Obaveštenja

Icon
Error

: Radoznala - 19. decembar 2009 1:53:29(UTC)
Drage žene, moje drugarice su se uglavnom farbale, a i ja se farbam iako sam trudna. Koristim Garnijer farbu kao i pre trudnoće i smatram da neće ostaviti nikakve negativne posledice. Veće posledice ostavlje stres kada se pogledaš u ogledalu i shvatiš koliko si se zapustila. :) Pozdrav svima i bez brige!!!

: Blackberry - 17. decembar 2009 21:43:24(UTC)
Ma farbajte se slobodno, ja sam se farbala dok još nisam znala da sam trudna a i posle toga još bar tri puta. Planiram čak sledećeg meseca nešto pred porođaj na farbanje i šišanje (da se doteram i budem lepa mojoj bebi kad dođe na svet ;) )

: Blackberry - 17. decembar 2009 21:43:08(UTC)
Ma farbajte se slobodno, ja sam se farbala dok još nisam znala da sam trudna a i posle toga još bar tri puta. Planiram čak sledećeg meseca nešto pred porođaj na farbanje i šišanje (da se doteram i budem lepa mojoj bebi kad dođe na svet ;) )

: VesnaS - 17. decembar 2009 13:43:30(UTC)
Zaista ima svakakvih zenica icon_lol
Ja ne mislim da farba skodi, to je jedna glupa predrasuda i babska prica. Moja kolegica trudna 7 meseci, jos nista nije za bebu kupila isto kaze kupice mama kad rodim, ne valja se kaze pre. Sta da kazem na to??? neznam uzid

: lilit - 16. decembar 2009 23:54:42(UTC)
Tea&Peki - 18/1/2009 02:09

..."Smesna mi je bila moja komsinica koja je bila trudna i nije htela da se farba jer to po njenom misljenju steti bebi, a pusila je kutiju cigareta dnevno"...

Da zaista, posle ovoga nije potreban nikakav komentar.

: T3 - 15. decembar 2009 11:54:41(UTC)

Citat:
VesnaS - 14/12/2009 09:53 Ja sam bas htela da se farbam, ali sam nesto odustala! Ne zato sto se bojim, ne bojim se i mislim da to ne škodi, nego jednostavno sam odlučila da ništa ne radim dok se bebac ne rodi i onda da se komplet " obnovim" hehe. Moja prirodna boja i farba su skoro iste, nisam se farbala 2-3 meseca i ništa se ne vidi pa reko zašto bezveze farbati se. A kada moje zlato dodje tada ce mama pramenove, nova frizura ovo-ono ruganje ruganje

potpisujem te vesna ..iako sam se vec farbala u trudnoci u nekom trecem mesecvu otprilike tamo jos negde letos ili ti juna ,i htela opet sad skoro ipak necu..sacekacu da se porodim pa onda sto ti kazes obnoviti mozda i friz i boju ili staviti pramenove videcu vec..nije da se bojim ko i ti vec eto neprimecuju se izrasci ,kosa mi bas ima sad lepu boju ko da se ni ne farbam uopste tako da mi je super..a i ne opterecujem se nesto preterano oko toga..bitmo da mi je ista cista ,i zdrava.a za boju cu vec kad beban izadje ili tamo za nekih nmesec dva kad malo porastwe lako..pravac frizer ,obnova iste i to je to..ko nova..vec za par sati..sad mi je sve to suvisno i nepotrebno..

: sarica1983 - 14. decembar 2009 11:55:44(UTC)
Vesna S ti si ko ja, ja godinama unazad izvlačim pramenove i to baš dosta belih, znači blanš i vrlo jak hidrogen, ali mi je mamin stari ginekolog rekao da se u trudnoći ne farbam bez obzira na sve trudnice koje su se farbale u trudnoći, jel ipak je to hemija..., ja sam čak prestala i nokte da mažem, da stavljam parfeme i ostale gluposti koje sam do tad koristila. Sad se kupam samo bebi kupkama i mažem bebi kreme na telo ( pavlovićevu, becutan i td ). Kad se budem porodila ima da se sredim od glave do pete, sad mi je bitno samo da je mojoj bebi dobro

: VesnaS - 14. decembar 2009 10:53:24(UTC)
Ja sam bas htela da se farbam, ali sam nesto odustala!
Ne zato sto se bojim, ne bojim se i mislim da to ne škodi, nego jednostavno sam odlučila da ništa ne radim dok se bebac ne rodi i onda da se komplet " obnovim" hehe. Moja prirodna boja i farba su skoro iste, nisam se farbala 2-3 meseca i ništa se ne vidi pa reko zašto bezveze farbati se.
A kada moje zlato dodje tada ce mama pramenove, nova frizura ovo-ono ruganje ruganje

: roko - 12. decembar 2009 22:05:06(UTC)
Hvala ti puno magii.....uzela sam ove garnier farbe nove bez amonijaka i odlična mi boja ispala...prezadovoljna sam i puuuno se bolje osjećam...

: magi - 12. decembar 2009 16:10:05(UTC)
Roko, opušteno se farbaj! Ja sam se i u prošloj trudnoći, a evo i u ovoj, farbala redovno dakle jednom mesečno. I eto Lola zdrava i prava. Ništa ne brini, ne može to da škodi bebi, čak sam čula i ginekologa akušera na tv-u kog su to pitali i on se čovek nasmejao i rekao da možemo biti bezbrižne i ofarbane icon_wink

: roko - 12. decembar 2009 12:31:43(UTC)
Ljudiii pomagajte ne samo da imam izrast nego i sjedeeeee se viiide aaaaaa nisam ni znala da ih imam!!!!!!! ovoliko :)....mislila sam da uzemem ovu loreal bez amonijaka već sam je koristila super mi je ....daj pomagajte smijem li ja to u 11 sam nedelji trudnoće????

: SuzzySu - 21. april 2009 19:12:02(UTC)
Uostalom, mislim da je sve to individualno, i kako se ko is3puje. Ako umisli da je to lose, bice lose i obratno. Licno smatram da je sve to mit, kao i mnoge druge stvari koje "ne valjaju" da se rade u trudnoci. :)

: SuzzySu - 21. april 2009 19:09:00(UTC)
MilaJM, moja frizreka bas kaze suprotno neznam

Na pocetku trudnoce sam bila crna, pa se prefarbala u smedje, pa opet u crnu, pa u narandzastu, pa smedju, pa me je na kraju i izblajhala. Pre desetak dana mi je uradila pramenove. Ona kaze da jedino minival ne valja da se radi, ali, ko jos danas ima minival. :>

: sonjica - 21. april 2009 19:06:35(UTC)
Ma ja se farbam, godinama, pa tako i sad otkada sam trudna, gde da se ne ofarbam, kada sam plava :) , mada se farbam kod frizera, Revlonovim farbama, bez amonijaka.
Cak mi e i dr rekla da je to obican mit, jer nam je organizam naviknut na vise godisnje farbanje....
Stavila bih i ja ponovo pramenove, al' ne mogu toliko dugo da sedim, :D .....

: milaJM - 21. april 2009 18:06:47(UTC)
ja sam se farbala nekom francuskom farbom bez amonijaka. u apoteci sam je kupila, 3chenes. tako nekako se zove. celu trudnocu se njom farbam. i nisam bas nesto zadovoljna. plava je farba, pa mi ne uhvati bas nesto, jer ja volim svetlije, ali 'ajde... jos malo pa cu ja opet moje pramenove! :) ma ja bila zakazala kod moje frizerke pramenove, a ona mi kaze, ja trudnici necu da radim pramenove! i eto, predlozila mi tu farbu, i ostadoh ja na njoj do kraja trudnoce.

: bubamara031 - 20. april 2009 22:12:13(UTC)
Ja sam se na pocetku farbala nekom farbom bez amonijaka a posto sam plavusa uopste mi nije izvukla boju mozda jer nema od cega , bila sam ko sargarepica ....sad sam lepo izvukla pramenove i ofarbala se ko covek ....rekla mi frizerka da se putem koze apsorbuje jako mala kolicina tih supstanci a da je mnogo stetnije da salon bude zatvoren , neprovetren i da svo to vreme udisemo sva ta isparenja od hemikalija a za farbanje samo po sebi- bez brige

: SuzzySu - 19. april 2009 2:19:02(UTC)
Ma ja sam se i blajhala, i farbala u trista boja i doktorka mi je rekla da je sve to ok i da su to mitovi :)

: Lekii - 3. mart 2009 22:17:16(UTC)
Ja danas izvukoh pramenove i ofarbah se u plavo. Ceo proces me je nevidjeno smorio, sedela sam kod frizera od pola devet do dvanest, ali vredelo je, osecam se malo vise kao zensko, a i muz mi se odusevio. Moja drugarica, inace visa medicinska sestra se farbala tokom cele trudnoce u plavo, i to je koristila Igora rojal farbu, najsvetlije nijanse.

: maslacak - 3. mart 2009 12:56:44(UTC)
Ja sam u prvoj trudnoci pitala doktorku - odgovorila mi je da se normalno ponasam - farbanje po njoj nije stetno . Naravno sve je stvar licnog izbora - i ne bi preporucila da se pocne sa farbanjem u trudnoci , ali ko se vec farba moze da nastavi. Velika je razlika izmedju farbi danas i onih pre 20-30 godina ( kada je ona bila mlada) , to je njen stav , ja mogu da ga prihvatim ili ne

: shvrchko - 28. februar 2009 18:49:37(UTC)
Devojke, videh ovu temu pa ajde da i ja kazem nesto zato sto sam juce bila na kontroli i nisam propustila priliku da pitam moju Dr sta ona misli o farbanju kose u trudnoci?(bas ovim recima). Na moje iznenadjenje, nije mi rekla nista tipa stetno, hormoni, bla bla, nego jedino da se ne preorucuje zbog opadanja kose, posto ono zna da bude pojacano pogotovo nakon porodjaja. I plus je dodala - Mogu ja vama da kazem ali na vama je sta cete vi da uradite, ako hocete da se farbate - farbajte se. Kratko i jasno. Ja inace izvlacim pramenove, 2-3 puta godisnje, i mislim da to stvarno nije nista, jedino ne znam da li bih sada imala zivaca da tako dugo sedim i trpim maltretiranje, mada planiram da odem sada u martu na generalku... zaljubljen SVIMA!

: brinet - 28. februar 2009 14:01:30(UTC)
Ma gluposti. Farbanje se ne preporucuje samo zato sto nam sada hormoni luduju i drugacije reaguje nasa koza, kosa i telo na stvari na koje smo pre trudnoce radili normalno. To moze a ne mora da bude slucaj. Ja sam pocela da pustam moju prirodnu kosu godinu dana pre trudnoce i sada se ne farbam ali nekako sam sama sebi dosadila i htela bi neku promenu pre porodjaja. Planiram ili da se farbam ili neke pramencice da izvucem. Videcu jos....

: sanjas - 29. januar 2009 23:17:23(UTC)
Ja sam kao cula da se ne valja farbati u prva tri meseca trudnoce,ali ja sam se jednom ofarbala i tada,a i kasnije.Mislim da to ne bi trebalo da skodi bebi.

: Bojana Tamindzic - 29. januar 2009 9:58:05(UTC)
Tako je.Ja sam se isto farbala u prvoj trudnoci i evo i sad se farbam.Nije to nista slobodno se farbajte.
Pozzz.

: valika - 23. januar 2009 21:55:58(UTC)
Joj kako mi smetaju sve te gluposti, moja doktorica ima najbolji odgovor na sva ta besmislena pitanja... "Trudnoca je normalno drugo stanje, pa se tako i ponasajmo,,"
Zato dajem glas za farbanje. he,he.. Koliko samo tih nelogicnih stvari....
Ja imam devojcicu od 5,5 godina i sa njom sam se farbala, a i sad sam trudna i naravno da necu setati sa sedima i izrascima, nego cu se farbati.
Pozdrav za sve "hrabre" mamae koje vole da su lepe....

: Tanja D. - 22. januar 2009 11:42:19(UTC)
cula sam od par trudnica da izbegavaju farbanje kose ali ja se toga nepridrzavam pa ne moram zapustiti sebe zbog trudnoce,a mislim da farba ne moze da utice na bebu. ako neko misli da gresim vi mi recite

: Bekana mala - 20. januar 2009 15:34:28(UTC)
Farbam se od pocetka sa lorealovom farbom bez amonijaka.Super mi primi i ne ispira se inace koristim crnu. Ima jos jedna dobra farba bez amonijaka Biokap. zaljubljen icon_razz icon_rolleyes

: Kale79 - 19. januar 2009 13:58:22(UTC)
Dobro, ja se ne farbam, ali imam pramenove i izvlacim ih i sada u trudnoci. Nije bas farbanje, ali to je to. Kazu stare bake, ne valja se. Zasto? PA mozda bi imalo smisla nefarbati se kada bismo ziveli pod staklenim zvonom, pa da nam je jedina hemikalija, ili jedino sto ne valja bila farba. MEni je, kao i vecini vas rekla doktorica da nema nikakvih problema, samo da bi bilo dobro da se koriste farbe bez amonijaka. KAo sto neko gore rece, cemu se cuvati od farbi ako npr. pusi zena?

: Lumpi - 19. januar 2009 1:52:00(UTC)
Ja sam se ofarbala pre tri dana, a sad sam tri meseca trudna. Nisam se htela farbati prva tri meseca jer se tad razvijaju svi organi kod bebe, ali sada je valjda u redu. A inače, ne bi se ja ni farbala, ali već imam sede iako imam 25 godina pa mi ružno izgleda. A i ja sam se u prvoj trudnoći farbala i hvala Bogu rodila sam zdravo dete.

: tea2007 - 18. januar 2009 3:09:47(UTC)
Moje misljenje je da zena normalno treba da se farba u trudnoci, ja sam se farbala oba puta kada sam bila trudna i hvala Bogu rodila sam normalnu decu.Smesna mi je bila moja komsinica koja je bila trudna i nije htela da se farba jer to po njenom misljenju steti bebi, a pusila je kutiju cigareta dnevno jer je to samim tim sto je radila smatrala prihvatljivijim od farbanja kose,zato zene farbajte se slobodno.

: jelenahana - 15. januar 2009 17:51:11(UTC)
MENI JE ginekolog na pitanje smem lid a se farbam rekao da smem, jedino je problem da mozda nece lepo boja da primi, vidis da se i covek zeza samnom, ja se farbam u frizerskom salonu i to samo koren i super mi primi, skoro mi beo koren, a pepeljasto plava mi kosa bas svetla.

: lurd - 8. januar 2009 17:18:45(UTC)
Ja sam prestala da se farbam amonijak farbama, tj pre neki dan sam se ofarbala loreal casting farbom, mislim da je broj 724, nijansa je nougat, a s obzirom da sam imala bakarnu podlogu, ispala mi je bas dobro: dobro se primila, dobar je sjaj, a za ispiranje cu videti...prestala sam iz vise razloga: prvi je taj sto sam cula za nekoliko veoma losih iskustava tokom farbanja u trudnoci, a drugi je zato sto sam i onako htela da odem u brinete, a i lakse je za odrzavanje u trudnoci...:)

: mama zaza - 15. decembar 2008 0:38:06(UTC)
ja sam se farbala pre neki dan, primila je kosa, nije ekstremna pomjena ali ok...

