Obaveštenja

Icon
Error

: xristi_ks - 1. jul 2011 11:55:49(UTC)
hvala njamii,sad sam zvala,samo su mi rekli da mi treba i prijava prebivalista deteta...ma mi verovatno idemo vozom..drugarica mi je rekla da njoj prosle god.nisu ni pregledali dokumenta,al...

: njamiii - 30. jun 2011 12:34:13(UTC)
Gde mala razlika xristi, jos 1.5 saglasnost da se izvadi, a kao sto rekoh mi smo je platili 500 din.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=2476 pozovi jedno od opstiskih odeljena i kazi da ti trebaju informacije u vezi pasosa, pa ce te prebaciti verovatno na odeljenje za izdavanje dokumenata i putnih isprava. Trebalo bi da znaju da li mora pasos za cg ili ne, ako ne znaju pitaj da te upute dalje.
Takodje, mozes da pozoves aerodrom da ih pitas sta treba od dokumenata za dete ili neku turisticku agenciju i tako resis dilemu.

: xristi_ks - 30. jun 2011 12:21:15(UTC)
Ma ajde sto vadimo pasos za decu..al su barem tu mogli sniziti takse,kad ne mogu vec pdv da nam ukinu..da bi je odvela na more trebaju mi 50e,zaboravila propratnu dokumentaciju:drzavljanstvo i izvod 1300,pa moje drzavljanstvo700(sta ce im ono kad imaju njeno),pasos izrada 2000 i nesto,i opet treba i saglasnost 800 din...po mom misljenju preterano..

: Saky - 30. jun 2011 12:00:19(UTC)
Milly taman posla,nema ljutis icon_wink
poljubac

: milly - 30. jun 2011 10:47:33(UTC)
Saky, nadam se da nisi pomislila da sam nesto mislila protiv toga sto si napisala. Naprotiv, ali vidis kako je sve neuredjeno, jedni kazu da ne treba pasos, a mojima su trazili. I to nisu nabrojali pasos, knjizicu ili izvod, nego direktno-pasos i saglasnost. Verovatno bi im, da nije imao pasos, tek tada trazili ovo drugo.

: xristi_ks - 29. jun 2011 0:34:49(UTC)
Hvala...ma meni je samo problem,da je cimam zabadava po sup-u,ako nam ne stigne pasos....samo ne znam dal je moguca neka ubrzana procedura za decu.....!!A sto se tice cene mala je razlika,saglasnost je kako sam cula 800din,a pasos oko 2000

: Saky - 28. jun 2011 21:58:35(UTC)
milly slazem se sa tobom da dete treba da ima svoj pasos samo sam napisala da moze i sa ovim dokumentima,koga interesuje i kome treba moze da pogleda link,granicar je sve lepo objasnio

: milly - 28. jun 2011 20:48:04(UTC)
Ni meni nisu prosle godine trazili pasos za klinca, samo, kao sto ti kazes izvod ili knjizicu, ali pre deset dana, mojim roditeljima su trazili njegov pasos. Novi rezim je stupio na snagu u oktobru prosle godine.
Koliko god nama bilo smaranje (i dodatni trosak) vadjenje pasosa za dete, ipak se slazem sa tim da bi i oni trebali da ga imaju, upravo iz razloga zbog kog su i uveli tu obavezu, a to je sprecavanje otmica i trgovine decom. A to sto se to na granicama ne primenjuje u svakom pojedinacnom slucaju, je za svaku osudu!

: Saky - 28. jun 2011 17:46:22(UTC)
njami neka se momci lepo provedu

: Saky - 28. jun 2011 17:37:13(UTC)
milly mi smo u julu prosle godine isli u Budvu i nosili smo samo izvod iz knjige rodjenih za dete(bas u tom vremenu mu se radio pasos) i nase licne karte.
Evo satove patrole do CG gde govore o potrebnim dokumentima za ulazak u istu..inace emisija je radjena prosle nedelje
http://www.rts.rs/page/t...Satelit/912192/SAT.html
za punoletne:licna karta ili pasos
za decu:ako dete nema pasos izvod iz maticne knjige rodjenih ili overena z. knjizica...ako putuje sa npr. bakom i dekom pisana saglasnost roditelja

: milly - 28. jun 2011 13:04:03(UTC)
Orginalna poruka od: Saky Idi na citiranu poruku
xristi_ks za cg ti ne treba pasos,samo izvod iz maticne knjige rodjenih i saglasnost tm za izlazak deteta iz zemlje koje se vadi u opstini.Mi smo vadili prosle godine kad smo slali Luku sa bakom i dekom u Hrvatsku na more ali ne mogu da se setim koliko je kostalo,malo manje od 1000 dinara,cini mi se.

Bilo bi dobro da proverite u ambasadi CG, mada ja mislim da je od proslog, cini mi se, oktobra pasos neophodan za bilo koju zemlju. Sve to u cilju da bi se izbegla trgovina decom, a pasos je jedini dokument sa slikom koji dete moze da ima. Realno, kako bi se drugacije dokazalo da je to to dete za koje imate saglasnost ili izvodiz MKR. Ja sam sinu izvadila pasos i sa sve saglasnoscu ga poslala u CG, na more sa babom i dedom. Njima su trazili i jedan i drugi dokument.

: njamiii - 28. jun 2011 0:49:50(UTC)
Da javnem da smo izvadili, Saky, Xristi hvala jos jednom, da niste pomenule ne bi smo ni razmisljali u tom pravcu. Verovatno niko nista nece ni pitati, narocito sad u strajku, ali sto je sigurno sigurno je. U opstini Vracar imaju formular (u agenciji su nam rekli da u nekim opstinama imaju, a za neke mora da se sastavi), sve sto treba je br. detetovog pasosa i licna karta roditelja koji daje saglasnost. Kosta 490 din. + postina provizija, sve zajedno 520 din.

: njamiii - 27. jun 2011 10:29:59(UTC)
Hvala ti Saky, u teoriji treba izgleda, kaze zena iz agencije da ona za svoje dete uvek nosi i ako u praksi to niko ni ne gleda, ali nema potrebe za filozofiranjem, na more idu da se odmore a ne da se streckaju, tako da cu da skokem da opstine sad.

: Saky - 27. jun 2011 5:36:33(UTC)
Njami sad si i mene bacila u dilemu,mislim da ipak treba.Sis niko nije ni trazio,nit pitao na granici cije je to dete ali ipak su morali da imaju taj papir
Najbolje bi bilo da pitas sup ili opstinu.Mi smo u opstini Zemun izvadili za 10 minuta.

: njamiii - 27. jun 2011 0:14:01(UTC)
E sad... hmm Cekaj, da li ta saglasnost mora i kada dete putuje u inostranstvo sa jednim roditeljem ili samo kada ide bez oba roditelja? Jer mm je prosle godine isao sam sa malim za Ameriku nismo nikakvu saglasnost vadili i niko im nista nije ni trazio ni rekao. Sada u utorak njih dvojica idu u Grcku (bez mene) pa ne znam da li nam to treba neznam ? Uopste mi to nije palo na pamet, a ni u agenciji nisu nista pominjali. Za koliko se dobija ta saglasnost, da li bude gotova na licu mesta?

: Saky - 26. jun 2011 22:02:44(UTC)
xristi_ks za cg ti ne treba pasos,samo izvod iz maticne knjige rodjenih i saglasnost tm za izlazak deteta iz zemlje koje se vadi u opstini.Mi smo vadili prosle godine kad smo slali Luku sa bakom i dekom u Hrvatsku na more ali ne mogu da se setim koliko je kostalo,malo manje od 1000 dinara,cini mi se.

: xristi_ks - 26. jun 2011 15:02:58(UTC)
Da li neki zna da li mi za cg treba pasos za dete(ona ima god.dana)ili je dovoljna samo ona saglasnost mm,jer on ne putuje s nama(a i ako putuje)Unapred hvala

: katarina - 18. jun 2011 21:32:43(UTC)
ovde je oko pasosa opusteno i brzo ..slikala sam Emmu sama ,izradila slike za pasos,odnela i za 15 min je pasos bio gotov...ovde to radi opstina..nema redova,nema cekanja i nema papirologije ..sve imaju u kompu..icon_wink 12e je..i to smo zavrsili a traje 5god kasnije se odnese samo slika novijeg datuma i produzuju jos 5 .onda se nista ne placa vec sa 16 god dobijaju licnu kartu i pasos koji vazi 10god..

: MilicaCale - 17. jun 2011 15:18:09(UTC)
mi smo zavrsili. To sto je rekla leptir, plus, naravno, izvod i drzavljanstvo

: Leptir - 17. jun 2011 15:08:03(UTC)
Mi smo sad izvadili novi posto je prethnodni istekao a vazio je 2 godine (crveni) a sada vazi na 3 godine.
Deca preko 3 godine vazi im 5 godina.
Treba uplatnica od 2000 din,slikaju ga tamo i oba roditelja sa licnim kartama i potpis.
Podize ko hoce od roditelja.

: Mozart - 15. jun 2011 12:15:33(UTC)

Ako deci vadite pasos tj produzavate zbog kratkog roka vazenja,ne treba drzavljanstvo ni list rodjenih.Sve imaju u arhivi u kompjuteru.
To mi je rekla drugarica prosle nedelje je isla da detetu produzi pasos. Samo su slikali dete.

: MilicaCale - 14. jun 2011 19:51:05(UTC)
super, hvala

: njamiii - 14. jun 2011 18:58:43(UTC)
Koliko se secam mi nismo nista popunjavali, mislim da to sve oni na licu mesta na kompu odrade. Nema potrebe za kopijama l.k. jer oni sva dokumenta skeniraju. Dogovorite se kome je zgodnije da podigne detetov pasos jer oni tamo zapisu ko ce doci.

: MilicaCale - 14. jun 2011 14:24:08(UTC)
super, tako sam i mislila
a licne karte, samo na uvid, ili treba fotokopije?

a jos kazu, da ne treba onaj zahtev da se popunjava, vec na licu mesta. Jel to cuo neko?

