Obaveštenja

Icon
Error

: Leptir - 31. oktobar 2011 11:07:06(UTC)
Imamo Pic-ov inhalator i cim pocnu da sline ja ih inhaliram,fizil.rastvor + prospan kapi. I vec posle dan dva je bolje.

: bebci - 20. avgust 2009 15:10:07(UTC)
Ja imam dete od 2 ipo godine i inhalirali smo se vec 100 puta jel stalno kuburimo sa nekim bronhitisima.....imamo kucni inhalator i to je spas........meni je dr rekla da je berodual bolji od spalmotila jer ima manje nus pojave i manje je stetan....ali se svakako mora posaveti sa dr oko odnosa lekova koji se stavljaju u inhalator....Mada obicno inhaliranje sa fizioloskim rastvorom mozes kad hoces i koliko hoces.....
Ja sam bas pristalica inhalacija jer smo mi samo uz njih i bez ikakvih lekova sto puta pobedili bronhitis...

: kaja - 15. mart 2009 17:07:49(UTC)
anita respekt
Meni ovo tvoje objašnjenje deluje skroz logično. A ja volim da je stvar logična!

: rainbow - 15. mart 2009 17:02:41(UTC)
Anita na to sam i mislila, i mi se ne inhaliramo samo kada je obican kasalj icon_wink

: anita75love - 15. mart 2009 13:57:39(UTC)

Evo  i ja da vam kažem svoje mišljenje na osnovu ličnog iskustva.....

Ako dobro "zaribate" znači kašljete, imate bronhitis i da ne nabrajam sve mogiće "itise" tj.upale, šjam isl onda je inhalacija stvar koja može jako da pomogne-ubrzava prodor leka ili lek.supstance (nekog et.ulja, para čaja koje deluju dezinficijentno isl).

Ali ako je bolest tek u povoju, nije se spustila na pluća, nalazi se još uvek samo na nivou nosa ili grla (prehlada bez kašlja ili sa suvim slabim kašljem, gušobolja, anigina sa ili bez temperature i curenjem nosa, upale nosne sluzokože, grip bez komplikacija na plućima isl) nikako se ne inhalirajte!!!! Upravo iz gore navedenog razloga da inhalacija pomaže prodor leka ali i virusa i bakterija koje još nisu zahvatile donje disajne puteve!

Može se desiti što je prirodna progresija bolesti usled slabog imuniteta (a zato ste se i razboleli) da i zaradite bronhitis, upalu pluća isl kao komplikaciju neke od navedenih bolesti i tada će vam inhalacija pomoći ali se može desiti i da uspete da prezdravite i bez kašljanja (što nije retko) i tada bi vam inhalacija štetila! Zato se oko toga lome koplja-u stvari treba znati šta kad treba da se radi!

Ovo je o moje lično iskustvo-kad sam običnu prehladu inhalirala zaradila sam kašalj (i to ne jednom...., pa sam se opametila) a kad sam pre 19 godina poslednji put imala upalu pluća inhalacija mi je bila spas i ozdravila sam za samo 10-tak dana!

:-*

: rainbow - 13. mart 2009 14:24:17(UTC)
Mi se inhaliramo kad god ustreba icon_lol . U zavisnosti kakav je problem i sta nam dr prepise, koristimo spalmotil sa fizioloskim ili pantenol sa fizioloskim ;] . Meni je jako pomoglo inhaliranje u poslednjoj trudnoci kad sam uzasno kasljala a nisam smela da koristim lekove jer je bio pocetak trudnoce. Onda sam se inhalirala samo sa fizioloskim rastvorom 8)
Jos jedan glas za inhalaciju! icon_wink

: STOJNICR - 4. mart 2009 20:39:09(UTC)
uvek sam za inhalaciju jer sam se uverila da nam 100% pomogne

: ielena - 4. mart 2009 20:36:03(UTC)
Pavle je imao bronhiolitis i pulmolog je savetovao inhaliranje Spalmotilom i fizioloskim rastvorom na 8 sati. Rekao nam je da preventivno, kad kija, mozemo da ga inhaliramo samo fizioloskim jednom ili dva puta dnevno. Drenaza je isto odlicna, ali to mora da ti pokaze neko kako se ispravno radi. Kupili smo Prizmin inhaalator i od tada nije imao problema.

