Obaveštenja

Icon
Error

: malisha75 - 21. januar 2013 14:49:42(UTC)
E, kad se sad nisam onesvestila...

http://www.6yka.com/novo...-bih-kad-jaganjci-utihnu

: Zvoncica78 - 21. novembar 2012 20:33:14(UTC)
Mi smo skoro kupili knjigu http://www.leo.rs/fb2bcb...nedelje-jedna-bajka.aspx . Svidja nam se zato sto su sve bajke ispricane u tzv. skracenoj varijanti , svaka bajka na 2 stranice , tako da maloj deci drzi paznju taman koliko treba . Imamo i neke druge gde su bajke ispricane na mnogo vise strana, ali to nas za sada bas ne interesuje mnogo, tako da je ova knjiga pun pogodak.

: MilicaCale - 20. novembar 2012 9:24:43(UTC)
malisha, tek posle sam se setila da ti imas dva komada. Tako nema nista od opustenog caskanja...
a kad ne bi trazila basne (i ne tradicionalne bajke), vec decije knjigice?
mi volimo miska, pericu (verujem da bi voleli i milicu) (ovo kad smo bili manji), a obozavamo i knjige za malo vece: ediciju pustolovine kreativnog centra (http://www.kcknjizara.rs/edicija?e=28) a i sumske price su fine (http://www.kcknjizara.rs/edicija?e=26). Ima jos divnih knjizica, ali nema potrebe sad da ih sve nabrajam.
Ma, u stvari, treba se uclaniti u biblioteku i tad uzivati icon_wink

: malisha75 - 19. novembar 2012 22:55:08(UTC)
Milice, i mi sada jedva stignemo malo da proćaskamo pred spavanje, ali ja pokušavam da vratim čitanje pred spavanje u rutinu. Bata inače obožava knjige, i često u toku dana traži da ih "čita". Problem je u stvari u tome što zbog vrtića i ranog ustajanja, bude umoran već u pola sedam. U sedam bi bez problema mogao da zaspe, a to znači da sa aktivnostima "pred spavanje" moramo da počnemo još u šest (večera nam traje čitavu večnost), a to mi je nekako baš prerano. Preko dana neće da spava, a zeva i vidim da mu treba odmor. Najčešće se samo smiri i budan odmara dok seka spava.
A seku smo do nedavno uspavljivali u rukama. Ona inače muku muči sa trećim krajnikom pa joj je tako bilo najlakše da zaspe. Tako je bilo do pre dve nedelje, a od tada smo se dogovorili (pošto je već velika i sve razume) da mi sedne u krilo dok ja sedim na krevetu i uspava se dok joj čitam priču. Njoj sadržaj uopšte nije bitan, samo da čitam tiho i monotono, pa tako zaspe za par minuta.
E, sad, moj san je da ih spojimo u jednu sobu, da uveče svako legne u svoj krevet, ja krenem da čitam priču i do pete strane se oboje uspavaju icon_lol . Do sada su takvi pokušaji uglavnom vodili u još sat vremena skakanju po krevetu uz puno, puno smeha, a onda ne mogu da se smire još pola sata...
Nadam se da je seka sad već ukapirala da se pred spavanje čita, i miruje te da će sledeći pokušaj biti uspešniji. Zato sam sada u potrazi za nekim zanimljivim, a jednostavnim pričama, koje su prilagođene tako maloj deci (bez ubijanja, plašenja, čudovišta, veštica i sl, čime inače obiluju klasične bajke).

Mikac, super ti je ideja da pričaš svoje dogodovštine. Ali ja sam totalni antitalenat za pripovedanje, na žalost. Prepričavamo obično naše zajedničke doživljaje, i to tako da me on podseti na nešto što se desilo recimo pre dve godine. On događaj zna u detalje, a ja ga se recimo sećam samo po slikama doomed

Njami, hvala za linkove! Onu prvu knjigu testova imamo (zainteresovan je tek za pojedine). Ostale ćemo se potruditi da nabavimo. Momak je inače još u svetu slika, a slova i brojevi ga interesuju samo u naletima.

: njamiii - 19. novembar 2012 3:15:28(UTC)
Te najlepse basne za decu smo i mi cituckali, sada su mu interesantnije knjige tipa onih koje se prodaju po kioscima jer ipak imaju sadrzajnije crteze u koje on zvera dok mi citamo. Ja ih licno ne volim nesto, ali i nisu toliko lose jer ga podsticu da komentarise, prepricava sta vidi, izmislja, umislja... Mada, u poslednje vreme smo se nekako presaltali na resavanje raznih logickih zavrzlama, crtkanje i bojenje pred spavanje i najvise "listamo"
http://www.knjizare-vulk...-TESTOVA-4-5-GODINA-7886
http://www.monoimanjana....1000-MEGA-MOZGALICA.aspx
http://www.plato.rs/knji...aranje-i-bojenje-1-96476 i vol. 2
Malisha, ako se ne varam seka vam ima dve godine, u tom uzrastu smo uglavnom izmisljali price (slicno kao Mikac, nesto sto bi njemu bilo interesantno), jer su mu knjige slabo drzale paznju, ali vremenom nam je krativnost izlapela, pa ih je silom prilika zavoleo. Ali nesto sto mu je i tad, a i sad, bilo interesantno, jeste Zunzarina palata http://www.childrenslibr...erbian&ilang=English Kod nas vazda aktuelna :)

: Mikac - 18. novembar 2012 23:15:58(UTC)
Mi smo sada u fazonu da mu pricam sta sam radila kad sam bila mala pre spavanja, znaci neke dogodovstine iz mog detinjstva, samo ih ja malo prilagodim njemu, i napravim pravu pricicu za decu, sa poucnim krajem:)
Citali smo par basni iz one stare zute knjige sa lavom i lijom na koricama, po D. Obradovicu, neke krace, i uglavnom sam morala da mu objasnim naravoucenije, mada je neke i skapirao. Licno mislim da je jos prerano za to, ali zavisi od deteta, opet...

: MilicaCale - 18. novembar 2012 22:26:28(UTC)
pred spavanje procaskamo na jastuku, nemamo vreme za knjige.
tako da, na zalost, ne mogu da ti pomognem.
basne ne citamo (ja ih nikad nisam volela pa ih i ne citam)...

: malisha75 - 16. novembar 2012 23:48:46(UTC)
Koje knjige/priče čitate deci pred spavanje?

Može li neko da mi preporuči knjigu basni za malo dete?

: MilicaCale - 6. jul 2012 10:37:40(UTC)
icon_smile nema na cemu. Nadam se da je dobra.

: malisha75 - 5. jul 2012 22:37:33(UTC)
Praslin, hvala na dobroj volji!
Milice, hvala na odličnom predlogu, knjigu sam već naručila i jedva čekam da stigne!

: Praslin - 4. jul 2012 15:21:54(UTC)
Malisa, nije uspeo svekar da nadje tu knjigu. icon_sad

: MilicaCale - 2. jul 2012 14:54:00(UTC)
meni se nesto cini da takvu ima kreativni centar...
a mislim da bi posluzila i ova http://www.kcknjizara.rs/edicija?b=D013

: Praslin - 2. jul 2012 14:37:50(UTC)
Malisha, moj svekar je pred prosli docek kupio negde knjigu sa igrama. Mislim da su igre koje su opisane za decu do 3. godine. Vecinu smo bili prerasli tako da je knjiga skoro nova i cekamo drugu bebicu da je iskoristimo. smajli Videcu sa njim da pogleda na knjizi koji je izdavac (ovih dana, kada bude isao u nas stan) pa cu ti javiti. Ako se nisi snasla u medjuvremenu.

: malisha75 - 26. jun 2012 23:32:36(UTC)
Da li je neko u skorije vreme video da ima da se kupi knjiga o igrama? Sećam se da je toga bilo pre 20-30 godina icon_lol .
Interesuje me i da li ima da se kupi knjiga pesama (sa notama, ili CD-om) ili brojalica, koje se upotpunjuju nekim pokretima (koreografijom ili sl). Uh, što sam objasnila icon_rolleyes .

: malisha75 - 27. februar 2012 17:29:13(UTC)
Dečko je dobio ovu knjigu nedavno i potpuno je oduševljen. Ima više tematskih celina, kamioni - ovakvi, onakvi, mašine, bageri... Na kraju ima puno sličica koje se lepe, slažu se kao slagalica i sl. Preporučujem!

: Bojana I Anja - 6. januar 2012 22:29:33(UTC)
Doroty bas imate lepu kolekciju knjiga.
I mi smo veliki ljubitelji knjiga. Za Novu godinu uvek kao poklon izaberu knjige.
Kod nas su najaktuelniji Strumfovi i Dinosaurusi kao i razne bajke za laku noc.

: Dorothy - 5. januar 2012 12:26:50(UTC)
Evo i nas, da vidite neke nase nove slikovnice i knjige, jer smo porodicno veliki ljubitelji istih ;-)))
To su Mimini i Lanini noviteti...

: Dorothy - 16. septembar 2011 8:47:55(UTC)
Maja slikovnice, kao i Hajdi ako se secate nisu kao ranije, ma ni blizu. Sto Cale rece kao da ih je prevodio neko ko bas i nije prevodilac :-))), i ja ne razumem puno toga, a sam tekst prilicno smara, detetu ne drzi paznju, dosadno je... A one iz naseg vremena su bile predivne, ja imam jednu Maju i jednu Hajdi, ali takvih nema da se kupi.
Riznice na srecu imamo dve (sacuvane i moja i mm), tako da smo barem tu obezbedjeni ;-))
A sto se pisma tice, ni meni ne igra presudnu ulogu na kom pismu je knjiga, prednost dajem cirilici, ali ne odustajem od neke knjige samo zato sto je na latinici. I inace moraju znati oba pisma, to je neminovnost. A Mimi je prvo naucila latinicu, jer sticajem okolnosti tastatura je latinicna, a trebalo joj je zbog koriscenja racunara pa je naucila :-))) Sada sa 4 godine, znamo i jedno i drugo, i sto je najbolje ni ne pomesa ih puno :-)))

: MilicaCale - 14. septembar 2011 8:00:13(UTC)
ustipak, riznica se ponovo stampa (videla sam na tezgi, u centru grada) i mala i velika (mala sa istim slikama, ali manjeg formata).
Maje izdaje laguna, samo nisu kao stare: ja imam jednu svoju kojoj fali sredina, nju nemaju, a ona koju smo uzeli iz biblioteke kao da je ponovo prevodjena, ali nestrucno... jedva sam je procitala do kraja i meni nista nije bilo jasno...
ni ja ne vidim veliki problem oko latinice: i onako su knjige za sad da ih mi citamo a ne deca. Jedino ako ne bi da zbunjujemo dete kad krene da cita, ali to ce da se desi tek negde pred skolu... i tad moze detetu lepo da se objasni, nemoj tu, nju ces kasnije. A, koliko znam, latinica se uci odmah sledece godine, tako da imaju malo lufta...

: njamiii - 13. septembar 2011 23:12:27(UTC)
Orginalna poruka od: ogi Idi na citiranu poruku
Neprihvatljivo iz kog razloga? Zaista ne razumem. Poenta je mozda da ih sto pre naucite slovima cirilicnog pisma? Kazem svaka cast, s tom razlikom da cu ga uciti i cirilicu i latnicu podjedanako. Mozda zato sto sam iz Vojvodine pa smo navikli na kulturoloske i druge razlike, naucili da zivimo tolerantno, uvazavajuci se i prihvatajuci jedni druge. Citajuci mu trudicu se da od njega stvorim malo bistro bice bez predrasuda, a na kom pismu su knjige i slikovnice - to je zaista najmanje vazno.

Uh... ove insinuacije su... icon_rolleyes Postavljas pitanje na koje i ne ocekujes odgovor (posto ga prosledjujes u nastavku komentara i to vrlo zacinjenom predrasudama). To sto je neko iz multi-etnicke/kulturne sredine ni najmanje ne znaci da je tolerantniji i otvoreniji prema razlicitostima od nekoga ko ne potice iz takve sredine (nazalost, cesti su suprotni primeri) . Iznosis zakljucke i procene kakvi smo i kako vaspitavamo nasu decu (po "politickoj" osnovi), a nemas ni priblizno ideju iz kakvih sredina poticemo.
Ocigledno ti je vrlo vazno na kom pismu su knjige posto ti smeta to sto zelim da moje dete u ovom uzrastu konzumira samo knjige koje su pisane/stampane na cirilici (dok ja stvarno nemam problem da tvoje dete lista sta god da je vama drago).
Samo izdvajanje "vas" kroz naglasavanje da si ti iz Vojvodine i da se vi navikli na nesto u odnosu na "nas" koji nismo, meni govori da i nisi bas toliko "open mind" kolika ti je zelja da to budes. Deca se ne vaspitavaju samo kroz citanje vec i kroz dela.

: ogi - 13. septembar 2011 22:04:12(UTC)
Neprihvatljivo iz kog razloga? Zaista ne razumem. Poenta je mozda da ih sto pre naucite slovima cirilicnog pisma? Kazem svaka cast, s tom razlikom da cu ga uciti i cirilicu i latnicu podjedanako. Mozda zato sto sam iz Vojvodine pa smo navikli na kulturoloske i druge razlike, naucili da zivimo tolerantno, uvazavajuci se i prihvatajuci jedni druge. Citajuci mu trudicu se da od njega stvorim malo bistro bice bez predrasuda, a na kom pismu su knjige i slikovnice - to je zaista najmanje vazno.

: njamiii - 13. septembar 2011 21:38:27(UTC)
Ja vrlo vidim. nema sanse da detetu kupim knjigu koja je na srpskom jeziku, a na latinici, narocito ovako malom. Meni je to neprihvatljivo. U koliko je pisana nekim pismom koje nije cirilicno, onda mora da bude i na stranom jeziku.
Ustipak, delim razocarenje (nazalost nisu jedini).

: ogi - 4. septembar 2011 21:49:03(UTC)
[quote=Ushtipak;769490]... Delfi me je razocarao jako, skoro sve su knjigice na latinici??!! A bas sam mislila, jao kakav izbor imaju, strava! ...

ne vidim u cemu je problem???? detetu kupujem knjige i slikovnice u kojima su ilustracije lepe, a tekst prilagodjen uzrastu i gramaticki ispravan. Na pismo ne obracam paznju.

: Ushtipak - 2. septembar 2011 16:56:52(UTC)
Videla sam u knjizari u Merkatoru da imaju Riznicu Zmajevih pesama za decu, onu! Mislim onu zutu, sa lepim ilustracijama, ako je neko citao? Izgleda da su ponovili izdanje. Inace sam u toj knjizari videla najbolji izbor knjiga, Delfi me je razocarao jako, skoro sve su knjigice na latinici??!! A bas sam mislila, jao kakav izbor imaju, strava! Jedino kod njih sto mi se dopalo to je sto imaju slikovnice Maja. Ne znam da li se neko seca tih slikovnica? Ono, Maja na jedrenju, Maja i magarence, Maja mala mama itd.

: Ivanica81 - 28. avgust 2011 10:39:34(UTC)
Ja sam pronasla tu na latinici kao i srpsko engleski recnik, ali ja bas zelim taj na srpskom. Videh i nekom ranijem postu da si napisala da na sajmu knjiga podaju stare knjige, tako da cu ako ne nadjem potraziti na sajmu, i onako ce uskoro.
Ja nisam bila tako luda za Pipi Dugom Carapom ali ako vidim, javljam

: njamiii - 27. avgust 2011 20:02:21(UTC)
Mi smo aaaapsolutno ocarani, stalno je "citamo". Ivana, ovu smo uzeli pre neki dan na Kupindu za 150din. (plus 60din. postarina) na sprskom je (cirilica), nije bas u nekom specijalnom stanju, ali sluzi svrsi. Imamo i jednu koja je neostecena (ima posvetu), nju sam narucitala preko sajta koji prodaje polovne knjige (kucazasunce.com), pa kada su je nabavili poslali su mi obavestenje da dodjem da je pogledam ako hocu (500din. je bila), medjutim ta je na latinici (hrvatski termini) i uzela sam je samo zato sto nisam znala da li cu i kada naleteti na neku koja je cirilicna, ali sam inace striktna po pitanju pisma (narocito za malisane jer polako ucimo da prepoznajemo slova). Provrte se svreme na vreme na limundu i kupindu, ali su meni uvek redovno bezale za po 2 nedelje, kao i ova knjiga http://www.limundo.com/originalslika-4771220.jpg a jurim je vec.... hm godiama (omiljena iz detinjstva)?

: Dorothy - 27. avgust 2011 10:18:20(UTC)
E i mi imamo taj Disney Recnik, ali bio je mm-ov kad je bio mali!!! Moje devojke ga nisu nesto puno koristile, mozda ce ova treca videcemo!

: Ivanica81 - 26. avgust 2011 12:33:38(UTC)
Aaaaaaa Njami ne mogu da verujem!!!!!!!

Ovu knjigu sam imala kada sam bila mala i obozavala sam je, ali je nazalost dosla u ruke moje mladje sestre koja je skorz raskupusala, ali bez obzira, svaki put kada odem kod mojih Jana trazi da je gleda i onda ja izmisljam price na osnovu onih slicica.

Juce sam gledala gde mogu da je nadjem, i jedino sam nasla na onim sajtovima Limudo, Kupindo, ali vise nemaju, a tako bi je rado kupila, ako neko zna gde ima neka javiicon_smile

: njamiii - 26. avgust 2011 9:44:42(UTC)
Juhuuuu! bravo Uzivancija i odusevljenje zvezda

: layla - 26. maj 2011 10:07:52(UTC)
mi smo se nedavno uclanili u biblioteku. tamo ima pregrst knjizica, slikovnica, bajki..ma prelepe knjizice imaju. svakih mesec dana mozemo da uzmemo 5 novih knjizicaicon_smile

: Dorothy - 9. februar 2011 18:07:05(UTC)
Ukoliko niste primetila na kioscima stampe su se pojavile nove knjizice, u pitanju su Bajke u svakoj ima po tri, jako su lepe ilustracije i povez, a kostaju samo 180 dinara. Preporucujem!

: Dorothy - 9. februar 2011 18:05:51(UTC)
Ukoliko niste primetila na kioscima stampe su se pojavile nove knjizice, u pitanju su Bajke u svakoj ima po tri, jako su lepe ilustracije i povez, a kostaju samo 180 dinara. Preporucujem!

: zek4pek4 - 31. januar 2011 11:45:43(UTC)
Moji takodje obozavaju slikovnice sa zivotinjama.
Nama je logoped preporucila sto vise citanje slikovnica,radi brzeg razvoja govora.
Svako vece mi citamo slikovnice,prepricavamo i tako.Viki nije puno zainteresovan,on voli samo da ih lista,ali mu nije zanimljivo dok mu ja pricam,dok Davdi obozava i ponavlja zamnom.
Znaci i njima,a i meni da ih malo umirim.UZivam dok citamo slikovnice.

: MilicaCale - 29. januar 2011 10:55:10(UTC)
ja sam pronasla svoje bajke u slici (i spakovala u kutiju, za kasnije). Sad cu morati da ih iskopam, poceo je decko da cita...

: njamiii - 29. januar 2011 2:42:58(UTC)
Ne znam gde se nazlaze radnje sa polovnim knjigama kod nas? Znam da na sajmu knjiga mogu da se ulove te polovne knjige, ali to je tih nedelju dana. Mm se bavi "sakupljanjem sekundarnih sirovina", kulturiska se to kaze kolekcionarstvo, ali se svodi na ovo prvo :), do duse on je fokusiran na numizmatiku, ali preko "kolege" iz detinjstva nabavlja stare knjige, pa mu on probere da valjaju, tj. da su u dobrom stanju.
Decije sveznanje uopste nije skupo.
Resila sam da isceprkam i Bajke u slici, mm kaze da u teoriji ima negde nesto od njih, a videcu i sa mojom mamom da nije slucjano neka prezivela, pa da dokupimo samo ono sto fali.

: srecna mama - 27. januar 2011 12:32:44(UTC)
Decije sveznanje nie mnogo skupo, da ga nemam kupila bih ga odmah:)))))))))

: lovely___love - 27. januar 2011 11:22:57(UTC)
decije sveznanje http://allegro.rs/item13...je_decije_sveznanje.html

i malo manje ocuvano http://www.kupindo.com/k...lopedija-za-decu/9032403

: srecna mama - 27. januar 2011 10:59:03(UTC)
Lovli lav, bas o tome pricam, neces verovati i ja sam eksprimentisala. imaju neke oglede sa svecom, stavi se kocka secera na plamen, pa kao menja boju:).Njami, pogledaj po radnjama u kojima prodaju polovne knjige, mozda naidjes, jako dobar komplet knjiga.Verovali ili ne, nama je na Kosovu ostalo toliko knjiga da je to da sednes i da places.Moj tata je imao komplete Dostojevskog, Tolstoja, Crnjanskog, Dobrice Cosica, Solohov,Sidni Seldon...ma imali smo pravu kucnu biblioteku>..Sve nam je ostalo.Uspeli smo jedino ovo decje sveznanje izvuci, ja sam  imala i lektiru do osmog. :(

: njamiii - 27. januar 2011 1:43:56(UTC)
Aktivirala sam mm-a da nabavi sve knjige iz seta Cudesni svetovi Volta Diznija i sad nestrpljivo cekam vikend i mmovog druga da nam ih donese bravo Bas cu da ga pitam koliko kosta dobro ocuvan komplet decijeg sveznanja.
Inace, mm ne zna sta je diznijev recnik icon_eek Interesantno da ni na netu nema nista o njemu hmm Cekam drugara pa da ga pritegnem da nam isceprka i njega srbenda
Ajde dajte podsetnik na jos neke lepe stare knjige

: lovely___love - 21. januar 2011 16:09:49(UTC)
Recnik je stigao i fin je ali jeste kako njami kaze malo konfuzno,i malo prenatrpano ali ne previse.Meni se npr. ilustracije zivotinja nesto bas ne svidjaju,ali sve u svemu je knjiga maloj interesantna.KOd tog starog Diznijevog mi se svidja bas to sto su slike uglavnom na beloj pozadini,ali ako deci ne smeta ko smo mi da se bunimo :)
Ove Lagunine o bojama,oblicima itd. su isto odlicne,a pri tom i nisu skupe http://laguna.rs/index.php?m=naslovi&zanr=117

Srecna mama ako pricas o ovom decijem sveznanju http://img09.allegroimg....l/13/29/67/21/1329672107 ja sam ga obozavala zaljubljen ,secam se kad smo sestra i ja pokusavale eksperimente da izvedemo...

: Dorothy - 18. januar 2011 14:21:33(UTC)
Njami, i ja imam te stare Disney knjige, obozavala sam ih, moram i ja svoje da pronadjem, bas si me dobro podsetila!

: srecna mama - 17. januar 2011 21:38:35(UTC)
Njami, da li ti je poznato da li ima u Delta sitiju, blizi mi je delta siti.Koiko se secam dexy co postoji i u dc?ako se ne varam.

