Obaveštenja

Icon
Error

: macaraca - 20. avgust 2009 18:13:18(UTC)
evo i mi smo sad bili kod dr dijagnoza impetigo to mu je oko usta,a dermatitis alergica po celom telu-inace nisam mu jos davala visoke alergene jede normalnu blagu hranu kao i do sada....
dobili smo gomilu lekova antibiotik,gentamicin,onu mast crvenu,sirup aerius i zinkovu mast a najgore mi je sto mu je kod usta.
A nemam pojma od cega mu je ta alegrija...znaci mogutestovi da se rade nakon 1 god?

: MISEL - 8. septembar 2008 6:25:06(UTC)
Jao Sneki nemam pojma i ja sve vise sumljam u to. Inace juce je jeo malo hleba i jogurta a istovremeno sam mu namazala neku kremu i odjenom se osuo samom po licu  isprala sam mu lice i za 5 min . kao da nista nije bilo.Totalno sam sludjena.Planiram da radimo alergo test ali ovde kazu da se ne radi pre godinu dana , tako da cekamo rodjendan i pazimo sta jedemo.Ja se tako lose osecam kad pomislim da bi mogao da bude alergican na sve i svasta :(

: MISEL - 8. septembar 2008 6:24:54(UTC)
Jao Sneki nemam pojma i ja sve vise sumljam u to. Inace juce je jeo malo hleba i jogurta a istovremeno sam mu namazala neku kremu i odjenom se osuo samom po licu  isprala sam mu lice i za 5 min . kao da nista nije bilo.Totalno sam sludjena.Planiram da radimo alergo test ali ovde kazu da se ne radi pre godinu dana , tako da cekamo rodjendan i pazimo sta jedemo.Ja se tako lose osecam kad pomislim da bi mogao da bude alergican na sve i svasta :(

: Sneki - 3. septembar 2008 6:11:49(UTC)
Citat:
MISEL - 29/8/2008 10:25

Bokicce  izgleda je i Luki alergija na jaja tj. zumance jer jer samo njega probao .pre neki dan sam mu opet dala da vidim reakciju i dobio je 10-15 crvenih fleka po telu. :(  Dermatolog nam je savetoval ada ne jede jaja, ribu i da ne pije mleko bar do druge godine

Misel, pa da li je onda uopste Luka imao pythriasis?
Pozdrav!

: MISEL - 2. septembar 2008 18:21:10(UTC)
Bokicce nisam se dobro izrazila -Mislila sam da ne pije kravlje mleko  zbog mlecnog proteina

: Bokicca - 29. avgust 2008 7:05:11(UTC)
MIsel a zasto da ne pije mleko?
Znam da ti je sada tesko, ali vremenom ces da se naviknes, a kad mu malo ojaca organizam
mozda nece biti alergican.
Anji dajem jaja povremeno i samo tvrdo kuvana i nema jake reakcije.
Pre neki dan je videla przena jaja i pitala me sta je to mama i bas sam se bez veze osecala.
Ribu mu daj kad napuni godinu dana, cisto da vidis da li ce biti reakcije.
Ako nema, slobodno mu je mozes davati.

: MISEL - 29. avgust 2008 6:25:48(UTC)
Bokicce  izgleda je i Luki alergija na jaja tj. zumance jer jer samo njega probao .pre neki dan sam mu opet dala da vidim reakciju i dobio je 10-15 crvenih fleka po telu. :(  Dermatolog nam je savetoval ada ne jede jaja, ribu i da ne pije mleko bar do druge godine

: Bokicca - 3. avgust 2008 18:40:46(UTC)
Dajem joj povremeno da bi se navikla na njih i sve manje ima reakciju.

: MISEL - 3. avgust 2008 17:14:53(UTC)

Hvala na pitanju nama je sada mnogo bolje.Sada jos imamo malo  na nogicama i rukicama tj. na mestima na kojima je poslednje izbilo.Ali nije tako crveno tj mnogo je blaze ali  nam je koza mnogo suva .Pre nedelju dana tj. u ponedeljak smo bili na kontroli i dermatolog je zadovoljan kako je reagovao na kremu.Rekla je da mu tu kremu mazem samo uvece a da ujutru mazemo Linola kremu. E sad sam primetila da mu od tada ne prolazi tako brzo kao kad smo ovu kremu sa kortikoidima mazali i ujutru i uvece.Sutra  ujutru idemo opet na kontrolu pa cemo videti sta ce nam dermatolog reci.

Bokkice nama je nasa doktorka rekla da ne jede jaje neko vreme i ja mu ga nisam davala evo 2 nedelje i stvarno neznam dal da probam opet da mu dam neznam   Moracu da pitam sutra nju (derm.) Jer ti Anji uopste vise ne dajes jaja ?

: Bokicca - 3. avgust 2008 7:11:02(UTC)
I Anja je dobila istu dijagnozu, onda sam je odvela kod drugog dermatologa rekao je gljivicna infekcija na kraju je bila alergija na jaja i pomogla nam je linola fet. Samo Anji nije bilo kao sto je Luki. Nadam se da je Luka bolje.

