Obaveštenja

Icon
Error

: Oblak_u_bikiniju - 25. jun 2008 9:36:40(UTC)
Super. Moj Viktor je curica po ovoj poslijednjoj stavki :) J..... ja njima sunce sto mi sina proglasise za curu :)
Inace, voljela bih cuti mame djevojcica jesu li bas sve tate bile pijane u trenutku zacinjanja bebe? O, Boze, ljudi imaju mastu jacu od brace Grim! Bar da pisu bajke umjesto bajalica.
Groblja se ne plasite, Ako vam je na dusi da odete, oplacete nekoga dragog i zapalite svijecu - ucinite to. Ja sam bila na grobu svog nastavnika matematike jer mi je ostao u sjecanju kao jako drag i vazan lik za formiranje mene kao licnosti. Znacilo mi je da toga dana odem tamo i osjecala sam se mnogo lakse. Nije nastetilo ni meni ni bebi, hvala Bogu.

: Lana18 - 23. jun 2008 14:37:02(UTC)
Cao Zene,

bas mi je super ova tema. Fino sam se ismijala. Evo da i ja dam koju babsku pricu ili nasa stara vjerovanja....
-trudnica ne smije da sjedi na pragu ili vratima jer ce se beba roditi sa zecijom usnicom (nedaj Boze)
-djevojcice se prave dok je muz pijan i smije se dok zavrasava posao
-ako se trudnici jede crni luk u trudnoci onda je cruica
-ako trudnica ima mucnine i posle 3. mjeseca onda je curica

: krusicka - 22. jun 2008 13:50:12(UTC)
Ženske,lepo je rekla neka od naših drugarica da je najbolje da obavezna oprema trudnice budu: ČEPOVI ZA UŠI!!!

Eto, ne bih mogla da se pohvalim da mi je iko u trudnoći od mama ispričao kako je divno biti trudan i čekati svog andjeo (ili čak 3 kao Bebanica!!!!)... Samo šta ne sme, kako treba i ne treba i sl! pricaonica pricaonica pricaonica

: maza - 21. jun 2008 21:05:33(UTC)
a ja sam isto kao vi ubjedjivala sebe da su to samo priče
al mi lakše kad čujem ovako "utješne" riječi da kažem od nekog sa strane
jer je grozno kad si pod tim pritiskom konstantno a ne ovo a trebaš ovako
za poludjet..

: bebanica - 21. jun 2008 21:03:19(UTC)
Mazo nema razloga, ja sam pre deset dana isla mom deki na sahranu.. On me je cuvao kad sam bila mala, stalno sam bezala iz vrtica pa sam najvceci deo vremena provodila sa njim. A nedelju dana pre sahrane mi je ispao cep i otvorena sam 1.5 prst u sedmom mesecu. Doktor mi je zabranio i setnje ali morala sam i nije mi zao..

: bucko - 21. jun 2008 20:41:40(UTC)
Ma nemoj da se sikiras. Ja mislim da samo kod nas ima toliko budalastina oko trudnica i malih beba. Ako si imala potrebu da odes da odnesnes cijece, neka si. A taj obicaj, ja mislim, da je izmisljen da se trudnica ne bi uzrujavala na sahranama i sl. A procitaj malo prethodne postove pa ces vidjeti kakvih sve gluposti ima.

: maza - 21. jun 2008 20:31:32(UTC)
koliko ste sujevjerne u trudnnoći??
ja moram priznat po malo....
recimo konkretno što me brine..bila sam trudna 5 mjeseci
kada mi je umrla tetka koju sam obožavala...kažu trudnice ne smiju ići na takva mjesta
al ja sam morala poć odnijet cvijeće...i svi me kritikuju zbog tog..ne znam sad sam baš prepanuta...

: SuzyQ - 26. maj 2008 5:33:30(UTC)
Sad sam pročitala ovo za gorušicu i kosu. Moj sin se rodio sa gustom crnom kosom, a ja u celoj trudnoći nisam imala gorušicu. Toliko o tim našim verovanjima!

: Kaca082 - 25. maj 2008 10:03:48(UTC)
Najveca zabluda koju sam ja cula je dosla od strane moje kume koja me ubedjuje da ako se budem sminkala sminka moze da udje kroz kozu u krv i onda ce njeni sastojci da naskode bebi!Totalna glupost,ali ona veruje da to tako moze i nije se sminkala celu trudnocu.

: mama_jeja - 25. maj 2008 9:55:45(UTC)
icon_lol divne ste, meni se mama naljutila jer sam rekla da sam videla neke carapice i sl sitnice za bebca i htela da ih kupim alinisam imala dovoljno para neznam boze sta mi je sve rekla i odma me zasula sa sto primera sta se kome desilo ako je kupovao stvari ranije! Do sada sam mislila da mije mama normalna zena ali... pricaonica kako nema pametnijeg posla od tracarenja svaki dan me po neko pozove da mi kaze sta ne valja da radim. Saveti su tipa ne jedi krisom ili ako ti se nesto bas prijede ne dodiruj se nigde jer ce detetu osati fleka i za svaki slucaj takni zid ili pod buljavko . Ako imas gorusice dete ima kosu, ako si nervozna i dete ce biti, ako se prolepsas nosis musko e da kad se beba prvi put javne trebas da pomislis na nekog lepog da bi dete licilo na nju/njega i ako se javi sa desne strane decak je a ako se javne sa leve devojcurak i tako. Sve je to dokaz da nas narod im bujnu mastu. icon_lol icon_lol icon_lol

: Oblak_u_bikiniju - 27. mart 2008 6:29:34(UTC)
Katastrofa. Ja do sada imam samo prognoze po "osjecaju", samo sto tatica ima osjecaj daje decko (mada bi volio da bude prvo curica, ali ima osjecaj), a kuma moja ima od starta osjecaj da je zensko.
Sad, posto mi je bilo uzasno muka - zensko!
A posto nemam stomaka jos - musko jer ga nosim u krstima!