: srecna mama - 17. januar 2011 21:35:47(UTC)
He

Jao Njami,obradovala si me, prvom prilikom cu da potrazim znakove kad budem isla, Marko ce odlepi kad bude video.

Meni je jako zao sto nisam uspela da sa Kosova izvucem moju lektiru do 8.razreda, amo i jos dosta bajki, znacila bi sada.Ono sto sam uspela je set od deset knjiga "Decije sveznanje2 koje apsolutno preporucujem svima i odraslima i deci, moje sveznanje datira jos iz sad vec davne '86, amlo s epohabalo ali sluzi i ceka Marka.

: njamiii - 17. januar 2011 20:53:42(UTC)
Hehhe srecna mama, sladak je drugar skroz icon_lol Imas u dexycovoj radnju u uscu pakovanje malih plasticnih sobracajnih znakova sa rampom (sto je za nas bilo presudno) i semaforom za 270 dinara.
Lovely, ipsove otrivalice su po meni retko dobre knjige za najmanje, mi ih imamo sve i dan danas ih listamo. Bubamaru listamo svaki put kada svratimo u knjizaru 8) icon_lol
I meni je recnik skroz ok, koncept je slican kao kod Diznijevog, samo ja imam problem sa ilustracijama, nesto mi ne leze, nekako mi crtezi deluju konfuzno i prenatrpano, mada stoji i to da klinci vole detalje. Ja sam nekako naklonjenija staroj skoli. Za vikend smo mm i ja sredjivali garazu (sluzi nam kao ostava, podrum) i jao kako sam se raspilavila. Nasli smo bas dosta decijih knjiga. Ma gledas knjigu i svaku sliku znas napamet...

: lovely___love - 6. januar 2011 18:00:11(UTC)
ps.jesam neke duplirala al mi isteklo 30 min za menjanje poruke dok sam se zez. oko slika uzid

: lovely___love - 6. januar 2011 17:25:27(UTC)

skljonco hvala,moja mala nema jos ni 2o meseci ali mislim da ce joj se bas svideti.Ja sam vec odlucila da narucim odmah posle praznika,samo sam htela da potvrdim da je i ostatak knjige lep kao i prvih par strana.Ona je mala i jos nema strpljenja da odslusa celu pricu ali voli da pokazuje po knjigama i da joj se imenuje a od skoro je pocela da ponavlja reci za nama i to je sad glavna fora
Moj Diznijev recnik,na zalost,nije preziveo sestru i mene i precrtavanje indigom-to je bila prava uzivancija

Nama su jedno vreme bile glavne IPS-ove otkrivalice(imamo severni pol,dzunglu i okean) i Zuca (kojeg smo narucili preko sajta kreativnog centra na akciji dve knjige po ceni jedne jer je u prodavnicama preskup icon_rolleyes )
zadnja dva-tri meseca omiljena i apsolutni hit je Veoma lenja bubamara http://laguna.rs/index.php?m=naslov&id=199
Ovo je priča o jednoj veoma lenjoj bubamari.
Jednog dana poželela je da spava na nekom drugom mestu, ali šta je mogla da radi kad nije znala da leti?
I onda nailaze zivotinje kengur,majmun...evo slikala da ne prepricavam pocetak i krajto je naravno jedina prica,valjda zbog tih silnih onomatopeja i skakanja i njihanja i rikanja koju moze da isprati do kraja,mada ni ne ocekujem uskoro da sedi mirno i slusa bajke :)

najsladje mi je kad uzme knjigu i ugnjezdi nam se u krilo da citamo zaljubljen

muke moje niko ne zna dok sam se setila kako se kace slike icon_surprised ops:

: srecna mama - 6. januar 2011 14:09:39(UTC)

Moj sincic vise voli malo ozbiljnije knjige, verovali vi meni ili ne, u ruci drzi kjnjigu "crveni signal"trazi saobracjane znakove. icon_lol

: skljonco - 5. januar 2011 23:46:41(UTC)
Evo jos jedne mame cije dete na njenu veliku radost obozava knjige :) ,i slikovnice i knjizice i recnike za decu i kataloge iz prodavnica igracaka :> .Slikacu nasu " biblioteku" pa da arzmenjujemo iskustva a vidim da Lovely pita za ovaj recnik.Ani ga dobio prosle zime,niej imao ni pune 2,Boze sa kojim on u8zivanjem i dan danas lista tu knjigu i ubi se od price :).Evo da ne mislite da lazem ali upravo je bas taj recnik u stolu u dnevnoj sobi.Inace ima jako lepih stvari ali ima i dosta stvari za koje je on jos mali,npr ima zastave zemalja i predtavnici naroda,sm,atram da je za to jos mali,i da ima i nesto vezano za svemir ,i to mislim da je namenjeno starijim klincima,inace sve ostalo je ekstra i vec odavno smo to sve savladali :0).Imamo takodje i Mojprvi recnik ,izdavac je EG i on je super,dosta manji ,tvrde korice pa je mozda zato prigodniji za manje klince.Po meni jedina mana ovog recnika od Kreativnog centra je kvalitet papira neznam ,ovo kazem kao mama jednog 2.5 godisnjaka koji se sa tom knjigom druzi jos od nepune dve pa kad onim svojim rucicama lista :) cesto se desi da malo zakaci pa pocepa ,al dobro...eto to jedino,inace je knjiga bash bash zanimljiva :) pozzz

: srecna mama - 5. januar 2011 9:57:36(UTC)
Verovali vi meni ili ne,moje dete je neverovatno zaintersovano za saobracjane znakove,dok druga deca listaju slikovnice i citaju, moje dete sve u kuci pita:"KOJI JE OVO ZNAK?".Tako da, naucio je vec desetak, uglavnom znakove na kojima je kamion, autobus,auto, traktor, pesak, posto mu nije bilo jasno odkud sve to u nekom tamo krugu...Inace, evo i nasih knjizica koje on voli da lista a povremeno mi tarzi da mu citam crvenkapicu i pinokia, to mu je za sada omiljeno.

: filip.mm - 5. januar 2011 9:53:34(UTC)
Sad sam prelistala i bas mi se dopada.Ja imam od detinjstva taj Diznijev recnik i i dan danas ga obozavam a i moj stariji sin.

: lovely___love - 5. januar 2011 0:13:12(UTC)
da li je neko bio u prilici da prelista Мој први сликовни речник српског језика Kreativnog centra http://www.kcknjizara.rs/?b=A075 ?
ono sto sam ja videla na njihovom sajtu me podseca na Diznijev veliki recnik koji sam ja obozavala kao mala(veliki format,crvene korice,Merlin koji cita neku knjigu)

: Dorothy - 5. novembar 2010 10:03:03(UTC)
E Svetlana ja bas htela to da napisem :-)))
Mi smo isto kupili prvu, a sada se spremamo po drugu. Lepe su bas za mladji uzrast, lepe ilustracije, trudicemo se da ih sve kupimo.

: Svetlana - 5. novembar 2010 9:45:09(UTC)
Da li kupujute ove disny enciklopedije? Mi smo kupili prvu,super je......

: Dorothy - 28. maj 2010 10:49:03(UTC)
Drago mi je da vam se svidjaju nase knjigice, ja sam veliki ljubitelj knjige i trudim se da to prenesem i na njih!
Nova Crvenkapa je super stvarno, ima i Snezana, Pepeljuga i Macak u cizmama iz te edicije.
Srcka, hvala ti draga puno :-*

: mayya - 28. maj 2010 1:27:52(UTC)
I meni je odlican izbor Miminih i Dorinih knjiga!! Uvek!!!

: Srcka - 27. maj 2010 14:07:04(UTC)
Cekaj, cekaj prvo. Aaaaaaaaaaaaaaa, nije tema li nisam mogla da odolim. Pa Dorothy duso, ti si trudna!!!! Pa to je divnoooooo,ali divno. Trece dete zaljubljen zaljubljen zaljubljen Neka je sa srecom, bas ali bas si me obradovala kada sam videla tiker.

A inace tvoj izbor knjiga je oduvek bio super. Sve mi se svijdaju, jako su edukativne i lepe i bas mi se svidja ova nova Crvnekapa. MOracu da potrazim.

: Dorothy - 27. maj 2010 13:18:43(UTC)
Evo opet jedne nase nove knjige koja se Mimi posebno svidja jer se uz nju dobije jos svasta nesto ;-)

: Dorothy - 10. maj 2010 8:53:22(UTC)
Evo jos jedne od Kreativnog centra, namenjene malo starijim devojcicama (mozda 5 i vise godina), jako lepa i jako lepo uradjena

: nensy - 2. april 2010 17:40:48(UTC)
Mi smo pre mesec-dva kupili slikovnice izdavaca evro giunit"Upoznajte porodicu Predic,Medic,Lijanovic,leopardic...(ima ih vise)"i stvarno su divne i zanimljive za uzrast u kome je sada Bogdan.

: Dorothy - 24. februar 2010 18:26:51(UTC)
Evo i nase preporuke, ovo nisu nove knjige, bile su jod Dorine, ali su i Mimi i Dori jednako omiljene!!!

: T3 - 6. januar 2010 21:59:52(UTC)
mi smo pre nove godine vratili knjige u biblioteke,nismo uzeli nove zbog praznika jer ne bi stigli da ih iscitamo a i zbog radnog vremena biblioteke kao i roka vracanja tako da ovih dana moramo pod hitno ponovo u istu..vec smo swe uzeleli i biranja i citanja knjiga..

upotpunili smo kolekciju istih sa lisicom i psom ,kao i pepeljugom iz diznijeve kolekcije sutra kupujemo macke iz visokog drustva i naravno citamo istu pred spavanje..

mayyo bravo za malog nemanjicu i novog clana biblioteke vaseg grada..

: mayya - 29. decembar 2009 2:56:21(UTC)
Napokon...

Photobucket

Naravno da je odmah izabrao knjige sa Nodijem i da sam morala sve da ih procitam jos veceras.
icon_lol icon_lol icon_lol

: Sonja p - 28. decembar 2009 23:49:14(UTC)
Mozete pogledati sajt personalizovanih knjiga za decu u kojima je Vase dete glavni junak
http://www.personalizovaneknjige.com/

: Dorothy - 20. decembar 2009 20:44:02(UTC)
Evo nasih omiljenih slikovnica, sto sam ih gore pominjala

: T3 - 19. decembar 2009 23:47:11(UTC)
ana sajt je super..
mi i dalje citamo i posecujemo biblioteku..
najnoviju knjigu smo kupili u cetvrtak naravno Damba i vec je skoro pa naucili napamet samo cekam da traze da im je procitam i treci put,odusevljeni su njome..

: mayya - 15. decembar 2009 21:21:24(UTC)
Ana26, sajt je fenomenalan! Hvala ti na njemu! Bas mi se dopada! Bas trayim da kupim Neci njigu Misko nece da jede, a vidim da je ovde ima on line! Extra! bravo bravo bravo

: MilicaCale - 15. decembar 2009 16:12:37(UTC)
Pa to je fantasticno. Hvala ana, posecujemo, cim se decko vrati iz jaslica.

: ana26 - 15. decembar 2009 15:41:46(UTC)
Hocu ovaj link da postavim mesecima vec, i stalno zaboravljam. Srpska Decja digitalna biblioteka
http://digital.nb.rs/decije/
Ne znam da li znate za ovu akciju, moze da se nadje puno knjiga koje se vise ne nalaze u prodaji ( npr. Poletarac Dusana Radovica). Sajt je redizajniran i lak za upotrebu. Svaka stranica se moze odstampati, ili uvecati ako ne mozete dobro da procitate tekst.
Mi je bas cesto posecujemo caos

: T3 - 11. decembar 2009 9:44:26(UTC)
mi smo juce bili opet u biblioteku,inace je posecujemo redovno i evo vec koji put vracamo stare uzete a uzimamo nove po 5-6 komada najvise..
uglavnom bira slikovnice one deblje sa sto manje slika a vise za citanje,pa joj ih ja citam,i obavezno je da su napisane cirilicom pa onda i sama moze ponesto uspe da rastumaci.
obozava knjige evo juce se ceo dan zanimala sa istima,imamodve nedelje da ih vratimo a mi za to vreme odemo vec dva puta najmanje da ih zamenimo..otprilike za dva do tri dana izdegustira iste i onda ajmo druge..da moze cini mi se spavala bi u biblioteci i uopste mi nije zao sto sam je upisala ,kad biramo knjige provedemo najmanje pola sata u istoj..jednostavno oseca se ko sto sam i ja nekad medhju svim tim knjigama u nekom svom prepoznatljivom svetu,ima utisak da su knjige zive tj da svaka od njih mami i zove uzmi mene,uzmi menem,a ona onda u velikoj dilemu za koju se odluciti.. .....ja takodje obozavam i knjige i citanje i jako mi je drago sto je moje dete nasledilo tu ljubav na mene tj sto sam nesvesno i neperimetno uspela na nju da prebnesem istu..

: teana - 10. decembar 2009 22:58:58(UTC)
I ja sam veceras kupla Aladina ali jos uvek nisam pogledala sadrzaj. Inace mi jako volimo da posecujemo biblioteku a ova nasa je odlicno opremljena tako da ne znamo sta bi prvo uzeli, jednostavno ja sam uvek bila clan biblioteke i oduvek sam volela da citam tako da sam to prenela i na njih a ujedno stvaraju i svest o cuvanju knjiga jer te pozajmljene cuvaju dok ove nase mozete naci na svim mogucim mestima u stanu.

: Dorothy - 10. decembar 2009 12:11:17(UTC)
Mi imamo Aladina od Dore, isto Disney ali izdanje IPS-a i prelep je! U stvari u potpunosti prati istoimeni film naravno isto Disney :-)))

: mayya - 10. decembar 2009 10:12:11(UTC)
I mi smo uzeli Aladina. Uzasno sam razocarana sadrzajem knje. Totalno je haoticna, sadrzaj izmenjen... Jedino su ilustracije prelepe.

: T3 - 10. decembar 2009 9:37:18(UTC)

upotpunili smo Disney kolekciju jos jednom knjigom..ovog puta je to Aladin..  bravo

a vec sa nestrpljenjem  ocekujemo sledeci cetvrtak i jednog medju omiljenim likovima  slonceta Damba.. :)

: njamiii - 9. decembar 2009 12:21:11(UTC)
Citat:
Svetlana81 - 4/12/2009 17:01

Mi idemo u biblioteku, pošto su slikovvnice one ukoričene velike skupe. Pa lepo možemo svaku koja nam se svidi da pročitamo i držimo neko vreme kod nas.

Bravo! To je prava stvar. Ja sam uvek za ovu varijantu jer mislim da su rituali koje ce obavljati sa roditeljima vrlo vazni za decu, a na kraju knjiga koja je najcheshce birana moze i da se kupi za kucnu kolekciju.

Chim malo porastemo pochInjemo sa ovakvim druzenjem bravo

: Dorothy - 9. decembar 2009 10:57:54(UTC)
Kod nas je trenutni hit Petar Pan, citamo ga po sto puta na dan :-))) I Veverica plasljivica, novo izdanje Kreativnog centra koji Mimi obozava, a potpuno je savremena i ne tipicna knjizica!

: Svetlana81 - 4. decembar 2009 19:01:28(UTC)
Mi idemo u biblioteku, pošto su slikovvnice one ukoričene velike skupe. Pa lepo možemo svaku koja nam se svidi da pročitamo i držimo neko vreme kod nas.

: Angel - 4. decembar 2009 10:56:53(UTC)
Pre neki dan je dobila sve svoje omiljene zivotinje u jednoj malo knjizi koja se zove "Pogledajte ove zivotinje" i sad se naravno ne odvaja ;]

: T3 - 3. decembar 2009 9:23:38(UTC)
jutros "pala"Lepotica i zver... bravo

: MilicaCale - 27. novembar 2009 13:55:28(UTC)
mayya, mislile smo na isto, pogresila sam, imamo snezanu, a to je bas princeza. Inace kupujem sve. Nego, dobili smo, pa neka je. A savi se bas svidja. Nju prelista celu i ja pricam, ukratko. Nekad se i vrati ,pokaze prstom da mu pricam ponovo. Izgleda da cemo da citamo i princeze.
Jaoo, u pravu si, grozote od prica. Pricala sam letos savinoj seki bajke i zgrozila se. Kraj svake je: vuk pojeo nekoga, dosao lovac, isekao mu stomak i stavio kamenje, vuk pao u reku. Straaasno. A tek Andersen... Kakve moralne poruke. Moracu malo vise da cenzurisem pricice.

: Angel - 27. novembar 2009 0:25:11(UTC)
Sara ima moje knjige iz detinjstva. Knjige sa slikama zivotinja ali ne kakve sad postoje vec sa pravim fotografijama istih na isto debelim kartonskim stranicama. A danas kako je usla u Mamut tako se zaletela u decji deo i odmah uzela "U nocnoj basti" po istoimenoj BBC emisiji koju jako voli. Naravno bila je odmah njena, a na zalost nisu imali i "Pepu prase" jer i taj crtac jako voli.

: srecna mama - 26. novembar 2009 18:13:01(UTC)
Mmae, izvinite sto upadam , verovatno znate, imate u ipsu one knjige pronadji me, super su, sta se krije, pa dete otvori zbun, izadje meda;).Mada, moj deckic najvise voli basne koje mu je kupila kuma ilustrovana knjiga sa puno lepih boja, slika, i stalno je lista, vice paun,ma-maca...

: T3 - 26. novembar 2009 9:45:46(UTC)
mayyo ajde sto pre se uclanite u biblioteku i jedva cekamo da cujemo necine utiske o njoj..
mi smo danas postali bogatiji za jos jednu knjigu iz disney kolekcije ..u pitanju je pinokio..bas smo se navukli na njih..nova knjiga svakog cetvrtka nam je obavezna stavka..inace u ponedeljak idemo ponovo u biblioteku da vratimo knjige i uzmemo nove..nina nemoze da doceka..
a ove poletarcove knjige su stvarno super..sad manje kupujemo knjige jer smo clan biblioteke pa su nam sve na raspolaganju ali to neznaci da cemo odustati i da se u neko skorije vreme necemo vratiti prikupljanju i upotpunjavanju nase kucne kolekcije tj biblioteke.

: mayya - 25. novembar 2009 21:04:39(UTC)
Na zalost, nismo jos imali vremena da odemo do biblioteke. Ali mozda vec sutra odemo!
Jedva cekam da ga upisem i da moje dete uziva u carima knjige, koju zaduzuje, cita, vraca, bira... Bas kao njegova mama nekada, u istoj toj biblioteci!
Hvala puno na linku i pomoci T3. Knjigice su odlicne!

: T3 - 25. novembar 2009 10:21:34(UTC)
mayyo sta bi jel upisa necu u biblioteku?
evo linka poletarca sa predivnim decjim knjigama...
http://shop.oaza.rs/user...1_325_1_0_0/category.jsp

: ana26 - 22. novembar 2009 14:18:05(UTC)
Knjige su jedino sredstvo ko je Miroslava smiruje kad je nervozan i placljiv. Cim pocne nastup placa, uzmem neku knjigu, stavim ga na krilo i zacas se smiri. Vise voli da zajedno citamo, mada u zadnjih par dana smo imali "seanse'', tj. on sedne i cita svoje knjige, a ja svoju. I super nam je. Mada tu od mog citanja nema nista, jer on sve glasno komentarise icon_lol icon_lol .
trenutno omiljene knjige: Valada uci reci: Odeca, Ko se koga uplasio, obe od Kreativnog centra, i edicija Plavi zec, Evro Giunti.
Trenutno ima 67 knjiga icon_eek . Sokirala sam se kad sam ih malopre prebrojala.

: mayya - 21. novembar 2009 19:07:43(UTC)
Citat:
filip.mm - 21/11/2009 17:04

Da,nerviraju me skracene verzije bajki ali mi odgovara recimo kad je citamo pred spavanje.I ovako mi se usta osuse od citanja a tek da citam dugacku verziju. icon_lol
Sto se tice ispravki u bajkama...pa mozda je lepse kad je malo izmenjeno ali problem je sto ti kazes da ima vise verzija pa onda mi imamo bas npr.Crvenkapu 3 verzije ili 3 praseta pa me Filip gleda u cudu,kako to jednom pricam ovako a drugi put onako.

E, upravo to! I Nemanja vise ne zna da li mu citam istu bajku ilineku novu... galamdzija

: filip.mm - 21. novembar 2009 19:04:23(UTC)
Da,nerviraju me skracene verzije bajki ali mi odgovara recimo kad je citamo pred spavanje.I ovako mi se usta osuse od citanja a tek da citam dugacku verziju. icon_lol
Sto se tice ispravki u bajkama...pa mozda je lepse kad je malo izmenjeno ali problem je sto ti kazes da ima vise verzija pa onda mi imamo bas npr.Crvenkapu 3 verzije ili 3 praseta pa me Filip gleda u cudu,kako to jednom pricam ovako a drugi put onako.

: mayya - 21. novembar 2009 16:59:03(UTC)
Hvala devojke! Pitam se samo da li ce hteti da ga uclane na moju lk, ako cuvaju prastare podatke! Jednom sam dobila zabranu na uclanjenja, posto sam zaboravila da vratim knjige! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol A kao klinka sam gutala knjige. Svaki put bih se iz biblioteke vratila sa 6 kom. Ali, vodim ja Necu, vec u ponedeljak, da ga uclanim! Ako su mami zabranili, valjda ce se sazaliti na njegove lepe oke! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

Inace, htela sam da vas pitam, da li vas nerviraju skracene verzije bajki u slikovnicama?
Ja vec ludim od toga. Sve je tako sazeto i istumbano. Ne moze dete ni da pokapira ko je ko.
Pa cak i ove Diznijeve su skracene verzije. Kod snezane fali onaj lepi deo kada su kralj i kraljica dobili bebu i nazvali je Snezana. Pa kad je kraljica bila bolesna i umrla i t d...

I jos jedno pitanjce, da li su vam bolje ove nove verzije bajki bez ''NASILJA'' ili one stare, u kojima je vuk pojeo baku, pa crvenkapu, pa su lovci rasporili stomak vuku i sl.? Meni to nije smetalo kada sam bila dete, ali sada mi uzasno smeta. Ali jedna knjiga je sa ovom verzijom, druga sa onom... Bas bezze...

Udavih vas! icon_surprised ops:

: filip.mm - 21. novembar 2009 13:31:37(UTC)
Blago vama u Zrenjaninu.Mi u Subotici u decjoj biblioteci placamo godisnju clanarinu mislim 500 ili 600 din,a toliko i za nas odrasle posebno.No nije mi zao jer Filip stvarno voli knjige.

