Obaveštenja

Icon
Error

: Mozart - 10. april 2013 19:46:27(UTC)
Ja sam pila utrogestan zbog nedostatka progesterona. To mi je odrzalo 3 trudnocu, a ovu 4 ne jer nisam na vreme pocela da ga pijem. Meni treba progesteron da se uvede od 16 dc.
Ja nisam nesto posebno mirovala, jer ja nisam imala ama bas ni jednu jedinu kontrakciju u trudnoci. Kontrakcije sam osetila kad mi je uvedena indukcija.Lezala jesam jer sam imala nesnosne mucnine i povracanja.Prvo sam ga stavljala 3x1 nedelju dana a onda kad sam saznala da sam trudna koristila sam ga 3x2 do 9 meseca.
Meni je grlic prirodno velik tj. dugacak, ogroman. U trudnoci mi je bio cak 4 cm. Nisam mogla da se otvorim na porodjaju a prenela sam i nedelju dana. Mislila sm da je zbog utrogestana, medjutim, prosle nedelje na Uz mi je dr.pokazala grlic koji je stvarno dugacak.

: macaraca - 10. april 2013 19:34:06(UTC)
Ja sam pocela sa utrog. Od 200mg prvo da pijem 2x1 aal mi je bilo bas muka od toga, pa sad sqtavljm, dakle od 6. Ned
Imam kontrakcije materice, grlic je super,beba je visoko,i ja se trudim da mirujem ali mi npr nikako ne prija sedenje,nego iskljucivo lezanje na bboku.
Skoro ceo dan imam taj osecaj tupog bola, ne radim teze poslove samo kuvanje,briskanje po kuci, peglanje krace.....

: nina82 - 28. mart 2013 12:28:20(UTC)
Pijem utrogestan od 9-te nedelje ,3x1, a u 12-toj nedelji mi je uvedena i injekcije progesterona na treci dan, receno mi je da sto vise mirujem. Zanima me koliko mirujete dok pijete utrogestan?
Neki dan ceo prelezim,ali mi se desi da neki dan malo i preteram.
Nemam nikakve bolove, ova terapija mi je prepisana zbog braon krvaranja koje se pojavilo u 12-toj nedelji .

: marmit - 5. decembar 2012 20:13:37(UTC)
Dr iz doma zdravlja mi je rekla da mogu slobodno koristiti do 16.nedelje, to je taman taj period od 4 meseca. A ova privatna još ništa nije ograničavala. Danas sam malo istraživala oko tog grlića materice i skontala da moj nije skraćen, ali je omekšan, pa zbog toga mu treba utrogestan da ga učvrsti! Nadam se da će sve biti ok, ali od kako su mi gaće čiste, tj nema ni krvarenja, ni onog braon iscetka osećam se mnogo bolje icon_smile !

: Ushtipak - 5. decembar 2012 16:18:46(UTC)
Marmit, ja sam ga pila, mnogo je lakse. A ako stavljas, onda stvarno mora da se lezi pola sata, inace nema dejstva, a kako ces da lezis pola sata, ako ti je dete tu npr? Naravno, ti ces kako tebi odgovara :))))))) Postoje razlicita misljenja kod domacih lekara o koriscenju Utrogestana. Neki tvrde da, ako trudnica ima manjak progesterona, ima ga do kraja trudnoce i Utrogestan treba da se koristi do devetog meseca. A drugi smatraju da Utrogestan nema nikakvog uticaja posle 4 meseca, pa tada i prekidaju davanje. Ja sam ga pila do pocetka 8. meseca i bilo mi je super, nikakve tegobe, prepisala mi dr iz doma zdravlja. A onda sam otisla u porodiliste i tamo se zgranuli zasto ga pijem kad mi to ne treba u tako kasnoj trudnoci. Elem, prekinem ja da pijem u utorak, a u cetvrtak mi krene porodjaj!!! Te sam lezala do kraja trudnoce, u bolnici, na infuziji... Moja dr iz doma zdravlja tvrdi da je to bilo zato sto mi je prekinuta terapija Utrogestanom.... Ne znam sta da mislim o tome, ali stvarno je tesko kad ti doktori govore razlicite stvari.
Marmit, zelim ti prijatnu trudnocu, od Utrogestana obicno vrlo brzo prestanu sve tegobice i bude pesma do kraja, nemoj da se nerviras! :))))))

: marmit - 5. decembar 2012 15:06:39(UTC)
Dobila sam odgovor da je sve jedno kako se koristi. Pošto mi je taj grlić trenutno veći problem, ja ću stavljati kao vaginaletu, mada me nervira što mora da se leži i stalno nešto curka icon_eek !

: marmit - 5. decembar 2012 12:32:32(UTC)
Čekam sada da mi se dr javi da mi kaže kako da koristim utrogestan. Što se mene tiče, ja bih ga i pila i stavljala, za svaki slučaj icon_smile , ali naravno, neka doza mora da postoji.

Ja u prvoj trudnoći nisam nijednom povratila, nisam imala ni mučnine, ma super sam bila. A ovo sada me izluđuje!

: Mozart - 5. decembar 2012 12:10:59(UTC)
Ja sam prva 4 meseca stavljala utrogestan. 3x2. Kod mene je trebala ta jaca doza,jer sam ja imala manjak progesterona.Zapravo,od 16 dc ja sam pila utogestan 3x1 i spavalo mi se jako.Inace ja nisam spavalica.Tog meseca sam i ostala trudna tako da sam pocela da ga stavljam sa vecom dozom do 4 meseca. Posle sam ga pila sve do 9 meseca. Pred kraj sam pocela postepeno da smanjujem dozu,jer mi je tako rekla doktorica. Ne valja odmah prekinuti, da se presece.
Znam da ako postoji krvarenje bilo kakvo da se utrogestan ne stavlja nego se pije.E sad ja sam ga stavljala jer sam povracala kao blesava do samog porodjaja.
Ja mozda 3 dana nisam povracala od cele trudnoce,ostale dane sam svaki dan i to po nekoliko puta.Prvo obavim jutarnje ''peglanje'' e onda mogu da pijem utrogestan.

Pila ja utogestan ili stavljala,ja sam oko podneva bila tako pospana da nisam mogla da stojim na nogama+ sam bila iscrpljena od povracanja.Tako da ja mislim da ima sigurno nekog uticaja od utrogestana + jos drugo stanje,mucnine.....
Marmit,odmaraj,uzivaj......zagrljaj

: marmit - 5. decembar 2012 10:10:17(UTC)
Hvala icon_smile !
Tako nešto sam i kontala, pestala sam da pijem i juče stavila vaginalno, danas nastavila. Meni je dat utrogestan zbog malog krvarenja, sada nemam više to krvarenje, ali imam taj problem sa grlićem, kratak i mekan, tako da mi je to sad prioritet. Inače, na bolovanju sam, tako da odmaram, ništa ne radim, samo do radnje što odem, ono što moram da kupim!

: bebironce - 5. decembar 2012 9:59:21(UTC)
marmit ja mislim da treba da uradis onako kako ti je rekao drzavni dr.zato sto je bolje stavljati vaginalno,jer onda nema tih pratecih efekata utrogestana kao sto su nesvestica,pospanost itd,plus sto je sve uvek bolje kada deluje lokalno.blize je mestu na koje treba da deluje.Ono sto nikako nesmes to je da pijes i stavljas jer na taj nacin dupliras dozu.Utrogestan se ili pije ili stavlja vaginalno.Govorim ti iz iskustva licnog( jer sam ga pila oba puta do puna 4 meseca) i kao medicinski radnik.naravno ono sto je meni dr rekao to je da kada se koristi utrogestan nije na odmet odmor,znaci ne forsiraj se,leskari i kuliraj.odmaraj i uzivaj.kisspoljubac zagrljaj

: marmit - 5. decembar 2012 0:16:06(UTC)
Išla sam na pregled privatno kod dr i ona mi je prepisala 2 puta 200mg oralno. Danas sam išla kod državnog ginekologa zbog bolovanja i ona mi je zbog kratkog i razmekšanog grlića prepisala 3 puta vaginalno 200mg. E sad, da li da prestanem da pijem i samo stavljam vaginalno ili da i pijem i stavljam? Sutra ću pitati privatnu dr šta da radim, ali baš me zanima?

: Dandzi - 26. oktobar 2011 13:40:37(UTC)
E hvala Ivancice,dobro je da si mi rekla da znam \)

: Ivanica81 - 26. oktobar 2011 12:49:02(UTC)
Dandzi, Utrogestan moze na recept, samo se placa participacija. Ne znam tacno koliko oko 250 din.
Trazi obavezno recept kad budes isla sledeci put.

: Dandzi - 26. oktobar 2011 9:02:45(UTC)
Meni je dr sada smanjila utrogestan na 2x1,ali isto sama kupujem.Dok sam pila 3x1 kutija mi je trajala 10 dana,a kosta 570,00,ali nema veze...sta da radim kada se mora.Mada zaboravih je pitati da li moze na recept.Idem ponovo 08.11 pa cu pitati.

: danka - 3. oktobar 2011 20:01:16(UTC)
Pa ocigledno su vase doktorke normalne i ne zele da vam isteraju pare bez potrebe. Takodje vas ne smaraju sa siframa. Ja nisam te srece.

: Kendra - 3. oktobar 2011 18:12:56(UTC)
I ja,isto kao i Ushtipak,uzeh danas utrogestan na recept,a trudnica sam.Mozda su opet nesto promenili,ne znam

: Ushtipak - 3. oktobar 2011 18:05:53(UTC)
Ja danas uzela utrogestan na recept danas i platila participaciju oko 250 din po kutiji. Nisam dobila nijednu od tih sifri sto si pomenula, Dankic? Nazalost ne upamtih slovo na pocetku, ali broj sifre je 20.0. Blagog pojma nemam sta je to...

: danka - 28. septembar 2011 13:39:05(UTC)
sto se tice utrogestana ovakva je situacija.\
ide na recept samo uz sifre 0.03, 0.60 i N97. to znaci za spontani kojio se desio, za prevremeni porodjaj koji se desio ili za lecenje steriliteta.
dakle trudnice nemaju pravo na recept ukoliko im dr ne progura sa nekom od ovih sifri.
to je provereno juce, i na kraju kupih .