I taaako...
A kad me pitaju jede li mi se slatko! Pa, ponekad...ponekad bih umrla da ga pojedem, jel' da! I sta to treba da znaci... Ne kapiram.
Beka, drago mi je da sam te nasmijala :)))
A to sa solju nisu jos pokusavali jer bih ih poslala u... jelte...
I sa slaninom ne vjerujem bas, a i ne volim slaninu ni malo. Pazi - nikad u zivotu nisam probala slaninu. Sa druge stranu postoji vjerovanje da treba biti maslinovo ulje da beba isklizne napolje. Super, sa mucninama od zore do sumraka, jos da nagnem maslinovog ulja. Pa, da bilo bi mi lakse! Dusu bih svoju povratila i odma mi je lakse! Sad logicki gledano - slanina ide kroz usta, zdrijelo, zeudac, danko crijevo, debelo crijevo i napolje... sigurno ne dolazi do porodjajnog kanala nijednom linijom, kao ni maslinovo ulje. Mislim, nije da moze da skodi, posebno ovo sa masl. uljem, ali...

: Beka - 25. mart 2008 17:02:23(UTC)
E oblačku, tako sam se slatko ismejala kad sam pročitala tvoj post! icon_lol icon_lol icon_lol Stvarno je tako! Jadne svinje kojima je tužna sudbina da se rode u Srbiji! Nadrljaju za svaku svetkovinu!!!! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol Strašnooooo!

: anita75love - 23. mart 2008 20:49:01(UTC)
Meni je to za svinju najbolje, ali mi se svidja i ono da jedemo slaninu da bi nam na porođaju bilo kao podmazano. To ne košta da se proba, možda deluje?!

: Oblak_u_bikiniju - 22. mart 2008 21:56:48(UTC)
Ovo z asvinje me je bacilo u trans! Pobogu. namontirana, sa manikirom ulazim u svinjac i izivljavam se na nesrecnoj zivotinji! Pa, mogu da budu po sto puta iz Pozarevca, ova bi im snajka rekla "Jok!", pa taman mene tukli umjesto svinje... Strasno! Koji smo mi divlji narod - za Bozic - prikolji svinju, za Badnjak - odsjeci stoljetni hrast i to citav za ispred crkve, za svadbu - rasturi prase od batina... Msilim...

Ali mi se svidja onaj predlog - valja trudnici opeglati robu, da joj beba bude zdrava )na primjer), hajmo jos predloga i pustaj buvu na sve strane!

: krcko - 21. mart 2008 4:40:32(UTC)
meni je svekrva rekla to za vodu ali ja je nisam razumela kao da je to neko verovanje neznam znaci to je potpuno bezveze ? pa i meni je tako izgledalo voda je potrebna za elasticnost koze i kako bi se sto pre vratila u normalu???!!!???

: dmneca - 20. mart 2008 12:04:35(UTC)
Ma to bebiron razmislja da li ce da bude Riba ili Ovan!
U svakom slucaju zelim ti puno srece,da sve prodje u najboljem redu! Javi OBAVEZNO!!!!! caos

: мирка - 20. mart 2008 11:53:11(UTC)
Видећемо сутра на ЦТГ-у. Ако не буде раније, у понедељак ће ме вероватно оставити у болници...

: dmneca - 20. mart 2008 11:50:15(UTC)
Mirka,potpuno te razumem. Poslednje dane trudnoce sam provela nervirajuci se sto me stalno zivkaju raznorazni ljudi po 100 puta na dan,pa jel ima nesto novo,kada cu se poroditi i tome slicno. Ma sizela sam skroz....
Zato I JESTE to verovanje. Sa mojom mamom nisam sada u najboljim odnosima a za vreme trudnoce je bilo sve zategnuto ( s moje strane) tako da je njena "briga" za mene bila samo nerviranje i nista drugo.
A zaista mame umeju da preteraju. galamdzija icon_twisted icon_twisted icon_twisted
Sreca pa imam ID na fiksnom pa nisam morala da odgovorim na svaki poziv,sto je olaksavajuce...
I ja skrenoh sa teme ali sta cu....
Mirka,ti ono bese jos za kompom,misli li bebac da nam se pridruzi. Evo Neca ga ceka!!! zagrljaj

: мирка - 20. mart 2008 11:03:57(UTC)

Моја мама мене зове сваки дан  и као не брине она него ето зове тако да види како сам. Мало сутра!

Пре неки дан мм и ја отишли до града у неку куповину, па свратили код кумова и задржали се тамо око 3 сата, па још мало скитали и кад смо увече стигли кући (око 23h ) зове моја мама,сва погубљена, јер је мислила да сам отишла у породилиште и звала је бар 10 пута на фиксни и скошио јој је притисак и ко зна шта јошicon_evil   а није хтела да нас зове на мобилни и лепо провери где смо!

Е, вероватно је то разлог тог веровања да мајци не треба јавити. И баш ме нервира што сад више мислим о њој и њеном притиску, него о сопственом порођају. Где год кренем - јавим се мами да не брине. То у животу нисам радилаicon_evil

Мало изађох са теме, али морала сам да се изјадам....

: dmneca - 20. mart 2008 11:03:23(UTC)
Sto se tice toga da majka ne zna kada se poradjate je mozda i bolje. Jer,svaka majka se pojede ziva dok joj je cerka na porodjajnom stolu.
Ja sam imala srece da sam u porodiliste otisla u 3 sata ujutru tako da niko sem mene i supruga nije bio upucen u ono sta se zbiva. Isunjali smo se iz kuce da nas niko nije cuo. Najvise zbog moje svekrve. Secam se kako se zena uspanicila kada joj je cerka rekla da ce upravo da se porodi i znam koliko joj je bilo tesko. Tako da nisam htela da joj zadajem jos briga.
A sto se tice pijenja vode,to stvarno ne znam. Secam se da su mi u toku porodjaja na moj zahtev kvasili gazicu da mi orosavaju usta koliko sam bila zedna. Niko mi nije branio da pijem. Tecnosti treba sto vise zbog produkcije mleka. A stomak mi je do 5. meseca bio velik kao da sam u 5. mesecu! Strasno. I onda je spao bez problema. Sada je kao pre trudnoce,samo je koza malo razvucena!

: MajaP - 20. mart 2008 10:27:24(UTC)
A da li ste cule za obicaj da majka ne treba da zna kada se porodjate? U stvari da sazna, tek posto se bebica rodi. Ja sam to juce prvi put cula, i ne znam u cemu je fora???