: T3 - 21. novembar 2009 13:07:31(UTC)
T3, znas li koliko dete mora da ima god, da bi se uclanilo u biblioteku? Mora verovatno da bude bar predskolski uzrast. jel"

mayo i kod nas u zr a verujem i kod vas u ns jer vidim da je kod filipmm u subotici takodje isto ne postoji vremensko tj ogranicenje sa godinama da bi dete bilo i postalo clan biblioteke..dobije clansku kartu sa brojem na svoje ime,traze ti tvoju liocnu kartu upisu podatke i dete je clan,mi smo platili 300 din godisnju pretplatu plus na sve to vazi za celu biblioteku dakle za sve oblasti i za decje i za odraslo odeljenje mogu i ja recimo uzeti knjigu na njenu kartu nemora samo ona te decje..

uopste nije puno,dve knjige smo vec procitali i posto sam i sama bila clan od malena iste mogu vam reci da je super i usteda sto se tice kupovine knjiga i odlicna ideja za ubijanje dosade a na prvom mestu razvijenosti ljubavi prema knjigama i uopste pisanom stvaralastvu..koja postoji ali se na ovaj nacin samo moze jos vise usavrsiti i razviti..

: Biterlemon - 20. novembar 2009 12:33:06(UTC)
Mayyo knjigice su stvano SUPERRR!! Bas sam se sok kad sam ih videla!!!!

: Dorothy - 20. novembar 2009 11:55:25(UTC)
Mayyo, divne su vam knjizice!!!

: mayya - 20. novembar 2009 1:12:24(UTC)
E, hvala ti puno na informaciji. Moracu i ja Necu upisati. Nije lose da mu ponekad uzmem neku knjigicu iz biblioteke. Necu bas uvek imati para da mu kupujem. Super ideja!

: filip.mm - 19. novembar 2009 22:31:53(UTC)
mayya evo da se ubacim samo na tvoje pitanje o biblioteci.Ne znam kako je kod vas ali ovde u Subotici mozes dete uclaniti u biblioteku bilo kad.Ja sam Filipa uclanila kad je napunio 2 godine.Znaci ve 2 godine je clan i jako voli knjige.

: mayya - 19. novembar 2009 22:23:13(UTC)
Milice, ja ne gledam koje su knjige za devojcice ili decake. Dok je mali, moze sve. Jedino mu ne bih uzela knjigu za princeze npr. icon_lol Naucila sam Nemanju, ako mu neko kaze da je kao devojcica (za bilo sta), d kaze: Jesam, lep sam kao devojcica! icon_lol icon_lol icon_lol

T3, znas li koliko dete mora da ima god, da bi se uclanilo u biblioteku? Mora verovatno da bude bar predskolski uzrast. jel"

Ella, puzle su super stvar. Pogotovo ako uz slaganje, jos moze nesto i da nauci, kao u ovim knjigama o oblicima i bojama. Mada su bas u ovim knjigama prilicno tanke puzle, sto me nervira. Lako ispadaju, teze se slazu. Najbolje su ove male, kockaste knjizice. U njima ima taman malo puzli, 6 kom, za vezbanje i prilicno je cvrst karton.

: Ella - 19. novembar 2009 18:43:33(UTC)
Mayyo, prelepe su Necine knjiigice bravo   Mnogo mi se dopadaju knjigice/puzlice, ja i Stella ih bas volimo! :)

: T3 - 19. novembar 2009 18:43:26(UTC)
mayyo super su vam knjigice..mi imamo ovakvu sa puzlama samo pepeljugu..

da se pohvalimo danas sam ninu uclanila u gradsku biblioteku..i zvanicno smo postali clan iste..uzela je par knjiga sa basnama,bajkama i pesmama da joj citam,bratu dve nodi slikovnice i jos dve onako decje i mastovite knjige o neodredjenoj temi..kao i jednu o farmi i domacim zivotinjama..
bas se jako obradovala kad sam je danas odvela i spremila to iznenadjenje,pola sata smo provele u istoj zajedno birale knjige,mada sam vise nju pustila da odabere po svom ukusu sta voli i zeli... cim je dosla kuci pa evo i sad jos uvek ih lista,razgleda,citacu im jednu pred spavanje najverovatnije onu sa bajkama..sutra drugu i tako redom..odusevljena je i jako sam srecna sto voli tj obozava knjige ko uostalom i ja...

: MilicaCale - 19. novembar 2009 18:41:41(UTC)
Ja bas htedoh da se pozalim, kako je moje dete izgubilo interesovanje za citanje, kad... Ponudim mu knizice prosle nedelje i on se odusevi. I sad ponovo "citamo" Sad pokazuje prstom. Naravno, jos ne citamo cele price (jesmo kod prve knjizice, sa 4 meseca, verovale ili ne, ali je izgubio interesovanje oko prvog rodjendana). Sad ponovo citamo knjige, zajedno, lista, pokazuje prstom... Ume da trazi, da ih donesem (pri kraju obroka, pa citamo u hranilici, ili "bojimo") ili uzme sam, sedne na kocku i kao sam cita.
Interesovanje definitivno postoji, samo se ostali slabije trude oko knjiga sa njim, a ja nisam imala vremena, pa ih je malo zanemario.
Naravno, redovno skupljamo diznijeve slikovnice, ali ih cuvamo za kasnije, da prvo uvezbamo "citanje" slikovnica sa mekim listovima.
Za sada ostaje konstatacija, treba kupiti nove knjizice tvrdih korica :)
mayya, imamo knjigu-puzzle kao vasu, samo sto je trnova ruzica u pitanju (dobili nedavno) i decko je zainteresovan za istu (a ja mislila da nece, jer je "zenska" knjiga :)). Doduse, jos se nismo dali u slaganje, samo citamo.

: mayya - 19. novembar 2009 17:42:51(UTC)
Srcka, zavolece Eva knjige, samo joj daj vremena.
Nemanja ih obozava i obraduje se vise knjizi koju dobije na poklon, nego bilo kojoj igracki.
I sto mi je najlepse, u stanju je da sam ''cita'' i lista knjige satima. Cak pokusava da me imitira kako mu ja tumacim likove iz knjige. A najinteresantniji mi je kada otvori knjigu i pocne: Bio jednom, jedan devojcica... icon_lol icon_lol

Danas smo i mi kupili Diznijevu Snezanu, a pre neki dan sam mu kupila jos par interesantnih knjizica.

boje boje 2

oblici oblici 2

bajkice

crvenkapa crvenkapa 2

: T3 - 19. novembar 2009 10:22:15(UTC)
danas smo upotpunili disney kolekciju knjigom snezana i sedam patuljaka..
sldeci je pinokio narednog cetvrtka-petka..

: Lula - 16. novembar 2009 18:35:03(UTC)
Mislim da su knjige veoma vazne i trebalo bi vrlo rano dete uciti da voli knjigu. Veoma uzivam da mojoj trogodisnjoj ceri svako vece pred spavanje citam neku lepu knjizicu i uvek se iznova odusevim kad zavrsim, a ona mi kaze: "Sad cu ja, a ti mi malo pomogni!" Redovno u Maksiju kupujemo knjige o Milici: Milica nece da pozajmi svoje igracke, Milica je napravila glupost; Milica je prosta, Milica govori ruzne reci, Milica je u bolnici, na moru, u skoli itd. Obavezno bi trebalo da imete Riznicu. Ja sam joj to kuoila za prvu Novu godinu i napisala posvetu. Planiram istu da kupim sada i Luki jer ce njemu ovo biti prva Nova godina. Pocela sam na kiosku da kupujem Disney knjige. Kupili smo Petar Pan i sad cekamo Snezanu. Prelepe su i Julija je njima odusevljena isto koliko i ja. U njima uzivamo sada svake veceri. Da ste je samo videli kako je sinoc zaspala sa Petrom Panom uispod glave. Dusica mamina. Citajmo svojoj deci, citajmo citajmo i kupujmo im knjige, kupujmo, kupujmo. Vratice nam se trostruko.

: Srcka - 16. novembar 2009 16:33:22(UTC)
Mayya, odlicne su knjige, bas lepo sto Neca ima toliko dobrih knjiga i pravo da ti kazem nekako su mi devojcice vise zainteresovanije za knjige i odusevim se kada vidim decaka koji hoce da slusa i lista knjige.
Imamo i mi kao vasu Boje, kupila pre neki dan bas sto mislim da ili zeza ili stvarno nije savladala iako imamo jos dve sa bojama. Meni je super knjigica, sjajna. Kupila sam jos i "Oblici" i "Prve reci" isto iz Male lagune, svidja se i mami i Evi.
Ja cak mislim da Eva ima i previse kniiga, necu da joj kupujem izvesno vreme jer jos uvek nece da slusa a kamoli da sedne u krilo ili ja da sednem pored nje da je davim pricama icon_rolleyes Hoce ali po malo, par minuta joj drzi interesovanje, i prepricam joj da ne bude bukvalno citanje ali nista, vrlo kratko, izdrzi klasicnu slikovnicu da joj procitam od desetak strana.
Tako Miliice, eto vidis i kod nas je slicna situacija, mislim cak i da forsiram mnogo knjige, mozda i to ne valja, sada smo se usredsredile na knjige slagalice pa kao slazemo i iskomentarisemo.

: T3 - 13. novembar 2009 16:23:24(UTC)
nasli smo danas i kupili petra pana.. bravo
sledeca je snezana 20.11   :)

: Ella - 13. novembar 2009 10:32:38(UTC)
Ja zaista moram obnoviti Stellinu biblioteku icon_lol   Nisam joj odavno kupila knjiga. A ranije sam se obezbedila na vreme i kupila svega, koje je ona danas izgustirala, evenutalno ima 2-3 koje vrti u krug. A sve knjige o Misku se nezaobilazne :) Sad hocu nesto novo, bilo na nasem ili francuskom. Ona najvise voli da gleda, prica i cita o zivotinjama. Dajte mi neku ideju icon_wink

: filip.mm - 13. novembar 2009 8:33:51(UTC)
Milice 81 mogu ti isto reci kao i mayya.Samo strpljenje.Moj sin je progovorio sa 25 meseci.Do tada je bilo samo mama,tata,baba i deda.No sve je razumeo.Isto kao ti i ja sam pokusavala da mu razvijem ljubav prema knjigama i od kako je bio beban ja mu kupovala knjige.No to je uglavnom zavrsavalo cepanjem,grizenjem,...nije ga dugo drzalo.Tek negde kad smo se blizili 3.rodjendanu poceo je da ima strpljenje za citanje.Sad obozava i to je ritual da pred spavanje dobije pricu.Preko dana nekad i sam uzme pa on po slikama meni prica.Samo strpljenje draga.

: mayya - 13. novembar 2009 0:28:47(UTC)
Dragana, knjige su vam fenomenalne! Meni je zao sto smo mi samo dve diznijeve do sada kupili. Ne da nam se od silnih bolesti ni do trafike da odemo...

Citat:
Milica81 - 12/11/2009 17:17

Drugari, moj Luka skoro uopšte nije zainteresovan za knjige :(
Ne znam kako da ga zainteresujem... a baš bih voljela da razvijemo ljubav prema čitanju. Ne znam koje knjižice da mu kupim a da zainteresuju.
Molim mame koje su uspjele ovakvu djecu da "preobrate" da nam napišu u čemu je stvar.
On može 1min da sjedi mirno i sluša, zatim krene brzo da okreće stranice dok ne dođe do kraja, uzme mi knjižicu iz ruke i ostavi je na svoje mjesto :(

Ne znam da li su vaša djeca počela da pokazuju veće interesovanje kad su progovorila, jer mi još uvijek pričamo "japanski" ... sve se tješim da će brzo progovoriti, a onda i sve ostalo..

Milice, no sikiriki. Ti nastavi i dalje povremeno da mu nudis knjigice, pa ce on vec sam odluciti kad mu je interesantno.
Tako je i Nemanja slicno reagovao na knjige kao i Luka. Sada obavezno moramo da citamo bajku pre spavanja, a mnogo puta i preko dana. Sve to samo dodje na svoje.
A pocetak tecnijeg govora je taman tu negde sa dve godinice!
Malo strpljenja i eto brbljivca!
poljupcic!

: T3 - 12. novembar 2009 21:57:57(UTC)
hihihi milice nasmeja me ovim Mozda necu da imam sta da jedem do kraja meseca, ali cemo bar da imamo sta da citamo....
ali zaista i ja se tako ponasam imali ili ne za knjigu svakog petka mora biti 350 din..to nam vec preslo u naviku i pod obaveznu stavku tj redovni trosak..ja danas ne nadjoh istu kod nas su jos uvek mala sirena i maza i lunja u prodaji,sutra ce da bude sigurno i vec ranim jutrom hrlim do prve trafike da nabavim istu..pre hleba i mleka naravno hihihihi

: Milica81 - 12. novembar 2009 19:17:12(UTC)
Drugari, moj Luka skoro uopšte nije zainteresovan za knjige :(
Ne znam kako da ga zainteresujem... a baš bih voljela da razvijemo ljubav prema čitanju. Ne znam koje knjižice da mu kupim a da zainteresuju.
Molim mame koje su uspjele ovakvu djecu da "preobrate" da nam napišu u čemu je stvar.
On može 1min da sjedi mirno i sluša, zatim krene brzo da okreće stranice dok ne dođe do kraja, uzme mi knjižicu iz ruke i ostavi je na svoje mjesto :(

Ne znam da li su vaša djeca počela da pokazuju veće interesovanje kad su progovorila, jer mi još uvijek pričamo "japanski" ... sve se tješim da će brzo progovoriti, a onda i sve ostalo..

: MilicaCale - 12. novembar 2009 11:45:33(UTC)
hvala sto ste me podsetile. Svratila sam do nase trafike, na fakultetu i, naravno, kupila Petra pana. Mozda necu da imam sta da jedem do kraja meseca, ali cemo bar da imamo sta da citamo. :)

: dragana024 - 12. novembar 2009 10:17:02(UTC)
T3, evo mm sad došao iz prodavnice i doneo nam Petra Pana. Kod nas je već danas na kioscima :)

: T3 - 12. novembar 2009 0:30:57(UTC)
dragana super su vam knjige...posebno mi se dopadaju ove o misku ( mi imamo slicnu kolekciju samo sa milicom i pericom),i ove o i sa zivotinjama su vam super..
disney kolekciju koja je dosada izasla takodje imamo..ne zaboravite u petak je na redu Petar Pan..

: dragana024 - 11. novembar 2009 19:34:21(UTC)

: dragana024 - 11. novembar 2009 14:59:49(UTC)

: dragana024 - 11. novembar 2009 14:58:42(UTC)
Evo malo i nekih od Nikolinih knjiga

: dragana024 - 11. novembar 2009 0:29:15(UTC)

Koliko divnih knjiga klanjam klanjam klanjam

Moram priznati da ja mnoooogo volim knjige, pa sam to prenela i na Nikolu :)

Dete stalno vuče knjige i slikovnice da mu se listaju, mada ih i sam obrće, okreće.

Još uvek nema strpljenja za klasično čitanje knjiga, ali polako....

Za sad najviše voli da on lista knjigu i pokazuje na slikama šta ga zanima, a ja da mu govorim šta je to :) i tako u nedogled :)

: T3 - 9. novembar 2009 1:25:28(UTC)
mayyo super su vam knjigice!!!!!!!!!!!!!!!
mi imamo celu kolekciju tj pune tri police istih..moja deca pogotovo nina ih obozavaju i mnogo mi je drago sto je tako,bice joj /im jos zanimljivije kad pocnu i nauce sami da ih citaju..cuvaju ih,redovno prelistavaju,gledaju slikice..
cim nadjem vremena slikam iste..

: mayya - 8. novembar 2009 16:23:39(UTC)
Onda volimo ove knjige puzle, koje se nadovezuju jedna na drugu...

knjige puzle

Pa ucimo boje..

ucimo boje
ucimo boje 2
ucimo boje 3
Samo su mi jako losi primeri za boje dati. Ali to nisam uocila kada sam kupovala ovu knjigu.

Pa obavezno pre spavanja citamo jednu od ovih bajki...

bajke

ili od ovih...

male bajke

A preko dana citamo i Nodya!

nody knjige

: mayya - 8. novembar 2009 16:18:33(UTC)
Evo nekih Nemanjinih knjiga koje smo kupovali u medjuvremenu. Preko leta je imao i mnogo drugih zanimacija, ali sada...kako je zatvoren u 4 zida, knjige su nam spas.

Najvise obozava da slaze puzle, a jedna takva nova knjiga je ova:

zivotinje puzle
zivotinje puzle 2

Sledece koje voli su knjigice pronadji me i sta se prvo radi i sl...
Evo je jedna koju smo vec posteno izlistali...

sta prvo radis
sta prvo radis 3
sta prvo radis 4
sta prvo radis
sta prvo radis

: Dorothy - 8. novembar 2009 16:07:22(UTC)
Ja sam ovu kupila jos na Zlatiboru letos, i sada trazim jos neku slicnu jer je Mimi obozava. Kada ih negde pronadjem, javljam!!!

: Srcka - 7. novembar 2009 22:24:29(UTC)
Citat:
Prex - 3/11/2009 09:47

Srcka te iste slikovnice sa slagalicama (bajke) imas recimo u Merkatoru u onoj knjizari (pored restorana). Mada ima stvarno svakakvih lepih knjiga u raznim knjizarama, stvarno ima veliki izbor lepih knjiga da se nadje.

Kupila! I to bas u toj knjizari. Nije bio neki izbor, 4 knjige a ja uzela Tri praseta, s tim sto su bas slozene slike a ova Dorothy vasa slika slagalica mi je bolja i laksa. Potrazicu jos koju dok ovu ne savladamo, ide ali polako uz maminu pomoc.

: malisha75 - 7. novembar 2009 22:05:20(UTC)
Danas je ponovo na kioscima knjiga "Maza i Lunja"!

: filip.mm - 6. novembar 2009 9:16:53(UTC)
Dorothy,tu knjigu sa zekom(puzzle)imamo i mi i Filip,je iako je vec 4 godine, jako voli i dan danas.

: MilicaCale - 5. novembar 2009 12:02:31(UTC)
Srcka, imamo Mamut, a cini mi se da te knjizice sa puzlama vidjam svuda (tempo, metro, merkator), svaka tezga na ulici.... Primetila, jer me trenutno nerviraju, dete mi je jos malo za nih, a kao da ne mogu da nadjem druge.
Nama stetka najavila malu sirenu. Super. A bas sam rekla da preskacemo zenske knjige, kad vec mama ne moze da plati sve. Nista, izgleda da cemo zahvaljujuci stetki i ujki da skupimo celu kolekciju.

: T3 - 5. novembar 2009 10:44:33(UTC)
Dorothy prelepe su vam knjizice!
Mi kupismo danas  Malu Sirenu iz kolekcije Disney.... bravo

: mayya - 3. novembar 2009 12:23:24(UTC)
Dorothy, sjajne knjigice! Imamo isti ukus!

Srcka, ne znam da li imate IPS u Nisu, tamo bi trebalo da ih ima. Nemanja toliko voli svoje, da su nam bile spas u bolnici. 100 puta ih je slagao ponovo i ponovo... Planiram da mu kupim jos neke.

A od ovih iz blica smo kupili Bambi i 101 dalmatinac. I potpuno isto kao i kod Srcke, izdrzao je da mu procitam 101 dalmatinac, a za Bambi nije imao strpljenje. Valjda mu je puno odjednom.

Mada Nemanja obozava da mu citam knjige. A omiljene su mu slikovnice sa bajkama, one tanke, najobicnije. To mu je potpuni gust da mi pred spavanje izabere jednu bajku, da je procitamo i da na kraju kaze cuvenu recenicu: CICA MICA GOTOVA PRICA! icon_lol

: Dorothy - 3. novembar 2009 12:19:19(UTC)
Prex, tako je i kod nas, ja prepricavam pricu, pa zavisi koliko je raspolozena, nekad brze, nekad sporije i sa vise detalja :-)))

: Prex - 3. novembar 2009 11:47:49(UTC)
Srcka te iste slikovnice sa slagalicama (bajke) imas recimo u Merkatoru u onoj knjizari (pored restorana). Mada ima stvarno svakakvih lepih knjiga u raznim knjizarama, stvarno ima veliki izbor lepih knjiga da se nadje.
A sto se tice ovih Disney knjiga, ili bilo kojih sa malo duzim tekstom, ni Tara nema strpljenja da joj sve citam od reci do reci. Ja njoj prepricavam, bukvalno. Sedimo i listamo knjigu, a umesto da sve citam od reci do reci iz knjige ja joj onda ukratko u dve recenice prepricam tekst i idemo dalje. Tako joj je zanimljivije, nikada nije potpuno isto (zavisi koliko sam kreativno raspolozena icon_wink icon_lol ) i njoj je lakse da sve razume jer ne koristim neke komplikovane reci koje se mozda nalaze u originalnom tekstu u knjizi. Probaj i ti tako sa Evom da citas, mozda joj onda duze odrzi paznju. :-* caos

: Srcka - 3. novembar 2009 11:34:52(UTC)
Dorothy, bas su vam lepe knjizice. Imamo i mi isto ove Boje a ovu sa slagalicama videla sam jos kod Mayye i odmah mi se zasvidela zato sto nema puno elemenata, velike su i kroz pricu jos interesantnije. Ali ovde nisam videla da ima da se kupe. Ako neko zna nek javi.

Inace ove Disney knjigice su jako lepe, ali vise meni i mm a Eva cici od srece kada ih dobije prelista malo a najvise je izdrzala do 35 str. 101 dalmatinca da joj procitam, za sada je jos ne drzi paznja i nece da slusa dugo icon_rolleyes Ali nema veze, mi pravimo kolekciju pa ce biti interesantno kasnije.

: Dorothy - 3. novembar 2009 10:57:25(UTC)

Ovo su Mimine nove i trenutno najomiljenije knjizice icon_lol

i kad se otvori ima puzle (slagalice) koje jaaakooo volimo

Naravno, pored ovih omiljene su nam i nove Disney knjizice, pogotovo Knjiga o dzungli, pa se Mimi trenutno uzivela u ulogu Moglija icon_wink icon_lol

: T3 - 30. oktobar 2009 9:44:38(UTC)
nasla sam i kupila jutros knjigu o dzungli..kaze mi prodavacica da je umesto dalmatinca izasla uspavana lepotica ponovo,ali bice i njega ponovo u prodaji..opet nejde redom ko sto su rekli..
sledeca knjiga sledeceg petka ako se ne varam je MALA SIRENA...

: T3 - 29. oktobar 2009 17:05:34(UTC)

Citat:
pahuljica - 29/10/2009 15:59 I ja sam došla do obe knjige!

a odakle si?

ovo stvarno nije normalno i nema smisla ili me je prodavacica lagala ili stvarno u zr nisu danas poslali knjige,mada ih je proslog cetvrtka vec bilo.. neznam

organizacija im je ravna nuli,a propusti u tirazu i nabavci  bas veliki sto mi se nikako ne dopada.. icon_mad

: pahuljica - 29. oktobar 2009 16:59:33(UTC)
I ja sam došla do obe knjige!