: Ivanica81 - 10. avgust 2011 14:55:13(UTC)
Drage trudnica

Danas mi apotekarka rece da Utrogestan moze da se dobije na recept pa sam mislila da bi bilo lepo da podelim sa vama posto gotovo da ne znam ni jednu trudnicu koja ne uzima ili nije bar u nekom trenutku pila ovaj lek.

caos

: kobrica - 9. april 2011 10:33:32(UTC)
NIJE TO NISTA, DRAGA J&T I NARAVNO DA JE SVE U REDU!!! IH, KAKVIH IMA SLUCAJEVA, PA SE BEBE RODE I UZIVAJU SA SVOJIM MAMAMA, TATAMA, SESTRAMA, BRACOM poljubac poljubac poljubac IDI BEGAJ, NE BRINI SEEEE zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Jelena&Teodora - 8. april 2011 14:56:23(UTC)
Hvala vam mamice i trudnica na podrsci.....

Malo sam se i ja ohladila, a taj dan kad sam dosla od dr bila sam bas iznervirana i uplasena upomoc

Valjda ce biti sve ok,a i vidim da bas dosta trudnica ima slicnih problema ....

: kobrica - 7. april 2011 20:48:11(UTC)
E da, Mocart je u pravu! Ja kada sam pila Utrogestane od 100mg, jako sam puno spavala i to onako omamljeno, a onda mi je dr preporucila vaginalno da ga uzimam i to je bila skroz druga prica, jedino sto onda moras lezati sat vremena i nositi ulozak, jer curka malo, ali nista strasno! Ako radis, onda mozes staviti jedan kad ides da piskis nocu, pa jedan kad se vratis sa posla i jedan kad legnes na spavanje.

: Mozart - 7. april 2011 13:14:21(UTC)
Da se ne ponavljam sto puta.Utrogestan do 5 meseca 3x po 2 a do 9 meseca 3x1. Ja sam posle i htela da ga pijem do samog kraja jer me bio strah da prestanem, jer sam zbog nedostatka progesterona izgubila 2 trudnoce.
Tako da Jelena nemoj da se brines nece ti nista skoditi,moze samo da ti se spava.Meni se spavalo jer sam ga u pocetku pila, a posle kad sam ga stavljala nije mi se toliko spavalo.
Kao sto kaze doca odmaraj koliko god mozes.Cmok za vas 3 lepotice.

: kobrica - 7. april 2011 11:04:44(UTC)
Ne brini se J&T, Utrogestan nije stetan, ja sam ga pila od pocetka trudnoce do 12 nedelje, sada sam 17+3, pa ti vidi i to vaginalno 3x1 dnevno od 200mg, jer mi je bila muka kada sam pila tabletice od 100 mg. To ti nece skoditi i ne sekiraj se!!! To je preventiva i nista vise, samo ti uzivaj i ne brini!!! icon_wink

: Jelena&Teodora - 5. april 2011 19:29:05(UTC)
Ja sam u 19.nedelji i danas sam dobila da pijem Utrogestan zbog blago razmeksanog grlica :( Dr kaze da nije nista strasno ali da pocnem sa ovim lekom 3x2 tablete,a uvece vaginalno,tako 10 dana a posle 3x1.....malo sam se uplasila jer mi je prva trudnoca super prosla, ali vidim da vas je ovde bas puno koje ste pile taj lek,pa valjda ce i samnom biti sve OK !

: pepaprase - 29. oktobar 2010 15:29:39(UTC)
I ja sam utrogestan kupovala celu trudnocu,ni ja nisam uspela da ga refundiram a koristila sam 4x2 vaginalno pa su mi ga izbacili u 36. nedelji kada sam se i porodila a pila sam i dalje partusisten

: Irence - 27. oktobar 2010 12:41:11(UTC)
DOBAR DAN!!!

DANAS SAM DOBILA I OCENU DRUGOSTEPENE KOMISIJE PO KOJOJ UTROGESTAN NE MOZE DA SE REFUNDIRA I NEMOGU VISE NI DA SE ZALIM.

GDE MI ZIVIMO!!!

: Irence - 21. oktobar 2010 11:31:23(UTC)
Cao
treba ti jos original racun(gotovinski);izvestaj lekara gde pise da pijes taj lek;kopija zdravstvene knjizice(obe strane);kopija l.k;kopija kartice banke kod koje imas tekuci racun.Sve to predajes u Nemanjinoj prizemlje soba 7.Ali(kod nas uvek postoji to ali)mene su odbili,sa obrazlozenjem da utrogestan nije na listi lekova koje pokriva RZZO.Jos u maju je objavljeno da se moze refundirati tako da sam ja poslala i zalbu pa cu videti sta ce biti.

: dushica - 20. oktobar 2010 16:50:58(UTC)
Pozdrav svima. Ja sam u 16-toj nedelji, ali zbog kontrakcija koje imam dr mi je prepisala utrogestan 3x2. Inace nisam imala nikakvog krvarenja, retko kad mi se desi da osetim blagu bol u stomaku, ali na uz je videla te kontrakcije koje bas nisu pozeljne i prepisala mi je utrogestan i rekla mi je da moram vise da mirujem.

Irence, sem racuna koja jos dokumenta se predaju za refundiranje?

: sanjas - 19. oktobar 2010 14:07:30(UTC)
Mnogo nas ovde je imalo slicnih problema,najvaznije je da mirujes i bice ok.:-*

: kospica - 16. oktobar 2010 13:36:09(UTC)
Cao svima,cudi me da ova tema nije lepljiva jer koliko sam uspela da primetim,manje -vise skoro sve trudnice su na utrogestanu. Ja sam u 6 sam nedelji i pre neko jutro sam imala blago krvarenje,tamna krv,prepisan mi je utrogestan 3x2 vaginalno i posle dan je sve stalo. lekar mi je rekao da mirujem i lezim,bukvalno samo do wc-a mogu. Na UZ je bilo sve ok,jedino sto se vide blage kontrakcije materice. Da li je neka od vas imala slican problem?

: Irence - 3. septembar 2010 14:21:46(UTC)
Cao svima.Ja pijem utrogestan od 7 nedelje,sada sam 16 nedelja 3x2.Nemam nikakve probleme od njega.Probala sam sama da smanjim na 3x1 ali me onda boli stomak.I samo da znate ja sam sve racune sacuvala i predala potrebnu dokumentaciju pre par dana da mi se refundira novac.Meni treba 6 kutija mesecno sto je priznacete dosta novca.Pozdrav svima

: Pijovicka - 9. avgust 2010 13:36:43(UTC)
Bez Utrogestana ja bi verovatno i dalje samo pokušavala da ostanem u drugom stanju i imala redovne pobačaje.
Kako je on zaslužan za učvršćivanje ploda u zid materice kod mene se samo ponavljao iz meseca u mesec pozitivan rezultat na testu i meca koja kasni po 7-10 dana.... i tako 3 godine. 
Ali promenih ginekologa, bivša nije ni slušala kad joj kažem da imam problem da ostanem trudna, i posle par meseci praćenja i pokušavanja doktor mi je preporučio da pijem  utrogestan 3*1 od ovulacije na dalje i sve su se kockice onda složile a bebica još malo pa stiže.
Ima utrogestan nekih negativnih utiacaja, ali opet bih istrpela i one glavobolje od po nedelju dana, reumu u zglobovima, pospanost i umor kad znam koliko pozitivnog donosi. Takodje sam pokusala i 2 puta da prestanem da ga pijem, naravno uz konsultaciju sa ginekologom, ali 48 sati nakon prestajanja bi krenuli problemi i blago krvarenje.  I onda bi naravno nastavila da ga pijem. A tako će verovatno biti i do porođaja.

Na žalost kod nas je nemoguće proveriti količinu progesterona u određenim danima u mesecu, pa doktori mogu samo da nagađaju da li jeste ili nije to uzrok i koliko sam mogla da vidim po raznim forumima skoro svim trudnicama preventivno preporučuju utrogestan bar u prva 3 meseca.

: Bibiz - 31. jul 2010 0:05:16(UTC)
Mislim da je meni progesteron isto spasao trudnocu... jos samo da sam izdrzala do 40. nedelje....
Isto je cinio da se osecam osamuceno, jeste da je bio skup, ali mozda da njega nije bilo, ne bi bilo moje SRECE

: k.vanja - 16. jul 2010 16:34:25(UTC)
Ja pijem utrogestan 3x1 jer sam imala jedan spontani i malo krvarenja. Kod mene ne izaziva ni pospanost ni mucnine.
Kupovala sam ga po 970 din. ali je sada registrovan tako da je 570 din.

: Mozart - 13. jul 2010 0:24:46(UTC)

Vec sam puno pisala na tu temu ali cu opet da kazem nemoj da prestajes da pijes utrogestan. On je meni spasao 3 trudnocu pila sam ga do 9 meseca,do 5 meseca sam ga koristila 3x2 tablete a posle presla 3x1.

Kad se pije izaziva pospanost i malaksalost a manje se oseti kad se koristi vaginalno.Ako je krvarenje prisutno onda se utogestan pije.Ja sam kimala uzasne mucnine u trudnoci povracala do samog porodjaja oslabila 9 kg,da li je bilo zbog njega ili ne ne znam ali mi je on odrzao trudnocu.

Kod mene je bio problem sto sam ja imala dovoljno progesterona da ostanem trudna i onda u nekom periodu on padne i meni plod umre.Pila sam ga da bi mi on odrzavao nivo progesterona, ni u jednom slucaju nisam imala krvarenje,zato je i opsano prestati ga da pijes jer on cuva nivo progesterona koji eto iz nekog razloga moze da padne.

