smo bili kod njih u apartmanima,a kupali smo se po selom primorju.I naravno obisli i Canj.Iskreno meni se Canj uopste nije svideo.Nigde ni malo hlada,al dobro mi smo imali suncobrane pa i nije bio problem.
U sustini samo mesto mi se nije svidelo.Parking za kola uz samu plazu,a od nekih dodatnih sadrzaja nije bilo nista.
Bili smo i u Dobrim vodama i mogu vam reci da sam se odusevila.Ima puno Albanaca,ali plaze su im prelepe,uredjene,voda prelepa,cista...i ceo taj potez ka Ulcinju je za samu pohvalu.
Petrovac mi se jako svidja i naravno mesta oko Kotora.
To je moje neko iskustvo od prosle godine.

: XLAGUNA - 12. jul 2011 10:25:00(UTC)
Mi isto najverovatnije da cemo u Canj.Beba nam ima godinu i po dana.Razmisljali smo gde cemo sta cemo i svi savetuju sa malim detetom Canj.
Jedino sto mi se ne svidja sto kazu da nema hladovine nigde.Svakako ce se morati ici kuci jer ona nama spava preko dana,ne znam jos kako cemo se organizovati.
Jeste nasli smestaj ili cete tamo?Mi cemo tamo kad dodjemo verovatno apartman iznajmiti.
Mislili smo u Dobre vode jer kazu da je tamo toplija voda ali na internetu sve oglase koje sam videla svi vlasnici su Siptari.
Ako nije tajna koliko placate u Canju?
Aj malo mi objasni sta ima tamo sve kako izgleda.....i stavi neku sliku Canja ako mozes.
Ja sam bila u CG u Budvi,Petrovcu,....ali u Canju nisam

: šestica - 11. jul 2011 20:13:42(UTC)
Evo mi ćemo u avgustu u Crnu Goru, Čanj.
Bili smo tamo i pre dve godine kada je Tamara imala 13,5 meseci i ja sam zadovoljna.

: XLAGUNA - 11. jul 2011 15:33:47(UTC)
Ima li iko da ide ovo leto u CG?
Mi planiramo u augustu ali jos nismo odlucili u koje cemo mesto

: marmit - 8. avgust 2010 15:57:48(UTC)
Sad kad sam pročitala vaše komentare za ovu godinu, drago mi je što nisam išla. Prethodne četiri godine smo išli u CG... šta znam... uglavnom bljak.... ove godine smo išli u Grčku i bilo je extra. Sve u svemu ja se nadam da neću više ići u CG, nikad!

: MilicaCale - 4. avgust 2010 14:54:37(UTC)
lili, rafalilovici i becici su uzasni, u sezoni (isli smo na kupanje jedno popodne). Moras da platis lezaljke i suncobran, jer su zauzeli svaki cm plaze, od setalista do vode. Znaci, bruka.
da, i ja glasam za uplacenu hranu. Mi smo imali pun pansion i bas sam se lepo odmorila.
Usluga je bila odlicna, ljudi fenomenalni, svuda. Doduse, to je malo mesto sa slabom posetom, pa se bas trude. U vecim mestima je katastrofa jos uvek.

: njamiii - 4. avgust 2010 0:38:02(UTC)
Citat:
lillyblue - 3/8/2010 18:59

eh, kad se samo setim, izlazaka svako vece, pa mamurluka na plazi, sve mi je bilo mutno, pa prljavstinu nisam ni videla. Hihihi.

icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: srecna mama - 3. avgust 2010 23:23:55(UTC)
Pre toga sam s atetkom nekoliko puta letovala isto u Budvi i isto je bilo buke do 2h,3h ujutro, ali kasnije su to regulisali, negde polovinom jula kada je pocela bas jaka sezona su utihnuli, verovatno da nebi rasterali masu, doneli su neko pravilo, nesme posle 2h,3h ujutro da bude muzike u diskotekama.Ne znam kako je sada, na moru nisam bila 4 godine, uglavnom smo isli na planinu.

: srecna mama - 3. avgust 2010 23:18:32(UTC)
Mm i ja pre 4 godine 2006 smo bili u Budvi, bilo nam je lepo, ali sedenje u kaficima recimo je bila zaista zamorno.Seli smo jednom i nikada vise, prosto nesto ni ne volim to sedenje i cedjenje soka do 2h ujutro, ali u principu posle duge setnje volite da se malo opustite i popijete sokic, ali konobar vas naravno ne primecuje.Secam se starijeg bracnog para,gde je covek  rekao  konobaru, momak, ako bas neces da me usluzis , hoces li me pitati zasto sam seo ovde...Zaista im treba puno vremena da te primete, mada smestaj nam je bio ok, u to vreme nam nije smetalo to sto smo malo dalje od plaze, nismo tada imali dete, bilo je ok.Ne znam kako je sada,i ako bih sl.godine isla sa detetom debelo bih se raspitala....Ono sto moram da kazem, da smo dobro prosli pk pitanju hrane, uplatili smo polupansion i klopa je toliko bila dobra da nismo nista ama bas nista morali da kupujemo pored toga.Tako da glasam uvek za polupansion na letovanju na moru.Jedino sto put, putovanje autobusom, ne znam kako je sada, ali ako je neko isao neka nam kaze, put i autobusi su losi strasno.Odnsono, problemi, nevidjeni, 4 sata smo camili cekajuci jer nam je pukla guma, pa dok su menjali, bas ispred Budve.Uzas zivi, u Lasti su izdavali duple karte.Ma strasno...

: nakica - 3. avgust 2010 22:10:35(UTC)
vrlo moguce da je 2006. bilo jos gore, a posebno je nekulturno bilo ponasanje pojedinih ugostitelja...zamislite kad covek naruci sladoled za dete, jednu kuglu, a ovaj mu kaze da ga sledeci put za jednu kuglu i ne zove!!! Naravno, sa drustvom i bez dece sve je lakse i mnoge stvari se ne primecuju :) Jedino sto nam je ostalo u lepom secanju su gazde kod kojih smo bili i ljudi koji su tu sa nama bili smesteni, sa kojima smo ostali u kontaktu i cak bili na svadbi kod njih, gore u vojvodini :)

: lillyblue - 3. avgust 2010 20:59:28(UTC)
znaci, "na Zapadu nista novo".
ja sam isla u sutomore 2003, i nikad u zivotu se bolje nisam provela. Nije mi smetala ni prljavstina niti bilo sta, jer smo isle nas 5 devojaka, nije se znalo koja je bila ludja u to vreme:) eh, kad se samo setim, izlazaka svako vece, pa mamurluka na plazi, sve mi je bilo mutno, pa prljavstinu nisam ni videla. Hihihi. To su bili lepi dani.
ali porodicno tamo vise nikad ne bih isla.
prosle godine smo bili u Rafailovicima, i bilo nam je bas lepo. Doduse bili smo polovinom septembra, pa nije bilo ni guzve ni prljavstine, bas smo se nauzivali, jer nije bilo ni tako toplo.

: nakica - 3. avgust 2010 18:23:47(UTC)
Pa, takve utiske sam i ocekivala...pre 4 godine smo bili prvi i poslednji put u Sutomoru...ljudi nam govorili da je fino, a mi smo se tamo danima pitali sta je tu fino, iako nismo neke zahtevne osobe uopste...Smece odvoze strokavim kamionima u podne po najvecoj vrucini, kanalizacija se izlava kod glavne plaze, seli u jedan kafic, a ono siri se smrad, pogledamo, prepun kontejner na 10-ak metara od nas...Tada smo odlucili da ne idemo vise u CG i tako je i bilo...osim ako se nekada nesto ne promeni tamo...

: MilicaCale - 3. avgust 2010 16:30:31(UTC)
Evo nas, vratili smo se iz Canja. Ovo je definitivno bilo poslednji put, kazem, isli smo da se podsetimo zbog cega ono mi ne volimo da letujemo u CG. Dragi vozio i rekao: nikad vise (putevi jesu dobri, ali krivudavi sa ogranicenjem 40, 50, 60, nikako da stignemo). Plaza jeste pescana, ali u drugom delu, ispred nas je bila sljunkovita. Bljak. More lepo samo jednog dana: kad smo stigli hladno i talasasto, sredinom odmora jedan lep dan i ponovo hladno, pa talasasto. Prosto, ne moze da bude zdravo za decu zbog minerala, kad od hladnoce i talasa ne mogu ni da udju.
Hotel Nis izgradjen 84. kao sto kaze prospekt i od tada nisu brisali namestaj ni menjali duseke. Jeste kreceno, cisti se svakog dana i menjaju se peskiri, jesu svi ljubazni, ali, dzaba. od kreveta sam sva ukocena a jos se grozim sobe, kad se setim. Sto je najgore, u tako mirnom mestu, sa decom i penzionerima, dve bastice nocu postaju diskoteke koje se nadvikuju. Nema spavanja do 1h. Glasno, kao u najgore vreme inflacije i turbofolka u cg, ko se jos toga seca.
znaci, lepo mesto, fini ljudi, ali sve dzabe, kad dete nije moglo da se kupa a mi da se nocu odmorimo.
Osim toga, lepo smo se proveli :)

: bdragana - 3. avgust 2010 14:38:23(UTC)
Evo mi smo se u nedelju vratili iz Crne Gore. Bili smo na Zlatnoj obali kod Sutomora. Sve je bilo odlično, osim vode- poslepodne je bila izuzetno prljava, puna smeća. Naravno svi smo pokupili stomačni virus i mi i prijatelji sa decom. Pili smo kupovnu vodu, pili probiotic pre, ali džabe. Verovatno smo sa letovanjem u Crnoj Gori završili. Što se granice tiče uopšte nas nisu gledali išli smo kolima i bili su izuzetno ljubazni, mi smo imali pasoše svi, ali su drugi i sa LK prelazili. Mnogo sreće svima koji kreću na letovanje u CG.

: MilicaCale - 20. jun 2010 10:22:14(UTC)
enigma, hvala. Smirila si me.

: eniqma - 20. jun 2010 1:16:39(UTC)
Milicacale, ja vec nekoliko godina letujem u Canju i super nam je! Nisam bila u hotelu Nis, ali sam tu preko puta, ima svega par minuta do plaze...

: MilicaCale - 19. jun 2010 14:39:07(UTC)
T3, njami, hvala.
Definitivno smo se odlucili za Canj (hotel Nis, ili nesto slicno). Znamo ljude koji su isli, utisci su odlicni. Guzva nam nije problem, bice dovoljno publike za savu (voli covek)
Smestaj u dobrim vodama bi bio na plazi, znaci nije ni to problem. Jedino mi se plaza ne svidja...

: njamiii - 18. jun 2010 15:50:07(UTC)
Milice, Dobre vode...nemas gde iglu da bacis na plazi, bukvalno. Tolika je guzva na plazi da je mene umalo krenu da trese napad panike. Do duse, poslednji put smo tamo bili pre 3 godine, i nismo letovali u Dobrim vodama, vec smo bili u Petrovcu, pa smo svratili na dva dana do drugara koji su tamo bili smesteni. Ne mogu nikako da se zamislim sa malim detetom na toj plazi, nema gde da se mrdne. A i imali su ceste frke sa vodom. Takodje obrati paznju na smestaj, jer je veci deo naselja preko magistrale u brdima, znaci ima da se pici uzbrdo, sto za malo dete moze biti nezgodno. Ne znam da li se nesto promenilo u medjuvremenu.

: T3 - 18. jun 2010 14:12:24(UTC)
milice super ti je odluka,mozda nije canj bas nesto drasticno skuplji od dobrih voda,mada sta god da odaberes verujem da cete uzivati..
i ako sam ti bar malo pomogla u odluci drago mi je..

: MilicaCale - 18. jun 2010 12:26:38(UTC)
pa, i ako pitam sebe, Canj. Dobro vode dolaze u obzir samo zato sto su jeftinije (110 evra). Mada, kad sam cula da je plaza sljunkovita, odustala. 10 dana cu morati da slusam savu kako zvoca: dosadno, zulja, ne moze da sedi, nosi me, bole noge... Pesak u Canju je dovoljan da uziva 10 dana i da me ne gnjavi (provereno, moze da ga drzi satima a ni hodanje nije problem)

: T3 - 18. jun 2010 2:21:00(UTC)
milice ako mene pitas canj...
doduse evo ti kratkog pregleda oba mesta i sta ona nude pa ti odluci...

http://www.canj-montenegro.com/
http://www.montenegro-sea.com/Dobre-vode

: MilicaCale - 17. jun 2010 10:09:13(UTC)
Pozdrav svima.
Hajte, pomoc. Canj ili dobre vode? Putujem sa detetom.

: twinssis - 3. jun 2010 11:12:55(UTC)
PROSLE GODINE SAM NOSILA LAP TOP I NIKO ME NISTA NIJE PITAO,TO JE IPAK LICNA STVAR.DEVOJKE,INACE SAM NOVA NA FORUMU.MI CEMO AVGUSTA U HERCEG NOVI ,TAMO IMAMO KUCU.

: T3 - 3. jun 2010 9:31:42(UTC)
hvala astor i tebi...zaista ste mi sto se informacije o potrebnoj dokumentaciji mnogo pomogle..da ne krenemo nedaj boze bez pasosa a trebnaju a mi neznamo ili da se moramo rsaspiotivati kojegde i kod kojekoga..

drugarica sa carine i konzulat ipak najbolje znaju...hvala jos jednom ..

sto se hrane tice gledacemo da sve koliko je to moguce svedemo na minimum tacnije nosimo samo ono osnocno i preko potrebnno,uglavnom ce to biti zamrznuto povrce,meso,voda,mleko,konzerve,pastete itd sve sto mote da stoji,iako imamo frizider trudicemo se da kupimo sve nekvarljivo i tamo budemo opremljeni bar sto se hrane tice ipak imamo decu a oni teskomenjaju nacin ishtrane i prilagodjavaju se necem novom..
ja prva nevolim i nemogu jesti hranu spremljenu na maslinovom ulju pa je to jedan od razloga..

za sve ostalo pelene,kolica,odecu,opremu za plazu i da nam kompletno letovanje uspe ne brinem to moramo nositi hteli ne hteli..i nijedan carinik mi slozicete se nece to oduzeti..opet kazem hranu cemo probati da svedemo na minimum tj ne prekoracimo bas puno dozvoljenu granicu unosa iste,mada cisto sumnjam da ce nas dirati kad vide pun auto dece...opet nikad se ne zna ..ali uglavnom je sve pa i hrana za i zbog njih tako da verujem i nadam se da nece biti problema..

tesko da cemo ikokm biti sumnjivi sa troje dece,nenosimo nista opasno,samo ono sto nam treba pa se nadam da cemo proci granicu brzo i lako..

kazite mi jel smemo šponeti lap top,jel se on mora posebno prijaviti na granici ili se vodi kao licna stvar i nemora???

: astor - 2. jun 2010 11:06:15(UTC)
Za decu treba original izvod iz maticne knjige rodjenih ili overena kopija izvoda i zdravstvena knjizica. Ovo je najtacnija informacija, drugarica mi radi na carini, a potvrdili su mi i u ambasadi.

: T3 - 1. jun 2010 19:28:42(UTC)

Citat:
Dorothy - 31/5/2010 17:27 E i mi planiramo u CG, i zvali smo konzulat CG u Beogradu, gde su svi bili jako, jako ljubazni, uglavnom za odrasle licna karta a za skolsku decu knjizica iz skole, a predskolska zdravstvena knjizica i to je to.

e dorothy thanks  bas ovo me je zanimalo sto se tice dece sta se nosi od dokumenata ..

nacula sam nesto da ce trebati pasosi ove godine ali izgleda ipak cim konzulat kaze drugacije to nije tacno sto vecini nas i odgfovara..bravo ya informacije iz prve ruke ...

hvala jos jednom

:-*  

: Dorothy - 31. maj 2010 18:27:40(UTC)
E i mi planiramo u CG, i zvali smo konzulat CG u Beogradu, gde su svi bili jako, jako ljubazni, uglavnom za odrasle licna karta a za skolsku decu knjizica iz skole, a predskolska zdravstvena knjizica i to je to.

: nakica - 27. maj 2010 0:04:52(UTC)
ma, Njamiii, nemoj da si toliko samokriticna, gde ces svega da se setis...posebno da nema prevoda...al' da nema na engleskom?! T3, sada je jasnije zasto idete u Sutomore :) Zelim vam da se lepo opustite i odmorite (mada ima vremena). Pozdrav

: njamiii - 25. maj 2010 17:09:42(UTC)
Mi smo u CG prosle godine poneli za dete kasice u teglicama za 14 dana (tada je imao 9 meseci), ali isli smo avionom i niko nas nista nije ni pitao, niti je trazio bilo kakav dokument za dete. U principu i nije bilo preke potrebe za tim jer u Voliju ima sve sto treba, a koliko se secam cene su prilicno kao i kod nas, ne mogu da se setim da su nesto vece nego ovde. Samo jedan savet za one koji idu sa decom u CG (posebno bebama), obavezno par dana pred put i pozeljno je za vreme boravka tamo, davati detetu Probiokid immuno. Mi smo se dobrano zeznuli jer mu prosle godine nismo davali i kako smo sleteli u Bg (sreca u nesreci da nas nije tamo potkacilo) njemu krene povracanje i proliv. Bas smo se bili uplasili da nije salmonela. Par nasih prijatelja koji su se poneli odgovornije, pa su deci davali, nisu imali tih probelma.
Takodje, (ovo nema preterano veze sa CG) proveriti sve lekove koje nosite sa sobom, jer nam se desilo da smo kupili Claritin sirup u drzavnoj apoteci kod Londona (to je otprilike glavna gradska apoteka koja radi celu noc) koji smo tek na moru otvorili da iscitamo uputsvo da znamo za ne daj Boze kada se, u kojim situacijama i na koji nacina daje i shvatimo da je uputstvo iskljucivo na, koliko se secam, Poljskom (?). Ne da nije bio prevod na Srpski, nego cak nije bilo ni na Engleskom. Po meni je to, mozda gresim, ali nedopustivo za bilo koji prozivod koji se regularnim putem, tj. legalno prodaje, a o lekovima da ne pricam. Samo zamisljam scenu da je doslo do neke alergijske reakcije i mi se panicno hvatamo za lek i onda shvatamo da narednih pola sata treba da provedemo u natucanju sta je pisac hteo da kaze. Do duse, i mi smo dobrim delom krivi sto sve to nismo proucili pre puta.

: T3 - 25. maj 2010 17:02:39(UTC)

u nagrdiste vi sutomore a mi bas tamo idemo.. icon_lol

u pravu ste za sve ja i mm solo smo bili tamo 2001 i vidim da se do danas nista nije bog zna kako promenilo..i tada pre i vise od deset godina na plazi je bio svinjac,krava verovali ili ne je bila vezana pored plaze i tu psla dve tri travcice..mozete misliti kako je bilo super kupati se maltene tik uz kravu mislim mi se nismo tu ni kupali uglavnom smo isli dalje tj daleko daleko odatle sva sreca pa je plaza dugacka pa se moze i ima gde pobeci,bilo je tu i kontejnera blizu..pa oni sto prodaju sladoled,kikiriki,semenke,kokice,fantu,coca colu,sprite,krofne..au doslo mi da im sve iskupujem ili zafrljocim u more samo da ih neslusam vise,svakih minut dva ti prodju i deru se pored glave,koliko puta ih je mm terao i ne vredi oni opet..uporni crnogorski prodavci sta ces... icon_lol

mi smo bili u hotelu tako da hranu nismo nosili,ali sam dusu htela da ispustim zbog maslinovog ulja koje ne posdnosim,osim na plazi vecinu vremena sam probvela da izvinete ili na ili pored wc solje pretpostavljate zasto. icon_rolleyes sledeci put kad smo bili nosili smo sve nase i bilo je super..nikad necu zaboraviti kad sam tamo pojela burek sa kozjim sirom,tu noc ako nisam umrla nikad necu.. icon_eek dok sam povracala tako me je ponovo teralo da povracam od smrada koji je izlazio iz mene ,koliko je to bilo grozno mozete samo da pretpostavite.. sok rekla sam da tamo vise kod njih nista kupjeno necu pojesti..i nisam..i necu..a kamoli dati deci.

zato i hocu da sto vise hrane ponesem i za nas i za decu pa i pitam sta se i koliko sme uneti sta ne..od svega po malob,ali samo da je nase..

mi idemo kolima tako da se ne nameravamo kupati non stop u sutomoru na vec pomenutoj divnoj plazi mada moram da napomenem nije celom duzinom takva ima i lepih delova,ostali su prekriveni pikavcima,a cistace ni ta a verujem ni druge sirom cg nisu ni videlwe...mi bismo uvek nered napravljen za sobom sklanjali,a bome crnogorci se nesto i ne sazu da to pokupe..samo ostave i aj cao..a sutra ja tu trebam na to smece sesti sa detetom..opet nezelim nikoga da uvredim i nije nista licno ima i nasih i njihovih dobrih i pedantnih a ima i naseg i nhjihovog nervaspitanja sto se kuture tice..

elem..dakle ici cemo i u becice,petrovac,budvu..sve nam je tu blizu,imamo i par prijatelja u okolnim mestima,pa necemo biti samo u sutomoru..njega smo izabrali zbog smestaja tj apartmana i ljudi kod kojih idemo proverenih naravno jer sa troje dce nema sanse ici na slepo ili nevidjeno ili neznati gazde ovo ono,tako smo prosli prosli put a sad necemo..i naravno zbog cene,mad ni ovo nije jeftino polovina avgusta je u pitanju ali dobro..bicemo za te pare malo tamo..kazem opet smestaj nam je najbitniji,mirno je tiho,ludi syu nasi i ok,hladovina je,blizu sve..imamo parking,veliko dvoriste..itd..itd..

bitno mi je samo da imamo nas prevoz,mesto gde cemo spavati,hranu koju cemo jesti,a za kupanje,suncanje  ostalo cemo lako..

znaci nije istina da treba pasos za decu?

od hrane moze sve pogotovo kad su deca u pitanju..sto se tice beba moze neograniceno,a za suhomesnato,pice,meso,voce,povrce i ostalo nisam znala koliko..

..sto se tice prevoza i smestaja imacemo komfor a sto se tice plaza i zadovoljstva u vezi s njima..valjda cem,o naci neki cistiji deo ili vec obliznje mesto gde su uslovi zadovoljavajuci tj prilagodjeni deci i osnovnom redu i kulturi bar kad je higijena u pitanju..

: lillyblue - 25. maj 2010 16:20:32(UTC)
Da, mislim da je generalno svuda u CG problem ta prljavstina i kanalizacija koja se izliva u plicak.
Mi smo bili u Rafailovicima, nije bas higijena bila na zavidnom nivou ali je mesto ipak malo urbanije i kulturnije.

A secam se Sutomora pre 7 godina sam bila. uzas. od onih tezgi sa pljeskavicama i krofnama duz setalista nije moglo da se dise. usmrdis se dok uvece pokusavas da prosetas malo uz more. kao neka ciganmala, bas me je sutomore uvek na to podsecalo.

