Obaveštenja

Icon
Error

: Tijancica - 17. oktobar 2008 10:26:38(UTC)

Nisam imala problema sa tim do momenta kad sam dosla kuci iz bolnice posle porodjaja. Nije doslo do one najgore faze, ali pocleo je da boli dok hodam, a ne daj boze da zakacim prst. Spricala sam bivacinom i mazala svacim sto mi dodje pod ruku, i pustila nokte na noznim palcevima da rastu. I kad su izrasli i vise nego sto treba onda sam ih samo poravnala. Mada imam osjecaj kao da ce opet svaki cas da buknu.

Kazu da je glavni problem u nepravilnom sjecenju noktiju. E sad kako sam mogla sjeci 20 godina nepravilno i da nista ne bude.

: andrea - 5. oktobar 2008 18:44:09(UTC)
Manana ja sam to prosla pre par meseci i bilo je strasno!!!
Inace do sada imala sam problema sa urastanjem nokta na palcevima ali sam uvek primetila i sama resila pre nego sto se upalilo. E a u trudnoci noga mi porasla za ceo broj i ja sam bas bila kupila super patike i nosila ih mislila sam da ce se rastegnuti icon_rolleyes i to je zavrsilo urastanjem nokta na desnoj nozi i to strasno, upalilo mi se zagnojilo bolovi su bili nesnosni galamdzija
Svako vece sam drzala nogu u vreloj vodi u koju sam stavila ponekad morsku so, ponekad hipermangan. Posle sam je prskala Octaniseptom i na kraju mazala onim alfa beta melemom. I nista nije pomagalo. Doslo je cak do toga da mi je taj urasli deo izasao na vrh prsta kroz meso i kozu, to je bio bol (necu ni da se prisecam). Tad sam zagrizla jezik i iscupala ga! Suze su mi tekle po licu ali sam uspela i od tada nema problema. Da kucnem u drvo :>

: ogycko - 5. oktobar 2008 17:07:52(UTC)
Imala sam taj problem ranije, cak sam dva puta isla kod hirurga da mi seku to zagnojano tkivo pored nokta. Hirurg mi je rekao da onaj ko ima nokte podlozne urastanju
moze imati stalni problem ukoliko ih ne sece pravilno. Meni su objasnili da treba uvek da pustim nokat malo duze da naraste i napravim mali rez ka unutra i necu nikad
imati problema. Tako je i bilo. Dakle - ostaviti nokat na krajevima malo duzi a na sredini za nijansu vise skratiti i nema problema

: Emina - 5. oktobar 2008 12:00:50(UTC)
evo i mene sa istim problemom....
i ja sam muku mucila ove godine cijelih mjesec dana,bas kad sam bila u Bosni na godisnjem..
mislila sam kad se vratim u Njemacku ovdje cu rijesit taj problem,u medjuvremenu sam gnojno mjesto mazala uljem od zambaka(ljiljana) i proslo je,nije se pojavilo vise.....

pa probajte i vi eto meni je pomoglo...

: unicorn - 4. oktobar 2008 6:47:44(UTC)
Ja sam isto muku mučila sa uraslim noktima na palčevima na nogama, jer su počeli urastati pri kraju trudnoće, a poslije poroda se sve pogoršalo, pa jedno vrijeme nisam mogla ni hodati u cipelama, ludila sam... Probala sam raznorazne obloge, kupke i jedino mi je pomogao antibiotik, pa sam na savjet komšinice prestala da zaobljujem nokte kada ih režem i strpila se dok mi nisu izrasli do ivice mesa, i otada ih samo ravno režem, i prošlo je bez problema u roku od 2 sedmice.

: zvjezdica - 1. oktobar 2008 17:44:52(UTC)
kad sam ja isla kod hirurga za to rekao mi je da se to cesto javlja poslije poroda a pogotovo kod dojilja jer im je slab imunitet.ja sam to rjesila operativnim zahvatom pod lokalnom anestezijom,nista nisam osjetila pa ni kad je inekcija popustila

: MANANA - 1. oktobar 2008 12:52:34(UTC)
Samo da vam javim ako nekom zatreba... Prskam nokat Enbecin sprejom, to je kao Bivacin, i za sad mi pomaze, smiruje upalu i vise mi ne gnoji a posle cu videti sta dalje... Jos jednom hvala na savetima... ;]

