Obaveštenja

Icon
Error

: krissty - 5. septembar 2011 17:12:10(UTC)
Nama su na otpustu iz porodilista bas rekli da na mestu BSŽ-a može da se pojavi i gnoj i bubuljica i crvenilo i da ne diramo i da je to normalno, iako to bese pre vise od godinu dana tacno se secam da su nam to rekli, tako da bez brige

: мирка - 5. septembar 2011 15:31:33(UTC)
Ма, нећу да дирам. Прочитала сам на овој теми да не треба дирати....
А, у породилишту нам нису ништа говорили - ни за вакцину, ни за рану...ма, ништа neznam али, то је нека друга тема.......
Најгоре што ми ни педијатар није ништа рекла кад смо водили Уроша на ту прву контролу. Тада му није био гној већ само велика бубуљица, али могла је да претпостави .......

: pulinka - 5. septembar 2011 11:36:28(UTC)
Nemoj dirati, Mirka, i moj sinčić ima takvu reakciju-čudi me da ti u porodilištu ništa nisu rekli o tome. Meni su rekli da ta reakcija može da traje i punih godinu dana :(.

: мирка - 5. septembar 2011 11:30:59(UTC)
Добро је да имамо интернет, јер бих ја сад запуцала у ДЗ. Урошу се место на коме је примио БСГ загнојило и баш ми није било свеједно кад сам видела јутрос..... Видим сад да то не треба дирати, а ја бих га баш исцедила ......

: Jelena78 - 2. mart 2010 9:07:37(UTC)
Milana posle prve vakcine nije imala reakciju.Potom je došla druga vakcina.Prvo vece temperatura 38,drugo isto 38.Trece vece 39.Zvala sam Dom zdravlja i rekli su mi da su reakcije retke,ali da mogu biti do 72 sata.
Medutim,ja ujutru joj izvadim urin i pokaže rezultat da ima masu bakterija eserihija koli.
Sad ni sama ne znam da li je sama temperatura bila reakcija ili joj je na temperaturu pocela pojavom urinarne infekcije

: alexi - 15. februar 2010 22:05:36(UTC)
Pentaxim vakcina(znači pet) je zamena za DiTePer (Di-difterija, Te-tetanus, Per-pertusis tj.dečiji kašalj)+Polio (polimielitis tj.dečija paraliza)+vakcina protiv Hemofilus-a influence B. Za DiTePer i Hemofilus-a influence B se beba bocka posebno za svaku vakcinu a Polio se pije. Tako da Pentaximom izbegavate 2 bockanja u istom danu a mogućnost javljanja neželjenih reakcija je manja.

: bubi - 22. februar 2009 1:45:53(UTC)
Mozda znate ali nije lose reci. Kada dodjete kuci nakon vakcine osim sirupa treba stavljati obloge na to mjesto. Mozete mjesati vodu i alkohol ili stavljati samo vodu. Ja sam obloge stavljala na gazu i pricvrscivala flasterom. Obloge treba redovno mijenjati. To veoma pomaze.
Ukoliko se ipak desi crvenilo i sl reakcije,treba nastaviti sa oblogama i dati malo sirupa ako dijete ne moze mirno da spava.

Ovo pricam iz svog iskustva a tako me je i pedjatar savjetovao.

Pozdrav! ;]

: tijanal - 21. februar 2009 11:51:19(UTC)
Mi kad smo trebali da primimo I turu vakcina Pentaxim vakcine nije bilo nigde da se kupi pa je moj maleni morao 2 puta da se buska ali to nije nista u odnosu na to sta me je cekalo kuci narednih 2 dana.Dete je dobilo temperaturu iako sam mu odmah po dolasku iz bolnice po savetu lekara dala paracetamol.A za ruku da vam ne pricam skroz je pocrvenela i nadula se ,a uvece je mesto gde je primio vakcinu bilo toliko tvrdo da sam se uplasila,a da ne pricam kako je bio kenkav 2 dana.Interesuje me da li sada mogu da kupim za drugu turu Pentaxim ili mora da se nastavi ova obicna. :( :?:

MyTickerScript.com Ticker

: cipelica - 7. novembar 2008 18:31:17(UTC)
E,a mi smo cetvrtog dana od primljenih vakcina Prevenar i Menigokoka grupe C,dobili temperaturu.Pedijatar je i naglasio da ce biti mozda kriticni 4 ili 5 dan po prijemu.I nazalost obistinilo se.Toliko je razdrazljiv i iscrpljen da je tesko opisati.Svo vreme trazi zastitu od mm i mene,tako sto prisloni glavicu na nase grudi i samo cuti.Prosto osetimo kako mu srce kuca andjeo .Butkice su nam dobro,bez modrica i nisu natecene.
Osim Dafalgan cepica za temperaturu nista drugo ne koristimo.Nadam se da ce nas ovo preko vikenda proci i da cemo u novoj nedelji biti cili i orni.
Ljubimo sve drugare i drugarice caos

: Ana82 - 7. novembar 2008 18:00:55(UTC)
Evo samo da vam javim da se Anja polako oporavlja. Antibiotici pocinju da deluju i svaki dan je sve aktivnija.
Ocigledno da je doktorka nije dobro pregledala pre vakcine (jer nije bila totalno zdrava) i sa njom su sve zeznuli. Mada, moram priznati da ni ja nisam primetila nikakve promene na njoj.

