Obaveštenja

Icon
Error

: smehuljica - 8. septembar 2012 14:28:14(UTC)
Jedan covek je mom muzu rekao da je macina trava iz Bosne najbolja. Da li neko poznaje travare odande koji prodaju caj od macine trave, i ako mozete da mi porukom pustite kontakt bila bih vam zahvalna. Cekam da dobijem krajem meseca pa da pocnem i ja da pijem caj od cuvene macine trave.

: vesnica012 - 7. februar 2010 16:30:38(UTC)
Pozdrav svima! I ja uskoro krecem u potragu za Macinom travom, i nadam se dobrim vestima. Bebu iscekujemo mm i ja vec skoro 2 godine. Srecno svima! zaljubljen

: johnny - 15. januar 2010 1:58:31(UTC)
Hvala ti a sad cekaaaam samo da nedodje vestica . A ako i dodje idemo opet macina trava on i ja pa cemo uspeti icon_lol

: Ivina mama - 14. januar 2010 15:45:29(UTC)
Nemoj da piješ ni dok imaš vestica , tek kad krvarenje prestane, hoće da pojača krvarenje i da produži trajanje vestica . I da, samo do polovine ciklusa, to onda ispada da piješ nekih nedelju dana. Želim ti svu sreću!!!!!!!

: johnny - 12. januar 2010 22:19:28(UTC)
Hvala na savetima ,mi to pokusavamo vec tri i po godine ali macinu travu sam pila tek sad ovaj mesec ali samo 15 dana ciklusa jer sam cula da nije preporucljivo da se pije drugu polovinu ciklusa.Pa sad cekamo treba da dobijem 20 . 01. a sve se nadam da nece stici vestica .

: Ivina mama - 12. januar 2010 21:29:23(UTC)
Johnny,
tog meseca smo prvi put probali i uspelo je odmah iz prve. Ja sam to pila jer sam čula da može lepo da pročisti sve kanale, da su to naše bake pile i eto... Ne znam da li je od toga ali vredi pokušati sve. Probaj i ulje noćurka, ima ga u kapsulama,ono poboljšava kvalitet plodne sluzi i spermići lakše stignu tamo gde treba. Evo još jedan savet koga sam se ja pridržavala (možda je glupo ali...). Nemoj odmah da ustaješ iz kreveta posle odnosa, nego ostani da odspavaš (ako se to radi pred spavanje :) )
SREĆNO!!!!!!!!

: johnny - 9. januar 2010 21:22:18(UTC)
Moram da te pitam koliko ste pre toga pokusavali ,da li ste radili neke analize?A da je gorko odvratno jeste icon_rolleyes

: Ivina mama - 9. januar 2010 12:30:06(UTC)
Ja sam pila macinu travu i ostala trudna iz prvog pokušaja. Ne znam da li je ona uticala na to ili ne ali vredi pokušati. Moram samo još da dodam da nikada ništa odvratnije i smrdljivije nisam stavila u usta!

: roko - 8. januar 2010 15:02:26(UTC)
Što se tiče očajnice,marulje ili marribbium vulgare,samo znam da postoji više vrsta ima vrsta koja se baš pije za pokušaje trudnoća,najbolje se posavjetovati sa travarom u biljnoj apoteci,ja samo znam da sam dobila vrećic na kojoj je pisalo macina trava i tražila sam baš za željenu trudnoću i svaki put kad sam je pila taj mj sam ostala trudna,prvi put nažalost neuspješno a ovaj se put nadam da će biti sve ok,i znam da se pije samo za vrijeme ovulacije ne poslije,znači počinje se piti za vrijeme plodnih dana ...da i je gorka bila,pila sam dva dec jutri i večeri,prohlađenu...ja sam između ostalog pila i folnun kiselinu,b complex i matičnu mliječ i matična mliješ se ptije do kraja ovulacije ne poslije...eto male pomoći i nadam se da će uspjeti...puno srećeee!!!!

: johnny - 7. januar 2010 22:42:28(UTC)
Ovog meseca sam prvi put pila macinu travu u kombinaciji sa s cajem (caj sa 7 vrsta trava)s tim sto ovog drugog ima mnogo vise nego macine trave .Ocajnice sam imala za tacno 15 dana e sad me zbunjuje jeda stvar cula sam da nevalja da se pije od polovine ciklusa jer postoji verovatnoca da je doslo do zaceca a onda ona nije preporucljiva .Inace ove cajeve sam kupila u biljnoj apoteci Josif Pancic u Beogradu gde su mi rekli da se ova dva caja kombinuju i piju se najduze tri meseca pa se onda pravi pauza .Nista mi o nekim drugim prekidanjima nisu rekli a sa mnogo strana sam sve naj naj bolje cula o ovom caju.Zelela bi da cujem jos necije iskustvo o ovome i da li neka od vas sada pije ovaj caj a najlepse bi bilo da vam ovog meseca ja napisem kako je bio najlepsi rezultat bravo medeja ,meni su rekli tri puta na dan po vinska casa,i ocajnica se bas tako zove kako si napisala i mnoooogo je gorka.

: medeja_ - 26. decembar 2009 12:29:08(UTC)
Cao drage moje,
ja sam ovde nova pa sam malo citala Vasa misljenja o ovoj biljci i otisla da je kupim.Ako bi neka od vas na osnovu iskustava mogla da mi kaze kako da prepoznam tu"pravu" ocajnicu "marribbium vulgare"da mi nebi dali onu valerijanu?A htela sam jos i da podelim sa vama jednu informaciju koju sam danas dobila:Zapravo radi se o tome da sam dobila tel. i mail nekog coveka koji (valjda)leci neplodnost i kod muskarca i zene odnosno stimulise,povecava plodnost uz pomoc tinktura od m.mleca sa ocajnicom i ne znam jos kojim preparatima(sve na biljnoj bazi).Nisam uspela da ga kontaktiram-ne javlja se na tel.Ne znam da li smem da ostavim ovde br. tel.i mail njegov? Jos bi zamolila da mi kazete kako se macina trava koristi.
pozdrav

: PODGORICANKA - 13. novembar 2009 10:51:25(UTC)
Elena draga,

bilo kome bih, pa i tebi (budući da sam crnogorka makedonskog porijekla) dala ovaj savjet. Ja sam pila jedan caj od travara iz Mostara. Imala sam godinama divno iskustvo po pitanju njegovih cajeva, pa sam se i ja tako odlucila da ga uzmem. Meni je za nepunih 2 i po mjeseca pomogao, ostala sam u drugom stanju i evo sada cekam bebu trudnica . Toplo bih ti preporučila ili po nekome ako ga imas u Bosni naručiš, al bi najbolje bilo da ti i muž pođete do njega sa tojim nalazom od ginekologa i muževim spermogramom. Kažem ti da je meni pomogao i neka mu Bog tako pomogne, jer znam u kakav očaj se pada dok čekaš one dvije crtice.

Što se macine trave tiče, mislim da ona može i spontani pobačaj da izazove ako se ne kombinuje sa još jednom travom, a to mislim da je vrčak. Prije nego bilo šta uzmeš da piješ sve dobro iščitaj i dobro se raspitaj.
To ti je sestrinski savjet malo ubavo makedonče icon_razz

Ako ti bilo kakva informacija treba slobodno se javi.
Veliki pozdrav i ne očajavaj, malo je čekanje dugo kao i svaki minut kad se čeka, al se nekad isplati i uvijek bude pravo vrijeme, zato se ne brini.

Imaš i jednu divnu knjigu "Moć podsvjesti" jako je dobro čitati je jer ti tako fino podiže samopouzdanje i opušta misli.
Pozz :-*

Lilypie Pregnancy tickers

: elena.k - 11. novembar 2009 15:07:46(UTC)
zdravo:)
moze te mi reci kako se pie i koliko dana ?
pozzzzzzzzzzzzz i hvala
moj srpsi i ni je najdobar jas sam iz makedonije:)))

: nicegirl - 9. novembar 2009 10:53:49(UTC)
Citat:
Gachy - 3/7/2009 17:42

Cao svima,
Ja sam novi clan na ovom forumu,manje od mesec dana sam ovde i svaki dan sam ulazila u kafance i citala vase price da dam sama sebi malo podrske kroz njih.MM i ja skoro dve godine pokusavamo dobiti bebu ali nista,sad ovaj ciklus mi je kasnio 9dana i ja se taman ponadala kad ono dodje vestica u punom svom sjaju i mom bolu,kako fizickom tako jos vecem psihickom zbog ko zna kog razocarenja po redu :(.Elem videla sam da pominjete ocajnicu i sve moguce na netu sam procitala o njoj,resila sam da je kupim i cim mi ode tetka da je pijem.Ako moze neko samo da mi kaze gde mogu da je kupim?Ja sam iz Beograda.Unapred hvala svim zenicama sa ovog foruma!pozz

Ovaj caj imas da kupis u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici zdrave hrane. Ali da te upozorim, ukus je vise nego grozan. :?

: Kacia - 5. jul 2009 23:09:29(UTC)
Cao Gachy,

Ocajnicu imas da kupis u biljnoj apoteci Josif Pancic u Tadeusa Koscuska 1. Tamo sam je ja kupila. Mislim da je kesica oko 80 din.