: Sneki - 2. avgust 2008 19:24:16(UTC)
E. Misel...kako je sada Luka?
Da Elocom ima manje nezeljenih dejstava, posto se manje resorbuje od kortizola i vidim da je lekari cesce preporucuju posebno za decu.

: hippeia - 26. jul 2008 17:55:31(UTC)
Misel Kseniji je za ekcem propisana kortikosteroidna krema (Elocom), propisao nam ju je dr Karadaglić i tada nam je rekao da ju smijemo koristiti prvi put 14 dana, a posle samo po 5 dana u toku dva mjeseca. Dakle samo 5 dana, pa dva mjeseca pauze i to da koristimo samo po potrebi, dakle ako po isteku dva mjesca nema tegoba da ne koristimo!
Dakle koja tačno neželjena dejstva kortikosteroidi imaju nisam sigurna (to bi prije Cvetić mogla da zna), ali da ih ima-ima!

: MISEL - 26. jul 2008 17:23:12(UTC)

Citat:
Sneki - 23/7/2008 23:33 E, pa to je bas novost za mene. Cudi me da ukoliko se to promenilo iu uputstvu za mnoge antimikotike pise da deluju na pytiasis hmm . Misel, urbayon..tj kortikosteroidi bi pomogli da se crvenilo povuce, ali nece otkloniti uzrok. Jel to njega svrbi, pece?

E sta ce meni doktori kad imam vas , ma divne ste.Sneki juce smo bili kod dermatologa i potvrdila je dijaznozu iz decije bolnice.Dobili smo kremu na bazi kortizona i kapi da se nebi ceskao i da bi lepse spavao.

E sad mene zanima dal je ta krema opasna tj ja sam laik al sam se naslusala  svasta o kortizonu (koliko je opasan itd) neznam   A i u upustvu ne deluje bas kao bezopasan

: Sneki - 23. jul 2008 19:33:20(UTC)
E, pa to je bas novost za mene. Cudi me da ukoliko se to promenilo iu uputstvu za mnoge antimikotike pise da deluju na pytiasis hmm . Misel, urbayon..tj kortikosteroidi bi pomogli da se crvenilo povuce, ali nece otkloniti uzrok. Jel to njega svrbi, pece?

: MISEL - 23. jul 2008 19:26:23(UTC)

Citat:
Cvetic - 23/7/2008 22:30 Uf bre Misel ni na kraj pameti mi nije palo. Pa jos kod bebe... A ja sam se patila sa tim nekoliko godina u mojim 20tim. Suncanje, blago naravno, nekad smiri osip, s za svrab kortiko kremice. Zelim ekstra brz oporavak.

Citala sam da nesme da se tusira vrucom vodom jer to pogorsava stanje  a isto pise da ce brze proci ako se tretira sa necim na bazi urbazona.Ja sam bas laik pa nemam pojma sta da radim, dal da ostavim da prodje samo od sebe kako su mi rekli? neznam

Cvetic pa on mi je i rekao da mladi ljudi najvise pate od toga.A koliko je trajalo to kod tebe kad se pojavi i jesi li imala po celom telu? Cudno je sto se vracalo svake godine jer kako sam citala kad jednom nestane ne vraca se vise nikad hmm  

: MISEL - 23. jul 2008 19:21:33(UTC)

Sneki nisu nam dali ama bas nista. Doktor tj doktori (pregledao ga jedan pa doveo jos njih trojicu posle icon_eek ) kaze da mazala mu ja ili ne bice mu isto tj . povucice se se samo od sebe.<neznam sta da radim ?Dali ipak nesto da mu dajem, neki sirup ili tako nesto??? Nasa doktorka nam je dala losion sa bademovim uljem i mazem ga time.Inace ja sam na netu trazila i nasla slike ima ljudi kod kojih izgleda drugacije a ima i onih kod kojih je bas kao kod Luke. A i doktor koji ga je pregledao imao je istu stvar skoro al ne tako izrazenu.

Cveticu sta bi ti radila da si na mom mestu, stvarno vise nisam pametna -samo mi se place kad ga vidim a tek kad ga dodirnem :(  

: Cvetic - 23. jul 2008 19:08:05(UTC)
Sneki , nije gljivica, ranije se verovalo da jeste ali eto ja sam probala sve antimikotike a to se cudo vracalo svaku godinu i odjednom nestalo.