: Beka - 18. mart 2008 13:46:20(UTC)
Pre neki dan sam sa nekim na ovoj temi ćaskala o pijenju vode odmah nakon porodjaja, kako nama babice ne daju vodu. Priča mi danas koleginica, kako se njena prijateljica oba puta porodila u Americi, i kako tamo odmah nakon porodjaja donesu bokal vode i bukvalno dežuraju dok ne popijete sve. Nateraju ženu da popije! Baš da ne bi ostao stomak! Znači skroz kontra nego kod nas!!! neznam neznam neznam I žena ima stomak ravan ko daska! :? Ajd sad , pa budi pametna!

: Angie - 17. mart 2008 17:57:57(UTC)
Ima i ono kad se ispod jednog jastuka stavi noz a ispod drugog makaze pa gde trudnica sedne onda se zna pol.Makaze zensko,a noz jelte musko.Probali su ali ipak je deckonja sto je meni jako drago zbog mog puza posto je on neizmerno srecan.A i ja ,jedva cekam da se porodim da donesem moj mali zavezljaj ljubavi kuci i da uzivam u slatkim mukama koje dolaze posle.

: Beka - 17. mart 2008 15:15:33(UTC)
A je l znate za ono kako okrenete šake? Kaže meni ni manje ni više nego moj diša-Prljave ti ruke ! Ja u čudu! icon_eek Pogledam šake-on kaže:"Dečak je." Kao ako gledate gornji deo šake-dečak, ako pogledate u dlanove-devojčica! icon_lol icon_lol icon_lol

: zhunga - 17. mart 2008 8:58:50(UTC)
Beko, luda prica skroz na skroz ruganje ruganje ruganje ruganje
sta jos nece da nam rade ruganje dobro te nisu pobiberili!!!!!

: mira-z - 17. mart 2008 8:24:32(UTC)
Ha,ha Beko dobra si. Nisam cackala nos, pocesala sam ga i u mene su svi piljili kod kuma na slavi oba puta, ja stalno ceskam nos, svrbi me sta cu, a evo cekam drugu devojcicu

: Beka - 17. mart 2008 7:37:09(UTC)
Meni su svi vikali dečak, dečak i prvi put i sad. Prošli put su pogodili, a sada ćemo videti. Ja se i dalje nadam da će biti devojčica, mada mi je na UZ rečeno-opet bata. A kad su me sa prvim solili po glavi, fora je ako se posle uhvatiš za nos-biće dečak, a ako za bradu ili obraz-devojčica. E sad. Bila je slava kod mojih roditelja, mi sedeli za stolom, tu cela familija, u jednom momentu, ja vidim kako svi pilje u mene. Ali bukvalno ne skidaju oči. Meni sve neprijatnije, ne kapiram o čemu se radi, reko, možda mi ujna broji zalogaje! icon_lol I onda, kad sam se ja valjda uhvatila, za ono, što je po njima, trebalo, skoči ujna ko oparena i viknu -"devojčica"!!!!! Kao uhvatila sam se za bradu, ustvari-naslonila se bradom o ruku. Pa sad ajde mi kažite u kojoj prilici bi se uhvatile za nos!!!???? icon_eek Jedino ako ćete da čačkate nos pred svima! :? I tako...rodih ja dečaka, u inat soljenju! zvezda zvezda zvezda

: мирка - 17. mart 2008 7:19:08(UTC)

И ја сам нешто начула око те соли, али изгледа да ме добро познају па нико није смео то да покуша:>

А мм је ноћас сањао да сам родила девојчицу, а скоро ми је признао да би ипак мало више волео ћерку, а сви око нас наваљују син, па син...

: mira-z - 17. mart 2008 6:25:43(UTC)
E Mirka i meni su tako za prvo, ja nisam htela da znam a niko mi nije verovao, bilo je kao eh znas ali neces da kazes !?!?! I svi su govorili da je decak a rodila se Tijana, tako su mi i sada govorili ma decak sigurno a ono devojcica !!!! Ne volim prognoziranja, pustite bre ljudi trudnice da uzivaju ! A glavno prognoziranje mi je bilo sa stavljanjem soli na glavu, posipao me je ko je stigao !

: krcko - 17. mart 2008 6:18:44(UTC)
za to HVALA BOGU I DA JE ZIVO I ZDRAVO u potpunosti si u pravu

meni do sad niko nije prognozirao zensko svi kazu musko ne znam sto!
a valjda ce se videti na sledecem pregledu

: мирка - 16. mart 2008 16:23:39(UTC)
Е, то по облику стомака ми је најсмешније, јер ја пол нисам хтела да знам и ево целу трудноћу ми прогнозирају - колико има оних који кажу да је мушко толико има и оних који тврде да је женско.

: masha_kv - 16. mart 2008 15:13:48(UTC)
Znaci, cega sam se sve ovde nacitala... Stvarno smo neki cudan narod.. a tek za svinje batina
Ne mogu da verujem ruganje ruganje ruganje

Meni su svi do sada "prognozirali" da cu da rodim decaka, zato sto imam samo stomak i od pozadi se ne vidi da sam uopste trudna...opet "babske price", ja sve imam utisak da je devojcica... na uz se jos ne vidi, tj. sledece nedelje idem pa cemo znati verovatno bravo Naravno, srecna cu biti i da je decak bravo Posto mi je prvo dete, svejedno mi je kog je pola.
Citam ostale teme i probleme zena koje ne mogu da imaju decu i samo kazem: HVALA TI BOZE, I NEKA JE ZIVO I ZDRAVO! trudnica

: mihajlovicka - 16. mart 2008 11:09:33(UTC)
Jadne svinje u Pozarevcu!!!!

: rose 82 - 15. mart 2008 13:00:29(UTC)
Pozdrav svima!caos

Čula sam da otkucaji bebinog srca imaju veze sa spolom djeteta. Tj ako su otkucaji ispod 140/min bit će dječak, a ako su veći od 140/min bit će curica. Ako bi neko mogao da mi kaže iz iskustva koliki su bili otkucaji vaše bebe u kojoj nedjelji i koji je bio spol. :

: Petra* - 15. mart 2008 13:00:29(UTC)
Uh ako se dobro secam, mislim da je kod mog bebca bilo 145 otkucaja u 16 nedelji... Ali ne vidim kakve bi to veze imalo sa polom, ne osnovu cega postoji takvo misljenje?
U kojoj st ti nedelji Rose?