: chencha - 14. jun 2011 14:10:40(UTC)
Potpisujete na licu mesta kad vadite pasos.

: MilicaCale - 14. jun 2011 14:02:19(UTC)
sta je saglasnost oba roditelja? to potpisujemo na licu mesta, kad predajemo za pasos, ili pisemo nesto oboje? Ovo mi nije bilo jasno

: sandrabgd - 9. jun 2011 11:03:40(UTC)
I mi smo SMS-om zakazali.Isto tako poslali u ponoc i odmah smo dobili termin.Termin nam je tacno za dve nedelje tako da smo bas zadovoljni sto ovaj metod zakazivanja ipak radi.
Isto je upitanju opstina S.V.

: BeBeBe - 22. maj 2011 22:38:43(UTC)
Probala.Uspela.Hvala :)

: njamiii - 16. maj 2011 19:58:47(UTC)
Izvini, sad mi kaze mm nismo cekali nedelju dana vec 14 doomed ja sam nesto posvadjana sa osecajem za vreme icon_rolleyes Kaze da poruku posaljes u 00:01 bukvalno, jer valjda od ponoci otvaraju termine.

: BeBeBe - 16. maj 2011 13:54:55(UTC)
U koje doba dana ste slali poruku? Ja sam barem 20poslala , i nikad nema slobodnih termina.

: njamiii - 13. maj 2011 23:44:24(UTC)
Mi smo zakazali u Savskom vencu preko sms-a, cekali smo do nedelju dana max na termin (bili smo pre 2,3 nedelje). Jako brzo smo zavrsili, cekali smo mozda 10 min. da zavrsi zena koja je vec bila unutra.

: BeBeBe - 13. maj 2011 23:05:54(UTC)
Da li je neko uspeo da zakaze sms-om u Beogradu termin za izdavanje pasosa? Ja danima pokusavam i nema nikad termina. Ne znam, vredi li biti uporan???

: Fokica - 10. april 2011 19:00:24(UTC)
Uplatili smo letovanje i primecujem da deciji pasosi isticu 2 ipo meseca od pocetka putovanja.
Da li treba da vadimo nove pasose?

: magi - 22. oktobar 2010 19:04:06(UTC)
Kamerman, u opstini ti daju formular, vec sastavljen, koji popunis i potpises a oni ga overe, barem je tako u opstini zemun. Inace, da, potrebna je saglasnost drugog roditelja kada ga samo jedan izvodi iz zemlje, ili oba ako ga vodi trece lice, mislim da nema veze da li ste u braku ili ne.

: kamerman - 21. oktobar 2010 23:49:09(UTC)
Cao svima.Treba mi hitan odgovor u vezi putovanja sa detetom.Zena treba da putuje sa detetom u Nemacku.Imaju obe pasos i sve je to sredjeno.Posto nismo vencani,interesuje me da li treba da ponese neku saglasnost koju ja trebam da potpisem da moze dete da putuje.Citao sam nesto o tome da treba da se overi u opstini ? Ajde molim nekog za odgovor.

: helena M - 26. jul 2010 19:43:12(UTC)
Hvala njamiii!!!!!!!!
:-* :-* :-* :-* :-*

: njamiii - 26. jul 2010 3:41:41(UTC)
helena, prilicno sam sigurna da dete mora da ima svoj pasos bez obzira koliko je staro. Nema vise ono na roditelja itd. Mi smo nasem detetu vadili pasos kada je imao 4, 5 meseci ne secam se tacno i dobio je svoj pasos koji vazi 2 godine. Ali svakako pozovi stanicu milicije pa pitaj.

: helena M - 24. jul 2010 9:08:23(UTC)
Da li je potreban poseban pasos za bebu od 2,5meseca?

: Lavita - 8. jul 2010 1:53:18(UTC)
1. čitko ispunjen zahtev za izdavanje pasoša
2. detetov izvod iz Matične knjige rođenih
3. uverenje o državljanstvu deteta, ne starije od šest meseci
4. dve fotografije dimenzija 3,5 x 4,5 cm (negde nije obavezna)
5. prijavu stana
6. ličnu kartu roditelja koji podnosi zahtev
7. dokaz o uplaćenoj taksi za izdavanje pasoša i dokaz o uplaćenoj naknadi za obrazac pasoša

ovo sam sada nasla
i obavezno je prisustvo oba roditelja zbog saglasnosti da detetu treba putna isprava

PITAM SE SAMO KADA CEMO MM I JA MOCI DA POVEDEMO DECU U SUP A DA TO BUDE RADNI DAN JER on radi do kasno mislim aaaaaaa

moracemo preko veze
danas sam registrovala auto za dva minuta i predivan je osecaj
prosle godine sam od 6 do 2 popodne bila u redu fuuuuuuuj

: Lavita - 8. jul 2010 1:50:16(UTC)
danas sam bila u supu da registrujem auto i videla sta nam treba za pasose i nove licne karte
posto ove godine letujemo u cg a pasosi za cg trebaju od oktobra necu zuriti

1. izvod iz maticne knjige rodjenih
2. drzavljanstvo
3. licna isprava roditelja
4. 2000 dinara taksa

(ako sam dobro zapamtila)
uverenje o državljanstvu (da nije starije od 6 meseci, za gradjane u inostranstvu toleriše se do godinu dana, original na uvid;
b) izvod iz matične knjige rodjenih na nacionalnom obrascu (da nije stariji od 6 meseci, za gradjane u inostranstvu toleriše se do godinu dana, original na uvid;
c) poželjno je da stranka priloži digitalnu fotografiju 5 + 5 cm (»en face«, na jednobojnoj sivoj pozadini);
d) dokument koji dokazuje identitet podnosioca zahteva (na uvid), a to je: pasoš, lična karta ili vozačka dozvola.
za dete je to sve isto

: T3 - 7. jul 2010 15:00:30(UTC)
ok sladjana provericu..
pa i nihe tako puno i skupo..,a za takse stas da kazem bar jednsa lepa vest tj sa njima je kostao mnogo vise tako da eto olaksaajuce okolnosti i povoljnosti za sve..
thanks jos jednom...

: sladjanam - 7. jul 2010 12:30:38(UTC)
Nalazi se kod mesne zajednice. Ali mislim da se tu vade dokumenta samo za mz Bagljaš. Mada, mož' da pitaš, ne škodi.

Vađenje pasoša je 2000 din,i to obrazac, a sve ostale takse su ukinute.

: T3 - 7. jul 2010 10:58:05(UTC)
sladjana hvala na info,ja nisam ni znala da se vec otvorio sup na baglasu gde se tacno nalazi?
verujem da su manje guzve nego u onom u gradu pa zato pitam...
koliko ukupno kosta vadjenje istog sa svim papirima i taksama?
kako ste uspeli da ga uslikate?

moram i licnu kartu da izvadim novu tacnije ovu biometrijsku pa me sad bas obradova sto mi rece da imamo novi sup a jos plus bez redova...tako da cu verujem i lk i pasos kako moj tako i za decu sto pre odraditi...

: sladjanam - 6. jul 2010 15:02:23(UTC)
Mi jutros bili da predamo za pasoš, u lokalnom SUPu, na Bagljašu, u ZR, bili smo tamo oko 15 do 8, NIJE BILO NIKOG DA ČEKA icon_eek , pa smo odmah sve završili, za 15 minuta, slikanje, i predali smo izvod iz MKR, državljanstvo, i lk mene i mm. Dobijamo pasoš za 2 nedelje.

: marija mara - 18. maj 2010 18:06:26(UTC)
bebu moras povesti na slikanje i njoj ce izdati pasos koji ce joj biti vazeci 3god,nema vise upisivanja bebe u roditeljski pasos
ps za bebu do 6m potrbna je samo krstenica,prisustvo oba roditelja i vazece licnekarte roditelja

: aleksayu - 22. april 2010 1:30:19(UTC)

DA LI NEKO ZNA,

pOSTO TREBA NASOJ BEBI DA VADIMOP PASOS, NAPUNICE 6 MESECI, KADA DOLAZIMO U MUP , DA LI MORAMO I BEBU DA POVEDEMO SA SOBOM, KAKO BI JE VIDELI I SLIKALI ILI NE MORAMO.

tAKODJE, DA LI MOZE DA SE BEBA , UPISE U STARI PASOS JEDNOG OD RODITELJE ILI NE.

uNAPRED ZAHVALAN.

: MilicaCale - 20. april 2010 13:06:15(UTC)
:) hvala. Sinoc sam bila umorna, pa sam pogresno napisala. Mislila sam na decu ispod 3, a ne dve godine i druga granica je 14, ne 16 godina.
znaci, ispod 3, izmedju tri i 14 i preko 14 godina

: Fokica - 20. april 2010 11:00:49(UTC)
MilicaCale u pravu si, a ja sam nasla link

http://www.mup.gov.rs/cm...enta.nsf/putne-isprave.h

: MilicaCale - 19. april 2010 22:30:11(UTC)
Jao, ja sam skroz zaboravila na ovu temu.
Prex, donesena je izmena zakona, pa sad pasosi za decu do 2 godine vaze 3, a za decu preko dve, pa valjda do 16 godina vaze 5 godina. Ne mogu sad da trazim link ali je tako.

: sabandijilla - 19. april 2010 19:49:14(UTC)
Neko je pisao ranije da se na Novom Beogradu moze zakazati za bebu. E vise ne moze, danas mi zenska u mupu koja radi na pasosima rece da jedan od roditelja cuva bebu, a drugi ujutro neka ceka u redu za broj :(

: Iva&Lule - 6. april 2010 17:28:27(UTC)
Citat:
MissGak - 6/4/2010 15:12

Ivana,hvala ti puno.S obzirom da ostajemo cela 3 meseca,nema smisla pisati molbu,a ne zelim da lazem.Ono sto je meni vazno jeste to da kada se preda zahtev za zamenu pasosa,da mi automatski ne oduzimaju ovaj vazeci.Tako mi to nece remetiti planove.
Preko koje web stranice mogu da narucim potrebna dokumenta?

