Obaveštenja

Icon
Error

: malisha75 - 19. januar 2013 18:48:32(UTC)
Pogledajte kako ova beba uživa!

http://www.youtube.com/watch?v=-WAKjGtDBMM

: ija_ftn - 26. februar 2012 13:15:24(UTC)
Orginalna poruka od: njamiii Idi na citiranu poruku
Ljuco... ne podgrevaj me... :) Inako u poslednje vreme muljam po glavi kako bi mi to bas bilo zgodno, jer sada kada su starijem konacno izvadili cevcicu iz uha mozemo ljudski da odemo na bazen, pa bi bilo lepo i seku da vodimo... Nisam vidjala kod nas, mada posto je izum made in china (ako pokusas da izguglas videces da je uglavnom u upotrebi u Kini i Singapuru) cudi me da ga nema po kineskim radnjama, mislim, kada vec ima svakakvih gluposti za pronaci :)

respekt Bas si me nasmejala.

: Ljuca - 26. februar 2012 12:24:28(UTC)
hehe, njamiii, pa ti si mene prva potakla na to poljubac

: njamiii - 24. februar 2012 18:10:10(UTC)
Ljuco... ne podgrevaj me... :) Inako u poslednje vreme muljam po glavi kako bi mi to bas bilo zgodno, jer sada kada su starijem konacno izvadili cevcicu iz uha mozemo ljudski da odemo na bazen, pa bi bilo lepo i seku da vodimo... Nisam vidjala kod nas, mada posto je izum made in china (ako pokusas da izguglas videces da je uglavnom u upotrebi u Kini i Singapuru) cudi me da ga nema po kineskim radnjama, mislim, kada vec ima svakakvih gluposti za pronaci :)

: Ljuca - 23. februar 2012 7:14:14(UTC)
hvala, njamiii smajli pogledacu bas, ne znam imaju li i ove slaufe za vrat smajli

: njamiii - 23. februar 2012 1:51:07(UTC)
Malisha hvalati puuuuno, poslednja fotka je za razglednicu zaljubljen Probali i jako joj se dopalo do momenata kada je za malo nismo ubili doomed , da ne ulazim u detalje da nam ne bi s. sluzba zakucala na vrata, ali vise je ne stavljamo na stalak anene
Ljuco, ima u Aksi (hvala Bojana) neka druga marka (tj. kineska kopija ove), oko 1800 je. Ova koju je mm video uzivo je roze i ne providi se, kaze da izgleda kao kuvalo za kafu (ali njemu se slabo moze verovati) icon_rolleyes

: Ljuca - 21. februar 2012 10:05:43(UTC)
njamiii, jesi li saznala gde ima da se kupi ta "kadica"? smajli

: malisha75 - 17. februar 2012 11:05:28(UTC)
Orginalna poruka od: njamiii Idi na citiranu poruku

Kako si je uvijala u pelenu? Kao kiflu ili...?

Pelenu staviš na podlogu koso, golu bebu staviš na nju tako da je glava u jednom uglu, suprotni ugao prebaciš između nogu, na stomačić, i preostala dva ugla takođe nabaciš na stomačić, tako da ruke ostanu slobodne. Bebu uzimaš tako da ti jedna ruka (meni leva, pošto sam kupala sa desnom) bude podlakticom ispod rame a šakom pridržavaš bebu oko pazuha. Druga ruka naravno ispod guze pri nošenju, a u kadici ti je ona slobodna za kupanje. Mi smo uvek kupanje počinjali pranjem lica, ušiju, vrata, pa onda šake, stopala, pregibi, stomak, leđa, genitalije, guza. Tek na kraju se pere glava, jer kada je mokra preko nje beba gubi najviše toplote. Lice sam kupala posebnom krpicom, a ostatak tela uglom pelene koji mi je najbliži, pri tom pazeći da na stomaku uvek ostane deo pelene.
Verujem da si ti sada već profi u kupanju. Detalje sam napisala samo za slučaj da temu čitaju buduće mame koje još nemaju iskustva.

Evo ilustracije. Na prve dve slike je dečko u uzrastu oko mesec dana. Na trećoj je devojčica kad je imala par meseci - zato nije puna kada vode - pola je isprskala napolje. Poslednja slika je od nedavno - i nama je hit ronjenje icon_lol

: bojana ns - 17. februar 2012 9:37:55(UTC)
Njamii ja sam nesto slicno vidjela u Aksi, mislim kadicu na taj fazon case, ali nisam vidjela tu foru drzanja za vrat icon_lol
Mi smo se kupali slicno kao kao kod Malishe, s tim da je nama patronazna kupala Lolu skoro 15 dana ( mi smo se nekako bojali da smo smotani icon_lol ) Puna kadica vode, samo glava viri, pamucna pelena prekrivena njoj preko stomaka, svi se naguramo u kupatilo icon_lol i ili joj ja dam jedan prst da me drzi ili joj damo jedan kraj pelene u ruku. I dan danas lola obozava kupanje, sad roni u velikoj kadi, na moru je bila prvi put sa 9mj, tad je i stiglo prvo ljeto i nikad se nije bojala vode. U bazenima je bila i ranije. Sad smo se opet dogovorili sa istom patronaznom, da nam dolazi kad se porodim, da opet 15 ak dana kupa bebu ( dok se mi ne oslobodimo, ponovo) a rekli smo, moze koji put i Lolu okupati, cisto da se podsjeti kako joj je bilo icon_lol

: njamiii - 17. februar 2012 0:46:52(UTC)
Ja sam sa starijim bila u ovom fazonu http://www.youtube.com/w...cAg&feature=related icon_mrgreen ali niko od familije nije bio voljan da mi izadje u susret i da mi dopremi jer im je to bilo, pa da kazem cudno (meni je i dalje super kul). Pa ne deluje mi tub toliko strasan, nije bas isto kao kad na suvom drzis bebu za vrat. Mi koristimo camove anatomske sa stalkom, morali smo seki da uzmemo novu jer brat jos uvek nije spreman da se odrekne svoje. U njoj sam ga drzala u dnevnoj sobi kada je naucio da sedi jer je samo tu cutao i nije negodovao sto ga ne nosam.
Kako si je uvijala u pelenu? Kao kiflu ili...? Mi nju jos uvek peremo preko ruke, a njega smo u ovom periodu uveliko potapali

: malisha75 - 17. februar 2012 0:13:01(UTC)
Orginalna poruka od: katarina Idi na citiranu poruku
nekako me strah da bebu samo za vrat drzim a ona tako sklupcana...nije za svakog...

Sličan slučaj icon_rolleyes . Gledala na netu filmove o kupanju beba u tome, pomislila kako je super, više puta se spremala da kupim, i svaki put odustala neznam .

Ne sećam se da li sam pisala na ovoj temi. No, svakako, sada posle skoro 3,5 godine u službi dece, čini mi se da bih mogla da revidiram mnoge svoje stavove ruganje .

Za dečka smo imali nasleđenu malu anatomsku kadu, na stalku. Bila je super, ali smo je koristili svega par meseci, a posle smo ga kupali u velikoj kadi, a ovu malu prosledili dalje.

Devojčicu od prvog dana kupamo u najobičnijoj kadici iz Ikee. Bez kupka i sličnih čuda. Tajna je u praksi icon_lol .
Inače, prvih par meseci smo je kupali uvijenu u običnu tetra pelenu - tako su nas savetovali u porodilištu. Navodno tako umotane, u punoj kadici (da im samo glava viri iznad vode), bebe imaju osećaj kao da su u maminom stomaku pa im to pruža sigurnost. Zvučalo mi je logično, a naše obe bebe su uživale tako i kupale se bez plakanja. Osim te fore sa pelenom i puno kadicom, savetovali su nas i da beba tokom kupanja obavezno stopalima dodiruje zid kade (onda se i odguruje i "pliva") kao i da ako ima više prisutnih osoba jednu beba drzi sakicama za prst, a ako nema pomoci, onda joj se da krajičak te pelene u koju je umotana, da to drži - i to joj navodno pruža osećaj sigurnosti pa se ređe javlja Moroov refleks pri kupanju (to je ono kad se beba odjednom trgne, deluje kao da se preplaši, raširi jako ruke i noge i potom se zaplače)...

: katarina - 16. februar 2012 23:31:59(UTC)
http://ecx.images-amazon...Ne0zL._SL500_AA300_.jpg

ovde je oko 20e..ja sam ga bila dobila od drugarice koja je bila prezadovoljna..iskreno nijednom nisam okupala dete u ovome i vratila joj ...nekako me strah da bebu samo za vrat drzim a ona tako sklupcana...nije za svakog...

: Saky - 16. februar 2012 23:24:50(UTC)
Njamii nisam ni znala sta je,morala sam da guglam smajli Nisam videla ovako nesto kod nas al' mi se cini da je super stvar.

: njamiii - 16. februar 2012 22:24:25(UTC)
Zanima me, ako neko zna, da li (i gde) kod nas ima da se kupi tummy tub ili vec neka slicna kadica/lavorce?

: zelenizub - 26. januar 2010 15:54:06(UTC)
Mislim da smo mi trenutno u najnezgodnijem periodu za kupanje, ne sedi a hoce sok pa se non stop podize kad ga stavim naledja u kadicu, a kad ga oslonim na kolena pocne da se dupeta i skace kao kengur da ce mi ispasti uzid

: ana01 - 23. januar 2010 10:49:18(UTC)
Poceli smo da koristimo Seba med sampon i za sada je super.

Blue, mislim da imamo isti sistem kupanja. Samo cu ja da praktikujem da je oslonim bar malo na kolena, kao sto ti radis, jer mi se cini da ce ovako samo da mi se izmigolji. Hvala

: Blue - 22. januar 2010 23:57:10(UTC)
Pozz Ana! Dok mu pupak nije otpao kupala sam ga preko ruke, a sada ga stavim na leđa u kadicu, pokvasim ga (kosicu na kraju) i onda ga istrljam šamponom ili kupkom, isperem i ponovim još jednom. onda ga prebacim preko ruke tako da se kolenima osloni (ne previše) polijem ga vodom po leđima i glavici, operem mu guzu i onda kosicu. naravno svaki prevoj moraš dobro oprati jer se zadržava kremica. koristim chicco-vu kupku ili šampon od prvog dana i prezadovoljna sam.

: ana01 - 2. januar 2010 23:12:02(UTC)
I mi obozavamo da se kupamo, a naravno dreka kad se brisemo i sredjujemo je neizbezna.

Jel vi ispirate bebu preko ruke (kao dok nije otpao pupak) ili postoji neki drugi sistem? Mi je stavimo u kadicu i tu se malo brckamo, a kad treba da je isperem okrenem je preko ruke i mm je poliva iz bokala. Sad je sve teza a jos kad je klizava od kupke cini mi se da ce mi ispasti iz ruke dok je isperemo. Sve mi se cini da nesto ne radim kako treba.

Kako perete kosicu i kako je ispirate? Ja je nasapunjam dok je u kadici a ispiram je isto preko ruke (tada je i umijem). Jos uvek koristim kupku i za kosicu. Ne znam kad bi mogla da pocnem sa samponom. Mozda je jos rano jer joj sad polako opada ona kosica sa kojim se rodila?

: T3 - 2. januar 2010 23:03:39(UTC)
mi se jos uvek kupamo tj zapiramo preko ruke zbog pupcica koji jos nije otpao,ali jedva cekamo da moze lepo da legne u kadicu pa da se isto tako lepo i detaljno i okupamo tj izbrckamo u istoj..
sto se tice kozmetike pri kupanju jos neko vreme tj par meseci koristicemo samo bebi merimin deciji sapun,ponekad cu mu ubaciti i caj od kamilice,a kosili tj pena u kadici tj vodi ce malo da sacveka inace ..kad dodje vreme za nju bice to prava uzivancija od kupanja..voli da se kupa do god je u vodi tj iznad iste i oseti je cuti,rasiri prstice i ruku i nogu jer se bioji valjda da ne propadne hihi ali cim ga izvadim i zavijem u peskir krece dreka ..tako da eto cim nam otpadne pupcic krecemo sa pravim kupanjem,malo duzim naravno i mnogo lepsim i opustenijim nego dosad u kojem ce jos vise verujem uzivati..

: Lula - 12. decembar 2009 0:46:43(UTC)
Malo je beba koje ne vole da se kupaju. Moj Luka obozava, kupamo se svako vece, vrlo retko svako drugo, Uziva da se brcka i bacaka nogicama. Kad zavrsimo kupanje i oblacenje nekad pocne da place jer zna da odmah stize klopica pa ne moze gladna godina da saceka.

: milica-cica - 5. decembar 2009 21:58:09(UTC)
Nemanja isto obozava da se kupa. Cim vidi kadicu pocne da se smeje. Nemam problem sa oblacenjem posle, bar sto se placa tice, ali previse se mrda i okrece pa to zna da potraje dok ga ne "uvatim". Videcemo kako ce biti kad malo poraste.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

: malena89 - 29. jun 2009 2:34:02(UTC)
moja anjica obozava da se kupa... mada joj oblacenje uvek tesko padne i uvek puno place kad je izvadim iz vode...
ona jednostavno odseta do kupatila otvori vrata i stane pored kade i znam da hoce da se kupa... a sto je najgore recimo juce ja je okupala oko 19h nije proslo sat vremena ona bi ponovo... i tako stalno po ceo dan...

: malisha75 - 29. jun 2009 1:04:15(UTC)
Vanessa, kod nas je najnoviji fazon da posle kupanja sledi "pranje zuba". Ivan ima samo tri zubica, ali sam mu kupila cetkicu za zube da se polako navikava. I on obozava da se kupa, ali brisanje i oblacenje zna biti problem. Medjutim, od kada mu posle kupanja dajem cetkicu, ne cuje se. Naravno, odmah je stavi u usta i mir. Jedino se malo ljuti kad mu je na kraju uzmem, ali, to nije nista znacajno. Probaj, mozda upali i kod vas.

: trudna 3 - 29. jun 2009 0:18:26(UTC)
ja svoju decu od malih nogu takoreci otkad su se rodili navikavala i kupala svaki dan.
desuilo se par puta da i preskocimo kupanje ali te situacije su bile bas jako retke.
mislim da nije problem ni svako drugo vece ih kupati,ali opet kazem mi smo ovako navikli i tako nam je ostalo obavezno kupanje svako vece,ako ne detaljno onda bar tusiranje.

: Jovana03 - 24. jun 2009 8:02:39(UTC)
I Sergej obozava da se kupa, prvo smo imali malu banjicu u sklopu stola za presvlacenje i tu sam ga kupila, pa kad je to bilo malo kupili smo veliku banjicu pa je stavim u kadu i tako ga kupam, medjutim poceo je tako da se raduje kad se kupa da mlati i nogama i rukama pa se sav uzubija, tako da smo skoro kupili stolicu za kupanje, koja se stavi u kadu i beba sedi u njoj, super je, medjutim sedi tu dok ga okupam pa posle ga izvadim i drzim u kadi da bi on mogo da ganja igracke, sve u svemu voli da se kupa, malo ponekad place kad ga mazem i oblacim, ali obicno mu dam dudu i on ponese sebi jednu igracku iz kade tako da se brzo smiri.
Evo kakva je nasa stolica za kupanje....

: layla - 24. jun 2009 2:17:39(UTC)
ja mu stavim cuclu
ako je jako gladan ili mu se spava, ni to ne pomaze

: Vanessa_K70 - 24. jun 2009 2:05:11(UTC)
Moj bebac voli da se kupa ali kad ga pocnem brisati on se razdere...
ima li ko da zna kako da ga tada smirim..???

: layla - 3. maj 2009 1:34:09(UTC)
evo i nase kadice
super je, ima i crevo za odvod vode pa ne moram celu kadu da podizem sa vodom da bih je prosula

: malena89 - 6. mart 2009 3:39:43(UTC)
Moja Anja voli isto da se kupa... Dok je bila manja trebala mi je velika pomoc da bi je okupala, a sad mogu sama jer ona samostalno sedi pa ne moram da je drzim (naravno samo pazim da ne padne) A i lakse je isperem... Ma mnogo mi je slatka dok sedi kad je kupam pa jos joj dam i neku igrackicu ma milina...

: Jasmina Babic - 27. februar 2009 18:40:16(UTC)
I mi imamo ovakvu kadicu kao "lepir" i super je. Dok je nismo kupili stvarno smo se namucili a sad je milina kad se kupamo. Marko je obozava i samo mlati nogicama i prska aokice zatvori! Preporucujemo od srca ovu kadicu!

: Medvedic - 26. februar 2009 22:34:36(UTC)
Da,Leptir,to je super stvar,mi smo to bas smekali u "Axi",ali smo jednu drugu dobili na poklon,pa ovu nismo uzeli...

Mi cemo uskoro morati direkt u kadu...Postalo je tesno,u kadici odavno,a sada bogami i u bazencicu na naduvavanje koji stavimo u kadu pa bebana u nju...Moracu da stavlajm onu vakuum prostirku na dno,pa momka na nju,nema druge... ;)

: leptir - 21. februar 2009 20:40:33(UTC)
Mi koristimo ovakvu anatomsku i super je stvar bravo beban bas voli u njoj da sedi i da brcka nogama.

: bojana ns - 11. januar 2009 23:42:06(UTC)
Zaboravih da kazem, mi isto urlamo kad pocne brisanje posle kupanja icon_lol

: bojana ns - 11. januar 2009 23:40:31(UTC)
I mi jako volimo da se kupamo icon_lol svaki put nas isprska komplet i evo prva kadica nam omalila pa sutra saljem mm da kupi vecu.Dosad smo tu malu kadicu stavljali na ves masinu ali veca sad nece tu stati pa neznam gdje cemo, a nema sanse da probavamo na nasem krevetu jer je gospodjica od prvog dana naucila da se kupa u punoj kadi vode a voli da prska tako da bi nam krevet posle jednog kupanja postao vodeni krevet :>

: leptir - 11. januar 2009 22:53:33(UTC)
Jao i moj obozava da se kupa i odma vriska cim ga izvadimo icon_lol

: duckiduca - 7. januar 2009 21:52:22(UTC)
HEHEH Ogi isto tako i Joca obozava da se kupa a izlazak iz vode je...vristanje kao da ga nesto boli :)

: ogi - 7. januar 2009 17:34:00(UTC)
OBOŽAVA KUPANJE!!!! KAd spazi kadicu, noge rade kao lude, ne može da dočeka da ga stavimo u nju. Pa onda cika, vriska, prskanje, smejanje...sve dok ne izadje napolje i počne brisanje peškirom. Tada uvredjen uključuje sirenu

: vanesax - 26. decembar 2008 19:43:13(UTC)
Jel ima negde kod nas da se kupi Tummy tub (ona kantica u kojoj se kupaju bebe)?
Ako može odgovor i na pp.

