Obaveštenja

Icon
Error

: K@j@ - 17. februar 2010 14:14:29(UTC)
Ja sam bebi stavljala uvek par zrna kima u vodu koju prokuvavam i nikad ali nikad nije imala grceve, ne znam ni kako to izgleda bravo I super pije vodu, posle mi je neko rekao da stavim malo zutog secera u vodu jer je imala produzenu zuticu i da to kao pomaze neznam Kasnije mi dr kaze da mogu polako da pocnem da je navikavam na nezasladjenu vodu icon_eek icon_eek Dobro pa se nije ni navikla na zasladjenu, tek sam joj par puta dala pre nego sto mi je rekla, a lepo dete pilo obicnu vodu, sad ni sama ne znam sto sam joj stavljala taj secer poguzi
Nikakve cajeve joj ne dajem, niti je ikad pila, samo obicnu vodu sa malo kima, a sada i bez njega icon_lol icon_lol Mislim da nema potrebe da ih pije kad vec normalno pije vodu... neznam

: Blue - 14. februar 2010 15:11:29(UTC)
Mi smo pili one Hippove čajeve u granulama koji su meni odvratni jer su puni šećera i ko zna čega još icon_mad
par dana pre navršenog petog meseca išli smo kod lekara zbog prehlade i rekla je da mogu slobodno da mu kuvam kamilicu u cvetu. jedna kaf. kaš. se prelije sa 250ml vode.
tako da sad pijemo samo to i vodu i ponekad one kupovne sokiće dok ne kupimo kvalitetan sokovnik. ne dodajem mu šećer uopšte.

: GaGaT - 9. februar 2010 4:43:26(UTC)
Caj od komoraca i kima moze da se daje bebi od druge nedelje zivota ukoliko beba ima gasove. Ja recimo svojoj bebi uopste ne dajem cajeve. Dala sam joj taj caj za ovih 6 skoro 7 meseci mozda 2-3 puta jer sam citala da je taj caj dobar jos i za zatvor pa sam joj zato i dala. Inace ovde ni nema tih nekih baby cajeva da se kupe, niti ih doktori nesto preporucuju, ali ukoliko je potrebno naravno da mozes da das, caj od komoraca i kima ili caj od kamilice i sl.
Znaci ne treba da dajes cajeve svojoj bebi ukoliko ti lepo sisa, napreduje i nema gasove. Ukoliko smatras da je stomacic muci mozes da joj das!

: missjeksi - 9. februar 2010 2:18:29(UTC)
Mene zanima od kog meseca se daju bebi cajevi, recimo komorac ili kim,anis? Moja beba je stara 6 nedelja.U roku 24 sata koliko je bebi dovoljna doza? Da li se daje pre ili posle podoja? Da li vam je to savetovao pedijatar? Hvala svima na odgovorima!

: aleksandrija - 10. januar 2010 10:06:48(UTC)
Zdravo
Cerkici od 5,5meseci dajem Hippov caj od kamilice i to otprilike po 150ml dnevno(mada na kutiji pise 100ml), pije i vodu doduse ne tako kao caj i nemam nikakvih problema sa njom hvala Bogu. Ali zato imam sa zaovom jer nagovara mog muza da dajemo bebi caja koliko hoce da pije jer je ona tako radila sa svojom decom.
U pocetku mi je bilo smesno sve to ali vise nije.
Caj cu davati bebi koliko hoce samo ako promenim jer ovaj Hipp je dosta sladak.
Pogotovu me nervira sto joj svaki put dok joj spremam da jede oni (moj muz ili njegova sestra) daju da pije caj i posle imam problem jer normalno nece da jede kako valja posta napuni stomacic cajicem.
koji caj da uzmem koji ne sadrzi toliko secera???