: nakica - 25. maj 2010 15:59:34(UTC)
T3, a gde idete? Ja sam pisala o Sutomoru, verovatno je u drugim mestima bolje...posebno sada zbog ove krize, sto rece i Lillyblue...Herceg Novi je pre 4 godine bio druga prica.

: nakica - 25. maj 2010 15:44:13(UTC)
Nadam se da se nesto promenilo tamo, jer pre 2 godine u Sutomoru je stvarno bilo uzasno. Gazde su bile super, ali sve ostalo...smece koje odvozi ulicama u podne kad je vec toliko vruce da ne moze da se dise od smrada, kad' tako moram da kazem, po plazi i pesku pikavac do pikavca (to je nekultura turista, ali ovi su duzni da ciste), kada nesto narucujete, kao da trazite dzabe , kanalizacija koja se izliva odmah kod glavne plaze...ma, ne bih dalje. Nadam se da nisam nekoga uvredila, nista nije licno i valjda se nesto i promenilo, nisu sva mesta takava. Eto, to je moje iskustvo.

: lillyblue - 25. maj 2010 13:39:20(UTC)
T3, mi smo isli prosle godine u CG i za bebu smo poneli svu klopicu, kasice, mleka, virslice, svasta nesto. Nisu nista na carini gledali, vide kaze malo dete, pa pustaju, a i bili su nesto ekstra raspolozeni, secam se da su klopali neke cokoladne kolacice:)

Mi od mesa nismo nista nosili, nismo hteli da kuvamo u aprtmanu, jeli smo u obliznjem restoranu bas povoljno i dobili bas fini obrok. Nikad nismo ni uspeli da pojedmo sve iz tanjira.

Na granici smo placali eko taksi 10 e, to nam zalepe na soferku i kao fora vazi godinu dana. zeleni karton smo vadili ali nisu trazili na uvid. Uglavnom, mi smo isli u septembru, na granici nije bila guzva i bas smo brzo, tj odmah prosli sa licnim kartama. za dete sam nosila izvod iz maticne knjige rodjenih i zdravstvenu knjizicu.

mada, ja mislim da ce sada biti jos blazi, moguce da ce i cene spustiti, jer ce zbog ekonomske krize svi ici u Grcku, pa ce i oni gledati mozda da privuku malo masu.

: T3 - 25. maj 2010 12:03:15(UTC)
postavicu svoje pitanje i ovde posto vidim da se na temi preporuke za letovanje s decom ne odaziva niko,pa ajde valjda ovde budu primeceno..
vanesa ti iz crne gore i koliko vidim cesto ides tamo,ako mi mozes pomoci i dati neke odgovore koji me zanimaju hvala ti unapred..nadjoh to i napisah u drugoj temi nesto na netu,ali opet to su sve neproverene i nepouzdane informacije ovako iz prve ruke i vasih iskustava i prica je bolje..

zna li neko sta se sve i koliko od hrane sme preneti u crnu goru..???
posto idemo sa dvoje dece i malom bebom tesko da cemo moci poneti minimum stvari mislim od hrane a da ih tamo kupujem o tome nema govora mozda bas najosnovnije i najneophodnije,ili sta usfali,a ovako ne..planiram da vecinu stvari tj hrane nosim odavde i svoju.. pa zato pitam..???

i jos me zanima sad po novom zakonu da li se u autu tj u crnoj gori u vozilu mora imati Psp ili nemora,mozda je tema tj pitanje malo off,ali neznadoh gde da ga postavim..kao i zeleni karton da li je obavezan,sta traze i mora se poneti od dokumentacije kad su deca u pitanju..

ko zna,ima iskustva vec sa putovanjem u crnu goru iskljucivo me ona zanima kao i sa granicom i carinicima neka pise..
sve ce dobro doci..

: astor - 24. maj 2010 15:41:45(UTC)
Draga mame, puno vam hvala svima! Tek sam sad procitala poruke, jer bebac je imala neke problemcice sa okom, al to smo resili uspesno. Idemo u Radovice, hotel Plavi horizonti, mada nam je i Petrovac bio zanimljiv. Idemo krajem juna, da izbegnemo guzvu i najgore vrucine........pozdrav svima!

: kikik - 10. maj 2010 2:52:00(UTC)
A da li neko zna da li mi je potrebna dozvola od mm da idem sa bebom u CG? U braku smo, ali sam cula da u svakom slucaju treba dozvola od njega da izvedem dete iz zemlje. Ako treba gde se vadi, koja je procedura....

: Vanessa_K70 - 10. maj 2010 1:29:56(UTC)
Da vam pravo kazem ako se dobro organizujete sa decom mozete svugdje,ali preporuka za Crnogorsko primorje je ovakva.
Lepo je ici u Petrovac ali ne bas u spic (jun ili august) ,zatim Radovici,i u Budvu moze ali bolje je Becici.

: T3 - 4. maj 2010 9:40:49(UTC)
astor i mi ove godine idemo u crnu goru ili ti sutomore..letovali smo vec tamo doduse ja i mm sami ali nosimo lepe utiske i uspomene tako da smo se i sad djuture sa decom odlucili za njega..
imas u ovoj temi mnogo vise i opsirnije kako moje tako i odgovore drugih mama o lokacijama,organizaciji,pripremama obroka,..itd...

http://forum.roditeljpor...id=6511&posts=73#M703910

: rozen - 4. maj 2010 9:14:39(UTC)
astor - 18/3/2010 09:33

Mame, molim vas da mi date savet gde da idemo na more. Ove godine jedina opcija nam je Crna Gora, pa ako imate neki savet, gde je najbolje letovati sa osmomesecnom bebom, pomagajte! Naravno, svaki drugi savet sto se tice organizacije, potrebnih stvari je dobro dosao.

Ja bih ti preporucila Petrovac,ja unazad godinama tamo letujem,a moja Ena ima 3 godine,zaista je lepo,a prvo sto ima dosta sume sto je veoma bitno zbog vazduha,a ako je velika guzva na grdskoj plazi mozes otici na plazu Lucice to je odmah pore,15 minuta pesacenja i tu si,e a tamo je mali raj na zemlji,nigde saobracaja,kuca,samo plaza i voda,...ti razmisli al na cg primorju petrovac je zaista najlepse i najbolje mesto za odmor sa decom.

: Animsaj - 4. maj 2010 8:14:05(UTC)
Snezana, na mapi pogledaj najuzi deo zaliva pa idi "levo", pise Donji Morinj.

Imas na ovoj mapi sva mesta, pa gde te put nanese...

http://www.bestofboka.com/Boka_nautical_map.jpg

: Snezana J - 3. maj 2010 13:37:46(UTC)
Mi smo imali srecu prosle godine krajem avgusta da nije bilo guzve puno,iznajmili smo lezaljke unapred tako da nismo imali problema oko mesta..Animsaj a gde se nalazi Morinja?

: Animsaj - 3. maj 2010 10:13:05(UTC)
u Petrovcu u sezoni (kraj jula i avgust) ne da nema mesta na plazi, nego nemas kuda da prodjes do plaze a da nekoga ne zgazis. Onda bolje Buljarice tamo je bar jeftino.

mada, sa detetom ipak treba ici u grad, znaci da ima bar dom zdravlja.

A sto ne Bar, to jest Susanj, tamo je lepo.

Neko od ovih malih mesta u zalivu su isto divna, ako ste autom onda nista nije problem. Probajte naci nesto u Morinju, eto ja sam bila i mnogo je slatko. Sigurno nije guzva na plazi, doduse nema nista sem poste i prodavnice ali rekoh ako ste autom...

: njamiii - 3. maj 2010 0:33:12(UTC)
Uff ja vala Sutomore u sirokom luku, a tek s detetom... Mi smo silom prilika i neprilika u zadnji cas, ne planirano zavrsili u CG, mali je tada ima 9 meseci. Bili smo u Buljaricama, to ti je nadomak Petrovca (5 minuta kolima), jer tamo imamo smestaj za dz, a i tamo smo vec par puta dok smo se zabavljali bili, pa znamo gde je sta i kako je, pa rekosmo da ne rizikujemo i ne eksperimentisemo sa tako malim detetom idemo na "siguricu". S tim sto dok smo bili sami u sustini smo u Bulji samo spavali, a preko dana cirkulisali duz obale (tada su jos uve bili oni kombiji za evro). Da ne foliram, CG tragicna, pogotovo za decu, al' u situacijiama kada sila Boga ne moli slazem se za Petrovac da je ok, imas radnje (Voli to ti je kao Maxi u nas), apoteke, pristojno setaliste... Al' je plaza mala s obizrom na smestajne kapacitete pa ume da bude guzvanjac. Pored Petrovca (ka Buljaircama) imas plazu Lucice koju ja bas volim, onako slatka je, al' voda ume da bude strokava, mada verujem da je svuda manje vise takva (mada moram primetiti da je u Petrovcu bila prihvatljiva, al' su bili talasi kada smo mi bili). Cesto ljudi iz Petrovca idu tamo da se kupaju, na 10, 15 mnuta setnje je. Moja preporuka je ako idete u te krajeve, a kolima ste da idete na Drobni pijesak da se kupate, tamo nema smestaj, vec je plaza sa 2,3 restorana i bas je fino i pristojno.

: Animsaj - 2. maj 2010 21:45:52(UTC)
Citat:
astor - 18/3/2010 09:33

Mame, molim vas da mi date savet gde da idemo na more. Ove godine jedina opcija nam je Crna Gora, pa ako imate neki savet, gde je najbolje letovati sa osmomesecnom bebom, pomagajte! Naravno, svaki drugi savet sto se tice organizacije, potrebnih stvari je dobro dosao.

Preporucila bih ti Sutomore.

1.voz ide do tamo
2. vode uvek ima
3.dovoljno je veliko da ima mesta i u sezoni
4.cene smestaja su ok

Ponesi klopu, meso pre svega, da ne bi morala da cekas redove u prodavnicama. a ako ne zelis da kuvas, neces imati problema.

posalji mi pp ako te zanima Sutomore pa cu ti konkretno napisati detalje i cene

: Snezana J - 2. maj 2010 17:13:35(UTC)
Draga Astor ja vec 4godine letujem u Petrovcu i super je.Prosle godine je Anja imala godinu dana kada smo bili,mirno je sto je naj bitnije za odmor sa decom pravi raj.Bar ja tako mislim.I ove godine idemo ii jedva cekam zvezda zvezda

: dragaNLak - 22. april 2010 12:36:39(UTC)
Citat:
VesnaS - 1/12/2009 08:34

Svaki put kada idem u CG sam srecna, a kada se vratim toliko razocarana da mi je zao svakog eura potrosenog u toj drzavi. Zadnji put kada sam bila uzela sam lezaljku i kaze frajer imas je do 20:00
Medjutim lencina bi isao kuci pre i dodje do mene u 19:00 i kaze moram uzeti. Kazem ja njemu platila sam do 20:00 kaze on, ali ja vec pospremam. Doslo mi je da ga pljunem majke mi!!

Problem sa crnogorskom neljubaznosci je u prirodi srpske duše koja želi da kad ode u Crnu Goru bude lizana u dupe. Kada se mnogo gore stvari dese u nekoj drugoj zemlji onda to niko i ne primeti, ali u Crnoj Gori se trazi dlaka u jajetu. Ovo sto si ti navela kao primer je nesto sto je u Srbiji sasvim normalno. Potpuno se isti slucaj meni desio nedavno u Novom Sadu. Pitao sam dokle je radno vreme teretane, rekli su do 23. Platio sam, a onda je momoak doso oko 21.30 i pocinje polako da zatvara i obavestava da zavrsavamo. Kaze do 11 je tusiranje, a vezbanje se zavrsava ranije. Ovakve stvari su mi se u Srbiji desile milion puta, ali problem je samo kad se dese u Crnoj Gori.

Po statistici 20 posto Srba na more ide u Bugarsku. Samo nemoj da mi kažete da su Bugari ljubazni. Zanimljivo kako nikome ne smeta dzeparenje, prevare u menjacnicama i bugarski mafijasi.

: astor - 18. mart 2010 11:33:26(UTC)

: Animsaj - 10. mart 2010 21:43:21(UTC)
Ja idem u CG jer je blizu, zbog jezika, a i volim, tatini su dosli odande. Planine su prelepe, ko nije bio na Zabljaku ne zna.
More je pretrpano u sezoni ali zato u septembru bude bas lepo.
bice cistije kad se bude znalo sta je cije.
Nista bolje ne bi bilo u Srbiji da imamo more.

da se razumemo, ja najvise volim grcku. ali mi je ostao u secanju miris borovine kad izadjem iz voza beograd-bar.

: da2 - 19. januar 2010 0:32:54(UTC)
Bele,
Vanessa,
svaka cast na iskrenosti!!!

: Vanessa_K70 - 15. januar 2010 0:11:27(UTC)
I ja samm zivela..u Budvi..moji su u Budvi..i ja nebih nikad letovala ...tamo.
Sad sam i Londonu a letujem na Gran Canarijama ili Italiji..a Montenegro samo postim kad odem do mojih..tacno je to da ima jos mnogo toga da se popravi ..ali to svi tamo kazu a nista ne preduzimaju..plaze prljave,smeca na sve strane,cigana mnogo,cene velike..ovdje u Londonu jeftinije nego u Budvi...a sta London pruza a sta Budva??!!
Neljubazni konobari itd..al ako bude jednog dana ok.
Pozdrav

: Bele - 27. decembar 2009 15:15:33(UTC)
Ne zivimo od turizma ali imamo apartmane koji jos nisu zavrseni...

Ma ne pravim ja antireklamu,svi dobro znamo kako je ovde letovati i bez ovoga sto ja pisem...

A moj muz jeste zasluzio i imam stvarno lep zivot ovde..

: da2 - 19. decembar 2009 2:10:37(UTC)
Bele, ja se nadam da ne zivite od turizma, pravis sebi antireklamu :|

: da2 - 19. decembar 2009 1:55:47(UTC)
Bele,
svaka ti cast kako mozes da zivis tamo. :?

Verovatno je tvoj muz zasluzio i toliko ga volisicon_exclaim

: Bele - 1. decembar 2009 12:57:45(UTC)
Ja sam iz Srbije ali zivim u Baru..jako volim Bar ali da ne zivim ovde nikada ne bih dosla na letovanje...

Kao prvo,zasto dolaziti kad je sve skuplje nego u drugim drzavama a pritom ne obici jos koju zemlju koja je sigurno jeftinija?!
Drugo,neljubaznost..crnogorci se groze guzve na putevima,a hoce turizam?!
Drze apartmane a ljute se sto im dolaze gosti? icon_eek

Postoji jos mnogo stvari i mislim da treba jos mnogo toga da dodje na svoje da bih promenila misljenje...

: VesnaS - 1. decembar 2009 10:34:40(UTC)
Svaki put kada idem u CG sam srecna, a kada se vratim toliko razocarana da mi je zao svakog eura potrosenog u toj drzavi. Zadnji put kada sam bila uzela sam lezaljku i kaze frajer imas je do 20:00
Medjutim lencina bi isao kuci pre i dodje do mene u 19:00 i kaze moram uzeti. Kazem ja njemu platila sam do 20:00 kaze on, ali ja vec pospremam. Doslo mi je da ga pljunem majke mi!!
Tamo imam besplatan smestaj zato idem, a da im trebam jos i apartman platiti videli me ne bi nikada!!!
Svaka cast za lenost i nedisciplinu!!

: da2 - 1. decembar 2009 2:23:00(UTC)
Prosle godine sam bila tamo. Fekalije su plivale na sve strane dosli smo sugavi. A kad odes kod njihovog lekara kazu da je od sunca. Ako ih poslusas zavrsio si sa plazom, morem. Sreca nije nam dugo trebalo da skontamo (2 dana), od sunca nam je osip prolazio, ali smo se kupali samo u ranim jutarnjim satima.

Granice su otvorene tako da me crna gora nece videti.

: Vanessa_K70 - 5. oktobar 2009 17:55:28(UTC)
POSETA MANASTIRU OSTROG
http://www.orthphoto.net....php?id=46393&id_jezyk=1

: Vanessa_K70 - 1. oktobar 2009 12:48:25(UTC)

Poseta Manastiru Stanjevici

: daka - 19. septembar 2009 21:46:33(UTC)
Evo mi smo se pre par dana vratili s mora, bili smo u Petrovcu. Prvi put tamo letujem i ciljano smo tamo otisli jer svi hvale da je super mesto za malu decu. Jedino zasto je dobro za decu je to sto je mirno i stvarno posle 11h skoro da ne radi nista. Mir i tisina. I to je sve. Pa tu tisinu svako manje mesto ima, a Petrovac je bezrazlozno izvikano mesto i shodno tome cene su paprene u poredjenju sa manjim mestima. Bas nikakvih sadrzaja za decu nema. Ni park, niti igraonica za decu na otvorenom, na samo jednom mestu imaju nekoliko autica ( onih na zeton) gde je ogromna guzva. I samo da poludis od cekanja na red. Ustvari ima park u okviru vrtica ali, tamo nisam zelela dete da vodim. Setaliste malo, nebezbedno za decu, a dece mali milion... Plaza se za svih 11 dana koliko smo bili uopste nije cistila, voda nekad cista, par dana uzasno prljava - dakle kao i svuda.
Dobra stvar sto su druga veca mesta blizu, pa smo mogli da skoknemo i do Becica, Budve...

Ocekivanja su mi bila velika, zato je veliko i moje razocarenje. I stvarno mi nije jasno zasto toliko hvale taj Petrovac. Za babe i dede je ok, ali za decu kojoj samo pesak i kantice nisu dovoljni 10 i vise dana - ne, nikako Petrovac! Vise sadrzaja za decu ima ispred nase zgrade nego u celom Petrovcu. Mogli su nesto da urade po tom pitanju, kad vec znaju i vide koji tip turista im dolazi.

Sve ostalo je ok, savrsen apartman, solidni restorani, usluzni, sve podredjeno Rusima ali i to je ok...

Sve u svemu do penzije, Petrovac me videti nece...

: marmit - 6. septembar 2009 14:32:45(UTC)
Mi ove godine zavrsismo u Sutomoru. :(
Sve u svemu, za nase prvo putovanje sa bebom, sve je proslo super, cak smo se i iskupali!
Sa nama je isao moj brat i njegova trogodisnja cerka, koja se prepala talasa prvi dan i posle uopste nije htela da se kupa citavo letovanje!!!! :(
Tako da bih ja preporucila Boku, tamo je ipak malo mirnije more, da se deca ne preplase!

: T3 - 29. avgust 2009 1:12:41(UTC)

hvala daka takodje i tebi za informacije,mi smo nazalost ovogodisnje putovanje u crnu goru kao i letovanje odlozili do dogodine,ali ako se nista posebno od ovog nebude menjalo tada ce mi ove i sl informacije svakako koristiti i biti od pomoci...

za ovu proceduru sa osiguranjem  nisam znala,hvala i na njoj..

u svakom slucaju ko god ide na more.. zelim lep provod...

: daka - 28. avgust 2009 2:45:32(UTC)
T3, i mi idemo u CG-u za tri dana. Uzeli smo ovlascenje za auto kojim idemo, i kosta nesto malo vise od 1000 din., uzeli smo i putnicko-zdravstveno osiguranje u DDOR Novi Sad osiguranju i kosta oko 1600din. To je cena za porodicno desetodnevno osiguranje u Crnoj Gori. Dakle, za odrasle je cena oko 840din po osobi za deset dana, dok deca do 18 god. dobijaju gratis osiguranje. I u ovom osiguranju je dovoljno imati licnu kartu i za dete zdravstvenu knjizicu, dok druge osiguravajuce kuce uglavnom traze i pasose. Mislim da je to dobro izvaditi, jer cujem da ako ne daj Boze nesto ti tamo zatreba, kazu da nas tretiraju kao strance pa najobicniji pregled moze bas mnogo da kosta. I da, osiguranje ti pokriva skoro sve, do 10 000 eura.

I mi cemo praviti pauzu, jedan dan cemo biti na Zlatiboru. Samo zbog deteta, prenaporno je za njih odjednom preci toliko put.

: trudna 3 - 31. jul 2009 17:13:59(UTC)

Citat:
Danijela&Jovana - 31/7/2009 14:44 Trudna, mi smo se pre dva dana vratili iz Buljarice, isli smo autom koji je registrovan na mog svekra. Pre polaska smo overili u opstini ovlascenje da mm moze da upravlja vozilom na teritoriji CG, a to ovlascenje su nam, uz licne karte i vozacku dozvolu jedino i trazili. Za jovanu sam ponela zdravstvenu knjizicu i izvod, ali su nam rekli da je u redu i da nam veruju da je dete nase. Zeleni karton nije potreban.

danijela&jovana hvala  ti puno na ovim informacijama!!!!!!!!! :-*

: Danijela&Jovana - 31. jul 2009 16:44:13(UTC)
Trudna, mi smo se pre dva dana vratili iz Buljarice, isli smo autom koji je registrovan na mog svekra. Pre polaska smo overili u opstini ovlascenje da mm moze da upravlja vozilom na teritoriji CG, a to ovlascenje su nam, uz licne karte i vozacku dozvolu jedino i trazili. Za jovanu sam ponela zdravstvenu knjizicu i izvod, ali su nam rekli da je u redu i da nam veruju da je dete nase. Zeleni karton nije potreban.

A sto se hrane tice, ako nekoga zanima, mi smo poneli samo par kasica za dete i humanu (ona i dalje odbija da pije kravicu)za prve dane, a u Baru u marketu Voli smo nabavili sve sto nam je bilo potrebno. Cene su sasvim pristojne, nesto cak i jeftinije nego u NS, dobro je snabdeven, a postoji i u Petrovcu nesto manji. Postoji dobar i raznolik izbor kasica, vocnih jogurta i zitarica.

Nas smestaj je bio odlican, apartman na samoj plazi, tako da nismo pesacili i nosili sve potrebne rekvizite i ostalo sto je potrebno za jednoipogodisnje dete. Ako imate mogucnosti, zaista toplo preporucujem smestaj sto blize - puno znaci da npr. kada ozednis odes da popijes nesto i nazad si na plazi za minut, odvedes dete da spava a ti se kupas. Mi smo cak i peskire i sav Jovanin asortiman guma, kantica, bazen ostavljali na plazi i sve nas je cekalo kad popodne opet odemo na kupanje.

Posto sam se plasila da ce njoj put biti naporan, i u odlasku i u povratku pravili smo pauzu, tj nocenje u jednom motelu na Zlatarskom jezeru, tako da put nismo ni osetili, a i dete nam je prespavalo dobar deo.

: trudna 3 - 31. jul 2009 15:40:33(UTC)
Sto se tice montenegra i pogotovo letovanja sa decom ja preporucujem mesta Petrovac,Becice,DJenovice,Sutomore..

Mi smo se raspitali posto smo trebali putovati u crnu goru za nas odrasle treba samo licna karta,a za decu neki dokumenat zdravstvena knjizica,izvod iz maticne knjige,ako idu u skolu djacka knjizica bilo sta sto bi moglo da ih identifikuje i potvrdi da je dete vase..mada nekima za decu netraze samo licnu kartu na uvid za vas... vide deca spavaju nazad u kolima pa nit traze nesto za njih nit vas diraju..samo pokazu rukom prodji..zavisi valjda na kog carinika naletite,kako je raspolozen i koje je doba dana ili noci u pitanju..neznam..
plus 10 evra taksa za ulazak u zemlju..