Sve u svemu, ceka nas jos jedna doza Pentaxima, i nadam se da ce sve proci ok. :)

: Ana82 - 5. novembar 2008 15:31:09(UTC)
Zhunga, nemoj da brines. Posto mi je danas oko 5 ponovo povracala vodila sam je kod lekara.

Kazu nije reakcija na vakcinu nego joj je grlo crveno pa zato povraca. neznam
A ista ta lekarka je juce pregledala pre vakcine i sve je bilo u redu. Dala nam je Sinacilin i kaze bice ok.
Ja se samo nadam da cemo imati dobru noc. :(

: ISIS - 5. novembar 2008 14:01:51(UTC)
Uh, Ana sad si me zabrinula mi idemo u petak da primimo drugu vakcinu - [entraxima

: Ana82 - 5. novembar 2008 9:27:46(UTC)
Moram da vam se pozalim.
Mi smo juce primili drugu dozu Pentaxima i sve je super proslo. Medjutim nocas se Anja probudila oko pola 3 i pocela da povraca. Bilo je veoma zastrasujuce posto do sada nije bilo nikakvih reakcija tako da ih ni sada nisam ocekivala.
Kad ono dete se jadno napreze, krklja, nema vise sta ni da ispovraca. Imala je i t 38, ali se sama spustila posle nekih pola sata. Od umora je samo lezala i cvilela. Uzasno sam se uplasila. Sva sreca pa je mm bio pribraniji od mene.
Danas je dosta pasivna. Slabo jede, cesto spava, a kad je budna nije to ono dete. Posavetovala sam se sa nekim lekarima, i kazu verovatno je reakcija na vakcinu, i posto danas ne povraca da je vodim kod lekara samo ako dobije temp.
Sad sam sva na iglama, prosto se plasim kako ce biti veceras.

Eto izgleda da smo mi ti retki baksuzi kojima se javlja reakcija na Pentaxim. :(

: zvjezdica - 22. jul 2008 9:17:59(UTC)
i Ajli se BSG primio

: Angie - 22. jul 2008 4:58:39(UTC)
Marku se pojavila reakcija...prvo kao da ga je ujeo komarac pa sve vece i vece...kao akna pa je pocelo da gnoji i sad je puklo i evo cedi se gnoj....bljak...ali super sto je tako znaci da se primila vakcina...posto sada kad se ne primi BSG nema revakcinacije....

: jacinta - 20. jul 2008 18:08:27(UTC)
Pentaxim=3000 din.

: tamara24 - 20. jul 2008 15:16:35(UTC)
koliko kosta pentaxim vakcina?
nama je prekjuce bilo 2 mjeseca,poveli sofiju kod pedijatra i vec se spremili da cemo primiti vakcinu.kako je sofija rodjena mjesec dana ranije dr nam rekla da cemo vakcinu primiti tek za mjesec dana da bi je ona bolje podnijela.to im je praxa za svu prevremeno rodjenu djecu.nije mi spominjala pentaxim.
reakciju na bsg koju je primila na rodjenju tek sam vidjela prije 7 dana.bila je u vidu vece bubuljice(oko 5 mm u precniku) ona je spontano pukla i taj gnojcic se ocijedio sam.nicim nisam posebno tretirala i dr mi je pogledala i rekla da je sve odlicno i super sto se to ocijedilo samo.

: Angel - 20. jul 2008 5:42:01(UTC)
Hvala vam devojke puno, prenela sam joj sve sto ste napisale. :-*

: Mako - 19. jul 2008 19:56:07(UTC)
Ми смо сва три пута примили Пентахим. На прву није имао реакцију. После друге добио Т, после треће му се баш зацрвенело идуго стајаотврд оток. Али ништа то није страшно.

: jacinta - 19. jul 2008 10:30:54(UTC)
David je primio pentaxim i nije imao nikakve reakcije,ni klasicno kenjkanje,bas nista...kada je primao nije ni zaplakao...ja sam bila malo buljavko ...nadam se da ce i sledeca proci isto ovako...pa iz navedenih razloga ja toplo preporucujem pentaxim.... caos

: JasnaMK - 19. jul 2008 9:41:35(UTC)
Citat:
Sneki - 21/6/2008 00:31

Jasna. pogledaj u podforumu..zdravlje dece, dosta se pisalo o vakcinama, posebno Pentaxim-u.

http://forum.roditeljpor...id=16&posts=178#M307723

Da ti odgovorim, Pentaxim sadrzi pet valenci: Difterija, tetanus, acelularni pertusis, inaktivisani polio i hemofilus influence tj jest zamena je za Di-Te Per, OPV i Act-HIB (Hiberix).

Sto se tice reakcija, one se javljaju i na Pentaxim, kao i na svaku drugu vakcinu ili lek. Nezeljene reakcije su opisane u uputstvu za pacijenta i javljaju se redje nego u slucaju kad se koristi celocelijska pertusis vakcina ( kao sto je to slucaj u domacoj Di-Te -Per vakcini).
Vakcina na koju nema nezeljenih reakcija bi bila idealna, ali takva na zalost jos uvek ne postoji.