: rose 82 - 15. mart 2008 13:00:29(UTC)
Ja sam u 33 nedjelji. I ja mislim da to nema veze, da su to sve bapske priće, ali eto interesovalo me da čujem i druga mišljenja. Ja još uvjek ne znam spol svoje bebe, jer dr nikada nije mogao sa sigurnošću potvrditi zbog položaja bebe.

: ielena - 15. mart 2008 13:00:29(UTC)
Ja cu roditi decaka, a njegovi otkucaji su bili od 145 do 155. Dakle, zabluda je povezivati!

: мирка - 15. mart 2008 12:58:18(UTC)
Па, баш сам намерно и написала то што су ми рекле да бих видела да ли још неко зна нешто о томе, а по мени нема никакве логике....

: Beka - 15. mart 2008 12:15:25(UTC)
To znam i ja,ali ne znam baš da li je zabluda, jer kad sam ja išla da se poradjam sa prvim detetom, baš to nam je rekla babica! neznam

: мирка - 15. mart 2008 9:06:03(UTC)
Већ сам ово негде написала, али 'ајде да кажем и овде. Јуче сам добила савет да после порођаја никако не пијем воду, јер ће ми стомак остати велик.

: bamba - 15. mart 2008 8:49:43(UTC)
ej Beka to je extra zvezda

e a ovo sto se tice sexa icon_exclaim :?: icon_eek ...mislim sta reci....samo da se slatko nasmejes... icon_lol

: dmneca - 15. mart 2008 8:17:18(UTC)
Beka ,carice, svaka ti cast !!!!!! bravo bravo bravo bravo

: мирка - 14. mart 2008 21:27:52(UTC)

icon_lol icon_lol icon_lol

Бека, идеја ти је одлична!

: Beka - 14. mart 2008 12:17:02(UTC)
Što se neko ne seti da kaže:"Uzmi i ispeglaj te tri mašine veša trudnici, ne valja da ona pegla, crći će ti mašina, na primer! icon_lol ili pegla!" Ili:"Skuvaj joj ručak, da ti ne crkne šporet!" Hahahahahaha!!!! Baš sam to genijalno smislila! Ajde žene da "pustimo buvu", pa da mi malo teramo vodu na svoju vodenicu! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: mama malog Borisa - 14. mart 2008 10:42:57(UTC)
bravo beka!!!Silno si me nasmejala.

: krcko - 14. mart 2008 4:23:00(UTC)
tesko je kad se nekome desi ta nesreca da u toku trudnoce izgubi nekog svog ali mu niko nemoze zabraniti da tuguje jedino ako nekako moze da izbegne sahrane jer je preterano stresno da tuguje moze i kuci ne zbog verovanja nego zbog stresa.

ljudi ja najvise mrzim kad neko nesto jee pa me nudi ja lepo kazem necu-nemogu a taj neko navali uzmi uzmi moras da uzmes nevalja da gledas

ili daj trudnici da nas ne pojedu misevi!

dodje mi da kazem krkaj ako ti se krka ostavi mene na miru

: dmneca - 13. mart 2008 21:38:28(UTC)
Trudnica treba da jede slanine da bi joj dete iskliznulo!!!! ruganje ruganje ruganje ruganje
Ja sam celu trudnocu jela slaninice po malo i cak vece uoci porodjaja. I verujte mi-dete mi je iskliznulo samo tako! Salim se!!!!!
A sto se tice sahrana i groblja,to su gluposti zesce. Secam se u skolici za trudnice jedna od nas rekla je da nece doci na sledeci cas jer idu na groblje,njenom ocu daju pomen. Sve ostale su kao kokoske-Pa sto ti ides na groblje,ti NE SMES da ides.... i slicna kokodakanja!!
Jedina sam je podrzala jer je moj otac umro pre 10 godina i odlazak na njegov grob mi ne moze uskratiti ni jedno babsko verovanje. Sta kazu trudnica ne sme da zali,da tuguje? Zalim slucaj,ali ne postoji dugme koje mozes pritisnuti i reci "Tata ja sada NE SMEM da tugujem za tobom jer sam trudna!"
Pre nego sto cu se poroditi otisla sam na ocev grob i dok sam ulazila na groblje gledali su me kao neku ludacu,ali nije me bilo briga!

: Jelencica - 13. mart 2008 20:00:11(UTC)
Ha, ha, ha... Ako je to za seks i slinasvost tacno , onda su moji mama i tata puno upraznjavali te aktivnosti, jer ja , eto, ispadoh bas slinava... nazalost... A po svemu sudeci - i moj decacic ce isto tako biti... :)

Stvarno svasta... Kakav mozak moras imati da poverujes u ove stvari ?

: мирка - 13. mart 2008 19:15:52(UTC)
Е, а ово за секс је врх свих врховаicon_lol icon_lol icon_lol

: мирка - 13. mart 2008 19:14:59(UTC)

Citat:
vanjaja - 13/3/2008 17:40 mama malog borisa to je zbog toga jer trudnica ne sme da zali :). a ima logike u to... ja sam samo za to cula, ali sta sam sve sada procitala hihihi

Али, једно је жалити, тј. носити црнину, а друго отићи на сахрану, упалити свећу некоме.....

: Beka - 13. mart 2008 15:52:49(UTC)
Ima i sexualnih zabluda! Slušajte ovo! Ako vodite ljubav u trudnoći, muž nikako ne sme da ejakulira u vas, jer će dete biti slinavo!!!! Aha! Mislim da je ovo vrhunac svih zabluda! zvezda zvezda zvezda

: zhunga - 13. mart 2008 15:50:10(UTC)
ovo sa svinjom je nasmejalo, zaboleo me stomak od smeha ruganje ruganje ruganje ruganje

: vanjaja - 13. mart 2008 14:40:13(UTC)
mama malog borisa to je zbog toga jer trudnica ne sme da zali :). a ima logike u to...
ja sam samo za to cula, ali sta sam sve sada procitala hihihi

: мирка - 13. mart 2008 13:59:27(UTC)

Citat:
krcko - 13/3/2008 08:26 uf mirka pa to najlepse ja to stalno radim da bacim slag ruganje

Наравно да је најлепше!!! Па, свака шерпа и нож су били моји. То док се не олиже нема прања...

: eleven - 13. mart 2008 11:46:00(UTC)
Za pola ovih stvari nisam cula. Jel ima nesto sto smemo da radimo?