: Sneki - 23. jul 2008 18:43:30(UTC)
Citat:
MISEL - 23/7/2008 21:50

>Dijagnoza nam je

pityriasis rosea ili ti na nemackom Röschenfluchte .Dobija se -niko nezna zasto, sumlja se da dolazi kao posledica virusa al nikad nije dokazano.potpuno je bezopasno,povlaci se samo i nikad se vise ne pojavljuje.Pogodjeni su najcesce mladi od 10-35 god a vrlo retko stariji i mala deca (al mi uvek budemo neki fenomen uzid )

Jedino sto mi zaista smeta je sto traje jako dugoooo od 6-10 nedelja ili cak od 8-12 nedelja icon_eek Neznam kako cu podneti da bude ovakav 2 meseca -poludecu skroz na skroz

E, pa Misel..stvarno je i meni cudno icon_eek . Pytriasis je gljivica (zovu ga i versicolor, zato sto se moze javiti u crvenoj, tamnoj i beloj boji). U principu, ne pravi ona nikakav dar-mar..samo sto ne izgleda bas lepo. No iskreno, meni koliko sam upucena, ovo bas i ne lici na pitryasis, obicno se ona javlja u pravilnijim oblicima. Sad, ja nisam dermatolog, ali ako je zena rekla ...onda je verovatno to (da i cudno je ..kod bebe). Terapija ide nekim antigljivicnim preparatom i to dugotrajno (koliko znam dobri rezultati se postizu Lamisilom, ali se on ne daje bebama). Da li su vam dali neku terapiju? Od biljnih preparata blago antigljivicno dejstvo pokazuje neven...

: Cvetic - 23. jul 2008 18:30:08(UTC)
Uf bre Misel ni na kraj pameti mi nije palo. Pa jos kod bebe... A ja sam se patila sa tim nekoliko godina u mojim 20tim.
Suncanje, blago naravno, nekad smiri osip, s za svrab kortiko kremice.
Zelim ekstra brz oporavak.

: MISEL - 23. jul 2008 17:50:55(UTC)

Evo i nas drage moje.Danas mo ceo dan proveli iduci od doktora do doktora. jutros smo opet otisli nasoj pedijatrici i ona se slozila da je bolje da nas jos pregleda dermatolog i preporucila nam jednog.Taj dermatolog je mogao da nas primi najranije u ponedeljak icon_eek "zahvalila "sam im se i resila da odem na hitnu.Oklevala sam da idem na hitnu iz razloga sto se ovde ceka po 3-4 sata minimum al ipak sam otisla i hvala Bogu cekala samo1.5 sat.

Dijagnoza nam je

fficial&hs=vui&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=pityriasis+rosea&spell=1">pityriasis rosea   ili ti na nemackom Röschenfluchte  .Dobija se -niko nezna zasto, sumlja se da dolazi kao posledica virusa al nikad nije dokazano.potpuno je bezopasno,povlaci se samo i nikad se vise ne pojavljuje.Pogodjeni su najcesce mladi od 10-35 god a vrlo retko stariji i mala deca (al mi uvek budemo neki fenomen uzid )

Jedino sto mi zaista smeta je sto traje jako dugoooo od 6-10 nedelja ili cak od 8-12 nedelja icon_eek   Neznam kako cu podneti da bude ovakav 2 meseca -poludecu skroz na skroz

: maleenaa - 23. jul 2008 5:01:47(UTC)
Moja rodjaka je dobijala koprivnjacu cim bi pojela voce koje je prskano.Ne znam da li je probao tresnje ili nesto slicno pa mozda je alergija na pesticide.Mislim ja nisam ni malo strucna i ne zameri ako sam progresila al eto palo mi je napamet da i od toga se dobija koprivnjaca.Bas mi je zao Luke i nadam se da ce sto pre to nestati.Pozdrav i svako dobro

: Cvetic - 22. jul 2008 22:52:05(UTC)
Misel strasno mi je zao sto kroz to prolazis ali evo gledam slike i pokusavam da otkrijem ameriku ali i ja vidim koprivnjacu-odnosno Urticaria, ili alergijski osip.
Sad, na sta je on tacno reagovao, to je vrlo tesko utvrditi ovako preko neta. Izbaci jaja , kupajte se samo vodom nekoliko dana, nikakvi samponi, kupke , nista , robicu peri sa vrlo malo praska i isperi nekoliko puta u masini.Takodje se klonite sunca nekoliko dana. Nadajmo se da ce se povuci.
Male su sanse da je mleko u pitanju, ovo je akutni osip , i radi se o necemu sto je skoro probao, dodirnuo i sl.
Stvarno mi je tesko da na slici razlikujem Eritem od Urtikariju, buljim u slike ali vrlo su slicni i jedno i drugo.Nemam ni puno iskustva.
Terapija je ta, Aeirus je jedan od najboljih antihistaminika na trzistu. Ako se radi o infektivnom eritemu, u 80% slucajeva je u pitanju virus, narocito 5ta bolest gde se i lice , obrazi zacrvene ko da te neko osamario i ide sa temperaturom.

U svakom slucaju, meni ne izgleda kao nesto veoma ozbiljno, ali nisam tamo i lako je moguce da pogresim.
Osipe slikajte na dnevno svetlo, sto jace i bez blica, inace nista se ne vidi ovako.

Nadam se da ce na hitnoj da budu malo azurniji i temeljitiji.