: T3 - 29. oktobar 2009 16:35:58(UTC)
ja bila jutros do trafike,kaze prodavacica da mogli tj knjiga o dzungli izlazi sutra,a  101 dalmatinac  ponovo u subotu.. neznam a vidim neke od vas su je kupile tj u nekim mestima je vec ima u prodaji... svasta... hmm

inace uspavane lepotice i bambija od prosle nedelje sam vidjala do juce po kioscima..izgleda su te knjige svi nabavili vec i kupili pa je negde bilo i viska..i nije u svim gradovima isto..negde ima i previse ,negde se one prodaju i dele po spiskovima,a negde ih manjka,bas nije fer.. anene
iskreno se nadam da sutra  necemo zakasniti za knjigu o dzungli tj sledecu u nizu koja nam fali u kolekciji..

: Dorothy - 29. oktobar 2009 15:07:33(UTC)
I Mima je sa bakom isla do kioska sa stampom da kupi Knjigu o dzungli, i kupile su je i sada je citaju :-))

: MilicaCale - 29. oktobar 2009 14:26:36(UTC)
Sad sam se setila da svratim do trafike na poslu da zamolim da mi ostave knjigu o dzungli za sutra, i nadjem i nju i zaostalu uspavanu lepoticu od proslog petka (a nju se niko nije setio da kupi). Super. A bas sam uzela novac za prevoz. Tako da smo dobri, imamo sve od pocetka :) Sad trazim zrtvu za sledeci petak :)

: malisha75 - 23. oktobar 2009 14:51:10(UTC)
Baš sam se iznervirala. Izgleda da je nemoguća misija otići opušteno do trafike tokom dana i lepo kupiti knjigu. Bila sam danas u Merkatoru i teta u trafici mi reče da su sve knjige prodate još juče i to po spisku koji je pravljen prethodne nedelje!!!!! Mislim, šta reći, dosta mi je spiskova! Baš smo jadni :( :( :(...

: Dikina mama - 22. oktobar 2009 20:37:20(UTC)
Mi imamo sve cetiri knjige ali cekamo najvise Alisu ali nemam pojma zasto kada je vec imamo ali je neko drugo izdanje, decja posla,hehe!

: Dorothy - 22. oktobar 2009 15:08:13(UTC)
Mi Uspavanu lepoticu imamo, tj. Dora ima nekoliko knjiga iz ove kolekcije koje su bile u izdanju Egmonta i IPS, prodavale su se u IPS knjizarama i bile oko 800 dinara! Izgledaju isto, samo im je format malo veci. Tako da mi imamo osim Uspavane lepotice, i Petra Pana, Aladina, ali i Mulan i Pokahontas koji nisu u ovoj seriji.
Sutra preskacemo i nestrpljivo cekamo Knjigu o dzungli i pogotovo Macke iz visokog drustva :-)))

: T3 - 22. oktobar 2009 12:14:08(UTC)
ja jutros kupila uspavanu lepoticu ima je vec danas na kioscima i u prodaji stoga pozurite..prodavacica  u trafici mi kaze da su dobili samo tri primerka iste,a bambija ponovo tek sutra opet verovatno u malom tirazu..
opsta navala i euforija vlada za disnijevim knjigama nema sta.. :)
inace i mi cekamo nema koji je nazalost poslednji pa cemo se bas nacekati icon_cry i malu sirenu i snezanu koje ce vrlo uskoro.. bravo

: hippeia - 21. oktobar 2009 17:40:07(UTC)
Mi cekamo Nema, ali on poslednji icon_rolleyes

: mima80 - 21. oktobar 2009 17:37:57(UTC)
Citat:
Prex - 21/10/2009 15:28

Jao a nama u petak izlazi omiljena Trnova Ruzica, mislim da ce se Tara upiskiti od srece haha icon_lol icon_lol icon_lol

Hahaha!!!!!Mogu misliti!

: Prex - 21. oktobar 2009 17:28:55(UTC)
Jao a nama u petak izlazi omiljena Trnova Ruzica, mislim da ce se Tara upiskiti od srece haha icon_lol icon_lol icon_lol

: jelenaorg - 21. oktobar 2009 16:43:06(UTC)
Maki strikam cekajuci Petra pana i zvoncicu :)

: Iva&Lule - 21. oktobar 2009 15:47:40(UTC)
Ja nisaù bas pitala svekra koje knjige je nasao i kupioneznam

Ali svakako moram Luki kupiti neke nove knjige,gledala sam prosle subote i vec nameracila neke.

: T3 - 21. oktobar 2009 9:56:27(UTC)

hipeia ovog vikenda je bambi zbog velikog interesovanja ponovo u prodaji,probaj da navatas kuma da pronadje istu..

od petka uspavana lepotica,a sledeceg vikenda ponovo 101 dalmatinac za sve one koji nisu uspeli da pribave istu i novo izdanje tacnije knjiga o dzungli...

: hippeia - 20. oktobar 2009 23:51:38(UTC)
Jupiiiiiiiii, mm kupio Mazu i Lunju i 101 Dalmatinac, a kuma zaduzio da nam kupuje ostale :) :) :) Jedino ne zakacismo Bambija...
E da- divne su knjige!

: MilicaCale - 19. oktobar 2009 15:14:17(UTC)
MI smo se razvili u strelce. Stetka pocela maniju, kupila prvu. Sad imamo vise zainteresovanih: stetku, tetku, ujaka. Mi kupujemo izmedju. Mada, za sledecu nisam u srbiji. Da zaposlim sveki? Moracu :)

: hippeia - 19. oktobar 2009 12:48:42(UTC)
Citat:
Srcka - 18/10/2009 21:42

Znaci sada za vikend Bambi, sledeci vikend 101 dalmatinac a onaj tamo vikend Maza i Lunja ponovo u prodaji zbog velike zaniteresovansti. Posle toga samo narucivanje telefonom.

Sutra mm ide za BG, ako nadje sve tri knjige, onda cu da zaduzim nekoga u Bg da mi to kupuje :) Super, samo nisam optimista da cemo mi zakaciti neku...

: Prex - 19. oktobar 2009 9:44:21(UTC)
Super vest Srcka bravo bravo bravo posto i nama nedostaje Bambi, ostale dve nam deka revnosno kupio ranom zorom cim su se pojavile na kioscima icon_wink bravo

: T3 - 19. oktobar 2009 9:44:16(UTC)

Citat:
Srcka - 18/10/2009 22:42 Znaci sada za vikend Bambi, sledeci vikend 101 dalmatinac sa onaj tamo vikend Maza i Lunja ponovo u prodaji zbog velike zaniteresovansti. Posle toga samo narucivanje telefonom.

e ovo me najvise zanimalo zbog moje komsinice koja takodje skuplja knjige al eto ova joj promakla pa mi bas zao..hvala puno srcka prenecu joj... sad bar petkom imamo zanimaciju vise..mada negde se vec i cetvrtkom nova izdanja mogu naci u prodajii..mi mazu i lunju slucajno nasli vec proslog cetvrtka u prodaji..videcemo sad i u ovaj da potrazimo uspavanu lepoticu i medju prvima i na vreme  dodjemo do iste..

zainteresovanost u naserm gradu je ogromna mogu misliti kako je tek u vecim sirom srbije..

sestrina zaova koja zivi u selu nadomak zrenjanina kaze da se po njihovim trafikama moglo naci izdanje cini mi se bambija cele nedelje,malo ko ih je kupio,a eto po gradovima i vecim mestima se pobise za iste..

: Srcka - 18. oktobar 2009 23:42:31(UTC)
Znaci sada za vikend Bambi, sledeci vikend 101 dalmatinac a onaj tamo vikend Maza i Lunja ponovo u prodaji zbog velike zaniteresovansti. Posle toga samo narucivanje telefonom.

: T3 - 18. oktobar 2009 23:36:37(UTC)

Citat:
Srcka - 18/10/2009 21:41 Ko se nije docepao Bambija kao mi bice u petak i subotu u prodaji, tiraz je ogranicen. Jedva cekam.

to je super vest zaista su bili izdati mali tirazi,a navala tj zainteresiovanost pogotovo za tu prvu knjigu je bila velika.
moja komsinka je ostala  bez 101 dalmatinca pa ako neko bude imao informaciju kad ce se ista ponovo naci u prodaji bila bi mi zahvalna da javne ovde..
mi  smo hvala bogu stigli na vreme za sve tri knjige i sad cekamo sledeci petak i uspavanu lepoticu... bravo

: Srcka - 18. oktobar 2009 22:41:18(UTC)
Ko se nije docepao Bambija kao mi bice u petak i subotu u prodaji, tiraz je ogranicen. Jedva cekam.

: mayya - 17. oktobar 2009 14:15:12(UTC)
Meni je zao jer sam 20 godina cuvala svoju riznicu, a onda su je sestrina deca dohvatila, iscepala, isala...
Zato ce Neca dobiti svoju riznicu, da uziva u njoj kao i njegova mama!

: Dorothy - 16. oktobar 2009 13:27:36(UTC)
I nama je baka kupila Mazu i Lunju i jako se radujemo :-)))
A sto se tice Riznice pesama cika Jove Zmaja, imamo je, i to jos onu koja je bila moja! Dora je obozavala, a sada je Mima na redu. I ona tako mala, vec zna napamet sve one najpopularnije pesmice napamet, otprilike nekih 10-ak ili cak i koju vise :-)))
Obozavam kada krene da recituje Leptirica ili Djiha,djiha pa Kucinu kucu i sl.

: T3 - 16. oktobar 2009 10:23:50(UTC)
mayya i mi imamo riznicu decjih pesama cika jove zmaja,zaista je divna knjiga i sto ti kazes bas podseca na detinjstvo i budi uspomene...ja sam na njegovim pesmama odrasla..one su neprevazidjene i nezaboravljaju se..moja nina ih vec zna jedno desetak iz knjige..a citamo ih svakodnevno tako da ce svakim danom napredovati i znati koju vise a kroz neko vreme verovatno i celu knjigu napamet ko sto sam i ja nekad..toliko puta sam je procitala i nikad mi nije dosadila..

inace juce smo nasli i kupili trecu knjigu iz kolekcije disneya ..MAZU I LUNJU..

: mayya - 16. oktobar 2009 0:28:02(UTC)
Danas sam napokon naisla na RIZNICU J. J. Zmaja, sa starim ilistracijama! bravo bravo bravo
Toliko sam se obradovala!!! Toliko volim tu knjigu. Jedna je od najlepsih uspomena mog detinjstva!

: jelenaorg - 15. oktobar 2009 14:01:47(UTC)
kupili danas Lunju i Mazu bravo bravo bravo

: T3 - 14. oktobar 2009 20:27:47(UTC)

ne zaboravite u petak MAZA&LUNJA na kioscima..treca knjiga iz velike disney kolekcije....

sto se tice enciklopedija za mene je knjiga 1000 zasto 1000 zato neprevazidjena za sve uzraste ,generacije i vremena.

: rozga - 14. oktobar 2009 17:34:03(UTC)
Marko je dobio jos za Novu godinu tri knjige:selo, grad i suma, Mono&Manana, sa prozorcicima. Ja sam mislila da je mali i on je to prvo samo listao, pa otvarao prozorcice i evo ga sad zna sve zivotinje, sve sto se krije ispod prozorcica, vrste automobila. Knjige su super, mozda je neka od vas i pisala o njima ranije.
Mi smo sad u fazi Nodija i skupljamo sve knjige. I obavezno citamo pre spavanj, mada on nikad ne odslusa do kraja, dosadi mu da leziicon_lol

: malisha75 - 13. oktobar 2009 20:57:13(UTC)
Super, hvala za info!
Cim malo spremim komp okacicu slike nasih novih knjiga. Jedna je o godisnjim dobima, a druga o oblacenju. Za sada ih on samo lista a ja sam odusevljena sadrzajem.

: Mirche - 13. oktobar 2009 16:48:12(UTC)
Citat:
malisha75 - 9/10/2009 21:29

Trazim prikladnu enciklopediju za dete od 7 godina. Imate li neku ideju?

Mislim da su odlicne "Enciklopedije pocetnice".
Ima ih, cini mi se, do 7 i 7-9 godina, broj 1 i broj 2, ali i posebne knjige o prirodi i zimotinjama. Pavle ih ima i vec godinama ih cita :) jako su zanimljive. Videla sam ih i maxi-ju i u idei, cena je bila oko 1000-1200 dinara ako se ne varam.

: mima80 - 13. oktobar 2009 10:39:05(UTC)
Ja sam za vikend u Bg uzela obe knjige, u 29. novembra, tako da mislim da u Beogradu nije problem da se nadju obe.

: Prex - 13. oktobar 2009 10:35:51(UTC)
I mi nigde nismo uspeli da nadjemo bambija, i u ovu nasu selendru poslali svakoj trafici po dva komada, mislim stvarno da poshizis...ali ja sam onda u prosli petak zaduzila tatu cim krene ujutru na posao da usput kupi dalmatince i naravno on je ispunio svoj zadatak, kad je njegova unuka u pitanju on bi ako treba i zauzeo busiju ispred trafike dok se ne otvori. Sad cu suptilno da mu nabacim to kao obavezu svakog petka da kupuje unuki knjizice icon_lol hehe
Inace mislim da im je ovo pun pogodak, knjige su jako lepe i vrlo kvalitetno uradjene, stvarno jedva cekam da izadje sledeca icon_lol

: jelenaorg - 10. oktobar 2009 1:27:30(UTC)
Malisa za enciklopediju ti ne umem pomoci, a sto se knjiga tice moj savet je da ostanete na tim knjizicama sa debelim listovima, ove disni su sa tankim ali kvalitetan sjajan papir. Moj cilj nije da mu sve dam odmah vec jednu po jednu ali ne na nedeljnom nivou, ves postepeno. Skupicemo celud a ima, iskreno meni je slatka i za skolarce pa ti vidi raspitaj se.

Matija je sada veliki i nemamo probleme sa cepanjem, ali sa 20 m smo imali, i sa 24 m smo imali a tvoj malac jos nema ni punih 12. imas prelepih knjzica , sa debelim listovima , prelistaj temicu unazad ima svasta. caos

: malisha75 - 9. oktobar 2009 23:29:44(UTC)
Trazim prikladnu enciklopediju za dete od 7 godina. Imate li neku ideju?

Inace, ja sam pocela da kupujem Ivanu knjige iz kolekcije "Wieso? Weshalb? Warum?". Knjige izdaje Ravensburger, na nemackom jeziku su, pisane vrlo jednostavnim jezikom koji moze da razume svako ko je bar u osnovnoj skoli ucio nemacki. A i nije tekst presudan, jer su ilustracije prelepe i interaktivne su, tj ima puno onih prozorcica za otvaranje. Uglavnom su prilagodjene deci od cetiri godine pa navise, ali postoji i Junior kolekcija koja je za dvogodisnjake. Moze se naruciti preko sajta www.amazon.de. Neke druge knjige sam takodje kupovala na tom sajtu i bez problema su stizale u Srbiju.

Vidim da hvalite Disney-evu kolekciju. Jesu li to knjige sa obicnim ili debelim listovima?

I htedoh da pitam, kako vasa deca pokazuju interesovanje za knjige? Mi za sada imamo krpene knjige i one sa debelim listovima. Njih je do nedavno samo grickao, a sada ih vec lista stranicu po stranicu, vrlo strpljivo. Obozava spiralni povez. Citamo mu jos od pre nekoliko meseci, desi se i da strpljivo slusa, ali ipak najvise voli da mu pokazujemo i imenujemo predmete i likove.

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 23:15:48(UTC)
Citat:
mima80 - 9/10/2009 15:03

Je l' u Beogradu nije problem da se nabavi?U Pancevu je svaka trafika dobila po 5 primeraka icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

mm je do prekljuce vidjao bambija, u ostalom ej jednom nedeljno kafica kod vuka icon_lol sta fali icon_lol

: maleenaa - 9. oktobar 2009 20:58:36(UTC)
Moja mama je danas na trafici kupila i bambija i dalmatinca.Imali su ga iako je izasao prosle nedelje.U trznom centru u bloku 45.Eto mima probaj tamo

: mima80 - 9. oktobar 2009 17:03:39(UTC)
Je l' u Beogradu nije problem da se nabavi?U Pancevu je svaka trafika dobila po 5 primeraka icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 17:01:03(UTC)
icon_lol icon_lol koja zarazica ove knjizice , Mima frka je svuda u provinciji , ovde isti dan otislo sve, mozda trafikanti shvate da je veliko interesovanje pa naruce, ili pak ti pitaj da li moze da se naruci??? sta znam da ti kazem. Ja sma iamla ovde u Kursumliji neke rodjendane i bas sma htela da nosim Bambiaj na poklon ali kakvi nema...

: mima80 - 9. oktobar 2009 16:24:20(UTC)
Hvala Dorothy!Sad sam zvala i niko se ne javlja. Ako neko zna gde mogu da se nabave knjige u Bg neka ostavi adresu, prosto mi je neverovatno da ne mogu da se nadju u slobodnoj prodaji i da onaj ko zivi u Bg mora da ih porucuje postom

: Daria - 9. oktobar 2009 16:23:07(UTC)
Hippi,a da i ti pokusas da porucis.Mozda vrse isporuku i za C.G. neznam

I nikako da te "uhvatim" da ti CESTITAAAAAMMMM TRUDNOCU!!!!Sve najlepse draga,bas sam se obradovala kad sam videla.Uzivaj cvecko cvecko zagrljaj zagrljaj

: Daria - 9. oktobar 2009 16:18:10(UTC)

Citat:
jelenaorg - 4/10/2009 22:19

Diznijeve priče od danas na kioscima
Autor: E. B. | 02.10.2009. - 05:00

Ove jeseni “Egmont” i “Blic” vam predstavljaju kolekciju od 20 izabranih Diznijevih priča. Mališani, ali i njihovi roditelji, moći će da uživaju u pričama čuvenog vizionara Volta Diznija, koji je svojim delima pomerio granice ljudske mašte.

Svakog petka na kioscima će se naći nova slikovnica. Urađene u tvrdom povezu, sa prelepim ilustracijama na 64 strane ove slikovnice postaće deo brojnih porodičnih biblioteka. Prva knjiga je “Bambi”, koju možete kupiti već danas, a slede “101 dalmatinac”, “Maza i Lunja”, “Pepeljuga”...
Feliks Salten napisao je priču o lanetu Bambiju, a Volt Dizni je 1942. godine po njoj napravio nezaboravni crtani dugometražni film. Tako je ova priča postala nezaobilazna u zabavi i sazrevanju svakog deteta savremenog sveta. Iako prepričana bezbroj puta, priča o Bambiju će vas iznova ganuti i podsetiti vašu decu koliko je važno slušati roditelje.
Slikovnica “Bambi” će se prodavati po promotivnoj ceni od 199 dinara, dok će ostale koštati 349 dinara. Izdavačka kuća “Egmont” je omogućila svima koji na kioscima propuste neku od knjiga da je naruče pozivom na telefon: 011/3291-404. “Egmont” je na našem tržištu prisutan već više od pet godina, a našoj najmlađoj populaciji poznat je po časopisima “Miki Maus”, “Vini Pu”, “Princeza”...

Mima,evo Jeca je na prethodnoj strani postavila ovaj tekst i ovaj br.telefona za porucivanje propustenih knjiga.Mi smo propustili "Bambija" i ja planiram da ih zovem da porucim.Jeco,hvala cvecko

: hippeia - 9. oktobar 2009 16:15:46(UTC)
Citat:
mima80 - 9/10/2009 14:00

Kod mene u selendri se rasprodale sve knjige icon_cry icon_cry icon_cry Je l' imate neki broj telefona da vidim gde bih mogla da nabavim, rece mi prodavacica da ima u Blic zeni neki broj telefona za one koji nisu uspeli da nabave

A u ovu selendru ni ne dolaze icon_cry

: mima80 - 9. oktobar 2009 16:00:51(UTC)
Kod mene u selendri se rasprodale sve knjige icon_cry icon_cry icon_cry Je l' imate neki broj telefona da vidim gde bih mogla da nabavim, rece mi prodavacica da ima u Blic zeni neki broj telefona za one koji nisu uspeli da nabave

: Srcka - 9. oktobar 2009 13:29:58(UTC)
Meni je mnogo zao sto nisam nasla Bambija :( ali pozvacu da vidim da li pogu poslati postom. Tata je jutros kupio Dalmatince i ja sam odusevljena, mislila sam da je knjiga manja ali nije, extra odradjena, bogata ilustracijama, jedva cekam da obradujem Evu kad dodje iz vrtica. I mi jako volimo knjizice icon_razz

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 13:07:51(UTC)
pa juce su doneli za danas , on je sad u nekom poslu oko obilaska trafika pa je nasao, juce su pvukli bambija doneli dalmatica. Ozbiljno juce, zove vise uzeoooo Makiju na slusalicu a ovaj pa srecan tata kupijo jos jedan poklon knjugu i tako, opste narodno veselje oko knjizica ;]

: T3 - 9. oktobar 2009 12:20:53(UTC)

Citat:
jelenaorg - 9/10/2009 11:18 mm juce kupijo dlamlatinca smizlica

kako juce kad je tek danas pusten u prodaju tj izasao na kioscima??? neznam

: jelenaorg - 9. oktobar 2009 12:18:17(UTC)
mm juce kupijo dlamlatinca smizlica

: Dorothy - 9. oktobar 2009 10:35:46(UTC)
I mi kupili jutros knjigu, tj. donela je baka kada je dolazila da cuva Mimu!!! Kaze da su malo dobili, i da imaju vec unapred nekoliko rezervisanih.
I mi jedva cekamo sledecu :-))) A, da ne zaboravim, 101 dalmatinac su mi mnogo lepsi od Bambija, nekako atraktivniji.

: T3 - 9. oktobar 2009 10:02:23(UTC)

jutros kupila 101 dalmatinca bravo iz prva je nadjoh na prvom kiosku..poranila sam pa zato verujem da je popodne u vecini vec nece biti..

super je ko i bambi..jedva cekam da deca dodju iz vrtica i da je vide,danas citamo istu pred spavanje..

jupi prikupljanje kolekcije je uveliko pocelo bravo ..i naravno jedva cekamo sledeci petak i mazu i lunju.. bravo

: Danijela&Jovana - 8. oktobar 2009 15:28:56(UTC)
Ivana, 011-3291-404 je telefon za narucivanje propustenih primeraka

: T3 - 8. oktobar 2009 13:48:30(UTC)
joj bas mi je zao sto ostadote bez bambija...
ivo najbolje da tvoj svekar zove i naruci telefonom moze i tako ako nestignes do zeljenog izdanja,a bolje sto pre da zove tj sad dok jos nije izasla druga knjiga..da je ne povuku skroz otkud znam..nek zove pa vidi i raspita se najbolje tako...

nezaboravite sutra u prodaji i na kioscima 101 dalmatinac..i pozurite..jako brzo se rasprodaju,a po trafikama ih dobiju svega u nekoliko primeraka od kojih je njih par vec rezervisano za nekoga..ja se sutra bacam u trazenje i nabavku iste od ranog jutra..

: Iva&Lule - 8. oktobar 2009 12:40:24(UTC)
Ja rekla svekru da kupuje luki te Diznijeve knjizice,posto ce on dodci krajem januara ovde taman da mu donese,a za februar rekla bih sestri da mu kupi preostale cetiri.I svekar me malo pre zove i kaze obisao sve trafike u gradu i nema Bambija :( Ne znam da li moze preko telefona da se naruci da mi posalju na adresu?Zelela bih tu kolekciju da imamo na nasem jeziku,francuskih ionako ima i previse .

