Obaveštenja

Icon
Error

: sarica1983 - 7. mart 2011 11:42:14(UTC)
Pa planiram, ali još nisam krenula u akciju tj i ne planiram da krenem pre jula, pa posle ako se desi desi se, al neću da se opterećujem... Pobegosmo sa teme, ups

: VesnaS - 7. mart 2011 10:24:25(UTC)
Jojjj jos ne planiram ni batu ni seku icon_lol
Ako se desi desi dobro nam dosao-la, ali nemam u planu. U sali sam muzu rekla kada budem opet na devojackoj tezini 52 kg da cu onda da zatrudnim icon_lol icon_lol

A ti?

: sarica1983 - 6. mart 2011 22:34:11(UTC)
A da ni ja nisam puno visoka 167 cm

: sarica1983 - 6. mart 2011 22:31:58(UTC)
Vesnice pa to ti je odlično, baš si brzo skinula sve te silne trudničke kilograme, a sad za stomak si u pravu tu samo vežbe pomažu, ali sigurna sam da to nije tako strašno kod tebe ;-) ! Meni je najveći proble celulit, ne znam odakle se stvorio, moram da krenem na masaže, a i da mackam neke anticelulit kremice, mada ne znam dal smem jel još uvek dojim Ogija! A da od kako sam prestala da ga dojim intezivno ko pre, dodala sam 2kg tako da sad imam 55,5 kg.
Vesna jel planiraš ubrzo da podariš Luki nekog batu ili seku? :-*

: VesnaS - 6. mart 2011 13:55:35(UTC)
Sarice ti si manekenka:-)
Kada sam ja zatrudnela imala sam 55,5kk da napomenem visoka sam 160 cm icon_lol
U porodiliste sam otisla sa sokantnih 82 icon_eek icon_eek icon_eek

Kada sam se vratila iz porodilista imala sam 74 kg, a vec nakon 2 meseca 62 icon_lol
Imala sam dosta vode, a i nisam jela nista osim mlecnih proizvoda dok sam dojila pa nije ni cudno. Medjutim jako rano sam dosla na 59, e onda nastale muke. Sada npr ( jutros se vagala ) imam 56,2 kg. Imam stomak, noge kao cackalice i ruke takodje, strije imala, ali nekim cudom nestale, celulita nemam ni truna, ali stomak me ubijaaaaaaaaaaaa :( hocu da ga skinem do leta, a nisam bas karakter da vezbam, a jedino tako mogu to znam :(

: sarica1983 - 1. mart 2011 14:06:13(UTC)
Kada sam zatrudnela imala sam 56 kg, na porođaj otišla sa 67 kg, kad sam izašla iz bolnice imala sam 58 kg, ubrzo posle toga sam skinula još 5 kg i imala i manje nego pre trudnoće. Što se strija tiče zaista ni jednu nemam, apsolutno nigde po telu, ali zato sam celulit dobila itekako, stomak mi je ravan, ali nije kao pre, možda tako deluje jel mi se pupak nije vratio skroz unutra, ostao je ispupčen! Ne znam da li neko ima takvo iskustvo i da li je to normalno? A da ranije sam imala baš lepu zategnutu, izbačenu guzu, a sad nije to to, mislim nije da je nema, ali se opustila i nije više tako trćasta ko pre. I da sobzirom da sam imala CR, ožiljak mi je zadebljan i ružan, ginekolog mi je rekao da je to keloidno tkivo i da mi koža reaguje tako. Planiram ubrzo još jednu bebu, ali se plašim kakve će posledice ostaviti na moje telo!

: malisha75 - 9. januar 2011 9:31:00(UTC)
Prvi put sam se porodila sa 33 godine. Zatrudnela sam sa oko 52 kg, na porodjaj otisla sa 65 kg, a vratila se iz porodilista sa 58 kg (pred kraj trudnoce sam minimalno otekla). U pocetku sam pocela da mrsavim (vidim po slikama, nisam se merila) ali sam se vrlo brzo vratila na 58, mozda i vise. Mesecima posle porodjaja stomak mi je bio opusten (imala sam cr). Tek kada je malisha imao 8-9 meseci pocela sam vidno da mrsavim i vratila se skoro na kilazi kao pre trudnoce tek kada je imao oko godinu dana. I stomak mi se do tada zategao. Nisam drzala nikakve psebne dijete niti vezbala. Dnevna rutina sa malim detetom je ucinila svoje.
Drugi put sam zatrudnela 16 meseci posle porodjaja. Imala sam oko 54 kg, na porodjaj otisla sa 68 kg. Bila sam poprilicno otecena. Porodjaj je bio prirodan, a oporavak super, mnogo laksi nego posle cr (iako sam se i posle cr brzo oporavila). Posle deset dana osecala sam se kao izduvani balon, 12 kg laksa, stomak ravan skroz, a kad ga "uvucem" izgledalo je kao da je zalepljen za kicmu. Mogla sam da obucem svoje farmerice bez problema. Medjutim, vec od bebine trece nedelje pocela sam vidno da se gojim, iako je vaga pokazivala da sam samo 1-2 kg u plusu. Creva su se napunila i malo "raskomotila" po stomaku. Pocela sam ponovo da se "naduvavam". Imala sam grozan osecaj bola pri dodiru na kozu butina, guze, nadlaktica. Imala sam utisak da ce mi koza popucati, iako do sada nisam dobila ni jednu striju. Kad sam se malo bolje zagledala primetila sam da su mi butine pune popucalih kapilara. Nemam pojma kada se to desilo ali izgleda grozno! I vene mi se jako provide, kao neka mreza. Ni u celulitu ne oskudevam. Sve u svemu, ima "posla". Planiram do proleca da smrsam 5 kg, mada ne umem da drzim dijete.

Zna li neko sta pomaze kod ispucalih kapilara?

: bibilins - 3. jul 2010 23:07:07(UTC)
Hippi, bol od isijasa krece iz repnog dela, siri se na desni kuk i spusta se celom duzinom desne noge. Ako te boli samo u regiji kolena onda to nije isijas.

: magi - 3. jul 2010 22:47:16(UTC)
Svako svoju muku muči icon_lol , meni su se kukovi na kraju skupili, možda ne identično kao pre ali sam ušla u svoje stare pantalone, sad posle ove trudnoće ćemo tek videti, ali sam se raširila u leđima, nije više bilo šanse da uđem u neke svoje baš strukirane košulje.... A sad sam očajna kad vidim višak kože na stomaku a i sa strane :( . Kilice nisu problem vrlo malo sam se ugojila pa je to gotovo nestalo ali ovaj stomak :? .... Sad malo off da li nekoga boli repić kičme, mene je počeo očajno da boli pre par dana kao da se pomerio (nemojte da mi se smejete ali stvarno imam takav osećaj), kao da direktno sedim na njemu pa me boli dok ustajem hmm

: simona78 - 1. jul 2010 20:28:33(UTC)
I mene bole zglobovi ruku, pogotovo kod desnog palca i lijevi mali prst :) Bila sam se zabrinula, sad mi je lakse kad vidim da se desava...

: hippeia - 1. jul 2010 19:39:21(UTC)
Kronki dosadih ja svima oko sebe s ti mojim kilima :) Posto se bojim da ne pretjeram s dijetom dok dojim i da Peki ne bi trpio zbog moje nepromisljenosti rekla sam mm-u da mi zakaze kod dr-ice koja se bavi poremecajima u ishrani i nutricionista je, da mi ona propise dijetu, da uzme u obzir i to sto sam dojilja i taaako :)

Citat:
bibilins - 1/7/2010 18:23

Micione,
mene su bolele tetive na svim prstima tokom devetog meseca i nakon porodjaja. Skontala sam da je to zato sto su mi se svi zglobovi razglavili tokom trudnoce. Sad se sve vraca u normalu, ne bole me vise. Dok me bolelo mazala sam Konjskim melemom (imas u merkatoru) i pomagalo je da se ublazi bol.

Mene od kad sam se porodila bole tetive u zadnjoj lozi koljena desne noge. Ne mogu da cucnem jer me boli i zateze. Malo sam se i zabrinula, pa sam pomislila da je isijas jer sam citala da pocinje bolovima bas u toj regiji. Ne znam sta je i od cega, ali boli stalno istim intenzitetom, mada nije strasno...

: bibilins - 1. jul 2010 19:23:18(UTC)
Micione,
mene su bolele tetive na svim prstima tokom devetog meseca i nakon porodjaja. Skontala sam da je to zato sto su mi se svi zglobovi razglavili tokom trudnoce. Sad se sve vraca u normalu, ne bole me vise. Dok me bolelo mazala sam Konjskim melemom (imas u merkatoru) i pomagalo je da se ublazi bol.

: Kronkusa - 1. jul 2010 18:42:50(UTC)
Haloo Hippy zeno, gdje zuris s tim kilogramima? Malo to teze ide posle druge trudnoce, al krenuce vjeruj mi. Ja sam dobila 18 kg ukupno i sve sam skinula, al tek posle 1 god je sve spalo. Posle 7 mj kad vise nisam obracala paznju na njih, sami su se poceli topiti. Bebac mi je puno pomogao jer je dojio, a ja sam jedino drzala dijetu u smislu da nisam jela masno i tako to.

: hippeia - 1. jul 2010 17:10:56(UTC)
Citat:
cvetic83 - 28/6/2010 23:44

Htela bih da pitam sve mame koje su su porodila u proteklih godinu dana,da li ima sanse da se bokovi vrate u prvobitno stanje? Zadovoljna sam svojim izgledom,ali sam ocajna sto ne mogu na kukovima da zakopcam svoje pantalone iz perioda pre porodjaja....prosto mi deluje neverovatno da nikada vise necu moci da obucem masu svojih stvari..... porodila sam se pre 9 meseci..hvala

Moguce je cvetic, ja sam posle prvog porodjaja relativno lako skinula trudnicki visak, cak sam, kad sam pocela da radim pala i ispod toga i sve mi je bilo siroko.
Meni se grudi nisu vratile i imam problem sa grudima koje su mnogo vece nego ranije, a ja ne volim velike grudi i to mi smeta...

Medjutim sad posle drugog porodjaja se bas mucim da skinem kilograme, mozda sam nestrpljiva, mozda je prerano, ali eto-bez dijete kilogrami nece sami dole...
Vesna mene baca u depru kad procitam kako sve ostale bivse trudnjachice s tereceg (ukljucujuci i tebe) gube kg-e bez da se trude, a ja...gladujem i sve dva koraka naprijed, jedan nazad...:|

: VesnaS - 1. jul 2010 15:55:56(UTC)
Kada sam zatrudnela imala sam 56 kg, u porodiliste sam otisla sa 82 kg icon_eek
Pazila sam sta jedem, ali sve se lepilo, mada imala sam i mnogo vode.
Evo danas mesec i po nakon porodjaja ja imam 62 kg.
Spalo 20 kg icon_eek icon_eek icon_eek
Normalno jedem, ne mrsavim namerno zbog dojenja ali ja svaki dan imam manje kg, kako ne znam.
Nadam se da cu sto pre imati svojih 56 :-*

: renatas - 29. jun 2010 10:29:20(UTC)
ja sam tek nakon 18meseci od porodjaja usla u svoje divne, uzane farmerice koje sam nosila pre trudnoce zaljubljen
zapravo tek tada sam se vratila na svoju staru kilazu. do tada sam uvek imala laganog viska (2-3 kg).
zato nemoj da ocajavas. malo vezbe i pozitiva stav.

Citat:
cvetic83 - 28/6/2010 22:44

Htela bih da pitam sve mame koje su su porodila u proteklih godinu dana,da li ima sanse da se bokovi vrate u prvobitno stanje? Zadovoljna sam svojim izgledom,ali sam ocajna sto ne mogu na kukovima da zakopcam svoje pantalone iz perioda pre porodjaja....prosto mi deluje neverovatno da nikada vise necu moci da obucem masu svojih stvari..... porodila sam se pre 9 meseci..hvala

: MilicaCale - 29. jun 2010 10:17:29(UTC)
cvetic, ne bi da te razocaram, ali, na zalost, kod nekih zena je tako. Moja mrsava koleginica nikad vise nije usla u svoje pantalone, evo, vec pet godina. Cak i kad je nenormalno smrsala.
Moj problem je obim grudi i ispod grudi. Obim ispod se povecao 5 cm, plus jos toliko u grudima. vise ne mogu da nadjem normalan brus, samo one za babe. Evo, vec dve godine. Cak i kad sam dosta smrsala (tri kg manje nego pre trudnoce).
Mada, ti imas jos vremena, mozda se nesto i sredi.

: cvetic83 - 29. jun 2010 0:44:27(UTC)

: Kolibri - 24. februar 2010 19:33:42(UTC)
Danas, 2,5 meseca od porodjaja imam 54 kg. Visoka sam 163cm. Nisam se puno ugojila u trudnoci, a sve mi je bilo u stomaku, mislili su ljudi da nosim blizance. Ali ja bukvalno jedva da sam stizala da jedem jer je bebica imala uzasne grceve, pa sam je nosala po ceo dan. Samo jos da zategnem stomak.

: Ivina mama - 23. februar 2010 15:28:17(UTC)
Chem, otićiće kilogrami sami, videćeš! Ako ne smršaš od nespavanja onda ćeš sigurno od trčkaranja za bebicom! Evo ja ne sedam po ceo dan a ona nikako da se umori!!! :-)

: chem - 22. februar 2010 21:16:28(UTC)
Na porodjaj sam se pre mesec odkotrljala sa 82 kg (visoka sam 157cm), a kuci sam se vratila sa 66kg. Iako sam mnogo izgubila u bolnici, ovih 10 kg viska sto je ostalo imam utisak da nikada nece spasti.Za sve ove dane nisam izgubila ni grama, a obzirom da ne dojim bebu mogla sam da kontrolisem ishranu. Zahvaljujuci genetici nemam strija, ako je to neka uteha.Cekam da prodje jos neko vreme pa da krenem sa intenzivnim vezbanjem, jer mislim da od dijete nece biti nikakve koristi.Tokom trudnoce najvise sam se ugojila tokom druge polovine osmog i pocetkom devetog meseca iako se u mojoj ishrani nije nista menjalo, trudila sam se da se zdravo hranim i izbegavala slatkise.Nemam problem sa kozom i kosom, a citala sam da se ocekuje intenzivnije opadanje kose posle porodjaja.Sve u svemu nezadovoljna sam svojim trenutnim izgledom, ali kada pogledam u moju bebu to postaje potpuno nevazno.

: jelenaorg - 18. februar 2010 13:04:38(UTC)
danas je 20 dana kako sam se porodila pre 5 dana sam skontala 10 kg manje nego na kraju trudnoce srecna sam jako zbog toga, lice mi je glatko i lepo mislim na kozu celu trudnocu su me pratile akne i bubuljice sad je sve ok. Podocnjaci su mi oooggrrooommniii ali i to po ne kad zna da bude sexy icon_wink icon_wink ipak dvoje dece , sve razlicite potrebe, kupaj jedno, pa drugo, hrani jedno pa drugo, spremaj klopicu ovom velikom, doji ovo malo i tako lete kg samo tako a da ni sama toga nisam bila svesna !

: micione - 17. februar 2010 11:50:49(UTC)
Jel neko imao problema sa tetivama kod palceva na rukama? znam da zvuci blesavo, ali pokusajte da zamislite da sve zivo sto hocete da uradite, uhvatite, premestite vas zaboli kao da ste kost slomili! meni je to pocelo u 9. mesecu trudnoce i nastavilo mi se i posle. najgore mi je to sto mi je tesko da drzim Malu Guzu a ona je sve teza. pitam vas jer sam propustila da pitam ginekologa na kontroli, a bas blesavo zvuci da nekom kukam za to. pretpostavljam da mozda postoje neki vitamini, melem..koji mogu da pomognu.
inace, ja sam se posle porodjaja jos ugojila, dojim pa valjda zato. moram priznati da sam otresala po 2-3 cokolade dnevno, bukvalno mi je organizam trazio! sad sam resila da se maximalno kontrolisem pa jedem Plazma start (jeste li probale to?fantasticno je!) i cini mi se da kile polako krecu da se tope.

: Fifika - 16. februar 2010 12:58:24(UTC)
Kad vec pomenuste strije... Ja sam bila bas aktivna u trudnoci, radila sam do 8.meseca trudnoce,a imam i devojcicu koja je pre neki dan napunila 2 godine,tako da nikako nisam mogla da se ulenjim. A strije su mi se pojavile u ogromnoj kolicini nekih 10ak dana pred porodjaj. Valjda se tad koza naglo rastegla i ja tu nista nisam mogla . A mazala sam nivea mleko i strijet. a i dosta sam se ugojila. Znaci sve je stvar genetike. I ja sam mojoj majci ostavila uspomenu na stomaku.
icon_surprised ops:

: Ivina mama - 14. februar 2010 10:44:21(UTC)
Kda sam zatrudnela imala sam 51kg a na porođaju 70kg. Iz porodilišta sam izašla u trenerci br 36 koju sam nosila u trudnoći, znači sve je otišlo na porođaju!!! Stomak mi se vratio u normalu posle 3-4 nedelje, tako da sam izgledala kao da nikada nisam ni bila trudna. U trudnoći, Bogu hvala, nisam zaradila ni jednu jedinu striju
Znači drage moje ovo je savet: Budite što više aktivnije u trudnoći, ako ste trudne niste bolesne!!! (ne podnosim žene koje trudnoću shvataju kao bolest pa po ceo dan leže u krevetu bez ikakvog razloga)! Ako je trudnoća zdrava i bez ikakvih komplikacija ponašajte se sasvim normalno,šetajte što više... Lakše će vam biti da se oporavite posle svega a i linija se bez ikakve dijete vrati!!!

: majstor - 14. februar 2010 10:25:40(UTC)
Procitah predhodne teme i samo da dodam da sam sa prekomernom kilazom i ja imala ogromne probleme sa kicmom i to sam uspela sa umerenim vezbama tj sa vezbama oblikovanja, verujte mi da bol zauvek nestaje! Najbolje je ako ne idete na vezbe nego ste kuci da jednu flasu napunite vodom ( kao teg) i da se iz uspravnog polozaja gibate na dole po 10 puta u seriji. sto se tice strija i ja ih imam da li neko zna kako se mogu otkloniti , jel neko probao tu mezoterapiju?

: MikaMaca - 12. februar 2010 2:14:28(UTC)
Ajde i aj da se prijavim ovde, mislim da nisam (bar koliko sam listala stranice u nazad)
Ja sam se u trudnoci ugojila 7 kg a kad sam se porordila posle dva tri dana imala sam 9 kg manje. Sto mu dodje da sam u trudnoci smrsala hehe. Somak mi se vratio na staro posle jedno nedelju dve, ali ja nikada nisam imala problema sa stomakom uvek mi je bio ravan. Cak i kad sam imala koje kilo vise bio je ravan. Meni kad se ugojim ide u butine sve (kamo srece da ide malo i u sise, ufff bila bih presrecna hehe)

: Fifika - 11. februar 2010 21:23:57(UTC)
Ja sam se ugojila u trudnoci 26kg,kao i prvi put. Sada 15 dana posle porodjaja imam 10 kg manje. Tj imam 70kg, znaci jos nekih 15 kg treba da smrsam. hmm Prilicno sam zadovoljna kako mi ide. icon_wink

: marmit - 11. februar 2010 15:53:37(UTC)
Svojim izgledom posle porođaja sam zadovoljna jedno 90%. Skinula sam sav višak, čak neki kažu da sam i mršavija nego ranije, ali tu sam negde. Čak mi je i stomak ok, nije onako opušten. Pre trudnoće sam redovno vežbala. Sad mi je najveći problem da nađem vreme za vežbanje, nikako ne uspevam da se uskladim, a još sam i počela da radim. Jako me to nervira, ali jednostavno ne vidim kako da počnem da vežbam. Ja sam čitala da za stomak nisu toliko bitni trbušnjaci, već aerobne vežbe, bicikl, orbitrek, traka...

: majstor - 9. februar 2010 9:49:48(UTC)
Ja sam skinula 27kg a imala sam 33god, za 6 meseci. Renata to sto si se ugojila posle prestanka dojenja je normalno jer tvoje telo trosi 500Kcal za proizvodnju mleka a ako si nastavila sa istim unosom onda je to to. Matematika je jasna i prosta , svako od nas za dnevni unos ima odredjeni br kalorija koji mora da unese da bi mu telo normalno funkcionisalo (BMR kalkulator koji zavisi od pola, tezine, visine kg ), sve preko toga je gojenje. Znam da zvuci poznato ali recep je kuvano meso, voce , povrce i zitarice. Naravno voda i C vitamin su neizbezni , dnevni unos vode nesme biti manji od litar ipo. voda je takodje veoma znacajna zbog toga kada mrsavimo koza gubi na elasticnosti a voda je prirodni put vracanja elasticnosti koze a za vracanje totalne elasticnosti koze posle porodjaja treba jedna godina. Ja sam u trudnoci jela posle 9h sendvice sa sunkama, kackavaljima majonezom i jela sam kao da mi je poslednje. Problem kod mene je to sto su mi oci gladne. Veruj mi da nije tesko ali nije ni lako , ustvari najtezr je prvih 15 dana dok ti se zeludac nesmanji , posle ide lakse. Ustvari meni je psihicki bilo najteze jer su mi oci bile gladne, ja nisam gladovala kako mogu gladovati sa punim tanjirom salata ili kuvane sargarepe ili kuvanog mesa znaci nisam gladna ali kad pogledam u tanjir moga muza sa npr. pljeskavicom, picom ja sam bila gladna. Hocu da kazem da sve iz glave ide. A to sa vezbama zasto je bitno. Ti si danas unela kalorija koliko je za tvoje telo potrebno, otisla si na vezbe i istrosila deo kalorija pa matematika kaze sutra imas manje kilograma. Moja drugarica je probala zelenu kafu i pomoglo joj je pila je nekih 20 dana taman koliko je potrebno da joj se zeludac malo smanji (da bi se zreludac smanjio na normalu treba oko 2.3 meseca) Moja preporuka je da se analize krvi i krvne slike stalno rade pogotovo holesterola, da se pije ne zasladjena limunada ( bez vitamina c nista nesme da se radi).
Ja znam da to zvuci lako ali evo ja sam se opet sada porodila i opet imam 27kg viska za 2 meseca sam uspela da skinem 10kg, a sad sam krenula i na vezbe tako da znam da ako sam resila da cu i sve skinuti, bitna je samo VOLJA. A da nisam smrsala prvi put ne bi se ni odlucila na drugo dete jer takva prekomerna kilaza cesto dovodi do secera, problema sa kicmom i drugih stvari.

: maza - 5. februar 2010 23:27:26(UTC)
strasno .. ja imam osjecaj da sam jedina zena koja nije uspjela da se rijesi stomacica kila i svega sto nosi "trudnoca"

jel ima neko ko je skinuo 30ak kg. i povratio koliko toliko raniji izgled??

jer meni sta god da radim djeluje nemoguce

: RenataP - 29. januar 2010 14:08:28(UTC)
Kako sam se ugojila kad sam prestala sa dojenjem,tako mi je i stomak porastao..katastrofa.Tako da sam pocela sa trbusnjacima

: Kaca082 - 26. januar 2010 23:29:15(UTC)
Mazo za stomak ti pomazu samo vezbe ,tu dijeta slabo deluje nego lezi na pod i dobro se preznoj sa trbusnjacima.A ako ti je koza ostala opustena probaj neku kremu za zatezanje.