: adrijana - 24. mart 2009 0:03:37(UTC)
Bebo pa on je vec veliki decak icon_lol , moze on obicne cajeve. Ja sam mojim klincima davala obicnu kamilicu, ili baby caj ( ne znam, koji proizvodjac), kad su imali 2 meseca! I to nisam ja izmislila meni su to na savetovalistu rekli! Samo normalno da mu neces davati caj koji dugo stoji, nego uvek svez. caos

: Zhunga - 23. mart 2009 11:23:09(UTC)
Bebo, ja mojem bebcu dajem caj od nevena i to vec od kraja prvog meseca i super je i za stomak, a nije jak. uglavnom stavim jedan cvet, jer su veliki u 150 ml vode i cekam oko 5 min i izvadim. dajem joj i kamilicu isto po par cvetica...
takodje joj ponekad dam kukicu ali retko, to mi je sve savetovao moj homeopata i stvarno joj ti cajevi prijajju...

: beba2008 - 10. mart 2009 18:42:44(UTC)
Koje cajeve dajete bebama?I kako ih kuvate?Stefan pije dosta caja i ja sam mu davala instant cajeve(hipp i milipa),ipak svaki od njih sadrzi neki zasladjivac pa sam mislila da mu kuvam ove obicne.Ali ne znam da li se kuvaju isto kao za odrasle?

: ielena - 6. januar 2009 12:01:54(UTC)
Med je alergen i to je jos gore od secera.

: Dandzi - 6. januar 2009 11:56:00(UTC)
Ne,med kazu ne sme da se daje bebama.Meni patronazna rece da cak neki lekari med ne preporucuju deci do 2 godine.

: Tinna - 6. januar 2009 11:36:42(UTC)
A zar nije bolje pomesati na vrh kasicice prirodnog meda umesto secera? hmm

: Dandzi - 5. januar 2009 13:44:42(UTC)
Mignon,nema potgrebe da uvodis caj umesto vode.Mozes da probas sa secerom,sto ja bas i ne bih ali svako radi po svom nahodjenju.Cajevi se daju detetu kada je prehladjeno a recimo odbija tada vodu pa zbog unosa tecnosti jer cajic ima kao ukus.

: saveta - 4. januar 2009 17:01:05(UTC)
Uzmi kafenu kasicicu secera i izravnaj je nozem i tu kolicinu (iznosi oko 2.5 gr) stavi na 100 ml vode.

: mignon79 - 4. januar 2009 16:48:43(UTC)
Hvala saveta, probacu. Ja sam se trudila da izbegavam secer ali ne verujem da mala kolicina moze da skodi. Mislim da je gore ako ne pije vodu.

: saveta - 4. januar 2009 15:16:54(UTC)
Verovatno cu mojim postom naici na osudjivanje ali jedini nacim da moju devojcicu navik nem na obicnu vodu je bilo da joj u pocetku dajem zasecerenu (koju smo inace svi mi pili kao bebe i nase majke, bake....) da bih joj svaka 2-3 dana smanjivala kolicinu secera i onda je posle 2 nedelje pocela da pije obicnu nezasecerenu vodu (pijenje nezasecerene vode je najvaznije da bi se beba lakse navikla na ukus slane hrane kada za to dodje vreme). Od druge nedeljejoj dajem milupin caj od kamilice, koji je i predvidjen za taj uzrast, a od 2 meseca sam pocela povremeno nocu da joj dajem humanin caj za laku noc, ali duplo manju koncentraciju granula nego sto pise, a preko dana voda.
Inace poticem iz lekarske porodice, tetka mi je primarijus dr specijalista pedijatrije i ona mi je preporucila da tako pocnem da navikavam bebu da pije vodu posto nije htela ni da je okusi, a od 3. nedelje na formuli.
Inace se ne slazem sa tim da bebi ne treba davati da pije vodu. Kao ni sa tim da za grceve ne treba prokuvati par zrnaca kima (svi bebi cajevi i neke kapi i sirupi sadrze kim) a kamilica je po njima kancerogena, jer kad stoji skuvana duze od sat-dva skuvana ona oksidira sto je slucaj i sa svim ostalim cajevima i niko normalan ne bi ni sam popio caj koji stoji 5-6 sati a kamoli ga dao bebi.
Cak i u DZ moj dr (stariji pedijatar je u pitanju) me je pitala jel joj dajem vodu i cajeve na sta sam joj odgovorila gore napisano. Njen jedini komentar je bio moje je da vam kazem sta se danas savetuje a vi i sami znate sta se najbolje pokazalo u praksi zadnih 50-ak godina.

