Obaveštenja

Icon
Error

: TanjaBP - 17. februar 2011 15:54:12(UTC)
IVo samo da dodam da to sto imas redovne cikluse nije garancija da imas i redovne ovulacije...Na zalost...MOje iskustvo sa trakicama imas u prethodnom postu a ja bih se samo drzala UZ (kad god je to moguce). Svakako ako je sve ok kod vas i ako imate redovne odnose (malo cesce u periodu kada ocekujes ovulaciju) trebalo bi da ostane trudan u toku godine dana intenzivnih odnosa. Polako, nemoj da napravis sebi fobiju ili problem gde ga nema. Pozdrav.

: TanjaBP - 17. februar 2011 15:50:28(UTC)
Mazo i kod nas su skupi testovi za ovul., pakovanje od 7 komada kosta 23evra (oko 2350 din).Moje iskustvo sa tim trakicama je bilo lose jer minije jasno kako da ocenim da li je boja kontrolne trake jaca od test trake (ili je obrnuto). I jos to da mogu da ocekujem ovulaciju u narednih 48h...Otkud da znam da li cu je imati ili ne?Ja bih volela test koji ce da mi potvrdi da imam ovulaciju naprimer danas i da onda navalim...

: Iva&Lule - 17. februar 2011 15:39:34(UTC)
Ako ovaj mesec ne bude nista od trudnica onda cu kupiti LH trakice.Govorila sam jedno vreme da necu ,kao necu biti opterecena kao sa prvim detetom,a onda na jednom sajtu citam da je dosta zena zatrudnelo odmah cim su koristile trakice,a mnoge i posle dva meseca.Mi pokusavamo vec 9 meseci,prosli mesec kod ginekologa video je ovulaciju na UZ,imam redovne cikluse na 28 dana,pa ajde da probam i sa trakicama ako nismo uspeli ovaj mesec.

: maza - 17. februar 2011 13:55:10(UTC)
ovi testovi su uzasno skupi baremkod nas jedna plocica 2.5e
mnogo u pitanju je neki new choice ovulation predictor ..
kao test ya trudnocu plocica je u pitanju danas mi je 14-ti dan ciklusa i danas cu uraditi test kaze
pokazuje mogucu ovulaciju u narednih 24-48 sati..hm ..ostaje mi da vidimo radi li...
mada ja mislim da imam ovulaciju odmah nakon ciklusa tj. vec 7-8 dan tu do 10-og dana
jer mi ej tad iscjedak vodenast..a kasnije slabi..

: sarica1983 - 14. februar 2011 0:14:36(UTC)
Ja sam pre nego što sam ostala trudna koristila neke hrvatske pločice za utvrđivanje ovulacije, i kad je test bio pozitivan, tog dana smo krenuli sa odnosima i ja ostala trudna! Znači krenuli smo tek 15 dana do tad ništa i zaista verujem da oni pokazuju ovulaciju

: larazg - 2. januar 2011 9:46:22(UTC)
Citat:
similic - 20/11/2008 10:54

Ovih dana kako forum nije radio a dobili smo rezultate spermograma koji uopste nisu sjajni, provela sam sate i sate na netu citajuci svasta... izmedju ostalog naisla sam na inf da trakice za ovulaciju nisu preporucljive zenama koje imaju PCOS !?

Da li je neko konsultovao dr ????

Bok svima :)
nova sam na ovom forumu ali trakice koristim godinama, i pomoću njih sam dva puta zatrudnila..
da ti odgovorim na pitanje

Postoje ovulacijski testovi različite osjetljivosti; 30 mIU – normalna osjetljivost, 15 mIU – visoka osjetljivost, 40 mIU –niska osjetljivost.
Ako imate redoviti ciklus i nemate nekih posebnih problema preporučuje se test normalne osjetljivosti-30 mIU.
Međutim, takav test jednostavno ne odgovara značajnom broju žena.
Prosječna žena, ako takva postoji jer po meni svaka je posebna, imati će u tijelu bazalni nivo LH između 5-20 mIU. Kada se dogodi porast, taj bazalni nivo raste približno na 50-200 mIU i na tom nivou dolazi do ovulacije te se jajašce oslobađa iz folikula. To znači da za većinu žena ovulacijski test osjetljivosti 30 mIU će biti idealan.

Kako znati da li je test odgovarajući?
Evo 2 primjera.
Žena koja se približava menopauzi je primijetila da se testna linija na standardnom testu od 30 mIU nikad ne čini tamna ili tamnija od kontrolne linije ili pak uopće nema linije. To znači da nivo LH nikad ne dosegne nivo koji se smatra “normalnim” za porast. U takvom slučaju osoba treba pokušati s testom s većom osjetljivošću (15 mIU) koji će zabilježiti porast LH na puno nižem nivou.

Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.

Stoga je najbolje probati s testovima normalne osjetljivosti (30 mIU), a ako se pojave problemi u određivanju LH porasta treba probati s testovima druge osjetljivosti.

Ako uopće ne dobijete liniju, bez obzira na osjetljivost testa, onda ili niste ovulirali ili test nije dovoljno osjetljiv da bi zabilježio porast LH i treba ići na osjetljiviji (15 mIU). Ako s testom bilo koje osjetljivosti nema testne linije pa dobijete linije koje su svjetlije od kontrolne nakon čega opet nema linije onda je to pokazatelj da ste tih dana normalno ovulirali.

: visnjicica - 14. decembar 2010 14:19:07(UTC)
Pozdrav svima,

evo ja sam nova kako u prici tako i u koriscenu foruma, te ako budem napravila takvu gresku vi me opomenite :)
Stvar je sledeca ! U subotu 11.decembra sam bila na ultrazvuku, doktor je rekao da ovulaciju mogu da ocekujem za dva dana ! Odmah sam se snabdela lh trakicama i kupila maybe baby ! Od tada pa do danas i jedno i drugo pokazuju neplodne dane, a pritom juce i danas primecujem prisustvo plodne sluzi ! Interesu je me da li je moguce da su obe metode nepouzdane ili ce meni jednostavno ciklus proci bez ovulacije. Ne zuri mi se nigde i vec sam spremna na fizicki rad koji potreban da se dodje do trudnoce :) , samo bilo bi lepo znati da su svi preduslovi ispunjeni, i da su moji ciklusi ovulatorni !!!

: taogica - 13. novembar 2010 18:36:31(UTC)
Pošto sam i sama bila u dilemi kako da tumačim lh trake malo sam pročačkala po netu, istrživala i došla do zaključka da uputstvo svakog pa i ovog testa treba pročitati u potpunosti od početka do kraja.Većina žena u to ubrajam i sebe ne tumače ga na pravi način.