Angel evo sta mi je Sneki odgovorila na isto moje pitanje oko Pentaxima. Kod nas se jos koristi klasicna DiTePer vakcina. Hvala bogu Petar nije imao reakciju na prve dve osim mozda mala temp. na prvu ali stvarno jako mala. 23 jula primamo trecu dozu i nadam se bice O.K. kao i sa prve dve.

: Angel - 19. jul 2008 9:12:14(UTC)
Ma-jo ne obaziri se na vreme, vodila i ja Saru kad je bilo vrelo i nista joj nije falilo, samo sam je u gacicama nosila i posle dok sam joj drzala oblogu isto je bila goluzdrava i super je sve podnela. Mngoo bolje nego kad je bila manja i kad je bila zima.

Da vas pitam za drugaricu. Njena beba ima mesec dana i rekli su joj da kad primi Pentaxim nema nikakve reakcije, tj nema sanse da se pojavi neka reakcija jer sadrzi neku supstancu protiv toga. Ja sam sari davala one tri, na kasicicu u nogicu i rukicu i isto nije imala reakciju. Sad me zanima dal je tacno to za Pentaxim jer ne bih da devojka baca pare ako ne mora, a nisu male pare uopste.

: Tijancica - 18. jul 2008 13:55:58(UTC)

Citat:
unicorn - 20/6/2008 13:32 Ono što me sad više brine je to što joj otok na ruci još nije spao, a prošle su skoro 2 sedmice... Da li je to normalno? Pod prstom osjetim zadebljanje, nekako je tvrdo, ali je ne boli na pritisak. I dalje joj stavljam obloge sa acidi borici otopinom, ali je otok još prisutan. Molim za savjet. Pozzzz!

Miji je taj otok ostao cak do sledece vakcine, tad mi je sestra rekla da stavljam hladne obloge(cak i nakon mjesec dana) i masaza!

: lelly - 17. jul 2008 7:56:13(UTC)
Primili smo pentaxim po drugi put. Super smo prosli, kao i prvog puta. Hvala Bogu da sam na vreme cula za nju.

: uniona - 15. jul 2008 22:31:51(UTC)
juce sam je vodila da primi vakcinu. dali su joj 2 vakcine, pojma nemam zasto 2 neznam u UK je takav sistem
rekli su da moze da se javi reakcija u vidu temperature i da joj damo paracetamol na svaka 4 sata u slucaju visoke temperature
merili smo joj uvece i imala je 37.5 ali joj ipak nismo dali paracetamol
danas je ok
inace, pitala sam za pentaxin, nisu culi. kada sam im objasnila da je to 5 u 1 rekli su da joj su joj takav tip vakcine dali
cekam da dobijemo red book, tamo pise sta je dobila

jel se nekoj bebi pojavila temperatura nakon vakcina?

: MEY - 14. jul 2008 6:59:28(UTC)
Mi smo saznali za pentaxim tek kada je Maki trebao treci put da primi vakcinu!Poludela sam jer smo saznali sasvim slucajno od ped.sestre i to kada smo se sreli na ulici galamdzija .Pitam je zasto mi nije rekla kada smo dosli prvi put za vakcinu,a ona kaze da je skupa i da se roditelji bune jer misle da su u dogovoru sa drzavnom apotekom sok
Rekla sam joj da svako ima pravo da odluci da li ce je kupiti ili ne,a ne da zbog reakcije pojedinaca pentaxim i ne pominju!
Najvise me iznerviralo jer je dete oba puta imalo reakciju koja je trajala po dva dana :( ,a posle pentaxima kao da je nije ni primio! bravo bravo

: lelly - 13. jul 2008 21:35:20(UTC)

Vec dva meseca Bosko ima zagnojenu kvrzicu tamo gde je primio BSG. Ne uzbudjujem se, znam da je to uobicajeno, posle ce proci i ostace oziljak. Gnoj ne treba cediti, niti nesto specijalno tretirati to mesto. 

Na pentaxim nismo imali reakciju. Sada idemo da je primimo ponovo, nadam se da ce opet biti tako.

: unicorn - 13. jul 2008 18:05:40(UTC)
Nama su doktori rekli da je ne dovodimo na treću DiTePer vakcinu do septembra, radi vrućina. Kod nje se isto i dan danas osjeti maleni čvorić ispod kože na mjestu gdje je primila vakcinu, a od cijepljenja je prošlo mjesec i po dana, međutim nema nikakvog gnojenja.

: SInCerITy - 13. jul 2008 14:53:59(UTC)
Trebalo bi da ostane, to je valjda kao neki znak da se vakcina primila, tako sam ja cula,
nisam sigurna, kod Tijane ima oziljak, ali neznatan, slabo se primjeti.

: uniona - 13. jul 2008 14:31:07(UTC)
nama se javila reakcija na bsg nakon 1 meseca
prvo je izgledalo kao neki ujed, a onda malo zagnojilo i jos uvek ne prolazi
ostaje li kasnije na tom mestu oziljak ?

: Medvedic - 29. jun 2008 21:59:50(UTC)
Ma dok je toplo,ne bi trebali uopste napolje...Ali pre 11h i posle 17-18,slobodno ga vodi...