: mignon79 - 4. januar 2009 14:04:53(UTC)
Ima skoro 2 meseca, na formuli je pa bi trebala da unosi malo i tecnosti a bas nije odusevljena sa vodom :(

: ielena - 4. januar 2009 11:13:27(UTC)
Zasto bi uvodila cajeve umesto vode?
Ako beba nema grceve (ne znam koliko je stara tvoja beba) niti bilo kakvih drugih tegoba, njoj je, pored mleka, najpotrebnija voda.

: mignon79 - 4. januar 2009 2:46:52(UTC)
Pozdrav iskusnim i novim mamama, pitanje: kad ste uveli caj bebama umesto obicne vode, i koji preporucujete? Da li preporucujete obicne cajeve (na kuvanje) ili instant kao Humanini ili Hipp posto se meni cini da su dosta slatki pa nisam sigurna da li ce smetati bebi?

: benijeva mama - 13. decembar 2008 16:19:19(UTC)
Ja mom malom dajem cajeve HIPP od sumskog voca ili od jabuke voli ih bas.A kolicina pa popije oko 200-300ml na dan.

: malena89 - 10. decembar 2008 2:29:50(UTC)
Kim pomaze kod grceva. Treba staviti par zrnaca da se prokuva u vodi i procediti vodu. Kod moje bebe je pomoglo, imala je manje grceva. Davala sam joj oko 100 ml dnevno.

: lelly - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
mi imamo hipp caj od komoraca i bebac ga bas voli. a ponekad mu kuvam blago zasladjenu kamilicu koja, kazu, pomaze kod zatvora. medjutim, ona mu je bljak. inace ja sam caj od kima pravila na sledeci nacin:u 100 ml kljucale vode stavim pet sest zrna kima, pa ostavim da se malo prohladi. kada je voda mlaka dodam kasicicu hipp instant caja, tako da je to u stvari mesavina kima i komoraca... a od toga se bas prducka :)

: maricanis - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
Za grceve a i posle za varenje kod bebe dobar je caj od komoraca. Ja preporucujuem Milupa ili HIPP caj. Jedna kutija ima za 50 cajeva i kosta oko 300din, i ispadne mnogo jeftinije nego standardni Plantex caj u kesicama, koji je istog sastava).

Moja Lena ima skoro 5 mesece i jos uvek osim mog mleka pije samo taj Milupin caj. Njoj se dopada a i dosta joj pomaze u varenju i kad ima problema da se iskaki.

Pozdrav,
Marija

: JelenaPetrovic - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
Za grceve je jako dobro da i mama pije caj od komoraca ili kamilicu, jer kroz mlekce (ako doji) prolaze korisne stvari bebici.

: Brandza - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
kod nekih beba kim pomazhe,kod nekih ne...mozhe izazvati nadimanje,pa josh vise pogorsati stvar...bolji je komorach...ima gotovih,mislim da "Milupa" proizvodi za bebe...ja sam uzimala u zdravoj hrani komorach(morac,divlja mirodjija-pod tim nazivima je josh poznat),i pravila chaj sebi...nama je pomoglo kod grcheva...a moram napisati i da povecava kolicinu mleka kod dojilja...

: jovana - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
Kako se pravi caj od kima za grceve? Koliko zrna na koju kolicinu vode kao i koliko i kada se daje bebi?