Lh test reaguje na hormon čija koncentracija raste pred ovulaciju ali to ne znači da ga žene nemaju u svom organizmu i pre nastupajuće ovulacije tj. kada se ona zahuktava i kada prolazi.
Ovakav test ne može se tumačiti kao test za trudnoću na kome je svaka pa i najbleđa crta pozitivan rezultat.Nekim ženama će se druga crta na lh traci pojaviti i u neplodnom periodu.POZITIVAN LH TEST JE ISKLJUČIVO ONAJ NA KOME JE TEST LINIJA ISTE JAČINEILI JE TAMNIJA U ODNOSU NA KONTROLNU LINIJU.A pošto nekom organizmu treba vremena da se zahukta pre ovulacije kaže se da treba imati odnose najkasnije do 48 sati od pozitivnog rezultata testa.Nekada se sve kuva ali jajana ćelija na kraju ne bude izbačena.Zbog toga je najbolje uz lh test i meriti bazalnu temperaturu svakog jutra.Jer tako ćete sa sigurnošću znati da je ovulacija prošla ( kada vam temperatura skoči)
Najbolja je kombinacija.

Sve ovo što sam napisla možete i da potvrdite na jako interesantnom sajtu http://www.peeonastick.com/ na kome postoji i velika baza fotografija pozitivnih i negativnih lh i testova za trudnoću.

: maza - 25. oktobar 2010 10:52:05(UTC)
lozic ..clanica marijapejic je pomocu trkica tj. prateci ih ostala trudna ne znam nesto bas brzo
tko da se i ja sad mislim da ih kupim jer evo 4-ti mjesc nista ..smrc.. bas me deprimira sv ovo

krementina mamacita jvite rezultate

: malisha75 - 20. avgust 2010 11:45:02(UTC)
Kobrice, sto posto je crtica bila bleda zato sto si jela lubenicu pre testa. Ja sam ih koristila, dva puta. Prvi put nisam dobro procitala uputstvo, pa sam ih radila bzv. Drugi put sam radila sve po uputstvu. Mislim da je pisalo da se radi posle podne, nekoliko dana za redom (kod mene je u kutiji bilo 7 testova, a prvi dan testiranja se odredjuje u odnosu na duzinu trajanja ciklusa), svaki dan u isto vreme, ne sme da se pije tecnost dva sata pre testa, i ne sme da se piski cetiri sata pre testa, ili obrnuto, sad se vec ne secam. Uglavnom, mislim da je test dobra stvar, ali mora da se radi pravilno. Btw, tog meseca sam zatrudnela ;)

: ana17 - 20. avgust 2010 1:38:07(UTC)
kobrice imas vec o lh trakicam za ovulaciju cela tema ovde procitaj je potanko

http://forum.roditeljpor...d=4955&posts=75#M693692

, a tvoj slucaj tamnija svetlija tamnija desio se i meni ja sam to skapirala ovako nisam taj dan dobro odradila test i zato je ispala svetlija a trebala je da bude tamnija. verovatno ti zvucim konfuzno ali ja sam testove 3 meseca za redom kupovala preko neta 10 kom

http://lhtestusrbiji.ucoz.com/

je u pakovanju i cim krenu da se pojavljuju dve crtice merim bazalnu i ukapirala sam za ta tri meseca u kombinaciji sa bazalnom kad mi je ovulacija cetvrti mesec nisam ih ni uzela samo sam merila bazalnu u tom periodu i Hvala Bogu sve je ispalo dobro ostala sam u drugom stanju, inace su mi ciklusi od 30- 35 nekad i vise dana, ja mislim da su te trakice odlicna stvar.
evo kako sam ih ja koristila i prilicno jasno u kombinaciji sa merenjem bazalane mi je bilo tacno kog dana mi je ovulacija u mesec
svako vece pre spavanja ispiskim se u posudu sacekam 5 min da se slegne urin uronim test na 10 sek ili duze sacekam 5 min da ocitam test i to je to.
poljubac i srecno

: kobrica - 9. avgust 2010 13:49:40(UTC)
Gde si draga Tanjuska? Cmok!
Ja ih isto vise necu koristiti, moj test je jedan komad u pakovanju, kupuje se svaki posebno. Interesovalo me je da li je neko nekada dobio takve rezultate, ali sam shvatila malopre jednu stvar, a to je da smo tada kada nism videla jasnu crticu jeli lubenicu i to bas dosta, jedno sat pred test... verovatno je od toga, jer sam posle toga dan dobila dve crtice...Mislim da je ova zagonetka razresena.
Koristiti ih necu vise, znam da mi je ovih dana onda ovulacija i to je to :)

Hvala ti Tanja i ljubim te!

: TanjaBP - 9. avgust 2010 12:31:37(UTC)
cao draga kobrice.koristila sam par puta testove za ovulaciju (ne znam ime, samo da ih ima 5 u jednom pakovanju) i moram da priznam da se nisam najbolje snasla sa njima.te crtice su se nekada pojavljivale, nekada ne, u cudnim periodima (meni nelogicnim). i zbunjivalo me ono sto ne bi trebalo da se uzima jutarnja morkaca, pa ne sme da se pije puno tecnosti dva sata pre uzimanja uzorka...i odustala sam.pratim svoje telo jer imam boluckanja u predelu malog stomaka (jajnika) kada mi je ovul. kada odem kod dr. na pregeld za insem. ona me pregelda na uz i to mi je reper.nisam ti pomogla ali...tako je kod mene. mozda neko drugi ima bolje iskustvo i konkretnije podatke...

: kobrica - 9. avgust 2010 11:03:54(UTC)
Ako je neko koristio ovulacione testove, volela bih da napise sta znaci kada je jedan dan tj. 10. dana ciklusa crtica pored kontrolne crtice iste boje, drugi dan tj. 11. dc crtica pored kontrolne crtice je jako bleda, a 12. dc su opet iste boje? Koristila sam Ovugnost.