: maza - 26. januar 2010 23:14:15(UTC)
Citat:
BlueBabe - 23/1/2010 20:53

Ufff...... blago vama kojima je za mesec dva nestao somak. Ja 6 meseci posle porodjaja imam stomak
kao da sam u 5. mesecu :( U trudnoci sam se ugojila 25kg...sad imam viska 13kg...

ja sam se ugojila 14 kg.
i sad nakon 17 mjeseci stomak mi je kao u 5-tom mjesecu trudnoce sto strasno utice na moju psihu
sta da radimnisam pametna..... icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry

: RenataP - 24. januar 2010 20:56:56(UTC)
ja sam se u trudnoci ugojila 18kg pa sam imala 73kg. dok sam dojila bila sam mrsava a sada imam 6kg viska. Grozno se osecam ali cim krenem da radim lako cu izgubiti visak i bicu super kao pre trudnoce.... nadam se

: Bojana I Anja - 24. januar 2010 18:33:45(UTC)
Ostala sam trudna sa 52kg i u trudnoci sam dobila 9, posle porodjaja sam imala kilogram viska, a mesec dana posle porodjaja sam imala 50kg.
Cini mi se da jedem mnogo vise sada nego u trudnoci.

: Bojana I Anja - 24. januar 2010 18:33:17(UTC)
Ostala sam trudna sa 52kg i u trudnoci sam dobila 9, posle porodjaja sam imala kilogram viska, a mesec dana posle porodjaja sam imala 50kg.
Cini mi se da jedem mnogo vise sada nego u trudnoci.

: Bele - 24. januar 2010 12:54:56(UTC)
Ja sam u trudnoci imala nekih 83 kg,mislim pred kraj..kad sam se porodila,spala sam na 71 kg.
Sad imam oko 67...visoka sam 175 cm i jos samo da skinem nekih 3 kg i bicu ista..stomak mi je malkice ostao ali nista nije veci nego pre trudnoce!

: BlueBabe - 23. januar 2010 22:53:28(UTC)
Ufff...... blago vama kojima je za mesec dva nestao somak. Ja 6 meseci posle porodjaja imam stomak kao da sam u 5. mesecu :( U trudnoci sam se ugojila 25kg...sad imam viska 13kg...

: T3 - 1. decembar 2009 9:19:10(UTC)
un prethodne obe trudnoce kao i sad nista se preterano nisam ugojila ili ti ubucila..bilo je par kg vise ali sve u stomaku,od nazad niko ne bi rekao da sam trudna,u prvoj sam samo malo dobila obrascice ,kao mozda i malo u nogama tj vise oko butina i guze,ali u drugoj i trecoj nigde nista..
neznam bas tacno u ciframa kioliko sam imala pre koliko posle istih,ali vec nakon porodjaja taj isti dan sve je bukvalno spalo sa mene..bila sam i ostala eto i dalje mrsavica..trudna sa ili bez stomaka meni isto..kile me nece pa nece..

: Meri - 1. decembar 2009 1:21:50(UTC)
inace imala 60 u trudnoci 82 sada 53 visoka 163cm

: Meri - 1. decembar 2009 1:18:26(UTC)
cao svima evo i mene posle duzeg vremena u trudnoci sam imala +22 kuci sam se iz bolnice vratila sa 14 manje sad godinu dana kasnije imam 7kg manje nego prije trudnoce za toje zasluzan moj Bendzamin koji nema mira ni dok spava.

: dunja25 - 21. novembar 2009 18:16:51(UTC)
ja sam imala jaaako mali stomak u trudnoci tako da mi je na porodjaju sav stomak otisao.porodila sam se pred 20 dana, jedino sto mi je stomak malo mekan al cu to da resim sa trbusnjacima kad dodje vreme za to ;)) al inace ne izgledam ko da sam se porodila, stomak mi je ravan... u trudnoci sam dobila 17kg, sad sam na 63, a inace sam imala 54 pre trudnoce

: Nataša 86 - 21. novembar 2009 17:13:01(UTC)
Udebljala se 17 kg,iz bolnice izašla sa 12 manje.Nijednu striju nisam dobila.Nakon 3 mjeseca vratila se na staru kilažu a stomaka nigdje.Vježbanje,kretanje i pravilna ishrana.Doduše,ja nikad i nisam bila neki gurman...Razumijem ljude koji vole da jedu i imaju problem sa dijetama ali meni to nikada nije padalo teško jer ne volim da jedem.

: Coka78 - 12. maj 2009 1:54:51(UTC)
Ella, svaka ti cast! Joj sto volim da vidim tako lepe mame koje imaju super liniju :)
Ja sam u trudnoci dobila oko 17 kg (ne znam tacno, jer sam na kraju bila prepuna vode i sva otekla), ali je posle par meseci sve otislo. Sad cak imam 3 kg manje nego kad sam ostala trudna. Vezbam 3, 4 puta nedeljno i ne drzim nikakve dijete, bas se nicega od hrane ne odricem. Moj savet je novim mamama, naravno ako imate uslova i mogucnosti pocnite da vezbate sto pre (naravno za dojilje bez preterivanja), mnooogo cete se bolje osecati, iako je strasno tesko naterati se na pocetku.

: Ella - 9. maj 2009 12:11:56(UTC)
Zahvaljujem se svima na lepim recima upucenim meni! zagrljaj

: Spooky86 - 9. maj 2009 4:42:00(UTC)
ja sam imala manjak kilograma pre trudnoce 59 kg na 180 cm visine... U trudnoci +22 kg icon_eek ali samo mi je stomak rastao i oticala sam. Pred porodjaj sam imala 81 kg, dve nedelje posle 66 kg, kontam da je to sve bila voda...

ja ovaj "visak" ne bih skidala jer mi je to i falilo :D sad konacno imam i sise i dupe :D mnogo sam bila mrsava, sad licim na zensko :))

Stomak mi je nestao odmah posle porodjaja, samo malo da se zategne..

Niko mi ne veruje da sam se pre mesec i po dana porodila, jos nisam krenula sa vezbicama, dobih blagoslov prosle nedelje...

Strije... Na stomaku ni jedna, grudi su mi popucale skroz, ali su jos uvek crvene, i poslednji mesec trudnoce krenule su i na guzi, ali evo nestaju..

:)

: MilicaCale - 9. maj 2009 1:07:24(UTC)
Ella, nemam reci, svaka cast. Ja nisam tako izgledala ni pre trudnoce.
Jelena, svaka cast, super za prvi mesec.

: Fokica - 8. maj 2009 23:23:30(UTC)
Ella draga izgledas fantasticno buljavko sok

: Jelena83 - 8. maj 2009 21:17:25(UTC)
Ella super si, svaka ti cast!
Evo i mene 24 dana posle porodjaja

Pozdrav za sve mamice!

: Biterlemon - 28. april 2009 16:09:40(UTC)
Oba puta kao krava ali sam se isto tako i gojila i ostalo 20 kg viska, posto me starija cerka lepo izgrdila sad sam kao cvrsto resila da nesto uradim po tom pitanju!!!
bravo bravo bravo za Ellu i sve mame koje ovaku super izgledaju posle porodjaja, oduvek sam se divila slang zenicama po gradu koje u kolicima imaju male bebe!!! Ja to nikad nisam bila smrc, smrc icon_rolleyes

: pahuljica - 28. april 2009 14:07:35(UTC)
Ella, blago tebi!
I zbog divne decice i zbog lakog povratka na stari izgled.
Nekima treba mnooogo vise vremena, ali verujem da je kljuc u volji i upornosti.

: Ella - 28. april 2009 13:13:21(UTC)

U prvoj trudnoci sam imala +18kg.. I skoro sve skinula odmah posle porodjaja (mozda ostalo 2-3kg viska).

U drugoj trudnoci sam se udebljala +11kg i mislim da je sad sve nestalo. Porodila sam se pre 6 nedelja, i imam jos malo stomaka (kazu normalno je), ali planiram to sto pre da skinem.

Evo mene, skroz happy posle 2 devojcice :)

: MilicaCale - 28. april 2009 11:57:52(UTC)
Citat:
poppy - 16/3/2009 23:17

drage moje,nova sam na forumu,nisam trudna ali se nadam da cemo uskoro poraditi na tome,jos studiramo pa ....znate vec kako to ide...
elem,citam da puno vas ima problem sa stomakom,moji tetka i teca su lekari i imaju privatnu kliniku u norveskoj,pa je moja mama uglavnom dobijala savete norveskih lekara i kad se porodila,savetovali su joj da svaki dan stavi jastuk i legne na njega na stomak pola sata,mama je to redovno radila,kad god ima vremena a ona na jastuk,i zaista iako ima par kila viska ona ima normalan stomak...ne mogu da tvrdim da je to 100% zbog lezanja na jastuku ali vredi probati,znam da tamo to kazu svim porodiljama nakon porodjaja...pretpostavljam da zene sa carskim moraju sacekati neko vreme...ma Vi ste meni sve divne,evo citam redom teme i malo placem malo se smejem... ;] :-*

Nesto sam razmisljala. Jeste da je tesko lezati na stomaku posle porodjaja, zbog grudi, ali jastuk ispod stomaka i treba da pomogne kod ovoga. Kad malo bolje razmislim, ovo moze da bude dobra ideja. Vredi probati.

: layla - 23. april 2009 1:21:04(UTC)
jel neka mama koristila ovu kremu posle porodjaja, za izbacivanje viska vode iz organizma?
tesim se da je jos uvek imam :(
http://www.doing.rs/proizvod-detaljnije.php?ID=476

: MilicaCale - 16. april 2009 19:31:07(UTC)
Hvala, hopeful, Tako hodam od prvog dana. Sad idem na neke kombinovane vežbe, pilates, aerobik... onoliko često koliko obaveze dozvole. Pa, vratiće se, jednog dana. Mada, nije nešto bio dobar ni ranije.

: Hopeful - 16. april 2009 19:20:20(UTC)
ja sam najbolju liniju imala pae dana posle porodjaja a od onda vucem 2 do 4 kg viska. Mada mi se cini da sad kad sam ponovo dobila ciklus ipak i sa 2 kg viska izgledam bolje.
Stomak mi je ravan bez viska koze i moj recept za to vam je da stalno hodate stegnutih trbusnjaka!!! ja sam to pocela dan posle porodjaja i stvarno se sve vratilo. Naravno to ne mozete posle cr tako lako.
MilicaCale dobre su ti Collistar kreme za zatezanje koze i stalno hodaj stegnutog stomaka!

: joranda - 16. april 2009 17:27:10(UTC)
Misam vezbala dok sam dojila, a dojila sam 13 meseci. I ja se slazem da sam bolje izgledala posle jedno 4-5 meseci od porodjaja nego sad. Usvari, prethodnu kilazu sam vratila vrlo brzo i to je islo samo od sebe, ali stomak ... Ni posle godinu i po dana stomak se nije vratio. A, vezbam trbusnjake, ali nece!

: MilicaCale - 16. april 2009 13:26:16(UTC)
E, Zhunga, to se i meni čini. Kao da mi je veći stomak, koža je počela da visi, celulit... Mogu da stanem u odeću od pre trudnoće, samo malo zateže na grudima, jer još dojim, imam istu kilažu, tako da je to verovatno subjektivno. Verovatno sam i smrsala, pa zbog toga visim...
Da li neko zna neku dobru kremu za zatezanje kože? Nisam lenja, vežbam, ali se ta koža nekako ne oporavlja.

: Zhunga - 16. april 2009 13:02:37(UTC)
ja sam bolje izgledala 3 meseca posle porodjaja, nego sad!
jos sam pocela da radim pre mesec dana, i samo sedim.a taman krenulo lepo vreme za setnju sa bebcetom.

: mima80 - 16. april 2009 10:46:59(UTC)
Prilikom vezbanja se luci mlecna kiselina i ona prelazi u mleko sto nekim bebama smeta, ne dopada im se ukus a veca koncentracija nije preporucljiva. Naravno, dozvoljeno je umereno vezbati, znaci ne morate bas da trcite po 10 km i sl. :) ali neka laksa rekreacija je svakako dozvoljena. Ja sam pocela da vezbam jogu kad je Gavrilo imao 2 meseca, joga i pilates su jako preporucljivi, znaci vise neko vezbanje tog tipa nego preterano naprezanje

: gina - 16. april 2009 10:28:46(UTC)
U trudnoci sa bliznakinjama ugojila sam se 23kg pa sam uspela da naguram 85kg. Nakon porodjaja imala sam 72kg, sto je -13kg. Sada, 4 nedelje nakon porodjaja imam istu kilazu, ne nerviram se puno zbog viska od 10kg jer ce on otici kao sto je sve otislo prilikom prvog porodjaja. Dojim moje male "alavice" i ne pada mi na pamet da drzim dijetu. Vezbanje ostavljam tek kad bebe napune 6 meseci jer zbog carskog (ovo mi je treca operacija) ne smem ranije da krenem. Nakon prve trudnoce nisam nosila pojas, ne nosim ga ni sada, i stomak se vratio na devojacki oblik. U privoj trudnoci pojavilo se par strija na bokovima i na grudima a nosila sam samo jednu bebu. Sada, sa blizancima, nisam dobila ni jednu jedinu striju, a celulit koji se pojavio vec sada nestaje od kako se setam i kako sam postala aktivna. Stomak je jos uvek tu, ali se smanjuje svakim danom...

: leptir - 13. april 2009 0:38:08(UTC)
Meni su ostale 3-4 kg posle porodjaja,ali posto dojim ne idem na dijete ali zato vozim sobni bicikli i setam sa bebom po nekoliko sati napolju. Posto sam se porodila na CR ne radim jos uvek trbusnjake,a dr. mi je rekao da mogu da trcim.

: tamara77 - 12. april 2009 11:49:13(UTC)
evo ulozih truda (cijelih pet sekundi) pa na googlu potrazih kominaciju lactic acid (mlijecna kiselina) i breastfeeding (dojenje)
neki od rezultata su
http://www.kellymom.com/...style/mom-exercise.html
http://www.breastfeeding...u/bfinfo/excercise.html
ali ne nadjoh nijedan koji kaze da se vjezbanjem povecava koncetracija mlijecne kiseline u mlijeku u mjeri koja bi stetila bebi
prvo sto ne postoji dokaz da im uopste steti
a drugo sto je utvrdjeno da se kolicina kiseline u mlijeku povecava samo ako majka vjezba 100% intenzitetom (dakle do mjere da se iscrpljuje) i to samo tokom 90 minuta nakon vjezbanja
pa cak i tad kolicine su minimalne a djetetu ne skode
dakle nema opravdanja lijenoj guzici da ne vjezba
ako ista samo moze pomoci svom djetetu jer ce biti zdravija i spremnija ne samo da ga hrani nego da ga i odgaja

: MilicaCale - 26. mart 2009 20:19:00(UTC)
Naravno, mlecne kiseline nisu dobre za bebu, ali umereno vezbanje nije stetno. Ne trebaju nam bas iscrpljujuce vezbe, ali malo trbusnjaka i vezbica za ledja nije na odmet.

: macaraca - 26. mart 2009 19:47:27(UTC)
ne sme da se vezba dok se doji to je tacno!!!jer se tada izlucuju mlecne kiseline koje nisu dobre za bebe!

: MilicaCale - 26. mart 2009 19:19:23(UTC)
Pereca, slatki su ti prozdrljivci. Nemoj da radis ceo trening, onaj za mrsavljenje, a trbusnjaci ne trose bas toliko puno kalorija. Srecno.

: pereca - 26. mart 2009 17:14:51(UTC)
Sada se bas pitam odakle mi to da ne sme da se vezba kada se doji? I nemam pojma!buljavko . Ja bih radila trbusnjake, pa onda cu da pocnem, valjda sam mislila da se trose kalorije pa samim tim ima manje mleka, a ja bih da dojim sto duze a imam dva prozdrljivca:? pricaonica

: tamara77 - 26. mart 2009 15:02:59(UTC)
hm pa da i ja vjezbam, pocela sam vec nakon nekih 15ak dana ali tada samo vrlo sporo i nista tesko, a onda sam od neke 10te nedelje njegove krenula na aerobik i to bas onako krvnicki, mlijeka stalno ima sve vise i vise (sad sam u fazi da posto rjedje jede nocu meni toliko grudi oteknu i pocnu da cure da mi nikakvi ulosci vise ne pomazu, budim se mokra redovno) a i on napreduje dobro (1300 zadnji mjesec) tako da mi se cini da vjezbanje zaista ne odmaze a ja se osjecam x puta bolje i jace,
posto samo dojim onda je to cesto pa moram i prije nego sto krenem i cim se vratim da ga dojim al kako rekoh definitivno ne utice na kolicinu mlijeka,
mozda jedino da pripazis da ne pretjerujes s necim sto bi izazvalo upalu misica (ne znam dal mlijecna kiselina onda ode i u mlijeko a svakako upala nicemu ne sluzi, znaci radije vise kardio a mani se tegova)
al da imam stomak imam, nije toliko velik koliko ruznog oblika, sad kad se najedem vise ne raste onako ispod grudi pa ravnomjerno nego samo iskoci lopta u donjem stomaku i vidi se da je ne mozes mantilom sakriti
krenula i na lpg (zimski popust mmmmmmm divota) pa cemo vidjeti hoce li i to pomoci
mada ja ne bih zalila da mi ostane i ovakav kakav je ali opet ako moze bolje da se vrati na staro, valja jos djecice radjati

: MilicaCale - 23. mart 2009 14:22:56(UTC)
Pereca, i ja jos dojim, pa vezbam. Pocela sam kad je imao 3 meseca (pa me je mrzelo, pa sam prestala i sad vezbam vec dva meseca). Smes, slobodno, samo ne smes vezbe za jacanje i podizanje grudi.
Najbolje da se vezba odmah posle podoja (a i tad verovatno spavaju), tako da se odmoris do sledeceg podoja.

: NIKOLINA - 23. mart 2009 0:52:48(UTC)

Citat:
maza - 6/3/2009 11:25 znam...al pogledaj moj..mislim da 100............trbušnjaka neće pomoć ne znam što je..a imam i problema sa ledjima tako da nema šanse da bih ih sad mogla radit..zbog bolova

skroz te razumem-JA SAM SE UGOJILA 32 KG...i pre sam imala problema zbog usporenog metabolizma...nisam skinula ni 9kg....usled poremecaja u radu stitne zlezde i hormona sad sam i dalje u plusu sa kilazom,takodje nenormalni bolovi u ledjima zbog kilaze ali...trudim se da psihicki to izdrzim  a nadam se da  ce se sve uskoro srediti

: pereca - 22. mart 2009 15:55:53(UTC)
ja sam se ugojila +20kg a mozda cak i vise( nisam se merila nedelju dana pred porodjaj), vratila sam se sa -11kg i sada imam +2 kg ali jos uvek dojim pa ne mou jos da radim vezbice. Stomak mi se dosta smanjio ali je jos uvek tu icon_eek , to mi je inace slaba tacka tako da mi vezbe ne ginuuzid . Sve u svemu super sam prosla bez strija i celulitabravo

: MilicaCale - 17. mart 2009 18:15:25(UTC)
hvala na savetu. Mada, ja spavam na stomaku, mada, malo teze zbog mleka i grudi, i ne pomaze. Ma, ima tu puno genetike. Vezbice su zakon!

: poppy - 17. mart 2009 1:17:28(UTC)
drage moje,nova sam na forumu,nisam trudna ali se nadam da cemo uskoro poraditi na tome,jos studiramo pa ....znate vec kako to ide...
elem,citam da puno vas ima problem sa stomakom,moji tetka i teca su lekari i imaju privatnu kliniku u norveskoj,pa je moja mama uglavnom dobijala savete norveskih lekara i kad se porodila,savetovali su joj da svaki dan stavi jastuk i legne na njega na stomak pola sata,mama je to redovno radila,kad god ima vremena a ona na jastuk,i zaista iako ima par kila viska ona ima normalan stomak...ne mogu da tvrdim da je to 100% zbog lezanja na jastuku ali vredi probati,znam da tamo to kazu svim porodiljama nakon porodjaja...pretpostavljam da zene sa carskim moraju sacekati neko vreme...ma Vi ste meni sve divne,evo citam redom teme i malo placem malo se smejem... ;] :-*

: Ocajna Bri - 16. mart 2009 17:29:50(UTC)
U ovoj trudnoći sam se ugojila 8 kg a ostalo mi je 3 kg tako da nije strašno,ali i pre trudnoće nisam bila baš zgodna pa se nadam da ću uspeti da oslabim nekih 5-6 kg da bih imala neku po meni idealnu težinu.Ono što me najviše brine je celulit koga imam na sve strane.Čim se još malo oporavim počinjem sa pilatesom i nalivanjem vodom jer to mi je jedini i isprobani recept za vitku liniju.

: adrijana - 11. mart 2009 20:23:19(UTC)
Meni jos stoje kg sto sam dobila u prvoj trudnoci, ugojila sam se 25kg i ostalo 10 viska. U drugoj trudnoci sam se ugojila samo 9 kg i to je otislo odmah. Tako da sam ja na +10 od prve trudnoce, i nikako da skupim snage da krenem sa dijetom.

: Kale79 - 11. mart 2009 15:28:34(UTC)
A moram da i ja napisem nesto icon_lol . Iako je proslo samo malo vise od dve nedelje, meni je mnogo lakse, jer vidim da ce se sve vratiti na svoje....
U trudnoci sam se bila ugojila 20 kg, pa onda u 9. mesecu sam izgubila 2 kg i na porodjaj otisla sa +18. Kuci dosla sa 9 manje, a prvih par dana jos je otislo 2, tako da trenutno imam 7 viska, koji su uglavnom u stomaku i grudima i nadam se da ce to u narednih 6 meseci da se stabilizuje!!!

: MilicaCale - 11. mart 2009 14:24:29(UTC)
layla, steznik i treba da prikupi stomak, a ne da boli. Ja sam ga letos nosila prvih 40 dana, kao, toliko se organi vracaju na svoje mesto, pa da se ne vrate negde napolje, i misici koji su bili razmesteni, pa posle nema sanse da se uvuce stomak. Idealno je bilo da pocnem vezbe odmah posle toga, da ojacas misice, pa da sami drze, ono sto ti je radio steznik. E, sad, ja lenja buba nisam vezbala, pa mi je stomak ipak malo ispao, tako da sam proslog meseca krenula na vezbanje, i vec je bolje. Ako te mrzi da vezbas, bar se seti da uvuces stomak, kad stojis ili hodas. I to je vezba za trbusne misice.