: May05 - 13. decembar 2008 20:51:07(UTC)
Citat:
duckiduca - 14/8/2008 18:05

pa luki ofarbaj se ..ja se farbam od pocetka trudnoce..a ta loreal bez amonijaka je zivo s....ja to zovem kolor sampon ne da mi se isprala posle 2 3 pranja...

potpisujem za tu farbu gorozna je,i jos samo da dodam da sam se do sad vec dva puta ofarbala a veceras pada trece farbanje,sad sam u 21 sedmici,u prvoj trudnoci se nisam uposte farbala,valjda sam puno slusala price ne valja ovo ne valja ono,sad radim sve na svoju ruku,i vidim da se masa zena farba trudnica ovdje na forumu pa zasto nebi i ja bila jedna od njih icon_lol

: Jejka - 13. decembar 2008 17:24:48(UTC)
Ja se farbam od pocetka,pitala sam dr on se nasmejao
i rekao slobodno se farbaj.

Kaze da nema stetnog uticaja. kadtedovatim

: layla - 13. decembar 2008 17:19:12(UTC)
ja se farbam od pocetka. ne verujem da to moze da ima neki stetan uticaj.

: duckiduca - 14. avgust 2008 20:05:33(UTC)
pa luki ofarbaj se ..ja se farbam od pocetka trudnoce..a ta loreal bez amonijaka je zivo s....ja to zovem kolor sampon ne da mi se isprala posle 2 3 pranja...

: luki - 14. avgust 2008 14:50:30(UTC)

ja sam danas uzela farbu(LOREAL BEZ AMON)

ne znam sta da radim...dal da cekam bas puna tri(3 meseca se nisam farbala i samoj sam sebi bljak)Navikla sam da budem lepa sebi..muzu..detetu,a sad mi se cini da samkreten

: Snecky - 14. avgust 2008 13:29:36(UTC)
Oblace dobro ti rece ali ovde su u nekim stvarima malo sasavi. Moj doktor me extra nervira jer nikad ne daje detaljne odgovore i kad i uspem nesto da ga pitam (jer je uvek u zurbi) najcesce mi kaze procitaj knjigu koju sam ti prosli put dao. Upravo se ovih dana lomim da ga menjam i kako to da izvedem.
A sto se farbanja tice koliko mogu da vidim velika vecina zena (bar nasih ) se farba isto kao i pre trudnoce.

: maestra - 13. avgust 2008 8:41:23(UTC)
ja sam izvlacila pramenove pre par dana a juce sam usla u drugi trimestar...u principu kazu da treba sacekati da prodje tri meseca....ma ko ce ga znati kad svako prica drugacije

: jejamoonwalker - 13. avgust 2008 6:01:54(UTC)
Cula sam da ne bi trebalo da se farba ipak farba sadrzi razne stetne sastojke koji se prenose preko koze u krvotok. I to za nokte. Postujem za kosu, ali nokte lakiram :)

: Oblak_u_bikiniju - 12. avgust 2008 11:01:04(UTC)
E, to za zub mi nije jasno?!
Cekaj da se porodis? Da ti se jos prosiri kvar? Mislim, nevjerovatno. Valjda on zna da od zuba krece milion problemcica sa strane i da to bas ne treba odlagati.

Prvih 12 sedmica ne daju anasteziju. Ali popravka zuba, pobogu, kako moze da steti? Nije mi jasno nikako.
Z apramenove ne znam. Ja bih odrzavala svoju frizuru, definitivno, samo bih nasla neki prirodan nacin.
Mislim, znam zenu koja kaze da se ne treba brijati, sminkati, niti lakirati nokte. Evo, ja se sminkala, brijala, lakirala, skidala lak acetonom, stavljala pakovanja za lice, farbala se (prirodnim farbama doduse) i nista mi zivo ne fali!

: Snecky - 11. avgust 2008 14:41:44(UTC)
Loki i ja se isto pitam, znam da ovde u Americi ne savetuju-kazu nije dokazano da steti ali ni da ne steti, koliko sam citala ne savetuju svakako u prvom tromesecju a kasnije mozes ako bas hoces na svoju odgovornost. Ja bas sutra idem na kontrolu pa cu da pitam da vidim sta ce da mi kaze moj dr . Ja kad sam ga pitala prosli put da li da popravim zub on je rekao cekaj da se porodis pa vec pretpostavljam sta ce da mi kaze za farbanje t.j. pramenove al' bas c u da pitam. Zadnji put sam ih stavljala pocetkom februara i sad je vec vreme da stavim opet ali nekako mi i nije previse izrasla kosa pa mogu jos da popricekam.
Bas me zanima sta ce dr. da mi kaze mada sta god da kaze ja sam nekako sklonija oprezu ( s' obzirom da mi kosa ne izgleda za sad neuredno) pa cu radije da se strpim nego da se zderem ako nesto slucajno podje kako ne treba.

: LOKI - 11. avgust 2008 14:32:33(UTC)
Šta mislite koliko je pametno da izvlačim pramenove u trudnoći?

: Oblak_u_bikiniju - 8. avgust 2008 15:02:43(UTC)
Nista Mozart, tu sam za sve informacije :)

: Mozart - 7. avgust 2008 15:07:43(UTC)
Ici cu u apoteku pa cu da trazim katalog. Verovatno cu onu ekstra plavu. Hvala oblacicu. :-*

: Oblak_u_bikiniju - 7. avgust 2008 14:05:32(UTC)
Naci ces sigurno odgovarajucu. Ja imam zlatno-med plavu boju kose, a koristim biokapovu 9.0 (extra blond) ili 7.3 (mislim da je to golden blond) i daju slican efekat. Te boje samo toniraju kosu. Ako si do sada farbana u ekstra plavo, p ofarbas njihovom tano braon, nece ti kosa odmah primiti tu tamnu boju.

Ma, super su, sto posto, kostaju, doduse 10 eura, sto nije malo, ali, vrijedi, zaista. Nadji njihov katalog boja i mislim da ces lako naci to sto zelis. Najcesce ih imas u apotekama.

: Mozart - 7. avgust 2008 13:31:42(UTC)
Jel imaju te BIOKAP farbe u plavoj nijansi. Ja sam nesto cula da tih farbi na biljnoj bazi u toj nijansi bas i nema. Ja koristim garnijerovu ekstra plava sa pepepeljastim prelivom ili kako vec. Sad bih htela da se ofarbam sa tom biljnom farbom ali ne znam ima li nijansi.

: Oblak_u_bikiniju - 7. avgust 2008 13:19:00(UTC)
Ma bitno je KO ti to govori! Meni je jako vazno da izgledam lijepo i odrzavano, pa sam juce zvala drugaricu da me sredi. Ma, koristim ja BIOKAP i mislim da cu ga i nakon trudnoce koristiti jer je boja divna, nego ne mogu da sjedim, omah me stegnu kontrkcije, pa je tesko farbati se...
Medjutim moj drugarica je uspjela da me ofarba dok lezim i prezadovoljna sam kako izgledam - uredno i njegovano! Sad mogu ovako bar 2 mjeseca, tako da ne moram o tome da mislim kad se malecki rodi, sto ce biti uskoro :)

Sinoc ulazi komsinica, a ja stojim sa farbom i ona kaze "Ajao, pa gdje ces sad da se farbas?!" (u fazonu to ti se ne smije), a njena cerka u 3 mjesecu pusi kao Turcin i ona, njena mama i njena braca i muz svi puse u njenom drustvu, ne gase cigare... I nisam odoljela - rekla sam joj upravo to. Mislim se, hajde malo prosetaj oko svoje kuce, pa onda obilazi moju!

I sto puta ura za BIOKAP - savrsene su!

: Mozart - 6. avgust 2008 8:31:50(UTC)
Mene nesto strah da se farbam. A ako se i odlucim kupicu farbe koje su na biljnoj bazi ili one bez amonijaka.  Neko kaze mozes a neko ne smes da se farbas. Nisam pametna neznam

: Diana01 - 6. avgust 2008 8:06:58(UTC)
Moja majka mi kaze da se ne valja farbati, mada ona kaze i da ako beba ima kosu ja imam gorusicu i da ne valja kupovati stvari pre porodjaja itd. Sve to podredjujem nekim pricama iz vremena moje babe. Mnoge trudne zene koje znam su se farbale i njihovoj deci nista nije falilo kada su se rodila, tako da... mislim da je to okay. :)

: LOKI - 5. avgust 2008 19:10:29(UTC)
Ja se farbam, mislim da nije to farbanje baš toliko štetno, pa ne možemo mi pod stakleno zvono, zar ne?! A i kako bi izgledale sa ogromnim izrastom...pa svako voli da vidi lepu, doteranu i negovanu trudnicu!!!

: dadoijoco - 31. jul 2008 11:17:02(UTC)
Oblak zasto ne mozes,imas BIOKAP farbe 100% prirodne ,bez amonijaka,talijanske.Ima ih u malo bolje snabdevenim apotekama,samo sto su im nijanse bas prirodne.

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Oblak_u_bikiniju - 31. jul 2008 10:30:53(UTC)
E ne dajte da vas zeznu kao mene! Sve sam odlagala i sad moram da lezim i nema nacina da se ofarbam do porodjaja!

: dadoijoco - 31. jul 2008 10:15:04(UTC)
Anchy ja sam u Vranju a znam da moja frizerka nabavlja u Smederevu te farbe bravo

: Anchy80 - 31. jul 2008 8:33:37(UTC)

Citat:
dadoijoco - 29/7/2008 21:07 Ja koristim SUBTIL,to su francuske ,bez amonijaka ali mislim da ih nema u slobodnoj prodaji nego samo u salonima.Prezadovoljna sam i upste ne vidim razliku pre i sada u trudnoci-cak sam i pramenove stavljala i super miispali. bravo za moju frizerku Lilypie Expecting a baby Ticker

I ja istu farbu koristim, gde ides kod frizera? Mi kupujemo od Ljilje za salon u hotellu gde radim!

Odlicne su farbe!

: vocka 81 - 30. jul 2008 13:38:16(UTC)
Ja se redovno farbam, brzo mi raste kosa i imam nesto vise sedih. Koristila sam do sad palete

: dadoijoco - 29. jul 2008 17:07:14(UTC)
Ja koristim SUBTIL,to su francuske ,bez amonijaka ali mislim da ih nema u slobodnoj prodaji nego samo u salonima.Prezadovoljna sam i upste ne vidim razliku pre i sada u trudnoci-cak sam i pramenove stavljala i super miispali. bravo za moju frizerku

: duckiduca - 29. jul 2008 14:42:29(UTC)
Joj Oblacicu ja sam probala loreal bez amonijaka i nije mi se primila na temenu i jos mi se isprala kao kolor sampon. ali sam sada uzela revlon bez amonijaka i super mi se primila. ali nesto mi kosa brzo raste i vec imam mali izrastak kod usiju..cudno.a inace i moja sestra je probala loreal bez amonijaka i umesto da dobije ridju dobije tamno smedju a moja sestra je skoro plava prirodno..

: Oblak_u_bikiniju - 29. jul 2008 13:17:11(UTC)
Moja topla preporuka - farbe bez AMONIJAKA. Prepoznajete ih po natpisu Amoniac free.
Koristim Biokap farbe, ima ih uglavnom u apotekama i potpuno su nestetne i prirodne. Kostaju oko 900 dinara i jesu skuplje, ali su super i nemas osjecaj da te nesto nagriza.

Mnogo me nerviraju te penzionerske price o farbama i mislim da bih i ja imala problem sa tim da nisam pronasla BIOKAP. Bas cu ovih dana da se farbam.

: lelly - 29. jul 2008 12:08:58(UTC)
ja sam se farbala u trudnoci na svakih mesec i po do dva meseca.

: atimija - 29. jul 2008 11:59:59(UTC)
Svi su mi rekli da se ne bi trebala farbati,a sobzirom da sam bila skroz bela morala sam da potamnim kosu,zbog jacine hidrogena,
farbe...Farbala sam se jos dva puta do sedmog meseca,naravno jednom kanom,a sledeci put nekom prirodnom i sada sam skoro crna!!!
Da ne pricam koliko sam nezadovoljna i tuzna!Jednostavno to nisam ja!!Ipak je stres stetniji,ali izdrzacu jos malo...

: zhunga - 22. jul 2008 14:59:40(UTC)
Evo ja sam se danas ofarbala po treci put!! Bas se super osecam!

: cvecka - 21. jul 2008 11:15:37(UTC)
Duco ne mogu da verujem da nemaju hidrogen!!! icon_eek Znas sta da radis, lepo odes u apoteku, kupis onaj cisti (jaci) hidrogen, dodas malo balzama, par kapi maslinovog ulja i eto ti hidrogen za farbu!!!!

: glamchick - 21. jul 2008 7:55:29(UTC)
MIslim da niko ne treba da se brine što se farbanja tiče. Ja se farbam u plavo i farbala sam se tokom cele prve trudnoće. Naravno, sve je ok ako se koriste farbe proverenih proizvođača. To je ranije kao važilo jer su farbe sadržale amonijak koji je generalno bio štetan ne samo za bebu već i po zdravlje žene. To je prošlo i nemojte da se brinete. Inače, ja sam otišla lepo i dva dana pred porođaj da se ofarbam (imala zakazan carski) pa kako ću mesec-dva sa izrastkom?? icon_razz

NAravno, pored svega ovoga najvažnije je da slušate lekara u kog imate poverenja.. E sad, ne znam kako sa onima što se blajhaju na dve nedelje, možda to i jeste atak na organizam uopšte :)

: bilja74 - 21. jul 2008 6:22:32(UTC)
Do sad sam se farbala 3 puta i to sa obicnom farbom i mislim da to nece nastetiti mojoj bebi.

: duckiduca - 21. jul 2008 5:32:10(UTC)
Da posto sam ja prirodno svetlo smedja ali bas smedja ne plava. I muz isto. A ja se farbam u plavo onda ce bebac da bude pravi Norvezanin ;] ;]

: leptir - 21. jul 2008 5:29:31(UTC)
Ma da znam i ja sam se ofarbala sa tom pa kad mi je drugarica rekla to je kao kolor sampon ,jaoo reko pa nije ni cudo,meni nesto bilo na crveno,prirodno sam tamno smedja a farbam se u malo svetliju pa kad nije uspela ja uzmem tamno smedju i boja je kao moja prirodna,a ko ima hoce plavu ili svetlo smedju ne znam bas kako ofarba!! Hehe sad kad nam se rode ofarbane bebe :>

: duckiduca - 21. jul 2008 5:24:58(UTC)
hvAla leptiricu probau tu loreal preferenc ili tu drugu..sigurno imaju. Ja sam revlon koristila u SRbiji pa ko zna da li je bila original..ne znam..zato i ne bih opet nju. A ja kao htela tu bez amonijaka..kad ono da vazi..koren mi ostao tamniji..strasno

: leptir - 21. jul 2008 5:18:23(UTC)
Ducki vidim da si pisala o loreal casting,to je kao kolor sampon,jako se ispira i ne pokriva bas,ja se farbam sa klasicnom loreal farbom (loreal preferenc ili loreal Feria) pa potrazi mozda tu ima,garnier se isto ispira a cudi me da i revlon jer su one jako kvalitetne,svi njihovi preparati su super.

: duckiduca - 21. jul 2008 5:10:43(UTC)
HAHAHAH CVECKA TA TI JE DOBRA. JA NISAM VISE U SRBIJI NEGO SAM U NORVESKOJ A OVA GLUPA NORVESKA NEMA HIDROGEN ZA KOSU...UZAS ZIVI...JA JOS NE VERUJEM DA NEMAJU HIDROGEN..ZNAM MOJA DRUGARICA KUPILA 5 PAKOVANJA IGORA FARBE MISLECI DA CE NACI HIDROGEN OVDE KAD ONO -NISTA- MENI STVARNO NIJE JASNO KAKO NEMAJU neznam
IMAM OSECAJ DA SAM NA KRAJU SVETA. ALI DOBROOOO DALEKO SAM OD KUCE...ALI KAD MI MAMA DODJE IMA DA MI DONESE SVE STO OVDE NEMA...