Ja sam se jako lose osecala povracala sam po nekoliko puta u toku dana, hranu nisam mogla da vdim na televiziji i u prodavnicama,celo leto sam provela u krevetu ali sam zato rodila mog Aleksu sve zahvaljujuci urogestanu

: kriki25 - 9. jul 2010 23:26:57(UTC)
Nina, kao da sam ja pisala tvoj post. Isto i kod mene. Uzasno podnosim taj Utrogestan, pospana sam, neraspolozena i sva nikakva od toga. Ja sam sa 5 nedelja imala kao neki braonkasti sekret i zbog toga mi je dr dala. Mislila sam da ce mi ukinuti to, ali danas mi rece da pijem. Sto? Nem' pojma! Ja sam samoinicijativno prestala nekoliko dana da pijem i bolje se osecam i sad ne znam kako cu ponovo to da uzimam.

: nina***** - 9. jul 2010 20:13:13(UTC)
Tek tri dana pijem Utrogestan i tri dana me konstantno boli glava,toliko da je postalo nepodnosljivo.Pritisak mi opadne i zaista ne mogu da funkcionisem,a jos sam skoro pocela i da radim.Inace,ja imam migrene celog zivota i jako nizak pritisak,ali mi se stanje bas pogorsalo od kada ga pijem. Jedva cekam ponedeljak da se konsultujem sa doktorkom. Ovako ne mogu normalno da funkcionisem,na poslu samo dremam po ceo dan,dodjem kuci,dete zahteva svoje,a ja kao drogirana! Najcudnije od svega je to sto ja ne znam ni zasto mi je dala da ga pijem jer nisam osecala nikakve smetnje,niti sam imala problema u prvoj trudnoci neznam

: suncica01 - 29. jun 2010 17:49:12(UTC)
ok,hvala na odgovoru. ja poznajem batajnicu samo toliko koliko prodjem kroz glavnu ulicu kad dolazim iz novog sada za beograd. mislila sam da se informisem gde je ta apoteka posto cu za vikend ici u bg pa da kupim po toj ceni tamo ako mi dr bude rekao da treba jos da pijem utrogestan.

: Saky - 28. jun 2010 23:28:39(UTC)
Suncica01 nisam sigurna ali mislim da je ulica Majke Jugovica,to je kod nekadasnjeg maxija a sadasnjeg tempa koji je blizu osnovne skole Branko Radicevic,malo je zavucena apoteka a preko puta apoteke je picerija 038,ako poznajes Batajnicu onda sigurno znas na koju apoteku mislim.....ufff ala sam ti objasnila svaka mi cast......ako se ne snadjes javi mi da uzmem broj telefona i tacnu adresu,bacih racun a na njemu je verovatno pisalo i jedno i drugo
pozdrav

: suncica01 - 27. jun 2010 22:29:28(UTC)
saky mozes li detaljnije objasniti kako da dodjemo do te apoteke,kako se uopste zove ta apoteka i ulica u kojoj se nalazi?

: Saky - 27. jun 2010 21:53:34(UTC)
I ja nasla Utrogestan od 579 dinara,sasvim slucajno u Batajnici kod Tempa!!!!

: dragana.srb - 26. jun 2010 15:24:22(UTC)
Našla sam konačno Utrogestan po 570 dinara na Vidikovačkom vencu u Apoteci sa desne strane kod skretanja za Garden centar!

: dragana2009 - 21. jun 2010 22:54:34(UTC)
suncice mislim da to nijedna trudnica nece dobiti iz njima znanih razloga,bas sam pitala pre koju nedelju moju doktorku za to i znas sta mi je receno imam 28 god.nisam rizicna trudnica i zaboga kad bi mi dala recept njoj bi smanjili platu..a bas bih volela da se javi trudnica koja to dobije..i rekli su da je utrogestan 500 dinara ali gde?? u mom gradu ga nabavljam jos uvek za 980din..

: suncica01 - 16. jun 2010 15:51:27(UTC)
Kada je reč o lekovima, trudnice najviše kubure sa „utrogestanom“, a sada će moći da refundiraju trošak i za ovu terapiju.
Novine je nedavno usvojio Upravni odbor Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RZZO).
Izmenom pravilnika, trudnicama je omogućeno da refundiraju sve troškove za preglede i lekove iz zdravstvenog osiguranja koje ne mogu odmah da dobiju na uput, odnosno recept - kaže Vladan Ignjatović, pomoćnik direktora RZZO.
Pravo na refundaciju trudnica ostvarivaće uz dokaz da je pregled ili lek preporučio izabrani lekar, a to su uput ili recept, objašnjava Ignjatović.Uz to treba da donesu izveštaj o obavljenom pregledu i fiskalni račun kojim dokazuju da su platile uslugu.
ovo je objavljeno krajem maja a ja se pitam kako naplatiti silne pare koje dajemo za utrogestan za koji nam niko ne daje fiskalni racun.

: dragana2009 - 11. jun 2010 23:02:41(UTC)
Saky iz Sapca sam a ovde je ludnica vise i ne znam koga bih izabrala od lekara,stigla sam do sedmog meseca svejedno kod nas su doktori podeljeni oni koji rade dole na pregledima rade samo to znaci nemaju nista sa poradjajima,tako da kad krene ko mi se zadesi a nikog ne znam gore pa kako mi bude..
Sto se tice utrogestana ja ga pijem mada svi doktori naglasavaju da je bolje da se koristi vaginalno..i kako popijem lek krene mi vrtoglavica i mucnine ali to je dok se ne naviknes na lek sad mi vise ne smeta tako da nisi navikla na njega sigurno..

: Saky - 9. jun 2010 11:12:31(UTC)
Dragana neznam gde zivis ali moram da ti kazem da imas puno pravo da promenis lekara.I ja sam imala slican problem pa posto su mi rekli da do nove godine nemam pravo da promenim lekara ja promenila ceo dom zdravlja(kasnije saznala da imam pravo na promenu u bilo koje vreme) a uporedo vodim i privatno
Sto se tice Utrogestana koristim ga nedelju dana,vaginalno 3x1 ali sam ga jutros popila i uzasno mi se vrti u glavi.Moram reci da mucnine do sada nisam imala kao i to da mi je pritisak uglavnom 90/60,inace sam 10 nedelja trudna a Utrogestan sam dobila zbog slabog krvarenja.Da li je mozda to zbog toga sto sam ga popila ali osecam se kao da sam pijana,vaginalno mi nije smetao

: dragana2009 - 31. maj 2010 18:12:04(UTC)
Pa i ja bih rado promenila doktora ali to je jedina doktorka koja radi u savetovalistu sa trudnicama,kod ginekologa nas trudnice ne pustaju samo ako imamo bolove,izgleda da cu morati da idem kod privatnod doktora...

: babovicka - 31. maj 2010 13:14:24(UTC)
dragana,i ja jos malo pa ulazim u 7 mesec,a utrogestan sam pila u prvom tromesecju zbog krvarenja povremenog,sada ga koristim vaginalno od kad mi je stavljen serklaz tj. od pre 10 dana.nisam cula da pmeta priridni porodjaj,ali na tvom mestu bi promenila dr kad tako povrsno radi,ja sam presla privatno da vodim trudnocu i svakih 20 dana radim sve analize itd. pozz

: dragana2009 - 30. maj 2010 19:56:01(UTC)
WanderingStar hvala ti na odgovoru,pitala sam moju doktorku u savetovalistu rekla mi je samo sta ja znam kad hoces ti prestani izbezumila sam se kad sam cula odgovor toliko nestrucnosti stasno dosad sam samo jednom vadila krv i urin,i nista vise bas se pitam da li cu dobiti sta od briseva evo jos malo pa ulazim u sedmi mesec..

: WanderingStar - 25. maj 2010 0:12:04(UTC)
Dragana, ja sam u svakoj trudnoći pila utrogestan, prve dve sam izgubila, u trećoj, koja je i bila uspešna, pila sam ga do kraja 12. nedelje, a toliko bi i trebalo da se uzima, posle nema efekta, tj. nema potrebe jer onda posteljica preuzima proizvodnju progesterona. U ovoj trudnoći sam ga takođe koristila, produženo posle 12. nedelje jer sam išla na CVS u 11. nedelji pa samo da bi se sprečilo krvarenje. Kad sam pitala doktorku kada da prestanem, rekla mi je da postepeno smanjujem do polovine trudnoće, tj. negde do 20. nedelje (sada sam u 25. ned.). Nisam čula za to da progesteron može da ometa prirodni porođaj, verovatno ima nešto na netu o tome.

: dragana2009 - 24. maj 2010 1:43:07(UTC)
Imala sam prethodno spontani pobacaj sad sam evo hvala Bogu dogurala do sestog meseca na samom pocetku mi je prepisan utrogestan i doktorka koja mi voda trudnocu mi nista ne objasnjava tako da nemam pojma dokle se pije utrogestan???posto mi komsinica probija glavu da zbog utrogestana necu moci prirodno da se porodim..ima li to kakve veze?

: WanderingStar - 22. maj 2010 20:27:44(UTC)
Startoucher, Utrogestan zna puno da smeta u periodu mučnine, u prvoj trudnoći mi je bio prepisan 3x2 oralno i užasno sam ga podnosila, plus mi je dodatno obarao već nizak pritisak pa sam se onesvešćivala tri puta dnevno. Možeš da ga koristiš i vaginalno a ako je opet problem da se nabavi, verovatno nije loša zamena kao što sam ja imala - injekciju progesterona svaki treći dan. Primala sam je u dr Ristiću ali može i u domu zdravlja, samo treba da napomeneš lekaru da nema Utrogestana. Obe apoteke u 61. bloku na bivšoj okretnici 95 su ga imale do skoro, oko 1000 dinara

: Startoucher - 17. maj 2010 0:16:27(UTC)
Cao svima evo moje prve poruke, sedma nedelja od poslednjeg perioda. Posto imam 38 godina naravno da su mi odmah dali isti i prvo me je zaprepastilo da ga nigde nisam mogla naci osim preko neke sestrine poznanice. Cena je naravno 950 dinara, jos je na crnoj listi ali mi je zato prijateljica nasla u Subotici za 547 dinara po kutiji. Posto je moj Dr jos uvek na odmoru isla sam privatno i pojma nemam koliko se to pije, ali mi bas smeta posebno kada udjem u period mucnine.