MissGak, cak i kad dobijes novi pasos,potrazice ti stari samo da bi ga ponistili tj. da je nevazeci.Mojoj svekrvi su na starom pasosu makazama odsekli vrhove,a na mom pasosu i staroj licnoj karti udarili dve rupice.Slobdno kad odes predaj dokumenta za novi pasos,a stari ce ti ponistiti kad podignes novi i oni ne zadrzavaju te pasose stare kod sebe,nego ti vrate,ja imam kod sebe i svoj stari pasos i licnu kartu caos Posto ti u MUP-u njima ostavljas fotokopije od drzavljanstva,izvoda iz maticne knjige rodjenih,vencanih,fotokopiju pasosa i ostalo sto traze,a svi originali ostaju kod tebe i pasos dok ne dobijes novi. Posto ostajes tri meseca zavrsices ti sve to lepo,ja sam kod mojih bila tri nedelje,a nedelju dana cekala da mi posalju dokumenta iz Leskovca,posto su posle rata sva dokumenta u Leskovcu bila. Zato sam pisala molbu jer nisam imala puno vremena na raspolaganju,inace ne bih ni znala da mi komsinica nije predlozila,posto je ona isto pasose izvadila i za nju i cerku za 4 dana,da bi isle u Grcku na more.

Ja cu pitati sestru na kojoj web stranici je potrazila domuenta,mozda neka forumasica zna i moze ti dati link ovde.

: Animsaj - 6. april 2010 16:14:54(UTC)
Mame,

mi smo izvadili pasose (predali to jest) u MUP u Majke Jevrosime u centru Bgd.
dosli smo u 7 15.

od pola 8 se zakazuje za taj dan, milicioner dodje i pozove prvo sa roditelje sa decom i trudnice.

Mi smo predali za svo troje, tako da nas je beba uvela preko reda! I puno joj hvala za to :)

Ovo je sveza vest, tako da mozete i vi da odete tamo slobodno.

: MissGak - 6. april 2010 16:12:07(UTC)
Ivana,hvala ti puno.S obzirom da ostajemo cela 3 meseca,nema smisla pisati molbu,a ne zelim da lazem.Ono sto je meni vazno jeste to da kada se preda zahtev za zamenu pasosa,da mi automatski ne oduzimaju ovaj vazeci.Tako mi to nece remetiti planove.
Preko koje web stranice mogu da narucim potrebna dokumenta?

: Prex - 6. april 2010 16:02:05(UTC)
Milice, mozes da upises dete u stari pasos sve dok vaze stari pasosi, to je sigurno. Znaci moze tvoj muz da ga upise u svoj i onda ne moras da vadis nove pasose da bi otputovali u Makedoniju. A zasto mislis da bi od sledece godine Savin pasos vazio 5 godina? Potpuno je sve jedno da li mu vadis ove ili sledece godine, svakako bi mu vazio samo 2 godine.

: Iva&Lule - 6. april 2010 0:41:56(UTC)
MissGak,ja sam u avgustu prosle godine izvadila i pasos i licnu kartu za 4 dana.Jedno jutro sam otisla u 7h cekala red,u jednoj agenciji preko puta MUP-a platila 200din da mi sve popune i srede kako treba,kada sam dosla na red predala sva dokumenta i napisala molbu i zbog te moble zavrsila sve za 4 dana.Navela samo datum odlaska i niko mi nije trazio avionsku kartu na uvid.Odmah sam se i odjavila sa Kosova i prijavila na tatinu adresu, samo sam prezime promenila,inace bhi se vise izmaltretirala dok bi se prijavila na muzevljevu u Srbiji.
Sve me je kostalo oko 50-60eura i to je to.Moze dokumentacija da se potrazi i online,moja sestra je skoro tako uradila,uplatila u posti 2000din i poslali joj na adresu.

A moja svekrva je u maju prosle godine cekala red u 2h ujutru,predala dokumenta sve i podigla je pasos tek kada je dosla u avgustu na odmor u Srbiji.Inace ona ima duplo drzavljanstvo pa joj se nije zurilo.Ja nemam,ali sam brzo zavrsila,a Luka ima svoj pasos,nismo hteli da ga upisujemo u nase.

: Estella - 1. april 2010 19:44:19(UTC)
U MUP Rakovica na Vidikovcu stvari funkcionisu na sledeci nacin: radnim danima se dele brojevi od 8 sati, ljudi ne staju u red mnogo rano, obicno oko 6 i kasnije, a ti brojevi tj. termini su za isti dan. Moze neko drugi za vas da uzme broj. Subotom nema deljenja brojeva, vec se samo stane u red i predaju se dokumenta. Mi smo nasa predali jedne subote, stali smo u red u 6:15 i bili smo negde 4. ili 5., zavrsili smo do pola deset. Tada se cekalo 20 dana na izradu dokumenata. To je bilo pre nego sto su nam ukinuli vize, stvarno nisam sigurna kakva je sada situacija.

: malisha75 - 1. april 2010 18:24:51(UTC)
Milice, ja sam prvo upisala Ivana u svoj stari pasos, a posle nekoliko meseci smo svi napravili nove pasose. Mislim da u stari pasos moze da se upise dete sve dok vaze stari pasosi, pa taman da je to i samo mesec dana. Ali, sve ti je to dodatni trosak.
Cricketo, ne znam da ti odgovorim na pitanje, ali nadam se da znas da deca moraju biti licno prisutna pri pravljenju pasosa zbog slikanja. Ne mogu da se donose slike, nego se i deca slikaju na licu mesta. Mi smo morali svi i da idemo po pasose licno. Znaci, mm nije mogao da pokupi i moj pasos, bzv.

: MissGak - 1. april 2010 15:40:43(UTC)
MilicaCale,ako je do sada postojala mogucnost da se dete upise u "plavi" pasos,ne verujem da se zakon vezan za to promenio.Kada sam kontaktirala kozularno uz obrazlozenje da nisam u mogucnosti da putujem za Washington da bih zamenila pasos,naveli su mi kao opciju vadjenje starog,jer su mislili da je moj istekao.Zato verujem da je moguce i to.Kada su spremni da izdaju novi stari pasos,verujem da bi i upisali dete u isti.

Zar postoji i mogucnost zakazivanja?
Takodje sam nacula da je moguce online naruciti potrebne izvode i potvrdu o drzavljanstvu.

: cricketo - 1. april 2010 14:57:27(UTC)
Da li neko od vas zna u kojem SUPu nije bas velika ludnica tj.može da se zakaže ili bar ne mora da se čeka od 12 sati?.Treba da vadim pasoš sebi,bebi i sinu od 3 god.,pa ne verujem da bi nas sve pustili preko reda ,a ako već moram da čekam i ostavljam decu sa nekim da to bar ne bude u 3 , 4 sata ujutro. icon_rolleyes

: MilicaCale - 1. april 2010 10:30:33(UTC)
U biometrijski pasos ne moze da se upise dete. Mislila sam da ga muz upise u svoj stari (mada, verovatno ne moze).
Fora je sledeca: isli bi na ohrid juna. Verovatno ne idemo na letovanje u grcku ove godine. Ne vadi mi se detetu pasos sad, vadila bi ga sledece godine, da bi vazio 5 godina.
Meni je put placen, samo da dodamo novac za dragog, sava se slepuje. Nemam sad odakle da vadim jos dva nova pasosa (za njih dvojicu)

: MissGak - 31. mart 2010 16:49:28(UTC)
Hvala vam puno.Estella nasla sam odgovore na stranici,ipak cu najverovatnije regularno podneti zahtev,pa se nadam da necu cekati duze od dve nedelje.Na istoj stoji i da "zakon o putnim ispravama ne predvidja mogucnost upisivanja deteta u biometrijski pasos".

: 84d - 31. mart 2010 14:29:21(UTC)
Mislim da ne može, po novom, svako lice ima svoj pasoš. Tako su nama rekli ali ne znam važi li to samo za nove,biometrijske pasoše.

: MilicaCale - 31. mart 2010 14:18:21(UTC)
Da li je jos uvek moguce upisati dete u stari pasos?

: Fokica - 31. mart 2010 12:06:26(UTC)
Mi smo vadili pasose proslog oktobra i cekali smo na njih 7 radnih dana.

: Estella - 31. mart 2010 11:14:57(UTC)
MissGak, nasi "stranci" mogu da dobiju pasos po ubrzanom postupku ako imaju dokaz (npr. avionsku kartu) kad treba da se vrate. Isla sam sa svojom tetkom koja zivi u Nemackoj u MUP Rakovica i bukvalno je dobila pasos za dva dana jer je imala avionsku kartu da treba da se vrati nazad! Raspitaj se, nadji broj telefona nekog MUP-a i pitaj! Mozda ovde nadjes neke informacije http://www.mup.gov.rs/cm...enta.nsf/putne-isprave.h

: MissGak - 31. mart 2010 6:12:59(UTC)
Njamiii,hvala,znacilo bi mi.Dolazimo pocetkom juna,pa se nadam da u to vreme nece biti tolike guzve racunajuci na to da su se ljudi vec pripremili za godisnje odmore,pa samim tim i izvadili pasose ...tesim se

: njamiii - 31. mart 2010 0:58:35(UTC)
Mi smo pasose i lk dobili za 10 dana (Vracar je u pitanju), vadili smo ih pocetkom prosle godine. Bas cu drugaricu da pitam za koliko su njima bili gotovi pasosi, oni su ih skorije vadili.

: njamiii - 31. mart 2010 0:58:33(UTC)
Mi smo pasose i lk dobili za 10 dana (Vracar je u pitanju), vadili smo ih pocetkom prosle godine. Bas cu drugaricu da pitam za koliko su njima bili gotovi pasosi, oni su ih skorije vadili.

: MissGak - 31. mart 2010 0:27:09(UTC)
Dugo.Dolazimo na odmor u Srbiju,pa moramo da se organizujemo prema tome,a opcije koje imam ovde da ih izvadim su poprilicne teske za realizaciju.
Da li mozda duzina cekanja zavisi od opstine do opstine?