: Medvedic - 4. mart 2009 20:16:47(UTC)
Naravno da sam ZA,ali ipak uz konsultaciju sa dr...

: JasnaMK - 3. mart 2009 17:19:17(UTC)
Citat:
mayya - 27/2/2009 22:04

Mi imamo kucni inhalator i redovno se inhaliramo, cim zaskripi.
Uvek nam puno pomogne.
Sreca je da Nemanja obozava inhalator i po citav dan bi se inhalirao, da moze.
Inhaliramo se mesavinom fizioloskog rastvora i pantenola.
Preporuke svim mamama koje se dvoume.

kao da sam ja pisala od reci do reci - da ne ponavljam :)

: mayya - 28. februar 2009 0:04:11(UTC)
Mi imamo kucni inhalator i redovno se inhaliramo, cim zaskripi.
Uvek nam puno pomogne.
Sreca je da Nemanja obozava inhalator i po citav dan bi se inhalirao, da moze.
Inhaliramo se mesavinom fizioloskog rastvora i pantenola.
Preporuke svim mamama koje se dvoume.

: nikolicina mama - 27. februar 2009 23:09:04(UTC)
I ja sam ZA, mojim klincima je to za sada pomagalo!

: dadoijoco - 27. februar 2009 11:42:25(UTC)
Citat:
sandra78 - 27/2/2009 08:39

Stub savremene terapije respiratornih oboljenja je inhalacija. Lek direktno ide tamo gde treba,u pluca! Najbrze i najefikasnije dejstvo je upravo tako. Iz iskusta mogu to potvrditi,moja malena je sa par inhalacija pregurala jako veliku opstrukciju pluca.
Veliko ZA ,za inhalacije! bravo bravo bravo

Potpisujem

: katarina - 27. februar 2009 10:53:09(UTC)
Sandra je sve napisala da se ne ponavljam....A i Prex sa kapima i nju potpisujem cak se moze i kupati sa nekoliko kapi istih ako su to to koje mislim da jesu.

: sandra78 - 27. februar 2009 10:39:52(UTC)
Stub savremene terapije respiratornih oboljenja je inhalacija. Lek direktno ide tamo gde treba,u pluca! Najbrze i najefikasnije dejstvo je upravo tako. Iz iskusta mogu to potvrditi,moja malena je sa par inhalacija pregurala jako veliku opstrukciju pluca.
Veliko ZA ,za inhalacije! bravo bravo bravo

: JOgi - 18. februar 2009 18:12:55(UTC)
Mi smo dva puta imali jaku upalu grla, vec kod prvog puta smo otisli u Dragise Misovic na decju pulmologiju i tamo nasli divnu doktorku koja je odmah uvela inhalacije. I za drugu upalu smo isli tamo i dotorka nam je rekla da cim dete pocne da kaslje valja ukljuciti inhalaciju, za pocetak samo fizioloskim rastvorom jer se na taj nacin sire disajni putevi ali i omeksava sekret pa ga dete izbacuje. u suprotnom se sekret spusta na pluca. Kada je kasalj malo jaci ukljuciti berodual a kada dete skripi dok place ili prica ukljuciti pulmokort. Naravno rekla nam je koje su doze za ognjena, u skladu sa uzrastom i tezinom, ali samo hocu da kazem da je inhalacija dobra.
i ja sma cula, od nekih rodjaka da dete ne treba toliko inhalirati navikava se na lekove i sl, a onda je njhov sin sa samo nekoliko meseci zivota zaradio bronhitis. Zao mi je zbog toga naravno,a li ljudi ponekad mnogo grese.
Inhalacija fizioloskom rastvorom nikako nemoze da naskodi, dok cekanje moze da dovede samo do ukljucivanja antibiotika koji su po meni gori za organizam.