: May05 - 22. jul 2008 21:31:28(UTC)
Ja sam bas posla da ti napisem da ides u hitnu al vidim da vec planirs da ides,ili promijeni dr,imas li ikog tu da ti preporuci nekog dobrog doktora?
Misel nemogu ni da zamislim kroz sta prolazis,stvarno mi je zao jer to bas izgleda ozbiljno,.
A to sto se tice te doktorice stvarno sam iznenadjena da je tako postupila prema vama,skoro mi je pricala jedna prijateljica da je mali od njene rodice bio alergican na jaja,i ona htjela da izbaci jaja sa njgovog jelovnika,dr joj reko da mu ona moze sad kontrolisati ishranu ali sta ce biti posle,preporucio joj je da malom i dalje nastavi davati jaje umjerno,ako se izaspe da ga kupa odmah u kamilici,dan po dan dijete vise nije alergicno na jaja,ipak jaja imamo skoro u svemu.

to sam ti napisala u slucaju da bude alergican na jaja,pokusaj i sad da ga kupas u kamilici.
nadam se da ce se neko strucan poput cvetic ili neko ko je vec prosao kroz to javiti,vama zelim da to sto brze prodje.

: MISEL - 22. jul 2008 19:15:39(UTC)

Da Sonja popucali su tj nisu ni bili plihovi vec se iz crvenila kao ljusti kozica kao kad se ljustis posle mora .Nema plihova sa vodom ili gnojem.I koza je jako suva a lice je jadnicku crveno i rapavo.Moja mama (inace je pedijatriska sestra) mi je rekla da je mozda neka kozna infekcija al nemoze da kaze nista kad ne vidi. Inace jaja  tj zumance smo uveli sa 7 meseci kako ide postepeno a pilece meso jedemo od 4 tog meseca i nikad nije bilo reakcije neznam

: crvena sonja - 22. jul 2008 19:06:49(UTC)
Au Misel vidim koliko si zabrinuta.
Ti plikovi su i popucali?Meni ne deluje neozbiljno.
Nadam se da ce ti neko brzo odgovoriti.
Drzim palceve da ce to brzo proci.

: MISEL - 22. jul 2008 18:34:13(UTC)

: MISEL - 22. jul 2008 18:05:08(UTC)

Drage moje neznam dal ovo pitanje ovde pripada al nisam htela da otvaram novu temu.Ja sam ocajna.Mom Luki se pojavio neki osip koji traje od cetvrtka -petka i sirio se sirio da bi sada  bio osut od glave do pete.

Juce smo bili kod doktorke a ona kaze da je mozda alergija na jaja icon_eek ili pilece meso ili pak na mleko  icon_eek   Dala nam je sirup Aerius protiv alergije i rekla da mu ne dajem jaja i pilece meso. Da napomenem pregled je trajao 2 min.Dobacila mi je da moze da zivi i bez jaja icon_eek   i zafrkavala ga je kako je ceo tufnast icon_eek

Drage moje neznam dal cete me razumeti, nisam inace neko zakeralo ali ovi doktori ovde bukvalno nemaju pojma -mnogo sam razocarana cak sam danas zazalila sto sam ikada dosla ovamo.

Sirup pijemo vec 2 dana nikakvog poboljsanja nema ,cak se na licu i na glavi jos vise osuo.Sada sam mu merila temperaturu i ima 37.8 . Slikala sam ga malopre i evo slike da vidite kako izgleda . 

Molim Cvetica ili bilo kog drugog ko zna o cemu se radi da se javi , vi ste mi poslednja nada.Mnogo mi je tesko jer sam daleko i nemam nikog ko bi me posavetovao sta da radim. :( Sutra ujutru idem na hitnu da vidim sta ce mi oni reci.

: lampica - 17. jun 2008 18:14:34(UTC)

Uh, Jelena, premalo mi informacija... mislim lepo si objasnila, al kad nesto ne vidis, mozes samo da pogadjas.

Ja bih rekla da nije impetigo, jer se impetigo siri do besvesti! Nema da se osusi, vec samo se otvara rana i okolo rane se pojavljuju plikovi/

Iz iskustva sa ovakvim "bubuljicama" kakve si opisala, ja bih rekla da je malog misa nesto ugrizlo. Tina od bebeceg perioda ima strasnu reakciju na ubod insekta (da sam ja, kad je imala 10 meseci pomislila da joj se pojavljuju boginje!). Krene tako sto se koza pocne crveneti, ne vidis "centar" bubuljice (ne razlikuje se ni po boji, ni po ispupcenju, vec je povrsina u precniku nekih 2 pa i vise cm crvena), onda se ubrzo pojavi izdignuti plik na kozi, onako belicasto vidis da se izdize, i onda se pojavi plik. Dete to rascese (ubola si premiju ako ga sprecis) do besvesti, i onda pocinje da se susi.