Mi nismo imali nikakvu reakciju na vakcinu,ali nista osim cvorica na ruci...22-og jula idemo na trecu Di-Te-Per,nadam se da ce biti ok i ovog puta,kazu da bi trebalo..

: Ma-Ja - 29. jun 2008 12:46:11(UTC)
Ja sam Luki kupovala Pentaxim i nije imao nikakvu reakciju.
Evo sad u sestom mesecu treba da primi, ali kaze mi apotekarka
da ce izgleda biti nestasice...
Ali nacicu je valjda...
Nego...
Htela sam da vas pitam drage mame,
da li mogu da ga vodim po ovoj vrucini?
Moja drugarica je srela na ulici doktorku svoje bebe i
dr joj je rekla da je ne dovodi u ambulantu dokle god je ovako vruce...
Jel imate vi neka iskustva?

: Sneki - 20. jun 2008 20:31:35(UTC)
Jasna. pogledaj u podforumu..zdravlje dece, dosta se pisalo o vakcinama, posebno Pentaxim-u.

http://forum.roditeljpor...id=16&posts=178#M307723

Da ti odgovorim, Pentaxim sadrzi pet valenci: Difterija, tetanus, acelularni pertusis, inaktivisani polio i hemofilus influence tj jest zamena je za Di-Te Per, OPV i Act-HIB (Hiberix).

Sto se tice reakcija, one se javljaju i na Pentaxim, kao i na svaku drugu vakcinu ili lek. Nezeljene reakcije su opisane u uputstvu za pacijenta i javljaju se redje nego u slucaju kad se koristi celocelijska pertusis vakcina ( kao sto je to slucaj u domacoj Di-Te -Per vakcini).
Vakcina na koju nema nezeljenih reakcija bi bila idealna, ali takva na zalost jos uvek ne postoji.

: JasnaMK - 20. jun 2008 17:25:47(UTC)
Izvinite mozda pitanje je glupo ali moram da pitam icon_lol Za koje vakcine je pentaxim zamena? Kako sto sam razumela od vase postove to je zamena za DiTePer. Dali je samo za DiTePer ili za jos neku? Kod nas nisam cula da se koristi ta vakcina a bas bi zelela da se raspitam.

: Nena75 - 20. jun 2008 12:38:36(UTC)
Meni je doktorka rekla da je bilo slucajeva da deca imaju reakciju i na pentaxim vakcinu sto me je bas iznenadilo! Uglavnom sva iskustva koja sam cula su bila pozitivna.

: unicorn - 20. jun 2008 9:32:10(UTC)
Angie,
Mia isto nije imala maltene nikakvu reakciju nakon prve bsg vakcine, ali smo zato drugu oplakali i ja i ona...
Ono što me sad više brine je to što joj otok na ruci još nije spao, a prošle su skoro 2 sedmice... Da li je to normalno? Pod prstom osjetim zadebljanje, nekako je tvrdo, ali je ne boli na pritisak. I dalje joj stavljam obloge sa acidi borici otopinom, ali je otok još prisutan.
Molim za savjet.

Pozzzz!

: lukas - 18. jun 2008 23:25:02(UTC)
Jao zene, ja tek sad videh ovu temu! Poucena iskustvom sa prvim detetom, koje je imalo reakcije tek na trecu dozu DiTePer-a (valjda je to to jbm li ga), ja sam se odmah raspitala o toj famoznoj Pentaxim vakcini. Pitala sam nekoliko sestara u DZ, tri dr i sve moje prijatelje koji su u poslednjih 10-tak meseci dobili bebe i sva iskustva i saveti su bili apsolutno za. Iskesirao mm 3 somica i dete primilo vakcinu. Sestra koja ga je bocnula rece:"Ne morate da stavljate obloge, apsolutno nema nikakve negativne reakcije". "Dobro", rece moja malenkost i odmah mom andjelu prilepih unapred pripremljenu maramicu nakvasenu hladnom vodom, obmotah labavo parcetom unapred pripremljenog najlona i zalepih flasterom da mu se ne pomeri u narednih 40-tak minuta dok ne dodjemo kuci. Sestra u cudu. Kazem joj ja:"Ko se jednom opece i u ladan krompir duva", pricekam u cekaonici pola sata jer tako pise na vratima savetovalista i odem kuci. Menjala sam mu obloge na svakih pola sata sve dok nije legao posle kupanja u krevet. Reakciju nije imao, ali ne mogu da kazem da li je to zato sto ta vakcina zaista nema reakciju ili zato sto sam ja "duvala" u ladan krompir. Iskreno, meni je bilo samo da ga bodu jedan-dva puta manje nego sto je to uobicajeno.

: Mako - 18. jun 2008 15:41:28(UTC)
Ма, Мата ти је сав посебан icon_lol
caos

: zMayica - 18. jun 2008 10:13:03(UTC)
Nama se javila ta 'gnojava bubuljica' tek sa punih 5 mess
izgleda da je ipak sve individualno...

: Mako - 18. jun 2008 5:58:42(UTC)
После месец или два јави се као бубуљичица на руци и то је то. Али не мора. Ништа не брини.