E zanima me jel potrebno neko osiguranje ili zeleni karton da se ima,ako se putuje sopstvenim kolima..mi smo uzeli kola ove godine polovna naravno nemamo nista od tih papira samo saobracajnu koja nije na mm ime,pa jel se mora i to prevesti da glasi na njega ili nema veze sto je auto na tudje ime.
Mm, je svakako hteo da ga prevede pri registraciji autas koja je tek dogodine,pa me zanima jel mora to sad obaviti pre puta i zbog prelaska granice,ili nemora?
Ako ne znate svi koji ste putovali vasim kolima na more pitajte muzeve jeli to neophodno uraditi ili ne i da li su obavezni neko osiguranje i zeleni karton?

: trudna 3 - 31. jul 2009 14:58:33(UTC)
Sto se tice montenegra i pogotovo letovanja sa decom ja preporucujem mesta Petrovac,Becice,DJenovice,Sutomore..
mi smo se raspitali posto smo trebali putovati u crnu goru za nas odrasle treba samo licna karta,a za decu neki dokumenat zdravstvena knjizica,izvod iz maticne knjige,ako idu u skolu djacka knjizica bilo sta sto bi moglo da ih identifikuje i potvrdi da je dete vase..mada nekima za decu netraze samo licnu kartu na uvid za vas... vide deca spavaju nazad u kolima pa nit traze nesto za njih nit vas diraju..samo pokazu rukom prodji..

E zanima me jel potrebno neko osiguranje ili zeleni karton da se ima,ako se putuje sopstvenim kolima..mi smo uzeli kola ove godine polovna naravno nemamo nista od tih papira samo saobracajnu koja nije na mm ime,pa jel se mora i to prevesti da glasi na njega ili nema veze sto je auto na tudje ime.

: ducha82 - 30. jul 2009 21:08:53(UTC)
jel moze neko da ostavi kontakt broj za ovo naftagasovo odmaraliste u buljaricama...hvala unapred

: marijana - 30. jul 2009 17:58:41(UTC)

By marijanaist, shot with DSC-P200 at 2009-07-30

: srna - 11. jun 2009 10:13:23(UTC)
e bas ti puno hvala! nigde nisam uspela da nadjem ni slike ni komentare vezano za te objekte i da se ti nisi javila nista ne bi ni znala! e sada nam samo preostaje da se odlucimo gde cemo i sta cemo!!!

: Dorothy - 9. jun 2009 11:57:10(UTC)
Odmaralište u Bečićima je na samoj plaži, smeštaj je OK, hrana je bila super, i na plaži nema hladovine samo suncobrani. I sama plaža ispred odmarališta je sa najkrupnijim peskom (kamenčićima), tako da je bolje otići malo dalje, ali tamo te opet ograničavaju jer se plaća ulaz, suncobrani moraju da se iznajme i sl.
U Buljaricama je super smeštaj, hraniš se sama, nije daleko od plaže, otprilike preko ulice.

: srna - 9. jun 2009 11:48:03(UTC)
Citat:
Dorothy - 27/5/2009 07:37

Srno, u Bečićima u Naftagasu sam bila pre četiri godine, uh ne mogu da verujem da već ima toliko icon_rolleyes A u Buljaricama mi je bila koleginica sa posla poslednje dve godine. Tako da slobodno pitaš šta te zanima icon_lol

Ja lično ne volim Bečiće, ali na smeštaj, hranu, lokaciju odmarališta i sl. nisam imala nikakvih primedbi, naprotiv, bilo je super.

zanima me za oboje jesu daleko od plaze, u kakvom stanju je smestaj, kakva je hrana i da li na plazi ima prirodne hladovine! puno hvala caos

: Veki76 - 28. maj 2009 2:08:08(UTC)
да ли је потребна сагласност оца за дете за путовање у црну гору, ако су родитељи разведени, а мајка има старатељство?

: Jelena&Teodora - 28. maj 2009 1:41:13(UTC)
Hvala ti puno na informacijama ,Ana82 !!! zagrljaj

: Ana82 - 28. maj 2009 0:32:04(UTC)
Odrasli prelaze granicu sa LK, a za decu je potrebno ili zdravstvena knjizica ili izvod iz maticne knjige.

: Jelena&Teodora - 27. maj 2009 19:41:16(UTC)
Sta treba za decu od dokumenata za prelazak Crnogorske granice? Da li moraju imati pasos? A za odrasle,jel moze sa LK?

: Dorothy - 27. maj 2009 9:37:52(UTC)

Srno, u Bečićima u Naftagasu sam bila pre četiri godine, uh ne mogu da verujem da već ima toliko icon_rolleyes A u Buljaricama mi je bila koleginica sa posla poslednje dve godine. Tako da slobodno pitaš šta te zanima icon_lol

Ja lično ne volim Bečiće, ali na smeštaj, hranu, lokaciju odmarališta i sl. nisam imala nikakvih primedbi, naprotiv, bilo je super. 

: srna - 27. maj 2009 1:55:00(UTC)
da li neko nesto zna ili je bio u naftagasovim objektima u becicima i buljaricama?

: novosadjance - 1. maj 2009 23:02:29(UTC)
nema vise upisivanja dece na pasos. proverna informacija od radnika iz supa. deca moraju imati svoje pasose, a to iziskuje cekanje u redu i maltretiranje dece prilikom slikanja.

: adrijana - 29. april 2009 22:37:10(UTC)
Nema frke SuziQ i onako necemo putovati pre Avgusta icon_lol , a sudeci po tome kolii su redovi za pasose ne znam ni da li cemo ih upisivati! Zezam se upisacu ih obavezno, samo se nadam da zbog toga ne moram celu noc da cekam red.....

: SuzyQ - 29. april 2009 19:05:05(UTC)
Citat:
adrijana - 23/4/2009 22:52

SuzyQ da li znas sta je potrebno od papira da se deca upisu u pasos? Pretpostavljam da su slike, izvod iz maticne knjige, da li treba drzavljanstvo.... Ili sta vec?

Izvini što kasnim sa odgovorom. :?
Za decu do 5 godina ne treba ni fotografija. Treba izvod iz matične knjige i knjige državljana, potvrda o prebivalištu, zahtev i da se uplati taksa. Oba roditelja moraju doći da podnesu zahtev bez obzira u čiji pasoš se upisuju deca. Naravno, potreban je i pasoš roditelja u koji će se deca upisati. :)

: Lavita - 25. april 2009 16:36:46(UTC)
za crnu goru vam trebaju samo licne karte i 10 evra za taksu kada ulazite u nju
kada izlazite ne placate nista
svi se bune za tih 10 evra a niko nece da kaze kolike su putarine u srbiji
ne razumem stvaro sta su se uvatili za tu ekolosku taksu
idite u montenegro lepo je i tamo

: marijana - 24. april 2009 3:16:38(UTC)
za dete mislim

: marijana - 24. april 2009 3:16:22(UTC)
za CRNU GORU nista nije potrebno za decu
moja sestra je prosle god dolazila i nista joj nisu trazili

: adrijana - 24. april 2009 0:52:36(UTC)
SuzyQ da li znas sta je potrebno od papira da se deca upisu u pasos? Pretpostavljam da su slike, izvod iz maticne knjige, da li treba drzavljanstvo.... Ili sta vec?

: SuzyQ - 23. april 2009 23:23:54(UTC)
A za Petrovac, sve je lepo samo što su stalno talasi. Mi nećemo više tamo letovati sa decom, bez obzira što je gradić baš lep, pravi primorski.
Kada smo bili pre dve godine Marko nije ni hteo da uđe u vodu zbog talasa, pola vremena smo proveli na bazenu.

: SuzyQ - 23. april 2009 23:20:45(UTC)
Deca mogu još uvek da se upišu u stare pasoše. 250 din je upisivanje. Mi ćemo to ovih dana da uradimo.

: Ana82 - 23. april 2009 18:59:19(UTC)
Ako iz Srbije ides u CG ne trebaju ti pasosi. Za tebe i tm LK, a za decu izvodi iz MKR ili zdravstvena knjizica. Nema potrebe da camis pred SUP-om.

: Danijela&Jovana - 23. april 2009 18:19:29(UTC)
Moja kuma radi u turistickoj agenciji, kaze da pasosi nisu uopste potrebni, a da je za dete dovoljan izvod iz knjige rodjenih i zdravstvna knizica.

: novosadjance - 23. april 2009 17:12:15(UTC)
vise ne mogu deca biti na roditeljskom pasosu, tako da helenu ne mogu upisati ni na jedan. muka me hvata na celu noc provedenu ispred supa, zato me zanima dali neko ima informaciju o tome.

: adrijana - 23. april 2009 13:39:38(UTC)
Novosadjance ja mislim da bi trebala i nju da upises u pasos za svaki slucaj. Sve i da inace ne traze na granici, moze ti se zateci tamo neki nadrndani carinik i da ti pravi problem zbog toga! Ja cu moje klince da upisem obavezno.

: novosadjance - 23. april 2009 11:03:16(UTC)
mi ove godine idemo u Buljarice. zanima me da li zna neko treba li pasosi za decu. mali david je na tatinom, a helena nije upiasna ni na jedan. sada se predomisljamo da stojimo celu noc ispred supa, a opet imamo informaciju da ne traze nista na granici. kakva su vam iskustva? icon_rolleyes

: marijana - 30. mart 2009 17:19:54(UTC)
mi i ove godine idemo u kotor (ja sam odatle)
koliko je to prednost toliko ima i mana jer nemam onaj osecaj da idem na odmor,i nema onog posebnog osecanja koje se javlja kad negde putujes
e sad lepo je i to sto imam stan dole pa ne razmisljam dal cu negde ici na leto kad cu i koliko cu ostati vec mi samo dune spakujem se i krenem

: Danijela&Jovana - 19. mart 2009 13:44:26(UTC)
Mi smo uplatili smestaj u Buljarici od 18.jula, kuca ja na samoj plazi, idemo prvi put u CG, prvi put sa detetom, nadamo se da ce biti sve ok.

: Ana82 - 19. mart 2009 13:09:18(UTC)
I ja sam cula da je Petrovac savrsen za porodice sa malom decom.
Mi smo vec uplatili i idemo 20. juna. Jedva cekam... bravo

: adrijana - 18. mart 2009 22:24:14(UTC)
Hvala Mayya tako sam nesto vec i cula o Petrovcu, htela sam samo da potvrdim caos

: mayya - 18. mart 2009 21:17:58(UTC)
O boze, pa ja tek sada vidim ove slike iz Crne Gore i sve su fantasticne!
Ja sam previse letovanja provela tamo, pa sam resila da pauziram nekoliko godina. Ali...lepo je evocirati uspomene.

A sto se tice Petrovca, po meni je najlepse letovaliste za odmor sa porodicom. Malo, ususkano mesto, sa lepom plazom, malim slatkim setalistem i ne bucnim lokalima. A cene pristupacnije nego u Budvi i HN. Barem je tako bilo kada sam ja tamo letovala. Moje preporuke.

: adrijana - 18. mart 2009 14:58:02(UTC)
Angel, bidzo ili bilo ko, zanimaju me utisci o Petrovcu. Razmisljali smo da idemo tamo ove godine, pa me zanima kakve su plaze, setaliste cujem da je lepo, kakve su cene, cula sam da je jeftinije nego u Budvi... Pisite utiske, sve me zanima...

: adrijana - 18. mart 2009 14:57:34(UTC)
Angel, bidzo ili bilo ko, zanimaju me utisci o Petrovcu. Razmisljali smo da idemo tamo ove godine, pa me zanima kakve su plaze, setaliste cujem da je lepo, kakve su cene, cula sam da je jeftinije nego u Budvi... Pisite utiske, sve me zanima...

: Tanja&Katia - 17. septembar 2008 19:09:32(UTC)
Bidzo sjajne su ti fotke!!
Srcka mnogo je lepa ona slika ispred jahte bravo
I mene odusevljavaju ovi animatori, to mora da je vrlo tesko.

: GaGaT - 14. septembar 2008 22:39:33(UTC)
Ha ha i ja sam te iste animatore slikala :-)

: katarina - 14. septembar 2008 19:36:55(UTC)
jao srcka pa mi smo u isto vreme bile na moru mi smo u Raifailovice bili od 18-28 i secam se pozara a i vode sledeceg dana pihh

: Srcka - 14. septembar 2008 18:11:45(UTC)
Evo nesto slika iz CG sa letovanja.
Secate se pozara u Budvi krajem avgusta, zabelezeno...

Nasa omiljena plaza Jaz i pogled na nju

Jedan lepi cvetak

Plaza Trsteno

Skadarsko jezero

Ja ispred jahte, prelepa je ali se ne vidi bas, inace imam dosta slika jahti ali su mracne pa i nije za postavljanje

Razni umetnici, animatori. Ja sam inace odusevljena ovim mumijama, kako ih vec zovu, covece ne mogu da verujem da i ne trepcu, ne mrdaju ....

caos caos caos

: bidza - 14. septembar 2008 17:22:30(UTC)
Hvala Angel! Ma nije to sad nista ekstra posebno, lep pogled i vazduh, bice prilike ici cete opet u CG...

: iva-sabac - 13. septembar 2008 20:29:20(UTC)
Angel slike su prelepe,ja cu staviti ovih dana mi smo bili u becicima ali smo dosta toga obisli...

: Angel - 13. septembar 2008 19:49:48(UTC)
Ma perfektne su ti slike!!!!! Ne mogu da verujem da nismo skrenuli tu desno!!! Prelepo je! :( Krivo mi je...

: bidza - 13. septembar 2008 19:30:18(UTC)
Ovo je pogled na mol iz MTV caffe-a

a ovo zalazak Sunca-pogled s mola

i sad jos par slikanih sa one stazice gde mirisu borovi.

Nisam bas umetnik kao ti Angel, al nisu lose...

: bidza - 13. septembar 2008 19:00:24(UTC)
Procitala u uputstvima i skontala, nadam se da ce ovako biti ok!

: bidza - 13. septembar 2008 18:18:51(UTC)
A mi smo otisli na sigurno pa se ispalili ali smo sami nasli super smestaj! A ja izgleda ne znam da kacim slike! icon_surprised ops: Bas me je sad sramota! :>

: Tanja&Katia - 12. septembar 2008 13:13:43(UTC)
Angel fotke su sjajne!!! bravo Osecam se skoro kao da sam i ja bila tamo zagrljaj

: Angel - 12. septembar 2008 6:23:46(UTC)
Bidzo jdeva cekam slike! Ciciban kad si bila u Kotoru? Slike su ti prelepe!
Nisam znala za tu sumu, videla sam put desno al sam mislila da se kruzi ulicama, tako da smo uglavnom isli na mol.
A Petrovac generalno u odnosu na druga mesta ima stalno vodu. Do duse koliko su nama rekli, kuce koje se nalaze u prvoj zoni imaju stalno vode, dok za druge ne verujem. Mi smo imali non stop, samo je uvece kad svi dolaze sa plaze i tusiraju se, pritisak bio malko slabiji. Mi smo smestaj trazili na licu mesta, nismo isli na sigurno. Prvo smo nasli neku sobu totalno bez veze, gde je kupatilo posebno i imas svoj kljuc, pa smo odatle bukvalno pobegli i na kraju nasli pravi prelepi apartman. Al kad smo trazili uvek smo pitali i insistirali na vodi zbog bebe. Imali smo jednostavno srece.
Ajde kacite slike, bas smo fino osvezili temu! ;]

: Dorothy - 12. septembar 2008 5:46:14(UTC)

bravo bravo bravo za sve!

Slike su vam zaista suuupeeer! 

: ciciban - 12. septembar 2008 4:46:55(UTC)
Kotor :)

: bidza - 9. septembar 2008 16:59:37(UTC)
Angel slike su prelepe. Mi smo bili u Petrovcu od 27.08.-06.09. i bilo je fino vreme, prvih par dana se nismo kupali, hladna voda, a posle je palo kupanje, cak i beban koji ima sest meseci je osolio guzu! Jedino smo imali mali problem prvih par dana sa vodom, bili smo smesteni u kuci koja nema svoj hidrofor i rezervoar, pa smo menjali smestaj. Nasa krivica nismo se dovoljno dobro raspitali, tj nama su rekli da Petrovac nikad nije imao problem sa vodom, ali eto ove godine je bilo restrikcija. Pa moj savet, ako idete u CG u privatni smestaj proverite da li postoji rezervna varijanta za vodu i sve ce biti ok.

I da ono za sta smo mi culi i pronasli vec pred kraj letovanja pa nam je bilo krivo sto nismo od prvog dana vodili bebu tu u setnju, je borova suma koja se nalazi iznad Petrovca. Znaci kad se dodje na kraj setalista ne skrenete levo ka molu vec poludesno uzbrdo i posle vas put sam vodi. Staza je asfaltirana tako da se moze kolicima. Rano ujutru i poslepodne dok ne padne mrak je super, miris borova je fenomenalno jak!
Jos nisam sklinula slike sa aparata, pa kad to obavim ako ne zaboravim stavicu i slike.

: makica 265 - 6. septembar 2008 9:06:25(UTC)
Slikice su super,samo je meni vec sve to ooodavno poznato.Kotor mi je uvjek bio odvratan kao grad.Citav nekako zbijen a od setnje imas samo stari grad.A sto se tice trajekta odvno se prica da ce se izgraditi most tako da se vise ne naplacuje ali naravno nacekacemo se da se to desi jer se tu uzimaju uzasne pare.
Nije sto zivim U Herceg Novi ali mi je najljepsi grad na primorju!

: Angel - 6. septembar 2008 5:53:28(UTC)
Katarina u kom mestu ste bili? Sve slike posle mojih-prelepe! bravo

: katarina - 5. septembar 2008 17:21:44(UTC)
ovo je nasa plaza predvece ..posto mi drug radi tu na plazi u kaficu ovde smo mi lezali i i uzivali do kasno u noc!naravno uz pivo

: katarina - 5. septembar 2008 17:16:21(UTC)

: katarina - 5. septembar 2008 17:13:30(UTC)
ja i nisam nesto mnogo slikala odmarali se od aparata,mobilnog,kompa al evo nekoliko

: maki i iki - 5. septembar 2008 16:30:08(UTC)
ANGLE SUPER ŠTO SI PODELILA SLIKE SA NAMA,BAR DA IH GLEDAM PREKO EKRANA KAD VEĆ NEMOGU UŽIVO.ALI DAĆE BOG ODO I JA SLEDEĆE GODINE SA MOJIM DEČACIMA :-*

: Masha&Tasha - 5. septembar 2008 15:06:33(UTC)
Prvo me je Angel "oladila" slikama,a onda me GagaT dotukla!
PRELEPO!

: GaGaT - 5. septembar 2008 13:26:11(UTC)
Super su slike Angle, evo i ja da dodam :-)

: Fokica - 4. septembar 2008 11:03:17(UTC)
Svaka cast draga, koliko prelepih fotografija bravo bravo bravo

: Angel - 4. septembar 2008 10:57:23(UTC)

Ne znam dal je jos neko dva dana postavljao slike u ovoj temi ali ljudi smorih se ziva i guzica me vec boli. No da manje kukam, ostao mi je samo jos kanjon Morace i reka Lim i to je to, onda se selim u Sarinu temu da kacim slike na kojima smo mi sok .

Ovo sve je slikano iz kola u voznji jer nema gde da se stane i BAS sam se namucila. Nadam se da sam uspela bar deo lepote tog kanjona da prenesem.

Reka Lim

I na kraju jedno lepo jezero.

: Angel - 4. septembar 2008 10:28:43(UTC)

E ako do sad niste otputovali i malko odmorili dusu, gledajte dalje i nadam se da cu uspeti u nameri. zagrljaj  

Ovo je put od restorana sa jagnjetinom do Petrovca. Tacnije uvala i oko uvale u kojoj je Petrovac. 

Nasa dve hiljade prelazeca limuzina kojoj sam ja dala ime Milica :-* zaljubljen

Oj Petrovac!

: Angel - 4. septembar 2008 10:13:37(UTC)

: Mary - 4. septembar 2008 9:38:56(UTC)
divno angel, jeste da je Budva zaista prelepa, ja sam odusevljena bila sam pre 3 godine ali nije se mnogo promenilo. svaka cast

: Angel - 4. septembar 2008 9:34:52(UTC)

Evo i restorana izmedju Petrovca i Budve gde je ubedljivo najbolja jagnjetina (a i ostalo), pa mislim na celom primorju. Cena 9 evra porcija od 300gr, Kola 2e, kajmak 4e i sopska 3e.
Pogled je prelep, naravno na more, ima i bezicni net od 54mbps i odatle sam vam nakacila onu Sarinu sliku gde mase.

Ne znam ime restorana, ima cetiri zvezdice i na putu stoji znak da imaju jagnjetinu pod sacem.

A sad malo Sutomore! Tu je trebala nasa draga Nena75 da ide sa svojom porodicom ali zbog epidemije stomacnog virusa i ona se predomislila. Ove slike su za nju sa ljubavlju!

E ovo sam morala da slikam. Bata ima darkerski bike icon_lol

: Angel - 4. septembar 2008 8:13:37(UTC)

: dadoijoco - 4. septembar 2008 8:10:03(UTC)
bravo bravo bravo bravo

: Angel - 4. septembar 2008 8:05:38(UTC)

I dalje pogled sa starog grada

: Angel - 4. septembar 2008 7:49:24(UTC)

Citadela

: Angel - 4. septembar 2008 7:36:35(UTC)

I jos...

E jedino sto me je iznerviralo a sto je u stvari moja krivica posto sam zaboravila da kupim Hipp kasicu za laku noc pre ulaska u grad, je cena iste u njemu! 2,50 evra je previse! Regularna cena u prodavnicama je 1,50e a ovi su bas preterali koliko god da je grad star i popularan! galamdzija

: Angel - 4. septembar 2008 7:13:02(UTC)

Moji macici zaljubljen

A sad ulazimo unutra!

Izlog jedne prodavnice

Kad pricam o razlici izmedju starih gradova KOtora i Budve, mislim da po kolicini ljudi i tamo i 'vamo sve bude jasno. U budvi sam jedva slikala od ljudi, nisam htela bas da mi njihova dupeta budu u kadru pa sam morala da budem brza.

Malo mi spoljne jedinice klima kvare "starost" gradica ali razumem ljude po ovoj vrucini.

: Angel - 4. septembar 2008 6:43:26(UTC)

Sve samo da oraspolozim dragu Dorothy! :-*
A da, obisli smo bas celo primorje i to nekoliko puta. Presli oko 2500km ukupno za 7 dana icon_lol 8)

Dosla je Budva na red. Ovako pocinjem pricu o njoj... :>

Okolina i plaza starog grada...

Novi nafurani hotel preko puta starog grada u izgradnji...

Eto to je bas plaza iza starog grada. Slatka mala plaza.