: krementina - 20. mart 2010 0:05:01(UTC)
Mamacita, sta se desilo? da li je to sa trakama za ovulaciju znacilo trudnoca? meni se to sada isto desilo

: lozic - 20. februar 2010 14:08:11(UTC)
Pozdrav devojke caos
citajuci vase razgovore sam uverena da je test za ovulaciju tacan.
Samo me jedno zanima da li je naka od vas utvrdjivanjem ovulacije na taj nacin
ostala trudna???? pricaonica

: hippeia - 18. februar 2010 15:39:26(UTC)
ja cu malo kao padobranac- luteinizirajuci hormon ostaje povisen cijeli period od ovulacije do menstruacije, jer je odgovoran za odrzavanje funkcije zutog tijela. Ukoliko dodje do trudnoce zuto tijelo nastavlja da bude aktivno svih 9 mjeseci, ali tad ulogu njegovog odrzavanja preuzima drugi hormon (zaboravila sam tacno koji) umjesto luteinizirajuceg.
Meni ta prica oko pozitivnog testa za ovulaciju ne djeluje nevjerovatno, jer je moguce da se LH registruje sve do ocekivane menstruacije, pa mozda cak i ukoliko ona kasni zbog trudnoce (ovo je cisto moje misljenje, mozda lupam, ali tako mi nekako logicno)...

: LediIv - 18. februar 2010 12:51:04(UTC)
da, dobre su. cak su mi bile bolje od nekih iz apoteke, crtice su se jasnije videle.

: suncica01 - 18. februar 2010 12:27:04(UTC)
jel ima neko iskustvo sa ovim trakicama sto se narucuju preko interneta? znatno su jeftinije nego ove po apotekama.

: Zmajče - 17. februar 2010 12:34:35(UTC)
Mislim da imaš u svakoj malo bolje snadbeveno apoteci i cena im je od 320-380,00 din. Bar je tako u NS

: Jela bg - 15. februar 2010 22:31:35(UTC)
Devojke, dali znate mozda gde u Beogradu mogu da se kupe trake za ovulaciju Ovulin i koliko kostaju.Hvala!

: LediIv - 3. februar 2010 23:03:03(UTC)
nema to nikakve veze, kao sto zogo kaze. lh trakice utvrdjuju nivo luteinizirajuceg hormona, koji skace pred ovulaciju, a test za trudnocu meri bhcg, koji skace posle nastanka trudnoce. tebi su ocigledno povisena oba, a vazan je samo onaj jedan icon_wink
e sad, ni meni nije jasno koliko dugo moze da ostane povisen lh? jer meni te trakice danima daju pozitivan rezultat. nije mi jasno kad je onda ovulacija, da li u roku dan-dva posle prvog pozitivnog, a ovo sve posle nije relevantno, ili moze da bude kad god tokom perioda kad daje pozitivno?

: zogo - 2. februar 2010 17:14:09(UTC)
NA TESTU OVULACIJE AKO SU 2 CRTICE ON POKAZUJE OVULACIJU A NE TRUDNOCU ...TO SU 2 RAZLICITE STVARI I 2 RAZICITA TESTA...

: da2 - 25. januar 2010 3:27:22(UTC)
Bas cudno, nisam cula.
Ajde nam javi za par dana sta bi?

: secer - 25. januar 2010 1:34:56(UTC)
ja to nikad nisam cula ali uradi za par dana test za trudnocu pa ce se mozda sve razjasniti...:)

: MAMACITA - 24. januar 2010 21:11:33(UTC)
jel neko cuo za ovo? icon_eek
test ovulacije - otkriva trudnocu?dva dana pre ocekivane menstruacije eto cisto onako uradila sam (da ga ne bih bacila)test ovulacije i pokazao je super debele dve crvene linije -POZITIVAN.ovulaciju sam imala pre 10-tak dana i sada opet pokazuje pozitivno?test na trudnocu mi je pokazao jednu jeeedva vidljivu roze liniju?....cula sam od jedne devojke da je ona svoju trudnocu utvrdila sa testom za ovulaciju? sta vi znate o tome?

: LH Trakice - 2. septembar 2009 0:13:51(UTC)
Ako nekoga zanima kako i gde mogu da naruce brzo i jednostavno testove za ovulaciju (trake) javite mi se preko privatne poruke!

pozdrav :)

: Aratinga - 11. maj 2009 14:59:27(UTC)
Samo da javim da trakice mogu ponovo da se naruce preko onog sajta. To je daleko najpovoljnije a koliko ja vidim iz pracenja mojih ciklusa i tacne su!

: lola78 - 3. maj 2009 15:22:35(UTC)
Tashaaaa, ako si iz Crne Gore, trakice Ovugnost imas u apoteci Maxima, u ulici slobode, i oko 5 eura su. Ali ti je bolje ako imas kreditnu karticu da ih narucis sa saveontests.com, bez problema sitzu u postansko sanduce. Tri puta sam narucivala, za 10ak dana stizu. Obavezno probaj, ako ti treba pomoci, javi.

: tashaaaa - 4. april 2009 22:11:12(UTC)
Hvala na informacijama, potrudicu se malo vise da nadjem....
Pitala sam u jednoj apoteci, ali me je ova pogledala cudno i rekla ''sta?'' tako da se nesto nisam ponadala da ima...ali, sacekacu da vidim da li je upalilo ovog mjeseca, pa onda u nabavku ukoliko nije :)

: Wistar - 4. april 2009 21:27:25(UTC)
U Beogradu ih ima u bolje opremljenim apotekama, valjda isto vazi i za Crnu Goru neznam
Ono sto je lepo, jeste to da u privatnim apotekama cak i kad nemaju - hoce da ti naruce. Ovugnost i Clearblue su, koliko ja znam, jedine dve marke koje se kod nas mogu naci redovno. Za ostale ne znam. Ovde su oko 270-320 din komad, a racunaj da ti treba 5 do 7 trakica po ovulaciji!
caos

: tashaaaa - 3. april 2009 3:01:36(UTC)
Da li neko zna postoji li sansa da se te trakice nadju u Crnoj Gori negdje?

: hazarderka - 9. mart 2009 19:22:35(UTC)
Pre 7 dana sam uradila test za O i pokazao mi je drugu crtu tamniju od kontrolne. I tako već 7 dana svaki dan. Da li nivo lh ostaje povisen posle O? Ili sam imala vise od 1 O?

: Nastasija - 26. januar 2009 23:26:56(UTC)
GDragana, nije svaka gadura ovulatorna, a i sama vidis sta se meni ovaj mesec desilo. Nisam radila te testove za O, i da nisam imala onaj sekret kao belance, ja nebi ni predpostavljala da eto moze i tad ovulacija da se ima, vec bi kao i svaki drugi put isla na odredjene dane, tj na sredinu ciklusa. Izgleda da se i meni O ovaj mesec pomerila.Nastavi barem da meris temperaturu,pa eto pokusaj i tako

: similic - 26. januar 2009 14:12:14(UTC)

GDragana, ne ocajavaj, mislim da jacina obojenosti crtice zavisi prvo od vrte trakica koje koristis. Ja koristim ove sto se porucuju preko neta, i pozitivan rezultat je ista ili tamnija. Kod mene nikad nije bila tamnija, ali tacno mogu da napravim nijanse kada bih poredjala 5-6 dana do i posle pozitvinog rezultata. Znaci vazno je da bude makar ista!