Ella,divna je ova tvoja citacica :) koliko vidim sa slike mi imamo tu knjigu moja sestra je Luki poslala,a pre sam vidjala u Auchan te velike knige :)

T3.ovde u FR ima raznih verzija tih prica za 365 dana.Pogledaj kod nas u bolje opremljenim knjizarama,a ja sam letos vidjala da ulicni prodavci prodaju te knjige.

: T3 - 7. oktobar 2009 11:10:37(UTC)
da li neko ima knjigu price za 365 dana?
ja sam je videla kod drugarice tacnije njene dece i jako mi se dopala.prelepa je ... sadrzi 365 prica za laku noc za svaki dan tj vece po jednu,predivno je uradjena,kvaliteta na zavidnom nivou..cena joj je oko 2600 din mada se moze naci i jeftinije, ali i nije puno kad se uzme u obzir kako ista izgleda..
evo slike..
ja sam je uspela samo prelistati,a nameravam je kupiti jer verujem da ce je deca obozavati..ima li ko istu?

: Ella - 7. oktobar 2009 10:53:28(UTC)

Citat:
maslacak - 5/10/2009 19:58 I mi smo kupili Bambija i to u subotu - jedva smo pronasli . Bas sam iznenadjena kako je prelepo uradjena , cena je sasvim razumna za kvalitet . Mi smo zaduzili dedu da nam skuplja tj. kupuje knjige svakog petka.

Hocemo i mi bambija :(

Inace mi redovno citamo Miska u svim akcijama  icon_lol   Stella zna vec radnju napred :) A najvise voli Miska Piska (podseca je na nju)!!!  icon_lol  

Nisam joj odavno kupovala slikovnice, ni knjige, jer ih ima zaista dosta od samog pocetka i jos nije sve ni pogledala. Ali planiram da pitam osoblje u vrticu koje slikovnice/knjige citaju, pa da nabavim koju slicnu ili istu i kod kuce da ima da se zanima. Ovako se cita u vrticu :)

: nensy - 7. oktobar 2009 0:05:34(UTC)
Nisam znala za te knjizice.Potrazicu ih u petak,obavezno.

: hippeia - 6. oktobar 2009 23:00:19(UTC)
nema ih ni u BiH :(
veceras smo zvali redakciju blica, ali kazu da nazovemo ujutro...pa cu da vidim hoce li to uopste i dolaziti kod nas :|

: jelenaorg - 6. oktobar 2009 22:59:59(UTC)
t3 sjajno sto imamo listu datuma kada sta izlazi. Ovde u Kursumliji je sve planulo isti dan icon_eek dakle za dalmatince cu morati da poranim u petak da mi ne odu.
icon_lol

: T3 - 6. oktobar 2009 21:40:00(UTC)
ja sam danas nasla na kiosku neku promotivnu knjzicu tj letak sa vise strana na kojem pise kad koje izdanje izlazi kog datuma,u slikama naslova i kratkim sadrzajem istih,sacuvali smo pa eto imacemo i vodicemo evidenciju kad je koja na redu.
sa nestrpljenjem cekamo petak i 101 dalmatinca..

ako neko nema taj letak tj nezna spisak kad izlazi koje izdanje i koje ce se sve knjige naci u prodaji..evo pregleda istih...

BAMBI-02.10.2009.
101 DALMATINAC-09.10.2009.
MAZA I LUNJA-16.10.2009.
USPAVANA LEPOTICA-23.10.2009.
KNJIGA O DZUNGLI-30.10.2009.
MALA SIRENA -06.11.2009.
PETAR PAN-13.11.2009.
SNEZANA I SEDAM PATULJAKA-20.11.2009.
PINOKIO-27.11.2009.
LEPOTICA I ZVER-04.12.2009.
ALADIN-11.12.2009.
DAMBO-18.12.2009.
PEPELJUGA-25.12.2009.
LISICA I PAS-01.01.2010.
MACKE IZ VISOKOG DRUSTVA-08.01.2010.
ALISA U ZEMLJI CUDA-15.01.2010.
KRALJ LAVOVA-22.01.2010.
ROBIN HUD-29.01.2010.
AUTOMOBILI-05.02.2010.
U POTRAZI ZA NEMOM-12.02.2010.

: jelenaorg - 6. oktobar 2009 19:35:21(UTC)
pa Blic-ova je akcija... vidi raspitaj se ili pak pozovi Blic da pitas kakva je situacija za CG, ali pozuri da ti ne ode bambi, vec stize nova nedelja i nva knizica. caos

: kicun - 6. oktobar 2009 14:02:06(UTC)
I mi smo dobili Bambija, neznam ko je bio srecniji Marija ili mama! Divna je knjiga i uzecemo celu kolikciju, inace smo u subotu bile u kupovini i kada je videla police sa knjigama morali smo kupiti Snezanu i sedam patuljaka, tvrdih korica sa debljim stranama, odusevljenju nikad kraja, nije htela da je da prodavacici da je provuce na kasu! Voli knjige i ja joj kupujem rado posto ih i ja volim, tako da uzivamo zajedno!

: maslacak - 5. oktobar 2009 21:58:28(UTC)
I mi smo kupili Bambija i to u subotu - jedva smo pronasli . Bas sam iznenadjena kako je prelepo uradjena , cena je sasvim razumna za kvalitet . Mi smo zaduzili dedu da nam skuplja tj. kupuje knjige svakog petka.

: hippeia - 5. oktobar 2009 21:54:46(UTC)
ma imamo blic, a jel to ide sa blicom?
Ja sam vec javila mojima u Tb da vide ima li tamo i da mi kupuju, a ako ne bude onda se dvoumim da li da zamolim kumove u Bg...

: jelenaorg - 5. oktobar 2009 21:45:38(UTC)
Stvarno Hippi ? Vi nemate Blic???

: hippeia - 5. oktobar 2009 21:10:35(UTC)
blago vama!!! Ja cekam vec mjesec dana da se te knjige pojave (kupujem mikijev zabavnik, pa odavno znam da ce ici), medjutim u CG nisu stigle...niti ce, kad nisu do sad :(

: jelenaorg - 5. oktobar 2009 19:30:43(UTC)
i mi , i miii bravo

: T3 - 5. oktobar 2009 18:46:05(UTC)
mi danas nadjosmo i kupismo bambija..predivna je knjiga ..dok je nismo imali mislila sam da je puna cena od 349 dinara koju za sledece izdanje najavljuju puno medjutim kad sam videla kvalitet iste promenila sam definitivno misljenje i mislim da itekako vredi te pare.
deca je ceo dan listaju i nemogu da je se nagledaju,dogovorili smo se veceras je citamo pred spavanje i jedva cekamo sledece izdanje...

: Dorothy - 5. oktobar 2009 11:54:43(UTC)
I mi smo kupili Bambija! Predivna je knjiga, ilustracije, povez, sve je super, a cena vise nego povoljna. Poneke knjige iz cele serije vec imamo od Dore, ali cemo gledati da kupimo one koje nam nedostaju. Mislim da je i cena od 349 dinara OK, s obzirom na kvalitet knjige!

: MilicaCale - 5. oktobar 2009 11:07:37(UTC)
Mi smo dobili nasu knjigu!!! Tetka je obecala da ce da nam skupi celu kolekciju. Mada, kad vidi punu cenu, zabolece je glava...
Mada, za taj kvalitet, cena je potpuno odgovarajuca (obzirom da normalna, mala slikovnica kosta bar 200 dinara)

: T3 - 5. oktobar 2009 9:44:33(UTC)
mi smo u petak tj 02 kad je knjiga izasla zakasnili tj zaboravili da kupimo istu..sad je nevideh vise u par usputnih trafika koje imamo ,verovatno su ih vec prodali,ali pogledacu danas po gradu pa mozda i ulovim jednu negde preostalu sto ce biti tesko al probacu cisto da ne bude da nisam trazila i pitala..nadam se da nismo zakasnili i da cemo uspweti da je nabavimo..
inace cena od 199 din je sasvim ok,dok mi je vec 349 malo mnogo nedeljno dati za knjigu,ali ajde kad smo vec odlucili da ih skupljamo potrudicemo se da u tome i uspemo..iovako bi te pare otisle na drugu stranu i na nesto drugo,a knjige su trajne ,ostaju i psto ih moja deca jako vole odlucih da im pribavim kolekciju istih pogotovo sto su diznijeve.

inace nma kioscima redovno kupujemo i casopise mali poni,barbie,princeza,wini poo ponekad,nindza turtles,magic english..ma haos koliko para ode na novine,ali stvarno mi nije zao jer ih bas gledaju,zanimaju ih,citamo ih zajedno,zalepimo poster iz sredine,radimo zadatke koji se nalaze unutra i cuvamo ih i kasnije im se vracamo,imamo pune fioke istih i mnogo mi je drago sto vole i knjige i casopise i uopste ta neka decija pisana izdanja koja ce ih kasnije navesti da zavole i citanje istih.

: jelenaorg - 5. oktobar 2009 0:19:21(UTC)
Diznijeve priče od danas na kioscima
Autor: E. B. | 02.10.2009. - 05:00

Ove jeseni “Egmont” i “Blic” vam predstavljaju kolekciju od 20 izabranih Diznijevih priča. Mališani, ali i njihovi roditelji, moći će da uživaju u pričama čuvenog vizionara Volta Diznija, koji je svojim delima pomerio granice ljudske mašte.

Svakog petka na kioscima će se naći nova slikovnica. Urađene u tvrdom povezu, sa prelepim ilustracijama na 64 strane ove slikovnice postaće deo brojnih porodičnih biblioteka. Prva knjiga je “Bambi”, koju možete kupiti već danas, a slede “101 dalmatinac”, “Maza i Lunja”, “Pepeljuga”...
Feliks Salten napisao je priču o lanetu Bambiju, a Volt Dizni je 1942. godine po njoj napravio nezaboravni crtani dugometražni film. Tako je ova priča postala nezaobilazna u zabavi i sazrevanju svakog deteta savremenog sveta. Iako prepričana bezbroj puta, priča o Bambiju će vas iznova ganuti i podsetiti vašu decu koliko je važno slušati roditelje.
Slikovnica “Bambi” će se prodavati po promotivnoj ceni od 199 dinara, dok će ostale koštati 349 dinara. Izdavačka kuća “Egmont” je omogućila svima koji na kioscima propuste neku od knjiga da je naruče pozivom na telefon: 011/3291-404. “Egmont” je na našem tržištu prisutan već više od pet godina, a našoj najmlađoj populaciji poznat je po časopisima “Miki Maus”, “Vini Pu”, “Princeza”...

: Oblak_u_bikiniju - 9. avgust 2009 13:09:18(UTC)
Moj deckonja nema jos ni 1 godinu, ali ima 3 kartonske slikovnice sa zivotinjama i vocem :) Pokazao je zanimanje za nase knjige, ali mu ih ne mogu dati jer ne zna da barata papirom, tako da smo prvom prilikom nabavili ove. Sjedne pa ih lista sam, a posebno voli da mu mama otvara i pokazuje sta je na slikama. :) Mislim da je lijepo od malena djeci ponuditi knjige!

: trudna 3 - 24. jul 2009 15:45:36(UTC)
mi imamo jako puno slikovnica i knjuiga,otprilike jednu malu i mini biblioteku..ja jako volim knjige,a vidim i moja deca sto mi je opsobito drago.ovakvu knjigu sare key imamo i mi,moja nina je obozava i procitasla sam joj je celu vwec nekoliko puta,onda zbirku slikovnica hajdi,pa milicu,pericu,slikovnice vezane za bajke,onwe tvrdo ukoricene takodje iz bahjki,pa onu debelu sa puzlama pepeljugu,pa prava deteta,pa od jutra do sutra ..ma ima ih puno.
cuvaju ih,rado ih razgledamo i citamo i kupujemo uvek neke nove..knjizara nam je nezaobilazna stavka pri svakom odlasku u grad..a i u maxi kad odemo ne izadjemo da nekupimo bar jednu tamo je takodje veliki i lep izbor knjiga i slikovnica i obavezno se na tom rafu najduze zadrzimo..

: Iva&Lule - 24. jul 2009 14:21:47(UTC)
Srcka, divne su vam knjizice :) Mene intersuje ova zadnja ,,Osecanja,, mozes li ukratko reci kakva je :)
Mi sad zaista imamo puno knjizica i njemu su sve drage,ali najvise voli sto je od moje sestre dobio veliku ,,Ceosko imanje,, pa kad se otvori unutra ima 12 malhi knjizicaicon_razz celinjak,njiva,vocnjak,seoska kuca,basta,konjusnica,ambar,kunici...ma extra je i on je obozava..Sad jedva cekamo na odmor jer je tetka spremila za njenog mezimca puno knjizica zaljubljen

Mada dobro bi dosli i vasi predlozi :) sta da kupimo dok smo tamo icon_wink

: Srcka - 23. jul 2009 16:23:10(UTC)
Evo i nekih nasih novih knjizica icon_razz

: MilicaCale - 5. jun 2009 16:35:20(UTC)
Sava je prvu knjigu dobio sa 4 meseca, mozda neki dan kasnije. Preskocili smo gumene i platnene, i onako ne sluze za citanje. Mislila sam da je to rano, ali je probao da "cita" kod kumice i dopalo mu se, pa smo je kupili. Prva je bila iz edicije "vesele okice", naravno, sa tvrdim kartonskim listovima. Neverovatno, nije znao jos da sedi, nego se zavali na mom stomaku, a ja citam, zaista. On pipka slicice, kad promenim glas, pogleda me znacajno i tako procitamo celu pricu. Kad zavrsim, okrene mi strane, pa procitam jos jednom. Tako smo se zabavljali po pola sata (dete koje nije htelo da sedi, nego da se nosa). Sad imamo vise razlicitih knjizica, jos veselih okica i knjizice sa pojmovima. Posebno voli zivotinje, naravno, kad ih mama oponasa. Sad ih vec cita i sam, uzme, sedne, okrece strane i kao cita, prica nesto sam sa sobom.
Videcemo kako ce da se razvija na dalje, ali, ako je na mamu, volece knjigice.

: srna - 25. maj 2009 3:13:51(UTC)
moja devojcica najvise voli pesmice iz riznice cika jove zmaja, moje prve bajke (pepeljuga, snezana,ivica i marica, ruzno pace...), knjigu o zivotinjama, casopis vini pu i princezu, a u poslednje vreme se ne razdvaja od ane (*sta sve ana zna... *-kreativni centar)!!!

: NIKOLINA - 18. maj 2009 16:22:40(UTC)
uglavnom imamo kao Iva A.A.A! prva je sa 4 meseca,ima i one gumene za vodu, a sad smo skoro uzeli neku slikovnicu sa divljim zivotinjama( Toni Volf - PRITISNI I SLUSAJ) jako joj se svidela! ni sama vise neznam koliko ih ima, a voli da joj ja pokazujem citam !jos uvek joj ne kupujem bojanke jer je izrazila zelju da boji zidove a to ne moze ,pa kad bude malo veca onda cu!

: Dikina mama - 18. maj 2009 4:01:45(UTC)
Joj moram i ja da kupim Diki knjigu "Moja rodbina". Mi smo sad u fazi citanja knjiga o zivotinjama, gde zive na kojim kontinentima,kakva su im skrovista, itd. Imamo i malu enciklopediju o svemiru, posto ga to zanima,jer dete hoce da mi bude astronaut, mm i ja se svaki dan iznenadjujemo Dimitrijevim idejama. Uvece samo ide sa knjigama po kuci i tera nas da mu citamo, a iskreno i mi ucimo nesto pored njega sto nismo znali. Nego,ranije je hteo da crta i pise a sad ne mogu da ga nikakvim trikom nateram da mi napise nesto. Nemam pojma sta mu je.

: Iva&Lule - 10. maj 2009 23:40:26(UTC)
Dorothy,bas mi se dopada knjiga od Kreativnog centra,,Moja rodbina,, moramo i mi da nabavimo tu knjigu :)

Kod nas se dosta knjizica nakupilo,on voli ja kupujem,sad i sam bira odvedem ga gde je za njegov uzrast i on uzme sta mu se svidja,mada opet neke ja izaberem :) Juce sam mu ove knjizice uzela...

Lukine prve dve enciklopedije :)

Avione obozava :) sad gleda u knjigu ne dize glavu toliko cesto prema nebu,opsednut avionima,mesecom,vatrogacica,brodovima sad ima sve na jednom mestu :)

Ove dve je sam izabrao :

Bojanka od 150 stranica,one tanje brzo iskraba :) ove su vise isplativije icon_wink

: ana26 - 5. maj 2009 13:26:21(UTC)
Miroslav najvise voli knjige koje imaju preklope, kao sto je edicija Zuca, a skoro smo nasli u IPS-u neke male Ko se krije. Kad je imao nepunih 7 meseci naucio je da otvara te prozorcice, sad je napamet naucio gde se koji otvara. A poceli smo sa knjigicama kad je imao oko 3 meseca. I , naravno, pustam ga da ih glodje kad hoce icon_wink

: Dorothy - 5. maj 2009 12:19:54(UTC)

Evo i još jedne moje preporuke za knjigu za malo stariju decu (recimo predškolski ili mlađe školski uzrast). Super je, ima i zadatke koji prate priču, a koji su skroz zanimljivi i sve je urađeno jako lepo i interesantno. Evo kako izgleda:

: Danijela&Jovana - 17. mart 2009 1:00:20(UTC)
U subotu smo mm i ja bili u Mercatoru, pa smo nasoj cici u Dexiju kupili dve diiivne knjige. Price za minut i Slatko spavaj medvedicu. Preporucujemo!

: mayya - 16. mart 2009 18:04:05(UTC)
Super je knjiga Dorothy!
Jel' ima nesto slicno za decake?

: Dorothy - 16. mart 2009 12:32:35(UTC)

Ovu je knjigu Dora želela i dobila za rođus, i stvarno je extra i svima je preporučujem ;]

: Ella - 4. mart 2009 20:56:48(UTC)

Jao koliko knjigica icon_eek , sve su jako lepe!

Recite mi, posto mm ide dole za nekoliko dana, koje knjige nam preporucujete da kupimo za Stellin uzrast (jos malo pa ce 2god)???

: malisha75 - 4. mart 2009 11:34:06(UTC)
Hvala puno!

: Dorothy - 4. mart 2009 9:56:06(UTC)
Jako je velik izbor u knjižari Mladinske Knjige u Merkatoru, ima jaaakooo lepih!!!

: mayya - 3. mart 2009 22:15:53(UTC)
Malisa, imas ih na dosta mesta.
Ima lepih u Aksi, u knjizari na Spens-u, u IPS-u, ENCI MENCI-JU itd.
Neka jos neko doda.

: malisha75 - 3. mart 2009 17:59:49(UTC)
Knjige su vam prelepe! Ja jedva cekam da pocnem da kupujem. Moze malo pomoci? Interesuje me gde je najveci izbor knjiga za najmladje u Novom Sadu?

: Iva&Lule - 27. februar 2009 18:36:19(UTC)
Joranda,pokao navicice se i tvoja devojcica na knjige,mozda malo vise strpljenja treba :)

Drago mi je da vam se svidjaju nase knjizice :-*

: joranda - 27. februar 2009 11:54:21(UTC)

Bas imam jaku volju da mojoj maloj razvijem ljubav prema knjigama. Medjutim, kako vidi papir ona odmah hoce da ga pocepa. Uvek negodujem cak i kada su obicne novine u pitanju ne bi li naucila da se knjige ne cepaju. Ne vredi ... Kupila sam joj one knjizice sa debelim koricama. Ona uzme cosak, pa sisa sve dok ne omeksa, a onda prsticima rascerupa icon_rolleyes

Nema strpljenja da joj listam i citam, nego sve hoce sama. 'Ajde, to i razumem, ali na kraju uvek hoce da "pojede" knjigu  icon_lol

Ne znam kako da je privolim, a nije mala, ima 16 meseci...

: Dorothy - 27. februar 2009 11:28:27(UTC)
Prelepe su vam knjižice sve do jedne bravo bravo bravo

: mayya - 27. februar 2009 4:30:09(UTC)
Iva x 2, odlicne su vam knjizice!

: Iva_A.A.A. - 27. februar 2009 2:11:03(UTC)
Ivana hvala..super su vase knjigice posebno mi se svidjaju te o zivotinjama

: Iva&Lule - 26. februar 2009 18:41:37(UTC)
Iva.A.A.A- MNOGO MI SE SVIDJAJU VASE KNJIGE klanjam svaka ti cast stvarno nna izboru bravo

Evo nasih novih knjiga,neke je dobio od tetke za rodjendan,a neke smo mu mi kupili :)

Raspevana azbuka stize i CD uz nju,jos je mali,ali vidim da ga interesuje lista je dosta toga od zivotinja,boja i ostalog zna da pokaze i da kaze :)

Knjige o zivotinjama

: Iva_A.A.A. - 25. februar 2009 2:19:28(UTC)
Evo nasih novih knjigica...Inace Anastasiju bas zanimaju knjige ume da sedne po citavih 10-15 minuta i da gledamo njene knjige i da joj pokazujem,a prve knjigice su nam bile one gumene sa 3-4 meseca

Andjeline i Anabeline

Anastasijine

: maza - 20. februar 2009 0:50:35(UTC)
da imamo i mi te plišane i gumene..

: Iva&Lule - 20. februar 2009 0:32:03(UTC)
Nasa prva knjiga bila je sa 3 meseca..One male slatke plisane i gumene knjizice :) Pravu prvu knjigu dobio je kad je imao 6 meseci od tetke,moje sestre,,pesmarica za dan i noc,, i dan danas je volimo i najvise nju lista :)

: maza - 19. februar 2009 23:24:39(UTC)
sa koliko je dobro djetetu kupiti slikovnice i počet sa njihovim uvodjenjem??
koliko je imalo vaše dijete kada ste mu prvi put kupili slikovnicu..pročitali bajku..?

: maja22 - 19. februar 2009 15:32:35(UTC)
Jedno vreme Strahinja je stalno trazio da mu citam bajkice,takoreci znao ih je sve napamet,sada je nesto stao verovatno mu je takav period naisao nesto nece da citamo u fazi je pisanja i crtanja.

: mayya - 19. februar 2009 2:53:16(UTC)
Odlicnaideja. Samo cu sacekati da Neca malo poraste. Jos je mali za to.
Inace sam i ja kao mala vrlo rano postala clan biblioteke, pa ce nadm se hteti i on.

: teana - 17. februar 2009 18:29:19(UTC)
Od nedavno sam uclanila decu u biblioteku i mogu vam reci da te knjige mnogo vise cene i postuju a i htela sam da im razvijem svest o stvarnoj vrednosti knjiga koje se pozajmljuju. Nasa biblioteka za decu je odlicno snadbevena i mogu vam reci da knjige koje vidjam po raznim hipermarketima i koje su papreno skupe mozete iznajmiti.
A tek da vam opisem njihovu radost dok biraju knjige koje cemo citati a posto se moraju vratiti cuvaju ih sa puno paznje.
Naravno jako je vazno i to sto imaju nase narodne bajke i price koje su isto tako lepe kao i ove "stranske".