Hvala

: jacinta - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
Koliko cesto na dan davati te cajeve?

: May05 - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
ja nisam nikad pravila caj od kima,ustvari nisam ni znala za to,ali jetrva mi se skoro porodila pa sam trazila po netu sta je dobro za grceve kod beba,i pronasla sam da caj od kima pomaze,negdje pise da se stavi 5 zrnca na 100 ml,a negdje 8,kad malo odstoji par minuta,zrnca se izvade i caj se daje bebi,napominjem ja to nisam nikad pravila tako sam samo procitala.
moja komsinica je davala maloj caj od kima i komoraca,prokuha 6-7 zrnca kima na 100 ml vode,malo odstoji,i u tu vodu gdje je bio kim stavi jednu kasicicu caja od komoraca,to je onaj instant caj,kaze da joj je super pomagao,to joj je preporucila prijateljica nasa koja je svoj maloj isto tako pravila caj po preporuci od pedijatra.

: May05 - 10. decembar 2008 2:06:31(UTC)
e sad koliko puta se daje na dan to neznam,a ni komsinicu nemogu pitati jer je na odmoru,vjerovatno 2-3 puta na dan,ili mozda kad beba ima grceve tad,nadam se da ce se jos neko javiti ko je davao taj caj svojim bebicama.

: Mirche - 10. decembar 2008 2:06:04(UTC)
Da spojimo sve teme o cajevima u jednu...
caos

: dragamarta - 5. decembar 2008 20:12:09(UTC)
Moj cetvoromesecni sin popije na dan 2-3 dl caja od kamilice. Primetim meku stolicu zelenkaste boje, da li je to zbog caja ?

: Gost - 8. april 2007 0:37:00(UTC)
[QUOTE]Prex - 4/4/2007 2:30 PM

Hvala Maxmaro na opsirnom odgovoru, bas sam se tome i nadala kad sam postavila temu :) :-* zagrljaj
Sto se tice onoga sto si napisala da je beba gladna ako popije vise od 30 ml caja, upravo me je to i zbunilo kod Tare. I meni je patronazna sestra to isto rekla, ali Tara je pila caj posle obroka i to nije htela propisanu kolicinu mleka ni da popije, odbijala je i gurala cuclu kao da joj je dovoljno, a posle je caj htela...i ja sam onda probala ponovo mleko da joj dam, i nije htela, pa onda opet caj i ona je prihvatila...QUOTE]

Nema na cemu drago mi je bas i puno srce kad znaci nekome nesto sto napisem.
Ljubim i grlim i ja vas.Cmok!

Trebalo je odma ovo sve da napises,sada iz tvog opisa samo jedno zakljucujem a to je da obavezno treba da promenis mleko.Sva mleka HA su gorcija od obicnih onih bez HA koja su slatkastija i zato ona odbija a caj hoce,jer cajic je sladak a mleko gorko,kupi bez HA Aptamil posto bolje ponude dole nema mada ja vise volim Humanu od toga dole sto je u ponudi,jeste da je bolje da pije HA do jednog poerioda jer je jace ali cim ona vise nece i odbija jer je navikla na slatkasti ukus zbog caja vise ne treba da forsiras to mleko.

Tara samo od mleka zivi hehehe i tako ce biti do 4.meseca,mora da ga pije nema veze sto ne popije propisanu kolicinu jer to nikad nije tako kako nazad pise,ali zato uvek odredjeni period u zavisnosti koliko meseci imaju piju neku svoju dozu koju sami odrede,to ces vec sama da vidis po njoj,svaka beba za sebe.

Znaci nece ti mleko do kraja jer samo dok utoli glad popije malo,dok su gladni ne prave razliku,posle kad shvati da je gorkast nece i onda kad joj ponudis cajic sladak sto da ne mozeeee i lepo popuni prazninu shvatas a to je samo voda i opet brzo gladna hehe

Probaj uspece sigurno.

pricaonica
caos

: Gost - 6. april 2007 0:21:00(UTC)
Iva pije instant cajeve za bebe, milupin, i hipov od kamilice, popije oko 250ml dnevno. Inace ima 8,5 meseci.

