Obaveštenja

Icon
Error

: maga - 29. novembar 2013 18:08:34(UTC)
Nemam vremena da cesto svracam na forum, ali moram da izrazim svoje odusevljenje orl klinikom na VMA. Operisali smo krajnike, sva tri 26.11. 2013. (mi smo civili, otisli smo sa uputom), prosli smo fantasticno!! Moje dete je vrlo tesko podnelo budjenje iz anestezije, i to je bio veliki stres, ali na srecu jedini koji smo imali, sve ostalo je bilo fantasticno. Ljubazne sestre, doktori, ma sve...toplo preporucujem ovu kliniku svima koji moraju na operacijuicon_smile

: Leptir - 31. oktobar 2011 10:57:53(UTC)
Operisali smo treci krajnik pre godinu dana,od tada i dalje imamo upalu ova dva,gnojnu anginu (zavrsili u bolnici),interesu me kod dece koja su izvadila sva tri,da li su posle toga bila zdravija,nisu imala cesto temperaturu (mi imamo fras) pa zelim da otklonim to sto nam stvara mogucnost za temper. Inace ima uvecane ali ne znam jel to dovoljan razlog za operaciju?! MM je izvadio sva tri sa 5 godina jer je imao gnojne angine.

: olivera021 - 9. jun 2011 8:08:46(UTC)
Uff, konacno. Uki je krenuo u skolicu.
Operisali smo treci krajnik za Uskrs. Bilo je brzo, dosli u 6h popodne, prespavali, ujutro operisani i u 5h popodne pusteni kuci.
Ali...
Pokupio je u bolnici neki virus pa smo se posle dva dana vratili u bolnicu sa temperaturom koja narednih 7 dana nije padala ispod 37. Imunitet mu je opao i dobio je afte a bilo ih je toliko da nije mogao niti da jede niti pije. Longacef, infuzija, kad pije sirup vristi jer ga pece u ustima, guza mu se osula, izgubio je pola kile a inace je mrsavko... Muka ziva.
Ok, proslo je. U skolicu je krenuo pre dve sedmice, isao dva dana i poceo da slinavi. O5 pokupio virus na ionako los imunitet. O5 panklav, kapi za nos, pumpica...Sad je dobro, krenuo je u kolicu.
Videcemo kako ce biti.
Ja se jos nadam da cu cuti kako dise kroz nos dok spava, da ce poceti bolje da jede, da ce nos prestati da mu curi i da nece kasljati.

: olivera021 - 19. april 2011 7:19:19(UTC)
Hvala Dorothy. Javim sta je novo.

: Dorothy - 17. april 2011 10:50:25(UTC)
Olivera i nama su rekli da tako dodjemo kao da nas prime i odrade papire, pa posto smo iz NS da idemo kuci da spavamo i dodjemo ujutro rano. Kreveti su normalni, kao za odrasle i delite jedan krevet tj. nema svako svoj. Nisam nosila pidzamu bila sam u trenerci sve vreme. Za flasicu ne znam, nose imaju, mi ih nismo koristili ali ponesi ti svoju ako hoces, sta te briga.
Drzite se, brzo ce proci!!!

: olivera021 - 16. april 2011 9:03:12(UTC)
I hoce li smeti posle operacije da koristi flasicu? On obicno ujutro prvo cugne malo sokica pa onda dorucak. Uspavljuje se isto mlekom na flasici, hoce li moci to vece pred operaciju da koristi flasicu ili ne? Da se pripremim na sve sokove icon_surprised ops:

: olivera021 - 16. april 2011 8:59:27(UTC)
Joj zene odlepih icon_evil
Prvo su nam zakazali operaciju za 31.03. pa su nas onda zvali da pomere termin za 24.03. Ok. Dva dana pred operaciju oni o5 zovu pokvario se aparat za anesteziju otkauju operaciju do daljnjeg. Posle nekoliko dana odem tamo i zakazem (proradio aparat al nikako da nam jave icon_evil ) ali za 25.04!!!!!! Pazite on od pocetka Februara neide u skolicu. Poludeo je u kuci.
Evo blizi se i taj dan sve strepim o5 ce nas zvati da bla bla bla...
Nego Doroti sad su nam rekli da dodjemo do 18h 25. to je drugi dan Uskrsa, operisace ga 26. i tek 27. idemo kuciicon_eek
Sto to?
A imam i neka pitanja za tebe tipa dal da nosim nosu? Recimo da i imaju tamo malo mi je skrnavo da.... znas vec a mozda i tripujem. Onda da li da ponesem i sebi pizamu, oci li uopste imati gde da spavam s obzirom na to da ostajemo dve noci, jesu li kreveti obicni ili bebeci sa ogradom?
Pravim spisak za poneti pa mi lici da cu morati da cimam veliki kufer icon_smile

: Dorothy - 28. februar 2011 10:11:51(UTC)
Znam kako ti ali drzi se!!! Uopste nije strasno, videces i sama kad prodje, bude jako brzo gotovo i oni se jako brzo oporave od toga. Ali i ja sam bila u strasnom stanju, nervozna i uplasena, strasno, no prodje i posle dete bude kao novo, uglavnom bez ikakvih tegoba. Moju Doru od tada grlo nije zabolelo, a ima tome pet godina :-))), pu, pu da je ne ureknem!

: olivera021 - 28. februar 2011 8:13:32(UTC)
Hvala Dorothy, opterecena sam. Samo da nepuknem pre operacije.

: Dorothy - 25. februar 2011 19:44:31(UTC)
Spavanje zavisi od toga sta operisete, ako sva tri onda samo prespavate i idete odmah sutra ujuto kuci, a ako samo treci idete kuci po podne. Smete da ponesete sta god hocete, mi smo uvek nosili neke knjizice inaravno po koju igracku.

: olivera021 - 25. februar 2011 14:52:15(UTC)
Zanima, zanima :) U decijoj zakazuju prijem u 18h a nama su zakazali do 8 ujutro na poliklinici. Jel ostajemo da spavamo ili u toku dana bude gotovo sve? Jel mogu da mu ponesem igracke? Bice frka s mirovanjem jer je nestasan icon_surprised ops:

: Dorothy - 24. februar 2011 13:16:05(UTC)
Olivera i moje najstarije dete je operisalo krajnike, oba puta na Klinici za ORL a ne u Decijoj. Prvo smo operisali samo treci krajnik, pa onda posle dve godine i preostala dva. Mi smo bas isli namerno tamo kod dr Dankuca, a ne znam od cega zavisi gde se dete operise, jer znam da operacije rade i u Decijoj. Valjda gde koga upute.
Uglavnom ovde je OK, osoblje je OK, lekari, sestre, moze da se dolazi u posetu, ostajes sa detetom, brzo se ide kuci, ako te nesto posebno jos zanima pitaj slobodno :-)

: olivera021 - 24. februar 2011 8:37:46(UTC)
Mi imamo zakazanu operaciju treceg krajnika za 24.Mart na poliklinici. Nije mi jasno zasto tamo a ne u decijoj bolnici? Ima li neko iskustva? Postavila sam pitanje i na temi treci krajnik al mi niko neodgovara.