Thnx!

: Dorka - 25. decembar 2008 9:16:25(UTC)
Sasa se i dan danas kupa svako vece jer prosto obozava.Njemu je to kao neki ritual pre spavanja,a da ne spominjem igranjac u kadi.Cak i Dunjica obozava kupanje,tako da to vise i nema neke veze sa samom higijenom nego sa uzivanjem dok se brckaju u kadi.

: jelena_ns82 - 24. decembar 2008 20:48:25(UTC)
Mi se vec dva dana kupamo u kupatilu u kadi pa u nasoj maloj kadici, jer je pre neki dan toliko isprskala krevet u spavacoj sobi da smo jedva spavali na njemu.......

: Jecca - 23. decembar 2008 18:44:29(UTC)
Recite mi beogradjanke gde ima i da li ima da se kupe stolice za kupanje decice. Ono sto se nalepi vakumom na kadu direktno. Bezuspesno trazim po internetu!

Hitno je!!!!

ovako nesto

: Petra* - 19. decembar 2008 2:42:06(UTC)
PITANJE :?: icon_idea

Kako da isperem Leona na kraju kupanja? Do sad ga je mm drzao i ja ga tusirala, ali vise nikako nije jednostavno 9,5 kg koji se koprcaju u rukama.... MALO SE PLASIMO!

A samo kupanje je sad milina ziva, sedi u kadi i zabavlja se igrackama. Veceras je hteo da gricka i crevo od tusa ruganje !

: rozga - 9. decembar 2008 1:30:46(UTC)
Mi uzivamo:) Od pre dvadesetak dana sedimo u koritancu, ne koristimo vise onog kupka. Tata mu je doneo igrackice u koritancetu i sad uziva, igra se...ma milinazaljubljen

: vuckovic86 - 8. decembar 2008 5:53:11(UTC)
Moja lepotica se toliko rita da mi je potrebna pomoc bar jedne osobe, tj tate a ako treba i njena tetka uskoci. a kupanje mnogo volimo sinoc me je cerkica bas isprskala udarajuci nogom o dno kadice, bas uziva

: phoenix - 7. decembar 2008 18:43:49(UTC)
Mi se kupamo svako vece, a preko dana guzu brisemo vlaznim maramicama i dobro namazemo pavlovicevom i to je to. Par puta se desilo da se tako ukakio pa kad sam mu skinula pelenu sav je jadan umazao i nogice, onda smo ga vanredno kupali.

Inace, i dalje ga samo mm kupa i to u kadici spustenoj u kadu, jer u sobi sve bude mokro posle, jer se toliko bacaka i prska da je nemoguce vise to raditi u sobi. A onda ga on podigne i ja ga polivam iz bokala ili tusem da se ispere sapunica.

Mi ne koristimo nikakve kupke vec samo onaj chiccov sapun 0+.

: jelena_ns82 - 6. decembar 2008 2:24:26(UTC)
Teodora obozava da se kupa i to radimo obavezno svako vece,a u toku dana se brisemo sa vlaznim maramicama! Tata nam donese kadicu na krevet i tu su nam svi rekviziti,peskir,sampon,stapici,cesalj,igracke i sve sto treba,Teodora se brcka,ja je kupam i sapunam i onda tata dodje da je polije vodom-istusira i prospe vodu iz kadice.......vec razmisljam da pocnem da je kupam u kupatilu jer jako prska,ali smo nekako navikli u spavacoj sobi

: J.D. - 1. novembar 2008 12:37:36(UTC)
Mi guzu peremo svaki put kada se ukaki, iako se svako vece propisno kupamo, ali mi i moramo posto se nama guza opasno zacrveni ako se ne opere ili ako se ne ocisti dobro vlaznim maramicama(to ako nismo kuci ili negde gde moze da se brcne guza)

: nex015 - 31. oktobar 2008 20:32:12(UTC)
OOO mi vec odavno prskamo celu sobu kada se kupamo,nezgodno nam je u kupatilu pa moramo u sobi....
U pravu si vreme bas leti.....

: Angel - 31. oktobar 2008 20:27:39(UTC)

Naravno da ne peremo, bar mi. Kupamo je celu svako vece a preko dana je brisemo lepo vlaznim maramicama i tako od njenog rodjenja.

Inace Sara je pocela da se penje na kolena u kadici, uhvati se za majcu onog ko je kupa i djipa iz iste. Uskoro kad pocne da stoji prelazimo u kadu. Boze kako brzo rastu, ne mogu da se nacudim, do juce je lezala u kadici i nije bila ni zainteresovana za igru u vodi...

: nex015 - 31. oktobar 2008 20:24:31(UTC)
A da jedno pitanje: Jel vi perete bebinu guzu svaki put kada se ukaki? Ja samo dobro obrisem vlaznim maramicama i namazem kremicom i nista joj ne fali.

: nex015 - 31. oktobar 2008 20:22:58(UTC)
Mi Andjelinu kupamo u obicnoj kadici,mm poliva vodom iz bokalceta a ja je drzim i perem.Lezi dok joj operemo kosicu i stomacic i desava se da joj voda udje i u usi i u oci ali nikada se nije bunila,ne verujem da moze da skodi.Posle je drzim preko svoje desne ruke i peremo guzu i ledja,doduse sada vec vise sama stoji dok to radimo.

: J.D. - 31. oktobar 2008 20:12:32(UTC)
Izvinjavam se mozda nisam bas najsrecnije objasnila, tj. preskocila sam ovo sto je anita75love napomenula...hvala Anita. Ovo o cemu sam ja pisala se odnosilo na ono brckanje u kadi ne na tus...potpuno se slazem da kada voda ulazi pod pritiskom moze biti vrlo neprijatno za bebce!

: anita75love - 31. oktobar 2008 18:18:59(UTC)

Samo da napomenem u vezi pranja ušiju vodom....ja nešto nisam za tu varijantu...ne zbog upale-tu se slažem već zbog ulaska vode duboko u ušni kanal. To je jako neprijatno, doživljava se kao šuštanje. Maloj bebi koja ne ume to da kaže je sigurno ne podnošljivo. Inače jedini lek je da se sačeka da prođe par sati da voda ispari  ili da se legne na tu stranu tela da bi koliko toliko voda iscurila....to je možda razlog zašto ako voda nekontrolisano prska u uši bebe ponekad vuku uši....

:-*

: J.D. - 30. oktobar 2008 14:50:22(UTC)
Voda nije izazivac upale,ali slinice jesu, zato ne dozvolite da vam bebice imaju slinice obavezno bebisol- fizioloski za bebe i aspiratori...otorinolarngolog. Mi smo u pocetku imali aspirator zanedonoscad koji izgleda da se uplasis, ali su sve slinice bile PA-PA! Trenutno ne koristimo nista jer su nam cuk-cuk, svi putevi prohodni, ali uvek u kuci imamo bebisol i aspirator...

: cokoladica - 30. oktobar 2008 8:42:08(UTC)
Mi bebanu nekad kupamo u njenoj kadici, a nekad se tusira sa mamom ili tatom. Nisam znala da je i to moguce sa bebama, ali su nam tako preporucili. I jos kao, bolje dok je sto manja, da se posle ne bi plasila tusa! Da kucnem o drvo, izgleda da joj se dopada.

: beba2008 - 30. oktobar 2008 6:15:08(UTC)
I meni je babica rekla da nema veze ako voda malo udje u usi dok se kupa.Dok je Stefan bio mali pa je mogao da legne u kadicu(koristili smo obicnu bez anatomskih detalja),uvek su mu usi bile u vodi,i nikada nismo imali problema.

: krcko - 30. oktobar 2008 5:31:29(UTC)
nisam videla post J.D. mora da sam stranicu otvorila pre nego sto si napisala pa sam tek posle ja poslala - nebitno hvala na ponavljanju

ja isto mislim da mala kolicina neskodi ali se mm stalno streca za te usi jao upala voda pa pazi malo ...

moracu nekako da ga razuverim icon_lol

: Petra* - 29. oktobar 2008 12:02:19(UTC)
Ma da sto kazete, to je za bebe... PA STA AKO MALO ODE I NA USTA icon_lol , ja se isto tako utesim.

Sto se usiju tice, Leon dok lezi u kadici (na onom kupku, josuvek nekako stane na njega icon_razz ), voda mu sve vreme zapsljuskuje usi i tako radimo od pocetka... Jedino posle dok ga mm drzi a ja tusiram da sperem sapunicu sa njega pazim da mu ne udari mlaz direktno u uvo... Posle protrljam skoljkicu peskirom, jos malo ocistim stapicem i to je to!

: 84d - 29. oktobar 2008 7:07:31(UTC)
ne znam na koji nacin kupate bebu, mi kada ispiramo glavu, ja ga drzim preko ruke i odozgore ga ispira mm dakle i ne moze nesto bitno voda da udje u usi. to malo sto udje to je ok, nikad mi nije palo na pamet da moze nesto da skodi?

: J.D. - 29. oktobar 2008 6:41:38(UTC)
Cao krcko, evo ja bas pisala u postu pre tvog, cudi me da nisi procitala...dakle otorinolaringolog rekla VODA JE DOBRA ZA USI i samo voda. Ovako dr. meni kaze, kada kupate bebu slobodno potopiti u kadu da voda udje i opere usi...jedino na taj nacin ne unistavamo integritet zastitnog sloja uha, tj. cerumen..

: krcko - 29. oktobar 2008 5:29:53(UTC)
A sta radite da ne bi usla voda u usi
i sta ako udje
i do kad to treba da se pazi da neudje voda u usice

: J.D. - 29. oktobar 2008 4:31:49(UTC)
Mi smo tek od skoro poceli da koristimo kupke, jer smo do skoro koristili akva rukavicu, ali mislili smo da je sad vec vreme da postanemo veliki. Ja sam bila u potpunoj panici od sapunice i suza i... nista svega smo se najeli i napili i nikakvih problema nismo imali, a mislim da su sve bebi kupke veoma blage, jer bi inace stalnom upotrebom iritirale kozu, posebno ako se koriste svaki dan...oduvek me plasila voda u usi, a onda smo otisli kod onog lekara za usi :> -OTORINOLARINGOLOGA i ona mi je rekla voda je najidealnija za ciscenje usiju i nista drugo-nikakvi stapici i tecnosti, nista samo pod vodu...a sumnjali smo na upalu usiju posto je stalno vukao i trljao usice, ustvari bili smo samo u dilemi da li su zubici ii usi i eto kaze dr. cistije usi nije videla skoro...

: vele - 29. oktobar 2008 4:16:15(UTC)
Petra...nista icon_razz
trudim se da stavljam minimum te kupke, ali opet...sto rece anitalove napravljeno je za bebe, a i nije neka koncentracija...po meni sve to ide u rok sluzbe...

: anita75love - 28. oktobar 2008 19:28:09(UTC)
Mi se kupamo u troje!!!! Beba, ja i mm ili moja mama. Jedan (mm ili mama) ga drži ispod glave i obuhvati jednu ručicu ispod miške tako da nikako ne može da se izvrne i zagnjuri glavom, da voda uđe u uši isl a beba lepo može da mrda nogicama i rukama....ja "ribam" bebu (ja to tako zovem, jer se on kupa svako veče i ja ga uvek zezam "idemo da te mama oriba....kao da je ne znam kolik oprljav!!!"). Rukice ja sklanjam od usta čim vidim da ih je gurnuo, naravno on ih prvo gurne i dok ih ja sklonim sočno se naklopa pene....tešim se da je to i pravljeno za bebe koje će to da rade i da nije otrovno a i nije to neka koncentracija niti se on naguta ne znam koliko sapunice pa se utešim i bude mi lakše.... icon_lol

: Petra* - 28. oktobar 2008 18:45:37(UTC)
Da vas pitam...

Sta vi radite da bebama ne bi ulazila sapunjava voda u usta??
Leon ce ili da se prevrce u kadici, pa malo zagnjuri... Ili ono sto je cesce, ruku onako bogato penusavu u treptaju oka krkne u usta icon_rolleyes .
Jel vam se to desava? I sta radite da to sprecite, ali da beba moze da se ipak brcka i uziva?

: мирка - 16. oktobar 2008 17:05:25(UTC)
Ми смо се саме купале вечерас, јер нам тата није ту, а моја шмизла сад каки uzid Отпала су ми леђа, а сад морам поново uzid uzid uzid

: cokoladica - 16. oktobar 2008 8:56:17(UTC)
Nas su posavetovali, kad se bebana kupa, da je tako drzimo da joj nogice pipaju dno kadice. Navodno to smiruje bebu, jer je podseca na mamin stomak, tj. kad je mogla da pipne zid materice, i da sutka nogicama :) Vidim da joj prija :)

: Kaca082 - 13. oktobar 2008 16:28:59(UTC)
Lena voli da se brcka i dok je u kadici mirna je. Od kozmetike koristimo Chicco sapun i zadovoljna sam sa njim.
Kad se zavrsi kupanje nastje frka ,pogotovu kad pokusam da joj ocistim usi,tad pocne da place i ne prestaje...

: iva-sabac - 12. oktobar 2008 19:11:20(UTC)
Anastasija je pocela zadnjih 15 dana da bude nemirna kad se kupa hoce da seta po kadi,ustaje puze-samo da vidite nase kupanje...sinoc se igrala sa penom i posto sve stavlja u usta tako je i penu kad je pocela da vice meni,,mama,mama,, i da skida penu sa usta sva je bila komicna...inace posto ide zima nekad je kupam svako vece a nekad svaka dva tako sam i sa Andjelom i Anabelom kad je leto u pitanju obavezno svako vece a i u podne

: nikolajub - 11. oktobar 2008 15:21:06(UTC)
Sofiju ujutro istusiram,a uvece je nekad kupam a nekad ponovim jutarnje tusiranje.
Obozava vodu,u pocetku se plasila tusiranja,ali sad samo da cuje vodu,to je radost neopisiva.

: Mary - 21. septembar 2008 7:12:27(UTC)

krcko ja sam trazila vjezbe za baby gym pa sam jednostavno upisala na youtube.com baby gym i nema sta nema. pokusaj.

a tu je i google

: Oblak_u_bikiniju - 20. septembar 2008 20:22:59(UTC)
Moj decko voli kupanje, osim kada je prethodno nervozan od gladi i sl.
Kosicu peremo Chiccom, a guzu niveinim bebi sapunom i zadovoljni smo.

Hvala cure na savjetima, pocecemo da se umivamo kuvanom vodom.

: мирка - 18. septembar 2008 20:53:52(UTC)
крцко, не знам како да ти помогнем. И ми смо имали страх од воде у ушима, али од пре неких два месеца више не размишљам о томе. Временом се опустиш, а и Јана је тада почела да се брчка, па се више играмо...
Сад више неће да се наслони на "купка" већ се ухвати ручицама за ивицу кадице и седи. Видим да ћу ускоро куповати неке паткице.....

: krcko - 2. septembar 2008 10:18:25(UTC)
mi imamo problem sto nas malisa mrzi da pere glavu i kako to pocnemo pocinje da se dere

takodje nam je problem i ispiranje kako ga podignem iz kadice pocne jadnicak da se crveni i da mlatara rukicama kao da ce da kaze mama spasi me icon_cry

imam jedno pitanje da li znate neki sajt gde slikovito ima saveta o polozajima za kupanje

mi se stalno prepadamo oko upadanja vode u usi i vrlo malo vode sipamo u kadicu a mislim da bi on vise uzivao da ima vise vode da moze da se brcka

: ljubiva - 1. septembar 2008 16:55:32(UTC)
Pa zaista je tako nebo i zemlja. Ja sam mojoj babici rekla za to kupanje i mazanje kod nas sa kremama, ona kaze da su i oni tako radili ali pre 20 god. I ovde se samo bebe mazu sa bademovim ili maslinovim uljem (ili od ostalih ali samo biljaka), nista ova komercijalna

: Beka - 1. septembar 2008 10:24:36(UTC)
Sad čitam savete babica tu kod vas-u inostranstvu i ovde u Srbiji! Znači nebo i zemlja1 Ovde se savetuje kupanje i 2 puta dnevno ako je potrebno. neznam

: ljubiva - 31. avgust 2008 10:22:12(UTC)
Nama su preporucili kupanje maksimum 3 puta nedeljno, u pocetku bez sapuna i sampona. A za ispiranje ociju tj negu su strogo rekli majcino mleko ukapati i mi to radimo (dobila je bebica nekakvo crvenilo) i pomaze. A pupak smo odmah kvasili i nista se nije desilo, otpao je i sada je skoro gotov. Kada se pocne sa samponom kazu samo vrlo vrlo malo i onda ne treba nikakvo ispiranje :) Sve babice tako rekle i tako mi pokazale. Pozdrav

: simona78 - 31. avgust 2008 9:55:45(UTC)
Oblacic, i od mene jedna preporuka icon_wink Nemoj oci ispirati cajem od kamilice, vec samo prokuvanom vodom (dok je mali, poslije i obicnom). Cajic moze imati cestice koje samo mogu da iziritiraju osjetljive okice.

: Tijancica - 31. avgust 2008 9:52:45(UTC)
Oblacic ja bih ti samo preporucila da za pocetak koristis Nivea Baby sapun. Kazu da je najbolji, nemoj kupke odmah.

: Oblak_u_bikiniju - 31. avgust 2008 9:46:57(UTC)
Meni su rekli da ga kupam samo uvece i to obicno bude oko 21:00 ili pola sata kasnije (ih, kao da imamo neki rita, kad smo svega 4 dana kuci). Imamo kadicu sa drzacem za bebu. Tu stavim pelenu, legnem ga na nju, a u drugi dio kade sipam vodu. Koristimo Chicco tecni sapun za kosu i kozu, sipam ga malo na ruku, razblazim sa vodom, nasapunjam glavicu, pa je isperem.
Potom mu operem vratic i rukice, strogo pazeci da ne skvasim pupak jer su me time isprepadali! Onda na kraju nakvsimo guzu, nasapunjamo malo i isperemo taj "intini" :) dio i legnemo na peskir koji obavezno zapiskimo kako legnemo na njega sto izludjuje mamu...

Kad ode pupak, a nadam se da ce brzo, kupacemo se cijeli.
Naknadno peremo oko usiju, okica i ustasca. Oci cistim cajem od kamilice.