Mozda npr. uradimo test danas posle podne i dobijemo iste crticu, a najveci nivo LH bude u toku noci i kada uradimo sutra LH je vec poceo da pada pa nismo uhvatili momenat da test crtica bude jaca od kontrolne! hmm

: GDragana - 25. januar 2009 14:59:04(UTC)
Radila sam test za O ,danas je crta jos bledja ego juce neznam izgleda da sam ovaj mesec omasila O....

: GDragana - 25. januar 2009 14:33:32(UTC)
Nastasija,Jecaneca hvala cure na odg.divne ste i bas ste mi pomogle!!!! Inace do sad mi jos nije pokazao tamniju drugu crticu od prve neznam ...izgleda da mi je O kasnije a ne 14-og dc kako sam do sad mislila hmm Videcemo sta ce danas da pokazu trakice....

: Nastasija - 25. januar 2009 13:45:01(UTC)
Ja sam koristila trakice i ovako. Koriste se svaki dan otprilike u isto vreme,a savet je da to bude posle 12h,dakle posle podneva. Mokraca mora da odstoji par minuta, testic se potom uranja u urin do crtice, a posle TACNO 5minuta se ocitava test,jer posle toga daje lazne rezultate. Npr.danas krecemo u 13h,sutra oko 13h testiranje, kada se pokaze pored kontrolne jos jedna, ocekuje se O u narednih 24 do 48h i treba se biti aktivan. Kada je ta druga crtica tamnija od kontrolne znaci da je vec nastupila O. Ako ima jos koje pitanje, tu sam. Ja sam licno proveravala te testice paralelno sa bazalnom temperaturom i poklopilo mi se, ali nazalost nisam ostala trudna..Sta je problem, ne znam???

: jecaneca - 24. januar 2009 0:59:34(UTC)
Koristim te trakice vec 2. ciklus,mada je i meni manje-vise jos sve ne jasno.
Ja ih radim svako drugo vece,ovaj mesec sam prvu uradila 12.dan ciklusa i bila mi je skroz bleda crta,
danas mi je 14. dan i malo je tamnija ali nije kao kontrolna,planiram sledecu raditi prekosutra,pa cu videti sta ce tad pokazati,
ali se bojim da ce mi do tad proci ovulacija,tako da mozda uradim i sutra uvece...
Prosli mesec mi je najtamnije pokazalo 14.DC,a dobila sam na 28 dana.
Ovaj mesec 14.DC je jos svetla crta tako da pretpostavljam da cu dobiti nakon 35 dana.Videcemo...

: GDragana - 21. januar 2009 1:34:43(UTC)
MENI SU JUCE STIGLE TRACICE ZA O I OVO JE PRVI PUT DA IH KORISTIM...TREBALA BI DA POCNEM OD 10-OG DC DA IH KORISTIM ALI NEZNAM DAL TREBA SVAKI DAN ILI MOZDA SVAKI DRUGI?! hmm DALI NEKA OD VAS ZNA? :-*

: Nastasija - 27. decembar 2008 12:45:16(UTC)
Jecaneco jesi narucila trakice za O, kako ti se cine?

: similic - 23. decembar 2008 15:53:21(UTC)

Jecaneco, samo se ti testiraj. Obavezno sa poslepodnevnim urinom i smanjenim unosom tecnosti sat-dva pre testiranja. Crtica treba da bude ista ili tamnija od kontrolne da bi bio pozitivan rezultat ukoliko koristic testove koje porucujemo preko interneta.

Za svaki slucaj evo internet adrese na kojoj mogu da se poruce. Preporuka je da se poruci 10 trakica za O i dobiju se 2 testa za trudnocu gratis. To je 1000din+ptt troskovi

http://5mp.eu/web.php?a=lhtest&o=b6IOWZSTwc

Zavisno od duzine ciklusa pocnu se koristiti 10-15  DC. Ja ih koristim od 15DC svaki drugi dan dok ne bude pozitivan (jer mi je ciklus 30-36), a potom svaki dan dok opet ne bude negativan. Obicno 4 dana bude pozitivan kod mene. Tko da mesecno potrosim oko 6-7kom.

Pozdrav i SRECNO!

: jecaneca - 19. decembar 2008 15:19:56(UTC)
Stigle su mi trakice za utvrdjivanje ovulacije i planiram ih upotrebljavati od 10. DC pa na dalje...
mada neznam kako ce to izgledati,posto ja mislim da imam ovulaciju samo par puta godisnje...
Sad me zanima, da li je neko koristenjem trakica utvrdio da nema ovulaciju taj mesec ili
kako utvrditi ovulaciju ako je mozda u vreme menstruacije(posto kao ima i toga)...
Jedino da svaki dan radim jedan testic,ali to mi je skupo,a i kazu da 10 testova moze da traje 3 ciklusa...
Devojke koje imaju iskustva sa ovim molim za savet...

: Nastasija - 26. novembar 2008 12:35:51(UTC)
Svetlana, koliko ja znam linijica mora biti tamnija od kontrolne, ali ti se baci u akciju ne mozes nista da izgubis, em lepo, em korisno, zato napred.

: svetl@na - 23. novembar 2008 13:11:25(UTC)
zdravo svima
:)
ja sam nova na forumu zapravo od juce sam sa vama
forum je sjajan i ovde sam po preporuci drugarice
sinoc sam sve iscitala sa ovom temom,otrcala do apoteke i kupila tracice
rezultat je pokazao da je moja linija malo ali neznatno svetlija od kontrolne gotovo da su iste boje
meni je inace sada 15-16 dan ciklusa koji inace traje ()30 do 32 dana )zigaju me jajnici ,pojacala se sluz,jeli to znaci da mi ovulacija tek stize za neki dan jer linijica svakako nije tamnija od kontrolne
zapravo da li je ovulacija samo kada je moja crtica tamnija od kontrolne

da li je u tom peridu jednom dnevno ukrevetu dovoljno posto sam negde procitala da spermici zive realno 12 sati
pozz

: Nastasija - 21. novembar 2008 0:14:16(UTC)
Similic,to su trakice koje funkcionisu na bazi urina i rade se kao testovi za trudnocu.