: marmit - 31. mart 2010 0:01:53(UTC)
Mi smo čekali 3-4 nedelje!

: MissGak - 30. mart 2010 21:29:15(UTC)
Zanima me koliko se ceka sada na izradu pasosa?

: Leptir - 13. oktobar 2009 12:39:51(UTC)
Ne znam za NB ali u NS nema nikakvih protekcija niti zakazivanja sa detetom.

Sto se tice slike u plavom pasosu mi je nismo imali,samo su upisani podaci.

: kololoca - 12. oktobar 2009 10:45:03(UTC)
Da li neko zna da li na Novom Beogradu i dalje vazi zakazivanje dan ranije za bebe, kao sto je neko vec napisao? Ja preko telefona apsolutno nikakvu informaciju nisam mogla da dobijem.

: BeBeBe - 19. avgust 2009 10:51:58(UTC)
Molim Vas za brz odgovor. Da li je neko putovao ove godine za Grcku sa detetom upisanim u roditeljski pasos bez slike? Da li je bilo problema za vadjenje vize i na granici?
Upisala sam dete prosle godine u svoj pasos, bez slike, a nemam vremena da sada vadim novi pasos.

: Kale79 - 23. jun 2009 10:24:03(UTC)
Evo vam informacije za pasos iz prve ruke!!

Potreban je izvod iz maticne knjige rodjenih i uverenje o drzavljanstvu (ne straiji od 6 meseci - kazu takav je zakon, al se tolerise do godinu dana). I male bebe se slikaju, mogu roditelji da ih sa strane drze, samo da se ne vidi ruka i obavezno je da imaju otvorene okice.
Ukoliko su roditelji u braku, prisustvo oba roditelja je obavezno i potpisuju neku izjavu, ako nisu u braku zahtev za pasos podnosi iskljucivo majka, a ukoliko su razvedeni roditelj koji ima starateljstvo uz resenje o razvodu.
Proces izrade pasosa traje 12-15 radnih dana i beba ne mora biti prisutna kod podizanja pasosa.

: Maja_81 - 22. jun 2009 20:52:47(UTC)
Vera je do skoro bila kod tate u pasosu a sad treba da joj izvadim pasos. Procedura ovde traje par sati i to je to. Pasos se dobije u roku od par sati.

: JASNA M - 16. jun 2009 1:42:09(UTC)
MAGI HVALA TI, JEDNA MUKA MANJE.....

: magi - 12. jun 2009 15:40:27(UTC)
Koliko ja znam, još uvek ne treba pasoš za cg, za malu decu se nosi zdravstvena knjižica a za školarce đačka sa slikom. Tako piše i na sajtu mupa. A možeš i da nazoveš da proveriš naš mup ili njihovu ambasadu.

: JASNA M - 11. jun 2009 16:01:49(UTC)
DA LI TREBA BEBI DA VADIM PASOS ZA ODLAZAK U CRNU GORU ?

: Diana01 - 1. jun 2009 20:59:22(UTC)
A da za pusenje u tim kancelarijama necu da komentarisem... Aj sto su sve kao sto sam vec rekla nesposobnjakovici obrazovani u ledja vec su i nekulturni i jadna ta deca mala i bebe koja dolaze tamo i cekaju satima u tom dimu.
I onda dodje Adrijana Lima i dobije pasos preko veze haha , e ona je bas cekala u tako sugavom hodniku i trpila neku nedovrsenu salterusu koja joj duva dim u lice :)

: njamiii - 1. jun 2009 18:42:02(UTC)
Hahahahahaah ufff cuuuti... da ti ne pricham kako smo mi proshli u pandurskoj stanici na Vracharu kad smo bebi vadili pasosh u januaru... Tad kada nisam emigrirala na Mars zauvek cu ostati u ovom chudu od zemlje. Prvo smo chekali ispred jednih vrata, pa su nas oterali ispred drugih, pa kad nas je posle x sati chekanja (sa sve bebom od 4 meseca) u uzanom, smrdljivom hodniku, dotichna "gospodja" koja se bavi prikupljanjem dokumenata oduvala posle dva koraka nachinjena preko njenog magichnog praga jer suprug nije dobro uplatio taksu, falilo 30 dinara (on je sa sajta MUP-a skinuo shta sve treba i tamo pisala jedna cena, koja je vazila do nove godine, a ustvari povecali takse posle nove godine, a ovi na sajtu nisu azurirali i on uplatio tako kako pishe ne znajuci za povecanje) uz komentar dodjite sutra. Muz skokne do poshte koja je na 5 minuta da doplati , beba i ja sachekamo, taman mi na red opet kad pandur koji sedi s ovom unutra i ispija kafe uvede neku koja je doshla posle nas. E tu popizdesmo maksimalno, napravi se chitava frka, dozvasmo shefa (koji je ruku na srce stvarno ok i normalan chovek ispao) koji je i reshio stvar i izvinjavao nam se i rekao da smo odmah trebali njega da zovemo, jer deca i trudnice imaju prednost (shto i krupnim slovima pishe na vratima od iste). Da ne potezem da ova purnja u kancelariji sve u 16, mislish da joj je palo na pamet da ugasi kad je beba ushla u prostoriju? Boz' sachuvaj. Nego usnama drzi pljugu i zmirka na jedno oko kroz dim i jedva prstom nabada neshto po tastaturi. Kada smo ishli da podignemo pasosh (opet vodaj bebu sa sobom) ta ista eto je na izdavanju pasosha. Ovaj put muz uvatio dete i pravo kroz vrata, nishta guzva, nishta narod koji cheka, neko neshto progundjao, on samo prstom dok je ulazio pokazao na natpis na vratima. Ja za njima ko siroche, bilo me sramota. Kad ova opet pochela da gundja, i muz ispizdeo, reko ti bash chchkash mechku, 'ocesh opet da izbacish bebu?? I ona ucutala.

: Diana01 - 1. jun 2009 17:00:06(UTC)
Znala sam ja da moze u ambasadi u zemlji u kojoj zivim ali ta procedura je tako razvucena, tako da sam predala dokumenta i sve sto mi treba za pasos iz Finske dobila bi ga na kukovo leto a mozda i kasnije. Samo zakazivanje traje, onda se oni bore sa uslovima za uzimanje otisaka i slikanje, a na stranu sto sve to kosta 10 puta vise nego u Srbiji. Tako da cak i oni u ambasadama preko pitaju "E a ako ides u Srbiju odradi to tamo, nemoj nas cimati ovde" .

I tako sam ja vadila pasos sebi ovde na Cukarici, i srecom pa moje dete ima strani pasos, kada sam videla koja se muka muci sa jednogodisnjom decom koja se plase kabine, pa vriste nece da se slikaju, nece da daju otiske, bacaju se tamo ,panice, roditelji gube zivce a neke nervozne babe ispred cekaju i psuju posto cekaju pa nikako da dodju na red posto dete zadrzava i tako. Jednom recju horor! Jedva sam cekala da pobegnem odande! NAjvise me doduse nerviralo nesposobno osoblje i oni sto rade na salteru a nisu sposobni ni vola u dupe da ubodu a ponasaju se kao da su bogom dani i da niko ne ume da radi taj posao sem njih. I da naravno smaracina sa cekanjem brojeva rano rano ujutru, pa onda nanovo cekanje cak i sa brojem itd itd.

A narod, narod ko narod, neverovatno mnogo penzosa i fosila sto hoce da budu sahranjeni sa cipovanom lk iako stara vazi do 2012 icon_rolleyes i naravno preko reda ne ide niko osim ako ne zeli da mu oci iskopaju. Ja sam za podizanje pasosa dosla u 10h predala papir i dosla sam 6 sati kasnije, popodne, i kada su me prozvali, one babuskere okolo su naglas komentarisale "Eto ona sad dosla a ja cekam 3 sata" Pa zar treba da budem budala i da sedim tu ceo dan. Imam malo dete...i na kraju ko je uopste ta babuskera pa ja njoj da se pravdam.

I tako jednom recju uzas , tuga , izgubila sam vise zivaca za tih par dana mlacenja sa birokratijom nego li za celu godinu. :|

: Prex - 1. jun 2009 16:10:26(UTC)
Devojke koje zivite u inostranstvu, ne znam da li ste cule, pise danas u vestima da od danas novi pasosi mogu da se izvade i u 22 diplomatska predstavnistva Srbije sirom sveta (navodno u svim onim gde je najveca koncentracija nasih ljudi).

: magi - 7. maj 2009 14:52:19(UTC)
LediIv, jeste na teritoriji Beograda možeš da ideš u bilo koju opštinu da izvadiš pasoš. Ja sam baš zbog toga napisala kakva je procedura za bebe na Novom Beogradu jer sam je prošla, ne znam kako je na ostalim opštinama. Ti znaš da sam se ja nosila mišlju da idem u barajevo ili sl. da izbegnem gužvu ali ovo se pokazalo vrlo jednostavnim i bezbolnim rešenjem.

: MikaMaca - 7. maj 2009 12:39:09(UTC)
Fokice ne znam gde ides na letovanje samo proveri koliko mora da ti vazi pasos po isteku vize, za Grcku znam da je 3 meseca, Bugarsku 6 meseci (sto znaci jedino ako ides u julu onda moze stari u surotnom mora novi) za Tursku nisam sigurna ali mislim da je valjda 2 meseca ili tao nesto

: Fokica - 7. maj 2009 12:20:43(UTC)
LediIV odlicno sto si pomenula ovlascenje. Ja to nisam shvatala ozbiljno mislila sam pa ja sam majka i udata sam za oca dece ali sam ga ipak izvadila. Inace putovala sam sama sa decom proslog meseca, i na pasoskoj kontroli su mi trazili ovlascenje oca.

Mi jos nismo izvadili nove pasose, svi imamo stare. Posle letovanja cemo da se kolektivno smaramo sa vadjenjem novih.