: kubivdr - 15. maj 2010 17:49:33(UTC)
Tacno je da je utrogestan registrovan i bilo ga je u prodaji po ceni oko 515 dinara. To je trajalo oko dve, tri nedelje i od tad kod nas u Nisu nigde za te pare vec dva meseca nema da se kupi.
U vecini apoteka ga uopste i nema; a ako ga ima prodaju ga bez racuna.
Mislim da je to BRUKA.
Ja ga pijem od pocetka trudnoce po 4 tj. 6 tableta dnevno i s obzirom da sam vec peti mesec trudnoce do sad sam bogatstvo potrosila samo na njega.
Ponavljam BRUKA!

: magi - 19. mart 2010 12:22:59(UTC)
Utrogestan je konačno registrovan, bila je vest u novinama, tako da će sad moći legalno da se kupuje po apotekama i cena će mu biti oko 500,00 umesto dosadašnjih 900-1000,00. Sad bi trebalo da se lako nalazi.

: Pumpkin - 19. mart 2010 3:01:31(UTC)
Danas mi je Dr. rekla da bi trebalo da uzimam utrogestan i nasla sam ga iz prvog pokusaja u apoteci u TC Usce. Kosta oko 500 din

: Blue - 7. mart 2010 13:35:09(UTC)
Utrogestan ima na Labudovom Brdu, apoteka je malo niže ispod marketa Orašac, nalazi se na ćošku raskrsnice.

: bobba - 23. februar 2010 23:42:56(UTC)
Hvala Magi! Sigurno je od koristi.

: magi - 23. februar 2010 0:52:35(UTC)
Bobbo, vidim da si davno pitala gde ima, ali možda ti još bude od koristi, ili nekom drugom, utrogestan ima i u apoteci sv.luka u bloku 61 na N. Beogradu kod stare okretnice 95-ice.

: bobba - 22. februar 2010 18:22:19(UTC)
Pocela sam da koristim utrogestan od pre 3 dana i za sada se dobro osecam, ne osecam uticaj kapsula. Uvece koristim vaginalno a ujutru i popodne oralno po jednu. Nasla sam onaj grcki i kutija je kostala 980 din.

: bobba - 10. februar 2010 1:14:13(UTC)
Mnaire odgovorila sam ti na pp ali mi nesto blokira kad sam na ovom forumu pa ne znam da li si dobila poruku. U svakom slucaju mnogo si mi pomogla i hvala ti za trud! Zelim ti sve najbolje!

: bobba - 9. februar 2010 20:15:54(UTC)
Mnaire, hvala na informaciji! Ako ti nije tesko kazi mi kako se zove apoteka ili ulicu u kojoj se nalazi. Nije mi bas blizu ali ako nigde ne nadjem potrazicu tu jer nista nije daleko kad je dete u pitanju. Hvala ti jos jednom!
Svako ko zna gde ima da se kupi molila bi da napise. Unapred hvala svima!!!

: bobba - 9. februar 2010 20:14:50(UTC)
Mnaire, hvala na informaciji! Ako ti nije tesko kazi mi kako se zove apoteka ili ulicu u kojoj se nalazi. Nije mi bas blizu ali ako nigde ne nadjem potrazicu tu jer nista nije daleko kad je dete u pitanju. Hvala ti jos jednom!
Svako ko zna gde ima da se kupi molila bi da napise. Unapred hvala svima!!!

: mnaire - 9. februar 2010 18:56:30(UTC)
Ne znam u kom si delu grada, ja sam nabavljala u jednoj apoteci u blizini okretnice 23 na labudovom brdu. javi se ako ti treba vise informacija.

: bobba - 9. februar 2010 18:25:22(UTC)
Gde u Beogradu kupujete Utrogestan?
Ja sam u prvoj trudnoci krvarila tako braon sve do cetvrtog meseca, muka sam se namucila. Druga trudnoca se lose zavrsila takodje sam krvarila braon pa mi je dr. rekla da cu morati piti preventivno utrogestan kad ponovo zatrudnim. Jutros sam ugledala dve crtice na testu pa posto vidim da se tesko nabavlja zanima me gde ga kupujete u Beogradu i po kojoj ceni?

: roko - 6. februar 2010 12:35:43(UTC)
Iliiiica ja sam sa tim braon muke mučila i PROGESTERON zaista pomaže on je čuvar trudnoće i nemože ničem da šteti,kombinacija njega i mirovanja i bit će ok...ja kad ugledam to braon kosa mi se diže na glavi uuuuuu....samo lagano i moraš biti opuštena nesmiješ se sikirati jer to mnogo utječe radije popij apaurin 2 mg ako si nervozna...samo polako bit će uredu..

: lilica - 6. februar 2010 11:58:56(UTC)
Meni je dr prepisala pre skoro dve nedelje da primam injekcije Progesterona 1 na svakih 5 dana, nije mi ni predlagala Utrogestan, ali sad vidim da ja i nemam te probleme koje vecina vas ima ili je imala - krvarenje, braonkasti sekret i sl.

: Radoznala - 29. januar 2010 19:36:41(UTC)
Drage trudnice, trenutno sam u 17. nedelji trudnoće. Koristim Utrogestan već 3 nedelje. U početku 3 puta po 1 (uveče vaginalno), a poslednjih 5 dana samo uveče 2 tablete vaginalno.
Nisam imala nikakva krvavljenja, braon sekrete i slično, samo neke male bolove.
Utrogestan sam kupila za 850 dinara bez ikakvih problema.
Savet: radite šta vam doktor kaže.
Svima želim sve najbolje!!!

: Maja Neca - 29. januar 2010 2:40:24(UTC)
Ja zaista ne bih nikog da uplasim ali kada dodje do te situacije da prokrvari,braon sekret ne smes bukvalno ni da mrdnes.Ja sam pila Utrogestan i 3*1 i jako sam ga tesko nabavljala,i injekcije progesterona,ali nazalost kada sam posle sedam dana otisla na kontrolu u materici niceg nije bilo,nisu me "cistili" kao prvi put a bila sam 5. nedelja i cula sam srce svoje bebe.Mada je i moja sestra imala takvih problema,i majka pa verovatno genetski imam manje pregosterona.

Zelim ti sve najbolje,samo lezi i nadam se da ce utrogestan bar tebi da pomogne.. ;]

: Lexana - 26. januar 2010 21:22:54(UTC)
Ja ga pijem od 14 nedelje jer mi se tada pojavio braon sekret, dr mi je uvela 3*1 po jednu dnevno, dve oralno jednu kao vaginaletu, i dobila sam 5 injekcija Progesterona, po jednu na 5 dana. Sekret je prestao odmah sutradan, nakon prve injekcije i prve tablete ali ga i dalje pijem. Nakon neke 2-3 nedelje mi je smanjila dozu na 2*1 dnevno. Dok sam tu jednu koristila kao vaginaletu imala sam bas mnogo neprijatnosti, osim sto sve iscuri tokom noci stvarao mi je i nekakav svrab i peckanje. Pitala sam dr da li ga mogu koristiti samo oralno, rekla je da mogu bez ikakvih problema. Ne osecam se uopste lose, niti mi se vrti u glavi, sto se spavanja tice to mi se desavalo i pre upotrebe leka. Inace ono sto mi je jos zanimljivo osim toga sto nije registrovan kod nas a masovno se koristi, to je razlika u cenama od apoteke do apoteke. Ja sam ga prvo placala 980 din u Borci a moja drugarica na Novom Bgd-u cak 1250! Sada ga kupujem u apoteci u Zarkovu po ceni od 850 dinara!

Pozdrav svima i srecno !

: Snezana.m - 26. januar 2010 10:15:24(UTC)

Draga Jelena,

Slusaj dr-a sta kaze i pij Utrogestan. Moze samo da ti pomogne. Ja ga jos pijem, a pijem ga od 6 nedelje. Moras da mirujes, da bi se plod dobro ucvrstio. Nemoj da se plasis i misli pozitivno.

: Jelena UE - 26. januar 2010 0:55:55(UTC)
U trecoj sam nedelji trudnoce,danas sam prokrvarila i odmah se javila svom lekaru.Uradio je ultra zvuk potvrdio trudnocu ali mi je saopstio da preti pobacaj.Prepisao mi je Utrogestan 100mg 2*1 dnevno i rekao da mirujem i za !5 dana da se javim na kontrolu,ako se nesto u medjuvremenu ne iskomplikuje.TRenutno nemam bolove u stomaku ali imam donjem delu ledja.P.S.Ovo mi je druga trudnoca i u prvoj sam imala slicnih problema,dali neko ima slicne simptome i ima li razloga za brigu.Unapred zahvalna.

: Jelena UE - 26. januar 2010 0:49:24(UTC)
U trecoj sam nedelji trudnoce,danas sam prokrvarila i odmah se javila svom lekaru.Uradio je ultra zvuk potvrdio trudnocu ali mi je saopstio da preti pobacaj.Prepisao mi je Utrogestan 100mg 2*1 dnevno i rekao da mirujem i za !5 dana da se javim na kontrolu,ako se nesto u medjuvremenu ne iskomplikuje.TRenutno nemam bolove u stomaku ali imam donjem delu ledja.P.S.Ovo mi je druga trudnoca i u prvoj sam imala slicnih problema,dali neko ima slicne simptome i ima li razloga za brigu.Unapred zahvalna.

: Jelena UE - 26. januar 2010 0:48:10(UTC)

: Zmajče - 12. januar 2010 11:58:55(UTC)
Ana ja pijem Utrogestan od 6 nedelje, sada se trenutno nalazim u 16 nedelji, imala sam krvarenje koje je prestalo oko 12-13 nedelje doktorica mi je rekla da ću ga piti do 20 nedelje za svaki slučaj. Inače uzimam maksimalnu dozu 6 tableta dnevno tačnije 2x2 tablete pijem i 2 tablete pre spavanja kao vaginalete. Treba da vidiš sa doktoricom i kako ti ona kaže tako da radiš. Želim ti puno sreće zaljubljen

: rozga - 12. januar 2010 11:21:18(UTC)
Ana trebala bi da se konsultujes sa ginekologom. Ja sam koristila utrogestan jer sam imala bolove i slabo krvarenje. I pomoglo je. Kako deluje, nemam pojma, bilo mi je bitno u tom trenutku da deluje. Mislim da bi sa tim trebala sa dr ili jos bolje sa farmaceutom.