: Prex - 18. februar 2009 10:59:12(UTC)
Alek ja ne bih stavljala u kadicu dok se kupa, ne znam da li to moze, to ipak treba proveriti.
A sto se tice toga da li sme inace u sobu da se stavi a ne samo kad je dete bolesno, pa da, ja to i radim, nisam verovatno lepo objasnila, znaci ja ne stavljam to samo kad je ona bolesna vec stalno u toku zime jer je od grejanja suv vazduh. Ja stavljam uvece pred spavanje, svaki drugi dan posto se miris odrzi po dva dana. Inace jednom smo kupili neke druge kapi posto nisu imali Timintol u apoteci u komsiluku a nas mrzelo da idemo do druge apoteke, i nista nisu valjale te druge, ne secam se sad kako se zovu te druge, ali tad sam se uverila koliko su ove bolje, i lepsi i prijatniji miris, i duze se odrzava. I moja sveki pre neki dan kupila neke druge, kao miris bora, i uzasne su, meni smrde nisam mogla da podnesem taj miris, nema ni B od bora, vise mi mirisu kao kad neko upali neku gumu...ma uzas. Tako da ja iz mog skromnog iskustva preporucujem bas taj Timintol jer sam jako zadovoljna.

: ALEK2006 - 12. februar 2009 17:03:19(UTC)
Biterlemon nebrini se bre za inhalaciju ona ce joj samo pomoci i nista drugo. Time se otvaraju bronhije, sazreva kasalj kao slajm. Tako da samo nastavi sa tim videces i sama. zagrljaj

Prex skroz ti dobra ova fora sa isparavanjem, a jel to smem da stavim i ovako u sobu ili recimo kad se dete kupa pa u kadici ili samo kad je bolestan? neznam

: Prex - 11. februar 2009 17:43:58(UTC)
Da da ima ih u slobodnoj prodaji, koliko ja znam prirodne su potpuno, meni ih je apotekar kao takve preporucio. Ja sam pocela da ih koristim tad u trudnoci kad sam se razbolela a nisam smela skoro nista od lekova da pijem zbog trudnoce. Tada su me spasile. Pise na kutiji koliko se kapi sipa u koju kolicinu tople vode, sve zavisi od uzrasta.
A sad ih koristim kao sto sam gore napisala, u jednu posudu sipam vrucu vodu i otprilike sipam iz bocice, mozda bude kao jedna supena kasika, i tako stavim na radijator i cela soba zamirise na eukaliptus, vazduh je sveziji (od grejanja je uglavnom suv vazduh i drazi grlo, zato sam i pocela ovo da radim) i svi lakse disemo. To uvek uradim pred spavanje. Nekad jednom u dva dana, odrzi se miris, ne mora cak ni svakog dana.

: Biterlemon - 11. februar 2009 17:32:12(UTC)
Ma moji nesto slusali da TV-u pa samo zvocaju, kao da ja mogu da uticem na dok.a i nasoj kumu mada njeno dete ima deciju astmicu dok, u Beogradu rekao da nikako inhalaciju da nije dobra.

Iskreno Lani pomazu, i ona super saradjuje cak i kad su joj vadili krv samo sam joj rekla Teta ce malo da bocne prstic i gotovo i ona cak nije zaplakala, posle toga je sama pocela da prica, teta malo bocne pitic i gotono.
Kod inhaliranja sedi mirno sama drzi maskicu super je.
Malo sam procunjala po internetu i videla da je to veoma cesta pojava pa se vise mnogo ne uzbudjujem toliko, verovatno mi je bilo strano jer Tijanu nikad nisam vodila i nikad nisam imala takav kasalj kod nje.
Vidim da si napisala za kapi reci mi Prex ima ih u slobodnoj prodaji, su to biljne kapi i kakao ih koristis?