: layla - 7. mart 2009 23:26:13(UTC)
uf i meni je ostao stomak malko, mada mislm da je to vise salo jer sad imam 71.5kg (molim vas, ovih pola kg je mnogo bitan momenat jer svaki gram na vagi dole pomno pratim). nosim kao neki steznik mada nema od njega nesto koristi jer me nista ne boli kad stegne, samo prikupi stomak.
nema bez vezbe nista. mada ja planiram na lpg i mezoterapiju za 5meseci :) ne mogu ja da vezbuckam, nemam zivaca. hocu ali kad se skockam :)

: neki - 7. mart 2009 23:13:25(UTC)
Mazo draga ja se nisam merila ali planiram da kupim vagu ,do duse znam za sigurno da su mi kilogrami spali u odnosu na trudnocu jer sam se u trudnoci uzasno ugojila (morala sam da lezim i mirujem)Moja standardna kilaza je bila oko 55 kg a u porodiliste sam otisla sa 100 kg (ne verujem da me je neko presisao mogu u ginisa)
Raspitaj se za Pilates jer on je bas za osobe koje ne mogu i ne smeju da imaju prevelik napor !
A sto se tice peska od nas 10 koje sam upznala u bolnici stavili su samo jednoj i to je bila nacelnikova rodjaka (tako da ne verujem da nije ok. stavljati ga)
Mojo sestri su stavili pre 18 godina isto je bila krupna u trudnoci i posle ali bar joj se stomak vratio ma ne znam nije ni vazno vratice se sve sigurno .Ta tvoja ista kilaza verovatno je voda smanji so to znam iz iskustva bilo bi super da je skroz izbacis probaj ko zna ...Pozdrav

: sanjanbg - 7. mart 2009 20:45:09(UTC)
Da li pomaze posleporodjajni steznik za smanjenje stomaka i te kozice koja se naslaze? I sa kojim se postize najbolji efekat?

: maza - 7. mart 2009 19:29:15(UTC)
joj neki nadam se..makar utješno zvuči
kod nas ne stavljaju pijesak..ja sam ih pitala za to kaže ima nekih kontraidikacija..ne stavljaju nikom
ja sam se porodila prije 6 mjeseci..malo se i meni smanjuje..al ipak je to previše..stirje me iskreno i ne brinu toliko
jer sam ihimala ranije na kukovima vjeruj skoro su nestale šo mazanje što kad se koža zategne..
a pošto ja rijetko kad pocrnim jer mi je ten poprilično blijed...nadam se da ce se nekada manje vidjeti...
a ja sa vježbanjem ne smijem još počet jer imam velikih problema sa ledjima tako da kad podižem bebu
bude mi veliki napor a kamo li kakve drugo vježbe.... e sad meni su porođajni kg. svi pošli..
ja kad stanem na vagu imam 79-80kg. sa koliko sam i ostala trudna pa me to još više buni...
al valjda splasnemo jednog dana..

: neki - 7. mart 2009 17:48:16(UTC)
Mazo ne znam kada si se porodila ali i ja imam isti problem posle cetri meseca mada mi se u zadnje vreme stomak malo smanjio ,citala sam neke tvoja pitanja na forumu pa sam skapirala da si se i ti porodila carskim rezom.
Meni su rekli da mi je stomak takav jer mi nisu stavili pesak na stomak posle operacije (sto je ovde u beogradu luksuz tj.pesak mozes dobiti samo preko veze na zalost je to je nekad bilo normalno)Pojas nisam nosila zbog rane jer mi je curela punih 3 meseca pa nisam smela da ga nosim.
Strije do duse nemam ne znam da li je to zbog genetike ili zato sto sam se celu trudnocu mazala tj.zalivala pravim prirodnim maslinovim uljem(ginekolog tvrdi da je to u pitanju)Sto se tice strija one ne mogu da nestanu jedino ce ti se vremenom skupiti i biti manje vidljive naj vise ce se primetiti kada se osuncas a totalno da se uklone mogu samo hiruskim putem ali ako ne planiras vise dece jer sa novom trudnocom opet bi ti se vratile(tako su rekli mojo kumi koja ima takav problam na stomaku i sto je bila mrsavija manje su joj se videle)Tako da znaci ne brines ima i za to resenje kad odlucis da neces vise dece.
Stomak ce ti se ( ce nam se ) smanjiti kako se kilogrami budu topila i naravno pilates ili teretana (to sam se raspitala kod mene u fitnes centru)tako da me tesi recenica fitnes instruktora...te kilograme si dobijala citavih devet meseci pa zar mislis da mogu preko noci da nestanu isto toliko im naj manje treba da nestanu....A da inace posle carskog reza vezbanje je preporucljivo tek posle 6 meseci.Eto toliko od mene ,nedam se da sam te utesila barem malo i da cemo se cuti kroz neko vreme da vidim do kle dmo dogurale sa strukom))))Pozdrav

: maza - 6. mart 2009 13:25:06(UTC)
znam...al pogledaj moj..mislim da 100............trbušnjaka neće pomoć
ne znam što je..a imam i problema sa ledjima tako da nema šanse da bih ih sad mogla radit..zbog bolova

: Maja-belgija - 5. mart 2009 21:33:49(UTC)
mazo znam da ih svi mrzimo al samo trbusnjace pomaze da se namali stomak

: maza - 24. februar 2009 12:20:59(UTC)
ma nisu meni sttrije toliko problem
koliko veličina i izgled stomaka

: Medvedic - 24. februar 2009 2:09:08(UTC)
Mazo,

ako je za utehu,kako se koza bude skupljala,tako ce se i strije skupljati i biti sve manje vidljive...Nece nestati,ali definitivno nece biti upadljive...

I tusiranje hladnim mlazom vode pospesuje produkciju elastina,plus mazalice....Bice to sasvim ok...

: tea2007 - 24. februar 2009 1:10:57(UTC)
Mazo, isti problem i kod mene je sa strijama, jednostavno takva je koža i tebi očigledno nikakve kreme ne pomažu.Što se tiče ishrane, nikako dijeta pogotovo ako dojiš, ali pravilan ishrana će ti sigurno pomoći-5 obroka dnevno.Za doručak jesti margarin dijet sa integralnim hlebom i jogurtom sa malim procentom masti i 2-3 lista šunke, oko 11 pojesti neko voće , spremati ručak koji je dinstan na vodi sa vrlo malo ulja, jesti meso- uglavnom piletinu i ribu i to samo grilovanu nikako prženu i pohovanu koju treba jesti samo sa kuvanim povrćem..Večerati najkasnije 2 sata pre nego što odeš na spavanje...Nije to neka drastična promena u ishrani ali treba izbaciti grickalice,slatkiše, pohovano i prženo meso i jesti isključivo grilovano ili pečeno u foliji....Uskoro će i lepše vreme, pa i svakodnevna šetnja može dosta da pomogne.Piti dosta vode nikako kupovne sokove jer su puni šećera, već cediti narandzu.Sve ovo pričam iz iskustva i ja sam se ugojila 20 kg u drugoj trudnoci s tim što sam na porodjaju odmah skinula 13kg jer sam bila puna vode, zbog nakupljanja tečnosti u organizmu,imala sam povišen pritisak par nedelja pred porodjaj.Po preporuci nutricioniste,obroci su mi ovakvi kako sam već napisala, bolje se osećam, ništa nisam prestala da jedem,jer dojim bebu i uspela sam da se skoro vraatim na staru kilažu.Ovako ću i nastaviti da jedem, umereno , češće a manje obroke jer samo tako može da se održi linija.Apsudno je da sada krenem da jedem kao nenormalna jer mi ne bi prijalo.A za strije preporučujem mamma dona melem protiv strija ne može da ih ukloni potpuno ali može da umanji broj i uporno mazati 2 puta dnevno.

: maza - 24. februar 2009 0:13:54(UTC)
ja cu postavit svoje slikice na kratko ako nemate ništa protiv..da vidim jel još neko imao ovakvih problema
i kako se riješiti ovakve ružne "uspomene"

jer ja cu definitivno upast u očaj zbog izgleda imam isto kg. kao
prije porođaja..al stomak ko u 6-om mjesecu
dajte žene neki predlog...

: natasa44 - 24. februar 2009 0:06:53(UTC)
Ja sam se ugojila 25 kg, i sada imam visak 13 kg. Nosila sam kratko pojas, ali mi smeta, jer me zulja i sece iznad stomaka. Ne znam koji je recept za topljenje kg, nemam nameru da drzim dijetu jer dojim, a i vrlo se zdravo hranim...tako da pretpostavljam da ce vreme odraditi svoje i klanjam

: MilicaCale - 21. februar 2009 14:02:40(UTC)
Smrk, nama je prošlo 9 meseci, i nije se oporavio. Ipak ću morati da mu malo pomognem.

: rozga - 20. februar 2009 15:03:29(UTC)
I meni su se kg brzo istopili, a mislim da je tu pomoglo dojenje i to sto mi je mama bila tu posle porodjaja pa smo jeli stalno supice, corbice, kuvano...Ma kad mama spremi nema nista boljezagrljaj A nisam drzala dijete bas zbog toga sto je Marko sisao. Pila sam dosta vode. Ugojila sam se u trudnoci oko 15kg. U principu, svi kazu da je organizmu potrebno 9 meseci da se oporavi posle porodjaja.

: Natasa - 20. februar 2009 13:09:16(UTC)
Ja sam pojas nosila jako kratko, jer mi nekako smeta, pogotovo kad dojim. Inace u trudnoci sam se ugojila oko 12 kg, i ostalo mi je jos 2 kg, ali ne bih vise da mrsavim jer mi dobro stoji. Inace te kile su spale same od sebe, jer beba naravno sisa pa ne mogu da redukujem ishranu. Stomak mi se dosta povukao i nada se da ce jos do leta, ali grudi... Ne znam sta me ceka kad prestanem da dojim, na sta ce one liciti...

: MilicaCale - 20. februar 2009 1:41:43(UTC)
Ja sam nosila steznik posle porodjaja, sest nedelja, i stomak se prilično povukao. Nema viška kože. Na žalost, nisam vežbala posle toga, tako da se sad sam povećava. Ipak, ništa bez vežbi.

: maza - 19. februar 2009 13:24:27(UTC)
vidiš..to za gornji stomak..nisam znala..on mi najviše i smeta..
uvjek sma imala salca tamo dolje po malo ..pa sam
valjda navikunuta..al ovo gore ubija
ako ce se vratit u normalu vježbanjem onda je to ok.

: layla - 19. februar 2009 11:31:37(UTC)
da, znam da ne sme u toku dojenja. devojka koja je to radila se porodila uz pomoc epidurala tako da za cr nisam znala

: renatas - 19. februar 2009 10:12:15(UTC)
mezoterapija da ali tek kad prestanete da dojite. do tada anene anene
i jos jedna stvar. gornji stomak koji ostaje nakon carskog reza ne moze se vratiti mezoterapijom vec samo vezbama.

Citat:
layla - 18/2/2009 23:43

hvala mazo zaljubljen
meni je babica rekla da odmah pocnem da nosim steznik i da bi trebao u roku od 6nedelja da se vrati u normalu. mada moja drugarica jedna je isla na mezoterapiju - 2 tretmana i visak stomaka je nestao

: maza - 19. februar 2009 1:52:48(UTC)
joj ne mogu ga se nagledati..
obožavam bebe..jedva čekam još jednu ..muž me stalno zbog tog zeza....

al da se vratimo izgledu....meni je stomak nakon evo skoro 6m. još tu
mezoterapija..hm..ne znam koliko stručno kod nas to rade (Crna Gora)
kod vas je to druga priča..tako da mi ostaje da tražim i dalje savjete po netu.. i čekam neće li sam splasnuti..
mada ja sam se porodila carskim..pa mi svi kažu da to malo teže ide.. ne znam

: layla - 19. februar 2009 1:43:48(UTC)
hvala mazo zaljubljen
meni je babica rekla da odmah pocnem da nosim steznik i da bi trebao u roku od 6nedelja da se vrati u normalu. mada moja drugarica jedna je isla na mezoterapiju - 2 tretmana i visak stomaka je nestao

: maza - 19. februar 2009 1:39:56(UTC)
joj alex je mišica jedna mala..slatka..
ja sam vrlo brzo skinula porođajne kilice, kako sam rodila cr. izgubio mi se apetit totalno
al nekako mi ostao stomak..opušten mekan..ne znam.. stim što sam ja imala pododsta viška prije trudnoće
tako da su mi ostale te kilice da maknem..al za to izgleda da će trebat puno muke..
bdw. što mislite ima li efekta sada nositi steznik za stomak??

: sanjas - 11. februar 2009 0:48:21(UTC)
Pa rasirila sam se u kukovima,stomak mi je naravno veci nego sto je bio i opusteniji i on mi iskreno najvise bode oci(mada na tome se moze poraditi),grudi su mi vece,ali nadam se da ce se smanjiti kad prestanem da dojim,mada u sustini ja sam zadovoljna... ;]

: layla - 10. februar 2009 2:40:19(UTC)
ja sam se porodila pre 10 dana. na porodjaju sam izgubila 8kg. u trudnoci sam preterala i ugojila se citavih 23kg icon_eek od kada smo kuci, izgubila sam jos 2kg. znaci, jos 13 mora da ode :) polako, do leta imamo vremena. vazno je da bude mleka :)

: MilicaCale - 10. februar 2009 2:06:26(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo
Ti si moj idol. respekt

: Medvedic - 10. februar 2009 1:39:48(UTC)
Skinuh konacno visak...Ima jos par kilica,ali to me ne brine koliko onaj famozni visak od 35 kg.Hvala Bogu,pa ga nema vise.

Al nista bez gladovanja...Nije tacno da samo spadne.Za sve se mora potruditi...

: nena_71_kg - 8. februar 2009 0:51:21(UTC)
ja sam se treci put porodila a razlika je malo veca 12 godina od porodjaja pre sam vracala kilazu do 40 dana a sad je proslo 4 meseca i nisam se mnogo ugojila u trudnoci nego kad sam se porodila ja kao da ima mleka i pre neki dan odem do doktora boli me ruka ona kad mi je videla da sam otecena izmeri mi pritisak on visok analize krvi uzas holesterol trigliceridi. strogu dijetu moram da drzim sanjam hranu strasno. inace sam bila mrsava iceo zivot ko surda padala od niskog pritiska

: nena_71_kg - 8. februar 2009 0:49:07(UTC)
ja sam se treci put porodila a razlika je malo veca 12 godina od porodjaja pre sam vracala kilazu do 40 dana a sad je proslo 4 meseca i nisam se mnogo ugojila u trudnoci nego kad sam se porodila ja kao da ima mleka i pre neki dan odem do doktora boli me ruka ona kad mi je videla da sam otecena izmeri mi pritisak on visok analize krvi uzahttp://forum.roditeljportal.com/images/emoticons/galamdzija.gifs holesterol trigliceridi. strogu dijtu moram da drzim sanjam hranu strasno. inace sam bila mrsava ihttp://forum.roditeljportal.com/images/emoticons/hmm.gif ceo zivot ko surda padala od niskog pritiska

: kaja5 - 8. februar 2009 0:07:36(UTC)
Cao svima ja sam takodje nova na forumu!Ja sam se u trudnoci ugojila samo osam kg.sto sam ubrzo izgubila posle porodjaja!Sad sam ista kao i pre porodjaja ,mada bih volela da nabacim koji kg vise jer sam dosta mrsava al ne vredi! :?

: MilicaCale - 5. februar 2009 16:12:38(UTC)
Marijana, ne brini, i prsti se vrate na svoje. A na zalost i sike. Čim prestanes da dojis.

: marijana - 5. februar 2009 15:47:26(UTC)
evo i ja da se ukljucim
bas sam se juce merila i posle 25 dana od porodjaja smrsala sam 15kg i sad sam na +4kg a nadam se da ce i to uskoro da odleti :>
e sad ovo drugo kukove sam uvek imala malo sire,grudi su mi sa 1 ostale na 4 kao u trudnoci ali mislim da je to zbog mleka ostalo je sve isto,osim prstiju malo su mi deblji pa sve prstenje moram da nosim na prepravku mada mi to i odgovara do sad mi je velicina bila 9 pa sam jedva i nalazila
sve u svemu zadovoljna sam svojim stanjem sadasnjim mada o tome i nisam razmisljala niti pazila na hranu nekako je to samo doslo :>

: MilicaCale - 5. februar 2009 14:37:55(UTC)
I, da, zaboravih. Mada, to baš i ne spada u izgled. Povećala mi se dioptrija posle porodjaja, za 0.75. Prilično

: MilicaCale - 5. februar 2009 14:24:45(UTC)
Ugojila se više od 16 kg, nisam smela da pogledam na kraju, možda 18, ali je veći deo bio voda. Na porodjaju izgubila 10. Do 40 dana još 5, znači 3 kg viška. Na staru kilažu sam se vratila 4 meseca posle porodjaja. Stala sam u stare pantalone (bez elastina). E, stomak neće nazad. Čini mi se da je veći nego tada. I Obim ispod grudi mi se povećao, i naravno, grudi. Sad sam zbog zime i manje kretanja, a i zbog proteklih praznika dodala 1 kg. Ništa strašno.
Samo, čini mi se da bez vežbi za stomak ništa neću moći da uradim.

: leptir - 10. januar 2009 15:40:31(UTC)
Super sam posle porodjaja, ugojila sam se 10 kg a danas ima 3 kg vise od kilaze pre trudnoce, stomak se bas dobro vratio.

: Jelena p. - 24. decembar 2008 23:21:37(UTC)
Cao svima! Ja sam nova na forumu a porodila sam se pre 3 meseca. Sto se tice izgleda u trudnoci sam se ugojila 16kg. Nisam se puno promenila ali ostalo je malo viska kilograma i malo sam se rasirila. Medjutim posto dojim stalno sam gladna pa sam pocela da dobijam dodatne kilograme,ali glavno da je ona zdrava i da lepo napreduje

: Dorka - 24. decembar 2008 16:48:34(UTC)
Moje telo se promenulo skroz,imam siri obim grudi i generalno svu garderobu nosim za dva broja vecu.Nisam toliko debela koliko mi se celo telo rasirilo,nekako ukrupnjalo.

: Linett - 23. decembar 2008 4:05:51(UTC)
Ugojila sam se 18 kg,izašla sa 8 manje a sada su još dva-tri kg ostala ali uopšte ne pazim,non-stop sam gladna jer sam do sada samo dojila.Noću najviše jedem i to posle svakog podoja pravac frižider.

: Ocajna Bri - 22. decembar 2008 22:20:04(UTC)
Vrlo malo sam se ugojila u trudnoći,9 kg i imam utisak da sam iz porodilišta došla lakša nego pre trudnoće ali sam zato oscilirala sa kilogramima dve godine i taman sam se vratila na moju težinu kada sam opet ostala trudna. Evo sad sam na +5 a imam još dva meseca.Nadam se da će i ovaj put biti slično.Ali bez obzira na kilažu kukovi su mi se raširili i sada sam više "majčinski"tip.

: malena89 - 18. decembar 2008 3:25:30(UTC)
Posle porodjaja sam u sustini vratila kilazu. Liniju u trudnoci nisam mnogo promenila tako da se i to vratilo u normalu.

: Dete Lina - 17. decembar 2008 22:53:07(UTC)
Samo da napomenem - ja sam stomacic uvek imala malo - i to onako zaobljen. Onaj sto ga neki zovu sexy, npr. -kao M.M. Takve sam gradje - veci kukovi i uzan struk.

: duckiduca - 17. decembar 2008 22:41:26(UTC)
Ja sam se ugojila posle porodjaja icon_eek icon_eek imam jos 7 kg. viska icon_eek icon_eek icon_eek ali kada se vratim u Norvesku moram da stesem liniju icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: Dete Lina - 17. decembar 2008 22:41:14(UTC)
Ja sam se u trudnoci ugojila 28 - 30 kg, a sada, nakon 10, 5 meseci, i vec 3-4 meseca imam 3 kg viska. Znaci, imala sam oko 57, a sad oko 60, pred bolnicu ne znam tacno al mislim oko 86, al znam sigurno da je posle bolnice bilo 80 kG!!??!! icon_rolleyes icon_lol icon_rolleyes icon_lol :? icon_eek . Teo je imao 3 650 na rodjenju, znaci ne malo. Al, sam bila uporna i polako i postepeno skidala, al nikako dobijala kilograme. Isla na maseze - anticelulit icon_cry icon_cry . Majko mila kako to boli! icon_rolleyes icon_surprised ops: icon_surprised ops: Al, je vredelo. Pila sam SVAKODNEVNO makar 1,5 l vode, a cesto vise od 2!! Jela kvalitetno (al i placala-( ) i na 3 sata kaad god sam mogla. I uspela. Pocela sam tek nakon 2 meseca od porodjaja, al sa mbrzo skidala al zdravo i nisam prekidala i danas dojim bravo . Ponosna sam, bilo je tesko, al moguce je. Imala sam veliki motiv. A bila sam mnoooogo ljuta na sebe jer sam se ozdervala :? u trudnoci. Pomoglo m i je st osam znala da inace lako skidam, al nazalost i dobijam, kg-e. Sa vezbama sam pocela u 4, 5 mesecu posle porodjaja, i brzo stala, da bi nastavila u 9-om. Eto, tako. Nadam se da sam nekom e pomogla. I dalje sam na slicnom rezimu, al sebi dozvoljavam (nazalost) cestu konzumaciju cokolade i sl (is sotono icon_lol ). I dodajem, takodje, imam i ja taj prokl stomacic. L, sam optimista da ce me on napustiti valjda kad -tad.
Puno pozdrava i samo napred i pozitivno

: Diana01 - 17. decembar 2008 22:35:12(UTC)
Na dan porodjaja sam imala 88 kg, sada posle 3 nedelje imam oko 78kg, na visinu od 176cm otprilike .Ali pre trudnoce nisam imala ni 65 kg...tako da imam dosta kila viska i nista ne mogu da obucem...Cak se pitam kako je moguce da sam bila toliko mrsava, sve mi deluje tako malo :(
Kako god, sta je tu je, ponovo cu ja u teretanu da se dovedem u red :)

: Mitrolina - 17. decembar 2008 21:45:38(UTC)
ugojila sam se 9,5 kg, porodila se 6 decembra a juce se merila i imam kilazu kao pre trudnoce,ali je stomacic jos uvek tu :)

: jelena_ns82 - 14. decembar 2008 0:36:22(UTC)
Ja sam se u trudnoci udebljala 12-13 kg,i sada imam3-4 kg viska,prezadovoljna sam sa kilazom tako je od porodjaja i sad tu stojim.....nisam imala veliki stomak,najmanji od svih mama u skolici za trudnice,a i Teodora je imala 2.800 gr.......nije mi ostala nijedna strija ali mi je ostao malo stomacic,ja volim da kazem da je to havajski stomacic......

: Sonja NS - 14. decembar 2008 0:07:10(UTC)
Ja sam u trudnoci dobila 12,5 kg,i imala 65,5. posle 3 nedelje vratila sam kilazu,cak imam i manje kg nego sto sam imala pre trudnoce.

: malena89 - 11. decembar 2008 2:20:58(UTC)
Za vreme trudnoce ugojila sam se 13 kg, imala sam 78kg. Jedva sam cekala da se vratim na moju tezinu od 65 kg i malo mi fali za to mozda nekih 2 kg. Jedino sto mi smeta posle porodjaja je sto mi je ostao malo stomak

: bubi - 10. decembar 2008 16:55:06(UTC)
Posle porodjaja sam se vratila na staru kilazu za 1 mjesec.
Najveci sam problem imala sa zadrzavanjem vode u organizmu pa sam pila caj od Breze,koji mi je jako pomogao.
Nadam se istom i ovoga puta :)

: ogi - 10. decembar 2008 16:32:28(UTC)
I trenutno nosim svoje najdraže farmerke iz devojačkih dana bravo

: ogi - 10. decembar 2008 16:29:40(UTC)
Budući da već dva meseca ne dojim, mogla sam sebi da dozvolim da preskočim koji obrok, ali su za sadašnju figuru ipak najzaslužnijji živci i obaveze. U trudnoći sam se ugojila 17 kg, posle porodjaja sam imala devet manje, a sada pet meseci kasnije imam isto kila kao i pre trudnoće :)

: Jasna-belgija - 3. novembar 2008 16:47:40(UTC)
DR. MI JE REKLA DA PRVIH 6 NEDELJA NE SMEM VEZBATI...ALI POSLE SMEM SLOBODNO.....