: Oblak_u_bikiniju - 31. avgust 2008 9:44:42(UTC)
Meni su rekli da ga kupam samo uvece i to obicno bude oko 21:00 ili pola sata kasnije (ih, kao da imamo neki rita, kad smo svega 4 dana kuci). Imamo kadicu sa drzacem za bebu. Tu stavim pelenu, legnem ga na nju, a u drugi dio kade sipam vodu. Koristimo Chicco tecni sapun za kosu i kozu, sipam ga malo na ruku, razblazim sa vodom, nasapunjam glavicu, pa je isperem.
Potom mu operem vratic i rukice, strogo pazeci da ne skvasim pupak jer su me time isprepadali! Onda na kraju nakvsimo guzu, nasapunjamo malo i isperemo taj "intini" :) dio i legnemo na peskir koji obavezno zapiskimo kako legnemo na njega sto izludjuje mamu...

Kad ode pupak, a nadam se da ce brzo, kupacemo se cijeli.
Naknadno peremo oko usiju, okica i ustasca. Oci cistim cajem od kamilice.

: Medvedic - 30. avgust 2008 20:21:32(UTC)
Jao,blago si ga vama...Mi kad cujemo i vidimo tus,pocnemo da se tresemo,ne ispustamo nikakav zvuk,al se tresemo celim telom,izbecimo okice,grozno za videti,uzas...

A imamo onaj tus koji moze da regulise mlaz,pa mu ja namestim onako da rasprsuje kapljice,ma nit se cuje,nit se oseca na kozi,kao vodena prasina bude,al i toga se boji...A to ispiranje tusem bi mi bas bilo od znacaja i olaksalo sve,al eto...

: rozga - 30. avgust 2008 10:45:54(UTC)
Petra kod nas tata drzi Marka dok ga ja ispirem. Inace ne bih mogla sama nikako. Da peremo dupence kad se ukakimo mozemo ali tad nije ceo mokar i klizav. Pokusajte zajedno!
Inace mi obooooozavaaaamo tus:) Cim smo u kadici sa tusem isprska nas nogicama skroz. Kako bi bilo lepo da smo mogli na more ove godine...

: Petra* - 30. avgust 2008 8:42:53(UTC)
Mirka, ne vredi, jer se meni on odmah, da kazem, zaljulja u rukama i prevagne na neku stranu... Nesto moram da smislim hmm ...

: мирка - 30. avgust 2008 6:50:17(UTC)
Auh, Petra, imamo isti problem. Jeste da ja spadam u onu "težu" kategoriju, ali držati 8 kg u jednoj ruci polusavijen nad kadom sok
Pokušaj da mu ispereš kosicu dok je još u kadici, pa ćeš ga onda kraće držati u rukama...

: Petra* - 30. avgust 2008 6:18:21(UTC)
Imam pitanje :> !
Kako da isperem Leona na kraju? Dakle, ja njegovu kadicu stavim u kadu, tu se kupamo, brckamo, smejemo sve super i kad treba da ga isperem, problem! Podignem ga iz te sapunjave vode i ukljucim cesmu i stavim ga pod mlaz, njemu je super on to voli... Ali meni vise nije, jer je postao tezak i cvrst i ako se mrdne ode mi on iz ruku... Juce ZAMALO da mi tresne u kadu. Preznoila sam se u trenutku! Sta da radim, kako to da izvedem bezbedno?

: lillyblue - 28. avgust 2008 7:44:52(UTC)
Vuk je jedno vreme bas uzivao u kupanju, a ove 2 zadnje nedelje, chim ga spustimo u kadicu, ne prodje minut , pochne da plache.
ne znam sta se desava , ali me to uzasno opterecuje.
Inache i on je jako plashi tusha, verovatno je zvuk u pitanju, tako da chekamo da izmisle neki beschujan tushicon_rolleyes

: sweet - 28. avgust 2008 7:00:41(UTC)
Moja beba se budi izmedju 6 30 i 7 30, ide podoj pa jutarnje kupanje, ispiram ga tusem i beba uziva. Takodje pre spavanja negde oko 21h ide ponovo kupanje, tako da se mi u toku dana dva puta kupamo i beba je boljeg raspolozenja icon_lol icon_lol

: nikolajub - 8. avgust 2008 17:16:17(UTC)
Ja kupam Sofi u 20:30,koristim kosili i zadovoljna sam,a i beba je i necu ga menjati.
Veceras sam je tusirala,malo se bunila,ali nista strasno

: Medvedic - 4. avgust 2008 19:26:39(UTC)
Mi se bojimoooo tusa...

To mi tako otezava situaciju...

: Jelena D. - 4. avgust 2008 19:12:08(UTC)
Mi se kupamo uglavnom u 21h, ali pošto imamo problema sa pritiskom u večernjim satima (jer komšiluk do besvesti zaliva baštice galamdzija galamdzija galamdzija ) okupam Asju oko 6 popodne detaljno, a uveče samo guzu i umijem je. Koristimo Chicco kozmetiku, ona je jedina od koje se beba nije osula. Zasad...

: Angel - 4. avgust 2008 18:28:53(UTC)
Mi Saru kupamo jednom dnevno svakog dana i to negde posle 21h krenemo i recimo da je u krevetu do 22 najkasnije. Sama je sebi tako odredila i pomerila a ranije se sve to desavalo oko 23-00. Ne moze da zaspi i da spava celu noc bez kupanja. Za isto koristimo Kosili kupku.
Evo i kako smo porasli i kako se sad kupamo...Jos slika ima u nasoj temici.

: Mako - 4. avgust 2008 17:43:04(UTC)
И ми се купамо између осам и девет. Њему тако одговара. Можда би хтео и мало раније, али морамо тад да се шетамо када није вруће. Када смо негде да би остали мало дуже не купам га, али се трудим да легне у исто време. Мислим да је то битно. Значи око девет смо у кревету. Или ако се преко дана брчкао не морам га увече купати. Али ретко да прескочимо да се цео дан не купамо, много се зноји. Стим што рецимо на једно пет дана не користимо ништа само воду.

: lelly - 4. avgust 2008 17:01:22(UTC)

Citat:
beby - 4/8/2008 13:32 Roditelji malo starijih bebica kad kupate bebe jel ima neko fiksno zacrtano vreme ili vam varira? Ja Nadju kupam onako pola sata gore -dole zavisi od umora.A obozava da se kupa a sto se tice prskanja uzela sam musemu pa stavim ispod kadice,

Beby i mi tako pola sata gore dole, kako nam odgovara...Uglavnom oko 9. Nekad u kadici, a nekad ispod česme. Znam da se većina mama drži satnice kupanja, ali mi nismo tako. Naime, kada je Boško imao grčeve, oni su ga hvatali tako o 8 uveče i trajali po dva tri sata i onda je bilo nemoguće okupati ga tada kada smo planirali. Dakle, u tom periodu su nam satnicu kupanja diktirali upravo grčevi, nekad je to bilo ujutru, a nekad smo uspevali i uveče. U svakom slučaju, ja sam utvrdila da i nema veze sa kupanjem to kako će posle da spava. Tako je u našem slučaju. Boško spava dobro neovisno od toga kada ga okupam. 

Sada kada su nam grčevi prošli kupamo se tako oko pola 9, 9, a nekad i u 9 i 15. Kako uspemo da se organizujemo,

: beby - 4. avgust 2008 9:32:22(UTC)
Roditelji malo starijih bebica kad kupate bebe jel ima neko fiksno zacrtano vreme ili vam varira?
Ja Nadju kupam onako pola sata gore -dole zavisi od umora.A obozava da se kupa a sto se tice prskanja uzela sam musemu pa stavim ispod kadice,

: caki - 30. jul 2008 17:40:24(UTC)
Mi uzivamo da se kupamo i da prskamo :) pa je sve mokro oko nas,ali vazno je da uzivamo.

: uniona - 27. jul 2008 22:36:24(UTC)
Citat:
Coka78 - 24/7/2008 21:40

Mi imamo problem kad hocemo da detetu isperemo guzu, ledja i glavu, tata ga drzi okrenutog na dole i to bas ne voli. Je l moze na kupku da lezi beba na stomaku? I kako vi drzite bebe kad ih ispirate?

mi srecom imamo 2 tusa, jedan koji je visoko na zidu kupatila i jedan koji je na cosku kade. e da nije tog na cosku, ne znam sta bih od muke
taj na cosku pada pod idealnim uglom za ispiranje bebe, tako da mogu sama da je isperem drzeci je jednom rukom a glavu pridrzavajuci ramenom
zvuci kompikovano, jel da hmm a ustvari je jako jednostavno

: lelly - 27. jul 2008 18:47:41(UTC)

Citat:
Coka78 - 24/7/2008 22:40 Mi imamo problem kad hocemo da detetu isperemo guzu, ledja i glavu, tata ga drzi okrenutog na dole i to bas ne voli. Je l moze na kupku da lezi beba na stomaku? I kako vi drzite bebe kad ih ispirate?

Eh, a mi imamo potpuno suprotnu situaciju. Boško obožava kada je u kadici na stomaku, a kada ga okrenem licem ka gore počinje svađa..

: Medvedic - 24. jul 2008 19:37:15(UTC)
Ja mislim da tesko da moze na kupku na stomaku,sto se naseg iskustva tice...Mi smo probali i ne ide bas nikako...Il ceo klizi,ili mu glavica visi preko ivice,ne zna sta ce sa rukicama,sav je nestabilan,ma ne ide...Tata ga je (takodje) uzimao i drzao oberucke,a ja sam mu onda sapunjala ledja,teme i guzu,pa ga potom polivala iz bokala i tako ispirala...It was complicated...

Sad smo mu kupili nesto nalik gumenom camcu,jer je prerastao standardnu bebecu kadicu...Stavimo "camac" na dno kade,napunimo vodom i stavimo bebca...Ja kleknem na pod i lepo ga okupam,a kad ga ispiram,uzmem ga oberucke i prosto ga celog stavim pod slavinu...On se ne buni,a meni je tako lakse,jer je brze i jednostavnije nego kad smo se kupali u kadici...

: Coka78 - 24. jul 2008 18:40:32(UTC)
Mi imamo problem kad hocemo da detetu isperemo guzu, ledja i glavu, tata ga drzi okrenutog na dole i to bas ne voli. Je l moze na kupku da lezi beba na stomaku? I kako vi drzite bebe kad ih ispirate?

: MANANA - 23. jul 2008 6:33:42(UTC)
Nama je patronazna kupala i Borisa i Ninu dok pupak nije otpao,a posle mi sami. Sa Borisom je bila varijanta da se zastiti pupak i ne kvasiti ga, i isto kao sto pisete preko ruke, medjutim sa Ninom nam je rekla da se vise ne radi tako sa pelenicom preko pupka i da ga mozemo slobodno kvasiti. I odmah je bilo kupanje u lezecem polozaju ali naravno na njenoj ruci.

: Tanja i Mia - 23. jul 2008 4:42:49(UTC)
Meni je dolazila jedna teta da mi pomaze oko Mie (ona inace radi sa bebama u bolnici). Kupala je Miu svaki dan, prije nego je pupcana vrpca otpla kupala je na sledeci nacin: pupak zastiti pelenom, malim peskiricem, gazicom ili cim vec i kupala je preko ruke. Mia je bula okrenuta prema kadici a odozgo je mm posipao vodu. I nije bilo nikakvih problema. Pupak je otpao 9 dan. Nakon toga je kupana tako sto legne na "kupka" a kada je pocela da sjedi, sjedila je u kadici, pa je stajala, pa sjedi opet, pa stoji i tako u nedogled...
Ja sam Miu kupala svaku vece, i dan danas je kupam svaku vece, ne perem joj kosicu svako vece ali je tusiram... Mi od kada je rodjena imamo ritual oko kupanja i ne mijenjamo ga....

: Fokica - 23. jul 2008 3:01:51(UTC)
Moze odmah ali se ne spusta u kadicu

: uniona - 23. jul 2008 0:54:55(UTC)
nama je patronazna kupala bebu sve dok pupcana vrpca nije otpala
okrene bebu tako da je stomakom ka dole i poliva je preko ledja
tako je kupala je svaki dan

: Julija SG - 22. jul 2008 22:49:47(UTC)
Ovdje se bebe od prvog dana kupaju normalno. Skroz se potope u vodu i pupak se nicim ne zasticuje. Leu su tako kupali i u bolnici, a i mi smo nastavili tako kod kuce. Njoj je pupak otpao 10-ti dan, a nikakvih problema nije bilo, iako smo pupak kvasili.

: tanja011 - 22. jul 2008 22:36:02(UTC)
slobodno je kupaj kako ti je najzgodnije samo zastiti pupak da se ne kvasi...i kupaj je slbodno svako vece.

: Keta - 22. jul 2008 20:20:04(UTC)
Katarinu smo dok joj pupak nije otpao kupali prebacenu preko ruke(kako je nekad bila lagana) :)
Kad je otpao kupali smo je u kadici lezeci
sad je kupamo u kadici sedeci,a vidim uskoro Bogami kupace se u kadici stojeci :)

: anita75love - 22. jul 2008 20:02:02(UTC)
Važno je da se pupak ne pokvasi, zato se beba drži preko ruke, i pupak se zaštiti pelenom za svaki slučaj. A ako ti je tako nezgodno (a jeste, meni je beba stalno bljuckala posle kupanja zbog pritiska na stomačić, pa je važno da je ne dojiš neposredno pre kupanja) bebu kupaj svaka 2-3 dana a ostalo vreme je briskaj sa vlažnim sunđerom.

: ma-ta - 22. jul 2008 20:01:42(UTC)
Nije opasno, ali pupak ne bi trebao da se kvasi dok pupcana vrpca ne odpadne. Meni je patronazna pokazala kako da stavim pelenu ili mali peskiric bebi preko stomacica, da malo zastitim pupak, pa bebu preko ruke i kupanjaaac. Mislim da se u USA takvo kupanje ne praktikuje, ali, mozda ti neko moze pokazati, npr. sveki. Ima i onih koji su kvasili pupak, ali ja ipak ne bih preporucila kvasenje.

: Sanjalica - 22. jul 2008 19:54:40(UTC)
odmah, ali se ne spusta u korito vec se kupa preko ruke

: Beba0808 - 22. jul 2008 19:49:31(UTC)
Dakle, moja svekrva mi govori da bebicu kad rodim ako Bog da, odma mogu da kupam..

dok sam ja cula od sviju da moram da cekam da pupcana vrpca otpadne??

Kakvo ste vi iskustvo imali??
Da li je opasno kupati bebu dok vrpca ne otpadne???

ZBUNJENA SAM!!! icon_eek :? :? :? :? :?

neznam neznam neznam
hmm buljavko

: lukas - 22. jul 2008 7:13:58(UTC)
Ta lezaljkica se zove "Kupko" i ni sama ne znam kako sam mogla bez nje. Kada moram sama da okupam Tea (sto je veoma retko, hvala Bogu) ona mi je nezamenjiva pomoc. Kosta oko 350-400 dinara i do sada sam je videla u skoro svakoj radnji koja prodaje bebi stvarcice. Ma super je!

: tamara24 - 22. jul 2008 6:36:45(UTC)
lezaljkica nije skupa(oko 5 e) to je ustvari obican frotir na metalnom postolju.super je sto moze da se skine i opere vesnapranje .nije nesto prevelika mozda oko 60cm u duzini ali to nema veze beba moze da se nasloni ledjima a da su joj nogice dole ili kad bude sjedila da joj je guza u kadici a da ima fino poduprta ledja da se ne lomi po rukama kad se kupa nego da udobno sjedi(u stvari da ima polulezeci polkozaj).za male parice veliko uzivanje :)
sofija bas uziva u kupanju,nikada nije zaplakala dok se kupa.mislim da to dugujemo lezaljkici jer cim je dignem na ruke da je sperem pocinje plac,cim spustim u vodicu na lezaljku odmah se smije i licka vodu..
vidim da je natalija tu negdje sa sofijom pa to mogu slobodno reci da ces je sigurno koristiti jos dugo,barem ja planiram jer stvarno uziva na njoj tusiranje

uvela sam i jutarnji kupanjac jer su ovdje temperature 40C.sofi odusevljena,super i rucka i spava posle toga..

: mojacuca - 21. jul 2008 20:03:29(UTC)
Koliko dugo može da se koristi ta ležaljkica? Mislim do kojeg uzrasta. Mi se predomišljamo da li da je kupimo.

: Selena2 - 20. jul 2008 17:57:55(UTC)

Citat:
tamara24 - 20/7/2008 14:04  i ja sam cula da u njemackoj savjetuju to rijedje kupanje i slazem se sa nekim ko je napisao da se beba ne kupa jer je prljava nego da se opusti i osvjezi.a i niko mi ne moze reci da su vlazne maramice zamjena za vodu.kad pokusam da skinem sminku sa njima mene sve pecka oko ociju koje god sam probala (a znaci baby maramice su u pitanju).onda sigurni ni njima nisu bas tako bajne.kad god mogu ja joj operem guzu na lavabou kad se ukaki a kad moram ko i svi vlazne koristim.

ja sofiu brisem vlaznim maramicama samo kada idemo negde.kada smo kod kuce uvek joj brisem guzu cistim maramicama koje se kvase vodom a ne cepaju se(ne znam da li to kod nas ima)! takoda kada nisu velike vrucine nema potrebe se kupa svaki dan! kao sto rekoh,tako ovde preporucuju!

: tamara24 - 20. jul 2008 10:04:23(UTC)
sofiji je pupak otpao u porodilistu tako da je kupam ja od prvog dana.prvih mjesec smo se kupali preko ruke (kako nam je patronazna pokazala) a vec mjesec dana se kupamo na lezaljkici.ta lezaljkica je super stvar i prava je uzivancija s njom i za bebu i za mamu. bebac lijepo legne na lezaljkicu a ja posipam vodicom i to direktno sa tusa po cijelom tijelu i glavici,sofi bas uziva..
jos sta bi preporucila za kupanjac je jonsonovo sredstvo za kupanje bez suza (top-to-toe) s njim mozete lijepo oprati i bebino lice i kosicu ,i ako se pjena sliva nema veze jer ne pecka i beba je mirna potpuno i uziva..ja ga koristim od prvog dana i bas sam zadovoljna s njim.
i ja sam cula da u njemackoj savjetuju to rijedje kupanje i slazem se sa nekim ko je napisao da se beba ne kupa jer je prljava nego da se opusti i osvjezi.a i niko mi ne moze reci da su vlazne maramice zamjena za vodu.kad pokusam da skinem sminku sa njima mene sve pecka oko ociju koje god sam probala (a znaci baby maramice su u pitanju).onda sigurni ni njima nisu bas tako bajne.kad god mogu ja joj operem guzu na lavabou kad se ukaki a kad moram ko i svi vlazne koristim.