: Prex - 11. februar 2009 13:48:19(UTC)
Biterlemon ne znam zasto bi bilo stetno inhalirati se? Objasni nam ko ti je rekao da bi moglo da bude lose, ja stvarno nisam cula takva misljenja. Ja nisam probala da nateram Taru da se inhalira posto je ona uzasno nezgodna za sve te stvari, jedva joj i T izmerim i dam sirup, to je maksimum njene saradnje, ali svako vece kad se ona uspava obavezno stavljam posudu sa toplom vodom na radijator u koju sipam malo Timintol kapi za inhalaciju, i primetila sam da ako slucajno zaboravim da stavim da ona dosta kaslje, i cim stavim te kapi (cela soba jako lepo i sveze zamirise na eukaliptus) ona odmah prestane da kaslje. Eto to je neko moje skroz laicko i maleno iskustvo sa tim stvarima.
Inace kad sam bila trudna i razbolela se, a nisam smela da pijem lekove, mene je spasilo inhaliranje tim Timintol kapima.

: rozga - 9. februar 2009 21:37:32(UTC)
Mi smo vec imali tri bronhiolitisa a imamo godinu dana. Sva tri puta smo imali inhalacije i to je verovatno i pomoglo. Ne mislim da su stetne kad mogu da pomognu. Jednostavno ti lekovi (spalmotil i berodual) pomazu da se bronhije rasire i da te dete lakse dise. Mislim da je pored inhalacije dosta dobra drenaza jer je to nama bas pomoglo kod 2. puta. Ali to treba da rade fizioterapeuti ili da te dobro nauce kako to da radis.
Sto se tice splamotila znam da moze da izazove ubrzan rad srca, pa mi se nekako cini da je berdoual bolji. Moji su farmaceuti i kad vidim da oni nista ne komentarisu sto se tice lekova, onda ja nemam sta da sumnjam. A i s druge starne zna se da lek jedno leci ali necem drugom steti...

: Biterlemon - 9. februar 2009 21:06:46(UTC)
Kakvo je vase misljenje o ihnalaciji.
Naime nama se vec drugi put desava da jedan obican grip napravi lom, odnosno kad smo otisli kod dok na prvu kontrolicu pose tri dana dok. je cula kao upalu pluca, medjutim leukociti su skroz bili mirni.
I ovog puta kao i u godinu dana dobili smo inhalacija, postoje oprecna misljenja da li je dobra ili ne pa mi je neophodno misljenje.
Inace Lani se uvek cuje kad god krenemo da kasljemo ali ovakve opstrukcija nam se desila posle prvog rodjendana i sad.
Pitala sam cak i dok. da il ima veze to sto je rodjena mala ustvari kao nedonosce je vodjena, ona nje bila mog misljenja.
Iskreno ovog puta kad je krenula sa napadima kaslja koji je trajao od 11-01 doslo mi je da vodim dete na decije odeljenje u sred noci, ali se smirila pa sam sacekala jutro i imala sta da cujem.
Mozda sve ovo nije tako strasno ali takav kasalj i takvo tesko disanje za Tijaninih deset godina nisam nikad cula pa cak i kad je imala bronhitis, verovatno mi sve ovo zato deluje tako strasno.

: lelly - 3. februar 2009 22:05:48(UTC)
Ja sam se svojim očima uverila da maske ne sterilišu, niti imaju nameru.
Onda sam kupila inhalator i sada ne brinem da li će moje dete pokupiti nešto sa maske.