: Angie - 18. jun 2008 5:51:14(UTC)
Kao sto sam napisala,mi smo primili bsg,ali nemamo nikakvu reakciju hmm ,znam da bi trebalo da je bude pa me zanima sta sada,moracu da se konsultujem sa dr.
Jel se jos nekome desilo isto?

: jeca. - 18. jun 2008 4:33:26(UTC)
mirka, upravo to. Osoba koja je ljuta na ceo svet ne bi trebala da radi sa decom. Eh , da je srece da sam znala za Pentaxim pre nego sto je primio prvu dozu DiTePer. Izbusise dete kao svajcarski sir, prvo noga pa ruka i tako 3 puta.

nadjelina, culi smo se mi sa nasim pedijatrom koji je na letovanju. Kaze nije nista strasno. Ma ovde ne mozes da dodjes u savetovaliste kad ti se "cefne". Moras u tacno zakazano vreme, pa ako je guzva onda cekaj k'o budala.

MajdaM, veoma malo mu je desni obraz veci od levog. Skoro neprimetno. Okretao se vise na tu stranu dok je spavao, nista strasno. On je super, sve zivo hvata rukama, igra se, sedi skoro bez pomoci, okrece se sam kada lezi, ujutru mu nogice nadjem na jastuku.

Hvala mame!!! Pozz!!! caos

Lilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 6th to 18th Ticker

: MajdaM - 17. jun 2008 13:09:54(UTC)
Mojoj prijateljici su isto to rekli za njenu bebu pa si joj dali uput za sokobanjsku. Medjutim, tamo su joj rekli da je to sasvim normalno i da ce proci samo od sebe. :)

: nadjelina - 16. jun 2008 20:01:10(UTC)
To je neka isfrustrirana budala,strasno!Nemoj da se nerviras bez veze nego konsultuj jos nekog lekara.Kod nad u Sd-u savetovaliste radi i popodne,mi bas zbog tih guzvi idemo tada.

: мирка - 16. jun 2008 11:45:07(UTC)
Јао, Јецо icon_eek icon_evil само да их batina batina batina Па, шта би она радила да у Србији не влада бела куга? Уопште не мора да ради у ДЗ. Нека отвори приватно, имаће 3 пацијента дневно и мирна Бачка! Наша докторка је фина, мада ми и нисмо имали неких проблема досад. Прошле недеље смо примили први Пентаксим и Јана је то лепо поднела. Једва да се огласила док је примала вакцину. Тати баш није било свеједноicon_lol А, никаквих реакција није било касније.

: unicorn - 16. jun 2008 11:16:52(UTC)
Jao, jeco. ,
ne mogu da vjerujem.... icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
Ja bih je samo pitala otkud joj hrabrost i pravo da tako priča sa mnom i o djetetu... Ako već nešto nije ok sa bebom, onda treba da ti da uputnicu gdje da je vodiš. Ja bih se žalila u tom DZ kod direktora. Mi u ovom DZ imamo divne pedijatre, ako imaš i 100 pitanja, oni ti strpljivo odgovore... Takva osoba ne bi trebala raditi sa djecom.... Koja histerična koza!

: jeca. - 16. jun 2008 5:55:23(UTC)

Pozz mame!!! caos
Moram  ovo da podelim sa vama, jer ne mogu da verujem da je moguce da se ovo desava u civilizovanom svetu.buljavko Priznajem da sam jos uvek u soku. buljavko
Petak 13 jun, dakle pre par dana. Imali zakazano u savetovalistu u 10 i 50 h. Isprimali sve doze DiTePer (imali smo blaze reakcije na ovu vakcinu, crvenilo oko uboda i otok) i ostala ova zadnja HB.
Stigli 10-ak minuta ranije da zavrsimo sve to na vreme, kad tamo ooopsti krkljanac. Beba mali milion, dece na sistamatskom za skolu takodje. Zene cekaju sa bebicam vec 2 sata da stignu na red. Uh opsti haos. Cekasmo  mi nekih 45 min i za to vreme doktorka pregledala samo 1 bebu.
Uh rekoh, ovo nema pojma, i odem kod sestre da pitam kada smo mi na redu. Ona kaze za nekih 1,5-2h. Nista ja trazim da uzmem knjizicu i da zakazem pregled za drugi dan , a ona vice ne moze to tako, morate da cekate, nemamo slobodnih termina u narednih 2 meseca. icon_eek icon_eek icon_eek Ja kazem da mi ne pada na pamet da cekam jos 2 sata sa bebom kojoj se spava i treba da jede, i sa drugim detetom. Trazim ja knjizicu da idem kuci kad ona vice da odem da sredim bebu pa da dodjem za 2 sata ponovo. Ajd' rekoh doci cu ponovo, i mislim samo da se ovo sto pre zavrsi jer sam se iznervirala samo tako.

Sredim ja Aleksu i dodjemo mi 2 sata. Sada nismo cekali ni minuta doktorka nas odmah primi ovim recima: " A ti si ta, sto je otisla, da znas da je samo moja dobra volja sto cu ja sada da ti pregledam bebu"!!! icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
Ja ne mogu da verujem sta mi ona prica. Kazem joj da ne mora uopste da ga pregleda ,  ici cu da zakazem termin  za 2 meseca, jer sam se dovoljno iznervirala i ne pada mi na pamet da se svadjam.