: krcko - 13. mart 2008 5:26:16(UTC)
uf mirka pa to najlepse ja to stalno radim da bacim slag ruganje

: мирка - 12. mart 2008 19:47:19(UTC)
Сад се сетих - трудница не сме да лиже нож! Знате оно нпр. кад торту намажете шлагом, а оно остане на ножу....ммммм, мљацanene anene anene

: sunny - 12. mart 2008 14:05:04(UTC)
Koliko sam se ja prica naslusala....to je samo dokaz koliko smo mi sujeveran narod! Ovo za svinju batina me je nasmejalo do suza! Danas mi je jedna drugarica rekla da nikako ne pijem iz naprsle case ili jedem iz ostecenog tanjira,pojma nemam zasto ali ja to svakako i ne radim.

: Petra* - 12. mart 2008 12:26:09(UTC)
Ja se ni jedne price ne drzim, niti cu da radim nesto protiv uroka ili sta god vec. A ako neko veruje da nesto treba ili ne treba da se radi, ja nemam nista protiv dok je u granicam normale, tj. dok ne ugrozava bebu i ne opterecuje ostale.

: anita75love - 11. mart 2008 18:39:55(UTC)
E, ono za svinju je super!

: dragana024 - 11. mart 2008 6:50:32(UTC)
Čula sam mnogo toga... Pokušaću da navedem , možda ću ponoviti nešto od gore navedenog:
- ne sme se provlačiti ispod štrika, niti da prelazi preko gajtana, creva i sl. da dete nebi imalo obmotan pupčanik oko vrata
- beba treba da na sebi ima nešto naopako obučeno (protiv uroka)
- beba treba da ima crven konac oko ruke
- kad ti beba prvi put uđe u kuću da je malo pospeš brašnom po licu icon_lol
- da se krevetac ne satavi dok beba ne dođe kući
- ako trudnica nešto krišom pojede prvo mesto za koje se bude uhvatila ostaje fkea bebi
- ako trudnica zrno bibera stavi na neko mesto na sebi , beba će imati mladež na tom mestu icon_lol
- ukoliko trudnicu neko uplaši prvo mesto za koje se uhvati ostaje fleka bebi
- nevalja da trudnica jede zečije meso da ne bi dete imalo zečiju usnu icon_lol
- trudnica ne sme da ide na sahranu ( ja sam bila mada nisam znala da sam trudna)
.......čula sam još puno toga pa ako se setim pišem
pozdrav svima :-*

: Beka - 10. mart 2008 11:16:35(UTC)
Rodom sam iz istočne Srbije-pa možete da zamislite kakvih sve običaja ima dole! To za sahranu da ne treba ići trudnica, to tamo i mala deca znaju, a za bebe i uroke, ma da vam ne pričam! Kad sam otišla sa sinom dole prvi put, imao je samo 3 meseca! Zamislite užasa moje babe kad je videla da dete nema crveni konac oko ruke!!!??? icon_eek A ko god je došao, ona je pratila svaki korak gosta, da slučajno bebi nešto ne uvrača, ne ubaci u kolica, ne pogleda popreko! Mislim da je zaista opterećujuće živeti sa svim tim sujeverjem, i pratiti svaki "znak" i živeti po tome! Ne bih mogla s tim da se opterećujem zaista! Ali ovo za mladu i svinju, stvarno nisam znala! Mogu da zamislim-u venčanici, onako doterana i prelepa, ulaziš u svinjac, sa prutićem i svojski istučeš svinju!!!! batina batina batina Ha, ha, ha! Sita sam se ismejala, evo kolega me gleda preko puta, misli da sam prolupala! kreten Kaže da puno radim! icon_lol icon_lol

: bamba - 10. mart 2008 10:03:58(UTC)
e ljudi sa sve nece izmisliti.....ma to je isti fazon kao i za obicaje na svadbama....sta su meni sve pricali kada sam se udavala...strasno...u pozarevcu je obicaj da mlada udje u svinjac i tuce svinju icon_eek icon_eek kao da bude rodna icon_eek icon_eek ... ja nisam iz tih krajeva...ali zamislite koliko budalastina ima....

: Oblak_u_bikiniju - 10. mart 2008 7:47:18(UTC)
Ja nikad u zivotu nisam bila na sahrani. Jednostavno sam osjetljiva a i, pu, pu, pu, nije jos ni bilo ssahrane nekoga bliskog. Prije par nedjelja umro je otac moje drugarice iz osnovne, koga sam poznavala. Nisam bila na sahrani da ne pokupim viruse od tolikog svijeta, jer se prvo sjedi kod njih u kuci, pa ispracaj...

Uroci! Ha! Ja cu cim se rodi da mu svu robu isprevrcem naopako, zakacim crveni konac, ogledalo nalijepim na kapicu, pokacim bijeli luk oko kreveca (nikad ne znas...),a ima da ga krstim jos u porodilistu! :)
Joooj. Strasno. Mane posebno nervira ono - ako se mami prijedu cevapi, jagode, kifla ili sta vec i ona se u tom trenu pocese negdje, ako ne dobije zeljenu hranu, beba ce imati fleku na tom mejstu gdje se majka pocesala. Jaaaaaao!
Moja mama nij eimala mucnine - ima dvije kcerke.
Moja kuma nije imala mucnine - ima sina... :)

: мирка - 10. mart 2008 7:04:21(UTC)

Ма, то су глупости!

Мени је тата преминуо кад сам била у другом месецу и шта, као нисам требала да будем на сахрани!?

Мислим, можда би се неке особе јако потресле на некој сахрани, па још ако су у другом стању, могу да разумем да не оду... али због неких глупих веровањаicon_evil

: mama malog Borisa - 10. mart 2008 6:53:21(UTC)
Bila sam na sahrani pre neki dan, i danas su me iskritikovali da kao trudnica nisam smela ici! Prvi put cujem za tako nesto, a vi?