: sandra78 - 2. februar 2009 19:43:14(UTC)
I mi smo u klubu inhaliranih beba :(
Kazu da je stup savremene terapije respiratornih problema upravo inhalacija! Nema boljeg resenja od nje... Nama je neverovatno brzo pomogla a spustilo se bilo na pluca,svirala je uzasno :( i za 2-3 inhalacije se sve smirilo..
I kuci treba imati inhalator jer sto JOgi rece,muzika,igramo,plesemo i sve ide lakse.. A u D.Z. je bio stvarno horor!!!! ;]

: JOgi - 8. decembar 2008 17:14:50(UTC)
Da se i mi prikljucimo drustvu koje se inhalira :(.
Mi smo pola novebmra jurili u dragise misovic dva puta dnevno na inhalacije (sterilisu maske obavezno :) ), tamo smo i proveli u krevetu prva tri dana kada smo imali 4 inhalacije dnevno (dva puta adrenalin i dva puta pulmokorp), a onda smo od kuce isli ujutru i uvece, i taman kad smo mislili da je proslo, Ogi se opet prehladio i opet inhalacije. Sada smo medjutim kupili inhalator, neki PIC, kosta oko 5500 dinara i super je. Ja sam uvek pre za inhalacije (doktorka nam je objasnila da lek tako deluje na grlu direktno i pomaze da se upala ne spusti na pluca) nego za antibiotike. Sada se inhaliramo Berodualom kod kuce dva puta dnevno, pustimo muziku, plesemo, igramo se i mnogo lakse sve ide. Inace prva dva dana dok smo bili u bolnici inhalacije su bile pravo mucenje, sada je vec ok.

: mrav - 2. decembar 2008 16:23:50(UTC)
Nas decak je samo jednom dobio inhalaciju spalmotilom, kada je imao 2,5 godine, odmah je prodisao bolje i posle smo kod kuce nastavili inhalaciju fizioloskim rastvorom. Ali zato ih nasa mladja devojcica dobija redovno, obicno joj pomognu inhalacije, ali eto, ovaj poslednji put nije joj bilo bolje cak ni posle 5 inhalacija. Citala sam da je mnogo bolja inhalacija nego sirup spalmotil, cinjenica je da je lakse dati sirup nego smiriti dete dok se inhalira, ali inhalator svojim rasprsivacem lepo nanese lek na sluzokozu nosica i brze prodre gde treba.

: dadoijoco - 4. jul 2008 10:51:45(UTC)
Bravo za Marka i mamu.Srecan put,a na moru ima sve da se "procisti" :) .
Lep provod caos caos caos

Lilypie Expecting a baby Ticker

: rozga - 4. jul 2008 9:46:30(UTC)
Evo da vam javim ovde da je dr zadovoljna kako je Marko i rekla je da jos dva dana nastavimo sa inhalacijom samo fizioloskim rastvorom. I rekla je da j ipak bolje imati svoj inhalataor nego koristiti ovaj iz d.z.Hvala vam drage moje na savtima, stvarno mi nije bilo svejedno...Divne ste:-* Mi sutra odosmo na odmora, dr je rekla da mozemo:) caos

: lazar - 2. jul 2008 8:30:41(UTC)
Bravo Rozga.Eto resila si problem,videces kako ce ti biti lakse.i tebi i detetu!

: rozga - 2. jul 2008 7:02:11(UTC)
Mi smo kupili inhalator i isprobali ga i...neuporedivo lakse je kuci! Pre svega sto znam da je maska cista, jer znam kako je operem posle inhalacije i niko drugi je ne koristi, a drugo sto smo kod kuce i Mark je mnogo mirniji. Mm ga drzi dok inhalira i drzi maskicu a ja iznesem sve igrackice i zabavljam ga. I ovde inhalatori kostaju oko 50e, i ko moze da izdvoji za njega, mnogo, mnoooogo je lakse nego u d.z.
Hvala vam svima na odgovorima:)

: Kronkusa - 1. jul 2008 16:51:51(UTC)
I ja sam za inhalator. Nama je isto kao i kod Sneki bila slicna situacija, Damjan je cesto imao bronhitise i hvala bogu da je nasa dr preferirala inhalacije u odnosu na antibiotike. Samo smo jednom isli u dom zdravlja na inhalacije, uzas blagi. Ja sam prije nego sto je sestra posla da inhalira trazila od nje da prebrise masku sterilnom gazom, sto je, naravno, morala raditi. Posle smo kupili inhalator, koji ovdje nije kostao vise od 100 KM (oko 50 eura) i mnogo nam je pomogao. Cak i kod obicnih prehlada ga koristimo, stavljam fizilosku otopinu unutra da bi malo omeksali nosic i disajne organe.