: MikaMaca - 7. maj 2009 12:15:37(UTC)
Ja sam vadila za mene i za dete pasos pre jedno 10 dana, sad bi trebalo da idemo da ga podignem. I morala sam da idem u 4 ujutru i da cekam do 8 jer kad sam jutro pre toga otisla sa Srletom policajac ladno nije hteo da me pusti preko reda a naravno ni niko odljudi u redu icon_eek A na svim zidovima pise da roditelji sa malom dcom imaju prednost. Sto se slikanja tice nije veliki problem veruj te, traje bukvalno manje od minuta a i vi ste sa druge strane paravana i zamajavate ga da gleda u vas. Srleta smo uspeli iz prve da slikamo bez problema. Meni je receno da on mora da ima svoj pasos tako da ce sad imati svoj. Pretpostavljam da je zato sto je biometrijski

: LediIv - 6. maj 2009 23:01:40(UTC)
magi, koliko znam, ko god je iz beograda moze da ide u bilo koji sup na teritoriji beograda, zar ne? ili novobeogradske bebe imaju poseban tretman na nbgd, a to ne vazi za ostale?

saveta, ja sam isla samo sa zdravstvenim knjizicama dece u cg, ni izvod iz maticne knjige ne traze, tj. bar nisu trazili prosle godine. jedino ako ides bez oca moras jos da imas njegovo ovlascenje da izvedes decu iz zemlje (u tom slucaju, cuvaj ovlascenje za povratak, jer ti ga i tad traze, mada tu ne vidim logiku).

: magi - 6. maj 2009 18:30:59(UTC)
Ne znam da li je neko već ovo napisao ali mislim da je korisna informacija za mame sa Novog Beograda. Ako vam treba pasoš za bebu NE MORATE da idete ujutru u 4 da čekate broj, za bebe se zakazuje, u supu na Novom Beogradu odete u toku dana i zakažete za sledeće jutro. Mi smo tako uradili, nakon što sam obišla sve supove i nigde nisu znali to da mi kažu dok me na kraju nije uputio neki policajac kod šefice službe upravnih poslova, kod koje kad sam otišla, i rekla da je za bebu i da ne mogu da dolazim sa njom da čekam a muž ne može jer radi, je rekla pa bebe i ne čekaju idite na šalter 13 i zakažite. Eto čisto da znate. Inače slikali su je tamo, stavila sam je na onu stolicu u kabini i čučnula pored nje da je držim jer ne sedi još stabilno a oni su zveckali kod aparata da joj privuku pažnju. I naravno slikali su je nasmejanu.

: Prex - 23. april 2009 12:45:25(UTC)
Za CG stvarno ne znam, to treba proveriti, ali znam da smo mi mogli da putujemo samo s licnom kartom pa bi mi bilo logicno da je i za dete nesto jednostavnije, da ne mora pasos. Ali stvarno ne znam.

Leptir, izvini ali mislim da nisi bas pazljivo citala. I ja sam napisala da kod nas postoji poseban salter za prijavu prebivalista i uopste se ne ceka, nema guzve i naravno nema ni brojeva. I ja sam potvrdu izvadila bez ikakvih problema i bez cekanja. Medjutim nije u svim gradovima tako. Negde se ovo regulise na istom salteru kao i licne karte i zato ima guzve, jer za LK su poprilicni redovi.

Brojevi o kojima mi pricamo su za podnosenje zahteva za pasose i za LK i mislim da je ova praksa svuda uvedena, ili barem u vecini mesta.

: saveta - 23. april 2009 2:18:57(UTC)
Nisam u toku sto se tice putovanja u CG? Zar treba pasos za bebu? Meni su rekli da mi je potrebna samo njena zdravstvena knjizica i izvod iz maticne knjige rodjenih da bi uporedili sa nasim lk. Jesu li to nesto promenili u medjuvremenu?

: leptir - 23. april 2009 0:03:34(UTC)
Ne znam zasto se ceka toliko kad prijavljujes dete ,kad je moja mama otisla popodne u SUP (NS) i prijavila Sergeja za 10.min i nikakav broj nije uzela hmm nije mi sad jasno?!

: layla - 22. april 2009 15:48:18(UTC)
zasto jednostavno kad moze komplikovano? strasno!

: mima80 - 22. april 2009 15:09:57(UTC)
Mi idemo za dve nedelje da predamo dokumenta, izjurili smo debelu vezu pre skoro dva meseca da bi nam zakazali za maj mesec predaju. Kod nas se, verovali ili ne, za pasos ceka vise od 6 meseci buljavko . Pre vise od mesec dana su zakazivali predaju dokumenata za kraj septembra, kad bih sada otisla verovatno bi mi zakazali za neki decembar, najbukvalnije. Znaci STRASNO!!!!!U Pancevu se Pasosi vade na samo jednom mestu, opstina ima preko 100 000 stanovnika, a oni mogu da obrade oko dvadesetak osoba dnevno, pa vi vidite. A da ne spominjem da bez pasosa ne mozemo ni u CG, ni u Bosnu, Hrvatsku, nigde, zato sto Gavrilo nema nikakav dokument. Sto znaci da nismo imali vezu ne bismo mogli na more da idemo ove godine.

: Prex - 22. april 2009 13:27:18(UTC)
Slazem se s tobom, i ja mislim da je bolje da se to sad prebrine i da dete bar ima svoj pasos, jeste da za decu pasosi vaze samo 2 godine, ali ipak bolje sad kad vec mora ionako da se ceka u redu nego opet sledece godine. I ja mislim da mnogi ljudi cekaju sledecu godinu jer misle da ce ipak do tada vecina da uzme nove pasose, a ustvari na kraju ce napraviti da onda sledece godine opet bude uzasna guzva.
Inace na svu srecu kod nas za prijavu prebivalista ili potvrdu o prebivalistu ima poseban salter, nije kao ranije isti onaj kao za licne karte. Srecom da je tako, jer nama je skoro trebala ta potvrda zbog zdravstvene knjizice nove, i poludela bih da sam morala da cekam u redu sa svima koji cekaju za LK.
Inace i kod nas se uzimaju brojevi, mislim da je svugde tako. Ja sam jedan dan tako otisla oko 6,30 ujutru da bih uzela te brojeve za nas troje za pasose, i shvatila sto vi kazete da ljudi cekaju cele noci...ma ludilo. Naravno nisam uspela. Ali imala sam srece i naletela na jednog poznanika koji zivi u inostranstvu i kome je sad bilo hitno da preda za novi pasos jer je sad dosao ovde na odmor. I posto je on morao zbog sebe da dolazi i ceka u toku sledece noci, onda je ubacio i mene na spisak (ljudi sami naprave spisak ispred SUP-a i upisu imena za brojeve), ja sam posle dosla oko 7,30 i posto sam vec bila na spisku za brojeve zahvaljujuci tom poznaniku onda sam uspela da uzmem brojeve tog sledeceg dana. Stvarno hvala mu, on nas je spasio.
Nego vezano za cekanje u redu, ja sam dobila brojeve koji bi trebalo da dodju na red negde oko 17h. I nas troje smo stigli tada u SUP da bi shvatili da su na red dosli tek oni ljudi koji imaju brojeve za 15h i da se napravio ogroman red jer se uzasno kasni. E onda krece nerviranje. Znaci mi smo imali termin od 17h a na red smo dosli tek oko 19,30 h. O tom redu ja vama pricam. Bez obzira na brojeve uzasno kasne i opet se stvaraju redovi. E ako vam se to desi, obavezno trazite da vas puste preko reda zbog bebe jer nije normalno da stojite u hodniku i cekate sa malom bebom.
Srecno svima, moram da priznam da mi je laknulo kad smo tu obavezu skinuli s vrata.

: Kale79 - 22. april 2009 13:08:19(UTC)
Prex HVALA na informacijama!!!!

Nazalost, ovde kod nas je sve na jednom mestu i uzimaju se brojevi, a bez broja nema dolaska na salter tako da nema ko da nas pusti preko reda. LAyla draga, i dalje su oni brojevi u opticaju, i dalje se staje u red u 3.... Ne bih da pricam kako smo uopste uspeli prijaviti dete u SUPu a da ne cekamo od 3.... A stvarno nemam obraza da ponovo trazim pomoc.
Ne bih je stavljala u svoj stari pasos, jer kao god okrenes moras stajati u redu, pa onda da zavrsim vec jednom

: bana mama - 22. april 2009 11:42:14(UTC)
Moj pasos vazi do sled godine, odnosno kao i svi stari-do kraja god. U martu sam vadila novu LK i tada upisala oba deteta u svoj pasos-rekli su mi da moze i da ce vaziti za ovu god. odlucila sam se za to jer cu vaditi samo jednu vizu za nas troje, inace putujemo u junu pa sled god, Boze zdravlja, vadicemo svima pasose. za malog, 1 god, mi nisu trazili sliku, vec samo za cerku 4 god. zadovoljna sam kako smo prosli, sto manje procedura-to bolje! icon_razz

: layla - 21. april 2009 18:34:12(UTC)
kale,
zasto u 3ujutru icon_eek icon_eek icon_eek ?
nije valjda da oni brojevi jos uvek ne rade??!!!

: layla - 21. april 2009 18:33:29(UTC)
prex
hvala na informacijama.
i meni treba pasos i za malog i mene.
da, stvarno mi nije jasno kako objasniti detetu od par meseci da bude mirna dok se slika?

da malo skrenem sa teme..moja drugarica je bila u supu da prijavi dete, imalo je oko 3nedelje.
niko nije hteo da je pusti preko reda!
jedan zuri na posao, jedan ide ovamo, jedan onamo, kao svi cekaju pa moze i ona!
ma nekultura kakva ne postoji nigde!
a, narano, jedan salter je za prijavu, odjavu, licne karte i jos brdo toga..

: Prex - 21. april 2009 18:01:41(UTC)
Evo informacije iz prve ruke posto smo mi prosle nedelje predali za nove pasose.
Tacno je, svako dete mora da ima svoj pasos, ne postoji vise upis deteta u roditeljski pasos.