: cvecka - 20. jul 2008 20:04:12(UTC)
Duco, povecaj malo dozu hidrogena (najverovatnije koristis sestoprocentni), pa nece tako brzo da ti se ispere!!! Ne znam da li je ova ideja bas tako sjajna, ali mozes da uzmes silikonske kapi za kosu(to ti bas daje super sjaj, kao da je sveze ofarbano),u konbinaciji sa maskarom za izrastke!!!!(imas u Avonu, a i hrani dlaku kose) i tako malo produzis period izmedju farbanja, taman da ti se kosa malo oporavi, kad resis da je ponovo unistis sa farbom!!!(sory, sala-mala!!!)

: duckiduca - 20. jul 2008 19:27:56(UTC)

Citat:
Kaca082 - 20/7/2008 21:49 Ja sam se do sad ofarbala jednom i planiram jos jednom pred porodjaj ,da se beba ne uplasi kad me vidi.Inace prirodna mi je tamno smedja a farbam se u crnu pa nemoram cesto.

bravo   TO sAM i ja pomislila moram i ja jos jednom pred porodjaj da mi bebac ne uplasi. Ja sam se razocarala u tu loreal farbu. A ovde bas i nema neki izbor. Norvezani koriste loreal, revlon, garnier nutrise i to je to. A ja ne volim ni garnier ni revlon sve se ispiraju....nemam pojma u koju farbu da koristim..

: Kaca082 - 20. jul 2008 18:49:47(UTC)
Ja sam se do sad ofarbala jednom i planiram jos jednom pred porodjaj ,da se beba ne uplasi kad me vidi.Inace prirodna mi je tamno smedja a farbam se u crnu pa nemoram cesto.

: beba01 - 20. jul 2008 15:33:48(UTC)
Meni je doktor izrazito zabranio da se farbam. Pogotovu u prvim mesecima trudnoce. Za sad se samo satiram svakih 3mj. i to da mi farba ne dotice temen.Ja iskreno postujem tu njegovu odluku, jer kaze da nije dokazano al postoji mogucnost da hirdogen moze da nashodi bebama putem vlasi. . Postoje u svetu x istrazivanja koja su pokazala kako farba moze da utice tokom trudnoce negativno... Al opet ljudi ono sto kazem ja, pa nama su bacali uranijum 99' i zivi smo i zdravi.. Bog zna kakvu smo hranu jeli posle bombardovanja i rata. Tako da je sve ovo stvar licne odluke.

: duckiduca - 20. jul 2008 14:50:39(UTC)
Ja sam probala tu loreal casting bez amonija i pravo je s... od farbe. Ovi glupi Norvezani nemaju hidrogen a ja ponela moju farbu misleci da cu kupiti hidrogen kad ono..inace ja se farbam sa igorom. a sada moram ponovo da se farbam jer ta farba bez amonijaka mi se uopste nije primila.

: magi - 20. jul 2008 9:54:31(UTC)
Ja se farbam potpuno normalno kao i pre trudnoće, znači minimum jednom mesečno i iskreno mislim da ne može da škodi, pa živim u beogradu, udišem sve i svašta, izlazim na mesta gde ljudi puše kao ludi itd. O pesticidima u hrani da ne pričamo.... Stvarno mislim da farbanje ne može da naškodi bebi, ali to je samo moje skromno mišljenje (a i ne mogu da podnesem izrastak icon_wink )

: leptir - 20. jul 2008 9:40:10(UTC)
Ma Cvecka nemoj da se brines,ja se farbam Lorealom,znaci nikakve prirodne farbe,a i jos + sam mlada i nista ne znam :>

: cvecka - 20. jul 2008 8:35:14(UTC)
Ma da, dobro kazes...u prvoj trudnoci, em mlada, em luda, kada sam dobila kontrakcije, zene moje drage, ja se lepo ofarbala, muzic uradio pedikir i tek onda otisla u bolnicu i dok sam se poradjala, jedino sto sam od mirisa osecala je bilo miris tek ofarbane kose!! Cudno da tada (pre 8 god.) u opste nisam razmisljala da li ce farba da steti mojoj bebici i frbala sam se bar jednom u 2 meseca!!! Bolje je kad si mladji, nemas poima nista i samim tim se manje opterecujes, jer manje znas!!!

: Oblak_u_bikiniju - 20. jul 2008 7:43:09(UTC)
Mislim da ti nece biti ama bas nista... Ne mislim da se treba farbati tri puta sedmicno, ali jednom u mjesec-mjesec ipo dana - nema teorije da pretstavlja problem. Uostalom, moja frizerka rodila troje zive i zdrave (pupupu) djece, mada se farbala jako cesto i kako ona kaze - otkacila skroz u trudnoci, pa mijenjala frizure nenormalno!

: cvecka - 20. jul 2008 7:08:49(UTC)
E sada ste me uplasile!!! Pa ja sam se ofarbala sa najobicnijom frabom pre neki dan. Nisam vise mogla sebe da pogledam u ogledalo. Em sam se ugojila, em sam pobelela kao sir, bubullice i strije na sve strane, plus celulit, pa jos i neofarbana, katastrofa!!!!

: Oblak_u_bikiniju - 20. jul 2008 5:41:37(UTC)
Ja se slazem. Vjerovatno je stetnije disati zagadjen vazduh dok se vozis iza nekog kamiona, recimo, nego to, a disanje ne mozes da sprijecis nikako!
Ma, ofarbacu se i ja, kao zhunga, kada se primakne porodjaj, jos kad bih ja znala kada je porodjaj ihaaa!

: leptir - 19. jul 2008 13:51:22(UTC)
Nisam plavusa pa je lakse,mogu jednom u dva meseca. Kuma mi je plavusa i ona se farbala svaki mesec samo izrastak,tako da ne verujem da je to nesto stetno... Ko zna sta sve udisemo kakve su tu prljavstine icon_rolleyes

: zhunga - 19. jul 2008 13:37:39(UTC)
Ja sam do sad 2 puta, i sad sledece nedelje planiram jos jednom, da budem lepa a ne seda pred porodjaj icon_lol

: Oblak_u_bikiniju - 19. jul 2008 13:31:11(UTC)
Ja sam se u trudnoci farbala dva puta. Jednom u martu i jednom sada u julu (pocetkom mjeseca). Prije toga sam se farbala kada sam tek ostala trudna, par dana prije nego sto sam trebala da dobijem, s tim da sam koristil aobicnu farbu jer nisam imala pojma da sam trudna, a i da jesam, tada jos nista ne moze nastetiti plodu.

Elem, evo me u 33 sedmici, imam malo izrstka, ali nije strasno, a komsinica mi reec - ni slucajno farbanje sada! Ovih zadnjih mejseci ni pod razno... Nemam pojma sta da mislim. Oba puta kada sam se farbala, koristila sam prirodnu farbu tj. Biokap 9.0 i jako mi se dopada. Mislila sam se ofarbati negdje u avgustu (jeste, bice tu izrastak, ali da ne idem deset puta, a i da pred porod budem svjeza :)). Sada vise nemam pojma sta da mislim...

: Jasna-belgija - 25. jun 2008 19:41:20(UTC)
hejjj,,,,, farbanje u trudnoci je stetno,ali ne puno. Postoje biljne farbe,bas za trudnice koje se mogu u apotekama kupit. I tokom farbanja se se ne osecaju,a i niti peckaju koren glave;;;; Ja se ne frbam,jos uvek pocela da sedim nisam ( SALA ),ali sada u trudnoci ne bi se usudila da nesto eksperimentisem sa svojom kosom,,,,,, cmokkk zvezda bravo zvezda

: Hopeful - 25. jun 2008 5:12:16(UTC)
Ja sam se farbala celom dužinom i izrastak i pramenovi cele kose tek posle tri meseca i posle još jednom ili dvaput samo pramenove, i to na foliju tako da tu boja ni ne dođe do temena.

: Dandzi - 23. jun 2008 17:42:27(UTC)
Da,farbam se.Uglavnom uradim samo izrastak,jer sam prilicno seda icon_rolleyes Sta cu,nasledno :) Cak ni ne drzim farbu dugo na glavi,nemam ja zivaca za to.Bitno mi je da je izrastak sredjen,a celu tek procesljam.

: eli.roma - 12. jun 2008 15:31:46(UTC)
ja sam isto kao kaca sacekala da prodju 3 meseca i farbanje, znam masu zena koje su se farbale i sve je bilo o.k., da ne pricam za zene koje su frizerke i koje su radile u trudnoci, opreznost je o.k. do 3 meseca posle mozemo da se malo opustimo

: asteraki - 27. maj 2008 19:02:55(UTC)
Danas sam izvlacila pramenove na foliji, a ostatak kose ofarbala biljnom farbom.
Nije lose, ali nije bas ispala boja koju smo ocekivali. Sta da se radi... Bar je koliko toliko posvetlela boja.

: Kaca082 - 22. maj 2008 9:19:08(UTC)
I ja sam se ofarbala, sacekala sam da prodje prvo tromesecje za svaki slucaj.Do porodjaja cu se ofarbati jos jednom.SuzyQ mislim da si skroz upravu,kad bi brinuli za sve sto moze da naskodi trebalo bi da sedimo pod staklenim zvonom do porodjaja.

: SuzyQ - 19. maj 2008 12:48:30(UTC)
Što se farbanja tiče, mišljenja su različita, a odluka je samo naša.
Ja sam se farbala redovno i u prvoj trudnoći, a i sada. To je stvar koje ne mogu da se odreknem i ne bih podnela da imam izrastak prošaran sedim vlasima koji bi do kraja trudnoće došao do pola glave.
Nekako mislim da ako je sve to toliko otrovno, onda ni mi zbog nas samih ne bismo trebale da se farbamo. A šta nas još sve ugrožava u savremenom svetu, kada bismo samo o tome razmišljale mogle bismo da prestanemo i da dišemo.

: asteraki - 18. maj 2008 20:17:36(UTC)
Oblacicu, i ja se farbam farbom bez amonijaka. Dr mi je rekao da izdrzim samo prva tri meseca bez farbanja, pa posle kako odlucim, ali samo sa tom farbom ili da izvlacim pramenove na foliji.
Sto se tice ovih farbi, meni jako lepo mirisu. Ja koristim marku ''Korres'', koja se moze naci samo u apoteci. Ona je i biljna i bez amonijaka. Super je jer ima , kao sto vec rekoh, prijatan miris i ne gusi, zatim, kosa je bas mekana od nje i ima lep sjaj i mnogo mi ( bar meni ) manje ostecuje kosu od obicne farbe. E, sada, losa strana je ta sto bilo koju nijansu i boju da nadjes, nisam sigurna da li ce ti primiti bas tu nijansu. One nisu toliko jake da mogu da prosvetle dosta kosu, kao one druge. A i sada u trudnoci, valjda i zbog hormona, meni svaki sledeci put prima sve tamniju umesto svetliju boju. Zato razmisljam da izvucem koji pramen, bar na povrsini, jer se farbam u plavo, a moja prirodna boja je smedja i to malo tamnija.

: Oblak_u_bikiniju - 18. maj 2008 19:03:19(UTC)
Ma, sve se pomalo preuvelicava. Zene su se i farbale, radile, vozile se kolima, vozom, na konju... Pa su opet radjale. Mislim da ako neko ima osjecaj da ne treba da se farba treba ispostovati svoj osjecaj. Ja mislim da je to ok, mozda je bolje odluciti se za farbu bez amonijaka, makar ja hocu, kada jednom u ovom mom gradu nadjem nijansu...

: asteraki - 18. maj 2008 17:17:23(UTC)
Travnicanka, super je ovaj tekst. Pise isto ono sto je i meni doca rekao.

: duckiduca - 18. maj 2008 11:07:02(UTC)
jako dobar tekst. Ali ja sam za farbanje ali da se drzi manje nego uobicajno eto je sam npr drzala farbu pre trudnoce oko35 min. a sada oko 20 i to stoji da mozda nece ispasti bas kako smo mi hteli..zene su se i pre farbale pa su rodile zdravu decu, mi sada imamo dossta mogucnosti kao te farbe bez amonijaka ali ne farbamo mi unutrasnji deo glave..

: Travnicanka - 18. maj 2008 10:33:52(UTC)
Da se i ja malo ukljucim.Trudna sam 5 mjeseci i vec sam se 3 puta farbala.Svaki put sve mi manje primi boju.Pitala sam dr.je li u u redu farbanje i rekao je da to nema nikakve veze sa plodom.Ako je vec nekoga bas strah neka kupuje one nove L'orelaove Casting farbe be ze amonijaka...Evo i jednog clanka

Bojenje kose u trudnoći

Hormonske promjene u trudnoći mogu uzrokovati promjenu boje, teksture i debljine vlasi. Nije čudno da većina trudnica tada poželi neku promjenu na svojoj frizuri. Mnoge žene bojale su kosu i prije trudnoće.

No, je li bojenje kose u trudnoći sigurno?

Većina trudnica postavlja ovo pitanje. No,odgovor nije lagan.

Zadnjih godina pokušalo se istraživanjima rasvijetliti to područje. Neke, ali ne sve studije, pokazale su da neke kemijske komponente u bojama za kosu mogu imati teratogeni učinak, tj. da mogu uzrokovati urođene mane. Ipak, u tim istraživanjima upotrebljavane su ekstremno visoke količine kemikalija, koje daleko nadmašuju količinu kojoj bi trudnica mogla biti izložena tijekom bojenja kose svakih par mjeseci. Jasno je da kemikalije i u trajnim i u polutrajnim bojama za kosu nisu visoko toksične. No, nitko ne zna zasigurno postoji li rizik kod izlaganja maloj količini.

Nema ni dovoljno informacija koje bi potvrdile da je korištenje kemijskih boja na koži glave potpuno sigurno. Također nema dokaza da bi korištenje boje jednom mjesečno moglo uzrokovati urođene mane.

Iako su dokazi ograničeni, bojenje kose u trudnoći je vjerojatno sigurno. Dokaz za to je dugo postojanje tih kemikalija u našem okolišu. Također vrlo mala količina tih kemikalije zaista se apsorbira u organizam.

Ipak, nemojte se začuditi ako vam liječnik preporuči da bojenju kose pristupite s oprezom. Neki medicinski stručnjaci ne daju olako zeleno svjetlo bojenju kose tijekom sva tri tromjesečja, zbog toga što se boja upija kroz kožu na glavi te tako ulazi u tijelo (može se pronaći i u urinu). Liječnici često savjetuju izbjegavanje bojenja kose trajnim bojama tijekom prvog tromjesečja dok se kod bebe odvija važan neurološki razvoj. Bojenje se može nastaviti u drugom i trećem tromjesečju.

Općenito liječnici savjetuju da trudnice odgode bojenje kose do kraja prvog tromjesečja, ali je krajnja odluka ipak na trudnici.

Ako ste prije trudnoće bojili kosu, a sada do bebina rođenja želite usporiti s time, potražite polutrajne boje koje ili sadrže male količine amonijaka i peroksida ili ih uopće ne sadrže. U takvim je bojama manje štetnih kemikalija, a dobro stapaju različite boje kose čineći korijen manje vidljivim.

Još nešto može pomoći: šamponi za naglašavanje boje koji su napravljeni tako da učvršćuju trenutnu boju i na taj način značajno produžuju vrijeme do sljedećeg bojenja.