Srecno :)

Pozdrav

: Gachy - 3. jul 2009 19:42:13(UTC)
Cao svima,
Ja sam novi clan na ovom forumu,manje od mesec dana sam ovde i svaki dan sam ulazila u kafance i citala vase price da dam sama sebi malo podrske kroz njih.MM i ja skoro dve godine pokusavamo dobiti bebu ali nista,sad ovaj ciklus mi je kasnio 9dana i ja se taman ponadala kad ono dodje vestica u punom svom sjaju i mom bolu,kako fizickom tako jos vecem psihickom zbog ko zna kog razocarenja po redu :(.Elem videla sam da pominjete ocajnicu i sve moguce na netu sam procitala o njoj,resila sam da je kupim i cim mi ode tetka da je pijem.Ako moze neko samo da mi kaze gde mogu da je kupim?Ja sam iz Beograda.Unapred hvala svim zenicama sa ovog foruma!pozz

: Kacia - 1. jul 2009 14:24:16(UTC)
Cao svima,

Danima sam iscitavala ove teme i juce konacno kupila ocajnicu (kakvo ime?!?). Danas sam pocela da pijem caj i jako je gorak, ali moze da se pije. Inace mi pokusavamo nekih 7 meseci da dodjemo do druge crte, ali do sada nista :(

Cisto radi potvrde, caj se pije nakon menstruacije pa sve do dobijanja sledece (koje nadam se nece biti :)) ili do kraja ovulacije??

Puno srece svima koje planiraju bebice!!!!!!!

: milena84 - 1. jun 2009 17:31:29(UTC)
drage moje nemojte da odustajete od macine trave ja sam je pila jedan mesec posle godinu dana pokusavanja da zatrudnim i sad sam u 5 mesecu..samo opusteno i bice..
meni je dosta pomogao ovaj sajt da se opustim pogledajte i prosetajte po sajtu sajtuhttp://mothertobe.blogger.ba/arhiva/2007/09/23/1095247 nadam se da nije problem sto sam dala link za sajt,ako jeste neka neko izbrise

: Nastasija - 27. maj 2009 20:50:36(UTC)
Oqucko, draga moja prijateljice, moras da znas, jedno,ponovicu mila,nisu sve gadure ovulatorne, i ne zaboravi neke zenice ostaju trudne i par dana pre gadure, zato svaki drugi dan i mora da upali! A sto se tice plodne sluzil,ona samo olaksava da vojnici dodju brze i lakse do jajne celije, i sigurno da imas O, ali ti to ni neprimecujes jer je mozda gledas i pratis samo u odredjene dane. Opusti se, i samo svaki drugi dan to ti je savet i ne razmisljaj, veruj da bice i BICE!!!!

: ogycko - 27. maj 2009 19:12:17(UTC)
Ja je pijem iz ocaja! Kako samo ime govori... Ne znam da li imam ovulaciju, niko mi to nije ni gledao, doktor mi kaze da treba da cekam
da pokusavamo dve godine pa ce onda to da proverava... Kaze imam vremena jer tek imam 30 godina...e, tek... A dve godine kako pokusavamo je u decembru... Do tada cu da se ubijem...
Ja nemam tu plodnu sluz, mozda mi ovulacije nisu bas. Ne znam.Samo jedan ciklus imala sam sluz - kad sam pocela da pijem ulje nocurka, ali je i to prestalo...

: dragana_77m - 25. maj 2009 14:11:18(UTC)
Ja za macinu travu znam od malena, posto sam iz jednog malog mjesta u Bosni, pa cim stigne neka mlada u selo , svekrva joj odmah daje da pije tu macinu travu kako bi sto pre ostala trudna. I uglavnom su sve jako brzo ostajale trudne.
Ja sam je isto pila , ali ne zbog trudnoce nego zbog regulisanja mjesecnice, i isto je uspjevalo. Ostala sam trudna iz prve ali nisam je pila u tom periodu, sad pokusavam ponovo trudnocu pa malo nam sporije ide i bas razmisljam da je kupim pa da probam i tako.

: Nastasija - 25. maj 2009 12:01:57(UTC)
Oqucko, je nepijem nista, jer mislim da nema potrebe, a zbog cega je ti pijes, jer nemas O ili?? Cajevi su ok za sve, ali moramo biti obazrive, pa zbog toga pitam.

: ogycko - 24. maj 2009 22:01:50(UTC)
Da, ocajnicu sam kupila, cula sam da se pije do ovulacije, probacu zaljubljen Da li je ti pijes Nastasija?

: ogycko - 24. maj 2009 22:01:48(UTC)
Da, ocajnicu sam kupila, cula sam da se pije do ovulacije, probacu zaljubljen Da li je ti pijes Nastasija?

: Nastasija - 24. maj 2009 13:42:51(UTC)
Oqucko, samo draga da ti napomenem da pijes iskljucivo ocajnicu,a ne onu drugu mislim da se zove valerijana jer ona sluzi za PMS. A ako te interesuje kako se pije i ostalo, tu sam

: ogycko - 12. maj 2009 11:48:00(UTC)
Hej zene evo i ja sam kupila ocajnicu, pocecu je piti od sledeceg ciklusa.

: adrijana.t - 29. april 2009 22:05:32(UTC)
ziina hvala ti na divnim recima, PUUUNNNOOO mi znace....zaljubljen
Nadam se da ce nam svima pomoci!

: ziina - 28. april 2009 23:18:42(UTC)
Zaboravila sam reci.Nakon nekoliko mjeseci,do pola godine,ona je dobila sina

: ziina - 28. april 2009 23:16:55(UTC)
Zelim vam puno srece u terapiji sa macinom travom.Meni licno nije pomogla,ali zeni od mog tetica jeste.Ona je macinu travu pila svaki dan umjesto vode,znaci dnevno oko
litar(terapija je trajala par mjeseci).Pored terapije sa macinom travom ona je jos koristila i divlju svinjsku mast,koju je stavljala na gacice,prije spavanja(ta mast izvlaci sve bakterije i upalu ako je ima,
koja dovodi do zacepljanja kanala).
Macinu travu mozete mjesati i sa drugim cajevima npr.kao sto je neven da ublazi malo tu gorcinu.Puno vam svima srece zelim i da uskoro javite sretne vijesti.

: adrijana.t - 27. april 2009 0:54:13(UTC)
To Tashaaa volim kada cujem optimizam, macina trava ce nam sigurno pomociiii!
Samo neka se igra sa nama pa ce dobiti kadtedovatim anene

: tashaaaa - 26. april 2009 23:53:48(UTC)
Meni se pojacala sluz na pocetku plodnih dana, a evo je 2 dana do ovulacije a sada nema sluzi...hm mozda smo napravili bebana pa sad nema vise potrebe... hmm
I ja osjecam napetost u jajnicima i u cijelom stomaku. Cak su mi i grudi osjetljivije...
Eto, to bi bili moji simptomi..
Da, pijem je prvi mjesec, tako da nemam previse iskustva, al mozda moze pomoci...

: adrijana.t - 25. april 2009 19:52:21(UTC)
Evo danas mi je 4 dan kako pijem macinu travu i ne znam da li umisljam ili ne, ali osecam nekakvu napetost u jajnicima, kao da se nesto desava...
Pisite me molim vas vasa iskustva, da li je nekome pomogao ovaj cajic, bilo bi mi mnogo lakse da ga pijem. upomoc upomoc

: adrijana.t - 24. april 2009 22:23:22(UTC)
Cao drage moje! Posle dugo vremena iscitavanja vaseg, naseg, foruma resila sam da vam kazem da ste divne.....Svakodnevno proucavam i divim se i vama i sebi...Veoma studiozno sam proucila sva vasa izlaganja i resila da vam se pridruzim. Pre tri dana pocela sam da pijem macinu travu................kakva gorcina.....inace pokusavam postati mama 4 godine, presla sve moguce pretrage, kazu sve u najboljem redu!!!!U CEMU JE ONDA PROBLEM! NADAM SE DA CETE ME PRIMITI I POMOCI DA PREBRODIM OVO SR***!
Daj Boze da pronadjemo spas u MACINOJ TRAVI! Ljubim vas...

: tashaaaa - 24. april 2009 2:50:55(UTC)
Da li je moguce da Macina trava djeluje nakon samo 3 dana koriscenja?! icon_eek Meni je danas 9. dan ciklusa i imam onaj sekret u vidu providnog bjelanceta na izvoz! Treba li kome? icon_lol
Samo jos dragi da se vrati doma pa da se bacim na ukrevetu

: tashaaaa - 22. april 2009 18:51:16(UTC)
Dragana, cesto se u trudnoci javlja takvo krvarenje, pa mozda najbolje da se testiras..ali idi na betu, a ne na kucne testove.
Drzim fige da rezultat bude onako kako ti zelis :)

: boka83 - 22. april 2009 9:50:24(UTC)
mojoj prijateljici je cak ginekolog preporucio macinu travu ukoliko zeli da zatrudni,a novija istrazivanja su cak pokazala da trudnice koje je piju radjaju inteligentniju djecu.paaa.........samo navalite

: dragana2009 - 27. januar 2009 1:43:13(UTC)
Jeco82,hvala ti na odgovoru nisam znala da se caj nepije za vreme menstruacije,kamo srece da sam u drugom stanju ali to je nemoguce jer smo pazili sad za par dana treba da vadim nalaze zbog spontanog.Trenutno mi je haos u glavi,ali se nadam da ce sve biti ok.POZDRAV ;]

: jeca82 - 26. januar 2009 22:52:34(UTC)
dragana2009 macina trava se pije od prestanka ciklusa pa do sledeceg ciklusa ukoliko ti dan kasni prekini sa cajem a postoji mogcnost da si i ostala u drugom stanju uradi test i pije se najvise tri meseca uzastopno pa se pravi pauza od tri meseca

: dragana2009 - 26. januar 2009 21:26:17(UTC)
Pijem macinu travu vec pet dana,menstruacije su mi cak i posle spontanog pobacaja bile normalne,pre dva dana sam dobila ali mi jako slabo ide i jako me zabrinjava sto mi ide braon boja!!Molim vas ako neko zna odgovor i da li je moguc razlog macina trava?I da li sme da se pije za vreme menstruacije???POZDRAV

: jeca82 - 17. januar 2009 1:13:02(UTC)
cao svima i ja imam problem vec godinu dana pokusavam da se resim vestice ali nista dodje uvek kad netreba jedino ovaj mesec je nema ocekivala sam je 08.01.2009 uradila sam beta hcg 13.01.2009 rezultat je bio negativan znaci nema trudnoce 14.01.2009 ginekolog je video uvecan desni jajnik i prosiren jajovod u kome postoji nesto nedefinisano ali lici na mesak a takodje pre toga vec dva meseca koristim macinu travu zna li neko postoji li mogucnost da je kasnije doslo do oplodnje pa beta hcg jos nemoze da pokaze i kada se uvecava kada je plod u kanalu ili tek kada stigne u matericu inace ovulacije su mi nekad bile vrlo kasno nikad trinaesti dan uvek osamnaesti ili cak dvadeseti

: similic - 15. januar 2009 10:30:53(UTC)

Draga Milena, kupi u apoteci caj OCAJNICA, Macina trava, Marrubbium vulgare, proizvodi Josif Pancic institut, i pazi da ti ne uvale Ocajnicu - Valerianu! Mozes i u zdravoj hrani ali pazi!