Za deciji pasos ti treba sve isto kao i za tvoj, znaci: izvod iz maticne knjige rodjenih, uverenje o drzavljanstvu (oba ne starija od sest meseci), uplata jedne takse od 2000 din za izradu pasosa i jedne od 200 dinara (rep. admin. taksa) i OBAVEZNO prisustvo oba roditelja kada se predaje za detetov pasos. Ukoliko su roditelji razvedeni ili ne daj Boze jedan nije ziv onda je naravno druga procedura ali verujem da te to ne interesuje pa necu sad da pisem, uostalom ima sve na sajtu MUP-a koga interesuju detalji da sad ne bih nesto pogresno napisala.

Kada udjete svi unutra (mislim i roditelji i dete), predate dokumenta da ih skeniraju a dete uvedete u kabinu za slikanje. Oni ce vam namestiti dete da sedne na odredjenu visinu i podesiti sve kako treba tako da nema brige, oni o svemu vode racuna da dobro ispadne. Jedan roditelj obavezno ulazi u kabinu s detetom da se ne bi uplasilo dete, a drugi roditelj stoji ispred bas tu gde je kamera (bar je kod nas tako bilo) ali tako da dete moze da ga vidi i sve vreme razgovaras sa detetom i navodis ga da gleda u pravcu kamere, nadam se da razumes na sta mislim. Ako je beba mala i ne moze da sedi sama onda ne znam stvarno, posto to kod nas nije bio slucaj, ali oni za sve imaju resenje jer to vec uveliko rade. Mi smo recimo kad smo Taru pre 2 godine slikali za vizu - isto je bila mala, 6 meseci samo, mi smo cucnuli ispred i pridrzavali je sve vreme rukama a fotograf je slikao.
Kada slikanje bude gotovo i iskeniraju bebina dokumenta i vase licne karte, oba roditelja potpisu zahtev koji ti oni daju i to je sve.
Inace kada odes da predajes za pasos sa malim detetom, trazi da te puste preko reda, imas pravo, jer malom detetu ne mozes da objasnis da treba satima da ceka po redovima. Ma slobodno se javi sluzbenicima iz SUP-a i kazi da predajes za bebu i pustice te oni preko reda.
Srecno i pitaj slobodno ako te nesto jos interesuje.

: Kale79 - 21. april 2009 16:10:40(UTC)
Da podignem ovu temu i da pitam ako neko zna.... Mi planiramo uskoro u inostranstvo i samo sam nacula da nema upisivanja bebe u nove pasose, vec sva deca moraju imati svoj pasos. Ako vec moram u 3 ujutro u red za njen pasos, onda cu praviti i sebi novi. Zna li neko da li je ovo tacno i kako oni slikaju u SUPu ovako male bebe?

: eniqma - 5. novembar 2008 2:50:44(UTC)
Mene zanima kako to sada ide ovde u Srbiji, posto sam pitala da im vadim nove pasose, kazu ne moze, a ne znaju ni kako bi ih upisali kod mene!

: ada - 22. septembar 2008 17:58:02(UTC)
Mi smo prvi pasos dobili kad je Adin imao 2 mjeseca i odmah je dobio svoj pasos,i mi smo imali malo problema oko slikanja jer ipak je tad bio mala mrvica al na kraju je slika ispala i bolja nego sto smo se nadali icon_lol Ovdje pasosi za djecu vaze 5 godina i pasos bude gotov u roku od 7 dana.

: El-el - 22. septembar 2008 14:29:44(UTC)
Mi smo nasoj bebi pravili pasos kada je imala tacno tri nedelje. Problem je bilo samo slikanje jer ne sme da lezi na slici, vec da bude glava uspravno. Glavica joj je stalno padala dok ju je mm drzao. Morali smo joj praviti samostalni pasos jer smo pravili iseljenicku vizu. Sada sa 15,5 meseci uopste ne lici na onu bebu u pasosu.

: mayoli - 16. avgust 2008 12:26:12(UTC)
Milici je jedan pasos vec istekao,ove godine smo vadili drugi i njoj i Ani.Ispale su ko medici.Traje samo 2 god sto je bezveze jar mi treba oko 55 eura za pasose.I jos sam cekala mjesec dana.

: uniona - 15. avgust 2008 22:38:44(UTC)
i nama su isto trazili sliku za vizu. isli smo kod fotografa da je slika, a na slici slozila neku grimasu u fazonu "sta hocete vi od mene"
izgleda kao mali razbojnik
jos su joj u ambasadi napravili neku mrlju iznad glave, pa lici na punk frizuru ruganje

: Magija - 15. avgust 2008 18:56:34(UTC)
Mi smo Lenu upisali u moj pasos i to dok si reko keks, bez puno komplikacija. Ali meni traze sliku za vizu obavezno... icon_rolleyes Koji ce fotograf njoj facu da uslika, kad ja ne mogu sto aparat ne ispustam iz ruke, samo skljocam, ali ne voli se slikati pa bog! Cim vidi da uzimam aparat, ona zmuri i vice TAAAA! Zna da ce da bljesne blic!icon_lol

: Fokica - 15. avgust 2008 16:45:35(UTC)
Danas sam podigla pasos za Nikolu. Konacno klanjam

: hippeia - 2. avgust 2008 8:52:37(UTC)
U CG, kao i u BiH, nema više upisivanja djece u pasoš roditelja, već se mora vaditi poseban pasoš za dijete!
Ksenija prije dva dana dobila svoj prvi pasoš (do sad je bila upisana u mm-ov) i mogu vam reći da sam prijatno iznenađena koliko je procedura vađenja pojednostavljena i kako sve brzo ide. Ako nekog zanima kako to ide u CG, pisaću!

: Lukina mama - 1. avgust 2008 8:51:26(UTC)
Joj, koje ludilo kod nas, prosto ne mogu da vjerujem. Meni je isto receno da, dokle vazi meni, vazi i to sto je Luka upisan kod mene. Nema datuma kada je upisan, samo datum njegovog rodjenja. Nama cak ni sliku nisu trazili, rekli su da mozemo ako hocemo. Mi je nismo stavili, bas iz tog razloga sto se dijete mijenja. I nikad, hvala Bogu, nikakvih problema. Ja sam, za svaki slucaj, prije puta nazvala granicni prelaz u Batrovcima (jer smo isli za Hrvatsku) i rekli su mi da je sve to u redu. Covjeka prosto muka da uhvati od ovolikih komplikacija! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: ummi-emina - 1. avgust 2008 8:35:55(UTC)
Ja sam oboje dece ubacila u svoj pasos,znaci Emina je imala tada kada se slikala godinu dana,i Edina naknadno ubacila pre par meseci,uopste mi nisu na granici pravili problem,jer je bas ocigledna promena kod Emine tada i sada. Pitala sam pre nego sto smo posli,za svaki slucaj u MUP-u i rekli su mi da ne brinem zbog toga,znaci sve dok vazi meni pasos,vazi i za njih,e kada mi istekne ovaj,vadim posle svakom svoj.

: Fokica - 1. avgust 2008 7:48:24(UTC)
Citat:
Lukina mama - 1/8/2008 11:02

Evo iz prve ruke: Luka je prosle godine upisan u moj pasos. Ove godine je, sa dve ipo godine zivota, normalno putovao. Tako da me je zbunilo ono "do druge godine". hmm

I mene sve to zbunjuje. U pasosu ne pise ni datum upisa ni do kada vazi. Juce sam bila u MUPu i oni sami nisu bili sigurni koliko vazi icon_eek icon_eek icon_eek
Nikola 4-og puni 2 godine a mi 14-og putujemo, a upisan je u moj pasos sa 2 meseca i naravno da ne lici na sebe. Ne zelim da rizikujem i da eventualno imamo neki problem na granici pa smo juce predali za individualni pasos.

: Lukina mama - 1. avgust 2008 7:02:19(UTC)
Evo iz prve ruke: Luka je prosle godine upisan u moj pasos. Ove godine je, sa dve ipo godine zivota, normalno putovao. Tako da me je zbunilo ono "do druge godine". hmm

: Aiko - 1. avgust 2008 6:44:24(UTC)
Citat:
Ella - 29/7/2008 21:20

Citat:
Julija SG - 25/7/2008 01:35 I Lea ima svoj pasos, a na slici u istom ima tacno 3 sedmice! icon_lol Vec prvi put kad smo putavali, ona je imala skoro 5 mjeseci i niije licila na bebu sa slike. I da, njen pasos vazi 5 godina, a slika ne mora da se mijenja.

Slicna stvar sa Stellom. Stella ima francuski i svedski pasos, koji vredi 5 god. Slikala se kad je imala 2 meseca, ja sam joj drzala vratic, bas je bila bebana :) Naravno da sad ne lici na sebe. Sad kad odem dole u Srbiju, izvadicu joj i nas pasos, nek ima icon_wink

I ja da se upisem ovde. Podneli smo Nedi za britanski pasos i dobice ga za 3 nedelje bravo bravo bravo Nas vec ima. Na slici za britanski ima 16 meseci i uopste ne lici na sebe kad sam je slikala za srpski pasos. Tad je bila zblanuta beba od 7 meseci :)

: uniona - 1. avgust 2008 0:41:22(UTC)
Citat:
Fokica - 31/7/2008 19:16

Konacno smo predali za pasos.

Upis deteta u pasos roditelja vazi do detetovog drugog rodjendana i ne moze da se ponovo upise ...

dete moze samo jednom da se upise u pasos roditelja?
a sta ako je dete starije od 2 godine? koliko onda vazi?

: Fokica - 31. jul 2008 16:16:31(UTC)
Konacno smo predali za pasos.

Upis deteta u pasos roditelja vazi do detetovog drugog rodjendana i ne moze da se ponovo upise pa smo morali da podnesemo zahtev za poseban pasos- stari naravno.
E sad na moje veliko prijatno iznenadjenje nije bilo nikoga u redu za pasos. Bice gotov za 14 dana.