: pirgo7 - 3. mart 2008 13:46:37(UTC)
Naravno da znam da je mislio na nosenje ploda, a ne pantalona..
a stvarno ne vjerujem u neke para moci za prognoziranje pola djeteta, a jos manje u sujevjerja.
Bas zato sto je trudnoca normalna pojava, nepoznati ne bi trebalo da daju sebi za pravo ikakve komentare.. kao kad bih sad salijetala ljude koji imaju tamne podocnjake i prognozirala im da imaju problema sa bubrezima ili sl.stvari

: anita75love - 3. mart 2008 9:11:08(UTC)
Ovo za nošenje, dekica je mislio na to kako ti izgleda stomačić. Nije bilo lepo da ga zezaš! Nije mislio ništa loše! To su narodna shvatanja jer nekad nije bilo UZ da ti kaže da li je dečak ili devojčica, a ljude je naravno interesovalo pa su gledali razne "znakove" na trudnici jer nijedan drugi "naučniji" metod nisu imali.
Ako žena ima stomačić samo napred i nije se mnogo ugojila, otekla i lako odnosi trudnoću onda se smatralo da verovatno nosi muško. A ako bi se žena osim u stomaku raširila i u kukovima, ukoliko otiče i povremeno povraća onda nosi žensko.
E, sada nekome to bude tačno, nekome, ne, ali kao što svako pravilo ima i gomilu izuzetaka, tako i ovo verovanje ne "deluje" za svaku trudnoću jer to kako će trudnica izgledati i podnositi trudnoću od mnogo čega zavisi. Ali je verovatnoća da bude tako veća pa ljudi nagađaju!
I to nije ništa loše. Loše je kada vam neko govori neka glupa sujeverja (da je trudnoća nešto ružno ili da je nepristojno biti trudan i biti na to ponosan, da nešto ne smete da radite jer ste trudni kao ugrozićete bebu a to veze sa mozgom nema isl). Ovo je sve još uvek benigno i simpatično! Bar meni!
Meni je čak kolega sa posla prognozirao da ću roditi sina (video je po ušima?!...i neće da mi objasni foru....to još nikad nisam čula) I za sada je bar po UZ pogodio. A ja stvarno nosim bebu samo napred, ništa nisam otišla u kukove i guzu i super podnosim trudnoću (pu,pu)! Pa , eto, meni su ta narodna verovanja pogodila a pogodila mi je i tabela za određivanje pola (navešću ovde link, pa ko hoće da se zabavi može da proveri).
http://www.roditeljporta...le/predvidjanje-pola.htm

Pozdrav

: pirgo7 - 2. mart 2008 20:27:09(UTC)
meni skoro kaze jedan cikica, nevjesta ti nosis sina, reko kako znas chiko, kaze po nosenju..
jes rekoh, nosim stalno pantalone..

Kad se vec prica o urocima, najvise mi smetaju majke koje kad vide da neko ne krije odusevljenje koliko je neka beba ili dijete lijepo, odmah uzmu dijete u narucje, kao mijenjau temu da ga zastite..ili ono cuveno pu-pu mashala...

: bucko - 21. februar 2008 15:59:33(UTC)
E ovo za krstenje je totalna glupost. Ja ni dan danas nisam krstena, a mislim da me nisu urekli.
A kad sam bila beba bila sam toliko lijepa da moja mama nije mogla da me izvede na ulicu da je babe ne "savjetuju": da mi zaveze crveni konac, da me nagari po licu... da me ne bi urekli. A to moze biti da me jesu urekli jer sada nisam ni deseti dio lijepa kako kada sam bila mala! icon_lol

: mihajlovicka - 20. februar 2008 8:59:02(UTC)
Ja ne verujem u bapske price ali sam ipak oblacila potkosulju naopacke sve dok nisam zavrsila osnovnu skolu. Iskreno, ne znam zasto. Valjda mi je mama od rodjenja tako oblacila a ja samo nastavila. Strasno je to sto mm veruje u sve to i vec imamo nesuglasica oko toga. Ja bih da mi sve bude spremno na vreme a on to kao nece dozvoliti. Komsinica kaze da cemo imati decaka jer sam bleda icon_rolleyes (a uvek sam bila takva) a on sav srecan i ubedjen da ce biti tako. Nadam se da se nece razocarati ako ne budu u pravu.

: mama malog Borisa - 19. februar 2008 9:18:27(UTC)
Beba koja nije krštena ne sme se voditi u šetnju da ne pokupi uroke

Kad se sa bebom ide napolje, treba joj sve obući naopako da ga vile ne odnesu

: mira-z - 19. februar 2008 9:03:07(UTC)
Sve je to ok anita, ali kada se kao ja naslusas svega i svacega na faksu, pa ti je to jos i poziv, onda ti obicaji ovako "napornog" naroda stvarno postanu previse. Uglavnom ja sam za to da svako odluci sta ce i kako sa svojim detetom !

: anita75love - 19. februar 2008 8:36:09(UTC)
Ja mislim da vezivanje crvenog konca stvarno nije ništa strašno, čak šta više lep običaj...a može biti koristan (ko veruje u uroke, isto se preporučuje da jedan deo odeće okrenete naopako npr.majicu) i sigurno nije ni traumatičan. A nije ni onoliko bezvezan koliko druge ovde pomenute stvari. Ja sam probala na svadbama često kada svi bulje u vas (meni se često zacrveni lice, uši, osećam se loše od tuđe energije tj.intenzivnih pogleda, uvek sam npr znala kada me neko ogovara), jednostavno ima ljudi koji su osetljivi na takve stvari i to nije ništa naučno nedokazivo, svaki pogled, reč i sl je energija. Nekome to jednostavno ne prija, a maloj deci naročito jer su još neotporni naročito ako su nekršteni.
Onda se rade takve stvari i sigurni je da ne štete, čak bih rekla da deluje, jer taj konac privlači pogled pa onda taj neko manje zagleda dete ili vas.

: mira-z - 19. februar 2008 7:17:13(UTC)
nije nista smesno, jednostavno je crvena boja boja koja tera uroke, isto se vezuje i mladi na svadbi, ili joj se stavlja ogledalce na maramu, jer i ogledalo tera urokljive poglede od onoga koji ga nosi. Dobro da nisu smislili da detetu stavimo ogledalo na glavu !!!

: krcko - 19. februar 2008 7:12:52(UTC)
a sto se vezuje crveni konac jel nesto smesno posto si etnolog i znas sve te obicaje mozda ima neki smesan da se nasmejemo jedino ako neko veruje u to pa bolje da se netraumira novim verovanjima

: mira-z - 19. februar 2008 7:06:42(UTC)
Ja sam celu familiju naprosto frustrirala jer nikad nisam cerkici vezala crveni konac oko ruke ! To mi je bilo tako ... uh. A oni su svi komentarisali, pa eto, luda uvek bila, uvek isla uz vetar, itd... Ja sam svima samo govorila ljudi ja sam etnolog, znam sve te gluposti iz naseg narodnog verovanja i zaista mi je svega bilo dosta na fakultetu da bi to jos primenjivala u zivotu. Tako da su posle krivicu svalili na moj siroti fakultet ! Ha !