: similic - 20. novembar 2008 12:54:03(UTC)

Ovih dana kako forum nije radio a dobili smo rezultate spermograma koji uopste nisu sjajni, provela sam sate i sate na netu citajuci svasta... izmedju ostalog naisla sam na inf da trakice za ovulaciju nisu preporucljive zenama koje imaju PCOS !?

Da li je neko konsultovao dr ????

: Nastasija - 18. novembar 2008 23:52:51(UTC)
Evo i mene da kazem svoje iskustvo. Kao sto znate moje drage drugarice ja sam par meseci unazad merila temperaturicu,po fertylitiju mi smo uboli svaku O. Medjutim, posto nema bebca, resila sam da kupim LH trakice za ovulaciju. Krenula sam sa njima od dana kada se to preporucuje sobzirom na duzinu gadure, usput sam nastavila i sa tim merenjem temperature. I moje zapazanje kaze sledece temperaturica i LH trakice su pokazale O u isto vreme,a da li smo ovaj put imali srece tek cemo videti.Toliko od mene, cmokic

: jovanchica - 18. novembar 2008 13:42:25(UTC)
Ja sam narucila lh trakice sa ovog sajta sto je Dacika ostavila,10 kom 1150 din i gratis 2 testa za trudnocu.Pocecu da ih koristim od 8dc,posto mi je ciklus na 25 dana,pa cemo videti sta ce biti

: Drugarica - 21. septembar 2008 9:09:40(UTC)
Sanndra bg, kazes da imas dugogodisnje iskustvo s pokusavanjem trudnoce,da ti nisu trakice pomogle. Mozes li pliz da mi kazes sta jeste, kako si uspjela? Hvala

: saska2244 - 19. septembar 2008 10:10:41(UTC)
Hvala Dacika na informaciji, to je najpovoljnije sto postoji u Srbiji. Ovi testovi koje sam ja nasla kostaju 250 din po komadu, sto je mnooogoo :)

: dacika - 19. septembar 2008 8:43:15(UTC)
http://5mp.eu/web.php?a=lhtest&o=b6IOWZSTwc

TU IH MOZETE NARUCITI

CMOK

: saska2244 - 19. avgust 2008 7:47:21(UTC)
Draga, hvala na lepim zeljama :) I ja tebi drzim fige da ste ipak uboli pravi trenutak i da ugledas II crtice :)

Ja sam nasla trakice, pa ako sada ne bude nista, kupujem ih sledeci mesec :)

Ja Ne cekam vesticu za vikend, pa tek ako bude kasnila radim test :) KISSSSSSSSS

: Tijana83 - 19. avgust 2008 7:30:51(UTC)
nego saskice kad se ti testiras?
trzim fige da budu 2 crtice i da promenis podforum i odes na trudnoca.cmokkkkkkk

: Tijana83 - 19. avgust 2008 7:29:46(UTC)
saskice ovulacija je bila pre 3 dana.tada mi je test pokazao ono jajasce.to znaci da sam najplotnija od tog dana pa u narednih 48 sati.Bilo je malo sxa sa mm.hehe,ali ko za baksuz poceo da ga boli umnjak,slomio se pa je morao da ide u bolnicu da ga vade,medjutim nije moglo,mora operacija,pa su ga odmah odveli u sali da to zavrse.evo sad smo kuci.on nije nizasta,sve ga boli i tako. ali ja se nadam da smo potrefili bar taj jedan put videcemo. Bas sam baksuz ali ako nebude nista sad,ponovo isto sledeceg meseca.ne predajemo se.
ove trakice su super jer ja sam bila ubedjena da mi je ovulacija na 14 dana ,cak sam imala i sve simptome ali eto vidis ipak je malo pomerena.

: saska2244 - 19. avgust 2008 6:50:06(UTC)
Tijanice, sta se desava? Jel si potrefila O?? Nadam se da jesi, pa da ti drzimo fige :) KISS

: Tijana83 - 14. avgust 2008 9:07:38(UTC)
pa mozda,videcemo ja se nadam da cu videti pozitivan rez.
da ta folikumetrija je super stvar,mozda cu i ja da krenem.

: saska2244 - 14. avgust 2008 9:01:16(UTC)
Tijanice, nemoj da brines, mozda ti je O ipak malo kasnije, pa vec sutra, prekostra ugledas pozitivan rezultat:) Ja sam pronasla trakice ovde u privatnoj apoteci na Crvenom krstu, jedna je 260 din, tako da planiram sledeci mesec da ih uzmem, plus cu ici na uz, pa cu znati otprilike kad ce biti O.

: Tijana83 - 14. avgust 2008 6:44:31(UTC)
meni po ovim trakicama jos nije ovulacija...hm

: Tijana83 - 8. avgust 2008 6:17:01(UTC)
jao saska i ja se nadam vec dve godine ali evo sad sam pocela sa trakicama a uz njih pocinjem da koristim i preseed.to je lubrikant koji se koristi neposredno pre odnosa stvara ph sredinu pogodnu za spermice ili ako nemas dovoljno plodne sluzi da bi spermici mogli da plivaju to zna da bude veliki problem.inace lakar mi je preporucio preseed i rekao da su rezultati zapanjujuci.imas i njihov sajt ako te zanima da procitas.i da hvala ti na lepim zeljama.cmokkkk

: saska2244 - 8. avgust 2008 6:11:17(UTC)
Tijanice, ja ih ovaj mesec nisam kupila, jer izgleda da mi je O bila na samom pocetku ciklusa, a ja cekala sredinu :) Nema veze, sledeci mesec idem na folikulometriju,pa cu otprilike znati kad mi je O, a kupicu i trakice i pocinjem da merim i BT, pa videcemo :)

A tebi drzim fige da sto pre ugledas II crtice prvo za O, a uskoro i na drugom testu ;) KISS!!!

: Tijana83 - 8. avgust 2008 5:34:03(UTC)
evo ja sam juce pocela sa clear blue digitalnim trakicama.Juce nije bilo ovulacije videcemo danas.

: zogo22 - 3. avgust 2008 15:54:28(UTC)
Mislim da je ipak potrebno ispratiti 2-3 ciklusa ali kao sto si i sama rekla sve preko toga je bacanje novca i psihicki opterecenje.Dve godine smo imali ciljane odnose po prepisu dr i nista.Pratio je folikul od 10 dc i sve dok ne poraste i nepukne...Ali nista evo 5 godina pokusavamo i jednostavno nece.Tako da sam ja ipak da sve se iskontrolise i pokusa...a sada kad sam sve to zavrsila digla sam ruke od dr pa cemo videti...U svakom slucaju doci ce i taj dan kada cemo ugledati svoje II crtice..treba biti optimista...jednostavno nema pravila caos ..