: Fokica - 30. jul 2008 6:04:53(UTC)
Uniona da li vazi 2 godine od kada je izvrsen upis ili do detetovog 2. rodjendana?

: uniona - 29. jul 2008 19:11:19(UTC)
Citat:
Fokica - 29/7/2008 20:12

Da li neko zna koliko vazi upis bebe u pasos majke?

nama su rekli da vazi 2 godine

: Ella - 29. jul 2008 17:20:49(UTC)

Citat:
Julija SG - 25/7/2008 01:35 I Lea ima svoj pasos, a na slici u istom ima tacno 3 sedmice! icon_lol Vec prvi put kad smo putavali, ona je imala skoro 5 mjeseci i niije licila na bebu sa slike. I da, njen pasos vazi 5 godina, a slika ne mora da se mijenja.

Slicna stvar sa Stellom. Stella ima francuski i svedski pasos, koji vredi 5 god. Slikala se kad je imala 2 meseca, ja sam joj drzala vratic, bas je bila bebana :) Naravno da sad ne lici na sebe. Sad kad odem dole u Srbiju, izvadicu joj i nas pasos, nek ima  icon_wink

: Fokica - 29. jul 2008 17:12:50(UTC)
Da li neko zna koliko vazi upis bebe u pasos majke?

: BeBeBe - 26. jul 2008 19:16:29(UTC)
Citat:
Fokica - 24/7/2008 07:29

Bebebe bas sme zanima da li si upisala bebu u svoj pasos.
Ja sam danas nazvala MUP i rekli su mi da vise ne postoji opcija da se beba upise u pasos roditelja nego mora da ima svoj. I pored gore navedene dokumentacije potrebno je i drzavljanstvo za bebu.
Ala komplikuju sok

Rekli su ti neistinu :)
Upisala sam bebana, ne treba slika, ne treba drzavljanstvo ako su oba roditelja na istoj adresi, ne treba prebivaliste za bebu. Dakle, potrebno je:
1. izvod bebana
2. taksa oko 200 din
3. popunjen zahtev
4. pasos roditelja u ciji se beba upisuje, i prisustvo tog roditelja

Gotovo je za 2 nedelje.

Za novi pasos i lk se zakazuje, i velika je guzva, barem je tako u Beogradu. npr. prvi slobodan termin za lk je pre neki dan bio sredina novembra, tako je i za pasose...guzva velika...

: Emina - 25. jul 2008 3:51:43(UTC)
Citat:
May05 - 25/7/2008 01:19

Emina jesi li ti isi vadila njemacki pasos?
Mayyo ena je takodje imala svoj pasos,ustvari ima ga i sad,i kao sto kazes beba na slici od 2 mjeseca a njoj skoro dvije godine,ma samo pare da uzimaju to je najbitnije.

Da May,Isa ima njemacki pasos,znas i sama proceduro oko naseg,ovako smo njemacki dobili za nepun sat vremena....

: Julija SG - 24. jul 2008 21:35:06(UTC)
I Lea ima svoj pasos, a na slici u istom ima tacno 3 sedmice! icon_lol Vec prvi put kad smo putavali, ona je imala skoro 5 mjeseci i niije licila na bebu sa slike. I da, njen pasos vazi 5 godina, a slika ne mora da se mijenja.

: May05 - 24. jul 2008 21:19:12(UTC)
Emina jesi li ti isi vadila njemacki pasos?
Mayyo ena je takodje imala svoj pasos,ustvari ima ga i sad,i kao sto kazes beba na slici od 2 mjeseca a njoj skoro dvije godine,ma samo pare da uzimaju to je najbitnije.

: Emina - 24. jul 2008 18:12:14(UTC)
mi smo Isi pravili pasos sa nepunih mjesec dana a isti vazi 10god icon_eek

mayya, bas sam postavila to pitanje u vezi slike,nama su rekli da mozemo donijeti novu sliku da promijene AKO ZELIMO a eto nemoramo icon_rolleyes

: mayya - 24. jul 2008 16:54:42(UTC)
Mislim da i u NS po novom bebe moraju da imaju samostalni pasos. Kazu da ce vaziti dve godine. I bas me zanima sta raditi sa slikom npr. dvomesecne bebe, kada za godinu ipo dana ode na put sa pasosem u kojem je ta fotografija. Smejurija. Cisto uzimanje para.

: Fokica - 24. jul 2008 15:36:13(UTC)
Jaco hvala ti zagrljaj

: jaca2210 - 24. jul 2008 15:12:41(UTC)
VEROVATNO.JA SAM JE UPISALA NA STARI I HTELA DA PREDAM ZA NOVI ALI NISU ZNALI STA MI TREBA ZA NOVI...HEHE,NISTA CUDNO.TAKO JE BILO U SREMSKOJ MITROVICI, NE ZNAM KAKO IDE U BG.UGLAVNOM, CEKA SE DESET DANA PA I TO DA ZNAS AKO ZURIS NEGDE I NE TREBAJU SLIKE DECI DO 5 GODINA

: Fokica - 24. jul 2008 12:11:10(UTC)
Jaco hvala puno, onda se to verovatno odnosi na nove pasose.

: jaca2210 - 24. jul 2008 11:48:08(UTC)
ja sam lanu upisala u svoj pasos pre desetak dana tako da moze SIGURNO

: Fokica - 24. jul 2008 9:29:41(UTC)
Bebebe bas sme zanima da li si upisala bebu u svoj pasos.
Ja sam danas nazvala MUP i rekli su mi da vise ne postoji opcija da se beba upise u pasos roditelja nego mora da ima svoj. I pored gore navedene dokumentacije potrebno je i drzavljanstvo za bebu.
Ala komplikuju sok

: BeBeBe - 21. jul 2008 14:10:49(UTC)
Citat:
Fokica - 30/6/2008 16:31

Potrebna dokumentacija: izvod iz knjige rodjenih, potvrda o prebivalistu i 2 slike. Drzavljanstvo ne treba ako ti i tm imate isto drzavljanstvo. Ne ceka se dugo jer se beba upisuje u pasos roditelja. Mi smo cekali 6 radnih dana.

Da li je obavezna slika bebe za stari pasos, ako bebu upisujem u svoj pasos?

: Nena75 - 17. jul 2008 9:20:01(UTC)
Fokice, hvala! :-*

: Fokica - 16. jul 2008 11:47:09(UTC)
Skinuto sa sjta MUPa

За ИЗДАВАЊЕ ПАСОША потребно је:
1. читко попуњен образац захтева за издавање пасоша;
2. пасош који поседује на увид ради поништења;
3. важећа лична карта на увид;
4. две фотографије димензија 3,5x4,5 цм (које верно приказују лик носиоца пасоша);
5. уверење о држављанству не старије од 6 месеци;
6. пријава стана, извод из МКР или уверење о држављанству за децу;
7. уплата за таксу и образац пасоша.

Обавезно је лично присуство у једном делу поступка.

Таксе:
- таксе за издавање путне исправе 440,00 динара
- образац путне исправе 450,00 динара. Уплату вршити на жиро рачун број 980-333-07.

Напомена: Бројеви жиро рачуна (pdf формат, 47KB) на које се може извршити уплата разликују се у зависности од општине

НОВИ - БИОМЕТРИЈСКИ ПАСОШИ

У складу са чланом 7. и чланом 8. Правилника о путним исправама (''Сл. гласник РС'' бр.54/08 од 23.05.2008. године), са пријемом захтева за издавање путних исправа према овом Правилнику као и по закону о путним исправама (''Сл. гласник РС'' бр. 90/2007 од 01.10.2007. године) отпочело се дана 07.07.2008. године.

За издавање пасоша потребно је:

- лична карта или друга исправа из које се може утврдити идентитет;
- уверење о држављанству само код првог издавања путне исправе по одредбама овог Закона - на увид
- друге јавне исправе којима се доказују подаци из захтева;
- може се приложити и фотографија величине 50х50мм ( "an face", на белој позадини, која верно приказује његов лик и испуњава све Законом прописане услове);
- прилаже се и путна исправа чији рок важења је истекао или која не може служити својој намени;
- доказ о уплати: за цену обрасца пасоша 2.000,00 динара на жиро-рачун Народне банке Србије - Завода за израду новчаница и кованог новца број 980-333-07 са позивом на број 07007965;
- такса на поднесак, у износу од 170,00 динара на жиро рачун републичке административне таксе број 840-742221843-57.

: ivy - 15. jul 2008 10:52:59(UTC)
Citat:
Magija - 3/7/2008 22:30

Ja imam i dodatno pitanje.

Mm i ja smo se vencali pre mesec dana. Posto sam uzela njegovo prezima, a licna karta i zdravstvena mi je na devojacko a ni adresa stanovanja nije menjana, interesuje me da li prvo moram da menjam LK ili mogu pasos da izvadim i na devojacko prezime i da li cu u tom slucaju moci dete da upisem u svoj pasos.

Planirali smo na more i trebace nam i viza i ne znam da li cu to moci sa vazecom LK ali i sa straim prezimenom ili cu morati da vadim novu LK (uzasne su guzve). Ne znam da li mogu sa starom licnom kartom i izvodom iz knjige vencanih sve to da dobijem...

Pasos ne moras da menjas dok ne istekne ili do krajnjeg roka za novi jer mozes dete da upises u pasos tm ili jos jednostavnije izvadis detetu pasos,jeftin je i vazi 2 godine. Boris ima svoj pasos od kako je imao 2 meseca bas iz razloga sto je meni devojacko u pasosu a mm i Boris nemaju istu adresu prebivalista.

Licnu kartu bi trebala menjati iz milion razloga a i kaznjivo je ali posto ti treba zbog letovanja i vize,to sve ide preko pasosa tako da licnu ne moras ni pokazivati nigde vec samo pasos a kao sto rekoh ne moras da ga menjas. Nadam se da ti je laknulo sad :)

: ivy - 15. jul 2008 10:41:44(UTC)
Za stari pasos moju komsinicu izaslo oko 3000 sve sa slikama taksama itd za nju i dete upisano u njen pasos i jos joj nisu stavili deciju sliku jer ona treba samo za bosansku granicu a za sve ostale ne treba,pa joj nisu ni stavili jer je jeftinije tako

: Nena75 - 15. jul 2008 10:31:51(UTC)
Jedno pitanjce. Posto i ja treba da vadim pasos novi sto zbog prezimena sto zbog upisa male u isti, vidim da se dugo ceka a cula sam da se stari dobije za dan, zna li neko koliko treba parica za jedan a koliko za drugi?