: Leptir - 4. avgust 2010 13:19:45(UTC)
Mi imamo zakazanu operaciju treceg krajnika za 3.oktobar u N.Sadu kod dr. Komazeca.
Taman da malo procitam vasa iskustva da vidim sta nas ceka...

: MajaB - 17. maj 2010 12:10:51(UTC)
Operisali smo ga na Institutu za majku i dete- doktorka Ječmenica i ona mi je rekla to za nedelju dana stroge dijete i pasirane, mlake hrane. Rekli su mi i za cuclu i flašicu da može tek sutradan uveče-jedva smo izdržali sa njim!Bili smo na kontroli sutradan, pa posle 2 dana opet i rekla nam je da je to to. Počela sam da mu dajem pre neki dan male zalogaje i vidim da guta, ali ne jede idalje skoro ništa! Ovo mučenje sa nejelom je verovatno za drugu temu, a što se tiče trećeg krajnika mislim da se od toga koliko toliko oporavio pošto je mučenik baš teško prošao kroz sve to. Inače 3 dana posle operacije su počele opet sline! Stvarno ne znam gde sve to stane u taj mali nosić! Poludeću!

: njamiii - 12. maj 2010 18:51:07(UTC)
Sto se nejela ticne, ne znam sta da ti kazem. Ja osedeh ziva. Pre operacije to su bile muke zive, natezanja, rastezanja, al nekako svaki drugi dan i uspem da mu uguram po jedan obrok u usta. Posle operacije, ajd sto je prestao da hrce i krklja po celu noc i da se budi kao da ga neko davi pod vodom, nego je i ala iz njega progovorila, da je mene glava zabolela od silnog kuvanja i izmisljanja i smisljanja sta bi jos mogla da mu dam da jede. Prosto nisam bila navikla da hoce 4,5 obroka da pojede. Kada pristane na 2 dnevno ja procvetam. Tako je bilo jedno 3 nedelje, a onda je krenulo prolece i on se zacepi, opet sekret, kasalja... Ja sline kad vidim nakostresim se sva, bukvalno mi krene napad panike. Al' kao cisto grlo, pluca, usi, navodno alergija koja je i bila pod kontrolom tih nedelju dana dok je pio aerius, posle toga opet, pa ode na bronhitis... A on ni da zine... Ali bukvalno. Kako kazem ajd da jedemo, ili vidi tanjir i kasiku, on krene da kuka, da vrti glavom, mlatara rukama i gura od sebe. Ja mu juce dam smoki (koji mu mi inace nikada ne dajemo da jede, ali im u jaslicama daju), da vidim da li ce to hteti, vec ozbiljo zabrinuta da mi dete mozda ima neki ozbiljan problem sa gutanjem ili ne znam vec cime, i on ne da ga smaze, nego je i poslednju mrvu olizao. Tako da shvatih da je upitanju iskljucivo bezobrazluk i odlucih da se apsolutno vise ne nerviram. Kad bude hteo jesce, a kad nece na siluce ;)

: njamiii - 12. maj 2010 18:35:06(UTC)
MajaB, moje dete je 3 krajnik operisalo pre mesecipo dana, tada je imao 18 meseci i doktor nam je rekao da sve normalno moze da jede odmah taj dan jer je 3 krajnik gore, iznad grla tako da nema problema, s tim da hrana bude na sobnoj temperaturi. Mi smo mu taj dan za svaki slucaj davali kupovne kasice, posto su one skoro pa tecne, jer smo paranoicni, a i bili smo toliko riknuti i iscpljeni da nije ni bilo sanse da nesto spremamo, mada nije ni hteo da jede i sutradan smo mu dali pasirano, posle toga je jeo sve normalno. Jedina zabrana je bila sto se tice cucli, flasica, sisanja, slamcica to kao nije smeo taj dan zbog vakuma, s tim sto nam je doktor rekao da je ok da mu popodne damo da sisa. Niko nam nista o 7 dana nije rekao? Da li ste bili ili idete na kontrolu, pa da ih pitas? Gde ti je dete operisano? Mi smo operisani u cetvrtak i imali smo kontrolu u ponedeljak, pa onda u cetvrtak, pa danas (1,5 mesec kasnije, a sledeca nam je za 2 meseca)
Moram tanji da se zahvalim za preporuku, vodili smo ga kod profesora Dergenca, jako fin covek i izuzetan strucnjak. Dvoumili smo se izmedju njega i Kosanovica jer smo jos ranije culi za njega, ali nakon dodatnog rasptivanja na nekoliko strana odlucili smo se za Dergenca (mada je i Kosanovic, pored toga sto je extra frajer :D takodje izuzetan strucnjak). Nama je u celoj prici najveci problem bilo to sto on sisa i budi se nocu bar 2 puta da bi sisao, a pred operaciju od ponoci pa do 3,4 popodne nije smeo da sisa, pa je tu bilo muke zive. Probudio se oko 2 i do 5 kukao i konacno zaspao, a mi vec u 6 morali da ga budimo jer smo morali da budemo u bolnici u 15 do 7. Tako da je bilo bas cupavo. Posle podne, kada je konacno mogao da sisa zakomirao se i do sutrada spavao.
Sama operacije nista strasna, nezgodno je budjenje iz anestezije, jer su bas razdrazljivi i prvi vizuleni kontakt sa detetom (bar je meni bio strasan). Bio je sav mlitav od anestezije i polusvestan i sve je nesto mnjaukao, i nos mu je bio krvav i usi jer su mu i cevcice stavljali. Bas mi nekako bilo tuzno :(

: MajaB - 11. maj 2010 10:11:41(UTC)
Može li neko da mi pomogne oko oporavka posle operacije trećeg krajnika? Operisali smo Aleksi prošlog utorka treći krajnik i rekli su nam da narednih 7 dana mora da bude na dijeti i da jede samo kašastu hranu. Pošto tih 7 dana već prolazi kako sada da se ponašamo? Da li da odmah pređemo na normalnu ishranu ili postepeno? Šta je najbolje da polako počne da jede? On i pre operacije nije ništa jeo, a i sada nastavlja po ceo dan da pije samo čokoladno mleko, što nas dovodi u očaj! Ako neko ima neko iskustvo molim da ga podeli...