Ja sam panicno odvela Tinu na pregled kod privatnika tada, misleci da su boginje (bas zbog toga sto se neki plik pojavio). Ispostavilo se da je u pitanju reakcija na ubod pauka, mrava ili kojecega takvog. Evo, i sad muku mucimo- sve identicno kako sam opisala... a i da se "pohvalim" da je Tina juce sela u mravinjak... ne pitajte na sta joj guza lici! Inace mazem joj mesto ugriza sa Phenergan mascu, ali u nedostatku iste u apotekama, dobismo Sinopen icon_rolleyes

: JelenaPetrovic - 10. jun 2008 8:37:48(UTC)
Drage moje
mi dodjosmo sa mora sa nekim bubuljicama na kozi koje su prvo crvenkaste, pa se poavi plik pa se same osuse, sve to traje 4-6 dana. Da li je to impetigo ili nesto drugo?

: lampica - 25. april 2008 16:22:49(UTC)
E, super, dobro je da se povlaci! Ljubac!

: hippeia - 24. april 2008 16:41:15(UTC)
Ej Cvetić hvaaaala ti zagrljaj
Nisam ranije ukapirala da si mi odgovorila, jer se od prekjučer nisam logovala na forum (tj. jesam sinoć, ali je tako užasno radio da sam se odmah otkačila), jeste sa zakašnjenjem ali hvala puno cvecko
Kseniji se inače lezije povlače, onaj plik oko krastice je nestao, a ovi manji su potpuno splasnuli, tako da to polako prolazi!
Cmokići od nas dvije :-* :-* :-*

: Cvetic - 22. april 2008 22:51:42(UTC)
Citat:
hippeia - 21/4/2008 17:04

Evo ovako- nisam primijetila da plikovi pucaju. Ono na vrhu prsta što ti izgleda kao zagnojeno, ne bih rekla da je zagnojeno, ja ovako kad gledam izgleda mi kao plik sa mutnom tečnošću, doduše koža tog plika je dosta zadebljala, tako da uopšte ne puca.
Ove sitnije plikove sam primijetila prekjučer i bili su providni, kao što si i ti opisala, ali su jučer i danas već postali zamućeni i isto tako sa malo zadebljalom kožom, kao da nisu baš osjetljivi na pucanje. Oko plikova je koža crvenija. Inače infekcija je dosta lokalizovana i od prekjučer nisam primijetila ni jedan novi plik.
I mi dezinficiramo jodom, koristimo stanicid i motamo gazom da ne bi to dalje prenosila.
Evo vidjećemo sutra- prekosutra kako će to izgledati, pa javljam.
U svakom slučaju lampice hvala ti na detaljnom odgovoru ;]

Izgleda da je sezona impetiga, sin mi doneo iz skole obavestenje da je puno dece zakacilo. On je obsesivan kod pranja ruku pa eto koristi od toga.
Hippeia ti imas lichnu gardu oko tebe icon_lol sto se tiche terapije , i sve super radis.Stanicid je bolji izbor.
Ja ne mislim da je u pitanju nekakav slab imunitet vec ogrebotine na kozi preko kojih udje bakterija. Impetigo je deo odrastanja i nije nikakav pokazatelj higijene ili sta ja znam.Kao i vaske uostalom ,gde nadju kosu tu ce se i naseliti.
Nista ne brinite, proci ce.

: hippeia - 21. april 2008 19:04:18(UTC)
Evo ovako- nisam primijetila da plikovi pucaju. Ono na vrhu prsta što ti izgleda kao zagnojeno, ne bih rekla da je zagnojeno, ja ovako kad gledam izgleda mi kao plik sa mutnom tečnošću, doduše koža tog plika je dosta zadebljala, tako da uopšte ne puca.
Ove sitnije plikove sam primijetila prekjučer i bili su providni, kao što si i ti opisala, ali su jučer i danas već postali zamućeni i isto tako sa malo zadebljalom kožom, kao da nisu baš osjetljivi na pucanje. Oko plikova je koža crvenija. Inače infekcija je dosta lokalizovana i od prekjučer nisam primijetila ni jedan novi plik.
I mi dezinficiramo jodom, koristimo stanicid i motamo gazom da ne bi to dalje prenosila.
Evo vidjećemo sutra- prekosutra kako će to izgledati, pa javljam.
U svakom slučaju lampice hvala ti na detaljnom odgovoru ;]

: lampica - 21. april 2008 17:54:39(UTC)

E, videla sam temu juce, mislim, ali sam bila smetena Tinom, pa zaboravila da odgovorim.

Reci mi, da li ti plikovi koji vec postoje pucaju? Tini su se stvarali takvi, na guzi (videla si), pa su oni pucali, bez da sam ja uopste razmisljala da oni ustvari pucaju, pa je to sto je puklo prenosilo dalje infekciju (oko te iste rane, pa zatim na obrvi... bilo je par rasirenih plikova na donjem delu ledja i na butini tog guza na kojem je imala infekciju).

Meni lici na impetigo, mada slika je mutna, i ne znam da li ustvari na vrhu prstica ima gnoj, ili je plik providan? Tina je imala providne plikove, kao kod ovcijih boginja, prozirna tecnost je bila unutra, a kad pukne, na gacicama je ostajalo zuckasto.

Mi smo impetigo zalecili, sad mazem pantenolom ta mesta da se koza povrati sto pre.