: Jasna-belgija - 3. novembar 2008 16:46:57(UTC)
KUCI SAM DOSLA SA 10KG MANJE......A U TRUDNOCI SAM SE UGOJILA 18KG...TAKO DA I SADA IMAM VISKA JOS....ALI NADAM SE DA CU SKINUTI BRZO...ALI ZBOG MLEKA MORAM PAZITI I NA DIJETU NE SMEM NIKAKVU.....

: vocka 81 - 3. novembar 2008 4:55:37(UTC)
Ja sam se u trudnoci ugojila 22 kg. Katastrofa. Bila sam puna vode i u otocima. Dobila sam lek za izbacivanje vode posto nije spadalo i stvorio mi pritisak 190/110. Imam sad 16 kg manje. Jos uvek izbacujem tu vodu ali otoci su mnogo manji. Ja sam jos uvek sveza porodilja i moram da pazim na sve. Pogotovo zbog mleka

: phoenix - 25. oktobar 2008 13:54:17(UTC)
Evo da i ja napisem koju ovde. Ja sam daleeeekoooo od svog izgleda pre trudnoce. U trudnoci sam se ugojila 14kg, a 5 dana posle porodjaja sam imala 10kg manje, a onda sam jako lepo nadoknadila izgubljeno i ugojila se 5kg, tako da sam sad negde oko 10kg u plusu. Stomak mi je jos velik i kad idem napolje uvek nosim steznik.

Ne opterecujem se uopste. Dok dojim, jedem uredno i ne gadim se slatkog. Kad prestanem da dojim, onda cu se vratiti na svoju ishranu od pre trudnoce a moze i neka dijetica da padne. Dizanje i spustanje Bogdana svaki cas je prilicna vezba sobzirom da ima preko 8kg. Od nespavanja sam premorena i vezbe mi jos uvek nisu ni na kraj pameti.

: tinalina - 25. oktobar 2008 13:32:56(UTC)
Hvala na razumevanju drage moje.Na redovnoj kontroli posle porodjaja(40 dan),ginekolog mi je rekao da je sve u redu,mogu da vezbam odmah.....samo jos da krenem.:) Stomak mi je ostao poveci,pa me iritira kad god se pogledam u ogledalo.A i sex mi je takodje dozvoljen .Pozdrav

: michell - 12. oktobar 2008 3:35:10(UTC)
Ja sam porodjena na CR i nakon nakon 7 dana, kada su me pustili iz bolnice, uskocila u svoje stare farmerke (bez elastina). Naravno, sa steznikom na sebi i sa mukom zakopcala gornje dugme ali imam osjecaj da se sve vraca na svoje jer sam uporna sa steznikom. Drage moje, a sada jedno glupo pitanje za sve koje su porodjene na CR, posto vidim da pricate o vjezbama...a kada mozemo upraznjavati sex??? Sto se tice vjezbi ja ih dovoljno radim i samo sa bebom (gore-dolje stepenice i setnja su za pocetak savrseni), ali ja imam osjecaj da mi se vraca zelja za muzem, a bojim se...uh, ako koja zna neka mi kaze posto mi se ne zove dr radi toga...

: Jecca - 10. oktobar 2008 17:42:31(UTC)
Citat:
tinalina - 28/9/2008 15:55

kada se moze poceti sa vezbama posle carskog?

Pitaj svog doktora koji te je seckao! On zna sta je cackao i kad moze napor! Ja sam samo dobila informaciju da mesec dana nema kupanja u kadi ili bazenu, a posle dva meseca na prvoj kontroli od porodjaja, rekao mi da mogu odmah da vezbam, dao mi uput za masaze , na koje nisam isla :( jer je rez jako nisko i nisu seceni misici. Al naravno, nikad nisam vezbala ni pre, pa ni sad icon_lol Tako da sad kile su otisle, cak sam mrsavija nego pre trudnoce, al salce mi talasa na kukovima i stomacicu donjem :(
Al da vezbam ne mogu bre!

: Oblak_u_bikiniju - 1. oktobar 2008 12:51:36(UTC)
Anka... Genije... ludi genije...
Da, sa tim pogledom na svijet sigurno stizes korak dalje :)

Inace, posle CR kazu da je vazno otici kod dr na pregled prije bilo kakvog vjezbanja...

: Hopeful - 1. oktobar 2008 6:22:34(UTC)
Inače sam došla na temu da se požalim da sam se ugojila 1 kg posle porođaja i da mi je stomak sad nekako opušteniji nego na slikama koje sam postavila. nešto mi ne ide to skidanje

: Oblak_u_bikiniju - 1. oktobar 2008 5:54:51(UTC)

Citat:
tinalina - 28/9/2008 09:55 kada se moze poceti sa vezbama posle carskog?

Edit: Administrator

Predlazem da pitas svog dr. Nije svaka zena i porodjaj isti, ali cu pogledati po enciklopediji sta pise, pa cu ti reci. 

: ciciban - 30. septembar 2008 4:49:56(UTC)
Ovde fali raznolikosti.Ovo sam ja posle skoro 10 meseci od porodjaja.
Da,da stomak i dalje tu.I posle prvog porodjaja je bio tu godinu dana a i sada jos ima ga dosta.
Trenutno sam na +10kg. ali to polako ide .Nisam iskompleksirana,nisam se prejedala u trudnoci,jedemo zdravo...itd
Imam malo sporiji metabolizam i to traje ali se ipak vrati na staro.
Tako da znate sve mame i ako vam se ne vide trbusnjaci posle dve nedelje nije nista strasno.Videce se sigurno posle izvesnog vremena pa bile ste trudne devet meseci.
Inace ostale zenske klanjam

: zhunga - 29. septembar 2008 5:27:55(UTC)
Citat:
tinalina - 28/9/2008 15:55

Sve je individualno, zavisi sta ti je rekao dr.
Meni je posle 6 nedelja rekao da mogu polako da se vratim vezbama, tj voznji biciklu i plivanju, a trbusnjaci tek sa 3 meseca.
Najbolje ti je da pitas svog dr. Ali koliko vidim svaki dr. ima svoju teoriju neznam Ma, najbolji je pokazatelj tvoje telo, kako se osecas.
Pozz i srecno sa vezbicama :)

: Hopeful - 28. septembar 2008 15:21:38(UTC)
E Zhu ne mogu da verujem da su to noge iste osobe koju smo onda slikali!!! Super izgledaš!!! Ma i lice ti se promenilo, skroz si ko devojčica! smizlica

: tinalina - 28. septembar 2008 11:55:52(UTC)

: maza - 28. septembar 2008 9:13:28(UTC)
ma meni bed što ne mogu vježbat...em ne smijem em nemam gdje..
idem na kontrlou sledeće nedjelje da vidim šta ce mi dr. reći za vježbe..
a dijeta nikako ...samo ne jedem slatko ostalo sve..
al dobro dako sve to podje za koji mjesec..s tim što sam ja ušla u farmerke koje sam nosila prije trudnoće
ima nekih suknjica koje ne mogu ..al uglavnom vratila sam se na kg prije trudnoće možda 3-4 više ostalo
al jedini problem to malo stomaka oko rane valjda zbog carskog šta li već ..al valjda nekad i to sredim

: J.D. - 28. septembar 2008 6:05:46(UTC)
E, ljudi moj ja sam imala takav hormonski zastoj, da sam prakticno mesec dana nakon porodjaja oticala i bila ko u 9 mesecu trudnoce,ali sa manjim stomakom...vec sam se uplasila da to nece nikada proci i da cu ja biti zauvek BIG FOOT

: zhunga - 27. septembar 2008 13:45:05(UTC)
evo mene u kucnoj varijanti, ujutru pre same kafe tj caja icon_rolleyes negde 3 nedelje posle porodjaja

: Kaca082 - 26. septembar 2008 16:14:28(UTC)
Ja sam svojim izgledom posle porodjaja prezadovoljna.U trudnoci sam dobila 9 kg a na porodjaju izgubila 6kg.Stomak mi je samo malo ostao,u svoje farmerke sam usla cim sam dosla izbolnice.Ostalo mi je samo za zategnem trbusnjake kad mi moje malo zlato da koji minut slobodnog vremena zaljubljen .

: Oblak_u_bikiniju - 23. septembar 2008 7:08:36(UTC)
mmB, nemoj da zezas! nakon tri djeteta, prirodno je da nemas idealnu liniju ako nisi na njoj ciljno radila, a posebno, zaboga zeno, mjesec ipo nakon poroda!
Ja bih licno voljela da sredim neke stvari na svom tijelu i mislim da hocu, ali polako...
A ta tri kila viska... hahahahaha! Kad budem na 3, sve vas zovem na odmor kod mene uz cjelovecernje zurke i rostilj na plazi... Ne racunajte da ce biti uskoro.

: mama malog Borisa - 23. septembar 2008 3:57:16(UTC)
posle 6 nedelja od porodjaja imam 3 kg viska i malo stomaka. Ali dovoljno da ne mogu nista da obucem, pa me to izludjuje. Ipak s obzirom da mi je trece dete, zadovoljna sam....moglo je biti i gore.

: Oblak_u_bikiniju - 22. septembar 2008 14:39:19(UTC)
Mazo, ako si ranije imala malo stomaka, ne mozes ocekivati da ti porodjaj to sve sredi. Mislim, bilo bi super super kad bi porodjaj bio kao tretman u teretani i porodis se i izgledas bolje nego ranije. Ruku na srce, ja se OSJECAM mnogo boljom, ljepsom, zdravijom nego ranije i mnogo vise cijenim svoje tijelo koje je donielo na svijet ovog malog blesavka. Prema tome, nas dvije smo se nedavno porodile i nemoj mnogo da brines. Vjezbe radi ako ti prijaju. Ja obozavam da vjezbam jer sam sportista citavog zivota. Volim da trcim, radim trbusnjake, naprosto uzivam u tome, bez obrzira na to sto utice i na izgled. Ne treniram radi izgleda, vec zato sto to volim. Ne tjeraj sebe sada na nesto sto ne volis.

Jejo, nije mjerilo ljepote neka manekenka sa casopisa. Mjerilo ljepote je tvoja zelja i zadovljstvo. Neko moze biti zategnut i vitak, a da ne bude lijep iz zavodljiv jer nije zadovoljan i ispunjen, a mi jesmo svojim macicima malim.

Anka, dobices batine ako jos jednom budes tako govorila o tim smijesnim andjelcicima. Nisu najmirniji na svijetu, ali to je zato sto sukomunikativni, druzeljubivi i zdravi. Ljubi ih mama Anka. Prema tome - nemo' da mi ih kritikujes stalnO!

Sto se tice carskog reza, koliki sam junak bila za roditi ovako prirodno, toliko bih se ufrkenisala oko CR. imala bih osjecaj da odrzavam ranu, da cu sto posto nesto inficirati, da nema Boga da sve obavim kako treba. Prema tome, nakon cr nema zezanja.

: Supermamica - 22. septembar 2008 9:52:30(UTC)
cao zene,
Oblace super izgledas! zene kojim kako vi to kazete visi stomak preko reza od carskog pa to je normalno i svi kazu da je stomak malo opusteniji nakon carskog nego nakon obicnog poroda zbog rane i posebnog tretmana koji zahtjeva...stoga malo strpljenja i doci ce na svoje...neko je rekao da dijeta ne ide uz dojenje...kao neko ko doji mogu vam reci da je pravilna ishrana dojilja sama po sebi ogranicena zbog transfera svega sto pojedes kroz mlijeko i to je ujedno i najzdravija dijeta ... e jedino sto nije dobro je sto dok traju nocni podoji vecini pada secer zbog budjenja i proizvodnje mlijeka i to trazi dodatnu hranu pa zna biti krivac pokojem kg...ja to rijesim tako sto popijem casu soka prije nego konektujem malog i sve bude OK...krvna slika mi je zbog dojenja super a izgled ste vidjele. mislim da unosim oko 1800 cal dnevno (trebala bih vise zbog dojenja ali ne stizem, zato i imam -7 kg u odnosu na prije trudnoce) ali se nadam da sad kad malac vise ne ustaje nocu da cu se malo popraviti (noge su mi premrsave i izgledaju krive)..izgledam ko roda sa svojih 182cm i taankim nozicama

: jeja49 - 21. septembar 2008 17:14:26(UTC)
Ja se uopste neopterecujem svojom tezinom, stomaka imam i na kraju treceg meseca moje cerkice. Porodjena sam carskim rezom, obozavam da jedem i svaki put nakon porodjaja se ugojim, sve dok sam zdrava ne zanima me kilaza i nisam opterecena time, ipak sam majka dve devojcice. Jedino me izludjuje ovaj donji stomak koji prelazi preko reza i visi, inace sve drugo je ok. Muzu sam lepa. To mi je najbitnije.

: maza - 21. septembar 2008 12:21:08(UTC)
joj žene svaka vam čast..
ja još uvijek imam stomak..malo mi je splasnuo..al ga još ima pogotovo donji i nekako "visi"
i sav je mlitav.. mada sam imala malo stomaka i prije poroda..
samim porodom pošlo je 8 kg. tako da imam još 5-6 ostatka..
trenutno ne smijem radit vježbe zbog carskog..nego dajte koji savjet kako lijepo
da se vrati i zategne stomak nakon poroda??
a s obzirom da dojim.. od neke dijete ništa..
Kako vi uspijevate ?????????

: Oblak_u_bikiniju - 20. septembar 2008 20:10:36(UTC)
Ma, ne sekiram se vise, ama ni najmanje.
Jedino da upozorim buduce porodilje - nemojte se uplasiti mekane lopte koja ostaje gdje je bio stomak po porodu. Ja sam na stolu slucajno rukom dodirnula tu kozu stomaka i ostala zgranuta. To i nije bila lopta - nego kocka! Majke mi, cetvrtasto ispupcenje, mekano, cudno, do zla boga i bolno iznutra.
Dovelo se u red vremenom, ali mi je toliko bilo smijesno sto sam i posle poroda pod stomak podemtala jastuk, kao da jos imam bebu unutra. Ali morala sam - nije bio malen.

: Ivanela - 20. septembar 2008 7:26:42(UTC)
Oblacicu, za samo dve nedelje posle porodjaja stomak ti izgleda super- pa meni se posle dve nedelje bas dosta video, a potrebno je ipak puno vise vremena da se i zategne! Nista se ne sekiraj vec sad se vidi da ce uskoro biti potpuno ravan.

: Mary - 20. septembar 2008 7:11:18(UTC)
zene super ste

: uniona - 20. septembar 2008 7:11:02(UTC)
oblacicu, manje od 2 nedelje??? pa to je superiska!!!! bravo
brzo ces ti i tu lopticu da skines

: Maja-belgija - 20. septembar 2008 6:18:27(UTC)
oblaceeeeee klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

: Oblak_u_bikiniju - 19. septembar 2008 20:35:51(UTC)
Ha, kad bi to moglo da se uvuce. Ono gore se fino vratilo, ali je dolje ostala loptica, kao sto vidite, i te neke strije po kukovima.
Jasna, najvaznije da je tvoeto prasence (tako pise ;)) slatko i srecno, a ti imas vremena da radis sa sobom sta hoces, samo ako hoces.

I, hajde da ispostujemo ovo sto pise moderator, pa da ne trampamo vise puno, nego samo o izgledu neposredno nakon porodjaja. Da ne bude novih opomena.

Hvala na razumijevanju sto sam kasnila i ljub ljub!

: dragana024 - 19. septembar 2008 19:24:11(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek
Ja tek sad videh ovu temu, auuuuuuuuuu
Super ste sve devojke tj. žene , svaka vam čast....
E Jasna luda si skroz , sve će to doći na svoje, samo volja i upornst pomažu.
Uh kad vidim Bojanu i Maju dođe mi da ne jedem danima :)

: JasnaMK - 19. septembar 2008 18:04:05(UTC)
Eee Oblacicu dosla si znaci....Napokon si slikala stomacic ali priznaj da si ga uvukla kad si se slikala :> :> :> Salim se draga, bravo za izgled nakon 2 nedelje samo hmm moram ozbiljno da shvatim svoju dijeto. Mislim, svi koji su postavile sliku stomak im je WOW samo ko da sam ja u drugom stanju. icon_rolleyes

: Oblak_u_bikiniju - 19. septembar 2008 16:27:33(UTC)
Jako se izvinjavam po sto puta sto ovoliko dugo nisam postavila sliku, ali bilo je nekih razloga zbog kojih nisam ni na forum stizala ni mogla doci - problemi sa netom, bebica i septembarski i oktobarski ispitni rok i 101 frka oko toga...
Elem, nadam se da prihvatate izvinjenje. Postavljam slicicu zbog blesavih divnih zenica koje su postavile svoje slicke i nadam se da se ne ljutite sto kasnim.

Slikano valjda malo vise od 2 sedmice nakon porodjaja.

: Bambina. - 17. septembar 2008 4:54:27(UTC)
OVA TEMA CE OD SUTRA, 18.09.2008, BITI SPOJENA S TEMOM "IZGLED POSLE PORODJAJA".

: Bambina. - 17. septembar 2008 4:52:09(UTC)

Na ovoj temi mozete UOPSTENO da pisete o svom izgledu neposredno nakon porodjaja a vodjenje dnevnika mrsavljenja ili dnevnika DNEVNIH fizickih aktivnosti mozete nastaviti na istoimenim temama u okviru podforuma SPORT I REKREACIJA.

: jecadoca - 16. septembar 2008 22:59:34(UTC)
Posle porodjaja imala sam 10kg viska.Iskrena da budem gubila sam ih jaaaaaaako polako.Tek kada je Strahinja napunio 14 meseci vratila sam se na svoju kilazu.Doduse dojila sam ga (i jos uvek dojim) pa nije dolazila dijeta u obzir.

E sad nije samo problem u kg,nego se i telo promeni.Tek sada mogu da kazem da sam zadovoljna,mada mi se cini da mi se struk malo prosirio,sto nije tako strasno jer je ranije bio bas uzak.
Ono sto hocu da kazem je da se ne sekirate odmah 1,2,5 meseci posle porodjaja.Telu treba vremena da se vrati na svoje. :-*

: Supermamica - 16. septembar 2008 8:38:42(UTC)
hvala drage moje...svi uslikani stomaci izgledaju mi bolje nego sto danas dosta tinejdzerki izgleda (uzasavam se slaufa i celulita kod maltene curica od 16-17 godina i pitam se na sta ce to izaci kad budu imale bebe poput nasih)...ma mi mame smo skroz hot mamice i zasluzujemo svaku mogucu beauty i fitness nagradu!
oblak zeno salji slike!

: Maja-belgija - 15. septembar 2008 14:47:21(UTC)
bravo bravo bravo bravo supermamica ekstra izgledas

: bucko - 15. septembar 2008 13:19:18(UTC)
Evo 2 sedmice nakon porodjaja imam 6 kg viska i stalno spadaju pomalo, ali sam uspjela stati u svoje farmerice!!! Stomak mi je jos poveci pa kipi preko pantalona, ali zategnucu i njega. Sve u svemu ja sam zadovoljna!

: Ivanela - 15. septembar 2008 11:46:31(UTC)
Bravo Supermamice pa stomak ti je savrsen! Ni traga od trudnoce.

: Supermamica - 15. septembar 2008 9:46:52(UTC)

evo ga moj 5 mjeseci poslije, sorry za los kvalitet - slikah na brzinu mobitelom na poslu

a evo i mog doskorasnjeg podstanara tog stomaka (ovde beban ima 4.5 mjeseca)

: Tijancica - 15. septembar 2008 8:56:50(UTC)
A oblacic jos nikako nije postavila svoje slike? :hm:

: SuzyQ - 13. septembar 2008 13:57:42(UTC)
Ja sam zadovoljna. Za koji dan će biti mesec dana kako sam se porodila i izgledam normalno. Doduše, stomak mi je opušten i kukovi su još uvek malo širi pa ne mogu da zakopčam farmerice, ali mislim da će se to uskoro srediti.

: maki i iki - 13. septembar 2008 13:07:28(UTC)
Citat:
jelena2007 - 12/9/2008 18:14

Mene zene nista nije sramota od vas !!! Ne mogu sada da pronadjem slikicu stomaka iz perioda trudnoce, zato vam postavljam ovu od pre neki dan. Bas me briga, vazno je da sam skinula 30 kg viska...a i ovo ce polako otici...zatezanje ima da padne...ma bice kao pre, ne sekiram se. Pozdrav! caos
mak
JELENA SVAKA ČAST I TEBI,JER SI SKINULA 30KG. bravo bravo bravo JA MOJ STOMAK NEMORAM NI DA SLIKAM JER JE POPUT TVOG,NIJE NI MENE SRAMOTA,MALO MI JE MLITAV ,ALI NESMEM DA RADIM VEŽBE ZBOG BRUHA(POSLEDICA CARSKOG)ALI JEDNOG DANA POSLE OPERACIJE NADAM SE DA ĆU GA ZATEĆI icon_wink JOŠ JEDNOM SVAKA ČAST bravo

: pejana - 13. septembar 2008 12:57:04(UTC)
Prvo moram da kazem Ivani B. klanjam klanjam klanjam respekt respekt respekt !
Drugo, i ja sam kao Jelena 2007, skinula 30 kg viska i izgledam otprilike kao ona. Kad sam se porodilia i otisla da uzmem svoju bebu na podoj, gledala sam zenu kako se poradja (prirodno, pa me zanimalo jer sam rodila CR-om). U to vreme nailazi babica i kaze mi :" Duso, skloni se, nemoj se traumirati pre vremena, mozda ces se ti lakse poroditi!!!" uzid Crkla sam od smeha.... To me je i nateralo da se bas potrudim da skinem svoj stomacic.... Ipak ovo malo na kraju najteze ide...

: maki i iki - 13. septembar 2008 12:53:39(UTC)
BRAVO ĐURIĆKA,SVAKA ČAST bravo bravo bravo IZGLEDAŠ BOMBASTIČNO smizlica KAO I BOJANA NEMANJINA MAMA sok PA VI ŽENE KAO DA NISTE RAĐALE bravo bravo bravo

: Nemanjina mama - 13. septembar 2008 9:10:28(UTC)
Vidi se ko je ovde iz Bečeja icon_lol icon_lol komšinice Đurić :> bravo!