: Marlena - 4. februar 2010 13:16:57(UTC)
molim vas , napisite vasa iskustva ! kakva je procedura ? i sad ono famozno pitanje da li ce da boli?
Nemanja ima 3,5 god , imamo zakazanu operaciju za mart....
malo cu da gnavim, panicim , ali valjda me razumete :?

: jovannab - 23. novembar 2009 10:24:35(UTC)
Tanja,mi smo se resili sva tri krajnika pre skoro 10 meseci...i sad smo suuuuper...
Kad sam zapocela temu nisam znala ni kako se zovem!Zezali su nas par mesec na IMD a kad smo otisli na Zvezdaru,primili je odmah.Sutradan operisali,sve je super proslo.Hvala Bogu.Sutradan je vec jela gibanicu !!!!!Nisam mogla da verujem.Mislila sam da ce taj postoperativni tok trajati nekako drugacije,kao meni pre 15 god,ali hvala Bogu nije.
I sad posle 10 ak meseci mogu slobodno da kazem da mi je dete skroz novo dete-jede super,spava super...
I stojim iza toga da kome krajnici prave problem da ih treba podhitno vaditi napolje.
Puno pozdrava i puno sladoleda ...

: MissGak - 23. oktobar 2009 19:02:43(UTC)
Mi smo imali drugu vrstu operacije,ne znam kako to funkcionise sa krajnicima,nadam se da su im dali neki lekic da ublazi bolove.Mozda si vec i pomenula,a ja propustila...
Verujem da ce vec danas sve biti mnogo bolje,a naredna noc mirnija!
Ljubimo vas!!

: Ella - 23. oktobar 2009 13:44:20(UTC)
Bas sam dosla ovde da vidim kako je sve proslo, i hvala Bogu da je sve OK. Znala sam da ce oni to super pregurati, jer zaista mi deluje da imas jake i zdrave deckice. I naravno slazem se sa svima, u ovom slucaju, absolutno nisi kukavica, vec samo majka, a u majci svega ima i normalno je da brines i osecas tako kako osecas. Ja bi se osecala isto, sigurna sam. Cuvaj ih, ljubi, pazi i mazi zagrljaj . Najgore je proslo icon_wink Saljemo im pregrst :-* :-* :-* :-*  ja i moje devojcice!

: tanja. - 23. oktobar 2009 13:10:17(UTC)
Eh Ivana...teško mi je bilo da teže mislim nemože biti...al živ čovek sve izdrži...ne daj Boze nikome i čuvajte se (mislim na nas koji živimo u ovoj propaloj zemlji,bar po pitanju zdravstva) slusajte intuiciju , birajte doktore i terajte do kraja onako kako vi mislite ... Gospode , šta ja pišem " slushajte intuiciju " kao da dr ne postojeeee...... katastrofa ..šta više reći ......

: Iva&Lule - 23. oktobar 2009 11:44:21(UTC)
Tanja, hvala bogu da je sve proslo kako treba.Sto MissGak napisa nisi kukavica vec majka! Veruj da je mene potresla tvoja recenice:njih odvode,ostajem praznih ruku,oci pune suza,stegnutog srca..Zaista potresno zvuci,meni su suze krenule na oci i daj boze da to nikad vise ne osetis.Decaci je se svakim danom sve bolje osecati.Puno poljubaca saljemo malim herojima :-* :-*

: tanja. - 23. oktobar 2009 11:06:02(UTC)
Kontrola: dr je vrlo zadovoljan , jedino nam kapi predstavljaju problem, toliko su nemirni da od 5 kapi izgeda 2 stignu gde treba..tako da je sada rekao da stavljam 7-8 pa ce biti ok.

Zvjezdice zagrljaj zaljubljen

: zvjezdica - 23. oktobar 2009 8:56:20(UTC)
ma nisi ti kukavica.moja mama se jos uvjek sjeca,i mislim da nikad nece zaboravit,taj trenutak kad su mene odvele u operacionu sala.nije to nimalo jednostavno gledat ni kome a pogotovo jednoj majci.A kod je to slucaj sa dva djeteta.tako nemoj da sebe nazivas kukavicom.tjesim te jer sam i ja takva u ovakvim situacijama.drago mi je da su oni dobro.javi sta je bilo na kontroli

: tanja. - 23. oktobar 2009 3:18:18(UTC)
MissGak zagrljaj hvala ti mila, ali ipak jesam kukavica i panicar, kada smo se jutros pojavili u 07h ispred prijemne sobe bilo je oko 15. malishana ...ja sam bila najveci panicar od svih roditelja..ili nisam umela a sakrijem koliko mi je loshe...Istina ,kada su nam uzeli M&M iz ruku ,osecala sam se tako nemocno...odoshe tamo iza vrata " operacioni blok" a ja ostadoh onako praznih ruku, punih ociju suza,stegnuta srca...Boze kakav osecajjj ...samo da ga nikada u zivotu vise ne osetim...

Milosh i Marko bash loshe spavaju nocas, verovatno organizam tek sada postaje svestan sta ga zadesilo, mnogo piju i mnogo pishke :) vec sam im po dva puta menjala pelene, zale se , placu .. boli ih malo, nervozni..... sve je to valjda normalno, a meni se san razbio a moramo u 8h biti u GB na kontroli icon_rolleyes opet cu biti ceo dan kao pregazena

: MissGak - 23. oktobar 2009 3:02:51(UTC)
Tanja,nisi kukavica,samo si majka!Znam vrlo dobro kakav je osecaj kada ti odvode dete,da ne kazem odvoze od tebe iza tamo nekih vrata,a ti ostajes na hodniku,sa nekim hladnim talasom u glavi,grlom koje se steze.A oni,tako mali, su uvek najhrabriji u svemu!
Neka su oni samo to sve pregrmeli,sad zivot ide dalje,a sto se tuzbe tice tu te podrzavam.Ako imas nerava i snage tuzi je,nadam se da ce imati nekog efekta.Mislim da to je i jeste prblem sto se ljudi vec godinama unazad jednostavno mire sa svim tim griznim cinjenicama vezanim za nase zdravstvo!
Ljubi malisane!!!!