Ako bojite kosu kod kuće, kupite proizvode s najmanjom količinom kemikalija i uvijek radite u dobro prozračenoj prostoriji. Dok radite s bojom, nosite rukavice. Ako bojite kosu u frizerskom salonu, naručite se odmah ujutro na dan kad imaju najmanju gužvu – tada nećete biti previše izloženi isparavanju raznih kemikalija.

Neki stručnjaci preporučuje biljne boje kao dobru alternativu sintetskim. No, treba pripaziti. Kao dodatak prirodnim supstancama mnoge od tih boja također sadrže neke iste tvari kao i sintetske trajne i polutrajne boje (npr. p-phenylenediamine, dihydroxybenzene, aminophenol). Iznimka je kana, polutrajna prirodna boja, za koju se smatra da je vrlo sigurna u trudnoći, no ne vole svi nijanse koje se njom postižu.

Ne želite li riskirati s bojenjem cijele kose, razmislite o bojenju pramenova – na taj ćete način odlično naglasiti svoju boju, a lice će vam zasjati. Kod ovog procesa kemikalije se nanose 1-2 cm od korijena kose pa uopće ne dolaze u dodir s kožom. Budući da se agensi iz boja za kosu u organizam mogu apsorbirati kroz kožu, ali ne i kroz vlasi kose, takvo bojenje kod kojeg dolazi do minimalnog kontakta boje s kožom smanjuje izlaganje komponentama boje. U tom slučaju ne mogu ući u krvotok što je onda sigurno i za vas i za vašu bebu. Do sljedećeg nanošenja može proći 8 ili više tjedana pa se tako smanjuje i udisanje štetnih isparavanja tijekom boravka u salonu.

Naposlijetku, možete isprobati i tzv. maskaru za kosu – tubicu napunjenu bojom koja se ispire, a nanosi se pomoću guste četkice kao kod maskare za oči. Ta boja pokriva samo vanjski dio vlasi i uopće ne dolazi blizu kože te je vrlo sigurna za upotrebu.

Svakako je važno da se žena osjeća zadovoljno tijekom trudnoće. Hoće li joj bojanje kose pomoći da se osjeća dobro ili će joj prouzročiti brigu, to je nešto o čemu sama treba razmisliti.

Izvor: www.pamperingmom.com

Prevela: Andrea G.

Objavljeno: 6
a

: Oblak_u_bikiniju - 17. maj 2008 9:26:26(UTC)
Au, tek sada vidim kako sam skrenula sa teme, elem, farbacu se BIOKAP-om, ista nijansa kao prosli put, ali cu traziti da mi ona doda necega da malo posviejtli... :) I izvinite na onolikom postu, zaboga!

: Oblak_u_bikiniju - 17. maj 2008 9:25:31(UTC)
Izgleda da cu morati da promijenim BiOKAP, mada je boja jako dobra, imam problem sa nijansama i sa tim sto u mom gradu nista pod milim Bogom en mogu naci!
LEKI, moja putovanja avionom, pod pretpostavkom da sam ostala trudna negdje oko 20.12, a to sam otkrila tek oko 10.1.2008:
1. Dubrovnik-Frankfurt 3 sedmica
2. Frankfurt - Cape Town 3 sedmica
3. Cape Town - Frankfurt 5 sedmica (morala sam nekako da se vratim iz Afrike, a posto je to najjuznija tacka na planeti druga opcija je da idem brodom nekoliko mjeseci :) )
4. Frankfurt - Zagreb 5 sedmica
5. Zagreb - Dubrovnik 5 sedmica
6. Tivat - Beograd 10 sedmica
7. Bgd - Tiv 10 sedmica
8. Tiv-Bgd i nazad 12 sedmica

Jel dosta? :) Putujem opet za par dana, dakle u 24-25 sedmici.
A na sajtu JAT-a pise da od 28. treba nositi sa sobom ljekarsku potvrdu o starosti trudnoce i predvidjenom terminu (ne kalendarski termin nego ono sto se njemu cini); Trudnice sa dvojkama, trojkama, moraju tu potvrdu imati i ranije. Ja cu sada kad krenem nositi samo poslijednji nalaz doktora da bi znali koja sam sedmica. :)
Nemoj da se plasis. Ja sam imala to nesretno krvarenje prosli put i mnogo sam patila. Z apocetak, ja sam fizicki i psihicki (ali je na drugima da to kazu :)) potpuno zdrava, sportista, nikad pusenje, alkohol, droga, pa ni kafa, nikada masno, slano, nezdravo... Ishrana sportska citavog zivota, ginekoloski svaki nalaz do tada savrseno uredan... Ali, eto, desilo se, mada nisam ni pala, ni imala neku slicnu nezgodu.
Nakon toga smo vodili racuna da ne ostanemo trudni, medjutim, to je moj veliki dokaz da Bog postoji, kako god ga mi zvali i da ima svoje planove. A bas On je planirao da nam posalje Viktora upravo tada kada sam najvise ludovala, putovala, vozila mountain bike, drndala se u najludjim zabavnim parkovima, plivala na 16 stepeni, izlazila sa muzem i drustvom do zore, djuskala, malo spavala, izlagala se suncu onda kada to nikako ne bi trebalo, pila antibiotike... I samo odjednom test i na njemu dvije crtice! Nenadano. Hvala Bogu, uprkos svemu tome, trudnoca je ok, nisam se mnogo ugojila, a mali napreduje sjajno, oboje zdravi i pravi... Eto, sta reci :) Cudni su putevi Gospodnji.

: duckiduca - 16. maj 2008 9:44:47(UTC)
A zasto? Kakve veze ima farba sa dojenjem?? Ne ulazi farba u krv a i ne drzi se farba 5 sati. Nego 20 minuta. Ja se farbam sa igora farbom ali sada cu sl. nedelje da probam tu lorealovu bez amonijaka.

: Bomi - 16. maj 2008 8:42:17(UTC)
Ja se sve premišljam da li da se farbam ili ne. Evo još malo pa ću u 6-i mesec a još se nisam farbala. I kako stoje stvari najverovatnije se i neću farbati. Eventualno pred porođaj onom farbom bez amonijaka. Pa isto tako dok budem dojila neću se farbati.

: lajti - 16. maj 2008 3:37:30(UTC)
i ja sam se pitala da li se farbati ili ne, pa sam odlučila i učinila to u trećem mesecu i opet ću za mesec dana

: Lilly - 15. maj 2008 19:12:15(UTC)
Ja sam se farbala na pocetku trudnoce i sto je jos gore imam prirodno crnu kosu a farbam se u jako crvenu.Problem je sto moram prvo u plavu pa tek onda u crvenu jer nece da kosa da mi prihvati. Jos gore je sto mi je kosa kratka i kada sam cula da ne bi trebalo da se farbam ipak sam morala nekako da izjednacim jer je bila prevelika razlika, pola kose mi je bilo crno a pola crveno. jojjj..E sad, misljenja su svuda podeljena , ali zaista mislim da zar farbanje moze toliko da steti u trudnoci? A vazduh, hrana i sve ostalo..ako se ozbiljnije pozabavimo bilo kojim od tih teme shvaticemo da je mnogo stvari oko nas nezdravo i stetno , pa ipak jedemo, pijemo, disemo !
Sto se tice losih iskustava i ja sam imala jedno , spontani u 8 nedelji, nisam se ni farbala, ni letela avionom ni pilulicu , nista..mislim da su ipak neki drugi faktori bitniji. Srecno svim trudnica budite pozitivne i tako ce i biti pozz caos

: LEKI - 15. maj 2008 13:08:16(UTC)
odusevila si me,to volim da cujem ,pozitivno razmisljanje a dali da ti kazem da sam ja u stvari imala 2 losa iskustva ali dobro sam fizicki i psihicki ma odlicno,posebno kada su ljudi oko tebe pozitivni,mnogo me nerviraju svi koji mi non stop popuju,sta treba a sta ne,jer ja se taman opustim,a oni ,razumem iz brige samo me podsecaju,na neke lose stvari,reci mi koji si mesec bila kada si putovala avionom??a za farbanje pa eto koliko mi je to bitno kada je proslo vec 4 meseca,kad nisam dosad,onda i necu.pozdrav

: Oblak_u_bikiniju - 14. maj 2008 18:30:19(UTC)
LEKI, fino su ti rekli, ne trazi razlog. I ja sam imala ruzno iskustvo, ali mnogo ranije, tako da nije bilo prestrasno. I stalno sam se pitala kako i zasto. Avion ne optuzuj. Ja sam trudna putovala 12 sati do Juzne Afrike i nazad, potom od Frankfurta, pa za Bg... Vozila biciklo, kupala se u okeanu, zaradila suncanicu, koristila neku kremu protiv polnih infekcija, pila antibiotike i brufen, ma sva cuda! I sve je, da kucnem u drvo, ok. Tako da ne trazi razlog nego se pazi i uzivaj u trudnoci sada.
Farbanje je nesto sto nije nuzno i ako zena osjeca da ne zeli to - ne treba ni da uradi.

: asteraki - 14. maj 2008 17:06:11(UTC)
Ma, stvarno su misljenja podeljena.
Ja gledam ovde na TV, skoro sve javne licnosti se farbaju za vreme trudnoce. Ne verujem bas da koriste biljnu farbu bez amonijaka, jer je takvim farbama nemoguce izvuci onu skoro belu boju. I njihova deca su ziva i zdrava.
Ali, ko bi ga znao?!
S druge strane, doktori ne preporucuju, pa je sada na nama da same odlucimo sta cemo. Kao sto rekoh i gore, svaka ima pravo na svoj izbor. Glupo je ubedjivati ikoga da li je to dobro ili ne.
Doktori kazu da je jako stetan nikotin u trudnoci, pa mnoge trudnice ne gase cigaretu...
Ja sam odlucila da ne koristim obicne farbe i srecna sam zbog toga.

: bebanica - 14. maj 2008 16:39:28(UTC)
Ja se satiram, uvek vadim pramenove na foliju tako da farba ne dodje ni do glave..inace, moja sestra je frizerka i nagledala sam se mnogo trudnica koje su se farbale celu trudnocu i sve je bilo ok..

: LEKI - 14. maj 2008 15:49:44(UTC)
imala sam spontani u 11 nedelji i doktori u francuskoj kazu da se to jednostavno desava svakoj drugoj zeni i da ne trazim razloge mada mislim da je putovanje avionom bila greska,i da je bitno da sam zdrava ali valjda sada se od svega plasim i toliko se oko svega brinem da je to strasno,toliko citam da svake noci nesto moram da sanjam,ali sutra idem kod doktora a i prosao je onaj kriticni period,pa cu se valjda opustiti malo u 13 nedelji sam,hvala ti za farbu,a moja drugarica se farbala u belo svake 3 nedelje jer ima kratku kosu,pusila dve pakle cigara i cuvala tj trcala za sincicem stalno a nosila je 3 bebe,svi su odlicno ,nikome nije isto,da li planiras da ides na more??

: duckiduca - 14. maj 2008 15:37:04(UTC)
Leki kakvo iskustvo lose? I ja se farbam isto i to u plavo ali sa hidrogenom od 8% Da imas ih u apoteci i kostaju 800 din a pojavila si loreal farba bez amonijaka i mislim da je jeftinija oko 600din.

: LEKI - 14. maj 2008 15:34:50(UTC)
zdravo drage trudnice,ja poznajem bas puno trudnica koje se farbaju,ali posto sam imala jedno lose iskustvo ovog puta o svemu mnogo razmisljam,proslo je 4 meseca od kako se nisam farbala i sad bih bar jednom a cula sam da je crna najgora farba,ipak su to jake hemikalije,pa sada razmisljam o toj biljnoj farbi ali neznam gde se kupuje??u apoteci??

: asteraki - 14. maj 2008 12:40:47(UTC)
Vidim da se bas digla prasina oko farbanja kose.

Ja se ipak drzim saveta mog ginekologa, mada, ovde i u pojedinim radnjama ni prodavci ti nece prodati obicnu farbu ukoliko vide da si trudna. Ja sam dozivela da me jedan dekica prodavac tako lepo izgrdio u punoj radnji kada sam pitala za farbu, da sam se osecala kao poslednji kreten i bas me je i grizla savest. Tada, do duse, nisam jos bila pitala Dr za farbanje.  Od tada, ma koliko se njih farbalo obicnim farbama, ja ih necu koristiti. Cak i ovu biljnu gledam da koristim sto manje.

Pa necu crci ako ne budem imala istu boju kao pre trudnoce. Bitno mi je da znam da ne radim nista lose svojoj bebi, a opet izgledam uredno.

Sto se tice pramenova, i to sam pitala i mog i jos par drugih Dr.

Ovde svi kazu da farba sa amonijakom i uz hidrogen nije dobra ( iako jos nije sa sigurnoscu utvrdjeno da li i kako moze delovati na plod !!! ) jer dolazi u direktan kontakt sa kozom, a samim tim se toksicne materije preko koze i krvi prenose do embriona. Radije savetuju izvlacenje pramenova, jer se oni rade na foliji i ne dolaze u kontakt sa kozom.

Sada, svako ima pravo na svoj izbor i svako zna sta mu je najbolje!

: Oblak_u_bikiniju - 14. maj 2008 8:18:03(UTC)
Ja se farbam u plavo, ali ne ono skroz blondi nego kao boja zlata i to je par nijansi svjetlije od moje prirodne boje. Od pocetka trudnoce (ne racunajuci prvo farbanje, kada nisam znala da sam trudna, a bila sam u mozda 3. sedmici i evo i mene i bebe zivih i zdravih) farbala sam se samo jednom, cini mi se da sam taman bila presla tu napornu 12. nedjelju. Koristila sam BIOKAP farbu, nijansa 7.3 zlatasto plava. Ali kako je pocelo sunce, meni prirodna kosa svijetli, pa cu posvijetliti i farbu. Dakle, poslijednje farbanje je bilo negdje prije dva mjeseca i sada cu otici sa tom istom farbom, ali cu traziti frizerki da doda malo necega sto ce je posvijetliti.

Inace, Revlon pravi farbe bez amonijaka, ali ja jos nisam nasla aekvatnu nijansu.

: duckiduca - 15. april 2008 13:26:05(UTC)
Miro lepo si rekla niko ne razmislja kakav vazduh udisemo icon_lol
ja sam se farbala i farbacu se..i ja sam cula za pramenove da ne valja da se radi ali farbanje sto da ne..ja sam smanjila procenat hidrogena..ne koristim vise 12 nego 9 ili 8..

