ObaveĊĦtenja

Icon
Error

: Cvetic - 12. april 2008 13:45:11(UTC)
Ira, moguce je da mu te kapi ne odgovaraju ili ih ne absorbira najbolje u crevima. Ja bih ,da je moje dete, prebacila na Vigantol. Ne samo sto ces morati samo po 1-2 kapi da dajes ,nego nemaju ukusa, ne kvare se na sobnoj temperaturi, bocica traje vrlo, vrlo dugo, a posto je uljani rastvor, absorpcija u crevima je potpuna i sigurna.Razmisli o tome i pitaj lekara. Ja nisam u praksi videla dete na Vigantolu da bude sa manjkom kalcijuma.Zato je sada rutina na otpusnim knjizicama da pise Vigantol umesto AD.

Takodje, ako beba sisa, moguce je i da ti imas mali nedostatak pa se baci na minerale, vitamine i sunce. Pozdrav i ljubi momka.

: ira85 - 12. april 2008 13:41:16(UTC)
Hvala vam puno!Sada mi je malo lakse,nadam se da ce to sve proci.Samo mi nikako nije jasno kako je doslo do tog nekoga pocetka rahitisa...pio je kapi redovno, jede zdravo,izlazi van...bas mi nije jasno.

: verce - 11. april 2008 16:43:35(UTC)
Nisam bas uputena u ovom ali savetujem te i ja kako Cvetic,po preporuku lekara daj mu kapke i nosiga vise u setnju na sunce.Sto se tice stapala i mi smo imali problem sa stapala moras da primenis blage masaze i vezb najbolje pitaj lekara ,to sve ce se resi.Stefanija se rodila sa deformitete stopala od polozaja u matericu,ali mi smo to odma primetili i zapoceli so neke male domasne vezbe.Podobrilismo stanje za samo 2 meseca,progodala je sa 12 meseci i sada trci ko luda.Najbolje pitaj lekara ali ipak se nebrini ne vidim nista srasnie.icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz

: Cvetic - 10. april 2008 17:40:52(UTC)
Ok, ako me secanje sluzi ALP referentne vrednosti su 40-400, sto vas klasifikuje u normalu.
Znaci rahitisa nema, postoji blaaaaagiii deficit kalcijuma.
Znaci preporuke su te, vise Vit D (treba biti minimum 400 iU/dan) puuuuno sunca, a ako sisa i mama treba da uzima oko 400iU vit D sto zbog sebe sto zbog bebe.
Ne brini,to sto krivi stopala je normalno. Ne oslanjaj ga sada na nogice dok se ne poprave vrednosti u krvi.

: ira85 - 10. april 2008 17:19:59(UTC)
ALP 337,nisu preporucili nikakav rendgen samo da mu pojacam kapi na 10 i da ga izlazem suncu...ma uopste mi nisu nesto mnogo rekli,a isla sam kod dva doktora...primjetila sam da malo krivi stopala kada ga oslonim na nogice pa mozda je to nesto...iako doktori kazu da nije nista meni je malo cudno.

: Cvetic - 10. april 2008 16:32:11(UTC)
Koje su njihove preporuke? Inace za dijagnozu rahitisa treba sa znate vrednost alkalne fosfataze, ona je obicno povisena, takodje i rentgen kostiju koji obicno pokaze tipican nalaz.
Ja ne volim vodene rastvore Vit D i uvek preporucujem uljane bas iz ovih razloga.

: ira85 - 10. april 2008 16:23:11(UTC)
Nisam ni znala da nesto nije u redu dok nismo uradili taj nalaz minerala radi toga da zavrsimo sa fizijatrem da bi mogao da primi vakcinu,tada su mu slucajno otkrili povisen fosfor i kalcij.

: ira85 - 10. april 2008 16:20:55(UTC)
Adrian je imao problema sa motorikom u trecem mjesecu fizijatar nam je dao vijezbe po Vojiti koje smo radili sve do sada.Sada je motorika ok...kapi mu dajem D vodene do 6 mjeseca 4,od 6 mjeseca po 6,a sada mu dajemo 10 kapi vodeni D do jula zatim se vracamo na po 6...

: Cvetic - 10. april 2008 13:20:31(UTC)
Ira ,veoma malo informacija si nam dala. Mene interesuje osim krvnih nalaza ,postoje li neki drugi problemi u razvoju, nevezani za rahitis?
Onda kako se beba hrani, koliko Vit D i kakvog dobija i dali je neko predlozio vit D u vidu injekcija na pr....
Sta kazu drugo lekari?

: maga - 10. april 2008 12:10:02(UTC)
Ira, kako ste uopste posumnjali da nesto nije u redu?

: ira85 - 10. april 2008 11:15:45(UTC)
:( Drage mame moj Adrian ima 7 mjeseci,prije dva dana radili smo nalaze tj.jonogram fosfor i kalcij poviseni!Bili smo kod endokrinologa i utvrdjen je pocetak rahitisa...trenutno nema znakova fizickih...Dali je iko imao slicne probleme?Dali neko zna nesto o tome sta da ucinim da sprijecim dalji razvoj?Ja sam trenutno u strasnoj depresiji jer je on jedan veseo djecak,i strasna mi je i pomisao da bi moga da bude rahitican :( :( :( Zato vas molim da mi pomognete ako imate neke savjete molim vas recite mi...