: zvjezdica - 16. jul 2008 7:52:50(UTC)
Ajla poslije kupanja,dok je mazemo i oblacimo samo se smije i nesto mrmlja.a prije je i ona vristala dok se oblaci

: Mary - 16. jul 2008 7:46:20(UTC)
kupamo se svako vece od kad je vruce, a sad kako je prehladjen kupamo se svaka 2-3 dana.
kupamo se u kadi, i to obozava da je nervozan koliko god to ga smiri samo tako. ali zato svako oblacenje odplacemo postenski. sva se preznojim, em se rita, vrti em place. haos

: zvjezdica - 16. jul 2008 7:29:51(UTC)
kako su ove vrucine kupamo je svaki dan.vec dvije noci kupa se samnom u kadi u kupatilu a tata drzi tus.to joj je simpaticno i hoce i ona da drzi tus

: JelenaPetrovic - 16. jul 2008 6:36:21(UTC)
Od kada je Ogi poceo da sedi sam kupamo ga u sedecm polozaju u kadici. Kupamo se svako vece oko 20.15-20.30, a kada su ove vrucine, onda rasirim musemu na podu, sipam vodu u kadicu i brckamo se u dnevnoj sobi :), uzivancija. On obozava da se kupa, imamo i neke patkice za kupanje, pa prska li prska, ja budem mokra pored njega.

Uvece se posle kupanja mazemo Nivea intenzivnom kremom ili Pavlovickom, ali samo guzu, obucemo se za spavanje sikimo i onda se malo igramo. To je poceo da radi pre otprilike mesec dana - kada siki onda pocinje da se smeje, da se igra sa cukom, pa onda sa mojom rukom, i tako pola sata, a onda spavanjac.

: uniona - 15. jul 2008 22:34:47(UTC)
Citat:
SInCerITy - 13/7/2008 22:09

Uniona, probaj kada je ispiras, a muz ti je kuci, jednom rukom poklopis bebino uvce, drugom rukom on, i tako sipas vodu po glavici. E sad, nama je trebalo jos pari ruku,jer je Tijana beljila sirom otvorenih ociju u bokal, i razjapljenih usta, tako da sva voda na kraju zavrsi u njenim ocima i ustima. Problem smo rijesili kad je pocela da sjedi, a tada vec voda teze udje u usi.

sincerity, dobra ideja! probacemo sigurno
cvecko

: Mea - 13. jul 2008 19:36:28(UTC)
Mi se kupamo svako vece od 2 meseca jer do tada nismo smeli imala je neki ekcem po celom telu
pa nam je doktor rekao da je kupamo 2-3 puta nedeljno,ali cim se to povuklo mi smo poceli sa
kupanjem svako vece izmedju 19:30 i 20h!!!Posle namazemo guzu pavlovicevom a ostalo jonhson's ulem u gelu
i spavanje....

: radenka85 - 13. jul 2008 19:29:34(UTC)
I nama je isto dr. rekao da bebu kupamo 1-2 puta u toku sedmice. Zabranili su nam da je kupamo sve dok krasta sa pupka ne otpadne, tako da jos uvijek moramo cekati icon_eek . Zato je svako jutro onako malo na brzinu saperem uz pomoc krpice.

: SInCerITy - 13. jul 2008 19:09:06(UTC)
Uniona, probaj kada je ispiras, a muz ti je kuci, jednom rukom poklopis bebino uvce, drugom rukom on, i tako sipas vodu po glavici. E sad, nama je trebalo jos pari ruku,jer je Tijana beljila sirom otvorenih ociju u bokal, i razjapljenih usta, tako da sva voda na kraju zavrsi u njenim ocima i ustima. Problem smo rijesili kad je pocela da sjedi, a tada vec voda teze udje u usi.

: ivaiva - 13. jul 2008 18:39:57(UTC)
Iva obozava da se kupa.Kupamo se svaki dan.Nekad preskocimo neki, ako joj se mnogo spava, ali u retkim slucajevima.Inace ne mogu je naterati da izadze iz kadice. Mazemo se pavlovicevom kremom,a koristimo i Jonhson ulje sa lavandom za bolje spavanje.Mirise extra.

: Angie - 13. jul 2008 17:33:37(UTC)
Mi se isto kupamo svaki dan,u pola 8,namazemo se od glave do pete Pavlovickom,prepovijemo,obucemo,mama posluzi veceru :> i spavanjac

: šestica - 13. jul 2008 16:16:33(UTC)
Mi se kupamo svaki dan, mazemo pavlovicevom guzu i prevoje. Od pre neki dan sama kupam Tamaru.

: SInCerITy - 13. jul 2008 15:08:49(UTC)
Otkako su ove vrucine, tusiram je i do 2-3 puta dnevno, i navece malo detaljnije kupanje, s tim sto otkako ima puno vise kosice, glavicu joj perem 2-3 puta nedeljno, ili cesce po potrebi, ako se umaze hranom po kosici. Zimus smo i preskakali po koji put kad zaguzi bas :) Ali sada znaci tusiranje svako vece, s tim sto nekad kad je preumorna i preskoci popodnevno spavanje, e tad je nemoguca misija okupati je, jer je cendrava, place na saaaav glas, i samo trazi da sisa ... i tad prodje samo sa pranjem guze, ali je zato odmah ujutro istusiram. Vlazne maramice smo koristili prva tri mjeseca SAMO kad krenemo na kontrolu, otada vise nikako. Inace je mazem samo pavlovicevom, prevoji i guza, kad se ospe od vrucine puder, i to je to. Za njegu lica koristimo NIVEA baby sa cinkom i pantenolom, to je dr preporucila jos kako je imala 5 dana :) Po tijelu nista ne mackamo, nikakva ulja ni mlijeka ... Inace Tijana obozava da se kupa, bukvalno obozava, i nikada nije plakala, od njenog 15-og dana kad sam ja pocela da je kupam, nikada vise nije zaplakala, ali zato sve nadoknadi kad krene oblacenje ..

: uniona - 13. jul 2008 14:26:33(UTC)
jao, meni je kupanje bebe nocna mora
jos uvek nisam savladala tehniku pranja kose, a da voda ne udje u usi. svaki put joj svojom rukom kvasim kosu i ispiram sapun
ali i pored toga kupamo je svaki dan, u beogradu po onim vrucinama smo je kupali i par puta dvnevno, ali ovde je bas hladnije tako da nam se desilo da neko vece preskocimo
inace, sinoc sam je prvi put sama okupala. bila sam sva mokra icon_lol ali je ona bila cista

: Tanja&Katia - 4. jul 2008 18:00:56(UTC)
I mi, kao i uglavnom sve bebice obozavamo vodu i kupanjac
bravo
Tokom dana cesto se perkamo u lavabou, i to nam je bas luda zabavica, a uvece idemo u kadicu i tamo se koprcamo kao ribica!!! icon_razz Narocito sada kada je vrucinstina ne mogu ni da zamislim a da je ne okupam. Vlazne maramice ne koristim, samo kad idemo negde i kad sam primorana.
Bebe se i ne kupaju uvece zato sto su prljave, vec da bi se lepo opustile i smirile pred spavanje

: rozga - 4. jul 2008 5:44:43(UTC)
I mi se kupamo svaki dan, tj. vece. Sad kad je bio bolestan kupali smo ga pod tusem. Inace volimo da se brckamo u koritu i da isprskamo pola sobezagrljaj :-*

: sofiaaa - 4. jul 2008 3:13:03(UTC)
Citat:
Petra* - 2/7/2008 17:00

Meni nije logicno da ne kupam bebu svaki dan, ne mackam ga nisacim, sem kriticnija mesta tankim slojem pavloviceve. Jer, kako su mi rekli da ga ne kupam zbog pupka, a ove vrucine, koza mu je otisla dodjavola! Izgleda ko da ulazi u pubertet.
Sto se pupka tice, rekli su mi jos pre vise od 10 dana da ima granulom, i onda se nasla pametna dr. koja se ocigledno zezala i pravila da zna sta radi i drndala mu svaki dan sa jodom i hidrogenom a poboljsanja nije bilo. Danas sam isla u Tirsavu u bolnicu i tamo su mu lapisirali pupak i rekli nam da dodjemo ujutru opet. Nadam se da ce se vise to smaranja oko pupka zavrsiti!

Mozda ce biti od pomoci moj post-granulom se za dva dana skida na slican nacin.....Iskreno nisam poslusala patronaznu,vec rodjenu sestru koja radi na decijem odeljenju i koja eto bas obradjuje granulome,u najgorem slucaju i spaljuje.Tretira se 3% hidrogenom,pokupi pena sterilnom gazom,zatim nakapa jod,okolo opet prodje sterilnom gazom i na kraju obavezno Enbecin sprej.Za svaki slucaj i u ovoj prilici kao i kada se tretira pupak samo jodom,okolo se maze pavloviceva mast,da ne gori kozica.Eto.....Pozdrav svima!

: dunav - 3. jul 2008 19:54:24(UTC)
Mi se kupamo obavezno svako veče, na guzu i iza ušiju mackamo pavlovićevu, na glavicu Johnson ulje,po telu isto ulje ako je hladno, a ako je vruće samo puder po pregibima: ispod brade,na pregibu ručica i nožica. Posle toga pijemo kapi i spavanjac. Kupam ga uglavnom od 9-9:30 kad više nije tako vruće. Kada su ove vrućine preko 28 stepeni, kupam ga i posle podne ali ne tako detaljno već više na brzaka da bi se malo osvežio jer sav bude lepljiv. Luka obožava da se kupa i meni nikad nije teško da ga osvežim. Ne volim brisanje maramicama umesto kupanja jer smatram da vodu i sapun ništa ne može zameniti.

: jacinta - 3. jul 2008 18:37:55(UTC)
I mi se kupamo svako vece,ne mogu da ga ne okupam....pavloviceva na guzu,malo sebamed kremice po telu i licu i spavanjac...preskocila sam kupanje pre neki dan i ujutru sam ga prebrisavala vlaznim maramicama,nije mi se dopalo nikako....zato ne mogu da shvatim to da je dovojno da se kupa 1-2 puta u nedelji... neznam

: vele - 3. jul 2008 7:37:06(UTC)
Mi se kupamo svaki dan, jer prosto uziiiivamo!!! Samo guzu mazemo pavlovickom, i nivea beby kremu spf30 na lice, rukice i nogice, kad idemo napolje i to je sve od kozmetike.

: Petra* - 2. jul 2008 19:00:18(UTC)
Meni nije logicno da ne kupam bebu svaki dan, ne mackam ga nisacim, sem kriticnija mesta tankim slojem pavloviceve. Jer, kako su mi rekli da ga ne kupam zbog pupka, a ove vrucine, koza mu je otisla dodjavola! Izgleda ko da ulazi u pubertet.
Sto se pupka tice, rekli su mi jos pre vise od 10 dana da ima granulom, i onda se nasla pametna dr. koja se ocigledno zezala i pravila da zna sta radi i drndala mu svaki dan sa jodom i hidrogenom a poboljsanja nije bilo. Danas sam isla u Tirsavu u bolnicu i tamo su mu lapisirali pupak i rekli nam da dodjemo ujutru opet. Nadam se da ce se vise to smaranja oko pupka zavrsiti!

: katarina - 30. jun 2008 18:52:28(UTC)
i meni su pedijatri rekli 1-2 puta nedeljno a svako vece vlaznim peskirom ili ujutru a i pri menjanju pelena...
znaci nema cestog kupanja ni mazanja kremica pustiti da koza dise...

: Cvetic - 30. jun 2008 18:37:54(UTC)
Petra, o kakvom problemu se radi?
Ovde u Kanadi nikakva nega pupka se ne pominje kada se beba rodi.Kupas bebu najnormalnije, osusis pupak i pupkovinu nezno peskirom ili sterilnom gazicom i to je to, najbolje da se osusi na vazduhu.
Angelinin pupak otpao 4tog dana bez problema, a sinov 10tog dana i razvio mu se granulom a njegovu pupkovinu smo toliko tintrali da mi je muka kad se setim.
Ovde preporucuju kupanje svakog dana ali ako beba ima puno kosice, moze kosica i preko koji dan da se pere,ne mora svaki dan.
Angelina toliko voli da se kupa, da je meni zao da preskocim , ne bih da joj uskratim to zadovoljstvo, ali kad pocne kanadska zima da ujeda, bogami, preskocicemo neki put, da nam se ne smrzne dupence. icon_lol

: Selena2 - 30. jun 2008 18:30:13(UTC)
ma ne mogu ni ja da legnem a da se ne istusiram,ali ovde kazu da se bas male bebe ne znoje! ali ovde i nisu tolike vrucine kao kod nasneznam

: JasnaMK - 30. jun 2008 18:22:22(UTC)
Selena to mi i drugarica iz Nemacke rekla da kod njih bebe se kupaju 1-2 puta nedeljno icon_eek icon_eek icon_eek To za mene iskreno je nezamislivo jer krenem od sebe- ako se uvece pre spavanje ne istusiram ne mogu lepo da spavam. A posebno ne po ovim vrucinama.
Petra, mozda potrazis u apoteci one flastere za pupak, pa stavis taj flaster, stvais bebu preko ruke da voda ne ide na pupak i kupas. Mozda tm pomogne da bi bilo lakse i da bi lepse oprala malog guzonju :-*

: Selena2 - 30. jun 2008 18:12:00(UTC)

Citat:
Petra* - 30/6/2008 17:55 Mi zbog ovih komplikacija oko pupka dobili zabranu za kupanje! I sad zamislite, po ovoj vrucini da ga ne kupam icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek !! Ja sad nesto pokusavam da ne pokvasim pupak, ali ne okpuam ga lepo. Dajete mi neki pametan predlog ;] !

ovde u CH kazu da male bebe nema potrebe kupati svaki dan.dovoljno je 1-2 puta nedeljno!

: Petra* - 30. jun 2008 13:55:57(UTC)
Mi zbog ovih komplikacija oko pupka dobili zabranu za kupanje! I sad zamislite, po ovoj vrucini da ga ne kupam icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek !! Ja sad nesto pokusavam da ne pokvasim pupak, ali ne okpuam ga lepo. Dajete mi neki pametan predlog ;] !

: Angel - 30. jun 2008 12:49:11(UTC)

Evo nas nije bilo odavno. Promenilo se mnogo toga, seka sad skoro da sedi pa privremeno dok ne pocne koristimo kupka. Dobila je i prvu igrackicu za kupanje, Delfina koji ispusta zvukove bas kao pravi delfin i puni se vodom. Kada se napuni mozete da prskate bebu, a moze i ona vas nekad :>

: Angel - 26. jun 2008 19:11:28(UTC)
Mary i djuric klinci su vam kao meeeeeeeeeed! Mali ronilac je cudo!

bravo bravo bravo zagrljaj

: nadjelina - 26. jun 2008 18:42:54(UTC)
Nadja obozava da se kupa.njenu kadicu stavimo u tus kabinu i pocinje zurka,prska li prska i brcka se.Muz i ja uzivamo u tom ritualu!Malo se buni kada je izvadimo iz kadice.Od kako su pocele ove vrucincine kupamo je i popodne,cisto da se osvezi.

: rozga - 30. maj 2008 11:22:00(UTC)
E pa ja moram da pohvalim mmzaljubljen On mi pomaze u svemu pa i u kupanju:) Za nas je to bas zadovoljstvo. Jeste da Marko udara nogicama, prska pa i nas okupa skroz ali mm i ja uzivamo:-*
A obavezno peremo guzu pod cesmom kad se ukakimo. To mi je najsigurnijecaos

: Nena75 - 30. maj 2008 11:19:25(UTC)
Ja praktikujem da je okupam kada vidim da je nervozna ili nesto uznemirena, kupanje je relaksira tako da obavezno bude bolje, to se posebno odnosilo i na ove vrele dane. Inace guzu uvek perem kada se ukaki i uvece je kupanje obavezno i to sa tataom uglavnom a uvek imamo i neke nase male rituale sto cicu veoma raduje. icon_lol

: Andjela.26 - 30. maj 2008 11:16:23(UTC)
Citat:
Jecca - 20/5/2008 12:19

Citat:
Cvetic - 19/5/2008 23:01

Eee Jecco... zagrljaj
Kod mene svaki put isto,pita MM "Jel ti treba pomoc"-citaj dere se sa prvog sprata kada cuje vodu u kadi.
Ja kazem DA, TREBA MI POMOC!

40min kasnije on udje i kaze Evo meeee.... kad je sve gotovo. kadtedovatim galamdzija

Jaoooo sto mi je ovo poznato. Samo kod nas bude "Zovi me ako ti treba pomoc" pa izadje na balkon da popusi cigaru i uopste me ne cuje! I kad je sve gotovo "evo me jesi me trebala?" batina

Svi su isti!!!!!!!!!!!!! Laza nije voleo da se kupa i pravo je mucenje bilo kad vidi kadicu...dere se kao blesav! E sad se promenila situacija...sad se dere kad ga izvadim iz kadice :>
Inace je uzasno nemiran, samo se vrti, skace po kadi, hoce da ustane, okrece se na stomak, pokusava da uhvati sapun...i ja sam skroz mokra kad se zavrsi sa tim slatkim ritualom! tusiranje

: jacinta - 30. maj 2008 7:56:34(UTC)
Hubba bice da nase m treba malo poguzi ili im uskratiti tus na dan dva pa da ih vidimo! :>

Djuric :-* medena je!

: Suncica - 29. maj 2008 19:13:27(UTC)
Secer mali,kako ona voli da se kupa :-*

: Hubba Bubba - 29. maj 2008 19:12:24(UTC)
Citat:
jacinta - 20/5/2008 06:12
Ja Davida kupam svako vece i ne dam nikom da me nabeduje kao se to ne mora i da je dovoljno svako drugo trece pa mislim i ja volim da se tusnem svaki dan zasto ne bi i on?

Ista prica, kaze meni mm, pa ne igra se u pesku da je kupas svaki dan icon_eek Kako da je ne kupam kad ona obozava da se kupa, brcka nogicama i rukicama sva srecna. Ma nema sanse da joj to zadovoljstvo uskracujem! tusiranje tusiranje tusiranje

: djuric - 23. maj 2008 20:26:39(UTC)
Ja izronila,gde ste nestali.
[img=http://img100.imageshack.us/img100/2750/kupanjehm5.jpg]
[img=http://img100.imageshack.us/img100/2750/kupanjehm5.ae42a63fd1.jpg]

: Tanja&Katia - 22. maj 2008 17:47:34(UTC)
Citat:
Jecca - 20/5/2008 06:23

Mi se jos uvek peremo u lavabou icon_lol icon_lol icon_lol Samo sad to nije mirno ko pre, sad poobara sve sto je na lavabou, ali dobro , tu mi zgodno da joj operem guzu kad se ukaki, prosto ne mogu samo da je izbrisem vlaznom maramicom i stavim cistu pelenu, moram je oprati vodom i sapunom, ne znam, to mi navika od mene same!