: Sneki - 1. jul 2008 14:23:03(UTC)
E, rozga..mi smo sa Nikolicom imali taj problem od rodjenja. Iz bolnice je dosao prepun zelenog sekreta (u nosicu). To smo naravno zalecili (ali je morao ici u Institut na izvlacenje sekreta iz nosica). No, kasnije se nastavilo..stalno je bio pun slajma i ukoliko prodje virus pocne da "krci" odnosno culo se sistanje prilikom disanja. Tada su dr prepisivali inhalacije spalmotilom. U pocetku smo isli u DZ. Posto je to bilo mucno i stresno i za njega i za nas kupili smo inhalator i nekako smo uspevali sa inhalacijama, a aparat nam je stvarno olaksao zivot. Posto se to ucestilo..mislim na inhalacije spalmotilom, dr iz DZ nam je dala uput za I"nstitut za Majku i dete". Nikola je tada vec imao oko godinu dana. Dr mu je dao terapiju, a umesto inhalacije aparatom preporucio mu je spravu koja se zove bebi-haler, iz razloga sto je dete nemirno prilikom inhalacije pa dozu leka ne dobije.. U bebi-haler se dozira sprej i dete dobije odgovarajucu kolicinu leka. Posle preporucene terapije, vise nismo imali problema.
Nisam htela da te uplasim, posto smo mi malo tezi slucaj...ali nije lose imati neku informaciju vise.
Sto se tice aparata za inhalaciju, ukoliko ti mogucnosti dozvoljavaju, toplo ti preporucujem, posto cete smanjiti mucenje po DZ. Cak i sama inhalacija fizioloskim rastvorom ima efekta posto razmeksava sekret, koji se tada lakse izbacuje iz organizma.

: rozga - 1. jul 2008 12:44:56(UTC)
Hvala vam puno na odgovorima. Mi smo resili da kupimo inhalator. Donece ga mm popodne pa cemo videti. I za Marka je to manji stres jer smo kod kuce pa mu bar poznata okolina. Ionako dete sad kad me vidi vristi jer mu stalno ispiram nosic fizioloskim, pa izvalacim pumpicom...mama vestica!

: lazar - 1. jul 2008 12:36:57(UTC)
Rozga,moj savet ti je da ipak ides sa detetom na inhalaciju.Moja mala je imala dosta problema sa sekretom sve dok joj nisam kupila taj inhalator koji joj je odmah pomogao.Svi slinci izadju napolje i nesliva joj se nista u pluca,sto je mnogo bolja varijanta nego da zakaci ozbiljniju prehladu pa da mora da koristi antibiotike.Sto se tice maskica,nemoras ih ni prislanjati skroz do lica,moze i na nekom rastojanju,vazno je da ona udahne to sto treba.

: dadoijoco - 1. jul 2008 12:04:25(UTC)
Rozga nemoj se plasiti inhalacija,sve sam to prosla sa starijim sinom.Ako ne mozes naci maske po apotekama,ponesi sterilnu kompresicu i alkohol od kuce i na licu mesta ocisti maskicu.Inace inhalacije su se pokazale mnogo efikasnije neko antibiotici(normalno sve zavisi od nalaza).Samo da znate da nas narod mnogo voli da daje svojoj deci antibiotike(jer se nalaz smiri za 2 dana)i to na svoju ruku.
Pozdrav i ne sekiraj se...