: tanja. - 23. oktobar 2009 2:17:49(UTC)
U posednje vreme imam malo problema... poslovno, porodicno( moji, da ne kazem "bivsa" ili "stara" porodica) , evo sada i ovo sa zdravljem dečice i to obojica u isto vreme kao grom iz vedra neba (a do 2 godine skoro da ni jedan antibiotik nisu popili)..tako da trenutno imam manjka i vremena i snage za tužbu ..ali to je samo trenutno, vec sledece nedelje otici cu kod advokata da se posavetujem ima li svrhe tuziti je. Doktori i uopste zravstvo drze se kao sv.creva ne mozes nikoga da optuzis odmah se javi gomila zadovoljnih pacijenata, desetine kolega sa punim ustima hvale za kolegu/koleginicu ma uzas... moj otac je prosao nesto slicno pre desetak godina i uz najbolje advokate nismo isterali pravdu na videlo, odjednom je sva papirologija nestala...mada je i moj otac u sve to usao malo nespreman i u jako teskom psihickom stanju ( jer je tada izgubio suprugu, moju majku) nije on bio u tom momentu dovljno jak i priseban da bi uradio nesto konkretno a i sami znate na sta su licile devedesete u Srbiji .... ma sve je to neka druga tuzna prica....
Samo zelim da kazem da cu pokushati neshto da uradim ali ako mi adv.savetuje da ne gubim zivce uludo - otici cu i zaista cu svasta da joj sručim u lice.
Jos bih htela da skrenem paznju , svi koji svoju decicu lece u Siminoj da jednostavno zaborave da tamo postoji ushni i da pedijatru kazu, cim predlozi pregled kod ushnog , da nece ici u taj dz vec da im da uput za specijalistu!

: jelenaorg - 23. oktobar 2009 1:32:54(UTC)
Tanja jesam li ti ja rekla da si oni kao stene :) predivno sto su stigli da se igraju popodne sjajno. Tvoje stanje apsolutno razumem , verovatno bi i ja reagovala tako ... a i sama znas u kakvim sam sve situacijama bila. Zaista te razumem. Presrecna sam zbog njih, divnooo ali divno sjajni momci.

Tanja ja te aposlutno za tuznu podrzavam, dosta je cutanja i dosta je preskakanja preko svega i svacega, ako iams zivce a znam da ih imas i zeludac za proces od mene imas samo podrsku NAPRED i u to ima ogroman respekt dosta se u ovoj zemlji za mnogo krupnije stvari zabada glava u pesak , zato nam i jeste tako kako nam je. Tuzi stoku ... da ne lajem dalje

: njamiii - 23. oktobar 2009 1:17:44(UTC)
Ma 'de cesh pored dvoje dece da je tuzakash... Chuvaj zivce za buduce modrice i posekotine ;) Al' idi i iznapushavaj je najstrashnije i prijavi je direkotru dz. Od tuzbe i ovako i onako mrka kapa, samo ce te dodatno isfrustrirati.

: pahuljica - 23. oktobar 2009 1:16:59(UTC)
Odmarajte se!
Bice sve dobro.
:-*

: crvena sonja - 23. oktobar 2009 0:53:56(UTC)
Drago mi je da je sve dobro proslo.Ljubi Milosa i Marka i gore glavu nije lako biti mama.Ja sa zaplakala kad su ga odveli u salu.Boli srce.

Tuzi je ako imas zivaca i volje da isteras do kraja.

: tanja. - 23. oktobar 2009 0:40:09(UTC)
Neshto se mislim da li da tuzim ushnu iz DZ imam napismeno njen izvestaj da je sa ushima sve u redu i posle tri dana izveshtaj specijaliste da je potrebna hitna operacija.... kadtedovatim

: tanja. - 23. oktobar 2009 0:29:56(UTC)
.... preziveh ja ovaj dan ...Danas sam ovde usla u najgorem trenutku,kada mi je najteze bilo -pa tako i zvuci moja poruka :( :( :( :( :( toliko mi je tesko bilo kada su ih uzeli da sam se za malo onesvestila, samo sam osetila da mi se "glava ohladila" i obrazi poceli da bride a uz to sve reka suza... ostale majke su bile uzrujane ali ni priblizno kao ja pa su me tesile...a ja sam pozurila ovde vama da se izjadam ... :( mnogo vam hvala na svakoj reci koju ste mi uputile...ja sam izgleda po ovom pitanju jedna veeeelika KUKAVICA , ne mogu da verujem icon_rolleyes )

Sve u svemu , operacije su dobro prosle , dobro su podneli anesteziju sto me u stvari najvise plasilo... prvo je izasao Marko(09.25) i bio je strasno razdrazljiv nekih 20-30 min a onda je zaspao... posle pola sata izashao je Milosh(10h) , on se malo teze smirio, trebalo mu je 45 min ali je i on zaspao i lepo se odmorio, sto se situacije sa ushicama tice , bilo je dosta gnoja i morao je dr da im stavi cevcice (objasnio je da same ispadnu posle nekog vremena i on kaze najvaznije je da sluh nije ostecen a sve ostalo ce biti u redu) dobili su cefaleksin da piju i Marocen kapi da stavljamo u ushi nekoliko dana.. ,sutra ujutru idemo na kontrolu pa ce mi objasniti oko kupanja -ne sme voda uci u ushi dok su tu cevcice.. i da josh jedna vazna stvar -ne treba da piju na flashicu zbog vakuma...sto nam predstavlja veliki problem , navikli su na toplo mleko iz flasice pre spavanja...
Vec oko 13h su nas otpustili da idemo kuci , mogli su normalno da jedu i piju , prilicno dobro raspolozeni, odspavali su malo od 14 do 16.30 i ustali orni za igru, dosle su moje dve drugarice izigrale se sa njima i bile u shoku kako se ponashaju kao da nista nije bilo :) na moju veliku radost :)
Izgleda da je danas nekako najteze meni bilo ,toliko sam se isplakala, mislila sam da cu da se istopim, sreca pa su me ljudi zvali non stop na mob i skretali mi paznju...najbolje me "otreznila" nasha Anka koja me dobro izgrdila (u svom stilu :) ) a onda mi spustila slusalicu ... posle joj bilo zao pa mi je slala poruke da me ohrabri :) i takoooo saznala sam da sam kukavica i da imam veliki problem u ovakvim situacijama, sto je porazavajuce za mene(razmisljala sam...kakva sam ja to majka - padam u nesvest od operacije krajnika icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes uzass! uzass!! moram se potruditi da ojačam i budem spremna na neke situacije ...kaze mi dr " e gospodjo moja draga, koliko ce puta doci sa modricama, posekotinama...ne daj Boze razbijenih zuba... " a meni opet ne beshe dobro... icon_rolleyes

Moram jos da napishem da bih ushnu iz DZ doslovce zadavila!!!!!! Da je videla na vreme upalu svega ovoga ne bi bilo!!!!!!