Istu stvar i ja radim, kad god joj menjam pelenu i kad se ukaki ili kad se samo upiski. Samo tako znam da je potpuno cista i da je nista ne pecka i da joj ne smeta. Kako raste sve je teza, a i sve joj se vise svidja icon_razz Vlazne maramice sluze samo kad negde idemo.

: мирка - 20. maj 2008 10:39:47(UTC)

Citat:
Jecca - 20/5/2008 12:23  Mi se jos uvek peremo u lavabou icon_lol icon_lol icon_lol Samo sad to nije mirno ko pre, sad poobara sve sto je na lavabou, ali dobro , tu mi zgodno da joj operem guzu kad se ukaki, prosto ne mogu samo da je izbrisem vlaznom maramicom i stavim cistu pelenu, moram je oprati vodom i sapunom, ne znam, to mi navika od mene same!

И ја јој перем гузу кадгод се укаки, али морам над кадом јер нам "генијални мајстор за воду" није спровео топлу воду из бојлера до лавабоа и сад ми леђа отпадају јер моја лепотица каки 4-5 пута дневно. Баш би било згодније у лавабоу....

: Mary - 20. maj 2008 10:04:23(UTC)
evo i jedne nase vesele sa kupanja

Photobucket

: Jecca - 20. maj 2008 8:23:22(UTC)
Citat:
мирка - 19/5/2008 22:51

Вечерас сам први пут сама купала Јану. Досад сам јој, кад мм није био ту, само прала гузу над кадом, али ми је данас било баш топло и било би ми жао да јој не оперем косицу, па смо се купале у кориту, а онда сам је над кадом испрала. Ако изузмемо да сам била сва мокра, све је прошло супер bravo

Mi se jos uvek peremo u lavabou icon_lol icon_lol icon_lol Samo sad to nije mirno ko pre, sad poobara sve sto je na lavabou, ali dobro , tu mi zgodno da joj operem guzu kad se ukaki, prosto ne mogu samo da je izbrisem vlaznom maramicom i stavim cistu pelenu, moram je oprati vodom i sapunom, ne znam, to mi navika od mene same!

: Jecca - 20. maj 2008 8:19:09(UTC)
Citat:
Cvetic - 19/5/2008 23:01

Eee Jecco... zagrljaj
Kod mene svaki put isto,pita MM "Jel ti treba pomoc"-citaj dere se sa prvog sprata kada cuje vodu u kadi.

40min kasnije on udje i kaze Evo meeee.... kad je sve gotovo. kadtedovatim galamdzija

Jaoooo sto mi je ovo poznato. Samo kod nas bude "Zovi me ako ti treba pomoc" pa izadje na balkon da popusi cigaru i uopste me ne cuje! I kad je sve gotovo "evo me jesi me trebala?" batina

: jacinta - 20. maj 2008 8:12:43(UTC)
Joj! Meni mm kao nesto pomaze a vecinu vremena bi ga najradije izbacila napolje! I svaki dan menjamo nesto kod kupanja pa me i to dodatno stresira! Al kad moj mis bucne guzom u onu vodu pa se nasmeje odmah je lakse! icon_lol Ja Davida kupam svako vece i ne dam nikom da me nabeduje kao se to ne mora i da je dovoljno svako drugo trece pa mislim i ja volim da se tusnem svaki dan zasto ne bi i on?

: Cvetic - 19. maj 2008 19:01:01(UTC)
Eee Jecco... zagrljaj

: мирка - 19. maj 2008 18:51:10(UTC)
Вечерас сам први пут сама купала Јану. Досад сам јој, кад мм није био ту, само прала гузу над кадом, али ми је данас било баш топло и било би ми жао да јој не оперем косицу, па смо се купале у кориту, а онда сам је над кадом испрала. Ако изузмемо да сам била сва мокра, све је прошло супер bravo

: andrea - 19. maj 2008 17:27:34(UTC)
Jecco kod nas je ista sitacija, osim onog sa muzem, ja sam mog istrenirala da skace i izvodi svasta da bi Ema u njega gledala da mogu da je sredim :>

: nisak - 19. maj 2008 16:54:04(UTC)
JelenaPetrovic, da te utesim, ima nas jos u slicnoj situaciji.
Samo moj Bole je jos mali, pa ne prska toliko, ali pocinje.... zaljubljen

: JelenaPetrovic - 16. maj 2008 13:11:31(UTC)
Mi Jecco prosto nemamo uslova za drugacije kupanje,ba rne jos uvek, jer kupatilo je minijaturno, imamo tus kabinu koja ima trei zida, nekako je sva ogranicena, slavina je kratka, tus baterija nepouzdana (mora da bude jak mlaz vode da bi tus radio) i sl. A Ogi jos ne sedi stabilno. Uglavnom ga ja pridrzavam a tata ga kupa, onda ih ja polivam dok ne isperemo sapunicu. U kupatilu je to neizvodljivo. Kako planiramo kupovinu naseg stana, gde cemo nadam se imati bolje uslove, ovde nismo bas raspolozeni da ulazemo pare i menjamo nesto. Zato smo kupili veliku musemu kojom zastitimo krevet, tata nam donosi i odnosi vodicu. Kad se bas desi da tata ostane duze na poslu (jako retko) onda ja ''kupam'' Ogija, ali samo vratic, ruke, guzu i sve to u maloj kadici.

: Jecca - 15. maj 2008 13:05:42(UTC)
E kad smo kod tog kupanja u sobi, meni zapravo uopste nije jasno zasto kupate decu u sobi???? Bas zbog silnog prskanja.... NE razumem!
Cveticu ti si kraljica u docaravanju!!!! A nesto mi se cini da isto tako izgleda i kod nas!
S pocetka nije volela kupanje, sad obozava, pa mlati rukama, hoce da se izvrne iz prstena za kupanjac. Pranje kose, horor, iako je zavalim, stavim ruku tako da ne moze da joj ulazi voda u usta, nos, oci, al jok, to je strasno!
Obavezno mi otima tus, glodje ga, i ostali pribor, sundjer, cesalj, bocu od sampona... Probala sam joj dati i sapun, pa nikako da ga uhvati, pa se nervira icon_lol
Ledja mi odpadaju od momenta izlaska iz kade, otimanje, drz nedaj, zadrzi u rukama, da ne ispadne. Ususkamo se u peskir sa kapuljacom, i ta kapunjaca je opasna, moze se umreti od nje , pa urlamo i skidamo je!
Idemo u sobu na oblacenje, cim je polozim to je urlanje, al se smiri kad skuzi sta bi mogla da zijani, obori kutijicu sa stapicima za usi, pa mama skuplja, pa se smejemo kako je mama poslusna, pa onda idemo dalje, pamucne brisalice, voda za ciscenje guze, sve moze! Pelenu smo naucili da odlepimo i skinemo.... Umori me za ceo dan to kupanje! A jos vise se pozderem i nanerviram sto moj muz tu, gleda tv, odmara cika, a ja se slomih! Samo da je animira malo da mogu s mirom da obrisem ispod miske i vratic, jer to je sve manje izvodljivo!

: ruki - 14. maj 2008 19:51:01(UTC)
a mi smo napokon poceli da se kupkamo u kupatilu bravo
nemogu vise da nosim vodu u sobu ,
em sto mi je sve mokro posle u sobi
uglavnom je sama kupam , jer tata radi u to vreme
i odlucila da je prebacim u kupatilo
stavim njenu kadicu u kadu , i kupanjac
ali bilo je plakanja prvi put , uplasila se od tusa
icon_lol
drugo vece malo plakala , ali evo sad je sve ok
obozava vodu ;]

: Hubba Bubba - 14. maj 2008 18:18:58(UTC)
Jelena, Ogi je pravi secer!!!

: JelenaPetrovic - 14. maj 2008 10:19:43(UTC)
Mi smo poceli da uzivamo u kupanju, jos uvek se kupamo u sobi jer nam je kupatilo maleno i imamo tus kabinu, pa je jako nepristupacno. Ali smo morali da kupimo musemu da zastitimo krevet, da nebismo spavali u jezercetu. Ogi obozava da gleda dok tata sipa vodu u koritu i pravi penu, a onda pocinje predstava. Grcevito se uhvati rukama za rubove korita i mlati nogama. A kad zavrsimo sa kupanjem ............ retko sta pomaze. Doduse jos uvek pale ribice - vrteska iznad krevetica, ponekad zvonce (sa Vrbice), ali uglavnom otplacemo jednu turu.

Evo da vidite malo kako to izgleda

: maleenaa - 14. maj 2008 7:34:31(UTC)
Kod mene isto kao kod Mary.Stim sto ga tata od prvog dana kupa i tako je ostalo do dan danas.A ja sve ostalo.I moj Stefan je imao fazu cim ga obrisem i namazem da nas upiski icon_lol a sad je prestao to da radi :)

: Mary - 14. maj 2008 7:13:58(UTC)
Mi matea kupamo oko 9. prvo ja pripremim sve peskire, odjecu kremice itd. onda tata toci vodu a ja i mateo se mazimo dok on ne stigne. onda se kupamo uzivamo svi skupa, malisa pogotovo sinoc je momak izabio nogicu iz kade i lepo je naslonio na cosak ono kao gazda uziva, celo vreme se smeje i glodje rukice, eto toliko to voli da cak glodje i dok ga kupamo. ne place nikad osim ako nije puno gladan.
kad se okupamo, prvo ga stavim u peskiric sa kapuljacom tu obrisemo najveci deo vode, pa ga prebacim na stol za presvlacenje na suv preskir jos se malo posusimo, onda se mackamo kremama i brzo lepimo pampers jer decko ima obicaj da nas sviju popiski. obucemo se ruckamo malo mazimo i vec smo duboko u snu.

: zvjezdica - 14. maj 2008 6:34:50(UTC)
kod nas je slicna procedura poslije kupanja.umotam je u peskir i lagano posusim.tata joj stapicem posusi usi.namazem joj nogice,rukice i vrat posto je prava buca pa joj se ti djelovi nekad zacrvene.zatim ide oblacenje,papanje i spavanac a prije kupanja obavezno je raspremim skroz i mazimo se.

: Cvetic - 14. maj 2008 2:52:24(UTC)
Citat:
Angel - 13/5/2008 16:26

Joj pa Ajla je jos mini, ima fore da pocne da uziva totalno. Nekad mi se cini da se najsporije navikavaju na pranje kosice i da im vremenom to najvise prija.
Nama ovo ovalno korito postaje malo posto seka voli da se rasiri potpuno, tako da cu uskoro morati da dovucem ono vece cetvrtasto.
Koja vam je procedura sredjivanja bebe posle kupanja?
Ja obrisem prvo butkice pa miskice i telo a kosicu pokrijem kapuljacom dok ne stavim pelenicu. Onda namazem butkice Pavlovickom i stavim pelenicu. Sklonim je sa mokrog peskira i obucem bodic, ocistim usice, a onda joj osusim kosicu i ocesljam je i cesljem i cetkom. Zatim joj obucem zeku za spavanje i na kraju kanem Vigantol na jezik i to je to. Tad tata nastupa sa hranjenjem, riganjem i uspavljivanjem. On je stavi u krevetac i to je to. TO sam mu prepustila zato sto sam ja obozavala da me tata uspava, do duse kad sam bila starija od nje sad al nema veze, navike se sticu od malena ;] .

Eeee lepe uspomene...to je bilo isto potpuno ovako i kod nas do negde 6 meseci.
Sada to ovako izgleda:
Angelina udari u usi-cepajuci vrisak kad je izvadim iz kade(u procesu mi popucaju ledja ko trska jer je kada duboka a ona sve teza)i pored toga sto pomodri nakon 30 min mariniranja i vidi se da joj je hladno al opet-pisak.Igracke iz kade ne pusta po cenu zivota,mlatara nogama i redovno poplavi kupatilo.
Onda je jedva obrisem, dok je jurim po krevetu i preklinjem da ostane da lezi na ledjima,dok se rvemo da pusti igrackice koje se lepo ocede na krevetu. Pavlovicevu razmazem po njoj kako stignem, isto ko da mazem krevet. Onda opet vrisak jer je prikovam sekund za krevet da zakopcam pelenu, pa onda ide oblacenje, koje se zavrsi tako da je i meni potrebno presvlacenje jer se kupam u znoju.
Svo ovo vreme joj dodam varalicu 100 puta i ona vredno 100 puta baci u dalj istu. Nema sanse da je posednem, ustaje iste sekunde ako joj dodam ruke ili bilo sta da dohvati i povuce.Ako uspe da ustane, nema vise sedenja.....
Cim smo gotovi, i ugleda cebe, i ugasim svetlo, i skonta da je vreme spavanja, tesko meni ako nisam spremna sa bocicom(nece vise da sisa pre spavanje, sve neke novine) odose usi ponovo, razjari se ko lavica.
Ali zato sreca mamina kad popije mlekce,ja sam slobodna, cao djaci.
Sitni delovi tela moraju biti obradjeni pre kupanja jer nakon kupanja je to nemoguca misija.
Eto Angel uzivaj dok je takva slatka ,mirna i medena. :-* :-*

: Angel - 13. maj 2008 18:26:43(UTC)
Joj pa Ajla je jos mini, ima fore da pocne da uziva totalno. Nekad mi se cini da se najsporije navikavaju na pranje kosice i da im vremenom to najvise prija.
Nama ovo ovalno korito postaje malo posto seka voli da se rasiri potpuno, tako da cu uskoro morati da dovucem ono vece cetvrtasto.
Koja vam je procedura sredjivanja bebe posle kupanja?
Ja obrisem prvo butkice pa miskice i telo a kosicu pokrijem kapuljacom dok ne stavim pelenicu. Onda namazem butkice Pavlovickom i stavim pelenicu. Sklonim je sa mokrog peskira i obucem bodic, ocistim usice, a onda joj osusim kosicu i ocesljam je i cesljem i cetkom. Zatim joj obucem zeku za spavanje i na kraju kanem Vigantol na jezik i to je to. Tad tata nastupa sa hranjenjem, riganjem i uspavljivanjem. On je stavi u krevetac i to je to. TO sam mu prepustila zato sto sam ja obozavala da me tata uspava, do duse kad sam bila starija od nje sad al nema veze, navike se sticu od malena ;] .

: zvjezdica - 13. maj 2008 16:54:09(UTC)
jao male Sarice kako je slatka.nama se desilo da bebi skidanje i oblacenje prespava ali ne i kupanje.bas je medena.inace nama kupanje dobro ide.nekad malkice zaplace kad osjeti vodu po glavi ali inace je dobra.a kad je sredujem poslije kupanja ona mi nesto prica i smije se tako da se voli kupati.

: Angel - 13. maj 2008 15:19:35(UTC)
I odavno ne odgovorih Veki, da voda u Zrenjaninu je GROZNA. Zuta, smrdi i ima ukus. Katastrofa ali samo za kupanje zavrsava posao kao i svima nama odraslima, sta da radim. Zato uzivam kad idemo u BG kod bake i deke i kad se kupamo u cistoj vodici. Onda joj uvek govorim "ovu vodicu pile smes da pijes" ruganje . Joj grozna sam al cinjenica da me jako nervira ZR voda galamdzija

: Angel - 13. maj 2008 15:13:53(UTC)
Hehe razga pa ona u stvari drema, kad je recimo poprskamo vodicom po stomaku ili pomerim ruku otvori okice ali ih ubrzo sklopi. Tako da nije da bas spava vec samo odmara, drema a kad je posle brisem i sredjujem budna je sve vreme. Naravno ne drema svaki put kad je kupamo samo ponekad kad je bas umorna, ili ako je ne probudimo potpuno uoci kupanja. Ma ludak mali, a pocela je i da zabacuje glavicu i da se potpuno opusta i pluta po povrsini :)

: rozga - 12. maj 2008 18:43:17(UTC)
Angel Sara ti je preslatka:) Bas uziva mali mis:-* Marko voli da se kupa ali nikad nije zaspao u kadici. A jel se probudi kad je oblacite posle?

: Angel - 12. maj 2008 18:00:31(UTC)
Znam sta kazes Unicorn :). Sara prvo nije mogla da podnese, mislim da je JAKO mrzela nacin na koji se novorodjence kupa dok ne otpadne pupak, a onda nije mogla brisanje da svari. Na kraju se stabilizovala situacija sa ljubavlju prema brckanju i sad smo dosli do te granice da se u koritu oseca kao u banji :). Ludak. A kad je brisem dam joj cuku i dudla i prevrce okama kao nadrogirana. Zna dete da uziva, mora da je na mamu opustena ruganje

: unicorn - 10. maj 2008 8:02:35(UTC)
Naša Mia je presretna kada je u kadi, imam osjećaj da ne bi ni izlazila iz nje! A na početku joj se nije sviđalo, sada je vriska kada je izvadimo :)
Angel, Sarica ti je božanstvena! icon_razz

: Iki - 8. maj 2008 14:47:35(UTC)
Ledi005, hvala na odgovoru zagrljaj

: kerefeka - 7. maj 2008 13:23:55(UTC)

hahahaha joj Angel, pa Sara je genijeeeeee ! :-* :-*

Ova moja nema trika da zaspi u kadi, jer od prvog dana obozava da se kupa, tako da je sva ushicena kad je spustamo u kadicu... a onda krene pljuskanje, mlataranje, cicanje... cudi me da nam se do sada nije podigao parket u sobi, posto je posle kupanjca poplava icon_lol Sve cekam lepse vreme da se preselimo u kupatilo, al' nesto sporo ide ove godine...

: ledi005 - 7. maj 2008 13:16:34(UTC)
iki, taj stitnik za oci nam je bio najbolja investicija icon_lol . meni je to delovalo tako bez veze i da nema sanse da je stvarno zastiti, ali se pokazalo da nisam u pravu. lena isto dugo nije pravila problem, ali negde s godinu, godinu i nesto, pocela je bas da se buni kad se pere kosa. od kad sam kupila ovo vise nije problem. u stvari, i sad ume da se buni ali to nije ni blizu onome ranije.
angel, i ivan se bas umiri i nekad mis e cini da samo sto ne zaspi (nesto kao sara na onim prvim slikama) ali nikad nije bas zaspao. ali i on bude nevidjeno miran u vodi, kao da je u nirvani. ja ga vise maltene i ne drzim, samo ga spustim u kadicu (naravno, ruke su tu spremne na gotovs) i gledam ga i pricam mu, a on uziva, miran kao bubica, okice skoro sasvim zatvorene, samo zmirka s nekim blazenim osmejkom zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Iki - 7. maj 2008 7:20:56(UTC)
E Saricu izgleda kupanje bas opusta, stavrno dete uziva, slatka je kao secer.