: Kaca - 15. april 2008 8:45:34(UTC)
Ja iskreno nisam ni gledala sta farba sadrzi ali sigurno ima amonijaka

: mira-z - 15. april 2008 8:43:40(UTC)
I u prvoj trudnoci i sada se redovno farbam u smedju boju jer sam potpuno seda, nista mi nije bilo, niti mi je bilo koji lekar rekao bilo sta za to. Mislim da se dize fama oko nekih stvari, a niko ne diskutuje na primer o vazduhu koji udisemo, he,he... Izvlacenje pramenova koje se radi tezim hemikalijama i duze traje se zaista ne preporucuje a farbanje, tj drzanje farbe 30 minuta na glavi, nije mi jasno zasto ne bi smelo

: 84d - 15. april 2008 8:38:11(UTC)
Ej, ma sta se opterecujete, ne verujem da to moze nesto da skodi...Ko moze da iskulira nek iskulira a ko ne moze neka se farba ... icon_lol icon_lol icon_lol icon_wink

: 84d - 15. april 2008 8:35:39(UTC)
Ej, ma sta se opterecujete, ne verujem da to moze nesto da skodi...Ko moze da iskulira nek iskulira a ko ne moze neka se farba ... icon_lol icon_lol icon_lol icon_wink

: lajti - 15. april 2008 8:35:07(UTC)
znači, ništa od farbanja
a ja spremila Subrininu, moraću da proverim šta sve sadrži, koliki procenat amonijaka ima pa da razmislim još malo

: 84d - 15. april 2008 8:31:33(UTC)

Ja se ne farbam, prirodna mi je boja kose ali mi je doktor rekao jos na prvom pregledu da se sto se farbanja tice nista ne preporucuje do 16.nedelje trudnoce jer je to kritican period a da posle toga moze slobodno icon_wink icon_wink icon_wink  

: lajti - 15. april 2008 8:23:32(UTC)
pomozite mi da se odlučim, strašno se lomim da li da se ofarbam ili ne
Pri kraju sam trećeg, ali ipak je treći mesec. Kuma sam na svadbi, pa sam htela da sredim kosu, ali se i razmišljam.
Ne može, valjda, baš toliko da škodi?

: duckiduca - 15. april 2008 8:16:59(UTC)
farba ne moze da dobre do bebe..ne farbamo mi unutrasnji deo glave icon_wink nego spoljasnji i ja se farbam u plavo...mada mislim da cu sada malo da se vratim u moju prirodnu boju neka svetlo smedja ali dzaba kad ce sve da mi se ispira na plavo..videcu...meni nekako mnogo brze raste kosa od kad sam trudna i bas mi se vidi izrastak ali sva sreca nije bas taman ali nervira..

: Kaca - 15. april 2008 5:19:37(UTC)
Ja sam sacekala da prodju prva tri meseca i sad u cetvrtom sam se ofarbala, nadam se da nece biti problema, znam devojke koje su se farbale celu trudnocu i nisu imale nikakvih problema, a isto tako znam i one druge koje se nisu farbale svih 9 meseci icon_rolleyes

: Ania - 15. april 2008 2:59:09(UTC)
pa sta da vam kazem, ja se uredno farbala...
farbam se u svetlo smedju i to garnier farbama koje su pune amonijaka...sad je gotovo, nisam o tome ni razmisljala :( :( :(

: Mama Slavica - 14. april 2008 15:02:35(UTC)

Svi nešto spominjete farbanje u početku trudnoće,ja bih imala jedno pitanje? Da li smem da se ofarbam crnom farbom (biljnom) 4 nedelje pred porođaj ili npr. kada uđam u 9. mesec?Nema smisla da se farbam u smeđu kada sam prirodno crna ali me ipak sa strane izdaju sede,pa ja u šali kažem da ne bih volela da me sin upozna sedu?Zaista mi treba savet!
Inače farbam se max.dva puta godišnje,ali sada sam već "zapuštena"! :?: :?: :?: neznam hmm

: asteraki - 11. april 2008 18:28:57(UTC)
Ni ja ne verujem u te babske price o sisanju. To mi je skroz smesno! Ali, sto se tice farbanja, moj Dr kaze da nije pozeljno farbati se farbama koje imaju amonijaka u sebi. Narocito mi je bio naglasio da se ne farbam do cetvrtog meseca cak ni biljnom farbom. Bila sam kao sugava sa izraslim tamnim korenom i ostatkom kose ofarbanim u plavo, ali sam izdrzala, jer mi je zdravlje bebe bilo na prvom mestu. Pomoglo mi je sto je bila zima, pa nisam nesto preterano ni izlazila, tako da mi za kod kuce i nije bilo bas strasno.
Od petog meseca se farbam biljnom farbom bez amonijaka, ''Korres'' iz apoteke. Boja nije kao sto mi je bila ranije, ali mi je bitno da izgleda uredno, jer strasno mrzim izrastak.

: zek4pek4 - 2. mart 2008 13:47:25(UTC)
Znam Zhunga,ali ja sam u skoli ucila da je crna najstetnija boja od svih ostalih.Znaci isla sam u skolu za frizera a nisam to cula tek onako od nekog.Nije strasno kda se neko farba krtko u crno.I ja crnu boju volim najvise,ali sam odustala od te boje i sada se farbam u tamno braon. caos

: zhunga - 2. mart 2008 11:35:19(UTC)
ja se farbam u crno jer sam izrazita crnka a farbam se samo zato sto imam strasno puno sedih, znaci farbam samo izrastak. ali koristim biljnu farbu. ne znam da li isto vazi za crnu i sa amonijakom ili bez???? ja planiram jos 2 puta da se ofarbam, otprilike se farbam na 3 meseca. ne mogu onako seda da hodam izgledam 20 god starije, uzas!!!!!

: zek4pek4 - 2. mart 2008 5:30:33(UTC)
Beka slazem se u potpunosti sa tobom.Macaraca nemoj sada da se brines,pa nije to nista strasno.Ofarbala si se jednom.Uzivaj u svojoj trudnoci i nemoj da razbijas glavu time.

: macaraca - 1. mart 2008 16:22:44(UTC)
gotovo sad ja se ofarbala Palleteom, ne bi to ni radilada nisam morala stvarnooooo.

: Beka - 1. mart 2008 16:20:34(UTC)
Ja sam se pre trudnoće farbala u boju sličnu mojoj prirodnoj, čisto zbog sjaja i lepše izgleda, tako da se sad i ne farbam, pa se ne vidi razlika. Ako morate da se farbate, onda je najbolje da uzmete one farbe bez amonijaka, tipa kolor-šampona kao Helenton, npr. Nadam se da će se zekica pekica složiti sa mnom. ;]

: duckiduca - 1. mart 2008 15:29:48(UTC)
i ja se farbam i moja mama se farbala u trudnoci i ja sam se rodila zdrava:)

: macaraca - 1. mart 2008 15:02:41(UTC)
ma valjda je opasnost sad prestala ipak sam sad 5 mesec a i sve je u redu na testovima i sl.

: zek4pek4 - 1. mart 2008 14:58:23(UTC)
Nisam ranije videla ovu temu.Tek danas.Izvini.Ali bih svakako javila ranije.Ne brini se nista Macaraca jednom nije opasno.Ja sam se puno puta farbala u crno pa mi nista ne fali.Bez brige!

: macaraca - 1. mart 2008 14:53:30(UTC)
pa sto nisi ranije rekla to za crnu boju, ja se danas ofarbala u teget crno-sta cu! inace to je prvi put u trudnoci i ne planiram vise da se farbam!

: мирка - 1. mart 2008 12:07:17(UTC)

Баш на овом сајту има текст о фарбању у трудноћи и пише да није опасно.

Ја сам се већ неколико пута офарбала, имам неки седи прамен по сред чела и много је ружно кад ми то израсте....

: zek4pek4 - 1. mart 2008 11:30:28(UTC)
Ja se farbanja ne plasim.Inace sam frizer i znam da farbanje ne skodi ako se ne farbamo svakog meseca.Ne bih vam preporucila da se farbate u crno jer je ta boja jako stetna za matericu.Ne mogu bas sada da vam pisem detaljno zasto.Najbolje bi bilo izbegavati crnu boju.Ja sam inace crnka,ali se vise necu farbati u tu boju prvenstveno zbog moje bebe a onda i radi sebe same.Ja sam se u prvoj trudnoci farbala ukupno 2 puta.Jednostavno me je mrzelo.Potpuno sam bila zapostavila svoju kosu.Prvi put sam se ofarbala u 4 mesec a drugi put pred poradjaj.Znaci ofarbati se 2-3 puta nije nista strasno.Ali ipak vi odlucite same ili se konsultujte sa vasim doktorom.

: asja - 20. februar 2008 9:24:42(UTC)
Ja cu sacekati da udjem u cetvri mesec pa ofarbati izrastak. Od toliko prica da li je stetno farbati se ili ne vise ne znam sta je tacno. U svakom slucaju nista me ne kosta da se bar prva tri meseca ne farbam.

: Bomi - 20. februar 2008 8:51:00(UTC)
I moja frizerka ima neke italijanske bez amonijaka. Da me ona ofarba 1000din.

Mada iako nemaju amonijaka sačekaću da uđem u 4 mesec pa da se ofarbam. Farbala sam se na početku dok još nisam znala pa sad čekam 4. Ali pošto se farbam u smeđu nije mi ni izrastak tako strašan.

: mama malog Borisa - 14. februar 2008 8:50:42(UTC)
Ako ste pre trudnoće bojili kosu, a sada do bebinog rođenja želite usporiti s time, potražite polutrajne boje koje ili sadrže male količine amonijaka i peroksida ili ih uošte ne sadrže. U takvim je bojama manje štetnih hemikalija, a dobro stapaju različite boje kose čineći koren manje vidljivim. Još nešto može pomoći: šamponi za naglašavanje boje koji su napravljeni tako da učvršćuju trenutnu boju i na taj način značajno produžuju vreme do sledećeg bojenja.

: uniona - 6. februar 2008 16:49:36(UTC)
poslednji put sam se farbala jednom italijanskom farbom, koja ne sadrzi amonijak. zove se davines i kosta 750 din.

mmmm, lepo mirise icon_wink

: zhunga - 6. februar 2008 7:36:54(UTC)
Zaboravila sam da napisem da se farbam iskljucivo sa biljnom farbom i super je, zove se MARTIS skuplja je oko 700 din ali vredi, pogotovu ako samo izrastak farbate. Ja se inace farbam jer imam tonu sedih :(
Ova farba nesadrzi amonijak sto je bitno icon_wink

: Oblak_u_bikiniju - 6. februar 2008 7:12:30(UTC)
Kupila sam biokapovu farbu. Da, dobra je paleta boja, lako sam nasla slicnu mojoj.
Za dvije sedmice ulaizm u cetvrti mjesec, tako da nece biti potrebe za farbanjem prije toga.

Hvala svima na preporukama za biokap. Slazem se da je skuplji, ali bacim pare na razne gluposti, pa mogu da ulozim i u svoje zdravlje i zdravlje bebe. Mada nije dokazano da farba steti, radije otklanjam svaki rizik. Za 2 sedmice cu se ofarbati biokapom, pa cu tek od 6 mjeseca razmisliti o obicnoj farbi.

: ielena - 5. februar 2008 16:10:02(UTC)
Izbegavala sam farbanje u prvih 12 nedelja, a posle kao i pre trudnoce, tj. jednom mesecno.

: zhunga - 5. februar 2008 15:54:04(UTC)
Ja sam se bas danas farbala! Pa smo obe lepe (moj bebac i ja!)
Lili, ja sam radila facial, ali treba da ides negde gde znas da je cisto i gde se neces inficirati. I da ti ne stavljaju previse krema i preparata (maski ) sa A vitaminom i hemikalijama.

Pozzz :)

: Lili - 2. februar 2008 0:25:29(UTC)
ja mislim da je lepo da odrzavamo lepotu i u trudnoci...i definitivno sam za farbanje, manikir, pedikir, sisanje, depiliranje ma sve sto je slatko a i lepo a i opusta :)

da li je neko od vas radio FACIAL u trudnoci? cmok

: Brankica021 - 1. februar 2008 16:09:08(UTC)
ma ok depilacija u trudnoci...ali bojana te dlacice uglavnom svima potamne u trudnoci,i vise se primete...mene je to u prvoj trudnoci zabrinjavalo,ali posle porodjaja se vrate u predjasnje stanje...

: bojana82 - 1. februar 2008 15:35:45(UTC)
pa lepo, radila mi je toplu depilaciju...u trudnoci su mi dlacice na stomaku vidno potamnele i...jednostavno nisam zelela da to tako izgleda...i s' obzirom da je devojka babica i ona mi je objasnila da beba ne moze apsolutno nista da oseti..

: Ivana B. - 1. februar 2008 15:01:47(UTC)
Ja se farbam redovno, na mjesec dana, od početka trudnoće!!!

: Brankica021 - 1. februar 2008 14:45:13(UTC)
kako to mislis...depilirala stomak :?: icon_lol

: bojana82 - 1. februar 2008 11:32:40(UTC)
jaoj, ja sam se naslusala toliko glupih prica tokom trudnoce, da ne smes da se depiliras, farbas i bla, bla, bla... ja sam sve radila sto i pre trudnoce, satirala se, depilirala, cak sam i stomak depilirala celu trudnocu i sve je bilo ok...naravno to sam proverila i sa doktorom, a i depilaciju mi radi devojka koja je par godina radila kao babica..

: rainbow - 31. januar 2008 7:46:54(UTC)
Ja se normalno ponasam kao i pre trudnoce. Nemam sede ali se farbam od pocetka trudnoce, znaci nisam ni prekidala. Tako sam radila i u prethodnim trudnocama. icon_lol

: zhunga - 31. januar 2008 7:34:35(UTC)
Ja se nisam jos farbala, ali mislim da cu za par dana jer imam crnu kosu a tonu sedih BAH!!! :(
Dr mi je rekao da se strpim dok ne prodje prva tri meseca, pa sam se strpela, sad mi je 14 nedelja.
Inace , ja sam i ranije koristila biljnu farbu i super je, nema amonijaka. Ima da se nadje u Beogradskoj ulici u frizerskom salonu Cvrle a takodje i po nekim boilje snabdevenim apotekama i zdravim hranama. Malo su skuplje ali vrede.

Pozzz :)

: mama malog Borisa - 28. januar 2008 9:43:05(UTC)
Naravno da se farbam, pa necu valjda da se zapustim. Ma salim se, naravno,...farbam se jer mi sede rastu nenormalno, pa ne mogu sebe da zamislim neofarbanu. Jedino sto nisam pristalica farbanja, tj izvlacenja svetle kose, odnosno koriscenje blansa u trudnoci!!!

: bombica26 - 24. januar 2008 7:48:01(UTC)
mozda bi mogle da koristite kolor sampone eto u prva tri meseca,ako bas morate ili zelite da se farbate(ideja,posto ja inace njih koristim,ne isusuju mi kosu i ne stete toliko)

: Nena75 - 23. januar 2008 20:31:41(UTC)
Danas sam bas naletela u casopisu za trudnice na pitanje postavljeno ginekologu, da li trudnica sme da koristi farbu za kosu. Odgovor je bio da mnogi renomirani proizvodjaci imaju ateste da nisu stetne po ljudsko zdravlje, ali da bi njegiva preporuka bila da se kosa nefarba u prva 3 meseca posto je to faza kada se razvijaju organi kod bebe, pa je bolje da se ne rizikuje.

: skljonco - 23. januar 2008 18:13:55(UTC)
opet ponavljam da je to bilo moje prvo pitanje upuceno doci jer smo se bili vratili sa mora izrastak i kosa u blagom haosu.On se covek nasmejao i rekao da nema dokaza da farbu moze da apsorbuje plod.Mada nisam preterivala.Ofarbala sam se tri puta i planiram da pred porodjaj to ponovim .Istrpecu do tada jer sam se farbala za NGD.Inace koristila sam farbu koju i inace koristim

: anita75love - 23. januar 2008 17:30:37(UTC)
Ni ja, to su presrasude. sem ako niste alergične na tu boju naravno!

: sweet - 23. januar 2008 15:03:23(UTC)
Ja bas ovih dana planiram da se ofarbam, i bice mi to drugi put za ovo vreme. Citala sam dosta o tome, i nigde nisam pronasla da je farbanje kose u trudnoci stetno...

: Oblak_u_bikiniju - 23. januar 2008 5:48:42(UTC)
Ooovaj... Kako to uticaj kose?
Mislis uticaj farbe?