: Gost - 4. april 2007 19:53:00(UTC)
Ma ne, mozda se nisam lepo izrazila, ona inace hoce da pije to mleko (pije Aptamil HA 1), i lepo ga prihvata. Nece uvek da popije propisanu kolicinu za taj uzrast, nekad popije manje nekad vise ali to je sasvim normalno, i ja nisam jedna od onih majki koje su opsednute time da dete mora da pojede sve sto mu se da...sasvim je normalno da ne jede uvek istu kolicinu, pa i nama se ne jede uvek i nemamo uvek isti apetit...to sam napisala u kontekstu caja, da ga je pila i posle obroka, posle mleka.

: Gost - 4. april 2007 19:12:00(UTC)
Prex, mozda joj se ne svidja mleko, neznam koje adaptirano pije, ali mozes da probas sa nekim drugim mlekom. Moja komsinica je htela samo Humanu i nijedno drugo mleko, bebelac nije htela ni da pomirise, dok je njena sestra pila samo Nan neznam

: Gost - 4. april 2007 16:30:00(UTC)
Ja se tek sad ukljucujem ponovo posto juce nisam stigla ni da upalim kompjuter... :?
Hvala Maxmaro na opsirnom odgovoru, bas sam se tome i nadala kad sam postavila temu :) :-* zagrljaj
Sto se tice onoga sto si napisala da je beba gladna ako popije vise od 30 ml caja, upravo me je to i zbunilo kod Tare. I meni je patronazna sestra to isto rekla, ali Tara je pila caj posle obroka i to nije htela propisanu kolicinu mleka ni da popije, odbijala je i gurala cuclu kao da joj je dovoljno, a posle je caj htela...i ja sam onda probala ponovo mleko da joj dam, i nije htela, pa onda opet caj i ona je prihvatila...tako da sam zakljucila da mozda ipak nije gladna nego samo zedna...a caj popije svih 100 ml na iskap, bas voli...
Hvala na savetu u vezi Plantex-a, nisam znala da ima secera, nisam citala sastav. Ja joj ga inace samo i dajem kad je muci stomacic. A sad sam joj kupila Hipp-ov od kamilice i super ga je prihvatila, bas joj se svidja (bar za sada, posto je ona promenljivog raspolozenja icon_wink ).

: Gost - 4. april 2007 0:55:00(UTC)
Ja Ivi dajem samo caj od kamilice, neki drugi nisam probala, ovaj voli. I dajem joj vodu, pa koliko popije.
Prvi put sam joj dala caj sa nepuna 2 meseca jer nije kakila nekoliko dana

: Gost - 3. april 2007 23:39:00(UTC)
Aleksa skoro da i ne pije cajeve...NNEEEECCCEEEE
Koliko god se trudila da mu podvalim malo,bilo soka ili caja-bezuspesno!Bar vode popije koliko-toliko,sto ranije nije,pa kao lakse disem!!! icon_rolleyes

: Gost - 3. april 2007 13:49:00(UTC)
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
icon_wink icon_wink icon_wink
zvezda
caos

P.S.Tek sad obratih paznju kolike su vam bebice,da napomenem da VOCNI cajevi idu tek od 4.meseca posto se prvo isprobaju ta voca zbog alergija,a biljni mogu odma,kamilica,nana...

: Gost - 3. april 2007 13:43:00(UTC)
Hvala puno na tako opseznom odgovoru...pedijatrice nasa icon_wink

: Gost - 2. april 2007 20:31:00(UTC)
Citat:
Hanan - 2/4/2007 4:34 PM

jel se smije davati "obični"caj od kamilice u filter vrecicama? Sad mi je jasno što je i moj jedino htio caj za grceve, bas je bio sladak i ukusan:) E Maxmara pa nama ovdje ne treba pedijatar icon_lol stvarno ti svaka cast ne znanju oko bebica...