Lara nije nikad zaspala, ali je bila dobra, a sad u poslednje vreme strasno pocinje da place kad joj perem kosu, mislila sam da kupim onu kapu za zastitu da joj voda ne ulazi u oci i nos, ali posto se nije mnogo bunila nisam. Sad cu izgleda morati da je nabavim. Nemoguca je, hajde samo da place, nego ustaje iz kadice i nema sanse da bude mirna.

: Angel - 7. maj 2008 6:39:02(UTC)

Zene moje dete je i sinoc zaspalo za vreme kupanja icon_eek

ruganje ruganje ruganje   A kad samo pomislim da na pocetku, prvih mesec dana nije volela kupanje... ruganje

: JasnaMK - 27. april 2008 12:26:34(UTC)
Petar obozava da se banja
Eve kako izgleda dodeka mama go banja

: zvrki - 22. april 2008 7:45:40(UTC)
hi hi nemogu da verujem ruganje moj Stefan napravi poplavu dok se kupa samo brcka nogama i rukama kada ga okrenem eee a kada ga izvadimo vriska beba

: Mako - 22. april 2008 7:34:03(UTC)
Ех, нећу заборавити кад смо Стефана први пут потопили у воду, пошто му је отпао пупак.
Био је потпуно одушевљен, тај израз лица, звучан осмех (иначе тек сад је почео да се смеје) тотално одушевљење, чини ми се да никад није био срећнији.
Ма воооли да се купа. Само је први пут плакао мало, уствари кад боље размислим плакао је после купања.
Не пропуштамо да се мало брчнемо, мало сапунице на косицу, мало вратић, мишке, гуза и то је то.

: Hubba Bubba - 21. april 2008 19:59:05(UTC)
Ha, ha, nije nikad! Srecica mala, preslatka je! Ne mogu da verujem, moja Tea hoce da mi ispadne iz ruku, za vreme kupanja!

: Angel - 20. april 2008 21:51:18(UTC)

Da li vam se ikad desilo da vam dete zaspi za vreme kupanja? Eto nama se drugi put za 4 meseca desilo bas veceras i t izgleda ovako...

Obratite paznju kako je voda mirna... :> ruganje

: Hubba Bubba - 19. april 2008 22:08:36(UTC)
Vi bas imate dugacku kosicu! Male smizle vec uzivaju u kupanju. Moja Tea vristi kad je izvadim iz vode, to nam je veliki problem, a dok se kupa toliko brcka nogicama, da me svu isprska, uziva!

: dmneca - 17. april 2008 23:03:35(UTC)

Jaoj,imenjakinja moja garava kako ona uziva!!!! I ja bih volela da me neko tako okupa....hm...imam vremena jedino za brzotusiranje !

Necu je babica kupala u pocetku dok se mama nije okurazila da to pocne raditi sama uz veliku pomoc tateruganje ruganje ruganje !!!!!!!!!!!!!Ali,Neci se babicino kupanje nije dopadalo,stalno je plakao,zato sam se i ja pribojavala.Ona ga je celog prvo potapala u vodu i nezno ga polivala vodom,ali to njemu nije odgovaralo. Dok nam jednom za vreme kupanja nije upala zena koja je dolazila da sa Necom radi vezbice za tortikolis. Sacekala je da babica zavrsi i ode i kaze "Sutra nemojte da zovete babicu za kupanje nego mene.Dete se tako ne kupa,zato vam i place!"

Sutradan stize nama tetka Jaca i prvo skine Necu u pelenice i da se igramo,kaze da beba treba da nauci da ce da ide vreme kupanju i da se malo oslobodi i razigra (taj ritual primenjujem i danas). Zatim,kada krece kupanje ona ga drzi preko svoje ruke i prvo ga umije,pa ga onda polako pokvasi po ledjima  i tek ga onda spusti u vodu. Neca ni glasa nije pustio,cak se primetilo da je uzivao. Da vas ne zbunim pupak mu je tada vec otpao.

I tako smo zahvaljujuci licnom terapeutu poceli samostalno da kupamo naseg bebirona i da uzivamo svo troje. U pocetku smo ga kupali u sobi dok nije poceo da nam natapa laminat. E onda je presao u kupatilo i tu pravi cudesa,ali mu je omiljena zanimacija da okupa mamu ili tatu. Do sada smo preskocili samo jedno kupanje,svako vece moramo da operemo smrdusice!!!icon_razz icon_razz icon_razz   I onda lepse spavam spavam !!!

Jedino sto smo primetili da Neca mnogo voli topliju vodu,da bude oko 40 stepeni. Na mamu!!!!

: djuric - 17. april 2008 21:14:08(UTC)
Tad je imala dve nedelje.

Tata i babica je kupaju,mama jos uvek nije smela.

: djuric - 17. april 2008 20:54:58(UTC)
Boze kako ja uzivam dok gledam njene slike,secer mali.Moja bas nije tako zainteresovana za slikanje!

: Veki76 - 17. april 2008 19:01:24(UTC)
Angel, da li se to meni cini ili ti je nesto zuta voda?

: Fokica - 16. april 2008 16:29:54(UTC)
Angel preslatka ti je devojcica. bravo

: pahuljica - 16. april 2008 14:32:35(UTC)
Beba uziva u kupanju, mlatara nogama i rukama dok je u vodi a vristi kad je izvadimo iz kadice.

: Medvedic - 4. april 2008 13:02:42(UTC)
Jao,i moj ima isti izraz lica dok se kupa,zacudjen,kao da ga je ne znam sta snaslo.A u principu,isto voli da se brcka.

Slatkica mala,Angel...
;]

: ciciban - 4. april 2008 11:02:54(UTC)
Kako ona uziva da se brcka medo mali zaljubljen zaljubljen :-*

: Angel - 4. april 2008 10:56:58(UTC)

Evo malo i nas. Ja kad je kupam sapunjam je dok je do pola u vodi. Tako joj prodjem i ledjanca i guzu, i ne koristim nikakvu podlogu nego je drzim. A drzim je samo zato sto mi je draze da napunim bas kadicu da moze skoro cela sem glave da bude u vodi i kad je drzim lakse joj je i da mlatara  nogicama a i rukicama, i tako se i izbrcka i umori malo pa lepo spava.

Evde smo imali mesec dana i kupali smo se u kadici koja ide uz komodicu.

Onda kad smo imali dva ipo meseca

A onda nam je kadica postala mala i kupili smo korito, a ovde imamo tri ipo meseca.

: Cvetic - 3. april 2008 18:04:24(UTC)
Citat:
MissGak - 8/8/2007 18:04

A gde su kupacice??? :)

Evo ti jos jednu...ovde ima 4.5 meseci caos

: Medvedic - 3. april 2008 17:02:13(UTC)
Ja ne znam kako vi,zene,al meni kupko znaci kad ga sapunjam spreda,al kad ga postavim potrbuske na njega da mu okupam guzu i ledja,nezgodno nam je oboma.On grci kolenca,dize se na rucice pa je jako nestabilan i nemiran,imam utisak da mi je lakse kad ga uzmem u ruke,pa to obavimo.A da ga celog nasapunjam u lezecoj pozi je neizvodljivo jer je i guza i pisa i dobar deo ledja pod vodom.

A bas danas sam u "Axi" videla odlicnu kadicu.Ima gumu na mestu gde dodju ledja i noge i izbocinu koja dodje izmedju nogica,pa beba lepo lezi i ne klizi.Cena je prava sitnica-2000 din!

A videla sam i neko plasticno Nubyy-jevo cudo,anatomski prilagodjeno bebinom telu.Isto se stavi u kadicu i beba lepo lezi u njemu,nema gde da "bezi".To sam bas nameracila...

: rozga - 1. april 2008 12:54:29(UTC)
Mi smo vec kupili veliko koritance da ne bi kupovali svaki cas. I kupamo se svako vece na kupku i bas uzivamo:) Jos da pocnemo da prskamo rukicama i nogicama:):*

: Butterfly - 1. april 2008 5:59:33(UTC)

Mi se kupamo svako veče, ali moramo da kupimo novu kadicu, pošto nam ova već postaje kratka. I baš uživamo u kupanjcu...

[img=http://img364.imageshack.us/img364/9486/dsc02623zs9.th.jpg]

: nacafaca - 1. april 2008 5:44:26(UTC)
Mi smo acku pre neki dan kupili novu kadicu i bas uziva u njoj :>

: JelenaPetrovic - 1. april 2008 5:34:22(UTC)
kupanje
pardon, pogresan link, nadam se da sam sada dobro postavila sliku.

: JelenaPetrovic - 1. april 2008 5:33:29(UTC)
http://s269.photobucket....w¤t=mesec4125.jpg
Evo kako smo se mi kupali, sa kupkom. Sada ga vise ne koristimo jer kadica nema ravno dno, kupko nije bas najstabilniji, pa mm drzi Ogija, tj. Ogi se naslanja na njegovu podlakticu.

: idealna losa - 31. mart 2008 22:30:31(UTC)
Ja kupam moju bebicu svako vece.

: mayya - 18. avgust 2007 1:18:37(UTC)
Kod nas u NS bebe uopste ne kupaju u porodilistu, jer je voda neispravna! galamdzija
A onda ti oko nedelju dana bebu kupa babica, dok bebi ne otpadne pupak. Ili ti dolazi patronazna sestra iz tvog doma zdravlja ili platis privatno.

: ruki - 18. avgust 2007 0:29:00(UTC)
hvala ivana , meni to sada tako strasno izgleda jer neznam kako cu se snaci sama sa malom bebom !!!

: Ivana-Lukina mama - 17. avgust 2007 23:12:28(UTC)
Kupala sam ga sva cetiri dana u bolnici,i taj dan kad smo dosli kuci uvece pred spavanje i sve redom svako vece do 40 dana,a posle smo i koji dan preskocili.

: ruki - 17. avgust 2007 23:01:35(UTC)
cao , drage moje jel moze neka da mi kaze kada se beba prvi put okupa kad stigne kuci ? imam jos 50 dana do porodjaja...

: Sanja N - 9. avgust 2007 10:26:35(UTC)

Evo i jedne nase slikice,tada je Ivana imala nepunih 5 meseci...(moracemo opet da se slikamo,nemamo nijednu noviju sliku kad se ona kupa)

: cica-maca - 9. avgust 2007 4:15:42(UTC)
Maki , Marta je pravi secer, stvarno sto kaze MissGak prvi put vidimo njene slicice kad je bila beka.
Ma decica su bas slatka
zaljubljen :-*

: Maki - 8. avgust 2007 23:46:01(UTC)
Hvala MissGak, nisam nikad ni postavljala slike kad je bila beba, tek sam skoro i postavila njene slike, možda sutra, moram prvo da ih iskeniram jer su mi sve te slike u albumima a veruj mi imam preko 30 albuma.

: MissGak - 8. avgust 2007 22:25:28(UTC)
JaoJ pogledaj te oke!Maki ovo je prvi put da vidim Martu kao bebce pa ne mogu da ne prokomentarisem posebno...Secerko mali slatki...daj pridruzi nam se na temi "sasave fotke klinaca" ova poslednja bas tamo pripada.
CMOKIC za lepoticu!!

: Maki - 8. avgust 2007 21:40:39(UTC)
Joj baš su slatki i baš uživaju.

Ma evo i kupačica

Ovako sam se kupala kad sam bila mala

kad sam prerasla kadicu morali smo da kupimo korito

u koritu sam uživala

: MissGak - 8. avgust 2007 20:04:53(UTC)
A gde su kupacice??? :)

: Masha&Tasha - 8. avgust 2007 17:58:38(UTC)
bravo kupaci, skroz ste me odusevili!!!

: cica-maca - 8. avgust 2007 5:54:41(UTC)
A ovako sam se ja kupao sa samo 6 dana
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Uskoro prelazim u vecu kadu, posto mi je ova mala, kad se istegnem udaram glavom :>

: Hanan - 5. avgust 2007 0:00:40(UTC)
Mislim da sam dovoljno veliki da se kupam u kadi, a ionako mi je moja kadica postala mala...i mogu vam reci da uzivam:

: Iki - 2. avgust 2007 1:50:13(UTC)
Evo i mene, i ja volim da se kupam

: Hanan - 2. avgust 2007 0:40:45(UTC)
Ovako sam se kupao kad sam imao 15-tak dana:

a ovako 5 mjeseci poslije:

: Ivana-Lukina mama - 2. avgust 2007 0:17:34(UTC)
Ovako sam se kupao kod seke u Srbiju sa 5.5 meseci

Image Hosted by ImageShack.us
Shot with DSC-W1 at 2007-08-01

A ovakvu kadicu mi kupili mama i tata da se brckam po vrucini sa igrackama

Image Hosted by ImageShack.us
Shot with DSC-W1 at 2007-08-01

: duki_swe - 2. avgust 2007 0:10:21(UTC)
evo i nas dok se sopkamo

: MissGak - 1. avgust 2007 20:03:41(UTC)
Ovako smo se mi kupali kad smo bili manji...

a ovako je to otprilike izgledalo kada smo imali 6......

a vec sutra bice najsvezije fotkice...

: mayya - 1. avgust 2007 19:44:25(UTC)
Evo, predlazem da na ovoj temi stavimo slicice nasih malih kupaca i kupacica.
Pa da pocnemo mi!

A sad vi...

: ivy - 4. jul 2007 1:10:44(UTC)
iz bolnice sam ga iznela takvog operutanog,resili smo taj problem za kratko vreme,sad mu je divna koza...
meni su rekli pedijatri da se beba prvih 2meseca kupa iskljucivo blagim decijim sapunom,da se koristi sto manje kozmetike.

: May05 - 3. jul 2007 3:20:21(UTC)
Citat:
ivy - 2/7/2007 01:24

moj boris se sav operutao pavih 7 dana. kupam ga seba med sapunom i mazem celog pavlovicevom i ima divnu kozu... stalno mazem svoje ruke jer mi deluju pregrubo za njegovu kozu...
a tih prvih dana kada se perutao patronazna ga je kupala u kamilici.
ne znam da li je pomogla kamilica ili pavloviceva ali njemu je koza divna,jos pomalo po celu se peruta ali prestaje. a najgore je bilo po stopalima,sve veliki komadi osusene kozice.

Zasto ne probas sa nekom kupkom za bebe,jer sapun isusuje kozu,mozda se zbog toga perutao,imas jonshonovu kupku od kamilice,

: tratincica - 3. jul 2007 2:29:39(UTC)
Ja sam svog sina od pocetka kupala svaki dan. Prvo samo u vodi sa meriminim bebi sapunom, i tako prvih 6 nedelja. Sada ga isto kupam svako vece ali nekad u bebi kupki, a nekad samo u vodi, cisto da se osvezi pred spavanje. Guzu sam mu ispocetka, kad se ukaki cistila vatom natopljenom u toplu vodu ali mi je to bila velika petljavina pa sam nastavila da ga cistim Pampers maramicama i da ga nakon toga isperem cistom vodom. Sada samo vlazne maramice, ali ga posle njih obrisem suvom maramicom i tek onda nanesem kremu. Do sada nismo imali problema sa ojedom. I on je imao povremeno suvu kozu ali smo to resili bebi losionima. Od kozmetike koristimo sta stignemo, ustvari sta nadjemo u prodaji ili sta dobijemo na poklon. Jedino ostajemo verni dr Pavlovicu, on je za guzu nezamenjiv. A da, naravno da se desi da nekad preskocimo kupanje, ali to samo ako se negde zadrzimo ili nam neko kasno dodje. Tada ga brisem vlaznim peskiricem.

: ivy - 2. jul 2007 3:24:45(UTC)
moj boris se sav operutao pavih 7 dana. kupam ga seba med sapunom i mazem celog pavlovicevom i ima divnu kozu... stalno mazem svoje ruke jer mi deluju pregrubo za njegovu kozu...
a tih prvih dana kada se perutao patronazna ga je kupala u kamilici.
ne znam da li je pomogla kamilica ili pavloviceva ali njemu je koza divna,jos pomalo po celu se peruta ali prestaje. a najgore je bilo po stopalima,sve veliki komadi osusene kozice.

: MissGak - 1. jul 2007 21:12:28(UTC)
MamaGoco i mi koristimo vec neko vreme istu kolekciju Johnsons,ja sam odusevljena,blaga je za telo,kozi daje potrebnu vlaznost i preeedivnoo mirise!!!

: MamaGoca - 1. jul 2007 18:40:46(UTC)
Jana je 11 meseci i ja je svaki dan kupam,koristimo JOHNSONS BEDTIME WASH kupka i krema i nivea shampoo,kupam je uvece i ona zna da posle kupanja popije kapke D3 i mleko i na spavanje.A naravno pavloviceva je nezamenjiva.Tacno je to da beba koi imaju suvu kozu da ne se kupaju svaki dan,mi nismo imali takve probleme sem sto nekad obozava vodu a nekad beze kao ogan. ;]

: bojana0290 - 1. jul 2007 17:29:44(UTC)
Anja ima godinu dana i ja je svake veceri kupam od rodjenja. Koristimo Johnsons sampon, nivea vlazne maramice i nivea soft kremu.  Dva puta joj se ojelo dupe i tada nam je pomogla pavloviceva mast. Kad se mi kupamo svakog dana zasto se ne bi kupale i bebe

: Masha&Tasha - 1. jul 2007 17:27:01(UTC)
E super sto si mi rekla da joj ne stavljam kremice na vratic puno, mada se ona nesto i ne znoji preterano jer nema gde, nikako da imamo sunca kako treba, nije kao koda vas! ;] Ljubi Aleksu, mnogo je sladak u koferu!

: MissGak - 1. jul 2007 17:17:39(UTC)
Pa i nema tu neke mudrosti.Vratic peremo normalno i obavezno,kao i svaki drugi deo tela,samo mozda malo neznije :)vazno je da ga lepo osusimo i ne nanosimo nikakve kremice na sam vrat,mozda samo malo predjemo i taj deo losionicem.Mislim da nema potrebe za kremicama,jedino ako postoji problem na tom delu posto se bebernci tu znoje pa znam da neke mame imaju problem da smire taj deo i cesto je upaljen pa onda kremicama smanjuju to crvenilo.Ako se vec znoji cesce joj peri vratic ili ga samo opet nezno briskaj vlaznim maramicama.

: Masha&Tasha - 30. jun 2007 6:41:05(UTC)

MissGak i ja sam te poslusala i odusevljena sam!