Eto , drage moje sada znate imate na forumu jednu veliku kukavicu ....ali se iskreno nadam ne zadugo tusiranje
Još jednom puno,puno vam hvala! Volim vas i ljubim jako :-* zaljubljen

: T3 - 22. oktobar 2009 12:33:54(UTC)

tanja draga uz tebe smo..to je rutinska operacija sve ce proci u najboljem redu i biti ok,nemoj se sekirati.samo i tebi ko ni svakoj majci nije svejedno gledati kako joj decu vode u salu ili na operaciju znam to iz iskustva i zato razumem kako se osecas... icon_cry

nemoj plakati ...i javi kako su nam hrabre momcine...    zaljubljen zaljubljen

: kika - 22. oktobar 2009 10:52:41(UTC)
zagrljaj zagrljaj zagrljaj TU SMO DRAGA zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Ella - 22. oktobar 2009 10:26:08(UTC)
Puno zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj   i jos vise  :-* :-* :-* :-* :-* za male hrabrice i njihovu mamu! Bice sve OK!!!! Javi se da znamo kako je sve proslo!

: kicun - 22. oktobar 2009 9:10:16(UTC)
Tanja draga zagrljaj zagrljaj zagrljaj uz tebe smo i cekamo da nam javis kako su nam drugari.

: tanja. - 22. oktobar 2009 9:02:21(UTC)
upravo ih uvedose u salu a ja se gusim u suzama...ni sanjala nisam da ce mi biti bas ovako...videcemo sta nas posle ceka.....

: jelenaorg - 22. oktobar 2009 1:21:12(UTC)
zagrljaj zagrljaj zagrljaj za vas ... sve sam ti rekla da ne ponavljam ovde, ti si ogledalo , ti si im sve i ostani jaka za njih kad nisu tu onda radi sta ti se radi, placi ako ti se place. Ali pred njima pozitiva i osmeh. Bice sve ok Tanja , mali su oni ali su jaki!
Cekamo izvestaj sutra kako je proslo, ako budes imala snage, volje i vremena javi nam ...hajmo Marko, Milose vi ste hrabri momci :-* :-*

: tanja. - 22. oktobar 2009 1:07:57(UTC)
Drage moje ...sutra nam je veliki dan sa Božijom pomoći .
Krajnike operisemo u GB kod profesora Dergenca ,kažu da je jedan od najboljih kod nas, čula sam već nekoliko pohvala na njegov račun, inače mm je on operisao treći krajnik pre 30 godina na živo i posle "operacije" otišao u vrtić...ma biće verovatno sve ok samo sam ja malo paničar kada su M&M u pitanju.. za sebe nikada ne bih toliko brinula,ali sama pomisao -tako su mali, pa totalna anestezija, sećam se moje mladje sestre kako se teško budila iz totalne anestezije posle operacije sva tri krajnika pre oko 15 god, Mene su posle CR za malo oživljavali, isto sam tesko podnela anesteziju ...tako da se najezim kada pomislim da će sutra njih uspavljivati... prošle nedelje sam jedva rešila da ih odvedem da izvade krv iz vene(za krvnu grupu) i to mi je bila teška muka,bojala sam se da će ih bosti nekoliko puta, da neće lako naći venu...pa sam obisla sve privatne lab.na kraju smo izvadili u zavodu za transfuziju i hvalaBogu samo su ih po jednom bocnuli,nisu puno ni plakali. što se tiče razdražljivosti ,takvi su vec par nedelja pa mi još koji dan (dok im sve te mukice ne prodju) neće teško pasti...najvažnije mi je da njih ništa više ne muči i ne boli, uz taj konstantni pritisak i bol u ušicama rastu im i petice tako da mogu samo zamisliti kroz kakav period prolaze.....
Moram probati sa da odspavam užasno sam napeta, ustajemo u 06.15
SVE VAS PUNO :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* beskrajno hvala!!!!!!!!!!!

: kika - 21. oktobar 2009 9:06:52(UTC)
JA SAMO DA DODAM, NE MORA DA ZNACI DA CE DECA BITI RAZADRAZLJIVA POSLE ANESTEZIJE, MOZE DA SE DESI DA SE BUDE MAZNO LENJO I POSTEPENO, I DA SU SAMO MALO MAMURNI. TAKO DA SE NE BRINES I NE OCEKUJES NISTA, ZNAJ DA CES SVAKAKO U TIM TRENUCIMA I SAMA NAJBOLJE UMETI SA NJIMA, PA TI SI IM MAJKA, TO JE ZLATNI KLJUC, I BICE SVE OK.

: crvena sonja - 21. oktobar 2009 1:15:11(UTC)
Pripremi se da na dan operacije od ponoci pa sve do operacije deca ne smeju nista ni da jedu ni da piju.
To mi je bilo najgore koliko se puta nocu budio i trazio vode.Bio je odveden salu u pola 11 ujutro i tek u pola 2 smeo je da popije caja 14 h bez icega.
Kad su ga odveli sisla sam da kupim sendvic i pojela ga dole jer u sobi je bilo jos dvoje gladne i zedne dece koja su cekala operaciju.

Kad su ga doveli u pola 12 probudili ga iz anestezije,ponovo sam ga uspavala i povremeno se budio.Nakon tih 2 sata kao je odspavao kao preporodjen trckao je hodnikom i u sobi za igru sve je bilo ok.