A ona meni, ne moze to tako, kakav je to nacin i krenu da ga pregleda, pa kad onda poce da prica povisenim tonom: " Vi mislite da je nama lako da ce meni neko da plati ovo sto ja radim sa 300% snage, da je nacelnicu bas briga sto ja ne mogu da stignem sve, da je ovo zakazivanje pro-forme radi, da to uopste ne mora da znaci da ce tada da ti pregleda dete". Ja zanemela. 100xicon_eek . A onda vrhunac. Kaze: " Dosta ste skolovana zena, koliko vidim, da mozete da shvatite da nas ovde nema dovoljno i da ne mozemo sve da stignemo, a samo da znate da vam dete ima krivu glavu, 200xicon_eek   tj. da mu je jedan obraz veci nego drugi i da mora da ide na vezbe". "Sta me gledate, niko od doktora ovo nije primetio do sada. Eto vidite", u fazonu ja sam pametnija od svih. 300xicon_eek

Ja ostala bez reci. Niti mi je dala uput za vezbe, niti mi je rekla gde treba da ga vodim. icon_eek

Aleksa primio vakcinu, nije bilo reakcije, a meni je trebalo nesto za smirenje. Kada sam dosla kuci i prelistala sta se sve izdesavalo danas, nisam mogla da verujem da ovako nesto moze da se desi u civilizovanom svetu.

Nisam htela da pokrecem novu temu, nego ubacih ovaj post ovde. Izvinjavam se sto sam oduuuzila, al' sam morala da Vam docaram sve.

Bebac je super podneo sve, a mama?. Mama je jos u soku!!!!

Pozz!!!

Lilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 6th to 18th Ticker

: Tijancica - 15. jun 2008 18:22:17(UTC)
A mi smo imali jednu drugu reakciju na DiTePer vakcinu. Posle nekog vremena taj otok od vakcine bi pomodrio. Uprkos mom stavljanju hladnih obloga. Kad smo dosli primiti drugu dozu sestra se derala na mene kako nisam stavljala obloge, kad sam rekla da jesam, onda nisam dovoljno. Drugi put sam stavljala obloge non stop i isto se opet ponovilo?!Ima li ko da mu se desilo nesto slicno.

: nadjelina - 12. jun 2008 20:05:15(UTC)
Nadja je prve ve doze DitiPer-a odlicno podnela a kod trece je bio uzas.Bila je strasno kenkava,nervozna i na kraju je povracala i to dobro da smo mm i ja zamalo otisli u hitnu.Uplasili smo se jer je bila strasno bleda,ali na svu srecu brzo je proslo.Imam tu srecu da mi je zet lekar pa sam se konsultovala sa njim.Inace nasa dr nam je preporucila Pentaxen,kaze da retko koja beba ima reakciju na tu vakcinu.

: SInCerITy - 12. jun 2008 19:11:31(UTC)
Hvala Unicorn, kad saznas ti javi, ali mi cemo uskoro na kontrolicu pa cemo pitati nasu pedijatricu, a i ostalo je da popije kapi kad je primala poslednju vakcinu, njih nije bilo, pa cemo i tamo pitati. Poz i ljubni bebusku, nadam se da je sad ok :)

: unicorn - 12. jun 2008 15:40:51(UTC)
sincerity, vjeruj mi da ne znam, ja sam pitala da li u septembru kada Mia prima treću dozu mogu kupiti ovu drugu vakcinu, da se ne pati kao ovaj put, samo su mi rekli da će od 9.mjeseca oni uvesti te vakcine... Mogu se informisati, pa ću ti poslati pp.
I ja Mii stavljam acidi borici na obloge, a to su mi rekli tek kada sam je juče u onom haosu odvela tamo... A nakon vakcinacije su mi rekli samo hladne obloge, nisu tu otopinu ni spomenuli... Šta reći, sve bi bilo suvišno, ostajem i dalje bez komentara, iako bih bila u stanju sve da ih podavim...
Pozzz!

: SInCerITy - 12. jun 2008 15:26:14(UTC)
Citat:
unicorn - 12/6/2008 15:00

Jutros smo bili kod doktora i kaže da je sve u redu. Noćas je imala temperaturu 38,4 C, pa sam je morala staviti sa nama da spava... Još je jako kenjkava i samo hoće da se nosa :)
Pitala sam doktora za tu vakcinu koja zamjenjuje ovu koju je primila, kaže mi da će je uvesti u stalnu upotrebu od septembra (ovdje u BiH), tako da je roditelji od tada neće morati kupovati... Da sam znala za nju, platila bih je koliko god traže, samo da je nisam morala vidjeti onakvu....
Hvala na podršci, pozzz!