Pije se 3 solje caja dnevno od prestanka vestica   pa do ocekivane ovulacije, jer nije dobra za trudnice. U solju vrele vode stavis punu kasiskicu caja, poklopis i ostavis 20-30min. Pijes u gutljajima. Pije se 3 meseca pa onda pauza. Ona poboljsava plodonosnu sluz koja je vazna za prezivljavanje spermatozoida.

Srecno! klanjam

: milena84 - 14. januar 2009 19:12:16(UTC)
hej moje dame,ja vec neko vreme pokusavam dobiti bebu..i odlucila sam od sutra da krenem da je pijem mislim na macinu travu.pa me zanima nije li rizicno piti je na svoju ruku,koliko dnevno treba solje popiti i da li treba piti za vreme menzisa i kad su plodni dani?malo ste me zabrinule sa tom skracenom menstruacijom posto meni traje 3,4 dana..

: Nastasija - 13. septembar 2008 15:36:48(UTC)
Kikice,zar ti nepijes cefanorm, ili pijes i cefanorm i macinu travu?

: sara ms - 12. septembar 2008 11:30:44(UTC)
Tina da li imas problem sa hormonima i koliko si dugo pila macinu travu pre trudnoce?

: kikica - 9. septembar 2008 11:43:35(UTC)
upravo je pijem i povecala mi je plodnu sluz nenormalno...

: Tinna - 9. septembar 2008 11:04:43(UTC)
Meni je skratila ciklus a odmah sledeci mesec sam ostala trudna...

: marijat - 9. septembar 2008 10:57:12(UTC)
Meni je macina trava napravila cistu na jajniku i sada je 3 meseca lecim, gubim vreme. Oprezno sa tom travom.

: Jeki - 22. jul 2008 6:47:36(UTC)
Dace,jednom cemo i mi to docekati. Ja danas zovem travara da zakazem termin kod njega,pa da vidimo hoce li nama pomoci kao i drugim parovima.

: kikica - 11. jul 2008 7:14:33(UTC)
Dace Bog Jeki da ce sve biti ok, a onda cemo se setati sa nasim malisanima.

: Jeki - 11. jul 2008 6:45:15(UTC)
Ne vjerujem da smo uboli ovaj mjesec,ne znam zasto,ali imam takav osjecaj,ne baksuziram,nego eto,sta ja znam. Ali cu ipak cekati da vidim hoce li vestica stici,pa ako stigne odoh po trave. I ako ne uspije sa tim svim travama,onda idem dr i opet hormoni i inseminacije ili ciljani odnosi. Vidjecemo.

: kikica - 11. jul 2008 6:25:18(UTC)
Jeki i ja sam poklonik prirodnih cajeva a ne hemije. Hajde videcemo kako se odvija situacija pa mozda ti nece ni trebati.

: Jeki - 11. jul 2008 5:51:40(UTC)
Mene je tata zvao s mora i upoznao je zenu koja 8 god nije mogla zatrudniti,radila je 3 vantjelesne i nista. Ode kod nekog travara iz Sarajeva,on joj da neke cajeve i tinkture i isti mjesec prirodno zatrudni. Kome je god preporucila tog travara uspio je. Tako da cekam da se tata vrati s brojem tel,pa da i ja odem. Ako budem znala koje mi je trave zbrckao,pisat cu vam.

: ogycko - 10. jul 2008 15:38:26(UTC)
Nisam nikad pila cajeve, ali znam jednu devojku koja je imala zapusene jajovode, pa su joj cajevi sve procistili... Tako bar ona kaze. Ona je pila svaki dan neku mesavinu koju su joj napravili, na zalost ne secam se sta je bilo od sastojaka.

: Jeki - 25. jun 2008 8:03:49(UTC)
Leonila,dali si pila macinu travu tokom citavog mjeseca. Poslije ovulacije i tokom menstruacije?

: MiciS - 20. mart 2008 10:03:33(UTC)
Da li se još nekom desilo da su mu se od Macine trave skratile menstruacije? Glavobolja me ne plaši jer me ionako boli glava svaki dan, zbog svega što moram da radim da bi ostala trudna !!! icon_wink

: Leonilla - 19. mart 2008 17:40:03(UTC)
Cure ja sam cula da se macına treva ne treba bıtı uzastopce 4 mjeseca treba napravıtı pauzu malu pa nastavıtı..npr pıtı 3 mjeseca pa onda mjesec odmaratı...eto ja sam tako radıla pa ostado trudna..e sad da lı je radı toga to nıko ne zna al sıgurno mı nıje odmoglo

: Tinna - 12. mart 2008 9:19:50(UTC)
Sandra ja sa macinom travom nisam imala problema sto se tice glavobolja, ali su mi se menstruacije skratile umesto 5-6 dana traju mi 1.5-2 dana

: sanndra_bgd - 11. mart 2008 19:30:03(UTC)
Jel ima neko problem da ga je od macine trave bolela glava?
Ili sam ja jedinstven slucaj... icon_rolleyes

: sanndra_bgd - 9. mart 2008 10:13:18(UTC)
Evo ako nekog zanima,da kazem da je macina trava vrlo dobra kod PCOS.Tako da vredi je piti.

: orline - 29. februar 2008 17:51:33(UTC)
Drzim fige da ti i ne zatrebaju caos

: MiciS - 29. februar 2008 4:52:46(UTC)
Hvala na informacijama orline, još uvek se nadam pa ako ne bude ništa od sledećeg meseca počijem sa čajevima! ;]

: orline - 28. februar 2008 14:20:19(UTC)
Imas i na Kalenic pijaci,ja sam tamo kupovala macinu travu, iliti ocajnicu-na tezgi kod neke zene rodom iz Primorja. A virak se teze nalazi, mada ga je do sad uvek bilo u biljnoj apoteci "Mostar", preko puta Beogradskog dramskog na Crvenom krstu. U toj apoteci, mislim da je vlasnik Matija Paunovic,travarka iz Mostara, imas sve cajeve. Samo bih rekla da je macina trava,ova gorka, kod nje pod nazivom ocajnica. Ja pijem macinu travu i virak vec drugi mesec, inemam nikakvih neprijatnosti, sem sto mi je ovulacija bila 14 dc, oba meseca, a pre toga uvek 12-tog.

: MiciS - 28. februar 2008 5:33:41(UTC)
Ok, raspitaću se tamo! Javiću ako saznam nešto novo. ;]

: tajci66 - 28. februar 2008 5:20:16(UTC)
Mici,tamo imas da kupis i tinkture mnogih cajeva,ali ja ne znam kako se one koriste jer ih nisam koristila,ali mozes da pitas i oni ce ti sve objasniti.

: MiciS - 28. februar 2008 4:51:04(UTC)
Bas ti hvala Tajci66, to mi stvarno zvuči mnogo sigurnije i sigurno ću otići tamo! Pozdrav ;]

: tajci66 - 28. februar 2008 4:45:28(UTC)
MiciS,ja sam uvek kupovala te cajeve u Tadeusa Koscuskog(ispod ZOO vrta) u biljnoj apoteci "Josip Pancic".Nekako mi je tu bilo najsigurnije.Kad sam tu prvi put kupila macinu travu bila je jako gorka(ona i jeste gorak caj),drugi put sam kupila na pijaci i to je bio skroz drugaciji caj,mogla sam da ga pijem maltene kao vodu.Ja sam ipak verna apoteci "Josip Pancic" icon_lol

: MiciS - 28. februar 2008 4:30:54(UTC)
Hvala svima na informacijama! :)

: Balerina - 27. februar 2008 16:36:06(UTC)
Da, da dobro rece Anchy....

Kupovala sam sve te trave, na ulici kod stepenista, ulaz u pijacu stari merkator. Kod nekog cikice, fin covek, i mislim da je trava OK. I da mozes slobodno da je kupis.
Ja sam sve trave kupila kod njega, jel bas sve ima.

I ja ih pijem, i za sada posle mesec dana mi nista ne fali od njih.

Tako da mozes slobodno kod njega kupiti, on je jedini koji prodaje u tom kraju, ne znakm da li ima neko na zemuskoj pijaci....

Pozdrav caos

: ioana - 27. februar 2008 15:24:58(UTC)
Kupovala sam vrkutu, mislim da se tako zove (drugo ime je gospin plašt), ali pila sam samo nekoliko dana, posle sam nekako zaboravila i to je bilo to, a od tada kad god hoću da kupim nešto od njega-njega nema :?
Inače, čovek mi deluje prilično pouzdano, čajevi su mu jeftini, nemam razloga da sumnjam u njega,i svakome bih preporučila!
Eto. Nisam baš bila mnogo od pomoći, ali to je sve što znam, i ja ga sad jurim da kupim macinu travu...

: Anchy80 - 27. februar 2008 10:16:48(UTC)
Ja nisam kupovala, ali znam da Balerina jeste kada je došla u BG, sve jekupila kod njega. Pitaj nju, pošalji joj PP kako bi je najlakše našla!