: nicegirl - 21. oktobar 2009 0:53:28(UTC)
Tanja, samo opusteno, moli boga da se sve zavrsi sto pre, veruj mi, vece je mucenje vadenje krvi za sve te analize nego sam oporavak (veruj mi znam, mi smo ponavljali analize 5 ili 6 puta, dok nismo imali normalan broj leukocita, stalno je imala uvecane). Moja Mihaela je vadila treci krajnik pre godinu i po dana, u petak oko 12 izasla iz sale, bila malo nervozna sto su je probudili iz anestezije, posle je odspavala jedno 2 sata, dobila brufen, u 16 h otisli kuci, uvece je vec divljala po kuci (tada je imala 2 godine). Mada mi smo morali i cevcice da ugradujemo, ali nije ni to nista strasno, bolje i cevcice nego ostecen sluh, slozices se samnom. Ali, posto je bila mala za vadenje sva 3 krajnika, sad cemo pretpostavljam vaditi i ova 2, posto su joj non stop uvecani i ima ceste upale. Treci krajnik se nije vratio.
A gde vi vadite krajnike? Mi smo u zemunskoj bolnici, operaciju je radila dr Cvorovic, predivna zena i odlican specijalista. Ako kojim slucajem idete tamo spremi se da gladujes, jer majke nemaju hranu (posto ti ne treba uput, jer majke su samo zbog dece tamo da bi ih cuvale) Ne znam samo ko bi ih cuvao, kad nema dovoljno sestara.
Pa jos jednom, samo opusteno, bice sve ok.

: Ella - 20. oktobar 2009 21:33:43(UTC)

Sad sam procitala celi post. I zaista je ponekad zabrinjavajuce kad dr kazu da to nije nista, u vezi dosta stvari vezano za zdravlje nase dece. Sad je Stella bolesna, jako kaslje, bas suv kasalj vec vise od 7 dana, nos joj non stop zapusen koliko god da ja cistim serumom i stavljam kapi :(, ona ima slajm koji ne zna da ispljune (a i toga me je strah da ne ode na pluca) icon_rolleyes . Nema T, ali bio je jedan dan kad je povracala i nista nije jela. Juce je odvedem kod pedijatra, i prvo sto je uradio, pregledao joj je usi. Bilo je skroz ok, ciste usi, a nos zacepljen. Zamolio me je da joj redovno cistim nos, jer u slucaju da to ne radim doci ce do usiju, i eto istog problema (predpostavljam kao vaseg, Tanja).

Jel operacija u cetvrtak? Eto i zvezdica ti lepo kaze koja ima sama iskustva sa tim da ne brines previse. Razmisljaj kako ce ti deca biti zdravija posle i da je ovaj zahvat neophpodan da bi njima bilo lakse. Sigurna sam da u buducnosti necete vise imati problema. Zato samo razmisljaj pozitivno. Iako te razumem jer sama sam takva da ne podnosim miris bolnice, kamoli pogled na sva instrumenta, igle itd...  doomed Al prednost je da oni su jos mali, i oni nece imati strah. Da li ce biti pod totalnom anestezijom? Kako to ide kod nas? hmm I da li ostaju da prenoce u bolnici?

I ovo ce sve proci, i svi cete biti :) znam!  icon_wink

zagrljaj zagrljaj za dva hrabra deckica!

: tanja. - 20. oktobar 2009 21:18:29(UTC)
Zvjezdice zagrljaj zagrljaj zagrljaj znaci mi svaka rec ! Hvala puno :-* zaljubljen

: zvjezdica - 20. oktobar 2009 9:12:55(UTC)
Prije 15 godina i ja sam isto tako stalno kasljala,zacepljen nos i sve to sto si ti nabrojala.Posto je bio rat niko je bas puno paznje tome pridavao jer su maslili da je neka jaca prehlada.Medu ja svaki dan sve slabije cula i na kraju dijagnoza upala treceg krajnika i mogucnost da izgubim sluh.Tad sam operisala taj krajnik i ugradili mi neke cjevcice u usi koje se vade nakon 6 mjesci.Evo i od je proslo punooo godina.Nikad se krajnik nije vratio,nisam imala nikakvu jacu upalu grla a cujem odlicno.Znam da ne znaci puno ako ti kazem da se nebrines al et iz mog iskustva vidis da sve dobro prode.

: jelenaorg - 17. oktobar 2009 13:21:53(UTC)
sad citam sta se desava Tanja zagrljaj glavu gore preguracete vi to znam da ce te imati najbolje lekare za decu . U DZ na B. Brdu imaju aparat za merenje sluha nista se ne ceka isti dan ti izmere nama uvek mere kad imamo upalicu , vidi raspotaj se pa odite tamo. Dakle nema sta ORL da ti kaze aparat sam meri i ja sam prezadovoljna tim nacinom dijagnostike posto su nama za svaku sitnicu prepisiva;li antibijotik zbog navodne upale uha.

Bice sve ok uz tebe sam zagrljaj

: tanja. - 17. oktobar 2009 3:50:40(UTC)
Da znate samo kako mi svaka rec znaci zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj hvala vam do neba!
...i ja sam tako nervozna , tesko mi je kada ih bockaju pa krv iz prsta pa koagulacija u ponedeljak iz vene -e to ne znam kako cu preziveti :( da mi nije mm nikada ih ne bih mogla drzati dok im vade krv iz vene - i sama dan danas padam u nesvest od te igle, za vreme trudnoce svaki put sam morala lezati ... ma sad bzvz skrecem sa teme ali htedoh reci koliko mi je sve to strasno...
Grozno se osecam sto ih ranije nisam odvela kod OZBILJNOG DOKTORA a ne kod ovih ćoravih baba u našem DZ kadtedovatim ...
Verujem da ce sve biti u redu , nadam se da cemo izbeci cevcice koje je sonja pomenula ... i da, operisu se istog dana , samo je tako moglo da ne cekamo previse , imam srece pa je mm ovih dana non stop kod kuce i vrlo je spretan oko dece tako da ce mi biti velika pomoc
Danas smo podigli rezultate i leukociti su u normali ali blizu gornje granice moramo u ponedeljak kod specijaliste da vidi da li je to od krajnika jer ako imaju neku drugu upalu morace odloziti operaciju, a mene ta varijanta jako plasi zbog sluha ...cula sam da sto se duze ceka veca verovatnoca za ostecenje sluha

: pahuljica - 16. oktobar 2009 17:02:12(UTC)
Tanja, zagrljaj samo misli na to kako ce im biti dobro kada preguraju operaciju.
Jedan :-* da vam sve opet bude po starom.

: Dorothy - 16. oktobar 2009 15:03:29(UTC)
Tanja, strasno je kako ste prosli sa dr, uzas ko leci decu! I na koji nacin!
Sto se tice operacije treceg krajnika, operisali smo ga i stvarno nije nikakav problem. Sve je brzo gotovo, uvece smo isli kuci, Dora je vec po podne jela puding i uglavnom nije neki problem. Samo smo mi posle dve godine ponovo isli na operaciju, ali sada i preostala dva krajnika, i drugi put je vec bilo malo teze, mada ni to ne jako strasno.
Ja sam bila strasno uplasena i nervozna pre i za vreme same operacije, ali nema potrebe, sve to bude OK. Mislimo na vas, ljubimo vas i pisi kako je proslo!!!