MOram da postavim jedno pitanje Unicorn, vezano je za temu. Da li znas da li ce i u Rep. Srp. uvesti tu vakcinu ? Ili se to odnosi samo na Federaciju ?
Mi smo isprimali sve i zavrsili smo do navrsene godine dana, ali snajka treba da se porodi, sutra joj je termin, pa bih voljela da znam. PoZz

: Angel - 12. jun 2008 13:56:56(UTC)
Jao Unicorn sad videh ovu temu, bas me dugo nije bilo a i kad sam tu slabo gde zalazim. Drago mi je da je Mia sad dobro! Jbg ja bih presvisla i potpuno znam kako ti je! Ali pobedili ste i bice uvek sve ok i nemoj vise da mi se sekiras! Ljubi slatku malecku puno a ja ljubim tebe! :-* zagrljaj

: JasnaMK - 12. jun 2008 13:45:19(UTC)
unicorn, juce smo i mi primili drugu dozu DiTePer. Kad je primio vakcinu samo jedan krik i nista. Niti je plakao niti nista. bio raspolozen smeajo se. Ja rekla super. Ali... posle jedno tri sata uzid vristenje, plakanje, nije mogao da pomeri rucicu i ako uspe da pomeri onda sledi vrisak. Strasno. Onda oko 9 uvece dala sam mu paracetamol. Nije imao temperaturu ali dala sum mu zbog bolove da se dete ne muci. Zaspao je i ustao tek ujutro u 5 da jede. Na rucicu mu stavljam Acidi Borici rastvor. Prvu dozu kad je porimio nije tako plakao ali je imao temp. 38,5. Ovaj put nije kacio temp. ali zato bas ono place. Bas mi je zao. Kao neko malo macence. zaljubljen tvojoj bebici

: unicorn - 12. jun 2008 12:00:32(UTC)
Jutros smo bili kod doktora i kaže da je sve u redu. Noćas je imala temperaturu 38,4 C, pa sam je morala staviti sa nama da spava... Još je jako kenjkava i samo hoće da se nosa :)
Pitala sam doktora za tu vakcinu koja zamjenjuje ovu koju je primila, kaže mi da će je uvesti u stalnu upotrebu od septembra (ovdje u BiH), tako da je roditelji od tada neće morati kupovati... Da sam znala za nju, platila bih je koliko god traže, samo da je nisam morala vidjeti onakvu....
Hvala na podršci, pozzz!

: miss marple - 11. jun 2008 19:12:28(UTC)
I moja cerka je primila DiTePer i posle jedno 4 sata pocela da bukvalno vristi od bolova. To je bilo sat i po vremena najuzasnije vriske i krikova (a ne preterujem, imala je jake grceve prvih mesec i po, znam kako izgleda kad je nesto boli, ali ovo je bilo nesto potpuno drugo).
Sledeci put kupujemo Pentaxim, naravno.
(A dr nam kaze: "Pa mi pustimo da prvi put sva deca prime nasu DiTePer, pa tek ako imaju reakciju - onda preporucujemo Pentaxim". Kad samo pomislim da nam je na vreme rekla, nicega od ovoga ne bi bilo. Grrr...)

: Bambina. - 11. jun 2008 18:30:41(UTC)

Samo da kazem da je Nadja imala reakciju na Pentaxim vakcinu sva tri puta kada ju je primala. Dobila je crvene pecate po licu pa smo je pod hitno vratili kod lekara kad joj se to desilo prvi put. Konstatvali su blagu reakciju na Pentaxim i to je to. Na Euvax B uopste nije reagovala kad ga je primila.

: Kaype - 11. jun 2008 17:54:40(UTC)
Ja se nadam da joj je sada dobro ali prati je naredna 2 dana, ako bude imala temperaturu odmah je vodi lekaru.
Mojoj bebi se bas namestilo da je nekoliko dana nakon primanja vakcine (ali u ovom slucaju protiv Hep.B) imala jako cesto visoku temperaturu pa se ispostavilo da je urinarna infekcija E.Coli (pritom je imala drhtavicu, usne i udovi su modreli) a uz sve to su joj i nicali zubi...a svi su me ubedjivali da je to mozda reakcija na vakcinu. I slazem se sa Snjalicom u vezi Pentaxim-a, ako mozes sledeci put joj kupi nju. I javi kako je devojcica!

: Sneki - 11. jun 2008 16:53:07(UTC)
Unicorn, reakcija koju si opisala je inace opisana u nezeljenim reakcijama dosta vakcina. Jako je bitno da das potpun opis svom lekaru, kao sto si to ovde rekla tj da se trzala , a potom umirila tj, ne samo da je pomodrila i neutesno plakala.

: unicorn - 11. jun 2008 15:15:26(UTC)
ma joj, prvo što sam uradila kad sam došla kući s njom od doktora, kad sam vidjela da je zaspala, pošteno sam se isplakala... a nje eno u krevetiću i pjeva... :) duša moja mala...
znam da je normalna reakcija na vakcinu temperatura i eventualno oteklina gdje je primila vakcinu, kenjkanje i to je to... doktor meni reče da je to što je pomodrila od silnog plakanja icon_eek ma neka je ona meni dobro i zdravo, ali sam se istraumilala za slijedećih godinu dana...

: Mary - 11. jun 2008 13:24:28(UTC)
jao unicorn ziva sam icon_eek kad sam procitala sta ti se desilo. najgore je sto me plasi je da mi u ponedeljak isto idemo na vakcinu i to bas tu sto ste vi jucer primili. nadm se da ce vam biti bolje a te imbecile u bolnici treba sve redom zadaviti... toliko me nerviraju ti iz zdravstva. kad treba izmust novac od ljudi tu su prvi a za brzu rekaciju i pravu pomoc ima da se nacekas.