: Dorothy - 17. februar 2009 11:49:26(UTC)

Evo nekih naših novih slikovnica

: Iva&Lule - 17. februar 2009 0:57:21(UTC)
Dorothy,ne na matematiku,nego na raspevanu azbuku mislila sam :)

Dobili smo od tetke raspevanu azbuku stize i CD,jako m se svidja knjiga,ima pesmice kao i neka poredjenja u vezi svakog slova,sarena je i lepa...Mislila sam da mu cuvam za jos godinu-dve,ali njemu se svidja i lista je,ja mu citam pesmice i vec zna da pokaze slova A,E i O,i neke leptirice i jos neke slicice :) Takodje smo dobili i neke knizice sa zivotinjama i pesmicama,pa kad imam vremena slikacu :)

: Dorothy - 1. februar 2009 13:52:20(UTC)

Mayyo, slatke su vam knjizice bravo , imamo neke iste takve icon_lol

Ivka, ako mislis na onaj komplet sa CD za vezbanje matematike, to su prodavali kod Dore u skoli, pa smo tamo porucili. 

: Iva_A.A.A. - 30. januar 2009 1:15:23(UTC)
Kako sam ja propustila da pogledam nove knjige :(
Srcka super knjige,Dorothy super, gde si kupila tu knjigu sa tim cd to mi se bas svidja,Ella divne knjigice,Mayyo super su te knjigice moje su ih obozavale i mislim da imamo sve iz te edicije

: mayya - 29. januar 2009 19:12:27(UTC)
Mi smo napokon dosli u fazu da smo jako zainteresovani za citanje bajki. Napokon.
Zato koristimo priliku i citamo, citamo, listamo...

Danas sam mu kupila ove knjizice. Jako su jednostavne i vrlo jeftine, ali su mene aplikacije odusevile.
Evo, pogledajte.

PhotobucketPhotobucket

Photobucket

Photobucket Photobucket

Photobucket Photobucket

Photobucket Photobucket

Photobucket

: Dorothy - 15. januar 2009 10:37:58(UTC)
Eniqma, napiši molim te adresu tog sajta ili mi pošalji pp, kad stigneš, jako mi se sviđa ta knjiga po bih je kupila na taj način zbog cene :-)

: eniqma - 14. januar 2009 23:32:27(UTC)
Ja sam knjigu FARMA nasla preko nekog sajta za 810 din

: Srcka - 14. januar 2009 19:40:35(UTC)
Sta je bre ovo sa knjigama??? Ja sam odusevljena, sve mi se svdja, to nije bilo u moje vreme, valjda icon_razz
Dorothy, Prirucnik za princeze mi se jako svidja i Stellina knjiga o princezi na svedskom bravo

Prex, e sada sam se iznervirala, mi smo je kupili u Enciju i platili je 1.600,00 din. uzas jedan :(

: Iva&Lule - 14. januar 2009 17:36:23(UTC)
Ella bravo knjige su vam prelepe sve do jedne ,jako mi se svidjau :) Neke si vec i Luki poklonila,on ih obozava i dosta zna da pokaze i kaze sta je sta :)

Devojke zna li neko kako izgleda knjiga,,Raspevana azbuka,, stize i CD? Doduse dobicu je sutra uvece,dolazi nam deda,ali ne mogu da docekam...Moja sestra mu uvek kupi lepe knjige,pa kaze za ovu nek dete uci malo i nasa slova :) Jedva cekamo nove knjizice suta :)

: jelenaorg - 14. januar 2009 17:05:38(UTC)
Ella, te puzzle su mi jako interesantne..super su

: Prex - 14. januar 2009 16:55:34(UTC)
Devojke sve knjige koje ste postavile su prelepe zaljubljen zaljubljen bravo bravo

Pejana knjigu FARMA imas svuda ali dobro pogledaj cene se mnogo razlikuju. Mi smo je isto Tari kupili za NG, i u METRO-u je platili 1000 din, a posle sam na nekim drugim mestima videla da je prodaju za 1300-1400 dinara, to bas i nije mala razlika.

: Dorothy - 14. januar 2009 15:56:12(UTC)
Ella, predivne su vam knjižice, jako, jako mi se dopadaju bravo bravo bravo

: Ella - 14. januar 2009 14:38:36(UTC)

Zivele knjigice i slikovnice bravo   Vidimo da svi imamo manje ili vise slicne knjigice, i sve su tako lepe!

Dorothy, posebno mi se svidjaju neke tvoje ovde, prave su za male princeze  icon_wink

U nasoj biblioteci ima svega malo pomesanog  icon_lol , srpski, francuski, svedski... Nabavljamo knjige od svuda po malo, jer Stella je internacionale  ruganje   Salu na stranu, moja mama uvek nam neku knjigicu iz Svedske posalje, kao i moj tata iz BGa, ili ja kad odem dole pa kupim. A ovde u Francuskoj biramo same po zeljama :) Ili dobijemo neku na poklon icon_wink

Evo jos par nasih knjigica:

Dobrodosli na farmu

Ovu prelepu disney knjigicu smo dobili od druga Luke

Prve reci na francuskom

Knjige od tate Stefana na srpskom kad je bio mali :) Danas su Stelline knjigice!

ostale knjigice na nasem

Misko pisko je tu :), kao i ostale bajke...

knjiga na svedskom o jednoj princezi

sve moguce disney bajke na fr

i evo za jelenuorg, ove knjigice slagalice, odnosno kao puzlice, sto je pitala ranije... Ovako nase izgledaju... super su!

malo smo preterali, dosta i previse od nas za ovaj put  icon_surprised ops: icon_lol caos

: Dorothy - 12. januar 2009 13:54:09(UTC)

Knjiga Pepeljuga na engleskom (to sam zaboravila u prethodnom postu)

: Dorothy - 12. januar 2009 13:46:53(UTC)

Evo i knjiga i sličnih stvari koje je Dora podobijala za praznike!

Ovo je neki multimedijalni komplet za učenje matematike, ide po razredima i prilagođen je školskom gradivu, ima radnu svesku, slagalicu i CD za komp sa zadacima. Sasvim je Ok, još samo kad bi Dora krenula da radi zadatke icon_lol

Bratz dnevnik, koji je na engleskom i koji mi se zato posebno dopada

Pa onda knjiga Priručnik za princeze, neko je već postavljao sliku, ali je knjiga zaista fenomenalna, pa neće smetati da se ponovi

: mayya - 5. januar 2009 0:19:26(UTC)
E, to je Neca Herkules!

: Srcka - 4. januar 2009 21:54:15(UTC)
Stvarno mi nije jasno kako je Neca mogao da pocepa ovoliko tesku i jaku knjigu icon_razz Bice on harambasa kao Popaj icon_razz
Pejana, knjigu sam kupila u Enci Menciju.

: mayya - 4. januar 2009 20:54:35(UTC)
Pejana, vecina dece je takva, ne slusaju citanje bajki i pesmica nikako.. I Neca je isti.
Valjda ce jednom zavoleti.
A Farmu mozes kupiti u IPS-u, ENCI MENCI-ju ili u boje snabdevenijim knjizarama i prodavnicama igracaka.

: pejana - 4. januar 2009 14:28:47(UTC)
Srcka bre, moje i tvoje dete ko da je ista majka radjala! Ti kadgod pricas o Evi, ja vidim Nadju. Dete ne voli da joj citam iz knjige, pa to ti je! Ipak, kad joj sama pricam, slusa me jako pazljivo! Zato pricam Crvenkapicu do besvesti! Ajde mi samo reci gde je kupljena ova FARMA (listaj i slusaj)?

: mayya - 4. januar 2009 12:03:11(UTC)
Malina, Srcka, pravi izbor.!
Prelepe knjige.
Mi smo nasu farmu vec uspeli malo da pocepamo. Smrc.
Video covek da viri neka plastika, pa hteo da proveri sta je to. Smrc.

: Srcka - 3. januar 2009 22:49:33(UTC)
Eva obozava knjige da lista ali se zato nervira kada joj ja citam neku pricu, to i dalje ne podnosi a ja se divim majkama i zavidim im na uspavljivanju dece citajuci im ;]

Ove je dobila za N.Godinu, najvise je odusevljena vec poznatom FARMOM u kojoj su stvarno zivotinje zivopisno prikazane, ispustaju zvukove i Eva ih bas oponasa.

Ovo nije knjiga vec slagalica, jako je interesantna jer su unutra tanke cokoladice

: malina76 - 2. januar 2009 21:40:40(UTC)

Da,mayya, odlicne su te slikovnice!

Evo mi smo malo dopunili nasu kolekciju... 

: mayya - 30. decembar 2008 22:42:08(UTC)
Malina, bas sam juce gledala u AKSI slikovnice KO GDE ZIVI, STA SE GDE NALAZI i sl.
Jako su dobre!
Odlican izbor!

: malina76 - 30. decembar 2008 20:47:36(UTC)

Moj Vasilije se zanima ovim slikovnicama. Posebno mu se dopada Ko gde zivi? Na svakoj drugoj strani su prozorcici iza kojih su zivotinje.

Npr. drvo baobab a iza njega je lav.... Kupicu mu jos neke iz te edicije Otvori prozorcic. Odlicne su.

Ivana, definitivno cu naruciti knjigu Pesmarica..., hvala ti puno na slikama!!!!! 

: mayya - 30. decembar 2008 18:02:26(UTC)
Ivana, knjiga je prelepa!

: Iva&Lule - 30. decembar 2008 17:16:04(UTC)
Ja moram da pohvalim prvo mame sto deci kupuju tako lepe knjizice i slikovnice,zaista svaka vam cast sve do jedne :)

Decica ce uzivati u tom sarenilu i pricicama ne smunjam :)

Mene je na pp Malina79,zamolim da postavim tj.da slikam unutrasnjost knjige,,pesmarica za dan i noc,narucila bi svom sinu preko neta ,ali ne zna kakva je:

Ima jos puno slika i pesmica,ovo je samo mali deo :)

: Dorothy - 29. decembar 2008 12:12:39(UTC)

Eniqma, one prve slikovnice imamo i mi (ostale su još od Dore), i baš ih je volela. Posebno mi sviđa ona knjiga Priroda i njeni stanovnici i Zašto bravo bravo bravo

Srcka, super je ta Knjiga za devojčice, malo sam je iščitala, dopada se i meni. Platola sam je 950 din. 

: eniqma - 29. decembar 2008 9:36:23(UTC)
Samo procitajte zadnju recenicu! Nekad i jeste bolje da ne slusaju

: Srcka - 27. decembar 2008 14:57:51(UTC)
Ja sam zaljubljenik u decije knjige, moja mala ih voli isto ali takodje moze i bez njih ali ne dugo.
I mi smo joj kupili ovu veliku farmu sa zivotinjama za N.G. i jos neke knjige Evro gunti, sinoc sam upakovala poklone ispod jelke i slikacu ih tek posle doceka.
Stelline mi se sve svidjaju i Necina ova nova slagalica knjiga, Daria i ja sam htela ove BOJE da kupim ali sam se u zadnjem trenutku predomislila i kupila drugu knjigu o bojama, videces kada slikam.
Eniqma, ih aj prenesi na moje dete malo paznje slusanja bajki, ove su vase divne ali moja jos uvek nece da joj citam, hoce sama da lista a kada ja krenem da joj citam ona brzo okrece stranice da zavrsim icon_rolleyes
Dorothy, koliko si platila ovu Knigu za devojcice, planiram da kupim mm sestricini za N.G. ?

: eniqma - 27. decembar 2008 11:49:26(UTC)

ghg

12

11

13

11

11

: eniqma - 27. decembar 2008 0:44:13(UTC)
Evo i mene prvi put na ovoj temi, ali moram da napisem nesto. Luka Ivanin me je jako podsetio na mog sina, on je OBOZAVAO knjige, i uopste nisam zalila kada sam ih kupovala, ali sada nece ni da pogleda. Ima 5 god. Obozavao je pesme Jovana Jovanovica Zmaja i skoro sve znao napamet, i sve je znao sta je kojaa zivotinja itd.. Ali sada nista.. Postavicu sutra slike njegovih knjiga i moram da dodam da sam razocarana onom plavom za koju se Iva raspitivala. Nasa je najlepse price sveta, Mono&Manana. Bajke su skracene i sazete totelno, a jrdan deo cu ti slikati pa sama procitaj. Prazna mi je baterija na aparatu, ako uspem postavicu ih i sada

: Bojana&Anja - 26. decembar 2008 17:42:13(UTC)
Doroty bas su vam lepe knjige.
Mayya odusevila me Necina knjiga. Sad mi je zao sto ja nisam nasla takvu za Anju.

: mayya - 26. decembar 2008 17:14:08(UTC)
Ella, Doroty, kako ce se vase devojcice obradovati! bravo bravo bravo

Ja sam spremila za Necu jos jednu puzle knjigu za ng. A ima toliko lepih knjiga...samo kada bih mogla sve da mu kupim.
Ali, do ng, bice sigurno jos neka.

Photobucket

Photobucket

: Dorothy - 26. decembar 2008 10:55:09(UTC)

Ella, divna je knjigica o godišnjim dobima bravo

Evo nekih koje će Dora i Mima dobiti za Božić od mm i mene

: jelenaorg - 21. decembar 2008 19:30:18(UTC)
ekstra dakle kupujem eto jos jedna od stvari u novogodisnjem paketicu icon_lol

: Ella - 21. decembar 2008 16:37:40(UTC)
Jelena, ja sam te knjige puzlice-slagalice uvela Stelli jos pre 5 meseci. Jako u jednostavne i slatke. Ovde u FR pise na skoro svakoj knjizi od koliko meseci/godina je preporucljiva. Nase ove knjigice su od 18+ meseci, ali kazem ti, mi smo poceli da se druzimo sa njima dosta ranije. Tako da se sad uhodala mala bistrica, pa joj je lako icon_lol

: jelenaorg - 21. decembar 2008 16:33:24(UTC)
kakve knjizizce, ja MAtijine nikak da slikam da vam pokazem. Htela sma vas pitati sve za PUZLE- Slagalice, kada ih treba uvesti? Videla sam iz ove nase kolekcije slikovnica da iamju u puzle onako zanimljive po recimo 4-5 delova za spajanje??? Dakle kniga sa debeli listovima pa u njih se slaze slagalica uzid uzid uzid oooo kako ne nzam da objasnim jednostavnije

: Ella - 18. decembar 2008 21:30:43(UTC)

Ej drugari, pa vi bas imate lepe knjigice, bravo za sve vas bravo   Zavirite i vi malo u nase slikovnice... Mi i dalje listamo knjigice sa tvrdim koricama. Imamo razne knjige, na francuskom, svedskom i nasem jeziku. ucimo sve zivo, hocu reci istovremeno :)

Knjiga o 4 godisnja doba nam je najomiljenija

caos

: Jecca - 11. decembar 2008 12:54:01(UTC)
Mi cepamo sve sto lici na knjigu i novine. Rano je pocela da lista, a onda sto rekla Jelenaorg, od silne ljubavi ih pocepa. Za sad smo na dve gumene knjige koje se listaju i u kadi, i 4-5 debelih, gumenih sa kartonom slikovnica, sa predmetima, hranom, zivotinjama, delovima tela coveka... al je i jednu od njih uspela da malo pocepa. Siledzija bre!!!!! Na ove gumene je ostrila zube.... icon_rolleyes
A baka nam je donela za ovogodisnji Uskrs "365 prica", jos nismo poceli da citamo, jer isto biva, kao kod Mayye, imitira me, okrece strane brzo, pa bi i da cepne... A da joj citam onako pravo dok ona kao lezi i spava! Aha malo morgen!!!! Al avaj rado cu joj citati za koji mesec, godinu.... icon_lol

: mayya - 10. decembar 2008 14:12:38(UTC)
He Dorothy, pa kad volimo iste teme!
Knjigu sam kupila u dexi co radnji, ali je ima u na jos nekim mestima, u knjizarama, IPS-u, nekim prodavnicama igracaka. Cene su jako razlicite.

A Darija, knjiga sa bojama je skroz super. Videla sam je jednom i nisam je uzela, a sada je valja potraziti. Super je!

: Daria - 10. decembar 2008 11:40:22(UTC)
Mayyo, bravo bravo bravo bravo I mi imamo knjigu "Farma" i zaista je fenomenalna.Za svaku preporuku.A Neca je secer pravi :-*

Evo nasih omiljenih knjiga:

Posto smo zivotinje apsolvirali prelazimo na boje.I ova knjiga je jako interesantna:

Toliko od nas caos caos caos

: Dorothy - 10. decembar 2008 11:20:44(UTC)

Mayyo, kakav je Neca, kako on samo čita knjigice i to naopačke icon_lol bravo

A ova knjiga sa životinjama je fenomenalna bravo bravo bravo   Gde si je kupila?

Off topic: Imam utisak da te danas pratim po temama ruganje  

: mayya - 10. decembar 2008 10:52:41(UTC)
Devojke, knjige su vam fenomenalne.
Zavidim svima kojima pali uspavljivanje uz knjigu, kao Jelenib. Nama jos uvek sluze samo za razgledanje. Citanje ne dolazi u obzir. Kada pocnem da citam, Nemanja me imitira, pa sve glasnije i glasnije i sve brze okretanje stranica... Valjda ce doci vreme i za mirno citanje...

Ovo su neke Necine knjige koje volimo.

Photobucket

A ovo je bozanstvena knjiga koja ceka deda mraza. Farma koja simulira glasove zivotinja. Fenomenalna je. Ako je niste nabavili, trk po nju.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

A evo i mangupa studiozno zadubljenog u knjige.

Photobucket Photobucket

: Ivana-Lukina mama - 8. decembar 2008 15:59:31(UTC)
Bambina hvala ti,recicu sestri da mi nabavi tu knjigu posto ionako planira da mu poslaje paketic za rodjendan:)

Evo zasto sam mislila da je isti izdavac slicna je kao ova nasa Luka je dobio kad je imao 6 mesci:

Ove dve su nam najnovije knjige tata nam kupio kad se vratio sa puta :)

Ova prva,,Laku koc mali medo,, je bas debela,ima 20 prica,kako mama meda malom medi prica price pred spavanje,o jezevima koji siju jorgane,beru voce,pripremaju drva za zimu,na svakoj stranici ima velika slika i prica.

Onda,,zivot pored reke,, recimo ima da se dodirne ptica kakvo je recimo njeno perje,pa kornjaca,leptir,riba...patka,jaje od patke,meni se mnogo svidja ova knjiga

ima jos dosta slika...

I ovu koju je dobio od drugarice Stelle,jako je dobra na svakoj strani ima prica,zatim i male slicice sa svim i svacim i ispod pise kako se recimo pise cvet,auto,kuca,voce,povrce ima 500 slka :) I luka dosta toga iz nje zna da pokaze :)

To je jedan mali deo ,bitno je da ih mi volimo i sa uzivanjem ih listamo,gledamo slike,ucimo da pkazujemos ta je sta :)

: Bambina. - 8. decembar 2008 15:09:44(UTC)

Ivana, izdavac je Mono i Manana, knjiga sadrzi nekoliko pricica za decu, ima tvrde korice i prekrasno je ilustrovana. Mi smo je dobili na poklon ali i da nisamo sigurno bih je kupila posto je stvarno vrlo dobra.
Osim ovog izdavaca postoji i Evro Giunti koji ima nekoliko slicnih knjizica pa mozete da vidite i od njih da uzmete.

Pravo da ti kazem i Nadja ce od Deda Mraza iz moje firme da dobije knjige icon_wink

Vazno je da deca od malih nogu naviknu na citanje knjiga.

: Ivana-Lukina mama - 8. decembar 2008 13:44:54(UTC)
Bambina,super su vam knjizice bravo
Interesuje me ko je izdavac one plave knjige,,Bajke,, da li je NS panonija?
Jer mi imamo istu takvu ivice pozlacene ,,pesmarica za dan i noc,, Lukina omiljena knjiga.
Ako je panonija,da zovem odmah sestru da mu kupi i te bajke,jer je i gore pomenutu dobio od nje:)

Ja sam juce muza i dete poslala u setnju,da bi ja na miru razgledala knjige u jednoj velikoj radnji igracaka.Tako je veliki izbor i nemam pojma sta bi mu uzela,sve mi se svidjaju ja bi najradije sve, ali ne mogu icon_lol
Rekla sam uzecu mu 5 slikovnica/knjiga da mu upakujem za paketic,ali vidim da ce biti vise sad imam 10 koje mi se najvise svidjaju i ne mogu nikako da smanjim broj:)
Sad kad dobije cek poklon u tatinoj firmi znam da cu ga potrositi na knjige:)

: Dorothy - 8. decembar 2008 12:22:01(UTC)

Bambina, one dve knjige koje si kupila Priručnik za priceze i Čarobna kućica za lutke su apsolutno savršene bravo bravo bravo

I jesu za malo stariju decu, od recimo nekih 7 godina pa naviše. Ja mislim da će Dora to dobiti za NG od babe i dede. 

: Bambina. - 4. decembar 2008 1:04:59(UTC)
po meni ovo su najbolje knjizice za decu do godinu dana

Photobucket

dok za decu od 12 do 18 meseci OK su knjige koje su poluigracke-poluknjige kao i knjige koje imaju po jedan predmet na strani ili u kvadraticu kako bi ih dete lakse uocilo i pre zapamtilo

Photobucket

ovo je nasa mala kolekcija

Photobucket

: Aiko - 3. decembar 2008 1:32:18(UTC)
I ja sam prvo videla bolero smizlica bravo

Nego, vidim odavde da je knizica super! Bravo za mamu sto uci Stellu svedski. bravo

: jelenaorg - 3. decembar 2008 1:18:08(UTC)
bicu malo off al pojedem je ja sa sve bolerom!!! Mislim na Stellu , nastavite dalje!!

: Bambina. - 2. decembar 2008 10:39:08(UTC)

Bravo za Stellu poliglotu bravo bravo bravo bravo bravo

: Ella - 2. decembar 2008 2:24:27(UTC)

Bambina, prelepe su vam te knjigice vase!

Stella je presla sad na svedske slikovnice, i polako uci i svedske reci,a moram da vam pokazem kako to izgleda kad ona sama "uci" :)

: Aiko - 2. decembar 2008 0:12:34(UTC)
Ja sam danas kupila knjigu " Grad" od Mono & Manana. Ima 60 prozorcica i puuuuuno pojmova. Ima i "Selo" i "Suma".