: Nastasija - 3. avgust 2008 14:43:07(UTC)
Zogo22,eto vidis ja ovo nisam znala, usvakom slucaju, dobro je da si me ispravila i da si ipak uputila Wish da krene da radi folikolimetriju,i neka te poslusa, ipak si upravu

: zogo22 - 3. avgust 2008 12:41:16(UTC)
Wish ja sam 2 godine pratila folikule neprekidno i moj ti je savet da ipak ispratis bar 2-3 meseca ( nema potrebe duze svakako je psihicko opterecenje).Ipak treba videti kakvi su folikuli,koliko rastu na koliko mm pucaju...Ja sam imala svaki mesec ovulaciju i da tako je i meni dr rekao da je normalno da2 ciklusa budu anovulatorna.Medjutim moji hormoni su u redu ali na vto imala sam 7-8 dobrih folikula medjutim kada su me uspavali,izvadili i saopstili da je samo 1 jc jako sam se razocarala!!Dr nije mogla da veruje....hormoni ok a samo jedna jc!Ispade da su ostali bili prazni ili su popucali pre...Ne sadrzi svaki folikul kvalitetnu jc...

: Nastasija - 3. avgust 2008 7:24:08(UTC)
Wish folikolimetrija je zaista gubljenje vremena,zivaca,energije i na sve to para.Lepo uradis progesteron 21 dan od menstruacije i znas da li si imala ovulaciju ili ne.Zasto nesto ne skratiti,ukoliko to mozes? Ljubim te

: Wish - 3. avgust 2008 5:45:35(UTC)
U proseku svaka zena ima dva anovulatorna ciklusa....U slucaju da su hormoni malo poremeceni onda ih ima vise od dva...
Mislim da su ove trakice super stvar jer pokazuju O dva dana pre nego sto ce da nastupi...
One pokazuju visinu tog hormona koji se poveca za vreme O,sto ne znaci da je folikul pukao i da je do O stvarno doslo,i ja mislim da je najbolja kombinacija merenje bazalne,trakice i folikometrija....
Nazalost ja jos nisam isla na folikometriju jer mi je dr. na godisnjem...

: Nastasija - 2. avgust 2008 12:29:13(UTC)
Kakav mejbi bejbi,to je cista glupost. Samo clear blue, ja sam ga licno probala,kao i moja sestra i mogu vam reci da kad joj je pokazao ovulaciju,ona se tog dana pozabavila i ostala u drugom stanju.Svaka menstruacija nije ovulatorna, neke zene imaju verovali ili ne jedanput godisnje ovulaciju, neke su plodne stalno,a nekima je to bas onako skolski samo pod uslovom da im je ciklus na 28 dana. Dakle, sve je to individualno,ali mislim da u svemu tome ima i veliku ulogu psiha, trebamo se opustiti i raditi na tome kao sto bi obavljali svaki drugi i naravno misliti pozitivno. Ja sam trenutno kao na zeravici i ovaj mesec ocekujem da ce mi se pojaviti ona druga crtica koja pokazuje bebac, ljubim vas

: Tijana83 - 1. avgust 2008 6:25:48(UTC)
ja sam kupila clear blue digitani test za ovulaciju uz njega dobijete sedan tracica i ako npr imate ciklus na 28 dana koristite ih od 11 dana ciklusa.Ako postoji ovulacije ne pokazu vam se dve crte nego icon_lol a ako nema ovulacije onda se pokaze icon_cry .
I 100% vam garantujem da su dobre moja drugarica je sa njima ostala trudna posle dva meseca a pokusavali su preko godinu dana.
Ja krecem sa njima od ovog ciklusa pa vam javljam ako bude bilo rezultata.

: Tatjanica - 31. jul 2008 12:23:45(UTC)
Ne znam, ali moje iskustvo sa testovina za ovulaciju je izuzetno pozitivno. Kao sto sam rekla, cak mi je i doktorica rekla da su ti testovi dosta pouzdani. Prosli mesec sam taj dan kada je test bio pozitivan cak i mala i par kapi na ulosku (ovlaciono krvarenje) a i osetila sam da imam ovulaciju po svim drugim simptomima. E sad, tacno je da do trudnoce nije doslo, ali uzrok za ne nastanak trudnoce ne mora da bude samo izostanak ovulacije, mogu da budu i neke druge stvari. Koriscenje testova za ovulaciju je samo nacin da se jedan od faktora ne nastajanj trudnoce eliminise i ja ih svakako preporucujem!

E sad, sto se tice toga sto luki kaze da su se njoj stalno pojavljivale dve crtice iste boje...ne znam, ja koristi digitalni test koji nekom digiralnom metodom uporedjuje boju i dobijes razlicite slike kad je pozitivan i kad je negativan pa ne moras ti sam da procenjujes da li su crtice iste boje ili ne...ali ne znam da li ima takvih testova u Beogradu, ali mislim da to i nije najvaznija stvar, moze se i sa obicnim trakicama dobiti rezultat. A to je vazno za zene kojima seta ovulacija kao sto sam ja.

: luki - 31. jul 2008 10:55:45(UTC)

zdravo svima,ja sam htela da vam napisem svoje iskustvo sa trakicama...

mislim da je to samo bacanje para..ja sam kupila pre nekoliko meseci tracice(5 u pakovanju-1300 dinara),i verujte mi da nimalo nisam zadovoljna ucinkom.radila sam pet dana uzastopno kada mi je ovulacija.i pokazalo je 2 crte ,ali svih pet dana su bile ujednaceno svetle.taj mesec nisam ni ostala trudna.sledeci mesec sam gledala u mabybaby,gde mi  nije nijedan dan bio iscrtan papratima ali sam imala odnose svaki drugi dan.nisam se nadala trudnoci nijednog trenutka jer nisam ni osetila ovulaciju,pa sam mislila da me je ovaj mesec zaobisla O.medjutim ja uradim test a on pozitivan.jedva sam pogodila vrata od kupatila koliko sam se zbunila.da sam se kladila sa nekim u 1000 eur ja bih izgubila opkladu.

svaki mesec sam osecala O samo taj nisam a ostala trudna.zato kada se najmanje nadate...bice.

a tracice-bacanje para....Ja sam ih zvla da mi malo bolje objasne o razlicitosti boje druge crte...nisu ni oni znali da mi objasne.posto sam tada kupila dve kutije,drugu sam poklonija drugarici-nasta je ona rekla-BACANJE PARA(dodacu jos malo i ici cu na folikulimetriju),gde je i u pravu.