Hehe HVALA TI PUUUNOOOO NA OVOME STO SI REKLA,TO MI PUNO ZNACI I DRAGO MI JE DA TOLIKO TOGA NISAM PISALA ZA DZABE,I DA CE NEKOM ZNACITI I RESITI DILEME KOJIH JE HILJADU KAD IMATE MALU BEBICU I KADA STE PRVI PUT MAMA I KADA ZELITE DA UVEK RADITE SVE KAKO TREBA iiiii iii...
A to je verovatno zato sto sam ja najgora od svih,pa ocu sve da saznam do kraja pre nego nesto uradim u vezi bebe,a i delom zato sto smo ja i mm prepusteni sami sebi,i naravno sve sto uradimo sami smo odgovorni hehe

Sto se tice obicnog caja naravno da mozes samo je vazno da ga ne zasladjujes,i da bude svez(posle 4 sata praviti novi)...
Znaci u tecnosti se racunaju samo caj i voda i bilo sta od toga da ti pije bebica dobro je,sokovi se ne racunaju i nisu bitni,jer sadrze vocni secer,koji je jako opasan za zubice a i beba posle njega bude opet zedna,jednom dnevno je dovoljno a moze i nijednom ako jede voce za neku od uzina.

TAKODJE VAZNO:
Ne dozvolite bebicama da muljaju cuke sa sobom i razvlace se po sobi sa njima,dok piju neka piju i kad zavrse uzmite im je,jer je to takodje jako opasno za zubni karijes(crni zubi)i najcesce se zbog toga stvara bilo sta sem vode da je u flasici.

Od cajeva ima i vocnih tako da i oni su dobri jer imaju vitamina 'C' u sebi ukusniji su im pa ih hoce,moj mali sad pije Milupa od jabuke i mente,moze da se pravi topao i hladan tako da super je i svidja mu se bas.

caos

: Gost - 2. april 2007 18:34:00(UTC)
jel se smije davati "obični"caj od kamilice u filter vrecicama? Sad mi je jasno što je i moj jedino htio caj za grceve, bas je bio sladak i ukusan:) E Maxmara pa nama ovdje ne treba pedijatar icon_lol stvarno ti svaka cast ne znanju oko bebica...

: Gost - 2. april 2007 16:56:00(UTC)
Slazem se. Ja sam bebi davala nezasladjen caj od kamilice i ok je prihvatila, al ne mogu da se setim kad sam pocela icon_lol .

: Gost - 2. april 2007 16:39:00(UTC)
Citat:
Prex - 2/4/2007 12:12 PM

i ja vidim da je ona zedna jer ranije nije htela ovaj Plantex caj za grceve da pije, samo retko i po malo, a sad odjednom popije celu flasicu, pa smo par puta zakljucili da je zedna, i zato hocu da pocnem da joj dajem neki lep cajcic, da joj ne bi samo davala ovaj za grceve

To sto popije celu flasicu je ne zato sto je zedna,nikako,jer tako mala beba ne moze biti toliko zedna jer toliku tecnost nema gde da potrosi,to sto pije toliko je zato sto je gladna i nizbogcega drugog to mi je uvek babica govorila ovde ako pije preko 25-30ml caja ili vode gladna je,a sto voli planteks nije ni cudo jer je sladak i to je nesto najgore sto bebi mozete dati,koliko god vam to cudno zvucalo,SLADAK I PRESLADAK ZA NJIH,zato ga i hoce toliko jer im lici na slatkasto majcino mleko,ovde kad sam ga donela doktorka mi je rekla da ga vise ne dajem jer joj se ne svidja sastav,A ISTO GA JE OBOZAVAO,nijedan drugi nije hteo osim njega i stalno sam se cudila zbog cega,pa mi je strucno lice objasnilo,znaci i mene su ko i vas nagovarali da tutkam bebu planteksom iako grceva nema,pa je S bila presrecna jer drugo nista nije hteo a bas taj caj koji mu je ona kupila obozava 'jesam li ti rekla vidis kako ga obozava',ali to je caj samo za grceve i ako pomaze koristiti ga dok treba,ako ne pomaze prestati odmah,i ne davati ga van problema sa grcevima.