: Iva&Lule - 16. oktobar 2009 12:19:23(UTC)
Citat:
tanja. - 15/10/2009 23:50

Evo mog iskustva do sada...
Od pocetka septembra Marku je bio zapusen nosic , posle nedelju dana isto i Milosh. Isli smo nekoliko puta u DZ kod nase dr i ona je govorila samo da cistimo sekret , tako smo i radili,medjutim sekret nije nestajao vec je bio sve uporniji, poceli su vec ozbiljno i da kaslju...po treci put posetili smo nasu dr i poslala nas je kod ushnog u dz, "gospodja ushni" je rekla da Marko ima upalu uha(dobio cefaleksin da pije) a Milos jos uvek ne ali ako ne budemo uporni u izvlacenju sekreta dobice i on icon_rolleyes a deca vec mesec dana unazad imaju traumu od aparata za vadjenje sekreta iz nosa...cistili mi tako,cistili i za nedelju dana kod ushnog na kontrolu , kaze dr -"odlicno " da Marko ispije sirup do kraja i to je to...vidim ja stanje isto, nisam doktor ali vidim kako mi deca dishu, kako jedu, spavaju,koliko su nervozni.... i na svoju ruku odemo kod specijaliste (bez uputa jer je porodicni prijatelj) i covek ima sta da vidi icon_eek kaze hitna operacija trecih krajnika i jedan i drugi ..ja samo u nesvest sto nisam pala ..a dr iz dz mi rekla sve je u redu idite kuci , mogla su deca gluva da mi ostanu poguzi kadtedovatim srecom , sluh nije stradao , i spremamo se za operaciju sledece nedelje. Prvo sam bila u shoku, pa sam digla sve na noge dok mi ne saznaju sve o operaciji , koliko je teska, koliko traje, koliko ja mogucnost da se krajnik ponovo pojavi... sve u svemu nadam se najboljem . Najvaznije je da me intuicija naterala da odem samoinicijativno kod specijaliste za orl i ako smo nedelju dana ranije bili i rekla nam je da je sve u redu (zadavila bih tu zenu) i da smo konstatovali sta je po sredi i sta nam je ciniti sa je sve na nashem doktoru ....

Znam da si i pre pisala o sekretu iz nosa,temperaturama...Secas se kada sam ti napisala da odete kod specijaliste ili usnog da pregledaju deci usi da se sekret nije slivao...Treba jako voditi racuna,zao mi je sto si naletela na takve doktore i deca su se samo patila...Videces kako ce biti preporodjeni posle operacije,jer znam deca koja su cesto bila bolesljiva,imala temperature,slab apetit uglavnom su im smetali krajnici.Posle operacije sve je islo kako treba...Drzim fige da prodje sve u najboljem redu i kad budes imala vremena napisi post o tome kako je sta proslo.

: crvena sonja - 16. oktobar 2009 10:38:50(UTC)
Tanja nemoj da se nerviras.Upravo smo prosli operaciju treceg krajnika i nije tako strasno.
Bilo je indikacije da ce nam stavljati i cevcicu u uho,ali se timpanometrija poboljsala tako da smo to izbegli.Samo tri puta dnevno marisol i izvlacenje iz nosa.To poboljsava prohodnost kanala.
Jedino ce ti mozda biti problem ako obojicu budu operisali u istom danu.Jer posle operacije i budjenja iz anestezije budu razdrazljivi i treba biti uz njih,a to je malo teze sa dvoje dece.

Puno srece nasim vrsnjacima i da sve bude ok.

: Daria - 16. oktobar 2009 9:00:08(UTC)
Tanja, zagrljaj zagrljaj zagrljaj bice to sve o.k.Zao mi je sto ste se toliko dugo patili bez prave dijagnoze:( ,ali bitno je da si ti poslusala sebe i bila uporna u otkrivanju problema. Zelimo vam da operacija prodje odlicno i da se nasi mali drugari brzo oporave.Mislicemo na vas zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: tanja. - 16. oktobar 2009 0:50:24(UTC)
Evo mog iskustva do sada...
Od pocetka septembra Marku je bio zapusen nosic , posle nedelju dana isto i Milosh. Isli smo nekoliko puta u DZ kod nase dr i ona je govorila samo da cistimo sekret , tako smo i radili,medjutim sekret nije nestajao vec je bio sve uporniji, poceli su vec ozbiljno i da kaslju...po treci put posetili smo nasu dr i poslala nas je kod ushnog u dz, "gospodja ushni" je rekla da Marko ima upalu uha(dobio cefaleksin da pije) a Milos jos uvek ne ali ako ne budemo uporni u izvlacenju sekreta dobice i on icon_rolleyes a deca vec mesec dana unazad imaju traumu od aparata za vadjenje sekreta iz nosa...cistili mi tako,cistili i za nedelju dana kod ushnog na kontrolu , kaze dr -"odlicno " da Marko ispije sirup do kraja i to je to...vidim ja stanje isto, nisam doktor ali vidim kako mi deca dishu, kako jedu, spavaju,koliko su nervozni.... i na svoju ruku odemo kod specijaliste (bez uputa jer je porodicni prijatelj) i covek ima sta da vidi icon_eek kaze hitna operacija trecih krajnika i jedan i drugi ..ja samo u nesvest sto nisam pala ..a dr iz dz mi rekla sve je u redu idite kuci , mogla su deca gluva da mi ostanu poguzi kadtedovatim srecom , sluh nije stradao , i spremamo se za operaciju sledece nedelje. Prvo sam bila u shoku, pa sam digla sve na noge dok mi ne saznaju sve o operaciji , koliko je teska, koliko traje, koliko ja mogucnost da se krajnik ponovo pojavi... sve u svemu nadam se najboljem . Najvaznije je da me intuicija naterala da odem samoinicijativno kod specijaliste za orl i ako smo nedelju dana ranije bili i rekla nam je da je sve u redu (zadavila bih tu zenu) i da smo konstatovali sta je po sredi i sta nam je ciniti sa je sve na nashem doktoru ....