: Dorothy - 4. septembar 2008 5:13:37(UTC)

E Angel, ja sam od jutros nešto baš bezveze raspoloženja, ali ove tvoje slike su mi ga popravile i ulepšale dan! Odmah sam bolje volje  klanjam

Zato daj još slikica, što pre. I slike su ti stvarno super  bravo bravo bravo

: dadoijoco - 3. septembar 2008 20:36:37(UTC)
Slike su prelepe bravo ,a vi ste izgleda prosli citavu obalu bravo bravo bravo Lilypie Expecting a baby Ticker
Lilypie Kids birthday Ticker

: ZZ - 3. septembar 2008 19:49:56(UTC)
ma od cele Crne Gore, ja sam najviše gledala Saricu!

čekamo još slika..

: Angel - 3. septembar 2008 18:58:24(UTC)
Ajde kacite slike, meni je zao sto nemam neka mesta zabelezena, kao sto su Becici, lepo mesto bas i prelepa plaza ali slabo je bilo hladovine pa zato nismo ostali tamo.
ZZ bila sam protivnik CG samo zbog ispustanja kanalizacije u more, i jos uvek sam protivnik takvog zagadjenja tako divnog Jadrana, ali sve ostalo u CG je super kad se to zanemari! MM je do sad uvek isao samo tamo, nikad nije izasao iz zemlje da tako kazem, tako da sledece godine nastavljamo sa Grckom za promenu. Al eto vratih se sa mora sa drugacijim pogledima i i dalje sa tugom zbog takvog zagadjivanja.
Mayyo KOtor ima sigurno i kafica i prodavnica nego sam napisala za Stari grad konkretno, mozda i on ima par, ali sta je par na toliko ulicica i toliki prostor. Nije to nista u odnosu na stari grad u Budvi slozicete se. Meni se Budva vise svidja.
Imam jos slika samo nemam zivaca veceras nego cu ipak sutra nastaviti (da malo pustim i mm za komp-red je icon_lol ).
Cmok :-*

: katarina - 3. septembar 2008 17:06:35(UTC)
Angel divne slike mozes slobodno biti fotograf...ja cu moje kasnije postaviti mi smo letovali u Rafailovicima...a i nemam mnogo slika jer smo se izlezavali na plazi i pili pivce ....
Hteli smo u Petrovac i bili al sam se iskreno iznenadila ima jako malo hotela,restorana i uopste kafica...pa otisli u Rafailovice jer su Becici i Budva blizu...
TU nam radi drug na plazi tj kafic na plazi pa su nam lezaljke i suncobrani bili free a i stan kod nekih poznanika upola cene placali...
Mi nismo planirali Crnu Goru hteli smo za Grcku aal nam se pridruzili moji tj sestra i brat i nije bilo sanse da dobiju u kratkom roku vize pa bolje igde nego igde i otisli na nase more....hmmm
uostalom super se proveli kacim slike!

: simona78 - 3. septembar 2008 14:25:30(UTC)
Angel, divne slike... Drago mi je da ste se super proveli!

Slike su u meni probudile jos vecu nostalgiju za mojom CG :( Da Staskic malo jos ojaca, pa se pakujemo i mi i palimo bravo

: ZZ - 3. septembar 2008 13:23:06(UTC)
lepa reportaža, Angel..
jes da ja ne volim Crnu Goru, ali slike su super..

: mayya - 3. septembar 2008 12:54:27(UTC)
Hej Angel, drago mi je da ste se lepo proveli.
Zao mi je sto su neke slike tamne. Ali su me jako lepo potsetile na davne godine kada sam leta provodila u CG.
Petrovac je ostao potpuno isti. Ali...sto se meni cini da je ranije u Kotoru bilo prodavnica i kafica i to bas dosta??????

: GaGaT - 3. septembar 2008 12:45:44(UTC)
Angel slicice su divne, predivne :-) Ja sam bila u Becicima i cim ugrabim priliku stavljam slike :-)

: Angel - 3. septembar 2008 11:59:39(UTC)

A da ste samo videli sve te divlje plaze u toj uvali koja se prelazi brodom. Prelepe su! U tom delu su sve privatne kuce al verujem da se moze svako kupati posto su kuce sa jedne strane puta a more sa druge, i plaze nisu ogradjene. Kamenite su, tj stenovit ulaz u vodu ali bajne!

A posto nema slika Herceg Novog koji je divan, evo jos jedne slike plaze u Petrovcu, slikane ispod drveta koje nam je stalno bilo zaklon.

I da ne zaboravim, posto je bio mrak kad smo isli, iz Bara imamo samo jednu sliku i to je dvor kralja Nikole.

Inace taj dvor je postavila na nekoj strani pre Piljari, slikala se po danu ispred njega samo nije napisala sta je na slici.

Ostala je Budva-luka i Stari grad, kanjon Morace i reke Lim, restoran sa najboljom jagnjetinom na putu Petrovac-Budva, Sutomore i Petrovac i more sa visine. Idemo sad malo do NS-a pa postavljam ostale slike veceras.

: Angel - 3. septembar 2008 11:48:01(UTC)

Evo jos jedne slike gnjuraca, slikano iz Starog grada.

Ovo je mesto sa kog smo uzeli trajakt kako bismo skratili put do Herceg Novog. Prelepih 10 minuta na moru...

Ovako se spava na brodu!

Malo mesto na svega 15-tak km od Herceg Novog, do kog ide trajekt.

: Angel - 3. septembar 2008 11:23:06(UTC)

E a vidite ovde kod kanistera dve glave? Kaze mm da ti ronioci ciste vodu oko utvrdjenja, a ja sam naravno dobila opkladu od 100e kad sam rekla da vade dagnje :)

A sad dve slike luke

Toliko od Kotora, idemo dalje...

: Fokica - 3. septembar 2008 11:16:43(UTC)
Extra bravo

: Angel - 3. septembar 2008 11:16:00(UTC)

Zaposli me Micooooo! Vratila bih se rado tamo bilo kad! Mada ti i ja smo se vec dogovorile za sledece leto, nemoj da zaboravis, pa cemo zajedno da kacimo slikice icon_wink .

Ovo je sve naravno Stari grad Kotor, nista sem toga i nisam slikala, bila je prevelika guzva tog dana da bismo isli do centra ili da bismo ga obisli celog.

Ju a kad sam videla kolike su stepenice i koliko je brdo kojim se penje do tvrdjave-ne da mi nije palo na pamet, pogotovo sto to nema sanse sa bebom uraditi, a onda i sto bi grad trebao tebi da plati za planinarski poduhvat, tako da mi je ona ulaznica od 2 evra zvucala smesno ruganje .
Cuj da se penjem na brdo ruganje ruganje ruganje

Nema ni jedne jedine prodavnice, to mi se ne svidja. Skoro sva vrata su zakucana ili zakljucana, i deluje kao grad duhova, sem par picerija i kafica na trgovima Starog grada.

: Angel - 3. septembar 2008 10:59:07(UTC)

Sad Kotor-stari grad. Generalno lep je, prazan ali lep. Mnogo mi je lepsi stari grad u Budvi, meni po meri.

Al evo ga...

E al ne da je guzva bila od predgradja do starog grada-bruka! Beograd je za ono VILA, saobracaj se bar odvija. Da nismo imali klimu ne znam sta bismo. A tek naci mesto za parking...videcete na sledecoj slici...

Eto vidite koji red automobila kod luke.

Ulaz u Stari grad ("Svoje nedamo, tudje necemo"-Tito)

Meni vrlo simpaticna slikica...

: Nemanjina mama - 3. septembar 2008 10:41:26(UTC)
Angel, stvarno divne slike.Ako si bila u Kotor obavezno mi stavi da vidim slike molim te! :-*

: Milica81 - 3. septembar 2008 10:39:42(UTC)
Angel, zaposlicu te u Turisticku organizaciju Crne Gore!!!!!!!!!!!!!!!
Prelijepe su slike!!!!!!!!!!!!!

: Fokica - 3. septembar 2008 10:38:00(UTC)
Prelepo bravo

: Angel - 3. septembar 2008 10:36:09(UTC)

Ovo je vec isti taj deo popodne, samo kad je voda mnogo mirnija...

E a sad cuvena Ponta. Najam lezaljke je 5 evra, na dve suncobran ide besplatno. Znaci 10 evra dan, nema kamenitog ulaska u vodu vec stepenicama direkt i tu je voda meni licno savrsenija nego uz obalu, samim tim sto nije u uvali, plus nema guzve kao na plazi. Samo to smo sve provalili tek zadnjeg dana, kreteni se nisu pre setili da pitaju. Mada onaj nas hlad je bio mnogo bolji, drvo je drvo :).

Ulaz u Pontu-kroz stenu.

Gornji balkon sa sankom

Donji balkon sa lezaljkama i dva ulaza u vodu.|

E sad na ovoj sledecoj slikici videcete prolaz izmedju stena, tu se ne ulazi odmah u duboko vec imaju svoju uvalu na koju sa silazi kamenim stepenicama. Zeznuto je samo sto je uska a zapljuskuje je more pa meni nije delovalo sigurno bas, tj vec sam videla kako me struze muz sa stene. Nemam sliku jbg...razlog da odete ;).

Ja imam toliko slika da mislim da niko posle mene nece morati da postavlja! Bruka! Ajde da pokusam da ubrzam nekako. Zaista su mi sve drage.

: Angel - 3. septembar 2008 10:15:03(UTC)

Ovo je vila skroz na kraju uvale, ka plazi Lucice, tacnije pre restorana Ponta koji se meni jako svideo.

Bili su par dana veliki talasi i to malo braonkasto u vodi je travuljina :)

Bata pecaros..a tu iza njegovih ledja je ulaz u taj restoran POnta koji ima veliku terasu koja menja plazu. Ulaz u vodu sa terase je pomocu stepenica onih kojima se ulazi u bazen.

Znam znam, stavicu vise taj restoran samo da zavrsim sa nasim slikama sa ovog "doka"

A evo malko i meneeeeeeeeeeeeeeeeeeee sa tutikom! icon_rolleyes icon_lol

: Fokica - 3. septembar 2008 8:52:31(UTC)
Prelepe fotke draga, vidi se da ste se nauzivali bravo

: Angel - 3. septembar 2008 8:48:40(UTC)

Palma ispred nase sobe 

Moje dve najvece ljubavi na svetu ispred nase sobice.

Inace bili smo smesteni na nekih 100m od setalista i plaze i jako smo zadovoljni. Ne znam dal je glupo da kacim slike sobe, tj meni nije al ne znam koliko bi bilo zanimljivo pa ako nekoga zanima ok stavicu i to.

A sad malo plaza. Svi znate da nema peska nego kamencica a u vodi kamenja ali bez obzira sto sam licno ogroman ljubitelj pescanih plaza, voda je jako lepa i cista i providna, kao i plaza (nije providna naravno icon_lol ).

Moja maca ide da se brcka zaljubljen

Nemam pojma sta je ostrvo preko puta ali znam da je nenaseljeno.

: Angel - 3. septembar 2008 8:29:01(UTC)
Hvala hvala, ima toga jos puno, samo da nakacim. Dorothy vratili smo se u subotu uvece, tj ostali smo tri dana krace zbog proglasene epidemije stomacnog virusa u CG :( . Na srecu svi smo super. Nakon sto smo u Blicu procitali i nakon sto su zahvaljujuci njemu i na Cg televiziji proglasili epidemiju kad je bila u jeku vec, vise nismo bili psihicki mirni i nismo mogli mirne duse da ostanemo do kraja.
Jako mi nedostaje setaliste, restoran/kafic Ponta, stari grad u Budvi, i nasa svakodnevna sedenja ispred apartmana uz pricu i pivo i crno vino.
Samo da nahranim ludaka pa se vracam da kacim slike, ima toliko toga: stari grad u Kotoru, u Budvi, dvor kralja Nikole u Baru, Sutomore, pogled sa brda na Petrovac, restoran na brdu u kom smo jeli najbolju jagnjetinu, putovanje trajaktom na putu do Herceg Novog, prelepi brodovi u Budvi i na kraju slike kanjona Moraca, reke Lim i nekog jezera iz kola u povratku. Sto bi ovi nasi rekli "ne menjajte kanal, na pravom ste mestu" icon_lol zagrljaj

: Lukina mama - 3. septembar 2008 8:09:28(UTC)
Angel, slike su stvarno predivne! bravo bravo

: Angel - 3. septembar 2008 8:03:54(UTC)

Prelepo dugacko setaliste Petrovca

Mini teatar na setalistu, iza koga je odlican restoran. Jednom je neka plesna grupa nesto uvezbavala i jako je bilo lepo za pogledati.
Inace setaliste je dugacko i lepo. Sa jedne strane uvale zavrsava malim pristanistem i mnostvom restorana a sa druge privatnim kucama i par lepih starih zgradica i restoranom Ponta koji se nalazi na prevoju izmedju Petrovca i plaze Lucice.

: Dorothy - 3. septembar 2008 8:00:03(UTC)

Angel, predivne slike bravo bravo bravo

Slažem se sa tobom da je Petrovac prelep, letovala sam tamo tri godine zaredom dok je Dora bila mala. Mislim da je idealan za porodični odmor i pogotovo za malu decu.

A da li ste se vi vratili sa odmora? Baš sam se uželela i tebe i Sarice (slikica) na forumu! zagrljaj  

: Angel - 3. septembar 2008 7:50:42(UTC)

Par ulica u Petrovcu

Ovo sve na dalje dok ne kazem drugacije, je slikano tog dana kad smo doputovali.

: Angel - 3. septembar 2008 7:38:05(UTC)

Evo napokon mene sa slikicama :). Trebace mi dosta vremena da ih sve postavim ali mislim da ce vredeti.
Bili smo smesteni u Petrovcu na samoj plazi i moram da kazem da je uvek bilo i vode i struje i zaista nemam nikakve zamerke na smestaj. Ono sto moram da pohvalim je cistoca ne samo Petrovca nego i puteva izmedju mesta, kao i ostalih mesta. Na svakom koraku smo vidjali ljude koji se brinu da sve bude zaista cakum pakum. Policije ima takodje na svakom koraku i jako mi je bilo drago kad sam videla da SVI postuju i pravilo da uvek budu svetlja upaljena, cak i danju, kao i ogranicenja brzine.
Obisli smo celo primorje i to nekoliko puta, mada nisam slikala recimo Herceg Novi koji je JAKO lep, jer smo kroz njega samo prosli. Bilo nam je vec neko mesto tog dana i nismo mogli da setamo sve i da smo hteli.

Pa da pocnem da ubacujem slike...

Skadarsko jezero

Prvi pogled na more

Ovo sam sve morala iz kola ali nije ispalo lose...

Prvi pogled na Petrovac

E sad, dana kad smo doputovali, u Petrovcu je bio krkljanac kakav se nije ponovio, najverovatnije zbog preklapanja grupa. Svakako tog prvog dana nismo stigli da se okupamo jer smo vec tad presaltali i Bar i Budvu i Becice i Sutomore i Dobre Vode kako bismo se odlucili gde cemo odsesti.
Izbor je pao na Petrovac jer je po meni najlepse mesto na primorju.

Ovo je sad jedan grub pogled na Dobre vode. Inace mesto je jako malo ali i zaista lepo. Nama nije odgovaralo zato sto je bila velika guzva bas, a mala plaza, plus slabo gde ima prave debele hladovine.

: stancha - 29. avgust 2008 16:55:05(UTC)
Hej zenska,bas mi je drago da se super provodite,jedva cekam slicice caos

: Angel - 28. avgust 2008 13:49:40(UTC)
Samo da vam javim da je Petrovac savrsen! Tu smo smesteni a obisli smo celo primorje vec. Ima puno slikica pa cu vas zasuti kad se vratimo i sredimo. Ljubac!

: Angel - 22. avgust 2008 9:00:59(UTC)
Aha na samoj plazi bismo trebali da budemo. Necemo svakako u brda a mislimo da idemo po divljim plazama i da landramo kojekud. Hvala na info sreco i na best vishiz i vidimo se kad se iskupamo i odmorimo.
Ceo forum isao na more, cak su mi i na mail koji sam poslala nekoj prodavnici za sklopivi krevetac, odgovorili "izvinite nismo u mogucnosti da vam pomognemo, na odmoru smo u Grckoj, odakle vam ovaj mail i saljemo"-uzas! Tako da samo vi pletite ja odoh da ronim i pravim stoj na rukama u plicaku! Bio je red da uhvatimo zadnji voz pa cu slike da vam kacim blagishvremeno :-*

: Fokica - 22. avgust 2008 8:13:10(UTC)
E draga ja sam bila u Dobrim vodama ali pre 10 godina. To je bas malo mesto, ima samo jedna ili dve prodavnice. Super je za odmor. Posto ste motorizovani nije problem. E sada nadam se da ste blizu plaze jer je brdovit teren.
Mada ko zna sta se sve promenilo...
Nadam se da cete uzivati.
Srecan put :-*

: Angel - 22. avgust 2008 6:06:09(UTC)
Jao ljudi pa jel niko nije bio u Dobrim vodama? icon_eek

: Jade - 20. avgust 2008 5:23:34(UTC)
Ja sam bila ovog leta u Hrvatskoj na otoku Braču i verujte mi da ne može da se poredi ni sa jednim mestom u CG.Imam jako mnogo slika ali ne znam da postavim pa mogu samo da vam prepričam.Taj miris borove šume i čempresa,čiste i prozirne jadranske slane vode ne može da se plati.Osećala sam se kao pravi turista jer nisam cula srpski jezik ,oko mene su bili Nemci ,Italijani ,Slovaci ...nisam ni jednom cula nasu psovku. Apartman sam plaćala 40 evra po danu ,plaza mi je bila na domak ruke a pogled sa terase puca na more i kopno, Split.Cene po prodavnicama su jednake našim ,možda samo malo jače,ali kad odeš jednom godišnje na godišnji i ne pitaš šta košta.Bar sam ja takva.Od sveg srca preporučujem jer je jako lepo..

: Ivanela - 19. avgust 2008 19:24:43(UTC)
Angel, mi smo bili krajem juna, cene su iste kao i ovde.:)

: Angel - 19. avgust 2008 19:14:58(UTC)
I takodje bih bila zahvalna onima koji su bili ove godine bilo gde u CG da mi kazu kako se krecu cene kasica, pelenica i slicnih osnovnih stvari za bebe? Nemam koga drugog da pitam...

: Angel - 19. avgust 2008 10:54:54(UTC)
Mi cemo najverovatnije u cetvrtak vece idi u CG al ne kao sto jeprvobitno bilo planirano u Petrovac nego u Dobre Vode. Dal je neko od vas isao tamo i kakva su vam iskustva?

: Masha&Tasha - 12. avgust 2008 19:05:53(UTC)
E pa Bokice slike su ti fenomenalne, podsetila si me na neke prosle dane, zaista predivno i ne sumnjam da vam je odmor bio fenomenalan,a ono malo slatko dete je fenomenalno kao i uvek!
GagaT, videh da trazis varijante za more,a zasto ne probas Petrovac, meni je on super,a ako se kojim slucajem zazelis guzve i nocnog zivota ni Budva nije daleko!

: Bokicca - 8. avgust 2008 8:00:18(UTC)
Cini mi se da je ove godine snabdevanje vodom malo bolje.
Nama nijednom nije nestala voda ali je pritisak bio slab.

: Dorothy - 8. avgust 2008 7:46:31(UTC)
Bokicce slike su jako, jako lepe! Sad mi se odmah ide na more...

: Ivanela - 8. avgust 2008 7:32:18(UTC)
Angel ja ne znam odgovor na tvoje pitanje ali sam se sad setila neceg vezano za vodu, pa da se nadovezem...
Interesantno je da mi nikad nismo imali problem sa vodom ni u Budvi ni nigde u CG, a ceo zivot samo tamo idem, osim jedne godine u Tursku sto sam otisla- e, u Turskoj, cim smo usli u zemlju, rekli su nam da pazimo i da ni slucajno ne gucnemo vodu iz cesme, da je jako losa i da mozemo dobiti trovanje, skoro su nas i isprepadali za tusiranje, ali na kraju je ispalo da ipak smemo samo da se tusiramo, cak ni kuvanje na toj vodi nije dolazilo u obzir.

: Angel - 8. avgust 2008 6:41:17(UTC)
Ok Bokicce pogledacu-hvala. A da vas pitam, zna li neko kakvo je stanje sa vodom u Petrovcu? Ranije kad sam bila sa mojima a bila sam mala i bila sam dal u Budvi ne znam vise, imali smo problem sa vodom u hotelu, stalno smo imali slanu vodu za tusiranje. Da li je takva situacija i u privatnom smestaju u Petrovcu? Mi smo se bas zapalili za CG posto nismo sredili pasose za neku Grcku ili Tursku, al me ta situacija sa vodom jako nervira.

: simona78 - 7. avgust 2008 4:59:53(UTC)
Uhhhh, kako mi nedostaje moja CG :(:(:( Prva godina bez Jadrana :( Bebac je jos mali, ali bice prilika!

Svima koji ce ljetovati dolje, zelim nezaboravan provod i uzivanje sa vasim bebicama!!!

: uniona - 6. avgust 2008 20:32:32(UTC)
odusevile su me slike biogradskog jezera sok
tamo sam bila kao dete i od tada ni jednom
prelepo, zaista

: Bokicca - 6. avgust 2008 18:33:52(UTC)
Angel imas u Anjinoj temi slike plaze u Budvi.

: Angel - 6. avgust 2008 18:19:41(UTC)
Bokicce ajde stavi slike sa plaze. Mi cemo negde u CG mozda pa bih volela da vidim jos svezih slikica.

: JasnaMK - 6. avgust 2008 16:12:37(UTC)
Citat:
Ivanela - 6/8/2008 16:37

Citat:
JasnaMK - 6/8/2008 15:00

Bas lepo. I ja se slazem da je Jaz bas lepa plaza. Inace ja bi preporucila naselje Sv. Stefan (iznad ostrova ispod puta). Bili smo pre dve godine tamo i proveli se fantasticno. Mirno je, lepo, sredjeno bas za pravi odmor. Jedini problem su stepenista do plaze ali ima lepi hoteli na samu plazu i tu je zasita divno. Bas cu da prokopam slike u kompu i postavim ih.

Da, secam se tih stepenica, jednom smo brojali, bilo ih je oko 200! Super za liniju, haha.

Joj ne mogu da verujem koja koincidencija!!!!! Tacno je Ivanela. Danas smo pricali sa mojom jatrvom jer oni su bili tamo prosle godine i bas mi rekla da ih brojala i da ih ima priblizno 200 icon_eek

: verce - 6. avgust 2008 13:36:05(UTC)
Bokicca slike su WOW odlicnoicon_eek icon_eek   prelepe plaze i more ja nisam bilaicon_rolleyes Sledecu godinu  obavezno idem na Jadransko more malo kod moji u Slovenija malo i do Crnagora.Radujem se sto sam videla Anju a naravno i tebi:-* :-* :-* :-* :-* :-*

: Bokicca - 6. avgust 2008 12:39:42(UTC)
Mene je stepeniste u Herceg Novom ubijalo od plaze do stana smo imali 126 stepenika
Drago mi je da vam se svidjaju slike.