: saska2244 - 31. jul 2008 8:55:56(UTC)
Drage moje, hvala vam na odgovorima :) Pa i meni je bilo cudno da ih nema u BG-u, pretpostavila sam da ima u bolje snabdevenim apotekama. Jos ih nisam kupila, cekam neke parice, a i da se priblizi sredina ciklusa, pa cu kupiti 5-6 komada, mislilm da ce biti dovoljno, jer je koleginica kupila mejbi bejbi, pa cu i na njemu pratiti, pa kako bude ovaj mesec. Ako ne bude nista, sledeci mesec idem i na folikulomteriju i koristicu trakice, pa videcemo :)

Tatjanice, znam da mi trakice pokazuju samo nivo LH i da to ne mora nista da znaci, to jest, znam da ne mora svaki put da dodje do ovulacije, jer se desava da folikul nepukne. S oobzirom da ja uopste ne znam kada mi je O, mozda ovo ipak upali :))) Ovaj mesec sam bas resila da se potrudim oko bebana.

: dacika - 31. jul 2008 8:43:25(UTC)
Zeneeee, pa ima tih trakica u Milosa Pocerca (BG), u apoteci iznad ulice Kneza Milosa.
Ja ih bre kupila tamo pre jedno 2-3 meseca , i platila sam ako se dobro secam 250din
Nego sam kupila samo jedan, testirala se bas u dan kada sam
verovala da mi je ovulacija (a i prethodna 2 meseca potvrdjeno folikulometrijom da je bas taj dan O) i bleda druga
se jeeeedva videla.

Bila sam besna za zlatnu medalju, cak sta vise ubedjena
da meni nijedan test nikada nece pokazati II crtu.
Medjutim, vrlo verovatno da mi je taj ciklus bio
anovulatorni, a ja onako razocarana nisam htela ni da uzmem
drugi test, jer sam mislila da su i oni cista glupost.

Medjutim, sad se zestoko razmisljam da ih ponovo uzmem.
A i ko dodje tu da ga kupi, neka mi kaze, ja radim na 5 sek odatle, pa javite se.....

: jessy - 31. jul 2008 8:14:30(UTC)
Saska, imas Ovugnost u apotekama Primax (Super Vero, Zel.stanica, itd.) Srecno:-)

: Tatjanica - 30. jul 2008 14:09:44(UTC)
Saska, meni je ovulacija ovog meseca bila 11og dana...a pre tri meseca 17og... Kao sto sam vec rekla, ako nemas mensturaciju uvek na isti dan ciklusa, to znaci da ti ovulacija seta tako da ces morati da je pratis neko vreme dok ne skontas posle toga i po svojim simtomima kada ti je ovulacija. A tacno je to sto je Sandra bgd rekla, to sto je nivo LH hormona povise samo znaci da je folikul tu ali ne i da je pukao...

: sanndra_bgd - 30. jul 2008 11:35:55(UTC)
Nema,nema...mislim..ima,ali treba da se traziiiii.
Zato ti kazem gde odmah da ides :>

A inace nisu mi te trakice odgovorne za trudnica ....evo iskreno da vam kazem...
One deluju na povecanje Lh hormona koji se poveca red ovulaciju,ali isto tako ti i kad ti se na testu pokazu II crte da je ovulacija tu,
ne znaci da je folikul pukao,tako da...
Imam visegodisnje iskustvo u planiranju trudnuce na sve moguce nacine. :> :> :>

: kikica - 30. jul 2008 11:29:25(UTC)
Sandra da li su trakice odgovorne zatrudnica   (naravno pored tebe i tm)

: saska2244 - 30. jul 2008 11:27:03(UTC)
Sandrice, hvala ti puno na odgovoru, ali prosto ne mogu da verujem da nema tih trakica u BG??? Ma ima da ih nadjem :)))

: sanndra_bgd - 30. jul 2008 11:15:22(UTC)
U beogradu ces malo teze da nadjes te tracice.
Ja dok sam ih trazila bas sam se iznervirala sto ih skoro nigde nema,sta vise u apoteci su me gledali kao da trazim heroin,a ne trake.
Pojma nisu imali sta je to.
No,evo male pomoci... :> potrazi u apotekama oko klinickog centra.Ja sam tamo jedino nasla.
Zovu se ovugnost,i kostale su oko 300 dinara komad,a potrebno ti je 3-4 za jedan mesec.
Mozes poceti od 12dc sa testiranjem.

: saska2244 - 30. jul 2008 10:48:15(UTC)
Drage moje, evo i ja da vam se prikljucim na ovoj temi. Ovo ce biti 7-mi mesec da "radimo" na bebcetu, pa sam resila da i ja kupim te trakice za O, posto vidim da ih skoro svi hvale, dok su za Mejbi bebi skroz podeljena misljenja.

Ja do sada nisam bas nista koristila, cak nisam ni merila bazalnu temperaturu, na Uz sam isla samo zbog kontrole par puta, i tada su mi videli da folikul postoji svaki mesec, ali nijednom nisam ispratila da li je i pukao na vreme. Zanci, samo smo bili vredni i to je to. Ali ocigledno da tako ne ide, pa sam resila da se ovaj mesec malo ozbiljnije pozabavim time. Prvo cu kupiti trakice, a sledeci mesec idem i na folikulometriju, a gledacu i da se bas potrudimo da budemo aktivni svaki dan, pa mozda konacno nesto i bude :)

Nego interesuje me koje trakice su najbolje i kolika je cena otprilike, a da mogu da ih nabavim u Beogradu??

I jos jedno pitanje, kad da pocnem da ih koristim, s obzirom da uopste ne znam kada mi je O? Ciklusi su mi uvek na 27-30 dana. Mislila sam da ovaj mesec pocnem negde od 12-og dana??