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Brandza - 1. jul 2008 11:50:20(UTC)
Leona od rodjenja ima puno sekreta u nosicu, i prilikom svake kontrole dr. je samo slusala pluca i kao, sve je ok, samo izvlacite...i evo sad na zadnjoj kontroli, nam je prepisala inhalaciju isto 2x dnevno, ali smo mi isli samo 2 dana,doktorica je pregledala posle i kao sve je ok...ona i dalje kaslje i prepuna je slajma...redovno joj izvlacimo sekret iz nosica, ali dzabe...u cetvrtak imamo zakazane boce, pa cemo videti...a sto se samih maski za inhalaciju tice, i ovde je ista prica.Stoje sve poredjane jedna na drugu, na nekom prljavom stolu na kom su neke papirchuge od sestara, mrve od njihovih obroka...i 100% ih ne sterilizuju, nakon inhalacije, sestra je samo masku koju je Leona koristila stavila na ostale...grozno!Inhalatori ovde imaju da se kupe u apotekama, kostaju oko 5000 din., nisam pametna da li ga uzimati ili ne neznam

: Mary - 1. jul 2008 9:40:20(UTC)
jao rozga zao mi je sto morate da se inhalirate, ali sta bi radimo sve za svoje dete samo da i m bude bolje.

sad me malo strah jer i mateo ima tako zapusen nosic a nista se neda izvuci na pumpicu.zelimo vam brzo ozdravljenje

: Tijancica - 1. jul 2008 9:25:22(UTC)
Rozga ne znam sta da ti kazem. Samo jednom sam imala priliku gledati kad se dijete inhalira i stvarno se ne razumijem u maske. Znam da ovdje doktori daju te aparate da nosis kuci da se inhaliras dok ti treba. Valjda ce ti neko moci pomoci.

: rozga - 1. jul 2008 9:06:53(UTC)
Ma Tijancice, on mi je imao prvo virus, pa mu je nosic bio pun, i posto on to ne moze da izduva, slivalo se u pluca. Ja cujem kako on dise, i verujem da je u ovom slucaju opravdana inhalacija, ali ja jos ne mogu da se nacudim za maske, koje se ne sterilisu redovno. Sta da ti kazem, kad je Marko poceo da lize onu masku iznutra...Mali je, ne zna nista, kako da mu ne dam da lize masku a ovamo se borim da mu zadrzim masku na licu...Mozda sam malo konfuzna, ali stvarno mi je krivo sto je uopste dovde doslo. Bolje mozda da su nam dali antibiotike odmah...mozda bi ovo uspeli da sprecimoneznam

: Tijancica - 1. jul 2008 8:45:52(UTC)
Ja sam toliko protiv inhalacije. Zar je to zaista neophodno? Cini mi se da danasnji doktori vec odvise lako preporucuju inhalaciju, jer imaju procenat od koriscenja tih aparata i lijekova. Citala sam da samo postoje tri razloga u kojima je inhalacija opravdana, ne znam ih sad navesti, ali svakako nije u pitanju obicna prehlada kod zdravog djeteta.

: rozga - 1. jul 2008 7:05:57(UTC)

Evo taman smo mislili da prodje virus, kad spustilo se na pluca...lepo mi je doslo da sok I prepisali su nam inhalaciju 2 puta dnevno koju uspevamo nekako da izdrzimo. Medjutim! Sad cujem da bas nisu ni redovni sto se tice sterilisanja onih maski za inhalaciju! To je meni i dalje za ne verovati. Jel zna neko gde mogu da se kupe maske za bebe? Dodje mi da kupim ceo inhalator, jer sam pozvala ceo Beograd i ne mogu da nadjem samo masku. Ipak mi nije da moje dete inhalira posle jos jednog bolesnog deteta ali ni da drugo dete inhalira posle mog. Ja jos ne mogu da verujem da ne sterilisdu maske posle svae upotrebe. A i dr nam je rekla da ako nadjemo inhalator, to radimo kod kuce.

Jel zna neko gde ima ovih maski? Bas mi je frka...