: JasnaMK - 13. septembar 2008 6:55:16(UTC)
Djuric zeno pa Marijana je skoro kao petar a ti si u farmerke, WOWWW ja mogu da sanjam o farmerke izgledam ko sifonjer u jnima.
Jelena bravo bravo

: Maja-belgija - 13. septembar 2008 6:43:58(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo mamice

: Kaca - 13. septembar 2008 4:15:31(UTC)
Devojke sve ste super bravo bravo bravo

: jelena2007 - 12. septembar 2008 20:14:46(UTC)
Mene zene nista nije sramota od vas !!! Ne mogu sada da pronadjem slikicu stomaka iz perioda trudnoce, zato vam postavljam ovu od pre neki dan. Bas me briga, vazno je da sam skinula 30 kg viska...a i ovo ce polako otici...zatezanje ima da padne...ma bice kao pre, ne sekiram se. Pozdrav! caos
mak

: Medvedic - 12. septembar 2008 20:12:10(UTC)
Bravo za stomake,pa vi kao i da niste bile trudne!!!

Ja imam dobrano da se potrudim da bi mi bio kao vasi...U stvari,kad stojim i ok je,manje-vise,bilo je cak dana kad sam bila bas zadovoljna,al kad sednem,plop,ispadne mi kao da sam u 5 mesecu...

Teretano,stizem!!!

: djuric - 12. septembar 2008 19:52:01(UTC)
Zene svaka cast bravo
Jasna luda si skroz ruganje
Bojana nisam ni sumnjala u vezi tvog stomaka,znam da izgledas sok i pre trudnoce i nakon porodjaja i sad bravo respekt
Evo i mene
[img=http://img99.imageshack.us/img99/9889/00fm2.jpg]
[img=http://img99.imageshack.us/img99/00fm2.jpg/1/w750.png]
[img=http://img205.imageshack.us/img205/2349/37432613pw6.jpg]
[img=http://img205.imageshack.us/img205/37432613pw6.jpg/1/w500.png]
Sliku pre porodjaja nemam!

: duckiduca - 12. septembar 2008 14:23:20(UTC)
vauuuuu...sta reci...HOPE TI KAO DA SI SE PORODILA PRE 6 MESECI A NE PRE MESEC DANA. DEVOJKE FENOMENALNO IZGLEDATE. bravo bravo bravo

: Maja-belgija - 12. septembar 2008 13:14:01(UTC)
joj ivana kakva slika klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

: Fokica - 12. septembar 2008 12:02:37(UTC)
Oblace strikam strikam poguzi

: Ivana B. - 12. septembar 2008 11:29:20(UTC)
...nemam pojma...poslala mi drugarica na e-mail...pa mi bilo interesantno...i postavih da vidite!

: Kaca - 12. septembar 2008 7:39:55(UTC)
Ivana koje ova devojka, svaka joj cast, nemam komentar bravo bravo bravo

: Ivana B. - 12. septembar 2008 7:36:29(UTC)
OBLAČE, OBLAČE... poguzi

: Ivana B. - 12. septembar 2008 7:16:12(UTC)
BEFORE

AFTER

: ivocka - 11. septembar 2008 7:34:00(UTC)
Evo i ja da se pohvalim.Posle mesec dana od porodjaja imam cak i kilogram manje nego pre trudnoce.Ali ugojila sam se samo 9 kg.Vrlo sam zadovoljna jedino mi se stomak ne dopada ali posle treceg porodjaja to ce ici malo teze.

: Supermamica - 11. septembar 2008 7:12:57(UTC)
drage mame, i poslije 2 -3 trudnoce ima zivota tj dobre linije (i dozivjela i vidjela)...sirenje kukova nije pravilo... strije - pa nece se vidjeti u toj divnoj ljubicastoj nijasni nakon godinu dvije...opustena koza, to lijeci vrijeme i malo vjezbica (nema tu brzog rezultata taman da smo olimpijke)...nego osmijeh, zadovoljstvo naprednom bebom i svakodnevni beby gafovi navlace happy look i to je ono cime kompenziram eventualna nezadovoljstva...jos kad mi ovaj klipan prohoda "vjezbanju" nece biti kraja...a da, i ja sam zatrudnjela ponovo relativno brzo (nakon 16 mjeseci) i sad nakon 2 momka kazu mi da izgledam bolje nego ikad...meni je licno drago kad mi kazu da izgledam kao hot mama a ne kao djevojka..nekako mi se taj kompliment cini "jacim"...ljubima vas sve, ustrajte i izgledajte zadovoljno bez obzira sta ogledalo kaze

: zevs - 10. septembar 2008 21:05:02(UTC)
Stvarno Oblak, cela tema otvorena najvise zbog tebe, a tvog stomaka nigde?!?!?
Ajde, cekamo slike! strikam strikam strikam strikam

: Medvedic - 10. septembar 2008 19:49:02(UTC)
Ja taman kad budem najzgodnija,zatrudnecu ponovo,tako je to kod mene...I kad sam prvi put imala najbolju liniju,zatrudnela sam.

: JasnaMK - 10. septembar 2008 14:36:40(UTC)
Oblace drago, zbog tebe sam postavila sliku svog stomaka pa sad svi vide kako je Jasna MOZDA u drugom stanju opet icon_lol Plus pored mog stomaka postavile slike Bojana, Anka, Maja, Ivana, Hope, Ivanela, zevs, uniona, Tijancica pa mogu jadoomed doomed doomed a ti jos nisi postavila tvoju sliku. Ajde ajde Oblace daj vamo sliku

: Oblak_u_bikiniju - 10. septembar 2008 14:28:37(UTC)
Adaaaaa!
Hocu da vozim bajs do Ade. U mom slucaju, to i nije neki fazon, jer kad smo u Bg-u,. boravimo na Cukarickoj Padini, pa bi ta voznja trajala...hm, 5 minuta? Uh, Zhunga, shvatam ti tremu. Ja se radujem setnjama sa bebijem za pocetak, a onda moze i koji trening.

: zhunga - 10. septembar 2008 12:01:26(UTC)
Super izgledate devojke, za pohvalu!! Sad sam tek stigla da pogledam sve kako treba, moje dete napokon pava ceo dan :)

Jos mm da me slika u moje stomace kada dodje pa da ga vidite, voli mene moja tiba pa nece da ode 8)
E, jedino sto je super je sto nemam ni jednu striju nigde ni na stomaku ni na bokovima pa sam zbog toga ushicena. Ako bude lepo vreme, dete poslusno ja u subotu odoh na bicikl bar do Ade i nazad - joj, sto imam tremu ljudi nemate pojma!!!!

: Tijancica - 9. septembar 2008 20:32:45(UTC)

Citat:
Maja-belgija - 9/9/2008 20:55
Citat:
simona78 - 6/9/2008 10:28 Posto planiram jos djece, najvise me deprimira i demoralise sljedeca cinjenica: sve zene zele i trude se da se poslije porodjaja sto prije vrate u "normalu" i taman kad manje-vise to i ostvare - "jovo nanovo" - druga trudnoca!!! UZAS!!! uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid Koji su to stresovi za organizam, pa logicno je da nikad vise tijelo ne moze biti isto. Makar se meni tako cini :( Mozda ima i vedrijih slucajeva, da se kukovi poslije trudnoce suze, sto meni licno zvuci kao naucna fantastika :(
simona draga vracaju se kosti majke mi ja sam usla u devojacke farmerke sta sam mislila da necu nikada znaci sve je moguce!!!!!!!majke mi sve ce da doce na svoje mesto posle neko vreme al upravo si smrsamo i opet sve odnovo al me to plasi icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

Hihihi vidi njih dvije o cemu razmisljaju icon_wink ja se nadam da necu brzo doci u tu drugu "situaciju"

: Ivana B. - 9. septembar 2008 18:32:52(UTC)
Fokice, Tijančice, Bojana, Maja....HVALA VAM! :-* :-* :-* :-* :-*

: Ella - 9. septembar 2008 17:29:41(UTC)
Devojke, sjajne ste bravo bravo bravo   Zavidim vam!!!! Ja taman se vratila u normalu i htela da se pridruzim ovde, kad ono medjutim... icon_rolleyes   Stomacic opet porastao icon_lol , 4 sam mesec... Tako da za par meseci, kad izadje i ovo moje malo zdrebe, mozda se prikljucim ovde icon_wink

: Maja-belgija - 9. septembar 2008 16:55:19(UTC)
Citat:
simona78 - 6/9/2008 10:28

Posto planiram jos djece, najvise me deprimira i demoralise sljedeca cinjenica: sve zene zele i trude se da se poslije porodjaja sto prije vrate u "normalu" i taman kad manje-vise to i ostvare - "jovo nanovo" - druga trudnoca!!!

UZAS!!! uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid

Koji su to stresovi za organizam, pa logicno je da nikad vise tijelo ne moze biti isto. Makar se meni tako cini :( Mozda ima i vedrijih slucajeva, da se kukovi poslije trudnoce suze, sto meni licno zvuci kao naucna fantastika :(

simona draga vracaju se kosti majke mi ja sam usla u devojacke farmerke sta sam mislila da necu nikada znaci sve je moguce!!!!!!!majke mi sve ce da doce na svoje mesto posle neko vreme al upravo si smrsamo i opet sve odnovo al me to plasi icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: Tica - 9. septembar 2008 15:31:16(UTC)
Ja sam deprimirana zbog ove teme,ja svoj stomak ne smem ni da pogledam a kamoli da ga slikam...
Anka zeno svaka cast,takav stomak posle blizanacke trudnoce...extra...

: NIKOLINA - 9. septembar 2008 14:02:16(UTC)

SVAKA VAM CAST,DEVOJKE!!!!!!!!!!!!!!!!

bravo bravo bravo

: Maja-belgija - 9. septembar 2008 13:06:02(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo ivana super izgledas za tolko mala beba

hvala mamice na divne reci zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Nemanjina mama - 9. septembar 2008 8:45:13(UTC)
Oblačić hajde ženo, čekamo sličice....

Ivana,preslatka si!!!

p.s. Hvala svima :-*

: Tijancica - 9. septembar 2008 8:24:27(UTC)

Ivana pa ti super izgledas, a Helena ima samo dva mjeseca bravo

A ova slika pred porodjaj izgleda kao u toku trudnoceklanjam

: Oblak_u_bikiniju - 9. septembar 2008 7:35:04(UTC)
Cekaj Dandzi, i ti ces tako... I to brzo, koliko vidim.
Duboko se izvinjavam, moj maleni ima grceve i ne stizem da odem do wc-a, a ne nesto drugo. Medjutim, sad je zaspao, pa cim ucvrsti - stavljam slicicu ;) Inace, sve ste VAU! Ne mogu da vjerujem da se sve moze tako lagano vratiti.
I po stoti put - nije li zensko tijelo cudesno?!

: Fokica - 9. septembar 2008 5:40:22(UTC)
Ivana B bravo Mnogo si mi slatka na slici pred porodjaj :-*

: Dandzi - 9. septembar 2008 5:31:32(UTC)
Jelte zene,gde su vam stomacici posle porodjaja icon_lol Da mi je znati samo kako uspevate.Svaka vam cast :)

: Ivana B. - 9. septembar 2008 4:44:29(UTC)
Evo i ja da se okačim :)))))

Posle ovakvih trbušnjaka koje su ovdje postavile neke mame, taman da se objesim!!! Ja ih nikad nisam imala samo da znate, da mi to uzmete kao olakšavajuću okolnost kad mi budete sudili!!!

A Anku, Bojanu-Nemanjinu mamu, Maju...neću uopšte da komentarišem...vi ste nestvarne! Vama je vjerovatno roda donijela djecu!

Ovo sam ja pred polazak u bolnicu:

i posle...(ovo je slika od prije pola sata)...freška nema šta!

: мирка - 8. septembar 2008 20:37:25(UTC)
E, лепо сам обилазила цео дан ову тему и сад ћу uzid uzid uzid
Убисте ме у појам тотално!!!!!!!
Ако сам на нешто била поносна то је био мој струк и раван стомак, а сад као да сам у 5-6. месецу galamdzija
Одох одавде док се не убедачим скроз....

: Iki - 8. septembar 2008 20:07:11(UTC)
Super temica, Ivanela svida mi se kako razmisljas i bodris devojke.
Moj stomak se isto skoro vratio na svoje, nemam strije i od skoro sam pocela da vezbam pa se nadam da ce biti opet u starom izdanju (mada on nikad nije ni bio bas bas cvrst, to mi je uvek bio problem).

: Ivanela - 8. septembar 2008 18:11:26(UTC)
zhunga, nemoj tako da razmisljas, to nije linijetina, to je divna linea negra, (ja sam i to volela, haha) i ona ce se povuci:)

pa ni ja nisam skinula sve kg (pisala sam u temi o mrsavljenju), ali sta ima veze.

: zhunga - 8. septembar 2008 17:05:47(UTC)
danas smo kupili foto aparat samo jo sda ga proucim pa da vidite sta je "stomacic" haha

a ja jos imam ovu linijetinu icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry na sred stomaka

: Hopeful - 8. septembar 2008 16:13:19(UTC)
Anka svaka čast na temi!!!
Žene pa sve izgledate neverovatno i ja sam tako srećna što vidim da se stomaci ipak vrate u normalu i to vuuuuhuuuuhuuuuu normalu! Ma izgledate savršeno. bravo

Ja još uvek imam višak kože i mali sloj sala koji pre nisam imala i struk je skoro 10 cm širi nego pre trudnoće, ali se tešim da je prošlo tek mesec dana od porođaja, eto za dva dana tačno mesec, pa se nadam da se još skuplja i materica i da će se to još regulisati, a i vežbaćemo. Inače je stomak ravan i ok zategnut
Sad sam dobila želju da počnem da radim trbušnjake icon_lol

Evo mene par dana pred porođaj i sad sa web kamerom pre 10 minuta

9. mesec

stomak nepunih mesec dana posle porođaja:

uopšte ne kapiram kako podižete te slike direktno na forum icon_idea

: Kaca - 8. septembar 2008 15:04:46(UTC)
Meni je ovo extra tema, bas sam odusevljena, Anka bravo bravo bravo

: lelly - 8. septembar 2008 14:45:42(UTC)

E, samo da mi stigne fotoaparat koji je moj brat konfiskovao na par dana, imam i ja svašta da vam pokažem.:) :) :) A za sada mi verujte na reč! Idem sada da treniram do iznemoglostiicon_wink

: tamara24 - 8. septembar 2008 13:42:34(UTC)
pazite sa trbusnjacima! pogotovo zene koje su rodile na cr. meni su prestale lohije negdje oko 40-tog dana posle porodjaja( to na kraju je bilo jako jako malo ali je svejedno bilo) i ja nisam mogla da gledam svoj stomak koji bas nekako spoooro opada i reko malcice da ga opteretim da ubrzam proces (rodila na cr) i ja lagane lagane trbusnjake jedno 5 min,samo malo dizala noge i 2-3 puta se iz lezeceg stava u sjedeci uspravila kad osjetim nesto vlazno i u wc kad krv.uvece me zigala materica!!! tako ti je kad se pravis pametan batina pa vi iz mog iskustva-pamet u gavu !!!! sve ce doci na svoje nekom sporije nekom brze .

: Tijancica - 8. septembar 2008 13:38:32(UTC)

Citat:
Maja-belgija - 8/9/2008 16:05 evo i ja da postavim slicice bojana me hitno posaljila ovde hihihihihihihihi icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol strije nisam dobila hvala bogu al sam se mazala svako vece By mdimoska, shot with KODAK EASYSHARE M853 ZOOM DIGITAL CAMERA at 2008-09-08

Majchi stomak ti je za 10!!! A piercing za 20!!! Obozavam piercing. Nikad nisam imala hrabrosti da ga uradim jer se plasim busenja, igli i slicno. Sad mi je malo i zao, jer imala sam super stomak. Ako se ikad vrati u prvobitno stanje odmah cu da busim icon_lol icon_lol

: Oblak_u_bikiniju - 8. septembar 2008 13:23:43(UTC)
Ja mojima ne mogu mnogo da zahvalim... Butine su mi prosarane, kao da sam zebra, ali niej da me puno boli. A i sta mogu? Necu presadjivati kozu :)
Ljubim i ja tebe Jasna i nemoj mi se sekirati - stomak se povlaci, samo ako hoces ;)

: Maja-belgija - 8. septembar 2008 13:23:38(UTC)
ja moram da kazem da jasnamk nema toliki stomak kao na slici icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol tu je nesto zumirala il sta je uradila al nije toliki majke mi pustite je sta prica icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: JasnaMK - 8. septembar 2008 13:18:26(UTC)
E ljubim te za ovo "zaobljen ali fin" :-*
Ma nema veze, mi se samo zezamo, salimo i uzivamo u svoje stomacice :-*
A da, strije nisam dobila, samo dve tri na bokove ali na stomaku ne. Ipak slazem se sa Bekom da je to genetika. Elsaticna i masna koza nije sklona strijama. Ali suva koza da. Pa koliko god hoces mazi ne vredi akoi ti je koza sklona strijama. Bar mi je tako jedan prijatelj dermatolog rekao. Tako da hvala ti mama i tata na genetiku icon_lol

: Oblak_u_bikiniju - 8. septembar 2008 13:00:00(UTC)
Daj, Jasna ne zezaj :) Stomak ti je bez strija, cime se ne moze svako pohvaliti, a i nije zapusten i objesen, nego je - stomacic. zaobljen, ali fin ;-)
Zezam se, posto je tema zbog mene otvarana, postavicu slicicu, cim se uslikujem i skinem je na komp. Ali hocu, obecavam.

Pih, bas mi je krivo sto neke stvar odu naopako... Ali vam svakako hvala sto ste tako zive, lude i sasave!

: JasnaMK - 8. septembar 2008 12:47:19(UTC)
Upozorila sam da ako pored Anke i Bojane i Maja_belgija postavi slku svog stomaka mogu da odem i da se ubijem :> :> :>
Oblace e bas ti hvala sto nisi mislila na mene kad si pisala post :> :> :>

: Oblak_u_bikiniju - 8. septembar 2008 12:32:17(UTC)
Vi ste sve od prve do poslijednje lude koliko vec neko lud moze da bude! Ljubim vas tak'e blesave, a ja svoje slike ne postavljam...
Pa, nije fer, tu sve nesto nakon 5,8,9 mjeseci, a ja se porodila prije 16 dana... ;-)
Znaci, da mi je neko ovo pokazao dok sam ceskala svoj trudni stomak, umrla bih od smijeha - zar je moguce da su u ovim tijelima bile bebe?! Nevjerovatno.

Ja sam umirala od smijeha u porodilistu kad sam gledala stomak (par sati nakon poroda) koji je izgledao, pa... kao kocka. Majke mi, sa uglovima nekako i naprijed poravnano, a ispupceno... Mislila sam da su zaboravili jos neku bebu unutra.

Elem, nije trebalo, zaista i nadam se da vam ova tema pricinjava zadovoljstvo i da nije samo zbog mene otvorena. Ljubim vas blesave!

: uniona - 8. septembar 2008 12:27:29(UTC)
majo pa ti bas imas RAVAN stomak bravo

e da napomenem samo, u mom slicaju je jedna prica kada stojim a adruga kada lezim.
u stojecem polozaju visak koze se ne primeti, a u lezecem se pojavi pojma nemam odakle neznam

: Nemanjina mama - 8. septembar 2008 12:10:05(UTC)
Lepo bogme Majo.kao da nisi ni bila trudna!!!! :-*

: Maja-belgija - 8. septembar 2008 12:05:33(UTC)
evo i ja da postavim slicice bojana me hitno posaljila ovde hihihihihihihihi icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol strije nisam dobila hvala bogu al sam se mazala svako vece

By mdimoska, shot with KODAK EASYSHARE M853 ZOOM DIGITAL CAMERA at 2008-09-08

: mayya - 8. septembar 2008 11:44:30(UTC)
Ej, prvo da pohvalim sve stomacice.
A posto moj stomak jos nije u deminutivu, odoh ja na liposukciju, pa se vracam! caos caos caos

: Maja-belgija - 8. septembar 2008 11:29:50(UTC)
sta da kazem zene klanjam klanjam klanjam klanjam

anka zeno gde su ti bili laza i milos icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

bojana da se neslikas nabivas mi kompleksi klanjam klanjam klanjam

: JasnaMK - 8. septembar 2008 11:01:13(UTC)
A da obrisem ja svoju sliku sa ove teme nece biti lose :>
Jasmina, uniona, Tijancica - BRAVO ZENE :)

: duckiduca - 8. septembar 2008 10:58:53(UTC)
Vauuuuuuuuu buljavko FENOMENALNO IZGLEDATE

: Nemanjina mama - 8. septembar 2008 10:51:38(UTC)
WOW, žene nemam reči,ponosna sam na vas!!!!

Tema je super, sigurna sam da mnoge trudnice i neke koje će to tek biti,
zanima bar od prilike da vide kako to sve izgleda posle...

Uniona,ženo EXTRA!!!!!! bravo bravo
Jasmina, isto super...
Tijancice, šta zezaš ženo prava si mi curica, još sa tom rukom u dzepu, pa strava ste mi...

Sad će i Maja-Belgija stići... icon_lol icon_lol icon_lol ubedila sam je!!!! :-*

: Tijancica - 8. septembar 2008 10:43:26(UTC)

Mislim da posle Nemanjine mame ne vrijedi stavljati slike icon_lol ali posto sam obecala evo... Nije za neki ponos, ali tako trenutno (nadam se) izgleda moj stomak.

Zevs ti si super prosla, a ti Uniona sa svojim stomacicem brisi odavde icon_wink

A sada odoh sa ovog foruma, da me muz ne bi ostavio posto nista ne radim po kuci icon_lol

: ZZ - 8. septembar 2008 10:43:17(UTC)
pošto na forumu ima milion duplih tema, nije problem da i ova jedna ostane nespojena , pogotovo što joj je namena sasvim drugačija..

bravo za stomake, oduševljena sam!

: ma-ta - 8. septembar 2008 9:48:01(UTC)
Nemojte da se ljutite, nisam ovde da kritikujem i uvek sam za razmenu iskustava, ali tema "Pre, za vreme i posle" vec postoji i tamo vec ima dosta slicica ovog tipa, pa mislim da bi bilo dobro da se spoje.
caos

: Kaca - 8. septembar 2008 9:45:08(UTC)
Svaka cast devojke, kao da se niste ni poradjale bravo bravo bravo

: Fokica - 8. septembar 2008 9:41:43(UTC)
Ne smem vise da svracam na ovu temu...

: uniona - 8. septembar 2008 9:36:29(UTC)
evo i mog, 4 meseca posle porodjaja
na bokovima imam strijice, ali to su one od pre porodjaja, mozda su nakon porodjaja izrazenije, ali posle toliko godina sam navikla na njih
a sliku pre porodjaja nemam u ovom kompu

: jasminakg - 8. septembar 2008 9:11:40(UTC)

Pre porodjaja

posle devet meseci

Trenutno mi nije tu foto aparat,pa za sada slicica od pre mesec dana sa mora!!Pohvala za sve...bravo bravo

: Ivanela - 8. septembar 2008 9:09:02(UTC)
Evo pridruzujem se JasniMK i zevs u ideji pre i posle.
Nismo savrsene sve, (ja sam krupna i sportski tip oduvek), do duse Nemanjina mama nam moze biti uzor svaka cast- ali to su geni i priroda, a ako smo voleli sebe pre trudnoce, onda posle porodjaja treba svoje telo da volimo jos vise jer znamo sta sve moze!

TRUDNOCA (Boze kako sam volela ovaj stomak!)