: zemfira - 11. januar 2010 22:10:00(UTC)
Ako neko ko je iz Beograda ne moze da nabavi Utrogestan, ostalo mi je 2 kutije viska, posto prelazim na nesto drugo... Nabavljen je iz Republike Srpske, rok trajanja do marta 2012, po istoj ceni za koju sam ga ja nabavila, tj. 8 evra. Javite mi se na mejl naiv_yu@yahoo.com.

: ana beograd - 8. januar 2010 13:42:04(UTC)
ufff koliko sam glupo ovo sve srocila :) valjda sam od straha zaboravila i da pisem :) prva mi je trudnoca pa sam sva prepadnuta,a inace sam panicar pa bi sad odma sve da znam :)
inace sam utrogestan najnormalnije kupila u privatnoj apoteci a nisam ni imala pojma da njega nema dok nisam pocela da ceprkam po internetu......
i sad mene samo interesuje kako taj lek uopste deluje jer ja imam osecaj da od kad sam pocela da ga pijem meni vise ide braon sekret nego pre uzimanja utrogestana...
pozdrav svima ana

: ana beograd - 8. januar 2010 13:29:53(UTC)
zdravo svima,
ja sam u 6.nedelji trudnoce i doktorka mi je prepisala utrogestan kao terapiju,zbog blagog krvarenja ako se tako uopste moze nazvati posto je vise braon masa koja mi se skupila u desnom rogu,pa mene sad interesuje kako utrogestan deluje da li on pospesuje to ciscenje posto to naravno mora negde da izadje ili??????
posto meni i dalje ide braon sekret i jako sam uplasena,doktorka kaze da to nije nista i da uzimam utrogestan 3 puta po jednu dnevno.....

: šestica - 7. januar 2010 21:34:47(UTC)
Da li neko zna gde u Zrenjaninu može da se kupi utrogestan?

: Ilka - 6. novembar 2009 3:20:23(UTC)
Drage devojke! Da li je nekome potreban utrogestan ? Ja sam ga koristila do kraja 4 meseca zbog vestacke oplodnje. Vise nemam potrebe, tako da mi je ostalo 5 punih kutija utrogestana od 100 mg. Lek je nabavljen u Austriji (smatram da je njihova proizvodnja sigurnija) rok trajenja 28/02/2012. Nazalost s obzirom da su mi sada potrebni drugi lekovi ne mogu da dam besplatno ali mogu da dam za po 10 EUR po kutiji.

: silva81 - 20. septembar 2009 15:40:19(UTC)
Bibiz hvala ti!!

: Bibiz - 19. septembar 2009 16:25:55(UTC)

Citat:
silva81 - 19/9/2009 13:54 Da li neko zna gde u Novom Sadu mogu da se kupe Utrogestan tablete?

od Sajma Rumenackom kad ides pa sa te strane puta gde je Sajam ima apoteka mislim da se zvase IRIS FARM, ja sam samo tu nalazila.

: maza82 - 19. septembar 2009 16:02:55(UTC)
Utrogestan je registrovan lek, svuda osim u Srbiji!!!

: silva81 - 19. septembar 2009 15:54:36(UTC)
Da li neko zna gde u Novom Sadu mogu da se kupe Utrogestan tablete?

: Bibiz - 16. septembar 2009 18:16:50(UTC)
Ma ja bih pila i mleko slepog misa da su mi tad rekli da ce krvarenje prestati i da ce se trudnoca odrzati

: Bibiz - 16. septembar 2009 18:15:37(UTC)
primala sam i injekcije progesterona, ali nije radilo samo sa njima. Ja sam dobijala racun kada sam kupovala utrogstan, moja kuma je pila utrogestan i rodila, slatku malu zdravu curicu!

: tasa - 16. septembar 2009 12:04:26(UTC)
Ma znam ja mi iz straha pijemo sta cemo sve uzimamo, a lekari su bezobrazni, sta fali progesteronu!!!

: tasa - 16. septembar 2009 12:04:03(UTC)
Ma znam ja mi iz straha pijemo sta cemo sve uzimamo, a lekari su bezobrazni, sta fali progesteronu!!!

: tasa - 16. septembar 2009 11:57:28(UTC)
Bibiz mogla je doktorka da ti prepise progesteron i isto bi dejstvo bilo, samo se tacno zna koje su indikacije i kontraindikacije, a utrogestan se tek ispituje i to na nama. Ja kada sam trazila po apotekama utrogestan, vise apotekara mi je reklo da je mogla doktorka da mi napise i neki koji ima dozvolu apotekarske ustanbove! A ne ovaj koji sam na kraju kupila, nisam dobila ni racun naravno niti ima na srpskom, jednom recju kupujes nesto ispoid tezge i nema niko da odgovara ako ti lose reaguje. Kao meni, dr mi je rekla da pijem 2 ujutru dve uvece i to da legnem odmah kad popije. A ja ima malo dete od 21 mesec!!

: Bibiz - 15. septembar 2009 18:02:11(UTC)
tasa, ne bih se slozila sa tobom, ja sam imala strasna krvarenja u prvom tromesecju, i kada mi je povecana doza utrogestana, sve se smirilo. Nisam imala glavobolje, samo sam se osecala umorno i pospano, a posto sam morala da lezim i mirujem, taman bih fino spavala....
mislim da mmi je utrogestan 2x3 na dan sacuvao trudnocu...............

: tasa - 15. septembar 2009 16:46:47(UTC)

Osecam se grozno, imam jake glavobolje, vrtoglavice i mucninu s vremena na vreme... Prestala sam da pijem utrogestan, mislim da je on glavni krivac za te glavobolje. Ako nesto stvarno budem trebala da pijem, trazicu neki lek koji ima odobrenje apotekarske ustanove. Mogu vam reci da ni sa prvom trudnocom nisam pila i bilo je sve ok, hvala bogu. A doktori koji uzimaju pare da nas koriste kao zamorcici su stvarno bezobrazni... Pricala sam sa farmaceutima koji su u inostranstvu radili doktorate i kazu da smo mi odlicno trziste i da nas upravo koriste kao zamorcice da ispitaju lekove, a jedan od tih je i ovaj

: tasa - 15. septembar 2009 16:46:36(UTC)

Osecam se grozno, imam jake glavobolje, vrtoglavice i mucninu s vremena na vreme... Prestala sam da pijem utrogestan, mislim da je on glavni krivac za te glavobolje. Ako nesto stvarno budem trebala da pijem, trazicu neki lek koji ima odobrenje apotekarske ustanove. Mogu vam reci da ni sa prvom trudnocom nisam pila i bilo je sve ok, hvala bogu. A doktori koji uzimaju pare da nas koriste kao zamorcici su stvarno bezobrazni... Pricala sam sa farmaceutima koji su u inostranstvu radili doktorate i kazu da smo mi odlicno trziste i da nas upravo koriste kao zamorcice da ispitaju lekove, a jedan od tih je i ovaj

: maza82 - 15. septembar 2009 5:39:37(UTC)
Aneri utrogestan se može koristiti oralno samo u prvom tromesečju jer samo tada ne ostaje u jetri mame i bebe, a vaginalno posle toga se sme uzimati do kraja trudnoće. Meni recimo jako smeta ginipral zbog i inače povišenog pulsa pa od skoro uzimam utrogestan vaginalno i od tada nemam baš nikakvih problema sa bolovima.
Inače niasm ni ja imala problema sa spavanjem kada sam ga pila

: aneri - 13. septembar 2009 20:54:20(UTC)
Ja koristim utrogestan jer sam imala krvarenje u sedmoj nedelji,koristim ga vaginalno jer u uputstvu pise da se u prvom trimestru koristi iskljucivo vaginalno,stavljam ujutru i uvece,pre toga sam primala inecije progesterona,a kasnije mi je doktorka rekla da kosristim ovaj lek,ne primecujem da mi se spava od njega,a uopste nisam znala da ga toliki broj trudnica koristi

: Cera - 9. avgust 2009 20:51:38(UTC)
Ja sam u 10 nedelji trudnoce i Utrogestan pijem od 8 nedelje 3x2,odlicno se osjecam..sem pospanosti!Iz Bosne sam i kod nas se Utrogestan moze nabaviti normalno u svakoj privatnoj apoteci sa prevedenim upustvom..kosta oko 10 eura!

: maja973 - 21. jul 2009 15:41:38(UTC)
E pa ima nas jos koje su neuspesno trazile Utrogestan.Ma sramta bre, kakva je ovo drzava.Kod nas je registrovan Dabroston ali ga vec duze vreme nema.Neznam zasto doktori izbegavaju inekcije Progesterona.Znaci, kome treba progesteronska terapija moze samo da sedne i da place.A drzava se kao bori protiv bele kuge.Srvarno neznam sta reci a da ne zvucim rezignirano.

: IvanaN - 21. jul 2009 13:01:12(UTC)
Ćao svima :) :)!

Prvo moram da naglasim da sam preko ovog foruma saznala kako se sve žene snalaze da bi kupile lek kako bi održale trudnoću ili se zaštitile od bolova u trudnoći.
Meni je doktor prepisao pre 4 dana 2x1 tabletu (u osmoj sam nedelji trudnoće i imam kontrakcije), a kada sam krenula po apotekama - bila sam zaprepašćena činjenicom da nam lekari prepisuju lekove koji nisu registrovani?! Sreća pa sam sela i po internetu tražila komentare, forume i iskustva sa ovim lekom, neželjena dejstva.
Našla sam da adekvatne zamene nema, a da lek nije štetan i da se svuda može kupiti osim kod nas.
Najgore je što ga po statistikama pije svaka druga trudnica u Srbiji a ministarstvo zdravlja još čeka da lek registruje?! Sramota!