: Bambina. - 1. decembar 2008 23:32:09(UTC)
evo ove dve knjige sam kupila Nadji iako su vise za devojcice od 10-ak godina :> Obe su knjige izdavaca Mono i manana

Photobucket

: Bambina. - 30. novembar 2008 11:32:30(UTC)
Citat:
jelenaorg - 27/11/2008 21:34

Aiko veliko izvini tek sad vidim tvoj post, izdavac je EVRO- DJUNTI, , ul: D. Tucovica 41. Naziv konkretno ove je " PRITISNI I SLUSAJ ZIVOTINJE" , ja sam je uzela u Zemunu u njihovoj knjizari, ima raznih na tu temu. A od istog izdavaca imam i obicne debele slikovnice, hocu reci bez zvukova i Mati ih jako voli, sta znam dobre su skoriz i ono sto je dobro uvek imaju neka snizenja.

Nadja je takodje dobila knjigu istog izdavaca ali su u pitanju domace zivotinje (pas, maca....). Stvarno je odlicna i toplo je preporucujem. Od istog izdavaca postoji cela serija kratkih prica za decu. Ono sto je mene privuklo su debele stranice pa bez bojazni od totalnog unistenja mogu knjigu i Nadji da dam.
Odlicni su i Kreativni centar i Beli put. Sta god da se izabere dobro je i kvalitetno.

Kupila sam ja Nadji i par knjiga za malo stariju decu posto stvarno nisam mogla da odolim :>

Po meni najbolje knjige za decu do prve godine su one plasticno-tekstilne (piste, suskaju, menjaju boju u dodiru s vodom...) kao i malene knjizice IPS-a s prozorcicima.

: Ivana-Lukina mama - 28. novembar 2008 17:40:02(UTC)
Ja cu sutra da kupim mom decaku,,PRICE OD DEDA MRAZU,, izbacili su dosta dobrih slikovnica,knjga,o deda mrazu,bozicu,poklonima,snegu,irvasima.Uradjene su skroz mastovito,ima dosta i edukativnih.Za sad su im cene prilicno skupe,ali uzecu mu tu jednu veliku i debelu,za NG ce dobiti paketic sa slikovnicama to obavezno,a vec se radujemo Januaru i velikom snizenju gde ce knjigice biti bukvalo za dzabe :)

: jelenaorg - 27. novembar 2008 23:34:45(UTC)
Aiko veliko izvini tek sad vidim tvoj post, izdavac je EVRO- DJUNTI, , ul: D. Tucovica 41. Naziv konkretno ove je " PRITISNI I SLUSAJ ZIVOTINJE" , ja sam je uzela u Zemunu u njihovoj knjizari, ima raznih na tu temu. A od istog izdavaca imam i obicne debele slikovnice, hocu reci bez zvukova i Mati ih jako voli, sta znam dobre su skoriz i ono sto je dobro uvek imaju neka snizenja.

: Aiko - 22. novembar 2008 17:31:01(UTC)
jelena, napisi mi molim te ko je izdavac i kako se tacno zove :)

: jelenaorg - 20. novembar 2008 23:50:51(UTC)
Matija je dobio knjigu sa zivotinjicama koja puta zvuke delfina, lava, vuka, slona majmuna...jako je interesantna

: Ivana-Lukina mama - 7. novembar 2008 14:30:51(UTC)
Mi smo veceras dobili veliku platnenu,sarenu knjigu od citavih 10 stranica icon_lol

Elem, moje dete ujutru kad se pribudi odmah trazu,,kigu,, da lista u kreveticu i tad obicno lista ove obicne.Medjutim od pre nedelju dana poceo je da zahteva da je vodi na,,do-do,, spavanje.Pa da se ne bi povredio,nazuljao imamo ih raznih oblika veceras je dobio mekanu koju moze i pod glavu da stavi.

: bidza - 5. novembar 2008 18:09:19(UTC)
Mi imamo od tvrdog kartona slikovnicu-pricicu Crvenkapa, zajedno je listamo i onda na kraju mora Steva malo da je zvakne cisto da proba. To smo kupili pre jedno dve nedelje, a do sada smo imali jednu suskavu sarenu "bertoni" sto zveci, svira i suska i jednu za kupanje sa zivotinjicama.

: tratincica - 4. novembar 2008 16:32:10(UTC)
Ja sam mom sinu kupovala slikovnice od tvrdog kartona, "Vrt rijeci" mali veliki recnik u slikama, izdavac "Svijetlost" Sarajevo, nema tu nikakve price, samo slike i reci pored. Bas ih voli, a kostaju fantasticnih 0,6 eura. Nismo bas nasli celu kolekciju, imamo 6 od ukupno 24, ali nadam se da cemo je popuniti.

: Ella - 4. novembar 2008 4:11:38(UTC)
Nasa baka se zbog nas preplatila u Miki Maus club knjiga. Tako da skoro svake nedelje dobijamo kuci po 2 slatke knjigice iz disney cluba. Jako lepe slicice i pricice, ali su listovi od papira i tanki. Za sad ih samo slazem na policu Disney, kad bude malo starija, dacu joj da lista/cita, ali sada ne. Ipak drago mi je da ima toliko pricica raznih, jer sam sigurna da ce sutra uzivati sa toliko knjigica/bajki icon_wink

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 17:08:51(UTC)
Mi takodje imamo jednu prelepu knizicu od tvrdog kartona,Luka je dobio od teta Sneki.Na levoj strani ima dete ,a na desnoj treba da se otvori prozorcic da bi se videlo ko su njegovi roditelji,i tamo ima slika kako mama i tata sede i pise ispod mama i tata,pa onda malo pile pa se otvori prozorcic i njegovi roditelji su petao i kokoska i tako redom jos puno zivotinja.

Za sada sve slikovnice su nam od tvrdog kartona,one od papira cuvamo jos malo kad poraste,iako on ne cepa knjige uopste ,ima sada dosta za gledanje:

: J.D. - 3. novembar 2008 17:00:25(UTC)
Mi sada imamo slikovnice od tvrdog kartona i zovu se otvori prozorce, jer na svakoj strani ima da se otvori prozorce npr.u knjizici Nadi me- Suma ima zeka koji nas vodi kroz sumu pa kaze-sta se krije iza zbuna-otvoris prozorce na kojem je zbun i iza ima jelen...itd...Mnogo su slatke knjizice, jeste da samo ponekad ppogledamo o cemu se radi,a uglavnom bi da zvacemo...jos malo!

: Beca - 2. novembar 2008 20:10:52(UTC)
Nama su favorit slikovnice od tvrdjeg kartona i iskljucivo sa zivotinjama icon_wink

: Ella - 31. oktobar 2008 8:51:24(UTC)
Zivele slikovnice od tvrdog kartona bravo

: pejana - 31. oktobar 2008 7:26:40(UTC)
Nadja je molila i plakala da joj dam knjigu sa bajkama koju joj je kupila tetka, jer joj se jako svidja, ima prelepe slike i lepe boje. I ja se na kraju smilovala i dala joj, kad ona pocepa zadnju stranu! Ja poludim i pitam je:"Nadja, pa sta je ovo, ko je sad pocepao knjigu?", a ona ce meni:"Tata!!!"
Od tad dobija samo one od tvrdog kartona, mada i te ume da unisti.

: Ella - 30. oktobar 2008 18:54:38(UTC)
Ja joj jos nikako ne dajem knjigice sa tankim, obicnim listovima anene   Znam da bi kad-tad pocepala. Njih cuvamo za kasnije, ima vremena. Sad samo imamo one debele listove, i tako  je najbolje! icon_wink

: jelenaorg - 30. oktobar 2008 11:19:10(UTC)
moje dete obozavalo te obicne papirne tanke slikovnice i od jednom od silne ljubavi sve pocepa....

: J.D. - 29. oktobar 2008 18:16:44(UTC)
Moze da gleda iz moje ruke i da pipne za sada...a posle pa kao sto mayya rece...osim onih plasticnih i platnenih koje uredno zvace... icon_rolleyes

: mayya - 29. oktobar 2008 13:30:07(UTC)
Pa... debljina korica knjiga ide u skladu sa godinama tj mesecima deteta.
Nemanja je ranije imao knjige od plasticnog materijala, pa od tvrdog kartona, a sada od malo tanjeg.
Deblji karton ne moze da pocepa, a ovaj tanji tesko. Tako da smo bezbedni sto se cepanja tice.

: jelenaorg - 29. oktobar 2008 11:32:46(UTC)
niko nista ne rece o cepanju??

: ummi-emina - 29. oktobar 2008 10:34:58(UTC)
Ja jos cuvam moju knjgu 1000 zasto 1000 zato ,tako da ce dobro posluzit mojoj deci,nadam se.

: iva-sabac - 29. oktobar 2008 9:48:08(UTC)
Odlicna knjiga cak i ja nesto ,,pametno,, naucih iz nje :)

: jelenaorg - 29. oktobar 2008 9:28:29(UTC)
hehhe da sad ste me podsetile samo kad se setim naslova : Zasto muva trlja noge" i mog gromoglasnok smeha icon_lol icon_lol icon_lol to je prvo sto sma procitala iz te knjizice.

A sta se desi kad deca od silne ljubavi krenu da cepaju knjizice??? hmm

: Ella - 29. oktobar 2008 6:07:03(UTC)
To je bila i moja favorit knjigica!!! Prelepa je, jako poucna, zanimljiva, ma super... Cim malo poraste, i mi cemo je nabaviti icon_wink

: Ivana-Lukina mama - 29. oktobar 2008 5:42:41(UTC)
Iva-sabac sledeci put cim odem u Srbiju kupujem 1000 zasto 1000 zato,samo kad se setim koliko sma ja volela tu knjigu kad sam bila mala :)

: iva-sabac - 28. oktobar 2008 21:23:05(UTC)
Andjela i Anabela obozavaju knjige dosta ih imaju i vole da im se cita,mada ih Andjela sad i sama cita,pola smo ostavili a pola odneli kod mojih zbog manjka prostora.Anabela voli da joj se cita milica to je komplet od nekoliko knjiga i maja takodje komplet od nekoliko knjigica,a Andjeli smo sad kupili na sajmu knjiga 1000 zasto 1000 zato jer odavno zei tu knjigu,Anastasiju jos nezanimaju knjige osim da ih cepa ili gricka

: jelenaorg - 28. oktobar 2008 12:36:02(UTC)
uzivancija nema sta, sad je problem jer pokusava podici te debele knjige obe odjednom i vice De- dve...

: Ivana-Lukina mama - 28. oktobar 2008 6:09:57(UTC)
Superbravo

Ja sam sa muzem razgovarala,kako se blize praznici,necemo kao prosle godine da dajemo pare za velike igracke,nisamo pogresili zaista se izigrao sa njima slatko!

Ali,kako ga knjige najvise zanimaju planiramo kao poklon da mu kupimo recimo 10 najlepsih knjiga za njegov uzrast i neka sitnica igrackica i tako.

Mogu ja da mu kupim i igracke,garderobu,ali za njih se nece radovati kao za knjige sve skace u mestu i grli ih.

Evo bas jutros kad se probudio trazi knjigu da lista u kreveticu,i tako je svako jutro,dok on lista ja se umijem,opereme zibe sredim se,skuvam caj milina.

Eto sda smo u potrazi za lepim edukativnim knjigama i slikovnicama :)

: J.D. - 28. oktobar 2008 4:56:20(UTC)
Joj jelenaorg sto je to slatko, jedva cekam kada cemo mi tako. Mi takodje imamo Miska pska, i Misko i pundravci, i Misko necejed, ali smo jos uvek mali da bi smo mogli da pravimo akciju posto je sada u fazi da bi je najradije onako sarenu najradije strpao u usta ustvari sve tri...

: jelenaorg - 25. oktobar 2008 14:34:53(UTC)
i mi smo kupili za sad Misko pisko i misko i pundravci....posto smo savladalai sve zivotinje iz dzungle, danas sam mukupila domace zivotinje i tacnije U SELU knjizicu sa debelim listovima, obozava je ide po kuci i vice NOVA, NOVA... ;]

: мирка - 12. oktobar 2008 14:38:55(UTC)
Ми смо данас купила комплет од 6 сликовница са животињама, али нећемо их још "читати". Сад нам је занимљиво само да их грицкамо... icon_rolleyes

: ma-ta - 12. oktobar 2008 10:16:07(UTC)
Mateja moze da izabere jednu knjigicu koju ce da ponese sa sobom. Legnemo zajedno, upalimo lampu i citamo, tj ja mu vise pricam, malo "razradim radnju" icon_lol da bi on sve lepo ispratio na slicicama. Zajedno legnemo i zajedno drzimo knjigu. Kada "procitamo" on skloni knjigu, ja ugasim lampu i kazem "mrak sreco, sada mora da se spava" i poljubim ga. On kaze (ali svaki put) "mak, mama", okrene ledja i zapi. Onda ga ja prebacim u krevetac i spakujem u dzak. zaljubljen

: Ella - 12. oktobar 2008 5:55:55(UTC)
Ej Mato, tata nam je doneo i na nasem Crvenkapu i Ivicu i Maricu... Sto se tice prica pred spavanje, mi nemamo taj ritual, sve mislim rasanice se jos vise. Ja nju posle mleka samo poljubim i stavim u mracnu sobu da spava, da zna da mora, da nema vise zezanja... i ne mislim da bi nam jedna prica bila dovoljna icon_rolleyes ... Mislim da je jos mala, i da bi se pre igrala sa knjigama i imitirala zivotinje, nego sto bi slusala price.. Polako cu da je ukljucujem u citanje slikovnica icon_wink

: ma-ta - 11. oktobar 2008 15:10:20(UTC)
Mi smo Miska kupovali Makinom bratu od strica pre par godina i potpuno smo zaboravili na njega. Moracemo i mi da ga ponovo potrazimo. bravo
Inace, Ella, mi vec citamo pricice pred spavanje i odusevljen je. Za sada su mu omiljene Crvenkapa i Ivica i Marica. zaljubljen

: Ella - 11. oktobar 2008 14:39:16(UTC)
Dosao nam kuci tata, i poveo sa sobom Miska piska, Miska ljubomorka, Miska necejeda, Miska ljutka... itd :) Ja sam odmah prelistala, i zaista deluje super zabavno! icon_wink   Jedva cekam kad cemo mi poceti sa pricama za laku noc pred spavanje.

: bozana - 11. oktobar 2008 8:25:59(UTC)
mi odavno imamo miska piska,
ali smo javise odusevljeni kolekcijom slikovnica milica imamo ih sve to je nesto kao
i misko
npr.milica nece da spava,milica se upiskila,milica je izgubila medu i td.
ja mojoj tasi svako vece citam pred spavanje.

: J.D. - 10. oktobar 2008 15:40:58(UTC)
Drugari, mi smo danas kupili tri Miska-Misko pisko, Misko nejed, misko i pundravci i sutra odosmo da kupimo i preostale...potpuno sam odusevljena mislim da ce nam biti potpuno super kada dodje vreme za njih, sada smo jos isuvise mali...posebno je super i to sto poslednji deo knjig ima dodatni interesantan sadrzaj.

: Ella - 5. oktobar 2008 9:10:04(UTC)
Hocu, Dikina mamo... Javicu se ja jos na ovoj temi icon_wink   Sad nestrpljivo cekamo Miska piska :)

: Dikina mama - 5. oktobar 2008 9:06:48(UTC)
E bas mi je drago da ste nasli celu kolekciju. Videces Ella devojcica ce ti biti odusevljena kao i ti.Pisi kako ti se svidja kad ti stigne Misko u razlicitim ulogama!!!

: Srcka - 5. oktobar 2008 7:54:50(UTC)
Bogami moracemo i mi po Miska icon_lol Misko hara forumom.
Evo linka mame http://www.kreativnicentar.co.yu/za-decu.php
Moracemo i mi da kupimo

: Ella - 5. oktobar 2008 7:42:11(UTC)

Ej nasao je celu kolekciju Miska.. Misko i nama dolazi u goste... jupiiii bravo

Inace veliko  bravo bravo bravo   za slikovnice/knjige... jer su najbolje "igracke" za razvoj komunikacije! Zivele knjige!

: katarina - 3. oktobar 2008 6:39:34(UTC)
Citat:
Ella - 3/10/2008 09:36

E pa dacu zadatak mm dok je dole u Srbiji da pronadje Miska i da ga povede sa sobom :)

ruganje ruganje ruganje Miska u avion pa za Pariz ruganje ruganje zadatakicon_razz okazi kako se piski ruganje ruganje
al me nasmeja Ella

: Dorothy - 3. oktobar 2008 6:26:23(UTC)
Miško je izdanje Kreativnog centra, i na njihovom sajtu ima spisak prodavnica, a mogu i da se poruče knjige.
Mimi isto voli slikovnice, i Dora ih je volela. Imamo ih gomilu, i stalno im kupujemo tako da smo sakupili oko 200 kom (malo od Dore, malo novih Miminih)!!! Sada smo odneli po malo kod svake babe, jer više ne znam gde da ih držim.

: Ella - 3. oktobar 2008 5:36:24(UTC)
E pa dacu zadatak mm dok je dole u Srbiji da pronadje Miska i da ga povede sa sobom :)

: Dikina mama - 3. oktobar 2008 5:35:09(UTC)
Ne znam tacno valjda po knjizarama. Mi smo "Miska piska" i "Miska ljubomorka" dobili a "Miska necejeda" kupili na sajmu. Ima puno Miska i sve su poucne. Ne mogu da nadjem gde ih je Dika stavio pa da vidim ko je bese napisao. Ma super su!

: vele - 3. oktobar 2008 5:23:48(UTC)
A gde ima da se kupi Misko-pisko? Ja nisam videla, a bas sam se zagrejala...

: jelenab - 3. oktobar 2008 4:53:45(UTC)
He he Uki je nas idol - zbog njega smo i poceli s metodom uspavljivanja uz knjigu :-)

: Sanjalica - 2. oktobar 2008 20:04:29(UTC)
Uros obozava knjige, od najranijeg detinjstva, obavezno se cita pred spavanje. Najgora kazna koja pali kod njega je da mu to uskratim, cim pomenem da nece biti knjige za laku noc smiri se kao jagnjesce. E sad Aleksa je izgleda tatin sin, ne zanimaju ga nesto specijalno, on bi to da malo vrti i ako uspe da kad ga ne vidimo, malo cepne. Uros se strasno nervira zbog toga, sve svoje knjizice krije, ja se sve nadam da ce se i malac zainteresovati kad jos malo poraste. Inace pozdravljam sve mame koje svoju decu uce da se interesuju za knjigu. Da se ja nesto pitam uvela bih pod obavezno da svi roditelji citaju svojoj deci

: katarina - 2. oktobar 2008 16:04:25(UTC)
Eh a mi imamo knjige za izvoz icon_rolleyes Janu su interesovale knjige od nekoliko meseci kad smo imali problema sa hranom ja bi je stavila na stolicu za hranjenje ,slikovnicu u ruke ona bi se zanimala a ja je hranila icon_rolleyes tako je krenulo da bi kasnije svake nedelje dobijala po jednu knjigu i mozete misliti koliko ih imamo icon_rolleyes icon_rolleyes I na Srpskom i na Nemackom tako da su joj knjige duplirane...i ritual je kod nas da Jana obuce pizamu,opere zube,legne u krevet,aaaaaaa ja jos procitam jednu pricicu, poljubim je pokrijem i izadjem iz sobe icon_wink
Na pocetku je bilo i plakanja htela bi 2,3,4 pricice icon_rolleyes e onda je nastupio ultimatum ili jedna il nijedna icon_wink

: Ella - 2. oktobar 2008 15:47:53(UTC)
Hocemo i mi MISKA-PISKA, jer sad se upravo privikavamo na nosu, i dobro smo poceli icon_wink

: jelenab - 2. oktobar 2008 8:07:56(UTC)
He he Srcka pa to bi bilo nemoguce i sa Akijem (sem u nekim retkim situacijama). On i tata sednu na bracni krevet (iskljucivo tata jer smo pre nedelju dana prestali da sikimo, a tako smo se uspavljivali), iznese se 5-6 slikovnica i onda ih AKI vrti, a mm pokusava to da isprati prigodnim tekstom i tonalitetom. I onda mu se prispava i legne i zaspi. Moram da priznam da sam i ja iznenadjena. Bas smo se brinuli kako ce to ici nakon prestanka dojenja, ali ovo je stvarno super. Nikad ne traje duze od 15 minuta. Ja sam sad malo ljubomorna, volela bih i ja da ucestvujem u tome, ali za sad nema sanse-ako mene vidi pocne kenjkanje i trljanje glavicom o grudi :-(

: Srcka - 2. oktobar 2008 7:35:33(UTC)
E blago vama kada vam se dete hoce uspavati uz knjigu, ova moja se uglavnom otima iz narucja i nema sanse da bude mirna u mom krilu dok joj citam ruganje moze, ali da sedi pored mene i onda kada joj citam hoce da joj ubrzam i uzme sama i okrece mi stranice ruganje
Voli slikovnice i knjige sa prozorcicima, to joj je zanimljivo. E sada nije nesto odusevljena posebno, podjednako ih voli kao i ostale igracke.
bravo za Luku citalicu i pametnicu i za ostalu decu koja vole knjige.

: Ivana-Lukina mama - 2. oktobar 2008 7:07:28(UTC)
Citat:
Dikina mama - 28/9/2008 23:52

Predivno je kada dete voli knjige i nikada nije rano da pocne da ih voli! Naravno da postoje periodi kada ih privlace vise a nekad manje! Moj Dimitrije ima mnogo slikovnica,knjiga i bojanki ali medju omiljenima su mu "Misko necejed" i "Misko pisko". Uz te dve knjige on je shvatio koliko je vazna hrana a uz ovu drugu smo se odvikli od pampersa! I jos uvek trazi da mu ih citam iako ih vec zna napamet! Stvarno su poucne i preporucujem vam ih! Naravno imamo i sve moguce bajke i na makedonskom i na srpskom! Sad smo u fazi kupovanja Hajdi iako je decak voli je!

Mi smo dobili ,,Misko pisko,, od teta Sneki,i Luki je bas pomogla da se navikne na nosu,zatim posle na wc solju,cesto je drzi u rukama i lista dok sedi nas solji,super knjizica :)

: jelenab - 2. oktobar 2008 5:06:45(UTC)

Citat:
Aiko - 19/9/2008 17:21Najdraze su joj sa prozorcicima, ja je pitam npr. ko je u sumi, ona otvori i kaze recimo sova i onda imitira sovu i sl. Imao vec ozbiljnu biblioteku njenih knjiga.

I Akiju su sa prozorcicima najmilije :-) 

Sto rece Zdravko Colic-ne bi' ja tu nista diro'. icon_exclaim

ruganje ruganje ruganje ruganje

Andrej voli knjigice i bas mi je drago zbog toga. Opet nameravam da poharam sajam ove godine. Od kad ne sisa, tata ga uspavljuje uz knjigice: listaju zajedno dok se Akiju ne prispava i onda samo legne. Volela bih da tu naviku zadrzi i kasnije. Kao profesor sam bila zgranuta koliko "nove generacije", i to dece koja su stvarno pametna,  malo citaju....... 