POSLE TRUDNOCE

: Nemanjina mama - 8. septembar 2008 8:59:09(UTC)
Žene super ste mi,
Jasna draga, nisam ni znala da si ti ovakav zaj....ant :> ljubim te, ne brini sve će to doći
na svoje što se stomaka tiče! :-*

Ivanela , bravo fin stomačić.
A Zevs ženo tebi je stvarno stomak super, s obzirom da si se ne davno porodila i koliki si imala stomak
bravo

bravo žene!!!

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:58:40(UTC)
E Beko stavicemo tada i ja i ti sliku pa da vide Anka i Bojana da i mi konja za trku imamo icon_lol

A.... hvala tebi za"buckasti". Ljubim te :-*

: Beka - 8. septembar 2008 8:52:24(UTC)
Ma to te ja ''pohvalih'' da je buckast stomačić :> Znam, znam, vežbe i samo vežbe! Treba početi! Obećavam i ja sliku mog stomaka, čim bude bio zadovoljavajućeg izgleda. S obzirom da sam posle prvog deteta posle 5 godina opet bila zadovoljna svojom kilažom i izgledom, videćemo moj stomak za oko 5 godina! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:49:06(UTC)
E zevs super ideja, ajmo tako

POSLE
Photobucket

PRE
Photobucket

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:47:46(UTC)
Beko dosta kukas, radi trbusnjake i cuti icon_lol icon_lol icon_lol A ja cu da ti se pridruzim icon_lol N salu na stranu, u pravu si da je sve genetika. Ja imam prirodno muskulestu gradju i zatro mi stomak nije opusten vec ko da sam opet u drugom stanju. Sto rece zevs buckast :> Ma zene imam ja plocice i trbusnjake samo se ne vide:> :> :>
zevs, Ivanela bravo bravo bravo

: zevs - 8. septembar 2008 8:47:37(UTC)
Citat:
zevs - 8/9/2008 12:35

WOW ZENE SVAKA VAM CAST!!
Anka zeno posle blizanaca ovakav stomak klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam
nemanjina mama no coment bravo bravo bravo bravo klanjam klanjam klanjam klanjam
jasna, draga, pa super je, brzo ce nestati skroz, videces
Eto mog, daleko od savrsenstva ali bice, bice

a da!@ ovakav je bio tako da sam zadovoljna ipak

: Ivanela - 8. septembar 2008 8:42:30(UTC)
Evo i mog stomaka posle porodjaja, tj.sada.Zene, ne smemo se plasiti trudnoce, niti imati strahove da vise necemo izgledati dobro.U tome i jeste lepota zenskog tela! Lepo je i posle porodjaja i tacka! :)

: Beka - 8. septembar 2008 8:42:17(UTC)
Zevs, ženo! Pa je l to onaj stomak ko balon što je bio!? buljavko sok kreten E sad je stvarno kraj! Pa zar sam ja jedina nesrećna sa stomakom i kožom ko baba od 100 godina! Dodje mi da se uzid uzid uzid pijanci

: Beka - 8. septembar 2008 8:38:37(UTC)
Ma bre žene i to je lep stomak kao Jasnin, nema veze što je buckast. Stvar je u koži! moj je smežuran i opuštena je koža-kao sundjer! A što je najgore, to je genetika, nikakve čudotvorne kreme ne pomažu. mogu ja da skinem salce nagomilano u tom predelu, ali koža će uvek ostati da visi! icon_cry

: zevs - 8. septembar 2008 8:35:40(UTC)
WOW ZENE SVAKA VAM CAST!!
Anka zeno posle blizanaca ovakav stomak klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam
nemanjina mama no coment bravo bravo bravo bravo klanjam klanjam klanjam klanjam
jasna, draga, pa super je, brzo ce nestati skroz, videces
Eto mog, daleko od savrsenstva ali bice, bice

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:34:19(UTC)
I ja tebe Anci

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:33:45(UTC)
Salu na stranu Anka, Bojana respekt respekt respekt
Zene vi ste mi uzor i motivacija. Obecavam javno, za jedno 3-4 meseci postavljam novu slicicu ovde 8)

: JasnaMK - 8. septembar 2008 8:26:36(UTC)
Bojana, ma pusti bre Anku, nisi bas morala da postavis sliku bas tvog stomaka :> :> :> AJde jos i Maja_blegija da postavi sliku svog stomaka i mogu da odem i da se ubijem icon_lol Pitate se zasto?!
Evo zato

p.s. Nemojte mi cestitati nisam u drugom stanju icon_lol icon_lol icon_lol

Photobucket

: Beka - 8. septembar 2008 8:09:30(UTC)
E sad mi je stvarno dosta! Odo ja na plastičnu hirurgiju, da vidim šta rade tamo ...i tako.... uzid uzid uzid Skinuću vaše slike i zalepiti na frižider i na total gim koji mi stoji iza vrata i hvata prašinu! upomoc

: Nemanjina mama - 8. septembar 2008 8:06:39(UTC)
Hvala, Fokice... čekamo dalje icon_lol

: Fokica - 8. septembar 2008 8:02:02(UTC)
Anka, Bojana nabile ste mi komplekse...

Mogu da vam pozavide mnoge koje nisu radjale....

: Nemanjina mama - 8. septembar 2008 7:58:39(UTC)
icon_lol icon_lol Ja samo mogu da kažem da smo loode do bola.... icon_lol icon_lol

Sve radimo da Oblašić ostane...

Evo i mene, pošto me ja gospođa Anka ubedila da i ja satvavim sliku, evo i mog stomaka! icon_lol icon_lol

:>

: Tijancica - 8. septembar 2008 7:37:52(UTC)

Sto bi mm rekao zene, zene jeste lude. icon_lol icon_lol

Gdje ste vi bile sa ovom temom kad sam ja izasla iz porodilista. Sad je moj stomak vec druga prica, mnogo veci nego onda. Nadam se da ce spasti. I da, nema strija 8) Ajde da vidimo jos koji stomak

: Mozart - 8. septembar 2008 7:36:42(UTC)
HOT SEXY MAMA> SVAKA CAST< respekt

: Beka - 8. septembar 2008 7:25:19(UTC)
Anka bre, urnisa me. Ni ja nisam imala takav stomak ni pre radjanja dece! Ne daj Bože da mi ga neko vidi na dnevnom svetlu, prestravio bi se! icon_surprised ops:

: simona78 - 8. septembar 2008 7:18:52(UTC)
Jasna, mi smo istomisljenice. Pratim te po temama, potpisala sam te na jos jednoj icon_wink

: SoNy - 8. septembar 2008 7:18:26(UTC)
Anka skidam ti kapu sa ove moje lude glave ,svaka ti cast,mnoge koje nisu ni radjale mogu komotno da ti pozavide

: JasnaMK - 8. septembar 2008 7:17:29(UTC)
Ajmo Simonce, Anci bice presrecna icon_lol icon_lol icon_lol

: simona78 - 8. septembar 2008 7:16:02(UTC)
Citat:
JasnaMK - 8/9/2008 11:02

Dosla, videla i otisla :> Trazite me na ovoj temi za jedno 5 meseci, odoh ja da cuvam Ankine bliznace :>

ruganje ruganje ruganje Mogu li i ja sa tobom, Jasna??? icon_lol icon_lol icon_lol

: JasnaMK - 8. septembar 2008 7:02:37(UTC)
Dosla, videla i otisla :> Trazite me na ovoj temi za jedno 5 meseci, odoh ja da cuvam Ankine bliznace :>

: Fokica - 8. septembar 2008 6:47:55(UTC)
Anka svaka cast bravo

Oblce cekamo tvoje fotke.

Moj stomak je tiha jeza

: ciciban - 8. septembar 2008 6:24:15(UTC)
Anka idi bre u persun pa tebi se vide i trbusnjaci icon_eek
Mada nekim zenama je potrebno malo vise vremena da se stomak vrati na staro a i vezbice bi sigurno pomogle.
Od danas radim trbusnjake. :)

: Ivanela - 8. septembar 2008 6:23:38(UTC)
E ovo je prava tema za mame koje imaju te strahove, bravo Anka, i ja cu vam se pridruziti.

: stancha - 8. septembar 2008 6:14:27(UTC)
Leleeeee,ja ovako nisam izgledala ni pre porodjaja icon_surprised ops: Idi bre zeno :?

: Oblak_u_bikiniju - 8. septembar 2008 6:14:06(UTC)
Anka, ludo jedna!
Sto se tvog stomaka-struka tice - mislim da Lazi i Misa mogu da se reklamiraju u novinama kao preparat za mrsavljenje. Super izgledas, samo se nadam da mrsavljenje nije poslijedica uspavljivanja tvojih misova :)

: Tica - 8. septembar 2008 5:31:11(UTC)
Ja cu u najkrace moguce opisati svoj izgled...TIHA JEZA :)

: Tica - 8. septembar 2008 5:23:31(UTC)
E zhu blago tebi ja ne znam ni kada cu da stignem da odem na pregled,uzas!

: zhunga - 7. septembar 2008 15:50:57(UTC)
Posto moj stomak jos nece da spadne :) imam bar lepu vest da mi je dr dao zeleno svetlo da od danas mogu da pocnem da vozim bicikl i krenem sa treninzima :) :) :) :) :)

: Hopeful - 7. septembar 2008 12:11:22(UTC)
OBLAK HVALA NA DETALJNIM OPISIMA, MENI LIČNO TO MNOGO ZNAČI!
Ja lično sam veoma zadovoljna svojim izgledom nakon porođaja, stomak mi je ravan toliko da mi se vide i pročice na stomaku. Da mi je neko rekao da to može da se desi dok sam bila trudna sigurno bi manje razmišljala o takvim promenama. Sa druge strane imam još 3 kg viška i drago mi je da čujem kojoim se brzimom skidaju!
Oblak je vrlo elokventna osoba i njeni opisi svima priojaju, zapravo kome prijaju taj ih čita a kome ne može slobodno da ih preskoči!

: mima80 - 7. septembar 2008 9:41:18(UTC)
Whatever...Nastavite

: Meri - 7. septembar 2008 9:16:48(UTC)
Oblak u bikiniju hocu samo da ti kazem da sam procitala svaki tvoj post meni je prva beba i mnogo mi znaci ovo sto ti tako iskreno pricas o svim detaljima ja licno posjecujem ovaj forum da bi sto vise saznala sta me ceka u toku trudnoce i poslije znam da nije isto kod svih zena ali drago mije da procitam svacije iskustvo narocito kad je napisano tako realno.Nevidim razlog zasto bi nekom smetali tvoji postovi sto kaze Maqi " koga ne zanima nemora ni da cita".

: Oblak_u_bikiniju - 7. septembar 2008 8:29:47(UTC)
Ah, trbusnjaci. Krenem ja prije par dana da ustanem sa kauca, ali tako da se oslonim o trbusnjake - kao da pravis jedan trbusnjak. Cvrc! Ne mere! :) Siroti moji trbusnjaci su se opustili opasno, ali sve ce to moj beban da dovede u red. Mislim, vec dovodi. Ako on spava, ceka me kuca, na kraju krajeva tusiranje :)

Edit:Administrator

: beba2008 - 6. septembar 2008 8:48:53(UTC)
Upravo o tome i ja razmisljam,taman se sredis i onda ponovo sve.Nekad pomislim ma zasto se nerviram,kad rodim jos jedno onda cu da mislim na izgled i liniju.ALIIII kad se pogledam u ogledalo uvek kazem sebi od sutra trbusnjaci i naravno to sutra nije doslo :(

: magi - 6. septembar 2008 8:46:19(UTC)
Citat:
mima80 - 6/9/2008 12:25

[QUOTE]Oblak_u_bikiniju - 6/9/2008 12:02

Pa, nije mi problem da pocnem da jedem jogurt sa zitom umjesto vecere, posto inace ne voli da veceram bas...
Vidjecu da se uslikam, pa cu vam pokazati kako mi izgleda stomak 2 sedmice nakon poroda - nije onaj koji sam imala, jer sam imala savrseno ravan stomak, vec izgleda kao kod vecine zena koje ne treniraju. Uzgred, jedva cekam treninge, da i to pitanje rijesimo.

: mima80 - 6. septembar 2008 8:25:23(UTC)
Citat:
Oblak_u_bikiniju - 6/9/2008 12:02

Pa, nije mi problem da pocnem da jedem jogurt sa zitom umjesto vecere, posto inace ne voli da veceram bas...
Vidjecu da se uslikam, pa cu vam pokazati kako mi izgleda stomak 2 sedmice nakon poroda - nije onaj koji sam imala, jer sam imala savrseno ravan stomak, vec izgleda kao kod vecine zena koje ne treniraju. Uzgred, jedva cekam treninge, da i to pitanje rijesimo.

: Oblak_u_bikiniju - 6. septembar 2008 8:02:18(UTC)

: tamara24 - 6. septembar 2008 7:26:03(UTC)
uh vise mi je na vrh glave i kilogrami i strije.svako jutro na vagu prokletu..sporo ideee uh...presporo.ne veceram danima,hleba minimalno...kad god se tusiram sjecam se onog divnog stomacica,ovo sad ko rendom da sam gulila.ne znam ko je pisao za strije : ishrana i mazanje.ma ni jednO ni drugo.samo predispozicija koze za strije.ja sam cijelu trudnocu bila masna ko ustipak (saljic,pavlovic,mamma donna chico) NISTA!!! mozda bi bilo gore da nisam mazala i da sam nezdravo jela ali su one tu pa su tu..srecom samo po stomaku..ali grozne su.
cula sam za neku mjesavinu zrnevlja sto se jede sa jogurtom.kao super zdrava i protiv holesterola i secera i regulisanje stolice.fazon ako ne izbacis ni jedan obrok a jedes to 10 kg za 3-4 mjeseca.a ako to jedes umjesto jednog obroka ide brze. nisam ovdje mogla u zdravoj hrani da nadjem pola sastojaka pa cu sad kad odem za bg pokusati.kazu nema rezultata u prvih 20 dana posle lete kg.javicu !!!

: simona78 - 6. septembar 2008 6:28:45(UTC)
Posto planiram jos djece, najvise me deprimira i demoralise sljedeca cinjenica: sve zene zele i trude se da se poslije porodjaja sto prije vrate u "normalu" i taman kad manje-vise to i ostvare - "jovo nanovo" - druga trudnoca!!!

UZAS!!! uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid

Koji su to stresovi za organizam, pa logicno je da nikad vise tijelo ne moze biti isto. Makar se meni tako cini :( Mozda ima i vedrijih slucajeva, da se kukovi poslije trudnoce suze, sto meni licno zvuci kao naucna fantastika :(

: Fokica - 6. septembar 2008 5:28:50(UTC)
Medvedicu potpuno te razumem. Ja sam juce kasno uvece poludela za slanim i nazdrala se grickalica. Budila sam se pet puta u toku noci da pijem vodu-treba me batina .
Eh da ne skrenemo sa teme ja se necu opustiti dok ne skinem jos 7kg i da se nadam da cu igzledati kao pre trudnoca icon_rolleyes
Mada svi mi kazu da izgledam dobro, da preterujem, da sam vec dosta smrsala ali jace je od mene.

: Medvedic - 5. septembar 2008 19:07:55(UTC)
Fokice,nista ne pricaj,znam sve...Meni to o opsednutosti mm svaki dan nabija na nos i uporno me tera da se malo opustim,al on nije zensko pa ne zna nista o tome...

Pa sve mi se svodi na to da imam samo jedan "normalan" obrok dnevno (rucak),za dorucak uglavnom pojedem neku vocku (ili ga totalno zaobidjem,sto ne valja,znam,al eto),a za veceru napravim najobicniju povrtnu salatu,u najgorem slucaju narendam vrlo malo fete odozgo da lici na Sopsku...I nista preko toga...Ako me bas napadne ( a napada me,nazalost) zelja za slatkim,onda pojedem Bonzitu ili onaj Welness keks sa crnom cokoladom...

Doduse,desavalo mi se da poloodim,pa se najedem cokolade kao manijak,sto je i logicno jer mi nenormalno pada secer od ovakvog rezima ishrane...Pa se posle,naravno,ziva pojedem...

: Fokica - 5. septembar 2008 18:07:44(UTC)
Medvedic, sta tacno podrazumevas pod gladovanjem, sta jedes u toku dana?

Ja sam potpuno opsednuta svojim izgledom i stomakom koji izgleda kao da sam u petom mesecu.

: Medvedic - 5. septembar 2008 15:44:46(UTC)
Ja sam se ugojila celih 35 kg,14 otislo na porodjaju,danas jos uvek imam 6-7 kg viska...Ostale sam skinula bukvalno gladovanjem (ne dojim od drugog meseca,pa mogu),nije lako,ne topim se sama od sebe,al znacajno bolje izgledam iz nedelje u nedelju,sto vidim po garderobi...Generalno,u vecinu stvari bih vec 'ladno upala,al mi zapne na kukovima koji su jos uvek siri,a i zbog viska koze...

Dala sam sebi rok do kraja godine da se potpuno "unormalim",bar ono sto je do mene (sto se,jel,ne odnosi na strije i kukove)... :(

: Oblak_u_bikiniju - 5. septembar 2008 10:30:56(UTC)
Bravo super mamice.
Meni se nakon poroda pojavilo par tanusnih strijica po stomaku, jedva vidljivih i blijedih. One koje su po butinama, jake i tamne, mazem koliko mogu.
Stomak se dobro povlaci :)

: Supermamica - 4. septembar 2008 9:35:19(UTC)
da vas oraspolozim naravno... nije sva sreca u gubljenju trudnickih kg, ja ih zelim nazad (bar nekoliko)...poenta je u konstituciji i zdravom i zadovoljnom izgledu, e kad to postignem smatracu da sam se vratila na predtrudnicki izgled...plus i minus kg tu nema puno veze...samo se nadam da ne morate kao ja nazad na posao kroz dva i po mjeseca ako ja. meni bi jedino smetalo da nakon dugo vremena imam mlohavi trbuh i da nisam dovoljno paznje posvetila strijama (jer su to su stvari koje se mogu sprijeciti pametnom ishranom i koristenjem krema) a ostalo nije u mojim rukama)

: bilja74 - 4. septembar 2008 7:09:57(UTC)
Pa dobro Supermamice ,da li si htela da nas ubedacis skroz ili da nas utesis ,nisam bas najbolje razumela tvoj post.

: renatas - 3. septembar 2008 11:51:01(UTC)
ukupno sam se ugojila 16 kilograma a sada nakon 2,5 meseca od trudnoce i dalje imam 6 viska. stomak mi se skoro vratio u normalu ali ne mogu da udjem u svoje pantalone od ranije jer mi se zaglave tu negde oko butina icon_lol na stomaku i na grudima nemam strija. posto sam ranije imala izrazito uzanu karlicu ne verujem da cu ikada vise da se vratim na svoje dimenzije. ja sam generalno zadovoljna trenutnim izgledom i cinjenicom da nisam otisla na veci konfekcijski broj od 38-ce. sigurna sam da cu se za koji mesec vratiti na moju predporodjajnju tezinu.

: minka - 3. septembar 2008 10:23:59(UTC)
Ja sam cijelu trudnocu nosila svoju odjecu 36-38 br.Nisam za cijelu trudnocu obukla nista trudnicko i kad sam se porodila stomaka mi nije uopte vise bilo kao da nisam ni bila trudna ni porodjena.U prvoj trudnoci sam se bila ugojila cijela 4kg a u drugoj 8kg!

: мирка - 3. septembar 2008 10:22:53(UTC)
Ау, жено, убедачи ме скроз :( Вратићу се на ову тему касније icon_wink

: Supermamica - 3. septembar 2008 8:24:37(UTC)
prva trudnoca +11, 1 dan nakon poroda +4, nakon 21 dan istra kao prije trudnoce..
druga trudnoca +10, 1 dan nakon poroda +3, 7 dana nakon poroda na nuli, 3 mejseca nakon poroda -7 u donosu na prije trudnoce i tako i sad (4 mejseca 20 dana). posto sam visoka 182 mojih trenutnih 63kg izgleda malo mrsavo...za to krivim cinjenicu da imam fakticki 2 bebe, radim puno radno vrijeme jos od kad je mladji sin imao 2.5 mjeseca i naravno dojenje .... inace sam sportista cijeli zivot i kad sam najbolje izgledala imala sam 70 kg, nikad nisam imala stomak i prakticno nikad nisam imala izrazene guzove
...zanimljivo mi je da su mi se nakon 2 trudnoce kukovi suzili (sad nosim suklju br. 36, a hlace 36-38...naspram prijasnjih 40-42) ali imam male oble guzove (JUPIIIIII konacno)...grudi su ok samo sa 80b sisla sam na 75B ali jos uvijek ""gledaju" u pravom smjeru... nemam celulit niti stirje..za celulit je odgovorna kvalitetna ishrana u trudnoci i tokom dojenja ali i cinjenica da sam oba puta rodila jako krupne djecake koji su sve sto pojedem jednostavno momentalno isisali iz mene...redovno vjezbam, navecer kad obje bebace uspavam, na elipticnom steperu po 15 - 20 minuta nakon cega sam iscrpljena ali na pozitivna nacin , dijete ne drzim jer se hranim zdravo zbog dojenja i stvarno funkcionise...nadam se kad mi manji bebac pocene prespavljivati cijelu noc da cu i ja biti odmornija pa time i vratiti koji kg.

: Oblak_u_bikiniju - 2. septembar 2008 10:08:45(UTC)
Jos 5kg do predtrudnikce kilaze, a porodila se prije 10 dana. Zadovoljna sam. Ipak, predtrudnicka nije bila po mojim standardima najbolja, tako da cim prodje krvarenje, pocinjem da treniram ne bih li skinula butine koje me muce do puberteta...

: Fokica - 2. septembar 2008 6:02:18(UTC)
Jos 2kg i ode sav visak od prve trudnoce. Na dijeti sam koju mi je prepisao nutricionista i smrsala sam fantasticnih 17kg za 3 meseca.

: tamara24 - 1. septembar 2008 19:32:42(UTC)
jos 6 kg do predtrudnicke kilaze..ide sporije ali barem padaju...bila sam 16+ u trudnoci.
celulitom sam zadovoljna,u pola se smanjio ali zato strije grozne po stomaku :) nisam ni grudima odusevljena kao nekad, cini mi se da se gravitacija malo jace vuce :)
bice to sve dobro.ne znam koliko su ove starije zene u pravu ali kazu u koliko vodis racuna tacno ti treba 9 mjeseci (vrijeme koliko se tijelo mjenjalo) da se vrati sve na staro,i karlicne kosti i kilogrami ...
ali isto tako kazu ako se udje u novu trudnocu bez prethodnog dovodjenja stvari '' na svoje'' da postoje velike sanse da se nikad vise ne vrate na svoje (prevashodno se misli na kosti karlice)a i kilogrami se jako tesko skidaju..

: zevs - 1. septembar 2008 18:15:51(UTC)
meni je izgled posle 4 meseci bio kao i pre trudnoce, nosim vec sve stvari od pre trudnoce bez ikakvih problema! Mislila sam da necu tako brzo vratiti na staro jer sam se u trudnoci ugojila citavih 20( mozda i vise) kg, ali eto, prijatno sam iznenadjenja!