: Fokica - 14. jul 2008 9:06:02(UTC)
Laknulo mi je mogu da se izvade i stari pasosi. bravo

: Babily - 6. jul 2008 18:29:18(UTC)
Magija moras da promenis svu dokumentaciju.
Da bi se dete upisalo na tvoj pasos morate imati isto prezime. Tako su meni rekli i ja sam morala da vadim novi na novo prezime samo da bi njega upisala na svoj pasos.

: мирка - 4. jul 2008 18:45:29(UTC)
Шта да вам кажем - све то може брже АКО ИМАШ ВЕЗУ! Дакле, тражите неког ко зна неког ко ради у СУП-у srbenda

: Magija - 4. jul 2008 10:52:10(UTC)
Sve smo culi. Izgleda da nece sve da ide po loju kao sto smo planirali...icon_rolleyes icon_rolleyes

: Fokica - 4. jul 2008 10:38:51(UTC)
Ljudi da li ste culi da od ponedeljka pocinju da izdaju nove pasose i da ceka 30-60 dana, a Nikoli treba da izvadim novi, jer ce imati pune dve godine kada treba da putujemo sok sok sok

: Magija - 4. jul 2008 10:33:45(UTC)

Citat:
Fokica - 3/7/2008 23:51 Magija moras da menjas sva dokumenta.

Toga sam se i plasila, posto sam u sup usla samo da pitam i nisam mogla da stignem na red, kazu da se ceka po 5-6 sati u redu jer se sada prave one nove licne karte...:(

Hvala, fokice.

: Emina81 - 4. jul 2008 7:29:14(UTC)
Ja i mm imamo bosanski pasos a Isa ima Njemacki....
Pasos smo mu pravili kad je bio star 20 dana,trebali smo nase pasose, njegov rodni list,prijava stanovanja i slika....

Predali papire,sacekali deset minuta i kuci sa pasosom,sto ti je Njemacka icon_lol ,vazi 10god.a sliku mozeo mijenjati kad malo poraste....

: Julija SG - 3. jul 2008 21:00:43(UTC)
Lea i ja imamo hrvatski pasos, a mm srpski. Ona ima svoj pasos koji vazi 5 godina, a tek posle 27 godina starosti, se izdaje na 10 godina. Ja sam njoj vadila pasos u Cirihu u hrvatskom konzulatu, ali sam predhodno morala poslati brdo nekih papira za Hrvatsku, da bi nju prijavila dole i da bi mi oni izdali izvod iz maticne knjige rodjenjih i domovnicu. Za sve to, ako ne idu licno roditelji, neko mora imati punomoc koja je ovjerena u konzulatu. Moze sve da odradi i sam konzulat, ali traje od 3 do 6 mijeseci, a nama se zurilo, pa smo poslali punomoc mojoj strini koja je to zavrsila. Kada smo imali sve papire spremne, predali smo u Cirihu i odprilike 4 sedmice se ceka dok stigne pasos. Mora licno ici da se podigne i moraju oba roditelja biti prisutna, posto treba potpis od oboje. U hrvatski pasos se djete ne moze upisati, mora imati svoj.

: Fokica - 3. jul 2008 19:51:02(UTC)
Magija moras da menjas sva dokumenta.

: Magija - 3. jul 2008 19:30:25(UTC)

Ja imam i dodatno pitanje.

Mm i ja smo se vencali pre mesec dana. Posto sam uzela njegovo prezima, a licna karta i zdravstvena mi je na devojacko a ni adresa stanovanja nije menjana, interesuje me da li prvo moram da menjam LK ili mogu pasos da izvadim i na devojacko prezime i da li cu u tom slucaju moci dete da upisem u svoj pasos.

Planirali smo na more i trebace nam i viza i ne znam da li cu to moci sa vazecom LK ali i sa straim prezimenom ili cu morati da vadim novu LK (uzasne su guzve). Ne znam da li mogu sa starom licnom kartom i izvodom iz knjige vencanih sve to da dobijem...

: nacafaca - 3. jul 2008 14:19:02(UTC)
Mi smo acku kada je napunio 3 meseca izvadili pasos i mnogo je prakticnije da ima svoj nego da je u mom iz razloga da recimo negde treba samo sa ocem da putuje sta znam iznenada a ako je u mom upisan ne bi mogao zato bolje da beba ima svoj!

: Babily - 3. jul 2008 10:38:53(UTC)
Za srpski trebaju slike za upis u pasos. Ja sam predala slike. Uplatila nesto, popunila papir neki i dala na uvid drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige.
Jedino sto traze potpis roditelja drugog ako niste na istoj adresi sto je moj slucaj.

: May05 - 2. jul 2008 21:17:21(UTC)
Ena ima bosanski pasos,isto kao i ja i mm,ma kod nas nije bio pasos problem vec maticni br,sis su isli u Bosnu pa usput predali za maticni broj,kad su trebali podici kao zakon se promijenio da samo jedan od roditelja moze podici taj br,jos su imali i punomoc koju smo ovdje napravili i preveli kod notara,sve to kosta,mm je morao maksuz ici zbog tog broja,djever takodje,2 puta morao ici u bosnu samo zbog toga,ako trebate Bosanski pasos moraju oba roditelja da se potpisu,mi smo prvi pasos u Becu vadili jer nam je blize(a postom salju kad bude gotov),drugi smo vadili u bosni jer smo tad bili na odmoru,neznam zasto sa tim komplikuju,plus taj br se mora cekati dvije sedmice pa mislim stvarno uzid ,pasos za djecu vazi dvije godine,a za odrasle 5.

: Iki - 2. jul 2008 20:28:46(UTC)
Lara ima austrijski pasos i srpski (u mom je upisana). Srpski smo vadili kad je imala oko 4 meseca. Nije mi nista posebno trebalo, neki formular gde smo se potpislai mm i ja, od njega pasos, moj pasos, uplacen neki iznos (zaboravila sam koliko) i to je to. Fotografije nisu trebale. To sada traje 2 godine, pa posle mora imati posebno svoj pasos.

: Mary - 2. jul 2008 19:10:33(UTC)
mm ima Svicarski pasos, ja Hrvatski a Mateo je po rodjenju odmah dobio Svicarski jednostavno samo nasa familijarna knjiga i 1 slika gotovo za 15 dana.odmah dobio i ID kartu a sve doslo postom. cas posla

: glorija - 2. jul 2008 18:25:25(UTC)
Ko ima pasoš za dete,neka proveri da nije istekao, pošto važi samo 2 godine.

: Babily - 2. jul 2008 16:48:25(UTC)
Grrrrrrrrrr...u SUP-U mi rekli da mora moj muz da potpise ako je beba prijavljena na drugoj adresi. Uopste mi nije jasno sta ce im to jer je dete moje takodje, sta sad eto on ne moze da potpise jer nije tu neko vreme a nama treba pasos hitno. I posto smo u braku ne znam u cemu je problem. Nisam trebala ni da pitam jer koliko su smotani ne bi se sami toga ni setili.

: Jecca - 1. jul 2008 11:42:57(UTC)
NE znam sto i kod nas ne uvedu te decije pasose, cak iako su bebe. Nina je dobila na cak 10 godina iako je dobila svoj pasos kao beba od 3 meseca, cak i manja cini mi se.... A ti u svakom slucaju Babily, idi lepo u SUP pa pitaj na pravo mesto! Al mislim da ce biti ok...

: Babily - 1. jul 2008 9:59:47(UTC)
E odlicno. Onda ne bi trebalo da bude problema. Javicu sutra sta je bilo.

: Ivana-Lukina mama - 1. jul 2008 9:54:15(UTC)
Moj muz ima Fr pasos,ja Srpski sa devojackim prezimenom,jos malo mi istice pasos pa cu promeniti na vencano prezime,a Luka ima svoj pasos izvadili smo kad je imao 3 meseca.

Jer ako bi se nekad desilo da ga muz povede negde,a on na mom pasosu pa da ne bi bilo problema,ovako ima svoj pasos koji vazi do 5 godina,pa posle ce opet imati drugi kad taj istekne :)

: maleenaa - 1. jul 2008 9:34:20(UTC)
Nije problem.Moj muz je na jednoj adresi ja na drugoj.Dete sam upisala u svoj pasos doduse u ambasadi u Bernu.Mada ne vidim da je i tu nekakav problem cim su mog Stefana upisali.

: Babily - 1. jul 2008 9:28:12(UTC)
Treba da upisem svoje dete u svoj pasos. Jel' predstavlja problem sto nas dvoje nismo prijavljeni na istim adresama?!
Jel' zna neko?

: Fokica - 30. jun 2008 18:31:05(UTC)
Potrebna dokumentacija: izvod iz knjige rodjenih, potvrda o prebivalistu i 2 slike. Drzavljanstvo ne treba ako ti i tm imate isto drzavljanstvo. Ne ceka se dugo jer se beba upisuje u pasos roditelja. Mi smo cekali 6 radnih dana.

: JelenaPetrovic - 30. jun 2008 18:28:19(UTC)
Za bebin pasos je do sada bilo potrebno Izvod iz maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo i porvrda o prebivalistu, cini mi se, mada je moguce da su nesto menjali za ove nove pasose.
Nadam se da sam bar malo pomogla.
I fotografija naravno, mada do sada nije bila obavezna za decu do trece ili do pete godine, nisam bas sigurna za uzrast.

: BeBeBe - 30. jun 2008 18:03:20(UTC)
Šta je sve potrebno od dokumenata za bebin pasoš? Koliko je vremena potrebno za dobijanje istog?