Moja potraga za lekom je bila poražavajuća. Gde god sam ušla u apoteku, radnice su mi ljubazno objašnjavale da taj lek - NEĆU NAĆI da kupim! Kada sam stigla na posao i rekla šefovima kako ne mogu da nađem lek koji mi je doktor prepisao - bili su divni, pa su mi rekli da su i njihove žene to pile, da nije štetan i gde mogu da odem da kupim.
Javila sam mužu odmah, koji se inače raspitivao i u međuvremenu bezuspešno obilazio apoteke.
Srećom smo ga kupili, pa smo odahnuli.

Ovaj forum mi je mnogo pomogao! Divne ste trudnice i mame koje ostavljate svoja iskustva ovde :-D!!!

Mame - uživajte u trudnoći i ne plašite se ovog leka - kad se raspričate sa ljudima u okruženju - iznenadićete se koliko njih zna za ovaj lek i koliko će vam ga pored lekara koji vam je isti prepisao - preporučiti!

Svako dobro,
Pozdrav od Ivančice!

: saska2244 - 5. april 2009 21:18:33(UTC)
Draga moja, ako mozes da izvedes da ga stavljas 3 puta na dan, onda jeste bolej tako. S obzirom da ja mirujem, ja sam u pocetku radila tako. Medjutim ako si kativna ceo dan, onda je bolejd a ga pijes, jer nema nikakvog efekta, ako odmah iscuri. Eto to je jedina ralika. POzz

: XLAGUNA - 2. april 2009 17:00:21(UTC)
A meni nije jasno zasto se onda ne stavlja uvek vaginalno.....nego se pije a imaju se takvi problemi-jer meni je doktorka rekla da ga pijem ne razumem zasto,ako ce mi biti lakse vaginalno i necu imati nikakve probleme?A da ja njega stavljam vaginalno iako je ona rekla da pijem???

: saska2244 - 2. april 2009 16:57:00(UTC)
Drage moje, evo i ja da napisem moje iskustvo ovde. Ja sam isla na VTO tako da utrogestan korisitm negde oko 3 nedelje, 3x2 na dan. Korisitm onaj grcki, koji moze i da se pije i da se koriti kao vaginalete. U pocetku sam ga iskljucivo korisitla kao vaginalete i nisam imala nikakvih nuspojava, ali mi se desavalo da mi ona dnevna doza odmah iscuri, jer sam u tom periodu dana najaktivnija, a i pocelo je blago peckanje, tj neka vrsta iritiacije, tako da sam taj dnevni pocela da pijem, i od kada ga pijem desva mi se da sam pospana i da mi se nenormlno zavrti u glavi, cela soba mi se vrti.Tako da je definitivno bolje da ko moze stavlja vaginalno. Ja za sada ujutru i uvece stavljam, i mirujem, a popodne pijem.Ono sto mi niej jasno je zasto drzava maltretira trudnice, stavljaju ovaj lek na crnu listu, kada ga lekari prepisuju svakoj drugoj zeni???Pozdrav za sve :)

: XLAGUNA - 2. april 2009 14:00:34(UTC)
Ima li utrogestan neka nezeljena dejstva ili kad se pije moze najnormalnije da se funkcionise?

: branka.radmanovic - 29. mart 2009 21:37:12(UTC)

skIljucivo vaginalno,na taj nacin se postize najbolji efekat,a smanjuju se eventualne propratne pojave ,kao sto su malaksalost,pospanost,vrtoglavice.

Mislim da je odlican lek ,pogotovo onaj poreklom iz Francuske.Posto ima neki i iz Grcke.

Ja sam ga koristila od 6 do 16 nedelja i bilo je sve ok.

Postoji i lek koji se zove Dabroston ,ali nije ni slucajno dobar kao utrogestan.Prosle god imala sam u 8 ned krvarenje i dobila Dabroston ,nije bilo nikakvog efekta,sada je Utrogestan pomogao,za sad nije lose ,ali doktorka mi je rekla ,ako bude potrebno uvesce mi Gynipral.

: Blue - 28. mart 2009 22:34:49(UTC)
Najbolje je da ga koristite vaginalno

: maki14 - 28. mart 2009 21:51:20(UTC)
Nastasija, ja nisam nijednom pila utrogestan, sve vreme ga koristim vaginalano, ali vidim da su se mnoge clanice foruma zalile da im se spava...

: Nastasija - 28. mart 2009 14:31:22(UTC)
Draganab i Maki, ja spavam od utrogestona kao da sam opijena po ceo dan, jer i vi tako???

: Draganab - 24. mart 2009 16:43:42(UTC)
Ja sam u 6.nedelji,kazu da je sve u redu ali da zbog bolova u desnom jajniku i zbog operacije polipa na endometrijumu prosle godine ga pijem preventivno ujutro jednu pijem,a uvece vaginalno sve do treceg meseca.Da li ste i vi imali takve bolove i da li su se oni javljali i ttokom koriscenja Utrogestala?I meni se pocelo jako vrteti u glavi

: maki14 - 24. mart 2009 11:30:30(UTC)
Ja koristim utrogestan od 5 nedelje, prve 4 nedelje 3X2, a poslednju nedelju koristim 3x1 i sve vreme koristim vaginalno. Meni je doktorka prepisala, jer sam u 5 i 6 nedelji bas krvarila. Bas sam je pitala doktoricu zasto vaginalno i ona mi je rekla da ima bolje dejstvo.. neka devojka na formumu je napisala da kad pijes utrogestan znas da budes pospan..

: Nastasija - 23. mart 2009 23:08:17(UTC)
I ja sam krenula prvo da pijem utrogestan, a onda sam pocela da ga stavljam vaginalno, da li ce imati efekta videcemo, ali vidim da ga svi redom koriste i ne znam da li zaista imamo svi isti problem ili doktori kad vise ne znaju sta da prepisu kazu uzmi utrogestan.

: tijana b - 23. mart 2009 1:01:34(UTC)
Evo da se i ja prijavim, ja pijem utragestan od 7 nedelje. Dr mi je prepisao zbog prethodnog spontanog a i braonkastog sekreta. Pijem 3x2 i ne osecam se nesto posebno lose od njega. istina je da mi se non stop spava ali ja to pripisujem trudnoci a ne tabletama.

: janamala - 21. mart 2009 1:35:19(UTC)
Evo ja da stavim svoj komentar na utrogestan. Ja sam odlucila da ga pijem, i imam udarnu dozu 3 x 2, i mogu vam reci da sam uglavnom "komirana", a veceras sam dozivela i takvu vrtoglavicu da sam se uplasila da cu pasti u nesvest.

: Buba1976 - 14. februar 2009 17:02:24(UTC)
Ja sam imala 2 spontana. Pila sam utrogestan kod drugog jer je kod prvog bilo vec kasno,ali smo izgleda i kod drugog zakasnili.Doktor je rekao da cu u sledecoj trudnoci cim mi se test pokaze pozitivan morati poceti koristiti

: Peka - 14. februar 2009 2:24:43(UTC)
Meni je ostala cela kutija utrogestana (grckog) pa ako nekom treba neka mi se javi na PP.

: lurd - 8. januar 2009 17:50:53(UTC)
Sto se tice Utrogestana, pocela sam da ga uzimam u 17- toj nedelji jer sam imala neka sitna krvarenje, u vidu slabe sukrvice u sekretu, koja je mozda prouzrokovana i seksualnim odnosom...ali, doktor mi ga je prepisao i sad ga stavljam jednom dnevno, uvece, vaginalno
cini mi se da je ok i moja sestra farmaceut mi je rekla da ga stavljam slobodno, koliko god bude trebalo
ZA ZENE KOJE ZIVE U ZEMUNI INFORMACIJA DA GA IMAJU U PRIVATNOJ APOTECI U NOVOGRADSKOJ ULICI, NE ZNAM TACNO KOJI BROJ, ALI BAS NA RASKRSNICI SA DOBANOVACKOM, STO JE BLIZE CARA DUSANA I KOSTA 975,00 DIN

: мирка - 2. decembar 2008 1:59:39(UTC)
Беки, хвала cvecko
то треба мојој куми, јавила сам јој па ће потражити....

: BEKI - 1. decembar 2008 18:28:40(UTC)
Ima jedna apoteka u Visegradskoj, ali tacan broj ne znam, sa leve strane kad se krene iz Kneza Milosa.

: мирка - 29. novembar 2008 21:48:56(UTC)
Зна ли неко где може да се нађе у Београду? Хитно је..... :-*

: ANITA DEBIC - 6. novembar 2008 8:32:55(UTC)
Ja pijem Utrogestan vec 2 meseca i doktor mi je rekao da ne smem nikakvu zamenu da uzimam.Inace ga pijem jer imam kontrakcije koje ja stvarno ne osecam, ali se vide na ultrazvuku. Lek se moze piti do kraja sedmog meseca....

: Vanessa_K70 - 6. novembar 2008 7:32:20(UTC)
E da ne zaboravim vidim da se neki zale da nema Utrogestana kod nas u Crnoj Gori ..ja sam iz Budve ima ga ali neki Grcki.

: Vanessa_K70 - 6. novembar 2008 7:31:11(UTC)
Meni je Doktorka dala isto da pijem radi kao odrzavanja trudnoce,nemam nikakvih problema,nisam jos ni test vadila(mokracu,krv) 7 sedmica mi je.
Dala mi je bila da pijem Utrogestan 3x1 a meni posle prve bilo toliko lose da mi se prvo vrtelo..mika,i jedva da nisam popila secer i vodu mislim da bih pala,inace imam nizak pritisak,onda mi je rekla da ih samo vaginalno stavljem 3x1 i za sad je ok.
Pozdrav

: olgan - 2. novembar 2008 15:17:01(UTC)
Našla sam ga, hvala vam svima. Moram priznati da sam pretrnula od straha kada sam sutradan videla na koji način i u kojoj boli "izlivci" izlaze iz mene - izvinjavam se na vulgarnosti, ali pretpostavljam da ste imale slična, mogu slobodno da kažem, neprijatna iskustva.