: Sanjalica - 11. jun 2008 12:37:58(UTC)
Unicorn, desava se da bude burna reakcija na te vakcine, ali iskreno nikada nisam cula za takvu. Postoji pentaxim vakcina, koja je visoko preciscena i ne daje reakciju, kod nas se kupuje, ona menja te tri a bodu je samo jednom. Ako postoji ta mogucnost, nabavi joj za sledeci pu nju. I puno ljubi to maleno sto se tako namucilo

: Jecca - 11. jun 2008 12:32:15(UTC)
Kompletni ludaci! Mogu misliti kako ti je bilo! Ja bi ih podavila cini mi se! Prosto nemoguce da tako moze biti jaka reakcija na vakcinu. Normalno je samo temperatura a ona dete dodje do frasa gotovo! Ponekad se i pitam , posle prica o raznim aferama u vezi vakcina, sta pakuju uopste u te bocice!
Nadam se da si sad dobro i ti i Mia. Uh!

: Tijancica - 11. jun 2008 12:29:25(UTC)
Jao unicorn, ja strasno mrzim te vakcine.
Najgore je to sto se tu nista ne moze sprijeciti, mozes ici kuci i cekati sta ce da se desi.
Nama se to hvala bogu nije desilo. Samo prvi put je bila mala temperaturica na DiTePer vakcinu i nisam joj smjela davati nista od lijekova jer je bila mladja od tri mjeseca.
Drugi put nije bilo temperature, ali je stalno cvilila i kenjkala.
Katastrofa
Ja posle ove tvoje price ne znam kako cu je odvesti na trecu vakcinu

: unicorn - 11. jun 2008 11:13:30(UTC)
Ne znam, možda ova tema već postoji, ali sam prije par sati doživjela maltene nervni slom...
Jutros sam Miu vodila na vakcinaciju (ona što se popije + 2 vakcine, jedna u ruku i jedna u nogu), i prvi put kada je primila tu vakcinu jedva da je imala malo temperature. Jutros je dobila drugi put i plakala je u putu kući više nego obično, ali hajde kontam boli je rana, je kenjkava. Odmah kad smo ušli u stan dala sam joj Paracetamol i kako je bila pospana, stavila sam je u krevetac.
Pošto je stalno plakala, uzela sam je, stavila joj hladne obloge na mjesta gdje su joj dali vakcine, tu je počela još snažnije plakati, vrištati i nikako je nisam mogla smiriti. MM je već bio otišao na posao, pa sam sjela s njom u dn.boravak, uzela je u naručje i odjednom se počela trzati, kao da ima jake grčeve/bolove u stomaku. Ja je spustim, ona počinje doslovno da vrišti, da bi u slijedećem trenutku bila totalno smirena, ali je samo najednom preblijedila i usne su joj izgubile boju. Ja krenem da je uzmem, ruke joj totalno hladne, ledene, prošarane modrom bojom... I tu mi se oduzmu noge, u tom momentu jednostavno nisam mogla disati, gledam šta mi je sa djetetom, usne joj počinju modriti...
Ja za telefon, zovem pedijatra, sestra mi govori da to nije reakcija na vakcinu i da je dovedem AKO HOĆU. Kontam mm radi 8 km daleko od kuće, znam da mu treba pola sata da dođe iz grada po gužvi u saobraćaju, pa samo okrenem komšinicu da izađe da me odvuče do doma zdravlja. Vjerujte mi, ne znam ni kako sam sišla do ispred zgrade... Kad smo došli u DZ, prilazim onom šalteru gdje su sestre, ova jedna pita jeli to beba koja je primila vakcinu, ja joj ptvrdno odgovaram, počinjem plakati (tu je Mia već vratila boju u licu, usne su joj još blijede, totalno je mirna), a ona će meni "ŠTO SE SEKIRATE?" galamdzija galamdzija galamdzija
Majke mi, da mi dijete nije bilo u rukama, zadavila bih je!!! Samo sam joj rekla "Kako možete to govoriti, dijete mi pomodrilo", ona trči po doktora, i 2min kasnije dovodi 3 sa sobom...
Čim su je počeli pregledati, ona počinje opet vrištati, sad je moraju sve troje pregledati, ja stojim i suze mi teku... Gledam svoje dijete i ne znam kako da joj pomognem... Nikada se nisam tako loše osjećala, tako bespomoćno... Pri prvom pregledu su konstatovali da joj se od plača smanjila periferna cirkulacija i zbog toga je izgubila boju u licu i pomodrila po rukama, ali da to nije ništa opasno i da je to od naprezanja i kao jača reakcija na vakcinu.... Morali smo ostati još pola sata da je opet pregledaju i sutra je opet moram dovesti...
Šta da vam kažem, dijete mi trenutno spava, ja sam kao paralizovana, mislim u redu je sve s njom, trebam joj davati Paracetamol svaka 4 sata i mjeriti temperaturu (nije joj povišena), pratiti je slijedeća 24 sata, ali kada vidite da vam dijete pomodri, ne znate šta da radite...
Samo da skrenem pažnju mamama da dobro prate dijete nakon vakcinacije, ne bih nikome poželjela tu situaciju u kojoj sam se našla...
Sad odoh da se drogiram Apaurinom...