: MiciS - 27. februar 2008 9:49:20(UTC)

ioana, a koje si čajeve ti pila? :?:

Da li je neko kupovao cajeve od tog čoveka i koliko su oni pouzdani?

: sanndra_bgd - 27. februar 2008 9:24:34(UTC)
Upravu si...ta je prica... ;]

: ioana - 27. februar 2008 8:56:20(UTC)
Ja nisam kupovala macinu travu nego neke druge čajeve, ali svejedno... Nije u pitanju pijaca kod straog Merkatora već neki čovek prodaje na ulici (bul. Mihajla Pupina), na samom stepeništu koje vodi ka pijaci. Nisam sigurna, ali mislim da je tu samo vikendom!

: seny_80 - 26. februar 2008 16:58:24(UTC)
Dal se mora taj caj pit mjesto vode...ja sam ga pila jedno vreme al nista mi nije pomoglo onda su mi rekli da ga moram pit mjesto vode 40 dana

: MiciS - 26. februar 2008 11:30:14(UTC)
Hvala, potražiću tamo!

: sanndra_bgd - 26. februar 2008 11:23:18(UTC)
Cula sam da ima kod starog merkatora na pijaci...nisam proveravala...pa ako te zanima pogledaj tamo.

: MiciS - 26. februar 2008 10:16:33(UTC)
Ćao svima, javljam se prvi put, da li neko može da mi kaže gde tačno u Beogradu može da se kupi Macina trava i Virak ja sam svuda tražila i nigde ne mogu da nađem?! :?:

: ioana - 30. januar 2008 13:22:27(UTC)
ja cu ipak da sacekam, pa da pocnem da ga pijem kad mi vestica prodje...

: Bomi - 29. januar 2008 4:31:47(UTC)
Ja sam tako čula da se koristi. Neko pije po 1,5l dnevno, ja nisam nego 3 šolje. E sad kažu da je bolje tako 1,5l 40 dana. Ko će ga znati.

: detlic - 28. januar 2008 11:51:24(UTC)
U pravu je bomi. Cajave treba piti prema receptu, ali tri meseca u kontinuitetu, a onda napraviti jedan mesec (tj. ciklus) pauze i ako do tada ne uleti bebac, ponoviti opet tri meseca bez prekida.

: Ane - 26. januar 2008 8:44:52(UTC)
Ok kako ko misli zavisno od problema neka koristi

: Bomi - 26. januar 2008 4:40:27(UTC)
Ane ja i dalje smatram da trudnoći od 10-ak dana 3 šolje macine trave neće smetati. Jer sve žene koje su pile, pile su ili 40 dana ili 3 meseca bez pauza. Ovo je iskustvo i moje sestre. Ona nije pila samo dok je krvarila a ja sam je pila od 3.12 do 17.1. dan pre testa, tj do 27dc sam prestala da je pijem.

: Eli7 - 25. januar 2008 19:54:42(UTC)
A znaci da ona moze da se pije pre trudnoce.:)

: Ane - 25. januar 2008 18:58:44(UTC)
Dobra je to travcica ali se nepije u trudnoci i ako je neko popio bez posledice onda je sve ok ali da se ne koristi u trudnoci.

: Eli7 - 25. januar 2008 18:38:56(UTC)
Ane za ta macina trava li pricas.Pa ako je za nju da je uopste ne kupujem.

: Ane - 25. januar 2008 10:57:46(UTC)
Definitivno sam nasla da moze da izazove pobacaj u jednoj kontrolisanoj studiji

: Ane - 25. januar 2008 10:52:09(UTC)
Sad sam videla da je kontaindikacija trudnoca i da velike doze su laksativ

: Ane - 25. januar 2008 10:51:14(UTC)
Ovo nije moj teren jer u zvanicnoj farmakologiji nisam se srela sa njima ali po stranim sajtovima se ukazuje da mora oprezno sa trudnocom jos sam dosta citala i u drugim raznim forumima da tako rade pa i ja ko oni videcu istrazicu mehanizam ako mogu pa da vidim sta to steti dok za vrkutu nisam nigde srela oprez

: Ane - 25. januar 2008 10:41:05(UTC)
eli ako mogu da pomognem u mkd se zove virak biserak i ima ga na Bitpazaru, a marrugium vulgare se naziva Ocajnica

: Bomi - 25. januar 2008 6:00:51(UTC)
Da Jeki u pravu si, po meni ne valja piti do ovulacije pa prekinuti. Ali to je sad izbor svakog od nas kako će je piti. Ja samo kažem da sam je ja pila bez prestanka sve dok nisam ugledala II crtice. Mislim pila sam 40 dana a htela sam 3 meseca pa jedan mesec pauze, ali mi je beba to prekinula 40 dan

: Jeki - 25. januar 2008 5:45:59(UTC)
Bomi,tebi je znaci macina trava pomogla? Ne znam,cujes toliko misljenja da vise ne znas sta da radis! Ali je cinjenica da su zene koje su zbog macine trave ostale trudne pile citav mjesec ili vise u kontinuitetu!

: Bomi - 25. januar 2008 4:14:11(UTC)
Evo i moje iskustvo sa macinom travom. Ona nije samo za ovulaciju, za to je čak kažu bolja vrkuta, macina trava je jako dobra za sređivanje hormona. E zato je logično da se pije 40 dana ili čak i 3 meseca. I ja sam je pila u ovom mesecu kad sam i zatrudnela a prestala sam kad sam uradila test. Da je nešto smetala verovatno se trudnoća ne bi ni zadržala. A kad se kaže da se ne pije u trudnoći misli se naravno na kasnije a ne na par dana od začeća.
Možda grešim ali to je moje mišljenje, jer tek kad sam je pila bez prekida osetila sam da deluje, a ranije sam i ja tako prekidala i ništa se nije ni dogodilo, mislim na trudnoću.

: Eli7 - 24. januar 2008 19:26:59(UTC)
ane vidim da si iz mkd.taj caj vrkute jer tako da ga trazim,po imenu ili drukcije.pisi mi.hvala

: Ane - 24. januar 2008 14:35:27(UTC)
Naravno ja sam se skoro odvikla od kafe i pijem cajeve stalno neven je jako dobar moze se piti bilo kad dok ajducka trava se ne preporucuje tokom menstr. jer povecava krvarenje.Sto se tice vrkute sem zbog zaceca pijem jer mi je pomogao oko migrenoznih glavobolja ja sam meteoropata imam nizak pritisak i pre promene vremena skoci mi pritisak malo i boli me jako glava sa ovim epizode su se smanjile i ne drzi me tako dugo.

: Jeki - 24. januar 2008 7:18:28(UTC)
Ane, ja sam kupila neven i na kutijici pise da se pije 7 dana prije vestica i tokom vjestice. Znaci mogu ga piti bilo kad?

: Ane - 24. januar 2008 7:05:26(UTC)
Ja je koristim tako sto popijem dve case u toku dana macine trave i dve case vrkute do plodnih dana a potom samo vrkutu ali preporucujem i mesavinu nevena i ajducke trave

: Jeki - 24. januar 2008 5:29:27(UTC)
Caos svima! Mirela, kad je mm kupovao macinu travu u apoteci,apotekarica mu je rekla da pijem 40 dana po tri ili cetiri solje dnevno,ja sam pila 2l.Ali sam citala da se macina travane ne smije piti u trudnoci,tako da sam ja pila do zavrsetka plodnih dana i prestala.Prosli mjesec nisam nikako pila,sad je namjeravam piti do ovulacije po tri solje dnevno. A opet jedna zena koju je moja mama upoznala kaze da je pila citav mjesec i da je taj mjesec ostala trudna. Sad ne znam.Ali logicno mi je da se pije do plodnih dana,kasnije mislim da nema svrhe!

: mirela - 24. januar 2008 4:11:38(UTC)
jel mi moze neko reci kako da koristim caj od macine trave.koliko vremenski treba da se pije i td.hvala unapred

: Ane - 23. januar 2008 19:52:07(UTC)
Sto se tice macine trave ja je pijem do plodnih dana a posle nastavim s vrkutom

: bombica26 - 18. januar 2008 9:45:53(UTC)
aaaaaaaaaaaa jbt ne gledam datum ja vidim tvoj ticker i komentar pa se uplasila nisi valjda dobila
bomi ljubiiiiiiiiiiimmmmmm te e bas mi je drago onako extra

: Bomi - 18. januar 2008 9:17:08(UTC)
Prati datume Bombice. Prvi post je od moje predhodne veštice a sad nije stigla ali je poslala test sa II crtice. Pa valjda sam TRUDNA ŽENO. Želim da ova moja trudnoća preše i na tebe.

: bombica26 - 18. januar 2008 9:10:16(UTC)
zeno jesi dobila ili si trudna PA JA NISAT NE RAZUMEM RECI MIIIIIIIIIIIIIIII

: Bomi - 18. januar 2008 8:55:40(UTC)
E pa jas pila do prekjuče ili ti i 13 dana moje trudnoće. A znam da se ne pije u trudnoći, šta sad da li ste negde čuli za sličan slučaj.

: Bomi - 22. decembar 2007 17:52:53(UTC)
Ljudi, ja sam oduševljena sa macinom travom. Danas sam dobila a nisam osetila ni najmanji bol, čisto malo neprijatno a kad sam videla iznenađenje. Pazi kad ne mogu da verujem, meni 1dc a ja nisam na analgeticima. Mada pijem i neven, koprivu i hajdučku travu. Neznam od čega je ovako ali je super

: majaecs - 14. decembar 2007 12:07:43(UTC)
pozdrav devojke i ovde
na jednom sajtu (nemogu sad da se setim koji) sam nasla ispovesti tj. iskustva zena koje su pile macinu travu u kombinaciji sa nevenom
i sve koje su pile ne dugo posle su ostale trudne.
kad budem pronasla sajt ja vam javljam da i vi pogledate icon_lol

: Jeki - 14. decembar 2007 7:54:25(UTC)
Slazem se s tobom maki,ali i ja sam negdje citala da je stetna u trudnoci,ali je apotekarka rekla mm da pijem 40 dana. mene sda bole krsta i stomak i prestacu da je pijem

: sanndra_bgd - 14. decembar 2007 7:41:27(UTC)

icon_rolleyes Pa zar ne postoji neko uputstvo za upotrebu macine trave???