: Dikina mama - 28. septembar 2008 19:52:37(UTC)
Predivno je kada dete voli knjige i nikada nije rano da pocne da ih voli! Naravno da postoje periodi kada ih privlace vise a nekad manje! Moj Dimitrije ima mnogo slikovnica,knjiga i bojanki ali medju omiljenima su mu "Misko necejed" i "Misko pisko". Uz te dve knjige on je shvatio koliko je vazna hrana a uz ovu drugu smo se odvikli od pampersa! I jos uvek trazi da mu ih citam iako ih vec zna napamet! Stvarno su poucne i preporucujem vam ih! Naravno imamo i sve moguce bajke i na makedonskom i na srpskom! Sad smo u fazi kupovanja Hajdi iako je decak voli je!

: gorana - 28. septembar 2008 8:36:04(UTC)
ruganje bravo bravo
Daki se zakacio danas za foto-album u kom se nalaze njegove slike kad je bio beba!
Dala sam mu da prelistava i gleda a onda sam mu uzela da vratim na policu da slucajno ne pocepa.Odmah je poceo da se nervira i kaze:"Mama,daj knjigu-citam mene" icon_lol

Inace kod nas je hit PINOKIO i knjiga Najlepse basne za decu,naravo zbog ilustracije!

: ZZ - 24. septembar 2008 18:29:04(UTC)
a zamislite nas letos na moru..svi nose na plažu dušek, gumu, čamac, lopatice, a mi punuuu kesu slikovnica ..
šta reći?!

: jelenaorg - 21. septembar 2008 18:43:41(UTC)
i mi i mi...mir u kuci kad se izvade slikovnice

: Lukina mama - 21. septembar 2008 16:38:36(UTC)
Takodje, kao sto su djevojke prije mene rekle, on je sad u fazi u kojoj ga to jako zanima i samo neka uziva. Predivno je sto ga knjige interesuju toliko, a najvaznije je sto ga i ti u tome podrzavas, jer jako je bitno u najranijem periodu djetetu dozvoliti da zivi u svojoj masti na taj nacin, da uziva u necemu sto nije fizicki opipljivo. Da u svojoj glavici stvara slike i uci se da o njima razmislja. To je jako bitna stavka u razvoju, faza koja ce polako biti potisnuta nekom drugom koja dodje, ali vazno je da postoji, prije ili kasnije.

: suzisu - 20. septembar 2008 7:34:27(UTC)
Moj mali decak ce se roditi za desetak dana,ali zainteresovala me je vasa prica jer sam oduvek prolazeci pored knjizara gledala decije knjige i radovala se vremenu kada cu ih kupoovati,tako da se nadam da ce i moj mali voleti knjige.Mene zanima u kom uzrastu su pocele da ih zanimaju i kada ste pocele da im citate ili pricate price za laku noc.Znam da su za mene ove stvari jos suvise rane :-) ali bas me to zanima

: zvjezdica - 20. septembar 2008 6:54:35(UTC)
meni je super kad djete hoce da gleda slikovnice ili slicno,mi smo poceli sa citanjem prica pred spavanje ali nam slabo ide.cim vidi da ja drzim knjigu ona hoce da je uzme i tu se citanje zavrsi.

: Ella - 20. septembar 2008 6:19:00(UTC)

Moje misljenje na ovu temu, ne moze da bude nikako negativno! :) Normalno je da je super sto se klinci zabavljaju tim sto citaju, gledaju, listaju slikovnice. To je pametna "igracka" iz koje se brzo uci :) MJa Stelli kupujem dosta slikovnica, bas te kao sto je i Ivana opisala... tvrde korice, listovi, dosta zivotinja, predmeta, novih reci, dosta boja, onda razlicitih predmeta koji su nalepljeni unutra, prozorcica za otvaranje, dugmica, razne pesmice imaju... takodje i puzle (koje su odabrane za njen uzrast), koje su u slikovnici, gde ona to izvadi, pa posle sama slaze i sastavlja npr zirafu itd. Veoma je vazno dok listaju da smo tu kod njih i da im objasnjavamo... da imitiramo zivotinje, ili da menjamo glas, da bi njima bili jos zanimljivije. Stella cesto imitira mene, ono sto ja kazem ili odglumim - ona isto. Ako sam ja prase, ona je isto prase icon_lol   Onda mi lepo prsticem pokaze gde se sta nalazi i tako. Ma to je super... Ali slazem se sa Kronki da je verovatnoca da je to neka faza... Sad su oni u tom periodu gde ih to jako zanima, dok ne otkriju druge stvari... Naravno postoji i ljubav prema knjigama... Moj otac npr nikad nije imao to, dok je moja mama prava biblioteka :) I ona je prenela ljubav prema knjigama na mene. Nadam se da cu i ja na moju decu... Ma nista nije moranje, ali da je korisno i zdravo da deca rastu uz knjige, potpuno se slazem. Onda je isto vazno uz koje knjige... Kao i sve drugo, uz koje crtane filmove, programe na TVu, koja ishrana, koje igracke, koje drustvo... Mi smo tu da ih uputimo na pravi pravac, ali ne da ih silimo, ni teramo.

bravo   za knjige!

: Ivana-Lukina mama - 19. septembar 2008 19:03:52(UTC)
Ja nisam ni rekla da je problem,htela sam samo da cujem vasa misljenja,koliko vasa deca drze knjige u rukama,koliko se ,,udube,, kad gledaju i pricaju svojim jezikom.
Da mislim da je stetno ne bi mu kupovali i ucili ga sta je sta.

Takodje me je intersovao odabir knjiga.Sta i kako ste vi kupovali u tom uzrastu.
Mi recimo imamo knjigu brojevi od 1 do 10.Pa na prvoj strani gde je broj jedan je jedno pile, gde je broj dva pile i kokoska i kako je veci broj ima toliko zivotinja.

Takodje najvise voli,,Pesmaricu za dan i noc,, to mu moja sestra kupila kad je bio beba.Zivotinje sa farme.

Nikako mu ne kupujem slikovnce gde ima macevanja i ostalo.

Kronki sto se izlazaka tice u parkic voli da ide da se igra sa ostalom decom,ali dok se vozi u kolicima,,cita,, knjiguruganje

U prakic moramo obavezno i loptu da nosimo da se izjurca i grabulju,sita i lopate da se isprlja kao prase :)

: gorana - 19. septembar 2008 18:45:31(UTC)
hmm Ne razumem u cemu je problem ako dete voli slikovnice...zar ima nesto lose u tome?To treba samo da raduje coveka.
Ponekad mi se cini da ljudi prave dramu i tamo gde je nema!
Mi smo takodje ljubitelji knjiga i slikovnica.Ja obozavam slikovnice a Daki se redovno hvata za moje knjige ruganje
Salu na stranu ali moram od njega sklanjati svoje knjige jer ga uzasno zanima sta ja citam! On takodje ima dosto svojih knjiga i uglavnom ih citamo pre spavanja, inace je verovatno "povukao" na tatu jer kod nas po stanu lopte lete na sve strane!
Ja bih jako volela da on place u nekoj knjizari da mu kupim knjigu icon_lol To bi za mene bio divan dan caos

: Kronkusa - 19. septembar 2008 17:23:11(UTC)
Ja tu ne vidim nista lose. To sto ga sada najvise zanimaju knjige i slikovnice je faza kroz koju sam i ja prosla s Damjanom, otprilike u Lukinom uzrastu. Kad su manji jos lakse uce mnoge stvari, tako da bih ja to samo podsticala. Jedino, ako ne bi npr. htio izaci napolje da se igra ili u setnju, nego bi ostao kuci da "cita" slikovnice onda bih bila zabrinuta .
Inace, svaki uzrast ima svoje faze. Tako se Damjan jedno vrijeme igrao iskljucivo sa auticima da sam ja bila pomislila da se skroz zaglupiti od njih, ali proslo ga je, na svu srecu :) .

: MissGak - 19. septembar 2008 16:09:27(UTC)
I mi smo zaljubljenici u knjige,cini mi se oduvek.Tek je poceo da sedi kada je sa uzivanjem listao slikovnice.Sada cak sam bira knjige u prodavnici(do sada nisam imala zamerke u odabiru) i sa zadovoljstvom mu ih kupujem.
Trenutno su aktuelne one sa prepoznavanjem likova,zivotinja i predmeta.

: GaGaT - 19. septembar 2008 14:10:27(UTC)
Ivana ne moze da skodi, samo napred, ja cu biti presrecna ako moje dete bude takav zaljubljenik u knjige!!! Jedino sto mozes da utices na odabir "dobrih" knjiga! Da bi dijete zavoljelo knjige potrebno ga je od samog pocetka upoznati s istim. Amerikanci su bas po tom pitanju jako osjetljivi, vec od starta pocinju praviti malu deciju biblioteku sto je meni fenomenalno!
samo napred. Bravo za tvog Luku bravo bravo bravo

: Bokicca - 19. septembar 2008 14:08:37(UTC)
I Anja obozava knjige i ima ih dosta.
I ja mislim da tu nema ogranicenja. Odavno zna da nabraja sta se nalazi u knjigama.
Ume da recituje dosta pesmica, a sad pocinje i pricice da pamti.
Najvise voli knjigu Plavi zec,to je citanka za predskolski period.
Iz nje smo joj pevali pesmice od rodjenja. Voli i knjige o zivotinjama, kao i knjige iz kolekcije Sesame steet koje smo dobili na poklon,
i kupila bih joj jos tih knjiga ali ne mogu da ih nadjem. Neke sam pronasla u Turbolimacu ali ih ima malo i mnogo su skupe.
Obicna bojanka je 400 dinara.

: Ivana-Lukina mama - 19. septembar 2008 14:07:39(UTC)
Jeste Aiko,to si u pravu i mi imamo puno knjiga,dosta je dobio od moje sestre,od Elle,Sneki,mi smo mu dosta kupili,ali to su bas lepe knjige sa debelim koricama,kroz koje bas uci.

Cini mi se da je uz te knjge dosta propricao,dosta imitira.

Pre neko vece ,tata mu je doneo knjigu Winnie,isto sa nekim prozorcicima,i na jednoj strani kao Winnie prosipa cup sa medom,i kad se pipne med kao blago se lepe prstici,tako svaka knjiga ima neku posebnu pricu,prozorcice,krugove koji se rotiraju,svasta nesto,ali je on opasno zaljubljen.

: Aiko - 19. septembar 2008 13:21:27(UTC)
Vec sam pisala o tome. Moje dete bi samo knjige i ni jedna igracka nije ravna knjizi. Isto kao i tvoj Luka.

Najdraze su joj sa prozorcicima, ja je pitam npr. ko je u sumi, ona otvori i kaze recimo sova i onda imitira sovu i sl. Imao vec ozbiljnu biblioteku njenih knjiga.

Mislim da ne skodi uopste da stalno gledaju slikovnice (knjige). Iz toga moze samo da uci svasta. Sto rece Zdravko Colic-ne bi' ja tu nista diro'. icon_exclaim

: Ivana-Lukina mama - 19. septembar 2008 13:11:08(UTC)
Otvaram ovu temu jer volim da cujem i vasa misljenja.

Naime,moj deckic ima 20 meseci i strasno je zaljubljen u knjige i slikovnice.Igra se on i sa igrackama,ali ne toliko koliko obozava da lista slikovnice,toliko se udibi da je to strasno.
Primecujem u zadnje vreme da ga nista toliko ne moze obradovati kao kad dobije neku knjigu.
Svako jutro kad se probudi nece odmah da izadje iz krevetica,nego kaze,,daj kigu-knjigu,, i onda tako sedi po 20 minuta i lista razgleda,udubi se haos.I sedeo bi ko zna koliko da mu je ja ne uzmem da bi ga sredila i dala dorucak.
Evo sve slikovnice koje ima nijedna nije izgrizana,pocepana,iskrivljena,cim zavrsi on ih vraca na mesto gde stoje.
Kad idemo negde kolima,sedi u auto sedistu i lista,lista nista drugo ne vidi.Jednom nisam ponela on u radnji video jednu malu kako drzi neku knjigu i poceo da place na sav glas,muke moje morala sma da mu kupim jednu pored toliko slikovnica koje imamo kuci.
Moj muz je nasao dobri knjizaru gde prodaju samo knjige za decu i nakupovao je bas dosta,i cuva ih u gepeku ne da mu sve od jednom,ali svaki drugi treci dan ga obraduje sa po jednom slikovnicom.
Koja je to radost,cika i pljeskanje rucicama.

Sta vi mislite o tome?Da li i vas deca tako?Koliko je preporucljivo da on toliko vremena providi sa slikovnicama?
On vec sad tacno zna u kojoj se knjizi sta nalazi,gde koja zivotinja,zna kad ga pitam gde je:,,Pesmarica za dan i noc,, gde su,,zivotinje sa farme,, u kojoj knjizi ,,Vini prosipa med,, gde je knjiga:,,Zoo,, i nikad ne pogresi uvek pokaze ono sta ga pitam.

Iako u literaturi pise da je preporucljivo da deca provode vremena sa knjigama,da kroz njih uce,ali pitam se koliko i u kojoj meri?

Svaki savet bi mi dobro dosao :)

: bubili74 - 12. avgust 2008 17:54:04(UTC)
Kad vam deca vole te knjigice sa prozorima sledeća faza su knjigice preklapalice od Kreativnog centa, super su. Naslovi za njih za sad su BOJE, VREME, BROJEVI, OBLICI, OSEĆANJA I POTREBE

: Mistery - 12. avgust 2008 11:51:02(UTC)
Mi smo trenutno u fazi čitanja bajki: Pepeljuge, tri prasića, Trnoružice, Pinokija itd. Takođe, kupila sam joj veliku slikovnicu sa basnama, koje naprosto obožava. I da, neprevaziđene pjesmice čika Jove Zmaja. Zna ih već dosta napamet.

: Prex - 12. avgust 2008 10:23:36(UTC)
Citat:
Aiko - 12/8/2008 10:16

Kod nas su na najvece odusevljenje izazvale tzv. knjige sa prozorcicem. Ima ih dosta u izdanju Kreativnog centra. Ja citam Nedi, ona otvara te prozorcice i super je zabava, a naucila je tako maltene sve zivotinje :)

Kod nas je identicna situacija, imamo celu kolekciju ovih knjizica i obozavamo ih icon_lol

: Aiko - 12. avgust 2008 6:16:13(UTC)
Kod nas su na najvece odusevljenje izazvale tzv. knjige sa prozorcicem. Ima ih dosta u izdanju Kreativnog centra. Ja citam Nedi, ona otvara te prozorcice i super je zabava, a naucila je tako maltene sve zivotinje :)

: Dorothy - 8. avgust 2008 7:31:25(UTC)
Pored ovih koje ste vi do sada naveli, Dora je obožavala Pipi dugu čarapu, Petra Pana, Cicu i Saru B.Savić!!! Naravno skoro sva izdanja Kreativnog centra.
Pošto smo mnogo knjiga i kupovali, i sada ih imamo za manju biblioteku (ja uvek radije kupujem knjigu nego igračku), Mima kreće istim putem (odnosno mi krećemo sa čitanjem ispočetka)!!!

: ciciban - 1. avgust 2008 7:16:28(UTC)
Za roditelje preprucujem: Psihologija predskolskog deteta,dzepni roditelj-kreativni centar(sve od kreativnog centra na tu temu)
Moj sin obozava knjigu:"Carobna suma bajki"-Tony Wolf,sve od Miska,Hajdi

: NSmama - 31. jul 2008 6:35:37(UTC)
za roditelje preporucujem UMECE RODITELJSTVA u izdanju Kreativnog centra

za decu - HAJDI, GODISNJA DOBA, RIZNICA PESAMA ZA DECU od J.J. Zmaja, MAJA, 1000 ZASTO 1000 ZATO, BIBLIJA ZA DECU. Nama je HAJDI No.1!

: jelenab - 3. oktobar 2007 4:45:58(UTC)
I planirala sam da mi Kreativni centar bude jedna od glavnih meta....
Dajte jos predloga za decije knjige.....

: sakicar - 3. oktobar 2007 4:45:09(UTC)
Mi obavezno idemo na sajam knjiga....jedan dan odvojim za Luku a jedan za mene..... stanemo na svaki stand, prelistamo svaku knjigicu i naravno kupimo sve sto nam se svidja, na kraju za mamu ne ostane da kupi skoro nista..... :> :> :>
Kreativni centar je najbolji po meni za decu....imamo sve knjige Misko pisko, Misko necejed, Misko i pundravci, Misko strasljivko itd.....svaki put se nasmejem kada ih procitam, zatim posebno mesto na nasoj polici zauzimaju enciklopedije za pocetnike, razni atlasi i nasa mala biblioteka engleskih slikovnica, knjizica i knjiga.....

: Lukina mama - 2. oktobar 2007 17:36:35(UTC)
mimoza, hvala sto si me sjetila Miska, te knjizice o njemu su jako simpaticne, moracu naci! bravo

: mimoza - 2. oktobar 2007 17:02:14(UTC)
DR DŽON GREJ:  D E C A    S U   I Z   R A J A andjeo
inače on je autor i još nekih sjajnih knjiga: MUŠKARCI SU SA MARSA ŽENE SU SA VENERE icon_idea icon_rolleyes respekt
MARS I VENERA U SPAVAĆOJ SOBI ...

A ŠTA VOLE NAŠA DECA???? pa  S L I K O V N I C E  I  BAJKE
moj sin je obožavao kreativni centar SVE , naročito MIŠKO I PUNDRAVCI bravo bravo bravo

: Lukina mama - 2. oktobar 2007 4:37:51(UTC)
jelenab, sto se knjiga o roditeljstvu tice, probaj naci "Godine prve-zasto su vazne", autora dr. Milivoja Jovancevica. Knjiga je odlicna, imas savjete o bukvalno svemu sto te zanima. Dr. Jovancevic je zagrebacki pedijatar, mi smo knjigu bas tamo i kupili, ali se moze naruciti preko interneta. Nije ni skupa, desetak eura.

: jelenab - 2. oktobar 2007 4:22:17(UTC)
Pa moraju ljudi da objasne i onima koji slabije razumeju kako je njihov kurs dobar i neophodan. Procitala sam nedavno i Kako odgajati decake i zanimljivo je mada definitivno ne i neophodno.....

: Koka Loka - 1. oktobar 2007 21:11:54(UTC)
Lečimo se lečimo bravo

Sin je prošle godine imao "vatreno krštenje" što se tiče sajma knjiga i dopalo mu se. Ove godine ne znam kako sa ćerom, jedino nekim radnim danom da muž zbriše sa posla, inače će biti krkljanac vikendom. I mi se smorimo, a kamoli ona u gužvi. A da je ostavim nema šanse. Ona je kao flaster zakačena za mene :>

Ja imam "Umeće roditeljstva" nekih 6 godina i nisam je pročitala, još uvek icon_surprised ops: Kako krenem - nešto me udavi i odustanem neznam

: jelenab - 1. oktobar 2007 20:41:56(UTC)
Hahahaha mi imamo slican problem sa slingom i jedva cekam da Koka Loki ozdrave deca!!!!!!!!! Danas sam ga malo nosila u kenguru, ali plasim se losih stvari koje o njemu pricaju (mada je Andrej bas uzivao i cak je i zaspao). Tamo jeste uvek pakao i kad ides vikendom bude golgota. Meni ce mama da cuva Andreja, ali posto dojim necu bas moci da ostanem kao uvek.......

: mrivana - 1. oktobar 2007 20:17:17(UTC)
OK, javi kad stignes do cetvrtog poglavlja, pa ako valja da nabavljamo...Imam ja i kod mame ono Vase dete i vi iz dana u dan, ali mislim da je to prilicno prevazidjeno posto je, je li, moja mama mene uz to gajila. Ja sam videla na nekom standu na Novom Beogradu gomilu nekih knjizica tipa "Resavanje konfliktinih situacija sa detetom " (sad sam lupila naslov, ali taj je fazon), al to cu da kupujem kad zaprete konfliktne situacije.. Mislim, jos su nam klinci mali, a tih knjiga ce biti. Ja imam drugo pitanje - kako si planirala na Sajam? Da se organizujes sa bepcem ili ces solo? Ja bih vrlo rado isla, ali bebu nema ko da cuva, a meni je tamo uvek uzasno vruce, ne znam da li je bas pametno da je vodim. Eventualno da budem prva na otvaranju, pa da se proguram s kolicima (jer jos uvek nisam skapirala kako da je strpam u sling, eno ga skuplja prasinu).

: jelenab - 1. oktobar 2007 19:00:18(UTC)
Imam sve te plus je mm za rodjendan dobio Umece roditeljstva-pocela sam da citam ali vec tri poglavlja pisu samo o tome kako im je taj kurs o roditeljstvu super i svi su mnogo odusevljeni i bas ih svi hvale i zaista se nadam da u cetvrtom poglavlju pocinje nesto konkretno jer sam majke mi vec savladala cinjenicu da su nevidjeno dobri!!!!!!!

: mrivana - 1. oktobar 2007 18:10:48(UTC)
Ja imam ove: Srecno roditeljstvo (dobila na poklon u Visegradskoj - nije lose, ali je zapravo jedna velika reklama za Pampers i nije mnogo korisno); Beba - radost i briga (prodali mojoj drugarici u Narodnom frontu) mala knjizica, ima gluposti ali je dosta koncizna i zgodna za nas skroz neiskusne i Sta da ocekujete u prvoj godini (izdavac Kreativni centar, dosta je skupa, ima dobrih stvari ali je donekle izneverila moja ocekivanja. Mislim ima nekih bas naprednih akcija - beba moze da se kupa jednom nedeljno, flasice i cucle mogu u masinu za sudove i ne treba im sterilizacija, beba moze da se stavi da sedi otprilike cim se rodi a sa tri meseca vec moze u svoju sobu itd.). Mada izgleda mi da su mame generalno odusevljene tom knjigom.

: jelenab - 1. oktobar 2007 17:55:31(UTC)
Hvala devojkle, i da - preporucite mi i neke dobre knjige o roditeljstvu. Cula sam recimo da je Porodicni bukvar odlicna knjiga. Jel' citao neko?

: mrivana - 1. oktobar 2007 14:23:41(UTC)
Ja preporucujem Vini zvani Pu i Kuca na Puovom uglu od A.A. Milna (izdavac Plato) za pred spavanje. Meni citali od kad znam za sebe, a ja cu Suncici poceti za koji dan.

: Koka Loka - 1. oktobar 2007 11:40:25(UTC)
bravo Mi ne propuštamo Sajam knjiga bravo

Zmajevu Riznicu obavezno klanjam

Sve ostalo je stvar ukusa :>

Kreativni Centar, Evro, Marso - ma svi su veoma veoma dobri što se izbora tiče.

: jelenab - 1. oktobar 2007 11:23:05(UTC)

Nisam sigurna da li sam na pravo mesto stavila temu...

Elem nisam bas skroz blesava, znam da mi dete ima samo dva meseca, ali priblizava se sajam knjiga i ja hocu da pocnem da mu kupujem neke lepe velike knjigice (kao recimo one sa zmajevima, carobnjacima i sl.), kao i one koje bi mu lepo bilo citati uskoro pred spavanje........

Volela bih da cujem vase preporuke, sta vole vasa deca.