[/QUOTE]

: Masha&Tasha - 30. jun 2007 6:38:07(UTC)
E a kako perete vrat, ja vecito imam problem oko toga, tj lepo se mi okupamo u kadici, istusiramo posle, obrisem je kolko dozvoli jer cim je izvadim iz vode dere se na sav glas( sta cu kad dete voli vodu) i onda stavljamo kremicu, a sutra kad pogledam vrat od kremice joj se sve skupilo po kozi i onda joj cistim sa stapicem za usi il probam peskiricem al otimanje na sve strane... kako vi to radite, posto mene ovde niko nije ucio kako se beba kupa, a kad sam pitala dr rekoa mi je pa nema tu neke mudrosti, sta ako place i kao a mi pokaze povuce joj kozu svom snagom da se ona istog sekunda zacenila i kaze eto nije problem,a mm mislim da je hteo da ga zgazi istog trena.
Ja neznam pomagajte!

: Iki - 29. jun 2007 21:46:13(UTC)
Ja moju bebu kupam 2-3 puta nedeljno. Volela bih i cesce, ali mi je u stanu hladno pa kad je izvadim iz kadice ona drhti, iako ukljucujem grejanje. Plasim se da mi se ne prehladi pa nesmem cesce.

: Gost - 28. maj 2007 17:46:00(UTC)
videla sam ovde razne komplikvovane mudrarije oko ciscenja svih supljina i pupka;pa nisu oni bas ni tako preosetljivi.vlznim maramica brisemo guzu od prvog dana, kupamo ga jednom na dan,pupcic se samo posle kupanja prebrise jodnim rastvorom i ponovo se oko njrga veze suva gaza, ako slucajno u toku dana upiski pupcic,ponovo ga obrisemo jodom i vezemo cistu suvu gazu.usi posle svakog kupanja obrisemo stapicem, i ako je potrebno i nosic isto stapicem za usi,a ako neide onda koristimo i malo kapi za nos,nebitno koliko cesto.pupcic mu je otpao posle 10 dana.za kupanje samo voda i bebi sapun, nije bitno koji samo je bitno da se nemenja svaki cas vrsta sapuna, mi koristimo merimin bebi sapun,posto za njega sigurno znam da neisusuje kozu jer se i ja kupam samo sa njim posto sam od svih gelova za tusiranje dobijala strasne svrabove ,ledja,nadlaktica, butina.posle kupanja n mazem ga skoro celog pavlovicevom, ali ne da bude mastan, i izmasiramo dobro ledja, da proradi cirkulacija posto oni stalno leze.

za sve ojede, bobuljcice i sl. samo se posle kupanja to mesto obrise jodnim rastvorom na vati i sutra vec sve nestane.

: Gost - 28. maj 2007 1:55:00(UTC)
Citat:
Ella - 19/4/2007 6:58 AM

Vidim da svi koristite te vlazne maramice za bebu. Ja sam ih nakupovala bas dosta, i zaista mi deluju prakticno, medjutim u bolnici su mi rekli da ih izbegavam jer je beba jos mala i ne traebaju mi te maramice (uzela sam nivea, bez mirisa). Posevetovali su mi da koristim specijalnu vodu za pranje guze i mleko i da to natopim na nowoven kompres (ne znam kako se kaze na nasem), kao neka gazica koja je sterilizovana.

Ja koristim, ali evo sta sam primetila. Tasha je svaki dan bila ojedena iako je drzim konstantno cistu, uvek ciste pelene, uvek je dobro obrisem, onda mi je sestra rekla da nikako ne korsitim vlazne maramice jer bebe hoce da se ojedu od toga. Ja sam 2 dana izbacila maramice i stvarno se sve povuce, onda mm kaze da necu moci tako dugod a izdrzim, u medjuvremneu kupimo neke koje nam je zena u prodavnici preporucila pampers sensitive - belo pakovanje i zaista su drugacije, cak i nocu kad je presvlacim i brisem ona se ne budi i ne vristi kao ranije(ma nije bilo teorije da joj ne dam da jede opet kako bi je uspavala).
Sto se tice kolekcije za kupanje Yohanson's i ja koristim, ali nista nije kao pavloviceva mast. Jedan dan primetim ja na obrazu bubuljice, umijemo se lepo i namazemo ulje iz ove kolekicje, uvece obraz ko djon, sutra dan isto, prvo sam mislila da je od znoja, ali nije bilo ni vruce tog dana, i mackale smo se ceo dan i nista, posle 3 dana ja razmisljam da zovem lekara da pitam sta da joj mazem da se to povuce, uvece ja stavim pavlovicevu mast za promenu i ujutru ponovo glatka koza.

: Gost - 27. maj 2007 21:48:00(UTC)
Citat:
MissGak - 24/4/2007 2:27 PM

Sto se suve koze tice,mi smo je imali na kolenima,nije se nikad perutala,ali je na dodir bila grublja i taj smo problem resili kolekcijom Johnson's SOOTHING NATURALS,neko je pomenuo vec,ovako izgleda:

Moram da se zahvalim MissGak sto mi je rekla za ovu kozmetiku,posle svega sto smo probali i NIJE POMOGLO,ovo sam uzela eto cisto ajde da probam i to,i ljuuuudiiii kao rukom odnesheno za dan mu je koza postala glatka i nikad vise nije bila kao pre gruba,i dalje mazemo posle kupanja i stvarno je fenomenalno,konkretno losion od ovoga koristimo,predivno mirise i bukvalno je kao voda,bas ekstra hidrantno prvi put do sada vidim tako nesto,samo sto se to u nemackoj zove Penaten,a sve drugo je isto od ambalaze do proizvodjaca samo je eto ovde pod drugim imenom.

MissGak klanjam klanjam klanjam :-*

: Gost - 25. april 2007 1:36:00(UTC)
Mi je kupamo kad stignemo :> To je obicno svaki drugi ili treci dan kad mm dezura.Ponekad je kupamo i svaki dan,mada mislim da nema potrebe za to.Na pupku smo stavljali Betadine (jod) kapi dok nije otpao ali i posle.Koristimo vlazne maramice Pampers za guzu,jer nam je kupatilo relativno daleko od decije sobe,tako da guzicu preko dana operemo vodom i sapunom jedino ako se ukakimo mnogo :>
Koristimo Pavlovicevu mast za guzu (u dobroj kolicini) i nikad nismo imali prebleme sa ojedom,mada su nam poslali i druge reklamne kreme,mi najvise verujemo u staru proverenu Pavlovicevu!

: Gost - 24. april 2007 20:11:00(UTC)
Moja Tasha je jos mala, meni su u porodilistu rekli da dok joj pupak ne otpadne da je nikako ne kupam, nego samo vlaznim peskircem da je prebrisem, i sto je manje moguce prvih 7 dana, sapune i nikakva sredstva da ne koristim prvih mesec dana. Prvih sedam dana smo se brisale vlaznim peskiricem, pa suvim, onda smo bile na kontroli i pitala sam dr da joj mazem guzu s necim jer se javlja crvenilo, tako da mi je prepisala neku kremu iz Johnson's kolekcije i sad je mnogo bolje. kad menjamo pelene obrisemo se s vlaznim maramicama ( to su nam jos u porodilistu dali), pelenicu isto savijemo dok pupak ne otpadne ( a sad ga mazemo samo alkoholom na kao nekoj gazici). Koza joj se peruta sto je normalno za malu bebu, ali je dr rekla da ima izvrsnu boju i kvalitet koze. Ja sam na svoju ruku uzela pavlovicevu mast i malo je premazem posle kupanja po telu. Inace su mi u porodilistu napomenuli da ni brisanje vlaznim peskiricem ne radim svaki dan nego svaki drugi treci, medjutim ja to radims vaki dan, jer prvo koza treba da joj dise, voda je malo opije pa je lakse spakujemo na spavanje,a i Tasha uziva kad dodje taj trenutak. Kosicu (posto je imamo stvarno puno) obrisemo isto vlaznim peskiricem i onda suvim, naravno nezno jer moramo da pazimo na glavicu.
Treba dete odmah da priviknem na vodu, necu da posle vristi jer ne zna sta je snaslo ko sto sam vidjala decu... znaci sve je bas individualno, svako ti daje razlicit savet, a ti izaberes kao tebi odgovara, ma prati samo svoje osecaje i neces pogresiti! Bitno je da beba nema problema i da bude zadovoljna! ;]

: Gost - 24. april 2007 19:59:00(UTC)
Nije dobro kupati bebe svaki dan, pogotovo ako koristite razne kupke ili sapune a ne samo vodu. Kupanje ispire zaštitni sloj lipida s bebine kože pa je ona suša i time podložnija gljivičnim infekcijama, nadražajima itd. Dovoljno je bebu kupati 1-2 puta tjedno. Ovo se ne odnosi na dio u peleni. Njega je poželjno oprati jedamput dnevno i poslije kakanja vodom i vaticom ili gazom.

: Gost - 24. april 2007 17:14:00(UTC)
Citat:
mayya - 23/4/2007 3:11 PM

HEJ MAXMARA, nije valjda da ceka$ blizance? Ili sam te pogre$no razumela?
A na koga tvoja beba ima onako lepe oke?

p.s. Izvin'te $to sam skrenula sa teme?

To sam rekla blizanci u vezi horoskopa,jer su nam bebe istog datuma rodjene cak i istog dana,na to sam mislila hehe

Juuuu zenoooo pa ti mi slutis heheheh ne nisam trudna necu jos biti, tamo posle leta,da malo ovo leto uzivamo sa nasim Viktorom,a posle cemo raditi na drugom hehehe,jer ipak se treba paziti tih prvih meseci a onda od leta nista.

Okice ima plave na mog tatu,i red je bio bar moje dete da ih ima,posto od nas cetvoro dece niko ih nema a cak je i moj deda imao plave,a oblik je na mene hehehe ali ako bude da je Viktor uzeo sestri ako bude sledeca plave oci prebicu ga hehehe.

: Gost - 24. april 2007 16:27:00(UTC)
Kupamo se svaki dan i ne menjamo tu naviku!Pored svega Aleksa obozava vodu i zna kada ga sta ocekuje,tako da vec oko pola 8 pali alarme za suvo!
Istina je da je koza bebica osetljivija od odraslih,slojevi njihove kozice su tanji,lako se narusi balans Ph vrednosti koze.Zato treba biti oprezan,kupanje ne treba nikad predugo da traje,voda ne sme biti pretopla,jer toplija voda takodje isusuje kozu.Naravno razliciti tipovi koze zahtevaju razlicitu negu,tako je i kod beba.mame koje pogrese u izboru ne treba mnogo da krive sebe vec da isprave gresku.
Sto se suve koze tice,mi smo je imali na kolenima,nije se nikad perutala,ali je na dodir bila grublja i taj smo problem resili kolekcijom Johnson's SOOTHING NATURALS,neko je pomenuo vec,ovako izgleda:

A svima bih preporucila "MUSTELA"-u,imaju proizvode samo za bebe,svi su bez sapuna i svi imaju samo reci hvale za njih.Koliko cujem dobri su i u sprecavanju pojave ekcema.
http://www.mustela.com/index.htm

: Gost - 23. april 2007 17:11:00(UTC)
HEJ MAXMARA, nije valjda da ceka$ blizance? Ili sam te pogre$no razumela?
A na koga tvoja beba ima onako lepe oke?

p.s. Izvin'te $to sam skrenula sa teme?

: Gost - 23. april 2007 13:28:00(UTC)
Hvala ti najlepse zagrljaj
bravo za isti datum znaci mogu da te pitam u vezi vaspitanja hehe da znam kakvi su blizanci i sta da ocekujem ubaci me na MSN ako imas.
E sto se tice kozmetike napisi mi tacan naziv pa mozda to nadjem ovde u Frankfurtu.
Ja sam to u pocetku koristila sve od 'Bübchen' jer mi je tako babica rekla da su najbolji,i dan danas dosta toga od njih koristim i super su jer su prirodni i biljni bez sapuna,isprobavala sve zivo posle toga sto nam se desilo ama sve i nista ne pomaze,sada samo ta krema 'Excipial U Lipolotio' to je zakon za svaku suvu kozu,ali samo dok mazem kad prestanem isto je,eto sad sam jos tuznija kad znam da je to trajno i da sam ja kriva za to,nije imao od simptoma nista sem rapave koze na tim delovima sto sam rekla i to perutanje posle 2.m tako da mislim da mu nije osetljiva samo suva valjda?!Uh bas mi je krivo zbog toga.
Hvala ti sto si mi se javila puno.
caos

: Gost - 23. april 2007 9:43:00(UTC)
evo ja sam imala neko slicno iskustvo maxmaro mada moj sin nije vise beba.(uskoro ce 5 godina). moj bole ima osetljivu kozu i ja sam neznajuci to od pocetka koristila johnson's kozmetiku i bilo je ok do 2 meseca kada je dobio nekakve bubuljice po licu i onako rapavu kozu po telu i po savetu dermatologa ja sam ga prestala kupati sa kupkama koje sadrze sapun vec sa uljanim kupkama tj kupkama za osetljivu kozu i stanje se posle izvesnog vremena popravilo. ja sam u australiji pa neznam da li cu ti pomoci ako ti napisem ime kupke jer je ovde sve puno razlicito od evrope. osim te uljane kupke koja se zove qv i proizvodi je ego u posleddje vreme koristim i novu johnson's liniju za osetljivu kozu (bez su bocice sa zelenkastim poklopcem) koje obnavljalju suvu kozu i za sada sam zadovoljna. a posle kupanja koristim losion za osetljivu kozu i koza mu je ok. jos uvek bole ima ponekad suvu kozu iza kolena na obrazima ili na butinama ali sam primetila da je to najcesce zimi kada je hladnije pa ga onda dodatno mackam i bude mnogo blaze.
sve zavisi od deteta ali meni je pomogla promena kupke pa mozda i ti probaj sa nekom bez sapuna.
p.s i moj bole je rodjen 19.06 kao i tvoj decak

: Gost - 23. april 2007 4:21:00(UTC)
E da i ceo mi se jadnicak oljustio sa dva meseca,bilo je ko zmija kad menja kozu hehehe,cak i koza pod obrvama e covece kad se setim to je najteze spalo uh uzas stvarno. :|

caos

: Gost - 23. april 2007 4:14:00(UTC)
Citat:
duki_swe - 22/4/2007 12:33 PM

ja bebu kupam dva puta nedeljno, naravno uvek peremo guzu kada se ukaki... ovde ne preporucuju da se beba kupa svako vece, da ne bi doslo do isusivanja koze. sve je to individualno, neki kazu da im bebice lepse spavaju kada se kupaju svako vece, ali ja nisam primetila da ko moje dece je to imalo nekakav efekat na san

E sve ovo sam i ja htela reci pa potpisujem ali ja ko ja i dodajem hehe:

Mi smo primer da je koza suva zbog cestog kupanja...
Sto mi je od poceetka bilo i logicno ali ajde zapele mame,tetke,babe iako su mi ovde savetovali da nema potrebe osim higijene u predelu pelena zbog svega gore pomenutog,jer bebe se ne valjaju po blatu nego su uvek u svemu cistom,drugo su bebe koje su prohodale,pa godisnje doba,pa samo dete i znojenje itd,ali male bebe treba da u prvim mesecima stvore otpornost na mnoge stvari,tako da cestim kupanjem im samo spiramo zastitu,A NIJE DOKAZANO DA LEPSE SPAVAJU POSLE KUPANJA,CAK NAPROTIV AKO UOPSTE KUPANJE DELUJE NA NEKE BEBE ONDA JE TO NA GORE,TO SAM BAS SAZNALA,u suprotnom nema nikakav efekat sem odrzavanja higijene.

Nas je eto zadesila samo ali joj SAMO suva koza i jako sam tuzna zbog toga a pogotovo sto i kod ove stvari nisam slusala sebe i nemacku babicu vec nase obicaje koje su zapeli svi moji da ispostujem,sa sledecim cu Boze zdravlja drugacije pa cu vam reci kako je.

Ja sam mog malog kupala tako svake noci do 4.meseca,i suva mu je koza tacno na delovima dokle ga je zapljuskivala pena bebi kupke,uvek sam se cudila kako samo tu dok nisam ukapirala da je to to,a to je spoljasnja strana listova,stomak od pupka do grudi i spoljasnja strana rukica.

Eto sad ima 10.meseci i isto je sve,ne znam da li ce se promeniti ja sam jako nesrecna zbog toga,ali sta je tu je osudjeni smo na mazanje jer dok god mu mazem tu kremu koja je super sve je dobro,cim prestanem vrati se na isto.

Sada ga kupam jednom nedeljno,a guzu peremo uvek kad se ukaki,rukice cesce danju bebi sapunom i obavezno umivanje cistom vodom pred spavanje.

Maramice koristimo od prvog dana bez ikakvih problema u pocetku senzitiv a od 3.meseca obicne(uvek samo Pampers),nikad nije imao ojed a pregurali smo leto u najsitnijim mesecima.
E sad cula sam da nije isto odrzavanje higijene u predelu pelena kod decaka i kod devojcica,to ne znam,dace Bog saznacu sledece godine:)))

Da li je jos neko imao ovakvo ili slicno iskustvo i kada je prestao problem?

ETO I JA DA SE MALO ZALIM icon_lol icon_lol icon_lol

: Gost - 22. april 2007 17:46:00(UTC)
Ja Helenu od rodjenja kupam svaki dan, s tim da sam je prvih 6 mjeseci kupala samo u vodi i maslinovom ulju, par kapi, koristim vlazne maramice isto od pocetka i nismo imali nikakvih problema.

: Gost - 22. april 2007 14:33:00(UTC)
ja bebu kupam dva puta nedeljno, naravno uvek peremo guzu kada se ukaki... ovde ne preporucuju da se beba kupa svako vece, da ne bi doslo do isusivanja koze. sve je to individualno, neki kazu da im bebice lepse spavaju kada se kupaju svako vece, ali ja nisam primetila da ko moje dece je to imalo nekakav efekat na san

: Gost - 18. april 2007 20:49:00(UTC)
Ja Taru kupam svako vece, ali desavalo se par puta da preskocim kad ne stignem. Isto koristim vlazne maramice (do sada sam Pampers maramice ali sad sam kupila Nivea i super su). Kupamo je samo bebi sapunom, a koristim za mazanje Pavlovicevu, i za lice Sebamed kremu za lice za bebe - i ona je fenomenalna, svima bi je preporucila, od kada nju mazem Tari je lice super, cisto, i od tada joj nije izasla ni jedna crvena tackica ni bubuljica. Lice i okice joj cistim samo obicnom prokuvanom vodom, a usi i nosic stapicima posle kupanja.