Nije valjda da tu sveko daje svoje predloge i preporuke za koriscenje???Jer ako moze da dovede do spontanog,mora imati jasno definisan nacin upotrebe...

: Jeki - 14. decembar 2007 6:38:57(UTC)
Joj trudilice jesi me uplasila, od danas ne pijem macinu travu do slijedece vestica

: trudilica - 13. decembar 2007 12:13:58(UTC)
Ja sam zadnjih dana jako puno procitala o macinoj travi i neki kazu da je nije dobro piti poslije ovulacije jer moze uticati da spontani, a za vrijeme M se moze (i treba) piti

: Jeki - 12. decembar 2007 9:40:57(UTC)
Bomi nije niko,nego ja pozurila,mislila da to nema veze. A i ova apotekarka je mm rekla da pijem 40 dana,znaci da je pijem i za vrijeme vestica ,tako da sam pocela piti i dok mi je vestica bila u posjeti,mislim 3.dan ciklusa.

: Bomi - 12. decembar 2007 8:55:36(UTC)
Jeki, ja ne pijem macinu travu dok traje veca-meca. U sve druge dane da 3xdnevno po šolju posle jela, ali ne i dok krvarim. Ko ti je rekao da se pije i za vreme krvarenja?

: Jeki - 12. decembar 2007 7:18:29(UTC)
Bomi,meni je tako.Ovulacija mi je uranila ovaj mjesec,bila je 11.dc,pretpostavljam da je to tako bilo jer sam macinu travu pocela piti tokom vestica . Danas me tako boli skroz,skroz nisko,kako nikada nije.Sad ne znam jeli to od macine trave ili se stvarno nesto pocelo desavati.Sekret mi je inace u plodnim danima jako bijel,kremas i ima ga puno,sada ga je bilo puno,ali je bio vodenast.

: Bomi - 12. decembar 2007 7:03:20(UTC)
Za devojke koje piju macinu travu jedno pitanje: da li vas boli stomak, onako da je napet? Meni je već par dana tako grozno, a ovulacija je bila i prošla. A nisam imala nikakvu akciju jer je doca rekao još ne. Šta osećate dok pijete macinu travu? Meni se jedino sekret skroz izgubio, a inače ga imam uvek. A onaj ko belance nisam ni imala jer ga inače retko i imam.

: majaecs - 6. decembar 2007 7:15:54(UTC)
moze posalji nece skoditi ako poboljsa spermogram jos malo icon_lol

: Bomi - 6. decembar 2007 7:12:03(UTC)
Ne piju je muškarci. Ako ti treba recept za poboljšanje spermograma poslaću ga. Mada i od toga uzimam i ja jer je puno vitamina i minerala.

: majaecs - 6. decembar 2007 7:04:25(UTC)
jel je pijete same ili i muz mora dal to ima neke veze :?:

: Bomi - 6. decembar 2007 7:00:19(UTC)
Nataša pošalji mi mail za te čajeve.

: Bomi - 6. decembar 2007 6:58:43(UTC)
I ja sam čula da neko pije od 10 do 21 dana ciklusa po 3 šolje dnevno. Ja ću je piti svaki dan, izuzev za vreme mece, 3 meseca jer kaže mi sestra da macina trava prirodno sređuje hormone i dovodi ciklus na 28 dana. A ako sređuje hormone i nije samo za stimulaciju ovulacije logično mi je da je terapija 3 meseca.

: Jeki - 6. decembar 2007 6:49:06(UTC)
Stvarno ne znam, mm je isao da kupi macinu travu i njemu je tako objasnila. A ova zena kojoj je macina trava pomogla je pila mjesec dana,znaci i dok je bila trudna,a nije znala i rodila je zdravo dijete. Sad, ne znam sta je pametno?

: majaecs - 6. decembar 2007 6:37:15(UTC)
zato i ja pitam nista mi nije jasno neki kazu treba piti 40 dana neki kazu treba piti tri meseca sve nesto razlicito
sto se tice apotekarki njima nista ne verujem kad ih pitam nesto kao da sam ih lupila cekicem po glavi samo nesto smrmljaju da se sto pre otarase neznam neznam neznam

: Jeki - 6. decembar 2007 6:21:04(UTC)
Majo i ja sam to cula,ali me je zacudilo kada je apotekarka rekla da se pije 40 dana, a ova zena koja je zatrudnila taj mjesec kada je pila macinu travu,kaze da je pila citav mjesec,mada ne znam kakve svrhe ima piti taj caj poslije ovulacije.Nije mi logicno,pogotovo sto se ne preporucuje u trudnoci. :?:

: majaecs - 6. decembar 2007 5:59:32(UTC)
POZDRAV ZENSKE I OVDE PROCITALA SAM NA INTERNETU DA MACINU TRAVU NE TRBA PITI U DRUGOM DELU CIKLUSA VEC SAMO DO PLODNIH DANA A DRUGI DEO CIKLUSA TRBA PITI VIRAK ILI CRVENI ZDRAVAC KAKO JE VI PIJETE CEO CIKLUS ILI POLA :?: icon_rolleyes neznam neznam hmm

: natasa21 - 5. decembar 2007 21:30:52(UTC)
Ako hoces posacu ti meil pa recicu ti sve sto sam ja nabavila i odakle.

: Bomi - 5. decembar 2007 19:49:43(UTC)
Nataša ja macinu travu pijem tek par dana a neven, koprivu i hajdučku travu 2 nedelje, pa ćemo videti. A da ti ne koristiš možda kapi imele(one se piju 2X 20 kapi) i kažu da su super za plodnost, ali neznam gde da ih nađem.

: sanndra_bgd - 5. decembar 2007 19:30:23(UTC)
Eh...cim nadjem tu travu kupicu ...nikako da je nadjem...

: natasa21 - 5. decembar 2007 15:11:28(UTC)
Bomi jer ove treve pomazu?Ja pijem caj po 100 gr. 3 puta na dan pre jevo,neke kapi po 20 2 puta na dan,jeddu kasiku med,limon i opet neka trava i stavljm neke obloge n astomaku.Sve ovo mi je dala jedna travarka tako da neznam kako se zovu te trave.Nadam se da ce biti neki rezultati posle tretmana

: Bomi - 5. decembar 2007 14:50:27(UTC)
Jeki hvla na podršci. Ja pijem macinu travu 3 puta na dan posle jela, a pre jela mešavinu nevena, koprive i hajdučke trave. A ujutru na prazan stomak kašiku meda sa čuvaromkuće i limunom.

: Jeki - 5. decembar 2007 9:31:40(UTC)
Bomi samo budi uporna i bice. Ja pijem 2l macine trave, 1l nosim na posao,a 1l popijem navece kod kuce.Valjda ce uspjeti.Do sada sam upoznala dosta zena koje su pile macinu travu i zatrudnile poslije dugo vremena.

: Bomi - 5. decembar 2007 9:13:47(UTC)
Cao svima! Ja sam od sestre cula da je ta macina trava dobra. Ona je zatrudnela posle 5 god neuspesnih pokusaja. Rekla mi je da pijem po 3 solje dnevno ali ne za vreme menzesa i tako 3 meseca pa 1 mesec pauza. Inace pila sam je vise puta ali ne disciplinovano, pa nije bilo ni rezultata. Ali vec nedelju dana sam na raznim "travama" i jos nesto sa medom i cuvarkucom pa ako je sudjeno bice. Inace se mnogo ne nadam. 4 god pokusavanja te totalno smore.

: sanndra_bgd - 4. decembar 2007 10:21:22(UTC)
E pa danas nisam stigla do tih pijaca...ali na svim mestima na kojima je normalno traziti tako nesto jednostavno nema...

: majaecs - 3. decembar 2007 15:07:28(UTC)
Sandra sigurno je ima na Bajlonovoj i Kalenicu tamo ima svega i svacega

: majaecs - 3. decembar 2007 14:51:56(UTC)
pogledaj u biljnim apotekama ne znam gde si trazila a cula sam da ih ima i u prodavnicama zdrave hrane.Koliki je BG pa nacemo je negde valjda mozda je ima i na vecim pijacama gde ima travara

: sanndra_bgd - 3. decembar 2007 14:46:54(UTC)
O Boze me sacuvaj...a znas li gde da trazim...
To vise hocu da uzmem zbog bolne vestica .
Nekako mi se cini da je bolje to neko lekovi ili inekcije neznam

: majaecs - 3. decembar 2007 14:43:59(UTC)
Sandra pokusaj da trazis OCAJNICU ja mislim da je to ta ista trava danas sam bas gledala na internetu o macinoj travi i mislim da sam procitala da je to drugi naziv.

: sanndra_bgd - 3. decembar 2007 14:38:45(UTC)
Ja sam danas isla da trazim tu travu i nisam je nasla :(
i mnogo sam se iznervirala kao da trazim ne znam sta??? icon_eek

: Jeki - 3. decembar 2007 6:13:09(UTC)
Dobro jutro! Ja se evo naljevam macinom travom,pijem 2l dnevno i vec me boli u donjem dijelu stomaka i tacno osjetim da me desni jajnik boli,vecinom na njemu imam dobre folikule. Moj doktor kaze da je dobro ako boli,jer onda znas da se nesto desava,pa vidjet cemo. Ja sam cula da je puno zena pomogao da vec nakon 1. mjeseca uzimanja macine trave ostanu trudnica .Posto nisam pod hormonskom terapijom ovaj mjesec,nista me ne kosta da probam.Uz to pijem i vitamin E,a MM ce od sutra poceti sa cinkom i vitaminom C,a vitamin E vec pije.Pa ako se vec toliko trudimo valjda ce nesto i biti sto i vama zelim iz sveg srca!