Hvala unapred :)

: Tatjanica - 30. jul 2008 4:26:13(UTC)
Testovi za utvrdjivanje ovulacije su jako dobra stvar! Po mojoj proceni, veliki broj parova ima problema upravo zato sto promase ovulaciju jer misle da je odredjenog dana a ona zapravo nije! Moja doktorka mi je rekla i da su ti testovi jako pouzdani ukoliko nisi na nekoj hormonskoj terapoiji i da ako dobijes pozitivan rezultat to znaci da je do ovulacije doslo! Sto znaci da si jedan potencijalni problem eliminisala...test ce biti pozitivan dva dana u toku ciklusa i kada prvi dan bude pozitivan znaci da ce ovulacija nastupiti u narednih 24 do 48 sati. Zato je najbolje u pocetku raditi test svaki dan tamo negde vec od 10 dana ciklusa u zavisnosti od toga koliko redovne i na koji dan imate menstruaciju. Jer ovulacija se desava 14 dana UNAZAD od menstruacije a ne u napred i ako nemas menstruaciju uvek na isti dan ciklusa nema sanse da znas u napred kada ce biti ovulacija ali mozes da izracunas priblizno kada treba da pocnes da se testiras. Problem je u tome sto su ti testovi mozda skupi da bi se koristili u velikim kolicinama, ali mislim da kad se sve sabere na kraju se isplati! Ja koristim CLEAR BLU digitalni test jer je osnovni problem to sto se na tim testovima uvek pojavljuju dve crtice ali razlicite nijanse. Test je pozitivan onda kada su obe crtice potpuno iste boje sto je podlozno sugestiji. CLEAR BLU ima digitalni displej na kome ti se pokazu razlicite slike ako je test pozitivan ili negativan tako da ne mozes pogresiti. Ali taj test je dosta skup, kosta oko 30 eura u Austriji i unutra je samo 7 ulozaka....u svakom slucaju posle nekih 2 meseca koriscenja, mislim da se vec moze ustanoviti kada od prilike se desava ovulacija pa se testirati samo taj dan i tako potrositi manje ulozaka za testiranje. Jer meni recimo ovulacija seta a seta svakome ko ne dobija menstruaciju uvek na isti dan ciklusa...

Eto, to je moje iskustvo i preporucujem ih svakome!

: Danica NS - 28. jul 2008 6:24:38(UTC)
Prvi put sam ih kupila u februaru.Nisam im nešto verovala,pa sam mešala sa mb,mojim žiganjem stomaka i pojačanim iscetkom(sekretom).Sve je ukazivalo na ovulaciju,dok je crta na trakici bila jako bleda.
Naravno, mi smo se bacili na posao, i tog meseca nismo ni dočekali da mi trakica pokaže tamnu crtu,prestali smo sa pokušajima.
Po mom mišljenju,skroz omašili ovulaciju.

Idućeg meseca sam batalila sva sredstva i osećaje za određivanje ovulacije,sem trakica...kupila sam samo par komada i dosta kasno krenula sa piškanjem po njima.
Taj mesec smo ukrevetu ,svaki dan od 10 dana men. dok nismo lipsali....tj. do nekog 25 dana men.
Trakice su mi dosta kasno pokazale dve debele crtice i dobro se sećam da smo tog i narednog bili najaktivniji.I eto trudnica .
Što znači da mi ovulacija bila 22,23,24 dana, a ne kao što sam uvek verovala 12-16 dana m.

Mislim da su trakice odlične i da ih kombinujete sa dosta sex-a.Kada pokažu dve debele crte udrite po dva -tri puta dnevno.

:-* :-* :-* :-*

: kikica - 28. jul 2008 5:42:06(UTC)
Danice moram da te pitam koliko dugo si koristila trakice i da li si svaki dan radila?

: Danica NS - 28. jul 2008 5:26:20(UTC)
Evo i ja da dam svoj glas za trakice.

MB je takvo.....sr***,nemoj te bacati pare!

Ja sam koristila Ovognust trakice,kupuje se po jedna i jedna je koštala proletos oko 240 dinara.
Jest da nije jeftino, ali ne žalim ni dinar,jer sada imam najlepšu tibu na svetu.trudnica :-*

Jedan mali savet za Ovognust trakice,piškite u posudu, ne po traci, i ostavite da mokraća odstoji jedno minimalno 5 min.Nakoon toga uronite traku u posudu.To ne piše u uputstvu,a mislim da je bitno, jer sam pročitala na nekom sajtu da mokraća mora da dostigne približno sobnu temperaturu.

SREĆNO!!!!!!

: vanjče - 17. jul 2008 12:43:53(UTC)
Hvala devojke, ako ne uspe ovaj mesec sledeći ih kupujem sigurno

: Tijana83 - 17. jul 2008 12:18:24(UTC)
ja znam da u beogradu ima,kupila ih je moja drugarica u apoteci na dusanovcu i kaze da su 100% tacni. pokusavali su godinu ipo dana da naprave bebicu i nista,ima neredovne cikluse i nikad nezna kad joj je ovulacija.Probala je prvo sa mejbibejbi i kaze da je to cisto sranje,onda joj je doktor rekao za te trakice i uspelo im je posle 2 meseca.sad je trudna ulazi u osmi mesec. zato vredi sve pokusati za nase bebice a ovo mislim da je super stvar.

: Sandrolina - 17. jul 2008 11:35:36(UTC)
Ej cao zenske, ja zivim u Americi i mogu vam reci da ovde ima milion tih stvari za ovulaciju i najpopularniji i najpouzdaniji su ti stapici sto piskis na njih. Oni otkriju ima li dovoljno LH ili nema. Vanjce znam i da ih ima u Srbiji, moja drugarica je to kupovala jos pre 5 godina u Nisu, ali nije ih bilo u svim apotekama, samo u onim malo bolje opremljenim. Ne znam gde zivis ali ti probaj da nadjes. Puno srece..

: vanjče - 17. jul 2008 9:06:27(UTC)
A zna li neko ima li tih trakica kod nas u Srbiji i koliko koštaju? Ma ja sam za to da se sve proba! Mi smo ovog meseca prvi put pokušali da pravimo bebana i ako ne uspe probam sve redom pa mora da upali

: Tijana83 - 17. jul 2008 8:49:50(UTC)

EVO JA SAM DANAS KUPILA CLEAR BLUE TRAKICE ZA UTVRDJIVANJE OVULACIJE,KAZU DA SU 99,9% TACNE.IMA IH 7 KOMADA U PAKOVANJU.SLICNE SU I KAO TEST ZA TRUDNOCU ISTO SE POTOPE U MOKRACU I CEKA SE TRI MINUTA ZA REZULTAT. AKO IMA 2 CRTE ZNACI DA POSTOJI OVULAICJA ILI DA CE BITI U NAREDNIH 12-36 SATI.JA CU DA PROBAM PA VAM JAVLJAM JEL JE UPALILO.OVDE U SVEDSKOJ KAZU DA JE TO MNOGO DOBRO AKO NEZNATE KADA VAM JE TACNO OVULACIJA ILI AKO IMATE NEREDOVNE CIKLUSE.

STA SVE RADIMO ZA NASE BEBICE,HEHE.