Mi smo dobili terapiju Sinacilin sirup- 6ml na svakih 8 sati (odredjenu prema kilazi Tininoj, ima 20 kg), i dva puta na dan mazanje Stanicid kremom. Nama je bilo lakse odrzavati inficirano mesto, jer joj nije bilo "pred ocima".

Ti plikovi koji puknu naprave bukvalno zivu ranu, pa zatim krastu, sa svim okolnim plikovima. Gde god se dete pocese posle diranja mesta s plikovima, prenosi infekciju na drugo mesto. Gde kapne ta tecnost iz plikova- novo inficirano mesto!Uzas zivi!

Ja sam to mesto cistila povidon jodom, pa zatim mazala Stanicidom, i pokrivala sterilnom gazom, da se Tina ne bi cesala, a i da kod pucanja tih plikova ne kane na neko drugo mesto, pa rasiri posvuda. Svaki put kad ponovo namazem, menjala sam gazu.

Svaki dan sam menjala posteljinu i peskire, Tini odecu i pidzamu svakog dana drugu, ruke smo svi prali kao degeni.

Treba biti oprezan i sam sa impetigom, jer se moze lako dobiti (pogotovo kad mazanjem dodirujes mesto infekcije).

Ne znam za Hloramfenikol, zaista sam slaba sa znanjem o lekovima, nadam se da ce se Cvetic javiti ovde ;]

: ciciban - 21. april 2008 15:24:29(UTC)
Moj Vlado je imao te plikove otprilike u istom uzrastu koristili smo 3% hidrogen,povidon jod i gentamicin(antibiotska mast) i proslo je brzo mozda za dva dana. Cak smo i krv vadili i kks je bila odlicna.

: hippeia - 21. april 2008 11:49:50(UTC)
Liči li vam ovo na impetigo?
Mm kaže da on misli da je to to, ali nije siguran, a neće da je vodimo kod pedijatra, kaže nema potrebe sve je pod kontrolom (on je ljekar), ali ja ipak ne mogu mirno da sjedim, pa vas mame, koje imate iskustva s ovim molim da mi kažete je li i kod vas ovako izgledalo.
Eto, ja ne bi bila ja da ne paničim, džaba mi dr u kući icon_rolleyes
Ovo na vrhu prstića je krastica od ogrebotine kroz koju je valjda i ušla infekcija, oko nje je veliki plik i ima još mali plikova duž prsta!
Napominjem da smo umjesto hloramfenikola uzeli stanicid jer sam pročitala tako strašne neželjene efekte hloramfenikola da nema šanse da više iko moj to ikad koristi!!! Luda sam, znam, ali šta ću...
pomagajte žene klanjam klanjam klanjam

: hippeia - 21. april 2008 11:45:31(UTC)
Evo i slika kako to izgleda:

: hippeia - 21. april 2008 11:44:20(UTC)

Unaprijed se izvinjavam jer sam postavila temu koja već postoji, doduše pod malo drugačijim nazivom! Već sam pisala na njoj, ali mi niko ništa nije odgovorio, a pošto mi se žuri da čujem vaše mišljenje postavljam novu, pa neka je kasnije moderatori spoje sa već postojećom!

Evo šta sam pisala jučer:

Citat:
hippeia - 20/4/2008 20:38

Drage mame izgleda da i mi zakačili impetigo. U stvari nisam 100% sigurna je li to u pitanju...
Ksenija je prije 10-ak dana dobila visoku temperaturu i afte u ustima.
Posle par dana na koži ispod usne pojavila joj se kao mala pufica oko koje je koža bila crvena. Nedaleko od tog mjesta, na obrazu pojavila se još jedna. Mislili smo da je to povezano sa ovim u ustima i otišli kod ljekara, ali nam je dr-ica rekla da je to u ustima primarna herpesna infekcija, a da ovo na koži nije povezano s tim i dala nam hloramfenikol da tretiramo te promjene. Dan-dva kasnije oko tih ranica pojavili su se sitni plikovi, da bi joj se isto to pojavilo i na prstu.
Nismo odmah povezali to na prstu s ovim ranicama oko usta, jer je na prstu imala jedan baš veliki plik, kao od opekotine-u stvari na prstu je bila dugačka pukotina već pretvorena u krasticu i oko te pukotine i sa jedne i sa druge strane veliki plik. Mislili smo da je u pitanju opekotina i da joj je pukao plik i otuda ta rana kao pukotina. Međutim jučer sam vidjela još sitnih plikića duž toga prsta.
Odmah mi je prošlo kroz glavu da bi to mogao biti impetigo, s obzirom na to da nam je dr-ica propisala hloramfenikol, koji je antibiotska krema, a i s obzirom na to da ona non-stop baš s tim prstićem čačka ove dvije ranice koje zbog toga nikako da zarastu. Vjerovatno je na tom prstu imala ogrebotinu, a kako s njim stalno čačka ranice prenijela je infekciju na prst.
Šta vi mislite? Cvetić heeeeelp! Ja bih je vodila kod dr-a, ali mm je dr i on smatra da ne treba, već da je tretiramo tim hloramfenikolom i povremeno dezinfikujemo jodom!
Slikala bih te promjene, ali mi je aparat na popravci, pa ću sutra da slikam telefonom i kačim slike da vidite kako to izgleda!
Nadam se da nisam smorila, post je malo opširniji icon_rolleyes