: natasa21 - 2. decembar 2007 20:29:29(UTC)
bicu na forumu pa reci ces mi sta si uradila.Mislim da trba da probas jer nista lose se ne moze desiti.

: majaecs - 2. decembar 2007 20:25:48(UTC)
vazi natasa ja ti javljam sta cu i kako cu kad se budem cula sa njom pozdrav

: natasa21 - 2. decembar 2007 20:12:12(UTC)
evo ti njen sajt pa citaj.ako mozes jai se kod nje reci joj kakav problem imas i ona ce tireci sta dalje.
mislim da moras da secujes sa njom jer kako sta sam rekla za svaki slucaj daje razlicite trave

www.masokaherbs.com

: majaecs - 2. decembar 2007 19:55:53(UTC)
moze moze posaljite mi sve sto imate o njoj stvarno nisam cula za nju
Ja zivim u BG u kojoj apoteci se prodaju njeni cajevi ako saznate javljajte pa i g..... bi pojela ako treba samo da pomogne

: sanndra_bgd - 2. decembar 2007 19:38:18(UTC)
Ja sutra idem da kupim tu macinu travu.Razmisljam,ne moze da mi nanese neko zlo(vece od ovog ne postoji icon_rolleyes )
Bas ih je dosta pisalo da im je na ovaj ili onaj nacin pomogla pa nista me ne kosta...
Inace nikada nisam nista koristila te vrste... ;]

: natasa21 - 2. decembar 2007 19:38:15(UTC)
A MOZDA SI I TI CULA ZA NJU JER JE IMALO NEKO INTERVJU ILI TAKO NESTO SA NJOM U SVET.MNOGO LJUDI IZ CELE BIVSE JUG. DOLAZE KOD NJE.MISLIM DA JE REKLA DA SE NJENI CAJEVI PRODAJU I U NEKU APOTEKU U BEOGRADU ALI NISAM BAS SIGURNA.AKO HOCES RASPITACU SE,ALI ZA SVAKI COVJEK DAJE RAZLICITE TRAVE U ZAVISNOSTI OD PROBLEMA.

: natasa21 - 2. decembar 2007 19:33:34(UTC)
znam neki jludi kojima je pomogla ne samo zaovakve probleme nego i za kancer i druge bolesti.Pe nekoliko dana se porodila jedna zena koja je imala nekoliko god. probleme i nije mogla da ostane trudna uz pomaoc lekara pa je ostala sa tretman kiji i je trvarka dala.Ako te interesuje vise mogu ti poslati njen sajt pa citaj.Ja cu probati(vec od sutra pocinjem sa sve sto mi je dala) pa videcu sta ce biti.

: majaecs - 2. decembar 2007 19:00:44(UTC)
pozdrav zenske ja ni sama neznam sa koliko cajeva sam se nalivala al sa tom macinom travom nisam samo sam cula da je gorka.
Natasa jel ti travarka rekla da je pomogao mnogim zenama ili si ti cula i znas izvini na pitanju mozda je glupavo ali me bas intereuje :> :> :> :> :?: :?: :?:

: natasa21 - 2. decembar 2007 18:27:23(UTC)
Zdravo svima. Citam da pijete neku macinu travu.Ja sam iz Makedonije potocno iz Vele i kod nas ima jednu travrku koja daje neke trave.Ja sam kupila juce i od sutra pocinjem da pijem neki caj(neznam kako se zove)3 puta na dan po 100 grama,zatim neke kapi po 20 dva puta na dan i uvece obloge na stomak i vaginalno.Neznam kako se zovu sve te preparate jer normalno travarka mi nije rekla.Ovaj tretman je pomogao mnogim zaenama kod nas pa nadam se i meni.Reci cu vam za nekoliko meseca.Ona mi garantuje da cu ostati trudna za nekoliko meseca.NAdam se da ce se to desiti.

: Jeki - 30. novembar 2007 6:10:56(UTC)
Dobro jutro svima i od mene. Cula sam od par zena da im je macina trava pomogla da trudnica ,pa sam je i ja od juce pocela piti iako mi je vestica jos uvjek u posjeti. Apotekarka je rekla da se treba piti 40 dana neprekidno po 4 solje dnevno, a zena koja je zatrudnila uz pomoc macine trave je pila 2l dnevno,pa cu i ja kada vestica ode.Sada pijem oko 1,5l.Nece naskoditi.Sve vas :-* i zelim puno uspjeha!

: sanndra_bgd - 29. novembar 2007 14:55:40(UTC)
Hvala puno na odgovoru...

: Tijancica - 29. novembar 2007 14:54:18(UTC)
Sandra u svakoj biljnoj apoteci bi trebalo da imas macinu travu.
Ja sam je pila kad sam imala menstruaciju, prema potrebi. Ali cini mi se da sam danas negdje procitala tri solje dnevno.
Pisace ti na uputstvu, ili pitaj u apoteci.

: sanndra_bgd - 29. novembar 2007 14:36:17(UTC)
Jao kako je ovo divna tema... bravo
Moze li mi neko reci gde u bg ima da se kupi ta trava i koliko se vremenski pije?
Mislim da to nisam bas shvatila.
I ako ne bude nista od trudnica koju cekam tako dugo bar da mi sredi problem bolne mestruacije. ;]

: Tijancica - 29. novembar 2007 12:35:23(UTC)
Neposredno prije nego cu ostati trudna pila sam macinu travu zbog bolnih menstruacija. Stvarno sam se patila sa njima, godinama. I samo rapten mi je mogao pomoci u smanjenju bolova, ali i njegovo dejstvo je pocelo da slabi. Nisam bila pristalica nikakvih prirodnih lijekova, ja popijem tabletu i u nju sam sigurna. Ali...Solja ovog caja bila je jednaka raptenu. Tablete sam pila samo kad nisam imala vremena kuhati caj. Ovo sve pisem jer zelim da istaknem kako je ovaj caj zaista bio dobar.
Za njega sam cula kako pomaze zenama da ostanu trudne. Znam i za nekoliko primjera. A mozda se i moja trudnoca moze objasniti pijenjem ovog caja, jer sam ostala trudna i prije ovulacije. Zato svoje bebche ocekujem nekoliko dana prije termina jer znam da sam ranije ostala trudna.
Zato ako se mozda niste sjetile ove trave, pokusajte, navalite. Izgubiti nista ne mozete. Mozda nekome i pomogne.
zagrljaj

: Gost - 28. februar 2007 18:26:00(UTC)
I ja sam drage moje pila Macinu travu i jos nema rezultata..

: Gost - 28. februar 2007 17:21:00(UTC)
Ja sam ovaj caj pila u nekoliko navrata.
Imala sam problema sa sekretom a za vrijeme plodnih dana skoro ni traga one rastezljive tzv. ovulatorne sluzi.
Caj ne pijem vec 2 mj. a ovaj mjesec sam imala jaaakooo punooo sluzi za vrijeme ovulacije. U svakom slucaju caj je pomogao i ne moze da skodi. Pozdrav! Sretno svima koji piju macinu travu...

: Gost - 27. februar 2007 22:23:00(UTC)
Moram vam napisati da ne biste bile u zabludi..bilo koja poza,noge u vis pa i tusiranje odmah posle nemoze pomoci to su samo zablude...zao mi je ako sam vas razocarala ali je med.dokazano...ako je bilo ovulacije i imali odnose desice se bez obzira u kom ste polozaju i kako spermici ce vec sami naci put pomoc im ne treba icon_wink caos

: Gost - 27. februar 2007 20:42:00(UTC)
ovaj caj macina trava zaita je poznat i mnogi ga preporucuju. znam par djevojaka koje su upravo dok su pile taj caj ostale trudne jer on regulise ciklus. ja eto pijem tek ovaj mjesec pa vidjet cemo. koliko sam ja cula neskodi. pije se 3 mj. i onda ide 1 mj. pauza.i tako ponovo. macina trava je nepeta cataria i uposte nije gorka cak ima fin ukus. moze se kupiti na raznim mjestima . ja sam kupila u supermarketu. vise o ovoj biljci imate na stranici. www.herbateka.com
nego hajde djevojke koje ste pile ili je jos piju javljajte nas svoja iskustva. dali je neko upravo zbog te trave ostao trudnica od vas..........