Prex ODLICNO razmisljas sto hoces da joj uvedes caj i vodu vec sada, a ne ko ja postovala pravilo 'ne treba mu nista kad dojim ili ima formulu' pa sad ne mogu da ga nateram da popije ni tri gutljaja i ocu da poludim zbog toga,samo ga jurim sa cajem i vodom po kuci,ne bi li popio bar 200ml dnevno jer jede toliko povrca i mesa i zaista mu je jako potrebno.

Sto se tice izbora cajeva potpuno ti je svejedno koji ces joj davati, naravno najbolje isprobas razne,pa onaj koji najvise voli,jedino ne bi trebalo do prve godine zbog alergija da uvodis one od crvenog voca ostalo sve moze kad god hoces.Proizvodjaci su stvarno razni ali recimo meni se dopadaju Milupa i HIPP.

Nadam se da ce ti koristiti :-* za Taru divnu bebicu.

: Gost - 2. april 2007 15:43:00(UTC)
Prex nije hippov caj nego proizvodjac je ,,Nutricija,, proizvodi se ovde u Francusku , a caj se zove,,Babysoif,,-fleur d' oranger, ima i mesavina kamilice u tom caju i bas je lep jedna kesica se rastvara u 100ml, ja stvarno ne znam da li ga ima kod nas u svakom slucaju pitaj u apoteci nista ne gubis. :)

: Gost - 2. april 2007 14:12:00(UTC)
Hvala Ivana :) Znam i ovde kazu da ne treba davati ni vodu ni caj dok beba sisa, ali ja sam morala da pocnem da dohranjujem Taru jer nemam dovoljno mleka, a bebama na vestackom mleku treba davati neki cajcic, i ja vidim da je ona zedna jer ranije nije htela ovaj Plantex caj za grceve da pije, samo retko i po malo, a sad odjednom popije celu flasicu, pa smo par puta zakljucili da je zedna, i zato hocu da pocnem da joj dajem neki lep cajcic, da joj ne bi samo davala ovaj za grceve icon_lol icon_lol icon_lol
A taj koji ti dajes jel' Hipp-ov ili od nekog drugog proizvodjaca? Sad cemo da izadjmo u setnju pa cu da svratim u apoteku i da pitam za taj caj koji si mi preporucila. :-* Cmok za Luku

: Gost - 2. april 2007 14:05:00(UTC)
nisam mama sa dugim stazom,meni je ovde pedijatar preporucio caj za bebe mesavina cveta od pomorandze i kamilica,moj Luka ga pije lepo ga prihvatio,mada kazu da netreba voda i cajevi dok beba sisa,dovoljno je majcino mleko,ali ipak mu dajem po malo da se navikava da pije vodu i caj,a ne kad uvedemo nemlecnu hranu da mi zivi samo na sokicima(jeste da se i oni razblazuju sa vodom),ja mu znaci dajem samo taj caj koji nam je pedijatar preporucio :)

: Gost - 2. april 2007 1:48:00(UTC)
Hajde mame sa duzim stazom recite mi koji caj ste prvo pocele da dajete svojim bebama i kada? Ja do sada nisam Tari davala caj sem onaj Plantex caj za grceve, ali sada bih htela da pocnem da joj dajem neki, ali nisam sigurna koji da kupim, ima milion cajeva u ponudi, pa me interesuje koji ste vi prvo pocele da dajete, sigurno i za to postoji neki redosled koje cajeve treba uvoditi za pocetak a koje kasnije...