: J.D. - 1. septembar 2008 17:12:53(UTC)
Meni fali jos tri kg do tezine pre trudnoce,ali su mi se kosti malko ispomerale pa su mi kukovi malo siri,ali racunam da ce se vratiti na mesto za godinu dve...

: Kaca - 30. avgust 2008 15:44:10(UTC)
84d svaka cast bravo bravo bravo

: unicorn - 30. avgust 2008 11:20:47(UTC)

Sada je Mii osmi mjesec i skoro sam se vratila na staru težinu, još 3-4 kg i moći ću obući staru garderobu :)
Ja sam i poslije porođaja dobra tri mjeseca bila teška kategorija :> Ma bitno mi je samo da je sve dobro prošlo, nisam išla na dijetu ili trening, mada ću uključiti malo ovo drugo, jer otkako sam smršala, imam osjećaj da mi malo koža visi, hehehe...
Ma nije mi to sad neki kompleks, čak mi svi kažu da bolje izgledam nego prije...

: 84d - 29. avgust 2008 16:45:06(UTC)
Ja sam poprilicno prijatno iznenadjena svojim izgledom nakon porodjaja. Nisam jos uspela da se izmerim ali mislim da sam na istoj kilazi kao i pre trudnoce a to mi govore sve tesne farmerice koje sam nosila ranije i koje mi sada stoje isto kao i tada icon_lol

: djuric - 29. avgust 2008 10:08:05(UTC)
Maki i Iki nemoj odustajati,uspeces sigurno.

: maki i iki - 29. avgust 2008 9:31:38(UTC)
KAD SAM BILA DEVOJKA NIKAD NISAM IMALA PROBLEMA SA KILAZOM MOGLA SAM SVE DA JEDEM,A AKO I NABACIM PAR KILA ZA PAR DANA IH I SKINEM.A SAD POSLE DVE TRUDNOCE I DVA CARSKA REZA IZGLEDAM OCAJNO,NABACILA SAM VISE OD 1OKG POSLE PORODJAJA I NIKAKO DA IH SKINEM.JOS JE POCELA I KOSA DA MI OPADA,A O CELULITU I DA NEGOVORIM!POZDRAV SVIM MAMAMA I NJIHOVIM ANDJELIMA

: mayoli - 29. avgust 2008 8:35:42(UTC)
He,He Oblacicu moraces da mjenjas nadimak ruganje .
Drago mi je da ste ti i beba dobro...

: Oblak_u_bikiniju - 29. avgust 2008 7:27:27(UTC)
Ja sam kad sam sisla sa stola pogledala stomak i bila sam neprijatno sokirana. Kao izduvani balon, pomodrio od doktorkinog skakanja da spusti bebu...
Treci dan je bilo bolje.
Moj decko danas puni 6 dana i moj stomak se prilicno usukao, samo su sada do izrazaja dosle butine, koje oduvijek vucem kao manu na svom izgledu, pa cu kad pocnem sa treninzima i to da sredim, jer ni sada nije strasno.
Nakon poroda sam ostala bez silne vodurine, toliko da mi je na porodj. stolu burma spala sa malog prsta na kom jeprethodno sasvim stabilno stajala, a i celulit je manji. Porodjaj je citava jedna rekonstrukcija tijela :)

Ah, da - NOKTI! Ne lome se, i mada su uvijek bili providni, sada je onaj dio iznad prsta bijel kao da mi je neko radio francuski manikir.
Danas kupujem steznik za stomak, jer onaj koji sam prethodno uzela mi je vec preveliki...

Zadovoljna sam oporavkom tijela posle poroda.

: nacafaca - 28. avgust 2008 13:02:49(UTC)
Citat:
dragana.srb - 28/8/2008 16:41

Ja nikako da smršam, mada sam već i odustala. Počelimo smo sa pravljenjem druge bebe tako da me baš briga da li ću da smršam. Malo smo poranili zbog carskog ali i za to me baš briga.

bravo bravo bravo zagrljaj

: dragana.srb - 28. avgust 2008 11:41:30(UTC)
Ja nikako da smršam, mada sam već i odustala. Počelimo smo sa pravljenjem druge bebe tako da me baš briga da li ću da smršam. Malo smo poranili zbog carskog ali i za to me baš briga.

: rozga - 25. avgust 2008 8:33:25(UTC)
Ja sam zadovoljna. Meni kazu da nikad nisam bila mrsavija, mada jedem sve. Ustvari, jedem koliko mi se jede da bi Marko imao dovoljno mleka. To mi je najbitnijezagrljaj

: Milica81 - 25. avgust 2008 8:15:11(UTC)
Ja i dalje imam 4kg viska, ali sam dosta zategnuta. Nikakve vjezbe ne radim jer sam lijena za to, samo se mazem kremom protiv celulita. A jedem kao i obicno, sve sto zelim.... :)

: Kaca - 25. avgust 2008 8:06:48(UTC)
Koristite li steznik za posle porodjaja icon_rolleyes

: Hopeful - 25. avgust 2008 7:52:57(UTC)
Ja sam zadovoljna, i stomak je ravan, struk je doduše još uvek širi 8 cm. Ali od kako pokušavam da uspostavim normalnu laktaciju mnogo jedem tako da sam počela da se gojim posle porođaja. Ako ne napravim uskoro neki balans sa zdravo mhranom bez slatkiša, ima da pokvarim liniu koju sam sačuvala u trudnoći. Mislim najbitnije je da beba ima mleka, ali i to se može bez toliko jela koliko ja ručkam ovih dana!

: zhunga - 23. avgust 2008 16:03:20(UTC)
ja sam zadovoljna ali samo da se izborim jos sa stomakom, nece da spadne jos uvek, a mesec dana posle porodjaja, nije ravan.

: kim - 22. avgust 2008 11:03:54(UTC)
U trudnoći sam se ugojila 25 kg, nije mi smetalo, čak sam imala i veoma lagan porođaj. Moja beba je sisala samo 2 meseca, morala sam da počnem da je dohranjujem. Godinu dana posle porođaja imala sam 15 kg viška i bila sam veoma nezadovoljna sobom. Čvrsto sam odlučila da moram da smršam. Za 3 meseca izgubila sam 15 kg, koji se ne vraćaju.

: dragana.srb - 21. avgust 2008 20:10:29(UTC)
Ja evo i osam meseci posle carskog i dalje imam 10 kg viška i popucale kapilare. Nekako kao da sam se posle porodjaja promenila i to ne samo kilaža već i lice mi je nekako drugačije. Takodje se bojim da više neću moći da nosim suknje jer su mi noge prošarane kapilarima, probala sam sa raznim kremama i ništa, izgleda da je jedino rešenje laser.

: Oblak_u_bikiniju - 22. mart 2008 21:08:45(UTC)
Da, ja cu za sada vjezbati i mazati grudi. Hvala na savjetima. I pozdrav za bebca i tebe!

: ivy - 22. mart 2008 20:46:39(UTC)
Oblak promenice se sigurno cak i da ti nikad ne krene kap mleka(daleko bilo) u trudnoci se dosta uvecaju i posle porodjaja se vrate na svoje tako da bar ta promena mora biti(koza se istegne).
Postoji par metoda za sredjivanje grudi posle dojenja i cula sam da su jako dobre(neki vakuum sistem uz zatezanje koze itd) ne znam tacno jer cu o tome razmisljati kad prestanem dojiti pa vidim kakva ce situacija biti,nisam se jos detaljno raspitivala.
Ako budem nezadovoljna i frustrirana zbog toga nesto cu uciniti.
Za sada mozes da se mazes kremom i da radis vezbe za grudne misice,to dosta pomaze...ja ih radim od posle porodjaja,one najobicnije,neko vec opisa u postu ..

: Oblak_u_bikiniju - 22. mart 2008 20:36:22(UTC)
Pa, ne namjeravam da ne dojim. Samo pitam da li ima nacina da mi grudi izgledaju lijepo i budu fino zategnute, vrste i oblikovane, mada sam dojila. U mojoj neposrednoj okolini imam samo zene koje su ostale trudne, ali prethodno bile pokrupne i one koje su se tokom i nakon trudnoce strogo posvetile hrani i djetetu i zanemarile izgled u potpunosti, pa je pravo iz tinejdzerskog tijelo postalo... ne znam kako da opisem... I ne moze mi niko reci da zato ona vise voli svoje dijete nego ja moje, ali mi je isto stalo i do toga da dobro izgledam kad rodim. To mi je na istom mjestu po vaznosti kao i prije trudnoce jer se tako osjecam fino u svojoj kozi...

Ali cu se konsultovati sa mojim ginekologom, dermatologom i zenama koje su radjale, pa i pedijatrima kako da sprijecim da mi se grudi osuse. Jeste, vazno mi je da sjajno izgledam i kad rodim jer lilcno poznajem zenu koja ima dvoje predivne djece, predivna je majka i izgleda boli glava. I grudi i dupe i stomak i sve. Ne zato sto je Bog voli, vec bas drzi do sebe. Cim je dopusteno nakon poroda je vjezbala po sat, pa onda malo vise dnevno. Prvo u svojoj kuci, onda na trim stazi i fitnes klubu. I dojila je oboje djece (sad me ubij da ti kazem koliko dugo, ali makar 6 mjeseci) i ima fine grudi. Samo ne znam kako jer nismo bas nesto toliko bliske da je sad pitam...

: rozga - 21. mart 2008 9:15:01(UTC)
Ja dojim Marka i vec sam se vratila na svoju kilazu.Ugojila sam se oko 15kg u trudnoci. Jedem normalno, cak i malo vise nego ranije zato sto dojim i ne bi nikad prekinula dojenje sem kad bi bas morala...

: Jecca - 21. mart 2008 9:12:10(UTC)
A bas sam se jutros gledala u ogledalu u nekoj laganoj trenerci i majici na bretele.... Pa Jecco i nisi tako losa! Ima salca na stomaku, spreda , i moj veciti problem : donji stomacic. Njega sam uvek imala , a sad je malo i veci. Ali za cas ja to izvariram sa kilazom. Jer sam cudo ako jedem rastem, ako malo redukujem mrsavim. Ponovo ne veceravam i svako jutro se osecam sve bolje. Jedino cime zaista nisam zadovoljna su grudi! Tako male a toliko strija. Nije to ni od dojenja, dojila sam kratko, nekih dva i po meseca. Mnoge su mi rekle kako god da okrenes opustice ti se sise. To je stvar genetike. Strije nisam dobila iako sam ocekivala. Samo jedva primetne na kukovima dve - tri... Mazem strijet da se i to ne pozna. Celulita ima , imala sam ga i pre.
A promenio mi se i nos, sad je spicastiji i duzi, i svidja mi se. I ova tema negde ima. Nisam verovala i kad ono vidi stvarno!!!
Kila ne znam koliko imam, ali verovatno kao i pre trudnoce, vidim po garderobi. Uglavnom stalno variram u kg - dva ali na moju malu visinu to se primecuje! Dijetu nisam drzala i htela sam ipak nesto probati ali sam odustala, jer ih mrzim! Samo me opterecuju!

: ivy - 21. mart 2008 9:05:02(UTC)
Oblak ako ti je toliko stalo do grudi nemoj da dojis,ne znam sta da ti kazem...Pocni da pijes tablete za prekid laktacije cim se porodis i neces imati velike promene na grudima,u svakom drugom slucaju promenice se izgled.
Ja sam gubila kg dok sam dojila(mislim jos uvek dojim ali rekreativno icon_lol Boki klopa sve redom). Gubila sam po 1-3kg mesecno,kako je odmicalo vreme od porodjaja vise sam mrsavila. Juce sam stala na vagu,imam 4 kg viska bravo .
Kad je Boki poceo jesti 4 normalana obroka(koja nisu moje mleko) ja sam malo korigovala ishranu,tj smanjila kolicinu hrane koju unosim ali slatkise i grickalice ne dam. Nije zdravo ali bas me briga kad volim,necu sebe da patim srbenda

: Oblak_u_bikiniju - 21. mart 2008 8:51:07(UTC)
Vidis, meni su bas rekli da treba da nosim grudnjak, samo neki bez zice dok spavam. Mislim, meni je mnogo neugodnije bez njega jer me onda grudi bole.
Jedem, imam li izbora, samo sto obicno sve to povratim. Ali se beba dobro razvija, hvala Bogu, pa se ne sekiram. I pijem mamavit.
Da li ocuvanju izgleda grudi pomaze da dijete ne vuce na dojku bas uvijek, nego da nekada napunimo flasicu svojim mlijekom?

: JecaN - 21. mart 2008 8:39:26(UTC)
Kod prve trudnoće sam bila opterećena da li ću se posle porođaja vratiti na staru kilažu, i uspela sam ... Realno je očekivati da se ne možemo vratiti na staro posle mesec,dva, jer smo se gojile 9 meseci. Sada ne želim a se opterećujem time, niti mi pada na pamet neka dijeta posle porođaja ili u najgorem slučaju da ne dojim kako bih "sačuvala" grudi.

: zvjezdica - 21. mart 2008 8:32:59(UTC)
prije trudnoce sam imala 50kg,visoka sam 155.dobro sam izgledala,imala sam grudi normalne velicine,stomaka nisam imala.na porod sam otisla sa 70kg,na porodu izgubila 10kg a poslije jos 3.sad(mjesec nakon poroda)imam 6kg viska,ogromne grudi,strije po straznjici i bokovima.mlitav stomak koji je sav ispucao i veliku,debelu linea negru.sama sebi izgledam bezveze a mm kaze da ga privlazim isto kao i prije al ja nisam zadovoljna

: Mistery - 21. mart 2008 8:29:31(UTC)
Citat:
Oblak_u_bikiniju - 21/3/2008 12:17

Ima li nacina da zastitim grudi od propadanja zbog dojenja. Ako imam mlijeka, svakako da cu da hranim bebu, ali mi je stalo i da odrzim grudi u nekoj pristojnoj formi. Neki predlog - za sada stalno nosim brus (i kada spavam) jer su mi za makar broj narasle od trudnoce, mazem ih strietom...

Možeš da pokušaš zaštititi grudi na način kako si to već rekla, odnosno maži ih što više, nosi dobar grudnjak i pored toga radi vježbe za jačanje mišića oko grudi. Milim da bi trebala znati koje su to, jer si sportista, ali eto da pokušam objasniti: one kada digneš ruke u visini ramena i jako ih sastavljaš sa spojenim dlanovima, tako da osjetiš da ti se tetive ispod pazuha zatežu).
Međutim, prema svom iskustvu i iskustvu prijateljica koje su dojile, mislim da se bez obzira na sve, grudi nakon dojenja ipak promjene.

: Srcka - 21. mart 2008 8:28:21(UTC)
Oblace, moj ti je savet da ne nosis brus dok spavas, nikako anene , to ne valja, grudi ne mogu da disu i nije zdravo uopste.
Sto se tice hrane, moras da jedes, makar na silu, i ja sam imala mucnine neverovatne i to do 7 meseca, strasno, ali sam morala da jedem, dovoljno ti je oko 200-300 kcal vise no uobicajeno, a to ti je 2 solje mleka ili soka ili sta znam neko parce hleba, neka vocka.
Mistery, i mene je to zbunilo sto nisam smrsala ni jedan kg dok sam dojila buljavko , cak sam isto i ja dodala.
Tijanast, ha ha za linea negru, pa mislim da ce nestati sama od sebe, ja to nisam ni imala neznam

: tijanast - 21. mart 2008 8:18:00(UTC)
E ovako, ja samuvek imala oko 52kg (visina 172cm) i uopshte nisam izgledala mrshavo, ceo zivot sam neshto trenirala i bash sam bila zategnuta, celulit nikada nisam imala (ni u trudnoci) i niti jednu striju. Neposredno pre trudnoce sam se ugojila na 56kg i bila jako nezadovoljna, a u trudnoci neverovatnih 26kg, pa sam na porodjaj otishla sa 82kg i sa strijama na kukovima i po kujom na butinama, a na stomaku, koji je bio ogroman ni jedna. Na porodjaju sam izgubila samo 6-7kg, i narednih mesec dana sam imala 75kg i ludela sam zbog toga, onda sam za nekih mesec dana izgubila 10kg, ne znam ni sama kako i od onda samo josh 1kg, pa sada imam 64kg, znachi josh bar 10kg bi trebalo da skinem ali nema shanse, nishta zivo ne mogu da obuchem, osim farmerki sa dostaaaa elastina, stomak imam i dalje, ali ne samo nego vishak koze, pochela sam da radim trbushnjake, videcemo da li ce imati efekta, dijete nikada nisam drzala jer sam nedisciplinovana za to i znam da nema shanse da izdrzim. Chim prestanem da dojim pochinjem sa trchanjem, jer mi to jako nedostaje i nadam se da cu se vratiti bar na onih 56kg.
E sad, shto se grudi tiche, nikada nisam imala velike grudi, a ni male, ali su bile jako chvrste i podignute, grudnjak sam nosila samo kada moram, sada em shto jedino mogu da ih upakujem u 95 em su mi se jako opustile i imam osecaj da vise, a mogu da zamislim kakva ce tek situacija biti kada prestanem da dojim pa se smanje a koza ostane rastegnuta....
A lice je posebna pricha, nikada nisam imala problema sa kozom, u trudnoci takodje, a pre jedno mesec dana su mi izashle neke po chelu, i shto kaze mayya bash im je lepo tu i ne misle da se sklanjaju. jako me nerviraju, i pred menstruaciju mi obavezno iskochi po jedna katastrofa, shto mi se ranije nikada nije deshavalo.
I josh jedna uspomena na trudnocu, Linea negra mi i dalje stoji i jako se vidi!

: Oblak_u_bikiniju - 21. mart 2008 8:17:44(UTC)
Pitanje... Ja jos nisam rodila. Odrzavam kilazu i formu jer sam prije trudnoce bila aktivan sportista (da se malo pohvalim - cak reprezentativac), ali je to rezultovalo ostecenjem koljena koje ce tesko podnijeti i 5 kg kad ih dobijem, a kamoli 10-15 koliko vec zene dobijaju. Tako da vjezbam (slabo jedem jer evo i u IV mejsecu imam mucnine), hodam, istezem se, mazem se...

Ima li nacina da zastitim grudi od propadanja zbog dojenja. Ako imam mlijeka, svakako da cu da hranim bebu, ali mi je stalo i da odrzim grudi u nekoj pristojnoj formi. Neki predlog - za sada stalno nosim brus (i kada spavam) jer su mi za makar broj narasle od trudnoce, mazem ih strietom...

: Mistery - 21. mart 2008 7:54:53(UTC)
Citat:
mama malog Borisa - 21/3/2008 08:59

brankica, mistery i ostale izvinite sto sam napisala moj kommentar, kao trudnica. Sorry jos jednom.

Ne moraš da se izvinjavaš, samo te molim da sljedeći put prvo pročitaš temu prije no što daš komentar, da ne bi bilo nesporazuma. I Ovo nije kritika nego sugestija icon_wink

Da se vratim na temu, i ja sam bila u zabludi da se od dojenja mrša, ali u prvih 5-6 mjeseci poslije poroda nisam smršala ni kilogram, nego naprotiv, dobila sam 2-3. To prije sveg iz razloga što sam pila puno voćnih sokova i masnih supica, da bih imala što kvalitetnije mlijeko. Nakon tog perioda, kilogrami su se sami od sebe počeli topiti, bez ikakve dijete vježbanja. Ali trebalo mi je oko godinu dana da se vratim na staro.

: mama malog Borisa - 21. mart 2008 4:59:52(UTC)
brankica, mistery i ostale izvinite sto sam napisala moj kommentar, kao trudnica. Sorry jos jednom.

: Angel - 20. mart 2008 18:30:26(UTC)
Ja uopste nemam problem. Kad odem u postu lepo izbacim stomak koji mi je ostao od porodjaja i onda me fini ljudi puste preko kilometarskog reda misleci da sam trudna i tako ja zavrsim sve na vreme i u prodavnicama i u Postama i svuda gde me mrzi da cekam. A inace lepo uvucem stomak i trudim se da smrsam...dobro bar da skupim snage da krenem da mrsavim :>
Zato ne mogu da kazem da mi fali trudnoca ruganje ruganje ruganje

: gorana - 20. mart 2008 18:10:59(UTC)
Citat:
racic - 20/3/2008 17:48

Evo sad jedem kao svinja i nece me, moracu pod hitno da ostajem trudna izgleda da je to jedini nacin da se ugojim icon_lol

ruganje ruganje Isti slucaj,beba je jedino resenje....
Ja sam nekako i posle porodjaja drzala kilazu,prvih 10 meseci dok sam dojila a posle ode i apetit u zaborav!
A ovo za grudi,tek kada prestane dojenje i kad nebude vise mleka,one ostanu uh....ma nema sta da se razocarate.Za sve postoji resenje,vec sam rekla da me niko ne vidi a kad sam sa mm
ukrevetu obavezno u mraku

ruganje ruganje ruganje

: duki_swe - 20. mart 2008 18:01:46(UTC)
Ja sam zadovoljna svojim izgledom posle 2 trudnoce( porodjaja), u trudnoci sam se mozda ugojila oko 10 kg ali obzirom da sam se porodila oba puta mesec dana pre nisam ni stigla da dobijem te poslednje kg i strije kad se koza stomaka najvise siri..posle porodjaja sam bila nabacila 3-4 kg zbog mleka sam puno jela i pila ali nije mi bas nesto pomoglo i vukla te kg sigurno pola god
vratila sam se u staru garderobu, ..sad imam 53 kg 1 vise pre trudnoce
e sad ono cim nisam zadovoljna jesu grudi :( ja sam oduvek imala male ali onako fine, a sad posle dojenja katastrofa nemam nista.
da nije push up-a ne znam sta bih radila... icon_cry

: GaGaT - 20. mart 2008 17:55:41(UTC)
Joj Masho i ja sam to gledala, ja mislim da je to isti show, muz joj je Kinez, a ona nije, imaju blizankinje, a posle sestorke? I ja sam ih gledala par puta - ludnica!!!

: Masha&Tasha - 20. mart 2008 17:30:22(UTC)
Ma posle trudnoce nije bilo strasno kako sam izgledala, ali zato posle 8. meseci dojenja izgledala sam kao tenk, e sad sam na dijeti i svakodnevno vezbam i pada polako, ali ima da radim jos dosta.
Nego evo jos jedne zanimljive price, sinoc sam gledala na tv ceo serijal iz 10oclane porodice, mama i tata i 8ro dece. E sad fora je da nisu mogli da imaju dece pa se zena podvrgla nekim lekovima ( ne znam tacno sta je u pitanju jer nisu spominjali) i dobiju 2 devojcice, posle 2 godine zena ostane u drugom stanju i kad su otisli na UZ imali su sta i da vide- 6 bebica, dr su predlozili redukciju ali su roditelji rekli ne i verovali ili ne svih 6 se rodilo - 3 devojcice i 3 decaka, sve ukupno 8 dece, kakvo je to ludilo kad silaze coporativno niz stepenice, kad oblace cipele i td, to je nesto sto zaista treba da se vidi. Elem njen stomak je pred porodja bio u specijlnom celofanu, pa ono je bilo ogromno i izgledalo kao ragbi lopta(da napomenem da zena nije neka debele, nego je bas mrsavica), kad se porodila, blagi uzas nasta je licilo, ko oni naborani kucici, stvarno strasno,a sa druge strane zadovoljstvo koliko je malih pilica bilo unutra. Posto je posle 2 god otisla na sredjivanje stomaka, na samoj operaciji su odstranili 2 kg viska koze, ono je bilo strasno videti. A ja sam i dalje pod utiskom emisije i samo se pitam koja je to ludnica i zadovoljstvo ziveti takav zivot, zamisliste 6 grla place jer ima grceve, 6 njih treba da nahrani, da im promeni pelene... i sl,a tek odlazak u shopping je ludilo, idu 2 vece devojcice i jedan roditelj jer moraju da se guraju kolica, a drugi ostaje kuci sa ostalih 6.