: jovannab - 19. januar 2009 14:18:30(UTC)
Ogniki,ne znam sta da ti kazem.Kad smo pre 2 meseca,odveli dete na ORL,Taj dan je primila 5 penicilin i njoj nista nije bilo bolje.Glavu nije dizala niti je pricala,da nekazem da nije niti jela niti pila vodu.Doktor specjalista ORL-a je rekao da su krajnici ok?????Sa sve velikim abcesom na krajnicima??????A sad kad se stvori taj abces operacija se radi bukvalno odmah,on je njoj odlozio zato sto nema 16 kg vec 14.I kao da dodjemo za 2 meseca na kontrolu pa da vidimo sta cemo za operaciju. icon_surprised ops:
E sad kad djavo ne da mira,taj mesec je imala 4 upale krajnika,jednu za drugom,penicilin nista nije pomogao a ni jedan drugi antibiotik.Imunitet pao na minus beskonacno.Pa posle nedelju dana od kako smo posetili ORl,otisli smo opet da bi covek zanemario 2 Kg i zakazao hitnu operaciju sad za 26 januar.
Od nove godine neidemo ni u vrtic niti bilo gde,u karantinu smo.Danas vadimo briseve i molimo Boga da budu sterilni.
Inace,ona Bogu hvala nije imala problema sa sluhom,ali joj se streptokoka nikad nije pokazala na krajnicima vec u pljuvacnom kanalu,pa je 5 puta imala upalu pljuvacne zlezde.I naravno antibiotici,pa opet nista.
Verujem ti da si poludela.Drugi put kad smo u roku od nedelju dana otisli kod orl-a nisam ni malo bila fina prema njemu.Pa tako da sam zakljucila da moras biti uporna.Da nismo opet otisli ko zna kad bi i da li bi joj u opste i operisali.I trazi misljenje vise doktora,svako vodi svoju politiku.
P.S.Zaboravih da kazem da nam je doktor rekao da se za 2 meseca ugoji 2 kg????????A moje dete je za god dana dobilo jedva kilogram...sta drugo da vam kazem? icon_twisted

: ogniki - 17. januar 2009 15:14:05(UTC)
Morala sam da vam se pridruzim u vezi ove teme.Moj sin ima 6 godina i uvecan treci krajnik(umereno oslabljen sluh)a operaciju su nam zakazali u maju !!!!!!!!!!Doktorov komentar je bio de ce mu se stanje za tri mes.mozda ipopraviti pa nece ni trebati operacija(ne znam od cega ce da se popravi samo od sebe?).Inace ima ovaj problem vec dve godine i samo su nam ispisivali neku bezveznu terapiju od koje je njemu samo trenutno bilo bolje ali se posle sve vrati na staro,i sa kad smo konacno stigli da se vadi krajnik moramo da cekamo 3,5meseca icon_evil nemam reci

: jovannab - 4. decembar 2008 12:57:29(UTC)
Dorothy,opet punooooooooo ti hvala.Sad znam sta me ceka :))

: Dorothy - 4. decembar 2008 12:10:57(UTC)
Jovannab, i ja mrzim bolnice, stvarno mi je grozno tamo i kad idem nekom u posetu, a kamoli kad treba da ostanem u njima.
Ne budeš sa detetom kada se uvodi u anesteziju, dođu po njih u sobu i odvedu ih u salu (ti ostaješ u sobi), tamo im stavljaju braunilu, i zatim kroz nju daju sve što treba. U sobu ih i vrate posle operacije, ti tamo čekaš sve vreme, tako je barem kod nas.

: jovannab - 3. decembar 2008 17:35:58(UTC)
Dorothy,hvala ti puno...Nama su odlucili da sva tri vade zajedno,mada je tako i mnogooo bolje.
Eto mi 23.1 idemo na pripremu,pa posto je to petak,idemo kuci,pa u ponedeljak dolazimo na operaciju.
Cula sam od vise roditelja da im je najgore palo budjenje iz anestezije.
Iskreno,nas dve smo u maju lezale na Institutu zbog upale pljuvacne zlezde i taj dan kad smo primljene prosao je uzasno.Ma sam prijem,izbacili me napolje iz sobe za intervencije dok su joj stavljali braunilu,da dok je moja Boka vristala unutra ja napolju...Da bi me u roku od 5 min pozvali da udjem i ja je savladam.A kad sam usla dobro ih nisam ubila,prizor je bio odvratan.Tako da tad sam se bas uplasila,a i ona,mada je to nju brzo proslo...i nadam se da i sada nece biti tako.
Pa zato i pitam kako sve ide,da se pripremim psihicki.Iskreno,od malena vucem fobiju od bolnica i za mene je to mnogo veci sok,nego za nju,ali ja ga zbog nje MORAM kako znam i umem pobediti...
Dorothy,mozda cu zvucati glupo ali zanima me kako ide sve to kad im se daje anestezija.Ti si bila sa svojim detetom dok je primalo anesteziju ili ne?

: Dorothy - 3. decembar 2008 14:49:58(UTC)
Evo pokušaću da ti prenesem naša iskustva.
Mi smo treći krajnik operisali sa 4 godine, a onda sve ispočetka sa 6 godina preostala dva krajnika, tako da je moje iskustvo, a i lično mišljenje da ako se operiše onda svakako sva tri krajnika odjednom, a ne dve operacije kao mi!
E sad sama operacija, dođe se za prijem u bolnicu dan ranije, sutradan se obavi intervencija i taj dan se ostaje da se prespava, pa ako je sve OK (a obično bude) sutradan se ide kući. Operacija traje relativno kratko, u opštoj anesteziji. Nama je najgori deo bio buđenje iz anestezije, Dora se jako teško budila i to oba puta i taj deo nam je bio grozan, ostalo nije tako strašno. Posle dva sata od operacije dobiju hladan čaj i mogu dobiti nešto za bolove ako se žale da ih boli.
Sutradan već polako kreće kašasta hrana, ali sve hladno. I oni su uglavnom već na nogama, igraju se, malo teže gutaju par dana i to je sve. I mnogo lakše prebole operaciju kada su manji, nego kasnije.
Ako te još nešto konkretno zanima, pitaj slobodno!

: jovannab - 3. decembar 2008 14:22:04(UTC)
unapred se izvinjavam ako ovakva tema vec postoji,mada nisam nasla nista u vezi sva 3 krajnika.
Mojoj cerkici koja ima 3 god,krajnici prave problem od samog rodjenja.Prvo su bili uvecani da bi na kraju svaka upala krajnika bila zakacena i upalom pljuvacne zlezde.
U proteklih mesec dana 4 puta je imala upalu krajnika.Operacija nam je zakazana za januar 2009 na Institutu za Majku i Dete,pa me konkretno zanima da li neko zna kakva je procedura operacije i ako su i kako su to vasa deca "prebolela"...
Unapred zahvalna Jovana