: cipelica - 1. oktobar 2008 8:36:52(UTC)
Ja sam pre pet godina imala takav problem.Naime veliki nokat mi je sa unutrasnje strane na levoj nozi stalno zarastao u meso.U pocetku sam isla kod pedikira po preporuci mog sefa koji je imao isti problem.I bilo je dobro nekih par dana posle tretmana.A,posle toga jaki bolovi i kulminacija svega na to je bila da nisam vise mogla da nosim radne cipele na poslu.Bolelo me je i kada sam najlonke obuvala.Onda je pocelo da gnoji.Obratila sam se lekaru i uradio mi je intervenciju odstranjivanja polovine nokta uz lokalnu anesteziju.U toku operacije nisam nista osetila,sve sam i posmatrala i iznenadila sam se koliko duboko mora da sece i kako izgleda rana.Nedelju dana sam imala previjanje i ciscenje rane,isla sam uz pomoc stake i nisam znala sta me je vise bolelo,pre operacije ili posle nje.
No ,na srecu sve je proslo i sada vise nemam problema.Meso je fino zaraslo i nokat ima neki dobar oblik,jedino mu je vrh strane na kojoj je isecen ,dosta krhk,pa cesto puca.
Ako vise ne mozes da izdrzis,savetujem ti od srca i iskustva da se podvrgnes operaciji.Zna da bude mnogo nezgodno,sto ti vec i znas.

: racic - 29. septembar 2008 6:22:09(UTC)
Potpuno se slazem sa Ankom, samo nadji dobrog pedikira, nemoj da dozvolis da ti svako rovari po noktima.
Ja radim u jednom salonu gde izmedju ostalog imamo i pedikir, imaju puno musterija koje imaju ovaj problem, dolaze jednom mesecno i tako izbegnu vece probleme.

: MANANA - 28. septembar 2008 18:42:14(UTC)
Hvala, svakako cu probati... ne mogu nista da izgubim...

: pejana - 28. septembar 2008 16:04:06(UTC)
Joj, Manana, tacno znam o cemu pricas! Ja ceo zivot imam taj problem, ali je najgore bilo u trudnoci i posle porodjaja. Ja sam prosla bez hiruskih zahvata, ali sam vristala od bolova svaki dan, suprug mi je pomagao da iscupam. Ja sam koristila alfa-beta melem, kupuje se u apotekama. To se namaze na nokat i deo prsta dva puta dnevno, ujutru i uvece, uvije se prst nekim najloncicem, folijom ili cime god, i tako neko vreme. sama ces pokusavati da izvadis urasli nokat, videces da ce ti nokti biti jako mekani od toga, posle odredjenog vremena koriscenja! Meni je pomoglo, probaj, nista te ne kosta!

: MANANA - 28. septembar 2008 14:41:42(UTC)
Joj, ceo zivot mucim muku sa tim... icon_mad Ali, kad mi je B bio beba isla sam na operaciju jer je bilo uzasno, i posle nisam imala problema. Evo sad kad mi N beba opet problem! Ma, uzas! Ja jednostavno ne mogu ponovo da dozivim taj bol... doomed

: GaGaT - 28. septembar 2008 13:12:47(UTC)
Joj Manana tacno znam krzo sta prolazis, jer smo ja i moja kuma prosle krzo isto u osnovnoj skoli...obe smo morale da odsranimo nokat, jedna s lijeve, druga s desne strane. Kod nas samo odrstanjivanje nije bilo bolno jer nam je dr dao anesteziju ali jeste oporavak, previjanja itd. Ali od tada nisam vise nikad imala problema sa urastanjem.
Sad kad razmisljam ne bih to ponovo uradila, nekako bih sama pokusala da sredim stvar, uzmi i svaki dan sipaj toplu vodu i drzi noge unutra, pokusaj da izvadis deo koji je urastao sama, sada ide zima i znam da ti je tesko, ali bi trebala sto vise biti bosa, uzmi neku kremu i mazi da se ne inficira.
Koliko dugo imas problema s tim?

: MANANA - 28. septembar 2008 12:14:16(UTC)

Interesuje me da li neko ima ovakav problem i da li znate neko resenje ovog problema osim zahvata odstranjivanja nokta i viska mesa, koji je ekstremno bolan?

To sam dozivela i ne bih ponovo prolazila kroz to pa me zanima da li neka od vas zna neki lek za to... icon_rolleyes