: Ivanela - 6. avgust 2008 12:37:00(UTC)
Citat:
JasnaMK - 6/8/2008 15:00

Bas lepo. I ja se slazem da je Jaz bas lepa plaza. Inace ja bi preporucila naselje Sv. Stefan (iznad ostrova ispod puta). Bili smo pre dve godine tamo i proveli se fantasticno. Mirno je, lepo, sredjeno bas za pravi odmor. Jedini problem su stepenista do plaze ali ima lepi hoteli na samu plazu i tu je zasita divno. Bas cu da prokopam slike u kompu i postavim ih.

Da, secam se tih stepenica, jednom smo brojali, bilo ih je oko 200! Super za liniju, haha.

: GaGaT - 6. avgust 2008 12:12:29(UTC)
Prelijepe slike Bokicce!!!

: JasnaMK - 6. avgust 2008 12:00:38(UTC)

: leptiric - 6. avgust 2008 11:51:40(UTC)
Bokice slike su prelepe.

: Ivanela - 6. avgust 2008 9:50:35(UTC)
Bokice, prelepe su slike.I plaza Jaz je fantasticna, tamo smo kampovali dva puta kad sam bila mala.
Kud ja ne napravih ovakve slike sad kad sam bila dole, moje su sve samo sa plaze....

: Bokicca - 6. avgust 2008 9:33:12(UTC)
Biogradsko jezero
Photobucket
Photobucket
Photobucket

: Bokicca - 6. avgust 2008 9:22:52(UTC)
Photobucket
Photobucket

: kikica - 6. avgust 2008 9:00:42(UTC)
Bokice slike su prelepe a tebi cestitke za liniju.

: Bokicca - 6. avgust 2008 8:59:37(UTC)
Photobucket
Photobucket
Photobucket

pogled sa puta na plazu Jaz
Photobucket

: Lukina mama - 6. avgust 2008 8:51:52(UTC)
Bokice, odlicne slike! :-* :-*

: dadoijoco - 6. avgust 2008 8:43:22(UTC)
Prelepo bravo

Lilypie Kids birthday Ticker

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Bokicca - 6. avgust 2008 8:38:10(UTC)
Kotor
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Izvinite sto su neke slike malo mutne.

: jasmina72 - 4. avgust 2008 7:54:38(UTC)
Da li je neko mozda zna nesto o apartmanima "Nirvana" u Kumborima? Osim sto ime obecava, ono sto se vidi na njihovom sajtu super izgleda. A da li je zaista tako???

: Bokicca - 2. avgust 2008 19:13:12(UTC)
Citat:
Ivanela - 1/8/2008 11:23

Ja obozavam Budvansku rivijeru, dok Hercegnovsku ne volim nesto...nije mi nesto ta Boka, ja volim pucinu, pogled na otvoreno more....ali daj sta das, pa smo i ove godine bili pored HN, i jednostavno nije to to...Budva je najbolja, a ako neko hoce vise mira, Becici su raj, jer im je plaza savrsena, a ima i hotela bas blizu plaze....a i odmah su do Budve, tako da se vozicem moze skoknuti...

Mislim da u Budvi ima neko posebno zracenje, nesto sto isijava, cim je vidim osecam se fantasticno, u pozitivnom morskom ludilu....

Ivanela slazem se s tobom od reci do reci.
Prekjuce smo se vratili iz Budve i fantasticno smo prosli i bas smo se lepo odmorili.
Plaza na kojoj smo mi bili je bas bila cista. I uopste nije bilo guzve na toj plazi. Postavicu ovih dana slike.

: leptiric - 1. avgust 2008 11:58:19(UTC)
Budva ,ima manje turista,ove godine.
Nocu se ispusta kanalizacija u more i bas smrdi ,sve do Becica.
lepa je Utjeha kod Bara.
dok sam ja bila u Ulcinju, plaza je duga ,pescana.
voda je cista.
ulcinja rivijera je duga 14km
Ada bojana
Skadarsko jezero
voznja kombi taxi je 0.80 centi do 1 eura -1pravac.
od velike plaze do grada.
ima puno stranaca Ceha,Rusa .
Smestaj u Ulcinju je 10eura po osobi za vece.
ima puno mesta(aparmani, sobe u vilama), na Velikoj Plazi.
ljudi cekaju ,na ulici i nude sobe.
posebno Gornji Stoj.

: Ivanela - 1. avgust 2008 7:23:06(UTC)
Ja obozavam Budvansku rivijeru, dok Hercegnovsku ne volim nesto...nije mi nesto ta Boka, ja volim pucinu, pogled na otvoreno more....ali daj sta das, pa smo i ove godine bili pored HN, i jednostavno nije to to...Budva je najbolja, a ako neko hoce vise mira, Becici su raj, jer im je plaza savrsena, a ima i hotela bas blizu plaze....a i odmah su do Budve, tako da se vozicem moze skoknuti...

Mislim da u Budvi ima neko posebno zracenje, nesto sto isijava, cim je vidim osecam se fantasticno, u pozitivnom morskom ludilu....

: GaGaT - 31. jul 2008 14:02:22(UTC)
Cula sam da ove godine ima manje turista, ne znam sta da radim, s obzirom da ne idemo kolima, treba mi mesto, da plaza nije daleko, da nema bas bas puno guzve, da mogu lako da se prebacujem busom itd...Pokusavam da nadjem smestaj preko neta, ali jednostavno nervira me to sto ne stave cijene...

: dadoijoco - 31. jul 2008 13:30:20(UTC)
GaGaT Becici jesu lepi samo ne znam kako je ove godine ali zna se desiti da na plazi nema mesta ni za peskir.Ja obozavam Boku Tivat,Stoliv Perast mislim da su to odlicna mesta za pravi odmor(prijateljica mi je trenutno u Tivtu oi kaze da nije uopste guzva.I naravno Plavi horizonti(sve to imas na internertu).Lep odmor

Lilypie Expecting a baby Ticker

: GaGaT - 31. jul 2008 13:11:52(UTC)
Opet ja da malo dosadjujem, razmisljala sam i kontala i mislim da bi mi mozda Becici odgovarali jer kako sam cula plaza je cista i nema puno guzve. Zanimaju me vasa misljenja, da li je neko bio tamo, s obzirom da ja nisam nikad i ako mozete da mi preporucite smestaj itd. Saljite i na pp. Hvala puno

: ciciban - 25. jul 2008 11:36:37(UTC)
Perast je divan,tamo stvarno moze bogovski da se odmori. :)

: GaGaT - 25. jul 2008 11:25:44(UTC)
Hippeia

: hippeia - 24. jul 2008 19:38:06(UTC)
GaGaT ako baš baš hoćeš da se odmoriš, a hoćeš na more- onda je Čanj pravo mjesto za tebe. Plaža divna, predivna, ali je dosadnooooooo...Nema baš nikakvih dešavanja, bukvalno samo plaža i par hotela...
Ako nećeš baš totalnu izolaciju onda je Petrovac jako lijepo, malo mjesto...
Međutim ja uvijek ističem Boku-koja je bajka za sebe. Perast-tamo kad odeš kao da si zalutao u doba renesanse, princeza i vitezova, baš je onako romantično i mirno, dušu dalo za odmor.
Dakle Perast je my favorite, bajka, bajka, bajka zaljubljen zaljubljen zaljubljen
A možeš i na planinu, zašto da ne? Na Žabljaku je ovo najljepše doba godine...

: mayya - 24. jul 2008 18:42:14(UTC)
Pirgo, slike su me odusevile. Slazem se sa tobom da su i ostali predeli Crne Gore prelepi i da ih treba prikazati.
Imas li jos slika?

: GaGaT - 24. jul 2008 17:50:23(UTC)
Pretpostavila sam da je u Budvi ludnica, a meni je zaista muka od guzve Gde da idem, dajte neke predloge??

: TINA BAMBINA - 24. jul 2008 16:00:17(UTC)
Ja sam iz Budve i mogu vam reci da je ovde prava ludnica.Puna je,pa je moj savet za one kojima je potreban pasivan odmor da beze iz Budve.Sto se tice plaze za slovensku se zna da nije cista,ali Becicka plaza je blizu koja je bas,bas cista.Cene su manje-vise kao i prosle godine.Ako vam treba neka informacija,pitajte.

: GaGaT - 24. jul 2008 15:16:26(UTC)
Zaboravila samo jos da dodam, idem sa mamom i bratom, a pravo sam u skripcu sa vremenom i nadam se da ce mi se plan ostvariti, ako neko moze jos da mi predlozi neko mirnije mesto, gde nema mnogo guzve da mogu da se odmorim jer sam hronicno

: GaGaT - 24. jul 2008 13:18:42(UTC)
Pirgo slike su super, he he meni je mamina familija sa Zabljaka :-)

Imam jedno pitanje :-)
Da li je neko putovao iz Nisa za Tivat avionom i ako jeste preko koje agencije ste uzimali karte itd? Ako znate web ili sl.

: pirgo7 - 4. jul 2008 11:00:02(UTC)
ajde da doprinesem i ja kojom fotkicom:)
Licno, kontinentalni dio CG i sjeverni su turisticki mnogo zanimljiviji od samog primorja, a svi CG vezuju za more. Zao mi je sto na ovom kompu nemam fotki sa Zabljaka, i iz ostalih mjesta sa sjevera
Evo slika sa Skadarskog, mjesto KARUCH

onda Lovcen

Tara...

: ciciban - 2. jul 2008 10:55:18(UTC)
mm Crnogorac pa stalno idemo tamo tacnije u Kotor kod familije i mislim da necemo menjati destinaciju do daljnjeg :)

: leptiric - 2. jul 2008 10:47:51(UTC)
U Petrovcu ,je cena kreveta u privatnom smestaju ,15e.
Cena hrane u restoranu je oko 6eura , supica,salata i glavno jelo.
Imas Voli market /gde ima sve da se kupi,i nije tolko skupo.
Cak je mleko, jeftinije nego kod nas.
senvic 3,5 eura. kolac 2.5 eura
vecera u restoranu za jednog,testenine i morski plodovi 9eura
sokici 3eura.
U kaficima ,je skupo,jer su tu uglavnom Rusi,I drugi stranci.
Plaza u Petrocu ,nije losa.
Najbolje je sto iznad ima hlad sa drvecem.
meni se nije svidelo,jer je bas malo mesto.
i za sve sam,morala ici u Budvu.

: ivaiva - 2. jul 2008 8:01:02(UTC)
Bas mi krivo sto ovaa godina nema da ja posetime Crna Gora.Patot ni e mnogu, A Iva ne mi se veruva deka ke go izdrzi.A plus i nemame klima vo kola, pa ke bide tesko. :(

: DIJANNA - 1. jul 2008 19:10:18(UTC)
Da li je neko skoro bio u Petrovcu,kako je tamo,kako se krecu cene soba?

: zhunga - 19. jun 2008 6:41:58(UTC)
Citat:
makica 265 - 3/4/2008 14:08

Citat:
Julija SG - 6/2/2008 23:37

Ostalo mi je u sijecanju kad sam u nekom restoranu narucila kafu, a konobar mi na to rekao: "Ja ti je vala necu kuvat! Daj naruci nesto konkretno!" ruganje ruganje ruganje

ruganje ruganje ruganje ruganje

SAMO DA KAZEM - OD SVIH MORA DO SAD I PRIMORSKIH MESTA HN RULES!!!

: Oblak_u_bikiniju - 18. jun 2008 19:42:01(UTC)
Predlazem da jos malo provrsljate internetom... Ja sam u mogucnost da vam kao jedan, je li, studen turizma, malo ispricam sta da obidjete i kako da obidjete i da ponesto unaprijed znate i sl. A sto se smjestaja tice jedino za sta mogu da provjerim je HN gdje se cijene soba krecu od 8-18 eura po osobi, a apartmana 15-25 za sada.

: katarina - 18. jun 2008 17:31:33(UTC)
i mene isto zanima pa nek salju i meni hvala!

: Srcka - 18. jun 2008 17:24:03(UTC)
Oblace, hvala na informaciji u pp.

Ovog leta naravno opet Crna Gora, moj mm je Crnogorac i obozava nase more, ali vi ne mozete da verujete da se njemu najvise svidja i sada se vadi na auto jer vozi na crnogorske tablice i nije vlasnik vozila pa zato i ne mozemo u drugu zemlju na letovanje, a i nase more je zdravo. Ma, uzas, a ja sam bas htela Grcku ove godine.

Mene zanima, verovatno mi Crnogorke mogu pomoci ali i ostale posto mi jos uvek nismo nasli smestaj a hteli bi nesto malo kvalitetnije zbog bebe da li neko zna za neki apartman ili tome slicno a da bude Budvanska rivijera, ne mora Budva, nego Becici, Rafailovici, Jaz... Da ne bih zamarala ostale mozete mi poslati pp. Hvala puno.

: Ivanela - 18. jun 2008 8:21:12(UTC)
Iako ja imam neodoljivu zelju da posetim neku drugu zemlju, ove godine opet idemo u Crnu Goru.Ispalo je najisplativije, pa hajde...inace obozavam crnogorske predele jer obozavam planincine i sve sto je krsno, mada sam se uzelela i nekih drugih predela ali o tom po tom.
Divne su sve ove slike, Kajo tvoje su bas duhovite- prava poenta odmora :) .
Ako Bog da i ja cu uskoro da ulepsam ovu temu svezim slikama bravo

: Oblak_u_bikiniju - 17. jun 2008 18:04:56(UTC)
ivi, bas mi je drago sto volis HN :) Pretpostavices da zivim tu :)
Sto se tice Becica ne znam previse. Mada su poprilicne guzve i nisam sigurna koliko je cisto more. Ipak, ne bih da sirim dezinformacije.
Ko je zainteresovan za bilo kakve podatke ovako, uopste, ako znam, rado dijelim turisticke informcije :)

: makica 265 - 3. april 2008 10:08:12(UTC)
Citat:
Julija SG - 6/2/2008 23:37

Ostalo mi je u sijecanju kad sam u nekom restoranu narucila kafu, a konobar mi na to rekao: "Ja ti je vala necu kuvat! Daj naruci nesto konkretno!" ruganje ruganje ruganje

ruganje ruganje ruganje ruganje

: JelenaPetrovic - 3. april 2008 8:44:28(UTC)
Da malo osvezim temu i da postavim pitanjce. Da li je neko letovao u Becicima ili Radovicima? TO su nam moguce destinacije pa me zanimaju iskustva, preporuke i naravno fotkice.

: ivy - 9. februar 2008 23:21:23(UTC)
Jao ja obozavam HN hocu sad da bude leto i odmah da idem:(:(:(
2 godine nisam bila a OBOZAVAM. Imamo divne prijatelje koji tamo zive i imaju sad bebu od 8 meseci kao Boki...Jedva cekam da ih vidim!!!
Idemo za 1.maj pa vam tad postavljam slikice ove sto sad imam nisu bas neke,a moram prvo da ih skeniram

: uniona - 9. februar 2008 19:44:40(UTC)
srcka ova prva slika je FANTASTICNA

kao sa nekog postera

: Srcka - 9. februar 2008 18:31:45(UTC)
Slike su vam prelepe, Kajo ona poslednja je stvarno super. Ja volim Crnu Goru i njihovo more, a moj mm je crnogorac i prosto mu je nezamislivo da ne ode tamo na letovanje...

caos caos caos

: tanja. - 9. februar 2008 14:59:56(UTC)
Divne slike bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
Bas dugo nisam bila u CG :( ali se nadam da cu uskoro ;]

: kaja - 9. februar 2008 14:31:22(UTC)
icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_wink icon_wink Hvala. icon_surprised ops:icon_lol  Nego, ko stavlja sledeći slikeeee???  

: lillyblue - 9. februar 2008 8:47:02(UTC)
Slike su izuzetne, zastao mi je dah.. Tako bih se setkala plazom i brchkala u moru, i sedela u kaficu i pijuckala limunadu :(

: mima80 - 9. februar 2008 7:08:53(UTC)
Kajo, super su ti slicice, ali mi je jos draze sto tebe vidim na njima :) Secer si nevidjeni, bas si mi kao neki Strumpf, mali vragolan icon_wink icon_lol

: kaja - 8. februar 2008 14:03:58(UTC)
anene E pa sad! Nećemo skretati sa teme! zagrljaj Nego, moram da vam budem iskrena... stare su to slike - od pre tri godine! Sticajem raznih okolnosti, nisam imala prilike da idem na letovanja od tada (a boga mi i zimovanja mi već blede u sećanju) :| Sad imam i više godina i više kila, ali tu negde u osnovi - to sam ja!! icon_wink Jedva čekam uskoro na neki put!

: Ella - 8. februar 2008 13:24:22(UTC)
Ja se vise obradovah sto vide Kaju, nego pejzas :) Super slike, kao i ti na njima icon_wink ... extra! Daj jos bravo

: GaGaT - 8. februar 2008 12:54:45(UTC)
Divne slikice Kajo!!!

: leptiric - 8. februar 2008 11:18:50(UTC)
Hippeia i Kajo
slike su super
P.S.Kajo,bas izgledas mladoliko.( ne znam koje si god?)

: hippeia - 8. februar 2008 11:14:53(UTC)
Kajo skroz si otkačena :) :) :) Ovo je baš u tvom stilu, hehe ;]
A što si mi slatkaaaaaaaaa ;] :-* zagrljaj (ozbiljno) i super su ti sličice ;]

uniona imam još umjetničkih, nakačiću kasnije, nego se bojim da ne pretjeram pa odem u OT :> pa da me mima batina poguzi

: kaja - 8. februar 2008 10:21:50(UTC)

Meni je more kao more... Volim odmor na moru... Ali nisam posebno vezana za crnogorsko primorje nešto više nego da idem u neku drugu državu na odmor... Volim OVO icon_wink ruganje ruganje ruganje :

Ali podsetile ste me koliko volim Kotor i Perast! :) Eto i par mojih "umetničkih" iz Kotora...

A evo i jedan drugačiji kadar sa Gospe od Škrpjela zvezda :

: uniona - 8. februar 2008 9:52:21(UTC)
hippeia odlicne su ti slike, narocito umetnicke egzibicije (jel imas jos???) bravo bravo bravo

: hippeia - 8. februar 2008 9:17:13(UTC)
Malo mojih "umjetničkih" egzibicija (pogled na more kroz jednu od puškarnica na zidinama):

Marina:

Ulice starog grada:

Palme, palme...

Plato ispred starog grada (pogled sa zidina):

Još malo mojih "umjetničkih" egzibicija (nisam mogla da odolim, obožavam ovakve detalje):

: hippeia - 8. februar 2008 9:10:51(UTC)
Evo malo Budve (stari grad uglavnom):

Pravoslavna crkva:

Plato ispred pravoslavne crkve:

More, more...

Katolička crkva:

Toranj katoličke crkve koji dominira kada se Stari grad gleda iz daljine:

Ostrvo Sv. Nikola

: Ella - 7. februar 2008 19:10:07(UTC)
Zaboravih da pomenem tebe Piljari... waoouu zenska si i po bravo Da je reziser Bond- filma video ovu sliku, ponudio bi tebi ulogu, pre Halle Berry icon_wink

: leptiric - 7. februar 2008 17:01:03(UTC)
Piljari
sve slike su divne i lepe.

: hippeia - 7. februar 2008 15:33:41(UTC)
Hej, Masha&Tasha, te slike što si pomenula da ti se sviđaju je postavila uniona, jeste stvarno su divne ;]
Inače ostrvo Gospa od Škrpjela je nastalo na stijeni na kojoj su mještani našli ikonu sv. Bogorodice koju je izbacilo more, pa su odlučili da na toj stijeni sagrade crkvu. Kako je stijena bila mala, oni su godinama, pa i vijekovima nasipali pijesak i kamenje i tako gradili vještačko ostrvo, na kojem je kasnije crkva i sagrađena. Legenda kaže da su ribari, kad god bi krenuli na more, nosili u čamcima kamenja koliko su mogli i bacali oko stijene. Ostrvo je dobilo ime po nađenoj ikoni, koju su mještani nazvali Gospa od Škrpjela (škrpjel-lokalni izraz, znači stijena).
Inače velika se pompa i propaganda diže oko Gospe od Škrpjela, dok odmah pored, u miru, tišini i hladu borova postoji malo, prirodno ostrvo sv. Đorđe na kome takođe postoji crkva. Po meni je ovo ostrvo mnogo ljepše, samim tim što je prirodno, a nekako je skroz mirno, napušteno, potpuno u sjenci Gospe od Škrpjela koju svi stavljaju u prvi plan.

Piljari slike su divne ;]

: Ella - 7. februar 2008 15:19:34(UTC)
Uniona, Hippi, Piljari waouuu icon_eek   JAKO LEPE SLIKE bravo bravo bravo bravo   Eh taj plavi Jadran, sto mi nisi blize :(

: uniona - 7. februar 2008 15:03:02(UTC)
zaboravila sam jos jednu stvar vezano za boku, ko ima snage i volje obavezno, ali obavezno da se popenje iznad boke onim zidinama (da budem preciznija stepenicama uz brdo iznad starog grada). malo je naporno i treba dobrih 45 minuta, ali je pogled odatle vredan svakog truda

ja nemam te slicice u kompu, ali pozivam nekoga ko se peo da ih postavi, zaista prelep pogled na ceo zaliv

: uniona - 7. februar 2008 14:34:58(UTC)
Citat:
Masha&Tasha - 7/2/2008 18:03

Hippea, ono ostrvo Sv. Marko me je podsetilo na neka davna vremena kada su tamo samo Francuzi dolazili i kada se slama na kucicama menjala svake godine i kada smo krisom camcima prelazili da se kupamo tamo i ono ostrvo cveca, koliko je fenomenalna voda bila tamo, dugo nisam tamo isla, ali sam cula da to vise nije to.
Super su i tvoje slicice! Posebno mi se svidja onaj goblen, to je nesto sto zaista treba videti!

ja nisam hippeia, al nema veze icon_wink
bas mi je bilo zao sto se nismo iskrcavali na ostrvo svetog marka, ja sam po prvi put bila sa ove strane ostrva, ali nam nisu dali da idemo na ostrvo jer nije u funkciji i ko zna na sta bismo naisli tamo (zmijice i sl...), ali nema veze osecaj je bio dovoljno lep i sa brodica

a svima koji posecuju boku obavezno moraju i da posete gospu od skrpjela ne samo zbog goblena... postoji veoma zanimljiva prica o nastanku ostrva, kako hippeia rece to je vestacko ostrvo. takodje u katolickoj crkvi na ostrvu postoji najveca sacuvana zbirka na svetu metalnih plocica na kojima su ugravirani brodovi kojima su moreplovci odlazili u beli svet. pre nego sto odplove dodju u tu crkvicu, pomole se gospi i ostave tu plocicu da im gospa na taj nacin cuva brod
takodje postojao je i obicaj (ne znam da li je to jos uvek) da bracni parovi koji se vencaju u toj crkvi ostave bidermajer u crkvi nakon vencanja, tako da se moze videti i ta kolekcija bidermajera
pored crkve je jos i muzej, u kome je pored goblena mnogo drugih stvari, maceva, slika, posudja ...

meni je bilo mnogo zanimljivo da cujem sve te price vezane za tako malo ostrvce

kada je rec o boki koja je prelepa preporucujem svima da je istraze iz ovog ugla i da ne formiraju utiske o boki na osnovu bokeljske noci, koja je cisto izkomercijalizovana i izgubila svoj tradicionalni karakter i gde niste nista drugo mogli da vidite (barem ove godine) od gomile pijanih i izdrogiranih klinaca, a na ulicicama starog grada ste mogli samo alkohol da osetite i sve vreme da pazite gde stajete odnosno u sta gazite

: piljari - 7. februar 2008 14:23:12(UTC)
plaza u uvalici je kraljicina plaza -ona je u sezoni zatvorenog tipa na nju se ne moze uci ni da se plati(rezervisana je za visoke goste tipa Abramovič,Luščenko,Zepter,Djukanović .......) a od septembra je otvorena i zaista je predivna ,odmah pored nje je Kraljeva plaza ona je otvorenog tipa(,ulaz se placa) i veca je od Kraljicine plaze a svuda oko vas je suma i stara zdanja (taj citav kompleks je nekad pripadao mislim Karadjordjevicima pa ga je posle koristio Tito ,ovo pisem zato sto je interesantno to sto je svaki drzavnik koji bi bio Titov gost iz svoje zemlje donosio razno drvece tako da na vrlo malom prostoru ima preko 150 vrsta drveca,ne mogu vam opisati taj miris )inace u pravu si postoji plaza pored Petrovca koja je slicna i zove se Lucice
,inace ja ljuta nisam

: GaGaT - 7. februar 2008 14:06:43(UTC)
Jeste stvarno su divne slicice i odlicne!!!