Ne znam sta da ti kazem, samo sam ovdje od vas to cula, jer sam po svim zivim prirucnicima, portalima... nasla da smije da se farba. Ne da se blanjha iz crne prirodne, ali da se ofarba izrastak - moze. Ja cu svakako uzeti tu biljnu farbu za sada.

: gocica - 22. januar 2008 22:25:45(UTC)
Ja sam bas pre neki dan slucajno procitala(trezeci nesto drugo) da se ne treba farbati u trudnoci jer nije dovoljno ispitan uticaj kose i dodatnih sredstava na plod.Pa je to preporuceno vise iz opreza.I ja treba da se farbam i nisam razmisljala na tu temu u opste...mozda je samo pustim da izraste jer ionako jos nemam sedih...ali sam se jednom vec ofarbala otkad sam trudna :|

: makica 265 - 22. januar 2008 12:06:40(UTC)
Ova tema vec postoji!

http://forum.roditeljpor...tid=520&posts=83#M160088

: Oblak_u_bikiniju - 22. januar 2008 7:18:32(UTC)
Extra. Uzevsi u obzir sve argumente do sada - idem u Bgd iduce sedmice pa cu da potrazim BIOKAP.
Hvala puno!

: phoenix - 22. januar 2008 5:33:17(UTC)
OUB: ima dosta nijansi a zove se BIOKAP, sad sam proverila. U svakoj apoteci koja ih prodaje imaju i katalog.

: mišur - 22. januar 2008 5:20:42(UTC)
Hvala cure!
Ma ne bi meni bio problem toliko izrastak, mada ne volim da izgledam neuredno, posebno ne u trudnoći, ali bih to nekako preživjela, da nemam sijedih dlaka koje se baš primjete. I stvarno izgleda ružno... Dosad sam sve odlagala farbanje, ali mrzim samu sebe da vidim u ogledalu...

: Nena75 - 21. januar 2008 21:07:11(UTC)
Meni je doktorka u domu zdravja preporucila da se ne farbam, medjutim poslusala sam neke druge savete i do petog meseca se farbala sa greenline farbom koja je kazu bas na prirodnoj bazi i nesadrzi amonijak, kasnije sam nastavila sa standardnim farbama. Ranije sam citala da u trudnoci nije preporucljivo farbati se ali se sada nemogu tacno setiti svih navedenih razloga.

: Oblak_u_bikiniju - 21. januar 2008 17:46:05(UTC)
Aha, dakle, definitivno kosta i to podosta... :( s obzirom na to da meni citavo farbanje sa njihovom farbom dodje oko 15 eura (to je hmmm...oko 1200 dinara). Mada, nekako mi je zdravlje na prvom mjestu. A danas citav dan ne mogu da se nadivim svojoj kosi i kozi koja se ocistila kao kod djeteta. Da li je od hormona ili od velike srece, nemam pojma, ali je tako i hvala lijepo!

Kako rece da se zove? Vjerovatno ima dovoljno nijansi da ne omasim jer mrzim kada mi je glava sarena! Ima li dovoljno da ofarbam izrastak i prelijem ostatak kose makar da se malo ujednaci? Ako nema kod nas u CG, idem u Bg iduce sedmice, pa vjerovatno tamo nadjem.

: phoenix - 21. januar 2008 16:53:20(UTC)
Imas sve nijanse da kupis. Pazi, verovatno ce ti uhvatiti. Ja imam oko 20% sedih (kod mene u familiji su svi jako rano osedeli) i vecinu mi je farba prekrila, ali tu i tamo ipak nije uspela. Nista te ne kosta da probas. U stvari kosta, ovde u NS oko 900 - 950 din.

: Oblak_u_bikiniju - 21. januar 2008 16:16:08(UTC)
Citat:
phoenix - 21/1/2008 14:13 Ja sam se do sad dva puta ofarbala onom biljnom farbom biokap ili kako se vec zove, sto se sad moze kupiti u svakoj apoteci. Nema amonijaka i jos 'necega' za sta se smatra da su jace hemikalije, a farba je napravljena od zitarica. Slabije hvata od obicne farbe naravno, ali eto to moze neko da uzme kao alternativu ako bas mora da se farba kao ja.
Ja imam prirodno svijetlu kosu, a farbam se u malo plavlju. Ima li tako nesto? Mogla bih to da kupim!

: Oblak_u_bikiniju - 21. januar 2008 16:14:48(UTC)
Pa, ja, hvala Bogu, ne moram jos da mislim o tome jer sam se nekim cudom otisla ofarbati tu negdje oko mog cuvenog, neplaniranog zaceca!
Inace, mrzim odlaske u slon i cekanje da se farba primi itd.Ali cu, definitivno morati da se malo farbucnem cim dodje vrijeme, jer ne volim onaj izrastak koji se stvori. Imam stvarno kvalittnu kosu, a dr. rece da je moguce da mi se i poboljsa sada, jer mu se najcesce zene hvale na "trudnicku ljpotu". Doduse, ja mislim da tu ima malo i ovih preparata koje stavljam, ali neka mu bude da je od trudnoce :)

Elem, mozete na www.roda.hr skinuti mnogo dobrih clanaka, pa tako i o farbanju - ne moramo bas mijenjati komplet boju kose i blanjhati se nakon prirodno crne kose, ali ofarbati izrastak je meni obavezna stvar, kao i brijanje nogu.

: phoenix - 21. januar 2008 16:13:22(UTC)
Ja sam se do sad dva puta ofarbala onom biljnom farbom biokap ili kako se vec zove, sto se sad moze kupiti u svakoj apoteci. Nema amonijaka i jos 'necega' za sta se smatra da su jace hemikalije, a farba je napravljena od zitarica. Slabije hvata od obicne farbe naravno, ali eto to moze neko da uzme kao alternativu ako bas mora da se farba kao ja.

: Brankica021 - 21. januar 2008 15:23:07(UTC)
Ja se nisam farbala ni u prvoj ,a ni u ovoj trudnoci...strasno mi je smetao miris farbe,i odlucila sam da napravim pauzu dok sam trudna,sto je dobro doslo mojoj kosi...tako i sada...koliko ja znam,farba ne moze da naskodi bebi,a farba usled rada hormona moze da se ne "primi"

: Selena2 - 21. januar 2008 13:20:03(UTC)

i ja sam se farbala u prvoj trudnoci!meni su isto pricali kao ne treba ali ja sam ipak.ne vidim razlog zbog cega ne bih!ne verujem da skodi bebi!

: Medvedic - 21. januar 2008 9:57:34(UTC)
I ja se farbam od pocetka,nema to veze sa bebom,jedino sto farba moze da ne izvuce kako treba zbog hormonskog disbalansa.Pa da steti,ne bi sve silne poznate mama imale uvek besprekorne frizure. :>

: Mary - 21. januar 2008 9:34:01(UTC)
nije poznato da farba stetno deluje na plod. koliko sam se ja nacitala i zakljucila.

: Bomi - 21. januar 2008 9:02:32(UTC)
Ja sam isto čula da farbanje u trudnoći nije poželjno, a za šišanje sad prvi put čujem, to je verovatno nešto babsko jer ne vidim ništa da je otrovno kod šišanja.
Ali ću se ja farbati na 2 meseca. Sigurno ima kvalitetnijih farbi sa manje štetnih sastojaka pa ću se raspitati.

: magi - 21. januar 2008 8:04:51(UTC)
Mišure slobodno se farbaj nećeš imati nikakvih problema, poznajem mnogo trudnica koje su se tokom cele trudnoće najnormalnije farbale 1 mesečno i rodile su zdravu i pravu decu....

: laura - 21. januar 2008 8:02:43(UTC)
ja sam se u obe trudnoce farbala i sisiala,svi su mu govorili da u trudnoci da se ne sisam i farbam jer ne valja.
nisam videla ni jedan razlog zbog cega ne valjad fala bogu nista im nije bilo sto sam se ja farbala i sisala.

: Ane - 21. januar 2008 7:57:12(UTC)
ja sam dosta istrazivala oko ovoga i mislim da nema opasnosti od farbanja kose pogotovo posle 3 meseca

: mišur - 21. januar 2008 6:18:08(UTC)
Drage trudnice,

interesuje me da li i koliko često farbate kosu sada kada ste trudne?
Negdje sam čitala da se u trudnoći ne bi trebalo farbati, negdje da ne smeta...pa ne znam više šta misliti o tome!
Kakva su vaša iskustva u tome?
Do sada sam se jednom farbala, u 5.mjesecu, i trebala bih ponovo, jer imam dosta sijedih koje me strašno nerviraju icon_mad

: daki80 - 18. decembar 2007 18:14:37(UTC)
Uniona, imaš ih u Bg.Ja sam prvi put kupila u Delta city-ju međutim našla sam farbu i u privatnoj apoteci u Dečanskoj tako da kapiram da ih ima po bolje snabdevenim privatnim apotekama.

: veca1504 - 17. decembar 2007 10:54:39(UTC)
Ja sam jutros ofarbala kosu tj. sredila izrastak, tako da sam spremna za slikanje kad budemo izlazili iz bolnice, posto mi je termin za desetak dana :> !
Inace, tokom cele trudnoce ofarbala sam se 3-4 puta, posto se farbam u plavo godinama, stvarno nisam htela da dozvolim da licim na cudo, mislim da nije stetno obojiti kosu jednom u par meseci.

: devana - 17. decembar 2007 8:12:57(UTC)
Meni su na početku trudnoće svi solili pamet kako ne smem da se farbam, da lakiram nokte, da koristim bilo šta od šminke, kako ne bi čak trebalo ni da se sisam često, ali doktor je naravno sve to porekao. Bapske price... Da se pohvalim - ni kosa ni nokti mi nikad u životu nisu bili u boljem stanju nego sada. Farbam se u plavo već 7-8 godina, do petog meseca sam se ofarbala samo jednom i to pred svadbu, ali samo zato što nisam mogla da podnesem miris bilo kakvih hemikalija. Sad nemam problema sa tim, čak mislim da ću u petak da obavim kompletan tretman kod frizera. Još nije naučno dokazano da farba smeta trudnicama i bebama, a svakako se preporučuju prirodne farbe, nebitno da li su žene u drugom stanju ili ne.

: phoenix - 17. decembar 2007 7:28:13(UTC)
Uniona, trebalo bi da ima u svakoj apoteci da se kupi (verovatno ti je najbezbednije da odes u neku snabdeveniju apoteku). Ja sam isto kupila tu farbu pre mesec dana u apoteci u Novom Sadu. Ovde je kostala 910din.

: IVANA-NS - 17. decembar 2007 7:24:18(UTC)
ja sam izvlacila pramenove pred savadbu i sad pre dve tri nedelje se prefarbavala,i sve je ok.. Koliko sam citala nije jos potvrdjeno da moze da steti trudnicama.. problem je naravno frizerkiama koje dnevno imaju puno farbanja, a mi sto cemo otici jednom u mesec,dva,tri..mislim da ne moze da skodi..

: uniona - 16. decembar 2007 19:28:55(UTC)
daki80, jel te farba moze da se nadje u bilo kojoj apoteci. jesi li kupila u bg?

: daki80 - 16. decembar 2007 17:32:10(UTC)
Meni je dr rekla da bi bilo dobro da se ne farbam do 4 mes zbog amonijaka i meni je pošto se farbam u plavo to bila katastrofa.Pošto je tad i mm bio sa mnom nije mogao da veruje kako smo se dr, sestre i ja ubacile u priču oko farbanja(a sve farbane plavuše) kao da je to najvažnije pitanje.Moram priznati meni je bilo prilično važno, pogotovo što kad imam izrastak brže se masti kosa i moram da se bavim njom a to me priliččno mrzi a i volim da izgledam uredno. Prvo sam mislila da izvučem pramenove a onda sam u apoteci našla farbu koja je bez amonijaka i rezorcinola skroz prirodna( dobra je i za one koji imaju alergiju-moja sestra je korisitla a ona se farba kanom baš zbog alergije i jako je malo odreagovala, malo je svrbelo ali neuporedivo bolje nego ove popularne farbe).Farba se zove BIOKAP(bios line) Italijanska, košta oko 950 din prilično je skupa ali ima lepu paletu boja.Meni nije izvukla baš plavo plavo pa sam uzela još svetlije, ali mi se sviđa jer ne nema jak miris i kosa je nekako nežna, kupila sam i njihov šampon isto je lep i kvalitetan.

: tamara24 - 14. decembar 2007 20:57:25(UTC)
Ja sam se do sada 2x ofarbala i vec mi je vrijeme za farbanje jer sam isto plava i katastofa mi je s izrastkom.Ja se nisam do sada plasila jer sam procitala da je taj apsobrovani dio farbe neznatan i da nije zabiljezen nijedan slucaj stetnog uticaja na plod.Da je eventualni nezeljeni efekat da ne dobijete bas tu nijansu koju ste zeljeli,ili da se farba uopste ne primi zbog uticaja hormona na pigmente.
I ja mislim da je kod te djevojke koja je natekla posle porodjaja bila alergija,po ovome sto je opisano to je tipicna alergija.Moze se javiti bilo kad i na bilo sta,veci je rizik kad se nesto prvi put koristi.A moze se kao sto Anita kaze organizam i prethodno senzibilisati pa da se javi alergija na nesto sto se vec koristilo.Znam dosta o imunologiji a o tim otocima u predjelu glave i vrata pogotovo.Tanka sam sa ovim ginekoloskim dijelom tako da redovno pratim anitine postove a vidim da cu literaturu morati da nabavim samo kad se trsim svojih ispita.

: simona78 - 13. decembar 2007 19:36:05(UTC)
anita, ja sam isto citala puno na ovu temu, jer sam imala strah da se ofarbam... odluku sam donosila skoro mjesec dana... kad sam isla na EUZ (koji se ovdje inace radi kod eksperta prenatalne dijagnostike), pitala sam istog smatrajuci da je prava osoba koja bi trebala imati odgovor. rekao mi je da nije potvrdjeno ni da moze da steti, ali ni da ne moze. poenta je u kolicini koja se apsorbuje i da li tako mala kolicina moze izazvati neko ostecenje... naglasio je da je definitivno opasno ako se trudnica farba, a ima ranu na glavu, jer tada stetne materije dospjevaju direktno u njenu krv...
sacekala sam da prodje 1. tromjesecje, a onda sam kupila farbu bez amonijaka i ofarbala se... poslije samog cina, umislila sam da ipak moze stetiti i osjecala sam se jako ruzno... a onda kad sam oprala kosu i konstatovala da mi se farba cak nije ni primila, osjecala sam se jos gore... rekla sam sebi da se necu vise ni farbati!
a onda sam danas na redovnom pregledu pitala svoju dr da li se smijem farbati i ona je rekla da je bezbjedno, ali da izbjegavam crnu farbu... ona moze imati neke stetne materije, koliko sam shvatila...