: Gost - 26. februar 2007 12:57:00(UTC)
Ma htjela sam samo da prokomentarisem ovo dizanje nogu u zrak, zapravo da kazem da mi je drago da nisam jedina koja to radi. I definitivno se ne smijes odmah tusirati, to mi je reklo bezbroj osoba. Ja to radim vec 2-3 mjeseca i nadam se da ce jednom upaliti. Jos sam cula da je pri pokusaju da ostanes trudna najbolji polozaj tzv,pseci tj. da on svrsi odpozada,tako su najmanje sanse da bilo sta iscuri iz tebe. I ovo praktikujemo. icon_surprised
Sto se tice racunanja plodnih i neplodnih dana tu obavezno otidji na ovaj link, ukucaj prvi dan zadnje menstruacije i imacec sve izracunato po danima, cak i spol djeteta. :)
Sretno.... icon_arrow
http://www.roditeljporta.../kalendar-ovulacije.aspx

: Gost - 26. februar 2007 12:44:00(UTC)
Moram vam reci da kod mene Macina traca nije uspjela.Doduse davno sam je pila i to 40 dana,tako su mi rekli. Meni je receno da navece prokuham litar vode i kad se ta prokuhana voda malo ohladi preliti caj. To stoji preko noci i ujutro se pije,ali oba partnera. Mi smo to stvarno oboje pili ali eto nazalost rezultata nije bilo. Mada poslije ovih procitanih postova razmisljam da opet pokusamo, pa ko zna, mozda ovaj put uspije.Sretno svima.
p.s ja jedva cekam trudnica strikam

: Gost - 13. decembar 2006 3:21:00(UTC)
Bubice, za odrzavanje trudnoce imas vrkutu, na topiku Lecenje prirodnim putem Raza je sve detaljno objasnila. I ja sam citala za ovu biljku da jaca misice materice i sta sve ne jos... Sto se Macine trave tice nju ne smes da pijes u trudnoci. Ja sam pocela da je pijem kad mi je doc rekla da imam dve ciste. Treci dan pijenja osetila sam strasnu tezinu upravo na tom levom jajniku, gotovo da nisam mogla normalno da se namestim a da mi ne smeta. Uvece sam sedela za stolom i dobila strahovit bol u donjem stomaku, kao jaci bol kad dobijem. Odem u wc, pomislila sam da nisam dobila usred ciklusa, kad iz mene curi neka voda, voda ne sekret. Legnem ja malo u krevet da me bol prodje i posle 5 minuta ustanem, nista, uopste vise nemam pritisak u jajniku. Mislim da sada imam jednu cistu, cak je i osecam, ali ne tako mnogo. Dakle, treci dan uzimanja Macine trave cista je pukla i ja se guska uplasim njene snage i prestanem da je uzimam. U stvari, toliko sam dobila veliki apetit od ovog caja da sam morala da prestanem da ga pijem. Ali mocan je!

: Gost - 6. decembar 2006 1:34:00(UTC)
Draga Ljupka, pročitaj privatnu poruku koju sam ti poslala... 8)

: Gost - 4. decembar 2006 1:40:00(UTC)
Samo polako sve ce doci na svoje mesto, odmori se,opusti i uzivaj u predstojecim praznicima!Zelim ti sve najlepse i puno srece! zaljubljen Do sledeceg kucam

: Gost - 3. decembar 2006 21:37:00(UTC)
Draga Ljupka, hvala ti u svakom slučaju, ja za sada pijem svakog dana čaj od žalfije, ona je moj omiljeni favorit...Odmaram od kiretaže do Nove godine, a onda posle krećem da uradim neke analize, pa ću svakako krenuti i sa čajevima, on sa tom ishranom.
Moraćemo malo da se pripazimo, da se moje telo domori, a i duša, mada mi nekad dodje da vodimo ljubav bez zaštite, kao što smo uvek i činili, pa šta bude...mada ne bih da ponovo prolazim kroz isti pakao spontanog...U svakom slučaju, hvala ti :-*

: Gost - 3. decembar 2006 18:44:00(UTC)
Draga Bubice ovi cajevi ti u svakom slucaju mogu biti od koristi,ali to sto si imala spontane ne znci da je problem samo u tebi.Postoji mogucnost da je problem u tvom m jer su mozda njegovi spermatoizoidi slabi tj. dolazi do oplodnje jajne celije ili nisu toliko jaki da vezu plod dovoljno za matericu.Kao sto sam rekla i Ljubi za kvalitet muske plodnosti muskarci treba da svako jutro doruckuju dva rovita jaja i da jedu pecene jabuke ali sa sve kosticama.
Moja sestra je imala slican problem pa je odmah nakon kasnjenja menz(kasnilo joj je 5 dana) uradila HCG i obratila se svom doktoru i on joj je prepisao neke inekcije (raspitacu se koje) koje je primala svaki drugi dan,i trudnoca joj se hvala bogu odrzala.Inace te inekcije se prepisuju svima koji imaju visokorizicnu trudnocu tj svima kojima preti spontani!

Nadam se da sam ti bar malo pomogla!!! LJUBIM TE I ZELIM SVE NAJLEPSE!!! caos

: Gost - 3. decembar 2006 17:39:00(UTC)
bravo bravo bravo za sve trudne i one koje rade na tome da to budu!
vidim da ste vi više upoznate, sad mu dodjete kao neka biljna apoteka, sa biljnim lečenjem, pa vam se obraćam za savet i mišljenje...Ja nemam problem da zatrudnim, ali imam problem da se trudnoća održi...za godinu dana sam imala dva spontana, jedan za drugim...pa mi napišite jel' ove trave deluju i slučaju kao što je moj, ili ako znate za neke druge koje sprečavaju spontani...Pre bih to probala nego da idem na one silne mučne analize...mada ću i to morati, jer silno želim bebu, kao i vi...Hvala.Pozdrav.Srećno. :-*

: Gost - 3. decembar 2006 12:29:00(UTC)
Prvo da ti cestitam na trudnoci bravo cvecko cvecko Hvala na lijepim zeljama i zelim ti sretnu i bezbriznu trudnocu a nama "ocajnicama" da istrajemo u svemu pa da se sto prije pridruzimo klubu sretnih trudnica. Pozdrav svima caos :-*

: Gost - 2. decembar 2006 22:24:00(UTC)
zaboravila sam da ti kazem da imam 33 godine i da mi je ovo prva trudnoca. nikada nisam koristila nikakva kontraceptivna sredstva i nikad se nisam pazila. jednostavno, nije htelo da se "zakaci". prema tome, ne sekiraj se mnogo. jos si mlada i nikad nije kasno.

: Gost - 2. decembar 2006 22:12:00(UTC)
drge moje, eto mene, srecne i zadovoljne u 25. nedelji trudnoce. prosle godine u ovo vreme sam pocela da pijem macinu travu jer sam imala pojacan sekret ruznog mirisa, a mrzelo me da idem kod lekara (sram me bilo!!!) uglavnom, pila sam caj 2-3 meseca, kad se setim. nekad sam znala i da preskocim dan. vrlo brzo, sekret vise nisam imala, a krajem juna sam i zatrudnela, posle 4 godine braka i bezuspesnih pokusaja da uvecamo brojno stanje porodice. dusice, kad spremas caj, jednu ravnu cajnu kasicicu caj preli sa 2dl vruce (ne kipuce) vode i ostavi da stoji 20 min. ja sam tako i nije bilo strasno gorko. a eto, isplatilo se. sad, da li je moj obim struka od 116 posledica caja ili neceg drugog, zaista ne znam. u svakom slucaju, zelim ti da istrajes i dobijes bar jednu divnu bebu, ako ne i dve kao sto cu ja. neka bude devojcica, pa da mi bude snajkica. SRECNO coffee

: Gost - 2. decembar 2006 2:04:00(UTC)
Nasla sam na nekim sajtovima, da to je ta prava. Ovo Herbi znaci da je kompletno cela biljka uzeta. Koristi za mnogo stvari, uglavnom smiruje, ima sedativno dejstvo, jer je iz porodice biljke nana. Pretpostavljam da i u nasem slucaju deluje jer opusta, treba to probati. U jako velikim dozama mozda ne prija ljudima s ubrzanim radom srca ili onima s niskim pritiskom (sto sam ja), a niposto u trudnoci i dok se doji. Ova vrkuta medjutim izgleda da je jos bolja! Ja je jos nisam nasla, ali svi je preporucuju, narocito i u trudnoci i uopste u ginekoloske svrhe. Zove se jos i gospin plasht. Ako neko zna gde mogu da je nabavim, nek dojavi.

: Gost - 1. decembar 2006 21:33:00(UTC)
I ja vam se pridruzujem u cajevima. Upravo sam kupila jedinu Macinu travu koju sam nasla u biljnoj apoteci u Bg. Ova moja je Marrubii Herba. Pise i Ocajnica. Je li to ista o kojoj vi govorite ili barem slicna? Na mojoj pise da se koristi protiv poremecaja u varenju i gubitka apetita i da ne sme da se koristi za vreme trudnoce i dojenja,mada prodavacica kaze da se koristi i za ginekoloske probleme. Inace caj stoji poklopljen 20 do 30 minuta. Necu valjda biti toliki baksuz da se od svega samo ugojim, meni bas treba da smrsam koje kilo!

: Gost - 26. novembar 2006 22:02:00(UTC)
Dusice hvala ti puno bas si mi pomogla !!! Sutra cu u ostalim apotekama potraziti cajeve i nadam se da cu ih naci!
I ja tebi zelim sve najlepse i brz oporavak!!!! caos :) icon_razz

: Gost - 25. novembar 2006 13:36:00(UTC)
Moja mama ju je pila i kaže da je dobra bravo