: Masha&Tasha - 7. februar 2008 14:03:34(UTC)
Mozes da se ljutis na mene koliko god hoces, nisam jednog trena htela da te uvredim,niti imam misljenje o sebi kakvo si ti navela,ali ako tako izgleda ok, ali sad moram da ti dam komplimente, konacno si postavila ono sto sam ja zelela,a i mnoge druge devojke. Ove slike pokazuju mnogo vise nego sto svi oni tekstovi sto si pisala gore! I sad slobodno mogu da ti kazem da je ovo bolja i lepsa reklama za Crnu Goru nego bilo sta drugo. Posebno mi se svidela ona plaza u uvalici i slika ispod, jel to oko petrovca ili sam pogresila?! Ja imam gomilu slika odatle, jedno vreme sam puotvala jednom mesecno na vikedn na primorje, kupala se kad niko nije i u decembru i u maju. I ona slika gde si u vodi koja leti na sve strane.
Hippea, ono ostrvo Sv. Marko me je podsetilo na neka davna vremena kada su tamo samo Francuzi dolazili i kada se slama na kucicama menjala svake godine i kada smo krisom camcima prelazili da se kupamo tamo i ono ostrvo cveca, koliko je fenomenalna voda bila tamo, dugo nisam tamo isla, ali sam cula da to vise nije to.
Super su i tvoje slicice! Posebno mi se svidja onaj goblen, to je nesto sto zaista treba videti!

: piljari - 7. februar 2008 13:06:15(UTC)

: piljari - 7. februar 2008 13:01:18(UTC)

da i ja izbacim neku sliku mada na brzinu i biće tu i pejzaža,šetališta,plaža i mora da se stvori neka kompletnija slika nisam vršila neku selekciju ima tu i Bara,Perasta,Svetog Stefana,Miločera naravno Ostrog

: uniona - 7. februar 2008 11:46:43(UTC)
evo pronasla sam jos par slika u kompu, ove su slikane mob. tel. pa mozda nisu bas najjasnije, ali nema veze, jel da?

ovo je petrovac, pogled sa mora

Photobucket

jao sad se setih, u petrovcu smo bili pre sezone (mozda je bio maj mesec, ne secam se dobro) i sa nama je u brodicu bilo par starijih stranih turista. elem, u jednom trenutku neko od njih rece da je video neku veliku ribu u vodi, slicnu ajkuli, a mm i ja smo se nasmejali u fazonu "cuj ajkula :)))) " kad ono imamo sta posle da cujemo...

a ovde je naravno ostrvce gospa od skrpjela i ispod cuveni goblen na kome su kosa andjelcica, isusa i bogorodice je protkana vlasima, (vlasi su od tamne do sede boje i govore koliko je dugo ona vezla goblen)

Photobucket

Photobucket

a ostrvce pored je sveti djordje (izvinjavam se sto dupliram slike, hippeia oh je vec postavila, al' eto iz drugog ugla)

Photobucket

sledece 2 slicice su sa ostrva sveti marko kod tivta na kojima se mogu videti bungalovi (nadam se da se vide). tu smo dosli isto brodicem i kupali smo se iz brodica, nismo se iskrcavali na ostrvo. za kupanje je mnogo lepo jer je tiho i nema nigde zive duse, osim posetilaca koji dodju da se odmore na svojim jahtama

Photobucket

Photobucket

: bobiska - 7. februar 2008 11:19:21(UTC)
Obozavam crnogorsko primorje, narocito Budvu. Fotografije su divne.
zaljubljen MNE

: Lukina mama - 7. februar 2008 10:59:57(UTC)
Stvarno je lijepo! ;] ;] ;]

: Verica - 7. februar 2008 10:43:28(UTC)
Hippea slike su prelepe zaljubljen ! Obozavam Boku, Kotor narocito zaljubljen

: mima80 - 7. februar 2008 10:25:42(UTC)
Hippeia, fantasticne su ti slike, svaka je kao razglednica :)

: hippeia - 7. februar 2008 10:21:15(UTC)
Perast-u njemu vrijeme kao da je stalo:

Gospa og Škrpjela (vještačko ostrvo):

Malo prirodno ostrvo pored Gospe, zaboravila sam kako se zove, meni je mnogo ljepše:

: hippeia - 7. februar 2008 10:14:40(UTC)
Curke, evo malo Boke, koja kao da je iz neke bajke izašla zaljubljen

Kotor (zidine, a iza se vidi kupola crkve Sv. Nikole):

Crkva Svetoga Nikole:

Neki detalji iz starog grada:

I meni posebno draga-žveljarin (časovničar)

: Mirche - 7. februar 2008 7:38:53(UTC)

Kao sto rekoh, nastavi li se negativan ton na temi postovi ce biti izbrisani i ostace samo slike.
Nadam se da cemo nastaviti sa predstavljanjem Crne Gore bez politickih, ekonomskih pa i licnih konotacija.

Imam jako mnogo divnih slika iz Crne Gore, sto sa mora sto sa planina samo treba da ih skeniram i postavim... 

: piljari - 7. februar 2008 7:14:27(UTC)

"ne bi trebalo da se brišu postovi nego da se sve isčita i da se vidi gde počinju negativni tonovi (meni ne smeta da se sa ove moje teme sve i izbriše pa čak i sama tema) ali se plašim da će svako moći svačiju temu da "minira"sa par bezobraznih postova i onda će se brisati sve teme na kraju ćemo ostati i bez foruma

treba poštovati pravila nema uvreda(glupo....) negativnih tonova i neko moje zapažanje da se lične netrpeljivost ne prenose na teme jednostavno ako neko nekog ne voli ili ne simpatiše(ništa strašno)jednostavno neka zaobiđe određene postove(što ja lično radim) a ne samo da blati i pljuje i da piše kontra

pozzz"

Ovo je teks poruke koju sam poslala Mirche-tu na pp pa rekoh da je i javno objavim

: Mirche - 7. februar 2008 6:43:04(UTC)
Ako se nastavi ovaj negativan ton u temi svi postovi ce biti obrisani a ostace samo slike.

: piljari - 7. februar 2008 5:30:06(UTC)
Mislila sam da više ne komentarišem ali moram odgovoriti posebno Masha&Tasha:                            brojke koje iznosim oko stana – razlog je što ja uporno pišem kako je evidentan rast,povećan broj turista, iznosim svoje zapažanje a vi uporno daj konkretno pa eto konkretno,ako ja iznesem svoje zapažanje da je ujutro čisto (koliko sam zakjučila ovde samo ja nisam imala pravo na svoje mišljenje) vi kažete da je EPP.kako je onda moguć toliki rast cena nekretnina i interesovanja ako ovo što pišem nije tačno.
priče oko kradje i ubistva – pa ja mislim da je za jednu zemlju mnogo gore to nego povremene nestašice vode ili nehigijena pa se ne kunem kako tamo neću nikad više kročiti - naprotiv  
"Trece, niko ti nije rekao da trebas da ides 10 godina da crncis u inostranstvu da bi okacila ovde slike"-tvoj komentar pa zar ti svetska žena da tako govoriš da to kažeš u velikoj americi proglasili bi te za rasistu ,a ja sam sam rekla "uglavnom radeći najteže poslove" kažem imam u užoj familiji rodjake po inostranstvu pa znam da naporno rade preko nedelje i da vikendom idu u šetnje pa kazem da se na osnovu njihovih slika često donese pogrešan zaključak,napominjen da sam rekla "uglavnom"da to nije pravilo za sve,i ne mislim da je to glupo nego si ti to glupo shvatila
a ljubomora –moram da kažem da ovde ima zaista divnih devojaka i žena u svakom pogledu ali zar misliš da može neko da bude ljubomoran na tebe po bilo kom pitanju(lepo je kad čovek ima tako visoko mišljenje o sebi ali treba biti realan)
a ti me nikad ne možeš ni uvrediti ni povrediti šta god da napišeš a što se tiče slika pa kako misliš da neko slika bokokotorski zaliv i prikaže ga u punoj lepoti već iz ptičije perspektive a ja ptica nisam

neko je napisao kako je voda prljava od mulja,algi i iako ne volite podatke evo jednog a to je da jadransko more(samim tim i crnogorski deo)ima jednu od najkvalitetnijih(ako ne i najkvalitetniju) vodu od svih svetskih mora,(a imoje je zapažanje da kanti za smeće ima dovoljno)
još jedna stvar se zaboravlja da kada idemo u inostranstvo uglavnom idemo u njihova najbolja i najelitnija letovališta ili hotelske plaže i hoćemo to da poredimo sa našim gradskim plažama pa nije to baš u redu šta je sa kraljičinom,kraljevom,sveti stefan,trsteno,lučice.......e tamo sigurno  nema ni najmanjeg papirića a da ne pričam za hotelske plaže(zatvorenog tipa)
evo i jedno moje uopšteno zapažanje mi(jugosloveni)sasvim se drugačije ponašamo vani a drugačije kod kuće recimo tamo stavljamo pojas pazimo na ograničenje....a čim predjemo granicu pojas se skida i noga na gas ovo pričam što se tako odnosimo uglavnom prema svemu pa i prema plažama(i naravno nisu svi takvi) pa tako ovde se može napisati bilo šta a tamo se vodi računa (mislim na ono crnčiš)

: Masha&Tasha - 6. februar 2008 23:35:23(UTC)
Citat:
piljari - 7/2/2008 14:54

evo i mojih utisaka ja sam do 1999 godine živela na kosovo(tu sam i rođena) kada se rat završio došli smo u crnu goru(moji su poreklom iz crne gore)posle par godina kupili smo stan za oko 40000 hiljada eura danas za taj stan dobijamo 150000 eura(za sada zarada 110000 eura)i šta trebala sam da provedem u inostranstvo 10-ak godina uglavnom radeći najteže poslove i otići za vikend da se negde slikam i reći kako je prelepo,
što se tiče citata još pre 15-tak godina sam išla između ostalih zemalja i u grčku pa o njihovoj gostoljubivosti da ne pričam zvali su policiju što smo parkirali auto ispred njihove radnje a kod njih ništa nismo kupili,a u bugarsku mi je išao dever pa između ostalog prenosim i njegove utiske
ja ovde sada živim i kažem a citiram mnoge koji su ovde to izneli da je u predsezoni čisto pa pitam ko prlja i kažem da je jutri sve sređeno
inače za mene je najlepši grad Beograd(u Srbiji mi je skoro sva rodbina)a u beogradu smo imali niz neprijatnih situacija (pokušaj krađe auta.......)pa da idemo malo dalje u beogradu je ubijenpremijer(kojeg još uvek obožavam) pa se ubijaju novinari pa nikada neću reći da tamo nikad više neću otići naprotiv jedva čekam
a ako pažljivo čitaš ja iznosim i svoje utiske
a opet kažem u turizmu se sve meri brojkama i statistikom pa ako želiš daću ti i te podatke

Ja zaista nemam nameru sa tobom da se prepirem, cemu sad ove tvoje brojke koliko si zaradila na kupovini stana i sl?! Izvini ali ti si zaista promasila temu. Bez ikakvog vredjanja i bilo koje namere sam te zamolila da stavis svoje slicice, jer sam sigurna da ih imas, takodje sam ti rekla da nije mesto da se nista kudi, svako ima pravo na svoje misljenje, ali ti ga bas udarila po EPP. Svi dobro znamo drazi Crne Gore, bas kao i mane, vecina nas ih je okusila. Pogledaj ostale devojke i ostale teme na putovanju i videces razliku izmedju tvojih postova i ostalih.
Drugo, cemu ove price, kradje kola, ubistva i sl, pa kako si krenula sticemo do doba Turaka.Zaista svemu tome nije mesto ovde.
Trece, niko ti nije rekao da trebas da ides 10 godina da crncis u inostranstvu da bi okacila ovde slike,zaista glupo i nepormisljeno. Svako ima svoj zivot i svoju pricu. Ne vidim svrhu tvoje ljubomore na sve ostale slike, neko ima vise, neko manje, nekog je zivot odneo i tamo gde se nije nadao. Ja iskreno nisam nikad pomislila ni kao turista da dodjem i vidim Ameriku, jednostavno nije me privlacilo, ali sticajem nekih okolnosti desilo se. Ako sam okacila slike,to je zato sto sam zelela da podelim sa vama nesto sto mnoge nece biti u mogucnosti da vide, a ne da kazem ja sam ovde bila, a ti ne.
O Beogradu imas temu BG, pa ako zelis okaci neku slikicu, uvek mi je drago da vidim slike grada u kome sam odrasla i gde je moje srce i dan danas.
I molim te da vise ne raspredamo na ovu temu, jer mi nije cilj ni da te uvredim, ni povredim vec jednostavno hocemo tvoje slike, iz tvog ugla zabelezeno, svako od nas moze na googl da dobije sve moguce podatke,a mene statistike ne interesuju, ali lepa fotka ce mi uvek privuci paznju. Da imam ovde i ja bih okacila slike iz CG, ali su u Bg, mozda vam se jednog dana pridruzim na ovoj temi i sa slikama. icon_wink

: GaGaT - 6. februar 2008 22:41:44(UTC)
Piljari ama razumem ja tebe u potpunosti, ali mi je ovaj tvoj komentar zasmetao:
A sad ja tebe citiram:"i šta trebala sam da provedem u inostranstvo 10-ak godina uglavnom radeći najteže poslove i otići za vikend da se negde slikam i reći kako je prelepo",
Meni je cela ex Jugoslavia prelepa i Crna Gora i ostale bivse republike. Sto se tice Crne Gore, nemam bre nista protiv, pa cela mamima familija mi sa Zabljaka, nego rekla sam da sam protiv slika i tekstova kopiranih sa interneta i to mi jednostavno smeta.
Samo da ja nadjem neke moje slicice iz CG, pa cu da stavim.

: leptiric - 6. februar 2008 20:42:28(UTC)
Sto se tice Crne Gore
Bila sam u svim mestima na primorju.
Nestasica vode je evidentna.
Treba resiti ,pitanje ispustanja kanalizacije u more.
Cene su poprilicno visoke,kao u inostranstvu.
Smeca ,nije bilo bas puno.
Guzve su velike leti.
Meni se posebno svidja
Kraljicina plaza.
Ada Bojana.
Sasvim je drugacije ici tamo na odmor 10 dana godisnje i ziveti stalno.
Prosle god ,sam bila u Petrovcu, nije lose ,mada je mnogo mali grad.
Za sve smo morali ici u Budvu.

: uniona - 6. februar 2008 20:28:25(UTC)
Citat:
piljari - 6/2/2008 23:11
...ali isto tako mislim da nema razloga za ljutnju ako neko misli drugacije i da nema nametanja misljenja

a ko se ovde ljuti ili namece svoje misljenje? mi samo iznosimo svoja iskustva i zapazanja sa cg primorja

ne slazem se sa time da su turisti krivi za smece na plazi, negde si napisala sledece: "... u jednom se ssvi slazemo da je u crnog gori prelepo i cisto van sezone stoga se da zakljuciti da je problem u gostima da oni prljaju i bacaju smece"
pa ne ocekujes da turisti placaju uslugu (po nista manjoj ceni nego na drugim destinacijama) i jos uzmu metle ili sta vec u ruke i da ciste plaze? naravno, mora da postoji kultura tipa 'smece u kante' ali treba obezbediti i te kante na plazama. na drugim turistickim destinacijama plaze posecuje daleko veci broj turista nego u crnoj gori ali su one i pored toga cistije i urednije. znaci nisu krivi turisti!!! more nije prljavo samo od smeca, vec od mulja, algi i sl. a za to takodje nisu krivi turisti

upravo ova tvoja recenica svedoci o odnosu lokalnih ljudi prema turistima koji plate da letuju na cg primorju...

kada je rec o prirodnim lepotama cg zaista mislim da ima potencijala, evo cak sam i okacila slike u prethodnom postu kojima zelim da doprinesem ovoj temi (nazalost nemam slika skadarskog jezera), ali nisu dovoljni samo prirodne lepote,hotel splendid, fancy lokali i restorani da bi crna gora u turistickom smislu bila ono sto zaista moze da bude a to je svetska destinacija

ovo je samo moje licno misljenje na osnovu svog iskustva koje ne zelim nikome da namecem

: Julija SG - 6. februar 2008 19:37:32(UTC)
Ljetovala sam par puta u Crnoj Gori. Stvarno ima prelijepih mijesta, plaza i gradova. Meni licno se najvise svidja Herceg Novi. E sad sto se tice cijena, one boga mi jesu paprene! Vode standarno u sezoni nikad nema, ili je nema dovoljno, a usluga e to je tek posebna prica. Mada mene to sve nije bas posebno nerviralo.

: piljari - 6. februar 2008 19:11:21(UTC)

Citat:
GaGaT - 6/2/2008 22:12 Cao Piljari, Mislim da ti komentar nije na mestu, jer ovde ne bi trebalo da bude nekog takmicenja, ko gde zivi ko ce lepse i bolje slike da postavi. Nismo mi otisli u inostranstvo da bi se slikali i stavljali slikice. Svi mi imamo svoju zivotnu pricu koja je manje ili vise bolna od price nekog drugog... Mislim da se u tome i ogleda lepota ovog podforuma, sto mozemo da pokazemo raznovrsnost. Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta. I opet kazem definitvno sam protiv reklamnih kampanja :-)))

ti si me ili pogresno shvatila ili sam se negde pogresno izrazila (mislim da nisam) ni na kraj pameti mi nije da se takmicim,(ja licno bih volela da zivim u Americi )znam da niste otisli u inotsranstvo da bi se slikali(dosta ljudi iz moje porodice zivi po inostranstvu i znam da uglavnom nije lako)ovo tebe citiram "Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta."pa ja svo vreme govorim da  u tome nije poenta ,poenta je u tome da se na osnovu pojedinacnog misljenja ili iskustva ne mogu generalizovati stvari.a sto se tice slika sa interneta videla sam po komentarima da dosta cura nikada nije bila u Crnoj Gori pa vodjena zeljom da im pokazem Crnu Goru u sto lepsem svetlu jer ja takve slike nikada ne mogu napraviti a i uzgred budi receno moja tema je jedna od zadnjih otvorenih na podforumu putovanja pa sam tu videla dosta slika skinutih sa interneta(i uopšte mi to ne smeta naprotiv pa ne mozemo se popeti na brda da bi slikali panorame),a sto se tice reklamne kampanje pa ja sam gore rekla da su za mene Beograd i Srbija najlepsi(a od trenutka kada smo izbegli nisu se okrenuli prema nama) a ako pazljivo citas to za Crnu Goru nisam rekla(da je najlepsa)

slazem se da se u raznovrsnosti ogleda lepota ovog foruma ali isto tako mislim da nema razloga za ljutnju ako neko misli drugacije i da nema nametanja misljenja

: GaGaT - 6. februar 2008 18:12:54(UTC)
Cao Piljari,

Mislim da ti komentar nije na mestu, jer ovde ne bi trebalo da bude nekog takmicenja, ko gde zivi ko ce lepse i bolje slike da postavi. Nismo mi otisli u inostranstvo da bi se slikali i stavljali slikice. Svi mi imamo svoju zivotnu pricu koja je manje ili vise bolna od price nekog drugog...
Mislim da se u tome i ogleda lepota ovog podforuma, sto mozemo da pokazemo raznovrsnost.
Ako ja imam prilike, da posetim neko mesto u Americi i da ga podelim sa Vama, pa naravno da cu to uraditi. I bas me briga sto mnogi ne vole Ameriku, ili je neki drugi ljudi vole, jer u tome nije poenta.
I opet kazem definitvno sam protiv reklamnih kampanja :-)))

: hippeia - 6. februar 2008 18:09:23(UTC)
Citat:
piljari - 6/2/2008 21:54

inače za mene je najlepši grad Beograd(u Srbiji mi je skoro sva rodbina)a u beogradu smo imali niz neprijatnih situacija (pokušaj krađe auta.......)

Uh piljari, dobro ste prošli, mm-ovim roditeljima su ukrali auto prije par mjeseci kad su nam bili u posjeti, sreća nađen je!
Nego stvarno, hajde mi da kačimo slike, sve te mane što smo navele stoje, ali hajde da se ne prepiremo nego da uživamo u ljepotama Crne Gore!
Evo ja sutra kačim moje slikice ;] !

: Lukina mama - 6. februar 2008 18:03:06(UTC)
Citat:
mima80 - 6/2/2008 21:59
Citat:
GaGaT - 6/2/2008 21:09 Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))
Slazem se sa Gagom, ni meni se ne dopadaju fotgrafije skinute sa interneta. Mislim da bi na ovom podforumu trebali da se drzimo slika koje smo sami napravili, sa prenesenim utiscima o mestu koje smo posetili

Apsolutno!

: mima80 - 6. februar 2008 17:59:18(UTC)
Citat:
GaGaT - 6/2/2008 21:09

Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))

Slazem se sa Gagom, ni meni se ne dopadaju fotgrafije skinute sa interneta. Mislim da bi na ovom podforumu trebali da se drzimo slika koje smo sami napravili, sa prenesenim utiscima o mestu koje smo posetili

: piljari - 6. februar 2008 17:54:21(UTC)
Citat:
Masha&Tasha - 6/2/2008 21:01

[QUOTE]piljari - 7/2/2008 12:12

a bugarsko more pa evo citiraću neke ljude koji su tamo boravili "Ja ti ne bih nikako preporuchila ni Nessebar ni Bugarsku.
more je loshe, vishe je kao neko jezero"  "more im je definitivno ružno - nije prljavo - naprotiv, ali nije to jadransko more - uopšte nije onako slano, nema miris, nema boju, da nema ljudi koji šetaju u kupaćim kostimima ne bi uopšte imao osećaj da si na " " Slazem se da je more ko bara pa smo malo vremena provodili kupajuci se." " Kukuruzi, lipe i breze umesto palmi.
More....da se ne mesam geografima u posao, ali za mene ono more nije... Dok ti se ne ocrta so na telu dok se susis na suncu. O nedostatku morskih mirisa da i ne govorim.