: krcko - 19. februar 2008 6:58:40(UTC)

mrzim razne price ovo moze ovo ne ako ovo onda ono bla bla bla

ali takodje mrzim kad svi okolo planiraju sta ce oni kad stigne beba nekako se plasim baksuzluka 

: macaraca - 18. februar 2008 15:52:06(UTC)
u potpunosti se slazem to za stvari za bebu!!!!!!!Gluposti

: мирка - 18. februar 2008 15:08:17(UTC)
Муж и ја нисмо хтели да знамо пол и ево сада сам у 9. месецу, а прогнозе само стижу....
И сад кад се породим половина њих ће рећи - ЕТО, ШТА САМ ТИ РЕКЛА!!!!! icon_evil

А, од свега ме највише нервира то да "не ваља" пре порођаја купити ствари за бебу! Ма, да! Ја ћу да одем да се породим, а мм треба онако мамуран pijanci од прославе да са списком иде и да купује ствари. Још све то треба опрати и испеглати, а ко зна шта би му продавачице "увалиле".

: mima80 - 18. februar 2008 13:43:29(UTC)
Jezim se primitivizma

: zhunga - 18. februar 2008 11:25:50(UTC)
Evo jos jedne smesne stvari sto sam cula: ako je zena gore dok ukrevetu onda ce biti zensko, a ako je musko gore onda ce biti decko. Pa sad vi vidite devojke buljavko

: mira-z - 18. februar 2008 10:23:42(UTC)
Mene najvise nervira ono za zabranu kupovine stvari. Kako neko moze da odoli ??? Ja sam cerki kupila sve pre nego sto se rodila, i sve je bio moj i suprugov izbor. Nismo imali nista sto su drugi birali. Uzivali smo u svemu. A prosle nedelje sam bila u jednoj prodavnici bebi opreme i videla da su uveli sistem da odes rezervises, i kada se porodis posaljes nekoga da plati i podigne a oni ti sve odmah zapakuju i paket te ceka. Eto cega su se ljudi dosetili da doskoce nasim glupim obicajima !!!!

: anita75love - 18. februar 2008 8:34:54(UTC)
Jao baš zabavno! ja bih tu dodala i razna trudnička preterivanja, tipa "kada će da mi porastu alveole na grudima, meni još nisu, samo su potamnele!" I ne nosim kesu težu od 2 kg pa zato idem 2 puta u prodavnicu!" Stvarno se sočno nasmejem kada ovakve stvari čujem!icon_razz

: mama malog Borisa - 18. februar 2008 5:26:51(UTC)
Zasto kazu da se detetu mora vezati crveni konac oko ruke?
Pa zbog uroka...
Da li ovo isto spada u bapske priče?

: mama malog Borisa - 14. februar 2008 7:09:18(UTC)
Ima priča i za bebice, pa da spomenemo koju:

- Bebi se ne sme ništa kupovati prije rođenja.

- Krevetić ne sme biti u sobi do dana kad beba dolazi kući.

: mojacuca - 14. februar 2008 4:45:33(UTC)
Pozdrav svima! Naslusah se i ja babskih prica, ali ovo sa mazenjem stomaka i plodovom vodom je da sednes i slatko se nasmejes! Ali meni se desilo nesto zanimljivo vezano za mazenje stomaka: dok jos nisam ni znala da sam trudna, komsinica je pretpostavila zato sto sam mazila stomak. Ja se ni ne secam da sam to radila. I dan danas stalno mazim stomak - prija i meni a i bebi!

: nex015 - 13. februar 2008 20:22:15(UTC)
Ja sam cula da ako prolazis ispod susila bebi ce se omotati pupcana vrpca oko vrata, pa ako mazis stomak zamutis plodovu vodu icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek A ne znam trudnicu koja moze da ne mazi svoj stomak...pa mi je jedna zena bacala so u kosu i ispalo kao da ce biti decak a ja evo nosim devojcicu...a ona ni pored uz ne veruje nego kaze bice decak sigurno ruganje ruganje ruganje ruganje

: Hanan - 13. februar 2008 19:04:46(UTC)
Jaoj sta ljudi nece izmisliti...ja uvijek kazem d ali su imali racunar ne bi imali kad da izmisljaju, hehehe.

Poret svih ti prica o pogadjanju pola ja sam cula:
Nemoj da prelazis preko produznog kabla, ili bilo kakvog kabla bebi ce se popcanica omotati oko vrata.
Nemoj da tjeras mecke, ni slučajno da ih sutnes nogom dijete ce biti dlakavo.JA isprobala, koliko sam macu nogom sklanjala s puta trebala sam roditi dijete dlakavo ko majmun.

: nosic - 13. februar 2008 18:44:09(UTC)
Joj meni su i u prvoj trudnoci i sada radili ono s jastukom i makazama i nozem...sakriju ispod jednog jastuka makaze a ispod drugog noz, da ti ne vidis, i onda na koji jastuk sednes to ce da bude...Ako sednes na makaze bice devojcica, a ako sednes na noz bice decko. Meni su u obe trudnoce pogodili (prvi put mi je gledala jedna Turkinja a drugi put mm-ova strina koju sam prozvala vesticom). Inace ne verujem u to...
U prvoj trudnoci do kraja nismo znali sta ce da bude jer se beba stalno skrivala...i onda nam je dr rekao da je verovatno devojcica jer se one sakrivaju i jer stalno drzi rukice oko lica.

A i mm ima svoju teoriju, provalio je pre neki dan: devojcice se prave u spavacoj sobi sa zoknama na nogama a decaci u kupatilu bez zokni!