: anita75love - 13. decembar 2007 19:18:06(UTC)
Po svemu što sam ja pročitala (postala sam u najmanju ruku babica dosada, valjda mi malo dve medicinske diplome, ali pre ce biti da imam puno vremena jer sam sada na bolovanju) samo farbe koje sadrže amonijak mogu da budu štetne jer deo amonijaka se može resorbovati preko kože glave. Rešenje: ili koristite boje bez amonijaka ili ne stavljajte farbu direktno na kožu glave (to znči da ćete morati da ostavite izrastak od par mm jer time smanjujete kontakt boje i kože.
Mišljenja se kose oko toga koliko je ta mala resorbovana količina štetna. Sigurno je da nije mnogo jer je to zaista mala količina ali opet može se poslušati moj savet. Naravno da opcija "zapuštanja" nije rešenje naročito za žene koje vole da farbaju kosu i tako se osećaju lepše.
Što se tiče devojke koja je imala pobačaj 10 dana posle farbanja, teško da je to od farbe (u tom slučaju bio bi mnogo pre) i teško da bi uopšte mogao da bude od jednog farbanja. Tu je nažalost nešto drugo bilo u pitanju i nije bilo pomoći.
A što se tiče oticanja posle porođaja tu je verovatno bila alergija na neki sastojak boje. Naročito ako je ta boja prvi put korišćena (mada nije pravilo jer alergija na nešto se može javiti i posle 100-te upotrebe jednog preparata ako senzibilizacija nastaje postepeno, ali nagli tip reakcije organizma na alergen je češći). A verovatno je to iskomplikovano činjenicom da se sirota devojka skoro porodila odn.zbog porođaja joj je opao imunitet (sres, gubitak krvi idr) pa je telo jednostavno burno reagovalo na neki sastojak boje na koji inače ne bi.

: secer - 13. decembar 2007 15:40:09(UTC)
pa ne znam ja koristim loreal sa plavimnatpisom,a li vidim da se loreal u srbiji razlikuje od ovog ovde...kutija mi je nesto cudno.....
ja cu sutra bas da se ofarbam da ne bih isla u porodiliste neuredna....znam samo da su crne farbe inace opasnije i mnogo jace od plavih, pa me to kao tesi.....mada,nista nije dokazano za uticaj na bebca...

: uniona - 13. decembar 2007 10:44:22(UTC)
devojke ja se farbam od pocetka trudnoce, sada sam 4. mesec
ne farbam se cesto, jer mi je boja slicna mojoj prirodnoj, pa izrastak nije toliko vidljiv, ali umesto na svakih mesec dana, farbam se na 1.5-2 meseca, i do sada je beba na svim pregledima bila ok.
razmisljala sam da umesto normalne farbe, predjem na nesto blaze, bez stetnih supstanci.
koje farbe mi predlazete?

: Mary - 13. decembar 2007 9:42:23(UTC)
secer potpisivam te!
ja sam bas pre 3 dana "obojala".
prvi put da mi ispadne boja kao kod one tete na kutiji od farbe icon_lol

: secer - 13. decembar 2007 9:09:00(UTC)
skljonco, tako i ja isto..cim mi je dr potvrdio trudnocu moje pitanje je bilo da li smem da se farbam nasta je mm odgovorio "kakva si pacenica, nisi pitala ni da li je plod u redu i bitnije stvari" :) ja sam isto plavusa iz a to nisam mogla mnogo da cekam..mada znam da u prva 4 meseca se ne preporucuje farbanje...bar je meni tako dr rekao ovde a i svim mojim oratkinjama u bgdu...a sad se redovno farbam , bar jednom mesecno, tako da ne verujem da to nesto bitno utice...
citala sam da je bolje izvlaciti pramenove u toku trudnoce jer kao ne obuhvataju celu glavu..nemam pojma, za sada nisam imala problema sa farbanjem.cak mi se boja nikad bolje nije primala i bila lepsa nego sad u trudnoci

: skljonco - 13. decembar 2007 7:17:35(UTC)
Тек сам сад прочитала ове постове.Фарбам се јер сам плавуша , не баш често као пре али стварно не могу да шетам са израстком до пола главе.Иначе то је било једно од првих питања мом доктору када сам сазнала да сам трудна , јер сам тад већ била зрела за фарбање.Он се човек насмејао и рекао да нема доказа да плод може на било који начин да апсорбује неке негативне састојке из фарбе.ето то је моје искуство, не кажем да нема другачијих али сматрам да постоје много опасније ствари за бебца од фарбе.

: Pinky - 30. oktobar 2007 20:58:31(UTC)
JOS SE NISAM OFARBALA, PLANIRAM DA TO URADIM CIM PRODJE 12 NEDELJA TRUDNOCE. JA SAM PLAVUSA!

: krusicka - 29. oktobar 2007 10:04:46(UTC)
Ja sam zek na početku trudnoće i farbala sam se juče, prosto iz ubedjenja da ništa loše ne može da se desi!

Plavuša sam i radim, pa da se ne farbam ličila bih na čudo....

: Angel - 28. oktobar 2007 10:21:56(UTC)
jeste zMayica, meni dragi obozava da susi kosu i obozava taj prirodan miris. Secam se da mi je pre uvek mirisala na feminu ma koliko koristila Garnijer. A bila sam cak i osisana na skroz kratko i satirana u plavo. Ipak ovako je najbolje, pored sveg ulepsavanja ne moram i na kosu da mislim bravo

: zMayica - 28. oktobar 2007 8:29:01(UTC)
bravo angel, i ja sam misljenja-prirodno je najbolje :) farbala sam se 10 godina, crvenokosa u svim nijansama, i bilo je loodo-izmenjala sam i sve frizzure, duzine..... a na kraju se vratila dugoj , prirodno talasastoj smedjoj kosi-mojoj- i kako mm kaze- najlepsoj :)

: Angel - 27. oktobar 2007 10:32:07(UTC)
Ne farbam se vec jedno 2 godine. Pre sam bila crvenokosa a onda sam skontala da je moja boja mnogo lepsa i da mi mnogi zavide na njoj i da bi trebala da pustam svoju koju i da je cuvam maksimalno. Sada koristim Kosili sampon stalno i jako mi je kosa svilena i ne opada i naravno prvi put u zivotu nemam perut i svrab glave. A i iskreno ne znam sta bih da moram sad da se farbam kad me mrzi i da stavim maskaru icon_rolleyes
Srecno svim zenama koje se farbaju :-*

: makica 265 - 27. oktobar 2007 10:16:27(UTC)
Ja sam se tada farbala u crvenu,tj.boja vina,a inace mi je smedja kosa.Ma nema to veze...ali eto...slucajnost!

: unicorn - 27. oktobar 2007 8:37:09(UTC)
I ja sam čula dosta priča o farbanju, ali sam pričala sa mamom i tetkama i drugaricama koje su već rađale i sve su se one farbale u trudnoći bez izuzetka. Naravno, nisu svaki mjesec, ali svako 2 mjeseca i hvala Bogu sve su na svijet donijele zdrave bebe.
Tako da se i ja farbam. Sada ću vjerovatno napraviti "pauzu" do 34-35 sedmice, da budem lijepa u porodilištu :-* .
Stvarno mi je žao što si izgubila bebu, ne znam šta su ti doktori rekli, ali mislim da je farba za kosu jako malo mogla uticati na to. Ne vjerujem baš da je to toliko toksično i da toliko može štetiti plodu, a ja se evo farbam čitavu trudnoću i sa bebom je sve ok (hvala Bogu). Jedino mi je prijateljica frizerka rekla da ne koristim agresivne boje, tj.one koje drastično mijenjaju boju (iz crne u plavu i sl.).

Pozz!

: makica 265 - 27. oktobar 2007 7:41:47(UTC)
Citat:
Spirica - 25/10/2007 23:51
Moja sestra se ofarbala vece pred odlazak u porodiliste...da ne doceka bebu neuredna i detetu bas nista ne fali.

A,za to nakon porodjaja stvarno nikad nisam culaneznam !!! Jesu oni sigurni da je bas od farbe za kosu?

Da,sigurni su,jer valjda je tada jos krvarila ili sta ti ja znam.Znam da su joj bas dr.tada rekli kako nije smjelada se ofarba tako rano.Ako se vec farbate ne znam zasto cekate bas da se porodite pa onda.Ofarbajte se koji dan pred porodjaj i super!
Ja sam se ofarbala kad sam bila trudna,jos nisam bila 4 mj.I nakon 10- ak dana sam imala spontani.
Ne znam...ne kazem da je bas od farbe ali ko zna...

: piljari - 26. oktobar 2007 15:17:54(UTC)
meni je iskreno dobrodoslo da odmorim od farbanja pa se nisam time mnogo opterecivala

: NIKOLINA - 26. oktobar 2007 13:57:42(UTC)
JA SAM SE FARBALA ALI SA FARBAMA KOJE SU KUPLJENE VAN SRBIJE.

: Spirica - 25. oktobar 2007 19:51:59(UTC)

Farbam se poslednjih 10 godina,izvlacim pramenove, volim promene tog tipa,pa sam tako nastavila i sad. Jos me je u celoj prici zahvatila i svadba,pa je logicno da sam se pozabavila i bojom kose.

Kao sto Sugar rece,nema dokaza da je farba ikada uticala na razvoj bebe :), pa mi razmisljanja o tom pogresnom uticaju izgledaju pomalo smesno.Kad bi malo bolje razmislili sta sve moze da naudi bebi na ovom svetu,shvatile bi da je farba smejurija u odnosu na ostatak. Sve,u svemu,sto ne bi bile lepe i uredne kad za to vec postoji mogucnost,zar ne?:(

Moja sestra se ofarbala vece pred odlazak u porodiliste...da ne doceka bebu neuredna i detetu bas nista ne fali.

A,za to nakon porodjaja stvarno nikad nisam culaneznam !!! Jesu oni sigurni da je bas od farbe za kosu?

: secer - 23. oktobar 2007 8:27:39(UTC)
JA SE NISAM FARBALA PRVIH 4 MESECA JER MI JE TAKO REKAO DOKTOR..SADA SE FARBAM NOTMALNO NA SVAKIH MESEC DANA..KORISTIM LOREAL....ALI VELIKA JE RAZLIKA IZMEDJU LOREALA OVDE I U SRBIJI, TAKO DA NE ZNAM STA RECI...KAZU SAMO DA NIJE DOKAZANO DA FARBA IMA UTICAJA NA PLOD...A TO POSLE PORODJAJA PRVI PUT CUJEM, ALI SVASTA SE DESAVA

: maricanis - 22. oktobar 2007 18:19:00(UTC)
ja sam koristila srednje resenje. Izbegla sam farbe sa amonijakom (a to je vecina farbi na trzistu) i farbala se nekom prirodnom, biljnom farbom. Mislim da se zove Martis ili tako nesto i kupuje se u apotekama. Cena je malo veca od klasicnih farbi, oko 800din, al bar lepo mirise dok se farbas i ne skodi sigurno ni meni ni detetu.

Sad sve planiram da se farbam ponovo, al nikako da se organizujem. Srecom samo neznatno mejam svoju prirodnu biju, a mi farbanje nije ni neophodno!

Marija

: piljari - 22. oktobar 2007 17:01:58(UTC)
ali mora da su joj rekli razlog nemoguce da nisu

: piljari - 22. oktobar 2007 17:01:12(UTC)
ja se nisam farbala ali planiram cim izadjem ali sada sam zbunjena

: stevanovic jasmina - 22. oktobar 2007 15:34:42(UTC)
ja se nisam farbala

: dragana024 - 22. oktobar 2007 13:38:07(UTC)
Za period posle porođaja stvarno nisam ništa čula. Ali to što ti kažeš da se desilo sestri tvoje drugarice je stvarno strašno. Ne daj Bože nikome.

: makica 265 - 22. oktobar 2007 13:29:00(UTC)
Ne znam koliko ste upucene za farbanje nakon porodjaja.Sestra od jedne moje prijateljice ofarbala se nedelju dana nakon porodjaja i oteklo joj citavo lice.Toliko je oteklo da su oci pocele da joj se zatvaraju.Brzo su je odveli u hitnu i dugo je primala inekcije dok se nije vratila u normalu.

: dragana024 - 22. oktobar 2007 13:27:14(UTC)
Farbala se jesam, pa kakva bi bila na svom venčanju neofarbana icon_lol
Sad planiram opet. Srećom mala je razlika između moje prirodne boje i one u koju se farbam, pa ne moram non stop da trčim na farbanje.

: Mom - 22. oktobar 2007 12:28:03(UTC)
U prvoj trudnoci se nisam farbala, htela sam da mi se kosa oporavi od silnog farbanja, a i plasila sam se za bebu, jer su mnogi govorili da farbanje nije dobro.
Uvek sam volela trudnice koje imaju uredno ofarbane kose, i sada sve cesce citam da se moze farbati nakon I tromesecja. Jedva cekam da prodje, pa cu se ofarbati zasigurno! icon_lol

: Mary - 22. oktobar 2007 10:11:54(UTC)
ma i ja sam pitala svoju dokt. dali smem da se farbam, na sto se ona nasmijala i dodala:
Pa pobogu naravno da smes! ono vise manje sam se provalila pitanjem. ruganje klanjam

caos

: kubivdr - 22. oktobar 2007 9:20:23(UTC)
Prirodna sam plavusa ali se farbam u crveno.
Kako sam saznala nisam se farbala delom sto je stetno a delom sto sam oduvek planirala da kad ostenem trudna ponovo budem plava. Ipak u cetvrtom mesecu sam bila kuma na svadbi i morala sam da se ofarbam. Od tada nista. Trenutno sam u osmom mesecu i jos uvek neodlucna. Mislim da cu ipak sacekati porodjaj pa onda definitivno doneti odluku.

: Gost - 28. april 2007 1:05:00(UTC)
U prvoj trudnoci sam se normalno farbala (imala sam kratku kosu i farbala sam se na 20-tak dana) i nista se nije desilo. Ovo mi je druga trudnoca, farbam se jednom mesecno. Mislim da su sve to preterivanja i gluposti jer po toj logici ne bi smeli da koristimo antiperspirante, parfeme, kreme, ne bi smeli da jedemo pola hrane, o pesticidima na vocu i povrcu da ne govorimo. U ovih 8 godina svet je podivljao od histerije da se nesto ne dogodi, kao da ce sutra da izbije nuklearni rat,a u stvari dostupnost informacija i laicko tumacenje svega i svacega stvara konfuziju.

Ja koristim i kremu za samopotamnjivanje, pricala sam sa dermatologom i ginekologom i svi su se slozili da se teme kreme npr. u sastavu malo razlikuju od mleka za telo za decu. Svet u kome zivimo je toliko zatrovan da 5-6 farbanja vise moze da naudi mom mozgu koji je tu u blizini nego bebi koja je negde tamo dole :) icon_razz

: Gost - 22. april 2007 22:46:00(UTC)
Ja sam se dosad samo jednom ofarbala od kad sad trudna sad krajem meseca trebalo bi opet kod frizerke na farbanje.Razgovarala sam sa mojom doktoricom bas na ovu temu i ona mi kaze da su to gluposti da trudnice netrebaju da se farbaju

neznam u nju kao svog doktora imam poverenja pa cu tako po drugi put na farbanje krajem ovog meseca bravo

: Gost - 22. april 2007 0:13:00(UTC)
SmileyCentral.com

: Gost - 21. april 2007 21:02:00(UTC)
Do sada dva porodjaja,uskoro i treci i mogu reci da sam se za vreme tih a i ove trudnoce,redovno sisala i farbala.Od prijateljice sam uvek dobijala ostre kritike,ali sam jednostavno navikla da budem uvek kratko podsisana i sa svezom farbom na kosi.Iz mog iskustva nije bilo posledica.Ne bih da nekom kazem da je to stetno ili ne.To je stvar licnog izbora.

: Gost - 8. april 2007 13:35:00(UTC)
Ja sam se bas juce ofarbala po drugi put za nedelju dana posto mi se prvi put nije dobro primila boja,ali sam se farbala sa nekom biljnom farbom bez amonijaka a nije mi se primila posto se farbam u bas svetlo plavo a izrastak je crn i imao je oko 3 cm!E konacno sam docekala tu 12u nedelju da se ofarbam!