Nikom ne preporucujem Bugarsku za letovanje. Makar i svake druge godine isao na more - skupljaj pare i idi kao covek, na more koje stvarno okrepljuje i regenerise.
""Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. [QUOTE]

Izvini piljari, ako nije problem, zar ne bi smo mogli da dobijemo tvoje misljenje o CG i tvoje slike,a sve ovo sto stavljas mozes lepo da das link pa ko voli nek izvoli da cita. Citiras druge ljude o Bugarskoj, ako vec nisi bila, cemu price i citati. Ne kazem da Crna Gora nema neki poseban smek, mnogo sam puta tamo bila, vezuju me divne uspomene za nju, mnogo prijatelja, ali nema potrebe pljuvati po drugim destinacijama. Nema svrhe imati ni gomiliu soli na sebi, pa ne moci sprati istu jer nema vode ni za pice.
Ja sam licno bila u Zlatnim Pjascima, plaza odlicna, more postepeno ide u dubinu, svacega da se vidi, hrana dobra, vode u izobilju i mogu slobodno da kazem da sam se zaista lepo provela, sem prodavca koji nije hteo da mi baci papir od sladoleda u djubre veceg incidenta nisam imala. Zena koja je godinama letovala u Kanu je toliko odusevljena bila i puna utisaka i rekla: ja cu i sledece godine ovde bar 2 nedelje.
Nastranu tome, prelepe slike crne gore! Ella, tvoje su mi stvarno posebne! Boja vode na njima je fenomenalna!

evo i mojih utisaka ja sam do 1999 godine živela na kosovo(tu sam i rođena) kada se rat završio došli smo u crnu goru(moji su poreklom iz crne gore)posle par godina kupili smo stan za oko 40000 hiljada eura danas za taj stan dobijamo 150000 eura(za sada zarada 110000 eura)i šta trebala sam da provedem u inostranstvo 10-ak godina uglavnom radeći najteže poslove i otići za vikend da se negde slikam i reći kako je prelepo,
što se tiče citata još pre 15-tak godina sam išla između ostalih zemalja i u grčku pa o njihovoj gostoljubivosti da ne pričam zvali su policiju što smo parkirali auto ispred njihove radnje a kod njih ništa nismo kupili,a u bugarsku mi je išao dever pa između ostalog prenosim i njegove utiske
ja ovde sada živim i kažem a citiram mnoge koji su ovde to izneli da je u predsezoni čisto pa pitam ko prlja i kažem da je jutri sve sređeno
inače za mene je najlepši grad Beograd(u Srbiji mi je skoro sva rodbina)a u beogradu smo imali niz neprijatnih situacija (pokušaj krađe auta.......)pa da idemo malo dalje u beogradu je ubijenpremijer(kojeg još uvek obožavam) pa se ubijaju novinari pa nikada neću reći da tamo nikad više neću otići naprotiv jedva čekam
a ako pažljivo čitaš ja iznosim i svoje utiske
a opet kažem u turizmu se sve meri brojkama i statistikom pa ako želiš daću ti i te podatke

: Ella - 6. februar 2008 17:39:48(UTC)

Ja jesam stavila slike, ali iskljucivo MOJE !!!

Inace ne bi volela da ova tema ode na pogresnu stranu. Naravno da ne mislimo svi isto i ne trebamo anene , ali covek treba da gleda sve strane. Istina je (bar po mom misljenju) da Monte ima groznu uslugu. Mislim na ljude koji rade u toj bransi, mnogi ne znaju engleski itd... Istina je da su cene bogami po malo paprene, kao da si u Spaniji, Portugaliji itd... Ali sigurno nije nigde savrseno i verovatno postoji mesto gde coveku sve u potpunosti ne moze da odgovara. Svedjani su ljubazni, ali hladni ljudi, distancirani su. Francuzi su nekulturni, pljuju, psuju, stalno negde zure... :) (nisu svi takvi, glupo je generalizovati). Mislim da sam i ja mogla pod temom Pariz, napisati sve ono ruzno i negativno ovom gradu, ali nije to to. (Zelim samo reci da nigde nije idealno, ali postoji naravno bolje od boljeg icon_wink  

Htela sam reci da bi ova tema Monte trebala biti kao i druge teme putovanja. Mi stavljamo slikice i divimo se lepoti :) Malo mastamo, da smo na trenutak pobegli iz svakodnevnice i ovog sivila sok

caos  

: GaGaT - 6. februar 2008 17:29:34(UTC)
Ne nisam mislila na tebe, niti ni na kog konkretno, vec na sve, mislila sam da je to predlog za sve.

: uniona - 6. februar 2008 17:18:01(UTC)
ne znam da li se odnosili na mene ili ne ali eto da napomenem za svaki slucaj, slike u mom postu (slika mora i slike reke crnojevica su moje slike, tj. nisu sa neta, reklame i sl.)

: GaGaT - 6. februar 2008 17:09:15(UTC)
Znate sta, meni je glupo da stavljamo slike kao reklame itd. Onda moze svako da skine sa interneta i od kojekakvih agencija mali milion slika i da stavi. Poenta je u tome da stavimo slike mesta koja smo posetile, videle, dozivele, da opisemo nasa iskustva itd. To je mnogo upecatljivije i bar meni zanimljivije da gledam :-))

: Masha&Tasha - 6. februar 2008 17:01:58(UTC)

[QUOTE]piljari - 7/2/2008 12:12

a bugarsko more pa evo citiraću neke ljude koji su tamo boravili "Ja ti ne bih nikako preporuchila ni Nessebar ni Bugarsku.
more je loshe, vishe je kao neko jezero"  "more im je definitivno ružno - nije prljavo - naprotiv, ali nije to jadransko more - uopšte nije onako slano, nema miris, nema boju, da nema ljudi koji šetaju u kupaćim kostimima ne bi uopšte imao osećaj da si na " " Slazem se da je more ko bara pa smo malo vremena provodili kupajuci se." " Kukuruzi, lipe i breze umesto palmi.
More....da se ne mesam geografima u posao, ali za mene ono more nije... Dok ti se ne ocrta so na telu dok se susis na suncu. O nedostatku morskih mirisa da i ne govorim.

Nikom ne preporucujem Bugarsku za letovanje. Makar i svake druge godine isao na more - skupljaj pare i idi kao covek, na more koje stvarno okrepljuje i regenerise.
""Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. [QUOTE]

Izvini piljari, ako nije problem, zar ne bi smo mogli da dobijemo tvoje misljenje o CG i tvoje slike,a sve ovo sto stavljas mozes lepo da das link pa ko voli nek izvoli da cita. Citiras druge ljude o Bugarskoj, ako vec nisi bila, cemu price i citati. Ne kazem da Crna Gora nema neki poseban smek, mnogo sam puta tamo bila, vezuju me divne uspomene za nju, mnogo prijatelja, ali nema potrebe pljuvati po drugim destinacijama. Nema svrhe imati ni gomiliu soli na sebi, pa ne moci sprati istu jer nema vode ni za pice.
Ja sam licno bila u Zlatnim Pjascima, plaza odlicna, more postepeno ide u dubinu, svacega da se vidi, hrana dobra, vode u izobilju i mogu slobodno da kazem da sam se zaista lepo provela, sem prodavca koji nije hteo da mi baci papir od sladoleda u djubre veceg incidenta nisam imala. Zena koja je godinama letovala u Kanu je toliko odusevljena bila i puna utisaka i rekla: ja cu i sledece godine ovde bar 2 nedelje.
Nastranu tome, prelepe slike crne gore! Ella, tvoje su mi stvarno posebne! Boja vode na njima je fenomenalna!

: piljari - 6. februar 2008 16:23:57(UTC)
pa da ja se slazem ,cak sam i neka tvoja iskustva citirala da je u predsezoni prelepo ,pa onda pitam ko to u sezoni prlja(opet kazem tehnicki je nemoguce da na svaka dva ,tri sata komunalne sluzbe dizu ljude sa plaze da bi uklonili smece),moguce da kvalitet gradnje ne ispunjava svetske norme ali to su sve zgrade sa dozvolama koje su tehnicki primljene i gle cuda i po tim cenama veca je potraznja nego ponuda.Slazem se sa tobom da u svakom biznisu a turizam to jeste nema ljubavi i emocija samo racunica pa tako svako ide gde misli da mu najvise odgovara
opet kazem nije idealno ali su to realni problemi kojih svugde ima e da skoro citam odlozen reli pariz-dakar zbog bezbednosti(stoj e veci problem od higijene)pa dali iz toga da zakljucimo da niko ne ide u tom pravcu
ja licno bih volela da obidjem mnoge turisticke destinacije(nisam lokal patriota)pa cak i ako je u pitanju neka slabija destinacija

i da se ponovim nije bitno gde si nego sa kim si

: uniona - 6. februar 2008 16:23:50(UTC)
izvinjavam se za prvu sliku u prethodnom postu koja nije slikana u crnoj gori sto sam je stavila u ovu temu, pokusala sam da je izbacim ali mi je isteklo 30 minuta

sorry icon_surprised ops:

: uniona - 6. februar 2008 15:49:40(UTC)
uh piljari ....
ja sam samo govorila na osnovu svog iskustva proslog leta koje nije bilo 10-15 dana vec par meseci, sto daje vremena i da se vide neke stvari koje se ne mogu videti za samo 10-15 dana odmora...
slozila bih se s tobom da je novac merilo uspeha turizma, ali u crnoj gori novac svakako nije merilo kvaliteta. a narocito kada su cene nekretnina u pitanju!!!
npr. u jednoj tek izgradjenoj zgradi u podgorici cena metra kvadratnog je 3000 eura. sa agentom smo obisli 3 stana u istoj zgradi i ono je sramota sta ljudi prodaju i za koje pare... izolacija 0, osvetljenje stana lose, kuhinja minijaturna... a na pitanje "sta nudite za 3000 eura po kvadratu?" dobijemo odgovor: "pa ovo je glavni grad jedne evropske drzave, a i more je na sat vremena odavde" (!!!)
taj parametar (cena nekretnina) u crnoj gori definitivno nije merilo uspeha turizma.

inace kada je rec o plazama ja licno vise volim da se za cenu od 199 eura (smestaj za 10 dana u julu mesecu) kupam u ovakvom moru:

Photobucket

ali kao sto sam obecala, evo i slika reke crnojevica gde je priroda zaista prelepa

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

: piljari - 6. februar 2008 15:12:30(UTC)

Gledali ste filmove o Rio De Zeneiru, salsa, nogomet, lepe devojke oskudno obuchene, karneval, stadion marakana, kopakabana.... ljudi bi pomislili da je ovo raj na zemlji, ali da li je to zaista tako?

ko bi rekao da ovi stanari imaju pogled na copacabanu,pa hoćemo li na osnovu ovoga da sudimo o Riu

""Bugarska je toliko losa da je to tuga jedna. Stvarno kao da sam otisao u Knic da letujem na gruzanskom jezeru"

Grčka i Turska su nešto bolje ali i tu ima raznih utisaka da sada ne citiram ako treba mogu

priča se da crna gora treba da donese zakon kojim se zabranjuje unosenje hrane (takav zakon imaju skoro sve zemlje u svetu) tako da vise nece biti moguce letovanje sa 200 eura pa se nece nositi  paradajz na plazu i bacati smece jer u jednom se ssvi slazemo da je u crnog gori prelepo i cisto van sezone stoga se da zakljuciti da je problem u gostima da oni prljaju i bacaju smece,svi koji u sezoni idu na plazu oko 9 ujutru svedoci su da na nijednoj plazi ne mogu naci nijedan papiric to ja potpisujem,ima jos dosta primera nego da ne nabrajam

ako se uspeh turizma meri novcem (a to je merilo )evo nekoliko podataka na ekskluzivnim lokacijama kvadrat stambenog prostora krece se i do 10ooo eura (skoro kao citav stan Bugarsku a na normalnim lokacijama pre 3 godine konkretno u Baru stan od 50 kv se mogao kupiti za 35000 eura danas se takav stan ne moze kupiti ispod 150 000 eura i tu ima jos primera nego da ne nabrajamo

Daleko od toga da je idealno Crna Gora je jedna mala drzava pa se sve primeti,ja znam da grad Bar i u staroj Jugoslaviji je nosio zvanicnu titulu najcistijeg grada   a sad ako neko hoce sve da posmatra negativno uvek se na sve i svakog moze pokazati prstom.

P.S. i sami ste svedoci koja je guzva na plazama u sezoni i zaista dok se turisti ne promene nemoguce je i fizicki i tehnicki da sve bude cisto 24 sata.

pozdrav

: uniona - 6. februar 2008 13:27:00(UTC)
Citat:
hippeia - 5/2/2008 21:57

Citat:
mima80 - 5/2/2008 20:57

Pre 6 godina sam sa koleginicama sa faksa krajem maja, pocetkom juna isle u Petrovac. Naravno, turista nije bilo i ja sam bila fascinirana lepotom ovog gradica, plaza. Tad sam shvatila da je crnogorsko primorje predivno, ali ja kad vidim sve one turiste leti, pa kad nemas gde peskir da stavis, pa plivanje sa plasticnim kesama,muka me uhvati. Ne volim guzvu, ne volim da mi skacu poglavi na plazi, mnogo me nervira problem sa vodom, Crnogorci su cesto vrlo neljubazni, a o tome sto samo sto vazduh ne prodaju necu ni da komentarisem. Smestaj je preskup, jednostavno mislim da je sve nekako precenjeno. Ja sam od crnogorskog primorja davno odustala, i sve vise sumnjam da cu ga ponovo posetiti.

bravo Potpisujem!!!
Stvarno je prelijepo otići van sezone! MM i ja baš često idemo dole na vikende, a najljepše je zimi, kad je malo tmurno ali bez kiše, šetati pored mora, mmmm koja romantikaaaa, nigdje žive duše, sam nas dvojezaljubljen ! A u sezoni, nemam riječi. Voda, parking-najveći su i nerješiv problem! Najveći je biser crnogorskog turizma što u Budvi gosti hotela plaćaju hotelski parking! Strašno!!!

potpisujem i ja!!!

proslo leto sam celo provela u crnoj gori zbog posla i cesto sam isla na more i potpuno se slazem s mimom80 da sumnjam da cu uskoro posetiti crnogorsko primorje.
C. gora zaista ima prirodnih potencijala, ali treba dosta dosta vremena da prodje da postanu prava turisticka destinacija, barem sto se ljudi tice. cini mi se da ne shvataju da oni zive od turista a ne turisti od njih. takvu bahatost, neprijatnosti i sl. kao turista nisam dozivela ni u bugarskoj, grckoj, ceskoj, belgiji, italiji, madjarskoj... umesto sto ulazu tolike pare u luksuzne hotele trebalo bi da uloze i u obrazovanje (kulturu) lokalnih ljudi

npr. na kritu nema toliko luksuznih hotela i hotelskih kompleksa ali zato su im sve plaze ciste, cena ista kao na crnogorskom primorju, svi lokalni ljudi pocev od radnika na benzinskoj pumpi do onih u hotelu i restoranu uvek spremni da vam izadju susret. priroda netaknuta, kafici i restorani za svaciji ukus (od tradicionalnih do fancy)... plaze ciste, voda kristalno cista, nigde smeca, otpadaka u vodi, neverovatno

npr. u bugarskoj, mnogo vise hotela, luksuznijih hotela (naravno ima i onih manje luksuznih) 10x vise nego na cg primorju, jeftin provod, jeste da nije otvoreno more ali je voda cistija nego u budvi u sezoni, na plazi fin pesak

i naravno nigde prioblema sa tekucom vodom, necistocom plaza i mora, neljubaznoscu, neprijatnoscu ako ste iz srbije, a i cene u cg nisu bas jeftinije u poredjenju sa npr. bugarskom i grckom

ovo je na osnovu mog licnog iskustva, nije mi bila namera da ikoga vredjam tako da se izvinjavam unapred ako sam bila previse kriticna

a da ne bi ispalo da samo kudim crnu goru postavicu slike reke crnojevica gde je bukvalno netaknuta priroda

: piljari - 6. februar 2008 12:46:47(UTC)

: Ella - 6. februar 2008 12:39:11(UTC)
Mene jako mnogo lepih uspomena vezuje za CG. Svako leto sam provodila dole. Kao mala, sam naucila plivati u HN :) Obisla sam i planine i gradove na moru. Priroda je cudo!!! Bozanstvena!!! Svaki put kad lezim na ledjima u moru, sunce me opija, talasi polivaju, a ja gledam vrh planina... sav onaj pejzas... Uvek pomislim koja je ovo lepota, ovaj truntak sad sto sam tu, da nikad necu zaboraviti! icon_wink

: piljari - 6. februar 2008 12:39:07(UTC)

: piljari - 6. februar 2008 12:31:03(UTC)

: hippeia - 6. februar 2008 7:05:39(UTC)
Joj Piljari divne su slike! Meni su Kotor i Perast dva ubjedljivo najljepša mjesta na CG primorju, kao da si se vratio u srednji vijek u neku bajku sa princezama i vitezovima, prekrasno je, bajkovito, kad god imamo vremena idemo tamo zaljubljen zaljubljen zaljubljen !
Uskoro ću okačiti neke slike Boke koje imam u kompu, čim budem imala vremena!
Obavezno posjetiti!!!!

: piljari - 6. februar 2008 4:34:04(UTC)

: piljari - 6. februar 2008 4:26:07(UTC)

A sad da vidite,shto propushtae,ako ne dodjete u Kotor na Bokešku noć

Evo josh jedna

: piljari - 6. februar 2008 4:19:22(UTC)
DOGADJAJI

Kotor je jedan od rijetkih gradove u kome se, iz godine u godinu, održavaju brojne tradicionalne manifestacije koje privlače veliki broj domaćih i stranih turista.

.................................................. .................................................. ............................................

Program tradicionalnih manifestacija za 2007

9-25.februar 07.- Kotor
"Tradicionalni Kotorski Karneval"
info: www.kotorkarneval.com

Mart, 2007 - Stoliv/Kotor
"Dani Kamelija"
info: +381 82 325 950

Aprila-Maj 2007 - Kotor
"Mediteranski subaqua fest"

Aprila-Maj 2007 - Kotor
"Kotor boat show"
15.maj 07.- Perast
"Gađanje kokota"

26.jun 07.-Kotor
"Dan Bokeljske mornarice"

info: www.bokeljskamornarica.org

2-10. jul 07.- Kotor
"Kotorski festival pozorišta za djecu"
info: www.kfest.cg.yu

22.jul 07.- Perast
"Fašinada"
21-23.jul 07.- Kotor
"Internacionalna smotra mode"

30.jul-4.avgust 07.- Kotor/Muo/Prčanj/Perast
"Internacionalni ljetni kotorski karneval"
info: www.kotorkarneval.com

Avgust 2007 - Kotor
"Kotor art"
info: www.kotorart.org

Avgust 2007- Perast
"Međunarodni festival klapa"

Avgust 2007- Bigova
"Ribarsko veče"

Avgust 2007- Kotor
"Bokeljska noć"

31.decembar 07.-Kotor
"Tradicionalni doček nove godine na trgovima"

: piljari - 6. februar 2008 4:18:30(UTC)
Perast
252 stanovnika . U neposrednoj blizini, u pećini Spila, pronadjeni su materijalni ostaci iz mladjeg kamenog doba,što govori o ranoj naseljenosti okoline ovog grada. Svoj procvat grad je dozivjeo u XVII i XVIII vijeku zahvaljujuci pomorstvu. Najveća je i najbolje očuvana barokna urbana cijelina na istočnoj obali Jadrana. U gradu se nalazi Muzej grada Perasta i Galerija "Jadran Art" a na otoku Gospe od Škrpjela arheološki etnološki i pinakoteka.
Risan
2097 stanovnika. Najstarije naselje u Boki. Pominje se III vijeku pr.n.e. kao prestonica kraljice Teute. Očuvani rimski mozaici iz II vijeka n.e.

Last edited

: piljari - 6. februar 2008 4:17:32(UTC)
Kotor

KOTOR (1360 stanovnika)- dva ipo milenijuma star.
U VI v.n.e. imao je status grada- sjedište Biskupije. Mijenjao je mnoge gospodare ali je čuvao svoju autonomiju. Važan politički i kulturni centar, naročito u srednjem vijeku o čemu svjedoči očuvana urbana cjelina.
Grad je opasan zidinama gradjenim od IX do XVIII vijeka,dugačkim 4.5 km ,mjestimično visokim do 20 m i debelim od 2 do 15 metara.
Grad mira, karnevalski centar,biser boke...beskrajan je niz epiteta koji se vezuju za Kotor, drevni grad neobične arhitekture, mnogobrojnih kulturnih i istorijskih sadrzaja i otvorenih i tolerantnih ljudi. Kao takav, dobio je svoje mjesto na UNESCO listi još 1979. godine , koje i dalje ponosno opravdava. Ulice starog grada povezuju vječne spomenike kulture koji ga čine jedinstvenim: katedrala Sv. Tripuna, crkva Sv.Pavla, crkva Sv. luke, crkva Sv. Marije od rijeke,koje već sedam vjekova ljubomorno čuvaju visoki kameni bedemi. Kotor je danas centar raznih drustvenih dešavanja i susreta, kao sto su UNESCO-ve manifestacije mira, internacionalne smotre mode , karnevali i maskenbali...

: May05 - 5. februar 2008 21:12:06(UTC)
Nisam nikad bila u Crnoj gori,ali slike su me odusevile,stvarno je super,Ella ti si super cica icon_wink

: piljari - 5. februar 2008 20:36:17(UTC)
uglavnom se slazem sa ovim sto pisete ,mada iz godine u godinu sve je bolje ,znam ljude koji nisu godinama dolazili u Crnu Goru pa kada su prosle godine bili su prijatno iznenadjeni,koliko znam iz stampe ,tv,i nekih kontakata sa ljudima koji su upuceni u to zvanicna politika vlade CG je da se ide ka nekom elitnom turizmu znaci Crna Gora ce se boriti protiv odredjenih problema (saobracaj,guzva) cenama,dolazice manje gostiju ali bolje platezne moci(sto nama koji ovde zivimo i ne odgovara jer su troskovi zivota vec sada veliki ).Predvidjanja su da Crna Gora ima potencijala za to i da je vec dve ili tri godine top destinacija .
evo jedne zanimljivosti skoro sam gledala da u Americi predlazu svojim gradjanima da posete Crnu Goru dok je jos jeftino.