Srećno ženske klanjam cvecko klanjam cvecko klanjam

: Gost - 25. novembar 2006 13:23:00(UTC)
Cao ljupka, cajeve potrazi u apotekama. Ima ih sigurno. Macinu travu pijem povremeno a uglavom pijem vrkutu. Radove na bebi sam stopirala neko vrijeme jer imam drugih zdravstvenih problema. O vrkuti sam ti pronasla ovaj tekst:
VRKUTA
Drugi nazivi: gospin plašt, virak.
Latinski naziv:Alchemilla vulgaris .
Eng - Lady's Mantle
Opis biljke: Sam narodni naziv govori da je velika pomoc ženama - skoro da se ne može nabrojati za šta je sve lekovita. Ipak treba istaci najvažnije: vrkuta leci pojacani sekret, bolne menstruacije, koje i reguliše, a pospešuje i olakšava porodjaj. Pomaže kako u klimaktericnim, tako i u pubertetskim smetnjama (za ove zadnje pije se caj od vrkute i hajducke trave, u razmeri 1:1).Nesmeju je uzimati oni koji boluju na zuc ili imaju gastro probleme.
Stanište: raste divlje, po kamenitim i neplodnim
mestima, a uzgaja se i u vrtovima.
Lekoviti deo biljke: za lek se pre cvatnje skupljaju listovi i mlade grancice
Lekovito delovanje: Ona skuplja i zateže tkivo, potpomaže izbacivanje vode iz organizma, jaca srcani mišic, leci upale, cireve, cak i ako su zapušteni. Kod slabunjave dece - i odraslih -deluje protiv mišicne slabosti i slabosti udova. Vrkuta jaca i na taj nacin što deluje protiv malokrvnosti. Kod žena koje se teško poradjaju leci slabost materice, a zaštita je i od pobacaja. Bilo bi poželjno da svaka buduca majka od treceg meseca trudnoce pije caj od ove biljke. Kad se pomeša sa hocu-necu travom (Capsella bursa-pastoris) vrkuta predstavlja univerzalan lek protiv svih ženskih bolesti, cak i protiv ispadanja materice. U tim slucajevima pije se caj od sveže ubrane vrkute, i to cetiri puta na dan, ali gutljaj po gutljaj. U isto vreme treba masirati te delove tinkturom od pomenute hocu-necu trave (Capsella bursa-pastoris). Utrljavanje se vrši odozdo na gore. Dobro je da se terapija dopuni kupkom od hajducke trave, koja se pravi od 100 gr ove biljke i upražnjava 3 puta nedeljno. (Ista kupka se može koristiti dva puta)..
Poznavaoci kazu da "Dve trecine ginekoloških operacija bilo bi nepotrebno ako bi na vreme i to u dužem periodu pacijentkinje uzimale gospin plašt, ona leci sve bolesti donjeg dela tela, upale, gnojnice, cireve i prelome. Svaka žena bi posle porodjaja trebalo da pije caj od gospinog plašta. Spolja, smrvljena i kao oblog, ova biljka leci rane, ubode i posekotine... ojacava decu kojoj su, iako se dobro hrane, slabi mišici". Vrkuta je odlicna i kao sredstvo protiv ugojenosti, dovoljna je kolicina od 2-3 šolje na dan, i vitka linija je obezbedjena.
Caj: 1 cajna kašicica vrkute prelije se šoljom kljucale vode i ostavi da odstoji 5-10 minuta. Pije se uvek u gutljajima. doza je 2 šolje na dan, a posle porodjaja se pije puno caja prvih 8-10 dana

Puno srece i lijep pozdrav.
caos caos caos

: Gost - 25. novembar 2006 3:40:00(UTC)
Cao Dusice kako napredujes sa ispijanjem caja ili vec ima nesto novo?
Ja jos uvek nemogu da ga nadjem u Bg pa ako znas gde ga ima javi mi da i ja pocnem da ga pijem,trenutno koristim caj od persuna i zalfije!Koji ti je to caj od vrkuta i zasta on sluzi???Malo sam zbunjena racunala sam plodne dane ali svi rezultati izracunavanja su razliciti,no dobro ja jos malo krecem u akciju pa sta mi Bog da!!! Cula sam isto da se posle odnosa netreba tusirati,vec staviti jastuk ispod guze i podic noge gore i na sloniti ih uz zid naprimer i tako 20-30 minuta!!!!!!
Neka nam je Bog upomoc i svima zelim od srca puno srece!!!!!!!!!!!!!! caos
P.S.ako neko zna jos nesto neka nam pise sto vise o tome kucam

: Gost - 3. oktobar 2006 15:42:00(UTC)
Samo misli na bebu i izguraces to zaljubljen
Verujem da je odvratnog ukusa,ali mozda se i navikne organizam posle nekog vremena pa mu to dodje kao poslastica :> Mozda je treba piti naiskap,a ne gutljaj po gutljaj.. neznam
U svkom slucaju gledaj da si sto opustenija :-*

: Gost - 3. oktobar 2006 15:34:00(UTC)
U toku dana pijem mjesavinu a uvece pred spavanje samo macinu travu. Sve mi je odvratnije i odvratnije... :(
Moram izdrzati. Pokusacu ovaj mjesec pa da vidimo. Trudim se da budem sto opustenija.
Javicu se ja jos. :-*

: Gost - 3. oktobar 2006 15:27:00(UTC)
bravo Dusice,samo napred...ako primetis neke promene ,izvestavaj! zvezda
Drzim ti fige!
Jesi li to pomesala vrkutu i macinu travu i od te mesavine pravis caj ili ih kuvas odvojeno?
Jedva cekam i ja da pocnem da pijem ,bas sam optimisticna u pogledu toga,mozda zvuci bezveze,ali ako nista drugo bar sam psihicki nekako rasterecena i opustena strikam
Pozdrav! :-*

: Gost - 3. oktobar 2006 10:11:00(UTC)
Ujutro kad ustanem, skuham 1l caja i spremim u termosicu i pijem tokom dana. Pomijesala sam sa vrkutom i ostavim 5-10 min da odstoji pa procijedim a uvece pred spavanje skuham samo macinu ostavim 2 sata (kako pise u uputstvu) pa zagrijem, zasladim sa medom i popijem pa odmah u krevet. Moja tetka je pila samo 1x dnevno pred spavanje i odmah je isla na spavanje, fino bi se utoplila i nije ustajala do ujutro i tako 40 dana...
Smijesno, ali ja sam to tek skoro saznala icon_lol , kada sam sebi kupila caj i rekla mami pa mi je ona ispricala pomocu cega se rodila moja sestra Dijana (25)...Znala sam da je teka u 40-oj rodila ali nisam imala pojma da su joj prije toga rekli da je kasno za nju i da nece moci imati djece.
A sada ima dvoje odrasle djece od 25 i 24 godine bravo
Eto i ja se trudim i nadam i cekam...Pijem vec 6-i dan i vec sam se navikla...
Kafu sam smanjila na 1 soljicu dnevno, cigarete ostavila prije mjesec dana i pocela da pijem Prenatal.
Kako si ti? :-*

: Gost - 3. oktobar 2006 4:41:00(UTC)
Hvala svima na lepim zeljama....
Draga Dusice kako ti ide ispijanje caja,jer podnosljiv ukus,koliko puta dnevno ga pijes? icon_wink

Ja ti se pridruzujem najverovatnije sledeceg ciklusa,pocevsi od prvog DC
Nek nam je sa srecom...
zaljubljen

: Gost - 2. oktobar 2006 12:51:00(UTC)
i od mene sve najbolje zelje i da sve zatrudnite vrlo,vrlo brzo zagrljaj

: Gost - 2. oktobar 2006 12:40:00(UTC)
I ja se takođe pridružujem željama da da vam macina trava pomogne. Trave i čajevi mogu mnogo da pomognu u lečenjima raznih bolesti, vredi pokušati.

: Gost - 30. septembar 2006 23:47:00(UTC)
I ja se pridruzujem zeljama, da vam pomogne i uskoro da nas obradujete lepim vestima.

: Gost - 30. septembar 2006 22:44:00(UTC)
devojke ja vam zelim sve najbolje i da vam macina trava pomogne :-* ;] bravo cvecko

: Gost - 30. septembar 2006 22:27:00(UTC)
Hvala na cvecko . Kao sto sam obecala, javljam tebi a i ostalim djevojkama da je onaj gorki i "ne gorki" caj, jedna te ista stvar. Poenta je samo u tome koliko vremena ce stajati prije nego se procijedi. Ja sam obicno ostavljala 5-10 min a danas sam prema uputstvu ostavila 2 sata i mogu ti reci da je gorak ko čemer!!! Razgovarala sam sa mamom a pitala i tetku i one su mi isto rekle da nije bitno da li stoji 10 min ili 2 sata, caj je svakako efikasan, samo sto ne djeluje isto na svakoga. Nekome su potrebna tri mjeseca a nekoga za 1 mjesec doceka +
;] Vrijedi pokusati...

: Gost - 30. septembar 2006 18:54:00(UTC)
Nisam jos probala, razmisljam da prodje i ovaj mesec,pa da pocnem sledeceg od prvog dana ciklusa...Citala sam da je nekima pomogao da ugledaju pozitivan rezultat :)

Da li ima jos neko ko je pio ovaj caj i kakava su iskustva? icon_wink

Dusice super je tema cvecko

: Gost - 30. septembar 2006 18:39:00(UTC)

Opis biljke: ocajnica, macina trava ili tetrljan trajna je biljka uspravne i dlakave stabljike visine 30 do 40 cm, Sto raste iz vretenastog korena. Listovi su srebrno-beli, pokriveni gustim belim dlakama. Cvetovi su beli i zbijeni u male gomilice bez peteljki. Ima oblik klasa..Uobicajena biljka srednje i severne Evrope. Bere se biljka u cvatu, bez korena. Spada u najstarije lekovite biljke, koje su u upotrebi jos od vremena Egipta. Usprkos tome nije mnogo istrazivana, odnosno nema mnogo
naucnih dokaza o njenoj delotvornosti. Ocajnica je dugovecna, do 60 cm visoka, vrlo dlakava zeljasta
biljka.
Lekoviti deo biljke: za lek sabire se cela biljka za vreme cvatnje. Su?i se u hladu.

Lekovito delovanje: ocajnica ili tetrljan jedna je od prvorazrednih lekovitih biljaka za lecenje plucnih bolesti, stanja nakon gripe, pocetnog stadijuma tuberkuloze i groznicavih stanja. Uspesno se koristi u lecenju bolesti zivaca, katara disajnih organa, kaslja, katara zeluca, zutice i zenskih bolesti. Takodje od davnina koristi za neplodnost kod zena ...kako samo ime kaze Ocajnica ..za zene koje zele da postanu majke , ova biljka moze da pomogne. Oduvek se koristila za normalizovanje menstruacije i samog ciklusa, odnosno uravnotezenje hormona. Macinom travom - Ocajnica - Marrubium vulgare , lekovitom biljkom kojom se zene tradicionalno lece od neplodnosti. Od ove trave spravlja se caj, koji kako "narodni recept" savetuje, treba piti tri puta dnevno po vinsku casu u vreme kad zena zeli da zatrudni.
Ko je probao neka pise...