: mira-z - 13. februar 2008 10:40:33(UTC)
najnovije sto sam cula je da ako pocnes da kuvas ili pravis kolace bice devojcica, sto meni prognoziraju jer ne prestajem da pravim kolace. To inace nisam nikad radila, cak mi nije ni islo a sad pravim, ali ne jedem. Jedu drugi, goje se i komentarisu ! Ha, ha

: Tanja i Mia - 13. februar 2008 10:37:01(UTC)
Ja inace imama problematicnu kozu lica, muku mucim od puberteta pa do dana danasnjeg. U toku trudnoce imala sam savrseno cisto lice, bez ijedna jedina bobuljive, flekice... A rodila sam djevojcicu...
A sto se tice razbijanja, trebala sam roditi fudbalski tim sve sa rezervnim igracima i strusnim stabom. Razbijala sam bar po jednu casu dnevno, nekada i vise. Uzmem casu da naspem vodu i ispadne mi iz ruke (na kraju ni mm kupio plasticnu, kaze bankrotiracemo ako nastavim razbijati case)

Ja sam izgleda mimi svih babskih vjerovanja

: uros - 13. februar 2008 5:39:45(UTC)
Najjače mi je ovo poslednje da će beba biti ružna ako mama vidi nešto ružno i uhvati se za stomak. Bože, pitam se ko li to sve smišlja.

: mama malog Borisa - 13. februar 2008 5:23:11(UTC)
Evo još bisera:
- Trudnice ne smeju sedeti prekrštenih nogu jer tako usporavaju rast bebe
- Ne smeju se prekrstitii noge jer će se bebi omotat vpupčana vrpca oko vrata
- Razbije li trudnica čašu, bit će dečko
- Ako trudnica vidi nešto ružno, ne sme se uhvatiti za stomak jer će beba biti ružna.

: MINA PO - 12. februar 2008 11:35:35(UTC)
Hahahahahahahahahahahaha...
Cujte sad...
Spusti se i sedi na pod, pa na koju stranu se pridrzis pri ustajanju, videcemo pol icon_lol Desno-decak, levo-devojcica ruganje ruganje ruganje
icon_arrow Sipaju ti so na glavu, ako poceses nos-decak, usta-devojcica icon_eek icon_eek icon_eek
icon_arrow Pitaju te sta ti je to na ruci?Ako obrnes ruku-devojcica, a ako samo pogledas u nju-decak... icon_lol icon_lol icon_lol
Hehehehehehehehehehe, cega sam se sve naslusala, pa to je da crknes od smeha...

: IVANA-NS - 12. februar 2008 9:35:45(UTC)
Bas svakakvih prica ima... kao i ona ne dizi ruke da se pupcana vrpca ne zamota bebi oko vrata,ne gledaj ruzne i ne komentarisi ih,ako se udaris ne hvataj se za to mesto niti ako se uplasis itd...

: Brankica021 - 12. februar 2008 9:22:43(UTC)
hahahaha...znaci sve smo cule sleicne price i pricice...ja gde dog da se pojavim svi mi vichu "dechak!dechak!" upravo zbog tih babskih pricha...i dalje imam struk,stomak mi ide u spic,od nazad se ne skonta da sam trudna,lice mi je cisto...iako nije 100% (jer su mi na zadnjem UZ rekli da ne mogu nista da tvrde za pol icon_evil ),najverovatnije je devojcica...by the way,i u prvoj trudnoci je bio isti sluchaj,a dobila sam devojcicu icon_wink

: mama malog Borisa - 12. februar 2008 7:43:17(UTC)
evo odgovora za Tanja i Mia: Ako trudnica dobije bubuljice (od hormona naravno) i lice joj se "proružni", devojčica je (jer je ukrala maminu lepotu).

: lillyblue - 12. februar 2008 7:41:46(UTC)
Eh, razlicite price sam chula, ali juche sam bila u apoteci da kupim neke stvarchice za porodjaj i kad sam trazila mrezaste gacice kaze mi zena da se samo malo raskopcam da vidi kolika sam zbog velichine. Kad sam se otkrila ona povika: "JU, pa to je dechak??" Ja onako u chudu , pitam kako zna, i onda sledi ona pricha kako se dechaci nose tako u shpic, a devojchice vishe kao shlauf..
pa sad, kome je verovati. icon_razz

: Tanja i Mia - 12. februar 2008 7:13:20(UTC)
Jedna od babskih prica: ako se zena u toku trudnoce proljepsa nosi djecojcicu, a ako se proruznja nosi sina. Ja se u toku trudnoce nisam promijenila uopste, a rodila sam curicu.

Ako je beba u stomako jako aktivna, bice mirna kada se rodi. Nije istina, u stomaku dok je bila nije mi dala ziva mira, gurala se, boksala... a kakva je sada necu ni da pricam. Samo cu vam reci da na miru popijem kafu samo kada je Mia kod bake.

Nikada nisam vjerovala i ne vjerujem ni dalje u te babske price.

: Ivana B. - 12. februar 2008 7:08:50(UTC)
hmm Kažu i ovo: ako je stomak uži i isturen naprijed...biće dječak, a ako stomak ide u širinu...biće djevojčica! neznam

: zhunga - 12. februar 2008 6:58:14(UTC)
Isto jedan primer gluposti! Ako nosite decaka stomak ce vam biti na gore, a devojcicu stonak ce vam biti spusten na dole. Za sve moje drugarice koje znam a bile su trudne ovo nije bilo tacno uopste! Dobro, mozda za jednu! icon_eek caos

: Coka78 - 12. februar 2008 6:56:12(UTC)
A ja mogu da potvrdim da ovo za pravljenje devojcica nije tacno :) Mi probali pa sad cekamo malog Teodora.
Svakakve gluposti sam cula...

: mama malog Borisa - 12. februar 2008 6:51:20(UTC)
lep primer ljudske gluposti, koje si napisala Seli, naime, ja sam u trudnoci sa cerkom imala mucnine a sa sinom niti jednom!

: Seli - 12. februar 2008 6:35:27(UTC)
Kod nas kazu bake da ako imas jake mucnine to znaci da nosis decaka, a neki muskarci smatraju da se kod vodjenja ljubavi u pozi kada je muskarac od pozadi prave devojcice! Nemogu se sada svega setiti ali ljudi svasta pricaju, mnogi u takve stvari i veruju, ja ne ali su mi zanimljive!

: mama malog Borisa - 12. februar 2008 5:46:53(UTC)
Ovih dana sam čitala u novinama, nešto na ovu temu, pa sam se slatko nasmejala, pročitavši nešto poput:... Ako trudnica ima žgaravicu rodiće dete sa bujnom kosom, itd...
Ako se setite nečeg sličnog priključite se ovoj temi.
Svašta ljudima padne na pamet. :) :) :)