: Kale79 - 31. oktobar 2008 8:31:16(UTC)
Jos jedna stvar. Utrogestan nije registrovan kod nas, pa i ako ga imaju u apotekama nece da ga prodaju. Ako te pitaju da li da ga poruce recite da. Najsmesnije je kada mm nisu hteli da ga prodaju iako ga je kupovao nedelju dana ranije, a rekli mu da ga nikada nisu imali. Onaj koji sam ja koristila je taj "biserni", koji se koristi i kao vaginaleta i kao tableta, kutijica je roze boje i sve pise na grckom...

: olgan - 31. oktobar 2008 5:36:03(UTC)
Hvala puno
Iz Beograda sam, danas ću da jurim po apotekama

: Mozart - 30. oktobar 2008 15:38:28(UTC)

Olgan odakle si?Ako si iz NS mogu ti reci u kojoj apoteci da trazis. Trazi onaj utrogestan koji moze da se pije i da se stavlja vaginalno. Tabletice izgledaju kao biseri i gumene su. U Novom Sadu se utrogestan krece od oko 78o- 1000 din.

Ja sam cak nasla u jednoj apoteci samo utogestan vaginalete koje kostaju 1400 din a meni je prvih 4 meseca kutija trajala 5 dana, tako da sam trazila dalje i kupila te univerzalne. Negde ces naci kutiju  na grckom a negde na francuskom, sve je to isto bitno da pise UTROGESTAN.

: gina - 30. oktobar 2008 15:03:18(UTC)
Utrogestan sam nabavljla u bilo kojoj bolje snabdevenoj privatnoj apoteci. Ne moze da se dobije na recept jer nije registrovan kod nas. Kosta od 700-1200 dinara (koliko te gde "oderu") - kutija od 30 tableta/vaginaleta.

: olgan - 30. oktobar 2008 14:07:21(UTC)
Gde se nabavlja Utrogestan? Lekar mi je malopre prepisao vaginolete, a u svim apotekama su mi rekli da ga nemaju jer nije registrovan kod nas. Molim vas, nekami neko kaže gde mogu da ga nabavim. Hvala

: MajaB - 3. oktobar 2008 17:21:43(UTC)

Ja sam isto pila Utrogestan tri meseca i samo spavala. Onda sam presla na Partusisten i tresla se po ceo dan. Tako sve do 2 nedelje pred termin. Porodila se tacno u predvidjeni dan ali uz jaku indukciju i vrlo tesko. Oporavljala sam se dva meseca! Da li je sve to od tih silnih lekova ne znam!? Da li su mi pomogli ili odmogli? Verujem da su ti lekovi sigurno dobri ako se koriste na pravi nacin i za pravu potrebu. Nazalost smatram da nasi lekari suvise olako prepisuju navedene lekove. Secam se da sam svaki put kada sam isla kod lekara na kontrolu cula da neka mora da pije te lekove. Onda bi shvatile i da skoro sve zene u cekaonici isto to piju pa smo razmenjivale iskustva. Pile smo jadne sve jer smo se plasile! Ipak smatram da samo treba biti oprezan.Eto to je moje iskustvo i morala sam da ga napisem kada sam naletela na ovu temu. Pozdrav za sve trudnice i male bebironce!

: oceanprinces - 30. septembar 2008 16:49:11(UTC)
hvala puno !!!

: Ivana_26 - 30. septembar 2008 16:27:02(UTC)
Utrogestan koji ja imam su ujedno i tablete i vaginalete. Francuski proizvodjac. Pogledaj na kutiji. Mozes da ih pijes a ujedno mozes da ih koristis vaginalno. Uglavnom se tako i prodaju.

: oceanprinces - 30. septembar 2008 15:42:49(UTC)
treba da pijem utrogestan i da ga koristim vaginalno.
imam tablete. da li postoje vaginalete? i znate li gde da ih nabavim u bg?
hvala

: Ivana_26 - 24. septembar 2008 16:20:55(UTC)
I ja koristim Utrogestan 3x1 vec nekih 3 nedelje. Danas sam bila na kontroli, nisu ga ukinuli.

: atimija - 24. septembar 2008 5:08:34(UTC)
Ja sam imala nekih manjih problema u 7-om mesecu i dr mi je dao utrogestan da pijem i to svega nekih 10-tak dana..Posle toga mi je bilo sve u redu....

: Mozart - 23. septembar 2008 10:39:56(UTC)
Meni je utrogestan isto spasao ovu trecu trudnocu. U pocetku sam ga stavljala vaginalno 3x po2 a sad sam presla na 3x po1 i sad ga pijem. Od kako ga pijem uzasno mi se spava preko dana. CAROBNI UTROGESTAN

: dragana.srb - 23. septembar 2008 7:12:48(UTC)
Ja sam uz pomoć Utrogestana uspela da održim trudnoću. Pila sam ga do petog meseca. Nabavljala sam ga na sve moguće načine, uglavnom u inostranstvu. Jedina frka sa lekom je bila ta što mi se mnogo spavalo. Pila sam ga tri puta po dva i spavala po ceo dan.

: bjanka - 22. septembar 2008 9:14:26(UTC)
ćao svima.
Ja sam u ovoj trudnoći pila utrogestan do 14 te nedelje i mogu da kažem da može samo da pomogne.
Kupovala sam ga u crnoj gori gde nije na crnoj listi i cena mu je negde oko 8 eura,tako mi se čini.

: mama malog Borisa - 16. mart 2008 14:44:49(UTC)
evo tekst o ovom leku
http://www.roditeljporta...opste/lek-utrogeston.htm

: iva04 - 1. mart 2008 8:31:53(UTC)
Ja se slazem u potpunosti sa Angel,i meni je lek dosta pomogao,takodje sam ga pila 2 puta dnevno i jednom uvece vaginalno zbog krvarenja na pocetku trudnoce.

: Angel - 1. mart 2008 8:13:42(UTC)
Utrogestan sadrzi kao sto su ti napisale hormon Progesteron i sam lek je ODLICAN! Ne, to je mala rec-FENOMENALAN! Ja sam malo bila nervoznija dok sam ga pila, mada mozda i nije bilo zbog njega jer u trudnoci inace hormoni divljaju. Sve u svemu pila sam ga JAKO dugo, od neke 6-7. nedelje pa od tad 4 meseca! Pre nego sto sam pocela da ga pijem imala sam krvarenje i momentalno ga je zaustavio. Inace pila sam ga verovatno dnevno vise od svih, tri puta dnevno, dva puta oralno i jednom uvece vaginalno, pa puta 4 meseca ti vidi. Znaci ako je neko upoznao taj lek ja sam. Zahvalna sam mu sto imam ovako slatku i dobru devojcicu!
A to sto ne mozes da ga nadjes lako je zato sto je strani lek-tacnije Grcki. Znaci nije da ga nema zato sto je los ili opasan vec zato sto je nelegalan kod nas. Ja sam imala dogovor sa apotekom da mi uvek u kesici sa istim prezimenom ostavljaju i mogla sam samo da znam dal ga imaju ako dodjem licno u apoteku. Ne daju informacije telefonom bas zato,a drze ga jer jako treba i pomaze zenama.

Toliko zena ga uzima ili ga je uzimalo i imaju divne klince, a i gledajuci po sebi koja sam ga bas obradila-pij ga i budi zahvalna sto postoji! caos

: jelenica_pelenica - 29. februar 2008 20:06:47(UTC)
Slazem se Urose sa tobom i ja pijem sada Partosistem!

: uros - 29. februar 2008 18:19:47(UTC)
Utrogestan i Dabroston su isto- tablete progesterona. Jelenica pelenica je potpuno u pravu oni nemaju funkciju nakon što se posteljica potpuno formira, ona onda počinje da luči progesteron i ove tablete se ukidaju. Ovi naši doktori ne znaju šta bi sa nama pa nam uvaljuju to da pijemo i duže. Ja sam pila Dabroston na početku trudnoće, imala sam mala krvarenja ali čim se formirala placenta, rekli su mi da prestanem jer više nema efekta piti i za to stezanje, tj. tvrdu matericu krenula sam da pijem Partusisten.

: Tica - 29. februar 2008 16:38:24(UTC)
Zhunga i ja tamo kupujem utrogestan,ja ga uzimam 3X dnevno oralno jer imam bolove u desnom delu stomaka i materica mi je toliko tvrda da me ubija...I ja kupujem u toj apoteci ali se redovno osecam kao u najgorem krimi filmu,ima,pa nema,pa koji te lekar salje...Mene su danas vratili kao nema,pa kada je isao moj decko onda ima ali da dodje za sat vremena da oni nesto provere ...Ma ludilo....Lek mi mnogo pomaze a ja se sve nadam da me doktor nece strpati u krevet...

: jelenica_pelenica - 17. februar 2008 18:08:57(UTC)
Naravno, ja mislim da jeste preterano, jer ne treba nesto uzimati ukoliko nema ni namanje razloga za brigu.
Za Dobrostan znam da ima efekta samo do 4. meseca i da posle ne bi trebalo da se uzima, jel nema svrhe. Za Utrageststan ne znam do kada moze!

: zhunga - 17. februar 2008 12:43:51(UTC)
Ja utrogestan uzimam samo vaginalno 1 uvece, na pocetku sam uzimala dabroston 3x1. Utrogestan cu najverovatnije trebati bar do 22 nedelje da uzimam tako mi je bar rekao Dr. Moa jedna drugarica ga je uzimala do kraja 8. meseca a nije imala nikakve  potrebe da ga pije trudnoca joj je od pocetka bila OK. DR joj je dala zato sto je svima prepisivala zbog predostroznosti. Ne znam da to nije malo preterano???

: z.e.v.s - 17. februar 2008 12:06:04(UTC)
Pa to sto se prodaje utrogestan kod nas na crno, ne znaci i da treba razmisljati da li da se uzima, jer ne vidim razloga za razmisljanje...jer je to cist progesteron i ne steti nista, kod nas se prodaje na crno samo zato sto nije registrovan, a moze se naci svuda i u svakoj apoteci(naravno privatnoj, a ne drzavnoj)!!!! Ja sam ga pila do neke 17-18 nedelje i bilo mi je OK!
Cak sta vise u pocetku se vise preporucuje utrogestan nego dabroston(za bas ranu trudnocu)..barem mi je tako rekao moj dr., a i dr. na psihofizickim pripremama!