: hippeia - 20. april 2008 16:38:29(UTC)
Drage mame izgleda da i mi zakačili impetigo. U stvari nisam 100% sigurna je li to u pitanju...
Ksenija je prije 10-ak dana dobila visoku temperaturu i afte u ustima.
Posle par dana na koži ispod usne pojavila joj se kao mala pufica oko koje je koža bila crvena. Nedaleko od tog mjesta, na obrazu pojavila se još jedna. Mislili smo da je to povezano sa ovim u ustima i otišli kod ljekara, ali nam je dr-ica rekla da je to u ustima primarna herpesna infekcija, a da ovo na koži nije povezano s tim i dala nam hloramfenikol da tretiramo te promjene. Dan-dva kasnije oko tih ranica pojavili su se sitni plikovi, da bi joj se isto to pojavilo i na prstu.
Nismo odmah povezali to na prstu s ovim ranicama oko usta, jer je na prstu imala jedan baš veliki plik, kao od opekotine-u stvari na prstu je bila dugačka pukotina već pretvorena u krasticu i oko te pukotine i sa jedne i sa druge strane veliki plik. Mislili smo da je u pitanju opekotina i da joj je pukao plik i otuda ta rana kao pukotina. Međutim jučer sam vidjela još sitnih plikića duž toga prsta.
Odmah mi je prošlo kroz glavu da bi to mogao biti impetigo, s obzirom na to da nam je dr-ica propisala hloramfenikol, koji je antibiotska krema, a i s obzirom na to da ona non-stop baš s tim prstićem čačka ove dvije ranice koje zbog toga nikako da zarastu. Vjerovatno je na tom prstu imala ogrebotinu, a kako s njim stalno čačka ranice prenijela je infekciju na prst.
Šta vi mislite? Cvetić heeeeelp! Ja bih je vodila kod dr-a, ali mm je dr i on smatra da ne treba, već da je tretiramo tim hloramfenikolom i povremeno dezinfikujemo jodom!
Slikala bih te promjene, ali mi je aparat na popravci, pa ću sutra da slikam telefonom i kačim slike da vidite kako to izgleda!
Nadam se da nisam smorila, post je malo opširniji icon_rolleyes

: mama natasa - 15. april 2008 6:48:48(UTC)
Lampice,ništa ne brini,moji klinci su impetigo imali prošle godine,i u principu,nije ništa strašno ako se pravovremeno odreaguje(nas je naša DRzavlačila jer nije znala o čemu se radi zapravo)rekla je da je to obična groznica,jer su oni imali na licu :( ,a kad je krenulo da izlazi i po telu ,ja poludela,pa kod dermatologa,a on mi kaže gde smo da sada.sve u svemu,da ne dužim dalje,jako je bitan antibiotik i kremica sa kojom se maže(vidim da ti to sve imaš).I,još nešto,kažu da je to bolest prljavih ruku, uzid ,ja bih pre svega rekla da je to tipična dečija bolest,jer koje dete ima večito čiste ruke.Moji momci bar nemaju,živimo na selu,i čim izađu u dvorište,oni umazani do ušiju,mislim da je samo pitanje imuniteta. Znači,Lampice,ne se sekiraš zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: lampica - 13. april 2008 6:40:36(UTC)
Hvala Cvetic, sve sam nabavila! Malo se buni za gazu preko rane, ali sta da se radi. Nadam se da ce proci brzo... pregledala sam da li se slucajno jos negde pojavilo, srecom, za sad samo gde je i imala, na guzi i iznad obrve... peremo ruke kao ludi!

: Cvetic - 13. april 2008 2:05:29(UTC)
Lampice ne brini zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Impetigo je veoma cesta stvar, retko da nema deteta da ne zakaci.Pa vi ste imali srece da upecate na guzi a ne ko velika vecina dece OKO USTA!Moz' zamisliti tu lepotu!
Moraces da joj oblacis nesto drugo osim gacica, odnosno moze gacice pamucne ali kao bokserice ili sorcevi, znaci vrijes, opeglas i da nema rubova ili lastisa preko lezije.
Povidon -jod obloge -prva liga!! Naravno i antibiotska kremica.
Mozes i da pokrijes sterilnom gazicom da ona ne rasiri rukicama na neko drugo mesto.
Zalepi sterilnu gazu medicinskom trakicom ili flastercicima i neka bude labava ali da ne pada.
Nokte skratite i pazite se, to je to. Kako je lice, jel proslo na njemu?