: mayya - 20. mart 2008 16:44:18(UTC)
E, racic, ohrabrila si me da i ja napisem da sam se ugojila 30kg. icon_eek icon_eek icon_eek
uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid
Krkalo se bas, bas...
Slatko, slano... Ali je ipak sreca sto mi je jako puno kg od toga bila voda. Tako da sam vrlo brzo dosla na tezinu za 8kg vecu od pocetne.
Tu tezinu jos uvek furam!
Bas sam fensi!!!

Ali... pocela mayya da drzi dijetu!!! tusiranje tusiranje tusiranje tusiranje smizlica smizlica smizlica smizlica

Sad sam riba i po, a ako Bog da, bicu samo riba!

Strije nisam dobila nigde, celulit imam i od ranije.

Garderoba mi je taman od pre trudnoce srbenda srbenda srbenda ali ona sa doooobrim elastinom icon_lol icon_lol icon_lol

Jedino sto me jako nervira su bubuljice. Odjednom su se pojavile po citavim ledjima i celu. Izgleda im je fino tu, posto ne misle da se maknu. Vec par nedelja. Sve se nadam da ce same od sebe nestati. Kad cujem da i vecina vas koje dojite, imate slicnih problema, onda mi je bar malo lakse. icon_evil icon_evil icon_evil

: racic - 20. mart 2008 14:48:13(UTC)
Ostala sam trudna sa 60kg, zbog velikih mucnina na pocetku sam izgubila 5 kg. a na porodjaj sam krenula sa 90kg. Pisem ovako jer ne znam da li da napisem da sam se ugojila 30 ili 35. Iz porodilista sam izasla sa 74kg. Ja nemogu da vam opisem sa kojim ponosom sam nosila sve te kile, bila sam presrecna.

Dugo sam stajala u mestu i odjednom se sve nekako istopilo, iskreno bojim se da stanem na vagu da ne pokaze ispod 60.

Imam par strija (nije ni cudo kad sam sve kile dobila za 6 meseci), po meni zanemarljivo, grudi nikad nisam imala tako da se ni tu nista nije promenilo, iskreno nikada se nisam opterecivala izgledom, niti znam sta je dijeta, tj sta znaci drzati dijetu. Jedino bih mogla da radim trbusnjake malo da zategnem stomak, ali volela bih da to moze neko umesto mene :>

Evo sad jedem kao svinja i nece me, moracu pod hitno da ostajem trudna izgleda da je to jedini nacin da se ugojim icon_lol

: JelenaPetrovic - 20. mart 2008 14:02:37(UTC)
Ja sam se u trudnoc ugojila 23kg (icon_eek da da), sa 63 na 86. I tih 63 mi je bilo mnogo, ali je to zbog nekih lekova 6-7 meseci pre trudnoce, pa zaostalo.
Kad sam izasla iz porodilista imala sam 76kg, danas, posle 4 meseca 65kg. icon_rolleyes
Telo se izmenilo - grudi su mi se povecale za 2 broja, svuda me ima za nijansu vise i dobila sam strije po zadnjici. Imam jos malo stomaka, onog postporodjajnog, ali valjda ce se povuci. icon_lol icon_lol
Jos uvek dojim bebca pa nisam bas za neko vezbanje (znajuci sebe nikad necu ni biti icon_lol icon_lol icon_lol ), ali se nadam da cu uspeti da iskorigujem ishranu (citaj - da izbacim slatkise)
I tako
grickam najlepse zelje cekajuci bolje dane. :-* :-* :-* ;] ;] ;]

: Srcka - 20. mart 2008 13:15:38(UTC)
E, ovako...
Ja sam ostala trudna sa 2 kg viska, u trudnoci sam se ugojila 14-15kg, mada sam mislila da cu manje, jer meni je nonstop bilo muka do 8.meseca :( i pravu draz trudnoce kada ti je sve lepo osetila tek zadnjih mesec, dva dana :> . Kada su me prebacili u baby-friendly posle porodjaja pocela sam da se pipkam da vidim kakva sam :> I, ja bi presrecna, vidim ima malo stomaka, ma super, nocige mrskaste kakve sam oduvek imala. Dodjoh kuci, odmah stado na vagu i videh da imam 63 kg buljavko , bila u cudu jer sam mislila da sam se vratila na staro, dojila sam 3 meseca samo :( , jela ko luda sve hranljivo zbog mleka, ali mleko je nazalost presusilo. I evo me sada imam 58 kg, neznam kako od dojenja nisam smrsala, jer sam cula kada dojis da dosta se gube kg. Mnogo mi tesko ide ovo mrsavljenje, i mogu da kazem da sam bas opterecena, znaci imam da skinem jos ova 3 kg uzid
E, sad lice je tkdj. problem uzid Ja sam uvek skoro imala po koju malu bubuljciu (mislim da pubertet jos traje kod mene i posle 30-te ), u trudnoci kristalno lice, znaci toliko sam bila sebi i drugima lepa da mi je to bas prijalo, i dok sam dojila isto, ali eto pre 2 meseca opet se pogorsalo stanje i sada sam u ocaju, nije toliko strasno ali smeta mi uzid uzid uzid
Strije nisam imala u trudnoci, imam od pre na guzi po neku, a celulit malo na butinama, grudi su mi ostale iste, bez strija i dalje nosim isti broj grudnjaka kao i pre trudnoce.
Sve stvari mogu da obucem od pre, samo ne mogu neke farmerke, jer su bas gore tesne uzid

ALI, dobro, vraticemo se mi mame u fit formu sada na prolece kada sve pozeleni i kada vrapcici pocnu da cvrkucu . U to ime pijanci

: Medvedic - 20. mart 2008 13:11:16(UTC)
Meni su grudi iste,nisam se puno ugojila,ni celulit dobila,ali me zato strije satrase!Nikad ih nisam imala,osim mozda par komada po guzi,a sad ih imam na izvoz!Stomak mi je sav u njima (inace,bio je toliko ogroooman da su svi mislili da nosim blizance),kao i bedra i tacno ne znam kako cu na plazu ikad vise,osim u jednodelnom kupacem,koji uzgred,ne volim nikako.Takodje,kukovi su mi ostali prosireni,ali se iskreno nadam da ce se bar iole vratiti u normalu.Al ajd to me toliko i ne sekira,ali ove strije...Katastrofa jedna...

: Ivana-Lukina mama - 20. mart 2008 11:40:52(UTC)
Ja sam vec pisala da sam se u trudnocu ugojila 9kg.Kad sam dosla kuci cak sam pocela puno i da mrsavim naglo te oko bebe,pa da zavrsim sve obaveze pa ovo pa ono,nisam nista odmarala.
Sve je bilo ok dok nisam otisla u Srbiju kod mojih Luka je tad imao 4 meseca ja sam otisla prva pa posle dosao moj muz bili 7 nedelja u Srbiji.Pa zeljna mamine kuhinje pa klopaj,pa dodje muz pa naruci hranu iz restorana,pa smoki,pa plazma,pa bananice i op 8kg viska.
Kad smo se vratili u FR ja pala u ocaj nista ne mogu da obucem od garderobe sve otilso u kukove i guzicu.Posle sam pocela sa Un dijetom i za mesec dana skinem 8kg.Medjutim nisam bila disciplinovana i da se drzim upustva sta i kako kad se prestane sa dijetom.Posle kratkog vremena kg se vrate.Posle malo pauzirala pa opet pocnem sa dijetom i skinem,pa opet odem u Srbiju pa opet dodam malo i to se sve vrti u krug visak od 7-8kg.Pre nekih mozda dva meseca opet pocela sa Un dijetom i skinem 7kg.Prekinula sam je i pocela da postim Uskrsnji post ne da bih smrsala nego sto se lepo osecam dok postim,malo da procistim organizam i volim posnu kuhinju.
Inace ja ne jedem puno hranu pa da se od nje godjim nego moja muka najcrnja slatkisi sok sok
U trudnoci nisam dobila ni jednu striju,Luku sam dojila 13.5 meseci evo 10 dana kako ne sisa,grudi mi nisu mlohave,ali sam posle porodjaja kupila jednu spravicu sa kojom se vezba sluzi za misice grudi i butine.Mala spravica koja kosta 5 eura,tako neki put sam vezbala sa njom 5 minuta,nekad deset,nekad izadjem na tersu pa rastezem spravicu,ali grudi su mi ostale ok,mada uvek kupujem i dobre bruseve.
Prvu nedelju sam postila na vodi i otisla mi dva kg.Sad krajem meseca trebam da dobijem od muza novi steper inace pre trudnoce sam svaki dan vezbala aktivno na steperu i nagazim po 3000-3500 puta za 40 minuta i imala zategnute noge i stomak.I sad nemam veliki stomak samo malo viri ovaj donji ali smanjuje se.
Ja imam cilj da skinem jedno 6kg do leta.Koza lica mi je cista nemam bubuljice,kosa mi je zdrava malo je opadala posle porodjaja sto je normalno tu sam kupila Vichy kapi za opadanje kose i super su.Jedino sto se bas promenilo da mi plava boja ne prima bas najbolje pa sam zato presla u braon,i na moje odusevljenje ta braon se malo isprala i sad imam zlatnu boju kose kao sa vencanja.
Mislim sve je to normalno te promene,ja nisam imala veliki stomak,ali tad donji deo sto viri malo je od klopanja.
U svakom slucaju radujem se steperu muz juri neki manji da mi nadje a da ne zauzima puno mesta.

: Mistery - 20. mart 2008 11:35:10(UTC)
pijanci pijanci za Liscu

: ivy - 20. mart 2008 11:17:44(UTC)
Mistery ne ocajavam nego se razocarah sad jer postoji opasnost jos uvek,mislila sam da je prosla.
Meni Boki sad uvece skroz isprazni sike i budu kao baloni napunjeni vodom icon_lol
Dobar brus sve ispravlja u to ime pijanci

: Mistery - 20. mart 2008 11:12:39(UTC)
Ivy ne mora značiti da ćeš ih dobiti, samo se ti i dalje maži. Ali ako se desi, ne treba očajavati, barem znaš da se to desilo zarad važnijeg cilja.
Ni moje se nisu objesile, nema šta da se objesi :> , nego su bukvalno izduvale i nekako su mekane sok

: kaja - 20. mart 2008 11:11:25(UTC)

Citat:
ivy - 20/3/2008 13:37 Kajo jel to najavljujes da ces postaviti slike??? bravo klanjam Ili si pogresan glagol upotrebila? ako si mislila cucete dobices poguzi   

Hmm, može biti! Može biti!

;] ;] ;]

: ivy - 20. mart 2008 11:05:53(UTC)

Brano lepse zvuci da je to 5kg misicaBody BuilderLaughing 2

: ivy - 20. mart 2008 11:00:38(UTC)
Joj misteri bas me razocara :(
ja sam kontala da ih nece ni biti ako se do sad nisu polavile...a zagledam ih jadna i mackam....pih dzaba trud....
Ja jos dojim i dojicu i jedno vreme su bile ogromne,mm je svima govorio da je moja sisa veca od Bokijeve glave...ali on to kao sa ponosom prica kako njegova zena doji i njegov sin ima puno da krka.
Ja ne mogu reci da su mi se obesile ali daleko su od onih kakve su bile pre trudnoce...ni ne secam se vise. Boki sad siki rekreativno tako da u njima nema mleka kao pre,uvek su polumekane-do skroz mekanih...No dobro kad sam pocela da dojim prepustila sam sike Borisu pa sta bude bice,nego se razocarah za strije...mislila sam da sam ih pregrmela

: Brankica021 - 20. mart 2008 10:59:11(UTC)
Citat:
mama malog Borisa - 20/3/2008 13:36

Mislim da je suvisno diskutovati o izgledu trudnice. Naime svaka je na svoj nacin i lepa i sarmantna...i debela.
Tako da se ja ne opterecujem previse o sadasnjem izgledu. Bice vremena posle porodjaja...

ne pishe se o izgledu trudnice...vec o izgledu nakon porodjaja icon_rolleyes
ivy...i ja sam bez problema stajala u stvari koje sam nosila u srednjoj skoli icon_eek ,a u odnosu na tada sam imala bar 5kg viska...mozhda nam kosti otezaju nakon porodjaja/trudnoce icon_idea :> ...bubuljice su ti sigurno zbog hormona...
nakon prvog porodjaja....kada sam dobila posle 3 dana upalu grudi,probudila sam se sa silikonima icon_lol ,i bukvalno cele grudi su mi bile prosarane debelim crvenim lajnama...doslo mi da sok jer sam mislila da su strije...ali nakon par nedelja se to skroz povuklo,i nije ostala nijedna jedina crtica na njima...

: Mistery - 20. mart 2008 10:51:34(UTC)
Ivy da ti odgovorim na pitanje. Ja sam strije po grudima zapravo počela uočavati tek poslije poroda, pogotovo nakon što sam prestala dojiti. Naime, imala sam ih par u trudnoći ali su se u većem obimu pojavile tek poslije, iako sam se capala svim mogućim kremama i pomadama. Ali me to uopšte ne čudi jer su jadnice podobro mjenjale veličinu poslije svakog podoja :)

mama malog Borisa izgleda da nisi dobro pročila moj post jer tema nije o izgledu trudnica, nego o izgledu nakon poroda. Zato je i stavljena u ovaj podforum.

: ivy - 20. mart 2008 10:37:03(UTC)

Citat:
kaja - 20/3/2008 13:31
Ma stesaću se kad počnem da radim, kad Jana prohoda, sad kad dođe leto pa budemo na salatama i vodi! Videćete! Samo malo strikam strikam strikam
;]

Kajo jel to najavljujes da ces postaviti slike??? bravo klanjam

Ili si pogresan glagol upotrebila? ako si mislila cucete dobices poguzi  

: mama malog Borisa - 20. mart 2008 10:36:17(UTC)
Mislim da je suvisno diskutovati o izgledu trudnice. Naime svaka je na svoj nacin i lepa i sarmantna...i debela.
Tako da se ja ne opterecujem previse o sadasnjem izgledu. Bice vremena posle porodjaja...

: kaja - 20. mart 2008 10:31:01(UTC)
icon_rolleyes Jao, ja uopšte nisam zadovoljna svojim izgledom. I u trudnoću sam ušla sa 3kg viška, ali pošto mi je prvih nekoliko nedelja bilo muka, pa sam slabo šta i jela, to se nekako izjednačilo i namestilo. Ali posle, kad mi se otvorila diiiznaaa! Ajmeee! Ali, i tako sam ostala u granicama normale za jednu trudnicu. Imala sam 17kg "viška" dan pred porođaj. Posle porođaja me niko nije merio, a ni ja se nisam setila da se izmerim kod kuće. Nisam smela na dijetu zbog dojenja, a od nervoze zbog mleka i nespavanja sam stalno grickala nešto i to je od mene napravilo malo pokretno bure! Kada sam dva meseca posle porođaja stala na vagu i shvatila da, umesto da imam 5kg manje, ja imam 5 kg više... sok sok sok Strahota jedna!
Sad kako vreme ide, sve sam pokretnija, manje jedem (pazim, ali još ne držim dijete nikakve) došla sam u tu situaciju da treba da skinem još 5kg. (bolje je nego onih 10! što su me strefili!!)
Nisam sebi lepa ni zgodna i nervira me što mnogo razmišljam o tome... Pogotovo kad vidim neke slike od pre! Muka me uhvati!
Grudi su mi ok, za sada. Imam strija najviše na preponama buljavko   po koja sa strane i zgužvani stomak. Ali kao da se povlače, a i mackam ih nekim kremama. Mislim, baš sam bila velika trudnica, pogotovo na moju nizinu ruganje Stomak mi je već u 6. mesecu bio ohoho! Sestre mi se stalno čudile na kontroli...
Ali znam da će sve doći na svoje, kad tad! Ipak je činjenica da se nisam ništa trudila oko izgleda, pa ne mogu da očekujem ni da se čudesno sad od jednom naprvavim u neku manekenku! ruganje
Mm kaže da je njemu sve ok. Ja mu verujem/ne verujem, zavisi kakav mi dan... Hahaha
Ma stesaću se kad počnem da radim, kad Jana prohoda, sad kad dođe leto pa budemo na salatama i vodi! Videćete! Samo malo strikam strikam strikam
;]

: Ivanela - 20. mart 2008 10:19:12(UTC)
Meni je sve ostalo isto...osim kilaze, al nekako ne sekiram se jos za to, nisam bas puuno deblja nego pre, kad bih se malo disciplinovala skinula bih to, ali jos se odmaram...strije nisam dobila nigde a grudi...vec napisah negde- nisu mi se svidjale ni pre trudnoce (nego samo u trudnoci :) ), ali mislim da nema sad nekog razloga da se opterecujem...lako se to da zakamuflirati dobrim brusom :>
Inace u mom komsiluku ima jedna zenska sto nije htela da doji, da joj se ne bi grudi opustile...odmah mi je palo na pamet:"Hm, mora da misli da ce joj JOS NEKO videti te grudi, pa se zato toliko sekira oko izgleda :> " Tom mislju sam se utesila, kao nema veze sto moje nisu naj naj, kad me mm voli jel da :> icon_lol
Inace zensko telo je cudo- posle onolikog stomaka ponovo izgleda isto kao pre, cak malo i sportski kao da radim trbusnjake, a ja nista od toga...to je genetika protiv toga se ne moze.Mnoge zene i posle dve bebe opet imaju grudi kao pre, a ja doomed , ali zato cu da sredim guzu da me "vadi" kreten

: ivy - 20. mart 2008 10:10:03(UTC)
Ja sam se ugojila 26kg a sa porodjajem je otislo celih 6kg i naredne sedmice jos 3,5,ostalo su sve bili moji kg koje sam nabacila u toku trudnoce ali nevezano za trudnocu nego sam krkala ko 3 zene.
Kad sad pogledam slike iz trdunoce...zene moje kako ste me i vi a i svi u mojoj okolini ubedili da se kg ne vide a ja kao tenk.
Jos sam bila sva ponosna sto se kg ne vide a gde se bre ne vide bas sam se nagojila.
Bez dijete mrsavim polako,stomak je skoro ravan.
Evo za 9 meseci je otislo jos 12 kg(ne racunajuci onih 9,5 posle porodjaja)znaci manje od 5 je ostalo do stare kilaze ali mi nesto tu nije jasno...nosim garderobu od pre porodjaja(tad sam imala 61kg sad oko 66 visoka sam 181cm)...kako to???
Nisam zadovoljna izgledom,lice mi je kao u pibertetlije,napale su me bubuljice,takodje i po rukama i nogama...kozmeticarka kaze da je jos uvek zbog hormona jer dojim...
E sad me zanima nesto...kad ste skontale da imate strije po grudima? dok ste jos dojile ili posle? Inace posle porodjaja su mi se pojavile strije na boku par komada i na guzi(skroz na pozadini) isto par komada ali su nestale misteriozno,na guzi se ne vide uopste a na boku se kao nesto moze prepoznati,ja mogu,mm je corav i svi ostali

: gorana - 20. mart 2008 9:03:07(UTC)
Gle,gle ko se javio...sve i jedna sto nema problema sa kilazom :>
Pa da vam se pridruzim.
U trudnoci sam se ugojila tek da se kaze da sam malo nabacila.Naravno da nisam bila opterecena ni tada kao ni sada.Meni je taj visak savrseno pristajao.
Posle porodjaja mi je ostalo 5 kg,koje su nazalost otisle...ali dobro,opet sam na starom.
Nemam na stomaku ni jednu jedinu striju,stomak mi je zategnut i niko ne veruje da se ne bavim sportom.
Kao i vecini zena(koje su dojile)grudi su mi se opustile,ali to i nije neki problem kada ih niko ni nevidi.
Uglavnom ni ne opterecujem se svojim izgledom jer sam zadovoljna :-*

: Brankica021 - 20. mart 2008 8:51:57(UTC)
Ja sam od drugog porodjaja josh "svezha"...
nakon prvog porodjaja sam iz porodilishta izasla kao pre trudnoce,ali sam zato nakon mesec dana nabila preko 10kg...sebi sam bila lepa,nisam ni primecivala tu kilazhu (verovatno je glavni "krivac" za to mm :))...grudi su mi ostale iste,ali sam dobila puno strija na stomaku,koje su posle par meseci totalno izbledele i stanjile se...za Anjin prvi rodjus sam bila mrshavija nego pre trudnoce,i super sam izgledala (ah,usta,hvalite me icon_lol )...nisam drzala dijete niti sam vezbala...
u drugu trudnocu sam ushla sa 3 kile manje nego pre prve trudnoce,a iz porodilishta sam izasla sa 2,5kg viska...nigde se nisam ugojila,nemam salca nigde na telu,jedino shto mi smeta je kozhura na stomaku...stomak mi je bio mashala velik,pa nij ni chudo odakle tolike kozhe...ali ne opterecujem se time,sve ce to doci na svoje za mesec-dva...zadovoljna sam sada svojim izgledom,jedino nemam vremena da se lickam i pickam :>

: Bokicca - 20. mart 2008 8:40:06(UTC)
Kod mene se nista nije promenilo cak sam i mrsavija nego pre trudnoce.
Nemam stomak strije jedino sto imam podocnjake do brade zbog nespavanja.
Cesto me pitaju koje sam godiste kad me vide sa Anjom misle da sam suvise mlada za dete ja uskoro 27 godina.
Dva meseca posle porodjaja sam se vratila na staru kilazu,nisam drzala dijetu ali sam bila opterecena kilazom i izgledom.
Grudi su se malo opustile zbog dojenja ali mi uopste nije zao zbog toga.

: Mistery - 20. mart 2008 8:04:40(UTC)
I zaboravila sam da pitam, da li ste bile opterećene svojim izgledom? Jeste li držale dijete, išle na neke korekcije i šta mislite o tome?

: Mistery - 20. mart 2008 8:01:57(UTC)
Drage mame, koliko se vaš izgled promijenio poslije poroda i šta se to konkretno promijenilo? Da li je vaše tijelo isto kao prije i da li ikada više može biti isto? Da li ste zadovoljne svojim tijelom ili niste?

Pa da počnem prva.
Pa mogu reći da sam zadovoljna svojim izgledom nakon poroda. Još uvijek me oslovljavaju sa gospođice :> , imam isto kilograma kao i prije trudnoće, nemam strije (osim na grudima i guzi) imam ravan stomak itd, da se ne promovišem više :)
Međutim, gore spomenute sike su se opustile i po njima imam strije, tako da izgledaju kako sasušene narandže, što nije nimalo privlačno. Dakle, sa njima nisam ni malo zadovoljna, ali to je cijena dojenja i nije mi ni malo žao što sam je platila.
U globalu postoje neke promjene, možda sitne, ali ipak postoje.