: Gost - 18. april 2007 16:16:00(UTC)
Mojoj bebi je isto malo suvlja koza ali kupam ga svako vece i koristim posebnu kozmetiku za osetljiviju kozu!Tako da nemamo vecih problema!Imao je u prvih mesec dana bubuljice i osip ali to je samo dok se koza citila!Vlazne maramice koristim naravno ali se vise reporucuje da se beba opere!To su moja iskustva!

: Gost - 18. april 2007 15:58:00(UTC)
Vidim da svi koristite te vlazne maramice za bebu. Ja sam ih nakupovala bas dosta, i zaista mi deluju prakticno, medjutim u bolnici su mi rekli da ih izbegavam jer je beba jos mala i ne traebaju mi te maramice (uzela sam nivea, bez mirisa). Posevetovali su mi da koristim specijalnu vodu za pranje guze i mleko i da to natopim na nowoven kompres (ne znam kako se kaze na nasem), kao neka gazica koja je sterilizovana.

: Gost - 18. april 2007 14:53:00(UTC)
Ella dobro je da se novorodjena beba kupa bar do 40 dana svako vece. Ja i dalje Lazara kupam svako vece mada razmisljam da pocinjem da ga kupam svako drugo jer je on napunio 3 meseca. Do sad nismo imali problem sa suvom kozom, kupam ga sa penatenovim samponom i posle ga mazem takodje sa penatenovom kremom "LAKU NOC". Guzu mu mazem Pavlovicevom, pampersove vlazne maramice koristim od pocetka. Za sad sam zadovoljna!
Pozdrav tebi i tvojoj zvezdici

: Gost - 18. april 2007 10:46:00(UTC)
Citat:
JelaJana - 17/4/2007 6:46 PM

Ja sam Janu kupala od prvog dana svaki dan i tako radim i dan danas. Nikad nije imala problema sa suvom ili perutavom kozom. Od kozmetike koristim samo Kosili sampon i Pavlovicevu mast za guzu i lice. (Vodu obicnu sa cesme).
Fizioloski sam joj u nosic stavljala samo dve nedelje kada je zakacila neku prehladicu. Inace joj nosic i usi cistim svako vece posle kupanja bebi stapicima.
Oci joj nikad nisam cistila jer joj nikad nisu ni bile kremeljave i sl.
Sto se tice pupka svako jutro i svako vece sam joj stavljala po malo joda i nista vise. Otpao je za 7 dana.
Vlazne maramice (Nivea) takodje koristimo od prvog dana pa sve do danas i nikad joj se guza nije ojela.

Potpisujem, i kod mene je situacija bila ista. Kupali smo se svaki dan do godinu dana i od kozmetike koristili samo sapun, pavlovicevu mast i vlazne maramice.

: Gost - 18. april 2007 0:41:00(UTC)
Ja sam Muaza kupala do 40 dana svaki dan, sad ga kupam obično svako drugo veče...pedijatar mi je preporucio samo bebi sapun i kamilicu, jer je imao neke sitne bubuljice...kako sam počela sa sapunom sve je ok. Ne koristim nikakvu kremu, jedino vlažne maramice sa dodatkom kreme i to iskljucivo za guzu, na lice sam mu svega par puta stavila pavlovićevu mast.

: Gost - 17. april 2007 20:57:00(UTC)
Ja Nedu kupam svako vece i koza joj je ok. Koristim baby sapun Nivea i Pavlovicevu mast klanjam

: Gost - 17. april 2007 20:46:00(UTC)
Ja sam Janu kupala od prvog dana svaki dan i tako radim i dan danas. Nikad nije imala problema sa suvom ili perutavom kozom. Od kozmetike koristim samo Kosili sampon i Pavlovicevu mast za guzu i lice. (Vodu obicnu sa cesme).
Fizioloski sam joj u nosic stavljala samo dve nedelje kada je zakacila neku prehladicu. Inace joj nosic i usi cistim svako vece posle kupanja bebi stapicima.
Oci joj nikad nisam cistila jer joj nikad nisu ni bile kremeljave i sl.
Sto se tice pupka svako jutro i svako vece sam joj stavljala po malo joda i nista vise. Otpao je za 7 dana.
Vlazne maramice (Nivea) takodje koristimo od prvog dana pa sve do danas i nikad joj se guza nije ojela.

: Gost - 17. april 2007 19:18:00(UTC)
Ella kazem ti i Luka je imao lepu kozi kad se rodio cak i kad su mi ga stavili na grudi nije bio uopste krvav samo malo na grudima je bio,ali kazem ti sama sam bila kriva kupala sam ga svaki dan i bila mi je pretopla soba i to je izazvalo bubuljice od vrucine,sad je sve super i ima divnu kozu bez ijedne bubuljice,imas njegove slike pod nove bebe,,jos veci Luka,, pa ako te zanima pogledaj kako lepu kozu ima,poljubac za malu Stellu ;]

: Gost - 17. april 2007 18:52:00(UTC)

Za dva dana moji decaci pune 7 meseci.Od kad su rodzeni ni jedan dan nisam propustila da ih okupam.Pedijatarka ni je rekla da male bebe disu i preko koze pa mora stalno da bude cista.Ujutro im operem guzicu,lice i (evo od danas) zubici,a navecer ih kupam.Dosad nismo imali problema sa suvom kozom.

Do 6 nedelja kupala sam ih samo so bebi sapun (tako me savetovala patronazna sestra).Od tada pa do sad koristim bubchen kozmetika (baby bad,baby milk i t.d) i prezadovoljna sam.

Neznam Ella sta da ti kazem sve je individualno kod svaka beba,ali sad ide leto,pa vrucina a i male bebe se znoje.Mogu samo da ti kazem da sama beba ce ti reci sta je za nje dobro.Ima razlicitih iskustva pa zato slusaj sebe i Stella.

: Gost - 17. april 2007 18:48:00(UTC)
Ok hvala puno Ivana. Sve sto si napisala za vodicu u apoteci, ciscenje itd, sve je tacno. Danas je mm otisao u apoteku i uzeo sve sto su nam rekli DR iz bolnice i jos ostalih stvari za ciscenje bebine koze.
Za sad Stella nema nikakvih problema sa kozom i nije joj suva. U bolnici su je pohvalili da bas je custa i ima divnu kozu. Ali videcemo za posle.
Sto se tice pelena i tu si u pravu, podvijam ih naravno, zbog pupcane vrpce... Dobila sam od lekara sve posebno za ciscenje pupka, ociju i nosa.
Ja cu je sad kupati svaki dan, pa cu videti hoce li se nesto promeniti na gore. Inace mi imamo rendez-vous kod pedijatra u ponedeljak, tako da cu nju pitati sve ostalo sto me zanima.

Pozdrav!!!

: Gost - 17. april 2007 17:45:00(UTC)
Ella i ja sam u bolnici kupala bebu svaki dan ,isto tako i kad sam dosla kuci kupala sam Luku svako vece i sve tako do 40 dana,posle sam preokrenula sad ga kupam svako drugo vece,uvek kad se ukaki i dupence mu operem,to je tacno sto se perutanja koze tice ,i mi smo imali problem koza na obrazima mu je bila jako suva ,a od velike toplote u sobi izasle su mu bubuljice,,znojnice,,od kad smo preokrenuli kupanje na svaki drugi dan,manja temperatura u sobi gde beba spava,pedijatar nam je prepisala kremu za lice,sve je dolo na svoje mesto sad ima prelepo lice bez ijedne bubuljice ,a od suve koze nije ostalo ni traga,Sto se tice pupka verovatno su ti prepisali sprej,,biseptine,, bilo bi pozeljno mozda su ti u bolnici rekli da joj pampers malo podavijes i zalepis ga ispod pupka da ne bi dosao u dodir sa mokracom,inace mom Luki je 20-tog dana isapo pupak,meni su rekli da nosic ne sme cesto da se ispira sa fizioloskim rastvorom da se ne bi nadrazila sluzokoza,inace voda sa uljem za brisanje guze marke,,klorane,, i ,, mustela,, nisu preporucljive pre treceg meseca da se koriste zbog alergija,isto su mi rekli za vlazne maramice da ne koristim do drugog meseca ,mi smo Luki cistili dupence sa vodom specijalnom koja se kupuje u apoteci koristi se za novorodjencad,,Bioderma-ABC H2O i komprese u vidu pamuka cetvrtaste.Inace prenecu ti iskustvo moje snaje koja svoju bebicu sa 5 meseci kupaju svako vece i zasita ima preterano suvu kozu,inace kad Luki operem dupence uvek mu prvo operem lice i rukice pa dupence,bebe su ciste i nema potrebe za kupanjem svaki dan pogotovu kad su tako male i osetljive.Samo vodi racuna uvek kad je posle kupanja sredjujes lepo joj podigni rukicu i ispod pazuha je ocisti,jer se od podica jer se od stvarcica i bodica skuplja ispod pazuha i naprave se kao linijice i to moze bebu da usece ispod pazuha i da joj se iritira koza,ne znam da li u Stellinoj knjizici pise,Lukina zdravsvena knjizica iz bolnice puna je saveta i preporuka u prvim danima kako i sta da se radi oko novorodjencadi,sta god ti nije jasno pitaj pedijatra inace moj Luka je prvu kontrolu imao vec sa 13 dana.Pozdav i za tebe i zvezdicu :-*

: Gost - 17. april 2007 17:18:00(UTC)
Drage moje,

zanima me koliko (ste) cesto kupali tek novorodjene bebe? Meni u bolnici su rekli a i zajedno sa babicama sam kupala bebu svaki dan. A u knjigama, casopisima, internetu sam procitala da se novorodjene bebe ne kupaju tako cesto jer su malu, da im se koza ne bi perutala i da ne bi dobile neke alergije mazanjem kremama.
Ja je ipak planiram kupati jednom na dan, najvise zbog toga da bi joj posle kupanja cistila pupak, oci, nosic i usi.
Umorih se pisajuci :) jednom rukom pisem,a drugom drzim malenu i dojim je :)

cmokic od nas!!!

: Gost - 27. mart 2007 11:34:00(UTC)
ja sam Luku do pre nedelju dana kupala svako vece i to oko 20.00h-20.30h znaci ili u osam ili u pola devet,medjutim kad sam zavrsila sam kupanjem on pocne da place pa cuti dok ga sredim,e kad zavrsim opet place,place place,tako da ni ljuskanje ni nosanje nije pomagalo,onda sam okrenula list posto sad ima dva meseca ja ga kupam svako drugo vece i to u 19.00h pa ga lepo sredim poigramo se malo sa tatom i u pola devet u krevet i posle se budi samo kad mu je vreme za sisanje i spava mi do osam ujutru pa ga opet presvucem i opet nastavi da spava,inace uvek kad se ukaki redovno ga perem inace i ja se slazem da su bebe ciste i da nije potrebno kupanje svaki dan,i meni je puno lakse svaki drugi dan odkad sam tako promenila bolje mi spava i ne place po dva sata, bravo bravo bravo

: Gost - 27. mart 2007 2:32:00(UTC)
E, bas sam se i ja to pitala ovih dana!
Mi smo Nemanju kupali svako vece, a onda nam se jedno vece uspavao, pa nam je bilo zao da ga budimo. Kada sam malo bolje razmislila, od cega moja beba koze toliko da se isprlja, pa da je glancam svaki dan. Jedino sto je prljavo su guza i pisa, a i kosicu, tj glavicu bi trebalo cesce prati zbog temenjace. Ali, smatram da nije frka da se ponekad kupanje i preskoci.
U skolici su nas cak savetovali da je bolje kupati svaki drugi dan, da im se koza ne bi suvise isusila.

: Gost - 19. mart 2007 22:59:00(UTC)
Mi smo se kupale svako vece.Tokom zime svakog drugog dana.Sada smo ponovo pocele svako vece.

: Gost - 18. mart 2007 23:48:00(UTC)
Anji ulazi voda u uši, ne mogu da sprečim jer ona tako okreće glavicu. Sve je ok. Tako da se ne opterećujem više.
Inače i dalje je kupamo svako veče, ona voli da se brčka, i što da ne? Tako se igramao.

: Gost - 18. mart 2007 23:39:00(UTC)
Mi Ivu kupamo svako drugo vece, u pocetku smo je kupali svako vece.

Nego zanima me do kada ste pazile da prilikom kupanja ne udje bebi voda u usi.

: Gost - 15. mart 2007 16:01:00(UTC)
Mi smo navikli, još od kako se Marta rodila, da je kupamo svako veče, sada, dok je zima kosu joj peremo svako drugo veče a kupanje je obavezno tj tuširanje.

: Gost - 13. mart 2007 18:41:00(UTC)
Ja sam Muaza kupala svako jutro, 40 dana, a sad sam počela neveče, svako veče...

: Gost - 13. mart 2007 2:31:00(UTC)
Kupamo se svako veče, Anja mnogo voli kupanjac. Zašto da joj uskratim njeno brčkanje? Taman se malo umori pa klopanj i spavanjac!!!!!

: Gost - 13. novembar 2006 15:53:00(UTC)
Leti svako vece,a sad svako drugo,trece,a kosicu jednom nedeljno posto je skoro i nemamo! ruganje ruganje

: Gost - 13. novembar 2006 15:44:00(UTC)
i mi smo se dok nije dosla zima kupali svaku noc,ali sad to radimo svaku drugu ili trecu,mislim da zimi nije potrebno bebe kupati bas svaku noc.

: Gost - 9. novembar 2006 4:19:00(UTC)
prvih 40 dana sam enu kupala svaki dan,posle svaki drugi,ljeti je kupam svaki dan,jer se puno znoji,i isprlja u pijesku,sad zimi sve zavisi,nekad prodje i tri dana,sve zavisi koliko se isprlja,lizalima i cokoladama,kosa joj sva bude ljepljiva pa je znam i svaki dan kupati.nista odredjeno.

: Gost - 9. novembar 2006 0:37:00(UTC)
Ja kupam bebicu svako vece i ne planiram da menjam ovu naviku.
Jana obozava da se kupa i uvek place kad je izvadim iz vode.
Ali cim pocnem da joj pevam neke decije pesmice ona se odmah smiri.

: Gost - 7. novembar 2006 11:32:00(UTC)
i moj djavolak osle kupanja vristi.ja krenem sa pevanjem ili stavim zvecku u usta da bi je gledao i malo primirio.

: Gost - 7. novembar 2006 4:56:00(UTC)
Uh..kupanje...Aleksa ga obozava,da vidite vi tu radost na njegovom licu,ali zato posle... sok
Kako ga izvadim iz vode pocne dreka, pa je prava umetnost obuci ga.U pocetku sam mislila da ga nesto boli,pa da mu je hladno,pa da je gladan,ma svasta,ali na kraju samo je jedno-place zato sto je ugodjaju dosao kraj...
Prosto ne znam sta da radim... neznam

: Gost - 28. septembar 2006 17:50:00(UTC)
a moja cerkica ima vrlo osetljivu guzu i posto je upocetku dok je bila beba imala jaku mokracu,ona bi mi se podkidala,bilo bi joj dole bas crveno,i u apoteci su mi dali kremu Nivea wundschutz u tubi je i mnogo je masna,tako da joj i dan danas koristim tu kremu,i nikad nije vise imala problema sa crvenilom.Na lice joj stavim isto pomalo nivea-intesiv cremu i to joj odgovara.

: Gost - 28. septembar 2006 15:20:00(UTC)
da katarina imas pravo to za kreme ni ja nekoristim nista samo kad mu je guza crvena ovako ne i ima bas cistu kozu.morala sam samo kad se rodio da ga mazem onom kremom lilofet zato sto je bio jednu nedelju preko termina i sva mu se koza osusila maltene da je imao ranice ali to je normalno jer je predugo bio u vodi

: Gost - 28. septembar 2006 15:13:00(UTC)
Meni je doktor jos u bolnici rekao do 1 meseca svaki dan a onda 2 puta nedeljno i da je ne mazem nicim jedino dupence kad je crveno(koza mora da dise,prvih meseci koza se razvija a kremama zatvaramo pore....kasnije su posledice alergije,problematicna koza...)tako da i sada ne mazem joj nista a kupanje svaki drugi dan (leti svaki dan)a sad uvece samo tusiranje a kosa svaki drugi dan...

: Gost - 28. septembar 2006 14:50:00(UTC)
u prvoj godini kupala sam je svako vece,a u drugoj godini leti svako vece,posto se strasno znoji,a zimi,pa i ne, nego 2 put nedeljno,mnogo mi je osetljiva pa se plasim da ne prehladi.

: Gost - 28. septembar 2006 14:13:00(UTC)
leti je bilo skoro svako vece
a kada zahladni svaki 3 dan
nekada cesce a nekada i redje
8)

: Gost - 28. septembar 2006 11:00:00(UTC)
prvih par meseci sam Marka kupala svako vece ...A sad sam se "otreznila" pa svako drugo vece! ali sad mi je i lakse jer ga stavim u kadicu i on sam sedi,igra se,brcka dok ja mogu sve da pripremim,peskir,mleko,pidzamicu...Sad mi njegovo kupanje ne pada toliko tesko i ne prevrcem oci kad treba da ga kupam,cak mi je i zanimljivo,ali ranije upomoc tako da znam sa drugim detetom cu drugacije...Pa nisu oni od blata svaki dan pa da ga moram od glave do pete svako vece kupati...

: Gost - 28. septembar 2006 1:06:00(UTC)
I mi se kupamo svako vece, po nekada i preskocimo.

: Gost - 28. septembar 2006 0:51:00(UTC)
Prvo dete smo kupali svako vece u isto vreme 2 godine. Drugo dete druga prica-kad smo stigli ,ali ne svako vece,pogotovo ne zimi!

: Gost - 25. septembar 2006 1:26:00(UTC)
I ja moju svako vece, tako je navikla ne moze da zaspi ako je ne okupam a bas bi volela da jedno vece preskocimo.

: Gost - 24. septembar 2006 3:09:00(UTC)
ja takodje kupam Petra svako vece

: Gost - 24. septembar 2006 0:24:00(UTC)
Pa ne znam, ja se jos uvek trudim da ga kupam svako vece, pogotovo leti ali nekad i izostavimo kupanje ako se bas kasno vratimo ili je jako umoran. A u prvoj godini je mozda 3-4 puta zaspao bez kupanja, od pocetka je voleo da se kupa i uzivao je u tome. Neki kazu da nije problem i svako drugo vece...

: Gost - 23. septembar 2006 23:18:00(UTC)
drage mame imam jedno pitanje za vas?molim da mi odgovorite.interesuje me do kad ste kupale vase bebe svako vece.evo ja to jos uvek radim a mnogi mi kazu da je uredu i svako drugo ili trece vece :(