: lampica - 12. april 2008 18:40:51(UTC)
Ma da... umalo me slog nije strefio kad je dr rekao sta je... a ja mislim, coovece, pa nismo strokavi... kaze ne bira impetigo. Al da je ruzno, ruzno je. Nego, kazu da kako se siri na njoj, tako moze i preci na drugu decu, tako da smo u karantinu do izlecenja :?  jos samo da to saopstim Tini... icon_lol

: Sneki - 12. april 2008 18:32:29(UTC)
Citat:
lampica - 12/4/2008 19:43

Upravo smo dosle s hitne... konacno su opravdali naziv...

Ovako, dr dijagnozu dao- impetigo. Bakterijska upala koze koliko sam razumela, jer je mumlao. Dobili smo sirup Sinacilin i koliko s recepta mogu procitati Stanici(L?) necitko mi to zadnje slovo... sad je problem sto ne radi apoteka privatna... misliiim...baksuz do kraja!

Stanicid mast- deluje antisepticki. Impetigo je bakterijska infekcija koze. Dobro je da si na vreme odreagovala i odvela dr-u. da se ne bi prosirilo.

: yo-ma - 12. april 2008 18:17:41(UTC)
mojoj devojčici se nešto slično desilo prošle godine...stafilokoke...i ako grozno izgleda a pri tome se i širi vrlo lako isto tako se i lako leči...mislim da je pila amoksicilin sedam dana i sterilnom gazom smo joj posle tuširanja mazali povidon jod...pad imuniteta i onda se ta bakterija aktivira...ja sam se otkiniula od straha pošto grozno izgleda ali je u suštini lako savladivo :)...poljubac i bez panike

: maga - 12. april 2008 15:53:35(UTC)
Cveticu....javi seeeeee icon_razz icon_razz

: lampica - 12. april 2008 15:43:48(UTC)

Upravo smo dosle s hitne... konacno su opravdali naziv...

Ovako, dr dijagnozu dao- impetigo. Bakterijska upala koze koliko sam razumela, jer je mumlao. Dobili smo sirup Sinacilin i koliko s recepta mogu procitati Stanici(L?) necitko mi to zadnje slovo... sad je problem sto ne radi apoteka privatna... misliiim...baksuz do kraja!

: maga - 12. april 2008 15:02:09(UTC)
Bula, vezikula, mehuric iliti plik, ono sto se izdigne iznad koze i ispuni tecnoscu-na to sam mislila, obican plikcic, iziritirana koza- ne panici molim te. Mozes probati da joj namazes Avenovu cikalfate kremicu (ima u sebi cink i jos nesto) pod uslovom da je ispunjeno seroznim iliti providnim sadrzajm, ako je sadrzaj zuckast-mutan...onda ne preporucuju cinkove paste.
Opet, ja nisam Dr, ali meni lici na obican plik mozda je stvarno nesto ujelo pa je alergijska reakcija :? nadajmo se da ce nam se Cvetic javiti....Ne sekiraj se molim te ;]

: lampica - 12. april 2008 14:19:39(UTC)
Da, bistra tecnost.... sad si me uplasila... sta je bula?!?

: maga - 12. april 2008 14:16:25(UTC)
Meni ovo lici na bulu :? , sad pitanje jel su joj ti plikcici ispunjen bistrom tecnoscu?

: lampica - 12. april 2008 14:10:29(UTC)

Evo i slike u prilog.

: lampica - 12. april 2008 13:31:10(UTC)

E, pa nisam normalna vise!

Neki dan Tini na jagodici lica izadje jedan veci plik. Konstatujem da ju je ugrizao mrav, verovatno, jer ima uvek takvu reakciju na ubod insekta (u zavisnosti od toga sta je ugrize, razlikuju se i reakcije).

I ona to cese, naravno (na tatu, sta ces), ja joj mazala Sinopen mascu... i malo se to povuklo.

Sledecih dana iskoci joj na guzi (tamo do linije gacica) jedan takav plik, kao kod reakcije na ubod insekta. Posto je na nezgodnom mestu, stalno se stvara trenje od gacica, a i svrbi, pa gospodjica rascese, taj plik nikako da se povuce. Prijalo joj da je mazem Pavlovic kremom... ali... juce pred kupanje gledam ja to, a to se sa jedne kao bubuljice prosirilo na mesto bez koze precnika 1,5 cm!

Sad upravo izlazim iz kupatila, gde sam joj pomagala da obrise guzu, i imam sta da vidim! Oko tog mesta koje je crveno i malo ispupceno (mislim mozda je od tog trenja i borbe koze da se oporavi), na krajevima tog mesta ima bubuljice kao plikovi puni vode (takva je boja, nemam pojma sta je iznutra).

Inace, dan, dva joj na tom mestu na gacicama bude neka zuckasta tecnost (sad se vec plasim da je gnoj, brrr).

Ima li neko pojma sta moze biti? Vodicu je u ponedeljak kod dr, ali bih volela da mi neko kaze da li je video nesto slicno :?

Inace, i na obrvi joj se pojavilo nesto slicno, mada povrsina koze se jos nije otela kontroli.

Upomoc!