: mama malog Borisa - 17. februar 2008 11:52:50(UTC)
ja upravo voih dana završavam sa uzimanjem Dabrostona i zadovoljna sam, poslužilo je svrsi i nisam ni sebe a ni dete izložila bilo kakvom riziku, pošto je taj lek dozvoljen i registrovan kod nas.

: jelenica_pelenica - 16. februar 2008 18:27:06(UTC)
JA kada sam trebala da ga pijem ( samo 10 dana), nisam mogla da ga nadjem i kupila sam Dabrostan. Bas sam bila zadovioljna kako mi organizam podnosi taj lek. Mnogo sam se dobro osecala dok sam ga pila.
Sto se tice lekova koji nisu na listi dozvoljenih ili registriovanih, ni ja se ne bih igrala satime-moj tata je radio u firmi koja je snabdevala apoteke u celoj zemlji lekovima i znam sta znaci dobro lek koji nema dozvolu za distribuciju. Naravno da ima i mafije koja je povezana ( Narocito iz Ministrastva zdravlja), ali imap poslusajte svog lekara, oni ipak znaju najbolje.

: sanndra_bgd - 16. februar 2008 15:54:15(UTC)
Hvala puno... ;]

: nina82 - 16. februar 2008 15:27:31(UTC)
Utrogestan drze i sve apoteke " Bioritam " ima ih vise u gradu, Jevrejska 17, 218-5833,Bulevar Kralja Aleksandra 488, 286-0009, Ustanicka 204c, 3474-600,Kaleniceva 10,245-2056.

: zhunga - 16. februar 2008 14:51:32(UTC)
Ja sam bas danas kupila UTROGESTAN, ima ga u apoteci u GENERAL ZDANOVOJ ulici, na uglu sa BULEVAROM apoteka se zove IGOR, ako tu nema ima isto nize malo nekih 500 mapoteka koja ga ima. Rekli su mi da ma i IVANCIC I SINOVI apoteka, samo ne znam gde.

: sanndra_bgd - 16. februar 2008 13:42:02(UTC)
Moze li neko ko je iz Beograda da mi kaze u kojoj apoteci mogu da nadje Utrogestan?

: uros - 12. februar 2008 17:19:15(UTC)
I ja sam pila Dabroston i on ima isto dejstvo kao Utrogestan i ne vidim razloga, naročito nakon ovoga što je napisala mama malog Borisa da rizikujemo i pijemo nešto što nije odobreno. Ja to nisam znala na početku trudnoće i verovatno bih kupila Utrogestan da sam ga našla ali nije bio da se kupi ( a sada mi je jasno i zašto ) pa sa kupila Dabroston i bio mi je super.

: mama malog Borisa - 12. februar 2008 7:56:57(UTC)
ja sam odustala od Utrogestana i kupila Dabroston (kada mi je dr prepisala tu vrstu hormona), zato sto Utrogestan nije odobren u nasoj zemlji i samim tim se svercuje, znaci u apotekama se prodaje na crno! Pa vi drage buduce mame razmislite da li je pametno da to pijete!

: zhunga - 11. februar 2008 6:50:46(UTC)
Ja sam samo malo pospana od njega. Nisam imala svrab. To zvuci kao da imas malu alergijicu na lek. Mada brzo prodje. Trebala bi da kazes Dr za to, mozda ti da neku zamenu   caos

: makica 265 - 11. februar 2008 5:37:51(UTC)
Izvinite ako nisam dobro postavila temu!

Dr.mi je prpisala utrogestan ali meni se od njega pojavi neki svrab na pojedinim mjestima.Ne treje od dugo,ali cim popijem tabletu pa posle nekih pola sata odma pocne da me svrbi na vratu,ruci,nozi....
Jeli jos neko imao slicne simptome?

: Angel - 8. septembar 2007 20:17:25(UTC)
Sreco ja sam takodje dobila da pijem Utrogestan i to cini mi se vec u 5. nedelji trudnoce zato sto sam imala sukrvicu dva puta, tako da doktor nije hteo da se igra. Uzimala sam ga 3 puta dnevno svakog dana do pre nedelju dana. Znaci verovatno duze od svih vas, i to 2 tablete oralno, tacnije ujutru jednu oralno, u vreme rucka jednu oralno i uvece vaginalno pred spavanje. NIJE stetan lek, u pitanju je lek koji se koristi za odrzavanje trudnoce tako da samo moze da ti pomogne.
Normalno je da si skepticna, bila sam i ja, zbog te kolicine koju su mi prepisali, ali pitala sam 3 lekara za svaki slucaj i svo tvoje se slozilo, a sad sam naravno dobro. Prekinula sam da ga pijem ali postepeno jer ne valja sa njim naglo prekidati, i osecam se super. Ponekad me muci pupa malo ali to je zato sto mi se materica nedeljno sad siri 1cm tako da je normalno.
Jedino sto se meni nije svidjalo kod Utrogestana je to sto sam bila dosta nervozna, verovatno zato sto su mi hormoni ludovali, ali nije to nista strasno, cak se i muzic navikao.
A sto se apoteka tice, deficitaran je zato sto se ne proizvod kod nas vec je to original Grcki lek, i apoteke hoce cesto da kazu da ga nemaju ako zoves telefonom, zbog inspekcije-verovatno nije carinjen ili sta znam sta-u svakom slucaju nema veze sa stetnoscu zato sto on to NIJE. Odes u apoteku, ako treba od vrata do vrata dok ga ne nadjes. Kada ga nadjes u nekoj, zamolis ih da ti ostavljaju pod tvojim prezimenom i onda kad dolazis kad ti nestane, samo kazes da su ostavili lek na prezime to i to i to je cela mudrost.
Meni je svakako pomogao, pitanje sta bi sa mojim zlatom bilo pogotovo sto sam se dosta nervirala pre, da nisam uzimala taj lek.
Ne plasi se i uzimaj dok ti lekar ne kaze da je dosta. :-*

: zvjezdica - 7. septembar 2007 22:04:00(UTC)
ja sam dobila u injekcij u 5 nedelji jer sam krvarila.u mom slucaju se pokazala odlicno

: sandra - 7. septembar 2007 19:57:51(UTC)
meni je doktor dao od pocetka da ga stavljam vaginalno dva puta dnevno do treceg meseca preventivno jer sam imala pre toga spontani u trecem mesecu,a sads sam u devetom i cela trudnoca mi je ok(da nekazem extra da nesto ne ureknem pu,pu......)tako da ga slobodno koristite.mozda vam se pojavi braon sekret meni je dr rekao da je to normalno

: zorica - 7. septembar 2007 11:42:14(UTC)
I menio je juče propisan utrogestan i bila sam malo neodlučna dali da ga pijem ili ne,pa sam ponovo otišla kod doktorke i pitala je jeli ona sigurna da ja to trebam da pijem i ona se samo nasmejala i rekla da sigurna sam pij i ništa nebrini ako želiš da rodiš bebicu živu i zdravu i na vrijeme.Da rekla mi je da moram još da mirujem i da nesmijem imati odnose dok njih pijem.

: IvanaS - 5. jul 2007 0:59:28(UTC)
Hvala vam svima na odgovorima, jos uvek sam nova u ovome pa sam skepticna i plasljiva u vezi svega. Jos jednom vam svima puno hvala na odgovorima!

: manea - 4. jul 2007 20:36:54(UTC)
Kao sto su ti devojke vec rekle,utrogestan je potpuno prirodan i nimalo ne steti bebi,sto je najvaznije.Nema ga na nasem trzistu,jer Francuzi,koji proizvode lek,ne zele iz nekog razloga da ga distribuiraju nasoj zemlji.Ja ga inace pijem od 11 nedelje i za sada je hvala Bogu sve ok.Obavezno ga uzimaj.

: Takki - 4. jul 2007 18:58:53(UTC)
Utrogestan se obavezno koristi u postupku vantelesne oplodnje. Ja sam ga pila 3x2 nakon punkcije jajnika, a od embriotransfera sam ga stavljala vaginalno isto 3x2 - evo me u 12. nedelji trudnoće i pre nedelju dana sam prestala da ga koristim. Dakle to je čist progesteron, a teško se nalazi zato što kao nije odobren za upotrebu od naše farmaceoutske mafije koja verovatno nije uspela nikako da se ugradi... To je lek koji se koristi svugde u svetu, kod nas možeš da nađeš grčki ili francuski, a u apoteci Pharma S ga uvek imaju - dobro je da ih prvo nazoveš da rezervišeš ako ti trebaju veće količine.

: daca77bg - 4. jul 2007 18:54:51(UTC)
Lek je odlican. Najnovije studije su pokazale da stiti od spontanog pobacaja i prevremenog porodaja. Inace to je prirodni hormon koji luci posteljica. Obavezno ga uzimaj i bez brige jer ono sto je najbitnije potpuno je bezopasan za bebu.

: Kely - 4. jul 2007 16:28:26(UTC)
Utrogestan kapsule sadrže hormon progesteron. Ja sam isto pila progesteron od 8-9 nedelje zbog takvih bolova i vrlo brzo su me prosli. Taj lek trudnicama koje imaju slicne probleme dosta cesto daju. I ja sam bila skepticna kad sam trebala da pocnem da pijem pa sam se raspitala ovde na forumu i onda mi se javilo puno njih koje su to koristile ili koriste .

: IvanaS - 4. jul 2007 16:14:39(UTC)
Zdravo, danas sam bila kod doktora, nalazim se u devetoj nedelji trudnoce i imam bolove u stomaku, doktorka mi je dala Utrogestan kapsule od 100 mg 3x1, malo mi je cudno jer smo ga jedva nasle, dosta je redak me zanima koliko je taj lek dobar, i da mozda nije stetan?!
Hvala unapred!