: kika - 5. februar 2008 18:25:32(UTC)
PILJARI DIVNO, ISTOVREMNO SMO BILE LOKAL PATRIOTE, SAMO SU MOJE SLIKE SKROMNIJE ALI JA VOLIM SABAC, IZVOLI SVRATI NA MOJU TEMU, I MI SMO GOSTOLJUBIVI zaljubljen

: hippeia - 5. februar 2008 17:57:21(UTC)
Citat:
mima80 - 5/2/2008 20:57

Pre 6 godina sam sa koleginicama sa faksa krajem maja, pocetkom juna isle u Petrovac. Naravno, turista nije bilo i ja sam bila fascinirana lepotom ovog gradica, plaza. Tad sam shvatila da je crnogorsko primorje predivno, ali ja kad vidim sve one turiste leti, pa kad nemas gde peskir da stavis, pa plivanje sa plasticnim kesama,muka me uhvati. Ne volim guzvu, ne volim da mi skacu poglavi na plazi, mnogo me nervira problem sa vodom, Crnogorci su cesto vrlo neljubazni, a o tome sto samo sto vazduh ne prodaju necu ni da komentarisem. Smestaj je preskup, jednostavno mislim da je sve nekako precenjeno. Ja sam od crnogorskog primorja davno odustala, i sve vise sumnjam da cu ga ponovo posetiti.

bravo Potpisujem!!!
Stvarno je prelijepo otići van sezone! MM i ja baš često idemo dole na vikende, a najljepše je zimi, kad je malo tmurno ali bez kiše, šetati pored mora, mmmm koja romantikaaaa, nigdje žive duše, sam nas dvojezaljubljen ! A u sezoni, nemam riječi. Voda, parking-najveći su i nerješiv problem! Najveći je biser crnogorskog turizma što u Budvi gosti hotela plaćaju hotelski parking! Strašno!!!

: mima80 - 5. februar 2008 16:57:02(UTC)

: Ella - 5. februar 2008 13:06:24(UTC)

Citat:
piljari - 5/2/2008 15:24 kucam ELLA slike su prelepe ali imam jednu zamerku ,nisi trebala ti da budes na slikama jer si nam zasenila lepote Crne Goreanene

sorry icon_surprised ops:  

: piljari - 5. februar 2008 11:35:33(UTC)

Citat:
hippeia - 5/2/2008 15:23 Sve je to Piljari divno i krasno, ali gdje je tu voda? Kad misle da rješavaju to vodosnabdijevanje, pa zar im to nije najvažnija stvar ?! Ljetos smo bili 20 dana u Budvi i imali vode 1h dnevno, taman da nahvatamo u posude, strašno!!! Nisam mogla uopšte da uključim mašinu, a tuširali se iz flaša. U BUDVI, prestonici crnogorskog turizma!!! Budva je ljetos užasno smrdila, a mi se vratili bolesni, sa gastroenteritisima i drugim čudima! Užas! Šteta što tako divan potencijal kakav ima Crna Gora, koriste pogrešni ljudi icon_rolleyes A slike su zaista prelijepe, imam u kompu gomilu slika Budve i Boke, pa ću postaviti. Ako zaboravimo na tu vodu, dole je stvarno raj!!!

Slazem se sa tobom mada mislim da su to problemi koji postoje svuda,mada sve ove investicije ce neminovno dovesti do resavanja problema o kojima ti pricas a koji su evidentni ,ali pazi ako neko ulaze 200,300,miliona u hotel taj ce sigurno resiti problem i sa vodom i sa svom drugom infrastrukturom konkretno ja u zadnjih 9 god, zivim u Baru zivim na 4-om spratu i zadnjih godinu,dve nemam problema sa vodom sto je bilo ezamislivo pre par godina cak i za ljude koji zive  na prizemlju,no ovde pricamo o prirodnim lepotama nisam ja zastitnik Crne Gore a mogu izneti niz primera kada su ljudi letovali u Grcku.Tursku,Kipar.....( da ne pominjem Bugarsku) a posle se kleli da tamo nikad vise nece otici .

jedna lepa misao kaze   "nije vazno gde si nego sa kime si"

: piljari - 5. februar 2008 11:24:03(UTC)
kucam ELLA slike su prelepe ali imam jednu zamerku ,nisi trebala ti da budes na slikama jer si nam zasenila lepote Crne Goreanene

: hippeia - 5. februar 2008 11:23:26(UTC)
Sve je to Piljari divno i krasno, ali gdje je tu voda?
Kad misle da rješavaju to vodosnabdijevanje, pa zar im to nije najvažnija stvar ?!
Ljetos smo bili 20 dana u Budvi i imali vode 1h dnevno, taman da nahvatamo u posude, strašno!!! Nisam mogla uopšte da uključim mašinu, a tuširali se iz flaša. U BUDVI, prestonici crnogorskog turizma!!!
Budva je ljetos užasno smrdila, a mi se vratili bolesni, sa gastroenteritisima i drugim čudima! Užas!
Šteta što tako divan potencijal kakav ima Crna Gora, koriste pogrešni ljudi icon_rolleyes

A slike su zaista prelijepe, imam u kompu gomilu slika Budve i Boke, pa ću postaviti. Ako zaboravimo na tu vodu, dole je stvarno raj!!!

: Ella - 5. februar 2008 10:53:43(UTC)

Piljari, stavi svoje neke slike ako imas, mislim sto si ti slikala icon_wink

Evo stavicu ja par slika Budve i plaze okolo Budve...

Budva

Po meni, jedna od najlepsih plaza u CG... Plocice

Trsteno

Budva Stari Grad

Stara Crnogorska biblioteka, Budva

Budva, Stari Grad

Herceg Novi

caos  

: piljari - 5. februar 2008 9:13:00(UTC)

Kolasin zimi

: piljari - 5. februar 2008 9:10:04(UTC)
IZLETIŠTA

U pogledu izletničkog turizma Herceg Novi je destinacija sa izvanrednim mogućnostima i prednostima, koje ovaj vid turizma pruža. Program izleta obuhvata uže i šire područje.

ŽANJIC

je atraktivna uvala, južno od naselja Rose, udaljena 3,8 morskih milja od Herceg Novog, okružena starim maslinjacima. Velika plaža od bijelih oblutaka, okrenuta u pravcu sjever - jug i zaštićena od vjetrova Rtom Arza, duga je blizu 300 m, a široka 10-15 m. Ljeti, kada je najpopularnije izletište turista na hercegnovskoj rivijeri, prima blizu 1000 kupača. Žanjic je ubjedljivo najpopularnije izletište ne samo turista, već i gradjana Herceg Novog.

PLAVA ŠPILJA

je jedna od najatraktivnijih u nizu pećina koje se nalaze na poluostrvu Luštica, smještena izmedju uvale Zlatna luka i Rta Mokra gora. Udaljena je od Herceg Novog 5,7 nm. Ima dva otvora pod uglom od 45 stepeni, visina od nivoa mora do vrha tavanice je 9 m, a dubina 3 - 4 m. Svoj naziv je dobila po neobično plavoj boji koja nastaje tokom vedrih dana, refleksijom sunčevih zraka koji se odbijaju od njenu površinu. Posjeta ovoj pećini obavezan je dio programa izletničkih tura kroz Bokokotorski zaliv, a u nju se može ući običnom barkom ili manjim brodićima.

MIRIŠTE

je mala uvala, skoro nerazdvojni dio uvale Žanjic. Smještena je izmedu uvale Žanjic i Rta Arza, a ispred uvale se nalazi školj-otočić MALA GOSPA, sa renoviranom srednjevjekovnom Bogorodičinom crkvom. Na samom Rtu se nalazi tvrdjava koju su prvi put izgradili Rimljani da bi kontrolisali ulaz u Bokokotorski zaliv.

OSTRVO MAMULA

na pomorskim kartama je poznato pod nazivom Lastavica, dok je svoje opšteprihvaćeno ime Mamula dobilo po austrijskom generalu Lazaru Mamuli, koji ga je utvrdio sredinom 19. vijeka. Mamula je nenaseljeno ostrvo na samom ulazu u Bokokotorski zaliv, udaljeno od Herceg Novog 3,4 nm. Kružnog je oblika, prečnika 200 m, obraslo niskom vegetacijom, sa plažom i pristaništem na sjevernoj strani. U vrijeme oba svjetska rata na ovom ostrvu je bio zatvor i kao znak sjećanja na taj period postavljena je spomen ploča. Za oživljavanje i turisticku valorizaciju ovog izuzetno atraktivnog ostrva napravljeno je nekoliko projekata, ali nijedan nije do sada realizovan.
Mamula je i dalje napušteno ostrvo, ali i omiljeno ljetno izletište.

ORJEN

Orjen je najviša planina na Jadranu (1.895 m), površine je 403,9 km2. Osnovne klimatske karakteristike ove planine su: ogromna količina padavina i dugotrajan snježni pokrivač. Crkvice su, sa prosječno blizu 5000 mm godišnje, mjesto sa najvećom količinom padavina u Evropi, a snijeg deblji od 30 cm održava se i 30 - 120 dana u toku godine. Četiri su osnovna područja ove planine: ZUBAČKI UBLI, VRBANJSKO PODRUČJE (sa najboljim, donekle i afirmisanim skijaškim terenima SUBRE, sa pansionom "ALPINA", CRKVIČKO PODRUČJE i podrucje BIJELE GORE (sa najdužim snježnim pokrivačem). Pored speleološke privlačnosti koje ima ova planina, Orjen je posebno privlačan po mnogim endemičnim biljnim vrstama, a nije slucajno nazvan "vjekovnim medjašem", jer je poznat i po mnogim istorijskim privlačnostima, o čemu i danas svjedoče ostaci austrougarskih fortifikacionih objekata.
Čak tamo davne 1895. godine najviši vrh Orjena ZUBAČKI KABAO je imao kvalitetnu pješačku stazu (VAREŠANINOVA STAZA). U novije vrijeme Orjen je poznat po velikom broju obilježenih i neobilježenih pješačkih staza koje, savjetujemo, ipak nije preporučljivo koristiti bez vodiča.

: piljari - 5. februar 2008 9:04:38(UTC)
Perast

: piljari - 5. februar 2008 8:58:08(UTC)
Sveti Nikola
Nezaobilazan dio u Budvi je svakako ostrvo Sveti Nikola, udaljeno od grada nešto manje od 1 km i do njega možete stici brodićima koji svakodnevno voze sa svih budvanskih plaža. Sastoji se od tri pjeskovite plaže ukupne dužine 840 m i obraslo je raznovrsnim mediteranskim rastinjem. Obale ostrva se strmo spuštaju u more, na kojima se nalazi nekoliko uvala koje su idealne za romantične posjetioce. Najljepše plaže na ostrvu su na njegovom južnom dijelu do kojih se dolazi isključivo barkama.

Površina: 2700 m2

__________________________________________________ _______________

Bečići
Plaža u Bečićima je, dužine 1800 m, od strane medjunarodnih eksperata u Parizu proglašena najljepšom prirodnom plažom na Mediteranu. Budući da predstavljaju spomenike prirode, plaže budvanske rivijere su pod posebnim režimom zaštite. Bečićka plaža je pjeskovita i na kopnu i u moru i u njenoj neposrednij blizini se nalazi širok spektar turističkih sadržaja. Sve je podredjeno željama mnogobrojnih turista koji, uz netaknute krasote prirode ovog kraja, uživaju u blagodetima Mediterana koji nudi neponovljiv doživljaj.

Površina: 99000 m2

Kamenovo
Plaža Kamenovo je duga oko 330 m i nalazi se izmedju Bečića i Pržnog. Ona je jedna u nizu manjih pjeskovitih plaža na budvanskoj rivijeri. U vodi se takodje nalazi pijesak koji joj daje veličanstvenu tirkiznu boju.

Površina: 10500 m2

__________________________________________________ ______________

Kraljičina plaža
U neposrednoj blizini Svetog Stefana, na udaljenosti od oko 500 m, nalazi se jedna od najljepših plaža na Mediteranu. Sačinjena je od sitnog pijeska i na kopnu i u moru. Okrenuta je ka zapadu tako da omogućava boravak na njoj do kasnih popodnevnih časova. Ukoliko ostanete do kasno uživaćete u veličanstvenim prizorima zalaska sunca. To je mala plaža, dužine 200m, udobno smještena ispred ljetnje rezidencije kralja Aleksandra Karadjordjevića, koja je dobila ime po tome što je bila omiljeno ljetovaliste kraljice Marije Karadjordjević.

Površina: 1950 m2

__________________________________________________ _____________

naravno da ne zaboravimo :Miločer,Sveti Stefan,Drobni pijesak ,Perazića do ,Petrovačka,Lučice,Buljarica.

: piljari - 5. februar 2008 8:57:12(UTC)
BUDVANSKE PLAŽE
Raskoš lijepih plaža posutih sitnim i krupnim pijeskom, a negdje oblim šljunkom, otvoreno i plavo more, čisto kao suza, jeste jedinstvena prirodna i turistička atrakcija južnog Jadrana.
Budvanska rivijera ima šesnaest zvaničnih pješčanih plaža dužine 10.280 m, površine 283.440 kvadratnih metara na kojima u jednom trenutku komforno može da se smijesti oko 50.000 kupača. Po kvalitetu pijeska se svrstavaju u plaže prve kategorije. Vjekovna igra morskih talasa i obale stvorila je jedinstven raspored ovalnih zaliva sa žalom. Ta neponovljiva ljepota stalnih promjena omogućila je dvojako uživanje na prekrasnim plažama ili strmim liticama.

Jaz
Plaža Jaz je jedna od tri najveće plaže na crnogorskom primorju. Duga je 1200 m a udaljena je od Budve 2.5 km u pravcu Tivta. U zaledju plaže nalazi se Mrčevo polje, sa obije strane je zaštićena brdima Grbalj i Straža. Kroz nju protiče sezonska rijeka Drenovstica.
Plaža Jaz je šljunkovita i na obali i u vodi a u dubini je pijesak. Ova plaža je idealna za autokampere jer se u zaledju njenog većeg dijela, koji je obrastao mediteranskom vegetacijom, nalazi autokamp kapaciteta 2000 mijesta.

Površina: 22500 m2

Mogren
Mogren se sastoji od dvije plaže duge 350 m koje su spojene tunelom i protežu se od rta Mogren do Vidikovca hotela Avala. Izvanredan pijesak na kopnu i u vodi i osunčanost čine ove dvije plaže najatraktivnijim na crnogorskom primorju. Plaža Mogren je od juna 2004 g. nosilac "Plave zastavice" koja je simbol sigurnosti i čistoce kupalista. Udaljena je oko 150 m od Starog grada i do njih vodi betonska staza. Plaže su dobile ime po španskom moreplovcu Mogriniju koji se iskrcao na jednu od njih nakon brodoloma.

Površina: 4500 m2

Slovenska plaža
Ime ovoj plaži su dali Česi koji su 1935 g. ljetovali u Budvi, a ona se proteže od gradske luke do hotela Park i duga je 1600 m. Slovenska plaža je šljunkovita u vodi i na obali, a u njenom zaledju se nalazi istoimeni hotelski kompleks apartmantskog tipa prepun mediteranskog rastinja, kao i veliki broj plažnih barova gdje možete uživati pijuckajući neko hladno piće. U sklopu plaže postoji nekoliko sportskih terena za vaterpolo, odbojku, tenis, bungee jumping, mali fudbal, boćanje i dr.

Površina: 24800 m2

: piljari - 5. februar 2008 8:54:21(UTC)
Crna Gora Info

Povrsina: 13.812 km
Populacija: 662.000
Duzina granice: 614 km
Glavni grad: Podgorica
Prijestonica: Cetinje
Duzina morske obale: 293 km
Duzina plaza: 73 km
Najduza plaza: Ulcinjska, 1 300 m
Najvisi vrh: Bobotov uk, planina Durmitor - 2.522m
Najvece jezero: Skadarsko - 391 km
Najdublji kanjon: rijeka Tara - 1 300 m
Najveci zaliv: Boka Kotorska
Klima: Mediteranska
Prosjecna temp. vazduha Ljeti: 27.4 C
Maksimalna Temp. mora: 27.1 C
Prosjecan broj suncanih dana u godini: 240
Kupalisna sezona: 180 dana
More: Tamnoplavo
Providnost mora: od 38 do 56 m
Salinitet mora: 36 promila

: piljari - 5. februar 2008 8:52:42(UTC)
Porto Montenegro
Jedan od najvećih investicionih projekata u turizmu na čitavom Mediteranu. Mislim da će znatno izmijeniti turističku sliku Crne Gore.
I biće interesantno čitati ovu temu kroz nekoliko godina i pratiti faze u izgradnji ovog kompleksa. Naravno,komentari,zapažanja,slike...Pa da počnemo...

U PODGORICI PREDSTAVLJEN PROJEKAT IZGRADNJE KOMPLEKSA "PORTO MONTENEGRO"

Prvo hotel i marine

Podgorica - Gradnja prve faze luksuzne marine za megajahte u Tivtu počeće za tri mjeseca,(aj sa srećom) najavljeno je iz kompanije "Adriatic Marinas"
Kompanija kanadskog magnata Pitera Manka, na mjestu tivatskog Arsenala gradi elitni nautičko-turistički kompleks "Porto Montenegro".
Na sinoćnoj prezentaciji razvojnog koncepta izgradnje "Porto Montenegro", izvršni direktor "Adriatic Marinas" Oliver Korlet kazao je da će, kada projekt bude završen, Crna Gora imati 5.000 novih radnih mjesta, uključujući i visokoplaćene pozicije, kao što su inženjeri, unutrašnji dizajneri, kapetani.
- Naša misija je da u Crnu Goru dovedemo nautički turizam. Vjerujemo da je to važno, jer će pomoći da se Crna Gora pozicionira kao destinacija visokog turizma - kazao je Korlet.
U prvoj fazi gradiće se hotel sa 150 soba, a u blizini marine i golf tereni.
- Obećavamo da ćemo u Crnu Goru dovesti nekog svjetski poznatog hotelskog operatera, kakav je recimo "Four seasons" - kazao je Korlet.
Prva faza, koja će biti gotova za dvije godine, takođe će obuhvatiti izgradnju dijela luksuznog stambenog i maloprodajnog kompleksa, i marinu sa oko 280 vezova.
- Takođe, Vlada Crne Gore radi na tome da se u Bijeloj otvori centar za opravku tih jahti (ovo je pozitivno za JABD )- kazao je Korlet, napominjući da će sve to pomoći da Crna Gora postane centar za megajahte na Mediteranu.

PREDSTAVLJEN NACRT STUDIJE O LOKACIJI NOVOG NAUTIČKOG CENTRA U NAJMANJEM BOKELJSKOM GRADU
U Tivtu "niče" najbolja marina na Mediteranu

Tivat - Predstavnici kompanije "Adriatic Marinas" kanadskog magnata Pitera Manka, koja u Tivtu na mjestu dosadašnjeg Arsenala gradi elitni nautičko-turistički centar "Porto Montenegro", poručili su na preksinoćnoj završnoj tribini o nacrtu studije o lokaciji, da će za nekoliko godina u Tivtu nići najbolja marina za luksuzne megajahte na Mediteranu.
- Ovaj projekat je važan za Tivat, Boku, Crnu Goru i sve nas. Razvijajući ovu, za crnogorske prilike sasvim novu industriju ekskluzivnog nautizma, na projektu "Porto Montenegro" želimo da uvažimo i iskustva i uvrstimo sve prednosti bogate pomorske prošlosti Boke Kotorske. Doveli smo najbolje svjetske stručnjake da u Tivtu napravimo najbolji nautički centar na Mediteranu - kazao je preksinoć građanima izvršni direktor "Adriatic Marinasa" Oliver Korlet.
Naglasio je da će, kada bude završen, "Porto Montenegro" biti matična luka za više od 800 jahti od kojih će njih oko 150 dimenzijama spadati u kategoriju mega i super-jahti.
- Neki od tih brodova biće duži od 100 metara, a na svima će biti puno posla za posadu, mehaničare, električare, servisere, snabdjevače i mnoge druge - kazao je Korlet, dodajući da su, imajući u vidu i sve prateće hotelske, uslužne, trgovinske i ugostiteljske sadržaje "Porto Montenegra", realne procjene da će se u narednih nekoliko godina tu otvoriti više od 2.100 novih radnih mjesta.
Studiju o lokaciji "Porto Montenegra" koja obuhvata površinu od 168,52 hektara od čega su 29,42 hektara na kopnu, a ostatak u moru, detaljno je predstavio Saša Karajović, direktor kotorskog "Montenecepa" koji je obrađivač tog dokumenta.
On je istakao da je cijeli kompleks zamišljen kao manji primorski grad u čijoj će gradnji biti iskorišćeni tradicionalni mediteranski ambijenti, materijali i dizajn, a sadržaće ekskluzivne hotelske, rezidencijalne, trgovinske i uslužne kapacitete, nautički klub, nautički muzej, te sportske terene.
Naglasio je da se u dizajniranju "Porto Montenegra" posebno vodi računa o ekologiji, graditeljskog i istorijskog nasljeđa Arsenala i Tivta, te konceptu održivog razvoja ekskluzivnog turizma.
S.LUKOVIĆ

GRADSKI PARK ĆE DA ZAŠTITE

Bivši dugogodišnji gradonačelnik Tivta Mato Krstović zapitao je zbog čega su u studiju lokacije ušli i pojedini djelovi velikog Gradskog parka koji je zaštićeni spomenik prirode.
Naglasio je da bi "zločin" bila svaka eventualna gradnja u parku, na što je dobio odgovor da se u toj botaničkoj bašti ništa neće graditi i da će ona biti još dodatno zaštićena.
Direktor Elektrodistribucije Miodrag Milić upozorio je da postojeća elektromreža u gradu ne može izdržati novi napor koji će nametnuti potreba snabdijevanja "Porto Montenegra" od 23 megavata, dok arhitekta Marija Nikolić smatra da će tako dimenziniran "Porto Montenegro", u kome će biti oko 5.000 stalnih stanovnika i gostiju, biti veliko opterećenje za infrastrukturu i prostor Tivta.
Boris Pean iz jedriličarskog društva "Delfin" pitao je kako će tokom izgradnje i kasnijeg rada nove marine biti štićen morski ekosistem na što je Karajović odgovorio da je "Porto Montenegro" marina najveće moguće kategorije gdje se ništa ne prepušta slučaju".

KAO U DUBAIJU

- Pored Manka, u ovaj projekat su uključeni i mnogi drugi renomirani investitori iz inostranstva zbog čega smo mi ovdje pod striktnim nadzorom u vezi sa poštovanjem najstrožih međunarodnih standarda za izgradnju objekata i zaštitu životne sredine -kazao je direktor izgradnje "Porto Montenegra" Geri Spens. On je bio direktor izgradnje čuvenog "Palm Tree" vještačkog ostrva i najluksuznijeg svjetskog hotela "Emirates Palace" (Jedro) u Dubaiju, te jednog od najvećih svjetskih kazino-kompleksa u Makau.
Spens je naglasio da će iskustva sa tih projekata i najstrože mjere u zaštiti životne sredine biti primijenjene i u "Porto Montenegru".