: Gost - 8. april 2007 2:44:00(UTC)
a da, najvaznije nisam rekla ...konsultovala sam dr, i to na inicijativu moje frizerke i rekla je apsolutno radi sta hoces sa kosom...

: Gost - 8. april 2007 1:44:00(UTC)
ja stavljala prmenove...ko me poznaje sa vec postojecih slika ...e pa sada ne licim na sebe!
Stvaicu slike cim budemispala normalno na istim
icon_lol icon_lol icon_lol

: Gost - 8. april 2007 0:28:00(UTC)
REZULTATI - sveze ofarbana, nisam imala kontrakcije ( i ako su sad vec za ocekivati), boja je kao i obicno i nema nikavih razlika, totalno se dobro osecam, samo sam malo... zadovoljnija svoji izgledom, tako je lepo videti kosu bez izrastka, ovo ipak vise lici na mene! Jupi! bravo

: Gost - 4. april 2007 6:32:00(UTC)
Sad ste me totalno zbunile i ne znam sta da radim. Ostalo je zaista jos par dana, ja sam se satirala u drugom mesecu bez razmisljanja, pa morala sam da budem lepa kad sam isla na svadbu, posle sam se farbala u 6. mesecu sa nesto manjim procentom hidrogena, a sad imam izrstak a treba valjda d budem lepa mama, ipak me malo uhvatila panika posle citnja vasih iskustava. Javicu vam sta sam uradila! Pozdrav!

: Gost - 24. mart 2007 23:07:00(UTC)
Ja sam se, ne znajuci da sam trudna, ofarbala u nekoj 5-6 nedelji trudnoce. Nakon toga tek sam se ofarbala tek pre neki dan a sada sam u petom mesecu. Mislim, kao i Tanja, da treba izbegavati farbanje u prvom tromesecju a nakon toga...smizlica Naravno da treba da budemo lepe ali nisam sigurna da bas moramo da se farbamo svakog meseca. caos

: Gost - 20. mart 2007 11:50:00(UTC)
Ja sam se u trudnoći farbala svaki mesec, kao i obično, jer mi je doktorka rekla da smem, samo da pazim da nemam neku ranicu na glavi, pa da ne dodje farba direktno u kontakt sa krvlju. Njeni argumenti su bili, kao, što se udisanja farbe i hidrogena tiče, udišemo razno-razne hemikalije ( rafinerije, toplane i sl.) i onako, a glupo bi bilo da se zapustimo u trudnoći, jer to može povući za sobom nervozu, depresiju i sl.... Možda ne bib bilo loše u toku farbanja staviti onu masku što se stavlja u bolnicama, ako već nećeš da udišeš farbu, ne znam...

: Gost - 19. mart 2007 19:58:00(UTC)
ja sam s farbala dva puta za 5 meseci mislim da nije dobro preterivati ali da moramo biti i lpe

: Gost - 17. mart 2007 12:58:00(UTC)
NE ZNAM KOLIKO VAM JE POZNATO DA I NEKE KREME ZA RUKE I TELO SADRZE NEKE SUPSTANCE KOJE MOGU DA SMETAJU BEBI.TO JE MOJOJ DRUGARICI KOJA JE JEDVA ZATRUDNELA I ODRZAVALA JE TRUDNOCU NAGLASIO LEKAR SA GAK-A,DAL RADULOVIC, DAL RADUNOVIC, TAKO NEKAKO. TAKO DA PRVA TRI MESECA TREBA ODUSTATI OD NEKIH "HEMIJA". JA NPR NISAM RIBALA KUPATILO DO IVINOG TRECEG RODJENDANA, STO JE SIGURNO SIGURNO JE.
MISLIM, PRICAM KROZ ZEZANJE, ALI NEKE HEMIJE IZBEGAVAJTE PRVIH 12 NEDELJA.
TO JE OPSTENARODNI STAV.
NISAM BABA ZVAKA, OVO OZBILJNO KAZEM. anene anene anene anene

: Gost - 17. mart 2007 12:15:00(UTC)
Ja sutra ulazim u cetvrti mesec i upravo razmisljam da se ofarbam ovih dana.Sada ne znam sta da radim posto vidim da su ovde misljenja podeljena na pola pola

: Gost - 17. mart 2007 10:17:00(UTC)
Ja sam se u obe trudnoce farbala svaki mesec.
Ne verujem da to moze nesto da steti,a i odem tako u trudnoci
kod mog ginekologa a tamo jedna uplasena trudnica
stoji s muzem i pita`Doktore jel mogu ja da se ofarbam ipak sad ce Nova godina?`,a doca odgovara
`Naravno,to pod obavezno,samo nemojte muza da farbate!` icon_lol

: Gost - 17. mart 2007 1:28:00(UTC)
Ceco, mozda bi mogla da se suzdrzis u prvom tromeseciju - tako sam i ja (za svaki slucaj) ali ako izvlacis tamnije pramenove sa slabijim hidrogenom, tako bi valjda mogla, mene su posteno naplasili, jedva sam se i sada, u petom mesecu ,odlucila na farbanje...

: Gost - 17. mart 2007 0:54:00(UTC)
Ja sam jako,jako sveza trudnica. Tek sam u 3,5 nedelji a u ponedeljak trebam da idem da se satiram pa me je sestra naplasila kako to u trudnocu ne valja i kako nisam normala. Ali mene ne mogu tako lako da nagovore na nesto... Necu biti ni prva ni poslednja a i satiranje se ne radi svaki mesec.
Pa zaboga zar da budemo ruzne trudnice?! icon_wink
pregnant

: Gost - 16. mart 2007 12:52:00(UTC)
i meni su govorili da se ne valja farbati u trudnoci,ali ja ofarbam cijelu kosu.Posle par dana ..... spontani.Ne kazem da je od farbanja...ali ko zna.

: Gost - 16. mart 2007 3:59:00(UTC)
Ja sam bas danas farbala izrastak,prvi pu od kada sam trudnica i nisam zadovoljna bojom, nije uspela zbog hormona valjda, sada ne znam sta da radim, bojim se da farbam celu kosu mozda cak i dva puta za redom dok ne dobijem nesto sto mi se svidja... ovakoje bez veze, koren mi je zut icon_cry

: Gost - 13. mart 2007 2:15:00(UTC)
Ja sam se šatirala kao i pre trudnoće, kada treba to i obavim. Mesec dana pre porodjaj sam se išatirala inače trebalo je da bude 15 dana pred pododjaj ali Anjici se nije izlazilo icon_rolleyes .

: Gost - 9. februar 2007 22:46:00(UTC)
Ja imam prirodnu plavu kosu, ali volim se satirati... U trudnoci sam vec radila jednom tamne i svetle pramenove. Iako nije preporucljivo farbanje u trudnoci (zbog udisanja hemikalija koje su opasne po bebu), ja sam to samo uradila jednol za ovih 7 meseci! Jos cu da ih sredim tamo negde pred porodjaj, zelim biti lepa u bolnici hihi

: Gost - 2. februar 2007 4:00:00(UTC)
Evo upravo sam se danas satirala,mozda sam morala ranije ali sam izbegavala do 5.meseca jer su me tako posavetovali!!!!

: Gost - 1. februar 2007 5:41:00(UTC)
Naravno da se farbam i nastavicu...i kakve to veze sa bebom ima molim te!

: Gost - 26. januar 2007 3:15:00(UTC)
Ja se farbam svakih mesec dana od pocetka trudnoce,kao i pre...

: Gost - 15. decembar 2006 20:50:00(UTC)
ja bih umrla da se ne ofarbam! farbam se skoro 20 godina, i seda sam od dvadesete, stvarno ne bih da vam prepricavam kako to izgleda. znaci, redovno sam se farbala i u toku prve, druge i sad trece trudnoce, a bogami i u toku dojenja - i mojoj deci ne fali nista - zdrave su k'o dren! a ja ne izgledam kao cudo

: Gost - 2. novembar 2006 10:57:00(UTC)
ja se farbam redovno na mesec dana farbam izrastak,videcemo kad se porodim,meni doktori ovde kazu da to nema nikakve veze sa detetom,moja sestra od tetke celu trudnocu se farbala redovno i posle kad je dojila bebu do godinu dana i nista ne fali bebi.

: Gost - 1. novembar 2006 19:13:00(UTC)
Ne. I mislim da uopste nije pametno farbati se, jer sve to, hidrogen i farba, mogu da uticu preko korena kose na mleko i dete. Ne znam nisam sigurna u kolikoj meri je opasno, al nisam eksperimentisala i porucujem svim trudnicama da se ne farbaju u toku trudnoce i dok doje dete.

: Gost - 31. oktobar 2006 21:11:00(UTC)
Ja sam samo kanu 2 puta stavila.Necu da poludim ako se ne ofarbam ipak mi je dijete vaznije a necu da bude u neizvjesnosti.Farbacu se kad rodim ima vremena :)

: Gost - 31. oktobar 2006 20:51:00(UTC)
Ja sam se ofarbala pre neki dan, nisam mogla vise da se pogledam u ogledalo, nervirao me je izrastak, nadam se da nece skoditi bebi nista

: Gost - 24. oktobar 2006 16:42:00(UTC)
I ja sam čula da nevalj da se farba i šiša u trudnoći ali ja sam se i šišala i farbala i nisam imala nikakvih problema, ni ja ni dete. Ipak mislim da su to samo priče.

: Gost - 24. oktobar 2006 15:07:00(UTC)
ja sam se sisala ali nisam farbala jer su mi pojedinci napunili glavu i isprepadali me,bas sam na netu nasla ali kad sam vec bila predkraj trudnoce, kako se nevalja farbati farbama koje imaju neki sastojak (sad sam zaboravila kako se zove hmm al sjetit cu se ja),a sve ostale farbe koje tu hemikaliju ne sadrze smiju se koristiti,a sisati se nevalja kao skracujes djetetu srecu,to sam prvi put cula kad je moja sestra bila trudna,i ona 9mj niti se sisala niti farbala,sta ja znam to su za mene babpske price ja u to nevjerujem.

: Gost - 24. oktobar 2006 14:54:00(UTC)
I ja sam se sisala 2 puta do sada i ofarbala vec 3 puta za mojih 33 nedelje trudnoce i sve je hvala Bogu u redu sa bebom. Ne shvatam kako moze farba da utice na bebu, to ne dolazi u direktni dodir sa krvlju i sve sto cak sta vise i dodje u dodir sa krvlju, nase telo ga preradi pa tek onda to ide kod bebe! Ma to su samo babske price i ne treba u sve verovati icon_wink

: Gost - 19. oktobar 2006 13:55:00(UTC)
ja se slazem sa missGak pa kad cistimo i ribamo po kuci cime radimo nego hemikalijama,zamislite onaj detedzent za ribanje kupatila,,domestos,, koliko ima jak miris a ja snjim svaki dan ribam kupatilo,a sisala sam se pre 2 meseca i farbam se na mesec dana,mada ima kreme kao za ranice ili opekotine gde u upustvu pise da trudnice i doilje ne smeju koristiti eto a znam milion njih koje se farbale u trudnoci i sve je u redu icon_lol

: Gost - 19. oktobar 2006 13:46:00(UTC)
Ni ja neslusam te babske price,da nesme da se farba,sisa,i sta sve.U prvoj trudnoci sam se i satirala,pa posle farbala i sisala naravno kosu,pa hvala Bogu sa bebom je sve u redu,sad vise nije beba,ima 2,5 godine,ali eto,i sada opet sam trudna i opet se farbam i sisam normalno kao i pre.

: Gost - 19. oktobar 2006 13:38:00(UTC)
I ja sam se farbala iako sam cula da moze da bude stetno ali sam pitala dr i on reko da to u stvari postoji teoretska mogucnost da neke hemikalije iz farbe preko koze udju u organizam,ali da nije zabelezen nijedan slucaj da je stvarno skodilo bebi. Ej a jel vam pricali i kako u trudnoci ne treba da se sisate-znam da bio neki sujeverni razlog,ma haos!

: Gost - 18. oktobar 2006 23:06:00(UTC)
Nisam se farbala do 4 meseca a onda sam izvukla pramenove.Mnogi su me plasili kako ne bi trebalo to da radim,ali eto,ja ih nisam poslusala.Smatram da nisam pogresila.
Sve smo mi u trudnoci morale da oribamo kupatilo,da operemo sudove,da oribamo plocice u hodniku i sl...i cime smo to radile??Sigurno ne samo obicnom vodom,vec hemikalijama.(mada sam se i tu trudila da ne dodjem direktno u dodoir sa istim)A rukavice i nisu 100% zastita...pored toga ja sa njima prosto ne znam da radim(perem sudove i sl.) prosto ne umem,ko da imam dve leve tako.. icon_rolleyes :(

: Gost - 18. oktobar 2006 20:55:00(UTC)
Ja sam se u trudnoci samo satirala jer nisam zelela da bilo sta ide u organizam sto bi moglo da skodi bebcu. icon_rolleyes hmm neznam

: Gost - 17. oktobar 2006 23:03:00(UTC)
ja sam se uvek farbala i satirala i nije bilo problema u svim trudnocama sad sta ja znam necu da pametujem mozda je to stvarno stetno ali kod mene je proslo sve ok. neznam

: Gost - 17. oktobar 2006 20:25:00(UTC)
ja samse farbala u trudnoci,i nije bilo nikakvih problema

: Gost - 17. oktobar 2006 18:32:00(UTC)
Hanan kazacu ti nesto iako se pramenovi rade na foliju uvek malo do korena doju u dodir sa kozom to ti kazem iz iskustva jer sam se bavila tim poslom icon_lol

: Gost - 17. oktobar 2006 18:06:00(UTC)
Pa jesu naravno, ali mislim da je fazon u tome što se farba stavlja i na kožu glave pa se zbog toga smatra kao štetna. A ja sam radila pramenove na foliju tako da nigdje nije došlo u dodir sa kožom... ma opet kažem svako ima svoje...evo moja prijateljica je trudna 25 sedmica, frizerka po zanimanju...baš je gledam juče friško ofarbana, a zamisli koje sve hemikalije ona koristi, te farbe, kiseline, sa bebom je sve uredu hvala Bogu...

: Gost - 17. oktobar 2006 17:00:00(UTC)
Hanan i pramenovi su jedna vrsta farbanja kose ruganje

: Gost - 17. oktobar 2006 16:54:00(UTC)
Ja se nisam farbala ni jednom u toku trudnoće, ali sam izvlačila pramenove...a znam dosta žena koje su se farbale i nikome ništa nije falilo...opet svako ima svoje, ja sam i izvukla pramenove iz razloga da me ne bi poslije nedo Bog savjest grizla...

: Gost - 17. oktobar 2006 16:29:00(UTC)
Ma mene su naplasili u domu zdravlja i jos neke moje "pametne" drugarice. Hvala bogu da sretoh normalnog coveka. :)

: Gost - 17. oktobar 2006 16:10:00(UTC)
ja se farbam redovno na svakih mesec dana imam plvu kosu i nevolim kad se vidi izrastak,znam dosta njih koje su se frabale u trudnoci i nije im nista falilo,ja se redovno farbam ne bih podnela da imam israstak pola metra i jos plava kosa ,a nisam nikad iskreno ni cula da to moze da skodi u trudnoci icon_lol smizlica

: Gost - 17. oktobar 2006 15:51:00(UTC)
Meni su prvo svi rekli da nikako nebi trebalo da se farbam, aonda mi je ginekolog u koga sam imala bezgranicno poverenje rekao da mogu i da se njegova zena sa sva tri deteta farbala i da nikome nista ne fali. Tako da sam se negde od 4 meseca farbala. bravo bravo bravo